abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_154387627
Waar gaat dit over ? De Eurozone situatie van Griekenland met onder een overzicht voorzien van links en tijdslijnen.
Topictstart is op 14 en 15jul15 door Vallon herschreven met behoud van oorspronkelijke opzet)

Rond 17 Juni 2015 deden zich de eerste serieuze berichten voor dat Griekenland wel eens de Eurozone zou kunnen verlaten en mogelijk misschien de EU.

Een dergelijk situatie zou leiden tot crisis en veel ellende voor de bevolking maar ook ernstig gezichtverlies van de EU cq. beschadiging Euromunt.
Met veel commotie, emoties, passie en talloze deadlines, werden en worden intensieve gesprekken gevoerd om Griekenland in de euro te (kunnen) houden.

Op het forum wordt met (of soms zonder) veel kennis, inzicht, diverse standpunten en iig meningen uitgewisseld.

Op 13 Juli 2015 is een finaal eindvoorstel gemaakt dat Griekenland zwaar gecontroleerd moet "hervormen" volgens EU model. Griekenland kan hierbij een hulppakket van ¤85 Miljard tegemoet te zien. Voor de zekerheid moet Griekenland ca. ¤50 Miljard aan eigendommen in bewaring afgeven.

Vanavond 15jul15 wordt in het Griekse parlement gestemd over 4 van de 13 eisen die tot wet moeten worden gemaakt (eis EU) voordat verder kan worden onderhandeld over geld. Op korte termijn moeten flinke bedragen worden betaald om te voorkomen dat de Griekse economie ineenstort. Er is mogelijk een maar Griekenland krijgt mogelijk niet de door de EU gevraagde deelsteun van het IMF. IMF verwacht in een analyse dat de Griekse schuld onhoudbaar is.
15jul15 21u30 Momenteel zijn er in Athene (relatief) kleine ongeregeldheden van protestanten, Hopelijk komt het niet tot erger.

Hieronder wat meer.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op 06jul15 geeft ruim 60% steun aan het "OXI=Nee" van Tsipras die hiermee een psychologisch klimaat en mandaat denkt te hebben om door te gaan met Griekse onderhandelingen.

Helaas voor Tsipras trekt de EU zich niets aan van deze "vreemde" stemming en legt nu Griekenland een nog veel zwaarder pakket van eisen op. Griekenland heeft ondertussen veel meer steun nodig nl. 50 Miljard Euro.

Op 7 Juli 2015 hebben EU president Tusk met EC baas Juncker, er schoon genoeg van en zeggen Griekenland de wacht aan. Dit komt keihard en duidelijk aan.
Uiterlijk op 13 Juli 2015 moet er tijdens de ingelaste EU-top summit, overeenstemming zijn. Anders is het "grexit".
Deze move zet Griekenland zwaar onderdruk en minister Varoufakis geeft z'n portefeuille door aan vriend Tsakalotos. Varoufakis ligt moeilijk in de EU en steunt zo met z'n afwezigheid, zijn premier Tsipras.

In de week voorafgaand aan de deadline van 13jul15 wordt veel onderhandeld en loopt het benodigde bedrag op tot ca ¤70 Miljard. Probleem is dat de EU, Griekenland niet echt meer vertrouwd.
Heel opmerkelijk is dat Griekenland nu wel akkoord gaat met wat zij eerder op 25jun15 afwees. Sterker, zij is bereid eerdere wetten sinds het aantreden kabinet Tsirpas (25jan15) terug te draaien. Hoofdreden is Griekenland zeker niet uit EU noch zonder Euro wil.

Op zaterdag 12jul15 houden de EU ministers van financiën een lange meeting maar komen er niet echt uit. Intussen wordt duidelijk dat Griekenland nu zelfs ca ¤82-86 Miljard nodig heeft. Duitsland, MinFin Schaüble, wil ook een hard onderpand van ¤50 Miljard.

Het daaropvolgend overleg op Zondag 13ul15 met de 28 EU Regeringsleiders wordt door EU President Tusk omgezet naar één van alleen de Eurozone (19).

Na 17 uur vergaderen en uitoefenen van zeer veel druk binnenin combi Tusk, Merkel, Juncker en Tsipras, gaat Griekenland akkoord met een zeer zwaar pakket aan eisen. De eisen moeten uiterlijk 15 juli 2015 zijn goedgekeurd door het Griekse parlement.
Ook aantal EU landen (ca 6 of 7?) moeten nog hun nationale akkoord geven, hierbij zou mogelijk Finland dwarsliggen kunnen zijn vanwege haar interne (verkiezings)afspraken.

Na de moeizame dagen zijn de EU leiders teruggekeerd naar huis voor hun nationaal overleg. Voor Tsipras/Griekenland breken zware tijden aan omdat hij nu zijn parlement moet zien te overtuigen van het Agreekment. Binnen zijn partij, Syriza, is heftige weerstand en hij zal dan ook wat mensen moeten wisselen om met hulp van de oppositie, proberen de stemming er doorheen te jassen. Als vanouds, ontstaan in Griekenland revoltes bij de leiding en zelfs de 2e kamer gaat mogelijk proces procedurele proberen te traineren. Update 15jul15: Door wisseling vna de 2e kamervoorzitster, is een procedure blokkade niet aannemelijk.

Andere leiders zijn vreugdevoller thusigekomen w.o Rutte die een verkiezingsbelofte moest verbreken (geen geld naar Griekenland) en Dijsselbloem voor de komende 2.5 jaar mocht aanhouden als Eurogroep voorzitter. Minf.Fin Guidon is hiermee afgeserveerd en kan in Spanje waarschuwen hoe de Sirtaki voor Griekenland op de Stieren doodloopt. Engeland, criticaster, lijkt toch verder te worden betrokken in hun "verplichte" Eurobijdrage aan Griekenland, er is helemaal geen vrijkaart voor Cameron. President Hollande van Frankrijk kon thuis trots vertellen dat dankzij hem, Kanselier Merkel van Duitsland op aangave van Min.Fin Schaüble, Griekenland op de kapot geslagen knieën heeft gekregen. Nu nog afwachten of dit door Amerika wenselijk is verlopen, Jacob Lew (Min.Fin VS) komt op bezoek bij o.a. Draghi de geldmachine.

Op 14 Juli 2015 jour de la Bastille :) , toevallig ook de dag van het historisch Iraanse-Nucleaire akkoord, kwam ook een zogenaamd geheim IMF rapport op de proppen waarin werd aangetekend dat de ontlasting voor Griekenland te weinig is en dat moet worden getwijfeld of Griekenland kan voldoen aan de aflossingen. Dit is/wordt om onduidelijk redenen aangegrepen om schrik aan te jagen.

15jul15 In Griekenland wordt gebrainstormd, coups voorbereid en mobiliseren mensen zich om te protesteren tegen de oneerlijke eisen uit Brussel. Dijsselbloem vindt het oneerlijk wanneer Griekenland niet wil hervormen.

15jul15 18u00 Er doen zich onverwachte ontwikkelingen voor. Zover duidelijk wil het IMF geen akkoord geven wat Griekenland de EU wel als voorwaarde stelt. Verder zeer opmerkelijk is een detail verslag opgedoken omtrent de nacht van Tsipras en heeft de vakantiehoudende Yanis Varoufakis op zijn site, zeer stevige kritiek geuit..

Op het forum wordt driftig gespeurd, gediscussieerd omtrent gevoel, legaliteit, juistheid en grondslag van de Griekse situatie. Soms lopen de gemoederen wat op omdat we nu eenmaal praten over menselijk waarden versus zakelijke afspraken in een politiek mijnenveld.
Handige links
Referenties: ECB * ELA * EFSF * IMF * FED * EC * Wiki-EU * EU-Cijfers
Griekenland: Wiki-GR * deKolonels * GRinEU * MFin-GR * PM-GR * Parlement
Blogs: VaroufakisBig.V * Paraklo-Griekenland * Jacobinsiryza
Info: Grieks_Voorstel_10jul15 * 5yr_Schauble_paper * EU-Eisen1 * EU-Lijst2 * EU-Summit
Theorie: handboek-GREXIT
TV: Livestream Parlement (grieks)

Tijdslijn/CET zie ook Crisis wiki (nb ¤xxM staat voor Miljard)
25jan15: Syriza wint verkiezingen
20feb15: Griekenland krijgt uitstel van betaling leningen en onderhandelt over tranhce ¤7,5M
04jun15: Griekenland vraagt bij IMF uitstel betaling 05jun15 naar 30jun15.
25jun15: Griekenland loopt weg van de onderhandelingstafel weg vanwege onacceptabele EU eisen.
27jun15: Uitschrijven referendum voor mandaat Tsipras gesteund door Parlement/meerderheid Syriza
01jul15: Geldopnames beperkt tot ¤60(atm)/¤120(balie)
05jul15: Grieks referendum "EU" 25jun15 voorstellen, uitslag 61% Nee, niet akkoord
06jul15: Big V. (Varoufakis) geeft stokje door aan collega Tsakalotos
07jul15: (EU) Tusk en Juncker zetten een laatste deadline
09jul15: Dezelfde nieuwe Griekse beparings voorstellen Tsipras uitgelekt, doel ¤50M
10jul15: Voorstellen bijna gefiatteerd door Grieks parlement en zijn alvast opgestuurd naar EU (>Guardian)
11jul15: EU Ministers van Financiën bespreken voorstellen voor ¤70M/3j [/i] Verslag Guardian
12jul15 12:00: EU Ministers van Financiën beoordelen ¤86M verder Verslag Guardian
12jul15 16:00:EU/Eurozone Regeringsleiders (28 19) willen "iets?veelalles"
13jul15 10:45 Eurozone overleg afgerond en besluit eisenpakket (verslag Guardian) EU-notities
13jul15 17:00 Eurogroup vergadering (Dijsselbloem herkozen) (hier detail verslag)
14jul15: Geheim IMF rapport status Griekenland
15jul15 18u00: Big V. geeft op zijn Blog zijn commentaar van het EU proces.
15jul15 Beslissing Grieks parlement over voortzetting onderhandelingen (verslag: Guardian & NRC)
16-17jul15 Beslissing Nationale parlementen w.o. Nederland omtrent akkoorden.

Maps:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Belangrijke data:
30jun15 Betaling IMF ¤1,5M --> Griekenland heeft niet betaald.
20jul15 Betaling ECB ¤1,6M http://www.reuters.com/ar(...)dUSL8N0ZG1QR20150630
22jul15 Grieks Parlement moet eisen wettigen
20aug15 Betaling ¤3.2M aan ECB

M.vr.gr Vallon (11,12,13, 15jul15)

Credits to TS Vigen (18jun15) en natuurlijk alle anderen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:37:44 #2
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154387653
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 12:15 schreef Cherna het volgende:

[..]

IJsland is er ook zonder Euro uitgekomen. Ook het VK heeft geen Euro munt. Nu ga je de Euro juist verzwakken om steeds de zwakkere landen die eigenlijk al niet hadden mogen toetreden te behouden.
ieder land is een transfer unie. Als de EU een federatie wordt, wordt het een transfer unie. Als je de zwakkere delen eruit wil gooien, dan moet je niet eens aan een muntunie beginnen. Want wie zwak staat en wie niet wisselt. Uiteindelijk knikker je iedereen eruit. Hoe om te gaan met Griekenland hangt nauw samen met de vraag wat je met de muntunie wil. Als je geen transferunie wilt, dan moet je de muntunie in zijn geheel opheffen voor alle deelnemende landen.
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:38:39 #3
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154387669
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:32 schreef robin007bond het volgende:

[..]
There are those who think that you can be pro-euro and anti-austerity. As this round of negotiations show, the economics and politics of the euro are not separated like that. The euro is a political project. It is unification without sovereignty. It is the delegation of national sovereignty to groups of finance ministers and supranational bodies whose main task is to suppress the reappearance of the very source of their power.

https://www.jacobinmag.co(...)oufakis-syriza-debt/


Ik moet toegeven dat bij mij ook de illusie echt is doorgeprikt. :{
Dat is het positieve resultaat van deze crisis, de wolf heeft haar schaapskleren verloren.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:42:52 #4
-1 #ANONIEM
pi_154387748
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat is het positieve resultaat van deze crisis, de wolf heeft haar schaapskleren verloren.
Wat een nonsens allemaal weer. Bij deelname aan de Euro wist elk land dat daar begrotingsvoorwaarden aan werden gesteld. Je daar aan willen houden is dus integraal onderdeel van deel willen nemen aan de Euro. Ben je voor de Euro, dan ben je dus ook voor een zekere begrotingsdiscipline, dat is gewoon integraal onderdeel van het feestje.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:44:16 #5
-1 #ANONIEM
pi_154387770
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat is het positieve resultaat van deze crisis, de wolf heeft haar schaapskleren verloren.
Inderdaad, zo kun je dat wel zeggen. Ik heb medelijden met de idealisten van Syriza die ervan overtuigd waren buiten het neoliberale kader te kunnen treden en alsnog de euro konden behouden.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:47:27 #6
410726 Idisrom
pi_154387821
Waarom nieuw geld naar Griekenland?
De meest simpele oplossing ben ik nog nergens tegengekomen.
En dat is de huidige schuldenplafond bevriezen op dit punt.
De rente die de Grieken betalen is volgens mij 1,5% op jaarbasis. Dit is zo laag vanwege hun deelname aan de gemeenschappelijke euro. Ook al zouden de Grieken deze rente niet betalen, dan stijgt hun tekort vanaf nu maar met 1,5% jaarlijks.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:47:54 #7
-1 #ANONIEM
pi_154387832
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:44 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Inderdaad, zo kun je dat wel zeggen. Ik heb medelijden met de idealisten van Syriza die ervan overtuigd waren buiten het neoliberale kader te kunnen treden en alsnog de euro konden behouden.
Wat dachten ze, dat je ongestraft begrotingstekorten aan kon houden en dat de andere Europese landen dat maar tot in de eeuwigheid zouden gaan financieren? Dat is geen idealisme, dat is gewoon dom.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:48:42 #8
-1 #ANONIEM
pi_154387850
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:47 schreef Idisrom het volgende:
Waarom nieuw geld naar Griekenland?
De meest simpele oplossing ben ik nog nergens tegengekomen.
En dat is de huidige schuldenplafond bevriezen op dit punt.
De rente die de Grieken betalen is volgens mij 1,5% op jaarbasis. Dit is zo laag vanwege hun deelname aan de gemeenschappelijke euro. Ook al zouden de Grieken deze rente niet betalen, dan stijgt hun tekort vanaf nu maar met 1,5% jaarlijks.
Omdat de Grieken dan harder moeten bezuinigen en dat willen ze niet.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:49:01 #9
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154387855
De Euro is gewoon als breekijzer gebruikt om Europa te proberen te vereniging, daarom mocht Griekenland ook meedoen, alles zou toch goed komen als Europa verenigd zou zijn.
Maar er is heel veel meer voor nodig om Europa te verenigen. Het is Napoleon en Hitler ook niet gelukt.
Waarschijnlijk zijn de offers en de inspanningen en menselijk leed zo groot om Europa te verenigen dat het resultaat neerkomt op de vernietiging van Europa.
Dus je zou het niet moeten willen
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:51:47 #10
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154387910
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat is het positieve resultaat van deze crisis, de wolf heeft haar schaapskleren verloren.
Idd,. Het scheelt een hoop gekakel en gebazel in de toren van babel.
Het systeem en werking wordt hiermee duidelijker, nu nog de rest van de bevolking kritisch te leren denken en goede vragen te stellen voordat conclusies worden getrokken.

Terzijde: In Griekenland is links wel de nodige oppositie uitgebroken. Ze hebben/hangen daar nog wat in een semi-communistische volgstructuur waarbij binnen Syriza nu onwezenlijk wordt gekeken wat er gebeurd. Grote kans dat ze "hun" volgers gaan oproepen om zand te strooien in de uitvoering van de voorwaarden. Als ik wel 's eerder heb gezegd "schuld" is in het Grieks een woord van 5 letters.
quote:
Bron: The majority of Syriza’s central committee members (109 of 201) say they oppose the deal.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:51:57 #11
-1 #ANONIEM
pi_154387913
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:49 schreef Oud_student het volgende:
De Euro is gewoon als breekijzer gebruikt om Europa te proberen te vereniging, daarom mocht Griekenland ook meedoen, alles zou toch goed komen als Europa verenigd zou zijn.
Maar er is heel veel meer voor nodig om Europa te verenigen. Het is Napoleon en Hitler ook niet gelukt.
Waarschijnlijk zijn de offers en de inspanningen en menselijk leed zo groot om Europa te verenigen dat het resultaat neerkomt op de vernietiging van Europa.
Dus je zou het niet moeten willen
Hoe krijg je het toch verzonnen?
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:53:56 #12
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154387954
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:51 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Hoe krijg je het toch verzonnen?
Kijk naar de geschiedenis, hoeveel (naast het geld) heeft een verenigd USA gekost of de USSR ?
Je moet wel heel naïve zijn om te denken dat je met de invoering van een munt Europa kan verenigen
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:57:18 #13
-1 #ANONIEM
pi_154388027
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:47 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Wat dachten ze, dat je ongestraft begrotingstekorten aan kon houden en dat de andere Europese landen dat maar tot in de eeuwigheid zouden gaan financieren? Dat is geen idealisme, dat is gewoon dom.
Dat je fatsoenlijk anticyclisch beleid mocht volgen?
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:57:27 #14
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154388030
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:49 schreef Oud_student het volgende:
De Euro is gewoon als breekijzer gebruikt om Europa te proberen te vereniging, daarom mocht Griekenland ook meedoen, alles zou toch goed komen als Europa verenigd zou zijn.
Nauwkeuriger uitgelegd, de EU-craten zagen in dat op dat moment een politieke unie niet haalbaar was, ze wisten dat een politieke unie is vereist voor een monetaire unie en ze hebben dus de monetaire unie ingevoerd om een politieke unie - een aanzet naar de Verenigde Staten van Europa - te forceren. De Euro is dus het paard van Troje van de EU-craten.

quote:
Maar er is heel veel meer voor nodig om Europa te verenigen. Het is Napoleon en Hitler ook niet gelukt.
Waarschijnlijk zijn de offers en de inspanningen en menselijk leed zo groot om Europa te verenigen dat het resultaat neerkomt op de vernietiging van Europa.
Dus je zou het niet moeten willen
De kracht van Europa is nu juist de diversiteit, je moet daar geen eenheidsworst van willen maken.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 14:59:16 #15
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154388073
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Nauwkeuriger uitgelegd, de EU-craten zagen in dat op dat moment een politieke unie niet haalbaar was, ze wisten dat een politieke unie is vereist voor een monetaire unie en ze hebben dus de monetaire unie ingevoerd om een politieke unie - een aanzet naar de Verenigde Staten van Europa - te forceren. De Euro is dus het paard van Troje van de EU-craten.

[..]

De kracht van Europa is nu juist de diversiteit, je moet daar geen eenheidsworst van willen maken.
Eens, dus samenwerken op basis van vrijwilligheid, in handel en andere zaken, zoals de EEG deed.
(en op die wijze een blok vormen tegen China en de VS)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:00:41 #16
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_154388114
Waarom zijn we ooit aan een Europese Unie begonnen?
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:01:05 #17
-1 #ANONIEM
pi_154388122
Er zijn rellen in Griekenland op dit moment :P
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:01:09 #18
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_154388124
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:57 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Dat je fatsoenlijk anticyclisch beleid mocht volgen?
Maar dat deden ze niet ze voorden vooral cyclisch beleid zodat ze bij de anticyclus geen mogelijkheden meer hadden.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:02:17 #19
-1 #ANONIEM
pi_154388151
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:57 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Dat je fatsoenlijk anticyclisch beleid mocht volgen?
Dat moet je niet pas gaan verzinnen als je in een crisis zit...
Overigens zit die ruimte er ook wel in. Een tekort van 3% en soms zelfs meer wordt geaccepteerd.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:03:04 #20
-1 #ANONIEM
pi_154388171
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:53 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Kijk naar de geschiedenis, hoeveel (naast het geld) heeft een verenigd USA gekost of de USSR ?
Je moet wel heel naïve zijn om te denken dat je met de invoering van een munt Europa kan verenigen
Maar die Euro is dus een mooie stap op weg naar vernietiging van Europa? Donder toch op met je onzin.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:04:10 #21
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154388196
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:59 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Eens, dus samenwerken op basis van vrijwilligheid, in handel en andere zaken, zoals de EEG deed.
(en op die wijze een blok vormen tegen China en de VS)
Dat zou inderdaad het beste zijn. Je hebt daar niet 1 munt of een politieke unie voor nodig. Ik zou het trouwens prima vinden als verschillende landen op basis van gelijkwaardigheid een monetaire unie zouden vormen (bijv. Nederland, Duitsland, Denemarken en Zweden) aangezien dat handiger is maar de landen die dezelfde munt gebruiken moeten een vergelijkbaar sterke economie hebben, anders werkt het niet.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:05:54 #22
342846 bedachtzaam
leeg
pi_154388240
quote:
De Europese Centrale Bank geeft meer noodsteun aan de Griekse banken. Dat heeft ECB-president Mario Draghi tijdens een persconferentie in Frankfurt meegedeeld. Het gaat om een bedrag van 900 miljoen euro.
De waarheid in iemands hoofd is vaak onbuigzamer dan het sterkste staal.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:06:55 #23
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_154388275
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:05 schreef bedachtzaam het volgende:

[..]

Super Mario to the rescue. _O_ Hopelijk gaat Griekenland nog dit jaar kapot.
Bedankt Hans.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:08:54 #24
211196 Weltschmerz
pi_154388330
Je kunt de overheden verenigen, als je de volkeren niet verenigt en de vereniging slechts gebruikt om hen te negeren dan brengt dat het risicos met zich mee. Ik snap wel dat democratie hinderlijk is voor politici en nog veel hinderlijker voor de bedrijven waarmee ze zo verstrengeld zijn, maar democratie heeft voor politici één heel groot voordeel en dat is dat machtswisselingen vreedzaam zijn.

Als je de democratie afschaft kun je de vreedzaamheid van machtswisselingen ook niet meer vanzelfsprekend aannemen. De zekerheid dat je over Europa zou kunnen heersen namens de grote bedrijven en daarna lekker van je pensioen kunt gaan genieten als een brave dienaar van het volk lijkt me te optimistisch.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:10:24 #25
3499 Claudia_x
pi_154388367
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:04 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat zou inderdaad het beste zijn. Je hebt daar niet 1 munt of een politieke unie voor nodig. Ik zou het trouwens prima vinden als verschillende landen op basis van gelijkwaardigheid een monetaire unie zouden vormen (bijv. Nederland, Duitsland, Denemarken en Zweden) aangezien dat handiger is maar de landen die dezelfde munt gebruiken moeten een vergelijkbaar sterke economie hebben, anders werkt het niet.
Juistem. Als dit een strijd is tussen twee ideologieën, waarom dan niet twee muntunies met elk hun eigen ideologische grondslag? Dan kunnen ze mooi met elkaar concurreren en mogen de landen die geen problemen hebben met het bijdrukken van geld en het hebben van tekorten hun gelijk bewijzen.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:14:05 #26
-1 #ANONIEM
pi_154388459
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Maar dat deden ze niet ze voorden vooral cyclisch beleid zodat ze bij de anticyclus geen mogelijkheden meer hadden.
Tsja, dat kun je de vorige regeringen verwijten.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:15:23 #27
-1 #ANONIEM
pi_154388481
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:32 schreef robin007bond het volgende:

[.. You Can’t Be Pro-Euro and Anti-Austerity ..]

Ik moet toegeven dat bij mij ook de illusie echt is doorgeprikt. :{
Maar natuurlijk kan dat niet! De hele euro is van begin af aan gebaseerd op het idee dat de deelnemende landen een min of meer sluitende begroting moeten hebben en dus moeten bezuinigen indien nodig. Dat is in 1992 al zo vastgelegd in de verdragen, en dan zijn er anno 2015 nog steeds mensen verbaasd daarover? :?

De hele insteek van Syriza was daarom ook van begin af aan al gedoemd om te mislukken.

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 15:15:49 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:15:52 #28
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_154388486
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:14 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Tsja, dat kun je de vorige regeringen verwijten.
En de bevolking ook. Uiteindelijk ben je als bevolking verantwoordelijk voor de acties van je regering.
Zeker in een democratie betaal je daar in ieder geval de rekening van de acties van je regering.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:18:30 #29
211196 Weltschmerz
pi_154388542
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:15 schreef Igen het volgende:

[..]

Maar natuurlijk kan dat niet! De hele euro is van begin af aan gebaseerd op het idee dat de deelnemende landen een min of meer sluitende begroting moeten hebben en dus moeten bezuinigen indien nodig. Dat is in 1992 al zo vastgelegd in de verdragen, en dan zijn er anno 2015 nog steeds mensen verbaasd daarover? :?

De hele insteek van Syriza was daarom ook van begin af aan al gedoemd om te mislukken.
De hele euro was van begin af aan ook gebaseerd op het idee dat banken hun eigen broek konden ophouden, en dat lidstaten zelf mochten weten hoe ze hun begrotingstekort binnen de perken hielden.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:19:10 #30
3499 Claudia_x
pi_154388553
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:18 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De hele euro was van begin af aan ook gebaseerd op het idee dat banken hun eigen broek konden ophouden, en dat lidstaten zelf mochten weten hoe ze hun begrotingstekort binnen de perken hielden.
En dat er geen bail-outs zouden komen.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:19:31 #31
-1 #ANONIEM
pi_154388562
Tsipras is een verrader gebleken te zijn.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:19:55 #32
-1 #ANONIEM
pi_154388572
In de Volkskrant van vandaag staat trouwens een kort interview met Emile Roemer over de kwestie.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:20:16 #33
3499 Claudia_x
pi_154388582
Godsamme, de NPO vindt Pippi Langkous belangrijker. RTL Z heeft wel wat aandacht voor het debat.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:26:58 #34
-1 #ANONIEM
pi_154388743
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:18 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De hele euro was van begin af aan ook gebaseerd op het idee dat banken hun eigen broek konden ophouden, en dat lidstaten zelf mochten weten hoe ze hun begrotingstekort binnen de perken hielden.
Klopt, dat mogen ze dan ook. Echter op het moment dat het zo beroerd is met een land dat ze niet eens meer hun tekort op de kapitaalmarkt kunnen financieren en daarom noodsteun nodig hebben van andere landen, dan verliezen ze een deel van hun beleidsvrijheid.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:29:56 #35
22287 danos
danos
pi_154388801
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:19 schreef robin007bond het volgende:
In de Volkskrant van vandaag staat trouwens een kort interview met Emile Roemer over de kwestie.
Zal wel weer volstaan van de enurrrrmmme bezuinigingen, en verder weinig alternatieven.
Even a broken clock is right twice a day.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:32:31 #36
-1 #ANONIEM
pi_154388854
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:18 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De hele euro was van begin af aan ook gebaseerd op het idee dat banken hun eigen broek konden ophouden, en dat lidstaten zelf mochten weten hoe ze hun begrotingstekort binnen de perken hielden.
En wat is jouw conclusie op grond hiervan? Dat er in het verleden fouten zijn gemaakt of dat, nu de banken toch ge-bailout zijn, we van de euro net zo goed een transferunie kunnen maken waarin andere landen moeten betalen als een van de lidstaten geen zin heeft om te bezuinigen maar ook niet uit de euro wil?
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:34:05 #37
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154388888
Alles helemaal onder controle, Dijsselbloem legt op z'n gemak uit wat wij ook al hebben gezien en al op onze lekkende live-media hebben gelezen.
Beetje jammer dat ze daar niet deelnemen aan Fora, zou een hoop tijd schelen.
Elke vraag is reeds gepareerd. De rust is er iig. ^O^

Nog wel jammer :{ dat er van verkiezings- en kabinetsbeloften nauwelijks niets meer is overgebleven. Leuker kunnen we het niet maken. Mja, je kan niet alles hebben.
En toch, gegeven de situatie, zoals Rutte ook stelt: "Het is niet anders". (in gedachten aan Rutte denk ik voortaan, ". . .ik wil het proces niet verstoren")
Nu afwachten wanneer en hoe zich de ontwikkelingen in de EU i.r.t. Griekenland gaat verlopen.
Zoals de Dijs al's heeft gezegd, "er zullen nog vele kinken in de kabel komen, ik heb er vertrouwen in". Hij is echt wel een realist en kan het (goed) uitleggen.

http://nos.nl/livestream/npo-nieuws.html

Flauw, ik weet het :) maar hou wel de rode en blauwe stropdas in de gaten. Er is nu eenmaal een subtiel verschil in ideologie

[ Bericht 4% gewijzigd door Vallon op 16-07-2015 15:47:55 ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:35:13 #38
211196 Weltschmerz
pi_154388911
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:32 schreef Igen het volgende:

[..]

En wat is jouw conclusie op grond hiervan? Dat er in het verleden fouten zijn gemaakt of dat, nu de banken toch ge-bailout zijn, we van de euro net zo goed een transferunie kunnen maken waarin andere landen moeten betalen als een van de lidstaten geen zin heeft om te bezuinigen maar ook niet uit de euro wil?
Mijn conclusie is dat de EU een nieuw ongekend hoog niveau van schaamteloosheid heeft bereikt in het bestrijden van de democratie en het dienen van de financiele sector, de grote bedrijven en de grootste vermogens.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:36:00 #39
3499 Claudia_x
pi_154388930
Sodeju, Dijsselbloem is op dreef.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:36:55 #40
359404 Odaiba
pi_154388948
quote:
14s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:36 schreef Claudia_x het volgende:
Sodeju, Dijsselbloem is op dreef.
Lekkere socialist... Gewoon een VVD'er in schaapskleren.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:37:49 #41
-1 #ANONIEM
pi_154388966
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:36 schreef Odaiba het volgende:

[..]

Lekkere socialist... Gewoon een VVD'er in schaapskleren.
Helemaal mee eens.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:39:11 #42
-1 #ANONIEM
pi_154388997
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:35 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Mijn conclusie is dat de EU een nieuw ongekend hoog niveau van schaamteloosheid heeft bereikt in het bestrijden van de democratie en het dienen van de financiele sector, de grote bedrijven en de grootste vermogens.
En hoe zou het dan wél moeten - vanaf nu?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 15:39:36 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:39:33 #43
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154389010
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:36 schreef Odaiba het volgende:
[..]
Lekkere socialist... Gewoon een VVD'er in schaapskleren.
Een ware socialist is een liberaal die collectieve belangen verdedigd !!
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:39:43 #44
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154389017
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:39 schreef Igen het volgende:

[..]

En hoe zou het dan wél moeten?
Op de goede manier. :)
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:46:31 #45
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154389191
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:34 schreef Vallon het volgende:
Nog wel jammer :{ dat er van verkiezings- en kabinetsbeloften nauwelijks niets meer is overgebleven. Leuker kunnen we het niet maken.
Het is aan de oppositiepartijen om hier garen bij te spinnen, herinner de kiezers er tijdens de volgende campagne aan hoeveel verkiezingsbeloftes de VVD en de PvdA braken. Dat is de beste manier om het af te straffen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:50:11 #46
384886 Joosie200
pi_154389267
Pielen op je smartphone is zoveel leuker dan netjes actief meeluisteren
mag het weten
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:50:13 #47
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154389268
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:46 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Het is aan de oppositiepartijen om hier garen bij te spinnen, herinner de kiezers er tijdens de volgende campagne aan hoeveel verkiezingsbeloftes de VVD en de PvdA braken. Dat is de beste manier om het af te straffen.
Er veranderd toch niets aan het kiezers gedrag.
Op het moment van verkiezingen zijn ze alles al weer vergeten en wegen er andere belangen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:52:41 #48
192592 SureD1
------------------------------
pi_154389318
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:05 schreef bedachtzaam het volgende:

[..]

Dat is genoeg voor een dag zo ongeveer toch?
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:52:53 #49
211196 Weltschmerz
pi_154389322
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:39 schreef Igen het volgende:

[..]

En hoe zou het dan wél moeten - vanaf nu?
Om te beginnen moeten de eurolanden de rekening voor de schulden die ze van banken en particulieren hebben overgenomen zelf ophoesten en niet proberen af te wentelen op de Griekse overheid. Die 90% kan gewoon van de Griekse schuld af en komt daar te liggen waar die thuishoort. Maar dat is slechts het allereerste begin.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:54:12 #50
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154389350
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:50 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Er veranderd toch niets aan het kiezers gedrag.
Op het moment van verkiezingen zijn ze alles al weer vergeten en wegen er andere belangen.
Helaas bleek dit de afgelopen decennia het geval te zijn maar vroeg of laat overspelen de politici dermate erg hun hand dat alle indoctrinatie en spinning tijdens de campagneweken - de reden dat politici er alles aan doen om die campagneweken en een goed gevulde kas in stand te houden - niet meer het gewenste effect gaat hebben. De vraag is waar die grens precies ligt voor het volk. De meest efficiënte dictators onderdrukken het volk niet in die mate dat de ontevredenheid te groot wordt maar in die mate dat het volk het nog net slikt. Je hoeft niet bang te zijn voor de extreem wrede mensen zoals Saddam Hussein was, je bent beter bang voor de meer beheerste en rationele dictators die als een volleerd koorddanser precies op die lijn lopen. Gooi bepaalde dieren in kokend heet water en ze springen er uit, gooi ze in lauw water en laat het water langzaam aan opwarmen en je kookt die dieren levend. Idem voor de politiek.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:56:20 #51
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154389382
quote:
15s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:50 schreef Joosie200 het volgende:
Pielen op je smartphone is zoveel leuker dan netjes actief meeluisteren
Tja, dat nog steeds niet alle politici begrijpen dat dat niet zo handig is op het moment dat je wordt gefilmd...
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:58:23 #52
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154389414
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:52 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Om te beginnen moeten de eurolanden de rekening voor de schulden die ze van banken en particulieren hebben overgenomen zelf ophoesten en niet proberen af te wentelen op de Griekse overheid. Die 90% kan gewoon van de Griekse schuld af en komt daar te liggen waar die thuishoort. Maar dat is slechts het allereerste begin.
Of je laat de schuldeisers in hun vet gaar smoren. Waarom niet? Ze wisten dat Griekenland niet kredietwaardig was (net als een aantal andere landen trouwens), als je dan toch geld uitleent dan moet je ook maar als een vent het risico dragen wanneer het mis gaat. Ik pleit ervoor dat die schulden niet worden afbetaald voor zo ver het om schulden aan private organisaties en burgers gaat. Als je je billen brandt dan moet je op de blaren zitten.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:58:40 #53
-1 #ANONIEM
pi_154389421
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:52 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Om te beginnen moeten de eurolanden de rekening voor de schulden die ze van banken en particulieren hebben overgenomen zelf ophoesten en niet proberen af te wentelen op de Griekse overheid. Die 90% kan gewoon van de Griekse schuld af en komt daar te liggen waar die thuishoort. Maar dat is slechts het allereerste begin.
De Grieken hebben veel te veel schulden gemaakt en jij wilt ze belonen door dat kwijt te schelden. Waarom zou dat wel werken?
  donderdag 16 juli 2015 @ 15:58:59 #54
-1 #ANONIEM
pi_154389429
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:52 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Om te beginnen moeten de eurolanden de rekening voor de schulden die ze van banken en particulieren hebben overgenomen zelf ophoesten en niet proberen af te wentelen op de Griekse overheid. Die 90% kan gewoon van de Griekse schuld af en komt daar te liggen waar die thuishoort. Maar dat is slechts het allereerste begin.
Ok, dat is een antwoord op mijn vraag. :)
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:00:42 #55
-1 #ANONIEM
pi_154389465
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Of je laat de schuldeisers in hun vet gaar smoren. Waarom niet? Ze wisten dat Griekenland niet kredietwaardig was (net als een aantal andere landen trouwens), als je dan toch geld uitleent dan moet je ook maar als een vent het risico dragen wanneer het mis gaat. Ik pleit ervoor dat die schulden niet worden afbetaald voor zo ver het om schulden aan private organisaties en burgers gaat. Als je je billen brandt dan moet je op de blaren zitten.
Daarom was dit ook een vorm van noodhulp met lage rente en de eerste jaren geen aflossingsverplichting. Het geld is niet aan Griekenland uitgeleend om er aan te verdienen maar om de Grieken uit de ellende te helpen...
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:02:33 #56
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154389496
Van Bommel wil een idelogisch punt maken door te vragen of de minister nog wel een socialist is (dit op de "liberaal" aanvoelende uitspraak dat Griekenland z'n staatseigendommen moet verkopen zoals z'n defensie-industrie, staatshavens, luchthavens etc.etc.) ....

Open doel voor de Dijs.

Dijsselbloem: "Meneer van Bommel : de afgelopen 6 maanden heb ik talloze ideologische uitspraken gehoord die Griekenland geen enkele perspectief boden... Griekenland is compleet verwaarloosd. Het zou goed zijn dat U zich wat verdiept in de situatie. Alleen wanneer wordt geïnvesteerd zijn er kansen. Ik ben er klaar mee."

Hij schuift van Bommel m.i. terecht van de tafel.

* Vallon : SP, SP wat doe je jezelf aan met stellen van kritische vragen waarvoor jezelf geen enkel alternatief aanbiedt en je alleen maar wil aanschoppen. Zucht.

Afijn, ze gaan stemmen en afsluiten. In de 2e termijn wordt specifiek ingegaan op vragen die nog open staan.

[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 16-07-2015 16:07:38 ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:03:19 #57
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154389513
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Of je laat de schuldeisers in hun vet gaar smoren. Waarom niet? Ze wisten dat Griekenland niet kredietwaardig was (net als een aantal andere landen trouwens), als je dan toch geld uitleent dan moet je ook maar als een vent het risico dragen wanneer het mis gaat. Ik pleit ervoor dat die schulden niet worden afbetaald voor zo ver het om schulden aan private organisaties en burgers gaat. Als je je billen brandt dan moet je op de blaren zitten.
En dan? Denk je dat er zich in Griekenland dan wat veranderen zal?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:03:54 #58
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154389524
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:59 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Eens, dus samenwerken op basis van vrijwilligheid, in handel en andere zaken, zoals de EEG deed.
(en op die wijze een blok vormen tegen China en de VS)
De Europese landen hebben ook een geschiedenis van conflicten. De samenwerken stuit op belangentegenstellingen, eigen volk eerst, etc.. Oorlogen waren de aanleiding voor de EU.
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:04:52 #59
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154389548
quote:
15s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:50 schreef Joosie200 het volgende:
Pielen op je smartphone is zoveel leuker dan netjes actief meeluisteren
Niks mis mee, ik werk ook terwijl ik braaf naar NPO2 , de GoogleCast stream kijk en ondertussen lekker bezig ben m'n afspraken na te komen. Kga straks nog een lekker stukkie motorrijden, mooi weer. Tijden dat je pas werkt met je tong tussen je tanden en daarbij strak vooruit kijkt, zijn echt wel voorbij.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:08:19 #60
211196 Weltschmerz
pi_154389644
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Of je laat de schuldeisers in hun vet gaar smoren. Waarom niet? Ze wisten dat Griekenland niet kredietwaardig was (net als een aantal andere landen trouwens), als je dan toch geld uitleent dan moet je ook maar als een vent het risico dragen wanneer het mis gaat. Ik pleit ervoor dat die schulden niet worden afbetaald voor zo ver het om schulden aan private organisaties en burgers gaat. Als je je billen brandt dan moet je op de blaren zitten.
Sterker nog, ze hebben hogere rendementen behaald omdat Griekenland minder kredietwaardig was. Zelfs de speculanten die voor een prikje effecten hebben opgekocht krijgen 'al hun geld' (aanzienlijk meer dan dat ze ervoor betaald hebben) terug van de Europese belastingbetaler die het nu weer verhaalt op de Griekse belastingbetaler. Dat moeten die lidstaten dan maar uitzoeken met dat volk.

Ga maar naar de kiezer met de mededeling dat dat geen hulp voor de Grieken zoals eerder beweerd, maar hulp voor de financiele instellingen. Kijken of ze dan nog zo horig zijn aan hun heren.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:09:47 #61
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154389698
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:00 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Daarom was dit ook een vorm van noodhulp met lage rente en de eerste jaren geen aflossingsverplichting. Het geld is niet aan Griekenland uitgeleend om er aan te verdienen maar om de Grieken uit de ellende te helpen...
Dus je leent geld uit aan een land waarvan je al weet dat ze de boel belazerd hebben bij toetreding bij de EU.....tevens weet men dat Griekenland absoluut een wanbeleid heeft en lekker corrupt is......en men blijft er maar geld in pompen......wie volgt? Spanje, Italie?
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:09:59 #62
-1 #ANONIEM
pi_154389708
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:03 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Maar die Euro is dus een mooie stap op weg naar vernietiging van Europa? Donder toch op met je onzin.
Of dat onzin is weet ik nog zo net niet, en wisten ze allemaal, voordat ik trouwde wist ik ook veel niet, maar ik heb A gezegd dus ik zeg ook B.
Zal wel niet alleen voor mij gelden maar ook voor mijn partner!
De Duitser had een gezegde ervoor, geloof zo?
wir wollen es alle wissen aber wenn wir es wissen sind wir beschiessen

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 16:10:31 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:11:32 #63
-1 #ANONIEM
pi_154389747
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:09 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Dus je leent geld uit aan een land waarvan je al weet dat ze de boel belazerd hebben bij toetreding bij de EU.....tevens weet men dat Griekenland absoluut een wanbeleid heeft en lekker corrupt is......en men blijft er maar geld in pompen......wie volgt? Spanje, Italie?
Iets of iemand zal eraan verdienen lijkt me, ik deed het namelijk niet als ik er geen voordeel van had?
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:13:26 #64
-1 #ANONIEM
pi_154389805
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:09 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Dus je leent geld uit aan een land waarvan je al weet dat ze de boel belazerd hebben bij toetreding bij de EU.....tevens weet men dat Griekenland absoluut een wanbeleid heeft en lekker corrupt is......en men blijft er maar geld in pompen......wie volgt? Spanje, Italie?
Portugal en Ierland volgden bijvoorbeeld.
Maar ja, dat is de Europese solidariteit, elkaar helpen in tijden van nood.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:13:46 #65
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154389819
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:11 schreef john2406 het volgende:

[..]

Iets of iemand zal eraan verdienen lijkt me, ik deed het namelijk niet als ik er geen voordeel van had?
Juistem.
Dus er is een EU unie gemaakt om aan zwakkere landen te verdienen door de vette EU banken......perfekt...dan weet je dus zeker dat het mis gaat.... _O-
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:15:05 #66
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154389868
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:10 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Juistem. Als dit een strijd is tussen twee ideologieën, waarom dan niet twee muntunies met elk hun eigen ideologische grondslag? Dan kunnen ze mooi met elkaar concurreren en mogen de landen die geen problemen hebben met het bijdrukken van geld en het hebben van tekorten hun gelijk bewijzen.
Landen bij elkaar zoeken die net zo sterk staan als jezelf en landen weren die dat niveau niet halen. Dat is geen basis voor een muntunie. Je zult zien dat naar verloop van tijd een lid afglijd, terwijl van de afkeurde landen er een is die een ster geworden is. Dan sta je voor hetzelfde probleem en zou je het afgegleden land eruit moeten knikkeren en de rijzende ster moeten opnemen. Zo werken bedrijven bijvoorbeeld met personeel. Maar voor een muntunie kan dat niet.
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:15:25 #67
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154389881
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:13 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Portugal en Ierland volgden bijvoorbeeld.
Maar ja, dat is de Europese solidariteit, elkaar helpen in tijden van nood.
Is het ook europese solidariteit om zo snel mogelijk EU landen erbij te halen, wetende dat ze niet stabiel zijn, en daarna de bevolking aan haar lot over te laten?
Man man man, die hele EU is gebaseerd op de banken en de handel van de grote jongens. De rest kan barsten....
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:18:32 #68
211196 Weltschmerz
pi_154389985
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:09 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Dus je leent geld uit aan een land waarvan je al weet dat ze de boel belazerd hebben bij toetreding bij de EU.....
Nee, de Griekse regering van toen heeft samen met Goldman Sachs en mensen als Gerrit Zalm en zijn Europese collega's samen de Europese burgers belazerd om Griekenland tot de eurozone te laten toetreden.

quote:
tevens weet men dat Griekenland absoluut een wanbeleid heeft en lekker corrupt is......en men blijft er maar geld in pompen......wie volgt? Spanje, Italie?
Griekenland haalt inmiddels meer belastingen op dan het uitgeeft aan de Grieken, ondanks het wanbeleid van de Troika. Ander beleid gaat de overige eurolanden niet aan en geld hoef je er dus ook niet in te pompen.

Wat ze doen is dan ook geld in de financiele sector pompen, via deze 'hulppakketten', maar ook via QE, zo'n 3400 euro per euroland ingezetene dat gewoon naar de financiele sector wordt overgemaakt.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:19:08 #69
-1 #ANONIEM
pi_154390000
quote:
Merkel 'gambling away' Germany's reputation over Greece, says Habermas

http://www.theguardian.co(...)greece-says-habermas
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:19:21 #70
-1 #ANONIEM
pi_154390006
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:15 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Maar voor een muntunie kan dat niet.
Kan niet ligt op het kerkhof en wil ik niet ligt ernaast!
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:20:34 #71
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154390049
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:32 schreef Igen het volgende:

[..]

En wat is jouw conclusie op grond hiervan? Dat er in het verleden fouten zijn gemaakt of dat, nu de banken toch ge-bailout zijn, we van de euro net zo goed een transferunie kunnen maken waarin andere landen moeten betalen als een van de lidstaten geen zin heeft om te bezuinigen maar ook niet uit de euro wil?
Dat vereist een politieke unie, waarin maar een instituut daarover beslist en niet ieder land apart. Dat wordt een politieke unie zonder een functionerende democratie, want daar komt veel meer voor kijken.
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:22:58 #72
-1 #ANONIEM
pi_154390143
Probeert Merkel gewoon expres te doen alsof ze kwaadaardig is? :')

http://www.theguardian.co(...)sylum-seeker-germany

Dat ze haar dan achteraf troost, dat is dan wel weer goed natuurlijk, maar bah. :r

[ Bericht 20% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 16:25:15 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:24:45 #73
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390197
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:19 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Habermas is een neomarxist, een van de belangrijkste mensen van de Frankfurter Schule en tegenstander van de empirische wetenschappen
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:25:49 #74
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154390225
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:18 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Nee, de Griekse regering van toen heeft samen met Goldman Sachs en mensen als Gerrit Zalm en zijn Europese collega's samen de Europese burgers belazerd om Griekenland tot de eurozone te laten toetreden.

[..]

Griekenland haalt inmiddels meer belastingen op dan het uitgeeft aan de Grieken, ondanks het wanbeleid van de Troika. Ander beleid gaat de overige eurolanden niet aan en geld hoef je er dus ook niet in te pompen.

Wat ze doen is dan ook geld in de financiele sector pompen, via deze 'hulppakketten', maar ook via QE, zo'n 3400 euro per euroland ingezetene dat gewoon naar de financiele sector wordt overgemaakt.
Ander beleid gaat de overige eurolanden niet aan en geld hoef je er dus ook niet in te pompen.

En dit is de bottleneck.
Landen worden er bij gehaald, gaat er iets mis dan word er om geld gezeurd maar als de EU zegt: wij willen interne controle en een deel van het beleid bepalen dan kan dat niet want dat is een interne gelegenheid.
Deze EU is op los zand gebouwd....
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:25:54 #75
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390229
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:22 schreef robin007bond het volgende:
Probeert Merkel gewoon expres te doen alsof ze kwaadaardig is? :')

http://www.theguardian.co(...)sylum-seeker-germany

Dat ze haar dan achteraf troost, dat is dan wel weer goed natuurlijk, maar bah. :r
Britse Pers is weer eens op oorlogspad
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:26:25 #76
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154390249
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:25 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Ander beleid gaat de overige eurolanden niet aan en geld hoef je er dus ook niet in te pompen.

En dit is de bottleneck.
Landen worden er bij gehaald, gaat er iets mis dan word er om geld gezeurd maar als de EU zegt: wij willen interne controle en een deel van het beleid bepalen dan kan dat niet want dat is een interne gelegenheid.
Deze EU is op los zand gebouwd....
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:26:39 #77
399552 DUTCHKO
Globetrotter
pi_154390260
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:26 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

oeps dubbel...
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:29:16 #78
278875 DDDDDaaf
pi_154390333
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:22 schreef robin007bond het volgende:
Probeert Merkel gewoon expres te doen alsof ze kwaadaardig is? :')

http://www.theguardian.co(...)sylum-seeker-germany

Dat ze haar dan achteraf troost, dat is dan wel weer goed natuurlijk, maar bah. :r
Merkel is een Duits politicus en derhalve dient ze het Duitse volk te dienen en vertegenwoordigen, niet hele hordes "vluchtelingen" die graag een graantje mee willen pikken van de Duitse welvaart en die daarmee tegelijkertijd uithollen...
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:29:17 #79
-1 #ANONIEM
pi_154390335
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:24 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Habermas is een neomarxist, een van de belangrijkste mensen van de Frankfurter Schule en tegenstander van de empirische wetenschappen
En, is dat erg? Overigens lees ik nergens dat hij een tegenstander is van de empirische wetenschappen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:32:14 #80
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390441
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:29 schreef robin007bond het volgende:

[..]

En, is dat erg? Overigens lees ik nergens dat hij een tegenstander is van de empirische wetenschappen.
Een waardeoordeel er over laat ik aan jou zelf over, ik zet het even in context.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:33:50 #81
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390499
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:29 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Merkel is een Duits politicus en derhalve dient ze het Duitse volk te dienen en vertegenwoordigen, niet hele hordes "vluchtelingen" die graag een graantje mee willen pikken van de Duitse welvaart en die daarmee tegelijkertijd uithollen...
Verder heeft D een zeer genereus asielbeleid, veel ruimhartiger en milder dan het Nederlandse, maar ook dan heb je gewoon mensen die teruggestuurd worden.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:34:23 #82
-1 #ANONIEM
pi_154390518
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:29 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Merkel is een Duits politicus en derhalve dient ze het Duitse volk te dienen en vertegenwoordigen, niet hele hordes "vluchtelingen" die graag een graantje mee willen pikken van de Duitse welvaart en die daarmee tegelijkertijd uithollen...
Ja, zo'n meisje dat gewoon keurig Duits spreekt en hierna wil studeren aan een universiteit is vast en zeker een parasiet die de Duitse welvaart wil uithollen. :')

:r

Ga weg man. Overigens zijn er andere landen dan Duitsland met veel hogere percentages asielzoekers. Blargh.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:36:07 #83
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390573
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:34 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Ja, zo'n meisje dat gewoon keurig Duits spreekt en hierna wil studeren aan een universiteit is vast en zeker een parasiet die de Duitse welvaart wil uithollen. :')

:r

Ga weg man. Overigens zijn er andere landen dan Duitsland met veel hogere percentages asielzoekers. Blargh.
Lekker jankzakken over een individueel geval om je punt te kunnen maken.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:36:48 #84
-1 #ANONIEM
pi_154390613
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:36 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Lekker jankzakken over een individueel geval om je punt te kunnen maken.
Zoals haar zijn er velen. Velen die slachtoffer zijn of gaan worden van deportaties.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:38:40 #85
-1 #ANONIEM
pi_154390692
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:33 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Verder heeft D een zeer genereus asielbeleid, veel ruimhartiger en milder dan het Nederlandse, maar ook dan heb je gewoon mensen die teruggestuurd worden.
Waarom is dat dan zo daar, zal ik zeggen waarom ik dat denk dat het zo is?
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:39:47 #86
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390729
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:36 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zoals haar zijn er velen. Velen die slachtoffer zijn of gaan worden van deportaties.
Haal er anders nog ff een nazivergelijking bij, gooi wat met poppen en stamp met je voetjes
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:40:18 #87
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154390750
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:36 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zoals haar zijn er velen. Velen die slachtoffer zijn of gaan worden van deportaties.
Gelukkig zijn die deportaties meestal gerechtvaardigd door een eerlijk proces. Zoek eens op wat het Nederlandse en Duitse immigratieproces inhoudt, en vergelijk dat vervolgens eens met het Griekse of het Italiaanse.

Het gaat er hier veel rechtvaardiger en socialer aan toe dan daar. Ik deel je minachting dus ook niet.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:41:26 #88
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_154390803
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:36 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zoals haar zijn er velen. Velen die slachtoffer zijn of gaan worden van deportaties.
Ik leg de schuld liever bij de falende regimes waar zij en haar ouders voor zijn gevlucht, dan bij een land als Duitsland dat tenminste een aantal asielzoekers opvangt.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:42:56 #89
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154390855
Zoals zoveel weenies wil Robin niets weten van beleid en wetgeving, maar gewoon lekker jammeren over een zielig persoon en dan maar wat roepen, willekeur is blijkbaar te verkiezen boven een rechtsstaat
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:44:44 #90
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154390911
Heb je ook nog iets zinnigs te zeggen Piet, of blijf je op de man spelen?
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:47:46 #91
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154391029
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:44 schreef crystal_meth het volgende:
Heb je ook nog iets zinnigs te zeggen Piet, of blijf je op de man spelen?
Moet jij niet wat cartoons posten en Grieken in een slachtofferrol zetten?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:49:11 #92
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154391098
Op aanvraag:
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:49:35 #93
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154391118
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:54:43 #94
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154391312
Er zijn zoals het er nu uitziet in de Herfst weer verkiezingen in Griekenland.

Ik doe een gok, iemand als Varoufakis wint de verkiezingen en ziet alle afspraken als ongeldig en wil weer meer gratis geld zonder daar wat voor te hoeven doen. De nieuwe regeringspartij benoemt haar eigen mensen op alle topposities die er vrij komen en die ze vrij maken. Ze beloven gouden bergen, vergelijken de EU met nazis en doen verder niets aan de hervormingen van de griekse economie of aan het bestrijden van corruptie.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:57:40 #95
206731 Mortaxx
Doomer
pi_154391438
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Er zijn zoals het er nu uitziet in de Herfst weer verkiezingen in Griekenland.

Ik doe een gok, iemand als Varoufakis wint de verkiezingen en ziet alle afspraken als ongeldig en wil weer meer gratis geld zonder daar wat voor te hoeven doen. De nieuwe regeringspartij benoemt haar eigen mensen op alle topposities die er vrij komen en die ze vrij maken. Ze beloven gouden bergen, vergelijken de EU met nazis en doen verder niets aan de hervormingen van de griekse economie of aan het bestrijden van corruptie.
Je vergeet de nieuwe bailout
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:57:58 #96
-1 #ANONIEM
pi_154391455
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Er zijn zoals het er nu uitziet in de Herfst weer verkiezingen in Griekenland.

Ik doe een gok, iemand als Varoufakis wint de verkiezingen en ziet alle afspraken als ongeldig en wil weer meer gratis geld zonder daar wat voor te hoeven doen. De nieuwe regeringspartij benoemt haar eigen mensen op alle topposities die er vrij komen en die ze vrij maken. Ze beloven gouden bergen, vergelijken de EU met nazis en doen verder niets aan de hervormingen van de griekse economie of aan het bestrijden van corruptie.
Zitten de (aasgieren) dan te wachten daarop?
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:59:45 #97
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154391513
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:57 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

Je vergeet de nieuwe bailout
Klopt, en de beloftes van de D en NL politiek dat ze echt streng zijn en goede garanties hebben gekregen, dat het geld echt terugkomt, etc etc
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 16:59:59 #98
121348 Erasmo
f/8 and be there.
pi_154391517
Nog meer mensen die ipv het debat de TDF op politiek24 hebben? :')
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:00:21 #99
278875 DDDDDaaf
pi_154391528
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:58 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De Grieken hebben veel te veel schulden gemaakt en jij wilt ze belonen door dat kwijt te schelden. Waarom zou dat wel werken?
"De Grieken" mogen boeten voor de enorme puinhoop die politici, banken en zelfs de Duitse en Franse wapenindustrie veroorzaakt hebben...
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:01:44 #100
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_154391563
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 15:58 schreef Igen het volgende:

[..]

Ok, dat is een antwoord op mijn vraag. :)
Alleen zo jammer dat banken niet enkel privekapitaal van enkele dikke mannetjes zijn. Dat schijnt bij velen niet echt door te dringen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:02:21 #101
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154391584
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:00 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

"De Grieken" mogen boeten voor de enorme puinhoop die politici, banken en zelfs de Duitse en Franse wapenindustrie veroorzaakt hebben...
Na, die regeringen hebben ze zelf gekozen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:03:25 #102
-1 #ANONIEM
pi_154391617
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:02 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Na, die regeringen hebben ze zelf gekozen.
Welke hebben wij gekozen dan?
Dan laat het die beslissen die hebben we toch gekozen!
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:05:17 #103
-1 #ANONIEM
pi_154391660
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:01 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Alleen zo jammer dat banken niet enkel privekapitaal van enkele dikke mannetjes zijn. Dat schijnt bij velen niet echt door te dringen.
Juist en daarom moet of zal de economie weer moeten draaien of niet?
Maar hoeveel van de 10 zouden met goede bedoelingen zijn?
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:15:32 #104
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154391943
Mooie samenvatting van onze politieke leiders, "we zijn er klaar mee".
Rutte en Dijsselbloem bedanken de voorzitter.
Draghi heeft na bezoek Lew in Frankfurt, Griekenland ¤900 miljoen toegezegd om de week door te komen.
Eind goed al goed.... toch ?

quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:15 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Is het ook europese solidariteit om zo snel mogelijk EU landen erbij te halen, wetende dat ze niet stabiel zijn, en daarna de bevolking aan haar lot over te laten?
Man man man, die hele EU is gebaseerd op de banken en de handel van de grote jongens. De rest kan barsten....
Je hebt gelijk, alleen een kleine nuance. de EU is niet gebaseerd op de banken maar een consequentie van het monetaire systeem wat wordt ingezet als controlerend machtsmiddel.

De grote "jongens", zijn respectabele families zoals de Rothschild's, Onassis's ;) , Capetian's, Genovese's, Li's, Tata's, etc.etc. die zo al eeuwenlang hun manier van denken en doen, uitvoeren om daarmee het klassesysteem in stand houden.

Totale topgroep zal iets van 6.000 tot 12.000 man zijn die overigens niet opzettelijk conspireren maar hun "opvoeding" van denken en doen simpelweg navolgen. De gelieerde familiegroep daaronder is maar iets 70 miljoen mensen die de rest van 7 miljard mensen bestuurt.
Ze kunnen niet anders dan dat ze zijn en hebben feitelijk geen flauw benul noch wil, hun systeem te veranderen. Ik durf zelfs te beweren dat de (top)groep en hun trouw volgend volk; de rest meer ziet als een noodzakelijk aanwezige bacterievorm dan als zelfstandig wezens met met talent en gelijke rechten op zelfverwezenlijking.

Soms valt er één uit de elite wieg. Die, in licht van de dood, in een soort van schijnheilig schuldgevoel, ineens liefdadig wordt. Dan nog, is de actie gericht om de regie na de dood, voort te zetten.

PS. Spaar mij de BNW of Aluhoedje reacties. Het volstaat wanneer je geprikkeld kan worden om patronen eens zelf op eigen kracht te relateren aan de EU cq. Griekse situaties met wat zich zo al voordoet. Kan zijn dat je dat niet wil, kan of durft. Ook goed, want het komt goed.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:22:47 #105
211196 Weltschmerz
pi_154392136
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:01 schreef Hexagon het volgende:

[..]

Alleen zo jammer dat banken niet enkel privekapitaal van enkele dikke mannetjes zijn. Dat schijnt bij velen niet echt door te dringen.
Voor een niet onbelangrijk deel wel. Bovendien moet de beslissing die banken te redden ten bate van bijvoorbeeld Duitse beleggers en spaarders ook zoveel mogelijk voor rekening komen van die Duitsers en in tweede instantie voor rekening van alle Duitsers, maar niet voor rekening van de Grieken.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:26:46 #106
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154392213
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:22 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Voor een niet onbelangrijk deel wel. Bovendien moet de beslissing die banken te redden ten bate van bijvoorbeeld Duitse beleggers en spaarders ook zoveel mogelijk voor rekening komen van die Duitsers en in tweede instantie voor rekening van alle Duitsers, maar niet voor rekening van de Grieken.
Gezien de rentes die ze berekend krijgen en de hoeveelheden cash die de ECB er weer heen stuurt, het niet werkelijk hervormen kan ik niet echt zeggen dat de Grieken de rekening betalen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:39:01 #107
-1 #ANONIEM
pi_154392389
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:36 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Zoals haar zijn er velen. Velen die slachtoffer zijn of gaan worden van deportaties.
Als je de SC had gelezen wist je dat dit weer een gevalletje heet opgediende soep is
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:39:15 #108
122608 Resonancer
Ugh
pi_154392395
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Gezien de rentes die ze berekend krijgen en de hoeveelheden cash die de ECB er weer heen stuurt, het niet werkelijk hervormen kan ik niet echt zeggen dat de Grieken de rekening betalen.
En dat zal ook nooit volledig gebeuren, dat wil het IMF helemaal niet.


http://www.washingtonpost(...)r-pay-back-its-debt/

We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
  donderdag 16 juli 2015 @ 17:46:22 #109
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154392521
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:54 schreef Pietverdriet het volgende:
Er zijn zoals het er nu uitziet in de Herfst weer verkiezingen in Griekenland.

Ik doe een gok, iemand als Varoufakis wint de verkiezingen en ziet alle afspraken als ongeldig en wil weer meer gratis geld zonder daar wat voor te hoeven doen. De nieuwe regeringspartij benoemt haar eigen mensen op alle topposities die er vrij komen en die ze vrij maken. Ze beloven gouden bergen, vergelijken de EU met nazis en doen verder niets aan de hervormingen van de griekse economie of aan het bestrijden van corruptie.
Het is dus gewoon een plaspauze in het pokerspel waarbij de inzet weer met 80 miljard (ja daar zijn ook terugbetalingen van oude schulden bij OK) is verhoogd.
Hoe zou dat voelen pokeren met het geld van anderen ?
Zoiets als bankiers die speculeren met het geld van hun klanten, als het goed gaat bonussen, als het slecht afloopt mag de belastingbetaler dokken en krjgen zij ook (afscheids)bonussen.

OT: Ik geloof niet dat er een Griekse oppositiepartij is die graag wil regeren. Maar met of zonder nieuwe regering zullen de maatregelen nooit doorgevoerd worden, c.q. men omzeilt de maatregelen.
Bijv. de BTW kan makkelijk worden omzeilt door nog meer of (bijna) alles zwart af te rekenen, komt goed uit want er is toch veel contant geld in omloop.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:02:31 #110
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154392763
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:15 schreef Vallon het volgende:
Mooie samenvatting van onze politieke leiders, "we zijn er klaar mee".
Rutte en Dijsselbloem bedanken de voorzitter.
Draghi heeft na bezoek Lew in Frankfurt, Griekenland ¤900 miljoen toegezegd om de week door te komen.
Eind goed al goed.... toch ?

[..]

Je hebt gelijk, alleen een kleine nuance. de EU is niet gebaseerd op de banken maar een consequentie van het monetaire systeem wat wordt ingezet als controlerend machtsmiddel.

De grote "jongens", zijn respectabele families zoals de Rothschild's, Onassis's ;) , Capetian's, Genovese's, Li's, Tata's, etc.etc. die zo al eeuwenlang hun manier van denken en doen, uitvoeren om daarmee het klassesysteem in stand houden.

Totale topgroep zal iets van 6.000 tot 12.000 man zijn die overigens niet opzettelijk conspireren maar hun "opvoeding" van denken en doen simpelweg navolgen. De gelieerde familiegroep daaronder is maar iets 70 miljoen mensen die de rest van 7 miljard mensen bestuurt.
Ze kunnen niet anders dan dat ze zijn en hebben feitelijk geen flauw benul noch wil, hun systeem te veranderen. Ik durf zelfs te beweren dat de (top)groep en hun trouw volgend volk; de rest meer ziet als een noodzakelijk aanwezige bacterievorm dan als zelfstandig wezens met met talent en gelijke rechten op zelfverwezenlijking.

Soms valt er één uit de elite wieg. Die, in licht van de dood, in een soort van schijnheilig schuldgevoel, ineens liefdadig wordt. Dan nog, is de actie gericht om de regie na de dood, voort te zetten.

PS. Spaar mij de BNW of Aluhoedje reacties. Het volstaat wanneer je geprikkeld kan worden om patronen eens zelf op eigen kracht te relateren aan de EU cq. Griekse situaties met wat zich zo al voordoet. Kan zijn dat je dat niet wil, kan of durft. Ook goed, want het komt goed.
Mensen die dit naar BNW verwijzen, moeten zich maar eens verdiepen in de regelementen van het ESM http://deutsch.taxpayers-europe.com/infos/aktuell/39/162-esm-stoppen-die-eu-buerger-zahlen-die-zeche.html
Wat er in BNW geschreven wordt verbleekt hierbij.
Waar het op neer komt is dat de lidstaten naast een gegarandeerd bedrag (voor NL 40 miljard) ook nog eens onbeperkt aansprakelijk zijn indien het ESM dat vraagt.
Het ESM is onaantastbaar, geen juridiche procedures mogelijk, het salaris van de ESMmers is geheim en wordt door hun zelf vastgesteld :{

Ondanks dat Griekenland veel meer gaat kosten dan gedacht, kunnen we dat nog makkelijk opbrengen, je kent het inmiddels:
- BTW verhoging
- pensionleeftijd omhoog
- korten op uitkeringen
- slinks korten of laten verdampen van pensioenen
Kortom de "participatiemaatschappij"

Maar het echte probleem, van de muntunie en de EU zit natuurlijk in Italië, Spanje en Frankrijk.
Als een van die landen omvalt is de ramp niet te overzien
Gelukkig hebben de machthebbers weer 3 jaar tijd gekocht om ter afleiding van de werkelijke problemen over Griekenland te blijven debatteren.

"Wat een geluk voor de machthebbers van de wereld dat de mensen zo dom zijn"
(Adolf Hitler)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:17:51 #111
278875 DDDDDaaf
pi_154392967
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 17:02 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Na, die regeringen hebben ze zelf gekozen.
Je kan kiezen tot je een ons weegt, uiteindelijk maakt het totaal niets uit welk vakje je rood kleurt. Bovendien zitten veel topambtenaren op plaatsen waar niet voor gestemd wordt en dat bovendien jarenlang.

Verkiezingen zijn een toneelspelletje wat eens in de vier jaar opgevoerd wordt om te pretenderen een democratie te zijn...
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:21:08 #112
13387 Ryan3
pi_154393013
Hoeveel zand zit er nu eigenlijk in die economische motor van Griekenland?
Ik las een artikeltje, weet niet meer waar, van iemand die alleen maar werd tegengewerkt toen hij een olijfolie-export handeltje wilde opzetten. Zijn daar nog meer voorbeelden van?
Want dat zijn natuurlijk dingen die je niet gauw te weten komt, maar die wel een heel erg negatieve invloed hebben op de economie hè.
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:23:50 #113
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154393046
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:21 schreef Ryan3 het volgende:
Hoeveel zand zit er nu eigenlijk in die economische motor van Griekenland?
Ik las een artikeltje, weet niet meer waar, van iemand die alleen maar werd tegengewerkt toen hij een olijfolie-export handeltje wilde opzetten. Zijn daar nog meer voorbeelden van?
Want dat zijn natuurlijk dingen die je niet gauw te weten komt, maar die wel een heel erg negatieve invloed hebben op de economie hè.
Was dat niet ondernemerslatijn vergelijkbaar met visserslatijn (bv dat je longfoto's en een drol moet inleveren).
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:25:42 #114
13387 Ryan3
pi_154393077
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:23 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Was dat niet ondernemerslatijn vergelijkbaar met visserslatijn (bv dat je longfoto's en een drol moet inleveren).
Ja, zoiets idd, ze hadden longfoto's nodig en drollen van alle aandeelhouders.
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:26:25 #115
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154393090
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:21 schreef Ryan3 het volgende:
Hoeveel zand zit er nu eigenlijk in die economische motor van Griekenland?
Ik las een artikeltje, weet niet meer waar, van iemand die alleen maar werd tegengewerkt toen hij een olijfolie-export handeltje wilde opzetten. Zijn daar nog meer voorbeelden van?
Want dat zijn natuurlijk dingen die je niet gauw te weten komt, maar die wel een heel erg negatieve invloed hebben op de economie hè.
Om zand in de motor te hebben moet je eerst een motor hebben zeg maar.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:38:08 #116
-1 #ANONIEM
pi_154393373
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:21 schreef Ryan3 het volgende:
Hoeveel zand zit er nu eigenlijk in die economische motor van Griekenland?
Ik las een artikeltje, weet niet meer waar, van iemand die alleen maar werd tegengewerkt toen hij een olijfolie-export handeltje wilde opzetten. Zijn daar nog meer voorbeelden van?
Want dat zijn natuurlijk dingen die je niet gauw te weten komt, maar die wel een heel erg negatieve invloed hebben op de economie hè.
De bureaucratie en corruptie zijn er gewoon erg groot.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:42:37 #117
-1 #ANONIEM
pi_154393490
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:02 schreef Oud_student het volgende:

"Wat een geluk voor de machthebbers van de wereld dat de mensen zo dom zijn"

In deze tijd zou ik in die zin naïef zetten.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:54:01 #118
13387 Ryan3
pi_154393719
quote:
2s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:38 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De bureaucratie en corruptie zijn er gewoon erg groot.
Off topic: update in ander topic NWS / Achterhoekse gemeenten verdienen aan werk met behoud van uitkering #5
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 18:54:33 #119
13387 Ryan3
pi_154393726
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Om zand in de motor te hebben moet je eerst een motor hebben zeg maar.
Toeristenindustrie draait volop hoor.
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:04:35 #120
122608 Resonancer
Ugh
pi_154394008
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:42 schreef john2406 het volgende:

[..]

In deze tijd zou ik in die zin naïef zetten.
Dacht meer aan apathisch, ook via de MSM is info aan de schapen gevoerd.

Zolang de schoorsteen rookt blijft het bij blaten.
We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:06:28 #121
104871 remlof
Europees federalist
pi_154394064
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:54 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Toeristenindustrie draait volop hoor.
Yep, wij gaan volgende maand ook weer een paar duizend euro in die sector pompen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:09:29 #122
-1 #ANONIEM
pi_154394147
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:04 schreef Resonancer het volgende:

[..]

Dacht meer aan apathisch, ook via de MSM is info aan de schapen gevoerd.

Zolang de schoorsteen rookt blijft het bij blaten.
Ik kan dat youtube filmpje niet zien hier hoe kan dat?
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:11:16 #123
355286 Eufonie
pi_154394194
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:09 schreef john2406 het volgende:

[..]

Ik kan dat youtube filmpje niet zien hier hoe kan dat?
De video kan alleen direct op Youtube bekeken worden, en niet via Fok. Is een optie die de uploader kan instellen (niet specifiek voor Fok natuurlijk, wel voor elke website die geen Youtube is) :)
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:13:06 #124
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154394239
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:09 schreef john2406 het volgende:

[..]

Ik kan dat youtube filmpje niet zien hier hoe kan dat?
wat is de foutmelding? "this plugin has security vulnerabilities"?
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:31:01 #125
-1 #ANONIEM
pi_154394684
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:13 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

wat is de foutmelding? "this plugin has security vulnerabilities"?
Nee joh die is de laatste dagen wel vier keer geupdate die flash, ben benieuwd hoe lang het nou duurt.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:43:18 #126
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_154395022
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:18 schreef Vallon het volgende:

Daarom moet ook het fiscale controlesysteem ingevoegd worden.
Denk maar 's, hoeveel mogelijkheden heb je nu werkelijk om nog iets zwarts te doen ? De enige manier om je zwarte-geld nog te kunnen gebruiken is door het wit te wassen, wat ook al heel moeilijk (en erg risicovol vanwege criminaliteit) is. Dat je wat zwart bijwerkt of klust, die paar duizend euro, is peanuts en niet het doe van ons fiscale systeem. Het gaat om het "grotere" geld tot. Het "echt" grote geld (Miljoenen) heeft overigens weer "eigen" maniertjes om hun geld weg te sluizen wat steeds lastiger wordt.
Die paar duizend Euro ? Als 11 miljoen Grieken jaarlijks voor "1000 ¤" in 't zwart uitgeven (en daar zit je snel aan , paar keer op café of restaurant dat niks aangeeft, een loodgieter cash betalen, je garagist zo betalen, ... ) zit je al met 11 miljard ¤ dat niet belast werd ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:45:03 #127
-1 #ANONIEM
pi_154395091
Deze dus dan, vrij heftig dus als het klopt, denk wel dat het kan kloppen trouwens?

[ Bericht 73% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 20:09:29 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:45:17 #128
66582 Monolith
geniaal
pi_154395102
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:43 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]

Die paar duizend Euro ? Als 11 miljoen Grieken jaarlijks voor "1000 ¤" in 't zwart uitgeven (en daar zit je snel aan , paar keer op café of restaurant dat niks aangeeft, een loodgieter cash betalen, je garagist zo betalen, ... ) zit je al met 11 miljard ¤ dat niet belast werd ...
Hoe gaan kinderen van 2 jaar oud ¤1000 uitgeven?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:46:07 #129
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154395122
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:45 schreef Monolith het volgende:

[..]

Hoe gaan kinderen van 2 jaar oud ¤1000 uitgeven?
Nou die kosten wel meer dan dat bedrag per jaar, zelf geen kinderen ?
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:46:12 #130
-1 #ANONIEM
pi_154395124
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:45 schreef Monolith het volgende:

[..]

Hoe gaan kinderen van 2 jaar oud ¤1000 uitgeven?
Dat doen de ouders toch dan voor ze!
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:48:59 #131
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154395187
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:45 schreef john2406 het volgende:

Deze dus dan, vrij heftig dus als het klopt, denk wel dat het kan kloppen trouwens?
Kan je de conclusie samenvatten svp :@
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:51:39 #132
-1 #ANONIEM
pi_154395260
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:48 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Kan je de conclusie samenvatten svp :@
Denk dat ik een verkeede link gegeven heb deze is maar 12 minuten.


En dan klik niet op de afbeelding maar op het geschreven goldman sachs!

Sammenvatten, mag al blij zijn dat ik met die paar zinnen niet teveel foute maak!

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 19:52:43 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:53:30 #133
278875 DDDDDaaf
pi_154395307
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 18:26 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Om zand in de motor te hebben moet je eerst een motor hebben zeg maar.
Tellen de scheepsmotoren van al die Griekse rederijen daar ook in mee?
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:53:49 #134
66582 Monolith
geniaal
pi_154395316
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:46 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Nou die kosten wel meer dan dat bedrag per jaar, zelf geen kinderen ?
Dat was het punt niet.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  donderdag 16 juli 2015 @ 19:54:31 #135
-1 #ANONIEM
pi_154395337
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:53 schreef Monolith het volgende:

[..]

Dat was het punt niet.
Het punt of jouw punt?
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:16:23 #136
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154395864
quote:
A divided Germany rose from the ashes of the Nazi defeat in World War II, weathering the Cold War to transform into one of the good guys. Modern Germany quickly molded itself into the standard-bearer of global pacifism, a hotbed of youth culture and the tree-hugging Lorax of nations in the fight against climate change.

But, just like that, the image of the “cruel German” is back.

Germany — more specifically, its chancellor, Angela Merkel — has faced years of derision for driving a hard bargain with financially broken Greece, which has received billions in bailouts since 2010. But for both Germany and Merkel, the concessions extracted this week to open fresh rescue talks with Athens appears to have struck a global nerve. By insisting on years more of tough cuts and making other demands that critics have billed as humiliating, Berlin is wiping out decades of hard-won goodwill.

In the aftermath of the deal with Greece, the hashtag #Boycottgermany — calling on users not to buy German products — has started trending on Twitter. Referencing Hannibal Lecter, the cannibal from “Silence of the Lambs,” Europeans are sharing caricatures depicting Merkel as a Greece-eating “Angela Lecter.” A cartoon portraying Wolfgang Schäuble — Merkel’s even-harder-line finance minister — as a knife-wielding killer from the Islamic State militant group has gone viral.

Germany was one of more than a dozen nations that insisted on a tough deal with Greece. But Britain’s Daily Mail singled out Germany, saying Greece had surrendered to austerity “with a German gun at his head.”

In the United States, New York Times columnist Paul Krugman this week noted the hate mail he had received from Germany for repeatedly criticizing its tough line on fiscal reforms. The Germans, he wrote, had suggested that as a Jew, he should know “the dangers of demonizing a people.” To that, Krugman responded with sarcasm: “Because criticizing a nation’s economic ideology is just like declaring its people subhuman.”
https://www.washingtonpos(...)4ba982ed4_story.html
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:19:08 #137
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154395926
quote:
Wauw, die Amerikanen snappen er dus echt helemaal niks van. Wat een onderbuikartikel. Die hashtag #boycottgermany zal ook wel iets zijn wat alleen Amerikanen en Grieken gebruiken?
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:23:59 #138
122608 Resonancer
Ugh
pi_154396049
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:48 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Kan je de conclusie samenvatten svp :@
Wat eigenlijk iedereen weet want zo gaat het al decennia.
De Grieken zijn in de val gelokt.


Bnw zal de Fok!er zeggen, maar als je " confessions of an economic hitman " hebt gelezen heb je imo een aardige basis om de rest van de poppetjes erbij te vinden.


https://nl.m.wikipedia.or(...)ische_huurmoordenaar

Lang interview met de auteur John Perkins , maar dan heb je ook wat, nogmaals decennia lang hetzelfde principe.
We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:29:34 #139
-1 #ANONIEM
pi_154396151
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:19 schreef Belabor het volgende:

[..]

Wauw, die Amerikanen snappen er dus echt helemaal niks van. Wat een onderbuikartikel. Die hashtag #boycottgermany zal ook wel iets zijn wat alleen Amerikanen en Grieken gebruiken?
"Ik vind het artikel lastig te begrijpen. Zelf vind ik het ook lastig om de situatie te bevatten, dus is het artikel slecht. Waarom zeg ik niet, want dat toont aan dat ik daar geen redenen voor heb."

Xx Belabor

Overigens wordt in het artikel zelf juist een Duitser als voorbeeld gegeven die de hashtag gebruikt.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-07-2015 20:36:00 ]
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:36:13 #140
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396296
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:29 schreef robin007bond het volgende:

[..]

"Ik vind het artikel lastig te begrijpen. Zelf vind ik het ook lastig om de situatie te bevatten, dus is het opinieartikel slecht. Waarom zeg ik niet, want dat toont aan dat ik daar geen redenen voor heb."

Xx Belabor

Overigens wordt in het artikel zelf juist een Duitser als voorbeeld gegeven die de hashtag gebruikt.
Doe niet zo denigrerend. Ik begrijp het artikel prima, ik beheers Engels op B2-niveau, dus daar zal het niet aan liggen. ;)

Het opinieartikel is slecht omdat het niet gebaseerd is op feiten, maar op losse vergelijkingen met nazi-Duitsland en horror-films. Het is een gigantische hyperbool die totaal geen nieuwswaarde, noch een goede kern van waarheid heeft.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:37:43 #141
278875 DDDDDaaf
pi_154396317
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:29 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Overigens wordt in het artikel zelf juist een Duitser als voorbeeld gegeven die de hashtag gebruikt.
Je bedoelt die Paul Krugman? Dan moet je dat stukje nog maar eens lezen... ;)
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:40:04 #142
-1 #ANONIEM
pi_154396377
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:36 schreef Belabor het volgende:

[..]

Doe niet zo denigrerend. Ik begrijp het artikel prima, ik beheers Engels op B2-niveau, dus daar zal het niet aan liggen. ;)

Het opinieartikel is slecht omdat het niet gebaseerd is op feiten, maar op losse vergelijkingen met nazi-Duitsland en horror-films. Het is een gigantische hyperbool die totaal geen nieuwswaarde, noch een goede kern van waarheid heeft.
Als je dit eerder zo zei dan had ik die reactie niet gegeven, maar dat je mistte dat die hashtag juist is gebruikt door een Duitser vind ik wel opmerkelijk.

quote:
. One German user on Twitter dared the rest of the world to boycott German products: “Go ahead. Boycott all german goods. cars, aspirin, beer, chip cards, printed media and antibiotics. Have fun.”
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:40:09 #143
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396381
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:37 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Je bedoelt die Paul Krugman? Dan moet je dat stukje nog maar eens lezen... ;)
Er worden twee Duitsers genoemd die niet dezelfde mening hebben als de gemiddelde Duitser, maar dat moet dan de benchmark zijn over hoe de Duitsers hierover denken.

Dacht het niet, dat is met journalistiek dus de feiten verdraaien. Daarom moet je kritisch zijn op dit soort artikelen, maar het is onderhand al de derde keer dat ik dat benoem. Ga ik niet weer doen in dit draadje.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:40:43 #144
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396396
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:40 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Als je dit eerder zo zei dan had ik die reactie niet gegeven, maar dat je mistte dat die hashtag juist is gebruikt door een Duitser vind ik wel opmerkelijk.

[..]

De Duitser gebruikt de hashtag niet, hij spoort mensen aan de producten te boycotten. Dat is wat anders. ;)

Edit: Even gecheckt, hij heeft hem wel geïntroduceerd.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:41:02 #145
-1 #ANONIEM
pi_154396405
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:37 schreef DDDDDaaf het volgende:

[..]

Je bedoelt die Paul Krugman? Dan moet je dat stukje nog maar eens lezen... ;)
Nee, die bedoel ik niet. En Paul Krugman is geen Duitser...
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:41:22 #146
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154396415
quote:
10s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:36 schreef Belabor het volgende:

[..]

Doe niet zo denigrerend. Ik begrijp het artikel prima, ik beheers Engels op B2-niveau, dus daar zal het niet aan liggen. ;)

Het opinieartikel is slecht omdat het niet gebaseerd is op feiten, maar op losse vergelijkingen met nazi-Duitsland en horror-films. Het is een gigantische hyperbool die totaal geen nieuwswaarde, noch een goede kern van waarheid heeft.
Probeer maar een krant te vinden die niet zulke vergelijkingen maakt.

The Versailles terms imposed on Germany in 1919 were vindictive and narrow-minded, but not beyond reach. Greece is being told to do the impossible
http://www.telegraph.co.u(...)a-velvet-Grexit.html
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:42:53 #147
-1 #ANONIEM
pi_154396451
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:40 schreef Belabor het volgende:

[..]

De Duitser gebruikt de hashtag niet, hij spoort mensen aan de producten te boycotten. Dat is wat anders. ;)
Oké, maar hij staat wel achter het principe van de hashtag. Mijn punt is: er zijn ook Duitsers die er zo over denken.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:45:55 #148
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396521
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:41 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Probeer maar een krant te vinden die niet zulke vergelijkingen maakt.

The Versailles terms imposed on Germany in 1919 were vindictive and narrow-minded, but not beyond reach. Greece is being told to do the impossible
http://www.telegraph.co.u(...)a-velvet-Grexit.html
Ach ja, ze moeten toch wat mensen naar hun website lokken, lekker clickbaiten. Dan is goedkoop met zaken als de Tweede Wereldoorlog gooien makkelijk cashen. Maakt de journalistiek er alleen niet beter op.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:46:43 #149
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154396540
quote:
12s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:45 schreef Belabor het volgende:

[..]

Ach ja, ze moeten toch wat mensen naar hun website lokken, lekker clickbaiten. Dan is goedkoop met zaken als de Tweede Wereldoorlog gooien makkelijk cashen. Maakt de journalistiek er alleen niet beter op.
:')
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:47:08 #150
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154396551
quote:
#ThisIsACoup – ‘Dit is een staatsgreep’. Het was gisteren een van de meest populaire hashtags op Twitter. Al zeker nadat Paul Krugman, gewezen Nobelprijswinnaar Economie, zich in zijn blog vierkant achter die stelling had geschaard. ‘Natuurlijk is dit een staatsgreep. Hoe kun je dit anders noemen?’, zegt ook professor Paul De Grauwe.

‘Dit lijkt wel de overwinnaar die na een oorlog een land bezet en eenzijdig zijn eisenpakket oplegt aan de overwonnenen. Stel je voor dat ­Europa dat met ons zou doen; wij zouden ons ook vernederd voelen.’
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:48:30 #151
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396585
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:46 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

:')
Hoe denk je dat kranten anders hun geld verdienen tegenwoordig, zeker de tabloids? Grote koppen met woorden die veel ge-Google'd worden, zo werkt die industrie gewoon. Goeie journalistiek is veel moeilijker te vinden, daar heb je meer dan twee of drie woorden voor nodig.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:51:19 #152
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154396631
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:48 schreef Belabor het volgende:

[..]

Hoe denk je dat kranten anders hun geld verdienen tegenwoordig, zeker de tabloids? Grote koppen met woorden die veel ge-Google'd worden, zo werkt die industrie gewoon. Goeie journalistiek is veel moeilijker te vinden, daar heb je meer dan twee of drie woorden voor nodig.
Right, "tabloids" zoals The Guardian, The Independent, The New York Times, The Washington Post, De Standaard...
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:52:10 #153
278875 DDDDDaaf
pi_154396650
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:41 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Probeer maar een krant te vinden die niet zulke vergelijkingen maakt.

The Versailles terms imposed on Germany in 1919 were vindictive and narrow-minded, but not beyond reach. Greece is being told to do the impossible
http://www.telegraph.co.u(...)a-velvet-Grexit.html
Ik vind de vergelijking met het verdrag van Versailles anders behoorlijk legitiem; Duitsland werd immers vrijwel als enige vernederd en buitensporig gestraft voor een oorlog die effectief door Oostenrijk-Hongarije gestart werd. Bovendien was de eerste wereldoorlog er hoe dan ook gekomen; het toenmalige Europa stond immers bol van de spanningen en tegenstellingen. Duitsland was indertijd waarschijnlijk de grootste en belangrijkste industrienatie ter wereld, maar werd belemmerd in die rol door het verenigd koninkrijk dat zelfs wou voorkomen dat Duitsland wereldwijd handelsposten en/of kolenbunkerposten kon openen. Vandaar dat er dan ook al jarenlang een wapenwedloop gaande was tussen Duitsland en het VK op marine gebied.

De "trojka" zet Europese landen en bevolkingen tegen mekaar op met zijn "austerity" en Duitsland speelt daar, in de persoon van Schauble, in mijn optiek een redelijk kwalijke rol in.
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:52:18 #154
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154396654
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:48 schreef Belabor het volgende:

[..]

Hoe denk je dat kranten anders hun geld verdienen tegenwoordig, zeker de tabloids? Grote koppen met woorden die veel ge-Google'd worden, zo werkt die industrie gewoon. Goeie journalistiek is veel moeilijker te vinden, daar heb je meer dan twee of drie woorden voor nodig.
De andere kant is niet beter hoor. Simpele marktlogica klinkt in de oren van sommige al snel heel gewichtig, serieus en verantwoordelijk, maar blijkt vaak ook een gedachteloos nakletsen van ideologische waarheden.
The view from nowhere.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:52:33 #155
-1 #ANONIEM
pi_154396664
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:47 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

^O^
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:53:02 #156
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396672
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:51 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Right, "tabloids" zoals The Guardian, The Independent, The New York Times, The Washington Post, De Standaard...
Ik houd er wel over op, het gaat toch off-topic. Lees de jaarverslagen van de uitgevers maar en vergelijk eens hoeveel meer inkomsten zij in 2014 uit online sales hadden vergeleken met 2012 of 2013.

Ik negeer verder de opinie wel, tenzij het daadwerkelijk nieuwswaarde heeft. Hebben jullie geen last meer van me.
  donderdag 16 juli 2015 @ 20:58:15 #157
-1 #ANONIEM
pi_154396817
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:53 schreef Belabor het volgende:

[..]

Ik houd er wel over op, het gaat toch off-topic. Lees de jaarverslagen van de uitgevers maar en vergelijk eens hoeveel meer inkomsten zij in 2014 uit online sales hadden vergeleken met 2012 of 2013.

Ik negeer verder de opinie wel, tenzij het daadwerkelijk nieuwswaarde heeft. Hebben jullie geen last meer van me.
Ik heb een abonnement op De Groene. Die halen hun inkomsten uit abonnementen en hebben dus niet veel te winnen van Click Bait.

Toch worden er ook artikelen geschreven met die strekking. :o
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:04:40 #158
267352 Belabor
Why stay? Explore!
pi_154396964
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:58 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Ik heb een abonnement op De Groene. Die halen hun inkomsten uit abonnementen en hebben dus niet veel te winnen van Click Bait.

Toch worden er ook artikelen geschreven met die strekking. :o
De Groene is dan ook 'first en foremost' een opiniekrant, en geen algemene krant. Opiniebladen hebben een veel specifiekere doelgroep. ;)
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:05:53 #159
-1 #ANONIEM
pi_154396988
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:58 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Ik heb een abonnement op De Groene. Die halen hun inkomsten uit abonnementen en hebben dus niet veel te winnen van Click Bait.

Toch worden er ook artikelen geschreven met die strekking. :o
Die komen er ook open en bloot voor uit dat ze een opinieblad zijn, dat scheelt nogal.
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:09:42 #160
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154397072
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 19:43 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Die paar duizend Euro ? Als 11 miljoen Grieken jaarlijks voor "1000 ¤" in 't zwart uitgeven (en daar zit je snel aan , paar keer op café of restaurant dat niks aangeeft, een loodgieter cash betalen, je garagist zo betalen, ... ) zit je al met 11 miljard ¤ dat niet belast werd ...
Hint 1: Er zijn ca 5 miljoen grieken die een vorm van een vast inkomen hebben,
Hint 2 :Niet iedereen heeft de mogelijkheid of zin ¤1000 zwart uit te geven.
Hint 3: Niet iedereen wil/kan zomaar ¤1000 zwart ontvangen
Hint 4: Digitale economie wat Griekenland juist (en snel ook) moet invoeren (Pinnen enz).
Hint 5: Zwart geld is niet handig, iig niet voor een ondernemer.

Het doel is niet het "zwart geld" maar feitelijk de corruptie ("fakelaki" envelopjes) cultuur.
Daarna komen de verdere details zoals braaf digitaal belasting heffen (en betalen) waarbij (als eis) ze een redelijk waterdicht belastingsysteem gebruiken.
Elke economie heeft een stukje informele economie (nodig ?). Het gaat er om dat dat stukje niet de economie is wat bij Griekenland, zo lijkt het, aardig het geval is.

De kans is groot dat dingen stuk lopen op de warme-landen & zo-doen-we-dat-bij-ons "cultuur" maar er is nieuws uit het stugge Brussel : "mooier kunnen we het niet maken".
Zeker niet met de Dijs w/ aan het roer flauw ik weet het..
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:22:24 #161
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154397431
De zwart geld economie is Griekenland is net zo groot, zo niet groter dan de witte
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:32:11 #162
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154397734
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:22 schreef Pietverdriet het volgende:
De zwart geld economie is Griekenland is net zo groot, zo niet groter dan de witte
24% van GDP, tegenover 13.3% in Duitsland.
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:34:17 #163
-1 #ANONIEM
pi_154397786
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:32 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

24% van GDP, tegenover 13.3% in Duitsland.
Piet zijn overdrijving ook echt: "Zo niet groter dan de witte" _O-

Een kwart is wel veel, desalniettemin.
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:43:34 #164
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154398091
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:34 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Piet zijn overdrijving ook echt: "Zo niet groter dan de witte" _O-

Een kwart is wel veel, desalniettemin.
Baltische staten, Polen, Malta en Cyprus scoren nog hoger. Volgens één bron tenminste. Wat betreft "undeclared work, % of labour force betreft scoren ze dan weer een stuk hoger dan de rest.
http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/themes/07_shadow_economy.pdf
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:54:08 #165
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154398476
De schattingen lopen uiteen Pavlopoulos schat het tot eind jaren 90 op 102,32%
Berger & pickard hebben het over 60% in 2006, tendens stijgend, maar niet zo erg als in de jaren70 Toen het op 140% zat
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 16 juli 2015 @ 21:57:48 #166
13387 Ryan3
pi_154398592
JaapJansen twitterde op donderdag 16-07-2015 om 21:40:07 Dijsselbloem en EP-vz @MartinSchulz woonden vanavond fractievergadering SPD Bondsdag bij - problemen in D. coalitie http://t.co/gfnOQl9MBy reageer retweet
Greichenlandkrise wird zur Koalitionskrise... :{.
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:01:31 #167
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154398713
quote:
15s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:57 schreef Ryan3 het volgende:
JaapJansen twitterde op donderdag 16-07-2015 om 21:40:07 Dijsselbloem en EP-vz @MartinSchulz woonden vanavond fractievergadering SPD Bondsdag bij - problemen in D. coalitie http://t.co/gfnOQl9MBy reageer retweet
Greichenlandkrise wird zur Koalitionskrise... :{.
quote:
Entgegen einer ersten Äußerung von SPD-Chef Gabriel war dieses Papier seinen Worten zufolge nicht mit ihm oder anderen Sozialdemokraten abgestimmt. Schäuble stellt das explizit anders dar.
Hmm, wie geloven we, de man die ooit ontkende 100.000 DM van een wapenhandelaar gekregen te hebben, of Sigmar Gabriel waarvan ik niet meteen grote leugens bij de hand heb?
are we infinite or am I alone
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:07:47 #168
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154398920
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:34 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Piet zijn overdrijving ook echt: "Zo niet groter dan de witte" _O-

Een kwart is wel veel, desalniettemin.
Hangt ervan af wie zo'n rapport laat opstellen en door wie het is opgesteld.
Het probleem is dat je zoiets niet zo goed kunt onderzoeken omdat niemand vrijwillig toegeeft zwart te werken of te laten werken.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:13:04 #169
13387 Ryan3
pi_154399124
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 21:43 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Baltische staten, Polen, Malta en Cyprus scoren nog hoger. Volgens één bron tenminste. Wat betreft "undeclared work, % of labour force betreft scoren ze dan weer een stuk hoger dan de rest.
http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/themes/07_shadow_economy.pdf
Als ik iemand help met zijn verhuizing is dat ook undeclared work?
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:14:44 #170
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154399188
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:08 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Sterker nog, ze hebben hogere rendementen behaald omdat Griekenland minder kredietwaardig was. Zelfs de speculanten die voor een prikje effecten hebben opgekocht krijgen 'al hun geld' (aanzienlijk meer dan dat ze ervoor betaald hebben) terug van de Europese belastingbetaler die het nu weer verhaalt op de Griekse belastingbetaler. Dat moeten die lidstaten dan maar uitzoeken met dat volk.

Ga maar naar de kiezer met de mededeling dat dat geen hulp voor de Grieken zoals eerder beweerd, maar hulp voor de financiele instellingen. Kijken of ze dan nog zo horig zijn aan hun heren.
Hear, hear.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:15:28 #171
-1 #ANONIEM
pi_154399214
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:13 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Als ik iemand help met zijn verhuizing is dat ook undeclared work?
Als je er geld mee verdient wel denk ik.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:15:50 #172
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154399226
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:13 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Als ik iemand help met zijn verhuizing is dat ook undeclared work?
Ook dat is een grijs gebied.
In wezen stimuleert "onze eigen" overheid ook zwart werken, middels de participatie samenleving, vrijwilligers en het werken met behoud van uitkering :)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:16:18 #173
-1 #ANONIEM
pi_154399248
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Hear, hear.
Toch jammer dat velen dat niet inzien.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:17:00 #174
-1 #ANONIEM
pi_154399267
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:16 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Toch jammer dat velen dat niet inzien.
Het is dan ook populistisch geleuter.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:17:26 #175
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154399280
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:15 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Als je er geld mee verdient wel denk ik.
Maar als je een tegenprestatie ontvangt in de vorm van een andere dienstverlening?
Je ontduikt dan ook nog eens het hoge BTW tarief :)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:18:49 #176
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154399323
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 16:15 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Landen bij elkaar zoeken die net zo sterk staan als jezelf en landen weren die dat niveau niet halen. Dat is geen basis voor een muntunie. Je zult zien dat naar verloop van tijd een lid afglijd, terwijl van de afkeurde landen er een is die een ster geworden is. Dan sta je voor hetzelfde probleem en zou je het afgegleden land eruit moeten knikkeren en de rijzende ster moeten opnemen. Zo werken bedrijven bijvoorbeeld met personeel. Maar voor een muntunie kan dat niet.
De Noord-Europese landen zitten echter vrijwel altijd ongeveer in hetzelfde vaarwater, daarmee kan je prima een stabiele muntunie vormen. Als er eens een keer eentje een beetje afglijdt dan is die solidariteit er wel om het op te vangen aangezien er geen sprake zou zijn van structurele problemen zoals nu het geval is en de culturele verschillen kleiner zijn.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:21:55 #177
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154399429
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:16 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Toch jammer dat velen dat niet inzien.
Op dit forum blijken veel mensen het wel in te zien, de politici hebben helaas hun eigen agenda. De kans is groot dat ook in Nederland ambtenaren actief zijn op sociale media om te trachten de mening van de andere bezoekers te sturen. Iets om in je achterhoofd te houden bij een dergelijke discussie hier. Mensen die enkel roepen dat wij gek zijn neem je beter niet serieus, laat hen maar met argumenten komen waarom de huidige samenwerkingsvormen de beste zouden zijn, die argumenten moeten heel wat meer substantie hebben dan "anders krijgen we weer oorlog".
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:23:09 #178
272777 Digi2
pi_154399482
Frankrijk wijst bilaterale hulp noodkrediet als 1e af _O-
Wat een salonsocialisten :r
Tagesthemen 22:15
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:23:22 #179
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154399485
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:13 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Als ik iemand help met zijn verhuizing is dat ook undeclared work?
Het lijkt me van niet, ervan uitgaande dat jij geen andere tegenprestatie verwacht dan dat hij jou helpt met iets vergelijkbaars wanneer het mogelijk is.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:23:50 #180
-1 #ANONIEM
pi_154399504
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:17 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Maar als je een tegenprestatie ontvangt in de vorm van een andere dienstverlening?
Je ontduikt dan ook nog eens het hoge BTW tarief :)
Grijs gebied. Zal ook erg van de schaal afhangen waarop je het doet lijkt me
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:25:33 #181
13387 Ryan3
pi_154399560
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Het lijkt me van niet, ervan uitgaande dat jij geen andere tegenprestatie verwacht dan dat hij jou helpt met iets vergelijkbaars wanneer het mogelijk is.
Zo informeel kan het er in Griekenland met het bouwen van een huis natuurlijk ook aan toegaan, plus dan laten ze de bovenste verdieping in de steigers staan en dan betalen ze ook geen OZB.
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:25:46 #182
-1 #ANONIEM
pi_154399571
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Op dit forum blijken veel mensen het wel in te zien, de politici hebben helaas hun eigen agenda. De kans is groot dat ook in Nederland ambtenaren actief zijn op sociale media om te trachten de mening van de andere bezoekers te sturen. Iets om in je achterhoofd te houden bij een dergelijke discussie hier. Mensen die enkel roepen dat wij gek zijn neem je beter niet serieus, laat hen maar met argumenten komen waarom de huidige samenwerkingsvormen de beste zouden zijn, die argumenten moeten heel wat meer substantie hebben dan "anders krijgen we weer oorlog".
Goede inderdaad.

Zelf denk ik eerlijk gezegd niet dat die echt zo actief zijn op fora als FOK!. Ze laten zich enkel wat snel paaien door de woorden van machthebbers. ;)
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:32:14 #183
122608 Resonancer
Ugh
pi_154399834
5 jaar later. In de vergetelheid.

quote:
Greece, with a population of just 11 million, is the largest importer of conventional weapons in Europe—and ranks fifth in the world behind China, India, the United Arab Emirates and South Korea. Its military spending is the highest in the European Union as a percentage of gross domestic product. That spending was one of the factors behind Greece's stratospheric national debt.
http://www.wsj.com/articl(...)04575352991108208712
quote:
Consequently, despite cuts amounting up to 30% since 2010 and the economy having shrunk by 25%, Greece’s defense budget is still one of the highest among NATO countries (European NATO members averaging at 1.6%)
http://securityobserver.o(...)he-view-from-greece/
http://eureferendum.com/blogview.aspx?blogno=85671
En toen kwamen de " incassobureaus "? Mogen (moeten?) ze de volgende lening ook (veel) uitgeven aan defensie?
Dat is wel slap, heb weinig kijk op wat " het akkoord " inhoudt. Tuurlijk de hoofdlijnen wel,maar wat het voor de Grieken gaat betekenen?
We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:32:20 #184
13387 Ryan3
pi_154399841
wierdduk twitterde op donderdag 16-07-2015 om 22:29:29 Fractie van Merkels @cducsubt al 4 uur bijeen in beraad over GR-stemming morgen in Bondsdag. Veel afgevaardigden zijn tegen de deal. reageer retweet
Duitser moeten wel stemmen voordat kan worden doorgegaan anders dan TK, kan nog spannend worden dan kennelijk...
I´m back.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:35:19 #185
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154399982
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Op dit forum blijken veel mensen het wel in te zien, de politici hebben helaas hun eigen agenda. De kans is groot dat ook in Nederland ambtenaren actief zijn op sociale media om te trachten de mening van de andere bezoekers te sturen. Iets om in je achterhoofd te houden bij een dergelijke discussie hier. Mensen die enkel roepen dat wij gek zijn neem je beter niet serieus, laat hen maar met argumenten komen waarom de huidige samenwerkingsvormen de beste zouden zijn, die argumenten moeten heel wat meer substantie hebben dan "anders krijgen we weer oorlog".
Goed punt. Als je niet achter het systeem staat dan ben je een idioot. Het geeft hun dan tevens het recht hun eigen agenda te voeren want jij bent te stom om daar een mening over te hebben.
Helaas word heden ten dage alles met grafieken en spreadsheets bepaald. Maar wie maakt ze en kloppen ze wel. Dat is de vraag.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:36:02 #186
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154400015
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 20:23 schreef Resonancer het volgende:

[..]

Wat eigenlijk iedereen weet want zo gaat het al decennia.
De Grieken zijn in de val gelokt.

Bnw zal de Fok!er zeggen, maar als je " confessions of an economic hitman " hebt gelezen heb je imo een aardige basis om de rest van de poppetjes erbij te vinden.

https://nl.m.wikipedia.or(...)ische_huurmoordenaar

Lang interview met de auteur John Perkins , maar dan heb je ook wat, nogmaals decennia lang hetzelfde principe.
Geen BNW, iedereen die een beetje de situatie in de USA kent weet dat je daar inderdaad een veel te innige vervlechting hebt van grote bedrijven en rijke mensen enerzijds en de politieke partijen anderzijds. Heb je als politieke partij/kandidaat niet hun steun dan verlies je de verkiezingscampagne(s). De interessante vraag is hoe sterk dit fenomeen in Nederland speelt. Het is duidelijk dat je in Nederland veel ziet dat oud-politici ondanks het feit dat ze hier geen CV voor hebben hoge baantjes krijgen bij banken, de luchthaven en dergelijke. Ik begin er niet aan om dat te duiden maar het is een interessante start om te onderzoeken hoe sterk dit fenomeen in Nederland speelt.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:37:23 #187
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154400070
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:35 schreef Cherna het volgende:

[..]

Goed punt. Als je niet achter het systeem staat dan ben je een idioot. Het geeft hun dan tevens het recht hun eigen agenda te voeren want jij bent te stom om daar een mening over te hebben.
Helaas word heden ten dage alles met grafieken en spreadsheets bepaald. Maar wie maakt ze en kloppen ze wel. Dat is de vraag.
Het pijnlijke is dat zelfs als ze wel kloppen, wat je inderdaad meestal niet kan verifiëren, dat je dan nog gemakkelijk kan liegen met grafiekjes en spreadsheets door aan datapicking (minstens twee vormen) te doen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:41:08 #188
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154400242
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 14:59 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Eens, dus samenwerken op basis van vrijwilligheid, in handel en andere zaken, zoals de EEG deed.
(en op die wijze een blok vormen tegen China en de VS)
Dit zegt eigenlijk alles. Dat was meer dan genoeg. Maar helaas is een weg terug niet meer mogelijk.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:43:17 #189
122608 Resonancer
Ugh
pi_154400315
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:35 schreef Cherna het volgende:

[..]

Goed punt. Als je niet achter het systeem staat dan ben je een idioot. Het geeft hun dan tevens het recht hun eigen agenda te voeren want jij bent te stom om daar een mening over te hebben.
Helaas word heden ten dage alles met grafieken en spreadsheets bepaald. Maar wie maakt ze en kloppen ze wel. Dat is de vraag.
Dat weet denk ik niemand meer. Tenzij?
BNW?
Nws?
W&T / Revealed – the capitalist network that runs the world
We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:43:52 #190
435304 Izzy73
Read the signs!
pi_154400345
quote:
13s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:32 schreef Resonancer het volgende:
5 jaar later. In de vergetelheid.

[..]

[..]

http://eureferendum.com/blogview.aspx?blogno=85671
En toen kwamen de " incassobureaus "? Mogen (moeten?) ze de volgende lening ook (veel) uitgeven aan defensie?
Dat is wel slap, heb weinig kijk op wat " het akkoord " inhoudt. Tuurlijk de hoofdlijnen wel,maar wat het voor de Grieken gaat betekenen?
Niet veel goeds in ieder geval, maar ja dat zal de rest van de EU een zorg zijn, ze zijn jarenlang gevoed door de media dat het allemaal hun eigen schuld is. Velen haten de Grieken nu al. Was dat voor 2010 ook zo? Dacht het niet.

Maar wat belangrijker is, de EU en de ECB zijn vastberaden om het principe dat ze een over-lening kunnen verstrekken aan een land en daarmee een land dwingen om publiek bezit te verkopen en pensioenen en sociale vangnetten te korten als de gewoonste zaak ter wereld te maken. De banken profiteren van het financieren van de bezittingen die ze verkopen aan private financiers die ze het gunnen.De EU en de ECB zijn vastbesloten om fiscale onafhankelijkheid van EU landen over te hevelen naar de EU zelf. Varoufakis en Tsipras spelen onder één hoedje met de EU.
If you are ready to wake up, you are going to wake up.
If you're not you are going to stay pretending that you are just a poor little me.
  donderdag 16 juli 2015 @ 22:49:13 #191
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154400554
quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:43 schreef Resonancer het volgende:

[..]

Dat weet denk ik niemand meer. Tenzij?
BNW?
Nws?
W&T / Revealed – the capitalist network that runs the world
Dit zijn toch redelijk bekende historische feitjes voor iedereen die wat meer media gebruikt dan enkel wat Nederlandse krantjes en CNN of zo. ;)
Desalnietttemin luister ik met veel interesse om de fijne details te horen. Hij heeft ook een boodschap van hoop: wij, het volk, hebben de macht, als we maar beseffen dat we die hebben en we ervoor kiezen om die te gebruiken. Een aantal grote machtige bedrijven die veel politieke invloed hebben zijn ten onder gegaan.

quote:
1s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:43 schreef Resonancer het volgende:

[..]

Dat weet denk ik niemand meer. Tenzij?
BNW?
Nws?
W&T / Revealed – the capitalist network that runs the world
Best interessant, wat duiding over Cuba en de huidige toenadering.

Nu ik toch bezig ben, kijk ook even naar deze: New York University zit achter het 'redden' van deze boeken.

[ Bericht 9% gewijzigd door Bram_van_Loon op 16-07-2015 23:09:24 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 23:01:20 #192
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154401000


[ Bericht 100% gewijzigd door Bram_van_Loon op 16-07-2015 23:01:39 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 16 juli 2015 @ 23:06:00 #193
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154401155
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:36 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Geen BNW, iedereen die een beetje de situatie in de USA kent weet dat je daar inderdaad een veel te innige vervlechting hebt van grote bedrijven en rijke mensen enerzijds en de politieke partijen anderzijds. Heb je als politieke partij/kandidaat niet hun steun dan verlies je de verkiezingscampagne(s). De interessante vraag is hoe sterk dit fenomeen in Nederland speelt. Het is duidelijk dat je in Nederland veel ziet dat oud-politici ondanks het feit dat ze hier geen CV voor hebben hoge baantjes krijgen bij banken, de luchthaven en dergelijke. Ik begin er niet aan om dat te duiden maar het is een interessante start om te onderzoeken hoe sterk dit fenomeen in Nederland speelt.
Dat speelt hier ook. Bekijk even de Griekse reders. nooit een cent belasting betaalt. Daar word niets tegen ondernomen. Nu krijgt het klootjes volk de schuld omdat ze altijd gestemd hebben. Maar waar je ook op stemde het volk kon het systeem niet veranderen. De reders hebben het land voor het grootste gedeelte naar de knoppen geholpen want zij bepaalden en de politiek stond gewoon in dienst van de reders.. Niet de bakker.

Kijk in Nederland hoe de aanbesteding van het spoorwegnet in Limburg is gegaan. Huges is geslachtofferd, maar eigenlijk had ook Dijsselbloem moeten opstappen omdat hij het rapport ACM al lang op zijn bureau had liggen. Maar ja hij zit in de EU en kan dus niet aangepakt worden. En nu is Roger van Boxtel tijdelijk de grote man bij NS. Het is een netwerk waar je niets tegen kunt ondernemen.
De politiek staat altijd al in dienst van de grote ondernemingen. Kijk ook maar welk belang Ford, Krupp had tijdens ww2.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  vrijdag 17 juli 2015 @ 11:26:50 #194
-1 #ANONIEM
pi_154410268
quote:
0s.gif Op donderdag 16 juli 2015 22:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Nu ik toch bezig ben, kijk ook even naar deze: New York University zit achter het 'redden' van deze boeken.
Interessant.

By the way, leuk om eens een presentatrice te zien die gewoon een neuspiercing durft te dragen. :@

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 17-07-2015 11:30:50 ]
  vrijdag 17 juli 2015 @ 11:41:04 #195
213335 Breekfast
Ondertitel
pi_154410523
En Tusk bevestigt maar weer eens in een interview dat er in Europa geen ruimte is voor een ander economisch beleid dan het neoliberalisme:

quote:
Mr Tusk said he was concerned about the far left, which he believes is advocating “this radical leftist illusion that you can build some alternative” to the current EU economic model. He argued those far-left leaders were pushing to cast aside traditional European values like “frugality” and liberal, market-based principles that have served the EU in good stead.
Bron: http://www.ft.com/cms/s/0(...)a.html#axzz3fnRBkFa7
  vrijdag 17 juli 2015 @ 11:41:22 #196
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_154410535
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:26 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Interessant.

By the way, leuk om eens een presentatrice te zien die gewoon een neuspiercing durft te dragen. :@
Die zijn er wel meer hoor. Maar wel een schatje ja.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 11:52:13 #197
211196 Weltschmerz
pi_154410748
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:41 schreef Breekfast het volgende:
En Tusk bevestigt maar weer eens in een interview dat er in Europa geen ruimte is voor een ander economisch beleid dan het neoliberalisme:

[..]

Bron: http://www.ft.com/cms/s/0(...)a.html#axzz3fnRBkFa7
Een bankenknechtje dat spaarzaamheid propageert, telkens als je denkt dat het niet gekker kan....
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 12:29:46 #198
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_154411673
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:41 schreef Breekfast het volgende:
En Tusk bevestigt maar weer eens in een interview dat er in Europa geen ruimte is voor een ander economisch beleid dan het neoliberalisme:

[..]

Bron: http://www.ft.com/cms/s/0(...)a.html#axzz3fnRBkFa7
Die man is natuurlijk ook in communistisch Polen opgegroeid. Die zal wat andere ervaring hebben met far-left dan de meeste West Europeanen.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  vrijdag 17 juli 2015 @ 12:46:27 #199
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154412011
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:26 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Interessant.

By the way, leuk om eens een presentatrice te zien die gewoon een neuspiercing durft te dragen. :@
RT heeft het bij mij verbruid met hun propaganda mbt Oekraine. Ze stoken, maken deel uit van een machtsspel en kun je niet vertrouwen.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 12:49:26 #200
-1 #ANONIEM
pi_154412089
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 12:46 schreef deelnemer het volgende:

[..]

RT heeft het bij mij verbruid met hun propaganda mbt Oekraine. Ze stoken, maken deel uit van een machtsspel en kun je niet vertrouwen.
Dat is inderdaad waar. Met het nieuws omtrent Oekraïne en Rusland kun je ze geen moment vertrouwen. Wat ik wel leuk vind is dat af en toe wat mensen komen die niet veel gehoor krijgen in andere Amerikaanse media, ook bijvoorbeeld Aaron Swartz kwam vaak in uitzendingen dingen vertellen over surveillance en privacy.

Maar de intentie vind ik heel erg jammer. Het voelt alsof de anti-establishment mentaliteit vooral voortkomt uit een soort anti-Amerikanisme dan een echte sociale betrokkenheid.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 12:58:42 #201
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154412267
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 12:49 schreef robin007bond het volgende:
Maar de intentie vind ik heel erg jammer. Het voelt alsof de anti-establishment mentaliteit vooral voortkomt uit een soort anti-Amerikanisme dan een echte sociale betrokkenheid.
Rusland is meer geinteresseerd in hun eigen macht en steunen oppositie in andere landen om die reden (of het nu links is of extreem rechts). Daarom biedt RT ook de linkse oppositie een platform om hun kritiek te uiten. Abby Martin is daarin vrij naief. Ze is in conflict gekomen met RT rond de annexatie van de Krim. Daarna heeft ze een eigen programma gekregen waarin ze haar eigen kritieke journalistiek kan bedrijven. Deze kritiek is vrij oppervlakkig en trendy.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:09:00 #202
13387 Ryan3
pi_154412460
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:41 schreef Breekfast het volgende:
En Tusk bevestigt maar weer eens in een interview dat er in Europa geen ruimte is voor een ander economisch beleid dan het neoliberalisme:

[..]

Bron: http://www.ft.com/cms/s/0(...)a.html#axzz3fnRBkFa7
Tja, onze eigen opper-sociaaldemocraat Dijsselbloem was er ook al klaar mee, met die ideologische vergezichten die hem steeds werden voorgehouden. Dus we kunnen wrs wel zeggen dat dit het nieuwe dogma is geworden van de EU-craten.
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:10:18 #203
-1 #ANONIEM
pi_154412486
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:09 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Tja, onze eigen opper-sociaaldemocraat Dijsselbloem was er ook al klaar mee, met die ideologische vergezichten die hem steeds werden voorgehouden. Dus we kunnen wrs wel zeggen dat dit het nieuwe dogma is geworden van de EU-craten.
Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:12:14 #204
13387 Ryan3
pi_154412518
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
Ja, of dit is het dogma.

(Btw du_ke reageer nu eens op dat topic over de Achterhoekse gemeenten, er is een update nl.)
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:15:47 #205
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154412601
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:18:08 #206
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154412657
quote:
This Is How Quickly Greece's Future Is Deteriorating
Its debt levels are catching up with Japan

Some time ago University of Chicago economist Luigi Zingales wrote about a "horrifying joke" he heard from his colleagues that asked, "What's the difference between Japan and Greece?" The punchline was "three years." Now, even that seems too long.

The International Monetary Fund's July 14 forecast for Greece's debt as a share of gross domestic product in 2017 was almost 200 percent, up substantially from its April estimate of 151.8 percent.

That also passes through an intermediate forecast of 169.7 percent made in the framework of a preliminary draft debt sustainability analysis by the IMF on June 26.



The forecasts show Greece is edging closer to Japan's debt-to-GDP ratio, which is the highest in the world. Not only are the countries both archipelagos with storied histories, but they also seem to share a high and growing appetite for debt.

Looking at Greece's debt on a per-capita basis, however, paints a slightly less bleak picture. At the end of 2014 there was more than $35,000 of debt for every Greek citizen, according Eurostat, whereas in Japan it was about $79,000, Bloomberg calculations show. In the U.S., it reached about $56,600, based on data from the Treasury Department. With reference to the European countries, Greek citizens bear a public debt lower than their counterparts in Ireland, Belgium, Italy, Austria, the U.K. and France.

http://www.bloomberg.com/(...)ure-is-deteriorating
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:19:01 #207
13387 Ryan3
pi_154412683
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:15 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.
Nou ja, Tusk zegt gewoon er is geen alternatief. Hoe dogmatisch wil je het krijgen?
Dijsselbloem is helemaal klaar met wat hij ziet als ideologische vergezichten, want hij is zogenaamd niet van de ideologie. Dus wat hij wil is niet alleen geen ideologie er is ook geen alternatief voor.
Als dat niet dogmatisch is.
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:24:15 #208
-1 #ANONIEM
pi_154412791
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:15 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.
De Grieken hadden een half jaar om met alternatieven te komen. Dat is ze niet gelukt en in tussentijd is hun land zwaar kapot gegaan.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:28:27 #209
-1 #ANONIEM
pi_154412884
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 12:29 schreef nixxx het volgende:

[..]

Die man is natuurlijk ook in communistisch Polen opgegroeid. Die zal wat andere ervaring hebben met far-left dan de meeste West Europeanen.
Precies. Je had het kapitalistische en vrije West-Europa en het socialisme in Oost-Europa dat alleen werkte door mensen min of meer gevangen te zetten. De EU staat voor het eerste van die twee, en het lijkt me logisch dat dat niet ter discussie staat.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:29:51 #210
13387 Ryan3
pi_154412911
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:28 schreef Igen het volgende:

[..]

Precies. Je had het kapitalistische en vrije West-Europa en het socialisme in Oost-Europa dat alleen werkte door mensen min of meer gevangen te zetten. De EU staat voor het eerste van die twee, en het lijkt me logisch dat dat niet ter discussie staat.
Als er geen alternatieven zijn, hoe vrij ben je dan?
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:31:55 #211
-1 #ANONIEM
pi_154412972
quote:
15s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:29 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Als er geen alternatieven zijn, hoe vrij ben je dan?
Er zijn wel alternatieven, zolang je daarvoor maar niet bij andere landen om geld gaat zitten bedelen.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:33:35 #212
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154413027
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De Grieken hadden een half jaar om met alternatieven te komen. Dat is ze niet gelukt en in tussentijd is hun land zwaar kapot gegaan.
Griekenland stond met zijn rug tegen de muur vanwege de torenhoge schuldenlast. Dat kun je niet eenzijdig oplossen. Daarom moet je je voegen naar de eisen van degene die je te hulp schiet. Deze eisen kunnen onredelijk zijn. En dan hang je, want je alternatief is dat het geld uit de lucht tovert.

Overigens is dat een aspect van de marktideologie:
Alles is een keuze, alles is je eigen verantwoordelijkheid, en dat zover doordrammen dat je niet erkent dat je misbruik kunt maken van machtsposities, om vervolgens daar zelf grof misbruik van te gaan maken.

[ Bericht 7% gewijzigd door deelnemer op 17-07-2015 13:39:09 ]
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:39:05 #213
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154413173
Greece Should Build More Weird Cars Again To Get Out Of Debt

We all know Greece is in a tricky financial spot right now. Pretty much all of Europe is breathing down their neck for cash, no one has any, and it’s a big Greek mess. But, as always, ol’ Torchy has a plan. See, Greece used to build some pretty quirky cars. Quirky cars are becoming rare today. See? Quirky cars+Greece+TBD=PROFIT.

I mean, it’s not rocket science taxes here, people. We all know that building somewhat low-volume, niche-market cars is probably the quickest, best way to financial success. I mean, just look at Fisker or that Elio fellow. They’re raking it in, right? I haven’t checked, but let’s say of course they are.

And the good news is, Greece has a pretty fantastic history of making some very interesting, if not exactly successful, cars. There’s pretty minimal automotive production going on today, but back in the ‘60s-’80s Greece had a number of car and truck companies, and they produced things that were quite unique. I think taking a fresh look at some of these cars is a good idea, and perhaps Greece will become the go-to country for cars that fit all those holes in the market that the big companies are too boring and chickenshit to fill. Let’s take a look at some of these amazing Greek cars! Follow me, down to the next paragraph!

You made it! Fantastic. The first car I want to address is one that I think, if modernized properly, could find a pretty dedicated following here in America: the Neorion Chicago. Here, just look at it:



It already feels like something American, right? The Neorion Chicago was the idea of Greek millionaire Giannis Goulandris who had started a company to build electric cars, but soon found he wanted to build more ‘conventional’ cars. Though, really, his idea wasn’t all that conventional— he wanted to build a luxury sedan that could go off-road. He wanted a sort of ‘30s retro/gangster-chic style (hence the name Chicago), but he wasn’t too happy with the somewhat inelegant end result, which he called a “mountain dinosaur.” I’m not sure that’s an insult, really.

The car was built with a steel chassis at the Neorion shipyards, and had an aluminum body. Power came from an AMC V8, and the result was quite off-road capable and comfortable. Only two ended up being made.

The Chicago seems like a prime candidate for the American market. It could pick up where the Chrysler 300 left off, plus pull in off-roaders looking for something more upscale, yet sick of Navigators and Escalades and all those tired luxury SUVs. A modern version of this is Euros in the bank, Greece!

Okay, so that covers the niche luxury/off-road market well. What about the growing market for efficient city cars? Surely there’s people out there looking for something with a different style than the usual boring players, right? You bet there are, and Greece once had some solid players here.



Based on the German Fuldamobil, the Greeks took that very basic three-wheeled microcar and pushed it to its furthest development in the Alta A200. The Alta was wider, roomier more comfortable, and a generally attractive and roomy city car. If the same formula was used today — German mechanical design, Grecian style — say, by taking a Smart/Twingo platform and giving it a somewhat teardrop, more exuberantly styled fiberglass body — there’d have to be some takers. City people want to stand out, too, and a modern Alta could do just that.



Plus, if they really wanted to go nuts, a modernized version of the also Fuldamobil-based Cabrioletta, with its open bodywork and surrey top could have a market niche all its own, at least until Honda decides to sell its S660 here.



And what about small and practical? The Greeks were masters of that, in the form of the tiny 3-wheeled truck — there were many (Ros, Motoemil, Dinap, etc.) Styl-Kar was even a VW-powered three-wheeled truck that at one time was a very common workhorse in Greece. I say, for this one, keep these (whichever nameplate you decide) three-wheeled to get around the Chicken Tax, and sell tough, cheap trucks in the US to urban delivery and work people. Maybe three-wheeled passenger cars will have trouble taking off in the US, but what about fleet vehicle buyers?

The cost savings over regular pick-ups would be huge, and that’s the key factor to many fleet buyers.



Or, if we want to stick to four wheels, what about a version of the Farmobil 700? It may be the weirdest thing to wear a BMW roundel (it was powered by a BMW flat-twin motorcycle engine) and it’s sort of like a bigger Honda Vamos — a simple, cab-over utility vehicle that looks both useful and fun. Maybe even not an on-road target, maybe a competitor to stuff from companies like Polaris? I’m trying here!


http://jalopnik.com/greec(...)et-out-of-1718313443
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:42:14 #214
211196 Weltschmerz
pi_154413272
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
Als het maar geen concreet plan is om de belastingvlucht van de meest vermogenden naar belastingparadijzen als Nederland te voorkomen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:44:13 #215
99238 Tomatenboer
pi_154413336
Is dit al gepost in dit topic:

quote:
'Vanuit medisch standpunt is de situatie in Griekenland onhoudbaar'

'Dokters van de wereld' doet oproep aan de Europese politiek

Samen met Dokters van de Wereld, de Nederlandstalige afdeling van Médecins du monde, heeft een grote groep prominenten van de faculteiten geneeskunde in België hun ongerustheid uitgesproken over de medische situatie in Griekenland. Ze noemen die situatie onhoudbaar en vrezen dat het er met het huidige akkoord alleen maar slechter op zal worden. Daarom roepen ze de politiek op om daar onverwijld wat aan te doen.

Dat doen ze in de Belgische krant De Morgen. Ze schrijven:

Het Griekse zorgsysteem bevindt zich in een lamentabele staat. De gezondheidsindicatoren zien er alarmerend uit en het akkoord met Europa voorspelt weinig goeds. Vanuit medisch standpunt is deze situatie onhoudbaar. Onze oproep: laat deze situatie niet nog verder afglijden, neem positie in en kies tijdens de komende Europese onderhandelingen voor de onvoorwaardelijke bescherming van de Griekse volksgezondheid.

De doktoren doen hun oproep omdat ze zien wat de gevolgen zijn van het nu gevoerde beleid:

Vroeger hielpen de medewerkers van Dokters van de Wereld in Griekenland vooral migranten. Vandaag tellen sommige centra meer dan 80 procent Griekse natives. 84,9 procent van de patiënten die bij ons langskomen, is niet langer verzekerd. Een derde van de kinderen is niet gevaccineerd tegen tetanus. (...) Momenteel leven minstens 2,5 miljoen Grieken onder de armoedegrens. In maart 2015 bedroeg de werkloosheid in Griekenland 25,6 procent. De kinderarmoede steeg tussen 2008 en 2012 naar 40,5 procent. 57,9 procent wordt geconfronteerd met achterstallige betalingen voor basiskosten als water en elektriciteit. De impact van de crisis en het besparingsbeleid heeft Griekenland tot de zieke onderbuik van Europa gemaakt. (...) De gevolgen zijn nefast: het aantal mensen dat blijft zitten met zorgnoden is verdubbeld, tussen 2008 en 2011 nam het aantal ernstige depressies toe met factor 2,5 en gedurende dezelfde periode verdubbelde het aantal hiv-diagnoses. Kinderen vormen in dit verhaal de stille slachtoffers: het aantal baby's met een laag geboortegewicht steeg tussen 2008 en 2011 met 16 procent. Het aantal doodgeboortes nam toe met 32 procent.

De schrijvers verwijzen vervolgens naar het standpunt van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO:

De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) pleit in tijden van crisis voor meer middelen voor gezondheidszorg, niet minder. Bovendien benadrukt ze keer op keer de economische voordelen van investeringen in gezondheid. In de vorige EU/IMF-programma's werd hiermee te weinig rekening gehouden, stelt de WHO.

Ziekenhuis
Eerder berichten we op Joop al over de situatie in het grootste ziekenhuis van Griekenland, het Algemene Ziekenhuis van Nikaia. Voor het uitbreken van de crisis had de afdeling spoedeisende hulp een capaciteit voor zo'n 2000 mensen per dag.

Nu kampt het ziekenhuis als gevolg van de bezuinigingen met tekort aan alles. Verplegers kopen op eigen kosten verbandmiddelen of 'lenen' hulpmiddelen in andere klinieken. Er zijn dagen dat er geen injectienaalden zijn. Alle gewone operaties moeten wegens geldgebrek afgelast worden. Een arts verzucht dat hij deze toestanden nooit in een ontwikkeld land had verwacht. 'Je komt dit alleen tegen in Afrika, onder de Sahara'.

Een HIV-patiënt vertelt dat hij geen uitkering krijgt als zijn levensverwachting te gunstig is. Hij beweert dat mede-patiënten expres medicijnen minderen om zo hun gezondheidstoestand te verslechteren en alsnog aan geld voor voedsel te komen.

Medicijnen
Verschillende farmaceutische bedrijven zijn gestopt met het leveren van bepaalde medicijnen aan Griekenland, omdat de rekeningen niet meer werden betaald. Onder hen het Duitse concern Merck, dat niet langer kankermedicijnen levert. Daardoor is in Griekenland is een groot tekort aan medicijnen ontstaan. Het betreft meer dan tweehonderd medicijnen, waaronder antibiotica, antipsychotica en anesthesie-middelen en behandelingen voor kanker, hepatitis C en artritis. Volgens de vereniging van apothekers is de aanvoer van medicijnen inmiddels met 90% afgenomen. De overheid zegt dat het probleem nog steeds groeit. Apothekers in Athene en Thessaloniki beschrijven chaotische taferelen, waarbij wanhopige patiënten van apotheker naar apotheker trekken in de hoop de hun voorgeschreven medicijnen te bemachtigen.

Dimitris Karageorgiou van de vereniging van apothekers:

Al vroeg in de morgen of zelfs als ‘savonds laat vormen zich rijen voor de apotheken. En als de medicijnen niet beschikbaar zijn, wat meestal zo is, dan worden mensen vaak erg agressief. Ik heb vanavond dienst in mijn apotheek en ik weet nu al dat er veel geschreeuwd gaat worden, Maar gezien de omstandigheden heb ik daar begrip voor.

Bron: Joop.nl
Maar alles is zeker acceptabel in de harde opstelling ten opzichte van Griekenland? Hadden ze maar meer "eigen verantwoordelijkheid" moeten tonen zeker? :r
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:47:07 #216
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154413451
Snellen de vermogende Grieken al te hulp?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:48:43 #217
13387 Ryan3
pi_154413508
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:31 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Er zijn wel alternatieven, zolang je daarvoor maar niet bij andere landen om geld gaat zitten bedelen.
There is no alternative wordt toegeschreven aan Margaret Thatcher, zou je denken dat dat geen dogmatisch ideologische denkster was?
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:48:45 #218
99238 Tomatenboer
pi_154413510
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:47 schreef Perrin het volgende:
Snellen de vermogende Grieken al te hulp?
Nee, die sluizen hun vermogen weg naar belastingparadijs Nederland.

Wat dat betreft lijken ze wel op vermogenden over de gehele wereld wat betreft het ontlopen van zoveel mogelijk verantwoordelijkheid ten opzichte van de maatschappij waarin ze dat vermogen hebben kunnen opbouwen.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:49:03 #219
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154413523
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:47 schreef Perrin het volgende:
Snellen de vermogende Grieken al te hulp?
Nee geen tijd, die gaan naar hun bank in Zurich 8-)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:53:47 #220
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154413683
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:48 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Nee, die sluizen hun vermogen weg naar belastingparadijs Nederland.

Wat dat betreft lijken ze wel op vermogenden over de gehele wereld wat betreft het ontlopen van zoveel mogelijk verantwoordelijkheid ten opzichte van de maatschappij waarin ze dat vermogen hebben kunnen opbouwen.
Het zijn zieke mensen.
Ik zou blij zijn met mijn eerste miljoen, een beetje blij met mijn 2e, maar wat moet ik met mijn derde?
De fantasieloosheid van de rijken is vaak grenzeloos, huizen met 80 kamers (Bill Gates), of 80 Roll Royces (Bagwan) om maar 2 voorbeelden te noemen. Of ga eens kijken in Antibes, daar zitten dikke sjacherijnige heren op grote jachten.

Deze mensen moeten eigenlijk onder curatele gesteld worden en een haircut krijgen (8> : 1 of 2 miljoen is meer dan genoeg. Was dat niet het "template" van onze Jeroen Dijs :)
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:55:54 #221
-1 #ANONIEM
pi_154413755
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:42 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Als het maar geen concreet plan is om de belastingvlucht van de meest vermogenden naar belastingparadijzen als Nederland te voorkomen.
Daar dachten ze miljarden mee binnen te halen?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:56:52 #222
13387 Ryan3
pi_154413791
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:53 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Het zijn zieke mensen.
Ik zou blij zijn met mijn eerste miljoen, een beetje blij met mijn 2e, maar wat moet ik met mijn derde?
De fantasieloosheid van de rijken is vaak grenzeloos, huizen met 80 kamers (Bill Gates), of 80 Roll Royces (Bagwan) om maar 2 voorbeelden te noemen. Of ga eens kijken in Antibes, daar zitten dikke sjacherijnige heren op grote jachten.

Deze mensen moeten eigenlijk onder curatele gesteld worden en een haircut krijgen (8> : 1 of 2 miljoen is meer dan genoeg. Was dat niet het "template" van onze Jeroen Dijs :)
Oud_student en du_ke zijn stuivertje aan het verwisselen hè. ;).
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:57:00 #223
211196 Weltschmerz
pi_154413794
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:55 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Daar dachten ze miljarden mee binnen te halen?
De lobby van de grote accountantskantoren komt niet voor een paar ton zijn bed uit om de Troika te bewerken.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:57:39 #224
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_154413813
Prioriteiten misschien eens op een rijtje zetten?

Autoverkopen. Zo maar een berichtje van gisteren.

quote:
Zelfs in Griekenland werden goede zaken gedaan. Daar stegen de verkopen met 13 procent tot bijna 9000 voertuigen. Alleen in Finland viel de business iets terug, met 2,5 procent. In Nederland rolden een kleine 37.000 auto's de showrooms uit, ruim 13 procent meer dan in juni vorig jaar.
http://www.elsevier.nl/Ec(...)in-de-lift-2657991W/
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:58:31 #225
-1 #ANONIEM
pi_154413852
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:44 schreef Tomatenboer het volgende:
Is dit al gepost in dit topic:

[..]

Maar alles is zeker acceptabel in de harde opstelling ten opzichte van Griekenland? Hadden ze maar meer "eigen verantwoordelijkheid" moeten tonen zeker? :r
Humanitaire hulp zou zeker een optie moeten zijn. Maar dan moet een Tsipras toegeven dat hun geweldige socialistische beleid faalt en daar hebben ze vast geen trek in...
  vrijdag 17 juli 2015 @ 13:58:54 #226
-1 #ANONIEM
pi_154413864
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:57 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De lobby van de grote accountantskantoren komt niet voor een paar ton zijn bed uit om de Troika te bewerken.
Aha, je zit weer in de complottenmodus.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:00:10 #227
99238 Tomatenboer
pi_154413908
quote:
15s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:58 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Humanitaire hulp zou zeker een optie moeten zijn. Maar dan moet een Tsipras toegeven dat hun geweldige socialistische beleid faalt en daar hebben ze vast geen trek in...
Ach hij zit er koud 6 maanden en heeft niet eens de kans gekregen überhaupt iets van zijn agenda uit te voeren. Dus hoe kun je dat nu zeggen. :')

Het is eerder de Europese agenda die overduidelijk faalt en zich harteloos toont ten opzichte van de maatschappelijke gevolgen van kil cijfermatig beredeneren.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:00:35 #228
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154413921
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:47 schreef Perrin het volgende:
Snellen de vermogende Grieken al te hulp?
Totaal niet.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:00:50 #229
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154413937
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:53 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Het zijn zieke mensen.
Ik zou blij zijn met mijn eerste miljoen, een beetje blij met mijn 2e, maar wat moet ik met mijn derde?
De fantasieloosheid van de rijken is vaak grenzeloos, huizen met 80 kamers (Bill Gates), of 80 Roll Royces (Bagwan) om maar 2 voorbeelden te noemen. Of ga eens kijken in Antibes, daar zitten dikke sjacherijnige heren op grote jachten.

Deze mensen moeten eigenlijk onder curatele gesteld worden en een haircut krijgen (8> : 1 of 2 miljoen is meer dan genoeg. Was dat niet het "template" van onze Jeroen Dijs :)
Als de economische problemen doorzetten en meer Europese landen in een schuldenput komen van waaruit het ontsnappen lastig is, dan lijkt me een Europese 'reset' waarbij in het verleden opgebouwd vermogen boven een bepaalde grens verbeurd wordt verklaard best te verdedigen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:01:42 #230
211196 Weltschmerz
pi_154413962
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 13:58 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Aha, je zit weer in de complottenmodus.
Als ik jou had betaald om fora te spammen met EU-fiele propaganda eiste ik mijn geld terug.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:01:51 #231
-1 #ANONIEM
pi_154413966
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:00 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Ach hij zit er koud 6 maanden, hoe kun je dat nu zeggen. :')
En ze hebben er voor gezorgd dat Griekenland er slechter voor staat dan ooit tevoren...
quote:
Het is eerder de Europese agenda die overduidelijk faalt en zich harteloos toont ten opzichte van de maatschappelijke gevolgen van kil cijfermatig beredeneren.
Dit is weer heel erg gezocht.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:05:44 #232
-1 #ANONIEM
pi_154414070
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:00 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Ach hij zit er koud 6 maanden en heeft niet eens de kans gekregen überhaupt iets van zijn agenda uit te voeren. Dus hoe kun je dat nu zeggen. :')

Het is eerder de Europese agenda die overduidelijk faalt en zich harteloos toont ten opzichte van de maatschappelijke gevolgen van kil cijfermatig beredeneren.
Weet je wat kil is? Dat landen die nog armer zijn dan Griekenland mee moeten betalen door het wanbeleid daar.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:05:57 #233
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154414073
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:00 schreef Perrin het volgende:

[..]

Als de economische problemen doorzetten en meer Europese landen in een schuldenput komen van waaruit het ontsnappen lastig is, dan lijkt me een Europese 'reset' waarbij in het verleden opgebouwd vermogen boven een bepaalde grens verbeurd wordt verklaard best te verdedigen.
Het principe is heel oud, in de bijbel is er al spraken van het jubeljaar eens in de 50 jaar om schulden (daar ging het om land, maar op geld is het ook toepasbaar te vereffenen)
Normaal zorgt een (wereld)oorlog voor een economische reset, maar dit wordt dankzij de EU voorkomen :X :N
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:06:17 #234
99238 Tomatenboer
pi_154414083
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:01 schreef 99.999 het volgende:

[..]

En ze hebben er voor gezorgd dat Griekenland er slechter voor staat dan ooit tevoren...
De voorgaande politieke bestuurders en de Trojka ja. :')

quote:
Dit is weer heel erg gezocht.
Hoe kun je dat nu gezocht vinden als het overduidelijk is dat de EU draconische bezuinigingen eist zonder daarbij open te staan voor de maatschappelijke gevolgen? Bovendien zie je het ook onder de users hier. Jijzelf bent ook van de harde school wat dit betreft.

Het standaard terugkerende antwoord komt continu op hetzelfde neer "had Griekenland maar het huishoudboekje op orde moeten hebben" en als doekje voor het bloeden zijn sommigen eventueel nog wel bereid om wat humanitaire hulp te sturen (dat het uberhaupt zo ver zou moeten komen is al schandalig, in een Europees land).
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:06:58 #235
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414099
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:01 schreef 99.999 het volgende:
En ze hebben er voor gezorgd dat Griekenland er slechter voor staat dan ooit tevoren...
Ze hebben bepaalde bezuinigen teruggedraaid om de bevolking te ontzien en wilde dat compenseren met een gedeeltelijke schuldkwijtschelding. De stelling dat dit evident een absurd idee is, gegeven de context, is flauw.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:10:14 #236
-1 #ANONIEM
pi_154414190
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:06 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

De voorgaande politieke bestuurders en de Trojka ja. :')
Nee, de huidige regering heeft in korte tijd zeer veel kwaad gedaan voor het land. Of waren bv de banken ook al gesloten toen ze aan de macht kwamen?

quote:
Hoe kun je dat nu gezocht vinden als het overduidelijk is dat de EU draconische bezuinigingen eist zonder daarbij open te staan voor de maatschappelijke gevolgen? Bovendien zie je het ook onder de users hier. Jijzelf bent ook van de harde school wat dit betreft.
Omdat wat je zegt gewoon niet klopt. In de plannen wordt wel degelijk rekening gehouden met de maatschappelijke gevolgen. Er wordt bijvoorbeeld ook veel geld beschikbaar gesteld om te investeren en om het openbaar bestuur te verbeteren. Dat de Grieken dat vervolgens zelf verprutsen kan je de EU moeilijk aanrekenen...
quote:
Het standaard terugkerende antwoord komt continu op hetzelfde neer "had Griekenland maar het huishoudboekje op orde moeten hebben" en als doekje voor het bloeden zijn sommigen eventueel nog wel bereid om wat humanitaire hulp te sturen (dat het uberhaupt zo ver zou moeten komen is al schandalig, in een Europees land).
De Grieken hebben er helaas een grote bende van gemaakt en worden nu met vele miljarden te hulp geschoten. Dat is de realiteit. Dat ze zelf liever op de ziekenhuiszorg bezuinigen dan op bijvoorbeeld het leger is helaas een eigen keuze van de Grieken...
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:10:16 #237
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414191
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:05 schreef Confetti het volgende:

[..]

Weet je wat kil is? Dat landen die nog armer zijn dan Griekenland mee moeten betalen door het wanbeleid daar.
De oorzaken van de schuldencrisis ligt ook niet in die landen. Belangrijke veroorzakers krijgen wel een vergaande bail-out, zonder vergaande hervormingen. Daar ligt de fout.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:10:34 #238
35511 Basp1
pi_154414198
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 11:52 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Een bankenknechtje dat spaarzaamheid propageert, telkens als je denkt dat het niet gekker kan....
Tegenlicht waarschuwde hier 3 jaar geleden al voor met deze aflevering:

http://tegenlicht.vpro.nl(...)van-Griekenland.html

Dat zal ook wel een reden zijn dat men publieke omroepen wil afschaffen zulke kritische programma's zijn niet goed voor de macht van de banksters.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:11:43 #239
-1 #ANONIEM
pi_154414220
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:06 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ze hebben bepaalde bezuinigen teruggedraaid om de bevolking te ontzien en wilde dat compenseren met een gedeeltelijke schuldkwijtschelding. De stelling dat dit evident een absurd idee is, gegeven de context, is flauw.
Ik stel niet dat dit een absurd idee is. Alleen was het niet erg haalbaar en heeft Tsipras het veel te veel op de spits gedreven met als gevolg dat ze nu dieper in de ellende zitten dan ooit tevoren.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:11:53 #240
13387 Ryan3
pi_154414228
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:05 schreef Confetti het volgende:

[..]

Weet je wat kil is? Dat landen die nog armer zijn dan Griekenland mee moeten betalen door het wanbeleid daar.
Er is geen alternatief, zullen Tusk en Dijsselbloem aan die landen verkondigen, schat ik in.
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:12:21 #241
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_154414251
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 12:46 schreef deelnemer het volgende:

RT heeft het bij mij verbruid met hun propaganda mbt Oekraine. Ze stoken, maken deel uit van een machtsspel en kun je niet vertrouwen.
Onze staatsomroep is ook niet objectief, het liefst laat ik mij door de Duitse TV informeren, daar zijn veel discussieprogramma's over Griekenland zodat je zelf een mening kunt vormen.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:14:03 #242
99238 Tomatenboer
pi_154414289
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:10 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Nee, de huidige regering heeft in korte tijd zeer veel kwaad gedaan voor het land. Of waren bv de banken ook al gesloten toen ze aan de macht kwamen?
Onder invloed van de ECB. :')

quote:
Omdat wat je zegt gewoon niet klopt. In de plannen wordt wel degelijk rekening gehouden met de maatschappelijke gevolgen. Er wordt bijvoorbeeld ook veel geld beschikbaar gesteld om te investeren en om het openbaar bestuur te verbeteren. Dat de Grieken dat vervolgens zelf verprutsen kan je de EU moeilijk aanrekenen...
Totaal niet, de onderhandelingen gaan puur op de cijfers achter de komma, en niet over eventuele maatschappelijke consequenties, terug te lezen in vele interviews.

quote:
De Grieken hebben er helaas een grote bende van gemaakt en worden nu met vele miljarden te hulp geschoten. Dat is de realiteit. Dat ze zelf liever op de ziekenhuiszorg bezuinigen dan op bijvoorbeeld het leger is helaas een eigen keuze van de Grieken...
Lijkt me geen eigen keuze, bezuinigen op het leger zou direct consequenties hebben voor Duitse, Franse en Nederlandse export namelijk. Één van de grootste wapenleveranciers aan Griekenland.

Ik wil het wel nazoeken, maar bezuinigen op zorg komt wel degelijk uit de koker van de Trojka.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:14:16 #243
303301 Tocadisco
pi_154414294
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:10 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Tegenlicht waarschuwde hier 3 jaar geleden al voor met deze aflevering:

http://tegenlicht.vpro.nl(...)van-Griekenland.html

Dat zal ook wel een reden zijn dat men publieke omroepen wil afschaffen zulke kritische programma's zijn niet goed voor de macht van de banksters.
Is het uiteindelijk niet ook (deels) de verantwoordelijkheid van de Griekse regering zelf om niet dat soort schimmige deals aan te gaan?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:14:21 #244
-1 #ANONIEM
pi_154414298
quote:
12s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:11 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Er is geen alternatief, zullen Tusk en Dijsselbloem aan die landen verkondigen, schat ik in.
Wat zou jouw alternatief voor die landen zijn dan? Gewoon geen enkele hulp meer voor de Grieken?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:17:26 #245
371563 Nintex
pi_154414382
quote:
12s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:11 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Er is geen alternatief, zullen Tusk en Dijsselbloem aan die landen verkondigen, schat ik in.
Die landen hebben ook hervormt en het heeft gewerkt. Zij gunnen de Grieken hetzelfde, maar die hebben nooit de noodzaak voor de hervormingen begrepen.

quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Is het uiteindelijk niet ook (deels) de verantwoordelijkheid van de Griekse regering zelf om niet dat soort schimmige deals aan te gaan?
De Grieken vinden vooral dat niets de schuld is van de Grieken. Eerst hadden de banken de schuld, toen de vorige regeringen, toen de Troika (toegegeven die heeft er niet veel beter op gemaakt) en nu de EU.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:17:58 #246
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414398
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:10 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Nee, de huidige regering heeft in korte tijd zeer veel kwaad gedaan voor het land. Of waren bv de banken ook al gesloten toen ze aan de macht kwamen?
De EU heeft niet willen meewerken aan alternatieve oplossingen, en dan dient de schuldenlast als breekijzer.

[..]

quote:
Omdat wat je zegt gewoon niet klopt. In de plannen wordt wel degelijk rekening gehouden met de maatschappelijke gevolgen. Er wordt bijvoorbeeld ook veel geld beschikbaar gesteld om te investeren en om het openbaar bestuur te verbeteren. Dat de Grieken dat vervolgens zelf verprutsen kan je de EU moeilijk aanrekenen...
Dat investeren mag de overheid helemaal niet doen van het Trojka. Dat moet je overlaten / overdragen aan de markt. Dat is een politieke agenda.

quote:
De Grieken hebben er helaas een grote bende van gemaakt en worden nu met vele miljarden te hulp geschoten. Dat is de realiteit. Dat ze zelf liever op de ziekenhuiszorg bezuinigen dan op bijvoorbeeld het leger is helaas een eigen keuze van de Grieken...
Zou een linkse partij niet de keuze willen maken die jij aandraagt?

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 17-07-2015 14:27:44 ]
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:18:58 #247
-1 #ANONIEM
pi_154414425
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Onder invloed van de ECB. :')
Die niet door konden blijven gaan met noodkredieten verspreiden. En daarnaast hebben ze zo'n beetje iedere economische indicator flink weten te verkloten. Tsipras en consorten maken er gewoon echt een tyfuszooi van. Zo moeilijk is dat toch niet om te erkennen?
quote:
Totaal niet, de onderhandelingen gaan puur op de cijfers achter de komma, en niet over eventuele maatschappelijke consequenties, terug te lezen in vele interviews.

Misschien moet je iets verder kijken dan enkel linkse weblogjes ;)
quote:
Lijkt me geen eigen keuze, bezuinigen op het leger zou direct consequenties hebben voor Duitse, Franse en Nederlandse export namelijk. Één van de grootste wapenleveranciers aan Griekenland.

Ik wil het wel nazoeken, maar bezuinigen op zorg komt wel degelijk uit de koker van de Trojka.
Aha, het is weer een complot ;(. Terwijl de realiteit is dat de Grieken zelf weinig zin hadden in bezuinigen op het leger en dat nu pas gaan doen omdat de Troijka dat heeft opgelegd.

En bezuinigen op de zorg zal ook vast een verplichting zijn en vermoedelijk is daar ook best wat te halen maar de manier waarop is toch echt de eigen Griekse verantwoordelijkheid.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:20:32 #248
35511 Basp1
pi_154414473
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:12 schreef Oud_student het volgende:

[..]

Onze staatsomroep is ook niet objectief, het liefst laat ik mij door de Duitse TV informeren, daar zijn veel discussieprogramma's over Griekenland zodat je zelf een mening kunt vormen.
^O^
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:21:54 #249
-1 #ANONIEM
pi_154414506
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:17 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De EU heeft niet willen meewerken aan alternatieve oplossingen, en dan dient de schuldenlast als breekijzer.

De Grieken zijn van de onderhandelingen weggelopen. En de EU staat best open voor alternatieve oplossingen maar dan moeten ze wel realistisch zijn, dat is het hele punt. Vage ideologische vergezichten zijn niet voldoende om met miljarden over de brug te komen. Zo gek is dat toch niet?
quote:
Dat investeren mag de overheid helemaal niet doen van het Troika. Dat moet je overlaten / overdragen aan de markt. Dat is een politieke agenda.

dat moet de overheid zelfs doen volgens de diverse gesloten akkoorden. Zou ook niet weten hoe de markt kan investeren in het openbaar bestuur.
quote:
Zou een linkse partij niet de keuze willen maken die jij aandraagt?
Blijkbaar niet. Syriza is blijkbaar een nogal incompetente bende.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 17-07-2015 14:22:40 ]
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:22:11 #250
435304 Izzy73
Read the signs!
pi_154414516
Ja blijf vooral de gewone Griek de schuld geven, die hebben het immers al eeuwen voor het zeggen in eigen land en bepalen alle wetten, regels en maken deals met banken, en sluizen al hun spaarcentjes door naar Nederland Luxemburg etc.om geen belasting te betalen natuurlijk. De regering en de EU zijn de slachtoffers in deze. :') :') :')
If you are ready to wake up, you are going to wake up.
If you're not you are going to stay pretending that you are just a poor little me.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:23:12 #251
-1 #ANONIEM
pi_154414549
quote:
9s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:22 schreef Izzy73 het volgende:
Ja blijf vooral de gewone Griek de schuld geven, die hebben het immers al eeuwen voor het zeggen in eigen land en bepalen alle wetten, regels en maken deals met banken, en sluizen al hun spaarcentjes door naar Nederland Luxemburg etc.om geen belasting te betalen natuurlijk. De regering en de EU zijn de slachtoffers in deze. :') :') :')
Tegen wie of wat heb je het?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:23:45 #252
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414563
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:11 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Ik stel niet dat dit een absurd idee is. Alleen was het niet erg haalbaar en heeft Tsipras het veel te veel op de spits gedreven met als gevolg dat ze nu dieper in de ellende zitten dan ooit tevoren.
Dat betekent dat je vindt dat het Troika een dictaat mag opleggen en de tegenpartij alleen maar mag instemmen. Het dictaat van de Troika is zozeer marktgericht, dat een linkse partij daar niet mee kan instemmen. En toch is deze partij gekozen om op te voorkomen dat de crises wordt opgelost over de rug van de gewone man. Dat leidt ertoe de regering zichzelf moet verloochenen om te voldoen wat jij van ze wil. Dat noemen anderen het doordrammen van een politieke agenda, waarbij een rechtsgeorienteerde EU eist dat een linksgorienteerde regering erkent dat politiek rechts gelijk heeft en links gek is.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:24:03 #253
435304 Izzy73
Read the signs!
pi_154414574
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:23 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Tegen wie of wat heb je het?
Iedereen die dezelfde praatjes als jij loopt te verkondigen
If you are ready to wake up, you are going to wake up.
If you're not you are going to stay pretending that you are just a poor little me.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:25:19 #254
-1 #ANONIEM
pi_154414604
quote:
2s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:24 schreef Izzy73 het volgende:

[..]

Iedereen die dezelfde praatjes als jij loopt te verkondigen
Dan klopt het dus niet. Ik geef volgens mij vrij duidelijk de Griekse regering de schuld en niet de gewone Griek.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:26:47 #255
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414641
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Is het uiteindelijk niet ook (deels) de verantwoordelijkheid van de Griekse regering zelf om niet dat soort schimmige deals aan te gaan?
Zeker. Maak denk je dat bevolking daarvan op de hoogte is gesteld? Deze schimmige deals zouden als corruptie moeten worden afgehandeld, waarbij de direct betrokken ervoor worden afgestraft.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:28:06 #256
-1 #ANONIEM
pi_154414687
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:23 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Dat betekent dat je vindt dat het Troika een dictaat mag opleggen en de tegenpartij alleen maar mag instemmen.
Nee, dat betekent dat ik vind dat Tsipras en consorten slecht hebben onderhandeld. Ze blijken niet erg competent, zo zie je in alles.
quote:
Het dictaat van de Troika is zozeer marktgericht, dat een linkse partij daar niet mee kan instemmen. En toch is deze partij gekozen om op te voorkomen dat de crises wordt opgelost over de rug van de gewone man. Dat leidt ertoe de regering zichzelf moet verloochenen om te voldoen wat jij van ze wil. Dat noemen anderen het doordrammen van een politieke agenda, waarbij een rechtsgeorienteerde EU eist dat een linksgorienteerde regering erkent dat politiek rechts gelijk heeft en links gek is.
Neuh, als ze met realistische alternatieven waren gekomen was er niet zoveel aan de hand geweest. Vergeet niet dat ze om veel geld vragen. Dat wil de EU wel lenen maar wel onder voorwaarden, dat is toch niet zo gek?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:28:10 #257
435304 Izzy73
Read the signs!
pi_154414692
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:25 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dan klopt het dus niet. Ik geef volgens mij vrij duidelijk de Griekse regering de schuld en niet de gewone Griek.
Ja de huidige regering die er pas 6 maanden zit. De regering heeft geen flikker te vertellen, het is een poppenkast. Links, rechts, populistisch maakt allemaal niet uit. Het zijn de viezeriken op de achtergrond die de touwtjes in handen hebben. Alle media geblabla is alleen maar afleiding van de werkelijke oorzaak.
If you are ready to wake up, you are going to wake up.
If you're not you are going to stay pretending that you are just a poor little me.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:29:11 #258
-1 #ANONIEM
pi_154414713
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:26 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Zeker. Maak denk je dat bevolking daarvan op de hoogte is gesteld? Deze schimmige deals zouden als corruptie moeten worden afgehandeld, waarbij de direct betrokken ervoor worden afgestraft.
Ook in die beloofde harde aanpak van corruptie faalt Syriza nogal ben ik bang.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:29:46 #259
-1 #ANONIEM
pi_154414730
quote:
2s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:28 schreef Izzy73 het volgende:

[..]

Ja de huidige regering die er pas 6 maanden zit. De regering heeft geen flikker te vertellen, het is een poppenkast. Links, rechts, populistisch maakt allemaal niet uit. Het zijn de viezeriken op de achtergrond die de touwtjes in handen hebben. Alle media geblabla is alleen maar afleiding van de werkelijke oorzaak.
De huidige regering heeft in een half jaar heel veel kapot weten te maken helaas.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:30:28 #260
8130 raptorix
pi_154414740
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:25 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dan klopt het dus niet. Ik geef volgens mij vrij duidelijk de Griekse regering de schuld en niet de gewone Griek.
De gewone Griek, boehehoehehoeohe, toen ik 2002 en 2001 in Griekenland was vertelden alle Grieken die ik daar sprak doodleuk dat belasting betalen voor domme mensen was, Grieken zijn gewoon luie varkens die keihard terug getrapt moeten worden, vooral linkse praat dat Griekse mensen zulke harde werkers zijn.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:31:34 #261
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154414763
Meeste schade is veroorzaakt door de ECB die geen geld wilde leveren. 20 miljard verloren omdat men de regering bevolking onder druk wilde zetten.
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:32:38 #262
-1 #ANONIEM
pi_154414790
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:31 schreef crystal_meth het volgende:
Meeste schade is veroorzaakt door de ECB die geen geld wilde leveren. 20 miljard verloren omdat men de regering onder druk wilde zetten.
Waarom zou de ECB insolvabele banken moeten helpen?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:33:40 #263
-1 #ANONIEM
pi_154414821
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:31 schreef crystal_meth het volgende:
Meeste schade is veroorzaakt door de ECB die geen geld wilde leveren. 20 miljard verloren omdat men de regering bevolking onder druk wilde zetten.
De ECB deed alles wat het kon onder de regels die het mocht.

Dat er werd gewacht tot het referendum voorbij was, was de echte chantage. Toen moest de ECB wel.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:33:45 #264
-1 #ANONIEM
pi_154414823
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:30 schreef raptorix het volgende:

[..]

De gewone Griek, boehehoehehoeohe, toen ik 2002 en 2001 in Griekenland was vertelden alle Grieken die ik daar sprak doodleuk dat belasting betalen voor domme mensen was, Grieken zijn gewoon luie varkens die keihard terug getrapt moeten worden, vooral linkse praat dat Griekse mensen zulke harde werkers zijn.
Tja het is nooit leuk denk ik als de bevolking dezefde regeltjes vindt als wat de regering gebruikt of niet?
Dus als iets mogelijk is voor jantje zal pietje het ook wel ontdekken op zijn tijd.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:33:54 #265
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154414825
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:32 schreef Confetti het volgende:

[..]

Waarom zou de ECB insolvabele banken moeten helpen?
Ze beginnen er maandag toch terug mee?
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:34:03 #266
303301 Tocadisco
pi_154414829
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:31 schreef crystal_meth het volgende:
Meeste schade is veroorzaakt door de ECB die geen geld wilde leveren. 20 miljard verloren omdat men de regering bevolking onder druk wilde zetten.
De ECB is een bank, geen liefdadigsheidsinstelling. En dan is het ook nog eens een bank die wel tegen hele soepele voorwaarden aan banken die een flink risico lopen om failliet te gaan uitlenen.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:35:26 #267
8130 raptorix
pi_154414854
Lachwekkend dat een bank aan geld geholpen moet worden, what's next, een varkensboer biggen leveren?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:36:06 #268
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154414869
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:34 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

De ECB is een bank, geen liefdadigsheidsinstelling. En dan is het ook nog eens een bank die wel tegen hele soepele voorwaarden aan banken die een flink risico lopen om failliet te gaan uitlenen.
Zeg je nu dat de ECB geen economische schade veroorzaken kan omdat het geen liefdadigheidsinstelling is?
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:36:29 #269
-1 #ANONIEM
pi_154414884
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:35 schreef raptorix het volgende:
Lachwekkend dat een bank aan geld geholpen moet worden, what's next, een varkensboer biggen leveren?
Hoe zat dat ook weer toen met de ABN was dat geloof ik?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:36:32 #270
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154414886
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:25 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dan klopt het dus niet. Ik geef volgens mij vrij duidelijk de Griekse regering de schuld en niet de gewone Griek.
Hoe kun je nu een overheid de schuld geven als die gecontroleerd word door de rijke elite die miljarden wegsluizen en hun poppetjes bepalen. Alleen een revolte kan mogelijk het schip doen keren.
Je zou je moeten schamen als steenrijke Griek je land zo berooid achter te laten, en nog profiteren van het steunpakket vanuit de EU ook.
http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)-miljarden-weg.dhtml
http://drimble.nl/economi(...)n-miljarden-weg.html
http://www.360magazine.nl(...)slanden#.Vaj1vfkqu2U
http://www.spitsnieuws.nl(...)uist-200-miljard-weg

Maar nee de retoriek dat alle Grieken met 55 met pensioen gaan, lui zijn een enorm bedrag als pensioen tegemoet zien komen doet het prima.

[ Bericht 0% gewijzigd door Cherna op 17-07-2015 15:08:20 ]
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:38:23 #271
8130 raptorix
pi_154414922
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:36 schreef john2406 het volgende:

[..]

Hoe zat dat ook weer toen met de ABN was dat geloof ik?
Ook lachwekkend, banken moet je ook gewoon laten ompleuren.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:39:07 #272
-1 #ANONIEM
pi_154414939
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:36 schreef Cherna het volgende:

Maar nee de retoriek dat alle Grieken met 55 met pensioen gaan en een enorm bedrag als pensioen tegemoet zien komen doet het prima.
Hier wordt het toch ook geslikt waarom zou dat daar niet lukken?
55 is trouwens best wel vroeg he, ware het niet dat ik ergens las dat in het algemeen tot 63 jr doorgewerkt wordt.
Zullen ze wel uit welvaart doen denk ik?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:39:26 #273
303301 Tocadisco
pi_154414950
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:36 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Zeg je nu dat de ECB geen economische schade veroorzaken kan omdat het geen liefdadigheidsinstelling is?
Durf jij nou hier te beweren dat als de ECB geen geld wilt uitlenen aan banken waarvan, op het moment, het bijna zeker was dat ze op termijn failliet het uiteindelijk de schuld van de ECB is dat er schade daardoor ontstaat?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:39:57 #274
-1 #ANONIEM
pi_154414966
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:36 schreef Cherna het volgende:

[..]

Hoe kun je nu een overheid de schuld geven als die gecontroleerd word door de rijke elite die miljarden wegsluizen en hun poppetjes bepalen. Alleen een revolte kan mogleijk het schip doen keren.
Je zou je moeten schamen als steenrijke Grike je land zo berooid achter te laten, en nog profiteren van het steunpakket vanuit de EU ook.
http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)-miljarden-weg.dhtml
http://drimble.nl/economi(...)n-miljarden-weg.html
http://www.360magazine.nl(...)slanden#.Vaj1vfkqu2U
http://www.spitsnieuws.nl(...)uist-200-miljard-weg

Maar nee de retoriek dat alle Grieken met 55 met pensioen gaan, lui zijn een enorm bedrag als pensioen tegemoet zien komen doet het prima.
Vergeet even voor het gemak de vakbonden en alle beschermde beroepen en administratieve rompslomp maar.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:40:04 #275
8130 raptorix
pi_154414968
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:36 schreef Cherna het volgende:

[..]

Hoe kun je nu een overheid de schuld geven als die gecontroleerd word door de rijke elite die miljarden wegsluizen en hun poppetjes bepalen. Alleen een revolte kan mogleijk het schip doen keren.
Je zou je moeten schamen als steenrijke Grike je land zo berooid achter te laten, en nog profiteren van het steunpakket vanuit de EU ook.
http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)-miljarden-weg.dhtml
http://drimble.nl/economi(...)n-miljarden-weg.html
http://www.360magazine.nl(...)slanden#.Vaj1vfkqu2U
http://www.spitsnieuws.nl(...)uist-200-miljard-weg

Maar nee de retoriek dat alle Grieken met 55 met pensioen gaan, lui zijn een enorm bedrag als pensioen tegemoet zien komen doet het prima.
Ik keek even in lijstje op wikipedia van Griekse miljardairs, volgens mij staan er maar 2 in Griekenland geregistreerd, het merendeel in Zwitserland.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:40:15 #276
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154414973
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:28 schreef 99.999 het volgende:
Nee, dat betekent dat ik vind dat Tsipras en consorten slecht hebben onderhandeld. Ze blijken niet erg competent, zo zie je in alles.
Ze hebben geen goede terugval positie en dan valt er niet te onderhandelen.

quote:
9s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:29 schreef 99.999 het volgende:
Ook in die beloofde harde aanpak van corruptie faalt Syriza nogal ben ik bang.
Syriza is een kleine partij die zoveel over zich heen krijgt, dat ik mij afvraag waarom je vindt dat ze 1000x meer moeten aankunnen (ja, want corruptie bestrijden dat is een moeizaam gevecht) dan Nederlandse gevestigde partijen, die er jaren over doen om het eens te worden over een klein kut-onderwerpje.
The view from nowhere.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:42:18 #277
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154415035
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:40 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ik keek even in lijstje op wikipedia van Griekse miljardairs, volgens mij staan er maar 2 in Griekenland geregistreerd, het merendeel in Zwitserland.
Dat is niet gek. Dat maakt het nog erger dan het al is.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:42:47 #278
-1 #ANONIEM
pi_154415045
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:40 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ze hebben geen goede terugval positie en dan valt er niet te onderhandelen.

Dan moet je misschien ook niet zo'n grote broek aantrekken...
quote:
Syriza is een kleine partij die zoveel over zich heen krijgt, dat ik mij afvraag waarom je vindt dat ze 1000x meer moeten aankunnen (ja, want corruptie bestrijden dat is een moeizaam gevecht) dan Nederlandse gevestigde partijen, die er jaren over doen om het eens te worden over een klein kut-onderwerpje.
Ze hebben met hun coalitiepartner een mooie meerderheid in het parlement en leveren heel wat bewindslieden. Daarbij was de corruptiebestrijding een belangrijke verkiezingsbelofte. Lijkt me wel dat ze daar dan serieus iets aan mogen gaan doen...
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:44:32 #279
13387 Ryan3
pi_154415071
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Wat zou jouw alternatief voor die landen zijn dan? Gewoon geen enkele hulp meer voor de Grieken?
Ja, op zich interessant onderwerp om over door te filosoferen natuurlijk, want je moet het breder trekken dan alleen Griekenland. Je hebt gelijk dat het zand uit de motor moet in de economie van Griekenland, alhoewel ik wel nog steeds zit te wachten op goeie voorbeelden van hoe die motor dan precies werkt. Van in ieder geval dat ene voorbeeld van die gast die een olie-exporthandeltje wilde opzetten, wordt je iig niet vrolijk natuurlijk. En waar je ook niet vrolijk van wordt is dat de grootverdieners zo'n beetje exempt zijn voor belastingen, dan heb ik het over de reders en de Grieks orthodoxe kerk. Vind het niet gek dat als in jouw land de grootverdieners nauwelijks of geen belasting betalen jij ook een beetje een reserve ontwikkelt tav het betalen van belastingen. Komt nog bij dat winsten van grote bedrijven die er wel zijn via de Nederlandse brievenbusmaatschappijen gezellig worden afgeroomd. Maar goed, dat zie ik al als belangrijke zaken die men dient te veranderen voor Griekenland. Het zijn niet de socialistische euvels die Syriza in de afgelopen 6 maanden aan het volk heeft opgelegd die tot de problemen hebben geleid iig.
Maar goed, breder dus of het privatiseren en dereguleren van alles wat zo'n beetje los en vast zit in Griekenland en voor de EU als geheel de route is die we natuurwetenschappelijk bepaald bijna, want geen alternatief, op moeten gaan is in feite een vraag die voorgelegd moet worden via de democratie aan de Europese bevolking en niet de beleidsagenda die EUcraten stilletjes moeten doordrukken in achterkamertjes in Brussel.
Anyway, beter een nieuw topic over in POL openen dus.

[ Bericht 2% gewijzigd door Ryan3 op 17-07-2015 15:00:14 ]
I´m back.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:44:33 #280
8130 raptorix
pi_154415072
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:42 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dan moet je misschien ook niet zo'n grote broek aantrekken...

[..]

Ze hebben met hun coalitiepartner een mooie meerderheid in het parlement en leveren heel wat bewindslieden. Daarbij was de corruptiebestrijding een belangrijke verkiezingsbelofte. Lijkt me wel dat ze daar dan serieus iets aan mogen gaan doen...
Gaan doen? Het leek me dat ze dat al in 2010 hadden moeten doen, maar goed, de huilebalken komen altijd op de proppen als het water aan de lippen staat, geloof me maar, zodra het geld geschoven is komt er weer niks van, Grieken zijn de grootste uitvreters van Europa, gaat helemaal niets aan veranderen. Trouwens, ze moeten gewoon eerst maar eens geld overmaken, anders kan er helemaal geen geld geschoven worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:47:05 #281
35511 Basp1
pi_154415126
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Is het uiteindelijk niet ook (deels) de verantwoordelijkheid van de Griekse regering zelf om niet dat soort schimmige deals aan te gaan?
Als die deals klappen en deze schulden verliezen zouden bij de banken terecht komen zou ik er niet mee zitten, maar blijkbaar zijn de banken links of rechtsom altijd de winnaar en de bevolking links of rechtsom wordt deze toch genaaid.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:47:18 #282
-1 #ANONIEM
pi_154415129
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:44 schreef raptorix het volgende:

[..]

Gaan doen? Het leek me dat ze dat al in 2010 hadden moeten doen, maar goed, de huilebalken komen altijd op de proppen als het water aan de lippen staat, geloof me maar, zodra het geld geschoven is komt er weer niks van, Grieken zijn de grootste uitvreters van Europa, gaat helemaal niets aan veranderen. Trouwens, ze moeten gewoon eerst maar eens geld overmaken, anders kan er helemaal geen geld geschoven worden.
En jij denkt dat jij dat voor het zeggen hebt, net als ik het niet voor het zeggen heb trouwens.
Ik denk dat we maar mieren zijn die zo doodgetrapt kunnen worden?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:48:30 #283
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154415161
Residents Flee As Wildfire Threatens Athens

Firefighters and water-dropping helicopters are sent to a mountainside as smoke billows over the Greek capital.

A huge blaze on the east side of Athens is spreading quickly due to high temperatures and strong winds.

Dozens of firefighters with 10 vehicles are trying to tackle the fire, which has sent thick smoke billowing into the sky above the Greek capital.

The fire broke out on Mount Ymittos, which overlooks Athens and is about 10 miles (15km) from the city centre.

The 1,026m mountain is popular with hikers and daytrippers from the capital, and offers stunning views of the Athens urban sprawl and the port of Piraeus.

Prime Minister Alexis Tsipras has been briefed about the fires.

Another large forest fire had developed earlier in the day on the tip of the southern Peloponnese peninsula, with authorities evacuating three villages and the coast guard sending vessels to rescue scores of people trapped on a beach.
are we infinite or am I alone
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:49:17 #284
8130 raptorix
pi_154415182
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:47 schreef john2406 het volgende:

[..]

En jij denkt dat jij dat voor het zeggen hebt, net als ik het niet voor het zeggen heb trouwens.
Ik denk dat we maar mieren zijn die zo doodgetrapt kunnen worden?
Spreek voor jezelf, ik ben niet afhankelijk van "papieren" geld, ik heb genoeg reserves en middelen om me zelf op elk moment te redden, zodra ik ben gaan verdienen heb ik mijn geld duurzaam geinvesteert, en niet in virtuele shit.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:52:15 #285
-1 #ANONIEM
pi_154415249
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:49 schreef raptorix het volgende:

[..]

Spreek voor jezelf, ik ben niet afhankelijk van "papieren" geld, ik heb genoeg reserves en middelen om me zelf op elk moment te redden, zodra ik ben gaan verdienen heb ik mijn geld duurzaam geinvesteert, en niet in virtuele shit.
Denk je niet dat er zijn die vele malen meer hebben?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:53:49 #286
8130 raptorix
pi_154415277
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:52 schreef john2406 het volgende:

[..]

Denk je niet dat er zijn die vele malen meer hebben?
Ik maak me niet zo druk om anderen, iedereen die denkt mijn vrijheid in te perken heeft een probleem.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:54:13 #287
407668 hpeopjes
pi_154415288
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:14 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Wat zou jouw alternatief voor die landen zijn dan? Gewoon geen enkele hulp meer voor de Grieken?
Voedselhulp en medische hulp, altijd, maar alleen voor de armen. En verder moeten ze het zelf maar uitzoeken. Wedden dat het goedkomt? In elk geval beter dan wat ze nu hebben.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:54:48 #288
66582 Monolith
geniaal
pi_154415303
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:53 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ik maak me niet zo druk om anderen, iedereen die denkt mijn vrijheid in te perken heeft een probleem.
Jij stompt regelmatig een agent in elkaar die vindt dat jij niet met 200 km/u over de snelweg hoort te rijden?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:55:52 #289
-1 #ANONIEM
pi_154415323
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:53 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ik maak me niet zo druk om anderen, iedereen die denkt mijn vrijheid in te perken heeft een probleem.
Dan hoop maar dat je nooit als verdachte aangekeken wordt, volgens mij kan je dan hebben wat je wilt?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:56:47 #290
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_154415348
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:48 schreef crystal_meth het volgende:
Residents Flee As Wildfire Threatens Athens

Firefighters and water-dropping helicopters are sent to a mountainside as smoke billows over the Greek capital.

A huge blaze on the east side of Athens is spreading quickly due to high temperatures and strong winds.

Dozens of firefighters with 10 vehicles are trying to tackle the fire, which has sent thick smoke billowing into the sky above the Greek capital.

The fire broke out on Mount Ymittos, which overlooks Athens and is about 10 miles (15km) from the city centre.

The 1,026m mountain is popular with hikers and daytrippers from the capital, and offers stunning views of the Athens urban sprawl and the port of Piraeus.

Prime Minister Alexis Tsipras has been briefed about the fires.

Another large forest fire had developed earlier in the day on the tip of the southern Peloponnese peninsula, with authorities evacuating three villages and the coast guard sending vessels to rescue scores of people trapped on a beach.
[ afbeelding ]
De symboliek is wel schrijnend.
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:56:50 #291
8130 raptorix
pi_154415350
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:54 schreef Monolith het volgende:

[..]

Jij stompt regelmatig een agent in elkaar die vindt dat jij niet met 200 km/u over de snelweg hoort te rijden?
Daar heb ik geen last van.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:57:03 #292
321876 Cherna
Fuck the System
pi_154415357
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:53 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ik maak me niet zo druk om anderen, iedereen die denkt mijn vrijheid in te perken heeft een probleem.
Dat hoeft inderdaad ook niet. Ik kijk ook niet naar de buurman. Maar je hebt wel een probleem als de bevolking het steeds slechter gaat krijgen. Uiteindelijk zul je het ook steeds slechter krijgen. Dat hoeft niet op financieel gebied te zijn.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:57:36 #293
8130 raptorix
pi_154415371
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:55 schreef john2406 het volgende:

[..]

Dan hoop maar dat je nooit als verdachte aangekeken wordt, volgens mij kan je dan hebben wat je wilt?
Vaak genoeg gebeurt, niet zo veel moeite mee, ik spreek nooit met de politie als ze wat willen brengen ze het maar voor.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:58:02 #294
8130 raptorix
pi_154415380
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:57 schreef Cherna het volgende:

[..]

Dat hoeft inderdaad ook niet. Ik kijk ook niet naar de buurman. Maar je hebt wel een probleem als de bevolking het steeds slechter gaat krijgen. Uiteindelijk zul je het ook steeds slechter krijgen. Dat hoeft niet op financieel gebied te zijn.
Dan zoek ik wel betere buren.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:58:09 #295
-1 #ANONIEM
pi_154415386
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:57 schreef raptorix het volgende:

[..]

Vaak genoeg gebeurt, niet zo veel moeite mee, ik spreek nooit met de politie als ze wat willen brengen ze het maar voor.
Nooit een nekklem gehad dan?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:58:48 #296
-1 #ANONIEM
pi_154415408
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:58 schreef raptorix het volgende:

[..]

Dan zoek ik wel betere buren.
Dan zijn die wat meer hebben je denk ik voor!
  vrijdag 17 juli 2015 @ 14:58:50 #297
211196 Weltschmerz
pi_154415411
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:30 schreef raptorix het volgende:

[..]

De gewone Griek, boehehoehehoeohe, toen ik 2002 en 2001 in Griekenland was vertelden alle Grieken die ik daar sprak doodleuk dat belasting betalen voor domme mensen was,
Dat vindt de Troika ook, alleen vindt die de groep dommen wat groter moet zijn.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 17 juli 2015 @ 15:07:47 #298
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_154415598
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:56 schreef DustPuppy het volgende:

[..]

De symboliek is wel schrijnend.
Symbool voor corruptie?
Natuur in de fik steken is al jaren de manier om in Griekenland goedkoop aan bouwgrond te komen.
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 15:08:54 #299
8130 raptorix
pi_154415628
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 14:58 schreef john2406 het volgende:

[..]

Nooit een nekklem gehad dan?
Nee hoor, ga altijd vriendelijk mee.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  vrijdag 17 juli 2015 @ 15:11:29 #300
-1 #ANONIEM
pi_154415684
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juli 2015 15:08 schreef raptorix het volgende:

[..]

Nee hoor, ga altijd vriendelijk mee.
Altijd?
Spreekt dat boekdelen?
  vrijdag 17 juli 2015 @ 15:12:00 #301
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154415696
dicht
are we infinite or am I alone
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')