Het gros van alles zit ondertussen beneden de rivieren.quote:Op zaterdag 2 april 2011 20:19 schreef paintmeester het volgende:
Volgens mij zorgt elke kazerne in de regio voor werkgelegenheid... De hele noordkop draait op de KMMaar dat zal in het zuiden en oosten bij de KL/KLu niet anders zijn.
Bron=Telegraaf (mmv het defensieforum)quote:Forse bezuiniging bij alle legeronderdelen
Minister Hillen (Defensie) ligt op ramkoers met zijn generaals. De bewindsman wil eind deze week zijn bezuinigingsplannen presenteren en gaat daarvoor fors snijden in zowel marine als land- en luchtmacht. Maar de ambtenaren blijven naar de zin van de generaals te veel buiten schot, zo melden bronnen in Den Haag.
Gisteren overlegde Hillen met zijn generaals. Vandaag zet de CDA-minister naar verwachting met zijn staf de laatste puntjes op de i. Defensie zegt er naar ’te streven’ vrijdag de plannen te presenteren, na weken van uitstel, en wil verder niet reageren.
Reductie
De Tweede Kamer heeft een motie aangenomen waarin een reductie van de staven van 30 procent wordt gevraagd. Maar volgens de plannen die nu voorliggen, wordt dit nooit gehaald. „De witte boorden blijven buiten schot”, zo klinkt het. Ook de zogeheten ’topstructuur’ van Defensie wordt gehekeld. Binnen de defensieorganisatie zijn zware bureaucratieën als het CommandoDiensten Centra en de Dienst Materieel Organisatie (DMO) opgetuigd, die door betrokkenen worden gehekeld als ’bureaucratische molochen’ die moeten worden opgeknipt.
In de krijgsmachtonderdelen wordt flink gesneden. In totaal moet Hillen een miljard euro structureel bezuinigen. Maar dat is erg moeilijk in een organisatie waar ruim de helft van het budget wordt besteed aan salarissen, pensioenen en wachtgeld. Gedwongen ontslagen lijken onvermijdelijk. De Johan Willem Frisokazerne in Assen moet vrezen voor sluiting. Ook de zestig laatste tanks van de landmacht gaan in de verkoop.
De luchtmacht krijgt eveneens klappen. Nu heeft het leger nog de beschikking over 87 F-16’s. Het aantal squadrons wordt mogelijk teruggebracht tot drie, wat er toe zal leiden dat een fors aantal straaljagers in de verkoop gaat. Dit heeft ook gevolgen voor de toekomstige aanschaf van de Joint Strike Fighter. Nederland staat nu nog in de boeken voor 85 toestellen, maar zal dit aantal nooit gaan kopen.
De marine moet ook een forse aderlating doen. Vrijwel zeker worden er mijnenjagers verkocht. Er zijn er nu nog tien. Twee nog in aanbouw zijnde langeafstandspatrouillevaartuigen staan op de nominatie direct doorverkocht te worden.
Hillen wikt en weegt nog over de verkoop van twee veelzijdig inzetbare schepen, de zogeheten M-fregatten. Afstoten is lastig omdat er wordt samengewerkt met de Belgen.
De onderzeedienst lijkt volgens de berichten gered.
quote:Op dinsdag 5 april 2011 16:58 schreef AchJa het volgende:
[..]
Idd, mij ook.De OZD doet meer dan menigeen weet.
ik geloof je, maar zou je wat voorbeelden kunnen geven? omdat het interresant is.quote:Op dinsdag 5 april 2011 16:58 schreef AchJa het volgende:
[..]
Idd, mij ook.De OZD doet meer dan menigeen weet.
Inlichtingen, daar is alles mee gezegd.quote:Op dinsdag 5 april 2011 19:01 schreef Colonel_Gaddafi het volgende:
ik geloof je, maar zou je wat voorbeelden kunnen geven? omdat het interresant is.
Twee nog in aanbouw zijnde langeafstandspatrouillevaartuigen staan op de nominatie direct doorverkocht te worden.quote:
alle ambtenaren draaien op subsidie , dat is niks nieuwsquote:Op zaterdag 2 april 2011 20:19 schreef paintmeester het volgende:
Volgens mij zorgt elke kazerne in de regio voor werkgelegenheid...
Sorry Puma...quote:Duizenden ontslagen bij Defensie
AMSTERDAM - Door de bezuinigingen bij Defensie zullen duizenden gedwongen ontslagen vallen. Dat melden goed ingevoerde bronnen aan de NOS.
In alle lagen verdwijnen banen, dus bijvoorbeeld ook onder generaals.
Alle tanks verdwijnen, net als de mijnenjagers en de Cougar-helikopters. Het aantal F-16`s wordt ingekrompen. Naar verluidt zijn Uruzgan-achtige missies niet meer mogelijk.
Minister Hillen wil ook fors snijden in ondersteunende diensten en in staven. Hij had eerder al aangekondigd dat er voor zo'n miljard euro wordt bezuinigd.
Wat terug komt uit Uruzgan wordt ook niet wegbezuinigd...quote:Op woensdag 6 april 2011 17:51 schreef michaelmoore het volgende:
Wat nog terug kwam uit Uruzgan was toch rijp voor de schroothoop
Binnenhof, ik zeg doenquote:Op woensdag 6 april 2011 18:25 schreef Pumatje het volgende:
Wij gaan volgende week gewoon op oefening
net nog de tanks bepakt, bezakt en camo netten eroverheen gesjeesdOm er vrijdag middag geweer weer lekker allemaal af te halen, en een enkeltje Hoogovens of binnenhof te maken.
Ik ben er nog niet uit welke van de 2
Tja het is niet goed of het deugt niet natuurlijk als het over bezuinigingen gaat. Maar hoe zie jij het invullen van 1 miljard aan bezuinigingen dan voor je? 1 of 2 krijgsmachtsonderdelen maar gewoon schrappen in plaats van de huidige kaasschaaf?quote:Op woensdag 6 april 2011 18:20 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Dus als ik het goed begrijp hebben we na dit plan:
Geen tanks meer
Geen mijnenjagers meer
En er wordt flink bezuinigd op de lucht transportcapaciteit dit terwijl al jaren geroepen wordt dat er meer heli's nodig zijn.
Kortom geweldig plan, waarom doen we niet alles weg en kopen wat nukes want het conventionele leger gaat luxemburg niets eens tegenhouden
Een stadsstaat als singpore met een oppervlakte van de oostpolder en praktisch geen ruimte heeft zelfs 100 leopards, dit gaat echt nergens over.
Specialiseer je dan ergens in. Als je tanks wegbezuinigd, dan zorg je dat je op een ander departement heel wat meer te bieden hebt dan andere landen.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:30 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja het is niet goed of het deugt niet natuurlijk als het over bezuinigingen gaat. Maar hoe zie jij het invullen van 1 miljard aan bezuinigingen dan voor je? 1 of 2 krijgsmachtsonderdelen maar gewoon schrappen in plaats van de huidige kaasschaaf?
Denken jullie er allemaal zo over? Om toch maar actie te voeren? (Harde actie graag).quote:Op woensdag 6 april 2011 18:25 schreef Pumatje het volgende:
Wij gaan volgende week gewoon op oefening
net nog de tanks bepakt, bezakt en camo netten eroverheen gesjeesdOm er vrijdag middag geweer weer lekker allemaal af te halen, en een enkeltje Hoogovens of binnenhof te maken.
Ik ben er nog niet uit welke van de 2
Je moet structureel gaan bezuinigen. Dan levert het schrappen van materiaal niet direct zo heel gek veel op. Materiaal wat voor een miljard in de boeken staat kan bijvoorbeeld best maar een operationele bezuiniging van bijvoorbeeld 50-100 miljoen opleveren.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:32 schreef Supersoep het volgende:
[..]
Specialiseer je dan ergens in. Als je tanks wegbezuinigd, dan zorg je dat je op een ander departement heel wat meer te bieden hebt dan andere landen.
Ik vind deze bezuinigingen wel héél zwaar klinken, puur op gevoel zou je zeggen dat dat wel ver boven de 1 miljard uitstijgt.
Zo werkt dat met bezuinigingen, zo gaat het ook met de huidige lichting pabo-studenten die net afgestudeerd zijn/afstuderen.quote:Op woensdag 6 april 2011 17:49 schreef Royyy het volgende:
Belachelijk... en over een paar jaar weer eindeloze kamerdebatten over waarom die dingen uberhaupt weggedaan zijn, als dan opeens blijkt dat ze toch wel handig zouden zijn...
Je maakt er nu grappen over, maar het is om te janken... Ik weet nl. in wat voor schuitje jij zit. Je wil niet weten hoe ik me voelde toen ik in Afghanistan het bericht kreeg dat de PRTL voor de laatste keer geschoten had.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:25 schreef Pumatje het volgende:
Wij gaan volgende week gewoon op oefening
net nog de tanks bepakt, bezakt en camo netten eroverheen gesjeesdOm er vrijdag middag geweer weer lekker allemaal af te halen, en een enkeltje Hoogovens of binnenhof te maken.
Ik ben er nog niet uit welke van de 2
Die bezuinigen net zo goed flink op defensie. Dat lijkt me dus geen argument. Lekker populistisch, dat dan weer wel natuurlijk.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:38 schreef Karrs het volgende:
Mooi verraad aan de bondgenoten weer, dit.
Het is crisis, dan lijkt het me niet meer dan logisch dat Defensie ook wat bijdraagt in de bezuinigingen. En dan valt 1 miljard per jaar structureel minder nog best wel mee eigenlijk.quote:Maar het is tijd voor defensie zelf om in "het geweer" te komen hiertegen. Een land wat zijn verdediging verwaarloost, zet zijn vrijheid op het spel.
Wat dacht je van niet, eigenlijk zitten we al ver onder de norm. Het is raar dat we zo weinig er voor overhebben terwijl we ook nog overzeese gebiedsdelen hebben die we MOETEN verdedigen.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:30 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja het is niet goed of het deugt niet natuurlijk als het over bezuinigingen gaat. Maar hoe zie jij het invullen van 1 miljard aan bezuinigingen dan voor je? 1 of 2 krijgsmachtsonderdelen maar gewoon schrappen in plaats van de huidige kaasschaaf?
Haal eens plannen aan waar westerse landen op zo'n achterlijke wijze in hun defensiebudget snijden. Als ze al materieel verkopen, dan hebben ze waarschijnlijk nog genoeg achter de hand.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die bezuinigen net zo goed flink op defensie. Dat lijkt me dus geen argument. Lekker populistisch, dat dan weer wel natuurlijk.
[..]
Het is crisis, dan lijkt het me niet meer dan logisch dat Defensie ook wat bijdraagt in de bezuinigingen. En dan valt 1 miljard per jaar structureel minder nog best wel mee eigenlijk.
Plus het is onevenredig veel 1 miljard is meer dan 1/7de van het budget, dit terwijl er al 20 jaar op bezuinigd wordt.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:42 schreef Supersoep het volgende:
[..]
Haal eens plannen aan waar westerse landen op zo'n achterlijke wijze in hun defensiebudget snijden. Als ze al materieel verkopen, dan hebben ze waarschijnlijk nog genoeg achter de hand.
Nederland daarentegen investeert al jaren niet meer in defensie en heeft sowieso al een relatief klein leger, dus zulke harde bezuinigingen nu lijken me niet echt op hun plaats. Nu heb je op papier écht niks meer.
Dat is volgens mij wat ik ook zei.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:43 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Plus het is onevenredig veel 1 miljard is meer dan 1/7de van het budget, dit terwijl er al 20 jaar op bezuinigd wordt.
Die landen gaven iig nog wel 2% (NAVO eis) van het BNP uit aan defensie, dat wij ondertussen zijn afgedaald naar een procent of 1 mag natuurlijk niet vermeld worden...quote:Op woensdag 6 april 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die bezuinigen net zo goed flink op defensie. Dat lijkt me dus geen argument. Lekker populistisch, dat dan weer wel natuurlijk.
Pardon? Heb je enig idee hoeveel defensie de afgelopen 20 jaar heeft in moeten leveren? Het is een prachtige sluitpost natuurlijk, want Henk en Ingrid zien alleen maar geldverkwistende transporten. Dat er ook duizenden Henk en Ingrid's binnnen defensie werken zal ze jeuken.quote:Het is crisis, dan lijkt het me niet meer dan logisch dat Defensie ook wat bijdraagt in de bezuinigingen. En dan valt 1 miljard per jaar structureel minder nog best wel mee eigenlijk.
I know.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:38 schreef AchJa het volgende:
[..]
Je maakt er nu grappen over, maar het is om te janken... Ik weet nl. in wat voor schuitje jij zit. Je wil niet weten hoe ik me voelde toen ik in Afghanistan het bericht kreeg dat de PRTL voor de laatste keer geschoten had.
Net als veel meer landen. We hoeven echt niet het braafste jongetje van de klas te zijn. Ik zie liever onze staatsschuld dalen. Daarnaast is zo nu en dan een bezuiniging helemaal niet verkeerd voor een organisatie, dat houdt ze scherp. Elk jaar maar automatisch meer geld omdat je dat gewend bent is een perverse prikkel tot inefficiëntie.quote:Op woensdag 6 april 2011 18:41 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wat dacht je van niet, eigenlijk zitten we al ver onder de norm.
Tanks leken me toch al niet zo praktisch voor het verdedigen van Saba.quote:Het is raar dat we zo weinig er voor overhebben terwijl we ook nog overzeese gebiedsdelen hebben die we MOETEN verdedigen.
Niet meer aan missies zoals die in Uruzgan kunnen meedoen is dus geen argument volgens jou?quote:Op woensdag 6 april 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die bezuinigen net zo goed flink op defensie. Dat lijkt me dus geen argument. Lekker populistisch, dat dan weer wel natuurlijk.
[..]
Heb je enig idee hoe defensie er nu al en toe is, qua inzetbaarheid van materieel enzo? En dan nog eens meer dan 10% daarop gaan bezuinigen?!quote:Het is crisis, dan lijkt het me niet meer dan logisch dat Defensie ook wat bijdraagt in de bezuinigingen. En dan valt 1 miljard per jaar structureel minder nog best wel mee eigenlijk.
Luxemburgh? San Marino? Laten we ons daar bij scharen inderdaad. Stem je SP?quote:
Dit vind ik te grappig om niet op te reageren. Een tijdje geleden stond er het bericht dat veel militairen niet meer op oefening kunnen dankzij bezuinigingen die al aan de gang zijn. En volgens jouw logica houdt dat ze scherp, of niet.quote:Daarnaast is zo nu en dan een bezuiniging helemaal niet verkeerd voor een organisatie, dat houdt ze scherp.
beetje bezuinigen houd ons scherp ?quote:Op woensdag 6 april 2011 18:48 schreef du_ke het volgende:
[..]
Net als veel meer landen. We hoeven echt niet het braafste jongetje van de klas te zijn. Ik zie liever onze staatsschuld dalen. Daarnaast is zo nu en dan een bezuiniging helemaal niet verkeerd voor een organisatie, dat houdt ze scherp. Elk jaar maar automatisch meer geld omdat je dat gewend bent is een perverse prikkel tot inefficiëntie.
[..]
Tanks leken me toch al niet zo praktisch voor het verdedigen van Saba.
Dus volgens jou is het niet erg dat Defensie al meer dan 20 jaar zo'n "perverse prikkel krijgt" ?quote:Op woensdag 6 april 2011 18:48 schreef du_ke het volgende:
Net als veel meer landen. We hoeven echt niet het braafste jongetje van de klas te zijn. Ik zie liever onze staatsschuld dalen. Daarnaast is zo nu en dan een bezuiniging helemaal niet verkeerd voor een organisatie, dat houdt ze scherp. Elk jaar maar automatisch meer geld omdat je dat gewend bent is een perverse prikkel tot inefficiëntie.
Wat voorzie jij dat er gebeurt qua mogelijke acties na die aankondiging morgen? Een paar spandoeken op het Binnenhof? Of is er animo voor iets groters?quote:Op woensdag 6 april 2011 18:51 schreef Pumatje het volgende:
[..]
beetje bezuinigen houd ons scherp ?
Godsakker wil jij dood?
Helemaal mee eens, ik vind de verdeling van de gelden momenteel echt een gotspe.quote:Op woensdag 6 april 2011 19:46 schreef Clan het volgende:
Ik las dat Nederland in 2008 7 miljard Dollar aan ontwikkelingshulp heeft uitgegeven, waarmee we wereldwijd op plaats 6 staan, terwijl België maar 2,4 miljard Dollar heeft uitgegeven, ik denk met dat verschil dat je helemaal niet eens hoeft te bezuinigen.
Stop die ontwikkelingshulp maar, want het is sowieso wetenschappelijk aangetoond dat het niet helpt.
Zo schijnt Defensie ook nog wel overdreven veel generaals te hebben. Weg ermee.quote:Op woensdag 6 april 2011 19:50 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, ik vind de verdeling van de gelden momenteel echt een gotspe.
Aan allemaal van zulke "randzaken" geeft men miljarden uit, aan bureaucratie en duur overheidsbestuur (tonnen belastinggeld om een snelweg te openen). Alleen op de basis, het geld wat men uitgeeft aan mensen, bezuinigd men als een debiel.
Militairen, studenten, ouderen. Die voelen keihard het geld wat men nu tekort heeft, maar als je i.p.v. dure managementlagen bij de overheid het soberder zou doen, heeft dat een heel ander effect.
Nee, ik heb de Nederlandse politiek allang afgeschreven.
Dat is toch bij ieder bedrijf waar veel mensen overbodig zijn en weg moetenquote:Op woensdag 6 april 2011 18:46 schreef BeffJeck het volgende:
gaat een hoop persoonlijk leed opleveren.
Over een paar jaar als het weer goed gaat zullen ze er spijt van krijgen.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:13 schreef Amootje het volgende:
Om te janken deze berichten... ongelooflijk, fregat is nog niet af en we verkopen het al?
En als we ons eigen leger niet meer willen, maar internationaal juist willen helpen met specialistische inzet, waarom dan veel gebruikte gevechtsvliegtuigen verminderen?
Kazernes sluiten vind ik eerlijk gezegd okay. Als het zonder kan, moet je het maar zonder doen.
Ontslag is echt zielig... ervaring eruit en dan straks weer nieuwe aannemen. En dan te bedenken dat CDC en DMO gewoon blijven zitten?
En top blijft zitten? Pffff...... need I go on
Idd. Maar ik snap echt niet dat ze niet gewoon snijden in ontwikkelingshulp, valt VEEL meer geld te halen dan defensie.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:15 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Over een paar jaar als het weer goed gaat zullen ze er spijt van krijgen.
10.000 banen. Dat is echt ongeloofelijk veel...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:16 schreef Cobra4 het volgende:
Ontslagen bij Defensie
AMSTERDAM - Door de bezuinigingen bij Defensie zullen duizenden gedwongen ontslagen vallen. Dat melden goed ingevoerde bronnen aan de NOS. In totaal verdwijnen 10.000 functies in alle lagen van Defensie.
Alle tanks verdwijnen, net als de mijnenjagers en de Cougar-helikopters. Het aantal F-16`s wordt ingekrompen. Naar verluidt zijn deze kabinetsperiode geen Uruzgan-achtige missies meer mogelijk.
Minister Hillen wil ook fors snijden in ondersteunende diensten en in staven. Hij had eerder al aangekondigd dat er voor zo'n miljard euro wordt bezuinigd.
Het kabinet neemt vermoedelijk vrijdag een besluit over het plan.
De militaire vakbonden AFMP en ACOM denken dat er bij Defensie enkele duizenden mensen gedwongen worden ontslagen. Ze maken dat op uit de mogelijke plannen die de ronde doen binnen de organisatie.
In november had minister Hans Hillen van Defensie al gezegd dat er mogelijk tienduizend banen moeten verdwijnen om de komende jaren 1 miljard euro te kunnen bezuinigen. Gedwongen ontslagen sloot hij daarbij niet uit.
AFMP-voorzitter Wim van den Burg wees er woensdag op dat waarschijnlijk flink wordt gesneden in de hogere schalen van het personeel. Daar zitten veel mensen met een vast contract. Volgens Van den Burg gaat het niet alleen om officieren maar ook om onderofficieren.
Bron: www.telegraaf.nl
Het zal me niet verbazen als de politieke weerstand (alle subsidieclubjes en de hele lobby die daarmee samenhangt) veel sterker is dan de politieke wil om daarin te snijden.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:16 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Idd. Maar ik snap echt niet dat ze niet gewoon snijden in ontwikkelingshulp, valt VEEL meer geld te halen dan defensie.
Ja, maar die politici moeten maar eens knopen doorhakken en zich niet zo laten beïnvloeden. Ik bedoel we staan 6de (!!!!!!!) op de lijst van landen die het meest bijdragen aan ontwikkelingshulp. Kom op, we hebben maar 16 miljoen inwoners, hoeveel belasting gaat er dan wel niet naar die ontwikkelingshulp. In dat opzicht ben ik het compleet met de PVV eens (weet niet of het ook in het regeringsakkoord staat)quote:Op woensdag 6 april 2011 20:17 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Het zal me niet verbazen als de politieke weerstand (alle subsidieclubjes en de hele lobby die daarmee samenhangt) veel sterker is dan de politieke wil om daarin te snijden.
Hopelijk komt er veel weerstand van in het Kabinet en voormalige militairen etc.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:21 schreef Pumatje het volgende:
ik kan het nog steeds niet geloven...
zo.. wilde dat graag eens zeggen....
ga het namelijk na vrijdag echt vaak gebruiken denk ik.
Ja jij wordt natuurlijk het hardst gepakt als tank-schutter.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:21 schreef Pumatje het volgende:
ik kan het nog steeds niet geloven...
zo.. wilde dat graag eens zeggen....
ga het namelijk na vrijdag echt vaak gebruiken denk ik.
Maar PVV is tegen een modern leger...ze zijn namelijk tegen de JSF.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:21 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ja, maar die politici moeten maar eens knopen doorhakken en zich niet zo laten beïnvloeden. Ik bedoel we staan 6de (!!!!!!!) op de lijst van landen die het meest bijdragen aan ontwikkelingshulp. Kom op, we hebben maar 16 miljoen inwoners, hoeveel belasting gaat er dan wel niet naar die ontwikkelingshulp. In dat opzicht ben ik het compleet met de PVV eens (weet niet of het ook in het regeringsakkoord staat)
Ik zei op het standpunt van ontwikkelingshulp, de rest niet...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:22 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Maar PVV is tegen een modern leger...ze zijn namelijk tegen de JSF.
VVD en PVV willen snijden in ontwikkelingshulp.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:23 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ik zei op het standpunt van ontwikkelingshulp, de rest niet...
Oke dat bedoel ik dus, goed idee. (VVD wist ik niet:P)quote:Op woensdag 6 april 2011 20:24 schreef Smoofie het volgende:
[..]
VVD en PVV willen snijden in ontwikkelingshulp.
ik geloof de SGP, die wil de islam aanpakkenquote:Op woensdag 6 april 2011 20:23 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ik zei op het standpunt van ontwikkelingshulp, de rest niet...
Bovendien, welke partij is er eigenlijk wel pro-defensie?
Ja idd, ik zou uit protest op deze regering links stemmen, maar die zijn allemaal anti-defensie. Sissy'squote:Op woensdag 6 april 2011 20:24 schreef Smoofie het volgende:
Helaas heeft de NL politiek veel.."watjes" en partijen die allemaal tegen defensie zijn zoals SP, GL etc.
De politiek is 40 jaar lang geperverteerd door die linkse rotzooi, er mag dan nu wel een rechte regering zitten, maar alles wat eronder zit heeft nog precies dezelfde defaitistische en anti-militaristische houding.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:21 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ja, maar die politici moeten maar eens knopen doorhakken en zich niet zo laten beïnvloeden. Ik bedoel we staan 6de (!!!!!!!) op de lijst van landen die het meest bijdragen aan ontwikkelingshulp. Kom op, we hebben maar 16 miljoen inwoners, hoeveel belasting gaat er dan wel niet naar die ontwikkelingshulp. In dat opzicht ben ik het compleet met de PVV eens (weet niet of het ook in het regeringsakkoord staat)
SGP wil iedereen aanpakken die geen christen is, die gaan weer op kruistocht...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik geloof de SGP, die wil de islam aanpakken
Mag jij al stemmen dan?quote:Op woensdag 6 april 2011 20:25 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ja idd, ik zou uit protest op deze regering links stemmen, maar die zijn allemaal anti-defensie. Sissy's
Goed gezegd.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:25 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De politiek is 40 jaar lang geperverteerd door die linkse rotzooi, er mag dan nu wel een rechte regering zitten, maar alles wat eronder zit heeft nog precies dezelfde defaitistische en anti-militaristische houding.
Die vinden het doorvoeren van hun rare wereldbeeld belangrijker dan wat echt nodig is, laat de rest maar stikken, zolang ik mezelf goed kan voelen door één of ander raar project in Takke Toekie land.
Of het "maken" van natuur is ook weer zoiets raars, dan gaan ze honderden miljoenen uitgeven om natuur te maken. Gewoon om een gebied een hek zetten en 100 jaar niets meer aan doen, dan maak je natuur, en dat helemaal gratis.
Prioriteiten stellen kan de overheid in dit land (vergeet niet, de regering is weg, maar het beleid is er dan nog steeds. Dat voeren de topambtenaren uit, die blijven gewoon zitten) niet meer.
Eigenlijk moeten we hier een zu Guttenberg hebben, die gaf gewoon aan dat hij een x-bedrag voor defensie nodig had en dat het Duitse kabinet de bezuinigingen daarvoor maar moest aanpassen.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:25 schreef Amootje het volgende:
Het ergste vind ik gewoon het gemak waarmee dit alles lijkt te gaan. Doet het die vent geen pijn om zn hele ministerie uit te kleden?
En waarom steeds in het kader van een gezond financieel beleid? Jarenlang bezuinigen en zo ontzettend veel snijden is toch ook niet gezond meer?
Geeft niksquote:
Ik snap het ook niet. Er is een meevaller volgend jaar, waarom dan nog die ene miljard op defensie bezuinigen terwijl Zorg boven haar budget gaat. Maarja, hopelijk wordt er veel tegen gas gegeven.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:27 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we hier een zu Guttenberg hebben, die gaf gewoon aan dat hij een x-bedrag voor defensie nodig had en dat het Duitse kabinet de bezuinigingen daarvoor maar moest aanpassen.
Hans Hillen is er niet voor zijn mensen, wat een kutvent.
Bedenk maar een leuk plot dan, waardoor de politiek besluit een blanco cheque te geven aan CDS, beetje á la de films en spelletjes in het kader van patriotisme.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:27 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we hier een zu Guttenberg hebben, die gaf gewoon aan dat hij een x-bedrag voor defensie nodig had en dat het Duitse kabinet de bezuinigingen daarvoor maar moest aanpassen.
Hans Hillen is er niet voor zijn mensen, wat een kutvent.
Nu ben ik zelf amateur-artiest, en vind ik dat er best op kunst bezuinigd kan worden, maar dan vooral op mensen die naakt rondlopen en dat kunst noemen, of een stel flessen neerpleuren en dat kunst noemen.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:28 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik vind het maar helemaal bout!!
Laten ze maar bezuinigen op ontwikkelingssamenwerking en al die nutteloze subsidies voor kunst met de grote "K" en de rest.
Die zgn nitwits die zichzelf "topmanagers" noemen moeten betaald worden!quote:Op woensdag 6 april 2011 20:28 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Ik snap het ook niet. Er is een meevaller volgend jaar, waarom dan nog die ene miljard op defensie bezuinigen terwijl Zorg boven haar budget gaat. Maarja, hopelijk wordt er veel tegen gas gegeven.
Zorg is wel heel belangrijk, maar hoeveel dat die doktoren verdienen. Niet normaal...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:28 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Ik snap het ook niet. Er is een meevaller volgend jaar, waarom dan nog die ene miljard op defensie bezuinigen terwijl Zorg boven haar budget gaat. Maarja, hopelijk wordt er veel tegen gas gegeven.
Als kunst het waard is betaalt het zichzelf wel uit vind ik. Belachelijk inderdaad dat daar subsidie op zit.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:28 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik vind het maar helemaal bout!!
Laten ze maar bezuinigen op ontwikkelingssamenwerking en al die nutteloze subsidies voor kunst met de grote "K" en de rest.
Voor de goede orde, het zijn geen doktoren.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:30 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Zorg is wel heel belangrijk, maar hoeveel dat die doktoren verdienen. Niet normaal...
? In de zorg wel? Ik snap het niet goed wat je nu probeert te zeggen...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:31 schreef TMartina het volgende:
[..]
Voor de goede orde, het zijn geen doktoren.
Oh zo bedoel je. Ja compleet gelijk in.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:31 schreef Smoofie het volgende:
Trouwens, wat ik met mijn punt bedoelde was, waarom mag Zorg wel ongehindered meer uitgeven en moet bij Defensie het mes erin.
Nee schat, het ligt puur aan de overheid.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:30 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Zorg is wel heel belangrijk, maar hoeveel dat die doktoren verdienen. Niet normaal...
Tuurlijk, als jij rijk was zou de politiek ook naar jou luisteren. Is overal zo. Grootste onzin ooit.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:34 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Nee schat, het ligt puur aan de overheid.
Een bekende van mij heeft jarenlang bij de GGZ gewerkt maar is nu ZZPer.
Kostprijs ZZPer voor 1 uur zorg: ¤35 per uur
Kostprijs GGZ voor 1 uur zorg: ¤250 per uur
Waar zit dat prijsverschil hem in? Niet in salaris, maar in overhead. Denk daarbij aan dure kantoren / gebouwen, enorm veel vergadering, enorm veel bureaucratie (die ZZPer doet het alleen, een GGZ-medewerker heeft minstens 1 secretaresse) en extra "bestuurslagen".
En het zou me niet verbazen als dat bij andere overheidsinstellingen precies hetzelfde is, als je bedenkt dat de waterschappen voor honderden miljoenen aan nieuwe kantoren laten bouwen terwijl er al zoveel leegstaat.
Ga eens die verkwisting van belastinggeld aan overhead binnen de overheid tegen, dan heb je die bezuinigingen binnen zonder dat het de "basis" of de operationele capaciteit van de overheidsdienst raakt.
Mja, die smerige parasieten van bestuurders schuiven elkaar natuurlijk baantjes toe en houden de bureaucratie in stand, laat de man helemaal beneden maar bloeden.
Het is geen arm vs. rijk discussie.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:37 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Tuurlijk, als jij rijk was zou de politiek ook naar jou luisteren. Is overal zo. Grootste onzin ooit.
Ik bedoel extreem rijk, dan kun je eig het best naar Amerika gaan, daar luisteren ze serieus naar je als je echt rijk bent (vooral INVLOEDrijk, (nouja, in Nederland ook, maar minder) bedoel ik eigenlijk)quote:Op woensdag 6 april 2011 20:41 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Het is geen arm vs. rijk discussie.
Binnen de ambtenarenwereld zit gewoon een enorm sterke lobby, zie ook ex-minister Vogelaar die een "reintegratiebureau" is begonnen en daarvoor subsidie ontvangt. Dat houdt elkaar natuurlijk in stand, en heeft niets met bijv. "gewone" ondernemers die vermogend zijn te maken.
Leg mij eens uit waarom je, als je rijk zou zijn, politieke invloed in een ander land zou willen verwerven?quote:Op woensdag 6 april 2011 20:44 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ik bedoel extreem rijk, dan kun je eig het best naar Amerika gaan, daar luisteren ze serieus naar je als je echt rijk bent (vooral INVLOEDrijk, (nouja, in Nederland ook, maar minder) bedoel ik eigenlijk)
Als je niets te doen hebt, of iets wil doen in de wereld.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:48 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Leg mij eens uit waarom je, als je rijk zou zijn, politieke invloed in een ander land zou willen verwerven?
Sorry hoor, maar dan kan je beter gewoon naar Zwitserland verhuizen en daar lekker weinig belasting betalen zonder dat je allemaal gezeik met de (lokale) politiek hoeft te hebben.
nou dat lijkt me nu juist een goede keuze of heb je liever dat je ouders in de stront liggen terwijl het geld wordt besteed aan het doodschieten van afghanen??quote:Op woensdag 6 april 2011 20:31 schreef Smoofie het volgende:
Trouwens, wat ik met mijn punt bedoelde was, waarom mag Zorg wel ongehindered meer uitgeven en moet bij Defensie het mes erin.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zaterdag 25 augustus 2012 11:03 schreef yvonne het volgende:
Dag kindjes, nu weer braaf met je legerautootjes spelen.
Ik weet niet wat voor werk jij doet, maar gezien de crisis zal daar best wel wat op bezuinigd kunnen worden...quote:Op woensdag 6 april 2011 18:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die bezuinigen net zo goed flink op defensie. Dat lijkt me dus geen argument. Lekker populistisch, dat dan weer wel natuurlijk.
[..]
Het is crisis, dan lijkt het me niet meer dan logisch dat Defensie ook wat bijdraagt in de bezuinigingen. En dan valt 1 miljard per jaar structureel minder nog best wel mee eigenlijk.
De VVD is nu ook de partij die gaat bezuinigen op defensie...quote:Op woensdag 6 april 2011 20:24 schreef Smoofie het volgende:
[..]
VVD en PVV willen snijden in ontwikkelingshulp.
Het zijn anders rechtse partijen die deze bezuinigingen voorstaan.quote:Op woensdag 6 april 2011 20:25 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
De politiek is 40 jaar lang geperverteerd door die linkse rotzooi, er mag dan nu wel een rechte regering zitten, maar alles wat eronder zit heeft nog precies dezelfde defaitistische en anti-militaristische houding.
Die vinden het doorvoeren van hun rare wereldbeeld belangrijker dan wat echt nodig is, laat de rest maar stikken, zolang ik mezelf goed kan voelen door één of ander raar project in Takke Toekie land.
Of het "maken" van natuur is ook weer zoiets raars, dan gaan ze honderden miljoenen uitgeven om natuur te maken. Gewoon om een gebied een hek zetten en 100 jaar niets meer aan doen, dan maak je natuur, en dat helemaal gratis.
Prioriteiten stellen kan de overheid in dit land (vergeet niet, de regering is weg, maar het beleid is er dan nog steeds. Dat voeren de topambtenaren uit, die blijven gewoon zitten) niet meer.
Bezuinigingen en beleid zijn twee totaal verschillende dingen.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:35 schreef Stupendous76 het volgende:
Het zijn anders rechtse partijen die deze bezuinigingen voorstaan.
Naast onderwijs, gezondheidszorg, politie, etc.
Nederland wil gewoon geen missies van betekenis meer. Dat is toch duidelijk?quote:Op woensdag 6 april 2011 21:33 schreef Pumatje het volgende:
Nou hoorde ik ook.
Uruzgan-achtige missies - kunnen - niet meer.
Woow. Shit.. nee ik snap het dat moet kunnen hoor. Want dat waren me ondernemingen. On-voor-stel-baar. Wel 2000 Nederlanders employed in het conflictgebied.
Nee nee.. dat is bij elkaar wel een hele brigade. Sjonge zeg.. ja nee dat is eigelijk ook teveel gevraagd in een wereld waar we er nog altijd 4 uur over doen om de wereld rond te reizen.
fucking hell...
Wat willen ze dan voor missies van betekenis? Die 7 Miljard nog gaan gebruiken om max 500 man te kunnen leveren?....?? Doek het dan helemaal op, en koop van die 7 Miljard Thee in van het merk Op hoop van zegen. Die 7 Miljard is dan ook echt beter te besteden.
en terecht, volstrekt zinloos gesmijt met geldquote:Op woensdag 6 april 2011 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Nederland wil gewoon geen missies van betekenis meer. Dat is toch duidelijk?
Volgens mij was het merendeel van de bevolking ook niet voor die Uruzgan missie. Democratie dus.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en terecht, volstrekt zinloos gesmijt met geld
Democratie? Hoe komt het dan dat die missie wel is doorgegaan?quote:Op woensdag 6 april 2011 21:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Volgens mij was het merendeel van de bevolking ook niet voor die Uruzgan missie. Democratie dus.
Politiek heet dat.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:51 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Democratie? Hoe komt het dan dat die missie wel is doorgegaan?
Volgens mij was de publieke opinie voor Afghanistan dat we juist wel moesten ingrijpen..quote:Op woensdag 6 april 2011 21:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Volgens mij was het merendeel van de bevolking ook niet voor die Uruzgan missie. Democratie dus.
Wat heeft dat met democratie te maken?quote:
Dat het anders verkocht is dan wat het later bleek te zijn.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:53 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Wat heeft dat met democratie te maken?
Er wordt anders al jarenlang bezuinigd op defensie hoor.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:42 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Bezuinigingen en beleid zijn twee totaal verschillende dingen.
Beleid is iets wat over vele jaren en niet afhankelijk van kabinetten wordt uitgevoerd, bezuinigingen zijn meestal iets wat voornamelijk door en voor kabinetten wordt georchestreerd.
Denk bijvoorbeeld aan die onzin over ecologische hoofdstructuren e.d., dat is niet iets van dit kabinet, maar iets wat al veel langer wordt ontwikkeld. En zo zijn er nog veel meer tientallen beleidsmatige projecten die los staan van het kabinet, maar wel enorm veel geld verslinden.
Dat was mijn punt, ga op beleid bezuinigen, en niet op mensen.
Als er een referendum was gehouden was het niet doorgegaan, idem met deze zinloze politiemissiequote:Op woensdag 6 april 2011 21:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Volgens mij was het merendeel van de bevolking ook niet voor die Uruzgan missie. Democratie dus.
We hebben die 7000 hectare van 85.000 Euro per stuk nodig voor de voedseltekorten in de wereld, graanprijs is vervijfvoudigdquote:Op woensdag 6 april 2011 22:00 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Er wordt anders al jarenlang bezuinigd op defensie hoor.
En ecologische hoofdstructuur vind ik eigenlijk heel erg belangrijk. Dat dat vervolgens heel veel geld moet kosten, dat is iets waar ik tot nu toe weinig uitleg voor heb gezien.
U got to be kidding mequote:Op woensdag 6 april 2011 22:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
We hebben die 7000 hectare van 85.000 Euro per stuk nodig voor de voedseltekorten in de wereld, graanprijs is vervijfvoudigd
Denk dat alleen defensiepersoneel deze bezuiniging niet zien zitten.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Als er een referendum was gehouden was het niet doorgegaan, idem met deze zinloze politiemissie
Jij of je nageslacht vanzelf ook hoor, maak je daar maar geen zorgen om..quote:Op woensdag 6 april 2011 22:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Denk dat alleen defensiepersoneel deze bezuiniging niet zien zitten.
En mensen die niet aan korte termijn planning doen maar realistisch denken.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Denk dat alleen defensiepersoneel deze bezuiniging niet zien zitten.
Waarschijnlijk is dit wel de oorzaak van veel problemen: overbevolking.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
We hebben die 7000 hectare van 85.000 Euro per stuk nodig voor de voedseltekorten in de wereld, graanprijs is vervijfvoudigd
Ja, want nu kunnen we de hele wereld aan ...quote:Op woensdag 6 april 2011 22:05 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Jij of je nageslacht vanzelf ook hoor, maak je daar maar geen zorgen om..
nee het komt door de biobrandstoffen, doe daar dan wat aanquote:Op woensdag 6 april 2011 22:06 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk is dit wel de oorzaak van veel problemen: overbevolking.
Maar doe daar dan wat aan.
En die sojabonen voor al die vegetariers.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee het komt door de biobrandstoffen, doe daar dan wat aan
En in de flevo groeit de beste suiker ter wereld, die nu ook vij keer zo duur isquote:Op woensdag 6 april 2011 22:06 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk is dit wel de oorzaak van veel problemen: overbevolking.
Maar doe daar dan wat aan.
Alle tanks wegquote:Op woensdag 6 april 2011 22:13 schreef Pumatje het volgende:
Michealmoore.. bij deze vraag ik je te stoppen met het topic te kapen. Genoeg over je suikerriet en graan terreur.
een VVD kabinet waar jullie zelf op gestemd hebben!quote:Alle tanks wegF16's weg, mijnenvegers weg, 10.000 man weg.
Wat blijft er nog?
Nuttig argument.. topquote:Op woensdag 6 april 2011 22:16 schreef delpit het volgende:
[..]
een VVD kabinet waar jullie zelf op gestemd hebben!
Vind het ook erg vooruitstrevend... "Bedankt voor je inzet en verders succes met je leven".. zo klinkt het.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:13 schreef kanovinnie het volgende:
Ik zie nu een stukje op 't journaal, 1 op de 8 gaan eruitDat zijn er een hoop
Beetje gelijk heeft ie wel...quote:
Zoiets bedoel je?quote:Op woensdag 6 april 2011 22:16 schreef delpit het volgende:
[..]
een VVD kabinet waar jullie wij zelf op gestemd hebben!
Ja precies. Is het nu 100% zeker dat dit allemaal gaat gebeuren?quote:Op woensdag 6 april 2011 22:19 schreef capricia het volgende:
[..]
Vind het ook erg vooruitstrevend... "Bedankt voor je inzet en verders succes met je leven".. zo klinkt het.
Maar ik denk wel dat dat inherrent is aan zo'n baan, dat je afhankelijk bent van de politiek en de heersende overtuiging van het moment. Beide kanten op.
Doelde meer op het afzeiken van links, terwijl rechts een grote vinger in de pap heeft.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:20 schreef Flappekz het volgende:
[..]
Of niet? Ik heb niet op de VVD gestemd iig
erg gemakkelijk natuurlijk....quote:
Dit beleid en de keuzes die ze nu maken qua geld, komt toch rechtstreeks bij deze minister vandaan?quote:Op woensdag 6 april 2011 22:23 schreef Pumatje het volgende:
[..]
erg gemakkelijk natuurlijk....
Het beleid van een kabinet en minister is inhirent aan de overgenomen historie van het vorige kabinet, en de situatie waarin het land verkeert.
daar heeft de PVDA vooral een hand in gehad... Groenlinks beschouw ik niet anders dan een partij die graag dwars wil liggen, en onrealistische utopieën nastreeft.
Je bent gewoon een sneue figuur met geen enkel gevoel voor historie. Heb je eigenlijk gekeken wie er aan de macht zijn geweest! In mijn vorige berichtje stond een lijstje. 2 PVDA'ers in 60 jaar tegenover zeker 10 VVD'ers, zeker de laatste 20 jaar. Dus zeik op met je gezeur over links. Haal die watten uit je hoofd en ga eens zelf nadenken!quote:erg gemakkelijk natuurlijk....
Het beleid van een kabinet en minister is inhirent aan de overgenomen historie van het vorige kabinet, en de situatie waarin het land verkeert.
daar heeft de PVDA vooral een hand in gehad... Groenlinks beschouw ik niet anders dan een partij die graag dwars wil liggen, en onrealistische utopieën nastreeft.Nuttig omdat veel defensiepersoneel een erg romantisch idee van rechts versus links lijkt te hebben.
Waar zeg ik dat dan?quote:Op woensdag 6 april 2011 22:25 schreef Pumatje het volgende:
Natuurlijk, maar zoals ik al zei.. het is situationeel afhankelijk.
De crisis is een probleem, en links had Defensie willen sparen zeg je dus?
Kom op, maak je zelf niet belachelijk.
ze kiezen niet specifiek defensie, alles wordt aangepakt.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Waar zeg ik dat dan?
Ik bedoel meer dat ze ook hadden kunnen kiezen voor deze bezuiniging op ontwikkelingswerk of zo.
Dat ze specifiek defensie kiezen komt toch niet door de crisis?
Sorry hoor, dan beschuldig je mij van het verspreiden van onwaardhedenquote:Op woensdag 6 april 2011 22:32 schreef Pumatje het volgende:
Die 20 jaar hiervoor ,is de VVD aan het opruimen geweest van PVDA schulden...
Idd.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:37 schreef du_ke het volgende:
[..]
Sorry hoor, dan beschuldig je mij van het verspreiden van onwaardheden.
Maar bij bijna elke overheidsclub zit gewoon 10-20% lucht aan overhead, inefficiency, etc in de begroting. Dus kan er in principe ook zo'n percentage bezuinigd worden. Het is wel lastig om dit met zo min mogelijk pijn te doen.
je haalt nu 2 dingen door elkaar.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Idd.
En alsof de wereldwijde economische crisis door de PvdA veroorzaakt is...lol.
Alsof de economische crisis veroorzaakt is door een bepaalde partij, das een non-discussie.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Idd.
En alsof de wereldwijde economische crisis door de PvdA veroorzaakt is...lol.
Ja, idd.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:43 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Alsof de economische crisis veroorzaakt is door een bepaalde partij, das een non-discussie.
Het is dan wel weer een minderheidskabinet...quote:Op woensdag 6 april 2011 22:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja, idd.
Maar alleen maar afgeven op links ivm deze bezuiniging vind ik nogal kansloos.
Het wordt kennelijk breed gedragen door het hele kabinet.
Maar kan me ook niet voorstellen dat de partijen buiten de regering, alla SP enzo, echt moeite hebben met deze bezuiniging.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:49 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Het is dan wel weer een minderheidskabinet...
SGPquote:Op woensdag 6 april 2011 22:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar kan me ook niet voorstellen dat de partijen buiten de regering, alla SP enzo, echt moeite hebben met deze bezuiniging.
Welke partij is er eigenlijk tegen?
Een paar tanks?quote:Op woensdag 6 april 2011 23:04 schreef Cobra4 het volgende:
En we kunnen ons vast klaar maken voor nog meer bezuinigingen.
Een nieuwe uitgave post heeft zich gemeldt. Portugal vraagt 80 miljard steun. Zal mij benieuwen hoeveel NL gaat geven ondanks de zware bezuinigingen.
Ten eerste, het CDA bestond nog helemaal iet in de jaren 60 en 70, daarnaast zijn de confessionelen niet per definitie rechts, maar gewoon conservatief. Ten tweede begonnen de bezuinigingen bij Defensie pas in 1991, en toen zat er een PvdA minister op die post, en dat zijn tot nu toe de grootste bezuinigingen geweest die Defensie ooit heeft gehad.quote:Op woensdag 6 april 2011 22:10 schreef delpit het volgende:
Ik zou zeggen, stop eens met net te doen alsof 'links' de schuld heeft aan de huidige inkrimping van defensie. Dat is onzin, zowel op het huidige moment als in het recente verleden. Links is niet aan de macht, links is met uitzondering van een kleine periode in de jaren zeventig nooit echt aan de macht geweest. Jullie worden genaaid door VVD/CDA en door niemand anders. Dus stop met dat gezeik en gejammer over links wat jullie een oor aan naait.
SP of Groen Links hebben nog nooit geregeerd, dus sowieso geen enkele schuld, toevallig hebben jullie de F-16 nog aan een good old PvdA minister te danken (Vredeling), toevallig ook nog een oud verzetsman.
Defensie ministers sinds 1959:
VVD - CDA - CDA - VVD - VVD - PVDA - CDA - D66 - CDA - VVD - PVDA - VVD - VVD - VVD - VVD - GPV - CDA.
Dus, ken je geschiedenis en loop niet te zeiken over linkse politici. Jullie worden genaaid door rechts. Jullie zijn altijd genaaid door rechts! Jullie zullen altijd door rechts genaaid worden!
Toen was de Koude Oorlog ook voorbij en veranderde er nogal wat. Als men toen niet bezuinigd had was men pas goed achterlijk geweest...quote:Op woensdag 6 april 2011 23:20 schreef Clan het volgende:
[..]
Ten eerste, het CDA bestond nog helemaal iet in de jaren 60 en 70, daarnaast zijn de confessionelen niet per definitie rechts, maar gewoon conservatief. Ten tweede begonnen de bezuinigingen bij Defensie pas in 1991, en toen zat er een PvdA minister op die post, en dat zijn tot nu toe de grootste bezuinigingen geweest die Defensie ooit heeft gehad.
Ik denk dat jij eerst zelf eens wat geschiedenisles moet volgen eer je zo'n grote mond hebt.
In '77 nam het CDA deel aan de Tweede Kamerverkiezingen.quote:Op woensdag 6 april 2011 23:20 schreef Clan het volgende:
[..]
Ten eerste, het CDA bestond nog helemaal iet in de jaren 60 en 70
Je gaat voorbij aan het punt wat ik wil makenquote:Op woensdag 6 april 2011 23:34 schreef Sloggi het volgende:
[..]
In '77 nam het CDA deel aan de Tweede Kamerverkiezingen.
Klopt, daar had ik even geen tijd voor.quote:Op woensdag 6 april 2011 23:44 schreef Clan het volgende:
[..]
Je gaat voorbij aan het punt wat ik wil maken
de politiek denkt daar anders over, die stonden alweer te trappelen om libie binnen te vallen.quote:Op woensdag 6 april 2011 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Nederland wil gewoon geen missies van betekenis meer. Dat is toch duidelijk?
Maar dat zullen ze niet met tanks doen..quote:Op donderdag 7 april 2011 10:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
de politiek denkt daar anders over, die stonden alweer te trappelen om libie binnen te vallen.
Nee maar het is een voorbeeld, de politiek heeft torenhoge ambities wat betreft defensie, als het mogelijk was deden we overal aan mee maar ondertussen blijft er door de bezuinigingen geen leger over.quote:Op donderdag 7 april 2011 10:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar dat zullen ze niet met tanks doen..
Denk dat die verwachtingen ook wel bijgesteld zullen moeten worden, naar beneden.quote:Op donderdag 7 april 2011 10:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee maar het is een voorbeeld, de politiek heeft torenhoge ambities wat betreft defensie, als het mogelijk was deden we overal aan mee maar ondertussen blijft er door de bezuinigingen geen leger over.
Ik ben bang van niet, met Uruzgan was het het zelfde, zware bezuinigingen (toen ook op de apaches) maar vervolgens wel een leading nation worden waarbij die apaches toch wel weer handig waren.quote:Op donderdag 7 april 2011 10:36 schreef capricia het volgende:
[..]
Denk dat die verwachtingen ook wel bijgesteld zullen moeten worden, naar beneden.
Kut voor iedereen die het betreft. Maar ergens weet je dat toch wel als je zo'n baan kiest. Dat je zeer afhankelijk bent van de wind die er politiek waait.
Mijn punt was dat de jaren 60 en 70 niet uit bezuinigingen bestonden door partijen zoals werd aangegeven door Delpit. De bezuinigingen begonnen pas in 1991, en niet onder ministers onder welke pluimage ook in de dertig jaar ervoor.quote:Op donderdag 7 april 2011 10:20 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Klopt, daar had ik even geen tijd voor.
Jij vindt het dus gek dat er is bezuinigd vlak na het einde van de Koude Oorlog? Ik niet, ik vind het meer dan terecht. Als je een PvdA-minister en bezuinigingen uit 1991 moet gebruiken om je punt duidelijk te maken heb je blijkbaar wel heel erg argumenten om je gelijk aan te tonen.
Jij geeft altijd zo lekker af op links, maar in de naoorlogse parlementaire geschiedenis heeft het CDA (of één en misschien zelfs twee van haar voorgangers) slechts acht jaar niet in de regering gezeten.
De Sovjet-Unie, de grootste bedreiging voor Nederlandse belangen in de veertig jaar daarvoor viel uit elkaar. Het leek er op dat het westen geen vijanden meer had, zeker op het gebied van conventionele oorlogsvoering. Dan heeft het geen zin om een leger in stand te houden dat is gericht op een dergelijke dreiging.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:11 schreef Clan het volgende:
[..]
Mijn punt was dat de jaren 60 en 70 niet uit bezuinigingen bestonden door partijen zoals werd aangegeven door Delpit. De bezuinigingen begonnen pas in 1991, en niet onder ministers onder welke pluimage ook in de dertig jaar ervoor.
Maar ik vind je standpunt inzake de bezuinigingen in 1991 wel erg prappant, onderbouw die eens?
Niet liberaal staat gelijk aan links?quote:En ik herhaal, het CDA bestaat pas 31 jaar en moet je niet rekenen tot de liberalen, dus het CDA is in mijn ogen ook een linkse partij ( God, liefde voor de medemens en dat soort onzin?)
Daarom heeft men ook voor de kaasschaaf gekozen in plaats voor echt rigoureus schrappen en wat overblijft op topniveau houden.quote:Op donderdag 7 april 2011 10:32 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee maar het is een voorbeeld, de politiek heeft torenhoge ambities wat betreft defensie, als het mogelijk was deden we overal aan mee maar ondertussen blijft er door de bezuinigingen geen leger over.
Topniveau? Het aantal oefeningen is al sterk gedaald,quote:Op donderdag 7 april 2011 12:58 schreef du_ke het volgende:
[..]
Daarom heeft men ook voor de kaasschaaf gekozen in plaats voor echt rigoureus schrappen en wat overblijft op topniveau houden.
Gelul dat het CDA pas 31 jaar bestaat. CDA is gewoon een fusiepartij van ARP, CHU en KVP. En wie was er (zowel voor als na de oorlog), meestal met hulp van de VVD, soms met behulp van PvdA aan de macht? Juist ja de ARP, de CHU, de KVP - het CDA dus. Dus roepen dat het CDA niet bestond is nogal sneu en bezijds de echte waarheid.quote:Ten eerste, het CDA bestond nog helemaal iet in de jaren 60 en 70, daarnaast zijn de confessionelen niet per definitie rechts, maar gewoon conservatief. Ten tweede begonnen de bezuinigingen bij Defensie pas in 1991, en toen zat er een PvdA minister op die post, en dat zijn tot nu toe de grootste bezuinigingen geweest die Defensie ooit heeft gehad. Ik denk dat jij eerst zelf eens wat geschiedenisles moet volgen eer je zo'n grote mond hebt.
Mijn punt was dat de jaren 60 en 70 niet uit bezuinigingen bestonden door partijen zoals werd aangegeven door Delpit. De bezuinigingen begonnen pas in 1991, en niet onder ministers onder welke pluimage ook in de dertig jaar ervoor.
Maar ik vind je standpunt inzake de bezuinigingen in 1991 wel erg prappant, onderbouw die eens?
En ik herhaal, het CDA bestaat pas 31 jaar en moet je niet rekenen tot de liberalen, dus het CDA is in mijn ogen ook een linkse partij ( God, liefde voor de medemens en dat soort onzin?)
Het wrange is dat juist Portual een jaar of wat geleden 37 Leopard tanks van Nederland heeft gekocht.quote:Op woensdag 6 april 2011 23:04 schreef Cobra4 het volgende:
En we kunnen ons vast klaar maken voor nog meer bezuinigingen.
Een nieuwe uitgave post heeft zich gemeldt. Portugal vraagt 80 miljard steun. Zal mij benieuwen hoeveel NL gaat geven ondanks de zware bezuinigingen.
Ja, maar dat geld krijgen we terug hè!quote:Op woensdag 6 april 2011 23:04 schreef Cobra4 het volgende:
En we kunnen ons vast klaar maken voor nog meer bezuinigingen.
Een nieuwe uitgave post heeft zich gemeldt. Portugal vraagt 80 miljard steun. Zal mij benieuwen hoeveel NL gaat geven ondanks de zware bezuinigingen.
Tja, dan had je maar SGP moeten stemmen...die zijn de enigen die niet op def willen bezuinigen, volgens mij.quote:Op donderdag 7 april 2011 14:36 schreef HAKIM_1988 het volgende:
Ik heb een idee! Zullen we de waterschappen ook grotendeels afschaffen, met het argument ''want de laatste watersnoodramp was al weer 54 jaar geleden.'' ?
Politici
Dat klopt, maar dat is een radicale geloofspartij. Daar wordt je helemaal niet vrolijk van.quote:Op donderdag 7 april 2011 14:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Tja, dan had je maar SGP moeten stemmen...die zijn de enigen die niet op def willen bezuinigen, volgens mij.
VVD heeft ook in het programma staan dat ze niet willen bezuinigen op defensie, vervolgens doen ze exact het tegenovergestelde. Laatste keer dat ik VVD heb gestemd. CDA had soortgelijke plannen.quote:Op donderdag 7 april 2011 14:48 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Dat klopt, maar dat is een radicale geloofspartij. Daar wordt je helemaal niet vrolijk van.
Dat merken we morgen.quote:
Lekker dan, dat ze je dat niet al vandaag laten weten... Zit je nog langer in spanning...quote:
Ik denk (DENK) dat veel mensen dat zowieso niet doen omdat het een geloofspartij is en dat ze misschien 1/2 zeteltjes erbij krijgen.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:38 schreef revolutionarymen het volgende:
Ik vroeg trouwens iets! wie gaat er nu ammel SGP stemmen?
Staat volgens mij nog steeds. Wij krijgen morgen in ieder geval de maatregelen te horen hier op de kazerne. Ben benieuwdquote:
Kans dat jij ontslagen wordt?quote:Op donderdag 7 april 2011 16:40 schreef kronolith het volgende:
[..]
Staat volgens mij nog steeds. Wij krijgen morgen in ieder geval de maatregelen te horen hier op de kazerne. Ben benieuwd
ja precies beter kan je het niet hebben, je hebt het beste mogelijke signaal afgegeven én ze komen toch never nooit in de regering dus je hoeft niet schuldig te voelen naar je vriendinquote:Op donderdag 7 april 2011 16:39 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Ik denk (DENK) dat veel mensen dat zowieso niet doen omdat het een geloofspartij is en dat ze misschien 1/2 zeteltjes erbij krijgen.
Hoop het niet, de onderzeedienst blijft als het goed is nogquote:
Idd onderzeedienst blijft (staat in alle persberichten enzo), en mijnendienst wordt veel geschrapt.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:42 schreef kronolith het volgende:
[..]
Hoop het niet, de onderzeedienst blijft als het goed is nog. Er gaan hier al wel geruchten dat de hele mijnendienst eruit geflikkerd wordt...
Welk onderdeel zit jij dan, als ik vragen mag?quote:Op donderdag 7 april 2011 16:49 schreef Pumatje het volgende:
dat de onderzeedienst blijft is goed.. dat is echt goed.
Dat ik mijn baan ga verliezen..
zou het liefst over Hillen heen rijden
Laten we de brief maar even afwachten voor we zulke dingen roepen.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:45 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Idd onderzeedienst blijft (staat in alle persberichten enzo), en mijnendienst wordt veel geschrapt.
Iemand anders hier kans op ontslag?
Dat ga ik je niet vertellen.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Welk onderdeel zit jij dan, als ik vragen mag?
Sorry.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:51 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Laten we de brief maar even afwachten voor we zulke dingen roepen.
Dna kan je ik ook vertellen of mijn baan op de tocht staat.
Daar zou ik echt dood en doodziek van worden...quote:Op donderdag 7 april 2011 17:00 schreef kronolith het volgende:
Inderdaad, morgen...., morgen..., morgen.... Overal hetzelfde....
Aangezien er "nog" een SBK (sociaal beleidskader) bestaat heeft defensie de plicht om jou binnen 2 jaar aan een andere baan te helpen. Maar dat SBK kan morgen maar zo over de blommen zijn geholpen.quote:Op donderdag 7 april 2011 16:57 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Sorry.
Sterkte daarmee in ieder geval...
Wat gebeurt er eigenlijk als je ontslagen wordt (nu dan)? Wordt je er gewoon met: 'Bedankt, houdoe' eruitgebonjourd of krijg je een andere baan of wat?
ach.. het is beter dan eerst.quote:Op donderdag 7 april 2011 17:00 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Daar zou ik echt dood en doodziek van worden...
Die ene dag maakt nu ook niks meer uit.quote:Op donderdag 7 april 2011 17:00 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Daar zou ik echt dood en doodziek van worden...
dat wordt begin 2012 zo andersquote:Op donderdag 7 april 2011 17:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Aangezien er "nog" een SBK (sociaal beleidskader) bestaat heeft defensie de plicht om jou binnen 2 jaar aan een andere baan te helpen. Maar dat SBK kan morgen maar zo over de blommen zijn geholpen.
Snap ik...quote:Op donderdag 7 april 2011 17:01 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Die ene dag maakt nu ook niks meer uit.
Maar als Hillen het nu weer zou uitstellen ontplof ik denk ik.
Kan dat ook weggaan dan?quote:Op donderdag 7 april 2011 17:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
Aangezien er "nog" een SBK (sociaal beleidskader) bestaat heeft defensie de plicht om jou binnen 2 jaar aan een andere baan te helpen. Maar dat SBK kan morgen maar zo over de blommen zijn geholpen.
quote:Op donderdag 7 april 2011 17:03 schreef kronolith het volgende:
[..]
Je kan beter vragen wat er niet wegkan...
blijven bestaan..quote:Op donderdag 7 april 2011 17:02 schreef hoogvlieger het volgende:
Pumatje, weet jij trouwens dan hoe het zit met de cav. verkenning? Zou dat nog wel gewoon blijven of worden die gewoon bij een 'regulier' painfbat ingedeeld?
Zeker. Of het nou over 3 of 30 jaar is, bezuinigingen gaan we merken.quote:Op donderdag 7 april 2011 17:08 schreef Pumatje het volgende:
het is gewoon kont, zo enorm kont.
De maatschappij heeft geen idee wat de waarde van een fatsoenlijke krijgsmacht is.
Over 10 jaar zijn ze dit allemaal weer vergeten en krijgen we vanzelf de verhalen dat zo'n groot en log leger als NL heeft helemaal niet nodig is, en dat er best bezuinigd kan worden op de grootte..
want dat is het hele probleem, men denkt aan tienduizenden manschappen a la burgeroorlog opgesteld sabbelend op een houtje..
Je krijgt wat je verdiend..
Venezuela?quote:Op donderdag 7 april 2011 17:25 schreef revolutionarymen het volgende:
ik zit mij altijd zorgen te maken over venezuela of is dat zwaar overrated?
Doe even normaal!, jij gaat mij vertellen dat je nooit van de verzuiling hebt gehoord? ARP waren Calvinisten en gereformeerden, CHU waren de protestanten en KVP waren de katholieken, maar voor het gemak gooi jij alles maar op één hoop en denkt dat die partijen altijd hebben samengewerkt?quote:Op donderdag 7 april 2011 13:22 schreef delpit het volgende:
[..]
Gelul dat het CDA pas 31 jaar bestaat. CDA is gewoon een fusiepartij van ARP, CHU en KVP. En wie was er (zowel voor als na de oorlog), meestal met hulp van de VVD, soms met behulp van PvdA aan de macht? Juist ja de ARP, de CHU, de KVP - het CDA dus. Dus roepen dat het CDA niet bestond is nogal sneu en bezijds de echte waarheid.
CDA links noemen is helemaal mooi. De namen Hendrikus Colijn, Pieter Sjoerds Gerbrandy en Piet de Jong wel eens gehoord? Respectievelijk KNIL majoor, reserve landmachtkapitein en kapitein ter zee (militair dus) voordat ze politicus bij één van de CDA voorgangers en uiteindelijk premier werden van een rechts kabinet? Ik zou eens naar ex onderzeebootkapitein Piet de Jong gaan als ik jou was en hem een linkse hippie noemen. Kortom mijn stelling dat links niets, maar dan ook helemaal niets van doen heeft met zeker de huidige bezuinigingen blijft staan en is prima onderbouwd.
En ja de grote bezuinigingen op defensie begonnen in de jaren negentig. Niet geheel toevallig samenvallend met de val van het sovjetrijk. Heel begrijpelijk en volkomen terecht dus. Of hadden er hier mensen nog een zinvolle rol gezien voor een leger vol met dienstplichtigen en pakweg 1000 tanks op de duitse hei? Volgens mij hebben we onze moderne geprofessionaliseerde krijgsmacht juist aan een linkse (PvdA) minister te danken. Wel een beetje moeilijk om te bevatten misschien wanneer je nooit anders hebt geleerd en niets anders kunt roepen dan 'links is slecht!' en 'links doet potverteren'.
Dat wist ik niet... Maar daar is de laatste tijd niet veel meer over gezegd toch?quote:
hoezo, vanwege een tsunami of aardbeving of zo?quote:Op donderdag 7 april 2011 17:25 schreef revolutionarymen het volgende:
ik zit mij altijd zorgen te maken over venezuela of is dat zwaar overrated?
Wat een onzin zeg, de Sovjet Unie viel pas in 1991 uit elkaar, de bezuinigingen waren toen al ingezet, en hoe het zich daar zou ontwikkelen was nog helemaal niet zeker. Daarnaast was ons leger niet alleen gericht op de koude oorlog maar deden we ook veel vredesoperaties. Toen de bezuinigingen in volle gang waren kregen we de Balkan oorlog en toen hadden we ineens een tekort aan personeel, dus die vlieger gaat niet op, jij maakt nu dezelfde fout als de beleidsmakers van toen.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:47 schreef Sloggi het volgende:
[..]
De Sovjet-Unie, de grootste bedreiging voor Nederlandse belangen in de veertig jaar daarvoor viel uit elkaar. Het leek er op dat het westen geen vijanden meer had, zeker op het gebied van conventionele oorlogsvoering. Dan heeft het geen zin om een leger in stand te houden dat is gericht op een dergelijke dreiging.
[..]
Niet liberaal staat gelijk aan links?
[ afbeelding ]
Gvd...quote:6000 gedwongen ontslagen bij Defensie
Bij Defensie zullen de komende jaren 6.000 mensen gedwongen worden ontslagen. Dat is meer dan tot nu toe bekend is geworden. Morgen zal minister Hillen dit in zijn beleidsbrief schrijven.
De NOS kent de inhoud van de beleidsbrief. In totaal verdwijnen 12.300 arbeidsplaatsen. 2.300 vacatures zijn de laatste tijd al niet vervuld; 4.000 mensen zullen door natuurlijk verloop Defensie verlaten.
Honderden euro's minder
Voor de achterblijvers bij Defensie worden de arbeidsvoorwaarden stukken minder. Nu werken militairen 38 uur, maar hebben de mogelijkheid om 40 uur te werken. De werkweek wordt teruggebracht tot 36 uur.
Omdat de militairen ook veel toelagen kwijt raken omdat er minder geoefend gaat worden, zullen militairen honderden euro's per maand moeten inleveren. Het gevecht met de bonden zal groot worden, zo staat nu al vast.
Wegbezuinigd
Bekend is dat de tanks, Cougarhelikopters en vier mijnenjagers zullen verdwijnen. Daarnaast zullen twee patrouilleschepen en een bevoorradingsschip worden wegbezuinigd. Verder zullen bij de landmacht de bouwers van de genie verdwijnen (zij bereiden missies voor door kampen te bouwen), zal de luchtverdediging gehalveerd worden, verdwijnt een deel van de artillerie en zal de Nederlandse inbreng in het Duits-Nederlands korps verkleind worden.
Veel van de maatregelen blijven echter onzichtbaar, ook na morgen. De onzekerheid voor velen zal nog heel lang blijven. Zo zal er per 1 juli een vastgoedplan bekend worden gemaakt waaruit moet blijken welke kazernes en luchtmachtbases gesloten zullen worden. Dat betekent dat een groot deel van de invulling van de bezuinigingen nog moet volgen. Wat bekend is, is dat veel kolonels, oversten, majoors en adjudanten ontslagen worden. Defensie is een waterhoofd-organisatie met te veel hoge officieren en oudere adjudanten, maar wie ontslagen worden zal morgen onduidelijk blijven.
Wat een gehuilquote:Op donderdag 7 april 2011 14:13 schreef Smoofie het volgende:
Ik snap nog steeds niet dat ze niet fors bezuinigen op ontwikkelingshulp. Kut kabinet.
quote:In september 2010 heeft het kabinet uiteenlopende bezuinigingsvoorstellen gedaan in het regeerakkoord. Zo gaat het percentage voor internationale samenwerking in 2012 terug naar 0,7% van het nationaal inkomen. Samen met andere aanpassingen moet dit vanaf 2015 een bezuiniging opleveren van in totaal ¤ 1,9 miljard.
Hoe kom je daarbij? Ze leveren een tiende procent in.quote:Op donderdag 7 april 2011 18:08 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wat een gehuil. Ze moeten daar op een veel kleiner budget het dubbele snijden van wat Defensie kwijtraakt...
[..]
Bovendien heeft defensie maar 7 miljard (iets meer/minder kan goed) en ontwikkelingshulp ruim 8 miljard...quote:Op donderdag 7 april 2011 18:11 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoe kom je daarbij? Ze leveren een tiende procent in.
Zacht gezegd...quote:Op donderdag 7 april 2011 18:21 schreef Flappekz het volgende:
Ben persoonlijk benieuwd naar het nieuws morgen op de CDC-bijeenkomst...Maar deze berichten zijn echt goed kut
een tiende procent van het bnp is best een hoop natuurlijkquote:Op donderdag 7 april 2011 18:11 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoe kom je daarbij? Ze leveren een tiende procent in.
quote:Op donderdag 7 april 2011 18:13 schreef FadetoGreen het volgende:
[..]
Bovendien heeft defensie maar 7 miljard (iets meer/minder kan goed) en ontwikkelingshulp ruim 8 miljard...
http://www.rijksoverheid.(...)kkelingssamenwerkingquote:Financiering ontwikkelingssamenwerking
In 2011 investeert de Rijksoverheid ruim ¤ 4,6 miljard in ontwikkelingssamenwerking. Dit geld gaat naar rechtstreekse steun aan arme landen, multilaterale organisaties als de Verenigde Naties en Wereldbank, bedrijven en maatschappelijke organisaties.
Zal best, daar is alleen maar geld bijgekomen. Defensie levert al 25 jaar in...quote:Op donderdag 7 april 2011 18:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
een tiende procent van het bnp is best een hoop natuurlijk. Daarnaast lees ik overal over 1 miljard bezuinigingen bij Defensie tegenover 2 miljard bij OWS.
Dat is natuurlijk niet helemaal een eerlijk plaatje omdat je het als percentage van het BNP bekijkt dat de afgelopen 25 als een dolle is gestegen. Overigens is het percentage van het BNP voor OWS gelijk gebleven (hoewel het nu gaat dalen).quote:Op donderdag 7 april 2011 18:26 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zal best, daar is alleen maar geld bijgekomen. Defensie levert al 25 jaar in...
[ afbeelding ]
Dat geldt voor alle departementen dan, lijkt me.quote:Op donderdag 7 april 2011 18:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet helemaal een eerlijk plaatje omdat je het als percentage van het BNP bekijkt dat de afgelopen 25 als een dolle is gestegen. Overigens is het percentage van het BNP voor OWS gelijk gebleven (hoewel het nu gaat dalen).
Daarnaast ben ik van mening dat geld krijgen als percentage van het BNP geen goede prikkel is voor departementen. Geld moet je krijgen naar reeele en onderbouwde behoefte, niet vanwege een of ander percentage.
Inderdaad. Ramen naar realistische behoefte. Gewoon maar een percentage krijgen leidt enkel maar tot spilzucht.quote:Op donderdag 7 april 2011 18:38 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Dat geldt voor alle departementen dan, lijkt me.
Animal Farm?quote:Op donderdag 7 april 2011 18:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet helemaal een eerlijk plaatje omdat je het als percentage van het BNP bekijkt dat de afgelopen 25 als een dolle is gestegen. Overigens is het percentage van het BNP voor OWS gelijk gebleven (hoewel het nu gaat dalen).
De NAVO stelt dat als eis, niet wij als kikkerlandje.quote:Daarnaast ben ik van mening dat geld krijgen als percentage van het BNP geen goede prikkel is voor departementen. Geld moet je krijgen naar reeele en onderbouwde behoefte, niet vanwege een of ander percentage.
Huh?quote:
Alleen houden de meeste NAVO landen zich al zo'n 10-20 jaar daar niet aan. Daar is ook nooit tegen opgetreden. Dus veel meer waarde dan aan de VN-afspraken over OWS hecht ik hier niet aan..quote:[..]
De NAVO stelt dat als eis, niet wij als kikkerlandje.
All animals are equal, but some animals are more equal than othersquote:
Omdat een ander het niet doet hoeven wij ook niet?quote:Alleen houden de meeste NAVO landen zich al zo'n 10-20 jaar daar niet aan. Daar is ook nooit tegen opgetreden. Dus veel meer waarde dan aan de VN-afspraken over OWS hecht ik hier niet aan..
Oh maar ik gaf al aan dat ik een begroting als percentage van het BNP voor ieder departement een perverse prikkel tot verspillen vind. Dat was toch duidelijk dacht ik?quote:Op donderdag 7 april 2011 18:54 schreef AchJa het volgende:
[..]
All animals are equal, but some animals are more equal than others
het laat zien dat het misschien niet echt realistisch meer is in deze tijd.quote:[..]
Omdat een ander het niet doet hoeven wij ook niet?
Want jij weet hoe de situatie er over 5 jaar uitziet, welke dreigingen er dan zijn?quote:Op donderdag 7 april 2011 19:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
[..]
het laat zien dat het misschien niet echt realistisch meer is in deze tijd.
Idd, dat zien we in Libië. Sinds kort hebben de Amerikanen zich teruggetrokken en de rest van de NAVO krijgt niets meer van de grond.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
het laat zien dat het misschien niet echt realistisch meer is in deze tijd.
De kans dat de Russen hier dan voor de deur staan is niet zo gek grootquote:Op donderdag 7 april 2011 19:02 schreef Royyy het volgende:
[..]
Want jij weet hoe de situatie er over 5 jaar uitziet?
Lees jij maar eens het boek "De zwarte zwaan" van Nassim Nicolas Taleb en overdenk je uitspraak dan nog eens.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
De kans dat de Russen hier dan voor de deur staan is niet zo gek groot.
Dat zei men in '38 ook over de Duitsers.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
De kans dat de Russen hier dan voor de deur staan is niet zo gek groot.
Tja we kunnen het geld maar 1 keer uitgeven. Jij ziet liever de volgende generaties met een gigantische staatsschuld opgezadeld worden? of driekwart van de bibliotheken verdwijnen? Het is crisis, iedereen moet inleveren.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:03 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Idd, dat zien we in Libië. Sinds kort hebben de Amerikanen zich teruggetrokken en de rest van de NAVO krijgt niets meer van de grond.
Na een relatief rustige periode in de jaren 90 neemt de instabiliteit in de wereld alleen maar meer toe, sterker nog, de wereldsituatie is instabieler dan ten tijde van de koude oorlog. En dan maar roepen dat een traditioneel leger niet meer van deze tijd is, terwijl veel andere mogendheden zeer veel in hun militaire capaciteiten investeren, dat getuigt nou niet bepaald van stragisch inzicht.
Niet echt, maar ik kom niet verder dan MAVO-D. Ik kan eea gemist hebben natuurlijk.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
Oh maar ik gaf al aan dat ik een begroting als percentage van het BNP voor ieder departement een perverse prikkel tot verspillen vind. Dat was toch duidelijk dacht ik?
En landen die meer uitgeven dan 2% van het BNP hoeven we niet naar te kijken? Of winkel jij altijd selectief?quote:het laat zien dat het misschien niet echt realistisch meer is in deze tijd.
Dit zou men van harte moeten nemenquote:Op donderdag 7 april 2011 19:04 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Lees jij maar eens het boek "De zwarte zwaan" van Nassim Nicolas Taleb en overdenk je uitspraak dan nog eens.
Iedereen behalve de witteboorden-criminelen ja... en de dictators in Afrika die we handenvol geld toestoppen.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:04 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja we kunnen het geld maar 1 keer uitgeven. Jij ziet liever de volgende generaties met een gigantische staatsschuld opgezadeld worden? of driekwart van de bibliotheken verdwijnen? Het is crisis, iedereen moet inleveren.
Net zoals korte-termijn denken.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dit zou men van harte moeten nemen
"Het leert voorspellingen en advies te relativeren (en vaak te negeren), kritisch te denken en klaar te staan om snel te handelen."
Dan beseft men dat vasthouden aan denkbeelden van 40 jaar geleden misschien niet zo verstandig is.
In dezelfde post waar jij met animal farm op reageerdequote:Op donderdag 7 april 2011 19:06 schreef AchJa het volgende:
[..]
Niet echt, maar ik kom niet verder dan MAVO-D. Ik kan eea gemist hebben natuurlijk.
[..]quote:Daarnaast ben ik van mening dat geld krijgen als percentage van het BNP geen goede prikkel is voor departementen. Geld moet je krijgen naar reeele en onderbouwde behoefte, niet vanwege een of ander percentage.
Dat zijn er niet zo gek veel (op de grote stoere landen VS, G-B en Frankrijk na) en de anderen lijken het vooral te doen om elkaar lastig te vallen (Griekenland en Turkije)quote:En landen die meer uitgeven dan 2% van het BNP hoeven we niet naar te kijken? Of winkel jij altijd selectief?
Klopt we moeten aan onze (klein)kinderen denken en daar hoort een financieel solide beleid bij. En dan moet je in tijden van crisis ook durven te snoeien om te groeien.quote:
Ijsland zit toch ook bij de navo? Die hebben niet eens een leger. Die geven dus 0% uit.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:09 schreef du_ke het volgende:
[..]
In dezelfde post waar jij met animal farm op reageerde
[..]
[..]
[..]
Dat zijn er niet zo gek veel (op de grote stoere landen VS, G-B en Frankrijk na) en de anderen lijken het vooral te doen om elkaar lastig te vallen (Griekenland en Turkije)
Dat was voor defensie mogelijk een verstandiger optie geweest.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:07 schreef Royyy het volgende:
[..]
Iedereen behalve de witteboorden-criminelen ja... en de dictators in Afrika die we handenvol geld toestoppen.
Ga maar eens flink in de bureaucratie snijden, heb je ook zo een miljard bespaard.
Dat is een non-argument, het gaat er hier niet om hoe het geld wordt verdeeld, maar wat de eventuele noodzaak van een krijgsmacht zou kunnen zijn. En die noodzaak is er wel degelijk, we gaan juist weer veel onzekere tijden tegemoet die gepaard gaan met behoorlijk wat instabiliteit. Dan wil je natuurlijk wel de nationale belangen kunnen verdedigen en niet de speelbal van andere mogendheden worden.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:04 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja we kunnen het geld maar 1 keer uitgeven. Jij ziet liever de volgende generaties met een gigantische staatsschuld opgezadeld worden? of driekwart van de bibliotheken verdwijnen? Het is crisis, iedereen moet inleveren.
Heb jij die uitspraak zelf wel gelezen?quote:Op donderdag 7 april 2011 19:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dit zou men van harte moeten nemen
"Het leert voorspellingen en advies te relativeren (en vaak te negeren), kritisch te denken en klaar te staan om snel te handelen."
Dan beseft men dat vasthouden aan denkbeelden van 40 jaar geleden misschien niet zo verstandig is.
Nee, tragisch, want dat zijn juist de laffe herders die zich achter de rug verschuilen van die paar mensen die nog wel een bijdrage aan de verdediging kunnen leveren.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:09 schreef Pumatje het volgende:
De Illusie dat we compleet veilig zijn..
prachtig op een bepaalde manier.
En je moet je kleinkinderen wel de mogelijkheid geven om hun belangen te verdedigen, een land wat naar de pijpen van anderen moet dansen hoort daar niet bij.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:10 schreef du_ke het volgende:
[..]
Klopt we moeten aan onze (klein)kinderen denken en daar hoort een financieel solide beleid bij. En dan moet je in tijden van crisis ook durven te snoeien om te groeien.
IJsland is van Denemarken, die geven meer uit dan ons.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:11 schreef capricia het volgende:
[..]
Ijsland zit toch ook bij de navo? Die hebben niet eens een leger. Die geven dus 0% uit.
De bezuiniging is toch iets van 10%? Niet 90 of zo...quote:Op donderdag 7 april 2011 19:13 schreef Pumatje het volgende:
We kunnen straks he-le-maal niets meer uitrichten.
Niet in Nederland zelf, dan in Europa, laat staan de wereld.
Volgens mij waren dat vooral mensen die woonden in een sterk militaristische samenleving waarin over uitgaven aan het leger niet te klagen wasquote:Op donderdag 7 april 2011 19:12 schreef von_Preussen het volgende:
"Wir haben es nicht gewusst" zeggen ze dan achteraf.
Dat was Groenlandquote:Op donderdag 7 april 2011 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
IJsland is van Denemarken, die geven meer uit dan ons.
Psst. Da's Groenland.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
IJsland is van Denemarken, die geven meer uit dan ons.
En dat die (klein)kinderen vervolgens in een land wonen dat een groot deel van de politieke invloed op het wereldtoneel verloren heeft, en haar belangen niet meer optimaal kan verdedigen, dat is dus niet belangrijk?quote:Op donderdag 7 april 2011 19:10 schreef du_ke het volgende:
[..]
Klopt we moeten aan onze (klein)kinderen denken en daar hoort een financieel solide beleid bij. En dan moet je in tijden van crisis ook durven te snoeien om te groeien.
Ontwikkelings samenwerking is een fucking Luxe ministerie lulloquote:Op donderdag 7 april 2011 18:08 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wat een gehuil. Ze moeten daar op een veel kleiner budget het dubbele snijden van wat Defensie kwijtraakt...
[..]
die 10% is de doodsteekquote:Op donderdag 7 april 2011 19:14 schreef capricia het volgende:
[..]
De bezuiniging is toch iets van 10%? Niet 90 of zo...
10% bovenop bijna geen oefeningen en materieel dat nu al niet onderhouden kan worden omdat er geen geld voor is.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:14 schreef capricia het volgende:
[..]
De bezuiniging is toch iets van 10%? Niet 90 of zo...
Het zal wel...quote:Op donderdag 7 april 2011 19:09 schreef du_ke het volgende:
[..]
In dezelfde post waar jij met animal farm op reageerde
Ik vind het opvallend dat je ouwehoert over landen die minder uitgeven, landen die meer uitgeven vallen anderen lastig en zijn stoer...quote:Dat zijn er niet zo gek veel (op de grote stoere landen VS, G-B en Frankrijk na) en de anderen lijken het vooral te doen om elkaar lastig te vallen (Griekenland en Turkije)
IJsland is/ was van Denemarken. Of loop ik echt achter?quote:
Toch wel hoor, het is crisis en iedereen moet inleveren. Het klinkt misschien lullig maar een procent of 10 bezuinigen valt relatief nog wel een beetje mee.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:12 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Dat is een non-argument, het gaat er hier niet om hoe het geld wordt verdeeld,
Een compleet modern leger die op alle gebieden met de besten mee kan spelen kunnen we ons momenteel gewoon niet veroorloven.quote:maar wat de eventuele noodzaak van een krijgsmacht zou kunnen zijn. En die noodzaak is er wel degelijk, we gaan juist weer veel onzekere tijden tegemoet die gepaard gaan met behoorlijk wat instabiliteit. Dan wil je natuurlijk wel de nationale belangen kunnen verdedigen
We redden het niet alleen en zullen dus samen moeten werken. Of wou jij het als Nederland tegen de NAVO op willen nemen? Het leger moet goedkoper en slimmer. Probeer in oplossingen te denken in plaats van in problemen.quote:en niet de speelbal van andere mogendheden worden.
Defensie zou inderdaad anders kunnen bezuinigen. Maar dat die pakweg 1 miljard er af moet lijkt me niet meer dan eerlijk in vergelijking met andere departementen.quote:Maar om even op jouw argument in te gaan, het geld is wel voorhanden, alleen besteed men het niet goed.
Ja dus niet blijven hangen in de jaren 50quote:Heb jij die uitspraak zelf wel gelezen?
"klaar te staan om snel te handelen"
Slimmer organiseren, daar draait het om. De koude oorlog is echt voorbij...quote:Dus als de situatie het verlangt ook in staat te kunnen zijn om militair in te grijpen en niet het leger wegbezuinigen zodat je niets meer kan.
Was. tot 1944quote:Op donderdag 7 april 2011 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
IJsland is/ was van Denemarken. Of loop ik echt achter?
Wie zegt dat dit gaat gebeuren? of kan jij wel 5 of 50 jaar vooruit kijken?quote:Op donderdag 7 april 2011 19:15 schreef Royyy het volgende:
[..]
En dat die (klein)kinderen vervolgens in een land wonen dat een groot deel van de politieke invloed op het wereldtoneel verloren heeft, en haar belangen niet meer optimaal kan verdedigen, dat is dus niet belangrijk?
Defensie is net zo goed voor een aanzienlijk deel luxe. Niet alles maar een heel deel wel degelijk. Prachtig hoor eigen orkesten of relicten uit de koude oorlog maar daar kan je niet eeuwig aan vast houden.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:16 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ontwikkelings samenwerking is een fucking Luxe ministerie lullo
Defensie noodzaak
Klopt maar toch wordt er ook daar net zo goed heel erg hard gesneden. En dat kost internationaal gezien vermoedelijk veel meer levens.quote:dat is het verschil
daarnaast werken er geen tienduizenden voor ontwikkelingssamenwerking, en hebben ze niet de Eed gezworen en de verplichting tot naleven van de grondwet en het verdedigen van de belangen en grondgebieden van de Nederlandse staat!
Tot je zelf ook gaat beseffen dat dit niet klopt. het is een overheidsorganisatie. Dat kan altijd 10-20% efficiënter.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:16 schreef Pumatje het volgende:
[..]
die 10% is de doodsteek
er kan niets meer vanaf
hoe vaak moet dat worden verteld?
haha je liep inderdaad wat achterquote:Op donderdag 7 april 2011 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
IJsland is/ was van Denemarken. Of loop ik echt achter?
Edit: Ik zie het al na een zoekactie... 1944... Ik zal mijn beklag eens doen bij de leraren die ik gehad heb...![]()
En sinds 1944 is ze volldig onafhankelijk. Wel lid van de Navo, geen leger. Dus het kan prima.quote:
Dat komt omdat de VS de bescherming van IJsland op zich heeft genomen. Dit vanwege de locatie in het GIUK gap.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:28 schreef capricia het volgende:
[..]
En sinds 1944 is ze volldig onafhankelijk. Wel lid van de Navo, geen leger. Dus het kan wel.
Maar het viel me vooral op dat Ijsland niet op dat mooie lijstje van uitgaven aan defensie in BNP stond.
Een beetje een vertekend beeld geeft dat lijstje dan...
what the hell is dat nu voor een beredenatiequote:Op donderdag 7 april 2011 19:25 schreef du_ke het volgende:
7
[..]
Tot je zelf ook gaat beseffen dat dit niet klopt. het is een overheidsorganisatie. Dat kan altijd 10-20% efficiënter.
[..]
7
Nee dat kan ik niet, en dat is precies de reden waarom Defensie niet verwaarloosd moet worden.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:25 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wie zegt dat dit gaat gebeuren? of kan jij wel 5 of 50 jaar vooruit kijken?
Jij bent zeker nooit in Rijsoord geweest. Wat begrijp je niet aan deze zin?quote:Op donderdag 7 april 2011 19:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
De kans dat de Russen hier dan voor de deur staan is niet zo gek groot.
Weet je du_ke, jij wint.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:21 schreef du_ke het volgende:
[..]
Toch wel hoor, het is crisis en iedereen moet inleveren. Het klinkt misschien lullig maar een procent of 10 bezuinigen valt relatief nog wel een beetje mee.
[..]
Een compleet modern leger die op alle gebieden met de besten mee kan spelen kunnen we ons momenteel gewoon niet veroorloven.
[..]
We redden het niet alleen en zullen dus samen moeten werken. Of wou jij het als Nederland tegen de NAVO op willen nemen? Het leger moet goedkoper en slimmer. Probeer in oplossingen te denken in plaats van in problemen.
[..]
Defensie zou inderdaad anders kunnen bezuinigen. Maar dat die pakweg 1 miljard er af moet lijkt me niet meer dan eerlijk in vergelijking met andere departementen.
[..]
[..]
Ja dus niet blijven hangen in de jaren 50
[..]
Slimmer organiseren, daar draait het om. De koude oorlog is echt voorbij...
We wonen hier niet in Polen. Je hebt een denkkader dat ergens diep in de vorige eeuw is blijven steken. Je moet proberen vooruit te kijken, hup de 21e eeuw in. Daarin heb je een ander type leger nodig dan voor het vechten op de Noord-Duitse vlakten. Dat kan slimmer en slanker dan het nu gerealiseerd is.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:48 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Weet je du_ke, jij wint.
Jij post alleen maar holle frasen die inhoudelijk gezien zo leeg zijn dat je er niets mee kunt beginnen. Ik heb het geprobeerd uit te leggen, maar bij iemand die zelfs de elementaire beginselen van strategisch denken niet beheerst is dat toch zinloos.
Oja, je zou je eens moeten verdiepen in hoe Polen over defensie denkt, die zijn niet zo vreselijk naief als die verwende burgers hier in Wst-Europa.
Die snap ik zeker maar dat betekent niet dat er nooit op defensie bezuinigd kan worden. Een volk dat haar kinderen niet schoolt of niet voor haar ouderen zorgt is volgens mij ook niet veel waard.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:47 schreef Clan het volgende:
[..]
Jij bent zeker nooit in Rijsoord geweest. Wat begrijp je niet aan deze zin?
[ afbeelding ]
blijkbaar niet, als we met deze krijgsmacht ons uiterste best moeten doen om 2000 man te kunnen uitzenden per missie in het buitenland, en dan aan het eind van ons latijn zijn is een grootgenoeg teken om jou argument te ontkrachten lijkt me.quote:Op donderdag 7 april 2011 19:52 schreef du_ke het volgende:
[..]
We wonen hier niet in Polen. Je hebt een denkkader dat ergens diep in de vorige eeuw is blijven steken. Je moet proberen vooruit te kijken, hup de 21e eeuw in. Daarin heb je een ander type leger nodig dan voor het vechten op de Noord-Duitse vlakten. Dat kan slimmer en slanker dan het nu gerealiseerd is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |