Vermoedelijk niet nee, maar ja...theoretisch kan er ook iemand onwel zijn geworden en iets hebben veroorzaakt.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 10:56 schreef SimonB. het volgende:
Bron: https://www.omroepbrabant(...)ok-meerdere-gewonden
Twee mensen zijn vrijdagochtend overleden bij een ongeluk met vier auto's op de A59 bij Heesch. Ook zijn er meerdere gewonden. Hulpdiensten en een traumateam zijn aanwezig.
Het ongeluk is rond half tien 's ochtends gebeurd. Het is niet bekend wat de oorzaak van de botsing is. Er zou nog een persoon bekneld zitten. De weg is volledig afgesloten.
Het ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die naar het provinciehuis in Den Bosch reden. Daar debatteert de Provinciale Staten over het plan om vergunningen van vijf pluimveehouders in te trekken. Of deze files iets te maken hebben met het ongeluk, is nog niet bekend.
Verboden
Trekkers mogen niet op de snelweg rijden, maar het Openbaar Ministerie en de politie hadden eerder al aangegeven hen niet tegen te houden vanwege het demonstratierecht.
Triest weer dit. Natuurlijk is de automobilist die achterop een file klapt altijd fout maar zonder die kudtboerenprotesten was de file er waarschijnlijk niet geweest...
Ook wel weer een absurd voorbeeld van de soms nogal doorgeschoten werking van ons demonstratierecht. Verkeersregels die er zijn voor een ieders veiligheid tellen even niet meer als iemand zijn ongenoegen kenbaar wil maken.quote:Trekkers mogen niet op de snelweg rijden, maar het Openbaar Ministerie en de politie hadden eerder al aangegeven hen niet tegen te houden vanwege het demonstratierecht.
Allemaal speculatie. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:03 schreef StateOfMind het volgende:
In eerste instantie zijn ze achter op de file geknald, dus ze hebben simpelweg niet op zitten letten.
Dit had hij elke willekeurige file kunnen gebeuren.
Máár, deze file had er nooit mogen zijn als de snelweg niet geblokkeerd was en de politie gewoon hun werk had gedaan door meteen in te grijpen.
Geldt natuurlijk ook voor het XR tuig, die veroorzaken net zo goed files.
Daar had het ook kunnen gebeuren.
Hopelijk zorgt dit ongeluk ervoor dat er voortaan wel meteen wordt ingegrepen hij (dreigende) blokkades.
Dat is toch al lang zo bij allerlei demonstraties, waaronder deze maar ook van XR.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:03 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ook wel weer een absurd voorbeeld van de soms nogal doorgeschoten werking van ons demonstratierecht. Verkeersregels die er zijn voor een ieders veiligheid tellen even niet meer als iemand zijn ongenoegen kenbaar wil maken.
quote:
De overheid/politie maakt inschatting om de trekkers doorgang te bieden om te demonstreren in Den Bosch, via de snelweg, zolang ze de boel niet platleggen en/of ontwrichten. Dat zullen ze met meerdere protestacties wel doen. Atlijd afwegen en inschatten wat te doen. Demonstratierecht is nu eenmaal een groot recht in Nederland, hoe vervelend dat ook voor sommigen is. Het is dieptriest dat dit nu gebeurd en/of een g evolg is. Maar het hoe en waarom is nog niet duidelijkquote:De overheid moet altijd een afweging maken tussen het recht om te protesteren en het recht van de samenleving om doorgang te behouden en onveilige situaties te voorkomen.
Om bewust een file te veroorzaken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:12 schreef Stoorzendert het volgende:
Er loopt gewoon volledig een 60-weg parallel aan deze snelweg richting Den Bosch. Waarom dan met de trekker over de snelweg? Wat zijn dit voor malloten?!
Om bewust aandacht te vragen voor hun standpuntquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:13 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Om bewust een file te veroorzaken.
Of ze zijn gewoon bang tegen boeren op te treden? Maar als de actie succes heeft kunnen die 5 pluimveehouders fijn doorgaan met het verzorgen van hun miljoen blije kipjes.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:10 schreef Frutsel het volgende:
[..]
[..]
De overheid/politie maakt inschatting om de trekkers doorgang te bieden om te demonstreren in Den Bosch, via de snelweg, zolang ze de boel niet platleggen en/of ontwrichten. Dat zullen ze met meerdere protestacties wel doen. Atlijd afwegen en inschatten wat te doen. Demonstratierecht is nu eenmaal een groot recht in Nederland, hoe vervelend dat ook voor sommigen is. Het is dieptriest dat dit nu gebeurd en/of een g evolg is. Maar het hoe en waarom is nog niet duidelijk
Dan zijn ze wat mij betreft collectief verantwoordelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:13 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Om bewust een file te veroorzaken.
"Zonder achterlijke stikstofregels en stikstofeisen en stikstofmaatregelen" hoeven wij de weg ook niet op" , aldus een zielige boer vooraan de file.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:15 schreef Hexagon het volgende:
Dat krijg je als trekkerterreur van "zielige boeren" niet adequaat wordt aangepakt.
Natuurlijk kunnen ze er niets aan doen, ze zijn immers zielig.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:16 schreef Frutsel het volgende:
[..]
"Zonder achterlijke stikstofregels en stikstofeisen en stikstofmaatregelen" hoeven wij de weg ook niet op" , aldus een zielige boer vooraan de file.
En het doel van de boeren zou moeten zijn (en volgens mij ook zo aangegeven) het gemeentehuis te 'ontzetten'. Waarom dan de burger 'pesten' en een file veroorzaken met alle gevolgen van dien.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:13 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Om bewust een file te veroorzaken.
Ik denk dat er maar heel weinig locaties binnen Nederland zijn die echt uitsluitend per snelweg kunnen worden bereikt. Wat mij betreft gaat de verkeersveiligheid voor, zowel bij boeren als bij XR. Je gaat maar op een grasveld zitten ipv de weg, en aangezien er een hele infrastructuur aan provinciale wegen bestaat die wel toegestaan zijn voor langzame landbouwvoertuigen gebruik je die, en niet de snelweg.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:12 schreef Stoorzendert het volgende:
Er loopt gewoon volledig een 60-weg parallel aan deze snelweg richting Den Bosch. Waarom dan met de trekker over de snelweg? Wat zijn dit voor malloten?!
Dat gaat dus nooit gebeuren. Boeren zijn zielug, en miljonair, maar dat laatste hebben we het niet over want ze werken zo hard.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:21 schreef Joppiez het volgende:
Poging tot doodslag en laat die boeren hun kutbedrijf maar verkopen om te nabestaanden te vergoeden a.u.b.
Ik woon daar in de buurt. Je kunt die snelweg naar Den Bosch volledig vermijden en parallel op de rijksweg aan die snelweg rijden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:21 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik denk dat er maar heel weinig locaties binnen Nederland zijn die echt uitsluitend per snelweg kunnen worden bereikt. Wat mij betreft gaat de verkeersveiligheid voor, zowel bij boeren als bij XR. Je gaat maar op een grasveld zitten ipv de weg, en aangezien er een hele infrastructuur aan provinciale wegen bestaat die wel toegestaan zijn voor langzame landbouwvoertuigen gebruik je die, en niet de snelweg.
Snel even op Google StreetView gekeken maar zo te zien zijn daar geen Matrixborden.quote:
Dus als ik op mijn fiets op de snelweg ga rijden moeten andere maar uitkijken en is het een ander zijn schuld als ik niet meer thuiskom? Een trekker hoort en mag daar niet rijden. Tevens is het vakantieperiode waardoor files momenteel niet verwacht worden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:29 schreef Captain_Ghost het volgende:
Boeren schuld geven. Lekker makkelijk.
Degene rijdt moet beter opletten en ver vooruit kijken. Tegenwoordig rijden veel mensen dicht achter ander auto aan. Als er filevorming komt, remmen men harder aan. Vaak gaat het maar net goed. Totdat er eentje te hard rijdt en niet goed oplet. Bam gewonden of doden. Tja.. Boeren of vrachtwagen en of een omaatje met kleine langzame autootje... doet er niets aan toe.
Een trekker is een niet toegestaan voertuig op de snelweg. Als de politie zijn werk had gedaan, waren die trekkers nooit op de snelweg gekomen. Victimblaming is belachelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:29 schreef Captain_Ghost het volgende:
Boeren schuld geven. Lekker makkelijk.
Degene rijdt moet beter opletten en ver vooruit kijken. Tegenwoordig rijden veel mensen dicht achter ander auto aan. Als er filevorming komt, remmen men harder aan. Vaak gaat het maar net goed. Totdat er eentje te hard rijdt en niet goed oplet. Bam gewonden of doden. Tja.. Boeren of vrachtwagen en of een omaatje met kleine langzame autootje... doet er niets aan toe.
Het is schrikbarend hoe veel automobilisten je met de telefoon bezig ziet als je erop let.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:13 schreef Cruzinats het volgende:
Maar het appje is wel verstuurd "ben zo thuis lieverd xxx"
De boeren hebben wel deels schuld. Ze veroorzaakten namelijk de file door illegaal met een voertuig te rijden op een plek waar dat niet mag.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:29 schreef Captain_Ghost het volgende:
Boeren schuld geven. Lekker makkelijk.
Degene rijdt moet beter opletten en ver vooruit kijken. Tegenwoordig rijden veel mensen dicht achter ander auto aan. Als er filevorming komt, remmen men harder aan. Vaak gaat het maar net goed. Totdat er eentje te hard rijdt en niet goed oplet. Bam gewonden of doden. Tja.. Boeren of vrachtwagen en of een omaatje met kleine langzame autootje... doet er niets aan toe.
En als XR het was die op de snelweg stond, waren het wel moordenaars?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:29 schreef Captain_Ghost het volgende:
Boeren schuld geven. Lekker makkelijk.
Degene rijdt moet beter opletten en ver vooruit kijken. Tegenwoordig rijden veel mensen dicht achter ander auto aan. Als er filevorming komt, remmen men harder aan. Vaak gaat het maar net goed. Totdat er eentje te hard rijdt en niet goed oplet. Bam gewonden of doden. Tja.. Boeren of vrachtwagen en of een omaatje met kleine langzame autootje... doet er niets aan toe.
Nou doe niet of dit van een kant komt. Voor veel mensen zou het uitmaken of het XR of de boeren zijn en de zeggen dat de ene groep goede reden om te protesten en de andere groep terroristen noemen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Nu gaan dezelfde mensen die sympathiseren met XR de boeren de schuld geven van deze ongelukken.
Iedereen met gezond verstand begrijpt dat de boeren deels schuld hebben aan dit ongeluk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Nu gaan dezelfde mensen die sympathiseren met XR de boeren de schuld geven van deze ongelukken.
Eens. Maar zo werkt het helaas niet in Nederland. De ene groep wordt anders behandeld dan de andere.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:37 schreef Momo het volgende:
[..]
Nou doe niet of dit van een kant komt. Voor veel mensen zou het uitmaken of het XR of de boeren zijn en de zeggen dat de ene groep goede reden om te protesten en de andere groep terroristen noemen.
Laat ze allemaal van de snelweg oprotten en op het Malieveld gaan staan zonder dingen kapot te maken.
Je mist het punt van mijn post.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:38 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Iedereen met gezond verstand begrijpt dat de boeren deels schuld hebben aan dit ongeluk.
Je punt is dat je er een wij tegen zij verhaal van wil maken? Oke man.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Je mist het punt van mijn post.
Ja en Neequote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:32 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Een trekker is een niet toegestaan voertuig op de snelweg. Als de politie zijn werk had gedaan, waren die trekkers nooit op de snelweg gekomen. Victimblaming is belachelijk.
Inderdaad.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:44 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Je punt is dat je er een wij tegen zij verhaal van wil maken? Oke man.
Andersom vermoedelijk net zo.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Nu gaan dezelfde mensen die sympathiseren met XR de boeren de schuld geven van deze ongelukken.
Een zielig verhaal is nog geen feit.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:16 schreef Frutsel het volgende:
[..]
"Zonder achterlijke stikstofregels en stikstofeisen en stikstofmaatregelen" hoeven wij de weg ook niet op" , aldus een zielige boer vooraan de file.
Kom maar met een post waar ik sympathiseer met XR.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Nu gaan dezelfde mensen die sympathiseren met XR de boeren de schuld geven van deze ongelukken.
Ongetwijfeld maar dat is het punt niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Een zielig verhaal is nog geen feit.
Waarom?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:49 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Kom maar met een post waar ik sympathiseer met XR.
Ik vermoed van niet.quote:
ik voorzie een vooroordeel over SUV-rijders aankomen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:51 schreef ootjekatootje het volgende:
Die SUV is er met een flinke snelheid ingeknald. File kan overal zijn, ook op momenten en plekken waar dat je het niet verwacht.
Deze was trouwens te verwachten aangezien de demonstratie in Den Bosch was aangekondigd.
De schuld ligt in deze compleet bij de bestuurder van de SUV, de rest van de discussie hier is ruis.
In dat geval d66 ook. Die veroorzaken immers de reden waarom boeren gaan protesteren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:40 schreef superniger het volgende:
Caroline heeft bloed aan haar handen.
Deze XR beweging spoort ook niet. Je moet gewoon geen snelwegen blokkeren als je het ergens niet mee eens bent. De Rijkswegen zijn niet ingericht als demonstratieplek...quote:
https://archive.ph/ok7Qvquote:XR: behandel A12-blokkade net als trekkers op snelweg
Klimaatbeweging Extinction Rebellion (XR) hoopt dat de politie een blokkade van de A12 op dezelfde manier gaat behandelen als trekkers op de snelweg bij boerenprotesten. Dat meldt een woordvoerder. De politie zei donderdag niet op te treden tegen trekkers die vrijdag over de snelweg naar een boerendemonstratie in Den Bosch rijden, als zij daarbij geen blokkades vormen of gevaarlijke situaties veroorzaken.
„Het lijkt erop dat de politie leert dat het wél mogelijk is om verkeer op een veilige manier te stremmen op snelwegen. Wij gaan ervan uit dat de politie ons op dezelfde vrolijke manier behandelt als wij op 19 september weer ergens op de A12 zijn”, aldus de woordvoerder van XR.
De politie gaf eerder op donderdag al aan dat het landelijk OM heeft bepaald dat trekkers niet zullen worden gestopt als ze over de snelweg rijden, maar ook niet zullen worden begeleid of gefaciliteerd. Landbouwvoertuigen mogen volgens de wet niet op autosnelwegen rijden, omdat ze niet hard genoeg kunnen.
Op zaterdag 8 augustus blokkeerden tientallen XR-demonstranten de A12 in Den Haag. Daarbij werden 45 demonstranten aangehouden en door de politie verwijderd van de snelweg.
Het is geen 9 tot 5 burgerlul bestaan hè. lk zie vaak zat boeren die om 10 uur in de avond nog op het land bezig zijn.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:45 schreef Fretwork het volgende:
Hilarisch dat ze overigens altijd gezamenlijk de hele dag weg kunnen, met hun gereedschap, van een baan waarvan je zo hard moet werken en nooit weg kan.
Er zijn niet overal matrixborden helaas, dat is niet mogelijk. Dat stuk van de A59 heeft echt niet elke paar honderd meter een matrixbordquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:19 schreef Haags het volgende:
Dit is wel zwaar kut natuurlijk he.
Gaven de matrixborden niks aan? Als je je daar aan houdt dan zou dit in principe toch niet mogelijk moeten zijn?
Correctiequote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:52 schreef Red_85 het volgende:
Precies de reden waarom de snelweg niet gebruikt moet worden voor protesten en controles. De autoriteiten moeten hier strenger op zijn.
XR, boeren, douane, Ajax supporters, flikker op van de weg. Levensgevaarlijk.
Is dat zo gebeurd ja?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:05 schreef cinderloom het volgende:
Triest.
Uiteindelijk moet je in het verkeer rekening houden met files en anticiperen. Wordt ander verhaal als er opeens uit het niets paar trekkers met 40 van de oprit de snelweg opdraaideN
Want? Je denkt dat het volk dat wel begrip heeft voor boerenblokkades op de snelweg maar vindt dat XR hard aan moet worden gepakt, XR niet de schuld zou geven als er door een blokkade van hen doden zouden vallen?quote:
Nou ja, die ene keer. Zet er dan ook 'Friezen' bij.quote:
Ach, voor sommige mensen helpt alleen een slagboom om ze tot stoppen te brengenquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:19 schreef Haags het volgende:
Dit is wel zwaar kut natuurlijk he.
Gaven de matrixborden niks aan? Als je je daar aan houdt dan zou dit in principe toch niet mogelijk moeten zijn?
Je kent nog steeds niet alle feiten/details. De snelheid is een inschatting, kun je niet hard maken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:51 schreef ootjekatootje het volgende:
Die SUV is er met een flinke snelheid ingeknald. File kan overal zijn, ook op momenten en plekken waar dat je het niet verwacht.
Deze was trouwens te verwachten aangezien de demonstratie in Den Bosch was aangekondigd.
De schuld ligt in deze compleet bij de bestuurder van de SUV, de rest van de discussie hier is ruis.
O ja, daarom ging het fout? Omdat ze geen files verwachtten?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:31 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Dus als ik op mijn fiets op de snelweg ga rijden moeten andere maar uitkijken en is het een ander zijn schuld als ik niet meer thuiskom? Een trekker hoort en mag daar niet rijden. Tevens is het vakantieperiode waardoor files momenteel niet verwacht worden.
Gevalletje damagecontrol van het OM nu doordat zij hebben verzaakt er doden zijn gevallen. De boeren hadden namelijk al aangekondigd via de snelweg te gaan en het OM/Politie hebben van te voren laten weten dit te gedogen door aan te kondigen niet in te zullen grijpen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:58 schreef miss_sly het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)g-naar-boerenprotest
Volgens de update was het niet zo dat was afgesproken dat de boeren met hun trekkers de snelweg op mochten en dat politie niet in zou grijpen. Trekkers op de snelweg zijn altijd verboden, volgens OM.
Domme aannames die bevestig ik gewoon. En dat ga ik naderhand niet uitleggen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:56 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Want? Je denkt dat het volk dat wel begrip heeft voor boerenblokkades op de snelweg maar vindt dat XR hard aan moet worden gepakt, XR niet de schuld zou geven als er door een blokkade van hen doden zouden vallen?
OM probeert zich in te dekken. Zitten op de snelweg is ook 'altijd verboden'. Maar hoe komt het toch dat bij XR nooit hard en direct wordt ingegrepen? Zelfs kopjes thee worden gebracht... Allemaal taal en beleid van het OM om ze maar niet hard te straffen bij xr.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:58 schreef miss_sly het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)g-naar-boerenprotest
Volgens de update was het niet zo dat was afgesproken dat de boeren met hun trekkers de snelweg op mochten en dat politie niet in zou grijpen. Trekkers op de snelweg zijn altijd verboden, volgens OM.
Baarlijke nonsens. Het is nergens voor nodig om met een tractor naar het provinciehuis te gaan en daarmee legio verkeersregels te overtreden om te demonstreren. Je kunt ook gewoon de personenauto pakken of de bus/trein.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:10 schreef Frutsel het volgende:
[..]
[..]
De overheid/politie maakt inschatting om de trekkers doorgang te bieden om te demonstreren in Den Bosch, via de snelweg, zolang ze de boel niet platleggen en/of ontwrichten. Dat zullen ze met meerdere protestacties wel doen. Atlijd afwegen en inschatten wat te doen. Demonstratierecht is nu eenmaal een groot recht in Nederland, hoe vervelend dat ook voor sommigen is. Het is dieptriest dat dit nu gebeurd en/of een g evolg is. Maar het hoe en waarom is nog niet duidelijk
Kan, je kan ook over de binnenwegen met zn allen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:04 schreef Zelva het volgende:
[..]
Baarlijke nonsens. Het is nergens voor nodig om met een tractor naar het provinciehuis te gaan om te demonstreren. Je kunt ook gewoon de personenauto pakken of de bus/trein.
Toen ik het nieuwsbericht gisterenmiddag las over de driehoek die de boeren oogluikend zou toestaan om de snelweg te misbruiken was ik hier al bang voor...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:58 schreef miss_sly het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)g-naar-boerenprotest
Volgens de update was het niet zo dat was afgesproken dat de boeren met hun trekkers de snelweg op mochten en dat politie niet in zou grijpen. Trekkers op de snelweg zijn altijd verboden, volgens OM.
Politie zelfs, schiet me nu te binnen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:02 schreef De_engineer het volgende:
Wat mij betreft moeten vooral de Politie en het OM het boetekleed aantrekken. Zij hebben immers impliciet toestemming gegeven tot snelwegblokkades door aan te kondigen daar vandaag niet op te zullen handhaven. Ik zou het zelfs passend vinden als de mensen die verantwoordelijk zijn voor dat besluit vandaag nog hun ontslag indienen.
Ik vind daarnaast dat discussies over demonstreren op de snelweg veel te snel vervallen in een soort strijd tussen XR-supporters of boerensupporters. Wat mij betreft is die discussie helemaal niet nodig. Er is nu een verschil in politie-aanpak tussen verschillende groepen die op de snelweg demonstreren, en daar moeten we vanaf. De overheid moet kiezen of het wel of niet mag, en zo ja onder welke voorwaarden. Als het mag (onder voorwaarden) moet de overheid het faciliteren en alle mogelijke maatregelen nemen om het veilig te laten plaatsvinden, als het niet mag moet er consequent op gehandhaafd worden ongeacht of mensen lopend, met de trekker of zelfs met politieauto's op de snelweg demonstreren, ongeacht of de demonstratie op het Brabantse platteland of middenin Den Haag plaatsvindt en ongeacht of politiemensen begrip kunnen opbrengen voor het doel van de demonstratie.
Samen met het om, politie en iedereen die dit 'landschap' geschapen heeft.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:07 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Toen ik het nieuwsbericht gisterenmiddag las over de driehoek die de boeren oogluikend zou toestaan om de snelweg te misbruiken was ik hier al bang voor...
Dit soort grote snelheidsverschillen is vragen om ongelukken. De boeren die deze file op de A59 hebben veroorzaakt zijn inderdaad indirect schuldig aan het dodelijk ongeval. En politie/OM/burgemeester die de Wegenverkeerswet niet wilden handhaven hebben ook een indirecte rol.
Is een rare uitleg .. er staat in wetgeving omtrent demonstraties heel duidelijk dat er beperkingen opgelegd mogen worden vanwege de verkeersveiligheid. Is zelfs dé hoofdreden om te beperken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:03 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ook wel weer een absurd voorbeeld van de soms nogal doorgeschoten werking van ons demonstratierecht. Verkeersregels die er zijn voor een ieders veiligheid tellen even niet meer als iemand zijn ongenoegen kenbaar wil maken.
Gewoon verbieden dus. Duidelijk voor iedereen en scheelt mensenlevens.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:02 schreef De_engineer het volgende:
... Er is nu een verschil in politie-aanpak tussen verschillende groepen die op de snelweg demonstreren, en daar moeten we vanaf. De overheid moet kiezen of het wel of niet mag, en zo ja onder welke voorwaarden. Als het mag (onder voorwaarden) moet de overheid het faciliteren en alle mogelijke maatregelen nemen om het veilig te laten plaatsvinden, als het niet mag moet er consequent op gehandhaafd worden ongeacht of mensen lopend, met de trekker of zelfs met politieauto's op de snelweg demonstreren, ongeacht of de demonstratie op het Brabantse platteland of middenin Den Haag plaatsvindt en ongeacht of politiemensen begrip kunnen opbrengen voor het doel van de demonstratie.
Gohquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:54 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Het is geen 9 tot 5 burgerlul bestaan hè. lk zie vaak zat boeren die om 10 uur in de avond nog op het land bezig zijn.
Oke, dus die auto's rijden daar met 100 km per uur en ineens draaien er een boel trekkers met 40 km per uur de snelweg op.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:11 schreef Zelva het volgende:
[..]
Aangezien trekkers niet veel harder kunnen, is dit per definitie gebeurd ja,
Niet de oorzaak nee, maar het draagt wel bij wanneer je die weg dagelijks rijdt. Het is uiteraard wel de bedoeling dat men zelf oplet en ingrijpt. Echter het opzettelijk veroorzaken van een file is niet toegestaan vanwege de reden in de OP. Dus linksom of rechtsom, de boeren zitten hier in eerste plaats fout. Ik begrijp dan ook werkelijk niet waarom de Politie hier niet ingegrepen heeft terwijl er ruim voldoende alternatieven zijn voor de weg naar Den Bosch.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:59 schreef maily het volgende:
[..]
O ja, daarom ging het fout? Omdat ze geen files verwachtten?
Nouja .. zo zwart wit is dat nou ook niet ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:44 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Ja en Nee
De politie heeft zijn werk gedaan en heeft schijnbaar een weloverwogend besluit genomen om niet in te grijpen. Demonstratierecht weegt zwaarder dan bijv verkeersrecht.
Dat die trekkers er niet horen, eens, dat demonstranten er niet horen, ook eens. De politie moet altijd afwegingen maken wat wel, wat niet, wanneer wel ingrijpen, wanneer niet. Geen idee waarom nu niet of soms wel.
Maar in het verleden liep het bij soortgelijke protesten van wat voor demonstranten bijna altijd goed af. Nu niet, met wat voor oorzaak dan ook. Dat weten we (nog) niet. Er vallen maandelijks doden op de snelweg door allerlei oorzaken, zoals bij de grenscontroles.
Eens. Dit is de druppel die de emmer liet overstromen. Er zullen serieuze consequenties moeten volgen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:02 schreef De_engineer het volgende:
Wat mij betreft moeten vooral de Politie en het OM het boetekleed aantrekken. Zij hebben immers impliciet toestemming gegeven tot snelwegblokkades door aan te kondigen daar vandaag niet op te zullen handhaven. Ik zou het zelfs passend vinden als de mensen die verantwoordelijk zijn voor dat besluit vandaag nog hun ontslag indienen.
Ik kijk er vanuit mijn vakgebied (verkeer) naar. Snelwegen hebben een verkeersfunctie en zijn imo NOOIT een geschikte demonstratieplek. Als je demonstraties gaat faciliteren op de rijkswegen leidt dit eigenlijk altijd tot een verkeersveiligheidsprobleem. Tenzij de demonstranten de driehoek zo ver krijgen om een heel stuk snelweg volledig af te sluiten, inclusief tijdelijke verkeersmaatregelen en omleidingsroutes die wel veilig zijn ingericht. Maar dat gaat natuurlijk nooit gebeuren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:02 schreef De_engineer het volgende:
Wat mij betreft is die discussie helemaal niet nodig. Er is nu een verschil in politie-aanpak tussen verschillende groepen die op de snelweg demonstreren, en daar moeten we vanaf. De overheid moet kiezen of het wel of niet mag, en zo ja onder welke voorwaarden.
Dus demonstratierecht is volgens jou zo belangrijk dat je daarbij bewúst, met het volle verstand, mensenlevens in gevaar mag brengen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:44 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Ja en Nee
De politie heeft zijn werk gedaan en heeft schijnbaar een weloverwogend besluit genomen om niet in te grijpen. Demonstratierecht weegt zwaarder dan bijv verkeersrecht.
Dat is wel bizar.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:44 schreef Frutsel het volgende:
Demonstratierecht weegt zwaarder dan bijv verkeersrecht.
Dit. En ik snap ook echt die rare houding van de overheden niet in deze. Dit had vanaf het begin keihard aangepakt moeten worden. Inclusief destijds dat A12 gebeuren waar Halsema de boel toeliet. Daar had de minister wmb mogen ingrijpen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:17 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Eens. Dit is de druppel die de emmer liet overstromen. Er zullen serieuze consequenties moeten volgen.
[..]
Ik kijk er vanuit mijn vakgebied (verkeer) naar. Snelwegen hebben een verkeersfunctie en zijn imo NOOIT een geschikte demonstratieplek. Als je demonstraties gaat faciliteren op de rijkswegen leidt dit eigenlijk altijd tot een verkeersveiligheidsprobleem. Tenzij de demonstranten de driehoek zo ver krijgen om een heel stuk snelweg volledig af te sluiten, inclusief tijdelijke verkeersmaatregelen en omleidingsroutes die wel veilig zijn ingericht. Maar dat gaat natuurlijk nooit gebeuren.
750 Amsterdam op de Ring! (het festival) was een voorbeeld van een verkeersveilig evenement op de snelweg. Maar voor de boeren zijn er tal van alternatieve plekken die ze kunnen gebruiken/misbruiken voor hun demonstratie. Malieveld bijvoorbeeld
En de snelweg was in dit geval blijkbaar niet eens de protestlocatie zelf (dat was het provinciehuis) maar het middel om er te komen. Nou, dan doe je dat maar gewoon via de provinciale weg.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:17 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Maar voor de boeren zijn er tal van alternatieve plekken die ze kunnen gebruiken/misbruiken voor hun demonstratie. Malieveld bijvoorbeeld
Toevallig zijn het nog steeds de hondsdagen waarin traditioneel niet veel gedaan kan worden. Beetje sproeien enzo. Alles groeit nu, geen zaaitijd en geen oogsttijd. Gaat straks allemaal weer beginnen als de hondsdagen over zijn.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:54 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Het is geen 9 tot 5 burgerlul bestaan hè. lk zie vaak zat boeren die om 10 uur in de avond nog op het land bezig zijn.
Voor de buhne 'officieel' verbieden, tot 3x toe, maar pas na een uurtje of 3 a 4 ingrijpen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit. En ik snap ook echt die rare houding van de overheden niet in deze. Dit had vanaf het begin keihard aangepakt moeten worden. Inclusief destijds dat A1210 gebeuren waar Halsema de boel toeliet. Daar had de minister wmb mogen ingrijpen.
AnDeErS Is HeT GeEN ProTEEEEEST!!!quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:26 schreef OllieA het volgende:
Het demonstratierecht lijkt in dit soort gevallen te zijn verworden tot een recht op het veroorzaken van overlast, zodat je in de media komt.
En die media gaan dan niet schrijven over het standpunt van boeren inzake stikstof.
Goed gewerkt, boeren.
Mjah je ziet het overal bij dit soort verkeer verstorende / in gevaar brengende demonstraties; ze laten het eventjes toe, en grijpen dan inderdaad na een paar uur in. Dat zie je zowel bij XR en de boeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:27 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Voor de buhne 'officieel' verbieden, tot 3x toe, maar pas na een uurtje of 3 a 4 ingrijpen.
Zelfde verhaal als in den haag met de a12
We moeten niet willen dat een overheid bepaalt waar, wanneer, hoe en bij welke onderwerpen er gedemonstreerd mag worden of niet. Demonstreren is een belangrijk recht en het is niet de bedoeling dat de overheid ingrijpt omdat het onderwerp van de demonstratie haar niet bevalt. Zoals het voorkomen van een demonstratie tegen het huidige kabinet onder de noemer 'veiligheid'quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:23 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Dat is wel bizar.
Demonstratierecht is dan belangrijker dan veiligheid.
Da's niet verboden in NL.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:33 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het is schrikbarend hoe veel automobilisten je met de telefoon bezig ziet als je erop let.
Bij 50% van de stoplichten ook wel zo'n lummel die niet op tijd ziet dat het licht groen is.
Ow is er een demonstratie tegen het huidige kabinet verboden?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:35 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
We moeten niet willen dat een overheid bepaalt waar, wanneer, hoe en bij welke onderwerpen er gedemonstreerd mag worden of niet. Demonstreren is een belangrijk recht en het is niet de bedoeling dat de overheid ingrijpt omdat het onderwerp van de demonstratie haar niet bevalt. Zoals het voorkomen van een demonstratie tegen het huidige kabinet onder de noemer 'veiligheid'
Nou, fuck, dan zou ik als ik jou was toch maar eens snel met een flinke groep mensen gaan protesteren voor de ambulance-ingang en in de EHBO van een ziekenhuis. Of probeer het eens voor het gebouw van het Internationaal Gerechtshof. Eens zien hoe dat gaat.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:35 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
We moeten niet willen dat een overheid bepaalt waar, wanneer, hoe en bij welke onderwerpen er gedemonstreerd mag worden of niet. Demonstreren is een belangrijk recht en het is niet de bedoeling dat de overheid ingrijpt omdat het onderwerp van de demonstratie haar niet bevalt. Zoals een demonstratie tegen het huidige kabinet.
Kan je ook omdraaien, nu is het ineens een probleem, die kutboeren etc maar XR mag wel lekker de weg op?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:36 schreef Irmak_Spermabak het volgende:
Dit is alleen erg als XR files veroorzaakt. Nu is het collateral damage ofzo.
Waar en wanneer lijkt mij zeker wel gewoon een reden. Een snelweg is geen demonstratie plek. Je mag altijd demonstreren en over elk onderwerp, maar doe het op een normale plek.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:35 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
We moeten niet willen dat een overheid bepaalt waar, wanneer, hoe en bij welke onderwerpen er gedemonstreerd mag worden of niet. Demonstreren is een belangrijk recht en het is niet de bedoeling dat de overheid ingrijpt omdat het onderwerp van de demonstratie haar niet bevalt. Zoals het voorkomen van een demonstratie tegen het huidige kabinet onder de noemer 'veiligheid'
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:49 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Volgens mij lees ik bij zo ongeveer iedereen dat demo's niet op de snelweg thuishoren wat het doel ook is.
Dit, helaas.quote:Het moest een x fout gaan.
Op die specifieke plek inderdaad niet, maar op andere locaties is het voorgekomen dat XR de demonstratie begon door zelf met auto's af te remmen en zo het verkeer te stoppen. Dat had net zo goed helemaal fout kunnen lopen, en is daarmee net zo onwenselijk als boeren die met voertuigen die daarvoor niet geschikt/toegestaan zijn de snelweg oprijden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:47 schreef Zwansen het volgende:
De vergelijking met XR gaat niet helemaal op wat mij betreft voor zover het de XR-acties op de A12 betreft. Dat is het einde van de snelweg en is praktisch binnenstad Den Haag. Vanwege de stoplichten (waar ze vlakbij zitten) staat het daar vrijwel altijd al stil. Dus totaal andere situatie.
En al eerder fout gegaan bij een door de politie veroorzaakte file om een brandstofdief te pakken...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:49 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Kan je ook omdraaien, nu is het ineens een probleem, die kutboeren etc maar XR mag wel lekker de weg op?
Volgens mij lees ik bij zo ongeveer iedereen dat demo's niet op de snelweg thuishoren wat het doel ook is.
Het moest een x fout gaan.
Nee dat is niet verboden en een overheid kan dat dus net NIET voorkomen. Dat is net wat we willen ook al vinden wij of de overheidquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:45 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Ow is er een demonstratie tegen het huidige kabinet verboden?
Zag je ook met corona, BLM met duizenden op de Dam geen probleem.
Anti corona maatregelen demonstraties een verbod en zelfs werknemers van kermis attracties mochten niet demonstreren omdat kermissen afgelast waren.
Het is te zot voor woorden zo langzamerhand.
Oh dat wist ik niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:51 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
En al eerder fout gegaan bij een door de politie veroorzaakte file om een brandstofdief te pakken...
Ik vind dat demonstraties die de veiligheid in gevaar brengen of schade toebrengen verboden moeten worden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:52 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Nee dat is niet verboden en een overheid kan dat dus net NIET voorkomen. Dat is net wat we willen ook al vinden wij of de overheid
sommige demonstraties vervelend
Ik weet er wel 1 ja, hoezo is het relevant in dit topicquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:38 schreef Kijkvooruit het volgende:
[ afbeelding ]
Kun je op de kaart aangegeven waar de fabriek staat die melk maakt?
De reactie die ik quote was terwijl ik aan het typen was verwijderd.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:57 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ik weet er wel 1 ja, hoezo is het relevant in dit topic
Hou je baarlijke nonsens nou maar voor je ipv mensen woorden in de mond te leggen aangezien ik dat niet zeg. De politie heeft de beslissing genomen (om niet in te grijpen en het dus toe te staan) vanwege het recht op demonstreren dus zal dat wel zwaarder weg dan het verkeersrecht? Vraag het de politie zou ik zeggenquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:19 schreef Zelva het volgende:
[..]
Dus demonstratierecht is volgens jou zo belangrijk dat je daarbij bewúst, met het volle verstand, mensenlevens in gevaar mag brengen.
Oké.
Ja, wel al weer wat jaren geleden inmiddels maar het blijft een smerig verhaal. Ik vond het ook jammer dat de verantwoordelijken er vanaf zijn gekomen met "een gesprekje".quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:54 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Oh dat wist ik niet.
Een file is altijd een risico een ongeluk kan altijd gebeuren, maar een ongeluk omdat mensen maar even bepalen dat andere mensen moeten stoppen of langzaam moet rijden is dieptriest.
Hoezo nou weer ‘blind van haat jegens boeren’?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:01 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Hou je baarlijke nonsens nou maar voor je ipv mensen woorden in de mond te leggen aangezien ik dat niet zeg. De politie heeft de beslissing genomen (om niet in te grijpen en het dus toe te staan) vanwege het recht op demonstreren dus zal dat wel zwaarder weg dan het verkeersrecht? Vraag het de politie zou ik zeggen
Maar ik snap dat het lekker bekt, zeker als je zelf blind van haat jegens boeren bent.
Oef.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:03 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ja, wel al weer wat jaren geleden inmiddels maar het blijft een smerig verhaal. Ik vond het ook jammer dat de verantwoordelijken er vanaf zijn gekomen met "een gesprekje".
https://www.omroepbrabant(...)tappen-tegen-politie
nou ik denk dat hier genoeg mensen reageren uit de onderbuik jegens boeren. Ze zijn nou eenmaal kut en dus schuldig.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:03 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hoezo nou weer ‘blind van haat jegens boeren’?
Als dat onderzoek concludeert dat het langzaamrijdende verkeer als gevolg van de trekkers op de snelweg geen enkele factor was in de oorzaak van dit ongeval vreet ik mijn toetsenbord op.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:06 schreef Frutsel het volgende:
Normaal is het "wacht nou eerst het onderzoek maar eens af"
Zelfs mensen die met de onderbuik reageren jegens boeren zijn niet ‘blind van haat jegens boeren’. Dergelijke polariserende opmerkingen zijn echt niet constructief.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:06 schreef Frutsel het volgende:
[..]
nou ik denk dat hier genoeg mensen reageren uit de onderbuik jegens boeren. Ze zijn nou eenmaal kut en dus schuldig.
Normaal is het "wacht nou eerst het onderzoek maar eens af" ... Weten wij veel, wellicht was het wel die kerel in die SUV die met 200km de file in kachelde omdat hij een serie op netflix zat te kijken, onder invloed was, een hartstilstand kreeg, maar nee, het is de schuld van de boeren. "
Ik denk dat maar weinig mensen hier het ermee oneens zullen zijn dat degene die achterop een file klapt (ook) fout is. Maar deze file was er waarschijnlijk niet geweest zonder de langzaam rijdende tractors op de snelweg, iets wat voor deze categorie voertuigen normaliter niet voor niets verboden is, en tevens onnodig was gezien de aanwezigheid van wel daartoe geschikte wegen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:06 schreef Frutsel het volgende:
[..]
nou ik denk dat hier genoeg mensen reageren uit de onderbuik jegens boeren. Ze zijn nou eenmaal kut en dus schuldig.
Normaal is het "wacht nou eerst het onderzoek maar eens af" ... Weten wij veel, wellicht was het wel die kerel in die SUV die met 200km de file in kachelde omdat hij een serie op netflix zat te kijken, onder invloed was, een hartstilstand kreeg, maar nee, het is de schuld van de boeren. "
Een fabriek maakt geen melk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:38 schreef Kijkvooruit het volgende:
[ afbeelding ]
Kun je op de kaart aangegeven waar de fabriek staat die melk maakt?
Heel raar hoor, maar ik vind eigenlijk dat zowel XR als boeren het recht hebben om te protesteren, maar dat wel moeten doen zonder gevaar te veroorzaken. Dat staat verder los van hun verkondigde boodschap en of ik het daarmee eens ben of niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:11 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar goed, het is op FOK! inmiddels meer regel dan uitzondering om meteen een groep, welke dan ook, als schuldige weg te zetten zonder onderzoek of details af te wachten, en tevens om dan de mensen ‘uit het andere kamp’ net zo hard te zien verdedigen. Zoals met blinde haat jegens boeren verwijten aan iemand met een andere mening.
Ik ben het met je eens hoor. Of dacht je dat ik dat niet zou zijn?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:14 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Heel raar hoor, maar ik vind eigenlijk dat zowel XR als boeren het recht hebben om te protesteren, maar dat wel moeten doen zonder gevaar te veroorzaken. Dat staat verder los van hun verkondigde boodschap en of ik het daarmee eens ben of niet.
Toepasselijke username wel.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:18 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
Volgens sommige mensen wel denk ik.
Als alle boeren moeten oprotten.
Wie zegt dat alle boeren moeten oprotten dan?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:18 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
Volgens sommige mensen wel denk ik.
Als alle boeren moeten oprotten.
Ligt er 1 in Bleskensgraaf bijvoorbeeld (dus iets ten westen van Gorinchem/Noord-Oosten van Dordrecht)quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:01 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
De reactie die ik quote was terwijl ik aan het typen was verwijderd.
Maar nu ben ik toch nieuwsgierig, waar ligt die fabriek dan?
Er zijn, specifiek mbt verkeerssituaties, inderdaad een paar plekken die, door de manier waarop we ze gebruiken, te allen tijde volledig ongeschikt zijn.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:14 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Heel raar hoor, maar ik vind eigenlijk dat zowel XR als boeren het recht hebben om te protesteren, maar dat wel moeten doen zonder gevaar te veroorzaken. Dat staat verder los van hun verkondigde boodschap en of ik het daarmee eens ben of niet.
Degene die ik quote, maar die reactie is verwijderd.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:20 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Wie zegt dat alle boeren moeten oprotten dan?
Wat mij betreft alleen als ze stront uitrijden in een hittegolf.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:20 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Wie zegt dat alle boeren moeten oprotten dan?
Het OM ontkent dat dus.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:01 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Hou je baarlijke nonsens nou maar voor je ipv mensen woorden in de mond te leggen aangezien ik dat niet zeg. De politie heeft de beslissing genomen (om niet in te grijpen en het dus toe te staan) vanwege het recht op demonstreren dus zal dat wel zwaarder weg dan het verkeersrecht? Vraag het de politie zou ik zeggen
Wat ook logisch is, want waarom zouden ze toestaan dat tractoren over de snelweg rijden vanwege het recht om te demonstreren, terwijl de demonstratie daar in het geheel niet plaats vindt?quote:Een woordvoerder van het OM Oost-Brabant zegt nu dat dit niet zo is afgesproken. "Demonstratierecht wordt gefaciliteerd, [maar] op het moment dat er een tractor de snelweg op gaat wordt er binnen de driehoek afgesproken wanneer en hoe we ingrijpen", zegt de woordvoerder. "Een tractor op de snelweg mag nooit en is strafbaar."
Zo, gefrustreerd much.quote:Maar ik snap dat het lekker bekt, zeker als je zelf blind van haat jegens boeren bent.
Die maakt geen melk, die verwerkt melk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:21 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ligt er 1 in Bleskensgraaf bijvoorbeeld (dus iets ten westen van Gorinchem/Noord-Oosten van Dordrecht)
Daar maken ze geen melk hoor.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:21 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ligt er 1 in Bleskensgraaf bijvoorbeeld (dus iets ten westen van Gorinchem/Noord-Oosten van Dordrecht)
Oh, het was dus tóch helemaal niet nodig om over de snelweg te gaan.quote:Farmers Defence Force-voorman Mark van den Oever heeft de aanwezige boeren opgeroepen om niet via de snelweg naar huis te gaan.
Bijzonder dat je daar over valt maar niet als iemand een ander wegzet met ''baarlijke nonsens' Dat is inderdaad wel constructief? Meten met twee maten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:11 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Zelfs mensen die met de onderbuik reageren jegens boeren zijn niet ‘blind van haat jegens boeren’. Dergelijke polariserende opmerkingen zijn echt niet constructief.
Volgens mij exporteert men bijna 80% van die verwerkte melk. De discussie is niet dat boeren geen bestaansrecht hebben dat snapt iedere idioot. De discussie is of een van de meest dichtbevolkte land van Europa zoveel overproductie dient te faciliteren en of het niet beter is voor de ruimtelijke ordening, milieu en biodiversiteit om meer te importeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:26 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
Die maakt geen melk, die verwerkt melk.
Volgens mij deden boeren al aan snelwegen blokkeren toen XR nog opgericht moest worden...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:49 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Kan je ook omdraaien, nu is het ineens een probleem, die kutboeren etc maar XR mag wel lekker de weg op?
Volgens mij lees ik bij zo ongeveer iedereen dat demo's niet op de snelweg thuishoren wat het doel ook is.
Het moest een x fout gaan.
Wel apart dat je dan niet op reageert op die post met baarlijke nonsens. Want dat is gewoon een inhoudelijke post.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:30 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Bijzonder dat je daar over valt maar niet als iemand een ander wegzet met ''baarlijke nonsens' Dat is inderdaad wel constructief? Meten met twee maten.
Niet zo'n beste vergelijking een snelweg ten opzichte van een EH in het ziekenhuis blokkeren wst doelbewust mensenlevens gaat kosten. Je maakt geen sterk punt door het naar het extreme te trekken. Dat doe ik toch ook niet dat een demonstratie niemand enig overlast mag gevenquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:50 schreef alopio het volgende:
[..]
Waar en wanneer lijkt mij zeker wel gewoon een reden. Een snelweg is geen demonstratie plek. Je mag altijd demonstreren en over elk onderwerp, maar doe het op een normale plek.
Voortaan ook maar demonstreren voor elk ziekenhuis en EH post toestaan, en die laten afsluiten en blokkeren? Want ja demonstreren moet overal kunnen. Op een begraafplaats als er een dienst bezig is? Met oudejaarsavond als de politie al totaal geen tijd heeft wegens alle debiele idioten?
Wat wil je nou eigenlijk van mij horen? Volgens mij heb ik al gezegd wat ik er van vind. Ze rijden er met een reden: namelijk aandacht. En dat is best te begrijpen. Dat het niet mag lijkt me duidelijk. Dat de politie niet ingrijpt is schijnbaar een keuze, maar waar staat dat ik daar achter stond???quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:26 schreef Zelva het volgende:
[..]
Het OM ontkent dat dus.
[..]
Wat ook logisch is, want waarom zouden ze toestaan dat tractoren over de snelweg rijden vanwege het recht om te demonstreren, terwijl de demonstratie daar in het geheel niet plaats vindt?
Als je anderen zo benaderd als jij deed wel ja.quote:Zo, gefrustreerd much.
Die mogelijkheid is er gewoon.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:56 schreef Gizmogirl28 het volgende:
Ik vind dat demonstraties die de veiligheid in gevaar brengen of schade toebrengen verboden moeten worden.
Dat zou te regelen moeten zijn.
Dat het niet consequent wordt toegepast is een ander verhaal. Gewoon kappen met het toestaan van demonstraties op de snelweg, ongeacht het de boeren, XR, of wie dan ook zijn.quote:Het demonstratierecht is een grondrecht en daarom kan een demonstratie niet zomaar worden beperkt. De Nederlandse wetgever heeft bepaald dat de burgemeester alleen regels (beperkingen en voorschriften) kan opleggen bij een demonstratie om drie redenen: om de gezondheid te beschermen, om ernstige verkeerschaos te voorkomen of om wanordelijkheden tegen te gaan.
https://demonstratierecht(...)tie-worden-opgelegd/
Dit schoot ook door mijn hoofd inderdaad. Vanmorgen en bij eerdere soortgelijke acties was over de snelweg nog 'de veiligste manier om met zo'n groep trekkers naar een demonstratie te rijden', maar nu daar slachtoffers door zijn gevallen is de oproep om 'voor de veiligheid' maar niet meer over de snelweg te gaan met de trekkers. Heel consequent allemaal...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:28 schreef Zelva het volgende:
[..]
Oh, het was dus tóch helemaal niet nodig om over de snelweg te gaan.Wat deed je daar in godsnaam?
Dat deed ik wel in post #123 want je legt me woorden in de mond die ik niet gezegd heb of vindt. Maar dat was schijnbaar wel constructief. Als je dat niet zo bedoeld hebt, dan kwam het wel zo over. Daarna heb ik dan ook geen zin meer om er inhoudelijk wat van te vinden. Zo moeilijk is dat niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:32 schreef Zelva het volgende:
[..]
Wel apart dat je dan niet op reageert op die post met baarlijke nonsens. Want dat is gewoon een inhoudelijke post.
Een voetganger is ook niet toegestaan op de snelweg. Dus in het vervolg ook maar gewoon doorrijden?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:32 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Een trekker is een niet toegestaan voertuig op de snelweg. Als de politie zijn werk had gedaan, waren die trekkers nooit op de snelweg gekomen. Victimblaming is belachelijk.
Als de politie zegt dat je iets mag kun je zelf met je boerenverstand (pun intended) toch nog steeds normaal nadenken en beseffen dat dit voor gevaarlijke situaties kan zorgen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:01 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Hou je baarlijke nonsens nou maar voor je ipv mensen woorden in de mond te leggen aangezien ik dat niet zeg. De politie heeft de beslissing genomen (om niet in te grijpen en het dus toe te staan) vanwege het recht op demonstreren dus zal dat wel zwaarder weg dan het verkeersrecht? Vraag het de politie zou ik zeggen
Maar ik snap dat het lekker bekt, zeker als je zelf blind van haat jegens boeren bent.
Tuurlijk en dat kunnen bijv de demonstranten van XR op de A12 ook. Er vallen ook nog steeds doden bij de grenscontroles op de A12 of A1. Uiteindelijk was dit schijnbaar bekend maar we weten nog niet ens wat de toedracht is van het hele ongeval. Er kan wel iemand een beroerte hebben gehad of een achterlijke in zijn telefoon neuzelende mongool die 200km per uur reed en de file te laat zag terwijl de rest allemaal netjes achteraan sloot en nergens last van had. Behalve ellendige frustratie vertraging.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:36 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als de politie zegt dat je iets mag kun je zelf met je boerenverstand (pun intended) toch nog steeds normaal nadenken en beseffen dat dit voor gevaarlijke situaties kan zorgen.
Eens. Ik ben ook anti-XR, maar om begrip te krijgen voor hun standpunt en waarbij zij vinden dat ze geen aandacht krijgen of dat de wereld kapot gaat, gaan ze op een snelweg zitten om wel aandacht te krijgen. Dat geldt voor de boeren vermoedelijk ook. Beetje loos in een weiland staan, op B-wegen spelen, toeteren, maar dan gebeurd er niets. Wil je wat bereiken moet je het groot doenquote:Ik ben pro boeren overigens en stem al geruime tijd CDA, maar dat betekent niet dat boeren onschendbaar zijn. Dit soort achterlijke protesten moeten stoppen. Met achterlijk bedoel ik: protesten die de normale burger die niets met besluitvorming van doen heeft, in gevaar brengt.
Dat dusquote:Het speelkwartier moet nu maar eens voorbij zijn, protesten en demonstreren doe je maar op een andere manier en vooral op een andere locatie.
Demonsteren voor het klimaat hoeft ook niet op een snelweg. Dit kan ook prima op een grasveld.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:28 schreef Zelva het volgende:
[..]
Oh, het was dus tóch helemaal niet nodig om over de snelweg te gaan.Wat deed je daar dan in godsnaam?
Dat komt omdat je zelf conclusies trekt metquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:32 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Wat wil je nou eigenlijk van mij horen? Volgens mij heb ik al gezegd wat ik er van vind. Ze rijden er met een reden: namelijk aandacht. En dat is best te begrijpen. Dat het niet mag lijkt me duidelijk. Dat de politie niet ingrijpt is schijnbaar een keuze, maar waar staat dat ik daar achter stond???
. want dat blijkt namelijk nergens uit (zie ook reactie van Probeer) en dus is dat logischerwijs jouw mening.quote:Demonstratierecht weegt zwaarder dan bijv verkeersrecht.
Klopt, die moeten ook oprotten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:41 schreef Trademarker het volgende:
[..]
Demonsteren voor het klimaat hoeft ook niet op een snelweg. Dit kan ook prima op een grasveld.
Goed stoppen we het exporteren van landbouwproducten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:30 schreef Wotte het volgende:
[..]
Volgens mij exporteert men bijna 80% van die verwerkte melk. De discussie is niet dat boeren geen bestaansrecht hebben dat snapt iedere idioot. De discussie is of een van de meest dichtbevolkte land van Europa zoveel overproductie dient te faciliteren en of het niet beter is voor de ruimtelijke ordening, milieu en biodiversiteit om meer te importeren.
Maar goed dat staat compleet los van dit trieste nieuws.
Dat maak jij d'r van maar okay, als je het zo leest, zo heb ik niet bedoeld. Ik bedoelde te zeggen dat de politie aanvankelijk een afweging moest maken over ingrijpen of niet. En dat hebben ze niet gedaan dus ik nam aan dat dat op basis was van dat het demonstratierecht in dit geval zwaarder woog dan het verkeersrecht. Dan was ik niet duidelijk genoeg en is dat mijn fout.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:42 schreef Zelva het volgende:
[..]
Dat komt omdat je zelf conclusies trekt met
[..]
. want dat blijkt namelijk nergens uit (zie ook reactie van Probeer) en dus is dat logischerwijs jouw mening.
Maar niet op vrijdag, dan staan de koeien een dagje uit blijkbaar.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:23 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Dat gaat dus nooit gebeuren. Boeren zijn zielug, en miljonair, maar dat laatste hebben we het niet over want ze werken zo hard.
Nee, dat is nou juist de bedoeling dat je de ongewenste neveneffecten naar elders verplaatst waar men meer ruimte heeft om dat te mitigeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:43 schreef Trademarker het volgende:
[..]
Goed stoppen we het exporteren van landbouwproducten.
Zullen we dan ook maar direct stoppen met het importeren van landbouwproducten!!
Dat iemand iets baarlijke nonsens vindt is wel iets anders dan iemand verwijten een blinde haat jegens boeren te hebben. Maar dat is maar mijn mening.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:30 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Bijzonder dat je daar over valt maar niet als iemand een ander wegzet met ''baarlijke nonsens' Dat is inderdaad wel constructief? Meten met twee maten.
Dat klopt uiteraard, maar dat geldt dus voor de plaats van de demonstratie.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:45 schreef Frutsel het volgende:
Ik had vooraf gezocht en gegeken en vond
"Het demonstratierecht weegt niet automatisch zwaarder dan het verkeersrecht. Beide belangen worden door de overheid en rechter tegen elkaar afgewogen. Een demonstratie mag verkeershinder veroorzaken
Verkeershinder: Omdat demonstranten vaak de weg op gaan, is enige overlast en overtreding van verkeersregels inherent aan een protestmars en wordt dit tot op hoogte getolereerd.
En dan maar klagen dat de prijzen zo hoog zijn als we alles gaan importerenquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:49 schreef Wotte het volgende:
[..]
Nee, dat is nou juist de bedoeling dat je de ongewenste neveneffecten naar elders verplaatst waar men meer ruimte heeft om dat te mitigeren.
Minder stikstof betekent dat er meer gebouwd kan worden en huizen prijzen zullen dalen. Uiteindelijk zal de koopkracht van de Nederlandse burger dan mogelijk zelfs toenemen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:57 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
En dan maar klagen dat de prijzen zo hoog zijn als we alles gaan importeren
Het blijft natuurlijk altijd een afweging. Wat kost het de samenleving om het land overmatig te exploiteren voor de export en wat levert het de samenleving op als we dat niet meer doen. En dan reken je dus alle factoren zoals milieu- en economische schade en kosten van voedsel allemaal mee.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:57 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
En dan maar klagen dat de prijzen zo hoog zijn als we alles gaan importeren
Dat gebeurd nu al volop. In 2024 importeerde Nederland voor ongeveer 11 miljard euro aan verse groenten en fruit. En we exporteren voor ongeveer 15 miljard euro aan verse groente en fruit.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:57 schreef Kijkvooruit het volgende:
En dan maar klagen dat de prijzen zo hoog zijn als we alles gaan importeren
Gewoon bouwen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:01 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Minder stikstof betekent dat er meer gebouwd kan worden en huizen prijzen zullen dalen. Uiteindelijk zal de koopkracht van de Nederlandse burger dan mogelijk zelfs toenemen.
Importeren is niet per se gewenst, maar niets doen is ook geen optie.
Dus dat maakt het ok dat XR lieden met hun kont op de weg gaan zitten?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:31 schreef Irmak_Spermabak het volgende:
[..]
Volgens mij deden boeren al aan snelwegen blokkeren toen XR nog opgericht moest worden...
Zo werkt onze maatschappij nou eenmaal niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:05 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
Gewoon bouwen.
Schijt aan die stikstofregels.
Dan sterven er maar een paar plantjes of vogeltjes.
Hulpdiensten lopen ook vertraging op door die blokkades. Die moeten omrijden of tempo inhouden omdat ze niet in volle vaart langs de blokkades kunnen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:32 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Niet zo'n beste vergelijking een snelweg ten opzichte van een EH in het ziekenhuis blokkeren wst doelbewust mensenlevens gaat kosten. Je maakt geen sterk punt door het naar het extreme te trekken. Dat doe ik toch ook niet dat een demonstratie niemand enig overlast mag geven
Dat dacht ik ook, ik snap de beredenering van het toestaan niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:33 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Die mogelijkheid is er gewoon.
[..]
Dat het niet consequent wordt toegepast is een ander verhaal. Gewoon kappen met het toestaan van demonstraties op de snelweg, ongeacht het de boeren, XR, of wie dan ook zijn.
Dan ben je echt niet helemaal lekker hoor.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker kansloos ook dat FDF jodensterren uitdeelt en doet alsof ze behandeld worden als joden tijdens de holocaust omdat er een paar vergunningen worden ingetrokkensubsidieslurper zijn is maar zwaar blijkbaar.
Ik denk dat er wel een common ground is gezien de posts hier. Dit soort uitspraken heb ik nog niet gezien.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:36 schreef Irmak_Spermabak het volgende:
Dit is alleen erg als XR files veroorzaakt. Nu is het collateral damage ofzo.
Ik heb ook geen idee waar ze mee bezig zijn. De ene keer dit, bij een ander dat.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 12:33 schreef probeer het volgende:
[..]
Mjah je ziet het overal bij dit soort verkeer verstorende / in gevaar brengende demonstraties; ze laten het eventjes toe, en grijpen dan inderdaad na een paar uur in. Dat zie je zowel bij XR en de boeren.
En ik heb geen flauw idee wat de reden achter die werkwijze is. Of daar strategisch gezien nog iets meer achter zit dan 'geef ze maar even hun zin, dan vinden ze het hopelijk wel genoeg en gaan ze later makkelijker weg'. Want als dat het enige is, zou ik dat eigenlijk best armoedig vinden. Bij vandalen kan je ook wel stellen dat wanneer je ze uit laat razen, het vandalisme dan uiteindelijk wel stopt. Maar dat lijkt me geen argument om het dan dus maar een paar uur toe te staan, met alle mogelijke schade (of in dit snelweggeval nog veel zwaardere gevolgen) van dien. Fuck, inbrekers gaan uiteindelijk zelf ook wel weer weg.
Ik denk dat ik je snap.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:45 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Dat maak jij d'r van maar okay, als je het zo leest, zo heb ik niet bedoeld. Ik bedoelde te zeggen dat de politie aanvankelijk een afweging moest maken over ingrijpen of niet. En dat hebben ze niet gedaan dus ik nam aan dat dat op basis was van dat het demonstratierecht in dit geval zwaarder woog dan het verkeersrecht. Dan was ik niet duidelijk genoeg en is dat mijn fout.
Ik had vooraf gezocht en gegeken en vond
"Het demonstratierecht weegt niet automatisch zwaarder dan het verkeersrecht. Beide belangen worden door de overheid en rechter tegen elkaar afgewogen. Een demonstratie mag verkeershinder veroorzaken
Verkeershinder: Omdat demonstranten vaak de weg op gaan, is enige overlast en overtreding van verkeersregels inherent aan een protestmars en wordt dit tot op hoogte getolereerd.
Dus het was een aanname van mij dat de politie dus vond dat het demonstratierecht zwaarder woog. My bad
Laten we dan ook stoppen met het importeren van oosten-wind..quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:01 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Minder stikstof betekent dat er meer gebouwd kan worden en huizen prijzen zullen dalen. Uiteindelijk zal de koopkracht van de Nederlandse burger dan mogelijk zelfs toenemen.
Importeren is niet per se gewenst, maar niets doen is ook geen optie.
Niet alleen de boeren. Iedereen. Snap je zelf ook wel, toch?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:13 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Laatste keer dus dat die boeren de snelweg op mogen hopelijk.
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker kansloos ook dat FDF jodensterren uitdeelt en doet alsof ze behandeld worden als joden tijdens de holocaust omdat er een paar vergunningen worden ingetrokkensubsidieslurper zijn is maar zwaar blijkbaar.
Ow graag.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:19 schreef Trademarker het volgende:
[..]
Laten we dan ook stoppen met het importeren van oosten-wind..
Dat valt wel wat mee. De prijs per liter is afgeleide van mondiale handelsprijzen in zuivelproducten. Als Nederland de helft minder exporteert zal dat op Europees niveau procentenwerk zijn op de totale productie. Mondiaal verwaarloosbaar. Maar goed dan hebben we het enkel over melkveehouderijen natuurlijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:57 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
En dan maar klagen dat de prijzen zo hoog zijn als we alles gaan importeren
Waar denk je op welke grond men wil bouwen?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:01 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Minder stikstof betekent dat er meer gebouwd kan worden en huizen prijzen zullen dalen. Uiteindelijk zal de koopkracht van de Nederlandse burger dan mogelijk zelfs toenemen.
Importeren is niet per se gewenst, maar niets doen is ook geen optie.
Moeten wel op tied thuis zijn voor de prak he.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:24 schreef TweedeKlum het volgende:
https://www.nu.nl/algemee(...)odelijk-ongeluk.html
Op de A2 bij Empel rijden zeker vijftig trekkers terug na een protest in Den Bosch. De organisatie van het protest riep de boeren op om de snelweg te mijden, nadat vrijdagochtend twee mensen omkwamen in een file die ontstond door trekkers op de A59.
Goed zo jongens, gewoon schijt aan alles hebben.
Da's niet best.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker kansloos ook dat FDF jodensterren uitdeelt en doet alsof ze behandeld worden als joden tijdens de holocaust omdat er een paar vergunningen worden ingetrokkensubsidieslurper zijn is maar zwaar blijkbaar.
Gelijk maar ff wat mest uitrijden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:25 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Moeten wel op tied thuis zijn voor de prak he.
De "my way or the highway" mentaliteitquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:24 schreef TweedeKlum het volgende:
https://www.nu.nl/algemee(...)odelijk-ongeluk.html
Op de A2 bij Empel rijden zeker vijftig trekkers terug na een protest in Den Bosch. De organisatie van het protest riep de boeren op om de snelweg te mijden, nadat vrijdagochtend twee mensen omkwamen in een file die ontstond door trekkers op de A59.
Goed zo jongens, gewoon schijt aan alles hebben.
Guus kom naar hus wat de koeien staan op springen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:25 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Moeten wel op tied thuis zijn voor de prak he.
De varkens(kippen?) motten vreten en het hooi mot van het land.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:31 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Guus kom naar hus wat de koeien staan op springen.![]()
Ja lekker zit ik de rest van de dag met dat deuntje in mijn hoofd.
Een gouwe ouwe.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:32 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
De varkens(kippen?) motten vreten en het hooi mot van het land.
Nou nee, altijd the highway dus.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:30 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De "my way or the highway" mentaliteit
FDF is wat mij betreft een extreem rechts clubje. Dit is overigens niet de eerste keer dat ze dit doen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker kansloos ook dat FDF jodensterren uitdeelt en doet alsof ze behandeld worden als joden tijdens de holocaust omdat er een paar vergunningen worden ingetrokkensubsidieslurper zijn is maar zwaar blijkbaar.
quote:Jetten: geen goed signaal dat politie zei niet op te treden tegen tractoren op snelwegen
Het was "geen goed signaal" van de politie Oost-Brabant, die donderdag aankondigde alleen in te grijpen als tractoren de snelweg blokkeerden en niet als zij daar langzaam zouden rijden. Vrijdagochtend kwamen twee mensen om het leven bij een botsing in de staart van de file, die ontstond door tractoren op de snelweg. Volgens de premier moeten de politie, het Openbaar Ministerie en de burgemeester "nabespreken" hoe het vrijdag zo fout kon gaan.
quote:Boeren met trekkers op snelwegen ondanks oproep dat niet te doen
Onder meer op de A2 bij Empel en op de A1 bij Markelo rijden tientallen boeren met trekkers. Dat ziet Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Dit ondanks oproepen van onder meer de organisatie van de boerenprotesten om niet de snelweg op te gaan.
Die oproep kwam nadat in de ochtend twee mensen om het leven kwamen in een file die ontstond door boeren op de snelweg A59. Ook minister Heerma (Binnenlandse Zaken) vroeg de boeren nadrukkelijk om niet met de trekker de snelweg op te gaan.
https://www.limburger.nl/(...)p-a59/160018162.htmlquote:Zeeuwse boeren passen actie aan na dodelijk ongeval Noord-Brabant
De organisatie van het Zeeuwse boerenprotest voor vrijdagmiddag past haar actie aan vanwege het dodelijke ongeval in Noord-Brabant. "We beginnen met een minuut stilte en rijden daarna sneller dan de bedoeling was naar Burgh-Haamstede. Dat vermindert de kans op ongelukken", zegt organisator en Zeeuws BBB-Statenlid Kees Hanse. "De route aanpassen was geen optie, want vooraf hadden we vaste afspraken met politie gemaakt."
Nou, neem maar in beslag dan. Zeker als je er na de gebeurtenissen van vanochtend nog steeds schijt aan hebt.quote:Onder meer op de A2 bij Empel en op de A1 bij Markelo rijden tientallen boeren met trekkers. Dat ziet Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Dit ondanks oproepen van onder meer de organisatie van de boerenprotesten om niet de snelweg op te gaan.
Ze hebben 1 teken van het kenteken afgeplakt en dan kan onze politie ze niet aanpakken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:50 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nou, neem maar in beslag dan. Zeker als je er na de gebeurtenissen van vanochtend nog steeds schijt aan hebt.
Moet je eens een rondje gaan rijden met je kenteken afgeplakt.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:53 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Ze hebben 1 teken van het kenteken afgeplakt en dan kan onze politie ze niet aanpakken.
Dit. Laat die trekkers maar lekker een maand ofzo bij de opslag staan. Rekening gaat naar de betreffende boer.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:50 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nou, neem maar in beslag dan. Zeker als je er na de gebeurtenissen van vanochtend nog steeds schijt aan hebt.
Ja, en je kenteken opzettelijk onleesbaar maken is ook nogal strafbaar. Zodra het veilig kan mogen ze van mij tot stoppen worden gedwongen en zijn ze hun tractor kwijt.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:53 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Ze hebben 1 teken van het kenteken afgeplakt en dan kan onze politie ze niet aanpakken.
Ik heb geen John Deerequote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:54 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Moet je eens een rondje gaan rijden met je kenteken afgeplakt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Waarom komt Jetten daar pas mee als er al doden zijn gevallen, waarom heeft het eerst zoveel keer moeten gebeuren bij zowel die stomme boeren als bij XR…quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:47 schreef Frutsel het volgende:
[..]
[..]
[..]
https://www.limburger.nl/(...)p-a59/160018162.html
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:26 schreef Kijkvooruit het volgende:
[..]
Die maakt geen melk, die verwerkt melk.
OH ECHT IS HET HEUS???? KOMT MELK NIET UIT EEN FABRIEK?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 13:26 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Daar maken ze geen melk hoor.
Natuurlijk! Dat is belangrijk dan veiligheid en mensenlevens!quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 10:56 schreef SimonB. het volgende:
Bron: https://www.omroepbrabant(...)ok-meerdere-gewonden
Verboden
Trekkers mogen niet op de snelweg rijden, maar het Openbaar Ministerie en de politie hadden eerder al aangegeven hen niet tegen te houden vanwege het demonstratierecht.
Waarom is de automobilist automatisch fout? Omdat ie aan alle kanten genaaid word door kromme wetgeving en gedoogbeleid?quote:Triest weer dit. Natuurlijk is de automobilist die achterop een file klapt altijd fout maar zonder die kudtboerenprotesten was de file er waarschijnlijk niet geweest...
Als je met je telefoon in de hand fietst weten ze je ook gewoon staande te houden, zonder kenteken zelfs.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:54 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Moet je eens een rondje gaan rijden met je kenteken afgeplakt.
Bizar hoe dat werkt he?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:59 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Als je met je telefoon in de hand fietst weten ze je ook gewoon staande te houden, zonder kenteken zelfs.
Soms lijkt het in Nederland wel alsof je beter flink uit de maat kan lopen, dan is er ineens een hoop mogelijk.quote:
Vooral als je in groepsverband uit de maat wilt gaan lopen, of dreigt dat mogelijk te gaan doen. Want dan is de reflex van lokale overheden om aan de politie opdracht te geven om vooral de-escalerend op te treden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:02 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Soms lijkt het in Nederland wel alsof je beter flink uit de maat kan lopen, dan is er ineens een hoop mogelijk.
Sneu voor de goedwillende boeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:50 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nou, neem maar in beslag dan. Zeker als je er na de gebeurtenissen van vanochtend nog steeds schijt aan hebt.
Omdat je als automobilist te allen tijde moet kunnen stoppen binnen het stuk asfalt dat je kunt zien. Voldoende afstand houden dus. Bij een gemiddelde auto tegenwoordig is dat bij 100 km/u zo'n 30 a 35 meter.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:59 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Natuurlijk! Dat is belangrijk dan veiligheid en mensenlevens!
En als ik morgen bij het ontbijt onder het mom van demonstratie nou eens lekker bij Willem Alexander in de theepot zeik?
[..]
Waarom is de automobilist automatisch fout? Omdat ie aan alle kanten genaaid word door kromme wetgeving en gedoogbeleid?
Niet om iets van de achterlijke gladiolen die eraan vooraan staan hun schuld weg te nemen. Maar ik snap ook niet hoe je op klaarlichte dag op de snelweg op een file klaptquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:13 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Omdat je als automobilist te allen tijde moet kunnen stoppen binnen het stuk asfalt dat je kunt zien. Voldoende afstand houden dus. Bij een gemiddelde auto tegenwoordig is dat bij 100 km/u zo'n 30 a 35 meter.
Natuurlijk zijn er incidentele uitzonderingen, bijvoorbeeld een mankement aan de auto of het onwel worden van de chauffeur.
Als ik zie hoe weinig afstand veel mensen houden verbaast het mij niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:15 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Niet om iets van de achterlijke gladiolen die eraan vooraan staan hun schuld weg te nemen. Maar ik snap ook niet hoe je op klaarlichte dag op de snelweg op een file klapt
Dan nog... je kijkt toch wel over die auto heen? Je bent echt met andere zaken dan de weg bezig denk ik dan. Maar ken niet de details niet natuurlijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:16 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Als ik zie hoe weinig afstand veel mensen houden verbaast het mij niet.
Wij hebben 1 x een voorganger een kopstootje gegeven die trok ineens keihard op om vervolgens keihard op de rem te staan. Hij had abs wij niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:17 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Dan nog... je kijkt toch wel over die auto heen? Je bent echt met andere zaken dan de weg bezig denk ik dan. Maar ken niet de details niet natuurlijk.
Ja ok maar dit was gewoon gaand verkeer...Laat ik het zo zeggen ik let in het verkeer niet alleen op voor mezelf maar ook voor anderen omdat je er zulke dus tussen hebt zitten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:24 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Wij hebben 1 x een voorganger een kopstootje gegeven die trok ineens keihard op om vervolgens keihard op de rem te staan. Hij had abs wij niet.
Een hoge auto we konden niet zien wat ervoor gebeurde maar als iemand zo keihard optrekt verwacht je niet gelijk ook weer een noodstop.
Iedereen verplicht een motorrijbewijs.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:30 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja ok maar dit was gewoon gaand verkeer...Laat ik het zo zeggen ik let in het verkeer niet alleen op voor mezelf maar ook voor anderen omdat je er zulke dus tussen hebt zitten.
Ik geloof dat iedereen het er in de brede zin wel over eens is dat iedereen van de snelweg af moet blijven tenzij je in/op een voertuig zit dat 80+ km per uur kan.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:32 schreef De_engineer het volgende:
Ik vind dit een beetje een loze discussie worden nu. Victimblaming is makkelijk, maar de realiteit is dat vrijwel elk ongeval veroorzaakt wordt door een combinatie van verschillende factoren.
Onoplettendheid van een betrokken bestuurder kan een factor zijn, maar ongelukkige timing rondom een inhaalmaneuvre, een gebrek aan overzicht door een vrachtwagen of busje of de gemoedstoestand van betreffende bestuurder kunnen allemaal ook een factor zijn. Een factor die we in elk geval zeker weten is dat het verkeer op de snelweg langzaam reed. Soms is daar een goede en onvermijdelijke reden voor. In dit geval was die reden echter niet onvermijdelijk, maar een stel boeren die zichzelf het recht hebben toegeëigend het hele land tot last te zijn omdat zij hun zin niet krijgen. Waarbij ze het veroozaken van gevaar voor anderen nu, maar ook in het verleden, niet schromen. Los van alle factoren rondom de bestuurders van de auto's die bij het ongeluk betrokken waren, valt de trekkerdemonstranten dus altijd kwalijk te nemen dat ze de belangrijkste voorwaarde voor dit ongeval gecreëerd hebben.
Dat vind ik dus echt een gore trap na van ze he.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:34 schreef Stoorzendert het volgende:
Dus die boeren zijn nu dus wéér over de snelweg terug aan het rijden?! Wat een hondsdolle idioten zijn dat dan?! Wat een tuig
Ja het maffe is dat die mafkees ons een 100 meter ervoor nog afsneed met invoegen hadden we toen niet geremd dan had hij voor de schade op kunnen draaien.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:30 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja ok maar dit was gewoon gaand verkeer...Laat ik het zo zeggen ik let in het verkeer niet alleen op voor mezelf maar ook voor anderen omdat je er zulke dus tussen hebt zitten.
https://swov.nl/en/public(...)n-op-rijkswegen-2023quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:16 schreef epic(FakeNews)beardman het volgende:
Gewoon te weinig afstand genomen met die dikke bmw.
Er vallen wekelijks doden bij filevorming, maar ja trekkers
quote:Meest voorkomende ongevalstypen van dodelijke ongevallen
De ongevalstypen die in 2023 het meest voorkwamen waren, net als voorgaande jaren:
kop-staartaanrijdingen (n=20), waarvan een derde in de staart van een file (n=6);
Hadden de boeren niet ook voorafgekondigde "dispensatie"?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:38 schreef HowardRoark het volgende:
Toch wel bijzonder dat nu ineens het demonstreren op de snelweg wordt afgeraden, dat hebben bij eerdere demonstraties op de snelweg niet gehoord.
Misschien was het handiger geweest als onze politici hier op hadden ingespeeld en en in een eerder stadium al geconcludeerd dat dit vroeg of laat zeer onveilige situaties zou gaan opleveren.
Ja, demonstratierecht is dient te worden beschermd, maar de veiligheid van burgers nog meer. Daarom geen demonstraties op de snelweg (of het spoornet, etc.).
Leuk frame weer. Maargoed, zal denk ik nog wel een staartje krijgen met twee doden te betreuren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:37 schreef HeatWave het volgende:
Offtopic, maar echt hypocriet kan ik het nou ook weer niet noemen.
XR zijn verveelde rijkeluis kindjes die net weer terug zijn van een "jezelf vinden" reis in India of Bali die een beertje de activist larpen, maar alleen als het lekker weer is. Ze willen niets haalbaars, niets redelijks, gewoon lekker dagje chillen met de fellow activistendweebs.
De boeren hebben daadwerkelijk een reden, ze worden in hun bestaan, hun manier van leven, hun generaties lange traditie bedreigd. Dit zijn echte, oprechte mensen, geen acteurs die na een lekker dagje demonstreren weer ff naar Afrika vliegen om daar de deugkneus uit te hangen ofzo.
Dus lekker boeiend als een of andere FOK!ker het hypocriet vindt ofzo, doen we niets mee.
Gewoon van die kutsnelweg afblijven wat voor motieven je ook denkt te hebben.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:37 schreef HeatWave het volgende:
Offtopic, maar echt hypocriet kan ik het nou ook weer niet noemen.
XR zijn verveelde rijkeluis kindjes die net weer terug zijn van een "jezelf vinden" reis in India of Bali die een beertje de activist larpen, maar alleen als het lekker weer is. Ze willen niets haalbaars, niets redelijks, gewoon lekker dagje chillen met de fellow activistendweebs.
De boeren hebben daadwerkelijk een reden, ze worden in hun bestaan, hun manier van leven, hun generaties lange traditie bedreigd. Dit zijn echte, oprechte mensen, geen acteurs die na een lekker dagje demonstreren weer ff naar Afrika vliegen om daar de deugkneus uit te hangen ofzo.
Dus lekker boeiend als een of andere FOK!ker het hypocriet vindt ofzo, doen we niets mee.
Ja ok, daar wil ik prima in meegaan. Maar ik maak persoonlijk wel degelijk onderscheid tussen de 2 qua oprechtheid en legitimiteit.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:40 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
[..]
Gewoon van die kutsnelweg afblijven wat voor motieven je ook denkt te hebben.
Zal wel breed worden uitgemeten in de media.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:42 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Dat gaat ze niet het resultaat brengen waar ze op hoopten gok ik zo.
Ik ben altijd pro boeren ik ben het alleen niet eens met het blokkeren van snelwegen die een aantal doen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:37 schreef HeatWave het volgende:
Offtopic, maar echt hypocriet kan ik het nou ook weer niet noemen.
XR zijn verveelde rijkeluis kindjes die net weer terug zijn van een "jezelf vinden" reis in India of Bali die een beertje de activist larpen, maar alleen als het lekker weer is. Ze willen niets haalbaars, niets redelijks, gewoon lekker dagje chillen met de fellow activistendweebs.
De boeren hebben daadwerkelijk een reden, ze worden in hun bestaan, hun manier van leven, hun generaties lange traditie bedreigd. Dit zijn echte, oprechte mensen, geen acteurs die na een lekker dagje demonstreren weer ff naar Afrika vliegen om daar de deugkneus uit te hangen ofzo.
Dus lekker boeiend als een of andere FOK!ker het hypocriet vindt ofzo, doen we niets mee.
Ja ok, daarom postte ik het ook als "offtopic".quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:46 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Ik ben altijd pro boeren ik ben het alleen niet eens met het blokkeren van snelwegen die een aantal doen.
Er zijn zoveel andere acties die ze kunnen doen.
Inderdaad, het is gewoon nagelaten om in te grijpen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:39 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Hadden de boeren niet ook voorafgekondigde "dispensatie"?
Iets met kalveren en putten.
quote:
Mag het hopen. Dan heb je het echt niet begrepen. Stelletje dwazen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:46 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Zal wel breed worden uitgemeten in de media.
Ik bedoelde er niks mee.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:47 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja ok, daarom postte ik het ook als "offtopic".
Ja, ik snapte je hoorquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:49 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Ik bedoelde er niks mee.
Het is meer dat ik het helemaal met je eens ben, alleen die blokkades niet.
De cirkel is weer rond.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:49 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, ik snapte je hoor. En ik ben het dus met jou eens
.
Ja, dat heb je wel eens met cirkelsquote:
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:53 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, dat heb je wel eens met cirkels.
Is al bekend in welke auto de dodelijke slachtoffers zaten?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:53 schreef vul_maar_in het volgende:
Ben heel benieuwd of er nog iets uit het onderzoek komt of dat het "ja file..." blijft.
Maar dit ging over 5 pluimveevergunningen ofzo? IIG de davidsterren van FDF.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:54 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Die boeren hebben wat mij betreft nul argument om te demonstreren. We hebben al 40 jaar een mestoverschot als het niet langer is. Dat er ingegrepen wordt kan geen verassing zijn. Er is ze jarenlang door partijen als CDA de hand boven het hoofd gehouden. Het is nu wel klaar.
Ze stonden ws al stil, maar onderzoek loopt nog.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:55 schreef maily het volgende:
[..]
Is al bekend in welke auto de dodelijke slachtoffers zaten?
Zijn zij op de file geklapt of stonden ze al stil en zijn ze aangereden?
Zijn dit dezelfde landverraders als die onze driekleur ondersteboven hijsen?quote:
Dit is het enige wat ik kon vinden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:55 schreef maily het volgende:
[..]
Is al bekend in welke auto de dodelijke slachtoffers zaten?
Zijn zij op de file geklapt of stonden ze al stil en zijn ze aangereden?
quote:De twee mensen die vrijdagochtend om het leven kwamen bij een verkeersongeluk op de A59 bij Heesch zijn een 71-jarige man en een 72-jarige vrouw uit het nabijgelegen Oss. Dat bevestigt de politie. Daarnaast raakten zes personen gewond. Een politiewoordvoerder weet niets over de ernst van de verwondingen.
Ik dacht altijd dat dat boeren uit Sleeswijk Holstein waren. Sowieso opdonderen hier dus.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:58 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Zijn dit dezelfde landverraders als die onze driekleur ondersteboven hijsen?
Tekst een uitleg van de hoofdproleet. Jodenvervolging en een vergunning intrekken ligt inderdaad heel dicht bij elkaar.quote:
Treurig, je ouders zouden maar omkomen doordat boeren zich niet aan de verkeersregels houden en een achterligger niet tijdig op het daardoor langzaam rijdende verkeer anticipeert.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:59 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Dit is het enige wat ik kon vinden.
[..]
Echt geen idee maar hier gaan ze nog lang spijt van hebben denk ik. Zeker met deze tragedie eraan gekoppeld.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:04 schreef Seeburg54 het volgende:
Ach FDf, davidssterren in boerenstijl uitdelen want het leed wat de boeren aangedaan wordt is echt vergelijkbaar.Die club engnekken zijn helemaal van het padje hè.
![]()
Zijn ze nou zo dom of gewoon slecht volk. Jemigdepemig.
Wie is die kerel?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:02 schreef DrDentz het volgende:
Dit is wel even een quote van Rob, zal XR niet leuk vinden
[ afbeelding ]
Es Kieke'n of wie onze Pie-aar in unne dag kunnen verneuken!quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:10 schreef Niels0Kurovski het volgende:
En dan momenteel nog even over de gehele breedte van de A2 richting Utrecht. Die lui doen zichzelf de das om.
Ik weet het niet. Voor spijt moet je gevoel in je donder hebben. Zeker die lui van FDF creeps zijn gevoeloze klootzakken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:07 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Echt geen idee maar hier gaan ze nog lang spijt van hebben denk ik. Zeker met deze tragedie eraan gekoppeld.
Diep triest ja.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:05 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Treurig, je ouders zouden maar omkomen doordat boeren zich niet aan de verkeersregels houden en een achterligger niet tijdig op het daardoor langzaam rijdende verkeer anticipeert.
nou dat zijn teksten!quote:Volgens minister-president Rob Jetten moeten de politie, het OM en de burgemeester "nabespreken" hoe het vrijdag zo fout kon gaan. Daarnaast benadrukte hij dat rijden met trekkers op de snelweg "desastreuze gevolgen" kan hebben. "Het is levensgevaarlijk, doe het niet."
Hoi Caroline, doe eens dom.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Zonder schapen geen goeie shoarma !quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Ja en die david sterren is ook gewoon VVMU. Wat maakt iedereen zich druk?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Ze produceren met name voor de export.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Je bedoelt de bedrijfstak die geen voedsel produceert, maar veel plantaardige calorieën in veel minder dierlijke? Je bedoelt de bedrijfstak die zeker tegen de 100 miljard schade aan de fundering van Nederlandse woningen heeft veroorzaakt? Je bedoelt de bedrijfstak die geen enkele economische waarde heeft? Je bedoelt de bedrijfstak die ons milieu vervuild en ons oppervlaktewater vergiftigd?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Doorlopen mensen. Er worden hier alleen maar wat holocaust-vergelijkingen gemaakt. Niets aan de hand.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:19 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja en die david sterren is ook gewoon VVMU. Wat maakt iedereen zich druk?
ben benieuwd naar het 8 uur journaal.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:23 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Doorlopen mensen. Er worden hier alleen maar wat holocaust-vergelijkingen gemaakt. Niets aan de hand.
De boeren veroorzaken het zelf. Ik wil ze niet allemaal over één kam scheren, maar ik woon tussen de boeren en er zitten echte klootzakken tussen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:15 schreef Anti_schaap het volgende:
Die haat op boeren hier altijd
Allemaal XR fans zeker? Zonder boeren geen eten.
Er staat elke dag wel ergens file. Gewoon afstand houden en opletten. Protest was aangekondigd.
Dat ik kom regelmatig in de lopikerwaard vanwege sport en ken een hoop boeren. meeste prima lui, maar er zitten me toch een paar tussen...pure karikaturen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:27 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
De boeren veroorzaken het zelf. Ik wil ze niet allemaal over één kam scheren, maar ik woon tussen de boeren en er zitten echte klootzakken tussen.
Ze kunnen wel anders, maar willen vaak niet.
Precies. De paar goede die er zijn worden ook de dupe van die debielen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:30 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Dat ik kom regelmatig in de lopikerwaard vanwege sport en ken een hoop boeren. meeste prima lui, maar er zitten me toch een paar tussen...pure karikaturen.
De koeien staan te bakken in de wei zonder beschutting, met z'n allen in de schaduw van een elektriciteitsmast. je kan je biefstuk er medium rare zo uitsnijden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:31 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Guus kom naar hus wat de koeien staan op springen.![]()
Ja lekker zit ik de rest van de dag met dat deuntje in mijn hoofd.
''what's good for the goose is good for the gander"quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:23 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Doorlopen mensen. Er worden hier alleen maar wat holocaust-vergelijkingen gemaakt. Niets aan de hand.
Niet alleen wat jou betreft: FDF neemt deel in het samenwerkingsverband Samen voor Nederland, waartoe bijvoorbeeld ook behoren Forum voor Democratie, Café Weltschmerz, gele hesjes.nl, Nederlandse Vereniging Kritisch Prikken en Voorwaarheid (de voormalige groep Viruswaarheid van Willem Engel). In maart 2023 organiseerde FDF samen met Samen voor Nederland een grote organisatie, waarvoor alleen enkele sympathiserende partijen waren uitgenodigd zoals de PVV en Forum voor Democratie. (Wikipedia)quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 14:41 schreef ffoyle-involutus het volgende:
[..]
FDF is wat mij betreft een extreem rechts clubje. Dit is overigens niet de eerste keer dat ze dit doen.
Ja absoluut, zag je bij de rellen bij het strand, dan kan je een heel terras vernielen zonder consequenties.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 15:05 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Vooral als je in groepsverband uit de maat wilt gaan lopen, of dreigt dat mogelijk te gaan doen. Want dan is de reflex van lokale overheden om aan de politie opdracht te geven om vooral de-escalerend op te treden.
Police bystander effect oid?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:54 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja absoluut, zag je bij de rellen bij het strand, dan kan je een heel terras vernielen zonder consequenties.
Frank en Ronald?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 11:01 schreef Hyaenidae het volgende:
Nu mogen de nabestaanden 2 boeren naar keuze doden.
Idiote onzin weer, kom eens van je zolderkamer.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:51 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
De koeien staan te bakken in de wei zonder beschutting, met z'n allen in de schaduw van een elektriciteitsmast. je kan je biefstuk er medium rare zo uitsnijden.
Alsof koeien vroeger niet altijd buiten liepen. Tuurlijk zorgt een goede boer voor schaduw en drinken, maar komop. Net als mensen die janken "maar mijn kat heeft het zo koud buiten 's nachts". Nee idioot.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:59 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Idiote onzin weer, kom eens van je zolderkamer.
Er zal vast iets anders kunnen bij boeren maar al die kul argumenten zoals ze exporteren alleen maar, t levert niks op en door de boeren is er schade aan huizen....
Hou op hoor...
Maar wel allemaal rotzooi uit China importeren, gigantisch veel data genereren met de bijbehorende kosten, iedereen wil vandaag bestellen en gisteren t liefst t bestelde in huis hebben en t liefst nog alles volbouwen.
Maar de boeren hebben het gedaan...
Niet veel anders, ik lees weinig boerensympathie in deze context. En verwacht in XR geval niet anders. Maar we zullen het nooit weten he?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:03 schreef Discombobulate het volgende:
Jammer dat het XR niet is, want ben heel benieuwd hoe de berichtgeving dan zou zijn.
Als dat echt waar is ( even geen tijd om er in te duiken) is dat wel erg kwalijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Goh, er is gelegen tientallen miljarden aan schade aan de fundering van ruim een miljoen woningen. Goh, dat is helemaal niet veroorzaakt door een kunstmatige lage waterstand. Goh dat is helemaal niet gedaan door waterschappen tbv boeren zodat ze met zwaarder materieel het land op konden. Goh die waterschappen waren helemaal niet in handen van de boerenstand.
Nee joh, allemaal toeval
Vermoedelijk gewoon lafheid, of deëscaleren hoe ze het dan noemen.quote:
Hoeveel vervuilt asml per miljard euro export vs de veeboeren?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:06 schreef HeatWave het volgende:
Ook geen argument, we exporteren heel veel.
Welk percentage van, ik roep iets, de productie van een ASML blijft binnen Nederland precies? Maar daar is men allemaal enorm trots op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |