Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.quote:A'dam: 1000 huizen voor pardon-groep
De gemeente Amsterdam denkt dat er zo'n duizend woningen nodig zijn om asielzoekers te huisvesten die onder de pardonregeling vallen. Wethouder Herrema reikte vandaag de sleutels uit aan het eerste gezin dat een huis kreeg.
Volgens de gemeente zijn er voldoende woningen voor de groep asielzoekers, ondanks de krapte op de huizenmarkt. Tot nu toe hebben zich in Amsterdam 1200 asielzoekers laten registreren.
De gemeente denkt dat er uiteindelijk 2000 mensen geholpen moeten worden. Zij krijgen bij aanmelding meteen zes jaar inschrijfduur, waardoor ze eerder een huis krijgen.
Bron: NOS
Dat zal je nog tegenvallen. Hier in het asielzoekerscentrum zitten mensen die al een jaar of 6 in NL wonen en studeren etc.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:03 schreef Hephaistos. het volgende:
Ik snap het niet helemaal. Het hele idee achter dat Generaal Pardon was toch juist dat die mensen hier mochten blijven omdat ze al jarenlang in de Nederlandse maatschappij functioneerden? Ze woonden hier, kinderen gingen hier naar school etcetera. Dan neem ik aan dat ze ook gewoon een huis hebben waar ze in kunnen blijven wonen.
Fout. De asielzoekerscentra stromen nu leeg, en dit is het resultaat. Alles moet gehuisvest worden.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:03 schreef Hephaistos. het volgende:
Ik snap het niet helemaal. Het hele idee achter dat Generaal Pardon was toch juist dat die mensen hier mochten blijven omdat ze al jarenlang in de Nederlandse maatschappij functioneerden? Ze woonden hier, kinderen gingen hier naar school etcetera. Dan neem ik aan dat ze ook gewoon een huis hebben waar ze in kunnen blijven wonen.
Hmm ok, maar dan heeft TS alsnog een punt naar mijn mening. Je mag wellicht verwachten dat de overheid ze op weg helpt qua huisvesting, maar om ze voorrang te geven in een enorm krappe stad als Amsterdam is onzin natuurlijk. Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:04 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat zal je nog tegenvallen. Hier in het asielzoekerscentrum zitten mensen die al een jaar of 6 in NL wonen en studeren etc.
Daar ben ik het mee eens hoor.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:07 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hmm ok, maar dan heeft TS alsnog een punt naar mijn mening. Je mag wellicht verwachten dat de overheid ze op weg helpt qua huisvesting, maar om ze voorrang te geven in een enorm krappe stad als Amsterdam is onzin natuurlijk. Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.
Dat is natuurlijk een beetje overtrokken.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:09 schreef snarfbreda het volgende:
Sta je dan met je kind op straat, sorry hoor U heeft geen urgentie, er zijn nog 2000 wachtende asielzoekers voor u.
sta je met je kind op straat, sorry u bent asielzoeker er gaan nog 2000 doorstromers u voor...quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:09 schreef snarfbreda het volgende:
Sta je dan met je kind op straat, sorry hoor U heeft geen urgentie, er zijn nog 2000 wachtende asielzoekers voor u.
Sorry hoor , maar "wij" moeten toch allemaal wat opbouwen!quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:14 schreef michiel5 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk een beetje overtrokken.
Verder natuurlijk een beetje onzin, dit zou een mooie gelegenheid zijn om die mensen te spreiden en niet weer allemaal in de grote steden te proppen.
Maarja dan gaan de waspikkers weer zeuren natuurlijk.
Goed dat ze huis krijgen, alleen dit is natuurlijk een beetje achterlijk, ze kunnen best nog wat langer in het AZC wachten, die extra voorrang is nergens voor nodig.
Dat is toch precies wat ik zeg? Of in elk geval bedoel.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:16 schreef snarfbreda het volgende:
[..]
Sorry hoor , maar "wij" moeten toch allemaal wat opbouwen!
Die gasten krijgen het gestoffeerd aangeboden met de bijbehorende uitkering.
Dit kan en gebeurd alleen in nederland.
Je vergeet de starters... Die mogen tot hun 35e bij hun ouders wonen, omdat het de politiek heeft behaagd om een heleboel mensen met voorrang te plaatsen in de krapste woningmarkt van Nederlandquote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:15 schreef slaveloos het volgende:
[..]
sta je met je kind op straat, sorry u bent asielzoeker er gaan nog 2000 doorstromers u voor...
urgentie is er juist omdat je met kind op straat staat....
dacht het niet....quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:07 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.
ik vergeet de startes helemaal niet. Die stellen echter hogere eisen aan hun behuizing dan de gemiddelde moeder met kind.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:26 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Je vergeet de starters... Die mogen tot hun 35e bij hun ouders wonen, omdat het de politiek heeft behaagd om een heleboel mensen met voorrang te plaatsen in de krapste woningmarkt van Nederland. Overigens een woningmarkt die nu juist krap is door disfunctioneren van de overheid
. Als het niet zo treurig was zou ik er om kunnen lachen.
Nee, niet in Overijssel. Wij moeten hier ook 4 jaar lang op een wachtlijst staan voor we eindelijk iets kunnen huren. Dus laat ze maar gewoon weer teruggaan naar hun bananenrepubliek.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:07 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hmm ok, maar dan heeft TS alsnog een punt naar mijn mening. Je mag wellicht verwachten dat de overheid ze op weg helpt qua huisvesting, maar om ze voorrang te geven in een enorm krappe stad als Amsterdam is onzin natuurlijk. Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.
Komt bij dat 26,2% van de wijk hier al niet westers allochtoon is, dus nee dankje.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:53 schreef beelz het volgende:
[..]
Nee, niet in Overijssel. Wij moeten hier ook 4 jaar lang op een wachtlijst staan voor we eindelijk iets kunnen huren. Dus laat ze maar gewoon weer teruggaan naar hun bananenrepubliek.
Wat een onzin... Je doet net alsof 'starters' allemaal kapitaalkrachtig zijn; net alsof alle starters het zich kunnen veroorloven om in de pijp etc te kopen... Vergeet het maar. Een sociale huurwoning op een dergelijke plek krijg je verder pas na meer dan een decennium wachten. De groep die eisen stelt verdient dan allang veel te veel om daarvoor nog in aanmerking te komen. Kortom: starters in Amsterdam worden absoluut enorm benadeeld door dit plan.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:41 schreef slaveloos het volgende:
[..]
ik vergeet de startes helemaal niet. Die stellen echter hogere eisen aan hun behuizing dan de gemiddelde moeder met kind.
Starters willen niet naar noord, of naar zuid-west.
Let maar op waar de asielzoekers terechtkomen. Niet in de pijp, de jordaan of oud-zuid hoor.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:11 schreef Rutgerr het volgende:
Overigens merk ik hier vrij weinig van en de echte VVD'ers in A'dam hebben toch een grachtenpandje waar dat tuig niet komt te wonen.
Ik woon al 22 jaar in Nederland. Denk dat ik toch maar eens contact op moet nemen met de woningbouwverenigingquote:
Zolang ze niet in mijn dorp komen wonen, maar in die toch al totaal verziekte klotestad Amsterdam, vind ik het eerlijk gezegd juist prima.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Waarom ga je er van uit dat asielzoekers een slechte invloed op jouw dorp hebben eigenlijk?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:56 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Zolang ze niet in mijn dorp komen wonen, maar in die toch al totaal verziekte klotestad Amsterdam, vind ik het eerlijk gezegd juist prima.
Daar had je je gewoon in kunnen schrijven hoor.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:55 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik woon al 22 jaar in Nederland. Denk dat ik toch maar eens contact op moet nemen met de woningbouwvereniging![]()
Ik wou net zeggenquote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:55 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik woon al 22 jaar in Nederland. Denk dat ik toch maar eens contact op moet nemen met de woningbouwvereniging![]()
Omdat ik daar al genoeg ervaring mee heb. O.a. daarom ben ik ook naar dit fantastische dorp verhuisd.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:59 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Waarom ga je er van uit dat asielzoekers een slechte invloed op jouw dorp hebben eigenlijk?
Jij vat 'm.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:02 schreef Montov het volgende:
Met andere woorden, asielzoekers die al 6 jaar wachten op definitieve huisvesting, worden nu ook als zodanig behandeld bij de aanvraag van huurwoningen. Het enige verschil is dat die asielzoekers de afgelopen 6 jaar nog niet op de huurwachtlijst mochten staan, in tegenstelling tot anderen.
niet kapitaalkrachtig zijn, maar zich wel te goed voelen om op bepaalde plaatsen te gaan wonen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:57 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Wat een onzin... Je doet net alsof 'starters' allemaal kapitaalkrachtig zijn; net alsof alle starters het zich kunnen veroorloven om in de pijp etc te kopen... Vergeet het maar. Een sociale huurwoning op een dergelijke plek krijg je verder pas na meer dan een decennium wachten. De groep die eisen stelt verdient dan allang veel te veel om daarvoor nog in aanmerking te komen. Kortom: starters in Amsterdam worden absoluut enorm benadeeld door dit plan.
Dat wisten ze wel, de meesten hadden allang te horen gekregen dat ze dienden te vertrekken. Ze bleven toch en kregen later een generaal pardon. Ik was voor dat generaal pardon hoor, omdat ik niet vind dat mensen moeten boeten voor onze idiote procedures en achterstanden. Maar het blijft een gunst dat ze een verblijfsvergunning hebben gekregen. Jij doet het voorkomen alsof we ook nu nog een soort morele schuld t.o.v. die mensen hebben waardoor ze nu overal moeten kunnen wonen waar ze maar willen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:59 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Daar had je je gewoon in kunnen schrijven hoor.Die asielzoekers, waarschijnlijk, niet aangezien ze niet eens zeker wisten of ze hier mochten blijven (doordat Rita zelfs in vier jaar tijd nog niet oude gevallen had kunnen afwikkelen
).
Alsof zes jaar inschrijvingsduur genoeg is om in Amsterdam een huis bij de woningbouw te mogen uitzoeken.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 14:53 schreef jstiglitz het volgende:
Wat een dom topic. Die asielzoekers zijn vaak al langer dan 6 jaar in Nederland, dus wat is er raar aan om hen bij wijze van fictie een zesjarige inschrijfduur toe te delen?
Alsof ze een woning mogen gaan 'uitzoeken'.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:06 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Alsof zes jaar inschrijvingsduur genoeg is om in Amsterdam een huis bij de woningbouw te mogen uitzoeken.
Die lui mogen inderdaad een woning uitzoeken. Eentje die beschikbaar is en binnen een bepaalde grens qua huur.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:07 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Alsof ze een woning mogen gaan 'uitzoeken'.
Ze mogen natuurlijk altijd een woning weigeren, waarna ze een alternatief aangeboden moet worden.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:07 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Alsof ze een woning mogen gaan 'uitzoeken'.
Yeah right, als ze onredelijke eisen stellen zullen ze geen woning krijgen, vrij simpel.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ze mogen natuurlijk altijd een woning weigeren, waarna ze een alternatief aangeboden moet worden.
De TT nodigt niet echt om normaal te reageren, vind je wel?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:08 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Waarom ben je trouwens zo aan het flamen en op de man aan het spelen, met je "moeieluk" en je "xenofobe VMBO-jugend" en je "domme kreten" en je "Loooooosersssss"? Kun je niet gewoon normaal reageren?
Ja, ik vind van wel.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:13 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
De TT nodigt niet echt om normaal te reageren, vind je wel?
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:10 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Nee dat doe ik allerminst voorkomen. Kennelijk gaat het je pet te boven wat ik hier schrijf. Helaas voor jou heb ik mij voorgenomen geen tijd meer aan domme mensen te besteden, maar misschien wil Montov wel zijn verhaal in Jip&Janneke-taal herschrijven, wie weet.
Right.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:12 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Yeah right, als ze onredelijke eisen stellen zullen ze geen woning krijgen, vrij simpel.
Jij blijkbaar wel, heb je nog een bron voor die onzin?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:15 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Right.Dan ken jij de Amsterdamse zieligheidsindustrie zeker nog niet.
Jij snapt het echt nietquote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:12 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Yeah right, als ze onredelijke eisen stellen zullen ze geen woning krijgen, vrij simpel.
Ze zullen inderdaad alle VVD'ers hun grachtenpandje uitzetten om plaats te maken voor asielzoekers. Vast. Nee echt.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:15 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Right.Dan ken jij de Amsterdamse zieligheidsindustrie zeker nog niet.
Dit is gewoon heel typisch voor die lieden. Als je ze een vinger geeft (Generaal Pardon), nemen ze vervolgens gelijk je hele hand (huis, uitkering, noem maar op).quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:14 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Dat is inderdaad altijd een mooie methode om onder een discussie uit te komen, de ander voor dom uitschelden en dan de discussie stoppen...
Feit blijft dat het Generaal Pardon (het heet niet voor niets zo) een gunst was van de Nederlandse overheid aan asielzoekers die in veel gevallen al afgewezen waren. Het is dan dus onzin om te veronderstellen dat ze al 6 jaar op de wachtlijst hadden kunnen staan. Of gaat dat jouw pet te boven?
Nou kom op, deel je ervaringen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij snapt het echt nietGeen ervaring met dat soort dingen?
Ze hebben uiteindelijk een legale verblijfstatus in Nederland gekregen. Hadden ze die direct bij aankomst gekregen - en dat had vele belastingcentjes gescheeld - dan hadden ze, inderdaad, net als ieder ander zes jaar op de lijst kunnen staan. Vrij eenvoudig, lijkt me.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:14 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Dat is inderdaad altijd een mooie methode om onder een discussie uit te komen, de ander voor dom uitschelden en dan de discussie stoppen...
Feit blijft dat het Generaal Pardon (het heet niet voor niets zo) een gunst was van de Nederlandse overheid aan asielzoekers die in veel gevallen al afgewezen waren. Het is dan dus onzin om te veronderstellen dat ze al 6 jaar op de wachtlijst hadden kunnen staan. Of gaat dat jouw pet te boven?
Erg typisch voor die lieden, inderdaad. Het begint met Nederlandse lucht inademen en voor je het weet willen ze nog elke dag eten ook.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:18 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Dit is gewoon heel typisch voor die lieden. Als je ze een vinger geeft (Generaal Pardon), nemen ze vervolgens gelijk je hele hand (huis, uitkering, noem maar op).
'Die lieden' hebben hier geen fuck mee te maken natuurlijk, het gaat hier om het overheidsbeleid. Ik vind het niet meer dan logisch dat als iemand je een huis aanbiedt in Amsterdam, je dat ook aanneemt. Het zou pas van ondankbaarheid getuigen als ze het niet aan zouden nemen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:18 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Dit is gewoon heel typisch voor die lieden. Als je ze een vinger geeft (Generaal Pardon), nemen ze vervolgens gelijk je hele hand (huis, uitkering, noem maar op).
Daarom moeten we zulke lui ook eigenlijk niet opvangen in centra en al helemaal niet legaliseren. Zolang ze illegaal zijn kun je er als spotgoedkope arbeidskrachten nog wat aan hebben.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:18 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Dit is gewoon heel typisch voor die lieden. Als je ze een vinger geeft (Generaal Pardon), nemen ze vervolgens gelijk je hele hand (huis, uitkering, noem maar op).
Punt is nu juist dat ze zes jaar geleden helemaal geen recht hadden op een verblijfsvergunning. Waarom denk je dat ze het een Generaal Pardon noemen?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:20 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Ze hebben uiteindelijk een legale verblijfstatus in Nederland gekregen. Hadden ze die direct bij aankomst gekregen - en dat had vele belastingcentjes gescheeld - dan hadden ze, inderdaad, net als ieder ander zes jaar op de lijst kunnen staan. Vrij eenvoudig, lijkt me.
Dat ze Nederlandse lucht in willen ademen, hier willen wonen en willen vreten kan me weinig interesseren, zolang ze er maar zelf voor werken (en nee, niet als crimineel) en betalen. Helaas ontbreekt het daar in de meeste gevallen aan.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:22 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Erg typisch voor die lieden, inderdaad. Het begint met Nederlandse lucht inademen en voor je het weet willen ze nog elke dag eten ook.
door dit soort mensen schaam ik me af en toe dat ik nederlander benquote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:18 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Dit is gewoon heel typisch voor die lieden. Als je ze een vinger geeft (Generaal Pardon), nemen ze vervolgens gelijk je hele hand (huis, uitkering, noem maar op).
Daarom moeten we zulke lui ook eigenlijk niet opvangen in centra en al helemaal niet legaliseren. Zolang ze illegaal zijn kun je er als spotgoedkope arbeidskrachten nog wat aan hebben.
Oke, let nu goed op. Ik ga het je uitleggen. In je eerste levensjaar kan je je niet (let op: hier staat niet) inschrijven als woningzoeker. Snap je 'm? Niet dus. Dan slaat het dus ook nergens (let op: nergens) op om iemand een inschrijfduur vanaf zijn geboorte toe te rekenen. En let op, nu komt 't, die asielzoekers zijn meerderjarig. Let op, ook belangrijk: dan kan je wel op die lijst staan. Zie je het verschil? Begrijp je het verschil? Ga je het verschil nu volledig verkeerd interpreteren?quote:
En let op, nu komt 't, die asielzoekers zijn illegaal. Let op, ook belangrijk: dan kun je niet op die lijst staan. Zie je het verschil? Begrijp je het verschil? Ga je het verschil nu volledig verkeerd interpreteren?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:28 schreef jstiglitz het volgende:
En let op, nu komt 't, die asielzoekers zijn meerderjarig. Let op, ook belangrijk: dan kan je wel op die lijst staan. Zie je het verschil? Begrijp je het verschil? Ga je het verschil nu volledig verkeerd interpreteren?
DIe mensen hadden inderdaad toen ze nog geen verblijfsvergunning hadden in Nederland geen kans om op die lijst te komen. Dat klopt. Uiteindelijk, en daar gaat het om, heeft de Nederlandse overheid besloten hen toch een verblijfsvergunning te geven. Wat daar tussenin gebeurde is irrelevant. Hier zal je 't mee moeten doen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:25 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Punt is nu juist dat ze zes jaar geleden helemaal geen recht hadden op een verblijfsvergunning. Waarom denk je dat ze het een Generaal Pardon noemen?
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:33 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
En let op, nu komt 't, die asielzoekers zijn illegaal
Hoe weet jij dat zo goed? Voorzover ik weet valt er in Amsterdam bar weinig te kiezen en neemt praktisch iedereen genoegen met minder dan hij eigenlijk wenst...quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:03 schreef slaveloos het volgende:
[..]
niet kapitaalkrachtig zijn, maar zich wel te goed voelen om op bepaalde plaatsen te gaan wonen.
quote:Kennissen van me hadden binnen 3 maanden een appartementje in Oost toen ze zich inschreven bij de woningbouw.
Zelfs zonder eisen moet je een eeuwigheid wachten. Behalve als je onder het generaal pardon valt blijkbaar...quote:Tja, de Balistraat is geen feest, maar beter dan onder een brug.
De meeste starters die ik ken wachten rustig tot ze een beter huisje kunnen betalen, of totdat ze zo lang op de wachtlijst staan dat ze eisen kunnen stellen.
Een asielzoeker is niet illegaal hoor schatteboutje. Maar je hebt wel gelijk, en dat is ook het hele eieren eten: als asielzoeker kan je niet op die lijst staan, in tegenstelling tot andere Nederlanders. Juist daarom worden ze door de overheid een fictieve inschrijfduur toegerekend. Vat je 'm?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:33 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
En let op, nu komt 't, die asielzoekers zijn illegaal. Let op, ook belangrijk: dan kun je niet op die lijst staan. Zie je het verschil? Begrijp je het verschil? Ga je het verschil nu volledig verkeerd interpreteren?
DIe mensen hadden inderdaad toen ze nog niet meerderjarig waren geen kans om op die lijst te komen. Dat klopt. Uiteindelijk, en daar gaat het om, zijn deze mensen vanzelf meerderjarig geworden. Wat daar tussenin gebeurde is irrelevant. Hier zal je 't mee moeten doen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:33 schreef jstiglitz het volgende:
DIe mensen hadden inderdaad toen ze nog geen verblijfsvergunning hadden in Nederland geen kans om op die lijst te komen. Dat klopt. Uiteindelijk, en daar gaat het om, heeft de Nederlandse overheid besloten hen toch een verblijfsvergunning te geven. Wat daar tussenin gebeurde is irrelevant. Hier zal je 't mee moeten doen.
als minderjarige kan je niet op die lijst staan, in tegenstelling tot andere Nederlanders. Juist daarom worden ze door de overheid een fictieve inschrijfduur toegerekend. Vat je 'm?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:37 schreef jstiglitz het volgende:
als asielzoeker kan je niet op die lijst staan, in tegenstelling tot andere Nederlanders. Juist daarom worden ze door de overheid een fictieve inschrijfduur toegerekend. Vat je 'm?
Hebben ze dan wel gezegd: "goh met de kennis van nu had u eigenlijk 6 jaar geleden een verblijfsvergunning moeten hebben"? Nee, dat hebben ze niet gezegd. En dat blijf je maar niet snappen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:51 schreef jstiglitz het volgende:
De overheid kan niet zeggen, "goh met de kennis die we nu hebben, blijkt u toch meerderjarig te zijn geweest".
Kennelijk nemen ze daar geen genoegen mee. Ze schrijven zich massaal in voor een woning in de hoofstad.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:57 schreef jogy het volgende:
Naja, een beetje hulp voor die mensen mag best wel, echter zouden ze natuurlijk even blij zijn als ze in bijvoorbeeld Almere gezet worden als startertje. Meer dan genoeg ruimte daar.
Het is wel relevant erbij te vermelden dat hoe hoger de opleiding/functie, hoe meer uren er gewerkt worden. Dat je op papier maar 36 uur werkt, wil niet zeggen dat je ook slechts die duur werkt.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 20:34 schreef jstiglitz het volgende:
Hardwerkende Nederlanders? De gemiddelde fulltime-werkweek is 36 uur, las ik laatst. Dat is van 8 tot 3, met zaterdag en zondag vrij. De gemiddelde scholier 'werkt' harder.
Mensen met een Nederlands paspoort (en die al minimaal vier generaties aanwezig zijn)quote:Op woensdag 24 oktober 2007 19:59 schreef jstiglitz het volgende:
Definieer 'eigen burger'/'eigen volk' eens.
Wtf maakt dat nou weer uitquote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:15 schreef Fastmatti het volgende:
en die al minimaal vier generaties aanwezig zijn
komt omdat ze hier ILLEGAAL waren hier dus niets te zoeken hadden. Als ik in amsterdam wil gaan wonen via de woningbouw moet ik kunnen aantonen dat ik binding heb met de regio, dat ik er wat te zoeken heb en zo niet dan moet ik oprotten. Dat mensen die al 6 jaar of nog veel langer op de lijst staan nu even 1000 plaatsen terug worden gezet is gewoonweg godsgeklaagd.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:02 schreef Montov het volgende:
Met andere woorden, asielzoekers die al 6 jaar wachten op definitieve huisvesting, worden nu ook als zodanig behandeld bij de aanvraag van huurwoningen. Het enige verschil is dat die asielzoekers de afgelopen 6 jaar nog niet op de huurwachtlijst mochten staan, in tegenstelling tot anderen.
Dus alle generaal pardon gevallen zijn tuig? Of alle asielzoekers?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:11 schreef Rutgerr het volgende:
Moet je per se VVD adept dan wel gezonde burger zijn om dit niet te aanvaarden? Overigens merk ik hier vrij weinig van en de echte VVD'ers in A'dam hebben toch een grachtenpandje waar dat tuig niet komt te wonen.
Ah dus gewoon een groot deel van de hardwerkende Nederlanders moeten maar gewoon oprotten volgens jou? Maar de werschuwe tokkies krijgen alle rechten?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:15 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Mensen met een Nederlands paspoort (en die al minimaal vier generaties aanwezig zijn)
Nee, maar voorrang hoeven ze zeker niet te verwachten.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:45 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ah dus gewoon een groot deel van de hardwerkende Nederlanders moeten maar gewoon oprotten volgens jou?
Dat is niet de bedoeling,quote:Maar de werschuwe tokkies krijgen alle rechten?
Ah m'n buurjongens met hun Duitse moeder hebben dus nergens recht op in Nederland? M'n moeder krijgt geen AOW vanwege haar overgrootmoeder die in Duitsland is geboren, maar m'n vader wel. Ideaal bedacht jongen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:47 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Nee, maar voorrang hoeven ze zeker niet te verwachten.
[..]
Maar wel het effect als je gaat oordelen op basis van afkomst in plaats van op prestaties.quote:Dat is niet de bedoeling,
Ah gelukkig, ik was al even bang dat ik ook een 'eigen burger' was.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:15 schreef Fastmatti het volgende:
(en die al minimaal vier generaties aanwezig zijn)
een strak plan: oordelen op prestaties !quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:50 schreef du_ke het volgende:
[..]
(...)
Maar wel het effect als je gaat oordelen op basis van afkomst in plaats van op prestaties.
Wanneer verhuis je van Roden naar Amsterdam?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:47 schreef gelly het volgende:
Lachwekkend topic
Ook als starter kan je gewoon een huis kopen in amsterdam, wel in dezelfde buurten als waar deze ex-asielzoekers terecht gaan komen.
Miept er ook 1 over verhuizen in een allochtonen topicquote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:58 schreef StefanP het volgende:
[..]
Wanneer verhuis je van Roden naar Amsterdam?Kerel, lul niet zo.
dus iemand die emigreert en het elders maakt zonder overheids hulp is een laf vluchtaapjequote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:59 schreef du_ke het volgende:
[..]
Miept er ook 1 over verhuizen in een allochtonen topic. Het lafste vluchtaapje zelfs
![]()
Waarom zou ik er heen willen verhuizen ? Ik snap dit soort opmerkingen van jou ook niet, je bent notabene zelf verkast omdat je niet in die drek wil wonen en mij neem je het wel kwalijk ?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:58 schreef StefanP het volgende:
[..]
Wanneer verhuis je van Roden naar Amsterdam?Kerel, lul niet zo.
Het gaat hier om huurhuizen he...quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:06 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom zou ik er heen willen verhuizen ? Ik snap dit soort opmerkingen van jou ook niet, je bent notabene zelf verkast omdat je niet in die drek wil wonen en mij neem je het wel kwalijk ?
Maar goed, er staan genoeg woningen in amsterdam die starters ook kunnen betalen.
Kom op zeg, StefanP heeft in brabant gewoond. Hij leest enkel de Telegraaf online en ziet zijn veilige blanke suburb als de hele VS. Waarom zou *iemand* maar ook aan het oordeel van StefanP enige waarde hechten.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:05 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
vaak is er niets beter dan een ervaringsdeskundige, een emigrant dus
en het past je beter eens te luisteren i.p.v. recht proberen te praten wat verschrikkelijk krom is
en die hebben ze met een reden niet direct gekregen. maar 6 jaar lang doordrammen, zeiken en doorprocederen word beloond met het generaal pardon.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:20 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Ze hebben uiteindelijk een legale verblijfstatus in Nederland gekregen. Hadden ze die direct bij aankomst gekregen - en dat had vele belastingcentjes gescheeld - dan hadden ze, inderdaad, net als ieder ander zes jaar op de lijst kunnen staan. Vrij eenvoudig, lijkt me.
.... en ? Men zit te emmeren over mensen die hun handje ophouden maar zelf is men er kennelijk ook niet vies van om alles op een presenteerblaadje aangereikt te krijgen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:09 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Het gaat hier om huurhuizen he...
laat even weten waar aub. vrieden van me zoeken atm een huis, beetje betaalbaar en niet in een van de ghetto'squote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:06 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom zou ik er heen willen verhuizen ? Ik snap dit soort opmerkingen van jou ook niet, je bent notabene zelf verkast omdat je niet in die drek wil wonen en mij neem je het wel kwalijk ?
Maar goed, er staan genoeg woningen in amsterdam die starters ook kunnen betalen.
dat is allemaal irrelevantquote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:10 schreef gelly het volgende:
[..]
Kom op zeg, StefanP heeft in brabant gewoond. Hij leest enkel de Telegraaf online en ziet zijn veilige blanke suburb als de hele VS. Waarom zou *iemand* maar ook aan het oordeel van StefanP enige waarde hechten.
Hadden we ze na de eerste afwijzing gewoon op het vliegtuig gezet dan hadden we dat hele GP gewoon niet nodig gehad.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:20 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Ze hebben uiteindelijk een legale verblijfstatus in Nederland gekregen. Hadden ze die direct bij aankomst gekregen - en dat had vele belastingcentjes gescheeld - dan hadden ze, inderdaad, net als ieder ander zes jaar op de lijst kunnen staan. Vrij eenvoudig, lijkt me.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:14 schreef Sora het volgende:
[..]
beetje betaalbaar en niet in een van de ghetto's
Dus omdat de vorige generatie teveel voor hun huis betaald heeft moeten wij het ook?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:20 schreef gelly het volgende:
[..]
Dus het probleem is vooral dat starters een weinig realistische kijk op de woningmarkt hebben. Of je moet werkelijk denken dat de vorige generatie voor een appel en een ei een vrijstaand huis in Amsterdam kon kopen. Het probleem is dus ook niet dat er geen woonruimte is, men heeft ook nog een pakket eisen. In amsterdam en in een goede buurt en betaalbaar. Ja, ik wil ook wel een Porsche, liefst het nieuwste model en ook nog een beetje betaalbaar graag. Je werkt er maar voor zou ik zeggen. Tot de tijd neem je met minder genoegen of hou je gewoon je klep.
Dat de huizenprijzen nu zo belachelijk duur zijn, zal wel niet te wijten zijn aan die paar honderd of duizend asielzoekers of Gelly die in waar-de-fuck-weet-ik-veel gebleven is, niet?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:22 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Dus omdat de vorige generatie teveel voor hun huis betaald heeft moeten wij het ook?
Aparte conclusie.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:22 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Dus omdat de vorige generatie teveel voor hun huis betaald heeft moeten wij het ook?
Wel aan de import hoor. Als er jaarlijks een middelgrote stad binnenkomt is het logisch dat de huizenmarkt dat niet bij kan houden.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:24 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat de huizenprijzen nu zo belachelijk duur zijn, zal wel niet te wijten zijn aan die paar honderd of duizend asielzoekers of Gelly die in waar-de-fuck-weet-ik-veel gebleven is, niet?
Niet deze. Niet relevant met betrekking tot wat Gelly schreef.quote:
Logisch. Vraag en aanbod. Vrije markt, enzo.quote:Als er jaarlijks een middelgrote stad binnenkomt is het logisch dat de huizenmarkt dat niet bij kan houden.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:28 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Wel aan de import hoor. Als er jaarlijks een middelgrote stad binnenkomt is het logisch dat de huizenmarkt dat niet bij kan houden.
quote:Het inwonertal van Amsterdam is in 2002 licht toegenomen met 700 personen tot 736.045. Het jaar daarvoor kwamen er nog 800 inwoners bij. De stagnatie van de bevolkingsgroei welke sinds drie jaar zichtbaar is, is vooral te wijten aan het zeer hoge binnenlandse vertrekoverschot. In 2002 verlieten per saldo maar liefst 6.000 personen de stad Amsterdam om zich elders in Nederland te vestigen.
Bevolkingsgroei Amsterdam blijft dalen
Het vertrekoverschot hangt samen met de stagnerende woningbouw. Door de slechtere economische vooruitzichten zijn mensen niet in staat om een duurdere woning te kopen. Als gevolg daarvan worden bouwplannen opgeschort, zoals bijvoorbeeld in IJburg het geval is. Dit zorgt ervoor dat meer mensen ervoor kiezen de stad te verlaten. Lange tijd gold dit alleen voor de etnisch Nederlandse bevolking, maar ook steeds meer Surinamers, Turken en Marokkanen vestigen zich buiten de stad. Met name Almere lijkt daarbij in trek te zijn.
Onderstaande grafiek laat het binnenlands migratiesaldo, de vestiging min het vertrek, zien voor een aantal etnische groepen in Amsterdam.
60m2, 3 kamers, enigsinds veilige buurt tussen de 2 en 3 ton? dus niet een buurt waar je als enige blanke rondloopt. of zoiets als amsterdam oost, dapperbuurt waar de allochtonen redelijk geintegreerd zijn en zich fatsoenlijk gedragen, maar ook daar vind je zo'n woning niet. Een woning kan je alleen krijgen in slotervaart, baarsjes of een ander deel van west, een plaats waar je voor nog geen goud zou willen wonen omdat het er alles behalve prettig wonen is. dat krijg je niet voor elkaar binnen amsterdam.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:20 schreef gelly het volgende:
[..]
Dus het probleem is vooral dat starters een weinig realistische kijk op de woningmarkt hebben. Of je moet werkelijk denken dat de vorige generatie voor een appel en een ei een vrijstaand huis in Amsterdam kon kopen. Het probleem is dus ook niet dat er geen woonruimte is, men heeft ook nog een pakket eisen. In amsterdam en in een goede buurt en betaalbaar. Ja, ik wil ook wel een Porsche, liefst het nieuwste model en ook nog een beetje betaalbaar graag. Je werkt er maar voor zou ik zeggen. Tot de tijd neem je met minder genoegen of hou je gewoon je klep.
Oh, ik dacht dat we het over amsterdam hadden. Maar goed.quote:
quote:In het eerste kwartaal van 2006 is de Nederlandse bevolking met niet meer dan 2000 mensen gestegen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) spreekt van het kleinste aantal ooit.
Immigratie
Ruim 22.000 immigranten hebben zich in Nederland gevestigd. De toename bestaat vooral uit teruggekeerde Nederlanders en Polen. De daling van de immigratie die in 2001 is begonnen, is daarmee voorlopig ten einde.
Jij kent duidelijk de Amsterdamse woningmarkt niet. Praat niet over zaken waar je totaal geen weet van hebt. De woningmarkt in Amsterdam is met geen enkele andere stad te vergelijken, laat staan met één of ander Drents dorp.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:06 schreef gelly het volgende:
Maar goed, er staan genoeg woningen in amsterdam die starters ook kunnen betalen.
Je kan toch gewoon op Funda kijkenquote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:46 schreef Lithion het volgende:
[..]
Jij kent duidelijk de Amsterdamse woningmarkt niet. Praat niet over zaken waar je totaal geen weet van hebt. De woningmarkt in Amsterdam is met geen enkele andere stad te vergelijken, laat staan met één of ander Drents dorp.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:48 schreef gelly het volgende:
[..]
Je kan toch gewoon op Funda kijkenEn waarom er steeds een dorp bijgehaald moet worden waar ik al jaren niet meer woon is mij ook een raadsel. En ook al zou ik er wonen, wat dan nog ?
Ja, dan ken je de Amsterdamse huizenmarktquote:
Forget it. De huizenmarkt in Den Haag functioneert beter (:')) dan die in Amsterdam. Dat Amsterdam twee keer zo groot is zegt niets over het bestaande huizenaanbod op de huurmarkt. Sowieso kun je in Amsterdam de facto al niet meer spreken over een markt, daar de lokale overheid een flinke vinger in de pap heeft welke huizen als sociale huurwoning aangemerkt worden en welke de vrije sector toekomen, met alle rampzalige gevolgen van dien.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 00:37 schreef Flumina het volgende:
Ik vind duizend een behoorlijk aantal. Ik kijk wel eens naar huurhuizen in Den Haag maar er zijn maar honderd huizen per week beschikbaar voor die hele stad. Naar mijn weten is Amsterdam twee keer zo groot als Den Haag dus zal het aanbod per week ongeveer 200 zijn. Ik misgun het die mensen niet maar de gemeente Amsterdam moet niet jokken dat het geen probleem is want dat is er wel.
Ik heb na zeven jaar wachten een aardige kans, dat klopt.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 00:40 schreef Lithion het volgende:
[..]
Forget it. De huizenmarkt in Den Haag functioneert beter (:')) dan die in Amsterdam. Dat Amsterdam twee keer zo groot is zegt niets over het bestaande huizenaanbod op de huurmarkt. Sowieso kun je in Amsterdam de facto al niet meer spreken over een markt, daar de lokale overheid een flinke vinger in de pap heeft welke huizen als sociale huurwoning aangemerkt worden en welke de vrije sector toekomen, met alle rampzalige gevolgen van dien.
Hulde voor deze treffende beschrijving. Vrind gelly weet echt niet waar hij het over heeft.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 00:15 schreef Lithion het volgende:
[..]
Ja, dan ken je de Amsterdamse huizenmarkt.
Op funda staan sowieso al géén sociale huurwoningen en geeft verder slechts een deelverzameling van het totale woningaanbod weer. Het gaat namelijk om huurhuizen waar deze mensen terecht zullen komen en het overgrote deel van de huurwoningen in Amsterdam zijn sociale huurwoningen. Die staan níet alleen in Zuidoost of Slotervaart zoals jij wil doen geloven, die staan bijvoorbeeld óók in Oud-West, Westerpark, Oud-Zuid, De Pijp, de Jordaan, Weesperzijde, Indische Buurt en nog wat andere wijken waar veel starters maar al te graag zouden willen huren en waar mensen al jarenlang voor op de wachtlijst staan.
Sowieso, beweren dat starters te veeleisend zijn in Amsterdam, waar háál je het vandaan? Lachwekkend gewoon. Een appartement van pakweg 50m2 (wat altijd ruim wordt bemeten) in bijvoorbeeld Oud-Zuid, waar nog wat aan op te knappen is gaat zo voor ¤210-250K van de hand. Dat zijn geen oppervlaktes voor gezinnen, maar voor starters. Dat zijn tweekamerappartementen. De eerste starter die zo'n ¤60K in de eerste twee jaar dat hij werkt binnentrekt die je nodig hebt voor een hypotheek van ruim ¤240K moet ik nog tegenkomen. Maar ook buiten de ring, in Buitenveldert is de situatie al even dramatisch en worden vergelijkbare prijzen betaald met vaak nog veel hogere servicekosten.
Maar ja, gek hè, in een stad waar ruim 75% van het totale woningbestand huurwoning is, waarvan het grootste deel weer door de sociale huurwoning wordt gevormd; geen wonder dat je een godsvermogen betaalt voor een startersappartement, waar nauwelijks nog een starter voor te vinden is zonder dat deze met kunst- en vliegwerk zich tot ver over de oren in een hypotheekschuld stort om toch ergens te kunnen wonen waar hij graag wil wonen.. Waar je mensen hebt die voor minder dan ¤400 in een appartement van 60+m2 in de Jordaan wonen (marktwaarde: pakweg ¤1200 p/m in de huidige verziekte markt) omdat ze 20 jaar geleden aan de inkomensnorm voldeden. Heel sociaal beleid inderdaad. Dat maakt het inderdaad heel logisch dat een volkomen arbitraire groep mensen even 6 jaar naar voren worden getrokken op de wachtlijst zonder enig aantoonbare reden, waardoor mensen die zich verder keurig aan de regels hebben gehouden maar even moeten slikken dat ze nog maar wat langer wachten op de woning die zij graag zouden willen hebben. Duizend woningen in een door en door verziekte woningmarkt als die van Amsterdam is een gigantisch aantal, ongeacht waar in de stad deze mensen gehuisvest worden.
En ja, het is een keuze om in een populaire wijk te wonen en daar betaal je meer voor, maar in Amsterdam is dat door overmatige overheidsregulering en een rampzalig woningbeleid tot bizarre proporties gestegen. Dan vind ik het niet gek dat mensen zich opwinden als een groep op volkomen arbitraire gronden even langs de ellenlange wachtrij direct naar het loket wordt geloodst om zo de woningmarkt nog even verder te verzieken.
Maar ja, alleen even op funda kijken, dan ken je de situatie in Amsterdam van voor tot achter inderdaad. Slaap lekker..
idd belachelijk weerquote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:07 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hmm ok, maar dan heeft TS alsnog een punt naar mijn mening. Je mag wellicht verwachten dat de overheid ze op weg helpt qua huisvesting, maar om ze voorrang te geven in een enorm krappe stad als Amsterdam is onzin natuurlijk. Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.
puur en alleen omdat ze bleven zitten terwijl ze afgewezen waren dus zo eenvoudig is het nietquote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:20 schreef jstiglitz het volgende:
[..]
Ze hebben uiteindelijk een legale verblijfstatus in Nederland gekregen. Hadden ze die direct bij aankomst gekregen - en dat had vele belastingcentjes gescheeld - dan hadden ze, inderdaad, net als ieder ander zes jaar op de lijst kunnen staan. Vrij eenvoudig, lijkt me.
mwah net niet maar het komt dicht in de buurtquote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:20 schreef gelly het volgende:
[..]
Dus het probleem is vooral dat starters een weinig realistische kijk op de woningmarkt hebben. Of je moet werkelijk denken dat de vorige generatie voor een appel en een ei een vrijstaand huis in Amsterdam kon kopen. Het probleem is dus ook niet dat er geen woonruimte is, men heeft ook nog een pakket eisen. In amsterdam en in een goede buurt en betaalbaar. Ja, ik wil ook wel een Porsche, liefst het nieuwste model en ook nog een beetje betaalbaar graag. Je werkt er maar voor zou ik zeggen. Tot de tijd neem je met minder genoegen of hou je gewoon je klep.
ABN versie van de aloude borrelpraat: Die swatt'n die krieg'n meteen n hoes! En ie mot op e wachtlieste!quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Mooi was die tijdquote:Op donderdag 25 oktober 2007 15:07 schreef zwemmerseczeem het volgende:
[..]
ABN versie van de aloude borrelpraat: Die swatt'n die krieg'n meteen n hoes! En ie mot op e wachtlieste!
In dit geval is het toch gewoon waar? Wat wel een verschil is met vroeger dat arbeiders niet bang hoeven te zijn dat hun werk wordt ingepikt.....quote:Op donderdag 25 oktober 2007 15:07 schreef zwemmerseczeem het volgende:
[..]
ABN versie van de aloude borrelpraat: Die swatt'n die krieg'n meteen n hoes! En ie mot op e wachtlieste!
Omdat zoveel asielzoekers hoogopgeleid zijn bedoel je?quote:Op donderdag 25 oktober 2007 16:35 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
In dit geval is het toch gewoon waar? Wat wel een verschil is met vroeger dat arbeiders niet bang hoeven te zijn dat hun werk wordt ingepikt.....
quote:Op donderdag 25 oktober 2007 16:44 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Omdat zoveel asielzoekers hoogopgeleid zijn bedoel je?
Grapjes uitleggen weiger ik te doen.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 16:50 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Probeer het eens met woorden.
Maar niet werken......quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:04 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat zal je nog tegenvallen. Hier in het asielzoekerscentrum zitten mensen die al een jaar of 6 in NL wonen en studeren etc.
Stoer.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 17:15 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Grapjes uitleggen weiger ik te doen.
Ze mogen niet werken. Er zullen wel mensen bij zijn die vrijwilligerswerk doen.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 17:39 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Maar niet werken......
Dus waarom hebben die pardon gekregen
Dat klopt allemaal wel, maar je gaat te snel voorbij aan het volgende: diploma's uit het land van herkomst worden veelal niet erkend en zelfs als dat niet zo is, zijn deze mensen vaak om tal van redenen niet direct inzetbaar (taalbarriere!, jaren uit het vak etc).quote:Op donderdag 25 oktober 2007 17:46 schreef alors het volgende:
[..]
Stoer.
Hoe denk je dat het is om te vluchten? Dat je dan naar het vliegveld loopt aldaar een ticket met bestemming Amsterdam-Schiphol koopt? Vluchten is vaak alleen weggelegd voor de rijkste, en vaak hoogopgeleide mensen. Niet zelden zo'n 4000-8000 euro per persoon, reken maar eens uit voor een gezien van 5 mensen. Waarom denk je dat half Darfur hier niet of de stoep staat? Als ik verhalen hoor van vluchtelingen zijn dat vaak intelligente, hardwerkende mensen en hun ouders hadden in het land van herkomst een prima baan. Maar er zijn veel mensen die het onderscheid allochtoon-vluchteling niet zo goed kunnen maken.
Verder denk ik dat ze die mensen beter in kleinere steden kunnen onderbrengen dan in de Randstad.
Idd en het zal leiden tot veel ontevredenheid bij de Nederlanders die weer veel langer op een huis kunnen wachten.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 17:52 schreef Het_hupt het volgende:
mmmmm, dit gaat de PvdA weer stemmen kosten![]()
En de gemeenten heel veel geld aan bijstand.![]()
Daarom zitten vluchtelingen ook meestal in een tentenkamp ergens in Afrika.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 18:13 schreef desiredbard het volgende:
Wat mensen vergeten is dat het GELD kost om te vluchten, en niet alleen reisgeld maar omkoping etc
Een ECHTE vluchteling die het naar Nederland maakt heeft tig keer meer uitgegeven als een geluksuitkeringszoeker.
Had ik al gezegd dat de Sociale Dienst deze woningen van de kanslozen ook gaat inrichten?quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:07 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd en het zal leiden tot veel ontevredenheid bij de Nederlanders die weer veel langer op een huis kunnen wachten.
Neen, geef eens een linkje? Als het waar is: idioot. Ze hebben toch werk of anders een uitkering? Aan inkomsten ontbreekt het ze dus niet...quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:15 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Had ik al gezegd dat de Sociale Dienst deze woningen van de kanslozen ook gaat inrichten?
Had ik wel verwacht want waar moeten ze anders het geld vandaan halenquote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:15 schreef Het_hupt het volgende:
Had ik al gezegd dat de Sociale Dienst deze woningen van de kanslozen ook gaat inrichten?
Ze immers geen geld, dus als ze een woning krijgen dient die ingericht te worden.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:19 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Neen, geef eens een linkje? Als het waar is: idioot. Ze hebben toch werk of anders een uitkering? Aan inkomsten ontbreekt het ze dus niet...
zeg ikquote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:20 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Had ik wel verwacht want waar moeten ze anders het geld vandaan halen
Sluiten ze toch een lening af? Moet ik ook doen als ik ergens niet direct geld voor hebquote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:25 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Ze immers geen geld, dus als ze een woning krijgen dient die ingericht te worden.![]()
bronquote:Bouche verzorgt voor het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de complete inrichting en het sleutelklaar opleveren van honderden woningen per jaar door heel Nederland sinds 1997. De volgende werkzaamheden worden voor de COA verricht:
* Inrichten; onder andere het sauzen en behangen van wanden en/of plafonds, vernieuwen van vloerbedekking, gordijnen en complete inventaris.
* Ontruimen; het leeghalen en schoonmaken van woningen en eventueel afvoeren van oude materialen.
* Renoveren; het opknappen van woningen en verrichten van lichte werkzaamheden.
* Verhuizen; het verhuizen en installeren van de inventaris van bewoners en COA.
Heeeeee, we hebben het over "arme" illegalen, niet over de inheemse bevolking?quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:27 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Sluiten ze toch een lening af? Moet ik ook doen als ik ergens niet direct geld voor heb![]()
Waar staat dat ze dit werk voor de nieuwe woningen van de GP'ers gaan verrichten? Volgens mij gaat dit over het inrichten van de woningen van de AZCs.quote:
Ik heb net toch gelezen dat alleen vermogende asielzoekers in Nl aankomen?quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:32 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Heeeeee, we hebben het over "arme" illegalen, niet over de inheemse bevolking?![]()
quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:37 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik heb net toch gelezen dat alleen vermogende asielzoekers in Nl aankomen?![]()
Daar moet je altijd cash afrekenen inderdaad. Verwerpelijke kapitalistische marktwerking natuurlijkquote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:41 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Al geprobeerd om zonder ticket in een vliegtuig te komen? Of aan een mensensmokkelaar krediet gevraagd voor de reis?
![]()
Nog knapper vind ik het in het vliegtuig komen zonder paspoort.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:41 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Al geprobeerd om zonder ticket in een vliegtuig te komen? Of aan een mensensmokkelaar krediet gevraagd voor de reis?
![]()
ik dacht dat die als toiletpapier werd gebruikt, maar ik kan het mis hebben.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:55 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Nog knapper vind ik het in het vliegtuig komen zonder paspoort.
Schandalig dat die gelukszoekers worden voorgetrokken. Er zitten vermoedelijk ook nog mensen met een crimineel verleden tussen. De hardwerkende Nederlander die moe gepest door Marokkanen wil verhuizen, kan nog heel lang wachten.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Idd, ik denk dat er in Groningen of Friesland makelijker aan huizen te komen is dan in Amsterdamquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 16:52 schreef Gabry het volgende:
Ik zie echter niet in waarom ze in Amsterdam zouden moeten wonen gezien de wachtlijsten daar. 1000 woningen in Amsterdam is echt ziek. Waarom kunnen ze geen woning huren in een goedkoop deel van het land? Ik snap ook niet waarom ze de keuze bij de uitgeprocedeerde asielzoeker leggen. Als ze iets anders willen dan dat ze krijgen, dan is dat hun eigen verantwoordelijkheid.
Echter in amsterdam is meer werk te vindenquote:Op zaterdag 27 oktober 2007 17:13 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd, ik denk dat er in Groningen of Friesland makelijker aan huizen te komen is dan in Amsterdam
minder dan de helft ervan woon(de) in het asielzoekerscentrum amsterdam, een deel van dat centrum is al elders ondergebracht, een deel ervan woont er nog want die hebben binding met de regio amsterdam, dan hebben we het nog over 150 woningen. het grootste gedeelte heeft dus geen enkele binding met de regio amsterdam en voor hun valt die 6 jaar extra inschrijftijd dus absoluut niet te verdedigen.quote:Op zaterdag 27 oktober 2007 17:19 schreef du_ke het volgende:
[..]
Echter in amsterdam is meer werk te vinden. Daarnaast kan het best zijn dat dit voor mensen is die nu al in tijdelijke onderkomens in (de buurt van) Amsterdam wonen. je kan dan mensen ook moeilijk dwingen om weer hun hele sociale structuur om te gooien.
Ja, mijn zoon?quote:
Dat kan je schudden!quote:Op zaterdag 10 november 2007 16:22 schreef kut_klo0n het volgende:
en per wanneer gaat dit in? Ik heb bijna een inschrijfduur van 6 jaar,
hopelijk komen ze dan achter me ipv voor me![]()
Ja mijn zoon, ook Ik word een dagje ouder. Dat zal de ziekte zijn van, kom hoe heet hij ook al weer? Bintje, Eigenheimer? Nou ja, zoiets.quote:Op zondag 11 november 2007 10:04 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Vroeger was onze verbinding toch sneller vader.
Het was inderdaad iets met heim, 'Reich, H. ins' misschien?quote:Op zondag 11 november 2007 21:37 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja mijn zoon, ook Ik word een dagje ouder. Dat zal de ziekte zijn van, kom hoe heet hij ook al weer? Bintje, Eigenheimer? Nou ja, zoiets.
Mijn zoon, je mag mijn hemel in als hofnar.quote:Op zondag 11 november 2007 22:04 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het was inderdaad iets met heim, 'Reich, H. ins' misschien?
Veelzeggend dat du_ke nu ineens geen antwoord meer heeft.quote:Op zaterdag 27 oktober 2007 19:33 schreef Sora het volgende:
[..]
minder dan de helft ervan woon(de) in het asielzoekerscentrum amsterdam, een deel van dat centrum is al elders ondergebracht, een deel ervan woont er nog want die hebben binding met de regio amsterdam, dan hebben we het nog over 150 woningen. het grootste gedeelte heeft dus geen enkele binding met de regio amsterdam en voor hun valt die 6 jaar extra inschrijftijd dus absoluut niet te verdedigen.
Tja, je kunt overal wel wat achterzoeken. Daar is een heel forum over!quote:Op dinsdag 13 november 2007 13:44 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Veelzeggend dat du_ke nu ineens geen antwoord meer heeft.
Da's inderdaad wel een mooi bij-effect van dit verder idiote plan: de truc "als ik bij m'n ouders/man weg wil zorg ik gewoon effe dat ik zwanger word en krijg een huis" werkt niet meer. Olequote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:15 schreef slaveloos het volgende:
sta je met je kind op straat, sorry u bent asielzoeker er gaan nog 2000 doorstromers u voor...
urgentie is er juist omdat je met kind op straat staat....
Als jullie niet met een fatsoenlijk argument komen waarom ex-asielzoekers een VIP-behandeling krijgen ten koste van Nederlanders..quote:Op dinsdag 13 november 2007 22:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Tja, je kunt overal wel wat achterzoeken. Daar is een heel forum over!
Persoonlijk zou ik een beetje moe worden van steeds maar hetzelfde te moeten herhalen.
Nou ja, lees het topic even.quote:Op dinsdag 13 november 2007 23:31 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Als jullie niet met een fatsoenlijk argument komen waarom ex-asielzoekers een VIP-behandeling krijgen ten koste van Nederlanders..
Met 1 ben ik het knarsetandend eens, met de rest absoluut niet.quote:Op woensdag 14 november 2007 01:07 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou ja, lees het topic even.
Ik zal even herhalen waarom het geen VIP-behandeling is.
1) Er zijn ongeveer 26.000 generaal-pardonners. Zelfs als je tegen het generaal pardon bent, is dat toch de realiteit.
2) Het is reëel dat die "last" evenredig over Nederland verdeeld wordt. Bedoeld wordt: verdeeld over de gemeenten (want die gaan over woonruimte) naar rato van inwonertal.
Tot zover zul je het toch wel eens zijn, zij het misschien tandenknarsend.
3) In Amsterdam woont ongeveer 1/16 van de Nederlandse bevolking. 1 miljoen gedeeld door 16 miljoen.
4) Dus als die 1.000 mensen uit het OP kloppen, komt Amsterdam er goedkoop vanaf! Volgens de evenredigheid zouden er in Amsterdam 1/16 van de 26.000 generaal-pardonners een woning moeten krijgen. Dat is 1.625 mensen.
Edit: ik controleer het nog even en zie dat het om 1.000 woningen en niet om 1.000 mensen gaat.
Dan moeten we even kijken uit hoeveel personen een huishouden van een generaal pardonner bestaat. Dat zou ik niet weten.
Een autochtoon huishouden bestaat, dacht ik, gemiddeld uit 2,5 personen. Als dat ook geldt voor het gemiddelde huishouden van een GP-er, danl zou het in Amsterdam om 650 huizen gaan, in plaats van 1.000.
OK, dan heb je een punt van 1/3 van het aangekaarte probleem.
Ach ruim de helft van de stemmers was blijkbaar voorquote:Op woensdag 14 november 2007 13:49 schreef nikk het volgende:
Ach, hopelijk zit een groot deel van de mensen die achter het generaal pardon staan (of stonden) mooi zelf op de wachtlijst. Toch nog iets van rechtvaardigheid dan.
Dat is een punt waar asielzoekers het wel mee eens zouden kunnen zijn.quote:Op woensdag 14 november 2007 08:33 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Met 1 ben ik het knarsetandend eens, met de rest absoluut niet.
Hoezo moeten ze verdeeld worden over Nederland? Waarom wordt die keuze niet aan henzelf overgelaten? Dan hebben ze net als Nederlanders de keuze tussen 6 jaar wachten op een woning in Amsterdam of 6 maanden in Zwaagkutteveen. Nieuwkomers moeten toch zonodig dezelfde rechten krijgen als iemand die hier al z'n hele leven woont? Nou dan!
Dat evenredig verdelen is een idee van het COA van langer geleden: zal wel komen van het idee dat de lasten gelijkmatig verdeeld moeten worden. Wat op zichzelf al een erg discriminerende en denigrerende gedachte is!!quote:Geen enkele reden om ze over het land te verdelen. En dan nog evenredig ook.![]()
Steden als Amsterdam en Utrecht kennen al extreme wachttijden en grote problemen met allochtonen, lijkt me logischer om die gemeentes juist te sparen!
Ben je op die open dag in een AZC geweest? Zo nee, dan kun je je echt niet voorstellen hoe mensen daar wonen. In de tijd dat ik nog vrijwilligerswerk deed op een AZC was het budget voor maaltijden lager dan in een gevangenis!quote:En als ze dan niet in AZC's kunnen blijven (waarom eigenlijk niet? de stroom gelukszoekers is zo sterk afgenomen dat er genoeg plek over is) dan zijn er nog zat andere mogelijkheden om netjes op hun beurt te wachten op een normale woning, bv. in noodwoningen die ook gebruikt worden voor studenten, in eenvoudige stacaravans of desnoods in leegstaande kantoorgebouwen.
Dit snap ik niet. Amsterdam de beste plaats van Nederland?quote:Maar nee hoor, alleen al in Amsterdam worden er 1000 sociale huurwoningen weggekaapt voor de neuzen van autochtonen. Die asielzoekers lachen zich gek dat ze van de linkse partijen gelijk op de beste plaatsen in Nederland mogen wonen terwijl die domme blanken nog 1 of 2 jaar in Zwaagkutteveen moeten wonen en dagelijks 3 uur in de file moeten staan om in Amsterdam te komen.
quote:Maar nee hoor volgens de linkse partijen en het CDA (die het GP mede mogelijk heeft gemaakt) is er niks mis mee om autochtonen te discrimineren.![]()
![]()
Waarom is dat discriminerend? Asielzoekers bezorgen gemeentes veel werk en kosten handen vol geld. De opvang is dus wel degelijk een loden last voor een hoop gemeentes.quote:Op woensdag 14 november 2007 23:57 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat is een punt waar asielzoekers het wel mee eens zouden kunnen zijn.
[..]
Dat evenredig verdelen is een idee van het COA van langer geleden: zal wel komen van het idee dat de lasten gelijkmatig verdeeld moeten worden. Wat op zichzelf al een erg discriminerende en denigrerende gedachte is!!
Dat is niet langer van toepassing want met een NL paspoort kunnen ze werken of een uitkering krijgen en zijn ze niet langer afhankelijk van die maaltijden.quote:Ben je op die open dag in een AZC geweest? Zo nee, dan kun je je echt niet voorstellen hoe mensen daar wonen. In de tijd dat ik nog vrijwilligerswerk deed op een AZC was het budget voor maaltijden lager dan in een gevangenis!
[..]
De beste plaats om een woning te krijgen ja, want het meest gewild.quote:Dit snap ik niet. Amsterdam de beste plaats van Nederland?![]()
![]()
![]()
![]()
Hoezo? Zou jij weigeren als je gratis 6 jaar inschrijftijd krijgt voor een woning in een populaire stad?quote:En deze veronderstelling is wel strijdig met wat je hierboven stelde over de vrije keuze geven aan asielzoekers.
[..]
Dat moet je niet tegen mj zeggen, maar tegen die amsterdammers die verschoond willen blijven van hun evenredige aandeel.quote:Op donderdag 15 november 2007 00:36 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Waarom is dat discriminerend? Asielzoekers bezorgen gemeentes veel werk en kosten handen vol geld. De opvang is dus wel degelijk een loden last voor een hoop gemeentes.
Pardon? Het generaal pardon voorziet in een vergunning tot verblijf, niet in een Nederlands paspoort. En ook niet zo maar in een uitkering of werk.quote:[..]
Dat is niet langer van toepassing want met een NL paspoort kunnen ze werken of een uitkering krijgen en zijn ze niet langer afhankelijk van die maaltijden.
De fout die ik volgens jou maak, is dat ik wel eens een AZC van binnen gezien heb. Van alle gemakken voorzien? Ik heb als vrijwilliger in de bieb gestaan. Ik ken een dokter persoonlijk. Ik ken asielzoekers persoonlijk.quote:Echt, de fout die jij steeds maakt is dat je niet inziet dat een AZC voor die lui een soort Center Parcs is, waar je prima kunt wonen en van alle gemakken voorzien bent (sport, bieb, dokter, psychologen, tolken enz). Huilverhalen over weinig privacy e.d. zijn dikke onzin en zeker als je het vergelijkt met de landen waar ze vandaan komen.
Nou, ik zou nog niet dood gevonden willen worden in Amsterdam.quote:[..]
De beste plaats om een woning te krijgen ja, want het meest gewild.
Jazeker! Zie hierboven!quote:[..]
Hoezo? Zou jij weigeren als je gratis 6 jaar inschrijftijd krijgt voor een woning in een populaire stad?
zal ik doen.quote:Op donderdag 15 november 2007 01:59 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat moet je niet tegen mj zeggen, maar tegen die amsterdammers die verschoond willen blijven van hun evenredige aandeel.
Met een verblijfsvergunning mag je ook werken toch? En reken maar dat ze zo snel mogelijk het paspoort aanvragen.quote:Pardon? Het generaal pardon voorziet in een vergunning tot verblijf, niet in een Nederlands paspoort. En ook niet zo maar in een uitkering of werk.
[..]
En wat klopt er niet aan die vergelijking? Het enige wat misschien ontbreekt is een tropisch zwembad en een sauna, maar voor de rest zie ik weinig verschil met Center Parcs. En wederom vergelijk je hun huisvesting met die van de gemiddelde Nederlander? Waarom vergelijk je het niet met wat ze gewend zijn in hun thuisland?quote:De fout die ik volgens jou maak, is dat ik wel eens een AZC van binnen gezien heb. Van alle gemakken voorzien? Ik heb als vrijwilliger in de bieb gestaan. Ik ken een dokter persoonlijk. Ik ken asielzoekers persoonlijk.
Een soort Center Parks? Godallemachtig! je bent zeker op de open dag van de AZC's geweest?![]()
![]()
Neemt niet weg dat daar de langste wachtlijsten zijn en dus het populairst.quote:Nou, ik zou nog niet dood gevonden willen worden in Amsterdam.
[..]
Wat klopt daar niet aan?quote:Jazeker! Zie hierboven!
En degene op wie ik reageerde veronderstelde ook, dat asielzoekers liever binnen 6 maanden in Zwaagkutteveen zouden gaan wonen dan over 6 jaar in Amsterdam.
Ja, de meesten staan te trappelen om aan het werk te gaan, inderdaad. Maar voor je dan een paspoort hebt, ben je nog wel een paar jaar verder. Want ik vraag me af, of de tijd voor het verlenen van de vergunning wel meetelt als vergund verblijf in Nederland.quote:Op donderdag 15 november 2007 12:31 schreef rebel6 het volgende:
[..]
zal ik doen.
[..]
Met een verblijfsvergunning mag je ook werken toch? En reken maar dat ze zo snel mogelijk het paspoort aanvragen.![]()
Zit je in een Center Parcs ook met vier man op een kleine kamer waar net vier bedden, vier ijzeren kasten, een tafeltje en twee stoelen inkunnen? Ik ben twee keer in een Center Parc geweest, maar daar waren de slaapkamers ieder voor zich even groot als een kamer voor vier in het plaatselijke AZC.quote:[..]
En wat klopt er niet aan die vergelijking? Het enige wat misschien ontbreekt is een tropisch zwembad en een sauna, maar voor de rest zie ik weinig verschil met Center Parcs. En wederom vergelijk je hun huisvesting met die van de gemiddelde Nederlander? Waarom vergelijk je het niet met wat ze gewend zijn in hun thuisland?
Ja, dat zag ik later ook.quote:[..]
Neemt niet weg dat daar de langste wachtlijsten zijn en dus het populairst.
[..]
Wat klopt daar niet aan?
En waar je op reageerde was ik.![]()
En wat heeft dat te maken met het onderwerp?quote:Op donderdag 15 november 2007 23:50 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja, de meesten staan te trappelen om aan het werk te gaan, inderdaad. Maar voor je dan een paspoort hebt, ben je nog wel een paar jaar verder. Want ik vraag me af, of de tijd voor het verlenen van de vergunning wel meetelt als vergund verblijf in Nederland.
[..]
Dat zijn vast uitzonderingen of mensen die nog maar net binnen zijn, volgens mij zitten de meesten in een bungalow of stacaravan. Ik heb ook wel eens foto's gezien hoor, zo treurig als jij het schetst is het echt niet!quote:Zit je in een Center Parcs ook met vier man op een kleine kamer waar net vier bedden, vier ijzeren kasten, een tafeltje en twee stoelen inkunnen? Ik ben twee keer in een Center Parc geweest, maar daar waren de slaapkamers ieder voor zich even groot als een kamer voor vier in het plaatselijke AZC.
Dus dat klopt er niet aan de vergelijking.
[..]
"Dankzij" het huidige beleid lachen ze zich nu suf dat ze als niet-Nederlander voorrang krijgen op Nederlanders. Zou dit achterlijke beleid niet bestaan dan moesten ze net als iedereen kiezen tussen lang wachten voor een woning in de stad of ergens in een saai dorp in het noorden. Begrijp je het nu?quote:Ja, dat zag ik later ook.![]()
Nou, je zegt eerst dat ze wel snel zullen wegtrekken als ze de keus hadden en later dat ze zich suf zullen lachen omdat ze zulke fijne huizen krijgen in zo'n fijne stad.
En dat is nou precies de kern van het probleem slimmerd!quote:Het enige punt dat je dan nog hebt is de snelheid waarmee ze een huis kunnen krijgen.
Nou ja, jij begon toch over de nationaliteit?quote:Op vrijdag 16 november 2007 00:06 schreef rebel6 het volgende:
[..]
En wat heeft dat te maken met het onderwerp?
Nee hoor, dat zijn geen uitzonderingen en ook geen mensen die nog maar net binnen zijn. Ik ben daar binnen geweest, niks foto's. Een gezin met vijf kinderen had een grotere kamer, maar niet meer loopruimte! En die caravans, met hoeveel mensen woonden ze daarin ?quote:[..]
Dat zijn vast uitzonderingen of mensen die nog maar net binnen zijn, volgens mij zitten de meesten in een bungalow of stacaravan. Ik heb ook wel eens foto's gezien hoor, zo treurig als jij het schetst is het echt niet!
OK, daar heb je het punt dat beide opmerkingen verbindt.quote:[..]
"Dankzij" het huidige beleid lachen ze zich nu suf dat ze als niet-Nederlander voorrang krijgen op Nederlanders. Zou dit achterlijke beleid niet bestaan dan moesten ze net als iedereen kiezen tussen lang wachten voor een woning in de stad of ergens in een saai dorp in het noorden. Begrijp je het nu?
Dan begrijp je hopelijk ook waarom hier zoveel weerstand tegen bestaat.
Nou ja, zoals ik al gezegd heb: ik zou niet dood in Amsterdam gevonden willen worden. Dus ik vind die heisa onbegrijpelijk. En alle Amsterdammers verhuizen toch naar Almere?quote:[..]
En dat is nou precies de kern van het probleem slimmerd!![]()
Ik noemde het even ja, in reaktie op jouw opmerking over een laag budget voor maaltijden.quote:Op vrijdag 16 november 2007 01:11 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou ja, jij begon toch over de nationaliteit?
Dan praat je waarschijnlijk over een paar jaar geleden toen de AZC's uitpuilden.quote:Nee hoor, dat zijn geen uitzonderingen en ook geen mensen die nog maar net binnen zijn. Ik ben daar binnen geweest, niks foto's. Een gezin met vijf kinderen had een grotere kamer, maar niet meer loopruimte! En die caravans, met hoeveel mensen woonden ze daarin ?
[..]
Dus omdat jij toevallig niks hebt met wonen in Amsterdam vind je het niet erg als mensen die dat wel graag willen (en soms al 6 jaar wachten!) ineens 1000 plaatsen lager op de lijst komen te staan?quote:OK, daar heb je het punt dat beide opmerkingen verbindt.
[..]
Nou ja, zoals ik al gezegd heb: ik zou niet dood in Amsterdam gevonden willen worden. Dus ik vind die heisa onbegrijpelijk. En alle Amsterdammers verhuizen toch naar Almere?
Mensen die op die lijst staan hebben veelal al een huis. Asielzoekers die in aanmerking komen voor het generaal pardon moeten nadat ze een legale status hebben verkregen het asielzoekerscentrum verlaten, waarna ze géén woonruimte hebben, én veelal geen geld aangezien ze als asielzoeker zijnde niet mogen werken.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Lang niet allemaal. Waarom moeten die mensen wachten op voormalige illegalen waarover de rechter meerdere keren heeft geoordeeld dat ze geen recht hebben op asiel?quote:Op vrijdag 16 november 2007 15:34 schreef retteketet het volgende:
[..]
Mensen die op die lijst staan hebben veelal al een huis.
Nederland heeft geen enkele wettelijke of morele verplichting om immigranten te huisvesten. Dat is hun eigen verantwoordelijkheid. We doen het dan wel, maar wel onder de voorwaarde: als je uitgeprocedeerd bent moet je weg uit het AZC. Lijkt me een hele duidelijke regel.quote:Asielzoekers die in aanmerking komen voor het generaal pardon moeten nadat ze een legale status hebben verkregen het asielzoekerscentrum verlaten, waarna ze géén woonruimte hebben,
Wat is er mis met Nederlandse staatsburgers voorrang geven boven vreemdelingen?quote:Met bovenstaande in het achterhoofd wil jij degenen die al Nederlands staatsburger waren en al een huis hébben voorrang geven?
Het gaat om asielzoekers die onder de pardonregeling vallen. Die hebben dus wel degelijk recht op asiel.quote:Op vrijdag 16 november 2007 16:34 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Lang niet allemaal. Waarom moeten die mensen wachten op voormalige illegalen waarover de rechter meerdere keren heeft geoordeeld dat ze geen recht hebben op asiel?
Ja, en na het AZC? Gezinnen met kinderen op straat zetten?quote:Nederland heeft geen enkele wettelijke of morele verplichting om immigranten te huisvesten. Dat is hun eigen verantwoordelijkheid. We doen het dan wel, maar wel onder de voorwaarde: als je uitgeprocedeerd bent moet je weg uit het AZC. Lijkt me een hele duidelijke regel.
Ik kan je gedachtengang volgen, maar het is gebaseerd op sentiment, en daar hebben we niks aan. De feiten zijn dat die mensen hier zijn en dat ze niet jaren kunnen wachten op een woning, simpelweg omdat ze geen woning hebben om in te verblijven. Dat heeft niks het al dan niet Nederlander zijn te maken.quote:Wat is er mis met Nederlandse staatsburgers voorrang geven boven vreemdelingen?
Dat budget vor de maaltijden was geldig voor asielzoekers in een AZC, die dus niet miochten werken, geen vrijwilligerswerk mochten doen en geen scholing mochten volgen. De mensen die een status krijgen mogen idnerdaad werken, maar zoals alles kost dat tijd.quote:Op vrijdag 16 november 2007 14:29 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ik noemde het even ja, in reaktie op jouw opmerking over een laag budget voor maaltijden.
Maar als ze gewoon mogen werken hebben ze daar niks mee te maken want dan zijn ze niet afhankelijk van die maaltijden. Dus die opmerking had je net zo goed achterwege kunnen laten.
De wens is de vader van de gedachte. Je moet echt eens gaan kijken in een AZC. Jij veronderstelt een humaan beleid, en zo is het ook altijd gebracht. En ik neem zelfs aan, dat je dat uit menselijkheid ook gegund had. Maar de soberheid stond echt voorop. De karigheid zelfs! De schrieperigheid!quote:[..]
Dan praat je waarschijnlijk over een paar jaar geleden toen de AZC's uitpuilden.
Nu de stroom asielzoekers kleiner is geworden zullen ze vast niet meer in de allerkleinste kamertjes gepropt worden. Helaas is er weinig informatie te vinden over de huisvesting.
Dat is bevooroordeeld, dat geef ik toe. Maar is dat erger dan mensen maar willen dumpen in Zwaagkutteveen of Schubbekutteveen?quote:[..]
Dus omdat jij toevallig niks hebt met wonen in Amsterdam vind je het niet erg als mensen die dat wel graag willen (en soms al 6 jaar wachten!) ineens 1000 plaatsen lager op de lijst komen te staan?![]()
Ja nu wel, door die achterlijke pardonregeling, volgens de rechter hadden ze als ongewenst vreemdeling het land uitgezet moeten worden.quote:Op vrijdag 16 november 2007 22:49 schreef retteketet het volgende:
[..]
Het gaat om asielzoekers die onder de pardonregeling vallen. Die hebben dus wel degelijk recht op asiel.
[..]
Wat ik al zei, alles is beter dan dat ze een huis wegkapen voor de neus van autochtonen. Dus een oude caravan, een leeg kantoorpand, containerwoningen enz.. En anders hebben Balkellende, Bos, Rouvoet, Marijnissen, Halsema en Pechtold vast nog wel een plaatsje over in hun huis.quote:Ja, en na het AZC? Gezinnen met kinderen op straat zetten?
Ik kan je gedachtengang volgen, maar het is gebaseerd op sentiment, en daar hebben we niks aan. De feiten zijn dat die mensen hier zijn en dat ze niet jaren kunnen wachten op een woning, simpelweg omdat ze geen woning hebben om in te verblijven. Dat heeft niks het al dan niet Nederlander zijn te maken.
[..]
De oplossing ligt voor de hand:quote:Op zaterdag 17 november 2007 20:00 schreef retteketet het volgende:
De pardonregeling ís er. Het heeft geen zin om allerlei theorieën uiteen te zetten die op zouden gaan als er geen dergelijke was geweest, want de pardonregeling is een feit. Met dat als uitgangspunt moet je dus zoeken naar oplossingen.
Oh nee hoor, de meesten waren nog niet eens uitgeprocedeerd. En ongewenst vreemdeling word je alleen maar als je voor strafbare feiten veroordeeld bent.quote:Op zaterdag 17 november 2007 11:06 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ja nu wel, door die achterlijke pardonregeling, volgens de rechter hadden ze als ongewenst vreemdeling het land uitgezet moeten worden.
Dumpen die handel! En dan wel eisen dat ze zich netjes integreren en aanpssen aan de Nederlandse maatschappij.quote:[..]
Wat ik al zei, alles is beter dan dat ze een huis wegkapen voor de neus van autochtonen. Dus een oude caravan, een leeg kantoorpand, containerwoningen enz.. En anders hebben Balkellende, Bos, Rouvoet, Marijnissen, Halsema en Pechtold vast nog wel een plaatsje over in hun huis.
Met een status mogen ze in heel Nederland een woning zoeken.quote:Op zaterdag 17 november 2007 23:52 schreef rebel6 het volgende:
[..]
De oplossing ligt voor de hand:
Ze mogen in het AZC blijven wonen als ze willen, totdat er ruimte nodig is voor nieuwe asielzoekers.
Huur heffen en klaar is kees.
Waarom zou de overheid zich meer moeten inspannen dan dat? Het is toch hún keuze om hier te komen?
Geen probleem dus.quote:Op zaterdag 17 november 2007 01:56 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat budget vor de maaltijden was geldig voor asielzoekers in een AZC, die dus niet miochten werken, geen vrijwilligerswerk mochten doen en geen scholing mochten volgen. De mensen die een status krijgen mogen idnerdaad werken, maar zoals alles kost dat tijd.
Misschien heb je gelijk over het verleden, maar door de afnemende asielstroom is in ieder geval de druk van de ketel, er zijn zelfs al AZC's dichtgegaan en het lijkt me onwaarschijnlijk dat er nu nog steeds sprake is van slechte woonomstandigheden. Anders was het allang in de media gekomen.quote:De wens is de vader van de gedachte. Je moet echt eens gaan kijken in een AZC. Jij veronderstelt een humaan beleid, en zo is het ook altijd gebracht. En ik neem zelfs aan, dat je dat uit menselijkheid ook gegund had. Maar de soberheid stond echt voorop. De karigheid zelfs! De schrieperigheid!
[..]
Altijd wordt er geroepen dat ze rust nodig hebben om hun trauma's te verwerken en nu is er weer iets mis met die mensen in de polder "dumpen"?quote:Dat is bevooroordeeld, dat geef ik toe. Maar is dat erger dan mensen maar willen dumpen in Zwaagkutteveen of Schubbekutteveen?
Nee, ze zijn door de IND afgewezen en dus ongewenst. De rechter was het steeds eens met de IND en dus zijn ze nog steeds ongewenst. Daar hoeven ze geen strafbare feiten voor gepleegd te hebben.quote:Op zondag 18 november 2007 01:57 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Oh nee hoor, de meesten waren nog niet eens uitgeprocedeerd. En ongewenst vreemdeling word je alleen maar als je voor strafbare feiten veroordeeld bent.
[..]
Je noemt het "dumpen" als de overheid ze in een kantoorpand zou stoppen?quote:Dumpen die handel! En dan wel eisen dat ze zich netjes integreren en aanpssen aan de Nederlandse maatschappij.
Als je uitgaat van 6 personen in een klein kamertje ja, maar dan ga je nog steeds uit van wat je gezien hebt toen de AZC's nog uitpuilden. Een luxeuze stacaravan zoals in Schijndel levert genoeg punten op voor een normale huur. Leg mij nou eens uit wat er mis is met een stacaravan?quote:Op zondag 18 november 2007 02:06 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Met een status mogen ze in heel Nederland een woning zoeken.
Als je huur wilt vragen voor bewoning op een AZC zul je nog aardig op de koffie komen: je krijgt niet genoeg punten bij elkaar om een redelijke huur te vragen.
Dan praat je over gewone asielzoekers die op de normale manier zijn toegelaten, bij GPers zijn er juist grote twijfels over het vluchtverhaal anders werd hun asielverzoek niet steeds verworpen.quote:En het derde punt heb je ook verkeerd: voor vluchtelingen was het amper een keuze om hier te komen. Het was een noodzaak om weg te gaan.
Of in de regio, wat veel meer voor de hand ligt.quote:Dan kun je nog twisten over de vraag of ze hier moesten komen of in Duitsland, België, het Verenigd Koninkrijk etc., maar daarin speelt toeval een grote rol, lijkt me. (Ik zal het eens navragen!)
het is dan ook zo reuze makkelijk om een baan te vinden als niet-nederlands sprekende allochtoonquote:Op zondag 18 november 2007 13:20 schreef rebel6 het volgende:
Geen probleem dus.
het is iets minder druk, dat klopt, maar een hok is nog steeds een hokquote:Misschien heb je gelijk over het verleden, maar door de afnemende asielstroom is in ieder geval de druk van de ketel, er zijn zelfs al AZC's dichtgegaan en het lijkt me onwaarschijnlijk dat er nu nog steeds sprake is van slechte woonomstandigheden. Anders was het allang in de media gekomen.
van het ene extreem in het andere .. en dat zou dan wel helpen .. ?quote:Altijd wordt er geroepen dat ze rust nodig hebben om hun trauma's te verwerken en nu is er weer iets mis met die mensen in de polder "dumpen"?![]()
de rechter was het steeds eens met de IND .. hoe kom je daar nou bij ?quote:Nee, ze zijn door de IND afgewezen en dus ongewenst. De rechter was het steeds eens met de IND en dus zijn ze nog steeds ongewenst. Daar hoeven ze geen strafbare feiten voor gepleegd te hebben.
als je er leuke flats van maakt zou ik niet weten waarom niet, al die leegstand van kantoorpanden is al jaren een schande gezien de krapte op de woningmarkt ..quote:Je noemt het "dumpen" als de overheid ze in een kantoorpand zou stoppen?
Van daaruit kunnen ze niet integreren?![]()
je zit nog steeds op elkaars lip met allemaal mensen die een zelfde soort ellende hebben meegemaakt .. ik kan me wel voorstellen dat je na een aantal jaren met constant zoiets om je heen eindelijk eens in een normale buurt wil wonenquote:Als je uitgaat van 6 personen in een klein kamertje ja, maar dan ga je nog steeds uit van wat je gezien hebt toen de AZC's nog uitpuilden. Een luxeuze stacaravan zoals in Schijndel levert genoeg punten op voor een normale huur. Leg mij nou eens uit wat er mis is met een stacaravan?
En blijkbaar vond een rechter keer op keer dat er genoeg redenen waren om het besluit van de IND in twijfel te trekken .. als de IND zich vervolgens niet aan de door de rechter gestelde termijn houdt maar de vluchteling jaren laat wachten op een besluit .. tjaquote:Dan praat je over gewone asielzoekers die op de normale manier zijn toegelaten, bij GPers zijn er juist grote twijfels over het vluchtverhaal anders werd hun asielverzoek niet steeds verworpen.
de regio zit op gegeven moment ook wel vol hoor .. in Afrika alleen worden er 5,8 miljoen vluchtelingen opgevangen, tegenover 2,8 miljoen in Europa en Noord-Amerika samenquote:Of in de regio, wat veel meer voor de hand ligt.
Het AZC is absoluut niet geschikt om permanent in te wonen.quote:Op zaterdag 17 november 2007 23:52 schreef rebel6 het volgende:
[..]
De oplossing ligt voor de hand:
Ze mogen in het AZC blijven wonen als ze willen, totdat er ruimte nodig is voor nieuwe asielzoekers.
Huur heffen en klaar is kees.
Waarom zou de overheid zich meer moeten inspannen dan dat? Het is toch hún keuze om hier te komen?
Ik weet niet waar je het nou mee eens bent: met dat veel te lage budget of dat eindelijk wel mogen werken.quote:
Het kwam indertijd ook niet in de media, waarom nu wel?quote:[..]
Misschien heb je gelijk over het verleden, maar door de afnemende asielstroom is in ieder geval de druk van de ketel, er zijn zelfs al AZC's dichtgegaan en het lijkt me onwaarschijnlijk dat er nu nog steeds sprake is van slechte woonomstandigheden. Anders was het allang in de media gekomen.
Ik snap niet wat er te lachen is over trauma's. Dat is niet zomaar je sleutels in een putje gevallen!quote:[..]
Altijd wordt er geroepen dat ze rust nodig hebben om hun trauma's te verwerken en nu is er weer iets mis met die mensen in de polder "dumpen"?![]()
Dat zei minister Verdomd in september 2004, maar toen zaten er nog 20.000 in de procedure! (het liegbeest!). In mei 2006 zaten er nog bijna 9.000 in de procedure. Dus waren ze (nog) niet ongewenst! Nu wordt in een aantal gevallen een pardon verleend op voorwaarde dat de lopende procedure ingetrokken wordt! Albayrak berekent dat ook als een besparing!quote:[..]
Nee, ze zijn door de IND afgewezen en dus ongewenst. De rechter was het steeds eens met de IND en dus zijn ze nog steeds ongewenst. Daar hoeven ze geen strafbare feiten voor gepleegd te hebben.
Zou jij je vandaaruit lekker ontplooien?quote:[..]
Je noemt het "dumpen" als de overheid ze in een kantoorpand zou stoppen?
Van daaruit kunnen ze niet integreren?![]()
Ik neem aan dat je zelf NIET in een stacaravan woont. Die caravans in Schijndel ken ik niet, dus daar kan ik niks van zeggen. Wel een vraag: met hoeveel mensen wonen ze in die caravans?quote:[..]
Als je uitgaat van 6 personen in een klein kamertje ja, maar dan ga je nog steeds uit van wat je gezien hebt toen de AZC's nog uitpuilden. Een luxeuze stacaravan zoals in Schijndel levert genoeg punten op voor een normale huur. Leg mij nou eens uit wat er mis is met een stacaravan?
Zoiets dacht ik ook. En dat Verdomd in de helft van de gevallen over haar hart streek. Dat blijkt nu ook gelogen van haar: bijna de helft van de oude wetters kreeg een vergunning op basis van de geldende regels.quote:[..]
Dan praat je over gewone asielzoekers die op de normale manier zijn toegelaten, bij GPers zijn er juist grote twijfels over het vluchtverhaal anders werd hun asielverzoek niet steeds verworpen.
In hun eigen land, bedoel je. Of in omringende landen. Daar zitten de meesten ook. In kampen, waar ze soms ook nog nagezeten worden.quote:[..]
Of in de regio, wat veel meer voor de hand ligt.
Tien jaar op een woning wachten is niet erg?quote:Op zondag 18 november 2007 22:33 schreef alors het volgende:
Ik snap dat je het vervelend vind dat zulke dingen gebeuren. Maar dat je je zo druk kan maken over mensen die uit zo'n kutsituatie komen, terwijl je zelf elke dag op je blote knietjes mag voor het feit dat jij net wèl in het goede deel van deze wereld bent geboren.
Ik heb het idee dat sommige mensen echt niet weten wat het betekent om alles achter te laten. Niet meer het werk te kunnen doen waarvoor je geleerd hebt met je diploma dat niets waard is hier. Ook al ga je naar een land waarvan wij claimen dat het zo ontzettend ontwikkeld is, en je daarom wel gelukkig moet worden hier.
Jawel, vast wel.quote:Op zondag 18 november 2007 22:49 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Tien jaar op een woning wachten is niet erg?
Mooi, zijn we het daar over eens.quote:
Het is inderdaad heel erg om tien jaar lang op een verblijfsvergunning t moeten wachten. Sterker nog: dat is schandalig, en een rechtsstaat onwaardig. Maar dat kan m.i. niet tegen elkaar weggestreept worden, althans niet door anderen te benadelen, anderen die part noch deel hebben aan de zaak.quote:Tien jaar wachten op het recht om hier te mogen blijven ook! Dus die ellende kun je min of meer tegen elkaar wegstrepen.
Niet in Amsterdam hequote:Blijft dat jij in die tien jaar naar alternatieven kunt zoeken en een asielzoeker amper tot niet.
je zegt nu dat de Nederlander niet verantwoordelijk is voor zijn eigen brakke wetgeving die ervoor gezorgd heeft dat deze mensen na 6+ jaar wachten nog geen duidelijkheid hebben ?quote:Op zondag 18 november 2007 23:02 schreef Diederik_Duck het volgende:
Het is inderdaad heel erg om tien jaar lang op een verblijfsvergunning t moeten wachten. Sterker nog: dat is schandalig, en een rechtsstaat onwaardig. Maar dat kan m.i. niet tegen elkaar weggestreept worden, althans niet door anderen te benadelen, anderen die part noch deel hebben aan de zaak.
ik hoop voor jou dat je hoog en droog zit mocht die superstorm echt komen, en dat je niet ergens je voetjes op het droge moet zien te krijgen .. dat wij hier sinds de laatste 54¾ jaar verschoond zijn geweest van oorlogen of werkelijk grote natuurrampen is namelijk geen garantie voor de toekomstquote:Niet in Amsterdam he. En niet iedereen is zo dapper om zijn sociale omgeving te verlaten en heel ergens anders een nieuw leven op te bouwen, dat kun je van mensen ook niet verlangen m.i.
Wat is dat nu voor gelul. Je probeert het falen van de asielprocedures in de schoenen te schuiven van individuele burgers?! Die hebben daar niets mee te maken, of ben jij e ook zoeen die alle Duitsers tot in lengte van dagen nadraagt dat een deel van hen op Hitler heeft gestemd?quote:Op zondag 18 november 2007 23:36 schreef moussie het volgende:
[..]
je zegt nu dat de Nederlander niet verantwoordelijk is voor zijn eigen brakke wetgeving die ervoor gezorgd heeft dat deze mensen na 6+ jaar wachten nog geen duidelijkheid hebben ?
Let wel, bij al deze mensen heeft een rechter minimaal 1 keer het bezwaar tegen een besluit van de IND gegrond verklaart en de IND heeft geen bewijzen kunnen produceren om de rechter van het tegendeel te overtuigen
Het lijkt wel alsof je het erg vindt als een land geen majeure problemen kent, dat men zich daarvoor moet schamen. Welnu, laat ik je een ding zeggen: dat is een extreem verwerpelijk uitgangspunt, een uitgangspunt waarmee je mensen het recht ontzegt om te streven naar een fatsoenlijk leven (dus ook de asielzoekers...).quote:[..]
ik hoop voor jou dat je hoog en droog zit mocht die superstorm echt komen, en dat je niet ergens je voetjes op het droge moet zien te krijgen .. dat wij hier sinds de laatste 54¾ jaar verschoond zijn geweest van oorlogen of werkelijk grote natuurrampen is namelijk geen garantie voor de toekomst
Dat benadelen van anderen is wel een punt, maar mede daarom was vroeger het beleid, om de asielzoekers eerlijk te verdelen over het land.quote:Op zondag 18 november 2007 23:02 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Mooi, zijn we het daar over eens.![]()
[..]
Het is inderdaad heel erg om tien jaar lang op een verblijfsvergunning t moeten wachten. Sterker nog: dat is schandalig, en een rechtsstaat onwaardig. Maar dat kan m.i. niet tegen elkaar weggestreept worden, althans niet door anderen te benadelen, anderen die part noch deel hebben aan de zaak.
[..]
Niet in Amsterdam he. En niet iedereen is zo dapper om zijn sociale omgeving te verlaten en heel ergens anders een nieuw leven op te bouwen, dat kun je van mensen ook niet verlangen m.i.
Dat klopt. Amsterdam is een grote puinzooi, jarenlang wanbeleidquote:Op zondag 18 november 2007 23:49 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat benadelen van anderen is wel een punt, maar mede daarom was vroeger het beleid, om de asielzoekers eerlijk te verdelen over het land.
Ik krijg de indruk dat Amsterdam om te beginnen al de eigen zaakjes niet op orde heeft.
Terecht. Het is onverstandig om asielzoekers als hulpbehoevende zwakkelingen te zien. Helaas gebeurt dat veel, en het is een van de redenen dat niet geprofiteerd kan worden van de talenten die deze mensen veelal wel degelijk hebben.quote:Die laatste opmerking vind ik wel sterk. Indertijd heeft mijn vader me met dat argument respect voor gastarbeiders bijgebracht. En ik gebruik het zelf ook wel eens in een discussie.
we hebben het over mensen die voor 2001 binnen zijn gekomen, een asielaanvraag hebben ingediend etc .. dus het gaat niet over "lengte van dagen" .. het gaat over je eigen oudersquote:Op zondag 18 november 2007 23:42 schreef Diederik_Duck het volgende:
Wat is dat nu voor gelul. Je probeert het falen van de asielprocedures in de schoenen te schuiven van individuele burgers?! Die hebben daar niets mee te maken, of ben jij e ook zoeen die alle Duitsers tot in lengte van dagen nadraagt dat een deel van hen op Hitler heeft gestemd?![]()
wtf .. ik zeg helemaal nergens dat ik het erg vind, ik zeg alleen maar dat ik mij wel bewust ben van het feit dat wij op dit stukje planeet .. voor nu .. blij mogen zijn dat wij er niet mee te maken hebbenquote:Het lijkt wel alsof je het erg vindt als een land geen majeure problemen kent, dat men zich daarvoor moet schamen. Welnu, laat ik je een ding zeggen: dat is een extreem verwerpelijk uitgangspunt, een uitgangspunt waarmee je mensen het recht ontzegt om te streven naar een fatsoenlijk leven (dus ook de asielzoekers...).
Dat maakt het kankeren op deze maatregel voor asielzoekers dus onterecht. De puinzooi was er al, de GP-ers maken dat alleen maar duidelijk (en schrijnender). Laten de kankeraars zich dan richten op het eigen bestuur!quote:Op maandag 19 november 2007 00:04 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Dat klopt. Amsterdam is een grote puinzooi, jarenlang wanbeleid![]()
Ja, dat is een heel erge kapitaal- en talentvernietiging, zowel erg voor ons als voor hen.quote:[..]
Terecht. Het is onverstandig om asielzoekers als hulpbehoevende zwakkelingen te zien. Helaas gebeurt dat veel, en het is een van de redenen dat niet geprofiteerd kan worden van de talenten die deze mensen veelal wel degelijk hebben.
O zeker, dat moet ook. Maar let wel: dit bestuur presteert het om de ellende voor de eigen mensen nog eens te verzwaren (zij zetten immers in op het binnenhalen van een grote groep van deze mensen in de stad...). Dat lijkt me toch wel reden om een beetje boos te worden.quote:Op maandag 19 november 2007 00:12 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat maakt het kankeren op deze maatregel voor asielzoekers dus onterecht. De puinzooi was er al, de GP-ers maken dat alleen maar duidelijk (en schrijnender). Laten de kankeraars zich dan richten op het eigen bestuur!
Inderdaad. Wat meer gezond verstand en wat minder domme emotie in het asielzoekersdebat is dan ook zeer gewenst.quote:[..]
Ja, dat is een heel erge kapitaal- en talentvernietiging, zowel erg voor ons als voor hen.
So what? Dat verandert niets aan mijn kritiek: dat je zaken niet in de schoenen moet schuiven van mensen die daar niets aan kunnen doen. Jij denkt dus oprecht dat het een keer in de vier jaar gebruik maken van je stemrecht je verwijtbaar maakt inzake falende asielprocedures?!quote:Op maandag 19 november 2007 00:11 schreef moussie het volgende:
[..]
we hebben het over mensen die voor 2001 binnen zijn gekomen, een asielaanvraag hebben ingediend etc .. dus het gaat niet over "lengte van dagen" .. het gaat over je eigen ouders
Ik zie nog steeds niet hoe dit relevant is aangaande wat ik gecshreven heb.quote:[..]
wtf .. ik zeg helemaal nergens dat ik het erg vind, ik zeg alleen maar dat ik mij wel bewust ben van het feit dat wij op dit stukje planeet .. voor nu .. blij mogen zijn dat wij er niet mee te maken hebben
en ik vertel je dat je je zegeningen moet gaan tellen en hopen dat ze bij je blijven .. wie weet wat de toekomst brengt
ja, het is jouw land, jouw beleid .. toch ?quote:Op maandag 19 november 2007 00:36 schreef Diederik_Duck het volgende:
So what? Dat verandert niets aan mijn kritiek: dat je zaken niet in de schoenen moet schuiven van mensen die daar niets aan kunnen doen. Jij denkt dus oprecht dat het een keer in de vier jaar gebruik maken van je stemrecht je verwijtbaar maakt inzake falende asielprocedures?!
ach ja, het zou zomaar kunnen dat een amsterdammer gedwongen wordtquote:Ik zie nog steeds niet hoe dit relevant is aangaande wat ik gecshreven heb.
of heb jij ergens garantie-certificaten dat dat niet kan gebeuren .. getekend .. een hogere macht ?quote:om zijn sociale omgeving te verlaten en heel ergens anders een nieuw leven op te bouwen,
Ik heb eerlijk gezegd geen idee of het bestuur een grote groep binnenhaalt.quote:Op maandag 19 november 2007 00:20 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
O zeker, dat moet ook. Maar let wel: dit bestuur presteert het om de ellende voor de eigen mensen nog eens te verzwaren (zij zetten immers in op het binnenhalen van een grote groep van deze mensen in de stad...). Dat lijkt me toch wel reden om een beetje boos te worden.
[..]
Inderdaad. Wat meer gezond verstand en wat minder domme emotie in het asielzoekersdebat is dan ook zeer gewenst.
Blut und Boden dus. Nee bedankt zeg.quote:Op maandag 19 november 2007 01:01 schreef moussie het volgende:
[..]
ja, het is jouw land, jouw beleid .. toch ?
quote:[..]
ach ja, het zou zomaar kunnen dat een amsterdammer gedwongen wordt
Nee natuurlijk niet. Maar het is nog steeds irrelevant, ik zeg immers slechts dat je mensen niet moet dwingen te verhuizen, en dat het heel invoelbaar is als mensen niet willen verhuizen.quote:[..]
of heb jij ergens garantie-certificaten dat dat niet kan gebeuren .. getekend .. een hogere macht ?
dus jij bent op geen enkele manier medeverantwoordelijk voor besluiten die door de regering zijn genomen voor jij mocht gaan stemmen ?quote:Op maandag 19 november 2007 01:11 schreef Diederik_Duck het volgende:
Blut und Boden dus. Nee bedankt zeg.
je denkt dat je veilig zit in Amsterdam mochten de dijken breken ?quote:![]()
ik denk dat het in dit soort gevallen meer gaat om je humanitaire insteek .. deze mensen hebben hun land (meestal) niet verlaten op vrijwillige basis en zitten hier inmiddels al langer dan 6 jaar te wachten op toestemming om hun leven op een menswaardige manier voort te zetten ..quote:Nee natuurlijk niet. Maar het is nog steeds irrelevant, ik zeg immers slechts dat je mensen niet moet dwingen te verhuizen, en dat het heel invoelbaar is als mensen niet willen verhuizen.
Ze zitten hier al minstens 6 jaar en ik hoor niet anders dan geklaag over dat ze zich vervelen.quote:Op zondag 18 november 2007 14:52 schreef moussie het volgende:
[..]
het is dan ook zo reuze makkelijk om een baan te vinden als niet-nederlands sprekende allochtoon
[..]
Geloof ik niks van. Ze zitten daar prima. Houden zo.quote:het is iets minder druk, dat klopt, maar een hok is nog steeds een hok
[..]
De taal leren is hun eigen verantwoordelijkheid.quote:van het ene extreem in het andere .. en dat zou dan wel helpen .. ?
vraagje, wat zouden ze moeten doen daar in de polder
. zijn er scholen waar je de taal kan leren, is er werk waarmee je je eigen levensonderhoud kan verdienen ?
[..]
Nee, de rechter was het niet steeds eens.quote:de rechter was het steeds eens met de IND .. hoe kom je daar nou bij ?
in 2004 heeft de rechter 21% van de beroepsprocedures gegrond verklaart .. klik
Allemaal heel erg, maar om die gevallen gaat het dus niet.quote:we hebben het hier wel over de IND hoor, de IND die baby's van een half jaar oud brieven stuurt dat ze per omgaande het land dienen te verlaten, de IND die voormalige AMA's met hun hier geboren kinderen "terug" wil sturen naar een land waar beiden officieel niet bestaan, de IND die mensen terug stuurt naar "veilige" gebieden .. zoals deze jonge vrouw
http://www.vanhartepardon(...)ijst_IND_terecht.php
[..]
Dat is waar, liever 10 asielzoekers in een kantoorpand dan 1 met voorrang in een sociale huurwoning!quote:als je er leuke flats van maakt zou ik niet weten waarom niet, al die leegstand van kantoorpanden is al jaren een schande gezien de krapte op de woningmarkt ..
[..]
Er zijn ook Nederlanders die wel eens wat willen. Bv. zieke mensen die verlost willen worden van hun luidruchtige buren, mensen die verlost willen worden van een partner waarbij ze noodgedwongen nog moeten wonen, verlost worden van een gestoorde huisbaas, enz.quote:je zit nog steeds op elkaars lip met allemaal mensen die een zelfde soort ellende hebben meegemaakt .. ik kan me wel voorstellen dat je na een aantal jaren met constant zoiets om je heen eindelijk eens in een normale buurt wil wonen
[..]
niet dus, zie boven.quote:En blijkbaar vond een rechter keer op keer dat er genoeg redenen waren om het besluit van de IND in twijfel te trekken .. als de IND zich vervolgens niet aan de door de rechter gestelde termijn houdt maar de vluchteling jaren laat wachten op een besluit .. tja
[..]
De regio zit volquote:de regio zit op gegeven moment ook wel vol hoor .. in Afrika alleen worden er 5,8 miljoen vluchtelingen opgevangen, tegenover 2,8 miljoen in Europa en Noord-Amerika samen
En van wie zouden ze dat moeten leren .. ?quote:Op woensdag 28 november 2007 08:06 schreef rebel6 het volgende:
Ze zitten hier al minstens 6 jaar en ik hoor niet anders dan geklaag over dat ze zich vervelen.
En dan nog te besodemieterd om Nederlands te leren?![]()
dat jij er niets van wil geloven zegt natuurlijk helemaal niets behalve dat jij nog nooit in zo'n AZC hebt gekekenquote:Geloof ik niks van. Ze zitten daar prima. Houden zo.
ze hebben dan ook niet meer recht, ze hebben evenveel rechtquote:De taal leren is hun eigen verantwoordelijkheid.
En wat werk betreft, hebben aielzoekers soms meer recht op een baan dan Nederlanders?
Nee toch? Waarom zouden ze dan meer recht hebben om in een populaire stad als A'dam te wonen?
nou juist om .. ? er zullen er een paar tussen zitten, maar de meerderheid heeft niet gelogen, toen niet en nu niet ..quote:Nee, de rechter was het niet steeds eens.
Maar het gaat bij de GPers nou juist om de mensen die volgens IND én rechter geen recht hebben op asiel, omdat ze bv. logen dat ze uit een oorlogsgebied kwamen.
om die gevallen gaat het dus wel .. je hebt werkelijk geen idee waar je het over hebt hé ?quote:Allemaal heel erg, maar om die gevallen gaat het dus niet.
indringers waar je niet om gevraagd hebt .. hmz, waar heb ik dat ook alweer eerder gehoord .. ?quote:Dat is waar, liever 10 asielzoekers in een kantoorpand dan 1 met voorrang in een sociale huurwoning!
[..]
Er zijn ook Nederlanders die wel eens wat willen. Bv. zieke mensen die verlost willen worden van hun luidruchtige buren, mensen die verlost willen worden van een partner waarbij ze noodgedwongen nog moeten wonen, verlost worden van een gestoorde huisbaas, enz.
In eigen land moet je als Nederlander gewoon voorrang hebben op indringers waar je niet om gevraagd hebt.
wel dus .. zie bovenquote:niet dus, zie boven.
idd, ruimte zat, maar met alleen maar ruimte ben je er niet hé .. is er ook water, voedsel, iets meer dan een tent ?quote:De regio zit vol, weet jij wel hoe groot die landen zijn?
Weet je wat vol zit, Nederland! Daar is ruimte zat voor vluchtelingenkampen.
Voor de belachelijk hoge kosten van het GP voor 30.000 mensen kun je misschien wel 10 vluchtelingenkampen financieren.
als je maar vaak genoeg herhaalt dat het allemaal leugenaars zijn wordt het vanzelf wel een waarheid ?quote:Naast de walgelijke voortrekkerij van 30.000 leugenaars is het GP ook nog pure verspilling van belastinggeld.![]()
![]()
Als je mensen van dezelfde nationaliteit zoveel mogelijk bij elkaar zet komt er vroeg of laat wel een tolk langs die cursussen aanbiedt, wees niet bang. En zo niet, wat is het probleem dan?quote:Op woensdag 28 november 2007 14:41 schreef moussie het volgende:
[..]
En van wie zouden ze dat moeten leren .. ?
[..]
Ik baseer me op het feit dat de asielaanvragen flink zijn teruggelopen de afgelopen jaren. Trouwens, ik vraag me af hoeveel asielzoekers van voor 2001 nog in AZC's verblijven, veel zullen het er niet zijn.quote:dat jij er niets van wil geloven zegt natuurlijk helemaal niets behalve dat jij nog nooit in zo'n AZC hebt gekeken
[..]
Toch vind je asielzoekers in dorpen niet kunnen, maar over Nederlanders zwijg je.quote:ze hebben dan ook niet meer recht, ze hebben evenveel recht
[..]
Hoe verklaar je dan dat de rechter het steeds eens was met de afwijzing door het IND?quote:nou juist om .. ? er zullen er een paar tussen zitten, maar de meerderheid heeft niet gelogen, toen niet en nu niet ..
[..]
Jawel, ik weet dat de IND een hoop fouten heeft gemaakt, maar de rechters staan toch aardig aan de kant van de asielzoekers, dus ik denk niet dat er veel mensen onterecht zijn uitgezet.quote:om die gevallen gaat het dus wel .. je hebt werkelijk geen idee waar je het over hebt hé ?
[..]
Ons indringen? Het laatste land dat door Nederland is binnengedrongen is bij mijn weten Indonesië, maar dat is al heel wat jaartjes geleden.quote:indringers waar je niet om gevraagd hebt .. hmz, waar heb ik dat ook alweer eerder gehoord .. ?
En hoeveel van die "indringers" hier zijn het directe gevolg van ons indringen daar ?
[..]
Prima, ben ik helemaal voor. Water, voedsel, speelgoed, medicijnen, allemaal prima. Zolang ze maar daar blijven.quote:idd, ruimte zat, maar met alleen maar ruimte ben je er niet hé .. is er ook water, voedsel, iets meer dan een tent ?
[..]
Wat is volgens jou de reden dat hun verhalen niet geloofd worden door de rechter?quote:als je maar vaak genoeg herhaalt dat het allemaal leugenaars zijn wordt het vanzelf wel een waarheid ?
Zoals ze vroeger van boer Koekoek in de Tweede Kamer zeiden: "Niet gehinderd door gebrek aan kennis voerde hij het hoogste woord."quote:
Lees jij wel eens wat er in de discussie wordt gezegd?quote:Op woensdag 28 november 2007 16:13 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Als je mensen van dezelfde nationaliteit zoveel mogelijk bij elkaar zet komt er vroeg of laat wel een tolk langs die cursussen aanbiedt, wees niet bang. En zo niet, wat is het probleem dan?
[..]
Ik baseer me op het feit dat de asielaanvragen flink zijn teruggelopen de afgelopen jaren. Trouwens, ik vraag me af hoeveel asielzoekers van voor 2001 nog in AZC's verblijven, veel zullen het er niet zijn.
[..]
Toch vind je asielzoekers in dorpen niet kunnen, maar over Nederlanders zwijg je.
[..]
Hoe verklaar je dan dat de rechter het steeds eens was met de afwijzing door het IND?
[..]
Jawel, ik weet dat de IND een hoop fouten heeft gemaakt, maar de rechters staan toch aardig aan de kant van de asielzoekers, dus ik denk niet dat er veel mensen onterecht zijn uitgezet.
[..]
Ons indringen? Het laatste land dat door Nederland is binnengedrongen is bij mijn weten Indonesië, maar dat is al heel wat jaartjes geleden.
[..]
Prima, ben ik helemaal voor. Water, voedsel, speelgoed, medicijnen, allemaal prima. Zolang ze maar daar blijven.
[..]
Wat is volgens jou de reden dat hun verhalen niet geloofd worden door de rechter?
een tolk die cursussen aanbiedt .. gratis zeker, want geld om iets te betalen is er niet ?quote:Op woensdag 28 november 2007 16:13 schreef rebel6 het volgende:
Als je mensen van dezelfde nationaliteit zoveel mogelijk bij elkaar zet komt er vroeg of laat wel een tolk langs die cursussen aanbiedt, wees niet bang. En zo niet, wat is het probleem dan?
het was een tijdlang rustiger klopt, maar het trekt weer aan hoor, escalerende conflicten brengen dat meestal met zich mee, stromen vluchtelingen .. de laatste tijd vooral uit Iraq en Afghanistanquote:Ik baseer me op het feit dat de asielaanvragen flink zijn teruggelopen de afgelopen jaren.
nog steeds aardig wat .. en als hetgeen jij voorstaat dagelijkse praktijk zou zijn zou het nog op z'n minst 6 jaar langer zo blijven ookquote:Trouwens, ik vraag me af hoeveel asielzoekers van voor 2001 nog in AZC's verblijven, veel zullen het er niet zijn.
hoe kom je aan het idee dat ik vind dat allochtonen in dorpen niet kunnen .. als een allochtoon in een rustig dorp wil gaan wonen, lekker de ruimte voor de kids, weinig misdaad en zo, van mij mag die ..quote:Toch vind je asielzoekers in dorpen niet kunnen, maar over Nederlanders zwijg je.
huh .. welk gedeelte van "beroep gegrond verklaard" begrijp je niet ?quote:Hoe verklaar je dan dat de rechter het steeds eens was met de afwijzing door het IND?
de rechters staan aan de kant van de wet .. als het IND met onvoldoende gegevens aankomt draven wordt een beroep gegrond verklaart .. zo simpel is datquote:Jawel, ik weet dat de IND een hoop fouten heeft gemaakt, maar de rechters staan toch aardig aan de kant van de asielzoekers, dus ik denk niet dat er veel mensen onterecht zijn uitgezet.
we hebben ook nog zoiets als bondgenoten en die zitten, helaas, niet stilquote:Ons indringen? Het laatste land dat door Nederland is binnengedrongen is bij mijn weten Indonesië, maar dat is al heel wat jaartjes geleden.
dus de buurlanden in de regio die er geen f*ck mee te maken (willen) hebben mogen de vluchtelingen opvangen die de invasie van jouw bondgenoten heeft veroorzaakt ?quote:Prima, ben ik helemaal voor. Water, voedsel, speelgoed, medicijnen, allemaal prima. Zolang ze maar daar blijven.
nog een keer dan maar .. hun verhalen werden wel geloofd door de rechter, hun bezwaar tegen het besluit van het IND werd gegrond verklaard door de rechter .. dat betekent in jip en janneke taal dat de rechter hun verhaal geloofwaardiger vond dan het verhaal van het IND .. vandaar dat zij nog steeds in die bureaucratische molen zaten !!quote:Wat is volgens jou de reden dat hun verhalen niet geloofd worden door de rechter?
ik las vandaag nog iets over "limburgers united" .. over nationalistische waan-ideeën gesprokenquote:Op donderdag 29 november 2007 01:39 schreef Kees22 het volgende:
En dat hollanders en de overige Nederlanders vaak vreemden voor elkaar zijn en elkaar niet verstaan.
Ze krijgen een uitkering of hebben straks werk, dus hoezo geen geld voor een cursus?quote:Op donderdag 29 november 2007 01:30 schreef moussie het volgende:
[..]
een tolk die cursussen aanbiedt .. gratis zeker, want geld om iets te betalen is er niet ?
en het probleem, tja, dat is dat mensen die redeneren zoals jij willen dat ze nederlands leren maar het in de praktijk onmogelijk maken
[..]
Turkije, Pakistan zijn veilige uitwijkplaatsen dus geen reden om ze in de EU toe te laten.quote:het was een tijdlang rustiger klopt, maar het trekt weer aan hoor, escalerende conflicten brengen dat meestal met zich mee, stromen vluchtelingen .. de laatste tijd vooral uit Iraq en Afghanistan
[..]
Hoezo 6 jaar, als ze kiezen voor het platteland is de wachttijd veel korter. En nee, zij zijn niet door werk, familie of vrienden aan een bepaalde regio gebonden dus ze kunnen prima in Oost-Groningen gaan wonen met een veel kortere wachttijd.quote:nog steeds aardig wat .. en als hetgeen jij voorstaat dagelijkse praktijk zou zijn zou het nog op z'n minst 6 jaar langer zo blijven ook
[..]
Oh het ligt natuurlijk weer aan de Nederlanders.quote:hoe kom je aan het idee dat ik vind dat allochtonen in dorpen niet kunnen .. als een allochtoon in een rustig dorp wil gaan wonen, lekker de ruimte voor de kids, weinig misdaad en zo, van mij mag die ..
maar ja, het zijn meestal de tolerante hollanders in dat soort dorpen die deze allochtonen niet zien zitten, dus ik kan het zo'n allochtoon niet kwalijk nemen dat die liever in de anonieme massa van de grote stad verdwijnt
[..]
Wat begrijp jij niet aan "uitgeprocedeerd"?quote:huh .. welk gedeelte van "beroep gegrond verklaard" begrijp je niet ?
[..]
Ja de meeste GPers zaten natuurlijk in een situatie waar de wet niet op is toegesneden.quote:de rechters staan aan de kant van de wet .. als het IND met onvoldoende gegevens aankomt draven wordt een beroep gegrond verklaart .. zo simpel is dat
maar het gebeurd ook weleens dat de wet niet is toegesneden op bestaande situaties .. wat moet je bvb met een Chinese vrouw die officieel nooit geboren is ?
Er is nog wel een verschil tussen aktief rotzooi veroorzaken of helpen met de rotzooi weer opruimen.quote:we hebben ook nog zoiets als bondgenoten en die zitten, helaas, niet stil
[..]
dus de buurlanden in de regio die er geen f*ck mee te maken (willen) hebben mogen de vluchtelingen opvangen die de invasie van jouw bondgenoten heeft veroorzaakt ?
[..]
Weet je wel wat "uitgeprocedeerd" betekent?quote:nog een keer dan maar .. hun verhalen werden wel geloofd door de rechter, hun bezwaar tegen het besluit van het IND werd gegrond verklaard door de rechter .. dat betekent in jip en janneke taal dat de rechter hun verhaal geloofwaardiger vond dan het verhaal van het IND .. vandaar dat zij nog steeds in die bureaucratische molen zaten !!
Ik hoor af en toe over hollanders die denken dat Nederland hetzelfde is als holland. Of Amsterdammers die denken dat het land ophoudt bij hun gemeentegrenzen.quote:Op donderdag 29 november 2007 02:02 schreef moussie het volgende:
[..]
ik las vandaag nog iets over "limburgers united" .. over nationalistische waan-ideeën gesproken
en dan heb je het dus over mensen met dezelfde culturele achtergrond, geloof etc .. ze spreken alleen een andere taal en wonen even verderop in een streek die economisch atm wat minder gezegend is
Jij hebt wel eens een uitkering gehad? En je weet hoe duur de inburgeringscursus is? Je bent er mee bekend dat in de procedure het volgen van lessen Nederlands niet toegestaan is?quote:Op donderdag 29 november 2007 13:14 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ze krijgen een uitkering of hebben straks werk, dus hoezo geen geld voor een cursus?
En nee, ik wil het helemaal niet onmogelijk maken om de taal te leren, hoe kom je daar nou bij?
Zelfs zonder tolk kunnen ze nog altijd de basis leren met behulp van boeken en dan flink oefenen in de praktijk.
Maar itt jij vind ik dat ze het probleem zélf mogen oplossen en ook zélf mogen betalen.
Als jij of ik naar het buitenland gaan krijgen we ook helemaal niets hoor, geen gratis taalcursus, geen uitkering.
Ach, jij denkt dat asielzoekers gewoon op stand-by gezet kunnen worden net zoals een videorecorder? Of dat ze geen familie of vrienden kunnen maken, noch onder landgenoten, noch onder Nederlanders.quote:[..]
Turkije, Pakistan zijn veilige uitwijkplaatsen dus geen reden om ze in de EU toe te laten.
[..]
Hoezo 6 jaar, als ze kiezen voor het platteland is de wachttijd veel korter. En nee, zij zijn niet door werk, familie of vrienden aan een bepaalde regio gebonden dus ze kunnen prima in Oost-Groningen gaan wonen met een veel kortere wachttijd.
Waarom is een woonruimte voor een Nederlander vele malen belangrijker dan voor anderen? Vandaag nog netwerk: een man die bij Assen woont en bij Leiden werkt. 201 km afstand, staat elke dag opgewekt in de file.quote:De problemen die jullie zien zijn absoluut niet reeel, voor een Nederlander is woonruimte in een bepaalde stad of regio vele malen belangrijker. Helaas zijn jullie van mening dat alleen het beste goed genoeg is voor asielzoekers en dat Nederlanders maar genoegen moeten nemen met een derderangsbehandeling.![]()
"Volgens mij"? Je hebt dus nooit zelf gekeken en maakt mij en Moussie voor leugenaar uit? Op een veronderstelling?quote:En stel nou dat ze wel degelijk over comfortabele privé woonverblijven beschikken (want volgens mij is jullie beeld over krappe "hokken" delen met wildvreemden zwaar achterhaald), waarom zouden ze daar niet op hun beurt kunnen wachten?
Ach, dat wegpesten van mensen uit Waspik is je ontgaan? En waarover je niks hoort, dat bestaat ook niet?quote:[..]
Oh het ligt natuurlijk weer aan de Nederlanders.![]()
Newsflash: asielzoekers zitten nu ook al in dorpen verspreid over het hele land en je hoort maar heel zelden over autochtonen die hen vijandig behandelen, dus ook hier schort het aan jullie realisme.
Dat zijn we wel, en terecht. Nederland heeft zich verplicht om mensen, die vervolgd worden vanwege hun geloof, aard, overtuiging en dergelijke (zie art. 1 van onze Grondwet) en die geen bescherming krijgen van hun eigen regering, asiel te verlenen.quote:[..]
Wat begrijp jij niet aan "uitgeprocedeerd"?
[..]
Ja de meeste GPers zaten natuurlijk in een situatie waar de wet niet op is toegesneden.
[..]
Er is nog wel een verschil tussen aktief rotzooi veroorzaken of helpen met de rotzooi weer opruimen.
Nederland doet al hard z'n best met de rotzooi opruimen dus ook nog eens vluchtelingen opvangen is absoluut niet nodig.
Jazeker wel. Daarom weet ik ook dat de meeste GP-ers gewoon niet uitgeprocedeerd waren. Het laten vallen van de rest van hun procedures is een eis om een pardon te krijgen. Dus dan is er een procedure om te laten vallen.quote:[..]
Weet je wel wat "uitgeprocedeerd" betekent?
quote:Een derde van de asielzoekers in Nederland is jonger dan achttien jaar. Ze zijn alleen of met hun ouders gekomen. Net als andere kinderen gaan ze naar school. Ze wonen meestal in grootschalige asielzoekerscentra. Soms jarenlang op één kamer met hun ouders. Deze leefsituatie bemoeilijkt hun opvoeding. De gezinnen krijgen weinig geld. Tot voor kort onvoldoende voor gezonde voeding. Onlangs is daarom besloten dat bedrag te verhogen. Asielzoekerskinderen hebben niet de jeugd die hen toekomt. Zij dragen verantwoordelijkheden die niet bij hun leeftijd passen. Zowel hun ouders als zijzelf hebben veel meegemaakt en zijn soms getraumatiseerd. Vaak moeten ze voor hun ouders tolken, omdat kinderen het Nederlands sneller oppikken. Door het afnemen van het aantal asielzoekers worden centra gesloten en de bewoners overgeplaatst.
Asielzoekerskinderen verhuizen daarom nogal eens tijdens hun verblijf in Nederland. Dat is niet goed voor hun ontwikkeling. Zij maken moeilijker vriendjes, en doen het minder goed op school. Meer dan vijf jaar leven in onzekerheid is te lang. Van kinderen die hier dan al helemaal gewend zijn, mag niet verwacht worden dat zij ergens anders opnieuw beginnen. Zeker niet in landen waar het nog steeds onrustig is. Na zoveel jaar onder moeilijke omstandigheden in Nederland te hebben geleefd, kan dat in redelijkheid niet van hen gevraagd worden.
Lastig lezen met zulke korte zinnen en woorden! Maar het klopt wel, kan ik uit eigen waarneming zeggen.quote:Op vrijdag 30 november 2007 01:19 schreef moussie het volgende:
leesvoer voor rebel6 .. een stukje voorgeschiedenis
http://www.26000gezichten.nl/news.php?id=124
vooral dit stukje
[..]
Een paar jaar geleden kon je geen actualiteitenrubriek kijken zonder dat het over asielzoekers ging.quote:Op zondag 18 november 2007 21:00 schreef Kees22 het volgende:
Het kwam indertijd ook niet in de media, waarom nu wel?
En als het lagere aantal mensen over minder AZC's verdeeld wordt, blijft de drukte toch gelijk? Of minstens ongeveer.
Ik lachte niet om trauma's maar om de bochten waarin jij en anderen zich wurmen. AZC's zijn te vol voor getraumatiseerden, maar een rustig plekje op het platteland wordt weer afgedaan als "dumpplaats" (klinkt alsof ze worden gehuisvest in een opslagplaats voor radioactief afval.quote:Ik snap niet wat er te lachen is over trauma's. Dat is niet zomaar je sleutels in een putje gevallen!
Van AZC's werd door een medewerker, een ambtenaar dus, gezegd, dat sommigen meer getraumatiseerd worden door dat verblijf dan door wat ze in eigen land meegemaakt hebben.
Een dumpplaats is natuurlijk niet hetzelfde als een rustige plaats om je trauma's te verwerken.
[..]
Voor 2000/2001 binnen zijn en in 2004/2006 nog steeds in de procedure zitten kan niet anders dan dat ze steeds in beroep zijn gegaan tegen beslissingen van de rechter.quote:Dat zei minister Verdomd in september 2004, maar toen zaten er nog 20.000 in de procedure! (het liegbeest!). In mei 2006 zaten er nog bijna 9.000 in de procedure. Dus waren ze (nog) niet ongewenst! Nu wordt in een aantal gevallen een pardon verleend op voorwaarde dat de lopende procedure ingetrokken wordt! Albayrak berekent dat ook als een besparing!
[..]
Ja, waarom niet? En voor mensen die een lemen hutje gewend zijn is het zelfs een enorme luxe.quote:Zou jij je vandaaruit lekker ontplooien?
[..]
Alleen met de familie, niet met vreemden. Niks mis mee dus.quote:Ik neem aan dat je zelf NIET in een stacaravan woont. Die caravans in Schijndel ken ik niet, dus daar kan ik niks van zeggen. Wel een vraag: met hoeveel mensen wonen ze in die caravans?
[..]
quote:Zoiets dacht ik ook. En dat Verdomd in de helft van de gevallen over haar hart streek. Dat blijkt nu ook gelogen van haar: bijna de helft van de oude wetters kreeg een vergunning op basis van de geldende regels.
Dat is algemeen bekend, maar daar staat tegenover dat rechters de asielzoeker vaker het voordeel van de twijfel geven, ook al rammelt hun verhaal aan alle kanten.quote:Bovendien ken ik enkele gevallen en de IND levert regelmatig echt heel erg slecht werk! Dat is ook volop terug te vinden en werd onlangs bevestigd door de ombudsman.
[..]
Iemand met een uitkering kan prima zo'n inburgeringscursus betalen. Tenzij de hele familie meteen een mobieltje, dure kleding enz. aanschaft.quote:Op vrijdag 30 november 2007 00:25 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Jij hebt wel eens een uitkering gehad? En je weet hoe duur de inburgeringscursus is?
Zat mogelijkheden om Nederlands te leren buiten het AZC om, alleen al vanwege de vele hulp van Nederlandse vrijwilligers.quote:Je bent er mee bekend dat in de procedure het volgen van lessen Nederlands niet toegestaan is? Desondanks leren vele asielzoekers toch wel wat Nederlands. En in zes jaar zonder enige hulp toch een aardig mondje. Alle respect van mij!
Een vreemde taal leren is altijd moeilijk, dat heb je nou eenmaal als je emigreert.quote:Je bent je ervan bewust dat iemand geen baan krijgt als hij/zij onvoldoende Nederlands beheerst (behalve misschienin een callcenter voor klanten uit Afghanistan of Zaïre)? Je bent je ervan bewust dat het lastig is een vreemde taal te leren?
Misschien dat je in Zweden ofzo een gratis taalcursus krijgt maar verder zul je het overal zelf moeten betalen dus waarom niet in Nederland?quote:Dat hangt ervan af naar welk land je gaat!
Vrienden zullen ze vooral hebben onder mede-AZC bewoners, maar die moeten daar ook vertrekken dus hebben asielzoekers nog steeds onvoldoende binding met de regio. Alleen al daarom is het belachelijk dat ze toch een urgentie krijgen voor steden als Amsterdam, Utrecht enz.quote:Ach, jij denkt dat asielzoekers gewoon op stand-by gezet kunnen worden net zoals een videorecorder? Of dat ze geen familie of vrienden kunnen maken, noch onder landgenoten, noch onder Nederlanders.
Kort.quote:En hoe lang denk je dat de wachttijd wordt in Oost-Groningen?
[..]
En dus zijn er geen Nederlanders voor wie het wel zeer belangrijk is?quote:Waarom is een woonruimte voor een Nederlander vele malen belangrijker dan voor anderen? Vandaag nog netwerk: een man die bij Assen woont en bij Leiden werkt. 201 km afstand, staat elke dag opgewekt in de file.
Je bent je er niet bewust van, maar uit alles blijkt dat jij van mening bent dat asielzoekers een voorkeursbehandeling verdienen boven Nederlanders.quote:En ik ben niet van mening dat alleen het beste goed genoeg is voor asielzoekers en dat Nederlanders genoegen moeten nemen met een derderangsbehandeling. Je verwijt me een mening die jij mij ten onrechte toeschrijft.
Ja, hoe langer je in Nederland woont hoe meer kans je zou moeten hebben op een woning.quote:Jij bent wel het omgekeerde van mening.
[..]
Ik ben nog nooit in een AZC geweest, maar we hebben genoeg linkse media die er als de kippen bij zijn als er ook maar 1 dingetje mis is. Als je zelfs die niet hoort zegt dat genoeg. Blijkbaar is de woonsituatie in AZC's prima.quote:"Volgens mij"? Je hebt dus nooit zelf gekeken en maakt mij en Moussie voor leugenaar uit? Op een veronderstelling?
Je hebt in zoverre gelijk, dat de situatie niet zo zou moeten zijn. Dat ben ik met je eens. Maar helaas, de wereld zit een stuk slechter in elkaar dan jij denkt. Het beeld van krappe hokken met wildvreemden heb ik wel zelf gezien. Het is wel zo en nog steeds.
Laatst was er een open dag van de AZC's, maar ik neem aan dat je daar niet geweest bent.
Lekker makkelijk oordelen zo, als je niet gaat kijken.
[..]
quote:Ach, dat wegpesten van mensen uit Waspik is je ontgaan? En waarover je niks hoort, dat bestaat ook niet?
Godallemachtig, wie is hier nou bekrompen?
[..]
Dat geldt ook voor tig andere landen, dus geen reden om ze allemaal hier op te vangen.quote:Dat zijn we wel, en terecht. Nederland heeft zich verplicht om mensen, die vervolgd worden vanwege hun geloof, aard, overtuiging en dergelijke (zie art. 1 van onze Grondwet) en die geen bescherming krijgen van hun eigen regering, asiel te verlenen.
Ongeveer zoals de joden in WO II onder konden duiken.
[..]
Niet uitgeprocedeerd, gek hoor als ze steeds in beroep gaan.quote:Jazeker wel. Daarom weet ik ook dat de meeste GP-ers gewoon niet uitgeprocedeerd waren. Het laten vallen van de rest van hun procedures is een eis om een pardon te krijgen. Dus dan is er een procedure om te laten vallen.
Verdonk loog daarover, zoals ze over (vrijwel) alles loog.
je blijft maar uitgaan van aannames en waarschijnlijkheden ..quote:Op vrijdag 30 november 2007 13:23 schreef rebel6 het volgende:
Een paar jaar geleden kon je geen actualiteitenrubriek kijken zonder dat het over asielzoekers ging.
Toen werd ook uitgebreid stilgestaan bij misstanden, dat je nu zo weinig hoort betekent dat er nu hoogstwaarschijnlijk geen onleefbare situaties meer bestaan en iedere familie netjes een eigen wooneenheid heeft.
een gezin met 1 of meer kinderen weer uit hun leefomgeving rukken en ergens anders neerpoten waar ze niemand kennen omdat jou dat beter uitkomt is mensen dumpen, ja .. en zeker als je al traumatiseert bent niet erg goed voor je verdere ontwikkelingquote:Ik lachte niet om trauma's maar om de bochten waarin jij en anderen zich wurmen. AZC's zijn te vol voor getraumatiseerden, maar een rustig plekje op het platteland wordt weer afgedaan als "dumpplaats" (klinkt alsof ze worden gehuisvest in een opslagplaats voor radioactief afval.)
Bevestigt weer het beeld dat voor jullie alleen het beste goed genoeg is.
nou nee, ze zijn in beroep gegaan tegen de beslissing van de IND en hebben gelijk gekregen van de rechter, daarom zitten ze nog in de procedurequote:Voor 2000/2001 binnen zijn en in 2004/2006 nog steeds in de procedure zitten kan niet anders dan dat ze steeds in beroep zijn gegaan tegen beslissingen van de rechter.
als jij je van daaruit lekker kan ontplooien ga jij er toch wonen .. jij hebt iig niet die extra handicap dat je ergens in het midden van nergens een taalcursus moet zien te vindenquote:Ja, waarom niet? En voor mensen die een lemen hutje gewend zijn is het zelfs een enorme luxe.
Maar jij vind asielzoekers daar te goed voor?
in die paar sta-caravans wel, klopt .. maar de meesten zitten gewoon in van die laagbouwbarakken met muren van dun spaanplaat .. als er iemand 5 hokken verderop een scheet laat hoor je hetquote:Alleen met de familie, niet met vreemden.
dat komt dan meestal omdat het verhaal van de IND rammelt aan alle kanten, als het duidelijk is dat een asielzoeker gelogen heeft en de IND heeft daar meer voor dan vermoedens en aanwijzingen wordt zo iemand uitgezetquote:Dat is algemeen bekend, maar daar staat tegenover dat rechters de asielzoeker vaker het voordeel van de twijfel geven, ook al rammelt hun verhaal aan alle kanten.
het wil maar niet doordringen dat deze mensen pas nu, dat zij een verblijfsvergunning hebben, recht hebben op een uitkering ? En dat je van die uitkering niet alleen moet leven maar ook een huishouden opbouwen, ze beginnen immers met zo goed als niets ?quote:Iemand met een uitkering kan prima zo'n inburgeringscursus betalen. Tenzij de hele familie meteen een mobieltje, dure kleding enz. aanschaft.
En velen lukt het dan ook om een aardig mondje op te pikken, zeker sinds de wet dusdanig verandert is dat ook asielzoekers vrijwilligerswerk mogen doen .. helaas is er maar een beperkt aantal plekken voor asielzoekers buiten het AZC zelf en valt het met de door vrijwilligers gegeven taallessen in de AZC's zelf ook tegenquote:Zat mogelijkheden om Nederlands te leren buiten het AZC om, alleen al vanwege de vele hulp van Nederlandse vrijwilligers.
hallo zeg, we hebben het hier over mensen die op de vlucht zijn voor een oorlog, hongersnood oid .. het is geen luxe emigratie zoals vanuit hier verkassen naar de States of zo, hun "emigratie" is een vraag van leven of doodquote:Een vreemde taal leren is altijd moeilijk, dat heb je nou eenmaal als je emigreert.
in duitsland wordt het anders ook betaaldquote:Misschien dat je in Zweden ofzo een gratis taalcursus krijgt maar verder zul je het overal zelf moeten betalen dus waarom niet in Nederland?
heb je die quote van mij boven gelezen ?quote:Vrienden zullen ze vooral hebben onder mede-AZC bewoners, maar die moeten daar ook vertrekken dus hebben asielzoekers nog steeds onvoldoende binding met de regio. Alleen al daarom is het belachelijk dat ze toch een urgentie krijgen voor steden als Amsterdam, Utrecht enz.
voor een Nederlander is het blijkbaar niet zo bezwaarlijk om iedere ochtend en avond dit soort afstanden af te leggen .. een Somaliër zonder rijbewijs zie ik dat nog niet zo snel doen, iedere morgen vanuit het rustieke dorpje met een bus eens in het uur naar je werk tig kilometer verderopquote:En dus zijn er geen Nederlanders voor wie het wel zeer belangrijk is?
waar jij je niet van bewust bent is dat deze groep mensen al tig jaar in onzekerheid leven omdat onze wetten zo belabberd waren en om deze mensen niet nog verder te benadelen krijgen zij een beperkte periode wachttijd cadeau ..quote:Je bent je er niet bewust van, maar uit alles blijkt dat jij van mening bent dat asielzoekers een voorkeursbehandeling verdienen boven Nederlanders.
[..]
Ja, hoe langer je in Nederland woont hoe meer kans je zou moeten hebben op een woning.
Maar nu is het net andersom. Asielzoekers eerst, daarna allochtonen en autochtone Nederlanders als laatste.![]()
pff .. ja hoor, als bepaalde media er niet als de kippen bij zijn is er niets aan het handjequote:Ik ben nog nooit in een AZC geweest, maar we hebben genoeg linkse media die er als de kippen bij zijn als er ook maar 1 dingetje mis is. Als je zelfs die niet hoort zegt dat genoeg. Blijkbaar is de woonsituatie in AZC's prima.
dat allochtonen in kleine dorpjes wonen is een uitzondering .. vandaar dat het zo weinig gebeurt ..quote:
Ik zei zelden, dat incident in Waspik is een uitzondering.
doen we dan ook niet .. wat was het ook alweer .. 2,8 miljoen in Europa en Amerika en 5,8 miljoen in de regio .. en dan kan jij wel weer met je smart-ass opmerkingen komen over dat de regio groot genoeg is voor iedereen, deze uitzendingen van de "linkse" media heb je dan bewust gemist .. overvolle vluchtelingenkampen aan de rand van de woestijn ed ?quote:Dat geldt ook voor tig andere landen, dus geen reden om ze allemaal hier op te vangen.
als een rechter het beroep niet gegrond verklaard ben je snel uitgeprocedeerd, zover ik weetquote:Niet uitgeprocedeerd, gek hoor als ze steeds in beroep gaan.
quote:Volgens opgave van de IND blijkt dat op de peildatum 27-8-2006 in totaal 21.650 van de oude dossiers zijn afgehandeld.
Terwijl vaak de indruk is gewekt dat het voornamelijk om uitgeprocedeerden zou gaan, hebben van deze 21.650 asielzoekers 9.500 (44%) een (soms tijdelijke) verblijfsvergunning gekregen, waarvan 870 op grond van ‘schrijnendheid’ en 50 aan mensen die aantoonbaar buiten schuld niet kunnen vertrekken uit Nederland, omdat ze geen papieren krijgen. Het is wrang dat al deze volwassenen en kinderen jarenlang in onzekerheid op een beslissing hebben moeten wachten.
julliequote:Zouden
minder vaakquote:wat
willenquote:de quotes
?quote:opknippen
wordtquote:Daar
watquote:De discussie
doorquote:overzichtelijker
quote:.
Daar heb je volkomen gelijk in. Maar soms zegt iemand in elke zin iets onzinnigs, en dan wil je meteen reageren. Maar erg lastig is het wel.quote:Op zaterdag 1 december 2007 00:08 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
jullie
[..]
minder vaak
[..]
willen
[..]
?
[..]
wordt
[..]
wat
[..]
door
[..]
Ik onderbouw tenminste nog waarom ik denk dat de woonsituatie van asielzoekers waarschijnlijk flink verbeterd is. Jullie baseren je op oude indrukken en gaan er van uit dat die nog steeds gelden. Want als ik het heb over stacaravans enzo weten jullie daar al niks van. Nee, dat maakt een sterke indruk!quote:Op vrijdag 30 november 2007 14:55 schreef moussie het volgende:
[..]
je blijft maar uitgaan van aannames en waarschijnlijkheden ..
Je gaat toch niet ontkennen dat de toestand in AZC's vooral de aandacht heeft van journalisten links van het centrum, net zoals de criminaliteit onder asielzoekers meer interesse heeft van rechtse journalisten?quote:en omdat je er niets van hoort bestaat het niet meer, wat een logica .. dus als je niets hoort over huiselijk geweld bestaat dat ook niet (om maar een voorbeeld te noemen) ?
[..]
Als ze uit het AZC wegmoeten verandert hun woonomgeving zoiezo, dus het maakt geen donder uit of je ze dan op het platteland "dumpt" of ergens in Amsterdam. Een "zielige kindertjes" emotie-"argument" dus.quote:een gezin met 1 of meer kinderen weer uit hun leefomgeving rukken en ergens anders neerpoten waar ze niemand kennen omdat jou dat beter uitkomt is mensen dumpen, ja .. en zeker als je al traumatiseert bent niet erg goed voor je verdere ontwikkeling
[..]
Of ze hebben ongelijk gekregen en zijn in beroep gegaan.quote:nou nee, ze zijn in beroep gegaan tegen de beslissing van de IND en hebben gelijk gekregen van de rechter, daarom zitten ze nog in de procedure
[..]
Wat een onzin zeg, alsof asielzoekers zich niet zouden kunnen ontplooien als ze in een kantoorpand wonen.quote:als jij je van daaruit lekker kan ontplooien ga jij er toch wonen ..
Kantoorpanden staan in de regel niet op het platteland, dus alleen al daarom gaat dit argument niet op.quote:jij hebt iig niet die extra handicap dat je ergens in het midden van nergens een taalcursus moet zien te vinden
[..]
bron?quote:in die paar sta-caravans wel, klopt .. maar de meesten zitten gewoon in van die laagbouwbarakken met muren van dun spaanplaat .. als er iemand 5 hokken verderop een scheet laat hoor je het
[..]
Daar heb ik het ook over. Als ze niet meteen van hun uitkering feest gaan vieren en allerlei luxe-artikelen gaan kopen kunnen ze die inburgeringscursus prima betalen. Desnoods op afbetaling. Geen enkel probleem dus.quote:het wil maar niet doordringen dat deze mensen pas nu, dat zij een verblijfsvergunning hebben, recht hebben op een uitkering ? En dat je van die uitkering niet alleen moet leven maar ook een huishouden opbouwen, ze beginnen immers met zo goed als niets ?
[..]
Ja is lastig, maar de Polen zijn het beste bewijs dat werk vinden op het platteland met niet of nauwelijks kennis van het Nederlands prima lukt. Dus wederom mijn vraag, wat is er mis met huisvesting op het platteland?quote:En velen lukt het dan ook om een aardig mondje op te pikken, zeker sinds de wet dusdanig verandert is dat ook asielzoekers vrijwilligerswerk mogen doen .. helaas is er maar een beperkt aantal plekken voor asielzoekers buiten het AZC zelf en valt het met de door vrijwilligers gegeven taallessen in de AZC's zelf ook tegen
[..]
Vluchten is een noodzaak, naar Europa gaan is een vrijwillige keuze dus Nederland hoeft hen geen taalcursus aan te bieden, dat lossen ze zelf maar op.quote:hallo zeg, we hebben het hier over mensen die op de vlucht zijn voor een oorlog, hongersnood oid .. het is geen luxe emigratie zoals vanuit hier verkassen naar de States of zo, hun "emigratie" is een vraag van leven of dood
[..]
En dus moet Nederland dat ook doen?quote:in duitsland wordt het anders ook betaald
[..]
Heb ik al uitgelegd, in 9 van de 10 gevallen moeten ze toch verhuizen. Als die kinderen naar een school aan de andere kant van Amsterdam moeten is er geen enkel verschil met een school 200 km verder op het platteland.quote:heb je die quote van mij boven gelezen ?
een derde van de asielzoekers is kind, die gaan naar school en zo .. en veel van die kinderen hebben ouders .. dus over de dikke duim gepeild heeft op z'n minst de helft van deze mensen via hun kinderen wel degelijk een binding met de regio
[..]
En dat baseer je op een interview van 1 Nederlander?quote:voor een Nederlander is het blijkbaar niet zo bezwaarlijk om iedere ochtend en avond dit soort afstanden af te leggen ..
Dan haalt hij zijn rijbewijs toch?quote:een Somaliër zonder rijbewijs zie ik dat nog niet zo snel doen, iedere morgen vanuit het rustieke dorpje met een bus eens in het uur naar je werk tig kilometer verderop
[..]
Een beperkte periode? Je praat over steden als Amsterdam, Utrecht enz. Met wachttijden tot 6 jaar.quote:waar jij je niet van bewust bent is dat deze groep mensen al tig jaar in onzekerheid leven omdat onze wetten zo belabberd waren en om deze mensen niet nog verder te benadelen krijgen zij een beperkte periode wachttijd cadeau ..
Ten koste van een groep Nederlanders waar jij toevallig niet bij hoort.quote:dat heeft niets te maken met asielzoekers voortrekken of autochtonen laatst plaatsen .. dat heeft te maken met het dragen van verantwoordelijkheden, fouten die in het verleden gemaakt zijn corrigeren op een zo humaan mogelijke manier
[..]
Je hoort er al jaren niks over, dat zegt genoeg.quote:pff .. ja hoor, als bepaalde media er niet als de kippen bij zijn is er niets aan het handje![]()
[..]
Wederom onzin. Asielzoekers zitten verspreid over het hele land.quote:dat allochtonen in kleine dorpjes wonen is een uitzondering .. vandaar dat het zo weinig gebeurt ..
En dus? Ik voel me ook niet prettig in sommige allochtonenwijken, de overheid helpt mij ook niet aan een betere omgeving hoor. En als je naar de incidenten kijkt zijn autochtonen onveiliger in allochtonenwijken dan andersom. Je meet dus opnieuw met 2 maten. Je wilt een speciale behandeling voor asielzoekers die autochtonen ook niet krijgen van de overheid.quote:de mening van jongere autochtonen in kleinere plaatsen is voor de rest overbekend, welk onderzoek was het laatst ook alweer waaruit bleek dat het merendeel van de jongeren die "een hekel hebben aan allochtonen" komt uit kleine dorpen waar geen enkele allochtoon woont
[..]
De wereld is groter dan Europa en Amerika. In Azië en Zuid-Amerika zijn ook nog genoeg landen waar ze opgevangen kunnen worden. Nederland heeft z'n steentje al lang bijgedragen.quote:doen we dan ook niet .. wat was het ook alweer .. 2,8 miljoen in Europa en Amerika en 5,8 miljoen in de regio .. en dan kan jij wel weer met je smart-ass opmerkingen komen over dat de regio groot genoeg is voor iedereen, deze uitzendingen van de "linkse" media heb je dan bewust gemist .. overvolle vluchtelingenkampen aan de rand van de woestijn ed ?
[..]
Je onderbouwt inderdaad waarom je iets denkt. Maar je onderbouwt NIET waarom het waar zou zijn wat je denkt. IntegendeelL de redenen waarom je iets denkt zijn erg onzeker en speculatief.quote:Op zaterdag 1 december 2007 00:47 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ik onderbouw tenminste nog waarom ik denk dat de woonsituatie van asielzoekers waarschijnlijk flink verbeterd is. Jullie baseren je op oude indrukken en gaan er van uit dat die nog steeds gelden. Want als ik het heb over stacaravans enzo weten jullie daar al niks van. Nee, dat maakt een sterke indruk!
[..]
Je gaat toch niet ontkennen dat de toestand in AZC's vooral de aandacht heeft van journalisten links van het centrum, net zoals de criminaliteit onder asielzoekers meer interesse heeft van rechtse journalisten?
Als er geen misstanden worden gemeld mag je er veilig van uit gaan dat die nauwelijks meer voorkomen.
Die kindertjes gaan later je AOW betalen. Of niet dus.quote:
[..]
Als ze uit het AZC wegmoeten verandert hun woonomgeving zoiezo, dus het maakt geen donder uit of je ze dan op het platteland "dumpt" of ergens in Amsterdam. Een "zielige kindertjes" emotie-"argument" dus.![]()
Geheel volgens de Nederlandse wet, ja. Wat is daar op tegen?quote:[..]
Of ze hebben ongelijk gekregen en zijn in beroep gegaan.
Je haalt hier verschillende discussielijnen door elkaar. Maar inprincipe komt het er op neer. dat jij vindt dat asielzoekers zich best ergens achteraf moeten kunnen redden en ontplooien (ten gunste van de Nederlandse samenleving) en dat voor jou alleen een mooie woonplek in Amsterdam goed genoeg is.quote:[..]
Wat een onzin zeg, alsof asielzoekers zich niet zouden kunnen ontplooien als ze in een kantoorpand wonen.![]()
[..]
Kantoorpanden staan in de regel niet op het platteland, dus alleen al daarom gaat dit argument niet op.
en je hebt ook nog niet uitgelegd waarom ze op het platteland geen Nederlands kunnen leren.
[..]
bron?
[..]
Ik weet de prijs nu niet, maar twee jaar geleden kostte de verlenging van een verblijfsvergunning ¤ 250. Een vriend van mij, met aan handicap want beide onderbenen kwijt door een mijn, had een vrouw en drie kinderen en een uitkering van pakweg ¤ 1.100 per maand. Die moest dus alleen al ¤ 1.000 betalen aan verlenging van verblijfsvergunningen.quote:Daar heb ik het ook over. Als ze niet meteen van hun uitkering feest gaan vieren en allerlei luxe-artikelen gaan kopen kunnen ze die inburgeringscursus prima betalen. Desnoods op afbetaling. Geen enkel probleem dus.
Ach, de problemen die de Polen veroorzaken in de steden gaan aan je voorbij?quote:[..]
Ja is lastig, maar de Polen zijn het beste bewijs dat werk vinden op het platteland met niet of nauwelijks kennis van het Nederlands prima lukt. Dus wederom mijn vraag, wat is er mis met huisvesting op het platteland?
Het aanbieden van taalcursussen is geen onderwerp van gesprek.quote:[..]
Vluchten is een noodzaak, naar Europa gaan is een vrijwillige keuze dus Nederland hoeft hen geen taalcursus aan te bieden, dat lossen ze zelf maar op.
[..]
En dus moet Nederland dat ook doen?
Waarom zouden ze in 9 van de 10 gevallen toch moeten verhuizen???quote:[..]
Heb ik al uitgelegd, in 9 van de 10 gevallen moeten ze toch verhuizen. Als die kinderen naar een school aan de andere kant van Amsterdam moeten is er geen enkel verschil met een school 200 km verder op het platteland.
Nee. Maar waarom zou het belang van een ingeburgerde, mobiele Nederlander om in Amsterdam te wonen groter zijn dan dat van een asielzoeker?quote:[..]
En dat baseer je op een interview van 1 Nederlander?
[..]
Dan haalt hij zijn rijbewijs toch?
Dit is nog een racistische uitspraak ook, want eigenlijk zeg je dat een Somaliër zonder rijbewijs erger is dan een Nederlander zonder rijbewijs.![]()
Dat was een vraag. Moussie heeft nog niet geantwoord en he bevestigt al.quote:[..]
Een beperkte periode? Je praat over steden als Amsterdam, Utrecht enz. Met wachttijden tot 6 jaar.
En een verblijfsvergunning is nog niet mooi genoeg als cadeau?
Je vindt het ook prima als een groep wachtende Nederlanders zwaar mag boeten voor jouw gulheid?
Laat me raden, zelf heb je zeker nog nooit hoeven wachten op een woning?![]()
[..]
Ten koste van een groep Nederlanders waar jij toevallig niet bij hoort.
Dat zegt niks, zoals boven al beargumenteerd.quote:[..]
Je hoort er al jaren niks over, dat zegt genoeg.
Naar rato van het aantal beoners in een gemeente. Dus hoort Amsterdam er pakweg 2.000 op te nemen, in plaats van de 1.000 waar je nu over mekkert. Je probeert je onder je evenredige taak uit te werken en de lasten op anderen te schuiven.quote:[..]
Wederom onzin. Asielzoekers zitten verspreid over het hele land.
De allochtonenwijken waar jij het over hebt betreffen NIET de asielzoekers, maar de gastarbeiders en hun nakomelingen. Compleet verschillende groepen mensen.quote:[..]
En dus? Ik voel me ook niet prettig in sommige allochtonenwijken, de overheid helpt mij ook niet aan een betere omgeving hoor. En als je naar de incidenten kijkt zijn autochtonen onveiliger in allochtonenwijken dan andersom. Je meet dus opnieuw met 2 maten. Je wilt een speciale behandeling voor asielzoekers die autochtonen ook niet krijgen van de overheid.
Heeft bijgedragen is sowieso fout, want er komen voortdurend asielzoekers bij. Er worden altijd wel mensen vervolgd.quote:[..]
De wereld is groter dan Europa en Amerika. In Azië en Zuid-Amerika zijn ook nog genoeg landen waar ze opgevangen kunnen worden. Nederland heeft z'n steentje al lang bijgedragen.
Wat bedoel je?quote:Op zaterdag 1 december 2007 01:48 schreef PJORourke het volgende:
Zes miljard euro weggepist aan politieke correctiheid. Gefeliciteerd, jongens!
mijn oude indrukken zijn op dit moment zo ongeveer 11 uur oud .. ik ben er vanmiddag nog langs gefietst, en tja, hier hebben ze geen sta-caravans, hier is het meer model barakquote:Op zaterdag 1 december 2007 00:47 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ik onderbouw tenminste nog waarom ik denk dat de woonsituatie van asielzoekers waarschijnlijk flink verbeterd is. Jullie baseren je op oude indrukken en gaan er van uit dat die nog steeds gelden. Want als ik het heb over stacaravans enzo weten jullie daar al niks van. Nee, dat maakt een sterke indruk!
tuurlijk joh, misstanden bestaan alleen maar als ze het nieuws halen ..quote:Je gaat toch niet ontkennen dat de toestand in AZC's vooral de aandacht heeft van journalisten links van het centrum, net zoals de criminaliteit onder asielzoekers meer interesse heeft van rechtse journalisten?
Als er geen misstanden worden gemeld mag je er veilig van uit gaan dat die nauwelijks meer voorkomen.
tja, het zijn dan ook zielige kinderen ..quote:Als ze uit het AZC wegmoeten verandert hun woonomgeving zoiezo, dus het maakt geen donder uit of je ze dan op het platteland "dumpt" of ergens in Amsterdam. Een "zielige kindertjes" emotie-"argument" dus.![]()
quote:Of ze hebben ongelijk gekregen en zijn in beroep gegaan.
je had het net over hun wonen op het platteland .. en van het ombouwen van kantoorpanden naar woonruimte ben ik al een riant aantal jaren voorstander .. maar daar kan een autochtoon weer net zo goed in wonen, anders krijg je weer van die enclaves ..quote:Wat een onzin zeg, alsof asielzoekers zich niet zouden kunnen ontplooien als ze in een kantoorpand wonen.![]()
Kantoorpanden staan in de regel niet op het platteland, dus alleen al daarom gaat dit argument niet op.
en je hebt ook nog niet uitgelegd waarom ze op het platteland geen Nederlands kunnen leren.
mijn eigen oren .. in tegenstelling tot jou ben ik wel in het AZC bij ons om de hoek geweestquote:bron?
jij denkt echt dat een uitkering een vetpot is .. man het is net genoeg om je rekeningen en je eten te betalen .. voor zoiets simpels als een goede koekenpan moet je gaan sparenquote:Daar heb ik het ook over. Als ze niet meteen van hun uitkering feest gaan vieren en allerlei luxe-artikelen gaan kopen kunnen ze die inburgeringscursus prima betalen. Desnoods op afbetaling. Geen enkel probleem dus.
doe nou niet zo achterlijk, je weet best dat hetgeen die polen daar doen niets anders is dan seizoenswerk , dat de polen (nog) niet vallen onder regelingen als de taal moeten leren etc en grotendeels weer weg zijn zodra het seizoen is afgelopenquote:Ja is lastig, maar de Polen zijn het beste bewijs dat werk vinden op het platteland met niet of nauwelijks kennis van het Nederlands prima lukt. Dus wederom mijn vraag, wat is er mis met huisvesting op het platteland?
waar moeten ze dan naar toe vluchten .. moeten ze maar midden in de woestijn gaan zitten .. als ze jou maar niet lastig vallen ?quote:Vluchten is een noodzaak, naar Europa gaan is een vrijwillige keuze dus Nederland hoeft hen geen taalcursus aan te bieden, dat lossen ze zelf maar op.
jij eist iets van nieuwkomers die nog niet eens besloten hebben of ze wel in Nederland willen blijven dus ja .. als zij willen blijven en Nederlander worden moeten ze het zelf betalen, als het een door de overheid opgelegde maatregel is .. tjaquote:En dus moet Nederland dat ook doen?
dat telt misschien voor de basisschool-leeftijd .. maar voor het VO gaat dat argument dus niet opquote:Heb ik al uitgelegd, in 9 van de 10 gevallen moeten ze toch verhuizen. Als die kinderen naar een school aan de andere kant van Amsterdam moeten is er geen enkel verschil met een school 200 km verder op het platteland.
nee, dat baseer ik op de files iedere ochtend en de mensen die ik ken die ook iedere dag zoiets doen .. die werken ook in de grote stad maar willen er voor geen goud wonenquote:En dat baseer je op een interview van 1 Nederlander?
ik zeg dat een Somaliër zonder eigen vervoer die de taal niet beheerst het een stuk moeilijker heeft in een dorp in het midden van nergensquote:Dan haalt hij zijn rijbewijs toch?
Dit is nog een racistische uitspraak ook, want eigenlijk zeg je dat een Somaliër zonder rijbewijs erger is dan een Nederlander zonder rijbewijs.![]()
na minstens 6 jaar wachten in vaak abominabele omstandigheden kan ik dat geen cadeau meer noemenquote:Een beperkte periode? Je praat over steden als Amsterdam, Utrecht enz. Met wachttijden tot 6 jaar.
En een verblijfsvergunning is nog niet mooi genoeg als cadeau?
zwaar mogen boeten .. nou nou .. en hoeveel langer wordt die wachttijd dan voor die gemiddelde nederlander ?quote:Je vindt het ook prima als een groep wachtende Nederlanders zwaar mag boeten voor jouw gulheid?
Laat me raden, zelf heb je zeker nog nooit hoeven wachten op een woning?![]()
Ten koste van een groep Nederlanders waar jij toevallig niet bij hoort.
goh, we hebben ook al heel lang niets meer gelezen over incest-slachtoffers .. die bestaan zeker ook niet ?quote:Je hoort er al jaren niks over, dat zegt genoeg.
er zitten er verhoudingsgewijs erg weinig in de kleinere gemeentes .. voor de rest, als ze dan al verspreid zitten, waarom mogen ze dan nu niet net zo verspreid blijven zitten .. hetgeen al in Amsterdam zit in Amsterdam .. etcquote:Wederom onzin. Asielzoekers zitten verspreid over het hele land.
wat is er speciaal aan als je extra urgentiepunten krijgt omdat je op straat staat ..quote:En dus? Ik voel me ook niet prettig in sommige allochtonenwijken, de overheid helpt mij ook niet aan een betere omgeving hoor. En als je naar de incidenten kijkt zijn autochtonen onveiliger in allochtonenwijken dan andersom. Je meet dus opnieuw met 2 maten. Je wilt een speciale behandeling voor asielzoekers die autochtonen ook niet krijgen van de overheid.
in veel van die landen is de armoede zo groot dat de eigen bevolking amper gevoed kan worden .. en jij maar klagen over 30.000 vluchtelingen hierquote:De wereld is groter dan Europa en Amerika. In Azië en Zuid-Amerika zijn ook nog genoeg landen waar ze opgevangen kunnen worden. Nederland heeft z'n steentje al lang bijgedragen.
Jouw algemene beeld van de recente woonsituatie van asielzoekers is dus gebaseerd op 1 AZC met wooneenheden die je van de buitenkant op barakken vindt lijken? En dan heb jij nog het lef om iets te zeggen over mijn inschatting van de situatie?quote:Op zaterdag 1 december 2007 02:41 schreef moussie het volgende:
[..]
mijn oude indrukken zijn op dit moment zo ongeveer 11 uur oud .. ik ben er vanmiddag nog langs gefietst, en tja, hier hebben ze geen sta-caravans, hier is het meer model barak
[..]
Dus nogmaals: jouw argument dat ze niet naar het platteland kunnen verhuizen is nergens op gebaseerd. Want als ze een woning in de stad krijgen moeten ze ook verhuizen.quote:tja, het zijn dan ook zielige kinderen ..
[..]
Jullie baseren je niet op de feiten maar op achterhaalde indrukken van 1 of 2 AZC's.quote:ga je nou eerst maar eens informeren hoe dat werkt voor je nog meer onzin verteld
[..]
Je moet wel even helder blijven.quote:je had het net over hun wonen op het platteland .. en van het ombouwen van kantoorpanden naar woonruimte ben ik al een riant aantal jaren voorstander .. maar daar kan een autochtoon weer net zo goed in wonen, anders krijg je weer van die enclaves ..
Niet in de allerkleinste gehuchten maar ook zonder professioneel leraar zijn er mogelijkheden om de taal te leren. Boeken, vrijwilligers die hen helpen, enz.quote:en waarom het op het platteland moeilijker is .. denk eens na man, denk je nou echt dat er in ieder dorp een leraar te vinden is ?
Ja daar heb ik enig idee van.quote:Enig idee hoe moeilijk het is als je in een klein dorp woont om ergens te komen zonder auto ?
[..]
ik zeg dat een Somaliër zonder eigen vervoer die de taal niet beheerst het een stuk moeilijker heeft in een dorp in het midden van nergens
Jouw beeld is volkomen achterhaald zoals ik aan het begin al aantoonde.quote:mijn eigen oren .. in tegenstelling tot jou ben ik wel in het AZC bij ons om de hoek geweest
[..]
Kom nou toch, wat potten en pannen zijn makkelijk te betalen. Of moet het gelijk een pan zijn van 50¤ die wat langer meegaat.quote:jij denkt echt dat een uitkering een vetpot is .. man het is net genoeg om je rekeningen en je eten te betalen .. voor zoiets simpels als een goede koekenpan moet je gaan sparen
[..]
Het gaat erom dat Polen zich redden zonder de taal te kennen, dus waarom zouden asielzoekers zich niet kunnen redden op het platteland? Dat ze de taal moeten leren werkt alleen maar in hun voordeel, dus wat is je punt?quote:doe nou niet zo achterlijk, je weet best dat hetgeen die polen daar doen niets anders is dan seizoenswerk , dat de polen (nog) niet vallen onder regelingen als de taal moeten leren etc en grotendeels weer weg zijn zodra het seizoen is afgelopen
[..]
Ze kunnen overal terecht waar het veilig is en waar er genoeg te eten en te drinken is.quote:waar moeten ze dan naar toe vluchten .. moeten ze maar midden in de woestijn gaan zitten .. als ze jou maar niet lastig vallen ?
[..]
Wel achter elkaar in beroep gaan en 5-10 jaar in de luxe AZC-woningen blijven, maar ze weten nog niet in welk land ze willen wonen?quote:jij eist iets van nieuwkomers die nog niet eens besloten hebben of ze wel in Nederland willen blijven
Onzin, ze zijn niet verplicht om een dure taalcursus te volgen. Je bent in de war met inburgeringscursussen.quote:dus ja .. als zij willen blijven en Nederlander worden moeten ze het zelf betalen, als het een door de overheid opgelegde maatregel is .. tja
[..]
[..]
Hoezo niet? Alsof je in Amsterdam-Noord op school blijft als je een woning krijgt toegewezen in Amsterdam-Zuid. M.a.w. afscheid nemen moeten ze toch. En dus is er niks mis met een huis op het platteland.quote:dat telt misschien voor de basisschool-leeftijd .. maar voor het VO gaat dat argument dus niet op
[..]
En de andere helft is de files zat en wil graag een woning in de stad.quote:nee, dat baseer ik op de files iedere ochtend en de mensen die ik ken die ook iedere dag zoiets doen .. die werken ook in de grote stad maar willen er voor geen goud wonen
[..]
Een uitkering, maar toch zonder inkomen.quote:maar vertel .. hoe kan een vluchteling zonder inkomen een rijbewijs halen, of mocht die die al hebben, een auto kopen ? Van zijn uitkering zeker .. naast de integratiecursus en een maandabonnement op een bus die bijna nooit rijdt ?
[..]
Ja hoor, natuurlijk, de gemiddelde asielzoeker heeft minstens 6 jaar lang in een hok van een paar m2 tussen wildvreemden gewoond, geloof je dat nou zelf?quote:na minstens 6 jaar wachten in vaak abominabele omstandigheden kan ik dat geen cadeau meer noemen
[..]
Ik gok dat de wachttijd voor een woning in de grote steden minstens 2 jaar langer wordt dankzij het GP.quote:zwaar mogen boeten .. nou nou .. en hoeveel langer wordt die wachttijd dan voor die gemiddelde nederlander ?
Het verklaart in ieder geval waarom je lak hebt aan de belangen van autochtone woningzoekenden.quote:en nee, ik hoor niet bij de woningzoekenden in een grote stad .. je zit nu te suggereren dat je alleen een mening hierover mag hebben als dat wel zo is ?
[..]
Dat is geen onderwerp waarmee je politiek kan scoren.quote:goh, we hebben ook al heel lang niets meer gelezen over incest-slachtoffers .. die bestaan zeker ook niet ?
[..]
Omdat het woningtekort in Amsterdam extreem is en men onvoldoende binding heeft met Amsterdam.quote:er zitten er verhoudingsgewijs erg weinig in de kleinere gemeentes .. voor de rest, als ze dan al verspreid zitten, waarom mogen ze dan nu niet net zo verspreid blijven zitten .. hetgeen al in Amsterdam zit in Amsterdam .. etc
[..]
bron?quote:wat is er speciaal aan als je extra urgentiepunten krijgt omdat je op straat staat ..
of is je dat ontgaan soms, dat de overheid asap alle AZC's dicht wil hebben ivm de aanzuigende werking van de noodopvang ?
[..]
Er zijn ook nog welvarende landen in Azië die nauwelijks mensen opvangen, dus zelfs als er geen plaats meer is in de regio hoeven ze niet allemaal naar Europa of Noord-Amerika.quote:in veel van die landen is de armoede zo groot dat de eigen bevolking amper gevoed kan worden .. en jij maar klagen over 30.000 vluchtelingen hier
kijk nog eens goed naar je stenen .. die lijken wel verdomde veel op die lange planken van die prefab barakkenquote:Op zaterdag 1 december 2007 16:00 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Jouw algemene beeld van de recente woonsituatie van asielzoekers is dus gebaseerd op 1 AZC met wooneenheden die je van de buitenkant op barakken vindt lijken? En dan heb jij nog het lef om iets te zeggen over mijn inschatting van de situatie?
Hier nog 3 brakke sites die laten zien dat het om stacaravans gaat.
http://proto4.thinkquest.nl/~kld073/het%20AZC.htm
http://www.hetklokhuis.nl/lees/dossiers/read/dossier_pagina.cfm?did=51D02333-220A-4714-AF85EE3DCDAB8183&pnr=6http://mediatheek.thinkquest.nl/~jra519/Andere%20AZC.htm
Maar jij zal zeggen dat dat niet representatief is. Maar wat laat het COA (centraal opvang asielzoekers) zelf zien als representatief voorbeeld van een AZC?
http://www.coa.nl/ned/website/rondleiding/flash.htm
Niks barakken, niks krappe kamers, niks dunne wandjes, niks zielige toestanden.
De gemiddelde asielzoeker zit blijkbaar in een doodnormaal stenen rijtjeshuis, van alle gemakken voorzien.
Hiermee heb ik aangetoond dat jullie beeld volkomen achterhaald is.
en wat lezen we dan eldersquote:Anderen stelden vragen bij de milieu-normen, want de op een steenworp afstand gelegen rioolwaterzuiveringsinstallatie veroorzaakt nogal wat overlast.
Het stadsdeel erkende dat deze overlast iets boven de landelijke normen ligt, maar deze normen gelden niet voor tijdelijke bebouwing, een stelling die bij de huidige bewoners nogal wat verbazing wekte. "Wat is tijdelijk en het kan hier werkelijk behoorlijk stinken.
ooh, wat aardig, 380 asielzoekers mogen jaren lang in die stank zitten .. maar hè, het ziet er wel leuk uit ..quote:Stadsdeel Zeeburg stelde het Zeeburgereiland beschikbaar voor een termijn van vijf jaar, zolang de verhuizing duurt van het Waterzuiveringsbedrijf Oost. Na die tijd worden er op het eiland woningen gebouwd.
Het centrum bestaat uit zes prefab woonunits met appartementen voor elk acht personen. De keuken, woonkamer en douche worden gedeeld. Verder is er een basisschool, een peuterspeelzaal en kantoren. In totaal biedt het centrum onderdak aan 380 bewoners.
http://nieuws.uilenstede.(...)tudenten-in-zeeburg/quote:Het asielzoekerscentrum (AZC) aan de Zuiderzeeweg is door DUWO gekocht van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers en blijft op de huidige locatie staan. Vanaf 18 oktober as. worden de voormalige asielzoekerswoningen aan studenten verhuurd.
Het terrein ligt op het Zeeburgereiland, binnen de Ring A10 aan de oostelijke uitgang van de Piet Heintunnel vlakbij de nieuwe woonwijk IJburg. Het gaat om 52 woningen met in totaal 204 kamers. Daarnaast staat er een kantoorgebouw op het terrein, waarin 29 kamers gerealiseerd worden. In totaal kunnen er 233 studenten wonen.
quote:Dus nogmaals: jouw argument dat ze niet naar het platteland kunnen verhuizen is nergens op gebaseerd. Want als ze een woning in de stad krijgen moeten ze ook verhuizen.
volgens jou achterhaald, maar jij haalt je informatie uit een achterhaald plaatje op het internet ..quote:Jullie baseren je niet op de feiten maar op achterhaalde indrukken van 1 of 2 AZC's.
nee, de vraag is waarom je de allochtoon nog langer wil straffen, afhouden van het opbouwen van een toekomst, doorgaan met leven .. het zijn je eigen belabberde wetten die voor deze toestand hebben gezorgd immersquote:Je moet wel even helder blijven.
De vraag is niet of autochtonen in een kantoorpand kunnen wonen, die staan namelijk al jaren ingeschreven voor normale woonruimte.
De vraag is waarom asielzoekers bovenaan de wachtlijsten moeten komen terwijl er genoeg kantoorpanden leegstaan die snel omgebouwd kunnen worden tot noodwoning.
de Polen zijn puur arbeidsmigranten en zitten hier meestal maar voor beperkte tijd, dus daar is de noodzaak van het leren van de taal niet zo groot ..quote:Niet in de allerkleinste gehuchten maar ook zonder professioneel leraar zijn er mogelijkheden om de taal te leren. Boeken, vrijwilligers die hen helpen, enz.
En ik had al gezegd dat Polen zich ook prima kunnen reden zonder de taal te beheersen dus doe nou niet alsof ze zonder talencentrum reddeloos verloren zijn.
waar geef ik de Somaliër voorrang dan .. ik ga uit van onze huidige normen, binnen 1 jaar uitsluitsel, trek dat af van die jaren die deze Somaliër langer heeft moeten wachten, minstens 5 dus, en deze som, dat zijn de jaren die die cadeau krijgt in de wachtlijstquote:Ja daar heb ik enig idee van.
Maar blijkbaar vind je dit voor een autochtone Nederlander minder erg dan voor een Somaliër, want je wilt die Somaliër voorrang geven in de stad ten koste van die autochtoon die ook afhankelijk is van het OV.
Walgelijk staaltje discriminatie.
wat blijf je toch maar hameren op die Polen .. die komen hier om wat werk te verrichten, als die in een sta-caravan moeten is het ineens wel primitief, als die met z'n allen in soortgelijke omstandigheden hokken in voormalige AZC's is het ineens wel erg ?quote:Jouw beeld is volkomen achterhaald zoals ik aan het begin al aantoonde.
[..]
Kom nou toch, wat potten en pannen zijn makkelijk te betalen. Of moet het gelijk een pan zijn van 50¤ die wat langer meegaat.![]()
[..]
Het gaat erom dat Polen zich redden zonder de taal te kennen, dus waarom zouden asielzoekers zich niet kunnen redden op het platteland? Dat ze de taal moeten leren werkt alleen maar in hun voordeel, dus wat is je punt?
Asielzoekers hebben het zelfs stukken makkelijker, want zij hebben recht op een uitkering als ze niet worden aangenomen of als het seizoen afgelopen is, Polen niet.
Bovendien zijn asielzoekers ook op het platteland verzekerd van een gesubsidieerd huis, Polen moeten met 20 man een huis delen of op een camping logeren.
Maar ach, jullie punt is me allang duidelijk hoor. Het enige wat bij jullie telt is een zo comfortabel mogelijk leventje voor asielzoekers en het welzijn van andere groepen interesseert jullie geen flikker.
schijnbaar is het in de buurt waar ze wel veilig terecht kunnen al overvol cq is er niet voldoende om te eten en te drinken .. de beelden van de lange rijen als er weer eens een vrachtwagen met het hoofdnoodzakelijkste aan komt hadden je een idee kunnen gevenquote:Ze kunnen overal terecht waar het veilig is en waar er genoeg te eten en te drinken is.
En nee, daarvoor hoeven ze niet naar Europa te komen.
dat je nu niet terug kan omdat het er niet veilig is betekent niet automatisch dat je de rest van je leven hier wil blijven en Nederlander wil wordenquote:Wel achter elkaar in beroep gaan en 5-10 jaar in de luxe AZC-woningen blijven, maar ze weten nog niet in welk land ze willen wonen?
jij begint te zeuren over het feit dat ze geen Nederlands kunnen anders, volgens jou zijn ze te beroerd om het te lerenquote:Onzin, ze zijn niet verplicht om een dure taalcursus te volgen. Je bent in de war met inburgeringscursussen.
Het is duidelijk dat jij geen kinderen hebt ..quote:Hoezo niet? Alsof je in Amsterdam-Noord op school blijft als je een woning krijgt toegewezen in Amsterdam-Zuid. M.a.w. afscheid nemen moeten ze toch. En dus is er niks mis met een huis op het platteland.
De autochtoon in dezelfde situatie is dan ook nog niet ter sprake gekomen .. en uiteraard, voor die is het even erg .. maar er is dan ook niemand die tegen hem zegt dat die daar moet gaan wonen ..quote:En de andere helft is de files zat en wil graag een woning in de stad.
[..]
Een uitkering, maar toch zonder inkomen.
En wederom doe je alsof een asielzoeker zonder auto op het platteland niet acceptabel is, maar geen woord over autochtonen in precies dezelfde situatie. Hoe hypocriet kun je zijn?![]()
er zitten ook veel alleenstaanden tussen, dacht je nou echt dat die ieder voor zijn eigen zo'n luxe flat krijgt ?quote:Ja hoor, natuurlijk, de gemiddelde asielzoeker heeft minstens 6 jaar lang in een hok van een paar m2 tussen wildvreemden gewoond, geloof je dat nou zelf?
ik denk dat dat wel mee zal vallen ..quote:Ik gok dat de wachttijd voor een woning in de grote steden minstens 2 jaar langer wordt dankzij het GP.
[..]
Het verklaart in ieder geval waarom je lak hebt aan de belangen van autochtone woningzoekenden.
misschien was er ook weinig te scoren ivm AZC's .. ten eerste omdat je erbinnen geen opnames mag maken en ten tweede omdat Nederland in de ban was van Hirsi Ali etcquote:Dat is geen onderwerp waarmee je politiek kan scoren.
je kan het wel 100 keer herhalen maar er zitten er genoeg tussen die na 6+ jaar in Amsterdam wel degelijk een binding hebben met de regio en die hebben evenveel recht op een huis dan een autochtoon .. het is lullig voor diegene die al op de wachtlijst stond en iets langer moet wachten, klopt, maar het is niet de schuld van de allochtoon dat die op straat komt te staanquote:Omdat het woningtekort in Amsterdam extreem is en men onvoldoende binding heeft met Amsterdam.
sommige sluitingsdata zijn opgeschoven, klopt ..quote:bron?
ik las juist berichten dat AZC's langer open blijven omdat de asielstroom weer aantrekt.
zoals ?quote:Er zijn ook nog welvarende landen in Azië die nauwelijks mensen opvangen, dus zelfs als er geen plaats meer is in de regio hoeven ze niet allemaal naar Europa of Noord-Amerika.
]http://mediatheek.thinkquest.nl/~jra519/Andere%20AZC.htm[/quote][/url]quote:Op zaterdag 1 december 2007 16:00 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Jouw algemene beeld van de recente woonsituatie van asielzoekers is dus gebaseerd op 1 AZC met wooneenheden die je van de buitenkant op barakken vindt lijken? En dan heb jij nog het lef om iets te zeggen over mijn inschatting van de situatie?
Hier nog 3 brakke sites die laten zien dat het om stacaravans gaat.
http://proto4.thinkquest.nl/~kld073/het%20AZC.htm
http://www.hetklokhuis.nl/lees/dossiers/read/dossier_pagina.cfm?did=51D02333-220A-4714-AF85EE3DCDAB8183&pnr=6
[url=http://mediatheek.thinkquest.nl/~jra519/Andere%20AZC.htm
Van de links deed die van Klokhuis het niet (jammer, want die zijn meestal wel goed) en van die van het COA liep alles vast. Wel ving ik nog de melding "virtueel AZC" op, wat me geen vertrouwen inboezemde. Het COA heeft er namelijk alle belang bij om mooi over te komen.quote:Maar jij zal zeggen dat dat niet representatief is. Maar wat laat het COA (centraal opvang asielzoekers) zelf zien als representatief voorbeeld van een AZC?
http://www.coa.nl/ned/website/rondleiding/flash.htm
Niks barakken, niks krappe kamers, niks dunne wandjes, niks zielige toestanden.
De gemiddelde asielzoeker zit blijkbaar in een doodnormaal stenen rijtjeshuis, van alle gemakken voorzien.
Hiermee heb ik aangetoond dat jullie beeld volkomen achterhaald is.
Een stuk of 5. En achterhaald? In het AZC hier wonen nog steeds evenveel mensen als toen ik er werkte en er is niks bijgebouwd. Het zou me toch echt verbazen als er dan minder mensen in een kamer woonden!quote:[..]
Dus nogmaals: jouw argument dat ze niet naar het platteland kunnen verhuizen is nergens op gebaseerd. Want als ze een woning in de stad krijgen moeten ze ook verhuizen.
[..]
Jullie baseren je niet op de feiten maar op achterhaalde indrukken van 1 of 2 AZC's.
Ja, dat zou vast wel kunnen. Als dat zo is, en als die kantoorpanden inderdaad snel omgebouwd worden tot noodwoningen, wat is er dan op tegen om asielzoekers naast autochtonen op de wachtlijst te zetten?quote:[..]
Je moet wel even helder blijven.
De vraag is niet of autochtonen in een kantoorpand kunnen wonen, die staan namelijk al jaren ingeschreven voor normale woonruimte.
De vraag is waarom asielzoekers bovenaan de wachtlijsten moeten komen terwijl er genoeg kantoorpanden leegstaan die snel omgebouwd kunnen worden tot noodwoning.
Waar er geen leraren zijn, zijn er ook geen bibliotheken of vrijwilligers.quote:[..]
Niet in de allerkleinste gehuchten maar ook zonder professioneel leraar zijn er mogelijkheden om de taal te leren. Boeken, vrijwilligers die hen helpen, enz.
En ik had al gezegd dat Polen zich ook prima kunnen reden zonder de taal te beheersen dus doe nou niet alsof ze zonder talencentrum reddeloos verloren zijn.
Waar slaat dit nu weer op?quote:[..]
Ja daar heb ik enig idee van.
Maar blijkbaar vind je dit voor een autochtone Nederlander minder erg dan voor een Somaliër, want je wilt die Somaliër voorrang geven in de stad ten koste van die autochtoon die ook afhankelijk is van het OV.
Walgelijk staaltje discriminatie.
"aantoonde"quote:[..]
Jouw beeld is volkomen achterhaald zoals ik aan het begin al aantoonde.
Volgens mij heb ik dat al gezegd, maar nog maar een keer dan.quote:[..]
Kom nou toch, wat potten en pannen zijn makkelijk te betalen. Of moet het gelijk een pan zijn van 50¤ die wat langer meegaat.
Je haalt hier wel aardig wat zaken door elkaar. Er is bijna geen beginnen aan het ontzenuwen van de onzin.quote:[..]
Het gaat erom dat Polen zich redden zonder de taal te kennen, dus waarom zouden asielzoekers zich niet kunnen redden op het platteland? Dat ze de taal moeten leren werkt alleen maar in hun voordeel, dus wat is je punt?
Asielzoekers hebben het zelfs stukken makkelijker, want zij hebben recht op een uitkering als ze niet worden aangenomen of als het seizoen afgelopen is, Polen niet.
Bovendien zijn asielzoekers ook op het platteland verzekerd van een gesubsidieerd huis, Polen moeten met 20 man een huis delen of op een camping logeren.
Wat jje zegt van een ander ben je zelf.quote:Maar ach, jullie punt is me allang duidelijk hoor. Het enige wat bij jullie telt is een zo comfortabel mogelijk leventje voor asielzoekers en het welzijn van andere groepen interesseert jullie geen flikker.
Meer een kwestie van 5 tot 10 jaar wachten op antwoord en de taal niet mogen leren.quote:[..]
Ze kunnen overal terecht waar het veilig is en waar er genoeg te eten en te drinken is.
En nee, daarvoor hoeven ze niet naar Europa te komen.
[..]
Wel achter elkaar in beroep gaan en 5-10 jaar in de luxe AZC-woningen blijven, maar ze weten nog niet in welk land ze willen wonen?
[..]
Onzin, ze zijn niet verplicht om een dure taalcursus te volgen. Je bent in de war met inburgeringscursussen.
Geen kwestie van lak hebben aan autochtone woningzoekenden! Het begon met de pest hebben aan allochtone woningzoekenden.quote:[..]
Hoezo niet? Alsof je in Amsterdam-Noord op school blijft als je een woning krijgt toegewezen in Amsterdam-Zuid. M.a.w. afscheid nemen moeten ze toch. En dus is er niks mis met een huis op het platteland.
[..]
En de andere helft is de files zat en wil graag een woning in de stad.
[..]
Een uitkering, maar toch zonder inkomen.
En wederom doe je alsof een asielzoeker zonder auto op het platteland niet acceptabel is, maar geen woord over autochtonen in precies dezelfde situatie. Hoe hypocriet kun je zijn?![]()
[..]
Ja hoor, natuurlijk, de gemiddelde asielzoeker heeft minstens 6 jaar lang in een hok van een paar m2 tussen wildvreemden gewoond, geloof je dat nou zelf?
[..]
Ik gok dat de wachttijd voor een woning in de grote steden minstens 2 jaar langer wordt dankzij het GP.
[..]
Het verklaart in ieder geval waarom je lak hebt aan de belangen van autochtone woningzoekenden.
Kijk, hier hebben we een valide argument. Zullen we ons hiertoe beperken?quote:[..]
Dat is geen onderwerp waarmee je politiek kan scoren.
[..]
Omdat het woningtekort in Amsterdam extreem is en men onvoldoende binding heeft met Amsterdam.
Jezus mina, en dan durf je het argument van de overbevolkte AZC's in twijfel te trekken??.quote:[..]
bron?
ik las juist berichten dat AZC's langer open blijven omdat de asielstroom weer aantrekt.
Zoals?quote:[..]
Er zijn ook nog welvarende landen in Azië die nauwelijks mensen opvangen, dus zelfs als er geen plaats meer is in de regio hoeven ze niet allemaal naar Europa of Noord-Amerika.
Wat een onzin, ik heb 4 linkjes gegeven waaruit blijkt dat asielzoekers fatsoenlijke woonruimte hebben, jij hebt nog geen enkele poging gedaan om het tegendeel aan te tonen. Nee, dat moet ik maar gewoon geloven. En dan mij gaan beschuldigen van een fanatieke gelovige te zijn.quote:Op zondag 2 december 2007 02:57 schreef Kees22 het volgende:
@ rebel 6: he bent gewoon een echte gelovige:
1) ik bedenk zelf iets leuks en daar ga ik erg in geloven.
2) als ik iets waarneem dat niet met mijn geloof overeenkomt, verwerp ik het.
3) als iemand iets zegt wat niet met mijn geloof overeenkomt, verwerp in hem/haar.
Als illustratie:
1) je bedenkt zelf een acceptabele opvang van asielzoekers (inderdaad tot op grote hoogte acceptabel!),
2) dat de werkelijkheid niet met je idee overeenkomt, negeer je volkomen,
3) dat anderen uit eigen ervaring een heel andere werkelijkheid rapporteren, negeer je volkomen.
Tja, daar valt niet tegen te argumenteren.
In die link lees ik helemaal niets over stank, dat verzin jij. En wederom roep je hier iets waar ook zat Nederlanders last van hebben (stank, wonen op het platteland zonder auto) wat bij asielzoekers ineens onacceptabel is. Heb je nou zelf niet in de gaten dat je belachelijk hoge eisen stelt qua comfort?quote:Op zaterdag 1 december 2007 20:43 schreef moussie het volgende:
[..]
kijk nog eens goed naar je stenen .. die lijken wel verdomde veel op die lange planken van die prefab barakken
maar goed. je kan dus online wat foto's vinden van een AZC waar de mensen in sta-caravans wonen en je ziet de flash-presentatie van het pas uit de grond gestampte optische pronkstuk, kamp zeeburg .. en nu weet jij hoe het er echt aan toe gaat ?
Kamp Zeeburg .. de opening
http://www.zeeburgnieuws.nl/asiel.html
[..]
en wat lezen we dan elders
[..]
ooh, wat aardig, 380 asielzoekers mogen jaren lang in die stank zitten .. maar hè, het ziet er wel leuk uit ..
maar wat is het dan nu, het is inmiddels geen AZC meer
[..]
http://nieuws.uilenstede.(...)tudenten-in-zeeburg/
quote:goh .. maar 233 studenten, zo riant is het blijkbaar niet en toch zaten er 380 mensen ..
[..]
Ja en die lui kunnen natuurlijk niet in een dorp rondom Amsterdam wonen he, stel je voor dat ze een kwartier langer onderweg zijn!quote:binnen de zelfde stad moeten verhuizen is iets anders dan aan de andere kant van het land moeten gaan wonen .. in dezelfde stad pak je de tram, bus, fiets oid om bij je vrienden en bekenden op de koffie te gaan
Je bent er aan de buitenkant langsgefietst, zegt dus vrij weinig.quote:volgens jou achterhaald, maar jij haalt je informatie uit een achterhaald plaatje op het internet ..
iig, wat betreft de andere AZC's die ik van binnen heb gezien heb je gelijk, maar wat die ene hier betreft is het dus recent .. en mijn recente indrukken zijn in tegenstelling tot de jouwe wel ervaringen uit eerste hand
Ik vind het op zich geen probleem dat asielzoekers geholpen worden, ik vind het alleen erg als dat ten koste gaat van autochtonen. Wonen in een AZC, in een omgebouwd kantoorpand of op het platteland is goed genoeg voor die lui. Voordringen is onaanvaardbaar.quote:nee, de vraag is waarom je de allochtoon nog langer wil straffen, afhouden van het opbouwen van een toekomst, doorgaan met leven .. het zijn je eigen belabberde wetten die voor deze toestand hebben gezorgd immers
[..]
Het gaat ook helemaal niet om het leren van de taal, het gaat om wonen. Polen moeten een half jaar lang met 20 man een huis delen of kamperen en die klagen ook niet. Asielzoekers krijgen een heel huis voor zichzelf en dan heb je nog het lef om dáár over te klagen omdat het platteland niet leuk genoeg is?quote:de Polen zijn puur arbeidsmigranten en zitten hier meestal maar voor beperkte tijd, dus daar is de noodzaak van het leren van de taal niet zo groot ..
Ja dat hebben ze al geleerd als ze niet te lui waren in de afgelopen 6 jaar.quote:waar we het nu over hebben zijn asielzoekers, volgens jouw mensen die al lang en breed blij moeten zijn want alles is beter dan het lemen hutje waar ze vandaan komen toch .. maar gek genoeg denk je dat deze primitievelingen wel kunnen lezen en schrijven, en dan nog eens in ons schrift ook ?
beetje een contradictie ?
[..]
Nee want dan beloon je niet-Nederlanders door Nederlanders te straffen. Een fascistische denkwijze.quote:waar geef ik de Somaliër voorrang dan .. ik ga uit van onze huidige normen, binnen 1 jaar uitsluitsel, trek dat af van die jaren die deze Somaliër langer heeft moeten wachten, minstens 5 dus, en deze som, dat zijn de jaren die die cadeau krijgt in de wachtlijst
[..]
Je verdraait de feiten. Polen moeten met 20 man een huis delen en hebben geen prive-slaapkamer.quote:wat blijf je toch maar hameren op die Polen .. die komen hier om wat werk te verrichten, als die in een sta-caravan moeten is het ineens wel primitief, als die met z'n allen in soortgelijke omstandigheden hokken in voormalige AZC's is het ineens wel erg ?
[..]
Ja dat komt hier en daar voor. Maar genoeg gebieden waar geen problemen zijn. Geen argument dus.quote:schijnbaar is het in de buurt waar ze wel veilig terecht kunnen al overvol cq is er niet voldoende om te eten en te drinken .. de beelden van de lange rijen als er weer eens een vrachtwagen met het hoofdnoodzakelijkste aan komt hadden je een idee kunnen geven
[..]
Waarom zijn ze dan helemaal naar Nederland gekomen, ze hadden ook asiel kunnen aanvragen in Italië of welk land ze de EU ook zijn binnengekomen.quote:dat je nu niet terug kan omdat het er niet veilig is betekent niet automatisch dat je de rest van je leven hier wil blijven en Nederlander wil worden
[..]
Ze kunnen duimen draaien en huilen over hoe slecht ze het in Nederland getroffen hebben, maar ze kunnen ook het voorbeeld van de Polen volgen en hard werken.quote:jij begint te zeuren over het feit dat ze geen Nederlands kunnen anders, volgens jou zijn ze te beroerd om het te leren maar wat jij dus wil is allochtonen ergens in een dorp ver weg neer zetten waar hun kans op werk, leren van de taal etc miniem zijn .. dus die mensen zitten daar maar gewoon, duimen te draaien oid ?
[..]
Het merendeel van de kinderen die het AZC verlaten moet van school veranderen, dus je praat over uitzonderingen.quote:Het is duidelijk dat jij geen kinderen hebt ..
maar idd, voor sommige gevallen klopt het wat jij zegt .. maar voor kinderen in het speciale of voortgezette onderwijs dus niet .. daar maakt het niet uit of je in Noord, Oost, West of Zuid woont, je kind blijft gewoon naar dezelfde school gaan
[..]
Jij bent degene die indirect tegen een autochtoon zegt dat hij op het platteland moet blijven wonen omdat jij voortrekkerij van asielzoekers goedpraat.quote:De autochtoon in dezelfde situatie is dan ook nog niet ter sprake gekomen .. en uiteraard, voor die is het even erg .. maar er is dan ook niemand die tegen hem zegt dat die daar moet gaan wonen ..
Wederom meet je met 2 maten, maar dat heb ik al uitgelegd.quote:En als uitkeringtrekkende Somaliër heb je geen inkomen om een rijbewijs te kunnen halen, klopt toch,
daarvoor is een uitkering niet hoog genoeg .. en dat dan afgezien van het feit dat je (op wat uitzonderingen na) nog niet eens een auto mag bezitten als je in de bijstand zit
[..]
Ja.quote:er zitten ook veel alleenstaanden tussen, dacht je nou echt dat die ieder voor zijn eigen zo'n luxe flat krijgt ?
[..]
1000 plaatsen zakken voor een woning in Amsterdam valt wel mee?quote:ik denk dat dat wel mee zal vallen ..
Omdat je asielzoekers wilt helpen ten koste van autochtonen.quote:en mag ik vragen hoe je aan het idee komt dat ik lak heb aan de belangen van de autochtoon ?
Lekker simplistisch, when you're not for us you're against us mentaliteit, oog hebben voor de moeilijkheden van een medemens die zijn leven lang al zo veel minder geluk heeft gehad dan wij hier betekend automatisch dat ik lak heb aan de autochtoon ?
[..]
Wie weet.quote:misschien was er ook weinig te scoren ivm AZC's .. ten eerste omdat je erbinnen geen opnames mag maken en ten tweede omdat Nederland in de ban was van Hirsi Ali etc
[..]
Ze werken of studeren er niet eens, zijn er niet geboren en zijn er niet opgegroeid, dus hun binding met Amsterdam stelt niks voor vergeleken bij veel autochtonen.quote:je kan het wel 100 keer herhalen maar er zitten er genoeg tussen die na 6+ jaar in Amsterdam wel degelijk een binding hebben met de regio en die hebben evenveel recht op een huis dan een autochtoon ..
Het is niet alleen lullig dat autochtonen veel langer moeten wachten, het is ook nog pure discriminatie.quote:het is lullig voor diegene die al op de wachtlijst stond en iets langer moet wachten, klopt, maar het is niet de schuld van de allochtoon dat die op straat komt te staan
[..]
[..]
Zuid-Korea, Taiwan, Japan om maar wat te noemen.quote:zoals ?
Inderdaad, wij Amsterdammers zien jou niet als landgenoot, hooguit als een idioot.quote:Op donderdag 29 november 2007 23:53 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik hoor af en toe over hollanders die denken dat Nederland hetzelfde is als holland. Of Amsterdammers die denken dat het land ophoudt bij hun gemeentegrenzen.
je doet aan selectief lezen .. ?quote:Op zondag 2 december 2007 15:46 schreef rebel6 het volgende:
[..]
In die link lees ik helemaal niets over stank, dat verzin jij. En wederom roep je hier iets waar ook zat Nederlanders last van hebben (stank, wonen op het platteland zonder auto) wat bij asielzoekers ineens onacceptabel is. Heb je nou zelf niet in de gaten dat je belachelijk hoge eisen stelt qua comfort?
Wat staat er dan wel in jouw links:
Het centrum bestaat uit zes prefab woonunits met appartementen voor elk acht personen. De keuken, woonkamer en douche worden gedeeld.
Opnieuw een bevestiging dat ze geen slaapkamers hoefden te delen met wildvreemden en dat ze zelfs al in 2001 genoeg privacy hadden. En door de druk van allerlei hulpverleners is het comfort alleen maar verder toegenomen, dus jullie waarnemingen zijn achterhaald en/of totaal niet representatief.
En wat lezen we verder:
De bewoners kunnen Nederlandse taalles volgen...
En jullie maar roepen dat dit verboden was, opnieuw een leugen dus.
zoveel grote gezinnen van 8 personen zitten er anders niet tussen hoor, in zo'n wooneenheid zitten vaak 2 of meer families bij elkaar, of anders 8 mannen of 8 vrouwenquote:Zou dat niet te maken hebben met het feit dat asielzoekers vaker in gezinsverband leven, ik noem maar iets geks hoor.![]()
eerst even dit .. die lui zijn toevallig je medemensen waarvan jij verwacht dat ze jou met respect behandelen ..quote:Ja en die lui kunnen natuurlijk niet in een dorp rondom Amsterdam wonen he, stel je voor dat ze een kwartier langer onderweg zijn!
ja joh, en toen zag ik dat er niets verandert is ten opzichte van de vorige keren dat ik erlangs of naar binnen gefietst ben .. same old same oldquote:Je bent er aan de buitenkant langsgefietst, zegt dus vrij weinig.
dan had die autochtoon maar van begin af aan moeten zorgen dat zijn wetten goed zijn ..quote:Ik vind het op zich geen probleem dat asielzoekers geholpen worden, ik vind het alleen erg als dat ten koste gaat van autochtonen. Wonen in een AZC, in een omgebouwd kantoorpand of op het platteland is goed genoeg voor die lui. Voordringen is onaanvaardbaar.
Als je dat niet goed genoeg vindt, waarom geef je dan niet je eigen woning weg aan die Somalische asielzoeker waar je het zo voor opneemt? Jij bent immers voorstander van deze voorrangsregeling!
Maar nee, waarschijnlijk gaat dat je te ver. Maar dat een andere autochtoon hierdoor gedupeerd wordt is natuurlijk niet erg.![]()
Die Polen moeten helemaal niets, niemand die zij dwingt om hier voor een half jaar te komen werken, en als zij niet blij zijn met hun tijdelijke huisvesting gaan ze toch ergens anders werken .. in het geval van de GP'er praten wij over permanente huisvesting, je leven weer willen oppakken nadat je 6+ jaar in de wachtmolen hebt gezeten, tenzij die het zelf graag wil is klagen over gedumpt worden in de polder geen lef maar een teken van iemand die iets van zijn leven wil maken !quote:Het gaat ook helemaal niet om het leren van de taal, het gaat om wonen. Polen moeten een half jaar lang met 20 man een huis delen of kamperen en die klagen ook niet. Asielzoekers krijgen een heel huis voor zichzelf en dan heb je nog het lef om dáár over te klagen omdat het platteland niet leuk genoeg is?
hier ben ik allemaal al eerder op in gegaan .. geen zin om in herhalingen te vervallen .. op een ding na dan ..quote:Ja dat hebben ze al geleerd als ze niet te lui waren in de afgelopen 6 jaar.
[..]
Nee want dan beloon je niet-Nederlanders door Nederlanders te straffen. Een fascistische denkwijze.![]()
[..]
Je verdraait de feiten. Polen moeten met 20 man een huis delen en hebben geen prive-slaapkamer.
Asielzoekers delen met minder mensen een woning en hebben veel meer privacy. Daarnaast nog een hoop voorzieningen speciaal voor hen. Dus Polen zitten wel degelijk in primitievere omstandigheden.
[..]
Ja dat komt hier en daar voor. Maar genoeg gebieden waar geen problemen zijn. Geen argument dus.
[..]
Waarom zijn ze dan helemaal naar Nederland gekomen, ze hadden ook asiel kunnen aanvragen in Italië of welk land ze de EU ook zijn binnengekomen.
[..]
Ze kunnen duimen draaien en huilen over hoe slecht ze het in Nederland getroffen hebben, maar ze kunnen ook het voorbeeld van de Polen volgen en hard werken.
[..]
Het merendeel van de kinderen die het AZC verlaten moet van school veranderen, dus je praat over uitzonderingen.
[..]
Jij bent degene die indirect tegen een autochtoon zegt dat hij op het platteland moet blijven wonen omdat jij voortrekkerij van asielzoekers goedpraat.
[..]
Wederom meet je met 2 maten, maar dat heb ik al uitgelegd.
[..]
Ja.
[..]
1000 plaatsen zakken voor een woning in Amsterdam valt wel mee?
[..]
Omdat je asielzoekers wilt helpen ten koste van autochtonen.
[..]
Wie weet.
[..]
Ze werken of studeren er niet eens, zijn er niet geboren en zijn er niet opgegroeid, dus hun binding met Amsterdam stelt niks voor vergeleken bij veel autochtonen.
[..]
Het is niet alleen lullig dat autochtonen veel langer moeten wachten, het is ook nog pure discriminatie.![]()
in die landen is het anders al een flink stukje voller dan hier, het lijkt dan miss anders door die bewoners per km² , maar veel van die km² daar zijn onbewoonbaarquote:Zuid-Korea, Taiwan, Japan om maar wat te noemen.
Dat ik je 3 linkjes geef met stacaravans en 1 met stenen gebouwen (en dus geen houten barakken zoals jij suggereert) zegt genoeg: het AZC waar jij je op baseert is totaal niet representatief.quote:Op zondag 2 december 2007 20:10 schreef moussie het volgende:
[..]
je doet aan selectief lezen .. ?
ik heb die stukjes over de stankoverlast zelfs gequote .. dat jij die quote niet terug kan vinden in het artikel zelf is niet mijn fout .. probeer het anders eens met ctrl+f en dan een opvallend woord uit de quote, zoals stinken ..
En dat hetgeen je daar zag in die virtuele toer, je beseft dat dat de gedeelde ruimte is voor 8 personen ? Zitten doe je om de beurt, voor allemaal tegelijk is er geen ruimte ?
En tja, zoiets noem ik op elkaar moeten hokken, en dat dan jarenlang .. en met muren zo dun dat je de scheet in het kamertje verderop kan horen betekend het dat je nooit rust hebt ..
Oh de wet is al in 2001 veranderd. Ik hoorde jullie toch echt klagen dat ze de afgelopen jaren geen taalles mochten volgen.quote:en idd, in kamp zeeburg waren wel voorzieningen voor taallesssen, dat komt omdat in 2001 de wet verandert is, asielzoekers mogen sindsdien wel de taal leren, vrijwillgerswerk doen en zelfs tijdelijk betaald werk verrichten .. helaas ontbreken in veel andere AZC's de voorzieningen voor zoiets, er is geen/weinig geld voor lesmateriaal, er wordt maar wat aangemodderd met goed bedoelende vrijwilligers
[..]
Je bedoelt de autochtoon. Die wacht netjes op z'n beurt. Jij wilt hem langer laten wachten omdat je vindt dat je Somalische vriendjes meer recht hebben op een woning in Amsterdam. Racist!quote:voor de rest .. gutte gut, en de Amsterdammer kan dat niet, stel je voor die is een kwartier langer onderweg ?
Alsof burgers verantwoordelijk zijn voor slechte politici.quote:dan had die autochtoon maar van begin af aan moeten zorgen dat zijn wetten goed zijn ..
[..]
Niemand die de asielzoekers dwingt om helemaal naar Nederland te komen.quote:Die Polen moeten helemaal niets, niemand die zij dwingt om hier voor een half jaar te komen werken,
Als asielzoekers niet blij zijn met hun gekregen (ipv bij elkaar gewerkte) permanente huisvesting gaan ze toch naar een ander land?quote:en als zij niet blij zijn met hun tijdelijke huisvesting gaan ze toch ergens anders werken
Toch jammer dat je niet ingaat op m'n vraag waarom jij niet je huis afstaat aan zo'n asielzoeker, dan hoeft die asielzoeker tenminste niet in een kantoorpand (scheelt weer een "onmenselijke" situatiequote:hier ben ik allemaal al eerder op in gegaan .. geen zin om in herhalingen te vervallen .. op een ding na dan ..
veel van die woningzoekenden zijn studenten, die hebben nog minder binding met de stad dan de asielzoeker die er al 6+ jaar woont, vrienden en kennissen heeft gemaakt etc
[..]
Een paar duizend asielzoekers toelaten in die landen is inderdaad onmogelijk.quote:in die landen is het anders al een flink stukje voller dan hier, het lijkt dan miss anders door die bewoners per km² , maar veel van die km² daar zijn onbewoonbaar
Die 4 linkjes? Neem jij echt werkstukjes van kinderen van een jaar of 12 serieus als bron?quote:Op zondag 2 december 2007 14:08 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Wat een onzin, ik heb 4 linkjes gegeven waaruit blijkt dat asielzoekers fatsoenlijke woonruimte hebben, jij hebt nog geen enkele poging gedaan om het tegendeel aan te tonen. Nee, dat moet ik maar gewoon geloven. En dan mij gaan beschuldigen van een fanatieke gelovige te zijn.![]()
Verder vond ik jouw vorige reaktie van zaterdag 1:37 op een aantal punten zo zwak dat ik niet het gevoel had dat jij een serieuze poging deed om m'n post te weerleggen. Je kunt veel beter. Daarom heb ik hem laten liggen, want de reaktie van Moussie was een stuk sterker.
He gelukkig.quote:Op zondag 2 december 2007 17:14 schreef Gijsbrecht2 het volgende:
[..]
Inderdaad, wij Amsterdammers zien jou niet als landgenoot, hooguit als een idioot.
Burgers zijn zeker verantwoordelijk voor slechte politici. Dat heet democratie: wij kiezen onze politici.quote:Op zondag 2 december 2007 20:59 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Alsof burgers verantwoordelijk zijn voor slechte politici.![]()
[..]
Een paar duizend asielzoekers toelaten in die landen is inderdaad onmogelijk.
dat ding dat volgens jou stenen gebouwen zijn is de prefab van kamp zeeburg .. als je even de moeite neemt om deze foto met de bouw op de achtergrondquote:Op zondag 2 december 2007 20:59 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Dat ik je 3 linkjes geef met stacaravans en 1 met stenen gebouwen (en dus geen houten barakken zoals jij suggereert) zegt genoeg: het AZC waar jij je op baseert is totaal niet representatief.
ze mogen geen lessen volgen buiten het AZC, en als het AZC het zelf niet kan aanbieden houdt het gewoon opquote:Oh de wet is al in 2001 veranderd. Ik hoorde jullie toch echt klagen dat ze de afgelopen jaren geen taalles mochten volgen.
nah, die Somalische vriend heeft evenveel recht om het simpele feit dat die op straat wordt gezet buiten zijn schuld .. als het huis van de autochtoon wordt afgebroken, afgebrandt is oid staat die ook vooraan in de wachtlijst .. de ander minder urgentiepunten toekennen omdat die asielzoeker was, tja .. da's discriminatie niet waar ?quote:Je bedoelt de autochtoon. Die wacht netjes op z'n beurt. Jij wilt hem langer laten wachten omdat je vindt dat je Somalische vriendjes meer recht hebben op een woning in Amsterdam. Racist!
Democratie afschaffen dan maar, als je je dan toch niet kan neerleggen bij de gevolgen van beslissingen die genomen zijn door een democratisch gekozen meerderheid heeft dat ook weinig nut ?quote:Alsof burgers verantwoordelijk zijn voor slechte politici.![]()
in een ideale wereld bestaat zoiets als vluchtelingen dan ook niet en wordt er niemand gedwongen om ergens naar toe te vluchten waar die eigenlijk liever niet wil zijn ..quote:Niemand die de asielzoekers dwingt om helemaal naar Nederland te komen.
[..]
Als asielzoekers niet blij zijn met hun gekregen (ipv bij elkaar gewerkte) permanente huisvesting gaan ze toch naar een ander land?
omdat ik dan met mijn kinderen op straat sta en er alsnog iemand voor in de rij komt te staan .. lood om oud ijzer dus ..quote:Toch jammer dat je niet ingaat op m'n vraag waarom jij niet je huis afstaat aan zo'n asielzoeker, dan hoeft die asielzoeker tenminste niet in een kantoorpand (scheelt weer een "onmenselijke" situatie) en is er geen onschuldige autochtoon de dupe van jullie idealen.
In Zuid-Korea en China wemelt het anders van de Noord-Koreanen, ruim 250.000, er zijn geen precieze cijfersquote:Een paar duizend asielzoekers toelaten in die landen is inderdaad onmogelijk.
1. Er zit natuurlijk helemaal niks van een verwarming in.quote:Op zondag 2 december 2007 02:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Godallemachtig, dat noem je serieuze bronnen?
Vooral de laatste: ze wonen met 6, 7 of 8 mensen in een stacaravan. Zomer en winter, zonder onderbreking.
[..]
http://www.hetklokhuis.nl/lees/dossiers/read/dossier_pagina.cfm?did=51D02333-220A-4714-AF85EE3DCDAB8183&pnr=6quote:Van de links deed die van Klokhuis het niet (jammer, want die zijn meestal wel goed)
Bij mij en Moussie niet.quote:en van die van het COA liep alles vast.
Foto's van mooie stacaravans liegen niet.quote:De andere twee links wil je toch geen serieuze bronnen noemen: schoolwerkstukken van kinderen.
Woonkamer moeten ze misschien delen, slaapkamers in ieder geval niet. Zet een tv op de slaapkamer (tweedehands kosten die dingen geen fluit) en je hebt van niemand last.quote:Een stuk of 5. En achterhaald? In het AZC hier wonen nog steeds evenveel mensen als toen ik er werkte en er is niks bijgebouwd. Het zou me toch echt verbazen als er dan minder mensen in een kamer woonden!
En jij baseert je op dingen die je zelf bedacht hebt. Dat kan wel wenselijk en logisch zijn (je idee dat asielzoekers fatsoenlijk gehuisvest zijn juich ik echt wel toe) maar het is niet waar.
Je denkt als een gelovige: ik bedenk zelf hoe het heelal er uit ziet en wat andere mensen denken. En echte waarnemingen doe ik af als verzonnen of niet belangrijk.
Tja.....
[..]
Wat er op tegen is? Autochtonen hébben al lange tijd op een normale woning gewacht. Ze verwachten bijna aan de beurt te zijn en dan zijn er ineens 1000 woningen nodig voor mensen die om economische redenen naar Nederland zijn gevlucht ipv een buurland.quote:Ja, dat zou vast wel kunnen. Als dat zo is, en als die kantoorpanden inderdaad snel omgebouwd worden tot noodwoningen, wat is er dan op tegen om asielzoekers naast autochtonen op de wachtlijst te zetten?
Want waarom zou een asielzoeker wel en een autochtoon niet in een noodwoning kunnen wonen?
M.a.w.: dit is geen argument tegen de bediscussieerde maatregel, maar een argument voor snelle en doeltreffende woningbouw.
[..]
Nee natuurlijk niet, dorpen hebben geen bibliotheken en op het platteland zijn ook helemaal geen vrijwilligers te vinden.quote:Waar er geen leraren zijn, zijn er ook geen bibliotheken of vrijwilligers.
Die 1000 of 2000 dus. Moeilijk hoor.quote:Waar slaat dit nu weer op?
Van alle 26.000 (of zo) GP'ers zouden er 1.000 of 2.000 in Amsterdam geplaatst moeten worden. Dus 25.000 of 24.000 (of zo) buiten Amsterdam. Dus wie nou bij voorrang in de stad geplaatst wordt?![]()
[..]
Daar heb je bijzondere bijstand voor. En met zo'n huur krijgen ze zeer waarschijnlijk huursubsidie, dus ga het nou niet erger voorstellen dat het is.quote:Volgens mij heb ik dat al gezegd, maar nog maar een keer dan.
Een vriend van mij moest voor vrouw en drie kinderen de vergunning tot verblijf verlengen. Dat kostte ¤ 250 per persoon! Voor een simpele. administratieve handeling. Dus ¤ 1.000 in totaal. Met een gezinsinkomen van ¤ 1.020 (of zo) en een huur van pakweg ¤ 500 en drie kinderen op de middelbare school.
[..]
Ik haal niks door elkaar. Dat ze de taal niet kunnen leren heb ik al ontzenuwd. En dat een werkloze asielzoeker met een goedkope woning en een uitkering het stukken beter heeft dan een hardwerkende Pool die een kamer met 20 man moet delen valt gewoon niet te ontkennen.quote:Je haalt hier wel aardig wat zaken door elkaar. Er is bijna geen beginnen aan het ontzenuwen van de onzin.
Zoals ik aL eerder zei: je redden is niet hetzelfde als integreren. De taal moeten leren zonder leraren of zels maar vrijwilligers in de buurt???
Eerder vind je er niks op tegen om op een camping te logeren?? En gesubsidieerd huis? In de zin van "huurtoeslag" waar elke Nederlander recht op heeft?
[..]
Doen we even je eigen sneer aan moussie terug: waarom ga je dan zelf niet in een stacaravan wonen?quote:Op dinsdag 4 december 2007 14:09 schreef rebel6 het volgende:
[..]
1. Er zit natuurlijk helemaal niks van een verwarming in.
2. Duizenden Nederlandse gezinnen wonen hun hele leven in een stacaravan, niets mis mee.
Oh wacht, het gaat om asielzoekers, dan zijn stacaravans natuurlijk te min he, die mensen horen eigenlijk thuis in een villa met zwembad!
Dat kan, misschien heb ik wel een andere computer dan jullie. Netjes om nog een keer de link te geven, maar ik krijg: Element PNR is undefined in URL.quote:
[..]
http://www.hetklokhuis.nl/lees/dossiers/read/dossier_pagina.cfm?did=51D02333-220A-4714-AF85EE3DCDAB8183&pnr=6
Zo dan?
[..]
Bij mij en Moussie niet.
Welk een vertrouwen in de eerlijkheid van de mensheid, met uitzondering van moussie en Kees22.quote:[..]
Foto's van mooie stacaravans liegen niet.
Zoals al eerder gezegd: in ons lokale AZC delen ze de slaapkamer. Een woonkamer hebben ze niet. Wel een apart toilet, met een deur ervoor, die meestal ook op slot kan. Dus om nou te zeggen dat ze helemaal geen privacy hebben, is wel erg overdreven.quote:[..]
Woonkamer moeten ze misschien delen, slaapkamers in ieder geval niet. Zet een tv op de slaapkamer (tweedehands kosten die dingen geen fluit) en je hebt van niemand last.
Ja, dat is inderdaad kut. Maar er zijn ergere dingen. Opgehangen worden aan een kraan omdat je homo bent, aan stukken gehakt worden omdat je van de verkeerde stam bent.quote:[..]
Wat er op tegen is? Autochtonen hébben al lange tijd op een normale woning gewacht. Ze verwachten bijna aan de beurt te zijn en dan zijn er ineens 1000 woningen nodig voor mensen die om economische redenen naar Nederland zijn gevlucht ipv een buurland.
Een evenredig deel dus. Maar daar voelen Amsetrdammers zich te goed voor? Of hebben ze hun eigen zaken te slecht geregeld?quote:[..]
Nee natuurlijk niet, dorpen hebben geen bibliotheken en op het platteland zijn ook helemaal geen vrijwilligers te vinden.
[..]
Die 1000 of 2000 dus. Moeilijk hoor.
Huursubsidie zal wel, maar de bijzondere bijstand werd zelfs in onze asielzoekervriendelijke gemeente geweigerd.quote:[..]
Daar heb je bijzondere bijstand voor. En met zo'n huur krijgen ze zeer waarschijnlijk huursubsidie, dus ga het nou niet erger voorstellen dat het is.
Die laatste stelling ontkent ook niemand, dus waarom je die erbij haalt, ontgaat me.quote:[..]
Ik haal niks door elkaar. Dat ze de taal niet kunnen leren heb ik al ontzenuwd. En dat een werkloze asielzoeker met een goedkope woning en een uitkering het stukken beter heeft dan een hardwerkende Pool die een kamer met 20 man moet delen valt gewoon niet te ontkennen.
Omdat ik daar nu ook niet woon. Maar als ik wel in een stacaravan zou wonen zou ik niet klagen als ik daar moest blijven. Mensen als jij willen asielzoekers weg hebben uit die stacaravans en AZC's sluiten (hoezo kapitaalvernietiging?quote:Op dinsdag 4 december 2007 23:28 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Doen we even je eigen sneer aan moussie terug: waarom ga je dan zelf niet in een stacaravan wonen?
Nogmaals, je blijft hameren op een uitzondering. Ik heb 4 websites gegeven waaruit een fatsoenlijke woonsituatie blijkt. Van jullie kant komen er geen linkjes, maar moet ik het doen met jullie waarnemingen en vervolgens aannemen dat dat nog representatief is ook. Yeah sure.quote:Zoals al eerder gezegd: in ons lokale AZC delen ze de slaapkamer. Een woonkamer hebben ze niet. Wel een apart toilet, met een deur ervoor, die meestal ook op slot kan. Dus om nou te zeggen dat ze helemaal geen privacy hebben, is wel erg overdreven.![]()
En verder geloof je liever in je eigen hersenspinsels dan in waarnemingen van anderen.
(Waarbij ik wil aantekenen, dat ik zou willen dat je luchtkastelen ook waar zouden zijn. Want ik heb me wel vaak geschaamd voor de schandalige huisvesting die door een rijk land geboden wordt aan vervolgde mensen.)
Appels en peren. Vervolging geeft volgens de VN alleen recht op opvang in een ander land.quote:Ja, dat is inderdaad kut. Maar er zijn ergere dingen. Opgehangen worden aan een kraan omdat je homo bent, aan stukken gehakt worden omdat je van de verkeerde stam bent.
[..]
Waar haal je toch vandaan dat ze evenredig verspreid moeten worden? Als op het platteland de wachttijd voor een huis 1 jaar is en in een willekeurige stad 3-6 jaar, dan lijkt het me duidelijk dat ze naar het platteland moeten. Voor jou en Moussie is dat niet acceptabel, nee ze moeten uitgerekend een huis krijgen in plaatsen waar de vraag het grootst is.quote:Een evenredig deel dus. Maar daar voelen Amsetrdammers zich te goed voor? Of hebben ze hun eigen zaken te slecht geregeld?
[..]
Asielzoekers kiezen ook uit vrije wil voor Europa ipv een buurland.quote:Die laatste stelling ontkent ook niemand, dus waarom je die erbij haalt, ontgaat me.
Dat van die Polen zullen we ook nog wel op ons brood krijgen. Maar in elk geval komen die uit eigen vrije wil.
Dat was dus ook moussies antwoord op jouw sneer.quote:Op woensdag 5 december 2007 00:33 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Omdat ik daar nu ook niet woon. Maar als ik wel in een stacaravan zou wonen zou ik niet klagen als ik daar moest blijven. Mensen als jij willen asielzoekers weg hebben uit die stacaravans en AZC's sluiten (hoezo kapitaalvernietiging?) omdat het te min zou zijn. En dan nog ontkennen dat je een VIP-behandeling wilt voor die mensen.
Nee, ik heb geen linken. Ik heb zelf gekeken. Jij niet. Ik vertrouw op mijn eigen lichamelijke zintuigelijke waarnemingen. Jij gelooft je links. OK, iedereen kiest zijn eigen bronnen.quote:[..]
Nogmaals, je blijft hameren op een uitzondering. Ik heb 4 websites gegeven waaruit een fatsoenlijke woonsituatie blijkt. Van jullie kant komen er geen linkjes, maar moet ik het doen met jullie waarnemingen en vervolgens aannemen dat dat nog representatief is ook. Yeah sure.
Nee, de omvang van de badkamer wordt niet voorgeschreven, daar heb je gelijk in. Opvang kan natuurlijk ook in een wrakke tent in een verregend weiland.quote:[..]
Appels en peren. Vervolging geeft volgens de VN alleen recht op opvang in een ander land.
Het geeft geen recht op een comfortabele woning en al helemaal niet ten koste van anderen.
Dat was het beleid van de COA indertijd. En het criterium is niet de vraag naar woonruimte, maar het aantal bewoners. Dat daar toevallig de vraag ook het aanbod overstijgt, is niet de schuld van de asielzoekers.quote:[..]
Waar haal je toch vandaan dat ze evenredig verspreid moeten worden? Als op het platteland de wachttijd voor een huis 1 jaar is en in een willekeurige stad 3-6 jaar, dan lijkt het me duidelijk dat ze naar het platteland moeten. Voor jou en Moussie is dat niet acceptabel, nee ze moeten uitgerekend een huis krijgen in plaatsen waar de vraag het grootst is.![]()
Ach ja, je bent ervaringsdeskundige.quote:[..]
Asielzoekers kiezen ook uit vrije wil voor Europa ipv een buurland.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Ja, dat is aardig kut voor de mensen op de wachtlijst.quote:Op woensdag 5 december 2007 02:00 schreef JoPiDo het volgende:
ik heb er trouwens wel wat over te zeggen
dit betekent dat iedereen die nu korter dan 6 jaar staat ingeschreven, 1000 meer mensen voor zich moet dulden die helemaal niet ingeschreven stonden
er worden 1000 woningen weggegeven, waardoor er een ruime tijd geen doorloop meer is voor mensen die op een eerlijke manier hun woonpas hebben aangevraagd
ik ken mensen die bij familie in huis moesten wonen omdat ze geen urgentie kregen, of zelfs mensen die bij het leger des heils sliepen omdat er 'geen aantoonbare reden' waarom ze urgentie zouden moeten krijgen
dit is zo ongelooflijk belachelijk, dat ik niet geloof dat het hele plan écht is
mijn reactie staat overigens los van in welke staat die asielzoekers nu wonen, daar gaat het in deze niet om, het gaat om het eerlijkheidsgevoel richting mensen die op dit moment een woning zoeken
Ik geloof, dat er ook iets mis is met de immigratiepolitiek.quote:Op woensdag 5 december 2007 02:15 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja, dat is aardig kut voor de mensen op de wachtlijst.
Maar als je toch al 6 (zes) jaar moest wachten op een woning, is er iets grondig mis met de huisvesting in de gemeente. Dan zou het beter zijn daar de aandacht op te vestigen.
Rekenen kan je ook al niet/quote:Op woensdag 5 december 2007 22:53 schreef Kees22 het volgende:
Ik was wel benieuwd over de omvang van het probleem. Op www.afwc.nl staan wel wat cijfertjes.
In 2006 kwamen er, alleen al van de corporaties, bijna 11.000 woningen vrij, waarvan ongeveer de helft voor starters.
Een starter stond gemiddeld 6 tot 7 jaar ingeschreven. Toch werd een aangeboden woning gemiddeld pas door de 7e kijker geaccepteerd, dus zo happig is men ook niet om te verhuizen.
Een gemiddeld huishouden in Nederland bestaat uit 2,5 mensen.
Nu kunnen we rekenen.
Er wachten pakweg 5.500 starters gedurende 6,5 jaar, dat gaat om 35.750 starters op de wachtlijst. De definitie heeft het niet over huishoudens, maar de huureenheid is natuurlijk wel een huishouden. Dus 35.750 huishoudens of aanstaande huishoudens wachten op een startwoning.
Het gaat om pakweg 1.000 tot 2.000 GP'ers, dat zijn 400 tot 800 huishoudens (uitgaande van gemiddeld even grote huishoudens als de Nederlandse!).
Ofwel om 1,1 tot 2,2 % van de hele wachtlijst.
Anders gerekend:
5.500 starters per jaar geplaatst, dat is 458 per maand. Zelfs als alle GP'ers absolute voorrang zouden krijgen, zou de wachtlijst nog maar 1 of 2 maanden (op 75) langer worden.
Beide alleen nog maar van de corporaties he. Nog niks geen vrije markt.
Conclusie 1: Het sop is de kool niet waard.
Concusie 2: Wat kunnen Amsterdammers toch ongelooflijk kleinzielig mauwen zeg!
Belachelijk dat die mensen niet allang in konden schrijven, en hier allang een normaal leven kunnen opbouwen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:58 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Leuk als jij al jaren op de lijst staat. Wordt je gewoon duizend plaatsen naar achter gezet. Het is ook belachelijk dat die asielzoekers mogen kiezen waar ze willen wonen. Als ik in Adam wil wonen dan moeten ik aantonen dat ik een binding met de regio heb.
Overduidelijk weer een voorbeeld van eigen volk laatst.
Precies. Schandalig. Niet van die mensen, maar van de Nederlandse overheid.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:04 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat zal je nog tegenvallen. Hier in het asielzoekerscentrum zitten mensen die al een jaar of 6 in NL wonen en studeren etc.
Geloof me, die mensen hadden zich graag 10 jaar terug ingeschreven.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:07 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hmm ok, maar dan heeft TS alsnog een punt naar mijn mening. Je mag wellicht verwachten dat de overheid ze op weg helpt qua huisvesting, maar om ze voorrang te geven in een enorm krappe stad als Amsterdam is onzin natuurlijk. Geef ze een huisje in Overijssel ofzo, als ze dan naar Amsterdam willen kunnen ze daar zelf achteraan.
Wordt je met je kinderen na 6 jaar in een bijna detentiecentrum achtige omgeving op straat gezet, moet je nog 6 jaar wachten tot je een huis krijgt!quote:Op woensdag 24 oktober 2007 13:09 schreef snarfbreda het volgende:
Sta je dan met je kind op straat, sorry hoor U heeft geen urgentie, er zijn nog 2000 wachtende asielzoekers voor u.
Precies.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 15:02 schreef Montov het volgende:
Met andere woorden, asielzoekers die al 6 jaar wachten op definitieve huisvesting, worden nu ook als zodanig behandeld bij de aanvraag van huurwoningen. Het enige verschil is dat die asielzoekers de afgelopen 6 jaar nog niet op de huurwachtlijst mochten staan, in tegenstelling tot anderen.
Maakt het uit of mensen hier al zes jaar wonen en niets mochten, of dat ze zes jaar ingeschreven hebben gestaan?quote:Op woensdag 5 december 2007 02:00 schreef JoPiDo het volgende:
ik ken mensen die bij familie in huis moesten wonen omdat ze geen urgentie kregen, of zelfs mensen die bij het leger des heils sliepen omdat er 'geen aantoonbare reden' waarom ze urgentie zouden moeten krijgen
mijn reactie staat overigens los van in welke staat die asielzoekers nu wonen, daar gaat het in deze niet om, het gaat om het eerlijkheidsgevoel richting mensen die op dit moment een woning zoeken
Ja, wijs maar met je vinger naar de Nederlandse overheid.quote:Op donderdag 6 december 2007 15:59 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Geloof me, die mensen hadden zich graag 10 jaar terug ingeschreven.
quote:Op donderdag 6 december 2007 16:00 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Word je met je kinderen na 6 jaar in een bijna detentiecentrum achtige omgeving op straat gezet, moet je nog 6 jaar wachten tot je een huis krijgt!
dan kan je beter met het hele gezin voor de trein springen, bespaar je de reiskostenquote:Op donderdag 6 december 2007 16:10 schreef JoPiDo het volgende:
[..]
als je dat zo erg vindt, dan ga je toch weer terug de oorlog in?
Wijs de fout dan eens aan?quote:Op donderdag 6 december 2007 06:46 schreef Gijsbrecht2 het volgende:
[..]
Rekenen kan je ook al niet/
In welk gat van Nederland woon je eigenlijk?
Tja, of Nederlanders geen urgentie krijgen weet ik niet, daar heb ik niet naar gezocht. Lijkt me dan een typisch Amsterdams probleem, want hier kennen we wel degelijk urgentie. En als jij betere cijfers hebt dan die van de afwc moet je die beslist geloven.quote:Op donderdag 6 december 2007 15:55 schreef rebel6 het volgende:
@ Kees22
Leuk, zo'n creatief rekensommetje zodat het net lijkt alsof er geen probleem is.
Dat is er wel degelijk:
55.000 mensen zochten in 2006 aktief naar een starterswoning (dus niet slechts ingeschreven maar echt aktief reageren).
Met slechts 5500 starterswoningen had dus slechts 1 op de 10 succes.
Onder GPers is dit 10 op 10.
9 op de 10 Nederlandse woningzoekenden moet dus langer dan een jaar wachten op een woning in Amsterdam. Het maakt niet uit hoe slecht je woonsituatie is of hoe lang je al wacht, urgentie kun je wel vergeten als Nederlander.
Asielzoekers krijgen allemaal urgentie, terwijl ze niet eens Nederlander zijn, terwijl ze vaak al in een comfortabele stacaravan wonen en terwijl duizenden anderen al veel langer wachten.
Doen ze toch ook? Alleen omdát ze al lang wachten, krijgen ze voorrang.quote:Op donderdag 6 december 2007 16:10 schreef rebel6 het volgende:
[..]
... je eigen te informeren over de hier geldende regels.
Dat vind ik dan toch weer een kutstreek tegenover de machinist! Wat denken die vuile buitenlanders wel niet? Dat ze hier onze eigen Nederlandse machinisten de stuipen op het lijf kunnen komen jagen?quote:Op donderdag 6 december 2007 18:49 schreef moussie het volgende:
[..]
dan kan je beter met het hele gezin voor de trein springen, bespaar je de reiskosten
Ze krijgen voorrang omdat jij hen niet als economisch vluchteling wilt zien.quote:Op donderdag 6 december 2007 21:32 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Doen ze toch ook? Alleen omdát ze al lang wachten, krijgen ze voorrang.
Waar heb je het nou weer over?quote:Op donderdag 6 december 2007 22:21 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ze krijgen voorrang omdat jij hen niet als economisch vluchteling wilt zien.
Dat zijn ze echter wel.
Ze zijn immers niet rechtstreeks naar Nederland gekomen.
Dat betekent dat ze eerst in een ander veilig land zijn geweest.
Wie daar niet blijft maar doorreist naar Nederland/Europa/VS kiest voor het westerse welvaartsniveau.
Zo iemand noem je een economische vluchteling.
En voor economische vluchtelingen zijn voorrangsregelingen nooit te rechtvaardigen. Ze hebben immers zelf gekozen voor een land met lange wachttijden.
En voor mensen die rebel6 heten is gezondheidszorg nooit te rechtvaardigen! Want dat is mijn mening.quote:Op donderdag 6 december 2007 22:21 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Ze krijgen voorrang omdat jij hen niet als economisch vluchteling wilt zien.
Dat zijn ze echter wel.
Ze zijn immers niet rechtstreeks naar Nederland gekomen.
Dat betekent dat ze eerst in een ander veilig land zijn geweest.
Wie daar niet blijft maar doorreist naar Nederland/Europa/VS kiest voor het westerse welvaartsniveau.
Zo iemand noem je een economische vluchteling.
En voor economische vluchtelingen zijn voorrangsregelingen nooit te rechtvaardigen. Ze hebben immers zelf gekozen voor een land met lange wachttijden.
err .. heb laatst gehoord/gelezen dat de machinisten er onderhand niet meer warm of koud van worden, dus dat maakt niet zoveel uit, maar ik bedenk me wel net dat het openhoud en al dat schoonmaken natuurlijk ook best duur is .. moeilijk moeilijk ..quote:Op donderdag 6 december 2007 21:33 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat vind ik dan toch weer een kutstreek tegenover de machinist! Wat denken die vuile buitenlanders wel niet? Dat ze hier onze eigen Nederlandse machinisten de stuipen op het lijf kunnen komen jagen?
Edit: sorry, ik vergat even dat ik hier tot de Linkse Kerk hoor te behoren.
Bij Nederlanders wordt pas urgentie gegeven als hun huis onbewoonbaar is geworden of bij ernstige bedreiging. Anders kun je het wel vergeten, ook al woon je nog zo beroerd.quote:Op donderdag 6 december 2007 21:29 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Tja, of Nederlanders geen urgentie krijgen weet ik niet, daar heb ik niet naar gezocht. Lijkt me dan een typisch Amsterdams probleem, want hier kennen we wel degelijk urgentie. En als jij betere cijfers hebt dan die van de afwc moet je die beslist geloven.
Wat hebben studenten hier nou mee te maken? Die gaan voor kamers (of als ze rijk zijn een appartement) en hebben dus niks met de sociale sector te maken.quote:De wachtlijst was iets korter geworden, van 7,1 jaar in 2005 naar 6,1 jaar in 2006. Als er dan 5.500 starters een woning vinden in een jaar, dan zijn er pakweg 5.000 wachtenden bijgekomen als er 5.500 afgegaan zijn. Dat is dus rond 35.000 wachtenden op de wachtlijsten. Dat er dan 55.000 mensen op iets reageren, kan ik wel geloven. Zeker als gesteld wordt, dat gemiddeld pas de 6e of 7e gegadigde de woning accepteert. Men is dus wel kritisch.
Het echte probleem is niet de toevloed van hrodes GP'ers, want die zijn er niet. Het echte probleem is de beroerde situatie op de huizenmarkt van Amsterdam. Maar die situatie is niet de schuld van de GP'ers en zij zijn er ook niet de oplossing voor.
Die duizenden studenten die elk jaar in grote getale naar de stad komen krijgen toch ook niet de schuld? Terwijl die thuis toch uitermate comfortabel bij pa en ma wonen en geheel vrijwillig naar de stad komen.
Dan neem je m'n post iets te letterlijk, ik bedoel natuurlijk "mensen als jij".quote:Op donderdag 6 december 2007 23:55 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Waar heb je het nou weer over?
Je haalt weer dingen door elkaar.
Ze krijgen voorrang omdat jij hen niet als .....
Denk je echt dat de gemeente Amsterdam zich iets gelegen laat liggen aan de mening van LeeHarveyOswald?
Oh ja dat is waar, ze zijn met een rechtstreekse lijnvlucht vanuit Somalië Nederland binnengekomen.quote:Er is geen enkele reden om te denken dat de GP'ers mensen zijn die eerst in een derde veilig land zijn geweest. Hoe kom je er bij dat ze niet rechtstreeks naar Nederland zijn gereisd? En als ze eerst in een ander Schengen-land waren geweest, dan waren ze helemaal geen GP'ers geweest.
Ze kozen in ieder geval bewust voor Europa. Dan is het vrij dom om te denken dat je gelijk een verblijfsvergunning en een huis krijgt. Als je zo graag naar een rijk land wilt en ook duizenden dollars kunt betalen aan de smokkelorganisatie dan kun je je ook wel informeren over hoe lang het ongeveer duurt.quote:Denk je echt dat mensen in een ver en vreemd land bewust kiezen voor wonen in Amsterdam met lange wachtlijsten?Verstandige Nederlanders willen zelf al niet in Amsterdam wonen, Amsterdammers willen zelf al weg.
Waar lees je dat ik asielzoekers geen gezondheidszorg gun? Zolang ze maar premie betalen en geen voorrang krijgen op Nederlanders.quote:Op vrijdag 7 december 2007 00:09 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En voor mensen die rebel6 heten is gezondheidszorg nooit te rechtvaardigen! Want dat is mijn mening.
Jullie discrimineren Nederlanders, ik discrimineer niemand.quote:Niets mis mee natuurlijk, behalve als ik met mijn mening hele groepen benadeel, discrimineer, etc.
je wil het maar niet snappen ? Die mensen staan op straat, de AZC's moeten asap dicht, niemand die zit te wachten op woonwagenkampen of barakkenghetto's vol met voormalige asielzoekers.quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:18 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Bij Nederlanders wordt pas urgentie gegeven als hun huis onbewoonbaar is geworden of bij ernstige bedreiging. Anders kun je het wel vergeten, ook al woon je nog zo beroerd.
Maar bij GPers maakt het allemaal niet uit of het echt nodig is, urgentie krijg je toch wel.![]()
en aardig wat van die kamers zitten in sociale huurwoningen waarvan de hoofdhuurder niet doorstroomt omdat de kamerverhuur veel te lucratief isquote:Wat hebben studenten hier nou mee te maken? Die gaan voor kamers (of als ze rijk zijn een appartement) en hebben dus niks met de sociale sector te maken.
tja, het zou dan ook nogal dom zijn om te gaan vluchten naar een land waar ze even weinig/nog minder hebben .. zou jij toch ook niet doen ?quote:Oh ja dat is waar, ze zijn met een rechtstreekse lijnvlucht vanuit Somalië Nederland binnengekomen.
En je ziet ook regelmatig boten met Iranërs binnenkomen bij Scheveningen, helemaal vergeten.
[..]
Ze kozen in ieder geval bewust voor Europa. Dan is het vrij dom om te denken dat je gelijk een verblijfsvergunning en een huis krijgt. Als je zo graag naar een rijk land wilt en ook duizenden dollars kunt betalen aan de smokkelorganisatie dan kun je je ook wel informeren over hoe lang het ongeveer duurt.
quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:52 schreef moussie het volgende:
en aardig wat van die kamers zitten in sociale huurwoningen waarvan de hoofdhuurder niet doorstroomt omdat de kamerverhuur veel te lucratief is
Hoe kom je daarbij? AZC's die eerst moesten sluiten blijven nu langer open vanwege meer nieuwe asielzoekers. Dat is blijkbaar geen enkel probleem.quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:52 schreef moussie het volgende:
[..]
je wil het maar niet snappen ? Die mensen staan op straat, de AZC's moeten asap dicht,
Het overgrote deel van de gewone woningzoekenden krijgt geen urgentie, dat zegt genoeg.quote:niemand die zit te wachten op woonwagenkampen of barakkenghetto's vol met voormalige asielzoekers.
voor de rest raad ik je aan de links die je aangeboden krijgt eens te bekijken .. zo lees je bvb in de .pdf dat er in het jaar 2006 3864 nieuwe huurders zijn dankzij een speciale urgentie, 2146 daarvan dankzij stadsvernieuwing ..
[..]
wat een onzin.quote:en aardig wat van die kamers zitten in sociale huurwoningen waarvan de hoofdhuurder niet doorstroomt omdat de kamerverhuur veel te lucratief is
[..]
Je geeft dus toe dat ze om economische redenen naar Europa vluchten ipv een land in de regio.quote:tja, het zou dan ook nogal dom zijn om te gaan vluchten naar een land waar ze even weinig/nog minder hebben .. zou jij toch ook niet doen ?
jij leest echt niets van die jouw aangeboden links, niet waar .. ?quote:Op vrijdag 7 december 2007 14:20 schreef rebel6 het volgende:
Hoe kom je daarbij? AZC's die eerst moesten sluiten blijven nu langer open vanwege meer nieuwe asielzoekers. Dat is blijkbaar geen enkel probleem.
als er geen speciale omstandigheden zijn krijg je geen urgentie, nee ..quote:Het overgrote deel van de gewone woningzoekenden krijgt geen urgentie, dat zegt genoeg.
naar wat ik zo hoor gebeurd dat nog steeds, al gaat het niet meer zo makkelijk als vroeger .. maar ja, wat je wel krijgt is dat veel woningeigenaren hun voormalige gezinswoningen verbouwen naar dure studentenflats, op die manier wordt er ook aardig wat woonruimte voor gezinnen aan de markt onttrokken , heel logisch dat het gebeurt, niets mis mee ..quote:wat een onzin.
ik zie het voor de meesten meer als een kwestie van overleven .. het heeft weinig nut om van de regen in de drup te vluchten ..quote:Je geeft dus toe dat ze om economische redenen naar Europa vluchten ipv een land in de regio.
Fijn, zijn we het toch nog ergens over eens.
Dat geldt hooguit voor GPers die in een AZC zitten die op het punt staan om gesloopt te worden, maar voor de rest (waarschijnlijk zelfs de meerderheid) van de GPers gaat dat niet op, want die wonen allang niet meer in een AZC. En die krijgen ook gewoon urgentie?quote:nah, die Somalische vriend heeft evenveel recht om het simpele feit dat die op straat wordt gezet buiten zijn schuld .. als het huis van de autochtoon wordt afgebroken, afgebrandt is oid staat die ook vooraan in de wachtlijst .. de ander minder urgentiepunten toekennen omdat die asielzoeker was, tja .. da's discriminatie niet waar ?
Als je duizenden mensen vraagt om nog een paar maanden langer te wachten maar zelf niet bereid bent om in te schikken vind je dat zelf niet een beetje hypocriet?quote:omdat ik dan met mijn kinderen op straat sta en er alsnog iemand voor in de rij komt te staan .. lood om oud ijzer dus ..
Jawel hoor.quote:Op vrijdag 7 december 2007 15:08 schreef moussie het volgende:
[..]
jij leest echt niets van die jouw aangeboden links, niet waar .. ?
Behalve als je een GPer bent, zie boven.quote:er komen in één AZC 100 plaatsen erbij, ja, maar in de anderen verdwijnen er 1420 opvangplaatsen
http://www.coa.nl/NED/cms(...)ingslijst_310308.pdf
als er geen speciale omstandigheden zijn krijg je geen urgentie, nee ..
Die paar gezinswoningen die onttrokken worden aan de markt zijn totaal niet relevant voor het totaalplaatje.quote:naar wat ik zo hoor gebeurd dat nog steeds, al gaat het niet meer zo makkelijk als vroeger .. maar ja, wat je wel krijgt is dat veel woningeigenaren hun voormalige gezinswoningen verbouwen naar dure studentenflats, op die manier wordt er ook aardig wat woonruimte voor gezinnen aan de markt onttrokken , heel logisch dat het gebeurt, niets mis mee ..
waar het in deze om ging is dat je de studenten niet verwijt dat zij zo nodig in Amsterdam willen wonen waardoor er een geruim aantal voormalige gezinswoningen in studentenflats is verandert cq je langer moet wachten
[..]
Best begrijpelijk hoor dat ze hierheen willen komen, maar m'n punt is dat daar geen directe noodzaak voor is.quote:ik zie het voor de meesten meer als een kwestie van overleven .. het heeft weinig nut om van de regen in de drup te vluchten ..
De woonsituatie van GP'ers is volgens Nederlandse normen veelal ook onhoudbaar. Maar dat is een herhaling van zetten.quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:18 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Bij Nederlanders wordt pas urgentie gegeven als hun huis onbewoonbaar is geworden of bij ernstige bedreiging. Anders kun je het wel vergeten, ook al woon je nog zo beroerd.
Maar bij GPers maakt het allemaal niet uit of het echt nodig is, urgentie krijg je toch wel.![]()
Nou ja, je begon zelf over stacaravans. Ik ken wel studenten in woningen hoor.quote:[..]
Wat hebben studenten hier nou mee te maken? Die gaan voor kamers (of als ze rijk zijn een appartement) en hebben dus niks met de sociale sector te maken.
Dan nog: omdat mensen zoals ik GP'ers serieus nemen en als echte mensen beschouwen, daarom zouden ze voorrang krijgen. Te veel eer, lijkt me.quote:[..]
Dan neem je m'n post iets te letterlijk, ik bedoel natuurlijk "mensen als jij".
Als ze eerst in een veilig derde land geweest zijn, worden ze afgewezen. En al helemaal als ze eerst in een Scngen-land geweest zijn. Volgens de regels.quote:[..]
Oh ja dat is waar, ze zijn met een rechtstreekse lijnvlucht vanuit Somalië Nederland binnengekomen.
En je ziet ook regelmatig boten met Iranërs binnenkomen bij Scheveningen, helemaal vergeten.
Ja, jij bent deskundige, merk ik wel. Hoeveel vluchtverhalen heb je al gehoord of gelezen? Denk je dat je een reis kunt boeken alsof het een vakantiereisje is? "We dachten dit jaar maar eens Nederland te doen. Daar schijnen ze wel mooie huizen aan de gracht te hebben, dat willen we wel eens meemaken. Je zoekt wat afwisseling in het leven, toch."quote:[..]
Ze kozen in ieder geval bewust voor Europa. Dan is het vrij dom om te denken dat je gelijk een verblijfsvergunning en een huis krijgt. Als je zo graag naar een rijk land wilt en ook duizenden dollars kunt betalen aan de smokkelorganisatie dan kun je je ook wel informeren over hoe lang het ongeveer duurt.
Inderdaad zijn er wel die al in woningen woonden. Vroeger werden de ROA-woningen "omgeklapt" naar gewone huurhuizen als mensen een status krijgen. Ik neem aan dat dat nu ook zal gaan gebeuren, dat is immers het eenvoudigst voor iedereen.quote:Op vrijdag 7 december 2007 15:58 schreef rebel6 het volgende:
moussie schreef:
[..]
Dat geldt hooguit voor GPers die in een AZC zitten die op het punt staan om gesloopt te worden, maar voor de rest (waarschijnlijk zelfs de meerderheid) van de GPers gaat dat niet op, want die wonen allang niet meer in een AZC. En die krijgen ook gewoon urgentie?Beetje vreemd nietwaar?
Duizenden mensen moeten langer wachten, omdat er 1000 GP'ers een urgentie krijgen?? Ja inderdaad, iedereen op de wachtlijst moet langer wachten. Een of twee maanden langer wachten op een totale wachttijd van 75 maanden.quote:[..]
Als je duizenden mensen vraagt om nog een paar maanden langer te wachten maar zelf niet bereid bent om in te schikken vind je dat zelf niet een beetje hypocriet?
Vluchtverhalen gelezen?quote:[..]
Jawel hoor.
[..]
Behalve als je een GPer bent, zie boven.
[..]
Die paar gezinswoningen die onttrokken worden aan de markt zijn totaal niet relevant voor het totaalplaatje.
[..]
Best begrijpelijk hoor dat ze hierheen willen komen, maar m'n punt is dat daar geen directe noodzaak voor is.
Echt dikke BS.quote:Op vrijdag 7 december 2007 20:57 schreef Kees22 het volgende:
[..]
De woonsituatie van GP'ers is volgens Nederlandse normen veelal ook onhoudbaar. Maar dat is een herhaling van zetten.
Zucht, wat begrijp je niet aan "mensen zoals jullie", daar bedoel ik natuurlijk iedereen mee die achter dit discriminerende plan staat, inclusief de PvdAers die dit hebben verzonnen en uitvoeren.quote:Dan nog: omdat mensen zoals ik GP'ers serieus nemen en als echte mensen beschouwen, daarom zouden ze voorrang krijgen. Te veel eer, lijkt me.
[..]
Natuurlijk zijn ze in een veilig derde land geweest, anders kun je NL niet bereiken.quote:Als ze eerst in een veilig derde land geweest zijn, worden ze afgewezen. En al helemaal als ze eerst in een Scngen-land geweest zijn. Volgens de regels.
[..]
Mensensmokkel dat begrijp ik ook wel.quote:Ja, jij bent deskundige, merk ik wel. Hoeveel vluchtverhalen heb je al gehoord of gelezen? Denk je dat je een reis kunt boeken alsof het een vakantiereisje is? "We dachten dit jaar maar eens Nederland te doen. Daar schijnen ze wel mooie huizen aan de gracht te hebben, dat willen we wel eens meemaken. Je zoekt wat afwisseling in het leven, toch."
Dus "positieve" discriminatie van asielzoekers door de overheid is wat jou betreft ok, zolang de schade voor Nederlanders maar beperkt blijft.quote:Op vrijdag 7 december 2007 21:08 schreef Kees22 het volgende:
Duizenden mensen moeten langer wachten, omdat er 1000 GP'ers een urgentie krijgen?? Ja inderdaad, iedereen op de wachtlijst moet langer wachten. Een of twee maanden langer wachten op een totale wachttijd van 75 maanden.
ooh, krijgen die gewoon een urgentie ? Zover ik weet was een van de voorwaarden daarvoor dat je in een AZC moest verblijven cq binnenkort zonder huisvesting zittenquote:Op vrijdag 7 december 2007 15:58 schreef rebel6 het volgende:
moussie schreef:
[..]
Dat geldt hooguit voor GPers die in een AZC zitten die op het punt staan om gesloopt te worden, maar voor de rest (waarschijnlijk zelfs de meerderheid) van de GPers gaat dat niet op, want die wonen allang niet meer in een AZC. En die krijgen ook gewoon urgentie?Beetje vreemd nietwaar?
dus of ik met mijn kinderen of de GP'er met zijn kinderen moeten maar op straat gaan zitten omdat iemand niet tevreden is met het dak boven zijn hoofd ?quote:Als je duizenden mensen vraagt om nog een paar maanden langer te wachten maar zelf niet bereid bent om in te schikken vind je dat zelf niet een beetje hypocriet?
dat blijkt anders niet uit je reactiesquote:Jawel hoor.
en daarvan zou ik dan graag een bron willen zienquote:Behalve als je een GPer bent, zie boven.
die paar ? ik denk dat je daar behoorlijk in vergist .. die 'kamers' die studenten huren zitten vaak genoeg op een etage die vroeger eensgezinswoning werd genoemdquote:Die paar gezinswoningen die onttrokken worden aan de markt zijn totaal niet relevant voor het totaalplaatje.
willen overleven is geen directe noodzaak ?quote:Best begrijpelijk hoor dat ze hierheen willen komen, maar m'n punt is dat daar geen directe noodzaak voor is.
Daar hebben we het al over gehad: jij gelooft liever je eigen gedachten (waarvan ik wou cdat ze waar waren) dan de realiteit. Klaar!quote:Op vrijdag 7 december 2007 23:13 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Echt dikke BS.
Ik geloof best dat jullie 1 of 2 AZC's kennen waar het niet zo goed toeven is, maar je kunt nog niet eens aantonen dat dat voor de meerderheid van de AZC's geldt. Laat staan dat asielzoekers buiten AZC's in "onhoudbare" woonomstandigheden wonen.
Ik zie ze niet massaal onder een brug slapen of met z'n 20en in 1 huis zitten, dus ik weet niet waar je die onzin vandaan haalt.
Ik sta nergens achter. Ik heb gestemd.quote:[..]
Zucht, wat begrijp je niet aan "mensen zoals jullie", daar bedoel ik natuurlijk iedereen mee die achter dit discriminerende plan staat, inclusief de PvdAers die dit hebben verzonnen en uitvoeren.
Niet volgens de wettelijke definitie. Volgens de Nederlandse wet, vastgesteld door de Nederlandse volksvertegenwoordiging.quote:[..]
Natuurlijk zijn ze in een veilig derde land geweest, anders kun je NL niet bereiken.
Vluchtverhalen was mijn vraag!quote:[..]
Mensensmokkel dat begrijp ik ook wel.
Hoe bedoel je. Positieve discirminatie van Nederlanders zolang de schade voor asielzoekers maar beperkt blijft?quote:[..]
Dus "positieve" discriminatie van asielzoekers door de overheid is wat jou betreft ok, zolang de schade voor Nederlanders maar beperkt blijft.![]()
Vreemde gedachtengang. Zou je het andersom ook goedkeuren? Vast niet.
da's ook niet zo, de beschaving houd daar echter wel op.quote:Op donderdag 29 november 2007 23:53 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik hoor af en toe over hollanders die denken dat Nederland hetzelfde is als holland. Of Amsterdammers die denken dat het land ophoudt bij hun gemeentegrenzen.
Beschaving?quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:50 schreef Sora het volgende:
[..]
da's ook niet zo, de beschaving houd daar echter wel op.
Ach ja, je doet wat je kunt.quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:55 schreef Sora het volgende:
[..]
beschaving buiten amsterdamwat een mop.
Als dat zo is (bron?) waarom kom je daar nu pas mee?quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:12 schreef moussie het volgende:
[..]
ooh, krijgen die gewoon een urgentie ? Zover ik weet was een van de voorwaarden daarvoor dat je in een AZC moest verblijven cq binnenkort zonder huisvesting zitten
[..]
Op straat wonen gun ik niemand, maar je begrijpt m'n punt dat je pas recht van spreken hebt als je zelf in een rotte woonsituatie zit zonder dat je urgentie krijgt en een asielzoeker piept even voor.quote:dus of ik met mijn kinderen of de GP'er met zijn kinderen moeten maar op straat gaan zitten omdat iemand niet tevreden is met het dak boven zijn hoofd ?
[..]
Ken ik, zijn vaak juist dure kooppanden in de binnenstad die omgebouwd zijn tot studentenhuis.quote:die paar ? ik denk dat je daar behoorlijk in vergist .. die 'kamers' die studenten huren zitten vaak genoeg op een etage die vroeger eensgezinswoning werd genoemd
[..]
Leg mij nou eens uit waarom een Somaliër niet naar buurland Kenia kan.quote:willen overleven is geen directe noodzaak ?
Daar heb je gelijk in, maar een paar duizend dollar is genoeg om in een buurland iets op te bouwen.quote:en kom nou niet met het verhaal dat ze wel geld hebben om een vliegticket te kopen, ze hadden van dat geld ook voedsel kunnen kopen of zo, ten eerste weet je niet of er daar überhaupt voedsel te koop is en ten tweede, wat schiet je ermee op, over 14 dagen is het geld weer op, werk is er niet, en dan verhonger je alsnog als je niet voor die tijd wordt doodgeschoten of zo ..
het is al tig jaar een algemene regel, als je door overmacht op straat komt te staan krijg je voorrang, dat telt voor iedereen .. dacht dat iedereen dat wel weet ..quote:Op zaterdag 8 december 2007 01:27 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Als dat zo is (bron?) waarom kom je daar nu pas mee?
ik ken beide situaties, ik kon het ook schudden met mijn kind, alleen waren het bij mij geen asielzoekers maar mensen uit buurten die ontruimd werden ondanks het feit dat half Amsterdam op zijn achterste poten stondquote:Op straat wonen gun ik niemand, maar je begrijpt m'n punt dat je pas recht van spreken hebt als je zelf in een rotte woonsituatie zit zonder dat je urgentie krijgt en een asielzoeker piept even voor.
ach ja, die dure kooppanden in de binnenstad .. in die tijd dat wij daar onderzoek naar deden in het kadaster (rond 1975) zijn we menig pand tegen gekomen dat in een maand tijd in waarde vertienvoudigt isquote:Ken ik, zijn vaak juist dure kooppanden in de binnenstad die omgebouwd zijn tot studentenhuis.
er zitten al 150.000 Somaliërs in Kenya, net zoals er meer dan 2,3 miljoen Afghanen in Pakistan zitten (waarvan iets meer dan 1 miljoen officieel) en bijna 1 miljoen in Iran ..quote:Leg mij nou eens uit waarom een Somaliër niet naar buurland Kenia kan.
Of waarom een Irakees niet naar Turkije of Jordanië kan.
Natuurlijk is Europa beter, maar als je zo redeneert kun je de halve wereld wel toelaten.
als het in het buurland rustig en vredig is wel ja .. soms ..quote:Daar heb je gelijk in, maar een paar duizend dollar is genoeg om in een buurland iets op te bouwen.
Ja, de algemene regel ken ik, maar dan wordt er gekeken naar individuele omstandigheden.quote:Op zaterdag 8 december 2007 12:11 schreef moussie het volgende:
[..]
het is al tig jaar een algemene regel, als je door overmacht op straat komt te staan krijg je voorrang, dat telt voor iedereen .. dacht dat iedereen dat wel weet ..
[..]
Dat is niks voor zo'n groot land.quote:er zitten al 150.000 Somaliërs in Kenya
Weet jij hoe groot Pakistan en Iran zijn? En bovendien streng-islamitisch, dus ze zullen zich daar prima thuisvoelen.quote:, net zoals er meer dan 2,3 miljoen Afghanen in Pakistan zitten (waarvan iets meer dan 1 miljoen officieel) en bijna 1 miljoen in Iran ..
Hier vind je het al onmenselijk als asielzoekers in een dorp moeten wonen, maar als Jordanië botweg de grens dichthoudt voor mensen uit Irak heb je daar begrip voor?quote:wat de Iraqi aangaat, daarvan zitten er ook aardig wat in de regio, voornamelijk Syrië en Iran .. Jordanië houdt wat dat aangaat de poorten goed dicht, en ergens kan ik ze geen ongelijk geven, gezien hun politieke situatie ..
Alleen worden de meesten niet op straat gezet maar krijgen ze urgentie omdat ze asielzoeker zijn.quote:zover ik weet heeft niemand het over het toelaten van de halve wereld, waarom altijd dit soort vluchten in verbale extremen ? Het gaat hier om 1000 woningen die gereserveerd zijn en om het feit dat deze mensen, nu zij een verblijfsvergunning hebben en op straat worden gezet, net als ieder ander in een soortgelijke situatie recht op voorrang hebben ..
[..]
en daarvan wil ik dus graag de bron zien .. ik ken nl een aantal GP'ers die niet voor een urgentie in aanmerking komen omdat zij al bij iemand ingeschreven staan ..quote:Op zaterdag 8 december 2007 14:43 schreef rebel6 het volgende:
Ja, de algemene regel ken ik, maar dan wordt er gekeken naar individuele omstandigheden.
GPers krijgen echter collectief urgentie, ongeacht waar ze nu wonen en ongeacht of ze nu wel of niet snel uit hun woning moeten.
er zijn er wel meer landen die heel groot zijn, dat zegt op zich weinig over het bewoonbare/bebouwbare land .. je kan dan wel miljoenen mensen gaan opvangen ergens in een stoffig grensgebied, maar wat dan ?quote:Dat is niks voor zo'n groot land.
[..]
Weet jij hoe groot Pakistan en Iran zijn? En bovendien streng-islamitisch, dus ze zullen zich daar prima thuisvoelen.
je bent dus niet bekend met de politieke situatie daar, lees je even in zou ik zo zeggen ..quote:Hier vind je het al onmenselijk als asielzoekers in een dorp moeten wonen, maar als Jordanië botweg de grens dichthoudt voor mensen uit Irak heb je daar begrip voor?![]()
en waar lees jij dat ?quote:Het klopt trouwens niet, volgens jouw link (jaja die lees ik dus wel degelijk) vangt Jordanië 1.2 miljoen asielzoekers uit Irak op. Waaruit maar weer blijkt dat er geen noodzaak is om naar Europa te komen.
Bij de Nederlanders ligt de familiesituatie dan ook vaak anders, het is de schoonzoon/dochter die bij je in komt wonen, dat is wel even iets anders dan met het complete gezin van je broer/zus/familielid je woning delen ..quote:Alleen worden de meesten niet op straat gezet maar krijgen ze urgentie omdat ze asielzoeker zijn.
Ook al hebben ze allang onderdak gevonden bij familie, wat bij Nederlanders ook geen reden is voor urgentie. Het blijft dus een walgelijk staaltje discriminatie ten koste van Nederlanders.
En hier laat ik het bij.
quote:Op zondag 9 december 2007 00:12 schreef Kees22 het volgende:
Ik las vandaag in de Volkskrant, dat men in Amsterdam tot 2016 31.000 huurwoningen wil gaan verkopen. Dat is 4.000 per jaar (OK: bijna 4.000). Ben toch wel benieuwd wat dat voor effect op de wachtlijsten gaat hebben.
Let wel: niet 4.000 woningen bijbouwen, maar 4.000 huurwoningen uit de sociale sector omzetten naar koopwoningen voor de middeninkomens.
quote:Op zondag 9 december 2007 14:12 schreef thaleia het volgende:
Nou voor de wat sjiekere sociale huurwoningen (die bestaan, ik woon er momenteel) is dat misschien wel een optie, maar zo'n pauperflat als waarin ik eerst zat....die zou ik NEVER kopen, risico op waardevermindering door de aanwezigheid van Tokkies links, rechts, boven, onder, voor en achter is veel te groot. Zou daar nou animo voor zijn, vraag ik me af
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |