13 weken???quote:Op dinsdag 9 december 2008 08:47 schreef Pappie_Culo het volgende:
Heb gisteren voor het eerst in 13 weken weer getraind.
Vrij lastig, met twee kneuzingen in de linker en rechterpols en een nog immer gekneusde rib.... Maar de kop is er weer af
de eerste 2 weken waren rust, maar toen ben ik ook opgestapt bij m'n toenmalige werkgever (lang verhaal)quote:Op dinsdag 9 december 2008 08:50 schreef vamperotica het volgende:
[..]
13 weken???
Wat had je gedaan dan? ( met je polsjes en je ribben)
Ah.. dus niet 13 weken stil gezeten door je polsjes!quote:Op dinsdag 9 december 2008 09:01 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
de eerste 2 weken waren rust, maar toen ben ik ook opgestapt bij m'n toenmalige werkgever (lang verhaal)
Daarna 7 weken geld voor andere zaken nodig gehad en de laatste 4 weken thuisgezeten vanwege een ongeluk op de scooter
Wel zonde van de destijds geboekte winsten, was in totaal net geen 12 kilo aangekomen tussen april en september. Aan de andere kant is m'n vetlaagje nu wel weer weg
Vrij essentieel...quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:05 schreef zquing het volgende:
Hoe belangerijk is cardio als je wil afvallen? Ik kom meestal niet veel verder dan een kwartiertje cardio na 't krachtrainen, echt cardio is te saai voor woorden
Hoeveel moet je afvallen?quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:05 schreef zquing het volgende:
Hoe belangerijk is cardio als je wil afvallen? Ik kom meestal niet veel verder dan een kwartiertje cardio na 't krachtrainen, echt cardio is te saai voor woorden
Het stijfsel uit je onderschrift verwijderen helpt niet?quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:22 schreef sigme het volgende:
Wat moet een mens (be)oefenen om een beetje minder stijf te worden?
Ik ben redelijk sterk, maar wat stijf. Een kwartiertje onkruid trekken in de tuin en ik kom zowat niet meer overeind (rug).
M'n kwartiertje is dan wel HIIT, van 't soort dat ik daarna toch liever ff niet sta. Ik wil 10 kilo afvallen, wat zo totaal niet gaat lukken met mn huidige eetpatroon en gebrek aan cardioquote:Op dinsdag 9 december 2008 20:20 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Hoeveel moet je afvallen?
Voor zover ik weet is het niet per se nodig om heel lang te trainen om af te vallen, hoewel dat vaak wel gezegd wordt. Maar bij mijn beste weten volstaat een kortere intensieve training bij mannen ook (bij vrouwen dan weer niet - zit hem in de verschillen in stofwisseling). Wellicht kan iemand anders hier meer over vertellen.
En anders kun je ook iets anders gaan doen waar je veel bij beweegt. Een vechtsport, waterpolo (interval training ten top), whatever. Als je maar beweegt.
En uiteindelijk denk ik dat je dieet minstens zo belangrijk is als de mate en frequentie van bewegen.
Ik heb een wat verstijfde omgeving nodig, anders valt 't zo opquote:Op dinsdag 9 december 2008 20:23 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Het stijfsel uit je onderschrift verwijderen helpt niet?
Rekken, strekken en mobiliteits oefeningen. Niet koud aan beginnen. Eerst wat opwarmen of bijvoorbeeld na een trainings sessie.quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:22 schreef sigme het volgende:
Wat moet een mens (be)oefenen om een beetje minder stijf te worden?
Ik ben redelijk sterk, maar wat stijf. Een kwartiertje onkruid trekken in de tuin en ik kom zowat niet meer overeind (rug).
Eetpatroon aanpassen, ietwat meer cardio. 15min is namelijk niets. 'T dubbele lijkt er al meer op. En geen smoesjes verzinnen dat je niet kan sporten, gewoon tijd ervoor makenquote:Op dinsdag 9 december 2008 20:25 schreef zquing het volgende:
[..]
M'n kwartiertje is dan wel HIIT, van 't soort dat ik daarna toch liever ff niet sta. Ik wil 10 kilo afvallen, wat zo totaal niet gaat lukken met mn huidige eetpatroon en gebrek aan cardio. Sport wil ik wel gaan doen, maar dat is een beetje lastig aangezien ik niet echt kan plannen waar ik ben op welke dagen ivm studie
Maar cardio is saai..........quote:Op woensdag 10 december 2008 11:30 schreef Koert het volgende:
[..]
Eetpatroon aanpassen, ietwat meer cardio. 15min is namelijk niets. 'T dubbele lijkt er al meer op. En geen smoesjes verzinnen dat je niet kan sporten, gewoon tijd ervoor maken
't lijkt me wel logisch dat cardio van 30min meer verbrand dan cardio van 10min. Brandstof moet er toch zijn. Maar meestal hebben mensen met wat gewicht teveel niet de conditie voor langdurige cardio.quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:20 schreef Pappie_Culo het volgende:
Voor zover ik weet is het niet per se nodig om heel lang te trainen om af te vallen, hoewel dat vaak wel gezegd wordt. Maar bij mijn beste weten volstaat een kortere intensieve training bij mannen ook (bij vrouwen dan weer niet - zit hem in de verschillen in stofwisseling). Wellicht kan iemand anders hier meer over vertellen.
Als je HIIT gaat doen, dan licht je calorieverbranding niet in de cardio, maar in je verhoogde metabolismequote:Op woensdag 10 december 2008 11:40 schreef Koert het volgende:
[..]
't lijkt me wel logisch dat cardio van 30min meer verbrand dan cardio van 10min. Brandstof moet er toch zijn. Maar meestal hebben mensen met wat gewicht teveel niet de conditie voor langdurige cardio.
Aangezien 1 kilo vet aan je lichaam 7000kcal oplevert ben ik persoonlijk voor langere cardio, duurtraining.
Ik geef toe dat ik op een ergometer ook erg saai vind, en duurtraining op een spinfiets al helemaal. Maar met een doel voor ogen houd ik het toch vol. Misschien moet jij voor ogen houden wat je kwijt wilt raken, als motivatie.quote:Op woensdag 10 december 2008 11:37 schreef zquing het volgende:
[..]
Maar cardio is saai..........
Het probleem is dat ik geen smoesjes verzin om niet te sporten, ik maak tijd..... M'n sportschool staat in amsterdam, ik studeer in delft en woon in den haag. Dat betekend dat ik alleen kan gaan als ik niet idioot vroeg moet beginnen de volgende dag, aangezien ik dan bij mn ouders moet blijven.
En meestal heb ik vrij weinig kracht over na de krachtraining om cardio te gaan doen, mischien dan toch iets minder krachttraining en meer cardio. Is er een manier om 't minder saai te maken?
Waarom ga je niet in Delft of Den Haag sporten??quote:Op woensdag 10 december 2008 11:37 schreef zquing het volgende:
[..]
Maar cardio is saai..........
Het probleem is dat ik geen smoesjes verzin om niet te sporten, ik maak tijd..... M'n sportschool staat in amsterdam, ik studeer in delft en woon in den haag. Dat betekend dat ik alleen kan gaan als ik niet idioot vroeg moet beginnen de volgende dag, aangezien ik dan bij mn ouders moet blijven.
En meestal heb ik vrij weinig kracht over na de krachtraining om cardio te gaan doen, mischien dan toch iets minder krachttraining en meer cardio. Is er een manier om 't minder saai te maken?
jaar abonnement, gebrek aan geld, goed excuus om naar amsterdam te gaanquote:Op woensdag 10 december 2008 11:48 schreef Rigital het volgende:
[..]
Waarom ga je niet in Delft of Den Haag sporten??
Je rustmetabolisme is ook al de grootste verbrander.quote:Op woensdag 10 december 2008 11:42 schreef zquing het volgende:
[..]
Als je HIIT gaat doen, dan licht je calorieverbranding niet in de cardio, maar in je verhoogde metabolisme
Ligt eraan wat het is en hoe erg. Ben je er al mee naar de doker geweest? Wat zei die? Je hebt maar een lichaam en beter ben je daar zuinig op.quote:Op zaterdag 13 december 2008 15:13 schreef zquing het volgende:
ik denk dat ik nu maar echt aan de cardio ga
dat mag je toch wel doen als je iets hebt gedaan waardoor ik mn been niet meer strekken kan?
No pain no gain. even doorzetten dan komt alles goedquote:Op woensdag 10 december 2008 16:02 schreef Pappie_Culo het volgende:
na de eerste trainingsdag in tijden gevolgd door de eerste werkdag in tijden kan ik wel stellen dat ik effe was vergeten hoe kut het begin ook alweer is
Ik val uit mekaar...
Maar dan ben ik geneigd om meer aan het bodybuilding idee te denken. Kan aan mij liggen.quote:Op zaterdag 13 december 2008 15:37 schreef JeffreyXL het volgende:
Dan moet dit de fitness reeks worden
Daar verzuipen de tips in de slowchatquote:Op zaterdag 13 december 2008 15:30 schreef OldJeller het volgende:
Dit topics gaat toch niet zo zeer om 'slanke' tips, maar meer hoe je een mooi, afgetraind, atletisch lichaam krijgt?
De overgewicht reeks bestaat, de slank reeks bestaat, de hardcore bodybuilding reeks bestaat...
- Nieuw doel: doel wat je niet zomaar bereikt.quote:Op zondag 14 december 2008 11:22 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vraag me af hoe ik het voor elkaar ga krijgen om de rest van mijn leven te blijven hardlopen zonder tussendoor te stoppen. Murakami lukt het, maarja, die is schrijver en kan zijn eigen dag indelen. In periodes dat ik het druk heb met iets anders is hardlopen het eerste wat sneuvelt.
Ik vind het lastig om mezelf te blijven motiveren. Op een gegeven moment heb ik mijn doel (een bepaalde afstand binnen een bepaalde tijd) wel gehaald en dan raak ik die drive kwijt. Hoe zou ik ervoor kunnen zorgen dat er altijd een uitdaging in blijft zitten? Hoe doen jullie dat met sporten waarbij je je eigen tegen- en medestander bent?
Dat is voor mij altijd riskant. De vorige keer had ik mijn doel gehaald (10km binnen 55 minuten) en wilde ik daarna voor een halve marathon gaan trainen. Dat bleek echter te tijdrovend en daardoor ben ik er uiteindelijk mee gestopt.quote:Op zondag 14 december 2008 11:29 schreef Koert het volgende:
- Nieuw doel: doel wat je niet zomaar bereikt.
Ik sta om 6 uur op en ga om kwart voor 7 naar mijn werk (om 8 uur begin ik met werken). Ik heb geen tijd om daarvoor te gaan hardlopen, tenzij ik nog vroeger opsta (en dat zal mijn lief me niet in dank afnemen). Mijn oplossing nu is om tweemaal in de week te gaan hardlopen op thuiswerkdagen, en eenmaal in het weekeinde. Van januari t/m april kan ik niet thuiswerken omdat ik elke dag op pad moet, en ik vrees nu dus al met ernstige vrezen dat mijn hardloopregime moeilijk vol te houden zal zijn. 's Avonds hardlopen lukt me echt niet (zowel fysiek als mentaal valt me dat te zwaar).quote:- Standaard van maken: elke ochtend ontbijt ga je daarna een stukje lopen. Of daarvoor uiteraard.
Hardlopen in Amsterdam-Oost om 5 uur 's ochtends, anyone?quote:- Medelopers vinden.
10km harderquote:Op zondag 14 december 2008 11:49 schreef Claudia_x het volgende:
Dat is voor mij altijd riskant. De vorige keer had ik mijn doel gehaald (10km binnen 55 minuten) en wilde ik daarna voor een halve marathon gaan trainen. Dat bleek echter te tijdrovend en daardoor ben ik er uiteindelijk mee gestopt.
6 uur is al redelijk op tijd, misschien niet zo fijn om nog vroeger op te gaan staan. Je loopt nu om de dag neem ik aan? Kan je van januari tot april zaterdagochtend en zondagavond gaan, ook bijna 2 dagen rust. Zaterdag intensief, zondag rustig herstelloopje. En op een doordeweekse avond nog een derde training.quote:Ik sta om 6 uur op en ga om kwart voor 7 naar mijn werk (om 8 uur begin ik met werken). Ik heb geen tijd om daarvoor te gaan hardlopen, tenzij ik nog vroeger opsta (en dat zal mijn lief me niet in dank afnemen). Mijn oplossing nu is om tweemaal in de week te gaan hardlopen op thuiswerkdagen, en eenmaal in het weekeinde. Van januari t/m april kan ik niet thuiswerken omdat ik elke dag op pad moet, en ik vrees nu dus al met ernstige vrezen dat mijn hardloopregime moeilijk vol te houden zal zijn. 's Avonds hardlopen lukt me echt niet (zowel fysiek als mentaal valt me dat te zwaar).
Ik geloof er ook heilig in dat je van zulke zaken een gewoonte moet maken. Niet over nadenken, gewoon doen. Misschien moet ik toch maar vroeger op gaan staan.
Er ligt nog iemand naast je in bed las ik netquote:Hardlopen in Amsterdam-Oost om 5 uur 's ochtends, anyone?
Dat lijkt me een aardig plan. Ik had ook bedacht dat het leuk zou kunnen zijn om me voor te nemen op een bepaald tempo te lopen (eventueel per km verschillend) en dan achteraf te checken hoe dicht mijn gevoel bij de werkelijkheid zat. Binnenkort krijg ik m'n iPod sport chip binnen en ik hoop dat dat een leuk speledingetje is. Verder is het aardig om aan mijn techniek te werken, waar ik nog wel een dvd voor heb liggen. De uitdaging zit dan dus meer in de manier van lopen en de beleving daarvan.quote:Op zondag 14 december 2008 12:07 schreef Koert het volgende:
10km harderMet intervallen gaat het niet zoveel meer tijd kosten gok ik.
Ik vind beide suggesties heel aardig! Daar wil ik wel mee gaan experimenteren. Dan eet ik 's avonds iets later en stop ik er een extra (licht verteerbare) maaltijd tussen. Misschien ga ik er zelfs beter door slapen.quote:6 uur is al redelijk op tijd, misschien niet zo fijn om nog vroeger op te gaan staan. Je loopt nu om de dag neem ik aan? Kan je van januari tot april zaterdagochtend en zondagavond gaan, ook bijna 2 dagen rust. Zaterdag intensief, zondag rustig herstelloopje. En op een doordeweekse avond nog een derde training.
Of je schakelt qua intensiteit wat terug, dus alleen nog maar rustige trainingen, misschien gaat dat beter 's avonds. Even goed je hoofd leegmaken voordat je gaat slapenPersoonlijk vind ik het fijn om voor mn avondeten te trainen, dan krijg ik een dipmoment precies als ik naar bed ga.
quote:Er ligt nog iemand naast je in bed las ik net
Wa's dat?quote:Op zondag 14 december 2008 12:37 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat lijkt me een aardig plan. Ik had ook bedacht dat het leuk zou kunnen zijn om me voor te nemen op een bepaald tempo te lopen (eventueel per km verschillend) en dan achteraf te checken hoe dicht mijn gevoel bij de werkelijkheid zat. Binnenkort krijg ik m'n iPod sport chip binnen en ik hoop dat dat een leuk speledingetje is.
"Met de Nike + iPod Sport Kit verandert uw iPod nano in een personal trainer. Deze draadloze sensor en ontvanger zijn exclusief gemaakt voor Nike+-schoenen. Ik heb er gewoon een hoesje voor gekocht op eBay. De iPod nano geeft tijdens het hardlopen realtimefeedback en u kunt de gegevens van al uw prestaties opslaan op uw Mac of pc. U plaatst de draadloze sensor in de speciale, ingebouwde ruimte onder de binnenzool van uw Nike+-schoenen en sluit de ontvanger vervolgens aan op de dockconnector van uw iPod nano. Vervolgens kunt u op pad gaan. Terwijl u hardloopt (en ook wanneer u het even rustig aan doet), verstuurt de sensor gegevens naar de iPod nano en worden de tijd, afstand, het tempo en het aantal verbrande calorieën keurig voor u bijgehouden. En als u wilt, kunt u zelfs in realtime op de hoogte worden gesteld zodra u een persoonlijk record hebt behaald. Nadat u bent bijgekomen, kunt u de iPod nano op uw computer aansluiten en de gegevens van de sessie synchroniseren met iTunes en nikeplus.com. Op die website kunt u al uw vorige prestaties bekijken, een doel voor uzelf instellen en anderen uitdagen voor een virtuele wedstrijd."quote:
Waarom loop je?quote:Op zondag 14 december 2008 11:22 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vraag me af hoe ik het voor elkaar ga krijgen om de rest van mijn leven te blijven hardlopen zonder tussendoor te stoppen. Murakami lukt het, maarja, die is schrijver en kan zijn eigen dag indelen. In periodes dat ik het druk heb met iets anders is hardlopen het eerste wat sneuvelt.
Ik vind het lastig om mezelf te blijven motiveren. Op een gegeven moment heb ik mijn doel (een bepaalde afstand binnen een bepaalde tijd) wel gehaald en dan raak ik die drive kwijt. Hoe zou ik ervoor kunnen zorgen dat er altijd een uitdaging in blijft zitten? Hoe doen jullie dat met sporten waarbij je je eigen tegen- en medestander bent?
Clau, ik ben vorig jaar september begonnen (met Evy) en ik loop nu sinds ongeveer een half jaar als volgt:quote:Op zondag 14 december 2008 11:22 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vraag me af hoe ik het voor elkaar ga krijgen om de rest van mijn leven te blijven hardlopen zonder tussendoor te stoppen. Murakami lukt het, maarja, die is schrijver en kan zijn eigen dag indelen. In periodes dat ik het druk heb met iets anders is hardlopen het eerste wat sneuvelt.
Ik vind het lastig om mezelf te blijven motiveren. Op een gegeven moment heb ik mijn doel (een bepaalde afstand binnen een bepaalde tijd) wel gehaald en dan raak ik die drive kwijt. Hoe zou ik ervoor kunnen zorgen dat er altijd een uitdaging in blijft zitten? Hoe doen jullie dat met sporten waarbij je je eigen tegen- en medestander bent?
Cardio is heel belangerijk, het is beter om het vet te burnen dan het uit hongeren dmv +-300 KCAL onder je onderhoud.quote:Op dinsdag 9 december 2008 20:05 schreef zquing het volgende:
Hoe belangerijk is cardio als je wil afvallen? Ik kom meestal niet veel verder dan een kwartiertje cardio na 't krachtrainen, echt cardio is te saai voor woorden
Niet helemaal met je eens. Als je kcal overschot eet kom je aan dus je moet wel onder onderhoud eten om af te vallen. De cardio doe je om extra kcals te verbranden. Tevens ben ik het wel met je eens dat cardio erg belangijk is.quote:Op dinsdag 16 december 2008 10:14 schreef Vono het volgende:
[..]
Cardio is heel belangerijk, het is beter om het vet te burnen dan het uit hongeren dmv +-300 KCAL onder je onderhoud.
Ga liever +- 100 KCAL boven je onderhoud (Schoon eten) en dan 45 minutjes op 65% van je max hartslag cardio. Meestal zo een 135 BPM. en dat het saai is klopt wel. gewoon handdoek over de timer en lekker tv kijken of met andere mensen praten die ook aan het cardio'en zijn. Dit is btw ook een goeie graadmeter om te zien of je niet te hard loopt/fietst of wat dan ook. Je mag niet buiten adem zijn als je aan het cardio'en bent om vet te verbranden. Succes
rspect! die werkt zeker alleen met een nano?quote:Op zondag 14 december 2008 19:40 schreef conleche het volgende:
[..]
Clau, ik ben vorig jaar september begonnen (met Evy) en ik loop nu sinds ongeveer een half jaar als volgt:
2 of 3x per week 5 of 6 km. en 1x iets langer (8,9 of heel soms 10). Ik verbeter mezelf daardoor niet echt, hoewel ik wel sneller ga dan in het begin hoor, mijn gemiddelde is iets van 5:15 per km. en in het begin lag dat rond de 5:35. Daarnaast volg ik nog wat klasjes in een sportschool (stepshape, bodyshape, pilates, dat soort gedoe) en ik merk echt verschil!! De uitdaging bij het hardlopen is toch de snelheid! Ik heb ook zo'n iPod chipie en als ik hem op 5k zet verwacht ik altijd m'n record te verbreken. (als dat gebeurt komt er een bekende (Amerikaanse) sporter in je oor: "Congratualations, you have just reached your best 5k"
Nee! Nou ja ik (als meisje) doe ook krachttraining zonder cardio. En iedereen heeft een eigen idee bij een goddelijk lichaam. Wil je dit met dieten bereiken is dit prima, wil je dit met krachttraining bereiken of met cardio of een combinatie van die 3. Allemaal prima. Als er maar geen slowchat komt en niet louter bodybuild of dieet tips. Dan kan iedereen zijn eigen tips er uit halen.quote:Op zaterdag 13 december 2008 16:49 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Maar dan ben ik geneigd om meer aan het bodybuilding idee te denken. Kan aan mij liggen.
Hier gaat het waarschijnlijk veel om cardio gecombineerd met krachttraining.
ik vertel alleen wat het beste bij mij werkt als ik op lage bodyfat % wil komen. op onderhoud eten. Wel op basis van VVM(vet vrije massa) en dan in KCAL minus komen door Cardio.quote:Op dinsdag 16 december 2008 13:00 schreef JeffreyXL het volgende:
[..]
Niet helemaal met je eens. Als je kcal overschot eet kom je aan dus je moet wel onder onderhoud eten om af te vallen. De cardio doe je om extra kcals te verbranden. Tevens ben ik het wel met je eens dat cardio erg belangijk is.
Als je dieet goed is is er helemaal niets mis met een beetje cheatenquote:Op woensdag 17 december 2008 16:47 schreef Californium het volgende:
hebben er nog mensen tips om van 'toetjes' op werk af te komen
Vandaag was het weer zover... Een collega nam Cheesecake mee... Gemaakt met suiker, kaas en roomDat soort dingen zijn niet goed voor me... En om dan niets te proeven vind ik ook zo aso
'beetje'quote:Op woensdag 17 december 2008 16:49 schreef zquing het volgende:
[..]
Als je dieet goed is is er helemaal niets mis met een beetje cheaten
Zolang je niet een low-carb dieet volgt dan is valt 't echt wel mee hoor. Doe je wel aan lowcarb dan moet je nee zeggenquote:Op woensdag 17 december 2008 16:49 schreef Californium het volgende:
[..]
'beetje'
Minimaal 3 keer per week is er taart, chocolade of koekjes
oke.... in dat geval moet het wel meevallenquote:Op woensdag 17 december 2008 16:51 schreef zquing het volgende:
[..]
Zolang je niet een low-carb dieet volgt dan is valt 't echt wel mee hoor. Doe je wel aan lowcarb dan moet je nee zeggen
dan moet je 6 dagen goed eten en dan mag je de 7e dag zoveel cheaten als je wilquote:Op donderdag 18 december 2008 10:19 schreef mueslibolletje het volgende:
1x in de week iets lekkers vind ik nog moeilijker dan helemaal niks![]()
Ik kan mezelf echt niet binnen de perken houden als ik eenmaal begin
Hier ben ik het niet mee eens. Ik zou eerder 7 dagen goed eten met 2 cheatmaaltijd ergens in die 7 dagen. dus maar 2 maaltijden! en niet de hele dag lopen junkenquote:Op donderdag 18 december 2008 10:20 schreef zquing het volgende:
[..]
dan moet je 6 dagen goed eten en dan mag je de 7e dag zoveel cheaten als je wil
je kan ook wel verantwoordelijk junken hoorquote:Op donderdag 18 december 2008 11:42 schreef Vono het volgende:
[..]
Hier ben ik het niet mee eens. Ik zou eerder 7 dagen goed eten met 2 cheatmaaltijd ergens in die 7 dagen. dus maar 2 maaltijden! en niet de hele dag lopen junken
Het kan niet anders dan dat hij zeer tevreden is over je discipline en het resultaatquote:Op zondag 14 december 2008 02:20 schreef NoralyZ het volgende:
ik heb weer heeeeerlijk gesport vanochtend.. ik ben ook heel benieuwd wat mijn begeleider zegt als ik over een maand weer een afspraak heb!
Kun je aangeven waarop je je uitspraak baseert?quote:Op woensdag 17 december 2008 20:32 schreef 100% Tukker het volgende:
Er is niks mis met jezelf verwennen d.m.v. lekker (ongezond) eten. Zolang het maar binnen de perken blijft en je niet elke avond met een zak chips en fles cola op de bank gaat hangen.
Na een hardlooprondje met de arm onder de tieten heb ik mij dan maar een officiele sportbh aangeschaft. Morgen weer lopen, les 9 van Evy. Met stukken van 4 en 5 minutenquote:
Ik zou het even hier vragen, de oude links doen het inmiddels niet meer:quote:Op dinsdag 23 december 2008 09:39 schreef Tinkepink het volgende:
Hoi! De tweede serie Evy-lessen heb ik al van iemand gekregen, maar ben nu op zoek naar de beginnerslessen. Weet iemand waar ik die kan vinden?
Hoe vaak loop je? Ik heb gemerkt dat voor mij 2 rustdagen ideaal zijn.quote:Op dinsdag 23 december 2008 09:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Na een hardlooprondje met de arm onder de tieten heb ik mij dan maar een officiele sportbh aangeschaft. Morgen weer lopen, les 9 van Evy. Met stukken van 4 en 5 minuten.
Ik heb aan één rustdag genoeg. Komt denk ik ook omdat ik twee keer per week train met voetballen. Wel loop ik altijd op het voetbalveld. Als ik op de weg loop krijg ik last van mijn enkels.quote:Op dinsdag 23 december 2008 10:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe vaak loop je? Ik heb gemerkt dat voor mij 2 rustdagen ideaal zijn.
Wat wil je er dan bij doen?quote:Op dinsdag 23 december 2008 14:55 schreef Vono het volgende:
ik vind alleen hardlopen als cardiovorm zo saai
Ah, op zo'n manierquote:Op dinsdag 23 december 2008 15:03 schreef Vono het volgende:
Als ik in de sportschool ben doe ik meestal 15 min lopen, 15 min fietsen, 15 min crosstrainer
Overigens merk ik wel dat m'n prestaties omhoog gaan naarmate ik schoner (weinig vet) eet en genoeg koolhydraten binnen krijg.quote:Op donderdag 18 december 2008 11:51 schreef zquing het volgende:
[..]
je kan ook wel verantwoordelijk junken hoorVolgens mij houd je dat echt niet vol als je de hele dag alleen maar aan de junkfood gaat. En 2 cheatmaaltijden, dat is echt niets.......... Als je 6 keer per dag eet, dat 7 keer per week doet, dan eet je 56 keer, als je daar 80 a 90 procent van de tijd verantwoordelijk eet en niet helemaal los gaat die keren dat je minder goed eet, dan is gaat er vrij weinig mis.
Dit natuurlijk afhankelijk van of je afvallen wil of op gewicht wil blijven.
Wat is je doel?quote:Op dinsdag 23 december 2008 15:03 schreef Vono het volgende:
Als ik in de sportschool ben doe ik meestal 15 min lopen, 15 min fietsen, 15 min crosstrainer
Toevallig past het Evy-schema in ons woon/werk-schema. Driemaal lopen per week, tweemaal 1 dag ertussen, eenmaal 2 dagen rust.quote:Op dinsdag 23 december 2008 10:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe vaak loop je? Ik heb gemerkt dat voor mij 2 rustdagen ideaal zijn.
Dat is mijn voornaamste reden niet te junken, als ik niet voldoende koolhydraten binnen krijg dan kan ik mijn trainingen niet fatsoenlijk draaien. En na mn training junken herstelt mn lichaam minder goed... Maar af en toe een zak chips, ach - moet kunnen.quote:Op dinsdag 23 december 2008 16:29 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Overigens merk ik wel dat m'n prestaties omhoog gaan naarmate ik schoner (weinig vet) eet en genoeg koolhydraten binnen krijg.
Denk dat ik daarin niet de enige ben. Dus ik zou het junken bewaren voor de dag voor een rustdag of een rustdag.
Mee eens. De vraag is:quote:Op woensdag 17 december 2008 20:32 schreef 100% Tukker het volgende:
Er is niks mis met jezelf verwennen d.m.v. lekker (ongezond) eten. Zolang het maar binnen de perken blijft en je niet elke avond met een zak chips en fles cola op de bank gaat hangen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik doe zelf even niet zoveel de laatste 3 weken door drukte maar ga vanaf 5 januari er weer tegenaan als het gewone leven weer begint
Zit nog steeds op 68kg en ben daar wel blij mee, dat ik iig niet aankom als ik niet ál te streng op mn eten let.
Ik eet nog steeds niet veel, gewoon normaal, maar ben niet constant bezig met het doel 'afvallen'. Komt ook omdat ik al een tijdje niet heb hardgelopen.
Mag ik nog even mijn Voor- en Na-foto's pimpen in dit nieuwe topic?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ben wel trots
Ja doei.
Het moet je alleen wel liggen.quote:Op woensdag 24 december 2008 14:07 schreef Joost1981 het volgende:
Hardlopen is de beste tip!!! Kijk maar naar alle marathon lopers....
Pep werkt prima. En als je tanden er eenmaal uit zijn gerot dan blijf je ook een stuk makkelijker slankquote:Op woensdag 24 december 2008 16:16 schreef JeffreyXL het volgende:
afslankmedicijn.nl waar heel de wereld al van vol is, van afslank middelen. Echt bs allemaal, tuurlijk zijn er middelen bij die een steuntje in de rug kunnen geven maar zonder een goed dieet en flink wat bewegen zullen deze middelen ook niet veel doen.
Het hoeft zeker niet per se hardlopen te zijn. Het ligt allemaal een beetje aan je persoonlijke voorkeur en fysieke gesteldheid zo is het voor veel mensen niet eens mogelijk om hard te lopen. Zwemmen is dan zeker een goede optie. Gewoon lekker zweten en of dat nu lopen, fietsen, zwemmen of in de fitness zaal is maakt niet heel veel uit.quote:Op woensdag 24 december 2008 16:13 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Het moet je alleen wel liggen.
ik waterpolo'de vroeger en had een berenconditie. Maar als we in de zomer gingen hardlopen dan liep ik steevast achteraan. En dat was max een half uur lopen en verder allemaal interval en krachtoefeningen.
Verschrikkelijk vond ik het. Wat dat betreft kun je net zo goed (beter misschien zelfs wel) gaan zwemmen. Maar ja, ook dat moet je dan maar weer goed genoeg kunnen.
Het valt allemaal niet mee
Vetarm is ok maar een mens heeft ook zeker vet nodig om goed te kunnen functioneren. Veel mensen focussen te veel op de hoeveelheid vet die ze binnen krijgen maar vergeten dat vet alleen niet zorgt voor het aanzetten van vet. Koolhydraten spelen hierin ook een rol. Een goed dieet bevat een mix van vetten (goede), koolhydraten en eiwitten.quote:Op zaterdag 27 december 2008 12:52 schreef Salt_Seafood het volgende:
gewoon vetarm eten en genoeg sporten (fitness!) en je hebt zo een goddelijk lichaam
Ik wacht ook maar even tot morgen, hoewel ik toch eigenlijk vananvond wou gaan joggen.quote:Op zaterdag 27 december 2008 01:33 schreef zquing het volgende:
morgen weer beginnen al dat eten van de afgelopen dagen eraf te sporten
Ja, klopt. Maar ik krijg het dan ook erg koud. Ik heb een tijdje mager gegeten en dat deed me geen goed. Ik kreeg het koud! En dat terwijl ik het eerst altijd (te) warm had. Sinds ik weer "normaal" vet eet gaat het een stuk beter met me.quote:Op zaterdag 27 december 2008 12:52 schreef Salt_Seafood het volgende:
gewoon vetarm eten en genoeg sporten (fitness!) en je hebt zo een goddelijk lichaam
Je mag ook best vet eten zolang het maar gezonde vetten zijn. Te weinig vet is ook slecht evenals teveel vetquote:Op zaterdag 27 december 2008 20:25 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ja, klopt. Maar ik krijg het dan ook erg koud. Ik heb een tijdje mager gegeten en dat deed me geen goed. Ik kreeg het koud! En dat terwijl ik het eerst altijd (te) warm had. Sinds ik weer "normaal" vet eet gaat het een stuk beter met me.
Vrij weinig. Wat krachttraining zou kunnen zorgen dat je wat strakker in je vel komt te zitten maar als je veel bent afgevallen dan kun je er weinig aan doen buiten een operatie.quote:Op maandag 29 december 2008 01:15 schreef P.F het volgende:
Welke sport/oefening/voedsel is het beste tegen slap vel door afvallen? Of door gewoon lui te zijn ()
Heb je wel eens naar wielrenners gekeken?quote:Op woensdag 24 december 2008 14:07 schreef Joost1981 het volgende:
Hardlopen is de beste tip!!! Kijk maar naar alle marathon lopers....
Wielrenners vel over been? Nee hoor. Marathonlopers wat vaker. En triatleten zijn absoluut niet vel over been.quote:Op maandag 29 december 2008 13:23 schreef JeffreyXL het volgende:
Denk dat alle duursporters wel in die catagorie passen sinds de meeste vaak vel over been zijn.
Afgezien van hun benen vind ik ze toch vrij mager. Triatleten zijn in de regel inderdaad wat forser maar zeker niet dik/gespierd. Het is ook niet goed om veel kilo's mee te dragen in een duursport, kost alleen maar meer energie.quote:Op maandag 29 december 2008 15:35 schreef Koert het volgende:
[..]
Wielrenners vel over been? Nee hoor. Marathonlopers wat vaker. En triatleten zijn absoluut niet vel over been.
Misschien hebben wij een andere invulling van de term 'gespierd.' In mijn ogen is de gemiddelde triatleet toch echt wel gespierd. En van wielrenners vooral baanwielrenners, 180cm en 90kg vind ik aardig wat.quote:Op maandag 29 december 2008 15:39 schreef JeffreyXL het volgende:
[..]
Afgezien van hun benen vind ik ze toch vrij mager. Triatleten zijn in de regel inderdaad wat forser maar zeker niet dik/gespierd. Het is ook niet goed om veel kilo's mee te dragen in een duursport, kost alleen maar meer energie.
De gemiddelde sprinter vind ik gespierd. Baanwielrenners zijn zeker gespierd maar die fietsen dan ook kortere afstanden. Sprinters zijn over het algemeen weer wat zwaarder gebouwd omdat die spiermassa nodig hebben om kracht over te kunnen brengen op bijv de grond of de pedalen.quote:Op maandag 29 december 2008 16:17 schreef Koert het volgende:
[..]
Misschien hebben wij een andere invulling van de term 'gespierd.' In mijn ogen is de gemiddelde triatleet toch echt wel gespierd. En van wielrenners vooral baanwielrenners, 180cm en 90kg vind ik aardig wat.
Nee 5-8 kilo of zo maarquote:Op maandag 29 december 2008 13:06 schreef JeffreyXL het volgende:
[..]
Vrij weinig. Wat krachttraining zou kunnen zorgen dat je wat strakker in je vel komt te zitten maar als je veel bent afgevallen dan kun je er weinig aan doen buiten een operatie.
Welkom en succes!! Ik wil ook niets meer afvallen, al is mijn huid/lijf nog wel een beetje slap en niet zo sterk en gespierd als die foto, ik vind het persoonlijk een heel mooi lichaam..quote:Op dinsdag 30 december 2008 14:50 schreef Breathtaking het volgende:
- Hoe heet je
Ilse
- Hoe oud ben je
17
- Wat is je lengte
1.68
- Wat is je gewicht/bmi/maten/vetpercentage
55/19,5/34-36
- Wat is je doel: Wil je slanker worden? Gespierder? Ga je eerst bulken?
Gespierder, gewoon wat strakker.
- Wat is je plan van aanpak?
Weer heerlijk minimaal 2/3 keer per week naar de sportschool, wat gezonder proberen te eten.
- Wat zijn je valkuilen?
Te lui om naar de sportschool te gaan, te grote liefde voor lekker eten
- Doe je ook aan sport? Zo nee, waarom niet?
Hmhm, fitness en bodybalance.. Maar ik ben veeel te weinig geweest de laatste maanden.
- Heb je nog overige tips!
Bij alles wat je eet je afvragen of je het écht wil eten, en mocht je toch een zak chips leeg willen eten, geniet dan van elk hapje!
[ afbeelding ]
Dat is mijn ideaalop die brede schouders na dan, dat mag wel iets minder.
Disclaimer: Ik wil nieeeet afvallen, even voor de duidelijkheid.
Dan krijg je hem morgen dubbel terug die spierpijnquote:Op zaterdag 3 januari 2009 11:19 schreef sigme het volgende:
Die sportbra is ook mijn hobby niet - er zit een haakje op waar ik niet goed bij kan dus ik laat 'm gewoonlijk door lief open/dicht maken. En dat touwtjespringen was juist voor als hij er niet is.
Vandaag maar hoge laarzen met hoge hakken aan - tegen de spierpijn.
Toch was het fijnquote:Op zaterdag 3 januari 2009 15:49 schreef P.F het volgende:
[..]
Dan krijg je hem morgen dubbel terug die spierpijn
Ik weeg 68kg en zit op 3300kcal per dag... Je mag denk ik wel meer eten.quote:Op zondag 4 januari 2009 14:36 schreef Dickerdack het volgende:
- Wat is je lengte
1.95
- Wat is je gewicht/bmi/maten/vetpercentage
85 kg/22.3/15%
- Wat is je doel: Wil je slanker worden? Gespierder? Ga je eerst bulken?
ik wil gespierder worden, probeer op het moment te bulken om uiteindelijk richting de 95kg te gaan met ongeveer hetzelfde vetpercentage.
- Wat is je plan van aanpak?
Meer eten (3500kcal per dag) en vaker trainen (3x in de week)
Goed zo, rustig op blijven bouwen.quote:Op zondag 4 januari 2009 14:49 schreef sigme het volgende:
Hardlopen is ondanks de spierpijn wel gelukt. Compleet met driemaal vijf(!) minuten rennen.
Dit gaat niet al weet je al dat je abo gaat opzeggen bij de sportschool ;-) waarom kom je hiermee niet bij mijquote:Op dinsdag 30 december 2008 14:50 schreef Breathtaking het volgende:
- Hoe heet je
Ilse
- Hoe oud ben je
17
- Wat is je lengte
1.68
- Wat is je gewicht/bmi/maten/vetpercentage
55/19,5/34-36
- Wat is je doel: Wil je slanker worden? Gespierder? Ga je eerst bulken?
Gespierder, gewoon wat strakker.
- Wat is je plan van aanpak?
Weer heerlijk minimaal 2/3 keer per week naar de sportschool, wat gezonder proberen te eten.
- Wat zijn je valkuilen?
Te lui om naar de sportschool te gaan, te grote liefde voor lekker eten
- Doe je ook aan sport? Zo nee, waarom niet?
Hmhm, fitness en bodybalance.. Maar ik ben veeel te weinig geweest de laatste maanden.
- Heb je nog overige tips!
Bij alles wat je eet je afvragen of je het écht wil eten, en mocht je toch een zak chips leeg willen eten, geniet dan van elk hapje!
[ afbeelding ]
Dat is mijn ideaalop die brede schouders na dan, dat mag wel iets minder.
Disclaimer: Ik wil nieeeet afvallen, even voor de duidelijkheid.
Ben je serieusquote:Op zondag 4 januari 2009 20:22 schreef The_Hives het volgende:
dat je van dat asparaam (ofzo) aankomt. Is dat feit of fabel omdat je je lichaam 'bedriegt' ? Ik 'eet' het namelijk erg veel om aan mn zoetbehoefte te voldoen![]()
Als in 40 zoetjes in mn beker koffie/thee en dat 10 keer per dag ofzo
jaquote:
Als je je verder al aan een heleboel dingen strak houdt, is dat niet zo simpel (om ook nog los te laten)quote:Op zondag 4 januari 2009 20:51 schreef motorbloempje het volgende:
gewoon niet doen! simpel!
Dat is volgens mij voornamelijk xylitol, zit vaak in kauwgom.quote:Op zondag 4 januari 2009 21:30 schreef Tinkepink het volgende:
Wat goor, 40 zoetjes. Werkt aspartaam niet laxerend? Of verwar ik aspartaam nou met een andere zoetstof?
Ik zou ook wel willen touwtjespringen, maar ik denk niet dat m'n onderburen daar blij mee zouden zijn! En om 't nou buiten te doen waar voorbijgangers je kunnen zien vind ik ook weer zo wat...quote:Op zaterdag 3 januari 2009 11:06 schreef sigme het volgende:
Op zich is het wel een fijne bezigheid, touwtjespringen. Kan lekker binnen. Sportbra en hardloopschoenen aan en de rest maakt niet uit.
Woohooquote:Op maandag 5 januari 2009 11:03 schreef Merel het volgende:
Lidl heeft trouwens volgende week allemaal sportdingen in de aanbieding: http://www.lidl.nl/nl/home.nsf/pages/c.o.20090112.index
Die wil ik!quote:
Springtouw met computer
* Computer geeft totale duur van de training aan, aantal sprongen en calorieverbruik
* Lengte touw: ca. 3 m
* Individueel instelbaar
* Glijvaste, comfortabele handgrepen
* Incl. batterij
Ik heb het schema opnieuw geupload.quote:Op zondag 4 januari 2009 21:55 schreef Detroit het volgende:
Nou wilde ik even naar dat trainingsschema kijken voor op de sportschool (http://rapidshare.com/files/160184168/Krachttrainingschema__sportschool__v0.2.xls) maar dat kant ik niet downloaden omdat er een downloadquotum op gevestigd is. Heeft iemand er nog een linkje naar toevallig?.
Wat voor mij een beproefde methode is om af te vallen:
- Een dag een groepslesje spinning pakken
- De volgende dag (of de dag erna) wat aan de gewichten hangen in de sportschool gecombineerd met buikspierkwartier
- Vervolgens weer een lesje spinning (of hardlopen, cross-trainer, whatever floats your boat)
Zo ben ik al flink wat kilo's kwijtgeraakt terwijl je per dag niet super veel tijd kwijt bent aan sporten..
Noou, dat telt het aantal sprongen niet, laat staan het aantal calorien, en het heeft geen comfortabele glijvaste handvatten. Dusquote:
50kg in 1 jaar? Enorm veel respect voor je prestatie. Voor de rest: welkom hier!quote:Op maandag 5 januari 2009 14:21 schreef Meaghan het volgende:
Ik ben in 2008 al zo'n 50 kilo afgevallen. En ik wil dit jaar nog eens 10 kilo minder en dan ben ik pas echt tevredenEn ik wil krachttraining gaan doen om wat spieren te kweken, want m'n lijf heeft best te lijden gehad onder het afvallen en het weinige eten van het afgelopen jaar.
je moet er een hebben met n stuk ijzerdraad erin. Die zwiepen lekker door, een stuk touw is waardeloos.quote:Op maandag 5 januari 2009 11:45 schreef sigme het volgende:
[..]
Noou, dat telt het aantal sprongen niet, laat staan het aantal calorien, en het heeft geen comfortabele glijvaste handvatten. Dus.
Ik had een gewoon stuk stevig touw gepakt, dat wou wel, maar eigenlijk is dat niet zwaar genoeg om lekker over de grond te laten klappen.
Dankjequote:Op maandag 5 januari 2009 17:28 schreef Rigital het volgende:
[..]
50kg in 1 jaar? Enorm veel respect voor je prestatie. Voor de rest: welkom hier!
Misschien hebben ze er een op de sportschol staanquote:Op maandag 5 januari 2009 22:42 schreef Liebe het volgende:
AH! De toon is gezet, ik ga komende weken elke maandagavond spinnen! En morgenavond ga ik fitnessen!
Ik vind het wel frustrerend dat ik hier geen weegschaal of wat dan ook heb, maar affijn. Ik ben de eerste paar dagen in mijn studentenkamer zonder vreetbuien doorgekomen!
Bij de kijkshop vorig jaar electrisch geval gehaald voor 17euro.. Werkt nog steeds prima. Wijkt ook maar 300gr af met geijkte weegschalen.quote:Op maandag 5 januari 2009 22:42 schreef Liebe het volgende:
AH! De toon is gezet, ik ga komende weken elke maandagavond spinnen! En morgenavond ga ik fitnessen!
Ik vind het wel frustrerend dat ik hier geen weegschaal of wat dan ook heb, maar affijn. Ik ben de eerste paar dagen in mijn studentenkamer zonder vreetbuien doorgekomen!
Zwemmen is 60min, hardlopen ligt aan mn soort training, verschilt van 45min tot 90min en fietsen doe ik niet korter dan 90min. Aangezien ik 't leuk vind wil ik niet eerder stoppen, anders helpt een doel voor ogen houden ook wel.quote:Op maandag 5 januari 2009 23:26 schreef zquing het volgende:
Als jullie cardio doen, hoelang is een sessie ongeveer en hoe zorg je ervoor dat je niet eerder stopt?
En op de loopband in de sportschool? om toch maar alvast te beginnenquote:Op dinsdag 6 januari 2009 12:24 schreef motorbloempje het volgende:
ik heb gisteren weer krachttraining gedaan en voel het nu wel in mn spieren
wilde deze week beginnen met hardlopen, maar alle stoepen zijn net een ijsbaanen op de straat lopen lijkt me ook geen puik idee
Meeste fietspaden zijn wel gestrooid, dus daar kan je wel oplopen - iig, in mijn woonplaatsquote:Op dinsdag 6 januari 2009 12:24 schreef motorbloempje het volgende:
ik heb gisteren weer krachttraining gedaan en voel het nu wel in mn spieren
wilde deze week beginnen met hardlopen, maar alle stoepen zijn net een ijsbaanen op de straat lopen lijkt me ook geen puik idee
hier dus niet, kom de wijk niet eens uit, ook niet op de fietspadenquote:Op dinsdag 6 januari 2009 13:20 schreef Koert het volgende:
[..]
Meeste fietspaden zijn wel gestrooid, dus daar kan je wel oplopen - iig, in mijn woonplaats. En ik zou de stoep mijden, die tegels zijn van beton en een veel hardere ondergrond kan je je niet wensen + veel oneffenheden. Asfalt is zachter.
Cheers mate!quote:Op maandag 5 januari 2009 11:30 schreef Rigital het volgende:
[..]
Ik heb het schema opnieuw geupload.
Bij mij zijn er maar een paar manieren waarop ik er kan zorgen dat ik een langere tijd cardio volhoud:quote:Op maandag 5 januari 2009 23:26 schreef zquing het volgende:
Als jullie cardio doen, hoelang is een sessie ongeveer en hoe zorg je ervoor dat je niet eerder stopt?
Ja, handig he! Ik kijk ook TV op de sportschool. Er hangen er 4 dus geluid is er niet bij maar discovery ofzo met ondertiteling is altijd oké ;-)quote:Op dinsdag 6 januari 2009 14:25 schreef Detroit het volgende:
[..]
Bij mij zijn er maar een paar manieren waarop ik er kan zorgen dat ik een langere tijd cardio volhoud:
- Spinning in een groepsles waardoor je enigszins gepushed wordt om door te gaan
- Hardlopen, cross-trainer en fietsen afwisselen voor een kortere tijd waardoor het wat minder snel gaat vervelen en je toch ongeveer evenveel beweegt
- Bij mijn sportschool hangen er TV's: cardio doen als er een programma op TV is dat je leuk vindt, voor je het weet is er een half uur of een uur voorbij.
Lijkt me een prima ontbijt, eiwit / trage + snelle suikers. Al krijg ik persoonlijk de combinatie kwark muesli niet door mijn keel, geef mij maar bruine boterhammen.quote:Op woensdag 7 januari 2009 23:41 schreef versteegrob het volgende:
Hello,
Morgen begin ik weer met fitness. Hier heb ik aardig verstand van. Heb ook de nodige boeken thuis liggen alleen het eten. Wat is jullie basis ontbijt? Ik zit te denken aan magere kwark met cruslie/muslie met wat honing. Is dit een goede start. Wil voor het ontbijt 45min spinning doen.
Goede schoenen voor de ondergrond(zachte schoenen en zachte ondergrond is niet goed, net zoals harde schoenen en harde ondergrond), rústig opbouwen. Je lichaam moet aan de klappen van het lopen wennen, ik ben zelf met 4x 2min hardlopen 2min wandelen begonnen. Mooi dat je er zin in hebt :-)quote:Op donderdag 8 januari 2009 00:01 schreef Superiyurtjuh het volgende:
Misschien ga ik erbij hardlopen, maar in het verleden vond mijn onderrug dat niet zo geslaagd...Heeft iemand hier tips voor?
Je kan beter eerst kracht doen en daarna cardio, verbrand je in verhouding meer vetquote:Op donderdag 8 januari 2009 14:45 schreef versteegrob het volgende:
Yes! Vanmorgen opgestaan en gelijk naar de sport school gegaan. 45min spinning en 1 kracht oefeningen, helaas te weinig tijd. Na fitness lekker ontbijten met een 3/4 magere kwark icm musli/crusli met noten en wat honing. En als aanvulling 2 crackers met leverpate.
Ben nu ook beginnen met mijn lichaam te ontgiftingen met kruidenpillen. Verder drink ik de hele dag groene thee.
Morgen ga ik trouwens 2 x spinning achter elkaar en dan wat krachtoefeningen doen.
Na het spinnen heb je minder energie om je krachttraining goed te doen. En t spinnen slaat beter aan als je al suikers hebt verbrand dmv de krachttraining - je lichaam gaat sneller vet verbranden. Daarom eerst kracht, en daarna cardio.quote:Op donderdag 8 januari 2009 14:50 schreef versteegrob het volgende:
Echt waarom? Wil eerst wat afvallen dus zie de krachtraining de komende maanden als bijzaak. Mijn doel is om 4 keer per week spinning te doen en dan 2 krachtoefeningen per gebied dus borst, schouders.
Welke oefeningen raad je aan dan?
Oke bedankt, ik vergeet zeker de benen niet. Verder de standaard dingen zoals rug/buik, enzquote:Op donderdag 8 januari 2009 14:57 schreef Koert het volgende:
[..]
Na het spinnen heb je minder energie om je krachttraining goed te doen. En t spinnen slaat beter aan als je al suikers hebt verbrand dmv de krachttraining - je lichaam gaat sneller vet verbranden. Daarom eerst kracht, en daarna cardio.
En alleen borst/schouders trainen?Benen niet vergeten!
Ben nu 3 keer geweest en dit komt erbijquote:Op donderdag 8 januari 2009 14:56 schreef Elwood1802 het volgende:
45 minuten is wel heel karig, zou toch proberen er een 1.25 of 1.5 uur er voor uit te trekken ivm alles oefeningne en cardio.
2.5 uur is weer wat overdreven.quote:Op maandag 12 januari 2009 19:53 schreef versteegrob het volgende:
http://www.virtualsport.nl/
Dit doe ik nu dagelijks, het is helemaal niet zo saai en het is beter dan 1 uur lopen of fietsen.
Nee, dan moet je je spieren trainen (krachttraining, BodyPump, Pilates) en goed eten.quote:Op maandag 12 januari 2009 22:49 schreef JeffreyXL het volgende:
Het trainen van je buikspieren gaat zeker niet bijdragen aan het verliezen van vet. Dus als dat je doel is moet je echt aan de cardio. Daarnaast zijn buikspieren altijd wel goed te doen.
Precies!quote:Op maandag 12 januari 2009 23:39 schreef NoralyZ het volgende:
Ja, maar vergeet je andere spieren niet. Buikspieren trainen is (zoals al eerder gezegd) een beetje overrated, je krijgt niet een platte buik door alleen je buikspieren te trainen. Bovendien is het ook belangrijk de rest van je lichaam sterk te maken.
Enige tip is: gewoon doorgaan.quote:Op maandag 12 januari 2009 19:36 schreef Soholero het volgende:
Wat een gedoe eigenlijk, soms heb ik echt een dip...
Ik vind het heel leuk allemaal hoor maar het is af en toe wel kl*te dat ik zoveel moet doen en zoveel tijd kwijt ben om een goed lichaam te krijgen. Ik zou wel willen dat het sneller ging, dat ik van mezelf al een slank lichaam had en dat en dat en dat......
Iemand ook een goede DIP-TIP???
Bij spinning heb ik ook vaak last van mijn onderrug. Wat bij mij heeft geholpen is een à twee keer per week Core Stability oefeningen te doen:quote:Op donderdag 8 januari 2009 00:01 schreef Superiyurtjuh het volgende:
Misschien ga ik erbij hardlopen, maar in het verleden vond mijn onderrug dat niet zo geslaagd...Heeft iemand hier tips voor?
Deels eens. Het verhogen van de spiermassa kan zorgen voor meer energie verbruik tijdens rust sinds je spermassa meer energie vraagt dan vetmassa. Dit neemt zeker niet weg dat cardio in dat geheel een goede plaats in neemt. Niets werkt natuurlijk zonder een goed dieet en hier ligt dan ook de essentie.quote:Op dinsdag 13 januari 2009 06:35 schreef Rigital het volgende:
[..]
Nee, dan moet je je spieren trainen (krachttraining, BodyPump, Pilates) en goed eten.
[..]
Precies!
Alle 3. Is het niet makkelijker om bepaalde tijd te springen ipv te tellen?quote:Op zaterdag 17 januari 2009 07:22 schreef sigme het volgende:
Zojuist 6 x 100 touwtjegesprongen. Tussendoor wandelend op adem komen.
Zet dat zoden aan de dijk? Waarvoor werkt touwtjespringen? Conditie, spieren, afvallen?
Ze heeft een automatisch springtouw, dat voor haar teltquote:Op zaterdag 17 januari 2009 11:11 schreef Koert het volgende:
[..]
Alle 3. Is het niet makkelijker om bepaalde tijd te springen ipv te tellen?
Lijkt me wel ja. Van sparren (met iemand anders (oefen-)boksen) raak je gigantisch snel buiten adem. Hoe beter je conditie, hoe langer je door kunt gaan zonder als een bezetene staan te hijgen.quote:Op zaterdag 17 januari 2009 11:24 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Ze heeft een automatisch springtouw, dat voor haar telt. En waarbij je idd ook tijd in kan stellen.
Maar weet hier iemand waarom boksers touwspringen? Conditie toch?
Kon ook vanwege kracht in benen zijn, bij kickboksers tenminstequote:Op zaterdag 17 januari 2009 13:04 schreef Detroit het volgende:
[..]
Lijkt me wel ja. Van sparren (met iemand anders (oefen-)boksen) raak je gigantisch snel buiten adem. Hoe beter je conditie, hoe langer je door kunt gaan zonder als een bezetene staan te hijgen.
Handig, aangezien ik hier niet in kan reageren hahaquote:Op dinsdag 9 december 2008 07:21 schreef Rigital het volgende:
Als je interesse vooral bij krachttraining ligt, kun je ook terecht in het bodybuild topic
Goed, al heb ik door studiedruk even wat minder tijd om te sporten.quote:Op zondag 25 januari 2009 07:36 schreef Rigital het volgende:
Hoe gaat het met iedereen?
Ik ben zelf momenteel niet super-gedisciplineerd...
Wel heb ik een iets verbeterd schema voor in de sportschool gemaakt; weet iemand waar ik dat kan uploaden waar het dan wat langer beschikbaar blijft?
quote:Op maandag 26 januari 2009 11:12 schreef Hobbelpaardpoep het volgende:
[..]
Handig, aangezien ik hier niet in kan reageren haha
Die had ik echt compleet over het hoofd gezienquote:Op maandag 26 januari 2009 11:30 schreef Rigital het volgende:
Dat topic is op slot (want vol). Het nieuwe bodybuildtopic is hier.
Bedankt!quote:Op maandag 26 januari 2009 11:30 schreef Rigital het volgende:
Dat topic is op slot (want vol). Het nieuwe bodybuildtopic is hier.
Squats: 17kgquote:Op maandag 26 januari 2009 08:14 schreef Rigital het volgende:
Goed om te zien dat anderen nog wel hard door blijven sporten!
* Rigital geeft zichzelf een schop onder zijn kont.
Welke gewichten doe je nu bij de Bodypump?
't eerste wat je lichaam doet bij KT is vocht vasthouden in de spieren zodat de zenuwsignalen daar beter worden verwerkt - dat merk je redelijk vlug en dat zien jij en je vriendje nuquote:Op maandag 26 januari 2009 12:11 schreef NoralyZ het volgende:
Het is nog niet zoveel, maar ik ben op weg! Mn biceps gewicht wil ik niet heel erg opvoeren, mijn spieren lijken nogal snel te groeien en ik heb flinke spierballen als ik ze aanspan (serieus, mijn vriendje is ervan onder de indruk), en ik wil ze niet enorm hebben.
Kijk eens naar het rippetoe kracht programma, zijn maar 3x per week 3 oefeningen, maar je wordt er snel sterker door. Je bent hier ongeveer 30/45 min mee bezig en pakt daarnaast elke spiergroep.quote:Op maandag 12 januari 2009 19:29 schreef versteegrob het volgende:
[..]
Ben nu 3 keer geweest en dit komt erbij
Warming up - 10 min
Krachttraining - 1 uur
Spinning - 1 uur
Uitlopen
Dus meestal ben ik zo'n 2.5 uur van huis, lijkt mij prima.
Vandaag alles opgemeten
1.80
82 Kilo
20% vet
55% vocht
Maar hoe lang is dat? Want ik sport nu ruim een half jaar, (soms wel met tussenpozen, ik ga vaak naar het buitenland, net nog 3 weken op wintersport geweest), lijkt me dat dat effect dan wel weg is getrokken.quote:Op maandag 26 januari 2009 12:58 schreef Koert het volgende:
[..]
't eerste wat je lichaam doet bij KT is vocht vasthouden in de spieren zodat de zenuwsignalen daar beter worden verwerkt - dat merk je redelijk vlug en dat zien jij en je vriendje nuWees maar niet bang, je gaat niet meteen dikke spieren bouwen.
M.b.t. Bodypump: het heeft het meeste effect als je per oefening de gewichten zo kiest dat je het nog net vol kan houden. Dat het minder gewicht is dan tijdens pure krachttraining is logisch: bij Bodypump doe je een oefening 3 a 4 minuten continu achter elkaar, bij krachttraining 8 tot 12 herhalingen. Ik doe bij bodypump de squats met 17,5 kg per kant, terwijl ik in de zaal 3 x 10 85 kg (totaal) squat.quote:Op maandag 26 januari 2009 12:11 schreef NoralyZ het volgende:
[..]
Squats: 17kg
Borst: 8kg
Triceps: 6kg
Biceps: 6kg
Lunges: 10kg
Rug/deadlifts: 15kg
Schouders: 5kg (:') maar ik trek die oefening anders heel slecht omdat ie helemaal aan het eind zit)
Buikspieren gebruik ik soms nog een schijf van 5kg bij.
Het is nog niet zoveel, maar ik ben op weg! Mn biceps gewicht wil ik niet heel erg opvoeren, mijn spieren lijken nogal snel te groeien en ik heb flinke spierballen als ik ze aanspan (serieus, mijn vriendje is ervan onder de indruk), en ik wil ze niet enorm hebben.
Overigens... mijn vriendje vroeg vandaag hetzelfde en zei, 17kg voor je squats is toch helemaal niet veel, maar die was even vergeten dat het natuurlijk heel wat anders is dan een leg press op een apparaat... waarbij ik nu 75kg kan hebben, maar ja, als ik dat 4 minuten lang op mn rug leg, is toch even wat anders
Je schrijft dat je flinke biceps, been- en buikspieren hebt. De meeste vrouwen hebben niet de aanleg om snel spieren te ontwikkelen. Heb je zo hard lopen trainen, ben jij de uitzondering die de regel bevestigd of valt het allemaal wel wat mee?quote:Op maandag 26 januari 2009 14:28 schreef NoralyZ het volgende:
[..]
Maar hoe lang is dat? Want ik sport nu ruim een half jaar, (soms wel met tussenpozen, ik ga vaak naar het buitenland, net nog 3 weken op wintersport geweest), lijkt me dat dat effect dan wel weg is getrokken.
Mijn buik en beenspieren zien er ook flink ontwikkeld uit (mijn beenspieren zijn ook wel goed sterk).
I know, maar ik gaf het even als voorbeeld (slecht voorbeeld, maar goed), om aan te geven dat je voor body pump inderdaad minder gewicht gebruikt omdat je er 4 minuten mee oefent. Ik oefen trouwens bijna nooit met apparaten, omdat ik dat niet fijn vind. De Leg Press die bij onze fitness staat is geloof ik een horizontale leg press waarbij je jezelf/de zitting wegduwt van de plek waar je voeten staan. (de zitting beweegt dus).quote:Op maandag 26 januari 2009 15:08 schreef Rigital het volgende:
[..]
M.b.t. Bodypump: het heeft het meeste effect als je per oefening de gewichten zo kiest dat je het nog net vol kan houden. Dat het minder gewicht is dan tijdens pure krachttraining is logisch: bij Bodypump doe je een oefening 3 a 4 minuten continu achter elkaar, bij krachttraining 8 tot 12 herhalingen. Ik doe bij bodypump de squats met 17,5 kg per kant, terwijl ik in de zaal 3 x 10 85 kg (totaal) squat.
De Leg Press is een totaal andere oefening waarbij je, in tegenstelling tot de squat, je rug en buikspieren nauwelijks belast. Daarnaast is er nogal een verschil in Leg Press aparaten: duw je met je voeten het gewicht weg of met je rug/zitting? En is het een horizontale of een 45 graden leg press? Deze kenmerken maken veel uit in het gewicht dat je kunt gebruiken met een Leg Press. Dit geldt overigens in meer of mindere mate voor alle apparaten.
Ik train niet hard! Ik fiets wel heel veel, snowboard minstens 1 keer per week (en ga regelmatig de echte bergen in)... daar komen de beenspieren vandaan denk ik. En wellicht ben ik een uitzondering. Kijk, ik heb geen enorme spierbundels hoor, maar laatst had ik een afspraak met een nieuwe fitnessinstructeur en die zei er zelfs wat van. Terwijl er helemaal niet zoveel kracht inzit.quote:Je schrijft dat je flinke biceps, been- en buikspieren hebt. De meeste vrouwen hebben niet de aanleg om snel spieren te ontwikkelen. Heb je zo hard lopen trainen, ben jij de uitzondering die de regel bevestigd of valt het allemaal wel wat mee?
Afvallen is denk ik de enige mogelijkheid. En dan wel vet en geen spieren afvallen.. Stretchen doet bij mijn weten helemaal niets met de omvang van bepaalde spieren, hoe anders dit ook mag voelen als je daadwerkelijk aan het stretchen bent.quote:Op vrijdag 30 januari 2009 21:24 schreef Q_Orianka het volgende:
Iemand enig idee hoe je smallere kuiten krijgt? Ik zat te denken aan cardio (hardlopen en crosswalk) en dan je benen na afloop veel stretchen. En pilates, wat sowieso voor flexibiliteit zorgt.
Wat doe je nu aan sport/activiteiten?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 21:24 schreef Q_Orianka het volgende:
Iemand enig idee hoe je smallere kuiten krijgt? Ik zat te denken aan cardio (hardlopen en crosswalk) en dan je benen na afloop veel stretchen. En pilates, wat sowieso voor flexibiliteit zorgt.
Na het lopen van de Nijmeegse vierdaagse zijn m'n kuiten dikker geworden. Het ligt ook aan jouw benen: zijn je kuiten dik vanwegen vet of spieren?quote:Op vrijdag 30 januari 2009 21:24 schreef Q_Orianka het volgende:
Iemand enig idee hoe je smallere kuiten krijgt? Ik zat te denken aan cardio (hardlopen en crosswalk) en dan je benen na afloop veel stretchen. En pilates, wat sowieso voor flexibiliteit zorgt.
Hm ja, leuk onderwerp: 'stretchen.'quote:Op vrijdag 30 januari 2009 22:02 schreef waht het volgende:
[..]
Afvallen is denk ik de enige mogelijkheid. En dan wel vet en geen spieren afvallen.. Stretchen doet bij mijn weten helemaal niets met de omvang van bepaalde spieren, hoe anders dit ook mag voelen als je daadwerkelijk aan het stretchen bent.
In principe is élke vorm van beweging geschikt om af te vallen. Dat je een lage hartslag moet hebben is nonsens. Ook met krachttraining, of intensieve interval training (bijv. sprinten, waarbij je hartslag tot ver boven de 180 kan schieten) kun je afvallen. Je verbrand dan wellicht minder tijdens de training, maar meer erna doordat je lichaam tot een bepaald aantal uren ná je training een hogere stofwisseling blijft hebben.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 10:44 schreef Queen_E het volgende:
hej iedereen,
ik heb een vraagje over spinning. Is dit een goede manier om af te vallen?
Ze zeggen toch als je vet wilt verbranden dat je een redelijke lage hartslag moet hebben en dit is bij spinning niet het geval. Ik doe nu 2-3 keer in de week spinning, 1 keer mountainbiken buiten en 2 keer krachttraining en cardio in de fitness. Wil nog +- 5 kg afvallen.
Ik houd al wel bij wat ik eet op de caloriechecker van het voedingscentum. Let wel heel erg op wat ik eet.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 10:49 schreef waht het volgende:
[..]
In principe is élke vorm van beweging geschikt om af te vallen. Dat je een lage hartslag moet hebben is nonsens. Ook met krachttraining, of intensieve interval training (bijv. sprinten, waarbij je hartslag tot ver boven de 180 kan schieten) kun je afvallen. Je verbrand dan wellicht minder tijdens de training, maar meer erna doordat je lichaam tot een bepaald aantal uren ná je training een hogere stofwisseling blijft hebben.
Algemene tip voor afvallen: Hou een logboek bij. Als je bijhoudt waar, hoe lang en wanneer je elke keer spint of een andere sport doet, én als je bijhoudt wat en wanneer je allemaal op een dag eet, kun je je makkelijker aan je programma houden. Als jij immers besluit niet te gaan sporten of toch maar wat junkfood te eten moet je dit opschrijven, en dat doet pijn.
Bij lage intensiteit verbrand je meer vet dan suikers ja, bij hoge intensiteit gaan de suikers meer voor hun rekening nemen. Vetverbranding is wat trager, maar kan je (in theorie) wel eindeloos op doorgaan. Suikers leveren sneller energie, maar deze voorraad gaat ook rapper op: bij ongetraind persoon zo'n anderhalf uur.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 11:04 schreef Queen_E het volgende:
[..]
Ik houd al wel bij wat ik eet op de caloriechecker van het voedingscentum. Let wel heel erg op wat ik eet.
Maar ik hoor ook weleens dat spinning alleen voor conditieopbouw goed is, en dat je dus voor vetverbranding erg laag moet zitten met je hartslag?
Dat is dus niet het geval. Als je zoveel blijft sporten als je nu doet en je eetpatroon goed in de gaten blijft houden, komt het vanzelf wel goed. Zie ook de post van Waht.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 11:04 schreef Queen_E het volgende:
[..]
Ik houd al wel bij wat ik eet op de caloriechecker van het voedingscentum. Let wel heel erg op wat ik eet.
Maar ik hoor ook weleens dat spinning alleen voor conditieopbouw goed is, en dat je dus voor vetverbranding erg laag moet zitten met je hartslag?
Apart... Ik heb er geen verklaring voor. Ben wel nieuwsgierig hoe je er uit ziet, spiergewijs.quote:Op maandag 26 januari 2009 15:42 schreef NoralyZ het volgende:
[..]
Ik train niet hard! Ik fiets wel heel veel, snowboard minstens 1 keer per week (en ga regelmatig de echte bergen in)... daar komen de beenspieren vandaan denk ik. En wellicht ben ik een uitzondering. Kijk, ik heb geen enorme spierbundels hoor, maar laatst had ik een afspraak met een nieuwe fitnessinstructeur en die zei er zelfs wat van. Terwijl er helemaal niet zoveel kracht inzit.
Je moet je niet blindstaren op de weegschaal. Spieren wegen meer dan vet en dus kan het zo zijn dat je een hoeveelheid vet bent verloren, iets minder spier erbij hebt gekregen en toch hetzelfde blijft wegen.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 11:22 schreef Queen_E het volgende:
oke bedankt voor de tips! Dan ga ik gewoon zo door! het afvallen gaat wel erg langzaam sinds ik weer veel ben gaan sporten, komt dit omdat ik dan nu al bezig ben met spieren opbouwen?
... en dientengevolge moet je, als je wilt afvallen met sporten, zeker in het begin goed opletten op bijv. je broekmaat.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 11:58 schreef waht het volgende:
[..]
Je moet je niet blindstaren op de weegschaal. Spieren wegen meer dan vet en dus kan het zo zijn dat je een hoeveelheid vet bent verloren, iets minder spier erbij hebt gekregen en toch hetzelfde blijft wegen.
[ afbeelding ]
oke... volhouden dusquote:Op zaterdag 31 januari 2009 13:57 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
... en dientengevolge moet je, als je wilt afvallen met sporten, zeker in het begin goed opletten op bijv. je broekmaat.
Ik ben ooit anderhalve spijkerbroekmaat kwijtgeraakt zonder maar een onsje te verliezen. En dat is wel degelijk een goed resultaat! De kilo's werden pas na een half jaar ofzo minder.
Drie keer per week naar de sportschool. Fitness, maar niet de apparaten die voor sterkere/gespierdere benen zorgen. Daarna 25-30 minuten op de loopband en 10 minuten op de crosswalk.quote:Op zaterdag 31 januari 2009 07:08 schreef Rigital het volgende:
[..]
Wat doe je nu aan sport/activiteiten?
Meestendeel vet volgens mij...quote:Op zaterdag 31 januari 2009 09:28 schreef loveli het volgende:
[..]
Na het lopen van de Nijmeegse vierdaagse zijn m'n kuiten dikker geworden. Het ligt ook aan jouw benen: zijn je kuiten dik vanwegen vet of spieren?
Spieren kan je afbreken.quote:Op zondag 1 februari 2009 01:54 schreef Lucky277 het volgende:
Dikke kuiten door spieren kan je toch niks aan doen?? Dacht ik altijd, net als gespierde bovenbenen door t fietsen..
Als 't vet is, moet je op een lager vetpercentage gaan zitten - dan zul je ook slankere kuiten krijgen. Of je bent gezegend(?) met ballonnen als kuiten, en dan heb je er gewoon niet zoveel over te zeggen. Qua wat voor cardio durf ik niets aan te raden, heb niet zo'n verstand van cardio icm bepaalde lichaamsdelen aanpassen.quote:Op zondag 1 februari 2009 10:14 schreef Q_Orianka het volgende:
Geen intensieve cardio? Dus niet sprinten of spinnen, maar rustig hardlopen met kleine stappen? Want het vormt je benen niet, waardoor ze dus dunner worden..?
Heb je spierpijn? Of ergens anders last van?quote:Op zondag 8 februari 2009 15:28 schreef Q_Orianka het volgende:
Bah, na 11 dagen goed bezig zijn geweest, had ik vanaf donderdag tot en met nu weer veel gegeten. En door pijn in nek en schouders kon ik vrijdag en vandaag ook niet sporten
Jazeker. Maar om te beginnen: Wat doe je nu precies tijdens fitness? En wanneer doe je dit, na of voor cardio of op een aparte dag?quote:Op maandag 9 februari 2009 12:37 schreef Starr_003 het volgende:
Iemand enig idee hoe je spieren kunt kweken????
Tijdens fitness; ik begin meestal met 20 minuten steps (ik weet niet hoe dat apparaat heetquote:Op maandag 9 februari 2009 12:54 schreef waht het volgende:
[..]
Jazeker. Maar om te beginnen: Wat doe je nu precies tijdens fitness? En wanneer doe je dit, na of voor cardio of op een aparte dag?
Zoals al gezegd; je zult meer spier opbouwen door krachttraining vóór je cardio op te bouwen aangezien je dan meer energie hebt. De spieren die je gebruikt bij krachttraining hebben bovendien meer potentie om te groeien dan de spieren die voornamelijk gebruikt worden bij cardio. Ook heb je denk ik meer baat bij het trainen van ál je spieren tijdens krachttraining. Dit voorkomt blessures aangezien je lichaam in zijn geheel sterker wordt en niet slechts een bepaalde spier. Een perfecte website voor vrouwen die serieus aan de krachttraining willen is: Stumptuous. Lees het een keer door als je tijd hebt en probeer het zelf uit.quote:Op maandag 9 februari 2009 12:57 schreef Starr_003 het volgende:
[..]
Tijdens fitness; ik begin meestal met 20 minuten steps (ik weet niet hoe dat apparaat heet), daarna 20 minuten fietsen (niet een normale fiets, maar eentje die 'lager' is) daarna weer 20 minuten cardio waar je armen ook bij meedoen, en dan ongeveer 10 minuten roeien. Meestal doe ik de krachttraining er direct achteraan (zowel buik, als armen en benen).
Voorheen heb ik ongeveer 10 jaar aan hardlopen gedaan (langduur), maar boekte ook daarmee niet echt veel vooruitgang, vandaar mijn overgang naar de sportschool![]()
Bedankt voor je reactie!quote:Op maandag 9 februari 2009 17:06 schreef waht het volgende:
[..]
Zoals al gezegd; je zult meer spier opbouwen door krachttraining vóór je cardio op te bouwen aangezien je dan meer energie hebt. De spieren die je gebruikt bij krachttraining hebben bovendien meer potentie om te groeien dan de spieren die voornamelijk gebruikt worden bij cardio. Ook heb je denk ik meer baat bij het trainen van ál je spieren tijdens krachttraining. Dit voorkomt blessures aangezien je lichaam in zijn geheel sterker wordt en niet slechts een bepaalde spier. Een perfecte website voor vrouwen die serieus aan de krachttraining willen is: Stumptuous. Lees het een keer door als je tijd hebt en probeer het zelf uit.
Verder weet ik niet hoe vaak je cardio en krachttraining nu per week doet maar je kan ervan uitgaan dat te veel cardio een negatieve invloed kan hebben op spiergroei. Je wilt ook niet elke dag intensief sporten, 3 a 4 dagen per week is prima voor de gemiddelde mens.
Als laatste is voeding wel belangrijk en daarover kan je meer lezen op die website hierboven of anders hier specifieke vragen stellen.
Oke, 3 keer per week is prima.quote:Op maandag 9 februari 2009 17:25 schreef Starr_003 het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie!
Ik wist helemaal niet dat je beter eerst krachttraining kon doen!![]()
Trainen van álle spieren? Is dat niet érg veel? Ik hoor ook weleens dat sommige mensen vaste dagen hebben voor bepaalde spiergroepen....? Alles op 1 dag lijkt me wat veel![]()
Zoals ik al zei train ik ongeveer 3x per week, dan zowel cardio áls kracht.
Body attack ken ik zelf niet, maar ik weet wel dat je een conditie begint te krijgenquote:Op donderdag 12 februari 2009 22:40 schreef NoralyZ het volgende:
net terug van body attack! Had het al 2 maanden ofzo niet gedaan (wel andere cardio-oefeningen), dacht dat ik een langzame dood zou sterven, maar het ging super goed! Wel lekker uitgeput en flink gezweet, maar niet dat ik het slecht trok ofzo. Voelt toch wel goed
Moet je eens doen als je de kans krijgt! ik vind het super grappig en je wordt er heel vrolijk van.quote:Op donderdag 12 februari 2009 22:56 schreef Koert het volgende:
[..]
Body attack ken ik zelf niet, maar ik weet wel dat je een conditie begint te krijgen
Deadlift inderdaad, vanaf de grond of vanuit een rek. Verder zijn alle Row-bewegingen goed voor de rug evenals optrekken en voor de trapezium Shrugs.quote:
Jij zal geen hele gespierde benen krijgen. Of je nou intensief sport of niet. Alleen mannen die toegewijd en gedisciplineerd zijn zullen hele gespierde benen krijgen. Als vrouw lukt dat niet, tenzij je aan de anabolen gaat, maar dat ga je niet.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 18:07 schreef Q_Orianka het volgende:
Ik wil heel graag op kickboxen/muay thai, maar daar krijg je toch hele gespierde benen van? Want dat is het laatste wat ik wil. Tenzij ik intensief ga trainen, kan het toch geen kwaad?
Misschien geen extreem gespierde benen, maar ik ken meisjes die zeiden dat hun benen veel forser werden sinds ze op kickboxen zitten.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 18:21 schreef waht het volgende:
[..]
Jij zal geen hele gespierde benen krijgen. Of je nou intensief sport of niet. Alleen mannen die toegewijd en gedisciplineerd zijn zullen hele gespierde benen krijgen. Als vrouw lukt dat niet, tenzij je aan de anabolen gaat, maar dat ga je niet.
Ik wil de eerste vrouw die door kickboksen forser wordt wel eens ontmoeten. Je zal vast wat spier aankomen maar daarvoor in de plaats verlies je vet waardoor je juist minder fors oogt op hetzelfde gewicht.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 18:30 schreef Q_Orianka het volgende:
[..]
Misschien geen extreem gespierde benen, maar ik ken meisjes die zeiden dat hun benen veel forser werden sinds ze op kickboxen zitten.
je weet wel dat je tikjes krijgt bij kickboksen en zeker bij muay thai he?quote:Op dinsdag 24 februari 2009 18:07 schreef Q_Orianka het volgende:
Ik wil heel graag op kickboxen/muay thai, maar daar krijg je toch hele gespierde benen van? Want dat is het laatste wat ik wil. Tenzij ik intensief ga trainen, kan het toch geen kwaad?
Zeer betrouwbaar, maar vaak worden handen en voeten ook meegerekend.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 16:51 schreef loveli het volgende:
Hoe betrouwbaar is een vetpercentage aan de hand van een huidplooimeter op 4 punten? Ik ben gemeten op biceps, triceps, heup en bij de punt van m'n schouderblad. Lengte is 1.78, gewicht +/- 65, vetpercentage kwam uit op ruim 32%. Niet dat ik verwachtte dat het super laag zou zijin, maar dit is wel iets hoger dan ik had gedacht.
Handen en voeten? Ik was juist verbaasd dat de buik/taille en benen niet werden meegenomen. En het verbaasde me eigenlijk ook dat alles gewoon bij elkaar werd opgeteld en niet per onderdeel een weegfactor meekreeg.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 16:54 schreef Armoed het volgende:
[..]
Zeer betrouwbaar, maar vaak worden handen en voeten ook meegerekend.
Vaak is het punt bij de heup de buik. Je zou ook best op 28% ipv 32% kunnen zitten. Punt is dat je tijdens je afvallen je steeds door dezelfde persoon moet laten opmeten, dan geeft het wel een goed zicht op hoeveel % je afvalt.quote:Op vrijdag 27 februari 2009 16:59 schreef loveli het volgende:
[..]
Handen en voeten? Ik was juist verbaasd dat de buik/taille en benen niet werden meegenomen. En het verbaasde me eigenlijk ook dat alles gewoon bij elkaar werd opgeteld en niet per onderdeel een weegfactor meekreeg.
Als je per kop koffie 1 klontje suiker doet (of zelfs meer misschien) heb je toch al gauw een hoop suikerklontjes op een dag. Dat is zo makkelijk te vervangen door zoetjes! Waarom doe je dat niet?quote:Op woensdag 4 maart 2009 18:15 schreef Yel het volgende:
Ben ook bezig met afvallen, maar het lukt me maar niet.. Ik snap er niets van!
Mijn BMR is 1600, dus ik probeer altijd zo rond de 1500 - 1600 kcl te nuttigen. Tegenwoordig sport ik hier ook bij. 20 m rennen en 1 uur wandelen, zo een 3 x in de week.
Kan iemand zeggen of mijn eetpatroon voor vandaag goed is?
Ontbijt: 2 x volkorenbrood met 2 x kiprollade beleg + boter (light)
Tussendoor: banaan.
Lunch: rauwkostsalade met cowlslaw (als ik het goed schrijf)
Tussendoor: 1 pakje liga
Avondeten: gegrilde hamburger (zonder brood) 3 opscheplepels rijst en wat sperziebonen.
Tussendoor: zal vast wat yoghurt zijn.
Verder heb ik 4 kopjes koffie gehad met suiker en melk. en 4 glazen water.
Ik begrijp niet waarom ik nou niet afvallllll! Als ik n crashdieet doe ben ik met 1 week al 3 kilo kwijt.. En nu gaat het zo langzaam of eigenlijk helemaal niet. Ik ben nu al 4 weken bezig. 1 week ging het fout en ik ben in totaal maar 2 kilo kwijt.
Ik ga over 5 maanden trouwen, dus wil graag slank zijn.. (is dus 8 kilo er af)
Ah enig ja zo'n suikerverslaving. Ik heb het vooral in de vorm van een chocoladeverslaving.. ik zou er van kunnen leven..quote:Op woensdag 4 maart 2009 22:29 schreef Yel het volgende:
Ik ben suikerverslaafde... Ik word gelukkig van suiker. Ik heb altijd trek in suiker.. Sugar makes me happy! Ik heb net 15 minuten gehardloopt en 1 uur gelopen. En wat doe ik als ik thuis ben? Suiker opzoeken.. Het is wel light allemaal en niet veel, maar toch.
Normaal gesproken probeer ik alleen in de ochtend suiker te nemen, maar op zwakke dagen lukt het me niet![]()
Zoetjes kan ik niet gebruiken.. Hoe verzin je het, maar ik ben er allergisch voor :S Ik heb ze 1 x gebruikt, mijn hele lichaam jeukte als een ik weet niet wat, dus laten we maar staan
Ik geloof ook dat ik te veel eisend ben. Gezond is beter, maar duurt nu eenmaal wat langer.
Dat zijn al die lui die zeggen 'ik kan eten wat ik wil, ik kom toch niks aan' en niet sporten. Nee inderdaad, je verliest spieren en bouwt een mooie laag vet rondom je organen (uitzonderingen daargelaten).quote:ARNHEM - Slecht nieuws voor alle mensen die slank of zelfs uitgesproken dun zijn. Van hen is 40 tot 50 procent aan de binnenkant toch te dik.
En wat erger is: hun interne vetmassa is levensbedreigend, terwijl dikkerds met zwembandjes heel gezond kunnen zijn.
Met die boodschap heeft de Britse professor Jimmy Bell woensdagmiddag in Arnhem zijn gehoor laten schrikken.
Bell sprak op de eerste dag van een symposium van de 40-jarige vakgroep Humane Voeding van de Wageningen Universiteit.
[..]
quote:Oefenen
Driemaal per week een uur intensief oefenen lijkt nodig voor een goede gezondheid, aldus de Britse professor.
Bell had nog wel een troost voor alle teleurgestelde slanke toehoorders in de zaal. Hij is bezig met een
onderzoek naar de minimale inspanning die nodig is om maximaal gezond te blijven.
Minimum
Aan het eind van dit jaar verwacht de professor te kunnen zeggen wat het absolute minimum aan beweging is waarmee een gezond mens toe kan.
''Hopelijk wordt dat geen tegenvaller. Want de meeste mensen hebben gewoon een hekel aan langdurig, regelmatig en intensief bewegen.''
En die drie kilo zit er ook binnen een week weer aan?quote:Op woensdag 4 maart 2009 18:15 schreef Yel het volgende:
Ik begrijp niet waarom ik nou niet afvallllll! Als ik n crashdieet doe ben ik met 1 week al 3 kilo kwijt.. En nu gaat het zo langzaam of eigenlijk helemaal niet. Ik ben nu al 4 weken bezig. 1 week ging het fout en ik ben in totaal maar 2 kilo kwijt.
Ik ga over 5 maanden trouwen, dus wil graag slank zijn.. (is dus 8 kilo er af)
Zou ik ook doen idd, de smaak van koffie waardeer ik zelf meer zonder suiker.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 08:51 schreef Tinkepink het volgende:
Al zou ik de koffie zonder suiker drinken (smaakt best lekker als je er eenmaal aan gewend bent) en wat meer groente eten.
Choco.... Zeevruchten... Fcking Hemels!!!!!!!quote:Op donderdag 5 maart 2009 18:56 schreef La_Vita het volgende:
[..]
Ah enig ja zo'n suikerverslaving. Ik heb het vooral in de vorm van een chocoladeverslaving.. ik zou er van kunnen leven..![]()
Ik troost mezelf altijd maar met de gedachte dat suiker echt heus niet zo enorm slecht is voor je lichaam(tenminste.. dat maak ik mezelf wijs, haha)
Ik drink het nu met alleen melk.. Is nog best te pruimen ook! Groente lus ik echt niet...quote:Op vrijdag 6 maart 2009 09:32 schreef waht het volgende:
[..]
Zou ik ook doen idd, de smaak van koffie waardeer ik zelf meer zonder suiker.
5 reasons to take your coffee black
Troep, troep, troep. Gehard vet en suiker, met een ongezonde voorliefde voor je buik en vaatwanden. Niet kopen, want als je eraan begint eet je de doos leeg.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 10:26 schreef Yel het volgende:
[..]
Choco.... Zeevruchten... Fcking Hemels!!!!!!!
I know.. Er is thuis ook BIJNA geen choco meer te vinden. Ik eet nu pure chocolade als alternatief. ALleen gisteren ging het even fout.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 10:31 schreef loveli het volgende:
[..]
Troep, troep, troep. Gehard vet en suiker, met een ongezonde voorliefde voor je buik en vaatwanden. Niet kopen, want als je eraan begint eet je de doos leeg.
En ik kan het weten, want ik kocht de kilo-verpakkingen. Alleen die van Guylian, natuurlijk.
Ach gewoon eventjes een extra rondje hardlopen, kan je zo aan je volgende cornetto xxl..quote:Op vrijdag 6 maart 2009 10:30 schreef Yel het volgende:
[..]
Ik drink het nu met alleen melk.. Is nog best te pruimen ook! Groente lus ik echt niet...
BTW.. FF voorstellen:
Hoe heet je: Yel
- Hoe oud ben je (hoef je niet te zeggen ) jong
- Wat is je lengte: tussen de 1.78 en 1.80 m
- Wat is je gewicht/bmi/maten/vetpercentage: 79.5 /25.5/??
- Wat is je doel: Wil je slanker worden? Gespierder? Ga je eerst bulken? Heupjes minder zichtbaar maken!
- Wat is je plan van aanpak? Niet meer dan 1600 kcl per dag, 2-3 x per week sporten, 2 x per week van werk naar huis lopen (4 km)
- Wat zijn je valkuilen? SUIKER SUIKER SUIKER!
- Doe je ook aan sport? Zo nee, waarom niet? Ja, hardlopen. buiten, soms bootcamp dvdtje opzetten en me irriteren.
- Heb je nog overige tips! Die zoek ik juist.
Aangenaam![]()
Vandaag mag ik trouwens bijna niets.. Ik heb gisteren een XXL cornetto gegeten.. (Dank aan partner!) en wat pralines... Gisteren ging niet goed
Beetje weinig, vind je zelf ook niet? Rijstwafel = 30 kcal. Salade ook niet veel, dan moet je wel heel 'rijk' avondeten? Dit is dé manier om heel erg veel honger te krijgen en dan alles op te eten wat maar in de buurt komt.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 11:02 schreef Yel het volgende:
Ontbijt was een rijstwafel.. Lunch wordt salade. Avondeten gewoon.. Kom ik wel uit op 1200 kcl. Half uur lopen naar huis en klaar is ik. Partner kan vanaaf niet en ik wil niet alleen in het donker hardlopen. Tis wat eng hier.
quote:Op vrijdag 6 maart 2009 11:02 schreef Yel het volgende:
Ontbijt was een rijstwafel.. Lunch wordt salade. Avondeten gewoon.. Kom ik wel uit op 1200 kcl. Half uur lopen naar huis en klaar is ik. Partner kan vanaaf niet en ik wil niet alleen in het donker hardlopen. Tis wat eng hier.
Een mueslireep is vooral heel veel suiker volgens mij. Waarom neem je niet een bakje rauwkost extra? En volgens mij eet je beter iets meer en sport je een beetje extra als je teveel hebt gegeten. Maar goed, ieder doet het op zijn eigen manier en ieder lichaam is anders natuurlijk.quote:Op vrijdag 6 maart 2009 11:28 schreef Yel het volgende:
Was niet voldoende.. Het werden 4 rijstwafels..
Als ik nu een salade en 2 snee volkorenbrood met jam neem en dan gewoon avondeten. En daar tussendoor 1 appel en 1 mueslireep. Ben ik dan wel goed bezig, rekening houdend met het feit dat ik gisteren 2000kcl heb gehad ipv 1500?
Ik begin anders een beetje te balen van de spieren die ik bij mijn schouderbladen ontwikkelquote:Op dinsdag 24 februari 2009 18:41 schreef waht het volgende:
[..]
Ik wil de eerste vrouw die door kickboksen forser wordt wel eens ontmoeten. Je zal vast wat spier aankomen maar daarvoor in de plaats verlies je vet waardoor je juist minder fors oogt op hetzelfde gewicht.
Maar nogmaals; vrouwen kunnen niet te gespierd worden. En ook al zou het wel kunnen, wat dus niet zo is, gebeurd dat niet van de ene op andere dag en kan je dus ook weer minder fors worden door te stoppen. Maar geloof me, als je eenmaal begonnen bent en wat extra spieren hebt zul je die nooit meer kwijt willen.
Goede vraag! Hoe voorkom ik dat ik billen / borsten kwijt raak maar dat ik wel het vet rond m'n middel ga verliezen??quote:Op vrijdag 6 maart 2009 14:40 schreef Chav het volgende:Iemand nog een idee hoe de borsten behouden worden of hou je dat niet tegen?
Dan krijg ik ruzie met m'n vriendquote:Op vrijdag 6 maart 2009 15:05 schreef Chav het volgende:
Ik ben ook bang dat het onmogelijk is. Echt zonde want ik zag mn borsten echt 2 maten kleiner worden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |