Hier ben ik het dan weer wel volmondig mee eens. Dat is gewoon een grens die je als fatsoenlijk land niet over moet willen gaan.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:37 schreef _serial_ het volgende:
Goed punt
"Kinderen inzetten om de ouders thuis te laten blijven is niet iets wat we moeten willen"
Het doel zijn niet de maatregelen maar het gevolg van beleid dat volgens modellen maatregelen moeten leiden tot effecten. Het is ondertussen duidelijk dat de effecten anders zijn dan wat iemand daarin meende te verwachten. Het is dan niet 0 maar sws veraf van de veronderstelde werking.quote:Op dinsdag 24 november 2020 21:59 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
We leven al jaren meer dan prima tijdens een griepgolf. Nee dit is gewoon een voorbod om allerlei maatregelen in te stellen zoals mondkapjes en 1.5 meter afstand houden. Wellicht horeca sluiten er ook nog bij voor de volksgezondheid om een paar oude mensen te redden. Doodgaan hoort bij het leven, deal with it. We kunnen niet iedereen beschermen.
Niemand durft de voor- en nadelen te kwantificeren..quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:13 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die vraag stel ik dan ook regelmatig, maar ik heb gemerkt dat het een vrij impopulaire vraag is.
Alsof dat wekelijkse kost is, in de 3 jaar dat ik scheikunde had hebben we misschien 5 keer iets gedaan met de apparatuur of meubilair in het lokaal. Dat is wel een hele minimale impact.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Niet ieder vak past in ieder lokaal. Nederlands en wiskunde kun je wel overal geven, maar scheikunde niet tenzij je je lesprogramma aanpast. Dus: het heeft impact, maar beperkt. Dat is wat ik zeg. Het heeft trouwens ook impact dat een tiener de hele dag op 1 stoel moet blijven zitten, dat doet iets met de concentratie. Dus: het heeft impact, maar beperkt.
Ik ben er niet noodzakelijk op tegen, maar ik word er wel een beetje moe van dat door allerlei mensen die er de ballen verstand van hebben wel even wordt bepaald hoe het werkt op een school en waar leerlingen of leraren allemaal wel of geen last van hebben.
[..]
Laat de vrachtwagen met examentafeltjes maar wat eerder komen dan dit jaar.quote:Hier onderschat je de complexiteit van een schoolrooster echt behoorlijk.
Ook nog een klein praktisch probleempje: de meeste schoolgebouwen buiten de krimpgebiedenhebben minder lokalen dan klassen, omdat men er rekening mee houdt dat er altijd een paar klassen in de gymzaal staan, of in het kunstatelier. Ook daar gaat het dus mis. Het is allemaal niet onoverkomelijk, en ook geen argument om het niet te doen, maar het is allemaal een beetje minder simpel dan er wordt voorgedaan. En het heeft al helemaal niks te maken met zeikende leraren die het zielig vinden dat leerlingen nog maar naast 1 vriendje mogen zitten.
Net zo lang totdat ze allemaal dicht zijn, gok ik.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
Hoeveel pagina's gaan we het nog hebben over de scholen eigenlijk?
214, moeten we je even @ als 't klaar is?quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
Hoeveel pagina's gaan we het nog hebben over de scholen eigenlijk?
Kunnen ze na 1 week weer open en kunnen we versoepelen!quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Net zo lang totdat ze allemaal dicht zijn, gok ik.
Vermoeiend he?!quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
Hoeveel pagina's gaan we het nog hebben over de scholen eigenlijk?
Tuurlijk snappen wij hier niet precies hoe de berekeningen werken, maar dat vind ik zo'n dooddoener om te roepen. Wij kunnen dan dit hele subforum wel opdoeken. Je komt al een heel eind als je een beetje logisch nadenkt en logisch beredeneert. Klopt vast niet altijd en er zullen vast fouten gemaakt worden, maar het is forum waar je gewoon kan discusseren.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:34 schreef chratnox het volgende:
[..]
Waarom zal die meer effect hebben? Hoe kom je tot die conclusie?
De berekening van De Ro is er n die maar weinig mensen volledig kunnen doorgronden, waarom zouden wij het dan beter weten dan het RIVM? Ik pretendeer niet volledig te begrijpen hoe ze tot die berekening komen, en ik denk dat de meesten in dit topic dat ook niet kunnen, anders hadden ze niet in dit topic gepost, maar hadden ze bij het RIVM of in een universitair ziekenhuis gewerkt om dit te modelleren.
Vergeet ook niet dat de R niet blind meedaalt met positieve tests, dat heeft @:DireStraits7 hier wel 's mooi uitgelegd.
Ik leg alleen maar uit waarom jouw 'het heeft geen impact' niet klopt. Verder bewijs je slechts mijn punt.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Alsof dat wekelijkse kost is, in de 3 jaar dat ik scheikunde had hebben we misschien 5 keer iets gedaan met de apparatuur of meubilair in het lokaal. Dat is wel een hele minimale impact.
[..]
Laat de vrachtwagen met examentafeltjes maar wat eerder komen dan dit jaar.
Ik snap best dat het allemaal complex en lastig is, maar dat geldt voor heel veel in deze tijd. En ik wordt er moe van dat gelijk de hakken in het zand gaan zodra er ook maar iets van het onderwijs gevraagd wordt. Ga gewoon eens kijken wat er wel mogelijk is.
Als jij zonder condoom een HIV-positief iemand in de kont wil naaien mag jij dat gewoon hoor. Denk dat Rutte daar verdomd weining omgeeft. Uiteindelijk heb je vooral je zelf er mee en leef ik vrolijk verder, zoals ik het wel.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:50 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Dat hele "terug naar het oude normaal" waar mensen steeds over wensdenken gaat echt niet gebeuren, de een legt zich er nu al bij neer, de ander moet het licht nog zien blijkbaar. Zo'n virus wat rondwaart zit dat gewoon in de weg.
Ongetwijfeld zal het nodige afgeschaald gaan worden in de toekomst maar helemaal terug naar 2019 lijkt mij een utopie.
Het vrolijke rondbatsen en de "vrije liefde" idealen van eind jaren 60 en de 70's is begin jaren 80 ook tot een abrupt einde gekomen door een virus.
Waardoor we ons gedrag moesten aanpassen en opeens allemaal mondkapjes piemelkapjes moesten gaan dragen en de boel ook nooit meer hetzelfde geworden is.
We zijn inmiddels 40 jaar verder, de extreme risico's zijn tot beheersbare proporties teruggebracht en de tijd heeft ons veel geleerd waardoor de maatschappij weer aardig kon doordraaien op dat vlak, daar waren wel een gedragsverandering en werkende medicijnen voor nodig.
Jullie hoeven dus geen vaccintjes te nemen en de WHO bevestigd dit. Ook met een vaccin niet terug naar normaal. Afstand houden en mondkapjes dragen de norm, zo gaan we griep ook tegenhouden.
Scholen zijn de nieuwe mondkapjes.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
Hoeveel pagina's gaan we het nog hebben over de scholen eigenlijk?
CreaBea!quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:51 schreef crystal_meth het volgende:
Net iets in elkaar geknutseld om m'n N95 maskers te steriliseren. Halogeenlamp in kartonnen doos, met enkele satstokjes om het masker op te leggen, een vleesthermometer (kernthermometer), en wat extra karton als isolatie tegen de zijkanten om net 80C te bereiken. 20 minuten op 80C zou volstaan om te desinfecteren, volgens een studie.
Misschien overdreven, maar ben momenteel bij m'n ouders aan het klussen, en die zijn 86 en 90 jaar.
Maar je doet op dit moment exact hetzelfde als waar je andere users van beticht. Ja, we komen een heel eind met logisch nadenken, maar om te zeggen: "Het RIVM heeft het fout, het is meer dan 0,04 vind ik kort door de bocht zonder te begrijpen waar die 0,04 op gebaseerd is. Die 0,04 had als ik me goed herinner een bandbreedte van 0,02 tot 0,09 ofzo, dus het kan zijn dat het meer helpt, het kan ook zijn dat het minder helpt.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:48 schreef Kyran het volgende:
[..]
Tuurlijk snappen wij hier niet precies hoe de berekeningen werken, maar dat vind ik zo'n dooddoener om te roepen. Wij kunnen dan dit hele subforum wel opdoeken. Je komt al een heel eind als je een beetje logisch nadenkt en logisch beredeneert. Klopt vast niet altijd en er zullen vast fouten gemaakt worden, maar het is forum waar je gewoon kan discusseren.
Stel...
Je neemt aan dat de groep 12-17 jaar geen grote rol speelt m.b.t. het aantal besmettingen en/of deverspreiding van het virus. Je concludeert daaruit dat maatregelen m.b.t. deze groep waarschijnlijk relatief weinig invloed gaan hebben op de R, want de groep speelt toch nauwelijks een rol.
Als je dan uiteindelijk ziet dat je aanname fout is en dat de groep van 12-17 jaar wel een rol speelt, dan is je conclusie toch ook meteen fout. Als deze groep een grotere rol speelt dan verwacht zullen de maatregelen m.b.t. deze groep ook meer invloed hebben dan gedacht.
Ik hoef daar echt niet de preciese berekening van de R voor te weten. Je aanname is fout, dus je conclusie ook. Je model laat alleen maar zien wat er gebeurt n.a.v. de aannames die je doet. Als je aannames fout zijn heb je niks meer aan de resultaten uit je model en moet je opnieuw beginnen.
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:52 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Jammer dat je de kantoren niet dicht kan doen
quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:51 schreef Kyran het volgende:
[..]
Als jij zonder condoom een HIV-positief iemand in de kont wil naaien mag jij dat gewoon hoor. Denk dat Rutte daar verdomd weining omgeeft. Uiteindelijk heb je vooral je zelf er mee en leef ik vrolijk verder, zoals ik het wel.
Totaal onzinnige vergelijking.
Voor @DeVerzamelaar wel ja. Voor degene die HIV-positief is kan het anders uitpakken: https://uitspraken.rechts(...)I:NL:RBZWB:2020:1351quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:51 schreef Kyran het volgende:
[..]
Als jij zonder condoom een HIV-positief iemand in de kont wil naaien mag jij dat gewoon hoor. Denk dat Rutte daar verdomd weining omgeeft. Uiteindelijk heb je vooral je zelf er mee en leef ik vrolijk verder, zoals ik het wel.
Totaal onzinnige vergelijking.
quote:Sprake van voorwaardelijk opzet op zware mishandeling door onbeschermde seks met slachtoffer terwijl verdachte wist al sinds 6 jaar dat hij besmet was met HIV. In casu aanmerkelijke kans op besmetting nu er sprake was van bijzondere risicoverhogende omstandigheden (hoge viral load bij verdachte, verdachte slikte geen medicatie tegen het HIV-virus, dagelijks seks, wondjes in de schaamstreek en een herpesbesmetting bij zowel slachtoffer en verdachte). Gevangenisstraf 6 maanden. Vordering benadeelde partij ook toekomstig geschat eigen risico zorgverzekeraar toegewezen.
Krijg je ook nooit voor elkaar. Leuke proefballon, maar die hangt intussen ergens lek in een hoge boom.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.
Ik heb daar helaas niks meer over gehoord sinds-ie het twee maanden geleden zei.
Heb ergens tussentijds nog een bericht gelezen dat men bij bedrijven langs ging, maar dat die aangaven dat het 'niet kon' en dat was het dan.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.
Ik heb daar helaas niks meer over gehoord sinds-ie het twee maanden geleden zei.
Ja hij formuleerde het iets anders, maar inderdaad jammer dat ze daarin niet harder op hebben kunnen/willen treden.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.
Ik heb daar helaas niks meer over gehoord sinds-ie het twee maanden geleden zei.
Okay toegegeven.. ik moest een beetje lachenquote:Op dinsdag 24 november 2020 22:51 schreef Kyran het volgende:
[..]
Als jij zonder condoom een HIV-positief iemand in de kont wil naaien mag jij dat gewoon hoor. Denk dat Rutte daar verdomd weining omgeeft. Uiteindelijk heb je vooral je zelf er mee en leef ik vrolijk verder, zoals ik het wel.
Totaal onzinnige vergelijking.
Ik zeg dat de aanname fout is, dus de kans is groot dat de conclusie ook fout is.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar je doet op dit moment exact hetzelfde als waar je andere users van beticht. Ja, we komen een heel eind met logisch nadenken, maar om te zeggen: "Het RIVM heeft het fout, het is meer dan 0,04 vind ik kort door de bocht zonder te begrijpen waar die 0,04 op gebaseerd is. Die 0,04 had als ik me goed herinner een bandbreedte van 0,02 tot 0,09 ofzo, dus het kan zijn dat het meer helpt, het kan ook zijn dat het minder helpt.
Je geeft aan dat de impact van scholieren op de R veel groter is dan 0,04, en dat is dan aan jou om te onderbouwen. Naar mijn mening is bovenstaande stelling niet voldoende om de 0,04 van het RIVM onderuit te halen.
We kunnen er prima over discussiren ja, maar dat is dan ook wat we moeten doen. Door zelf de stelling te poneren: "Het is veel meer dan dat, het RIVM heeft het fout" zonder dat uit te leggen geef je die ruimte niet.
In het vorige topic somde @:DireStraits7 het wel netjes op. Daarnaast, misschien is het zinvol te beginnen met scholieren zich aan de basismaatregelen te laten houden? Wellicht is het sluiten dan helemaal niet nodig?
Nou dan kun je in Nijmegen beginnen met de razzia. Want in al die prachtige pandjes met kantoren gaat het feest gewoon door iedere dagquote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.
Ik heb daar helaas niks meer over gehoord sinds-ie het twee maanden geleden zei.
Dan ben je wel een aso want je kan ook je oma besmetten met corona. We zullen altijd moeten leven met beperkingen, deal with it. Je verwachtingen liggen veel te hoog over het vaccin en afschaling van maatregelen. De WHO, regeringen bereiden je hier al mondjesmaats op voor met hun uitspraken. Maar daar worden weer wishfull thinking reacties op gemaakt. Als je auto blauw is, dan zeg je toch ook niet dat hij ook een beetje paars is.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:51 schreef Kyran het volgende:
[..]
Als jij zonder condoom een HIV-positief iemand in de kont wil naaien mag jij dat gewoon hoor. Denk dat Rutte daar verdomd weining omgeeft. Uiteindelijk heb je vooral je zelf er mee en leef ik vrolijk verder, zoals ik het wel.
Totaal onzinnige vergelijking.
Ik had serieus een auto die blauw was, maar ook wel een beetje paars leukquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:00 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dan ben je wel een aso want je kan ook je oma besmetten met corona. We zullen altijd moeten leven met beperkingen, deal with it. Je verwachtingen liggen veel te hoog over het vaccin en afschaling van maatregelen. De WHO, regeringen bereiden je hier al mondjesmaats op voor met hun uitspraken. Maar daar worden weer wishfull thinking reacties op gemaakt. Als je auto blauw is, dan zeg je toch ook niet dat hij ook een beetje paars is.
Ze zeggen het allemaal letterlijk.
Dat heeft ie niet gezegd. Hij zei dat als een bedrijf een brandhaard wordt hij dicht gaat.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Volgens Rutte zouden bedrijven die hun medewerkers onterecht niet thuis laten werken gesloten kunnen worden.
Ik heb daar helaas niks meer over gehoord sinds-ie het twee maanden geleden zei.
Ik ging er dan even van uit dat ze beide op de hoogte zijn van de situatie. Verder uitspraak niet gelezen, maar neem aan dat dit ging over dat de slachtoffer het niet eens wist.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:56 schreef chratnox het volgende:
[..]
Voor @:DeVerzamelaar wel ja. Voor degene die HIV-positief is kan het anders uitpakken: https://uitspraken.rechts(...)I:NL:RBZWB:2020:1351
[..]
Vaker uitgelegd, een plan dat uitgaat van zelfbeschikking waarbij mensen die vinden zelf geen risico te hebben onderling doen wat zij willen en omgekeerd mogelijkheden voor (vermeende) kwetsbaren om zich als keuze te beschermen. Dit is geen segregatie samenleving maar die het virus als potentieel risico implementeert in gedrag.quote:Op dinsdag 24 november 2020 16:01 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Geen enkel land heeft een ander plan dan uitzitten tot het vaccin. Ja, landen die alles maar dicht gooien of gegooid hebben.
Al maandenlang wordt er hier geroepen om "een plan", maar wat verwacht men? Oprechte vraag. Snap echt niet wat men verwacht te krijgen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Maar het is geen aanname, het is een model. Tuurlijk zitten er onzekerheidsmarges in, daar ie de bandbreedte voor.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:58 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik zeg dat de aanname fout is, dus de kans is groot dat de conclusie ook fout is.
Dat de aanname, dat die groep een relatief kleine rol speelt, niet klopt is ondertussen toch wel duidelijk?
Of het dan 0.04, 0.14 of 0.24 gaat worden weet ik niet en dat beweer ik ook nergens. Enige wat ik zeker weet is dat de aanname niet klopt, dus waarschijnlijk de conclusie ook niet en daar beredeneer ik dan bij dat het nu waarschijnlijk meer invloed gaat hebben dan dat ze hadden gedacht.
Het kan ook zijn dat het 0.05 wordt, dan heb ik gelijk, maar heb je er nog geen kut aan. Je moet nu niet woorden in mijn mond gaan leggen.
Ik kan me nog herinneren dat ooit het schrikbeeld was dat de kans dat je met corona nog levend van de ic kwam, aardig klein was.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:04 schreef Kyran het volgende:
Even wat leuke feitjes uit nieuwsbrief van UMCU
275 zorgverleners opgeleid voor ondersteuning op IC
Vanaf 28 september zijn in het UMC Utrecht in zeven weken tijd 275 zorgverleners opgeleid om te assisteren in de COVID-zorg op de IC. Het betrof eigen medewerkers, maar ook 57 militair verpleegkundigen en 15 verpleegkundigen van het Meander Medisch Centrum en het Diakonessenhuis.
XL teststraat Jaarbeursterrein open
Op het Jaarbeursterrein is de XL teststraat gebouwd voor de regio. Opgezet door de GGD Utrecht en UMC Utrecht, waarbij veel partners hebben samengewerkt. Diverse afdelingen van ons ziekenhuis leverden expertise en ontwikkelden middelen om grote hoeveelheden testen veilig en betrouwbaar uit te voeren. In de XL teststraat werken onder meer VNO-NCW, Defensie, gemeente Utrecht en de Jaarbeurs samen.
Patinten in het UMC Utrecht
Op dit moment liggen er in totaal 65 patinten met COVID-19 in het UMC Utrecht: 45 op de afdelingen en 20 op de IC. (Peildatum: 24 november)
Geteste collega's
In totaal zijn 7.307 collega's getest, waarvan 870 positief zijn bevonden. Afgelopen week zijn 391 collega's getest, waarvan 25 met een positieve testuitslag. (Peildatum: 16 november).
ik vind dat nog best een hoop eigenlijkquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:04 schreef Kyran het volgende:
Even wat leuke feitjes uit nieuwsbrief van UMCU
Geteste collega's
In totaal zijn 7.307 collega's getest, waarvan 870 positief zijn bevonden. Afgelopen week zijn 391 collega's getest, waarvan 25 met een positieve testuitslag. (Peildatum: 16 november).
Helemaal veilig is het niet, het glas (quartz) van een halogeenlamp wordt een stuk heter dan de ontbrandingstemperatuur van hout of papier, dus als de lamp springt... Maar ik laat het niet onbewaakt achter.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:54 schreef Mammietje het volgende:
[..]
CreaBea!![]()
Worden die satstokjes en karton niet te heet dan?
Of heb je Pap en Mam meteen leren blussen?!
Hoe denk je dat die modellen tot stand komen? Nogmaals, als je aanname niet klopt, kan je model ook niet kloppen. Zo. Simpel. Is. Het.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:04 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar het is geen aanname, het is een model. Tuurlijk zitten er onzekerheidsmarges in, daar ie de bandbreedte voor.
Wat je op dit moment doet is alle besmettingen die plaatsvinden onder 13-17 scharen onder het kopje 'school', en dat is gewoon niet zo. Net als niet elke besmetting tussen 30-39 plaatsvindt op kantoor.
Jongeren tussen de 13 en 17 hoeven zich niet aan de basismaatregelen te houden, ze kunnen nog sporten in kleine groepjes en ja, ze kunnen naar school. Het is aannemelijk dat ze elkaar mogelijkerwijs op school besmetten, maar dat kan net zo goed zijn omdat ze zich niet aan de basismaatregelen hoeven te houden. Die basismaatregel wordt wereldwijd van gezegd dat die een veel grotere invloed op de R heeft.
Bron: https://www.parool.nl/nie(...)-grote-rol~b31a829d/quote:Essentieel voor elk model zijn de aannames. Op basis van welke uitgangspunten kun je aan het rekenen slaan? Als voorbeeld noemt Wallinga dat het coronavirus overdraagbaar is van mens op mens. Dat neemt iedereen nu klakkeloos aan, maar in het begin –een maand of twee geleden- was dat nog onduidelijk, zegt hij. Want werd het SARS-Cov-2 niet overgedragen van dier op mens?
Dat aannames gaandeweg veranderen, bleek toen niet alleen China, maar ook Itali als infectiehaard opvlamde. Omdat de Italianen dat zelf aanvankelijk niet in de gaten hadden, waren Nederlandse vakantiegangers bij terugkeer uit Itali niet verdacht. Onterecht, zo bleek.
Bron: https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/rekenmodellenquote:Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu gebruikt modellen om te berekenen hoe snel een infectieziekte zich verspreidt onder een groep mensen. Een rekenmodel is een versimpelde weergave van de werkelijkheid. Het is een gebruikelijke manier om te onderzoeken wat het mogelijke effect is van maatregelen. Het is belangrijk voorzichtig te zijn met het trekken van conclusies op basis van zo’n berekening; er zijn altijd mitsen en maren. Zeker voor nieuwe ziekten zoals het nieuwe coronavirus. Want hierover zijn nog veel dingen onduidelijk. Hoe meer we weten over het virus en de verspreiding, hoe beter de berekeningen aansluiten bij de werkelijkheid. Als er veel onzekerheid is over bepaalde gegevens, berekenen we veel verschillende mogelijkheden. Naarmate we meer kennis opdoen, vallen steeds meer mogelijkheden af. De berekeningen die overblijven worden dan waarschijnlijker.
Wat ze zeggen is dat je niet moet verwachten dat alle maatregelen direct worden opgeheven zodra de eerste persoon is ingent. Maar op termijn is dat vaccin wel degelijk de weg naar het loslaten van de beperkingen.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:00 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ze zeggen het allemaal letterlijk.
De vraag is wanneer wel.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:11 schreef Tijn het volgende:
[..]
Wat ze zeggen is dat je niet moet verwachten dat alle maatregelen direct worden opgeheven zodra de eerste persoon is ingent. Maar op termijn is dat vaccin wel degelijk de weg naar het loslaten van de beperkingen.
Is het ook, maar je kan soms ook echt geen afstand houden in een ziekenhuis.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:09 schreef _serial_ het volgende:
[..]
ik vind dat nog best een hoop eigenlijk
]quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat heeft ie niet gezegd. Hij zei dat als een bedrijf een brandhaard wordt hij dicht gaat.
Maar dat heeft juridisch ook nog wel wat haken en ogen. Je mag dat niet inzetten als straf, het moet een maatregel zijn (dus gericht op voorkomen van een onmiddellijk dreigend iets of herstel daarvan) en moet dan ook nog proportioneel zijn.
Daarnaast mag zoiets ook niet willekeurig ingezet worden.
Dat snap ik, maar als goede mondkapjes al niet werken in de ziekenhuizen, dan werken de niet werkende mondkapjes natuurlijk al helemaal niet?quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:14 schreef Kyran het volgende:
[..]
Is het ook, maar je kan soms ook echt geen afstand houden in een ziekenhuis.
Heb het al vaker verteld, maar toen n van ons verkouden was waren een paar dagen latern 7 anderen verkouden. Allemaal collega's die in zelfde ruimte hadden gewerkt, dus grote kans dat wij elkaar hebben besmet. Ondanks mondkapjes, handen constant ontsmetten etc.
Wij kunnen simpelweg geen afstand houden.
Voorlopig ben ik eerst eens benieuwd wanneer de eerste vaccins in ons land worden uitgedeeld en of het kabinet dan een 'roadmap' heeft om af te schalen, welke streefwaardes ze dan precies willen zien.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:11 schreef Tijn het volgende:
[..]
Wat ze zeggen is dat je niet moet verwachten dat alle maatregelen direct worden opgeheven zodra de eerste persoon is ingent. Maar op termijn is dat vaccin wel degelijk de weg naar het loslaten van de beperkingen.
Ja, er worden aannames gedaan. Aannames die wereldwijd nog steeds niet ontkracht zijn. Aannames gebaseerd op onderzoeken die stellen dat hoewel kinderen een hoge virale load hebben, zij niet besmettelijker lijken te zijn omdat ze bovengemiddeld zonder klachten de ziekte doormaken. Aannames gebaseerd op dat mensen thuis blijven bij klachten, ga zo maar door.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:11 schreef Kyran het volgende:
[..]
Hoe denk je dat die modellen tot stand komen? Nogmaals, als je aanname niet klopt, kan je model ook niet kloppen. Zo. Simpel. Is. Het.
[..]
Bron: https://www.parool.nl/nie(...)-grote-rol~b31a829d/
[..]
Bron: https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/rekenmodellen
... dus nogmaals. Als je aanname niet klopt, klopt je model niet, en dus je conclusie waarschijnlijk ook niet.
Als ze hebben aangenomen dat de groep van 12-17 jaar geen grote rol speelt, dan kan alles de prullenbak in en moeten ze opnieuw gaan berekenen hoe het dan wel zit. Conclusie kan dan nog steeds zijn dat het allemaal wel meevalt. Dat weten wij niet, want wij weten inderdaad niet hoe het precies berekend wordt.
De niet medische mondkapjes moeten dan ook niet gezien worden als vervanging van 1,5m. Denk dat het wel iets doet, vooral voor korte momenten dat je toch binnen die 1,5m komt.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar als goede mondkapjes al niet werken in de ziekenhuizen, dan werken de niet werkende mondkapjes natuurlijk al helemaal niet?
Wel ontzettend vervelend voor de hardwerkende collega's natuurlijk
Ik had vandaag in het kader van bevolkingsonderzoek borstkanker een mammografie. Ik geloof dat buiten mijn man en mijn dochter de afgelopen maanden niemand zo dichtbij me is geweest. En zo is ze de hele dag bezig met een behoorlijk aantal vrouwen, iedere dag opnieuw. Afstand houden is onmogelijk. Dat is ook de zorg. Mondkapjes verplicht, en ik kan me er zeker iets bij voorstellen dat dat daar meerwaarde heeft.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:14 schreef Kyran het volgende:
[..]
Is het ook, maar je kan soms ook echt geen afstand houden in een ziekenhuis.
Heb het al vaker verteld, maar toen n van ons verkouden was waren een paar dagen latern 7 anderen verkouden. Allemaal collega's die in zelfde ruimte hadden gewerkt, dus grote kans dat wij elkaar hebben besmet. Ondanks mondkapjes, handen constant ontsmetten etc.
Wij kunnen simpelweg geen afstand houden.
Goed om te horen dat die dingen gewoon doorgaanquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:19 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik had vandaag in het kader van bevolkingsonderzoek borstkanker een mammografie. Ik geloof dat buiten mijn man en mijn dochter de afgelopen maanden niemand zo dichtbij me is geweest. En zo is ze de hele dag bezig met een behoorlijk aantal vrouwen, iedere dag opnieuw. Afstand houden is onmogelijk. Dat is ook de zorg. Mondkapjes verplicht, en ik kan me er zeker iets bij voorstellen dat dat daar meerwaarde heeft.
Je slaat nu door naar een uiterst pessimistisch beeld. Maar het is wel zo dat terug naar normaal geen vanzelfsprekendheid meer is.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:50 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Dat hele "terug naar het oude normaal" waar mensen steeds over wensdenken gaat echt niet gebeuren, de een legt zich er nu al bij neer, de ander moet het licht nog zien blijkbaar. Zo'n virus wat rondwaart zit dat gewoon in de weg.
Ongetwijfeld zal het nodige afgeschaald gaan worden in de toekomst maar helemaal terug naar 2019 lijkt mij een utopie.
Het vrolijke rondbatsen en de "vrije liefde" idealen van eind jaren 60 en de 70's is begin jaren 80 ook tot een abrupt einde gekomen door een virus.
Waardoor we ons gedrag moesten aanpassen en opeens allemaal mondkapjes piemelkapjes moesten gaan dragen en de boel ook nooit meer hetzelfde geworden is.
We zijn inmiddels 40 jaar verder, de extreme risico's zijn tot beheersbare proporties teruggebracht en de tijd heeft ons veel geleerd waardoor de maatschappij weer aardig kon doordraaien op dat vlak, daar waren wel een gedragsverandering en werkende medicijnen voor nodig.
Jullie hoeven dus geen vaccintjes te nemen en de WHO bevestigd dit. Ook met een vaccin niet terug naar normaal. Afstand houden en mondkapjes dragen de norm, zo gaan we griep ook tegenhouden.
Van de andere kant misschien ook de groep waar de meesten een vaccin gaan weigeren. Kleine kans dat het virus dodelijk is en een vaccin waarbij mensen twijfels hebben. Denk hoe ouder de mens, hoe groter het risico negatieve gevolgen van het virus te ondervingen en dus hoe groter de vaccinatiebereidheid.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:13 schreef _serial_ het volgende:
[..]
De vraag is wanneer wel.
Mijn moeder zei vandaag, ze kunnen beter beginnen met de jongeren te vaccineren die zitten in het middelpunt van hun leven, ik overleef het nog wel een paar maanden langer zonder wandel, dans en salsa clubje.
Hihi die heb je van mijquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:00 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dan ben je wel een aso want je kan ook je oma besmetten met corona. We zullen altijd moeten leven met beperkingen, deal with it. Je verwachtingen liggen veel te hoog over het vaccin en afschaling van maatregelen. De WHO, regeringen bereiden je hier al mondjesmaats op voor met hun uitspraken. Maar daar worden weer wishfull thinking reacties op gemaakt. Als je auto blauw is, dan zeg je toch ook niet dat hij ook een beetje paars is.
Ze zeggen het allemaal letterlijk.
Het gaat nu weer door, maar de bevolkingsonderzoeken hebben wel een tijd stilgelegen, meen ik. Ik ben erg blij dat se weer doorgaan, want het is erg belangrijk.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:24 schreef Kyran het volgende:
[..]
Goed om te horen dat die dingen gewoon doorgaanTijdens mijn opleiding wel eens meegekeken bij die afdeling en het is geen pretje
![]()
Ook daar is afstand houden onmogelijk inderdaad en de zorgverleneren moeten ook gewoon aan je zitten en komen belachelijk dichtbij. Iets waar je misschien normaal niet stil bij staat, maar nu denk je er toch meer over na.
Duim voor je voor een negatief resultaat (als in geen bijzonderheden natuurlijk), zodat ik je nooit tegenkom op mijn afdeling
Heb jij al patienten inmiddels over de vloer omdat die langer hebben gewacht met oncologisch onderzoek door cornona waardoor er meer behandeling nodig is?quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:24 schreef Kyran het volgende:
[..]
Goed om te horen dat die dingen gewoon doorgaanTijdens mijn opleiding wel eens meegekeken bij die afdeling en het is geen pretje
![]()
Ook daar is afstand houden onmogelijk inderdaad en de zorgverleneren moeten ook gewoon aan je zitten en komen belachelijk dichtbij. Iets waar je misschien normaal niet stil bij staat, maar nu denk je er toch meer over na.
Duim voor je voor een negatief resultaat (als in geen bijzonderheden natuurlijk), zodat ik je nooit tegenkom op mijn afdeling
Dat is niet zozeer aangenomen maar ws niet eens meegenomen op, ik speculeer, omdat dit politiek in het wensdenken niet uitkwam; onderwijs is immers veilig en heilig; wat dus weggelaten werd.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:11 schreef Kyran het volgende:
Als ze hebben aangenomen dat de groep van 12-17 jaar geen grote rol speelt, dan kan alles de prullenbak in en moeten ze opnieuw gaan berekenen hoe het dan wel zit.
Nou ja, aan de andere kant als er heel veel risicogroepen zijn gevaccineerd en nog veel meer andere mensen dan krijgen we toch immuniteit en moet op een gegeven moment de druk op de zorg echt weg zijn. Het lijkt mij dat het op een gegeven moment Rutte en de regering het een zorg zal zijn als er maar een tiental besmettingen per dag is? Wat mij betreft is het daarna een beetje ieder voor zich.quote:Op dinsdag 24 november 2020 22:50 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Dat hele "terug naar het oude normaal" waar mensen steeds over wensdenken gaat echt niet gebeuren, de een legt zich er nu al bij neer, de ander moet het licht nog zien blijkbaar. Zo'n virus wat rondwaart zit dat gewoon in de weg.
Ongetwijfeld zal het nodige afgeschaald gaan worden in de toekomst maar helemaal terug naar 2019 lijkt mij een utopie.
Het vrolijke rondbatsen en de "vrije liefde" idealen van eind jaren 60 en de 70's is begin jaren 80 ook tot een abrupt einde gekomen door een virus.
Waardoor we ons gedrag moesten aanpassen en opeens allemaal mondkapjes piemelkapjes moesten gaan dragen en de boel ook nooit meer hetzelfde geworden is.
We zijn inmiddels 40 jaar verder, de extreme risico's zijn tot beheersbare proporties teruggebracht en de tijd heeft ons veel geleerd waardoor de maatschappij weer aardig kon doordraaien op dat vlak, daar waren wel een gedragsverandering en werkende medicijnen voor nodig.
Jullie hoeven dus geen vaccintjes te nemen en de WHO bevestigd dit. Ook met een vaccin niet terug naar normaal. Afstand houden en mondkapjes dragen de norm, zo gaan we griep ook tegenhouden.
Ik dacht gelezen te hebben dat ze verwachten dat wanneer ongeveer 70% vd bevolking is gevaccineerd groepsimmuniteit z’n werk kan doen.quote:
Met of zonder Hugo?quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:49 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik dacht gelezen te hebben dat ze verwachten dat wanneer ongeveer 70% vd bevolking is gevaccineerd groepsimmuniteit z’n werk kan doen.
Ik mag toch hopen dat dat in de loop van volgend jaar lukt?
Neuh... dat was ik ook niet van plan.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:53 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik ga ‘m niet aan een zetel helpen in elk geval
Lastig.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heb jij al patienten inmiddels over de vloer omdat die langer hebben gewacht met oncologisch onderzoek door cornona waardoor er meer behandeling nodig is?
Tja dat krijg je als je al het sporten aan banden gaat leggen.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:51 schreef Mammietje het volgende:
H jongens, wat lees ik nou?
Sporten jullie niet meer sinds jullie hier zitten te kwekken?![]()
https://www.trouw.nl/spor(...)nds-corona~b3368c3f/
Ja maar Don.... Jij bent toch wel blijven sporten?quote:Op woensdag 25 november 2020 00:11 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Tja dat krijg je als je al het sporten aan banden gaat leggen.
Echt onbegrijpelijk.
Zeker.quote:Op woensdag 25 november 2020 00:13 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ja maar Don.... Jij bent toch wel blijven sporten?![]()
Wat deed je voorheen wat je nu niet meer doet dan?
Kijk! Ik wist dat ik op je kon vertrouwen!quote:Op woensdag 25 november 2020 00:15 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Zeker.
Ik voetbal(de) 3x in de week.
Ik doe nu sinds een paar maanden 3x in de week Crossfit + nog 1 of 2 keer een rondje hardlopen. Ik ben eigenlijk veel fitter door Corona geworden![]()
Maar miljoenen Nederlanders dus niet.. en dat is kwalijk. Heel kwalijk.
Hmmz, dan valt dat nog mee dus. Was toch een beetje de verwachting dat er wat meer borst- en darmkanker gevallen in een later stadium zouden binnendruppelen.quote:Op woensdag 25 november 2020 00:11 schreef Kyran het volgende:
[..]
Lastig.
Wij hebben wel in de zomer een flinke dip qua aantal patinten gehad. Dat zou door COVID-19 kunnen komen, maar durf het ook niet te stellig te beweren.
Hebben altijd wel een dip tijdens de zomer, want mensen gaan vaak nog op vakantie etc. voordat ze aan de lange behandeling willen beginnen. Meestal is het vanaf september weer druk, maar nu is het eigenlijk pas eind oktober, begin november weer op niveau gekomen.
Echt ernstige gevallen die later zijn ontdekt etc. heb ik niet meegemaakt gelukkig.
Ja het is wat h. Nu al zin in die mondkapjesplicht ookquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:00 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dan ben je wel een aso want je kan ook je oma besmetten met corona. We zullen altijd moeten leven met beperkingen, deal with it. Je verwachtingen liggen veel te hoog over het vaccin en afschaling van maatregelen. De WHO, regeringen bereiden je hier al mondjesmaats op voor met hun uitspraken. Maar daar worden weer wishfull thinking reacties op gemaakt. Als je auto blauw is, dan zeg je toch ook niet dat hij ook een beetje paars is.
Ze zeggen het allemaal letterlijk.
Nee ik mag niet meer zaalvoetballen van Hugodquote:Op dinsdag 24 november 2020 23:51 schreef Mammietje het volgende:
H jongens, wat lees ik nou?
Sporten jullie niet meer sinds jullie hier zitten te kwekken?![]()
https://www.trouw.nl/spor(...)nds-corona~b3368c3f/
H Leo!quote:Op woensdag 25 november 2020 02:03 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Nee ik mag niet meer zaalvoetballen van Hugod
Weet je hoe koud het is buitenquote:Op woensdag 25 november 2020 02:06 schreef Mammietje het volgende:
[..]
H Leo!![]()
Zlvoetballen! Je bent toch potverdomme geen mietje, Leo?!![]()
Wat is dat nou? Bang voor vieze knietjes?
quote:Op woensdag 25 november 2020 02:07 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Weet je hoe koud het is buiten
Je moet wat als je hele dagen thuis in je rukbunker zit te werkenquote:Op woensdag 25 november 2020 02:08 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Beetje hardlopen. Pfu... Nou, daar winnen we de oorlog ook niet mee...![]()
Ja, dan ben je klaar met je armspieren. Ik snap het.quote:Op woensdag 25 november 2020 02:12 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Je moet wat als je hele dagen thuis in je rukbunker zit te werken
Geen nood, voor ons traint dames seniorengym 65+ dus staat dat ding sowieso op standje sambalquote:Op woensdag 25 november 2020 02:15 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ja, dan ben je klaar met je armspieren. Ik snap het.![]()
Zeg Leo? Zijn die broekjes en die sokken dan ook korter bij zaalvoetbal?![]()
Aangezien jullie toch even dichter bij de radiator kunnen gaan staan als jullie het koud hebben?
quote:Op woensdag 25 november 2020 02:32 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Voor ons traint dames seniorengym 65+ dus staat dat ding sowieso op standje sambal
Geen probleem.quote:Op dinsdag 24 november 2020 17:32 schreef Vallon het volgende:
Wat is het belang of voegt het toe om in context van type/werking/gebruik te benoemen, waarvan iets gemaakt of dat er apen, andere diertjes of hun uitscheiding bij de ontwikkeling zijn/waren betrokken; anders dan om een discussie emotioneel te laten afglijden ?
Toegeven dat ik weinig overwegingen heb met dieren of hun inhoud wanneer mensen primair in hun belang daarmee geholpen zijn.
Op mij kwam het anders over of je op zoek was naar contradicties om een punt te maken.
Zo niet, heb ik je verkeerd begrepen waarvoor dan excuses. Next2go.
Binnen zitten met een zak chips en een fles cola wachten op je prikje, zoals Hugo het beaamd.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:51 schreef Mammietje het volgende:
H jongens, wat lees ik nou?
Sporten jullie niet meer sinds jullie hier zitten te kwekken?![]()
https://www.trouw.nl/spor(...)nds-corona~b3368c3f/
quote:Op woensdag 25 november 2020 07:11 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Binnen zitten met een zak chips bak gesneden eieren en een fles cola wachten op je prikje, zoals Hugo het beaamd.
Ik zwom.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:51 schreef Mammietje het volgende:
H jongens, wat lees ik nou?
Sporten jullie niet meer sinds jullie hier zitten te kwekken?![]()
https://www.trouw.nl/spor(...)nds-corona~b3368c3f/
En dat terwijl de meeste mensen die overleden zijn aan Covid obesitas hadden.quote:Op woensdag 25 november 2020 07:14 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik zwom.
Nu niet meer.
M'n winterjas van vorig jaar past niet meer
Het hele land behalve winkels en horeca die weer gedeeltelijk open mag, en elk huishouden krijgt 1000 euro om de economie te boosten.quote:Op woensdag 25 november 2020 07:25 schreef Nielsch het volgende:
De extra kerstvakantie, is dat alleen voor middelbare scholen of ook basisscholen?
Fake news!quote:Op woensdag 25 november 2020 07:29 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Het hele land behalve winkels en horeca die weer gedeeltelijk open mag, en elk huishouden krijgt 1000 euro om de economie te boosten.
Alleen groep vijf gaat nog volledig naar schoolquote:Op woensdag 25 november 2020 07:25 schreef Nielsch het volgende:
De extra kerstvakantie, is dat alleen voor middelbare scholen of ook basisscholen?
Eiersnijder tegoedbon.quote:Op woensdag 25 november 2020 07:46 schreef Molo het volgende:
[..]
Alleen groep vijf gaat nog volledig naar school
Ouders krijgen wel een cadeaubon voor de Action ter waarde van 5% bruto maandsalaris ter compensatie
Niet geloven hoor!quote:
Stuur dat dan gelijk door naar de horeca, ipv naar de huishoudensquote:Op woensdag 25 november 2020 07:29 schreef Scrummie het volgende:
en elk huishouden krijgt 1000 euro om de economie te boosten.
Echt nietquote:Op woensdag 25 november 2020 08:16 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Stuur dat dan gelijk door naar de horeca, ipv naar de huishoudens
Dat gaat hier ook gebeuren. Het reizen is hier minder, maar ik heb niet het idee dat met de feestdagen iedereen thuis blijft als ik om me heen de plannen hoor.quote:
Thuis blijven gaat wel ver maar ik denk dat de gemiddelde groepsgrootte wel veel kleiner gaat zijn dan normaal.quote:Op woensdag 25 november 2020 08:42 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Dat gaat hier ook gebeuren. Het reizen is hier minder, maar ik heb niet het idee dat met de feestdagen iedereen thuis blijft als ik om me heen de plannen hoor.
Dat zou kunnen. Maar de regels zoals ze er nu zijn gaan naar mijn idee ruim overtreden worden. Ook door mezelf overigens...quote:Op woensdag 25 november 2020 08:49 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Thuis blijven gaat wel ver maar ik denk dat de gemiddelde groepsgrootte wel veel kleiner gaat zijn dan normaal.
Heb ik pas geleden ook gehad. Staan ze eerst op anderhalve meter. Vervolgens wordt je compleet omarmd om die borst onder die plaat te krijgen. 4x zelfs.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:19 schreef miss_sly het volgende:
Ik had vandaag in het kader van bevolkingsonderzoek borstkanker een mammografie. Ik geloof dat buiten mijn man en mijn dochter de afgelopen maanden niemand zo dichtbij me is geweest. En zo is ze de hele dag bezig met een behoorlijk aantal vrouwen, iedere dag opnieuw. Afstand houden is onmogelijk. Dat is ook de zorg. Mondkapjes verplicht, en ik kan me er zeker iets bij voorstellen dat dat daar meerwaarde heeft.
quote:Op woensdag 25 november 2020 09:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Heb ik pas geleden ook gehad. Staan ze eerst op anderhalve meter. Vervolgens wordt je compleet omarmd om die borst onder die plaat te krijgen. 4x zelfs.
En dan gaan ze weer op anderhalve meter staan....voor de veiligheid.
Was wel grappig.
Effe over die scholen.
Hoe erg is het om die vanaf 15 jaar oud, derde klas, dicht te gooien. Daar hoeft geen ouder minder om te werken, toch! Kids kunnen online les volgen, eerste en tweede klassen kunnen opgesplitst worden, want lokalen genoeg.
Verder zou het mooi zijn als op scholen de loopbewegingen beperkt zouden worden. Voor natuurkunde, biologie, scheikunde, gym en handvaardigheid moet je wel naar het desbetreffende lokaal, maar de rest zou in n lokaal kunnen. Verplaatsen alleen de leraren zich.
Opzich toch niet verkeerd?quote:Op woensdag 25 november 2020 09:11 schreef Gia het volgende:
Heb ik pas geleden ook gehad. Staan ze eerst op anderhalve meter. Vervolgens wordt je compleet omarmd om die borst onder die plaat te krijgen. 4x zelfs.
En dan gaan ze weer op anderhalve meter staan....voor de veiligheid.
Zo moeilijk is het allemaal niet, inderdaad.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:24 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Opzich toch niet verkeerd?
Als je altijd besmet wordt wanneer iemand dichtbij komt te staan, dan is het onzinnig. Als je soms besmet wordt wanneer iemand dichtbij staat, maar nooit als hij verderop staat. Dan is het juist goed dat ze zoveel mogelijk afstand proberen te houden.
Minder kans op besmetting.
Das een flinke tegoedbon danquote:Op woensdag 25 november 2020 07:46 schreef Molo het volgende:
[..]
Alleen groep vijf gaat nog volledig naar school
Ouders krijgen wel een cadeaubon voor de Action ter waarde van 5% bruto maandsalaris ter compensatie
Gelukkig gaat dat bevolkingsonderzoek wel weer door, heeft ook een tijd stilgelegen.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Heb ik pas geleden ook gehad. Staan ze eerst op anderhalve meter. Vervolgens wordt je compleet omarmd om die borst onder die plaat te krijgen. 4x zelfs.
En dan gaan ze weer op anderhalve meter staan....voor de veiligheid.
Bij mij was het niet bevolkingsonderzoek, maar jaarlijkse controle in 't ziekenhuis.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:31 schreef _serial_ het volgende:
Gelukkig gaat dat bevolkingsonderzoek wel weer door, heeft ook een tijd stilgelegen.
Dus ze houden de 1,5 meter in acht wanneer dat kan. Dat vind ik erg fijn.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Heb ik pas geleden ook gehad. Staan ze eerst op anderhalve meter. Vervolgens wordt je compleet omarmd om die borst onder die plaat te krijgen. 4x zelfs.
En dan gaan ze weer op anderhalve meter staan....voor de veiligheid.
Was wel grappig.
Lekker man.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:51 schreef Scrummie het volgende:
Werkgever moest in quarantaine, had melding via de app. Maar computer stond nog op kantoor, laat hij iemand dat ding ophalen die bij hem woont. Tja.
Lijkt me niet zo heel gek. Dan moet n hij het al hebben (kleine kans) n hij het asymptomatisch hebben overgedragen aan die huisgenoot (zeer kleine kans). Als je die twee kansen vermenigvuldigt heb je een minieme kans.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:51 schreef Scrummie het volgende:
Werkgever moest in quarantaine, had melding via de app. Maar computer stond nog op kantoor, laat hij iemand dat ding ophalen die bij hem woont. Tja.
Het lijkt me verstandig om bij de maatregelen ook rekening te houden met wat leefbaar is en niet. Het lijkt mij bijvoorbeeld ongelooflijk rot om de hele dag op de tocht te zitten met m'n winterjas aan, laat staan om vrijwel de hele dag in n ruimte te zitten zonder bewegingsruimte. Dat is toch niet te doen, vooral niet voor pubers?quote:Op woensdag 25 november 2020 09:11 schreef Gia het volgende:
Verder zou het mooi zijn als op scholen de loopbewegingen beperkt zouden worden. Voor natuurkunde, biologie, scheikunde, gym en handvaardigheid moet je wel naar het desbetreffende lokaal, maar de rest zou in n lokaal kunnen. Verplaatsen alleen de leraren zich.
Dat maakt niets uit. Ook al is het een minimale kans, er is een kans, en dat je daar mee je werknemers mee in gevaar brengt en daarmee hun families en dergelijke is bizar.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:58 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Lijkt me niet zo heel gek. Dan moet n hij het al hebben (kleine kans) n hij het asymptomatisch hebben overgedragen aan die huisgenoot (zeer kleine kans). Als je die twee kansen vermenigvuldigt heb je een minieme kans.
Jullie gaan naar kantoor? Vrij risicovol, komen na thuissituatie meeste besmettingen.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:59 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Dat maakt niets uit. Ook al is het een minimale kans, er is een kans, en dat je daar mee je werknemers mee in gevaar brengt en daarmee hun families en dergelijke is bizar.
Vraag gewoon 1 van ons dat ding te brengen, voor de deur te zetten en weer weg te gaan. Geen enkel risico op die manier.
Klopt, ook dat is niet vrijwillig door dezelfde werkgever.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:01 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Jullie gaan naar kantoor? Vrij risicovol, komen na thuissituatie meeste besmettingen.
Het maakt wel uit, want je werkgever houdt zich toch aan de regels?quote:Op woensdag 25 november 2020 09:59 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Dat maakt niets uit. Ook al is het een minimale kans, er is een kans, en dat je daar mee je werknemers mee in gevaar brengt en daarmee hun families en dergelijke is bizar.
Vraag gewoon 1 van ons dat ding te brengen, voor de deur te zetten en weer weg te gaan. Geen enkel risico op die manier.
Ja, strikt genomen wel. Ik ben het alleen niet eens met die regels als er een vrij simpele oplossing is.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:03 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het maakt wel uit, want je werkgever houdt zich toch aan de regels?
Eerder andersom. Het is juist zo dat het voor een korte tijd wel kan, maar dat je niet iedereen de hele tijd thuis kan laten werken en dat de thuiswerkperiode nu zo lang is geworden dat het niet meer werkbaar is om er 100% van de tijd aan te voldoen.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:06 schreef Molo het volgende:
Je zou toch wel verwachten dat na al die maanden werkgevers toch nu wel om zijn dat thuiswerken heeeeeeeeeeel vaak gewoon echt wel prima werkt indien kantoor/overlegbaan
Ik snap je zorgen wel, maar je kunt besmettingsgevaar niet 100% uitsluiten. De maatregelen zijn gericht op wat het meest effectief is.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:07 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ja, strikt genomen wel. Ik ben het alleen niet eens met die regels.
Waarom niet?quote:Op woensdag 25 november 2020 10:08 schreef VoMy het volgende:
[..]
Eerder andersom. Het is juist zo dat het voor een korte tijd wel kan, maar dat je niet iedereen de hele tijd thuis kan laten werken en dat de thuiswerkperiode nu zo lang is geworden dat het niet meer werkbaar is om er 100% van de tijd aan te voldoen.
Valt mee. Tante van mijn vriendin staat in de bus. In maart dicht geweest maar vrij snel moesten die weer aan het werk. Aanvankelijk zonder maatregelen. Uiteindelijk hield personeel de poot daar stijf en zijn er de nodige maatregelen genomen alvorens op te starten maar daar is nog wel e.e.a. aan vooraf gegaan dus.quote:Op dinsdag 24 november 2020 23:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat nu weer door, maar de bevolkingsonderzoeken hebben wel een tijd stilgelegen, meen ik. Ik ben erg blij dat se weer doorgaan, want het is erg belangrijk.
Gaat in mijn beleving ook om een afgewogen balans tussen risico's vermijden waar mogelijk, en leefbaarheidquote:Op woensdag 25 november 2020 10:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik snap je zorgen wel, maar je kunt besmettingsgevaar niet 100% uitsluiten. De maatregelen zijn gericht op wat het meest effectief is.
Ik laat mijn kinderen dagelijks naar school gaan en dat zit mij ook niet lekker. Het voelt wel eens tegenstijdig om me nog keuriger te gedragen dan de regels voorschrijven en me intussen op deze manier aan een besmettingsrisico bloot te stellen. Ik heb het idee allang opgegeven dat ik mezelf volledig tegen een besmettingsrisico kan beschermen.![]()
Heb jij het idee dat je prima thuis zou kunnen werken?
Hoe kom je er dan bij dat werkgevers nog niet overtuigd zijn dat thuiswerken prima kan? Ik wil best geloven dat er uitzonderingen zijn, maar mijn indruk is dat werkgevers wel degelijk overtuigd zijn en dat de meeste mensen die nog op locatie werken dat om een zwaarwegende bedrijfsmatige reden doen.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:10 schreef Molo het volgende:
[..]
Waarom niet?
En ik zeg ook niet dat het altijd kan, maar heel vaak wel is mijn idee. Rekening houdend met leefomstandigheden, werkomstandigheden, processen van werken en verbinding houden met elkaar
Leefbaarheid is natuurlijk belangrijk. De partner van de werkgever zal ongetwijfeld ook gewoon de boodschappen halen bijvoorbeeld. Maar ik kan me wel voorstellen dat @Scrummie zich afvraagt of een computer ophalen nu zo nodig is, zeker als er een alternatief voorhanden is.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:11 schreef Molo het volgende:
[..]
Gaat in mijn beleving ook om een afgewogen balans tussen risico's vermijden waar mogelijk, en leefbaarheid
En dan nog, zeker geen zekerheid dat je het niet krijgt
Ik hoor best veel vrienden, kennissen en familieleden om me heen die geacht worden (weer) naar werk te komen terwijl dat volgens hemzelf nou niet echt nodig is voor het werkquote:Op woensdag 25 november 2020 10:12 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe kom je er dan bij dat werkgevers nog niet overtuigd zijn dat thuiswerken prima kan? Ik wil best geloven dat er uitzonderingen zijn, maar mijn indruk is dat werkgevers wel degelijk overtuigd zijn en dat de meeste mensen die nog op locatie werken dat om een zwaarwegende bedrijfsmatige reden doen.
Zekers, mee eensquote:Op woensdag 25 november 2020 10:13 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Leefbaarheid is natuurlijk belangrijk. De partner van de werkgever zal ongetwijfeld ook gewoon de boodschappen halen bijvoorbeeld. Maar ik kan me wel voorstellen dat @:Scrummie zich afvraagt of een computer ophalen nu zo nodig is, zeker als er een alternatief voorhanden is.
Toen ikzelf in afwachting was van testuitslagen, heb ik mijn (niet-nauwe) contacten ingelicht en daarmee in staat gesteld om hun gedrag aan te passen. Volgens de regels is het allemaal niet nodig, maar ik vind dat wel een kwestie van fatsoen.
Oh, dat vind ik best opvallend. Mijn indruk is ook alleen maar op anekdotisch bewijs gebaseerd natuurlijk.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:14 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik hoor best veel vrienden, kennissen en familieleden om me heen die geacht worden (weer) naar werk te komen terwijl dat volgens hemzelf nou niet echt nodig is voor het werk
Is uiteraard geen representatieve meting oid, maar valt me wel op
Je kunt bijna niet als team 8 maanden lang enkel van huis uit werken. Dat werkt niet met nieuwe mensen die erbij komen, dat werkt niet met de mensen die er al zitten. Het is voor veel beroepen/kantoorbanen een te lange periode, daarom zie je ook dat mensen meer een mix aan het opzoeken zijn van gedeeltelijk thuiswerken en deels op locatie.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:10 schreef Molo het volgende:
[..]
Waarom niet?
En ik zeg ook niet dat het altijd kan, maar heel vaak wel is mijn idee. Rekening houdend met leefomstandigheden, werkomstandigheden, processen van werken en verbinding houden met elkaar
Diegenen die nog niet om zijn ga je ook niet zo ver krijgen ben ik bang. Die zitten gewoon vastgeroest.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:06 schreef Molo het volgende:
Je zou toch wel verwachten dat na al die maanden werkgevers toch nu wel om zijn dat thuiswerken heeeeeeeeeeel vaak gewoon echt wel prima werkt indien kantoor/overlegbaan
Ze zijn half maart gestopt en rond 10 juni weer opgestart. Dat is toch een kleine drie maanden, best een hele tijd.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:11 schreef alpeko het volgende:
[..]
Valt mee. Tante van mijn vriendin staat in de bus. In maart dicht geweest maar vrij snel moesten die weer aan het werk. Aanvankelijk zonder maatregelen. Uiteindelijk hield personeel de poot daar stijf en zijn er de nodige maatregelen genomen alvorens op te starten maar daar is nog wel e.e.a. aan vooraf gegaan dus.
Kan zeker welquote:Op woensdag 25 november 2020 10:16 schreef VoMy het volgende:
[..]
Je kunt bijna niet als team 8 maanden lang enkel van huis uit werken. Dat werkt niet met nieuwe mensen die erbij komen, dat werkt niet met de mensen die er al zitten. Het is voor veel beroepen/kantoorbanen een te lange periode, daarom zie je ook dat mensen meer een mix aan het opzoeken zijn van gedeeltelijk thuiswerken en deels op locatie.
Alles kan maar in de praktijk blijkt gewoon dat heel veel mensen er na bijna 9 maanden klaar mee zijn.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:18 schreef Molo het volgende:
[..]
Kan zeker wel
Het vraagt veel en het is anders en vereist inschikken op sommige vlakken. Maar biedt ook mogelijkheden.
Een mix zou ik zeker ook prefereren, qua leefbaarheid en ook gewoon sociale structuren zijn makkelijker op te bouwen en te onderhouden, maar dat het niet kan ben ik niet met je eens
In mijn beleving was dat veel korter. Kan het ook per regio nog verschillen wellicht?quote:Op woensdag 25 november 2020 10:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ze zijn half maart gestopt en rond 10 juni weer opgestart. Dat is toch een kleine drie maanden, best een hele tijd.
Mensen verwarren "het kan niet" met "het is niet ideaal".quote:Op woensdag 25 november 2020 10:18 schreef Molo het volgende:
[..]
Kan zeker wel
Het vraagt veel en het is anders en vereist inschikken op sommige vlakken. Maar biedt ook mogelijkheden.
Een mix zou ik zeker ook prefereren, qua leefbaarheid en ook gewoon sociale structuren zijn makkelijker op te bouwen en te onderhouden, maar dat het niet kan ben ik niet met je eens
Ja ok, maar dat is natuurlijk wat andersquote:Op woensdag 25 november 2020 10:19 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Alles kan maar in de praktijk blijkt gewoon dat heel veel mensen er na bijna 9 maanden klaar mee zijn.
Dus zie je inderdaad op veel plekken een mix tussen thuis werken en op locatie werken.
Is per regio jaquote:Op woensdag 25 november 2020 10:20 schreef alpeko het volgende:
[..]
In mijn beleving was dat veel korter. Kan het ook per regio nog verschillen wellicht?
Yep!quote:Op woensdag 25 november 2020 10:20 schreef Kyran het volgende:
[..]
Mensen verwarren "het kan niet" met "het is niet ideaal".
In de meeste gevallen kan het gewoon, maar is het niet ideaal. Dat slaat dan vaak snel om naar "het is niet mogelijk".
Wij leven op dit moment dan ook niet in een ideale situatie. Sluiten van horeca is ook niet ideaal, minder sociale contacten ook niet etc. etc.
Nee, hoezo kan het zeker wel? Het is niet werkbaar in heel veel gevallen om 8 maanden lang als kantoor van huis uit te opereren.quote:
Dat stadium van het ontdekken van voordelen zijn we allang voorbij. Het is zeker zo dat thuiswerken kan, en het is ook zo dat het voor korte tijd zo kan zijn dat er alleen maar van huis uit gewerkt wordt. Maar dat houdt een keer op. Dan moet je gaan kijken naar een mix tussen thuiswerken en op kantoor, zoals nu dus ook meer gedaan wordt.quote:Het vraagt veel en het is anders en vereist inschikken op sommige vlakken. Maar biedt ook mogelijkheden.
Er is een verschil tussen 'het kan nu' en 'het kan 8 maanden lang'. Ja, voor elke afzonderlijke dag kun je zeggen: 'goh, we kunnen best allemaal thuiswerken'. Over 8 maanden gezien: Nee, dan kan het niet.quote:Een mix zou ik zeker ook prefereren, qua leefbaarheid en ook gewoon sociale structuren zijn makkelijker op te bouwen en te onderhouden, maar dat het niet kan ben ik niet met je eens
Wij doen het al wel sinds het begin van de crisis, ook met nieuwe mensen erbij. Mijn vriend ook. Ik kan niet goed inschatten in hoeverre dat binnen andere vakgebieden mogelijk is. Mijn indruk is dat werkgevers erg welwillend zijn geweest (op basis van de mobiliteitsgegevens) en dat het niveau niet terug kan naar dat van maart omdat veel bedrijfsprocessen toen min of meer stil waren gelegd of sterk terug waren geschroefd.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:16 schreef VoMy het volgende:
[..]
Je kunt bijna niet als team 8 maanden lang enkel van huis uit werken. Dat werkt niet met nieuwe mensen die erbij komen, dat werkt niet met de mensen die er al zitten. Het is voor veel beroepen/kantoorbanen een te lange periode, daarom zie je ook dat mensen meer een mix aan het opzoeken zijn van gedeeltelijk thuiswerken en deels op locatie.
Compleet mee oneens. Zie verder de post van @Kyranquote:Op woensdag 25 november 2020 10:23 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nee, hoezo kan het zeker wel? Het is niet werkbaar in heel veel gevallen om 8 maanden lang als kantoor van huis uit te opereren.
[..]
Dat stadium van het ontdekken van voordelen zijn we allang voorbij. Het is zeker zo dat thuiswerken kan, en het is ook zo dat het voor korte tijd zo kan zijn dat er alleen maar van huis uit gewerkt wordt. Maar dat houdt een keer op. Dan moet je gaan kijken naar een mix tussen thuiswerken en op kantoor, zoals nu dus ook meer gedaan wordt.
[..]
Er is een verschil tussen 'het kan nu' en 'het kan 8 maanden lang'. Ja, voor elke afzonderlijke dag kun je zeggen: 'goh, we kunnen best allemaal thuiswerken'. Over 8 maanden gezien: Nee, dan kan het niet.
Wat ik tegenkom in de berichtgeving is dat er wel regionale verschillen zijn, maar dat dat vooral betekende dat sommige regio's later dan 10 juni weer opstartten. Die drie maanden lijkt wel het minimale te zijn geweest, in ieder geval voor borstkanker.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:20 schreef alpeko het volgende:
[..]
In mijn beleving was dat veel korter. Kan het ook per regio nog verschillen wellicht?
Geen idee maar is wel buitengewoon interessant jaquote:Op woensdag 25 november 2020 10:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Weet iemand of er een recente enqute hierover is geweest?
Het is inderdaad - zoals alles rondom corona - niet zo zwart-wit.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:23 schreef VoMy het volgende:
[..]
Nee, hoezo kan het zeker wel? Het is niet werkbaar in heel veel gevallen om 8 maanden lang als kantoor van huis uit te opereren.
[..]
Dat stadium van het ontdekken van voordelen zijn we allang voorbij. Het is zeker zo dat thuiswerken kan, en het is ook zo dat het voor korte tijd zo kan zijn dat er alleen maar van huis uit gewerkt wordt. Maar dat houdt een keer op. Dan moet je gaan kijken naar een mix tussen thuiswerken en op kantoor, zoals nu dus ook meer gedaan wordt.
[..]
Er is een verschil tussen 'het kan nu' en 'het kan 8 maanden lang'. Ja, voor elke afzonderlijke dag kun je zeggen: 'goh, we kunnen best allemaal thuiswerken'. Over 8 maanden gezien: Nee, dan kan het niet.
Kan me ook voorstellen dat destijds in Friesland amper iets is stilgelegd, en Noord Brabant bijvoorbeeld flinkquote:Op woensdag 25 november 2020 10:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat ik tegenkom in de berichtgeving is dat er wel regionale verschillen zijn, maar dat dat vooral betekende dat sommige regio's later dan 10 juni weer opstartten. Die drie maanden lijkt wel het minimale te zijn geweest, in ieder geval voor borstkanker.
Het grappige is dat ik juist berichten vind over Friesland waar het pas in juli weer werd opgestart. Je zou het inderdaad anders verwachten.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:25 schreef Molo het volgende:
[..]
Kan me ook voorstellen dat destijds in Friesland amper iets is stilgelegd, en Noord Brabant bijvoorbeeld flink
Nou ja, het advies is wel: werk thuis tenzij het niet anders kan. De drempel om op locatie te werken is hoog en er wordt duidelijk ook van werkgevers om flexibiliteit gevraagd. Als de horeca volledig op slot gaat zou het waanzinnig zijn om te denken dat je overige bedrijfsprocessen als vanouds door kunt laten gaan. Van iedereen worden opofferingen gevraagd.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:23 schreef VoMy het volgende:
Dat stadium van het ontdekken van voordelen zijn we allang voorbij. Het is zeker zo dat thuiswerken kan, en het is ook zo dat het voor korte tijd zo kan zijn dat er alleen maar van huis uit gewerkt wordt. Maar dat houdt een keer op. Dan moet je gaan kijken naar een mix tussen thuiswerken en op kantoor, zoals nu dus ook meer gedaan wordt.
Maar in de zomerperiode zijn veel mensen wel weer (een deel van de tijd) op locatie gaan werken.quote:Er is een verschil tussen 'het kan nu' en 'het kan 8 maanden lang'. Ja, voor elke afzonderlijke dag kun je zeggen: 'goh, we kunnen best allemaal thuiswerken'. Over 8 maanden gezien: Nee, dan kan het niet.
Ja iddquote:Op woensdag 25 november 2020 10:26 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het grappige is dat ik juist berichten vind over Friesland waar het pas in juli weer werd opgestart. Je zou het inderdaad anders verwachten.
2880quote:Op woensdag 25 november 2020 10:45 schreef Benny het volgende:
Zullen we weer mooie cijfers hebben vandaag?
De vraag is wel, wat kan er daadwerkelijk en wat houdt "niet anders kan" in. Mijn vrouw werkt normaal gesproken thuis, maar nieuwe leads bij haar op kantoor zijn daarmee zo'n beetje volledig opgedroogd, wat tot gevolg heeft dat het bedrijf het erg moeilijk heeft.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:30 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nou ja, het advies is wel: werk thuis tenzij het niet anders kan. De drempel om op locatie te werken is hoog en er wordt duidelijk ook van werkgevers om flexibiliteit gevraagd. Als de horeca volledig op slot gaat zou het waanzinnig zijn om te denken dat je overige bedrijfsprocessen als vanouds door kunt laten gaan. Van iedereen worden opofferingen gevraagd.
[..]
Maar in de zomerperiode zijn veel mensen wel weer (een deel van de tijd) op locatie gaan werken.
de meting van Google geeft alweer aan dat we terug zijn op het niveau van voor de eerste maatregelen in oktober, het thuiswerken had even een goede opleving maar was in een week weer terug op het oude niveau. Stond in de NOS liveblogquote:Op woensdag 25 november 2020 10:16 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Oh, dat vind ik best opvallend. Mijn indruk is ook alleen maar op anekdotisch bewijs gebaseerd natuurlijk.
Ik geloof niet dat we dat als land hadden kunnen (en willen) betalen. Het is een risicoafweging, het lijkt dat het kabinet het risico van grote economische schade in de komende jaren als een risicovol scenario heeft geschetst en daardoor deze keuzes heeft gemaakt.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:56 schreef bloodymary1 het volgende:
Ook natuurlijk maar anekdotisch, maar ik ken ook best veel mensen met een kantoorbaan, die elke dag naar het werk gaan, in de maanden april/mei was dat anders. Als ik er naar vraag zeggen ze dat ze een aparte kamer hebben, of bureau's ver uit elkaar etc. Je ziet het ook op de weg, het is gewoon retedruk in de spits.
Zo jammer dit, de horeca is nu al weer meer dan een maand dicht en heeft eigenlijk geen vooruitzicht dat ze dit jaar nog open mogen. Doordat bijna alles verder is doorgegaan ettert het maar door. Ze hadden gelijk met de horecasluiting alles voor een maand dicht moeten gooien, ook scholen, contactberoepen, niet noodzakelijke winkels, thuiswerken verplichten etc. Dan had het er nu al weer stukken beter uitgezien. En dan had alles weer open gekund nu of half december.
Ennnnn, dan had je eind januari/februari de volgende piek gehad?quote:Op woensdag 25 november 2020 10:56 schreef bloodymary1 het volgende:
Ook natuurlijk maar anekdotisch, maar ik ken ook best veel mensen met een kantoorbaan, die elke dag naar het werk gaan, in de maanden april/mei was dat anders. Als ik er naar vraag zeggen ze dat ze een aparte kamer hebben, of bureau's ver uit elkaar etc. Je ziet het ook op de weg, het is gewoon retedruk in de spits.
Zo jammer dit, de horeca is nu al weer meer dan een maand dicht en heeft eigenlijk geen vooruitzicht dat ze dit jaar nog open mogen. Doordat bijna alles verder is doorgegaan ettert het maar door. Ze hadden gelijk met de horecasluiting alles voor een maand dicht moeten gooien, ook scholen, contactberoepen, niet noodzakelijke winkels, thuiswerken verplichten etc. Dan had het er nu al weer stukken beter uitgezien. En dan had alles weer open gekund nu of half december.
Het zou dan toch de situatie zijn geweest zoals in maart/juni. Dat werkte prima toen. Door het zo door te laten etteren met allerlei schijnmaatregelen kost het op den duur veel meer.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:58 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat we dat als land hadden kunnen (en willen) betalen. Het is een risicoafweging, het lijkt dat het kabinet het risico van grote economische schade in de komende jaren als een risicovol scenario heeft geschetst en daardoor deze keuzes heeft gemaakt.
Denk dat de fout van de zomer niet weer gemaakt zal worden (denken dat het over is). Daarnaast wordt er in januari/februari toch al flink gevaccineerd mag ik hopen.quote:Op woensdag 25 november 2020 10:59 schreef Molo het volgende:
[..]
Ennnnn, dan had je eind januari/februari de volgende piek gehad?
Het is allemaal niet ideaal, en wmb zou er idd meer thuisgewerkt moeten worden, maar wat jij noemt heeft echt bijzonder veel impact op grote groepen mensen. Met geen zeker of duurzaam resultaat ervan
Het werkte ook in veel opzichten verre van prima.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:00 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Het zou dan toch de situatie zijn geweest zoals in maart/juni. Dat werkte prima toen. Door het zo door te laten etteren met allerlei schijnmaatregelen kost het op den duur veel meer.
Wat werkte daar dan niet aan?quote:Op woensdag 25 november 2020 11:02 schreef Molo het volgende:
[..]
Het werkte ook in veel opzichten verre van prima.
Tevens lijkt het helemaal geen duurzame oplossing
Niet voor het een of ander, maar dat zie je toch ook al hier in het topic? Dat zal in het echte leven niet heel anders zijn. Mensen zijn niet per se voor argumenten vatbaar als iets henzelf raakt. Zolang het anderen raakt, is het nog wel te doen.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:02 schreef Cue_ het volgende:
Even iets anders, misschien hebben jullie dergelijke verhalen ook wel eens gehoord, ben ik benieuwd naar.
Ik sprak onlangs my fysio en die vertelde dat ze bv de groepssport in de fitnessruimte gedeeltelijk hebben moeten afschalen ivm minder beleiding (ivm extra werk voor huisarts/ziekenhuis). Heel logisch allemaal.
Maar dat ze daar echt boven mails/brieven van hun klanten over hebben gehad. En dan ook echt dat die klanten zich voelde weggezet als tweederangs burgers. En hoe de fysio dit wel niet kon doen!
De mensen zijn wel veelal boven de 60 jaar. Maar komop. er is een pandemie aan de gang en toch schijnen mensen het niet te kunnen snappen dat sommige zaken niet persoonlijk zij,n maar echt noodzaak.
Zelfs als m'n fysio 1 op 1 in gesprek gin om zaken uit te leggen, was dat nog altijd niet logisch en kon dat toch echt niet, want het was hun uitje/sport/whatever.
Ik schrok hier echt van. Dat mensen (zeker als ze meer uitleg erover krijgen) het nog altijd net snappen of willen begrijpen.
Hebben meer mensen dit meegemaakt/gehoord?
De hoop is dan natuurlijk dat er geen derde golf komt. Omdat de cijfers dan laag genoeg zijn om weer fatsoenlijk BCO te kunnen doen. Om nu op tijd evt regionaal in te grijpen. Of het kabinet daar toe in staat is gezien de geschiedenis laat ik even in het middenquote:Op woensdag 25 november 2020 10:59 schreef Molo het volgende:
[..]
Ennnnn, dan had je eind januari/februari de volgende piek gehad?
Het is allemaal niet ideaal, en wmb zou er idd meer thuisgewerkt moeten worden, maar wat jij noemt heeft echt bijzonder veel impact op grote groepen mensen. Met geen zeker of duurzaam resultaat ervan
Er werkte helemaal niets goed in maart/juni. Zo'n beetje alle sectoren hebben toen op hun tandvlees gelopen en gigantische kosten gemaakt omdat ze volledig dicht waren. Veel bedrijven hebben hun hele jaarwinst in maart/april al zien verdampen en zijn daarna het rood in gegaan. Ik ben bang dat nog een keer zo'n sluiting voor een gigantische golf faillisementen gaat zorgen. Oftewel, grote groepen mensen thuis zonder baan, wat ook slecht is voor de volksgezondheid.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:00 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Het zou dan toch de situatie zijn geweest zoals in maart/juni. Dat werkte prima toen. Door het zo door te laten etteren met allerlei schijnmaatregelen kost het op den duur veel meer.
Nouja dat gaat vooral over de zaken waar de overheid de regels oplegt en die men niet perse kan volgen.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:05 schreef miss_sly het volgende:
Niet voor het een of ander, maar dat zie je toch ook al hier in het topic? Dat zal in het echte leven niet heel anders zijn. Mensen zijn niet per se voor argumenten vatbaar als iets henzelf raakt. Zolang het anderen raakt, is het nog wel te doen.
Yep, van meerdere zorgprofessionals gehoordquote:Op woensdag 25 november 2020 11:02 schreef Cue_ het volgende:
Even iets anders, misschien hebben jullie dergelijke verhalen ook wel eens gehoord, ben ik benieuwd naar.
Ik sprak onlangs my fysio en die vertelde dat ze bv de groepssport in de fitnessruimte gedeeltelijk hebben moeten afschalen ivm minder beleiding (ivm extra werk voor huisarts/ziekenhuis). Heel logisch allemaal.
Maar dat ze daar echt boven mails/brieven van hun klanten over hebben gehad. En dan ook echt dat die klanten zich voelde weggezet als tweederangs burgers. En hoe de fysio dit wel niet kon doen!
De mensen zijn wel veelal boven de 60 jaar. Maar komop. er is een pandemie aan de gang en toch schijnen mensen het niet te kunnen snappen dat sommige zaken niet persoonlijk zij,n maar echt noodzaak.
Zelfs als m'n fysio 1 op 1 in gesprek gin om zaken uit te leggen, was dat nog altijd niet logisch en kon dat toch echt niet, want het was hun uitje/sport/whatever.
Ik schrok hier echt van. Dat mensen (zeker als ze meer uitleg erover krijgen) het nog altijd net snappen of willen begrijpen.
Hebben meer mensen dit meegemaakt/gehoord?
Als ik voor mezelf spreek, thuiswerken met een kleuter om me heen, was dikke helquote:Op woensdag 25 november 2020 11:03 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Wat werkte daar dan niet aan?
Ja de hele keten van testen, BCO en quarantaine voor de getroffenen, in kort tijdsbestek zou dan moeten werken. Dan en ook alleen dan kan het.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:06 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
De hoop is dan natuurlijk dat er geen derde golf komt. Omdat de cijfers dan laag genoeg zijn om weer fatsoenlijk BCO te kunnen doen. Om nu op tijd evt regionaal in te grijpen. Of het kabinet daar toe in staat is gezien de geschiedenis laat ik even in het midden
Maar in principe had ik ook liever gezien dat ze gewoon meteen een lockdown van drie/vier weken hadden aangekondigd toen waarbij alles op slot zou gaan. Beter dan dit aanmodderen van de afgelopen weken. Al hoop ik dat de daling doorzet. Uiteraard.
Het huidige plan zou al veel minder een probleem vormen als ze eens met degelijke compensaties waren gekomen. Voor de sectoren die nu al maandenlang extra lang geraakt worden, omdat ze dus niet de winkels en scholen willen sluiten.
Plus dit jaquote:Op woensdag 25 november 2020 11:06 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er werkte helemaal niets goed in maart/juni. Zo'n beetje alle sectoren hebben toen op hun tandvlees gelopen en gigantische kosten gemaakt omdat ze volledig dicht waren. Veel bedrijven hebben hun hele jaarwinst in maart/april al zien verdampen en zijn daarna het rood in gegaan. Ik ben bang dat nog een keer zo'n sluiting voor een gigantische golf faillisementen gaat zorgen. Oftewel, grote groepen mensen thuis zonder baan, wat ook slecht is voor de volksgezondheid.
Is ook, mag ik het nog wel grappig vinden.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:55 schreef miss_sly het volgende:
Dus ze houden de 1,5 meter in acht wanneer dat kan. Dat vind ik erg fijn.
Dat ze zich ook in de situatie willen begeven waarin ze de hele dag zich begeven ruim binnen die 1,5 meter om vrouwen te screenen, is zeer te waarderen
De bijna letterlijke comment van mijn fysio was: "Mensen geven geen fuck"quote:Op woensdag 25 november 2020 11:02 schreef Cue_ het volgende:
Even iets anders, misschien hebben jullie dergelijke verhalen ook wel eens gehoord, ben ik benieuwd naar.
Ik sprak onlangs my fysio en die vertelde dat ze bv de groepssport in de fitnessruimte gedeeltelijk hebben moeten afschalen ivm minder beleiding (ivm extra werk voor huisarts/ziekenhuis). Heel logisch allemaal.
Maar dat ze daar echt boven mails/brieven van hun klanten over hebben gehad. En dan ook echt dat die klanten zich voelde weggezet als tweederangs burgers. En hoe de fysio dit wel niet kon doen!
De mensen zijn wel veelal boven de 60 jaar. Maar komop. er is een pandemie aan de gang en toch schijnen mensen het niet te kunnen snappen dat sommige zaken niet persoonlijk zij,n maar echt noodzaak.
Zelfs als m'n fysio 1 op 1 in gesprek gin om zaken uit te leggen, was dat nog altijd niet logisch en kon dat toch echt niet, want het was hun uitje/sport/whatever.
Ik schrok hier echt van. Dat mensen (zeker als ze meer uitleg erover krijgen) het nog altijd net snappen of willen begrijpen.
Hebben meer mensen dit meegemaakt/gehoord?
Huh, ze hebben toch ook pauze! En voor sommige vakken moeten ze wel verplaatsen. Op de basisschool zitten ze toch ook de hele dag in hetzelfde lokaal.quote:Op woensdag 25 november 2020 09:59 schreef Claudia_x het volgende:
Het lijkt me verstandig om bij de maatregelen ook rekening te houden met wat leefbaar is en niet. Het lijkt mij bijvoorbeeld ongelooflijk rot om de hele dag op de tocht te zitten met m'n winterjas aan, laat staan om vrijwel de hele dag in n ruimte te zitten zonder bewegingsruimte. Dat is toch niet te doen, vooral niet voor pubers?
De bedrijven die toen even dicht zijn geweest, zijn daarna weer prima gaan draaien. Behalve de horeca, die komt dit niet te boven. Ik zie cijfers van veel bedrijven door mijn werk. Is natuurlijk ook maar anekdotisch omdat het niet alle bedrijven van NL zijn, maar die zijn er veelal weer bovenop. Wel een doorsnee van alle sectoren. En de culturele sector (podiumartiesten) en reissector blijft natuurlijk ook dramatisch. Maar juist door even een veer te laten, hadden die misschien weer een kans gehad.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:06 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er werkte helemaal niets goed in maart/juni. Zo'n beetje alle sectoren hebben toen op hun tandvlees gelopen en gigantische kosten gemaakt omdat ze volledig dicht waren. Veel bedrijven hebben hun hele jaarwinst in maart/april al zien verdampen en zijn daarna het rood in gegaan. Ik ben bang dat nog een keer zo'n sluiting voor een gigantische golf faillisementen gaat zorgen. Oftewel, grote groepen mensen thuis zonder baan, wat ook slecht is voor de volksgezondheid.
Ik dacht dat je met een echt argument zou komen. Laat maar...quote:Op woensdag 25 november 2020 11:09 schreef Molo het volgende:
[..]
Als ik voor mezelf spreek, thuiswerken met een kleuter om me heen, was dikke hel
Dat heeft er echt flink ingehakt
Horeca-ondernemers die ik ken zeggen vrijwel allemaal dat ze financieel gezien beter dicht kunnen blijven dan maximaal 30 mensen ontvangen. De bezorg-/afhaalservices zijn vooral bedoeld om mensen bezig te houden en om hun naam een beetje bekend te houden, maar ze maken er serieuze verliezen op.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:21 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
De bedrijven die toen even dicht zijn geweest, zijn daarna weer prima gaan draaien. Behalve de horeca, die komt dit niet te boven. Ik zie cijfers van veel bedrijven door mijn werk. Is natuurlijk ook maar anekdotisch omdat het niet alle bedrijven van NL zijn, maar die zijn er veelal weer bovenop. Wel een doorsnee van alle sectoren. En de culturele sector (podiumartiesten) blijft natuurlijk ook dramatisch. Maar juist door even een veer te laten, hadden die misschien weer een kans gehad.
Dat jj het geen goed argument vindt, maakt het nog geen onecht argumentquote:Op woensdag 25 november 2020 11:22 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Ik dacht dat je met een echt argument zou komen. Laat maar...
Tevens is dit natuurlijk wel echt flauwekulquote:Op woensdag 25 november 2020 11:21 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
De bedrijven die toen even dicht zijn geweest, zijn daarna weer prima gaan draaien. Behalve de horeca, die komt dit niet te boven. Ik zie cijfers van veel bedrijven door mijn werk. Is natuurlijk ook maar anekdotisch omdat het niet alle bedrijven van NL zijn, maar die zijn er veelal weer bovenop. Wel een doorsnee van alle sectoren. En de culturele sector (podiumartiesten) en reissector blijft natuurlijk ook dramatisch. Maar juist door even een veer te laten, hadden die misschien weer een kans gehad.
Ik zal je even uit de dromen helpen, een caf / restaurant is daarna niet weer prima gaan draaien, de meeste zaken konden nog niet op 1/3 van capaciteit draaien, de zaken die veel ruimte hadden en groot terras voor de deur wellicht, maar het overgrote gedeelte heeft dat niet. Afhalen is leuk, maar denkt niet de gemiste omzet, in de 1e golf bestelden mensen nog veel meer eten, dan in de 2e golf.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:21 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
De bedrijven die toen even dicht zijn geweest, zijn daarna weer prima gaan draaien. Behalve de horeca, die komt dit niet te boven. Ik zie cijfers van veel bedrijven door mijn werk. Is natuurlijk ook maar anekdotisch omdat het niet alle bedrijven van NL zijn, maar die zijn er veelal weer bovenop. Wel een doorsnee van alle sectoren. En de culturele sector (podiumartiesten) blijft natuurlijk ook dramatisch. Maar juist door even een veer te laten, hadden die misschien weer een kans gehad.
Zeker mee eens wat die 30 mensen betreft en het afhalen. Dat zie ik ook in de cijfers terug.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
Horeca-ondernemers die ik ken zeggen vrijwel allemaal dat ze financieel gezien beter dicht kunnen blijven dan maximaal 30 mensen ontvangen. De bezorg-/afhaalservices zijn vooral bedoeld om mensen bezig te houden en om hun naam een beetje bekend te houden, maar ze maken er serieuze verliezen op.
Ik werk bij een groot bedrijf welke ook hard geraakt is, maar de meeste mensen die ik ken bij andere bedrijven geven zo'n beetje hetzelfde aan, de kosten die zij begin dit jaar hebben moeten maken bij de sluiting heeft flink ingeteerd op de cijfers. Ze zullen op dit moment weer een redelijke omzet draaien waardoor ze langzaam uit het rood gaan, maar nog een keer de situatie van maart/juni gaan die bedrijven niet overleven.
Dit heb ik idd ook gehoord, dat komt vooral door de financiele steun die dan anders is volgens mij.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:25 schreef chratnox het volgende:
Horeca-ondernemers die ik ken zeggen vrijwel allemaal dat ze financieel gezien beter dicht kunnen blijven dan maximaal 30 mensen ontvangen. De bezorg-/afhaalservices zijn vooral bedoeld om mensen bezig te houden en om hun naam een beetje bekend te houden, maar ze maken er serieuze verliezen op.
Dat is ook wat ik zie onder mijn horeca klanten. En ik werk zelf ook 1 avond in het weekend in de horeca, daar zie ik hetzelfde gebeuren.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
Horeca-ondernemers die ik ken zeggen vrijwel allemaal dat ze financieel gezien beter dicht kunnen blijven dan maximaal 30 mensen ontvangen. De bezorg-/afhaalservices zijn vooral bedoeld om mensen bezig te houden en om hun naam een beetje bekend te houden, maar ze maken er serieuze verliezen op.
Ik werk bij een groot bedrijf welke ook hard geraakt is, maar de meeste mensen die ik ken bij andere bedrijven geven zo'n beetje hetzelfde aan, de kosten die zij begin dit jaar hebben moeten maken bij de sluiting heeft flink ingeteerd op de cijfers. Ze zullen op dit moment weer een redelijke omzet draaien waardoor ze langzaam uit het rood gaan, maar nog een keer de situatie van maart/juni gaan die bedrijven niet overleven.
Dat zeg ik toch ook juist niet. Maar doordat er nu al bijna twee maanden weer van die halve maatregelen genomen worden blijven de gesloten sectoren nu extra lang dicht. Dat is wat ik probeer uit te leggen.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:26 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat jj het geen goed argument vindt, maakt het nog geen onecht argument
Wat een volk hier toch ook soms
[..]
Tevens is dit natuurlijk wel echt flauwekul
Net of concerten afgelopen half jaar weer hadden gekund
Bijvoorbeeld...
Ik deel je conclusies gewoon nietquote:Op woensdag 25 november 2020 11:30 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook juist niet. Maar doordat er nu al bijna twee maanden weer van die halve maatregelen genomen worden blijven de gesloten sectoren nu extra lang dicht. Dat is wat ik probeer uit te leggen.
Dit is niet waar. Het wordt ons wel heel vaak als worst voorgehouden, dat wel.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:30 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook juist niet. Maar doordat er nu al bijna twee maanden weer van die halve maatregelen genomen worden blijven de gesloten sectoren nu extra lang dicht. Dat is wat ik probeer uit te leggen.
Ik zeg zeker niet dat het rooskleurig is. Ik wil alleen aangeven dat met deze halfzachte maatregelen corona niet verdwijnt of minder wordt, waardoor het juist voor die sectoren nog erger is geworden.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:28 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik zal je even uit de dromen helpen, een caf / restaurant is daarna niet weer prima gaan draaien, de meeste zaken konden nog niet op 1/3 van capaciteit draaien, de zaken die veel ruimte hadden en groot terras voor de deur wellicht, maar het overgrote gedeelte heeft dat niet. Afhalen is leuk, maar denkt niet de gemiste omzet, in de 1e golf bestelden mensen nog veel meer eten, dan in de 2e golf.
De sportscholen zijn tientallen leden verloren, net zoals vele sportverenigingen (onze vereniging z'n 40 leden, toch z'n 17000 euro op jaarbasis)
De retail is weliswaar weer open, maar die zijn blijven zitten met collecties, in veel stadscentra komen nauwelijks nog mensen, straks al helemaal niet meer als de mondkapjesplicht doorgevoerd is
Hotels, conferentiezalen krijgen nog maar mondjesmaat gasten nu de zakenreizen op hun gat liggen
Evenementenhallen, feestzalen voor bruiloften, nauwelijks omzet door de coronamaatregelen.
En zo kan ik nog wel even doorgaan, veel bedrijven bestaan nu nog dankzij NOW regelingen, maar ze schrijven zeker geen dikke zwarte cijfers, eerder lichtrood/rood.
Dat gaat je maatregelen sowieso niet lukken, hoe ingrijpend je ze ook maakt.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:34 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik zeg zeker niet dat het rooskleurig is. Ik wil alleen aangeven dat met deze halfzachte maatregelen corona niet verdwijnt of minder wordt, waardoor het juist voor die sectoren nog erger is geworden.
Waarom werkte het dan in het voorjaar wel? En nu bijvoorbeeld in Belgi en Frankrijk?quote:Op woensdag 25 november 2020 11:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat gaat je maatregelen sowieso niet lukken, hoe ingrijpend je ze ook maakt.
Het credo "nu even streng ingrijpen, dan is het eerder voorbij" is in elk geval pertinent onwaar.
Niet te vroeg juichen, er is sinds deze week een nieuw testbeleid waar iedereen zich weer kan laten testen.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:41 schreef Elan het volgende:
https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20201124_91774311
Belgen stevenen in rap tempo af op versoepelingen nog voor de kerst.
Ziekenhuisopnames met 33% gedaald in een week. Wel dagelijks nog altijd rond de 3000 besmettingen, maar in tegenstelling tot hier wel blijft de trend flink dalende.
Na de eerste golf hebben we anders de hele zomer 'gefeest' kroegen moesten pas in oktober weer dicht, zelfde met feesten en partijen tot 200 mensen aan toe. Bovendien kreeg de economie een gigantische impuls, groeide met liefst 7.5% in q3 dus vanuit dat perspectief zou het wel eens gunstiger kunnen uitpakken dan het huidige gekwakkel.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:34 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik deel je conclusies gewoon niet
Als je een volledige lockdown had ingesteld, had er daarna wellicht voor een tijdje meer open gekund. Wellicht, niet zeker.
Dat is schade verplaatsen, niet beperken, IMO
Tevens was en is er geen breed gedragen draagvlak voor
Toen werkte het ook niet. Het heeft op de langere termijn namelijk precies niets opgeleverd. De enige reden dat het in het voorjaar werkte om de besmettingen zo snel omlaag te krijgen is omdat mensen bang waren en echt hun leven aanpasten - voor een beperkte tijd is dat namelijk wel te doen. Er zit een ondergrens aan wat mensen aankunnen qua sociaal leven, en dat is ongeveer waar we nu zitten. Minder wordt het niet meer.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:43 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Waarom werkte het dan in het voorjaar wel? En nu bijvoorbeeld in Belgi en Frankrijk?
Mensen dachten echt dat het voorbij was van de zomer en gingen daardoor fouten maken. Denk je dat dat nu weer gebeurt? En bovendien is er nu op korte termijn vaccinatie.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:45 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Toen werkte het ook niet. Het heeft op de langere termijn namelijk precies niets opgeleverd. De enige reden dat het in het voorjaar werkte om de besmettingen zo snel omlaag te krijgen is omdat mensen bang waren en echt hun leven aanpasten - voor een beperkte tijd is dat namelijk wel te doen. Er zit een ondergrens aan wat mensen aankunnen qua sociaal leven, en dat is ongeveer waar we nu zitten. Minder wordt het niet meer.
Ik wed dat als er ooit nog eens een oorlog komt, dat dezelfde mensen dan ook klagen over hun verpeste sociale leven.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:45 schreef Janneke141 het volgende:
Toen werkte het ook niet. Het heeft op de langere termijn namelijk precies niets opgeleverd. De enige reden dat het in het voorjaar werkte om de besmettingen zo snel omlaag te krijgen is omdat mensen bang waren en echt hun leven aanpasten - voor een beperkte tijd is dat namelijk wel te doen. Er zit een ondergrens aan wat mensen aankunnen qua sociaal leven, en dat is ongeveer waar we nu zitten. Minder wordt het niet meer.
Mensen die elkaar opzoeken valt voor mij echt niet onder fouten maken. Dat is normaal menselijk gedrag.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:47 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Mensen dachten echt dat het voorbij was van de zomer en gingen daardoor fouten maken. Denk je dat dat nu weer gebeurt? En bovendien is er nu op korte termijn vaccinatie.
Gedragsregels zijn bij uitstek niet de taak van de overheid. De samenleving maakt zijn eigen gedragsregels.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik wed dat als er ooit nog eens een oorlog komt, dat dezelfde mensen dan ook klagen over hun verpeste sociale leven.
Misschien niet de beste vergelijking, maar ook een wereldwijde crisis waarbij overheid gedragsregels op moet stellen.
Het is niet echt meer. Het is ongeveer wat je zou verwachten bij een stabilisatie van het aantal positieve meldingen, rekeninghoudend met de storing van vorige woensdag.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:53 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat zou wel weer flink meer zijn.
En het is woensdag, storing, getallen niet compleet.
Ik had het ook zeker niet over vier weken iedereen in huis opsluiten. Maar de zogenaamde intelligente lockdown zoals in het voorjaar.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:51 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Mensen die elkaar opzoeken valt voor mij echt niet onder fouten maken. Dat is normaal menselijk gedrag.
En inderdaad, er komen vaccins aan. Dat is dus precies waarom "laten we vier weken iedereen in zijn huis opsluiten, dan zijn we er sneller vanaf" dus niet waar is.
Je weet niet of het niet waar is.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:34 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit is niet waar. Het wordt ons wel heel vaak als worst voorgehouden, dat wel.
De resultaten uit het buitenland geven wel een indicatie. Het is niet dat het in Itali of Spanje of Engeland met maandenlang strenge lockdowns nu klaar is.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:55 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Je weet niet of het niet waar is.
Nee, dat klopt maar bewijst niets.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:56 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De resultaten uit het buitenland geven wel een indicatie. Het is niet dat het in Itali of Spanje of Engeland met maandenlang strenge lockdowns nu klaar is.
Als jij zes keer een stoeptegel laat vallen, en zes keer krijg je pijn aan je tenen, dan bewijst dat niet dat stoeptegels naar beneden vallen, maar het geeft wel een indicatie.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:57 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Nee, dat klopt maar bewijst niets.
Is dat hetzelfde wat wij hier vanaf 1 dec gaan doen?quote:Op woensdag 25 november 2020 11:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Niet te vroeg juichen, er is sinds deze week een nieuw testbeleid waar iedereen zich weer kan laten testen.
Zwaartekracht vergelijken met een sociaal maatschappelijk probleem lijkt mij niet handig. Er zijn tig variabelen, afhankelijk van tig andere variabelen zoals gedrag.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als jij zes keer een stoeptegel laat vallen, en zes keer krijg je pijn aan je tenen, dan bewijst dat niet dat stoeptegels naar beneden vallen, maar het geeft wel een indicatie.
Ben je nu een natuurwet met macrosociologie aan het vergelijken?quote:Op woensdag 25 november 2020 11:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als jij zes keer een stoeptegel laat vallen, en zes keer krijg je pijn aan je tenen, dan bewijst dat niet dat stoeptegels naar beneden vallen, maar het geeft wel een indicatie.
Wat is jouw oplossing dan om te voorkomen dat de zorg overspoeld?quote:Op woensdag 25 november 2020 11:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat gaat je maatregelen sowieso niet lukken, hoe ingrijpend je ze ook maakt.
Het credo "nu even streng ingrijpen, dan is het eerder voorbij" is in elk geval pertinent onwaar.
Het risico (naar mijn mening) is dat we niet weten wat er weer kon als we het open konden gooien. Maatregelen zoals Australi, Nieuw-Zeeland of China zijn hier ondenkbaar door de manier waarop onze samenleving ingericht is. Daarnaast zijn we als land ontzettend afhankelijk van het buitenland, waardoor je niet zomaar alles dicht kunt gooien. Stel dat je alleen bedrijven die niet in de vitale infrastructuur vallen sluit, dan nog heb je een paar miljoen mensen op de been. Ga je verder en sluit je die ook, ga je risico lopen op allerlei vlakken niet goed kunnen monitoren op sluizen, dijkdoorbraken, bruggen die wel/niet goed open gaan, maar ook internetproviders, olie/gas, elektriciteit en ga zo maar door.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:30 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook juist niet. Maar doordat er nu al bijna twee maanden weer van die halve maatregelen genomen worden blijven de gesloten sectoren nu extra lang dicht. Dat is wat ik probeer uit te leggen.
Dat is het punt niet. Er zit een vorm van valse voorlichting in "harder ingrijpen > kortere ellende".quote:Op woensdag 25 november 2020 12:17 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Wat is jouw oplossing dan om te voorkomen dat de zorg overspoeld?
Er was ooit een tijd dat de zwaartekracht ook nog niet bewezen was. Maar het feit dat er de hele tijd stoeptegels op tenen vielen gaf wel degelijk een indicatie over het effect. Net zoals dat de hardere lockdowns in andere Europese landen nauwelijks tot andere resultaten leiden dan de lichtere lockdown hier.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:13 schreef Dven het volgende:
[..]
Ben je nu een natuurwet met macrosociologie aan het vergelijken?
Kijk even naar Golf 1.0 en hoe snel en hard Nederland ingegrepen heeft in vergelijking met andere landen en hoe lang het heeft geduurd voor alles weer enigszins richting het normale ging.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is het punt niet. Er zit een vorm van valse voorlichting in "harder ingrijpen > kortere ellende".
Waarbij je voorbij gaat aan het feit dat de lichtere lockdown van Nederland uiteindelijk toch zo licht niet meer bleek te zijn.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Er was ooit een tijd dat de zwaartekracht ook nog niet bewezen was. Maar het feit dat er de hele tijd stoeptegels op tenen vielen gaf wel degelijk een indicatie over het effect. Net zoals dat de hardere lockdowns in andere Europese landen nauwelijks tot andere resultaten leiden dan de lichtere lockdown hier.
USA en de UKquote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Welk land heeft trouwens de mogelijkheid om als eerste het vaccinatieprogramma op te zetten?
Je hebt constant (deels terechte) kritiek op de overheid, maar hebt zelf ook geen alternatieve oplossing? Lekker makkelijk.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is het punt niet. Er zit een vorm van valse voorlichting in "harder ingrijpen > kortere ellende".
De schade die we accepteren als gevolg van de maatregelen die we nemen is zo ongeveer oneindig groot. Dat staat wat mij betreft in geen enkele verhouding tot de schade die het virus zelf oplevert. Welke conclusie daaruit volgt laat ik aan jou over.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:24 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Je hebt constant (deels terechte) kritiek op de overheid, maar hebt zelf ook geen alternatieve oplossing? Lekker makkelijk.
Nee dat is ook niet waar. Het kan namelijk wel werken. Maar dat hoeft niet. Als het deze keer wel werkt hoeft het een volgende niet per se te werken en andersom. Je bewijst echt helemaal niets.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is het punt niet. Er zit een vorm van valse voorlichting in "harder ingrijpen > kortere ellende".
Het zal allemaal redelijk gelijktijdig gaan zijn, wellicht een week of wat verschil tussen de start in de ene of het andere land. Opzich is ook vaccineren een kwestie van lange adem, dus het precieze beginmoment maakt niet superveel uit.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Welk land heeft trouwens de mogelijkheid om als eerste het vaccinatieprogramma op te zetten?
Indicatie? Wel iets meer dan alleen dan. Je kunt het per definitie niet vergelijken.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Er was ooit een tijd dat de zwaartekracht ook nog niet bewezen was. Maar het feit dat er de hele tijd stoeptegels op tenen vielen gaf wel degelijk een indicatie over het effect. Net zoals dat de hardere lockdowns in andere Europese landen nauwelijks tot andere resultaten leiden dan de lichtere lockdown hier.
Eigenaar van de sportschool hier hoorde ik er in de zomer over toen de sportscholen beperkingen hadden/dicht moesten. Heeft veel steun gekregen, maar er waren ook leden die echt 0.0 begrip voor de hele situatie hadden.quote:Op woensdag 25 november 2020 11:02 schreef Cue_ het volgende:
Even iets anders, misschien hebben jullie dergelijke verhalen ook wel eens gehoord, ben ik benieuwd naar.
Ik sprak onlangs my fysio en die vertelde dat ze bv de groepssport in de fitnessruimte gedeeltelijk hebben moeten afschalen ivm minder beleiding (ivm extra werk voor huisarts/ziekenhuis). Heel logisch allemaal.
Maar dat ze daar echt boven mails/brieven van hun klanten over hebben gehad. En dan ook echt dat die klanten zich voelde weggezet als tweederangs burgers. En hoe de fysio dit wel niet kon doen!
De mensen zijn wel veelal boven de 60 jaar. Maar komop. er is een pandemie aan de gang en toch schijnen mensen het niet te kunnen snappen dat sommige zaken niet persoonlijk zij,n maar echt noodzaak.
Zelfs als m'n fysio 1 op 1 in gesprek gin om zaken uit te leggen, was dat nog altijd niet logisch en kon dat toch echt niet, want het was hun uitje/sport/whatever.
Ik schrok hier echt van. Dat mensen (zeker als ze meer uitleg erover krijgen) het nog altijd net snappen of willen begrijpen.
Hebben meer mensen dit meegemaakt/gehoord?
Conclusie? Je blijft appels en peren vergelijken en denkt een punt te hebben. Je hebt geen idee hoeveel schade het virus zou doen zonder maatregelen en andersom ook niet. Niemand niet, dat is onderdeel van het probleem 'voorspel de toekomst'.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De schade die we accepteren als gevolg van de maatregelen die we nemen is zo ongeveer oneindig groot. Dat staat wat mij betreft in geen enkele verhouding tot de schade die het virus zelf oplevert. Welke conclusie daaruit volgt laat ik aan jou over.
Sommige leden van die sportschool kunnen dat geld iedere maand ook niet missen doordat ze er zelf ook financieel op achteruit zijn gegaan. Op dat soort momenten is ‘t gewoon: eigen gezin eerst.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:27 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Eigenaar van de sportschool hier hoorde ik er in de zomer over toen de sportscholen beperkingen hadden/dicht moesten. Heeft veel steun gekregen, maar er waren ook leden die echt 0.0 begrip voor de hele situatie hadden.
Zal ook wel iets te maken hebben gehad met het abonnementsgeld wat ze moesten betalen icm beperkingen/sluiten. Maar daar zijn gewoon regelingen voor getroffen (natuurlijk niet gelijk op dag 1, maar dat is ook niet te verwachten).
Snap echt niet dat mensen zo in paniek schieten en hun frustraties op de ondernemers gaan afreageren. Mensen die financieel gezien hun hele hebben en houden in die sportschool hebben zitten en het moeilijk zat hebben. Toon op zijn minst wat fatsoen.
Het virus de vrije loop laten zorgt ook voor veel schade. Ten eerste excessief veel doden door een overspoelde zorg. Veel coronapatienten die met een ziekenhuisopname gered kunnen worden zullen dan sterven. Door het gebrek aan ruimte in de primaire worden er kankerdiagnoses te laat gesteld, is er mogelijk geen plek voor mensen die ook acute zorg nodig hebben na bijvoorbeeld een ongeluk of bij een hartaanval. Zullen velen tegelijk ziek zijn waardoor veel bedrijven ook in de problemen komen. Bestaat het gevaar dat je straks enorm veel chronisch zieken hebt omdat de restschade van een corona infectie onbekend is. Ik denk dan ook dat de overheid op dit moment geen andere keuze heeft dan maatregelen te nemen. Vooral omdat het er op lijkt dat er spoedig een goed werkend vaccin beschikbaar is.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De schade die we accepteren als gevolg van de maatregelen die we nemen is zo ongeveer oneindig groot. Dat staat wat mij betreft in geen enkele verhouding tot de schade die het virus zelf oplevert. Welke conclusie daaruit volgt laat ik aan jou over.
Dat dus. Ook de reden waarom alle landen voor maatregelen kiezen.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:33 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Het virus de vrije loop laten zorgt ook voor veel schade. Ten eerste excessief veel doden door een overspoelde zorg. Veel coronapatienten die met een ziekenhuisopname gered kunnen worden zullen dan sterven. Door het gebrek aan ruimte in de primaire worden er kankerdiagnoses te laat gesteld, is er mogelijk geen plek voor mensen die ook acute zorg nodig hebben na bijvoorbeeld een ongeluk of bij een hartaanval. Zullen velen tegelijk ziek zijn waardoor veel bedrijven ook in de problemen komen. Bestaat het gevaar dat je straks enorm veel chronisch zieken hebt omdat de restschade van een corona infectie onbekend is. Ik denk dan ook dat de overheid op dit moment geen andere keuze heeft dan maatregelen te nemen. Vooral omdat het er op lijkt dat er spoedig een goed werkend vaccin beschikbaar is.
Goed, ik kan niet aantonen dat het niet werkt. Jij kan ook niet aantonen dat het wel werkt.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:28 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Conclusie? Je blijft appels en peren vergelijken en denkt een punt te hebben. Je hebt geen idee hoeveel schade het virus zou doen zonder maatregelen en andersom ook niet. Niemand niet, dat is onderdeel van het probleem 'voorspel de toekomst'.
Dit hoor je mensen enorm vaak zeggen inderdaad. Helaas dan zonder dat het ooit opgevolgd wordt door ook maar n steekhoudend argument.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De schade die we accepteren als gevolg van de maatregelen die we nemen is zo ongeveer oneindig groot. Dat staat wat mij betreft in geen enkele verhouding tot de schade die het virus zelf oplevert. Welke conclusie daaruit volgt laat ik aan jou over.
Dat is mijn punt, ja.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:36 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Goed, ik kan niet aantonen dat het niet werkt. Jij kan ook niet aantonen dat het wel werkt.
Als je voor het hele gezin betaalt kan ik me voorstellen dat het op een moment te gortig wordt. Dan kan het al snel 200-250 euro per maand worden.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:30 schreef chratnox het volgende:
[..]
Sommige leden van die sportschool kunnen dat geld iedere maand ook niet missen doordat ze er zelf ook financieel op achteruit zijn gegaan. Op dat soort momenten is ‘t gewoon: eigen gezin eerst.
Het is vooral: harder EN EERDER ingrijpen = kortere ellendequote:Op woensdag 25 november 2020 12:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is het punt niet. Er zit een vorm van valse voorlichting in "harder ingrijpen > kortere ellende".
Ik heb het antwoord niet, en ik denk dat momenteel niemand het antwoord inderdaad heeft. Ik denk wel dat het zinvol is de vraag te stellen. Ben je als overheid bereid om een dusdanig grote schade op de lange termijn te veroorzaken om schade op de korte termijn te voorkomen. Stel dat we hiermee 80.000 levensjaren gered hebben, hoeveel hebben we er ingeleverd? Er zijn aan allerlei kanten berichten dat de hoeveelheid levensjaren die we als samenleving ingeleverd hebben vele malen meer dan dat is, inclusief diagnoses die later plaatsvinden doordat mensen niet naar het ziekenhuis toe durven.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:38 schreef Dven het volgende:
[..]
Dit hoor je mensen enorm vaak zeggen inderdaad. Helaas dan zonder dat het ooit opgevolgd wordt door ook maar n steekhoudend argument.
Nee. Dat is geen feit. Anders stel ik bij deze vast dat harder en eerder ingrijpen per definitie meer ellende veroorzaakt.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is vooral: harder EN EERDER ingrijpen = kortere ellende
Laten we even zeggen dat het 30 euro is. Iemand die een flexibel nul-uren contract heeft en bijvoorbeeld in de horeca werkt kan die 30 euro goed gebruiken voor zichzelf anders dan het sponsoren van de sportschool voor wanneer die weer open kan. Dat kun jij miepen noemen, maar een flinke groep mensen heeft die luxe op dit moment gewoon niet, die moet elk dubbeltje omdraaien.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:44 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Als je voor het hele gezin betaalt kan ik me voorstellen dat het op een moment te gortig wordt. Dan kan het al snel 200-250 euro per maand worden.
Maar leden die alleen voor zichzelf betalen moeten niet zo miepen. Het is een luxe-product. Er zijn genoeg manieren om gratis fit te blijven. Een sportschool is natuurlijk beter, maar dan ga ik er vanuit dat je een abonnement afsluit als jouw eigen huishoudbegroting het toelaat.
Als je bij de eerste de beste tegenvaller al in de problemen komt met het betalen van 10 (basic) tot 40 euro (meer luxe) per maand voor maximaal 4/5 maanden, zou je je kunnen afvragen of het wel doordacht was om dat abonnement af te sluiten. Dat iemand daar zelf niet goed over na heeft gedacht, is geen reden om vervolgens los te gaan op de eigenaar van zo`n sportschool.
geld en fatsoen, die combinatie blijft moeilijkquote:Op woensdag 25 november 2020 12:27 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Eigenaar van de sportschool hier hoorde ik er in de zomer over toen de sportscholen beperkingen hadden/dicht moesten. Heeft veel steun gekregen, maar er waren ook leden die echt 0.0 begrip voor de hele situatie hadden.
Zal ook wel iets te maken hebben gehad met het abonnementsgeld wat ze moesten betalen icm beperkingen/sluiten. Maar daar zijn gewoon regelingen voor getroffen (natuurlijk niet gelijk op dag 1, maar dat is ook niet te verwachten).
Snap echt niet dat mensen zo in paniek schieten en hun frustraties op de ondernemers gaan afreageren. Mensen die financieel gezien hun hele hebben en houden in die sportschool hebben zitten en het moeilijk zat hebben. Toon op zijn minst wat fatsoen.
He wat? Dus zou ik moeten blijven betalen voor een dienst waar ik geen gebruik van maak? Haha.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:44 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Als je voor het hele gezin betaalt kan ik me voorstellen dat het op een moment te gortig wordt. Dan kan het al snel 200-250 euro per maand worden.
Maar leden die alleen voor zichzelf betalen moeten niet zo miepen. Het is een luxe-product. Er zijn genoeg manieren om gratis fit te blijven. Een sportschool is natuurlijk beter, maar dan ga ik er vanuit dat je een abonnement afsluit als jouw eigen huishoudbegroting het toelaat.
Als je bij de eerste de beste tegenvaller al in de problemen komt met het betalen van 10 (basic) tot 40 euro (meer luxe) per maand voor maximaal 4/5 maanden, zou je je kunnen afvragen of het wel doordacht was om dat abonnement af te sluiten. Dat iemand daar zelf niet goed over na heeft gedacht, is geen reden om vervolgens los te gaan op de eigenaar van zo`n sportschool.
Als je je baan kwijt bent geraakt of amper werk hebt is elk tientje er een teveel. Het laatste wat je wilt is je spaargeld aansnijden om de lokale sportschool overeind te houden.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:44 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Als je voor het hele gezin betaalt kan ik me voorstellen dat het op een moment te gortig wordt. Dan kan het al snel 200-250 euro per maand worden.
Maar leden die alleen voor zichzelf betalen moeten niet zo miepen. Het is een luxe-product. Er zijn genoeg manieren om gratis fit te blijven. Een sportschool is natuurlijk beter, maar dan ga ik er vanuit dat je een abonnement afsluit als jouw eigen huishoudbegroting het toelaat.
Als je bij de eerste de beste tegenvaller al in de problemen komt met het betalen van 10 (basic) tot 40 euro (meer luxe) per maand voor maximaal 4/5 maanden, zou je je kunnen afvragen of het wel doordacht was om dat abonnement af te sluiten. Dat iemand daar zelf niet goed over na heeft gedacht, is geen reden om vervolgens los te gaan op de eigenaar van zo`n sportschool.
Zoals Bulgarije bijvoorbeeld geprobeerd heeft en ze nu met de hoogste mortaliteit van Europa opgescheept zitten?quote:Op woensdag 25 november 2020 12:47 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het antwoord niet, en ik denk dat momenteel niemand het antwoord inderdaad heeft. Ik denk wel dat het zinvol is de vraag te stellen. Ben je als overheid bereid om een dusdanig grote schade op de lange termijn te veroorzaken om schade op de korte termijn te voorkomen. Stel dat we hiermee 80.000 levensjaren gered hebben, hoeveel hebben we er ingeleverd? Er zijn aan allerlei kanten berichten dat de hoeveelheid levensjaren die we als samenleving ingeleverd hebben vele malen meer dan dat is, inclusief diagnoses die later plaatsvinden doordat mensen niet naar het ziekenhuis toe durven.
Ik bedoel er absoluut niet mee te zeggen dat ik het niet eens ben met de huidige maatregelen, maar het moet een gewogen beslissing zijn. Die weging lijkt afentoe te missen, en er lijkt puur naar de korte termijn gekeken te worden. Een beetje alsof je wanneer je ziet dat er een pan in brand staat je je hele huis maar sloopt, want dan weet je zeker dat de brand niet over kan slaan.
Met een beetje creatief denken ben ik ervan overtuigd dat er meer mogelijk had geweest dan nu het geval is. Restaurants op een veilige manier open, danscaf's dicht. Basisscholen open, middelbare scholen met meer maatregelen. Er is nog zoveel mogelijk voordat je overal de spreekwoordelijke stekker uit trekt.
Waarom zou iemand moeten blijven betalen voor een dienst waar hij geen gebruik van kan maken? Het doorbetalen is dan een gunst, geen recht. Met sportschoolhouders heb ik al helemaal geen medelijden. Die hebben jarenlang het juridisch zo moeilijk mogelijk gemaakt op te zeggen om mensen geld afhandig te maken. Dat leidde uiteindelijk Wet van Dam om deze praktijken aan te pakken.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:44 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Als je voor het hele gezin betaalt kan ik me voorstellen dat het op een moment te gortig wordt. Dan kan het al snel 200-250 euro per maand worden.
Maar leden die alleen voor zichzelf betalen moeten niet zo miepen. Het is een luxe-product. Er zijn genoeg manieren om gratis fit te blijven. Een sportschool is natuurlijk beter, maar dan ga ik er vanuit dat je een abonnement afsluit als jouw eigen huishoudbegroting het toelaat.
Als je bij de eerste de beste tegenvaller al in de problemen komt met het betalen van 10 (basic) tot 40 euro (meer luxe) per maand voor maximaal 4/5 maanden, zou je je kunnen afvragen of het wel doordacht was om dat abonnement af te sluiten. Dat iemand daar zelf niet goed over na heeft gedacht, is geen reden om vervolgens los te gaan op de eigenaar van zo`n sportschool.
Feiten zijn het sowieso niet inderdaad. Maar ik denk wel dat over het algemeen geldt dat hoe erger de situatie wordt mbt het aantal besmettingen, hoe langer het duurt voordat het weer tot acceptabele waardes is gezakt.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:48 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Nee. Dat is geen feit. Anders stel ik bij deze vast dat harder en eerder ingrijpen per definitie meer ellende veroorzaakt.
Landen kozen niet vrijwillig voor harde lockdowns, in de meeste gevallen was dat nodig omdat het anders uit de hand liep.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Er was ooit een tijd dat de zwaartekracht ook nog niet bewezen was. Maar het feit dat er de hele tijd stoeptegels op tenen vielen gaf wel degelijk een indicatie over het effect. Net zoals dat de hardere lockdowns in andere Europese landen nauwelijks tot andere resultaten leiden dan de lichtere lockdown hier.
Leuk idee, maar absoluut niet waterdicht.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:53 schreef quirina het volgende:
Mijn familie heeft een goed plan om toch met zijn allen kerst te vieren.
allemaal sneltest laten doen op Corona en feesten maar.
Ik weet het nog zo net niet. Ik werk de dagen voor kerst en ben bang dat ik het dan misschien opgelopen heb en dan de test vals negatief uitslaat als ik die laat doen.
Steek je alsnog de hele familie aan...
Creatieve ideen zijn niet altijd goedquote:Op woensdag 25 november 2020 12:53 schreef Dven het volgende:
[..]
Zoals Bulgarije bijvoorbeeld geprobeerd heeft en ze nu met de hoogste mortaliteit van Europa opgescheept zitten?
En er zijn ongetwijfeld meer mensen in de familie die ook nog dingen te doen hebben in de dagen ervoor.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:53 schreef quirina het volgende:
Mijn familie heeft een goed plan om toch met zijn allen kerst te vieren.
allemaal sneltest laten doen op Corona en feesten maar.
Ik weet het nog zo net niet. Ik werk de dagen voor kerst en ben bang dat ik het dan misschien opgelopen heb en dan de test vals negatief uitslaat als ik die laat doen.
Steek je alsnog de hele familie aan...
wat is er goed aan dat plan?quote:Op woensdag 25 november 2020 12:53 schreef quirina het volgende:
Mijn familie heeft een goed plan om toch met zijn allen kerst te vieren.
allemaal sneltest laten doen op Corona en feesten maar.
Ik weet het nog zo net niet. Ik werk de dagen voor kerst en ben bang dat ik het dan misschien opgelopen heb en dan de test vals negatief uitslaat als ik die laat doen.
Steek je alsnog de hele familie aan...
Nee, maar zoals ik eerder meldde is er ook een regeling voor getroffen. Alleen is dat niet op dag 1. Zo`n eigenaar moet zelf ook eerst even de boel inzichtelijk krijgen.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:52 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
He wat? Dus zou ik moeten blijven betalen voor een dienst waar ik geen gebruik van maak? Haha.
Ik moest lachen... Je begint je post heel overtuigend, maar haalt hem daarna onderuit en eindigt zelf met de twijfelquote:Op woensdag 25 november 2020 12:53 schreef quirina het volgende:
Mijn familie heeft een goed plan om toch met zijn allen kerst te vieren.
allemaal sneltest laten doen op Corona en feesten maar.
Ik weet het nog zo net niet. Ik werk de dagen voor kerst en ben bang dat ik het dan misschien opgelopen heb en dan de test vals negatief uitslaat als ik die laat doen.
Steek je alsnog de hele familie aan...
Ik heb geen buffer voor een pandemie.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:02 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Nee, maar zoals ik eerder meldde is er ook een regeling voor getroffen. Alleen is dat niet op dag 1. Zo`n eigenaar moet zelf ook eerst even de boel inzichtelijk krijgen.
Dus als iemand al gelijk na een maand in de stress schiet en pissig wordt op zo`n eigenaar vind ik dat nogal onbeschoft. Om de reden die ik dus aangaf: ik ga er vanuit dat je een buffertje hebt voor dit soort abonnementen.
Of je de sportschool uiteindelijk gaat sponsoren of niet, hangt natuurlijk van jouw eigen situatie af. Maar dat kan dan op een normale toon besproken worden. Helaas lukt dat niet altijd.
Op een gegeven moment ontkom je er niet aan omdat een te groot gedeelte van de bevolking er gewoon helemaal niets om geeft en dat kleine gedeelte daardoor wel verantwoordelijk is voor een groot gedeelte van de besmettingen.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:58 schreef chratnox het volgende:
[..]
Creatieve ideen zijn niet altijd goed
Nee maar zonder gekheid, ik geloof echt dat er meer mogelijk is dan nu. Op dit moment lijkt het me vooral uitzingen tot dat vaccin uitgerold wordt. Dan lijkt het mij dat je liever nog even doordobbert dan dat je nog meer ingrijpende maatregelen neemt, tenzij je zeker weet dat het echt verschil maakt.
Ik ben het met je eens dat het op een normale toon besproken moet worden, maar een buffer heb je meestal voor andere dingen. Als bij mij de poep de ventilator raakt heb ik een buffer voor kapotte koelkast, wasmachine, auto, dat soort zaken. Als ik het niet kan betalen is zo’n abonnement het eerste waar ik mee zou stoppen.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:02 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Nee, maar zoals ik eerder meldde is er ook een regeling voor getroffen. Alleen is dat niet op dag 1. Zo`n eigenaar moet zelf ook eerst even de boel inzichtelijk krijgen.
Dus als iemand al gelijk na een maand in de stress schiet en pissig wordt op zo`n eigenaar vind ik dat nogal onbeschoft. Om de reden die ik dus aangaf: ik ga er vanuit dat je een buffertje hebt voor dit soort abonnementen.
Of je de sportschool uiteindelijk gaat sponsoren of niet, hangt natuurlijk van jouw eigen situatie af. Maar dat kan dan op een normale toon besproken worden. Helaas lukt dat niet altijd.
Sarcasme..quote:Op woensdag 25 november 2020 13:03 schreef Benny het volgende:
[..]
Ik moest lachen... Je begint je post heel overtuigend, maar haalt hem daarna onderuit en eindigt zelf met de twijfel
Dat is ets logischer dan verwachten dat klanten betalen voor een dienst waar ze geen gebruik van kunnen maken, jaquote:Op woensdag 25 november 2020 13:06 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Je zou ook kunnen zeggen dat de ondernemer een buffer zou moeten hebben.
Eens, je zou alleen iets moeten afsluiten wat je kunt betalen, en als je het niet meer kunt betalen zeg je het op.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:02 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Nee, maar zoals ik eerder meldde is er ook een regeling voor getroffen. Alleen is dat niet op dag 1. Zo`n eigenaar moet zelf ook eerst even de boel inzichtelijk krijgen.
Dus als iemand al gelijk na een maand in de stress schiet en pissig wordt op zo`n eigenaar vind ik dat nogal onbeschoft. Om de reden die ik dus aangaf: ik ga er vanuit dat je een buffertje hebt voor dit soort abonnementen.
Of je de sportschool uiteindelijk gaat sponsoren of niet, hangt natuurlijk van jouw eigen situatie af. Maar dat kan dan op een normale toon besproken worden. Helaas lukt dat niet altijd.
Ja? Ook zo belangrijk dat ze er begrip voor hebben als jij het niet zo'n goed plan vindt?quote:Op woensdag 25 november 2020 13:13 schreef quirina het volgende:
De Kardashians gingen ook feesten zonder mondkapjes omdat iedereen een coronatest had gedaan. Dus het zal allemaal wel prima kunnen, maar ik zelf twijfel er heel hard aan en durf eigenlijk niet.
Heb het ook aangegeven hoor dat je ook met een negatieve test niet 100% zeker kan zijn. Maar ja familiecontacten zijn heel erg belangrijk bij ons.
En gaat iedereen na de test dan tot de bijeenkomst in quarantaine? Anders heeft het toch geen zin. Haha, je moet er wat voor over hebben...quote:Op woensdag 25 november 2020 13:13 schreef quirina het volgende:
De Kardashians gingen ook feesten zonder mondkapjes omdat iedereen een coronatest had gedaan. Dus het zal allemaal wel prima kunnen, maar ik zelf twijfel er heel hard aan en durf eigenlijk niet.
Heb het ook aangegeven hoor dat je ook met een negatieve test niet 100% zeker kan zijn. Maar ja familiecontacten zijn heel erg belangrijk bij ons.
In mijn familie lijkt iedereen te aanvaarden dat kerst dit jaar niet gezamelijk gevierd wordt. Misschien hebben ze stiekem net zo'n hekel aan dat jaarlijkse gedoe als ik.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:13 schreef quirina het volgende:
De Kardashians gingen ook feesten zonder mondkapjes omdat iedereen een coronatest had gedaan. Dus het zal allemaal wel prima kunnen, maar ik zelf twijfel er heel hard aan en durf eigenlijk niet.
Heb het ook aangegeven hoor dat je ook met een negatieve test niet 100% zeker kan zijn. Maar ja familiecontacten zijn heel erg belangrijk bij ons.
quote:Op woensdag 25 november 2020 13:17 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In mijn familie lijkt iedereen te aanvaarden dat kerst dit jaar niet gezamelijk gevierd wordt. Misschien hebben ze stiekem net zo'n hekel aan dat jaarlijkse gedoe als ik.
Nee want ik moet gewoon werken voor die tijd. Niet iedereen kan thuis binnen blijven.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:17 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
En gaat iedereen na de test dan tot de bijeenkomst in quarantaine? Anders heeft het toch geen zin. Haha, je moet er wat voor over hebben...
ik sla het ook meestal over dus geen enkel punt, het grootste bezwaar wat ik heb is meer van logistieke aard, word misselijk van de mensen die hun karretjes volladen alsof het hun laatste avondmaal is, eet de rest van het jaar een beetje beter zou ik zeggen.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:17 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
In mijn familie lijkt iedereen te aanvaarden dat kerst dit jaar niet gezamelijk gevierd wordt. Misschien hebben ze stiekem net zo'n hekel aan dat jaarlijkse gedoe als ik.
Word je er niet moe van om oeverloos dezelfde discussie te voeren? Rationeel gezien en statistisch gezien win je de discussie makkelijk, maar je verliest'm omdat je de publieke opinie tegen hebt en mensen niet meer in staat zijn om rationeel naar dit virus te kijken.quote:Op woensdag 25 november 2020 12:36 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Goed, ik kan niet aantonen dat het niet werkt. Jij kan ook niet aantonen dat het wel werkt.
quote:Op woensdag 25 november 2020 13:20 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik sla het ook meestal over dus geen enkel punt, het grootste bezwaar wat ik heb is meer van logistieke aard, word misselijk van de mensen die hun karretjes volladen alsof het hun laatste avondmaal is, eet de rest van het jaar een beetje beter zou ik zeggen.
Volgens mij niet. Wordt ook iets te lastig om dat te registreren denk ik. Het heeft niet een vast aantal dagen ziekteverloop dus dan zou iemand zich ook weer 'beter' moeten melden. Ik denk niet dat zo'n registratie bestaat.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:24 schreef Cue_ het volgende:
Is er trouwens ergens bekend hoeveel mensen op dit moment Corona hebben (van wie t geregistreerd is dan)?
Dus niet totaal die het ook gehad hebben, maar puur nu het zouden hebben?
Dan moet ik wel een salaris verhogingen krijgen als ik heel het jaar wilde eend wil gaan eten. Maar ik snap je punt meestal zit ik met kerst aan de gecremeerde kalkoen in Engeland. Maar rond december is gewoon veel wild makkelijk te verkrijgen dus daar maak ik wel gebruik van.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:20 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik sla het ook meestal over dus geen enkel punt, het grootste bezwaar wat ik heb is meer van logistieke aard, word misselijk van de mensen die hun karretjes volladen alsof het hun laatste avondmaal is, eet de rest van het jaar een beetje beter zou ik zeggen.
In het begin van de 2e golf kleurde hetzelfde gebied in NoordBrabant net zo lekker op als tijdens de 1e golf.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:22 schreef VacaLoca het volgende:
Het valt mij op dat in New York er niet echt een tweede golf is vooralsnog.
Als je naar de stadsdelen kijkt dan zie je dat Kings en Queens beiden enorm veel sterftes kenden bij de eerste golf, maar liefst 0.3% van de bevolking.
Zou NY dermate hard getroffen zijn toen dat er toch soort groepsimmuniteit is nu?
Hoe zit dat in Brabant zoals plaatjes als Urk en Lombardije?
Sorry. Geen tijd om grote discussies aan te zwengelen.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:32 schreef Kyran het volgende:
Vandaag lekker rustig op werk (altijd gevaarlijk om dat te zeggen, want meestal breekt opeens de hel los als je dat zegt) en geen grote discussies hier. Saai
Hopen op weer cijfers in de 3-4k range in ieder geval![]()
![]()
![]()
Heb je geen bewijs voor nodig. Gewoon heel vaak hetzelfde blijven roepen, dan begin je het eerst zelf te geloven en als je door blijft gaan haken er vanzelf wat wappies aan.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:36 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Sorry. Geen tijd om grote discussies aan te zwengelen.![]()
Ben nog steeds hard op zoek naar een stevig bewijs voor een willekeurige complottheorie.![]()
Ik ga weer voor 'gewoon' 5000 vandaag.![]()
Ja, maar daar krijg je jou niet bloot van op facebook toch?quote:Op woensdag 25 november 2020 13:38 schreef Kyran het volgende:
[..]
Heb je geen bewijs voor nodig. Gewoon heel vaak hetzelfde blijven roepen, dan begin je het eerst zelf te geloven en als je door blijft gaan haken er vanzelf wat wappies aan.
Dat kan ik ook zeker volgen; wat in de beleving (en gebruik) van maakbaar leven, een boeiende discussie is, waar ik zelf zeker niet uit ben. "Waar eindigt het nuttig gebruik en begint die van manipulatie, verspilling of erger, misbruik omdat het mag en zelfs; een ander leven (ook die van flora & fauna) in bestaan bedreigd ?". Vragen e.a. die alle kanten op kunnen worden beantwoord.quote:Op woensdag 25 november 2020 03:30 schreef Za het volgende:
[..]
Geen probleem.
Een belang is er niet echt, in die zin dat ik persoonlijk niet heel enthousiast word van deze vector.
Blijkbaar is het virus van in het wild levende chimpanzees effectiever, maar waarom is onduidelijk, daarnaast je hebt toch meer zicht op een chimpanzee in gevangenschap voor wat betreft het isoleren van een virus en de klinische symptomen mbt betreffende virus dan dat je het in uitwerpselen moet zoeken van een dier dat je niet gezien hebt.
Het zal vast veilig zijn, gekloond en gemodificeerd, maar spreekt me gewoon niet zo aan. De reden dat ik het te berde breng is dat ik me afvroeg hoe jij/anderen hier tegenoverstaan nu het vaccin min of meer aanstaande is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Gebruiken van een vaccin, laat staan dat "manipuleert" door genetisch in te grijpen, voor mijzelf nog een brug te ver om zomaar te (laten) gebruiken, laat staan door mensen die dat zelf niet eens nodig hebben. Voor een ander is die afweging als keuze anders dat sws niet beperkt of opgelegd dient te worden.
Kortom Vector & mRNA vaccins is wmb prima als zelfkeuze mits men het niet gaat afdwingen, daarbij weet wat het middel precies is, doet en op termijn betekent. Tot op heden moeten "we" het doen met de "opinie" benvloedende verhalen waarvan moet blijken of en wat het gaat worden.
[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 25-11-2020 13:55:21 ]"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Ik gok op een cijfer rond de 4800. En dan komende dagen weer kleine stijgingen waarna we volgende week dinsdag weer een grote daling zien. Beetje weekpatroon.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:32 schreef Kyran het volgende:
Vandaag lekker rustig op werk (altijd gevaarlijk om dat te zeggen, want meestal breekt opeens de hel los als je dat zegt) en geen grote discussies hier. Saai
Hopen op weer cijfers in de 3-4k range in ieder geval![]()
![]()
![]()
[/on Auto Refresh]quote:Op woensdag 25 november 2020 14:06 schreef leolinedance het volgende:
Diehard coronadashbord fans nu:
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 25 november 2020 14:06 schreef leolinedance het volgende:
Diehard coronadashbord fans Aandeelhouders van de eiersnijderfabrikant nu:
[ afbeelding ]
Ik merk bij mezelf dat ik het mensen steeds minder kwalijk neemquote:Op woensdag 25 november 2020 13:59 schreef quirina het volgende:
Dikke vette golf na de kerstdagen omdat iedereen toch gefeest heeft en dagjes uit is geweest naar de winterefteling. Gezellig met zijn allen rochelen in de python wooooooeeeiiii..
Dat is het geschatte aantal besmettelijke personen op 12 november, recentere schattingen zijn niet beschikbaar.quote:Op woensdag 25 november 2020 13:27 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Volgens mij niet. Wordt ook iets te lastig om dat te registreren denk ik. Het heeft niet een vast aantal dagen ziekteverloop dus dan zou iemand zich ook weer 'beter' moeten melden. Ik denk niet dat zo'n registratie bestaat.
Op https://coronadashboard.r(...)besmettelijke-mensen staat wel het aantal geschatte besmettelijke mensen, nu zo'n kleine 109.000.
https://www.rivm.nl/sites(...)ks_20201124_1131.pdfquote:Schatting van het aantal besmettelijke personen gebaseerd op gegevens t/m20 november 2020
[..]
Door de tijdsduur tussen eerste ziektedag en rapportagevertraging, kunnen we betrouwbare schattingen maken van het aantal besmettelijken langer dan 7 dagen geleden. Voor schattingen in de recentste 7 dagen is de betrouwbaarheid niet groot, en voor deze periode wordt de meest aannemelijke waarde weggelaten.
[..]
Op 12november lag het geschatte aantal besmettelijken tussen 78130 en 139982 personen.
vanaf 3 december een uurtje later!quote:Op woensdag 25 november 2020 14:06 schreef leolinedance het volgende:
Diehard coronadashbord fans nu:
[ afbeelding ]
Dat gaat veel jetlag opleveren.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:12 schreef _serial_ het volgende:
[..]
vanaf 3 december een uurtje later!
[ afbeelding ]
Goed om te weten. Meteen aangepastquote:Op woensdag 25 november 2020 14:12 schreef _serial_ het volgende:
[..]
vanaf 3 december een uurtje later!
[ afbeelding ]
Hele dagritme naar de knoppenquote:Op woensdag 25 november 2020 14:12 schreef _serial_ het volgende:
[..]
vanaf 3 december een uurtje later!
[ afbeelding ]
Grappig. Ik heb het net andersom.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:10 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik merk bij mezelf dat ik het mensen steeds minder kwalijk neem. Kijk, ik snap ook wel dat het niet slim is, want het is duidelijk dat de overheid toch niet overgaat naar een land zonder grote maatregelen met acceptatie voor het virus (maar dat terzijde), maar voor heel veel mensen is het virus gewoon niet bedreigend genoeg om hun leven maandenlang op pauze te zetten. Helemaal als er steeds meer geruchten rond gaan dat het vaccin enkel een extra maatregel word; dat het niet de oplossing is tegen het virus. Dat de maatregelen ook na het vaccin actief zullen blijven in welke variant dan ook (en dat ze als eerste een groep gaan vaccineren die uberhaupt niet zorgt voor de zorgdruk waar we deze maatregelen voor hebben..).
Ik snap dat mensen dan steeds meer een ''fuck you'' houding aannemen. Dat is egostisch. Ga ik niet betwisten. Maar het is ook menselijk. Sociale wezens. Facetime e.d. is toch net niet helemaal hetzelfde. De maatregelen hebben ook steeds meer impact op de financin en levens van veel mensen.
Ben dus ook niet zo'n fan van ''shame'' posts. Dat we mensen kwalijk nemen dat ze hun leven aan het leven zijn eigenlijk. Slim is het niet gezien de omstandigheden, maar toch. Die frustratie kunnen we beter uiten richting het beleid en de random beslissingen die ze af en toe maken. Ook bij het WHO.
Hoe kun jij eerder zijn dan het dashbordquote:Op woensdag 25 november 2020 14:15 schreef Benny het volgende:
4909 nieuwe positieve testen
150 nieuwe ziekenhuisopnames
39 nieuwe IC-opnames
74 nieuwe overlijdens
Scriptenquote:Op woensdag 25 november 2020 14:16 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Hoe kun jij eerder zijn dan het dashbord
Die woensdag is altijd wel wat hoger dan de rest van de week ofniet?quote:Op woensdag 25 november 2020 14:15 schreef Benny het volgende:
4909 nieuwe positieve testen
150 nieuwe ziekenhuisopnames
39 nieuwe IC-opnames
74 nieuwe overlijdens
Ff onthouden mn cron aan te passenquote:Op woensdag 25 november 2020 14:12 schreef _serial_ het volgende:
[..]
vanaf 3 december een uurtje later!
[ afbeelding ]
Nee. Donderdag, Vrijdag en vorige week ook Zaterdag.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:17 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Die woensdag is altijd wel wat hoger dan de rest van de week ofniet?
Ja maar toen was er een storingquote:Op woensdag 25 november 2020 14:18 schreef Benny het volgende:
[..]
Woensdag is +300 t.o.v. vorige week
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarnaast zijn er :
17 gemeentes met 0 besmettingen
21 gemeentes met 1 besmetting
85 gemeentes met 2-5 besmettingen
83 gemeentes met 6-9 besmettingen
Gelukkig steeds minder gemeentes met +10 besmettingen.wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Scherpquote:Op woensdag 25 november 2020 14:19 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ja maar toen was er een storing
quote:Op woensdag 25 november 2020 13:49 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik gok op een cijfer rond de 4800. En dan komende dagen weer kleine stijgingen waarna we volgende week dinsdag weer een grote daling zien. Beetje weekpatroon.
Al hoop ik dat ik het te hoog in schat uiteraard.
Zat er vrij dicht bij in de buurt. Jammer van de stijgingquote:Op woensdag 25 november 2020 14:15 schreef Benny het volgende:
4909 nieuwe positieve testen
150 nieuwe ziekenhuisopnames
39 nieuwe IC-opnames
74 nieuwe overlijdens
Ook daar kan ik me in vinden hoorquote:Op woensdag 25 november 2020 14:16 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Grappig. Ik heb het net andersom.
Ik heb me zolang keurig aan de regels gehouden en mijn best gedaan om de ouders gezond te houden dat ik dat nu op het laatst niet alsnog verknallen wil.
quote:Op woensdag 25 november 2020 14:15 schreef Benny het volgende:
4909 nieuwe positieve testen
150 nieuwe ziekenhuisopnames
39 nieuwe IC-opnames
74 nieuwe overlijdens
Goede cijfers. Weliswaar is 4900 meer dan de 4600 van vorige woensdag, maar naast dat dat lang niet alles zegt, was er toen die storing met die mysterieuze 1000 gevallen die verdwenen waren. Dus al bij al waarschijnlijk weer ongeveer eenzelfde waarde als vorige week.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:18 schreef Benny het volgende:
[..]
Nee. Donderdag, Vrijdag en vorige week ook Zaterdag.
Woensdag is +300 t.o.v. vorige week
Dat was de dag waarop we er eigenlijk nog 1000 bij op moesten tellen.quote:
Ik bedenk me nu... Was die woensdag niet juist de dag dat er gecompenseert moest worden van dinsdag?quote:Op woensdag 25 november 2020 14:19 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ja maar toen was er een storing
Ik vind goed wat te positief. Matig acceptabel.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:20 schreef VoMy het volgende:
[..]
[..]
Goede cijfers. Weliswaar is 4900 meer dan de 4600 van vorige woensdag, maar naast dat dat lang niet alles zegt, was er toen die storing met die mysterieuze 1000 gevallen die verdwenen waren. Dus al bij al waarschijnlijk weer ongeveer eenzelfde waarde als vorige week.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |