Met 1200 euro inclusief toeslagen (voor een alleenstaande) moet je inderdaad kunnen rondkomen, maar daarmee kun je echt geen auto bekostigen of veel electronica kopen wat ik in het vorige topic voorbij zag komen hoor.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:24 schreef Nattekat het volgende:
[..]
1200¤ aan uitkeringen, toeslagen en al het andere. Daar moet je gewoon van rond kunnen komen als je een beetje op je geld let. Als dat niet lukt, leef je boven je stand en zal je toch wat moeten doen.
Kwam een stukje terug nog een mooie link voorbij van een gezin dat 50¤ te kort komt, maar helaas worden sommige luxe zaken als vanzelfsprekend gezien bij die berekening.
Dit gaat ze gegarandeerd stemmen kosten inderdaad.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:37 schreef Gutmensch het volgende:
Goed dat Leefbaar Rotterdam vooral haar eigen aanhang wil aanpakken.
Moet dat dan?quote:Op donderdag 1 september 2016 18:37 schreef Tomatenboer het volgende:
maar daarmee kun je echt geen auto bekostigen of veel electronica kopen wat ik in het vorige topic voorbij zag komen hoor.
Nee natuurlijk niet. Maar ik wil alleen het irreële beeld bestrijden dat veel mensen hier bij de Bijstand plaatsen dat het een riante regeling zou zijn waarmee men massaal auto's kan bekostigen en allerhande electronica.quote:
Je mág niets een een dure auto bekostigen toch?quote:Op donderdag 1 september 2016 18:42 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee natuurlijk niet. Maar ik wil alleen het irreële beeld bestrijden dat veel mensen hier bij de Bijstand plaatsen dat het een riante regeling zou zijn waarmee men massaal auto's kan bekostigen en allerhande electronica.
Welke zaken bedoel je precies?quote:Op donderdag 1 september 2016 18:24 schreef Nattekat het volgende:
[..]
1200¤ aan uitkeringen, toeslagen en al het andere. Daar moet je gewoon van rond kunnen komen als je een beetje op je geld let. Als dat niet lukt, leef je boven je stand en zal je toch wat moeten doen.
Kwam een stukje terug nog een mooie link voorbij van een gezin dat 50¤ te kort komt, maar helaas worden sommige luxe zaken als vanzelfsprekend gezien bij die berekening.
Alles is relatief he.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:44 schreef Xa1pt het volgende:
En wat betreft het beeld wat je hier schetst van mensen in de bijstand die het meer dan goed hebben is echt je reinste kolder.
Niemand vraagt ook om medelijden knul. Maar toch bedankt voor je dooddoener.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
Weet je met wie ik medelijden heb? De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Niet met mensen in de bijstand die geen auto kunnen betalen.
Jawel, je mag - als dat zou kunnen - wel een auto in bezit hebben. Maar een auto (tot de leeftijd van 15 jaar) telt wel mee in het maximale eigen vermogen dat je mag hebben in de Bijstand.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:43 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Je mág niets een een dure auto bekostigen toch?
Net zo weinig klopt niet, ze hebben altijd iets meer. Veel is het niet, maar wel iets. Zeker niet als je werkgerelateerde kosten meerekent.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Alleen die die dat doen als echte baan om zichzelf en/of hun gezin te onderhouden dan.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
Weet je met wie ik medelijden heb? De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Als het zeikers waren zaten ze wel in de bijstand. Voor het geld doen ze het niet.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
Weet je met wie ik medelijden heb? De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Niet met mensen in de bijstand die geen auto kunnen betalen.
Die zouden dan ook veel meer betaald en gewaardeerd moeten worden inderdaad.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
Weet je met wie ik medelijden heb? De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Niet met mensen in de bijstand die geen auto kunnen betalen.
Dus kloppen de beweringen van mensen dat ze dure auto's rijden niet. (of er moet gefraudeerd worden door deze op iemand anders naam te zetten)quote:Op donderdag 1 september 2016 18:47 schreef Tomatenboer het volgende:
De grens ligt voor zover ik nu weet op ongeveer ¤ 5.900,- eigen vermogen voor een alleenstaande
Dan moet je maar een appel voor je chef meenemen iedere ochtend. Zijn hele volksstammen die zo een promotie krijgen.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:39 schreef Gutmensch het volgende:
Maar dit is natuurlijk te belachelijk voor woorden, dat je uitkering afhankelijk wordt gemaakt van wat je ex-werkgever over je zegt. Misschien ben je wel ontslagen omdat jullie elkaar niet lagen.
Natuurlijk Ryan.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dan moet je maar een appel voor je chef meenemen iedere ochtend. Zijn hele volksstammen die zo een promotie krijgen.
Die dure auto kun je gewoon huren van de zwarte neveninkomsten.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dus kloppen de beweringen van mensen dat ze dure auto's rijden niet. (of er moet gefraudeerd worden door deze op iemand anders naam te zetten)
Laag volk is dat, die hielenlikkers.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dan moet je maar een appel voor je chef meenemen iedere ochtend. Zijn hele volksstammen die zo een promotie krijgen.
Je zou ze de kost moeten geven, de lui die via bruinwerken omhoog klimmen. Lekker mee lachen met de domme racistische grapjes van de chef. Overal ja op knikken. Je mond houden als hij overduidelijk poep praat en dingen zegt waarvan hij geen verstand heeft etc. etc.quote:
Je zou ze de kost moeten geven, echt.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:51 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Laag volk is dat, die hielenlikkers.
Ik zou dat niet kunnen en niet willen. En velen met mij hoop ik. En die mensen naai je enorm met dit wetsvoorstel.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:52 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je zou ze de kost moeten geven, de lui die via bruinwerken omhoog klimmen. Lekker mee lachen met de domme racistische grapjes van de chef. Overal ja op knikken. Je mond houden als hij overduidelijk poep praat en dingen zegt waarvan hij geen verstand heeft etc. etc.
Dus hebben we het over fraudegevallen, niet over de bijstandsregeling. De uitkering is dus niet zo hoog dat je er een dikke auto van kan rijden. Dat is het punt.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:51 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Die dure auto kun je gewoon huren van de zwarte neveninkomsten.
Dit is ook een waardeloos voorstel uiteraard en precies waar het deze rechtse mensen om te doen is, het lekker pakken van zwakkeren, omdat het kan en je er goed bij voelen ook: want iedereen moet toch werken.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:55 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Ik zou dat niet kunnen en niet willen. En velen met mij hoop ik. En die mensen naai je enorm met dit wetsvoorstel.
"Eigen verantwoordelijkheid"quote:Op donderdag 1 september 2016 18:57 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dit is ook een waardeloos voorstel uiteraard en precies waar het deze rechtse mensen om te doen is, het lekker pakken van zwakkeren, omdat het kan en je er goed bij voelen ook: want iedereen moet toch werken.
Sadisme is het eigenlijk..
Tussen aanhalingstekens idd.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:02 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
"Eigen verantwoordelijkheid"
Tegenwoordig hebben we het natuurlijk over 'netwerken' en 'de gunfactor' hebben maar in feite is dat dus gewoon 'vriendjespolitiek'. De promoties, de leuke klussen, de aanbiedingen, die krijg je vaak gewoon alleen als de mensen die erover gaan je mogen.quote:
Gefaciliteerd door het migratiebeleidquote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Die zouden dan ook veel meer betaald en gewaardeerd moeten worden inderdaad.
Maar in veel sectoren is een ware race to the bottom aan de gang wat betreft arbeidsvoorwaarden en salarissen.
Grappige kan nu voorkomen dat een bijstand trekkende PVV-stemmer in een bedrijf komt en dan uiteindelijk ontslagen worden omdat ze in dat bedrijf vinden dat-ie veel te rechts en racistisch is. Dat geven ze dan door aan die wethouder van Leefbaar Rotterdam met paar voorbeelden. En die wethouder dan --->quote:Op donderdag 1 september 2016 19:06 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Tegenwoordig hebben we het natuurlijk over 'netwerken' en 'de gunfactor' hebben maar in feite is dat dus gewoon 'vriendjespolitiek'. De promoties, de leuke klussen, de aanbiedingen, die krijg je vaak gewoon alleen als de mensen die erover gaan je mogen.
Behoud van uitkering vaak hoor, of met alleen vervoerskosten declaratie. iig de eerste maanden.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:10 schreef hugecooll het volgende:
Sowieso klagen over iemands gebrek aan motivatie terwijl je hem zelf het minimumloon betaalt
Je moet die werkgever op je blote knietjes danken dat hij je uberhaupt betaald, plebejerquote:Op donderdag 1 september 2016 19:10 schreef hugecooll het volgende:
Sowieso klagen over iemands gebrek aan motivatie terwijl je hem zelf het minimumloon betaalt
Correct, de migratie kwam van rechts.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Gefaciliteerd door het migratiebeleid
Gaat volgens de OP toch gewoon over de reden van ontslag (/geen verlenging van contract) van voormalige werknemers?quote:Op donderdag 1 september 2016 19:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Behoud van uitkering vaak hoor, of met alleen vervoerskosten declaratie. iig de eerste maanden.
Ja, bij de baantjes die ze als bijstandtrekker toegeworpen krijgen. Dat is meestal eerst zogenaamde werkstage. Zodat deze mensen kunnen wennen aan het arbeidsritme. En meestal met behoud van uitkering.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:13 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Gaat volgens de OP toch gewoon over de reden van ontslag van voormalige werknemers?
Het klinkt alsof jij jouw werkomgeving niet zo geweldig vindt.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:52 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je zou ze de kost moeten geven, de lui die via bruinwerken omhoog klimmen. Lekker mee lachen met de domme racistische grapjes van de chef. Overal ja op knikken. Je mond houden als hij overduidelijk poep praat en dingen zegt waarvan hij geen verstand heeft etc. etc.
O, ja, ook altijd leuk zo'n omhoog gevallen chefje die Johan Cruiff-gedrag vertoont, dus allerlei waarheden gaat debiteren die gewoon op het algemeen menselijke vlak liggen en waarbij zijn mening exact evenveel waard is als die van pietje puk bijvoorbeeld.
Klopt, het is de taak van werkgevers de arbeidskosten zo laag mogelijk te houden. Dus voor lekker veel oneerlijke concurrentie zorgen. Daardoor wordt de macht van de vakbonden ook kleiner.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Gefaciliteerd door het migratiebeleid
Lol, dat slaat nergens op.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:26 schreef Straatcommando. het volgende:
Toen ik in de bijstand zat vonden ze ook dat ik mijn brommertje maar moest verkopen want dat was wel 30 euro in de maand. Dat ik er dagelijks dik 50km op reed deed er niet toe.
Mwaoh, moet je luisteren ik werk al een aantal decennia, heb alles wel voorbij zien trekken hoor.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het klinkt alsof jij jouw werkomgeving niet zo geweldig vindt.
Ik denk dat advocaten er wel weg mee weten, echter veel mensen kunnen die weer niet betalen hè en op sociale advocatuur wordt alleen maar meer bezuinigd. Zit wel een plan achter hoor.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:17 schreef Wespensteek het volgende:
Worden wel leuke rechtszaken natuurlijk, de oud werkgever aanklagen wegens smaad en laster en de sociale dienst wegens het onterecht korten van de uitkering. Er zit toch wel iets in dit voorstel.
Ook al vind je iemand nog zo leuk en aardig, als hij ongeschikt is, dan zoek je verder.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:06 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Tegenwoordig hebben we het natuurlijk over 'netwerken' en 'de gunfactor' hebben maar in feite is dat dus gewoon 'vriendjespolitiek'. De promoties, de leuke klussen, de aanbiedingen, die krijg je vaak gewoon alleen als de mensen die erover gaan je mogen.
quote:Op donderdag 1 september 2016 19:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ook al vind je iemand nog zo leuk en aardig, als hij ongeschikt is, dan zoek je verder.
Maar de mensen die steeds misgrijpen denken wellicht dat het niet aan hen kan liggen.
Ah ja. Dan nog ist tuulk matig. Net als werken met behoud van ... in het algemeen.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:15 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, bij de baantjes die ze als bijstandtrekker toegeworpen krijgen. Dat is meestal eerst zogenaamde werkstage. Zodat deze mensen kunnen wennen aan het arbeidsritme. En meestal met behoud van uitkering.
Worden ze er dan uit gelazerd, dan wordt er gekort op de uitkering indien ze niet gemotiveerd genoeg zijn volgens de werkgever.
De manier waarop je het post doet vermoeden dat je op bepaalde momenten beter eerder had kunnen vertrekken.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:17 schreef Ryan3 het volgende:
Mwaoh, moet je luisteren ik werk al een aantal decennia, heb alles wel voorbij zien trekken hoor.
De eigen bijdrage bij lage inkomens is ongeveer 200 euro, het kan wel eens meer geld gaan kosten dan het gaat opleveren. Ik denk ook niet dat veel werkgevers een uitgebreid dossier bijhouden bij contracten voor bepaalde tijd, doorgeven dat iemand niet gemotiveerd was is dan erg riskant.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:19 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik denk dat advocaten er wel weg mee weten, echter veel mensen kunnen die weer niet betalen hè en op sociale advocatuur wordt alleen maar meer bezuinigd. Zit wel een plan achter hoor.
Zijn allen observaties mijn beste. Het staat mensen vrij om observaties te doen lijkt me.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De manier waarop je het post doet vermoeden dat je op bepaalde momenten beter eerder had kunnen vertrekken.
Sowieso verstandig: als je ergens niet op je plaats bent: wegwezen.
Dus jij gelooft echt dat mensen die incapabel zijn bewust op leuke functies gezet worden omdat ze zo leuk zijn?quote:
Het is ook mijn observatie.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Zijn allen observaties mijn beste. Het staat mensen vrij om observaties te doen lijkt me.
We hebben het hier over de laagste banen die er zijn, niet over een project voor een ingenieursbureau hè.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:23 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dus jij gelooft echt dat mensen die incapabel zijn bewust op leuke functies gezet worden omdat ze zo leuk zijn?
Think again.
Promotie naar de laagste baan.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:24 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
We hebben het hier over de laagste banen die er zijn, niet over een project voor een ingenieursbureau hè.
We hebben het hier over de laagste banen die er zijn hè, niet over een project voor een ingenieursbureau. Wrs lees je niet?quote:Op donderdag 1 september 2016 19:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Promotie naar de laagste baan.
Die moet je mij echt uit gaan leggen.
Vriendjespolitiek komt echt wel voor hoor. Hoeveel precies; geen idee. Maar het bestaat wel.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ook al vind je iemand nog zo leuk en aardig, als hij ongeschikt is, dan zoek je verder.
Maar de mensen die steeds misgrijpen denken wellicht dat het niet aan hen kan liggen.
Ja, dus dan moet je die commentaartjes die je pleegt tot een miniem houden, want zo kom je niet vast in dienst ergens hoor.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:27 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Niets. We observeren. That's all.
Ik lees 'promoties, leuke klussen, enz'. Dat staat een beetje haaks op 'laagste banen'.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
We hebben het hier over de laagste banen die er zijn hè, niet over een project voor een ingenieursbureau. Wrs lees je niet?
Het is heel menselijk om bij een keuze tussen meerdere geschikten te selecteren op zaken die subjectief zijn.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:27 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Vriendjespolitiek komt echt wel voor hoor. Hoeveel precies; geen idee. Maar het bestaat wel.
Heb je het nu over mij?quote:Op donderdag 1 september 2016 19:28 schreef Ryan3 het volgende:
Ja, dus dan moet je die commentaartjes die je pleegt tot een miniem houden, want zo kom je niet vast in dienst ergens hoor.
Volgens mij reageerde je op mij met enkele cynische commentaren tav de mores op de werkvloer. Dit geldt nog des te meer hoe lager je in een organisatie komt. De chefjes daar zijn namelijk ook gewoon laagopgeleid, maar hebben wel een behoorlijk grote macht.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik lees 'promoties, leuke klussen, enz'. Dat staat een beetje haaks op 'laagste banen'.
De reactie waar we over doorgingen was nav een post van grrrr.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:33 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Volgens mij reageerde je op mij met enkele cynische commentaren tav de mores op de werkvloer. Dit geldt nog des te meer hoe lager je in een organisatie komt. De chefjes daar zijn namelijk ook gewoon laagopgeleid, maar hebben wel een behoorlijk grote macht.
Maar je begon met te reageren op mij of niet?quote:Op donderdag 1 september 2016 19:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De reactie waar we over doorgingen was nav een post van grrrr.
Dan zal ik wel zo'n incapabele zijn die toevallig bovenin de kerstboom is beland.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:34 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
En met naar de bekende weg vragen, gooi je ook al niet hoge ogen.
Ik geloof dat jij er een andere definitie op na houdt mbt de term vriendjespolitiek.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is heel menselijk om bij een keuze tussen meerdere geschikten te selecteren op zaken die subjectief zijn.
Of dat nu 'aardig' is of 'dikke tieten' is niet zo heel relevant.
En dan gaat verder iedere reactie over jou ofzo?quote:Op donderdag 1 september 2016 19:35 schreef Ryan3 het volgende:
Maar je begon met te reageren op mij of niet?
Nee, ik denk alleen dat veel van wat gezien wordt als vriendjespolitiek feitelijk wat anders is.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:38 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik geloof dat jij er een andere definitie op na houdt mbt de term vriendjespolitiek.
Er is verticale en horizontale instroming hè. Meestal zijn de menselijke verhoudingen bovenaan de kerstboom wat beter dan onder in de kippenren. Het blijft allemaal wel een kippenren vaak, met pikken op degene die onder je staat en likken naar boven. Nou werk ik al 3 decennia en het grootste aantal jaren daarvan in een multinational dus dat vertekent tov andere organisaties einigszins.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:37 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dan zal ik wel zo'n incapabele zijn die toevallig bovenin de kerstboom is beland.
Dat is eigenlijk veel leuker dan dat ik er zou zijn beland op basis van capaciteiten.
Nee, het gaat niet over mij.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:38 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
En dan gaat verder iedere reactie over jou ofzo?
Wat is dit voor onzin?
Ik ga weer wat nuttigs doen.
Zo zou het moeten gaan, zo gaat het lang niet altijd.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ook al vind je iemand nog zo leuk en aardig, als hij ongeschikt is, dan zoek je verder.
Beide komen voor natuurlijkquote:Op donderdag 1 september 2016 19:39 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik denk alleen dat veel van wat gezien wordt als vriendjespolitiek feitelijk wat anders is.
quote:Op donderdag 1 september 2016 18:37 schreef Gutmensch het volgende:
Goed dat Leefbaar Rotterdam vooral haar eigen aanhang wil aanpakken.
Of de concurrentie eerlijk of oneerlijk is weet ik niet. Maar ik weet wel dat de Nederlandse arbeider er niet mee geholpen is als er opeens drie anderen zijn die het werk voor 30% minder willen doen.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Klopt, het is de taak van werkgevers de arbeidskosten zo laag mogelijk te houden. Dus voor lekker veel oneerlijke concurrentie zorgen. Daardoor wordt de macht van de vakbonden ook kleiner.
Bijstandstrekkers zijn eerste maanden sws gratis, denk ik, en daarna worden ze eruit geschopt voor nieuwe bijstandstrekkers. Of laat ze gewoon een trein schuren waarbij levensgevaarlijke stof vrij komt, dat soort werk, krijg je verder niemand anders voor. Zelfs Polen niet.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Of de concurrentie eerlijk of oneerlijk is weet ik niet. Maar ik weet wel dat de Nederlandse arbeider er niet mee geholpen is als er opeens drie anderen zijn die het werk voor 30% minder willen doen.
quote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dan moet je maar een appel voor je chef meenemen iedere ochtend. Zijn hele volksstammen die zo een promotie krijgen.
Yep.... you better learn fast of je gaat een nare tijd tegemoet.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:49 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dan moet je maar een appel voor je chef meenemen iedere ochtend. Zijn hele volksstammen die zo een promotie krijgen.
IQ nooit inzetten en niet grappiger worden dan je chef, is mijn advies. Dat laatste is moeilijk vaak, zeker als je dus echt wel grappig bent.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep.... you better learn fast of je gaat een nare tijd tegemoet.
De taak van elke werknemer is allereerst z'n chef tevreden houden en die vooral vragen/voeden met wat 'm vooral interesseert zodat het baasje zich gewenst voelt. Maak eerst gebruik van je EQ voordat je je IQ inzet.
Dus ga niet de zelfstandige, onafhankelijke betweter uithangen want dan is het gauw over. Gewoon de bekende techniek gebruiken om je chef/baas op het uitstekende idee te laten komen waarbij je onder zijn leiding, dat tot volle wasdom kan laten komen. Heb je die mogelijkheden niet, zorg dan dat de chef geen last heeft van je.
Er is het Peter Principle.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:43 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Zo zou het moeten gaan, zo gaat het lang niet altijd.![]()
Onlangs weer een gevalletje tegengekomen van een leidinggevende die gewoon echt niet geschikt is voor leiding geven. Stressbestendigheid nul, totaal geen inzicht in wat mensen motiveert en beweegt en bij calamiteiten heb je er niks aan, schuift alles af op de medewerkers. Is er ook terecht gekomen met juiste papiertje en 'netwerk'.
Verder beweer ik ook niet dat je automatisch promotie/leuke klus/doorgroeimogelijkheden/whatever krijgt als ze je mogen. Wat ik wel beweer is dat je het níét krijgt als ze je níét (genoeg) mogen.
Ook weer recent praktijkvoorbeeldje van een nieuweling die zich wilde verbreden en bepaalde taken ook wilde leren. Werd letterlijk medegedeeld dat daar niet tussen te komen was, dat werd door een bepaald clubje gedaan ("oude" garde) en die pikken geen nieuwelingen. Dat vertelde dus een lid van dat clubje tegen die nieuweling. "Ja, zo werkt het hier nou eenmaal.".
dat sowieso. Vooral als ze dan gemeente diensten ineens door bijstandsgerechtigden gaan laten doen. Hier in den haag heb je straatvegers, die werden ontslagen en.daarna met behoud van uitkering konden gaan vegenquote:Op donderdag 1 september 2016 19:21 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ah ja. Dan nog ist tuulk matig. Net als werken met behoud van ... in het algemeen.
Ja, dat staat me nog wel bij. Belachelijkquote:Op donderdag 1 september 2016 20:24 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat sowieso. Vooral als ze dan gemeente diensten ineens door bijstandsgerechtigden gaan laten doen. Hier in den haag heb je straatvegers, die werden ontslagen en.daarna met behoud van uitkering konden gaan vegen
Gewoonweg schandalig dit.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:24 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat sowieso. Vooral als ze dan gemeente diensten ineens door bijstandsgerechtigden gaan laten doen. Hier in den haag heb je straatvegers, die werden ontslagen en.daarna met behoud van uitkering konden gaan vegen
Yep.... zet je IQ in om je chef z'n job te behouden. Een leuke is ook om als voorzetsel te spelen, hoewel je houdbaarheid bij collega's daarmee snel minder wordt. Niet erg wanneer je houdt van springen.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:18 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
IQ nooit inzetten en niet grappiger worden dan je chef, is mijn advies. Dat laatste is moeilijk vaak, zeker als je dus echt wel grappig bent.
Ik zelf ben altijd van het in blenden en de chef zo min mogelijk aandacht geven, alleen ja, het lukt niet altijd en naar mate je ouder wordt lukt het ook minder, mijn humor is ook steeds scherper en cynischer geworden, wat me heel veel lachers heeft bezorgd, maar bij the brass weinig fans.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep.... zet je IQ in om je chef z'n job te behouden. Een leuke is ook om als voorzetsel te spelen, hoewel je houdbaarheid bij collega's daarmee snel minder wordt. Niet erg wanneer houdt van springen.
Deze lijkt me vooral effectief in de ambtenarij, waar de chef er opeens achterkomt dat die gezellige medewerker bij de koffiemachine in zijn team zit.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Heb je die mogelijkheden niet, zorg dan dat de chef geen last heeft van je.
Als voorzetsel te spelen?quote:Op donderdag 1 september 2016 20:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep.... zet je IQ in om je chef z'n job te behouden. Een leuke is ook om als voorzetsel te spelen, hoewel je houdbaarheid bij collega's daarmee snel minder wordt. Niet erg wanneer je houdt van springen.
Een heleboel.. in kleine en grote vormen.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:27 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Vriendjespolitiek komt echt wel voor hoor. Hoeveel precies; geen idee. Maar het bestaat wel.
Dat is toch wel diep triest.quote:Op donderdag 1 september 2016 20:24 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat sowieso. Vooral als ze dan gemeente diensten ineens door bijstandsgerechtigden gaan laten doen. Hier in den haag heb je straatvegers, die werden ontslagen en.daarna met behoud van uitkering konden gaan vegen
Gebeurt in meerder gemeentes helaas.quote:
Zijnde werknemer en dan als voorbeeld, reden, oorzaak, voorwaarde of aanzet dienen voor iets dat de chef graag wil maar niet rechtstreeks kan (in)regelen.quote:
Ja, dat begreep ik al. Ik kan me niet voorstellen dat je met zoiets instemt als gemeenteraadslid, maar ja....quote:Op donderdag 1 september 2016 20:40 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Gebeurt in meerder gemeentes helaas.
VVD, zeker nu!quote:Op donderdag 1 september 2016 20:59 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ja, dat begreep ik al. Ik kan me niet voorstellen dat je met zoiets instemt als gemeenteraadslid, maar ja....
Ach van dat soort regels ben ik al jaren de dupe ,quote:Op donderdag 1 september 2016 20:24 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat sowieso. Vooral als ze dan gemeente diensten ineens door bijstandsgerechtigden gaan laten doen. Hier in den haag heb je straatvegers, die werden ontslagen en.daarna met behoud van uitkering konden gaan vegen
De postbodes die precies met deze instelling (schijt hebben aan de onderlaag van de arbeidsmarkt) keihard door PostNL (met medewerking van de Belastingdienst) worden genaaid in een ZZP-schijnconstructie? Tja.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:46 schreef Yreal het volgende:
Weet je met wie ik medelijden heb? De vakkenvullers, postbodes, sjouwers en caissières van deze wereld. Die hebben net zo weinig, maar werken zich wel kapot in een teringbaan. Maar die hoor je dan weer niet.
Niet met mensen in de bijstand die geen auto kunnen betalen.
Inderdaad. Wij racen in een gigantisch tempo naar the bottom. Geen gezeik: iedereen arm. Nu alleen nog iets aan het rijmschema doen. Er zijn een paar goede slogans nodig om ons ervan te overtuigen dat dit de juiste weg is en dat het niet anders kan.quote:Op donderdag 1 september 2016 21:29 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
De postbodes die precies met deze instelling (schijt hebben aan de onderlaag van de arbeidsmarkt) keihard door PostNL (met medewerking van de Belastingdienst) worden genaaid in een ZZP-schijnconstructie? Tja.
Bij ons doen ze dat al na zoveel teleurstellingen, of het is te vroeg, of te koud, of niet mijn ding en voor de koffie zijn ze weg. Dan gaat er dus een telefoontje naar de sociale dienst en terecht.quote:
Heb ik ook niet gedaan, was ook niet verplicht.. maar het werd me wel zo verteld van beter wel maatje.quote:Op donderdag 1 september 2016 19:17 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Lol, dat slaat nergens op.
Maar zoiets mogen ze toch niet verplichten?
Nooit meer warm, iedereen arm.quote:Op donderdag 1 september 2016 21:40 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Inderdaad. Wij racen in een gigantisch tempo naar the bottom. Geen gezeik: iedereen arm. Nu alleen nog iets aan het rijmschema doen. Er zijn een paar goede slogans nodig om ons ervan te overtuigen dat dit de juiste weg is en dat het niet anders kan.
quote:Op donderdag 1 september 2016 22:14 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Nooit meer warm, iedereen arm.
(omdat niemand de energierekening meer kan betalen)
Rijmschema.
Die uitleg tussen haakjes maakt het geniaalquote:Op donderdag 1 september 2016 22:14 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Nooit meer warm, iedereen arm.
(omdat niemand de energierekening meer kan betalen)
Rijmschema.
En nu even blijven brainstormen. Pak dat moment. Morgenochtend voor 09:00 graag nog 3 of 4 pakkende slogans. Die opdracht geef ik je mee.quote:
uiteraardquote:Op donderdag 1 september 2016 23:34 schreef LXIV het volgende:
Is er hier nu niemand die veel plezier in zijn werk heeft, goed met zijn chef overweg kan en vrienden is met zijn collega's? En die het gewoon leuk vind om hard te werken en zichzelf in te zetten om een zo goed mogelijk product te realiseren?
Ik hou van mijn werk en doe het met liefde. Maar daar gaat dit topic niet over toch? Het gaat over een voorstel van Leefbaar Rotterdam welke - als het ingevoerd zou worden - mensen het slachtoffer kan maken van bijzonder subjectieve beweegredenen om iemand te ontslaan door hun werkgever welke ingrijpende gevolgen kunnen hebben op hun leven.quote:Op donderdag 1 september 2016 23:34 schreef LXIV het volgende:
Is er hier nu niemand die veel plezier in zijn werk heeft, goed met zijn chef overweg kan en vrienden is met zijn collega's? En die het gewoon leuk vind om hard te werken en zichzelf in te zetten om een zo goed mogelijk product te realiseren?
Volgens de VVD is dat 'vooruitgang' en 'hervorming'... En als je niet met ze instemt dan houd je de 'vooruitgang' tegen wat tot 'achteruitgang' zou leiden..quote:Op donderdag 1 september 2016 21:40 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Inderdaad. Wij racen in een gigantisch tempo naar the bottom. Geen gezeik: iedereen arm. Nu alleen nog iets aan het rijmschema doen. Er zijn een paar goede slogans nodig om ons ervan te overtuigen dat dit de juiste weg is en dat het niet anders kan.
Kan me er grotendeels in vinden, kan het prima vinden met de collega's. Alleen vind ik 8 uur per dag wel genoeg en houdt de uitstekende band op op het moment dat ik weg rij van het werk naar huis.quote:Op donderdag 1 september 2016 23:34 schreef LXIV het volgende:
Is er hier nu niemand die veel plezier in zijn werk heeft, goed met zijn chef overweg kan en vrienden is met zijn collega's? En die het gewoon leuk vind om hard te werken en zichzelf in te zetten om een zo goed mogelijk product te realiseren?
Ja zeker. Zie ook mijn reactie in dit topic, die sluit hier op aan:quote:Op donderdag 1 september 2016 23:34 schreef LXIV het volgende:
Is er hier nu niemand die veel plezier in zijn werk heeft, goed met zijn chef overweg kan en vrienden is met zijn collega's? En die het gewoon leuk vind om hard te werken en zichzelf in te zetten om een zo goed mogelijk product te realiseren?
quote:Op donderdag 1 september 2016 18:48 schreef Hochwinter het volgende:
Net zo weinig klopt niet, ze hebben altijd iets meer. Veel is het niet, maar wel iets. Zeker niet als je werkgerelateerde kosten meerekent.
Maar ze hebben in ieder geval een baan. Dat alleen is goed voor psychische gesteldheid denk ik. Dat vergeten veel mensen in dit topic vind ik.
Mensen onderschatten hoe het huidige repressieve beleid mensen in de armoede houdt.quote:Op donderdag 1 september 2016 18:37 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Met 1200 euro inclusief toeslagen (voor een alleenstaande) moet je inderdaad kunnen rondkomen, maar daarmee kun je echt geen auto bekostigen of veel electronica kopen wat ik in het vorige topic voorbij zag komen hoor.
quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen onderschatten hoe het huidige repressieve beleid mensen in de armoede houdt.
http://m.standaard.be/plu(...)dmf20160831_02447505
quote:Dit is een betalend artikel van De Standaard. Om verder te lezen, maak uw keuze:
Het is jammer dat er nog niet veel Open Access is, ook aan academisch onderzoek. Kan je zo een lijst geven, maar daar heeft de gemiddelde FOK!Ker niet zovele aan zonder institutionele toegang.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen onderschatten hoe het huidige repressieve beleid mensen in de armoede houdt.
http://m.standaard.be/plu(...)dmf20160831_02447505
Leugens, genoeg uitkeringstrekkers met een dikke bak voor de deur die op een enorme flatscreen SBS kijken terwijl ze de hele dag lekker pils drinken en op dure vakanties gaan.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:19 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Het is jammer dat er nog niet veel Open Access is, ook aan academisch onderzoek. Kan je zo een lijst geven, maar daar heeft de gemiddelde FOK!Ker niet zovele aan zonder institutionele toegang.
Goede aanraders zijn wel (met betrekking op de VK/VS, dat wel):
Poverty and Insecurity: Life in low-pay, no-pay Britain - Shildrick et al.
Austerity Bites - Mary O'Hara
The Mythology of Work: How Capitalism Persists despit itself - Peter Fleming
Punishing the Poor: The Neoliberal Government of Social Insecurity - Loïc Wacquant
Oh, *veegt bureau leeg* (dit zijn alleen maar een paar titels die ik hier op m'n bureau heb liggenquote:Op vrijdag 2 september 2016 10:23 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Leugens, genoeg uitkeringstrekkers met een dikke bak voor de deur die op een enorme flatscreen SBS kijken terwijl ze de hele dag lekker pils drinken en op dure vakanties gaan.
Maar heeft dit ook niet te maken met wat wij als standaard aanhouden? In het Westen zijn wij een hoge standaard gewend, hetgeen er al snel toe leidt dat bepaalde normen mijns inziens best hoog liggen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:24 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Oh, *veegt bureau leeg* (dit zijn alleen maar een paar titels die ik hier op m'n bureau heb liggenhet academisch onderzoek hierin is eindeloos)
Maar natuurlijk. In derdewereld landen heeft het gros natuurlijk maar één maaltijd per dag, vaak een kommetje rijst of zo, drinken ze uit de rivier en leven ze in een krotje van afval op de vuilnisbelt. Onderwijs en zorg krijgen ze niet.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:30 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Maar heeft dit ook niet te maken met wat wij als standaard aanhouden? In het Westen zijn wij een hoge standaard gewend, hetgeen er al snel toe leidt dat bepaalde normen mijns inziens best hoog liggen.
Jammer dat je gelijk zo sarcastisch reageert.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:04 schreef Ouder1 het volgende:
aar natuurlijk. In derdewereld landen heeft het gros natuurlijk maar één maaltijd per dag, vaak een kommetje rijst of zo, drinken ze uit de rivier en leven ze in een krotje van afval op de vuilnisbelt. Onderwijs en zorg krijgen ze niet.
Misschien dat hier ook maar invoeren?
Dit is dan ook echt belachelijk. Ik heb ook geen idee waarom zo'n hoog bedrag berekend is.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:11 schreef Hochwinter het volgende:
dat mensen die een woning toegewezen krijgen in naburige gemeentes 6.000-10.000 euro voor een inrichting krijgen
We hebben het hier over bijstand, niet over asielzoekers.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:11 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Jammer dat je gelijk zo sarcastisch reageert.Ik ben heel serieus in dezen. In sommige opzichten zijn de maatstaven gewoon te hoog, mijns inziens althans.
Al eerder aangehaald, maar nogmaals. Toen ik op me zelf ging wonen heb ik een paar honderd uitgegeven aan inrichting/inboedel. Het is allemaal tweedehands, en niet hip, maar wel functioneel. Ik heb niet het idee dat ik iets tekort kom, omdat ik goedkope tweedehands inrichting heb.
Anderzijds lees ik dan dat mensen die een woning toegewezen krijgen in naburige gemeentes 6.000-10.000 euro voor een inrichting krijgen. Dat sluit precies aan op wat ik bedoel. Blijkbaar is dat de norm vanuit de overheid.
En nou begrijp ik dat vaste lasten een ander verhaal zijn dan inrichting/inboedel, maar het sluit wat aan op wat ik bedoel.
Omdat het exemplarisch is voor de hoge standaard die de overheid als norm hanteert.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:47 schreef Ouder1 het volgende:
Dus waarom mekker je nog steeds over die inboedel?
Nee, hoe kom je daar nou weer bij?quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:47 schreef Ouder1 het volgende:
Moet je die echt nog verder de grond in trappen? Denk jij nu echt dat die ongemotiveerd zijn om te werken?
Zie ook nu weer het gedoe omtrent Dupont. Dát drukt mensen nu echt de armoede in, marginaliseert ze in de maatschappij. Maar fok maakt zich er amper druk om... Maakt zich drukker om futiliteiten.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:19 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Het is jammer dat er nog niet veel Open Access is, ook aan academisch onderzoek. Kan je zo een lijst geven, maar daar heeft de gemiddelde FOK!Ker niet zovele aan zonder institutionele toegang.
Goede aanraders zijn wel (met betrekking op de VK/VS, dat wel):
Poverty and Insecurity: Life in low-pay, no-pay Britain - Shildrick et al.
Austerity Bites - Mary O'Hara
The Mythology of Work: How Capitalism Persists despit itself - Peter Fleming
Punishing the Poor: The Neoliberal Government of Social Insecurity - Loïc Wacquant
Het valt mij wel op hoe enthousiast jij wordt van het idee om de zwakste mensen in onze samenleving nog verder uit te kleden. Er valt daar gewoon niks te halen. Waarom halen we niet wat extra geld bij de mensen die het wel kunnen betalen, door b.v. Starbucks gewoon belasting te laten betalen?quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:52 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Omdat het exemplarisch is voor de hoge standaard die de overheid als norm hanteert.
[..]
Nee, hoe kom je daar nou weer bij?
Waar heb jij het nou weer over?quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:07 schreef NgInE het volgende:
Het valt mij wel op hoe enthousiast jij wordt van het idee om de zwakste mensen in onze samenleving nog verder uit te kleden.
Nog steeds bestaat de Bijstand uit 'de onderkant van de samenleving'. Veel mensen zitten langdurig in de Bijstand en 75% van de Bijstandsgerechtigden heeft in meer of mindere mate een arbeidsbeperking of is niet geschikt voor het verrichten van arbeid in loondienst (bijvoorbeeld omdat ze niet meer mee kunnen komen in de steeds hogere eisen die de arbeidsmarkt en samenleving aan mensen stelt).quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:47 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Vroegâh bestond het bijstand bestand vooral uit mensen uit de onderste lagen van de bevolking: mensen met zware psychische problematiek, verslaafden, criminelen, white trash, werkweigeraars en dat dan aangevuld met bijstandsmoeders van allerlei niveau.
Das war einmal. Nu bestaat een groot deel van dat bijstand bestand uit 40 plussers met een lang arbeidsverleden. Mensen die vaak door reorganisaties of faillissementen hun baan zijn verloren en door leeftijdsdiscriminatie en verdringing op de arbeidsmarkt door te goedkope krachten (onder minimumloonkosten dus) niet meer aan de bak komen.
Naast deze oorzaken is het ook nog eens zo dat veel fulltime banen zijn wegbezuinigd en opgesplitst in parttime banen voor alleen de piek momenten. Bv een uurtje per dag post bezorgen voor een grijpstuiver waar eerst fulltime postbodes werkten.
Een ander deel van het bijstand bestand bestaat uit werkende armen die bv die post bezorgen.1 uur werk per week en je bent officieel niet werkloos maar hebt wel aanvullende bijstand nodig. Ook veel zzp-ers redden het financieel niet meer.
en:quote:'Veel mensen slagen er niet in het minimumloon te verdienen, terwijl ze wel nuttige dingen kunnen doen. Daarvoor bestonden ooit de melkertbanen. Dat liep mis toen mensen van daaruit moesten doorstromen naar een reguliere baan. Voor sommigen is dat te hoog gegrepen.'
Slechts 20 tot 25% van de Bijstandsgerechtigden heeft geen beperking in meer of mindere mate. Komt natuurlijk ook doordat vele voorzieningen voor mensen met een beperking zijn afgebroken (zoals WAO, Wajong en Sociale werkvoorzieningen).quote:Wie verder inzoomt, belandt op een grote verzamelplaats van narigheid en onrendabelen, mensen die niet in staat zijn op eigen benen het minimumloon te verdienen. Een kwart tot een vijfde van de mensen in de bijstand heeft geen beperking. De rest heeft problemen: fysiek (de helft) of psychische problemen (vier op de tien).
Je hoeft niet lang te wachtenquote:Op vrijdag 2 september 2016 12:08 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Waar heb jij het nou weer over?
Noem één idee waar ik enthousiast van werd. Just one! Ik wacht af...
Tenzij je iets heel anders bedoelde dan dat je schreef lijkt het er toch echt op dat je vindt dat mensen in de bijstand het te goed hebben.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:52 schreef Hochwinter het volgende:
Omdat het exemplarisch is voor de hoge standaard die de overheid als norm hanteert.
Slecht voorbeeld. Je had het over ideeën, waar ik enthousiast op reageerde. Dit is geen reactie op een idee.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:16 schreef NgInE het volgende:
[..]
Je hoeft niet lang te wachten
[..]
Tenzij je iets heel anders bedoelde dan dat je schreef lijkt het er toch echt op dat je vindt dat mensen in de bijstand het te goed hebben.
Ok:quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:19 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Slecht voorbeeld. Je had het over ideeën, waar ik enthousiast op reageerde. Dit is geen reactie op een idee.
Dus vooruit met de geit. Op welk idee heb ik enthousiast gereageerd?
Hoe kan ik dit anders interpreteren dan dat de aller armste het volgens jou te goed hebben? Buiten dit semantische spelletje om ga je voor de rest ook helemaal niet op mijn standpunten in valt mij op.quote:Op vrijdag 2 september 2016 11:11 schreef Hochwinter het volgende:
Ik ben heel serieus in dezen. In sommige opzichten zijn de maatstaven gewoon te hoog, mijns inziens althans.
Dit gaat terug op een post van Tomatenboer waar gesteld werd dat je theoretisch als alleenstaande 1300 euro kan ontvangen bij 600 euro huur. Als dat zo is, zeg ik dat je daar heel makkelijk van rond moet kunnen komen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:26 schreef NgInE het volgende:
Hoe kan ik dit anders interpreteren dan dat de aller armste het volgens jou te goed hebben?
Welk standpunt doel je op?quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:26 schreef NgInE het volgende:
Buiten dit semantische spelletje om ga je voor de rest ook helemaal niet op mijn standpunten in valt mij op
Het ontstaan van een nieuwe klasse: het precariaat.quote:Op vrijdag 2 september 2016 10:19 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Het is jammer dat er nog niet veel Open Access is, ook aan academisch onderzoek. Kan je zo een lijst geven, maar daar heeft de gemiddelde FOK!Ker niet zovele aan zonder institutionele toegang.
Goede aanraders zijn wel (met betrekking op de VK/VS, dat wel):
Poverty and Insecurity: Life in low-pay, no-pay Britain - Shildrick et al.
Austerity Bites - Mary O'Hara
The Mythology of Work: How Capitalism Persists despit itself - Peter Fleming
Punishing the Poor: The Neoliberal Government of Social Insecurity - Loïc Wacquant
Ik snap wat je zegt, maar er is eerder al uitgelegd dat de uiteindelijke hoogte van zo een uitkering erg afhankelijk is van jouw situatie. En als ik zo om mij heen kijk zie ik nergens bijstandsgerechtigden in mijn omgeving die er beter voor staan dan de gemiddelde werknemer.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:34 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dit gaat terug op een post van Tomatenboer waar gesteld werd dat je theoretisch als alleenstaande 1300 euro kan ontvangen bij 600 euro huur. Als dat zo is, zeg ik dat je daar heel makkelijk van rond moet kunnen komen.
Vervolgens zegt hij dat ik dat misschien kan, maar niet iedereen. En dat vind ik vreemd. Als ik er mee rond komen waarom een ander dan niet? Hebben zij andere maatstaven?
Snap je hem?
Dit standpunt:quote:
Van een kale kip kun je niet plukken namelijk.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:07 schreef NgInE het volgende:
[..]
Waarom halen we niet wat extra geld bij de mensen die het wel kunnen betalen, door b.v. Starbucks gewoon belasting te laten betalen?
Ik heb het opgezocht en de hoogste huur waarbij je recht hebt op huurtoeslag is ¤ 710,- dus dan komt het vrij besteedbare inkomen niet op 700 euro dat je overhoudt, maar op ongeveer ¤ 590,- dat je overhoudt op die 1300 euro.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:34 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dit gaat terug op een post van Tomatenboer waar gesteld werd dat je theoretisch als alleenstaande 1300 euro kan ontvangen bij 600 euro huur. Als dat zo is, zeg ik dat je daar heel makkelijk van rond moet kunnen komen.
Vervolgens zegt hij dat ik dat misschien kan, maar niet iedereen. En dat vind ik vreemd. Als ik er mee rond komen waarom een ander dan niet? Hebben zij andere maatstaven?
Snap je hem?
Ja, en iedere kritiek wordt ook weggewuifd, want de criticasters zijn links. Maar ook mensen die rechts zijn zien wat er veranderd is.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:06 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zie ook nu weer het gedoe omtrent Dupont. Dát drukt mensen nu echt de armoede in, marginaliseert ze in de maatschappij. Maar fok maakt zich er amper druk om... Maakt zich drukker om futiliteiten.
Sowieso laat onderzoek zien dat armoede hardnekkiger en langduriger is geworden. En dat komt mede door het repressieve beleid.
POL / "Permanente armoede groeit"
(helaas sindsdien geen vervolgonderzoeken, want politiek niet wenselijk(
Situatie of maatstaf?quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:45 schreef NgInE het volgende:
Ik snap wat je zegt, maar er is eerder al uitgelegd dat de uiteindelijke hoogte van zo een uitkering erg afhankelijk is van jouw situatie.
Wederom een belachelijke aanname. Ik pleit er helemaal nergens voor dat ze er flink op achteruit gaan. Ik plaats enkel kanttekeningen bij het verhaal dat je in de bijstand nauwelijks rond kan komen. Als de gegevens van tomatenboer juist zijn, blijf ik bij dat standpunt. Als je het er niet mee eens bent, mag je uitschrijven waar het geld dat blijft, dan komt de aap waarschijnlijk snel uit de mouw: andere maatstaf.quote:Daarbij blijf ik het vreemd vinden dat jij graag ziet dat de zwakste in onze samenleving er flink op achteruit gaan, terwijl algemeen bekend is dat de bijstand zeker geen vetpot is.
Ik ben voor afschaffing van brievenbusmaatschappijen waar vaak maar 7% belasting betaald wordt, waar het MKB een veelvoud moet betalen, mocht dat je vraag beantwoorden.quote:Dit standpunt:Waarom halen we niet wat extra geld bij de mensen die het wel kunnen betalen, door b.v. Starbucks gewoon belasting te laten betalen?
Is wel fijn voor de werkgevers, dan kunnen ze voortaan met Nederlanders omgaan zoals ze al decennia met gastarbeiders omgaan...quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:51 schreef Jihawti het volgende:
"Als jij geen overuren draait, dan zeg ik tegen het UWV dat jij lui was."
"Hoezo veiligheidsvoorschriften? Je wilt niet werken zonder helm dus? Ik bel het UWV!"
"Als jij zeurt dat je overuren niet betaald worden, zeg ik tegen het UWV..."
"Als jij die vrije dag aanvraagt dan ..."
Doen ze nu ook al hoor. Met dank aan de flexwet. Oh ja, en natuurlijk "werk met behoud van uitkering", ook al zo'n gedrocht.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:52 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Is wel fijn voor de werkgevers, dan kunnen ze voortaan met Nederlanders omgaan zoals ze al decennia met gastarbeiders omgaan...
Die twee zijn eigenlijk hetzelfde als je er over nadenkt. Afhankelijk van het soort leven dat je leidt (ben je gezond, heb je kinderen ect.) zul je een bepaald budget nodig hebben om te kunnen overleven in Nederland.quote:
Uiteraard mag jij die mening hebben, maar ik ben eerder geneigd om te luisteren naar een ervaringsdeskundige dan iemand die vanaf de zijlijn schreeuwt dat mensen in de bijstand het zo goed hebben.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:51 schreef Hochwinter het volgende:
Wederom een belachelijke aanname. Ik pleit er helemaal nergens voor dat ze er flink op achteruit gaan. Ik plaats enkel kanttekeningen bij het verhaal dat je in de bijstand nauwelijks rond kan komen. Als de gegevens van tomatenboer juist zijn, blijf ik bij dat standpunt.
Mee eens!quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:51 schreef Hochwinter het volgende:
Ik ben voor afschaffing van brievenbusmaatschappijen waar vaak maar 7% belasting betaald wordt, waar het MKB een veelvoud moet betalen, mocht dat je vraag beantwoorden.
In de laaggeschoolde baantjes zien ze ook liever de meer serviele houding die je tegenkomt bij buitenlandse werknemers.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:52 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Is wel fijn voor de werkgevers, dan kunnen ze voortaan met Nederlanders omgaan zoals ze al decennia met gastarbeiders omgaan...
Overleven?quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:59 schreef NgInE het volgende:
Die twee zijn eigenlijk hetzelfde als je er over nadenkt. Afhankelijk van het soort leven dat je leidt (ben je gezond, heb je kinderen ect.) zul je een bepaald budget nodig hebben om te kunnen overleven in Nederland.
Je chargeert. Ik zeg nergens dat het "zo goed" hebben, enkel dat je makkelijk rond moet kunnen komen, afhankelijk van je maatstaf.quote:Uiteraard mag jij die mening hebben, maar ik ben eerder geneigd om te luisteren naar een ervaringsdeskundige dan iemand die vanaf de zijlijn schreeuwt dat mensen in de bijstand het zo goed hebben.
Tja. Als de meesten ouder zijn dan 40 dan krijg je ook fysieke beperkingen. Ik zal daar ook wel onder vallen met mijn versleten knieën. Dan kunnen ze mij idd niet in een 'baan' duwen als schoonmaakster of verkeersregelaar. Werken met behoud van uitkering als BOA werkt voor mij natuurlijk ook niet.quote:Op vrijdag 2 september 2016 12:08 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nog steeds bestaat de Bijstand uit 'de onderkant van de samenleving'. Veel mensen zitten langdurig in de Bijstand en 75% van de Bijstandsgerechtigden heeft in meer of mindere mate een arbeidsbeperking of is niet geschikt voor het verrichten van arbeid in loondienst (bijvoorbeeld omdat ze niet meer mee kunnen komen in de steeds hogere eisen die de arbeidsmarkt en samenleving aan mensen stelt).
Zie ook dit artikel in de Volkskrant: Bijstand voor velen eindstation.
Waarin onder andere staat:
[..]
en:
[..]
Slechts 20 tot 25% van de Bijstandsgerechtigden heeft geen beperking in meer of mindere mate. Komt natuurlijk ook doordat vele voorzieningen voor mensen met een beperking zijn afgebroken (zoals WAO, Wajong en Sociale werkvoorzieningen).
We kunnen ons natuurlijk afvragen hoe eerlijk en fatsoenlijk het is om deze groep 'moeilijk plaatsbaren' cq kwetsbaren hun gehele leven af te schepen met een inkomen waarmee men hoog uit sober kan leven zonder zich ooit iets extra's te kunnen veroorloven ter ontspanning of vermaak bijvoorbeeld.
Ik denk dat ze over het algemeen ernstigere arbeidsbeperkingen bedoelen, ook omdat in het artikel naar voren komt dat een groot deel zo niet het grootste gedeelte niet in staat is het minimumloon te verdienen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Tja. Als de meesten ouder zijn dan 40 dan krijg je ook fysieke beperkingen. Ik zal daar ook wel onder vallen met mijn versleten knieën. Dan kunnen ze mij idd niet in een 'baan' duwen als schoonmaakster of verkeersregelaar. Werken met behoud van uitkering als BOA werkt voor mij natuurlijk ook niet.
Ik bedoel maar... een fysieke beperking maakt je niet gelijk tot 'de onderlaag van de samenleving'
Kijk, dit soort uitspraken van je vroeg ik dus om. Jij vindt dus da iemand in de bijstand niet elke dag vlees hoeft te eten en het met één paar schoenen moet kunnen doen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:13 schreef Hochwinter het volgende:
Overleven?En nee, maatstaf is iets anders dat situatie. Situatie is bijvoorbeeld of je kinderen hebt. Maatstaf is of je elke dag vlees moet eten, of je een of meerdere paren schoenen nodig hebt, etc.
En de vraag blijft dus wat volgens jou de maatstaf moet zijn.quote:Je chargeert. Ik zeg nergens dat het "zo goed" hebben, enkel dat je makkelijk rond moet kunnen komen, afhankelijk van je maatstaf.
Als ik jou hoor blaten dat ¤500.- over na kale huur makkelijk te doen is... dan denk ik idd dat je geen idee hebt van de kosten. Begin eens met de servicekosten daarbij te tellen... gewoon als begin. Dan door naar de zorgverzekering (want de zorgsubsidie zit bij die ¤500.- in hè?!)quote:En hoezo vanaf de zijlijn? Omdat ik geen uitkering krijg, weet ik niet wat een huishouden kost? Was is dat nou voor redenering?
is dat niet wat overdreven?quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:38 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Kijk, dit soort uitspraken van je vroeg ik dus om. Jij vindt dus da iemand in de bijstand niet elke dag vlees hoeft te eten en het met één paar schoenen moet kunnen doen.
Dus altijd op nette schoenen lopen (met hakje?) of solliciteren op afgetrapte gympen.
Duidelijk.
En dus zal de uitkering aangepast worden aan iemand zijn situatie, afhankelijk van de maatstaven die wij hier hebben in Nederland. De reden waarom ze eigenlijk hetzelfde zijn is omdat wij hier in Nederland een bodem hebben qua armoede, waardoor je verzekert bent van eten en een dak boven je hoofd.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:13 schreef Hochwinter het volgende:
En nee, maatstaf is iets anders dat situatie. Situatie is bijvoorbeeld of je kinderen hebt. Maatstaf is of je elke dag vlees moet eten, of je een of meerdere paren schoenen nodig hebt, etc.
Ik chargeer altijd, want als ik dat niet doe dan snappen de meeste mensen mijn standpunten niet online (is mijn ervaring tenminste). Jij bent ook wel wat aanvallend trouwens.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:13 schreef Hochwinter het volgende:
Je chargeert. Ik zeg nergens dat het "zo goed" hebben, enkel dat je makkelijk rond moet kunnen komen, afhankelijk van je maatstaf.
En wederom zie ik je hier aannames maken over de hoogte van het besteedbare inkomen van mensen in de bijstand. Zoals je nu hebt geleerd is de hoogte van een bijstandsuitkering afhankelijk van iemand zijn leefsituatie en is de hoogte van de uitkering variabel.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:13 schreef Hochwinter het volgende:
En hoezo vanaf de zijlijn? Omdat ik geen uitkering krijg, weet ik niet wat een huishouden kost?
quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:38 schreef Ouder1 het volgende:
Kijk, dit soort uitspraken van je vroeg ik dus om. Jij vindt dus da iemand in de bijstand niet elke dag vlees hoeft te eten en het met één paar schoenen moet kunnen doen.
Dus altijd op nette schoenen lopen (met hakje?) of solliciteren op afgetrapte gympen.
Duidelijk.
Je kunt ook overdrijven.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:45 schreef mschol het volgende:
[..]
neemt overigens niet weg dat je bij een kringloop voor een paar euro soms best mooie kleding te vinden is..
Nee hoor,quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:53 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Je kunt ook overdrijven.
Daar zul je kleding vinden die 100 jaar oud is (bewijze van).
en daarom heb ik daar weleens gloednieuwe kleding (maar i.v.m. missteken b.v. afgekeurd voor normale winkels) kunnen vindenquote:Op vrijdag 2 september 2016 13:53 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Je kunt ook overdrijven.
Daar zul je kleding vinden die 100 jaar oud is (bewijze van).
Het zal in elke regio misschien anders zijn. Maar in mijn regio wens ik je heel veel succes om (moderne) nette kleding te kopen in een kringloopwinkel.quote:
En dan moet je al helemaal geen afwijkende maten hebben zoals voor een vrouw langer zijn dan 1.80, schoenmaat boven de 41 en juist lange armen en benen hebben.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:55 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het zal in elke regio misschien anders zijn. Maar in mijn regio wens ik je heel veel succes om (moderne) nette kleding te kopen in een kringloopwinkel.
Eerst was het 700, toen werd het 600. Over 500 heb ik nooit iets gezegd.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:38 schreef Ouder1 het volgende:
Als ik jou hoor blaten dat ¤500.- over na kale huur makkelijk te doen is...
Ik vind dat je hier de spijker op de kop slaat Tomatenboer. Er zijn genoeg anderen plekken waar flink wat geld te halen valt qua belasting en premies.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:59 schreef Tomatenboer het volgende:
We kunnen eindeloos discussiëren over op welke onderdelen Bijstandsgerechtigden misschien wat kunnen besparen omdat we ze niets meer gunnen dan het absolute minimum, wat ik persoonlijk wat laaghartig en bekrompen vind overigens.
Maar als je 2de hands kleding en allerlei creatieve manieren om te besparen als uitgangspunt neemt weet je zeker dat een uitkering te laag wordt en dat mensen in de problemen gaan komen.
Ik vind het persoonlijk nogal getuigen van een centenneukerige instelling om je druk te maken over die paar grijpstuivers die Bijstandsgerechtigden misschien teveel krijgen, als dat al zo is dan kan dat nooit veel zijn in ieder geval.
Sws valt er volgens mij veel te herstellen en winnen door het gezondheidspijl en gezonde levensjaren op te krikken. Nederland was ooit koploper daarin, en was een bron voor onze welvaart. Nu is Nederland middenmootquote:Op vrijdag 2 september 2016 14:01 schreef NgInE het volgende:
[..]
Ik vind dat je hier de spijker op de kop slaat Tomatenboer. Er zijn genoeg anderen plekken waar flink wat geld te halen valt qua belasting en premies.
Is dat ook niet omdat veel arme landen het veel beter zijn gaan doen, waardoor het gemiddelde flink omhoog is gegaan? Maar het is waar; de gezondheidszorg kan altijd beter.quote:Op vrijdag 2 september 2016 14:47 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Sws valt er volgens mij veel te herstellen en winnen door het gezondheidspijl en gezonde levensjaren op te krikken. Nederland was ooit koploper daarin, en was een bron voor onze welvaart. Nu is Nederland middenmoot
In 1976 had geen enkel land zoveel gezonde levensjaren als Nederland
Of er zijn meer ouderen met gebreken?quote:Op vrijdag 2 september 2016 14:52 schreef NgInE het volgende:
[..]
Is dat ook niet omdat veel arme landen het veel beter zijn gaan doen, waardoor het gemiddelde flink omhoog is gegaan? Maar het is waar; de gezondheidszorg kan altijd beter.
Misschien een beetje van beide? Ik zou het oprecht niet weten. Mensen worden natuurlijk gemiddeld wel ouder dan vroeger en dat brengt kwaaltjes en ziekte met zich mee.quote:Op vrijdag 2 september 2016 14:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Of er zijn meer ouderen met gebreken?
Dit geldt voor alle rijke en hoogontwikkelde landen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 14:57 schreef NgInE het volgende:
[..]
Misschien een beetje van beide? Ik zou het oprecht niet weten. Mensen worden natuurlijk gemiddeld wel ouder dan vroeger en dat brengt kwaaltjes en ziekte met zich mee.
Ligt er aan of je kinderen hebt, hoe hoog je huur is etc.quote:Op vrijdag 2 september 2016 15:01 schreef Twiitch het volgende:
Wat scheelt het nu eigenlijk netto tussen een bijstanduitkering plus alle toeslagen en het minimumloon? Is dat echt maar een verschil van nog geen 100 euro per maand?
Dat zou voor het aantal gezonde jaren niet negatief uit moeten mogen maken.quote:Op vrijdag 2 september 2016 14:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Of er zijn meer ouderen met gebreken?
Goede post.quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:59 schreef Tomatenboer het volgende:
We kunnen eindeloos discussiëren over op welke onderdelen Bijstandsgerechtigden misschien wat kunnen besparen omdat we ze niets meer gunnen dan het absolute minimum en het liefst dat nog niet eens, wat ik persoonlijk wat laaghartig en bekrompen vind overigens.
Maar als je 2de hands kleding en allerlei creatieve manieren om te besparen als uitgangspunt neemt weet je zeker dat een uitkering te laag wordt en dat mensen in de problemen gaan komen.
Ik vind het persoonlijk nogal getuigen van een centenneukerige instelling om je druk te maken over die paar grijpstuivers die Bijstandsgerechtigden misschien teveel krijgen, als dat al zo is dan kan dat nooit veel zijn in ieder geval.
Dat is dus een misverstand want ook degene met minimumloon heeft recht op toeslagen en subsidies, soms zelfs ontheffingen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 15:52 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Ligt er aan of je kinderen hebt, hoe hoog je huur is etc.
Nee, dat is echt een fabeltje.quote:Op vrijdag 2 september 2016 15:01 schreef Twiitch het volgende:
Wat scheelt het nu eigenlijk netto tussen een bijstanduitkering plus alle toeslagen en het minimumloon? Is dat echt maar een verschil van nog geen 100 euro per maand?
Toeslagen kunnen verschillen dus precies zeggen is lastig.quote:Op vrijdag 2 september 2016 15:01 schreef Twiitch het volgende:
Wat scheelt het nu eigenlijk netto tussen een bijstanduitkering plus alle toeslagen en het minimumloon? Is dat echt maar een verschil van nog geen 100 euro per maand?
Wie ¤70.- per week te besteden heeft vindt ¤300.- tot ¤400.- extra per maand een enorme vooruitgang.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:20 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, dat is echt een fabeltje.
Vaak wordt vergeten dat mensen die het minimumloon verdienen ook gewoon recht hebben op alle toeslagen.
Het verschil tussen een Bijstandsuitkering inclusief alle toeslagen en het minimumloon inclusief alle toeslagen is bij vergelijkbare situaties over het algemeen zo'n 300 tot 400 euro per maand.
Nog niet echt een groot verschil maar dat ligt eerder aan een te laag minimumloon dan aan een te hoge Bijstandsuitkering.
Ja, maar die toeslagen zijn wel een stuk lager.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:20 schreef Tomatenboer het volgende:
Nee, dat is echt een fabeltje.
Vaak wordt vergeten dat mensen die het minimumloon verdienen ook gewoon recht hebben op alle toeslagen.
Echt niet. Bron? Ik heb proefberekening gemaakt en koop op veel kleiner verschil uit.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:20 schreef Tomatenboer het volgende:
Het verschil tussen een Bijstandsuitkering inclusief alle toeslagen en het minimumloon inclusief alle toeslagen is bij vergelijkbare situaties over het algemeen zo'n 300 tot 400 euro per maand.
Nog niet echt een groot verschil maar dat ligt eerder aan een te laag minimumloon dan aan een te hoge Bijstandsuitkering.
http://www.minimumloon2016.com/quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:21 schreef Harvest89 het volgende:
Zonder toeslagen is het minimumloon (40 uur per week) netto iets van ¤1100/1200
Een bijstandsuitkering zonder toeslagen is ¤960
Bruto ja. Is de bijstand ook bruto?quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
http://www.minimumloon2016.com/
Minimumloon:
¤ 1.537,20 per maand
¤ 354,75 per week
¤ 70,95 per dag
Dat is dus bruto.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
http://www.minimumloon2016.com/
Minimumloon:
¤ 1.537,20 per maand
¤ 354,75 per week
¤ 70,95 per dag
Iets van 150-200 euro schat ik, dichter bij de 150 dan de 200.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat is dus bruto.
Ik weet niet hoeveel iemand precies overhoudt netto, maar er wordt een leuke hap genomen uit die ¤1500
En dan nog het hele toeslagencircus.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:27 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Iets van 150-200 euro schat ik, dichter bij de 150 dan de 200.
Volgens http://www.bruto-netto.nl/bruto-netto-calculator-berekenen/quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat is dus bruto.
Ik weet niet hoeveel iemand precies overhoudt netto, maar er wordt een leuke hap genomen uit die ¤1500
Dat de minimumloner ook heeft.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:28 schreef Perrin het volgende:
[..]
En dan nog het hele toeslagencircus.
Laat die proefberekeningen maar eens zien dan.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:23 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Echt niet. Bron? Ik heb proefberekening gemaakt en koop op veel kleiner verschil uit.
Dat valt me nog reuze mee.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:27 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Iets van 150-200 euro schat ik, dichter bij de 150 dan de 200.
het probleem zit em erin , denk ik dan, dat de overheid zo denkt en je dus wel de meest bekrompen manieren moet verzinnen om rond te kunnen komen als bijstand gerechtigde..quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:59 schreef Tomatenboer het volgende:
We kunnen eindeloos discussiëren over op welke onderdelen Bijstandsgerechtigden misschien wat kunnen besparen omdat we ze niets meer gunnen dan het absolute minimum en het liefst dat nog niet eens, wat ik persoonlijk wat laaghartig en bekrompen vind overigens.
Maar als je 2de hands kleding en allerlei creatieve manieren om te besparen als uitgangspunt neemt weet je zeker dat een uitkering te laag wordt en dat mensen in de problemen gaan komen.
Ik vind het persoonlijk nogal getuigen van een centenneukerige instelling om je druk te maken over die paar grijpstuivers die Bijstandsgerechtigden misschien teveel krijgen, als dat al zo is dan kan dat nooit veel zijn in ieder geval.
En dat is weer afhankelijk van je vermogen/spaargeld. Ik mocht gewoon de volle mep betalen. Bijna ¤800.- in totaal terwijl ik onder de norm voor de bijstand zat.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:31 schreef Tomatenboer het volgende:
Wel scheelt het uiteraard wat betreft kwijtschelding gemeentelijke heffingen.
Ik vind toch dat iemand in de bijstand wel moet proberen om zoiets te betalen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:33 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En dat is weer afhankelijk van je vermogen/spaargeld. Ik mocht gewoon de volle mep betalen. Bijna ¤800.- in totaal terwijl ik onder de norm voor de bijstand zat.
Ja, maar als daardoor de bijstand omhoog moet, kan je het net zo goed kwijtschelden, anders is het resultaat hetzelfde toch?quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:35 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ik vind toch dat iemand in de bijstand wel moet proberen om zoiets te betalen.
Als het niet gaat, dan gaat het niet. Maar als het kan....
De rest van de gemeenschap betaalt het ook.
De uitkeringen moeten ook betaald worden en dat wordt niet eenvoudiger door maatregelen te nemen waarmee de werkloosheid toe zal nemen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:31 schreef Harvest89 het volgende:
Dat valt me nog reuze mee.
Maar er zit inderdaad maar een paar ¤100 verschil in bijstand en 40 uur werken.
Zoals Tomatenboer al zei, afblijven van die uitkeringen, en vindt een manier om het minimumloon te verhogen.
Of vindt een manier om de kosten voor levensonderhoud te verlagen zodat de uitkeringen mee kunnen dalen.
Wacht even, jij beweert dus dat minimumloon 300-400 extra oplevert t.o.v. bijstand, maar hebt de cijfers niet opgezocht?quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:31 schreef Tomatenboer het volgende:
Laat die proefberekeningen maar eens zien dan.
Dat laatste klopt. Maar dit is alleen niet de manier om dat te meten.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:58 schreef Paper_Tiger het volgende:
Een uitstekend voorstel. Mensen die er alles aan doen om niet te werken verdienen ook geen uitkering.
Klinkt leuk, alleen "alles er aan doen" is nogal arbitrair he. Daarbij is een werkgever niet objectief. Alleen een debiel kan achter zo'n plan staan.quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:58 schreef Paper_Tiger het volgende:
Een uitstekend voorstel. Mensen die er alles aan doen om niet te werken verdienen ook geen uitkering.
Onzin, jij gaat zeker uit van het netto Bijstandsbedrag en het bruto minimumloon?quote:Op vrijdag 2 september 2016 16:52 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Wacht even, jij beweert dus dat minimumloon 300-400 extra oplevert t.o.v. bijstand, maar hebt de cijfers niet opgezocht?
Maar goed:
nemen we eens als voorbeeld een huur van 650 euro.
Minimumloon krijgt 194 euro huurtoeslag, bijstand 319 euro. Dat noem ik geen klein verschil.
Alleen al hierdoor kom je op een verschil uit van minder dan 300 euro. Door kwijtscheldingen (ja, ik weet dat niet iedereen die krijgt) en andere regelingen voor minima wordt het verschil nog iets kleiner.
Ik sta er overigens nog van te kijken dat je met het minimumloon zoveel huurtoeslag krijgt nog. 194 euro is echt veel.
In die zin maakt het in die situatie ook weinig uit of je 1800 euro verdient, of het minimumloon want wat je extra verdient, krijg je niet aan huurtoeslag, waardoor je er netto geen stuiver mee op schiet.
Nou ja, het maakt in zoverre verschil, dat het zelf verdient, en niet via toeslag krijgt. Maar in situatie van overwerk kan ik me voorstellen dat het wel vervelend aanvoelt.
Ik zou idd eerder denken dat het minimumloon te hoog is zo.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:07 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Onzin, jij gaat zeker uit van het netto Bijstandsbedrag en het bruto minimumloon?
Verder moet je niet vergeten dat je recht hebt op arbeidskorting als je werkt.
Ik ben vrij goed op de hoogte van al die bedragen en het netto verschil tussen het minimumloon en een netto bijstandsuitkering is over het algemeen echt tussen de 300 en 400 euro ongeveer.
Ik snap die drang niet zo goed om echt te willen aantonen dat zo'n bijstandsuitkering echt veel te hoog is trouwens.
Onzin beweer je? Zozo. En nee! Op welke cijfers kom jij dan uit? En dan nu graag onderbouwen, want je gegok begint irritatie op te wekken. Als je je vergist in cijfers is dat prima, dat doe ik misschien ook wel, maar onderbouw het dan a.u.b.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:07 schreef Tomatenboer het volgende:
Onzin, jij gaat zeker uit van het netto Bijstandsbedrag en het bruto minimumloon?
Daar hebben we het nu niet over, het ging over het verschil in bijstand en minimumloon.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:07 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik snap die drang niet zo goed om echt te willen aantonen dat zo'n bijstandsuitkering echt veel te hoog is trouwens.
Koopkracht minimumloon staat al 20 jaar stil. Als enig Europees land trouwens.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zou idd eerder denken dat het minimumloon te hoog is zo.
En een paar honderd daarboven dus ook? Oh nee, dat geldt alleen voor bepaalde huurders natuurlijk. Als je een koopwoning hebt, maakt het wel een verschil of je 1800 euro of het minimumloon verdient.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Koopkracht minimumloon staat al 20 jaar stil. Als enig Europees land trouwens.
https://mobile.twitter.com/RF_HFC/status/403994097436090368
Het is het verdeel en heers spelletje
Ik kom op een verschil van maximaal 82 euro. Bij een maximale huur van 700 euro en 10 euro servicekosten per maand. Bruto Bijstandsuitkering 13000 euro per jaar, en een bruto minimumloon van 18.500 euro per jaar.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:14 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Onzin beweer je? Zozo. En nee! Op welke cijfers kom jij dan uit? En dan nu graag onderbouwen, want je gegok begint irritatie op te wekken. Als je je vergist in cijfers is dat prima, dat doe ik misschien ook wel, maar onderbouw het dan a.u.b.
[..]
Daar hebben we het nu niet over, het ging over het verschil in bijstand en minimumloon.
Eerst roep je zelf iets zonder cijfers. Vervolgens vraag je mij om cijfers, dan geef ik die, en noem je ze onzin. Echt top!
Maar corrigeer ze maar dan. Als die 194/319 niet kloppen, dan geef maar aan wat het volgens jou wel moet zijn.
Als je het hoogste minimumloon hebt, dan is dat niet zo gek. De wet van de remmende voorsprong.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Koopkracht minimumloon staat al 20 jaar stil. Als enig Europees land trouwens.
https://mobile.twitter.com/RF_HFC/status/403994097436090368
Het is het verdeel en heers spelletje
Op welke toeslagen kom jij uit dan. Bereken het eens met 650 euro huur. Ik ben benieuwd waarom jij op iets anders uit zou komen dan ik.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:36 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik kom op een verschil van maximaal 82 euro. Bij een maximale huur van 700 euro en 10 euro servicekosten per maand. Bruto Bijstandsuitkering 13000 euro per jaar, en een bruto minimumloon van 18.500 euro per jaar.
Zie edit van mijn post, ik kom op 342 euro per maand huurtoeslag bij een Bijstandsuitkering en 260 euro huurtoeslag bij het minimumloon.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:41 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Op welke toeslagen kom jij uit dan. Bereken het eens met 650 euro huur. Ik ben benieuwd waarom jij op iets anders uit zou komen dan ik.
Je brutobedragen kloppen overigens niet. (je vergeet 8%)
Niet waar.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:40 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Als je het hoogste minimumloon hebt, dan is dat niet zo gek. De wet van de remmende voorsprong.
Ja, je maakt gewoon een fout. En gaat vervolgens roepen dat ik onzin verkoop. Fraai is dat!quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:42 schreef Tomatenboer het volgende:
Waar vergeet ik 8% (de vakantietoeslag waarschijnlijk)?
Waarom persé die 650 euro huur? 700 euro huur met 10 euro servicekosten is namelijk de maximale huur waarop men nog recht heeft op huurtoeslag, en zodoende kom je dan meteen op de maximale huurtoeslag uit ook. Dat maakt volgens mij de vergelijking een stuk eerlijker want dan zie je meteen de hoogste huurtoeslag die iemand met een Bijstandsuitkering kan krijgen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:58 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Ja, je maakt gewoon een fout. En gaat vervolgens roepen dat ik onzin verkoop. Fraai is dat!![]()
Bereken het a.u.b. met de goede cijfers, en de 650 euro huur waar ik mee rekende. Is het nog steeds onzin, of neem je dat terug?
Niet per se 650 hoor. Dat was slechts een willekeurig voorbeeld. Ik gaf duidelijk aan dat er met 650 gerekend was, en vervolgens roep jij heel hard onzin, en dat ik bruto met netto verward heb.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:00 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Waarom persé die 650 euro huur? 700 euro huur met 10 euro servicekosten is namelijk de maximale huur waarop men nog recht heeft op huurtoeslag, en zodoende kom je dan meteen op de maximale huurtoeslag uit ook. Dat maakt volgens mij de vergelijking een stuk eerlijker want dan zie je meteen de hoogste huurtoeslag die iemand met een Bijstandsuitkering kan krijgen.
Ik weerleg het wel. Jeetje wat ben jij vermoeiend zeg.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:01 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Niet per se 650 hoor. Dat was slechts een willekeurig voorbeeld. Ik ga duidelijk aan dat het 650 was, en vervolgens roep jij heel hard onzin, en dat ik bruto met netto verward heb.
Ik wil niet per se gelijk hebben hoor, maar ik vind het wel storend als je heel hard onzin roept, en het vervolgens niet weerlegt.
Daar staat NL er toch echt goed op en ik durf er geld op te zetten dat de huurtoeslag niet is meegenomen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:44 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Niet waar.
http://s1.ibtimes.com/sit(...)l-minimum-wage_0.png
Overigens zijn dat soort teksten altijd vertekend door het feit dat de 'socialistische' Scandinavische landen niet eens een minimumloon willen of hebben. Daar is dat via de cao's geregeld en willen de vakbonden niet eens een minimumloon
Als je de statistieken vervalst dan zeker.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Niemand in NL die het echt slecht heeft.
Ja, daag. Nou loop je dus te liegen, jammer.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:05 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik weerleg het wel. Jeetje wat ben jij vermoeiend zeg.
Gast, lul niet.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:20 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Ja, daag. Nou loop je dus te liegen, jammer.
Ik post in die betreffende post enkel cijfers. Geen mening, puur cijfers, feiten.
Jouw reactie op die post:
"Onzin, jij gaat zeker uit van het netto Bijstandsbedrag en het bruto minimumloon?"
A. je aanname was verkeerd, ik had geen netto en bruto gemixt
B. het is geen onzin, als je met de goede cijfers rekentOnzin houdt in dat het niet klopt, maar die cijfers in die post kloppen wel.
Verder is deze "discussie" helemaal niet interessant, zeker niet voor anderen, dus bij dezen houd ik het wat dit aangaat voor gezien.
Man en paard graag.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:15 schreef Klopkoek het volgende:
Als je de statistieken vervalst dan zeker.
De normen voor arbeidsbeperking zijn toch ook meerdere keren strenger geworden of heb ik dat mis?quote:Op vrijdag 2 september 2016 13:20 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik denk dat ze over het algemeen ernstigere arbeidsbeperkingen bedoelen, ook omdat in het artikel naar voren komt dat een groot deel zo niet het grootste gedeelte niet in staat is het minimumloon te verdienen.
Ik bedoel met 'de onderste laag' natuurlijk dat de Bijstandspopulatie daardoor natuurlijk bestaat uit een groep langdurige minima en langdurig kwetsbaren. Iemand van 40 of 50 zoals jij omschrijft staat op wat kleinigheden na over het algemeen nog gewoon in de kracht van zijn of haar leven, ook al ben je voor veel werkgevers desondanks op die leeftijd toch al 'afgeschreven'.
Kun je nagaan hoe dat voor de omschreven groep kwetsbaren is.
Wat wil je bereiken met het posten van opinies van anderen?quote:Op vrijdag 2 september 2016 20:29 schreef Klopkoek het volgende:
http://m.phys.org/news/20(...)ecessions-worse.html
Volstaat dit wel voor je?quote:Op vrijdag 2 september 2016 20:50 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wat wil je bereiken met het posten van opinies van anderen?
Gelul, natuurlijk, van iemand die nooit wat gezien heeft.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:07 schreef VEM2012 het volgende:
Niemand in NL die het echt slecht heeft.
Uiteraard niet.quote:Op vrijdag 2 september 2016 21:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Volstaat dit wel voor je?
https://www.washingtonpos(...)the-recession-worse/
Ik heb echte armoede gezien. Ik vermoed jij nooit. Anders zou je het wel snappen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 21:39 schreef hpeopjes het volgende:
[..]
Gelul, natuurlijk, van iemand die nooit wat gezien heeft.
Anders kom je ff een keer bij mij langs in de wijk. Zal ik je een rondleiding geven en je laten zien welke gezinnen het slecht hebben en welke kinderen je alvast kunt afschrijven.
Ik heb het al eens eerder gezegd en dat doe ik weer: wat een nare Troll ben je. Er gaat werkelijk nimmer iets opbouwend's uit van wat jij schrijft. Het is een complete verspilling van jouw - maar vooral van onze tijd.quote:Op vrijdag 2 september 2016 22:37 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Uiteraard niet.
Ik ben geïnteresseerd in jouw mening.
Het lijkt mij een beetje idioot dat op een discussieforum anciënniteit voorrang heeft boven inhoudelijke argumentatie.quote:Op vrijdag 2 september 2016 23:06 schreef Bart2002 het volgende:
Ik heb het al eens eerder gezegd en dat doe ik weer: wat een nare Troll ben je. Er gaat werkelijk nimmer iets opbouwend's uit van wat jij schrijft. Het is een complete verspilling van jouw - maar vooral van onze tijd.
En omdat je een relatieve newby bent heb je tevens geen enkel gevoel voor verhoudingen. Nederigheid zou gepast zijn. Maar je trekt altijd een veel te grote broek aan.
Die wij node missen. Of vind jij van niet? Het is eigenlijk nooit inhoudelijk wat jij schrijft. Behalve dat je overal tegen bent wat maar enigszins naar "links" riekt. En overigens dat het nooit klopt wat anderen beweren. Maar inhoudelijke argumentatie zoals je beweert wordt het nooit m.i.quote:
Je vergeet - en misschien terecht, omdat het geen harde cijfers zijn - dat wie in de bijstand leeft, heel veel gratis of met korting krijgt. In Den Haag bijvoorbeeld met (vroeger in elk geval) de Ooievaarspas. Sportclubs, bibliotheek, vakantiebesteding kinderen, filmhuis etc. Als je daar gebruik van maakt en gaat werken, moet je het ineens zelf betalen en dan verdwijnt het verschil als sneeuw voor de zon.quote:Op vrijdag 2 september 2016 18:05 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Lang verhaal kort; we kunnen in ieder geval concluderen dat het een fabeltje is dat een Bijstandsuitkering niets of maar 100 euro per maand scheelt ten opzichte van werken voor het minimumloon (al scheelt het alsnog maar weinig).
Wat mij betreft is het minimumloon dan ook te laag.
Dat is niet zo belangrijk. Bijna iedereen verdient meer dan dat. Alleen lastdieren en koelies krijgen dat minimum betaald. Het minimumloon is er vooral om mensen langs de kant te zetten en in een uitkering te dwingen.quote:Op vrijdag 2 september 2016 17:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Koopkracht minimumloon staat al 20 jaar stil. Als enig Europees land trouwens.
https://mobile.twitter.com/RF_HFC/status/403994097436090368
Het is het verdeel en heers spelletje
Bijna iedereen is relatief. Ik hoorde laatst dat meer dan een half miljoen mensen in het Nederland niet meer dan het minimumloon verdienen. Dat vind in een aanzienlijke groep.quote:Op zaterdag 3 september 2016 07:07 schreef Paper_Tiger het volgende:
Dat is niet zo belangrijk. Bijna iedereen verdient meer dan dat. Alleen lastdieren en koelies krijgen dat minimum betaald.
Mogen mensen met een minimumloon daar geen gebruik van maken?quote:Op zaterdag 3 september 2016 05:47 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Je vergeet - en misschien terecht, omdat het geen harde cijfers zijn - dat wie in de bijstand leeft, heel veel gratis of met korting krijgt. In Den Haag bijvoorbeeld met (vroeger in elk geval) de Ooievaarspas. Sportclubs, bibliotheek, vakantiebesteding kinderen, filmhuis etc. Als je daar gebruik van maakt en gaat werken, moet je het ineens zelf betalen en dan verdwijnt het verschil als sneeuw voor de zon.
"Lastdieren en koelies".quote:Op zaterdag 3 september 2016 07:07 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat is niet zo belangrijk. Bijna iedereen verdient meer dan dat. Alleen lastdieren en koelies krijgen dat minimum betaald. Het minimumloon is er vooral om mensen langs de kant te zetten en in een uitkering te dwingen.
Ik kan mij nog levendig herinneren dat jij recent beweerde dat armen armer werden en dat stug vol bleef houden nadat gebleken was dat wereldwijd de armen (variërend van een beetje tot best veel) weldegelijk rijker zijn geworden.quote:Op vrijdag 2 september 2016 23:51 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Die wij node missen. Of vind jij van niet? Het is eigenlijk nooit inhoudelijk wat jij schrijft. Behalve dat je overal tegen bent wat maar enigszins naar "links" riekt. En overigens dat het nooit klopt wat anderen beweren. Maar inhoudelijke argumentatie zoals je beweert wordt het nooit m.i.
Wel veel stellige gemeenplaatsen zoals dit:
"Het minimumloon in NL is gewoon hoog. Niemand in NL die het echt slecht heeft."
Ik vraag me oprecht af hoe je dit zo zeker denkt te weten. Je zult het met me eens zijn dat hier geen enkele sprake is van "inhoudelijke argumentatie" waar je jezelf zo op voor doet staan. Als ik me niet vergis noemt men zoiets "retoriek".
die mogen daar, afhankelijk van het netto inkomen, helemaal of deels gebruik van makenquote:Op zaterdag 3 september 2016 08:27 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Mogen mensen met een minimumloon daar geen gebruik van maken?
Zit in die half miljoen ook de bijbanen van de jeugd?quote:Op zaterdag 3 september 2016 08:26 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Bijna iedereen is relatief. Ik hoorde laatst dat meer dan een half miljoen mensen in het Nederland niet meer dan het minimumloon verdienen. Dat vind in een aanzienlijke groep.
En zoals gezegd, ivm toeslagen maakt het in de situatie van een huurhuis nauwelijks iets uit of je het minimumloon verdient, of een paar honderd meer. Als je die groep meerekent, zijn het er nog veel meer natuurlijk.
Dat weet ik niet. Was een item op BNR, ik heb verder geen cijfers ingezien.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:28 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zit in die half miljoen ook de bijbanen van de jeugd?
Hier kunnen geen generaliserende uitspraken meer over worden gedaan omdat elke gemeente zijn eigen beleid heeft. Met dank aan staatssecretaris Rutte van toentertijd.quote:Op zaterdag 3 september 2016 08:26 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Bijna iedereen is relatief. Ik hoorde laatst dat meer dan een half miljoen mensen in het Nederland niet meer dan het minimumloon verdienen. Dat vind in een aanzienlijke groep.
En zoals gezegd, ivm toeslagen maakt het in de situatie van een huurhuis nauwelijks iets uit of je het minimumloon verdient, of een paar honderd meer. Als je die groep meerekent, zijn het er nog veel meer natuurlijk.
De werkelijke koopkracht van ons minimumloon is niet hoog, en dat begint al bij de extreem hoge huren. Je betaalt veel geld voor weinig waar.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik kan mij nog levendig herinneren dat jij recent beweerde dat armen armer werden en dat stug vol bleef houden nadat gebleken was dat wereldwijd de armen (variërend van een beetje tot best veel) weldegelijk rijker zijn geworden.
Terwijl het een feit van algemene bekendheid is.
Dat geldt ook voor het minimumloon. Op Luxemburg na kent Nederland het hoogste minimumloon ter wereld. Dat is een feit van algemene bekendheid.
Dan kun je wel zeuren dat ik niet steevast een bron en cijferwerk produceer (wie wel? Jij iig niet!), maar inhoudelijk is het en in tegenstelling tot jouw stellige beweringen klopt het ook nog!
Nu weer on topic en hou gewoon op met mij steeds alleen op de persoon aan te vallen. De laatste keer dat ik het je vriendelijk verzoek.
Hoe bedoel je dat? Minimumloon/toeslagen hebben toch niets met gemeentebeleid te maken?quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:37 schreef Klopkoek het volgende:
Hier kunnen geen generaliserende uitspraken meer over worden gedaan omdat elke gemeente zijn eigen beleid heeft.
Toeslagen zeker wel. Werken onder minimumloon ook. Die vele mazen in de wet doet die akelige VVD niks aan.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:39 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat? Minimumloon/toeslagen hebben toch niets met gemeentebeleid te maken?
Ok. Want dat zou wel meteen het cijfer in een heel ander perspectief zetten.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:29 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Was een item op BNR, ik heb verder geen cijfers ingezien.
De hoge huren worden weer gedempt door huurtoeslag. Nog afgezien van dat huren in steden in het buitenland ook prijzig is en de kwaliteit van de woningen in Nederland goed is.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De werkelijke koopkracht van ons minimumloon is niet hoog, en dat begint al bij de extreem hoge huren. Je betaalt veel geld voor weinig waar.
Deze koopkracht is zelfs lichtjes gedaald.
De VVD heeft nog nooit de absolute meerderheid gehad.quote:Op zaterdag 3 september 2016 09:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Toeslagen zeker wel. Werken onder minimumloon ook. Die vele mazen in de wet doet die akelige VVD niks aan.
Gemeente kunnen de wwb100 norm kiezen of de wwb90 norm. Daaraan vast gekoppeld zijn (in de praktijk) de lokale lonen.
Gemeenten met de wwb90 norm kennen in de regel lagere lonen. Het wml is gekoppeld aan de wwb.
Het is je reinste verdeel en heers politiek. En het wegstoppen van problemen uit het landelijke zicht (inclusief de landelijke media).
Huursubsidie en later toeslag is alleen maar minder geworden terwijl huren sterk stegen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De hoge huren worden weer gedempt door huurtoeslag. Nog afgezien van dat huren in steden in het buitenland ook prijzig is en de kwaliteit van de woningen in Nederland goed is.
De Teldersstichting vindt van niet. Maar ach, het wml gaat eraan via de achterdeur...quote:Dat dat ook verdedigbaar is doordat Nederland ook tot de top behoort ten aanzien van welvaart is dan weer vers twee.
https://www.nibud.nl/cons(...)ctureel-geld-tekort/quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De VVD heeft nog nooit de absolute meerderheid gehad.
En welke concrete problemen doel je op? Van het minimumloon kun je in Nederland prima rondkomen (aldus Nibud, Bart!).
Ik maak geen vergelijk met vroeger, toen alles beter was incl. nostalgie, maar met andere landen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Huursubsidie en later toeslag is alleen maar minder geworden terwijl huren sterk stegen.
[..]
De Teldersstichting vindt van niet. Maar ach, het wml gaat eraan via de achterdeur...
Echt slecht is wat anders dan wat tekort komen. Mar goed, ik ben het met je eens dat er voor bepaalde situaties meer geld moet komen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
https://www.nibud.nl/cons(...)ctureel-geld-tekort/
Aangezien je nibud accepteert, ontkracht dit je eerdere stelling dat niemand in Nederland tekort komt.
VVD heeft wél de absolute meerderheid. Kaapt hele ministeries en heeft cda plus PvdA sterk naar rechts getrokken
Als die voorspelling uitkomt gaan we daar de discussie over voeren. Het hier en nu graag.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:21 schreef Klopkoek het volgende:
De politiek zal wel weer de normen van het nibud gaan aanpassen. Dat is de simpele oplossing.
Dat je daarmee hele groepen af schrijft en Nederland in de (productiviteit) spiraal naar beneden zit doet er niet toe.
VVD retoriek. Lekker alleen kijken naar absolute bedragen qua minimumloon en uitkeringen en wijzen naar lage prijzen in de supers vergeleken met andere dure landen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:15 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik maak geen vergelijk met vroeger, toen alles beter was incl. nostalgie, maar met andere landen.
Waar blijkt dit feit uit? Waar zijn de gegevens inzichtelijk?quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:11 schreef Ouder1 het volgende:
Feit is echter dat de koopkracht in Nederland tot de laagsten behoort in Europa..
Onderbouw maar even dat de koopkracht in Nederland laag is, want voor mij is dat nieuw...quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:11 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
VVD retoriek. Lekker alleen kijken naar absolute bedragen qua minimumloon en uitkeringen en wijzen naar lage prijzen in de supers vergeleken met andere dure landen.
Feit is echter dat de koopkracht in Nederland tot de laagsten behoort in Europa... Dat zegt veel meer dan roepen dat een tv hier goedkoop is. Het is niet voor niets dat Nederlanders in de grensstreken massaal hun inkopen in het buitenland doen. Blijft over de torenhoge belastingen, accijnzen, heffingen, woningen, zorg, collegegelden enz.
Gewoon een klein voorbeeld: Gemeentelijke belastingen voor mij dit jaar ¤500.-. Dat is dus excl. waterschapsbelastingen, afvalstoffenheffing, rioolheffing e.d. Tjakka. Bijna een maand inkomen weg. Dat betalen ze in de andere EU landen niet.
En waarom denk je dat steeds meer Nederlanders met buitenlandse kentekenplaten hier rondrijden?
quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:26 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Waar blijkt dit feit uit? Waar zijn de gegevens inzichtelijk?
Op het internet. Hier al vaker voorbij gekomen. Mooie plaatjes waar het met kleurtjes is aangegeven. Ga googlen. Je kunt het! Sta in je kracht! Ga knallen! Doe je best!quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:40 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Onderbouw maar even dat de koopkracht in Nederland laag is, want voor mij is dat nieuw...
quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:26 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Waar blijkt dit feit uit? Waar zijn de gegevens inzichtelijk?
Jij bent ouder? Mijn hemel!quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:47 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
[..]
Op het internet. Hier al vaker voorbij gekomen. Mooie plaatjes waar het met kleurtjes is aangegeven. Ga googlen. Je kunt het! Sta in je kracht! Ga knallen! Doe je best!
Het is al uitgekomen. Meerdere keren zelfs.quote:Op zaterdag 3 september 2016 10:27 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Als die voorspelling uitkomt gaan we daar de discussie over voeren. Het hier en nu graag.
Ik ben benieuwd naar de achterliggende gegevens. Heb je daar ook een link naar?quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:05 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Met dank aan de diverse "eerst zuur, dan zoet" kabinetten. En het loonmatiging fetisjisme.
De miljonairs lachen in hun vuistje. Sommigen worden slapend rijk van het overheids en ecb beleid.
Ach gossie, kan je dan echt niet zelf zoeken? Een hoop shit hier neerplompen maar niet eens instaat zelf informatie te vergaren. Zucht. Klopkoek is veel te lief voor je.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd naar de achterliggende gegevens. Heb je daar ook een link naar?
Mijn kinderen kunnen prima zelf informatie opzoeken op het internet. Moe(s)ten ze ook vaak doen voor hun opleidingen. Maak jij het huiswerk van je kinderen dan? O nee, jij kan het zelf niet.quote:
Gewoon Europees gemiddeld met een paar uitschieters binnen de randstad dus. Dat is niet 'bij de laagste van Europa' behoren, dan waren we netjes blauw zoals Oost-Europa.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:05 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Met dank aan de diverse "eerst zuur, dan zoet" kabinetten. En het loonmatiging fetisjisme.
De miljonairs lachen in hun vuistje. Sommigen worden slapend rijk van het overheids en ecb beleid.
Algemene cijfers zijn makkelijk te vinden. Ik dacht dat we het specifiek hadden over de koopkracht van minima in Europa. Ik kan die cijfers niet zo snel vinden. Jij doet de bewering, dus ik ben benieuwd naar de onderbouwing.quote:Op zaterdag 3 september 2016 12:47 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
[..]
Op het internet. Hier al vaker voorbij gekomen. Mooie plaatjes waar het met kleurtjes is aangegeven. Ga googlen. Je kunt het! Sta in je kracht! Ga knallen! Doe je best!
Olie. Tevens mag je niet migreren, gelukszoeker.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
Waarom doet Noorwegen het overal ontzettend goed? Nu ook weer op dat koopkracht kaartje van Ouder1.
Wat doen ze wat wij niet kunnen doen?
Noorwegen wordt steeds aantrekkelijker om naar toe te emigreren.
Natuurlijke bronnen die veel geld waard zijn, wij hebben alleen wat aardgas wat nu al het nodige gedonder oplevert.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
Waarom doet Noorwegen het overal ontzettend goed? Nu ook weer op dat koopkracht kaartje van Ouder1. Wat doen ze wat wij niet kunnen doen?
Kan je gelijk ook gaan bushcraften.quote:Noorwegen wordt steeds aantrekkelijker om naar toe te emigreren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar een land als Nederland behoorde ooit tot de top, en daar hoort het ook.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:39 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Gewoon Europees gemiddeld met een paar uitschieters binnen de randstad dus. Dat is niet 'bij de laagste van Europa' behoren, dan waren we netjes blauw zoals Oost-Europa.
Kan nooit alleen maar die oliereserves zijn wat ze hebben.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:47 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Olie. Tevens mag je niet migreren, gelukszoeker.
Ik zag laatst nog een documentaire over een Limburger die naar Noorwegen gegaan was, en daar in de cel terecht gekomen was. Als je denkt dat een Nederlandse cel soft is (wat sowieso niet zo is), dan is Noorwegen dat in het kwadraat. Het leek meer een woongroep dan een cel. Waar rappers etc. gewoon een eigen studio hadden op hun muziek op te nemen etc. Wel goede Somalische rappers in Noorwegen trouwens.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:49 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Kan nooit alleen maar die oliereserves zijn wat ze hebben.
Het land zal anders ingedeeld zijn daar, wat blijkbaar veel beter werkt dan hier.
Ik ben dan wel een gelukszoeker die op papier iets kan bijdragen aan een land. Niets mis mee.
Ze gaan verstandig om met de natuurlijke hulpbronnen en investeren dat slim. Ook geven ze niet 30% weg aan een Shell of een ander bedrijf.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
Waarom doet Noorwegen het overal ontzettend goed? Nu ook weer op dat koopkracht kaartje van Ouder1.
Wat doen ze wat wij niet kunnen doen?
Noorwegen wordt steeds aantrekkelijker om naar toe te emigreren.
Ruim de helft van de export van Noorwegen bestaat uit olie- of oliegerelateerde producten. Dat is krankzinnig veel.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:49 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Kan nooit alleen maar die oliereserves zijn wat ze hebben.
Het land zal anders ingedeeld zijn daar, wat blijkbaar veel beter werkt dan hier.
Ik ben dan wel een gelukszoeker die op papier iets kan bijdragen aan een land. Niets mis mee.
Olie is normaal gesproken een vloek inderdaad. De oil curse.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:49 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Kan nooit alleen maar die oliereserves zijn wat ze hebben.
Dat heet de 'resource curse' en heeft betrekking op elke natuurlijke grondstof die een land in overvloed kan hebben.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:56 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Olie is normaal gesproken een vloek inderdaad. De oil curse.
Verstandig beleid...
Ja heb ik ook een keer gezien. Blijkbaar werkt dat systeem wel beter dan de harde aanpak.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:55 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Ik zag laatst nog een documentaire over een Limburger die naar Noorwegen gegaan was, en daar in de cel terecht gekomen was. Als je denkt dat een Nederlandse cel soft is (wat sowieso niet zo is), dan is Noorwegen dat in het kwadraat. Het leek meer een woongroep dan een cel. Waar rappers etc. gewoon een eigen studio hadden op hun muziek op te nemen etc. Wel goede Somalische rappers in Noorwegen trouwens.
Ik heb net gelezen dat ze sinds halverwege de jaren 90 ook geen staatsschuld meer hebben.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:55 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ze gaan verstandig om met de natuurlijke hulpbronnen en investeren dat slim. Ook geven ze niet 30% weg aan een Shell of een ander bedrijf.
Verder hebben ze daar decennialang verstandig en slim sociaal democratisch beleid, wat veel en slim menselijk kapitaal op levert.
Interessante gegevens
https://www.quora.com/How(...)-a-socialist-country
Dus dan kan je eerst een kerk aansteken, en daarna chillen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:02 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja heb ik ook een keer gezien. Blijkbaar werkt dat systeem wel beter dan de harde aanpak.
quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:04 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dus dan kan je eerst een kerk aansteken, en daarna chillen.
Nee, ik vind het maar een rare kwast. Beetje kerken in de fik steken en daar tof over doen. Zijn muziek is knap gemaakt voor een band die uit 1 persoon bestaat. Hij maakt ook albums in de gevangenis, maar Black Metal is niet echt mijn ding.quote:
Sociaal beleid, al lang. Kennis economie. De natuur op verantwoorde wijze goed benutten zoals waterkrachtcentrales. Veel ondersteuning voor tweeverdieners en werkende alleenstaande ouders. Geen euro, geen EU lidmaatschap. Geen opengrenzen. Vrij streng immigratiebeleid; je krijgt niet zomaar de Noorse nationaliteit en je moet jezelf kunnen bedruipen. Grond kost geen reet omdat er ruimte zat is, zeker boven Bergen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
Waarom doet Noorwegen het overal ontzettend goed? Nu ook weer op dat koopkracht kaartje van Ouder1.
Wat doen ze wat wij niet kunnen doen?
Noorwegen wordt steeds aantrekkelijker om naar toe te emigreren.
Daar was weinig van te merken toen ik in Oslo was.quote:
Dan lees je niet goed want ik heb negens beweerd dat het specifiek om de koopkracht van minima zou gaan. De gemiddelde koopkracht ligt hier al laag terwijl de lonen hoog liggen. Zegt heel erg veel over de kosten hier. Zijn de kosten erg hoog dan moet het minimumloon en de bijstand ook verhoudingsgewijs hoog zijn willen mensen kunnen overleven.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:39 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Algemene cijfers zijn makkelijk te vinden. Ik dacht dat we het specifiek hadden over de koopkracht van minima in Europa. Ik kan die cijfers niet zo snel vinden. Jij doet de bewering, dus ik ben benieuwd naar de onderbouwing.
Je mag me aannemen als je secretaresse. Dan pas zal ik voor jou gaan googlen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:20 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Daar was weinig van te merken toen ik in Oslo was.![]()
Maar heb je de cijfers van de minima in Europa er nou al bij getoverd. Jij kan zo goed googlen toch?
Ik hoor wel vaker dat Nederland achtergesteld blijft en opzichte van bijvoorbeeld Duitsland waar de economie al jaren aan het aantrekken is. Soms lijkt het alsof we nog een beetje in de crisis zijn blijven hangen. Hoe komt dat toch?quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:20 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dan lees je niet goed want ik heb negens beweerd dat het specifiek om de koopkracht van minima zou gaan. De gemiddelde koopkracht ligt hier al laag terwijl de lonen hoog liggen. Zegt heel erg veel over de kosten hier. Zijn de kosten erg hoog dan moet het minimumloon en de bijstand ook verhoudingsgewijs hoog zijn willen mensen kunnen overleven.
Wat is je tarief?quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:21 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Je mag me aannemen als je secretaresse. Dan pas zal ik voor jou gaan googlen.
Google in het Engels. Het Nederlandse internet is om te huilen voor het vinden van informatie.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:23 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Wat is je tarief?![]()
Maar even serieus. Je zei dat de cijfers makkelijk te vinden zijn. Dat geldt voor algemene koopkracht. Van koopkracht, specifiek voor minima in de Europese landen, kon ik dit echt niet vinden.
Zo ver was ik reeds, maar dan nog...quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:24 schreef NgInE het volgende:
[..]
Google in het Engels. Het Nederlandse internet is om te huilen voor het vinden van informatie.
http://www.poverty.org.uk/summary/eapn.shtmlquote:Op zaterdag 3 september 2016 14:25 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Zo ver was ik reeds, maar dan nog...
Duitsland heeft midden in de crisis besloten te investeren in de economie en verder vooral veel bezuinigd. Nederland (lees: Rutte) weigerde te investeren en heeft niet bezuinigd maar de lasten verhoogd ondanks de vele economen die Rutte waarschuwden dat dat de groei van de economie zou gaan belemmeren.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:22 schreef NgInE het volgende:
[..]
Ik hoor wel vaker dat Nederland achtergesteld blijft en opzichte van bijvoorbeeld Duitsland waar de economie al jaren aan het aantrekken is. Soms lijkt het alsof we nog een beetje in de crisis zijn blijven hangen. Hoe komt dat toch?
Altijd grappig hoe slecht politici luisteren naar het advies van experts, dat soort dingen lees ik al jaren. Ik hoop dat mensen de komende verkiezingen weer wat slimmer gaan stemmen.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Duitsland heeft midden in de crisis besloten te investeren in de economie en verder vooral veel bezuinigd. Nederland (lees: Rutte) weigerde te investeren en heeft niet bezuinigd maar de lasten verhoogd ondanks de vele economen die Rutte waarschuwden dat dat de groei van de economie zou gaan belemmeren.
Is de koopkracht van minima voor jouw gevoel hoger of lager dan in NL?quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
Overigens mag de economie in Duitsland het beter doen maar de armoede in Duitsland ligt dankzij de minijobs daar ook hoger dan voor de val van de muur.
Geen idee vwb Duitsland.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:30 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Is de koopkracht van minima voor jouw gevoel hoger of lager dan in NL?
Interessant. Kan je dat stuk nog eens linken (ook al ben je mijn secretaresse nietquote:Op zaterdag 3 september 2016 14:33 schreef Ouder1 het volgende:
Wel heb ik een stuk gelezen, en hier al meerdere malen geplaatst, waarin duidelijk werd dat werken voor minimumloon voor Roemenen in Nederland minder aantrekkelijk bleek dan een uitkering in Roemenië. Door de hoge lasten hielden ze minder koopkracht over dan in Roemenië met een uitkering van ¤300.-. Veel Roemenen zijn dan ook al snel teruggekeerd
Kunnen natuurlijk ook vluchtelingen zijn geweest. Volgens mij is Noorwegen daar wel heel gastvrij in (tot een bepaald aantal).quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:20 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Daar was weinig van te merken toen ik in Oslo was.![]()
Maar heb je de cijfers van de minima in Europa er nou al bij getoverd. Jij kan zo goed googlen toch?
Mooi, was dat hier maar ook zo.quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:17 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Sociaal beleid, al lang. Kennis economie. De natuur op verantwoorde wijze goed benutten zoals waterkrachtcentrales. Veel ondersteuning voor tweeverdieners en werkende alleenstaande ouders. Geen euro, geen EU lidmaatschap. Geen opengrenzen. Vrij streng immigratiebeleid; je krijgt niet zomaar de Noorse nationaliteit en je moet jezelf kunnen bedruipen.
Ik stel gewoon een vraag. Een normaal persoon kiest dan om te antwoorden.quote:Op zaterdag 3 september 2016 13:21 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Mijn kinderen kunnen prima zelf informatie opzoeken op het internet. Moe(s)ten ze ook vaak doen voor hun opleidingen. Maak jij het huiswerk van je kinderen dan? O nee, jij kan het zelf niet.
Vinden experts juist niet dat er teveel is bezuinigd?quote:Op zaterdag 3 september 2016 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Duitsland heeft midden in de crisis besloten te investeren in de economie en verder vooral veel bezuinigd. Nederland (lees: Rutte) weigerde te investeren en heeft niet bezuinigd maar de lasten verhoogd ondanks de vele economen die Rutte waarschuwden dat dat de groei van de economie zou gaan belemmeren.
Overigens mag de economie in Duitsland het beter doen maar de armoede in Duitsland ligt dankzij de minijobs daar ook hoger dan voor de val van de muur.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |