quote:Op maandag 1 februari 2010 22:44 schreef kciR het volgende:
Heeft iemand deze mixtape al gezien; Converse Mixtape
Het is wel een beetje reclame voor Converse, maar daar merk je niets van, gewoon gratis te downloaden zonder poespas. En wat er opstaat? (Indie)bandjes uit de Lage Landen (Nederland + België), zoals El Pino, Moss, Daily Bread en Triggerfinger. Volgens mij geen nieuwe nummers, maar best aardig..
Mooie eer van Wilco! Wat een geniale band is het toch!quote:Op maandag 1 februari 2010 23:04 schreef Grobbel het volgende:
Nu het centrale Wilco topic met de vergelijkbare naam toch bijna vol is, lijkt het me goed om die plaat nog wat langer te eren.
Er is wel een nieuwe van These New Puritains, maar hij moet je liggen.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 10:53 schreef chansadres het volgende:
Nog weinig Indie gezien in deze 1e maand van het nieuwe decennium. Rustig voor de storm?
Team William, die heb ik nog in Bibelot gezien in het voorprogramma van De Staat. Was een goed optreden, maar de toetsenist had duidelijk een slokje/snuifje teveel op.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 19:07 schreef methodmich het volgende:
Mwah...
Adam Green
Get Well Soon
Spoon
Lyenn
Thus: Owls
Team William
Silver Mt Zionquote:Op dinsdag 2 februari 2010 19:07 schreef methodmich het volgende:
Mwah...
Adam Green
Get Well Soon
Spoon
Lyenn
Thus: Owls
Team William
Grappig, wilde net gaan typen dat ik Caribou beslist nog een keer wil zien (vorige keer kon ik niet zo goed van de show genieten) en toen ik zojuist op last.fm keek kreeg ik toch wel een spontane golf van blijschap nu hij 21 april in de Paradiso staatquote:Op dinsdag 2 februari 2010 10:07 schreef Z het volgende:
Ik vind Caribou wel goed live maar ik heb aanzienlijk betere live acts gezien.
Probeer 'Milk of Human Kindness' anders eens. Die is echt fantastisch.quote:Op woensdag 3 februari 2010 19:17 schreef Maisnon het volgende:
Ik heb dat vorige album van Caribou wel een paar keer geluisterd maar het is nooit echt blijven hangen bij me
yessirquote:Op woensdag 3 februari 2010 19:21 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Probeer 'Milk of Human Kindness' anders eens. Die is echt fantastisch.
Vond de laatste (uit 2007 geloof ik) anders niet veel soeps. Luister ik liever Neko Case, Daniel Bejar of A.C. Newman solo eigenlijk. Maarja, misschien wordt dit weer wat.quote:Op woensdag 3 februari 2010 21:28 schreef -Dries- het volgende:
New Pornographers komen binnenkort he.
Beste concert van afgelopen jaar, The Mountain Goats in Paradiso.quote:Op donderdag 11 februari 2010 20:09 schreef CatsInTheWell het volgende:
Even een kickje voor één van de mooiste liedjes van vorig jaar:
Nieuwe Motorpsycho klinkt goed overigens.
Wel een beetje Four Tet-by-numbers vind ik, het is niet echt radicaal anders van wat we van hem gewend zijn. Al is het inderdaad wel weer een fijne plaat.quote:Op zondag 7 februari 2010 19:25 schreef pfaf het volgende:
Ik vind de nieuwe Four Tet overigens echt fucking briljant.
In z'n eenvoud toch zo krachtig....
quote:Op vrijdag 12 februari 2010 21:09 schreef hydraulix het volgende:
Joanna Newsom komt ook dit jaar met een nieuw album
Ik zit nu voor het eerst All Hail West Texas te luisteren. Ik ken eigenlijk alleen maar hun werk vanaf Tallahassee (album dat daarna kwam dus), maar dit klinkt nu al veel beter.quote:Op donderdag 11 februari 2010 20:23 schreef emokid het volgende:
[..]
Beste concert van afgelopen jaar, The Mountain Goats in Paradiso.
Goed nieuws!quote:Op vrijdag 12 februari 2010 21:09 schreef hydraulix het volgende:
Joanna Newsom komt ook dit jaar met een nieuw album
Ze zijn wel een stuk steviger geworden inderdaad, maar wij hebben ze jaren geleden al als indie geadopteerd. Niet voor niets was deel 6 van deze illustere indie-reeks genoemd naar een meesterwerkje van deze zelfde band ('In the Kingdom of Kitsch you are a Monster').quote:Op zaterdag 13 februari 2010 12:21 schreef emokid het volgende:
Nieuwe Shining is geniaal, maar dat is niet echt indie toch.
Doet me denken aan een heleboel dingen, maar niet die artiesten die je opnoemt. Nouja, beetje misschienquote:Op zaterdag 13 februari 2010 20:12 schreef methodmich het volgende:
Wat een geweldig album is The Jollity Of My Boon Companion van de Belg Lyenn toch!
Denk een beetje David Eugene Edwards, een beetje Tom Waits, een beetje Jeff Buckley of misschien Antony en dat alles met muzikale hulp van Shahzad Ismaily, Marc Ribot en Jolie Holland.
www.lyenn.net
Ow oke vet, ik praat ook graag over ze hoor, daar niet van. Ik ben echt benieuwd naar hoe dat gaat worden in Metropool hier.quote:Op zaterdag 13 februari 2010 17:13 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Ze zijn wel een stuk steviger geworden inderdaad, maar wij hebben ze jaren geleden al als indie geadopteerd. Niet voor niets was deel 6 van deze illustere indie-reeks genoemd naar een meesterwerkje van deze zelfde band ('In the Kingdom of Kitsch you are a Monster').
In the kingdom of indie (Indie Central VI)
We hebben trouwens in het vorige deel ook al kort over de nieuwe plaat gediscussieerd. Het is vooral heel erg... anders. Ik prefereer het oude werk.
Hoe indie wil je het hebben? Hun label heet indie recordings, nota bene.quote:Op zaterdag 13 februari 2010 12:21 schreef emokid het volgende:
Nieuwe Shining is geniaal, maar dat is niet echt indie toch.
Ja, hangt misschien ook van de nummers af die via de site te beluisteren zijn, daar zit Buckley net wat minder in.quote:Op zondag 14 februari 2010 00:21 schreef Norrage het volgende:
[..]
Doet me denken aan een heleboel dingen, maar niet die artiesten die je opnoemt. Nouja, beetje misschienIk hoor er wel wat 16 Horsepower in eigenlijk. Maar gewoon wat invloeden in te horen waarschijnlijk. Klinkt iig goed
Wat zijn je criteria?quote:Op zondag 14 februari 2010 16:52 schreef Gitaarmat het volgende:
Wat zijn nou eigenlijk 5 grote namen van de indie. Arctic Monkeys en...
Hmm vind ik wel een interessante vraag. Wat zijn nou de echte grote indie bands? Die iedereen kent. En die het grootst zijn..quote:
Criteria. Geen kritiekeria.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:58 schreef Gitaarmat het volgende:
Hoe bedoel je?
Ik heb nergens kritiek op?
Radiohead lijkt me wel een indiemelkkoe, The White Stripes ook, al hebben die nu een contract bij Warner.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:59 schreef Norrage het volgende:
[..]
Hmm vind ik wel een interessante vraag. Wat zijn nou de echte grote indie bands? Die iedereen kent. En die het grootst zijn..
Arctic Monkeys vind ik dan een goede. Pavement? Sufjan Stevens ofzo? Ik kom niet zo ver!
The O.C. was een populaire teen-drama serie een paar jaar geleden waar veel indie muziek in voorkwam. Denk aan Deathcab (veel namedrops ook in de serie zelf), Ryan Adams, en The Killers.quote:
Ik vind Radiohead eigenlijk helemaal niet zo indie.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:04 schreef pfaf het volgende:
[..]
Radiohead lijkt me wel een indiemelkkoe, The White Stripes ook, al hebben die nu een contract bij Warner.
Ze hebben destijds hun commercieel meest succesvolle album opgevolgd met een toch niet zo heel erg radiovriendelijke plaat. Bovendien hebben ze hun major label aan de kant geschoven om het publiceren van hun muziek in eigen hand te houden... hoe indie-er wil je het hebben?quote:Op donderdag 18 februari 2010 14:02 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Ik vind Radiohead eigenlijk helemaal niet zo indie.Of ligt dat dan weer aan mij?
Erg fascinerend geschreven stuk ja! Bedankt voor de linkquote:Op donderdag 18 februari 2010 13:23 schreef Numbie het volgende:
Voor alle liefhebbers van indie; verplichte leeskost wat mij betreft![]()
Paste Magazine (erg fijn amerikaans muziekblad dat groot is geworden door 'indie' muziek, films etc.) verklaard 'indie' dood.![]()
Hmm, ik vind het maar een flauw, nietszeggend stuk, wat jaren terug ook al geschreven had kunnen zijn. Definitiedisussies zijn toch ook compleet overbodig en irrelevant. Laat ieder zijn eigen definitie houden en gewoon muziek luisteren.quote:Op donderdag 18 februari 2010 13:23 schreef Numbie het volgende:
Voor alle liefhebbers van indie; verplichte leeskost wat mij betreft![]()
Paste Magazine (erg fijn amerikaans muziekblad dat groot is geworden door 'indie' muziek, films etc.) verklaard 'indie' dood.![]()
Erg flauw inderdaad. Ook omdat ik sowieso, met toch wel een redelijke kennis van Engels, niet zo heel veel van die recensie snap.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 20:49 schreef Grobbel het volgende:
Ahaha, Pitchfork is weer in vorm. Ze hebben weer eens achter het net gevist bij het bijtijds spotten van een hypebandje, dus breken ze het maar gewoon tot de grond toe af om toch hun gram te kunnen halen.
http://pitchfork.com/reviews/albums/13906-sigh-no-more/
Ja op die manier, ik dacht meer als indie qua muziek zelf. Maar je hebt gelijk verder ja.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 23:23 schreef menjo het volgende:
[..]
Ze hebben destijds hun commercieel meest succesvolle album opgevolgd met een toch niet zo heel erg radiovriendelijke plaat. Bovendien hebben ze hun major label aan de kant geschoven om het publiceren van hun muziek in eigen hand te houden... hoe indie-er wil je het hebben?
Btw hier nog mensen naar Spoon geweest gisteren? Ik vond het een prima concert, ook al speelden ze aardig wat minder interessante nummers. Ook was het wel erg druk in paradiso.
Dat is wel vaker bij Pitchfork reviews hoor. Ik neem alle reviews daar allang niet meer serieus hoor, kom er alleen voor het nieuws.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 13:29 schreef CatsInTheWell het volgende:
[..]
Erg flauw inderdaad. Ook omdat ik sowieso, met toch wel een redelijke kennis van Engels, niet zo heel veel van die recensie snap.
Dat valt alles mee. Ze slaan natuurlijk weleens de plank mis,quote:Op maandag 22 februari 2010 12:27 schreef -Dries- het volgende:
[..]
Dat is wel vaker bij Pitchfork reviews hoor. Ik neem alle reviews daar allang niet meer serieus hoor, kom er alleen voor het nieuws.
Geen last van je muziek, nee...quote:Op maandag 22 februari 2010 21:06 schreef DO2 het volgende:
Dat is een bijkomend voordeel, dat niemand anders 'last' heeft van mijn muziek.
Maar ik doe het toch vooral omdat ik het zelf zo prettig vind.
de reden waarom ze little lion man afkraken is op zijn minst belachelijk te noemen.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 13:29 schreef CatsInTheWell het volgende:
[..]
Erg flauw inderdaad. Ook omdat ik sowieso, met toch wel een redelijke kennis van Engels, niet zo heel veel van die recensie snap.
HEEL erg typerend weer voor pitchfork ja.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 20:49 schreef Grobbel het volgende:
Ahaha, Pitchfork is weer in vorm. Ze hebben weer eens achter het net gevist bij het bijtijds spotten van een hypebandje, dus breken ze het maar gewoon tot de grond toe af om toch hun gram te kunnen halen.
http://pitchfork.com/reviews/albums/13906-sigh-no-more/
Like we didn't see that one coming...quote:Op dinsdag 23 februari 2010 17:57 schreef pfaf het volgende:
De nieuwe Joanna Newsom is in ieder geval best new music geworden bij Pitchfork. Ik ben benieuwd...
=
Niet minder dan terecht. Newsom's nieuwe is écht goed.quote:Op dinsdag 23 februari 2010 19:08 schreef -Dries- het volgende:
[..]
Like we didn't see that one coming...
quote:Op zaterdag 20 februari 2010 09:59 schreef pfaf het volgende:
[..]
Hmm, ik vind het maar een flauw, nietszeggend stuk, wat jaren terug ook al geschreven had kunnen zijn. Definitiedisussies zijn toch ook compleet overbodig en irrelevant. Laat ieder zijn eigen definitie houden en gewoon muziek luisteren.
Hoe komt het eigenlijk dat jij de enige turk bent die ik ken, die een verfijnde muziek smaak heeft?quote:Op donderdag 25 februari 2010 10:55 schreef emokid het volgende:
Dit album blijft voor mij de belichaming van het woord "indie" en alles wat er mee te maken heeft, of dat nou correct is of niet. Mijn eye-opener op 15 jarige leeftijd, toen ik nog onschuldig en kind was, en depressies nog niet bestonden.
Dat sentimentele gevoel is trouwens zo erg dat ik hem vaak niet eens meer kan afluisteren, veel te deprimerend soms. Dat is toch te gek voor woorden!
Ik ga het weer even proberen.
Misschien wonen er nog te weinig Turken in Nederland om een goed beeld te vormen?quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:35 schreef -Dries- het volgende:
[..]
Hoe komt het eigenlijk dat jij de enige turk bent die ik ken, die een verfijnde muziek smaak heeft?
quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:35 schreef -Dries- het volgende:
[..]
Hoe komt het eigenlijk dat jij de enige turk bent die ik ken, die een verfijnde muziek smaak heeft?
Ongelofelijk. Ik kan niets met die zussen.quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:03 schreef menjo het volgende:
Cocorosie gaat voor de 'meest wanstalige hoes van het jaar' award:
[ afbeelding ]
Bakvis! Niet meer in staat tot een objectief oordeel.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 17:53 schreef methodmich het volgende:
Geniale hoes weer. Topmeiden. Had ik maar zulke zusjes!
Hoewel deze live-versie wel te pruimen is, ga ik nu tegen veel zere benen aan ga trappen: ik vind Oh Comely toch écht één van de minste nummers van het (verder legendarische) album. Mangum draaft in Oh Comely echt door met zijn oeverloze geneurie. Neen, geef mij maar een Communist Daughter of een Two Headed Boy Pt. 2.quote:Op donderdag 25 februari 2010 10:55 schreef emokid het volgende:
Dit album blijft voor mij de belichaming van het woord "indie" en alles wat er mee te maken heeft, of dat nou correct is of niet. Mijn eye-opener op 15 jarige leeftijd, toen ik nog onschuldig en kind was, en depressies nog niet bestonden.
Dat sentimentele gevoel is trouwens zo erg dat ik hem vaak niet eens meer kan afluisteren, veel te deprimerend soms. Dat is toch te gek voor woorden!
Ik ga het weer even proberen.
Ja, vind ik ook, ik heb het nu wel echt gezien met die meisjes. Dat hele spontane is er vanaf. Straks doen ze het gewoon bewust, om te kijken wie gek genoeg is om nog steeds dat album te kopen. Zou me echt niks verbazen.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 23:24 schreef Beregd het volgende:
die hoes is niet eens meer leuk lelijk, gewoon zielig lelijk.
Omdat hun debuut fenomenaal was en de geschiedenisboeken in gaat, terwijl de opvolgers per album zwakker werden.quote:Op zaterdag 27 februari 2010 11:03 schreef methodmich het volgende:
Alsof de hoes wat uitmaakt. Gaat straks gewoon om de muziek op de plaat hoor. En waarom zou dat niet voor de vierde keer op rij een prima album kunnen worden?
quote:Op vrijdag 26 februari 2010 23:26 schreef emokid het volgende:
[..]
Straks doen ze het gewoon bewust, om te kijken wie gek genoeg is om nog steeds dat album te kopen. Zou me echt niks verbazen.
q.e.d.quote:Op zaterdag 27 februari 2010 11:03 schreef methodmich het volgende:
Alsof de hoes wat uitmaakt. Gaat straks gewoon om de muziek op de plaat hoor. En waarom zou dat niet voor de vierde keer op rij een prima album kunnen worden?
Ook erg fijne liveband.quote:Op zaterdag 27 februari 2010 13:36 schreef Maisnon het volgende:
Ik ben weer een beetje laatmaar dat album van Local Natives vind ik erg tof, vooral Sun Hands en die cover van de Talking Heads
Valt ook wel mee. De eerste is wel het best inderdaad, maar de tweede en derde zijn ook nog gewoon prima platen natuurlijk. En de vierde wordt dat ook gewoon joh.quote:Op zaterdag 27 februari 2010 11:52 schreef pfaf het volgende:
[..]
Omdat hun debuut fenomenaal was en de geschiedenisboeken in gaat, terwijl de opvolgers per album zwakker werden.
* tegen schenen trapt.
En daar kan ik het alleen maar mee eens zijn. Geef mij ook het oudere werk maar (en ik ben toch echt niet vies van een potje herriequote:Op zaterdag 13 februari 2010 17:13 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Ze zijn wel een stuk steviger geworden inderdaad, maar wij hebben ze jaren geleden al als indie geadopteerd. Niet voor niets was deel 6 van deze illustere indie-reeks genoemd naar een meesterwerkje van deze zelfde band ('In the Kingdom of Kitsch you are a Monster').
In the kingdom of indie (Indie Central VI)
We hebben trouwens in het vorige deel ook al kort over de nieuwe plaat gediscussieerd. Het is vooral heel erg... anders. Ik prefereer het oude werk.
Dat is precies wat ik dacht toen ik hem zag!quote:Op woensdag 3 maart 2010 12:20 schreef Grobbel het volgende:
Alweer een nieuwe van Portugal.The Man? Jesus.
Ah wat leuk, een nieuwe Josh Rouse! Dat heb ik echt al minstens twee jaar niet geluisterd. Die ga ik eens even opzoeken morgen.quote:Op vrijdag 5 maart 2010 18:25 schreef Numbie het volgende:
Die nieuwe van Josh Rouse is wel weer erg fijn hoor... Had zo als soundtrack onder Woody Allen's 'Vicky Christina Barcelona' gekund![]()
[ afbeelding ]
Hmm, had die andere nieuwe nog niet geluisterd! Klinkt erg goed. Hoe heet de nog nieuwere nieuwe dan?:)quote:Op vrijdag 5 maart 2010 19:17 schreef kciR het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik dacht toen ik hem zag!
American Ghetto is de laatste, die officieel nog moet uitkomen volgens mij, of net is uitgekomen. Satanic Satanist was van 2009.quote:Op vrijdag 5 maart 2010 22:03 schreef Norrage het volgende:
[..]
Hmm, had die andere nieuwe nog niet geluisterd! Klinkt erg goed. Hoe heet de nog nieuwere nieuwe dan?:)
Ik wist wel dat er 2 versies van waren, maar ik dacht dat Majestic remixes waren ofzo.. Maar als het de moeite is, dan ga ik hem een keer opzoeken! (Ik heb Satanic)quote:Op vrijdag 5 maart 2010 22:09 schreef Norrage het volgende:
hmm grappig, ik heb the Majestic Majesty en de Satanic Satanist..Dezelfde nummers, maar in een majestic en in een satanic jasje! Heel grappig subtiel verschil, bevalt me wel
Aaaaaaaaaawwww, wat lief!!!!!!!!!!!! Kusje?quote:
dat vond ik ook eerst (zie band of horses topic). Tot ik er naar bleef luisteren en ze live zag. Dat tweede album is ook echt super.quote:Op zondag 7 maart 2010 16:59 schreef CatsInTheWell het volgende:
Zo heel veel mis je daar nou toch ook weer niet aan? Eerste plaat was erg goed, maar die laatste vond ik maar matig.
Na een grondige analyse is de plaat pfaf-proof bevonden. Geweldige plaat, zelfs na twee uur op repeat.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 21:31 schreef pfaf het volgende:
De nieuwe Blood Red Shoes is ook weer redelijk okay, al weet ik nooit zeker of dat door de muziek of Laura-Mary Carter komt.
Hmm, vind ik wel meevallen. Vond de liedjes van de eerste plaat live wat mooier overkomen dan die van de tweede plaat. Maar nu we het er toch over hebben...quote:Op zondag 7 maart 2010 17:02 schreef Beregd het volgende:
[..]
dat vond ik ook eerst (zie band of horses topic). Tot ik er naar bleef luisteren en ze live zag. Dat tweede album is ook echt super.
Goeie tip, mooi zegquote:Op dinsdag 9 maart 2010 21:53 schreef Moody het volgende:
En alweer een steengoede Belgische band:
The Bear That Wasn't
Zijn album "And So It Is Morning Dew" is echt een aanrader voor liefhebbers van singer/songwriters
quote:Op woensdag 10 maart 2010 10:05 schreef Beregd het volgende:
De nieuwe jj op de luisterpaal
edit: stukje over ibrahimovic in Into the Light
Ik vind hem ook leuk. Helemaal na het zien van de 'docu' over de totstandkoming van de plaat (pitchfork.tv).quote:Op vrijdag 12 maart 2010 15:34 schreef ralfseltje het volgende:
Wat is die nieuwe Titus Andronicus lekker zeg!
Thanks voor de tipquote:Op dinsdag 16 maart 2010 12:26 schreef Z het volgende:
[..]
Ik vind hem ook leuk. Helemaal na het zien van de 'docu' over de totstandkoming van de plaat (pitchfork.tv).
Relativerende snob! Helemaal op je plaats hier he!quote:Op donderdag 18 maart 2010 22:30 schreef Z het volgende:
Dat is het leven mensen. Mensen gaan dood en dat doen ze al een tijdje.
Album was in 2009 al uit inderdaad. Heb het toen wel gedownload, maar niet goed genoeg bevonden voor mijn jaarlijstje. Zal 'm nog een kans geven.....quote:Op vrijdag 19 maart 2010 11:48 schreef -Dries- het volgende:
Zijn The Avett Brothers al langsgekomen? Allang uit in de USA, maar komt hier pas over een tijd uit. Kan volgens mij best een nieuwe hype worden, 2 pagina's in de Volkskrant en hun optreden in de Paradiso is ook al uitverkocht. Mooi verhaal ook. Van straat muzikanten tot een major label debuut met Rick Rubin. De titelsong vind ik prachtig:
Die plaat is al bijna een jaar oud, dus niet zo vreemd dat er recentelijk geen discussie over is geweest.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 19:56 schreef Bol_Wan het volgende:
Misschien wat laat, maar ik heb hier nog niks gezien over de nieuwe White Rabbits, terwijl ze toch een bescheiden hitje hadden met Percussion Gun...
serieus ja? ik ben em pas pas tegengekomen in de Nederlandsche platenzakenquote:Op vrijdag 19 maart 2010 20:11 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Die plaat is al bijna een jaar oud, dus niet zo vreemd dat er recentelijk geen discussie over is geweest.Maar ik vond hun eerste album ook sterker.
Yup.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 20:20 schreef Bol_Wan het volgende:
[..]
serieus ja? ik ben em pas pas tegengekomen in de Nederlandsche platenzaken
3.2quote:Op vrijdag 19 maart 2010 20:22 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Yup.
http://rateyourmusic.com/(...)its/its_frightening/
Dat is op een schaal van 5, dus op zich valt het nog wel mee.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 20:34 schreef Bol_Wan het volgende:
[..]
3.2![]()
maar inderdaad, is toch ook een behoorlijke tijd.. zal dan wel een NL release zijn oid
ben ik niet je eens, ik vind Percussion Gun toch echt wel een meesterwerkje, en van Fort Nightly is while we go dancing eigenlijk lekkerder dan The Plot, al is het ook zeker een leuk nummerquote:Op vrijdag 19 maart 2010 20:39 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Dat is op een schaal van 5, dus op zich valt het nog wel mee.
En 'Percussion Gun' was op zich een goede single, maar haalde het toch niet bij deze:
Psst, dat album heet niet 'Percussion Gun' maar 'It's Frightening'.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 21:15 schreef TJLinden het volgende:
Vind Percussion Gun - met de titeltrack, Rudie Falls en The Salesman - eigenlijk wel een erg lekkere plaat en misschien toch wat pakkender dan Fort Nightly (alhoewel The Plot dan misschien wel hun sterkste nummer is).
eigenlijk zou Percussion Gun leuker zijn geweestquote:Op vrijdag 19 maart 2010 21:24 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Psst, dat album heet niet 'Percussion Gun' maar 'It's Frightening'.
Puik inderdaad. Vooral die clip van Scissor is geniaal.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 22:00 schreef pfaf het volgende:
De nieuwe Liars is trouwens ook net uitgekomen kwam ik achter, al had ik 'm al maanden op de pc. Wederom een heerlijke dwarse plaat.
als je weet hoe luidruchtig het is bij zalen als de Effenaar dan is dat wel het minstequote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:09 schreef Z het volgende:
Ik vind ook dat het wel redelijk stil mag zijn bij concerten maar om daar posters voor op te hangen ... Dan ga je je er alleen maar meer aan ergeren.
Klinkt nu al goed. Ik wacht in spanning af.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 10:58 schreef Z het volgende:
De nieuwe Cocorosie is saai. Ik heb me niet eens geërgerd aan de pretentieuze muziek en vreemde stemmetjes, die er veel op Joanna Newsom lijken (of vice versa). De saaiheid zit hem erin dat ze zich nogal duidelijk hebben laten inspireren, zo van: 'Goh, wat Radiohead kan, kunnen wij ook'. Het licht er allemaal nogal dik bovenop. MM zal het prachtig vinden.
Mich is inderdaad een groot liefhebber van Radiohead.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 19:12 schreef methodmich het volgende:
[..]
Klinkt nu al goed. Ik wacht in spanning af.
Ho. Wacht. Een nieuwe van Bonnie? Daar moet ik bij zijn.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 11:53 schreef CatsInTheWell het volgende:
Daarentegen is de nieuwe Bonnie 'Prince' Billy met z'n Cairo Gang wel fijn na twee luisterbeurten.
Tot ze gingen bliepen, maakten ze best aardige plaatjes.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 19:31 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Mich is inderdaad een groot liefhebber van Radiohead.
Die van Built to Spill is echt te vet gewoon, 20 minuten duurt die ook of zo. Deze cover is trouwens ook heel erg mooi, een van mijn lievelingsnummers sowieso. Bedankt voor het delen.quote:Op maandag 29 maart 2010 18:10 schreef CatsInTheWell het volgende:
Leuk bandje dat inderdaad, Phoenix. Hun derde plaat veel gedraaid (vooral omdat m'n ex er zo'n groot fan van was), hoewel de nieuwe ook fraai is.
Even een indiegerelateerdkickje met deze fantastische uitvoering (is alweer wat ouder, dus kan al wel gepost zijn hier) van Cortez The Killer (Neil Young) door niemand minder dan No Age's Randy Randall, Bradford Cox (van Deerhunter/Atlas Sound) en Jim Jarmusch (die filmmaker, wist niet eens dat-ie kon zingen).
Hoewel er wel meer mooie uitvoeringen van dit nummer bestaan, die van Built To Spill bijvoorbeeld.
"Tududududu, did you see the styyyyyyylish kids in the riooooot?"quote:Op maandag 29 maart 2010 18:17 schreef ralfseltje het volgende:
Ook leuk: http://pitchfork.com/news/38310-the-libertines-to-reunite/
Had ik toch niet verwacht
Ah, kan wel kloppen inderdaad. Ken 'm eigenlijk alleen van die film met Iggy Pop en Tom Waits.quote:Op maandag 29 maart 2010 19:08 schreef emokid het volgende:
[..]
Die van Built to Spill is echt te vet gewoon, 20 minuten duurt die ook of zo. Deze cover is trouwens ook heel erg mooi, een van mijn lievelingsnummers sowieso. Bedankt voor het delen.
Jim Jarmusch bracht geloof 30 jaar geleden al een aantal albums uit met bands, in de no wave scene en zo, weet zo niet meer welke.
Ik vind er niets aan, aan Zoey wel natuurlijk, maar de muziek niet.quote:Op woensdag 31 maart 2010 14:06 schreef Norrage het volgende:
De nieuwe She & Him op de luisterpaal. Vond het eerste album erg te pruimen. Zoey en M. Ward
Ja precies, heb het hele album net achter elkaar geluisterd...maar ja....:Pquote:Op woensdag 31 maart 2010 15:26 schreef Grobbel het volgende:
Net zoals bij de vorige zullen de singles me wel bekoren (zoals in dit geval 'In the Sun'), maar een heel album van die zoetheid is me gewoon te veel.
ik zou der een apart topic over openen, ziet er tof uit!quote:Op woensdag 31 maart 2010 23:36 schreef Maisnon het volgende:
Hebben jullie iets meegekregen van Record Club? Ik weet niet of het zomaar hier past, maar er is vast eh, interesse in
Een Project van Beck, die telkens met een groepje artiesten samen, een compleet album covered. Zo hebben ze dus Velvet Underground al gehad, en Skip Spence' Oar (met Jamie Lidell, Wilco, en Feist) en zijn ze nu bezig met Kick van INXS waar onder andere St. Vincent en die kerel van Liars aan mee doet.
http://www.beck.com/recordclub/
Zitten erg toffe nummers tussen!!
Vind ik ook, overigens wel erg in de lijn met de sigur ros soundquote:Op vrijdag 2 april 2010 13:15 schreef N.i.c.k het volgende:
Jonsi solo. Weet nou niet of hij zich 'bevrijd' voelt. In elk geval fantastische plaat. En er zijn zowaar stukjes tektst verstaanbaar.
oe, linkje?quote:Op vrijdag 2 april 2010 15:29 schreef chansadres het volgende:
De nieuwe single van Band of Horses is echt geniaal!
quote:Op vrijdag 2 april 2010 15:37 schreef chansadres het volgende:
rare clip, heeft ook wel weer iets moois zo.. het nummer is i.i.g. heel tofquote:
ja daarom bevrijding tussen aanhalingstekens. Snap de artistieke urgentie om solo te gaan niet zo heel erg met dit albumquote:Op vrijdag 2 april 2010 15:18 schreef bigshadow het volgende:
[..]
Vind ik ook, overigens wel erg in de lijn met de sigur ros sound
Als je Absynthe Minded goed vind zul je de Van Jets ook wel waarderenquote:Op zondag 4 april 2010 22:19 schreef Merge het volgende:
Heb net dit topic doorgelezen in de hoop wat inspiratie op te doen om mijn mp3 te vullen met nieuwe albums voor n reis volgende week. Wel wat gevonden gelukkig. Iemand nog tips?![]()
Heb zelf niet heel veel albums van dit jaar te vermelden; Dark Dark Dark met Bright Bright Bright is niet slecht, verder heb ik alleen laat ontdekte albums van 2009Real Estate - Real Estate is een grote aanrader. Sea Wolf - White Water White Bloom, Absynthe Minded (heerljike Belgische band) en The Whitest Boy Alive met Rules.
Hopelijk is dit n beetje n binnenkomer
... haha mijn fout.. haalde er even twee door elkaar.. die vele belgische bandjes ook tegenwoordigquote:Op maandag 5 april 2010 00:07 schreef Grobbel het volgende:
Van Jets en Absynthe Minded lijken toch helemaal niet op elkaar?
Ik blijf het inderdaad erg opvallend vinden. In een interview met Zita Swoon (met Stef Kamil dus) gaf hij zelf aan dat de muziekcultuur in Nederland gewoon ook veel minder alternatief is dan in Belgie. Ze staan daar veel meer open voor buitenlandse invloeden en geexperimenteer. Nederland heeft wat dat betreft, zoals we allemaal weten, maar een suf muziekcultuurtje. Zo mainstream...quote:Op maandag 5 april 2010 10:56 schreef Merge het volgende:
Niet te vergelijken inderdaad, maar wel leuk. Bedankt voor de tip!
Toch opvallend dat er zoveel goede alternative Belgische bandjes opkomen.
Dat had een uitspraak van mij kunnen zijn van 12 jaar geleden.quote:Op maandag 5 april 2010 10:56 schreef Merge het volgende:
Toch opvallend dat er zoveel goede alternative Belgische bandjes opkomen.
Dat zou zomaar de reden kunnen zijn. Ik weet iig wel dat België, als het op indie/alternative muziek aankomt, een stuk verder is dan Nederland. Het komt vaker op de radio, tijdschriften besteden er meer aandacht aan. Een tijdschrift organiseert al jaren een zeer grote wedstrijd voor rockbands waar erg veel talent langskomt: http://nl.wikipedia.org/wiki/Humo's_Rock_Rally Absynthe Minded en The Van Jets bijvoorbeeld waren de finalisten van 2004.quote:Op maandag 5 april 2010 10:59 schreef Norrage het volgende:
[..]
Ik blijf het inderdaad erg opvallend vinden. In een interview met Zita Swoon (met Stef Kamil dus) gaf hij zelf aan dat de muziekcultuur in Nederland gewoon ook veel minder alternatief is dan in Belgie. Ze staan daar veel meer open voor buitenlandse invloeden en geexperimenteer. Nederland heeft wat dat betreft, zoals we allemaal weten, maar een suf muziekcultuurtje. Zo mainstream...
Zou dat interview wel willen citeren, maar ik weet niet meer waar ik het had gelezen! Ik had het gegoogled
Yep.quote:Op maandag 5 april 2010 11:10 schreef Gitaarmat het volgende:
Is dat nummer van Band of Horses nieuw?
12 jaar geleden had ik die uitspraak nooit kunnen maken, dus je loopt flink voorquote:Op maandag 5 april 2010 11:08 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Dat had een uitspraak van mij kunnen zijn van 12 jaar geleden.
Persoonlijk vind ik bands als Absynthe Minded en Van Jets overigens lang niet zo alternatief als hier wordt geschetst. Degelijk, maar niet echt heel bijzonder.
Beide. Absynthe Minded is meer 3FM/DWDD-alternatief dan echt ondergronds; beetje salon-indie. Ze treden niet voor niets op voor bijna alleen maar uitverkochte zalen de laatste tijd, grotendeels gevuld met mensen die je normaal gesproken maar weinig bij concerten ziet. Dat was mijn indruk bij hun optredens in Merleyn en Doornroosje, tenminste.quote:Op maandag 5 april 2010 11:19 schreef Merge het volgende:
[..]
12 jaar geleden had ik die uitspraak nooit kunnen maken, dus je loopt flink voor![]()
Degelijk als in mate van alternatiefheid? Of gewoon kwaliteit?
precies ja, alternatief maar toch zeker toegankelijk, zoals veel van de Belgische bandjes nu.quote:Op maandag 5 april 2010 11:29 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Beide. Absynthe Minded is meer 3FM/DWDD-alternatief dan echt ondergronds; beetje salon-indie. Ze treden niet voor niets op voor bijna alleen maar uitverkochte zalen de laatste tijd, grotendeels gevuld met mensen die je normaal gesproken maar weinig bij concerten ziet. Dat was mijn indruk bij hun optredens in Merleyn en Doornroosje, tenminste.
Ik mijn eigen muziek in plaats van radio, nog veel tekenender.quote:Op maandag 5 april 2010 13:50 schreef pfaf het volgende:
Tsja, ik heb nu StuBru op staan in plaats van een Nederlandse zender, ook wel tekenend.
ik gebruik eigenlijk alleen radio (Kink, KX en ja, 3FMquote:Op maandag 5 april 2010 14:02 schreef Merge het volgende:
Radio heb ik ook al tijden terug opgegeven. Al draait Kink FM nog wel eens een leuk liedje, maar zoveel bijzonders is het ook weer niet.
Gebruikt iemand hier overigens sites als 'inspiratiebron' of om muziek te luisteren? www.indierockcafe.com bijvoorbeeld is een topblog.
Ik merk wel dat ik via internet al snel n half jaar (zo niet meer) voorloop op de Nederlandse Radio. Zelfs als het om redelijk 'mainstream-populaire' bandjes als bijvoorbeeld White Lies gaat.quote:Op maandag 5 april 2010 14:05 schreef Bol_Wan het volgende:
[..]
ik gebruik eigenlijk alleen radio (Kink, KX en ja, 3FM) voor muzikale ontdekkingen. En FOK natuurlijk
![]()
tv-series kunnen ook een goede inspiratiebron zijn, een beetje tv-serie heeft wel wat alternatieve muziek in de scenes zitten
het is ook maar salon-indie doordat ze de extra aandacht krijgen, zegt helemaal niks over de muziek.quote:Op maandag 5 april 2010 11:29 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Beide. Absynthe Minded is meer 3FM/DWDD-alternatief dan echt ondergronds; beetje salon-indie. Ze treden niet voor niets op voor bijna alleen maar uitverkochte zalen de laatste tijd, grotendeels gevuld met mensen die je normaal gesproken maar weinig bij concerten ziet. Dat was mijn indruk bij hun optredens in Merleyn en Doornroosje, tenminste.
Goed, ik heb ze twee keer live gezien en heb hun laatste album in huis (en ken ze ook al een aantal jaar). Maar indie zou ik het gewoon niet noemen.quote:Op maandag 5 april 2010 15:40 schreef Beregd het volgende:
[..]
het is ook maar salon-indie doordat ze de extra aandacht krijgen, zegt helemaal niks over de muziek.
Wat dan wel? Ik ben t wel half met je eens dat Absynthe Minded geen echte indie genoemd kan worden, maar ik denk dat dat wel het dichtste in de buurt komt.quote:Op maandag 5 april 2010 15:54 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Goed, ik heb ze twee keer live gezien en heb hun laatste album in huis (en ken ze ook al een aantal jaar). Maar indie zou ik het gewoon niet noemen.
Erg goed inderdaad.quote:
Gotan Project? Dat kwam ik net toevallig tegen in winamp, moest gelijk hieraan denken.quote:Op vrijdag 2 april 2010 19:27 schreef EarthCry het volgende:
Iemand tips wat betreft bandjes/artiesten/albums met spaanse invloeden?
Die heb ik ook echt veel geluisterdquote:Op woensdag 7 april 2010 12:23 schreef CatsInTheWell het volgende:
[..]
Erg goed inderdaad.
Luister de laatste veel naar Astro Coast van Surfer Blood. Geweldige plaat, zeker nu het weer ook weer wat mooier begint te worden. Je kan wel goed horen dat de heren duidelijk naar The Shins hebben geluisterd.
Vind hem ook heel fijn, mooie afwisseling ook qua zang. Mijn favoriete album van dit jaar tot nu toe, althans ik heb die het meest gedraaid.quote:Op dinsdag 13 april 2010 20:00 schreef Maisnon het volgende:
Dat nieuwe album van Angus & Julia Stone wordt wel heel goed ontvangen overal
Echt hé.quote:Op dinsdag 13 april 2010 19:54 schreef Maisnon het volgende:
[..]
Die heb ik ook echt veel geluisterdleuk album, altijd mee blèren met Swim haha
Ik vond het eerste album prima, maar z'n nieuwste is gewoon een herhalingsoefening waarop-ie nóg meer op Bob Dylan is gaan lijken. Ook opeens een piano-liedje na alleen maar gitaarnummers, waar hebben we dat toch eerder gezien...quote:Op dinsdag 13 april 2010 23:41 schreef Norrage het volgende:
Ik vind dat Tallest Man on Earth zo verschrikkelijk....zo'n nep Bob Dylan
Hmm wat je van ze verwacht? Dat is jouw mening dan. Ik had meer van ze verwacht, een nummer als Ode to lrc of the funeral e.d. Dat is geniaal, zulke dingen moeten ze maken, niet nummers waar er al zo veel van zijn. Dit is niet typisch band of horses, dit is zo'n nummertje wat je een keer op kinkfm hoort voorbij komen met het gevoel van "mja.."quote:Op dinsdag 13 april 2010 23:38 schreef Felagund het volgende:
[..]
Vind hem ook heel fijn, mooie afwisseling ook qua zang. Mijn favoriete album van dit jaar tot nu toe, althans ik heb die het meest gedraaid.
De nieuwe Talles man on Earth (nou ja, ik ken de oude niet) is ook relaxed.
Daarnaast is er een nieuwe single van Band of Horses, Laredo. Hij staat op hun site, ik weer niet of hij ook op youtube al te vinden is?
http://bandofhorses.com/
Vind het niet zo goed als het andere nummer, een paar pagina's hierboven, maar wel weer gewoon goed. Precies wat je van ze verwacht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |