FOK!forum / Sport Algemeen / [Bodybuilding] (#184) Sportschoolbillies unite
setomaandag 13 februari 2012 @ 10:54
2utrudi.png

"Keep your purpose in mind, simply go to the gym and do your workout. Do it well and don't worry what other people are doing. Confidence will grow as you achieve." - Arnold Schwarzenegger

SPOILER: Algemeen
Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus! :P

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!!!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grofgezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).

Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen :).

Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

• Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding)
• Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding)
• Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)

Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.

Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen." :{

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in. :)
SPOILER: Trainingsmethoden
Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:

Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout
Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts

In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training.
Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).

In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.

Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder.
Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt :).

Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op “dual factor training” of “fitness fatigue model”.
SPOILER: Oefeningen
"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:

quote:
MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54:

Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet. :P

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.
SPOILER: Voeding
Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

• (Complexe) Koolhydraten.
Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je oa uit brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc.
• Eiwitten.
Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc.
• Vetten.
Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren.
Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.

Let vooral op je eiwitinname!
Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.

Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten – mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme :P).

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je casseine (traag opneembaar) ook nog toevoegen.
SPOILER: Rust
Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.

Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)

Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.
SPOILER: Supplementatie
Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het eea. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo. :)

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.
SPOILER: Vitamines en mineralen
"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals Vitamine B en Vitamine C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ;) ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot Vitamine A en Vitamine D. Met vitamine A is overdosering snel mogelijk en gevaarlijk; Voor vitamine D zijn er steeds meer aanwijzingen dat suppletie (bijvoorkeur in D3 vorm) de kans op allerlei ziekten en aandoeningen verkleint). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen. ZMA is hiervoor een veelgebruikt supplement.

Zeer uitgebreide info hierover:
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm

Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schematje samengesteld:
http://home.kpn.nl/geem0008//vitaminesmineralen.doc
SPOILER: Steroiden
Als iemand wilt gaan gebruiken doe dan de moeite jezelf goed in te lezen in de materie, het zijn namelijk medicijnen die je overgedoseerd gaat gebruiken ten behoeve van cosmetische doeleiden.

Hier op GoT is geen ruimte tot educatie op dit punt, ik raad iedereen dan ook aan in deze subsectie goed de sticky topics door te lezen. http://forum.dutchbodybuilding.com/f10/

Educate yourself before you medicate yourself!
SPOILER: Handige en informatieve linkjes
Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden. :P
http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na.
http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum:
http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten! :7
http://forum.dutchbodybuilding.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje. :)
http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ:
http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina:
http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif:
http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels:
http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info:
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd:
http://www.t-nation.com
SPOILER: Speciale Newb Guide
Inleiding

Speciaal voor de zomer registreren er een lading nieuwe leden op ons mooie informatieve forum genaamd Bodynet. Met grote regelmaat komen dezelfde vragen naar voren. Mensen die willen afslanken voor het aankomende strand seizoen, mensen die wat meer spiermassa willen voor die periode en meer. Zelden krijgen de oudere leden de indruk dat er moeite gestoken wordt in het leren van de "spel regels" van hun lichaam. Sticky topics die niet tot nauwelijks gelezen worden, af en toe vragen of wij kant en klare schema's kunnen leveren en meer zaken wat tot irritaties leiden. Zo heb ik steeds minder zin om te reageren omdat het antwoord al ontelbare keren verschaft is.

Hopelijk dat dit wat vragen beantwoord en dat men eens leest voordat ze topics openen met steeds dezelfde vragen. Vragen die ik hoop te beantwoorden zijn:
-Vet verliezen hoe/wat
-Kun je vet omzetten in spier?
-Hoe krijg ik een 6-pack
-Ik hoef geen benen te trainen want ik doe al aan een sport waarbij je veel rent.
-Als vrouw moet ik toch anders trainen als een man? Ik wil niet groot en gespierd zijn.
-Wat zijn supplementen en moet ik dit gebruiken? Welke kan ik gebruiken?
-Anabole steroiden het wonder middel?

1. Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier?

Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier? Het antwoord is simpelweg "Nee".

1a. Spier
Ieder mens heeft een vaste hoeveelheid spieren in het lichaam. Deze zijn aan het skelet verbonden via pezen. Door middel van kracht training oefent men stress uit op de spier en beschadigd het. Na de training is het zaak om voldoende rust te nemen zodat de spieren kunnen rusten en zichzelf versterken. Door dat de spieren zichzelf versterken beschermen ze zich voor de stress die men heeft uitgeoefend op de spier. Om te zorgen dat de spier blijft ontwikkelen is het zaak om de stress prikkel telkens te vergroten en de spier te dwingen om zich te blijven ontwikkelen.

De stress prikkel is een variabele afhankelijk van "gewicht", "snelheid verplaatsing gewicht", "rust intervals", "hoeveelheid herhalingen/sets", "oefening". Om de spier te blijven stimuleren is het zaak om met die variabelen te blijven spelen zodat het weinig kans krijgt om te wennen. Zodra er gewenning optreed zal de spier minder snel ontwikkelen en krijg je te maken met de wet van verminderde meer opbrengst. Hoe langer je met dezelfde variabelen traint, des te minder de opbrengst. Hierom moet je proberen om de 5 weken of cyclussen grove veranderingen zien door te voeren in je manier van trainen.

Het gevolg zal wederom spierpijn zijn, maar spierpijn is geen indicator voor spiergroei. Spierpijn betekend een stimulans waar het lichaam niet op bedacht was. Kortom je hebt weer stress op een nieuwe manier toegediend waardoor er weer groei kan gaan plaatsvinden.

1b. Vet
Vet heeft niks met spieren te maken. Omdat men verkeerd eet gaat het lichaam voeding opslaan in vet reserves. Dit zijn vetcellen die onder de huid zitten. Opslag van vet gebeurd in een vrij logisch patroon. De eerste vetcellen die gevuld raken zijn degene die het makkelijkst aan te boren zijn voor energie. Bij de meeste mensen zullen de buik, billen en dijen als eerst dikker worden. De buik is logisch in verband met orgaan bescherming tegen de kou. En dat zijn jammer genoeg ook de laatste plekken waar het vet zal verdwijnen. Plaatselijke vet verbranding is niet mogelijk.

Door een goed eetpatroon te hanteren zal het metabolisme gestimuleerd worden om te verbruiken wat er aangeleverd wordt qua voeding. Zodra het metabolisme optimaal werkt dient men een kleine kalorie tekort zien te creeeren. Zodoende zal het kleine te kort aangevuld worden met energie uit de vetcellen. Hoe leger de vetcellen zullen zijn des te lager raakt je lichamelijke vet%.

Zodra het vet% laag genoeg is zullen de spieren steeds zichtbaarder worden voor het blote oog, en zo uiteindelijk ook de 6-pack. Sporten assisteerd wel in het verhogen van je energie verbruik en je metabolisme zal ook in rust meer gaan verbranden. Hoe actiever de spieren zijn des te meer energie verbruiken ze. Hoe actiever ze zijn des te ontwikkelder zijn de spieren en zullen ze iets eerder door de hoeveelheid vet heen prikken om zich te laten zien. En zodoende krijgt men de strakke sensuele en atletische bouw. Zonder de spieren te versterken zul je er op den duur alleen maar uit zien als een kleinere ietwat minder mollige versie van jezelf.

2. Vet verliezen hoe/wat qua voeding?

Met de zomer in aankomst wilt iedereen strak in het lijf zitten. Dit is dus HET seizoen dat je op TellSell allerlei gimmicks voorbij ziet komen. Ab Circle Pro, Zumba Dance en weet ik wat nog meer. Mensen met brede glimlach die beweren dat de oude vertrouwde oefeningen oncomfortabel zijn of dat ze de spier in kwestie niet goed voelen werken. Iets wat niet vreemd is aangezien ze meestal de verkeerde oefeningen uitvoeren, maar dit weet het gemiddelde publiek niet. Die mensen geloven immers vaak nog dat veel cardio, enorm weinig eten op een crash dieet en plaatselijk vet verbranden The Way To Go is. Mythes die in spelen op de meeste mensen die een quick fix willen in plaats van hard werken en daadwerkelijk blijvende resultaten.

Veel mensen worden dik doordat zij te weinig eten. Dik worden is vaak geen kwestie van te veel eten, maar juist het tegenovergestelde. En om af te slanken dient er juist meer gegeten te worden. Dit is een tegenstrijdigheid voor iedereen die op hun gevoel afgaat, maar is het niet fijner om juist meer te mogen eten en af te vallen? Dit zou toch een stuk aantrekkelijker moeten klinken dan op al die dieten waar je bijna niks mag eten zoals Atkins, Montiac, Sonja Bakker en al die troep. Dieten die er voor zorgen dat je na afloop weer al het vet terug krijgt met nog wat extra's voor al je harde werk. Dat is masochisme ten top. Steeds vaker hoor je dat een lifestyle verandering nodig is en dat is waar. Helaas is het niet zo bedoeld dat je dus rest van je leven op een crashdieet moet gaan zitten wat we steeds vaker te zien krijgen. Dit lost het probleem van de "jojo" op, maar niet de andere gezondheids problematiek.

Al die crash dieten zorgen voor nog meer problematiek dan alleen het extra vet wat je naderhand terug krijgt. De extra vet aanzet zorgt er voor dat je lichaam meer vetcellen zal gaan aanmaken om vet te kunnen opslaan. Dit zorgt er voor dat je op langer termijn problemen krijgt om een slank figuur te krijgen en te behouden. Je lichaam zal gewend zijn veel vet te bezitten en zal sneller vet gaan opslaan als je even niet op let. Daarnaast verzieken de crashdieten je metabolisme wat er voor zorgt dat het lichaam minder kan verbranden dan wat men eet. Wat resulteerd in nog meer vet aan zet. En nog leuker is hoe je insuline produktie in elkaar zal gaan storten met als resultaat dat je lichaam niet goed kan omgaan met koolhydraten en snel voedsel op slaat als vet. Op langer termijn kan dit insuline probleem er ook voor gaan zorgen dat er enorme pieken en dalen ontstaan waardoor men enorm moe wordt en het gevoel krijgt snoep nodig te hebben om een snelle energie rush te krijgen. En op den duur ontstaat zo een verslaving aan snoep en zit men met diabetes opgeschoteld.

Om goed en definitief vet te verliezen is er hard werk en discipline nodig. Dit schrikt de meeste mensen af, maar het is niet anders. Wil jij dat strakke sensuele lichaam? Of wil je die papperige huisvrouw op de tredmolen zien die er na 2-3 jaar nog steeds hetzelfde uit ziet en maar klaagt? Geloof me als ik zeg dat een half jaar hard werk voor de meeste mensen voldoende is om (top)vorm te geraken. Het is een zware sprint waarna het makkelijk is om dat fysiek vast te houden. Wil je er na een korte harde sprint van af zijn of wil je zoals die papzak op de tredmolen jaar in en jaar uit aanmodderen? Die papperige mensen zijn ideale sponsoren voor al die Health Centres die als onkruid overal uit de grond springen.

2a. Eetpatroon
Waar iedereen het mee eens is dat voeding het belangrijkste aspect van afvallen is. Wat in je mond geraakt moet ook verbruikt worden. Alles wat niet verbruikt wordt is voor de vetcellen. Zoals eerder vermeld is het zo dat de meeste mensen dikker zijn omdat ze ondervoed zijn. Hoe kan men ondervoed raken in een maatschappij vol met winkels met voeding? Dat komt omdat de meeste mensen de verkeerde keuze maken in welke voeding ze naar binnen werken. Vaak wordt er gekozen voor voedsel dat vol zit met suikers en kalorien zonder bruikbare voedingsstoffen in zitten. Suikers welk voor een insuline piek zorgen en vergrote kans voor vetopslag van wat er gegeten werd.

Er word de laatste tijd steeds meer commerciele aandacht besteed aan "Gezond" eten. Zo is er de reclame van een vrouw die crackers of iets eet terwijl de ander een ijsje neemt. In deze reclame worden al meteen een aantal zaken duidelijk. Mensen worden behandeld als domme geiten en dat is niet vreemd aangezien zij de kennis ontberen. Velen denken dat kalorien het enige is wat telt qua voeding. "Ja maar ik eet 1000kcal dus dat is goed". En daarnaast blijft het stereotype in leven gehouden dat "dieten" smakeloos en vies is. Ten eerste moet men niet letten op het aantal kalorien dat men eet, maar op de hoeveelheid voedingsstoffen zoals eiwitten, vetten en koolhydraten. Dan zal snel duidelijk worden dat koolhydraten bijna overal in verwerkt zitten, maar het lichaam kan die hoeveelheden niet verwerken met als resultaat meer kans op vet. En dit staat ook aan de grond van de toename qua diabetes patienten in de Westerse wereld.

Dus nu beloof ik dat het mogelijk is om meer te eten...en lekker terwijl er vet verbrand wordt. De kant die de gemiddelde mens niet aanspreekt is de striktheid en het harde werken. Zodra de resultaten zich zullen tonen zal dit vanzelf motivatie zijn om door te gaan. Het begint allemaal bij het bewuster worden van de voeding die er gegeten wordt. Neem de tijd om de labels te lezen van produkten en na een tijdje weet je vanzelf wat wel en niet in de boodschappen kar te gooien.

De eerste stap die genomen moet worden is het achterhalen van de hoeveelheid kcal je lichaam als onderhoud heeft. Zo is er het BMR (=Basal Metabolic Rate) wat staat voor de hoeveelheid kalorien je lichaam verbruikt zonder dat je ook maar iets doet. Vervolgens voeg je een bepaalde hoeveelheid kalorien toe voor de dagelijkse activiteiten/sport. En zodoende kom je dan uit op wat je kalorie onderhoud is. Of te wel de hoeveelheid kalorien die je kan eten terwijl je gewicht in homeostasis verblijft. Hiervoor kan de bijgeleverde webpagina assisteren. (Calories Per Day Calculator - Basal Metabolic Rate)

Zodra je weet wat je kcal onderhoud is wordt het tijd om deze te verdelen over de voedingsstoffen. Je lichaam heeft immers bruikbare voeding nodig en als het goed gedaan wordt zal je lichaam voller zitten van 3000kalorien echte voeding ipv 5000kcal aan snoep e.d. Omdat de meeste mensen in de periode rondom de zomer willen afslanken is het de bedoeling een kalorie te kort te creeeren. Neem het berekende onderhoud en haal er 500kcal van af welk zal dienen als het te kort. Dit kleine beetje is al voldoende om vet te kunnen verliezen en toch je metabolisme op gang te houden zodat het lichaam vet blijft verbranden.

Je nieuwe kcal moet gezien worden als het budget wat je te besteden hebt aan voeding. En nu hebben we een klein lijstje nodig om de volgende gegevens te berekenen:
-Eiwitten 4kcal per 1gram
-Koolhydraten 4kcal per 1gram
-Alcohol 7kcal per 1gram
-Vetten 9kcal per 1 gram

Door veel individuen wordt nog steeds beweerd dat een bepaald percentage qua verdeling het beste is. Dit is niet waar aangezien er meer bij komt kijken als het aankomt op verdelen van voedingsstoffen. Iemand met een hoog lichamelijk vet percentage moet koolhydraten/suikers zoveel mogelijk zien te ontwijken. Dit heeft te maken met het eerder vermeld insuline verhaal. Als je dik bent kan je lichaam slechter met koolhydraten overweg en zul je dikker worden. Dit betekend dat je moet werken om je koolhydraten te verdienen. Ter compensatie moeten de andere voedingsstoffen omhoog.

Iedereen die beweerd op gevoel te kunnen eten en naar het lichaam te luisteren die weet niet waar die het over heeft. Als je echt naar je lichaam kon luisteren zat je nu niet in dit schuitje.

Eiwitten
We beginnen door ons lichamelijk gewicht per kilogrammen te nemen en vermenigvuldigen dit met 2,5 of 3. Dat is het aantal gram dat er minimaal per dag gegeten moet worden aan eiwitten. Er gaan nog steeds mythen rond, voornamelijk in de medische wereld, dat veel eiwitten slecht voor het lichaam is. Het is waar dat het innemen van veel eiwitten voor een iets hogere belasting op de nieren laat vallen. Dit is op te lossen door dagelijks 2-3L vloeistof (liefst water/thee) te drinken om het lichaam gehydrateerd te laten en bijkomstige afvalstoffen tijdelijk af te vloeien. Daarnaast gaan we er van uit dat de mensen die dit lezen ook sportief bezig zullen zijn naast dit eetpatroon. Zodoende is het eiwit nodig voor spierherstel. Bij maaltijden bestaande uit eiwitten/vetten zal het vet er voor zorgen dat het eiwit trager opgenomen zal worden door het lichaam waardoor men langer een verzadigd gevoel blijft houden. Eiwitten slecht voor de nieren?????

Eiwitten bestaan uit Aminozuren. Dit is de basis en er zijn 20 in totaal waarvan 3 essentieel zijn. Deze essentiele komen we dagelijks aan, maar om een compleet amino profiel te verkrijgen is het verstand om te varieren in de eiwit produkten die er gegeten worden. De Aminozuren zorgen voor spierherstel en o.a. leucine assisteerd in vetverbranding.

Wat zijn goede eiwitbronnen om uit te kiezen: Vlees (behalve dat van een varken), Vis, eiwit van eieren, magere zuivel produkten, Soja produkten.

Vetten
Zodra de eiwitten qua kcal budget besteed zijn is het tijd om naar de vetten te kijken. Veel mensen denken dat je vet wordt zodra er vet gegeten wordt. Dit is niet helemaal waar. Er is namelijk onderscheid in het vet. Zo zijn er Transvetten (voornamelijk gefrituurd), Verzadigd Vet (Ham, slagroom etc) en Onverzadigd vet (noten/vissen). Wat we in het eetpatroon willen stoppen is zo'n 60gram onverzadigd vet per dag. Dit betekend dat men ongezoute noten zoals cashew door hun rijst kan gooien of wat walnoten tussendoor. Deze onverzadigde vetten zorgen er voor dat je testosteron produktie wat hoger komt te liggen. Dit hormoon heeft invloed op je algehele gezondheid, metabolisme, vet verbranding, spier herstel/behoud en meer positieve aspecten. Het is dus duidelijk dat een kleine hoeveelheid dagelijks nodig is. 60gr per dag wordt gezien als het minimale en schroom niet om rond de 90-100gr per dag te gaan zitten mocht dit nodig zijn. Daarnaast behoord het eigeel van een ei ook tot de goede vetten. Vaak wordt er nog steeds vast gehouden aan de mythe dat dit slecht voor je is omdat het chloresterol verhogend is. Het feit is dat er twee typen Chloresterol bestaan genaamd HDL en LDL waarbij de ene goed is en de ander slecht voor je gezondheid. Eigeel verhoogd de goede soort wat er voor zorgt dat het niet vreemd is om sommige mensen 4-5 eieren per dag te zien eten.

Wat zijn goede Onverzadigde Vetten om uit te kiezen: Ongezouten noten zoals walnoten, cashew, pinda's, macademia's. Avocado's, vet van een vis zoals de Zalm, pindakaas, beef jerky.

Koolhydraten
Als alles goed is gegaan is er al een groot deel van het kcal budget besteed en blijft er nog een beetje over. Deze besteden we aan koolhydraten. Zoals er onderscheid is tussen de soorten eiwitten en vetten zo ook is er een onderscheid tussen koolhydraten. Heel simpel gezegd is er een Simpele en Complexe variant. Simpele koolhydraten zijn suikers, fruit e.d. welk snel opgenomen worden en vaak voor onnodige insuline pieken zorgen. De complexe koolhydraten zijn volkoren produkten, rijst etc.

Zoals gezegd is het belangrijk om je koolhydraat inname te beperken als je wilt afslanken. Je moet genoeg hebben om lang en intensief te kunnen sporten en de dag door te komen zonder hoofdpijn/duizeligheid. Het is van belang om je koolhydraten in de afslank fase voornamelijk uit complexe koolhydraten te laten bestaan. Denk aan veel groene groenten zoals selderij, spinazie, sperziebonen, bloemkool. Ze zitten vol met vitaminen waardoor fruit met hun snelle suikers niet gegeten hoeven te worden. Daarnaast zorgen deze groenten dat je een verzadigd gevoel heb en de vezels assisteren in een betere stoelgang en zijn goed voor de verbranding van vet in het algemeen.

Overige koolhydraatbronnen zijn volkoren produkten. Denk bij volkoren brood niet aan bruin brood. Tegenwoordig heeft brood allerlei toevoegen waardoor ook wit brood volkoren kan zijn. Lees de etiketten om te zien of er sprake is van een volkoren produkt. Havermout, brinta, rijst, volkoren pasta, kleine zoete aardappeltjes zijn allen goede alternatieven. Neem geen meusli tenzij dit naturel is aangezien er wederom suikers aan tegevoegd zijn. Dat geld ook voor liga's en andere troep "koekjes". Beleg op brood moet er ook uitgekeken worden aangezien overal suikers in zit. Vleeswaren en pindakaas zijn de betere keuzes.

Rauwkost valt ook onder groenten zoals Tomaten, komkommer, sla. Deze moeten in eerste instantie genegeerd worden. Zij bestaan uit water met anti-oxidanten en mineralen. In veel traditionele crash dieten waren zij de basis van het eetpatroon aangezien ze een verzadigd gevoel geven. Helaas geven ze qua voedingsstoffen niks bruikbaars. Gebruik de rauwkost dus alleen als opvulling/tussendoortje als de rest van het eetpatroon al opgezet is. Mocht er dan tussendoor een hongergevoel ontstaan eet dan wat rauwkost om het hongergevoel te onderdrukken. Daarnaast is het als opvulling wel leuk om het avondmaal wat meer kleur te geven mocht dit nodig zijn.

Zoals gezegd is het nemen van fruit tijdens de afslank periode niet aan te raden. Vitaminen worden al geleverd door de variatie qua groenten. Het nemen van fruit welk een hogere insuline piek bezorgd is dus niet aan te bevelen.

Wat zijn goede Koolhydraten om uit te kiezen: Volkoren produkten, brinta, havermout, rijst, kleine zoete aardappeltjes

Voedingsschema
Als het goed is staat er nu op een papiertje of digitaal hoeveel kcal je elke dag moet eten en de verdeling qua grammen per macro voedingsstof. Hoe je het verdeeld over de dag is geheel aan jouw en hoe strikt je wilt zijn. Het belangrijkste is dat je die hoeveelheid macro nutrienten per dag eet. Mocht je iemand zijn die beweerd niet veel te kunnen eten... NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Al ga je over je nek dat maakt niet uit. De maag moet uit zetten zodat het gewend raakt aan de hoeveelheid voeding. Als je steeds te weinig eet zal de maag niet oprekken en wennen.

Als je het strikter aan wilt pakken is het verstandig om de maaltijden te verdelen over meerdere eet momenten. Het voordeel is dat je zo een wat geleiderlijke insuline afgifte creeert. Met Intermittent Fasting is aangetoond dat dit niet al te interessant is. Wat wel interesant is voor de meeste mensen is dat meerdere eetmomenten er voor zorgt dat er minder kans op vergrijpen aan snoep aanwezig is. Ook voor mensen die niet in staat zijn grote maaltijden te eten is het makkelijker om meerdere kleine maaltijden te eten. Let wel op dat er ook echt een maaltijd gegeten wordt. 1 snee brood, 1 stuk fruit (lees nog eens terug, want je hebt niet opgelet als je dit eet) is GEEN maaltijd.

Het verdelen van de maaltijden dient als volgt te zijn. Neem een eiwit/onverzadigd vet of eiwit/koolhydraat als maaltijd. Dit betekend bijvoorbeeld:
07:00 Ontbijt een pap van brinta met melk zonder suikers. Voeg eventueel klein beetje honing of kaneel toe voor smaak.
10:00 eet een omelet van 4-5 eieren.
12:00 wat vlees met groenten.
15:00 een lekkere vette vis
18:00 avondmaal van vlees met groenten en rest van koolhydraten aan aardappeltjes
21:00 een bak magere kwark met eventueel wat honing/kaneel voor smaak
Het dag totaal dient dan overeen te komen met de macro voedingsstoffen.

Voor iedereen die zegt niet te kunnen eten in de ochtend geld hetzelfde als voor de mensen die denken niet veel te kunnen eten....NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Ontbijt is gewoon belangrijk. Het zorgt dat je verbrandingsfabriek weer snel aanspringt.

Het kost tijd en moeite om te puzzelen, maar je leert er van. Je hoeft geen geld aan dietisten uit te geven en leert zelf de basis om bewust met voeding om te gaan en je lichaam.

Voorbeeld
Ik weeg 90kg en mijn kcal onderhoud is 3000kcal. Om af te slanken haal ik er 500 vanaf en kom uit op 2500kcal als me dagelijks budget.
90kg lichaamsgewicht x 3gram = 270gr eiwitten. 225gr eiwitten x 4kcal = 1080kcal van me budget.
100gr onverzadigd vet x 9kcal = 900kcal van het budget.
1080kcal + 900 kcal = 1980kcal verbruikt. Er is nog 1020kcal om te besteden.
1020kcal / 4kcal = 255gr koolhydraten.

De reden dat ik voor de hoge uiteinden heb gekozen voor eiwitten en 100gr onverzadigd vet is omdat we anders bij de 345gr koolhydraten uit kwamen. Voor iemand die dik is zou dat te veel koolhydraten zijn. Met 255gr koolhydraten kan je nog uitermate goed functioneren en intensief sporten. Grote hoeveelheid vetten/eiwitten zorgt er voor dat spiermassa behouden wordt en vet verbranding verhoogd.

Voor iemand die lager zit qua kcal budget is het verstandig om de eiwitten en onverzadigd vetten te verlagen tot het minimale van x2.5 voor eiwitten en 60gr voor vetten.

Tips
Veel kruiden en sausen uit potten zijn doordrenkt met toevoegingen die alles behalve goed zijn. In plaats van kant en klare saus over volkoren pasta te doen is het beter om zelf tomaten saus te maken. Of experimenteer door een saus te maken van gekruide zalm in knoflook saus.

Experimenteer met oma's kruiden kastje en her-ontdek nieuwe smaken.

Doe boodschappen voor de gehele week. Koop alleen dat wat op je lijstje staat en niks anders. Zorg ook dat je wat gegeten hebt voor je boodschappen doet. Zo wordt je minder verleid om snoep e.d. te kopen.

Variatie in maaltijden is belangrijk, maar probeer er wel een zekere eenheid in te hebben. Veel maaltijden die hetzelfde zijn kun je dan vooruit klaar maken in invriezen. Dit scheelt tijd door de weeks. Denk aan gegrilde vis, rijst maaltijden, aardappel maaltijden e.d.

3. Vet verliezen hoe/wat qua sporten?
Veel mensen die voor de zomer lid worden hebben geen ervaring met trainen of zijn al lange tijd niet meer in de sportschool geweest. In beide gevallen is het zaak om de eerste 4-6 weken te gebruiken om het lichaam voor te bereiden. Laat het wennen aan de bewegingen terwijl de gewichten langzaam verhoogd worden. De eerste paar weken is het belangrijk niet voluit te gaan qua herhalingen en gewicht. Het Centraal Zenuwstelsel en de pezen moeten voorbereid worden om zodoende blessures te verminderen en het lichamelijk herstellend vermogen te verbeteren. Wat men vaak vergeet is dat het aansturen van de spier gebeurd via het zenuwstelsel welk de peesaanhechtigen op het skelet een signaal stuurt zodat de spier gaat samentrekken. Als het zenuwstelsel en de pezen niet goed kunnen functioneren en herstellen zullen de spieren niet optimaal kunnen samentrekken en ontwikkelen.

Maak gebruik van het Beginners Schema (Algemene informatie over training + beginnersschema!). Na 4-5 weken kan er elke kant op gegaan worden qua trainings technieken en methoden. Een Push/Pull of Upper Body/Lower Body split schema's zijn erg populair. Iedereen die vet wilt verliezen en meer spiermassa wilt ontwikkelen is het zaak om schema's te hanteren die bestaan uit voornamelijk compound oefeningen. Dit zijn samengestelde oefeningen waarbij zoveel mogelijk spieren gebruikt worden. Hoe meer spieren er geactiveerd zijn hoe meer er qua energie verbruikt wordt. En zoals in het begin uitgelegd kan er met een kalorie te kort sneller gebruik gemaakt worden van vet reserves. Daarnaast zorgen compound oefeningen dat het lichaam meer anabole hormonen los laat in het lichaam waardoor er meer groei en ontwikkeling plaats kan vinden. Dit is waarom iedereen zijn benen en grote spiergroepen als eerste moet trainen voordat de kleinere spiergroepen aangesproken worden. Er is een verschil tussen spieren aanspreken met voetbal en squat dus verzin geen smoesjes dat je geen benen hoeft te trainen. Wil je grote spierballen dan moet je ook de benen trainen. Ze maken de helft van je lichaam en beeld eens in aan de anabole hormonen die ze vrij kunnen maken zodat de rest van je show spiertjes kunnen groeien.

Is het mogelijk om spiermassa te ontwikkelen terwijl je vet probeerd te verliezen? Bij beginnend sporters is dit mogelijk zolang ze veel compound oefeningen hanteren en niet alleen wat Bicep Curls en Bench Presses doen. Als de sporter in een verder stadia komt zal dit steeds moeilijker worden tot het punt van onmogelijk. Dan is het een kunst om vet te verliezen met zo min mogelijk spiermassa verlies.

Om te groeien moet er elke training alles gegeven worden tot je niet meer verder kan. Doe de herhaling zelf zonder spotters en doe ze zo correct mogelijk zonder met je lichaam te zwaaien om dat gewicht te verplaatsen. Gebruik de spier en voel die spier werken. Het is beter licht gewicht te hanteren en dat je de spier voelt dan dat je zwaar neemt en met je lichaam zwaait in plaats van de spier voelen werken. Je bent niet stoer en houdt alleen jezelf voor de gek. Train slim, train gericht en zorg voor voldoende rust.

3a 6pack
Iedereen wil die strakke afgetrainde buik op het strand tonen. En in de meeste sportschema's zie je dit terug komen. Na elke sessie moet er buikspieroefeningen gedaan worden. Voor het gemak vergeet men dat de buikspieren hetzelfde als elke andere spier is. Om te groeien moet het rusten en om het te laten zien moet je vet percentage minder worden door een goed eet patroon te hanteren. Daarnaast worden buikspieren voor getraind tot het overkill is. In een goed schema met voldoende compound oefeningen pak je de buikspieren al mee en zijn de lading crunches aan het eind overbodig.

De buikspieren zijn onderdeel van je Core. Dit moet je zien als een gordel van spieren rondom je middel die de organen beschermen en het lichaam stabiliseren. Train je te veel buikspieren en te weinig onderrug dan gaat je pelvis naar voren hellen en krijg je een kromme houding en later lichamelijk problemen. In een schema met voldoende compound oefeningen gebruik je de core intensief. Denk aan oefeningen zoals de Squat en Deadlift, Bent Over Row en geloof het of niet maar je hebt het ook nodig om beter te kunnen Bench Pressen.

Door een goed schema op te stellen met voldoende compounds is het overbodig om op het eind nog enorm veel buikspier oefeningen te doen. Voeg 1 buikspier oefening toe 3x in de week. Denk aan oefeningen zoals de Plank Hold, Side Plank Hold en Hanging Leg Raise. Deze oefeningen pakken de hele core aan inclusief de buikspieren. Door het verwijderen van crunches en sit-ups worden ook veel problemen ontweken. Er is namelijk bijna niemand die een correcte uitvoering hanteerd van die oefeningen ondanks dat ze vermoeden van wel. En dankzij die slechte uitvoeringen kunnen ze hun buikspieren niet eens gericht trainen en verspilllen zo hun tijd en energie.

Voor de rest is het tonen van de buikspieren op het strand puur afhankelijk van hoe je in de keuken presteert qua voeding. Buikspieren zie je immers pas bij een lager vet percentage.

3b Cardio
"Cardio is de sleutel tot een strak lichaam" is een stelling die vaak voorbij komt en eentje waar ik het absoluut niet mee eens ben. Het doel is het legen van je vetcellen door een klein kalorie tekort te creeeren. Toch sluit ik het gebruik van cardio niet geheel uit, want als het correct gehanteerd wordt kan het erg nuttig zijn.

Ik adviseer een stappenplan waarin men eerst hun eetpatroon op orde brengt en vervolgens hun kracht training. Het zou mogelijk moeten zijn om al af te vallen zonder het gebruik van cardio apparaten. De spieren worden door kracht training gebruikt zodat er meet kcal verbruikt wordt zowel tijdens het sporten zelf als in rust buiten de sportschool. Zolang de rust intervals tussen sets niet langer dan 45seconden duurt is de sporter alsnog cardiovasculair bezig om vet te verbranden. Als er geen vet vermindering plaatsvindt dan moet er gekeken worden naar het eetpatroon en/of sport patroon. Eet men nog niet netjes genoeg of sport men niet intensief genoeg zijn vragen die beantwoord moeten worden.

Zodra het eten en sporten op orde is wordt moet hier gebruik van gemaakt worden. Op den duur komt men een plateau tegen dat het verlies van vet trager wordt. Dan is het taak om 2-3x in de week, wanneer er geen kracht training plaats vindt, HIIT cardio toe te voegen. Dit is High Intensity Interval Training op een fiets of rennen. Je maakt gebruik van intervallen afwisselend tussen lopen, joggen en voluit sprinten. Begin met een interval ratio dat je met moeite kunt volhouden voor 20minuten en bouw de intervals af tot 20-30sec per stuk. Dit zorgt er voor dat je verbranding en energie verbruik door het dak schiet, je conditie verbeterd met rassenschreden en ook je rust verbranding gaat omhoog. Daarnaast zorgt de intensiteit van de intervals voor minder kans op spierafbraak.

Als het verlies van vet weer vertraagd is het tijd om duur cardio toe te voegen in de ochtenden voor het werk. Zodra je wakker bent is het best om even wat snelle eiwitten tot je te nemen en te cardio'en. 45-60minuten cardio op lage intensiteit. Er wordt gesproken over een bepaalde hartslag welk het optimale verbrandingszone is. Dit is incorrect. Zorg dat je net niet in staat bent een gesprek te voeren, maar nog niet staat te hijgen. Daarnaast is er sprake van de Vox2-conditie. Je lichaam stuurt zuurstof naar de spieren om hun werk te doen. Als het lichaam een bepaalde beweging niet efficient neurologisch kan uitvoeren zullen de spieren verkwistend met de zuurstof omspringen en krijg je de indruk een slechte conditie te hebben. Hoe vaker je het doet hoe efficienter de spier met de zuurstof omgaat en krijg je de indruk een betere conditie te hebben. Helaas is dat alleen van toepassing op die beweging en is het dus zaak om regelmatig af te wisselen tussen hardlopen, fietsen en roeien qua cardio vorm.

De reden dat ik dit stappen plan hanteer is zodat er altijd nog een moker beschikbaar is voor als de vet verbranding stil valt. Het is niet slim al je middelen in te zetten vanaf het begin. Je gaat er niet sneller door verbranden en op den duur heb je niks meer om de verbranding op gang te krijgen.

3c Thuis trainers
Dat je thuis traint is geen excuus. Je kan nog steeds gebruik maken van een goed eetpatroon en cardio. Koop een Gymboss en stel deze in qua intervals. Vervolgens kun je buiten rennen of fietsen qua cardio. Qua sport moet er wel even inventief gedaan worden. Zo kan een auto geduwd worden als cardio en total body workout. Opdrukken, optrekken...

4. Telt dit ook allemaal voor de vrouw?
Vrouwen zijn vermoeiend. Helemaal als het gaat om hun uiterlijk met de smoesjes van "probleem gebieden" genaamd buik/billen/dijen. Dat zijn geen probleem gebieden aangezien de man daar ook last van heeft. Het probleem is dat veel vrouwen bang zijn zwaar en correct te trainen. Ze zijn bang om te zweten en moe te worden. Ze denken uren bezig te moeten zijn terwijl 3x in de week 60mins voldoende is. Ze denken meteen heel breed te worden terwijl een vrouw te weinig testosteron aan maakt om gespierd te worden. Kortom ze zoeken allemaal naar smoesjes om maar niet met de neus op de feiten gedrukt te worden. Maar ja veel mannen die ontkennen dik te zijn doen dat ook. Neen, deze individuen zitten liever op een apparaat met een te licht gewicht 20-40 herhalingen te doen terwijl ze een maandblad lezen. Of ze zitten op een cardio toestel te kleppen met de buurvrouw. Tja zo krijg je geen resultaten.

Een vrouw die resultaat wilt dient net als een man te trainen en de grote compound oefeningen te doen. Oefeningen zoals de Squat en Deadlift die de "probleem gebieden" uitermate geweldig aanspreken. Die twee oefeningen alleen al doen meer dan ab- en adductoren die al die idiote fitness centres voorschrijven. Squat en Deadlift verstevingen de beenspieren, kontspieren, buikspieren en rug spieren.

Dus moet een vrouw zoals een man trainen...JA!!
Ze zal niet snel super gespierd zijn, ze zal er hoogstens strak in het vel uit gaan zien.

5. Supplementen
Het woord supplementen zegt het zelf al. Het is een aanvulling, maar op wat? Een aanvulling op je eet patroon. Verscheidene mensen doen nog steeds alsof het gebruik van supplementen iets slechts is. Kreten zoals "Ik train naturel en gebruik geen whey poeders en zo" alsof het slecht en anabolen steroiden zijn waardoor je heel groot en breed wordt. Dit is de grootste onzin die er bestaat. Alles wat er in die supplementen zit is natuurlijk en de meeste werken niet eens. Daarnaast kun je van alles gebruiken, maar tenzij je voeding en training niet op orde is zul je er niks aan hebben.

Op het moment zijn er veel producenten en nog veel meer produkten. Hierdoor weten de meeste mensen niet wat ze moeten hebben. Toch is er een basis qua supplementen die elk respecterend sporter gebruikt.
-Multivitaminen&Mineralen. Een sporter heeft meer behoefte aan vitaminen en mineralen voor herstel en prestaties
-Visolie capsules. Omdat er gevarieerd gegeten dient te worden is het niet mogelijk om alle vetten via vis binnen te krijgen elke dag. Daarom neemt een sporter ter aanvulling visolie capsules. Beter chloresterol, hormonale huishouding en nog veel meer. Vaak wordt de dagelijks aanbevolen hoeveelheid ernstig overschreden. 1-2 capsules doet niks dus een stuk of 12-15 per dag is niet vreemd bij een sporter.
-Whey Proteine. Dit is waar de mensen al snel vreemd van gaan kijken. Eerder hadden we het over eiwitten en aminozuren in het kort. Proteine is een ander woord voor eiwitten en in deze poeders zitten alle aminozuren die een sporter nodig heeft. Daarnaast zijn er vele studies die er voor zorgen dat ze vetverlies bevorderen. Is het zo dat je opeens vet wordt als je plots stopt met proteine shakes?? Absoluut niet dan is onzin van de bovenste plank. Zoals eerder aangetoond staan vet en spier los van elkaar. Als je weer vet wordt heb je het aan je eigen geklungel te danken.
-Biergist tabletten. Dit is geen vaste in de basis, maar mocht iemand problemen met zijn insuline hebben dan kan dit assisteren.

Verdere supplementen zijn niet nodig voor de beginnende sporter en degene die zich klaar wil stomen voor de zomer. Mocht er behoefte zijn voor een creatine neem dan een Monohydraat en volg de etiketten.

6. Anabole Steroiden
We leven in een samenleving met allerlei "rol modelen". Mensen met een fysiek wat zogenaamd het ideaal fysiek is en waar iedereen aan moet voldoen. Pubers zijn erg gemakkelijk te beinvloeden en dus is het niet vreemd dat er genoeg zijn die even een pilletje gebruiken om in shape te geraken. Ze weten niet waar ze aan beginnen, hebben geen voedingspatroon, geen sport patroon wat ook maar ergens op slaat. Als je daadwerkelijke steroide in verdiept en een dealer vind die te vertrouwen is kan er weinig fout gaan. Maar ja daar ligt ook meteen het probleem. Waar vindt je iemand die te vertrouwen is? Het kost tijd. Want voor hetzelfde geld vindt je na-maak spul wat gewoon niet werkt en dus betaal je veel terwijl je niks krijgt. Of erger nog...op een sportschool kopen via iemand die je een slechte beginners kuur aanraad puur omdat hij van zijn spul af moet. En als jij dan iemand bent die zich niet genoeg in de materie heeft verdiept ga je tegen problemen aan lopen. Het gebeurd heel vaak dat er niet over een na-kuur nagedacht wordt...of een Off periode zodat je lichaam zich weer kan herstellen na al die stress. Of zie je samenstellingen voorbij komen waarvan je al ziet aankomen dat de oestrogenen bij die persoon door het dak zullen gaan...tja krijg je acne en kans op gyno.

Uhm...tja tegen de beginners en gasten die voor de zomer in vorm willen raken. Blijf gewoon van de anabolen af. Je hebt er niks te zoeken dwaas. Je bent jong en hebt van nature al een enorme testosteron piek omdat je midden in de puberteit zit. Gebruik die testosteron maar met een goed eet en sport patroon en je behaald meer dan met een halfslachtige inzet en wat AS.[/qoute]

[spoiler=Tot Slot]Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.

Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.

Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is! :P

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like a weed!
SPOILER: FAQ
- Ik wil beginnen: hoe vind ik een goede sportschool?
Let erop dat er een squat rack (niet alleen een Smith Machine), dumbbells tot minimaal 30kg (gevordenen hebben meer nodig) en losse barbells aanwezig zijn.

- Jullie zeggen dat ik ook moet squatten, bankdrukken en deadliften, maar bij mij op de sportschool kan/mag dat niet.
Zeg je abonnement op en zoek een andere sportschool.

- Ik wil graag sneller sterker en breder worden: wat moet ik doen?
Allereerst: leest de OP goed en helemaal door. Verder: post je eet- en trainingsschema, dan kunnen de ervaren mensen hier je persoonlijk advies geven.
SPOILER: Ter afsluiting nog een aantal foto's van de top 3 van de Mr. Olympia 2011
#1 Phil Heath

mr-olympia-2011-phil-heath-bodybuilding.jpg

#2 Jay Cutler

SuWKk.jpg

#3 Kai Greene

Un9eo.jpg

En 2 van (volgens kenners ;) ) de beste bodybuilder aller tijden; Arnold Schwarzenegger.

m7.jpg

m8.jpg

vo97bs.jpg
* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. :), na nog eens 2 jaar heeft CarbonC een kleine revisie/uitbreiding/update doorgevoerd. In 2011 heeft Yuri_Boyka de OP onderverdeeld in spoilers.
SunTzumaandag 13 februari 2012 @ 11:08
quote:
10s.gif Op maandag 13 februari 2012 11:06 schreef Diabox het volgende:
Welke whey gebruiken jullie?
De whey gebruikt mij.

SPOILER
Helemaal geen whey gebruikt hier een maand, heb thuis nog een emmer Whey perfection staan. Zag bij de gym hier een potje aminozuren staan misschien dat ik die nog ff gebruik de laatste week of my vacation
Snakeymaandag 13 februari 2012 @ 11:09
Zeg.
Diaboxmaandag 13 februari 2012 @ 11:10
quote:
8s.gif Op maandag 13 februari 2012 11:09 schreef Snakey het volgende:
Zeg.
Je hebt wel veel over voor een fipo zeg.
setomaandag 13 februari 2012 @ 11:37
TT is trouwens gebaseerd op Weltschermz zijn posts in:

Wat kilootjes ERBIJ voor de zomer
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 11:43
Zo, net zo'n boven-de-deur opening-optrek-multifuctioneel-geval opgehaald bij de Lidl. (merk: Crivit Sports) Weekaanbod, 15 euro en ruim op voorraad. Ben benieuwd of hij past. Zo'n 'Iron Gym' kost vaak al 30 euro en dan moet je ook nog verzendkosten betalen, mij niet gezien voor zoiets.

Het gaat om deze: http://www.lidl.nl/cps/rd(...).htm?offerdate=27785

NL_69329_01_b.jpg

Als hij niet past of bevalt dan ruil ik hem morgen voor die stang van 8 euro, die schuif je uit en klem je vast in de deuropening. Nog altijd beter dan wat ik nu doe (in het trapgat), houdt niet goed vast en als ik val breek ik mijn nek. :') Misschien wil ik ze ook wel allebei, ze zijn allebei erg handig. Pullups enzo doe ik ook al in de gym, maar eigenlijk wil ik ze elke dag doen, wanneer ik er maar zin in heb. :D Daarom thuis ook even mogelijk maken.

Stereotomy nog bedankt voor de Lidl-tip! :*
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 11:46
Interessant. Ook maar even kijken van de week.
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 11:49
quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 11:43 schreef Panzermaus het volgende:

Stereotomy nog bedankt voor de Lidl-tip! :*
Ik ben niet aansprakelijk als je je nek breekt he w/ >:O
Snakeymaandag 13 februari 2012 @ 11:54
Okee, wie heeft er een account aangemaakt op B&F met de nick Snakey? }:|
Zithmaandag 13 februari 2012 @ 12:20
Je kunt ook hele goede nek oefeningen doen met die stang. Neem een stevig stuk touw, maak hem vast aan de bar en doe hem rond je kaaklijn. Zorg dat de bar redelijk hoog is (anders ga je cheaten met je tenen door mee te liften), hang eraan en doe ja-knik bewegingen voor die super sexy nekspieren :)
Zithmaandag 13 februari 2012 @ 12:25
^ok wat hierboven staat niet doen! :N

Zojuist Adidas PowerPefect II's gekocht, powerlift schoenen, nu wachten op het pakketje... :)

Wilde eigenlijk deze http://www.nerlinger.com/(...)n__561107_05.01.html want die zag ik ook bij de pro's op de olympische spelen :Y Maar ze hadden hem niet in mijn maat ;(

setomaandag 13 februari 2012 @ 12:28
Is gewichtheffen, powerliften is iets anders.

Bij het WK gewichtheffen waren er trouwens ook genoeg die PowerPerfect II's droegen. Ik heb ze ook :)
Zithmaandag 13 februari 2012 @ 12:28
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 12:28 schreef seto het volgende:
Is gewichtheffen, powerliften is iets anders.

klopt klopt ;(

deze schoenen dus :)

Rippetoe vind ze lelijk ;(
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 12:31
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 12:28 schreef Zith het volgende:

[..]

klopt klopt ;(

deze schoenen dus :)

Rippetoe vind ze lelijk ;(
Heerlijk om die heup- en rugsperen te zien werken om de rug weer in extensie te zetten.
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 12:34
Ik zie wel dat deze met schroefjes is (stukje boven de deur waar je hem (tijdelijk) aan hangt), eigenlijk alleen maar ideaal want ik heb maar twee deurposten met ruimte boven de deur. Nu kan ik hem mooi boven de slaapkamerdeur monteren. O+
slacker_nlmaandag 13 februari 2012 @ 12:40
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 12:25 schreef Zith het volgende:
^ok wat hierboven staat niet doen! :N

Zojuist Adidas PowerPefect II's gekocht, powerlift schoenen, nu wachten op het pakketje... :)

Wilde eigenlijk deze http://www.nerlinger.com/(...)n__561107_05.01.html want die zag ik ook bij de pro's op de olympische spelen :Y Maar ze hadden hem niet in mijn maat ;(

Zit nu ook een tijdje te denken of ik niet andere schoenen ga kopen. Heb nu simpele Asics maar je leest/hoort overal dat je juist dat soort schoenen niet moet hebben. Heb ze ooit gekocht omdat ik ook binnen wilde hardlopen, maar dat doe ik zoooo weinig en well. Andere schoenen wellicht. Mooie schoenen trouwens.
MrNilesmaandag 13 februari 2012 @ 13:16
laatst discussie hier over wedstrijden,
kwam zojuist dit tegen
www.flexcup2012.nl
misschien interessant voor sommige hier.
Is niet alleen een wedstrijd maar worden ook semairs gegeven
Chuck_Norrismaandag 13 februari 2012 @ 14:44
Wow dat face transformation topic van het vorige deel :o hoop dat mijn jawline ook iets meer defined wordt als ik naar 10% ofzo cut, want mijn broertje is altijd al rond de 8-9% geweest en die heeft een beestige kaaklijn. Dus het moet mogelijk zijn :D
Jajongmaandag 13 februari 2012 @ 14:47
quote:
10s.gif Op maandag 13 februari 2012 14:44 schreef Chuck_Norris het volgende:
Wow dat face transformation topic van het vorige deel :o hoop dat mijn jawline ook iets meer defined wordt als ik naar 10% ofzo cut, want mijn broertje is altijd al rond de 8-9% geweest en die heeft een beestige kaaklijn. Dus het moet mogelijk zijn :D
Haha. Als je wil dat je meer kaaklijn krijgt moet je aan de test en HGH gaan.
MrNilesmaandag 13 februari 2012 @ 14:53
traint iemand met FST-7 oefeningen?
wil graag wat ervaringen horen
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 15:39
quote:
10s.gif Op maandag 13 februari 2012 12:34 schreef Panzermaus het volgende:
Ik zie wel dat deze met schroefjes is (stukje boven de deur waar je hem (tijdelijk) aan hangt), eigenlijk alleen maar ideaal want ik heb maar twee deurposten met ruimte boven de deur. Nu kan ik hem mooi boven de slaapkamerdeur monteren. O+
Hoe bedoel je dat met die schroefjes?
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 15:44
zou graag van 3x pw fullbody naar 4-day split gaan, mn trainingsdagen worden dan: ma wo vr za

hoe kan ik het beste de spiergroepen verdelen? ik zat te denken aan:

-ma: benen schouders, abs
-wo borst bicep, abs
-vr rug tricep, abs
-za borst (wil graag 2x pw borst doen) en kuiten
setomaandag 13 februari 2012 @ 15:46
Waarom 3x per week absssss?
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 15:47
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 15:46 schreef seto het volgende:
Waarom 3x per week absssss?
ja beetje raar inderdaad, wil igg wel voor de zomer een 4 weken schema volgen voor de abs, die is wel 3x pw kan nu idd beter 1x pw doen
MrNilesmaandag 13 februari 2012 @ 15:49
borst+triceps
rug+biceps
schouders+hamstrings
quads+kuiten

op 1 dag abs bij doen,
misschien nog extra onderarmen?
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 15:53
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 15:49 schreef MrNiles het volgende:
borst+triceps
rug+biceps
schouders+hamstrings
quads+kuiten

op 1 dag abs bij doen,
misschien nog extra onderarmen?
ik doe liever rug + triceps en borst + bicep

heb een aantal keer rug gedaan maar kreeg daarna gewoon geen kracht meer uit mn biceps
MrNilesmaandag 13 februari 2012 @ 15:56
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 15:53 schreef mtchel112 het volgende:

[..]

ik doe liever rug + triceps en borst + bicep

heb een aantal keer rug gedaan maar kreeg daarna gewoon geen kracht meer uit mn biceps
joh
ZuidGrensmaandag 13 februari 2012 @ 16:07
Biceps en borst op dezelfde dag gaat imo prima.

Zijn er hier mensen die de 'smaakloze' Whey wel eens geprobeerd hebben? Ik ben bijna door de pot met banaan heen, en die smaak komt me nu echt mijn neus uit, gooi er nu zelfs limonadesiroop door zodat het iets anders smaakt.
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 16:28
Maandag: benen
Squat- 10-8-6-6
Leg press 10-8-6-6
Leg extension 10-8-6-6
Standing hamstring curl 10-8-6-6
Standing calf raises 10-8-6-6
Seated calf raises 10-8-6-6

Woensdag
Bench press 10-8-6-6
Decline bench press 10-8-6-6
Dumbell flys 10-8-6-6
Barbell bicep curl 10-8-6-6
Barbell preacher curl 10-8-6-6

Vrijdag rug tricep
Deadlift 8-6-6-4
Bent over row 10-8-6-6
Lat pulldown 10-8-6-6
Chip un 3x failure
Dip 3x failure
Dumbbell tricep extension 10-8-6-6
Tricep pushdown 10-8-6-6

Zaterdag schouders en abs
Overhead press 10-8-6-6
Dumbell shoulder press 10-8-6-6
Dumbell shrugs 10-8-6-6

is dit iets? net even in elkaar gezet maar geen ervaring met 4 daagse splits eigenlijk :p
met elke oefening ervaring, vind t allemaal prettige oefeningen
Jajongmaandag 13 februari 2012 @ 16:38
Zou Incline benchen ipv Decline. Decline is echt poep. En cable flies ipv dumbell flies. En dips na je andere tricep oefeningen. Schouders is ook beetje karig. Zo er een isolatie oefening voor rear delts bij pakken :).
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 16:40
quote:
2s.gif Op maandag 13 februari 2012 16:38 schreef Jajong het volgende:
Zou Incline benchen ipv Decline. Decline is echt poep. En cable flies ipv dumbell flies. En dips na je andere tricep oefeningen. Schouders is ook beetje karig. Zo er een isolatie oefening voor rear delts bij pakken :).
Oke, decline wordt incline. Dips als laatst en schouders uitbreiden
Ethanolicmaandag 13 februari 2012 @ 16:41
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 16:28 schreef mtchel112 het volgende:
Schema.
Ik zou je workouts op maandag en woensdag omdraaien. :)
En op je schouderdag een oefening voor voorarmen erbij?
Yamchamaandag 13 februari 2012 @ 16:48
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 16:07 schreef ZuidGrens het volgende:
Biceps en borst op dezelfde dag gaat imo prima.

Zijn er hier mensen die de 'smaakloze' Whey wel eens geprobeerd hebben? Ik ben bijna door de pot met banaan heen, en die smaak komt me nu echt mijn neus uit, gooi er nu zelfs limonadesiroop door zodat het iets anders smaakt.
Ik heb naturel van B&F en drink het normaal met chocolademelk en dat is prima. Met water vind ik het ranzig.
ZuidGrensmaandag 13 februari 2012 @ 17:08
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 16:48 schreef Yamcha het volgende:

[..]

Ik heb naturel van B&F en drink het normaal met chocolademelk en dat is prima. Met water vind ik het ranzig.
Oke, nice.

En eten jullie wel eens eierkoeken? Is dat een beetje goed voeier?
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 17:11
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:08 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Oke, nice.

En eten jullie wel eens eierkoeken? Is dat een beetje goed voeier?
voeier van geraffineerde koolhydraten ja...

En denk dat ik ook een keer voor naturel van B&F ga de volgende keer. Mix het altijd met melk/chocomelk/kwark, nooit met water, dus lijkt me wel te doen.
Zithmaandag 13 februari 2012 @ 17:11
@ZuidGrens: Wat zijn de voedingswaarden/ingredienten van eierkoeken?
Jahr00nmaandag 13 februari 2012 @ 17:12
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:11 schreef Zith het volgende:
@ZuidGrens: Wat zijn de voedingswaarden/ingredienten van eierkoeken?
http://www.calorielijst.nl/product/?calorie=4507

Bagger dus.
CorwinofAmbermaandag 13 februari 2012 @ 17:14
Eierkoeken; zucht, dat is toch Sonja Bakker voer man..

Bruine boterhammen pindakaas; daar wordt je groot en sterk van.

Vraag maar aan Evert van Benthum.
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 17:22
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:14 schreef CorwinofAmber het volgende:
Eierkoeken; zucht, dat is toch Sonja Bakker voer man..

Bruine boterhammen pindakaas; daar wordt je groot en sterk van.

Vraag maar aan Evert van Benthum.
:) :) :)
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 17:35
Welk type mannenlichaam vind je het mooist?
setomaandag 13 februari 2012 @ 17:36
inb4 elke vrouw die ottermode kiest
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 17:37
Chubbyfat is ook populair. Ik vraag me af of dat komt doordat de vrouwen zelf dik zijn (geweest ooit) of een jaartje of 30 zijn geweest en weten dat ze aan het aftakelen zijn en daarom de competitie niet willen aangaan.

Zelf val ik ook wat meer op vollere vrouwen, maar weet niet of dat komt doordat ik zelf endo ben geweest m'n hele leven. :')
Zithmaandag 13 februari 2012 @ 17:40
quote:
Laat hem dat zelf opzoeken zodat hij niet bij elke van de 5,000 soorten voer moet vragen of het goed is :P
drumstickNLmaandag 13 februari 2012 @ 17:43
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:36 schreef seto het volgende:
inb4 elke vrouw die ottermode kiest
Totdat ze erachter komen dat dat meestal de homo's zijn.
Ethanolicmaandag 13 februari 2012 @ 17:43
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:42 schreef Maanvis het volgende:

[..]

mannen moeten het vrouwtje beschermen. en met een paar pondjes meer word je niet zo snel aan de kant gezet, hoe gespierd je tegenstander ook is, dus dan lukt het makkelijker :).
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 17:45
body2.jpg

quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 17:43 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Da's waar. Valt me wel op hoe gauw je al iel wordt bij laag bf% als je nog niet veel spieren hebt gekweekt, zeker als je wat kleding aan hebt.
setomaandag 13 februari 2012 @ 17:46
Daar ben ik ook bang voor, denk dat ik niet onder de 11 of 12% ga voor de zomer.
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 18:47
Wat een kutding om in elkaar te zetten die bar van de Lidl! :') Slechte kwaliteit schroeven.
Jahr00nmaandag 13 februari 2012 @ 18:50
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 18:47 schreef Tinos85 het volgende:
Wat een kutding om in elkaar te zetten die bar van de Lidl! :') Slechte kwaliteit schroeven.
Dan zou ik er ook maar niet aan gaan hangen. :')
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 18:56
Mooie kamerdecoratie :')
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 19:21
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 18:50 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

Dan zou ik er ook maar niet aan gaan hangen. :')
Dat durf ik niet eens :')
ZuidGrensmaandag 13 februari 2012 @ 19:31
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 18:47 schreef Tinos85 het volgende:
Wat een kutding om in elkaar te zetten die bar van de Lidl! :') Slechte kwaliteit schroeven.
Haha, blij dat ik 'm niet gekocht heb..
#ANONIEMmaandag 13 februari 2012 @ 20:19
fit@home-optrek-stang-(123030).png

Ik heb zo'n ding tussen mijn kozijn, moet je een rubber/plastic rondje waar hij op steunt in je kozijn schroeven en dat dat ding draaien dat hij uitzet. :P
slacker_nlmaandag 13 februari 2012 @ 21:08
Dit kunnen jullie vast wel waarderen
drumstickNLmaandag 13 februari 2012 @ 21:12
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:19 schreef Geo4kant het volgende:
[ afbeelding ]

Ik heb zo'n ding tussen mijn kozijn, moet je een rubber/plastic rondje waar hij op steunt in je kozijn schroeven en dat dat ding draaien dat hij uitzet. :P
Zo'n ding zoek ik nog, had er laatst eentje besteld maar die kon mijn gewicht niet hebben.

quote:
Liked. c_/
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 21:15
Wat is griep kut, mn onderrug voelt echt alsof ik met een verkeerde form heb gedeadlift terwijl ik onder stroom stond :p
drumstickNLmaandag 13 februari 2012 @ 21:19
Of je hebt gewoon inderdaad de verkeerde form gedaan.
robuust89maandag 13 februari 2012 @ 21:22
Benen trainen _O_
Specifieker: squatten _O_
Verbodsbordmaandag 13 februari 2012 @ 21:37
quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 11:43 schreef Panzermaus het volgende:
Zo, net zo'n boven-de-deur opening-optrek-multifuctioneel-geval opgehaald bij de Lidl. (merk: Crivit Sports) Weekaanbod, 15 euro en ruim op voorraad. Ben benieuwd of hij past. Zo'n 'Iron Gym' kost vaak al 30 euro en dan moet je ook nog verzendkosten betalen, mij niet gezien voor zoiets.

Het gaat om deze: http://www.lidl.nl/cps/rd(...).htm?offerdate=27785

[ afbeelding ]

Als hij niet past of bevalt dan ruil ik hem morgen voor die stang van 8 euro, die schuif je uit en klem je vast in de deuropening. Nog altijd beter dan wat ik nu doe (in het trapgat), houdt niet goed vast en als ik val breek ik mijn nek. :') Misschien wil ik ze ook wel allebei, ze zijn allebei erg handig. Pullups enzo doe ik ook al in de gym, maar eigenlijk wil ik ze elke dag doen, wanneer ik er maar zin in heb. :D Daarom thuis ook even mogelijk maken.

Stereotomy nog bedankt voor de Lidl-tip! :*
vanmiddag aangeschaft, voelt er solide voor 15 euro, schuift alleen een beetje op de grond :7
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 21:40
Hoezo schuift ie over de grond? :P

Morgen benen _O_ just love it.
Verbodsbordmaandag 13 februari 2012 @ 21:42
quote:
1s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:40 schreef Tinos85 het volgende:
Hoezo schuift ie over de grond? :P

Morgen benen _O_ just love it.
Nouja als je em neerzet voor push ups etc dan zitten er op de raakvlakken met de grond plastic dopjes, dat schuift nogal op een gladde laminaat vloer.
mtchel112maandag 13 februari 2012 @ 21:50
quote:
12s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:19 schreef drumstickNL het volgende:
Of je hebt gewoon inderdaad de verkeerde form gedaan.
Vorige week voor het laatst gedeadlift, vandaag kwam de pijn opzetten gewoon n griepje :p
Tinos85maandag 13 februari 2012 @ 22:35
quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:42 schreef Verbodsbord het volgende:

[..]

Nouja als je em neerzet voor push ups etc dan zitten er op de raakvlakken met de grond plastic dopjes, dat schuift nogal op een gladde laminaat vloer.
Ah zo. Ik zal morgen die blokjes eens in de muur boven het kozijn schroeven. Hoop dat 't ding stevig genoeg is.
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 22:41
adylxl.jpg
ZuidGrensmaandag 13 februari 2012 @ 22:41
Morgen maar eens een keer 's ochtends trainen. Volgens mij voel je je dan de rest van de dag topfit :P
Awesome_maandag 13 februari 2012 @ 22:43
quote:
Wat een top plaatje! :D
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 22:57
3x5x110 squat (geen rack / cage :') )
3x5x46 overhead press (plateau was 3x5x47, vrijdag gaan we daar overheen)
3x5x78 pendlay row (helpt goed als je je buik hard naar buiten duwt tijdens de lift)
2x chinups tot failure
2x wide grip pullups tot failure
los op cable row met wide grip
los op lat pulldown met wide grip (kleine barbell door die handvaten heen :D )
wide grip pullups tot failure

Ging goed, maar deze keer had ik mijn squat form niet helemaal op orde. Kwam daar pas na mijn tweede set achter, begon toen een zeurende pijn in mijn onderrug te krijgen. Leunde veel te ver naar voren, uit angst om achteruit te vallen. Qua gewicht was het prima te doen, maar dit gaan we woensdag maar wel even rechtzetten met nogmaals 110 kg. Goed erop letten dat mijn schouders net zo snel omhoog gaan als de rest, anders lijkt het net een deadlift. Gewicht alleen verhogen als form goed is. :)

quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:37 schreef Verbodsbord het volgende:

[..]

vanmiddag aangeschaft, voelt er solide voor 15 euro, schuift alleen een beetje op de grond :7
Hij moet dan ook aan de muur man, optrekken met die armpjes. _O_

quote:
1s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:22 schreef robuust89 het volgende:
Benen trainen _O_
Specifieker: squatten _O_
11bAtxxWzceHXBDl58ZauiaLRA7yL61321e.jpeg

Blijf hier wild van worden, ook al is het ook wel erg 'repulsive' en surrealistisch. Hoe droog moet je zijn voor je zoveel kunt zien? Hoeveel bf% zou deze beste meneer hebben?
setomaandag 13 februari 2012 @ 22:59
Rond de 7 of 8%? Je vergaat de no homo trouwens :P
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 23:04
Wel mooie regendruppels, maar dat tapijt....
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 23:05
Is het gezond om langere tijd single digit bf% aan te houden?
spierbalmaandag 13 februari 2012 @ 23:06
Vandaag ging ik squaten, ging lekker diep wou nog net een tikkie verder, en toen hield ik hem niet meer :') zo rustig mogelijk op de steunen laten zaken en er onder vandaan kruipen haha.

Iig diep genoeg gegaan ^O^
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 23:07
quote:
1s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:06 schreef spierbal het volgende:
Vandaag ging ik squaten, ging lekker diep wou nog net een tikkie verder, en toen hield ik hem niet meer :') zo rustig mogelijk op de steunen laten zaken en er onder vandaan kruipen haha.

Iig diep genoeg gegaan ^O^
Hartstikke goed!
Snakeymaandag 13 februari 2012 @ 23:08
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:04 schreef Fanta-stick het volgende:
Wel mooie regendruppels, maar dat tapijt....
Lijkt een hotel, met die koffer daar links.

Zouden dat z´n steroids zijn, achter hem op het tafeltje? :P
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 23:10
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 22:59 schreef seto het volgende:
Rond de 7 of 8%? Je vergaat de no homo trouwens :P
Ziek hoor. Die kuiten ook, wat een massa.

no homo

SPOILER
Dat dere ecto forearms.

Screen%20Shot%202012-02-13%20at%2011.00.14%20PM.png

Dat dere back-pussy.

Screen%20Shot%202012-02-13%20at%2011.02.15%20PM.png

Dat dere lats. Moet echt latspread leren, ik doe nu maar wat en probeer het op de foto te krijgen. :') Rode vlekken = barbell abuse.

Screen%20Shot%202012-02-13%20at%2011.06.09%20PM.png

Screen%20Shot%202012-02-13%20at%2011.03.42%20PM.png

Dat dere ecto aesthetics.

Screen%20Shot%202012-02-13%20at%2011.01.20%20PM.png
Nu weer verder groeien, ben benieuwd waar ik over een jaar sta. :)
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 23:11
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:08 schreef Snakey het volgende:

[..]

Lijkt een hotel, met die koffer daar links.

Zouden dat z´n steroids zijn, achter hem op het tafeltje? :P
Ik zie we latex handschoenen, maar kan ook tanner zijn.
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 23:14
quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:10 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Ziek hoor. Die kuiten ook, wat een massa.

no homo

SPOILER
Dat dere ecto forearms.

[ afbeelding ]

Dat dere back-pussy.

[ afbeelding ]

Dat dere lats. Moet echt latspread leren, ik doe nu maar wat en probeer het op de foto te krijgen. :') Rode vlekken = barbell abuse.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Dat dere ecto aesthetics.

[ afbeelding ]
Nu weer verder groeien, ben benieuwd waar ik over een jaar sta. :)
Wat zijndat voor pillontjes naast die garnier creme?
Panzermausmaandag 13 februari 2012 @ 23:16
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:11 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Ik zie we latex handschoenen, maar kan ook tanner zijn.
Denk dat het inderdaad een hotelkamer is (voor wedstrijd ergens) en hij nog een paar laatste foto's maakt. Mad Mr. Muscle.

quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:14 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Wat zijndat voor pillontjes naast die garnier creme?
Winstrol. http://www.anabolenkuurtje.com/26/Complete_kuurpakketten.html
Autobandjemaandag 13 februari 2012 @ 23:18
quote:
3s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:05 schreef Stereotomy het volgende:
Is het gezond om langere tijd single digit bf% aan te houden?
Is denk ik nooit echt onderzoek naar gedaan. Maar je mist wel wat bescherming voor je organen intern dus je loopt wel iets meer risico op beschadigen daar lijkt me.
Stereotomymaandag 13 februari 2012 @ 23:19
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:18 schreef Autobandje het volgende:

[..]

Is denk ik nooit echt onderzoek naar gedaan. Maar je mist wel wat bescherming voor je organen intern dus je loopt wel iets meer risico op beschadigen daar lijkt me.
Maak me meer zorgen om de hormonenhuishouding eigenlijk... zal er eens naar zoeken, ben namelijk wel erg benieuwd.

Esthetisch gezien is single-digit bf% wel geweldig om te zien natuurlijk, maar de vraag is of we erop gemaakt zijn...
Awesome_maandag 13 februari 2012 @ 23:20
Anabolenkuurtje.com? Wat is deze?
Fanta-stickmaandag 13 februari 2012 @ 23:25
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:20 schreef Awesome_ het volgende:
Anabolenkuurtje.com? Wat is deze?
w02u7l.jpg
Autobandjemaandag 13 februari 2012 @ 23:26
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:19 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Maak me meer zorgen om de hormonenhuishouding eigenlijk... zal er eens naar zoeken, ben namelijk wel erg benieuwd.

Esthetisch gezien is single-digit bf% wel geweldig om te zien natuurlijk, maar de vraag is of we erop gemaakt zijn...
Onderhuids vet doet niet zo heel veel qua hormonale signalen, je viscerale (bij gebrek aan beter woord) vet is wel redelijk actief. Het werkt ondermeer op je eetlust en kan helpen bij ontstekingen. Dus als je heel laag BF hebt ben je ook iets vatbaarder voor infecties dacht ik.
Mr.Jmaandag 13 februari 2012 @ 23:35
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 22:59 schreef seto het volgende:
Rond de 7 of 8%? Je vergaat de no homo trouwens :P
Denk eerder 4 a 5%. Erg indrukwekkende foto nog steeds. :)
robuust89dinsdag 14 februari 2012 @ 08:23
quote:
14s.gif Op maandag 13 februari 2012 23:10 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Ziek hoor. Die kuiten ook, wat een massa.

no homo

SPOILER
Dat dere ecto forearms.

[ afbeelding ]

Dat dere back-pussy.

[ afbeelding ]

Dat dere lats. Moet echt latspread leren, ik doe nu maar wat en probeer het op de foto te krijgen. :') Rode vlekken = barbell abuse.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Dat dere ecto aesthetics.

[ afbeelding ]
Nu weer verder groeien, ben benieuwd waar ik over een jaar sta. :)
Je foto's werken niet ;(
Nvm, zit @ werk.

[ Bericht 1% gewijzigd door robuust89 op 14-02-2012 08:44:58 ]
Chuck_Norrisdinsdag 14 februari 2012 @ 08:35
die back pussy :')
setodinsdag 14 februari 2012 @ 09:08
Speciaal voor Valentijnsdag

2dann2h.jpg
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 09:12
@panzer, wat voor stats bij deze foto? Zo te zien ben je redelijk lang, zo'n 1.90?
setodinsdag 14 februari 2012 @ 09:16
Hij is 1.77 volgens mij.
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 09:16
1.jpg
2.jpg

(ff klikken voor vergroting)
stoeltafeldinsdag 14 februari 2012 @ 09:45
Gebruiken jullie een pre workout? Gisteren tijdens bootcamp een sample gebruikt van bodyenfitshop en ging echt lekker. Veel meer energie, kracht en de verzuring begon later.
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 09:46
Wat Brinta met een schepje whey en gaan met die banaan.
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 10:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 09:12 schreef CorwinofAmber het volgende:
@panzer, wat voor stats bij deze foto? Zo te zien ben je redelijk lang, zo'n 1.90?
1.77 inderdaad, 79,nogwat kg. Mijn bf% zal wel rond de 13-14% zitten. Wil voor in de zomer 10% hebben.

quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 09:45 schreef stoeltafel het volgende:
Gebruiken jullie een pre workout? Gisteren tijdens bootcamp een sample gebruikt van bodyenfitshop en ging echt lekker. Veel meer energie, kracht en de verzuring begon later.
Soms NoxiPro, anders altijd banaan. Sowieso goed en veel eten de hele dag.
Krocdinsdag 14 februari 2012 @ 10:16
zit je echt al aan de winstrol panzer?
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 10:43
Wat gaan jullie doen met v-day voor jullie meisjes?
Krocdinsdag 14 februari 2012 @ 10:44
ik heb brood geroosterd en daarna in hartjes vorm uitgesneden :')
slacker_nldinsdag 14 februari 2012 @ 10:46
Naar de sportschool om er nog beter uit te zien..
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 10:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 10:44 schreef Kroc het volgende:
ik heb brood geroosterd en daarna in hartjes vorm uitgesneden :')
Dat is zo lief! Ik heb een pan waar je hartjes eieren mee kan maken.
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 11:06
2 paar oorbellen gekocht en vanmorgen gegeven; vanavond gewoon lekker trainen en dan heeft ze heerlijk en verantwoord gekookt voor avondeten. Als het goed is varkenshaas (300g voor moi) met spersieboontjes gewikkeld in spek en gepofte aardappels.
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 11:32
Ik heb een briefje van 50 euro in een love hartje ge-origamiet en op haar nachtkastje gelegd. :@
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 11:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:06 schreef CorwinofAmber het volgende:
2 paar oorbellen gekocht en vanmorgen gegeven; vanavond gewoon lekker trainen en dan heeft ze heerlijk en verantwoord gekookt voor avondeten. Als het goed is varkenshaas (300g voor moi) met spersieboontjes gewikkeld in spek en gepofte aardappels.
Ow nice ik zoek nog een goed recept voor vanavond, zijn cadeau heeft ie al gehad een gezichtscreme en scheergel voor de droge huid, en hij was er blij mee.
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 11:33
quote:
11s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:32 schreef Snakey het volgende:
Ik heb een briefje van 50 euro in een love hartje ge-origamiet en op haar nachtkastje gelegd. :@
Zo veel voor een blowjob?
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 11:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:33 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Zo veel voor een blowjob?
Die hoop ik nog te krijgen, maar ze heeft me hier ingeschreven Ik wil meewerken aan het wereldrecord pijpen van Hot Marijke dus het zal er wel niet inzitten vandaag. ;(
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 11:41
quote:
15s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:37 schreef Snakey het volgende:

[..]

Die hoop ik nog te krijgen, maar ze heeft me hier ingeschreven Ik wil meewerken aan het wereldrecord pijpen van Hot Marijke dus het zal er wel niet inzitten vandaag. ;(
Krijg je wel gespierde kaken van..
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 11:42
quote:
11s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:32 schreef Snakey het volgende:
Ik heb een briefje van 50 euro in een love hartje ge-origamiet en op haar nachtkastje gelegd. :@
Oef gewaagd, ik had denk ik scheidingspapieren gekregen wanneer ik smiddags weer was thuisgekomen naar zo'n actie.....
Xlargedinsdag 14 februari 2012 @ 11:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 10:43 schreef Fanta-stick het volgende:
Wat gaan jullie doen met v-day voor jullie meisjes?
Ik heb vanmorgen een kaart in haar tas gestopt , waar ze bij haar werk achterkwam.

En ik heb er 1 gekregen op mijn werk, echter niet van mijn vrouw. :@
De persoon is nog onbekend
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 11:58
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:52 schreef Xlarge het volgende:

[..]

Ik heb vanmorgen een kaart in haar tas gestopt , waar ze bij haar werk achterkwam.

En ik heb er 1 gekregen op mijn werk, echter niet van mijn vrouw. :@
De persoon is nog onbekend
Geen vermoeden?
setodinsdag 14 februari 2012 @ 12:07
Lekker on-topic weer allemaal.
#ANONIEMdinsdag 14 februari 2012 @ 12:09
Inderdaad rot op met je commerciële valentijn rommel.. :') dit is een topic voor ekte mannen. Die hout hakken bij -15, niet voor twijfelgevalletjes die heart O+ toast maken.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-02-2012 12:09:39 ]
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 12:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:07 schreef seto het volgende:
Lekker on-topic weer allemaal.
wie is jouw valentijn?
slacker_nldinsdag 14 februari 2012 @ 12:28
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:09 schreef Geo4kant het volgende:
Inderdaad rot op met je commerciële valentijn rommel.. :') dit is een topic voor ekte mannen. Die hout hakken bij -15, niet voor twijfelgevalletjes die heart O+ toast maken.
:D hear hear.
Krocdinsdag 14 februari 2012 @ 12:50
;(
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 13:00
Ik heb niks te verliezen qua ego...
Mr.Jdinsdag 14 februari 2012 @ 13:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 09:45 schreef stoeltafel het volgende:
Gebruiken jullie een pre workout? Gisteren tijdens bootcamp een sample gebruikt van bodyenfitshop en ging echt lekker. Veel meer energie, kracht en de verzuring begon later.
Kopje espresso.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 13:19
Klopt het echt wat er in de OP staat? Regel om af te vallen is 33/33/33 ?

't Is dus niet zoiets als 40/40/30 (waarin de laatste koolhydraten zijn)? Want anders kan ik alles dus gewoon op hetzelfde aantal Kcal in laten rekenen, snap je? (bijv. mijn lichaam zal 2300 kcal gebruiken als ik wil cutten, dan is het simpelweg 2300 / 3 = 766 kcal dus 766 kcal eiwit / vet / koolhydraten ?

Fuck it, ik doe wat meer onverzadigde vetten en eiwitten dan koolhydraten (dus zeg maar: 35 eiwit /35 vet /30 koolh)

[ Bericht 6% gewijzigd door Broodje_Zaad op 14-02-2012 13:44:13 ]
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 13:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:19 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Klopt het echt wat er in de OP staat? Regel om af te vallen is 33/33/33 ?

't Is dus niet zoiets als 40/40/30 (waarin de laatste koolhydraten zijn)? Want anders kan ik alles dus gewoon op hetzelfde aantal Kcal in laten rekenen, snap je? (bijv. mijn lichaam zal 2300 kcal gebruiken als ik wil cutten, dan is het simpelweg 2300 / 3 = 766 kcal dus 766 kcal eiwit / vet / koolhydraten ?

Fuck it, ik doe wat meer onverzadigde vetten en eiwitten dan koolhydraten (dus zeg maar: 35 eiwit /35 vet /30 koolh)
Die cortisolpiek die je net hebt gekregen door te stressen over zoiets triviaals heeft inmiddels al je spieren afgebroken.
Luchtkokerdinsdag 14 februari 2012 @ 13:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:19 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Klopt het echt wat er in de OP staat? Regel om af te vallen is 33/33/33 ?

't Is dus niet zoiets als 40/40/30 (waarin de laatste koolhydraten zijn)? Want anders kan ik alles dus gewoon op hetzelfde aantal Kcal in laten rekenen, snap je? (bijv. mijn lichaam zal 2300 kcal gebruiken als ik wil cutten, dan is het simpelweg 2300 / 3 = 766 kcal dus 766 kcal eiwit / vet / koolhydraten ?

Fuck it, ik doe wat meer onverzadigde vetten en eiwitten dan koolhydraten (dus zeg maar: 35 eiwit /35 vet /30 koolh)
Regel om af te vallen is kcal out > kcal in. Succes.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 13:52
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:47 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Die cortisolpiek die je net hebt gekregen door te stressen over zoiets triviaals heeft inmiddels al je spieren afgebroken.
:') :D

@ Luchtkoker, dat is duidelijk: Echter, eet ik volgens mij te weinig (bijv. 4 plakken brood smiddags en dan avondeten) Dus moet ik wel wat meer erbij kanen (ga 5x naar sportschool)

Dus nu ben ik bezig met een voedselschema, wat een fokking moeilijke puzzel is als ik alles moet uitchecken hoeveel eiwit etc. overal in zit
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 13:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:52 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Dus nu ben ik bezig met een voedselschema, wat een fokking moeilijke puzzel is als ik alles moet uitchecken hoeveel eiwit etc. overal in zit
Doe dit 1x goed en je hebt er wat aan voor de rest van je leven. Hoe beter je hier in wordt, hoe makkelijker het schatten van onbekende gerechten e.d. wordt.

Hoef je ook nooit meer op fora te posten van: is <voedsel item X> gezond of niet???
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 13:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:52 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

:') :D

@ Luchtkoker, dat is duidelijk: Echter, eet ik volgens mij te weinig (bijv. 4 plakken brood smiddags en dan avondeten) Dus moet ik wel wat meer erbij kanen (ga 5x naar sportschool)

Dus nu ben ik bezig met een voedselschema, wat een fokking moeilijke puzzel is als ik alles moet uitchecken hoeveel eiwit etc. overal in zit
Je lichaam is nu in zijn ''spaarstand''.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 13:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:54 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Je lichaam is nu in zijn ''spaarstand''.
Daarom :') Daar ben ik mij dan ook flink van bewust :P
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 14:00
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:53 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Doe dit 1x goed en je hebt er wat aan voor de rest van je leven. Hoe beter je hier in wordt, hoe makkelijker het schatten van onbekende gerechten e.d. wordt.

Hoef je ook nooit meer op fora te posten van: is <voedsel item X> gezond of niet???
Heb je helemaal gelijk in :@ Al vind ik het altijd wel fijn om wat van andere mensen hun voedselschema's af te spieken. Ik zit nu namelijk op: http://www.voedingswaardetabel.nl/voedingswaarde/K/default.aspx

En dat is een waar doolhof. Waarom hebben ze niet de optie dat je alle letters onder elkaar hebt? Nu moet ik bij elke letter kijken waar 't meeste eiwit etc. in zit :')

Ik moet trouwens ook zeggen dat ik erg goed moet kijken, aangezien ik soms hele dag weg ben en dus op mijn werk ook geen groente / vlees kan klaarmaken. Soms zit ik op school waardoor ik niet de hele dag kwark mee kan zeulen etc. Bovendien is 't best duurder als ik meer moet vreten. MAAR HEY, IK MOET GEWOON RAUSEN MIJN VRINDEN!
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 14:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 13:59 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Daarom :') Daar ben ik mij dan ook flink van bewust :P
Ook al is het niet leuk, ontbijt! En het aantal carbs inname afbouwen in de loop van de dag.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 14:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:02 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Ook al is het niet leuk, ontbijt! En het aantal carbs inname afbouwen in de loop van de dag.
I know right! Ontbijt vind ik sowieso niet leuk, al ligt t meer aan de hoeveelheid wat ik de rest van de dag kaan. Vaak 's avonds weer een boost qua koolhydraten (dat dus dodelijk is, denk aan bijvoorbeeld een bord vol met spaghetti / bami of één of andere ovenschotel met kaas en andere dodelijke meuk erdoor).

Maar dat maken mijn ouders nu klaar, derhalve maak ik nu mijn eigen schema met mijn eigen voeding :@
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 14:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:00 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Heb je helemaal gelijk in :@ Al vind ik het altijd wel fijn om wat van andere mensen hun voedselschema's af te spieken. Ik zit nu namelijk op: http://www.voedingswaardetabel.nl/voedingswaarde/K/default.aspx

En dat is een waar doolhof. Waarom hebben ze niet de optie dat je alle letters onder elkaar hebt? Nu moet ik bij elke letter kijken waar 't meeste eiwit etc. in zit :')

Ik moet trouwens ook zeggen dat ik erg goed moet kijken, aangezien ik soms hele dag weg ben en dus op mijn werk ook geen groente / vlees kan klaarmaken. Soms zit ik op school waardoor ik niet de hele dag kwark mee kan zeulen etc. Bovendien is 't best duurder als ik meer moet vreten. MAAR HEY, IK MOET GEWOON RAUSEN MIJN VRINDEN!
Je kan het zo duur maken als je wilt, koekjes,snoep en frisdrankn is ook duur voor de weinig voedingsstoffen die er inzitten. Zie het als eeninvestering voor later, als je oud bent.
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 14:06
Echt die obsessie met eiwitten is ongezond man;

Simpel:

Vleeswaren, pindakaas, ongezouten noten, melk, kwark, yoghurt, kaas, vis allemaal goede bronnen van proteine.

Mars repen, chips, koekjes, cola, frisdrank, etc.etc.etc. = bad.

De regel van 2g eiwit per 1kg lichaamsgewicht is pas relevant bij 3+ jaar goed trainingschema aangehouden te hebben; zo'n klein ecto beginnertje zoals de meeste mensen zijn, is simpelweg, eat more train hard == progress.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 14:10
quote:
Het verdelen van de maaltijden dient als volgt te zijn. Neem een eiwit/onverzadigd vet of eiwit/koolhydraat als maaltijd. Dit betekend bijvoorbeeld:
07:00 Ontbijt een pap van brinta met melk zonder suikers. Voeg eventueel klein beetje honing of kaneel toe voor smaak.
10:00 eet een omelet van 4-5 eieren.
12:00 wat vlees met groenten.
15:00 een lekkere vette vis
18:00 avondmaal van vlees met groenten en rest van koolhydraten aan aardappeltjes
21:00 een bak magere kwark met eventueel wat honing/kaneel voor smaak
Het dag totaal dient dan overeen te komen met de macro voedingsstoffen.
Dit staat in de OP en is best een dure aangelegenheid als ik het zo zie :@ :@ :@

@ Corwinofamber, je hebt gelijk hoor. Hoewel ik meer een meso ben, is het wel erg hardcore om 195 g eiwit naar binnen te rossen :o
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 14:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:03 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

I know right! Ontbijt vind ik sowieso niet leuk, al ligt t meer aan de hoeveelheid wat ik de rest van de dag kaan. Vaak 's avonds weer een boost qua koolhydraten (dat dus dodelijk is, denk aan bijvoorbeeld een bord vol met spaghetti / bami of één of andere ovenschotel met kaas en andere dodelijke meuk erdoor).

Maar dat maken mijn ouders nu klaar, derhalve maak ik nu mijn eigen schema met mijn eigen voeding :@
Vraag je ouders bijv. of ze rode saus met volkorenpasta willlen maken ipv a la carbonara.
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 14:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:10 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Dit staat in de OP en is best een dure aangelegenheid als ik het zo zie :@ :@ :@

@ Corwinofamber, je hebt gelijk hoor. Hoewel ik meer een meso ben, is het wel erg hardcore om 195 g eiwit naar binnen te rossen :o
Koop het op de markt ei/kip/groente best goed te doen.
mister_popcorndinsdag 14 februari 2012 @ 14:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:11 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Vraag je ouders bijv. of ze rode saus met volkorenpasta willlen maken ipv a la carbonara.
Heiligenschennis. Train harder of schep minder op van de carbonara wanneer je vet wordt ervan.
Volkorenpasta dan wel weer prima.
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 14:24
Pasta-Carbonara-Recipe.jpg

Hmm, pasta carbonara is een van mijn favo PWO meals :9
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 14:27
Vandaag kom ik toevallig aan de 200g eiwitten, maar dat is omdat we valentijn vieren en dus een fuck-off groot stuk vlees eten; waar we beide erg van houden.

Anders zit ik gemiddeld rond de 140g per dag op 94kg lichaamsgewicht en groei nog steeds als een gekke.
mister_popcorndinsdag 14 februari 2012 @ 14:30
Mensen alhier bekend met de whey poeier van fit en body shop?
http://www.bodyenfitshop.(...)fection_ingredienten

Ziet er goed uit. Ook cheap, 4 kg net geen 60 euro.
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 14:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:27 schreef CorwinofAmber het volgende:
Vandaag kom ik toevallig aan de 200g eiwitten, maar dat is omdat we valentijn vieren en dus een fuck-off groot stuk vlees eten; waar we beide erg van houden.

Anders zit ik gemiddeld rond de 140g per dag op 94kg lichaamsgewicht en groei nog steeds als een gekke.
Kijk, dit zijn de betere verhalen. Ik zit door 2/3 shakes per dag + kwark + brood meestal wel tegen de 200 gram aan, maar betwijfel sterk of dat nodig is. Soms lees je op BB.com over < 100 kg gasten die 400 gram per dag binnenkrijgen, elke twee uur kip. :') Supplementenindustrie draait ook als een malle.

quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:30 schreef mister_popcorn het volgende:
Mensen alhier bekend met de whey poeier van fit en body shop?
http://www.bodyenfitshop.(...)fection_ingredienten

Ziet er goed uit. Ook cheap, 4 kg net geen 60 euro.
Gebruik dat spul altijd, prima amino's, lekkere smaken en goedkoper ga je het niet vinden in een NL shop.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 14:34
400 gram :') jezus christus
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 14:36
Je hebt absoluut ook vetten nodig om bv. je testosteronlevels hoog te houden. Er is een positieve correlatie tussen vetinname van gesatureerd en monoongesatureerd vet (tot wel 40% van je macro's) en je testosteronlevels.

Op een gegeven moment heb je wel genoeg aminozuren in je aminozurenpool, en heeft meer geen zin, wordt allemaal geoxideerd. Spieropbouw is meer een hormonale kwestie dan eentje van te weinig aminozuren in dat soort topics, imho.
Krocdinsdag 14 februari 2012 @ 14:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:27 schreef CorwinofAmber het volgende:
Vandaag kom ik toevallig aan de 200g eiwitten, maar dat is omdat we valentijn vieren en dus een fuck-off groot stuk vlees eten; waar we beide erg van houden.

Anders zit ik gemiddeld rond de 140g per dag op 94kg lichaamsgewicht en groei nog steeds als een gekke.
hoe lang ben je?
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 14:39
Wat houdt dat in Stereo? Geoxideerd?
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 14:43
quote:
2s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:39 schreef Snakey het volgende:
Wat houdt dat in Stereo? Geoxideerd?
Oh, dat je eiwitten niet af worden gebroken als spullen voor spieropbouw, maar juist om je lichaam van energie te voorzien (gluconeogenesis, waarbij je van eiwit bloedsuiker maakt).

Zie je ook in dit soort studies:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19699838

Boven een bepaalde grens ga je niet harder spieren aanmaken, maar wordt ' overtollig' eiwit gewoon omgezet in energie en gebruikt of opgeslagen.
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 14:46
Dan worden eiwitten gewoon dure carbs dus, met eveneens ~ 4 kcal per gram. En al die Joe Weider's van deze wereld lachen zich rot.
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 14:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:38 schreef Kroc het volgende:

[..]

hoe lang ben je?
1.91m
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 15:01
Progress pic, zoek de verschillen. :P

16 januari.

2ungh.jpg

14 februari.

520rgo.jpg

Zonder shirt durf ik pas over een maand of twee. :+
CorwinofAmberdinsdag 14 februari 2012 @ 15:04
Je hebt de badkamer opgeruimd, waarvoor kudo's; voor de rest moet je het effe aanwijzen, want ik zie het niet..
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 15:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:04 schreef CorwinofAmber het volgende:
Je hebt de badkamer opgeruimd, waarvoor kudo's; voor de rest moet je het effe aanwijzen, want ik zie het niet..
Dit is de tweede badkamer. :')

Er zit inderdaad geen zichtbare vooruitgang in m´n armen. :+
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 15:23
Glucose-Alanine+Modified.BMP
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 15:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:43 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Oh, dat je eiwitten niet af worden gebroken als spullen voor spieropbouw, maar juist om je lichaam van energie te voorzien (gluconeogenesis, waarbij je van eiwit bloedsuiker maakt).

Zie je ook in dit soort studies:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19699838

Boven een bepaalde grens ga je niet harder spieren aanmaken, maar wordt ' overtollig' eiwit gewoon omgezet in energie en gebruikt of opgeslagen.
Ah okee. Ik dacht dat het dan gewoon overboord gezet werd in je pis. Dus in principe kan je jezelf 'overdosen' met teveel inname.
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 15:45
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:42 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ah okee. Ik dacht dat het dan gewoon overboord gezet werd in je pis. Dus in principe kan je jezelf 'overdosen' met teveel inname.
Urea (in je urine)

http://en.wikipedia.org/wiki/Urea

is idd een product van metabolisme van aminozuren. :)
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 15:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:45 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Urea (in je urine)

http://en.wikipedia.org/wiki/Urea

is idd een product van metabolisme van aminozuren. :)
Okee. Maar ik bedoelde zoals pantzer zei; alle proteine die niet gebruikt wordt wordt dan een dure carb, die voor sommigen onwelkom kan zijn.

Kan ik dat zo stellen?
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 15:57
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:49 schreef Snakey het volgende:

[..]

Okee. Maar ik bedoelde zoals pantzer zei; alle proteine die niet gebruikt wordt wordt dan een dure carb, die voor sommigen onwelkom kan zijn.

Kan ik dat zo stellen?
Alle proteine die niet wordt gebruikt voor spiersynthese worth gebruikt/opgeslagen als energie ja. :) Kan na conversie opgeslagen worden als carb, maar na meer conversies ook als vet. Alhoewel het een beetje lastig is te zeggen dat een bepaalde triglyceride ooit voor bepaalde delen een aminozuur is geweest...
Autobandjedinsdag 14 februari 2012 @ 15:58
Oxideren van voedingsstoffen is altijd verbranden.
Autobandjedinsdag 14 februari 2012 @ 16:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:57 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Alle proteine die niet wordt gebruikt voor spiersynthese worth gebruikt/opgeslagen als energie ja. :) Kan na conversie opgeslagen worden als carb, maar na meer conversies ook als vet. Alhoewel het een beetje lastig is te zeggen dat een bepaalde triglyceride ooit voor bepaalde delen een aminozuur is geweest...
Gluconeogenese gebeurt naar mijn weten vooral als je bloedsuikerspiegel aan de lage kant is, anders wordt eiwit meer naar vet omgezet.
Luchtkokerdinsdag 14 februari 2012 @ 16:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:06 schreef CorwinofAmber het volgende:
Echt die obsessie met eiwitten is ongezond man;

Simpel:

Vleeswaren, pindakaas, ongezouten noten, melk, kwark, yoghurt, kaas, vis allemaal goede bronnen van proteine.

Mars repen, chips, koekjes, cola, frisdrank, etc.etc.etc. = bad.

De regel van 2g eiwit per 1kg lichaamsgewicht is pas relevant bij 3+ jaar goed trainingschema aangehouden te hebben; zo'n klein ecto beginnertje zoals de meeste mensen zijn, is simpelweg, eat more train hard == progress.
Ja man, waarom zou je het meteen vanaf het begin goed doen en het maximale uit je trainingen halen als je ook een beetje half-assed aan de slag kan gaan en ook progress - welliswaar minder, maar progress - kan maken?

Ik ben met je eens dat het niet echt nodig is om te groeien als beginner, maar de meeste mensen die het goed willen doen willen ook het maximale eruit halen, en dan kan je beter overcappen dan undercappen m.i.
Diaboxdinsdag 14 februari 2012 @ 16:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 16:00 schreef Autobandje het volgende:

[..]

Gluconeogenese gebeurt naar mijn weten vooral als je bloedsuikerspiegel aan de lage kant is, anders wordt eiwit meer naar vet omgezet.
Jep, is voornamelijk onder regulatie van glucagon, maar ben jij volgens mij ook van op de hoogte :P
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 16:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 16:00 schreef Autobandje het volgende:

[..]

Gluconeogenese gebeurt naar mijn weten vooral als je bloedsuikerspiegel aan de lage kant is, anders wordt eiwit meer naar vet omgezet.
Ja, daar ben ik het wel mee eens.

Ben de laatste tijd veel aan het lezen over energie partitionering onder invloed van hormonen. Beetje in de marge als je het niet over AAS wil hebben, maar eigenlijk is de truc bij energieoverschot al de energie richting spiersynthese (ipv vetopslag), en bij energiedeficientie alle energie uit vet (ipv spierafbraak).

In een niet-bestaande, ideale situatie uiteraard.

Gaat helaas altijd hand in hand, maar leuk om te zien hoe je met bv voeding en uiteraard krachttraining het een en ander kunt maniupleren.

[ Bericht 4% gewijzigd door Stereotomy op 14-02-2012 16:21:24 ]
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 17:49
Nou hij hangt er hoor, die pullup bar. Kon niet wachten tot die gaatjes boven de deur zaten dus heb ook die van 8 euro gehaald. Pas bij de 3e Lidl was het raak, overal al uitverkocht, wtf. :')

Deze is ook met schroefjes blijkbaar, maar ik heb ze ook zonder gezien bij webshops, dus ik dacht, dat moet ook zonder kunnen. Heb hem gewoon klemgedraaid tussen twee stevige deurposten. Draaien tot je niet meer kan. Geen beweging meer in te krijgen, kon er prima aan hangen en meteen een paar reps gedaan. :D Geen gekraak of geschuif, of krassen, top. En zo weer te verplaatsen etc. Lekkere handvatten ook, bij mijn sportschool is het gewoon een kale CV-buis ofzo. :')
Verbodsborddinsdag 14 februari 2012 @ 17:50
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:49 schreef Panzermaus het volgende:
Nou hij hangt er hoor, die pullup bar. Kon niet wachten tot die gaatjes boven de deur zaten dus heb ook die van 8 euro gehaald. Pas bij de 3e Lidl was het raak, overal al uitverkocht, wtf. :')

Deze is ook met schroefjes blijkbaar, maar ik heb ze ook zonder gezien bij webshops, dus ik dacht, dat moet ook zonder kunnen. Heb hem gewoon klemgedraaid tussen twee stevige deurposten. Draaien tot je niet meer kan. Geen beweging meer in te krijgen, kon er prima aan hangen en meteen een paar reps gedaan. :D Geen gekraak of geschuif, of krassen, top. En zo weer te verplaatsen etc. Lekkere handvatten ook, bij mijn sportschool is het gewoon een kale CV-buis ofzo. :')
Wat vind je van die van 15 euro dan? Al in elkaar gezet?
Zithdinsdag 14 februari 2012 @ 18:01
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:49 schreef Panzermaus het volgende:
Nou hij hangt er hoor, die pullup bar. Kon niet wachten tot die gaatjes boven de deur zaten dus heb ook die van 8 euro gehaald. Pas bij de 3e Lidl was het raak, overal al uitverkocht, wtf. :')

Deze is ook met schroefjes blijkbaar, maar ik heb ze ook zonder gezien bij webshops, dus ik dacht, dat moet ook zonder kunnen. Heb hem gewoon klemgedraaid tussen twee stevige deurposten. Draaien tot je niet meer kan. Geen beweging meer in te krijgen, kon er prima aan hangen en meteen een paar reps gedaan. :D Geen gekraak of geschuif, of krassen, top. En zo weer te verplaatsen etc. Lekkere handvatten ook, bij mijn sportschool is het gewoon een kale CV-buis ofzo. :')
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 10:16 schreef Kroc het volgende:
zit je echt al aan de winstrol panzer?
:o ?
setodinsdag 14 februari 2012 @ 18:04
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 15:01 schreef Snakey het volgende:
Progress pic, zoek de verschillen. :P

16 januari.

[ afbeelding ]

14 februari.

[ afbeelding ]

Zonder shirt durf ik pas over een maand of twee. :+
De tweede foto is scherper dan de eerste.
Zithdinsdag 14 februari 2012 @ 18:35
Morgen ontvang ik mn powerlift schoenen als het goed is...

...iemand een idee of ik daar ook mee kan cross-walken voor mn cardio? :') Anders neem ik 2 paar schoenen mee lol.
fathankdinsdag 14 februari 2012 @ 18:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 18:35 schreef Zith het volgende:
Morgen ontvang ik mn powerlift schoenen als het goed is...

...iemand een idee of ik daar ook mee kan cross-walken voor mn cardio? :') Anders neem ik 2 paar schoenen mee lol.
Als jij dat wil kan dat vast wel.
Zithdinsdag 14 februari 2012 @ 19:07
Kweenie mang die dingen hebben extra schuine hielen :P
Stereotomydinsdag 14 februari 2012 @ 19:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 19:07 schreef Zith het volgende:
Kweenie mang die dingen hebben extra schuine hielen :P
470stilettos,0.jpg

Bitch, please
Jahr00ndinsdag 14 februari 2012 @ 19:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 19:07 schreef Zith het volgende:
Kweenie mang die dingen hebben extra schuine hielen :P
Gewoon op blote voeten/sokken zou ik nog liever gaan dan.
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 19:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 18:04 schreef seto het volgende:

[..]

De tweede foto is scherper dan de eerste.
Ik begin er goed in te worden. :')

Ik dacht iets meer massa te zien in mijn arm. Maar zal m´n roze bril wel zijn. :+
drumstickNLdinsdag 14 februari 2012 @ 19:28
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 19:26 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik begin er goed in te worden. :')

Ik dacht iets meer massa te zien in mijn arm. Maar zal m´n roze bril wel zijn. :+
Ik zie het wel. Het kan ook een andere oorzaak hebben ofc.. :P
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 19:23 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

Gewoon op blote voeten/sokken zou ik nog liever gaan dan.
Niet op je blote voeten, dan kun je infecties oppikken en daar ga je mooi druk mee worden. (<learned the hard way)
slacker_nldinsdag 14 februari 2012 @ 20:02
@Snakey, je ziet wel degelijk meer massa in je armen.
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 20:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 20:02 schreef slacker_nl het volgende:
@Snakey, je ziet wel degelijk meer massa in je armen.
Er zit 1 cm verschil in met een maand geleden. :D
slacker_nldinsdag 14 februari 2012 @ 20:07
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 20:05 schreef Snakey het volgende:

[..]

Er zit 1 cm verschil in met een maand geleden. :D
Is er dan hoe dan ook niet over je hele lichaam meer massa bijgekomen?
Zithdinsdag 14 februari 2012 @ 20:27
Is ECA (ephedra) nog wel legaal in de UK?

[ Bericht 4% gewijzigd door Zith op 14-02-2012 20:38:20 ]
#ANONIEMdinsdag 14 februari 2012 @ 21:08
In de spiegel zie je er ook altijd gespierder uit dan je zelf ziet :P
SeanFerdidinsdag 14 februari 2012 @ 21:47
altijd mooi die bicepscentimeters die erbij op vliegen als je weer aan het noobgainen bent na een tijdje niet getraind te hebben :P
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 21:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:08 schreef Geo4kant het volgende:
In de spiegel zie je er ook altijd gespierder uit dan je zelf ziet :P
Hear hear ;(
Zithdinsdag 14 februari 2012 @ 21:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:53 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Hear hear ;(
;(
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 22:03
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:50 schreef Verbodsbord het volgende:

[..]

Wat vind je van die van 15 euro dan? Al in elkaar gezet?
Nope, ga hem ook terugdoen denk ik. Deze stang van 8 euro bevalt uitstekend en is nog veelzijdiger om te pulluppen eigenlijk. En zonder boren werkt hij ook prima. :D Wel fijn om eindelijk zoiets te hebben. :)

quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 10:16 schreef Kroc het volgende:
zit je echt al aan de winstrol panzer?
Vandaag niet.
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 22:10
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:03 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Nope, ga hem ook terugdoen denk ik. Deze stang van 8 euro bevalt uitstekend en is nog veelzijdiger om te pulluppen eigenlijk. En zonder boren werkt hij ook prima. :D Wel fijn om eindelijk zoiets te hebben. :)

[..]

Vandaag niet.
Klinkt fucking ideaal, is die stang verstelbaar? Je bent nog niet tussen de deuropening gevallen omdat ie los liet oid? :')
Snakeydinsdag 14 februari 2012 @ 22:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 20:07 schreef slacker_nl het volgende:

[..]

Is er dan hoe dan ook niet over je hele lichaam meer massa bijgekomen?
Volgens mij wel ja. Niet enorm, net als m´n armen. :P

Het is meer dat ik nu naar de juiste shape groei ipv dat ik echt gain. En ik moet eigenlijk weer aan de cardio, maar die crosstrainers zijn zo vreselijk kut hier. Ik kan wel andere dingen proberen, maar crosstrainers zijn voor mij het handigst met m´n been, dat hou ik vrij lang uit.
Panzermausdinsdag 14 februari 2012 @ 22:29
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:10 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Klinkt fucking ideaal, is die stang verstelbaar? Je bent nog niet tussen de deuropening gevallen omdat ie los liet oid? :')
Ja, je kan hem uitdraaien tussen 70 - 110 cm ofzo. Gewoon tussen de deur houden en draaien tot hij klem zit. Je kan hem ook vastschroeven dus, maar ik heb er al flink aan lopen slingeren en trekken en hij zit heel stabiel. Wel stevige deurpost pakken, anders vervorm je hem zo. (er moet beton of steen achter zitten en geen hout :') ) Ik probeerde het bij een houten muur en de de deur van de kamer ernaast kon niet eens meer open totdat ik hem losdraaide. :D

Nu one-armed-pullups leren natuurlijk. Tips? Probeer nu mezelf vanaf de grond omhoog te trekken aan één hand terwijl ik de andere hand om mijn pols heb, maar efficiënt is anders, kom amper van de grond. :')

Zag ook een keer een filmpje van iemand die (horizontaal) aan het planken was en alleen maar op zijn handen leunde, de rest volledig kaarsrecht in de lucht. _O_ Dat wil ik ook. :D
Seamdinsdag 14 februari 2012 @ 22:34
Ik had gewoon altijd een paar ijzeren klemmen vastgeschroefd in de muur en daartussen kan ik dan een stang leggen.
ZuidGrensdinsdag 14 februari 2012 @ 22:54
Gooien jullie wel eens kwark door je Whey-shake?
Diaboxdinsdag 14 februari 2012 @ 22:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:54 schreef ZuidGrens het volgende:
Gooien jullie wel eens kwark door je Whey-shake?
Wel andersom.
#ANONIEMdinsdag 14 februari 2012 @ 22:54
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:29 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Ja, je kan hem uitdraaien tussen 70 - 110 cm ofzo. Gewoon tussen de deur houden en draaien tot hij klem zit. Je kan hem ook vastschroeven dus, maar ik heb er al flink aan lopen slingeren en trekken en hij zit heel stabiel. Wel stevige deurpost pakken, anders vervorm je hem zo. (er moet beton of steen achter zitten en geen hout :') ) Ik probeerde het bij een houten muur en de de deur van de kamer ernaast kon niet eens meer open totdat ik hem losdraaide. :D

Nu one-armed-pullups leren natuurlijk. Tips? Probeer nu mezelf vanaf de grond omhoog te trekken aan één hand terwijl ik de andere hand om mijn pols heb, maar efficiënt is anders, kom amper van de grond. :')

Zag ook een keer een filmpje van iemand die (horizontaal) aan het planken was en alleen maar op zijn handen leunde, de rest volledig kaarsrecht in de lucht. _O_ Dat wil ik ook. :D
Ik heb ook zo'n ding maar ik heb die dopjes wel vast geschroefd, zonder vertrouw ik het niet.. sowieso ben ik altijd bang dat ik met dat ding en al naar beneden val :D maar tot nu toe gaat het goed.
ZuidGrensdinsdag 14 februari 2012 @ 22:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:54 schreef Diabox het volgende:

[..]

Wel andersom.
Deed ik ook, maar bedacht me net dat ik ook net zo goed kwark door de whey shake kan gooien :P :
Luchtkokerdinsdag 14 februari 2012 @ 23:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:54 schreef ZuidGrens het volgende:
Gooien jullie wel eens kwark door je Whey-shake?
Yep. Ik maak mijne met kwark, melk en whey.
Krocdinsdag 14 februari 2012 @ 23:07
*stopt volgen
Broodje_Zaaddinsdag 14 februari 2012 @ 23:37
Die Aldi kwark vandaag voor t eerst gegeten (naturel)

Oh god, oh god!!!! :'( !!!!!!!!
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 23:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 23:37 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Die Aldi kwark vandaag voor t eerst gegeten (naturel)

Oh god, oh god!!!! :'( !!!!!!!!
Gewoon wat broodkruimels en zaad erdoorheen vor die aromaaz!
JanKortdinsdag 14 februari 2012 @ 23:51
Nvm
Fanta-stickdinsdag 14 februari 2012 @ 23:59
Nee met honing+walnoten, suikervrije siroop of appel kaneel en rozijnen best lekkor
obsamawoensdag 15 februari 2012 @ 00:41
zouden jullie mij kunnen helpen waar ik nog aan kan werken met mijn voedinsschema ? het is m'n eerste eetschema en volg het nu ongeveer 2 weken.
Ben een verschrikkelijke ecto trouwens, weet niet of dat nog van invloed is ?

ochtend:
whey shake met 300ml melk (22 eiwitten excl melk)
bakje yoghurt met fruit

tot 13:00/14:00
ik smeer s'ochtends 6/8 boterhammen met pindakaas/kaas die ik geleidelik op eet

15:00
3 eieren op 2 boterhammen

17:00
avondeten

19:00
whey shake (22 eiwit) met water

----- sporten----

direct na sporten nog wheyshake (22 eiwit)

22:00
500 ml magere kwark van albert heijn


bedankt alvast :)
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 00:48
geleidelik :')

Verder, werk je schema eens uit in Excel oid en zet de kcals, eiwitten, vetten en koolhydraten (macronutrienten) ernaast. Dan is het voor iedereen een stuk makkelijker en kan je al beter inzien hoe het ervoor staat.
r3gi3boywoensdag 15 februari 2012 @ 01:34
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 00:41 schreef obsama het volgende:
zouden jullie mij kunnen helpen waar ik nog aan kan werken met mijn voedinsschema ? het is m'n eerste eetschema en volg het nu ongeveer 2 weken.
Ben een verschrikkelijke ecto trouwens, weet niet of dat nog van invloed is ?

ochtend:
whey shake met 300ml melk (22 eiwitten excl melk)
bakje yoghurt met fruit

tot 13:00/14:00
ik smeer s'ochtends 6/8 boterhammen met pindakaas/kaas die ik geleidelik op eet

15:00
3 eieren op 2 boterhammen

17:00
avondeten

19:00
whey shake (22 eiwit) met water

----- sporten----

direct na sporten nog wheyshake (22 eiwit)

22:00
500 ml magere kwark van albert heijn

bedankt alvast :)
belachelijk veel eiwitten vriend...3 shakes op een dag, beetje teveel van het goede vind je ook niet?
slacker_nlwoensdag 15 februari 2012 @ 01:51
Ben echt zo blij dat ik bijna geen zuivel nuttig dus wat dat betreft echt niet zo snel aan een overschot eiwitten kom. Alleen uit vlees, eieren (1 a 2x per week) en m'n shakes en soms uit m'n ontbijt (musli).
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 02:01
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 01:34 schreef r3gi3boy het volgende:

[..]

belachelijk veel eiwitten vriend...3 shakes op een dag, beetje teveel van het goede vind je ook niet?
Ik heb het totaal aantal eiwitten niet nagerekend, maar als het in zijn macro's past kan het prima.
kriorowoensdag 15 februari 2012 @ 02:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 09:08 schreef seto het volgende:
Speciaal voor Valentijnsdag

[ afbeelding ]
_O_
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 08:18
Je bent een verschikkelijke ecto? Eet meer. Je denk waarschijnlijk dat dit al heel wat is maar dit is misschien niet genoeg.

quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 00:41 schreef obsama het volgende:
zouden jullie mij kunnen helpen waar ik nog aan kan werken met mijn voedinsschema ? het is m'n eerste eetschema en volg het nu ongeveer 2 weken.
Ben een verschrikkelijke ecto trouwens, weet niet of dat nog van invloed is ?

ochtend:
whey shake met 300ml melk (22 eiwitten excl melk)
~200 cals
quote:
bakje yoghurt met fruit
ecto voedsel, 100 cals.
quote:
tot 13:00/14:00
ik smeer s'ochtends 6/8 boterhammen met pindakaas/kaas die ik geleidelik op eet
~190 cals per stuk, dus 1350 cals
quote:
15:00
3 eieren op 2 boterhammen
3 * 70 + 2 * 80 = 370 cals
quote:
17:00
avondeten
~600 cals?
quote:
19:00
whey shake (22 eiwit) met water
90 cals

Totaal: 2730 Cals afhankelijk hoeveel je eet 's avonds. Kijk zelf maar of dit genoeg is door je dagelijkse cal-behoefte uit te rekenen kijkende naar je gewicht en lengte. Voor mij zou het niet genoeg zijn.
quote:
----- sporten----

direct na sporten nog wheyshake (22 eiwit)

22:00
500 ml magere kwark van albert heijn

bedankt alvast :)
+90 cals, +300 cals.
Xlargewoensdag 15 februari 2012 @ 10:01
Ik heb gisteren mijn psychologische grens van 100 kg bankdrukken gehaald, wat ik best leuk vond.
Ik zie nu in dat ik tijden lang op een platvorm heb gezeten, waarschijnlijk omdat ik altijd alleen trainde.
Bleef toch vaak hangen bij de gewichten waarvan ik wist dat ik die aankon.

Nu kwam ik een jaartje geleden een oude bekende tegen bij de sportschool, en zijn trainingsmaat haakte al na een half jaar af, waardoor ik nu met hem sport
Hijzelf zit in een kuur, en maakt flinke vorderingen, maar ik bemerk me dat ik hem bij probeer te houden, en dat gaat echt verbluffend goed.
Ik schat dat ik in een half jaar met de meeste oefeningen ongeveer 25% meer pak.

Toch een kwestie geweest van het mezelf makkelijk maken al die tijd .
Panzermauswoensdag 15 februari 2012 @ 10:05
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:01 schreef Xlarge het volgende:
Ik heb gisteren mijn psychologische grens van 100 kg bankdrukken gehaald, wat ik best leuk vond.
Ik zie nu in dat ik tijden lang op een platvorm heb gezeten, waarschijnlijk omdat ik altijd alleen trainde.
Bleef toch vaak hangen bij de gewichten waarvan ik wist dat ik die aankon.

Nu kwam ik een jaartje geleden een oude bekende tegen bij de sportschool, en zijn trainingsmaat haakte al na een half jaar af, waardoor ik nu met hem sport
Hijzelf zit in een kuur, en maakt flinke vorderingen, maar ik bemerk me dat ik hem bij probeer te houden, en dat gaat echt verbluffend goed.
Ik schat dat ik in een half jaar met de meeste oefeningen ongeveer 25% meer pak.

Toch een kwestie geweest van het mezelf makkelijk maken al die tijd .
Goed bezig man! Ik kijk ook uit na 100 kg bench, moet dit jaar wel te halen zijn denk ik. Egolift. :')
Chuck_Norriswoensdag 15 februari 2012 @ 10:17
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 08:18 schreef Zith het volgende:

Totaal: 2730 Cals afhankelijk hoeveel je eet 's avonds. Kijk zelf maar of dit genoeg is door je dagelijkse cal-behoefte uit te rekenen kijkende naar je gewicht en lengte. Voor mij zou het niet genoeg zijn.

[..]

+90 cals, +300 cals.
3k voor een ecto moet echt wel genoeg zijn om hem te laten gainen.
Chuck_Norriswoensdag 15 februari 2012 @ 10:19
Ik ga deze 2 maanden even focussen op mijn UB. Dus geen squats meer. COME AT ME. _O_
Demon_Hunterwoensdag 15 februari 2012 @ 10:20
Ben bijna klaar met mn bulk, jezus bulken is echt niets voor mij, merk dat mn vetpercentage toch iets omhoog gaat en het voelt gewoon niet goed, mn lifts knallen dan wel weer lekker omhoog, en mn spiermassa ook dus we hebben het er wel voor over, nog tot eind deze maand en dan gewoon weer strak voor de zomer en het Football seizoen!
Demon_Hunterwoensdag 15 februari 2012 @ 10:23
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 01:34 schreef r3gi3boy het volgende:

[..]

belachelijk veel eiwitten vriend...3 shakes op een dag, beetje teveel van het goede vind je ook niet?
ben ik echt niet met je eens, je kan prima ruim in je eiwitten zitten, ikzelf weeg nu 129 kg en zit zo rond de 200/240 g eiwitten....en merk dat dit voldoende is voor een stabiele groei, het is met elk lichaam anders maar eiwitten kunnen eigenlijk nooit kwaad.
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 10:32
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:23 schreef Demon_Hunter het volgende:

[..]

ben ik echt niet met je eens, je kan prima ruim in je eiwitten zitten, ikzelf weeg nu 129 kg en zit zo rond de 200/240 g eiwitten....en merk dat dit voldoende is voor een stabiele groei, het is met elk lichaam anders maar eiwitten kunnen eigenlijk nooit kwaad.
Waarschijnlijk ben je 2x het gewicht van hem :P
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 10:43
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:23 schreef Demon_Hunter het volgende:

[..]

ben ik echt niet met je eens, je kan prima ruim in je eiwitten zitten, ikzelf weeg nu 129 kg en zit zo rond de 200/240 g eiwitten....en merk dat dit voldoende is voor een stabiele groei, het is met elk lichaam anders maar eiwitten kunnen eigenlijk nooit kwaad.
Punt is dat je met te hoge eiwitten (wat idd geen kwaad kan) wat minder makkelijk honger/ruimte over laat voor bijvoorbeeld genoeg vet. Te weinig vet in je voedsel doet je hormoonhuishouding niet goed, in het bijzonder je testosteronproductie.

2g/kg lichaamsgewicht lijkt me een goede indicatie, maar je ziet op verschillende sites dat vaak het dubbele wordt aangeraden, maar daar snij je imho jezelf alleen maar mee in de vingers.
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 10:47
Helemaal mee eens. Maar om er nou ver onder te zitten 'omdat je als beginner toch wel groeit', is weer het andere extreme.
Panzermauswoensdag 15 februari 2012 @ 10:48
200+ gram voor 79 kg 13/14%, beginner, 3x per week trainen, is wel een beetje overkill lijkt me. :')
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 10:51
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:47 schreef Luchtkoker het volgende:
Helemaal mee eens. Maar om er nou ver onder te zitten 'omdat je als beginner toch wel groeit', is weer het andere extreme.
Hij zat er toch niet onder? Of mis ik nou iets? :P
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 10:56
volek+fat+testosterone.jpg

Testosterone and cortisol in relationship to dietary nutrients and resistance exercise
http://jap.physiology.org/content/82/1/49.full

Positieve correlatie testosteron met %vet in je dieet. Negatieve (!) correlatie testosteron met %eiwit in je dieet.

Imho interpretatie: genoeg bouwblokken in de vorm van eiwitten aanleveren, overschot is niet nodig, rest van de aandacht naar een fatsoenlijke hormoonhuishouding voor spiergroei.

Overigens ben ik wel benieuwd naar die outlier rechtsonderin bij het testosteron/eiwit grafiekje. Misschien was er wel een reden om die erin te laten. De onderzoeker, Jeff Volek, is zelf bodybuilder, PhD, en heeft lowcarb neigingen - altijd handig om dat te onthouden als je resultaten van z'n onderzoeken ziet.
Autobandjewoensdag 15 februari 2012 @ 11:02
25% van je calorie intake met eiwitten is echt genoeg. Voor je lever en nieren zijn extreme hoeveelheden eiwit op de lange termijn niet wenselijk. De kans op bijvoorbeeld nierstenen is iets van 3/4x zo groot dan als je een meer gebruikelijke hoeveelheid eiwit eet.

quote:
Overigens ben ik wel benieuwd naar die outlier rechtsonderin bij het testosteron/eiwit grafiekje. Misschien was er wel een reden om die erin te laten. De onderzoeker, Jeff Volek, is zelf bodybuilder, PhD, en heeft lowcarb neigingen - altijd handig om dat te onthouden als je resultaten van z'n onderzoeken ziet.
Hoezo vind je dat een outlier? Past wel redelijk in de grafiek toch.
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 11:05
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:02 schreef Autobandje het volgende:

Hoezo vind je dat een outlier? Past wel redelijk in de grafiek toch.
:D da's het hele punt, hoe zou die grafiek eruit hebben gezien als je de outlier eruit had gesloopt?

Die ene proefpersoon skewed de hele grafiek... bij statistische toetsen dan altijd even extra aandacht aan die outliers besteden. Horen die erin, waarom zijn ze outlier, etc. Maar 't zal wel kloppen, was gewoon benieuwd waarom die zo ver buiten de rest hoort.
Autobandjewoensdag 15 februari 2012 @ 11:06
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:05 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

:D da's het hele punt, hoe zou die grafiek eruit hebben gezien als je de outlier eruit had gesloopt?

Die ene proefpersoon skewed de hele grafiek...
Ja oke met een N van 12 is het wel een beetje discutabel allemaal inderdaad, vooral als je dan van die rare uitbijters hebt

En 'statistisch' kloppen is vaak ook maar net hoe goed je bent in het vinden van de toets die het beste jouw punt overbrengt bij jouw dataset :+
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 11:11
quote:
7s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:51 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Hij zat er toch niet onder? Of mis ik nou iets? :P
Oh, nee ik refereerde nog even naar een andere post op de vorige pagina.
Broodje_Zaadwoensdag 15 februari 2012 @ 11:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 23:59 schreef Fanta-stick het volgende:
Nee met honing+walnoten, suikervrije siroop of appel kaneel en rozijnen best lekkor
Nice, thanks dushi :@ Die ga ik even proberen vanavond!
Broodje_Zaadwoensdag 15 februari 2012 @ 11:26
Dat bankdrukken is echt aids vind ik als ultimate noob boi. Zit ik daar belachelijk te wezen met moeite 20kg aan die stang te pompen, heen en weer zwalken als een malloot met mijn gespierd UITZIENDE armen. ;( Nouja, dan maar mijzelf over mijn ego heen zetten, over een half jaar zal ik er blij mee wezen!
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 11:28
We hebben allemaal gezwalkt aan het begin.
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 11:28
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:26 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Dat bankdrukken is echt aids vind ik als ultimate noob boi. Zit ik daar belachelijk te wezen met moeite 20kg aan die stang te pompen, heen en weer zwalken als een malloot met mijn gespierd UITZIENDE armen. ;( Nouja, dan maar mijzelf over mijn ego heen zetten, over een half jaar zal ik er blij mee wezen!
Heb ik ook last van hoor :') Gewoon blijven knallen, het komt wel goed, schatje :@ :@ :@ :@
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 11:29
Hoe kan je trouwens als noobie het beste sets pakkeng? 12 x 8 x 6 x 6 ???
Kikkerpr1nswoensdag 15 februari 2012 @ 11:36
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:26 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Dat bankdrukken is echt aids vind ik als ultimate noob boi. Zit ik daar belachelijk te wezen met moeite 20kg aan die stang te pompen, heen en weer zwalken als een malloot met mijn gespierd UITZIENDE armen. ;( Nouja, dan maar mijzelf over mijn ego heen zetten, over een half jaar zal ik er blij mee wezen!
Yea ik zuig ook met de BP. Vind em moeilijker dan de squat/deadlift. Check iig


Het was bij mij voornamelijk de techniek die fout was.
CarbonCwoensdag 15 februari 2012 @ 13:12
Heb licht overbelaste knie :(
Na 1,5 week niet gesquat te hebben weer licht geprobeerd: 8x40, 3x10x70kg.
Maar ik voel het nog steeds iets.

Wat te doen?
- Door squatten/lunges/...
- Leg curl / leg extention (hiermee heb ik geen last) i.p.v. squat etc.
- Even (hoe lang?) geen benen trainen.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:26 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Dat bankdrukken is echt aids vind ik als ultimate noob boi. Zit ik daar belachelijk te wezen met moeite 20kg aan die stang te pompen, heen en weer zwalken als een malloot met mijn gespierd UITZIENDE armen. ;( Nouja, dan maar mijzelf over mijn ego heen zetten, over een half jaar zal ik er blij mee wezen!
Believe meh dat had ik ook :(....
#ANONIEMwoensdag 15 februari 2012 @ 13:23
Ik lig nooit echt lekker op dat bankje met mijn schouderbladen ..
In het begin is dat even wennen met die stang stabiliseren etc maar daarna wil je niks anders meer.. Smith is kut.

Ik ga meestal in de smith als ik alleen ben zonder spotter, ik kan hem wel terug leggen maar hoe zwaarder hoe lastiger (plus korten armen plus ik vraag niet aan vreemde mensen of ze willen spotten) :P
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:23 schreef Geo4kant het volgende:
Ik lig nooit echt lekker op dat bankje met mijn schouderbladen ..
In het begin is dat even wennen met die stang stabiliseren etc maar daarna wil je niks anders meer.. Smith is kut.

Ik ga meestal in de smith als ik alleen ben zonder spotter, ik kan hem wel terug leggen maar hoe zwaarder hoe lastiger (plus korten armen plus ik vraag niet aan vreemde mensen of ze willen spotten) :P
Als ik ergens een spotter nodig heb dan vraag ik het gewoon, gewoon schijt aan hebben.
CarbonCwoensdag 15 februari 2012 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:30 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Als ik ergens een spotter nodig heb dan vraag ik het gewoon, gewoon schijt aan hebben.
+1
stoeltafelwoensdag 15 februari 2012 @ 13:59
Vraagje over me voeding. De koolvis komt een beetje me strot uit en nu pak ik regelmatig een biefstuk of een lamsrack, dat mag toch allemaal? Merk dat ik vlees zoveel lekkerder vindt. Eet nu 250 gram lende biefstuk met super lekkere marinade van uienpoeder, knofloofpoeder, sambal, worchestersaus en wat zout en peper
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 14:01
Waarom mag het niet?
Xlargewoensdag 15 februari 2012 @ 14:03
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:59 schreef stoeltafel het volgende:
dat mag toch allemaal?
Alles mag jongen, het is geen opgegeven wet.
Je haalt trouwens ook veel voedingsstoffen en eiwitten uit rood vlees
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 14:04
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:12 schreef CarbonC het volgende:
Heb licht overbelaste knie :(
Na 1,5 week niet gesquat te hebben weer licht geprobeerd: 8x40, 3x10x70kg.
Maar ik voel het nog steeds iets.

Wat te doen?
- Door squatten/lunges/...
- Leg curl / leg extention (hiermee heb ik geen last) i.p.v. squat etc.
- Even (hoe lang?) geen benen trainen.
Ik ben bang dat rust de beste remedie is. Je wil niet van een licht over belaste een zwaar overbelaste knie maken.

Geen idee hoe lang dat zou duren, maar als het na anderhalve week al vooruit is gegaan zou ik het nogmaals die tijd geven.
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 14:07
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:59 schreef stoeltafel het volgende:
Vraagje over me voeding. De koolvis komt een beetje me strot uit en nu pak ik regelmatig een biefstuk of een lamsrack, dat mag toch allemaal? Merk dat ik vlees zoveel lekkerder vindt. Eet nu 250 gram lende biefstuk met super lekkere marinade van uienpoeder, knofloofpoeder, sambal, worchestersaus en wat zout en peper
Tuurlijk mag dat, mits je niet 5 liter worchestersaus er over heen pleurt.
Plebejers zoals ik kunnen niet biefstuk of lamsrack betalen, dus als jij dat kan, zou ik zeggen GA ERVEUR MIEN ZOON

quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:03 schreef Xlarge het volgende:

[..]

Je haalt trouwens ook veel voedingsstoffen en eiwitten uit rood vlees
Maar daar krijg je kanker van :'( :'(

(:@ trek ik me ook niks van aan hoor, heb gisteren ook rookvlees of hoe dat ook heet opgehaald, flikker ik daar wel een eitje bij op)
CorwinofAmberwoensdag 15 februari 2012 @ 14:07
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:30 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Als ik ergens een spotter nodig heb dan vraag ik het gewoon, gewoon schijt aan hebben.
Noob spotters op 80+ kg is ook niet handig; bij geen goede hulp aanwezig is het Pek-deck een goed alternatief.. indien aanwezig in de sportschool, uiteraard.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:07 schreef CorwinofAmber het volgende:

[..]

Noob spotters op 80+ kg is ook niet handig; bij geen goede hulp aanwezig is het Pek-deck een goed alternatief.. indien aanwezig in de sportschool, uiteraard.
Er zijn weinig noob spotters hier, maar ik lift ook geen 80+ kg hahah.
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 14:29
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:12 schreef CarbonC het volgende:
Heb licht overbelaste knie :(
Na 1,5 week niet gesquat te hebben weer licht geprobeerd: 8x40, 3x10x70kg.
Maar ik voel het nog steeds iets.

Wat te doen?
- Door squatten/lunges/...
- Leg curl / leg extention (hiermee heb ik geen last) i.p.v. squat etc.
- Even (hoe lang?) geen benen trainen.
Voel je je meniscus? Zo ja, niet verder belasten en paar weken wachten. Deze is dan deels beschadigd en je wilt niet dat het scheurt want dat moet dan geopereerd worden zonder ooit volledig te herstellen :)

Ik had keertje een lichte meniscus beschadiging doordat ik mn knieen naar binnen trok bij het squatten.
DjMarkwoensdag 15 februari 2012 @ 14:31
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:07 schreef CorwinofAmber het volgende:

[..]

Noob spotters op 80+ kg is ook niet handig; bij geen goede hulp aanwezig is het Pek-deck een goed alternatief.. indien aanwezig in de sportschool, uiteraard.
Pec-Deck een goed alternatief voor de benchpress??? Nee, totaal niet.
rapelsenwoensdag 15 februari 2012 @ 14:35
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:07 schreef CorwinofAmber het volgende:

[..]

Noob spotters op 80+ kg is ook niet handig; bij geen goede hulp aanwezig is het Pek-deck een goed alternatief.. indien aanwezig in de sportschool, uiteraard.
Dit slaat nergens op, totaal andere oefening en belasting.
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 14:39
Hoezo? Als je je pectorals wil trainen zonder je triceps dan doe je Pec Deck of cable flies, bijvoorbeeld.
setowoensdag 15 februari 2012 @ 14:40
Nee, dan doe je bench press zonder lockouts :P
CarbonCwoensdag 15 februari 2012 @ 14:41
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:18 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Er zijn weinig noob spotters hier, maar ik lift ook geen 80+ kg hahah.
Nog niet 8-)
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 14:42
Pec Deck pakt ook je pecs inderdaad, maar zal nooit een vervanging zijn voor bench. Ik zou dan eerder een paar kilo's lichter benchen en een rep eerder stoppen zodat je niet die spotter nodig hebt.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 14:45
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:41 schreef CarbonC het volgende:

[..]

Nog niet 8-)
Gaat de komende 5 jaar niet gebeuren hahah.
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 14:46
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:42 schreef Luchtkoker het volgende:
Pec Deck pakt ook je pecs inderdaad, maar zal nooit een vervanging zijn voor bench. Ik zou dan eerder een paar kilo's lichter benchen en een rep eerder stoppen zodat je niet die spotter nodig hebt.
Is dat die bench die schuin naar boven gaat? :@ :@ :@ :@ :@ :@
obsamawoensdag 15 februari 2012 @ 14:52
Nog even terugkomend op mijn ranzig in elkaar geflanste schema van gister, heb het nu netter in een xls bestand gestopt (te openen in excel dus). Zou iemand hier een blik op kunnen werken en tips zijn altijd welkom.
http://www.mijnbestand.nl/Bestand-FGQ7IDPYNKQE.xlsx

info die misschien handig is:

lengte: 1.95
gewicht: 92 kilo
sport 3x in de week ( ma/wo/vr)
4x in de week voetbal (di/do/za)
lichaamsbouw is ecto.

Hopelijk is het zo beter :)

heb de website www.voedingswaardetabel.nl als referentie gebruikt.
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 14:52
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:46 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Is dat die bench die schuin naar boven gaat? :@ :@ :@ :@ :@ :@
images?q=tbn:ANd9GcQRLjsAPVmMXoqnPv0Et1Ro3ugg_pT0UwiXotNhu6qcfI0GMeC6
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 14:54
Waarom zou pec deck een alternatieve oefening zijn voor bench press? 8)7
obsamawoensdag 15 februari 2012 @ 14:55
Waarom kan ik mijn post niet editen ?

wou nog even aanvullen dat ik op een dag ongeveer 3 liter water drink (1 tijdens sporten, 2 in rust).
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:55 schreef obsama het volgende:
Waarom kan ik mijn post niet editen ?

wou nog even aanvullen dat ik op een dag ongeveer 3 liter water drink (1 tijdens sporten, 2 in rust).
Ok, zorg er wel voor dat je niet teveel drinkt he.Dan ga je vocht vasthouden.
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:52 schreef Snakey het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
OOOOOOOOOOOHHHHHHHHH DIIIEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

doe ik niet :@ hihihihi ben nu primair bezig met chin ups en pull ups, daarna heb ik niet veel kracht meer om te benchen, andersom ook niet trouwens. Volgens mij een kwestie van of/of ipv en/en, right?
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:54 schreef Fanta-stick het volgende:
Waarom zou pec deck een alternatieve oefening zijn voor bench press? 8)7
Als je doel is je pecs te trainen, dan kan dat met beide.

Bench press, als compound oefening, pakt ook voornamelijk je triceps erbij. Pec deck is een isolatieoefening.

http://scoobysworkshop.com/bench-press/

Scooby heeft al 30 jaar geen bench press meer gedaan, volgens hemzelf, en zijn pecs zijn behoorlijk ontwikkeld.
rapelsenwoensdag 15 februari 2012 @ 14:57
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:56 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Ok, zorg er wel voor dat je niet teveel drinkt he.Dan ga je vocht vasthouden.
????
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 14:58
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:52 schreef obsama het volgende:
Nog even terugkomend op mijn ranzig in elkaar geflanste schema van gister, heb het nu netter in een xls bestand gestopt (te openen in excel dus). Zou iemand hier een blik op kunnen werken en tips zijn altijd welkom.
http://www.mijnbestand.nl/Bestand-FGQ7IDPYNKQE.xlsx

info die misschien handig is:

lengte: 1.95
gewicht: 92 kilo
sport 3x in de week ( ma/wo/vr)
4x in de week voetbal (di/do/za)
lichaamsbouw is ecto.

Hopelijk is het zo beter :)

heb de website www.voedingswaardetabel.nl als referentie gebruikt.
Ik heb ook zoiets :@ :@

Alleen moet ik nog alternatieve voedselbronnen zoeken mo af te wisselen tussen de dagen (want om nu elke dag brood te moeten kanen) Ik probeer meer vis te kanen (zalm, makreel, haring) zo af en toe, niet elke dag want dat wordt me wat te duur, op tonijn na.

quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:57 schreef rapelsen het volgende:

[..]

????
2-3 liter is voldoende, ze zegt dat je niet meer dan dat moet drinken :P
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 14:59
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:57 schreef rapelsen het volgende:

[..]

????
Wat snap je niet?
stoeltafelwoensdag 15 februari 2012 @ 15:27
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:07 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Tuurlijk mag dat, mits je niet 5 liter worchestersaus er over heen pleurt.
Plebejers zoals ik kunnen niet biefstuk of lamsrack betalen, dus als jij dat kan, zou ik zeggen GA ERVEUR MIEN ZOON

[..]

Maar daar krijg je kanker van :'( :'(

(:@ trek ik me ook niks van aan hoor, heb gisteren ook rookvlees of hoe dat ook heet opgehaald, flikker ik daar wel een eitje bij op)
Nomnom:) was benieuwd of vlees veel slechter is dan vis maar dat valt dus mee. Vis is veel goedkoper maar dat proef je ook, koolvis dan.

Straks lekker zalm met broccoli eten en vanavond weer trainen.
CorwinofAmberwoensdag 15 februari 2012 @ 15:30
Hmm google image search op pek-deck levert iets anders op dan het apparaat waar bij ons met grote letters "Pek-deck" bij staat.

Bij ons is het een vertikale bank, met daarboven 2 handvaten aan een grote stang; aan deze stang kun je een gewicht prikken en dit duw je in dezelfde richting en houding als benchpress; met als voordeel, dat je dit apparaat op een minimale hoogte kunt instellen en je dus nooit smoort onder de stang.
slacker_nlwoensdag 15 februari 2012 @ 15:42
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:52 schreef obsama het volgende:
Nog even terugkomend op mijn ranzig in elkaar geflanste schema van gister, heb het nu netter in een xls bestand gestopt (te openen in excel dus). Zou iemand hier een blik op kunnen werken en tips zijn altijd welkom.
http://www.mijnbestand.nl/Bestand-FGQ7IDPYNKQE.xlsx

info die misschien handig is:

lengte: 1.95
gewicht: 92 kilo
sport 3x in de week ( ma/wo/vr)
4x in de week voetbal (di/do/za)
lichaamsbouw is ecto.

Hopelijk is het zo beter :)

heb de website www.voedingswaardetabel.nl als referentie gebruikt.
Volgens mij eet je zo'n 20 a 40 gram eiwitten teveel per dag.

Ik ga even uit van 1.8g per kg lichaamsgewicht, maar neem 2, 1,8g wordt dan 165.6 gram eiwitten per dag, met 2 gram zit je op de 184 gram en je nuttigt nu 203 oid. En dan heb je je avondeten nog niet meegerekend.

Is mijn mening..
Stereotomywoensdag 15 februari 2012 @ 16:02
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 15:30 schreef CorwinofAmber het volgende:
Hmm google image search op pek-deck levert iets anders op dan het apparaat waar bij ons met grote letters "Pek-deck" bij staat.

Bij ons is het een vertikale bank, met daarboven 2 handvaten aan een grote stang; aan deze stang kun je een gewicht prikken en dit duw je in dezelfde richting en houding als benchpress; met als voordeel, dat je dit apparaat op een minimale hoogte kunt instellen en je dus nooit smoort onder de stang.
Tijd om die fitnessinstructeurs te vragen of ze het bordje niet eens willen vervangen... 8)7
CorwinofAmberwoensdag 15 februari 2012 @ 16:07
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 16:02 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Tijd om die fitnessinstructeurs te vragen of ze het bordje niet eens willen vervangen... 8)7
Nou idd, belachelijk; misinformatie alom, sorry voor de verwarring heren & dame.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 16:17
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 16:02 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Tijd om die fitnessinstructeurs te vragen of ze het bordje niet eens willen vervangen... 8)7
Sowieso fitnessintructeurs. Toen ik nog bij de fitforfree trainde lachten de fitnessintructeurs iedereen uit die een verkeerde form had. :')²
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 16:27
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:56 schreef RickoKun het volgende:

[..]

OOOOOOOOOOOHHHHHHHHH DIIIEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

doe ik niet :@ hihihihi ben nu primair bezig met chin ups en pull ups, daarna heb ik niet veel kracht meer om te benchen, andersom ook niet trouwens. Volgens mij een kwestie van of/of ipv en/en, right?
Nee, chinups en pullups pakken rug en biceps, pec deck/bench pakken borst (en triceps).
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:52 schreef obsama het volgende:
Nog even terugkomend op mijn ranzig in elkaar geflanste schema van gister, heb het nu netter in een xls bestand gestopt (te openen in excel dus). Zou iemand hier een blik op kunnen werken en tips zijn altijd welkom.
http://www.mijnbestand.nl/Bestand-FGQ7IDPYNKQE.xlsx

info die misschien handig is:

lengte: 1.95
gewicht: 92 kilo
sport 3x in de week ( ma/wo/vr)
4x in de week voetbal (di/do/za)
lichaamsbouw is ecto.

Hopelijk is het zo beter :)

heb de website www.voedingswaardetabel.nl als referentie gebruikt.
Is dit een cutschema of een bulkschema? Voor een bulkschema veel te weinig kcal.

-edit- Oh, geen avondeten. Dat is al ~600 kcal en 30-40gr eiwitten, afhankelijk van wat je eet uiteraard (ik neem dit meestal als gemiddelde). Dan kom je veel te hoog uit in eiwitten, maar nog steeds laag in de kcal waarschijnlijk (dit hangt heel erg van je LBM af, ben je 92kg met 20% of 92kg met 12%? nomsayin'? hoe dan ook is <3k te weinig voor 92kg, al had je maar 65kg LBM).

's ochtends de yoghurt eruit, extra boterham erin. Verder vind ik het geen heel slecht schema, maar je hebt nog wat meer kcal nodig als je lekker wilt bulken. Wederom, zolang het in je macro's past kan je eigenlijk alles vreten, al helemaal als je nog geen buffel bent met een laag bodyfat.

Bereken eens je onderhoud. Gebruik de Katch-McArdle formule het liefst.

[ Bericht 22% gewijzigd door Luchtkoker op 15-02-2012 16:35:32 ]
mister_popcornwoensdag 15 februari 2012 @ 16:36
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 14:04 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik ben bang dat rust de beste remedie is. Je wil niet van een licht over belaste een zwaar overbelaste knie maken.

Geen idee hoe lang dat zou duren, maar als het na anderhalve week al vooruit is gegaan zou ik het nogmaals die tijd geven.
Rust, zwemmen/sauna/wandelen en pijnstillers in eoa vorm.

Daarnaast ook even nagaan of het daadwerklijk overbelasting was of slechte techniek. Knieën voldoende naar buiten geduwd bij squats? Enkels soepel genoeg? Heupen/hamstrings niet te stijf? Warminup voor lowerbody oefeningen voldoende en goed?
(volgens mij train je al een tijdje, maar het kan nooit kwaad om je techniek even te (laten) controleren)
Rickocumwoensdag 15 februari 2012 @ 16:42
quote:
1s.gif Op woensdag 15 februari 2012 15:27 schreef stoeltafel het volgende:

[..]

Nomnom:) was benieuwd of vlees veel slechter is dan vis maar dat valt dus mee. Vis is veel goedkoper maar dat proef je ook, koolvis dan.

Straks lekker zalm met broccoli eten en vanavond weer trainen.
Goeie! Ik denk dat ik dat morgen ook ga kanen! Je doet zeker zalmmoten? (wat wel weer prijzig is maar oh zo lekkor)
slacker_nlwoensdag 15 februari 2012 @ 16:43
Ha, ga zo m'n eerste maaltijd uit dat anabolic cookbook maken. Alles is gesneden, nu nog de pan in. Wachten tot de rest thuis is en dan kunnen we gaan koken... Ben benieuwd wat de rest ervan gaat vinden. Tis een pittig gerecht voor mensen die pittig niet zo lekker vinden.. muhahaha. Payback voor de zuurkool in het weekend.
Broodje_Zaadwoensdag 15 februari 2012 @ 16:56
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 16:43 schreef slacker_nl het volgende:
Ha, ga zo m'n eerste maaltijd uit dat anabolic cookbook maken. Alles is gesneden, nu nog de pan in. Wachten tot de rest thuis is en dan kunnen we gaan koken... Ben benieuwd wat de rest ervan gaat vinden. Tis een pittig gerecht voor mensen die pittig niet zo lekker vinden.. muhahaha. Payback voor de zuurkool in het weekend.
:r zuurkool bah!
#ANONIEMwoensdag 15 februari 2012 @ 17:06
Pec Deck.. ;( ben ik echt slecht in (net als tricep oefeningen), verzuur zo snel daarbij..
LUFCwoensdag 15 februari 2012 @ 17:13
Iemand tips voor whey-smaken? Ga gebruik maken van die aanbieding bij body & fitshop whey + creatine voor 40. Ik heb al banana en chocolade gehad, chocolade was met water echt goor en alleen met melk wel goed te doen. Is aardbei of vanille misschien wat?
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 17:46
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:13 schreef LUFC het volgende:
Iemand tips voor whey-smaken? Ga gebruik maken van die aanbieding bij body & fitshop whey + creatine voor 40. Ik heb al banana en chocolade gehad, chocolade was met water echt goor en alleen met melk wel goed te doen. Is aardbei of vanille misschien wat?
Koop dan eerst "1 x 30 Single Servings Sachets Variety (15 smaken!)". Dan kan je een keuze maken. Hoe wil je in godsnaam dat wij jouw smaak kunnen bepalen?
Chuck_Norriswoensdag 15 februari 2012 @ 17:59
Godver :') Eerste x ooit BP fail. Laatste rep op 65 kg (niet lachen) lukte niet meer. Lig ik daar :') Moest iemand roepen om me te helpen. Zo kut was dat.
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 18:01
Eerste keer BP op 65 kg fail vinden :')
#ANONIEMwoensdag 15 februari 2012 @ 18:02
img
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 18:02
Is dat een mannenkont? :@
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 18:03
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:02 schreef Zith het volgende:
Is dat een mannenkont? :@
Ik weet dat het niet zo is maar toch..
#ANONIEMwoensdag 15 februari 2012 @ 18:03
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:02 schreef Zith het volgende:
Is dat een mannenkont? :@
Check de spiegel.. maar ik twijfelde in het begin ook, ze hadden beter een fatsoenlijk (kont) plaatje kunnen gebruiken :D
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 18:04
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:01 schreef Zith het volgende:
Eerste keer BP op 65 kg fail vinden :')
Goed lezen het was zijn eerste fail niet eerste keer BP.
slacker_nlwoensdag 15 februari 2012 @ 18:11
Kookboekpost, recept en ervaring in de spoiler.

SPOILER
420117_354135507950671_100000626756665_1093055_1259412201_n.jpg

Okay, het was lekker, maar zelfs voor mij iets te spicey. Dus we gaan het recept een beetje aanpassen.

Wat is het?

Mexican chicken (4 personen, per persoon: 277 kcal, 44 g eiwitten, 5g koolhydraten, 9g vet)

4 x 170 gram kipfilet, in blokjes gesneden
1 stengel selderij, in blokjes gesneden
1 wortel, in blokjes gesneden
1 rode uit, in blokjes gesneden
4 tenen knoflook, in blokjes gesneden
2 jalapeno pepers, in blokjes gesneden incl. zaad
2 cups (is ong 350 ml) (zoutarm) kippenbouillon
1 eetlepel chilipoeder
1 theelepel safraan
3 eetlepels olijfolie
Zout en peper

* Bak de kip
* Flikker de groenten in een pan en sauteer deze (stir fry, dus snel koken) totdat deze "zacht" is. Zout en peper naar smaak toevoegen.
* Flikker de bouiloon, chilipoeder, safraan en olie in de pan met groenten
* Kip in de groentepan gooien, zooi aan de kook brengen en minimaal 15 minuten laten pruttelen todat alle vloeistoffen verdampt zijn.

Serveren met bruine rijst, voila.

Ik heb rode pepers gebruikt en de zaadjes eruit gehaald, aangezien m'n ouders niet echt dol zijn op pittig eten. Echter moet ik zelf zeggen dat bovenstaand recept ook mijn grenzen van pittigheid nadert en zou dus adviseren om een van de volgende varianties te kiezen:

* Chilipoeder weg te laten
* Geen rode pepers te gebruiken
* Helft van de hoeveelheid chilipoeder en rode pepers te gebruiken

M'n ma was tevreden over het recept maar vond het iets te pittig en dat ben ik wel met der eens.
Overigens zou ik er ook iets meer wortel bij willen adviseren of een andere groente, dat was iets aan de karige kant.


[ Bericht 1% gewijzigd door slacker_nl op 15-02-2012 18:26:48 ]
Panzermauswoensdag 15 februari 2012 @ 18:14
quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 17:59 schreef Chuck_Norris het volgende:
Godver :') Eerste x ooit BP fail. Laatste rep op 65 kg (niet lachen) lukte niet meer. Lig ik daar :') Moest iemand roepen om me te helpen. Zo kut was dat.
Huh, ik probeerde laatst een keer 80 kg te 1RM'en, ging goed, tweede rep niet gelukt, gewoon stang laten zakken, op je schoot rollen en opstaan. Goed te doen, kleine ecto. :P bij smith machine ben je dan wel de lul, kutding is dat ook, kan ook minder zwaar omdat ik nooit goed lig en dat bankje er scheef onder staat :')

Las trouwens dat Lakitu niet meer squat deed? Enjoy dat dere cancer. ;(
Broodje_Zaadwoensdag 15 februari 2012 @ 18:31
Godver te laat gegeten.

Wanneer eten jullie? Voor het sporten bedoel ik. Anderhalf uur? Een uur voordat je gaat sporten?
Autobandjewoensdag 15 februari 2012 @ 18:35
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:31 schreef Broodje_Zaad het volgende:
Godver te laat gegeten.

Wanneer eten jullie? Voor het sporten bedoel ik. Anderhalf uur? Een uur voordat je gaat sporten?
Waar maak je je druk om echt. Zolang je maar niet met een volle maag gaat sporten is het allemaal wel best hoor :)
Broodje_Zaadwoensdag 15 februari 2012 @ 18:37
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:35 schreef Autobandje het volgende:

[..]

Waar maak je je druk om echt. Zolang je maar niet met een volle maag gaat sporten is het allemaal wel best hoor :)
Heb net mijn vreten op, en heb een nogal intensieve sportsessie over 20 minuten (en 't borrelt best wel in mijn pensje). Kijk, anders zou ik idd gewoon effe een half uurtje wachten, snapst du?
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 18:39
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:37 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Heb net mijn vreten op, en heb een nogal intensieve sportsessie over 20 minuten (en 't borrelt best wel in mijn pensje). Kijk, anders zou ik idd gewoon effe een half uurtje wachten, snapst du?
Dat wist je niet voor je ging eten? Dan had je een kleinere portie kunnen nemen en na het sporten nog 1.
slacker_nlwoensdag 15 februari 2012 @ 18:40
LIgt eraan wat ik heb gegeten, minimaal 1 uur, max 3 uur. Met 3 uur ertussen heb ik zeker honger tijdens het trainen.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 18:40
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:37 schreef Broodje_Zaad het volgende:

[..]

Heb net mijn vreten op, en heb een nogal intensieve sportsessie over 20 minuten (en 't borrelt best wel in mijn pensje). Kijk, anders zou ik idd gewoon effe een half uurtje wachten, snapst du?
Hihi jij gaat misselijk worden oehoehoee...
Guielwoensdag 15 februari 2012 @ 18:56
Ik ben 15 jaar, en ik wil ong net zo gespierd worden als Panzermaus, gewoon "buffed" bedoel ik. Het is misschien een domme vraag maar: Hoeveel herhalingen moet ik per set ongeveer doen om spierresultaat te zien? want als het teveel is dan val ik juist af en verbrand ik meer.

Ik weet dat ik vlees, vis, brood, pindakaas, eieren, kip enzo moet eten, alleen ik weet niet hoeveel kcal ik voor m'n leeftijd normaal moet hebben, als ik dat weet dan kan ik het met 500kcal verhogen en een voedings-schema maken.

Ik wil zeker weten dat ik spiermassa krijg anders lukt het niet.

Bedankt.

[ Bericht 1% gewijzigd door Guiel op 15-02-2012 19:54:36 ]
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 19:12
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:56 schreef Guiel het volgende:
Ik ben 15 jaar, en ik wil ong net zo gespierd worden als Panzermaus, gewoon "buffed" bedoel ik. Het is misschien een domme vraag maar: Hoeveel herhalingen moet ik per set ongeveer doen om spierresultaat te zien? want als het teveel is dan val ik juist af en verbrand ik meer.

Ik weet dat ik vlees, vis, brood, pindakaas, eieren, kip enzo moet eten, alleen ik weet niet hoeveel kcal ik voor m'n leeftijd normaal moet hebben, als ik dat weet dan kan ik het met 500kcal verhogen en een voedings-schema maken.

Ik wil zeker weten dat ik spiermassa krijg anders lukt niet.

Bedankt.
Lees het boek 'Starting Strength', ga het tot in de puntjes uitvoeren de eerste paar maanden.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 19:21
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:56 schreef Guiel het volgende:
Ik ben 15 jaar, en ik wil ong net zo gespierd worden als Panzermaus, gewoon "buffed" bedoel ik. Het is misschien een domme vraag maar: Hoeveel herhalingen moet ik per set ongeveer doen om spierresultaat te zien? want als het teveel is dan val ik juist af en verbrand ik meer.

Ik weet dat ik vlees, vis, brood, pindakaas, eieren, kip enzo moet eten, alleen ik weet niet hoeveel kcal ik voor m'n leeftijd normaal moet hebben, als ik dat weet dan kan ik het met 500kcal verhogen en een voedings-schema maken.

Ik wil zeker weten dat ik spiermassa krijg anders lukt niet.

Bedankt.
Veel melk en boterhammen met pindakaas..
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 19:23
Hier kun je, bij benadering, je calorieen redelijk berekenen. http://www.calorieteller.nl/ideaal_gewicht_berekenen.html
Luchtkokerwoensdag 15 februari 2012 @ 21:21
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:56 schreef Guiel het volgende:
Ik ben 15 jaar, en ik wil ong net zo gespierd worden als Panzermaus, gewoon "buffed" bedoel ik. Het is misschien een domme vraag maar: Hoeveel herhalingen moet ik per set ongeveer doen om spierresultaat te zien? want als het teveel is dan val ik juist af en verbrand ik meer.

Ik weet dat ik vlees, vis, brood, pindakaas, eieren, kip enzo moet eten, alleen ik weet niet hoeveel kcal ik voor m'n leeftijd normaal moet hebben, als ik dat weet dan kan ik het met 500kcal verhogen en een voedings-schema maken.

Ik wil zeker weten dat ik spiermassa krijg anders lukt het niet.

Bedankt.
niet te groot worden he broertje is nie mooi gwn btje fit vind panzermaus al tege de rand grote ass enzo

Tevens over het dikgedrukte stuk: zo werkt het gewoon niet :') De extra kcal expenditure van bijv 20 reps tegenover 8-12 is verwaarloosbaar weinig. Ben met je eens dat te hoge rep range absoluut niet optimaal is, maar niet om de reden die jij noemt. :)
Snakeywoensdag 15 februari 2012 @ 21:27
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 21:21 schreef Luchtkoker het volgende:

[..]

niet te groot worden he broertje is nie mooi gwn btje fit vind panzermaus al tege de rand grote ass enzo

Maak je niet druk, hij heeft vast geen grote plannen. O-)

arnold_schwarzenegger.jpg
Awesome_woensdag 15 februari 2012 @ 21:46
Iemand toevallig een goede bron over hoe de preacher curl goed uitgevoerd kan worden en dan met name de hoogte van de stoel? Mijn vader krijgt de juiste houding maar niet te pakken en ik krijg hem maar niet in de juiste houding gecorrigeerd :P
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 22:02
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 21:46 schreef Awesome_ het volgende:
Iemand toevallig een goede bron over hoe de preacher curl goed uitgevoerd kan worden en dan met name de hoogte van de stoel? Mijn vader krijgt de juiste houding maar niet te pakken en ik krijg hem maar niet in de juiste houding gecorrigeerd :P
http://www.ehow.com/video_2360176_do-preacher-curls.html
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 22:03
quote:
Je ziet dat hij net met zijn oksels erbij kan en zijn armen over dat ding legt(waar je armen op steunen hoe het ook heet). Dan kun je berekenen hoe hoog het zitvlak moet.
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 22:08
OEH KAN ZO LEKKER DIEP MET MN NIEUWE SCHOENUH

up yours lange bovenbenen
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 22:13
quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:08 schreef Zith het volgende:
OEH KAN ZO LEKKER DIEP MET MN NIEUWE SCHOENUH

up yours lange bovenbenen
Gewoon zonder schoenen bro.
setowoensdag 15 februari 2012 @ 22:17
quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:08 schreef Zith het volgende:
OEH KAN ZO LEKKER DIEP MET MN NIEUWE SCHOENUH

up yours lange bovenbenen
Doe je wel high bar squats?
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 22:19
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:17 schreef seto het volgende:

[..]

Doe je wel high bar squats?
Natuurlijk niet, wie doet er nou high bar :')

*

Moet al ver genoeg voorover buigen door mn korte biceps/lange bovenbenen. Dan sta je vaster met low bar (+Rippie en zn maatjes vinden low bar best !)
setowoensdag 15 februari 2012 @ 22:21
Gewichthefschoenen kopen voor low bar squats, lolz.

Ik doe ze high bar trouwens, bij low bar moet ik veel te ver voorover buigen met mijn lengte (1.96) en krijg ik rugpijn.
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 22:21
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:19 schreef Zith het volgende:

[..]

Natuurlijk niet, wie doet er nou high bar :')

*

Moet al ver genoeg voorover buigen door mn korte biceps/lange bovenbenen. Dan sta je vaster met low bar (+Rippie en zn maatjes vinden low bar best !)
Guilty.
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 22:22
oh gaan we zo doen?

+ Rippie raadt gewichthefsschoenen aan ! dusss
Fanta-stickwoensdag 15 februari 2012 @ 22:24
quote:
8s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:22 schreef Zith het volgende:
oh gaan we zo doen?

+ Rippie raadt gewichthefsschoenen aan ! dusss
Dus je doet alles wat een man, die je nog nooit gezien hebt, zegt?
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 22:25
+ Rippie heeft low bar vo
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:24 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Dus je doet alles wat een man, die je nog nooit gezien hebt, zegt?
we hebben het hier over ripster :Y
Lakituwoensdag 15 februari 2012 @ 22:27
quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:14 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Huh, ik probeerde laatst een keer 80 kg te 1RM'en, ging goed, tweede rep niet gelukt, gewoon stang laten zakken, op je schoot rollen en opstaan. Goed te doen, kleine ecto. :P bij smith machine ben je dan wel de lul, kutding is dat ook, kan ook minder zwaar omdat ik nooit goed lig en dat bankje er scheef onder staat :')

Las trouwens dat Lakitu niet meer squat deed? Enjoy dat dere cancer. ;(
Is dat niet pijnlijk, die stang over je lichaam schrapen? En nee joh, chuck wou juist stoppen met squats omdat zn quads te groot werden :$
Zithwoensdag 15 februari 2012 @ 22:29
quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:27 schreef Lakitu het volgende:

[..]

Is dat niet pijnlijk, die stang over je lichaam schrapen? En nee joh, chuck wou juist stoppen met squats omdat zn quads te groot werden :$
Is geen fijn gevoel maar pijn, nee niet echt... heet roll of shame zijn paar videos van :P
Lakituwoensdag 15 februari 2012 @ 22:32
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:29 schreef Zith het volgende:

[..]

Is geen fijn gevoel maar pijn, nee niet echt... heet roll of shame zijn paar videos van :P
Ik zie het ja. Al die bench press fail filmpjes durf ik niet te kijken btw :') Dan zit ik de volgende dag gelijk weer in de smith.
Panzermauswoensdag 15 februari 2012 @ 22:40
3x5x74 kg BP (oude 5RM), maandag daar overheen, gaat helemaal goedkomen. Verder 5x125 kg deadlift, voeltgoedman.

pic van me ectochest

SPOILER
5rY2T.jpg
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 18:56 schreef Guiel het volgende:
Ik ben 15 jaar, en ik wil ong net zo gespierd worden als Panzermaus, gewoon "buffed" bedoel ik. Het is misschien een domme vraag maar: Hoeveel herhalingen moet ik per set ongeveer doen om spierresultaat te zien? want als het teveel is dan val ik juist af en verbrand ik meer.

Ik weet dat ik vlees, vis, brood, pindakaas, eieren, kip enzo moet eten, alleen ik weet niet hoeveel kcal ik voor m'n leeftijd normaal moet hebben, als ik dat weet dan kan ik het met 500kcal verhogen en een voedings-schema maken.

Ik wil zeker weten dat ik spiermassa krijg anders lukt het niet.

Bedankt.
Starting Strength schema volgen, en dan de variatie met dips in workout A en pendlay rows en chinups in workout B. Kun je online vinden. 3x per week trainen, eigenlijk gewoon jezelf goed inlezen over het programma.

Nederlands: http://krachttraining.net(...)es-starting-strength

Maar als je de Engelse taal beheerst gewoon verder zoeken op Rippetoe Starting Strength. Combineren met veel eten en voldoende (nacht)rust, dan groei je als een malle als beginner.

Bench press, dips en overhead press bouwen je borst, triceps en schouders, chinups en rows bouwen je (boven)rug en biceps. Squats en deadlifts bouwen alles en voegen dikte en kracht toe aan je hele lichaam, met het accent op de bovenbenen + hamstrings en glutes. Buik hoef je niet te isoleren nu, squat en deadlift pakken hem genoeg.

Prima voor nieuwelingen, zou nog steeds niet anders aanraden, ook omdat ik er zelf goede resultaten mee heb en het ook anderen in de sportschool laat doen en die hebben hetzelfde. Zorg dat je een ouder ervaren iemand (heel misschien een instructeur) hebt die je uitvoering kan beoordelen en corrigeren, anders is de kans groot dat je tegen blessures aan gaat lopen en/of haal je er lang niet uit wat er in zit. :)

quote:
10s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:27 schreef Lakitu het volgende:

[..]

Is dat niet pijnlijk, die stang over je lichaam schrapen? En nee joh, chuck wou juist stoppen met squats omdat zn quads te groot werden :$
Het gaat. :P Het wordt wel steeds zwaarder, maar zolang je hem rustig laat zakken op je borst en dan rollen is het goed te doen. Er was hier laatst wel gepost over iemand die dood was gevonden onder een 80 kg bar. ;( Waarschijnlijk laten vallen op zichzelf ofzo denk ik.

En oh, dat viel wel mee toch van die laatste pic? :P Lijkt me dat ze wel een stuk kleiner worden na een cut, die Naso enzo squatten ook best veel maar hun benen zien er niet 'te groot' uit ofzo vind ik. Zelf vind ik te grote glutes minder. :')

[ Bericht 5% gewijzigd door Panzermaus op 15-02-2012 22:45:55 ]
setowoensdag 15 februari 2012 @ 22:45
Je begint wel steeds meer vet aan te zetten Panzer, of lijkt dat maar zo?
Lakituwoensdag 15 februari 2012 @ 22:46
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:45 schreef seto het volgende:
Je begint wel steeds meer vet aan te zetten Panzer, of lijkt dat maar zo?
Ja ik zie het ook wel. Wanneer begint je cut, panzer?
Guielwoensdag 15 februari 2012 @ 22:46
quote:
14s.gif Op woensdag 15 februari 2012 22:40 schreef Panzermaus het volgende:
3x5x74 kg BP (oude 5RM), maandag daar overheen, gaat helemaal goedkomen. Verder 5x125 kg deadlift, voeltgoedman.

pic van me ectochest

SPOILER
[..]

Starting Strength schema volgen, en dan de variatie met dips in workout A en pendlay rows en chinups in workout B. Kun je online vinden. 3x per week trainen, eigenlijk gewoon jezelf goed inlezen over het programma.

Nederlands: http://krachttraining.net(...)es-starting-strength

Maar als je de Engelse taal beheerst gewoon verder zoeken op Rippetoe Starting Strength. Combineren met veel eten en voldoende (nacht)rust, dan groei je als een malle als beginner.

Bench press, dips en overhead press bouwen je borst, triceps en schouders, chinups en rows bouwen je (boven)rug en biceps. Squats en deadlifts bouwen alles en voegen dikte en kracht toe aan je hele lichaam, met het accent op de bovenbenen + hamstrings en glutes. Buik hoef je niet te isoleren nu, squat en deadlift pakken hem genoeg.

Prima voor nieuwelingen, zou nog steeds niet anders aanraden, ook omdat ik er zelf goede resultaten mee heb en het ook anderen in de sportschool laat doen en die hebben hetzelfde. Zorg dat je een ouder ervaren iemand (heel misschien een instructeur) hebt die je uitvoering kan beoordelen en corrigeren, anders is de kans groot dat je tegen blessures aan gaat lopen en/of haal je er lang niet uit wat er in zit. :)

Bedankt, hier heb ik wat aan, ik ga starting strenght zeker doen.