FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Bulls, Bears & Bucks #25: Shiny happy people
Drugshondvrijdag 19 september 2008 @ 23:58



Welkom in Bulls, Bears & Bucks, de WGR reeks (begonnen in NWS) die is voortgekomen uit de topics mbt tot de val van de dollar en de koersval op de beurzen. In dit topic kun je dan ook alles kwijt over recente ontwikkelingen op de financiële markten. Komt die recessie er nu wel of niet? Wat doen de Europese en Amerikaanse centrale banken met de hoge inflatie? Waar ligt de bodem voor de AEX en de Dow? Gaat de olieprijs nu op weg naar de 200 dollar? Komt die val van de dollar er ooit, is het een sluipmoordenaar of is dit een tijdelijke dip voor een sterke munt? Bulls, Bears & Bucks is hèt topic voor iedereen die benieuwd is naar het antwoord op één van deze vragen...

Enkele definities.
[q]
Deflation – A fall in the general price of goods and services. This problem, seen during the Great Depression, hurts economic growth as consumers wait for prices to fall. By contrast, "disinflation" is a benign reduction in the inflation rate.

Inflation – A rise in the general price of goods and services. When out of control, it constrains saving and investment in the economy. The rate of inflation is most often measured by changes in the Labor Department's consumer price index.

Recession – A sharp contraction in economic activity and employment. A common but informal measure is two consecutive quarters with a decline of national output. A recession is officially declared by a committee of the National Bureau of Economic Research in Boston – this occurs after the fact when final data have arrived and been analyzed.

Stagflation – A combination of stagnation (manifested as significant unemployment and slow or negative economic growth) and entrenched inflation – a phenomenon that characterized the 1970s in America.


Eerdere topics

[NWS] Dollar
De dag dat de dollar viel #01: Gaat de VS failliet ?
De dag dat de dollar viel #02: Groei Amerikaanse economie valt bijna stil
De dag dat de dollar viel #03: De Fed en ECB springen bij
De dag dat de dollar viel #04: Bloedbad op beurzen Azie
De dag dat de dollar viel #05: op naar de $ 1.40 per ¤
De dag dat de dollar viel #06: spannende ontwikkelingen!
De dag dat de dollar viel #07: 1.4087 !!! 1.41??
De dag dat de dollar viel #08: Dollar zakt verder weg
De dag dat de dollar viel #09: 1.42 in zicht.
De dag dat de dollar viel #10: Spelen rond de 1.42 grens
De dag dat de dollar viel #11: $pel zonder grenzen.
De dag dat de dollar viel #12: Zhe crisis havs returned!
De dag dat de dollar viel #13: Nieuwe Dollars.
De dag dat de dollar viel #14: De 1.50 komt erg dichtbij
De dag dat de dollar viel #15: Geld is overgewaardeerd.

[WGR] Dollar
De dollar... Hoe diep gaat hij zinken?
De Amerikaanse dollar in verval: hoe diep zinkt-ie? deel 2.

[NWS] Huidige reeks
Wereldwijde koersval beurzen #01: Recessievrees.
Wereldwijde koersval beurzen #02: Fors herstel
Wereldwijde koersval beurzen #03: Fase two in de BEAR market
Wereldwijde koersval beurzen #04: Free money for the poor.
Bulls, Bears & Bucks #05: Einde financiële crisis nog niet in zicht
Bulls, Bears & Bucks #06: Dollar zakt verder; Beurzen roodgekleurd
Bulls, Bears & Bucks #07: FED regelt bail-out voor 'n koopje.
Bulls, Bears & Bucks #08: Rente -75bp; Wall Street door het dak
Bulls, Bears & Bucks #09: Euro weer 1,58 dollar waard
Bulls, Bears & Bucks #10: Consumentenvertrouwen VS laagste in 26 jaar
Bulls, Bears & Bucks #11: Euro 1,60 dollar waard
Bulls, Bears & Bucks #12: Trichet: Ergste van kredietcrisis moet nog komen
Bulls, Bears & Bucks #13: Amerikaanse financiele meltdown
Bulls, Bears & Bucks #14: Kredietcrisis nog niet over
Bulls, Bears & Bucks #15: 400 punten sneuvelt
Bulls, Bears & Bucks #16: Weer bloedbad op beurzen
Bulls, Bears & Bucks #17: Beren nemen het roer weer over
Bulls, Bears & Bucks #18: Fed laat rente ongewijzigd
Bulls, Bears & Bucks #19: Lehman Brothers aan de beurt?
Bulls, Bears & Bucks #20: Lehman failliet, Merrill overgenomen
Bulls, Bears & Bucks #21: Wall Street struikelt over bankencrisis
Bulls, Bears & Bucks #22: Fed laat rente ongewijzigd
Bulls, Bears & Bucks #23: Vertrouwen is nul
Bulls, Bears & Bucks #24: Short squeeze

Ook handig...

Achtergronden : De Kredietcrisis.

Tegenlicht: De dag dat de dollar viel
Yahoo: Europese indices
Yahoo: Aziatische indices
Yahoo: Amerikaanse indices
Marketwatch: laatste nieuws en koersen Amerikaanse markten
De Financiële Telegraaf: Nederlands nieuws en koersen
US Markets: live koersen meeste indices, commodities
FxStreet: streaming (live) valutakoersen
De belangrijkste banken/verzekeraars (trader grafieken)


Intraday en meerjarige grafieken

Euro/Dollar - 1 jaar


Euro/Dollar - intraday


Yen/Dollar


Pond/Euro


Dow Jones - 5 jaar


S&P 500 - 5 jaar


Dow Jones - intraday


Dow Jones, S&P 500 en Nasdaq - intraday


AEX - 3 jaar


AEX - intraday


AEX / Dow Jones - 2 jaar


Hang Seng - 2 jaar


Hang Seng - intraday



OP

De OP vind je hier.
Voeg wel steeds een link naar het net gesloten topic toe, onderaan bij "[NWS] Huidige reeks" (in de Wiki dus en dan kopiëren naar FOK!).

[ Bericht 0% gewijzigd door ItaloDancer op 20-09-2008 20:16:37 ]
Drugshondvrijdag 19 september 2008 @ 23:59
Dollar loopt weer op... loopt weer af.... loopt weer op.
Wheelgunnerzaterdag 20 september 2008 @ 00:12
tvp, ik begrijp er niet zoveel van allemaal, maar gelukkig volgens mij niet veel minder dan de rest van de planeet

[ Bericht 0% gewijzigd door Wheelgunner op 20-09-2008 00:24:14 ]
Drugshondzaterdag 20 september 2008 @ 00:23
ff een voorbeeldje over dat short-selling....

Voorbeeldje uit Pakistan waar ze het ook hebben toegepast

De beurs ging alsnog 25 % naar beneden.
Drugshondzaterdag 20 september 2008 @ 00:33
De petities vliegen je nu al om de oren.
http://financialpetition.org/petition-nobail.shtml
Drugshondzaterdag 20 september 2008 @ 00:49







Drugshondzaterdag 20 september 2008 @ 01:03
Het is vandaag niet overal feest.
Moody's is weer bezig met een downgrade van een oudgediende in deze reeks (ambac).
  • http://finance.google.com/finance?q=NYSE%3AABK

    - 41,7 % en nabeurs nog eens -18 % eraf.

    En het gaat hard nu.
  • UberPhreakzaterdag 20 september 2008 @ 01:08
    Misschien is het teveel BNW forumpraat, maar even anders bekeken he

    Wat als dit deel is van een plan? Dat jaren geleden bedacht is dat dit DE manier is om de private banken uit te schakelen door gebruik te maken van de hebberigheid? Oftewel bedenk het systeem met dat doorverkopen van de slechte leningen zodat ze met de eigen hebberigheid zichzelf vergiftigen en maar wachten tot de boel zich opblaast.

    Alle concurrentie uitgeschakeld en de weg vrij om de schuld af te wentelen op de belastingbetaler.

    Verdere implicaties voor de belastingbetaler (oftewel alle inwoners van de US) heb ik verder nog niet over nagedacht, maar hoe zou zo'n massaal bedrag op ze afgewenteld kunnen worden?

    Zo maar even een hersenscheet, maar misschien leuk om over te denken
    Drugshondzaterdag 20 september 2008 @ 02:22
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 01:08 schreef UberPhreak het volgende:
    Misschien is het teveel BNW forumpraat, maar even anders bekeken he

    Wat als dit deel is van een plan? Dat jaren geleden bedacht is dat dit DE manier is om de private banken uit te schakelen door gebruik te maken van de hebberigheid? Oftewel bedenk het systeem met dat doorverkopen van de slechte leningen zodat ze met de eigen hebberigheid zichzelf vergiftigen en maar wachten tot de boel zich opblaast.

    Alle concurrentie uitgeschakeld en de weg vrij om de schuld af te wentelen op de belastingbetaler.

    Verdere implicaties voor de belastingbetaler (oftewel alle inwoners van de US) heb ik verder nog niet over nagedacht, maar hoe zou zo'n massaal bedrag op ze afgewenteld kunnen worden?

    Zo maar even een hersenscheet, maar misschien leuk om over te denken
    Ik denk eerder nonchalance... en te veel vriendjes politiek in het bankwezen. Duidelijk is wel dat de politiek de situatie behoorlijk verkeerd heeft ingeschat in de ernst ervan.
    Wat niet wegneemt dat er vaker geknoei met de cijfers is.... CPI bijvoorbeeld. Om het volk tevreden te houden. Dus de vlieger van 'Wir haben es nicht gewußt' gaat niet helemaal op.
    De nationalisatie is denk ik een noodzakelijk kwaad, het afsterven van dergelijke instituten zou zeker tot een wereldwijde shock hebben geleid. De vraag is nu wel hoe Amerika denkt invulling te geven aan het kapitalistische systeem. En dat zal niet makkelijk worden de komende decenia... want sommige spraakmakende 'buitenlandse' beleggers zullen nu afhaken (want die fout maken ze niet nog een keer). En als ze het weer willen doen zullen ze meer (en onafhankelijke) garanties gaan eisen.
    De meeste financiële schade met betrekking tot de kredietcrisis zit altijd nog in Amerika zelf (en neemt nog toe)... Als ze dit een voor opgezet plan was dan is dit schieten in eigen voet.
    Moody's Fitch whatever zullen denk ik vrij snel hervormd worden na evaluatie van de kredietkrisis. Want daar zat een behoorlijk manco. Hoe kunnen bedrijven +75 % van hun aandelen positie verliezen zonder downgrade van hun ratings (dat gaat er bij mij niet in ... bij de beleggers ook niet).
    De overheid kan alles opkopen als ze willen.(zeker in deze woelige tijden)... maar straks zullen ze een vertaalslag moeten maken van wat nu e.e.a. werkelijk waard is. En hoe dit verdisconteerd wordt in de jaarlijkse begroting. En dat laatste heeft direct gevolgen voor hun eigen valutamunt.


    Maar dat de 'ongecontroleerde' vrije markt economie een fikse deuk heeft opgelopen is wellicht een understatement.
    jpjedizaterdag 20 september 2008 @ 04:09
    Ten eerste lijkt me dit scenario nou niet echt vooropgezet. Deze rodeo is niet te plannen natuurlijk. Plus je bent afhankelijk van partijen die als ze ervan op de hoogte zouden zijn, nooit zo hebben gereageerd. Zoals hierboven reeds gezegd, dan zou de USA zich min of meer opgeofferd hebben aangezien ze ook de hits incasseren.

    Denk dat het over elkaar een buitelen van hebberigheid wel een aardige reden kan zijn geweest waarbij men verder alles uit het oog is verloren. Eigenlijk is dat nog steeds aan de hand met die bear-ralley.

    Echter het is wel de kans nu om de spelregels weer eens te herzien.. dat zullen veel partijen beseffen... jammer dat het zover heeft moeten komen voordat er besef ontstaat. (kalf-put)
    indahnesia.comzaterdag 20 september 2008 @ 06:23
    Zo, even stoom afblazen en maandag weer de Python in
    jpjedizaterdag 20 september 2008 @ 06:33
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 06:23 schreef indahnesia.com het volgende:
    Zo, even stoom afblazen en maandag weer de Python in


    Werk je trouwens 5 of 6 dagen? Daar moest ik erg aan wennen in het begin hier, om maar 1 dag weekend te hebben.. nu weet ik niet beter meer.
    indahnesia.comzaterdag 20 september 2008 @ 06:38
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 06:33 schreef jpjedi het volgende:

    [..]



    Werk je trouwens 5 of 6 dagen? Daar moest ik erg aan wennen in het begin hier, om maar 1 dag weekend te hebben.. nu weet ik niet beter meer.
    ik ben zeven dagen in de week beschikbaar.. maar zo kan ik wel mijn dagen indelen en eens op tijd stoppen en dat soort ongein. Kantoorbanen zijn hier overigens 5 of 6 dagen, maar het meeste personeel elders werkt 6 of 7 dagen en lange shifts natuurlijk.
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 09:03
    zeg, moet het niet shiny ipv shiny zijn in de TT?

    sjees, ik ga ook eens een dagje naar de sauna zonder de kleine!
    Basp1zaterdag 20 september 2008 @ 09:40
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 09:03 schreef simmu het volgende:
    zeg, moet het niet shiny ipv shiny zijn in de TT?

    sjees, ik ga ook eens een dagje naar de sauna zonder de kleine!
    Waarom zou het alleen bold moeten en met een enkele N?

    Over 2 jaar als deze crisis echt heel heel heel erg wordt moet de titel worden skinny angry people.
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 09:44
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 09:40 schreef Basp1 het volgende:

    [..]

    Waarom zou het alleen bold moeten en met een enkele N?

    Over 2 jaar als deze crisis echt heel heel heel erg wordt moet de titel worden skinny angry people.
    woeps
    ah well; ben net wakker joh! eerste keer meer dan 5 uur per nacht slapen in maanden!!! (en geen gehuil!)

    anyhoe, ik denk dat toddo de situatie wel correct omschrijft hier: toddo van minyanville

    tsjek ook de link naar het ytube nummer: die's leuk
    indahnesia.comzaterdag 20 september 2008 @ 09:54
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 09:03 schreef simmu het volgende:
    zeg, moet het niet shiny ipv shiny zijn in de TT?

    sjees, ik ga ook eens een dagje naar de sauna zonder de kleine!
    Dit is inderdaad het Engels dat ik hier in Indonesie dagelijks zie
    HiZzaterdag 20 september 2008 @ 09:57
    Ik denk dat de echte achtbaan nu wel uitgereden is. Alleen zal de Amerikaanse overheid waarschijnlijk nu gaan proberen het systeem zo in te richten dat 'too big to fail' niet meer zo makkelijk te bereiken wordt. Dat betekent dus óók het in stukjes hakken van de FM's en AIG die ze feitelijk hebben genationaliseerd voordat ze ze weer in de markt zetten. Een baby-FM had natuurlijk best failliet mogen gaan.
    indahnesia.comzaterdag 20 september 2008 @ 10:01
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 09:57 schreef HiZ het volgende:
    Ik denk dat de echte achtbaan nu wel uitgereden is. Alleen zal de Amerikaanse overheid waarschijnlijk nu gaan proberen het systeem zo in te richten dat 'too big to fail' niet meer zo makkelijk te bereiken wordt. Dat betekent dus óók het in stukjes hakken van de FM's en AIG die ze feitelijk hebben genationaliseerd voordat ze ze weer in de markt zetten. Een baby-FM had natuurlijk best failliet mogen gaan.
    Ik zou maar gewoon de veiligheidsbeugel omlaag trekken maandag. De rit gaat nog veel verder.
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 10:14
    *giggle*
    quote:
    Hey, Mac! Pay Up!

    Freddie Mac (FRE) announced on Thursday that Lehman Brothers owes the company more than $1.2 billion. Freddie, which was taken over by the government 2 weeks ago, said Lehman was due to make principal payments of $1.2 billion plus accrued interest under unsecured lending transactions due to mature September 15th.

    Classic! Lehman filed for bankruptcy protection that day.

    In a document filed with the SEC, freddie said Lehman also services single-family loans for the firm and estimated its exposure to Lehman for servicing-related obligations, including repurchase obligations, at about $400 million.

    This should get interesting, since the government owns Freddie. What to do? What to do?

    Oh well, Freddie. What do you think you're gonna get? Isn't this an example of why Lehman had to file for Chapter 11? I look forward to Lehman's response, which could possibly also be "Oh well, Freddie."
    bron
    henkwayzaterdag 20 september 2008 @ 10:18
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 01:08 schreef UberPhreak het volgende:
    Verdere implicaties voor de belastingbetaler (oftewel alle inwoners van de US) heb ik verder nog niet over nagedacht, maar hoe zou zo'n massaal bedrag op ze afgewenteld kunnen worden?
    Door een zeer sterk dalende dollarkoers zal de rest van de wereld het moeten betalen.

    [ Bericht 4% gewijzigd door henkway op 20-09-2008 10:36:49 ]
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 10:19
    gedachten over shorts

    liepen er gister ook niet wat dingetjes af?
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 10:24
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 10:01 schreef indahnesia.com het volgende:

    [..]

    Ik zou maar gewoon de veiligheidsbeugel omlaag trekken maandag. De rit gaat nog veel verder.
    dat zou ik idd maar doen ja, als zelfs de luitjes bij minyanville zo depri zijn!
    quote:
    You say you wanna revolution? Make no mistake, we're a country at war. It isn't a war against short-sellers, it's a war for global financial survival. Expect societal acrimony percolate as people place blame and duck shame, particularly into the election.


    I will again share that I'm not a bitter critter chewing on sour grapes. I wasn't short, nor do I run a hedge fund anymore. My stressful sadness is a function of channeling the world through my heart and wearing it on my sleeve. The stakes have been raised, for all of us, our children and perhaps their children beyond.


    This too, shall pass. As Minyanville's resident elder Charlie Mangano offered this morning, the pendulum of change has swung throughout history. We (he) saw similar government initiatives during the Great Depression and over time--over many years--they eventually self-corrected.


    Yes, we will get through it. No, it won't be easier. It is, however, the hand we've been dealt and we must play it in kind. I will say this--I am thankful we have a community such as Minyanville to assimilate these wicked crosscurrents. I couldn't possibly imagine trying to navigate these choppy waters alone.
    zoals ze zelf zeggen: social mood is shifting
    DJKosterzaterdag 20 september 2008 @ 10:49
    tvp

    Leuke cartoons
    Cheironzaterdag 20 september 2008 @ 10:58
    Wat een week zeg!
    PietjePuk007zaterdag 20 september 2008 @ 11:15
    "Reddingsplan kost tussen 500 en 800 miljard", als je 't creëert uit 't niets en er een lening van maakt vind ik 't nou niet direct kosten .
    sylvesterrrzaterdag 20 september 2008 @ 11:24
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 10:49 schreef DJKoster het volgende:
    tvp

    Leuke cartoons


    Hoeveel heeft Bush met al zijn oorlogen gekost? Volgens mij "iets" meer dan dat het reddingsplan gaat kosten.
    -scorpione-zaterdag 20 september 2008 @ 11:28
    tvp
    Waterhousezaterdag 20 september 2008 @ 11:29
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 02:22 schreef Drugshond het volgende:
    Moody's Fitch whatever zullen denk ik vrij snel hervormd worden na evaluatie van de kredietkrisis. Want daar zat een behoorlijk manco. Hoe kunnen bedrijven +75 % van hun aandelen positie verliezen zonder downgrade van hun ratings (dat gaat er bij mij niet in ... bij de beleggers ook niet).
    Allereerst, ratings zeggen niet zo veel over de marktwaarde van het uitstaande aandelenkapitaal; het gaat om het kunnen voldoen aan de leningsverplichtingen. Als een bedrijf alleen aan zijn verplichtingen kan voldoen door aandelen uit te geven (dan is de aandelenkoers van belang), dan zal die rating uberhaupt niet al te best zijn

    Verder heb je m.i. wel gelijk dat de rol van rating agencies geevalueerd moet worden. Het is vreemd dat veel AA/A partijen zo snel zonder tussentijdse downgrade in default kunnen raken. In principe is die kans er altijd, maar onderhand kun je je afvragen wat de waarde van een rating is als het zo makkelijk gaat. Het probleem bij tussentijdse downgrades is alleen dat de rating agencies weten wat de gevolgen zijn van het downgraden van partijen. In veel swap transacties zitten rating triggers waardoor bij een downgrade de partij extra onderpand moet verschaffen. De rating is dan op een gegeven moment niet alleen een beschrijving van de situatie, maar kan ook een oorzaak worden van een verdere verslechtering.
    Xtreemzaterdag 20 september 2008 @ 12:11
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 10:49 schreef DJKoster het volgende:
    tvp

    Leuke cartoons
    icecreamfarmer_NLzaterdag 20 september 2008 @ 12:52
    tvp
    wahtzaterdag 20 september 2008 @ 12:56
    icecreamfarmer_NLzaterdag 20 september 2008 @ 13:06
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 12:56 schreef waht het volgende:
    [ afbeelding ]
    henkwayzaterdag 20 september 2008 @ 13:45
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 12:56 schreef waht het volgende:
    [ afbeelding ]
    gemeten in Zimbabwaanse dollars uiteraard
    sander89zaterdag 20 september 2008 @ 13:52
    tvp
    synthesixzaterdag 20 september 2008 @ 14:18
    Ik vind de financiële wereld best wel interessant begin door te krijgen.
    Ik lees ook best wel veel over het onderwerp, maar ik vind het grotendeels toch maar moeilijk te begrijpen. Er komen nog al veel dingen bij kijken, het is een vrij complexe zaak volgens mij.
    Ik lees nu wel eens artikelen van en op iex.nl, fd, ft en hier en daar tutorials maar ik snap vaak de helft nog niet, vooral in de zin van wat nou weer invloed heeft op wat, en hoe ik de grafieken zou moeten interpreteren weet ik al helemaal niet. Ik heb ook al wel wat boeken (deels) gelezen over beleggen.

    Heeft iemand een tip waar ik het beste kan beginnen voor een algehele grasp op de financiele markt?
    (Ik doe momenteel 1e jaar IB&M (soort bedrijfskunde), maar daar zit niet echt economie in dus dat schiet niet op helaas)
    digitaLLzaterdag 20 september 2008 @ 14:36
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 14:18 schreef synthesix het volgende:
    Ik vind de financiële wereld best wel interessant begin door te krijgen.
    Ik lees ook best wel veel over het onderwerp, maar ik vind het grotendeels toch maar moeilijk te begrijpen. Er komen nog al veel dingen bij kijken, het is een vrij complexe zaak volgens mij.
    Ik lees nu wel eens artikelen van en op iex.nl, fd, ft en hier en daar tutorials maar ik snap vaak de helft nog niet, vooral in de zin van wat nou weer invloed heeft op wat, en hoe ik de grafieken zou moeten interpreteren weet ik al helemaal niet. Ik heb ook al wel wat boeken (deels) gelezen over beleggen.

    Heeft iemand een tip waar ik het beste kan beginnen voor een algehele grasp op de financiele markt?
    (Ik doe momenteel 1e jaar IB&M (soort bedrijfskunde), maar daar zit niet echt economie in dus dat schiet niet op helaas)
    Financialsense
    Europac
    Mortgage bankers
    simmuzaterdag 20 september 2008 @ 15:50
    vooruit, een kleintje dan: http://www.fdic.gov/news/news/press/2008/pr08082.html.

    ik ben benieuwd of het opofferen van de kleintjes de groten echt zal redden, en vooral of dat dan ook echt goedkoper zal zijn geweest. ik ben bang dat de effecten van veel kleintjes die vallen (t.o.v. een paar groten die vallen) op de "reeele" economie groter zijn. dat impliceert een verontrustende vorm van korte-termijn-denken bij mensen die een veel te invloedrijke positie hebben.

    ik geloof dat de russen er zin in hadden! 29% omhoog.....
    henkwayzaterdag 20 september 2008 @ 16:40
    x

    [ Bericht 99% gewijzigd door henkway op 20-09-2008 20:22:47 ]
    Aetherzaterdag 20 september 2008 @ 17:16
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 16:40 schreef henkway het volgende:

    [..]

    We're sorry. The page you are looking for was not found.
    http://www.fdic.gov/news/news/press/2008/pr08082.html

    [ Bericht 14% gewijzigd door Aether op 20-09-2008 18:36:53 ]
    Aetherzaterdag 20 september 2008 @ 17:42
    quote:
    Reddingsplan kost 700 miljard dollar
    De Amerikaanse overheid stelt voor 700 miljard dollar uit te trekken om 'slechte' activa gelinkt aan hypotheken over te nemen van banken.Het plan werd zaterdag voorgelegd aan leden van het Congres. Met het plan hoopt Henry Paulson (foto), Minister van Financiën, tot het hart van het financieel systeem door te dringen en de kredietcrisis te bezweren.

    President Bush benadrukte bij de Congresleden de noodzaak om snel te handelen gezien de omvang van het probleem. Volgens het voorstel zou de overheid 700 miljard dollar belastinggeld inzetten om banken te verlossen van hun rommelactiva gelinkt aan hypotheken. Daarbij komen alle banken met hoofdkwartier in de VS voor in aanmerking. De overheid zal voor dat alles een team asset managers aantrekken. Het voorstel voorziet ook dat de maximale schuld die de Amerikaanse overheid kan aangaan opgetrokken wordt.

    Donderdagavond al lekte uit dat Paulson en co aan een 'allesomvattend' plan werkten om banken van hun rommelactiva te verlossen. Daarmee zou het vertrouwen in en onderling tussen banken moeten herstellen. De vertrouwenscrisis deed ook de kredietstroom naar bedrijven en consumenten opdrogen met alle gevolgen vandien voor de economie.

    De geruchten over de plannen zorgden vrijdag al voor een nooit geziene rally op de beurzen. De Bel20 steeg toen met meer dan 9 procent.
    quote:
    Pensioenfondsen slaan massaal aan het rekenen
    DEN HAAG - De kredietcrisis dreigt ook pensioenfondsen te raken. Deze week trok de Vereniging van Bedrijfstakpensioenfondsen (VB) aan de bel. Directeur Gerard Riemen waarschuwde dat de pensioenfondsen wellicht moeten afzien van indexatie. Dat betekent dat de pensioenen volgend jaar niet zullen meestijgen met de inflatie. Als er niet geïndexeerd wordt, merken bejaarden dat direct in hun portemonnee. Het kabinet heeft voor volgend jaar voor vrijwel iedereen behoud van koopkracht beloofd.

    Maar een kleine groep mensen, onder wie bejaarden, kan erop achteruitgaan. Geen wonder dan ook dat door de crisis op de beurzen de aandacht direct naar de pensioenfondsen uitgaat. Hoewel een besluit over indexatie nog enkele maanden op zich laat wachten, drongen Riemens uitlatingen snel door tot de Tweede Kamer, waar net de algemene beschouwingen aan de gang waren. Premier Balkenende wees erop dat er niet direct een man over boord is als indexatie niet doorgaat. Compensatie is op een later tijdstip mogelijk. In het recente verleden is dat tenslotte ook gebeurd.

    De Nederlandse pensioenfondsen beheren enorme spaarpotten waar geld in zit voor de oude dag. Samen beheren ze een slordige 700 miljard euro. De helft van het geld zit in zogeheten vastrentende waarden, zoals obligaties. De waarde daarvan hangt sterk af van de ontwikkeling van de rente. De rest zit in beleggingen waarvan de waarde veel meer kan schommelen, zoals aandelen, vastgoed en grondstoffen.

    Sinds het uiteenspatten van de internetzeepbel zijn pensioenfondsen minder in aandelen gaan zitten. Op die manier zijn ze minder gevoelig geworden voor grote koersschommelingen zoals die zich deze week hebben voorgedaan. Dat neemt niet weg dat ze snel kunnen inspringen op koersdalingen en er zelfs hun voordeel mee kunnen doen. Deze week werd bekend dat de pensioenfondsen in het tweede kwartaal voor twaalf miljard euro aan aandelen hebben gekocht. Kennelijk waren de stukken door de koersdalingen interessante koopwaar geworden.

    [...]
    China wil belang 50 procent in Morgan Stanley
    Citigroup reportedly considering bid for WaMu
    ItaloDancerzaterdag 20 september 2008 @ 20:15
    Mijn OP wat doe je ik ga het repareren.
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 17:16 schreef Aether het volgende:
    [ afbeelding ]
    [..]
    pberendszaterdag 20 september 2008 @ 20:31
    http://www.beursduivel.be(...)banken_VS-54808.news

    Naar schatting kan de Amerikaanse staatsschuld door het plan met wel 10 procent oplopen. Momenteel bedraagt deze 9,65 biljoen dollar.

    ohhhhhhhhh
    JZweedszondag 21 september 2008 @ 01:24
    quote:
    De staatsschuld mag in het plan groeien tot 11,3 biljoen dollar.
    Bijna 20% dus...
    indahnesia.comzondag 21 september 2008 @ 07:52
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 20:31 schreef pberends het volgende:
    http://www.beursduivel.be(...)banken_VS-54808.news

    Naar schatting kan de Amerikaanse staatsschuld door het plan met wel 10 procent oplopen. Momenteel bedraagt deze 9,65 biljoen dollar.

    ohhhhhhhhh
    het zijn toch al getallen waarvan ik denk dat ze groot zijn. 10% meer of minder maakt dan ook niet meer uit
    Nasizondag 21 september 2008 @ 08:15
    niks aan de hand mensen, kijk verder..hier is niks te zien! alleen maar wat grote cijfers....
    Aetherzondag 21 september 2008 @ 10:01
    Van spaarinformatie.nl-forum:
    Wim van den Goorbergh (Rabobank): “alle banken worden genationaliseerd”.
    wahtzondag 21 september 2008 @ 12:26
    RAW DATA: Text of Financial Crisis Legislation
    quote:
    FOX News has obtained a copy of the legislation Congress plans to move next week to avert a meltdown in the U.S. financial system. The following is the text of that legislation:

    LEGISLATIVE PROPOSAL FOR TREASURY AUTHORITY

    TO PURCHASE MORTGAGE-RELATED ASSETS
    [..]
    Sec. 6. Maximum Amount of Authorized Purchases.

    The Secretarys authority to purchase mortgage-related assets under this Act shall be limited to $700,000,000,000 outstanding at any one time
    [..]
    Sec. 8. Review.

    Decisions by the Secretary pursuant to the authority of this Act are non-reviewable and committed to agency discretion, and may not be reviewed by any court of law or any administrative agency.
    [..]
    Sec. 10. Increase in Statutory Limit on the Public Debt.

    Subsection (b) of section 3101 of title 31, United States Code, is amended by striking out the dollar limitation contained in such subsection and inserting in lieu thereof $11,315,000,000,000
    [..]
    quote:
    UPDATE: Here is the current draft for the latest plan. It's elegantly simple. The three key provisions: (1) The Treasury Secretary is authorized to buy up to $700 billion of any mortgage-related assets (so he can just transfer that amount to any corporations in exchange for their worthless or severely crippled "assets") [Sec. 6]; (2) The ceiling on the national debt is raised to $11.3 trillion to accommodate this scheme [Sec. 10]; and (3) best of all: "Decisions by the Secretary pursuant to the authority of this Act are non-reviewable and committed to agency discretion, and may not be reviewed by any court of law or any administrative agency" [Sec. 8].

    Put another way, this authorizes Hank Paulson to transfer $700 billion of taxpayer money to private industry in his sole discretion, and nobody has the right or ability to review or challenge any decision he makes.

    -- Glenn Greenwald
    Hmm... het Supreme Court zal toch wel beslissingen van Paulson kunnen herzien?
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 12:41
    Ik denk wel dat het er door gedrukt gaat worden.... maar reken maar dat er dan een heleboel lijken uit de kast komen vallen. Met de "echte" Amerikaanse afschrijvingen ten gevolge van de kredietkrisis tot gevolg.


    De Q4 results van banken zullen desastreus zijn. Met als gevolg dat de beleggers weer een klap om hun oren krijgen met alle bijbehorende shock-and-awe effects.
    "Bij dit plan wordt eerst alles slechter voordat het beter kan worden".

    De ponzi-schemes, moral hazzard, de ratings, de haast niet te beoordelen economische modellen blijven (voorlopig) echter gewoon bestaan.

    [ Bericht 2% gewijzigd door Drugshond op 21-09-2008 12:47:04 ]
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 12:44
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 12:26 schreef waht het volgende:
    Hmm... het Supreme Court zal toch wel beslissingen van Paulson kunnen herzien?
    Van wat ik ervan heb begrepen is dat er een incubatietijd van 2 jr wordt genomen om dit instituut in de uiteindelijke vorm te gieten. En gedurende deze bouwfase (2 jr) mag er niet tegen geprocedeerd worden.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 12:53
    Geen idee hoe je dit moet plaatsen tegen de Europese banken. Die hebben voorlopig niet de mogelijkheid om dingen van de balans af te kieperen. Maar die hoeven vanwege de strengere toezicht ook niet allemaal met de billen bloot. Dus e.e.a. hangt ook samen met het zwaartepunt van deze krisis, en hoe diep Europa hier eigenlijk in zit.

    Maar de echte pijn is niet de constructie van H.Paulson... De echte pijn zit bij de buitenlandse (zwaar vermogende) investeerder die veel vetrouwen is kwijtgeraakt. Je kunt namelijk wel met de schulden blijven schuiven...maar het lost fundamenteel niks op.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 13:03








    ItaloDancerzondag 21 september 2008 @ 13:09
    Er zitten echt briljante tussen
    jpjedizondag 21 september 2008 @ 13:14
    Die laatste is erg sprekend..
    pberendszondag 21 september 2008 @ 13:17
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 13:14 schreef jpjedi het volgende:
    Die laatste is erg sprekend..
    Geniaal inderdaad. Laat die graaiende topmensen maar lekker de schulden betalen.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 13:26
    quote:
    Op zaterdag 20 september 2008 10:01 schreef indahnesia.com het volgende:
    Ik zou maar gewoon de veiligheidsbeugel omlaag trekken maandag. De rit gaat nog veel verder.
    Ik zet mijn geld in op Ambac en Washington Mutual
    Beide hebben nu gedonder met hun ratngs.
    icecreamfarmer_NLzondag 21 september 2008 @ 13:44
    Bij buitenhof vanmorgen een NL- engelse hoogleraar economie, erg interessant
    Revolution-NLzondag 21 september 2008 @ 14:06
    tvp
    HansAEXzondag 21 september 2008 @ 14:51
    Nieuwe column op onze site, na het lezen van de concept wet
    quote:
    'Bad bank' van $700.000.000.000
    Zondag 21 September 2008 at 2:22 pm
    Het minimaal 700 miljard dollar kostende reddingsplan om slechte leningen over te nemen is zaterdag al voorgelegd aan leden het Congres. De concept wet van 2 A4'tjes geeft ‘absolute macht’ aan de overheid, zonder enige transparantie.
    http://www.blikopdebeurs.com/weblog1/pivot/entry.php?id=107
    indahnesia.comzondag 21 september 2008 @ 14:52
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 13:26 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Ik zet mijn geld in op Ambac en Washington Mutual
    Beide hebben nu gedonder met hun ratngs.
    dat wordt mooi twee maal over de kop door de looping dan.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 15:42
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 14:51 schreef HansAEX het volgende:
    Nieuwe column op onze site, na het lezen van de concept wet
    [..]

    http://www.blikopdebeurs.com/weblog1/pivot/entry.php?id=107
    Ik denk dat deze reeks aardig wat denkstuff op tafel brengt wat weer nuttig materiaal is voor je site.
    TubewayDigitalzondag 21 september 2008 @ 15:55
    wat hebben beren eigenlijk met het hele verhaal te maken?
    TubewayDigitalzondag 21 september 2008 @ 15:58
    opvallend dat in amerika veel zaken door de ogen van de belastingbetaler wordt bekeken. In Nederland heerst die visie nauwelijks.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 16:11
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 15:55 schreef TubewayDigital het volgende:
    wat hebben beren eigenlijk met het hele verhaal te maken?
    Stieren en Beren
    simmuzondag 21 september 2008 @ 16:27
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 16:11 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Stieren en Beren
    weet je toevallig ook waar die terminologie nou eigenlijk vandaan komt? dat vraag ik me nu al tijden af namelijk
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 16:40
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 16:27 schreef simmu het volgende:

    [..]

    weet je toevallig ook waar die terminologie nou eigenlijk vandaan komt? dat vraag ik me nu al tijden af namelijk
    ff zoeken.... beide woordjes werden gebruikt omstreeks 1892.
    http://www.britannica.com
    quote:
    bear market

    in securities and commodities trading, a declining market. A bear is an investor who expects prices to decline and, on this assumption, sells a borrowed security or commodity in the hope of buying it back later at a lower price, a speculative transaction called selling short. The term bear may derive from the proverb about “selling the bearskin before one has caught the bear” or perhaps from selling when one is “bare” of stock.
    quote:
    bull market

    in securities and commodities trading, a rising market. A bull is an investor who expects prices to rise and, on this assumption, purchases a security or commodity in hopes of reselling it later for a profit. A bullish market is one in which prices are generally expected to rise
    HansAEXzondag 21 september 2008 @ 16:45
    Toegevoegd: Video met Peter Schiff (bekend van ‘Als de dollar valt’) in gesprek met CNN’s Anderson Cooper. Fragment van vrijdag 19 september.

    Over Paulson:
    He is ‘dead wrong’.. ‘this was the guy who said subprime was contained’...‘It makes the situation worse’.

    Over the Dollar
    'This is a disaster'...They turn the dollar into confetti'

    http://www.blikopdebeurs.com/weblog1/pivot/entry.php?id=107

    Spannende tijden ;-)
    francorexzondag 21 september 2008 @ 17:38
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 16:27 schreef simmu het volgende:

    [..]

    weet je toevallig ook waar die terminologie nou eigenlijk vandaan komt? dat vraag ik me nu al tijden af namelijk
    Het is terug te brengen tot de natuurlijke eigenschappen van de beer en de stier.

    Het zit namenlijk zo, wanneer een beer aanvalt staat ie rechtop en slaat met zijn klauwen neerwaarts.
    De stier daar tegenover heeft de omgekeerde aanvalsstrategie, vanuit een lage positie neemt hij zijn prooi op de horens en duwt deze omhoog.




    Deze eigenschappen van de beer en de stier zijn dan toegepast om een economische markt te beschrijven.

    Deze staat in Wall street.

    Aetherzondag 21 september 2008 @ 18:32
    quote:
    Bill Gates weer rijkste man van de VS
    Warren Buffett is met een geschat vermogen van 50 miljard dollar niet langer de rijkste man van Amerika. Door de malaise op de beurzen verloor hij in een half jaar tijd bijna 12 miljard dollar. Bill Gates geeft de superinvesteerder uit Omaha het nakijken. De pensionado en filantroop is goed voor 57 miljard dollar.
    quote:
    Zware kritiek op reddingsplan kredietcrisis
    AMSTERDAM - Het 700 miljard dollar kostende reddingsplan voor financiële instellingen dat president George Bush zaterdag voorstelde krijgt zware kritiek van vooraanstaande economen.

    Het voorstel, vastgelegd in nog geen drie pagina's, circuleert sinds gisteren onder leden van het Amerikaanse Congres, dat het moet goedkeuren. Het plan voorziet in de oprichting van een fonds dat tot 700 miljard dollar krijgt om te handelen in de pakketten 'giftige' hypotheekleningen die aan de basis liggen van de kredietcrisis. Het bedrag is hoger dan het totale federale budget voor Defensie, Onderwijs en Gezondheidszorg.

    Monarchie
    De kritiek van economen spitst zich toe op de vrijwel ongelimiteerde bevoegdheden die de minister van Financiën krijgt over het fonds, en op de onbeantwoorde vraag hoe de regering de prijs gaat bepalen voor de hypotheekleningen. Juist de onzekerheid over hun waarde veroorzaakt immers het huidige wantrouwen tussen financiële instellingen. Minister van Financiën Henry Paulson - die zichzelf in het voorstel volledige immuniteit voor rechtsvervolging toekent, en het fonds expliciet onttrekt aan democratische controle - 'vraagt om een enorme hoeveelheid macht', constateert hoogleraar Economie Nouriel Roubini in een artikel op Bloomberg.com. 'Hij zegt, vertrouw me, dit gaat me lukken als jullie mij maar de volledige controle geven. Maar Amerika is geen absolute monarchie.'

    No deal
    In een blog getiteld 'No deal' schrijft columnist Paul Krugman van The New York Times dat het plan van Paulson alleen kan werken als de overheid de besmette leningen opkoopt tegen een prijs die veel hoger ligt dan de marktprijs. Dat komt neer op vrijblijvende overheidssubsidie voor de financiële sector. 'Financiën moet uitleggen waarom dit plan werkt, en niet proberen het Congres zoveel angst aan te jagen dat het instemt met een carte blanche,' aldus Krugman. De regering Bush heeft grote haast met het voorstel, dat ze dit weekend nader uitlegt aan Congresleden. Democraten willen dat de regering ook maatregelen neemt om huizenbezitters met te hoge hypotheken bij te staan, en voorwaarden stelt aan de exorbitante salarissen van de top van financiële instellingen die een beroep doen op het fonds.
    quote:
    'Hedgefondsen vechten verbod aan'
    LONDEN (ANP) - Een groep belangrijke hedgefondsen in Groot-Brittannië maakt zich op voor een juridische strijd tegen het besluit van de Britse beurswaakhond FSA om het zogenoemde 'short-selling' tijdelijk te verbieden. Dat schrijven de Britse zondagskranten Sunday Telegraph en Mail on Sunday. Volgens de kranten willen de - niet nader genoemde - hedgefondsen gecompenseerd worden voor de verliezen die ze als gevolg van de maatregel hebben geleden. De FSA zegt niet op de hoogte te zijn van de aanklacht.

    Beleggers die aan 'short-selling' doen, speculeren op waardedaling van een aandeel. Een belegger verkoopt geleende aandelen met de bedoeling ze later tegen een lagere prijs op de markt terug te kopen. Vermoed wordt dat sommige beleggers hun winsten proberen te vergroten door met opzet negatieve geruchten te verspreiden over bedrijven waarin zij een short-positie hebben ingenomen.
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 20:03
    Hoplakee.. En ook in .nl geen short-selling meer..
    henkwayzondag 21 september 2008 @ 20:16
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:03 schreef Eg_Wel het volgende:
    Hoplakee.. En ook in .nl geen short-selling meer..
    Behalve op de dollar dan he.
    Ok allemaal dollars verkopen, dat is toch het plan, het is de enige manier om uit de problemen te komen

    Gauw een huis kopen in de US
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 20:19
    Is het geen mogelijkheid, om een nieuwe amerikaanse bank op te richten, de nationale amerikaanse bank.

    Vervolgens maak je een wet waarmee je alle banken verplicht om hun risicovolle/giftige hypotheken over te dragen aan deze nieuwe bank.

    Uiteraard zullen de banken dan een groot verlies hebben, maar het geeft hun wel de ruimte om er weer boven op de krabbelen.

    En daarna verleent de nieuwe bank gratie aan de burger, hun betalingsachterstand word opgeschort en voorlopig hoeven ze niet te betalen, je hebt dan een win-win situatie.
    ItaloDancerzondag 21 september 2008 @ 20:22
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:03 schreef Eg_Wel het volgende:
    Hoplakee.. En ook in .nl geen short-selling meer..
    Ze moeten wel nu het in de VS, Engeland en Duitsland al verboden is. Straks komt iedereen hier Fortis shorten
    Maar ik lees er niets over dat het beperkt wordt tot de financiële fondsen?
    Schadenfreudezondag 21 september 2008 @ 20:23
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 16:45 schreef HansAEX het volgende:

    Over the Dollar
    'This is a disaster'...They turn the dollar into confetti'

    Denk ik ook, de dollar zal zware klappen gaan krijgen de komende dagen.
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 20:25
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:19 schreef hoipim het volgende:
    En daarna verleent de nieuwe bank gratie aan de burger, hun betalingsachterstand word opgeschort en voorlopig hoeven ze niet te betalen, je hebt dan een win-win situatie.
    Tita-tovenaar kwam langs en toverde *poef* de schuld in 1 keer weg?
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 20:27
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:25 schreef Eg_Wel het volgende:

    [..]

    Tita-tovenaar kwam langs en toverde *poef* de schuld in 1 keer weg?
    de burger zal dan een schuld hebben bij de nationale amerikaanse bank, gezien deze van de amerikaanse overheid is en verder geen betaal verplichtingen aangaat met andere banken/bedrijven is het mogelijk om een betaal stop in te zetten.

    waarbij het natuurlijk van levensbelang is dat de bank zelf geen kosten maakt, zodat ze niet afhankelijk zijn van de leningen.

    De bank heeft dus een nul dollar en dan kan alleen stijgen(door het terug betalen van de leningen) maar niet dalen(geen financiële verplichtingen.)

    een nul bank dus
    poemojnzondag 21 september 2008 @ 20:38
    Dus als hardwerkende burger die niet teveel risico's aangaat en een gewone hypotheek heeft, spaart voor aflossing enz heb je pech omdat je 100% geconfronteerd wordt met de nadelen van de dalende koopkracht? Je buurman met tophypotheek die grote risico's neemt/nam heeft weinig last van de verslechterende economie omdat hij voorlopig geen hypotheek hoeft af te betalen?
    Lijkt mij nog geen win-win-situatie.
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 20:42
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:38 schreef poemojn het volgende:
    Dus als hardwerkende burger die niet teveel risico's aangaat en een gewone hypotheek heeft, spaart voor aflossing enz heb je pech omdat je 100% geconfronteerd wordt met de nadelen van de dalende koopkracht? Je buurman met tophypotheek die grote risico's neemt/nam heeft weinig last van de verslechterende economie omdat hij voorlopig geen hypotheek hoeft af te betalen?
    Lijkt mij nog geen win-win-situatie.
    uiteraard zal het niet afbetalen tijdelijk zijn, en gewoon weer hervat worden als de situatie verbeterd is.


    Uiteraard hoeft de burger niet meteen een hele hoop te betalen, als de betalingen weer worden hervat, maar mag hij gewoon weer het maandbedrag betalen wat hij nu ook betaald(of minder), alleen de afbetalingstijd zal dan langer worden.

    dat betekend dus dat bij alle hypotheken de afbetalingsperiode opnieuw berekend moet worden.

    Daarnaast kun je ook een verplichte bank tx van $10 dollar per volwassen invoeren, die vervolgens aan de nationale bank gegeven zal worden, de bank kan dan een klein stukje van de leningen elk jaar kwijtschelden/afbetalen.
    henkwayzondag 21 september 2008 @ 20:43
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:23 schreef Schadenfreude het volgende:

    [..]

    Denk ik ook, de dollar zal zware klappen gaan krijgen de komende dagen.
    leuk voor het ABP met hun miljarden beleggingen in vastrentende dollarwaarden in Fannie en Freddie
    SeLangzondag 21 september 2008 @ 20:47
    tvp
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 20:49
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 13:03 schreef Drugshond het volgende:
    [ afbeelding ]
    Die laatste vind ik echt schattig .

    De 'kleine man', die z'n laatste spaarcentjes in komt leveren bij de grote graaiers van Wall Street, om het systeem overeind te houden.
    SeLangzondag 21 september 2008 @ 20:56
    quote:
    Ook Nederland verbiedt shortselling

    ***************************************
    ` Ook Nederland verbiedt het speculeren
    op koersverliezen op de effectenbeurs.
    Het verbod op 'shortselling' gaat om
    middernacht in en geldt voorlopig voor
    drie maanden in Nederland,België en
    Frankrijk,waar Euronext is gevestigd.

    Eerder vaardigden de VS,Duitsland en
    Groot-Brittannië al een verbod uit op
    shortselling.Beleggers verkopen dan
    aandelen die ze van de eigenaar hebben
    geleend.Ze hopen dan op koersverlies om
    de aandelen goedkoop terug te kopen en
    de winst op te strijken.

    De maatregel beoogt speculaties in de
    markt tegen te gaan,waar bijvoorbeeld
    deze week Fortis mee te maken kreeg.
    Drie maanden maar liefst
    In de VS loopt de maatregel maar tot 2 oktober, met mogelijk een verlenging van 30 dagen.

    Ik had mijn kooplijstje binnen handbereik gelegd vorige week, maar het kan voorlopig weer de la in met een S$P500 op 1255
    pberendszondag 21 september 2008 @ 21:02
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:56 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Drie maanden maar liefst
    In de VS loopt de maatregel maar tot 2 oktober, met mogelijk een verlenging van 30 dagen.

    Ik had mijn kooplijstje binnen handbereik gelegd vorige week, maar het kan voorlopig weer de la in met een S$P500 op 1255
    Eindelijk worden die verlepte speculanten aangepakt .
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 21:04
    Ik vind dat er nogal dramatisch gedaan wordt over dat verbod op short-selling. In de meeste andere delen van de economie bestaat er ook niet zoiets als "short-selling", maar daar functioneert de markt ook gewoon. Fundamentele redenen tegen zo'n verbod zijn er helemaal niet. Alleen voor speculanten is dit verbod echt een probleem, en dat is ook precies de bedoeling.
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 21:14
    gewoon mijn plan uitvoeren, dan zijn deze onzinnige maatregelen ook niet nodig
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 21:32
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:14 schreef hoipim het volgende:
    gewoon mijn plan uitvoeren, dan zijn deze onzinnige maatregelen ook niet nodig
    Dus jouw plan is dat de banken gedwongen worden hun "slechte" hypotheken over te dragen naar een nieuwe instantie. Overdragen. Dus zonder vergoeding? Ook al is die hypotheek een schuldenlast, dat wil niet zeggen dat het niets waard is. Wat het precies wel waard is weet niemand en is ook de grote vraag bij de "oplossing" van Paulson.

    Bovendien zijn die krengen gefinancierd met geld uit de rest van de wereld. Dat pakken ze dan gewoon maar 1, 2, 3 af? Denk je niet dat iedereen buiten de US per direct al hun dollar investeringen zullen dumpen? Als het immers zo maar geconfisqueerd en toedeledoekie kan zijn? En wat denk je dat er dan met iets als de koers van de dollar gaat gebeuren?
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 21:36
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:32 schreef Eg_Wel het volgende:

    [..]

    Dus jouw plan is dat de banken gedwongen worden hun "slechte" hypotheken over te dragen naar een nieuwe instantie. Overdragen. Dus zonder vergoeding? Ook al is die hypotheek een schuldenlast, dat wil niet zeggen dat het niets waard is. Wat het precies wel waard is weet niemand en is ook de grote vraag bij de "oplossing" van Paulson.

    Bovendien zijn die krengen gefinancierd met geld uit de rest van de wereld. Dat pakken ze dan gewoon maar 1, 2, 3 af? Denk je niet dat iedereen buiten de US per direct al hun dollar investeringen zullen dumpen? Als het immers zo maar geconfisqueerd en toedeledoekie kan zijn? En wat denk je dat er dan met iets als de koers van de dollar gaat gebeuren?
    hoezo de banken betalen gewoon hun lening aan het buitenland af maar zitten niet meer met de shit van de hypotheken.

    en eventueel kun je die banken in een steuntje in de rug geven van een paar miljoen.

    daarnaast kun je ook nog een nieuwe bank oprichten waar de amerikanen hun spaargeld naar toe kunnen brengen, is dat in ieder geval veilig.
    Aetherzondag 21 september 2008 @ 21:40




    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 21:42


    Schattig ook. Maar zo is het natuurlijk gewoon wel.
    henkwayzondag 21 september 2008 @ 21:48
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:14 schreef hoipim het volgende:
    gewoon mijn plan uitvoeren, dan zijn deze onzinnige maatregelen ook niet nodig
    mail het even naar Bush.gov@US.com
    TubewayDigitalzondag 21 september 2008 @ 21:48
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:42 schreef MarlaSinger het volgende:
    [ afbeelding ]

    Schattig ook. Maar zo is het natuurlijk gewoon wel.
    ook het stukje "save the economy" ?
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 21:48
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:36 schreef hoipim het volgende:

    [..]

    hoezo de banken betalen gewoon hun lening aan het buitenland af maar zitten niet meer met de shit van de hypotheken.
    Ja, waarmee dan? Is dat niet de crux van het huidige probleem? Die dekking kunnen ze simpelweg niet leveren nu blijkt dat de boel instort? Hoe gaan ze dat dan wel doen als je ze de (slecht renderende) leningen ook nog eens afneemt?
    quote:
    en eventueel kun je die banken in een steuntje in de rug geven van een paar miljoen.
    Een paar miljoen? Denk dan maar eerder aan bedragen met 12 nullen.. Wat was Paulson zijn inschatting nu? 700 miljard oid?
    quote:
    daarnaast kun je ook nog een nieuwe bank oprichten waar de amerikanen hun spaargeld naar toe kunnen brengen, is dat in ieder geval veilig.
    Er is in de US al een onderscheid tussen "Commercial" en "Investment" banken. Op dit moment zijn het niet de banken met de spaarcenten van de mensen die direct problemen ondervinden geloof ik. Nog niet.
    Aetherzondag 21 september 2008 @ 21:50
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:48 schreef henkway het volgende:

    [..]

    mail het even naar Bush.gov@US.com
    http://www.whitehouse.gov/contact
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 21:54
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:48 schreef Eg_Wel het volgende:

    Een paar miljoen? Denk dan maar eerder aan bedragen met 12 nullen.. Wat was Paulson zijn inschatting nu? 700 miljard oid?
    [..]
    er zit een verschil tussen wat nodig is en een steuntje in de rug, ik vind dat een steuntje in de rug genoeg is, en dat de banken maar zelf hun zaken op orde moeten krijgen, ze moeten de regering op hun blote knieën bedanken, dat ze hun gif hypotheken overnemen.
    Enchanterzondag 21 september 2008 @ 21:55
    Dollar
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 21:58
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:54 schreef hoipim het volgende:

    [..]

    er zit een verschil tussen wat nodig is en een steuntje in de rug, ik vind dat een steuntje in de rug genoeg is, en dat de banken maar zelf hun zaken op orde moeten krijgen, ze moeten de regering op hun blote knieën bedanken, dat ze hun gif hypotheken overnemen.
    Nou kom maar op dan. Fanny en Freddie alleen stonden garant voor $6.000.000.000.000,- aan hypotheken volgens wiki? Met hoeveel miljoen gaat die investeerder genoegen nemen zonder zich terug te trekken uit de dollar denk je?
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 22:01
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:58 schreef Eg_Wel het volgende:

    [..]

    Nou kom maar op dan. Fanny en Freddie alleen stonden garant voor $6.000.000.000.000,- aan hypotheken volgens wiki? Met hoeveel miljoen gaat die investeerder genoegen nemen zonder zich terug te trekken uit de dollar denk je?
    beetje amerikaans lullen, zeggen dat het wel goed komt, wat toezeggingen van de regering.
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 22:23
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 22:01 schreef hoipim het volgende:

    [..]

    beetje amerikaans lullen, zeggen dat het wel goed komt, wat toezeggingen van de regering.
    Ah.. Dat wat ze de laatste 15 jaar gedaan hebben dus... Gaat helemaal goed komen met je plan!
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 22:26
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:48 schreef TubewayDigital het volgende:

    [..]

    ook het stukje "save the economy" ?
    Ja, dat zegt de regering inderdaad. Of dat in de praktijk ook zo is, is natuurlijk een tweede.
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 22:32
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 22:23 schreef Eg_Wel het volgende:

    [..]

    Ah.. Dat wat ze de laatste 15 jaar gedaan hebben dus... Gaat helemaal goed komen met je plan!
    en daarnaast wat offers en zo binnen het bankwezen.
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 22:40
    Wat is de eerste beurs die open gaat Nederlandse tijd ?
    Australie of Japan ?..... en hoelaat precies ?
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 22:44
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 22:40 schreef Drugshond het volgende:
    Wat is de eerste beurs die open gaat Nederlandse tijd ?
    Australie of Japan ?..... en hoelaat precies ?
    Waar staat de beurs in Australië? In welk district?
    Drugshondzondag 21 september 2008 @ 23:02
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 22:44 schreef MarlaSinger het volgende:

    [..]

    Waar staat de beurs in Australië? In welk district?
    De ASX en die wordt verhandeld in Sydney als ik me niet vergis.

    Maar het gaat voor mij om de pre-market tijden... niet de officiële openingstijden.
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 23:11
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:02 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    De ASX en die wordt verhandeld in Sydney als ik me niet vergis.

    Maar het gaat voor mij om de pre-market tijden... niet de officiële openingstijden.
    Hmm, oké, dan heeft gokken op grond van de tijdzone ook geen zin. Nee, ik zou het niet weten.
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 23:23
    je kunt er ook voor kiezen om de dollar een vast wisselkoers te geven tegen over de belangerijkste munten in de wereld.
    Eg_Welzondag 21 september 2008 @ 23:27
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:23 schreef hoipim het volgende:
    je kunt er ook voor kiezen om de dollar een vast wisselkoers te geven tegen over de belangerijkste munten in de wereld.
    Ja, en de FED kan er ook voor kiezen zoveel dollars bij te drukken dat door de inflatie de schuld verdampt. Kom op zeg..
    Er is geen "regulerend" orgaan als het om de valuta handel gaat voor zover ik weet. Die keuze is er dus simpelweg niet lijkt me.
    en_door_slechtzondag 21 september 2008 @ 23:27
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:23 schreef hoipim het volgende:
    je kunt er ook voor kiezen om de dollar een vast wisselkoers te geven tegen over de belangerijkste munten in de wereld.
    1) Dan zijn die 'belangrijste munten' dus ook aan elkaar gekoppeld.
    2) Een van de redenen waarom het zo ver uit de klauwen is gelopen, is de koppeling tussen de yuan en de dollar. Klijkt me dus niet heel handig om mee door te gaan. Daar komt bij dat als de koppeling maar met een munt zou zijn, dan is de verhouding tussen de wel gekoppelde en de niet gekoppelde munten helemaal zoek. Dat probleem was er b.v. ook tussen de euro en de yuan. Terwijl de dollar daalde, daalde de yuan ook t.o.v. de euro. Terwijl die juist zou moeten stijgen t.o.v. de euro. Met alle vervelende gevolgen van dien.
    SeLangzondag 21 september 2008 @ 23:29
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 21:04 schreef MarlaSinger het volgende:
    Ik vind dat er nogal dramatisch gedaan wordt over dat verbod op short-selling. In de meeste andere delen van de economie bestaat er ook niet zoiets als "short-selling", maar daar functioneert de markt ook gewoon. Fundamentele redenen tegen zo'n verbod zijn er helemaal niet. Alleen voor speculanten is dit verbod echt een probleem, en dat is ook precies de bedoeling.
    Als je consequent bent verbied je dan ook aankopen met geleend geld.
    Dat is namelijk het omgekeerde van shortselling.

    Het verbieden van shortselling is pure marktmanipulatie.
    Het maakt de markt asymmetrisch.
    DJKosterzondag 21 september 2008 @ 23:33
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 22:40 schreef Drugshond het volgende:
    Wat is de eerste beurs die open gaat Nederlandse tijd ?
    Australië of Japan ?..... en hoelaat precies ?
    Tegelijk, over 3 uur.

    Geen idee wanneer de premarkets open gaan...
    Nieuw Zeeland (niet zo boeiend ) is om middernacht al open.
    hoipimzondag 21 september 2008 @ 23:33
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:27 schreef Eg_Wel het volgende:

    [..]

    Ja, en de FED kan er ook voor kiezen zoveel dollars bij te drukken dat door de inflatie de schuld verdampt. Kom op zeg..
    Er is geen "regulerend" orgaan als het om de valuta handel gaat voor zover ik weet. Die keuze is er dus simpelweg niet lijkt me.
    amerikanen kunnen alles.

    En daarnaast hebben we de amero nog, en die kan je zo duur maken als je zelf wilt.
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 23:38
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:29 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Als je consequent bent verbied je dan ook aankopen met geleend geld.
    Dat is namelijk het omgekeerde van shortselling.
    Dat zie ik niet. En ik kies er deze keer voor jou daar ook niet blind op te geloven. No offense.

    Short-selling is meer een uitbreiding op kopen op krediet. Niet het omgekeerde ervan.
    quote:
    Het verbieden van shortselling is pure marktmanipulatie.
    Het maakt de markt asymmetrisch.
    Ik zie het meer als één van de vele kunstjes die speculanten hebben verzonnen om een voorschot te nemen op de toekomst en snel geld te verdienen. Niks meer eigenlijk. Er is niks fundamenteels aan short-selling dat een markt symmetrisch maakt. Als dat waar zou zijn, zouden heel veel vrije markten asymmetrisch zijn, en daar geloof ik niks van. Het enige dat een markt echt nodig heeft, is een koper, een verkoper en een prijs die vrij kan fluctueren en waarover koper en verkoper het eens moeten worden.
    SeLangzondag 21 september 2008 @ 23:51
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:38 schreef MarlaSinger het volgende:

    [..]

    Dat zie ik niet. En ik kies er deze keer voor jou daar ook niet blind op te geloven. No offense.

    Short-selling is meer een uitbreiding op kopen op krediet. Niet het omgekeerde ervan.
    Je drijft de prijs van aandelen op door ze te kopen met geld dat je niet hebt.
    Je drukt de prijs van aandelen naar beneden door aandelen te verkopen die je niet hebt
    quote:
    Ik zie het meer als één van de vele kunstjes die speculanten hebben verzonnen om een voorschot te nemen op de toekomst en snel geld te verdienen. Niks meer eigenlijk. Er is niks fundamenteels aan short-selling dat een markt symmetrisch maakt. Als dat waar zou zijn, zouden heel veel vrije markten asymmetrisch zijn, en daar geloof ik niks van. Het enige dat een markt echt nodig heeft, is een koper, een verkoper en een prijs die vrij kan fluctueren en waarover koper en verkoper het eens moeten worden.
    Shortselling heeft een diverse nuttige functies, waaronder het afdekken van risicos.
    Jij bent ook tegenstander van het beschermen van een portefeuille tegen een beurscrash door middel van een put optie? Dat is namelijk ook shortselling.
    MarlaSingerzondag 21 september 2008 @ 23:59
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:51 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Je drijft de prijs van aandelen op door ze te kopen met geld dat je niet hebt.
    Je drukt de prijs van aandelen naar beneden door aandelen te verkopen die je niet hebt
    Hmm zit wellicht wat in, maar ik ben nog niet overtuigd. Je verkoopt voglens mij namelijk geen "aandelen die je niet hebt", maar aandelen die je van iemand anders hebt geleend. Ik ga er nog eens goed over nadenken.
    quote:
    Shortselling heeft een diverse nuttige functies, waaronder het afdekken van risicos.
    Jij bent ook tegenstander van het beschermen van een portefeuille tegen een beurscrash door middel van een put optie? Dat is namelijk ook shortselling.
    Tegenstander is een groot woord. Als de mogelijkheid er is, moet je die grijpen. Maar in principe heb ik inderdaad niet zoveel met al die afgeleide produkten. Speculanten zouden oneindig door kunnen gaan daarin. Opties op opties. Opties op opties op opties. Ik ben meer van "terug naar de basis".
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 00:10
    Daarnaast is er nog een liquiditeitsargument. Met het verbeiden van shortselling zal Liquiditeit afnemen en prijsvorming verslechteren.

    Met het verbieden van shortselling is het is net alsof je een stemming organseert waarbij je alleen 'voor' mag stemmen en niet 'tegen'. Als een trader een cashpositie heeft en hij is positief over een aandeel, dan kan hij daarnaar handelen en het aandeel kopen. Maar als hij negatief is over het aandeel dan kan hij niet 'tegen' stemmen door het aandeel te shorten. Deze asymmetrie leidt tot slechte liquiditeit en slechte prijsvorming.

    Het is een klein beetje te vergelijken met de situatie op de Nederlandse huizenmarkt. Huizen zijn bijna onbetaalbaar geworden en iedereen weet dat de prijzen te hoog liggen. Maar huizenbezitters willen niet tegen lagere prijzen verkopen, dus zit de markt op slot. Als shortselling mogelijk was op de huizenmarkt, dan zouden de prijzen realistischer zijn.
    MarlaSingermaandag 22 september 2008 @ 00:15
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:10 schreef SeLang het volgende:
    Daarnaast is er nog een liquiditeitsargument. Met het verbeiden van shortselling zal Liquiditeit afnemen en prijsvorming verslechteren.

    Met het verbieden van shortselling is het is net alsof je een stemming organseert waarbij je alleen 'voor' mag stemmen en niet 'tegen'. Als een trader een cashpositie heeft en hij is positief over een aandeel, dan kan hij daarnaar handelen en het aandeel kopen. Maar als hij negatief is over het aandeel dan kan hij niet 'tegen' stemmen door het aandeel te shorten. Deze asymmetrie leidt tot slechte liquiditeit en slechte prijsvorming.
    Dat is slechts een schijnbare asymmetrie imho. Als hij negatief is over een aandeel, dan kan hij tegenstemmen door het door andere traders (die er nu graag vanaf willen) aangeboden aandeel niet te kopen.

    Wel ben ik met je eens dat shortselling de prijsvorming versnelt en dus verbetert.
    quote:
    Het is een klein beetje te vergelijken met de situatie op de Nederlandse huizenmarkt. Huizen zijn bijna onbetaalbaar geworden en iedereen weet dat de prijzen te hoog liggen. Maar huizenbezitters willen niet tegen lagere prijzen verkopen, dus zit de markt op slot. Als shortselling mogelijk was op de huizenmarkt, dan zouden de prijzen realistischer zijn.
    Dat komt door de hypotheekrenteaftrek.
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 00:15
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 23:59 schreef MarlaSinger het volgende:

    [..]

    Hmm zit wellicht wat in, maar ik ben nog niet overtuigd. Je verkoopt voglens mij namelijk geen "aandelen die je niet hebt", maar aandelen die je van iemand anders hebt geleend. Ik ga er nog eens goed over nadenken.
    Geleend geld heb je ook van iemand geleend. Aandelen kopen met geleend geld is precies het omgekeerde equivalent van shortselling
    quote:
    Tegenstander is een groot woord. Als de mogelijkheid er is, moet je die grijpen. Maar in principe heb ik inderdaad niet zoveel met al die afgeleide produkten. Speculanten zouden oneindig door kunnen gaan daarin. Opties op opties. Opties op opties op opties. Ik ben meer van "terug naar de basis".
    Shotselling heeft gewoon zijn plaats in de markt. Daar is ook geen discussie over, ook niet door de mensen die het nu verbieden. Daarom is de maatregel ook tijdelijk. Het shortselling verbod is een vorm van tijdelijke marktmanipulatie waarmee men nu een tijdelijke bubble in aandelen probeert te creeeren.

    [ Bericht 0% gewijzigd door SeLang op 22-09-2008 00:24:24 ]
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 00:23
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:15 schreef MarlaSinger het volgende:

    [..]

    Dat is slechts een schijnbare asymmetrie imho. Als hij negatief is over een aandeel, dan kan hij tegenstemmen door het door andere traders (die er nu graag vanaf willen) aangeboden aandeel niet te kopen.
    Dat is geen 'tegen' stem maar een 'blanco' stem. Er wordt dan namelijk niet gestemd want er vindt geen transactie plaats.
    quote:
    Dat komt door de hypotheekrenteaftrek.
    Dat ook ja.
    Maar de markt zit ook gewoon op slot omdat huizenbezitters niet willen verkopen tegen een lagere prijs terwijl kopers op de huidige hoge prijs niet kunnen of willen kopen. Feitelijk is er gewoon een grote bied-laat spread. Stel dat het mogelijk was om huizen te shortsellen, dan worden er lagere prijzen geprint omdat neutrale partijen in de markt een negatieve positie kunnen innemen.
    MarlaSingermaandag 22 september 2008 @ 00:30
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:23 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Dat is geen 'tegen' stem maar een 'blanco' stem. Er wordt dan namelijk niet gestemd want er vindt geen transactie plaats.
    In een gezonde markt heb je twee mogelijkheden: 1) er vindt een transactie plaats of 2) er vindt geen transactie plaats. Als er een transactie plaatsvindt stemmen zowel koper als verkoper voor. Als er geen transactie plaatsvindt stemmen ze allebei tegen.
    quote:
    Dat ook ja.
    Maar de markt zit ook gewoon op slot omdat huizenbezitters niet willen verkopen tegen een lagere prijs terwijl kopers op de huidige hoge prijs niet kunnen of willen kopen. Feitelijk is er gewoon een grote bied-laat spread. Stel dat het mogelijk was om huizen te shortsellen, dan worden er lagere prijzen geprint omdat neutrale partijen in de markt een negatieve positie kunnen innemen.
    Hoe zou dat dan in z'n werk gaan? Dat iemand een huis leent van iemand anders en voor een hoge prijs verkoopt, om het later voor een lagere prijs weer terug te kopen en terug te geven aan de rechtmatige eigenaar? Ik vraag me af wie er zo stom is om daar als eigenaar in te trappen.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 00:33
    Er zal wel ergens een beurs (pre market) open zijn... de dollar beweegt weer.
    DJKostermaandag 22 september 2008 @ 00:37
    Nieuw Zeeland is open: http://finance.google.com/finance?q=nz50
    2,5% in de plus al.
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 00:41
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:30 schreef MarlaSinger het volgende:

    [..]

    In een gezonde markt heb je twee mogelijkheden: 1) er vindt een transactie plaats of 2) er vindt geen transactie plaats. Als er een transactie plaatsvindt stemmen zowel koper als verkoper voor. Als er geen transactie plaatsvindt stemmen ze allebei tegen.
    Het punt is dat iemand met een cashpositie met een positieve mening de markt wel kan opdrijven maar niet naar beneden kan drijven. Het wordt hem nu dus verboden om 'tegen' het aandeel te stemmen. Zelfs iemand zonder cash kan dat lenen en het aandeel opdrijven. Je bouwt dus een kunstmatige positieve bias in.
    quote:
    Hoe zou dat dan in z'n werk gaan? Dat iemand een huis leent van iemand anders en voor een hoge prijs verkoopt, om het later voor een lagere prijs weer terug te kopen en terug te geven aan de rechtmatige eigenaar? Ik vraag me af wie er zo stom is om daar als eigenaar in te trappen.
    Hangt er vanaf. Als de eigenaar denkt dat de prijs gaat stijgen, waarom zou hij het dan niet doen?
    Maar goed, ik noemde de huizenmarkt even om een bepaald punt duidelijk te maken. In de praktijk is het natuurlijk moeilijk uit te voeren

    Ik ga pitten
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 00:44
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:33 schreef Drugshond het volgende:
    Er zal wel ergens een beurs (pre market) open zijn... de dollar beweegt weer.
    En belangrijker: S&P500 futures nu 1,2% lager.
    Zegt weinig want dunne handel, maar toch.
    agtermaandag 22 september 2008 @ 00:46
    Dus als ik het goed begrijp is dat short-selling hetzelfde wat banken doen als ze jou een hypotheek verstrekken met geld wat ze zelf geleend hebben?
    HiZmaandag 22 september 2008 @ 00:48
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:46 schreef agter het volgende:
    Dus als ik het goed begrijp is dat short-selling hetzelfde wat banken doen als ze jou een hypotheek verstrekken met geld wat ze zelf geleend hebben?
    Nee.
    agtermaandag 22 september 2008 @ 00:49
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:48 schreef HiZ het volgende:

    [..]

    Nee.
    Oh, dan heb ik het verkeerd begrepen...
    MarlaSingermaandag 22 september 2008 @ 00:53
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 00:41 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Het punt is dat iemand met een cashpositie met een positieve mening de markt wel kan opdrijven maar niet naar beneden kan drijven. Het wordt hem nu dus verboden om 'tegen' het aandeel te stemmen. Zelfs iemand zonder cash kan dat lenen en het aandeel opdrijven. Je bouwt dus een kunstmatige positieve bias in.
    Ja, ik snap je punt volgens mij wel. Maar ik ben het er geloof ik nog niet helemaal mee eens. Ik moet er nog even een tijdje over nadenken.

    Hier ook weer: volgens mij staat het opdrijven van de prijs door een grotere cashpositie van potentiele kopers gewoon gelijk aan inflatie. Ik zou werkelijk niet weten waarom er voor aandelen allerlei speciale trucs bedacht moeten worden om dat tegen te gaan.

    Iets anders speelt imho ook mee: als jij geldt van iemand leent heb jij misschien een hogere cashpositie, maar degene van wie je het leent juist een lagere. M.a.w. per saldo blijft de hoeveelheid cash gelijk, en daarmee ook de vraag naar produkten, zoals bijvoorbeeld aandelen. Er vindt hooguit een herverdeling plaats. Als degene die z'n geld uitleent dat niet had gedaan, had hij er misschien zelf wel aandelen voor gekocht, of wat anders.
    quote:
    Ik ga pitten
    Weltrusten en tot morgen.
    agtermaandag 22 september 2008 @ 01:03
    MarlaSinger is geband?
    [Forum] Banmeldtopic - wie zijn er even uit de roulatie?
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 01:07
    quote:
    Jammer.... (als ik puur na de bijdrages in deze reeks kijk).
    Het gaat jullie goed
    agtermaandag 22 september 2008 @ 01:17
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 01:07 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Jammer.... (als ik puur na de bijdrages in deze reeks kijk).
    Het gaat jullie goed
    Ja, het wordt wel steeds stiller zo...de bijdragen hier waren super!
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 01:20
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 01:17 schreef agter het volgende:
    Ja, het wordt wel steeds stiller zo...de bijdragen hier waren super!
    Die komt wel terug onder een andere naam. Daar ben ik niet zo bang voor.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 01:37
    quote:
    ALMOST ARMAGEDDON
    MARKETS WERE 500 TRADES FROM A MELTDOWN


    By MICHAEL GRAY


    The market was 500 trades away from Armageddon on Thursday, traders inside two large custodial banks tell The Post.

    Had the Treasury and Fed not quickly stepped into the fray that morning with a quick $105 billion injection of liquidity, the Dow could have collapsed to the 8,300-level - a 22 percent decline! - while the clang of the opening bell was still echoing around the cavernous exchange floor.

    According to traders, who spoke on the condition of anonymity, money market funds were inundated with $500 billion in sell orders prior to the opening. The total money-market capitalization was roughly $4 trillion that morning.

    The panicked selling was directly linked to the seizing up of the credit markets - including a $52 billion constriction in commercial paper - and the rumors of additional money market funds "breaking the buck," or dropping below $1 net asset value.

    The Fed's dramatic $105 billion liquidity injection on Thursday (pre-market) was just enough to keep key institutional accounts from following through on the sell orders and starting a stampede of cash that could have brought large tracts of the US economy to a halt.

    While many depositors treat money market accounts as fancy savings accounts, they are different. Banks buy a variety of short-term debt, including commercial paper, with the assets. It is an important distinction because banks use the $1.7 trillion commercial-paper market to fund their credit card operations and car finance companies use it to move autos.

    Without commercial paper, "factories would have to shut down, people would lose their jobs and there would be an effect on the real economy," Paul Schott Stevens, of the Investment Company Institute, told the Wall Street Journal.

    Cracks started to show in money market accounts late Tuesday when shares in one fund, the Reserve Primary Fund - which touted itself as super safe - fell below the golden $1 a share level. It had purchased what it thought was safe Lehman bonds, never dreaming they could default - which they did 24 hours earlier when the 158-year-old investment bank filed Chapter 11.

    By Wednesday, banks sensed a run on their accounts. They started stockpiling cash in anticipation of withdrawals.

    Banks, which usually keep an average of $2 billion in excess reserves earmarked for withdrawals, pumped that up to an astounding $90 billion by Wednesday, Lou Crandall, chief economist at Wrighton ICAP, told The Journal.

    And for good reason. By the close of business on Wednesday, $144.5 billion - a record - had been withdrawn. How much money was taken out of money market funds the prior week? Roughly $7.1 billion, according to AMG Data Services.

    By Thursday, that level, fed by the incredible volume of sell orders pouring in from institutional investors like pension funds and sovereign funds, had grown to $100 billion. It was still not enough to stem the tidal wave.

    The banks knew something drastic had to be done. So did Paulson.

    The injection of capital into the market was followed up by calls from Treasury Secretary Hank Paulson to major money market players like Bank of New York Mellon and State Street in Boston informing them that federal money was in the market and they should tell their clients the Feds would be back with a plan to stem the constriction in the credit market.

    Paulson knew the $105 billion injection was not a real solution. A broader, more radical answer was needed.

    Hours after Paulson made his round of calls to calm the industry, word leaked out that an added $1 trillion bailout of banks was being readied. Investors cheered. At about 3 p.m., news of the plans was filtering up and down Wall Street, fueling a 700-point advance in the Dow Jones industrial average through 4 p.m. Friday.

    By that time, Paulson had announced the plan. It included insurance on money market accounts, a move that started in quiet Thursday morning, when the former Goldman Sachs executive saved the country from a paralyzing meltdown.
    DJKostermaandag 22 september 2008 @ 02:02
    Och.. het stort toch wel in. Ze kunnen niet bezig blijven om er 100den miljarden dollars in te pompen.



    Laat maar vallen dan, het komt er toch wel van...
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 03:42
    quote:
    Morgan Stanley, Goldman Try to Figure Out Next Step

    Morgan CEO John Mack is really still in a box: he can allow Morgan to be bought by Wachovia and not writedown the bad loans — something he says he's loathe to do because he wants Morgan to remain independent (though he did sell Morgan to Dean Witter in 1997); or pray that Paulson's plan will eventually contain some accounting loophole that allows any one of these firms once they sell the assets at a loss to amitorize those losses over a number of years.

    Without that loophole the losses on the Street through the sales of the assets at market prices would be staggering. From Wall Street discussions, there are willing buyers of these assets, but it would be at a huge discount; that is why no one is selling. So they are bleeding to death slowly waiting for an act of God as opposed to selling at a huge loss and putting a bullet in their own heads.

    Paulson's plan, which is far from complete, would on its face kill many firms — Wachovia being one of them — because they would have to mark down their assets at a loss, unless of course there is a change to the accounting rules, which has yet to be announced.

    Publicly, Morgan is saying that its first priority is to remain independent. But as of Sunday morning, Morgan was still weighing all its options, from a deal with Wachovia, to a deal with another bank, and a large capital infusion from the Chinese government. People inside Morgan are concluding that in order to stabilize the situation the firm will need a huge amount of capital from the Chinese.
    quote:
    Going for Broke

    David cautions that the entire credit collapse to date has "reflected the unwind of the largest bubble of all time -- residential real estate. Meanwhile, a consumer-led recession is taking hold this very quarter for the first time in 17 years, and every consumer recession in the past was followed by a negative credit cycle of its own."

    As to the euphoric market reaction, he thinks it's a bit much. In their stampede to buy, investors seem to be ignoring the depressing fact that what prompted such drastic action was the sorry state of the financial system, which isn't likely to change overnight no matter how vigorous the government exertion.

    After the RTC was set up in 1989, he notes, it took two years for the economy to turn around, three years for housing to recover and a year for the stock market to bottom.

    So what's the rush?
    M.a.w. er zit nog veel pijn/onduidelijkheden in de oplossing van H.Paulson. En dat het hiermee niet over is lijkt me historisch een gegeven.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 03:48
    WTF (ze knutselen toch weer lekker door in het weekend)

    Goldman en Morgan Stanley zijn nu bank holdings = commercial banks (lees : backstopping) (die onvoorwaardelijk gesteund gaan worden door de FED).
    De deal met Wachovia is definitief off. En buitenlandse investeerders zijn opeens geen hot-issue meer.

    Ben benieuwd wat Wachovia vandaag op de beurs gaat doen.... want hier wordt een belangrijke pas (escape) afgesneden.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 04:20
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 03:48 schreef Drugshond het volgende:
    WTF (ze knutselen toch weer lekker door in het weekend)

    Goldman en Morgan Stanley zijn nu bank holdings = commercial banks (lees : backstopping) (die onvoorwaardelijk gesteund gaan worden door de FED).
    De deal met Wachovia is definitief off. En buitenlandse investeerders zijn opeens geen hot-issue meer.

    Ben benieuwd wat Wachovia vandaag op de beurs gaat doen.... want hier wordt een belangrijke pas (escape) afgesneden.
    aah, de zondagmiddag-deals zijn dus nog niet uit de lucht.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 04:28
    quote:
    Op zondag 21 september 2008 20:56 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Drie maanden maar liefst
    In de VS loopt de maatregel maar tot 2 oktober, met mogelijk een verlenging van 30 dagen.

    Ik had mijn kooplijstje binnen handbereik gelegd vorige week, maar het kan voorlopig weer de la in met een S$P500 op 1255
    hoe vaak kan het in de VS verlengd worden? 30 dagen, en dan een oneindig aantal keren?
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 04:49
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 04:20 schreef indahnesia.com het volgende:

    [..]

    aah, de zondagmiddag-deals zijn dus nog niet uit de lucht.
    Ik zit te pokeren en op de achtergrond draait een streaming mee van CNBC.

    Amerika (lees) was het een beetje zat dat de ene naar de andere bank broke ging of verslonden werd.
    GS en MS waren targets die enigszins op het punt van omvallen stonden.
    Nu krijgen ze een directe lifeline van de FED. Ze kunnen dus altijd beschikken over geld als dat nodig is.

    Maar goed... er zijn nog wel een paar flinke spelers over die nog hard kunnen piepen.
  • Citigroup
  • Wachovia
  • Ambac, MBIA
  • Washington Mutual
  • GM, F
  • BoA
  • henkwaymaandag 22 september 2008 @ 05:02
    We komen wel op een punt nu dat de hele wereld baat heeft bij een forse waardedaling van de dollar.
    Zeg tot een niveau dat het US onroerend goed opeens erg goedkoop is
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 05:09
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 05:02 schreef henkway het volgende:
    We komen wel op een punt nu dat de hele wereld baat heeft bij een forse waardedaling van de dollar.
    Zeg tot een niveau dat het US onroerend goed opeens erg goedkoop is
    Wellicht, maar daar heeft Joe-Sixpack niks aan.

    PS : Hang Seng gaat weer in het rood, na een groene start.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 05:09
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 04:49 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Ik zit te pokeren en op de achtergrond draait een streaming mee van CNBC.

    Amerika (lees) was het een beetje zat dat de ene naar de andere bank broke ging of verslonden werd.
    GS en MS waren targets die enigszins op het punt van omvallen stonden.
    Nu krijgen ze een directe lifeline van de FED. Ze kunnen dus altijd beschikken over geld als dat nodig is.

    Maar goed... er zijn nog wel een paar flinke spelers over die nog hard kunnen piepen.
  • Citigroup
  • Wachovia
  • Ambac, MBIA
  • Washington Mutual
  • GM, F
  • BoA
  • Dat wordt veel directe lijntjes naar de FED dan

    Langzamerhand beginnen banken een beetje te lijken op airlines. Als het niet goed gaat, gewoon geld in pompen, zo ging het met Alitalia jaren, maar ook met Garuda Indonesia en Malaysian ook al tijden. In Azie heet dat gewoon staatssteun (geen gezeik met Nelie Kroes), in Europa mag het niet meer en in de V.S.... is de FED geen staat probleem opgelost.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 05:11
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 05:09 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Wellicht, maar daar heeft Joe-Sixpack niks aan.

    PS : Hang Seng gaat weer in het rood, na een groene start.
    tuurlijk gaan we in het rood, dat zat er natuurlijk al wel heel dik aan te komen.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 05:52
    Vraag me overigens af wat de T-bills gaan doen als er zoveel schuldpapier op de markt komt (na verwezenlijking van de reddingsoperatie). Wie gaan/durft die dingen nog te kopen ?!
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 06:07
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 05:52 schreef Drugshond het volgende:
    Vraag me overigens af wat de T-bills gaan doen als er zoveel schuldpapier op de markt komt (na verwezenlijking van de reddingsoperatie). Wie gaan/durft die dingen nog te kopen ?!
    Als het nu echt papier was raakte je het misschien nog kwijt in China, voor de recycling dan.
    ItaloDancermaandag 22 september 2008 @ 09:04
    Azië gewoon groen hoor inmiddels, met Shanghai voorop (+7,5%).
    freudmaandag 22 september 2008 @ 09:42
    Wel aardige kijktip: Maxed out.
    quote:
    Maxed Out shows how the modern financial industry really works, explains the true definition of "preferred customer" and tells us why the poor are getting poorer and the rich getting richer. By turns hilarious and profoundly disturbing, Maxed Out paints a picture of a national nightmare which is all too real for most of us.
    Aethermaandag 22 september 2008 @ 09:51
    Acht vragen over de duurste staatsingreep sinds de Grote Depressie @ nrcnext.nl.
    en_door_slechtmaandag 22 september 2008 @ 10:14
    Hmm, de buitenlandse banken worden dus dubbel genaaid in dat plan. Eerst investeren in een bodemloze put, om vervolgens buitenspel te worden gezet zodra sinterklaas langs komt.
    wahtmaandag 22 september 2008 @ 11:02
    Exclusive: Foreign banks may get help
    quote:
    "If a financial institution has business operations in the United States, hires people in the United States, if they are clogged with illiquid assets, they have the same impact on the American people as any other institution," Paulson said.

    "That's a distinction without a difference to the American people. The key here is protecting the system. ... We have a global financial system, and we are talking very aggressively with other countries around the world and encouraging them to do similar things, and I believe a number of them will. But, remember, this is about protecting the American people and protecting the taxpayers. and the American people don't care who owns the financial institution. If the financial institution in this country has problems, it'll have the same impact whether it's the U.S. or foreign."
    Misschien toch wel hulp voor de buitenlanders.

    Verder;
    quote:
    Sen. Barack Obama (D-Ill.), who was supportive of the bailout concept in a statement released Friday, believes that “whatever gets done in Congress has to protect Main Street,” senior adviser Stephanie Cutter said on MSNBC on Saturday.

    On “Fox News Sunday,” Paulson told Chris Wallace that he would resist the Democrats' desired limits on executive compensation.

    "If we design it so it's punitive and institutions aren't going to participate, this won't work the way we need it to work," Paulson said. "Let's talk executive salaries: There have been excesses there. I agree with the American people. Pay should be for performance, not for failure. We've got work to do in that regard. We need to do that work. But we need this system to work. And so reforms need to come afterwards. My whole objective with the plan we have is to give us the maximum ability to make it work.”
    Dus als er in het plan werd opgenomen dat de CEO's gekort zouden worden op hun salaris, hadden de betreffende bedrijven niet meegedaan? Blijkbaar was het dan niet erg noodzakelijk.
    Freak187maandag 22 september 2008 @ 11:11
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 10:14 schreef en_door_slecht het volgende:
    Hmm, de buitenlandse banken worden dus dubbel genaaid in dat plan. Eerst investeren in een bodemloze put, om vervolgens buitenspel te worden gezet zodra sinterklaas langs komt.
    Tadaa....

    De markt moet afkoelen en alle geinvesteerde dollars van buitenlandse instanties gaan in rook op.
    elcastelmaandag 22 september 2008 @ 11:14
    Ik vraag me af of ze in de VS hier nog wat aan gaan doen : Superbonus voor Lehman top . Ik kan me niet voorstellen dat ze met een reddingsplan komen over de rug van de belastingbetaler met de wetenschap dat de eerste 2,5 miljard $ aan bonussen opgaat voor mensen die de boel niet in het gareel kunnen houden.
    en_door_slechtmaandag 22 september 2008 @ 11:20
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 11:02 schreef waht het volgende:
    Exclusive: Foreign banks may get help
    Misschien toch wel hulp voor de buitenlanders.
    Mooie boel is dat! Nou moeten andere overheden ineens die gare hypotheken gaan overnemen van banken? Dus als voorbeeld moet DNB de slechte hypotheken van ING overnemen? Dikke mazzel, laat de yanks maar lekker zelf barsten in hun schulden. Natuurlijk snap ik ook wel dat de rest van de wereld mee gaat betalen, wat de uitkomst ook wordt. Maar dit is echt te zot voor woorden.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 11:24
    quote:
    The Hunger That Never Ends

    The Paulson plan to relieve hundreds of billions in seriously de-valued assets from the financial industry can’t possibly succeed. The more successful the government is in purchasing “toxic” assets, the more they will be squeezing private money out of the global economy and preventing the natural discovery of market prices and the re-allocation of resources to where they will be productive.

    Instead of stopping the collapse in house and debt instrument prices, this massive bail-out will instead speed up the deflationary process by hovering up whatever capital still remains. For every dollar the US government raises by auctioning off a treasury bond for the bail-out that is one less dollar available for raising capital and purchasing assets in the private market. Banks will find it even harder to raise additional capital (which would enable them to lend more freely) than it already was since the US government is sucking all the capital out of the system. Which pension fund, sovereign wealth fund, or central bank, will want to participate in a CitiGroup share issue in such an uncertain economic environment when they can buy safe t-bills?

    Of course, this assumes that this super-sized bail out will even succeed in acquiring the troubled assets it is designed to consume. It is far from clear that this bail-out entity will be willing to offer sufficiently high (above market) prices that the lenders need. There is no way financial institutions will sell their defunct assets at anything close to market prices since doing so will render them immediately bankrupt. It’s possible the government might be willing to pay the high prices these institutions demand, but that is far from clear right now, and we won’t know until the final details emerge.

    Worse, even assuming that the bail-out entity does buy derelict assets at inflated prices, the government will further be forced to hang onto foreclosed properties in its portfolio indefinitely, keeping masses of vacant properties looming over the market. Selling these millions of homes at the actual market clearing rates will further drive down prices even more, causing greater financial disruptions (requiring the bail-out entity buy even more over-priced assets), and cause political problems when it becomes apparent that tax-payers will be taking a bath on their investment after-all.

    And none of this is even mentioning the difficulties with other forms of toxic debt assets beyond the scope of real-estate. Will the US government also be purchasing GM and Chrysler bonds that have dropped in value?

    The more the government buys, the more prices will drop forcing the government to buy even more assets, which keeps the cycle going. At some point the whole bail-out concept will come to an ignominious end.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 11:28
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 11:11 schreef Freak187 het volgende:

    [..]

    Tadaa....

    De markt moet afkoelen en alle geinvesteerde dollars van buitenlandse instanties gaan in rook op.
    Ik vermoed eerder dat er een 'nucleair warhead' ligt onder alle gesloten handelsakkoorden.
    Dit wordt een nieuw staaltje van protectionisme a new era.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 12:21
    Kees de kort nu.
    Als je Nederlandse financials koopt zit er tussen je ogen en de achterkant van je hersens niks meer


    Kees de kort een jaar geleden.
    21-09-2007

    [ Bericht 14% gewijzigd door Drugshond op 22-09-2008 17:11:18 ]
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 12:35
    quote:
    stellig gesteld
    simmumaandag 22 september 2008 @ 12:42
    toch geen algehele consensus in het congras voor paulson zn plannetje:
    grumble
    DJKostermaandag 22 september 2008 @ 12:56
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 12:42 schreef simmu het volgende:
    toch geen algehele consensus in het congras voor paulson zn plannetje:
    grumble
    Jammer... ik hoopte nog ergens een miljardje weg te kunnen sluizen
    wahtmaandag 22 september 2008 @ 12:57
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 12:42 schreef simmu het volgende:
    toch geen algehele consensus in het congras voor paulson zn plannetje:
    grumble
    quote:
    "Democrats believe a responsible solution should include independent oversight, protections for homeowners and constraints on excessive executive compensation," Pelosi said in her statement.
    Eindelijk iets zinnigs.

    Democraten +1
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 13:06
    Op het internet worden allerlei vergelijkingen getrokken met de situatie in Japan (1990) of Argentinië (1999).
    Noem het maar de "debt deflation cycle".
    BlaZmaandag 22 september 2008 @ 13:16
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 11:14 schreef elcastel het volgende:
    Ik vraag me af of ze in de VS hier nog wat aan gaan doen : Superbonus voor Lehman top . Ik kan me niet voorstellen dat ze met een reddingsplan komen over de rug van de belastingbetaler met de wetenschap dat de eerste 2,5 miljard $ aan bonussen opgaat voor mensen die de boel niet in het gareel kunnen houden.
    2,5 miljard bonus voor een bedrijf failliet te laten gaan.
    Hebben ze nog een baantje voor mij daar
    wahtmaandag 22 september 2008 @ 13:23
    HIer nog een leuke uitleg;
    quote:
    What in holy hell is an RTC? Good question.

    So all the banks and big companies that lost money can take all their CDOs, CDSs, subprime stuff and every other shitty investment that backfired, and stuff them into a big trash can euphemistally called a Resolution Trust Corporation. This has two huge advantages - it legally protects them from debt repayment problems and other subtle bankruptcy problems, and it shores up their balance sheets and immediately enables their share price to skyrocket now the debt has gone bye-bye.

    Immediately, previously-insolvent investment banks can now go and borrow money and act like this whole business was just a meaningless, forgetful night of snorting coke from a hooker’s ass.

    Now the RTC has to be supported by Uncle Sam, who basically has to put the infrastructure budget for - well - pretty much everything on hold and start printing money 24/7.

    The great American taxpayer gets left by massive T-bill repayments together with a multi-trillion debt that will take generations to pay off, and the people in investment banks can start buying Ferraris, golf courses and private jets.

    Now if I could use an RTC, I’d be happy. Just to emphasize how glorious this scheme really is, think about it as if an RTC existed for your family. Here’s how it would work for mine:

    I dump all my credit card debt, mortgages, car loans, college loans and every other damned rope around my neck and stick it in the RTC.

    I go and get new credit cards and start all over again.

    My neighbors figure out how to pay off the RTC while I can’t decide on the trim for my new Mercedes.

    Bron: Resolution Trust: the mother of all scams
    ...something smells fishy..
    simmumaandag 22 september 2008 @ 14:05
    meer protest:
    quote:
    My Letter to my senator
    Dear Senator Obama-

    Chances are most if not all of the major commercial and investment banks are insolvent. Not one of them is opting out of the do-not-short list, and they don't seem to have the confidence in their survival to opt out of the L3 asset swap program Secretary Paulson is proposing.

    It is also very likely that acutely dangerous systemic risk already exists, not merely from direct lines of credit among the banks, but especially from credit default swaps, which if activated by more than one large bank default would probably bring down many others. Remember, though, that this systemic risk is highly concentrated in the top 25 or so banks in the world, and does not jeopardize the 6,000 other community banks in the U.S.

    Third, it is also highly probable that as this recession worsens, and as housing values continue to sink, forcing more foreclosures, the large banks will be even closer to collapse.

    Having worked for many years in the banking industry and been closely involved with risk management and derivatives, I can tell you that it looks like catastrophe is already here.

    What Sec. Paulson wants you to believe is that catastrophe is approaching, but it can be averted if only Congress acts urgently to give him the extraordinary authority he is requesting. The implication is if you don't give him $700 billion in borrowing authority within a week, markets will collapse and it will be all your fault.

    We've seen this drill before, with the Patriot Act and with the Iraq War authorization. The scare tactics, the urgency, the implied threat of blame for any failure - this is what the Bush administration does. Some of you in the Senate were able to stand up to this pressure, and that type of strength is desperately needed now.

    If insolvency is here now for the big banks, the last thing you want to do is throw $700 billion of money that is not yours at bailing out the banks who created this disaster. You'll need every bit of that money to protect the taxpayers and their deposits in these banks when these financial companies are thrown into the bankruptcy courts. You'll need that money to make sure consumer deposits are protected with insurance, and you'll need it to keep the healthy parts of these banks that deal with consumers and businesses functioning until they come out of bankruptcy.

    And forget about comparing Paulson's plan to the RTC. These L3 assets aren't homes, condos, or commercial real estate that can be easily sold at the right price. They are bits of paper giving the bond holder the right to some small portion of thousands of mortgages, a right that is shared with all the other investors, who are required to agree on what is done with foreclosed properties in the pool. This is one of the reasons no one wants to buy this stuff, and no one will for many years until it is crystal clear what the final losses will be.

    Once you give Paulson the authority he seeks, he will buy these securities at 65 cents/dollar, then quietly auction them off at a nickel each. It will be "unfortunate but necessary" to revitalize the banking industry, even though you will discover the banks won't be lending after this is all over to any but the finest credits. You will have rewarded the banks for their calamitous decisions, stuffed the taxpayers with huge losses, squandered your remaining ability to shore up the FDIC, not prevented the big banks from collapsing anyway, done nothing to help the community banks that will constitute the new banking system in this country when these problems are solved, and in the end made the situation much worse.

    If you want to do something practical, require the SEC to go into these banks, open up their L3 holdings to public scrutiny, auction off a sampling of these securities, and apply those prices to the L3 portfolios of all the banks. In this way we will know which banks are insolvent. You won't need to go through this charade of having the Treasury take ownership of these assets, because the core of the problem is not that these assets are clogging up bank balances sheets, as Paulson says (which is tantamount to saying, by the way, that no one will buy them). The core of the problem is that there is no transparency about these portfolios and their real worth. Congress doesn't need $700 billion of our money to create that transparency, and if it shows as I suspect that many of these banks are insolvent, that's why we have bankruptcy courts. You can certainly protect the banks from bank runs while they are in bankruptcy.

    Paulson is basically rolling you and the rest of Congress into giving him unprecedented power to protect his friends on Wall Street. This decision you are making is probably as momentous as the Iraq War resolution. Don't fall for this bailout disguised as the only way to prevent Armageddon. Armageddon is already here - at least for the big banks - and it needs an entirely different solution. Spend our money protecting us, by ensuring the FDIC is properly funded, by throwing these too-big-to-fail banks into bankruptcy if they truly are insolvent, by preserving the healthy parts of these banks while in bankruptcy, and bringing them back out again so they function under much better safety and soundness regulations. We've had airlines functioning properly and safely for years while in bankruptcy, and there is no reason we can't do the same with banks.

    Please, please, do not fall for some useless compromise or bipartisan agreement that gives the administration what it wants in the end. Kill this proposal here and now, protect us from this bailout, and deal with the real problem - the insolvency of the major banks, not the paper that is supposedly blocking their lending capabilities.

    Sincerely,

    Numerian September 21, 2008 - 12:26am
    bron
    simmumaandag 22 september 2008 @ 14:15
    hier een lang (meerdere pagina's) artikel wat de hele situatie goed verwoordt en met veel linkjes naar achtergrond- en opinieartikelen
    quote:
    “You weep for Santiago and curse the Marines; you have that luxury. You have the luxury of not knowing what I know: that Santiago 's death, while tragic, probably saved lives and that my existence, while grotesque and incomprehensible to you, saves lives.”
    --Col. Nathan R. Jessep, A Few Good Men
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 15:03
    Sterke en bijzonder goed geplaatste quote....
    quote:
    “You weep for Santiago and curse the Marines; you have that luxury. You have the luxury of not knowing what I know: that Santiago 's death, while tragic, probably saved lives and that my existence, while grotesque and incomprehensible to you, saves lives.”
    --Col. Nathan R. Jessep, A Few Good Men
    .
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 15:23
    quote:
    ECB biedt banken opnieuw dollars aan

    FRANKFURT (AFN) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft banken opnieuw een kortlopende lening in dollars verstrekt. In totaal gaat het om circa 40 miljard dollar. Dat maakte de ECB maandag bekend.

    Banken in de eurozone bleken een grotere behoefte te hebben aan dollars dan de ECB bereid was uit te lenen. In totaal schreven 48 banken zich in voor een bedrag van ruim 82 miljard dollar aan kortlopende leningen.

    Vorige week spraken zes grote centrale banken af samen het tekort aan dollars op de wereldwijde geldmarkten tegen te gaan. De Federal Reserve, het stelsel van Amerikaanse centrale banken, verstrekte de andere centrale banken in totaal 180 miljard dollar extra in ruil voor andere valuta.
    Vraag me af hoelang deze constructie nog blijft bestaan. Ook de ECB kan dit niet volhouden.
    DJKostermaandag 22 september 2008 @ 15:28
    Nog meer splinternieuwe dollars

    pberendsmaandag 22 september 2008 @ 15:29
    'Verbod short selling geen structurele oplossing'

    Snuggere jongens bij de VEB. Het gaat ook om een tijdelijke maatregel .
    francorexmaandag 22 september 2008 @ 15:33
    quote:
    Drugshond die link is wel goed! Voel je niet geremd om regelmatig BNR-radio te posten. zeker als het interessant is.
    DJKostermaandag 22 september 2008 @ 15:35
    Hmm.. er dalen al weer heel wat bankjes op de DJ
    francorexmaandag 22 september 2008 @ 15:47
    9/21/2008 Ron Paul on the Late Edition with Wolf Blitzer


    Ron Paul on the Bailout

    "Wallstreet in trouble, sucking in Maen street."
    pberendsmaandag 22 september 2008 @ 16:13
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 15:33 schreef francorex het volgende:

    [..]

    Drugshond die link is wel goed! Voel je niet geremd om regelmatig BNR-radio te posten. zeker als het interessant is.
    Die man is echt manisch depressief .

    Wie is dat in Godsnaam?
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 16:25
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 16:13 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Die man is echt manisch depressief .

    Wie is dat in Godsnaam?
    Kees de Kort.... een soort van Hans Dorrestijn (ook deze heeft wel humor) maar hij zit in de financiële wereld.
    quote:
    Humor van het DFT-forum
    Wanneer je in januari 2006 voor ¤ 1000,-- aandelen hebt
    gekocht van Versatel,
    heb je vandaag nog ¤ 36,--

    Wanneer je in januari 2006 voor ¤ 1000,-- aandelen hebt
    gekocht bij UPC
    heb je vandaag nog ¤ 18,--

    Wanneer je in januari 2006 voor ¤ 1000,-- aandelen hebt
    gekocht bij Ahold,
    heb je vandaag nog ¤ 100,--

    Wanneer je echter verleden jaar voor ¤ 1000,--
    volle kratten Bier hebt gekocht
    en dus voor ¤ 1000,-- verzopen hebt, heb je vandaag nog
    statiegeld ter waarde van ¤ 390,--

    Dus : de hele dag in de luie stoel naar de TV kijken,
    met een flesje bier in je hand levert het meeste op !
    en_door_slechtmaandag 22 september 2008 @ 16:25
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 16:13 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Die man is echt manisch depressief .

    Wie is dat in Godsnaam?
    Kees de Kort bedoel je? Prachtige kerel, krijgt al twee jaar lang gelijk. Ik denk dat hij verantwoordleijk is voor 50% van de BNR streams.
    pberendsmaandag 22 september 2008 @ 16:27
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 16:25 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Kees de Kort.... een soort van Hans Dorrestijn (ook deze heeft wel humor) maar hij zit in de financiële wereld.
    [ afbeelding ]
    [..]


    .

    Toch vind ik Willem Middelkoop beter, die blijft tenminste serieus. Zouden die 2 niet samen kunnen gaan touren door het land?
    dubya.1972maandag 22 september 2008 @ 16:29
    Ja altijd weer lachen met zijn oneliners. Elke dag live op BNR rond 12:15, en daarna te beluisteren op http://www.bnr.nl/radio/columns/kort/

    "lollies op de achterbank"
    mr.marcusmaandag 22 september 2008 @ 16:45
    tvp
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 16:49
    De dollar is weer met een kleine run bezig...
    Dow -1,5 %
    Wachovia -10%
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 16:50
    De US$ verzwakt verder

    icecreamfarmer_NLmaandag 22 september 2008 @ 16:57
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 16:25 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Kees de Kort.... een soort van Hans Dorrestijn (ook deze heeft wel humor) maar hij zit in de financiële wereld.
    [ afbeelding ]
    [..]
    Enchantermaandag 22 september 2008 @ 18:15
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 16:50 schreef SeLang het volgende:
    De US$ verzwakt verder

    [ afbeelding ]
    Wat vervelend
    Lyrebirdmaandag 22 september 2008 @ 18:16
    tvp
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 18:16
    quote:
    [With apologies to David Letterman]
    Top Ten Reasons to Support The Treasury Bailout Plan (the Goldman Sachs Freedom Act?)

    10. The best way to preserve the free market is to have one man in charge of it.
    9. Eight years of Bush administration economic policy has worked so well that we need two more years
    8. It is important to guarantee each citizen's constitutional right to borrow
    7. We needed to replace all the hedge funds that have blown up with one bigger one.
    6. There are plenty of unemployed investment bankers who need a job
    5. What's good for Goldman Sachs is good for the country
    4. Those earlier bailouts were good practice, but now we need to get serious
    3. Freeing the banks to loan more will surely mean people will line up to borrow more.
    2. The best way to restore confidence in a debt-plagued system is to... issue more debt
    1. At least we don't have to say 'No one knows what to do' anymore
    icecreamfarmer_NLmaandag 22 september 2008 @ 18:40
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 18:16 schreef Drugshond het volgende:

    [..]
    Caesumaandag 22 september 2008 @ 19:27
    Amerikaanse beursen kelderen flink nu.
    zullen de republikeinen wel de democraten de schuld gaan geven.
    want ze moeten meteen zonder vragen stellen dat plan van kameraad Paulson goedkeuren.
    zodat ze op Wall Street weer onbeperkt geld naar elkaar kunnen rondsturen.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 19:32
    Goh, het gaat omlaag... totaal onverwacht
    Lyrebirdmaandag 22 september 2008 @ 19:35
    Mja, maar nu gaat het weer omhoog.

    Iedereen wist dat we na de rally op vrijdag flink omlaag zouden gaan. En voila, dat gebeurde.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 19:39
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 18:16 schreef Drugshond het volgende:

    [..]
    het pijnlijke is dat het allemaal o zo correct is.
    Caesumaandag 22 september 2008 @ 19:40
    vooral regionale banken gaan omlaag.
    http://finance.yahoo.com/q/cp?s=%5EIXF
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 19:41
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 19:35 schreef Lyrebird het volgende:
    Mja, maar nu gaat het weer omhoog.

    Iedereen wist dat we na de rally op vrijdag flink omlaag zouden gaan. En voila, dat gebeurde.
    omhoog? -2.3% is toch omlaag of ben je nu spontaan Amerikaan geworden
    Lyrebirdmaandag 22 september 2008 @ 19:51
    Nee, nog niet. Daar moet ik nog drie jaar op wachten. Maar een groot deel van mijn aandelen staat nu in de plus en na de magere opening van vanmorgen gaat het nu toch weer lekker snel omhoog.
    indahnesia.commaandag 22 september 2008 @ 19:53
    aah, ok.. goed voor jou dan
    Caesumaandag 22 september 2008 @ 20:33
    Crude oil surges $25, or more than 23%, to $130, helped by falling dollar and shift to safe-haven assets.
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 20:37
    Hebben ze het shorten van olie ook verboden ofzo
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 20:39
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 20:33 schreef Caesu het volgende:
    Crude oil surges $25, or more than 23%, to $130, helped by falling dollar and shift to safe-haven assets.
    Ja, een paar barrels van die zwarte smurrie in je tuin is tegenwoordig veiliger dan je geld op de bank zetten
    Basp1maandag 22 september 2008 @ 20:39
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 20:37 schreef SeLang het volgende:
    Hebben ze het shorten van olie ook verboden ofzo
    Of is de koers van de dollar leading op dit moment.

    Ook weer 3 cent vandaag.
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 20:45
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 20:39 schreef Basp1 het volgende:

    [..]

    Of is de koers van de dollar leading op dit moment.

    Ook weer 3 cent vandaag.
    Dat veroorzaakt geen 25% prijsstijging van olie in 1 dag hoor.
    SeLangmaandag 22 september 2008 @ 20:47
    Btw: het is wel apart dat alleen het contract dat vandaag afloopt (delivery in October) zo sterk is gestegen.
    October: nu $122.60
    Novenber: nu $109.22
    Enchantermaandag 22 september 2008 @ 20:56
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 20:39 schreef Basp1 het volgende:

    [..]

    Of is de koers van de dollar leading op dit moment.

    Ook weer 3 cent vandaag.
    Als het zo door gaat , haalt 'ie de 4 cent ook nog wel
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 22:01
    In het begin van deze reeks moest je zoeken naar een paar leuke cartoons.
    Nu liggen ze voor het oprapen.,







    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 22:03
    De dollar is toch met een flinke rush bezig.
    1,435 gisteren.... en nu bijna 1,489
    TubewayDigitalmaandag 22 september 2008 @ 22:03
    hoorde net op BNR dat de (ex)top van Lehmann lekker gecasht heeft vlak voordat het over de kop ging.
    Drugshondmaandag 22 september 2008 @ 22:11
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:03 schreef TubewayDigital het volgende:
    hoorde net op BNR dat de (ex)top van Lehmann lekker gecasht heeft vlak voordat het over de kop ging.
    Uhu
    pberendsmaandag 22 september 2008 @ 22:13
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:03 schreef TubewayDigital het volgende:
    hoorde net op BNR dat de (ex)top van Lehmann lekker gecasht heeft vlak voordat het over de kop ging.
    Tja, laat ze het lekker terugvorderen ofzo...
    Lyrebirdmaandag 22 september 2008 @ 22:33
    Opsluiten die hap. Het zijn gewoon een stel criminelen. En wij staan er met z'n allen bij en kijken er naar.
    Caesumaandag 22 september 2008 @ 22:45
    de Amerikanen zijn terecht behoorlijk pissed nu.
    bijvoorbeeld Bush veto-de een gezondheidzorg plan voor kinderen van 35 miljard.
    hij wou maar tot maximaal 5 miljard gaan.
    en nu krijgt Wall Street 700 tot 1000 miljard kado omdat ze hun zaakjes niet op orde hadden.
    vantevoren krijgt Paulson amnestie en het congress geen oversight.

    in plaats van die bailout op Wall Street hadden ze van dat geld de huiseigenaren moeten helpen.
    Lyrebirdmaandag 22 september 2008 @ 22:48
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:45 schreef Caesu het volgende:
    in plaats van die bailout op Wall Street hadden ze van dat geld de huiseigenaren moeten helpen.
    Komt het niet op precies hetzelfde neer? De huiseigenaren mogen in beide gevallen in hun huis blijven wonen (en leren dus niets van hun miskoop), terwijl de banken hun verlies afwentelen op de Staat, wat ook in beide gevallen gebeurd zou zijn.
    Caesumaandag 22 september 2008 @ 22:55
    en nu leert Wall Street niets.
    het enige wat ze leren was dat als ze er een zooitje van maken dat ze er zo'n extra speciale grote zooi van moeten maken met zoveel gevolgen wereldwijd dat de staat ze wel moet helpen.

    dat heb ik er van begrepen iig
    Schadenfreudemaandag 22 september 2008 @ 23:08
    Olie +18, is dat geen teken dat met het plan van Paulson het probleem zich alleen maar verplaatst? De bubbel moet barsten...
    Bananenmanmaandag 22 september 2008 @ 23:17
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:11 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Uhu
    Wheelgunnermaandag 22 september 2008 @ 23:20
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:45 schreef Caesu het volgende:
    de Amerikanen zijn terecht behoorlijk pissed nu.
    bijvoorbeeld Bush veto-de een gezondheidzorg plan voor kinderen van 35 miljard.
    hij wou maar tot maximaal 5 miljard gaan.
    en nu krijgt Wall Street 700 tot 1000 miljard kado omdat ze hun zaakjes niet op orde hadden.
    vantevoren krijgt Paulson amnestie en het congress geen oversight.

    in plaats van die bailout op Wall Street hadden ze van dat geld de huiseigenaren moeten helpen.
    Eigenlijk wel ziek ja, maar officieel noemen ze dit een lening. Ik denk echter niet dat er ooit veel van terugbetaald zal worden...
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 03:32
    die olieprijs

    "Ja, het reddingsplan is er, dus gaat de economie weer goed"..

    sodemieter toch op stelletje achterlijke lemmingen..
    DJKosterdinsdag 23 september 2008 @ 03:37
    Tokyo (NIKKEI) is dicht vandaag?
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 03:52
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 03:37 schreef DJKoster het volgende:
    Tokyo (NIKKEI) is dicht vandaag?
    zo te zien wel.
    DJKosterdinsdag 23 september 2008 @ 04:03
    Hang Seng is wel open: http://www.hsi.com.hk/

    Lekker in de rode cijfers..
    appelsientjedinsdag 23 september 2008 @ 07:27
    Euro is ook weer aan het stijgen... ben benieuwd naar de AEX....
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 07:58
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 07:27 schreef appelsientje het volgende:
    Euro is ook weer aan het stijgen... ben benieuwd naar de AEX....
    Olie ook..
    simmudinsdag 23 september 2008 @ 08:09
    een woord van wijsheid in de ochtend:
    quote:
    “Globalization creates interlocking fragility while reducing volatility and giving the appearance of stability. In other words, it creates devastating Black Swans. We’ve never lived before under the threat of a global collapse. Financial Institutions have been merging into a smaller number of very large banks. Almost all banks are interrelated. So the financial ecology is swelling into gigantic, incestuous, bureaucratic banks - when one fails, they all fall. The increased concentration among banks seems to have the effect of making financial crisis less likely, but when they happen they are more global in scale and hit us very hard…True, we now have fewer failures, but when they occur ….I shiver at the thought.”
    Nicholas Taleb, The Black Swan
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 08:11
    Ziezo klaar met werken... en ik zit al aan het bier.
    Voor mijn gevoel is het nu 23:00, en dan mag het.
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 08:19
    Washington Mutual heeft gisteren een zwaar dagje gehad.
    -21,6 % eraf tijdens de beursdag.
    en nog eens -6,3 % in the after hours.
    quote:
    NEW YORK -

    Moody's Investors Service on Monday downgraded the financial strength rating of Washington Mutual Inc.'s main bank subsidiary to "E," its lowest rating, saying the thrift's capital is insufficient to absorb its mortgage losses
    Die is 'toast' zullen we maar denken.
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 09:22
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 08:09 schreef simmu het volgende:
    een woord van wijsheid in de ochtend:
    [..]

    Nicholas Taleb, The Black Swan
    Dat is een aardig boek trouwens. Aanrader.
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 09:29
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 08:19 schreef Drugshond het volgende:
    Washington Mutual heeft gisteren een zwaar dagje gehad.
    -21,6 % eraf tijdens de beursdag.
    en nog eens -6,3 % in the after hours.
    [..]

    Die is 'toast' zullen we maar denken.
    E
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 09:30
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 08:11 schreef Drugshond het volgende:
    Ziezo klaar met werken... en ik zit al aan het bier.
    Voor mijn gevoel is het nu 23:00, en dan mag het.
    Hier is het al in de middag, dus bier is geoorloofd nu
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 10:25
    Het is hier een uur vroeger dan in Nederland, dus bier is geoorloofd nu
    Cheirondinsdag 23 september 2008 @ 10:32
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:55 schreef Caesu het volgende:
    en nu leert Wall Street niets.
    het enige wat ze leren was dat als ze er een zooitje van maken dat ze er zo'n extra speciale grote zooi van moeten maken met zoveel gevolgen wereldwijd dat de staat ze wel moet helpen.

    dat heb ik er van begrepen iig
    Dat is wel een beetje het gevoel dat ik ook krijg:
    Stap1) Maak er zo een grote zooi van dat het iedereen raakt,
    Stap2) Cash lekker zelf
    Stap3) Pak een vliegtuig naar een tropisch eiland
    Stap4) Een cocktail met een paraplutje
    Stap5) De rest van het land kan opdraaien voor jouw gefuck.
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 10:46
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 10:25 schreef SeLang het volgende:
    Het is hier een uur vroeger dan in Nederland, dus bier is geoorloofd nu
    Die eilanders ook
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 11:13
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 22:33 schreef Lyrebird het volgende:
    Opsluiten die hap. Het zijn gewoon een stel criminelen. En wij staan er met z'n allen bij en kijken er naar.
    idd bailout is goed maar tegelijkertijd de hele hap aan bonussen terug vorderen
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 11:15
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 10:25 schreef SeLang het volgende:
    Het is hier een uur vroeger dan in Nederland, dus bier is geoorloofd nu
    Heerlijk met een biertje een (mogelijke sluip) crash proberen te analyseren.
    Vandaag is het Palm (best owke overigens).
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 11:15
    WaMu preferred stock 'most speculative'...nette uitdrukking voor 'junk' ... okay, bijna dan.
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 11:21
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 11:13 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

    [..]

    idd bailout is goed maar tegelijkertijd de hele hap aan bonussen terug vorderen
    Het kan ook anders.
    Ontslagen werknemers lynchen topman in India
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 11:39
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 11:21 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Het kan ook anders.
    Ontslagen werknemers lynchen topman in India
    las het net ja
    Ik zou wel in de mood zijn
    indahnesia.comdinsdag 23 september 2008 @ 11:41
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 11:21 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Het kan ook anders.
    Ontslagen werknemers lynchen topman in India
    Dat is ook een oplossing, en de mooiste quote:
    quote:
    Incredible India
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 11:57
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 11:15 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Heerlijk met een biertje een (mogelijke sluip) crash proberen te analyseren.
    Vandaag is het Palm (best owke overigens).
    Guinness

    Overigens denk ik dat de market action wat minder interessant zal zijn de komende dagen/ weken.
    We zitten volgens mij in een correctie (op een downtrend) en dan krijg je vaak een nogal richtingsloze markt totdat de hoofdtrend wordt voortgezet.

    Maar goed, koffiedik dus weer he
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 12:10
    Mwah.... we hebben hier Fortis met 3 deadlines om e.e.a. te herstructureren.
    Fortis zie ik toch wel als een test-boei om te kijken in hoeverre de kredietcrisis het Europese vasteland heeft bereikt.

    Het verhaal gaat veel verder overigens... ik lees me suf. Als H Paulson groen licht krijgt voor zijn T-dump-fonds gaan er een boel assests (L3) verschuiven naar een soort van best-US-buck oplossing. Afhankelijk van de bank of verzekeraar op wie het betrekking heeft kunnen we in Europa (vrijwel) fluiten naar onze geïnvesteerde centen. En dat zijn posten die gaan in de vele miljarden.
    Belegging, pensioenfondsen zitten er redelijk tot heel diep in.
    De enige escape is dat het een 'semi-zuivere' US-ondermening moet zijn om er nog geld uit te trekken. En dat ligt hier nogal een beetje precaire. Fortis heeft hier zeker een probleem !!

    In bepaalde opzichten is het reddingsplan behoorlijk protectionistisch. En daar kunnen we veel last van krijgen. Ik vermoed zelfs dat we in Europa beter af zouden zijn zonder een reddingsplan.
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 12:24
    Mwah, misschien duurt de correctie dan korter dan gedacht en wordt de downtrend snel verder voortgezet. We zullen zien.

    Maar.... dat de financials shit zijn dat weten we nu wel. Ik ben vooral benieuwd of we nu (eindelijk) vanuit de niet-financials massaal bijstellingen gaan zien van de outlook voor de komende jaren. Kredieten voor consumenten en bedrijven worden veel moeilijker te krijgen en het negatieve nieuws maakt mensen onzeker en men zal dan de hand op de knip houden. En dan heb ik het nog nieteens over massale onslagen in de financiele sector. Dit moet de 'echte' economie toch gaan merken zou je zeggen. Tot nu toe hebben we echter nog geen massale bijstellingen gezien. Als dat gebeurt dan zouden we de volgende (en laatste?) golf omlaag kunnen krijgen. Ik zit daar op te wachten en als de koersen dan laag genoeg zijn dan haal ik mijn kooplijstje weer uit de la.
    henkwaydinsdag 23 september 2008 @ 12:28
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 12:10 schreef Drugshond het volgende:
    Mwah.... we hebben hier Fortis met 3 deadlines om e.e.a. te herstructureren.
    Fortis zie ik toch wel als een test-boei om te kijken in hoeverre de kredietcrisis het Europese vasteland heeft bereikt.

    Het verhaal gaat veel verder overigens... ik lees me suf. Als H Paulson groen licht krijgt voor zijn T-dump-fonds gaan er een boel assests (L3) verschuiven naar een soort van best-US-buck oplossing. Afhankelijk van de bank of verzekeraar op wie het betrekking heeft kunnen we in Europa (vrijwel) fluiten naar onze geïnvesteerde centen. En dat zijn posten die gaan in de vele miljarden.
    Belegging, pensioenfondsen zitten er redelijk tot heel diep in.
    De enige escape is dat het een 'semi-zuivere' US-ondermening moet zijn om er nog geld uit te trekken. En dat ligt hier nogal een beetje precaire. Fortis heeft hier zeker een probleem !!

    In bepaalde opzichten is het reddingsplan behoorlijk protectionistisch. En daar kunnen we veel last van krijgen. Ik vermoed zelfs dat we in Europa beter af zouden zijn zonder een reddingsplan.
    Inderdaad Fortis en APG zullen zware verliezen lijden, Fortis met name door de zwaar tegen vallende opbrengst van de gedwongen verkoop van onderdelen en weglopende AMRO klanten.
    APG door ondermeer de vastrentende waarden in dollars in Fannie / Freddie

    De zeer sterke daling van de dollarkoers is de enige oplosssing, om van de schulden af te komen.
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 12:31
    Het is niet gek dat koersen nu dalen.... is het gek dat ze vorige week stegen.
    quote:
    Afhankelijk van de bank of verzekeraar op wie het betrekking heeft kunnen we in Europa (vrijwel) fluiten naar onze geïnvesteerde centen
    Verwatering van de aandelen/posities dus. Als ik Kees een beetje kan volgen.
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 12:34
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 12:10 schreef Drugshond het volgende:

    In bepaalde opzichten is het reddingsplan behoorlijk protectionistisch. En daar kunnen we veel last van krijgen. Ik vermoed zelfs dat we in Europa beter af zouden zijn zonder een reddingsplan.
    Dat ben ik met je eens. Het is trouwens sowieso een vorm van staatssteun.

    Daarnaast verwacht ik de komende jaren sowieso meer protectionisme (ook los van deze crisis). De globalisatie is over zijn piek heen. Kijk naar Rusland, Venezuela, Bolivia etc die westerse bedrijven eruit werken en bezittingen (semi)nationaliseren. Kijk naar de censuur die de laatste jaren wereldwijd toeneemt. En kijk hoe landen hun belangen voor de toekomst aan het veiligstellen zijn (bijv China in Afrika, Rusland in Georgie, etc). En vergelijk eens hoe redelijk westerse landen zoals Egypte nu veel islamitischer zijn dan pakweg 10 jaar geleden. En dan wordt in de VS straks waarschijnlijk Obama gekozen die duidelijk protectionistische standpunten heeft (anti-NAFTA enzo). Ik zie een duidelijke trend van de-globalisatie die vanaf ca 2000 aan de gang is.
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 12:42
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 12:34 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Dat ben ik met je eens. Het is trouwens sowieso een vorm van staatssteun.

    Daarnaast verwacht ik de komende jaren sowieso meer protectionisme (ook los van deze crisis). De globalisatie is over zijn piek heen. Kijk naar Rusland, Venezuela, Bolivia etc die westerse bedrijven eruit werken en bezittingen (semi)nationaliseren. Kijk naar de censuur die de laatste jaren wereldwijd toeneemt. En kijk hoe landen hun belangen voor de toekomst aan het veiligstellen zijn (bijv China in Afrika, Rusland in Georgie, etc). En vergelijk eens hoe redelijk westerse landen zoals Egypte nu veel islamitischer zijn dan pakweg 10 jaar geleden. En dan wordt in de VS straks waarschijnlijk Obama gekozen die duidelijk protectionistische standpunten heeft (anti-NAFTA enzo). Ik zie een duidelijke trend van de-globalisatie die vanaf ca 2000 aan de gang is.
    Daarvoor hoef je geen globalist te zijn.... Zelfs binnen Europia zijn dergelijke krachten bezig.
    Ik schreef niet voor niks dat er een nucleaire warhead ligt onder de huidige (WTO/Trans-Atlantische) handelsakkoorden.
    DJKosterdinsdag 23 september 2008 @ 13:03
    quote:
    HEINEKEN 29,68 0,38 1,28%
    Ah, de banken dalen weer..
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 13:28
    quote:
    U.S. May Find Painful Parallels in Nordic Bailout (Update1)

    By Simon Kennedy

    Sept. 23 (Bloomberg) -- If Henry Paulson and Ben S. Bernanke want to know what happens when central banks and governments bail out financial institutions, they should be ``learning Swedish.''

    That's the suggestion of Charles Dumas, a director at Lombard Street Research in London. He says the effort by Finland, Sweden and Norway to save troubled banks in the early 1990s is the closest parallel to the market-rescue plan being engineered by the U.S. Treasury secretary and Federal Reserve chairman.

    The Nordic effort -- similar in speed and scope to what the U.S. is planning now, though smaller in size -- did manage to end the financial crisis. At the same time, it didn't prevent a deeper recession and surging unemployment in all three countries.

    ``In the long term, there were benefits, but it took half a decade before they began to show in the economy,'' said Esko Ollila, a member of the Bank of Finland board from 1983 to 2000.

    With the U.S. financial markets in tumult, Paulson is seeking to implement a $700 billion plan that will allow the U.S. to purchase illiquid assets such as mortgage-related securities from banks. Last week, the government and Fed pledged to insure money-market funds, seized control of New York-based insurer American International Group Inc. and intervened in the markets for commercial paper and short-term debt for Fannie Mae, Freddie Mac and other agencies.

    Surging Economies

    At the end of the 1980s, the economies of Sweden, Finland and Norway had surged after deregulation and low interest rates encouraged banks to lend more. Finnish house prices jumped 80 percent in real terms, and its stock market soared 164 percent in five years, according to JPMorgan Chase & Co.

    The byproduct was a mounting debt burden. As policy makers sought to slow inflation and protect their fixed exchange rates, banks found their balance sheets decimated by nonperforming loans amounting to 10 percent of the region's gross domestic product.

    The response to the subsequent financial crisis was one of ``rapidity and vigor,'' said then-Fed Chairman Alan Greenspan in a 1999 speech. Sweden guaranteed bank obligations against losses and established a $14 billion restructuring fund to provide failing banks with capital in return for equity. In addition to taking over Nordbanken AB, the government created a ``bad bank'' that bought troubled assets at a discount, while leaving financial institutions to manage their more-liquid holdings.

    Merging Banks

    Norway's government took similar steps by insuring savings and seizing control of the country's three biggest banks. Finland merged more than 40 banks, including Skopbank Ltd., into a government-run entity and moved nonperforming assets to management companies run by its central bank.

    While the interventions ``were sweeping and ultimately a success,'' they didn't bring immediate relief to the three countries' economies, as banks cut back on lending and companies and consumers spent less, said Lauri Uotila, chief economist at Sampo Bank, a unit of Danske Bank A/S in Helsinki.

    The Finnish and Swedish economies contracted in 1991, 1992 and 1993. Norges Bank calculates that during the early 1990s, output fell 12.3 percent in Finland, 5.8 percent in Sweden and 4.1 percent in Norway. Unemployment didn't peak in Finland until May 1994, when the rate reached 19.9 percent, having fallen as low as 2.1 percent in 1990. Sweden's jobless rate averaged 9.9 percent in 1997, up from 1.6 percent in 1990.

    `Aggressive Measures'

    ``The aggressive measures implemented by the Scandinavian governments were not enough to prevent deep recessions,'' said Nicola Mai, an economist at JPMorgan in London.

    Mai says the U.S. government and the Fed were quicker to ease fiscal policy and cut interest rates as the crisis took hold, something Norway, Finland and Sweden weren't able to do because they had to maintain currency pegs.

    By acting quickly, the U.S. may still avoid repeating Japan's ``lost decade'' of deflation after policy makers in the world's second-largest economy dithered in addressing a banking crisis. The U.S. may even mimic Sweden whose government made money when it was able to sell the assets at a later date, said Jim O'Neill, chief economist at Goldman Sachs Group Inc.

    When Japan's stock- and property-market bubbles burst in the early 1990s, lenders were left with trillions of yen in bad loans on their books. It wasn't until 1999 -- two years after the collapse of Yamaichi Securities Co. -- that policy makers found the political will to use taxpayers' money to begin bailing out the banking system.

    Bad Debts

    It took two more years for then-Prime Minister Junichiro Koizumi to demand that banks accelerate the disclosure of bad debts and their disposal of illiquid loans.

    ``In Japan, procrastination unnecessarily increased overall costs in terms of asset-price declines, damage to the fiscal position and lost economic growth,'' said Richard Jerram, chief economist at Macquarie Securities Ltd. in Tokyo. ``The U.S. seems to be responding with unusual speed and aggression.''

    Still, David Rosenberg, North American economist at Merrill Lynch & Co. in New York, predicts that the U.S., like Scandinavia, probably won't see an immediate economic rebound. Stocks in Europe and Asia fell today on concern the U.S. plan won't prevent a global recession.

    ``Even with effective government solution, the process of extinguishing the bad debts via government intervention was painful,'' Rosenberg said. ``We're into a new chapter indeed, but it's very tough to say at this point that the book is finished.''

    To contact the reporter on this story: Simon Kennedy in Paris at Skennedy4@bloomberg.net

    Last Updated: September 23, 2008 06:26 EDT
    Altijd leerzaam om naar de geschiedenis te kijken.
    wahtdinsdag 23 september 2008 @ 14:23
    Heeft iemand al I.O.U.S.A. gezien?

    Ik kan hem nog nergens vinden.
    agterdinsdag 23 september 2008 @ 14:24
    quote:
    Op maandag 22 september 2008 23:20 schreef Wheelgunner het volgende:

    [..]

    Eigenlijk wel ziek ja, maar officieel noemen ze dit een lening. Ik denk echter niet dat er ooit veel van terugbetaald zal worden...
    Kunnen ze van de rente mooi dat ziektekosten-programma opzetten...tis nogal een percentage waartegen ze het geld uitlenen, iets van 11% per jaar of zo...Maar dat zullen ze wel niet doen, helaas voor de Amerikaans burgers.
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:25
    RTLZ VIdeo: Reddingsplan VS lijkt op dat van Finland

    Interessant filmpje dit. Een soortgelijk reddingsplan is al in Finland aan de orde geweest in begin jaren 90. Toen leidde de ingreep tot een krimp van de economie met 12% .
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:25
    quote:
    Plan Paulson is onzinnig, onuitvoerbaar en immoreel

    Er zitten heel wat haken en ogen aan het plan van de Amerikaanse minister van financiën Paulson om de financiële sector te redden.

    Gejuich
    Het plan van minister Paulson om het ernstig verzwakte financiële systeem van een wisse ondergang te redden is weliswaar door beleggers met gejuich ontvangen, maar is anderszins een onzinnig, onuitvoerbaar en bovenal immoreel plan.

    Opdraaien
    Zijn plan komt uiteraard tegemoet aan de behoefte van de sector zelf. Die wil snel weer terug naar de goede oude tijd waarin vette bonussen werden verstrekt voor het risicoloos uitventen van complexe produkten waar anderen – collega’s en consumenten- voor moesten opdraaien.

    Zelfverrijking
    Eén ding maakt het plan van Paulson kristalhelder. De sector moet afgeschermd worden van al diegenen die op een fatsoenlijke manier door het leven willen gaan en zelfverrijking níet als ultiem doel hebben.

    Graaien
    Ooit werd de sector als professioneel gezien. Er werkten hoog opgeleide mensen aan mooie nieuwe produkten en diensten. Een prachtige mythe werd gecreërd en gekoesterd. Nu blijkt het gewoon een graaiende beroepsgroep te zijn die door het Plan Paulson ook nog eens versterkt wordt in het idee dat hebzucht de moeite van het realiseren waard is.

    Prijs
    Het plan is gelukkig niet xenophobisch, want het staat open voor buitenlandse banken en verzekeraars die uiteraard ook hun giftige produkten aan de Amerikaanse belastingbetaler zullen willen overdragen. Daarvoor wordt een nieuw type afvalverwerking opgericht. Die moet het afval wél scheiden, maar niemand weet tegen welke prijs.

    Boemerang
    De staatsschuld die dit met zich meebrengt zal fenomenaal zijn, maar mag – hergebruikt en herverpakt- weer worden doorverkocht. Vanzelfsprekend aan het buitenland. Dat krijgt het probleem met een boemerang terug.

    Oprecht?
    Dit hele gedoe komt neer op één enkele toezegging van een minister in de nadagen van zijn bestaan. Die heeft de markt opgelucht adem doen halen. Maar de vraag naar de oprechtheid van Paulson’s uitspraken wordt nauwelijks gesteld. Het plan zelf is er (nog) niet, dus aan de hand daarvan kan ook niet beoordeeld worden hoe serieus het de regering is.

    Politieke stunt
    Boze tongen beweren zelfs dat het nooit tot een inhoudelijk verdedigbare uitwerking en realisatie zal komen, nu er nog maar weinig tijd is tot de Amerikaanse verkiezingen. Nog bozere tongen beweren zelfs dat het hele plan een macho-politieke stunt van de regering Bush is om te voorkomen dat presidentskandidaat McCain het op voorhand moet afleggen tegen zijn rivaal Obama.

    Weing verantwoordelijkheid
    Het valt niet uit te sluiten. De huidige regering heeft eerder blijk gegeven weinig gevoel voor verantwoordelijkheid te hebben (Irak?). Was dat er wel geweest, dan had de financiële wereldcrisis zich nooit voorgedaan. In ieder geval niet in deze omvang.

    René Tissen
    Business Universiteit Nyenrode
    http://www.rtl.nl/(/finan(...)nzinnig_immoreel.xml
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 14:26
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 12:24 schreef SeLang het volgende:
    Mwah, misschien duurt de correctie dan korter dan gedacht en wordt de downtrend snel verder voortgezet. We zullen zien.

    Maar.... dat de financials shit zijn dat weten we nu wel. Ik ben vooral benieuwd of we nu (eindelijk) vanuit de niet-financials massaal bijstellingen gaan zien van de outlook voor de komende jaren. Kredieten voor consumenten en bedrijven worden veel moeilijker te krijgen en het negatieve nieuws maakt mensen onzeker en men zal dan de hand op de knip houden. En dan heb ik het nog nieteens over massale onslagen in de financiele sector. Dit moet de 'echte' economie toch gaan merken zou je zeggen. Tot nu toe hebben we echter nog geen massale bijstellingen gezien. Als dat gebeurt dan zouden we de volgende (en laatste?) golf omlaag kunnen krijgen. Ik zit daar op te wachten en als de koersen dan laag genoeg zijn dan haal ik mijn kooplijstje weer uit de la.
    De (amerikaanse) auto-industrie is de volgende
    agterdinsdag 23 september 2008 @ 14:35
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

    [..]

    De (amerikaanse) auto-industrie is de volgende
    Ik hoorde vanochtend in de auto dat ze inderdaad al leningen aangevraagd hadden. En direct erbij gezegd hebben "als zij dat krijgen, dan wij ook".
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:37
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:35 schreef agter het volgende:

    [..]

    Ik hoorde vanochtend in de auto dat ze inderdaad al leningen aangevraagd hadden. En direct erbij gezegd hebben "als zij dat krijgen, dan wij ook".
    .

    Waarom maken ze niet gewoon betere auto's? In Amerika zitten altijd de knapste koppen zegt iedereen.
    Sp00k13dinsdag 23 september 2008 @ 14:46
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:23 schreef waht het volgende:
    Heeft iemand al I.O.U.S.A. gezien?

    Ik kan hem nog nergens vinden.
    De release staat geplanned voor 21 oktober volgens mij.
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:53


    http://www.z24.nl/bijzaken/artikel_30953.z24

    .
    Basp1dinsdag 23 september 2008 @ 14:53
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:37 schreef pberends het volgende:

    [..]

    .

    Waarom maken ze niet gewoon betere auto's? In Amerika zitten altijd de knapste koppen zegt iedereen.
    StefanP to the rescue
    en_door_slechtdinsdag 23 september 2008 @ 14:55
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:37 schreef pberends het volgende:

    [..]

    .

    Waarom maken ze niet gewoon betere auto's? In Amerika zitten altijd de knapste koppen zegt iedereen.
    Omdat de US autoboeren meer banken dan autoboeren zijn. Overigens heeft Fitch de rating voor GM gisteren bijgesteld van B- naar CCC.
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:57
    Kredietcrisis: hier de ogen op Fortis
    http://www.z24.nl/analyse/artikel_30936.z24

    Interessant artikel. Gelukkig zit ik al jaren niet meer bij de Fortis. Ik zou m'n rekeningen echt opdoeken daar .
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 14:58
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:55 schreef en_door_slecht het volgende:

    [..]

    Omdat de US autoboeren meer banken dan autoboeren zijn. Overigens heeft Fitch de rating voor GM gisteren bijgesteld van B- naar CCC.
    Waar blijven de autoboeren die het wel goed doen dan? Zijn er geen kleinere ondernemingen gestart die wel zuinige auto's produceren? Je zou toch verwachten dat ze met al die universiteiten allang het gouden ei van Columbus hebben uitgevonden op het gebied van zuinige auto's...
    en_door_slechtdinsdag 23 september 2008 @ 15:26
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:58 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Waar blijven de autoboeren die het wel goed doen dan? Zijn er geen kleinere ondernemingen gestart die wel zuinige auto's produceren? Je zou toch verwachten dat ze met al die universiteiten allang het gouden ei van Columbus hebben uitgevonden op het gebied van zuinige auto's...
    Vergis je d'r niet in. Een auto op de markt zetten is een zeer kostbare aangelegenheid in een markt die ruimschoots verzadigd is. Je redement op je risicovolle investering is dus veel te laag. Daarom staat er geen neiuwe partij op om hi-tech auto's in elkaar te klussen.
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 15:28
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

    [..]

    De (amerikaanse) auto-industrie is de volgende
    of de amerikaanse staalindustrie want die blijft ook alleen maar bestaan door subsidies
    Wat daarna komt weet ik niet
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 15:30
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:58 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Waar blijven de autoboeren die het wel goed doen dan?
    Zijn er geen kleinere ondernemingen gestart die wel zuinige auto's produceren? Je zou toch verwachten dat ze met al die universiteiten allang het gouden ei van Columbus hebben uitgevonden op het gebied van zuinige auto's...
    de europese takken van de amerikaanse auto-industrie doen het wel goed, het zou me niet verbazen wanneer die modellen de VS markt opgaan
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 15:36
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 14:58 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Waar blijven de autoboeren die het wel goed doen dan? Zijn er geen kleinere ondernemingen gestart die wel zuinige auto's produceren? Je zou toch verwachten dat ze met al die universiteiten allang het gouden ei van Columbus hebben uitgevonden op het gebied van zuinige auto's...
    http://www.teslamotors.com/

    Zo'n Tesla zou ik wel willen hebben. 0-60mph in 3,9 sec.
    Er is helaas wel een wachtlijst van > 2 jaar.

    Het goede hieraan is dat 'electrische auto' nu niet meer wordt geassocieerd met autootjes voor bejaarden en invaliden maar met coole bolides waarmee je Ferraris en Lamborginis kunt pwnen.

    Niet dat die Tesla al onze problemen gaat oplossen, maar nu alternatieve autos opeens cooler zijn dan SUV's is er ook meer incentive om er in te investeren.
    en_door_slechtdinsdag 23 september 2008 @ 15:39
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:30 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

    [..]

    de europese takken van de amerikaanse auto-industrie doen het wel goed, het zou me niet verbazen wanneer die modellen de VS markt opgaan
    Welke takken doen het dan zo goed? Alleen Opel doet het redelijk, Volvo en Saab doen het helemaal niet zo geweldig. Misschien dat Kia die kant op gaat, maar dat is geen Europees merk. Verder hebben de Amerikanen volgens mij geen belangen in Europa.
    henkwaydinsdag 23 september 2008 @ 15:41
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:39 schreef en_door_slecht het volgende:

    [..]

    Welke takken doen het dan zo goed? Alleen Opel doet het redelijk, Volvo en Saab doen het helemaal niet zo geweldig. Misschien dat Kia die kant op gaat, maar dat is geen Europees merk. Verder hebben de Amerikanen volgens mij geen belangen in Europa.
    De meest automerken zijn van GM, Saab had al tien jaar failliet geweest als GM niet zo geil was van veel grote automerken.

    Saab draait al tien jaar fors verlies, dat is echt niet goed
    en_door_slechtdinsdag 23 september 2008 @ 15:48
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:41 schreef henkway het volgende:

    [..]

    De meest automerken zijn van GM, Saab had al tien jaar failliet geweest als GM niet zo geil was van veel grote automerken.

    Saab draait al tien jaar fors verlies, dat is echt niet goed
    Dit is het lijstje van merken volgen meneer Wiki:
    * Noord-Amerika:
    o Buick
    o Cadillac
    o Chevrolet
    o Corvette
    o GMC
    o Hummer
    o Oldsmobile
    o Pontiac
    o Saturn
    * Europa:
    o Opel
    o Saab
    o Vauxhall
    * Oceanië:
    o Holden
    * Azië:
    o Daewoo

    In Europa hebben ze dus helemaal niet zo veel, in de VS is het rommel. Logisch dat ze het zoeken in de wereld van de pensioenen en leningen (voor auto's). Maar ja, dat gaat nu ook niet echt geweldig op het moment. Goed moment om de stekker er uit te trekken, lijkt me zo.
    en_door_slechtdinsdag 23 september 2008 @ 15:59
    Overigens is hier:

    goed te zien dat het probleem niet alleen zit in slechte auto's. Tel het aantal fabrieken eens van GM en van Toyota en vergelijk dan eens hun marktaandeel. Dan zien je dat Toyota veel meer auto's per plant produceert, dat lijkt bij te dragen aan efficienter werken.

    En ik zie net ook de reden waarom Opel geen auto's verkoopt in de VS: dat doet Saturn. Saturn, Opel en Vauxhall maken dus allen (nagenoeg) dezelfde auto's.
    icecreamfarmer_NLdinsdag 23 september 2008 @ 16:03
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:39 schreef en_door_slecht het volgende:

    [..]

    Welke takken doen het dan zo goed? Alleen Opel doet het redelijk, Volvo en Saab doen het helemaal niet zo geweldig. Misschien dat Kia die kant op gaat, maar dat is geen Europees merk. Verder hebben de Amerikanen volgens mij geen belangen in Europa.
    volvo en ford ook dacht ik
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 16:16
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:28 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

    [..]

    of de amerikaanse staalindustrie want die blijft ook alleen maar bestaan door subsidies
    Wat daarna komt weet ik niet
    VS en vrije markt .
    Basp1dinsdag 23 september 2008 @ 16:30
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:36 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    http://www.teslamotors.com/

    Zo'n Tesla zou ik wel willen hebben. 0-60mph in 3,9 sec.
    Er is helaas wel een wachtlijst van > 2 jaar.

    Het goede hieraan is dat 'electrische auto' nu niet meer wordt geassocieerd met autootjes voor bejaarden en invaliden maar met coole bolides waarmee je Ferraris en Lamborginis kunt pwnen.

    Niet dat die Tesla al onze problemen gaat oplossen, maar nu alternatieve autos opeens cooler zijn dan SUV's is er ook meer incentive om er in te investeren.
    In het technisch weekblad van enkele weken terug stond nog een interesant artikel over deze auto's.

    http://www.technischweekb(...)che-auto.41560.lynkx

    Het komt er eigenlijk op neer dat we de huidge accu's nog flink moeten verbeteren. Zodat we meer KWH/KG kunnen gaan opslaan. Wanneer ons dat niet lukt schreef men zijn die tesla's en andere electrische intitiatieven niet dan autos die zijn voor zich groen profilerende yuppies.
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 16:56
    Testimony van Paulson nu begonnen
    wahtdinsdag 23 september 2008 @ 17:11
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 16:56 schreef SeLang het volgende:
    Testimony van Paulson nu begonnen
    Te bekijken;
    http://edition.cnn.com/live/
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 17:13
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 16:56 schreef SeLang het volgende:
    Testimony van Paulson nu begonnen
    Mooi zo dan kunnen we weer omhoog
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 17:20
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 17:13 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Mooi zo dan kunnen we weer omhoog
    Omlaag bedoel ik natuurlijk flexibel zijn.
    Basp1dinsdag 23 september 2008 @ 18:17
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 17:13 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    Mooi zo dan kunnen we weer omhoog
    In de VS omhoog en de rest van de wereld naar beneden.
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 18:19
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 15:59 schreef en_door_slecht het volgende:
    Overigens is hier:
    [ afbeelding ]
    goed te zien dat het probleem niet alleen zit in slechte auto's. Tel het aantal fabrieken eens van GM en van Toyota en vergelijk dan eens hun marktaandeel. Dan zien je dat Toyota veel meer auto's per plant produceert, dat lijkt bij te dragen aan efficienter werken.

    En ik zie net ook de reden waarom Opel geen auto's verkoopt in de VS: dat doet Saturn. Saturn, Opel en Vauxhall maken dus allen (nagenoeg) dezelfde auto's.
    Waarom zo weinig autoplants in het oosten van de VS?
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 18:26
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 18:19 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Waarom zo weinig autoplants in het oosten van de VS?
    Ze zitten in die regio omdat daar de ijzer en staal producenten zitten, en dat is omdat er daar ijzererts in de grond zit (zat).
    Basp1dinsdag 23 september 2008 @ 18:31
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 18:26 schreef SeLang het volgende:

    [..]

    Ze zitten in die regio omdat daar de ijzer en staal producenten zitten, en dat is omdat er daar ijzererts in de grond zit (zat).
    , daarom hebben we in europa (duitsland) toch veel van zulke bedrijven in het ruhrgebied zitten?
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 19:06
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 18:19 schreef pberends het volgende:

    [..]

    Waarom zo weinig autoplants in het oosten van de VS?
    westen bedoel je
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 19:08
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 18:17 schreef Basp1 het volgende:

    [..]

    In de VS omhoog en de rest van de wereld naar beneden.
    whyyyyyyy
    henkwaydinsdag 23 september 2008 @ 19:14
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 19:08 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    whyyyyyyy
    Amerikanen zijn altijd positief, en misschien denken ze, als de overheid ook alle creditcardpositiies overneemt van de particulieren, dan kunnen die ook weer verder.

    [ Bericht 9% gewijzigd door henkway op 23-09-2008 19:26:37 ]
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 19:33
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 19:14 schreef henkway het volgende:

    [..]

    Amerikanen zijn altijd positief, en misschien denken ze, als de overheid ook alle creditcardpositiies overneemt van de particulieren, dan kunnen die ook weer verder.
    De belastingbetalers nemen de creditcardposities over van de ... belastingbetalers?

    Henry Paulson is linkser dan Jan Marijnissen

    Dow tuimelt nu trouwens een beetje
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 20:23
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 19:06 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    westen bedoel je
    Oh ja...
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 20:24
    quote:
    POLL-CNBC
    Who stands to gain the most from the proposed bailout plan? * 18774 responses

  • 65 % Wall Street
  • 17 % Both
  • 7,4 % Neither
  • 5,6 % Don't know
  • 4,7 % Main Street
  • henkwaydinsdag 23 september 2008 @ 20:28
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 19:33 schreef ItaloDancer het volgende:

    [..]

    De belastingbetalers nemen de creditcardposities over van de ... belastingbetalers?

    Henry Paulson is linkser dan Jan Marijnissen

    Dow tuimelt nu trouwens een beetje
    Ja ik voel me ook altijd rijker met 100 euro op zak en een lege bankrekening dan andersom
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 20:29
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 20:24 schreef Drugshond het volgende:

    [..]


    Wat een poll.
    SeLangdinsdag 23 september 2008 @ 21:01
    Het blijkt allemaal de schuld te zijn van de linksen!
    quote:
    How the Democrats Created the Financial Crisis

    Commentary by Kevin Hassett


    Sept. 22 (Bloomberg) -- The financial crisis of the past year has provided a number of surprising twists and turns, and from Bear Stearns Cos. to American International Group Inc., ambiguity has been a big part of the story.

    Why did Bear Stearns fail, and how does that relate to AIG? It all seems so complex.

    But really, it isn't. Enough cards on this table have been turned over that the story is now clear. The economic history books will describe this episode in simple and understandable terms: Fannie Mae and Freddie Mac exploded, and many bystanders were injured in the blast, some fatally.

    Fannie and Freddie did this by becoming a key enabler of the mortgage crisis. They fueled Wall Street's efforts to securitize subprime loans by becoming the primary customer of all AAA-rated subprime-mortgage pools. In addition, they held an enormous portfolio of mortgages themselves.

    In the times that Fannie and Freddie couldn't make the market, they became the market. Over the years, it added up to an enormous obligation. As of last June, Fannie alone owned or guaranteed more than $388 billion in high-risk mortgage investments. Their large presence created an environment within which even mortgage-backed securities assembled by others could find a ready home.

    The problem was that the trillions of dollars in play were only low-risk investments if real estate prices continued to rise. Once they began to fall, the entire house of cards came down with them.

    Turning Point

    Take away Fannie and Freddie, or regulate them more wisely, and it's hard to imagine how these highly liquid markets would ever have emerged. This whole mess would never have happened.

    It is easy to identify the historical turning point that marked the beginning of the end.

    Back in 2005, Fannie and Freddie were, after years of dominating Washington, on the ropes. They were enmeshed in accounting scandals that led to turnover at the top. At one telling moment in late 2004, captured in an article by my American Enterprise Institute colleague Peter Wallison, the Securities and Exchange Comiission's chief accountant told disgraced Fannie Mae chief Franklin Raines that Fannie's position on the relevant accounting issue was not even ``on the page'' of allowable interpretations.

    Then legislative momentum emerged for an attempt to create a ``world-class regulator'' that would oversee the pair more like banks, imposing strict requirements on their ability to take excessive risks. Politicians who previously had associated themselves proudly with the two accounting miscreants were less eager to be associated with them. The time was ripe.

    Greenspan's Warning

    The clear gravity of the situation pushed the legislation forward. Some might say the current mess couldn't be foreseen, yet in 2005 Alan Greenspan told Congress how urgent it was for it to act in the clearest possible terms: If Fannie and Freddie ``continue to grow, continue to have the low capital that they have, continue to engage in the dynamic hedging of their portfolios, which they need to do for interest rate risk aversion, they potentially create ever-growing potential systemic risk down the road,'' he said. ``We are placing the total financial system of the future at a substantial risk.''

    What happened next was extraordinary. For the first time in history, a serious Fannie and Freddie reform bill was passed by the Senate Banking Committee. The bill gave a regulator power to crack down, and would have required the companies to eliminate their investments in risky assets.

    Different World

    If that bill had become law, then the world today would be different. In 2005, 2006 and 2007, a blizzard of terrible mortgage paper fluttered out of the Fannie and Freddie clouds, burying many of our oldest and most venerable institutions. Without their checkbooks keeping the market liquid and buying up excess supply, the market would likely have not existed.

    But the bill didn't become law, for a simple reason: Democrats opposed it on a party-line vote in the committee, signaling that this would be a partisan issue. Republicans, tied in knots by the tight Democratic opposition, couldn't even get the Senate to vote on the matter.

    That such a reckless political stand could have been taken by the Democrats was obscene even then. Wallison wrote at the time: ``It is a classic case of socializing the risk while privatizing the profit. The Democrats and the few Republicans who oppose portfolio limitations could not possibly do so if their constituents understood what they were doing.''

    Mounds of Materials

    Now that the collapse has occurred, the roadblock built by Senate Democrats in 2005 is unforgivable. Many who opposed the bill doubtlessly did so for honorable reasons. Fannie and Freddie provided mounds of materials defending their practices. Perhaps some found their propaganda convincing.

    But we now know that many of the senators who protected Fannie and Freddie, including Barack Obama, Hillary Clinton and Christopher Dodd, have received mind-boggling levels of financial support from them over the years.

    Throughout his political career, Obama has gotten more than $125,000 in campaign contributions from employees and political action committees of Fannie Mae and Freddie Mac, second only to Dodd, the Senate Banking Committee chairman, who received more than $165,000.

    Clinton, the 12th-ranked recipient of Fannie and Freddie PAC and employee contributions, has received more than $75,000 from the two enterprises and their employees. The private profit found its way back to the senators who killed the fix.


    There has been a lot of talk about who is to blame for this crisis. A look back at the story of 2005 makes the answer pretty clear.

    Oh, and there is one little footnote to the story that's worth keeping in mind while Democrats point fingers between now and Nov. 4: Senator John McCain was one of the three cosponsors of S.190, the bill that would have averted this mess.

    (Kevin Hassett, director of economic-policy studies at the American Enterprise Institute, is a Bloomberg News columnist. He is an adviser to Republican Senator John McCain of Arizona in the 2008 presidential election. The opinions expressed are his own.)

    To contact the writer of this column: Kevin Hassett at khassett@aei.org

    Last Updated: September 22, 2008 00:04 EDT
    ItaloDancerdinsdag 23 september 2008 @ 21:10
    Met 125.000 dollar veegt Obama z'n reet af
    Lyrebirddinsdag 23 september 2008 @ 21:13
    Goed stuk van Kevin Hassett. Ik heb al eerder een stuk neergeplempt dat op hetzelfde neerkwam.
    Drugshonddinsdag 23 september 2008 @ 21:55
    Wow.

    * krak *


    [ Bericht 16% gewijzigd door Drugshond op 23-09-2008 22:01:29 ]
    pberendsdinsdag 23 september 2008 @ 22:48
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 21:01 schreef SeLang het volgende:
    Het blijkt allemaal de schuld te zijn van de linksen!
    [..]


    quote:
    Throughout his political career, Obama has gotten more than $125,000 in campaign contributions from employees and political action committees of Fannie Mae and Freddie Mac
    Wow, 0.125 miljoen dollar. En dat van de vele duizenden employees.

    Obama totale campagne kan dit jaar uitlopen tot 500 miljoen dollar, of misschien wel 1000 miljoen.
    henkwaydinsdag 23 september 2008 @ 23:24
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 21:01 schreef SeLang het volgende:
    Het blijkt allemaal de schuld te zijn van de linksen!
    [..]
    Ja, ik hoorde al dat men Clinton de schuld wilde geven en Kennedy en Roosevelt en een wetje uit 1585.
    daarom krijgen de banken nu 700 miljard en kost IRAK ook 700 miljard, maar de taxcut voor de rijken is geregeld

    En Bush was acht jaar op vakantie, dus die kan er niets aan doen
    ItaloDancerwoensdag 24 september 2008 @ 00:06
    Futs knallen omhoog nu... ?

    Toch niet alleen op dit? Of wel?

    5:54 p.m.
    [GS] Berkshire also to get $5 bln in Goldman common warrants
    5:53 p.m.
    [GS] Goldman to sell $5 bln preferred stock to Berkshire Hathaway
    5:53 p.m.
    [GS] Goldman to raise $2.5 bln in public equity offering
    5:52 p.m.
    [GS] Goldman Sachs evening-traded shares jump 9% to $136.85
    Bananenmanwoensdag 24 september 2008 @ 00:22
    Buffett gaat zich ermee bemoeien dus?
    ItaloDancerwoensdag 24 september 2008 @ 00:31
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 00:22 schreef Bananenman het volgende:
    Buffett gaat zich ermee bemoeien dus?
    Veel centjes verloren met de kredietcrisis en gaat ze dus terug proberen verdienen.
    Het lijkt net een gokverslaafde alleen zal het hem vast nog lukken ook
    ItaloDancerwoensdag 24 september 2008 @ 00:32
    Maar ja waar hebben we het over, een paar losse miljardjes de afgelopen weken zijn we toch andere bedragen gewend.
    indahnesia.comwoensdag 24 september 2008 @ 04:23
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 00:32 schreef ItaloDancer het volgende:
    Maar ja waar hebben we het over, een paar losse miljardjes de afgelopen weken zijn we toch andere bedragen gewend.
    tjah, kinderspel
    drummerdudewoensdag 24 september 2008 @ 09:24
    Ik las laatst dingen over de rotte-appel theorie... Weet iemand waar dat staat uitgelegd?
    Schadenfreudewoensdag 24 september 2008 @ 12:23
    quote:
    Op dinsdag 23 september 2008 21:01 schreef SeLang het volgende:
    Het blijkt allemaal de schuld te zijn van de linksen!
    [..]


    Alleen het feit dat Freddie en Fannie alle rotte leningen opkopen, betekent toch niet dat de banken geen verantwoordelijkheid hebben? Het is verkeerd om op deze manier de risico's voor de banken af te dekken, maar de banken hebben er ook schaamteloos misbruik van gemaakt.
    Drugshondwoensdag 24 september 2008 @ 12:55
    Ziezo... eindelijk kan ik er weer op

    Kees van vandaag
    Grote huillie huillie van de financiele sector, en Paulson en Benny zijn gewoon in paniek geraakt.
    En proberen nu paniek te creëren om huillie huillie mannetjes te redden.
    Drugshondwoensdag 24 september 2008 @ 12:58
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 00:22 schreef Bananenman het volgende:
    Buffett gaat zich ermee bemoeien dus?
    Alleen met een goeie regeling.... en reken maar dat hij die heeft afgedwongen (low-risk... max rendement).
    Drugshondwoensdag 24 september 2008 @ 12:59
    quote:
    (Received by email from NigeriaWashington, DC)

    From: Minister of the Treasury Paulson

    Subject: REQUEST FOR URGENT CONFIDENTIAL BUSINESS RELATIONSHIP

    Dear American:

    I need to ask you to support an urgent secret business relationship with a transfer of funds of great magnitude.

    I am Ministry of the Treasury of the Republic of America. My country has had crisis that has caused the need for large transfer of funds of 800 billion dollars US. If you would assist me in this transfer, it would be most profitable to you.

    I am working with Mr. Phil Gram, lobbyist for UBS, who will be my replacement as Ministry of the Treasury in January. As a Senator, you may know him as the leader of the American banking deregulation movement in the 1990s. This transactin is 100% safe.

    This is a matter of great urgency. We need a blank check. We need the funds as quickly as possible. We cannot directly transfer these funds in the names of our close friends because we are constantly under surveillance. My family lawyer advised me that I should look for a reliable and trustworthy person who will act as a next of kin so the funds can be transferred.

    Please reply with all of your bank account, IRA and college fund account numbers and those of your children and grandchildren to wallstreetbailout@treasury.gov so that we may transfer your commission for this transaction. After I receive that information, I will respond with detailed information about safeguards that will be used to protect the funds.

    Yours Faithfully
    Minister of Treasury Paulson
    ItaloDancerwoensdag 24 september 2008 @ 13:04
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 12:59 schreef Drugshond het volgende:

    [..]


    !
    DJKosterwoensdag 24 september 2008 @ 13:11
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 12:59 schreef Drugshond het volgende:

    [..]
    pberendswoensdag 24 september 2008 @ 13:30
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 12:59 schreef Drugshond het volgende:

    [..]


    .

    Weet je zeker dat het uit Nigeria komt en niet uit Washington zelf?
    SeLangwoensdag 24 september 2008 @ 13:37
    quote:
    Op woensdag 24 september 2008 12:58 schreef Drugshond het volgende:

    [..]

    Alleen met een goeie regeling.... en reken maar dat hij die heeft afgedwongen (low-risk... max rendement).
    Buffett heeft GS een poot uitgerukt!
    Uitstekende deal voor hem.

    Er zijn mensen die dit weer zien als bewijs dat de bodem is bereikt, maar laat het even duidelijk zijn dat Buffett hier geen rotzooi koopt want GS is bepaald geen slechte bank. En dan heeft hij ook nog eens een enorm goede deal. Een geval van 'cherry picking' van een goede deal voor een goede bank tussen heel erg veel rotzooi. Buffett vist hier even de lekkere krenten uit de pap.
    Enchanterwoensdag 24 september 2008 @ 13:51
    vol