abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_120461446
Originele OP:

quote:
3s.gif Op maandag 10 december 2012 10:51 schreef hoatzin het volgende:
God vergeeft ons onze zonden. Uit genade. Leert de christelijke kerk. Maar is dat wel zo?

De bijbel leert dat Christus is gestorven voor onze zonden. Christus draagt (betaalt) de zonde van de gehele mensheid. Daardoor kunnen zondige mensen zalig worden (maar goed ook anders was het een lege boel daarboven...)
Maar in eigenlijk is dat niet meer dan logisch. Zondige mensen verdienen de dood(straf) maar door Jezus' offer is de prijs voor die zonde betaald. Er is betaald met bloed, zoals dat ook bij andere godsdiensten een gewoonte is. Er is dus eigenlijk geen sprake van genade, maar er is gewoon betaald. Een faire deal. God kan er eigenlijk niet omheen. Dus waar blijft dan de genade, de lankmoedigheid, de goedertierenheid?

Wat ik bedoel is: als het èchte genade was, dan zou er niet betaald hoeven te worden. Als ikzelf iemand iets kwijtscheld dan is dat ook echt kwijtschelden en hoeft er niet op een andere manier betaald worden.
Laatste post:

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Hoe kun je ethiek definieren als je geen concepten hebt?
Niet :) Nogmaals: ik zeg ook nergens dat het verkeerd is om concepten te hanteren. Concepten helpen je een weg te vinden. Zie ook deze post:

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 11:56 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Daar wordt heel duidelijk gemaakt dat "de leer" met al haar concepten iets is wat je de juiste weg uitwijst, maar dat ze niet het centrale aspect van de leer dienen te worden. De vinger die naar de maan wijst is niet de maan zelf, om het zo even uit te drukken :)

Een andere vergelijking die vaak gemaakt wordt is dat van een vlot wat je nadat je de overkant hebt bereikt ook niet met je mee blijft zeulen, of een kaart die je nadat je de Eiffeltoren hebt bereikt ook niet meer gaat gebruiken. Concepten zijn belangrijk in dat ze je een bepaalde richting laten zien.

Het normatieve Christendom heeft behoorlijk wat theologische constructies (God, de incarnatie daarvan in Jezus, de drie-eenheid, de erfzonde, etc.), en legt daar enorm veel nadruk op. Het feit dat veel Christenen de nadruk leggen op dat soort ideeën, zichzelf veilig voor het hellevuur achten, maar vervolgens niet bepaald aan de enorm strenge ethische eisen van Christus lijken te voldoen bevestigt mijn beeld alleen maar. Dat feit wordt vervolgens wel es in slaap gesust met het idee dat Christus voor je zonden gestorven is en dat het geloof redt, niet je ethiek. Dat zie ik als een grote zwakte van het Christendom zoals beleden door veel Christenen.

Het Christendom zoals ik dat begrijp rukt je volledig uit je comfort-zone, dwingt je om conventionele concepten omtrent je relatie jegens jezelf, God en anderen drastisch te herzien, om daarmee eenzelfde offer te brengen aan de mensheid zoals Christus dat heeft gedaan. Een dergelijk gedrag zou de vrucht zijn van je bekering (iets wat natuurlijk de nodige tijd nodig heeft). Dat doe je imo niet met (internet)discussies voeren omtrent theologie, elke week naar de kerk gaan om daar je 2 euro in het ponkje te laten klinken, bedelaars op straat te negeren en vroom te doen wanneer je dat zelf uitkomt.

Mijn notie van wat "Christendom zou moeten zijn", als ik naar het NT kijk, herken ik weinig bij Christenen om me heen. Dat wat daarna komt helaas veel meer.

In het (Tibetaans) Boeddhisme heb je bijvoorbeeld een meditatie om je compassie jegens anderen te vergroten. In de bergrede roept Jezus op om je vijand lief te hebben. Niet om hem te negeren, je schouders op te halen of te denken "hij/zij weet niet beter". Nee, Jezus roept op om je vijand daadwerkelijk lief te hebben, van hem/haar te houden, ongeacht wat hij/zij je aandoet. Ik vroeg verschillende Christelijke vrienden of ze dat wel eens proberen, en eigenlijk was er niemand die dat actief probeerde bij zichzelf te veranderen.

Voor veel mensen klinkt dat wat weeïg, "je vijand liefhebben". Het wordt geassocieerd met hippie's en theedrinken. Het vergt echter een totale omslag van ethisch en sociaal denken. Het is een enorm vergaande oproep, wat enorm veel inspanning kost om het je eigen te maken. Het transformeert je karakter! Zo kan ik meer voorbeelden geven van "transformerende oproepen van Jezus", maar wat ik waarneem is dat veel Christenen zich meer druk lijken te maken om hun eigen redding (kom ik in de hemel?), om het evolutie/schepping debat of om wat nu precies de betekenis is van de 3-eenheid. In mijn vriendenkring zitten veel Christenen die zich ook niet echt drukmaken om dit soort theologische constructies en wel de nadruk leggen op het ethische handelen, maar als ik dat afzet tegenover de extreme uitspraken van Jezus kan ik dat niet zo goed begrijpen; veel van dat soort ethische handelen vind je ook in het humanisme, alleen dan met veel minder extreme uitspraken. Maar ze zouden er waarschijnlijk ook niks op tegen hebben om zichzelf "Christelijk-geïnspireerde humanisten" te noemen.

Dat zie ik dan eerder als een studeerkamerfilosofie met ethische handelingen die er uitvloeien. Ik zie er niet echt een drastische verandering in, een bekering zoals die in de bijbel wordt beschreven.

Kortom: Ik geloof heel erg in het idee dat je een boom aan de vruchten herkent. Conceptualiseren is makkelijk. Er daadwerkelijk met je volle overtuiging naar handelen, dat is vele, vele malen moeilijker. En dat blijkt :)

Ik zou zeggen: laat die concepten eens wat meer los (ze helemaal loslaten is nergens voor nodig: ze duwen je immers in een bepaalde richting!), en richt je eens meer op de ethische oproepen van Jezus. Daar ligt, denk ik, de uitdaging.
pi_120461841
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:10 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Zoals ik zei, zo definieer ik min of meer "juist". Ik leg het niet op een ethische weegschaal.
Een 'persoonlijke definitie' dus. :)
Mijn link was trouwens geen 'ethische weegschaal' maar een 'officiele definitie weegschaal'.

quote:
[..]

Ik weet niet wat "de waarheid" is. Ik weet dat het enige waar vrijwel elk mens naar streeft geluk is. Dus in plaats van ellenlange filosofische/theologische verhandelingen over "de waarheid" te houden, wat uiteindelijk al afhangt van je wereldbeeld zoals je zelf aanstipte, lijkt het mij persoonlijk veel vruchtbaarder om mijn pijlen op het begrip "geluk" te richten.
Integendeel, waarheid als categorie is onafhankelijk van persoonlijke voorkeur of wereldbeeld.
Of er is een waarheid, of er is geen waarheid.

quote:
In je video's wordt al gauw gesuggereerd dat met empirisch en logisch denken je eigenlijk op de Joods-christelijke traditie uit zou moeten komen. Dat is nogal misleidend. Daarvoor moet je b.v. al aannemen dat het evangelie een getrouwe, historische afspiegeling is en dat God bestaat.
Maar als je de waarheid als categorie al in twijfel trekt, hoe wil je dan vanuit je positie vragen om bewijs voor God en validiteit van de bijbel?
Je weet niet wat 'waarheid' is, maar je ontkent de claim dat er een waarheid is?
Ik ben de Waarheid, Jezus Christus.

quote:
Je spreker behandelt ook de klassieke "paradox" die veel mensen hebben met het Boeddhisme en meditatie: om je verlangens uit te doven moet je verlangen naar "Verlichting". Daar is an sich niks mis mee; iedereen heeft bepaalde verlangens. Iedereen heeft een motivatie nodig. Vergelijk het met een sonde: om een sonde in de ruimte te krijgen heb je enorme startraketten nodig. Maar wanneer je daadwerkelijk van de aarde weg wilt komen, zul je uiteindelijk die startraketten moeten loslaten.
Dus 'nirvana' in boeddhisme bestaat?
Kun je dat bewijzen?
Aangezien je mij vraagt om te bewijzen dat God bestaat?

quote:
Je kunt natuurlijk een logische inconsistentie blijven zien en het daarom links laten liggen.
En dat is wat de clip duidelijk maakt en de bijbel wel als intern en extern consistent beschouwd.

quote:
Het boeddhisme biedt dan ook niet een rationeel-sluitend wereldbeeld aan.
Dat is onderhand wel duidelijk.

quote:
Geen enkele religie, overigens; ook het Christendom niet.
Is rationaliteit de Waarheid, of is rationaliteit een instrument om de waarheid te kunnen begrijpen en naar te leven?

quote:
Het Boeddhisme biedt een ervaring aan, een uitnodiging om jezelf en de wereld tot in het diepste te onderzoeken. Niet met concepten, maar met directe waarneming. Dat maakt het uniek :)
De ervaring zelf, is dat de waarheid?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120462027
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:21 schreef Haushofer het volgende:
Niet :) Nogmaals: ik zeg ook nergens dat het verkeerd is om concepten te hanteren. Concepten helpen je een weg te vinden. Zie ook deze post:
Wat is dan de juiste weg?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 15:38:39 #4
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120462198
quote:
Een 'persoonlijke definitie' dus.
Net zoals het kiezen van één geloof zonder al het andere evenzeer bestudeerd te hebben een persoonlijke definitie van waarheid is. Een definitie vanuit luiheid.

quote:
Integendeel, waarheid als categorie is onafhankelijk van persoonlijke voorkeur of wereldbeeld.
Of er is een waarheid, of er is geen waarheid.
Eerder beweerde je nog dat metingen juist sterk afhankelijk zijn van wereldbeelden.

quote:
Maar als je de waarheid als categorie al in twijfel trekt, hoe wil je dan vanuit je positie vragen om bewijs voor God en validiteit van de bijbel?
Doordat je verschillende maten van waarschijnlijkheid hebt om vanuit te gaan. Daar komen ze weer, pas op! Pratende slangen zijn zo hoogst onwaarschijnlijk als maar zijn kan. Slangen KUNNEN niet praten, net als dat rondjes niet vierkant KUNNEN zijn. Als je bewijs voor het tegengestelde hebt, prima. Heb je dat niet, dan blijft de bewering staan.

quote:
Wat is dan de juiste weg?
Goede vraag. Denk daar zelf eens over na. Dat kun je best, zelfs zonder voor-middeleeuwse stammenhoofden die opschreven hoe hun visie was. :)
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120462458
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:38 schreef Uitstekelbaars het volgende:

[..]

Net zoals het kiezen van één geloof zonder al het andere evenzeer bestudeerd te hebben een persoonlijke definitie van waarheid is. Een definitie vanuit luiheid.
Integendeel, want alle religies door de eeuwen heen vallen onder 3 á 4 categorieen.
Met dit in het achterhoofd hoef je ze ook niet allemaal te bestuderen om tot de conclusie te komen dat de bijbel de waarheid (Gods Woord) is.

Voor meer uitleg, zie vanaf 7:00


quote:
[..]

Eerder beweerde je nog dat metingen juist sterk afhankelijk zijn van wereldbeelden.
Ik zei dateringen.

quote:
[..]

Goede vraag. Denk daar zelf eens over na. Dat kun je best, zelfs zonder voor-middeleeuwse stammenhoofden die opschreven hoe hun visie was. :)
Het is inderdaad een goede vraag, bedankt voor de bevestiging. :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120462522
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:45 schreef man1986 het volgende:

[..]

Integendeel, want alle religies door de eeuwen heen vallen onder 3 á 4 categorieen.
Met dit in het achterhoofd hoef je ze ook niet allemaal te bestuderen om tot de conclusie te komen dat de bijbel de waarheid (Gods Woord) is.

Voor meer uitleg, zie vanaf 7:00


Sodemieter eens op met dit soort video's. Heb ik voor niks dat filmpje van WC-EEND gepost? Of ontging jouw de context?
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120462573
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:46 schreef BerjanII het volgende:
Sodemieter eens op met dit soort video's.
Waarom volg je niet je eigen advies en blijf je zelf weg uit topics als deze?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 15:48:57 #8
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120462598
En in welke categorie valt het christendom ( of jouw versie dan, van de ruim 1000 die er zijn)? Dan kunnen we die ook gelijk afstrepen...
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120462604
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:48 schreef man1986 het volgende:

[..]

Waarom volg je niet je eigen advies en blijf je zelf weg uit topics als deze?
Dit was een advies aan jou, die hoef ik dan toch niet op te volgen? Maar logisch nadenken zit er zeker nog niet in?
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120462640
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:48 schreef Uitstekelbaars het volgende:
En in welke categorie valt het christendom ( of jouw versie dan, van de ruim 1000 die er zijn)? Dan kunnen we die ook gelijk afstrepen...
Hoeveel en welke categorieën zijn er dan, heb je de clip al bekeken?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 16:04:24 #11
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120463252
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:49 schreef man1986 het volgende:

[..]

Hoeveel en welke categorieën zijn er dan, heb je de clip al bekeken?
Nee, nog niet bekeken zit op mijn telefoon. Gaat die kerel bewijs leveren voor pratende slangen dan? Anders:sprookje.

Mogen we trouwens weten bij welke stroming je jezelf indeelt (de enige ware, dat spreekt voor zich) want dat schept altijd veel helderheid heb ik gemerkt.

quote:
Ik zei dateringen.
Aha. Dus uit de meting komt 4 miljard jaar en de ene dateert het object dan op 4 miljard jaar en de andere op 6000 jaar.

[ Bericht 13% gewijzigd door Uitstekelbaars op 18-12-2012 16:15:32 ]
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120463828
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:04 schreef Uitstekelbaars het volgende:

[..]

Nee, nog niet bekeken zit op mijn telefoon. Gaat die kerel bewijs leveren voor pratende slangen dan? Anders:sprookje.
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence.

Maar dat moet jij onderhand wel weten als je nicht forensische wetenschappen studeert. :)

quote:
Mogen we trouwens weten bij welke stroming je jezelf indeelt (de enige ware, dat spreekt voor zich) want dat schept altijd veel helderheid heb ik gemerkt.
Ik heb geen drang om mezelf onder een stroming te plaatsen.
Mijn geloof is in Jezus en mijn redding ligt in het feit dat Hij gestorven is voor mijn zonden en mij het eeuwig leven heeft aangeboden wat ik heb aanvaard.

Jezus zei: 'Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Niemand kan bij de Vader komen dan door mij. Johannes 14:6
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:04 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Aha. Dus uit de meting komt 4 miljard jaar en de ene dateert het object dan op 4 miljard jaar en de andere op 6000 jaar.
meting datering, maar verder offtopic.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 16:28:01 #13
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120464268
Als er geen bewijs bestaat voor een claim dan kun je daar niet vanuit gaan. Denk je dat mijn nicht in een rapport kan zetten dat het dna profiel van de verdachte van een moord matcht met de heer J. van Nazareth en dat ze bij de rechter als getuige jouw engelse mantra op kan dreunen en er dan mee weg kan komen?

Als ik iets geleerd heb van haar is het wel dat je voorzichtig moet zijn met waar je van uitgaat en dat je dus, voor de duidelijkheid, pas kan claimen dat een sprookje bewezen is als het bewijs voldoende is. Niet wanneer het onvoldoende is en al helemaal niet wanneer het bewijs totaal ontbreekt.
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120464487
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:28 schreef Uitstekelbaars het volgende:
ls ik iets geleerd heb van haar is het wel dat je voorzichtig moet zijn met waar je van uitgaat
Wees dan voorzichtig met claims als 'sprookje'. ;)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120464577
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:17 schreef man1986 het volgende:

Ik heb geen drang om mezelf onder een stroming te plaatsen.
Mijn geloof is in Jezus en mijn redding ligt in het feit dat Hij gestorven is voor mijn zonden en mij het eeuwig leven heeft aangeboden wat ik heb aanvaard.

Jezus zei: 'Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Niemand kan bij de Vader komen dan door mij. Johannes 14:6
Hoe vaak moeten het nog herhalen? Dit heeft Jezus nooit ZELF gezegd, maar is een interpretatie van de "johanneschristenen". zij die verantwoordelijk zijn voor Johannes dus. Weinig wetenschappers vinden dit evangelie echt betrouwbaar.

http://www.bol.com/nl/p/wie-schreef-de-bijbel/1001004006421079/nl

http://www.wetenschap24.n(...)hreef-de-bijbel.html

http://www.despinoza.nl/spinoza/recensies/professionals_e.shtml

http://www.statenvertaling.net/oude-testament.html

http://www.statenvertaling.net/nieuwe-testament.html

Ga je dit ook nog een keer lezen, of wil je zo graag ergens in geloven dat je de bewijzen tegen jouw geloof gewoon negeert?

En bij de weg:

Ik herhaal dit steeds, omdat ik hoop dat je het eindelijk eens snapt :D
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
  dinsdag 18 december 2012 @ 16:44:33 #16
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120464892
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:33 schreef man1986 het volgende:

[..]

Wees dan voorzichtig met claims als 'sprookje'. ;)
Oh ik wil best de mogelijkheid open houden dat het kon, hoor! Misschien kon er een bepaalde slang wel het wilhelmus ruften! Als daar bewijs voor gevonden wordt lijkt me dat hartstikke leuk.

Tot die tijd is het een sprookje. Het punt is: kun jij je op de positie stellen dat het alle schijn heeft van een sprookje totdat er bewijs opduikt dat het wel zo gegaan is?
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120465045
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:28 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Als er geen bewijs bestaat voor een claim dan kun je daar niet vanuit gaan.
Als er geen bewijs bestaat voor de claim "De bijbel is een sprookje" dan hoef ik daar ook niet vanuit te gaan.

quote:
1s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:44 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Tot die tijd is het een sprookje.
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:33 schreef man1986 het volgende:

[..]

Wees dan voorzichtig met claims als 'sprookje'. ;)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120466146
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:30 schreef man1986 het volgende:

Maar als je de waarheid als categorie al in twijfel trekt, hoe wil je dan vanuit je positie vragen om bewijs voor God en validiteit van de bijbel?
Je weet niet wat 'waarheid' is, maar je ontkent de claim dat er een waarheid is?
Ik ben de Waarheid, Jezus Christus.
Ik hoef geen bewijs voor God of validiteit van de bijbel :) Die mensen in jouw video kennelijk wel.

quote:
Dus 'nirvana' in boeddhisme bestaat?
Kun je dat bewijzen?
Nogmaals, ik heb er geen concreet beeld bij. Ik weet niet of het bestaat. Ik weet wel dat er mensen zijn die claimen dat ze "verlicht" zijn, maar dat is voor mij niet zo belangrijk. Ik voel me er sowieso al beter bij; wat daarna komt, zien we dan wel weer.

Een persoonlijke reden waarom ik dit pad volg, is omdat ik de afgelopen jaar teveel met intellectuele zaken ben bezig geweest. Ik leefde vooral in mijn hoofd, wou alles beredeneren en in kadertjes gieten in een poging er grip op te krijgen. Het is dus ook een soort reactie op mijn doen en laten van de afgelopen jaren. Maar wel eentje die me gelukkiger maakt.

Ik zei al eerder dat zo'n verlichting vaak verwoord wordt als het loslaten van concepten, en je steeds meer bewust zijn van je eigen conceptuele denken. Dat is natuurlijk prima mogelijk. Het idee in het boeddhisme is dan dat je dat niet gaat berederen, maar ervaren.

Dus: de claim "nirvana bestaat" is voor mij geen directe prikkel om geïnteresseerd te zijn in het boeddhisme en er mijn stappen in te zetten. Ik doe het om mijn eigen denken te onderzoeken, en omdat ik me er beter door voel. Ik doe geen religieuze claims. Ik kan ook niks bewijzen. Bewijzen doe ik als ik wiskunde bedrijf.

quote:
Is rationaliteit de Waarheid, of is rationaliteit een instrument om de waarheid te kunnen begrijpen en naar te leven?
Rationaliteit gaat via logica, imo een taal die we hebben ontwikkeld om ons beter te kunnen plaatsen in dit universum. Ik zie het als een instrument om het universum beter te begrijpen. Het hangt er wel van af wat je logisch acht. Zo zie ik b.v. het Christendom verre van logisch. Andere mensen, zoals William Laine Craig, zullen het weer veel logischer vinden dan ik.


quote:
De ervaring zelf, is dat de waarheid?
De directe ervaring, zonder het in hokjes of concepten te ,is het meest pure wat je kunt ervaren. Of dat "de waarheid" is moet je zelf maar bedenken. Misschien moeten we daar dan eerst maar een definitie van breien, maar dat is weer zuiver intellectueel naar het begrip kijken.

[ Bericht 3% gewijzigd door Haushofer op 18-12-2012 17:21:11 ]
pi_120466195
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:34 schreef man1986 het volgende:
Wat is dan de juiste weg?
Dat hangt af van wat je wilt bereiken.

quote:
Alice: Would you tell me, please, which way I ought to go from here?
The Cat: That depends a good deal on where you want to get to
Alice: I don't much care where.
The Cat: Then it doesn't much matter which way you go.
Alice: …so long as I get somewhere.
The Cat: Oh, you're sure to do that, if only you walk long enough.
Ik heb al gezegd wat ik wil bereiken. Ik ga mezelf niet herhalen :)
pi_120466626
We kunnen hier hele intellectuele discussies gaan houden over wat precies "waarheid" is en de relatie met rationaliteit, of "ethiek", of wat dan ook. Ik heb daar eigenlijk geen zin in; die discussies heb ik al meerdere malen gevoerd in mijn bijna 9 jaar Fok!, en zeker in combinatie met het Christendom. Ik ben er wel klaar mee, eerlijk gezegd.

Ik zal mijn bezwaar in deze post dan ook maar kort en krachtig samenvatten: minder lullen, meer doen.

Dat zal ik zelf ook proberen. :)
  dinsdag 18 december 2012 @ 17:28:50 #21
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120466721
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:48 schreef man1986 het volgende:

[..]

Als er geen bewijs bestaat voor de claim "De bijbel is een sprookje" dan hoef ik daar ook niet vanuit te gaan.

[..]


[..]

Als voor de claim dat slangen niet konden praten geen bewijs was, dan wel. Helaas is dat bewijs er wel. Tot nu toe is er immers nog geen 1 pratende slang waargenomen. En dat kan ook nog verklaard worden. Om zelfstandig te kunnen praten moeten de hersenen voldoende ontwikkeld te zijn en er moeten stembanden aanwezig zijn en al dat soort zaken. Nog nooit waargenomen bij slangen en er zijn ook geen aanwijzingen dat dat vroeger wel zo was ( bij mijn weten dan he, heb je goed onderzoek ernaar gedaan en kom je op iets anders: verras me! )

Maar zoals je merkt ben ik dan bezig een negative te bewijzen. En omdat dat vrijwel onmogelijk is ( daarom hou ik de mogelijkheid ook open, bij afdoende bewijs ) is er een regel in een discussie: degene die als eerste een claim doet heeft de burden of proof. Jij claimt dat een bepaalde slang kon praten. Ik reageer daar op door te stellen dat daar geen bewijs voor is. Jij moet juist bewijs geven voor je claim en je geeft zelf aan dat daar juist een abscence van is.

Je gelooft dus in een sprookje tot het tegendeel bewezen is.

http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophical_burden_of_proof
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120466828
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 15:21 schreef Haushofer het volgende:
Originele OP:

[..]

Laatste post:

[..]

Niet :) Nogmaals: ik zeg ook nergens dat het verkeerd is om concepten te hanteren. Concepten helpen je een weg te vinden. Zie ook deze post:

[..]

Ja, in deze post kan ik me aardig vinden. Echter is het probleem niet dat men zich teveel op de concepten gericht heeft, maar dat men juist die concepten genegeerd heeft en andere concepten aangenomen, zoals 'we zijn niet onder de wet, maar onder de genade, dus gehoorzaamheid is niet nodig meer, want dan ben je een legalist'. Dwaalleer. Het evangelie is tijdens de middeleeuwen volledig verduisterd geraakt, met de reformatie beetje bij beetje redelijk hersteld, en met de adventbewegingen benaderde het zijn volledigheid. Echter preekt men het niet meer. Het evangelie is een 'sociale gelijkheids' boodschap geworden, en een 'wereldvrede' beweging, en is afgeweken van de bijbelse notie van een laatste oordeel waarbij men gerechtvaardigd kan worden door geloof in Jezus Christus. Als men trouw was gebleven aan de concepten en die gepreekt had, zou men ook eerder bereid zijn het leven in zijn volledigheid op te geven, omdat men zou beseffen dat het evangelie dus niet een zelfhulpcursus of ethische richtlijn is, maar een spiritueel pad van volledige zelfopoffering tot de dood aan toe, in gehoorzaamheid aan Gods directies, om het eeuwige leven te beerven. Het in de hemel willen komen is niet egoistisch, want God wil dat we daar zijn. De prijs er niet voor willen betalen is menselijke rebellie tegen Gods oproep tot bekering.

'Minder lullen en meer doen' is een beetje wat Jakobus weergeeft, geloof zonder de werken is dood. Helaas moet ik het met je eens zijn dat angst een grotere invloed lijkt te hebben op de kerk dan geloof. Wanneer je met geloof in de beloften van God actie onderneemt, ontdek je dat God betrouwbaar is, en zul je door transformatie in staat worden gesteld het goede te doen. Jezus zegt echter niet voor niets: 8 Ik zeg u, dat Hij hun haastelijk recht doen zal. Doch de Zoon des mensen, als Hij komt, zal Hij ook geloof vinden op de aarde? Lukas 18

[ Bericht 8% gewijzigd door Ali_Kannibali op 18-12-2012 17:37:49 ]
pi_120467095
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:12 schreef Haushofer het volgende:
Misschien moeten we daar dan eerst maar een definitie van breien
Wat als de waarheid een Persoon is en Zich kenbaar heeft gemaakt aan de wereld?
Bijf je dan eeuwig wachten voor een definitie voor de Waarheid, terwijl de Waarheid al geopenbaard is aan ons in Jezus Christus?

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:14 schreef Haushofer het volgende:
The Cat: That depends a good deal on where you want to get to
Alice: I don't much care where.
Don't you care to get to the truth, Alice?

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:14 schreef Haushofer het volgende:
Ik heb al gezegd wat ik wil bereiken.
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:12 schreef Haushofer het volgende:
Ik doe het om mijn eigen denken te onderzoeken, en omdat ik me er beter door voel.
Dus de weg van boeddhisme is niet de weg naar de waarheid.
Als een weg niet leidt naar de waarheid, dan leidt die weg naar een leugen.

Rationaliteit en logica toch Haushofer?
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:12 schreef Haushofer het volgende:
De directe ervaring, zonder het in hokjes of concepten te ,is het meest pure wat je kunt ervaren.
Maar 'het meest pure' is juist de directe ervaring in een hokje te plaatsen.
En hoe weet je dat de ervaring 'het meest pure' is als je het zelf niet hebt ervaren?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 17:47:25 #24
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120467438
quote:
Als men trouw was gebleven aan de concepten en die gepreekt had, zou men ook eerder bereid zijn het leven in zijn volledigheid op te geven, omdat men zou beseffen dat het evangelie dus niet een zelfhulpcursus of ethische richtlijn is, maar een spiritueel pad van volledige zelfopoffering tot de dood aan toe
Oh, dat soort boodschappen slaan zeker aan, onder sommige omstandigheden. Zoek maar waco siege en tokyo sarin attack op. Die mensen waren bereid voor de Waarheid te sterven.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Schitterend!

Zelfs als het verhaal van de ZDA de echte waarheid zou zijn, zullen ze vanzelf verzwolgen worden door de RK-kerk en andere groepen die veel sneller groeien, zoals ik eerder al aangegeven had.

[ Bericht 9% gewijzigd door Uitstekelbaars op 18-12-2012 17:53:30 ]
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120467923
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:47 schreef Uitstekelbaars het volgende:

[..]

Oh, dat soort boodschappen slaan zeker aan, onder sommige omstandigheden. Zoek maar waco siege en tokyo sarin attack op. Die mensen waren bereid voor de Waarheid te sterven.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Schitterend!

Zelfs als het verhaal van de ZDA de echte waarheid zou zijn, zullen ze vanzelf verzwolgen worden door de RK-kerk en andere groepen die veel sneller groeien, zoals ik eerder al aangegeven had.
Oh maar je zult mij niet horen zeggen dat de adventisten de grootste groep op aarde zal zijn, in tegendeel. Profetie zegt dat er een rest zal zijn. De overgrote meerderheid zal de boodschap verwerpen.

Echter zal de RK, of de wereldreligie aangezien we daarheen gaan, nooit Gods volk verzwelgen. Er is een fundamenteel verschil tussen die bewegingen en de sabbat zal dat verschil illustreren. Er zullen twee groepen zijn en de ene zal de ander vervolgen.
pi_120468492
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:38 schreef man1986 het volgende:

[..]

Wat als de waarheid een Persoon is en Zich kenbaar heeft gemaakt aan de wereld?
Bijf je dan eeuwig wachten voor een definitie voor de Waarheid, terwijl de Waarheid al geopenbaard is aan ons in Jezus Christus?

Wat als, wat als, wat als? Wat als de mormonen gelijk hebben? Of wat als Mohammed de waarheid geopenbaard heeft?

Ik heb jaren van m'n leven besteed aan het Christendom, en het heeft me veel goeds gebracht. Maar ik geloof simpelweg niet dat het "de absolute waarheid' behelst

quote:
Don't you care to get to the truth, Alice?
Nee, Alice is wel een beetje klaar met al die waarheidsclaims :)

quote:
Dus de weg van boeddhisme is niet de weg naar de waarheid.
Als een weg niet leidt naar de waarheid, dan leidt die weg naar een leugen.
Je hebt het telkens over "de waarheid" zonder er een fatsoenlijke definitie van te geven behalve een quote die volgens de evangelist Johannes door Jezus is gedaan. Dat is mooi voor jou, maar voor mij werkt dat niet.

Ik hoef verder ook geen definitie van je, want zoals ik zei heb ik deze discussies al heel vaak gehad, en heb ik er geen zin meer in.

Ik ga mijn eigen advies opvolgen, als je het niet erg vindt. Ik wens je oprecht geluk in je Christelijke denkbeeld. Ik vind het fijn voor je dat jij je overtuiging daar in kunt vinden :)
pi_120468984
Haushofer, je bent nergens verplicht om antwoorden te geven op mijn vragen.
Bedenk wel dat we in een topic zitten met onderwerpen als 'God' 'Genade' 'Jezus' 'Vergeving' 'Waarheid' en dat zulke vragen vanuit mijn kant geheel ontopic zijn en ter zake doen.

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:26 schreef Haushofer het volgende:
Ik heb daar eigenlijk geen zin in
Prima, maar ik vraag alleen wel van je om dezelfde kritische blik te werpen op je huidige boeddhisme als op christendom, zo niet meer.

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:12 schreef Haushofer het volgende:
Rationaliteit gaat via logica
En rationaliteit en logica brengt ons tot het volgende:

quote:
Dus de weg van boeddhisme is niet de weg naar de waarheid.
Als een weg niet leidt naar de waarheid, dan leidt die weg naar een leugen.
quote:
Ik wens je oprecht geluk in je Christelijke denkbeeld.
Dankje :)
Jij ook veel succes in Wonderland boeddhisme ;)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  dinsdag 18 december 2012 @ 18:54:29 #28
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120469853
Je kan het niet van me winnen man1986? Geeft niks. Het lijkt mij ook lastig om een pratende slang aannemelijk te maken...
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
  dinsdag 18 december 2012 @ 19:53:53 #29
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120472924
quote:
Echter zal de RK, of de wereldreligie aangezien we daarheen gaan, nooit Gods volk verzwelgen. Er is een fundamenteel verschil tussen die bewegingen en de sabbat zal dat verschil illustreren. Er zullen twee groepen zijn en de ene zal de ander vervolgen.
Dat moeten we dan inderdaad maar afwachten.
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
  dinsdag 18 december 2012 @ 20:22:30 #30
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120474938
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 16:36 schreef BerjanII het volgende:
Hoe vaak moeten het nog herhalen?
Dit heeft Jezus nooit ZELF gezegd, maar is een interpretatie van de "johanneschristenen". zij die verantwoordelijk zijn voor Johannes dus.
Weinig wetenschappers vinden dit evangelie echt betrouwbaar.
http://www.bol.com/nl/p/wie-schreef-de-bijbel/1001004006421079/nl
http://www.wetenschap24.n(...)hreef-de-bijbel.html
http://www.despinoza.nl/spinoza/recensies/professionals_e.shtml
http://www.statenvertaling.net/oude-testament.html
http://www.statenvertaling.net/nieuwe-testament.html

Ga je dit ook nog een keer lezen, of wil je zo graag ergens in geloven dat je de bewijzen tegen jouw geloof gewoon negeert?En bij de weg:Ik herhaal dit steeds, omdat ik hoop dat je het eindelijk eens snapt
Wat niet erg handig is als je iemand ergens van probeert te overtuigen, is stellen dat vele schrijvers wetenschappers iets vinden en dan vervolgens 5 linkies opplakken die allen dezelfde bron hebben nl de bewering van ene hr Karel van der Toorn

Nu is het dus simpelweg de keus tussen Johannes en Karel
......hmm...ik vraag me af waar man1986 voor gaat kiezen. :? :+ :?
pi_120475446
De vraag of wij God vergeven vind ik passender.
Whaaaat???? No money?
pi_120476179
@Jappie
Waar zou jij voor kiezen?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120476198
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:22 schreef Jappie het volgende:

Wat niet erg handig is als je iemand ergens van probeert te overtuigen, is stellen dat vele schrijvers wetenschappers iets vinden en dan vervolgens 5 linkies opplakken die allen dezelfde bron hebben nl de bewering van ene hr Karel van der Toorn
Ik tel er 3 van de 5 waar de naam Van der Toom in voorkomt. Nu ja, dit was ook wel mijn bedenking en waarom er gelijk niet gekozen is voor drie verschillende godsdienstwetenschappers, gezien deze ruimschoots voorradig zijn met dezelfde mening. Maar of dit dan ook maar iets aan de mening van man1986 zou verandert hebben, betwijfel ik ten zeerste.
  dinsdag 18 december 2012 @ 20:46:18 #34
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120476684
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:39 schreef ATON het volgende:

[..]

Ik tel er 3 van de 5 waar de naam Van der Toom in voorkomt. Nu ja, dit was ook wel mijn bedenking en waarom er gelijk niet gekozen is voor drie verschillende godsdienstwetenschappers, gezien deze ruimschoots voorradig zijn met dezelfde mening. Maar of dit dan ook maar iets aan de mening van man1986 zou verandert hebben, betwijfel ik ten zeerste.
Als je op de 2 onderste links doorklikt dan kom je wederom uit op Karel van der Toorn als schrijver.
  dinsdag 18 december 2012 @ 20:48:02 #35
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120476836
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:39 schreef man1986 het volgende:
@Jappie
Waar zou jij voor kiezen?
Aton zegt mij dat Johannes een lulverhaal is en ik beschouw Aton als een autoriteit op dat gebied..hij mag dan wel wat schorrig blaffen af en toe, maar ik heb niet het idee dat ie ook bijt ;)
pi_120477905
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:48 schreef Jappie het volgende:

[..]

Aton zegt mij dat Johannes een lulverhaal is en ik beschouw Aton als een autoriteit op dat gebied..hij mag dan wel wat schorrig blaffen af en toe, maar ik heb niet het idee dat ie ook bijt ;)
Moge God jou naar Zijn enige Zoon Jezus Christus leiden en dat jij Hem kunt aanvaarden als de enige Weg tot Gods Koninkrijk :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120478171
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:46 schreef Jappie het volgende:
Als je op de 2 onderste links doorklikt dan kom je wederom uit op Karel van der Toorn als schrijver.
OK, heb ik gevonden. Deze twee laatste linken ( O.T. en N.T. ) zijn gewoon algemene basiskennis en zie niet direct iets wat zou afwijken van andere bronnen die ik ken. Hier kan men niet spreken van een persoonlijke visie. ( ik heb nog niks van Dr. K. van der Toorn gelezen, maar lijkt me toch wel een gedegen bron )
  dinsdag 18 december 2012 @ 21:05:00 #38
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120478204
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:01 schreef man1986 het volgende:
Moge God jou naar Zijn enige Zoon Jezus Christus leiden en dat jij Hem kunt aanvaarden als de enige Weg tot Gods Koninkrijk
Als God mij niet tevens wil erkennen als zoon maar slechts als onwettig kind of ongewilde stiefzoon dan mag JC het hele koninkrijk voor zichzelf houden. Zo ben ik dan ook wel weer. :)
pi_120478283
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:01 schreef man1986 het volgende:

[..]

Moge God jou naar Zijn enige Zoon Jezus Christus leiden en dat jij Hem kunt aanvaarden als de enige Weg tot Gods Koninkrijk :)
AMEN, en ga nu in vrede.
pi_120478346
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:05 schreef Jappie het volgende:

[..]

Als God mij niet tevens wil erkennen als zoon maar slechts als onwettig kind of ongewilde stiefzoon dan mag JC het hele koninkrijk voor zichzelf houden. Zo ben ik dan ook wel weer. :)
:)
  dinsdag 18 december 2012 @ 21:07:10 #41
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120478395
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:04 schreef ATON het volgende:
OK, heb ik gevonden. Deze twee laatste linken ( O.T. en N.T. ) zijn gewoon algemene basiskennis en zie niet direct iets wat zou afwijken van andere bronnen die ik ken. Hier kan men niet spreken van een persoonlijke visie. ( ik heb nog niks van Dr. K. van der Toorn gelezen, maar lijkt me toch wel een gedegen bron )
De inleiding of voorwoord voor zijn boek lijken iig geen discrepanties te vertonen met andere bronnen idd.
pi_120478601
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 20:29 schreef Johnny-V het volgende:
De vraag of wij God vergeven vind ik passender.
In het hypothetische geval dat er een god zou bestaan, is vergeving denk ik niet mogelijk. Ik bedoel... In dat geval kan hij aangeklaagd worden wegens medeplichtigheid aan de moord op honderden miljoenen mensen, om maar eens een voorbeeldje te noemen. Dat zou de langste aanklacht uit de wereldgeschiedenis worden. Alle misdaden uit de Bijbel zullen inmiddels wel verjaard zijn, maar zelfs als je alleen uitgaat van alle misdaden waar God de afgelopen tien, twintig jaar dan medeverantwoordelijk voor was... Hitler was er niks bij.

Vandaar dat hij zich al dik 2000 jaar verstopt en een guerrillaoorlog tegen de mensheid voert. Hij doet er verstandig aan dan maar gewoon niet te bestaan.

Kan de almachtige dat trouwens, niet-bestaan? Dat zou zijn perfect crime nóg perfecter maken.
pi_120478682
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:05 schreef Jappie het volgende:

[..]

Als God mij niet tevens wil erkennen als zoon maar slechts als onwettig kind of ongewilde stiefzoon dan mag JC het hele koninkrijk voor zichzelf houden. Zo ben ik dan ook wel weer. :)
God wil dat niemand verloren gaat, ook jij niet Jappie :)
Je vijandigheid tegenover God is ongegrond en hopelijk zie je dat vroeger of later. :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120478747
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:07 schreef Jappie het volgende:

[..]

De inleiding of voorwoord voor zijn boek lijken iig geen discrepanties te vertonen met andere bronnen idd.
Ga toch een uitvlooien of ze van hem iets in de bib staan hebben. ( en wat voor bibliografie hij in huis heeft. Ik bekijk steeds eerst het gebruikte bronmateriaal, dan de woordenlijst en dan pas de inhoud ;) )
pi_120478947
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:11 schreef man1986 het volgende:

[..]

God wil dat niemand verloren gaat, ook jij niet Jappie :)
Je vijandigheid tegenover God is ongegrond en hopelijk zie je dat vroeger of later. :)
_O- _O- _O- Man man man..( 1986 keer ).... wat ben jij ver weg ! Ik zal voor Jappie een devotiekaars XXL branden, ok ?
  dinsdag 18 december 2012 @ 21:15:36 #46
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120479001
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:11 schreef man1986 het volgende:
God wil dat niemand verloren gaat, ook jij niet Jappie Je vijandigheid tegenover God is ongegrond en hopelijk zie je dat vroeger of later.
Als jij zo doorgaat dan mag ik toch hopen dat de hemel groot genoeg is dat ieder daar zijn eigen hectare persoonlijke ruimte krijgt. :{
pi_120479134
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:15 schreef Jappie het volgende:

[..]

Als jij zo doorgaat dan mag ik toch hopen dat de hemel groot genoeg is dat ieder daar zijn eigen hectare persoonlijke ruimte krijgt. :{
Ik heb me laten vertellen dat men daar ook gesloten afdelingen bestaan. :)
  dinsdag 18 december 2012 @ 21:18:53 #48
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120479257
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:17 schreef ATON het volgende:
Ik heb me laten vertellen dat men daar ook gesloten afdelingen heeft
Het onmogelijke is gebeurd..uitgerekend ATON heeft me behouden voor mijn eigen geloof. _O_ :D _O_
pi_120479302
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:10 schreef Jigzoz het volgende:

In het hypothetische geval dat er een god zou bestaan...

In dat geval kan hij aangeklaagd worden...
Dus de claim van de atheïsten dat als er een God zou bestaan ze dan in Hem zouden gaan geloven is eigenlijk dus niet waar? In het geval dat Hij zou bestaan zouden ze liever Hem willen aanklagen dan in Hem gaan geloven?

De bijbelprofetie:

Zij zullen oorlog voeren tegen het Lam. Openbaring 17:14
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120479549
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:19 schreef man1986 het volgende:

[..]

Dus de claim van de atheïsten dat als er een God zou bestaan ze dan in Hem zouden geloven is dus eigenlijk niet waar? In het geval dat Hij zou bestaan zouden ze liever Hem willen aanklagen dan in Hem gaan geloven?

De bijbelprofetie:

Zij zullen oorlog voeren tegen het Lam. Openbaring 17:14
Als er een god bestaat zal ik in hem geloven hoor. Hij heeft dan wel nog het een en ander aan misdaden tegen de menselijkheid uit te leggen.

Ik zal lamsvlees eten. Jigzoz 17:15
pi_120479944
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:23 schreef Jigzoz het volgende:

Ik zal lamsvlees eten. Jigzoz 17:15
Iets met schaapskleren en wolven ;) dat is gewoon wat de atheisten altijd geweest zijn:
"We zullen vast wel geloven in God hoor... als er maar... je weet wel... bewijzen en dergelijke...."
Jaja :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120480226
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:27 schreef man1986 het volgende:

[..]

Iets met schaapskleren en wolven ;) dat is gewoon wat de atheisten altijd geweest zijn:
"We zullen vast wel geloven in God hoor... als er maar... je weet wel... bewijzen en dergelijke...."
Jaja :)
Niet dan?
  dinsdag 18 december 2012 @ 21:36:44 #53
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120480671
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:27 schreef man1986 het volgende:
Iets met schaapskleren en wolven dat is gewoon wat de atheisten altijd geweest zijn: "We zullen vast wel geloven in God hoor... als er maar... je weet wel... bewijzen en dergelijke...."Jaja
Niet om het een of ander, maar je bent nu al ik weet niet hoeveel topics bezig met God proberen te bewijzen door allerlei theoretische stellingen etcetera...dat getuigt niet echt van geloof maar meer van een voor jezelf BEWEZEN God.

Je bent wat dat betreft dus geen haar beter of slechter dan een Atheist...als je wil geloven; doe dat dan gewoon zonder jezelf te handicappen met het idee dat je iets bewijzen kan/moet.
pi_120480874
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:31 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Niet dan?
Jigzoz en Jappie, de positie van een atheïst berust uiteindelijk op een wolf in schaapskleren.
De zogenaamde 'schaap' vraagt om bewijs voor God, maar de daadwerkelijke "wolf' wil oorlog voeren tegen het Lam.

Atheist

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:23 schreef Jigzoz het volgende:
Ik zal lamsvlees eten. Jigzoz 17:15


[ Bericht 0% gewijzigd door man1986 op 18-12-2012 21:46:28 ]
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120481593
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:39 schreef man1986 het volgende:

[..]

Jigzoz, de positie van een atheïst berust uiteindelijk op een wolf in schaapskleren.
De zogenaamde 'schaap' vraagt om bewijs voor God, maar de daadwerkelijke "wolf' wil oorlog voeren tegen het Lam.

Atheist

[..]

Nou, heel simpel dan:

Op een dag zegt God tegen mij: "Je wilde bewijs? Hier ben ik."
Ik: "Wow, God, jij bent wel de laatste die ik verwacht had!
God: "Dat zal allemaal best, maar geloof je nu in mijn bestaan?
Ik: "Absoluut."
God: "Mooi. Ga je dan nu leven volgens mijn woord?"
Ik: "Dan moet je nog wel even een paar dingen uitleggen, want ik heb nu sterk het idee dat jij best wel een lul bent, zacht uitgedrukt."

Dan gaan God en ik dus even rustig met elkaar in gesprek en zijn er twee uitkomsten mogelijk:
1. Ik snap waarom al die ellende per se noodzakelijk was en ik geef God gelijk. Dan word ik net zo'n hyperchristen als jij.
2. God blijkt inderdaad een levensgevaarlijke, megalomane sadistische psychopaat zonder enig gevoel voor humor te zijn. Dan word ik maar gewoon extremistisch satanist. Da's veel liefdevoller.
pi_120481815
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:47 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nou, heel simpel dan:

Op een dag zegt God tegen mij: "Je wilde bewijs? Hier ben ik."
Ik: "Wow, God, jij bent wel de laatste die ik verwacht had!
God: "Dat zal allemaal best, maar geloof je nu in mijn bestaan?
Ik: "Absoluut."
God: "Mooi. Ga je dan nu leven volgens mijn woord?"
Ik: "Dan moet je nog wel even een paar dingen uitleggen, want ik heb nu sterk het idee dat jij best wel een lul bent, zacht uitgedrukt."

Dan gaan God en ik dus even rustig met elkaar in gesprek en zijn er twee uitkomsten mogelijk:
1. Ik snap waarom al die ellende per se noodzakelijk was en ik geef God gelijk. Dan word ik net zo'n hyperchristen als jij.
2. God blijkt inderdaad een levensgevaarlijke, megalomane sadistische psychopaat zonder enig gevoel voor humor te zijn. Dan word ik maar gewoon extremistisch satanist. Da's veel liefdevoller.
You just proved my point :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120481889
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:49 schreef man1986 het volgende:

[..]

You just proved my point :)
Dus of god goed of in- en inslecht is doet er voor jou niet toe?
pi_120482138
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:50 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus of god goed of in- en inslecht is doet er voor jou niet toe?
Je bent precies een wolf. Eerst wil je bewijs voor God (in je hypothese) en als je dat bewijs hebt creëer weer andere randvoorwaarden om op basis daarvan het Lam aan te vallen en met Hem oorlog voeren. Een atheïst/wolf in hart en nieren zijn jullie :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120482193
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:53 schreef man1986 het volgende:

[..]

Je bent precies een wolf. Eerst wil je bewijs voor God (in je hypothese) en als je dat bewijs hebt creëer weer andere randvoorwaarden om op basis daarvan het Lam aan te vallen en met Hem oorlog voeren. Een atheïst/wolf in hart en nieren zijn jullie :)
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:50 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus of god goed of in- en inslecht is doet er voor jou niet toe?
pi_120482738
edit
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120482797
Dit geeft wel weer een invalshoek die ik nog niet kende. Het gaat niet om wat God doet of laat, maar puur om zijn bestaan.

Stel nou dat God niet bestaat, maar Satan wel. Word je dan ineens satanist?
  dinsdag 18 december 2012 @ 22:04:29 #62
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120483145
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:39 schreef man1986 het volgende:
Jigzoz en Jappie, de positie van een atheïst berust uiteindelijk op een wolf in schaapskleren
Zal gerust, maar ik had het nu net ff over jou; iets met een splinter en een balk endezo. :)
pi_120483161
Satan is omgekeerde van bestaan nl. vernietiging.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120483278
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:54 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

[..]

Een atheist vraagt niet primair of God goed of slecht is.
Hij vraagt primair dat als er een bewijs is voor Gods bestaan, dat hij dan in Hem zal geloven.

(aan de mods, dit is de zogenaamde definitie in het dagelijks spraakgebruik :% )

En vanuit je eerdere hypothetische situatie bestaat God. Dus dien je Hem vanuit je hypothese ook op die voorwaarde te gaan geloven en niet als een sluwe wolf weer met nieuwe randvoorwaarden te komen.
Anders zijn we de draad helemaal kwijt wat atheïsme betreft. Of moet God ook een paarse kleur hebben voordat een atheïst Hem zal geloven etc.? You get my point.

En als de goede wolf dat atheisten zijn, komen ze altijd weer met nieuwe randvoorwaarden en eisen om hun spelletje in stand the houden.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120483294
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:04 schreef Rawberry het volgende:
Satan is omgekeerde van bestaan nl. vernietiging.
Da's ook wel een leuke. Alles zal uiteindelijk vernietigd worden, dus Satan gaat winnen?
pi_120483390
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:06 schreef man1986 het volgende:

[..]

Een atheist vraagt niet primair of God goed of slecht is.
Hij vraagt primair dat als er een bewijs is voor Gods bestaan, dat hij dan in Hem zal geloven.

(aan de mods, dit is de zogenaamde definitie in het dagelijks spraakgebruik :% )

En vanuit je eerdere hypothetische situatie bestaat God. Dus dien je Hem vanuit je hypothese ook op die voorwaarde te gaan geloven en niet als een sluwe wolf weer met nieuwe randvoorwaarden te komen.
Anders zijn we de draad helemaal kwijt wat atheïsme betreft. Of moet God ook een paarse kleur hebben voordat een atheïst Hem zal geloven etc.? You get my point.

En als de goede wolf dat atheisten zijn, komen ze altijd weer met nieuwe randvoorwaarden en eisen om hun spelletje in stand the houden.
Ja, mooi is dat. Dus ik mag het niet over een hypothetische god hebben, omdat ik anders niet pas binnen jouw plaatje van de standaardatheïst?
pi_120483537
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:06 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Da's ook wel een leuke. Alles zal uiteindelijk vernietigd worden, dus Satan gaat winnen?
Als er nog een Satan is dan :P
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120483551
Men is geneigd te geloven in een god die de eigen werken rechtvaardigt, de mens en zijn daden vleit, en beloften van verbetering geeft zonder daadwerkelijk zelf iets op te moeten geven.

Een god die geen verandering impliceert. Zoals men altijd prefereert te geloven in zaken die geen verandering eisen. Men verkiest liever de comfort zone.

''Many are unwilling to accept of Christ until the whole mystery of the plan of salvation shall be made plain to them. They refuse the look of faith, although they see that thousands have looked, and have felt the efficacy of looking, to the cross of Christ. Many wander in the mazes of philosophy, in search of reasons and evidence which they will never find, while they reject the evidence which God has been pleased to give. They refuse to walk in the light of the Sun of Righteousness, until the reason of its shining shall be explained. All who persist in this course will fail to come to a knowledge of the truth. God will never remove every occasion for doubt. He gives sufficient evidence on which to base faith, and if this is not accepted, the mind is left in darkness. ''
pi_120483564
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:07 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ja, mooi is dat. Dus ik mag het niet over een hypothetische god hebben, omdat ik anders niet pas binnen jouw plaatje van de standaardatheïst?
Mijn punt is hierboven zeer duidelijk uiteengezet mr. Wolf :)
En ik zal niet te diep op atheïsten ingaan uit vrees voor een ban :P
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120483858
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:10 schreef man1986 het volgende:

[..]

Mijn punt is hierboven zeer duidelijk uiteengezet mr. Wolf :)
En ik zal niet te diep op atheïsten ingaan uit vrees voor een ban :P
Nou, je hebt een aantal keer herhaald dat je atheïsten wolven in schaapskleren vindt omdat ze in het hypothetische geval van het bewezen worden van het bestaan van een god nog wel geïnteresseerd zouden zijn in het waarom van al die ellende en massaslachtingen. Ik kan die redenatie niet volgen. 'Geloven in' impliceert toch niet dat je er ook achter staat? Ik geloof ook in het bestaan van kindermoord, maar ik vind het tegelijkertijd intens verwerpelijk.
pi_120483950
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:09 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Als er nog een Satan is dan :P
Zonder Satan geen vernietiging?
pi_120484274
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:14 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nou, je hebt een aantal keer herhaald dat je atheïsten wolven in schaapskleren vindt omdat ze in het hypothetische geval van het bewezen worden van het bestaan van een god nog wel geïnteresseerd zouden zijn in het waarom van al die ellende en massaslachtingen. Ik kan die redenatie niet volgen. 'Geloven in' impliceert toch niet dat je er ook achter staat? Ik geloof ook in het bestaan van kindermoord, maar ik vind het tegelijkertijd intens verwerpelijk.
Hoe erg ik het ook vind en het anders had gemogen, maar als je een oneindige regressie van randvoorwaarden -en eisen erop nahoudt als atheïst, dan ben je inderdaad een wolf in schaapskleren.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120484382
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:

[..]

Hoe erg ik het ook vind en het anders had gemogen, maar als je een oneindige regressie van randvoorwaarden -en eisen erop nahoudt als atheïst, dan ben je inderdaad een wolf in schaapskleren.
Komt ie nog een keer: als ik bewijs voor het bestaan van een god vind, dan zal ik in die god geloven. Echt.

Wat is daar nou zo moeilijk aan?
pi_120484383
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:

[..]

Hoe erg ik het ook vind en het anders had gemogen, maar als je een oneindige regressie van randvoorwaarden -en eisen erop nahoudt als atheïst, dan ben je inderdaad een wolf in schaapskleren.
Alleen God oordeelt, toch?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120484490
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:22 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Komt ie nog een keer: als ik bewijs voor het bestaan van een god vind, dan zal ik in die god geloven. Echt.

Wat is daar nou zo moeilijk aan?
Zei de wolf tegen roodkapje
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:23 schreef Jigzoz het volgende:
Ik zal lamsvlees eten. Jigzoz 17:15
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120484620
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:15 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Zonder Satan geen vernietiging?
Als je Satan aanbidt dan aanbid je je zelfvernietiging.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120484649
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:24 schreef man1986 het volgende:

[..]

Zei de wolf tegen roodkapje

[..]

En als die god echt blijkt te bestaan (ik geloof er dus op dat moment in, ja echt), dan zal ik hem inderdaad fanatiek bestrijden.

Ja, je kunt geloven in het bestaan van dat wat je bestrijdt.

Snap je het nu wel?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2012 22:27:27 ]
pi_120484694
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:26 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Als je Satan aanbidt dan aanbid je je zelfvernietiging.
En als je God aanbindt, dan aanbid je zelfverheerlijking?
pi_120484798
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:26 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

En als je God aanbindt, dan aanbid je zelfverheerlijking?
God aanbidden staat voor het dienen van anderen.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120484838
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:28 schreef Rawberry het volgende:

[..]

God aanbidden staat voor het dienen van anderen.
Oei, da's nog erger...
pi_120484888
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:28 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Oei, da's nog erger...
Hoezo?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120484937
Als er een God bestaat (volgens jouw hypothese), dan zal jij en andere atheisten (met hun oneindige regressie van randvoorwaarden) niet in Hem gaan geloven, maar oorlog tegen Hem voeren.

Zij zullen oorlog voeren tegen het Lam, maar het Lam zal hen overwinnen.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485055


[ Bericht 100% gewijzigd door man1986 op 18-12-2012 22:31:31 ]
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485130
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:29 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Hoezo?
Omdat dat slavernij is.
pi_120485171
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:32 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Omdat dat slavernij is.
Jij bent al een slaaf.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485178
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:30 schreef man1986 het volgende:

Als er een God bestaat (volgens jouw hypothese), dan zal jij en andere atheisten (met hun oneindige regressie van randvoorwaarden) niet in Hem gaan geloven, maar oorlog tegen Hem voeren.

Zij zullen oorlog voeren tegen het Lam, maar het Lam zal hen overwinnen.

En hoe stel je je precies een oorlog voor waarbij de ene partij niet in de andere gelooft?
pi_120485207
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:32 schreef man1986 het volgende:

[..]

Jij bent al een slaaf.
O, dan is slavernij toch niet zo erg als ik dacht.
pi_120485283
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:32 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Omdat dat slavernij is.
Niet als je het uit jezelf doet.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120485309
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:32 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

En hoe stel je je precies een oorlog voor waarbij de ene partij niet in de andere gelooft?
Ongeloof is de afwezigheid van vertrouwen in Hem, en dat is precies waar die bijbelprofetie rondom de toekomstige oorlog om draait.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485313
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:34 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Niet als je het uit jezelf doet.
Daar heb je een punt.
pi_120485359
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:34 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ongeloof is de afwezigheid van vertrouwen in Hem, en dat is precies waar die bijbelprofetie rondom de toekomstige oorlog om draait.
Dus... Ik heb geen vertrouwen in Wilders, dus ik geloof niet in zijn bestaan? Is dat de kern van je betoog?
pi_120485599
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:34 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ongeloof is de afwezigheid van vertrouwen in Hem, en dat is precies waar die bijbelprofetie rondom de toekomstige oorlog om draait.
Oorlog?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120485685
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:35 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus... Ik heb geen vertrouwen in Wilders, dus ik geloof niet in zijn bestaan? Is dat de kern van je betoog?
Ik mag geen links plaatsen naar van Dale om mezelf te kunnen onderbouwen.
Maar 'geloof' heeft natuurlijk verschillende definities. Een geloof in Wilders is van een andere definitie dan waar ik naar wees.

De oorlog tegen het Lam is gebaseerd op de afwezigheid van vertrouwen in Jezus als jou Heer en Koning.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485755
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:40 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ik mag geen links plaatsen naar van Dale om mezelf te kunnen onderbouwen.
Maar 'geloof' heeft natuurlijk verschillende definities. Een geloof in Wilders is van een andere definitie dan waar ik naar wees.

De oorlog tussen het Lam is gebaseerd in afwezigheid van vertrouwen in Jezus als jou Heer en Koning.
Ah, kijk, dan zijn we eruit. Zelfs als de entiteit 'God' zou blijken te bestaan, dan 'geloof' ik nog steeds niet in hem. Klopt.
pi_120485899
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, kijk, dan zijn we eruit. Zelfs als de entiteit 'God' zou blijken te bestaan, dan 'geloof' ik nog steeds niet in hem. Klopt.
lol
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120485924
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, kijk, dan zijn we eruit. Zelfs als de entiteit 'God' zou blijken te bestaan, dan 'geloof' ik nog steeds niet in hem. Klopt.
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:22 schreef Jigzoz het volgende:
als ik bewijs voor het bestaan van een god vind, dan zal ik in die god geloven. Echt.
Atheïsten = wolven in schaapskleren :)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120485990
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:44 schreef man1986 het volgende:

[..]

[..]

Atheisten = wolven in schaapskleren :)
Nee, natuurlijk niet. Ik ben er toch eerlijk over? Hoogstens gewoon een wolf in wolfskleren dus.
pi_120486144
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:45 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nee, natuurlijk niet. Ik ben er toch eerlijk over? Hoogstens gewoon een wolf in wolfskleren dus.
Mooi dat tenminste één atheïst zijn positie als wolf erkent. Nu nog de rest ;)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120486182
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:47 schreef man1986 het volgende:

[..]

Mooi dat tenminste één atheïst zijn positie als wolf erkent. Nu nog de rest ;)
Nu we elkaar toch dierennaampjes gaan geven: ben jij dan een schaap?
pi_120486409
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:48 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nu we elkaar toch dierennaampjes gaan geven: ben jij dan een schaap?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar niet meer een verloren schaap ;)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120486630
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:51 schreef man1986 het volgende:

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar niet meer een verloren schaap ;)
Nou, verloren schaap, Wolf gaat slapen, want morgen moet hij weer lammetjes achterna zitten.

Fijne avond verder.
pi_120488681
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:53 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nou, verloren schaap, Wolf gaat slapen, want morgen moet hij weer lammetjes achterna zitten.

Fijne avond verder.
Een ontmaskerde wolf in schaapskleren, hoe ga jij ooit weer succesvol op lammetjes jagen op fok?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  woensdag 19 december 2012 @ 05:23:58 #103
340994 Scabies
Ab asino lanam quaeris.
pi_120495405
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 23:31 schreef man1986 het volgende:

[..]

Een ontmaskerde wolf in schaapskleren, hoe ga jij ooit weer succesvol op lammetjes jagen op fok?
In hoeverre heb jij door dat jij de wolf bent?
I thought you thought
  woensdag 19 december 2012 @ 05:29:16 #104
370366 smitjew
mijn onderschrift is speciaal
pi_120495412
Ik snap niet dat geloof tegenwoordig nog mag/kan bestaan.

Alleen een deel van de 10 geboden moeten we houden de rest gewoon in de geschiedenis laten.
Daar zijn we als menselijk ras nu toch overheen gegroeid.

Een kind heeft denkbeeldige vriendjes of iemand met een stoornis maar een volwassen gezond mens toch niet.
Mijn naam is betsy, wil jij ook een vrouw met net zoveel haar als jezelf bel me dan op :
0906-090SEX
pi_120495467
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 23:31 schreef man1986 het volgende:

[..]

Een ontmaskerde wolf in schaapskleren, hoe ga jij ooit weer succesvol op lammetjes jagen op fok?
Dat ik niet in een god geloof is absoluut geen ontmaskering. Dat ik het hele concept 'God' een bijzonder verwerpelijk figuur vind ook niet. Welke ontmaskering bedoel je dan?
pi_120496719
Ik dacht ff: WEER ZO'N GAST!? En toen realiseerde ik me dat het man12187821 met een andere afbeelding was. :P
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120496822
quote:
Gij zult u geen gesneden beeld maken noch enige gestalte van wat boven in de hemel noch van wat beneden op de aarde, noch van wat in de wateren onder de aarde is. Gij zult u voor die niet buigen, noch hen dienen.
(Exodus 20 : 4, 5)
Je dient je avatar weliswaar niet, maar volgens mij mag je jezus niet afbeelden hoor. :o
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120497704
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 18:30 schreef man1986 het volgende:
Prima, maar ik vraag alleen wel van je om dezelfde kritische blik te werpen op je huidige boeddhisme als op christendom, zo niet meer.

Ik bekijk alles kritisch :) Ik noem mezelf overigens niet "Boeddhist" hoor, ik kan me alleen vinden in een deel van de filosofie en praktisering erachter. Niet alleen omdat het zo leuk klinkt, maar omdat ik persoonlijk ervaar dat het werkt.

quote:
En rationaliteit en logica brengt ons tot het volgende:
Nee, als je dat "rationeel" en "logisch" zou doen zou je heel minutieus het begrip "waarheid" definieren (en een quote uit het Johannes evangelie valt daar voor mij niet onder) en heel specifiek de spelregels van het argumenteren blootleggen. Dat is tot nu toe niet gedaan, en dan moet je ook niet gaan pretenderen dat je rationeel en logisch bezig bent.

Religie is niet rationeel en logisch. Dat zijn eigenschappen van de wetenschap. Ratio en logica zijn instrumenten die we gebruiken om tot objectieve statements te komen. Religie is niet objectief.

Ik heb ook nooit die zucht begrepen om een levensbeschouwelijke overtuiging rationele ondergrond te geven. Heb je dat voor jezelf nodig? Is de spirituele boodschap an sich niet krachtig genoeg? Als God het zo graag rationeel zou willen maken, dan had Ie zichzelf toch het beste wiskundig kunnen laten bewijzen? Als het bewijs niet al te ingewikkeld was, kan iedereen dan voor zichzelf rationeel tot God komen. Wiskunde is immers de meest objectieve taal die we tot onze beschikking hebben. In plaats daarvan schrijft-Ie zijn boek grotendeels in een taal die nogal ambigu is (Hebreeuws/Aramees), gebruikt-Ie symbolen die je te pas en te onpas letterlijk of figuurlijk dient te nemen, etc. etc.

Mensen als Laine Craig gaan vervolgens hiaten in de wetenschap erbij slepen en proberen op semi-intellectuele wijze, b.v. via het begrip "fine-tuning", het bestaan van God aannemelijk te maken en vervolgens op historische gronden probeert hij ook nog es de opstanding van Christus te rationaliseren. Ik begrijp eerlijk gezegd niet hoe sommige Christenen dat serieus kunnen nemen. Het zal een stuk bevestiging zijn wat ze nodig hebben. Zelf vind ik dat soort argumenten getuigen van intellectuele luiheid, maar ook van spirituele armoede :)

Maar dat is wellicht een andere discussie, en ik had net gezegd dat ik daar niet zoveel zin in had :P

quote:
Dankje :)
Jij ook veel succes in Wonderland boeddhisme ;)
Dank je wel. :)
pi_120497838
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 21:36 schreef Jappie het volgende:
Niet om het een of ander, maar je bent nu al ik weet niet hoeveel topics bezig met God proberen te bewijzen door allerlei theoretische stellingen etcetera...dat getuigt niet echt van geloof maar meer van een voor jezelf BEWEZEN God.
Erg mooi verwoord, Jappie :)

Geloven is een vertrouwenskwestie. Wat je "bewijst", daarin hoef je niet meer te geloven.

Ik krijg altijd het gevoel dat "rationaliserende Christenen" (puur) geloven als een zwakte zien, en dat ze daarom proberen hun geloof rationele ondergrond te geven. Geloven is imo geen zwakte.
pi_120502374
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 09:43 schreef Haushofer het volgende:
Nee, als je dat "rationeel" en "logisch" zou doen zou je heel minutieus het begrip "waarheid" definieren (en een quote uit het Johannes evangelie valt daar voor mij niet onder) en heel specifiek de spelregels van het argumenteren blootleggen. Dat is tot nu toe niet gedaan, en dan moet je ook niet gaan pretenderen dat je rationeel en logisch bezig bent.

Religie is niet rationeel en logisch. Dat zijn eigenschappen van de wetenschap. Ratio en logica zijn instrumenten die we gebruiken om tot objectieve statements te komen. Religie is niet objectief.

Ik heb ook nooit die zucht begrepen om een levensbeschouwelijke overtuiging rationele ondergrond te geven. Heb je dat voor jezelf nodig? Is de spirituele boodschap an sich niet krachtig genoeg? Als God het zo graag rationeel zou willen maken, dan had Ie zichzelf toch het beste wiskundig kunnen laten bewijzen? Als het bewijs niet al te ingewikkeld was, kan iedereen dan voor zichzelf rationeel tot God komen. Wiskunde is immers de meest objectieve taal die we tot onze beschikking hebben. In plaats daarvan schrijft-Ie zijn boek grotendeels in een taal die nogal ambigu is (Hebreeuws/Aramees), gebruikt-Ie symbolen die je te pas en te onpas letterlijk of figuurlijk dient te nemen, etc. etc.

Mensen als Laine Craig gaan vervolgens hiaten in de wetenschap erbij slepen en proberen op semi-intellectuele wijze, b.v. via het begrip "fine-tuning", het bestaan van God aannemelijk te maken en vervolgens op historische gronden probeert hij ook nog es de opstanding van Christus te rationaliseren. Ik begrijp eerlijk gezegd niet hoe sommige Christenen dat serieus kunnen nemen. Het zal een stuk bevestiging zijn wat ze nodig hebben. Zelf vind ik dat soort argumenten getuigen van intellectuele luiheid, maar ook van spirituele armoede :)
Mee eens!
pi_120503973
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 09:48 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Erg mooi verwoord, Jappie :)

Geloven is een vertrouwenskwestie. Wat je "bewijst", daarin hoef je niet meer te geloven.

Ik krijg altijd het gevoel dat "rationaliserende Christenen" (puur) geloven als een zwakte zien, en dat ze daarom proberen hun geloof rationele ondergrond te geven. Geloven is imo geen zwakte.
'Zwakte' weet ik niet, maar ik vind geloven wel heel raar. Omdat het vanuit de definitie betekend dat je iets voor waar aanneemt waar geen bewijs voor is. Ik snap dat nooit. Als mensen zeggen 'ik vind dit een fijne gedachte en ervaar het als prettig om daarnaar te leven' dan vind ik dat helemaal prima, sterker nog, dat doe ik zelf ook bij bepaalde zaken. Maar er een niet te onderbouwen waarheidsclaim aanhangen, wat geloven dus inhoudt? Nee, dat is me echt een raadsel waarom mensen dat doen.
Religion taking credit for morality and ethics is like Justin Bieber taking credit for the creation of music.
pi_120504363
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 09:48 schreef Haushofer het volgende:
Geloven is imo geen zwakte.
Daar ben ik het niet mee eens.
pi_120504410
God vraagt me van Hem te houden met heel mijn, hart, ziel, kracht en verstand.

27 En hij, antwoordende, zeide: Gij zult den Heere, uw God, liefhebben, uit geheel uw hart, en uit geheel uw ziel, en uit geheel uw kracht, en uit geheel uw verstand; en uw naaste als uzelven. Lukas 10

Het is geen misdaad om bewijzen te verzamelen die je paradigma coherent maken. Maar de uiteindelijk ervaring van geloof is een sprong in het diepe. God belooft zaken en daar handel je vervolgens naar. AL naar gelang je handelt, ontdek je dat God daadwerkelijk doet wat Hij beloofd heeft. Je kunt geen bewijzen hebben voor zaken die nog moeten gebeuren.

1 Het geloof nu is een vaste grond der dingen, die men hoopt, en een bewijs der zaken, die men niet ziet. Hebreeen 1

6 Maar zonder geloof is het onmogelijk Gode te behagen. Want die tot God komt, moet geloven, dat Hij is, en een Beloner is dergenen, die Hem zoeken. Hebreeen 1

Dus al heb je nog zoveel bewijzen voor de waarheid van bepaalde doctrines, zoals de schepping, verlossing, profetie, enzovoorts, als je vervolgens God niet op Zijn woord neemt in je dagelijkse leven, is het nergens goed voor. Je kunt dus beide hebben wat mij betreft: allerlei goede redenen en bewijzen om te geloven wat je gelooft, zodoende een coherent wereldbeeld hebbend, alsmede persoonlijke ervaring met God door geloof en vertrouwen.

Verder is het makkelijk voor ongelovigen om neer te kijken op mensen die door middel van argumenten, bewijzen enz. hun geloof willen onderbouwen. Zij hebben nooit die paradigmashift meegemaakt. Zij hebben nooit voor ridicuul gestaan wegens hun overtuigingen. Zij hebben nooit een standpunt ingenomen voor zaken waardoor ze de halve wereld op hun kop halen. Zij voeren niet dezelfde innerlijke strijd tussen het 'ik' en Gods geest. Het is makkelijk om neer te kijken op mensen die je niet kent, niet begrijpt, niet hetzelfde van ervaart, niet gelooft.

Wat men ook niet realiseert is dat men dit doorgaans voor de ander doet, opdat eventueel die ander ook kan geloven. De gelovige heeft vaak zijn bewijzen al, het zijn de ongelovigen die er behoefte aan hebben.

[ Bericht 2% gewijzigd door Ali_Kannibali op 19-12-2012 13:27:00 ]
pi_120504753
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 12:58 schreef UltraR het volgende:
'Zwakte' weet ik niet, maar ik vind geloven wel heel raar. Omdat het vanuit de definitie betekend dat je iets voor waar aanneemt waar geen bewijs voor is. Ik snap dat nooit. Als mensen zeggen 'ik vind dit een fijne gedachte en ervaar het als prettig om daarnaar te leven' dan vind ik dat helemaal prima, sterker nog, dat doe ik zelf ook bij bepaalde zaken. Maar er een niet te onderbouwen waarheidsclaim aanhangen, wat geloven dus inhoudt? Nee, dat is me echt een raadsel waarom mensen dat doen.
Geloof heb je niet nodig om een sociaal en evenwichtig leven te leiden.
Geloof is een invulling van onwetendheid.
Geloof maakt loze beloften.
pi_120504832
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 13:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
God vraagt me van Hem te houden met heel mijn, hart, ziel, kracht en verstand.
Dat is zeer goed Ali, maar wil je nu eens stoppen met dit gebazel !
pi_120514057
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 22:04 schreef Rawberry het volgende:
Satan is omgekeerde van bestaan nl. vernietiging.
Dat is een heel grappige opmerking. En waarom? Omdat de Ouden vroeger geloofden in dualiteit. Je had de goede god en de slechte god. Net als het christendom in feite. Maar zoals met veel dingen hebben ook deze goden diepere lagen. De goede god was orde, de slechte god chaos. De goede god was geest, de slechte god was materie. Waarom koos men ervoor om tot deze constructie te komen? Omdat geest onveranderlijk is, en dus goed voor mensen die hun leven lang in gevaar waren. Materie daarentegen verandert steeds, en is dus het slechte.
Dit is de gnostische uitleg van satan (onder andere, wat zoals ik al zei werkte men vroeger met meerdere lagen) en ook zoals Zoroahster dat ooit bedacht had.
Dus dan is satan inderdaad vernietiging, maar ook opbouw. Laten we dat niet vergeten!
Zoals de shiva van de Hindoes, ook deze staat voor vernietiging en opbouw!
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120514418
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 13:10 schreef ATON het volgende:

[..]

Daar ben ik het niet mee eens.
Geloof is niet per definitie zwakte. Er werd ook ooit geloofd dat er geen kleinere deeltjes bestonden dan atomen. Er werd ook ooit geloofd dat ons melkwegstelsel het enige was. Dat lijkt me geen zwakte, maar een gebrek aan kennis en een kennisgebrek zullen we altijd houden. Dat is zelfs een belangrijk uitgangspunt van de wetenschap.
pi_120515625
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 17:19 schreef Jigzoz het volgende:
Geloof is niet per definitie zwakte. Er werd ook ooit geloofd dat er geen kleinere deeltjes bestonden dan atomen. Er werd ook ooit geloofd dat ons melkwegstelsel het enige was. Dat lijkt me geen zwakte, maar een gebrek aan kennis en een kennisgebrek zullen we altijd houden. Dat is zelfs een belangrijk uitgangspunt van de wetenschap.
Daar heb je een punt. ' Zwakte ' in de betekenis van gebrekkige kennis is wat ik bedoelde. Maar indien de vereiste weten(schap) reeds bestaat en er geen kennis van genomen heeft, is dit ' argumentatie-zwakte '. ( als ik me verstaanbaar heb uitgedrukt tenminste )
pi_120515682
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 17:59 schreef ATON het volgende:

[..]

Daar heb je een punt. ' Zwakte ' in de betekenis van gebrekkige kennis is wat ik bedoelde. Maar indien de vereiste weten(schap) reeds bestaat en er geen kennis van genomen heeft, is dit ' argumentatie-zwakte '. ( als ik me verstaanbaar heb uitgedrukt tenminste )
Daar heb je gelijk in.
  woensdag 19 december 2012 @ 18:06:55 #120
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120515859
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 17:19 schreef Jigzoz het volgende:
Geloof is niet per definitie zwakte. Er werd ook ooit geloofd dat er geen kleinere deeltjes bestonden dan atomen. Er werd ook ooit geloofd dat ons melkwegstelsel het enige was. Dat lijkt me geen zwakte, maar een gebrek aan kennis en een kennisgebrek zullen we altijd houden. Dat is zelfs een belangrijk uitgangspunt van de wetenschap.
Nu ben ik geen wetenschapper maar is het in de wetenschap niet ook vaak omgekeerd ? Dat nieuwe ontdekkingen gedaan worden doordat men een basisidee (geloof) heeft hoe iets zou kunnen zijn en men het daarom de moeite waard vind om er verder geld en tijd in te steken tot iets onbewijsbaar (en dus afgewezen) danwel bewijsbaar (dus geaccepteerd) blijkt?
pi_120516132
quote:
5s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:06 schreef Jappie het volgende:

[..]

Nu ben ik geen wetenschapper maar is het in de wetenschap niet ook vaak omgekeerd ? Dat nieuwe ontdekkingen gedaan worden doordat men een basisidee (geloof) heeft hoe iets zou kunnen zijn en men het daarom de moeite waard vind om er verder geld en tijd in te steken tot iets onbewijsbaar (en dus afgewezen) danwel bewijsbaar (dus geaccepteerd) blijkt?
Ja, natuurlijk.
pi_120517274
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 17:10 schreef BerjanII het volgende:

[..]

Dat is een heel grappige opmerking. En waarom? Omdat de Ouden vroeger geloofden in dualiteit. Je had de goede god en de slechte god. Net als het christendom in feite. Maar zoals met veel dingen hebben ook deze goden diepere lagen. De goede god was orde, de slechte god chaos. De goede god was geest, de slechte god was materie. Waarom koos men ervoor om tot deze constructie te komen? Omdat geest onveranderlijk is, en dus goed voor mensen die hun leven lang in gevaar waren. Materie daarentegen verandert steeds, en is dus het slechte.
Dit is de gnostische uitleg van satan (onder andere, wat zoals ik al zei werkte men vroeger met meerdere lagen) en ook zoals Zoroahster dat ooit bedacht had.
Dus dan is satan inderdaad vernietiging, maar ook opbouw. Laten we dat niet vergeten!
Zoals de shiva van de Hindoes, ook deze staat voor vernietiging en opbouw!
Geest is helemaal niet onveranderlijk.
Satan moet er zijn om de mensen te laten inzien dat het zo niet moet imo.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120517384
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:46 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Geest is helemaal niet onveranderlijk.
Satan moet er zijn om de mensen te laten inzien dat het zo niet moet imo.
Wat moet niet hoe?
  woensdag 19 december 2012 @ 18:51:02 #124
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120517473
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:15 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ja, natuurlijk.
Het geloven in God is voor mij niet veel anders; ik investeer tijd en moeite in dit geloof omdat ik het waarschijnlijk acht dat het waar is. Behalve dat is de door JC verkondigde leer en het beoefenen daarvan voor mij de enige mogelijke reeele optie om tot wereldvrede en het wegnemen van alle leed te komen.

Wat ik dan weer niet waarschijnlijk acht is dat een God waarvan het wezen zelf liefde is conform de door JC verkondigde leer ook maar in enigerlei wijze (ver)oordelend zou kunnen zijn. De bijbel staat echter vol met teksten die (indien letterlijk gelezen en/of gelezen als rechtstreeks opgetekend uit het gedachtegoed van God) wel verkondigen dat er een dag des oordeels zou zijn. Mijn inziens kan het dan ook niet anders dan dat daar bewust een verkeerde uitleg van de leer wordt gegeven of onbewust eigen denkbeelden van de schrijver(s) zijn opgetekend.

Hoe het ook zei; ik ben geenzins van plan het kind met het badwater weg te gooien omdat de ontstaansgeschiedenis van de bijbel plus een deel van haar teksten discrepanties vertonen. Het kind zelf is mij te kostbaar.

En zo zijn we weer iets dichter bij het eigenlijke onderwerp van dit topic. ;)
pi_120517583
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:51 schreef Jappie het volgende:

[..]

Het geloven in God is voor mij niet veel anders; ik investeer tijd en moeite in dit geloof omdat ik het waarschijnlijk acht dat het waar is. Behalve dat is de door JC verkondigde leer en het beoefenen daarvan voor mij de enige mogelijke reeele optie om tot wereldvrede en het wegnemen van alle leed te komen.

Wat ik dan weer niet waarschijnlijk acht is dat een God waarvan het wezen zelf liefde is conform de door JC verkondigde leer ook maar in enigerlei wijze (ver)oordelend zou kunnen zijn. De bijbel staat echter vol met teksten die (indien letterlijk gelezen en/of gelezen als rechtstreeks opgetekend uit het gedachtegoed van God) wel verkondigen dat er een dag des oordeels zou zijn. Mijn inziens kan het dan ook niet anders dan dat daar bewust een verkeerde uitleg van de leer wordt gegeven of onbewust eigen denkbeelden van de schrijver(s) zijn opgetekend.

Hoe het ook zei; ik ben geenzins van plan het kind met het badwater weg te gooien omdat de ontstaansgeschiedenis van de bijbel plus een deel van haar teksten discrepanties vertonen. Het kind zelf is mij te kostbaar.

En zo zijn we weer iets dichter bij het eigenlijke onderwerp van dit topic. ;)
Maar als je de Bijbel al volstrekt onbetrouwbaar vindt, hoe zie jij God dan wel?
  woensdag 19 december 2012 @ 19:01:29 #126
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120517915
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:53 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Maar als je de Bijbel al volstrekt onbetrouwbaar vindt, hoe zie jij God dan wel?
Als het oorspronkelijke wezenlijke deel van alle "zijn"; in de wetenschap zou je misschien spreken over de oermaterie of iets dergelijks. In mijn optiek kan dat niet anders dan een bewust iets zijn. Het wil er bij mij gewoon niet in dat er bewust "intelligent" leven kan ontstaan door toeval.
pi_120518027
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:48 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Wat moet niet hoe?
vernieling
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518370
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:01 schreef Jappie het volgende:

[..]

Als het oorspronkelijke wezenlijke deel van alle "zijn"; in de wetenschap zou je misschien spreken over de oermaterie of iets dergelijks. In mijn optiek kan dat niet anders dan een bewust iets zijn. Het wil er bij mij gewoon niet in dat er bewust "intelligent" leven kan ontstaan door toeval.
Dus je zou kunnen zeggen dat je geloof gebaseerd is op 'niet begrijpen hoe het anders zou kunnen'?

Het ontstaan van leven en de daaruit voortkomende evolutie heeft trouwens niets met toeval te maken. Eerder het omgekeerde daarvan: het was onvermijdelijk.
pi_120518376
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:04 schreef Rawberry het volgende:

[..]

vernieling
Wat versta je onder vernieling?
pi_120518520
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:12 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Wat versta je onder vernieling?
veelal eigenbelang
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518551
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:15 schreef Rawberry het volgende:

[..]

veelal eigenbelang
Ah... En het belang van je kinderen vooropstellen, is dat dan vernieling in de tweede graad?
  woensdag 19 december 2012 @ 19:17:32 #132
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120518609
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:11 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus je zou kunnen zeggen dat je geloof gebaseerd is op 'niet begrijpen hoe het anders zou kunnen'?
Neuh, daar is de interesse geboren om er over na te denken, vervolgens ga je eens om je heen kijken en dan vind je een aantal dingen die de moeite waard zijn. Sommige verwerp je sommige twijfel je over en sommige dingen behoud je. Ik heb het geloof in de leer van JC en zijn weergave van God behouden.

quote:
Het ontstaan van leven en de daaruit voortkomende evolutie heeft trouwens niets met toeval te maken. Eerder het omgekeerde daarvan: het was onvermijdelijk.
Noem het toeval noem het onvermijdelijk; het blijft een wezenlijk andere verklaring dan mijn geloof dat we deel uitmaken van een bewuste schepping uiteraard.
pi_120518616
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:16 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah... En het belang van je kinderen vooropstellen, is dat dan vernieling in de tweede graad?
nee
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518643
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:17 schreef Rawberry het volgende:

[..]

nee
Maar eigenbelang is wel vernieling? Dat lijkt me tegenstrijdig.
pi_120518684
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:18 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Maar eigenbelang is wel vernieling? Dat lijkt me tegenstrijdig.
Hoezo?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518720
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:17 schreef Jappie het volgende:

[..]

Neuh, daar is de interesse geboren om er over na te denken, vervolgens ga je eens om je heen kijken en dan vind je een aantal dingen die de moeite waard zijn. Sommige verwerp je sommige twijfel je over en sommige dingen behoud je. Ik heb het geloof in de leer van JC en zijn weergave van God behouden.

[..]

Noem het toeval noem het onvermijdelijk; het blijft een wezenlijk andere verklaring dan mijn geloof dat we deel uitmaken van een bewuste schepping uiteraard.
Maar al die ellende als de typisch christelijke homohaat en dergelijke, daar doe je dus niet aan mee?
pi_120518748
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:19 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Hoezo?
Omdat mijn kinderen direct voortkomen uit mij.
pi_120518797
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:20 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Omdat mijn kinderen direct voortkomen uit mij.
Je leeft toch voor jouw kinderen grotendeels?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518827
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:21 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Je leeft toch voor jouw kinderen grotendeels?
Ja. Da's evolutionair gezien voor de volle 100% eigenbelang.
  woensdag 19 december 2012 @ 19:22:25 #140
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120518841
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:19 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Maar al die ellende als de typisch christelijke homohaat en dergelijke, daar doe je dus niet aan mee?
Ik zie het niet als typisch christelijk, ik zie het als typisch menselijk om alles wat men zelf niet kent te veroordelen. Ikzelf snap niet goed wat een kerel sexueel aantrekkelijk kan vinden in een andere kerel maar als het hun gelukkig maakt dan hebben ze mijn zege.
pi_120518911
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:22 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ja. Da's evolutionair gezien voor de volle 100% eigenbelang.
om je bloedlijn voort te zetten ofzo :')
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120518919
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:22 schreef Jappie het volgende:

Ikzelf snap niet goed wat een kerel sexueel aantrekkelijk kan vinden in een andere kerel maar als het hun gelukkig maakt dan hebben ze mijn zege.
Ik ook niet. Sterker nog: van de meeste mensen snap ik niet wat ze aantrekkelijk vinden aan hun partner.

Maar voor de rest zijn we het wel eens dan.
pi_120518990
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:23 schreef Rawberry het volgende:

[..]

om je bloedlijn voort te zetten ofzo :')
Doorgeven van je genen. Da's nu eenmaal evolutie.
pi_120519057
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:24 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Doorgeven van je genen. Da's nu eenmaal evolutie.
Jij geeft jouw kinderen een opvoeding, zij worden volwassen, jij sterft. Hoezo eigenbelang?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519102
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:26 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Jij geeft jouw kinderen een opvoeding, zij worden volwassen, jij sterft. Hoezo eigenbelang?
Ik hoef je toch de evolutie niet uit te leggen?
pi_120519150
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:27 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ik hoef je toch de evolutie niet uit te leggen?
Heb je veel aan na je dood :')
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519217
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:28 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Heb je veel aan na je dood :')
Dat is het enige wat een wezen na zijn dood kan hebben.
pi_120519236
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:11 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus je zou kunnen zeggen dat je geloof gebaseerd is op 'niet begrijpen hoe het anders zou kunnen'?

Het ontstaan van leven en de daaruit voortkomende evolutie heeft trouwens niets met toeval te maken. Eerder het omgekeerde daarvan: het was onvermijdelijk.
Vertel eens hoe het leven is ontstaan alsjeblieft?
pi_120519271
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:30 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Vertel eens hoe het leven is ontstaan alsjeblieft?
Als ik het uit zou leggen, dan zou je het ontkennen.
pi_120519275
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:29 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dat is het enige wat een wezen na zijn dood kan hebben.
Ja en dan? je bent dood, je bent er niet meer.

Who fucking cares???
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519296
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:31 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Ja en dan? je bent dood, je bent er niet meer.
Klopt.
pi_120519314
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:31 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Klopt.
geen eigenbelang dus
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519326
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:32 schreef Rawberry het volgende:

[..]

geen eigenbelang dus
Evolutionair gezien wel degelijk.
pi_120519362
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:32 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Evolutionair gezien wel degelijk.
Voor wie? Voor jezelf toch niet? GEEN EIGENBELANG DUS.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519425
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:33 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Voor wie? Voor jezelf toch niet? GEEN EIGENBELANG DUS.
Als je de evolutie ontkent, dan is er inderdaad geen eigenbelang waarneembaar.
pi_120519456
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:34 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Als je de evolutie ontkent, dan is er inderdaad geen eigenbelang waarneembaar.
evolutie is overal en onstopbaar
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519479
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:31 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Als ik het uit zou leggen, dan zou je het ontkennen.
Weet je ergens maak ik me een beetje zorgen als je echt zo stellig ervan overtuigd bent dat we weten hoe het leven is ontstaan en dergelijke. Maak niet meer van de theorien dan wat we hebben. We weten niet hoe het leven is ontstaan. Accepteer dat. Niemand was erbij, niemand is ooit in staat geweest het te herhalen, en niemand heeft tot nu toe een fatsoenlijke verklaring kunnen geven, elke theorie is onmogelijk verklaard. Het is een raadsel, ook voor de wetenschap.
pi_120519504
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:35 schreef Rawberry het volgende:

[..]

evolutie is overal en onstopbaar
Precies.



Kijk, evolutionair eigenbelang. Het beest probeert het doorgeven van zijn genen veilig te stellen.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 19-12-2012 19:36:41 ]
pi_120519544
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:35 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Weet je ergens maak ik me een beetje zorgen als je echt zo stellig ervan overtuigd bent dat we weten hoe het leven is ontstaan en dergelijke. Maak niet meer van de theorien dan wat we hebben. We weten niet hoe het leven is ontstaan. Accepteer dat. Niemand was erbij, niemand is ooit in staat geweest het te herhalen, en niemand heeft tot nu toe een fatsoenlijke verklaring kunnen geven, elke theorie is onbewezen verklaard. Het is een raadsel, ook voor de wetenschap.
Ah, dan zal god wel gewoon bestaan.
pi_120519615
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:36 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Precies.
[ afbeelding ]

Kijk, evolutionair eigenbelang. Het beest probeert het doorgeven van zijn genen veilig te stellen.
Beest zal wel een boek van Darwin in z'n kast staan hebben.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519647
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:38 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Beest zal wel een boek van Darwin in z'n kast staan hebben.
Nee, ik denk een Bijbel. Hoe kan ze anders weten wat liefde is?
pi_120519681
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:37 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, dan zal god wel gewoon bestaan.
God bestaat inderdaad.

Maar niet omdat we geen verklaring voor het leven hebben.
pi_120519745
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:40 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

God bestaat inderdaad.

Maar niet omdat we geen verklaring voor het leven hebben.
Dus het ontstaan van het leven moet eerst voor de volle 100% bewezen worden, maar dat het bestaan van een god bijzonder onwaarschijnlijk is, doet er niet toe?
pi_120519750
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:39 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nee, ik denk een Bijbel. Hoe kan ze anders weten wat liefde is?
Alles is liefde.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519760
quote:
17s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:41 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Alles is liefde.
Haat ook?
pi_120519838
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dus het ontstaan van het leven moet eerst voor de volle 100% bewezen worden, maar dat het bestaan van een god bijzonder onwaarschijnlijk is, doet er niet toe?
Het ontstaan van het leven is bewezen, er is immers leven.

Maar doe niet alsof de wetenschap achterhaald heeft hoe het leven is ontstaan en dat dit onvermijdelijk was. Dat zijn leugens, sprookjes. Verkondig het dus ook niet als wetenschappelijk bewezen feit. Voor je eigen bestwil en eerlijkheids' sake.
pi_120519889
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Haat ook?
je bent een mens, dus ja
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120519921
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:37 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, dan zal god wel gewoon bestaan.
In het kaartspel noemen dat de Joker.
pi_120519970
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:43 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Het ontstaan van het leven is bewezen, er is immers leven.

Maar doe niet alsof de wetenschap achterhaald heeft hoe het leven is ontstaan en dat dit onvermijdelijk was. Dat zijn leugens, sprookjes. Verkondig het dus ook niet als wetenschappelijk bewezen feit. Voor je eigen bestwil en eerlijkheids' sake.
Semantiek en geen antwoord op de vraag.
Religion taking credit for morality and ethics is like Justin Bieber taking credit for the creation of music.
pi_120519976
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:39 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Nee, ik denk een Bijbel. Hoe kan ze anders weten wat liefde is?
^O^ _O- :Y
pi_120520107
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:43 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Het ontstaan van het leven is bewezen, er is immers leven.

Maar doe niet alsof de wetenschap achterhaald heeft hoe het leven is ontstaan en dat dit onvermijdelijk was. Dat zijn leugens, sprookjes. Verkondig het dus ook niet als wetenschappelijk bewezen feit. Voor je eigen bestwil en eerlijkheids' sake.
De wetenschap heeft een heel redelijke verklaring voor het ontstaan van het leven, terwijl er geen enkele aanwijzing is voor het bestaan van een god.

Zo dan.
pi_120520178
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:45 schreef UltraR het volgende:

[..]

Semantiek en geen antwoord op de vraag.
Ik heb geen antwoord gehad op mijn vraag hoe het leven ontstaan is.
pi_120520184
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:43 schreef Ali_Kannibali het volgende:

We weten niet hoe het leven is ontstaan.
quote:
Het ontstaan van het leven is bewezen, er is immers leven.
Grappig. :)
pi_120520203
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:44 schreef Rawberry het volgende:

[..]

je bent een mens, dus ja
Ik ben een mens, dus haat is liefde.

Die laat ik even bezinken.
pi_120520222
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:48 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

De wetenschap heeft een heel redelijke verklaring voor het ontstaan van het leven, terwijl er geen enkele aanwijzing is voor het bestaan van een god.

Zo dan.
Jij hebt er blijkbaar geen.
pi_120520299
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:49 schreef ATON het volgende:

[..]

[..]

Grappig. :)
HOE het leven is ontstaan is niet bewezen mijn beste ATON. Dat het leven is ontstaan wel degelijk anders was er nu geen leven.
pi_120520314
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:49 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Ik heb geen antwoord gehad op mijn vraag hoe het leven ontstaan is.
Hier heb je een paar opties.

Maar ik weet vrij zeker dat je antwoord iets zal zijn als "nee, want God".
pi_120520322
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:50 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ik ben een mens, dus haat is liefde.

Die laat ik even bezinken.
in het dierenrijk is er geen haat
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120520347
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:51 schreef Rawberry het volgende:

[..]

in het dierenrijk is er geen haat
Echt wel. Nooit een hond zijn baas zien verdedigen?
pi_120520401
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:51 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Hier heb je een paar opties.

Maar ik weet vrij zeker dat je antwoord iets zal zijn als "nee, want God".
Sprookjes. Miller Urey wordt aangehaald terwijl dat al 40 jaar geleden ontkracht is.
pi_120520460
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:51 schreef Ali_Kannibali het volgende:
HOE het leven is ontstaan is niet bewezen mijn beste ATON.
Zit je daar op te wachten ?
pi_120520481
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:53 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Sprookjes.
Ik zie heel veel onbedoelde ironie.
pi_120520508
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:52 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Echt wel. Nooit een hond zijn baas zien verdedigen?
hij doet dat uit liefde voor zijn baas niet omdat hij die persoon haat want hij kent hem niet eens
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120520579
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:55 schreef Rawberry het volgende:

[..]

hij doet dat uit liefde voor zijn baas niet omdat hij die persoon haat want hij kent hem niet eens
Hoe weet je dat?
pi_120520622
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:56 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Hoe weet je dat?
Omdat honden trouw zijn?
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120520675
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:57 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Omdat honden trouw zijn?
Als een hond iemand uit verdediging wil afmaken, dan lijkt er mij sprake van haat. Menselijke haat is niet gek veel anders.
pi_120520761
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:55 schreef Rawberry het volgende:

[..]

hij doet dat uit liefde voor zijn baas niet omdat hij die persoon haat want hij kent hem niet eens
Bovendien: als iemand een van mijn kinderen vermoordt, dan voel ik naast verdriet ook een intense haat. Dat komt toch ook voort uit liefde? Waarom geldt dat dan voor mensen wel en voor dieren niet?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-12-2012 20:01:00 ]
pi_120521047
Haat brengt je alleen maar dieper in de shit. Soit, ik ga je nog wat laten ploeteren in je eigen modder, je komt er mss ooit wel uit.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120521110
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:04 schreef Rawberry het volgende:
Haat brengt je alleen maar dieper in de shit. Soit, ik ga je nog wat laten ploeteren in je eigen modder, je komt er mss ooit wel uit.
Ah, oké. Groeten en veel plezier met Jezus en z'n vrienden.
pi_120521204
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:05 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, oké. Groeten en veel plezier met Jezus en z'n vrienden.
hihaho
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120521377
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:07 schreef Rawberry het volgende:

[..]

hihaho
Da's de kerstman. Daar geloven Amerikaanse kinderen in.
pi_120521424
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 19:51 schreef Rawberry het volgende:

[..]

in het dierenrijk is er geen haat
Herkenbaar ?
pi_120521544
quote:
hjb
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120521644
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:13 schreef Rawberry het volgende:

[..]

hjb
frbplmffff..
pi_120521851
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:13 schreef Rawberry het volgende:

[..]

hjb
Is dit ineens een agressieve christen geworden? Wat zou Jezus nu doen?
pi_120522229
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 18:46 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Geest is helemaal niet onveranderlijk.
Satan moet er zijn om de mensen te laten inzien dat het zo niet moet imo.
Prima kerel, als jij dat wil :D
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120522276
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:18 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Is dit ineens een agressieve christen geworden? Wat zou Jezus nu doen?
Vergeven, tiens.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120522350
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:24 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Vergeven, tiens.
Ah, nou, dan was je even satanist en nu weer even christen. Ja toch?
pi_120522418
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:25 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, nou, dan was je even satanist en nu weer even christen. Ja toch?
Jammer genoeg wel ja.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120522673
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:25 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Jammer genoeg wel ja.
En dat is precies de reden waarom ik christenen zo interessant vind. Ze voelen om de haverklap hun eigen emoties overkoken, dan pruttelt er even wat uit, dan beseffen ze dat dat helemaal niet mag en dan gaat de deksel weer terug op de hogedrukpan.
pi_120522777
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:29 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

En dat is precies de reden waarom ik christenen zo interessant vind. Ze voelen om de haverklap hun eigen emoties overkoken, dan pruttelt er even wat uit, dan beseffen ze dat dat helemaal niet mag en dan gaat de deksel weer terug op de hogedrukpan.
Niet om de haverklap. Maar jij bent er blijkbaar in getraind ofzo.
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120522888
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:30 schreef Rawberry het volgende:

[..]

Niet om de haverklap. Maar jij bent er blijkbaar in getraind ofzo.
Was ik zo erg dan? Ik vond het wel gezellig net.
pi_120522938
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:32 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Was ik zo erg dan? Ik vond het wel gezellig net.
'kreeg bijna een stijfje :@
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120523413
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:33 schreef Rawberry het volgende:

[..]

'kreeg bijna een stijfje :@
Dat is natuurlijk. Jezus had ook een enorm kruis.
pi_120523756
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 20:41 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk. Jezus had ook een enorm kruis.
Zolang Hij het kan dragen...

[ Bericht 0% gewijzigd door Rawberry op 19-12-2012 21:14:21 ]
Wat is het grootste medicijn?
-Geen idee, mijn dick is op.
pi_120524997
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 09:03 schreef dustbrain het volgende:

[..]

Je dient je avatar weliswaar niet, maar volgens mij mag je jezus niet afbeelden hoor. :o
Ik dien een afbeelding dus ook niet en dat valt geheel op een lijn met Gods Gebod.
Iemand afbeelden is anders dan iemand via een afbeelding aanbidden.

Ik dien een Persoon, Gods enige Zoon Jezus Christus, gestorven en herrezen voor al onze zonden.

Trouwens, ik had deze opmerking eigenlijk al veel eerder verwacht, opmerkelijk dat het pas na een lange tijd ter sprake is gekomen, maar goed.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120526042
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:11 schreef man1986 het volgende:
Gods enige Zoon Jezus Christus, gestorven en herrezen voor al onze zonden.
Mooi. Dus nu is de mens niet meer zondig?
pi_120526201
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:27 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Mooi. Dus nu is de mens niet meer zondig?
Iets met vrije wil en eigen keuze om Hem te aanvaarden of te verwerpen.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120526406
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 09:43 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ik bekijk alles kritisch :) Ik noem mezelf overigens niet "Boeddhist" hoor, ik kan me alleen vinden in een deel van de filosofie en praktisering erachter. Niet alleen omdat het zo leuk klinkt, maar omdat ik persoonlijk ervaar dat het werkt.
Ok. :)
Mag ik je vragen wat je kijk is op mijn eerdere vraag:
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:38 schreef man1986 het volgende:
Maar 'het meest pure' is juist de directe ervaring in een hokje te plaatsen.
En hoe weet je dat de ervaring 'het meest pure' is als je het zelf niet hebt ervaren?
quote:
[..]

Nee, als je dat "rationeel" en "logisch" zou doen zou je heel minutieus het begrip "waarheid" definieren (en een quote uit het Johannes evangelie valt daar voor mij niet onder) en heel specifiek de spelregels van het argumenteren blootleggen. Dat is tot nu toe niet gedaan, en dan moet je ook niet gaan pretenderen dat je rationeel en logisch bezig bent.
Nu wordt er opeens gevraagd om juist wel een bepaald begrip te definiëren, terwijl ik in een ander topic problemen kreeg omdat ik mensen aanwees op het gebruik van de juiste definities van begrippen :D
Life is a ...

(Dit is trouwens niet een aanval op jou Haushofer. :) Jouw vraag m.b.t. definitiegebruik van termen is zeer terecht, alleen wordt dat helaas hier op fok niet bepaald op waarde ingeschat.)

Maar tot hoeverre het nuttig zou zijn voor mij om nu opeens aan je voorwaarden te voldoen, is helaas een beetje mosterd na de maaltijd gebleken:

quote:
0s.gif Op dinsdag 18 december 2012 17:26 schreef Haushofer het volgende:
Ik heb daar eigenlijk geen zin in; die discussies heb ik al meerdere malen gevoerd in mijn bijna 9 jaar Fok!, en zeker in combinatie met het Christendom. Ik ben er wel klaar mee, eerlijk gezegd.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120526410
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:30 schreef man1986 het volgende:

[..]

Iets met vrije wil en eigen keuze om Hem te aanvaarden of te verwerpen.
Met als onderpand eeuwig lijden. Altijd lachen met God en z'n 'keuzes'.
pi_120526445
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:33 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Met als onderpand eeuwig lijden. Altijd lachen met God en z'n 'keuzes'.
Jouw keuzes.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120526560
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:33 schreef man1986 het volgende:

[..]

Jouw keuzes.
Ja, ik kan daar wel om lachen. Net zoals een straatroof.

"Je geld of je leven!"
"O, dus ik kies er nu voor om mijn geld af te geven?
pi_120526678
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:11 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ik dien een afbeelding dus ook niet en dat valt geheel op een lijn met Gods Gebod.
Iemand afbeelden is anders dan iemand via een afbeelding aanbidden.

Ik dien een Persoon, Gods enige Zoon Jezus Christus, gestorven en herrezen voor al onze zonden.

Trouwens, ik had deze opmerking eigenlijk al veel eerder verwacht, opmerkelijk dat het pas na een lange tijd ter sprake is gekomen, maar goed.
http://en.wikipedia.org/wiki/Polytheism#Christianity
pi_120528251
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:11 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ik dien een afbeelding dus ook niet en dat valt geheel op een lijn met Gods Gebod.
Iemand afbeelden is anders dan iemand via een afbeelding aanbidden.

Ik dien een Persoon, Gods enige Zoon Jezus Christus, gestorven en herrezen voor al onze zonden.

Trouwens, ik had deze opmerking eigenlijk al veel eerder verwacht, opmerkelijk dat het pas na een lange tijd ter sprake is gekomen, maar goed.
Dus je maakt je persoonlijke interpretatie? Er staat dat je niks mag illustreren EN niet mag aanbidden. Het staat in twee verschillende zinnen, dus zijn het twee verschillende regels die samenhangend zijn, en niet door jou worden nageleefd.
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120529484
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:01 schreef dustbrain het volgende:

[..]

Dus je maakt je persoonlijke interpretatie? Er staat dat je niks mag illustreren EN niet mag aanbidden. Het staat in twee verschillende zinnen, dus zijn het twee verschillende regels die samenhangend zijn, en niet door jou worden nageleefd.
Als je van mening bent dat ik in dit geval Gods Woord heb overtreden, dan is dat nog een goede reden om aan te geven dat niemand zich aan Gods perfecte Geboden kan houden en hierdoor vergeving en genade nodig heeft van Jezus Christus om Gods Koninkrijk binnen te komen. Met andere woorden, jij hebt net de validiteit en geldigheid van de bijbel aangetoond, dus bedankt daarvoor :)

Iedereen heeft gezondigd en ontbeert de nabijheid van God; 24 en iedereen wordt uit genade, die niets kost, door God als een rechtvaardige aangenomen omdat hij ons door Christus Jezus heeft verlost.
Romeinen 3:23-24
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120529587
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:

[..]

Als je van mening bent dat ik in dit geval Gods Woord heb overtreden, dan is dat nog een goede reden om aan te geven dat niemand zich aan Gods perfecte Geboden kan houden en hierdoor vergeving en genade nodig heeft van Jezus Christus om Gods Koninkrijk binnen te komen. Met andere woorden, jij hebt net de validiteit en geldigheid van de bijbel laten zien, dus bedankt daarvoor :)

Iedereen heeft gezondigd en ontbeert de nabijheid van God; 24 en iedereen wordt uit genade, die niets kost, door God als een rechtvaardige aangenomen omdat hij ons door Christus Jezus heeft verlost.
Romeinen 3:23-24
Oneindige vergiffenis is geen excuus om ze te overtreden. Waarom laat je niet meteen je neus ook piercen dan? Omdat het een zwakke zonde is die god kennelijk gemakkelijk vergeeft?

Ow, waarom niet een seks spelletje spelen met je kleine neefje. God vergeeft toch ALLE zonden?
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120529608
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:

[..]

Als je van mening bent dat ik in dit geval Gods Woord heb overtreden, dan is dat nog een goede reden om aan te geven dat niemand zich aan Gods perfecte Geboden kan houden en hierdoor vergeving en genade nodig heeft van Jezus Christus om Gods Koninkrijk binnen te komen. Met andere woorden, jij hebt net de validiteit en geldigheid van de bijbel aangetoond, dus bedankt daarvoor :)
Ik snap die christelijke logica echt voor geen meter. Hoe kan de Bijbel zichzelf nou bewijzen?
pi_120529692
@dustbrain
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:
Als je van mening bent dat
Ik heb je niet gelijk gegeven wat je mening betreft, ik heb alleen gezegd dat "áls je van mening bent dat..."
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120530676
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:23 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ik snap die christelijke logica echt voor geen meter. Hoe kan de Bijbel zichzelf nou bewijzen?
Logica ?? Welke logica ? In dat boek moet je geen logica zoeken. 8-)
pi_120530912
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:39 schreef ATON het volgende:

[..]

Logica ?? Welke logica ? In dat boek moet je geen logica zoeken.
"Come now, let us reason together," says the LORD. Isaiah 1:18
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120530973
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:24 schreef man1986 het volgende:
@dustbrain

[..]

Ik heb je niet gelijk gegeven wat je mening betreft, ik heb alleen gezegd dat "áls je van mening bent dat..."
Ja en je ontwijkt mijn en kritiek op jou. Knap gedaan. Leg nou maar uit waarom je selectief regels ondermijnd.
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120530980
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 12:58 schreef UltraR het volgende:
Maar er een niet te onderbouwen waarheidsclaim aanhangen, wat geloven dus inhoudt? Nee, dat is me echt een raadsel waarom mensen dat doen.
Het is een stuk vertrouwen. Het is geen kwestie van zeker weten, ook al pretenderen sommige mensen van wel :)
pi_120531101
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:44 schreef dustbrain het volgende:

[..]

Ja en je ontwijkt mijn en kritiek op jou. Knap gedaan. Leg nou maar uit waarom je selectief regels ondermijnd.
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:01 schreef dustbrain het volgende:
Het staat in twee verschillende zinnen, dus zijn het twee verschillende regels die samenhangend zijn
Klopt en ze hangen dus samen. Geen beelden maken dus om ze te aanbidden :)
Helemaal mee eens.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120531235
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:46 schreef man1986 het volgende:

[..]

[..]

Klopt en ze hangen dus samen. Geen beelden maken dus om ze te aanbidden :)
Helemaal mee eens.
Ze zijn niet volledig samenhangend. Ik wist dat dat jouw interpretatie was daarom prop ik het in één zin. Het zijn twee regels.
Je mag er vanuit gaan dat het één verboden is vanwege het ander, maar officieel zijn het twee regels.
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120531299
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:49 schreef dustbrain het volgende:

[..]

Ze zijn niet volledig samenhangend. Ik wist dat dat jouw interpretatie was daarom prop ik het in één zin. Het zijn twee regels.
Je mag er vanuit gaan dat het één verboden is vanwege het ander, maar officieel zijn het twee regels.
Officieel is het één Gebod en dus samenhangend.
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120531379
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:33 schreef man1986 het volgende:

[..]

Ok. :)
Mag ik je vragen wat je kijk is op mijn eerdere vraag:
Oh, maar ik heb wel dergelijke ervaringen gehad. Als je dat niet hebt gehad, valt het moeilijk te begrijpen of te conceptualiseren. Ik kan het niet vergelijken met jouw eigen ervaringen omdat ik die niet ken. Ik ben meerdere keren diep geraakt door bijvoorbeeld de bijbel. Erg diep. :)

Zo'n ervaring kan ik proberen te interpreteren. Net zoals men de neiging heeft om geluksmomenten vast te houden, en ongelukkige momenten van zich af te duwen. Maar ik heb daar geen behoefte aan. Het heeft me geïnspireerd, nieuwe inzichten ingegeven. Geen inzichten die je vanaf een beeldscherm leest, maar inzichten die je tot in je botten voelt. Dat vind ik genoeg.

quote:
Maar tot hoeverre het nuttig zou zijn voor mij om nu opeens aan je voorwaarden te voldoen, is helaas een beetje mosterd na de maaltijd gebleken.
Ja, dat klopt :) Je hoeft het ook voor mij niet te doen. Ikzelf heb geen behoefte aan zo'n discussie, maar ik wijs je er slechts op dat als je begrippen als "rationeel" en "logisch" gaat gebruiken, je heel precies de spelregels en definities moet kunnen opschrijven. Religie mist dat. Voor mij persoonlijk maakt het dat juist zo fascinerend en aantrekkelijk; veel pogingen om het te rationaliseren of beargumenteren doet voor mij vooral afbreuk. Het voegt weinig toe. Ik zie bij jou veel sterker die neiging om dat wel te doen.
pi_120531387
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:49 schreef man1986 het volgende:

[..]

Officieel is het één Gebod en dus samenhangend.
Bron?

Want het lijkt er meer op dat het één geschreven is ter voorkoming van het ander maar feitelijk ook nageleefd moet worden.

Zelfbedacht voorbeeldje:

"Gij zult geen pissebedden dood trappen"

Gij zult uw voet niet vies maken met pissebeddenbloed"

Ook al ontdek jij hoe je pissebedden dood trapt zonder je voet te besmeuren, het zijn twee regels.
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120531476

(Grappig dat we het hier weer over "definities" en 'officieel" hebben, terwijl ik gister al hierom op mijn donder kreeg. De ironie :P En deze keer (netzoals de vorige keer) ben ik er niet zelf mee begonnen )
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120531771
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:53 schreef man1986 het volgende:

(Grappig dat we het hier weer over "definities" en 'officieel" hebben, terwijl ik gister al hierom op mijn donder kreeg. De ironie :P En deze keer (netzoals de vorige keer) ben ik er niet zelf mee begonnen )

Eh... Gisteren bedoel je? Toen introduceerde je impliciet even je eigen definitie van 'geloven in', waarmee de hele discussie nodeloos gerekt werd. Zelfs toen duidelijk werd waar de crux zat bleef je doorzaniken over je zogenaamde gelijk. Waarom is dat nou weer ineens de schuld van iemand anders?
pi_120532029
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:57 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Eh... Gisteren bedoel je? Toen introduceerde je impliciet even je eigen definitie van 'geloven in', waarmee de hele discussie nodeloos gerekt werd. Zelfs toen duidelijk werd waar de crux zat bleef je doorzaniken over je zogenaamde gelijk. Waarom is dat nou weer ineens de schuld van iemand anders?
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 21:33 schreef man1986 het volgende:
Nu wordt er opeens gevraagd om juist wel een bepaald begrip te definiëren, terwijl ik in een ander topic problemen kreeg omdat ik mensen aanwees op het gebruik van de juiste definities van begrippen :D
Life is a ...

(Dit is trouwens niet een aanval op jou Haushofer. :) Jouw vraag m.b.t. definitiegebruik van termen is zeer terecht, alleen wordt dat helaas hier op fok niet bepaald op waarde ingeschat.)
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120532140
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:02 schreef man1986 het volgende:

[..]

[..]

Ah, ander topic. Dan telt die grap van jou natuurlijk niet. Mijn fout.
  woensdag 19 december 2012 @ 23:09:15 #232
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_120532465
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:21 schreef man1986 het volgende:

[..]

Als je van mening bent dat ik in dit geval Gods Woord heb overtreden, dan is dat nog een goede reden om aan te geven dat niemand zich aan Gods perfecte Geboden kan houden
Want omdat jij je niet aan de regels kunt houden, kan niemand dat :?
pi_120532498
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:43 schreef man1986 het volgende:

"Come now, let us reason together," says the LORD. Isaiah 1:18
" En jij kan de pot op " says ATON ( DK55: 1 ) :W
pi_120532640
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 22:51 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Oh, maar ik heb wel dergelijke ervaringen gehad. Als je dat niet hebt gehad, valt het moeilijk te begrijpen of te conceptualiseren. Ik kan het niet vergelijken met jouw eigen ervaringen omdat ik die niet ken. Ik ben meerdere keren diep geraakt door bijvoorbeeld de bijbel. Erg diep. :)

Zo'n ervaring kan ik proberen te interpreteren. Net zoals men de neiging heeft om geluksmomenten vast te houden, en ongelukkige momenten van zich af te duwen. Maar ik heb daar geen behoefte aan. Het heeft me geïnspireerd, nieuwe inzichten ingegeven. Geen inzichten die je vanaf een beeldscherm leest, maar inzichten die je tot in je botten voelt. Dat vind ik genoeg.

[..]

Ja, dat klopt :) Je hoeft het ook voor mij niet te doen. Ikzelf heb geen behoefte aan zo'n discussie, maar ik wijs je er slechts op dat als je begrippen als "rationeel" en "logisch" gaat gebruiken, je heel precies de spelregels en definities moet kunnen opschrijven. Religie mist dat. Voor mij persoonlijk maakt het dat juist zo fascinerend en aantrekkelijk; veel pogingen om het te rationaliseren of beargumenteren doet voor mij vooral afbreuk. Het voegt weinig toe. Ik zie bij jou veel sterker die neiging om dat wel te doen.
Nu we de definitiekwestie eigenlijk achterwege hebben gelaten, aangezien het een beetje mosterd na de maaltijd is, wil ik wel wat zeggen wat jouw visie betreft.

Ik denk eerlijk gezegd niet dat jij werkelijk op zoek bent naar een 'ervaring' of 'je lekker of gelukkig voelen'.
De crux van de zaak is uiteindelijk jouw zoektocht naar de waarheid. Dat wil je niet onder de ogen zien en probeer je het onder de matras te schuiven als "de waarheid is conceptueel/onbereikbaar/onkenbaar/buiten bereik etc."
Ik zie dat allemaal als excuses om de kwestie van "What is Truth" (Pontius Pilatus) te ontwijken.

'Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel.'
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120532710
weer ontopic dan:
quote:
10s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:09 schreef Tijn het volgende:

[..]

Want omdat jij je niet aan de regels kunt houden, kan niemand dat :?
"Gij zult niet liegen"
Heb jij weleens gelogen Tijn?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120532794
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:13 schreef man1986 het volgende:
weer ontopic dan:

[..]

"Gij zult niet liegen"
Heb jij weleens gelogen Tijn?
Ik vind het eigenlijk interessanter om te weten of jij wel eens gelogen hebt.
pi_120532982
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:15 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ik vind het eigenlijk interessanter om te weten of jij wel eens gelogen hebt.
Als je er geen antwoord op geeft, dan blijft je eigen vraag dus ook onbeantwoord:
quote:
10s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:09 schreef Tijn het volgende:

[..]

Want omdat jij je niet aan de regels kunt houden, kan niemand dat :?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  woensdag 19 december 2012 @ 23:21:03 #238
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_120533197
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:13 schreef man1986 het volgende:
weer ontopic dan:

[..]

"Gij zult niet liegen"
Heb jij weleens gelogen Tijn?
Natuurlijk. Maar wat heeft dat te maken met jouw conclusie dat als jij je niet aan de geboden kunt houden, niemand dat dan kan?
pi_120533803
quote:
5s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:21 schreef Tijn het volgende:

[..]

Natuurlijk. Maar wat heeft dat te maken met jouw conclusie dat als jij je niet aan de geboden kunt houden, niemand dat dan kan?
Jezus Christus heeft zich wel daaraan gehouden. :)
Jij hebt gezondigd Tijn. Maar ook jij zal uit genade vergeven worden door Jezus Christus als je daarvoor zou willen kiezen. Gods Koninkrijk behoort tot diegenen die erkennen dat ze zondaars zijn en Jezus Christus aanvaarden.


Iedereen heeft gezondigd en ontbeert de nabijheid van God; 24 en iedereen wordt uit genade, die niets kost, door God als een rechtvaardige aangenomen omdat hij ons door Christus Jezus heeft verlost.
Romeinen 3:23-24
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120533863
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:12 schreef man1986 het volgende:
De crux van de zaak is uiteindelijk jouw zoektocht naar de waarheid. Dat wil je niet onder de ogen zien en probeer je het onder de matras te schuiven als "de waarheid is conceptueel/onbereikbaar/onkenbaar/buiten bereik etc."
Je laat het nu een beetje klinken alsof ik er niet over heb nagedacht en dit als excuus gebruik.

Kun je je voorstellen dat niet iedereen zo bezig is om "de waarheid te achterhalen" of om het leven te zien als een soort Monty Hall waarbij je "de goede" levensbeschouwing moet zien te achterhalen voordat je sterft? Vanuit jouw Christelijke wereldbeeld is het oneindig belangrijk. Maar ik deel dat wereldbeeld al niet. Daarmee sla je de plank ook nogal mis met je analyse van me.

Ik heb genoeg over het Christendom nagedacht, en denk er nog steeds over na, om er mijn conclusies over te trekken. Dat geldt ook voor andere religies en menig filosofisch standpunt omtrent "de waarheid" of "God". Ik heb er mijn talen voor geleerd om de geschriften te kunnen lezen, ik heb cursussen gevolgd vanuit filosofisch, historisch en evangelisch oogpunt, etc. En mijn beeld van het Christendom wat daaruit is gekomen staat nogal ver van jouw beeld.

Ben ik bezig met "een zoektocht naar de waarheid"? Neuh. Ik ben bezig met een "zoektocht naar geluk", en dat lukt steeds beter. Dat dat er bij jou niet in kan zegt vrees ik iets over je gebrek aan inlevings- en voorstellingsvermogen.
  woensdag 19 december 2012 @ 23:32:53 #241
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_120534184
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:28 schreef man1986 het volgende:

[..]

Jezus Christus heeft zich wel daaraan gehouden. :)
Jij hebt gezondigd Tijn. Maar ook jij zal uit genade vergeven worden door Jezus Christus als je daarvoor zou willen kiezen. Gods Koninkrijk behoort tot diegenen die erkennen dat ze zondaars zijn en Jezus Christus aanvaarden.


Iedereen heeft gezondigd en ontbeert de nabijheid van God; 24 en iedereen wordt uit genade, die niets kost, door God als een rechtvaardige aangenomen omdat hij ons door Christus Jezus heeft verlost.
Romeinen 3:23-24
Hoe is dit een antwoord op mijn vraag?
pi_120534876
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:29 schreef Haushofer het volgende:
Ik ben bezig met een "zoektocht naar geluk"
Want zij zoeken allen hun eigen belangen, niet die van Christus Jezus. Filippenzen 2:21

En waar vind je geluk?

Ik zeg tot de HEER: ‘U bent mijn Heer, mijn geluk, niemand gaat u te boven.’ Psalmen 16:2


“What else does this craving, and this helplessness, proclaim but that there was once in man a true happiness, of which all that now remains is the empty print and trace? This he tries in vain to fill with everything around him, seeking in things that are not there the help he cannot find in those that are, though none can help, since this infinite abyss can be filled only with an infinite and unchangeable object; in other words by God himself.”
Blaise Pascal
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120535039
quote:
2s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:32 schreef Tijn het volgende:

[..]

Hoe is dit een antwoord op mijn vraag?
quote:
10s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:09 schreef Tijn het volgende:

[..]

Want omdat jij je niet aan de regels kunt houden, kan niemand dat :?
F&L / De boom van de kennis van goed en kwaad.
F&L / De boom van de kennis van goed en kwaad. #2
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
  woensdag 19 december 2012 @ 23:52:35 #244
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120535134
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:28 schreef man1986 het volgende:

[..]

Jezus Christus heeft zich wel daaraan gehouden. :)
Jij hebt gezondigd Tijn. Maar ook jij zal uit genade vergeven worden door Jezus Christus als je daarvoor zou willen kiezen. Gods Koninkrijk behoort tot diegenen die erkennen dat ze zondaars zijn en Jezus Christus aanvaarden.


Iedereen heeft gezondigd en ontbeert de nabijheid van God; 24 en iedereen wordt uit genade, die niets kost, door God als een rechtvaardige aangenomen omdat hij ons door Christus Jezus heeft verlost.
Romeinen 3:23-24
Niet. Jezus heeft mensen dwazen genoemd terwijl hij dat expliciet zelf verboden heeft.
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
pi_120535151
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:46 schreef man1986 het volgende:

[..]

Want zij zoeken allen hun eigen belangen, niet die van Christus Jezus. Filippenzen 2:21

En waar vind je geluk?

Ik zeg tot de HEER: ‘U bent mijn Heer, mijn geluk, niemand gaat u te boven.’ Psalmen 16:2


“What else does this craving, and this helplessness, proclaim but that there was once in man a true happiness, of which all that now remains is the empty print and trace? This he tries in vain to fill with everything around him, seeking in things that are not there the help he cannot find in those that are, though none can help, since this infinite abyss can be filled only with an infinite and unchangeable object; in other words by God himself.”
Blaise Pascal
Tsja, ik heb net gezegd dat ik niet jouw specifieke Christelijke wereldbeeld deel. Wat je nu doet is zoiets als een vegetariër na een gesprek over smaak een hamburger aanbieden.

Het wil er volgens mij niet bij je in dat er ook prima mensen heel gelukkig kunnen zijn zonder jouw interpretatie van de Christelijke God. Nogmaals, als dat zo is dan getuigt dat van een gebrek aan inlevings- en voorstellingsvermogen.
pi_120535614
quote:
0s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:53 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Tsja, ik heb net gezegd dat ik niet jouw specifieke Christelijke wereldbeeld deel.
Dat ik verzen aanhaal uit de bijbel lijkt me vanuit dit topic gezien geheel relevant met onderwerpen als 'God', 'Vergeving' 'Genade' etc. Of wil je dat we juist niet over God, Vergeving en Genade hebben? Want juist deze onderwerpen zijn volledig ontopic.

quote:
Wat je nu doet is zoiets als een vegetariër na een gesprek over smaak een hamburger aanbieden.
Leuke analogie trouwens.
Een vegetarier heeft al bij voorbaat vlees bewust verworpen.
Jij hebt dus vanuit deze analogie ook al bij voorbaat God bewust verworpen.

quote:
Het wil er volgens mij niet bij je in dat er ook prima mensen heel gelukkig kunnen zijn zonder jouw interpretatie van de Christelijke God. Nogmaals, als dat zo is dan getuigt dat van een gebrek aan inlevings- en voorstellingsvermogen.
Is geluk jouw motief, jouw pad of je doel?
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120535672
quote:
1s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:52 schreef Uitstekelbaars het volgende:

[..]

Niet. Jezus heeft mensen dwazen genoemd terwijl hij dat expliciet zelf verboden heeft.
weer een zogenaamde bijbel tegenstrijdigheid-argument :O

Ik heb daarop al gereageerd.
Dus graag daar verder als je het antwoord niet bevredigend vindt.

En Uitstekelbaarsje toch :N :

quote:
1s.gif Op donderdag 6 december 2012 07:02 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Het stadium van de bijbel 'proberen' te weerleggen ben ik trouwens al voorbij. ;)
Foei }:|

[ Bericht 15% gewijzigd door man1986 op 20-12-2012 01:01:56 ]
"When people stop believing in God, they don't believe in nothing -- they believe in anything." - GK Chesterton
pi_120541024
Hé man1986, waarom schrijf je posts als je op geen enkele manier geïnteresseerd bent in een dialoog? Elke keer als er iets ter sprake komt, copy/paste je een aantal totaal onzinnige bijbeltekstjes en dat was het dan. Inhoudelijk heb je volgens mij nog geen enkele bijdrage geleverd. Je hebt geen enkel argument gepost. Wat doe je hier eigenlijk?
pi_120541121
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 08:41 schreef Jigzoz het volgende:
Hé man1986, waarom schrijf je posts als je op geen enkele manier geïnteresseerd bent in een dialoog? Elke keer als er iets ter sprake komt, copy/paste je een aantal totaal onzinnige bijbeltekstjes en dat was het dan. Inhoudelijk heb je volgens mij nog geen enkele bijdrage geleverd. Je hebt geen enkel argument gepost. Wat doe je hier eigenlijk?
Nieuwe leden werven. Kost niks en moet de deur niet uit.
  donderdag 20 december 2012 @ 09:29:06 #250
356004 Uitstekelbaars
The time has come...
pi_120541897
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 00:35 schreef man1986 het volgende:

[..]

weer een zogenaamde bijbel tegenstrijdigheid-argument :O

Ik heb daarop al gereageerd.
Dus graag daar verder als je het antwoord niet bevredigend vindt.

En Uitstekelbaarsje toch :N :

[..]

Foei }:|
Grappig dat je daarnaar verwijst. Als je goed zou lezen in dat topic, zou je zien dat ik je een aantal uitgebreide reacties gaf waar jij vervolgens niet meer op gereageerd hebt. Namelijk mijn posts van 5 december om 17:35 en om 18:47 nog een keer waar je allebei niet op gereageerd hebt....Maar dat mag natuurlijk nog steeds want ik sta nog altijd achter mijn punt, met goede redenen dus...

Verder mag je best neerbuigend doen hoor, alleen zou ik me schamen als volwassen persoon dat ik bijbelteksten als: ' let us reason together' post als je daarna ( schoorvoetend natuurlijk, je moet geen millimeter toegeven aan atheisten ) toe moet geven dat je niet kritisch bezig bent met je geloof, zelf de burden of proof hebt en bovendien geen bewijs hebt voor zaken als pratende slangen, kerels die over water lopen, en mensen in de bronstijd die 900+ jaar oud worden. Ik las dat Job ook ongeveer 200 werd. Zullen we daar ook even over gaan reasonen?
"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
  donderdag 20 december 2012 @ 09:37:04 #251
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_120542060
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 00:34 schreef man1986 het volgende:

[..]

Dat ik verzen aanhaal uit de bijbel lijkt me vanuit dit topic gezien geheel relevant
Alleen voor gelovigen is de bijbel een bron. Voor ongelovigen is het een boek met verhalen zoals er zoveel boeken met verhalen zijn.
pi_120543988
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 00:34 schreef man1986 het volgende:
Dat ik verzen aanhaal uit de bijbel lijkt me vanuit dit topic gezien geheel relevant met onderwerpen als 'God', 'Vergeving' 'Genade' etc. Of wil je dat we juist niet over God, Vergeving en Genade hebben? Want juist deze onderwerpen zijn volledig ontopic.
Het zal ontopic zijn, maar ik begrijp niet zo goed waarom je daarmee op mij reageert na onze discussie. Het voelt ook een beetje alsof je de bijbel gebruikt als een soort spreukenboek waarmee je op elke uitspraak kunt reageren. En dat voelt een beetje goedkoop, eerlijk gezegd.

quote:
Een vegetarier heeft al bij voorbaat vlees bewust verworpen.
Jij hebt dus vanuit deze analogie ook al bij voorbaat God bewust verworpen.
Nee. Een vegetariër hoeft helemaal niet "bij voorbaat" te verwerpen. Dat kan ook na jarenlang vlees te hebben gegeten, of na grondig onderzoek naar de bio-industrie. Ik snap ook hier niet hoe je dit na onze discussie kunt zeggen. Daarbij, ik persoonlijk heb weinig met jouw Godsbeeld. Dat betekent niet dat ik "God verwerp".

Het zou voor jou natuurlijk makkelijker zijn om dat te geloven. In die video's die je aangaf werd ook min of meer gesuggereerd dat met "rationeel en empirisch" denken je vrij uniek bij het Joods-Christelijke geloof uit komt. En als mensen op die manier met een open blik niet daar op uit komen, is het natuurlijk aantrekkelijk om dan te zeggen dat ze "bij voorbaat" God hebben verworpen.

Ik vind dat een nogal krampachtige en kortzichtige kijk op andersdenkenden :)

quote:
Is geluk jouw motief, jouw pad of je doel?
Mijn doel. Net zoals vrijwel elk mens, lijkt me. Daarvoor kun je verschillende motieven hebben, en via verschillende paden bereiken.

[ Bericht 8% gewijzigd door Haushofer op 20-12-2012 10:52:13 ]
pi_120560194
quote:
1s.gif Op woensdag 19 december 2012 23:52 schreef Uitstekelbaars het volgende:

[..]

Niet. Jezus heeft mensen dwazen genoemd terwijl hij dat expliciet zelf verboden heeft.
Hij was ook een racist. Het evangelie aan ander soort mensen verkondigen noemde hij parels voor de zwijnen.
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120561875
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 18:29 schreef dustbrain het volgende:
Hij was ook een racist. Het evangelie aan ander soort mensen verkondigen noemde hij parels voor de zwijnen.
Ik denk dat je in de war bent met Matteüs 15,

quote:
En weer vertrok Jezus; hij week uit naar het gebied van Tyrus en Sidon. 22 Plotseling klonk de roep van een Kanaänitische vrouw die uit die streek afkomstig was: ‘Heb medelijden met mij, Heer, Zoon van David! Mijn dochter wordt vreselijk gekweld door een demon.’ 23 Maar hij keurde haar geen woord waardig. Zijn leerlingen kwamen naar hem toe en vroegen hem dringend: ‘Stuur haar toch weg, anders blijft ze maar achter ons aan schreeuwen.’ 24 Hij antwoordde: ‘Ik ben alleen gezonden naar de verloren schapen van het volk van Israël.’ 25 Maar zij kwam dichterbij, wierp zich voor hem neer en zei: ‘Heer, help mij!’ 26 Hij antwoordde: ‘Het is niet goed om de kinderen hun brood af te nemen en het aan de honden te voeren.’ 27 Ze zei: ‘Zeker, Heer, maar de honden eten toch de kruimels op die van de tafel van hun baas vallen.’ 28 Toen antwoordde Jezus haar: ‘U hebt een groot geloof! Wat u verlangt, zal ook gebeuren.’ En vanaf dat moment was haar dochter genezen.
Ik heb daar ooit es dit over geschreven:

quote:
1s.gif Op woensdag 12 augustus 2009 11:09 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Jezus stelt dat Hij niet gekomen is voor een ander volk als die van de Israëlieten. Je kunt dit op verschillende manieren interpreteren:

• Jezus wordt daadwerkelijk overtuigd door de vrouw en zelfs van opvatting veranderd.
• Jezus benadert de vrouw op een manier waarop Hij tracht haar te laten nadenken, iets wat Koningdavid al terecht "typisch Joods" noemt. Van dit soort verhalen zijn er ook veel in de Talmoed te vinden, waaronder het beroemde verhaal van Hilel waar Jezus waarschijnlijk Zijn gouden regel vandaan heeft gehaald.

Hier een aardig commentaar op de tekst. Daarin wordt op het einde ook de interpretatie van de "broden en de vissen" genoemd.

De tekst van de Kanaanitische vrouw, Matteus 15:21, wordt als het ware "ingeklemd" door de 2 wonderbare spijzigingen. De eerste is in Matteus 14:13, waarin 5 broden en 2 vissen worden gebruikt om in elk geval 5000 mannen te eten te geven. Er blijven 12 manden over. De tweede wonderbare spijziging is in Matteus 15:29, gelijk na het verhaal van de Kanaatische vrouw. In dit verhaal worden 7 broden en een paar vissen gebruikt om in elk geval 4000 mannen te eten te geven.Er blijven nu 7 manden over.

Die 12 manden duiden volgens sommigen op de 12 stammen van Israël. Die 7 manden in het tweede verhaal duidt op het idee dat Jezus voor alle volkeren gekomen is; 7 is vaak een getal van compleetheid, zoals de schepping die in 6 dagen wordt voltooid waarop er op de 7e dag wordt gerust.

Deze broden en vissen komen ook niet uit de lucht vallen, zoals het manna bij de Exodus, maar komen van de discipelen. Na het uitdelen blijkt dat er zelfs eten over is, terwijl het eerst zo weinig leek. Het is erg mooi om het contrast van het verhaal van de Kanaanitische vrouw, die nog over "de broodkruimels die van de tafel afvallen" spreekt tegenover de manden die overblijven bij de spijzigingen te zetten.

De vrouw is volgens Matteus zelfs niet beledigd als Jezus haar volk met honden vergelijkt, maar gebruikt juist die woorden om Jezus te beantwoorden.

Het blijft één van de mooiste teksten uit het evangelie :)
Niet zo racistisch als je op het eerste oogpunt zou denken, dus :)
pi_120566019
Ik zie dit toch lichtjes anders.
quote:
En weer vertrok Jezus; hij week uit naar het gebied van Tyrus en Sidon. 22 Plotseling klonk de roep van een Kanaänitische vrouw die uit die streek afkomstig was: ‘Heb medelijden met mij, Heer, Zoon van David!
Dat ze hem zoon van David noemt is ook niet toevallig en wil de auteur van dit evangelie duidelijk maken dat hij gezien wordt als troonpretendent, als joodse messias.
quote:
Mijn dochter wordt vreselijk gekweld door een demon.’ 23 Maar hij keurde haar geen woord waardig. Zijn leerlingen kwamen naar hem toe en vroegen hem dringend: ‘Stuur haar toch weg, anders blijft ze maar achter ons aan schreeuwen.’ 24 Hij antwoordde: ‘Ik ben alleen gezonden naar de verloren schapen van het volk van Israël.’
Wat hier bedoeld wordt met ' verloren schapen van Israël ' slaat op joden die de Wet niet meer naleefden, reeds gehelleniseerde joden, en die wou hij terugwinnen. Kan je vergelijken met een hedendaagse ' partij-ronseling '. ' Wonderen verrichten ' hoorde erbij om geloofwaardig over te komen.
quote:
25 Maar zij kwam dichterbij, wierp zich voor hem neer en zei: ‘Heer, help mij!’ 26 Hij antwoordde: ‘Het is niet goed om de kinderen hun brood af te nemen en het aan de honden te voeren.’
Als Kanaaänitische vrouw was ze niet interessant in deze campagne en ging er dan ook geen energie in steken. Je zou nu zeggen dat ze geen stemrecht had als buitenlandse. Men kan dit dan ook niet als ' racistisch ' bestempelen maar eerder desinteresse voor ' buitenlandse fans ' .
pi_120580754
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 19:10 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ik denk dat je in de war bent met Matteüs 15,

[..]

Ik heb daar ooit es dit over geschreven:

[..]

Niet zo racistisch als je op het eerste oogpunt zou denken, dus :)
Ben er nog steeds niet door gecharmeerd eerlijk gezegd. :')
We're slowly approaching inevitable death.
pi_120580913
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 00:17 schreef dustbrain het volgende:

[..]

Ben er nog steeds niet door gecharmeerd eerlijk gezegd. :')
Eerlijk ? ik ook niet. 8-)
pi_120588155
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 00:17 schreef dustbrain het volgende:
Ben er nog steeds niet door gecharmeerd eerlijk gezegd. :')
Dat kan :) Ik vind het wel een mooi beeld.
pi_120588202
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 20:22 schreef ATON het volgende:
Ik zie dit toch lichtjes anders.
...
En hoe zie je de inklemming tussen de twee wonderlijke spijzingen dan?
pi_120588655
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 09:48 schreef Haushofer het volgende:
En hoe zie je de inklemming tussen de twee wonderlijke spijzingen dan?
Verklaar je nader. Ben niet mee.
pi_120591977
Haushofer schreef:

quote:
• Jezus benadert de vrouw op een manier waarop Hij tracht haar te laten nadenken, iets wat Koningdavid al terecht "typisch Joods" noemt. Van dit soort verhalen zijn er ook veel in de Talmoed te vinden, waaronder het beroemde verhaal van Hilel waar Jezus waarschijnlijk Zijn gouden regel vandaan heeft gehaald.
Dit is zeker geschreven in de tijd dat Aton en ik nog niet op dit forum verschenen waren om onze licht te doen schijnen in de duisternis? Die heeft niks met "typisch joods" te maken, maar is gewoon Hellenistisch. Net zoals de Talmoed zijn inspiratie haalde uit de Hellenistische tijd.

Datzelfde geldt voor de woorden van "Jezus": "U is gegeven het koninkrijk der hemelen te weten, maar voor degene die buiten staan spreek ik in raadselen".

Mensen die dit typisch joods vinden zijn wel lachwekkend naief.
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120592882
quote:
Die 12 manden duiden volgens sommigen op de 12 stammen van Israël. Die 7 manden in het tweede verhaal duidt op het idee dat Jezus voor alle volkeren gekomen is; 7 is vaak een getal van compleetheid, zoals de schepping die in 6 dagen wordt voltooid waarop er op de 7e dag wordt gerust.
Dat is natuurlijk onzin dat 7 staat voor alle volkeren. Ook niet de verklaring voor 6 dagen werk en 1 dag rust. Zeven was gewoon een heilig getal dat 4 en 3 samentelt tot één geheel.
III ( 3 ) staat voor voor de abstracte/spirituele relatie tussen twee tegenstellingen. De tegenstelling man/vrouw is nog geen relatie. Het is de liefde/verlangen tussen beiden waar een relatie ontstaat en dit is de 3e kracht: III
IIII ( 4 ) staat voor de vastheid van de materie, dus de samenstelling en structuur van de stof. Een vast stof is zowel de som van de samenstellende delen als een eenheid of geheel op zichzelf. JHWH wordt vereenzelvigd met het getal IIII ( 4 )
III IIII ( zeven ) staat voor de eenheid van geest ( III ) en stof ( IIII ). Zeven staat ook voor groei en de fundamentele cyclische aspecten van de kosmos.

Deze symboliek was algemeen bekend in de Helleense wereld.
  vrijdag 21 december 2012 @ 18:08:00 #263
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120605414
quote:
0s.gif Op donderdag 20 december 2012 20:22 schreef ATON het volgende:
Als Kanaaänitische vrouw was ze niet interessant in deze campagne en ging er dan ook geen energie in steken. Je zou nu zeggen dat ze geen stemrecht had als buitenlandse. Men kan dit dan ook niet als ' racistisch ' bestempelen maar eerder desinteresse voor ' buitenlandse fans ' .
Ik heb daar toch een heel ander beeld bij; de voorbeeldfunctie ligt hem eerder in het idee dat iemand die vanuit zijn/haar achtergrond niet tot de "uiverkorenen" wordt gerekend net zo goed geholpen kan worden vanuit het "ware geloof" wat de vrouw in dit geval kennelijk had.

In mijn ogen dus eerder een terechtwijziing richting zijn discipelen dat zij zich niet moeten laten leiden door vooroordelen daar de vrouw achteraf gezien door haar antwoord getuigt van een veel groter geloof dan veel van de so called "uitverkorenen".
pi_120605859
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 18:08 schreef Jappie het volgende:
Ik heb daar toch een heel ander beeld bij; de voorbeeldfunctie ligt hem eerder in het idee dat iemand die vanuit zijn/haar achtergrond niet tot de "uitverkorenen" wordt gerekend net zo goed geholpen kan worden vanuit het "ware geloof" wat de vrouw in dit geval kennelijk had.
Dat is het hem net. Dit ging hem hier helemaal niet om als Jezus voorbeeld. Deze rol krijgt hij pas bij Paulus aangemeten. David ( afkomst ) verloren schapen van Israël ( afvallige joden ). Dat deze vrouw hem zag als een messias ( joodse versie ) laat ze ook blijken. Van zulke ' gezalfde mannen ' werd verwacht dat ze wonderen konden doen.

quote:
In mijn ogen dus eerder een terechtwijzing richting zijn discipelen dat zij zich niet moeten laten leiden door vooroordelen daar de vrouw achteraf gezien door haar antwoord getuigt van een veel groter geloof dan veel van de so called "uitverkorenen".
Tja, niet elke jood stond te springen om zich maar bij de eerste de beste zelfbenoemde messias aan te sluiten. Hij was ook niet de eerste en ook niet de laatste die opriep tot verzet tegen de Romeinen. Wat kon het die vrouw schelen of die Jezus al dan niet een messias was, als haar dochter maar geholpen werd.
( moet je wel even je christelijke bril afzetten ;) ).
  vrijdag 21 december 2012 @ 18:30:33 #265
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120606096
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 18:23 schreef ATON het volgende:

Wat kon het die vrouw schelen of die Jezus al dan niet een messias was, als haar dochter maar geholpen werd.

Bingo, ze had gehoord dat hij wonderen kon doen en geloofde daarin, het belang van de messias zijn is idd niet relevant. Maar uiteindelijk is het dus HAAR geloof wat haar kind red. Niet de messias.
Dat is precies het punt wat ik wilde maken.

Correctie..dat is niet het enige punt wat ik wilde maken...

Het punt wat ik wilde maken is dat er geen sprake is van racisme of voortrekkerij zit hem met name in het feit dat Jezus (ik en de vader zijn 1) al geweten moet hebben hoe het gesprek zou verlopen en wat de uitkomst zou zijn. Het was dus niet JC die voortschrijdend inzicht verkreeg, maar de discipelen die eigenlijk ongeduldig verder wilden gaan. Door te reageren zoals hij deed gaf dat tegelijkertijd de mogelijkheid om de discipelen wat bij te brengen omtrent het "ware geloof".

n.b.

Nog even als toevoeging :+

Deze tekst gaat vooraf aan het verhaal met de vrouw:

Dit volk eert mij met de lippen,
maar hun hart is ver van mij;
tevergeefs vereren ze mij,
want ze onderwijzen hun eigen leer,
voorschriften van mensen.


Dit zegt hij dus over de uitverkorenen, en niet lang daarna het verhaal met de niet uitverkoren vrouw.....toeval ? I think not.

[ Bericht 22% gewijzigd door Jappie op 21-12-2012 18:48:48 ]
pi_120607262
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 18:30 schreef Jappie het volgende:
Bingo, ze had gehoord dat hij wonderen kon doen en geloofde daarin, het belang van de messias zijn is idd niet relevant. Maar uiteindelijk is het dus HAAR geloof wat haar kind red. Niet de messias.
Dat is precies het punt wat ik wilde maken.
Ja natuurlijk maakte dat voor haar geen barst uit. Ze geloofde ( hoopte ) dat deze man haar kon helpen ( al moest ze bij de duivel te rade gaan bij wijze van spreken ).

quote:
Correctie..dat is niet het enige punt wat ik wilde maken...

Het punt wat ik wilde maken is dat er geen sprake is van racisme of voortrekkerij zit hem met name in het feit dat Jezus (ik en de vader zijn 1) al geweten moet hebben hoe het gesprek zou verlopen en wat de uitkomst zou zijn.
Ik denk dat je hier nu twee zaken door elkaar haalt. Laten we het voorlopig houden op deze scéne.
( ik en de vader zijn één is misschien een punt voor later )
In geval Hij ' verloren schapen van Israël ' naar zijn kant wou halen is er geen sprake van racisme of voortrekkerij, zoals ik je al heb duidelijk gemaakt, maar... en nu komt het : Als hij hier een leer aan het verkondigen was die afweek van de orthodoxe leer en zich richtte tot de joden, tja, dan kon men spreken van racisme en voortrekkerij. Let wel, niet vergeten Matt.5 : 17-19 !
quote:
Het was dus niet JC die voortschrijdend inzicht verkreeg, maar de discipelen die eigenlijk ongeduldig verder wilden gaan. Door te reageren zoals hij deed gaf dat tegelijkertijd de mogelijkheid om de discipelen wat bij te brengen omtrent het "ware geloof".
Had ik je niet gevraagd om dat christelijke brilletje effen af te zetten ? 8-)
  vrijdag 21 december 2012 @ 19:17:11 #267
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120607690
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:07 schreef ATON het volgende:

Ik denk dat je hier nu twee zaken door elkaar haalt. Laten we het voorlopig houden op deze scéne.
( ik en de vader zijn één is misschien een punt voor later )
In geval Hij ' verloren schapen van Israël ' naar zijn kant wou halen is er geen sprake van racisme of voortrekkerij, zoals ik je al heb duidelijk gemaakt, maar... en nu komt het : Als hij hier een leer aan het verkondigen was die afweek van de orthodoxe leer en zich richtte tot de joden, tja, dan kon men spreken van racisme en voortrekkerij. Let wel, niet vergeten Matt.5 : 17-19 !
Ik zie het racisme nog niet hoor..ook niet met het vervullen van de wet en de profeten ?
Ja of je zou moeten zeggen dat de joden zich omgekeerd racistisch aangesproken zouden mogen voelen maar dat is dan ook de maximale rek die ik eruit kan halen.
[..]

quote:
Had ik je niet gevraagd om dat christelijke brilletje effen af te zetten ? 8-)
Gij vraagt me iets onmogelijks, doe een wonder genees mij van het brilletje en wellicht kunnen we dan zaken doen. B-)
pi_120607912
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 10:06 schreef ATON het volgende:

[..]

Verklaar je nader. Ben niet mee.
Wat ik in mijn eerdere post aanhaalde:

quote:
[..]

Jezus stelt dat Hij niet gekomen is voor een ander volk als die van de Israëlieten. Je kunt dit op verschillende manieren interpreteren:

Jezus wordt daadwerkelijk overtuigd door de vrouw en zelfs van opvatting veranderd.
Jezus benadert de vrouw op een manier waarop Hij tracht haar te laten nadenken, iets wat Koningdavid al terecht "typisch Joods" noemt. Van dit soort verhalen zijn er ook veel in de Talmoed te vinden, waaronder het beroemde verhaal van Hilel waar Jezus waarschijnlijk Zijn gouden regel vandaan heeft gehaald.

Hier een aardig commentaar op de tekst. Daarin wordt op het einde ook de interpretatie van de "broden en de vissen" genoemd.

De tekst van de Kanaanitische vrouw, Matteus 15:21, wordt als het ware "ingeklemd" door de 2 wonderbare spijzigingen. De eerste is in Matteus 14:13, waarin 5 broden en 2 vissen worden gebruikt om in elk geval 5000 mannen te eten te geven. Er blijven 12 manden over. De tweede wonderbare spijziging is in Matteus 15:29, gelijk na het verhaal van de Kanaatische vrouw. In dit verhaal worden 7 broden en een paar vissen gebruikt om in elk geval 4000 mannen te eten te geven.Er blijven nu 7 manden over.

Die 12 manden duiden volgens sommigen op de 12 stammen van Israël. Die 7 manden in het tweede verhaal duidt op het idee dat Jezus voor alle volkeren gekomen is; 7 is vaak een getal van compleetheid, zoals de schepping die in 6 dagen wordt voltooid waarop er op de 7e dag wordt gerust.

Deze broden en vissen komen ook niet uit de lucht vallen, zoals het manna bij de Exodus, maar komen van de discipelen. Na het uitdelen blijkt dat er zelfs eten over is, terwijl het eerst zo weinig leek. Het is erg mooi om het contrast van het verhaal van de Kanaanitische vrouw, die nog over "de broodkruimels die van de tafel afvallen" spreekt tegenover de manden die overblijven bij de spijzigingen te zetten.

De vrouw is volgens Matteus zelfs niet beledigd als Jezus haar volk met honden vergelijkt, maar gebruikt juist die woorden om Jezus te beantwoorden.

Het blijft één van de mooiste teksten uit het evangelie :)
pi_120607967
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 11:56 schreef BerjanII het volgende:
Mensen die dit typisch joods vinden zijn wel lachwekkend naief.
Ja, ik ben me er eentje.
pi_120609085
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:17 schreef Jappie het volgende:
Ik zie het racisme nog niet hoor..ook niet met het vervullen van de wet en de profeten ?
Ik zie daar ook geen racisme in als men weet dat de Wet ( Torah ) en de Hebreeuwse profeten zich enkel richtte tot de Hebreeën. Had dus geen betrekking op Kanaänieten.
quote:
Ja of je zou moeten zeggen dat de joden zich omgekeerd racistisch aangesproken zouden mogen voelen maar dat is dan ook de maximale rek die ik eruit kan halen.
Niet dus.

quote:
Gij vraagt me iets onmogelijks, doe een wonder genees mij van het brilletje en wellicht kunnen we dan zaken doen. B-)
:D Het brilletje waar ik op doel valt soms moeilijk dit af te leggen ( maar mét ben je nog steeds een aangename gesprekspartner ).
pi_120609167
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:23 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Wat ik in mijn eerdere post aanhaalde:

[..]

Met deze tekst kan ik echt niks hoor. Slaat nergens op. Sorry.
  vrijdag 21 december 2012 @ 20:12:56 #272
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120609904
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:53 schreef ATON het volgende:

[..]

Ik zie daar ook geen racisme in als men weet dat de Wet ( Torah ) en de Hebreeuwse profeten zich enkel richtte tot de Hebreeën. Had dus geen betrekking op Kanaänieten.

Hoe moet ik je opmerking dan begrijpen ? Dat JC een andere leer verkondigde dan die waar in het OT van getuigd wordt ? Als dat zo is dan begrijp ik wel wat je bedoeld maar dan nog zie ik het niet als racisme.

Maar misschien nog wel belangrijker Ik zie de door JC verkodigde leer niet als wezenlijk anders dan de wet en de profeten uit het OT. De wet zelf is het niet die oproept tot gruwel..het is de misconceptie van de wet en de daaraan gekoppelde straf bij overtreding welke oproept tot gruwel.

Maar goed..grote kans dat ik je ook nu weer niet goed begrepen heb; wat dat betreft praat je voor mij soms in nog grotere raadselen dan heel genesis en openbaringen bij elkaar. :+
pi_120610618
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:24 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ja, ik ben me er eentje.
Klopt :D
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120610875
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:12 schreef Jappie het volgende:

[..]

Hoe moet ik je opmerking dan begrijpen ? Dat JC een andere leer verkondigde dan die waar in het OT van getuigd wordt ? Als dat zo is dan begrijp ik wel wat je bedoeld maar dan nog zie ik het niet als racisme.

Maar misschien nog wel belangrijker Ik zie de door JC verkodigde leer niet als wezenlijk anders dan de wet en de profeten uit het OT. De wet zelf is het niet die oproept tot gruwel..het is de misconceptie van de wet en de daaraan gekoppelde straf bij overtreding welke oproept tot gruwel.

Maar goed..grote kans dat ik je ook nu weer niet goed begrepen heb; wat dat betreft praat je voor mij soms in nog grotere raadselen dan heel genesis en openbaringen bij elkaar. :+
Over welke wet heb je het eigenlijk? Enkel de tien geboden? Daar is weinig kwaads in te vinden. Maar als je heel Leviticus zou lezen, zou je niet meer praten over "niet oproepen tot gruwel".
En dat is de wet waar de Joden zich aan dienen te houden.
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
  vrijdag 21 december 2012 @ 20:44:48 #275
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120611435
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:34 schreef BerjanII het volgende:
Over welke wet heb je het eigenlijk? Enkel de tien geboden? Daar is weinig kwaads in te vinden. Maar als je heel Leviticus zou lezen, zou je niet meer praten over "niet oproepen tot gruwel".En dat is de wet waar de Joden zich aan dienen te houden.
Daar staan zeker wel wat voorbeelden tussen waar je je vraagtekens bij kunt zetten, maar ik had het idd over de hoofdwet en de tien geboden. Het is mijn perceptie dat JC over de hoofdwet en de tien geboden spreekt en niet over alle bijzondere wetten; maar toegegeven dat is slechts mijn perceptie.
pi_120611818
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:44 schreef Jappie het volgende:

[..]

Daar staan zeker wel wat voorbeelden tussen waar je je vraagtekens bij kunt zetten, maar ik had het idd over de hoofdwet en de tien geboden. Het is mijn perceptie dat JC over de hoofdwet en de tien geboden spreekt en niet over alle bijzondere wetten; maar toegegeven dat is slechts mijn perceptie.
Ik ben blij dat jij dit toegeeft.

Ik heb trouwens een mooi boek, wat ik nu aan het lezen ben. "Wat zei Jezus werkelijk" heet het van Boudewijn Koole. Staan interessante dingen in. Een aanrader voor spirituele mensen die ook wel in de historie geïnteresseerd zijn.
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120612036
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:12 schreef Jappie het volgende:

Hoe moet ik je opmerking dan begrijpen ? Dat JC een andere leer verkondigde dan die waar in het OT van getuigd wordt ?
Nee, net niet. JC was een vrome jood, een ijveraar.
quote:
Als dat zo is dan begrijp ik wel wat je bedoeld maar dan nog zie ik het niet als racisme.
En gezien hij zeker geen andere leer verkondigde ( Matt.5 : 17-19 ) dan de orthodox joodse, en hij opriep aan de ( verloren/afvalligen/gehelleniseerde ) ' kinderen van Israël ' zich opnieuw tot de Wet te wenden, dit als voorwaarde volgens de profeten om een nieuwe koning te mogen verwachten, is dit in deze context zeker geen racisme ( wat ik je ook heb proberen heb duidelijk te maken in mijn vorige post.

quote:
Maar goed..grote kans dat ik je ook nu weer niet goed begrepen heb; wat dat betreft praat je voor mij soms in nog grotere raadselen dan heel genesis en openbaringen bij elkaar. :+
Begrijpelijk. Mijn ongelukkige manier van converseren én een kluwen van fragmenten geschiedenis, judaïsme, Hellenistische gnosis en een geredigeerd christendom. Zelfde probleem stelt zich met de Islam, een mix van Hellenistische gnosis, Zoroastrisme en oude stammenreligies.
http://nl.wikipedia.org/w(...)tieve_gezichtspunten
Soms zeer moeilijk uit te leggen in enkele mailtjes.
  vrijdag 21 december 2012 @ 21:11:07 #278
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120612921
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:54 schreef ATON het volgende:
En gezien hij zeker geen andere leer verkondigde ( Matt.5 : 17-19 ) dan de orthodox joodse, en hij opriep aan de ( verloren/afvalligen/gehelleniseerde ) ' kinderen van Israël ' zich opnieuw tot de Wet te wenden, dit als voorwaarde volgens de profeten om een nieuwe koning te mogen verwachten, is dit in deze context zeker geen racisme ( wat ik je ook heb proberen heb duidelijk te maken in mijn vorige post.
Het probleem in mijn ogen met je verwijzing naar Matt 5 : 17-19 is dat het enerzijds zegt dat er geen jota aan de wet veranderd mag worden maar in de vervolgregels worden er allemaal voorbeelden uit die oude wetten naar voren gehaalt die m.i. goed te billijken zijn.

quote:
Begrijpelijk. Mijn ongelukkige manier van converseren én een kluwen van fragmenten geschiedenis, judaïsme, Hellenistische gnosis en een geredigeerd christendom. Zelfde probleem stelt zich met de Islam, een mix van Hellenistische gnosis, Zoroastrisme en oude stammenreligies.http://nl.wikipedia.org/w(...)tieve_gezichtspuntenSoms zeer moeilijk uit te leggen in enkele mailtjes.
Niet getreurd, met een beetje goed wil leer zelfs ik je wel verstaan...voor verstaan alleen heb ik immers helemaal geen andere bril nodig. O-)
pi_120614599
quote:
14s.gif Op vrijdag 21 december 2012 21:11 schreef Jappie het volgende:
Het probleem in mijn ogen met je verwijzing naar Matt 5 : 17-19 is dat het enerzijds zegt dat er geen jota aan de wet veranderd mag worden maar in de vervolgregels worden er allemaal voorbeelden uit die oude wetten naar voren gehaald die m.i. goed te billijken zijn.
Ja natuurlijk. Hier geeft men een deel van de Torah ( Wet ) weer.
Laten we deze tekst eens nauwkeuriger bekijken ( zonder christelijk bril ):

quote:
20 Want ik zeg jullie: als jullie gerechtigheid niet groter is dan die van de schriftgeleerden en de farizeeën, zullen jullie zeker het koninkrijk van de hemel niet binnengaan.
Voor de joden betekende ' Het Koninkrijk van de Hemel (of Gods) gewoonweg het Beloofde land Palestina. De clerus was volgens hem niet streng genoeg en gaf toe aan de verleidingen van de moderne tijd ( Romeinse Rijk als erfenis van Alexander de Grote ). Je mag hierbij niet uit het oog verliezen dat dit geschreven is onder de bezetting, vandaar dat het ook voor ons nogal vaag overkomt, maar toen best begrepen werd door de joden zelf.
quote:
21 Jullie hebben gehoord dat destijds tegen het volk is gezegd: “Pleeg geen moord. Wie moordt, zal zich moeten verantwoorden voor het gerecht.” 22 En ik zeg zelfs: ieder die in woede tegen zijn broeder of zuster tekeergaat, zal zich moeten verantwoorden voor het gerecht. Wie tegen hen “Nietsnut!” zegt, zal zich moeten verantwoorden voor het Sanhedrin. Wie “Dwaas!” zegt, zal voor het vuur van de Gehenna komen te staan.
Geen moord plegen onder eigen volk wel te verstaan. JHWH in het O.T. gaf zelfs orders om vreemde volkeren te doden. Enkel Hebreeuwers doden was verboden, gezien dit de ' broers en zusters ' waren.
quote:
23 Wanneer je dus je offergave naar het altaar brengt en je je daar herinnert dat je broeder of zuster je iets verwijt, 24 laat je gave dan bij het altaar achter; ga je eerst met die ander verzoenen en kom daarna je offer brengen.
Ook gehelleniseerde joden, Samaritanen en Edomieten bleven je broer en zuster. Het is beter eerst deze banden opnieuw aan te halen voordat je een Koninkrijk des Hemels van JHWH mag verwachten.
quote:
25 Leg een geschil snel bij, terwijl je nog met je tegenstander onderweg bent, anders levert hij je uit aan de rechter, draagt de rechter je over aan de gerechtsdienaar en word je gevangengezet. 26 Ik verzeker je: dan kom je niet vrij voor je ook de laatste cent betaald hebt.
Geschillen onder de stammen maken vijanden die je morgen aan de bezetter ( Romeinen ) kunnen uitleveren. De ' rechter ' is hier Pilatus en de gerechtsdienaar is ' bv.Antipas '.
Zo krijgt deze tekst een heel ander kleurtje, is het niet ? ;)
  vrijdag 21 december 2012 @ 22:09:06 #280
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120615915
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 21:44 schreef ATON het volgende:

Geschillen onder de stammen maken vijanden die je morgen aan de bezetter ( Romeinen ) kunnen uitleveren. De ' rechter ' is hier Pilatus en de gerechtsdienaar is ' bv.Antipas '.
Zo krijgt deze tekst een heel ander kleurtje, is het niet ? ;)
De tekst krijgt zo idd een heel ander kleurtje alleen roept het bij mij weer een nieuwe vraag op.

Als je Matt 5 zo in zijn geheel uitlegt dan zou hij zeker op die manier kunnen worden begrepen, (vooralsnog voor mij niets meer dan een mogelijkheid dus, waarvan akte! ) Matt 5 is echter tevens een verwijzing naar een oude wet die het Joodse volk onder Mozes in de woestijn verkregen zou hebben. Jouw uitleg zegt daarmee eigenlijk zoveel als dat JC zowel een vroom orthodoxe Jood was maar tevens een woordenkunstenaar die de oude wetten "misbruiktë" voor ondergronds verzet tegen de Romeinse overheerser en haar losbandige natuur.

Daarmee zet je JC dus min of meer weg als opruier maar in welke context moet ik dan de oorspronkelijk gegeven wet zien ten tijde van Mozes? Daar had men immers geen last van romeinse overheersing ?
pi_120618173
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 22:09 schreef Jappie het volgende:
De tekst krijgt zo idd een heel ander kleurtje alleen roept het bij mij weer een nieuwe vraag op.

Als je Matt 5 zo in zijn geheel uitlegt dan zou hij zeker op die manier kunnen worden begrepen, (vooralsnog voor mij niets meer dan een mogelijkheid dus, waarvan akte! ) Matt 5 is echter tevens een verwijzing naar een oude wet die het Joodse volk onder Mozes in de woestijn verkregen zou hebben. Jouw uitleg zegt daarmee eigenlijk zoveel als dat JC zowel een vroom orthodoxe Jood was maar tevens een woordenkunstenaar die de oude wetten "misbruiktë" voor ondergronds verzet tegen de Romeinse overheerser en haar losbandige natuur.
Die woordkunstenaar was in dit geval de auteur van het Matteüs evangelie en niet Jezus, laat dit even duidelijk zijn. Wat Jezus zeker niet deed was ' misbruik ' maken van ' oude wetten '. Het zijn tot op heden nog steeds dezelfde wetten hoor ( 5 boeken v.Mozes ), en de profeten die de voorwaarden beschreven wat het volk dienden te doen om een messias te verwachten.
quote:
Matt.5:17 Denk niet dat ik gekomen ben om de Wet of de Profeten af te schaffen. Ik ben niet gekomen om ze af te schaffen, maar om ze tot vervulling te brengen.
Staat hier toch klaar en duidelijk ?

quote:
Daarmee zet je JC dus min of meer weg als opruier
Als joods messias ! Wat dacht je, dat dit zonder slag of stoot in vervulling zou gaan ?? De joden waren anders niet vies van een dooie min of meer, net zo de Romeinen.
quote:
maar in welke context moet ik dan de oorspronkelijk gegeven wet zien ten tijde van Mozes? Daar had men immers geen last van romeinse overheersing ?
Daar heeft de Torah niks mee te maken. Men had ook nog geen last van een burgeroorlog toen de grondwet van de USA werd geschreven.
  vrijdag 21 december 2012 @ 23:35:51 #282
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120620165
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 22:54 schreef ATON het volgende:

[..]

Die woordkunstenaar was in dit geval de auteur van het Matteüs evangelie en niet Jezus, laat dit even duidelijk zijn. Wat Jezus zeker niet deed was ' misbruik ' maken van ' oude wetten '. Het zijn tot op heden nog steeds dezelfde wetten hoor ( 5 boeken v.Mozes ), en de profeten die de voorwaarden beschreven wat het volk dienden te doen om een messias te verwachten.

Waar mis ik de boot ?

Enerzijds beschrijf je JC; zijn leer en zijn benadrukken van de wetten ten tijde van de romeinse overheersing als waar aan de hand van de auteur van Matteus; maar tegelijkertijd stel je dat de auteur van Matteus de woordkunstenaar is die zelf de verborgen boodschap in heeft gebracht, waarmee je dus eigenlijk al het geschrevene in Matteus als onbetrouwbaar afdoet.

Op deze manier kom ik er zeker vanavond niet uit met je :D

Laat ik iets anders vragen; mogelijk kan ik aan de hand van die antwoorden meer inzage krijgen in wat je me probeert duidelijk te maken. Een paar simpele ja of nee vragen zijn het.

Het oude testament; beschouw je deze als de "overlevering" van het Joodse volk ?
JC, zie je hem daadwerkelijk als een bestaand historisch persoon ?
Matteus, zie je hem als een valse geschiedschrijver ?

FYI..ik ben oprecht geinteresseerd naar jouw mening/zienswijze/waarheid ook al zal ik die misschien nooit met je delen. Het doorvragen is dus simpelweg een kwartje wat totnutoe maar niet wil vallen.
pi_120626645
quote:
11s.gif Op vrijdag 21 december 2012 23:35 schreef Jappie het volgende:
Enerzijds beschrijf je JC; zijn leer en zijn benadrukken van de wetten ten tijde van de romeinse overheersing als waar aan de hand van de auteur van Matteus; maar tegelijkertijd stel je dat de auteur van Matteus de woordkunstenaar is die zelf de verborgen boodschap in heeft gebracht, waarmee je dus eigenlijk al het geschrevene in Matteus als onbetrouwbaar afdoet.
- Jezus heeft geen nieuwe leer gebracht, maar aan de Torah trouw te blijven.
- Het N.T. is geen geschiedkundig verslag waarvan de evangeliën ongeveer 40 jaar na de feiten zijn geschreven.
- De namen van de evangelie-auteurs zijn pseudoniemen.
- De evangeliën staan bol van bijnamen en verborgen boodschappen. Ze zijn ook niet voor ons geschreven, maar voor gehelleniseerde joden die 2000 jaar geleden leefden.
- Het O.T. zijn deels geleende verhalen uit vreemde culturen en aangepast, deels eigen opgeklopte propaganda kronieken.http://www.pbs.org/wgbh/nova/ancient/archeology-hebrew-bible.html
- Ondanks het feit dat men tot op heden geen bewijs heeft dat Jezus ooit bestaan heeft, ga ik er toch van uit dat het N.T. geschreven is op een historisch figuur.
- Het N.T. is geen geschiedkundig verslag, maar een grotendeels verzonnen literair werk waarin een boodschap/filosofie verwerkt zit. Het is niet Jezus, maar Paulus die een nieuwe leer/filosofie gebracht heeft en alle evangeliën zijn daarop afgestemd.

quote:
FYI..ik ben oprecht geïnteresseerd naar jouw mening/zienswijze/waarheid ook al zal ik die misschien nooit met je delen. Het doorvragen is dus simpelweg een kwartje wat tot nu toe maar niet wil vallen.
Mijn mening/zienswijze is gevormd door wat men vandaag weet op godsdiensthistorisch gebied wat betreft het ontstaan en de verspreiding van het monotheïsme. Dit verhaal begint in de 14e eeuw v.C.
Meer en meer ga je boeken zoals ' PAULUS' ( Fik Meijer ), wat onlangs verschenen is aantreffen. Dit boek heb ik nog niet gelezen, maar de tekst op de kaft laat al voldoende vermoeden.
Nog voor alle duidelijkheid: Ik doe niet aan bekeringswerken en hou me enkel bezig ( atheïst zijnde ) met de reconstructie en de geschiedenis wat de basis was van het christendom. Ik hou me dus niet met theologie bezig.

[ Bericht 2% gewijzigd door ATON op 22-12-2012 09:16:18 ]
pi_120629537
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 19:55 schreef ATON het volgende:

[..]

Met deze tekst kan ik echt niks hoor. Slaat nergens op. Sorry.
Dat jij er niks mee kan betekent niet dat het "nergens op slaat", natuurlijk. Ik snap dat je met je gebruikelijke historische analyses hier niet zo snel iets over kunt zeggen, maar dit betreft dan ook een literaire analyse. Jij ziet het als toeval dat dit verhaal op dergelijke wijze is ingeklemd?
pi_120629625
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 22:54 schreef ATON het volgende:
Staat hier toch klaar en duidelijk ?
De vraag is wat hier precies met "in vervulling brengen" werd bedoeld. :)

quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 07:23 schreef ATON het volgende:

- Het N.T. is geen geschiedkundig verslag waarvan de evangeliën ongeveer 40 jaar na de feiten zijn geschreven.

Is dat een criterium voor iets om een "geschiedkundig verslag" te heten? Hoeveel bronnen uit de oudheid kunnen we dan nog wel als "geschiedkundig verslag" opvatten? :)

quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 07:23 schreef ATON het volgende:
Ondanks het feit dat men tot op heden geen bewijs heeft dat Jezus ooit bestaan heeft, ga ik er toch van uit dat het N.T. geschreven is op een historisch figuur.
Wat versta je exact onder "bewijs"?

[ Bericht 28% gewijzigd door Haushofer op 22-12-2012 12:31:11 ]
pi_120629814
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:21 schreef Haushofer het volgende:
De vraag is wat hier precies met "in vervulling brengen" werd bedoeld. :)
Niet zo moeilijk hoor: De voorwaarden van de profeten in vervulling brengen om te voldoen aan een messiasverwachting.
pi_120629850
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:21 schreef Haushofer het volgende:
Is dat een criterium voor iets om een "geschiedkundig verslag" te heten? Hoeveel bronnen uit de oudheid kunnen we dan nog wel als "geschiedkundig verslag" opvatten? :)
Kan je hier iets mee ?
http://www.pbs.org/wgbh/nova/ancient/archeology-hebrew-bible.html
pi_120629860
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 december 2012 20:50 schreef BerjanII het volgende:
Ik heb trouwens een mooi boek, wat ik nu aan het lezen ben. "Wat zei Jezus werkelijk" heet het van Boudewijn Koole. Staan interessante dingen in. Een aanrader voor spirituele mensen die ook wel in de historie geïnteresseerd zijn.
Ik heb dat boek wel eens in de handen gehad. Wat is eigenlijk in het kort zijn methodiek om deze uitspraken als authentiek te beoordelen? :)
pi_120629879
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:21 schreef Haushofer het volgende:
Wat versta je exact onder "bewijs"?
Geef mij maar eens een bewijs wat volgens jou beantwoord aan jou normen. Zeer welkom ! :)
pi_120629930
quote:
Ik zie hier vooral informatie over de verhalen uit de bijbel. Mijn vraag was omtrent andere historische bronnen. Jij hebt kennelijk een criterium, tenzij ik het verkeerd begrijp, waarvan ik me afvraag wat er gebeurt als je dat op andere (buitenbijbelse) historische bronnen loslaat. Ik denk dat die 40 jaar na dato van de evangelieën in vergelijking met andere historische bronnen nog wel meevalt. Als je dat criterium aanhoudt, kun je denk ik heel veel historische bronnen niet meer aanhalen.
pi_120629957
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:35 schreef ATON het volgende:

[..]

Geef mij maar eens een bewijs wat volgens jou beantwoord aan jou normen. Zeer welkom ! :)
Ik vraag jou wat jij onder "bewijs" verstaat, aangezien je stelt dat

quote:
Ondanks het feit dat men tot op heden geen bewijs heeft dat Jezus ooit bestaan heeft, ga ik er toch van uit dat het N.T. geschreven is op een historisch figuur.
Ik zie dat statement wel vaker, vrijwel altijd zonder heldere uiteenzetting wat er onder "bewijs" wordt verstaan.

Zelf denk ik dat je via verschillende redenaties, die hier vaker voorbij zijn gekomen, aannemelijk kunt maken dat het nogal onwaarschijnlijk is dat het Christendom op een volstrekt fictief persoon is gestoeld. Dergelijke redenaties komen voor mij al redelijk in de buurt van wat je onder "bewijs' verstaat.
pi_120630106
Ik zou even moeten nadenken wat als "zeer overtuigend bewijs" zou kunnen gelden voor het historische bestaan van Jezus. Wellicht een graf met een combinatie van namen waaruit je statistisch kunt opmaken dat het wel om de persoon Jezus moet gaan oid, een claim die b.v. bij het graf van Talpiot wordt gedaan :)
pi_120630236
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:34 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ik heb dat boek wel eens in de handen gehad. Wat is eigenlijk in het kort zijn methodiek om deze uitspraken als authentiek te beoordelen? :)
Een beetje een domme methodiek. Hij neemt bijvoorbeeld alle teksten die zowel in de evangelieen als in het thomas evangelie als in Bron Quelle staan, en die noemt hij dan identiek.
Tevens heeft deze man wel een grote mond, maar daar moet je doorheen kijken.

quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:39 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ik vraag jou wat jij onder "bewijs" verstaat, aangezien je stelt dat

[..]

Ik zie dat statement wel vaker, vrijwel altijd zonder heldere uiteenzetting wat er onder "bewijs" wordt verstaan.

Zelf denk ik dat je via verschillende redenaties, die hier vaker voorbij zijn gekomen, aannemelijk kunt maken dat het nogal onwaarschijnlijk is dat het Christendom op een volstrekt fictief persoon is gestoeld. Dergelijke redenaties komen voor mij al redelijk in de buurt van wat je onder "bewijs' verstaat.

Geef mij eens een bewijs van een historische jezus waar het christendom op gestoeld is.
Ik heb daarentegen genoeg geschoolde mensen gelezen die hem fictief noemen. En nee, dit keer geen Freeke en Gandy. Maar de meer specialistische mensen. Op een ander forum hebben ze hier nog een mooie discussie over gehad, heel leerzaam.
"Bettler aber sollte man ganz abschaffen! Wahrlich, man ärgert sich ihnen zu geben und ärgert sich ihnen nicht zu geben."
Friedrich Nietzsche
pi_120631483
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:38 schreef Haushofer het volgende:

Ik zie hier vooral informatie over de verhalen uit de bijbel. Mijn vraag was omtrent andere historische bronnen. Jij hebt kennelijk een criterium, tenzij ik het verkeerd begrijp, waarvan ik me afvraag wat er gebeurt als je dat op andere (buitenbijbelse) historische bronnen loslaat. Ik denk dat die 40 jaar na dato van de evangelieën in vergelijking met andere historische bronnen nog wel meevalt. Als je dat criterium aanhoudt, kun je denk ik heel veel historische bronnen niet meer aanhalen.
Bekijk het maar. 8-)
pi_120631532
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:39 schreef Haushofer het volgende:

[..]

Ik vraag jou wat jij onder "bewijs" verstaat, aangezien je stelt dat

[..]

Ik zie dat statement wel vaker, vrijwel altijd zonder heldere uiteenzetting wat er onder "bewijs" wordt verstaan.

Zelf denk ik dat je via verschillende redenaties, die hier vaker voorbij zijn gekomen, aannemelijk kunt maken dat het nogal onwaarschijnlijk is dat het Christendom op een volstrekt fictief persoon is gestoeld. Dergelijke redenaties komen voor mij al redelijk in de buurt van wat je onder "bewijs' verstaat.
Ook goed, als je daar gelukkig mee bent.
pi_120631616
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 12:46 schreef Haushofer het volgende:
Ik zou even moeten nadenken wat als "zeer overtuigend bewijs" zou kunnen gelden voor het historische bestaan van Jezus. Wellicht een graf met een combinatie van namen waaruit je statistisch kunt opmaken dat het wel om de persoon Jezus moet gaan oid, een claim die b.v. bij het graf van Talpiot wordt gedaan :)
Dat zou je kunnen stellen. Zeker nu dat de rechtbank in Israël daar onlangs nog een uitspraak over gedaan heeft. Buiten dit is er niks zo concreets of het zou dat jij nog een solide bewijs kunt opgraven. 8-)
pi_120631744
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 13:50 schreef ATON het volgende:

[..]

Bekijk het maar. 8-)
Jammer dat je er niet verder op in wilt gaan. Ik snap het ook niet helemaal, maar wat jij wilt :)
pi_120632091
@ Berjan: om redenen die hier al veel vaker voorbij zijn gekomen: het feit dat Jezus (zij het niet altijd even eenduidig) in verschillende bronnen voorbij komt (als je stelt dat dit vaak decennia tot eeuwen na zijn leven gebeurt, staat mijn vraag aan Aton wat er gebeurt als je dit criterium op andere bronnen uit de oudheid toepast), de hypothese dat het Christendom zonder historische wortels niet de grond had gekregen om de eerste tijd te overleven, de vragen die opkomen als je wel aanneemt als Jezus fictief was (waarom het gekunstelde verhaal om zijn oorsprong in Betlehem te leggen als zijn ouders uit Nazareth komen b.v.) en zo kun je vast nog wel even doorgaan :)

Ik ken, behalve Robert Price, niet echt onderzoekers die menen dat Jezus volledig fictief was, dus ik ben erg benieuwd naar een lijstje. Ik vind Price nogal gekunsteld in zijn redenatie, trouwens.
  zaterdag 22 december 2012 @ 14:26:39 #299
16305 Jappie
parttime reverend
pi_120632606
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 07:23 schreef ATON het volgende:
- Het N.T. is geen geschiedkundig verslag, maar een grotendeels verzonnen literair werk waarin een boodschap/filosofie verwerkt zit. Het is niet Jezus, maar Paulus die een nieuwe leer/filosofie gebracht heeft en alle evangeliën zijn daarop afgestemd.
Ik pak deze er even tussenuit omdat ik daar het best mijn antwoord/vraag op kan aansluiten.

Als het Paulus is die uiteindelijk als de grote regisseur het nieuwe testament als nieuwe filosofie brengt, dan veranderd dat nog steeds niet veel aan de betekenis van het verhaal van de kanaitische vrouw. Paulus zijn nieuwe filosofie was immers niet alleen uitsluitend bedoeld voor de gehelleniseerde Joden maar omvatte tevens een groter plan (all heidenen included).

In welk opzicht valt ze dan buiten de campagne? om met je eigen woorden te spreken.
pi_120633779
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 december 2012 14:26 schreef Jappie het volgende:
Als het Paulus is die uiteindelijk als de grote regisseur het nieuwe testament als nieuwe filosofie brengt, dan veranderd dat nog steeds niet veel aan de betekenis van het verhaal van de kanaitische vrouw. Paulus zijn nieuwe filosofie was immers niet alleen uitsluitend bedoeld voor de gehelleniseerde Joden maar omvatte tevens een groter plan (all heidenen included).

In welk opzicht valt ze dan buiten de campagne? om met je eigen woorden te spreken.
Zoals ik reeds opmerkte zitten we met een mengsel van een historische Jezus en een mythische Jezus, voornamelijk bij de evangeliën. Hoe ouder ( Marcus en Matteüs ) het evangelie, hoe meer men nog aansluit bij de historische versie ( Lukas en Johannes gaan hier al meer de gnostische toer op ). Paulus daarentegen heeft weinig of geen interesse in de historische versie. Het verhaal van de ' Kanaânitische vrouw ' laat de historische Jezus en zijn missie zien en heeft hier enkel interesse voor de ' stamgenoten '. Paulus daarentegen richt zich aanvankelijk uitsluitend tot de gehelleniseerde joden, maar werd ook nadien door niet-joden gesmaakt.
pi_120635450
Dan snap ik ook waarom je mijn post eerder nergens op vond slaan, want die spreekt jouw verhaal hier tegen.
Die opvatting betoogt dat het idee dat Jezus niet alleen voor de Joden kwam al in de evangelieen aanwezig is, met name in het evangelie wat jij vindt aansluiten bij de "historische versie".

Het is dan ook nogal tekenend dat je die post zo makkelijk wegschuift, en niet ingaat op de symboliek die gebruikt wordt in de beide spijzingen :)

Daar laat ik het voorlopig even bij :)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')