SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn vermissing en vondst Lisanne en Kris - update 12-11SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn (kort) - bron: EenVandaag - FotoverslagSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Foto's van de wandelingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Analyses van de foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Overzicht en analyses van de telefoongegevensSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.NieuwslinksSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kaarten en luchtfoto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vondsten Lisanne en KrisSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ZoekactiesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Algemene foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Betrokkenen (getuigen dan wel verdachten)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Flora, fauna, klimaat, zon en maanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie op videoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatieve postsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reisverslagen, vermissingen, criminaliteit en overige infoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
De laatste twee posts uit de vorige Boquete reeks:quote:Op vrijdag 28 november 2014 05:32 schreef 11en30 het volgende:
MF heeft zijn verhaal natuurlijk net zo hard verzonnen aangezien er amper feiten voorhanden zijn. Ik vond MF erg krampachtig zitten te ontkennen voor zijn eigen zielerust. Wat dat betreft doen partijen imo niet voor elkaar onder.quote:Op vrijdag 28 november 2014 05:43 schreef 11en30 het volgende:
Als dit waar is, heeft hij dus glashard gelogen over zijn "hola". En wat een gewetenloze klootzak moet je zijn om dan als gids van de nabestaanden met ze mee de berg op te gaan.![]()
quote:Op vrijdag 28 november 2014 04:51 schreef Perico het volgende:
Ik kan dit iedereen aanraden.. heb je een nieuwere tv, van 40 inch of meer ofzo, van 200 Hz of meer.. maak contact met je PC via een mediaserver in Windows, of via je Playstation 3 bijvoorbeeld, of steek er een USB stick in..
En kijk eens opnieuw naar alle foto's, die schermgroot zonder kwaliteitsverlies worden vertoond. Je hoeft zo niet te zoomen, maar kunt dicht op het scherm staand details toch (veel) beter zien dan op een PC.
Met een PS3 kun je ook nog eens extra zoomen, zonder dat het beeld blokkerig.
Die kabels met zwart omhulsel van de tree trek zie ik op foto 505 echt heel scherp en goed zo.![]()
Het is een ons kent ons cultuurtje daar, de verhalen in boquete zijn al eerder op gang gekomen dan dat ze de pers bereikt hebben. Ik hou er zeker rekening mee dat mensen meer weten, ook toen al, en verder hun mond houden, uit loyaliteit of uit angst.quote:Op vrijdag 28 november 2014 02:32 schreef jackie12 het volgende:
[..]
daar geloof ik dus niet in. Waarom zou een tacichauffeur or whoever zijn mond dichthouden als hij aan het werk is, 2 meiden oppikt, afzet en weer verder aan het werk gaat?
We hebben het over 2 of 3 april he toen kwam het al in het nieuws en ging iedereen er nog vanuit dat ze zeer wasrschijnlijk verdwaald waren en dacht nog niemand aan een misdrijf.
er is gewoon geen getuige en het zou een verademing zijn als de verdwaalkant daar eens een goed antwoord op heeft![]()
Iedereen die ze kende? Iedereen die ze kende en er publiekelijk iets over zegt, Als er intimi zijn die voorbeelden kennen van het tegendeel, denk ik niet dat die dat zullen posten als reactie. Of een journalist bellen met: "jullie denken dat die meiden geen risico's namen? Nou, ik kan je een verhaal vertellen....". Gezien de tragische afloop, zou ik althans zulke praat voor me houden, en niet alleen tegen de media. Misschien zou ik het zelfs tegenspreken als iemand me probeerde uit de tent te lokken.quote:Op vrijdag 28 november 2014 00:27 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik vind het moeilijk in te schatten of ze wel of niet zonder gids zouden gaan wandelen. Aan de ene kant zegt iedereen die ze kende, ze waren verstandig en namen geen risico's.Over andere risico's wordt hier niet moeilijk gedaan. Neem nou de geschatte waarschijnlijkheid (door sommigen), dat één of meer mannen niet met zijn vingers van die mooie meiden kon afblijven, en dat dat ze noodlottig geworden is. Daarbij wordt gewezen op hoe ze gekleed waren, om aan te geven hoe waarschijnlijk die optie daardoor wel niet is. Wie dat zegt, kan moeilijk volhouden dat ze geen risico's namen, want die noemt een kanjer van een risico. Dat geldt ook voor het geval dat ze met een (onbekende) gids zijn gegaan (die niet gezien is, niet op de foto's staat enz.), en daar niemand over ingelicht hebben. Helemaal als diegene weet, dat ze niemand ingelicht hebben. Wat erg vreemd zou zijn.quote:Maar aan de andere kant leken de ouders van Kris het niet vreemd te vinden dat ze zelfs na de mirador nog besloten zouden hebben om verder te gaan, zonder gids dus.
Dat vind ik verwarrend want ik zou ook denken dat ze niet zonder gids op pad zouden gaan.
Anders is het met beslissingen waarvan niet duidelijk is hoe riskant het is. Zoals misverstanden over het te volgen pad.Ja mooi. Weet jij de correcte uitspraak van de plaatsnaam? In "Pauw" hoorde ik "Boket" zeggen.quote:
[ Bericht 0% gewijzigd door JustinCase op 28-11-2014 10:40:06 ]![]()
Drie lettergrepen, bo-kè-tè. En "Tenerife" heeft er vier.quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:15 schreef JustinCase het volgende:
Ja mooi. Weet jij de correcte uitspraak van de plaatsnaam? In "Pauw" hoorde ik "Boket" zeggen.
Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Zeker kan dat. En niet alleen in Panama of andere ver-weg-landen. Maar als veel mensen "meer weten", gaat er vroeg of laat wel iemand praten. Zijn mond voorbij, of uit een groeiend besef dat die loyaliteit niet alles is. En met die angst is het ook anders bij grotere aantallen (niet alleen intimi en naaste familie dus), want dan kunnen de schuldigen niet weten wie er gepraat heeft. In een ons-kent-ons cultuur bestaan ook vijandschappen, en loyaliteiten kunnen veranderen. Als daar iemand woont die schuldig is aan de dood van K&L, en hebben anderen daar weet van, dan heeft die redenen om zich zorgen te maken. Als maar weinigen "meer weten", heb je er niets aan, of je moet al weten wie. En hoe die te bewerken is/zijn.quote:Op vrijdag 28 november 2014 09:38 schreef Marrije het volgende:
[..]
Het is een ons kent ons cultuurtje daar, de verhalen in boquete zijn al eerder op gang gekomen dan dat ze de pers bereikt hebben. Ik hou er zeker rekening mee dat mensen meer weten, ook toen al, en verder hun mond houden, uit loyaliteit of uit angst.
Er moet natuurlijk wel iets te weten zijn, wil dit van toepassing zijn.![]()
Ze waren gekleed voor een 'pleasant day hike', voor een paar uurtjes. Korte broek, blote armen. Prima kledij voor overdag, maar niet iets voor 's avonds. Ik ga er dan ook van uit dat ze rond 17.00 uur weer terug wilden zijn bij het restaurant of daar in de buurt. Ze moesten vandaar ook nog naar huis met bus of taxi. Dan wil je daar niet tegen schemering zijn, maar ruim daar voor. Dus rond 17.00 bij het restaurant betekent om 16.30 uur niet ver daar vandaan.
Op de foto van 14.00 uur van K. staat ze een beetje geïrriteerd. Ze leunt naar voren. Ze wil dóór. Ze leunt richting het pad dat doorloopt. Daardoor heb ik het gevoel dat ze ook na de quebrada doorgelopen zijn. Ze wilde niet stoppen voor dat fotogedoe van L. (op de foto er voor wilde ze ook al niet poseren, die foto waar ze met haar rug op staat). Maar ook duidelijk niet een houding van: leuke plek hier, maar nu is het tijd om terug te gaan. Als ze wisten dat ze hetzelfde pad terug moesten, was 14.00 uur de uiterste tijd om de terugweg te beginnen als je nog 3 uur wandelen voor de boeg hebt. Is daarom ook het fotograferen gestopt? Was K bezorgd geworden omdat ze nu al een uur aan het dalen waren en het terrein niet klopte met de omgeving waar ze hoopte te zijn?
Bovendien vind ik een uur doorlopen (na mirador) best veel voor 'het is mooi weer dus waarom niet?'(vader K) want het is in dit geval óók een uur teruglopen: 2 uur extra wandeltijd dus. Bovendien ging het naar beneden, en moest je dat dan ook weer omhoog klauteren op de terugweg.
Om half 5 bellen ze 112 en hebben ze geen bereik. Ook 10-20 minuten later niet. Waren ze niet verdwaald geweest (en dus de juiste terugtocht genomen) dan waren ze toen redelijk dicht bij het eindpunt en in een gebied met wel bereik, in ieder geval vóór de mirador. In geval van een ongeluk (zonder verdwalen) op de terugweg zou je ook eerder beslissen dat de één hulp gaat halen omdat je (om half 5) overziet hoever weg het einde van de trail is.![]()
Hier kan ik helemaal in mee gaan!quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:59 schreef Ceto het volgende:
Ze waren gekleed voor een 'pleasant day hike', voor een paar uurtjes. Korte broek, blote armen. Prima kledij voor overdag, maar niet iets voor 's avonds. Ik ga er dan ook van uit dat ze rond 17.00 uur weer terug wilden zijn bij het restaurant of daar in de buurt. Ze moesten vandaar ook nog naar huis met bus of taxi. Dan wil je daar niet tegen schemering zijn, maar ruim daar voor. Dus rond 17.00 bij het restaurant betekent om 16.30 uur niet ver daar vandaan.
Op de foto van 14.00 uur van K. staat ze een beetje geïrriteerd. Ze leunt naar voren. Ze wil dóór. Ze leunt richting het pad dat doorloopt. Daardoor heb ik het gevoel dat ze ook na de quebrada doorgelopen zijn. Ze wilde niet stoppen voor dat fotogedoe van L. (op de foto er voor wilde ze ook al niet poseren, die foto waar ze met haar rug op staat). Maar ook duidelijk niet een houding van: leuke plek hier, maar nu is het tijd om terug te gaan. Als ze wisten dat ze hetzelfde pad terug moesten, was 14.00 uur de uiterste tijd om de terugweg te beginnen als je nog 3 uur wandelen voor de boeg hebt. Is daarom ook het fotograferen gestopt? Was K bezorgd geworden omdat ze nu al een uur aan het dalen waren en het terrein niet klopte met de omgeving waar ze hoopte te zijn?
Bovendien vind ik een uur doorlopen (na mirador) best veel voor 'het is mooi weer dus waarom niet?'(vader K) want het is in dit geval óók een uur teruglopen: 2 uur extra wandeltijd dus. Bovendien ging het naar beneden, en moest je dat dan ook weer omhoog klauteren op de terugweg.
Om half 5 bellen ze 112 en hebben ze geen bereik. Ook 10-20 minuten later niet. Waren ze niet verdwaald geweest (en dus de juiste terugtocht genomen) dan waren ze toen redelijk dicht bij het eindpunt en in een gebied met wel bereik, in ieder geval vóór de mirador. In geval van een ongeluk (zonder verdwalen) op de terugweg zou je ook eerder beslissen dat de één hulp gaat halen omdat je (om half 5) overziet hoever weg het einde van de trail is.![]()
Dat kan allemaal, en je kunt het rijmen met de foto's. Die spreken in elk geval niet tegen wat jij oppert. Maar het is altijd oppassen geblazen met iets afleiden uit lichaamstaal. Proeven daarmee, met dezelfde beelden maar verschillende "informatie" (soms foute), gaven sterke verschillen in wat erin gezien werd. Dat was video, het wordt nog lastiger bij stilstaande beelden.quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:59 schreef Ceto het volgende:
Ze waren gekleed voor een 'pleasant day hike', voor een paar uurtjes. Korte broek, blote armen. Prima kledij voor overdag, maar niet iets voor 's avonds. Ik ga er dan ook van uit dat ze rond 17.00 uur weer terug wilden zijn bij het restaurant of daar in de buurt. Ze moesten vandaar ook nog naar huis met bus of taxi. Dan wil je daar niet tegen schemering zijn, maar ruim daar voor. Dus rond 17.00 bij het restaurant betekent om 16.30 uur niet ver daar vandaan.
Op de foto van 14.00 uur van K. staat ze een beetje geïrriteerd. Ze leunt naar voren. Ze wil dóór. Ze leunt richting het pad dat doorloopt. Daardoor heb ik het gevoel dat ze ook na de quebrada doorgelopen zijn. Ze wilde niet stoppen voor dat fotogedoe van L. (op de foto er voor wilde ze ook al niet poseren, die foto waar ze met haar rug op staat). Maar ook duidelijk niet een houding van: leuke plek hier, maar nu is het tijd om terug te gaan.Voor stoppen met fotograferen is niet veel nodig. Kris hoeft maar stevig door te lopen, en Lisanne kan al bijna noodgedwongen geen foto's meer maken. Een lichte ongerustheid over de route is ook genoeg. Zit je goed, dan kun je de schade immers inhalen? Het was maar voor een paar uurtjes (even dat aan blijven nemen), terwijl de rest van de week elke dag een trip gepland stond. Zit je niet goed, dan krijg je spijt van elk plaatje dat je intussen schiet. En onderling mogeljk gedonder.quote:Als ze wisten dat ze hetzelfde pad terug moesten, was 14.00 uur de uiterste tijd om de terugweg te beginnen als je nog 3 uur wandelen voor de boeg hebt. Is daarom ook het fotograferen gestopt? Was K bezorgd geworden omdat ze nu al een uur aan het dalen waren en het terrein niet klopte met de omgeving waar ze hoopte te zijn?Zeker. En als je een maximaal stuk verder loopt, kan elk probleem dat het lopen aanzienlijk vertraagt, als het gebeurt op het verste punt, je al in de problemen brengen. Een erg ongunstig gebroken veter kan dan al zorgelijk zijn.quote:Bovendien vind ik een uur doorlopen (na mirador) best veel voor 'het is mooi weer dus waarom niet?'(vader K) want het is in dit geval óók een uur teruglopen: 2 uur extra wandeltijd dus. Bovendien ging het naar beneden, en moest je dat dan ook weer omhoog klauteren op de terugweg.Wel eerder zoiets besluiten, maar het blijft natuurlijk afhankelijk van hoe erg dat ongeluk is.quote:Om half 5 bellen ze 112 en hebben ze geen bereik. Ook 10-20 minuten later niet. Waren ze niet verdwaald geweest (en dus de juiste terugtocht genomen) dan waren ze toen redelijk dicht bij het eindpunt en in een gebied met wel bereik, in ieder geval vóór de mirador. In geval van een ongeluk (zonder verdwalen) op de terugweg zou je ook eerder beslissen dat de één hulp gaat halen omdat je (om half 5) overziet hoever weg het einde van de trail is.
Ja de gedachtengang lijkt me aannemelijk. Dan moet alleen nog verklaard worden, hoe je zo lang kunt denken dat je goed zit.![]()
quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:15 schreef JustinCase het volgende:
edereen die ze kende? Iedereen die ze kende en er publiekelijk iets over zegt, Als er intimi zijn die voorbeelden kennen van het tegendeel, denk ik niet dat die dat zullen posten als reactie. Of een journalist bellen met: "jullie denken dat die meiden geen risico's namen? Nou, ik kan je een verhaal vertellen....". Gezien de tragische afloop, zou ik althans zulke praat voor me houden, en niet alleen tegen de media. Misschien zou ik het zelfs tegenspreken als iemand me probeerde uit de tent te lokken.Ik redeneer vanuit de informatie die we hebben. Iedereen die niet publiekelijk uitspraken heeft gedaan komt hier niet ter sprake. Het lijkt me niet nodig omdat in elke post duidelijk te maken.quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:15 schreef JustinCase het volgende:
[..]
Iedereen die ze kende? Iedereen die ze kende en er publiekelijk iets over zegt, Als er intimi zijn die voorbeelden kennen van het tegendeel, denk ik niet dat die dat zullen posten als reactie. Of een journalist bellen met: "jullie denken dat die meiden geen risico's namen? Nou, ik kan je een verhaal vertellen....". Gezien de tragische afloop, zou ik althans zulke praat voor me houden, en niet alleen tegen de media. Misschien zou ik het zelfs tegenspreken als iemand me probeerde uit de tent te lokken.
[..]
Over andere risico's wordt hier niet moeilijk gedaan. Neem nou de geschatte waarschijnlijkheid (door sommigen), dat één of meer mannen niet met zijn vingers van die mooie meiden kon afblijven, en dat dat ze noodlottig geworden is. Daarbij wordt gewezen op hoe ze gekleed waren, om aan te geven hoe waarschijnlijk die optie daardoor wel niet is. Wie dat zegt, kan moeilijk volhouden dat ze geen risico's namen, want die noemt een kanjer van een risico. Dat geldt ook voor het geval dat ze met een (onbekende) gids zijn gegaan (die niet gezien is, niet op de foto's staat enz.), en daar niemand over ingelicht hebben. Helemaal als diegene weet, dat ze niemand ingelicht hebben. Wat erg vreemd zou zijn.
Anders is het met beslissingen waarvan niet duidelijk is hoe riskant het is. Zoals misverstanden over het te volgen pad.
x
[..]
Ja mooi. Weet jij de correcte uitspraak van de plaatsnaam? In "Pauw" hoorde ik "Boket" zeggen.
Ik zet zaken die vragen oproepen naast elkaar.
Waren ze bijzonder voorzichtig of naïef.
Als ik de feiten tegen elkaar afweeg zoals de uitspraken dat ze extreem voorzichtig waren en de reactie van de ouders op de wandeltocht; makkelijk pad met geen kans op verdwalen en begrijpelijk dat ze na de mirador nog een stukje doorliepen.
Dan vermoed ik dat K&L gewoon zo waren als je gemiddeld kan verwachten op die leeftijd.
"Voorzichtig" is een relatief begrip. Zo heb je voorzichtige parachutespringers en voorzichtige mensen die op de grond blijven.
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 28-11-2014 12:06:28 ]![]()
Laten we aannemen dat je gelijk hebt.quote:Op vrijdag 28 november 2014 10:59 schreef Ceto het volgende:
Ze waren gekleed voor een 'pleasant day hike', voor een paar uurtjes. Korte broek, blote armen. Prima kledij voor overdag, maar niet iets voor 's avonds. Ik ga er dan ook van uit dat ze rond 17.00 uur weer terug wilden zijn bij het restaurant of daar in de buurt. Ze moesten vandaar ook nog naar huis met bus of taxi. Dan wil je daar niet tegen schemering zijn, maar ruim daar voor. Dus rond 17.00 bij het restaurant betekent om 16.30 uur niet ver daar vandaan.
Op de foto van 14.00 uur van K. staat ze een beetje geïrriteerd. Ze leunt naar voren. Ze wil dóór. Ze leunt richting het pad dat doorloopt. Daardoor heb ik het gevoel dat ze ook na de quebrada doorgelopen zijn. Ze wilde niet stoppen voor dat fotogedoe van L. (op de foto er voor wilde ze ook al niet poseren, die foto waar ze met haar rug op staat). Maar ook duidelijk niet een houding van: leuke plek hier, maar nu is het tijd om terug te gaan. Als ze wisten dat ze hetzelfde pad terug moesten, was 14.00 uur de uiterste tijd om de terugweg te beginnen als je nog 3 uur wandelen voor de boeg hebt. Is daarom ook het fotograferen gestopt? Was K bezorgd geworden omdat ze nu al een uur aan het dalen waren en het terrein niet klopte met de omgeving waar ze hoopte te zijn?
Bovendien vind ik een uur doorlopen (na mirador) best veel voor 'het is mooi weer dus waarom niet?'(vader K) want het is in dit geval óók een uur teruglopen: 2 uur extra wandeltijd dus. Bovendien ging het naar beneden, en moest je dat dan ook weer omhoog klauteren op de terugweg.
Om half 5 bellen ze 112 en hebben ze geen bereik. Ook 10-20 minuten later niet. Waren ze niet verdwaald geweest (en dus de juiste terugtocht genomen) dan waren ze toen redelijk dicht bij het eindpunt en in een gebied met wel bereik, in ieder geval vóór de mirador. In geval van een ongeluk (zonder verdwalen) op de terugweg zou je ook eerder beslissen dat de één hulp gaat halen omdat je (om half 5) overziet hoever weg het einde van de trail is.
Dit was namelijk ook mijn scenario tot eind juni.
Maar,
Stel ze liepen inderdaad door omdat ze dachten in een lus te lopen.
Ze bellen om 16.39 uur 112 omdat ze dus in de gaten krijgen verkeerd te lopen en wel eens niet voor donker terug te kunnen zijn.
Om 16.39 uur bellen ze maar dit was 2 uur voor dat het donker werd. MAW ze konden toen nog 2 uur doorlopen of veel logischer, op zeker spelen en iig omkeren over bekend terrein.
Uitgaande van 14 uur 1e quebrada daarna 2 1/2 uur doorlopen. 112 bellen en dan 2 uur terug.
Ze zijn dan terug op de plek bij de paddock in de video AFK. (deze is een uur na de 1e quebrada)
Daar overnachten ze dan en na een koude nacht keren ze de volgende ochtend weer terug bij hun hostel.
Of ze zijn na 16.39 uur niet omgekeerd maar doorgelopen onder het mom van "het kan niet ver meer zijn naar de indianen"
Dan konden ze om 16.39 uur ook nog 2 uur doorlopen maar dan hebben ze daarna dus niet eens geprobeerd te bellen (ik hoor het al, ze zagen wel aan de streepjes....) waren ze ook om 18.40 uur nog niet bij de rivier en hebben ze dus de volgende ochtend gedacht "laten we nog verder het moeilijke terrein intrekken, rivieren oversteken enz.i.p.v op zeker te spelen en om te keren"
Sorry maar er zitten hier veel te veel haken en ogen aan en te veel onlogische domme dingen waar ik niks van geloof.![]()
M.F. zegt op een gegeven moment dat hij op zijn zij door de kloof moest op sommige stukken. Ik vraag me dan af hoe die koeien daar door komen?! Of is er toch nog een ander pad? Die koeien komen toch vanaf die paddocks over de Mirador naar Boquete?![]()
Die maken juist die kloof.Op AFK zie je ze daar ook doorheen lopenquote:Op vrijdag 28 november 2014 12:41 schreef ToniB het volgende:
M.F. zegt op een gegeven moment dat hij op zijn zij door de kloof moest op sommige stukken. Ik vraag me dan af hoe die koeien daar door komen?! Of is er toch nog een ander pad? Die koeien komen toch vanaf die paddocks over de Mirador naar Boquete?![]()
Ik vind een verdwaalscenario (lusscenario) nog steeds heel aannemelijk net als de mogelijkheid van een misdrijf.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:21 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Laten we aannemen dat je gelijk hebt.
Dit was namelijk ook mijn scenario tot eind juni.
Maar,
Stel ze liepen inderdaad door omdat ze dachten in een lus te lopen.
Ze bellen om 16.39 uur 112 omdat ze dus in de gaten krijgen verkeerd te lopen en wel eens niet voor donker terug te kunnen zijn.
Om 16.39 uur bellen ze maar dit was 2 uur voor dat het donker werd. MAW ze konden toen nog 2 uur doorlopen of veel logischer, op zeker spelen en iig omkeren over bekend terrein.
Uitgaande van 14 uur 1e quebrada daarna 2 1/2 uur doorlopen. 112 bellen en dan 2 uur terug.
Ze zijn dan terug op de plek bij de paddock in de video AFK. (deze is een uur na de 1e quebrada)
Daar overnachten ze dan en na een koude nacht keren ze de volgende ochtend weer terug bij hun hostel.
Of ze zijn na 16.39 uur niet omgekeerd maar doorgelopen onder het mom van "het kan niet ver meer zijn naar de indianen"
Dan konden ze om 16.39 uur ook nog 2 uur doorlopen maar dan hebben ze daarna dus niet eens geprobeerd te bellen (ik hoor het al, ze zagen wel aan de streepjes....) waren ze ook om 18.40 uur nog niet bij de rivier en hebben ze dus de volgende ochtend gedacht "laten we nog verder het moeilijke terrein intrekken, rivieren oversteken enz.i.p.v op zeker te spelen en om te keren"
Sorry maar er zitten hier veel te veel haken en ogen aan en te veel onlogische domme dingen waar ik niks van geloof.
Maar volgens mij is een misverstand dat ze op een gegeven moment, volgens jou al rond de 1e noodoproep, wel zouden beseffen dat het pad niet in een lus liep.
Ik denk dat die mogelijkheid niet in ze opgekomen is.
Stel dat ze begonnen aan de wandeling met de overtuiging dat het pad na 3 a 4 uur lopen een eindpunt zou bereiken, zoals gebruikelijk is. (is meerdere toeristen op het pad overkomen!)
Waarom zou je dan na 4 of 5 uur wandelen denken, o, het pad loopt vast niet in een lus.
Nee dan denk je volgens mij dat je ergens verkeerd gelopen bent en ga je zoeken naar een ijkpunt.
Dat zou de rivier kunnen zijn, die aan de Bocas kant waar ze toen waren, steeds verder de jungle in leidt.
Het kan goed zijn dat ze dat niet beseft hebben en dachten op de goede weg naar het eindpunt te zijn, richting bewoonde wereld. Ze kunnen de overtuiging gehad hebben dat doorlopen korter moest zijn dan teruglopen. Tot het te laat was.![]()
Dat viel mij ook al op. Hij zei als ik me goed herinner dat het zo smal was dat je er alleen zijdelings doorheen kan oftewel dat er geen koe tussendoor past. Ik heb daaruit opgemaakt dat ieder 'kamp' nabestaanden 'feiten' verzint bij het eigen voorkeursscenario. Net zoals wij hier van alles in de foto's kunnen zien om ons verhaal compleet te maken. Man met pet, slang, rotswand, boot, ...quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:41 schreef ToniB het volgende:
M.F. zegt op een gegeven moment dat hij op zijn zij door de kloof moest op sommige stukken. Ik vraag me dan af hoe die koeien daar door komen?! Of is er toch nog een ander pad? Die koeien komen toch vanaf die paddocks over de Mirador naar Boquete?![]()
Omdat het landschap en het pad drastisch verandert en steeds meer op een jungle gaat lijken ipv op de weg terug richting de bewoonde wereld.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:46 schreef Grijzemassa het volgende:
Waarom zou je dan na 4 of 5 uur wandelen denken, o, het pad loopt vast niet in een lus.![]()
In de omschrijving van de trail staat dat het pad diep het regenwoud inleidt. Dus dat hoeft in het begin geen alarmbellen hebben doen afgaan. Later waarschijnlijk wel, maar zoals ik zei, te laat.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:53 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Omdat het landschap en het pad drastisch verandert en steeds meer op een jungle gaat lijken ipv op de weg terug richting de bewoonde wereld.![]()
Ik ben een stoere kerel maar als ik een fout maak en noodgedwongen in een bos moet overnachten dan weet deze stoere kerel 1 ding zeker de volgende ochtend wat mijn nog stoerdere partner ook zegt of me belooft : Deze jongen keert om en gaat terug na zo'n koude pestnacht.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:46 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik vind een verdwaalscenario (lusscenario) nog steeds heel aannemelijk net als de mogelijkheid van een misdrijf.
Maar volgens mij is een misverstand dat ze op een gegeven moment, volgens jou al rond de 1e noodoproep, wel zouden beseffen dat het pad niet in een lus liep.
Ik denk dat die mogelijkheid niet in ze opgekomen is.
Stel dat ze begonnen aan de wandeling met de overtuiging dat het pad na 3 a 4 uur lopen een eindpunt zou bereiken, zoals gebruikelijk is. (is meerdere toeristen op het pad overkomen!)
Waarom zou je dan na 4 of 5 uur wandelen denken, o, het pad loopt vast niet in een lus.
Nee dan denk je volgens mij dat je ergens verkeerd gelopen bent en ga je zoeken naar een ijkpunt.
Dat zou de rivier kunnen zijn, die aan de Bocas kant waar ze toen waren, steeds verder de jungle in leidt.
Het kan goed zijn dat ze dat niet beseft hebben en dachten op de goede weg naar het eindpunt te zijn, richting bewoonde wereld. Ze kunnen de overtuiging gehad hebben dat doorlopen korter moest zijn dan teruglopen. Tot het te laat was.
Het idee dat ik rond de middag lekker in m'n bedje lig , ondanks misschien nog wel 6 uur lopen, vind ik heel wat aantrekkelijker, veiliger en zekerder dan het pad te vervolgen waar je het eindpunt niet van weet.![]()
Als dat idee al vanaf het begin in je hoofd zit, dan zullen je waarnemingen je maar heel langzaam van het tegendeel overtuigen. De gedachte 'hier klopt iets niet' zal heel geleidelijk zijn binnengeslopen, met een uitvoerige discussie tot gevolg. Over hun gedrag na het invallen van de duisternis is niets met zekerheid te zeggen, maar hun vermogen tot koel nadenken heeft er mogelijk sterk onder geleden.quote:Op vrijdag 28 november 2014 11:56 schreef JustinCase het volgende:
Dan moet alleen nog verklaard worden, hoe je zo lang kunt denken dat je goed zit.Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Dat is maar de helft van de zin uit de omschrijving. Er staat verder dat je op ieder moment om kunt keren en teruggaan of zoiets. Dat moment is zeker wanneer je de nacht hebt moeten doorbrengen op het pad. Je weet dat dat niet klopt voor 'een pleasant day hike'.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:55 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
In de omschrijving van de trail staat dat het pad diep het regenwoud inleidt. Dus dat hoeft in het begin geen alarmbellen hebben doen afgaan. Later waarschijnlijk wel, maar zoals ik zei, te laat.![]()
Maar dat bedoel ik nou juist met dat wij de mogelijkheid van geen eindpunt als optie zien.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:55 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Ik ben een stoere kerel maar als ik een fout maak en noodgedwongen in een bos moet overnachten dan weet deze stoere kerel 1 ding zeker de volgende ochtend wat mijn nog stoerdere partner ook zegt of me belooft : Deze jongen keert om en gaat terug na zo'n koude pestnacht.
Het idee dat ik rond de middag lekker in m'n bedje lig , ondanks misschien nog wel 6 uur lopen, vind ik heel wat aantrekkelijker, veiliger en zekerder dan het pad te vervolgen waar je het eindpunt niet van weet.
Omdat we het weten. K&L kunnen dat heel goed geen moment bedacht hebben, dat het pad geen eindpunt had. En dus in hun optiek zeker geweten hebben dat doorlopen korter moest zijn.![]()
Ja dan kun je dus denken dat je verdwaald bent. Maar ik ga niet mijn hele redenering weer herhalen.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:58 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Dat is maar de helft van de zin uit de omschrijving. Er staat verder dat je op ieder moment om kunt keren en teruggaan of zoiets. Dat moment is zeker wanneer je de nacht hebt moeten doorbrengen op het pad. Je weet dat dat niet klopt voor 'een pleasant day hike'.![]()
Op mijn Iiyama-scherm zie ik die kabel ook. Maar ik zie nergens een label van Boquete tree trek. Het kan net zo goed een kabel van de Panamese Kabel Maatschappij™ zijn.quote:Op vrijdag 28 november 2014 04:51 schreef Perico het volgende:
Ik kan dit iedereen aanraden.. heb je een nieuwere tv, van 40 inch of meer ofzo, van 200 Hz of meer.. maak contact met je PC via een mediaserver in Windows, of via je Playstation 3 bijvoorbeeld, of steek er een USB stick in..
En kijk eens opnieuw naar alle foto's, die schermgroot zonder kwaliteitsverlies worden vertoond. Je hoeft zo niet te zoomen, maar kunt dicht op het scherm staand details toch (veel) beter zien dan op een PC.
Met een PS3 kun je ook nog eens extra zoomen, zonder dat het beeld blokkerig.
Die kabels met zwart omhulsel van de tree trek zie ik op foto 505 echt heel scherp en goed zo.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik denk niet dat het toen een modderpad was. Op de plaatselijke site boquete.ning klaagden inwoners op 1 april nog over de aanhoudende droogte en de gevolgen voor hun gewassen. En dat de eerste dagen geen regen te verwachten was, aangezien dan eerst de wind uit een andere hoek moest gaan waaien.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:05 schreef 11en30 het volgende:
Zei MF nou dat ze niet terug zijn gegaan omdat L het modderpad niet leuk gevonden zou hebben?![]()
Die kabel zou ergens tussen de mirador en de 1e quebrada te vinden moeten zijn. Voor zover ik weet staat niemand bij die plek stil, komt hij op geen enkele video voor en wordt hij ook nergens genoemd. Misschien kan het een belangrijke aanwijzing zijn voor hun beslissingen of de fotonummering als we weten waar dat donkere hol met die kabel(s) precies is.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:07 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Op mijn Iiyama-scherm zie ik die kabel ook. Maar ik zie nergens een label van Boquete tree trek. Het kan net zo goed een kabel van de Panamese Kabel Maatschappij™ zijn.
Kunnen jullie op je superscherm ook zien wat dat blauwe is dat op de grond ligt bij die foto van Kris?![]()
Vlgs mij is niet gezegd dat dat de reden zou zijn om niet terug te gaan, maar dat ze dat niet fijn gevonden zou hebben.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:08 schreef Grijzemassa het volgende:
[Op vrijdag 28 november 2014 13:05 schreef 11en30 het volgende:
Zei MF nou dat ze niet terug zijn gegaan omdat L het modderpad niet leuk gevonden zou hebben?.]
Ik denk niet dat het toen een modderpad was. Op de plaatselijke site boquete.ning klaagden inwoners op 1 april nog over de aanhoudende droogte en de gevolgen voor hun gewassen. En dat de eerste dagen geen regen te verwachten was, aangezien dan eerst de wind uit een andere hoek moest gaan waaien.
Ook al was het toen nog niet modderig, het was wel heel smal (zodat Martijn F een slag moest draaien om erdoor te kunnen).
Een soortelijke geul is ook op de heenweg, tenminste vlgs de foto's.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Dit is het scenario "op het pad blijven".quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:21 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Of ze zijn na 16.39 uur niet omgekeerd maar doorgelopen onder het mom van "het kan niet ver meer zijn naar de indianen"
Dan konden ze om 16.39 uur ook nog 2 uur doorlopen maar dan hebben ze daarna dus niet eens geprobeerd te bellen (ik hoor het al, ze zagen wel aan de streepjes....) waren ze ook om 18.40 uur nog niet bij de rivier en hebben ze dus de volgende ochtend gedacht "laten we nog verder het moeilijke terrein intrekken, rivieren oversteken enz.i.p.v op zeker te spelen en om te keren"
Sorry maar er zitten hier veel te veel haken en ogen aan en te veel onlogische domme dingen waar ik niks van geloof.
Daarvan kunnen ze (per abuis of met opzet) afgeweken zijn, in de hoop of gedachte: als we hier rechts gaan komen we uiteindelijk op de weg (zie Benefits of retiring in Boquete) langs de rivier de Pianista.
Niet dus, dwalen dwalen bijv langs het stroompje dat ze op 507 508 overgestoken zijn, never nooit bij die paddocks geweest (hoor Feliciano video AFK), en al dwalend uiteindelijk ergens bij de kabelbrug een spijkerbroekje achter te laten.
Ondertussen de zoekenden mislopen.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Om wat voor een kabel het ook gaat, als het echt een kabel is (ik kan dat op mijn scherm niet zien) dan vind ik het sowieso apart dat daar een kabel loopt.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:07 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Op mijn Iiyama-scherm zie ik die kabel ook. Maar ik zie nergens een label van Boquete tree trek. Het kan net zo goed een kabel van de Panamese Kabel Maatschappij™ zijn.
En al iets gehoord van Baru, het is inmiddels bijna december?![]()
Das waar denk ikquote:Op vrijdag 28 november 2014 13:43 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Om wat voor een kabel het ook gaat, als het echt een kabel is (ik kan dat op mijn scherm niet zien) dan vind ik het sowieso apart dat daar een kabel loopt.
En al iets gehoord van Baru, het is inmiddels bijna december?![]()
Ook heb ik geen verklaring voor het spijkerboekje bij de 2e kabeloversteek.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:41 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Dit is het scenario "op het pad blijven".
Daarvan kunnen ze (per abuis of met opzet) afgeweken zijn, in de hoop of gedachte: als we hier rechts gaan komen we uiteindelijk op de weg (zie Benefits of retiring in Boquete) langs de rivier de Pianista.
Niet dus, dwalen dwalen bijv langs het stroompje dat ze op 507 508 overgestoken zijn, never nooit bij die paddocks geweest (hoor Feliciano video AFK), en al dwalend uiteindelijk ergens bij de kabelbrug een spijkerbroekje achter te laten.
Ondertussen de zoekenden mislopen.
Tenzij K op een gegeven moment besloten heeft om terug te lopen en L verder is gegaan de jungle in.![]()
Ik heb ook nog geen verklaring gelezen waarom de jeans zo lang onopgemerkt is gebleven. Of heeft het daar misschien niet al die tijd gelegen?quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:05 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ook heb ik geen verklaring voor het spijkerboekje bij de 2e kabeloversteek.![]()
Baru is aan het voetballen met zijn vrienden.quote:Op vrijdag 28 november 2014 13:43 schreef jackie12 het volgende:
En al iets gehoord van Baru, het is inmiddels bijna december?
De afgelopen week is hij ook de bergen in gegaan. Daar heb ik foto's van gezien, maar verder nog niets over gehoord.
Als ik iets hoor wat gedeeld mag worden, dan deel ik dat.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Dat is een mogelijkheid; als die als eerste gevonden zou zijn, was dat een aanleiding tot verder zoeken.quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:24 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Ik heb ook nog geen verklaring gelezen waarom de jeans zo lang onopgemerkt is gebleven. Of heeft het daar misschien niet al die tijd gelegen?
Of is misschien wel eerder gevonden, maar niet herkend/afgedaan als 'kan niet van belang zijn', voor eigen gebruik gehouden. Na de rugzakvondst (camera) werd alsnog duidelijk van wie het was.
[ Bericht 0% gewijzigd door Lutalo op 28-11-2014 15:05:25 ]Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Ik heb niet het idee had dat het spijkerbroekje daar al vanaf het begin lag.quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:24 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Ik heb ook nog geen verklaring gelezen waarom de jeans zo lang onopgemerkt is gebleven. Of heeft het daar misschien niet al die tijd gelegen?
Iemand kan het gevonden hebben in de rivier en op de kant gelegd hebben.
Iemand die er niet bij betrokken wilde zijn, bang voor beschuldiging bv. maar die wel medeleven had met de nabestaanden.![]()
Hoeveel reddingswerkers, vrijwilligers, gidsen etc zullen er zijn die tussen 2 en 20 april zouden denken meh zo'n short kan in principe van iedereen zijn, ik neem deze mee naar huis?quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:52 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Dat is een mogelijkheid; als die als eerste gevonden zou zijn, was dat een aanleiding tot verder zoeken.
Of is misschien wel eerder gevonden, maar niet herkend/afgedaan als 'kan niet van belang zijn', voor eigen gebruik gehouden. Na de rugzakvondst (camera) werd alsnog duidelijk van wie het was.![]()
Mogelijk is M.F. langer dan de koeien (max 1.48) die het pad uitslijten.quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:41 schreef ToniB het volgende:
M.F. zegt op een gegeven moment dat hij op zijn zij door de kloof moest op sommige stukken. Ik vraag me dan af hoe die koeien daar door komen?! Of is er toch nog een ander pad? Die koeien komen toch vanaf die paddocks over de Mirador naar Boquete?![]()
Als het uit het water gevist is dan zou het denk ik meer stroomafwaarts gevonden moeten zijn. Nee, ik denk dat iemand het daar later geplant heeft. Iemand uit de ze zijn bij de tweede kabelbrug verongelukt wagon.quote:Op vrijdag 28 november 2014 15:24 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik heb niet het idee had dat het spijkerbroekje daar al vanaf het begin lag.
Iemand kan het gevonden hebben in de rivier en op de kant gelegd hebben.
Iemand die er niet bij betrokken wilde zijn, bang voor beschuldiging bv. maar die wel medeleven had met de nabestaanden.
Zou wel willen weten of de vlek/veeg die op de foto staat er nog in zat.![]()
Tof. Hopelijk heeft hij goede bewijzen van de lokatie van de nachtfoto's en post hij die gauw.quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:44 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
De afgelopen week is hij ook de bergen in gegaan.![]()
In mijn optiek niet zoveel, maar omwille van dat niet alles perse logisch hoeft te zijn....quote:Op vrijdag 28 november 2014 15:24 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Hoeveel reddingswerkers, vrijwilligers, gidsen etc zullen er zijn die tussen 2 en 20 april zouden denken meh zo'n short kan in principe van iedereen zijn, ik neem deze mee naar huis?
;-)Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Oh ja de onzinregel. Was ik even vergeten.quote:Op vrijdag 28 november 2014 15:36 schreef Lutalo het volgende:
[..]
In mijn optiek niet zoveel, maar omwille van dat niet alles perse logisch hoeft te zijn....
;-)![]()
![]()
Wat voor ons logisch is, is niet ook altijd logisch in een ander land, in dit geval met minder welvaartquote:Op vrijdag 28 november 2014 15:36 schreef Lutalo het volgende:
[..]
In mijn optiek niet zoveel, maar omwille van dat niet alles perse logisch hoeft te zijn....
;-)
en een gebied met niet vergelijkbare levensomstandigheden.
Stel je bent een indiaan en woont in het regenwoud. Daar komen ook toeristen dus je vindt wel eens het een en ander. Toeristen zijn rijk en laten vaak van alles slingeren. Zoals bruikbare kleding, dan neem je het mee naar huis voor eigen gebruik, familie of om te verkopen. Radio en tv heb je niet dus totaal nog niet bewust van 2 vermiste vrouwen. Na een paar dagen dringt het nieuws ook in het regenwoud bij de indianen door. Dan zit je met dat spijkerbroekje, foute boel. Dus op een veilig moment, als de aandacht minder is bv na een paar weken of maanden leg je het stiekum op een plaats terug waar het wel gevonden kan worden, uit medeleven met de nabestaanden.![]()
Dat verwacht ik eigenlijk niet, tenzij die locatie ergens vóór de Mirador is, zoals jij gesuggereerd hebtquote:Op vrijdag 28 november 2014 15:33 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Tof. Hopelijk heeft hij goede bewijzen van de lokatie van de nachtfoto's en post hij die gauw.
Baru was niet van plan om door te lopen naar Alto Romero, vanwege zijn gezondheid.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik had niet anders verwacht aangezien dit bord nu op de mirador staat.quote:Op vrijdag 28 november 2014 16:00 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Dat verwacht ik eigenlijk niet, tenzij die locatie ergens vóór de Mirador is, zoals jij gesuggereerd hebt
Baru was niet van plan om door te lopen naar Alto Romero, vanwege zijn gezondheid.
Na de mirador is verboden gebied geworden, alleen bestemmingsverkeer zoals wij in Nederland zouden zeggen![]()
![]()
![]()
@grijzemassa, ik kan je redenering wel begrijpen, maar heb m'n twijfels of het zo gegaan is.
Toeristen zullen daar meestal met een gids lopen, die er op toe zal niet dat er niets blijft liggen.
Dit typende herinner ik me die zakjes met afval, dus ja, niet alle afval wordt meegenomen.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Ik heb ook mijn twijfels hoor, maar ik heb het gevoel dat er hier te vaak naar Nederlandse maatstaven wordt geredeneerd. Vandaar een scenario'tje dat toch niet heel onwaarschijnlijk zou zijn.quote:Op vrijdag 28 november 2014 16:54 schreef Lutalo het volgende:
@grijzemassa, ik kan je redenering wel begrijpen, maar heb m'n twijfels of het zo gegaan is.
Toeristen zullen daar meestal met een gids lopen, die er op toe zal niet dat er niets blijft liggen.
Dit typende herinner ik me die zakjes met afval, dus ja, niet alle afval wordt meegenomen.![]()
Heb het idee dat de indianen daar eerlijker zijn dan Nederlanders met hun egoïstische graaicultuur van inpikken en meenemen.quote:Op vrijdag 28 november 2014 17:03 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik heb ook mijn twijfels hoor, maar ik heb het gevoel dat er hier te vaak naar Nederlandse maatstaven wordt geredeneerd. Vandaar een scenario'tje dat toch niet heel onwaarschijnlijk zou zijn.![]()
Dat denk ik ook. Maar door toeristen in het woud achtergelaten bruikbare spullen zouden ze wel mee naar huis nemen denk ik.quote:Op vrijdag 28 november 2014 17:15 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Heb het idee dat de indianen daar eerlijker zijn dan Nederlanders met hun egoïstische graaicultuur van inpikken en meenemen.![]()
Voor zover ik mij kan herinneren zijn de shorts gevonden tijdens de zoektocht na het vinden van de rugzak. Vreemd genoeg is er weinig ruchtbaarheid aan gegeven. Dan lagen ze niet langs het pad of in het zicht.quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:05 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ook heb ik geen verklaring voor het spijkerboekje bij de 2e kabeloversteek.
Tenzij K op een gegeven moment besloten heeft om terug te lopen en L verder is gegaan de jungle in.
Als je de kledingstukken van Kris telt, had ze alleen nog een T-shirt en een broekje aan, want de rest is op een of andere manier teruggevonden. In haar schoen zaten geen voetresten en geen sok, voor zover we weten. Had ze ze wel aan toen . . . Wat kan er zijn gebeurd?
Als ze de 7e april bij de 2e kabelbrug waren - misschien in de buurt maar niet bij - kunnen ze bij voorbeeld een wasbeurt in de rivier hebben gedaan. Op zich niet zo vreemd, want ze waren al een kleine week 'op pad'. Daarbij kan een ongeluk gebeurd zijn. De plek van de nachtfoto's is hiervoor belangrijk. Ook de sequentie van de nachtfoto's en de vraag hoe zwart die eigenlijk zijn is van belang.
Deze en ander vagen zijn ook meegegeven aan mrs Coriat, journaliste van La Estrella, die binnenkort weer publiceert over de zaak. Ook komt er nog weer meer onderzoek. De zaak ligt nog niet stil.![]()
Oke helemaal gepikt van ws, dank Chiatos, te interessant om niet te plaatsen.
Wie herkent de latino met L hier op de video op 1.26SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 3% gewijzigd door Grijzemassa op 28-11-2014 18:03:05 ]![]()
Volgens mij kun je die aardbeienboerderij alleen met een gids bezoeken, niet op eigen gelegenheidquote:Op vrijdag 28 november 2014 00:14 schreef Za het volgende:
[..]
Kijkende naar hun planning voor die week, zelfs een gids te boeken voor een bezoek aan iets risicoloos als een aarbeienboerderij, dan komen ze over als meisjes die geen risico's wilden nemen.![]()
Dat wel ja.quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:04 schreef Lutalo het volgende:
Mmmm is het een Latino? Hij 's wel lang.
Ik hoop dat iemand kan vertalen wat interessant is.![]()
De strijd tussen touroperators en gidsen onderling in Boquete
May 21, 2011
Competition Heats up in Boquete, Panama
“We have had to dismiss several employees for behavior unbecoming of xxxx. Many of those fired or dismissed are now working for xxxx, or out on their own. So, make sure you book with the original xxxxx and not one of the imposters; for the best adventure, and for your own safety."SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Dat is dezelfde "latino" als waarmee ze op haar FB staat (op 0:14 op hetzelfde filmpje).quote:Op vrijdag 28 november 2014 17:53 schreef Grijzemassa het volgende:
Wie herkent de latino met L hier op de video op 1.26![]()
Ik dacht dat haar FB offline was?quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:31 schreef Za het volgende:
[..]
Dat is dezelfde "latino" als waarmee ze op haar FB staat (op 0:14 op hetzelfde filmpje).![]()
Kijk het filmpje van telemetro en ze het stil op 0:14.quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:32 schreef Grijzemassa het volgende:
Ik dacht dat haar FB offline was?
Dan zie je een screencap van Lisanne's FB met diezelfde jongen.
Geen activiteit op haar FB sinds Juli 2013, dus een oude bekende van Lisanne.![]()
Ik herinner me dat haar FB kort na de verdwijning offline gehaald is door de familie.quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:37 schreef Za het volgende:
[..]
Kijk het filmpje van telemetro en ze het stil op 0:14.
Dan zie je een screencap van Lisanne's FB met diezelfde jongen.
Geen activiteit op haar FB sinds Juli 2013, dus een oude bekende van Lisanne.
Geen activiteiten sinds juli zegt niets, kan met de privacy instellingen te maken hebben.
Maar goed, kan een oude bekende zijn ook. Maar ook iemand uit Bocas del toro, van voordat ze naar Boquete gingen.![]()
quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:41 schreef Grijzemassa het volgende:
Ik herinner me dat haar FB kort na de verdwijning offline gehaald is door de familie.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op vrijdag 28 november 2014 12:58 schreef 11en30 het volgende:
Er staat verder dat je op ieder moment om kunt keren en teruggaan of zoiets. Dat moment is zeker wanneer je de nacht hebt moeten doorbrengen op het pad. Je weet dat dat niet klopt voor 'een pleasant day hike'.
Als ik dat zou lezen, voor het eerst zo'n informatiebord ziende, zou ik denken: "Gotsie, die andere trails zullen vast smoordruk zijn. Met gescheiden loopstroken hebben, een middenberm en vangrails. Anders stond hier niet vermeld dat je op dezelfde strook terug mag."
En ik zou meteen de andere trails afzeggen, waar je dus niet mag omkeren omdat je dan een spookhiker bent. Niet alles letterlijk zo, al zou ik uiteraard doen alsof.
Maar dat daar iets belangrijks staat, namelijk dat de enige manier om thuis te komen, omkeren is, zou ik er niet uit halen. Tot het lachen me vergaat, en het idee begint te dagen, dat ze nou net dat probeerden duidelijk te maken.
Tja, Nederlanders zijn zo bot. Wat zeggen Panamezen als de supermarkt in de fik staat? "U mag de winkel op elk moment verlaten, als u ons genoeg hebt genoten van ons vuur. Daarbij mag u ook door de poortjes bij de u bekende uitgang, en u hoeft bij onbedoeld afgaan van het vergeten-af-te-rekenen signaal, niet te wachten tot onze medewerker u komt helpen bij het afrekenen." Zoiets? En als er dan ongelukken gebeuren, winkelgidsen verplicht stellen?![]()
Recreatief of een soort van competitie tussen de gidsen?quote:Op vrijdag 28 november 2014 14:44 schreef Domnivoor het volgende:
Baru is aan het voetballen met zijn vrienden.![]()
Recreatiefquote:Op vrijdag 28 november 2014 18:57 schreef Za het volgende:
Recreatief of een soort van competitie tussen de gidsen?
En hij is al jaren geen gids meer.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:42 schreef Za het volgende:
[..]Dat lijkt idd een oudere fotoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Dank voor de info.quote:Op vrijdag 28 november 2014 19:04 schreef Domnivoor het volgende:
Recreatief
En hij is al jaren geen gids meer.![]()
Hij zal nooit in de Liga Panameña de Fútbol meespelen. Maar hij kan echt wel een balletje trappenquote:Op vrijdag 28 november 2014 19:47 schreef 11en30 het volgende:
Kan hij wel voetballen met z'n gezondheidsproblemen?
Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Dat vertelt hij niet. Ik heb alleen de foto's gezien.quote:Op vrijdag 28 november 2014 20:08 schreef 11en30 het volgende:
En waarom vertelt hij jou dit allemaal?
Maar we dwalen af. Laten we weer on topic gaan
Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik weet niet of ik dat allemaal wel wil weten.quote:Op vrijdag 28 november 2014 20:29 schreef 11en30 het volgende:
Nee nee. Waarom laat hij jou de foto's zien? En wat stond er allemaal op?![]()
Het kan iemand uit Bocas del Toro zijn. De afbeelding van Kris met die zeester, gelijk ervoor, is ook in Bocas del Toro genomen.quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:41 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik herinner me dat haar FB kort na de verdwijning offline gehaald is door de familie.
Geen activiteiten sinds juli zegt niets, kan met de privacy instellingen te maken hebben.
Maar goed, kan een oude bekende zijn ook. Maar ook iemand uit Bocas del toro, van voordat ze naar Boquete gingen.![]()
Vlgs mij heeft Lisanne haar haren korter op de foto's met de "Latino", zoals @grijzemassa zegt: oudere foto waarschijnlijk.quote:Op vrijdag 28 november 2014 21:34 schreef gynaika het volgende:
[..]
Het kan iemand uit Bocas del Toro zijn. De afbeelding van Kris met die zeester, gelijk ervoor, is ook in Bocas del Toro genomen.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
In reactie op de post van Perico over de foto van Kris en het Tv scherm:quote:
Ik vind dit interessant. M.n. omdat ik die foto van de voorovergebogen Kris nog steeds een hele rare foto vind. Verder las ik eerder ergens dat er in het gebied 'oude' kabels lopen van palen en banen die niet meer gebruikt worden, maar vroeger gebruikt zijn door onderzoekers/wetenschappers. Ik weet alleen niet meer waar ik dat las. Ik ga ernaar op zoek.
Zelf meende ik trouwens te zien dat je achter Kris "onderdoor" kan kijken, alsof er achter en boven Kris een soort landbrug is, en je aan de andere kant 2 figuren ziet staan, Perico, zie jij dat ook op jouw tv scherm?![]()
Dat het haar korter is, kan ik niet goed zien maar het zou kunnen. Denk toch dat het een foto is van hun laatste vakantie.quote:Op vrijdag 28 november 2014 21:39 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Vlgs mij heeft Lisanne haar haren korter op de foto's met de "Latino", zoals @grijzemassa zegt: oudere foto waarschijnlijk.![]()
Ik zie deze kabel rechtsboven op de foto:
Ik ben er niet 100% zeker van dat het een kabel is maar dit springt er echt uit als je op een groot scherm naar de foto kijkt.
Maar waarom zouden die kabels van belang zijn?Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Het blijft een zeer typische foto, ik heb hem al vaak bekeken.quote:Op vrijdag 28 november 2014 21:53 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
In reactie op de post van Perico over de foto van Kris en het Tv scherm:
Ik vind dit interessant. M.n. omdat ik die foto van de voorovergebogen Kris nog steeds een hele rare foto vind. Verder las ik eerder ergens dat er in het gebied 'oude' kabels lopen van palen en banen die niet meer gebruikt worden, maar vroeger gebruikt zijn door onderzoekers/wetenschappers. Ik weet alleen niet meer waar ik dat las. Ik ga ernaar op zoek.
Zelf meende ik trouwens te zien dat je achter Kris "onderdoor" kan kijken, alsof er achter en boven Kris een soort landbrug is, en je aan de andere kant 2 figuren ziet staan, Perico, zie jij dat ook op jouw tv scherm?
Het lijkt mij goed om te proberen meerdere details eruit te halen. Laat ik graag over aan de experts.![]()
misschien kan de locatie iets zeggen over of de plek waar de foto is genomen - los van al dan niet aanwezige metadata van de foto - , voor- of na de mirador ligt. En dus zo bevestigen of de fotovolgorde klopt.quote:Op vrijdag 28 november 2014 22:21 schreef Domnivoor het volgende:
Ik zie deze kabel rechtsboven op de foto:
[ afbeelding ]
Ik ben er niet 100% zeker van dat het een kabel is maar dit springt er echt uit als je op een groot scherm naar de foto kijkt.
Maar waarom zouden die kabels van belang zijn?![]()
Poekje bedoel je de 2 figuren links van Kris?quote:Op vrijdag 28 november 2014 21:53 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
In reactie op de post van Perico over de foto van Kris en het Tv scherm:
Ik vind dit interessant. M.n. omdat ik die foto van de voorovergebogen Kris nog steeds een hele rare foto vind. Verder las ik eerder ergens dat er in het gebied 'oude' kabels lopen van palen en banen die niet meer gebruikt worden, maar vroeger gebruikt zijn door onderzoekers/wetenschappers. Ik weet alleen niet meer waar ik dat las. Ik ga ernaar op zoek.
Zelf meende ik trouwens te zien dat je achter Kris "onderdoor" kan kijken, alsof er achter en boven Kris een soort landbrug is, en je aan de andere kant 2 figuren ziet staan, Perico, zie jij dat ook op jouw tv scherm?![]()
The Ngobe Indian Trail is toch hetzelfde als El Pianista Trail? Maar dan na de mirador dacht ik.
Waar is deze brug, weet iemand dat? Het is niet dezelfde brug als die eerder langsgekomen is hier
http://www.panoramio.com/photo/8487171![]()
![]()
Ik vind dit idee van Ouder1 over foto 505 wel aannemelijk:quote:Op vrijdag 26 september 2014 11:37 schreef Ouder1 het volgende:
Volgens mij zat ze op die steen die je ziet met haar rug naar Lisanne. Lisanne riep haar (was even wezen plassen?), Kris staat op en draait zich om naar Lisanne waarbij ze haar haar uit haar gezicht strijkt. Dat zou precies kloppen met die vreemde houding.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Dit kwam ik tegen.quote:Op zaterdag 29 november 2014 00:22 schreef Grijzemassa het volgende:
The Ngobe Indian Trail is toch hetzelfde als El Pianista Trail? Maar dan na de mirador dacht ik.
Waar is deze brug, weet iemand dat? Het is niet dezelfde brug als die eerder langsgekomen is hier
http://www.panoramio.com/photo/8487171
[ afbeelding ]
http://translate.google.n(...)8487171p&prev=search![]()
Verre van stil. Móchten er kwaadwillende derden bij zijn betrokken, gaan die nog een nerveuze tijd tegemoet.quote:Op vrijdag 28 november 2014 17:49 schreef matteo_111 het volgende:
Ook komt er nog weer meer onderzoek. De zaak ligt nog niet stil.Het interessante is, dat je deze foto 250% schermgroot kunt zoomen zonder kwaliteitsverlies op de PS3, 50% meer dan de rest. Er is heel veel aan de hand, door het vele licht dat door de begroeiing heen valt.quote:Op vrijdag 28 november 2014 21:53 schreef Poekje01 het volgende:
In reactie op de post van Perico over de foto van Kris en het Tv scherm:
Ik vind dit interessant. M.n. omdat ik die foto van de voorovergebogen Kris nog steeds een hele rare foto vind. Verder las ik eerder ergens dat er in het gebied 'oude' kabels lopen van palen en banen die niet meer gebruikt worden, maar vroeger gebruikt zijn door onderzoekers/wetenschappers. Ik weet alleen niet meer waar ik dat las. Ik ga ernaar op zoek.
Zelf meende ik trouwens te zien dat je achter Kris "onderdoor" kan kijken, alsof er achter en boven Kris een soort landbrug is, en je aan de andere kant 2 figuren ziet staan, Perico, zie jij dat ook op jouw tv scherm?
Rondom Kris hangt een rode gloed, anderen zien er een zich verdekt houdend silhouet in van een man. Je kunt ter linkerzijde een baseballcap zien, je kunt dit ook van de hand wijzen.
Je kunt het licht aan de andere kant van de 'tunnel' zien. En het gebergte op plekken door de bladeren. En de blauwe hemel die doorbreekt, vanaf het midden.
Die kabel ziet er dan boven zo uit:
Verder blijft het opmerkelijk, de verschillen tussen de Cyathea Albomarginata plant achter Lisanne op img_499 en dezelfde plant op de foto van Kris op de top:
Maar daar breekt de lage resolutie van de iPhone foto op. En dan wordt het hier weer tezeer onscherp opgeblazen en blijf je bezig.
![]()
Zal wel aan mij liggen maar op deze foto's zie ik totaal niets met al je goede bedoelingenquote:Op zaterdag 29 november 2014 01:56 schreef Perico het volgende:
[..]
Verre van stil. Móchten er kwaadwillende derden bij zijn betrokken, gaan die nog een nerveuze tijd tegemoet.
[..]
Het interessante is, dat je deze foto 250% schermgroot kunt zoomen zonder kwaliteitsverlies op de PS3, 50% meer dan de rest. Er is heel veel aan de hand, door het vele licht dat door de begroeiing heen valt.
Rondom Kris hangt een rode gloed, anderen zien er een zich verdekt houdend silhouet in van een man. Je kunt ter linkerzijde een baseballcap zien, je kunt dit ook van de hand wijzen.
Je kunt het licht aan de andere kant van de 'tunnel' zien. En het gebergte op plekken door de bladeren. En de blauwe hemel die doorbreekt, vanaf het midden.
Die kabel ziet er dan boven zo uit:
[ afbeelding ]
Verder blijft het opmerkelijk, de verschillen tussen de Cyathea Albomarginata plant achter Lisanne op img_499 en dezelfde plant op de foto van Kris op de top:
[ afbeelding ]
Maar daar breekt de lage resolutie van de iPhone foto op. En dan wordt het hier weer tezeer onscherp opgeblazen en blijf je bezig.
![]()
![]()
Oké: Baru heeft weer op WS gepost en ik heb 2 berichten van hem ontvangen (in het Duits, dat gaat hem beter af).
Hij heeft een wandeling gemaakt in de richting van El Pianista maar op dit moment regent het te hard om de hele route te kunnen lopen. Als het weer verbetert gaat hij het opnieuw proberen.
Hij heeft met veel mensen gesproken. In Boquete gaan er allerlei verhalen, maar alleen mensen die nooit in Culebra geweest zijn denken dat de meiden vermoord zijn (volgens Baru). De tweede quebrada heet 'Guarapo'; dat wist hij ook niet. Een vriend van hem denkt dat K & L deze stroomafwaarts gevolgd hebben.
Hij heeft op dit moment geen internet thuis, alleen op zijn mobiel.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Wat mij iedere keer weer opvalt over foto's en filmpjes van het gebied achter de mirador maar ook het gebied rond de rivieren, is dat ik vind dat het geen gebied is waar ik me kan voorstellen dat je daar fataal kunt verdwalen.quote:Op zaterdag 29 november 2014 00:22 schreef Grijzemassa het volgende:
The Ngobe Indian Trail is toch hetzelfde als El Pianista Trail? Maar dan na de mirador dacht ik.
Waar is deze brug, weet iemand dat? Het is niet dezelfde brug als die eerder langsgekomen is hier
http://www.panoramio.com/photo/8487171
[ afbeelding ]
Tuurlijk wel voor even want dat kan ook hier in Groningen in de 6 verdiepingen van de V&D. Maar niet dagen lang.
Iedere keer zie ik open plekken, hutjes, paddocks met koeien enz enz
En iedere keer als een journalist op pad gaat uit welk land dan ook, komt ie iedere keer andere mensen tegen.
Maar dat Kris en Lisanne sowieso 11 dagen lang niemand zijn tegen gekomen is natuurlijk weer te logisch en daarom onlogisch.![]()
Tijd dat die 2e quebrada wordt ingetekend.quote:Op zaterdag 29 november 2014 03:08 schreef Domnivoor het volgende:
Oké: Baru heeft weer op WS gepost en ik heb 2 berichten van hem ontvangen (in het Duits, dat gaat hem beter af).
Hij heeft een wandeling gemaakt in de richting van El Pianista maar op dit moment regent het te hard om de hele route te kunnen lopen. Als het weer verbetert gaat hij het opnieuw proberen.
Hij heeft met veel mensen gesproken. In Boquete gaan er allerlei verhalen, maar alleen mensen die nooit in Culebra geweest zijn denken dat de meiden vermoord zijn (volgens Baru). De tweede quebrada heet 'Guarapo'; dat wist hij ook niet. Een vriend van hem denkt dat K & L deze stroomafwaarts gevolgd hebben.
Hij heeft op dit moment geen internet thuis, alleen op zijn mobiel.
Geruisloos had die 1e wel ingetekend (loopt langs hut 13 van Serracin).
Benieuwd waar die 2e heen loopt![]()
Naar de rivier, volgens Baru op WS. Dit was mijn eerste scenario maar heb ik af laten vallen omdat het me haast niet te doen lijkt. Er loopt namelijk geen pad langs. Als je kunt kiezen tussen een pad of door een quebrada waden en over rotsen gaan klauteren dan volg je het pad. Maar dat is dan weer te logisch dus onlogisch.quote:Op zaterdag 29 november 2014 03:15 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Benieuwd waar die 2e heen loopt![]()
![]()
Hoe kom je aan deze info? Finca de las Princesas is nergens terug te vinden (behalve als een soort café waar je ook zonder gids terecht moet kunnen).quote:Op vrijdag 28 november 2014 18:07 schreef MeloD het volgende:
Volgens mij kun je die aardbeienboerderij alleen met een gids bezoeken, niet op eigen gelegenheid![]()
Er is ook nog deze aardbeienfarm bij Boquete:
Roelie sprak bij Humberto Tan trouwens als derde excursie over de verborgen watervallen.![]()
Buenas noches.
Mooie TT.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Kris zou misschien nog wel wat zijn gaan klauteren, ik denk Lisanne niet.quote:Op zaterdag 29 november 2014 04:06 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Naar de rivier, volgens Baru op WS. Dit was mijn eerste scenario maar heb ik af laten vallen omdat het me haast niet te doen lijkt. Er loopt namelijk geen pad langs. Als je kunt kiezen tussen een pad of door een quebrada waden en over rotsen gaan klauteren dan volg je het pad. Maar dat is dan weer te logisch dus onlogisch.![]()
van hier uit gezien, links ter hoogte van haar bips. Daarachter is weer lucht te zien, alsof je er 'onderdoor' kan 'naar de andere kant', en dan daar..oh, zie dat Perico het al had weergegeven hierboven..quote:Op zaterdag 29 november 2014 00:20 schreef vronie het volgende:
[..]
Poekje bedoel je de 2 figuren links van Kris?
[ Bericht 4% gewijzigd door Poekje01 op 29-11-2014 08:25:49 ]![]()
Allemaal even lezen op ws. PM, de gids die K en L nog op het Pianista pad zegt te hebben gezien (misschien, want ze lijken allemaal op elkaar) denkt dat ze vermoord zijn. http://www.websleuths.com(...)1253325#post11253325![]()
Heel opmerkelijk vind ik dat Baru, goede vriend van PM, in zijn post erboven beweert dat
- in Boquete alleen aan moord wordt gedacht door mensen die nog nooit daar het gebied in zijn geweest
- dat zijn vrienden (waaronder dus PM) denken dat K en L de 2e quebrada stroomafwaarts hebben gevolgd en bij de rivier uitkwamen.
De jongens kunnen beter stoppen met voetballen en hun verhaaltjes op elkaar gaan afstemmen.
[ Bericht 0% gewijzigd door 11en30 op 29-11-2014 09:42:58 ]![]()
quote:Op zaterdag 29 november 2014 09:33 schreef 11en30 het volgende:
Heel opmerkelijk vind ik dat Baru, goede vriend van PM, in zijn post erboven beweert dat
- in Boquete alleen aan moord wordt gedacht door mensen die nog nooit daar het gebied in zijn geweest
- dat zijn vrienden (waaronder dus PM) denken dat K en L de 2e quebrada stroomafwaarts hebben gevolgd en bij de rivier uitkwamen.
De jongens kunnen beter stoppen met voetballen en hun verhaaltjes op elkaar gaan afstemmen.![]()
![]()
Het Pianistapad: voor vervoer van coffee, cows, cocaine.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Beide hearsay. Het is niet PM die dat schrijft op WS, maar een user die zegt dat hij dat gezegd heeft. PM post daar vziw niet. Baru wel. Goeie kans dus, dat die er op gaat reageren. Die PM kan natuurlijk van mening veranderd zijn, dat vermeldt die poster op WS niet. Maar er staan geen nieuwe feiten of inzichten vermeld, die daar aanleiding toe geven. Dus het lijkt niet op een veranderde mening.quote:Op zaterdag 29 november 2014 09:33 schreef 11en30 het volgende:
Heel opmerkelijk vind ik dat Baru, goede vriend van PM, in zijn post erboven beweert dat
- in Boquete alleen aan moord wordt gedacht door mensen die nog nooit daar het gebied in zijn geweest![]()
Als Plinio M niet van mening lijkt te zijn veranderd, dacht hij dit al eerder?Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
en chicasquote:Op zaterdag 29 november 2014 12:13 schreef Lutalo het volgende:
Het Pianistapad: voor vervoer van coffee, cows, cocaine.![]()
Omdat ik er destijds zelf ook naar geïnformeerd hebquote:Op zaterdag 29 november 2014 04:30 schreef Za het volgende:
[..]
Hoe kom je aan deze info? Finca de las Princesas is nergens terug te vinden (behalve als een soort café waar je ook zonder gids terecht moet kunnen).Heleboel excursies gaan via het hotel/hostel zelf heb ik het idee, eigenaar van ons hotel had iig vaste adresjes voor bvb paardentochten.
![]()
Aangezien hij daar ook rondliep die dag, is hij wellicht nog meer personen tegengekomen op de track en weet hij dus wie het zijn geweest.quote:Op zaterdag 29 november 2014 12:34 schreef Lutalo het volgende:
Als Plinio M niet van mening lijkt te zijn veranderd, dacht hij dit al eerder?
Vraag me af of hij nu niet in de problemen kan komen door ws. Verdrinking zonder water in de longen is zo gebeurd. Of van een kabelbrug vallen. Een ongeluk zit in een klein hoekje.![]()
Zijn analyse van de staat van de schoenen vind ik wel een goeie. Ze hebben klaarblijkelijk niet veel kilometers gemaakt.![]()
Volgens de logica (de echte) wel. Of hij had eerst geen mening, maar ook dat is een verandering.quote:Op zaterdag 29 november 2014 12:34 schreef Lutalo het volgende:
Als Plinio M niet van mening lijkt te zijn veranderd, dacht hij dit al eerder?
Opmerkelijk is het wel, als alle volgende aannames kloppen:
• Die WS poster heeft dit echt zo gehoord, van de echte Plinio M.
• Baru (die van WS) is echt een ex-gids, en al "zijn" posts daar zijn echt van hem.
• Plinio en Baru zijn bevriend
- Afgeleid hieruit, maar niet 100% zeker: Baru kent de mening van Plinio.
Toch zegt Baru (behalve dit nu, over mensen die misdaad vermoeden) dat onder gidsen onderhand wel consensus is, dat K & L door een ongelukkige samenloop van omstandigheden (en hun handelen daarin) omgekomen zijn.
Als dat allemaal klopt, dan zit Baru dus uit zijn nek te kletsen wat
Immers, dan zou je verwachten dat Baru ooit wel eens aan Plinio verteld heeft hoe hij erover denkt. En ook dat Plinio weet heeft van de twee forums, waarin regelmatig zijn naam valt. dat die regelmatig over de tong gaat, op 2 forums, waarvan minstens één veel en wereldwijd gelezen wordt.
Ook opmerkelijk is, dat Plinio, wetende(*) dat er druk over de zaak gesleuth wordt, zijn overtuiging vertelt aan een passagier. Of hij weet, dat die passagier zo'n sleuther is, maakt wel wat uit (dan kan hij het net zo goed meteen op WS zetten), maar niet alles (hij kan het vermoeden). In beide gevallen vindt hij het OK dat zijn mening bekend wordt. Vreemd is dan, dat dit nog niet eerder gebeurd is. Hoewel, tussen (kunnen) weten of vermoeden, en beseffen, zit soms aardig wat verschil.
Als Plinio daar die dag gelopen heeft, op tijden dat hij die narcotraficantes gezien zou kunnen hebben, lijkt het me bovendien nogal gevaarlijk. Ongevaarlijk is het, als Plinio denkt, of bijna zeker weet, dat het niet zo is gegaan als hij in die auto vertelt. De narcotraficantes zullen hun schouders ophalen, als ze het al te horen krijgen, en een eventuele echte schuldige kan er alleen maar blij om zijn. Dus, dames en heren misdaad-overtuigden, denken jullie er even om, dat dwaalsporen ook naar een niet-bestaande dader kunnen wijzen? Of naar de verkeerde? Dat zo'n echte dader, of er-van-wetende zwijgers, wat ongerust wordt omdat het op-verdwaling-laten-lijken maar niet wil lukken, en dat die het nu over een andere boeg gooit/gooien.
Het kan natuurlijk ook, dat ze dat de hele tijd al deden. Zelf foto's lekken naar een krant, op het moment dat de politie de camera heeft. En eerst wat metadata strippen, onder het motto: daar zijn die sleuthers wel even zoet mee.
EDIT:Ah, je was me voor. Zie jij daar trouwens reden in, om te twijfelen aan het verhaal op WS? Dat misschien PM dat helemaal niet gezegd heeft, of dat hij die poster iets anders op de mouw gespeld heeft dan hij denkt/weet?quote:Op zaterdag 29 november 2014 12:48 schreef 11en30 het volgende:
Vraag me af of hij nu niet in de problemen kan komen door ws. Verdrinking zonder water in de longen is zo gebeurd. Of van een kabelbrug vallen. Een ongeluk zit in een klein hoekje.
[ Bericht 6% gewijzigd door JustinCase op 29-11-2014 13:58:08 ]![]()
Ik denk dat het meer een rookgordijn is dan een serieuze aanwijzing maar dit kan ik (nog) niet onderbouwen. Voorlopig hou ik het erop dat die bergboys allemaal echt wel weten dat mijn lokatie klopt en dat dit binnenkort een keer uit gaat komen. Dat ze daarom zenuwachtig geworden zijn sinds hij op ws gepost is.quote:Op zaterdag 29 november 2014 13:50 schreef JustinCase het volgende:
Ah, je was me voor. Zie jij daar trouwens reden in, om te twijfelen aan het verhaal op WS? Dat misschien PM dat helemaal niet gezegd heeft, of dat hij die poster iets anders op de mouw gespeld heeft dan hij denkt/weet?![]()
![]()
Welkom terug el_matador!![]()
Vind het vreemd dat het zo tegenstrijdig is. Of die vrouw hoort wat ze wilt horen -wilde fantasie- ze is immers schrijfster toch?![]()
In die radio reportage van Okke Ornstein waarvan al een paar x de link geplaatst is hier, vertelden sommige inwoners van Boquete ook dat er drug trafficking was op het Pianista pad achter de mirador.quote:Op zaterdag 29 november 2014 12:13 schreef Lutalo het volgende:
Het Pianistapad: voor vervoer van coffee, cows, cocaine.![]()
Bijna alle foto's en filmpjes die ik ken zijn uit de provincie Chiriquí, m.a.w. uit het gebied ten zuiden van de waterscheiding. Hoe je uit het weinige materiaal over het Culebra-gebied kunt concluderen dat je daar niet kunt verdwalen, begrijp ik niet. Het verlaten van het pad, bewust of onbewust, kan al tot verdwaling leiden. Mogelijke redenen om van het pad af te gaan zijn: zoeken naar water, poging tot afsnijden (Peter de Vries), vluchten voor echt of vermeend gevaar. Ik heb een tijdje geleden op WS aan Baru gevraagd of het mogelijk is dat er op 2 april (de dag na de 'pleasant day hike') helemaal niemand langs het zuidelijke deel van de camino de Culebra is gekomen. Volgens Baru was dat heel goed mogelijk. Ik ga er daarom van uit dat ze op 1, 2 of 3 april van het pad af zijn gegaan.quote:Op zaterdag 29 november 2014 03:12 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Wat mij iedere keer weer opvalt over foto's en filmpjes van het gebied achter de mirador maar ook het gebied rond de rivieren, is dat ik vind dat het geen gebied is waar ik me kan voorstellen dat je daar fataal kunt verdwalen.Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Poging tot afsnijden was echt een ridicule opmerking van Peter de Vries, Dat is hetzelfde als dat je hier in het bos zegt: het schemert, ik ben nog niet thuis.. ik ga nu van het pad af tussen alle bomen door lopen, wat me 127x meer ophoudt en waar veel meer obstakels zijn en waar je meteen verdwaalt.
Maar om die laatste gevolgtrekking zal het hem wel te doen zijn.![]()
Het ligt anders. Het maakt niet uit of afsnijden objectief gezien in aanmerking kwam. (Dat was niet het geval - er viel niets af te snijden.) Het enige wat nodig is, is de gedachte of het 'gevoel' dat er iets valt af te snijden. Mijn indruk is altijd geweest dat de meiden met een onjuist en onvolledig beeld van de route en de geografie op pad zijn gegaan. Uit een beeld dat toch al onjuist was kan heel goed een onjuiste veronderstelling voortkomen.quote:Op zaterdag 29 november 2014 17:13 schreef Perico het volgende:
Poging tot afsnijden was echt een ridicule opmerking van Peter de Vries, Dat is hetzelfde als dat je hier in het bos zegt: het schemert, ik ben nog niet thuis.. ik ga nu van het pad af tussen alle bomen door lopen, wat me 127x meer ophoudt en waar veel meer obstakels zijn en waar je meteen verdwaalt.
Maar om die laatste gevolgtrekking zal het hem wel te doen zijn.Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Zien jullie net als ik overeenkomsten tussen de poster op WS die Plinio aanhaalt, en de auteur van http://mostlymystery.com/ ? Of berust het een en ander op toeval?
Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik ga ervan uit dat het dezelfde persoon is.quote:Op zaterdag 29 november 2014 17:31 schreef Domnivoor het volgende:
Zien jullie net als ik overeenkomsten tussen de poster op WS die Plinio aanhaalt, en de auteur van http://mostlymystery.com/ ? Of berust het een en ander op toeval?
Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Baru is sinds maart niet meer in Panama geweest.quote:Op zaterdag 29 november 2014 13:50 schreef JustinCase het volgende:
Immers, dan zou je verwachten dat Baru ooit wel eens aan Plinio verteld heeft hoe hij erover denkt.
Ik heb Baru per PM gevraagd naar PM. P kent El P als zijn broekzak dus ik neem zijn mening serieus. Maar ik wil eerst bevestigd zien dat P er inderdaad zo over denkt
Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Nee dat is geen toeval maar dat wist ik alquote:Op zaterdag 29 november 2014 17:31 schreef Domnivoor het volgende:
Zien jullie net als ik overeenkomsten tussen de poster op WS die Plinio aanhaalt, en de auteur van http://mostlymystery.com/ ? Of berust het een en ander op toeval?![]()
![]()
Als er een onjuiste voorstelling van zaken (en geografie) is geweest, heb je wel een idee waar je uit komt, bij welk pad/weg/finca, als je besluit af te snijden.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Ik weet het wel zekerquote:Op zaterdag 29 november 2014 17:35 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Ik ga ervan uit dat het dezelfde persoon is.![]()
![]()
Of Baru kletst uit zn nek want hij is gids geweest toch? En is bovendien goed in Duits.quote:Op zaterdag 29 november 2014 15:14 schreef MidnightB00m het volgende:
Welkom terug el_matador!![]()
Vind het vreemd dat het zo tegenstrijdig is. Of die vrouw hoort wat ze wilt horen -wilde fantasie- ze is immers schrijfster toch?Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Dank dames (agter, Marrije, MidnightBoom).
Ik loop een beetje achter in deze zaak (video Martijn F. -rare regel, nu lijken het net allemaal criminelen, en de naam komt in alle media gewoon voluit voor-) nog niet gezien, andere video's nog niet), maar kom wel weer kijken als het zover is.
Dit Kris en Lisanne-topic heeft BNW enorm geboost dit jaar.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Nee, dat is zij zelf.quote:Op zaterdag 29 november 2014 17:31 schreef Domnivoor het volgende:
Zien jullie net als ik overeenkomsten tussen de poster op WS die Plinio aanhaalt, en de auteur van http://mostlymystery.com/ ? Of berust het een en ander op toeval?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Misschien is PRDV zelf volkomen de weg kwijt? Kan ook nog.quote:Op zaterdag 29 november 2014 17:13 schreef Perico het volgende:
Poging tot afsnijden was echt een ridicule opmerking van Peter de Vries, Dat is hetzelfde als dat je hier in het bos zegt: het schemert, ik ben nog niet thuis.. ik ga nu van het pad af tussen alle bomen door lopen, wat me 127x meer ophoudt en waar veel meer obstakels zijn en waar je meteen verdwaalt.
Maar om die laatste gevolgtrekking zal het hem wel te doen zijn.![]()
Of Plinio neemt haar in de maling. Het rookgordijn van 11&30 dus, als ik dat goed begrijp. Met dat slangengif, dat een koe die daaraan sterft niet opgegeten wordt door aaseters. Ik heb daar geen verstand van, of (sommige soorten) slangengif ook via de spijsvertering giftig is. Zou kunnen. Maar zo enorm? Want een hele koe oneetbaar.. en die arme aaseters daar, die moeten per kadaver eerst de doodsoorzaak vaststellen? Of wachten ze tot er een onervaren aaseter als voorproever zich aandient? Dus misschien was dit een omslachtige manier om te zeggen: bemoei je er niet mee. Zo omslachtig zou ik het niet kunnen, niet volhouden althans. Dus, tja.. hm...quote:Op zaterdag 29 november 2014 15:14 schreef MidnightB00m het volgende:
Welkom terug el_matador!![]()
Vind het vreemd dat het zo tegenstrijdig is. Of die vrouw hoort wat ze wilt horen -wilde fantasie- ze is immers schrijfster toch?Dat is in sommige gevallen hetzelfde. Het is maar hoe je vermoedt / denkt te weten dat die paden (en rivier ook, die was nog als pad te gebruiken) lopen. Afsnijden om terug te gaan lijkt me idd onzinnig. Maar dat zei hij niet.quote:Op zaterdag 29 november 2014 17:13 schreef Perico het volgende:
Poging tot afsnijden was echt een ridicule opmerking van Peter de Vries, Dat is hetzelfde als dat je hier in het bos zegt: het schemert, ik ben nog niet thuis.. ik ga nu van het pad af tussen alle bomen door lopen, wat me 127x meer ophoudt en waar veel meer obstakels zijn en waar je meteen verdwaalt.Hoezo, is Peter R. iemand geworden die niet wil dat een misdaad aan het licht komt? Lijkt me raar. Of alleen deze misdaad (waar geen aanwijzingen voor zijn)? Daar moet dan wel een erg zwaar wegende reden voor zijn. Die hem op het hart gedrukt is door... ja, door wie? Met het risico dat hij zou weigeren, en uit de school klappen.quote:Maar om die laatste gevolgtrekking zal het hem wel te doen zijn.![]()
Top post, met interesse gelezenquote:Op zaterdag 29 november 2014 19:33 schreef El_Matador het volgende:
Dit Kris en Lisanne-topic heeft BNW enorm geboost dit jaar.![]()
![]()
Mata valt me een beetje tegen.quote:Op zaterdag 29 november 2014 23:33 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Top post, met interesse gelezen
Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Laten we het in dit topic over K &L hebben, andere dingen kunnen in andere topics. Dank u
I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, roadtrip Europa, Seoul
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
TRV 2023: Bangkok, Los Angeles, Nederland/Belgie, Denemarken, Noord-Noorwegen, Londen, Thailand, Nederland, Gdansk, Nederland, Japan![]()
Hier zitten de kenners (aannemende dat je het over vliegtickets hebt) : TRV / Het grote -Hoe kom ik goedkoop van A naar B- topic #30quote:Op zondag 30 november 2014 00:48 schreef agter het volgende:
Wanneer is het handig om de tickets te boeken voor de trip in maart vanuit Nederland?
(ik wil overigens niet zeggen dat het niet in het topic hier besproken kan worden, maar ik weet uit ervaring dat mensen in TRV vaak goede adviezen hebben)I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, roadtrip Europa, Seoul
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
TRV 2023: Bangkok, Los Angeles, Nederland/Belgie, Denemarken, Noord-Noorwegen, Londen, Thailand, Nederland, Gdansk, Nederland, Japan![]()
Laten we het nogmaals eens hebben over Za haar bevinding of het mogelijk is om achteraf te kunnen manipuleren met de mobiele telefoons.
Maanden praten we al over de foto's of er een man met een baseballpetje op staat of dat je aan de gleuven op de foto waarin water doorsijpelt wel kunt zien dat dat eigenlijk de tranen van Kris zijn die maar niet gevonden wordt.
De telefoongegevens zijn veel interessanter.
Ik wil weten of alle oproepen die gedaan zijn ook achteraf gedaan kunnen zijn door eenvoudig met de datum en tijden te sjoemelen?
Ik denk dat Za iets naar voren heeft gebracht dat zomaar eens waar kan zijn.
Het is in al die dagen (afgezien van 2 april 13.56 uur) geen een keer gelukt om contact te krijgen met de noodnummers.
M.a.w geen netwerkverbinding dus geen registratie bij de provider.
Aan alle slimme koppen de vraag; Is het belschema een keihard gegeven of is het kinderlijk eenvoudig, zoals Perico dat liet zien, om die gegevens heel eenvoudig naar je hand te zettten?
[ Bericht 0% gewijzigd door jackie12 op 30-11-2014 05:23:33 ]![]()
Hola.quote:Hay jackie, leuk weer terug te zijn. Zoals je van mij gewend bent zal ik een zo fatsoenlijk mogelijke reactie proberen te geven.quote:Op zondag 30 november 2014 05:16 schreef jackie12 het volgende:
Laten we het nogmaals eens hebben over Za haar bevinding of het mogelijk is om achteraf te kunnen manipuleren met de mobiele telefoons.
Maanden praten we al over de foto's of er een man met een baseballpetje op staat of dat je aan de gleuven op de foto waarin water doorsijpelt wel kunt zien dat dat eigenlijk de tranen van Kris zijn die maar niet gevonden wordt.
De telefoongegevens zijn veel interessanter.
Ik wil weten of alle oproepen die gedaan zijn ook achteraf gedaan kunnen zijn door eenvoudig met de datum en tijden te sjoemelen?
Ik denk dat Za iets naar voren heeft gebracht dat zomaar eens waar kan zijn.
Het is in al die dagen (afgezien van 2 april 13.56 uur) geen een keer gelukt om contact te krijgen met de noodnummers.
M.a.w geen netwerkverbinding dus geen registratie bij de provider.
Aan alle slimme koppen de vraag; Is het belschema een keihard gegeven of is het kinderlijk eenvoudig, zoals Perico dat liet zien, om die gegevens heel eenvoudig naar je hand te zettten?
Je tuigt een pop op, met groene armen, een grote neus, kleine ogen en 1 been, verstopt die in het bos, gaat met ons die pop op zevenmijlslaarzen zoeken en als je hem vindt, zeg je: "ja, verklaar maar waarom ie groene armen, die grote neus, die kraaloogjes en die manke poot heeft!".
Die pop is er misschien helemaal niet.
Het belschema dat wij kennen lijkt bizar regelmatig, maar wij weten niet of dit alle gegevens zijn. Het kan dat het schema door meer pogingen, die niet in de media zijn gekomen, veel minder regelmatig wordt.
Vraag 1 is dus: is het belschema wel zo regelmatig?
Vraag 2 en verder volgen pas als we vraag 1 helder hebben.
Zo ja, dan wordt vraag 2 niet “hoe kunnen we dat inpassen in onze pop met groene armen”, maar wat kun je eruit afleiden. Het startpunt is de data (of het gebrek eraan).
Dingen achteraf naar je hand zetten, zou een complot worden. Expres data achterhouden “om het regelmatig te doen lijken” (waarom?) of juist het tegenovergestelde, dat gaat ver.
Een logischer verklaring lijkt mij dat de eerste analyse door de Panamezen op 17 juni:
- Een deel van de data kan hebben aangetast
- Een deel van de data kan hebben verwijderd
Dit kan zowel met de telefoons (afscheidsberichtjes, los in een mapje opgeslagen?) als de camera (EXIFdata) gebeurd zijn.
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn, we weten de staat van de electronica niet.
Het nu ons bekende regelmatige belschema hoort vragen op te roepen, je kan het niet negeren. Niet alleen de regelmatigheid, maar ook de tijdstippen, die niet gerelateerd zijn aan stand van zon en maan. Zelfs niet met dag en nacht.
Regelrechte moedwillige manipulatie zou het verhaal meer BNW maken, maar die kant zie ik er niet in. Pitti B. Heeft natuurlijk grote belangen, maar om precies die data vrij te laten maken die je wil en de rest, wat, wissen?, veranderen? dat onopgemerkt blijft door “die sukkels van het NFI” (niet mijn woorden). Nah, gaat ver. Onnodig ver.
[ Bericht 3% gewijzigd door El_Matador op 30-11-2014 06:18:20 ]The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Humberto Tan had het toen in die RTL late night uitzending met pa en ma K over veel meer gelogde belpogingen (ca. 70). Dat is naderhand toen hier besproken, als zijnde een interpretatievergissing.quote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hola.
[..]
......
....
Een logischer verklaring lijkt mij dat de eerste analyse door de Panamezen op 17 juni:
- Een deel van de data kan hebben aangetast
- Een deel van de data kan hebben verwijderd
Dit kan zowel met de telefoons (afscheidsberichtjes, los in een mapje opgeslagen?) als de camera (EXIFdata) gebeurd zijn.
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn....
.....
...
Maar gister opende ik de geposte link naar die website http://www.mostlymystery.com
en vond daar halverwege de blz. terwijl ik op zoek was naar die Engelstalige schrijfster waar jullie het over hadden, die in Boquete woont (zonder dat jullie haar naam noemde, maar ik gokte op Britt V.) en met PM in de auto zou hebben gezeten, een lang artikel van haar, getiteld "Found!" Dat kwam al eens hier voorbij. Maar is inmiddels weer geupdate. Wordt af en toe door haar bijgewerkt.
Zij heeft het daarin over maar liefst 88 (..) gelogde telefoonhandelingen. Onderin het artikel staan haar bronverwijzingen, stukjes uit WS, Nederlandse en Panamese pers enz enz.
Had ze dat nou van die belpogingen ook uit die uitzending van H.T. of uit WS opgepikt?
From then until the 11th of April, they—or someone else — made 88 attempts to use their phones, at more or less common times of day.
Is dit nu definitief hierbij "debunked", of heeft het NFI meer inbelpogingen gevonden, dan wij hier in die excelsheet in de OP hebben staan?
http://mostlymystery.com/(...)10/black-log-new.jpg
11 call attempts naar 112/911 en 77 signal checks...
zou handig zijn als we zouden weten wanneer die 77 signal checks plaatsvonden?
[ Bericht 1% gewijzigd door Poekje01 op 30-11-2014 16:06:37 ]![]()
Het is nog steeds niet duidelijk hoe de dames na de eerste noodoproepen zo ver hebben kunnen doorlopen tot de locatie in Altos Romeros waar de botten gevonden zijn. Als ze dat al gedaan hebben. Dat is uren en uren lopen van de mirador vandaan. Arrocha is er helemaal naar toe gelopen met een team, en zij sluiten dat na een ev. ongeluk uit. De rivieren stonden laag. Bewoners van het gebied hebben gezegd dat de rivier Culebre in april te weinig water bevatte om ev. daar in terechtgekomen lichamen op 2 of 3 april "mee te slepen". Ook vertoonden de botten geen 'sleepsporen'.
Britt vulde aan: De botten van K vertoonden die kalkresten, die van L niet.
[ Bericht 0% gewijzigd door Poekje01 op 30-11-2014 17:38:04 ]![]()
Het moest ervan komen. Plinio is gebrouilleerd met de Servische ambassadeur.
[ Bericht 0% gewijzigd door Perico op 30-11-2014 22:13:17 ]![]()
WB > El_Matadorquote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hola.
[..]
Hay jackie, leuk weer terug te zijn. Zoals je van mij gewend bent zal ik een zo fatsoenlijk mogelijke reactie proberen te geven.
Je tuigt een pop op, met groene armen, een grote neus, kleine ogen en 1 been, verstopt die in het bos, gaat met ons die pop op zevenmijlslaarzen zoeken en als je hem vindt, zeg je: "ja, verklaar maar waarom ie groene armen, die grote neus, die kraaloogjes en die manke poot heeft!".
Die pop is er misschien helemaal niet.
Het belschema dat wij kennen lijkt bizar regelmatig, maar wij weten niet of dit alle gegevens zijn. Het kan dat het schema door meer pogingen, die niet in de media zijn gekomen, veel minder regelmatig wordt.
Vraag 1 is dus: is het belschema wel zo regelmatig?
Vraag 2 en verder volgen pas als we vraag 1 helder hebben.
Zo ja, dan wordt vraag 2 niet “hoe kunnen we dat inpassen in onze pop met groene armen”, maar wat kun je eruit afleiden. Het startpunt is de data (of het gebrek eraan).
Dingen achteraf naar je hand zetten, zou een complot worden. Expres data achterhouden “om het regelmatig te doen lijken” (waarom?) of juist het tegenovergestelde, dat gaat ver.
Een logischer verklaring lijkt mij dat de eerste analyse door de Panamezen op 17 juni:
- Een deel van de data kan hebben aangetast
- Een deel van de data kan hebben verwijderd
Dit kan zowel met de telefoons (afscheidsberichtjes, los in een mapje opgeslagen?) als de camera (EXIFdata) gebeurd zijn.
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn, we weten de staat van de electronica niet.
Het nu ons bekende regelmatige belschema hoort vragen op te roepen, je kan het niet negeren. Niet alleen de regelmatigheid, maar ook de tijdstippen, die niet gerelateerd zijn aan stand van zon en maan. Zelfs niet met dag en nacht.
Regelrechte moedwillige manipulatie zou het verhaal meer BNW maken, maar die kant zie ik er niet in. Pitti B. Heeft natuurlijk grote belangen, maar om precies die data vrij te laten maken die je wil en de rest, wat, wissen?, veranderen? dat onopgemerkt blijft door “die sukkels van het NFI” (niet mijn woorden). Nah, gaat ver. Onnodig ver.
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."![]()
Ja, daar noem je ook iemand... Goran M. is me er één zegquote:Op zondag 30 november 2014 16:46 schreef Perico het volgende:
Het moest ervan komen. Plinio is gebrouileerd met de Servische ambassadeur.
Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ha speurders
Nu het onduidelijk is of Baru echt nog over de Mirador heen gaat wandelen, moeten we het doen met zijn eerder (op WS) verstrekte informatie. Die heb ik, samen met veel andere bronnen, een tijd gleden aangetekend op een kaart. Ik zag dat Geruisloos op zijn kaart een een deel van die informatie heeft overgenomen. Prima.
Baru heeft het globale verloop van het pad aangegeven op een 'vogelvluchtkaart' en dat heb ik zo precies mogelijk op het platte vlak proberen over te nemen. Ik heb vakken toegevoegd van 1 km vierkant. Verder heb ik er een deel van de kaart van Kingroad (WS) naast geplakt, op ongeveer dezelfde schaal, om het terrein te kunnen zien.
Mijn ambitie is om er ook de open plekken en namen toe te voegen en de overige bekende paden aan te brengen, maar dat is nog een fors werk.
http://s8.photobucket.com(...)zps7928e094.jpg.html
Als je zie hoe landschap en traject in elkaar zitten en waar bebouwing is, kun je je ook beter voorstellen wat er ongeveer gebeurd kan zijn, en wat niet.
Voor de overige bekende paden, zie deze kaart. Die is samengesteld door Torero van de sinaprog zoekkaart als ik mij goed herinner, en met enkele aanvullingen van mijn hand:
http://s8.photobucket.com(...).jpg.html?sort=3&o=5![]()
Ja zeg, je zou precies hetzelfde maar dan met veel meer stelligheid kunnen zeggen over de door jou geopperde mogelijkheid dat Kris en Lisanne 2 keer de Pianista liepen, terwijl dit voor jou inmiddels een feit lijkt te zijn, ondanks dat je hiermee achteraf dingen naar je hand zet en feiten negeert.quote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
Je tuigt een pop op, met groene armen, een grote neus, kleine ogen en 1 been, verstopt die in het bos, gaat met ons die pop op zevenmijlslaarzen zoeken en als je hem vindt, zeg je: "ja, verklaar maar waarom ie groene armen, die grote neus, die kraaloogjes en die manke poot heeft!".
Die pop is er misschien helemaal niet.
Het belschema dat wij kennen lijkt bizar regelmatig, maar wij weten niet of dit alle gegevens zijn. Het kan dat het schema door meer pogingen, die niet in de media zijn gekomen, veel minder regelmatig wordt.
Vraag 1 is dus: is het belschema wel zo regelmatig?
Vraag 2 en verder volgen pas als we vraag 1 helder hebben.
Zo ja, dan wordt vraag 2 niet “hoe kunnen we dat inpassen in onze pop met groene armen”, maar wat kun je eruit afleiden. Het startpunt is de data (of het gebrek eraan).
Dingen achteraf naar je hand zetten, zou een complot worden.
Geef gewoon antwoord op een vraag ipv de schoolmeester uit te hangen.
Welcome back btw![]()
![]()
Ben benieuwd hoe het met de nieuwe overhoringen van getuigen is gegaan. Stel dat er nieuwe of gewijzigde verklaringen komen die aansluiten op de data... of juist niet.![]()
Welkom terug. Blij dat mn sparringspartner weer terug is.quote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hola.
[..]
Hay jackie, leuk weer terug te zijn. Zoals je van mij gewend bent zal ik een zo fatsoenlijk mogelijke reactie proberen te geven.
Je tuigt een pop op, met groene armen, een grote neus, kleine ogen en 1 been, verstopt die in het bos, gaat met ons die pop op zevenmijlslaarzen zoeken en als je hem vindt, zeg je: "ja, verklaar maar waarom ie groene armen, die grote neus, die kraaloogjes en die manke poot heeft!".
Die pop is er misschien helemaal niet.
Het belschema dat wij kennen lijkt bizar regelmatig, maar wij weten niet of dit alle gegevens zijn. Het kan dat het schema door meer pogingen, die niet in de media zijn gekomen, veel minder regelmatig wordt.
Vraag 1 is dus: is het belschema wel zo regelmatig?
Vraag 2 en verder volgen pas als we vraag 1 helder hebben.
Zo ja, dan wordt vraag 2 niet “hoe kunnen we dat inpassen in onze pop met groene armen”, maar wat kun je eruit afleiden. Het startpunt is de data (of het gebrek eraan).
Dingen achteraf naar je hand zetten, zou een complot worden. Expres data achterhouden “om het regelmatig te doen lijken” (waarom?) of juist het tegenovergestelde, dat gaat ver.
Een logischer verklaring lijkt mij dat de eerste analyse door de Panamezen op 17 juni:
- Een deel van de data kan hebben aangetast
- Een deel van de data kan hebben verwijderd
Dit kan zowel met de telefoons (afscheidsberichtjes, los in een mapje opgeslagen?) als de camera (EXIFdata) gebeurd zijn.
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn, we weten de staat van de electronica niet.
Het nu ons bekende regelmatige belschema hoort vragen op te roepen, je kan het niet negeren. Niet alleen de regelmatigheid, maar ook de tijdstippen, die niet gerelateerd zijn aan stand van zon en maan. Zelfs niet met dag en nacht.
Regelrechte moedwillige manipulatie zou het verhaal meer BNW maken, maar die kant zie ik er niet in. Pitti B. Heeft natuurlijk grote belangen, maar om precies die data vrij te laten maken die je wil en de rest, wat, wissen?, veranderen? dat onopgemerkt blijft door “die sukkels van het NFI” (niet mijn woorden). Nah, gaat ver. Onnodig ver.![]()
Ik heb het niet over de regelmatigheid van tijden en dergelijke.
Ben gewoon benieuwd of je met een mobiele telefoon achteraf net kunt doen alsof je in het verleden op een bepaald moment geprobeerd hebt om te bellen.
In een gebied waar bereik is werkt dit natuurlijk niet want al hang je snel op, er is natuurlijk wel netwerkbereik geweest.
Maar wat als je deze zogenaamde oproepen doet in een gebied zonder bereik?
Natuurlijk weten we niet wat de staat van de toestellen was toen deze gevonden werden.
Ook weten we heel veel verdere info niet over welke informatie er nog meer op de telefoons staat.
Maar vergeet iedereen voor het gemak even dat het om de telefoons van Kris en Lisanne gaat.
Is het mogelijk om in een mobiele telefoon tijden te zetten door met de datums te sjoemelen?
Perico liet in zijn schema denk ik zien dat dit kan.
Is dit ook zo of is dit door bv het NFI heel makkelijk te ontdekken?
(algemene vraag voor iedereen)
[ Bericht 1% gewijzigd door jackie12 op 01-12-2014 00:43:20 ]![]()
Als dit al zo zou zijn; belpogingen die veloren gaan door regen, welke verklaring moeten wij dan zoeken voor het feit dat belpogingen welke gedaan zijn binnen een bepaald tijdschema (op verschillende dagen) niet verloren zijn gegaan door diezelfde regen?quote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn, we weten de staat van de electronica niet.Elk tijdstip is ten alle tijden gerelateerd aan de stand van de zon en de maan.quote:Het nu ons bekende regelmatige belschema hoort vragen op te roepen, je kan het niet negeren. Niet alleen de regelmatigheid, maar ook de tijdstippen, die niet gerelateerd zijn aan stand van zon en maan. Zelfs niet met dag en nacht.
Het is danook gelijk het enige aanknopingspunt dat je hebt mbt het belschema en een directe verwijzing naar iemand die gebonden is aan tijdschema's, hetgeen niet opgaat voor Kris en Lisanne indien zij verdwaald waren.![]()
Dank je voor het plaatsen van het vorige bericht.quote:Op zondag 30 november 2014 16:21 schreef Poekje01 het volgende:
Het is nog steeds niet duidelijk hoe de dames na de eerste noodoproepen zo ver hebben kunnen doorlopen tot de locatie in Altos Romeros waar de botten gevonden zijn. Als ze dat al gedaan hebben. Dat is uren en uren lopen van de mirador vandaan. Arrocha is er helemaal naar toe gelopen met een team, en zij sluiten dat na een ev. ongeluk uit. De rivieren stonden laag. Bewoners van het gebied hebben gezegd dat de rivier Culebre in april te weinig water bevatte om ev. daar in terechtgekomen lichamen op 2 of 3 april "mee te slepen". Ook vertoonden de botten geen 'sleepsporen'.
Britt vulde aan: De botten van K vertoonden die kalkresten, die van L niet.
Ik heb Found helemaal gelezen wat een lap tekst zeg.De kalkresten waar Britt over sprak Caliumoxide ik blijf het toch merkwaardig vinden waarom het op de botten van Kris dit is aangetroffen.
En dat in haar verhaal ook naar voren kwam dat een lokale gids K en L de Priedra de Alto Lino Trail hadden gelopen tussen 14.00 /14.30(maar ik denk dat dit op 31 maart moet zijn geweest)
[ Bericht 0% gewijzigd door vronie op 01-12-2014 02:05:36 ]![]()
Wellicht kun je je het beste baseren op de kaart van de Professor of the Mountain.quote:Op zondag 30 november 2014 23:17 schreef matteo_111 het volgende:
Baru heeft het globale verloop van het pad aangegeven op een 'vogelvluchtkaart' en dat heb ik zo precies mogelijk op het platte vlak proberen over te nemen. Ik heb vakken toegevoegd van 1 km vierkant. Verder heb ik er een deel van de kaart van Kingroad (WS) naast geplakt, op ongeveer dezelfde schaal, om het terrein te kunnen zien.
Mijn ambitie is om er ook de open plekken en namen toe te voegen en de overige bekende paden aan te brengen, maar dat is nog een fors werk.
Daar staan alle slimmigheden op en heel misschien is het zelfs de sleutel tot de oplossing van de zaak.
![]()
Indien 77 signal checks / streepjes checken (checken of er bereik is) bv alleen in de eerste 5 dagen zijn gedaan, vertelt ons dat veel.quote:Op maandag 1 december 2014 00:23 schreef jackie12 het volgende:
[..]
.......
.............
.....
Maar vergeet iedereen voor het gemak even dat het om de telefoons van Kris en Lisanne gaat.
Is het mogelijk om in een mobiele telefoon tijden te zetten door met de datums te sjoemelen?
Perico liet in zijn schema denk ik zien dat dit kan.
Is dit ook zo of is dit door bv het NFI heel makkelijk te ontdekken?
(algemene vraag voor iedereen)
Immers, een derde partij heeft er geen belang bij gehad 14 dagen lang pogingen te doen om "te checken of er voldoende bereik is met de verwachting dat als je echt belt, je vervolgens een verbinding tot stand brengt".
[ Bericht 1% gewijzigd door Poekje01 op 01-12-2014 08:58:25 ]![]()
User Skidawayme heeft het op WS in post # 370 erover dat lokale bewoners in Boquete soms erg dronken worden van een soort Panamese vodka, van zelfgestookt suikerrietsap, Seco Herrerano. En dat er dan groepen dronken mannen rondlopen, die zich vervelend kunnen gedragen.
Baru meldt vervolgens op WS over de tweede quebrada:
"The second Creek hat as name, quebrada Guarapo, because the people prepare a guarapo(sugar cane water) there to walk down until the river. My friends think that they decided to walk down between the creek, It is a very climb/dangerous areal. If the wetter will better in the next weekend, I will walk to el Pianista.
Map Culebra Trail El Pianista-El Norteño."
Dus blijkbaar is die tweede quebrada lokaal een bekende plek. Er wordt daar wel eens drank bereid.
Zouden daar dan ook wel eens dronken mannen rondhangen?
Quarapo is namelijk ook niet zomaar ranja, maar een gedestilleerde alcoholische drank, zie:
http://es.m.wikipedia.org/wiki/guarapo
[ Bericht 3% gewijzigd door Poekje01 op 01-12-2014 11:27:47 ]![]()
Hmmm...
Dus misschien wel seksueel misbruikt, zoals p zegt, maar misschien niet op een drugsroute, maar op een drankroute.
En daarna vermoord?
Of zijn de meiden ontsnapt en durfden ze dat pad dus niet meer te nemen en afsnijden of doorsteken ook te eng dus dan maar verder doorlopen?![]()
Ik denk dat ik verkeerd begrepen wordt. Misschien leg ik t niet goed uit.quote:Op maandag 1 december 2014 07:57 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
Indien 77 signal checks / streepjes checken (checken of er bereik is) bv alleen in de eerste 5 dagen zijn gedaan, vertelt ons dat veel.
Immers, een derde partij heeft er geen belang bij gehad 14 dagen lang pogingen te doen om "te checken of er voldoende bereik is met de verwachting dat als je echt belt, je vervolgens een verbinding tot stand brengt".
Als ik vandaag, 1 december 2014, in een gebied ben zonder bereik.
En stel dat ik dan mijn telefoon terug zet naar 2 oktober en bel vervolgens naar 112. Geen contact, geen netwerkverbinding dus ook niet geregistreerd door een zendmast omdat ik in een gebied zit zonder bereik.Vervolgens zet ik de datum naar 3 oktober en doe dat zelfde kunstje weer. vervolgens naar 6/7 8 oktober enz.
Daarna zet ik de tijd weer terug naar vandaag 1 december, stop de telefoon in een rugzak.
Plaats deze langs de rivier. De rugzak wordt vervolgens gevonden op 15 december en gaat naar de onderzoekers.
Wat zij dan denk ik zien is in de telefoongeschiedenis dat er geprobeerd is naar 112 te bellen op 2 oktober. En op 3, 4, 5 enz ook.
Is deze vorm van manipulatie te ontdekken of niet?
Als dit niet te ontdekken is (wat ik vermoed) dan is dit, afgezien van de juiste poppetjes op de juiste plek, het laatste ontbrekende stukje van mijn scenario.![]()
hoi Jackie, ik snap wel wat je bedoeld, die zg. 'signal checks' zullen in dat scenario echter ook 'meegefaked' moeten zijn. Ik weet niet of het technisch kan. Ik ga het morgen nabootsen. Zien NFI onderzoekers de aanpassing van de datum/ telefoontijd trouwens dan niet terug in de telefoongeheugenlogs? Lijkt me sterk?quote:Op maandag 1 december 2014 10:56 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Ik denk dat ik verkeerd begrepen wordt. Misschien leg ik t niet goed uit.
Als ik vandaag, 1 december 2014, in een gebied ben zonder bereik.
En stel dat ik dan mijn telefoon terug zet naar 2 oktober en bel vervolgens naar 112. Geen contact, geen netwerkverbinding dus ook niet geregistreerd door een zendmast omdat ik in een gebied zit zonder bereik.Vervolgens zet ik de datum naar 3 oktober en doe dat zelfde kunstje weer. vervolgens naar 6/7 8 oktober enz.
Daarna zet ik de tijd weer terug naar vandaag 1 december, stop de telefoon in een rugzak.
Plaats deze langs de rivier. De rugzak wordt vervolgens gevonden op 15 december en gaat naar de onderzoekers.
Wat zij dan denk ik zien is in de telefoongeschiedenis dat er geprobeerd is naar 112 te bellen op 2 oktober. En op 3, 4, 5 enz ook.
Is deze vorm van manipulatie te ontdekken of niet?
Als dit niet te ontdekken is (wat ik vermoed) dan is dit, afgezien van de juiste poppetjes op de juiste plek, het laatste ontbrekende stukje van mijn scenario.![]()
Welke signal-checks? Ik zie dat er met de Samsung van Lisanne op 2 april om 13.56 uur voor de laatste keer geprobeerd is om te bellen. Daarna nog wel een paar keer aangezet maar verder niets meer.quote:Op maandag 1 december 2014 11:36 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
hoi Jackie, ik snap wel wat je bedoeld, die zg. 'signal checks' zullen in dat scenario echter ook 'meegefaked' moeten zijn. Ik weet niet of het technisch kan. Ik ga het morgen nabootsen. Zien NFI onderzoekers de aanpassing van de datum/ telefoontijd trouwens dan niet terug in de telefoongeheugenlogs? Lijkt me sterk?
En toevallig is die 13.56 uur ook nog eens de enige keer dat er dus wel netwerkverbinding is geweest.
Met de Iphone Van Kris is er op 3 april voor de allerlaatste keer geprobeerd te bellen.
Daarna nog wel diverse keren aan en uitgezet (bedoel je hiermee de signal-checks?) maar verder ook niks.
Er wordt inderdaad gesproken dat over -tig pogingen om de telefoon(s) aan te zetten bij Umberto maar weten we hier verder nog niets over.
Verder blijft het me opvallen dat alle handelingen die er zijn gedaan met de telefoons ook gedaan kunnen zijn met een vergrendeld scherm en dat t kinderlijk eenvoudig is om zelfs zonder een pincode je een telefoon in kunt.
Lang verhaal kort te maken : mijn gevoel zegt dat er geknoeid is met de telefoons en zoek ik daar feitelijke onderbouwingen voor.
[ Bericht 0% gewijzigd door jackie12 op 01-12-2014 12:40:08 ]![]()
Is op "jouw"kaart de lila lijn de Pianista Trail? Komt die overeen met de blauwe lijn op de kaart van Torero?quote:Op zondag 30 november 2014 23:17 schreef matteo_111 het volgende:
Ha speurders
Nu het onduidelijk is of Baru echt nog over de Mirador heen gaat wandelen, moeten we het doen met zijn eerder (op WS) verstrekte informatie. Die heb ik, samen met veel andere bronnen, een tijd gleden aangetekend op een kaart. Ik zag dat Geruisloos op zijn kaart een een deel van die informatie heeft overgenomen. Prima.
Baru heeft het globale verloop van het pad aangegeven op een 'vogelvluchtkaart' en dat heb ik zo precies mogelijk op het platte vlak proberen over te nemen. Ik heb vakken toegevoegd van 1 km vierkant. Verder heb ik er een deel van de kaart van Kingroad (WS) naast geplakt, op ongeveer dezelfde schaal, om het terrein te kunnen zien.
Mijn ambitie is om er ook de open plekken en namen toe te voegen en de overige bekende paden aan te brengen, maar dat is nog een fors werk.
http://s8.photobucket.com(...)zps7928e094.jpg.html
Als je zie hoe landschap en traject in elkaar zitten en waar bebouwing is, kun je je ook beter voorstellen wat er ongeveer gebeurd kan zijn, en wat niet.
Voor de overige bekende paden, zie deze kaart. Die is samengesteld door Torero van de sinaprog zoekkaart als ik mij goed herinner, en met enkele aanvullingen van mijn hand:
http://s8.photobucket.com(...).jpg.html?sort=3&o=5
Wat is die rode lijn dan? Die zo zien op/vlakbij de Mirador begint en wat een Sinaproc zoekroute is? (Loopt langs H13)
Als ik de kaart van Geruisloos goed zie, is dit water. Een water waar Kris aan de overkant staat op het laatste fotopunt?
[ Bericht 3% gewijzigd door Lutalo op 01-12-2014 12:51:19 ]Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
ik snap het nog steeds niet geloof ik.
Er is toch maar 1 pad na de Mirador, het pad dat via die Quebrada's gaat? De ouders hebben ook die route gelopen Wat is dan die rode lijn? Daar heeft Sinaproc gezocht maar is dan een ander pad.![]()
![]()
Sinaproc heeft gezocht op paden waar het een kans op succes meende te hebben. Dat lijkt me een normale gang van zaken bij zoeken. Het is zeker opmerkelijk dat de camino de Culebra (de blauwe lijn) niet rood gekleurd is op het kaartje. Dat pad ligt immers in het verlengde van het toeristische pad. Ik ben vergeten hoe het zit, kan iemand die zich hierin heeft verdiept dit verklaren? Beschouwde Sinaproc die route als "al gedaan" en was dit een uitbreiding van de oorspronkelijke zoektocht?quote:Op maandag 1 december 2014 13:09 schreef ToniB het volgende:
ik snap het nog steeds niet geloof ik.
Er is toch maar 1 pad na de Mirador, het pad dat via die Quebrada's gaat? De ouders hebben ook die route gelopen Wat is dan die rode lijn? Daar heeft Sinaproc gezocht maar is dan een ander pad.
[ afbeelding ]Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Wat is dan die rode lijn? Daar heeft Sinaproc gezocht maar is dan een ander pad.
Zie mijn bericht maandag 1 december 2014 @ 12:15:15 #153
Op de kaarten van @Geruisloos en @Matteo lijkt dit water.
Een stroom waarvan gedacht werd dat Kris en Lisanne die mogelijk gevolgd zouden kunnen hebben?
(Als ze niet via het Pianista pad bij de tweede kabelbrug terecht zijn gekomen, moeten de gevonden resten op een andere manier -water- daar naar toe gestroomd zijn).Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
zou, de rode lijn die naar boven gaat op het kaartje, het Pata de Macho trail kunnen zijn? En gaat deze dan ook over de Mirador?![]()
Ik vind het hele verhalen gebeuren over het knoeien met de telefoons bullshit. Ik heb nog nooit gehoord van overvallers, kwaadwillende mannen etc. die uitgebreid met de telefoons gaan knoeien. Die hadden wel wat anders aan hun hoofd! Ik blijf bij mijn verhaal dat de meiden van het pad geraakt zijn (verdwaald dus) en ze een gruwelijk ongeluk hebben gehad!quote:Op maandag 1 december 2014 12:13 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Welke signal-checks? Ik zie dat er met de Samsung van Lisanne op 2 april om 13.56 uur voor de laatste keer geprobeerd is om te bellen. Daarna nog wel een paar keer aangezet maar verder niets meer.
En toevallig is die 13.56 uur ook nog eens de enige keer dat er dus wel netwerkverbinding is geweest.
Met de Iphone Van Kris is er op 3 april voor de allerlaatste keer geprobeerd te bellen.
Daarna nog wel diverse keren aan en uitgezet (bedoel je hiermee de signal-checks?) maar verder ook niks.
Er wordt inderdaad gesproken dat over -tig pogingen om de telefoon(s) aan te zetten bij Umberto maar weten we hier verder nog niets over.
Verder blijft het me opvallen dat alle handelingen die er zijn gedaan met de telefoons ook gedaan kunnen zijn met een vergrendeld scherm en dat t kinderlijk eenvoudig is om zelfs zonder een pincode je een telefoon in kunt.
Lang verhaal kort te maken : mijn gevoel zegt dat er geknoeid is met de telefoons en zoek ik daar feitelijke onderbouwingen voor.![]()
En zo heeft een ieder zijn eigen gedachtengang. Ik blijf erbij dat de dames de gehele trip in gezelschap van anderen waren en dat op een gegeven ogenblik de boel uit de hand is gelopen.quote:Op maandag 1 december 2014 15:25 schreef schuschuho het volgende:
[..]
Ik vind het hele verhalen gebeuren over het knoeien met de telefoons bullshit. Ik heb nog nooit gehoord van overvallers, kwaadwillende mannen etc. die uitgebreid met de telefoons gaan knoeien. Die hadden wel wat anders aan hun hoofd! Ik blijf bij mijn verhaal dat de meiden van het pad geraakt zijn (verdwaald dus) en ze een gruwelijk ongeluk hebben gehad!![]()
Shuchschuo:Dat mag. Ik denk dat ze wel vermoord zijn.quote:Ik vind het hele verhalen gebeuren over het knoeien met de telefoons bullshit. Ik heb nog nooit gehoord van overvallers, kwaadwillende mannen etc. die uitgebreid met de telefoons gaan knoeien. Die hadden wel wat anders aan hun hoofd! Ik blijf bij mijn verhaal dat de meiden van het pad geraakt zijn (verdwaald dus) en ze een gruwelijk ongeluk hebben gehad!
Bovendien zijn er zoveel voorbeelden van moordenaars die nadat ze het slachtoffer hebben vermoord de telefoon of de pinpas hebben gebruikt om een dwaalspoor op te zetten.
Bij een simpele overval door onbekenden zal idd de overvaller daar de moeite niet voor nemen.
Gynaika:Zoals Gynaika het zegt denk ik het ook en omdat ze mee waren met bekende(n) die bang waren/was om toch ontmaskert te worden is er een dwaalspoor opgezet.quote:En zo heeft een ieder zijn eigen gedachtengang. Ik blijf erbij dat de dames de gehele trip in gezelschap van anderen waren en dat op een gegeven ogenblik de boel uit de hand is gelopen.![]()
Wat onze Montenegrijnse Plinio voorstelt, is lang zo gek nog niet. Op zoek naar een kerstvakantie (ja, lekker laat), met de kaart van Centraal-Amerika voor me (Boquete is nog langsgekomen als optie maar wordt hem toch niet...), is de enige route voor drugssmokkel van Colombia naar Mexico door de onherbergzame jungle van Alto Romero.
Ten zuiden van de CD is het te vlak en druk bevolkt met David en omgeving. De noordelijke kust is Bocas en Changuinola en andere drukke, met DEA en politie bevolkte plekken.
De enige route loopt dus precies door het Parque La Amistad.
De beroemde gids uit Boquete vertelt ons dat "drugscriminelen niet geinteresseerd zijn in 83 dollar cash". Dat vind ik moeilijk te geloven, die traficantes zijn arme mensen, echt niet de top van de kartels.
Het zou een verklaring kunnen zijn hoe het kan dat Kris en Lisanne in dat afgelegen gebied criminelen tegen het lijf zouden zijn gelopen.
Net voor de regentijd de laatste vrachtjes door de jungle verslepen en hee, 2 verdwaalde meisjes?
De aanwezigheid van SINAPROC in die nacht van 7-8 april (wel (net) buiten alle gebieden waar Kris en Lisanne vermoedelijk zijn geweest) zou "levensgevaarlijke drugstransporten" weer tegen moeten spreken.
Ik neem aan dat Plinio het gebied goed kent, en zoiets niet verzint. Maar of het alle rare feiten en onlogica verklaart...The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
De aanwezigheid van SINAPROC in die nacht van 7-8 april (wel (net) buiten alle gebieden waar Kris en Lisanne vermoedelijk zijn geweest) zou "levensgevaarlijke drugstransporten" weer tegen moeten spreken.
Het is bekend waar Sinaproc (en/of Senafront) die nacht is geweest? Het is ook zeker dat het die nacht is geweest?
Zo ja, dan lijkt me dat iets voor de OP, nu staat bij te tel. gegevens dat het niet precies bekend is.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Ha Lutalo,quote:Op maandag 1 december 2014 12:15 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Is op "jouw"kaart de lila lijn de Pianista Trail? Komt die overeen met de blauwe lijn op de kaart van Torero?
Wat is die rode lijn dan? Die zo zien op/vlakbij de Mirador begint en wat een Sinaproc zoekroute is? (Loopt langs H13)
Als ik de kaart van Geruisloos goed zie, is dit water. Een water waar Kris aan de overkant staat op het laatste fotopunt?
De roze en paarse lijn vormen het pad na de mirador. Het is ingetekend tot de 3e kabelbrug.
De blauwe lijn in de kaart van Torero is ook door mij toegevoegd, net als de cirkeltjes (kruisingen) en het dunne rode stippellijntje, omdat Baru aangaf dat daar een verbinding is.
De sinaprog routes zijn de dikke rode lijnen in de kaart van Torero.
Het water daar bestaat uit hele kleine stroompjes, die in de regentijd fors kunnen groeien. Vanaf de Mirador loopt het pad min of meer parallel aan een stroompje en kruist dat kennelijk op de plaats de we 1e quebrada noemen (bij de eerste cirkel).
Let wel: dit is allemaal gepuzzeld uit informatie op WS. Ik was daar niet zelf.![]()
Er is overnacht in het gebied. Ik weet niet waar en heb het ook nergens gelezen. Mogelijk is het ergens in een paddock (bergwei) geweest, rond huis nr. 12. Zou geen domme plaats zijn omdat dat de beste verdwaalplek schijnt te zijn.quote:Op maandag 1 december 2014 18:25 schreef Lutalo het volgende:
De aanwezigheid van SINAPROC in die nacht van 7-8 april (wel (net) buiten alle gebieden waar Kris en Lisanne vermoedelijk zijn geweest) zou "levensgevaarlijke drugstransporten" weer tegen moeten spreken.
Het is bekend waar Sinaproc (en/of Senafront) die nacht is geweest? Het is ook zeker dat het die nacht is geweest?
Zo ja, dan lijkt me dat iets voor de OP, nu staat bij te tel. gegevens dat het niet precies bekend is.![]()
User Skidawayme is een fantaste.quote:Op maandag 1 december 2014 08:15 schreef Poekje01 het volgende:
User Skidawayme heeft het op WS in post # 370 erover dat lokale bewoners in Boquete soms erg dronken worden van een soort Panamese vodka, van zelfgestookt suikerrietsap, Seco Herrerano. En dat er dan groepen dronken mannen rondlopen, die zich vervelend kunnen gedragen.
Over de hele wereld lopen dronken mannen rond die zich vervelend kunnen gedragen.![]()
Het is bekend waar Sinaproc (en/of Senafront) die nacht is geweest? Het is ook zeker dat het die nacht is geweest?
Zo ja, dan lijkt me dat iets voor de OP, nu staat bij te tel. gegevens dat het niet precies bekend is.
Nee, dat weten we dus niet precies, dat is het hele punt.
De overlay van de zoektochten (rood) over het gebied met de vondsten (kleurtjes) in Google Earth staat in de OP. Vond ik heel verhelderend om de vraag te beantwoorden; waarom zijn ze niet gevonden. Er is simpelweg niet op de grond in dat gebied gezocht.
15 april is PM met SINAPROC in een helikopter over het gebied gevlogen, foto’s staan op zijn Facebook.
Die eerste nachtelijke expeditie was precies de nacht van de rare foto’s, waarvan we nu alledrie de duidelijkste van hebben?, maar waar die lui precies zaten is niet bekendgemaakt. Het NFI stelt dat de kans groot is dat de camera gebruikt is om aandacht te trekken met de flits. Los van de vraag of dat de meest plausibele dan wel enige verklaring voor die nachtelijke flitspartij is, is de aanwezigheid van (hoe uitgeruste?) zoekteams precies aan die kant van de centrale bergketen wel een logische aanleiding.
- Waar zat SINAPROC allemaal die nacht en was men mobiel of aan 1 plaats gebonden?
- Heeft SINAPROC vuurpijlen afgeschoten die nacht?
- Heeft SINAPROC megafoons ingezet die nacht?
- Waren er speurhonden?
- Wat is SINAPROCs verklaring voor het niet zoeken over de paddocks en rond de kabelbruggen over de Culebra, maar naar het oosten, richting Alto Romero afbuigen?
- Wist SINAPROC net als PM dat daar narcotraficantes actief (zouden kunnen) zijn?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Oké dankjewel.quote:Op maandag 1 december 2014 19:31 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Ha Lutalo,
De roze en paarse lijn vormen het pad na de mirador. Het is ingetekend tot de 3e kabelbrug.
De blauwe lijn in de kaart van Torero is ook door mij toegevoegd, net als de cirkeltjes (kruisingen) en het dunne rode stippellijntje, omdat Baru aangaf dat daar een verbinding is.
De sinaprog routes zijn de dikke rode lijnen in de kaart van Torero.
Het water daar bestaat uit hele kleine stroompjes, die in de regentijd fors kunnen groeien. Vanaf de Mirador loopt het pad min of meer parallel aan een stroompje en kruist dat kennelijk op de plaats de we 1e quebrada noemen (bij de eerste cirkel).
Let wel: dit is allemaal gepuzzeld uit informatie op WS. Ik was daar niet zelf.
Dan blijkt uit de kaart van Torero dat er niet (officieel) gezocht is op het Pianistapad NA de Mirador.
Wel op andere paden of langs stroompjes.
Als de rode stippellijn een verbinding betekend, zouden Kris en Lisanne die ook gelopen kunnen hebben.
Geen idee welke kaarten zij gezien hebben, maar als ik als die rode lijnen zo zie, lijkt het best alsof je in een zgn lus kunt lopen.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Dit meen je hopelijk niet serieus?quote:Op maandag 1 december 2014 18:12 schreef El_Matador het volgende:
Wat onze Montenegrijnse Plinio voorstelt, is lang zo gek nog niet. Op zoek naar een kerstvakantie (ja, lekker laat), met de kaart van Centraal-Amerika voor me (Boquete is nog langsgekomen als optie maar wordt hem toch niet...), is de enige route voor drugssmokkel van Colombia naar Mexico door de onherbergzame jungle van Alto Romero.
![]()
In de basiskaart heb ik de rivieren aangevuld. Die waren niet volledig ingetekend en op sommige plaatsen ook aanwijsbaar onjuist. Als het maar hard genoeg regent stromen overal riviertjes, maar de quebrada's stroomden nog aan het einde van de droge tijd, maar stonden niet op de basiskaart.quote:Op maandag 1 december 2014 14:27 schreef Lutalo het volgende:
Wat is dan die rode lijn? Daar heeft Sinaproc gezocht maar is dan een ander pad.
Zie mijn bericht maandag 1 december 2014 @ 12:15:15 #153
Op de kaarten van @Geruisloos en @Matteo lijkt dit water.
Een stroom waarvan gedacht werd dat Kris en Lisanne die mogelijk gevolgd zouden kunnen hebben?
(Als ze niet via het Pianista pad bij de tweede kabelbrug terecht zijn gekomen, moeten de gevonden resten op een andere manier -water- daar naar toe gestroomd zijn).
Geen van die rivieren was de eerste dagen sterk genoeg om iemand mee te sleuren, zeker niet zo ver stroomopwaarts.
Volgens de gegevens begon het de avond van 4 april te regenen. Ze hebben dagen in het gebied gebivakkeerd op kennelijk niet vindbare plaatsen. Zijn dus niet zomaa op dag 1 verdronken of zo. De rivier van de tweede quebrada loopt via een omweg naar de Rio Culebra, maar die weg is nogal lang om dan de rugzak en de andere zaken terug te vinden waar die zijn gevonden.
Het is heel goed mogelijk dat ze verdwaald zijn aan de rechterkant van het pad en door de rimboe getrokken zijn en een rivier bereikt hebben. Ondertussen kunnen ze best ziek of geblesseerd zijn geraakt en opgehouden, ver van elk pad. Tussen onbekende bomen valt er weinig te fotograferen. Daarna moet je wat: stroomaf dus. De plaats van de nachtfoto's is van belang om helderheid te krijgen of dit inderdaad zo kan zijn geweest.
Ik acht het het meest waarschijnlijk dat ze ergens bij de 2e kabelbrug zijn uitgekomen en dat Kris daar een ongeluk heeft gehad, mogelijk tijdens een wasbeurt in de rivier. Dit vanwege de hoeveelheid kleding en waar die is vonden. Hun band werd vervolgens Lisanne noodlottig: ze zal Kris zijn gaan zoeken en was onwetend vlak bij bewoonde huizen. 'De lijn Matteo, zogezegd.'![]()
Inderdaad. Op WS hebben we ons erover verbaasd hoe het is gelukt om niet op het goede pad te zoeken. Aan de andere kant hebben PM en FG het pad gelopen op 3 en 5 april, volgens de overlevering, en hebben dat ongetwijfeld gemeld. Het is alleen niet aangetekend op de sinaprog kaart.quote:Op maandag 1 december 2014 19:54 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Oké dankjewel.
Dan blijkt uit de kaart van Torero dat er niet (officieel) gezocht is op het Pianistapad NA de Mirador.
Wel op andere paden of langs stroompjes.
Als de rode stippellijn een verbinding betekend, zouden Kris en Lisanne die ook gelopen kunnen hebben.
Geen idee welke kaarten zij gezien hebben, maar als ik als die rode lijnen zo zie, lijkt het best alsof je in een zgn lus kunt lopen.
Het was voor mij ook een verbazende ontdekking dat er nog zoveel paden bleken te lopen, na veel doorvragen en uitzoeken. Je kunt er diverse rondjes lopen.
Ik denk overigens niet dat ze dat gedaan hebben. Als ze konden lopen waren ze zo snel mogelijk terug gegaan zolang ze nog wisten waar ze waren. Er zijn diverse dingen misgegaan, niet zomaar een probleempje en uiteindelijk was het teveel. Of daar ook criminelen bij zijn is mij niet bekend. Tot nu toe geen bewijs, alleen vragen die onopgelost zijn.
En, al deze kaarten bestonden niet, al helemaal niet online. Het feit dat die kaarten door de gidsen zijn getekend geeft dat al aan (zie ook de post 146 hierboven van Perico)![]()
Over land wel, wat dacht jij dan?quote:
Het is het grootste probleem in Centraal-Amerika.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Hey Matteo, welkom hier.quote:Op maandag 1 december 2014 20:00 schreef matteo_111 het volgende:
Ik acht het het meest waarschijnlijk dat ze ergens bij de 2e kabelbrug zijn uitgekomen en dat Kris daar een ongeluk heeft gehad, mogelijk tijdens een wasbeurt in de rivier. Dit vanwege de hoeveelheid kleding en waar die is vonden. Hun band werd vervolgens Lisanne noodlottig: ze zal Kris zijn gaan zoeken en was onwetend vlak bij bewoonde huizen. 'De lijn Matteo, zogezegd.'
Eindelijk in het Nederlands, dat praat makkelijker.
Jij maakt de plek bij de 2e kabelbrug echt een soort standplaats dus? Daar zijn ze lang geweest en is Kris overleden?
Die plek kunnen ze niet op dag 1 hebben bereikt, op zijn vroegst woensdagmorgen 2 april. Zijn ze dan op slechts 6,3 km van de Mirador en zo’n 12 km van Boquete al die tijd, ook tijdens die rare nacht, verbleven?
Op dag 2 hadden ze 12 uur daglicht om terug te komen en alleen dorst, veel dorst. Eerst naar de rivier en dan terug lijkt me vaag en onnodig. Water kan je als het moet uit de quebrada’s halen, dat hoeft niet uit een rivier die je niet kent. Bij de rivier blijven “we zijn verdwaald, help ons” en wachten op hulp? Lijkt me ook sterk, zeker als PM en FG zeggen die route gelopen te hebben op de dagen tussen 1 en 7/8 April.
De Rio Culebra is volgens mij ook helemaal niet die Boquete-Bocas-trail van 5-7 dagen. Die loopt via Alto Romero naar het oosten, precies waar Sinaproc ging zoeken.
Het zijn juist de meiden geweest die van “het pad” zijn afgeraakt, niet Sinaproc.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
En deze Boquete-Bocas trail van 3 dagen?quote:Op maandag 1 december 2014 20:31 schreef El_Matador het volgende:
[..]
De Rio Culebra is volgens mij ook helemaal niet die Boquete-Bocas-trail van 5-7 dagen.
http://jerechica-in-boque(...)?zx=df8c87eea0b1e348
http://www.highonadventure.com/Hoa08apr/Panama/Panama.htm![]()
Op een andere pagina wordt ie aanbevolen voor 5-7 dagen. Zeker met dit soort langere trails is het sowieso variabel van weersomstandigheden, getraindheid van de hikers en de dingen die je wil zien.quote:Op maandag 1 december 2014 21:13 schreef 11en30 het volgende:
[..]
En deze Boquete-Bocas trail van 3 dagen?
http://jerechica-in-boque(...)?zx=df8c87eea0b1e348
http://www.highonadventure.com/Hoa08apr/Panama/Panama.htm
Mooie tocht die deze lui met Feliciano en Henry G. gedaan hebben.
Dit klinkt bekend:
On our first day we hiked across a cleared forest, dodging around cattle - and had our first experience with mud that would torture us throughout the trek. The Parque Internacional La Amistad, where we trekked through, allows indigenous tribes to use the forest as they have traditionally. This includes living, hunting and grazing cattle in the park. Cattle grazing leads to deforestation and mud. Once the trees are removed (most likely for firewood and slash and burn for pasture) their roots no longer absorb copious amounts of rainfall so the clay soils no longer holds water. The tropical rainforest-turned-cow pasture becomes a mucky wetland.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Uit beide verslagen haal ik dat het een drukke boel is op de trail en dat er genoeg hutten zijn om te schuilen. Op dag 2 vanuit Boquete zelfs Anthony Finca met catering (warme soep).![]()
Meer mooie foto's van de trail: http://jaywestcott.photos(...)ama/G0000OYILaYS6TaE
Mooi hutje.
En waar staat die oldtimer?![]()
Nah, druk zal het niet zijn, bitse wandelingetjes. Maar je kan je afvragen hoe logisch is het om 10 dagen lang niemand tegen te komen...quote:Op maandag 1 december 2014 21:21 schreef 11en30 het volgende:
Uit beide verslagen haal ik dat het een drukke boel is op de trail en dat er genoeg hutten zijn om te schuilen. Op dag 2 vanuit Boquete zelfs Anthony Finca met catering (warme soep).The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Baru gelooft ook niet dat dat mogelijk is.quote:Op maandag 1 december 2014 21:31 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nah, druk zal het niet zijn, bitse wandelingetjes. Maar je kan je afvragen hoe logisch is het om 10 dagen lang niemand tegen te komen...![]()
Hey een Nederlandse gids daar, wist ik nog niet.
http://jaywestcott.photos(...)TaE/I00000P.2iKwY.R4
Probeert rustige trails uit te zoeken waar je verder niemand tegenkomt voor de betere ervaring van het regenwoud.
Dat lijkt dus idd nog niet zo vanzelfsprekend.
http://coffeeadventures.net/hiking.html![]()
Het is denk ik dezelfde als deze (foto 14), maar dan weten we nog niks.quote:Op zaterdag 29 november 2014 00:22 schreef Grijzemassa het volgende:
Waar is deze brug, weet iemand dat? Het is niet dezelfde brug als die eerder langsgekomen is hier
http://www.panoramio.com/photo/8487171
[ afbeelding ]![]()
http://www.tripadvisor.co(...)ovince.html#51167962![]()
Op zich terecht: niemand zegt dat het alle gegevens zijn.quote:Op zondag 30 november 2014 06:10 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hola.
[..]
Hay jackie, leuk weer terug te zijn. Zoals je van mij gewend bent zal ik een zo fatsoenlijk mogelijke reactie proberen te geven.
Je tuigt een pop op, met groene armen, een grote neus, kleine ogen en 1 been, verstopt die in het bos, gaat met ons die pop op zevenmijlslaarzen zoeken en als je hem vindt, zeg je: "ja, verklaar maar waarom ie groene armen, die grote neus, die kraaloogjes en die manke poot heeft!".
Die pop is er misschien helemaal niet.
Het belschema dat wij kennen lijkt bizar regelmatig, maar wij weten niet of dit alle gegevens zijn. Het kan dat het schema door meer pogingen, die niet in de media zijn gekomen, veel minder regelmatig wordt.Zelfs als dat wel helder is: hoe is beoordeeld dat het regelmatiger is dan normalerwijs te verwachten?quote:Vraag 1 is dus: is het belschema wel zo regelmatig?
Vraag 2 en verder volgen pas als we vraag 1 helder hebben.
Ik vermoed dat daar niet meer aan te pas gekomen is dan de natte vinger.Nee, maar wel dat zulke gegevens in een bestand staan, waarvan de integriteit gecheckt kan worden. Dat er dus niet een deel kan ontbreken, zonder dat iemand dat in de gaten heeft. En ook, dat het type opslagmedium erg veel kan hebben. Dat is, als het allemaal is opgeslagen. Want de electronica bestaat uit meer dan zo'n geheugenchip. Als het opslaan mislukt is, heeft het er nooit in gestaan. Zie ik niet als waarschijnlijk, maar het is natuurlijk waar, dat telefoons geen onfeilbare apparaten zijn. Ook niet als ze kurkdroog zijn.quote:Zo ja, dan wordt vraag 2 niet “hoe kunnen we dat inpassen in onze pop met groene armen”, maar wat kun je eruit afleiden. Het startpunt is de data (of het gebrek eraan).
Dingen achteraf naar je hand zetten, zou een complot worden. Expres data achterhouden “om het regelmatig te doen lijken” (waarom?) of juist het tegenovergestelde, dat gaat ver.
Een logischer verklaring lijkt mij dat de eerste analyse door de Panamezen op 17 juni:
- Een deel van de data kan hebben aangetast
- Een deel van de data kan hebben verwijderd
Dit kan zowel met de telefoons (afscheidsberichtjes, los in een mapje opgeslagen?) als de camera (EXIFdata) gebeurd zijn.
Na 2 maanden in de regen gestaan te hebben is de inhoud van de electronica flink aangetast. Belpogingen zouden verloren gegaan kunnen zijn, we weten de staat van de electronica niet.Met het woord "schema" wordt er al iets van gemaakt dat vragen oproept. En daarna waarom moet zelfs het niet gerelateerd zijn aan X of Y te denken geven?quote:Het nu ons bekende regelmatige belschema hoort vragen op te roepen, je kan het niet negeren. Niet alleen de regelmatigheid, maar ook de tijdstippen, die niet gerelateerd zijn aan stand van zon en maan. Zelfs niet met dag en nacht.Welke dan? Welke kant trekken die haar op? Wat weten we van die Bethzaida P. eigenlijk, dat niet via ene Coriat A. tot ons gekomen is? Zonder nadere info over die twee, voel ik veel voor de bitch-fight hypothesequote:Regelrechte moedwillige manipulatie zou het verhaal meer BNW maken, maar die kant zie ik er niet in. Pitti B. Heeft natuurlijk grote belangen,Uiteraard gaat dat ver. Maar onnodig ver? Dit gaat precies ver genoeg: zo ver dat het lukt om ermee weg te komen bij de domme massa die de MSM leest, maar net niet ver genoeg om de meer wakkere geesten in slaap te sussen. Dat laatste is ook niet nodig, want wakkere geesten hebben altijd problemen met hun PR.quote:maar om precies die data vrij te laten maken die je wil en de rest, wat, wissen?, veranderen? dat onopgemerkt blijft door “die sukkels van het NFI” (niet mijn woorden). Nah, gaat ver. Onnodig ver.
[ Bericht 10% gewijzigd door JustinCase op 01-12-2014 23:41:18 ]![]()
Geruisloos' zeer goed gepresenteerde overzicht "nattevingerwerk" noemen doet noch hem noch het erin te herkennen patroon eer aan.quote:Op maandag 1 december 2014 23:21 schreef JustinCase het volgende:
Zelfs als dat wel helder is: hoe is beoordeeld dat het regelmatiger is dan normalerwijs te verwachten? Ik vermoed dat daar niet meer aan te pas gekoen is dan de natte vinger.Mag jij vinden. Er spelen heel grote politieke en toerismebelangen. Gebied wat al gevoelig lag met die dam, inheemse volkeren, narcotraficantes, land dat geen problemen moet hebben met moorden enzo, dan blijven de toeristen weg.quote:Welke dan? Welke kant trekken die haar op? Wat weten we van die Bethzaida P. eigenlijk, dat niet via ene Coriat A. tot ons gekomen is? Zonder nadere info over die twee, voel ik veel voor de bitch-fight hypothese
Coriat op gelijke hoogte stellen met de pittige rechterpink van het fascistenkliekje rond dictator Daniel N., je moet maar durven. Ik gun je je 'hypothese'.Ik ben vast niet wakker want ik begrijp niets van wat je hier zegt.quote:Uiteraard gaat dat ver. Maar onnodig ver? Dit gaat precies ver genoeg: zo ver dat het lukt om ermee weg te komen bij de domme massa die de MSM leest, maar net niet ver genoeg om de meer wakkere geesten in slaap te sussen. Dat laatste is ook niet nodig, want wakkere geesten hebben altijd problemen met hun PR.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Welke handelingen bedoel je precies? Er is toch alleen geprobeerd te bellen naar een noodnummer met vergrendeld scherm?quote:Op maandag 1 december 2014 12:13 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Welke signal-checks? Ik zie dat er met de Samsung van Lisanne op 2 april om 13.56 uur voor de laatste keer geprobeerd is om te bellen. Daarna nog wel een paar keer aangezet maar verder niets meer.
En toevallig is die 13.56 uur ook nog eens de enige keer dat er dus wel netwerkverbinding is geweest.
Met de Iphone Van Kris is er op 3 april voor de allerlaatste keer geprobeerd te bellen.
Daarna nog wel diverse keren aan en uitgezet (bedoel je hiermee de signal-checks?) maar verder ook niks.
Er wordt inderdaad gesproken dat over -tig pogingen om de telefoon(s) aan te zetten bij Umberto maar weten we hier verder nog niets over.
Verder blijft het me opvallen dat alle handelingen die er zijn gedaan met de telefoons ook gedaan kunnen zijn met een vergrendeld scherm en dat t kinderlijk eenvoudig is om zelfs zonder een pincode je een telefoon in kunt.
Lang verhaal kort te maken : mijn gevoel zegt dat er geknoeid is met de telefoons en zoek ik daar feitelijke onderbouwingen voor.![]()
Ik heb liever dan een overzicht, een criterium, dat dient om te bepalen of er een patroon is met eigenschappen die echt bijzonder zijn.quote:Op maandag 1 december 2014 23:26 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Geruisloos' zeer goed gepresenteerde overzicht "nattevingerwerk" noemen doet noch hem noch het erin te herkennen patroon eer aan.
Trouwens, hoe random moet het zijn om niet verdacht gevonden te worden? Met te weinig regelmaat waren er ook vragen opgeroepen. Voorzover ik weet heeft niemand ergens een grens aangegeven van hoeveel regelmaat er mininaal moet zijn, om de belpogingen toe te schrijven aan biologische wezens, en hoeveel er maximaal mag zijn om te geloven dat ze geen wekker bij zich hadden.Dus eigenijk is iedereen die namens de overheid spreekt, bij voorbaat verdacht.quote:[..]
Mag jij vinden. Er spelen heel grote politieke en toerismebelangen. Gebied wat al gevoelig lag met die dam, inheemse volkeren, narcotraficantes, land dat geen problemen moet hebben met moorden enzo, dan blijven de toeristen weg.Ik stel haar op geen enkele hoogte of laagte. Wel zie ik, dat vrijwel elk bericht dat hier over Bethz. P. verschijnt, van haar afkomstig is. En dat uit geen van die artikelen, bijv. als ze een forensisch expert aan het woord laat met kritiek op P. , blijkt dat ze ook maar één poging heeft gedaan tot "hoor en wederhoor". Maar als er goede redenen zijn, wil ik me best laten overtuigen dat Panama een land is waar de politiek niet deugt, maar de journalistiek dik in orde is.quote:Coriat op gelijke hoogte stellen met de pittige rechterpink van het fascistenkliekje rond dictator Daniel N., je moet maar durven. Ik gun je je 'hypothese'.Je snelheid van reageren maakt veel goed.quote:[..]
Ik ben vast niet wakker want ik begrijp niets van wat je hier zegt.![]()
De enige door de jungle? Als je per se door de jungle wilt is dat een argument. Maar waarom zouden ze dat willen?quote:Op maandag 1 december 2014 18:12 schreef El_Matador het volgende:
Wat onze Montenegrijnse Plinio voorstelt, is lang zo gek nog niet. Op zoek naar een kerstvakantie (ja, lekker laat), met de kaart van Centraal-Amerika voor me (Boquete is nog langsgekomen als optie maar wordt hem toch niet...), is de enige route voor drugssmokkel van Colombia naar Mexico door de onherbergzame jungle van Alto Romero.
Nee, hij vertelt dat aan een passagier. Volgens die passagier dan. Maar laten we aannemen dat hij dat inderdaad gezegd heeft, als chauffeur, tegen die schrijfster van mystery-fictie. Die, als ik het goed begrijp, een misdaad-boek over deze zaak aan het schrijven is. En ook nog aannemen, dat hij dat niet zei als antwoord op de vraag welke criminelen het gedaan zouden kunnen hebben. Dan blijft het nog steeds een opmerking tegen een passagier, misschien wel de zoveelste die erover begint. En had P. geen zin om een ingewikkeld antwoord te geven, maar wel een vermoeden (wellicht uit een eerder deel van de conversatie) wat mevrouw graag wilde horen.quote:Ten zuiden van de CD is het te vlak en druk bevolkt met David en omgeving. De noordelijke kust is Bocas en Changuinola en andere drukke, met DEA en politie bevolkte plekken.
De enige route loopt dus precies door het Parque La Amistad.
De beroemde gids uit Boquete vertelt ons dat "drugscriminelen niet geinteresseerd zijn in 83 dollar cash". Dat vind ik moeilijk te geloven, die traficantes zijn arme mensen, echt niet de top van de kartels.Verklaren doe je met iets dat gebeurd is, en nog onbegrepen is.quote:Het zou een verklaring kunnen zijn hoe het kan dat Kris en Lisanne in dat afgelegen gebied criminelen tegen het lijf zouden zijn gelopen.Baru spreekt het ook tegen.quote:Net voor de regentijd de laatste vrachtjes door de jungle verslepen en hee, 2 verdwaalde meisjes?
De aanwezigheid van SINAPROC in die nacht van 7-8 april (wel (net) buiten alle gebieden waar Kris en Lisanne vermoedelijk zijn geweest) zou "levensgevaarlijke drugstransporten" weer tegen moeten spreken.
Ik neem niets aan, en vind dat Plinio, in die setting, net zo goed een fantasieverhaal kan hebben opgehangen.quote:Ik neem aan dat Plinio het gebied goed kent, en zoiets niet verzint. Maar of het alle rare feiten en onlogica verklaart...
Of een verhaal dat hij gehoord heeft, en wat het goed deed bij de toehoorders.
Ik zie niet eens een reden waarom hij dat niet zou doen.![]()
Hopelijk zijn ze met de telefoon en camera gegevens van K en L zorgvuldiger omgegaan dan in de zaak van de vermoorde studente Aira Guerra
http://www.prensa.com/uho(...)i-fiscalia/188796?en
http://www.prensa.com/imp(...)o-caso-guerra/220812
https://translate.google.(...)%2F220812&edit-text=![]()
Ik denk aan een misdrijf.quote:Op maandag 1 december 2014 20:00 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
In de basiskaart heb ik de rivieren aangevuld. Die waren niet volledig ingetekend en op sommige plaatsen ook aanwijsbaar onjuist. Als het maar hard genoeg regent stromen overal riviertjes, maar de quebrada's stroomden nog aan het einde van de droge tijd, maar stonden niet op de basiskaart.
Geen van die rivieren was de eerste dagen sterk genoeg om iemand mee te sleuren, zeker niet zo ver stroomopwaarts.
Volgens de gegevens begon het de avond van 4 april te regenen. Ze hebben dagen in het gebied gebivakkeerd op kennelijk niet vindbare plaatsen. Zijn dus niet zomaa op dag 1 verdronken of zo. De rivier van de tweede quebrada loopt via een omweg naar de Rio Culebra, maar die weg is nogal lang om dan de rugzak en de andere zaken terug te vinden waar die zijn gevonden.
Het is heel goed mogelijk dat ze verdwaald zijn aan de rechterkant van het pad en door de rimboe getrokken zijn en een rivier bereikt hebben. Ondertussen kunnen ze best ziek of geblesseerd zijn geraakt en opgehouden, ver van elk pad. Tussen onbekende bomen valt er weinig te fotograferen. Daarna moet je wat: stroomaf dus. De plaats van de nachtfoto's is van belang om helderheid te krijgen of dit inderdaad zo kan zijn geweest.
Ik acht het het meest waarschijnlijk dat ze ergens bij de 2e kabelbrug zijn uitgekomen en dat Kris daar een ongeluk heeft gehad, mogelijk tijdens een wasbeurt in de rivier. Dit vanwege de hoeveelheid kleding en waar die is vonden. Hun band werd vervolgens Lisanne noodlottig: ze zal Kris zijn gaan zoeken en was onwetend vlak bij bewoonde huizen. 'De lijn Matteo, zogezegd.'
Jij schrijft alsof het een vast gegeven is dat de meiden verdwaald waren.
dan zeg ik je: "welkom op FOK" want dan ga je nog leuke discussies krijgen.
De lijn Matteo is eigenlijk dezelfde lijn ,op enkele nuances na, de lijn van alle mensen hier die denken aan verdwalen.
Ik kan er heel veel dingen op afvuren waarom ze dan dit, dat, zus en zo niet hebben gedaan maar dan herhaal ik mezelf voor de -tigste keer dus lees dat maar terug. (geen aanval op jou hoor)
Wat ik wel naar voren wil halen waar we het nog met zn allen weinig over hebben gehad is 2 april 13.56 uur.
Op dat moment is er netwerkverbinding geweest met een zendmast.
De algehele tendens is hier dat er gezegd wordt "ja, op sommige plekken die vooral de locals en de gidsen weten, is er achter de mirador netwerkbereik" maar die plekjes moet je net weten.
Is dat zo? Die informatie komt volgens mij van Baru waarvan ik zijn echte naam niet weet, nog nooit met hem gesproken heb en maar moet aannemen van andere mensen waarvan ik de naam niet weet dat hij is wie hij zegt.
Ga ik niet doen.
2 opties:
1- Baru heeft gelijk en is er op sommige plekken in dat hele gebied idd netwerkbereik.
Lisanne doet om 13.56 uur haar telefoon aan,ziet wel/niet aan de streepjes dat er bereik is, belt maar krijgt geen contact en probeert t pas de volgende dag om 13.50 uur weer.
Als dit zo is dan is het wel heel toevallig dat ze op dat moment net netwerkbereik hadden en zal er ongetwijfeld op veel meer plekken daar netwerkbereik zijn.(hebben de gidsen telefoons, de indianen, de boeren enz?)
2- er is geen netwerkbereik in dat hele gebied (zoals de ontvangstkaarten ons zeggen) en was de telefoon van Lisanne op 2 april 13.56 uur helemaal niet achter de mirador en worden we met zn allen vernaggelt.
Verder Matteo, welkom op FOK
[ Bericht 0% gewijzigd door jackie12 op 02-12-2014 02:19:37 ]![]()
quote:Op dinsdag 2 december 2014 01:02 schreef Grijzemassa het volgende:
Hopelijk zijn ze met de telefoon en camera gegevens van K en L zorgvuldiger omgegaan dan in de zaak van de vermoorde studente Aira Guerra
http://www.prensa.com/uho(...)i-fiscalia/188796?en
http://www.prensa.com/imp(...)o-caso-guerra/220812
https://translate.google.(...)%2F220812&edit-text=![]()
De handelingen die gedaan zijn kun je inderdaad ook doen zonder dat je de pincode hebt.quote:Op dinsdag 2 december 2014 00:02 schreef Physsic het volgende:
[..]
Welke handelingen bedoel je precies? Er is toch alleen geprobeerd te bellen naar een noodnummer met vergrendeld scherm?
Er is naar noodnummers gebeld en met de IPhone is er op 2 april 8.14 uur (waarschijnlijk per ongeluk) een screenshot gemaakt.
Dit kan dus idd met een vergrendeld scherm zonder dat je de pincode hoeft te weten.
Maar wil je een telefoon in zonder dat je de pincode weet dan is dat ook heel eenvoudig.
Een van de vele filmpje op Youtube hoe je een telefoon zonder pincode in kunt:
(moet je wel eerst een noodoproep maken)
Lang verhaal kort te maken: Ik denk dat er gekloot is met de telefoons (en de fotocamera)
[ Bericht 4% gewijzigd door jackie12 op 02-12-2014 02:07:28 ]![]()
Lijkt wel een one man show met 4 posts achter elkaar maar wil dit nog wel even kwijt
Zat donderdag met een werkneemster van me te praten over Kris en Lisanne (neeee, niet weer zei ze!)
Ik zei tegen haar (we waren nog alleen op kantoor);
Stel jij gaat nu naar huis en we spreken af dat ik jou morgenvroeg ophaal om samen naar kantoor te rijden.
En stel dat ik morgenvroeg voor jouw deur sta en na kloppen en bellen doe je niet open.
Vervolgens bel ik jouw moeder diverse keren op en na een uur neemt ze eindelijk op en zeg haar "je dochter is denk ik niet thuis!"
Je moeder vertelt me vervolgens dat er een sleutel onder t roze bloempotje in de tuin ligt en na anderhalf uur kan ik eindelijk naar binnen om te constateren: Shit, je bent echt niet thuis!
Daarna doe ik 's avonds aangifte van vermissing en wat blijkt: Nadat je donderdag bent vertrokken van kantoor ben je door niemand meer gezien!
Na maanden wordt jouw rugzak gevonden hier in het Stadspark. Vervolgens ga ik met een paar maten zoeken en vind je spijkerbroekje, je schoen achter een boom en zelfs resten in de grote vijver.
En fuck he, dan blijkt ook nog eens dat ik een zomerhuisje heb in het Stadspark.
Wie zou dan de "hoofdverdachte" zijn in een goedkope B-thriller?
Misschien een beetje flauw want er zijn natuurlijk verschillen (hier in het Stadspark verdwaal je namelijk makkelijker) maar is het natuurlijk niet heel raar dat ik t raar vind dat er naar de "King of the mountain" nooit onderzoek is gedaan.
[ Bericht 0% gewijzigd door jackie12 op 02-12-2014 02:33:30 ]![]()
Heb je de video überhaupt wel gekeken?quote:Op dinsdag 2 december 2014 01:44 schreef jackie12 het volgende:
[..]
De handelingen die gedaan zijn kun je inderdaad ook doen zonder dat je de pincode hebt.
Er is naar noodnummers gebeld en met de IPhone is er op 2 april 8.14 uur (waarschijnlijk per ongeluk) een screenshot gemaakt.
Dit kan dus idd met een vergrendeld scherm zonder dat je de pincode hoeft te weten.
Maar wil je een telefoon in zonder dat je de pincode weet dan is dat ook heel eenvoudig.
Een van de vele filmpje op Youtube hoe je een telefoon zonder pincode in kunt:
(moet je wel eerst een noodoproep maken)
Lang verhaal kort te maken: Ik denk dat er gekloot is met de telefoons (en de fotocamera)![]()
Hahaha, die titel is vacant, hij blijft vooralsnog de Professor of the Mountain.quote:Op dinsdag 2 december 2014 02:08 schreef jackie12 het volgende: maar is het natuurlijk niet heel raar dat ik t raar vind dat er naar de "King of the mountain" nooit onderzoek is gedaan.
Verder heb je de Master of the Mountain, die zijn vee drijft en zonder te ouwehoeren gidst.
Dan is er nog de Paperboy of the Mountain, de gast die niet zo goed kan opschieten met zijn Servische buurman.
Verder heb je nog de Apprentice of the Mountain, de Dutchess of the Mountain en ik geloof ook nog de Prefect General of the Mountain, de rol die Michael Douglas speelt als beschermheer van de Serra de Tramuntana.
Maar ik heb de laatste memo's over nieuwe rangen nog niet gehad.![]()
![]()
Heel eerlijk? jaquote:Op dinsdag 2 december 2014 02:50 schreef Physsic het volgende:
[..]
Heb je de video überhaupt wel gekeken?
Maar als er iets niet klopt, er staan nog heel veel filmpjes op het internet hoe je het kunt omzeilen.
Maar vertel, wat bedoel je?![]()
Je kan alleen bij de contacten e.d.quote:Op dinsdag 2 december 2014 02:54 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Heel eerlijk? ja
Maar als er iets niet klopt, er staan nog heel veel filmpjes op het internet hoe je het kunt omzeilen.
Maar vertel, wat bedoel je?
Je kan dus niet bij de settings om de tijd aan te passen.![]()
I'm the Mountain Killer.quote:Op dinsdag 2 december 2014 02:52 schreef Perico het volgende:
[..]
Hahaha, die titel is vacant, hij blijft vooralsnog de Professor of the Mountain.
Verder heb je de Master of the Mountain, die zijn vee drijft en zonder te ouwehoeren gidst.
Dan is er nog de Paperboy of the Mountain, de gast die niet zo goed kan opschieten met zijn Servische buurman.
Verder heb je nog de Apprentice of the Mountain, de Dutchess of the Mountain en ik geloof ook nog de Prefect General of the Mountain, de rol die Michael Douglas speelt als beschermheer van de Serra de Tramuntana.
Maar ik heb de laatste memo's over nieuwe rangen nog niet gehad.![]()
![]()
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Misschien ben jij technischer dan ik maar tussen 1.37 min en 1.45 min zegt ie toch duidelijk "I can get in to the contacts, I can get in to the pictures, I can get into anything in the phone that I want to"quote:Op dinsdag 2 december 2014 02:56 schreef Physsic het volgende:
[..]
Je kan alleen bij de contacten e.d.
Je kan dus niet bij de settings om de tijd aan te passen.![]()
Het staat je vrij je eigen criteria voor regelmatigheid te kiezen en ik kan je de mijne niet opleggen.quote:Op dinsdag 2 december 2014 00:03 schreef JustinCase het volgende:
[..]
Ik heb liever dan een overzicht, een criterium, dat dient om te bepalen of er een patroon is met eigenschappen die echt bijzonder zijn.
Trouwens, hoe random moet het zijn om niet verdacht gevonden te worden? Met te weinig regelmaat waren er ook vragen opgeroepen. Voorzover ik weet heeft niemand ergens een grens aangegeven van hoeveel regelmaat er mininaal moet zijn, om de belpogingen toe te schrijven aan biologische wezens, en hoeveel er maximaal mag zijn om te geloven dat ze geen wekker bij zich hadden.
Elk gezond weldenkend mens dat het huidige, wellicht onvolledige, patroon ziet, herkent de regelmatigheid.
Vanachter een lange regenjas is het misschien lastiger te zien, dat kan.Dat lijkt me een zeer gezond basisprincipe, je dat je leven lang in je achterhoofd te houden.quote:Dus eigenijk is iedereen die namens de overheid spreekt, bij voorbaat verdacht.Ah nee, want de Nederlandse journalistiek volgt alle wetten.quote:Ik stel haar op geen enkele hoogte of laagte. Wel zie ik, dat vrijwel elk bericht dat hier over Bethz. P. verschijnt, van haar afkomstig is. En dat uit geen van die artikelen, bijv. als ze een forensisch expert aan het woord laat met kritiek op P. , blijkt dat ze ook maar één poging heeft gedaan tot "hoor en wederhoor". Maar als er goede redenen zijn, wil ik me best laten overtuigen dat Panama een land is waar de politiek niet deugt, maar de journalistiek dik in orde is.
Was het niet zonder die loslippige pers, hadden we nu helemaal niks gehad. De pers doet haar werk naar behoren, de fouten zijn er door ons uitgehaald. Onze pittige tante wantrouwen, lijkt me zeer gezond. Uiteindelijk is het niet Kris’ en Lisannes schuld dat ze niet meer leven, zeker niet die lange tijd.Het gebied ten noorden van de continental divide is de enige route door de jungle van Colombia naar de VS. De belangrijkste doorvoerader van drugs in de wereld zo ongeveer. Zeker over land. Dat gaat op heel veel manieren (de markt is groot), komt veel corruptie bij kijken en geweld wordt allerminst geschuwd.quote:Op dinsdag 2 december 2014 00:48 schreef JustinCase het volgende:
[..]
De enige door de jungle? Als je per se door de jungle wilt is dat een argument. Maar waarom zouden ze dat willen?
Een zenuwachtige groep narcos die niet ontdekt wil worden zou je ’s nachts daar in je korte broekje en rokje niet tegen moeten komen, vrees ik.Die sk schrijft verhaaltjes, maar ik heb geen reden aan te nemen dat ze hierover liegt. Noch haar contacten.quote:Nee, hij vertelt dat aan een passagier. Volgens die passagier dan. Maar laten we aannemen dat hij dat inderdaad gezegd heeft, als chauffeur, tegen die schrijfster van mystery-fictie. Die, als ik het goed begrijp, een misdaad-boek over deze zaak aan het schrijven is. En ook nog aannemen, dat hij dat niet zei als antwoord op de vraag welke criminelen het gedaan zouden kunnen hebben. Dan blijft het nog steeds een opmerking tegen een passagier, misschien wel de zoveelste die erover begint. En had P. geen zin om een ingewikkeld antwoord te geven, maar wel een vermoeden (wellicht uit een eerder deel van de conversatie) wat mevrouw graag wilde horen.
Het is een interessante hypothese, en verdient de aandacht, niet waar, JustinCase?Dingen die nu gebeuren kun je verklaren en dingen die gaan gebeuren kan je verklaren. Of morgen moet de zon ineens een half uurtje later opkomen, dan heb ik niets gezegd.quote:Verklaren doe je met iets dat gebeurd is, en nog onbegrepen is.Het lijkt me dat die gidsen niet gek zijn en wel weten wat zich daar zoal ophoudt in de regio. Sommigen weten meer dan anderen, en weer anderen verzinnen verhalen. Sja, houd je altijd.quote:Baru spreekt het ook tegen.Jij denkt graag het slechte in mensen. Wellicht heb je uitgebreide ervaring met de Panamese cultuur, PMs geschiedenis van verhalen verzinnen of wat dan ook. Maar net doen alsof een logische en mogelijke verklaring (let op) voor een misdrijf in dit geheel maar terzijde geschoven moet worden, heeft niet de kenmerken van de meesterspeurder die ik daar zo zwart-wit in die avatar zie.quote:Ik neem niets aan, en vind dat Plinio, in die setting, net zo goed een fantasieverhaal kan hebben opgehangen.
Of een verhaal dat hij gehoord heeft, en wat het goed deed bij de toehoorders.
Ik zie niet eens een reden waarom hij dat niet zou doen.
Een open mind brengt je verder.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Ik zit te denken aan Honduras.quote:Op maandag 1 december 2014 22:40 schreef 11en30 het volgende:
Is hun jungle lodge niets voor je vakantie? Ziet er geweldig uit imo.
Wellicht dat er op de organenmarkt van San Pedro Sula nog wat Nederlands vlees te vinden is...The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Die eerste stukje Pianista-hypothese kwam in augustus op, heb er verder niet meer ingedoken, andere dingen te doen.quote:Op maandag 1 december 2014 00:07 schreef Za het volgende:
[..]
Ja zeg, je zou precies hetzelfde maar dan met veel meer stelligheid kunnen zeggen over de door jou geopperde mogelijkheid dat Kris en Lisanne 2 keer de Pianista liepen, terwijl dit voor jou inmiddels een feit lijkt te zijn, ondanks dat je hiermee achteraf dingen naar je hand zet en feiten negeert.
Geef gewoon antwoord op een vraag ipv de schoolmeester uit te hangen.
Welcome back btw
De beschrijving van de kleding die Lisanne en Kris hadden, maar niet aan op 1 april, klopt. Of die getuigen hebben 2 heel andere gringas gezien (wie dan?) of ze waren het wel, op vooronderzoek uit, Lisanne gefrustreerd (wat op Panamezen als "ziekjes" kan overkomen).
Ik heb het nergens een feit genoemd en zal dat ook niet doen totdat er aanleiding toe is het wel aan te nemen. Wat schreef Lisanne in haar dagboek?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Dank je.quote:Op zaterdag 29 november 2014 23:33 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Top post, met interesse gelezen
Stacey, jij ook gracias.Insgelijks.quote:Op maandag 1 december 2014 00:23 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Welkom terug. Blij dat mn sparringspartner weer terug is.
Je bedoelt dat een doortrapte rijke psychopate crimineel midden in de focking jungle van Panama naast excellent bergenkenner, fotograaf en rijstboer, ook nog eens een technisch hoogwaardig expert op het gebied van foto's (had Perico die vraag ook gesteld op WS) én telefoons is? Die dingen weet die NFI-sukkels over het hoofd zouden zien?quote:Ik heb het niet over de regelmatigheid van tijden en dergelijke.
Ben gewoon benieuwd of je met een mobiele telefoon achteraf net kunt doen alsof je in het verleden op een bepaald moment geprobeerd hebt om te bellen.
In een gebied waar bereik is werkt dit natuurlijk niet want al hang je snel op, er is natuurlijk wel netwerkbereik geweest.
Maar wat als je deze zogenaamde oproepen doet in een gebied zonder bereik?
Natuurlijk weten we niet wat de staat van de toestellen was toen deze gevonden werden.
Ook weten we heel veel verdere info niet over welke informatie er nog meer op de telefoons staat.
Maar vergeet iedereen voor het gemak even dat het om de telefoons van Kris en Lisanne gaat.
Is het mogelijk om in een mobiele telefoon tijden te zetten door met de datums te sjoemelen?
Perico liet in zijn schema denk ik zien dat dit kan.
Is dit ook zo of is dit door bv het NFI heel makkelijk te ontdekken?
(algemene vraag voor iedereen)
Deze wondercrimineel weet iedereen om het tuintje dat ironisch La Amistad heet te leiden, zoveel is zeker.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
quote:Onzin.quote:Op maandag 1 december 2014 18:12 schreef El_Matador het volgende:
De enige route loopt dus precies door het Parque La Amistad.![]()
Ik zette enkel pertinent vraagtekens bij het ontbreken van thumbnail metadata. Alleen vond een user op WS het blijkbaar bon ton, als ik zelf mee zou helpen aan het acuut ondergraven van die constatering.quote:Op dinsdag 2 december 2014 03:33 schreef El_Matador het volgende:
Je bedoelt dat een doortrapte rijke psychopate crimineel midden in de focking jungle van Panama naast excellent bergenkenner, fotograaf en rijstboer, ook nog eens een technisch hoogwaardig expert op het gebied van foto's (had Perico die vraag ook gesteld op WS) én telefoons is? Die dingen weet die NFI-sukkels over het hoofd zouden zien?
Dat weigerde ik, hetgeen mij nagedragen werd. De hele zaak is er één van waarschijnlijkheden wegen. Natuurlijk kun je overal verdwalen. Mensen verdrinken in hun eigen bad. Alles kan.
Maar als iets theoretisch kan, betekent het nog niet dat het ook gebeurd is. Over de rol van het NFI tast iedereen in het duister. Is het hun taak slechts alles grondig te beschrijven en uit te draaien, of acht je ze zo superieur slim qua gadgets, dat ze iedere gemanipuleerde manipulatie direct ontmaskeren en een elite eenheid zijn.
Ik wijs enkel op dingen. Dat img_508 door het opnemen van honderdsten van seconden onderdeel was van een photo burst, dat soort zaken. Ik heb de 200 invoervelden van de 10 foto's in een Excel bestand gegoten, waardoor je subtiele verschillen makkelijker kunt vergelijken.
Sommige velden komen in slechts 1 foto voor, anderen neem je voor kennisgeving aan, zoals het verschil in Single Point autofocus, Multipoint autofocus of Face Detect Autofocus.
Ik geloof alleen niet in de toevalligheid dat enkel de thumbnail getallen ontbreken, als enige van de 200+ invoervelden (het gaat dus niet om de fysieke thumbnails zelf), omdat de persoon die clandestien de foto's van de geheugenkaart kopieerde ging goochelen <insert schimmig blabla WS verhaal>.
[ Bericht 0% gewijzigd door Perico op 02-12-2014 04:12:55 ]![]()
Eens! Dat blijf ik ook merkwaardig vinden.quote:Op dinsdag 2 december 2014 02:08 schreef jackie12 het volgende:
Wie zou dan de "hoofdverdachte" zijn in een goedkope B-thriller?
Maar ook de vindplaats van de botten, hoe hebben die zich zo weten te verspreiden zonder "hulp" van buitenaf (en daarmee bedoel ik geen dieren)![]()
Hoe groot is het gebied waar de Boquete tree trek zich bevindt?
https://www.google.nl/map(...)0:0x38543f6765301176![]()
lees ik het goed dat er in deze zaak (in de Google translate vertaling, zie laatste zin) 2 van moord verdachte voortvluchtigen/betrokkenen nog steeds op vrije voeten zijn?quote:Op dinsdag 2 december 2014 01:02 schreef Grijzemassa het volgende:
Hopelijk zijn ze met de telefoon en camera gegevens van K en L zorgvuldiger omgegaan dan in de zaak van de vermoorde studente Aira Guerra
http://www.prensa.com/uho(...)i-fiscalia/188796?en
http://www.prensa.com/imp(...)o-caso-guerra/220812
https://translate.google.(...)%2F220812&edit-text=![]()
Op 30 november 2013 waren er idd nog 2 (of 3?) verdachten voortvluchtigquote:Op dinsdag 2 december 2014 11:40 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
lees ik het goed dat er in deze zaak (in de Google translate vertaling, zie laatste zin) 2 van moord verdachte voortvluchtigen/betrokkenen nog steeds op vrije voeten zijn?
http://translate.google.n(...)-guerra/&prev=search![]()
Ik denk dat je Manuel N. bedoelt. Misschien was je even in de war met een schurk van een andere politieke richting, de "sandinist" Daniel Ortega.quote:Op maandag 1 december 2014 23:26 schreef El_Matador het volgende:
Coriat op gelijke hoogte stellen met de pittige rechterpink van het fascistenkliekje rond dictator Daniel N., je moet maar durven. Ik gun je je 'hypothese'.
Als je zeer negatieve kwalificaties van Pittí alleen berusten op het feit dat zij onder Noriega heeft gewerkt, dan denk ik dat je niet zo sterk staat. Dan zouden we ook een negatief oordeel moeten hebben over Angela Merkel, die als jonge vrouw in de DDR allerlei functies in het communistische partijapparaat bekleedde. Dan hadden mensen als Paul Rosenmöller en Jan Marijnissen nooit kamerlid mogen worden, omdat zij in de jaren '70 en '80 de massamoordenaars Stalin en Mao verheerlijkten. Dan had de Zuid-Afrikaanse jurist Goldstone nooit VN-rapporteur mogen worden, omdat hij rechter was geweest onder het apartheidsregime.
Ik vind het dus een beetje een gelegenheidsargument. Na het omverwerpen van een dictatuur blijft het ambtenarenapparaat doorgaans grotendeels intact. Dat is zo gegaan in Spanje na de dood van Franco, dat is zo gegaan in de Sovjet-Unie na de val van het communisme, en dat is, neem ik aan, ook zo gegaan in Panama na de afzetting van Noriega in 1989.
Aanvulling: Ik herinner me nu dat het niet zozeer over Pittí ging maar over haar baas Ana Belfon. De redenering blijft hetzelfde. Junta's verdwijnen, ambtenaren blijven.
[ Bericht 4% gewijzigd door Gorraay op 02-12-2014 13:11:18 ]Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
los van dat alles vind ik dat pitti nalatig is geweest in deze zaak. Ik denk dat ze beter kan en beter weet. Maar op welk niveau die oorzaak zit, geen idee. Ik dacht ze heeft een lekkere fles wijn of twee gekregen, maar kan natuurlijk ook nalatigheid zijn die van boven is opgelegd.![]()
Hm.. de getoonde truc vereist enige oefening, las ik ergens. Met bepaalde knoppen. Zou je op die manier per ongeluk een screenshot kunnen maken? Bij mijn telefoon (Samsung) gaat een screenshot met 2 knoppen tegelijk.quote:Op dinsdag 2 december 2014 01:44 schreef jackie12 het volgende:
[..]
De handelingen die gedaan zijn kun je inderdaad ook doen zonder dat je de pincode hebt.
Er is naar noodnummers gebeld en met de IPhone is er op 2 april 8.14 uur (waarschijnlijk per ongeluk) een screenshot gemaakt.
Dan moet die truc-uithaler wel voor hij begon de datum op 2 april gezet hebben. Toen hij nog geen toegang had (zie onder) Anders is het juist een aanwijzing dat die datum klopt. En het pleit tegen een zo goed onderlegde dwaalspoormaker. Niet dat hij een screenshot maakt, maar wel dat hij die niet verwijderd heeft.Ondanks dat het zo eenvoudig is, heeft het maanden geduurd voor iemand op dit forum op het idee kwam. Nou heeft iemand met twee moorden op zijn geweten een andere motivatie, maar hij mist weer de zee van tijd, en in zijn achterhoofd spoken die twee lijken, met bewijzen in zijn richting. Dat laatste staat niet vast, maar als die er niet waren heeft hij geen reden om dwaalsporen te maken. Met alle risico's die dat met zich meebrengt: als hij sporen van manipulatie achterlaat, kan dat de speurders juist sneller bij zijn voordeur brengen. En hij moet zorgen dat de telefoons geen andere aanwijzingen bevatten voor een confrontatie met derden. Is hij van beide niet zeker, dan is het veel slimmer om die dingen te laten verdwijnen. Hetzelfde geldt voor manipulatie van de fotobestanden: als dat niet 100% perfect gebeurt, is het middel erger dan de kwaal.quote:Dit kan dus idd met een vergrendeld scherm zonder dat je de pincode hoeft te weten.
Maar wil je een telefoon in zonder dat je de pincode weet dan is dat ook heel eenvoudig.
Een van de vele filmpje op Youtube hoe je een telefoon zonder pincode in kunt:
(moet je wel eerst een noodoproep maken)
Hoe kom je van "kan" naar "ik denk dat het zo gegaan is"? De logische stappen bedoel ik,quote:Lang verhaal kort te maken: Ik denk dat er gekloot is met de telefoons (en de fotocamera)
Dat jij moord aannemelijk acht, weet ik allang. De manipulatie is daar niet voor nodig, jij dacht het al voordat die dingen gevonden waren. De trucs (of andere*) veronderstellen is wel nodig, om na het vinden en uitlezen, de gegevens in een moord-scenario passend te krijgen.
Datum verkeerd instellen, zoals jij voorstelde, en daarna bellen, geeft - op mijn Samsung - inderdaad een entry in het log alsof het op die fake-tijd gebeurd is. Tenminste, zoals op het scherm weergegeven. Het kan wel zijn, dat die entry bij onderzoek op meer fysiek niveau, bovenop de 'stapel' blijkt te liggen. Zoals een krant van vorig jaar, die jij in de papierbak gooit. Maar dat onderzoek moet dan wel gedaan worden. En de Samsung moet dan geopend zijn zonder medewerking van de eigenaar. Zonder vrijwillige medewerking althans. Want dwingen met grof geweld kan natuurlijk ook. Moet alleen wel gedaan zijn vóór het moorden.
O ja, nog even over smokkelen door de jungle: er is tegengeworpen, dat zoiets voor de narcotraficantes helemaal niet aantrekkelijk is. Die paar kilo's, al dat gelazer enzo. Daar lijkt geen speld tussen te krijgen: ze kunnen nooit hun tonnage halen op die manier, en er gaan mules verongelukken, gewond raken en ander onheil, de bestrijders gaan erboven vliegen met warmtecamera's enz. als ze het grootschalig doen.
Maar ondanks soortgelijke bezwaren heb je al decennia lang bolletjes-slikkers. Met één rugzak door de jungle, vervoer je denk ik minstens zoveel als twintig bolletjes-slikkers. Gepakte slikkers vertellen wel eens hoeveel geld ze krijgen voor 1 vlucht. Ik meen dat het per keer om duizenden euro's ging. Tienduizend gulden , zit ook vaag in mijn geheugen. En daar wordt een (fiks) percentage van gepakt, dat weten de opdrachtgevers ook. Die schijnen zelfs te tippen, 1 of 2 als er 10 in het vliegtuig zitten. Allemaal verlies. En toch gaan ze door. Hoe dat zit, weet ik niet. Misschien zijn dat de losers onder de smokkelaars. Lui die de connecties en andere vereisten missen om het per container te doen. Maar hoe dan ook, het gebeurt. Dus alleen de veel kleinere hoeveelheid is geen reden om te denken dat het niet gebeurt.![]()
@JustinCase
"O ja, nog even over smokkelen door de jungle: er is tegengeworpen, dat zoiets voor de narcotraficantes helemaal niet aantrekkelijk is. Die paar kilo's, al dat gelazer enzo. Daar lijkt geen speld tussen te krijgen: ze kunnen nooit hun tonnage halen op die manier, en er gaan mules verongelukken, gewond raken en ander onheil, de bestrijders gaan erboven vliegen met warmtecamera's enz. als ze het grootschalig doen."
In de Darien jungle is drugs trafficking al heel lang een lucratieve bezigheid.
Wat betreft die mules die ongelukken krijgen in de jungle, daar hebben ze al lang wat op bedacht.
Ze gebruiken vaak locals als mule of gids. Die hebben geen keus, ze worden gedwongen.
Warmtecamera's boven de jungle, hoe onderscheid je mensen van dieren want anders heb je het heel erg druk met opvolgen van gesignaleerde bewegingen. Was het dichte bladerdak ook niet een probleem daarbij?
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 02-12-2014 13:40:56 ]![]()
Ik denk dat het screenshot ook per ongeluk gemaakt is op dat moment.quote:.
Dan moet die truc-uithaler wel voor hij begon de datum op 2 april gezet hebben. Toen hij nog geen toegang had (zie onder) Anders is het juist een aanwijzing dat die datum klopt. En het pleit tegen een zo goed onderlegde dwaalspoormaker. Niet dat hij een screenshot maakt, maar wel dat hij die niet verwijderd heeft.
Alhoewel je vandaag natuurlijk ook door de datum naar achteren te zetten op 2 april een screenshot kan maken.Beter laat dan nooit met Za die een perfecte voorzet gaf.quote:Ondanks dat het zo eenvoudig is, heeft het maanden geduurd voor iemand op dit forum op het idee kwam.Ik weet niet precies hoe het is gegaan. Wat me gelijk opviel toen de telefoongegevens bekend werden gemaakt is dat je alles, nogmaals, ook kunt doen met een vergrendeld scherm.quote:Hoe kom je van "kan" naar "ik denk dat het zo gegaan is"? De logische stappen bedoel ik,
Dat jij moord aannemelijk acht, weet ik allang. De manipulatie is daar niet voor nodig, jij dacht het al voordat die dingen gevonden waren. De trucs (of andere*) veronderstellen is wel nodig, om na het vinden en uitlezen, de gegevens in een moord-scenario passend te krijgen.
Datum verkeerd instellen, zoals jij voorstelde, en daarna bellen, geeft - op mijn Samsung - inderdaad een entry in het log alsof het op die fake-tijd gebeurd is. Tenminste, zoals op het scherm weergegeven. Het kan wel zijn, dat die entry bij onderzoek op meer fysiek niveau, bovenop de 'stapel' blijkt te liggen. Zoals een krant van vorig jaar, die jij in de papierbak gooit. Maar dat onderzoek moet dan wel gedaan worden. En de Samsung moet dan geopend zijn zonder medewerking van de eigenaar. Zonder vrijwillige medewerking althans. Want dwingen met grof geweld kan natuurlijk ook. Moet alleen wel gedaan zijn vóór het moorden.
Juist het ontbreken van sms-jes berichten appjes geloof ik niet dat ze dat niet gedaan zouden hebben in minimaal 11 dagen (plus een hoop andere dingen niet)
Daar zoek ik een verklaring voor.
En of dat is gebeurd door in de telefoon in te breken of niet daar ben ik over aan het puzzelen.
De vraag die bij mij bovenaan staat is 2 april 13.56 uur. Contact met een zendmast.
Stel en ik zeg stel, er is 3 kwartier nadat je de mirador hebt gepasseerd vanaf daar in het hele gebied geen bereik meer.
En stel dat dat een keihard vast gegeven is.
Dan is dat een ijzersterke aanwijzing dat Lisanne haar telefoon niet in dat gebied was.
[ Bericht 1% gewijzigd door jackie12 op 02-12-2014 17:26:16 ]![]()
Ja, wij zijn natuurlijk geen Panamezen.quote:Op dinsdag 2 december 2014 14:28 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Ik denk dat het screenshot ook per ongeluk gemaakt is op dat moment.
Alhoewel je vandaag natuurlijk ook door de datum naar achteren te zetten op 2 april een screenshot kan maken.
[..]
Beter laat dan nooit met Za die een perfecte voorzet gaf.Toch is er ingelogd.quote:[..]
Ik weet niet precies hoe het is gegaan. Wat me gelijk opviel toen de telefoongegevens bekend werden gemaakt is dat je alles, nogmaals, ook kunt doen met een vergrendeld scherm.Het ontbreken, zeg je. Maar is dat een feit? Het forensisch rapport, dat openbare althans, gaat over gepleegde telefoontjes, en nog wat technische handelingen en feitjes (inlog, aan/uit, accu). Er komt geen app-gebruik in voor, ook niet van de camera. Terwijl er wel een foto bekend is, die waarschijnlijk met een iPhone gemaakt is (de foto waar Kris poseert op de Mirador). Met de Canon lijkt die in elk geval niet gemaakt. Als jij die niet gezien had, zou je dan net zo vaak posten over het ontbreken van foto's op de telefoons?quote:Juist het ontbreken van sms-jes berichten appjes geloof ik niet dat ze dat niet gedaan zouden hebben in minimaal 11 dagen (plus een hoop andere dingen niet)Ja stel. Maar vanwaar die aandrang om daarop vooruit te lopen? En met welk feit als aanleiding? Een dekkingskaart? Dekkingskaarten zijn er om te zien waar je kunt bellen, en dat met een redelijke betrouwbaarheid. Niet om aan te geven waar je wel eens een keertje contact kunt hebben met een zendmast. Ik zou dat zendmast-contact trouwens gewist hebben, of niet eens laten ontstaan, als ik zo'n wandelende truukendoos was, die uit zijn mouw schudt waar ze in Nederland met man en macht een half jaar over doen. Die heeft vast ook wel zo'n dekkingskaart. En of hij nou contact met de zendmast heeft of niet, die kaaskoppen geloven dat nooit, als het op de kaart geen dekking heeft.quote:Daar zoek ik een verklaring voor.
En of dat is gebeurd door in de telefoon in te breken of niet daar ben ik over aan het puzzelen.
De vraag die bij mij bovenaan staat is 2 april 13.56 uur. Contact met een zendmast.
Stel en ik zeg stel, er is 3 kwartier nadat je de mirador hebt gepasseerd vanaf daar in het hele gebied geen bereik meer.
En stel dat dat een keihard vast gegeven is.
Dan is dat een ijzersterke aanwijzing dat Lisanne haar telefoon niet in dat gebied was.![]()
De vindplaatsen liggen aan de rand van het maximale bereik van een zendmast aan de Caribische kust. De telefoons zijn daar dus gevonden. Ze kunnen daar ook geweest zijn toen ze gebruikt werden. Dat zou meteen verklaren waarom er even een signaal was dat meteen weer wegviel.
(kaartje van StaceySinger)Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Het einde van het rode streepje is tot waar het bereik ongeveer reikt?quote:Op dinsdag 2 december 2014 22:41 schreef Domnivoor het volgende:
De vindplaatsen liggen aan de rand van het maximale bereik van een zendmast aan de Caribische kust. De telefoons zijn daar dus gevonden. Ze kunnen daar ook geweest zijn toen ze gebruikt werden. Dat zou meteen verklaren waarom er even een signaal was dat meteen weer wegviel.
[ afbeelding ]
(kaartje van StaceySinger)
Dan hebben ze een aardig stukje gelopen op 2 april tot 13.56 uur
Is de zendmast op Baru niet dichterbij?
En waar baseer je op dat het signaal meteen weer wegviel?
Verder: Als er idd op 2 april contact is geweest met de zendmast aan de kust dan zou je verwachten dat ze in de dagen daarna wel vaker "bereik"hadden omdat ze, als je gelooft in verdwalen, steeds verder richting die zendmast zijn gaan lopen.
[ Bericht 3% gewijzigd door jackie12 op 03-12-2014 00:12:02 ]![]()
Andere vraag voor de technische mensen:
Werkt het ook andersom?
Er is dus contact gemaakt op 2 april 13.56 uur met een zendmast (bekend welke?)
Hier zijn ze achter gekomen nadat ze de telefoons vonden.
Konden ze in de maanden daarvoor, daar zonder de telefoons niet al achter komen dat er contact was geweest door eenvoudig hun telefoonnummers te checken of heb je daar echt de telefoons voor nodig?![]()
Ja het is een feit dat er niet gebeld/ge-smst/ge-appt is en dat er geen bericht achter is gelaten.quote:Het ontbreken, zeg je. Maar is dat een feit? Het forensisch rapport, dat openbare althans, gaat over gepleegde telefoontjes, en nog wat technische handelingen en feitjes (inlog, aan/uit, accu). Er komt geen app-gebruik in voor, ook niet van de camera. Terwijl er wel een foto bekend is, die waarschijnlijk met een iPhone gemaakt is (de foto waar Kris poseert op de Mirador). Met de Canon lijkt die in elk geval niet gemaakt. Als jij die niet gezien had, zou je dan net zo vaak posten over het ontbreken van foto's op de telefoons?
Tenzij je denkt dat het regenwater heel selectief die dingen wel gewist heeft maar de rest van de bel gegevens nietZie mijn vorige vraagquote:Ik zou dat zendmast-contact trouwens gewist hebben
Ik denk dat je contact met een zendmast niet kunt wissen en dat er dus idd op 2 april contact is geweest met een zendmast.
(ik bedoel dat je het wel in je telefoon kunt wissen maar dat het toch bij de provider of zendmast ofzo geregistreerd is)
[ Bericht 5% gewijzigd door jackie12 op 03-12-2014 00:37:30 ]![]()
Spreek eens bel-gegevens (call log) uit, met een seconde of twee tussen "bel" en "gegevens"quote:Op woensdag 3 december 2014 00:30 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Ja het is een feit dat er niet gebeld/ge-smst/ge-appt is en dat er geen bericht achter is gelaten.
Tenzij je denkt dat het regenwater heel selectief die dingen wel gewist heeft maar de rest van de bel gegevens niet![]()
Herhaalde vraag, voor het geval bovenstaande lukt: Het ontbreken, zeg je. Maar is dat een feit?
De telefoon wordt pas geregistreerd, als het contact is gelegd, en de kwaliteit goed genoeg is om gegevens uit te wisselen. Tussen het eerste contact, en het vastleggen, verloopt dus tijd, en als de verbinding te slecht wordt er ook niets vastgelegd (die gegevens zijn dan immers niet uitgewisseld). De verbinding wordt dan verbroken (aborted).quote:[..]
Zie mijn vorige vraag
Ik denk dat je contact met een zendmast niet kunt wissen en dat er dus idd op 2 april contact is geweest met een zendmast.
(ik bedoel dat je het wel in je telefoon kunt wissen maar dat het toch bij de provider of zendmast ofzo geregistreerd is)![]()
Indien Kris en Lisanne dachten dat ze door verder te lopen in Bocas del Toro zouden komen, waren ze op 2 april rond 13:56 mogelijk op een afstand van 8 uur lopen vanaf dat punt van de Mirador (dus nog ver buiten het bereik van de zendmast van de Caribische kust)quote:Op dinsdag 2 december 2014 14:28 schreef jackie12 het volgende:
De vraag die bij mij bovenaan staat is 2 april 13.56 uur. Contact met een zendmast.
Stel en ik zeg stel, er is 3 kwartier nadat je de mirador hebt gepasseerd vanaf daar in het hele gebied geen bereik meer.
En stel dat dat een keihard vast gegeven is.
Dan is dat een ijzersterke aanwijzing dat Lisanne haar telefoon niet in dat gebied was.
Indien daar (en daartussen) zeker geen bereik is, zou dat idd een heel sterke aanwijzing zijn dat de telefoon niet in dat gebied was.
Het feit dat de beller de verbinding verbrak, en daarna niet gelijk nieuwe oproeppogingen deed, doet me ook vermoeden dat dit niet Lisanne was.![]()
Is dat een feit? Als ik me goed herinner, stond er "aborted".quote:Op woensdag 3 december 2014 04:54 schreef Za het volgende:
Het feit dat de beller de verbinding verbrak doet me ook vermoeden dat dit niet Lisanne was.
Dat de beller dat gedaan heeft, is dan ontstaan tussen de oren van sommige lezers.![]()
Als ik naar allemaal die imposante zoektochtgroepsfoto's kijk...
Dan zie ik op 1 foto zowel de Master of the Mountain, de markante broer (E.) van de Professor of the Mountain en de Paperboy of the Mountain, die toen nog geen mot met de Serven had.
Echt een puik elite gezelschap, dat tot 15 april foto's samen bleef posten. En toch helemaal niets vond, ondanks zoveel gebundelde kracht en ervaring.![]()
"De oproep wordt verbroken".quote:Op woensdag 3 december 2014 04:58 schreef JustinCase het volgende:
Is dat een feit? Als ik me goed herinner, stond er "aborted".
Zelfs indien dit aan de ontvangst zou liggen, de beller heeft een kiestoon gehad, en het uitblijven van gelijk een tweede poging is niet verklaarbaar voor iemand compleet verdwaald (zonder dat ook maar 1 persoon weet waar deze zich bevindt) die hoopt een hulpdienst te bereiken.![]()
Waar haal jij "De oproep wordt verbroken" vandaan? Na die ophangende beller die een feit was, wil ik liever de bron zien, dan extra uitleg.quote:Op woensdag 3 december 2014 05:06 schreef Za het volgende:
[..]
"De oproep wordt verbroken".
Zelfs indien dit aan de ontvangst zou liggen, de beller heeft een kiestoon gehad, en het uitblijven van gelijk een tweede poging is niet verklaarbaar voor iemand compleet verdwaald (zonder dat ook maar 1 persoon weet waar deze zich bevindt) die hoopt een hulpdienst te bereiken.
Die kiestoon komt volgens mij ook nergens uit een bron. Jij zit in te vullen.![]()
Word je niet moe van jezelf?quote:Spreek eens [b]bel-gegevens (call log) uit, met een seconde of twee tussen "bel" en "gegevens"[/b]
Jij moet niet tot diep in de nacht op dit forum gaan zitten maar een baan als schoolmeester gaan zoeken.![]()
Even nog een vraagje. De coördinaten van de quebrada's komen die van Baru? Hoe zeker is dit? Kan het niet zo zijn dat de quebrada's langs de rode lijn liggen op die trail?![]()
Als je de feitelijke machthebber bent, kan iets lonend zijn dat het anders niet is. Tot en met slavernij. Maar zonder dat laatste kan het ook, met machtspolitiek, verdeel en heers, enz. Daarvoor hoef je geen drugshandelaar te zijn. Nederland deed als koloniale macht niet anders. Meestal was de handelswaar geen opium, maar producten met een iets lagere woekerwinst.quote:Op dinsdag 2 december 2014 13:33 schreef Grijzemassa het volgende:
@JustinCase
"O ja, nog even over smokkelen door de jungle: er is tegengeworpen, dat zoiets voor de narcotraficantes helemaal niet aantrekkelijk is. Die paar kilo's, al dat gelazer enzo. Daar lijkt geen speld tussen te krijgen: ze kunnen nooit hun tonnage halen op die manier, en er gaan mules verongelukken, gewond raken en ander onheil, de bestrijders gaan erboven vliegen met warmtecamera's enz. als ze het grootschalig doen."
In de Darien jungle is drugs trafficking al heel lang een lucratieve bezigheid.
Wat betreft die mules die ongelukken krijgen in de jungle, daar hebben ze al lang wat op bedacht.
Ze gebruiken vaak locals als mule of gids. Die hebben geen keus, ze worden gedwongen.Die warmtecamera's noem ik als voorbeeld van technologie die bestrijders kunnen inzetten. Vaak spul uit de VS, waar de 'war on drugs' spekkie is voor het bekkie van de makers van die speeltjes. Wat ze allemaal hebben weet ik niet, maar in de jaren '60 konden ze de aanwezigheid van mensen al vanuit de lucht detecteren, in de Vietnamese jungle. Met snuffelvliegtuigen, ik meen d.m.v. urinedampen. Het speciale geurtje van Noordvietnamezen konden ze niet onderscheiden, dat was pech voor de Zuidvietnamezen. Want als ergens wildplassersdampen opstegen, niet van bekende troepen of bevolking, werd daar een bommentapijt gelegd. De Viet Cong ging niet voor niets over tot het graven van tunnels.quote:Warmtecamera's boven de jungle, hoe onderscheid je mensen van dieren want anders heb je het heel erg druk met opvolgen van gesignaleerde bewegingen. Was het dichte bladerdak ook niet een probleem daarbij?
Het is natuurlijk een wedloop, dat smokkelen en bestrijden. En als de smokkelaars door de jungle lopen, waar dat eerder niet hoefde, kan een gevolg zijn van het succes van de bestrijders.
Dat relatief erg moeizame transportmethodes toch lucratief kunnen zijn, gaf ik al aan met het voorbeeld van bolletjes-slikkers. Dat kun je vreemd noemen, bezopen of een schijnvertoning vermoeden van transporteurs die tegelijk hele containers verschepen, Maar je kunt ook de meest simpele conclusie trekken: als dat al winstgevend is, kejje nagaan hoe hard het geld binnenstroomt bij de handelaren die het wel lukt met bulk-transporten![]()
Vanavond een nieuwe reportage van EenVandaag, over Kris en Lisanne, waarbij voor het eerst de politie en de officier van Justitie ondervraagd wordt.
De Kremers kondigen ook een nieuwe zoektocht aan.![]()
Ik vind die manipulerende, doortrapte technofiel waar El Matador het over heeft, die bovendien een onwaarschijnlijke mazzelkont moet zijn - geen enkel steekje dat hij laat vallen, breekt hem op - een stuk schimmiger dan het om praktische redenen, volkomen onschuldig, strippen van die data. Dat laatste bestaat, het eerste is een veronderstelling.quote:Op dinsdag 2 december 2014 04:07 schreef Perico het volgende:
[..]
Ik zette enkel pertinent vraagtekens bij het ontbreken van thumbnail metadata. Alleen vond een user op WS het blijkbaar bon ton, als ik zelf mee zou helpen aan het acuut ondergraven van die constatering.
Dat weigerde ik, hetgeen mij nagedragen werd. De hele zaak is er één van waarschijnlijkheden wegen. Natuurlijk kun je overal verdwalen. Mensen verdrinken in hun eigen bad. Alles kan.
Maar als iets theoretisch kan, betekent het nog niet dat het ook gebeurd is. Over de rol van het NFI tast iedereen in het duister. Is het hun taak slechts alles grondig te beschrijven en uit te draaien, of acht je ze zo superieur slim qua gadgets, dat ze iedere gemanipuleerde manipulatie direct ontmaskeren en een elite eenheid zijn.
Ik wijs enkel op dingen. Dat img_508 door het opnemen van honderdsten van seconden onderdeel was van een photo burst, dat soort zaken. Ik heb de 200 invoervelden van de 10 foto's in een Excel bestand gegoten, waardoor je subtiele verschillen makkelijker kunt vergelijken.
Sommige velden komen in slechts 1 foto voor, anderen neem je voor kennisgeving aan, zoals het verschil in Single Point autofocus, Multipoint autofocus of Face Detect Autofocus.
Ik geloof alleen niet in de toevalligheid dat enkel de thumbnail getallen ontbreken, als enige van de 200+ invoervelden (het gaat dus niet om de fysieke thumbnails zelf), omdat de persoon die clandestien de foto's van de geheugenkaart kopieerde ging goochelen <insert schimmig blabla WS verhaal>.
Dat het om waarschijnlijkheden gaat, ben ik met je eens. De ware toedracht zul je er niet vinden door dat inzicht, en dat lijkt in dit topic ook niet het voornaamste streven van veel posters. Het zal dan ook wel eindigen met versterkte overtuigingen, dat hier sprake moet zijn geweest van een misdrijf, omdat de waarschijnlijkheden van andere opties met grote ijver - ongetwijfeld vanuit oprechte overtuiging - geminimaliseerd zijn. Of door domweg te stellen dat die opties er niet zijn. Niet naar zoeken ook, want wie zoekt er nou naar iets dat niet bestaat? Niemand, een enkele schimmigerd daargelaten. Veel te popperiaans.![]()
Bedankt voor de tip.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:53 schreef Perico het volgende:
Vanavond een nieuwe reportage van EenVandaag, over Kris en Lisanne, waarbij voor het eerst de politie en de officier van Justitie ondervraagd wordt.
De Kremers kondigen ook een nieuwe zoektocht aan.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik hoop dat er wat meer naar buiten gaat komen uit dat NFI rapport:quote:Op woensdag 3 december 2014 14:53 schreef Perico het volgende:
Vanavond een nieuwe reportage van EenVandaag, over Kris en Lisanne, waarbij voor het eerst de politie en de officier van Justitie ondervraagd wordt.
De Kremers kondigen ook een nieuwe zoektocht aan.
"EenVandaag heeft verder het NFI-dossier en het politiedossier in handen. Daaruit blijk dat Kris en Lisanne meerdere keren hebben geprobeerd het noodnummer te bellen."Make my day!![]()
Bedankt, goeie tip. Is wel etenstijd met gasten, ik neem het dus op.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:53 schreef Perico het volgende:
Vanavond een nieuwe reportage van EenVandaag, over Kris en Lisanne, waarbij voor het eerst de politie en de officier van Justitie ondervraagd wordt.
De Kremers kondigen ook een nieuwe zoektocht aan.![]()
Al dat rapport gemaakt is om aan minimale verplichtingen te voldoen, verwacht ik er niet zoveel van. Met "het rapport" lijkt het of er maar één is. Misschien is er nog één, t.b.v. politieonderzoek. Een rapport dat niet openbaar hoeft te zijn, of zelfs niet mag (om voor de hand liggende redenen). Het politiedossier, als ze echt het hele dossier hebben, zal wel vele malen dikker zijn. Maar misschien bestaan er ook wel "politiedossiers" en politiedossiers. Eentje om te geven als het wordt opgevraagd, en een om te gebruiken voor verder onderzoek, evt. ook voor andere zaken. Of nog een derde, voor de uitlekfunctionaris.quote:Op woensdag 3 december 2014 14:58 schreef agter het volgende:
[..]
Ik hoop dat er wat meer naar buiten gaat komen uit dat NFI rapport:
"EenVandaag heeft verder het NFI-dossier en het politiedossier in handen. Daaruit blijk dat Kris en Lisanne meerdere keren hebben geprobeerd het noodnummer te bellen."![]()
Ja, voor die ene zendmast. Misschien zijn er meer die je in dat gebied kan ontvangen - dat weet ik niet.quote:Op dinsdag 2 december 2014 23:29 schreef jackie12 het volgende:
Het einde van het rode streepje is tot waar het bereik ongeveer reikt?Het is 5 uur lopen van de Mirador naar de vindplaats van de rugzak (volgens het overzicht in de OP). Dat kunnen ze zelfs op 1 april nog gelopen hebben.quote:Dan hebben ze een aardig stukje gelopen op 2 april tot 13.56 uurDaar heb je niets aan achter de continentale waterscheiding. Het signaal gaat niet door bergen heen.quote:Is de zendmast op Baru niet dichterbij?Ze hebben meerdere belpogingen gedaan. Daaruit leid ik af dat de verbinding wegviel of te zwak was.quote:En waar baseer je op dat het signaal meteen weer wegviel?
Overigens staat in Telemetro dat de telefoons ook op 7 en 11 april een signaal hadden.Als je verdwaalt in geloven is alles mogelijkquote:Verder: Als er idd op 2 april contact is geweest met de zendmast aan de kust dan zou je verwachten dat ze in de dagen daarna wel vaker "bereik"hadden omdat ze, als je gelooft in verdwalen, steeds verder richting die zendmast zijn gaan lopen.![]()
Hoe kunnen ze weten waar die zendmast staat (30 km verderop) als ze verdwaald zijn?Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ach, dit was een onder-uit-de-zak "antwoord", op mijn aandacht voor de jounalistieke kant van de beeldvorming hier over Bethz. P. , grotendeels zo niet geheel afkomstig van Adelita C.quote:Op dinsdag 2 december 2014 12:45 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Ik denk dat je Manuel N. bedoelt. Misschien was je even in de war met een schurk van een andere politieke richting, de "sandinist" Daniel Ortega.
Als je zeer negatieve kwalificaties van Pittí alleen berusten op het feit dat zij onder Noriega heeft gewerkt, dan denk ik dat je niet zo sterk staat. Dan zouden we ook een negatief oordeel moeten hebben over Angela Merkel, die als jonge vrouw in de DDR allerlei functies in het communistische partijapparaat bekleedde. Dan hadden mensen als Paul Rosenmöller en Jan Marijnissen nooit kamerlid mogen worden, omdat zij in de jaren '70 en '80 de massamoordenaars Stalin en Mao verheerlijkten. Dan had de Zuid-Afrikaanse jurist Goldstone nooit VN-rapporteur mogen worden, omdat hij rechter was geweest onder het apartheidsregime.
Ik vind het dus een beetje een gelegenheidsargument. Na het omverwerpen van een dictatuur blijft het ambtenarenapparaat doorgaans grotendeels intact. Dat is zo gegaan in Spanje na de dood van Franco, dat is zo gegaan in de Sovjet-Unie na de val van het communisme, en dat is, neem ik aan, ook zo gegaan in Panama na de afzetting van Noriega in 1989.
Aanvulling: Ik herinner me nu dat het niet zozeer over Pittí ging maar over haar baas Ana Belfon. De redenering blijft hetzelfde. Junta's verdwijnen, ambtenaren blijven.
In plaats van een normaal antwoord op bijv. het systematisch ontbreken van "hoor en wederhoor". Van dat laatste blijkt althans niets. Normaal staat daar altijd iets over, al is het maar dat bijv. B. commentaar weigert. Maar daar werd dus overheen gewalst, met fascistenkliek, en hoe ik durfde. En of het in Nederland allemaal zoveel beter was in de journalistiek. Zucht...
De boodschap was duidelijk: Beth. P. deugt niet, en wie iets zegt over bronnen daarover, kan de wind van voren krijgen.
Ziehier de (recentelijk nog zwaar opgehemelde) open mind van de ware BNW'er, dacht ik. Maar misschien was het wel om een gezond tegengeluid uit te lokken. En dat kwam, waarvoor dank.![]()
Ja, dat dacht ik ook. Maar misschien werd oproeptoon bedoeld (ook onjuist, als conclusie).quote:
De telefoon heeft contact gehad met de zendmast. Als dat alles is (tot nu toe alles wat bekend is), vraag ik me af of de gebruiker (Lisanne of die dwaalspoorlegger), daar iets van gemerkt heeft. Die gebruiker kiest een nummer (het noodnummer in dit geval), en drukt op de bel-knop. Is de verbinding met het netwerk te slecht, dan komt er geen gesprek tot stand. Is die nog slechter, bijv. alleen mislukte pogingen om op dat netwerk te komen (ook een vorm van contact met de zendmast) dan is identificeren van de telefoon niet mogelijk.
Dus als dat laatste gebeurd is, verklaart dat waarom haar toestel niet herkend is, het verklaart "aborted", en het strookt met de plaats waar het vermoedelijk geprobeerd is.![]()
Nieuwe info (althans voor mij nieuw) over de foto's:
- bij de vage foto's zit een foto van achterkant rossige haardos, mogelijk het haar van Kris, maar niet zeker
- foto 509 (datum tussen 1 en 8 april) ontbreekt: gedelete/overschreven
http://www.eenvandaag.nl/(...)t_naar_kris_lisanne_
vanaf minuut 4:31
[ Bericht 1% gewijzigd door BijDePinken op 03-12-2014 17:57:54 ]![]()
AMERSFOORT - De ouders van de Amersfoortse Kris Kremers gaan een nieuwe zoekactie starten in Panama om meer menselijke resten terug te vinden van hun dochter. Ze worden hierin gesteund door de Nederlandse politie en justitie, meldt EenVandaag.
Er is weinig hoop dat ooit nog duidelijk wordt wat Kris en Lisanne precies is overkomen. De Amersfoortse vriendinnen verdwenen in april tijdens een wandeling in de Panamese jungle. Maanden later werden spullen en menselijke resten van de vrouwen teruggevonden.
De Nederlandse onderzoeksleider en de betrokken Nederlandse officier van justitie reageren woensdagavond in EenVandaag voor het eerst op de vermissingszaak. Zij hebben maandenlang vanuit Nederland het Panamese onderzoeksteam geholpen.
http://www.rtvutrecht.nl/(...)oeken-in-panama.htmlQua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Dank je welquote:Op woensdag 3 december 2014 14:53 schreef Perico het volgende:
Vanavond een nieuwe reportage van EenVandaag, over Kris en Lisanne, waarbij voor het eerst de politie en de officier van Justitie ondervraagd wordt.
De Kremers kondigen ook een nieuwe zoektocht aan.![]()
![]()
dat is zeker nieuwe informatie. Ben benieuwd straks.quote:Op woensdag 3 december 2014 17:48 schreef BijDePinken het volgende:
Nieuwe info (althans voor mij nieuw) over de foto's:
- bij de vage foto's zit een foto van achterkant rossige haardos, mogelijk het haar van Kris, maar niet zeker
- foto 509 (datum tussen 1 en 8 april) ontbreekt: gedelete/overschreven
http://www.eenvandaag.nl/(...)t_naar_kris_lisanne_
vanaf minuut 4:31![]()
"Ook werden in de nacht van 7 op 8 april tientallen foto's gemaakt van rotsen en bladeren."quote:Op woensdag 3 december 2014 17:48 schreef BijDePinken het volgende:
Nieuwe info (althans voor mij nieuw) over de foto's:
- bij de vage foto's zit een foto van achterkant rossige haardos, mogelijk het haar van Kris, maar niet zeker
- foto 509 (datum tussen 1 en 8 april) ontbreekt: gedelete/overschreven
http://www.eenvandaag.nl/(...)t_naar_kris_lisanne_
vanaf minuut 4:31
??Make my day!![]()
De politiechef vindt het haar wel op dat van Kris lijken. Ik zou dat toch nog even bij haar ouders, boyfriend en kapper navragen.![]()
![]()
En naar boven, zegt ze. Terwijl de bekende foto's naar beneden zijn gemaakt.quote:Op woensdag 3 december 2014 18:20 schreef agter het volgende:
[..]
"Ook werden in de nacht van 7 op 8 april tientallen foto's gemaakt van rotsen en bladeren."
??![]()
![]()
Ik heb bewijs gevonden, door de notatie in honderdsten van seconden, dat foto 508 onderdeel was van een photo burst.
509 zou dan enkele tienden van seconden later zijn genomen, mogelijk. Of het is echt de ontbrekende schakel.
Verder zie je dat er veel meer telefoongegevens zijn dan ons bekend zijn en dat zo'n dossier vooral een uitdraai is van wat is aangetroffen, het denkwerk doet de politie, die niet leading is.![]()
Ook wordt in de reportage, foto 491 zoals wij die kennen, van 12:03:08, als laatste geposteerd, om 14:00. Ook opmerkelijk, dat betekent dat je allemaal die data kunt wegmieteren als dat juist is.![]()
Ik heb het aldoor gezegd hier dat jullie je niet moesten vastbijten op de foto's!!!!quote:Op woensdag 3 december 2014 18:39 schreef Perico het volgende:
Ook wordt in de reportage, foto 491 zoals wij die kennen, van 12:03:08, als laatste geposteerd, om 14:00. Ook opmerkelijk, dat betekent dat je allemaal die data kunt wegmieteren als dat juist is.![]()
Viel mij ook onmiddellijk op...quote:Op woensdag 3 december 2014 18:39 schreef Perico het volgende:
Ook wordt in de reportage, foto 491 zoals wij die kennen, van 12:03:08, als laatste geposteerd, om 14:00. Ook opmerkelijk, dat betekent dat je allemaal die data kunt wegmieteren als dat juist is.![]()
Veel nieuwe info in deze uitzending. Een paar foto's die we nog niet kenden. Het is dus helemaal niet zo dat al die nachtfoto's op 3 na zwart zijn.
Er ontbreekt één foto. Die zou tijdens de serie nachtfoto's gewist moeten zijn.
Als hij daarvóór gewist was, was het nummer opnieuw gebruikt.
Als hij daarna gewist was, was hij niet overschreven. Curieus...
Er werd ingezoomd op één van de nachtfoto's. Kan iemand daar een screenshot van maken?Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Vaag. Kan die dan op de terugweg gemaakt zijn?quote:Op woensdag 3 december 2014 18:39 schreef Perico het volgende:
Ook wordt in de reportage, foto 491 zoals wij die kennen, van 12:03:08, als laatste geposteerd, om 14:00. Ook opmerkelijk, dat betekent dat je allemaal die data kunt wegmieteren als dat juist is.![]()
Tijd bij de foto's kan ook 'gewoon' een foutje zijn van Henk Bril/Dafne/
IMG_542: 08/04 ; 01:38:12 - IMG_550: 08/04 ; 01:39:54
Vlgs Eén Vandaag is de tijd hiertussen veel langer: nr. 542 02.17 nr. 550 01.05.
En de teller loopt dan terug...of een foutje vh één Vandaag team.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Printscreen van de haarfoto.
http://s8.photobucket.com(...).jpg.html?sort=3&o=0
Ik probeer nog of - ie beter kan.![]()
Je gaat voor het gemak even voorbij aan het feit dat een bolletjesslikker gemiddeld een afstand van 7.800 kilometer overbrugt, terwijl deze zgn mule door de onherbergzame jungle van Alto Romero hierbij vergeleken slechts luttle kilometers aflegd.quote:Op dinsdag 2 december 2014 13:03 schreef JustinCase het volgende:
O ja, nog even over smokkelen door de jungle: er is tegengeworpen, dat zoiets voor de narcotraficantes helemaal niet aantrekkelijk is. Die paar kilo's, al dat gelazer enzo. Daar lijkt geen speld tussen te krijgen: ze kunnen nooit hun tonnage halen op die manier, en er gaan mules verongelukken, gewond raken en ander onheil, de bestrijders gaan erboven vliegen met warmtecamera's enz. als ze het grootschalig doen.
Maar ondanks soortgelijke bezwaren heb je al decennia lang bolletjes-slikkers. Met één rugzak door de jungle, vervoer je denk ik minstens zoveel als twintig bolletjes-slikkers. Gepakte slikkers vertellen wel eens hoeveel geld ze krijgen voor 1 vlucht. Ik meen dat het per keer om duizenden euro's ging. Tienduizend gulden , zit ook vaag in mijn geheugen. En daar wordt een (fiks) percentage van gepakt, dat weten de opdrachtgevers ook. Die schijnen zelfs te tippen, 1 of 2 als er 10 in het vliegtuig zitten. Allemaal verlies. En toch gaan ze door. Hoe dat zit, weet ik niet. Misschien zijn dat de losers onder de smokkelaars. Lui die de connecties en andere vereisten missen om het per container te doen. Maar hoe dan ook, het gebeurt. Dus alleen de veel kleinere hoeveelheid is geen reden om te denken dat het niet gebeurt.
Drugs mules met een rugzak van 20 kg cocaine op hun rug door de jungle LOL.![]()
IMG 0510 JPG 8-4-2013 7:29
Da's geen nachtfoto, dat is 's ochtends; en dat zou dan de eerste van de serie nachtfoto's zijn.
Vls de OP: IMG_542: 08/04 ; 01:38:12
Vlgs Eén vandaag 02.17
Ik snap er niks van.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
"se conectó al gsm y despues de la llamada se desconecta" Estrella de Panama.quote:Op woensdag 3 december 2014 05:08 schreef JustinCase het volgende:
Waar haal jij "De oproep wordt verbroken" vandaan?![]()
O ja, vls getuigen zou de hond Blue met de meiden meegelopen zijn, maar na een tijdje alleen terug gekomen.
Die zou dan ergens (de 31e) op een foto moeten/kunnen staan.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
We gaan er vanuit dat de camera nog was ingesteld op Nederlandse wintertijd, al kun je daar ook vraagtekens bij zetten. Maar voor de Mirador-foto's en de quebrada-foto's lijkt dat te kloppen.quote:Op woensdag 3 december 2014 19:59 schreef Lutalo het volgende:
IMG 0510 JPG 8-4-2013 7:29
Da's geen nachtfoto, dat is 's ochtends; en dat zou dan de eerste van de serie nachtfoto's zijn.
Vls de OP: IMG_542: 08/04 ; 01:38:12
Vlgs Eén vandaag 02.17
Ik snap er niks van.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Power on (om bereik te checken?) ook op een moment buiten het schema (en patroon) van Geruisloos (11:46).
Wat kunnen we herleiden uit het contact met de wifi van Spanish by the river?
Dat er die ochtend van 1 april geen contact met de wifi is geweest? Of dat er niet (succesvol) op de wifi is ingelogd?
Dat ze op 31mrt om 16:44 niet op het Pianista pad waren om dat te verkennen? Of toen al weer terug? Hoe past dat in de getuigenverklaringentheorie?![]()
Ja, de telefoon is heel vaak aangezet om, ik denk ook, het bereik te checken. Veel vaker dan in ons belschema staat.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:17 schreef 11en30 het volgende:
Power on (om bereik te checken?) ook op een moment buiten het schema (en patroon) van Geruisloos (11:46).
Wat kunnen we herleiden uit het contact met de wifi van Spanish by the river?
Dat er die ochtend van 1 april geen contact met de wifi is geweest? Of dat er niet (succesvol) op de wifi is ingelogd?
De telefoon was op 31 maart om 16.44 bij Spanish at the rivier. En is die dag niet uitgezet.Make my day!![]()
Als dit haar idd van Kris is en ze is daar in leven en de foto is niet door een derde gemaakt, dan was Lisanne op dat moment ook nog alive and kicking. Ze zijn niet gevonden dus ze hebben de nachtfoto's niet langs de route, niet bij de kabelbruggen en niet bij de rio Pianista gemaakt. Ze zaten ook niet heel ergens anders want dan hadden hun resten nooit bij de rio Culebre gevonden kunnen zijn. Huh?![]()
![]()
Alles ik de foto 90graden links draai meen ik de zij- achterkant van een (k) gezicht te zien. Ook een deel van het oor is zichtbaar.![]()
En hoe wordt het verschil in tijdsduur tussen de foto's verklaard?quote:Op woensdag 3 december 2014 20:05 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
We gaan er vanuit dat de camera nog was ingesteld op Nederlandse wintertijd, al kun je daar ook vraagtekens bij zetten. Maar voor de Mirador-foto's en de quebrada-foto's lijkt dat te kloppen.
IMG_542: 08/04 ; 01:38:12 - IMG_550: 08/04 ; 01:39:54
Vlgs Eén Vandaag is de tijd hiertussen veel langer: nr. 542 02.17 nr. 550 01.05.
En loopt de Nederlandse wintertijd achteruit of de nummering van de foto's?
(of ben ik blonderdanblond/slechtziend/zijn er in de uitzending van vandaag willekeurige tijden gezet?)Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Ja, Dat zie ik ook. Het hoofd van K van linksachter gezien. Waarschijnlijk ligt ze op de grond want het haar staat alle kanten op. Een lugubere foto...quote:Op woensdag 3 december 2014 20:46 schreef ToniB het volgende:
Alles ik de foto 90graden links draai meen ik de zij- achterkant van een (k) gezicht te zien. Ook een deel van het oor is zichtbaar.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Ik zie het meer van rechtsachter. Op mij maakt het haar een erg schone indruk. Ik denk dat ze binnen hebben kunnen schuilen voor de regen en wind, of binnen gehouden zijn en die nacht een ontsnappingspoging hebben gedaan.quote:Op woensdag 3 december 2014 21:23 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Ja, Dat zie ik ook. Het hoofd van K van linksachter gezien. Waarschijnlijk ligt ze op de grond want het haar staat alle kanten op. Een lugubere foto...
Als ze op de grond zou liggen, ligt ze dan met haar gezicht naar beneden?![]()
Goed opgemerkt. Wat een gerommel met de volgorde en tijden. Why?quote:Op woensdag 3 december 2014 20:53 schreef Lutalo het volgende:
[..]
En hoe wordt het verschil in tijdsduur tussen de foto's verklaard?
IMG_542: 08/04 ; 01:38:12 - IMG_550: 08/04 ; 01:39:54
Vlgs Eén Vandaag is de tijd hiertussen veel langer: nr. 542 02.17 nr. 550 01.05.
En loopt de Nederlandse wintertijd achteruit of de nummering van de foto's?
(of ben ik blonderdanblond/slechtziend/zijn er in de uitzending van vandaag willekeurige tijden gezet?)![]()
De andere foto's hebben ook een ander tijdstip. Scheelt zes uur met onze tijdstippen.
Overigens kan 493 nooit om 18.42 gemaakt zijn, dan zou het namelijk al donker zijn.
En dit is onze 493:![]()
Ik snap er niets van.
[ Bericht 14% gewijzigd door agter op 03-12-2014 22:00:54 ]Make my day!![]()
De tijden stonden altijd al op 18:03 en 19:54 enzovoorts. Maar omdat de tijdzone op +1 stond ingesteld, wat kan duiden op Central European Time, heeft iemand er zes uur vanaf getrokken, omdat dat overeen kwam op het eerste gezicht met het daglicht op de foto's.
Wat nieuw is, is het gegoochel met tijden in de reportage en de volgorde. Dus of onze foto's met data zijn nauwelijks iets waard, of ze hebben zich daar vergist.![]()
Ja idd, bizar..quote:Op woensdag 3 december 2014 21:40 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Op mij maakt het haar een erg schone indruk.![]()
IMG_491: 01/04 ; 12:03:08 - IMG_493: 01/04 ; 12:42:25quote:Op woensdag 3 december 2014 21:53 schreef Perico het volgende:
De tijden stonden altijd al op 18:03 en 19:54 enzovoorts. Maar omdat de tijdzone op +1 stond ingesteld, wat kan duiden op Central European Time, heeft iemand er zes uur vanaf getrokken, omdat dat overeen kwam op het eerste gezicht met het daglicht op de foto's.
Wat nieuw is, is het gegoochel met tijden in de reportage en de volgorde. Dus of onze foto's met data zijn nauwelijks iets waard, of ze hebben zich daar vergist.
Hier klopt het tijdsverschil tussen de foto's wel met de tijden van de lijst van Eén vandaag en ook komt 493 na 491. Zoals @Domnivoor al schreef, voor de Mirador en quebrada foto's klopt het wel.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Dit betreft de Iphone of niet?quote:Op woensdag 3 december 2014 20:23 schreef agter het volgende:
[..]
Ja, de telefoon is heel vaak aangezet om, ik denk ook, het bereik te checken. Veel vaker dan in ons belschema staat.
De telefoon was op 31 maart om 16.44 bij Spanish at the rivier. En is die dag niet uitgezet.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Zeker.quote:Op maandag 28 juli 2014 22:08 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
Er zijn veel te weinig details bekend over die telefoon, waardoor ons werk hier in ernstige mate wordt gehinderd.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
Waarom zoveel aandacht voor metadata van foto's en tijdstippen getuigen? Wat mij veel vruchtbaardere aanwijzingen voor meer dan een "gewone" verdwaling geven zijn dingen als verspreiding resten (incl kleding), gebrek aan afscheidsboodschap en wel erg schoon haar na 8 dagen jungle.![]()
Omdat van deze camera ontzettend veel default gegevens bekend zijn, tot en met generic datavelden gegenereerd door Canon aan toe, hoe alles er moet uitzien.quote:Op woensdag 3 december 2014 22:42 schreef MeloD het volgende:
Waarom zoveel aandacht voor metadata van foto's en tijdstippen getuigen?
Als je hier op zeker in de originele foto's die rechtstreeks uit de camera zouden moeten komen significante afwijkingen van de norm ontdekt, of verdwenen velden, wat dan ook, heb je een directe link naar menselijke manipulatie.
Omdat zo'n apparaat doorgaans op 1 manier reageert en registreert en 'onpartijdig' is.![]()
Maakt voor de strekking niet uit. Ik noemde het als voorbeeld, dat een methode die nogal een gedoe is, en riskat bovendien, die ook nog peanuts is vergeleken bij wat in containers verstopt wordt, toch gebruikt blijft worden. Dat je dus niet af kunt leiden uit het veel lagere rendement, dat het niet gebeurt.quote:Op woensdag 3 december 2014 19:57 schreef Za het volgende:
[..]
Je gaat voor het gemak even voorbij aan het feit dat een bolletjesslikker gemiddeld een afstand van 7.800 kilometer overbrugt, terwijl deze zgn mule door de onherbergzame jungle van Alto Romero hierbij vergeleken slechts luttle kilometers aflegd.Zolang het maar niet onlogisch is. Anders zijn er criminelen bij betrokkenquote:Drugs mules met een rugzak van 20 kg cocaine op hun rug door de jungle LOL.![]()
![]()
Gut.. nou, laat verder ook maar.quote:Op woensdag 3 december 2014 19:59 schreef Za het volgende:
[..]
"se conectó al gsm y despues de la llamada se desconecta" Estrella de Panama.
EDIT:
Sorry, dit klinkt nogal onvriendelijk. Maar er is (niet verwonderlijk) veel taal- en spraakverwarring, die voor mij een reden zou zijn om geen stellige uitspraken te doen op grond van vertaalde stukjes krant. Ik spreek geen Spaans, maar ik zie wel dat het zinnetje hierboven iets anders betekent dan "de oproep wordt verbroken".
[ Bericht 12% gewijzigd door JustinCase op 03-12-2014 23:43:39 ]![]()
Rechtsboven in de foto zie je het rood- witte t-shirt . Ik denk dat dit de juiste stand is en dan is de foto is van boven naar beneden gefotografeerd. Je ziet dan een stukje van haar rechter oor van achter gezien.in het midden een licht bruine haarclip. En ik zie ook nog een vinger met rode nagellak door het haar steken. (Ik zie het beter op mijn telefoon dan op de pc).
[ Bericht 6% gewijzigd door ToniB op 04-12-2014 00:23:12 ]![]()
Miriam G. heeft verklaard dat ze op 31 maart de hele dag buitenshuis waren "om de stad te leren kennen" en dat ze aan het eind van de middag / tegen de avond thuiskwamen. Dat komt goed overeen met het tijdstip van 16:44.quote:Op woensdag 3 december 2014 20:17 schreef 11en30 het volgende:
Power on (om bereik te checken?) ook op een moment buiten het schema (en patroon) van Geruisloos (11:46).
Wat kunnen we herleiden uit het contact met de wifi van Spanish by the river?
Dat er die ochtend van 1 april geen contact met de wifi is geweest? Of dat er niet (succesvol) op de wifi is ingelogd?
Dat ze op 31mrt om 16:44 niet op het Pianista pad waren om dat te verkennen? Of toen al weer terug? Hoe past dat in de getuigenverklaringentheorie?
http://www.panamaamerica.(...)-su-paso-por-boqueteAldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Nice.quote:Op woensdag 3 december 2014 23:49 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Miriam G. heeft verklaard dat ze op 31 maart de hele dag buitenshuis waren "om de stad te leren kennen" en dat ze aan het eind van de middag / tegen de avond thuiskwamen. Dat komt goed overeen met het tijdstip van 16:44.
http://www.panamaamerica.(...)-su-paso-por-boqueteMake my day!![]()
In dat geval zou die aandacht zeker terecht zijn.quote:Op woensdag 3 december 2014 22:57 schreef Perico het volgende:
Als je hier op zeker in de originele foto's die rechtstreeks uit de camera zouden moeten komen significante afwijkingen van de norm ontdekt, of verdwenen velden, wat dan ook, heb je een directe link naar menselijke manipulatie.![]()
Maar ja, wij hebben die originelen niet. Helaas.quote:Op woensdag 3 december 2014 23:51 schreef JustinCase het volgende:
[..]
In dat geval zou die aandacht zeker terecht zijn.Make my day!![]()
Nee ga vooral je gang.quote:Toevalligerwijs spreek ik wel Spaans en er staat zelfs dat ná de oproep de verbinding wordt verbroken, alsof er sprake zou zijn geweest van een volwaardige oproep.quote:EDIT:
Sorry, dit klinkt nogal onvriendelijk. Maar er is (niet verwonderlijk) veel taal- en spraakverwarring, die voor mij een reden zou zijn om geen stellige uitspraken te doen op grond van vertaalde stukjes krant. Ik spreek geen Spaans, maar ik zie wel dat het zinnetje hierboven iets anders betekent dan "de oproep wordt verbroken".
(hetgeen gelijk verklaard waarom er in Panama zoveel onderzoek is geweest betreffende oproep terug te vinden op de logs van de hulpdienst)![]()
quote:Op woensdag 3 december 2014 23:37 schreef ToniB het volgende:
Rechtsboven in de foto zie je het rood- witte t-shirt . Ik denk dat dit de juiste stand, zou nog een beetje naar links moeten kantelen. De foto is van boven naar beneden gefotografeerd. Je ziet dan een stukje van haar rechter oor van achter gezien.in het midden een licht bruine haarclip. En ik zie ook nog een vinger met rode nagellak door het haar steken. (Ik zie het beter op mijn telefoon dan op de pc). Van dat oor ben ik nog niet zeker echter
[ afbeelding ]![]()
ToniB, dat zie ik allemaal niet. Kun je dat op de foto erbij zetten?quote:Op woensdag 3 december 2014 23:37 schreef ToniB het volgende:
Rechtsboven in de foto zie je het rood- witte t-shirt . Ik denk dat dit de juiste stand is en dan is de foto is van boven naar beneden gefotografeerd. Je ziet dan een stukje van haar rechter oor van achter gezien.in het midden een licht bruine haarclip. En ik zie ook nog een vinger met rode nagellak door het haar steken. (Ik zie het beter op mijn telefoon dan op de pc).
[ afbeelding ]
Ik dacht een linkeroor te zien en ik kreeg net een DM van iemand die dat ook dacht.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)![]()
ik ga een poging wagen momentquote:Op donderdag 4 december 2014 00:46 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
ToniB, dat zie ik allemaal niet. Kun je dat op de foto erbij zetten?
Ik dacht een linkeroor te zien en ik kreeg net een DM van iemand die dat ook dacht.![]()
Verdorie,was er maar een foto van Kris waar ze vol de camera in kijkt met een papiertje voor hoor borst met "papa,mama ik hou van jullie maar we zijn verdwaald"
Dan kon ik me vandaag ontloggen van FOK, alle verdwalers een rondje aanbieden op mijn kosten bij hun laatste meeting in hun cafeetje in Utrecht en was het tabee.
Maar nee hoor!
Moet daar weer zo nodig een foto opduiken van (waarschijnlijk) Kris van de achterkant (leeft ze nog?), mist daar een foto en zijn alle tijden die wij tot nu toe kennen allemaal onzeker.
Dit duurt veel te lang zo.
Vriendin zeurt, kinderen zeuren en mn moeder zei, Jack wat een wallen heb je,gaat het wel goed met je?
Ik ben er klaar mee.
Ik ga eind maart naar Panama. Gooi daar wat mensen in de kofferbak voor een niet al te vriendelijk verhoor en al ga ik daarna jaren de bak in, alles beter dan deze kwelling hier.![]()
Maar totdat het maart is doe ik nog even gezellig mee.
vraag: wat is op 1 april het tijdsverschil met Nederland?![]()
In tegendeel het maakt voor de strekking alles uit, je maakte een vergelijking:quote:Op woensdag 3 december 2014 23:09 schreef JustinCase het volgende:
Maakt voor de strekking niet uit. Ik noemde het als voorbeeld, dat een methode die nogal een gedoe is, en riskat bovendien, die ook nog peanuts is vergeleken bij wat in containers verstopt wordt, toch gebruikt blijft worden. Dat je dus niet af kunt leiden uit het veel lagere rendement, dat het niet gebeurt.
"Met één rugzak door de jungle, vervoer je denk ik minstens zoveel als twintig bolletjes-slikkers. Gepakte slikkers vertellen wel eens hoeveel geld ze krijgen voor 1 vlucht. Ik meen dat het per keer om duizenden euro's ging. etc."
Een kilo cocaine middels bolletjesslikkers (7.800 km) gaat van een waarde van 3000 dollar opeens naar 32.000 euro, welke waardevermeerdering van de cocaine zie jij wanneer je het een paar km door de jungle van Panama verplaatst? Of lopen de mannen met hun rugzakken met 20 kg cocaine gelijk door tot halverwege Costa Rica? Is er sprake van een estafette van mules op deze enige route wellicht?![]()
Ik kan hier niets uit opmaken.quote:Op donderdag 4 december 2014 00:58 schreef ToniB het volgende:
[ afbeelding ]
rood is haarclip
groen is vinger met nagellak
blauw is rood wit t-shirt
geel is arm/oor (of ook een deel van het t-shirt).
Toni een vraag plaatsen jij de nachtfoto waarop kris te zien zou zijn.![]()
snap je vraag niet.quote:Op donderdag 4 december 2014 01:17 schreef vronie het volgende:
[..]
Ik kan hier niets uit opmaken.
Toni een vraag plaatsen jij de nachtfoto waarop kris te zien zou zijn.![]()
Ik heb een paar weken geleden de beschikbare fototijden geanalyseerd:
BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #129 - Alles heet Culebra
De lijst met fototijden komt in de nieuwe EenVandaag-video in beeld en ik zat er niet ver naast met mijn analyse. Ik zal er nog eens voor gaan zitten om de nieuwe gegevens uit te werken.Qua huisdieren en Fokkers heb ik alleen de schildpadden van Domnivoor en de hond van @:mascara-klodder irl gezien (Koen66)
Forum Opties Forumhop: Hop naar: