abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 4 februari 2016 @ 09:37:55 #1
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159644024
Inleiding
Sinds 26 maart 2015 is de wet raadgevend referendum van kracht. Deze initiatiefwet van PvdA, D66 en GroenLinks is door het Nederlandse parlement aangenomen (VVD, CDA, CU en SGP stemden tegen, maar konden het niet tegenhouden). Deze nieuwe wet maakt het mogelijk om, op initiatief van burgers, een raadgevend referendum te houden over wetgeving. Inmiddels is van dit recht succesvol gebruik gemaakt door GeenStijl en wel met de associatieovereenkomst tussen de EU en Oekrane als onderwerp.

De associatieovereenkomst met Oekrane is inmiddels door zowel de Tweede als de Eerste Kamer goedgekeurd (op PVV, SP en PvdD na stemden alle partijen voor), maar er zal nu in het "voorjaar van 2016" een raadgevend referendum komen over de wenselijkheid van dit associatieverdrag. Daarmee is het hoog tijd dat we de associatieovereenkomst inhoudelijk bespreken in POL.

De associatieovereenkomst
Het volledige verdrag van 2135 pagina's (in het Engels) vind je hier en op deze pagina van de diplomatieke dienst van de EU vind je meer informatie over de overeenkomst.

Prima dat er nu een referendum komt. Dat is waar die wet voor bedoeld is en het lijkt me een interessant democratisch experiment. Wanneer het raadgevend referendum begin 2016 (tegen die tijd is een groot gedeelte van de associatieovereenkomst tussen de EU en Oekrane overigens al van kracht, hoofdstuk 4 - over vrijhandel - gaat namelijk per 31 december 2015 in) aan de orde is, zal ik persoonlijk voor de associatieovereenkomst stemmen en wel om de volgende redenen:

Redenen om voor de associatieovereenkomst te stemmen:
• Oekrane is een groot en inwonersrijk land (zelfs het grootste land dat volledig op het Europese continent ligt) en ligt aan de grenzen van de Europese Unie, op slechts 2,5 uur vliegen vanaf Amsterdam. Voor de veiligheid en stabiliteit van de EU-lidstaten is het belangrijk dat de grenslanden van de EU ook op lange termijn stabiele staten zijn. De associatieovereenkomst met Oekrane behelst hervormingen en maatregelen die de democratie en het functioneren van de rechtsstaat versterken, die de corruptie tegengaan, die samenwerking op diverse gebieden met Europa bieden en die leiden tot extra welvaart voor zowel Oekrane als voor ons via een sterkere markteconomie en vrijere handel. Al deze maatregelen zorgen voor een stabielere en welvarendere staat langs de EU-grenzen, waar we goed mee kunnen samenwerken. Dit is goed voor zowel Oekrane als voor ons.

Een goed voorbeeld van de veranderingen die associatieverdragen met de EU opleveren is de huidige situatie op de Balkan. Waar Servi en Kosovo (twee landen die graag ooit EU-lid zouden willen worden) relatief kortgeleden hun geschillen nog oplosten met bommen en granaten (het lijkt ver weg, doordat de veiligheid en stabiliteit van de EU - gelukkig - zo snel went), werken deze landen nu aan hun geschillen via woorden en diplomatie. De EU-verdragen hebben een enorme bijdrage geleverd aan de vrede en stabiliteit in deze regio en daarmee aan Europa. EU-verdragen leveren enkel kommer en kwel op? Ik dacht het niet.

• Onderdeel van het verdrag is een vrijhandelszone tussen EU en Oekrane. Als onze bedrijven naar het bijna 45 miljoen consumenten tellende Oekrane willen exporteren moeten ze torenhoge invoerrechten betalen. Hetzelfde geldt voor Oekraense bedrijven: het wordt hen erg lastig gemaakt om naar de EU te exporteren, terwijl dat juist zo belangrijk is voor de welvaart van de Oekraense bevolking. Oekrane gaat samenwerken met de Europese Commissie om te voldoen aan alle EU-normen voor productkwaliteit, veiligheidseisen, arbeidsrechten etc. etc. Daarnaast zullen ze als onderdeel bewegen richting een vrijere en meer marktgedreven economie. Dit alles tezamen creert voor zowel Oekrane als voor de EU meer welvaart en beide zijn we een exportpartner rijker.

• Een associatieovereenkomst is een samenwerkingsverband met de EU. Samenwerken is goed. Maar het is absoluut niet per definitie een opmaat naar EU-lidmaatschap. De EU heeft talloze associatieovereenkomsten gesloten met landen die nooit lid van de EU zullen worden. We hebben het over landen als o.a. Jordani. Dit is onderdeel van de EU-neighborhood policy, een beleid dat erop gericht is om zo goed mogelijk samen te werken met staten die grenzen aan Europese landen en wateren. Dit met als doel om onze veiligheid, stabiliteit en welvaart te behouden. Oekrane is hierin een nieuw positief hoofdstuk. Om daadwerkelijk lid te worden moet je niet alleen eerst kandidaat-lidstaat worden (1 stap vr EU-lidmaatschap), maar ng een extra stap daarvoor ook "potentile EU-kandidaat lidstaat" worden en zelfs dat geldt niet voor Oekrane. Dit verdrag wordt om hele andere redenen getekend dan om een EU-lidmaatschap te bereiken en al zou een lidmaatschap over een jaar of 30 of meer wel positief besproken kunnen worden, dan betekent dat enkel dat tegen die tijd Oekrane blijkbaar een modern, stabiel en veilig Europees land is geworden en dat lijkt me voor niemand slecht.

• Poetin mag geen rol van betekenis spelen bij het maken van je keuze. Zowel niet bij het stemmen voor (je zou voor kunnen stemmen om te voorkomen dat je Oekrane in de handen van Poetin drijft) als tegen de overeenkomst. Rusland heeft namelijk niet het recht om soevereine beslissingen van landen over hun relatie tot de Europese Unie in te perken. Het staat die landen volledig vrij, en het moet die landen ook volledig vrijstaan, om hun eigen lotsbeschikking te kiezen en hun eigen waarden te bepalen. Rusland heeft geen vetorecht over met wie de Europese Unie samenwerkt en vice versa.

• Er stonden duizenden demonstranten met Europese vlaggen op het plein in Kiev te demonstreren tegen het corrupte en heftig door Rusland benvloede regime. Er is in Oekrane een enorme schreeuw om het land Europeser te laten worden en dat het meer met Europa gaat samenwerken in plaats van zich te laten leiden door de Russische agressor die tegen de wil van het Oekraense volk in grote delen van een soeverein land heeft ingepikt. De Oekraense bevolking wil dit compleet vrijwillig en zou nu niet de dupe moeten worden van stemmers die straks tegen deze hele specifieke overeenkomst stemmen, terwijl dat eigenlijk enkel uit algemene anti-EU sentimenten is en niet zozeer tegen de Oekraense bevolking gericht.

• Akkoorden zijn niet tegen iets, maar voor iets. Deze associatieovereenkomst is voor de vrije handel, democratisering en het bevorderen van de rechtsstaat.

De tegenargumenten van GeenPijl weerlegd:

De EU dijt uit en dat is slecht.

Deze associatieovereenkomst is geen uitbreiding van de Europese Unie en ook geen opmaat daarnaartoe. Oekrane is berhaupt geen potentile kandidaat-lidstaat, waar de status kandidaat-lid en de status lid ook nog beide ver weg zouden zijn. De EU sluit associatieovereenkomsten met diverse landen ten zuiden en oosten van de EU. Dit in het kader van de EU-neighborhood policy, waarmee ze hopen te bereiken dat er ook langs onze Europese grenzen en wateren stabiele en welvarende staten ontstaan, wat goed is voor de stabiliteit en veiligheid van Europa.

We tergen de Russische beer en hebben een burgeroorlog veroorzaakt.

Rusland heeft niet het recht om soevereine beslissingen van landen over hun relatie tot de Europese Unie in te perken. Het staat die landen volledig vrij, en het moet die landen ook volledig vrijstaan, om hun eigen lotsbeschikking te kiezen en hun eigen waarden te bepalen. Rusland heeft geen vetorecht over met wie de Europese Unie samenwerkt en vice versa.

Europa pikt niets in, maar is door Oekrane gevraagd om samen te werken. Het is een vrijwillige wens om de democratische richting in te slaan, in de richting van een Europese rechtsstaat met Europese waarden en die zouden we niet moeten negeren.

Samenwerking met Europa sluit bovendien samenwerking met Rusland helemaal niet uit (!!). Oekrane tekent een verdrag om meer te doen voor een goed functionerende rechtsstaat, democratie, een markteconomie, vrijhandel met Europa en tegen corruptie. Dat sluit op geen enkele wijze uit dat Oekrane niet op welke manier dan ook vrijwillig met Rusland zou kunnen samenwerken.

Oekrane is een corrupt land met een corrupte oligarchie, een falend politiek systeem en een failliete economie.

Dat klopt. En het is op alle manieren ongunstig voor de EU dat zo'n groot grensland corrupt en arm is, een recept voor instabiliteit aan onze grenzen. De associatieovereenkomst heeft nu juist als doel om de democratisering, aanpak van corruptie, versterking van de rechtsstaat, versterking van de markteconomie (en daarmee welvaart) in Oekrane in een stroomversnelling te brengen. Dit is goed voor Oekrane en dit is goed voor ons op twee manieren: een stabiele(re) grensstaat van de EU, een extra handelspartner. Het is dan ook geen tegenargument, maar juist een groot argument om wat te doen aan de huidige situatie via deze associatieovereenkomst.

------------

Discussieer hier inhoudelijk over de voors- en tegens van deze associatieovereenkomst waarover er begin 2016 een raadgevend referendum zal komen, alle meningen zijn welkom. Liefst beargumenteerd. Het stukje uit de OP is misschien nogal pro-overeenkomst, maar daar zal lang niet iedereen het mee eens zijn en misschien wel een meerderheid niet? Brand los, het is immers een feestje van de democratie. ;)

Game on en succes met het bepalen van je standpunt ten aanzien van deze associatieovereenkomst!

P.s. Wat zou De Speld erover schrijven? :D [Speld-bericht staat in spoiler]
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Originele OP is van Kaas
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
  donderdag 4 februari 2016 @ 09:41:01 #2
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_159644070
Gelezen op de FP : "Ik ga nee stemmen want anders krijgen we er gelijk een tweede Griekenland bij"

En dat komt dan van een redactielid :')
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_159644124
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:32 schreef Nibb-it het volgende:
Wat curieus, zo'n Oekranse nationalist met 'ik ben een Rus' op zijn vest.
Misschien het verkeerde plaatje. Er zijn zat anderen te vinden. Zelfs video's waar Oekraense legereenheden mensen kruisigen en levend verbranden. Maar goed, die zal ik je besparen.
pi_159644172
quote:
14s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:37 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Die foto die je post toont al aan dat je ongelijk hebt.
En de inhoud? Welk gedeelte van de inhoud wil je deze keer wegkijken?
pi_159644249
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.


Hier zie je hem tijdens een uitstapje met een USA-bobo.



Hier gezellig met een EU-bobo.

pi_159644286
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef Braindead2000 het volgende:
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.
[ [url=https://ci5.googleusercontent.com/proxy/8Dk5ZEXY2fr2rTimJWldkqVnpzN_0EUBzg7_Ed4pTkvPtK3p0dx-zMYoCdwO4ySXiXeJYl-cwp4=s0-d-e1-ft#http://i44.tinypic.com/2ez1m3k.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier zie je hem tijdens een uitstapje met een USA-bobo.

[ [url=https://ci3.googleusercontent.com/proxy/62GcZ0dAL6rz23tP8Y9LpHJXFGxjuNyfwCowBNDnM43RS964skFGCqefv_MWTxjRpI9Ecgoae616ublpa5pTh6iDTjmp606Ft6FQx0dAn2rgNxwgli9ELjC2wWdlog_i84aprJZuQJuMxu5zwW1yWigI=s0-d-e1-ft#http://static4.businessin(...)96228.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier gezellig met een EU-bobo.

[ afbeelding ]
Wat is hiervan precies de toegevoegde waarde?
pi_159644328
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:55 schreef Kaas- het volgende:

[..]

Wat is hiervan precies de toegevoegde waarde?
Niks, kleinigheidje. Slaap maar verder.
pi_159644414
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef Braindead2000 het volgende:
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.
[ [url=https://ci5.googleusercontent.com/proxy/8Dk5ZEXY2fr2rTimJWldkqVnpzN_0EUBzg7_Ed4pTkvPtK3p0dx-zMYoCdwO4ySXiXeJYl-cwp4=s0-d-e1-ft#http://i44.tinypic.com/2ez1m3k.jpg]afbeelding[/url] ]

Met links kun je niemand groeten. Hij wees naar iemand vermoedelijk.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159644436
Blijf maar posten die plaatjes, die partij bezit nog geen half procent van de zetels. Als je vindt dat dat het hele land fascistisch vindt, is half Europa fascistisch.
pi_159644437
Ik verdoe mijn tijd hier. Alles moet wijken voor een Groot-Europees Rijk. Het is niet alsof ik uren moest zoeken. Google "nazi, Ukraine, fascisme" en je vind 100.000 pagina's met verontrustende informatie, plaatjes en video's. Blijkbaar willen mensen het niet weten.
  donderdag 4 februari 2016 @ 10:06:09 #11
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159644457
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:04 schreef Braindead2000 het volgende:
Ik verdoe mijn tijd hier. Alles moet wijken voor een Groot-Europees Rijk. Het is niet alsof ik uren moest zoeken. Google "nazi, Ukraine, fascisme" en je vind 100.000 pagina's met verontrustende informatie, plaatjes en video's. Blijkbaar willen mensen het niet weten.
Ik google wel even "nazi, wilders, putin, anti-eu, useful idiots".
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
  donderdag 4 februari 2016 @ 10:13:04 #12
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159644584
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef Braindead2000 het volgende:
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.
Hoeveel zetels heeft zijn partij in de Rada?
  donderdag 4 februari 2016 @ 10:18:20 #13
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159644688
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef Braindead2000 het volgende:
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.
[ [url=https://ci5.googleusercontent.com/proxy/8Dk5ZEXY2fr2rTimJWldkqVnpzN_0EUBzg7_Ed4pTkvPtK3p0dx-zMYoCdwO4ySXiXeJYl-cwp4=s0-d-e1-ft#http://i44.tinypic.com/2ez1m3k.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier zie je hem tijdens een uitstapje met een USA-bobo.

[ [url=https://ci3.googleusercontent.com/proxy/62GcZ0dAL6rz23tP8Y9LpHJXFGxjuNyfwCowBNDnM43RS964skFGCqefv_MWTxjRpI9Ecgoae616ublpa5pTh6iDTjmp606Ft6FQx0dAn2rgNxwgli9ELjC2wWdlog_i84aprJZuQJuMxu5zwW1yWigI=s0-d-e1-ft#http://static4.businessin(...)96228.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier gezellig met een EU-bobo.

[ afbeelding ]
En hier een vakantiekiekje uit Den Haag, toen Geert Wilders daar een toespraak hield:

[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
  donderdag 4 februari 2016 @ 10:19:57 #14
66825 Reya
Fier Wallon
pi_159644715
Het is wel weer even mooi geweest met de referenties aan Hitler en nazi's.
pi_159644750
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:13 schreef Nibb-it het volgende:

[..]

Hoeveel zetels heeft zijn partij in de Rada?
Ten eerste: De EU wist niet van tevoren dat Svoboda (de nazipartij) uit de regering zou verdwijnen dus blijkbaar is het oke om vergaand samen te werken met nazi's.
Ten tweede: Ja die partij is weggevaagd maar weer vervangen door andere nazi-parlementsleden. Zelfs in de regering zitten er weer nazi's. Eentje kan ik me vaag herinneren, ik zal hem ff googelen.
pi_159644798
quote:
2s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:19 schreef Reya het volgende:
Het is wel weer even mooi geweest met de referenties aan Hitler aan nazi's.
Nou breekt mijn klomp. Ik mag Oekraense nazi-politici niet refereren aan nazi's??????
EU is toppie joppie, Oekraine is toppie joppie. ^O^ Zo goed?
  donderdag 4 februari 2016 @ 10:27:20 #17
149454 GSbrder
Les extrmes se touchent
pi_159644834
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:25 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Nou breekt mijn klomp. Ik mag Oekraense nazi-politici niet refereren aan nazi's??????
EU is toppie joppie, Oekraine is toppie joppie. ^O^ Zo goed?
Je kunt hier discussieren zonder iedere politieke tegenstander uit te maken voor nazi.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
pi_159645309
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:22 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Ten eerste: De EU wist niet van tevoren dat Svoboda (de nazipartij) uit de regering zou verdwijnen dus blijkbaar is het oke om vergaand samen te werken met nazi's.
Ten tweede: Ja die partij is weggevaagd maar weer vervangen door andere nazi-parlementsleden. Zelfs in de regering zitten er weer nazi's. Eentje kan ik me vaag herinneren, ik zal hem ff googelen.
Mijn vermoeden zegt dat jij een stuk minder moeite hebt met het feit dat er ongure nazi-achtige types deel uitmaken van de regering van Hongarije. Want Orban is immers een held die de EU tracht te beschermen tegen vluchtelingen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_159645331
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:54 schreef Braindead2000 het volgende:
Wat vakantiekiekjes:

Toen de partij van deze meneer in de regering zat werd het verdrag ondertekend.
[ [url=https://ci5.googleusercontent.com/proxy/8Dk5ZEXY2fr2rTimJWldkqVnpzN_0EUBzg7_Ed4pTkvPtK3p0dx-zMYoCdwO4ySXiXeJYl-cwp4=s0-d-e1-ft#http://i44.tinypic.com/2ez1m3k.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier zie je hem tijdens een uitstapje met een USA-bobo.

[ [url=https://ci3.googleusercontent.com/proxy/62GcZ0dAL6rz23tP8Y9LpHJXFGxjuNyfwCowBNDnM43RS964skFGCqefv_MWTxjRpI9Ecgoae616ublpa5pTh6iDTjmp606Ft6FQx0dAn2rgNxwgli9ELjC2wWdlog_i84aprJZuQJuMxu5zwW1yWigI=s0-d-e1-ft#http://static4.businessin(...)96228.jpg]afbeelding[/url] ]

Hier gezellig met een EU-bobo.

[ afbeelding ]
Jij wilt graag Wilders in onze regering. Die is pakweg net zo radicaal maar loopt verder vooral blind Rusland achterna. Dat klinkt ook niet erg doordacht dan...
pi_159658313
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:04 schreef Braindead2000 het volgende:
Ik verdoe mijn tijd hier. Alles moet wijken voor een Groot-Europees Rijk. Het is niet alsof ik uren moest zoeken. Google "nazi, Ukraine, fascisme" en je vind 100.000 pagina's met verontrustende informatie, plaatjes en video's. Blijkbaar willen mensen het niet weten.
En op de eerste foto die je post staat een persoon met Ya Russki op z'n trui, wat een niveau dit :')

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 04-02-2016 19:14:27 ]
pi_159658732
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:03 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Met links kun je niemand groeten. Hij wees naar iemand vermoedelijk.
Ik tel vier vingers zou hij dan naar vier personen wijzen?
pi_159658766
quote:
2s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:51 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Jij wilt graag Wilders in onze regering. Die is pakweg net zo radicaal maar loopt verder vooral blind Rusland achterna. Dat klinkt ook niet erg doordacht dan...
Dacht je nou werkelijk dat die kon doen wat die wil?
Met de EU in zijn nek?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 04-02-2016 19:27:23 ]
pi_159658878
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 10:13 schreef Nibb-it het volgende:

[..]

Hoeveel zetels heeft zijn partij in de Rada?
Hoeveel zetels had hitler bij zijn aftrap, dacht dat het was in 1929?
pi_159668756
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 19:29 schreef john2406 het volgende:

[..]

Hoeveel zetels had hitler bij zijn aftrap, dacht dat het was in 1929?
Ongetwijfeld meer dan deze man :9 De Pravy Sektor heeft zelfs maar liefst 1 van de 450 zetels in de Rada 8-)

[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 04-02-2016 23:29:49 ]
pi_159672796
quote:
14s.gif Op donderdag 4 februari 2016 09:37 schreef Gutmensch het volgende:

Een goed voorbeeld van de veranderingen die associatieverdragen met de EU opleveren is de huidige situatie op de Balkan. Waar Servi en Kosovo (twee landen die graag ooit EU-lid zouden willen worden) relatief kortgeleden hun geschillen nog oplosten met bommen en granaten (het lijkt ver weg, doordat de veiligheid en stabiliteit van de EU - gelukkig - zo snel went), werken deze landen nu aan hun geschillen via woorden en diplomatie. De EU-verdragen hebben een enorme bijdrage geleverd aan de vrede en stabiliteit in deze regio en daarmee aan Europa. EU-verdragen leveren enkel kommer en kwel op?
Ik dacht het niet.

P.s. Wat zou De Speld erover schrijven? :D [Speld-bericht staat in spoiler]
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Originele OP is van Kaas
Nu er een nieuw deel is geopend wil ik dit topic graag volgen. Ik houd het om te beginnen bij een korte opmerking over dit gedeelte van de OP (uiteraard heb ik de rest ook gelezen) dat niet al te negatief overkomt hoop ik.
Als we het namelijk hebben over de oorlog in Yoegoslavi dan was het niet een bundel van EU-verdragen wat daar 'vrede' bracht maar een salvo van o.a. met uranium gevulde Navo bommen en granaten.
En ik kan het in de OP niet zo gauw terugvinden (ondanks de goede info :) in hoeverre de samenwerking strekt op gebied van veiligheid. Want we hebben het pas bij Turkije gezien - nog zo'n probleemland - dat gemakshalve even een Russische jet neerknalde en gauw naar de Navo liep ter bescherming. Liever blijf ik dan erbuiten.
shift-knop defekt
  vrijdag 5 februari 2016 @ 07:18:24 #26
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159672902
quote:
0s.gif Op donderdag 4 februari 2016 19:29 schreef john2406 het volgende:

[..]

Hoeveel zetels had hitler bij zijn aftrap, dacht dat het was in 1929?
Eerst 32 en daarna 14, beide in 1924.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159675129
Westerse inmenging in dat land tegen Poetin was al zorgelijk. Dat betekent voor mij dat het om meer dan een handelsovereenkomst zou gaan. Hiernaast heeft EU met geld zitten zwaaien. De rechtse regering van dat land keek wie met het meeste geld over de brug kwam. Keken hiervoor zelfs richting Poetin. Ik ga tegenstemmen k om EU en onze rechtse regering dwars te zitten. Er zijn talloze valide redenen om Nee te zeggen tegen dat verdrag.
pi_159676459
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 11:11 schreef Tamabralski het volgende:
Westerse inmenging in dat land tegen Poetin was al zorgelijk. Dat betekent voor mij dat het om meer dan een handelsovereenkomst zou gaan. Hiernaast heeft EU met geld zitten zwaaien. De rechtse regering van dat land keek wie met het meeste geld over de brug kwam. Keken hiervoor zelfs richting Poetin. Ik ga tegenstemmen k om EU en onze rechtse regering dwars te zitten. Er zijn talloze valide redenen om Nee te zeggen tegen dat verdrag.
Kan je ook wat van die valide redenen noemen dan?
Immers in je post kom je niet verder dan drogredenen en minder dan halve waarheden.
  vrijdag 5 februari 2016 @ 12:09:30 #29
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159676507
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 11:11 schreef Tamabralski het volgende:
Westerse inmenging in dat land tegen Poetin was al zorgelijk. Dat betekent voor mij dat het om meer dan een handelsovereenkomst zou gaan. Hiernaast heeft EU met geld zitten zwaaien. De rechtse regering van dat land keek wie met het meeste geld over de brug kwam. Keken hiervoor zelfs richting Poetin. Ik ga tegenstemmen k om EU en onze rechtse regering dwars te zitten. Er zijn talloze valide redenen om Nee te zeggen tegen dat verdrag.
De voornaamste reden om Nee te stemmen is om Poetin te helpen.

Dus inderdaad, als je Poetin een mooie man vindt en je wil hem plezieren moet je Nee stemmen.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159677619
quote:
2s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 12:07 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Kan je ook wat van die valide redenen noemen dan?
Immers in je post kom je niet verder dan drogredenen en minder dan halve waarheden.
Kun jij ook een reden noemen vr het verdrag?

Eerder hebben we het in NWS ook al eens erover gehad:
quote:
0s.gif Op zondag 10 januari 2016 12:42 schreef Igen het volgende:

[..]

Voor handel en welvaart zijn twee stappen nodig die in de juiste volgorde gezet moeten worden:
1. Ontwikkelen van handelswaar
2. Afbreken van protectionistische barrires

Volgens mij moet Oekrane eerst eens met stap 1 beginnen.

Anders draait het de-facto uit op neokolonialisme.
quote:
1s.gif Op zondag 10 januari 2016 12:47 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dat Oekrane nog een lange weg te gaan heeft lijkt me duidelijk. Daar moeten we hen wat mij betreft ook in steunen
quote:
0s.gif Op zondag 10 januari 2016 12:54 schreef Igen het volgende:

[..]

En hoe helpt het afsluiten van het associatieverdrag op dit moment erbij om Oekrane stap 1 vr stap 2 te laten zetten?
En toen bleef het stil van jouw kant...
pi_159677660
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 12:09 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

De voornaamste reden om Nee te stemmen is om Poetin te helpen.

Dus inderdaad, als je Poetin een mooie man vindt en je wil hem plezieren moet je Nee stemmen.
Om NL wanbeleid te stoppen, om EU wanbeleid te stoppen, om VS wanbeleid te stoppen, om leningen aan corrupte regeringen te stoppen, om Shell te treiteren, om Zionisten en maffe fuguren als Soros tet treiteren, om slachtoffers van het mh17 ramp te steunen, om rechtse tokkies tegen zichzelf te beschermen. Das het begin.
  vrijdag 5 februari 2016 @ 13:07:21 #32
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159677689
Hoe komt Igen erbij dat de Oekrane geen handelswaar zou hebben? Het wordt niet voor niets de graanschuur van Europa genoemd. En ze hebben ook een flinke chemische industrie.

Zie ook http://statline.cbs.nl/St(...)8&HDR=G2,T,G3&STB=G1
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159677892
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 07:18 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Eerst 32 en daarna 14, beide in 1924.
1924 al?
Dacht dat hij tot 1923 gevangen zat wegens desertie?

Ik doe het wel uit mijn hoofd zoek er dus niks voor op!

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 05-02-2016 13:21:09 ]
pi_159677924
quote:
7s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 13:07 schreef Gutmensch het volgende:
Hoe komt Igen erbij dat de Oekrane geen handelswaar zou hebben? Het wordt niet voor niets de graanschuur van Europa genoemd.
Landbouwproducten zijn geen noemenswaardige handelswaar. Het is een simpel uitbaten van natuurlijke hulpbronnen, iets wat iedereen kan en waar je dus nooit rijk van zal worden. Tenzij je heel weinig inwoners hebt en heel veel van een hele schaarse natuurlijke hulpbron hebt, zoals Qatar ofzo, maar zo weinig mensen wonen niet in Oekrane en zo schaars is landbouwgrond nou ook weer niet.
quote:
En ze hebben ook een flinke chemische industrie.

Zie ook http://statline.cbs.nl/St(...)8&HDR=G2,T,G3&STB=G1
En stelt dat kwalitatief ook wat voor? Of is dat van hetzelfde slag als alle industrie die ook in de rest van Oost-Europa zat en een paar jaar na de val van de muur en de invoering van de vrijhandel op de fles ging omdat het allemaal inefficinte verouderde rotzooi-industrie was? Ik vermoed het tweede.

En de voornaamste industrie zit dan ook nog eens in het bezette deel van het land. Ik dacht bijv. aan Metrowagonmash, maar die zitten in Luhansk.

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 05-02-2016 13:25:18 ]
  vrijdag 5 februari 2016 @ 13:21:13 #35
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159677943
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 13:18 schreef john2406 het volgende:

[..]

1924 al?
Dacht dat hij tot 1923 gevangen zat wegens desertie?
Ja hij zat vast tot eind 1924, ik doelde op z'n partij.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159690166
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 13:20 schreef Igen het volgende:

[..]

.

En de voornaamste industrie zit dan ook nog eens in het bezette deel van het land. Ik dacht bijv. aan Metrowagonmash, maar die zitten in Luhansk.
Dit is pure onzin, de technisch meer geavanceerde industrie zit met name in de oblasten Charkov, Dnjepropetrovsk en Zaporizja. Deze drie oblasten dragen dus netto ook het meeste bij aan de Oekraense economie. Dit in tegenstelling tot de oblasten Luhansk en Donetsk waarvoor gold dat ze sterk afhankelijk waren van subsidies, dat komt door de sterk verlieslijdende en verouderde staal- en steenkoolindustrie ter plaatse. Bovendien heeft Metrovagonmash geen fabriek in Luhansk, jij doelt vermoedelijk op Luhanskteplovoz wat wel onderdeel is (geweest) van dezelfde holding.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 05-02-2016 22:51:28 ]
pi_159698159
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 februari 2016 22:46 schreef J.B. het volgende:

[..]

Dit is pure onzin, de technisch meer geavanceerde industrie zit met name in de oblasten Charkov, Dnjepropetrovsk en Zaporizja. Deze drie oblasten dragen dus netto ook het meeste bij aan de Oekraense economie. Dit in tegenstelling tot de oblasten Luhansk en Donetsk waarvoor gold dat ze sterk afhankelijk waren van subsidies, dat komt door de sterk verlieslijdende en verouderde staal- en steenkoolindustrie ter plaatse. Bovendien heeft Metrovagonmash geen fabriek in Luhansk, jij doelt vermoedelijk op Luhanskteplovoz wat wel onderdeel is (geweest) van dezelfde holding.
Ik heb eens opgezocht hoe het nou eigenlijk zit met de export in vergelijking met andere 'developing countries'.


Gegevens: Atlas of Economic Complexity, SITC4-indeling, totaal (dus niet alleen de handel met Nederland).

Gutmensch' stelling over de excellente ontwikkeling van de Oekraense chemische industrie zie ik niet bepaald terug. En voor de rest stelt het grotendeels ook niet veel voor. Zeker niet als het gaat om hoogwaardige eindproducten (de categorien rechts) ipv. simpele halffabrikaten.
pi_159698555
Het maakt verder ook niet uit wat voor goederen Oekraine te bieden heeft en hoeveel wij kunnen slijten. Dit is een geopolitiek spel om Poetin te treiteren. Dat is punt 1. En deze ondemocratische EU laat de EU-burger weer communistisch, voor welk wanbeleid en daaruit voortvloeiende ellende ook, opdraaien. Dit moet je toch niet willen?
pi_159698722
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 10:52 schreef Tamabralski het volgende:
Het maakt verder ook niet uit wat voor goederen Oekraine te bieden heeft en hoeveel wij kunnen slijten. Dit is een geopolitiek spel om Poetin te treiteren. Dat is punt 1. En deze ondemocratische EU laat de EU-burger weer communistisch, voor welk wanbeleid en daaruit voortvloeiende ellende ook, opdraaien. Dit moet je toch niet willen?
Hoezo is de EU ondemocratisch? Wat is er ondemocratisch aan dit "EU" beleid? Is het verdrag tegen transnationale georganiseerde misdaad (Trb. 2001, 68) ook ondemocratisch?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159698767
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 10:27 schreef Igen het volgende:

[..]

Ik heb eens opgezocht hoe het nou eigenlijk zit met de export in vergelijking met andere 'developing countries'.

[ afbeelding ]
Gegevens: Atlas of Economic Complexity, SITC4-indeling, totaal (dus niet alleen de handel met Nederland).

Gutmensch' stelling over de excellente ontwikkeling van de Oekraense chemische industrie zie ik niet bepaald terug. En voor de rest stelt het grotendeels ook niet veel voor. Zeker niet als het gaat om hoogwaardige eindproducten (de categorien rechts) ipv. simpele halffabrikaten.
Aan de hand van deze grafiek valt niks te zeggen over de ontwikkeling van de Oekrainse chemische industrie...
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159699112
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:04 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Aan de hand van deze grafiek valt niks te zeggen over de ontwikkeling van de Oekrainse chemische industrie...
Jawel, dat die ontwikkeling op z'n best nog in de kinderschoenen staat.
pi_159699144
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 10:52 schreef Tamabralski het volgende:
Het maakt verder ook niet uit wat voor goederen Oekraine te bieden heeft en hoeveel wij kunnen slijten. Dit is een geopolitiek spel om Poetin te treiteren. Dat is punt 1.
Daar heeft het wel wat weg van ja. Maar als iedereen elkaar probeert stokken in de wielen te steken wordt de wereld er niet beter op.
pi_159699183
quote:
10s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:02 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Hoezo is de EU ondemocratisch? Wat is er ondemocratisch aan dit "EU" beleid? Is het verdrag tegen transnationale georganiseerde misdaad (Trb. 2001, 68) ook ondemocratisch?
Dit bedoel je sarcastisch hoop ik.
pi_159699244
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:26 schreef Igen het volgende:

[..]

Daar heeft het wel wat weg van ja. Maar als iedereen elkaar probeert stokken in de wielen te steken wordt de wereld er niet beter op.
Ik vraag mij af wat EU tot nu toe heeft gebracht wat zo geweldig is om dit communistische en peperdure gedrocht in stand te houden. Bijvoorbeeld, nu al verschuilen corporaties zich achter EU beleid voor hun nodeloze gegraai (woningcorporaties ea.). Voorheen was dit de NL overheid. Dit wordt voor de burgers alleen ondemocratischer en bureaucratischer.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 12:12:25 #45
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159699977
Communistisch, ja?
pi_159701363
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 10:52 schreef Tamabralski het volgende:
Het maakt verder ook niet uit wat voor goederen Oekraine te bieden heeft en hoeveel wij kunnen slijten. Dit is een geopolitiek spel om Poetin te treiteren. Dat is punt 1. En deze ondemocratische EU laat de EU-burger weer communistisch, voor welk wanbeleid en daaruit voortvloeiende ellende ook, opdraaien. Dit moet je toch niet willen?
Als het alleen voor te treiteren is, dat doen ze maar van hun eigen geld vind ik!
pi_159701444
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:32 schreef Tamabralski het volgende:

[..]

Ik vraag mij af wat EU tot nu toe heeft gebracht wat zo geweldig is om dit communistische en peperdure gedrocht in stand te houden. Bijvoorbeeld, nu al verschuilen corporaties zich achter EU beleid voor hun nodeloze gegraai (woningcorporaties ea.). Voorheen was dit de NL overheid. Dit wordt voor de burgers alleen ondemocratischer en bureaucratischer.
Zo ondervind ik het inderdaad, het is volgens mij ook nog duurder als hoe het voorheen was.

Denk trouwens ook dat het gewoon overgenomen wordt, zij komen er mee weg dus kunnen wij het ook?
pi_159701477
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:26 schreef Igen het volgende:

[..]

Daar heeft het wel wat weg van ja. Maar als iedereen elkaar probeert stokken in de wielen te steken wordt de wereld er niet beter op.
Wordt de wereld er beter van dan?
Volgens mij het tegenover gestelde komt ervan.
pi_159701840
Het handelsverdrag wordt gepropageerd als geweldig voor ons en Oekraine. Volgens mij moet Oekraine volgens het handelsverdrag concessies doen op export en wordt het verplicht import te verhogen. Alsmede prijzen van energie. Plus dat land krijgt een nog grotere schuld door de lening van ruim 50 miljard. Dit is wat EU wilt?
pi_159701911
Ik zou het niet weten wat ze willen, denk me wel dat ze liever vleugellamme hebben als wat anders?
pi_159704444
quote:
Samenwerking met Europa sluit bovendien samenwerking met Rusland helemaal niet uit (!!). Oekrane tekent een verdrag om meer te doen voor een goed functionerende rechtsstaat, democratie, een markteconomie, vrijhandel met Europa en tegen corruptie. Dat sluit op geen enkele wijze uit dat Oekrane niet op welke manier dan ook vrijwillig met Rusland zou kunnen samenwerken.
Dit klopt niet helemaal volgens mij. Wat ik begrijp uit dit artikel is dat de huidige handelsafspraken met Rusland in het geding komen, omdat, zo zeggen de russen, Oekraine zo een achterdeur wordt waardoor EU goederen/diensten vrij Rusland in kunnen stromen. Iets wat de Russen (terecht) niet willen.

Uit dit keurig met relevante artikelen onderbouwde betoog (iets wat ik mis in de propagandistische OP) blijkt ook dat Oekraine doormiddel van het verdrag, Europees economisch beleid moet overnemen zonder dat ze daar inspraak in hebben via het Europees Parlement (want ze worden/zijn geen lid van de EU). Bij geschillen heeft het Europeesche gerechtshof het laaste woord ipv het Oekrainse gerechtshof. Het komt er dus op neer dat Europa het economisch beleid van Oekraine dicteert, zonder dat Oekraine daar verder inspraak in heeft (klinkt niet heel democratisch wat mij betreft). Wat voor implicaties dit overigens heeft voor EU-sancties t.o.v. bijv. Rusland weet ik niet precies, maar ik kan me voorstellen dat Oekraine zich moet schikken naar Europeesch economisch beleid t.o.v. Rusland en dus ook mee moet in handelsboycots (wat zowel voor Oekraine als Rusland erg vervelend zou zijn).

En dan hebben we nog de toegang tot Europeesche fondsen wat volgens mij geen zoden aan de dijk zet f ons heel veel belastinggeld gaat kosten (linksom via subsidie of rechtsom door middel van torenhoge leningen). Als Europa niet bereid is er veel geld tegenaan te gooien zal er niet veel terecht komen van de graag gewilde hervormingen/modernisering. Als Europa wel bereid is er veel geld in te steken is het maar de vraag waar dat uiteindelijk terecht komt in een uiterst corrupt land als Oekraine. De voorstanders van dit verdrag lijken de manier waarop Griekenland de euro in is gerommeld al snel te zijn vergeten en verwachten een land als Oekraine(!) wel even (zonder veel geld uit te geven) te hervormen. Wishfull thinking en totaal onrealistisch.

Een handelsverdrag (maar dan ook cht alleen handel, dus alle politieke/militaire samenwerking eruit) is opzich niet pers slecht, maar we kunnen en mogen dan niet om Rusland heen. We moeten Rusland hier ook inspraak in geven. Hoe hard de anti-Ruslandpropaganda ook klinkt, we hebben er maar mee te dealen. Een Unie die zich voordoet als democratisch en diplomatiek moet inzien dat we hier met drie partijen te maken hebben en die alledrie inspraak geven en niet meegaan in de anti-Ruslandretoriek.

Wat mij betreft is dit een heel eenzijdig verdrag, waarbij alleen de belangen van de EU (elite) worden behartigd en nul rekening wordt gehouden met de wil van het Oekrainse volk, Rusland en de Europeesche bevolking (gezien de enorme weerstand).

Oekraine moet eerst zelf orde op zaken stellen, het land herenigen en dan kunnen we pas gaan bekijken hoe we de handel (enkel de handel) kunnen verbeteren, zonder vergaande afspraken op economisch en politiek vlak. Zolang het een bende is in dat land moeten we er ver vanaf blijven en TEGEN dit verdrag stemmen (voor zover dat zin heeft natuurlijk, want uiteindelijk wordt het uiteraard tegen onze wil gewoon doorgedrukt, zie verworpen motie EP).
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159708469
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 11:24 schreef Igen het volgende:

[..]

Jawel, dat die ontwikkeling op z'n best nog in de kinderschoenen staat.
Nee hoor, totaal niet. Als ik dit jaar 2000 producten verkoop kan ik een fantastische ontwikkeling hebben doorgemaakt of een negatieve ontwikkeling. Zonder gegevens van voorgaande jaren kun je helemaal niets zeggen over een ontwikkeling.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159708549
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:42 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Nee hoor, totaal niet. Als ik dit jaar 2000 producten verkoop kan ik een fantastische ontwikkeling hebben doorgemaakt of een negatieve ontwikkeling. Zonder gegevens van voorgaande jaren kun je helemaal niets zeggen over een ontwikkeling.
*zucht* Daar gaat het toch helemaal niet om.

Als de Oekraiense industrie zo klein is, dan heeft die helemaal geen slagkracht. En Oekraine is ook nog eens zo gruwelijk corrupt. De kans lijkt mij dus heel groot dat een paar corrupte politici die paar kleine uitzonderingetjes aan interessante Oekraiense industrie aan een Shell of Bayer verpatsen. Dan profiteert de bevolking uiteindelijk helemaal niet van de vrijhandel.

Ja, hooguit de Nederlander die ervan profiteert via de aandelen Shell die z'n pensioenfonds heeft.

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 06-02-2016 18:46:37 ]
pi_159708565
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 15:35 schreef Albert_Hofmann het volgende:

[..]

Dit klopt niet helemaal volgens mij. Wat ik begrijp uit dit artikel is dat de huidige handelsafspraken met Rusland in het geding komen, omdat, zo zeggen de russen, Oekraine zo een achterdeur wordt waardoor EU goederen/diensten vrij Rusland in kunnen stromen. Iets wat de Russen (terecht) niet willen.

Uit dit keurig met relevante artikelen onderbouwde betoog (iets wat ik mis in de propagandistische OP) blijkt ook dat Oekraine doormiddel van het verdrag, Europees economisch beleid moet overnemen zonder dat ze daar inspraak in hebben via het Europees Parlement (want ze worden/zijn geen lid van de EU). Bij geschillen heeft het Europeesche gerechtshof het laaste woord ipv het Oekrainse gerechtshof. Het komt er dus op neer dat Europa het economisch beleid van Oekraine dicteert, zonder dat Oekraine daar verder inspraak in heeft (klinkt niet heel democratisch wat mij betreft). Wat voor implicaties dit overigens heeft voor EU-sancties t.o.v. bijv. Rusland weet ik niet precies, maar ik kan me voorstellen dat Oekraine zich moet schikken naar Europeesch economisch beleid t.o.v. Rusland en dus ook mee moet in handelsboycots (wat zowel voor Oekraine als Rusland erg vervelend zou zijn).
Dit is al jaren het geval voor bijvoorbeeld landen als Noorwegen, Zwitserland etc. Vrijhandel is namelijk niet mogelijk zonder gemeenschappelijke regels. Heel gebruikelijk dus. En heeft verder ook weinig van doen met democratie, aangezien democratisch gekozen bestuurders ervoor kiezen om dit verdrag te ondertekenen. Bovendien kan het verdrag ook opgezegd worden, dus waar zit precies het democratische probleem?

Oh en trouwens, je weet zelf ook best dat het totaal niet om "Economisch" beleid gaat.
quote:
En dan hebben we nog de toegang tot Europeesche fondsen wat volgens mij geen zoden aan de dijk zet f ons heel veel belastinggeld gaat kosten (linksom via subsidie of rechtsom door middel van torenhoge leningen). Als Europa niet bereid is er veel geld tegenaan te gooien zal er niet veel terecht komen van de graag gewilde hervormingen/modernisering. Als Europa wel bereid is er veel geld in te steken is het maar de vraag waar dat uiteindelijk terecht komt in een uiterst corrupt land als Oekraine. De voorstanders van dit verdrag lijken de manier waarop Griekenland de euro in is gerommeld al snel te zijn vergeten en verwachten een land als Oekraine(!) wel even (zonder veel geld uit te geven) te hervormen. Wishfull thinking en totaal onrealistisch.

Een handelsverdrag (maar dan ook cht alleen handel, dus alle politieke/militaire samenwerking eruit) is opzich niet pers slecht, maar we kunnen en mogen dan niet om Rusland heen. We moeten Rusland hier ook inspraak in geven. Hoe hard de anti-Ruslandpropaganda ook klinkt, we hebben er maar mee te dealen. Een Unie die zich voordoet als democratisch en diplomatiek moet inzien dat we hier met drie partijen te maken hebben en die alledrie inspraak geven en niet meegaan in de anti-Ruslandretoriek.

Wat mij betreft is dit een heel eenzijdig verdrag, waarbij alleen de belangen van de EU (elite) worden behartigd en nul rekening wordt gehouden met de wil van het Oekrainse volk, Rusland en de Europeesche bevolking (gezien de enorme weerstand).

Oekraine moet eerst zelf orde op zaken stellen, het land herenigen en dan kunnen we pas gaan bekijken hoe we de handel (enkel de handel) kunnen verbeteren, zonder vergaande afspraken op economisch en politiek vlak. Zolang het een bende is in dat land moeten we er ver vanaf blijven en TEGEN dit verdrag stemmen (voor zover dat zin heeft natuurlijk, want uiteindelijk wordt het uiteraard tegen onze wil gewoon doorgedrukt, zie verworpen motie EP).
Wat een nonsens, het gaat niet veel geld kosten. Of hebben verdragen met landen als Jordani inmiddels voor een failliete EU gezorgd?

Hoezo is de bevolking niet gebaat bij meer vrijhandel, als ik vragen mag? Waar baseer je dat op?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159708590
quote:
14s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:46 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dit is al jaren het geval voor bijvoorbeeld landen als Noorwegen, Zwitserland etc. Vrijhandel is namelijk niet mogelijk zonder gemeenschappelijke regels. Heel gebruikelijk dus. En heeft verder ook weinig van doen met democratie, aangezien democratisch gekozen bestuurders ervoor kiezen om dit verdrag te ondertekenen. Bovendien kan het verdrag ook opgezegd worden, dus waar zit precies het democratische probleem?
Zwitserland zit anders aardig in een slikken-of-stikken-situatie als de EU beslist om bepaalde regels te veranderen. Dat er een 'nucleaire optie' is, maakt de hele constructie nog niet democratisch.
pi_159708613
D
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:46 schreef Igen het volgende:

[..]

*zucht* Daar gaat het toch helemaal niet om.

Als de Oekraiense industrie zo klein is, dan heeft die helemaal geen slagkracht. En Oekraine is ook nog eens zo gruwelijk corrupt. De kans lijkt mij dus heel groot dat een paar corrupte politici die paar kleine uitzonderingetjes aan interessante Oekraiense industrie aan een Shell of Bayer verpatsen. Dan profiteert de bevolking uiteindelijk helemaal niet van de vrijhandel.

Ja, hooguit de Nederlander die ervan profiteert via de aandelen Shell die z'n pensioenfonds heeft.
Daar gaat het zeker om, jij roept dat er geen sprake is van een fantastische ontwikkeling terwijl dat welvoegelijk het geval kan zijn. Die ontwikkeling kan ons ook iets vertellen over de grote van de economie over 5 jaar.

Bijzondere theorie, dat de bevolking niets heeft aan vrijhandel. Heb je hiervan toevallig ook voorbeelden uit de praktijk?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159708675
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:48 schreef Igen het volgende:

[..]

Zwitserland zit anders aardig in een slikken-of-stikken-situatie als de EU beslist om bepaalde regels te veranderen. Dat er een 'nucleaire optie' is, maakt de hele constructie nog niet democratisch.
Ja, dat is inderdaad het geval. Volstrekt logisch ook bij dit soort verdragen, ik zie niet wat er niet democratisch aan is. Landen kiezen ervoor om op die manier met de EU samen te werken.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159708703
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:49 schreef tofastTG het volgende:
D

[..]

Daar gaat het zeker om, jij roept dat er geen sprake is van een fantastische ontwikkeling terwijl dat welvoegelijk het geval kan zijn. Die ontwikkeling kan ons ook iets vertellen over de grote van de economie over 5 jaar.

Bijzondere theorie, dat de bevolking niets heeft aan vrijhandel. Heb je hiervan toevallig ook voorbeelden uit de praktijk?
Hier: http://foreignpolicy.com/(...)&utm_campaign=buffer

Een heel artikel met uitleg waarom het idee dat vrijhandel en deregulatie automatisch voor meer rijkdom in arme landen zorgt, onzin is. Ik verzin het heus niet allemaal zelf hoor.
pi_159709201
In de Volkskrant een aardig artikel van een journalist die het totale verdrag heeft doorgeakkerd.

http://www.volkskrant.nl/(...)4edad2a49d42e78579cc

Het staat achter een betaalmuur maar via facebook is het eventueel gratis te lezen.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 19:18:59 #60
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159709309
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:14 schreef 99.999 het volgende:
In de Volkskrant een aardig artikel van een journalist die het totale verdrag heeft doorgeakkerd.

http://www.volkskrant.nl/(...)4edad2a49d42e78579cc

Het staat achter een betaalmuur maar via facebook is het eventueel gratis te lezen.
Of via bovenstaande link, deze omzeilt de betaalmuur. :).
pi_159709411
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:18 schreef freako het volgende:

[..]

Of via bovenstaande link, deze omzeilt de betaalmuur. :).
Ook goed :P
pi_159709492
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:14 schreef 99.999 het volgende:
In de Volkskrant een aardig artikel van een journalist die het totale verdrag heeft doorgeakkerd.

http://www.volkskrant.nl/(...)4edad2a49d42e78579cc

Het staat achter een betaalmuur maar via facebook is het eventueel gratis te lezen.
Dat gaat wel erg kort door de bocht.
quote:
De belangrijkste klacht van GeenPeil is dat dit alles buiten ons burgers om is besloten. Dat spreekt aan - hoe durven die politici! - maar hoe verder je leest in de verdragstekst hoe minder je je er in kunt vinden. Godzijdank hebben ze ons niet lastig gevallen met de 'Nationale behandeling en markttoegang voor goederen' (art. 25), de 'Erkenning van de diergezondheidsstatus en de status inzake plagen alsmede van regionale omstandigheden in het kader van het handelsverkeer' (art. 65), de 'Corrigerende maatregelen in geval van urgente energiegeschillen' (art. 314) en de finesses van de 'Financile samenwerking en fraudebestrijding' (art. 453)!
Met wat ingewikkelde woorden smijten betekent niet dat het onbelangrijk of juist is.

Die 'nationale behandeling', dat betekent bijv. onder andere:
quote:
Artikel 34
Nationale behandeling
Elk van beide partijen behandelt de goederen van de andere partij als
nationale goederen, in overeenstemming met (...)
Daar is wel wat uitleg voor nodig. Kan een Nederlands bedrijf straks de Nederlandse milieu- en veiligheidseisen omzeilen door een product door een dochterbedrijf in Oekraine te laten maken, dat de extreem corrupte Oekraiense instanties heeft omgekocht en zo een verklaring heeft weten te bemachtigen dat het product aan de Oekraiense eisen voldoet, en DUS ook automatisch als conform de Nederlandse eisen geaccepteerd moet worden?

En zo zijn er ongetwijfeld wel meer vragen. Los van de fundamentele vraag die ik in mijn vorige posts heb genoemd.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 06-02-2016 19:30:28 ]
pi_159709705
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:53 schreef Igen het volgende:

[..]

Hier: http://foreignpolicy.com/(...)&utm_campaign=buffer

Een heel artikel met uitleg waarom het idee dat vrijhandel en deregulatie automatisch voor meer rijkdom in arme landen zorgt, onzin is. Ik verzin het heus niet allemaal zelf hoor.
Uit je eigen artikel:
quote:
Given this situation, the logical conclusion is still seldom spoken in polite company: African leaders who are serious about pursuing industrialization will have to back-track, renegotiate, and re-design their previous international trade commitments, and refuse to sign new ones that put them at a disadvantage. Offending more powerful trading partners and big foreign investors would likely invite serious short-term consequences, including lawsuits, threats to cut off foreign aid and trade preferences, and possibly lower foreign investment. But the longer-term consequences of not doing so may be far worse.
Waaruit blijkt dat het hier gaat om een slecht verdrag? En niet om de oplossing?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159709796
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:33 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Uit je eigen artikel:

[..]

Waaruit blijkt dat het hier gaat om een slecht verdrag? En niet om de oplossing?
Dat blijkt uit de woorden 'back-track' en 'renegotiate', die verwijzen naar:
quote:
In fact, Africa has had difficulty industrializing because its leaders drank the Kool-Aid of free markets and free trade proffered by the World Bank, the IMF, and the best university economics departments over the last 30 years. Of particular harm has been the insistence that African countries forswear the use of industrial policies such as temporary trade protection, subsidized credit, preferential taxes, and publicly supported research and development. As a result, African countries have abandoned these key tools, which they could have used to build up their domestic manufacturing sectors.


[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 06-02-2016 19:37:40 ]
pi_159709984
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:25 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat gaat wel erg kort door de bocht.

[..]

Met wat ingewikkelde woorden smijten betekent niet dat het onbelangrijk of juist is.

Die 'nationale behandeling', dat betekent bijv. onder andere:

[..]

Daar is wel wat uitleg voor nodig. Kan een Nederlands bedrijf straks de Nederlandse milieu- en veiligheidseisen omzeilen door een product door een dochterbedrijf in Oekraine te laten maken, dat de extreem corrupte Oekraiense instanties heeft omgekocht en zo een verklaring heeft weten te bemachtigen dat het product aan de Oekraiense eisen voldoet, en DUS ook automatisch als conform de Nederlandse eisen geaccepteerd moet worden?

En zo zijn er ongetwijfeld wel meer vragen. Los van de fundamentele vraag die ik in mijn vorige posts heb genoemd.
Nee dat kan niet, dit verdrag zorgt ervoor dat eisen geharmoniseerd worden. Vandaar dat landen als Noorwegen, Zwitserland en nu dus ook Oekrane niet kunnen meebeslissen maar wel beleid moeten aanpassen.
http://europa.eu/pol/env/index_nl.htm

Mbt. corruptie: Oekrane moet haar regels mbt. milieuinspecties conformeren aan verschillende Europese richtlijnen zie ook:
http://ec.europa.eu/environment/legal/law/inspections.htm
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159710074
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:44 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Nee dat kan niet, dit verdrag zorgt ervoor dat eisen geharmoniseerd worden. Vandaar dat landen als Noorwegen, Zwitserland en nu dus ook Oekrane niet kunnen meebeslissen maar wel beleid moeten aanpassen.
http://europa.eu/pol/env/index_nl.htm

Mbt. corruptie: Oekrane moet haar regels mbt. milieuinspecties conformeren aan verschillende Europese richtlijnen zie ook:
http://ec.europa.eu/environment/legal/law/inspections.htm
Dus omdat in het verdrag staat dat Oekraine regels zou moeten harmoniseren en conformeren, mag ik ervan uit gaan dat Oekraiense keuringsinstanties niet corrupt zijn? Jaja. Het is verdomme een van de allermeest corrupte landen ter wereld. Dat los je echt niet op met wat regeltjes hoor. :N
pi_159710311
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:47 schreef Igen het volgende:

[..]

Dus omdat in het verdrag staat dat Oekraine regels zou moeten harmoniseren en conformeren, mag ik ervan uit gaan dat Oekraiense keuringsinstanties niet corrupt zijn? Jaja. Het is verdomme een van de allermeest corrupte landen ter wereld. Dat los je echt niet op met wat regeltjes hoor. :N
:') Denk je dat EU nog niet met dit bijltje gehakt heeft in het verleden? (Of zijn Nederlandse bedrijven in het verleden massaal uitgeweken naar Bulgarije?) Lees de raamwerken door, en andere richtlijnen mbt. corruptie dan zal je snel duidelijk worden waarom dit verdrag kan zorgen voor minder corruptie.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159710405
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:37 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat blijkt uit de woorden 'back-track' en 'renegotiate', die verwijzen naar:

[..]

Renegotiate lijkt volgens mij meer te duiden op het onderhandelen van een nieuw verdrag. Dat staat er namelijk letterlijk. Bovendien geeft dit artikel mijn inziens veel beter aan wat de problemen van veel Afrikaanse landen zijn http://www.economist.com/(...)ce91909083042ad12e30
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159710535
quote:
14s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:54 schreef tofastTG het volgende:

[..]

:') Denk je dat EU nog niet met dit bijltje gehakt heeft in het verleden? (Of zijn Nederlandse bedrijven in het verleden massaal uitgeweken naar Bulgarije?) Lees de raamwerken door, en andere richtlijnen mbt. corruptie dan zal je snel duidelijk worden waarom dit verdrag kan zorgen voor minder corruptie.
Voor zover ik weet heeft de EU hele grote problemen met de situatie in Roemenie en Bulgarije en werd er in voortgangsrapportage na voortgangsrapportage geklaagd dat sinds hun toetreding in 2007 er maar bar weinig voortgang in de corruptiebestrijding is. Dat is ook de reden waarom ze nog steeds niet in Schengen zitten: omdat ze door de corruptie niet te vertrouwen zijn.

En dan zijn Roemenie en Bulgarije nog echt heel, heel veel minder corrupt dan Oekraine.
pi_159710638
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 19:57 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Renegotiate lijkt volgens mij meer te duiden op het onderhandelen van een nieuw verdrag. Dat staat er namelijk letterlijk. Bovendien geeft dit artikel mijn inziens veel beter aan wat de problemen van veel Afrikaanse landen zijn http://www.economist.com/(...)ce91909083042ad12e30
Dat artikel onderbouwt toch precies wat ik zeg? Namelijk dat een 'commodity boom' niet voor duurzame welvaart zorgt en dat "Their governments need to provide the infrastructure and the incentives for manufacturing firms to set up. Without determined action, they risk another lost decade as the commodity bust deepens." Maar met zulke strikte vrijhandelsverdragen zet je nou juist de deur open voor zo'n 'commodity boom' terwijl je jezelf de handen op de rug bindt om "incentives for manufacturing firms to set up" te kunnen doen - want zulke incentives zijn protectionisme en concurrentievervalsing en dus taboe als je in een vrijhandelsverdrag zit.
pi_159710640
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Voor zover ik weet heeft de EU hele grote problemen met de situatie in Roemenie en Bulgarije en werd er in voortgangsrapportage na voortgangsrapportage geklaagd dat sinds hun toetreding in 2007 er maar bar weinig voortgang in de corruptiebestrijding is. Dat is ook de reden waarom ze nog steeds niet in Schengen zitten: omdat ze door de corruptie niet te vertrouwen zijn.

En dan zijn Roemenie en Bulgarije nog echt heel, heel veel minder corrupt dan Oekraine.
Als je deze kennis bezit, dan weet je ook waarom dit verdrag op het gebied van corruptie niet voor problemen gaat zorgen. En je hebt helemaal gelijk, de voortgang valt tegen maar er is zeker sprake van voortgang.
Zie: https://blog.transparency(...)rruption-test-again/
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159710694
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:06 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Als je deze kennis bezit, dan weet je ook waarom dit verdrag op het gebied van corruptie niet voor problemen gaat zorgen. En je hebt helemaal gelijk, de voortgang valt tegen maar er is zeker sprake van voortgang.
Zie: https://blog.transparency(...)rruption-test-again/
Laat de vooruitgang maar net zo snel gaan als hier dan heeft men ook respect ervoor of niet?

Of wil men ze in een gemaakt bedje leggen?
pi_159710703
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:06 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat artikel onderbouwt toch precies wat ik zeg? Namelijk dat een 'commodity boom' niet voor duurzame welvaart zorgt en dat "Their governments need to provide the infrastructure and the incentives for manufacturing firms to set up. Without determined action, they risk another lost decade as the commodity bust deepens." Maar met zulke strikte vrijhandelsverdragen zet je nou juist de deur open voor zo'n 'commodity boom' terwijl je jezelf de handen op de rug bindt om "incentives for manufacturing firms to set up" te kunnen doen - want zulke incentives zijn protectionisme en concurrentievervalsing en dus taboe als je in een vrijhandelsverdrag zit.
Nee, niet echt. Zulke incentives zijn niet louter protectionisme en concurrentievervalsing.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:10:41 #74
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159710742
De mate van corruptie in Oekrane verbetert in ieder geval niet als we ze weer in de armen van de dictator in Moskou jagen.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159710781
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:10 schreef Heilwasser het volgende:
De mate van corruptie in Oekrane verbetert in ieder geval niet als we ze weer in de armen van de dictator in Moskou jagen.
Is dat mijn probleem of het hun zijne?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:12:58 #76
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159710801
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:12 schreef john2406 het volgende:

[..]

Is dat mijn probleem of het hun zijne?
Ons aller probleem. En de oplossing vergt nul inspanning van jouw kant. Mooi toch?
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159710830
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:12 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Ons aller probleem. En de oplossing vergt nul inspanning van jouw kant. Mooi toch?
Maakte ze zich ook zorgen over hoe het hier was dan?
Noem eens een jaartal ongeveer rond 1500 misschien?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:15:29 #78
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159710878
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:13 schreef john2406 het volgende:

[..]

Maakte ze zich ook zorgen over hoe het hier was dan?
Noem eens een jaartal ongeveer rond 1500 misschien?
Geen idee, maakt dat verschil? Jouw beslissing moet afhangen van wat juist is, niet van wat een ander mogelijk ooit juist heeft geacht.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159710890
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:12 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Ons aller probleem. En de oplossing vergt nul inspanning van jouw kant. Mooi toch?
Oekraine hoorde tot voor kort nog bij het GOS, dus ik zie echt niet in wat voor "probleem" het is, mochten ze weer in de Russische invloedssfeer terecht komen omdat ze daar nou eenmaal beter bij passen. Het is geen potje Risk wat we hier aan het doen zijn.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 06-02-2016 20:16:34 ]
pi_159710908
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:10 schreef Heilwasser het volgende:
De mate van corruptie in Oekrane verbetert in ieder geval niet als we ze weer in de armen van de dictator in Moskou jagen.
Het spreekt voor zich dat ze alles zelf gewoon moeten uitzoeken. Wat nou helpen.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159710922
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:15 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Geen idee, maakt dat verschil? Jouw beslissing moet afhangen van wat juist is, niet van wat een ander mogelijk ooit juist heeft geacht.
Dat is mijn beslissing als ze er rijp voor zijn dan komt het wel van alleen.
Hier hebben de mensen het toch ook zelf voor mekaar moeten boksen of denk je dat het ze in de schoot geworpen is geworden?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:18:44 #82
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159710962
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:15 schreef Igen het volgende:

[..]

Oekraine hoorde tot voor kort nog bij het GOS, dus ik zie echt niet in wat voor "probleem" het is, mochten ze weer in de Russische invloedssfeer terecht komen omdat ze daar nou eenmaal beter bij passen. Het is geen potje Risk wat we hier aan het doen zijn.
Dat potje Risk is er sowieso, en dat speelt Poetin met alle liefde of je nou wil of niet. Nadat Oekrane gekozen had om naar het westen te kijken annexeerde hij wat delen van het land. Dus nee, ze passen niet beter bij Rusland.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711089
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:18 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Dat potje Risk is er sowieso, en dat speelt Poetin met alle liefde of je nou wil of niet. Nadat Oekrane gekozen had om naar het westen te kijken annexeerde hij wat delen van het land. Dus nee, ze passen niet beter bij Rusland.
Die "dus" volgt niet uit het voorgaande. Dat een groep Oekraieners zegt dat ze zich op het westen willen orienteren betekent nog lang niet dat Oekraine vanuit het hart de wens heeft om ook echt een westers land te worden met alles wat daarbij hoort.

Als je de berichten zo hoort over Poroshenko en Jatsenjoek, dan klinkt het eigenlijk helemaal niet alsof er daadwerkelijk stappen worden gezet om minder een Rusland-achtig land en meer een westers land te worden.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:23:31 #84
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711092
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:17 schreef john2406 het volgende:

[..]

Dat is mijn beslissing als ze er rijp voor zijn dan komt het wel van alleen.
Hier hebben de mensen het toch ook zelf voor mekaar moeten boksen of denk je dat het ze in de schoot geworpen is geworden?
Je geeft het geen kans om rijp te worden. Deze overeenkomst betekent helemaal niets, het is een minuscule stap en die wil je dus al afslaan.

En wat betreft de ontwikkeling van Nederland wil ik best een boekje open doen ja. Wij hebben het echt niet alleen voor elkaar gebokst. Wij hebben hulp gekregen, intellectueel eigendom niet gerespecteerd, geprofiteerd van onoorbare handel, en ga maar door. Landen in ontwikkeling gedragen zich anders dan reeds ontwikkelde landen, dat is altijd zo.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711097
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:18 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Dus nee, ze passen niet beter bij Rusland.
Is dat een gegeven of vind jij dat?
Wat mij betreft waar hoorde ze altijd bij dan?
pi_159711128
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:23 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Je geeft het geen kans om rijp te worden. Deze overeenkomst betekent helemaal niets, het is een minuscule stap en die wil je dus al afslaan.

En wat betreft de ontwikkeling van Nederland wil ik best een boekje open doen ja. Wij hebben het echt niet alleen voor elkaar gebokst. Wij hebben hulp gekregen, intellectueel eigendom niet gerespecteerd, geprofiteerd van onoorbare handel, en ga maar door. Landen in ontwikkeling gedragen zich anders dan reeds ontwikkelde landen, dat is altijd zo.
Ik voor mij sla hem af, dat stapje dus niet, nogmaals wie was er voor hier het een en ander op te zetten, denk dat ze de mensen hier nog niet de naam in hun zijde schijten deden laat staan aan hier dachten?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 06-02-2016 20:25:25 ]
pi_159711137
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:23 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Je geeft het geen kans om rijp te worden. Deze overeenkomst betekent helemaal niets, het is een minuscule stap en die wil je dus al afslaan.

En wat betreft de ontwikkeling van Nederland wil ik best een boekje open doen ja. Wij hebben het echt niet alleen voor elkaar gebokst. Wij hebben hulp gekregen, intellectueel eigendom niet gerespecteerd, geprofiteerd van onoorbare handel, en ga maar door. Landen in ontwikkeling gedragen zich anders dan reeds ontwikkelde landen, dat is altijd zo.
Daarom is het ook gek om te verwachten dat een land in ontwikkeling zich nu wel met de methoden van een reeds ontwikkeld land zich zal kunnen gaan ontwikkelen. (Als ze uberhaupt al behoefte daaraan hebben.)
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:25:27 #88
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711138
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:23 schreef Igen het volgende:

[..]

Die "dus" volgt niet uit het voorgaande. Dat een groep Oekraieners zegt dat ze zich op het westen willen orienteren betekent nog lang niet dat Oekraine vanuit het hart de wens heeft om ook echt een westers land te worden met alles wat daarbij hoort.

Als je de berichten zo hoort over Poroshenko en Jatsenjoek, dan klinkt het eigenlijk helemaal niet alsof er daadwerkelijk stappen worden gezet om minder een Rusland-achtig land en meer een westers land te worden.
Dan worden ze niet volledig westers. Geen enkel probleem. Er wordt hier niet gesproken over toetreding tot de EU, de NAVO of wat dan ook.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711173
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:25 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Dan worden ze niet volledig westers. Geen enkel probleem. Er wordt hier niet gesproken over toetreding tot de EU, de NAVO of wat dan ook.
Nog niet he, dat vertrouwen heb ik wel in de politiek dat wat niet is zo kan komen als sneeuw voor de zon zo snel als die verdwijnt.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:27:52 #90
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711189
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:25 schreef Igen het volgende:

[..]

Daarom is het ook gek om te verwachten dat een land in ontwikkeling zich nu wel met de methoden van een reeds ontwikkeld land zich zal kunnen gaan ontwikkelen. (Als ze uberhaupt al behoefte daaraan hebben.)
Niet binnen korte termijn nee. Derhalve ook de overeenkomst zoals hij er ligt. Er is geen man overboord als het na de ondertekening van de overeenkomst niet gaat zoals idealiter verwacht. Het is geen idioot systeem zoals bij de invoering van de euro.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711252
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:27 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Niet binnen korte termijn nee. Derhalve ook de overeenkomst zoals hij er ligt. Er is geen man overboord als het na de ondertekening van de overeenkomst niet gaat zoals idealiter verwacht. Het is geen idioot systeem zoals bij de invoering van de euro.
Was het dan idioot wat Napoleon wou of die andere ik zal zijn naam niet noemen in deze.
Dan was het al jaren eerder toch geweest niet?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:32:52 #92
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711294
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:23 schreef john2406 het volgende:

[..]

Is dat een gegeven of vind jij dat?
Wat mij betreft waar hoorde ze altijd bij dan?
Door de geschiedenis heen bij veel verschillende rijken of bij niemand. Landen als Oekrane (en ook Nederland) hebben te dansen naar de pijpen van machtigere (buur)landen. Na de USSR-onderdrukking en daaropvolgende inmenging door Rusland hebben ze hier een zeldzaam moment om zelf een keuze te maken. De keuze is om de banden met het westen aan te halen en niet met het dictatoriale bewind van Poetin. En nu willen wij dat aanbod afslaan.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:33:31 #93
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711314
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:31 schreef john2406 het volgende:

[..]

Was het dan idioot wat Napoleon wou of die andere ik zal zijn naam niet noemen in deze.
Dan was het al jaren eerder toch geweest niet?
Rusland willen veroveren is idioot ja. Als dat is wat je bedoelde.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711329
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:32 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Door de geschiedenis heen bij veel verschillende rijken of bij niemand. Landen als Oekrane (en ook Nederland) hebben te dansen naar de pijpen van machtigere (buur)landen. Na de USSR-onderdrukking en daaropvolgende inmenging door Rusland hebben ze hier een zeldzaam moment om zelf een keuze te maken. De keuze is om de banden met het westen aan te halen en niet met het dictatoriale bewind van Poetin. En nu willen wij dat aanbod afslaan.
Als die keuze er werkelijk ligt kan dat ook zonder verdrag, of doe jij alleen zaken met verdrag en nooit iets zonder?
pi_159711402
quote:
12s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:33 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Rusland willen veroveren is idioot ja. Als dat is wat je bedoelde.
Wou Napoleon niet 1 europa en die andere ook?
En waar hoorde dat land toen bij?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:37:24 #96
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711414
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:34 schreef john2406 het volgende:

[..]

Als die keuze er werkelijk ligt kan dat ook zonder verdrag, of doe jij alleen zaken met verdrag en nooit iets zonder?
Zaken kunnen makkelijker worden gemaakt met een verdrag. Net zoals de open grenzen in de EU handel makkelijk maken, en zoals EU-brede betalingssystemen het vergemakkelijken. Er zijn talloze manieren om regels te harmoniseren zodat landen onderlinge handel bevorderen.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711441
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:32 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Door de geschiedenis heen bij veel verschillende rijken of bij niemand. Landen als Oekrane (en ook Nederland) hebben te dansen naar de pijpen van machtigere (buur)landen. Na de USSR-onderdrukking en daaropvolgende inmenging door Rusland hebben ze hier een zeldzaam moment om zelf een keuze te maken. De keuze is om de banden met het westen aan te halen en niet met het dictatoriale bewind van Poetin. En nu willen wij dat aanbod afslaan.
Is een goede buur niet beter als een verre vriend?
pi_159711486
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:37 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Zaken kunnen makkelijker worden gemaakt met een verdrag. Net zoals de open grenzen in de EU handel makkelijk maken, en zoals EU-brede betalingssystemen het vergemakkelijken. Er zijn talloze manieren om regels te harmoniseren zodat landen onderlinge handel bevorderen.
Voor mij zijn de zaken percies hetzelfde gebleven als voor de invoering van de Euro, wie heeft het voordeel dan ervan?
En wie draagt de rekening ervan?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:40:27 #99
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711496
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:36 schreef john2406 het volgende:

[..]

Wou Napoleon niet 1 europa en die andere ook?
En waar hoorde dat land toen bij?
Bij de Russen voornamelijk.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711508
quote:
6s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:40 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Bij de Russen voornamelijk.
Hebben die toen mee gevochten of niet?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:41:13 #101
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711512
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:38 schreef john2406 het volgende:

[..]

Is een goede buur niet beter als een verre vriend?
We hebben al goede buren, dus die verre vriend is een leuke bijkomstigheid.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:42:18 #102
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711540
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:41 schreef john2406 het volgende:

[..]

Hebben die toen mee gevochten of niet?
Tegen Napoleon? Geen flauw idee. Tegen Hitler wel ja.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711552
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:41 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

We hebben al goede buren, dus die verre vriend is een leuke bijkomstigheid.
En dat land (vere vriend) heeft dan geen goede buur meer?
Zet Europa daar dan een leger neer, of doen ze dat in de vorm van Frontex?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:45:25 #104
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711640
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:42 schreef john2406 het volgende:

[..]

En dat land (vere vriend) heeft dan geen goede buur meer?
Zet Europa daar dan een leger neer, of doen ze dat in de vorm van Frontex?
Amerika zal de Oekraense krijgsmacht trainen, bevoorraden, etc. Gebeurt nu al. Qua militaire macht hoeven ze niets te verwachten van Europa.

En Oekrane heeft sowieso geen goede buur, na de annexatie en oorlog heeft Rusland het verpest.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159711721
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:45 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Amerika zal de Oekraense krijgsmacht trainen, bevoorraden, etc. Gebeurt nu al. Qua militaire macht hoeven ze niets te verwachten van Europa.

En Oekrane heeft sowieso geen goede buur, na de annexatie en oorlog heeft Rusland het verpest.
Klinkt alsof dat land groter als hun buurland is?
Ze zullen waarschijnlijk nog wel hun barbaarse cultuur hebben waar menig westers land zich op verkijkt denk ik?
  zaterdag 6 februari 2016 @ 20:55:07 #106
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159711915
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:48 schreef john2406 het volgende:

[..]

Klinkt alsof dat land groter als hun buurland is?
Ze zullen waarschijnlijk nog wel hun barbaarse cultuur hebben waar menig westers land zich op verkijkt denk ik?
Ach, wat is barbaars.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159712000
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:55 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Ach, wat is barbaars.
Wat is barbaars dat je b.v alles eet om te overleven, en iets aan het mes rijgt zonder met je ogen te knipperen.
Wat of hoe is het daar trouwens veel mormonen daar jij weet het denk ik?
Weet niet meer hoe mijn vader ze noemde in die tijd trouwens.
pi_159712955
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:55 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Ach, wat is barbaars.
google anders eens op deze woorden.

Oekrane barbaars
pi_159714737
quote:
14s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 18:46 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dit is al jaren het geval voor bijvoorbeeld landen als Noorwegen, Zwitserland etc. Vrijhandel is namelijk niet mogelijk zonder gemeenschappelijke regels. Heel gebruikelijk dus. En heeft verder ook weinig van doen met democratie, aangezien democratisch gekozen bestuurders ervoor kiezen om dit verdrag te ondertekenen. Bovendien kan het verdrag ook opgezegd worden, dus waar zit precies het democratische probleem?

Oh en trouwens, je weet zelf ook best dat het totaal niet om "Economisch" beleid gaat.
Het verschil is dat Noorwegen en Zwitserland geen vrijhandelsverdrag met Rusland hebben en Oekrane wel. Wat mij betreft kan je als land niet zomaar een vrijhandelsverdrag met een ander land afsluiten zonder een derde partij die al een verdrag met jou heeft daarin te betrekken. Oekrane verandert de spelregels en zegt tegen Rusland zoek maar uit hoe je het oplost. En dat doet Rusland, door de huidige overeenkomst op te schorten. Fijn voor dat deel van de bevolking dat zaken doet met Rusland.

Natuurlijk moeten er gemeenschappelijke regels zijn, dat ontken ik ook niet, maar wel in samenspraak met alle betrokken partijen. De manier waarop dit verdrag is goedgekeurd is verre van democratisch te noemen, aangezien de vorige democratisch gekozen bestuurders het verdrag niet gingen tekenen.

quote:
[..]

Wat een nonsens, het gaat niet veel geld kosten. Of hebben verdragen met landen als Jordani inmiddels voor een failliete EU gezorgd?

Hoezo is de bevolking niet gebaat bij meer vrijhandel, als ik vragen mag? Waar baseer je dat op?
Ik weet niet wat het verdrag met Jordani ons heeft gekost en opgeleverd. Alsof elk verdrag n op n gelijk is en Jordani hetzelfde is als Oekrane.

Maar wie gaat dan de aanpak van corruptie betalen? Als dat niks kost, waarom is er dan nog zo weinig aan gedaan?

Ik zeg helemaal nergens dat een bevolking niet gebaat is bij meer vrijhandel. Dat is zo’n trucje van voorstanders om te doen alsof je door niet voor dit verdrag te zijn je per definitie niet voor vrijhandel bent. Ik ben voor vrijhandel, maar niet met een corrupt, verdeeld en in oorlog verkerend land. Ik ben van mening dat dit (nog) niet het juiste moment is en dat Oekrane eerst zelf ferme stappen vooruit moet zetten voor wij een dergelijk verdrag aan moeten gaan.
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159718630
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 15:35 schreef Albert_Hofmann het volgende:

Dit klopt niet helemaal volgens mij. Wat ik begrijp uit dit artikel is dat de huidige handelsafspraken met Rusland in het geding komen, omdat, zo zeggen de russen, Oekraine zo een achterdeur wordt waardoor EU goederen/diensten vrij Rusland in kunnen stromen. Iets wat de Russen (terecht) niet willen.

Uit dit keurig met relevante artikelen onderbouwde betoog (iets wat ik mis in de propagandistische OP) blijkt ook dat Oekraine doormiddel van het verdrag, Europees economisch beleid moet overnemen zonder dat ze daar inspraak in hebben via het Europees Parlement (want ze worden/zijn geen lid van de EU). Bij geschillen heeft het Europeesche gerechtshof het laaste woord ipv het Oekrainse gerechtshof. Het komt er dus op neer dat Europa het economisch beleid van Oekraine dicteert, zonder dat Oekraine daar verder inspraak in heeft (klinkt niet heel democratisch wat mij betreft). Wat voor implicaties dit overigens heeft voor EU-sancties t.o.v. bijv. Rusland weet ik niet precies, maar ik kan me voorstellen dat Oekraine zich moet schikken naar Europeesch economisch beleid t.o.v. Rusland en dus ook mee moet in handelsboycots (wat zowel voor Oekraine als Rusland erg vervelend zou zijn).

En dan hebben we nog de toegang tot Europeesche fondsen wat volgens mij geen zoden aan de dijk zet f ons heel veel belastinggeld gaat kosten (linksom via subsidie of rechtsom door middel van torenhoge leningen). Als Europa niet bereid is er veel geld tegenaan te gooien zal er niet veel terecht komen van de graag gewilde hervormingen/modernisering. Als Europa wel bereid is er veel geld in te steken is het maar de vraag waar dat uiteindelijk terecht komt in een uiterst corrupt land als Oekraine. De voorstanders van dit verdrag lijken de manier waarop Griekenland de euro in is gerommeld al snel te zijn vergeten en verwachten een land als Oekraine(!) wel even (zonder veel geld uit te geven) te hervormen. Wishfull thinking en totaal onrealistisch.

Een handelsverdrag (maar dan ook cht alleen handel, dus alle politieke/militaire samenwerking eruit) is opzich niet pers slecht, maar we kunnen en mogen dan niet om Rusland heen. We moeten Rusland hier ook inspraak in geven. Hoe hard de anti-Ruslandpropaganda ook klinkt, we hebben er maar mee te dealen. Een Unie die zich voordoet als democratisch en diplomatiek moet inzien dat we hier met drie partijen te maken hebben en die alledrie inspraak geven en niet meegaan in de anti-Ruslandretoriek.

Wat mij betreft is dit een heel eenzijdig verdrag, waarbij alleen de belangen van de EU (elite) worden behartigd en nul rekening wordt gehouden met de wil van het Oekrainse volk, Rusland en de Europeesche bevolking (gezien de enorme weerstand).

Oekraine moet eerst zelf orde op zaken stellen, het land herenigen en dan kunnen we pas gaan bekijken hoe we de handel (enkel de handel) kunnen verbeteren, zonder vergaande afspraken op economisch en politiek vlak. Zolang het een bende is in dat land moeten we er ver vanaf blijven en TEGEN dit verdrag stemmen (voor zover dat zin heeft natuurlijk, want uiteindelijk wordt het uiteraard tegen onze wil gewoon doorgedrukt, zie verworpen motie EP).
Mee eens, prima post als ik mag zeggen.
Ik kwam het volgende artikel tegen wat mij hier deed belanden om te delen :

https://www.wsws.org/en/articles/2014/09/18/ukra-s18.html

Een opiniestuk uit september 2014.
Bepaalde elementen sluiten m.i. goed aan bij jouw post en de daarin gegeven link.
shift-knop defekt
pi_159719076
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:42 schreef john2406 het volgende:

[..]

En dat land (vere vriend) heeft dan geen goede buur meer?
Zet Europa daar dan een leger neer, of doen ze dat in de vorm van Frontex?
Europa kan nergens een leger neerzetten omdat de EU (dankzij De Gaulle) geen bevoegdheden op het gebied van defensie heeft.
pi_159719095
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 20:15 schreef Igen het volgende:

[..]

Oekraine hoorde tot voor kort nog bij het GOS, dus ik zie echt niet in wat voor "probleem" het is, mochten ze weer in de Russische invloedssfeer terecht komen omdat ze daar nou eenmaal beter bij passen. Het is geen potje Risk wat we hier aan het doen zijn.
Oekrane is, hoewel ze wel waren betrokken bij de oprichting ervan, nooit volwaardig lid van het GOS geweest.
pi_159720700
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 februari 2016 22:33 schreef Albert_Hofmann het volgende:

[..]

Het verschil is dat Noorwegen en Zwitserland geen vrijhandelsverdrag met Rusland hebben en Oekrane wel. Wat mij betreft kan je als land niet zomaar een vrijhandelsverdrag met een ander land afsluiten zonder een derde partij die al een verdrag met jou heeft daarin te betrekken. Oekrane verandert de spelregels en zegt tegen Rusland zoek maar uit hoe je het oplost. En dat doet Rusland, door de huidige overeenkomst op te schorten. Fijn voor dat deel van de bevolking dat zaken doet met Rusland.

Natuurlijk moeten er gemeenschappelijke regels zijn, dat ontken ik ook niet, maar wel in samenspraak met alle betrokken partijen. De manier waarop dit verdrag is goedgekeurd is verre van democratisch te noemen, aangezien de vorige democratisch gekozen bestuurders het verdrag niet gingen tekenen.

[..]

Ik weet niet wat het verdrag met Jordani ons heeft gekost en opgeleverd. Alsof elk verdrag n op n gelijk is en Jordani hetzelfde is als Oekrane.

Maar wie gaat dan de aanpak van corruptie betalen? Als dat niks kost, waarom is er dan nog zo weinig aan gedaan?

Ik zeg helemaal nergens dat een bevolking niet gebaat is bij meer vrijhandel. Dat is zo’n trucje van voorstanders om te doen alsof je door niet voor dit verdrag te zijn je per definitie niet voor vrijhandel bent. Ik ben voor vrijhandel, maar niet met een corrupt, verdeeld en in oorlog verkerend land. Ik ben van mening dat dit (nog) niet het juiste moment is en dat Oekrane eerst zelf ferme stappen vooruit moet zetten voor wij een dergelijk verdrag aan moeten gaan.
Oekrane kan en mag er als soevereine staat toch haar eigen partners kiezen? Of moeten ze daar blijven hangen in het SU tijdperk?

Vreemd dat dit verdrag niet gunstig is voor de Oekraners, en het Russische wel. Hoe kom je aan deze informatie?

Met betrekking tot corruptie, het ontbreekt vaak aan incentives/ervaring om een goed werkende civil society op touw te zetten. Zaken als versterking van lokale journalistiek vergen veel tijd en ervaring, de hoop is dat Oekrane verder kan bouwen op Europese kennis. Het is overigens wel een probleem dat de unie in princiep geen potentieel lidmaatschap aan Oekrane kan aanbieden, de sterkste incentive om corruptie echt aan te pakken ontbreekt dus helaas.

Is de verhoging van de toegestane snelheid naar 130km/pu ook ondemocratisch? Dat is immers nooit uitgevoerd door voorgaande democratisch gekozen leiders.
Of de deal die Obama heeft getekend inzake Iran? Ook een ondemocratisch gedrocht??
Dat president A iets niet doet, en B wel is juist democratie.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159722153
quote:
1s.gif Op zondag 7 februari 2016 11:41 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Oekrane kan en mag er als soevereine staat toch haar eigen partners kiezen? Of moeten ze daar blijven hangen in het SU tijdperk?

Vreemd dat dit verdrag niet gunstig is voor de Oekraners, en het Russische wel. Hoe kom je aan deze informatie?

Met betrekking tot corruptie, het ontbreekt vaak aan incentives/ervaring om een goed werkende civil society op touw te zetten. Zaken als versterking van lokale journalistiek vergen veel tijd en ervaring, de hoop is dat Oekrane verder kan bouwen op Europese kennis. Het is overigens wel een probleem dat de unie in princiep geen potentieel lidmaatschap aan Oekrane kan aanbieden, de sterkste incentive om corruptie echt aan te pakken ontbreekt dus helaas.

Is de verhoging van de toegestane snelheid naar 130km/pu ook ondemocratisch? Dat is immers nooit uitgevoerd door voorgaande democratisch gekozen leiders.
Of de deal die Obama heeft getekend inzake Iran? Ook een ondemocratisch gedrocht??
Dat president A iets niet doet, en B wel is juist democratie.
Natuurlijk mag Oekrane haar partners zelf kiezen, maar ze moet niet verwachten dat ze twee verdragen tegelijk kan hebben zonder daarover te onderhalen met de derde partij. Volgens de Russen kan het associatieverdrag (zoals het nu staat opgeschreven) niet naast het vrijhandelsverdrag met Rusland werken. Daar moet over onderhandeld worden, maar dat wil EU/Oekrane niet. Dus schort Rusland het vrijhandelsverdrag op. Spijtig, maar het resultaat van eenzijdig ondiplomatiek gedram.

Dit verdrag zou gunstig kunnen zijn voor Oekrane als de bezwaren van Rusland werden erkend en het land niet zo corrupt zou zijn. Op dit moment wordt het ene verdrag voor het andere ingewisseld. Buiten het feit dat het simpelweg een aantasting is van Russische belangen, is de Oekranse economie sterk verweven met de Russische economie en zou je kunnen betwijfelen of het omwisselen van verdragen wel echt zo voordelig is voor de Oekranse bevolking. Daarnaast is het allemaal leuk om allerlei barrires op te heffen, maar als dat betekend dat Europese investeerders vrij spel hebben in een corrupt land als Oekrane durf ik te betwijfelen of dat positief zal zijn voor de gewone bevolking. Investeren in een corrupt land betekend dat je gedwongen wordt om onetisch te handelen, want anders krijg je niks gedaan. Of in het slechtste geval wordt het mogelijk om buiten de wettelijke kaders te opereren juist door die corruptie. Het makkelijker maken van onetisch handelen lijkt mij niet wenselijk en daarom moet er ook eerst iets aan die corruptie worden gedaan voor we verder praten.

Laat Oekrane lekker verder werken aan het verminderen van die corruptie. Die Europese kennis is volgens jou toch gratis en alom beschikbaar, dus daar kunnen ze al meteen mee aan de slag zonder verdrag of wat dan ook. Eerst corruptie sterk verminderen, dan vrijhandel. Niet eerst vrijhandel en dan hopen dat ze de corruptie kunnen aanpakken. Dat is de omgekeerde wereld.

Je gaat trouwens volledig voorbij aan de ondemocratische manier waarop de huidige regering tot stand is gekomen. Het is hetzelfde als dat PVV’ers onder luid gejuich van Poetin onze regering omver gooit, nieuwe verkiezingen uitroept met hulp van Rusland waarbij een deel van de bevolking niet kan meestemmen en vervolgens uit de EU stapt. Het omver werpen van een democratisch gekozen bestuur is niet democratisch. Trouwens wel een duidelijk voorbeeld van de corruptie waardoor het land wordt geteisterd.
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159722536
quote:
0s.gif Op zondag 7 februari 2016 12:45 schreef Albert_Hofmann het volgende:

[..]

Natuurlijk mag Oekrane haar partners zelf kiezen, maar ze moet niet verwachten dat ze twee verdragen tegelijk kan hebben zonder daarover te onderhalen met de derde partij. Volgens de Russen kan het associatieverdrag (zoals het nu staat opgeschreven) niet naast het vrijhandelsverdrag met Rusland werken. Daar moet over onderhandeld worden, maar dat wil EU/Oekrane niet. Dus schort Rusland het vrijhandelsverdrag op. Spijtig, maar het resultaat van eenzijdig ondiplomatiek gedram.
Tot zo ver geen probleem toch?
quote:
Dit verdrag zou gunstig kunnen zijn voor Oekrane als de bezwaren van Rusland werden erkend en het land niet zo corrupt zou zijn. Op dit moment wordt het ene verdrag voor het andere ingewisseld. Buiten het feit dat het simpelweg een aantasting is van Russische belangen, is de Oekranse economie sterk verweven met de Russische economie en zou je kunnen betwijfelen of het omwisselen van verdragen wel echt zo voordelig is voor de Oekranse bevolking. Daarnaast is het allemaal leuk om allerlei barrires op te heffen, maar als dat betekend dat Europese investeerders vrij spel hebben in een corrupt land als Oekrane durf ik te betwijfelen of dat positief zal zijn voor de gewone bevolking. Investeren in een corrupt land betekend dat je gedwongen wordt om onetisch te handelen, want anders krijg je niks gedaan. Of in het slechtste geval wordt het mogelijk om buiten de wettelijke kaders te opereren juist door die corruptie. Het makkelijker maken van onetisch handelen lijkt mij niet wenselijk en daarom moet er ook eerst iets aan die corruptie worden gedaan voor we verder praten.

Laat Oekrane lekker verder werken aan het verminderen van die corruptie. Die Europese kennis is volgens jou toch gratis en alom beschikbaar, dus daar kunnen ze al meteen mee aan de slag zonder verdrag of wat dan ook. Eerst corruptie sterk verminderen, dan vrijhandel. Niet eerst vrijhandel en dan hopen dat ze de corruptie kunnen aanpakken. Dat is de omgekeerde wereld.
Wat is het probleem van Oekrane helpen? Waar suggereer ik dat de kennis gratis en alom beschikbaar is? Oekrane krijgt op deze manier een drijfveer om corruptie te verminderen, iets wat is uitgebleven tijdens de samenwerking met de Russen.

Volgens mij weiger je te begrijpen dat de corruptie onder de Russen niet minder gaat worden, en met dit verdrag wel. Dat is gewoon winst voor de burgerbevolking. Ook het aangehaalde voorbeeld, het is niet alsof Europese bedrijven minder ethisch zijn dan Russische, of heb je daar ook bronnen voor? Immers, ten tijde van het verdrag met Rusland waren er ook investeringen van bedrijven en ook corruptie.
quote:
Je gaat trouwens volledig voorbij aan de ondemocratische manier waarop de huidige regering tot stand is gekomen. Het is hetzelfde als dat PVV’ers onder luid gejuich van Poetin onze regering omver gooit, nieuwe verkiezingen uitroept met hulp van Rusland waarbij een deel van de bevolking niet kan meestemmen en vervolgens uit de EU stapt.
Wat een onzin, wellicht ook eens diverse bronnen tot je nemen voordat je zaken beweert. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)che-maatstaven.dhtml

In tegenstilling tot de ondemocratische verkiezingen in 2012 van Janoekovitsj, maar goed.
quote:
Het omver werpen van een democratisch gekozen bestuur is niet democratisch. Trouwens wel een duidelijk voorbeeld van de corruptie waardoor het land wordt geteisterd.
Nee hoor, helemaal niet zelfs. :') :')

[ Bericht 2% gewijzigd door tofastTG op 07-02-2016 13:37:10 ]
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159725499
quote:
15s.gif Op zondag 7 februari 2016 12:55 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Tot zo ver geen probleem toch?

[..]

Wat is het probleem van Oekrane helpen? Waar suggereer ik dat de kennis gratis en alom beschikbaar is? Oekrane krijgt op deze manier een drijfveer om corruptie te verminderen, iets wat is uitgebleven tijdens de samenwerking met de Russen.

Volgens mij weiger je te begrijpen dat de corruptie onder de Russen niet minder gaat worden, en met dit verdrag wel. Dat is gewoon winst voor de burgerbevolking. Ook het aangehaalde voorbeeld, het is niet alsof Europese bedrijven minder ethisch zijn dan Russische, of heb je daar ook bronnen voor? Immers, ten tijde van het verdrag met Rusland waren er ook investeringen van bedrijven en ook corruptie.

[..]

Wat een onzin, wellicht ook eens diverse bronnen tot je nemen voordat je zaken beweert. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)che-maatstaven.dhtml

[..]

Nee hoor, helemaal niet zelfs. :') :')
Jij gaf aan dat het Europa niet veel gaat kosten en dat ze met hulp van Europa de corruptie de kop in gaan drukken. Daaruit concludeer ik dat ze (ok, niet helemaal gratis), in jouw woorden, voor weinig geld iets aan de corruptie kunnen doen. Doe dat dan gewoon eerst.

Het is naef om te denken dat door een stel nieuwe regels de corruptie wel opeens veel minder wordt. Eerst zien, dan geloven. Russische bedrijven zullen ongetwijfeld net zo ethisch zijn als Europese. Maar daar heb ik verder helemaal niks over te zeggen. Als ik een Rus was en ik mocht stemmen voor of tegen een vrijhandelsverdrag met een corrupt land, zou ik net zo goed tegen stemmen. Maar over het beleid van Rusland heb ik niks te zeggen. Wel over dat van de Europese Unie en in dat kader vind ik niet dat we onethisch handelen makkelijker moeten maken.

Sowieso, dat een land ‘incentives’ door middel van een verdrag met een andere partij nodig heeft om de corruptie aan te pakken is opzich al vreemd. Waarom is de incentive “goed voor de bevolking” niet voldoende om er iets aan te doen? Waarom is een vooruitzicht op vrijhandel met de EU niet een voldoende prikkel om iets aan die corruptie te doen? Nee, we moeten eerst zorgen voor vrijhandel en dan hopen dat het goed komt. Eerst laten zien dat je zelf (want zij zullen het uiteindelijk moeten doen) iets aan de corruptie kan doen en dan praten we verder.

Dat de verkiezingen volgens het OVSE grotendeels volgens democratische maatstaven verliep zal best. De verkiezingen daarvoor (2010, presidentsverkiezing van Janoekovitsj) ook en daarna werd er besloten niet voor dit verdrag te tekenen. Over de parlementsverkiezingen van 2012 zijn de meningen trouwens verdeeld aangezien: The observers from the European Academy for Elections Observation (most of whom where European Parliament members), stated it was "a good election, not perfect but clearly acceptable",[141] and that it was "in compliance with democratic norms".

Maar goed, al dit geharrewar omtrent de legitimiteit van verkiezingen toont gewoon hoe corrupt het land is, hoe je het ook wendt of keert.

Maar jij vind het omver werpen van een democratisch gekozen bestuur, met een oorlog als gevolg, dus democratisch? Ik vind het stuitend dat een ordinaire coup, met oorlog als gevolg (wat de verdeeldheid toont) door de voorstanders van dit verdrag als een democratisch besluit wordt bestempeld.
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159725763
quote:
0s.gif Op zondag 7 februari 2016 14:14 schreef Albert_Hofmann het volgende:

[..]

Jij gaf aan dat het Europa niet veel gaat kosten en dat ze met hulp van Europa de corruptie de kop in gaan drukken. Daaruit concludeer ik dat ze (ok, niet helemaal gratis), in jouw woorden, voor weinig geld iets aan de corruptie kunnen doen. Doe dat dan gewoon eerst.

Het is naef om te denken dat door een stel nieuwe regels de corruptie wel opeens veel minder wordt. Eerst zien, dan geloven. Russische bedrijven zullen ongetwijfeld net zo ethisch zijn als Europese. Maar daar heb ik verder helemaal niks over te zeggen. Als ik een Rus was en ik mocht stemmen voor of tegen een vrijhandelsverdrag met een corrupt land, zou ik net zo goed tegen stemmen. Maar over het beleid van Rusland heb ik niks te zeggen. Wel over dat van de Europese Unie en in dat kader vind ik niet dat we onethisch handelen makkelijker moeten maken.

Sowieso, dat een land ‘incentives’ door middel van een verdrag met een andere partij nodig heeft om de corruptie aan te pakken is opzich al vreemd. Waarom is de incentive “goed voor de bevolking” niet voldoende om er iets aan te doen? Waarom is een vooruitzicht op vrijhandel met de EU niet een voldoende prikkel om iets aan die corruptie te doen? Nee, we moeten eerst zorgen voor vrijhandel en dan hopen dat het goed komt. Eerst laten zien dat je zelf (want zij zullen het uiteindelijk moeten doen) iets aan de corruptie kan doen en dan praten we verder.

Dat de verkiezingen volgens het OVSE grotendeels volgens democratische maatstaven verliep zal best. De verkiezingen daarvoor (2010, presidentsverkiezing van Janoekovitsj) ook en daarna werd er besloten niet voor dit verdrag te tekenen. Over de parlementsverkiezingen van 2012 zijn de meningen trouwens verdeeld aangezien: The observers from the European Academy for Elections Observation (most of whom where European Parliament members), stated it was "a good election, not perfect but clearly acceptable",[141] and that it was "in compliance with democratic norms".

Maar goed, al dit geharrewar omtrent de legitimiteit van verkiezingen toont gewoon hoe corrupt het land is, hoe je het ook wendt of keert.

Maar jij vind het omver werpen van een democratisch gekozen bestuur, met een oorlog als gevolg, dus democratisch? Ik vind het stuitend dat een ordinaire coup, met oorlog als gevolg (wat de verdeeldheid toont) door de voorstanders van dit verdrag als een democratisch besluit wordt bestempeld.
Nogmaals:
quote:
Volgens mij weiger je te begrijpen dat de corruptie onder de Russen niet minder gaat worden, en met dit verdrag wel. Dat is gewoon winst voor de burgerbevolking. Ook het aangehaalde voorbeeld, het is niet alsof Europese bedrijven minder ethisch zijn dan Russische, of heb je daar ook bronnen voor? Immers, ten tijde van het verdrag met Rusland waren er ook investeringen van bedrijven en ook corruptie.
Wat is er mis met Oekrane helpen met haar corruptieprobleem? Er moet blijkbaar helaas een incentive zijn voor Oekrane om te veranderen, dit verdrag is een incentive. Potentieel lidmaatschap is vaak een nog sterkere incentive gebleken.

Dat mag jij vinden, echter de meest recente verkiezingen zijn gewoon democratisch verlopen. Notabene Rusland erkent deze verkiezingen, en accepteert de uitslag. Met andere woorden, dit verdrag wordt getekend door een democratisch verkozen president en is dus democratisch te noemen.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_159726837
quote:
9s.gif Op zondag 7 februari 2016 14:21 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Nogmaals:

[..]

Wat is er mis met Oekrane helpen met haar corruptieprobleem? Er moet blijkbaar helaas een incentive zijn voor Oekrane om te veranderen, dit verdrag is een incentive. Potentieel lidmaatschap is vaak een nog sterkere incentive gebleken.

Dat mag jij vinden, echter de meest recente verkiezingen zijn gewoon democratisch verlopen. Notabene Rusland erkent deze verkiezingen, en accepteert de uitslag. Met andere woorden, dit verdrag wordt getekend door een democratisch verkozen president en is dus democratisch te noemen.
Er is niks mis met Oekrane helpen met haar corruptieproblemen. Maar zorg gewoon dat die problemen eerst zijn opgelost voor we beginnen met vrijhandel. Een vooruitzicht op vrijhandel zou genoeg stimulans moeten geven om corruptie tegen te gaan. Het gaat om de insteek. De EU en Oekrane willen alles tegelijk en meteen. Terwijl ik voor meer geleidelijke stappen ben. Dus eerst iets aan de corruptie doen (en het land herenigen), desnoods met een beetje hulp van Europa als ze het echt niet zelf kunnen, en daarna vrijhandel.

Je blijft de gepleegde coup buiten je verhaal houden. Als er na de NEE van Janoekovitsj geen coup was gepleegd en de regerende partij niet was verdreven, er weer gewoon onder normale omstandigheden verkiezingen waren geweest en dan voor dit verdrag werd gestemd, was er niks aan de hand geweest en had je mij niet gehoord over een ondemocratische gang van zaken. Helaas was dat niet helemaal het geval.
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159729255
Het is zo klaar als wat dat de nu zittende regering stuk voor stuk criminelen zijn die miljarden achterover hebben gedrukt. Hoe kun je godsnaam zoveel corruptie gaan bestrijden middels een handelsverdrag. Wel frappant dat het westen (en Nederland) juist zulke overheden helpt met 50+ miljard inclusief massale sausende propaganda campagne naar het westen toe.
pi_159792524
quote:
1s.gif Op zondag 7 februari 2016 16:22 schreef Tamabralski het volgende:
Het is zo klaar als wat dat de nu zittende regering stuk voor stuk criminelen zijn die miljarden achterover hebben gedrukt. Hoe kun je godsnaam zoveel corruptie gaan bestrijden middels een handelsverdrag. Wel frappant dat het westen (en Nederland) juist zulke overheden helpt met 50+ miljard inclusief massale sausende propaganda campagne naar het westen toe.
Het is inderdaad een goede vraag hoe je die corruptie aan gaat pakken met een “handelsverdrag”.

Interessant artikel over de nationalistisch-extremistische krachten achter de coup. Je kan wel door middel van verkiezingen een democratisch gekozen parlement opzetten, maar als de onderliggende instituten die die democratie moeten beschermen en handhaven niet functioneren, door corruptie en intimidatie, is dat democratisch gekozen parlement een wassen neus, omdat het parlement niet de daadwerkelijke macht heeft. Oekrane heeft helaas geen functionerende democratie.

Nou zullen de voorstanders zeggen, ja maar dit verdrag helpt om die democratie te verbeteren en de corruptie tegen te gaan. Klinkt leuk, maar als EU-regeltjes niet worden gehandhaafd, omdat verantwoordelijke instituten corrupt zijn of worden gentimideerd, veranderd er helemaal niks en ga je gewoon met een corrupt land in zee.
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159811172
Een korte reactie want ik heb de vorige posts nog niet allemaal doorgelezen, dit is het laatste niet zo positieve nieuws :
http://nos.nl/artikel/208(...)f-voor-oekraine.html



inmiddels opgestapt

quote:
De meest recente verkiezingen zijn gewoon democratisch verlopen.
Notabene Rusland erkent deze verkiezingen, en accepteert de uitslag.
Ik heb dit opgezocht en het klopt.
Zit wel een kanttekening bij :

Senator Vladimir Dzhabarov, acting chairman of the (Russian) Federation Council's International Affairs Committee, stated that "The contacts earlier established between the State Duma and the Federation Council on the one hand and the Verkhovna Rada on the other will hopefully be re-launched in some format" although he stated he could not imagine how these contacts would be developed since he believed "The new Ukrainian parliament has become more radical-minded".[21]

Dzhabarov claimed about the elections that "If such elections had been held in some other country, in Russia for instance, the West would have never recognized them as legitimate. Nevertheless, the West and Europe have recognized the Ukrainian elections as valid".[21]

https://en.wikipedia.org/(...)ection,_2014#Conduct

meer over Dzhabarov :

https://www.rt.com/politi(...)izes-rada-elections/



[ Bericht 25% gewijzigd door TomLuny op 10-02-2016 20:27:21 ]
shift-knop defekt
pi_159821718
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 18:11 schreef TomLuny het volgende:
Een korte reactie want ik heb de vorige posts nog niet allemaal doorgelezen, dit is het laatste niet zo positieve nieuws :
http://nos.nl/artikel/208(...)f-voor-oekraine.html

[ afbeelding ]

inmiddels opgestapt

[..]

Ik heb dit opgezocht en het klopt.
Zit wel een kanttekening bij :

Senator Vladimir Dzhabarov, acting chairman of the (Russian) Federation Council's International Affairs Committee, stated that "The contacts earlier established between the State Duma and the Federation Council on the one hand and the Verkhovna Rada on the other will hopefully be re-launched in some format" although he stated he could not imagine how these contacts would be developed since he believed "The new Ukrainian parliament has become more radical-minded".[21]

Dzhabarov claimed about the elections that "If such elections had been held in some other country, in Russia for instance, the West would have never recognized them as legitimate. Nevertheless, the West and Europe have recognized the Ukrainian elections as valid".[21]

https://en.wikipedia.org/(...)ection,_2014#Conduct

meer over Dzhabarov :

https://www.rt.com/politi(...)izes-rada-elections/

[ afbeelding ]

Het is dan ook uitermate naf om te verwachten dat die corruptie (aanzienlijk) minder wordt door wat nieuwe regeltjes.

Vandaag ook weer in het nieuws over die gestolen schilderijen uit het Westfries Museum. Worden daar in Oekrane te koop aangeboden onder andere door n of andere louche advocaat. Nederlandse onderhandelaar voor het museum/de verzekeringsmaatschappij heeft al allerlei informatie doorgegeven aan de authoriteiten daar, maar daar wordt niks mee gedaan. Laten we vooral de grenzen nog iets meer openzetten (visumvrij reizen), zodat dit soort diefstal en bijvoorbeeld vrouwenhandel nog makkelijker wordt gemaakt 8)7
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159822664
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 22:10 schreef Albert_Hofmann het volgende:

Het is dan ook uitermate naf om te verwachten dat die corruptie (aanzienlijk) minder wordt door wat nieuwe regeltjes.
Ik ben er ook geen voorstander van hoor. Ik heb jouw link net doorgelezen van Minority Report Consortium News en het meeste daarvan bevestigt alleen maar wat ik al eerder tegenkwam en dat vind je inderdaad weinig op MSM.
Sinds MH17 kijk ik die kant op en heb in terugblik o.a,.de Maidan en Odessa slachtingen bekeken en Nuland's fuck the EU "staatsgreep" en dan imo zijn we beter af zonder die lui.
Ik kan er nog een paar video's bij plaatsen maar zal wel eerder gedaan zijn aangezien dit al deel 3 is en vast niet het eerste topic over Oorlosjenko's Oekranistan.

Zo, dat is eruit, excuseer mijn frans.

Overigens niks ten nadele van TFTG en anderen, ik lees graag de tegenargumenten.
Het gaat tenslotte om het verdrag.

[ Bericht 1% gewijzigd door TomLuny op 10-02-2016 22:52:38 ]
shift-knop defekt
pi_159824796
O ja zou het alleen om het verdrag gaan?
pi_159825885
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 23:28 schreef john2406 het volgende:
O ja zou het alleen om het verdrag gaan?
Dat zeggen ze toch als steekargument ? Je mag niet stemmen uit antipathie voor Brussel of sympathie voor Poetin en dus in principe moet iedereen maar dat 1800? pagina's document gaan lezen. Maar ik denk niet dat je dan de woorden Shell schaliegas of de naam R. Kagan zal tegenkomen.

Bovendien, ik vond het een goede discussie over ofdat EU Oekraine zou moeten helpen bij de strijd tegen corruptie voor- of nadat het verdrag in werking treedt (wat het al is inmiddels of ten dele).

Door overduidelijk partij te kiezen in mijn vorige post lijkt het misschien of ik geen ander geluid wil horen, maar dat is niet zo, vandaar mijn temperende opmerking "het gaat om het verdrag".
shift-knop defekt
pi_159832174
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 00:12 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Bovendien, ik vond het een goede discussie over ofdat EU Oekraine zou moeten helpen bij de strijd tegen corruptie voor- of nadat het verdrag in werking treedt (wat het al is inmiddels of ten dele).

Is daar nou werkelijk een verdrag voor nodig dan?
Of denken ze er wordt iets op papier gezet en dat stukje papier wordt dan heilig verklaard in dat land?
Ik ben helemaal niet tegen helpen, juist het tegenover gestelde!
Is helpen iemand onafhankelijk maken of afhankelijk maken?
pi_159833559
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 12:09 schreef john2406 het volgende:

Is daar nou werkelijk een verdrag voor nodig dan?
Of denken ze er wordt iets op papier gezet en dat stukje papier wordt dan heilig verklaard in dat land?
Ik ben helemaal niet tegen helpen, juist het tegenover gestelde!
Is helpen iemand onafhankelijk maken of afhankelijk maken?
Vrijwel niks gaat zonder verdrag, zelfs het posten op Fok niet.
Je zou je wel kunnen afvragen of anti-corruptie een exclusieve EU-taak is.
Ik heb nu weinig tijd maar zo te zien zijn er genoeg andere organisaties die zich daar mee bezig houden :
organisations against corruption
shift-knop defekt
pi_159833624
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:19 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Vrijwel niks gaat zonder verdrag, zelfs het posten op Fok niet.
Je zou je wel kunnen afvragen of anti-corruptie een exclusieve EU-taak is.
Ik heb nu weinig tijd maar zo te zien zijn er genoeg andere organisaties die zich daar mee bezig houden :
organisations against corruption
In de forum regels kan staan wat wil, ik heb mijn normen en waardes, althans dat denk ik?
Er zullen er zeker zijn die er anders over denken, maar die neem ik helemaal niet in mijn mond of pen.
  donderdag 11 februari 2016 @ 13:22:46 #129
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159833633
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:22 schreef john2406 het volgende:

[..]

In de forum regels kan staan wat wil, ik heb mijn normen en waardes, althans dat denk ik?
Er zullen er zeker zijn die er anders over denken, maar die neem ik helemaal niet in mijn mond of pen.
Maar je gaat nu wel voor de associatieovereenkomst stemmen toch?
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159833665
quote:
7s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:22 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Maar je gaat nu wel voor de associatieovereenkomst stemmen toch?
Wat ik stem staat nog helemaal niet vast, en als het vast staat zal ik het hier zeker niet melden.

Die beslissing mag van mij nog ieder voor zichzelf uitmaken.
  donderdag 11 februari 2016 @ 13:31:25 #131
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159833872
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:24 schreef john2406 het volgende:

[..]

Wat ik stem staat nog helemaal niet vast, en als het vast staat zal ik het hier zeker niet melden.

Die beslissing mag van mij nog ieder voor zichzelf uitmaken.
Ok.
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159833894
quote:
7s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:31 schreef Heilwasser het volgende:

[..]

Ok.
Dank ervoor nou voelt het beter aan voor me,dankzij jou oke!
Sarcasme.
  donderdag 11 februari 2016 @ 13:36:55 #133
450965 Heilwasser
Verworven smaak
pi_159834007
quote:
0s.gif Op donderdag 11 februari 2016 13:32 schreef john2406 het volgende:

[..]

Dank ervoor nou voelt het beter aan voor me,dankzij jou oke!
Sarcasme.
Geen dank!
Heilwasser stammt aus unterirdischen, vor Verunreinigung geschtzten, ursprnglichen reinen Wasservorkommen.
pi_159837564
quote:
0s.gif Op woensdag 10 februari 2016 22:30 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Ik ben er ook geen voorstander van hoor. Ik heb jouw link net doorgelezen van Minority Report Consortium News en het meeste daarvan bevestigt alleen maar wat ik al eerder tegenkwam en dat vind je inderdaad weinig op MSM.
Sinds MH17 kijk ik die kant op en heb in terugblik o.a,.de Maidan en Odessa slachtingen bekeken en Nuland's fuck the EU "staatsgreep" en dan imo zijn we beter af zonder die lui.
Ik kan er nog een paar video's bij plaatsen maar zal wel eerder gedaan zijn aangezien dit al deel 3 is en vast niet het eerste topic over Oorlosjenko's Oekranistan.

Zo, dat is eruit, excuseer mijn frans.

Overigens niks ten nadele van TFTG en anderen, ik lees graag de tegenargumenten.
Het gaat tenslotte om het verdrag.
Pro russische vervolgingen in Odessa werden hier in de msm zo erg verdraaid. Ook hier had VS haar handen in. Hier bovenop zette de NL overheid en msm haar VS-goedgekeurde stempel weer op. Als dit geen opzet was weet ik het ook niet meer. Trek ik dit door naar dat oeverloze herhaal van "Oekraine is onafhankelijk goed en zielig omdat Putin en democratie". Is voor mij al reden genoeg om Nee te stemmen.
pi_159837623
quote:
1s.gif Op donderdag 11 februari 2016 16:03 schreef Tamabralski het volgende:

[..]

Pro russische vervolgingen in Odessa werden hier in de msm zo erg verdraaid. Ook daar had VS haar hand in. Hier zette de NL overheid en msm haar VS-goedgekeirde stempel weer bovenop op. Als dit geen opzet was weet ik het ook niet meer. Trek ik dit door naar dat oeverloze herhaal van "Oekraine is onafhankelijk goed en zielig omdat Putin en democratie". Is voor mij al reden genoeg om Nee te stemmen.
Dat je niet weet waar je over praat is wel overduidelijk inderdaad.
  donderdag 11 februari 2016 @ 16:13:16 #136
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_159837754
Wat Harry van Bommel zegt.
a man convinced against his will is of the same opinion still
pi_159837866
quote:
2s.gif Op donderdag 11 februari 2016 16:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
Wat Harry van Bommel zegt.
Dit soort zaken dus vooral
quote:
Harry van Bommel – @harryvandesp

De PVV wilde de algemeen verbindendheid van CAO's met een 9-regelig voorstel afschaffen. Gelukkig is een Kamermeerderheid (zonder VVD) tegen
  donderdag 11 februari 2016 @ 16:26:37 #138
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_159838065
quote:
1s.gif Op donderdag 11 februari 2016 16:17 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dit soort zaken dus vooral

[..]

Ik doelde meer op zijn standpunt inzake de Oekrane en dat afschuwelijke verdrag.
a man convinced against his will is of the same opinion still
pi_159838473
quote:
1s.gif Op donderdag 11 februari 2016 16:26 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Ik doelde meer op zijn standpunt inzake de Oekrane en dat afschuwelijke verdrag.
Ah, dat verhaal. Waarbij de SP zoals altijd braaf de Russische decreten opvolgt?
In die partij is de stroming die de annexatie van de Krim toejuicht of goedkeurt ook vrij groot. Logisch dat ze dan tegen een verdrag zijn wat Rusland niet ziet zitten. Daar verzinnen ze dan net als jij en GS/PVV wel wat argumenten bij.
pi_159852810
quote:
1s.gif Op donderdag 11 februari 2016 16:03 schreef Tamabralski het volgende:
Pro russische vervolgingen in Odessa werden hier in de msm zo erg verdraaid. Ook hier had VS haar handen in. Hier bovenop zette de NL overheid en msm haar VS-goedgekeurde stempel weer op. Als dit geen opzet was weet ik het ook niet meer. Trek ik dit door naar dat oeverloze herhaal van "Oekraine is onafhankelijk goed en zielig omdat Putin en democratie". Is voor mij al reden genoeg om Nee te stemmen.
Daarom lees ik meestal van twee kanten de infostrijdartikelen, of probeer dat althans.
Odessa kijk ik niet graag, ik heb toen n of twee video's gezien en daar word je niet vrolijk van.
Ik kwam net deze tegen, trucje is om na een zoekmachineopdracht niet op pagina 1 te blijven hangen maar meteen door te springen naar 10 of hoger.
Dan kom je nog eens wat anders tegen. Deze is bijvoorbeeld nieuw voor mij en heb nog niet goed gelezen, is al laat.

Odessa massamoord demonstraties Kiev; Donetsk, Odessa, Amsterdam

Minder schokkend maar wel onthullend is als je kijkt naar beelden van hoe de politie werd belaagd door de zgn. vreedzame demonstranten in Kiev. Ik laat het bij een fotootje.



En wat de Russen betreft, er wordt een beeld geschetst alsof al die mensen die in Oekraene wonen en tegen de gang van zaken zijn na de machtswisseling daardoor gedwongen zijn door de Russen. Alsof het poppetjes aan touwtjes zijn met Putin als manipulator.
shift-knop defekt
pi_159853362
Zeer zeker niet al die mensen maar dat de Russen zich inmengen is overduidelijk. Neem alleen al de annexatie van De Krim en de militaire steun en sturing van de "rebellen". Of het neerhalen van MH17.
Die handelswijze steun je met een Nee-stem.
pi_159853398
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 07:56 schreef 99.999 het volgende:
Zeer zeker niet al die mensen maar dat de Russen zich inmengen is overduidelijk. Neem alleen al de annexatie van De Krim en de militaire steun en sturing van de "rebellen". Of het neerhalen van MH17.
Die handelswijze steun je met een Nee-stem.
hier in tallinn staan ze elke dag met borden en Oekraense vlaggen te zwaaien en te schelden op poetin :)
Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
pi_159853433
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 08:04 schreef bijdehand het volgende:

[..]

hier in tallinn staan ze elke dag met borden en Oekraense vlaggen te zwaaien en te schelden op poetin :)
Dat ze in de Baltische staten niet al te blij zijn met de Russidche agressie snap ik wel :).
Gelukkig steunt simpel Nederland Poetin wel blind. Hij zal wel lekker stoer overkomen...
pi_159855243
Soms is het eenvoudig genoeg.



En dat de RF niet zomaar even Севастополь als een kleedje onder zich uit zou laten trekken dat hadden ze kunnen weten toen die stad nog een paar jaar geleden eerst 9 maanden belegerd moest worden alvorens van eigenaar te wisselen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
shift-knop defekt
pi_159855295
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 10:38 schreef TomLuny het volgende:
Soms is het eenvoudig genoeg.

[ afbeelding ]

En dat de RF niet zomaar even Севастополь als een kleedje onder zich uit zou laten trekken dat hadden ze kunnen weten toen die stad nog een paar jaar geleden eerst 9 maanden belegerd moest worden alvorens van eigenaar te wisselen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat je die annexatie goedpraat zegt wel genoeg :r!
pi_159855429
quote:
15s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 10:41 schreef 99.999 het volgende:
Dat je die annexatie goedpraat zegt wel genoeg :r!
Welke bedoel je ?
Die van Nuland en McCain of die van Putin ?......
shift-knop defekt
pi_159855527
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 10:49 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Welke bedoel je ?
Die van Nuland en McCain of die van Putin ?...... [ afbeelding ]
Volgens mij heeft enkel Poetin een stuk Oekraine geannexeerd. Zou dus niet weten waar je op doelt.
  † In Memoriam † vrijdag 12 februari 2016 @ 12:37:57 #148
230491 Zith
pls tip
pi_159857543
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 10:38 schreef TomLuny het volgende:
Soms is het eenvoudig genoeg.

[ afbeelding ]

En dat de RF niet zomaar even Севастополь als een kleedje onder zich uit zou laten trekken dat hadden ze kunnen weten toen die stad nog een paar jaar geleden eerst 9 maanden belegerd moest worden alvorens van eigenaar te wisselen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Beter geven we Rotterdam aan Marokko dan.
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_159859549
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 12:37 schreef Zith het volgende:

Beter geven we Rotterdam aan Marokko dan.
Scherp, ik moest er even over nadenken.
Want die hebben ook 57% in handen wou je zeggen.
Ik ben niet veel op de hoogte met geschiedenis maar vanaf 1960 tot nu, of (ik noem maar wat), van 1560 tot nu maakt nogal verschil.
En meer recent, het is als ik goed herinner eerder aangestipt, in de Krim is een referendum geweest over aansluiten bij Moskou of Kiev.
En ik vraag me af of onder de daardoor ingestelde EU-sancties ook inbegrepen was het opblazen van de elektriciteit voor ruim een miljoen Krimmers waardoor die zonder ziekenhuis apparatuur e.d. kwamen te zitten.

shift-knop defekt
pi_159859710
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 14:12 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Scherp, ik moest er even over nadenken.
Want die hebben ook 57% in handen wou je zeggen.
Ik ben niet veel op de hoogte met geschiedenis maar vanaf 1960 tot nu, of (ik noem maar wat), van 1560 tot nu maakt nogal verschil.
En meer recent, het is als ik goed herinner eerder aangestipt, in de Krim is een referendum geweest over aansluiten bij Moskou of Kiev.
En ik vraag me af of onder de daardoor ingestelde EU-sancties ook inbegrepen was het opblazen van de elektriciteit voor ruim een miljoen Krimmers waardoor die zonder ziekenhuis apparatuur e.d. kwamen te zitten.

[ afbeelding ]
Een enkel door Moskou erkend referendum. En moet Oekraine alles op alles zetten om de stroomvoorziening in een door vijandige troepen geannexeerd gebied te waarborgen?
pi_159859967
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 14:19 schreef 99.999 het volgende:

Een enkel door Moskou erkend referendum. En moet Oekraine alles op alles zetten om de stroomvoorziening in een door vijandige troepen geannexeerd gebied te waarborgen?
Nee, niet pers, maar is wel een teken dat je de zaak totaal niet in de hand hebt als choco-regering en/of er zelfs medeplichtig aan bent.
En het Is toch al opgelost, de RF heeft zelf z'n eigen stroombruggetje gebouwd inmiddels.
Maar ik ga het niet helemaal uitspitten, dan wordt het een Kiev-Moskou-topic ipv EU-Kiev-verdrag-topic.
Bovendien is mijn aandacht meer bij Syri momenteel :)



Voor meer, zie dit
https://www.rt.com/search/?q=crimea+electricity
shift-knop defekt
pi_159889398
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 februari 2016 14:19 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Een enkel door Moskou erkend referendum. En moet Oekraine alles op alles zetten om de stroomvoorziening in een door vijandige troepen geannexeerd gebied te waarborgen?
Er zijn diverse onderzoeken waaruit blijkt dat een (ruime) meerderheid van de bevolking van de Krim voor afscheiding van Oekrane en hereniging met Rusland is.

En als Kiev echt om heel haar bevolking geeft, zou ze er inderdaad voor moeten zorgen dat die stroomvoorziening blijft gewaarborgd (op z’n minst tot er een alternatief is ontwikkeld).

GfK
Pew Research Center
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_159950644
Vandaag mijn stembiljet ontvangen (buitenland). Ik ga JA stemmen. :Y
Jehovah=Power of God Lucifer=Light of God Satan=Love of God Jesus=Unity of God
pi_159952904
quote:
14s.gif Op maandag 15 februari 2016 22:28 schreef laforest het volgende:
Vandaag mijn stembiljet ontvangen (buitenland). Ik ga JA stemmen. :Y
Wist je dat het hele Oekrainse kabinet op omvallen staat, omdat Poroshenko nog corrupter is dan zijn voorganger?
http://www.kyivpost.com/article/content/kyiv-post-plus/criticism-fierce-as-anti-corruption-prosecutor-kasko-resigns-citing-obstruction-by-shokin-408136.html?utm_campaign=traqli&utm_source=traqli&utm_medium=traqli&source=traqli

quote:
"The current leadership of the prosecutor’s office has once and for all turned it into a body where corruption dominates, and corrupt schemes are covered up," he said in his letter of resignation. "...Ukrainians expected this law enforcement agency to prosecute the Yanukovych regime’s corruption and other crimes following the (2013-2014) Revolution of Dignity but it has turned into a tool of political intimidation and profiteering once and for all."
En Poroshenko's partij gaat nu Yatsenyuk 'wegstemmen' als premier om zelf de macht te pakken.
https://www.rbc.ua/rus/news/bpp-prinyal-reshenie-otstavke-tsenyuka-1455564010.html

Waarom stem je 'ja'?
pi_159955012
quote:
0s.gif Op maandag 15 februari 2016 23:32 schreef Nintex het volgende:
Wist je dat het hele Oekrainse kabinet op omvallen staat, omdat Poroshenko nog corrupter is dan zijn voorganger?
http://www.kyivpost.com/article/content/kyiv-post-plus/criticism-fierce-as-anti-corruption-prosecutor-kasko-resigns-citing-obstruction-by-shokin-408136.html?utm_campaign=traqli&utm_source=traqli&utm_medium=traqli&source=traqli

En Poroshenko's partij gaat nu Yatsenyuk 'wegstemmen' als premier om zelf de macht te pakken.
https://www.rbc.ua/rus/news/bpp-prinyal-reshenie-otstavke-tsenyuka-1455564010.html
Dat gaat hard zo, blijft niemand meer over. In een vorige post van mij pakte Abromavicius, de minister van economische zaken al zijn biezen, nog geen twee weken geleden :

POL / #3 Associatieovereenkomst met Oekrane
http://en.interfax.com.ua/news/general/321934.html

Hij wordt ook in jouw link genoemd :

While several ministers returned conditionally, Economy Minister Aivaras Abromavicius has quit for good -- citing obstruction from a key presidential ally in parliament, Ihor Kononenko, who denies wrongdoing.

Soms duizelt het me van al die namen maar met 'find' is het redelijk snel te vinden.

Wat mij verder opvalt :

Geoffrey R. Pyatt, the U.S. ambassador to Ukraine, shared Bilak’s sentiment.
He tweeted that “Kasko was a champion for change within the Prosecutor General’s Office.”

“His resignation is a blow to Ukraine’s reform progress,” he said. “Ukraine deserves a clean judiciary. It will require top-to-bottom rule of law reform to address pervasive corruption and cronyism.”

Pyatt added, however, that the “U.S. would continue to assist those in the prosecutorial domain committed to operating under new rules.”

Tja, wat moet je daarvan maken ?
Volgens Pyatt is het dus een bende maar we gaan gewoon door ?
Of beoordeel ik het nu veels te simpel ?
Ik zie geen nieuwe regels verschijnen waar hij over spreekt als het anti-corruptie-team van ellende het bijltje erbij neergooit.



@Albert
Jij ook bedankt voor de info.
shift-knop defekt
  dinsdag 16 februari 2016 @ 00:56:35 #156
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159955037
quote:
0s.gif Op maandag 15 februari 2016 23:32 schreef Nintex het volgende:

[..]

Wist je dat het hele Oekrainse kabinet op omvallen staat, omdat Poroshenko nog corrupter is dan zijn voorganger?
http://www.kyivpost.com/article/content/kyiv-post-plus/criticism-fierce-as-anti-corruption-prosecutor-kasko-resigns-citing-obstruction-by-shokin-408136.html?utm_campaign=traqli&utm_source=traqli&utm_medium=traqli&source=traqli

[..]

En Poroshenko's partij gaat nu Yatsenyuk 'wegstemmen' als premier om zelf de macht te pakken.
https://www.rbc.ua/rus/news/bpp-prinyal-reshenie-otstavke-tsenyuka-1455564010.html

Waarom stem je 'ja'?
Onder andere omdat hier juist uit blijkt dat Oekrane een functionerende democratie is.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
  dinsdag 16 februari 2016 @ 11:33:37 #158
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159959920
quote:
Dat krijg je als alle subsidie naar toiletpapier gaat.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 13:48:02 #159
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159963558
quote:
Neuh, het aantal stembureaus kan wel wat minder, minder, minder. Bij de laatste Statenverkiezingen hadden we landelijk gemiddeld 650 stemmen per stembureau. Dat is best weinig.
pi_159963758
quote:
0s.gif Op maandag 15 februari 2016 23:32 schreef Nintex het volgende:

[..]

Wist je dat het hele Oekrainse kabinet op omvallen staat, omdat Poroshenko nog corrupter is dan zijn voorganger?
http://www.kyivpost.com/article/content/kyiv-post-plus/criticism-fierce-as-anti-corruption-prosecutor-kasko-resigns-citing-obstruction-by-shokin-408136.html?utm_campaign=traqli&utm_source=traqli&utm_medium=traqli&source=traqli

[..]

En Poroshenko's partij gaat nu Yatsenyuk 'wegstemmen' als premier om zelf de macht te pakken.
https://www.rbc.ua/rus/news/bpp-prinyal-reshenie-otstavke-tsenyuka-1455564010.html

Waarom stem je 'ja'?
Und?
Ik stem ja omdat het goed is om dat land economisch bij de EU te brengen. We hebben een verenigd Europa nodig waarin alle Europese land opgaan in een enkel land om zo onze toekomst als European te verzekeren. Zodra dit een feit is dan is het onbelangrijk wat een leider hier of daar heeft gedaan want dan hebben we een centrale regering.
Jehovah=Power of God Lucifer=Light of God Satan=Love of God Jesus=Unity of God
pi_159969407
quote:
0s.gif Op maandag 15 februari 2016 23:32 schreef Nintex het volgende:
En Poroshenko's partij gaat nu Yatsenyuk 'wegstemmen' als premier om zelf de macht te pakken.
https://www.rbc.ua/rus/news/bpp-prinyal-reshenie-otstavke-tsenyuka-1455564010.html
Je krijgt gelijk Nintex

Anti-govt protesters rally in Kiev as Poroshenko calls on PM Yatsenyuk to resign




Ukrainian President Petro Poroshenko has urged Prime Minister Arseniy Yatsenyuk and General Prosecutor Viktor Shokin to resign, according to the presidential spokesman. Protesters have been rallying in front of the parliament calling for the PM to stand down.

Many of the demonstrators were carrying flags of the far-right Svoboda party and the nationalist Ukrainian National Assembly – Ukrainian People’s Self-Defense (UNA-UNSO) as seen in the photos and videos from the scene.

One of the popular slogans at the protest was “Yatsenyuk to the scaffold,” according to the local Federal News Agency. It also reported that the protesters brought animal cages with rabbits to the demo and put up signs saying “Put rabbits in a cage, not in the cabinet.”

The PM has been nicknamed “Rabbit,” with people comparing him to an animated character from the Soviet cartoon ‘Winnie the Pooh.’

NL-versie:
President Oekrane: premier Jatsenjoek moet opstappen

Volgens Porosjenko is er geen tijd voor nieuwe verkiezingen.
Noodzakelijke hervormingen in onder meer de economie lopen dan te veel vertraging op.

De voormalige Georgische president Michail Saakasjvili heeft al gezegd dat hij graag de opvolger van Jatsenjoek wil worden.
Hij kreeg in mei vorig jaar een Oekraens paspoort en werd gouverneur van Odessa. Daar heeft hij naar eigen zeggen de corruptie weten terug te dringen.

+++

Hoe valt dit te rijmen met democratie ?
Wie heeft die Saakasjvili dan gekozen, gaan ze nou gewoon Premier-baantjes weggeven wat ze het beste uitkomt.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 12% gewijzigd door TomLuny op 16-02-2016 19:31:44 ]
shift-knop defekt
pi_159970090
Ik heb net mijn tegen-stem naar Van Aartsen opgestuurd *O*
pi_159971706
Nuland: [Breaks in]
I think Yats is the guy who's got the economic experience, the governing experience.
He's the... what he needs is Klitsch and Tyahnybok on the outside.

He needs to be talking to them four times a week, you know. I just think Klitsch going in... he's going to be at that level working for Yatseniuk, it's just not going to work.

Nuland:
OK. He's now gotten both Serry and [UN Secretary General] Ban Ki-moon to agree that Serry could come in Monday or Tuesday. So that would be great, I think, to help glue this thing and to have the UN help glue it and, you know,
Fuck the EU.

Ukraine crisis: Transcript of leaked Nuland-Pyatt call

en nou mag die dus de konijnenkooi in.



Hou die brief nog even tegen naar van Aartsen, dat doe ik gelijk mijn NEE erbij.... }:|
shift-knop defekt
pi_159971810
Moest even keihard lachen om de stemwijzer van ''Forum voor de Democratie''.

Bij een democratie horen ook onafhankelijke stemwijzers, subsidieslurpende GeenStijl-adepten :r

http://stemwijzerreferendum.nl/
pi_159971974
Het is een circus nu. Poroshenko heeft het vertrouwen opgezegd in Yatsenyuk, maar die heeft op 2 stemmen na een stemming overleeft (226 tegen zijn aanblijven, 2 voor, zoiets). Als Yatsenyuk zelf niet opstapt (wat hij niet lijkt te gaan doen) komt Poroshenko niet van hem af en moet hij nieuwe verkiezingen uitschrijven, maar dat doet hij liever niet, omdat zijn eigen positie dan ook in gevaar komt. Het land is praktisch onbestuurbaar geworden.

http://mashable.com/2016/02/16/ukraine-government-turmoil/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+Mashable+%28Mashable%29#UWoIBGD3oqqK
  dinsdag 16 februari 2016 @ 21:45:58 #166
238641 Hondenbrokken
Ik ga echt geen katten voeren.
pi_159976931
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 19:48 schreef bamibij het volgende:
Moest even keihard lachen om de stemwijzer van ''Forum voor de Democratie''.

Bij een democratie horen ook onafhankelijke stemwijzers, subsidieslurpende GeenStijl-adepten :r

http://stemwijzerreferendum.nl/
Beetje sturende vragen, zoals:
quote:
Het is goed dat de Oekraense bio-industrie door het associatieverdrag vlees naar Europa kan gaan exporteren – ook al wordt dit soms geproduceerd met dieronvriendelijke methodes die in Nederland al jaren verboden zijn.
Toch kwam ik op "voor" uit. Ik kreeg aan het eind alleen geen toelichting te zien op de stellingen zoals ze beloofden, maar die toelichtingen zullen waarschijnlijk toch vol onwaarheden zitten.
Jesus hates you.
pi_159977182
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 21:45 schreef Hondenbrokken het volgende:

[..]

Beetje sturende vragen, zoals:

[..]

Toch kwam ik op "voor" uit. Ik kreeg aan het eind alleen geen toelichting te zien op de stellingen zoals ze beloofden, maar die toelichtingen zullen waarschijnlijk toch vol onwaarheden zitten.
Op de pagina met de uitslag staat een link naar de toelichtingen op de stellingen. Alleen ziet die link eruit als een gewone zin en niet als een link. Maar je kan er wel op klikken.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:00:56 #168
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159977506
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 21:45 schreef Hondenbrokken het volgende:

[..]

Beetje sturende vragen, zoals:
Laat dat 'beetje' maar weg. :').
pi_159977639
Mijn hemel, dat is meest belabberde stemwijzer die ik ooit heb gedaan. Ik schrok er gewoon van.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_159977851
quote:
15s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:03 schreef KoosVogels het volgende:
Mijn hemel, dat is meest belabberde stemwijzer die ik ooit heb gedaan. Ik schrok er gewoon van.
Dat kan je wel zeggen, wat een absurditeit :')
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:09:56 #171
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159977913
Welke club zit daar achter, dan?
pi_159977969
Wat is er volgens jullie absurd aan dan?
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:11:17 #173
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159977971
"4. Het is goed dat de EU –en dus ook Nederland- zich verplicht tot financile steun aan Oekrane."

Proest _O-

Welke tegentokkie heeft dit in elkaar geflanst?
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159978059
quote:
10s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:11 schreef Gutmensch het volgende:
"4. Het is goed dat de EU –en dus ook Nederland- zich verplicht tot financile steun aan Oekrane."

Proest _O-

Welke tegentokkie heeft dit in elkaar geflanst?
Jij gaat er dus vanuit van niet, als het toch blijkt dat het wel zo is, betaal jij het deel van mij, als wel, erbij?
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:13:59 #175
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159978063
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 21:45 schreef Hondenbrokken het volgende:

[..]

Beetje sturende vragen, zoals:

[..]

Toch kwam ik op "voor" uit. Ik kreeg aan het eind alleen geen toelichting te zien op de stellingen zoals ze beloofden, maar die toelichtingen zullen waarschijnlijk toch vol onwaarheden zitten.
Mwah, de vragen zijn al zo sturend dat er niet eens gelogen hoeft te worden.

De 'toelichting' volgt vaak hetzelfde stramien. Eerst een argument van de voorstanders, waarna het deel voor de tegenstanders dat argument dan weer lijkt te ontkrachten, plus nog wat extra argumenten. Inclusief een linkje, want dan is het waar. De volgorde is nooit andersom, gek genoeg.

Bij een aantal stellingen wordt er niet eens gepoogd om een neutrale toelichting te geven.

http://stemwijzerreferendum.nl/toelichting/
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:15:06 #176
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159978111
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:13 schreef john2406 het volgende:

[..]

Jij gaat er dus vanuit van niet, als het toch blijkt dat het wel zo is, betaal jij het deel van mij, als wel, erbij?
"12. De oorlog in Oekrane is mede veroorzaakt door de EU en het associatieverdrag."

_O-
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159978120
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:09 schreef Nibb-it het volgende:
Welke club zit daar achter, dan?
Als het van Forum voor Democratie is, dan is dat de anti-Europaclub van o.a. Thierry Baudet
pi_159978148
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:13 schreef freako het volgende:

[..]

Mwah, de vragen zijn al zo sturend dat er niet eens gelogen hoeft te worden.

De 'toelichting' volgt vaak hetzelfde stramien. Eerst een argument van de voorstanders, waarna het deel voor de tegenstanders dat argument dan weer lijkt te ontkrachten. Inclusief een linkje, want dan is het waar. Bij een aantal stellingen wordt er niet eens gepoogd om een neutrale toelichting te geven.

http://stemwijzerreferendum.nl/toelichting/
Wel een erg triest staaltje dit...
pi_159978201
Oei, ik zal er wel rijker van worden als ik dit allemaal zo lees of niet?
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:17:47 #180
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159978232
"18. Het sluiten van het associatieverdrag was een provocatie van de EU richting Rusland die de geo-politieke spanningen heeft verergerd."

:')_!
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159978238
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:17 schreef john2406 het volgende:
Oei, ik zal er wel rijker van worden als ik dit allemaal zo lees of niet?
Eerder rijker dan armer in elk geval.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:19:18 #182
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159978298
Ah, ik moet toch VOOR stemmen van ze.

Ok, gaan we doen.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159978328
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:17 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Eerder rijker dan armer in elk geval.
Hetzelfde al bij invoering van de Euro waar ik nu de echo nog van hoor?
pi_159978386
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:19 schreef john2406 het volgende:

[..]

Hetzelfde al bij invoering van de Euro waar ik nu de echo nog van hoor?
Correct.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:21:58 #185
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159978425
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:15 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Als het van Forum voor Democratie is, dan is dat de anti-Europaclub van o.a. Thierry Baudet
Ah, dat verklaart een hoop. Moest wel grinniken bij sommige vragen.
pi_159978445
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:21 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Correct.
Bedankt voor de toelichting, zal in de achter hoek wel aangekomen zijn denk ik?
pi_159978481
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:21 schreef Nibb-it het volgende:

[..]

Ah, dat verklaart een hoop. Moest wel grinniken bij sommige vragen.
Ja, ze zijn wel creatief in het sturen met hun vragen :+
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:24:31 #188
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159978526
Ik ben in elk geval weer ingedeeld als stembureaulid, nu nog kijken welke dikke pil ik meeneem op 6 april.
pi_159978585
quote:
Tegenstanders wijzen echter op het feit dat via dit verdrag, Oekrane 80% van alle EU-regels moet overnemen – en dus in feite al bijna lid wordt.
quote:
Door het wegnemen van handelsbelemmeringen, zullen Oekraense producten op de Nederlandse markt komen. Dit betekent onder meer, dat bio-industrie die in Nederland al jaren verboden is, toch in de schappen van onze supermarkten komt te liggen.
Dus Oekrane moet zoveel regels overnemen dat het bijna lid wordt, maar in de argumentatie van de volgende stelling blijkt dat doodleuk toch weer anders te zijn? :')

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-02-2016 22:26:57 ]
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:27:12 #190
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159978632
quote:
6s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:24 schreef freako het volgende:
Ik ben in elk geval weer ingedeeld als stembureaulid, nu nog kijken welke dikke pil ik meeneem op 6 april.
Ik suggereer "In Europa" van Geert Mak.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159978720
quote:
6s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:24 schreef freako het volgende:
Ik ben in elk geval weer ingedeeld als stembureaulid, nu nog kijken welke dikke pil ik meeneem op 6 april.
Heb je er zo een angst voor, als er niemand komt kan je een pil nemen zodat je slapen kunt niet?

Wordt het echter druk dan weet je waarschijnlijk wat er gestemd wordt niet?
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:30:08 #192
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159978737
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:25 schreef J.B. het volgende:

[..]


[..]

Dus EU moet zoveel regels overnemen dat het bijna lid wordt maar in de argumentatie van de volgende stelling blijkt dat doodleuk anders te zijn? :')
Ja, mooi he. Op dezelfde manier is Zwitserland ook bijna EU-lid. Tenzij dat bij de argumentatie niet zo goed uitkomt, dan is dat land de dappere strijder die ontkomen is aan het juk van de EUSSR.
pi_159978759
Ik neem echter aan dat er geen stemcomputers gebruikt worden.
pi_159978781
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:29 schreef john2406 het volgende:

[..]

Heb je er zo een angst voor, als er niemand komt kan je een pil nemen zodat je slapen kunt niet?
Humor heeft ie wel, die John.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:31:31 #195
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_159978799
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:27 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Ik suggereer "In Europa" van Geert Mak.
De pop van Prus, ben je wel even zoet mee.
pi_159978807
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:30 schreef freako het volgende:

[..]

Ja, mooi he. Op dezelfde manier is Zwitserland ook bijna EU-lid. Tenzij dat bij de argumentatie niet zo goed uitkomt, dan is dat land de dappere strijder die ontkomen is aan het juk van de EUSSR.
Is het niet dat zwitserland zichzelf kan bedruppelen?
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:32:02 #197
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159978814
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:29 schreef john2406 het volgende:

[..]

Heb je er zo een angst voor, als er niemand komt kan je een pil nemen zodat je slapen kunt niet?

Wordt het echter druk dan weet je waarschijnlijk wat er gestemd wordt niet?
Dikke pil als in dik boek. Bij de laatste Europese verkiezingen had ik de krant al ver voor de lunch uit. En toen moest ik nog 5 uur tot de aflossing.
pi_159978861
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:32 schreef freako het volgende:

[..]

Dikke pil als in dik boek. Bij de laatste Europese verkiezingen had ik de krant al ver voor de lunch uit. En toen moest ik nog 5 uur tot de aflossing.
Kon je hem op het eind niet uit je hoofd die krant dan?

Wat boeit het je eigenlijk, denk niet dat je er gratis gaat zitten trouwens?
pi_159978873
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:30 schreef freako het volgende:

[..]

Ja, mooi he. Op dezelfde manier is Zwitserland ook bijna EU-lid. Tenzij dat bij de argumentatie niet zo goed uitkomt, dan is dat land de dappere strijder die ontkomen is aan het juk van de EUSSR.
Zwitserland is inderdaad een mooi voorbeeld. Het land is een lichtend voorbeeld voor eurosceptici, maar in werkelijkheid zijn de Zwitsers de facto lid van de EU.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_159978982
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:30 schreef freako het volgende:

[..]

Ja, mooi he. Op dezelfde manier is Zwitserland ook bijna EU-lid. Tenzij dat bij de argumentatie niet zo goed uitkomt, dan is dat land de dappere strijder die ontkomen is aan het juk van de EUSSR.
Erg lachwekkend inderdaad.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:37:30 #201
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159979035
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:33 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Zwitserland is inderdaad een mooi voorbeeld. Het land is een lichtend voorbeeld voor eurosceptici, maar in werkelijkheid zijn de Zwitsers de facto lid van de EU.
Ze hebben alleen niets in te brengen, alleen maar de door de EU opgelegde regels te volgen.

Een beetje zoals de gemiddelde ongenformeerde tegentokkie denkt hoe Nederland in de EU zit.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:40:26 #202
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159979140
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:33 schreef john2406 het volgende:

[..]

Wat boeit het je eigenlijk, denk niet dat je er gratis gaat zitten trouwens?
Klopt, de vergoeding is zelfs verhoogd (want er wordt tegenwoordig belasting over geheven, dat moest van het Gerechtshof). Van netto 135 naar bruto 250. En dat is best een billijk bedrag. Nadeel is wel dat de catering is afgeschaft, dus ik moet mijn eigen boterhammen meenemen. :').
pi_159979199
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:37 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Een beetje zoals de gemiddelde ongenformeerde tegentokkie denkt hoe Nederland in de EU zit.
Ben eens eerlijk wat dacht je wat nederland heeft in te brengen?
Of zouden ze iets hebben mogen inbrengen over de hoeveel heid zout in het brood of kaas?
Evt iets met de watts in de stofzuigers?

Denk dat ze voor de kar gespannen worden en verder niks?
pi_159979247
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:40 schreef freako het volgende:

[..]

Klopt, de vergoeding is zelfs verhoogd (want er wordt tegenwoordig belasting over geheven, dat moest van het Gerechtshof). Van netto 135 naar bruto 250. En dat is best een billijk bedrag. Nadeel is wel dat de catering is afgeschaft, dus ik moet mijn eigen boterhammen meenemen. :').
Dan hoef je je in ieder geval niet af te vragen of ze zich de handen gewassen hebben voordat de boterhamen gemaakt werden of niet?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-02-2016 22:44:54 ]
pi_159979477
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:40 schreef freako het volgende:

[..]

Klopt, de vergoeding is zelfs verhoogd (want er wordt tegenwoordig belasting over geheven, dat moest van het Gerechtshof). Van netto 135 naar bruto 250. En dat is best een billijk bedrag. Nadeel is wel dat de catering is afgeschaft, dus ik moet mijn eigen boterhammen meenemen. :').
In mijn gemeente krijg je geen vergoeding, maar wordt het eten en drinken dan wel weer verzorgd.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  dinsdag 16 februari 2016 @ 22:52:50 #206
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159979525
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:42 schreef john2406 het volgende:

[..]

Ben eens eerlijk wat dacht je wat nederland heeft in te brengen?
Of zouden ze iets hebben mogen inbrengen over de hoeveel heid zout in het brood of kaas?
Evt iets met de watts in de stofzuigers?

Denk dat ze voor de kar gespannen worden en verder niks?
Volgens mij worden wetten binnen de EU gemaakt door de Europese Commissie die gekozen wordt door het Europees Parlement, dat weer door de Europese burgers wordt gekozen.

Het is dus niet meer getrapt dan de Nederlandse democratie. En Nederland heeft naar verhouding dus invloed op de Europese wetgeving.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159979625
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:52 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Volgens mij worden wetten binnen de EU gemaakt door de Europese Commissie die gekozen wordt door het Europees Parlement, dat weer door de Europese burgers wordt gekozen.

Het is dus niet meer getrapt dan de Nederlandse democratie. En Nederland heeft naar verhouding dus invloed op de Europese wetgeving.
Zoals bij meeste stemmen gelden?
Dan vul de rest maar zelf in hoe ik denk ja.
pi_159979720
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:51 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

In mijn gemeente krijg je geen vergoeding, maar wordt het eten en drinken dan wel weer verzorgd.
Dat is toch een vergoeding lijkt me, al is het in natura, hoe geeft men zoiets op aan de belasting?
pi_159980023
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:52 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Volgens mij worden wetten binnen de EU gemaakt door de Europese Commissie die gekozen wordt door het Europees Parlement, dat weer door de Europese burgers wordt gekozen.

Het is dus niet meer getrapt dan de Nederlandse democratie. En Nederland heeft naar verhouding dus invloed op de Europese wetgeving.
Kan jij je in het verleden kabinetten herinneren die gedoogpartners erop na hielden?
Ik niet, zouden ze dat ergens bij afgekeken hebben?
pi_159980124
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:51 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

In mijn gemeente krijg je geen vergoeding, maar wordt het eten en drinken dan wel weer verzorgd.
Lekker de hele dag op zo'n stembureau zitten voor een krentenbol en een bekertje melk.
pi_159980180
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 23:12 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Lekker de hele dag op zo'n stembureau zitten voor een krentenbol en een bekertje melk.
Woon jij in zo een arm moedige gemeente die zich dan laat kennen door alleen een krentenbol met melk te geven?

Lijkt me dat ze daar in de rij staan om het te mogen doen of zou het niet?

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 16-02-2016 23:14:34 ]
pi_159980429
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 23:13 schreef john2406 het volgende:

[..]

Woon jij in zo een arm moedige gemeente die zich dan laat kennen door alleen een krentenbol met melk te geven?

Lijkt me dat ze daar in de rij staan om het te mogen doen of zou het niet?
Hier betalen ze wel een vergoeding. Maar alsnog staat men niet in de rij. Zo boeiend is het werk niet.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 23:28:01 #213
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_159980628
quote:
2s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 23:21 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Hier betalen ze wel een vergoeding. Maar alsnog staat men niet in de rij. Zo boeiend is het werk niet.
Ja, mij werd ook gevraagd of ik voorzitter wilde worden op een ander bureau, want daar was nogal een tekort aan. Voor die hondenbaan heb ik vriendelijk bedankt.
  dinsdag 16 februari 2016 @ 23:30:43 #214
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159980706
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 23:08 schreef john2406 het volgende:

[..]

Kan jij je in het verleden kabinetten herinneren die gedoogpartners erop na hielden?
Ik niet, zouden ze dat ergens bij afgekeken hebben?
Ik snap niet wat je zegt.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159980723
Ben in het verleden ook wel benaderd om zitting te nemen in een stembureau maar heb vriendelijk bedankt voor de eer :P
pi_159982385
MaxRTucker twitterde op dinsdag 16-02-2016 om 19:09:58 What a scam. Only 94 MPs of Poroshenko's 163 MPs voted against the government, despite their signatures on no confidence petition. #Ukraine reageer retweet
Timoshenko zegt dat iedereen die Yatsenyuk in het zadel heeft gehouden een miljloen dollar heeft gekregen


Stem vooral 'ja' mensen :')

Zelfs de Amerikanen weten niet meer wat ze er mee aan moeten

UnitedforUkr twitterde op woensdag 17-02-2016 om 00:25:09 State Department Deputy Spokesperson: We strongly urge all of #Ukraine's political parties to put the needs of their country first. reageer retweet


[ Bericht 15% gewijzigd door Nintex op 17-02-2016 00:56:43 ]
pi_159983409
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 22:52 schreef Gutmensch het volgende:

Volgens mij worden wetten binnen de EU gemaakt door de Europese Commissie die gekozen wordt door het Europees Parlement, dat weer door de Europese burgers wordt gekozen.

Het is dus niet meer getrapt dan de Nederlandse democratie. En Nederland heeft naar verhouding dus invloed op de Europese wetgeving.
Zit iets anders volgens dit :
Handigste is om meteen naar de pagina te gaan want dan krijg je meer pop-up info als dat ik kan zetten
Zie onder 5 op de pagina :

http://www.europa-nu.nl/id/vg8xdjeo1zoj/europese_commissie_ec

De Europese Raad benoemt de voorzitter van de Europese Commissie.
In een speciale vergadering dragen de verenigde staatshoofden en regeringsleiders een kandidaat voor, die daarna door het Europees Parlement moet worden goedgekeurd.
Vervolgens stelt de Europese Raad de lijst vast met overige leden van de Commissie die door de lidstaten zijn voorgedragen.

In 2014 werd voor het eerst rekening gehouden met de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement.
In de praktijk betekende dat dat de voorzitter van de fractie die als grootste uit de verkiezingen kwam (de christendemocratische EVP) de voorzitter van de nieuwe Europese Commissie werd.

+++

Is dus wel erg super-super-getrapt.
De regeringsleiders in de ER zijn niet eens rechtstreeks gekozen, altijd maar afwachten wat er boven komt drijven.

Maar het gaat beter, AL in 2014 is het een beetje veranderd.
Daar zal ongetwijfeld UKIP een handje in hebben gehad

POL / Waarom neemt Europa zo veel vluchtelingen op? deel II
shift-knop defekt
pi_159985755
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 18:22 schreef TomLuny het volgende:
Je krijgt gelijk Nintex

Anti-govt protesters rally in Kiev as Poroshenko calls on PM Yatsenyuk to resign

NL-versie:
President Oekrane: premier Jatsenjoek moet opstappen

Volgens Porosjenko is er geen tijd voor nieuwe verkiezingen.
Noodzakelijke hervormingen in onder meer de economie lopen dan te veel vertraging op.

De voormalige Georgische president Michail Saakasjvili heeft al gezegd dat hij graag de opvolger van Jatsenjoek wil worden.
Hij kreeg in mei vorig jaar een Oekraens paspoort en werd gouverneur van Odessa. Daar heeft hij naar eigen zeggen de corruptie weten terug te dringen.
Saakasjvili gaat hervormen.
Is RT dus kan gekleurd zijn, meestal zijn de direkte quotes betrouwbaar (ingekort) :

Georgia’s former president, Mikhail Saakashvili, who is currently the governor of Ukraine’s Odessa region has called for the end of Ukraine's cooperation with the International Monetary Fund (IMF).



"For us, it would be ideal if the IMF was out of here. We withdrew the IMF from Georgia within a year. Got rid of them, thank God," said the politician who was granted Ukrainian citizenship in 2015.

"The IMF is like a surgeon. When you need a bandage on the finger, he says, why bandage? Let’s cut off your entire hand, why bother?" added Saakashvili.

On February 10, IMF Chief Christine Lagarde said Ukraine has not achieved significant progress in the fight against corruption, so the country's financial support could be suspended.

“Without a substantial new effort to invigorate governance reforms and fight corruption, it’s hard to see how the IMF-supported program can continue and be successful,” said Lagarde.

The statement from Lagarde came a week after the abrupt resignation of Ukraine’s Economy Minister Aivaras Abromavicius. He left his post, saying he did not want to provide "cover" for widespread government corruption.

Saakashvili publicly supported Abromavicius, agreeing with him that the reforms are being blocked by Igor Kononenko, Poroshenko's key business partner and Ukrainian deputy.

+++

Hij is dus wel tegen corruptie maar wil het IMF eruit smijten ?

wordt vervolgd
shift-knop defekt
  woensdag 17 februari 2016 @ 10:32:15 #219
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_159985811
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 03:55 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Zit iets anders volgens dit :
Handigste is om meteen naar de pagina te gaan want dan krijg je meer pop-up info als dat ik kan zetten
Zie onder 5 op de pagina :

http://www.europa-nu.nl/id/vg8xdjeo1zoj/europese_commissie_ec

De Europese Raad benoemt de voorzitter van de Europese Commissie.
In een speciale vergadering dragen de verenigde staatshoofden en regeringsleiders een kandidaat voor, die daarna door het Europees Parlement moet worden goedgekeurd.
Vervolgens stelt de Europese Raad de lijst vast met overige leden van de Commissie die door de lidstaten zijn voorgedragen.

In 2014 werd voor het eerst rekening gehouden met de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement.
In de praktijk betekende dat dat de voorzitter van de fractie die als grootste uit de verkiezingen kwam (de christendemocratische EVP) de voorzitter van de nieuwe Europese Commissie werd.

+++

Is dus wel erg super-super-getrapt.
De regeringsleiders in de ER zijn niet eens rechtstreeks gekozen, altijd maar afwachten wat er boven komt drijven.

Maar het gaat beter, AL in 2014 is het een beetje veranderd.
Daar zal ongetwijfeld UKIP een handje in hebben gehad

POL / Waarom neemt Europa zo veel vluchtelingen op? deel II
Het is niet meer getrapt dan in Nederland. Wij kunnen hier ook niet rechtstreeks kiezen wie er in de regering komen. Alleen in sommige presidentile democratien (Frankrijk, VS) kan je rechtstreeks de president kiezen.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_159986047
quote:
7s.gif Op woensdag 17 februari 2016 10:32 schreef Gutmensch het volgende:
Het is niet meer getrapt dan in Nederland. Wij kunnen hier ook niet rechtstreeks kiezen wie er in de regering komen. Alleen in sommige presidentile democratien (Frankrijk, VS) kan je rechtstreeks de president kiezen.
Dat is wel zo. Het is een heel gepuzzel soms hoe dat allemaal in elkaar steekt. Alleen van de namen al raak ik helemaal confuus, zoals europese raad, raad van europa, de Raad, alledrie verschillende instanties.
Toch, als er op diverse plekken geschreeuwd wordt er is brand dan is misschien handig om te kijken of dat zo is.Ik bedoel daarmee, de beschuldiging dat het niet-democratisch is, is imo niet zomaar een verzinsel. Maar ik ga verder met het Verdrag :)

Associatieverdrag

Update: dinsdag 9 februari 2016, 15:31

De Oekraense economie stut op de financiering door het IMF, de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Begin dit jaar kwamen de handelsbetrekkingen met de EU in een nieuwe fase toen het associatieverdrag met de EU gedeeltelijk van kracht werd. De voorganger van president Porosjenko, Viktor Janoekovitsj, weigerde deze overeenkomst eind 2013 te ondertekenen na druk vanuit het Kremlin. Het associatieverdrag werd geldig op 1 januari, maar de Nederlandse kiezers moeten zich op 6 april in een volksraadpleging nog wel uitspreken over het verdrag.

http://fd.nl/economie-pol(...)traagt-imf-kredieten

+++

Soort troijka dus, VS, IMF en EU
Als Saakashvili nu het derde pootje onder het vlak vandaan zaagt dan valt het toch om ?
Niet dat hij al MP is, maar toch, misschien krijgt hij veel aanhang.

+++

Een biografie volgens opinieschrijvers via RT :

Reverse Midas: Everything Saakashvili touches turns to rot

The following year, in 2009, violent protests against his regime erupted in Tbilisi.
As Saakashvili's rule became more totalitarian, a graphic video showing inmates being sodomized and beaten in Gldani prison sparked more demonstrations.

In 2012, with Georgia's economy teetering, Saakashvili's party lost a parliamentary election to Bidzina Ivanishvili's Georgian Dream movement, achieved despite Saakashvili's harassment of his opponent. Saakashvili had illegally stripped Ivanishvili of his Georgian citizenship in 2011.
Saakashvili left Georgia for the USA shortly after his defeat.


Governor of Odessa region Mikheil Saakashvili (L) and U.S. Senator John McCain Shakh Aivazov

No matter. Try again.
In 2014, Georgian prosecutors filed criminal charges against Saakashvili for a range of offences. They included "exceeding official powers" during earlier protests in 2007

The former Georgian President had re-surfaced in Ukraine where he enthusiastically supported the Maidan demonstrations. Despite his brutal intolerance of such gatherings in Georgia and his abuse of power there, the irony was completely lost on the Western media and pro-Europe/NATO activists in Ukraine.

The Western media is loath to truthfully analyze Saakashvili's track record. Especially those on the Russia beat who seem to empathize with plucky losers, perhaps seeing something of themselves in their subjects.

+++

Dit is geen opinie :

Ex-Georgian president, wanted at home, becomes governor in Ukraine

Georgia's former President Mikhail Saakashvili, wanted by his country's prosecutors for embezzlement, abuse of power and politically-motivated attacks, has been appointed governor of Ukraine's Odessa region.

President Petro Poroshenko personally appointed Saakashvili to the post, saying the former Georgian leader is "a friend of Ukraine." In a statement at Saakashvili's nomination in Odessa, Poroshenko said the two had known each other for 25 years, since university days.



[ Bericht 37% gewijzigd door TomLuny op 17-02-2016 11:12:36 ]
shift-knop defekt
pi_159987544
Zo'n beetje alles wat RT schrijft over Saakashvilli is grotendeels flauwekul omdat die kerel min of meer de aartsvijand is van Poetin, en wat betreft zijn door RT geschreven "biografie" is dat niet anders. "Everything Saakashvili touches turns to rot"; hij is er anders wel in geslaagd de corruptie in Georgi op een ongekende manier in te dammen, daar kan die pipo in het Kremlin nog heel wat van leren...

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 17-02-2016 11:52:55 ]
  woensdag 17 februari 2016 @ 11:50:34 #222
66825 Reya
Fier Wallon
pi_159987569
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 11:49 schreef J.B. het volgende:
Zo'n beetje alles wat RT schrijft over Saakashvilli is grotendeels flauwekul omdat die kerel zo'n beetje de aartsvijand is van Poetin, en wat betreft zijn door RT geschreven "biografie" is dat niet anders. "Everything Saakashvili touches turns to rot"; hij is er anders wel in geslaagd de corruptie in Georgi op een ongekende manier in te dammen, daar kan die pipo in het Kremlin nog heel wat van leren...
Aangaande Saakasjvili zou ik RT ook met een flinke scheut zout nemen, inderdaad.
pi_159987713
Saakajsvili is een enorme eindbaas. Iemand die echt veel gepresteerd heeft.
pi_159988525
quote:
2s.gif Op woensdag 17 februari 2016 11:50 schreef Reya het volgende:

[..]

Aangaande Saakasjvili zou ik RT ook met een flinke scheut zout nemen, inderdaad.
Ik moet het eerste onderwerp nog tegenkomen waarbij je de "reportages" van RT niet met een hele flinke scheut zout moet nemen.
  woensdag 17 februari 2016 @ 12:29:50 #225
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_159988554
Applicatie van Bosni is binnen _O_
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_159988585
quote:
15s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 23:30 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Ik snap niet wat je zegt.
Ik wist niet dat ik hier wat zeggen kon, of zelfs wat te zeggen heb?
pi_159990119
Maar heeft Saakasjvili nu wel of niet gezegd dat het IMF de pot op kan ?
Zo ja, wat voor gevolgen heeft dat dan ?

En is dit bewijs dat het geen baal zout is ?


Of dit ?

Censor.net: Saakashvili speaks out against Ukraine's cooperation with IMF

http://www.kyivpost.com/a(...)with-imf-408183.html

http://times.am/?p=158354&l=en

Wat valt er nog te geloven dan ? .... :?

@99.999
Tijdens het tweede kamer debat dat nu bezig is heeft de PVDA-mevrouw net dhr. Rutte op de hoogte gebracht van het bezoek Orban aan Putin.
De erbijhorende vraag ben ik vergeten.

http://www.tweedekamer.nl/vergaderingen/livedebat/plenaire-zaal

14:15 gaan ze verder.


+++

Hij krabbelt al terug - maar leed is geschied :

Later, Mikheil Saakashvili wrote on Facebook: "The news agencies have apparently misrepresented my words. If I have to choose between absolutely uncontrollable local kleptocrats and supervision of the IMF, I will definitely choose the IMF. But one must strive to get rid of the kleptocratic authorities, strive for the economy growth, and then there will be no need in IMF programs," Saakashvili wrote.
Source: http://en.censor.net.ua/n374468 Source: http://en.censor.net.ua/n374468

[ Bericht 18% gewijzigd door TomLuny op 17-02-2016 13:56:06 ]
shift-knop defekt
pi_159990559
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 13:45 schreef TomLuny het volgende:
Maar heeft Saakasjvili nu wel of niet gezegd dat het IMF de pot op kan ?
Zo ja, wat voor gevolgen heeft dat dan ?
Politici roepen zoveel. Dat heeft echter niet bepaald direct effect. Vooralsnog heeft Saakasjvili buiten, ik meen Odessa, immers ook niet zo veel in te brengen...
pi_159992351
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 13:45 schreef TomLuny het volgende:
Maar heeft Saakasjvili nu wel of niet gezegd dat het IMF de pot op kan ?
Zo ja, wat voor gevolgen heeft dat dan ?
0, want hij heeft op nationaal gebied tot dusver geen macht.
pi_159994311
quote:
2s.gif Op woensdag 17 februari 2016 14:06 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Politici roepen zoveel. Dat heeft echter niet bepaald direct effect. Vooralsnog heeft Saakasjvili buiten, ik meen Odessa, immers ook niet zo veel in te brengen...
Dus met andere woorden wat de politici hier roepen zal dan ook wel kloppen?
Of zouden die ook onder de noemer politici vallen?

Zou het dan kloppen wat ze me voorschotelen over het handelsverdrag?

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 17-02-2016 16:58:46 ]
pi_159996915
quote:
1s.gif Op woensdag 17 februari 2016 15:27 schreef J.B. het volgende:

0, want hij heeft op nationaal gebied tot dusver geen macht.
Dat is zo
Gister was hij bijna MP maar ging niet door want Yats is taaier als gedacht.
Totdat die ineens een vervelend ongelukje krijgt of ze ineens toevallig een verzonnen aanklacht tegen hem vinden.
Ik denk niet dat ze zomaar hun volgende voorberaamde pion op de troon laten vallen.

Nou ja, we gaan het zien.
shift-knop defekt
pi_159996982
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 18:46 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Dat is zo
Gister was hij bijna MP maar ging niet door want Yats is taaier als gedacht.
Totdat die ineens een vervelend ongelukje krijgt of ze ineens toevallig een verzonnen aanklacht tegen hem vinden.
Ik denk niet dat ze zomaar hun volgende voorberaamde pion op de troon laten vallen.

Nou ja, we gaan het zien.
Als dat land zo corrupt is als dat het genoemd wordt, zal het stemmen er dan wel kloppen?
pi_159997046
quote:
0s.gif Op woensdag 17 februari 2016 18:48 schreef john2406 het volgende:
Als dat land zo corrupt is als dat het genoemd wordt, zal het stemmen er dan wel kloppen?
Dat is eerder besproken
De RF ging ermee akkoord en er waren nog meer waarnemers, dus ja.
Ik kan wel nee zeggen maar dat is dan net alsof ik het vonnis van een rechter naast me neer leg zonder tegenbewijs.

Dat draadje begon vanaf deze post ongeveer :
POL / #3 Associatieovereenkomst met Oekrane
shift-knop defekt
pi_160005115
Bizar dit,

http://foreignpolicy.com/2016/02/17/now-we-know-who-really-runs-ukraine/

quote:
But suddenly, Mustafa Nayyem, a well-known reformist legislator, saw a sight that must have chilled him to the bone. Moments before the vote, dozens of legislators from a range of parties, all affiliated with powerful oligarchs Rinat Akhmetov, Ihor Kolomoiskiy, and Victor Pinchuk, suddenly left the session floor — they weren’t going to vote against the government.
quote:
In recent weeks, one top reformer after another kept resigning from the government, citing the impossibility of making any progress in a system that was still corrupt at the very top.
quote:
After the vote, most of the gathered legislators were dead silent, as if stunned — and the minority that opposed the motion erupted in cheers. Ukraine’s rent-seeking oligarchic elites were free to celebrate their latest and greatest victory against the forces of reform since the 2013 Euromaidan revolution.
pi_160009516
quote:
Veelzeggend :

If this charade doesn’t stop, the system will just keep replicating itself without ever changing

Het volgende, wat ik ingekort heb, loopt al een tijdje maar voor wie het nog niet bekend is, is het een aardig aanknooppunt. Technisch gezien is Oekraine al failliet maar IMF heeft op het laatste moment een paar regeltjes veranderd om Oekrane dat te besparen. Dat komt in dit artikel niet naar voren maar staat hier :

The International Monetary Fund has agreed to change its policy on lending to countries that are in arrears to other governments. With Ukraine being among the states that asks for financial aid while owing Russia, the move has angered Moscow.

+++

Edited time: 17 Feb, 2016 17:24

Russia files lawsuit against Ukraine over $3bn debt in London court

According to Russian Finance Minister Anton Siluanov, the lawsuit was filed after repeated unsuccessful attempts to encourage Ukraine to talk on debt restructuring. Moscow wanted Kiev to recognize the debt as sovereign with restructuring terms better than those proposed by Ukraine to its private creditors.

Kiev failed to pay off the debt before the deadline at the end of the year.
Russia’s Finance Ministry announced on January 1 that meant Ukraine was officially in a state of default.

Ukraine’s sovereign debt to Russia dates back to a deal between President Vladimir Putin and former Ukrainian President Viktor Yanukovich that was struck in 2013 and envisaged Moscow buying $15 billion worth of Ukrainian bonds. Russia bought $3 billion on December 20, 2013, and the debt was supposed to be repaid by December 20, 2015.



controle zoutgehalte :

http://www.ibtimes.com/ru(...)down-between-2310876
shift-knop defekt
pi_160015197
quote:
Strategie uitgelekt: zo promoot het kabinet een 'ja' bij het Oekrane-referendum

Hoe probeert het kabinet ervoor te zorgen dat Nederland op 6 april vr het handelsverdrag stemt tussen Oekrane en de EU? Politiek verslaggever Roel Geeraedts heeft de uitgebreide communicatiestrategie rond het referendum in handen. "Een fraai staaltje overheidspropaganda."

Het referendum gaat cht niet over ruzie met Rusland en Vladimir Poetin. En waag het niet om het referendum aan te grijpen om je onvrede te uiten over de EU of het falende kabinetsbeleid. Daar is dit referendum niet voor bedoeld. Nee: Het associatieverdrag is vooral goed voor de Nederlandse handel en voor 'de gewone Oekraners'. Dat is de strekking van de uitgelekte communicatiestrategie van het kabinet over het aanstaande Oekrane-referendum.

Het is altijd leuk om een kijkje te nemen in de keuken van overheidsvoorlichters. Alle ministers krijgen binnenkort een uitgebreide communicatiestrategie. Morgen wordt die strategie besproken in de ministerraad. Het doel ervan is dat we straks 'Ja' zeggen bij het referendum over het associatieakkoord met Oekrane.

Volgens de communicatiestrategie van het kabinet gaat het om een gewoon handelsverdrag met een buurland van de EU: Oekrane. Niets meer en niets minder. Een 'ja'-stem opent de deur naar 'een markt van 45 miljoen mensen' en is dus goed voor onze economie.

Volgens het projectteam dat deze strategie opstelde, moet je het trouwens geen Associatieakkoord noemen. Dat is een veel te ingewikkeld woord. De voorlichters en ministers moeten de term 'samenwerkingsakkoord' gebruiken, want: 'Associatieakkoord wordt niet begrepen'.

Voorgekookte antwoorden
De documenten bevatten panklare antwoorden op zowat alle mogelijke vragen die je kunt bedenken.

"Wat doet het kabinet bij een nee?" In een 12-pagina-lange Q&A (pdf) staat het standaardantwoord dat alle politici en voorlichters moeten geven: "Bij een geldig nee zal het kabinet nadenken over de vervolgstappen en daarover ook met het parlement spreken. De inhoud van het maatschappelijk debat over het akkoord zal daarbij een belangrijke rol spelen."

Op altijd lastige als/dan vragen zoals 'Wat gebeurt er als Nederland het verdrag definitief niet ratificeert' is een standaard ontwijkende reactie geformuleerd: "Deze eventuele situatie is onontgonnen terrein." Dit voorgekookte antwoord komt maar liefst zeven keer voor op de 46 voorbereide vragen in de uitgelekte communicatiestrategie.

Uit de documenten blijkt dat het kabinet blaakt van het vertrouwen dat wij bij het referendum vr het verdrag met Oekrane stemmen. Mocht er toch een 'nee' uit het referendum rollen, dan moet de Tweede Kamer beslissen of aan die 'nee'-stem gehoor wordt gegeven en het verdrag dus niet ondertekend wordt. Wat er daarna gaat gebeuren is dus 'onontgonnen terrein'.

Victoria 'steunzender' Koblenko
Tientallen bekende Nederlanders en opiniemakers zijn in kaart gebracht die straks zoveel mogelijk mensen kunnen overhalen om 'Ja' te stemmen, zo blijkt uit de communicatiestrategie. Ze worden 'Steunzenders' genoemd.

Als je straks actrice Victoria Koblenko of oud-voetballer Evgeniy Levchenko voorbij ziet komen in de onvermijdelijke talkshows over het referendum: weet dan dat ze het kabinet een dienst bewijzen.

Ook de burgemeester van Hilversum en oud-hoofredacteur van de Volkskrant Pieter Broertjes, publicist en D66-senator Petra Stienen, het COC en het instituut Clingendael zijn door het kabinet aangemerkt als ideale verkopers van de 'Ja'-stem. Klik hier voor de hele lijst (pdf) BN’ers/opiniemakers/steunzenders.

Oekrane niet in de EU
Volgens GeenPeil, de club die het referendum voor elkaar kreeg, is het associatieverdrag het begin van een Oekraens lidmaatschap van de EU. Premier Rutte gaat de komende tijd het tegenovergestelde benadrukken: "Ik ken de aspiraties van sommige Oekraense/Europese politici, maar Nederland is tegen lidmaatschap van Oekrane en heeft een veto. Het woord EU-lidmaatschap staat nergens in het akkoord en is ook niet het doel."

Nou voelt zowat iedereen –ook het kabinet- aan z'n theewater dat het referendum door de Nederlandse kiezers aangegrepen kan worden om onvrede te uiten over de Europese Unie en/of het kabinetsbeleid. Dat is natuurlijk niet de bedoeling: "Het referendum gaat over het associatieakkoord met Oekrane. Niet over het functioneren van de EU. De kiezer en het referendum zijn niet geholpen bij een discussie over een ander onderwerp. Want waar kies je dan eigenlijk voor?"

Buitenlandse financiers
Het kabinet heeft geen problemen met buitenlandse inmenging in het referendum. De stichting Stem voor Nederland van Joshua Livestro bijvoorbeeld, krijgt van miljardair George Soros 200.000 euro om de 'Ja'-stem te promoten.

Ook de Amerikanen (CIA) roeren zich in het debat en zouden onderzoek doen naar Russische financiering van GeenPeil, het 'Nee'-kamp.

Mocht iemand vragen naar een kabinetsreactie op deze vormen van buitenlandse inmenging dan luidt de standaardreactie: "Als Rusland en/of de Verenigde Staten zich met het referendum bemoeien, dan moet dat in elk geval 'helder' en 'transparant' zijn."

Geen machtspelletjes!
In de uitgelekte documenten staat ook haarfijn beschreven wat het kabinet absoluut niet wil. Hoewel Oekrane onderdeel is van een geopolitieke strijd tussen Europa en Rusland -beiden willen meer invloed in Oekrane- is het niet de bedoeling dat de discussie daar over gaat.

Het kabinet wil niet het 'veiligheidsargument (Rusland) te zwaar aanzetten, voor/tegen Poetin frame'. Dat zouden wij - de Nederlandse burgers - namelijk alleen maar opvatten als 'machtspelletjes' en 'bangmakerij'.

Kortom: als je nog vragen hebt over het Oekrane-referendum, of gewoon het fijne wil weten van een fraai staaltje overheidspropaganda, klik dan op de linkjes hieronder. Da's ook handig voor journalisten: je weet meteen welk voorgekookt antwoord je krijgt op zowat elke vraag die je stelt. Er staan in de communicatiestrategie zelfs tips aan politici voor het geval dat een journalist doorvraagt.

http://www.rtlnieuws.nl/n(...)-oekraine-referendum
pi_160015623
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 13:02 schreef Houtenbeen het volgende:

Tientallen bekende Nederlanders en opiniemakers zijn in kaart gebracht die straks zoveel mogelijk mensen kunnen overhalen om 'Ja' te stemmen, zo blijkt uit de communicatiestrategie. Ze worden 'Steunzenders' genoemd.

Mooi dan
Als die steunzenders dan bij de Nos-kletsprogramma's opdraven betalen de nee-stemmers mee aan hun eigen ondergang.
En ondertussen stropen de Oekraense asiel bendes de EU af.

Mogelijk misbruik van terugkeerregeling Oekraners
shift-knop defekt
pi_160015924
GeenPeil twitterde op donderdag 18-02-2016 om 13:26:52 De OVSE, die gn electorale waarnemers wilde sturen, wordt door @MinPres ingezet voor het ja-kamp… #GeenPeil https://t.co/PXuUbOffSy reageer retweet
pi_160015970
Het valt me op dat ik uit het tegen-kamp vooral over randzaken hoor (niet genoeg stembureau's, Problemen in de regering van Oekraine, MH17)

echt inhoudelijke argumenten over het verdrag heb ik nog van het tegen kamp gehoord
Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.
- Rudyard Kipling
pi_160016369
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 13:31 schreef Houtenbeen het volgende:
GeenPeil twitterde op donderdag 18-02-2016 om 13:26:52 De OVSE, die gn electorale waarnemers wilde sturen, wordt door @MinPres ingezet voor het ja-kamp… #GeenPeil https://t.co/PXuUbOffSy reageer retweet
[ afbeelding ]
leuk weer dat geframe van Geenstijl/PVV. Alsof eventuele waarnemers sturen het enige is wat de OVSE doet... Die hebben in het conflict tussen Rusland en Oekrane in het Oosten immers een hele interessante en belangrijke rol gespeeld.
Maar dat boeit de anti-Europacampagne natuurlijk niets.
pi_160016396
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 13:32 schreef DestroyerPiet het volgende:
Het valt me op dat ik uit het tegen-kamp vooral over randzaken hoor (niet genoeg stembureau's, Problemen in de regering van Oekraine, MH17)

echt inhoudelijke argumenten over het verdrag heb ik nog van het tegen kamp gehoord
Het nee-kamp wil dan ook niet over de inhoud van het verdrag spreken. Die willen slechts een stem tegen Europa en of het kabinet uitbrengen.
pi_160017358
Volgens mij was wel duidelijk dat dit referendum een grote mislukking zou worden met een erg lage opkomst en meer ja dan nee stemmers. Nu begin ik me echter zorgen te maken want het kabinet heeft een strategie gemaakt om Ja als uitkomst te krijgen en natuurlijk is dat weer uitgelekt en is het enorm knullig. Als iets de Nee campagne kan redden is het volgens mij dit kabinet.
pi_160017633
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 14:34 schreef Wespensteek het volgende:
u begin ik me echter zorgen te maken want het kabinet heeft een strategie gemaakt om Ja als uitkomst te krijgen en natuurlijk is dat weer uitgelekt en is het enorm knullig.
De strategie is blijkbaar Victoria Koblenko inzetten, zoveel mogelijk de naam van Putin noemen en het nee-kamp daarmee associeren en een zooi stembureau's sluiten.

Lijkt me voldoende voor een klinkende overwinning.
pi_160018157
quote:
2s.gif Op donderdag 18 februari 2016 13:51 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Het nee-kamp wil dan ook niet over de inhoud van het verdrag spreken. Die willen slechts een stem tegen Europa en of het kabinet uitbrengen.
Heb jij een glazen bol?
Of heb je meer info erover?
pi_160018190
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 14:34 schreef Wespensteek het volgende:
Volgens mij was wel duidelijk dat dit referendum een grote mislukking zou worden met een erg lage opkomst en meer ja dan nee stemmers. Nu begin ik me echter zorgen te maken want het kabinet heeft een strategie gemaakt om Ja als uitkomst te krijgen en natuurlijk is dat weer uitgelekt en is het enorm knullig. Als iets de Nee campagne kan redden is het volgens mij dit kabinet.
Maar dan zal het wel eraan liggen dat er te weinig stembureaus open waren of niet?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 18-02-2016 15:15:17 ]
pi_160018235
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:13 schreef john2406 het volgende:

[..]

Heb jij een glazen bol?
Of heb je meer info erover?
nou ik heb nog geen 1 goed inhoudelijk argument gehoord tegen dit associatieverdrag.
Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.
- Rudyard Kipling
pi_160018249
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:17 schreef DestroyerPiet het volgende:

[..]

nou ik heb nog geen 1 goed inhoudelijk argument gehoord tegen dit associatieverdrag.
Noem eens 1 om voor te zijn en dan persoonlijk dat IK erop vooruit ga!

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 18-02-2016 15:18:43 ]
  donderdag 18 februari 2016 @ 15:22:06 #248
440653 BarryOSeven
Fiat justitia ruat caelum
pi_160018326
russian_market twitterde op donderdag 18-02-2016 om 14:12:20 #BREAKING Pro-EU coalition loses majority in Ukrainian parliament https://t.co/GigdHmm66J reageer retweet
pi_160018616
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:17 schreef john2406 het volgende:

[..]

Noem eens 1 om voor te zijn en dan persoonlijk dat IK erop vooruit ga!
Ik weet niet wie jij bent, dus hoe kan ik nou een argument noemen waarop jij erop vooruit ga? En waarom zou je alleen maar voor moeten stemmen als je er zelf persoonlijk op vooruit gaat? met dit verdrag gaan de mensen in Oekrane er op vooruit dat is voor mij al reden genoeg om voor te stemmen. De vrijheid die ik hier in Nederland geniet gun ik ook aan mensen die in Oekrane wonen.
Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.
- Rudyard Kipling
pi_160018701
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:36 schreef DestroyerPiet het volgende:

[..]

Ik weet niet wie jij bent, dus hoe kan ik nou een argument noemen waarop jij erop vooruit ga? En waarom zou je alleen maar voor moeten stemmen als je er zelf persoonlijk op vooruit gaat? met dit verdrag gaan de mensen in Oekrane er op vooruit dat is voor mij al reden genoeg om voor te stemmen. De vrijheid die ik hier in Nederland geniet gun ik ook aan mensen die in Oekrane wonen.
Nou die stem wordt van mij verwacht dan wil ik wat positiefs ervoor, als dat niet is dan krijgt men van mij het tegenovergestelde!
Die corruptie zal me niet veel aan mijn hoela roesten, zal er wel altijd zo geweest zijn of niet?
Zelfs toen hier de economie nog goed draaien deed lijkt me?
Dat is inderdaad kort door de bocht, om je maar voor te zijn!
Wat ben ik erop vooruit gegaan met de Euro vertel het mij, ik weet het niet?
Die munt omzetten was geen probleem voor me trouwens.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 18-02-2016 15:41:16 ]
pi_160019529
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 13:32 schreef DestroyerPiet het volgende:
Het valt me op dat ik uit het tegen-kamp vooral over randzaken hoor (niet genoeg stembureau's, Problemen in de regering van Oekraine, MH17)

echt inhoudelijke argumenten over het verdrag heb ik nog [niet] van het tegen kamp gehoord
Mijn moeder zei altijd : ''Je kunt je beter niet associren met compleet corrupte en finaal failliete lieden''.

En ik heb net dit doorgelezen in vijf minuten en ik zie nogal wat haakjes en oogjes.
Al vanaf de voorpagina gaat het verkeerd :

Rekening houdend met de nauwe historische betrekkingen en de steeds nauwere banden tussen de partijen

Ik zie geen nauwere banden, eerder spontanere scheuren.
Maw dit is geen goed moment om met een EU-kaartenhuis nog meer te blijven stapelen imo

https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-2014-160.html

En eigenlijk is jouw post een uitnodiging om het topic opnieuw te gaan voeren want er waren wel goede argumenten zoals in #31 en vanaf #51 bijvoorbeeld.

En het hele internet staat vol met Ja-en-Nee artikelen dus het wordt enkel krenten uit de pap halen voor wie dat wil, om zijn/haar argumenten te (kunnen) ondersteunen.

Ik hou het er maar bij dat ik ouder en wijzer ben geworden en achteraf gezien beter naar mijn moeder had moeten luisteren.

Ps/ sorry als het enigzins sarcastisch overkomt, het is niet persoonlijk bedoeld... :7
shift-knop defekt
pi_160020187
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 16:21 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Ik hou het er maar bij dat ik ouder en wijzer ben geworden en achteraf gezien beter naar mijn moeder had moeten luisteren.

Had ik ook moeten doen, niet alleen mijn moeder maar ook mijn vader, maar als ik het eerder geweten had, zou ik ze veel leed hebben kunnen besparen!
pi_160020365
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:13 schreef john2406 het volgende:

[..]

Heb jij een glazen bol?
Of heb je meer info erover?
Dit is de observatie tot nu toe. Wellicht gaat men de wereld nog verbazen, dat kan altijd.
pi_160020407
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 14:49 schreef Wegenbouwer het volgende:

[..]

De strategie is blijkbaar Victoria Koblenko inzetten, zoveel mogelijk de naam van Putin noemen en het nee-kamp daarmee associeren en een zooi stembureau's sluiten.

Lijkt me voldoende voor een klinkende overwinning.
Waar staat dat het kabinetsbeleid is om stemlokalen te sluiten?
Immers, dat is een puur lokale keuze en het kabinet heeft zelfs extra geld vrijgemaakt voor de gemeenten om dit te kunnen organiseren.

En die associatie van het neekamp met Poetin is natuurlijk niet meer dan logisch. Dat is de enige die iets te winnen heeft bij die Nee-stem. Als Europa haar vingers van Oekrane aftrekt hebben de Russen immers vrij spel.
pi_160021139
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 17:14 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Daarin staat ook duidelijk dat het een eigen keuze is van de gemeenten.
pi_160021213
quote:
1s.gif Op donderdag 18 februari 2016 17:42 schreef 99.999 het volgende:

Daarin staat ook duidelijk dat het een eigen keuze is van de gemeenten.
Ja, dat is zo
Geldermalsen was ook eigen keuze, we weten hoe dat afliep voor S. van Kessel
Blijft toch overheid hoor

+ Plus
In het stemhokje is er geen vakje met toelichting svp
Dat zouden ze wel graag willen, een soort rijbewijs politiek om te mogen stemmen
Zodat ze verdragen nog meer in mist kunnen omgeven zodat iedereen crasht behalve de elite met radar.
Oftewel, de poen regeert.
Vreemd dat dan wel de blauwe enveloppen verdwijnen en je niet eens meer je huis uit hoeft.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 27% gewijzigd door TomLuny op 18-02-2016 19:22:56 ]
shift-knop defekt
pi_160025552
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 15:22 schreef BarryOSeven het volgende:
russian_market twitterde op donderdag 18-02-2016 om 14:12:20 #BREAKING Pro-EU coalition loses majority in Ukrainian parliament https://t.co/GigdHmm66J reageer retweet
[ afbeelding ]
Las een aantal artikelen hierover.

Conclusie, de partijen die willen hervormen liggen eruit. Yatsenyuk gaat steun zoeken bij radicale partijen voor een nieuwe coalitie en de oligarchen onder leiding van o.a. Poroshenko (die van Yatsenyuk af wil) besturen/controleren de boel.

De EU sluit dus een deal met een aantal corrupte politci en een oligarchen clubje dat nog corrupter is dan Yanukovich was. En het is al de 2e(!) keer dat een Oekrainse revolutie hier op uit draait.

Je moet echt psychisch gestoord zijn om met zo'n club een verregaand militair, politiek en handels verdrag te sluiten... :')

Owja, en Ratsenyuk blijft lekker zitten, maar onder andere een Amerikaanse die een ministerspost kreeg vliegt er hoogstwaarschijnlijk als eerste uit.
pi_160030588
quote:
7s.gif Op dinsdag 16 februari 2016 00:56 schreef Gutmensch het volgende:

[..]

Onder andere omdat hier juist uit blijkt dat Oekrane een functionerende democratie is.
Omdat er andere poppetjes in het parlement terecht kunnen komen is het een functionerende democratie? Oekrane heeft geen functionerende democratie, omdat de regeltjes die het parlement goedkeurt niet worden gehandhaafd. Dag wil van de burger, hallo wil van de geweldadigste/rijkste.

Voorbeeldje van de realiteit in een niet functionerende democratie: Oekrane neemt onderzoek kunstroof niet serieus
Lucy in the Sky with Diamonds
pi_160033005
quote:
2s.gif Op donderdag 18 februari 2016 16:58 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dit is de observatie tot nu toe. Wellicht gaat men de wereld nog verbazen, dat kan altijd.
Hoe bedoel je op de poef dan maar, of hoe bedoel je dat?
pi_160033046
quote:
0s.gif Op donderdag 18 februari 2016 17:47 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Ja, dat is zo
Geldermalsen was ook eigen keuze, we weten hoe dat afliep voor S. van Kessel
Blijft toch overheid hoor

+ Plus
In het stemhokje is er geen vakje met toelichting svp
Dat zouden ze wel graag willen, een soort rijbewijs politiek om te mogen stemmen
Zodat ze verdragen nog meer in mist kunnen omgeven zodat iedereen crasht behalve de elite met radar.
Oftewel, de poen regeert.
Vreemd dat dan wel de blauwe enveloppen verdwijnen en je niet eens meer je huis uit hoeft.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die blauwe enveloppen daar noem je iets, zomaar aannemen dat ik een comp heb en dat ik die aangeschaft heb om de overheid geld te laten uitsparen?
Denk dat als ik me ook maar 1 keer erbij aanmeld dat ik er nooit meer vanaf kom?
pi_160033464
quote:
1s.gif Op donderdag 18 februari 2016 17:42 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Daarin staat ook duidelijk dat het een eigen keuze is van de gemeenten.
En dat neem je dan klakkeloos aan of heb je het nagevraagd?
pi_160036079
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 februari 2016 00:35 schreef john2406 het volgende:
Die blauwe enveloppen daar noem je iets, zomaar aannemen dat ik een comp heb en dat ik die aangeschaft heb om de overheid geld te laten uitsparen?
Denk dat als ik me ook maar 1 keer erbij aanmeld dat ik er nooit meer vanaf kom?
Zal misschien net als met stroom zijn, het hoeft niet maar dan zit je zonder licht.
Was niet helemaal mijn eigen idee trouwens, eerder in dit topic ergens werd al ingebracht dat in deze moderne tijd het afhankelijk laten zijn van verkiezingen op stemhokjes eenvoudiger zou kunnen om de opkomst te vergroten. Toen ik bijvoorbeeld voor dit referendum koos was er immers ook geen stemhokje voor nodig.
shift-knop defekt
pi_160036328
Something’s Rotten in the State of Ukraine

International aid groups grow impatient with the government.

Bloomberg Businessweek
February 18, 2016 — 9:18 PM CET

Two years have passed since a popular uprising in Kiev toppled a Russia-backed regime in Ukraine. The glory of that people power moment has faded, and Western supporters are losing patience with the government as corruption hampers efforts to jump-start the economy.

Lagarde expressed concern “about Ukraine’s slow progress in improving governance and fighting corruption.”
She said it would be hard to keep financing Ukraine in the absence of real change.

zie volgend bericht waar beweerd wordt dat Lagarde de stekker eruit heeft gehaald

On Feb. 3, 10 Western ambassadors also called on Ukrainian leaders to “set aside their parochial differences” and crack down on corruption. The statement was prompted by the resignation of reformist Economy Minister Aivaras Abromavicius, a Lithuanian who assumed Ukrainian citizenship to join the government in 2014. He said “actions aimed at paralyzing reforms” triggered his resignation.

He pointed a finger at Ihor Kononenko, the senior legislator of President Petro Poroshenko’s party in Parliament and Poroshenko’s former business partner. Kononenko had engineered the appointment of a close associate to the post of Abromavicius’s deputy without telling the minister, according to text messages released by Abromavicius. etc.

Kononenko

++++

IMF stopped funding Ukraine over lack of reform - MP

The International Monetary Fund has not loaned money to Kiev due to the government’s failure to implement reforms and scant progress in stamping out corruption, according to Ukraine’s Fatherland Party deputy chairman Sergey Sobolev.

After the overthrow of the previous government, the IMF agreed to fund Ukraine to the tune of $17.5 billion.
In 2015, Kiev got $6.7 billion, and was looking to get another two tranches of $1.7 billion.
But the funding has been postponed.

“Without a substantial new effort to invigorate government reforms and fight corruption, it’s hard to see how the IMF-supported program can continue and be successful,” said IMF Chief Christine Lagarde last week.

The IMF has been disappointed with the resignation of Economy Minister Aivaras Abromavicius. He left his post, saying he did not want to provide "cover" for widespread government corruption. Abromavicius accused Igor Kononenko, President Poroshenko's key business partner and a Ukrainian deputy, of blocking his reforms.
shift-knop defekt
pi_160037544
En de tijdbom tikt. Yats kan of de chte fascisten erbij gaan halen of er moeten volgens de grondwet nieuwe verkiezingen uitgeschreven worden.

MaxRTucker twitterde op vrijdag 19-02-2016 om 10:02:40 #Ukraine's 'Fatherland' and 'Self-help' parties formally withdraw from coalition, giving govt 30 days to find a new majority - or elections. reageer retweet
pi_160062395
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 februari 2016 11:13 schreef Nintex het volgende:
#Ukraine's 'Fatherland' and 'Self-help' parties formally withdraw from coalition, giving govt 30 days to find a new majority - or elections.
Het was even zoeken maar de bevestiging is o.a. hier te vinden bij Deutsche Welle :

Tymoshenko's party quits Ukrainian government coalition

Ukraine's Fatherland party left the ruling coalition of Prime Minister Arseniy Yatsenyuk only a day after his government survived a no-confidence vote. Party leader Yulia Tymoshenko urged other factions to exit as well.

* TomLuny https://en.wikipedia.org/(...)ion_%22Fatherland%22


Ukraine Julia Timoschenko

Leaving the ruling alliance was the "only possible step" for the Fatherland party, Tymoshenko told reporters on Wednesday, describing the Western-backed majority as a "facade."

"We are forced to acknowledge that there was never a pro-European, democratic coalition in this parliament," she said. "There existed only a shadowy, backroom coalition of political clans, which formed a government that ruled the country and led it to the final stage of destruction of our lives."

Even without Fatherland's 19 lawmakers, the government of Arseniy Yatsenyuk holds a three-seat majority in the 450-seat Kyiv parliament. However, cracks have long been visible among the other three parties in the governing coalition, and the prime minister's approval rating has occasionally dipped under 1 percent.

On Wednesday, Tymoshenko urged other factions to join hers and retract support due to slow reforms.

Political instability has already derailed a crucial IMF aid program
for the impoverished state, with the fraying ceasefire in the east and far-right protests in Kyiv adding to the pressure.

dj/sms (Interfax, Ukrainski Novini, Reuters)
shift-knop defekt
pi_160062397
Als bonus slagroom op de taart :

US ambassador urges ‘elimination of graft & corruption,’ ‘meaningful steps to reform’ in Ukraine

19 Feb, 2016


U.S. ambassador to Ukraine Geoffrey Pyatt Gleb Garanich / Reuters

Ukraine will only receive American investment if Kiev continues to take “meaningful steps to reform its trade and investment climate,” the US ambassador to Ukraine, Geoffrey Pyatt, has stated.

Read more : New volunteers for the Ukrainian interior ministry's Obama, Pentagon clear way to send US aid to Ukraine neo-Nazis.

“But it can only happen if Ukraine continues to press ahead on critical reforms, tackles corruption, and works to meet NATO standards.''

According to the ambassador, since 2014 Washington has provided $266 million in security and defense-related assistance to Ukraine. “This year, we expect to provide an additional $335 million in training and equipment to our Ukrainian partners,” Pyatt said, adding that this new assistance, will help expand US military training in Ukraine and “deliver needed military equipment to improve Ukraine’s defensive capabilities on the front lines.”

US Vice President Joe Biden said in a speech delivered to the Ukrainian parliament in December that Kiev must do more in terms of fighting corruption which “eats Ukraine like cancer.”

If there's no control of corruption in Ukraine, financial help is out of the question, he warned.
“Corruption siphons off resources. We know this. You know this,” Biden told Ukrainian MPs.

On the first day of his visit, the US official assured Kiev of US support and announced the allocation of an additional $190 million from the US budget to help conduct structural reforms in Ukraine and fight corruption.

Earlier this month Ukraine’s minister for economic development and trade, Aivaras Abromavicius, one of several foreign experts in the government brought in to help Kiev with reforms, announced his resignation, citing corruption levels in the state.

“Neither me, nor my team have any desire to serve as a cover-up for the covert corruption'' Abromavicius said in his official statement.

Abromavicius’s resignation has worried a number of Ukraine’s international partners.

A joint statement by ambassadors from the US, UK, EU and other countries said that diplomats were “deeply disappointed,” as the minister and his team “have made important strides, implementing tough but necessary economic reforms to help stabilize Ukraine’s economy, root out endemic corruption, bring Ukraine into compliance with its IMF [International Monetary Fund] program obligations.”

The International Monetary Fund (IMF) may suspend Ukraine’s $17.5 billion bailout program

Slowing down the reforms process may cost Kiev the $40 billion deal with the IMF, EU and the US, which championed the aid expecting changes in the country, according to Reuters.

+++

BODEMLOZE PUT EN NAVO-EXPANSIE DUS

controle artikel :

http://www.baltic-course.(...)doc=116271&ins_print

http://www.cnbc.com/2016/(...)war-with-russia.html
shift-knop defekt
pi_160062439
Google "Oekrane en milieuvervuiling"', "Oekrane en maffia", "Oekrane en fascisme", "Oekrane en oorlogsmisdaden", "Oekrane en corruptie", "Oekrane en failliet", "Oekrane en misdaad", "Oekrane en oorlog" en je vind n brok ellende.

Google "EU en incompetentie", EU en naviteit", "EU en verdeeldheid", "EU en imperialistisch", "EU en geld verkwisten".

Voeg die twee samen en je hebt een recipe for disaster.
pi_160149383
Rutte's petrischaaltje onder Russische microscoop :



'Ukraine is a moral & political black hole on the brink of collapse'

Europeans fear the planned EU-Ukraine association agreement – the first step to integrate Ukraine into the bloc – may lead to a new crisis on the European Union's eastern borders, Professor Laszlo Maracz of Gumilyov Eurasian National University told RT.

German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier and his French counterpart, Jean-Marc Ayrault, are currently in Kiev for political talks. Before setting off on the trip, they yet again urged Ukraine's government to implement political reforms, including a new election law, special rights for regions, and stronger efforts in countering corruption.

The visit comes just one day after up to 1,000 radicals rallied in central Kiev’s Maidan square, demanding the resignation of the government and early elections. This weekend marked two years since the bloody uprising in the Ukrainian capital, which led to the ouster of President Viktor Yanukovich.

Meanwhile, Dutch journalists have leaked government plans on dealing with an upcoming April 6 non-binding referendum on the EU-Ukraine Association Agreement (EUAA). The treaty envisions closer economic, political, and cultural ties between Kiev and the bloc. A 'no' vote in the referendum would force the Dutch government, led by Prime Minister Mark Rutte, to reconsider the pact.

Read more
Max Keiser speaking with Pirate Party activist Ancilla Tilia in Amsterdam
Ukraine-EU agreement a ‘George Soros road to nowhere’ - Keiser

Officials have now been advised to make the details of the deal look as appealing as possible by using words like “democratization,” and calling the treaty a “Cooperation Agreement.” They've also been told to drop rhetoric on sensitive issues like security concerns, and to avoid focusing on the Russian government's interests in Ukraine.

Most voters are likely to reject the agreement with Kiev, according to a new poll.

RT discussed the issue with Dr. Laszlo Maracz, a professor at Gumilyov Eurasian National University.

Interview begint vanaf hier :

https://www.rt.com/op-edg(...)ndum-netherlands-eu/

meer over Maracz :

http://www.uva.nl/over-de(...)racz/l.k.maracz.html



Prof. dr. Lszl Kroly Marcz (1960, Utrecht) was born and raised in a Hungarian family in the Netherlands. He studied general linguistics and Hungarian language and literature at the University of Groningen. In 1989, he defended his PhD dissertation at the same university. The topic of his thesis was a generative analysis of asymmetric and symmetric configurations in Hungarian syntax.
shift-knop defekt
pi_160149637
RT heeft een of andere lingust uit de hoge hoed getoverd die mij moet doen geloven dat het associatieverdrag een opmaat is voor EU-lidmaatschap en voor militaire samenwerking? Meneer ontbeert blijkbaar de kennis dat de EU uberhaupt geen bevoegdheden heeft op militair vlak, overigens met dank aan De Gaulle.
pi_160150026
Dat is wel een nadeel ja
De titel professor geven ze tegenwoordig al weg bij de aankoop van een pak ijs bij de Plus.
Kennis heb je er niet meer voor nodig

De laatste alinea had wel verder uitgewerkt mogen worden

LM: The association agreement with Ukraine is considered to be a first step [to] integrating Ukraine into the EU. It is said that it is only a trade agreement, but if you look at the text, if you read it, there are paragraphs on military cooperation, for example...it is very questionable decision, it will bring a lot of tensions with Russia...

De paragraafnummers nemen ze niet de moeite die erbij te zetten
einde interview.

[ Bericht 66% gewijzigd door TomLuny op 23-02-2016 17:25:58 ]
shift-knop defekt
pi_160152209
Ik hoor steeds meer nieuws, wat ik nog niet wist, en wat me waarschijnlijk laat besluiten om toch maar voor het nee kamp te gaan kiezen.
pi_160152659
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 februari 2016 06:09 schreef Braindead2000 het volgende:
Google "Oekrane en milieuvervuiling"', "Oekrane en maffia", "Oekrane en fascisme", "Oekrane en oorlogsmisdaden", "Oekrane en corruptie", "Oekrane en failliet", "Oekrane en misdaad", "Oekrane en oorlog" en je vind n brok ellende.

Google "EU en incompetentie", EU en naviteit", "EU en verdeeldheid", "EU en imperialistisch", "EU en geld verkwisten".

Voeg die twee samen en je hebt een recipe for disaster.
Google eens op 'Wilders fascism' en je krijgt ook voldoende hits. Iets zegt mij echter dat jij het niet eens bent met de strekking van meerdere artikelen die je dan voorgeschoteld krijgt.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_160152676
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 februari 2016 16:47 schreef TomLuny het volgende:
Dat is wel een nadeel ja
De titel professor geven ze tegenwoordig al weg bij de aankoop van een pak ijs bij de Plus.
Kennis heb je er niet meer voor nodig

De laatste alinea had wel verder uitgewerkt mogen worden

LM: The association agreement with Ukraine is considered to be a first step [to] integrating Ukraine into the EU. It is said that it is only a trade agreement, but if you look at the text, if you read it, there are paragraphs on military cooperation, for example...it is very questionable decision, it will bring a lot of tensions with Russia...

De paragraafnummers nemen ze niet de moeite die erbij te zetten
einde interview.
Omdat het gelul is, zo werkt RT nu eenmaal. Ik heb al eerder het hele verdrag doorgelezen en waar ze op "doelen" is waarschijnlijk op Titel 2 Artikel 10, genaamd: "Conflict prevention, crisis management and military-technological cooperation." Dat wordt hier echter aanzienlijk dikker aangezet dan het is, want van daadwerkelijk militaire samenwerking is geen sprake vanwege de simpele reden dat het niet kan; de EU heeft geen leger en kan ook geen andere legers aansturen.

Wat betreft je uitspraak dat professor worden niets voorstelt: dat is ook gelul. Aan zijn publicaties te zien heeft de beste man behoorlijk wat kennis over de Hongaarse taal en het Hongaarse taalgebied, professor zijn wil echter niet zeggen dat je alles weet over elk vakgebied; klaarblijkelijk is de kennis van deze man over Europese instituties nogal beperkt.
pi_160153825
“An interesting thing is a good thing.”
pi_160154199
quote:
Daar is geen twijfel over.
pi_160154316
quote:
Dat artikel in die link :X

Wat dat betreft is Nederland ook lekker bezig...
pi_160154943
Het zijn gewoon bedrijven die zo min mogelijk belasting betalen. Dat gebeurt overal. Rinat Akhmetov is daarin helemaal niet uitzonderlijk behalve als hij een grote rol heeft gespeeld in de tot stand komen van de wetgeving.
“An interesting thing is a good thing.”
pi_160160557
Zolang Yatsenyuk premier is en Poroshenko president moet je dit helemaal niet willen tekenen.

Als de IMF en het Oekrainse volk ze al niet vertrouwen, waarom zou de EU dat dan doen? Totale waanzin dit.
pi_160162398
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 februari 2016 20:13 schreef Repelsteeltju het volgende:
Het zijn gewoon bedrijven die zo min mogelijk belasting betalen. Dat gebeurt overal. Rinat Akhmetov is daarin helemaal niet uitzonderlijk behalve als hij een grote rol heeft gespeeld in de tot stand komen van de wetgeving.
Nederland heeft wel een reputatie op dit gebied. Het is niet voor niets dat Obama ons in eerste instantie op de zwarte lijst van belastingparadijzen had gezet. Maar je kan het een Oekrainer idd niet kwalijk nemen dat die van legale mogelijkheden gebruik maakt.
pi_160167268
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 februari 2016 18:58 schreef J.B. het volgende:
Omdat het gelul is, zo werkt RT nu eenmaal.
Ik heb al eerder het hele verdrag doorgelezen en waar ze op "doelen" is waarschijnlijk op Titel 2 Artikel 10, genaamd: "Conflict prevention, crisis management and military-technological cooperation." Dat wordt hier echter aanzienlijk dikker aangezet dan het is, want van daadwerkelijk militaire samenwerking is geen sprake vanwege de simpele reden dat het niet kan; de EU heeft geen leger en kan ook geen andere legers aansturen.
Ik word nu in de positie gemanouvreerd om mezelf als verdediger van RT op te werpen terwijl ik dat blad net zo kritisch probeer te lezen als ieder andere. Ik ben daarom niet echt blij met die positie omdat ik zelf ook zie dat RT vaak militant en gekleurd is.
Gelul zou ik het echter niet noemen daar ik diverse keren heb gekeken of hun tekst te verifiren valt bij andere media en dat bleek regelmatig zo te zijn. Het is dus niet enkel kaf en geen koren.
Bovendien merkte ik zelf al op dat het interview beter uitgewerkt had kunnen worden.

Over het verdrag, ik heb het niet gelezen maar kan er wel een zoekopdracht in uit laten voeren, op de letters 'milit' bijvoorbeeld, wat 8 resultaten oplevert en daaromheen de afkortingen EDA en GDVB.
Ik ga dat nu niet opzoeken maar de eerste staat bijvoorbeeld al voor Europees Defensie Agentschap. Dit lijkt me weinig met handel te maken hebben. En waar ligt de grens ?
Navo is geen EU onderdeel, dat ben ik met je eens, maar de Navo bestaat misschien wel uit 80% EU-landen en Navo wordt al ingezet bij EU-grens-taken zoals bijv. bij de bootimmigranten.
En zie deze post , met deze uitspraak van Pyatt : “But it can only happen if Ukraine continues to press ahead on critical reforms, tackles corruption, and works to meet NATO standards.''
Hier bevestigd :

http://ukraine.usembassy.(...)nercon-02182016.html

Zodat bijvoorbeeld het ene leger niet uit Lego-blokjes bestaat en het andere uit Meccano-moertjes of Knitt-koppelingen.

Pyatt is geen EU, dat begrijp ik; ik zie echter 4 van de 8 zoekresultaten in jouw genoemd artikel 10 staan (goed gevonden trouwens) , en in hoeverre de uitspraak van Marcacz dan aangedikt is, vind ik moeilijk in te schatten aangezien ik de instanties EDA en GDVB niet ken.
Op eerste gezicht duidt het m.i. toch op verdergaande militaire samenwerking terwijl het als niet meer als een handelsverdrag wordt afgeschilderd.
shift-knop defekt
pi_160167452
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 februari 2016 18:58 schreef J.B. het volgende:

Wat betreft je uitspraak dat professor worden niets voorstelt: dat is ook gelul.

Aan zijn publicaties te zien heeft de beste man behoorlijk wat kennis over de Hongaarse taal en het Hongaarse taalgebied, professor zijn wil echter niet zeggen dat je alles weet over elk vakgebied; klaarblijkelijk is de kennis van deze man over Europese instituties nogal beperkt.
Die uitspraak was, zoals je zelf al zag, ironisch bedoeld ;)

Over Maracz, ook voor hem voel ik me niet geroepen hem te verdedigen en ben niet van plan zijn CV op te gaan zoeken.
Het belang van een lingust kan echter beter niet onderschat worden zoals deze video benadrukt van ca. minuut 12:00 tot 15:45


Of Maracz Russisch en Oekraens spreekt weet ik niet en wat zijn kennis is van de instituties evenmin.
Ik kwam enkel dat RT-interview tegen en leek me wel aardig dat hier te delen.

[ Bericht 1% gewijzigd door TomLuny op 24-02-2016 02:55:38 ]
shift-knop defekt
pi_160179675
Tentharingen worden ondertussen het Maidanplein ingeslagen

Video van 1 minuut

Right-wing protesters continued to rally on Independence Square (the Maidan) in central Kiev on Sunday.
Hundred demonstrators marked the two year anniversary of the Maidan coup calling for the immediate resignation of the government.
shift-knop defekt
pi_160180018
quote:
9s.gif Op woensdag 24 februari 2016 17:05 schreef TomLuny het volgende:
Tentharingen worden ondertussen het Maidanplein ingeslagen

Video van 1 minuut

Right-wing protesters continued to rally on Independence Square (the Maidan) in central Kiev on Sunday.
Hundred demonstrators marked the two year anniversary of the Maidan coup calling for the immediate resignation of the government.
Het Maidanplein is alweer leeg (gisteren ook al), die link is ook al 2 dagen oud.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 24-02-2016 17:25:42 ]
pi_160180845
En het is onderhand ook al een jaar of vijftien eerder regel dan uitzondering dat er op het Maidanplein om van alles en nog wat wordt gedemonstreerd :P
pi_160180882
quote:
1s.gif Op woensdag 24 februari 2016 18:09 schreef 99.999 het volgende:
En het is onderhand ook al een jaar of vijftien eerder regel dan uitzondering dat er op het Maidanplein om van alles en nog wat wordt gedemonstreerd :P
Hoe heet dat plein hier nog eens waar men dat mag en niet op het binnenhof of erbij in de buurt?
pi_160180901
quote:
1s.gif Op woensdag 24 februari 2016 17:22 schreef J.B. het volgende:
Het Maidanplein is alweer leeg (gisteren ook al), die link is ook al 2 dagen oud.
Ok, mijn schuld
shift-knop defekt
pi_160194811
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 februari 2016 18:57 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Google eens op 'Wilders fascism' en je krijgt ook voldoende hits. Iets zegt mij echter dat jij het niet eens bent met de strekking van meerdere artikelen die je dan voorgeschoteld krijgt.
Google je eigen verstand eens een keer. De enige reden waarom je voor het associatieverdrag bent is omdat je favoriete partij en je geloofsgenoten ervoor zijn. Als je partij er tegen was geweest dan was jij er ook tegen. Net zoals het niet slim was van de VS om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Irak is het niet slim voor de EU om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Oekrane.
pi_160195426
quote:
0s.gif Op donderdag 25 februari 2016 02:24 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Google je eigen verstand eens een keer. De enige reden waarom je voor het associatieverdrag bent is omdat je favoriete partij en je geloofsgenoten ervoor zijn. Als je partij er tegen was geweest dan was jij er ook tegen. Net zoals het niet slim was van de VS om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Irak is het niet slim voor de EU om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Oekrane.
De EU grijpt niet in in Oekrane. Ze sluiten een verdrag, meer niet.
Het land wat vervolgens ingrijpt is Rusland. Hen zomaar hun zin geven is ook niet bepaald briljant, zo leert de geschiedenis...

Maar dat jij als PVV'er Poetin onvoorwaardelijk steunt is eigenlijk wel logisch :).
pi_160195457
quote:
2s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:22 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De EU grijpt niet in in Oekrane. Ze sluiten een verdrag, meer niet.
Het land wat vervolgens ingrijpt is Rusland. Hen zomaar hun zin geven is ook niet bepaald briljant, zo leert de geschiedenis...

Maar dat jij als PVV'er Poetin onvoorwaardelijk steunt is eigenlijk wel logisch :).
Het enige verschil is dat de VS zijn "hulp" oplegde en de EU zijn "hulp" door chantage, uit goedgelovigheid of uit machtswellust zal geven. Het eindresultaat voor beiden is hetzelfde.
pi_160195470
quote:
0s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:29 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Het enige verschil is dat de VS zijn "hulp" oplegde en de EU zijn "hulp" door chantage, uit goedgelovigheid of uit machtswellust zal geven. Het eindresultaat voor beiden is hetzelfde.
Gelul natuurlijk. Maar je trapt netjes in de Poetinpropaganda die je grote leider je opdraagt.
pi_160195502
quote:
10s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:32 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Gelul natuurlijk. Maar je trapt netjes in de Poetinpropaganda die je grote leider je opdraagt.
En jij trapt in de nazipropaganda in Oekrane die net doen alsof ze de democratische en liberale waarden in Europa willen omarmen. De enige rede waarom ze dat doen is omdat Rusland voor hun een groter gevaar vormt dan Europa.
  donderdag 25 februari 2016 @ 07:38:30 #293
66825 Reya
Fier Wallon
pi_160195503
quote:
10s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:32 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Gelul natuurlijk. Maar je trapt netjes in de Poetinpropaganda die je grote leider je opdraagt.
Probeer iets vriendelijker te reageren, dit gaat nergens heen.
pi_160195524
quote:
0s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:38 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

En jij trapt in de nazipropaganda in Oekrane die net doen alsof ze de democratische en liberale waarden in Europa willen omarmen. De enige rede waarom ze dat doen is omdat Rusland voor hun een groter gevaar vormt dan Europa.
Ik ben zeer kritisch op Oekrane maar door het land op haar eigen handelen te beoordelen. Daaraan moet nog heel veel verbeteren. Het land is ook de komende decennia echt nog niet toe aan bijvoorbeeld een EU lidmaatschap. Maar dat wij hen de goede kant op kunnen helpen met dit verdrag zie ik wel. Uiteindelijk gaan economische en democratische ontwikkeling vaak hand in hand.
pi_160195530
quote:
7s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:38 schreef Reya het volgende:

[..]

Probeer iets vriendelijker te reageren, dit gaat nergens heen.
Kijk dan ook even naar wat mijn reactie uitlokte.
pi_160195556
quote:
2s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:43 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Ik ben zeer kritisch op Oekrane maar door het land op haar eigen handelen te beoordelen. Daaraan moet nog heel veel verbeteren. Het land is ook de komende decennia echt nog niet toe aan bijvoorbeeld een EU lidmaatschap. Maar dat wij hen de goede kant op kunnen helpen met dit verdrag zie ik wel. Uiteindelijk gaan economische en democratische ontwikkeling vaak hand in hand.
Hoeveel voorbeelden heb je nodig? 100? 1000? Griekenland is toch nog niet uit je geheugen verdwenen. En al die corrupte, dictatoriale landen die we in het verleden ontwikkelingshulp gegeven hebben en waar na verloop van tijd (je zou het niet verwachten :o ) maar een heel klein percentage op de goede plek terecht is gekomen. Als een volk niet klaar is voor democratie, eerlijkheid en tolerantie dan dan kan je er wel een biljoen euro insteken maar dan zou het nog niet helpen.
pi_160195563
quote:
0s.gif Op donderdag 25 februari 2016 07:49 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Hoeveel voorbeelden heb je nodig? 100? 1000? Griekenland is toch nog niet uit je geheugen verdwenen. En al die corrupte, dictatoriale landen die we in het verleden ontwikkelingshulp gegeven hebben en waar na verloop van tijd (je zou het niet verwachten :o ) maar een heel klein percentage op de goede plek terecht is gekomen. Als een volk niet klaar is voor democratie, eerlijkheid en tolerantie dan dan kan je er wel een biljoen euro insteken maar dan zou het nog niet helpen.
Er zijn ook tal van voorbeelden waarbij de EU landen heeft geholpen met het verbeteren van het functioneren van de rechtsstaat en waar economische samenwerking landen ook op andere gebieden sterk vooruit heeft geholpen. Het is echt niet nodig om altijd alles negatief te benaderen :).
pi_160198799
quote:
0s.gif Op donderdag 25 februari 2016 02:24 schreef Braindead2000 het volgende:

[..]

Google je eigen verstand eens een keer. De enige reden waarom je voor het associatieverdrag bent is omdat je favoriete partij en je geloofsgenoten ervoor zijn. Als je partij er tegen was geweest dan was jij er ook tegen. Net zoals het niet slim was van de VS om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Irak is het niet slim voor de EU om in te grijpen in een corrupt en verdeeld land als Oekrane.
Ik heb geen partij.

Als Oekraine daadwerkelijk toe zou treden tot de EU, dan zou ik tegen zijn. Het gaat hier echter om een veredeld handelsverdrag. Een dergelijke overeenkomst kan ik enkel toejuichen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_160201050
quote:
0s.gif Op woensdag 24 februari 2016 02:16 schreef TomLuny het volgende:

[..]

Ik word nu in de positie gemanouvreerd om mezelf als verdediger van RT op te werpen terwijl ik dat blad net zo kritisch probeer te lezen als ieder andere. Ik ben daarom niet echt blij met die positie omdat ik zelf ook zie dat RT vaak militant en gekleurd is.
Gelul zou ik het echter niet noemen daar ik diverse keren heb gekeken of hun tekst te verifiren valt bij andere media en dat bleek regelmatig zo te zijn. Het is dus niet enkel kaf en geen koren.
Bovendien merkte ik zelf al op dat het interview beter uitgewerkt had kunnen worden.

Over het verdrag, ik heb het niet gelezen maar kan er wel een zoekopdracht in uit laten voeren, op de letters 'milit' bijvoorbeeld, wat 8 resultaten oplevert en daaromheen de afkortingen EDA en GDVB.
Ik ga dat nu niet opzoeken maar de eerste staat bijvoorbeeld al voor Europees Defensie Agentschap. Dit lijkt me weinig met handel te maken hebben. En waar ligt de grens ?

EDA heeft net wel met handel te maken omdat het voornamelijk fungeert als een agentschap wat defensieaankopen van verschillende (lid)staten kan samenbrengen en zo probeert de aankoopkosten te drukken.

GDVB bestaat overigens niet, het GBVB bestaat daarentegen wel en (aannemende dat je daarop doelt) dat dient voor conflictpreventie en crisisbeheer. Voor enige actie is echter volledige unanieme instemming van alle EU-lidstaten nodig. Dus nogmaals: op defensiegebied heeft de EU geen enkele bevoegdheden en daar verandert dit verdrag niks aan.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 25-02-2016 13:13:16 ]
pi_160201061
Ik ook niet heb ook of kies ook geen kant, wel vraag ik me af hoe ze met zo een verdrag de corruptie willen bestrijden.
Hebben ze niet ook een verdrag iets over die vluchtelingen, dat werkt toch ook zo goed of niet?
Of doet het verdrag daarover totaal niets niks nada?
  donderdag 25 februari 2016 @ 13:13:55 #301
440653 BarryOSeven
Fiat justitia ruat caelum
pi_160201087
Slotje c_/
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')