Zo heeft het weinig zin om de discussie nog aan te gaan. Goed bezig.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zij is niet veranderd. Dat maakt niet uit. Maar het is niet in het voordeel van de partij om deze apparatus wederom naar voren te schuiven.
Maar blijkbaar is dit iets dat de oude PvdA heeft gekregen als tegemoetkoming in het tolereren van de pro pallie wappies.
Klinkt als het verhaal van Henri Bontenbal.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:23 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nee, zo zwart-wit zie ik het zeker niet. En ik ben ook geen Jacob Rees-Mogg in vermomming.![]()
Ik denk alleen dat we onze problemen niet oplossen door er steeds meer geld, beleid en goede bedoelingen tegenaan te smijten.
De komende tien jaar zou ik vooral de basis weer op orde willen krijgen: economische groei, veel meer woningen, betrouwbare en betaalbare energie, een houdbare verzorgingsstaat, beter gecontroleerde migratie en serieus investeren in defensie en infrastructuur.
Vergrijzing, schaarse ruimte, tegenvallende productiviteit en een onzekerder wordende wereld dwingen ons keuzes te maken. En dat betekent onvermijdelijk dat niet alles tegelijk kan.
De zorg en verzorgingsstaat kunnen niet onbeperkt blijven groeien. Migratie moet passen bij wat een samenleving daadwerkelijk kan dragen. En de middenklasse en het bedrijfsleven moeten voldoende ruimte houden om te werken, sparen, ondernemen en investeren. Ook klimaat en defensie zijn belangrijke doelen, maar ze hebben wel een prijs en dezelfde euro kun je maar één keer uitgeven.
Voor mij is dat uiteindelijk minder een ideologisch verhaal dan een kwestie van eerlijkheid tegenover elkaar. We moeten weer onderscheid durven maken tussen wat wenselijk, haalbaar en betaalbaar is.
Ik zou graag een overheid zien die wat minder belooft, maar meer waarmaakt; die minder probeert te micromanagen, maar wel zorgt voor veiligheid, infrastructuur en ruimte om te bouwen. En een samenleving die niet alleen nadenkt over hoe we welvaart verdelen, maar ook over hoe we haar blijven creëren.
Dat klinkt misschien minder aantrekkelijk dan de belofte dat alles tegelijk kan. Maar juist in een tijd waarin de marges kleiner worden, lijkt het me een behoorlijk ambitieuze vorm van realisme.
Het is natuurlijk wel wat het is, zij het wat uitgesproken.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:36 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Zo heeft het weinig zin om de discussie nog aan te gaan. Goed bezig.
Die zitten prima in de Tweede Kamer. Daarnaast mag je de persoonlijke steekjes achterwege laten, je kan prima zonder.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is natuurlijk wel wat het is, zij het wat uitgesproken.
Hamer is echt geen sterk debater. De Hoop, Westerveld, en als het toch oude apparatsjiek moet zijn dan zou ik eerder denken aan Bos of Dijsselbloem.
Het ligt er lagendik bovenop dat het een vreemd compromis is. Dit ziet er niet uit als merit based hiring.
Maar dat had jij ook wel door, alleen kun je dat concept niet zo snel herkennen en beschrijven. Dat doe ik wel voor je.
Er zit zeker veel overlap. Bontenbal legt alleen wat meer nadruk op solidariteit, gezinnen en het sociale vangnet. Daar kan ik me overigens goed in vinden.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:40 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Klinkt als het verhaal van Henri Bontenbal.
Eens. Ik zou daarom ook liever een beleid zien waarin wij ons minder bemoeien met oorlog en de asielmigratie beperken en ons wat meer richten op onze eigen demografische problemen en de banden met met landen die energie en grondstoffen produceren zouden herstellen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Er zit zeker veel overlap. Bontenbal legt alleen wat meer nadruk op solidariteit, gezinnen en het sociale vangnet. Daar kan ik me overigens goed in vinden.
Ik ben alleen wat minder optimistisch over hoeveel we ons tegelijk kunnen veroorloven en waar uiteindelijk die grenzen liggen.
Wie zijn de audentes dan?quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:34 schreef Perrin het volgende:
Audentes fortuna iuvat was wel een aardige TT geweest.
Serpens, serpens! Cornelia clamat.quote:Op vrijdag 4 september 2026 12:16 schreef phpmystyle het volgende:
Had ik ook maar gymnasium gedaan vroeger, dan had ik begrepen waar deze weledelgestrenge heren het over hadden gehad.
Ik denk dus ik besta!quote:Op vrijdag 4 september 2026 12:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Serpens, serpens! Cornelia clamat.
Na ieder incident is de reflex hetzelfde: meer toezicht. Het levert weer een extra regel, loket of toezichthouder op. Alleen blijkt meer toezicht helaas niet automatisch meer grip op te leveren.quote:Op vrijdag 4 september 2026 12:18 schreef nostra het volgende:
[ afbeelding ]
'Personeelsbestand toezichthouders groeit met 60% in vijftien jaar tijd' https://fd.nl/politiek/16(...)utm_term=app-android
De Kamer als het goed is.quote:Op vrijdag 4 september 2026 12:23 schreef Perrin het volgende:
[..]
Na ieder incident is de reflex hetzelfde: meer toezicht. Het levert weer een extra regel, loket of toezichthouder op. Alleen blijkt meer toezicht helaas niet automatisch meer grip op te leveren.
De Algemene Rekenkamer ziet nog steeds versnipperde verantwoordelijkheden, gebrekkige informatie en weinig zicht op wat al dat toezicht daadwerkelijk oplevert. En zo groeit vooral de bureaucratie.
Quis custodiet ipsos custodes?
Marcus et Cornelia in horto ambulantquote:Op vrijdag 4 september 2026 12:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Serpens, serpens! Cornelia clamat.
Ja, je optimisme is in je berichten inderdaad niet al te overdadig aanwezigquote:Op vrijdag 4 september 2026 10:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Er zit zeker veel overlap. Bontenbal legt alleen wat meer nadruk op solidariteit, gezinnen en het sociale vangnet. Daar kan ik me overigens goed in vinden.
Ik ben alleen wat minder optimistisch over hoeveel we ons tegelijk kunnen veroorloven en waar uiteindelijk die grenzen liggen.
In de Eerste Kamer wordt niet zo getruct gedebatteerd en Mariette Hamer is 8 jaar voorzitter van de SER geweest, een prima keuze aldus.quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is natuurlijk wel wat het is, zij het wat uitgesproken.
Hamer is echt geen sterk debater. De Hoop, Westerveld, en als het toch oude apparatsjiek moet zijn dan zou ik eerder denken aan Bos of Dijsselbloem.
Het ligt er lagendik bovenop dat het een vreemd compromis is. Dit ziet er niet uit als merit based hiring.
Maar dat had jij ook wel door, alleen kun je dat concept niet zo snel herkennen en beschrijven. Dat doe ik wel voor je.
Deze is veel geschikter:quote:
Er gaan wel debatten vooraf aan de verkiezingen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:14 schreef -XOR- het volgende:
[..]
In de Eerste Kamer wordt niet zo getruct gedebatteerd en Mariette Hamer is 8 jaar voorzitter van de SER geweest, een prima keuze aldus.
Culpa inopi, meritum diviti, fortuna triumphat.quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:27 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Deze is veel geschikter:
Fortuna pauperes sua culpa deserit.
Mwah de belangrijkste verkiezingsdebatten worden door de partijleiders/ fractievoorzitters van de tweede kamer gevoerd.quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er gaan wel debatten vooraf aan de verkiezingen.
Ik twijfel ook niet aan haar kundigheid, ik denk oprecht dat ze een uitstekend bureaucraat is en goed past binnen het partij-apparaat.
Inderdaad. Als er al substantiële belangstelling voor is….quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Mwah de belangrijkste verkiezingsdebatten worden door de partijleiders/ fractievoorzitters van de tweede kamer gevoerd.
Helaas. Omdat het dan vooral soundbites scoren is of TikTok-filmpjes in plaats van serieuze oplossingen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Mwah de belangrijkste verkiezingsdebatten worden door de partijleiders/ fractievoorzitters van de tweede kamer gevoerd.
Het lastige is ook dat het primair om de provincies en waterschappen gaat volgend jaar maart. Die boeien echt niemand….quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:08 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Helaas. Omdat het dan vooral soundbites scoren is of TikTok-filmpjes in plaats van serieuze oplossingen.
De Eerste Kamer is meer en meer een verlengstuk van de Tweede Kamer geworden en technisch gezien zijn het natuurlijk Provinciale Statenverkiezingen, dus het is niet zo dat mensen überhaupt op een fractievoorzitter kunnen stemmen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:08 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Helaas. Omdat het dan vooral soundbites scoren is of TikTok-filmpjes in plaats van serieuze oplossingen.
De Kamer vindt het al jaren prima wanneer er door regeringsleden tegen de Kamer gelogen wordt. De coalitie verdedigt het toch wel. Dan hoeven ze ook niet te komen huilen over het al dan niet uit kunnen voeren van hun controlerende functie.quote:
Ooit hadden we een motie van wantrouwen ervoor.quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:36 schreef probeer het volgende:
[..]
De Kamer vindt het al jaren prima wanneer er door regeringsleden tegen de Kamer gelogen wordt. De coalitie verdedigt het toch wel. Dan hoeven ze ook niet te komen huilen over het al dan niet uit kunnen voeren van hun controlerende functie.
Er is in de Tweede Kamer nog nooit een Motie van Wantrouwen aangenomen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:40 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Ooit hadden we een motie van wantrouwen ervoor.
In de VS durven ze tenminste de president door het huis te impeachen. Helaas heb je daar een 2/3de meerderheid voor nodig in de senaat
"Denique mores humani aut labor durus parum valent, nam fortuna caeca eventum decernit et ultimum triumphum agit. Vita igitur vana est."quote:Op vrijdag 4 september 2026 13:36 schreef Perrin het volgende:
Culpa inopi, meritum diviti, fortuna triumphat.
Colijn V.quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:47 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Er is in de Tweede Kamer nog nooit een Motie van Wantrouwen aangenomen.
Speelden op korte termijn ook wel urgentere zaken.quote:
Nou ja, de fracties in de Tweede Kamer hebben gewoon de leiding genomen over de fracties in de Eerste. De facto bestaat de Eerste Kamer niet meer, je kunt er net zo goed robots neerzetten die altijd met de partij mee stemmen.quote:Op vrijdag 4 september 2026 14:18 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De Eerste Kamer is meer en meer een verlengstuk van de Tweede Kamer geworden
Wie zit er uberhaupt in de Eerste Kamer?quote:Op vrijdag 4 september 2026 16:32 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nou ja, de fracties in de Tweede Kamer hebben gewoon de leiding genomen over de fracties in de Eerste. De facto bestaat de Eerste Kamer niet meer, je kunt er net zo goed robots neerzetten die altijd met de partij mee stemmen.
Gelul.quote:Op vrijdag 4 september 2026 16:32 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nou ja, de fracties in de Tweede Kamer hebben gewoon de leiding genomen over de fracties in de Eerste. De facto bestaat de Eerste Kamer niet meer, je kunt er net zo goed robots neerzetten die altijd met de partij mee stemmen.
Nee. Hij heeft volkomen gelijk. Wat mij betreft werkt democratie niet, niks wordt opgelost. En kom niet met dat gelul aan dat een PRO-kabinet het wel gaat oplossen.quote:
Alleen krankzinnige politici zijn voor vermogensAANWASbelasting. VVD heeft dus weer groot gelijk.quote:Op vrijdag 4 september 2026 17:17 schreef nostra het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)winstbelasting-box-3
Op zich wel grappig dit. De rechter heeft al 5 jaar geleden besloten dat de huidige opzet illegaal is, maar nu is er bij heel veel partijen geen haast. Het feit dat de overheid illegaal belasting int van mensen schijnt geen probleem te zijn voor dezelfde partijen die moord en brand schreeuwen over stikstof.quote:Op vrijdag 4 september 2026 17:17 schreef nostra het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)winstbelasting-box-3
Ja, maak er gewoon een eenvoudige vermogensbelasting van.quote:Op vrijdag 4 september 2026 18:05 schreef Kickinalfa het volgende:
En daar komt bij dat niemand gelukkig wordt van de aanwas belasting en dat het altijd als een tussenstation werd gezien.
Het lijkt me altijd een win win als er een onwenselijk tussenstation wordt overgeslagen.
Ja in zoverre is het nu "tijdelijke" systeem van het echte rendement doorgeven best vol te houden.quote:Op vrijdag 4 september 2026 18:09 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ja, maak er gewoon een eenvoudige vermogensbelasting van.
Dat laatste lijkt me veruit het eenvoudigste.quote:Op vrijdag 4 september 2026 18:11 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ja in zoverre is het nu "tijdelijke" systeem van het echte rendement doorgeven best vol te houden.
Of maak er iets simpels van obv totaal vermogen * x percentage.
Dat die directieleden van de departementen daar zo makkelijk mee wegkomen: is moeilijk, vergt aanpassingen, ander systeem.quote:Op vrijdag 4 september 2026 18:48 schreef nostra het volgende:
Dat OWR doorgeven is echt een crime, zsm daar vanaf. Maar systemen moeilijkmoeilijk.
Ik zou best willen, maar dan ben ik bij Xi op bezoekquote:Op vrijdag 4 september 2026 19:37 schreef nostra het volgende:
“All organizations that are not actually right-wing will over time become left-wing.”
@:phpmystyle
Save the date — dinsdagavond 29 september (19.30–20.45 uur)
Graag nodigen wij je uit voor een verdiepend webinar over de vraag Is de vrije democratie in verval?, georganiseerd binnen ons thema bestuur en recht, in samenwerking met de International Reagan Thatcher Society.
Tijdens deze avond gaat de legendarische Britse schrijver John O'Sullivan in gesprek met Dr. Eric Hendriks over de gezondheid van de liberale democratie in de Verenigde Staten en West-Europa vergeleken met Hongarije en Oost-Europa.
John O’Sullivan
John O’Sullivan is een van de vooraanstaande stemmen binnen het naoorlogse Anglo-Amerikaanse conservatisme. In de jaren tachtig was hij als senior beleidsadviseur en speechschrijver nauw verbonden aan de Britse premier Margaret Thatcher. Na haar premierschap werkte hij met haar mee aan haar memoires.
In 1988 volgde O’Sullivan William F. Buckley Jr. op als hoofdredacteur van National Review, het invloedrijke Amerikaanse conservatieve tijdschrift dat Buckley in 1955 had opgericht en dat een centrale rol speelde in de vorming van het moderne Amerikaanse conservatisme. O’Sullivan leidde het blad tot 1997 en bleef vervolgens jarenlang als editor-at-large aan National Review verbonden. Daarmee behoort hij tot de prominente intellectuele vertegenwoordigers van de conservatieve traditie die Thatcher en Ronald Reagan met elkaar verbond.
O’Sullivan was daarnaast journalist en commentator aan beide zijden van de Atlantische Oceaan, onder meer bij The Daily Telegraph, The Times, The New York Post, The National Interest en National Post. Hij is auteur van The President, the Pope and the Prime Minister: Three Who Changed the World, over Ronald Reagan, paus Johannes Paulus II en Margaret Thatcher. Meer recent publiceerde hij de bundel Sleepwalking into Wokeness: How We Got Here. Van 2017 tot vorige maand was hij president van het Danube Institute in Boedapest. Hij blijft internationaal actief als schrijver en commentator over conservatisme, de Westerse beschaving en de trans-Atlantische verhouding.
Eric Hendriks
Dr. Eric Hendriks is een Nederlandse socioloog en essayist, gespecialiseerd in de verhouding tussen China en het Westen en de ideologische ontwikkelingen die de internationale orde beïnvloeden. Hij studeerde onder meer aan Berkeley, de Universiteit van Chicago en de Universiteit van Mannheim, waar hij promoveerde, en werkte aan de universiteiten van Bonn en Peking. Hij is directeur van het China Initiative van het Amerikaanse Telos Institute en was tot vorige maand Visiting Fellow bij het Danube Institute in Boedapest. Hij schrijft regelmatig voor Nederlandse en internationale media en is lid van de Raad van Advies van het Tocqueville Netwerk.
Het webinar biedt ruimte voor reflectie én interactie. Je kunt tijdens het gesprek via de chat vragen stellen en commentaar leveren waarop de sprekers kunnen reageren. Wil je al eerder een vraag of gedachte inbrengen? Stuur ons dan vooraf een korte bijdrage in antwoord op deze mail; wij nemen deze graag mee in het gesprek.
Binnenkort ontvang je de deelnamelink. Wij hopen je op 29 september te mogen verwelkomen!
Zo zie je wederom dat de VVD alleen de belangen van de vermogenden dient.quote:Op vrijdag 4 september 2026 19:38 schreef TheVulture het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)elasting-op-vermogen
Heinenhet paard van Troje binnen deze coalitie.
Ik mag hopen dat hij wordt teruggefloten maar als het klapt hoop ik van harte dat de VVD wordt weggevaagd.
gewoon het hele boxen stelsel afschaffen dan is vermogen weer vermogen ,net als voor het Rutte tijdperk , dat maakt alles veel eenvoudigerquote:Op vrijdag 4 september 2026 18:09 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ja, maak er gewoon een eenvoudige vermogensbelasting van.
Je hebt echt een vriendin nodig.quote:Op vrijdag 4 september 2026 23:00 schreef phpmystyle het volgende:
Zijn er meer mensen die het opvalt dat Bikker zo'n wulpse indruk maakt?
Niet hun geld - of dat van aandeelhouders.quote:Op vrijdag 4 september 2026 19:06 schreef phpmystyle het volgende:
Dat die directieleden van de departementen daar zo makkelijk mee wegkomen: is moeilijk, vergt aanpassingen, ander systeem.
Klopt. Ik verwacht eerdaags de eerste resultaten 😉quote:
Nee ik 'werk' voor de concurrent (101) - Holland Gold is wat de SP is voor de VVD, dus daar ga ik uit principe niet heen.quote:Op zaterdag 5 september 2026 12:09 schreef phpmystyle het volgende:
@:nostra
Ging jij nog heen? Zie dat het al uitverkocht is. Dat weekend zit ik helaas al vol.
Maar had graag naar Kelder, Kinneging, en Wellens geluisterd.
Zitten ook wat crypto macho namen tussen, of van die figuren die alleen maar babbelen dat we ons vermogen naar het buitenland moeten brengen. Lachwekkend als je bedenkt dat de meeste mensen toch amper echt vermogen hebben.
https://www.hollandgold.nl/evenement/
Ja bizar.quote:Op zaterdag 5 september 2026 10:48 schreef Kickinalfa het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)den-jetten~a3e31896/
18% tevreden is wel heel laag.
RedTeam Bertje staat er ook tussen, die heeft door dat crypto helemaal weer een nieuw levensdoel gekregen. Donnie T. is zijn nieuwe idool.quote:Op zaterdag 5 september 2026 12:09 schreef phpmystyle het volgende:
@:nostra
Ging jij nog heen? Zie dat het al uitverkocht is. Dat weekend zit ik helaas al vol.
Maar had graag naar Kelder, Kinneging, en Wellens geluisterd.
Zitten ook wat crypto macho namen tussen, of van die figuren die alleen maar babbelen dat we ons vermogen naar het buitenland moeten brengen. Lachwekkend als je bedenkt dat de meeste mensen toch amper echt vermogen hebben.
https://www.hollandgold.nl/evenement/
Doe dan dit. Ook betere politieke kleur. Goed bezig samen met Boomsma.quote:Op zaterdag 5 september 2026 09:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt. Ik verwacht eerdaags de eerste resultaten 😉
Neemt niet weg dat die Bikker oogt als een lieve bambie, zij het dat ze veel te oud is.
Ik was dit mens helemaal vergeten.quote:Op zaterdag 5 september 2026 14:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Doe dan dit. Ook betere politieke kleur. Goed bezig samen met Boomsma.
[ x ]
goed mens, een van de betere in Den Haagquote:Op zaterdag 5 september 2026 14:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Doe dan dit. Ook betere politieke kleur. Goed bezig samen met Boomsma.
[ x ]
beter een korting van 10% op de HRA toeslag en gelijkblijvend eigen risico zorgquote:Op zaterdag 5 september 2026 14:45 schreef nostra het volgende:
Maar on topic. Hier kan ik me wel in vinden:
https://esb.nu/differenti(...)-noodzakelijke-zorg/
De vrouw die criminelen vervroegd vrijliet btwquote:Op zaterdag 5 september 2026 14:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Doe dan dit. Ook betere politieke kleur. Goed bezig samen met Boomsma.
[ x ]
Die handelde tenminste. Weliswaar met een wat ongewenste regeling, maar het alternatief was nog vele malen slechter. En de ballen om Geert zijn tirades te negeren.quote:Op zaterdag 5 september 2026 16:23 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
De vrouw die criminelen vervroegd vrijliet btw
Zou leuk zijn als Pro dit zou aanstippen :p
Een opportunistisch serpent. Loyaiteit is ongeveer de belangrijkste eigenschap in de politiekquote:Op zaterdag 5 september 2026 16:25 schreef nostra het volgende:
[..]
Die handelde tenminste. Weliswaar met een wat ongewenste regeling, maar het alternatief was nog vele malen slechter. En de ballen om Geert zijn tirades te negeren.
Kijk, heb ik je toch een woordje geleerd.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Een opportunistisch serpent. Loyaiteit is ongeveer de belangrijkste eigenschap in de politiek
Opportunisme inderdaad.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:09 schreef nostra het volgende:
[..]
Kijk, heb ik je toch een woordje geleerd.
Dan raakt Yesilgoz haar mooie baantje weer kwijt en Heinen ookquote:Het kabinet-Jetten staat volgens oud-VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra slecht voor.
Hij heeft weinig vertrouwen in de toekomst van de coalitie en vreest dat het kabinet de onderlinge relaties niet op orde krijgt. "
Als ik naar deze afgelopen week kijk, dan ben ik blij als we de Kerst halen
Over opportunisten gesproken. Mooie vent wel.quote:
ik heb nog in het Datsja van Poetin geweest he wodka gedronken samenquote:Op zaterdag 5 september 2026 17:14 schreef nostra het volgende:
[..]
Over opportunisten gesproken. Mooie vent wel.
Prima kerel inderdaad, is goed bijgetrokken.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:14 schreef nostra het volgende:
[..]
Over opportunisten gesproken. Mooie vent wel.
Want dat is de schuld van PRO. Die overspelen hun hand met partijpolitieke spelletjes. Het landsbelang intereseert ze niks.quote:
Is er ook maar de kleinste kans dat hij niet teleurstelt? Volgens mij ziet iedereen in hem een soort held, dat gaat hij toch nooit waar kunnen maken?quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:42 schreef nostra het volgende:
Komt ie nog ns terug?
https://www.linkedin.com/(...)LzOhsQyag2HnS8Br-RGo
Toch mooi Poetin horen praten in een datsja 😏quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:14 schreef nostra het volgende:
[..]
Over opportunisten gesproken. Mooie vent wel.
Op je hoogtepunt stoppen ja. Soort Senna. Al ging die dood, dat hoeft ook weer niet.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:51 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Is er ook maar de kleinste kans dat hij niet teleurstelt? Volgens mij ziet iedereen in hem een soort held, dat gaat hij toch nooit waar kunnen maken?
Is bovendien in het huidige landschap niet conservatief genoeg voor de VVD-achterban denk ik.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:51 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Is er ook maar de kleinste kans dat hij niet teleurstelt? Volgens mij ziet iedereen in hem een soort held, dat gaat hij toch nooit waar kunnen maken?
De CU kan beter een Eimert van Middelkoop (of wat daar op lijkt) terugvragen.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:51 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Is er ook maar de kleinste kans dat hij niet teleurstelt? Volgens mij ziet iedereen in hem een soort held, dat gaat hij toch nooit waar kunnen maken?
Dat lijkt me ook. Het leek hem ook verstandiger om gewoon met PRO te gaan praten in de formatie…quote:Op zaterdag 5 september 2026 18:02 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Is bovendien in het huidige landschap niet conservatief genoeg voor de VVD-achterban denk ik.
nou ik denk dat PRO wat PRO punten wil verzilverenquote:Op zaterdag 5 september 2026 17:43 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Want dat is de schuld van PRO. Die overspelen hun hand met partijpolitieke spelletjes. Het landsbelang intereseert ze niks.
Je verwart het landsbelang met het VVD-belang.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:43 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Want dat is de schuld van PRO. Die overspelen hun hand met partijpolitieke spelletjes. Het landsbelang intereseert ze niks.
Brekelmans ook en zo zullen er bij de VVD toch nog wel meer zijn?quote:Op zaterdag 5 september 2026 18:19 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook. Het leek hem ook verstandiger om gewoon met PRO te gaan praten in de formatie…
Allicht. Maar de vleugel die liever voor FvD, PVV, JA21 etc gaat is helaas groter…quote:Op zaterdag 5 september 2026 18:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Brekelmans ook en zo zullen er bij de VVD toch nog wel meer zijn?
18% teveel.quote:Op zaterdag 5 september 2026 10:48 schreef Kickinalfa het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)den-jetten~a3e31896/
18% tevreden is wel heel laag.
Het komt grotendeels op hetzelfde neer. Heel Nederland is gebaat bij een duurzame financiële huishouding en bij een goed ondernemersklimaat.quote:Op zaterdag 5 september 2026 18:30 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Je verwart het landsbelang met het VVD-belang.
Het is vooral erg amateuristisch van Jetten die dit hele proces in goede banen had moeten leiden. Op deze manier gaat zijn kabinet het niet lang volhouden. De snelste weg naar nieuwe verkiezingen is onderlinge wrevel binnen de coalitie.quote:Op zaterdag 5 september 2026 17:18 schreef Kickinalfa het volgende:
Aan de ene kant wordt Heinen voor de bus gegooid hier, aan de andere kant kun je je ook wel afvragen of er anders überhaupt iets was gebeurd.
Ware het niet dat we de slechtste minister van Financiën sinds de oorlog hebben en het ondernemersklimaat al jaren achteruit kachelt…quote:Op zaterdag 5 september 2026 20:02 schreef Charles33 het volgende:
[..]
Het komt grotendeels op hetzelfde neer. Heel Nederland is gebaat bij een duurzame financiële huishouding en bij een goed ondernemersklimaat.
Beide is nogal arbitrair. Of Heinen de slechtste minfin is laat zich nogal moeilijk bepalen, dit is de eerste sinds WOII die op deze manier onder vuur genomen wordt door zijn eigen coalitiegenoten en die niet automatisch kan leunen op een kamermeerderheid. Dan moet je af en toe onverstandige dingen doen om oppositieiepartijen aan je tee binden.quote:Op zaterdag 5 september 2026 20:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ware het niet dat we de slechtste minister van Financiën sinds de oorlog hebben en het ondernemersklimaat al jaren achteruit kachelt…
Wat is dit voor totale nonsens?quote:Op zaterdag 5 september 2026 20:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ware het niet dat we de slechtste minister van Financiën sinds de oorlog hebben en het ondernemersklimaat al jaren achteruit kachelt…
Heinen maakte er onder Schoof ook al een zooitje van…quote:Op zaterdag 5 september 2026 21:12 schreef Charles33 het volgende:
[..]
Beide is nogal arbitrair. Of Heinen de slechtste minfin is laat zich nogal moeilijk bepalen, dit is de eerste sinds WOII die op deze manier onder vuur genomen wordt door zijn eigen coalitiegenoten en die niet automatisch kan leunen op een kamermeerderheid. Dan moet je af en toe onverstandige dingen doen om oppositieiepartijen aan je tee binden.
Het dalende ondernemersklimaat is mede veroorzaakt door een alsmaar stijgende regeldruk. Dat kun je toch moeilijk een VVD-speerpunt noemen, dat komt echt door andere.
Dit zijn simpele feiten.quote:Op zaterdag 5 september 2026 21:15 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Wat is dit voor totale nonsens?
Nee hoor de harde waarheidquote:Op zaterdag 5 september 2026 21:15 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Wat is dit voor totale nonsens?
Ieder rationeel mens ziet dit in.quote:
Eelco heeft Karel's vrouw afgepakt.quote:Op zaterdag 5 september 2026 21:15 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Wat is dit voor totale nonsens?
Ook dat zou hij tot na de deadline uitstellen.quote:Op zaterdag 5 september 2026 21:26 schreef nostra het volgende:
[..]
Eelco heeft Karel's vrouw afgepakt.
Een goed investeringsklimaat is meer dan alleen een zo laag mogelijke belastingdruk. En daarbij: Als je iemand het slechte investeringsklimaat kunt verwijten dan is het wel een partij die al vanaf begin jaren '90 vrijwel onafgebroken deel uitmaakt van de regering.quote:Op zaterdag 5 september 2026 20:02 schreef Charles33 het volgende:
[..]
Het komt grotendeels op hetzelfde neer. Heel Nederland is gebaat bij een duurzame financiële huishouding en bij een goed ondernemersklimaat.
Ach, de kinderclubjes van politieke partijen betekenen in de praktijk natuurlijk vrij weinig.quote:Op zaterdag 5 september 2026 22:25 schreef capricia het volgende:
Als dat de toekomst van pro wordt , wens ik ze veel succes.
Word jij nou ook niet moe van dat gejank van wat kleine welgestelden zoals Kelder over dit soort zaken? Er zijn zaken die hervormd moeten worden zoals de instroom van arbeidsongeschikten.quote:Op zaterdag 5 september 2026 19:56 schreef nostra het volgende:
[ afbeelding ]
Sinds de Franse en Russische revoluties kennen we de scherpe kantjes van de guillotine, maar soms doet de elite het zonder opstandig grauw en helpt zichzelf om zeep. Zo ging de trotse Portugese adel op 4 augustus 1578 te paard bij Ksar-el-Kebir, maar verslikte zich in de Moren. Ze verloren hun rijk en raakten in een versukkeling die ze nog steeds niet echt te boven zijn.
Een soortgelijke slachting lijkt zich in slomo in de lage landen te voltrekken. PwC-professor Barbara Baarsma constateert het op papier in haar Business Climate Heatmap, en ik bespeur het in de praktijk voor ondernemersgezelschappen. Ze zijn het zat. De eroderende kwaliteit van het bestuur, de obsessie van de media voor #ophef. Zulke sessies eindigen meestal met de verzuchting ‘waarom zouden we hier nog blijven?’. Of zoals miljardair Robert van der Wallen onlangs voor een duizendkoppig gehoor te Zandvoort bekende: ‘Als ik opnieuw moest beginnen, zou dat zeker niet in Nederland zijn.’
Treurig. Nu Shell, Unilever, VNU, DSM, Aegon en AkzoNobel het land omzichtig uitsluipen, kunnen we ons niet nóg meer zakelijk onbegrip permitteren. Als er al Tweede Kamerleden zijn met een commerciële achtergrond dan gespten ze de monk straps van de consultant aan; de overgrote meerderheid bloeide op in de bureaucratie. Box 2 of box 3; het is een zwarte doos voor ze. Alsof je een SGP’er moet bijscholen in de evolutietheorie.
Als die belastingdruk zo mild is, waarom timmeren eigenaren dan massaal ‘te koop’ op hun huurhokken of vakantiehuisjes?
Zo kan het gebeuren dat de leider van de grootste oppositiefractie iedere modernisering van de verzorgingsstaat vetoot zolang ‘de miljonairs er miljarden bij krijgen’. Rekenen zat wellicht niet in het pakket van Jesse Klavers hbo-opleiding Social Work, maar de inkomsten uit box 3 verdubbelden sinds 2020 tot ruim ¤8 mrd. Als die belastingdruk zo mild is, waarom timmeren eigenaren dan massaal ‘te koop’ op hun huurhokken of vakantiehuisjes?
Dat een linkse leider Hollandse jaloeziegevoelens exploiteert, ach. Maar waarom gaat Henri Bontenbals HJ Schoo-lezing over ‘het verkleinen van de vermogensongelijkheid’? Van de man van de ‘moedige keuzes’ verwacht je oplossingen voor hordes fantoomarbeidsongeschikten, een idee hoe ¤495 mrd overheidsuitgaven in de klauwen te houden, of suggesties hoe we die ‘¤151 mrd – ¤187 mrd’ van Wennink vrijspelen voor investeringen.
In plaats daarvan sputtert hij over fiscale poepjes als onzakelijk lenen uit de bv en schenkingen op papier. Foei, zeker, maar wie blijft zeuren over verdelen in plaats van verdienen, hoeft zich geen zorgen te maken over de vermogenskloof. Dan worden we allemaal arm.
https://fd.nl/opinie/1610(...)m=app-ios&gift=ABUaZ
Dit is gewoon een stalinistisch manifestquote:Op zaterdag 5 september 2026 22:25 schreef capricia het volgende:
Als dat de toekomst van pro wordt , wens ik ze veel succes.
ik mis nog het nationaliseren van de banken , verzekeraars en woningbouwverenigingenquote:Op zaterdag 5 september 2026 23:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dit is gewoon een stalinistisch manifest
JOVD is juist vaak de voice of reason van de Partij. Worden natuurlijk ook sneller volwassen, die rechtsen.quote:Op zaterdag 5 september 2026 22:44 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ach, de kinderclubjes van politieke partijen betekenen in de praktijk natuurlijk vrij weinig.
Antwoord 1: nee, anders post ik het niet. De 'kleine welgestelden', in bredere zin het mkb, zijn de kurk waarop Nederland drijft.quote:Op zaterdag 5 september 2026 23:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Word jij nou ook niet moe van dat gejank van wat kleine welgestelden zoals Kelder over dit soort zaken? Er zijn zaken die hervormd moeten worden zoals de instroom van arbeidsongeschikten.
Maar kijk ook even naar dit soort grafieken:
[ afbeelding ]
En zo zijn er vele vergelijkbare grafieken te vinden.
Ja de belastingen en bureaucratie is hoog, maar de verdiensten van bedrijven zijn dat ook. Of nog simpeler gezegd: de winstmarges hier zijn hoog, en een steeds groter deel van de bruto winst (verkoop-inkoop=brutowinst) gaat naar de werkgever.
Wat die voorstellen schokt de gemiddelde rechtse kiezer van tegenwoordig natuurlijk ook gewoon.quote:Op zondag 6 september 2026 07:48 schreef nostra het volgende:
[..]
JOVD is juist vaak de voice of reason van de Partij. Worden natuurlijk ook sneller volwassen, die rechtsen.
Zoiets toch?quote:Op zondag 6 september 2026 08:01 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Wat die voorstellen schokt de gemiddelde rechtse kiezer van tegenwoordig natuurlijk ook gewoon.
Dat bedoel ik. En dan is de partijtop en de aanhang enthousiast over partijen als PVV en JA21….quote:Op zondag 6 september 2026 08:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zoiets toch?
Een vrij Nederland
Wij geloven in een samenleving die mensen serieus neemt.
Mensen verschillen. In talent, ambitie, overtuiging en in de keuzes die zij maken. Niet iedereen begint op dezelfde plek, en niet iedereen eindigt daar. Vrijheid betekent niet dat we die verschillen wegpoetsen, maar dat we mensen de ruimte en de kans geven hun eigen leven vorm te geven.
Dat begint bij de vrijheid om te spreken, te ondernemen, te geloven, te twijfelen, risico te nemen, te falen en opnieuw te beginnen.
Vrijheid vraagt verantwoordelijkheid. Voor jezelf, voor je keuzes en voor de mensen om je heen. Wie tijdelijk niet op eigen kracht verder kan, verdient een stevig vangnet. Maar een goed vangnet helpt je weer op weg. Het vervangt geen eigen leven.
Welvaart ontstaat niet vanzelf. Zij wordt gemaakt door mensen die werken, ondernemen, onderzoeken, creëren en risico durven nemen. Daarom heeft vooruitgang ruimte nodig: ruimte om te groeien, te investeren en fouten te maken.
De overheid heeft daarin een duidelijke, maar begrensde rol. Zij beschermt onze vrijheid, veiligheid, eigendom en privacy, zorgt voor goed onderwijs en sterke publieke voorzieningen, en grijpt in waar dat nodig is. Maar niet ieder probleem vraagt om een regel, en niet iedere verantwoordelijkheid hoort bij de staat.
Een sterke samenleving heeft geen alwetende overheid nodig, maar vrije en verdraagzame burgers.
We hoeven elkaars overtuigingen niet te delen om elkaars vrijheid te beschermen. We hoeven elkaar niet gelijk te maken om elkaar als gelijke te behandelen.
Nederland moet open zijn, maar niet naïef. Internationale samenwerking maakt ons sterker, zolang we helder houden wat we beschermen: onze vrijheid, onze democratie, onze rechtsstaat en onze welvaart.
Wij geloven niet in een perfecte, maakbare samenleving. Wel in een samenleving die sterk genoeg is om verschil te verdragen, verstandig genoeg om macht te begrenzen en vrij genoeg om mensen hun eigen toekomst te laten bouwen.
Niet omdat mensen feilloos zijn maar omdat niemand, geen politicus, bureaucratie of overheid, beter kan bepalen hoe een leven geleefd moet worden dan de mens zelf.
Vertrouwen in de mens is geen naïviteit. Het is het fundament onder een vrije samenleving.
Dát is het Nederland waar wij voor staan.
Vertrouwen op marktmechanismen is geen politieke keuze met winnaars en verliezers. Het is slechts de logische uitkomst van volwassen mensen die geloven in vrijheid, verantwoordelijkheid en vertrouwen in de mens.quote:Op zondag 6 september 2026 08:15 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat bedoel ik. En dan is de partijtop en de aanhang enthousiast over partijen als PVV en JA21….
Een partij met dit soort standpunten zou nooit door de ballotage van Dilan komen.
De VVD heeft nu eenmaal totaal geen vertrouwen in PRO. De ziekelijke drang van deze linkse struikrovers om geld af te pakken van bedrijven en succesvolle ondernemers vind men in liberale kring, terecht, misselijkmakend. Dan is de keuze voor PVV en JA21 makkelijk gemaakt. Alles maar dan ook alles moet gebeuren om te voorkomen dat Klaver en zijn trawanten Nederland naar de verdommenis helpen.quote:Op zondag 6 september 2026 08:15 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat bedoel ik. En dan is de partijtop en de aanhang enthousiast over partijen als PVV en JA21….
Een partij met dit soort standpunten zou nooit door de ballotage van Dilan komen.
Maar heeft de VVD de PVV niet ook uitgesloten? Volkomen terecht overigens want, even los van enige inhoudelijke bezwaren, blijkt gewoon keer op keer dat Geert een paranoïde einzelgänger is waar niet mee samen valt te werken.quote:Op zondag 6 september 2026 08:55 schreef Pixelman het volgende:
[..]
De VVD heeft nu eenmaal totaal geen vertrouwen in PRO. De ziekelijke drang van deze linkse struikrovers om geld af te pakken van bedrijven en succesvolle ondernemers vind men in liberale kring, terecht, misselijkmakend. Dan is de keuze voor PVV en JA21 makkelijk gemaakt. Alles maar dan ook alles moet gebeuren om te voorkomen dat Klaver en zijn trawanten Nederland naar de verdommenis helpen.
En dan heb ik het nog niet eens gehad over de achterlijke opvattingen over asielmigratie van PRO.
PVV wel, JA21 is de nieuwe crush.quote:Op zondag 6 september 2026 09:11 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar heeft de VVD de PVV niet ook uitgesloten? Volkomen terecht overigens want, even los van enige inhoudelijke bezwaren, blijkt gewoon keer op keer dat Geert een paranoïde einzelgänger is waar niet mee samen valt te werken.
Liever in zee gaan met een paranoïde einzelgänger dan een hypocriete wereldverbeteraar die Nederland haat (Klaver).quote:Op zondag 6 september 2026 09:11 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar heeft de VVD de PVV niet ook uitgesloten? Volkomen terecht overigens want, even los van enige inhoudelijke bezwaren, blijkt gewoon keer op keer dat Geert een paranoïde einzelgänger is waar niet mee samen valt te werken.
Nogmaals: de VVD heeft ZELF de PVV uitgesloten, dat is ze niet opgelegd van buitenaf.quote:Op zondag 6 september 2026 09:23 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Liever in zee gaan met een paranoïde einzelgänger dan een hypocriete wereldverbeteraar die Nederland haat (Klaver).
Dat uitsluiten was dan ook alleen maar omdat Wilders onbetrouwbaar bleek. De doldwaze inhoudelijke standpunten vormden geen enkel obstakel.quote:Op zondag 6 september 2026 09:11 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar heeft de VVD de PVV niet ook uitgesloten? Volkomen terecht overigens want, even los van enige inhoudelijke bezwaren, blijkt gewoon keer op keer dat Geert een paranoïde einzelgänger is waar niet mee samen valt te werken.
Die jij haat dusquote:Op zondag 6 september 2026 09:23 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Liever in zee gaan met een paranoïde einzelgänger dan een hypocriete wereldverbeteraar die Nederland haat (Klaver).
Nou ja, en omdat ze geen kader bleken te hebben, op twee na misschien - drie, als je Bosma meerekent. Niet dat mijn tweejarige neefje dat niet al vooraf doorhad, maar bon.quote:Op zondag 6 september 2026 09:29 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat uitsluiten was dan ook alleen maar omdat Wilders onbetrouwbaar bleek. De doldwaze inhoudelijke standpunten vormden geen enkel obstakel.
Het doel heiligt de middelen: nooit maar dan ook nooit zal de VVD en haar rechtse vrienden in zee gaan met de anti-Nederlandse PRO.quote:Op zondag 6 september 2026 09:26 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Nogmaals: de VVD heeft ZELF de PVV uitgesloten, dat is ze niet opgelegd van buitenaf.
Die droom van je zal gegarandeerd uiteenspatten. Dat is dan wel weer mooi.quote:Op zondag 6 september 2026 09:52 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Het doel heiligt de middelen: nooit maar dan ook nooit zal de VVD en haar rechtse vrienden in zee gaan met de anti-Nederlandse PRO.
Duidelijk geen fan van neomarxisme.quote:Op zondag 6 september 2026 09:52 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Het doel heiligt de middelen: nooit maar dan ook nooit zal de VVD en haar rechtse vrienden in zee gaan met de anti-Nederlandse PRO.
Veel succes met PRO die alleen kan regeren met een linkse wolk van veel kleine flutpartijtjes.quote:Op zondag 6 september 2026 09:56 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Die droom van je zal gegarandeerd uiteenspatten. Dat is dan wel weer mooi.
Gelul wederom.quote:Op zondag 6 september 2026 10:10 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Veel succes met PRO die alleen kan regeren met een linkse wolk van veel kleine flutpartijtjes.
Jammer dat er nog zoveel mensen zo dom zijn om stemadvies van VI opte volgen en VVD te stemmen. Mocht niemand dat meer doen is er al heel veel opgelost.quote:Op zondag 6 september 2026 09:52 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Het doel heiligt de middelen: nooit maar dan ook nooit zal de VVD en haar rechtse vrienden in zee gaan met de anti-Nederlandse PRO.
Er is geen enkel reëel perspectief op Klaver 1quote:
Nee, het perspectief of concentratie kampen rechts is groter. Zelfs nu met D66 in het kabinet worden de kampen in Rwanda en Kenia al opgezet. Moet er niet aan denken als alles nog rechtser wordt.quote:Op zondag 6 september 2026 10:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er is geen enkel reëel perspectief op Klaver 1
concentratiekampen voor asielzoekers die maken we toch in heel Nederland al ??quote:Op zondag 6 september 2026 11:05 schreef papert het volgende:
[..]
Nee, het perspectief of concentratie kampen rechts is groter. Zelfs nu met D66 in het kabinet worden de kampen in Rwanda en Kenia al opgezet. Moet er niet aan denken als alles nog rechtser wordt.
Doel je op de azc's?quote:Op zondag 6 september 2026 11:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
concentratiekampen voor asielzoekers die maken we toch in heel Nederland al ??
Ja dat zijn toch de terugkeer hubs die ook in Rwanda komen ?quote:
In AZC's kunnen de mensen in en uit lopen. Dat is bij de terugkeerhubs nog maar de vraag. Los van alle andere omstreden (tegen de mensenrechten) risico's. Maargoed, het mensenrechtenverdrag is ook iets van wat niet meer actueel is, en nu als woke wordt gezien.quote:Op zondag 6 september 2026 11:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dat zijn toch de terugkeer hubs die ook in Rwanda komen ?
Leg uit hoe PRO, nu, een meerderheidscoalitie kan vormen zonder rechtse partijen. Leg uit hoe Klaver met zijn grote bek zonder rechts iets wil bereiken?quote:
kan niet , misschien is dat ook de beste optie voor goede evenwichtige beslissingenquote:Op zondag 6 september 2026 11:40 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Leg uit hoe PRO, nu, een meerderheidscoalitie kan vormen zonder rechtse partijen. Leg uit hoe Klaver met zijn grote bek zonder rechts iets wil bereiken?
En met wie zou de VVD dan precies moeten gaan regeren als ik vragen mag?quote:Op zondag 6 september 2026 10:10 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Veel succes met PRO die alleen kan regeren met een linkse wolk van veel kleine flutpartijtjes.
Met de extreemrechtse wolk vermoedelijk.quote:Op zondag 6 september 2026 12:39 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En met wie zou de VVD dan precies moeten gaan regeren als ik vragen mag?
Niks regeren. Laat de linkse gekkies het maar doen met hun grote bek.quote:Op zondag 6 september 2026 12:39 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En met wie zou de VVD dan precies moeten gaan regeren als ik vragen mag?
Maar wat is dan nog de meerwaarde van die partij als dat de modus operandi wordt? Als je graag een partij wilt die vanaf de zijlijn stoer schreeuwt kun je beter voor het origineel gaan (de PVV) dan voor de kopie (de VVD).quote:Op zondag 6 september 2026 14:28 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Niks regeren. Laat de linkse gekkies het maar doen met hun grote bek.
Toch wel ironisch.quote:Op zondag 6 september 2026 08:55 schreef Pixelman het volgende:
[..]
De VVD heeft nu eenmaal totaal geen vertrouwen in PRO. De ziekelijke drang van deze linkse struikrovers om geld af te pakken van bedrijven en succesvolle ondernemers vind men in liberale kring, terecht, misselijkmakend. Dan is de keuze voor PVV en JA21 makkelijk gemaakt. Alles maar dan ook alles moet gebeuren om te voorkomen dat Klaver en zijn trawanten Nederland naar de verdommenis helpen.
En dan heb ik het nog niet eens gehad over de achterlijke opvattingen over asielmigratie van PRO.
Wat heb jij getweet, schavuit?quote:Op zondag 6 september 2026 14:54 schreef nostra het volgende:
Schrik me de leplazarus, dit zijn geen grappen.
[ afbeelding ]
Nederland is al naar de verdommenis., zeg je. Beetje onzin om Klaver de schuld te geven het nog eens te doen. Heb je een hekel aan hem ? Waarom ?quote:Op zondag 6 september 2026 14:52 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Toch wel ironisch.
>Nederland is naar de verdommenis
>Dus mag Klaver niet aan de macht maar een of andere populist. Want onder Klaver gaat Nederland naar de verdommenis
Maar die accijnzen zijn geen marktquote:
Het is een hartje. Waarschijnlijk is er een bromance gaande.quote:Op zondag 6 september 2026 15:01 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Wat heb jij getweet, schavuit?
"Ik rem niet voor Laura Bromet" ?
Nee. Pro lijkt regeringsverantwoordelijkheid te dragen. Dit kabinet Yesilgoz/stem voor stabliteit is het gewoon niet.quote:Op zondag 6 september 2026 15:01 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nederland is al naar de verdommenis., zeg je. Beetje onzin om Klaver de schuld te geven het nog eens te doen. Heb je een hekel aan hem ? Waarom ?
En Klaver is niet bezig met zijn eigen ding? Hij gaat straks "alles anders doen"?quote:Op zondag 6 september 2026 15:09 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Nee. Pro lijkt regeringsverantwoordelijkheid te dragen. Dit kabinet Yesilgoz/stem voor stabliteit is het gewoon niet.
Een minderheidskabinet dat de oppositie opbelt wanneer ze willen en zelfs niet met een mond praat. Elke minister volgt zijn eigen lijn en is meer bezig met nieuwe verkiezingen
Als je met kinderretoriek komt als. "Ja maar Eerdmans is rechts dus hij zal het niet beter doen dan Yesilgoz, Baudet of Wilders" dan kan je naar mijn mening beter in NWS gaan discussieren.quote:Op zondag 6 september 2026 15:26 schreef Pixelman het volgende:
[..]
En Klaver is niet bezig met zijn eigen ding? Hij gaat straks "alles anders doen"?
Een discussie op ideeën en plannen zou een stuk interessanter zijn dan dit hij is links dus verschrikkelijk inderdaad.quote:Op zondag 6 september 2026 15:28 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Als je met kinderretoriek komt als. "Ja maar Eerdmans is rechts dus hij zal het niet beter doen dan Yesilgoz, Baudet of Wilders" dan kan je naar mijn mening beter in NWS gaan discussieren.
Met 40% laten groeien is weer het andere uiterste. En dit is alleen nog het Rijk.quote:Op zondag 6 september 2026 18:04 schreef -XOR- het volgende:
Het is echt een enorme illusie dat je gewoon rücksichtslos het ambtenarenapparaat in zou kunnen snoeien zonder dat dat je in de staart gaat bijten.
Het blijft toch bijzonder: het grootste deel van de afgelopen dertig jaar zit de VVD in de regering, en nu ontdekken ze ineens dat de overheid te groot en te duur is.quote:
De VVD stemmer zou het prima vinden als Yesilgoz meer met Douwe Bob zou doen dan ruzie maken op Twitter.quote:Op zondag 6 september 2026 18:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het blijft toch bijzonder: het grootste deel van de afgelopen dertig jaar zit de VVD in de regering, en nu ontdekken ze ineens dat de overheid te groot en te duur is.
Dat is een beetje alsof je dertig jaar de aannemer bent geweest en vervolgens campagne gaat voeren tegen de slechte staat van het onderhoud van het gebouw.
De VVD heeft geluk dat de kiezer precies weet wat de problemen zijn maar nooit onthoudt wie daar nu voor verantwoordelijk was.
De briljante ondernemer Elon Musk had daar in de VS geen enkele moeite mee.quote:Op zondag 6 september 2026 18:04 schreef -XOR- het volgende:
Het is echt een enorme illusie dat je gewoon rücksichtslos het ambtenarenapparaat in zou kunnen snoeien zonder dat dat je in de staart gaat bijten.
Ach ja, dit sprookje gaat ook nooit dood he. Al die ambtenaren zijn stuk voor stuk onmisbaar en heel druk bezig met belangrijke dingen.quote:Op zondag 6 september 2026 18:04 schreef -XOR- het volgende:
Het is echt een enorme illusie dat je gewoon rücksichtslos het ambtenarenapparaat in zou kunnen snoeien zonder dat dat je in de staart gaat bijten.
Ach nee, dat besef is er totaal niet. De VVD-ministers, met de partijleider voorop, willen juist extra groei van de overheid.quote:Op zondag 6 september 2026 18:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het blijft toch bijzonder: het grootste deel van de afgelopen dertig jaar zit de VVD in de regering, en nu ontdekken ze ineens dat de overheid te groot en te duur is.
Dat is een beetje alsof je dertig jaar de aannemer bent geweest en vervolgens campagne gaat voeren tegen de slechte staat van het onderhoud van het gebouw.
De VVD heeft geluk dat de kiezer precies weet wat de problemen zijn maar nooit onthoudt wie daar nu voor verantwoordelijk was.
Muskquote:Op zondag 6 september 2026 18:16 schreef Pixelman het volgende:
[..]
De briljante ondernemer Elon Musk had daar in de VS geen enkele moeite mee.
Oh, dit is zeker een groot probleem. Bij alle overheden groeien de bomen momenteel tot in de hemel. En het is verdomde ingewikkeld om hier “links” de schuld van te gevenquote:Op zondag 6 september 2026 18:06 schreef nostra het volgende:
[..]
Met 40% laten groeien is weer het andere uiterste. En dit is alleen nog het Rijk.
Die bakte er ook weinig van in zijn rol voor Trump. Dat was niet voor niets zo weer afgelopen.quote:
Stukje dagbesteding idd.quote:Op zondag 6 september 2026 18:21 schreef -XOR- het volgende:
Waar moeten dan al die hooggeleide gamma's werken als er geen banen bij de overheid zijn. Het bedrijfsleven is ook al verzadigd met legedozenschuivers.
De linkse partijen willen nog meer groei en houden altijd alle bezuinigingen op het ambtenarenapparaat tegen. Ben je het daar mee eens?quote:Op zondag 6 september 2026 18:18 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Oh, dit is zeker een groot probleem. Bij alle overheden groeien de bomen momenteel tot in de hemel. En het is verdomde ingewikkeld om hier “links” de schuld van te geven.
Ga maar in de zorg werken.quote:Op zondag 6 september 2026 18:21 schreef -XOR- het volgende:
Waar moeten dan al die hooggeleide gamma's werken als er geen banen bij de overheid zijn. Het bedrijfsleven is ook al verzadigd met legedozenschuivers.
U bent zeker een alpha male.quote:Op zondag 6 september 2026 18:24 schreef nostra het volgende:
Bèta's over het bedrijfsleven zijn altijd vermakelijke televisie.
Neuh, dat is vooral een valse projectie. Sowieso een gek idee dat de linkse partijen met die paar zetels dingen tegen kunnen houden.quote:Op zondag 6 september 2026 18:23 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De linkse partijen willen nog meer groei en houden altijd alle bezuinigingen op het ambtenarenapparaat tegen. Ben je het daar mee eens?
Wat?quote:Op zondag 6 september 2026 18:30 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Neuh, dat is vooral een valse projectie.
Bètaklas, alpha-eindexamen, geen studie afgerond, het is van alles niets.quote:
38% meer mensen die 68% meer zijn gaan verdienen? Wie heeft er in godsnaam in toegestemd dat de lonen van inproductieve mensen zo hard zijn gestegen?quote:
Wat is nou precies je verhaal om hier de linkse partijen de schuld van te geven?quote:Op zondag 6 september 2026 18:33 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Oh ja vergeten, verder dan dit kom je niet. Geweldige politieke analyse weer hoor.
Dat is projectie van jouw kant.quote:Op zondag 6 september 2026 18:37 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Wat is nou precies je verhaal om hier de linkse partijen de schuld van te geven?
Ik ben dan ook eigenlijk ongeschikt voor het bedrijfsleven. Gelukkig zijn softwareontwikkelingsafdelingen altijd een soort sociale werkplaatsen waar iedereen vooral 'lekker zichzelf mag zijn'.quote:Op zondag 6 september 2026 18:24 schreef nostra het volgende:
Bèta's over het bedrijfsleven zijn altijd vermakelijke televisie.
Deze onzin stelde je net nog….quote:Op zondag 6 september 2026 18:39 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is projectie van jouw kant.
Vind je de enorme groei van het ambtenarenapparaat een probleem of niet? Zou dat moeten stoppen, teruggedraaid moeten worden? Het zou misschien leuk zijn als je eens een keer iets inhoudelijks toevoegt.
En het is inderdaad een probleem. Dat heb ik al vele malen verkondigd. We zijn hoog toe aan een overheid die weer eens kritisch naar zichzelf en haar rol kijkt. Maar dat blijkt na Rutte II erg ingewikkeld te zijn…quote:en houden altijd alle bezuinigingen op het ambtenarenapparaat tegen
Je ziet dan weer weinig bèta's zich droogtrainen in de sportschool, dus je bent wel een uitzondering.quote:Op zondag 6 september 2026 18:42 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik ben dan ook eigenlijk ongeschikt voor het bedrijfsleven. Gelukkig zijn softwareontwikkelingsafdelingen altijd een soort sociale werkplaatsen waar iedereen vooral 'lekker zichzelf mag zijn'.
droogtrainen, droogtrainen... als vroege veertiger begint het meer weg te krijgen van bejaardengymnastiek.quote:Op zondag 6 september 2026 18:43 schreef nostra het volgende:
[..]
Je ziet dan weer weinig bèta's zich droogtrainen in de sportschool, dus je bent wel een uitzondering.
Ja dat is zuur. Geen Benjamin Button in de echte wereld.quote:Op zondag 6 september 2026 18:45 schreef -XOR- het volgende:
[..]
droogtrainen, droogtrainen... als vroege veertiger begint het meer weg te krijgen van bejaardengymnastiek.
Dat is gewoon een feit. Klaver accepteert geen enkele bezuiniging van het ambtenarenapparaat. Ook niet als wisselgeld.quote:Op zondag 6 september 2026 18:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Deze onzin stelde je net nog….
Mooi dat we het eens zijn. Ga jij je best doen om Klaver te overtuigen?quote:En het is inderdaad een probleem. Dat heb ik al vele malen verkondigd. We zijn hoog toe aan een overheid die weer eens kritisch naar zichzelf en haar rol kijkt. Maar dat blijkt na Rutte II erg ingewikkeld te zijn…
en de meesten echt niets kunnenquote:Op zondag 6 september 2026 18:42 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik ben dan ook eigenlijk ongeschikt voor het bedrijfsleven. Gelukkig zijn softwareontwikkelingsafdelingen altijd een soort sociale werkplaatsen waar iedereen vooral 'lekker zichzelf mag zijn'.
Klopt, maar daar krijgen we dan ook uitstekend voor betaald.quote:Op zondag 6 september 2026 18:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en de meesten echt niets kunnen
Balkenende heeft er specifiek beleid op gevoerd in ieder geval.quote:Op zondag 6 september 2026 18:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het blijft toch bijzonder: het grootste deel van de afgelopen dertig jaar zit de VVD in de regering, en nu ontdekken ze ineens dat de overheid te groot en te duur is.
Dat is een beetje alsof je dertig jaar de aannemer bent geweest en vervolgens campagne gaat voeren tegen de slechte staat van het onderhoud van het gebouw.
De VVD heeft geluk dat de kiezer precies weet wat de problemen zijn maar nooit onthoudt wie daar nu voor verantwoordelijk was.
Creatief “feit” wederom. Hoe kunnen volgens jou de linkse partijen met hun bescheiden aantal zetels hervormingen blokkeren?quote:Op zondag 6 september 2026 18:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is gewoon een feit. Klaver accepteert geen enkele bezuiniging van het ambtenarenapparaat. Ook niet als wisselgeld.
[..]
Mooi dat we het eens zijn. Ga jij je best doen om Klaver te overtuigen?
De 'schuldvraag' is altijd de minst interessante.
De samenvatting is dat dom beleid veel verneukt, wat niemand zal verbazen.quote:Op zondag 6 september 2026 19:05 schreef KareldeStoute het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)hand-liepen-a4934835
Relevant artikel voor de discussie over hoe de overheid functioneert.
Allicht. Maar toch laat de kiezer zich daar graag toe verleiden…quote:Op zondag 6 september 2026 19:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
De samenvatting is dat dom beleid veel verneukt, wat niemand zal verbazen.
Misschien dat de volgende ronde populisme en de voorspelbare gevolgen een belletje zullen doen rinkelen bij de kiezer.quote:Op zondag 6 september 2026 19:09 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Allicht. Maar toch laat de kiezer zich daar graag toe verleiden…
Parlementaire democratie is een bijzonder ineffectief systeem zo ja, maar goed, wat dan.quote:Op zondag 6 september 2026 19:10 schreef Perrin het volgende:
[..]
Misschien dat de volgende ronde populisme en de voorspelbare gevolgen een belletje zullen doen rinkelen bij de kiezer.
Behoorlijk stupide systeem die democratie zo.
Het verbaast me niet dat je net doet alsof de Eerste Kamer niet bestaat. Daarnaast staat er gewoon in mijn post wat ik bedoel, dus je van de domme houden gaat je niet helpen.quote:Op zondag 6 september 2026 19:06 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Creatief “feit” wederom. Hoe kunnen volgens jou de linkse partijen met hun bescheiden aantal zetels hervormingen blokkeren?
Verkoop de boel maar aan China ofzo, ik ben er wel klaar meequote:Op zondag 6 september 2026 19:25 schreef nostra het volgende:
[..]
Parlementaire democratie is een bijzonder ineffectief systeem zo ja, maar goed, wat dan.
Wilders zat niet in de regering.quote:Op zondag 6 september 2026 09:29 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat uitsluiten was dan ook alleen maar omdat Wilders onbetrouwbaar bleek. De doldwaze inhoudelijke standpunten vormden geen enkel obstakel.
In de Eerste Kamer hebben Pro, de SP en de PvdD samen 20 zetels. Nog niet eens een derde van het totaal.quote:Op zondag 6 september 2026 19:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het verbaast me niet dat je net doet alsof de Eerste Kamer niet bestaat. Daarnaast staat er gewoon in mijn post wat ik bedoel, dus je van de domme houden gaat je niet helpen.
Het kabinet heeft vrijwel nooit een meerderheid in de Eerste Kamer.quote:Op zondag 6 september 2026 19:32 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
In de Eerste Kamer hebben Pro, de SP en de PvdD samen 20 zetels. Nog niet eens een derde van het totaal.
Je hebt nog altijd niet uitgelegd hoe het precies kan dat linkse partijen met het handjevol zetels dat ze zowel in de Eerste Kamer en Tweede Kamer hebben de hoofdverantwoordelijke zijn voor het uitdijende ambtenarenapparaat?quote:Op zondag 6 september 2026 19:36 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het kabinet heeft vrijwel nooit een meerderheid in de Eerste Kamer.
De Eerste Kamer bestaat de facto niet meer en die zetels worden nu gewoon opgeteld bij de fracties in de Tweede Kamer.
Vrij absurd dat ik dit nog moet uitleggen, maar goed.
Ik ben benieuwd naar het antwoord van @MoreDakkaquote:Op zondag 6 september 2026 19:44 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Je hebt nog altijd niet uitgelegd hoe het precies kan dat linkse partijen met het handjevol zetels dat ze zowel in de Eerste Kamer en Tweede Kamer hebben de hoofdverantwoordelijke zijn voor het uitdijende ambtenarenapparaat?
Waarom zou ik, als ik dat nooit gezegd heb? Waarom niet gewoon reageren op wat ik zeg in plaats van een stropop verzinnen?quote:Op zondag 6 september 2026 19:44 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Je hebt nog altijd niet uitgelegd hoe het precies kan dat linkse partijen met het handjevol zetels dat ze zowel in de Eerste Kamer en Tweede Kamer hebben de hoofdverantwoordelijke zijn voor het uitdijende ambtenarenapparaat?
Hij lult zich weer eens compleet vast.quote:Op zondag 6 september 2026 19:44 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Je hebt nog altijd niet uitgelegd hoe het precies kan dat linkse partijen met het handjevol zetels dat ze zowel in de Eerste Kamer en Tweede Kamer hebben de hoofdverantwoordelijke zijn voor het uitdijende ambtenarenapparaat?
Nee, hij heeft gelijk. PRO wil meer sociale uitkeringen, ambtenaren. strenge wetten & regels, hogere belastingen en asielzoekers. Rechts wil een kleine overheid met een florerend bedrijfsleven en veel banen en geld voor Nederlanders.quote:Op zondag 6 september 2026 20:58 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Hij lult zich weer eens compleet vast.
Rechts wil meer geld voor de chosen few rijke Nederlanders, wil blokkendozen aan de randen van alle steden waar Oost-Europeanen zich voor hondenfooien het schompes werken ter meerdere glorie en faveure van groot campagnedonateur Otto Workforce, wil minder rechten voor de modale werknemer, wil uitgeklede publieke voorzieningen.quote:Op maandag 7 september 2026 08:57 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nee, hij heeft gelijk. PRO wil meer sociale uitkeringen, ambtenaren. strenge wetten & regels, hogere belastingen en asielzoekers. Rechts wil een kleine overheid met een florerend bedrijfsleven en veel banen en geld voor Nederlanders.
Alleen voor mensen met een gezond verstand is de keuze zo gemaakt.
Wat doe jij in vredesnaam in POL? Je weet er net zoveel van als de lantaarnpaal voor mijn huis.quote:Op maandag 7 september 2026 08:57 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nee, hij heeft gelijk. PRO wil meer sociale uitkeringen, ambtenaren. strenge wetten & regels, hogere belastingen en asielzoekers. Rechts wil een kleine overheid met een florerend bedrijfsleven en veel banen en geld voor Nederlanders.
Alleen voor mensen met een gezond verstand is de keuze zo gemaakt.
Er is alleen één klein probleempje met je kleine overheid: Kiezers willen het niet. Zodra je het daadwerkelijk vorm gaat geven, dus in de sociale zekerheid en/of gezondheidszorg gaat snijden, staat iedereen en zijn moeder direct op het Malieveld. Dat is ook precies de reden waarom de meer populistisch ingestelde 'rechtse' partijen zich daar niet aan wagen.quote:Op maandag 7 september 2026 08:57 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Nee, hij heeft gelijk. PRO wil meer sociale uitkeringen, ambtenaren. strenge wetten & regels, hogere belastingen en asielzoekers. Rechts wil een kleine overheid met een florerend bedrijfsleven en veel banen en geld voor Nederlanders.
Alleen voor mensen met een gezond verstand is de keuze zo gemaakt.
een kleinere overheid gaat nooit lukken , de overheid is een zichzelf expanderend kankergezwel in het kader van baantjes creëren , nog 10 jaar dan "werkt " iedereen bij de overheidquote:Op maandag 7 september 2026 10:12 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Er is alleen één klein probleempje met je kleine overheid: Kiezers willen het niet. Zodra je het daadwerkelijk vorm gaat geven, dus in de sociale zekerheid en/of gezondheidszorg gaat snijden, staat iedereen en zijn moeder direct op het Malieveld.
Dat is de omgekeerde wereld. Als politicus ben je er niet om achter de meute aan te hollen maar om keuzes te maken. Het "volk" wil ook onbeperkt roken, zuipen, ongezond vreten en zonder gordel rijden. Maar een waarachtige leider zegt niet "u roept, wij draaien", die zegt: “nee, dat gaan we niet doen, want het is slecht voor je en onbetaalbaar.” Als je als overheid alleen nog doet waar iedereen direct voor staat te juichen op het Malieveld ben je geen bestuurder meer maar een veredelde peilingbureau-duider.quote:Op maandag 7 september 2026 10:12 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Er is alleen één klein probleempje met je kleine overheid: Kiezers willen het niet. Zodra je het daadwerkelijk vorm gaat geven, dus in de sociale zekerheid en/of gezondheidszorg gaat snijden, staat iedereen en zijn moeder direct op het Malieveld. Dat is ook precies de reden waarom de meer populistisch ingestelde 'rechtse' partijen zich daar niet aan wagen.
Maar als je democratie afschaft dan krijg je zo een idioot als Poetin of Baudetquote:Op maandag 7 september 2026 11:01 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Dat is de omgekeerde wereld. Als politicus ben je er niet om achter de meute aan te hollen maar om keuzes te maken. Het "volk" wil ook onbeperkt roken, zuipen, ongezond vreten en zonder gordel rijden. Maar een waarachtige leider zegt niet "u roept, wij draaien", die zegt: “nee, dat gaan we niet doen, want het is slecht voor je en onbetaalbaar.” Als je als overheid alleen nog doet waar iedereen direct voor staat te juichen op het Malieveld ben je geen bestuurder meer maar een veredelde peilingbureau-duider.
Maar ik ben het verder helemaal met je eens: de democratie is contraproductief en kan beter worden afgeschaft want het volk snapt geen klote van hoe een land bestuurd moet worden.
Tja, maar je zal wat moeten doen want dit werkt niet meer.quote:Op maandag 7 september 2026 11:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar als je democratie afschaft dan krijg je zo een idioot als Poetin of Baudet
Lieve schattebout, dit aanmodderen wat we nu doen werkt ontelbaar veel beter dan het risico nemen op een benevolent dictator. Je denkt misschien wel dat je een Lee Kuan Yew krijgt maar de kans is 99% dat je binnen de kortse keren een of ander Mugabe achtig figuur aan de knoppen hebt zitten.quote:Op maandag 7 september 2026 11:16 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Tja, maar je zal wat moeten doen want dit werkt niet meer.
Gelukkig werkte een kabinet met de PVV en BBB welquote:Op maandag 7 september 2026 11:16 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Tja, maar je zal wat moeten doen want dit werkt niet meer.
De kiezer de schuld geven is de makkelijke uitweg. Een gebrek aan politieke visie is niet hetzelfde als een gebrek aan maatschappelijke bereidheid. Mensen zijn best bereid moeilijke keuzes te maken. Maar wie offers vraagt, moet ook kunnen vertellen waarvoor dan precies.quote:Op maandag 7 september 2026 13:43 schreef mcmlxiv het volgende:
Duitsland is een mooi voorbeeld hoe een best redelijk functionerend leider op het nemen van impopulaire maatregelen wordt afgeserveerd. Het probleem van Europa is niet de politiek, het probleem zijn wij zelf.
Bezuinigen, ombuigen, meer Europese autonomie, vergrijzing opvangen, klimaatverandering, verwaarloosde infrastructuur, het zijn allemaal pijnlijke dossiers die allemaal een gedragen visie met een langjarig beleid nodig hebben. En dat is helaas kansloos.
Ehh ...quote:Op maandag 7 september 2026 14:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat is uiteindelijk de opdracht aan de politiek: niet mensen leren genoegen te nemen met minder, maar een toekomst laten zien waarvoor het de moeite waard is om vandaag de moeilijke keuzes te maken.
Ik denk dat de weerstand vaak minder uit onverschilligheid voor natuur of klimaat komt dan uit twijfel of het beleid werkelijk het gewenste resultaat oplevert.quote:Op maandag 7 september 2026 14:36 schreef probeer het volgende:
[..]
Ehh ...
Als de politiek de burger vraagt of we in de toekomst nog een land willen waarin we prettig kunnen samenleven met de natuur en ons milieu, dan geeft 1/3e geen fuck en schiet 1/3e in een woedebui of extreme ontkenning.
Je hebt gelijk: we kunnen niet terug naar de vanzelfsprekende groei van de afgelopen decennia. De rekening van vergrijzing, achterstallig onderhoud en eerdere keuzes ligt op ons bord.quote:Op maandag 7 september 2026 14:45 schreef probeer het volgende:
Ik ben het wel met je eens in je analyse over verschuiving van een politieke belofte van verbetering, naar een politieke belofte van het tegenhouden/verminderen van verslechting.
Maarja .. hoe verkoop je die belofte van verbetering (als uitbetaling van gevraagde offers) nog op een eerlijke en realistische manier, zonder in populisme te vervallen? Want we zitten nu eenmaal in een tijdperk waarin de economische voorspoed niet meer zo goed als vanzelfsprekend is, en we meerdere rekeningen gepresenteerd krijgen van het deels op de pof leven van eerdere generaties.
Heel lang kwam inderdaad als argument “wat moeten win met duurzame energie terwijl China elk jaar # kolencentrales opent”. Inmiddels groeit duurzame energie daar enorm hard en dat is uit het oogpunt van bijvoorbeeld autonomie goed begrijpbaar, maar het argument word dan niet bijgesteld.quote:Op maandag 7 september 2026 14:46 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik denk dat de weerstand vaak minder uit onverschilligheid voor natuur of klimaat komt dan uit twijfel of het beleid werkelijk het gewenste resultaat oplevert.
Mensen kijken verder dan Nederland of Europa. Ze zien een wereld waarin de energiebehoefte blijft groeien en fossiele brandstoffen voorlopig een grote rol spelen. Dan is het logisch om te vragen: hoeveel verandert de toekomst als wij hier grote offers brengen terwijl de rest van de wereld een andere kant op beweegt?
Dat betekent niet dat we niets moeten doen. Wel dat we een beter verhaal nodig hebben. Niet van schuld en boetedoening, maar van bouwen en vooruitgang.
Laat zien hoe we tegelijk welvarend, concurrerend en klimaatbestendig kunnen worden: met betaalbare schone energie, innovatie, sterke industrie en technologie die wereldwijd schaalbaar is.
Nogmaals: mensen willen niet alleen horen wat ze moeten opofferen. Ze willen weten waar we naartoe gaan.
Je hebt gelijk hoor, maar wat natuurlijk ook niet helpt is dat er altijd een winnaar/verliezer of schuldige/slachtoffer is danwel wordt gemaakt.quote:Op maandag 7 september 2026 14:49 schreef Perrin het volgende:
[..]
Maar juist daarom is het verschil tussen populisme en visie belangrijk. Een populist doet alsof de rekening niet bestaat of dat anderen hem voor je betalen. Een politicus met leiderschap en visie erkent de pijn, maar koppelt het wel aan een doel: wat willen we opbouwen?
Maar een MvW over een leugen van 9 miljard zal er wel niet komenquote:https://www.bnnvara.nl/jo(...)ijna-11-miljard-euro
Sophie Hermans (VVD) loog over torenhoge subsidie voor Tata Steel: geen 2 miljard maar bijna 11 miljard euro
De overheidssteun voor Tata Steel Nederland valt veel hoger uit dan VVD-minister Sophie Hermans ons vorig jaar voorspiegelde. Er gaat geen 2 miljard euro belastinggeld naar het staalbedrijf maar in totaal 10,8 miljard euro. Dat blijkt uit onderzoek van Milieudefensie en SOMO. Dat komt neer op een subsidie van bijna een miljoen euro per werknemer.
“In de berekening is gekeken naar de kosten die samenhangen met de maatwerkafspraak gedurende de looptijd van de plannen van Tata (tot 2045). Het gaat bijvoorbeeld om de kosten voor het opvangen van CO₂ onder de zeebodem (CCS), waar Tata Steel naar verwachting extra subsidie voor gaat aanvragen. Ook maakt de overheid extra kosten om Tata's productie mogelijk te maken, bijvoorbeeld door subsidies voor biomethaan, nettarieven en de verwerking van staalslakken. De overheid moet aan deze impliciete financiële verplichtingen voldoen om zich te kunnen houden aan de afspraken uit de intentieverklaring die in 2025 door het demissionair kabinet en het staalbedrijf werd getekend.”
Tata Steel is verreweg de grootste uitstoter van broeikasgassen in Nederland. Nine de Pater van Milieudefensie vindt het dan ook vreemd dat “de grootste vervuiler van Nederland kan rekenen op de grootste subsidie die in Nederland ooit aan één bedrijf verstrekt is”.
Economen en andere wetenschappers waarschuwden eerder dit jaar al dat Tata Steel een bodemloze put zal blijken te zijn. Er zal nooit een einde komen aan het subsidie-infuus, verwachten zij. Daarbij bestaat het risico dat toekomstige kabinetten blijven doorgaan met subsidies omdat er nu eenmaal al zoveel is geïnvesteerd.
De ongekende subsidie voor Tata Steel is extra pikant omdat het rechtse minderheidskabinet elders fors wil bezuinigen. Kunnen die miljarden voor Tata niet op een duurzamere wijze worden aangewend? Milieudefensie heeft wel een voorstel: uit onderzoek van TNO blijkt dat er slechts 3 miljard euro nodig is om alle woningen van mensen in energiearmoede permanent te verduurzamen.
Dat winnaar versus verliezer concept neemt toe als de ongelijkheid groter is. Nieuwe plannen zullen verschillende groepen dan meer onevenredig raken. Bijvoorbeeld een btw verhoging op basisgoederen of klimaatsubsidies waar mensen die sowieso geen elektrische auto kunnen betalen minder aan hebben. Dan werken nieuwe plannen polarisatie en meer wantrouwen naar de overheid in de hand.quote:Op maandag 7 september 2026 16:41 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Je hebt gelijk hoor, maar wat natuurlijk ook niet helpt is dat er altijd een winnaar/verliezer of schuldige/slachtoffer is danwel wordt gemaakt.
Darling, het systeem werkt na pakweg 2 eeuwen niet meer en de gevestigde partijen hebben geen belang om verbeteringen door te voeren. De toekomst is voor extreemrechts. Dat is de onverbiddelijke uitkomst van het maatschappelijk proces. En daar ben ik overigens niet blij mee hoewel dat wel het definitieve einde voor links betekent. Die en de daaraan verbonden ridicule woke-beweging krijgen het dan zwaar te verduren.quote:Op maandag 7 september 2026 12:35 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Lieve schattebout, dit aanmodderen wat we nu doen werkt ontelbaar veel beter dan het risico nemen op een benevolent dictator. Je denkt misschien wel dat je een Lee Kuan Yew krijgt maar de kans is 99% dat je binnen de kortse keren een of ander Mugabe achtig figuur aan de knoppen hebt zitten.
Trump haalt waarschijnlijk het einde van zijn termijn niet, Netanyahu staat op dik verlies en Putin wordt aangevallen op eigen grondgebied.quote:Op maandag 7 september 2026 18:49 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Darling, het systeem werkt niet meer en de gevestigde partijen hebben geen belang om verbeteringen door te voeren. De toekomst is voor extreemrechts. Dat is de onverbiddelijke uitkomst van het maatschappelijk proces. En daar ben ik overigens niet blij mee hoewel dat wel het definitieve einde voor links betekent. Die en de daaraan verbonden woke-beweging krijgen het dan zwaar te verduren.
Dit krijg je met een electoraat dat volstrekt achterlijk is en gevestigde partijen die bang voor hun kiezers zijn.
Ik ben veel pessimistischer dan jij. De pro-Russische krachten binnen Europa en de onverholen steun van de VS aan extreemrechts in de EU zullen sterker zijn dan de interne cohesie.quote:Op maandag 7 september 2026 18:51 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Trump haalt waarschijnlijk het einde van zijn termijn niet, Netanyahu staat op dik verlies en Putin wordt aangevallen op eigen grondgebied.
Als we nu naast ON ook effe Meta en X bannen als desinformatie bronnen sinds de Arabische lente, 2016 en 2021 dan schiet er een hoop op.
Ik snap je. Laten we eerst maar eens kijken wat er dit najaar gebeurt in de VS en Israël en of deze landen in een autocratie vervallen.quote:Op maandag 7 september 2026 18:56 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Ik ben veel pessimistischer dan jij. De pro-Russische krachten binnen Europa en de onverholen steun van de VS aan extreemrechts in de EU zullen sterker zijn dan de interne cohesie.
Jij ook niet?quote:Op maandag 7 september 2026 10:12 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Er is alleen één klein probleempje met je kleine overheid: Kiezers willen het niet.
Valt dit nou ook onder misinformatie? Of is die term niet meer in schwung?quote:Op maandag 7 september 2026 17:06 schreef probeer het volgende:
[..]
Maar een MvW over een leugen van 9 miljard zal er wel niet komen
Het valt wel mee. Trump is een seniele pedofiel die maar wat doet, morgen zal hij weer ruzie hebben met China. En Putin wordt op zijn terrein aangevallen.quote:Op maandag 7 september 2026 19:02 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja, de keuze is eenvoudig: blijvende aftakeling, zwabberend tussen extremen die geen van allen kunnen leveren, maar die beloften blijven combineren met externe schuldigen. Of begrijpen dat er geen pijnloze toekomst is, dat enigszins eerlijke verdeling van pijn en het bouwen aan een nieuwe basis het maximaal haalbare is.
We worden als werelddeel vermorzeld tussen machten die de regels hebben aangepast, vermorzeld op gebieden waarin we ooit uitblonken en waar we dankzij te lang vasthouden aan oude patronen, oude ideeën en oude producten economisch, militair en innovatief nauwelijks nog een rol spelen.
Willen we onze basis, ons welzijn doorgeven aan generaties na ons dan kan dat alleen wanneer wij weer een basis bouwen. En dat kan alleen wanneer we niet minder, maar juist meer gaan samenwerken als Europa. En die basis moet gebouwd zijn op duurzaamheid, op minimale afhankelijkheid van derden, op eerlijke verhalen over problemen en oorzaken. De toekomst is namelijk eenvoudig, of de tijd van verspilling, van zinloze vervuiling is voorbij, of er is geen welzijn voor de generaties na ons.
Dus ja, politici hebben wel degelijk een verandering door te maken, maar dat is alleen kansrijk wanneer wij, de kiezers, dat leren te belonen. Ik ben niet heel optimistisch, hedonisme is lastig op te geven, "sterke mannen" met eenvoudige oplossingen zijn aantrekkelijk.
Trump is een symptoom, niet de kwaal. Ja er is altijd hoop, maar ik ben niet bijzonder optimistisch over de nabije toekomst in ons werelddeel en daarmee ook in de rest van de wereld.quote:Op maandag 7 september 2026 19:56 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Het valt wel mee. Trump is een seniele pedofiel die maar wat doet, morgen zal hij weer ruzie hebben met China. En Putin wordt op zijn terrein aangevallen.
Sterker nog, hij is POTUS en wij zijn in ons leven niet verder gekomen dan wat meninkjes te geven op fok!.quote:Op maandag 7 september 2026 19:56 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Het valt wel mee. Trump is een seniele pedofiel
En mochten er toch plannen voor 10 jaar gemaakt worden met veel pijn, moeite, bloed, zweet, en tranen. Dan zijn er bij nieuwe verkiezingen waarschijnlijk weer allerlei boze sabotageclowns die proberen de plannen van tafel te vegen.quote:Op maandag 7 september 2026 13:43 schreef mcmlxiv het volgende:
Duitsland is een mooi voorbeeld hoe een best redelijk functionerend leider op het nemen van impopulaire maatregelen wordt afgeserveerd. Het probleem van Europa is niet de politiek, het probleem zijn wij zelf.
Bezuinigen, ombuigen, meer Europese autonomie, vergrijzing opvangen, klimaatverandering, verwaarloosde infrastructuur, het zijn allemaal pijnlijke dossiers die allemaal een gedragen visie met een langjarig beleid nodig hebben. En dat is helaas kansloos.
In een land als de VS kom je ver als je vader een miljardair wasquote:Op maandag 7 september 2026 20:03 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Sterker nog, hij is POTUS en wij zijn in ons leven niet verder gekomen dan wat meninkjes te geven op fok!.
seniel wel, pedofiel... neuh dat geloof ik niet zo.quote:Op maandag 7 september 2026 19:56 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Het valt wel mee. Trump is een seniele pedofiel die maar wat doet, morgen zal hij weer ruzie hebben met China. En Putin wordt op zijn terrein aangevallen.
Iedereen spreekt hem aan als mr. president. Ik word door niemand zo aangesproken. Volgens mij is hij slimmer dan jij en ik.quote:Op maandag 7 september 2026 20:51 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
In een land als de VS kom je ver als je vader een miljardair was
Hij is geen groot denker noch zal hij een hoog iq hebben, maar hij heeft blijkbaar een soort charisma dat anderen ontberen.quote:Op maandag 7 september 2026 21:13 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Iedereen spreekt hem aan als mr. president. Ik word door niemand zo aangesproken. Volgens mij is hij slimmer dan jij en ik.
Hij is een ontzettende lul maar hij is dus geen koekenbakker.
Hij is gewoon slim. Niet intelligent maar slim.quote:Op maandag 7 september 2026 21:26 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het is geen groot denker noch zal hij een hoog iq hebben, maar hij heeft blijkbaar een soort charisma dat anderen ontberen.
Decennia lange banden met Epstein, documenten die niet worden vrijgegeven en waar critici hun zetel door hebben verloren in de partij, zijn staf en vice president die vergaderd hebben in de situation room in hoe ze dit probleem het beste kunnen aanpakken.quote:Op maandag 7 september 2026 20:55 schreef -XOR- het volgende:
[..]
seniel wel, pedofiel... neuh dat geloof ik niet zo.
Ja maar het vervelende is dat het door de media wel serieus genomen wordt, en dan moet de regering het ook maar overnemen. De regering valt ook gewoon meteen om en zegt dan maar 'oh ja, misgelopen hypothetische belastinginkomsten vallen nu ook onder subsidie'.quote:Op maandag 7 september 2026 19:49 schreef nostra het volgende:
SOMO blinkt altijd uit in bijzondere economische 'analyses'.
Milieu is belangrijk, maar niet zo belangrijk om teveel lasten bij het bedrijfsleven te leggen. We zijn maar Nederland. We hebben op wereldtoneel gezien een invloed van niks. Zolang landen als China geen fuck geven, maar wel bedrijven richting hun land trekken moet je oppassen. Die voeren economisch een zeer slim beleid en heel veel continenten zijn al afhankelijk van ze. En we prijzen onszelf dermate de markt uit door ook op mileu teveel regels in te voeren. Ik vind China echt een stuk gevaarlijker en slimmer dan Rusland/ Amerika.quote:Op maandag 7 september 2026 14:36 schreef probeer het volgende:
[..]
Ehh ...
Als de politiek de burger vraagt of we in de toekomst nog een land willen waarin we prettig kunnen samenleven met de natuur en ons milieu, dan geeft 1/3e geen fuck en schiet 1/3e in een woedebui of extreme ontkenning.
Dit weten we al heel lang. De effecten van de wijzigingen van afgelopen jaren zien we pas in komende jaren. Tsja...quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:51 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Nederland is een land in verval.
Bijna 40 procent 15-jarigen kan niet goed lezen, laaggeletterdheid dreigt
En straks mogen ze ook nog eens andere talen dan Nederlands spreken op school, dus we gaan nog verder zakken.quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:51 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Nederland is een land in verval.
Bijna 40 procent 15-jarigen kan niet goed lezen, laaggeletterdheid dreigt
Het idee is dat deze thuistalen juist helpen om beter Nederlands te leren.quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:54 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
En straks mogen ze ook nog eens andere talen dan Nederlands spreken op school, dus we gaan nog verder zakken.
https://www.nationaleonde(...)eden-aan-thuistalen/
Gaaf land. Dat zoiets er doorkomt... Dat een kwart thuis geen Nederlands spreekt is wel bizar. Dat is nog meer dan ik dacht.
Je gelooft oprecht dat dit een goed idee is? Je leert juist het snelste als je een taal MOET spreken. Wanneer je niet steeds terug kan vallen op je thuis sitatie. Ze zeggen niet voor niets tegen mensen die geen Engels kunnen, ga een half jaar reizen naar Australie bijvoorbeeld. Dan ga je op een gegeven moment zelfs denken in Engels. Mensen die thuis al geen Nederlands hoeven te spreken krijgen nu nog een reden om in hun eigen bubbel te blijven leven. Je krijgt steeds meer een parallelle samenleving.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:21 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Het idee is dat deze thuistalen juist helpen om beter Nederlands te leren.
...
Volgens Prenger betekent dit absoluut niet dat kinderen de Nederlandse taal links kunnen laten liggen. Scholen krijgen tot 2031 de tijd om de nieuwe kerndoelen in hun lessen te verwerken.
Als dat het idee is, dan is het toch niet verkeerd?
De hele dag naar domme tiktok-filmpjes kijken is funest voor de mentale toestand van de bloem der natie.quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:51 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Nederland is een land in verval.
Bijna 40 procent 15-jarigen kan niet goed lezen, laaggeletterdheid dreigt
Ik ben geen onderwijskundige. Jij ook niet schat ik in.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:27 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Je gelooft oprecht dat dit een goed idee is? Je leert juist het snelste als je een taal MOET spreken. Wanneer je niet steeds terug kan vallen op je thuis sitatie. Ze zeggen niet voor niets tegen mensen die geen Engels kunnen, ga een half jaar reizen naar Australie bijvoorbeeld. Dan ga je op een gegeven moment zelfs denken in Engels. Mensen die thuis al geen Nederlands hoeven te spreken krijgen nu nog een reden om in hun eigen bubbel te blijven leven. Je krijgt steeds meer een parallelle samenleving.
Hij heeft geen chique voorkomen, maar blijkbaar een goed gevoel voor intuïtie en instinct.quote:Op maandag 7 september 2026 21:26 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Hij is geen groot denker noch zal hij een hoog iq hebben, maar hij heeft blijkbaar een soort charisma dat anderen ontberen.
Het is niet altijd zo dat als je iemand niet mag, of zijn haar mening niet deelt, dat het dan betekent dat hij niet alsnog onnozel is, disfunctioneert of vakonbekwaam is. Zoals in dit specifieke geval.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:37 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hij heeft geen chique voorkomen, maar blijkbaar een goed gevoel voor intuïtie en instinct.
Je wordt niet per abuis tot tweemaal toe president van Amerika.
Zoals ik al vaker heb gezegd maar wat blijkbaar aan dovemansoren is gericht: als je iemand niet mag, of zijn of haar mening niet deelt betekent dat niet dat hij of zij onnozel, disfunctioneert, of vak onbekwaam is.
Ja kinderen leren sneller dan wie dan ook, als ze ook gestimuleerd worden. Als de ouders fatsoenlijk de taal beheersen. Lees een Nederlandse vader of Spaanse moeder. Of zelfs een Arabische man en Nederlandse moeder. Die kinderen zullen inderdaad snel de talen oppikken als ze slim zijn. Niet van kinderen die in hun eigen bubbel leven en thuis totaal niet in aanraking komen met de Nederlandse taal. Die beginnen al met een achterstand. En blijkbaar praat dus een kwart van Nederland thuis geen Nederlands!! Die kinderen komen al op school met een enorme achterstand.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:32 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik ben geen onderwijskundige. Jij ook niet schat ik in.
Het is wel bewezen uit onderzoeken dat kinderen heel makkelijk meerdere talen tegelijk kunnen leren. Wat dan de beste strategie is; thuis eigen taal en op school Nederlands of gemengd of wat dan ook is niet aan mij. Daar weet ik gewoonweg te weinig over.
Verkiezingen winnen vergt een heel andere set vaardigheden dan goed kunnen besturen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:37 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hij heeft geen chique voorkomen, maar blijkbaar een goed gevoel voor intuïtie en instinct.
Je wordt niet per abuis tot tweemaal toe president van Amerika.
Zoals ik al vaker heb gezegd maar wat blijkbaar aan dovemansoren is gericht: als je iemand niet mag, of zijn of haar mening niet deelt betekent dat niet dat hij of zij onnozel, disfunctioneert, of vak onbekwaam is.
Maar waarom zou je Nederlands spreken als je overal en nergens wordt gefaciliteerd in een andere taal.quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:54 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
En straks mogen ze ook nog eens andere talen dan Nederlands spreken op school, dus we gaan nog verder zakken.
https://www.nationaleonde(...)eden-aan-thuistalen/
Gaaf land. Dat zoiets er doorkomt... Dat een kwart thuis geen Nederlands spreekt is wel bizar. Dat is nog meer dan ik dacht.
Dat is het hele punt. Je hoeft het niet te leren. Je kan de hele dag thuis zitten in je eigen bubbel. Na 40 jaar kun je nog gebrekkig Nederlands spreken. Het is te gek voor woorden, i.p.v. dat eens aan te pakken en aan te moedigen dat je thuis ook Nederlands praat, stimuleren we juist vreemde talen. De omgekeerde wereld. Het overkomt ons zeggen we dan over 10 jaar wanneer de resultaten nog verder gedaald zijn. De basis van een goeie integratie is de taal. Daar begint alles mee. Heeft ook weinig met rechts/links te maken maar met gezond verstand. Het zal een basisvoorwaarde moeten zijn voor een Nederlandse nationaliteit, dat is het niet eens. Over enkele jaren emigreer ik ook, maar het minste waar ik voor zorg is dat ik de taal machtig ben. En zoals FA terecht aangaf, wanneer de kinderen jong zijn. Want dan leren ze snel.quote:Op dinsdag 8 september 2026 12:01 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Maar waarom zou je Nederlands spreken als je overal en nergens wordt gefaciliteerd in een andere taal.
Zelfs op de basisschool is het straks niet meer nodig.
Dat is het wel degelijk, een keiharde voorwaarde voor naturalisatie is dat je Nederlands op A2 niveau beheerstquote:Op dinsdag 8 september 2026 12:14 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Dat is het hele punt. Je hoeft het niet te leren. Je kan de hele dag thuis zitten in je eigen bubbel. Na 40 jaar kun je nog gebrekkig Nederlands spreken. Het is te gek voor woorden, i.p.v. dat eens aan te pakken en aan te moedigen dat je thuis ook Nederlands praat, stimuleren we juist vreemde talen. De omgekeerde wereld. Het overkomt ons zeggen we dan over 10 jaar wanneer de resultaten nog verder gedaald zijn. De basis van een goeie integratie is de taal. Daar begint alles mee. Heeft ook weinig met rechts/links te maken maar met gezond verstand. Het zal een basisvoorwaarde moeten zijn voor een Nederlandse nationaliteit, dat is het niet eens. Over enkele jaren emigreer ik ook, maar het minste waar ik voor zorg is dat ik de taal machtig ben. En zoals FA terecht aangaf, wanneer de kinderen jong zijn. Want dan leren ze snel.
Oh nee! Wat een vreselijke braindrain zal dat zijn! Doe ons dat niet aan! Hoe moet POL verder zonder jouw genuanceerde meningen over met name asiel? </s>quote:Op dinsdag 8 september 2026 12:14 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Dat is het hele punt. Je hoeft het niet te leren. Je kan de hele dag thuis zitten in je eigen bubbel. Na 40 jaar kun je nog gebrekkig Nederlands spreken. Het is te gek voor woorden, i.p.v. dat eens aan te pakken en aan te moedigen dat je thuis ook Nederlands praat, stimuleren we juist vreemde talen. De omgekeerde wereld. Het overkomt ons zeggen we dan over 10 jaar wanneer de resultaten nog verder gedaald zijn. De basis van een goeie integratie is de taal. Daar begint alles mee. Heeft ook weinig met rechts/links te maken maar met gezond verstand. Het zal een basisvoorwaarde moeten zijn voor een Nederlandse nationaliteit, dat is het niet eens. Over enkele jaren emigreer ik ook, maar het minste waar ik voor zorg is dat ik de taal machtig ben. En zoals FA terecht aangaf, wanneer de kinderen jong zijn. Want dan leren ze snel.
https://nos.nl/artikel/26(...)et-houdt-een-keer-opquote:Kabinet wil licentie Ongehoord Nederland intrekken: 'Het houdt een keer op'
Het kabinet wil de licentie van Ongehoord Nederland intrekken. Minister Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft dat meegedeeld aan ON-directeur Peter Vlemmix.
"Er zijn duidelijke regels voor omroepen die met belastinggeld programma's willen maken", zegt Letschert in een toelichting. "En als je die steeds niet nakomt, dan houdt het een keer op."
Het gaat om een voorgenomen besluit, waar de omroep nog weerwoord op mag geven. Pas daarna kan het besluit definitief worden. Daarmee zou er eind komen aan uitzendingen van de omroep op publieke zenders. Maar tot die tijd kan Ongehoord Nederland nog uitzenden
https://www.youtube.com/shorts/apEnf-Fvk0U?t=8&feature=sharequote:Kan iemand een rationele rechtse partij oprichten met minder overheid pls?!
Maar dan een goeie.
Probleem is dat de mensen die het zogenaamd zouden moeten weten dat ook niet doen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:32 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik ben geen onderwijskundige. Jij ook niet schat ik in.
Het is wel bewezen uit onderzoeken dat kinderen heel makkelijk meerdere talen tegelijk kunnen leren. Wat dan de beste strategie is; thuis eigen taal en op school Nederlands of gemengd of wat dan ook is niet aan mij. Daar weet ik gewoonweg te weinig over.
Wat mij betreft die hele Onderwijsraad eruit gooien. Saneren de boel, overnieuw beginnen. Terug naar de kern.quote:Tot slot is volgens het CPB (2020)-onderzoek het sterkste positieve effect op onderwijsresultaten te behalen zonder meer uit te geven: deel leerlingen in klassen naar niveau. Het leidt tot een verhoging van de resultaten met vier tiende deel van een onderwijsniveau (vmbo-gl, vmbo-t, havo, vwo) en vergt nauwelijks extra uitgaven. Dit staat haaks op de wens voor meer inclusief onderwijs in brede brugklassen (Onderwijsraad, 2021) en vergt dus een afweging van maatschappelijke prioriteiten - of van alternatieven, zoals scholen die leerlingen bij de cognitieve vakken wel indelen naar niveau, maar bij sport, creatieve vakken en excursies die indeling omwille van de sociale cohesie loslaten (SvPO, 2026).
Blijkbaar is 'iets kunnen' ook geen vereiste om onderwijsbeleid te maken.quote:Op dinsdag 8 september 2026 20:49 schreef Charles33 het volgende:
Tja. Mensen die daadwerkelijk iets kunnen gaan natuurlijk niet voor de klas staan.
Of gewoon rekenen en taal doceren. Je weet wel, precies dát wat leerlingen niet meer kunnen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 20:49 schreef Charles33 het volgende:
Tja. Mensen die daadwerkelijk iets kunnen gaan natuurlijk niet voor de klas staan.
Wat een grappenmakert is die Hipstoricus toch.quote:Op dinsdag 8 september 2026 20:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://www.youtube.com/shorts/apEnf-Fvk0U?t=8&feature=share
Weer zo'n lolbroek die volwassenheid veronderstelt in een tijd waarin iedereen excelleert in het ontlopen ervan.quote:Op dinsdag 8 september 2026 21:08 schreef nostra het volgende:
[..]
Wat een grappenmakert is die Hipstoricus toch.
De overheid moet de belasting binnenhalen waar ze recht op heeftquote:Op dinsdag 8 september 2026 21:20 schreef nostra het volgende:
[i]Wat staat Nederland financieel te wachten na Prinsjesdag? En welke keuzes zijn nodig om onze overheidsfinanciën gezond te houden én het verdienvermogen van Nederland te versterken?
Op zaterdag 3 oktober organiseert het Thematisch Netwerk Financiën een inhoudelijke en interactieve themadag over de grote financiële vraagstukken richting 2035.
Onder leiding van voorzitter Kune Burgers gaan we in gesprek met Pim van Ballekom, Eerste Kamerlid en voormalig vice-president van de Europese Investeringsbank, Eric Wiebes, voormalig minister en staatssecretaris, en Frans Weekers, voormalig staatssecretaris van Financiën.
Ook Tweede Kamerlid Wendy van Eijk is aanwezig en neemt deel aan de gesprekken en reflectie op de financiële keuzes waar Nederland voor staat.
Geen technische nabespreking van de Miljoenennota, maar een scherpe en strategische discussie over de financiële koers van Nederland.
Ja die mis ik ook. Ik denk dat ie het wel beu is.quote:Op dinsdag 8 september 2026 21:29 schreef nostra het volgende:
Hoe is het met @:xpompompomx eigenlijk?
Stel het voor! Je kan met de boot komen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 21:25 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid moet de belasting binnenhalen waar ze recht op heeft
Dat moet iedereen , maar voor de overheid is het een PLICHT
Dat betekend stoppen met het uitgesteld loon principe
De pensioenafdracht dus bij het bruto loon voegen
Dat betekend schrappen van de hypotheekaftrek en ook stoppen met de extra hypotheek uit eigen BV
( De vestzak broekzak rente aftrek)
Stoppen met het hele VVD boxenstelsel
*'Dat betekenT' (3e persoon enkelvoud, OTT: Stam + t)quote:Op dinsdag 8 september 2026 21:25 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid moet de belasting binnenhalen waar ze recht op heeft
Dat moet iedereen , maar voor de overheid is het een PLICHT
Dat betekend* stoppen met het uitgesteld loon principe
De pensioenafdracht dus bij het bruto loon voegen
Dat betekend* schrappen van de hypotheekaftrek en ook stoppen met de extra hypotheek uit eigen BV
( De vestzak broekzak rente aftrek)
Stoppen met het hele VVD boxenstelsel
Maar tiktok kijken doen kinderen in andere EU-landen ook.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:29 schreef Pixelman het volgende:
[..]
De hele dag naar domme tiktok-filmpjes kijken is funest voor de mentale toestand van de bloem der natie.
Meertalig opvoeden is juist goed.quote:Op dinsdag 8 september 2026 10:54 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
En straks mogen ze ook nog eens andere talen dan Nederlands spreken op school, dus we gaan nog verder zakken.
https://www.nationaleonde(...)eden-aan-thuistalen/
Gaaf land. Dat zoiets er doorkomt... Dat een kwart thuis geen Nederlands spreekt is wel bizar. Dat is nog meer dan ik dacht.
De één kennelijk meer dan de ander.quote:Op woensdag 9 september 2026 07:42 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Maar tiktok kijken doen kinderen in andere EU-landen ook.
[ afbeelding ].
Wat is volgens jou dan leren? Als scholen bijvoorbeeld sexuele voorlichting geven is dat super leerzaam ook al is het zoiets wat de politiek scholen heeft opgelegd en past het misschien niet direct bij een traditioneel vak.quote:Op woensdag 9 september 2026 07:47 schreef Perrin het volgende:
Misschien is het tijd om weer eens een ongemakkelijke vraag te stellen: wat als onderwijs in de eerste plaats gewoon bedoeld is om kinderen iets te leren?
Ja de stomme regels moeten weg en de goede blijven. Supersimpel natuurlijk. Behalve dat veel van deze regels natuurlijk ook democratisch tot stand zijn gekomen en vaak een nuttig doel hebben.quote:Wie gaat eens met de botte bijl door al die stapels beleid en verlost ons van deze wurggreep niet alleen in het onderwijs maar eigenlijk overal?
Omdat huizenbezitters een machtig stemblok zijn in Nederland. En iedereen met een huis heeft keiharde NIMBY over meer bouwen op goede locaties. De overheid zal dit op moeten pakken maar weigert dat.quote:Waarom blijven we bouwen onmogelijk maken met eindeloze procedures en regels, terwijl woningnood steeds nijpender wordt?
Heeft te maken met het aantrekkelijk maken om te verduurzamen. Daarbij de energie is natuurlijk ook duur omdat het veel en steeds meer gebruikt wordt.quote:Waarom maken we energie steeds duurder en onzekerder met een opeenstapeling van beleidsdoelen en beperkingen, terwijl betaalbare, betrouwbare energie juist de basis is van een concurrerende economie?
Dat is typisch VVD beleid, het is goed voor multinationals dus goed voor Nederland.quote:En waarom maken we werken en ondernemen steeds ingewikkelder en duurder, om vervolgens verbaasd te zijn dat productiviteit en economische groei achterblijven?
We zijn nou eenmaal een land van regelneukers. Politici die de regels heel erg op de letter handhaven zijn vaak juist populair daardoor. Denk bijvoorbeeld Verdonk die Ayaan eruit flikkerde.quote:We stapelen doelstellingen op doelstellingen, regels op regels en uitzonderingen op uitzonderingen, totdat niemand meer verantwoordelijk lijkt voor het betreurenswaardige resultaat.
Het probleem is niet dat burgerschap, digitale vaardigheden of seksuele voorlichting geen waarde hebben. Het probleem is dat we steeds nieuwe maatschappelijke ambities boven op elkaar stapelen, terwijl tijd, mensen en aandacht schaars zijn.quote:Op woensdag 9 september 2026 09:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Wat is volgens jou dan leren? Als scholen bijvoorbeeld sexuele voorlichting geven is dat super leerzaam ook al is het zoiets wat de politiek scholen heeft opgelegd en past het misschien niet direct bij een traditioneel vak.
Wat dat betreft moeten we ook oppassen dat het onderwijs niet verword tot achterhaalde onzin leren. Neem rekenen super leuk dat mensen nog tafels leren ofzo maar het nut wordt wel minder sinds iedereen een supercomputer in de zak heeft.
[..]
Ja de stomme regels moeten weg en de goede blijven. Supersimpel natuurlijk. Behalve dat veel van deze regels natuurlijk ook democratisch tot stand zijn gekomen en vaak een nuttig doel hebben.
Wie verlost ons van de illusie dat zoiets als dit mogelijk is. Dat idee van een kettingzaag methode of whatever populistische onzin om regels teniet te doen is vooral een idee vanuit het grootbedrijf.
Ik bedoel neem iets simpels als regels laten varen welke drugs legaal zijn. No-brainer dat gaat gigantisch politie capaciteit besparen. Maar kunnen zulke regels zo simpel worden losgelaten? Heeft dat geen neveneffecten?
[..]
Omdat huizenbezitters een machtig stemblok zijn in Nederland. En iedereen met een huis heeft keiharde NIMBY over meer bouwen op goede locaties. De overheid zal dit op moeten pakken maar weigert dat.
[..]
Heeft te maken met het aantrekkelijk maken om te verduurzamen. Daarbij de energie is natuurlijk ook duur omdat het veel en steeds meer gebruikt wordt.
[..]
Dat is typisch VVD beleid, het is goed voor multinationals dus goed voor Nederland.
[..]
We zijn nou eenmaal een land van regelneukers. Politici die de regels heel erg op de letter handhaven zijn vaak juist populair daardoor. Denk bijvoorbeeld Verdonk die Ayaan eruit flikkerde.
Ja, D66 laat zich eerst de kaas van het brood eten en probeert dat vervolgens op minder sjieke manieren te corrigeren. VVD en D66 liggen elkaar eigenlijk heel slecht, eigenlijk slechter dan VVD en PRO.quote:
Ja eens (althans, in de huidige constellatie), maar dat is vooral ook een gevolg van het politieke spel. Het bij voorbaat al totaal uitsluiten van PRO door de VVD maakt het zoeken naar overeenkomsten ook onmogelijk, tegelijkertijd trok Jetten ineens zijn rechtse masker op in campagnetijd, waarbij ik me vanuit de VVD kan voorstellen dat ze dan ook verwachten dat hij daarop levert. En het is inderdaad nou niet heel sjiek om met zijn allen een klap op een coalitieakkoord te geven, om vervolgens vrij essentiële dingen eigenlijk totaal anders te willen doen, dan wel als partij dan wel partijgenoten. Het met één mond spreken - @Perrin heeft daar vast nog wel een Latijns spreekwoord voor, de pluribus unum ofzo - is in ieder geval ver te zoeken.quote:Op woensdag 9 september 2026 10:55 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ja, D66 laat zich eerst de kaas van het brood eten en probeert dat vervolgens op minder sjieke manieren te corrigeren. VVD en D66 liggen elkaar eigenlijk heel slecht, eigenlijk slechter dan VVD en PRO.
Ik blijf je lastig vallen, wanneer Mohammed je land heeft overgenomen. Geen zorgen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 17:43 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Oh nee! Wat een vreselijke braindrain zal dat zijn! Doe ons dat niet aan! Hoe moet POL verder zonder jouw genuanceerde meningen over met name asiel? </s>
quote:Op woensdag 9 september 2026 07:47 schreef Perrin het volgende:
Nederland heeft het onderwijs langzaam veranderd van een plek waar kinderen kennis en vaardigheden leren in een steeds uitdijend sociaal-maatschappelijk project, waarin voor iedere nieuwe ambitie een taak, doelstelling of verantwoordingsplicht werd bedacht.
Vakinhoud en beheersing raakten daardoor steeds verder op de achtergrond. Daarvoor in de plaats kwamen individualisering, pedagogische modegrillen, inclusiviteit, differentiatie en een almaar uitdijende bureaucratie. De leraar moest intussen niet alleen lesgeven, maar ook coachen, signaleren, differentiëren, registreren, begeleiden en talloze maatschappelijke problemen opvangen.
Zo hebben we een systeem gebouwd waarin juist degenen die kinderen moeten leren lezen, rekenen en denken steeds minder tijd krijgen om les te geven.
Zoals zo vaak smoort de overheid de samenleving onder een eindeloze stapel beleid: iedere maatschappelijke wens wordt vertaald in een nieuwe opdracht voor scholen, iedere opdracht in een protocol en ieder protocol in administratie. De ambitie groeit, de verantwoordelijkheid groeit, de werkdruk groeit. Alleen de tijd voor de kern van het vak niet.
En dan zijn we verbaasd dat de resultaten dalen.
Misschien is het tijd om weer eens een ongemakkelijke vraag te stellen: wat als onderwijs in de eerste plaats gewoon bedoeld is om kinderen iets te leren?
Wie gaat eens met de botte bijl door al die stapels beleid en verlost ons van deze wurggreep niet alleen in het onderwijs maar eigenlijk overal?
Waarom blijven we bouwen onmogelijk maken met eindeloze procedures en regels, terwijl woningnood steeds nijpender wordt?
Waarom maken we energie steeds duurder en onzekerder met een opeenstapeling van beleidsdoelen en beperkingen, terwijl betaalbare, betrouwbare energie juist de basis is van een concurrerende economie?
En waarom maken we werken en ondernemen steeds ingewikkelder en duurder, om vervolgens verbaasd te zijn dat productiviteit en economische groei achterblijven?
We stapelen doelstellingen op doelstellingen, regels op regels en uitzonderingen op uitzonderingen, totdat niemand meer verantwoordelijk lijkt voor het betreurenswaardige resultaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |