SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes meer
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
Is dat besmettelijk via aerosolen??quote:Op zaterdag 23 januari 2021 02:29 schreef Mammietje het volgende:
Dan zullen het wel hormonen zijn die in de lucht hangen.![]()
Dit staat of valt ook met tot in hoeverre men de nieuwe normaal omarmt, of in ieder geval als referentie stelt. Alsof we wel heel goede redenen moeten verzinnen om van die referentie af te wijken. Terwijl elke dag dat welke winkel dan ook gesloten is, welk kind dan ook niet naar school gaat, en welke oudere dan ook geen bezoek mag ontvangen, de absurditeit voorbij en de wereld op zijn kop is. Dus telkens opnieuw de vraag of maatregelen noodzakelijk en proportioneel zijn, is de meest belangrijke en relevante vraag die je kan en moet blijven stellen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 09:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als Rutte vantevoren maatregelen uitsluit, dan is hij er dus per definitie van bewust
Verder vind ik het alarmerend dat de bewijslast langzaam maar zeker omgedraaid lijkt te worden. Het opleggen van maatregelen en beperkingen moet onderbouwd worden met hele goede redenen en afgewogen worden aan andere belangen. Dat is ook waarom Rutte vantevoren nee kan zeggen. Dat lijkt nu om te draaien, men moet nu ineens argumenten aandragen waarom een anvondklok niet een goed idee is.
Die kunnen pas in april leveren als alles goed gaat, dat word hopelijk een game changer om iedereen sneller te vaccineren mits de GGD's volgas kunnen prikken tegen die tijd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:04 schreef groenen het volgende:
AZ vind ik een beetje een flop geworden.
Hopen dat Jansen nu de game changer wordt. Hollands glorie.
Mensen moeten bewust misleid worden. Nu zegt het omt zelfs dat de maatregelen in de zomer te soepel waren. Er waren dagen met 0 ic opnames, hoezo te soepel.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:13 schreef Ixnay het volgende:
In die grafiek in de OP valt de griepgolf van 2017/2018 net weg.
Is dat bewust gedaan?
En op de verticale as begint het bij 2000 in plaats van 0. Dan lijkt het meer dan een verdriedubbelding ten opzichte van normaal. In werkelijkheid is het nog niet eens een verdubbeling.
Misleidend plaatje.
Er is wel veel 'gedoe' rondom dat vaccin. Aan de andere kant, de infrastructuur is hier ook nog niet op orde om echt grootschalig te vaccineren, dus jaquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:04 schreef groenen het volgende:
AZ vind ik een beetje een flop geworden.
Hopen dat Jansen nu de game changer wordt. Hollands glorie.
Maatregelen waren er nog steeds in de zomer maar werden niet nageleefd door velen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:29 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Mensen moeten bewust misleid worden. Nu zegt het omt zelfs dat de maatregelen in de zomer te soepel waren. Er waren dagen met 0 ic opnames, hoezo te soepel.
Maar die urgentie zou vast wel komen als AZ ineen keer 4.5 miljoen vaccins had kunnen leveren die dan in de koelkast zouden liggenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:30 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Er is wel veel 'gedoe' rondom dat vaccin. Aan de andere kant, de infrastructuur is hier ook nog niet op orde om echt grootschalig te vaccineren, dus ja
Dat foutje met de halve doses kwam ze anders wel goed uitquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:30 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Er is wel veel 'gedoe' rondom dat vaccin. Aan de andere kant, de infrastructuur is hier ook nog niet op orde om echt grootschalig te vaccineren, dus ja
net zoals nu met de Pfizer vaccins bedoel je ?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:32 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar die urgentie zou vast wel komen als AZ ineen keer 4.5 miljoen vaccins had kunnen leveren die dan in de koelkast zouden liggen
Het kon toen toch ook gewoon? Naar het strand, naar de bossen, naar de winkels, naar een blm-protest. Mondkapjes waren nog nauwelijks te zien in het straatbeeld, de meeste zaken waren gewoon open, en de paniek van maart/april was redelijk weggeebd. En toch, ondanks de "wacht maar tot over twee weken!"-helderzienden die er ook toen nogal veel aanwezig waren heeft er toen geen van die gebeurtenissen tot een grote uitbraak geleid. Hadden strengere regels in de zomer achteraf gezien nut gehad? Ik betwijfel het.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:32 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Maatregelen waren er nog steeds in de zomer maar werden niet nageleefd door velen.
Iedereen heeft foto's van gezellige zomerse taferelen wel voorbij zien komen.
Dan is het slechts een kwestie van afwachten.
We zitten met ongeveer alles dicht wat er maar dicht kanquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:34 schreef MoreDakka het volgende:
Het is wat mij betreft heel goed dat Rutte niet zomaar geluisterd heeft naar het OMT. Zonder een relatief vrije zomer/begin van de herfst had de bevolking het echt niet getrokken om nu nog steeds in lockdown te zitten. Van 'te laat' ingrijpen is mijnsinziens ook geen sprake, er is altijd op tijd ingegrepen voordat de zorg volledig overspoeld werd.
"wacht maar tot de herfst begint" was hetquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:40 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het kon toen toch ook gewoon? Naar het strand, naar de bossen, naar de winkels, naar een blm-protest. Mondkapjes waren nog nauwelijks te zien in het straatbeeld, de meeste zaken waren gewoon open, en de paniek van maart/april was redelijk weggeebd. En toch, ondanks de "wacht maar tot over twee weken!"-helderzienden die er ook toen nogal veel aanwezig waren heeft er toen geen van die gebeurtenissen tot een grote uitbraak geleid. Hadden strengere regels in de zomer achteraf gezien nut gehad? Ik betwijfel het.
Volgens mij hadden ze al afspraken staan voor alle dosis die we inmiddels opgeslagen hebben, maar dat het sneller kan en moet ben ik het helemaal mee eens. XL priklocatie is 2400 per dag en dat mag best naar 24.000 per dag.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:39 schreef Predator40 het volgende:
[..]
net zoals nu met de Pfizer vaccins bedoel je ?![]()
en ja de 2de prik word op voorraad gehouden maar op zeker dat ze wel wat weg kunnen prikken.
aankomende week komen er weer 500.000 bij als het goed is.
Dat is nog niet bekend. Eerst leveringen is ook een breed begrip, want gaat schijnbaar sowieso over het hele eerste kwartaal.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:25 schreef Predator40 het volgende:
[..]
AZ levert alleen de eerste leveringen 60% minder, word er gezegd.
Hoeveel XL priklocaties hebben we eigenlijk?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:42 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Volgens mij hadden ze al afspraken staan voor alle dosis die we inmiddels opgeslagen hebben, maar dat het sneller kan en moet ben ik het helemaal mee eens. XL priklocatie is 2400 per dag en dat mag best naar 24.000 per dag.
Ik krijg gisteren op LinkedIn een bericht te zien dat een klein zorgcentrum een dag ervoor de vraag heeft gekregen 'of ze 150 vaccins willen hebben'.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:40 schreef Anton91 het volgende:
De vaccinatiestrategie zal wel wat anders eruit gaan zien nu vanwege AZ. In Q2 krijgen we relatief veel Pfizer binnen.... volgens de planning bijna 700k per week. Hopelijk hebben ze tegen die tijd ook genoeg ervaring daarmee opgedaan.
Hoe dan ook, als we de winter doorkomen denk ik niet dat er nog een moment is waarop het zo slecht is.
dat was alweer een paar weken terug volgens mij, er zijn inmiddels nieuwe leveringen geweest.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:42 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Volgens mij hadden ze al afspraken staan voor alle dosis die we inmiddels opgeslagen hebben, maar dat het sneller kan en moet ben ik het helemaal mee eens. XL priklocatie is 2400 per dag en dat mag best naar 24.000 per dag.
tuurlijk, maar dat zal niet het hele kwartaal 60% minder zijn volgens de berichten dan.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:43 schreef groenen het volgende:
[..]
Dat is nog niet bekend. Eerst leveringen is ook een breed begrip, want gaat schijnbaar sowieso over het hele eerste kwartaal.
25 nuquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:44 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Hoeveel XL priklocaties hebben we eigenlijk?
Och meid het is weekend, ga lekker naar buiten. Zal je goed doen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:29 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Mensen moeten bewust misleid worden. Nu zegt het omt zelfs dat de maatregelen in de zomer te soepel waren. Er waren dagen met 0 ic opnames, hoezo te soepel.
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:44 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Hoeveel XL priklocaties hebben we eigenlijk?
https://nos.nl/liveblog/2(...)n-gevangenissen.htmlquote:Nieuwe vaccinatielocaties in Brabant en Utrecht vanaf eind januari
In Brabant en Utrecht worden eind januari nieuwe vaccinatielocaties geopend, meldt de GGD. Het gaat om vier soorten priklocaties.
S-locaties (capaciteit van 400 prikken per dag)
M-locaties, (capaciteit van 800 prikken per dag)
L-locaties, (capaciteit van 1600 prikken per dag)
XL-locaties (capaciteit van 2400 prikken per dag)
GGD Hart voor Brabant opent naast de reeds bestaande vaccinatielocatie in Veghel zeven nieuwe vaccinatielocaties in Den Bosch, Tilburg, Oss, Boxtel, Waalwijk, Uden en Boxmeer.
In de provincie Utrecht worden naast de locatie op de Expo Houten zes nieuwe priklocaties geopend, waaronder twee XL locaties. In welke plaatsen deze komen is nog niet bekendgemaakt. Ook wil de GGDrU mobiele prikbussen gaan inzetten.
In Nederland zijn nu 25 vaccinatielocaties, allemaal XL-locaties. De GGD streeft naar een prikplek in iedere gemeente.
Ik vond het opvallend dat toen (september of oktober?) gezegd werd: we stoppen met lokale/regionale maatregelen, dat heeft niet gewerkt, alles gaat weer landelijk. Terwijl er juist na de eerste lockdown werd gezegd: nationale lockdown, dat nooit meer, lang leve de regio's, laat de burgemeesters het bepalen. In hoeverre is dat nu echt geprobeerd, behalve wat eerdere sluiting van horeca in sommige steden en mondkapjes in drukke straten in Amsterdam en Rotterdam?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:42 schreef Predator40 het volgende:
[..]
"wacht maar tot de herfst begint" was het![]()
en ze zouden direct lokaal ingrijpen als de besmettingen zouden stijgen, is niet gebeurd, ze hebben het in de herfst finaal uit de klauwen laten lopen.
Volgens mij mis je nogal mijn puntquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:41 schreef Molo het volgende:
[..]
We zitten met ongeveer alles dicht wat er maar dicht kan
Een paar uitzonderingen zoals werknemers onnodig die verplicht worden door werkgevers en grensverkeer waar niets aan gedaan kan worden omdat mogelijkheden daartoe niet goed verkend/opgetuigd zijn.
Er ligt bijzonder veel stil in het land.
Desastreuze gevolgen.
De uitweg middels vaccineren gaat dramatisch langzaam.
De zorg kan het net aan, dat klopt ja... Als dat laatste de maatstaf is, heb je gelijk ja
Ik ben er echter totaal niet blij mee of tevreden mee
geen topclub inderdaad en Janssen is van Johnson & Johnson, dus meer een Gouda's Glorie idee.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:04 schreef groenen het volgende:
AZ vind ik een beetje een flop geworden.
Hopen dat Jansen nu de game changer wordt. Hollands glorie.
Niet. Het had zeker wat uitgemaakt om de zwaardere maatregelen wat langer uit te stellen denk ik.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:45 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik vond het opvallend dat toen (september of oktober?) gezegd werd: we stoppen met lokale/regionale maatregelen, dat heeft niet gewerkt, alles gaat weer landelijk. Terwijl er juist na de eerste lockdown werd gezegd: nationale lockdown, dat nooit meer, lang leve de regio's, laat de burgemeesters het bepalen. In hoeverre is dat nu echt geprobeerd, behalve wat eerdere sluiting van horeca in sommige steden en mondkapjes in drukke straten in Amsterdam en Rotterdam?
lijkt wel op de repatriëring uit Australia in april dit jaar.....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:44 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik krijg gisteren op LinkedIn een bericht te zien dat een klein zorgcentrum een dag ervoor de vraag heeft gekregen 'of ze 150 vaccins willen hebben'.
Het prikken, de logistiek eromheen en alles moest toen nog geregeld worden. Door henzelf.
Ze waren er bijzonder blij mee dat ze ze kregen en hebben tig uur er a la minute ingestopt en het succesvol geregeld.
Het overkomt iedereen maar weer, telkens en telkens. Gódverdomme man, dat kan en hóeft toch allemaal niet zo
Levert enorm veel vertraging en foutkans op zo
Yes but we from the Netherlandsquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:47 schreef Tarado het volgende:
[..]
geen topclub inderdaad en Janssen is van Johnson & Johnson, dus meer een Gouda's Glorie idee.
Welke punt mis ik?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Volgens mij mis je nogal mijn punt
Is wel bekend min of meer qua %, ze kunnen niet leveren ivm problemen met productie in België, waar hebben we dat eerder gehoordquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:43 schreef groenen het volgende:
[..]
Dat is nog niet bekend. Eerst leveringen is ook een breed begrip, want gaat schijnbaar sowieso over het hele eerste kwartaal.
net zoals de "Zeeuwse Mosselen"quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:47 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Yes but we from the Netherlands
Even doorrijdenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:47 schreef Predator40 het volgende:
[..]
lijkt wel op de repatriëring uit Australia in april dit jaar.....
kregen we een mail midden in de nacht of we in de middag op het vliegtuig konden stappen in Melbourne.
en ze dachten dat er geen tijdsverschil was, en dat je binnen een paar uur heel australie door kon rijden
Burgemeesters durfden geen knopen door te hakken, zaten allemaal naar Den Haag te kijken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:45 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik vond het opvallend dat toen (september of oktober?) gezegd werd: we stoppen met lokale/regionale maatregelen, dat heeft niet gewerkt, alles gaat weer landelijk. Terwijl er juist na de eerste lockdown werd gezegd: nationale lockdown, dat nooit meer, lang leve de regio's, laat de burgemeesters het bepalen. In hoeverre is dat nu echt geprobeerd, behalve wat eerdere sluiting van horeca in sommige steden en mondkapjes in drukke straten in Amsterdam en Rotterdam?
ze worden daar wel schoon gespoeld, is toch heel watquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:49 schreef Predator40 het volgende:
[..]
net zoals de "Zeeuwse Mosselen"
ja grappig als je sochtends om 9 uur pas de mail leestquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:49 schreef Molo het volgende:
[..]
Even doorrijden
Als je je best doet komt alles goed
Dat ik het helemaal eens ben met het feit dat het ontzettend zwaar is nu. Zwaarder dan ooit zelfs. Mijn punt is dat het nóg erger was geweest als we helemaal geen relatief vrije zomer hadden gehad.quote:
Ik heb het niet over strengere maatregelen. De basismaatregelen waren toen ook nog van toepassing.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:40 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het kon toen toch ook gewoon? Naar het strand, naar de bossen, naar de winkels, naar een blm-protest. Mondkapjes waren nog nauwelijks te zien in het straatbeeld, de meeste zaken waren gewoon open, en de paniek van maart/april was redelijk weggeebd. En toch, ondanks de "wacht maar tot over twee weken!"-helderzienden die er ook toen nogal veel aanwezig waren heeft er toen geen van die gebeurtenissen tot een grote uitbraak geleid. Hadden strengere regels in de zomer achteraf gezien nut gehad? Ik betwijfel het.
misschien had het nu minder zwaar geweest als ze in de herfst ( niet in de zomer ) eerder hadden ingegrepen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat ik het helemaal eens ben met het feit dat het ontzettend zwaar is nu. Zwaarder dan ooit zelfs. Mijn punt is dat het nóg erger was geweest als we helemaal geen relatief vrije zomer hadden gehad.
Als je over alle locaties het 2 voudige zou doen zou je de ambitie van 1 miljoen per dag al moeten halen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:42 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Volgens mij hadden ze al afspraken staan voor alle dosis die we inmiddels opgeslagen hebben, maar dat het sneller kan en moet ben ik het helemaal mee eens. XL priklocatie is 2400 per dag en dat mag best naar 24.000 per dag.
Ik denk oprecht dat dat op de lange termijn weinig uitgemaakt had voor de situatie nu. Heel Europa zit ongeveer in hetzelfde schuitje.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:52 schreef Predator40 het volgende:
[..]
misschien had het nu minder zwaar geweest als ze in de herfst ( niet in de zomer ) eerder hadden ingegrepen.
Dat is geen bewuste keuze geweest met strategie er achter, of denk jij van wel?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat ik het helemaal eens ben met het feit dat het ontzettend zwaar is nu. Zwaarder dan ooit zelfs. Mijn punt is dat het nóg erger was geweest als we helemaal geen relatief vrije zomer hadden gehad.
Helemaal waar, maar dat is hier roepen in een woestijn verder dus doe geen moeite.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat dat op de lange termijn weinig uitgemaakt had voor de situatie nu. Heel Europa zit ongeveer in hetzelfde schuitje.
door ook niet al te beste beslissingen:quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat dat op de lange termijn weinig uitgemaakt had voor de situatie nu. Heel Europa zit ongeveer in hetzelfde schuitje.
De ambitie was een miljoen per week, met 2.400 prikken per locatie per dag x 25 = 60.000 per dag. Dan moeten we nog wel wat meer opschalen. Het 3 of 4 voudige zou goed zijn, helemaal omdat we vanaf Q2 ook veel grotere leveringen van alles kunnen verwachten.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:53 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Als je over alle locaties het 2 voudige zou doen zou je de ambitie van 1 miljoen per dag al moeten halen.
Beter doe je gewoon het 3 of 4 voudige
ik las ook dat het Oxford vaccin minder goed lijkt te werken op ouderen dus sowieso beter dat die Pfizer of Moderna krijgen, neemt niet weg dat je ongeveer een kwartaal vertraging hebt in het totale programma.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:54 schreef Anton91 het volgende:
Volgens mij kunnen ze zelfs nu nog als we minder van AZ krijgen de risico en ouderen vaccineren voor eind april. Volgens mij valt de impact wel mee.
Ja, AZ lijkt mij sowieso ook beter voor de groep 18-60 met medische indictatie. En het zou mogelijk moeten zijn om die vertraging op te vangen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:58 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik las ook dat het Oxford vaccin minder goed lijkt te werken op ouderen dus sowieso beter dat die Pfizer of Moderna krijgen, neemt niet weg dat je ongeveer een kwartaal vertraging hebt in het totale programma.
https://nos.nl/liveblog/2(...)ld-in-rotterdam.htmlquote:Leden van het Outbreak Management Team (OMT) hebben vorig jaar in de zomer onderling gediscussieerd over de vraag of er bijvoorbeeld sociologen, gedragswetenschappers en economen toegevoegd moesten worden aan het belangrijkste adviesorgaan van het kabinet in de coronacrisis. De experts vroegen zich af of hun blik op de coronapandemie niet "te nauw" was, schrijft de Volkskrant in een reconstructie.
Het OMT bestaat hoofdzakelijk uit medisch experts. Wel kan het adviesorgaan "afhankelijk van de agendapunten" soms andere experts uitnodigen, schrijft het RIVM. De leden vroegen zich na de eerste coronagolf af ze in hun adviezen voldoende oog hadden voor het effect van de maatregelen op bijvoorbeeld kinderen en ondernemers. OMT-voorzitter Jaap van Dissel maakte volgens de krant een einde aan die discussie.
"Het OMT moet zich buigen over het virus, over testen, over een exitstrategie (...) We zitten er om de kwaal te bestrijden, niet voor de bijwerkingen", zou hij hebben gezegd.
Er komen ook nog 12 L en M locaties bij en wat S locaties.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:57 schreef Anton91 het volgende:
[..]
De ambitie was een miljoen per week, met 2.400 prikken per locatie per dag x 25 = 60.000 per dag. Dan moeten we nog wel wat meer opschalen. Het 3 of 4 voudige zou goed zijn, helemaal omdat we vanaf Q2 ook veel grotere leveringen van alles kunnen verwachten.
Ben je toch mooi binnen 2 jaar klaar.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:00 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er komen ook nog 12 L en M locaties bij en wat S locaties.
Met die locaties erbij kwam ik op ongeveer 420K per week
Maar wél een zorgvuldige vertraging.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:58 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik las ook dat het Oxford vaccin minder goed lijkt te werken op ouderen dus sowieso beter dat die Pfizer of Moderna krijgen, neemt niet weg dat je ongeveer een kwartaal vertraging hebt in het totale programma.
Heb je op zich ook gelijk in jaquote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat dat op de lange termijn weinig uitgemaakt had voor de situatie nu. Heel Europa zit ongeveer in hetzelfde schuitje.
In het eerste kwartaal gaat dat niet lukken, dan kan je misschien een inhaalslag in het 2e maken maar dat is natuurlijk ook allemaal op basis van toegezegde leveringen ipv gegarandeerde.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:00 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ja, AZ lijkt mij sowieso ook beter voor de groep 18-60 met medische indictatie. En het zou mogelijk moeten zijn om die vertraging op te vangen.
Het VK heeft er al een paar miljoen ouderen mee geprikt, zou toch wel lullig zijn als die alsnog de sjaak zijn omdat het niet goed genoeg aanslaat.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:01 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Maar wél een zorgvuldige vertraging.
Dat dan weer wel.
Nog een week en Q1 zit er alweer voor 1/3 op. Is er bekend hoeveel mensen Nederland in Q1 in totaal had willen vaccineren?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:02 schreef Tarado het volgende:
[..]
In het eerste kwartaal gaat dat niet lukken, dan kan je misschien een inhaalslag in het 2e maken maar dat is natuurlijk ook allemaal op basis van toegezegde leveringen ipv gegarandeerde.
Was denk ik ook wel moeilijk geweest in zo'n klein land maar het is interessant om in wat-als-scenario's te denken. Wat als we wel Amsterdam en Rotterdam op slot hadden gegooid, zouden we dan ook chaotische taferelen hebben gezien van files, mensen die de stad proberen te ontvluchten?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:47 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Niet. Het had zeker wat uitgemaakt om de zwaardere maatregelen wat langer uit te stellen denk ik.
Met 420K per week ben je 28 weken bezig met 12 miljoen mensen, en dan heb je nog maar 1 prik gezet.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:01 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ben je toch mooi binnen 2 jaar klaar.
Nee, daarom eind april. Van Pfizer krijgen we (als het goed is) 10.1mil doses in Q2. Dat zullen wel flinke leveringen per week zijn. Sowieso zou de uitbreiding in de fabriek volgende maand daar klaar zijn en kunnen ze opschalen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:02 schreef Tarado het volgende:
[..]
In het eerste kwartaal gaat dat niet lukken, dan kan je misschien een inhaalslag in het 2e maken maar dat is natuurlijk ook allemaal op basis van toegezegde leveringen ipv gegarandeerde.
Sec gezien heeft hij gelijkquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)ld-in-rotterdam.html
Tja. Niet dat het onwaar is, maar ergens gaat er toch iets mis als je de andere branches niet betrekt in je advisering.
huisarten gaan ook nog prikken he, en die gaan meestal wel hard getuige de griepprik elk jaar.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:01 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ben je toch mooi binnen 2 jaar klaar.
De treinen staan al klaarquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:08 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik mis nog de spreuk boven de poort.
gewoon terecht, die vrijblijvende quarantaine werkt nou niet echt best in NL.quote:
Die zijn niet na 21u live op tv.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 04:54 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ah, right, en nrc, volkskrant, trouw, ad etc niet?
Dat regionale ingrijpen gebeurde gewoon veel te laat. Op het moment dat ze daadwerkelijk overgingen tot strengere lokale maatregelen in Rotterdam en Amsterdam was het virus al teveel verspreid over het land waardoor die landelijke aanpak nodig was. De regio’s waren veel te afwachtend. Als we dat nog langer hadden afgewacht dan was de situatie waarschijnlijk nog net even wat erger geweest op landelijke basis.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:45 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik vond het opvallend dat toen (september of oktober?) gezegd werd: we stoppen met lokale/regionale maatregelen, dat heeft niet gewerkt, alles gaat weer landelijk. Terwijl er juist na de eerste lockdown werd gezegd: nationale lockdown, dat nooit meer, lang leve de regio's, laat de burgemeesters het bepalen. In hoeverre is dat nu echt geprobeerd, behalve wat eerdere sluiting van horeca in sommige steden en mondkapjes in drukke straten in Amsterdam en Rotterdam?
quote:
Dat denk ik wel. In die tijd was het vooral het mantra: versoepelen waar kan en het liefst zo snel mogelijk.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:55 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat is geen bewuste keuze geweest met strategie er achter, of denk jij van wel?
Baudetquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:16 schreef Predator40 het volgende:
[ twitter ]
weer een trumpiaanse tweet van Baudet, hij gelooft NIETS meer van de peilingen
hoe bekend komt dat toch voor
NOSquote:Leden van het Outbreak Management Team (OMT) hebben vorig jaar in de zomer onderling gediscussieerd over de vraag of er bijvoorbeeld sociologen, gedragswetenschappers en economen toegevoegd moesten worden aan het belangrijkste adviesorgaan van het kabinet in de coronacrisis. De experts vroegen zich af of hun blik op de coronapandemie niet "te nauw" was, schrijft de Volkskrant in een reconstructie.
Het OMT bestaat hoofdzakelijk uit medisch experts. Wel kan het adviesorgaan "afhankelijk van de agendapunten" soms andere experts uitnodigen, schrijft het RIVM. De leden vroegen zich na de eerste coronagolf af ze in hun adviezen voldoende oog hadden voor het effect van de maatregelen op bijvoorbeeld kinderen en ondernemers. OMT-voorzitter Jaap van Dissel maakte volgens de krant een einde aan die discussie.
"Het OMT moet zich buigen over het virus, over testen, over een exitstrategie (...) We zitten er om de kwaal te bestrijden, niet voor de bijwerkingen", zou hij hebben gezegd. Het OMT zat met enkel medisch experts aan tafel lang niet altijd op één lijn. Met nog meer experts aan tafel zou het vinden van een consensus helemaal niet meer te doen zijn, zo vreesde Van Dissel.
de idioten die storten verbazen me nog meerquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:16 schreef Predator40 het volgende:
[ twitter ]
weer een trumpiaanse tweet van Baudet, hij gelooft NIETS meer van de peilingen
hoe bekend komt dat toch voor
dat is toch wel logisch, het is aan de regering om met experts op ander gebied te overleggenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
Verkeerde topic.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:16 schreef Predator40 het volgende:
[ twitter ]
weer een trumpiaanse tweet van Baudet, hij gelooft NIETS meer van de peilingen
hoe bekend komt dat toch voor
mocht allemaal niet gezegd worden hier want van Dissel = GODquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is, een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
Daar dacht niet iedereen zo over :quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:20 schreef Tarado het volgende:
[..]
dat is toch wel logisch, het is aan de regering om met experts op ander gebied te overleggen
quote:Leden van het Outbreak Management Team (OMT) hebben vorig jaar in de zomer onderling gediscussieerd over de vraag of er bijvoorbeeld sociologen, gedragswetenschappers en economen toegevoegd moesten worden aan het belangrijkste adviesorgaan van het kabinet in de coronacrisis. De experts vroegen zich af of hun blik op de coronapandemie niet "te nauw" was,
Spanje zit intussen ook alweer op 40K en meer per dag aan nieuwe cases, geen wonder dat de IC weer rap stijgt.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:21 schreef Mr.Silencer het volgende:
Spanje (zwart) gaat weer behoorlijk rap de verkeerde kant op.
Wat me vooral opvalt is dat IC toename in 1 week tijd met bijna 1000 personen is toegenomen.
Alleen halverwege maart waren deze aantallen hoger.
Opmerking: Spanje geeft van ma t/m vr updates, dus deze data is volledig verwerkt.
In de onderstaande grafieken ontbreekt momenteel alleen nog de overige data van vandaag voor een compleet weekoverzicht.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ook heel herkenbaar van Trump trouwens.....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:19 schreef Tarado het volgende:
[..]
de idioten die storten verbazen me nog meer
heeft wel een beetje een link met de corona gedachten van het FvD en die van Trump.quote:
Ik ben normaal wel fan van van Dissel maar dit is toch wel kwalijk. Over de 'kwaal' en 'bijwerkingen' praten. Niet rekening ermee houdende dat die twee nog wel eens van plaats kunnen verwisselen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is, een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is, een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
Lekker kansloos... als de regering naar de adviezen van de experts luistert die alleen de kwaal bestrijden en niet de bijwerkingen, dan is het advies er altijd op gericht om het virus uit te roeien en zal er nooit (behalve op een persconferentie 'we snappen dat iedereen het moeilijk heeft en volgend jaar gaat er meer naar de jeugdzorg') prioriteit aan iets anders worden gegeven dan het uitroeien van het virus.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is, een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
Het is de taak van de overheid zelf om ook info in te winnen van andere experts. Dat gebeurd imo wel wat te weinig ja.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:17 schreef deedeetee het volgende:
Van Dissel.
[..]
NOS
Hier kijk ik nu helemaal niet van op. Ontsla die man en zet er iemand neer die wat meer flexibel is, een bredere kijk op zaken heeft minder behoefte heeft aan de baas spelen.
OMT, Outbreak Management Team, kan het nog duidelijker? Zij moeten daarover gaan en daarover adviezen geven, de regering moet die adviezen naast de economische, sociale etc. adviezen leggen en hun besluiten daarop nemen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:22 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Daar dacht niet iedereen zo over :
[quote]Leden van het Outbreak Management Team (OMT) hebben vorig jaar in de zomer onderling gediscussieerd over de vraag of er bijvoorbeeld sociologen, gedragswetenschappers en economen toegevoegd moesten worden aan het belangrijkste adviesorgaan van het kabinet in de coronacrisis. De experts vroegen zich af of hun blik op de coronapandemie niet "te nauw" was,[ /quote]
Nou voor mij is van Dissel absoluut geen God! Met zijn irritante stemmetje 'het zou kunnen dat... 'quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:22 schreef Predator40 het volgende:
[..]
mocht allemaal niet gezegd worden hier want van Dissel = GOD
Ik vind het lastig om daar een oordeel over te vellen, zonder alle context te kennen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik ben normaal wel fan van van Dissel maar dit is toch wel kwalijk. Over de 'kwaal' en 'bijwerkingen' praten. Niet rekening ermee houdende dat die twee nog wel eens van plaats kunnen verwisselen.
Ik vind op zich wel dat hij gelijk heeft. Met de kanttekening dat van Dissel het dan ook geen probleem vindt als het kabinet niet 100% hun lijn volgt.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik ben normaal wel fan van van Dissel maar dit is toch wel kwalijk. Over de 'kwaal' en 'bijwerkingen' praten. Niet rekening ermee houdende dat die twee nog wel eens van plaats kunnen verwisselen.
Hij ziet daarbij ook nog eens over het hoofd dat de bijwerkingen invloed kunnen hebben op de bestrijding van de kwaal.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik ben normaal wel fan van van Dissel maar dit is toch wel kwalijk. Over de 'kwaal' en 'bijwerkingen' praten. Niet rekening ermee houdende dat die twee nog wel eens van plaats kunnen verwisselen.
Gommers laakte van de week ook de rol van de regering jegens OMTquote:
Toch die nieuwe mutatie of nog de kerst golf?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:21 schreef Mr.Silencer het volgende:
Spanje (zwart) gaat weer behoorlijk rap de verkeerde kant op.
Wat me vooral opvalt is dat IC toename in 1 week tijd met bijna 1000 personen is toegenomen.
Alleen halverwege maart waren deze aantallen hoger.
Opmerking: Spanje geeft van ma t/m vr updates, dus deze data is volledig verwerkt.
In de onderstaande grafieken ontbreekt momenteel alleen nog de overige data van vandaag voor een compleet weekoverzicht.
Per miljoen inwoners:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
het lijkt erop dat al die stijgingen grotendeels door het beleid komenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Toch die nieuwe mutatie of nog de kerst golf?
In Portugal is de situatie ook zeer ernstig. Daar moeten ze nu al triage toepassen en nog steeds hebben ze meer dan 10.000 besmettingen per dag.
Daar hebben ze de fout gemaakt om kerst helemaal open te gooien.
Dat denk ik inderdaad ook, misschien zou er een soort van extra OMT moeten zijn waarbij het kabinet de afweging maakt wat ze het meest belangrijke vinden. Dan is het toch niet meer helemaal Van Dissel zijn verantwoording.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik vind op zich wel dat hij gelijk heeft. Met de kanttekening dat van Dissel het dan ook geen probleem vindt als het kabinet niet 100% hun lijn volgt.
Wellicht, maar wat verklaard die extreme stijging in Spanje? De stijging is bijna zo sterk als tijdens de eerste golf, toen men van 0 maatregelen naar de strenge maatregelen ging. Was alles inmiddels weer gewoon open?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:30 schreef Predator40 het volgende:
[..]
het lijkt erop dat al die stijgingen grotendeels door het beleid komen
Dat is gewoon niet hem, je laat een fietsenmaker toch ook niet naar probleem met je auto kijken?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:27 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Hij ziet daarbij ook nog eens over het hoofd dat de bijwerkingen invloed kunnen hebben op de bestrijding van de kwaal.
Dat klopt, en hij heeft het zo dicht mogelijk bij de kern proberen te houden. Maar wellicht hebben andere OMT-leden geconstateerd dat het kabinet andere belangen in hun ogen te weinig meewoog of te blind afgingen op het OMT als eerste en enige adviesorgaan, en ter compensatie voorgesteld dan maar andere experts in het OMT op te nemen. De vraag is welke rol je in dit geheel aan het OMT wil toedichten. Maar linksom of rechtsom, 'bijwerkingen' zijn onlosmakelijk verbonden met welke maatregel dan ook, en die aandacht daarvoor - waar ie dan ook vandaan komt - móét er simpelweg zijn.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik vind op zich wel dat hij gelijk heeft. Met de kanttekening dat van Dissel het dan ook geen probleem vindt als het kabinet niet 100% hun lijn volgt.
ik ben benieuwd wanneer NL de grenzen gaat sluiten voor portugal en spanje.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:36 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Nog even Portugal want het voelt toch alsof het onderbelicht is in de media. Arten moeten nu al kiezen wie er op de IC kan en wie niet. Mensen gaan dood in de ambulances tijdens het wachten op een bed.
Tegelijk is er geen einde in zicht aan de stijging.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Wat heeft dat serieus nú nog voor zin?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:38 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ik ben benieuwd wanneer NL de grenzen gaat sluiten voor portugal en spanje.
Weinig.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:40 schreef galantis het volgende:
[..]
Wat heeft dat serieus nú nog voor zin?
lekker open laten dan maarquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:40 schreef galantis het volgende:
[..]
Wat heeft dat serieus nú nog voor zin?
Beetje raar natuurlijk. Aan de andere kant; hoeveel mensen komen er nu nog deze kant op? Wat bewoners of familie misschien maar toerisme is volgens mij compleet dood. Helemaal met de avondklok nu.quote:
Hoe meer richtingen hoe meer gepolder, het advies van het OMT moet gewoon zuiver gericht zijn op bestrijding van het virus, als je sociologen gaat toevoegen waarom dan geen economen?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:36 schreef galantis het volgende:
[..]
Dat klopt, en hij heeft het zo dicht mogelijk bij de kern proberen te houden. Maar wellicht hebben andere OMT-leden geconstateerd dat het kabinet andere belangen in hun ogen te weinig meewoog of te blind afgingen op het OMT als eerste en enige adviesorgaan, en ter compensatie voorgesteld dan maar andere experts in het OMT op te nemen. De vraag is welke rol je in dit geheel aan het OMT wil toedichten. Maar linksom of rechtsom, 'bijwerkingen' zijn onlosmakelijk verbonden met welke maatregel dan ook, en die aandacht daarvoor - waar ie dan ook vandaan komt - móét er simpelweg zijn.
Ik stem voor 'geen'. Laten we ons asjeblieft niet verlagen tot Belgische paniekpolitiek.quote:
Kijjen we toch niet meer raar van op na alles? Het is een emotieloze wetenschapper met 0,0 oog voor het menselijke/maatschappelijke aspect van de hele situatie.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik ben normaal wel fan van van Dissel maar dit is toch wel kwalijk. Over de 'kwaal' en 'bijwerkingen' praten. Niet rekening ermee houdende dat die twee nog wel eens van plaats kunnen verwisselen.
Britse variant? Of gewoon te laks geweest qua maatregelen?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:36 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Nog even Portugal want het voelt toch alsof het onderbelicht is in de media. Arten moeten nu al kiezen wie er op de IC kan en wie niet. Mensen gaan dood in de ambulances tijdens het wachten op een bed.
Tegelijk is er geen einde in zicht aan de stijging.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
misschien kunnen we dan beter alle maatregelen ook maar opheffen want het is toch al te laat....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:43 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik stem voor 'geen'. Laten we ons asjeblieft niet verlagen tot Belgische paniekpolitiek.
Het is toch al overal terror, wij zijn echt geen oase vergeleken met andere landen. En mutaties hou je toch niet tegen, want tegen de tijd dat ze ontdekt zijn zijn ze al praktisch overal. Als het voor zo goed als hermetisch afgesloten landen al praktisch onmogelijk is het virus zelf buiten de deur te houden, nou hou dan maar op.
In die zomer toen er bijna niets was, had ik het opgelopen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 10:29 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Mensen moeten bewust misleid worden. Nu zegt het omt zelfs dat de maatregelen in de zomer te soepel waren. Er waren dagen met 0 ic opnames, hoezo te soepel.
Maar je bent wel getest?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:49 schreef Ixnay het volgende:
[..]
In die zomer toen er bijna niets was, had ik het opgelopen.
Geen klachten, geen symptomen. 2 dagen hele lichte hoofdpijn in de ochtend, maar meer ook niet.
Over domme redenaties gesproken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:49 schreef Predator40 het volgende:
[..]
misschien kunnen we dan beter alle maatregelen ook maar opheffen want het is toch al te laat....
wat een domme redenatie
Portugal was nog niet eerder op m'n radar gekomen, maar nu ik het heb opgezocht en verwerkt is de situatie relatief ernstiger dan in Spanje zie ik.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Toch die nieuwe mutatie of nog de kerst golf?
In Portugal is de situatie ook zeer ernstig. Daar moeten ze nu al triage toepassen en nog steeds hebben ze meer dan 10.000 besmettingen per dag.
Daar hebben ze de fout gemaakt om kerst helemaal open te gooien.
Hou eens op om altijd op de man te spelen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:49 schreef Predator40 het volgende:
[..]
misschien kunnen we dan beter alle maatregelen ook maar opheffen want het is toch al te laat....
wat een domme redenatie
hadden ze dat wel moeten bestellen, die zitten nu al op 2022 mocht je vandaag wat bestellen, er is gelukkig bij anderen al eerder besteld dus misschien dat de schade meevalt.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:54 schreef VacaLoca het volgende:
Hopelijk kan Moderna, Pfizer of Curevac meer leveren en hebben we dat hele pauper astrazeneca niet nodig.
Dat soort honden heeft geen virus nodig, die hebben van zichzelf al ademhalingsproblemen door de korte snuit.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:58 schreef alpeko het volgende:
We hebben onze hond ingezet bij de strijd tegen het coronavirus. Effectiever dan Hugo’s hamer uit zijn gereedschapskist.
[ afbeelding ]
De Zuid-Afrikaanse variant zou daar al geruime tijd rondgaan. Daarnaast heeft Portugal eigenlijk tot aan de kerst in de ontkenningsstand gestaan m.b.t. de Britse variant, zie b.v.: https://www.portugalresid(...)ew-variant-of-virus/quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:36 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Nog even Portugal want het voelt toch alsof het onderbelicht is in de media. Arten moeten nu al kiezen wie er op de IC kan en wie niet. Mensen gaan dood in de ambulances tijdens het wachten op een bed.
Tegelijk is er geen einde in zicht aan de stijging.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Opvallend vind ik dat dit toch een beetje heel lijkt op de situatie in UK. Daar waren rondom kerst winkels, kroegen open, werden familiebezoeken toch afgelegd ondanks dat 12 voor 2 alsnog maatregelen werden afgekondigd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:02 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Met kerst werd alles open gegooid, met oud en nieuw als wisselgeld, toen was alles juist weer dicht.
Ik kan niet voor iedereen in Portugal spreken maar heb wel wat Braziliaanse vrienden die daar wonen. Begrippen als bezoekersaantallen thuis beperken, niet knuffelen en zoenen, proberen afstand te houden, enz. dat kennen zij simpelweg niet zoals hier. Dan kun je wel overal met mondkapjes rondlopen (die zij aan de kapstok hangen en de volgende dag weer gebruiken) maar dan is het niet gek dat een virus makkelijk rondgaat.
Zie bv WK Darts in Londen, waar het tot 13 dec oid nog de bedoeling was om hele toernooi met publiek te doen. Dat werd toen in alle haast alsnog ingetrokken 2 dagen voor start van toernooi.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:06 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Opvallend vind ik dat dit toch een beetje heel lijkt op de situatie in UK. Daar waren rondom kerst winkels, kroegen open, werden familiebezoeken toch afgelegd ondanks dat 12 voor 2 alsnog maatregelen werden afgekondigd.
Ook een enorme spike in gevallen. Ziekenhuisopnames etc.
Af en toe maar?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:13 schreef JosMert het volgende:
Wat is corona toch af en toe ruk.
Doucheslang net kapot gesprongen. Kan je die dingen alleen maar afhalen voor minimaal ¤20 of ¤25 bij de hornbach’s en gamma’s van deze wereld.
Waar is de action als je ze nodig hebt😅
Het Belgische OMT heeft dat geprobeerd, economen toevoegen. Het was een ramp, er kwam geen advies meer uit het OMT omdat de partijen het niet eens konden worden.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:43 schreef Tarado het volgende:
[..]
Hoe meer richtingen hoe meer gepolder, het advies van het OMT moet gewoon zuiver gericht zijn op bestrijding van het virus, als je sociologen gaat toevoegen waarom dan geen economen?
Zo kan je aan de gang blijven, het OMT moet gewoon blijven doen waar ze voor aangesteld zijn, de regering neemt besluiten op basis van hun advies en dat van experts op ander gebied.
Dit gaat nog wat worden.quote:Reuters: As COVID-19 cases rise, Portugal's hospitals face 'war-like' pressure (22 jan)
...
Schools were closed on Friday for the first time since March as spiralling coronavirus cases forced the government to step up its response to the pandemic. Portugal has been in lockdown since Jan. 15, with non-essential businesses closed and most people confined to their homes.
...
Ambulances queue, sometimes for hours, waiting for hospital beds for patients. Intensive care units are 88% occupied and intermediate care units 91%, Health Secretary Antonio Lacerda Sales said.
Praxis is ¤50quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:13 schreef JosMert het volgende:
Wat is corona toch af en toe ruk.
Doucheslang net kapot gesprongen. Kan je die dingen alleen maar afhalen voor minimaal ¤20 of ¤25 bij de hornbach’s en gamma’s van deze wereld.
Waar is de action als je ze nodig hebt😅
Lekker doorgefokte misvormde honden hopenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:58 schreef alpeko het volgende:
We hebben onze hond ingezet bij de strijd tegen het coronavirus. Effectiever dan Hugo’s hamer uit zijn gereedschapskist.
[ afbeelding ]
https://www.topics.nl/omt(...)74aa9fb72b6383b92a3/quote:Dat het kabinet de maatregelen al voorafgaand aan het OMT-advies opstelde, druist in tegen de wettelijk geregelde crisisstructuur. Daarin staat dat een OMT-advies eerst langs bestuurders en topambtenaren in het ‘bestuurlijk afstemmingsoverleg’ (BAO) gaat, die bekijken of de adviezen praktisch uitvoerbaar zijn. Pas daarna moet het kabinet besluiten welke maatregelen worden genomen.
Die volgorde is er mede om te voorkomen dat wetenschappers over politiek beleid gaan en dat politici wetenschappelijk advies naar hun hand kunnen zetten.
goed ideequote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:29 schreef Pvt.Webster het volgende:
Vanavond maar eens wat webcams bekijken in de steden
Goeie, echt benieuwd hoe het hier vanavond is, wonende aan een drukke verbindingsweg.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:29 schreef Pvt.Webster het volgende:
Vanavond maar eens wat webcams bekijken in de steden
Top dat je dit plaatst. Zet het NL beleid misschien toch in een ander daglicht.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 11:36 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Nog even Portugal want het voelt toch alsof het onderbelicht is in de media. Arten moeten nu al kiezen wie er op de IC kan en wie niet. Mensen gaan dood in de ambulances tijdens het wachten op een bed.
Tegelijk is er geen einde in zicht aan de stijging.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
vanavond ff een rondje doen om te kijken hoe druk het is, oh wachtquote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:32 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Goeie, echt benieuwd hoe het hier vanavond is, wonende aan een drukke verbindingsweg.
Al helemaal omdat zijn eigen adviseur het meteen al tegensprak. Maar dat heeft de media dan weer nauwelijks meegenomen.quote:
Loop je toch even met mij als ik de hond ga uitlaten, ik heb er toch 2quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:39 schreef Predator40 het volgende:
[..]
vanavond ff een rondje doen om te kijken hoe druk het is, oh wacht![]()
Dat is het voordeel van een dictatuur die wel enigszins begaan is met de onderdanen: Strenge maatregelen opleggen en iedereen volgt ze op. Dat er ook heel wat leed achter schuilgaat hoe het aangepakt werd, moet ook niet worden vergeten. Maar ja, wij wonen in een democratie met vergaande vrijheden die mensen niet zomaar willen opgeven, wat ook logisch en verdedigbaar is. Dus het poldermodel is onze oplossing.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:38 schreef Tijger_m het volgende:
Mooi artikel over Wuhan in de NY Times, een jaar na dato met heel veel foto's:
[..]
Ik wil geen Chinees model hier en ik deelde de link alleen om dat het mischien mensen interesseert.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:44 schreef erkel het volgende:
[..]
Dat is het voordeel van een dictatuur die wel enigszins begaan is met de onderdanen: Strenge maatregelen opleggen en iedereen volgt ze op. Dat er ook heel wat leed achter schuilgaat hoe het aangepakt werd, moet ook niet worden vergeten. Maar ja, wij wonen in een democratie met vergaande vrijheden die mensen niet zomaar willen opgeven, wat ook logisch en verdedigbaar is. Dus het poldermodel is onze oplossing.
Over een paar jaar wordt duidelijk welk model het beste was.
Mijn opmerking was niet persoonlijk gericht en was meer een denkwijze die ik erbij heb en gisteravond hoorde bij OP1. Waar ik het helemaal mee eens was. Jouw bericht was een mooi haakjequote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:46 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik wil geen Chinees model hier en ik deelde de link alleen om dat het mischien mensen interesseert.
Ik denk dat onze maatschappelijke inrichting inderdaad niet ideaal is om een pandemie te bestrijden maar soit, gegeven hoe vaak er een pandemie is kies ik er voor om de rest van mijn leven in een redelijk vrije democratie te leven
De wereld is toch wel enorm veranderd. Begin 2020 zouden mensen toch vooral naar een ander soort webcam willen kijkenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:29 schreef Pvt.Webster het volgende:
Vanavond maar eens wat webcams bekijken in de steden
Als je het puur hebt over mensenlevens redden zal hun model beter zijn geweest voor zover we er betrouwbare info over krijgen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:44 schreef erkel het volgende:
[..]
Dat is het voordeel van een dictatuur die wel enigszins begaan is met de onderdanen: Strenge maatregelen opleggen en iedereen volgt ze op. Dat er ook heel wat leed achter schuilgaat hoe het aangepakt werd, moet ook niet worden vergeten. Maar ja, wij wonen in een democratie met vergaande vrijheden die mensen niet zomaar willen opgeven, wat ook logisch en verdedigbaar is. Dus het poldermodel is onze oplossing.
Over een paar jaar wordt duidelijk welk model het beste was.
Ehhhh...wil ik weten wat je hiermee bedoelt?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:53 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De wereld is toch wel enorm veranderd. Begin 2020 zouden mensen toch vooral naar een ander soort webcam willen kijken
Überhaupt niet nee, vieze mensen, vies land, dictatuurtje erbij.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:55 schreef Tarado het volgende:
[..]
Als je het puur hebt over mensenlevens redden zal hun model beter zijn geweest voor zover we er betrouwbare info erover krijgen.
Maar het riekt wel een beetje naar propaganda deze berichtgeving over Wuhan, ook nu met de lockdown hier wil ik nog steeds niet met ze ruilen.
vaak genoeg verbleven, de mooiste dag daar was altijd de vertrek dagquote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:56 schreef Caland het volgende:
[..]
Überhaupt niet nee, vieze mensen, vies land, dictatuurtje erbij.
Wat een onzin, alle grote bedrijven in NL werken thuis waar kan, ook in projectvorm via Zoom/Teams. Dus dat het onmogelijk is om deze orders binnen te halen is wel erg kort door de bocht. Het is gewoon zo'n bedrijf waar de werkgever de werknemers niet vertrouwd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:43 schreef Jor_Dii het volgende:
Over thuiswerken en hoe lastig die puzzel soms is te leggen:
https://eenvandaag.avrotr(...)tter_impression=true
split screenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:53 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De wereld is toch wel enorm veranderd. Begin 2020 zouden mensen toch vooral naar een ander soort webcam willen kijken
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:01 schreef byah het volgende:
[..]
Wat een onzin, alle grote bedrijven in NL werken thuis waar kan, ook in projectvorm via Zoom/Teams. Dus dat het onmogelijk is om deze orders binnen te halen is wel erg kort door de bocht. Het is gewoon zo'n bedrijf waar de werkgever de werknemers niet vertrouwd.
Dat valt te bezienquote:Van de achttien medewerkers in Heerenveen werken er dagelijks vier à vijf vanuit huis. "Ik heb dat vrijgelaten. Ik zeg niet: 'Je moet komen.' Mensen zijn allemaal HBO- of universitair geschoold en maken zelf die afweging."
Dat zegt toch niets over vertrouwen? Als mijn werkgever zegt dat het onze eigen keuze is om naar kantoor te komen, zal ook een groot deel gewoon naar kantoor gaan. Echter wordt dat niet gedaan omdat ze wel naar de overheid luisteren en vertrouwd mijn werkgever er gewoon op dat de werkzaamheden gedaan worden.quote:
waarom zou je naar kantoor gaan als het dringende advies is om thuis te werken en als je thuis ook alles voor elkaar kan krijgen ?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:07 schreef byah het volgende:
[..]
Dat zegt toch niets over vertrouwen? Als mijn werkgever zegt dat het onze eigen keuze is om naar kantoor te komen, zal ook een groot deel gewoon naar kantoor gaan. Echter wordt dat niet gedaan omdat ze wel naar de overheid luisteren en vertrouwd mijn werkgever er gewoon op dat de werkzaamheden gedaan worden.
Dat, maar ook een totaal andere omgang met de economische belangen van burgers. Hier compenseren we iedereen tot een bepaalde hoogte. Zal vast niet perfect zijn en ik wil ook niet mijn ogen sluiten voor degenen bij wie het water aan de lippen staat. Maar daar wordt gewoon gezegd: leef maar van je spaargeld.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:44 schreef erkel het volgende:
[..]
Dat is het voordeel van een dictatuur die wel enigszins begaan is met de onderdanen: Strenge maatregelen opleggen en iedereen volgt ze op. Dat er ook heel wat leed achter schuilgaat hoe het aangepakt werd, moet ook niet worden vergeten. Maar ja, wij wonen in een democratie met vergaande vrijheden die mensen niet zomaar willen opgeven, wat ook logisch en verdedigbaar is. Dus het poldermodel is onze oplossing.
Over een paar jaar wordt duidelijk welk model het beste was.
Er is gewoon zoiets als de noodtoestand. Gezien de snelheid van de pandemie is die niet nodig gebleken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:11 schreef Xenorium het volgende:
Nederland zou eigenlijk voor een tijd als deze, pandemie uitbraak of oorlog een militaire fase moeten hebben. Dus al onze polderregeltjes en wetten die gelden dan niet meer. Dus een soort van oorlogsmode zoals Israël dat heeft, je ziet ook hoe hard zij vaccineren.. Dat komt gewoon omdat zij in dit soort situaties gelijk de militaristische machine uit de kast kunnen halen.
Als ineens een land ons binnenvalt, even fictie maar hé wie had gedacht dat we in een pandemie konden zitten, dan heeft Nederland totaal geen antwoord hierop terug. Nederland werkt OK in een normale situatie, in elke andere situatie kraakt en piept het.. Wij zijn gewoon niet voorbereid op een pandemie of een oorlog en we zouden dat wel moeten zijn.
Amerika blijft ons niet redden, terwijl we lekker niet de volledige NATO bijdrage voldoen..
Landen in de Europa moeten zich veel meer voorbereiden op de toekomstige pandemieën en zelfs oorlogen, en wat denk je van toekomstige andere problemen zoals meteorieten die de aarde bedreigen. Is daar al een plan voor? Nope, we hopen gewoon dat er niks gebeurt.. Mocht het wel gebeuren dan is het ook gelijk klaar.
Landen richten zich veel te weinig op wereldse en buitenwereldse dingen en dan krijg je deze shitzooi waarin we nu zitten. In de toekomst als we ons niet voorbereiden dan kan het echt nog veel slechter aflopen.
Bij ons kan je op veel werkstromen redelijk goed tracken wat de productiviteit is en dan wordt ook gedaan. Lag dat de eerste maanden van de lockdown nog op ongeveer +10% is dat de laatste 3-4 maanden gekelderd naar -30%quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:11 schreef Predator40 het volgende:
[..]
waarom zou je naar kantoor gaan als het dringende advies is om thuis te werken en als je thuis ook alles voor elkaar kan krijgen ?
op deze manier blijven er wel veel mensen op kantoor werken ja
Dat hebben we al, dat is de noodtoestand, maar die heeft rutte niet afgekondigd omdat "hij het niet leuk vind om de baas te zijn" (zijn letterlijke woorden).quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:11 schreef Xenorium het volgende:
Nederland zou eigenlijk voor een tijd als deze, pandemie uitbraak of oorlog een militaire fase moeten hebben. Dus al onze polderregeltjes en wetten die gelden dan niet meer. Dus een soort van oorlogsmode zoals Israël dat heeft, je ziet ook hoe hard zij vaccineren.. Dat komt gewoon omdat zij in dit soort situaties gelijk de militaristische machine uit de kast kunnen halen.
Als ineens een land ons binnenvalt, even fictie maar hé wie had gedacht dat we in een pandemie konden zitten, dan heeft Nederland totaal geen antwoord hierop terug. Nederland werkt OK in een normale situatie, in elke andere situatie kraakt en piept het.. Wij zijn gewoon niet voorbereid op een pandemie of een oorlog en we zouden dat wel moeten zijn.
Amerika blijft ons niet redden, terwijl we lekker niet de volledige NATO bijdrage voldoen..
Landen in de Europa moeten zich veel meer voorbereiden op de toekomstige pandemieën en zelfs oorlogen, en wat denk je van toekomstige andere problemen zoals meteorieten die de aarde bedreigen. Is daar al een plan voor? Nope, we hopen gewoon dat er niks gebeurt.. Mocht het wel gebeuren dan is het ook gelijk klaar.
Landen richten zich veel te weinig op wereldse en buitenwereldse dingen en dan krijg je deze shitzooi waarin we nu zitten. In de toekomst als we ons niet voorbereiden dan kan het echt nog veel slechter aflopen.
Welke noodzaak was er voor geweest, noodtoestand zet ook het parlement buiten spel, ik zou niet weten waarom dat nodig zou zijn geweest? Het is politiek ook een groot risico om dat uit te roepen zonder dat er een goede aanleiding is.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:23 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Dat hebben we al, dat is de noodtoestand, maar die heeft rutte niet afgekondigd omdat "hij het niet leuk vind om de baas te zijn" (zijn letterlijke woorden).
Ik ben het met je eens, maar die user hierboven schijnt dus wel voor zoiets te plannen, dat dat mogelijk gemaakt moet worden, en ik zeg dus alleen maar "dat is het al".quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:31 schreef zalkc het volgende:
[..]
Welke noodzaak was er voor geweest, noodtoestand zet ook het parlement buiten spel, ik zou niet weten waarom dat nodig zou zijn geweest? Het is politiek ook een groot risico om dat uit te roepen zonder dat er een goede aanleiding is.
Meestal gebeurd het in gevallen van rellen en concrete dreiging op lokaal niveau voor een korte tijd, niet voor landelijke ingrijpen met maatregelen die maanden zouden duren.
Carnavalspakje voor de zondag besteld!quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:30 schreef Predator40 het volgende:
24u toename aantal opnamen: 154 (bewezen COVID-19)
Weektoename aantal opnamen: 1445 (bewezen COVID-19)
Week tot week stijging: -11,3%
Bezetting op verpleegafdelingen: 1736 (verdacht of bewezen COVID-19)
Bron: Stichting NICE, zaterdag 23 januari om 13:15
helemaal niet slecht
dan is het ook weer winter he, die 1.5m of het afstand houden zou best langer kunnen blijven.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:32 schreef eragon2890 het volgende:
Astrazeneca nam "VLAMMEN JONGENS!" gewoon iéts te letterlijk...
Maar ja, dit soort gezeik is dus waarom ik maar uitga al die tijd al van einde jaar/begin 2022 dat die 1,5m en andere beperkingen weer over zijn
ah ja vieren ze toch in kleine groepjes buitenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:35 schreef asco het volgende:
[..]
Carnavalspakje voor de zondag besteld!
Verwacht dat afstand houden tzt eerder een advies wordt, mocht het überhaupt nog nodig zijn.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:35 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dan is het ook weer winter he, die 1.5m of het afstand houden zou best langer kunnen blijven.
mondkapjes zijn met een beetje mazzel dan wel pleite
Gewoon 1.5 meter bier bestellen bij de afhaal.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:36 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ah ja vieren ze toch in kleine groepjes buiten
Mei 2023, dan leven we weer vrijwel normaalquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:35 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dan is het ook weer winter he, die 1.5m of het afstand houden zou best langer kunnen blijven.
mondkapjes zijn met een beetje mazzel dan wel pleite
in begin maart mochten we ook thuiswerken en niemand deed dit, vanaf midden maart ging het kantoor op slot en hadden we geen keuze.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:07 schreef byah het volgende:
[..]
Dat zegt toch niets over vertrouwen? Als mijn werkgever zegt dat het onze eigen keuze is om naar kantoor te komen, zal ook een groot deel gewoon naar kantoor gaan. Echter wordt dat niet gedaan omdat ze wel naar de overheid luisteren en vertrouwd mijn werkgever er gewoon op dat de werkzaamheden gedaan worden.
Zolang 1,5 mtr een regel blijft, blijf je vastzitten aan beperkte gezelschappen overal. Dat is het hele probleem ervan. Dan kun je nog steeds niet fatsoenlijk dingen los gooien.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef galantis het volgende:
[..]
Verwacht dat afstand houden tzt eerder een advies wordt, mocht het überhaupt nog nodig zijn.
Prima inderdaad, ergste leed is geleden zo te zien.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:30 schreef Predator40 het volgende:
24u toename aantal opnamen: 154 (bewezen COVID-19)
Weektoename aantal opnamen: 1445 (bewezen COVID-19)
Week tot week stijging: -11,3%
Bezetting op verpleegafdelingen: 1736 (verdacht of bewezen COVID-19)
Bron: Stichting NICE, zaterdag 23 januari om 13:15
helemaal niet slecht
hopelijk een jaartje vroeger.....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef Djeez het volgende:
[..]
Mei 2023, dan leven we weer vrijwel normaal
welke kampen?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef Draak31 het volgende:
Brr die kampen in duitsland. Enge ontwikkelingen hoor.
Oh ja, jij bent de onschuldigheid zelvequote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ehhhh...wil ik weten wat je hiermee bedoelt?
en zo hoort het, je moet werknemers helemaal geen keuze geven.....MITS het kan dan he.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
in begin maart mochten we ook thuiswerken en niemand deed dit, vanaf midden maart ging het kantoor op slot en hadden we geen keuze.
Maar heel veel mensen hebben daar geen weet van en vinden het nog een ver van hun bedshow. Is toch helemaal niet erg jongens..quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef Draak31 het volgende:
Brr die kampen in duitsland. Enge ontwikkelingen hoor.
wij mogen ook nergens op bezoek voor het werk, tenzij goedkeuring van de CEO en die geeft dit bijna nooit. Maar dat hoeft ook niet, want geen 1 klant accepteert nog dat ik langs mag komen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:43 schreef Predator40 het volgende:
[..]
en zo hoort het, je moet werknemers helemaal geen keuze geven.....MITS het kan dan he.
Jullie zijn toch allemaal braaf getrouwd, die filmpjes mogen jullie helemaal niet meer kijkenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:43 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Oh ja, jij bent de onschuldigheid zelveIk zal je de details besparen, haha.
handhaving heet dat.....zijn we hier niet gewend hequote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef Draak31 het volgende:
Brr die kampen in duitsland. Enge ontwikkelingen hoor.
En zo gaan we dus steeds verder onze vrijheden opgeven, alles voor de kwetsbare mens.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:44 schreef Predator40 het volgende:
[..]
handhaving heet dat.....zijn we hier niet gewend he![]()
niks aan de hand als je gewoon in quarantaine gaat
daar valt niks over te zeggen, de zaterdag en zondag zijn de laatste weken altijd al wat lager.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:42 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Prima inderdaad, ergste leed is geleden zo te zien.
gewoon terecht, dat heet handhavingquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:43 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Quarantainekampen / vaccinweigeraarskampen
dat laatste ben ik met je eens ....maar waar staat dat dan ?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:45 schreef mir1986 het volgende:
[..]
En zo gaan we dus steeds verder onze vrijheden opgeven, alles voor de kwetsbare mens.
Mensen moeten zeker in quarantaine gaan, maar als deze kampen straks ook gebruikt worden voor vaccinweigeraars...
ben ik verdwaald en zit ik in de diepe krochten van de fabeltsefuik, oftewel BNW?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:43 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Quarantainekampen / vaccinweigeraarskampen
ze gaan gewoon de qarantaine beter handhaven, en terechtquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:49 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ben ik verdwaald en zit ik in de diepe krochten van de fabeltsefuik, oftewel BNW?
met kampen?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:50 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ze gaan gewoon de qarantaine beter handhaven, en terecht
Hier heb je wel een punt, blijkbaar gaan hier de handjes voor op elkaar, maar als je voorstelt dat er voor de kwetsbare groep 3 maanden wat extra beperkingen en/of adviezen komen totdat ze gevaccineerd zijn wordt je met pek en veren verjaagd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:45 schreef mir1986 het volgende:
[..]
En zo gaan we dus steeds verder onze vrijheden opgeven, alles voor de kwetsbare mens.
Mensen moeten zeker in quarantaine gaan, maar als deze kampen straks ook gebruikt worden voor vaccinweigeraars...
Vanavond gaat de avondklok in, dus ik verwacht dat de grafieken en cijfers vanaf donderdag een duikvlucht naar beneden gaan maken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:45 schreef Predator40 het volgende:
[..]
daar valt niks over te zeggen, de zaterdag en zondag zijn de laatste weken altijd al wat lager.
quote:
het gaat over quarantaine hee, zo moeilijk is het niet he na een reis of besmetting even 10 dagen binnen te blijven!quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:53 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Hier heb je wel een punt, blijkbaar gaan hier de handjes voor op elkaar, maar als je voorstelt dat er voor de kwetsbare groep 3 maanden wat extra beperkingen en/of adviezen komen totdat ze gevaccineerd zijn wordt je met pek en veren verjaagd.
dat duurt minstens 10 dagen voordat je het eventueel gaat zien.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:56 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Vanavond gaat de avondklok in, dus ik verwacht dat de grafieken en cijfers vanaf donderdag een duikvlucht naar beneden gaan maken.
ik snap nog steeds niet hoe er nu hier iets met kampen gepost kan worden en dat dit niet wordt verwijderd door de mods....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:56 schreef Predator40 het volgende:
[..]
[..]
het gaat over quarantainegvd hee, zo moeilijk is het niet he na een reis of besmetting even 10 dagen binnen te blijven!
gewoon meer dan terecht dat dit keihard gehandhaafd word.
meer maatregelen voor ouderen/kwetsbaren mogen van mij ook trouwens.
maar dat kan je toch niet met elkaar vergelijken
Gewoon in Duitsland zelf of hebben ze Polen weer gebruikt?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:43 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Quarantainekampen / vaccinweigeraarskampen
dan ben je de enige.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:56 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Vanavond gaat de avondklok in, dus ik verwacht dat de grafieken en cijfers vanaf donderdag een duikvlucht naar beneden gaan maken.
Vind dat je het wel kunt vergelijken, doel is besmettingen en ziekenhuisopname te voorkomen. Quarantaine weigeraar brengt dit doel in gevaar, evenals kwetsbaren die gewoon verder gaan alsof er niks aan het handje is.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:56 schreef Predator40 het volgende:
[..]
[..]
het gaat over quarantaine hee, zo moeilijk is het niet he na een reis of besmetting even 10 dagen binnen te blijven!
gewoon meer dan terecht dat dit keihard gehandhaafd word.
meer maatregelen voor ouderen/kwetsbaren mogen van mij ook trouwens.
maar dat kan je toch niet met elkaar vergelijken
Sterker nog, over twee weken hebben we -4321 besmettingen per dag.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:57 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
dan ben je de enige.
Ik verwacht ook elke keer als ik een pen loslaat dat die blijft zweven.
Ik ben vooral benieuwd welke rol het Catshuysoverleg in alle overleggen heeft. Het lijkt soms wel of tijdens dat overleg de maatregelen al besloten worden en erna een OMT-advies gevraagd wordt om de onderbouwing achter een maatregel die al genomen is te zoeken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 12:23 schreef miss_sly het volgende:
UIt het artikel in de Volkskrant vond ik dit wel een interessante alinea:
[..]
https://www.topics.nl/omt(...)74aa9fb72b6383b92a3/
Ik was me niet bewust van die crissistructuur, noch van het 'bestuurlijk afstemmingsoverleg' (BAO). Als ik naar het afgelopen jaar kijk, heb ik de indruk dat die structuur toch vaak niet is gevolgd.
Bij het AZ vaccin zou een langere periode tussen de 1e en de 2e prik juist weer beter werken volgens deze hoogleraar. Snappen jullie het nog?quote:'Uitstel tweede prik kan oplossing zijn voor vertraging AstraZeneca'
De tweede prik uitstellen zou een mogelijke oplossing kunnen zijn voor de vertraging in de levering van het AstraZeneca-vaccin. Dat zegt zegt Ben van der Zeijst, emeritus hoogleraar vaccins en oud-directeur van het Nederlandse Vaccin Instituut tegen de NOS. "Het blijkt dat hoe langer je de tweede prik bij AstraZeneca uitstelt, des te beter die werkt", zegt Van der Zeijst. "Dat gaat waarschijnlijk het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) vrijdag bij de goedkeuring van het vaccin ook vertellen."
Van der Zeijst legt uit: door de eerste prik worden antilichamen gecreëerd die een tijdelijke immuniteit kunnen veroorzaken voor de tweede prik. Daardoor kan die prik minder effectief worden. Er is dus een lange(re) periode tussen de twee prikken nodig.
Hoogleraar immunologie Marjolein van Egmond is minder enthousiast over het uitstellen van de tweede prik. Volgens haar is zo'n inenting doorgaans wel echt nodig om een goede afweerreactie te krijgen, vooral omdat de bescherming tegen het virus dan beter en sterker wordt. Van Egmond: "We hebben die data natuurlijk nog niet voor de coronavaccins, maar het is zeer waarschijnlijk dat je bij twee prikken ook langer beschermd bent".
Het bizarre is dat dit geen slechte grap is: https://www.thelocal.de/20210118/german-considersquote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:57 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ik snap nog steeds niet hoe er nu hier iets met kampen gepost kan worden en dat dit niet wordt verwijderd door de mods....
AZ vaccin is toch 1 prikquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:04 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Bij het AZ vaccin zou een langere periode tussen de 1e en de 2e prik juist weer beter werken volgens deze hoogleraar. Snappen jullie het nog?
is dat een variant van de spelt?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het bizarre is dat dit geen slechte grap is: https://www.xandernieuws.(...)-duitsland-een-feit/
Een detentiekamp omdat je tijdens je quarantaine buiten bent geweest..
Ik zie nu mn eigen bron pas, hahaquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:05 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
is dat een variant van de spelt?
Ja hoor, dat snap ik welquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:04 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Bij het AZ vaccin zou een langere periode tussen de 1e en de 2e prik juist weer beter werken volgens deze hoogleraar. Snappen jullie het nog?
Zij hebben gewoon gesloten inrichtingen voor weigeraars. Dat je vrijheid wordt ontnomen omdat je je niet aan de quarantaine houdt.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:05 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
is dat een variant van de spelt?
Detentiecenter, gesloten inrichting, quarantainehotel, hoe je het ook wilt noemen, je vrijheid wordt je ontnomen en je wordt opgesloten.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:07 schreef Confetti het volgende:
[..]
Zij hebben gewoon gesloten inrichtingen voor weigeraars. Dat je vrijheid wordt ontnomen omdat je je niet aan de quarantaine houdt.
Dat kun je een kamp noemen, een gesloten inrichting of detentie. Maar omdat het Duitsers zijn noemen we het kampen.
ah zo, ik wist niet dat gevangenissen op fok kampen werden genoemd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:07 schreef Confetti het volgende:
[..]
Zij hebben gewoon gesloten inrichtingen voor weigeraars. Dat je vrijheid wordt ontnomen omdat je je niet aan de quarantaine houdt.
Dat kun je een kamp noemen, een gesloten inrichting of detentie. Maar omdat het Duitsers zijn noemen we het kampen.
Gevangeniskamp?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:07 schreef chratnox het volgende:
[..]
Detentiecenter, gesloten inrichting, quarantainehotel, hoe je het ook wilt noemen, je vrijheid wordt je ontnomen en je wordt opgesloten.
Misschien kunnen we het het beste een gevangenis noemen.
In Duitsland beginnen ze dus ook door te draaien. Het wordt met de dag gekker.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het bizarre is dat dit geen slechte grap is: https://www.thelocal.de/20210118/german-considers
Een detentiekamp omdat je tijdens je quarantaine buiten bent geweest..
Bij Pfizer zou de effectiviteit minder zijn als de periode tussen de 1e en 2e prik te lang is. Wat is precies het verschil?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:06 schreef Molo het volgende:
[..]
Ja hoor, dat snap ik wel
Waarom jij niet?
Pfizer is een mRNA vaccin, AZ een Vectorvaccin. Denk niet dat we kunnen gokken hoe die 2e prik gaat werken zonder dat dat getest is op dit moment. Of naar het VK kijken, daar doen ze 't volgens mij.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:11 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Bij Pfizer zou de effectiviteit minder zijn als de periode tussen de 1e en 2e prik te lang is. Wat is precies het verschil?
quote:Talkshowlegende Larry King is zaterdagochtend overleden op 87-jarige leeftijd. Dat is bekendgemaakt via zijn Twitter-account. De man werd begin dit jaar opgenomen in het ziekenhuis nadat hij besmet raakte met het coronavirus.
Maart valt voor mij nog onder begin 2022quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:35 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dan is het ook weer winter he, die 1.5m of het afstand houden zou best langer kunnen blijven.
mondkapjes zijn met een beetje mazzel dan wel pleite
Precies, ik weet weinig van vaccins, ik weet alleen wel dat die interval tussen ene en volgende prik per vaccin verschilt en het soms juist gunstiger is de volgende later te zettenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:14 schreef chratnox het volgende:
[..]
Pfizer is een mRNA vaccin, AZ een Vectorvaccin. Denk niet dat we kunnen gokken hoe die 2e prik gaat werken zonder dat dat getest is op dit moment. Of naar het VK kijken, daar doen ze 't volgens mij.
Ik zou me kunnen voorstellen dat ze nog even wachten tot na komende winter, neem aan dat @Predator40 dat bedoelt, vooral ook omdat er voor de lente toch geen fuck georganiseerd wordt bijna aan grote events en festivals en stuff, en het dus niet heel veel extra schade aanricht.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:37 schreef galantis het volgende:
[..]
Verwacht dat afstand houden tzt eerder een advies wordt, mocht het überhaupt nog nodig zijn.
Eh...ja? Ander vaccin, andere methodiek en werking.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:04 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Bij het AZ vaccin zou een langere periode tussen de 1e en de 2e prik juist weer beter werken volgens deze hoogleraar. Snappen jullie het nog?
De wereld en samenleving bestaat uit meer dan festivals en evenementen, wist je dat?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:27 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ik zou me kunnen voorstellen dat ze nog even wachten tot na komende winter, neem aan dat @:predator40 dat bedoelt, vooral ook omdat er voor de lente toch geen fuck georganiseerd wordt bijna aan grote events en festivals en stuff, en het dus niet heel veel extra schade aanricht.
Advies zal het nooit worden, Rutte roept ongeveer dagelijks dat die niet kan wachten om weer normaal te doen en handen te schudden en te knuffelen, in de kamer, persco's, overal. We doen het omdat het "nodig" is, niet omdat we er gelukkig van worden.
Dus zodra het niet meer "nodig" is zoals jij zegt, zal het ook geen advies meer zijn, want dan is het vrij letterlijk geschift. Tot die tijd zal het een regel zijn, want anders doet geen mens het , want we haten het collectief.
En nog iets: als je een overgangsperiode zou hebben van zeg 3 maanden waarin je het niet meer een regel maar wel een advies maakt, dan is dat natuurlijk rampzalig voor de economie. want letterlijk alles waar mensen bij elkaar komen - nachtlcubs, concerten, horeca, bioscoop, theaters, etc, alles, mag dan weer op 100% open als vanouds, en zal dat ook doen. Het stomste wat de overheid dan kan doen is zo'n advies nog geven voor zeg nog 3 maanden, want dan houd je dus kunstmatig 3 maanden gigantisch de economische wederopstanding tegen terwijl dat dan niet meer nodig is. Dan zullen veel mensen namelijk niet durven te gaan naar al die plekken.
Dus: "nodig" -> regel. Niet meer "nodig" -> regel weg. en dan zal er gewoon gezegd worden "ik sta hier vandaag met goed nieuws. We hebben samen de pandemie overkomen. Nu iedereen gevaccineerd is adviseren de experts van het OMT ons dat we de maatregelen kunnen afschaffen. Blijf de samenhorigheid er een beetje inhouden en geniet van uw herwonnen vrijheden. Fijne avond". Er is geen enkel reden voor een advies als het niet meer nodig is voor zoiets onnatuurlijks, krankzinnigs, ongezelligs, beperkends, wat nergens meer voor nodig is straks en waar iedereen zo snel mogelijjk van af wil om 1000 redenen. Het is niet als met roken ofzo, dat blijft altijd ongezond
Maar goed, of dat punt in oktober, december, of maart volgend jaar bereikt wordt, dat is de vraag, maar het zal dus zowieso eind dit jaar/begin volgend jaar zijn afgaande op de experts,en zowieso op tijd om op z'n minst volgend jaar weer volop van alles te genieten wat we nu missen: festivals, vierdaagse, feestjes, vrienden knuffelen, you name it.
Ger Rijkers hield het in mijn contact met hem op "ik heb er alle vertrouwen in dat 2022 weer een topjaar wordt", dat ging over de sportzomer dus volle heides bij formule 1 en gevulde stadiums zingende fans
Ik kan wel even snel een nieuwsartikel typen als je wil, dan hebben we het vast gehadquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:28 schreef dick_laurent het volgende:
Nice, de slechtnieuwstrein raast dus weer op volle toeren.
Zijn er al nieuwsberichten die melden dat 2021 nog slechter zal worden dan 2020? Weten we vast waar we aan toe zijn.
Ik zeg 2022, dat wordt pas een slecht jaar.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:28 schreef dick_laurent het volgende:
Nice, de slechtnieuwstrein raast dus weer op volle toeren.
Zijn er al nieuwsberichten die melden dat 2021 nog slechter zal worden dan 2020? Weten we vast waar we aan toe zijn.
2030 wordt helemaal een slecht jaar, dan word ik 40quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zeg 2022, dat wordt pas een slecht jaar.
Thuis heb ik tijdens het werk altijd live sets aan staan, maar soms is het alsof je naar het verleden zit te staren.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:52 schreef Predator40 het volgende:
heimwee![]()
https://www.twitch.tv/asot
Lucky, voor mij is dat daadwerkelijk 2022. Dus sws kutjaar jaquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:34 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
2030 wordt helemaal een slecht jaar, dan word ik 40
Geloof mij, je voelt er niks vanquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:35 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Lucky, voor mij is dat daadwerkelijk 2022. Dus sws kutjaar ja
Hehe, aan de naam kan ik niks doen. Maar het is gewoon goed nieuws hier trouwens de studie.quote:
Dit lijkt me wel gigantisch goed nieuws.quote:
Ik kon het niet helpen, het was zo'n mooie naam in combinatie met die post en de materiequote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:36 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Hehe, aan de naam kan ik niks doen. Maar het is gewoon goed nieuws hier trouwens de studie.
https://www.globenewswire(...)d-complications.html
Die obsessie met knuffelen ookquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:31 schreef Molo het volgende:
[..]
De wereld en samenleving bestaat uit meer dan festivals en evenementen, wist je dat?
Hoe kom jij toch aan zo'n eenzijdige focus daarop?
sommigen andere mensen word de vrijheid ook van ontnomen al duizenden jaren, misschien moeten we eens van dat systeem af danquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:07 schreef chratnox het volgende:
[..]
Detentiecenter, gesloten inrichting, quarantainehotel, hoe je het ook wilt noemen, je vrijheid wordt je ontnomen en je wordt opgesloten.
Misschien kunnen we het het beste een gevangenis noemen.
Hoho, sinds wanneer gaan we hier goed nieuws posten? Alles is kut en het komt nooit meer goed, dát willen we horen!quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:36 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Hehe, aan de naam kan ik niks doen. Maar het is gewoon goed nieuws hier trouwens de studie.
https://www.globenewswire(...)d-complications.html
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:39 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Hoho, sinds wanneer gaan we hier goed nieuws posten? Alles is kut en het komt nooit meer goed, dát willen we horen!
Of je stelt je even aan..quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:57 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ik snap nog steeds niet hoe er nu hier iets met kampen gepost kan worden en dat dit niet wordt verwijderd door de mods....
Dat is BS uiteraard.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:04 schreef Breekfast het volgende:
Bij het AZ vaccin zou een langere periode tussen de 1e en de 2e prik juist weer beter werken volgens deze hoogleraar. Snappen jullie het nog?
Klopt het is medicatie die ze normaal gebruiken bij jicht. (moest het ook even googlen hoor)quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:37 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dit lijkt me wel gigantisch goed nieuws.
Blijkbaar is het een medicijn met lage kosten en hoge beschikbaarheid en wordt 't al heel lang gebruikt, dus dat zou in kunnen houden dat je het overspoelen van je IC's ook kunt 'behandelen' met medicatie. Lijkt me erg gunstig!
Een misdrijf plegen vind ik wel van een andere orde.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:38 schreef Predator40 het volgende:
[..]
sommigen andere mensen word de vrijheid ook van ontnomen al duizenden jaren, misschien moeten we eens van dat systeem af dan
Hoe bedoel je? Daarom schreef ikquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:31 schreef Molo het volgende:
[..]
De wereld en samenleving bestaat uit meer dan festivals en evenementen, wist je dat?
Hoe kom jij toch aan zo'n eenzijdige focus daarop?
quote:Pfizer Will Ship Fewer Vaccine Vials to Account for ‘Extra’ Doses
After the surprise discovery of an extra dose in every vial, Pfizer executives successfully lobbied the F.D.A. to change the vaccine’s formal authorization language. The company charges by the dose.
https://www.nytimes.com/2021/01/22/health/pfizer-vaccine.html
Echt he... nu krijgen we dus minder geleverd, aangezien we meer uit een buisje weten te peuterenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:40 schreef Tijger_m het volgende:
En iedere keer dat je iets positiefs hoort over een farmaceutisch bedrijf word dat onmiddelijk gecompenseerd door een bericht zoals dit:
[..]
niks mis met 40+, je gaat je niet anders gedragen en/of voelen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:34 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
2030 wordt helemaal een slecht jaar, dan word ik 40
Wij niet maar de VS wel. Dit is specifiek voor de VS .quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Echt he... nu krijgen we dus minder geleverd, aangezien we meer uit een buisje weten te peuteren
Verschrikkelijk inderdaad. Omdat er een pandemie is gooien we ons hele medische hebben en houden maar op straat.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:35 schreef Molo het volgende:
Las net op LinkedIn
'prikpic is de nieuwe dickpic'
Is nog waar ook, je struikelt over de prikfoto's (zorgachtergrond hier dus veel connecties in dat veld)
Bron? Pfizer zegt dat het de effectiviteit (bij een langere periode tussen beide prikken) niet kan garanderen, omdat ze het niet getest hebben. Maar het meest waarschijnlijke is dat de effectiviteit even hoog of hoger zal liggen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:11 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Bij Pfizer zou de effectiviteit minder zijn als de periode tussen de 1e en 2e prik te lang is. Wat is precies het verschil?
Dat is waarschijnlijk 33% effectiviteit gedurende de drie weken tussen de 1ste en de 2de prik, niet 33% effectiviteit na drie weken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:21 schreef Za het volgende:
UK single dose aanpak werkt niet, mogelijk zelfs averechts gezien het mutaties in de hand kan werken, er lopen inmiddels al pakweg 4 miljoen Britten met 1 dosis. Wat een puinhoop.
[ twitter ]
bewust besmet rond gaan lopen of naar het werk gaan is gewoon een misdrijfquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:40 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een misdrijf plegen vind ik wel van een andere orde.
Dat vind ik ook zo tragisch. Knuffelen met ouderen...quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:37 schreef Modus het volgende:
Die obsessie met knuffelen ookmoet om de post even genoemd worden.
Ik heb nog ongeveer 10 jaar om me voor te bereiden, 30 heb ik ook overleefdquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:41 schreef Predator40 het volgende:
[..]
niks mis met 40+, je gaat je niet anders gedragen en/of voelen.
been there, done that
Ik verbaas me altijd over dit soort berichtgeving. Het vaccin is al gerushed en vervolgens doen allerlei experts op basis van iets maar uitspraken over de werking en tijd tussen 2 prikken. Het voelt een beetje alsof Volkswagen een gehaaste electrische auto maakt en vervolgens allerlei experts roepen dat je ook met 3 wielen af kan zodat je er meer kan maken, of zonder airbag omdat zolang je niet botst ze niet nodig hebt of met minder stoelen omdat je gemiddeld met 2 personen erin zit of dat je de achterbank kan vervangen zodat je daar een extra motor kan neerleggen om sneller te gaan.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:21 schreef Za het volgende:
UK single dose aanpak werkt niet, mogelijk zelfs averechts gezien het mutaties in de hand kan werken, er lopen inmiddels al pakweg 4 miljoen Britten met 1 dosis. Wat een puinhoop.
[ twitter ]
we krijgen nog steeds even veel doses geleverdquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Echt he... nu krijgen we dus minder geleverd, aangezien we meer uit een buisje weten te peuteren
Die laatste zin is natuurlijk pertinent niet waarquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:40 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Daarom schreef ik
"want letterlijk alles waar mensen bij elkaar komen - nachtlcubs, concerten, horeca, bioscoop, theaters, etc, alles,"
Maar de nadruk is heel simpel. Dat zal, zegt elke expert en is ook zo logisch als 1+1=2, het laatste zijn wat weer kan/mag. Dus de nadruk is omdat als dat weer mag, je ervan uit kan gaan dat alles verder ook weer open is.
En omdat het artikel waar ik het met Ger Rijkers over had specifiek over de sportzomer ging.
En omdat het enige wat ik nu echt mis m'n anime events zijn 😆
Maar ook objectief gezien... ze gaan als eerste dicht en als laatste open, dus als een festival als lowlands of een vol stadium weer mag zonder beperkingen, dan is dat een hele goede graadmeter dat de hele rest van de samenleving óók weer open is.
Daarom was het ook het enige wat nog niet mocht vorige zomer.
Dit doen ze voor Europa inderdaad al bijna 2 weken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Wij niet maar de VS wel. Dit is specifiek voor de VS .
Jawel, België krijgt om die reden ook minder vials geleverd, omdat ze nu officieel 6 doses bevatten. En aangezien België via de EU besteld heeft zal dat voor alle landen gelden.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Wij niet maar de VS wel. Dit is specifiek voor de VS .
Sja, dat krijg je er van als je dat aan de grote klok gaat hangen als landen in alle media die je maar kunt vinden, had dat lekker onder de pet gehouden, dan had daar flink van geprofiteerd kunnen worden.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:40 schreef Tijger_m het volgende:
En iedere keer dat je iets positiefs hoort over een farmaceutisch bedrijf word dat onmiddelijk gecompenseerd door een bericht zoals dit:
[..]
Of.....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:44 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik verbaas me altijd over dit soort berichtgeving. Het vaccin is al gerushed en vervolgens doen allerlei experts op basis van iets maar uitspraken over de werking en tijd tussen 2 prikken. Het voelt een beetje alsof Volkswagen een gehaaste electrische auto maakt en vervolgens allerlei experts roepen dat je ook met 3 wielen af kan zodat je er meer kan maken, of zonder airbag omdat zolang je niet botst ze niet nodig hebt of met minder stoelen omdat je gemiddeld met 2 personen erin zit of dat je de achterbank kan vervangen zodat je daar een extra motor kan neerleggen om sneller te gaan.
Is het zoveel gevraagd om je aan de voorschriften te houden?
Be-lache-lijkquote:
Logisch toch?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Echt he... nu krijgen we dus minder geleverd, aangezien we meer uit een buisje weten te peuteren
"That decision was based on a review of the data available, which showed that the Pfizer vaccine was 89% effective in protection against Covid between 15 to 21 days after the first dose".quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:44 schreef crystal_meth het volgende:
Dat is waarschijnlijk 33% effectiviteit gedurende de drie weken tussen de 1ste en de 2de prik, niet 33% effectiviteit na drie weken.
ja laten we vooral de regels niet handhaven.....quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:47 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Be-lache-lijk
Handhavers horen dat niet te mogen doen.
Tsja, politietaken worden al tijden verplaatst naar boa’s. Los van corona een erg gevaarlijke ontwikkeling, het gros van dat volk kan namelijk niet eens tot 10 tellen. De volgende stap is een dienstwapen.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:47 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Be-lache-lijk
Handhavers horen dat niet te mogen doen.
Vraag me af hoeveel mensen ze gaan inzetten op handhaving. Politie/BOA's/marechaussee... Vaak houden zij zich ook niet 1.5m. Zijn zij niet besmettelijk?quote:
Inderdaad. Echter, dat wordt een ander verhaal als je tussen de 1e en 2e prik 12 weken laat verstrijken zoals het VK dat doet.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:44 schreef crystal_meth het volgende:
Dat is waarschijnlijk 33% effectiviteit gedurende de drie weken tussen de 1ste en de 2de prik, niet 33% effectiviteit na drie weken.
Ja en dat is gewoon een zorgelijke ontwikkeling.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:48 schreef Caland het volgende:
[..]
Tsja, politietaken worden al tijden verplaatst naar boa’s. Los van corona een erg gevaarlijke ontwikkeling, het gros van dat volk kan namelijk niet eens tot 10 tellen. De volgende stap is een dienstwapen.
dus beter gewoon na 3 weken de 2de prik, na 10 dagen ben je 90% beschermdquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:49 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Inderdaad. Echter, dat wordt een ander verhaal als je tussen de 1e en 2e prik 12 weken laat verstrijken zoals het VK dat doet.
Hier in de regio gaan ze 100 man extra mensen inzetten.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:49 schreef Sponsje88 het volgende:
[..]
Vraag me af hoeveel mensen ze gaan inzetten op handhaving. Politie/BOA's/marechaussee... Vaak houden zij zich ook niet 1.5m. Zijn zij niet besmettelijk?
Eens, het is een puinzooi.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:44 schreef Kickinalfa het volgende:
Ik verbaas me altijd over dit soort berichtgeving. Het vaccin is al gerushed en vervolgens doen allerlei experts op basis van iets maar uitspraken over de werking en tijd tussen 2 prikken. Het voelt een beetje alsof Volkswagen een gehaaste electrische auto maakt en vervolgens allerlei experts roepen dat je ook met 3 wielen af kan zodat je er meer kan maken, of zonder airbag omdat zolang je niet botst ze niet nodig hebt of met minder stoelen omdat je gemiddeld met 2 personen erin zit of dat je de achterbank kan vervangen zodat je daar een extra motor kan neerleggen om sneller te gaan.
Is het zoveel gevraagd om je aan de voorschriften te houden?
Wie zegt dat dat over Covidvaccinaties gaat?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:44 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Verschrikkelijk inderdaad. Omdat er een pandemie is gooien we ons hele medische hebben en houden maar op straat.![]()
Ook al die mensen met prik-emoji's op sociale media en die soms letterlijk roepen 'Spuit me vol!' Eng, eng, eng sentiment. Alsof dat het proces gaat versnellen. Het vaccin naar de eindstreep aanmoedigen. Ja het is een kuttijd, we raken veel kwijt, maar laten we ons toch in ieder geval aan onze waardigheid vasthouden.
Absoluut en ik vind het persoonlijk onverantwoord om daar mee te gaan experimenteren.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:50 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dus beter gewoon na 3 weken de 2de prik, na 10 dagen ben je 90% beschermd
Da's een ander social network, Moloquote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:51 schreef Molo het volgende:
[..]
Wie zegt dat dat over Covidvaccinaties gaat?
Dus jij suggereert nu dat vaccinaties een mutatie van het virus veroorzaakt?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:51 schreef Za het volgende:
[..]
Eens, het is een puinzooi.
En dan ook nog de mogelijkheid dat door de trials van deze vaccins nu mutaties zijn ontstaan in de UK, Brazilië en Zuid Afrika, exact de landen waar ze grootschalig geëxperimenteerd hebben met de vaccins.
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Da's een ander social network, Molo
Primaire taak van boa's is boetes uitschrijven. Hier in de stad doen ze niks anders dan bonnen schrijven.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:47 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Be-lache-lijk
Handhavers horen dat niet te mogen doen.
quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Da's een ander social network, Molo
So? Stel dat er in de controlegroep 100 besmettingen per week vallen, en bij de gevaccineerden: 100 in de eerste week, 87 in de tweede week en 11 in de derde week. Dan is de effectiviteit gedurende de drie weken 34%, maar in de laatste week 89%.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:48 schreef Za het volgende:
[..]
"That decision was based on a review of the data available, which showed that the Pfizer vaccine was 89% effective in protection against Covid between 15 to 21 days after the first dose".
Dat wordt gezellig op straat 's avonds de komende tijd.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:54 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Primaire taak van boa's is boetes uitschrijven. Hier in de stad doen ze niks anders dan bonnen schrijven.
Past dit wel goed bij.
Het is wachten op de berichten over boa's die in gehoekt worden omdat ze iemand beboeten die iets uit zijn auto pakt.
Niet dat de politie er sterk in is maar boa's kunnen al helemaal niet de-escalerend optreden of goed communiceren en een situatie op maat schatten.
Krijgen we straks vanwege het geweld boa's met pepperspray en knuppels.
Avondklok en bewapende politie rejects.
daarom vanavond maar cams kijken in de grote steden......quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:54 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Primaire taak van boa's is boetes uitschrijven. Hier in de stad doen ze niks anders dan bonnen schrijven.
Past dit wel goed bij.
Het is wachten op de berichten over boa's die in gehoekt worden omdat ze iemand beboeten die iets uit zijn auto pakt.
Niet dat de politie er sterk in is maar boa's kunnen al helemaal niet de-escalerend optreden of goed communiceren en een situatie op maat schatten.
Krijgen we straks vanwege het geweld boa's met pepperspray en knuppels.
Avondklok en bewapende politie rejects.
Ja daarom vind ik het een zorgelijke ontwikkeling. Aanspreken is prima, maar een avondklok overtreding bekeuren door handhaving gaat niet altijd even goed aflopen ben ik bang.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:54 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Primaire taak van boa's is boetes uitschrijven. Hier in de stad doen ze niks anders dan bonnen schrijven.
Past dit wel goed bij.
Het is wachten op de berichten over boa's die in gehoekt worden omdat ze iemand beboeten die iets uit zijn auto pakt.
Niet dat de politie er sterk in is maar boa's kunnen al helemaal niet de-escalerend optreden of goed communiceren en een situatie op maat schatten.
Krijgen we straks vanwege het geweld boa's met pepperspray en knuppels.
Avondklok en bewapende politie rejects.
Het is een gegeven dat vaccins mutaties in de hand kunnen werken.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:52 schreef Questular het volgende:
Dus jij suggereert nu dat vaccinaties een mutatie van het virus veroorzaakt?
Je kan de nieuwskoppen over een dag of twee a drie wel raden ja.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:56 schreef Predator40 het volgende:
[..]
daarom vanavond maar cams kijken in de grote steden......
Mjah, is leuk, maar als je vanavond kijkt is die 1736 een heel stuk hoger, die kan zomaar weer richting de 1800 gaan.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 13:30 schreef Predator40 het volgende:
24u toename aantal opnamen: 154 (bewezen COVID-19)
Weektoename aantal opnamen: 1445 (bewezen COVID-19)
Week tot week stijging: -11,3%
Bezetting op verpleegafdelingen: 1736 (verdacht of bewezen COVID-19)
Bron: Stichting NICE, zaterdag 23 januari om 13:15
helemaal niet slecht
klopt, en je punt is?quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:59 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Je kan de nieuwskoppen over een dag of twee a drie wel raden ja.
"X aantal boetes uitgeschreven voor overtreden avondklok"
Gevolgd door
"Groep keert zich tegen boa's na handhaving avondklok, politie moet ingrijpen"
Zou een goed sbs6 programma zijn ook, paar bodycams erop en gaan.quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:56 schreef Predator40 het volgende:
[..]
daarom vanavond maar cams kijken in de grote steden......
nou ja, het is nogal een schot voor open doel. Ik post ook niet dat water nat is Water is trouwens wel dodelijk voor de geinteresseerdenquote:Op zaterdag 23 januari 2021 15:01 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Moet ik persé een punt maken van jou ja?
Ok:
.
Wat mocht er dan nog meer niet? Festivals (op normale manier, de 1.5m maakt dat onmogelijk, dat is m'n punt), publiek bij sport en discotheken mochten niet of nauwelijks. Verder was alles open, zei het met beperkingen (omdat alles met die 1.5m moet).quote:Op zaterdag 23 januari 2021 14:45 schreef Molo het volgende:
[..]
Die laatste zin is natuurlijk pertinent niet waar
Tot dat het vaccin niet werkt voor een mutatie of de vaccinatie toch niet zo hard gaat als iedereen hoopt. De glazen bol blijft bij dit soort voorspellingen helaas het beste middelquote:Op zaterdag 23 januari 2021 15:03 schreef eragon2890 het volgende:
En ja dat kan ook juli worden, waar de overheid overduidelijk op plant, na risicogroepen enten, omdat de zorg dan niet meer kan overspoelen. Maar najaar tot net na winter volgend jaar wisten alle experts zeker, rijkers beloofde het me ongeveer over de mail. Het was één stapje onder "steek me arm ervoor in het vuur".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |