Rusland is meer geinteresseerd in hun eigen macht en steunen oppositie in andere landen om die reden (of het nu links is of extreem rechts). Daarom biedt RT ook de linkse oppositie een platform om hun kritiek te uiten. Abby Martin is daarin vrij naief. Ze is in conflict gekomen met RT rond de annexatie van de Krim. Daarna heeft ze een eigen programma gekregen waarin ze haar eigen kritieke journalistiek kan bedrijven. Deze kritiek is vrij oppervlakkig en trendy.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 12:49 schreef robin007bond het volgende:
Maar de intentie vind ik heel erg jammer. Het voelt alsof de anti-establishment mentaliteit vooral voortkomt uit een soort anti-Amerikanisme dan een echte sociale betrokkenheid.
Tja, onze eigen opper-sociaaldemocraat Dijsselbloem was er ook al klaar mee, met die ideologische vergezichten die hem steeds werden voorgehouden. Dus we kunnen wrs wel zeggen dat dit het nieuwe dogma is geworden van de EU-craten.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 11:41 schreef Breekfast het volgende:
En Tusk bevestigt maar weer eens in een interview dat er in Europa geen ruimte is voor een ander economisch beleid dan het neoliberalisme:
[..]
Bron: http://www.ft.com/cms/s/0(...)a.html#axzz3fnRBkFa7
Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Tja, onze eigen opper-sociaaldemocraat Dijsselbloem was er ook al klaar mee, met die ideologische vergezichten die hem steeds werden voorgehouden. Dus we kunnen wrs wel zeggen dat dit het nieuwe dogma is geworden van de EU-craten.
Ja, of dit is het dogma.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
http://www.bloomberg.com/(...)ure-is-deterioratingquote:This Is How Quickly Greece's Future Is Deteriorating
Its debt levels are catching up with Japan
Some time ago University of Chicago economist Luigi Zingales wrote about a "horrifying joke" he heard from his colleagues that asked, "What's the difference between Japan and Greece?" The punchline was "three years." Now, even that seems too long.
The International Monetary Fund's July 14 forecast for Greece's debt as a share of gross domestic product in 2017 was almost 200 percent, up substantially from its April estimate of 151.8 percent.
That also passes through an intermediate forecast of 169.7 percent made in the framework of a preliminary draft debt sustainability analysis by the IMF on June 26.
The forecasts show Greece is edging closer to Japan's debt-to-GDP ratio, which is the highest in the world. Not only are the countries both archipelagos with storied histories, but they also seem to share a high and growing appetite for debt.
Looking at Greece's debt on a per-capita basis, however, paints a slightly less bleak picture. At the end of 2014 there was more than $35,000 of debt for every Greek citizen, according Eurostat, whereas in Japan it was about $79,000, Bloomberg calculations show. In the U.S., it reached about $56,600, based on data from the Treasury Department. With reference to the European countries, Greek citizens bear a public debt lower than their counterparts in Ireland, Belgium, Italy, Austria, the U.K. and France.
Nou ja, Tusk zegt gewoon er is geen alternatief. Hoe dogmatisch wil je het krijgen?quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:15 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.
De Grieken hadden een half jaar om met alternatieven te komen. Dat is ze niet gelukt en in tussentijd is hun land zwaar kapot gegaan.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:15 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Maar wat noem je een geloofwaardig plan. Een marktideologisch type vindt een plan alleen geloofwaardig als het past binnen zijn ideologisch denkraam. Als je met de rug tegen de muur staat en je hulp krijgt van zo'n marktideologisch type, dan moet je hervormen volgens zijn waarheid.
Precies. Je had het kapitalistische en vrije West-Europa en het socialisme in Oost-Europa dat alleen werkte door mensen min of meer gevangen te zetten. De EU staat voor het eerste van die twee, en het lijkt me logisch dat dat niet ter discussie staat.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 12:29 schreef nixxx het volgende:
[..]
Die man is natuurlijk ook in communistisch Polen opgegroeid. Die zal wat andere ervaring hebben met far-left dan de meeste West Europeanen.
Als er geen alternatieven zijn, hoe vrij ben je dan?quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:28 schreef Igen het volgende:
[..]
Precies. Je had het kapitalistische en vrije West-Europa en het socialisme in Oost-Europa dat alleen werkte door mensen min of meer gevangen te zetten. De EU staat voor het eerste van die twee, en het lijkt me logisch dat dat niet ter discussie staat.
Er zijn wel alternatieven, zolang je daarvoor maar niet bij andere landen om geld gaat zitten bedelen.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:29 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Als er geen alternatieven zijn, hoe vrij ben je dan?
Griekenland stond met zijn rug tegen de muur vanwege de torenhoge schuldenlast. Dat kun je niet eenzijdig oplossen. Daarom moet je je voegen naar de eisen van degene die je te hulp schiet. Deze eisen kunnen onredelijk zijn. En dan hang je, want je alternatief is dat het geld uit de lucht tovert.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De Grieken hadden een half jaar om met alternatieven te komen. Dat is ze niet gelukt en in tussentijd is hun land zwaar kapot gegaan.
Als het maar geen concreet plan is om de belastingvlucht van de meest vermogenden naar belastingparadijzen als Nederland te voorkomen.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Of willen ze gewoon concrete plannen zien voordat ze geld overmaken?
Maar alles is zeker acceptabel in de harde opstelling ten opzichte van Griekenland? Hadden ze maar meer "eigen verantwoordelijkheid" moeten tonen zeker?quote:'Vanuit medisch standpunt is de situatie in Griekenland onhoudbaar'
'Dokters van de wereld' doet oproep aan de Europese politiek
Samen met Dokters van de Wereld, de Nederlandstalige afdeling van Médecins du monde, heeft een grote groep prominenten van de faculteiten geneeskunde in België hun ongerustheid uitgesproken over de medische situatie in Griekenland. Ze noemen die situatie onhoudbaar en vrezen dat het er met het huidige akkoord alleen maar slechter op zal worden. Daarom roepen ze de politiek op om daar onverwijld wat aan te doen.
Dat doen ze in de Belgische krant De Morgen. Ze schrijven:
Het Griekse zorgsysteem bevindt zich in een lamentabele staat. De gezondheidsindicatoren zien er alarmerend uit en het akkoord met Europa voorspelt weinig goeds. Vanuit medisch standpunt is deze situatie onhoudbaar. Onze oproep: laat deze situatie niet nog verder afglijden, neem positie in en kies tijdens de komende Europese onderhandelingen voor de onvoorwaardelijke bescherming van de Griekse volksgezondheid.
De doktoren doen hun oproep omdat ze zien wat de gevolgen zijn van het nu gevoerde beleid:
Vroeger hielpen de medewerkers van Dokters van de Wereld in Griekenland vooral migranten. Vandaag tellen sommige centra meer dan 80 procent Griekse natives. 84,9 procent van de patiënten die bij ons langskomen, is niet langer verzekerd. Een derde van de kinderen is niet gevaccineerd tegen tetanus. (...) Momenteel leven minstens 2,5 miljoen Grieken onder de armoedegrens. In maart 2015 bedroeg de werkloosheid in Griekenland 25,6 procent. De kinderarmoede steeg tussen 2008 en 2012 naar 40,5 procent. 57,9 procent wordt geconfronteerd met achterstallige betalingen voor basiskosten als water en elektriciteit. De impact van de crisis en het besparingsbeleid heeft Griekenland tot de zieke onderbuik van Europa gemaakt. (...) De gevolgen zijn nefast: het aantal mensen dat blijft zitten met zorgnoden is verdubbeld, tussen 2008 en 2011 nam het aantal ernstige depressies toe met factor 2,5 en gedurende dezelfde periode verdubbelde het aantal hiv-diagnoses. Kinderen vormen in dit verhaal de stille slachtoffers: het aantal baby's met een laag geboortegewicht steeg tussen 2008 en 2011 met 16 procent. Het aantal doodgeboortes nam toe met 32 procent.
De schrijvers verwijzen vervolgens naar het standpunt van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO:
De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) pleit in tijden van crisis voor meer middelen voor gezondheidszorg, niet minder. Bovendien benadrukt ze keer op keer de economische voordelen van investeringen in gezondheid. In de vorige EU/IMF-programma's werd hiermee te weinig rekening gehouden, stelt de WHO.
Ziekenhuis
Eerder berichten we op Joop al over de situatie in het grootste ziekenhuis van Griekenland, het Algemene Ziekenhuis van Nikaia. Voor het uitbreken van de crisis had de afdeling spoedeisende hulp een capaciteit voor zo'n 2000 mensen per dag.
Nu kampt het ziekenhuis als gevolg van de bezuinigingen met tekort aan alles. Verplegers kopen op eigen kosten verbandmiddelen of 'lenen' hulpmiddelen in andere klinieken. Er zijn dagen dat er geen injectienaalden zijn. Alle gewone operaties moeten wegens geldgebrek afgelast worden. Een arts verzucht dat hij deze toestanden nooit in een ontwikkeld land had verwacht. 'Je komt dit alleen tegen in Afrika, onder de Sahara'.
Een HIV-patiënt vertelt dat hij geen uitkering krijgt als zijn levensverwachting te gunstig is. Hij beweert dat mede-patiënten expres medicijnen minderen om zo hun gezondheidstoestand te verslechteren en alsnog aan geld voor voedsel te komen.
Medicijnen
Verschillende farmaceutische bedrijven zijn gestopt met het leveren van bepaalde medicijnen aan Griekenland, omdat de rekeningen niet meer werden betaald. Onder hen het Duitse concern Merck, dat niet langer kankermedicijnen levert. Daardoor is in Griekenland is een groot tekort aan medicijnen ontstaan. Het betreft meer dan tweehonderd medicijnen, waaronder antibiotica, antipsychotica en anesthesie-middelen en behandelingen voor kanker, hepatitis C en artritis. Volgens de vereniging van apothekers is de aanvoer van medicijnen inmiddels met 90% afgenomen. De overheid zegt dat het probleem nog steeds groeit. Apothekers in Athene en Thessaloniki beschrijven chaotische taferelen, waarbij wanhopige patiënten van apotheker naar apotheker trekken in de hoop de hun voorgeschreven medicijnen te bemachtigen.
Dimitris Karageorgiou van de vereniging van apothekers:
Al vroeg in de morgen of zelfs als ‘savonds laat vormen zich rijen voor de apotheken. En als de medicijnen niet beschikbaar zijn, wat meestal zo is, dan worden mensen vaak erg agressief. Ik heb vanavond dienst in mijn apotheek en ik weet nu al dat er veel geschreeuwd gaat worden, Maar gezien de omstandigheden heb ik daar begrip voor.
Bron: Joop.nl
There is no alternative wordt toegeschreven aan Margaret Thatcher, zou je denken dat dat geen dogmatisch ideologische denkster was?quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er zijn wel alternatieven, zolang je daarvoor maar niet bij andere landen om geld gaat zitten bedelen.
Nee, die sluizen hun vermogen weg naar belastingparadijs Nederland.quote:
Nee geen tijd, die gaan naar hun bank in Zurichquote:
Het zijn zieke mensen.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:48 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, die sluizen hun vermogen weg naar belastingparadijs Nederland.
Wat dat betreft lijken ze wel op vermogenden over de gehele wereld wat betreft het ontlopen van zoveel mogelijk verantwoordelijkheid ten opzichte van de maatschappij waarin ze dat vermogen hebben kunnen opbouwen.
Daar dachten ze miljarden mee binnen te halen?quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:42 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als het maar geen concreet plan is om de belastingvlucht van de meest vermogenden naar belastingparadijzen als Nederland te voorkomen.
Oud_student en du_ke zijn stuivertje aan het verwisselen hè.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:53 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Het zijn zieke mensen.
Ik zou blij zijn met mijn eerste miljoen, een beetje blij met mijn 2e, maar wat moet ik met mijn derde?
De fantasieloosheid van de rijken is vaak grenzeloos, huizen met 80 kamers (Bill Gates), of 80 Roll Royces (Bagwan) om maar 2 voorbeelden te noemen. Of ga eens kijken in Antibes, daar zitten dikke sjacherijnige heren op grote jachten.
Deze mensen moeten eigenlijk onder curatele gesteld worden en een haircut krijgen: 1 of 2 miljoen is meer dan genoeg. Was dat niet het "template" van onze Jeroen Dijs
De lobby van de grote accountantskantoren komt niet voor een paar ton zijn bed uit om de Troika te bewerken.quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daar dachten ze miljarden mee binnen te halen?
http://www.elsevier.nl/Ec(...)in-de-lift-2657991W/quote:Zelfs in Griekenland werden goede zaken gedaan. Daar stegen de verkopen met 13 procent tot bijna 9000 voertuigen. Alleen in Finland viel de business iets terug, met 2,5 procent. In Nederland rolden een kleine 37.000 auto's de showrooms uit, ruim 13 procent meer dan in juni vorig jaar.
Humanitaire hulp zou zeker een optie moeten zijn. Maar dan moet een Tsipras toegeven dat hun geweldige socialistische beleid faalt en daar hebben ze vast geen trek in...quote:Op vrijdag 17 juli 2015 13:44 schreef Tomatenboer het volgende:
Is dit al gepost in dit topic:
[..]
Maar alles is zeker acceptabel in de harde opstelling ten opzichte van Griekenland? Hadden ze maar meer "eigen verantwoordelijkheid" moeten tonen zeker?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |