Ik heb zelf nooit beweerd dat de media schuldig is aan het feit dat Morgan is verhuisd naar Tenerife. Waar de media wel schuldig aan is, en dit kun je moeilijk ontkennen, is dat zij de gemiddelde Nederlander hebben gemanipuleerd met de wijze van berichtgeving en zodoende te pas en onpas de kant van het dolfinarium (positief) hebben toegelicht en die wetenschappers die voor vrijheid in de vrije natuur hebben gepleit niet als wetenschappers werden bestempeld maar als "dierenactivisten" wat weer een negatieve connotatie heeft (ook bij mij) waarvan de vele reacties op het internet laten zien wat men daar van denkt. Met als gevolg dat de gemiddelde Nederlander, die enigszins interesse in dit onderwerp heeft getoond, (ten onrechte) de kant van het dolfinarium heeft gekozen. Dus....quote:Op maandag 5 december 2011 16:59 schreef KoosVogels het volgende:
Want dat beest is verhuisd en het is allemaal de schuld van de boze media, die de Orka Coalitie stelselmatig heeft genegeerd. Wat een dikke vette onzin.
Op naar de Spaanse paella dan maar.quote:Op maandag 5 december 2011 17:06 schreef Greys het volgende:
TT aangepast.
Sushi grappen enzo hebben we nu wel gehad ook.
Elders dan, niet hier. Eet smakelijkquote:Op maandag 5 december 2011 17:07 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Op naar de Spaanse paella dan maar.
Ik mag toch aannemen dat er ook andere geluiden mogen klinken in F&F over een gedeporteerde walvis dan enkel moeilijk doen over hoe zielig het is toch? Ik snap dat het binnen een drumcirkel niet leuk is, maar om nou zo om te gaan met bijvoorbeeld KoosVogels slaat ook als een tang op een varken natuurlijk.quote:Op maandag 5 december 2011 17:08 schreef Greys het volgende:
[..]
Elders dan, niet hier. Eet smakelijk
Daar wordt aan gewerkt, trust me. Alleen niet hier.quote:Op maandag 5 december 2011 17:11 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik mag toch aannemen dat er ook andere geluiden mogen klinken in F&F over een gedeporteerde walvis dan enkel moeilijk doen over hoe zielig het is toch? Ik snap dat het binnen een drumcirkel niet leuk is, maar om nou zo om te gaan met bijvoorbeeld KoosVogels slaat ook als een tang op een varken natuurlijk.
Over wie wordt er getwitterd?quote:Op maandag 5 december 2011 17:17 schreef Voorschrift het volgende:
Jawel, maar na wat teruglezen zie ik toch een tendens van agressief taalgebruik en connotaties tegen mensen die een andere mening koesteren dan "doodt de media, doodt de dierenparkhouders!" Nodigt ook niet echt tot een constructief debat hè?
En dat bepaalde users dan als de milieu extremistische idioten dat ze zijn ook nog eens persoonlijke details op Twitter gaan gooien over bepaalde users hier en hun mening dan is het hek al helemaal van de dam lijkt me. Dat ze zelf niks beters te doen hebben dan zich druk te maken over een vis wil niet zeggen dat je anderen in hun priveleven moet hinderen.
Daar wil ik nog aan toevoegen dat ik het een schande vindt dat je je laat lenen voor deze onzin door deze mensen vrijuit hun gang te laten gaan binnen F&F met dit ecoterreur, en Koos weg te modden.
Niet relevant.quote:
Wat posts over sushi, tsunami en paëlla gaan daar niet bij helpen.quote:Op maandag 5 december 2011 17:17 schreef Voorschrift het volgende:
Jawel, maar na wat teruglezen zie ik toch een tendens van agressief taalgebruik en connotaties tegen mensen die een andere mening koesteren dan "doodt de media, doodt de dierenparkhouders!" Nodigt ook niet echt tot een constructief debat hè?
Dat van die persoonlijke details ben ik mee bezig.quote:En dat bepaalde users dan als de milieu extremistische idioten dat ze zijn ook nog eens persoonlijke details op Twitter gaan gooien over bepaalde users hier en hun mening dan is het hek al helemaal van de dam lijkt me. Dat ze zelf niks beters te doen hebben dan zich druk te maken over een vis wil niet zeggen dat je anderen in hun priveleven moet hinderen.
Dat heb je verkeerd begrepen, want die post had Koos zélf al leeg gehaaldquote:Daar wil ik nog aan toevoegen dat ik het een schande vindt dat je je laat lenen voor deze onzin door deze mensen vrijuit hun gang te laten gaan binnen F&F met dit ecoterreur, en Koos weg te modden.
Duidelijk.quote:Op maandag 5 december 2011 17:27 schreef Greys het volgende:
[..]
Wat posts over sushi, tsunami en paëlla gaan daar niet bij helpen.
[..]
Dat van die persoonlijke details ben ik mee bezig.
Ik hoop echter dat je er begrip voor hebt dat we niet elke seconde bovenop alles dat búiten FOK! om gebeurt kunnen gaan zitten en in de gaten kunnen houden
[..]
Dat heb je verkeerd begrepen, want die post had Koos zélf al leeg gehaald
En ik heb die lege post in overleg met hem zelf verwijderd.
Ik ga er vanuit dat er consequenties zijn voor techXP, want dat is geen manier van met mensen omgaan op een discussieforum natuurlijk.quote:Op maandag 5 december 2011 17:27 schreef Greys het volgende:
Dat heb je verkeerd begrepen, want die post had Koos zélf al leeg gehaald
En ik heb die lege post in overleg met hem zelf verwijderd.
Kan deze discussie dan niet op een relevantere plek, een waar wij er geen last van hebben, als het toch niet relevant is hier.quote:Op maandag 5 december 2011 17:29 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Niet relevant voor jou.
Zo beter?
Correct me if I'm wrong, maar waarom voel ik dat ik ook zo wordt getypeerd aangezien ik het idee heb dat als je maar een voorstander bent van animal rights je als dierenactivist/ecoterrorist wordt aangeduid.quote:Op maandag 5 december 2011 17:30 schreef Voorschrift het volgende:
[..] Jij kan het ook niet helpen dat een paar van die ecoterroristen nogal wat (veel) steekjes los hebben.
Je kan ook even iets anders doen als het je niet interesseert, niemand verplicht je mijn gezwam te lezen.quote:Op maandag 5 december 2011 17:32 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Kan deze discussie dan niet op een relevantere plek, een waar wij er geen last van hebben, als het toch niet relevant is hier.
Oh dat ligt volkomen aan de manier waarop, Dion Graus is ook een mafklapper met z'n Animal Cops maar nog geen ecoterrorist.quote:Op maandag 5 december 2011 17:34 schreef Smeich het volgende:
[..]
Correct me if I'm wrong, maar waarom voel ik dat ik ook zo wordt getypeerd aangezien ik het idee heb dat als je maar een voorstander bent van animal rights je als dierenactivist/ecoterrorist wordt aangeduid.
Ik heb niets fouts gedaan. Als je verder vragen daarover hebt, kan je mij privebericht sturen. Idd nu weer verder over Morganquote:Op maandag 5 december 2011 17:31 schreef Boze_Appel het volgende:
Ik ga er vanuit dat er consequenties zijn voor techXP, want dat is geen manier van met mensen omgaan op een discussieforum natuurlijk.
Erbij genaaid worden bij je werkgever omdat je een andere mening hebt. Lekker subforum is dit inderdaad.quote:Op maandag 5 december 2011 17:37 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Oh dat ligt volkomen aan de manier waarop, Dion Graus is ook een mafklapper met z'n Animal Cops maar nog geen ecoterrorist.
Ligt niet aan het subforum, maar aan de mensen die ik eerder al kleurrijk heb beschreven met superlatieven.quote:Op maandag 5 december 2011 17:46 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Erbij genaaid worden bij je werkgever omdat je een andere mening hebt. Lekker subforum is dit inderdaad.
Ho ho...quote:Op maandag 5 december 2011 17:46 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Erbij genaaid worden bij je werkgever omdat je een andere mening hebt. Lekker subforum is dit inderdaad.
Uiteraard niet, kritiek op bepaalde users mag toch neem ik aan? Het gaat toch wel weer over Morgan straks.quote:Op maandag 5 december 2011 17:49 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar goed, slotje op deze maar en een nieuw deel/topic? Want dit gaat geen Morgan topic meer worden zo natuurlijk.
quote:Op maandag 5 december 2011 17:47 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ligt niet aan het subforum, maar aan de mensen die ik eerder al kleurrijk heb beschreven met superlatieven.
Jullie hebben gelijk, sommige mensen zijn blijkbaar bereid ver te gaan, maar het is geen eigenschap van het subforum an sich.quote:Op maandag 5 december 2011 17:49 schreef Greys het volgende:
[..]
Ho ho...
a) hoe moeten wij als FOK! zijnde precies weten wat er op privé twitter accounts gebeurt?
b) we hebben er juist iets aan gedaan
Maar goed, slotje op deze maar en een nieuw deel/topic? Want dit gaat geen Morgan topic meer worden zo natuurlijk.
Maar dat is nu toch wel duidelijk?quote:Op maandag 5 december 2011 17:50 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Uiteraard niet, kritiek op bepaalde users mag toch neem ik aan? Het gaat toch wel weer over Morgan straks.
Ik heb nergens de intentie geuit door te gaan of vijf keer te roepen wat voor rare hippie hij is, het ging me over dat ene gedoe en de nogal vijandige toon hier naar mensen die niet geloven dat dieren gelijk staan aan mensen. Maar zoals je zelf al aangeeft is dat opgelost, verder geen problemen hoor en w.m.b. staan mensen gewoon vrij hier Morgan nieuws te plaatsen.quote:Op maandag 5 december 2011 17:57 schreef Greys het volgende:
[..]
Maar dat is nu toch wel duidelijk?
Of wilden jullie allemaal nog even vijf keer roepen hoe een *insertwillekeurigscheldwoord* TechXP is? Hij heeft dat met die tweet recht gezet op mijn verzoek en verder kan ik daar niets mee.
Verder was er hier ruimte in de vorige topics voor geluiden van allebei de kanten en dat blijft zo. Voor nieuwe users of lurkers die op zoek zijn naar Morgan nieuws is er geen doorkomen aan zo in dit topic, die stuiten alleen maar op gehakketak over tweets.
Hoe zou jij dit praktisch gezien dan anders hebben opgelost? Waar in de buurt van waar Morgan was gestrand waren de juiste faciliteiten, kennis en voedsel aanwezig gecombineerd met die gigantische zee aan ruimte en mogelijkheden om de gezondheid van het beest te observeren?quote:Op maandag 5 december 2011 11:30 schreef Smeich het volgende:
Ze weten het ook zo mooi te brengen hè, dat dolfinarium![]()
![]()
"Je kunt haar groep niet terugvinden".....ècht?
"En wat heel negatief voor haar is, ze is heel erg op mensen gericht nu en dat zal wellicht zo blijven. Als die binding er eenmaal is, dan blijft dat contact gezocht worden ...." Ja daar heeft het Dolfinarium uiteraard ook niet zelf voor gezorgd hè....![]()
![]()
Oh nu ben ik ben een hippiequote:Op maandag 5 december 2011 18:00 schreef Voorschrift het volgende:
Ik heb nergens de intentie geuit door te gaan of vijf keer te roepen wat voor rare hippie hij is
M.i. ben ik niet vijandig geweest. Mss weleens wat ontactisch geformuleerd wellicht. Overigens mss om te vermelden handig om te weten dat niet iedereen die voor dieren opkomt mens en dier op 1 lijn zet. Er zijn nl. ook gelovige activisten.quote:, het ging me over dat ene gedoe en de nogal vijandige toon hier naar mensen die niet geloven dat dieren gelijk staan aan mensen.
Eigenlijk was er geen enkele goede faciliteit. Van Dolfinarium was het enige waar het een beetje kon. Maar daar hadden ze eigenlijk niet eens expertise er voor. Alleen is een commercieel bedrijf niet echt een slimme plek om dieren te laten opvangen. Er was ook totaal onduidelijkheid van wie Morgan op dat moment 'was'.quote:Op maandag 5 december 2011 18:18 schreef du_ke het volgende:
Hoe zou jij dit praktisch gezien dan anders hebben opgelost? Waar in de buurt van waar Morgan was gestrand waren de juiste faciliteiten, kennis en voedsel aanwezig gecombineerd met die gigantische zee aan ruimte en mogelijkheden om de gezondheid van het beest te observeren?
Maar als er dan eigenlijk geen andere mogelijkheid is, dan kon het eigenlijk niet anders dus. Tenminste, op dát moment. (Waarom was dat Neeltje Jans nou ook alweer geen optie? Daar waren zieke dolfijnen dus gevaar voor besmetting oid, toch?)quote:Op maandag 5 december 2011 18:25 schreef TechXP het volgende:
[..]
Eigenlijk was er geen enkele goede faciliteit. Van Dolfinarium was het enige waar het een beetje kon. Maar daar hadden ze eigenlijk niet eens expertise er voor. Alleen is een commercieel bedrijf niet echt een slimme plek om dieren te laten opvangen. Er was ook totaal onduidelijkheid van wie Morgan op dat moment 'was'.
Aha er was dus geen werkbaar alternatief beschikbaar? Zonder het dolfinarium was dat beest een jaar geleden vermoedelijk dus al bezweken? En dat voor een commercieel bedrijf die dat ook doen met bruinvissen waar ze echt niet zoveel aandacht voor krijgen (dat kost gewoon geld)...quote:Op maandag 5 december 2011 18:25 schreef TechXP het volgende:
[..]
Eigenlijk was er geen enkele goede faciliteit. Van Dolfinarium was het enige waar het een beetje kon. Maar daar hadden ze eigenlijk niet eens expertise er voor. Alleen is een commercieel bedrijf niet echt een slimme plek om dieren te laten opvangen. Er was ook totaal onduidelijkheid van wie Morgan op dat moment 'was'.
Overigens nog goed om te vermelden dat de OC complimenten heeft gegeven met het oplappen van Morgan. Daar is geen fout woord over gezegd.
Ik denk dat hun grootste punt tegen het Dolfinarium ook zeker niet het opvangen in eerste instantie was, anders hadden ze daar ook geen complimenten over gegeven.quote:Op maandag 5 december 2011 18:27 schreef du_ke het volgende:
[..]
Aha er was dus geen werkbaar alternatief beschikbaar? Zonder het dolfinarium was dat beest een jaar geleden vermoedelijk dus al bezweken? En dat voor een commercieel bedrijf die dat ook doen met bruinvissen waar ze echt niet zoveel aandacht voor krijgen (dat kost gewoon geld)...
Tja dat maakt de hele haatcampagne niet echt geloofwaardiger
Had je er vrede mee gehad als men de orka gewoon had laten doodgaan in de Waddenzee?quote:Op maandag 5 december 2011 18:25 schreef TechXP het volgende:
[..]
Eigenlijk was er geen enkele goede faciliteit. Van Dolfinarium was het enige waar het een beetje kon. Maar daar hadden ze eigenlijk niet eens expertise er voor. Alleen is een commercieel bedrijf niet echt een slimme plek om dieren te laten opvangen. Er was ook totaal onduidelijkheid van wie Morgan op dat moment 'was'.
Overigens nog goed om te vermelden dat de OC complimenten heeft gegeven met het oplappen van Morgan. Daar is geen fout woord over gezegd.
Dat had meer te maken met vergunningen. Daarnaast zou bij Neeltje Jans ook te veel eerst moeten gebeuren op dat moment.quote:Op maandag 5 december 2011 18:27 schreef Greys het volgende:
Maar als er dan eigenlijk geen andere mogelijkheid is, dan kon het eigenlijk niet anders dus. Tenminste, op dát moment. (Waarom was dat Neeltje Jans nou ook alweer geen optie? Daar waren zieke dolfijnen dus gevaar voor besmetting oid, toch?)
Persoonlijk, ik wel... Dat is misschien cru, maar het is wel de natuur. En het was beter dan wat ze nu heeft, nu is ze opgesloten. Dieren gaan dood, elke dag. Mensen ook. Het hoort erbijquote:Op maandag 5 december 2011 18:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Had je er vrede mee gehad als men de orka gewoon had laten doodgaan in de Waddenzee?
Ik persoonlijk zou daar niet veel problemen mee gehad hebben, maar daar zijn de meningen over verdeeld. Zelfs binnen activistenwereld.quote:Op maandag 5 december 2011 18:48 schreef KoosVogels het volgende:
Had je er vrede mee gehad als men de orka gewoon had laten doodgaan in de Waddenzee?
Oke, helder. Naar wat ik heb begrepen is Morgan simpelweg haar groep kwijtgeraakt. Het is niet duidelijk wat de achterliggende reden is. Wat mij betreft is dat een typisch gevalletje lekker aan haar lot overlaten. En over wat in dit stadium de beste optie is voor het dier, durf ik niet te zeggen. Ik kan immers niet in het hoofd kijken van Morgan. Van de experts word je ook niet veel wijzer, aangezien er net zoveel meningen als experts zijn. Het lijkt potdomme de Eurocrisis wel.quote:Op maandag 5 december 2011 18:53 schreef TechXP het volgende:
[..]
Ik persoonlijk zou daar niet veel problemen mee gehad hebben, maar daar zijn de meningen over verdeeld. Zelfs binnen activistenwereld.
Echter wel een noot erbij dat je altijd moet kijken of dit 'natuurlijk' is of dat het dier daar strand vanwege invloed van de mens. Dat maakt het nog weleens lastig zo een situatie te beoordelen.
Het weer vrijlaten van dit soort dieren is een complex iets waar echt een goed plan aan ten grondslag moet liggen om te voorkomen dat het beest sterft. Dat dit niet zo simpel is blijkt wel uit het feit dat de verschillende deskundigen het niet bepaald eens zijn over de slagingskans.quote:Op maandag 5 december 2011 18:33 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik denk dat hun grootste punt tegen het Dolfinarium ook zeker niet het opvangen in eerste instantie was, anders hadden ze daar ook geen complimenten over gegeven.
Echter, de orka heeft daar 17 maanden gezeten en ik heb me ook afgevraagd of dat nou nodig was, zo lang. Of er niet véél eerder stappen genomen hadden kunnen worden om haar weer vrij te laten. Ik ben echter veel te veel een leek om goed te kunnen inschatten of dat uberhaupt na bv 6 maanden nog zin had, of dat ze dan óók al teveel aan mensen was gewend.
Helemaal eens. Alleen naarmate Morgan langer in het Dolfinarium bleef en met mensen geconfronteerd werd, werd haar kans natuurlijk wel kleiner en kleiner. Maar goed, als er dan idd geen alternatief is in de tussentijd...quote:Op maandag 5 december 2011 19:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het weer vrijlaten van dit soort dieren is een complex iets waar echt een goed plan aan ten grondslag moet liggen om te voorkomen dat het beest sterft. Dat dit niet zo simpel is blijkt wel uit het feit dat de verschillende deskundigen het niet bepaald eens zijn over de slagingskans.
Je moet met een vrij grote zekerheid bepalen uit welke familie het dier komt en dan ook nog eens zorgen dat het in de tussentijd de benodigde vaardigheden leert. Allemaal niet bepaald eenvoudig en de onzekerheden zijn groot...
http://www.omroepgelderla(...)ij-TV-Gelderland.htmquote:Gelderland op zondag 4 december uitzond. Orka Morgan is de afgelopen anderhalf jaar intensief gevolgd. In juni 2010 wordt het ernstig verzwakte zoogdier uit de Waddenzee gered door specialisten van het Dolfinarium in Harderwijk. Het dier herstelt wonderwel en wordt liefdevol verzorgd in het dolfinarium.
Later wordt Morgan speelbal tussen dierenactivisten en haar verzorgers. De emoties lopen hoog op. Moet de orka terug naar zee, zoals actievoerders willen? Of is ze beter af bij soortgenoten in een collega-park op het Spaanse eiland Tenerife?
Sinds afgelopen maandag is het pleit beslecht. Morgan is duizend kilo zwaarder en op Tenerife. De verzorging en de verhuizing hebben veel geld gekost. Is het dat allemaal waard geweest? Het oordeel is aan de kijker zelf.
3 augustus had ze naar neeltje jans gekund. Maar toen heeft Niels van Elk uit wanhoop opeens dus geroepen dat ze haar wel in de grote koepel konden laten en konden socialiseren met dolfijnen. Achteraf gezien was Dolfinarium dat niet van plan echt te doen en kon ze niet bij de dolfijen ivm herpes. Dus toen is rechter een beetje misleid.quote:Op maandag 5 december 2011 19:09 schreef Greys het volgende:
Achteraf bezien had ze idd beter aan haar lot overgelaten kunnen worden denk ik ook persoonlijk.
Destijds vond ik het een nobel streven dat men haar probeerde op te lappen en toen lag het Neeltje Jans verhaal nog open (dat ze daar in de tussentijd kon aansterken in een veel natuurlijker omgeving) maar zo al met al had ze beter dood kunnen gaan.
Docu gezien. Ik vond het niet zo een goede. Er is weinig ingegaan op de hele discussie van beide kanten. Ook de wetenschappers tegen werden niet echt belicht. Je kan eerder van een snel verslag spreken dan van een documentaire. Documentaire vind ik toch iets wat dieper ingaat op wat er gebeurd is.quote:Op maandag 5 december 2011 19:35 schreef idefixo het volgende:
http://www.omroepgelderla(...)ij-TV-Gelderland.htm
Een verhuizing verloopt nooit zonder stress, dat vertelden de verzorgers ook: "het is net een kind dat je in een nieuwe klas zet" en zo zal het ook ongeveer zijn geweest alleen de klas is dit keer wat groter en niet helemaal leeg.quote:Op dinsdag 6 december 2011 00:21 schreef TechXP het volgende:
Ik moet zelf even de beelden nog langs gaan, maar kreeg wat berichten door over beelden waarop te zien is dat Morgan erg 'rode' ogen heeft en ook stress signaaltjes geeft.
De rode ogen kunnen een teken zijn van boosheid, maar ook van verbazing/schrik.
Jij denkt dat die verzorgers liegen?quote:Op dinsdag 6 december 2011 08:20 schreef Smeich het volgende:
En de mensen voorliegen want alle signalen lijken positief verwoord te worden (02.44) in de trant van dat ze praatjes begon te krijgen en "ze keek haar ogen uit etc etc" en zodoende worden er onterecht positieve menselijke eigenschappen en waarde-oordelen toegeschreven om zo emoties op te wekken bij het algehele publiek die die verhaaltjes maar blijft slikken...
Waarom niet?quote:Op dinsdag 6 december 2011 08:24 schreef idefixo het volgende:
[..]
Jij denkt dat die verzorgers liegen?
Waarom zouden ze dat doen dan?
Omdat de motieven van de verzorgers vaak best wel goed zijn en zeer begaan met het lot van hun dieren.quote:
De motieven van een leeuwentemmer in een circus zijn vaak ook best wel goed en die is ook zeer begaan met zijn dieren. Dat wil echt weinig zeggen dus.quote:Op dinsdag 6 december 2011 08:33 schreef du_ke het volgende:
[..]
Omdat de motieven van de verzorgers vaak best wel goed zijn en zeer begaan met het lot van hun dieren.
Ik zet die toch op een wat andere plaats in de rangordequote:Op dinsdag 6 december 2011 08:39 schreef Mercer het volgende:
[..]
De motieven van een leeuwentemmer in een circus zijn vaak ook best wel goed en die is ook zeer begaan met zijn dieren. Dat wil echt weinig zeggen dus.
Ok dan begreep ik je verkeerd. Je had het over liegen, vandaar.quote:Op dinsdag 6 december 2011 08:31 schreef Smeich het volgende:
Niet zozeer liegen alsmeer denken alles te weten wat een orka bedoelt met communicatie, waar wij mensen (zelfs expert dus) alleen maar educated guesses over kunnen maken. En ik richt mij nu ook even op de hoofdtrainer (Steve Hearn) die publiekelijk orka's al in een negatief daglicht heeft gezet
Oh!!!quote:Op dinsdag 6 december 2011 10:56 schreef Smeich het volgende:
Een Orka heeft nog nooit mensen gegeten!!!
Dat gaat maar over één orka. Wat de rest doet, weten we niet.quote:
Het boeit ook niet zo lijkt me. echter Smeich is nu overal op tegen om het tegen zijn. Een realistisch alternatief voor de huidige situatie zal er dan ook niet vandaan komen.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:19 schreef Lienekien het volgende:
Ik heb helemaal geen mening over die man. Waarom zou ik.
Precies mijn punt.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:23 schreef Smeich het volgende:
Ik probeer jullie bewust te maken dat "jullie" gemanipuleerd worden door de media/dolfinarium en als ik dit kenbaar wil maken word ik afgeschoten door dit soort commentaar.
Tja en ik heb altijd wat moeite met het grote complotdenken en de bijbehorende Don Quichottes...quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:23 schreef Smeich het volgende:
echt hoor, dit gaat nergens meer over. Overal op tegen om het tegen te zijn? Maakt mij niet uit of jullie wel of niet een mening over die man hebben. Ik probeer jullie bewust te maken dat "jullie" gemanipuleerd worden door de media/dolfinarium en als ik dit kenbaar wil maken word ik afgeschoten door dit soort commentaar.
Ik snap werkelijk waar niet waar jij uit opmaakt dat wij gemanipuleerd worden.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:23 schreef Smeich het volgende:
echt hoor, dit gaat nergens meer over. Overal op tegen om het tegen te zijn? Maakt mij niet uit of jullie wel of niet een mening over die man hebben. Ik probeer jullie bewust te maken dat "jullie" gemanipuleerd worden door de media/dolfinarium en als ik dit kenbaar wil maken word ik afgeschoten door dit soort commentaar.
Of alles slikken voor zoete koek.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Smeich het volgende:
Ergens een groot probleem inzien is wat anders dan jezelf kritisch opstellen. Maar hey, als jullie alles willen happen als zoete koek, ga vooral je gang. Dan zal ik bij deze ook stoppen met mijn posts
Je snapt het echt niet, hè?quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Smeich het volgende:
Maar hey, als jullie alles willen happen als zoete koek, ga vooral je gang.
Alles happen als zoete koek is helemaal geen sprake van. Ik zie hier vooral mensen die zeker kritisch denken maar dat neit doen vanuit 1 toch wat extremere benadering maar meer vanuit de nuance.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Smeich het volgende:
Ergens een groot probleem inzien is wat anders dan jezelf kritisch opstellen. Maar hey, als jullie alles willen happen als zoete koek, ga vooral je gang. Dan zal ik bij deze ook stoppen met mijn posts
Als je dat laatste vindt moet je verplicht naar het afslachten van dolfijnen in de stille Oceaan gaan kijken blijkbaar...quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Cracka-ass het volgende:
Ik vind het opvallend dat tegenstanders van de verhuizing van het beestje alles zonder enige nuance kut vinden. Dan is het moeilijk als neutrale toeschouwer om het ooit met ze eens te worden. (los nog van alle verwijten die je naar je hoofd krijgt als je dolfijnenshows leuk vindt)
En kiloknallersvlees en legbatterijeieren kopen, zolang dat laatste nog kan. Jammer dat de nuance altijd zoekraakt.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:31 schreef du_ke het volgende:
Als je dat laatste vindt moet je verplicht naar het afslachten van dolfijnen in de stille Oceaan gaan kijken blijkbaar...
En ik vind het frusterend dat voor mensen als ik, en de organisatie waar ik voor werk en mensen die belang hebben bij de vrijheid van Morgan om zo een precedent te leggen voor verdere situaties als dit voornamelijk worden neergezet als dierenactivisten door de media en ecoterroristen en wat dan nog door mensen hier. Maar dit lijk ik continu te herhalen dus dat heb ik bij deze ook weer gezegd.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Cracka-ass het volgende:
Ik vind het opvallend dat tegenstanders van de verhuizing van het beestje alles zonder enige nuance kut vinden. Dan is het moeilijk als neutrale toeschouwer om het ooit met ze eens te worden. (los nog van alle verwijten die je naar je hoofd krijgt als je dolfijnenshows leuk vindt)
Door de reacties die ik her en der lees lijkt alsof alles wat het dolfinarium zegt, klopt. Maar dit is dus niet zo. Het heeft er ook alle schijn van, ook in vorige topics, dat telkens als wij met argumenten kwamen die het dolfinarium tegenspraken, niet werd geaccepteerd. Te kritisch wellicht. Kan.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:26 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik snap werkelijk waar niet waar jij uit opmaakt dat wij gemanipuleerd worden.
[..]
Of alles slikken voor zoete koek.
Vertelquote:
Het bevreemdt mij dat de logische manier van zaken meer kritisch werd bekeken dan de onlogische en onnatuurlijke manier van kijken. Je moet ook even bedenken welke experts voornamelijk hebben gepleit voor LP (mensen die, naar blijkt, zowel voor het dolfinarium als LP werken, niet echt onafhankelijk wel?. Althans minder onafhankelijk dan biologen en marine scientists die de kant van de OC kozen omdat zij inzagen dat uitzetting wel een kans gegeven had moeten worden).quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:28 schreef KoosVogels het volgende:
Het bevreemdt mij dat de dierenvrienden met enige stelligheid beweren dat Morgan eenvoudig uit kan worden gezet, terwijl ik die consensus niet aan heb getroffen in de wereld van de expert. Jazeker, de Orka Coalitie heeft een blik wetenschappers opengetrokken die pleiten voor uitzetting. Aan de andere kant heb ik ook experts horen zeggen dat vrijlating niet is aan te raden. Dit debat is echter al zijn rationaliteit verloren en emotie heeft de overhand genomen. Dat is ook precies de reden dat de media en mensen als Frans Bauwer worden lastiggevallen.
Ik zeg dat ik het een vieze gladjakker vind (mening) en dat hij jullie (iedereen) heeft voorgelogen (feit) en dat je hem zodoende nog moeilijk kunt vertrouwen (logisch gevolg). Althans, dat is mijn idee. Als jullie dat niet vinden, prima. Maar feit blijft dat hij een orka in een verkeerd daglicht heeft gezet alswel dat hij de (zeer mogelijke stress)signalen van Morgan als "leuk" ervaart (praatjes maken, ogen open van verbazing cq blijdschap). Dat getuigt of van weinig expertise of van wat anders..quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:34 schreef KoosVogels het volgende:
En waarom het nodig is om zo'n Steve Hearn volledig de grond in te stampen, is mij ook een raadsel.
Misschien komt dit ook omdat er geen realtische alternatieven bij 'jullie' wegkomen. Die Orka wordt niet meer uitgezet in het wild, dat is nu wel zeker. Dan moet je gaan zoeken naar de beste oplossing en dan is alles en iedereen aanvallen en afkraken niet zo heel erg sterke tactiek.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:40 schreef Smeich het volgende:
[..]
En ik vind het frusterend dat voor mensen als ik, en de organisatie waar ik voor werk en mensen die belang hebben bij de vrijheid van Morgan om zo een precedent te leggen voor verdere situaties als dit voornamelijk worden neergezet als dierenactivisten door de media en ecoterroristen en wat dan nog door mensen hier. Maar dit lijk ik continu te herhalen dus dat heb ik bij deze ook weer gezegd.
Dat heb ik al gedaan, je pikt het klaarblijkelijk alleen niet op.quote:
Laten we eerlijk wezen: het had geen enkel verschil gemaakt wie of wat had geroepen dat Morgan moest worden verhuisd naar LP. Mensen zoals jij hadden je toch tegen het besluit gekeerd. Immers, als een mening jullie onwelgevallig is dan is de bron in jouw optiek geen knip voor de neus waard. Als expert van Sea World, het Dolfinarium of een ander park op Morgan los worden gelaten, dan is hun mening per definitie ongeldig, nietwaar? Tenzij zij verklaren dat het dier kan worden uitgezet. Nogmaals, ik weet niet wat het beste is voor Morgan. Maar doe nou niet als jij hier de objectiviteit zelve bent. Je bent ongeveer net zo objectief als de mensen die je allerlei verwijten maakt.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:40 schreef Smeich het volgende:
Het bevreemdt mij dat de logische manier van zaken meer kritisch werd bekeken dan de onlogische en onnatuurlijke manier van kijken. Je moet ook even bedenken welke experts voornamelijk hebben gepleit voor LP (mensen die, naar blijkt, zowel voor het dolfinarium als LP werken, niet echt onafhankelijk wel?. Althans minder onafhankelijk dan biologen en marine scientists die de kant van de OC kozen omdat zij inzagen dat uitzetting wel een kans gegeven had moeten worden).
Maar hoe weet jij dat? Heb jij ook maar een minuut van je leven met Morgan of een andere orka doorgebracht?quote:Volledig de grond in te stampen? Ik zeg dat ik het een vieze gladjakker vind en dat hij jullie (iedereen) heeft voorgelogen en dat je hem zodoende nog moeilijk kunt vertrouwen. Althans, dat is mijn idee. Als jullie dat niet vinden, prima. Maar feit blijft dat hij een orka in een verkeerd daglicht heeft gezet alswel dat hij de (zeer mogelijke stress)signalen van Morgan als "leuk" ervaart (praatjes maken, ogen open van verbazing cq blijdschap). Dat getuigt of van weinig expertise of van wat anders..
Als er niet serieus naar was gekeken, dan was het Dolfinarium op de vingers getikt door het Ministerie dan wel de rechtbank, lijkt mij.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:43 schreef Smeich het volgende:
Die waren er wel, maar daar werd blijkbaar nooit serieus naar gekeken. Althans niet door het dolfinarium die niet eens informatie wou vrijgeven aan andere experts in het begin van deze zaak. Tja...
Types als jij zetten zichzelf zo neer in de media, net als hier. Om de media de schuld te geven als het gewenste effect uitblijft getuigt niet van enige zelfreflectie. Sowieso neem ik professionele boe-roepers niet serieus, juist door hun afhankelijkheid. Maar dat staat hier verder los van.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:40 schreef Smeich het volgende:
[..]
En ik vind het frusterend dat voor mensen als ik, en de organisatie waar ik voor werk en mensen die belang hebben bij de vrijheid van Morgan om zo een precedent te leggen voor verdere situaties als dit voornamelijk worden neergezet als dierenactivisten door de media en ecoterroristen en wat dan nog door mensen hier. Maar dit lijk ik continu te herhalen dus dat heb ik bij deze ook weer gezegd.
Jaja, Bleker zekerquote:Op dinsdag 6 december 2011 11:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als er niet serieus naar was gekeken, dan was het Dolfinarium op de vingers getikt door het Ministerie dan wel de rechtbank, lijkt mij.
Ho ho, ik gaf de media al de schuld voordat de uitspraak vast kwam te staan. En dus niet de schuld van de eventuele besluitvorming, maar van de beeldvorming eromheen. Dat is iets anders dus. Laat dat duidelijk zijnquote:Op dinsdag 6 december 2011 11:50 schreef Cracka-ass het volgende:
[..]
Types als jij zetten zichzelf zo neer in de media, net als hier. Om de media de schuld te geven als het gewenste effect uitblijft getuigt niet van enige zelfreflectie. Sowieso neem ik professionele boe-roepers niet serieus, juist door hun afhankelijkheid. Maar dat staat hier verder los van.
Doe je oogkleppen af!quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:56 schreef Lienekien het volgende:
Maar welk gelijk denk je hier nou te halen?
Neuh, maar de rechter doet dat wel. Maar die was natuurlijk omgekocht, zoals ik her en der las op Twitter.quote:
Je beseft dat het feit dat dierenparken commerciele instellingen grondig onderzoek kan worden verricht naar de dieren en hulpeloze zwemmonsters als Morgan uit de zee kunnen worden gered. Ieder zn mening natuurlijk, maar als je al per definitie gekant bent tegen dierenparken, dan is een zinnige discussie natuurlijk op voorhand al niet mogelijk.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:55 schreef Smeich het volgende:
Ik ben ook zeker niet objectief, uiteraard. Dat spreek ik ook niet tegen. Maar ik heb wel kennis om te kunnen (en durven) zeggen dat een dolfinarium een hellhole is voor zeezoogdieren als dolfijnen/walvissen en dat het gewoonweg al duidelijk was welke kant Morgan op zou gaan toen het dolfinarium hulp/expertise van buitenaf weigerde, Morgan truukjes werd aangeleerd voordat de rechter een beslissing had genomen alswel dat Morgan publiekelijk werd tentoongesteld en te lang in het dolfinarium heeft rondgehangen, wat dus ook heeft geholpen in de keuze voor LP. Dus ja, dat zou zelf voor de meest objectieve persoon reden moeten zijn om te zien dat daar iets niet helemaal op de juiste manier verlopen is (of klinkt dit wederom te bevooroordeeld?).
Hoe weet ik wat?En maakt het wat uit dat ik nooit een minuut met een orka heb doorgebracht, ik weet wel dat (1) Steve Hearn zijn positie heeft misbruikt door mensen voor te liegen en (2) dat die signalen als stress worden ervaren (geluidjes, rode ogen, grote open ogen) maar hij dit de wereld inbrengt als dat Morgan het allemaal maar leuk vind.
Neuh, dat niet uiteraard en ik moet toegeven dat ik mij erg goed kan zien in jouw beredenering van destijds dat de rechter de juiste beslissing genomen heeft qua het opvolgen van de wet, ware het niet dat er toch vele gaten zijn gevallen en enkele wetten enigszins zijn genegeerd (Cites zoals ik toen al had beaamd) en dat ik van mening ben (en velen met mij) dat LP wel een commerciele instelling is waarbij educatie en wetenschap erbij zit om zo toch de schijn voor te houden dat er wat op dit gebied primair gebeurt, waar ik dus vele grote en vette vraagtekens bij zet.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Neuh, maar de rechter doet dat wel. Maar die was natuurlijk omgekocht, zoals ik her en der las op Twitter.
Ja, en wat ik hiervan moet denken.... tjaquote:Op zondag 4 december 2011 18:53 schreef KoosVogels het volgende:
Het wordt een beetje lastig om de boel draaiende te houden zonder dieren.
Dat dus jaquote:
Not a pretty sight, hè? Zo zonder oogkleppen. Durf te denken! In het straatje van Smeich!quote:
Geloof je het zelf? Die twee zijn er alleen voor de sier.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]Als er niet serieus naar was gekeken, dan was het Dolfinarium op de vingers getikt door het Ministerie dan wel de rechtbank, lijkt mij.
Nou nou nou, in veel opzichten heeft hij wel gelijk.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:04 schreef Copycat het volgende:
[..]Not a pretty sight, hè? Zo zonder oogkleppen. Durf te denken! In het straatje van Smeich!
Natuurlijk besef ook ik dat commerciele dierenparken zich altijd fraaier presenteren, terwijl het primaire doel is om geld te verdienen. Hoewel ik betwijfel of de verzorgers daar zelf zo in staan. Als jij dag in, dag uit met zulke dieren werkt, dan zullen de commerciele belangen van het bedrijf je een worst wezen. Althans, ik kan mij niet voorstellen dat een harteloze geldmachine bij een dierenpark aan de slag gaat als verzorger. Dan doe je toch iets fout.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:02 schreef Smeich het volgende:
[..]
Neuh, dat niet uiteraard en ik moet toegeven dat ik mij erg goed kan zien in jouw beredenering van destijds dat de rechter de juiste beslissing genomen heeft qua het opvolgen van de wet, ware het niet dat er toch vele gaten zijn gevallen en enkele wetten enigszins zijn genegeerd (Cites zoals ik toen al had beaamd) en dat ik van mening ben (en velen met mij) dat LP wel een commerciele instelling is waarbij educatie en wetenschap erbij zit om zo toch de schijn voor te houden dat er wat op dit gebied primair gebeurt, waar ik dus vele grote en vette vraagtekens bij zet.
Over het welzijn van Morgan.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:05 schreef Voorschrift het volgende:
Mijn God, het is een uit de kluiten gewassen vis die waarschijnlijk niet eens weet dat hij bestaat, waar maken jullie je ook druk over.
Het beest heeft een bak met water, alle vis van de wereld en een idioot die 24/7 dat ding wil verzorgen, het enige wat 'ie hoeft te doen is rondjes zwemmen wat hij toch al doet.quote:
Het gaat geloof ik alleen maar om zijn gelijk. Toch wel jammer dat hij denkt op deze manier te kunnen bewerkstelligen dat mensen kritischer worden.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:05 schreef Mercer het volgende:
[..]
Geloof je het zelf? Die twee zijn er alleen voor de sier.
[..]
Nou nou nou, in veel opzichten heeft hij wel gelijk.![]()
Misschien kan de militante tak van de dierenbeschermers dat uitleggen, met onderbouwing.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
. Zie ook niet in waarom dat niet het geval zou zijn.
Ben je die mening niet slechts toegedaan om de rechter een besluit heeft genomen waar je het niet mee eens bent. Ik durf te wedden dat de 'dierenvrienden' in dit topic in augustus dolgelukkig waren met de rechter.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:05 schreef Mercer het volgende:
[..]
Geloof je het zelf? Die twee zijn er alleen voor de sier.
Nee, die mening heb ik omdat ik heb gezien op wat voor incompetente manier er is gewerkt, met name door het ministerie. Daarbij denk ik dat de kans groot is dat Morgan het niet had gered in vrijheid. Desondanks had ik het besluit daarover op een meer professionele, snellere en objectievere manier genomen zien worden.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]Ben je die mening niet slechts toegedaan om de rechter een besluit heeft genomen waar je het niet mee eens bent. Ik durf te wedden dat de 'dierenvrienden' in dit topic in augustus dolgelukkig waren met de rechter.
Wat was je alternatief dan?quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:17 schreef Mercer het volgende:
Daarbij denk ik dat de kans groot is dat Morgan het niet had gered in vrijheid.
Een objectieve manier van werken door het dolfinarium en door het ministerie. Als je serieus onderzoek doet naar mogelijkheden voor terugzetting, dan ga je een wilde Orca niet dagelijks tentoonstellen voor publiek. Dat is wel het domste wat je kan doen. Dat het ministerie daar niet heeft ingegrepen, geeft al direct haar incompetentie aan. Om over het dolfinarium maar te zwijgen.quote:
Puur gesproken als inwoner van Nederland: het was voor het publiek toch best aardig om eens een orka van dichtbij te kunnen bewonderen in ons kikkerlandje?quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:24 schreef Mercer het volgende:
[..]
Een objectieve manier van werken door het dolfinarium en door het ministerie. Als je serieus onderzoek doet naar mogelijkheden voor terugzetting, dan ga je een wilde Orca niet dagelijks tentoonstellen voor publiek. Dat is wel het domste wat je kan doen. Dat het ministerie daar niet heeft ingegrepen, geeft al direct haar incompetentie aan. Om over het dolfinarium maar te zwijgen.
Dat wil niet zeggen dat de eindelijke keus die nu gemaakt is om Morgan naar Tenerife te laten gaan niet de goede is. Dat weet ik niet, want ik weet niet hoe het Morgan vergaan was als ze terug gezet was in zee.
Natuurlijk was het dat, daar kan zo een generatie over gaan voordat het nog een keer gebeurt. Dus uniek was het zeker.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:26 schreef KoosVogels het volgende:[..]
Puur gesproken als inwoner van Nederland: het was voor het publiek toch best aardig om eens een orka van dichtbij te kunnen bewonderen in ons kikkerlandje?
Hier ga je weer de fout in. Waarom doe je dat nu? Je zou beter moeten weten, want je hebt het van dichtbij gevolgd.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:28 schreef KoosVogels het volgende:
Het bevreemdt mij dat de dierenvrienden met enige stelligheid beweren dat Morgan eenvoudig uit kan worden gezet, terwijl ik die consensus niet aan heb getroffen in de wereld van de expert. Jazeker, de Orka Coalitie heeft een blik wetenschappers opengetrokken die pleiten voor uitzetting.
Als je gewoon feitelijk kijkt naar wat een orkaexpert is, en dan kijkt wie daar de autoriteit zijn in de wereld, dan kan je constateren dat bijna alle experts vinden dat uitzetten een reeele optie is.quote:Aan de andere kant heb ik ook experts horen zeggen dat vrijlating niet is aan te raden. Dit debat is echter al zijn rationaliteit verloren en emotie heeft de overhand genomen. Dat is ook precies de reden dat de media en mensen als Frans Bauwer worden lastiggevallen.
Natuurlijk onzin om te beweren dat rechter omgekocht is. Wel vind ik dat ze niet goed geoordeeld heeft. Maar dat is waar je over kan discussieren.quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:57 schreef KoosVogels het volgende:
Neuh, maar de rechter doet dat wel. Maar die was natuurlijk omgekocht, zoals ik her en der las op Twitter.
Dat zou je ook niet denken van dierenartsen, want dan moet je toch iets van dierenliefde kennen? Maar de meeste studenten in dierenartsenopleidingen komen uit een agrarische achtergrond. Omdat daar gewoonweg goed geld te verdienen is. Ze hebben een keiharde houding tegenover dieren. Er zijn zeker ook goede dierenartsen, maar dat iemand dierenarts wordt of dierenverzorger zegt niet zoveel.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:07 schreef KoosVogels het volgende:
Natuurlijk besef ook ik dat commerciele dierenparken zich altijd fraaier presenteren, terwijl het primaire doel is om geld te verdienen. Hoewel ik betwijfel of de verzorgers daar zelf zo in staan. Als jij dag in, dag uit met zulke dieren werkt, dan zullen de commerciele belangen van het bedrijf je een worst wezen. Althans, ik kan mij niet voorstellen dat een harteloze geldmachine bij een dierenpark aan de slag gaat als verzorger. Dan doe je toch iets fout.
Jij was bij de rechtzaak niet waar? Volgens mij was er bij alle partijen wat verbazing over deze rechter. Niet uit haar woorden komen, constant op de klok kijken, vergeetachtigheid en data door elkaar halen. Ik had soms gevoel dat ze dronken was, maar mss heeft ze gewoon een beroerte gehad en kwam dat gewoon wat raar over.quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:10 schreef KoosVogels het volgende:
Ben je die mening niet slechts toegedaan om de rechter een besluit heeft genomen waar je het niet mee eens bent. Ik durf te wedden dat de 'dierenvrienden' in dit topic in augustus dolgelukkig waren met de rechter.
Over stemmingmakerij gesproken.quote:Op dinsdag 6 december 2011 14:20 schreef TechXP het volgende:
[..]
Jij was bij de rechtzaak niet waar? Volgens mij was er bij alle partijen wat verbazing over deze rechter. Niet uit haar woorden komen, constant op de klok kijken, vergeetachtigheid en data door elkaar halen. Ik had soms gevoel dat ze dronken was, maar mss heeft ze gewoon een beroerte gehad en kwam dat gewoon wat raar over.
Oeh.. haha.. staat wat ongelukkig ja. Bedoeling post was meer dat er wel wat kritiek naar deze rechter terecht is iig.quote:
Och ja meid, tuurlijk gaat het daaromquote:Op dinsdag 6 december 2011 12:09 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Het gaat geloof ik alleen maar om zijn gelijk. Toch wel jammer dat hij denkt op deze manier te kunnen bewerkstelligen dat mensen kritischer worden.
Is het ooit bij je opgekomen dat het waarschijnlijk 99.9% van de mensen (het dolfinarium incluis) geen ene fuck kan schelen of zo'n vis in de zee, in Harderwijk of in Tenerife zit, en dat de rechter het ook maar een onzinnige bedoeling vond omdat het ook maar een mens is?quote:Op dinsdag 6 december 2011 15:51 schreef Smeich het volgende:
[..]
Och ja meid, tuurlijk gaat het daarom![]()
Ik heb jullie al verteld dat dat niet mijn drijfveer is, maar vertel mij dan eens waar jij denkt dat ik gelijk in zou moeten krijgen dan, en dan wel gebaseerd op de meest recente posts die ik heb gemaakt ok? Maar eerlijk gezegd verbaast het mij niet meer dat ik dit tegengeluid weer eens hoor en trieste reacties als van jou en Copycat daar mooi naadloos op aansluiten. Als jij/jullie het erg vind(en) dat ik jou/jullie laat zien dat je wat kritischer moet opstellen tegenover dat wat er zoal wordt gezegd en dit aantoon door o.a. te laten zien dat de hoofdtrainer van het dolfinarium of niet genoeg expertise heeft of gelogen heeft, waardoor je op beide punten kunt zeggen dat er een breuk in vertrouwen is bewerktstelligt, dan weet ik het verder ook weer niet.
Gast het gaat over een vis. Eén vis. Die ter onzer vermaak wel/niet in een aquarium zit. Voor de meeste mensen is het een triviaal dicussiepunt, voor jou een baan. In die hoedanigheid kom jij op belerende toon de waarheid vertellen, dat is storend.quote:Op dinsdag 6 december 2011 15:51 schreef Smeich het volgende:
[..]
Och ja meid, tuurlijk gaat het daarom![]()
Ik heb jullie al verteld dat dat niet mijn drijfveer is, maar vertel mij dan eens waar jij denkt dat ik gelijk in zou moeten krijgen dan, en dan wel gebaseerd op de meest recente posts die ik heb gemaakt ok? Maar eerlijk gezegd verbaast het mij niet meer dat ik dit tegengeluid weer eens hoor en trieste reacties als van jou en Copycat daar mooi naadloos op aansluiten. Als jij/jullie het erg vind(en) dat ik jou/jullie laat zien dat je wat kritischer moet opstellen tegenover dat wat er zoal wordt gezegd en dit aantoon door o.a. te laten zien dat de hoofdtrainer van het dolfinarium of niet genoeg expertise heeft of gelogen heeft, waardoor je op beide punten kunt zeggen dat er een breuk in vertrouwen is bewerktstelligt, dan weet ik het verder ook weer niet.
Zucht. Effe rustig aan, druktemaker. Ik ben dat toontje van jou en die idiote vrienden van je meer dan zat, als ik heel eerlijk ben. Ik bedoelde slechts dat een groep wetenschappers de mening van de Orka Coalitie onderschreef. Is dat immers niet waar jullie mee dweepten op jullie website? Dan werd er weer gesteld dat een Cousteau of andere prominente expert zich achter de vrijlating van Morgan had geschaard, Excuus dat ik niet elk beestje bij zn aparte naampje noem. Het is echter een stuk eenvoudiger jullie in te delen in twee kampen: de voor- en tegenstanders, Persoonlijk behoor ik tot de groep that simply doens't give a fuck.quote:Op dinsdag 6 december 2011 14:10 schreef TechXP het volgende:
[..]
Hier ga je weer de fout in. Waarom doe je dat nu? Je zou beter moeten weten, want je hebt het van dichtbij gevolgd.
De Orka Coalitie heeft geen blik wetenschappers opengetrokken. Die wetenschappers hebben zich al vanaf begin aangemeld bij Dolfinarium. Later hebben ze zelf een groep gevormd. Gericht op het Dolfinarium te overtuigen te richten op uitzetting. En later is de OC naar voren gekomen om middels rechtzaak te zorgen dat ze gehoord zouden worden, want dat gebeurde niet.
En niemand heeft beweerd dat het eenvoudig zou zijn. Hoe moet ik geloven dat je objectief bent als je dit soort dingen beweerd?
Maar waarom dan op een zo ongelukkige wijze dit nieuws naar buiten brengen? De media krijgen een mailtje waarin wordt gesteld dat vier wetenschappers hun mening herzien. Geen contactgegevens van de desbetreffende personen, geen citaten. Neen, slechts de mededeling dat de mensen die hebben meegewerkt aan het onderzoek van gedachten zijn veranderd. Vind je dat zelf ook niet ietwat onhandig? Dan het bericht dat het 77 procent zeker is dat de familie van Morgan was gevonden. Geen uitleg waar dat percentage op is gebaseerd. Geen link of PDF naar het onderzoek. Niets, noppes, nada.quote:Als je gewoon feitelijk kijkt naar wat een orkaexpert is, en dan kijkt wie daar de autoriteit zijn in de wereld, dan kan je constateren dat bijna alle experts vinden dat uitzetten een reeele optie is.
Dat heeft niets met emotie te maken, maar met feiten. Zelfs 3 van de 7 van dolfinarium hebben een andere conclusie inmiddels getrokken.
Maar deze discussie was er niet als de rechter in jullie voordeel had besloten. Want dan was het een heldin geweest, die mevrouw. Nu is het een seniele hoer, nietwaar?quote:Op dinsdag 6 december 2011 14:12 schreef TechXP het volgende:
[..]
Natuurlijk onzin om te beweren dat rechter omgekocht is. Wel vind ik dat ze niet goed geoordeeld heeft. Maar dat is waar je over kan discussieren.
Ik word er echt doodziek van dat je steeds maar mensen beticht van niet kritisch zijn.quote:Op dinsdag 6 december 2011 15:51 schreef Smeich het volgende:
[..]
Och ja meid, tuurlijk gaat het daarom![]()
Ik heb jullie al verteld dat dat niet mijn drijfveer is, maar vertel mij dan eens waar jij denkt dat ik gelijk in zou moeten krijgen dan, en dan wel gebaseerd op de meest recente posts die ik heb gemaakt ok? Maar eerlijk gezegd verbaast het mij niet meer dat ik dit tegengeluid weer eens hoor en trieste reacties als van jou en Copycat daar mooi naadloos op aansluiten. Als jij/jullie het erg vind(en) dat ik jou/jullie laat zien dat je wat kritischer moet opstellen tegenover dat wat er zoal wordt gezegd en dit aantoon door o.a. te laten zien dat de hoofdtrainer van het dolfinarium of niet genoeg expertise heeft of gelogen heeft, waardoor je op beide punten kunt zeggen dat er een breuk in vertrouwen is bewerktstelligt, dan weet ik het verder ook weer niet.
Ik heb eerder het gevoel dat jij zo overmand was door je emoties dat je het niet helder hebt kunnen volgen. Ik ben geen juridisch wonder, maar ik aardig uit de voeten in een rechtszaal. Waarom wist ik na het aanhoren van de verschillende verhalen dat het dier verhuisd mocht worden?quote:Op dinsdag 6 december 2011 14:20 schreef TechXP het volgende:
[..]
Jij was bij de rechtzaak niet waar? Volgens mij was er bij alle partijen wat verbazing over deze rechter. Niet uit haar woorden komen, constant op de klok kijken, vergeetachtigheid en data door elkaar halen. Ik had soms gevoel dat ze dronken was, maar mss heeft ze gewoon een beroerte gehad en kwam dat gewoon wat raar over.
Tja, je blijft weer in het verleden hangen. Dat Morgan niet vrijgelaten zou worden was maanden terug al duidelijk. Dan moet je toch op zoek naar het beste alternatief? Dit park is dat blijkbaar niet, wat dan wel?quote:Op dinsdag 6 december 2011 11:43 schreef Smeich het volgende:
Die waren er wel, maar daar werd blijkbaar nooit serieus naar gekeken. Althans niet door het dolfinarium die niet eens informatie wou vrijgeven aan andere experts in het begin van deze zaak. Tja...
En ook hier weer, wat was het praktische alternatief? Waar is een bak water van voldoende omvang aanwezig, gecombineerd met de kennis van zorgen voor grote zeezoogdieren dat dit buiten het zicht van het publiek om georganiseerd kan worden?quote:Op dinsdag 6 december 2011 12:30 schreef Mercer het volgende:
[..]
Natuurlijk was het dat, daar kan zo een generatie over gaan voordat het nog een keer gebeurt. Dus uniek was het zeker.
Daar had ik het helemaal niet over.quote:Op dinsdag 6 december 2011 18:35 schreef du_ke het volgende:
[..]En ook hier weer, wat was het praktische alternatief? Waar is een bak water van voldoende omvang aanwezig, gecombineerd met de kennis van zorgen voor grote zeezoogdieren dat dit buiten het zicht van het publiek om georganiseerd kan worden?
Dus het Dolfinarium moet haar halve park maar afsluiten en haar bedrijfsvoering maar omgooien zodat het beestje maar niet in aanraking komt met het publiek?quote:Op dinsdag 6 december 2011 19:10 schreef Mercer het volgende:
[..]
Daar had ik het helemaal niet over.Maar om je vraag te beantwoorden: in het Dolfinarium.
Nee, jij bent duidelijk niet in het Dolfinarium geweest. Anders wist je dat dit met gemak mogelijk was.quote:Op dinsdag 6 december 2011 19:14 schreef du_ke het volgende:
[..]Dus het Dolfinarium moet haar halve park maar afsluiten en haar bedrijfsvoering maar omgooien zodat het beestje maar niet in aanraking komt met het publiek?
Het is alweer een paar jaar terug en toen was het niet zo eenvoudig geweest.quote:Op dinsdag 6 december 2011 19:15 schreef Mercer het volgende:
[..]
Nee, jij bent duidelijk niet in het Dolfinarium geweest. Anders wist je dat dit met gemak mogelijk was.
Ook op een variant die maar eens in de 30 jaar voorkomt? Je moet wel realistisch blijven...quote:Daarbij, als je jezelf aan laat wijzen voor noodopvang van beschermde zeediersoorten, dan moet je ook zorgen dat je daar de mogelijkheid voor hebt.
Betekent dat dat Morgan zelf mocht kiezen?quote:Op dinsdag 6 december 2011 19:45 schreef Mercer het volgende:
Het was makkelijk mogelijk geweest om haar uit het zicht van mensen te houden in het Dolfinarium. Poortje sluiten, klaar. Dat is ook precies hoe ze heeft gezeten, alleen was het poortje open.
Deze stonden in het vorige topic en er zijn ook filmpjes, zal wel even voor je zoeken waar het ook alweer stond.quote:Op woensdag 7 december 2011 19:50 schreef MissN het volgende:
zijn er nog geen foto's /filmpjes van morgan in zn nieuwe verblijf?
http://www.hartvannederla(...)en-vis-in-het-water/quote:Op woensdag 7 december 2011 19:50 schreef MissN het volgende:
zijn er nog geen foto's /filmpjes van morgan in zn nieuwe verblijf?
Over emotie gesproken.....quote:Op dinsdag 6 december 2011 16:16 schreef KoosVogels het volgende:
Maar goed, volgende keer moeten ze dat beest gelijk een spuitje geven als ze het aantreffen in de Waddenzee. Je krijgt alleen maar gezeik mee. Bepaalde lieden vinden het zelfs nodig om kwaad te worden op mensen die er geen ene hol aan kunnen doen dat zo'n teringbeest naar Tenerife gaat. En vervolgens nog sympathie verwachten. Laat me niet lachen.
Ja maar, ja maar, ''ze'' zeiden toch.....?quote:Op donderdag 22 december 2011 08:47 schreef Smeich het volgende:
[ afbeelding ]
Ach ja, beter dan dood gaan bij uitzetting, niet?![]()
Eens wel ja.quote:Op donderdag 22 december 2011 13:07 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Van mij mogen ze de volgende Orka die ze half dood aantreffen ook maar gewoon dood laten gaan, alles beter dan dit.
Niet in mijn nek springen allemaal, ik vraag het volgende uit oprechte interessequote:Op donderdag 22 december 2011 08:47 schreef Smeich het volgende:
[ afbeelding ]
Ach ja, beter dan dood gaan bij uitzetting, niet?![]()
Onze katten vechtten elkaar ook de tent uit toen er een nieuwe bij kwam. Nu zijn het homies 4 life.quote:Op donderdag 22 december 2011 13:07 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Als het nu een kat of een hond was geweest was dit een stormloop topic geworden.
Van mij mogen ze de volgende Orka die ze half dood aantreffen ook maar gewoon
dood laten gaan, alles beter dan dit.
De discussie werd de laatste tijd erg vervelend maar ik waag het toch maar om een vraag aan jullie te stellen en hoop op een oprecht en eerlijk antwoord.quote:Op dinsdag 20 december 2011 16:27 schreef TechXP het volgende:
Gisteren beelden gezien van Morgan met bijtplekken in haar vin.Ze zat afgelopen tijd ook een x aantal dagen constant in een hoek bij een hek te 'drijven'.
Daar ben ik ook wel benieuwd naar jaquote:Op donderdag 22 december 2011 18:28 schreef idefixo het volgende:
[..]
De discussie werd de laatste tijd erg vervelend maar ik waag het toch maar om een vraag aan jullie te stellen en hoop op een oprecht en eerlijk antwoord.
Stel nou dat Morgan het daar wel naar haar zin heeft, stel...... kunnen jullie dat dan verteren en zijn jullie dan blij voor haar of zit de haat naar het dolfinarium zo diep dat dat over de grenzen van de oprechte dierenliefde gaat?
Wat voor figuur? En waar kwam ie met een dood konijn aan zetten? Wie, wat, waar?quote:Gister zag ik ook weer zo'n figuur met een dood konijn en dan vraag ik me af...... hoe komt die man daaraan en wat bezielt die man om met zo'n dood konijn aan te komen zetten?
Is dat dierenliefde?
Ik vind het maar raar allemaal, maar het zal vast aan mij liggen.
Dat is toch mooi? Hoop dat ze lekker klaar is gekomen.quote:Op donderdag 22 december 2011 18:33 schreef Miss_Isis het volgende:
Ik hoorde vanochtend trouwens op het nieuws bij 3FM dat Morgan zelfs al gepaard had met (een van de?) mannetjes op Tenerife, en dat ze al drachtig kon zijn. Brengt ze dus in ieder geval haar geld op voor Loro Parque...
quote:Op donderdag 22 december 2011 18:53 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is toch mooi? Hoop dat ze lekker klaar is gekomen.
http://www.at5.nl/artikel(...)-konijnenlijk-op-damquote:Op donderdag 22 december 2011 18:46 schreef Greys het volgende:
Wat voor figuur? En waar kwam ie met een dood konijn aan zetten? Wie, wat, waar?
Sommigen slaan er wat mij betreft ook veel te ver in door.quote:Op donderdag 22 december 2011 18:55 schreef idefixo het volgende:
[..]
http://www.at5.nl/artikel(...)-konijnenlijk-op-dam
Heeft hij dat konijn zelf gedood om actie te kunnen voeren?
Is een beetje off-topic maar ik vraag me serieus af of deze mensen wel echte dierenvrienden zijn.
Wat denk je zelf ?quote:Op donderdag 22 december 2011 18:55 schreef idefixo het volgende:
[..]
http://www.at5.nl/artikel(...)-konijnenlijk-op-dam
Heeft hij dat konijn zelf gedood om actie te kunnen voeren?
Is een beetje off-topic maar ik vraag me serieus af of deze mensen wel echte dierenvrienden zijn.
Waar komt dat dooie konijn dan vandaan?quote:Op donderdag 22 december 2011 19:17 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Wat denk je zelf ?![]()
Het zit anders. Jasjes met een al dan niet nepbontkraag is in.quote:Op donderdag 22 december 2011 19:26 schreef idefixo het volgende:
[..]
Waar komt dat dooie konijn dan vandaan?
Ik ben sowieso tegen bont, vind het krankzinnig dat vrouwen denken dat ze mooier zijn als ze het jasje van een ander dragen. Heb ook niet veel respect voor vrouwen in bontjassen en met bontjes maar goed, dat moeten ze zelf weten. Begin bij jezelf denk ik dan maar.
Dat het de bontdragers echt niet uitmaakt of bont van katten of van konijnen komt, dringt waarschijnlijk niet eens tot de activisten door.
Daar zijn mods voor.quote:Op donderdag 22 december 2011 19:42 schreef remlof het volgende:
Wacht even. Wat heeft bont met Morgan te maken?
Maar kan dat überhaupt wel? Is er wel eens onderzoek gedaan naar het vrouwelijk-orka-orgasme?quote:Op donderdag 22 december 2011 18:53 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is toch mooi? Hoop dat ze lekker klaar is gekomen.
Sommigen maken het hier nogal bontquote:Op donderdag 22 december 2011 19:42 schreef remlof het volgende:
Wacht even. Wat heeft bont met Morgan te maken?
Om heel even terug te komen op je vraag, waar komt dat dode konijn dan vandaan?quote:Op donderdag 22 december 2011 19:26 schreef idefixo het volgende:
[..]
Waar komt dat dooie konijn dan vandaan?
Morgan is een slet.quote:Op donderdag 22 december 2011 18:53 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is toch mooi? Hoop dat ze lekker klaar is gekomen.
Dat vraagt om een nieuw topic: Kunnen vrouwelijke orka's klaarkomen?quote:Op donderdag 22 december 2011 20:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Tja en dan nu weer on topic, want het vrouwelijk-orka-orgasme is OOK belangrijk.
Helaas kan ik Miss-Isis niet verder helpen met haar vraag, want daar heb ik dan weer geen
verstand van.
Misschien dat Remlof dat weet....
Nee, maar ik duik wel *nu* de kroeg inquote:Op donderdag 22 december 2011 21:20 schreef KoosVogels het volgende:
Heb je weer teveel Schultenbrauers gedronken, remlof?
Ik voel me toch genoodzaakt om mijn post wat te verduidelijken... Ik vroeg me dus af of Morgan niet te jong is om te paren en een dracht succesvol uit te dragen. Of ze al dan niet klaar kan komen heb ik eigenlijk niet zo bij stil gestaan voor Remlof's geïnspireerde reactie op mijn oorspronkelijke postquote:Op donderdag 22 december 2011 21:19 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat vraagt om een nieuw topic: Kunnen vrouwelijke orka's klaarkomen?
Als dat echt zo is, dan ben ik benieuwd welke 'expert' er aan het woord was dan bij 3FMquote:Op donderdag 22 december 2011 22:08 schreef truthortruth het volgende:
Vrouwtjes orka's worden geslachtsrijp vanaf 6 tot 10 jaar....
quote:Op donderdag 22 december 2011 18:33 schreef Miss_Isis het volgende:
Ik hoorde vanochtend trouwens op het nieuws bij 3FM dat Morgan zelfs al gepaard had met (een van de?) mannetjes op Tenerife, en dat ze al drachtig kon zijn. Brengt ze dus in ieder geval haar geld op voor Loro Parque...
Volgens mij lieten ze een stukje horen van de verzorgster van Morgan op Tenerife, die vertelde dat ze vriendjes was met de andere orka's en zo. De nieuwslezer (Fleur Wallenburg dacht ik) vertelde daarna dat Morgan al gepaard had en dus al (binnenkort) zwanger kon zijn. 'T was rond een uur of 10/half 11 op het nieuws vanochtend. Vind het wel raar dat ik er de rest van de dag nergens iets van terug gehoord of gelezen heb.quote:Op donderdag 22 december 2011 22:32 schreef Greys het volgende:
[..]
Als dat echt zo is, dan ben ik benieuwd welke 'expert' er aan het woord was dan bij 3FM
[..]
Het is echt waar...quote:Op donderdag 22 december 2011 22:32 schreef Greys het volgende:
[..]
Als dat echt zo is, dan ben ik benieuwd welke 'expert' er aan het woord was dan bij 3FM
[..]
Gewoon één of andere sukkel dus die het ''sprookje'' nog mooier wil maken danquote:Op donderdag 22 december 2011 22:39 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Volgens mij lieten ze een stukje horen van de verzorgster van Morgan op Tenerife, die vertelde dat ze vriendjes was met de andere orka's en zo. De nieuwslezer (Fleur Wallenburg dacht ik) vertelde daarna dat Morgan al gepaard had en dus al (binnenkort) zwanger kon zijn. 'T was rond een uur of 10/half 11 op het nieuws vanochtend. Vind het wel raar dat ik er de rest van de dag nergens iets van terug gehoord of gelezen heb.
Even voor de duidelijkheid. Ik ken diverse opvangcentra en de mensen daar persoonlijk. Er kunnen nou eenmaal dieren zijn waar je een oplossing voor moet vinden binnen de mensenmaatschappij omdat uitzetten gewoonweg geen optie is. In geval van Morgan is overduidelijk dat uitzetting een reeele optie is.quote:Op donderdag 22 december 2011 18:28 schreef idefixo het volgende:
Stel nou dat Morgan het daar wel naar haar zin heeft, stel...... kunnen jullie dat dan verteren en zijn jullie dan blij voor haar of zit de haat naar het dolfinarium zo diep dat dat over de grenzen van de oprechte dierenliefde gaat?
Weet niet wat je bedoelt. Of bedoel je die actie met dode konijnen?quote:Gister zag ik ook weer zo'n figuur met een dood konijn en dan vraag ik me af...... hoe komt die man daaraan en wat bezielt die man om met zo'n dood konijn aan te komen zetten?
Is dat dierenliefde?
Het was het nieuws van 10 uur, heb het net teruggevonden op de site. Het was iets anders dan ik me herinnerde, de nieuwslezeres zei dat het zou kunnen dat Morgan binnenkort zwanger is en de verzorgster vertelde dat ze (Morgan) heel sociaal was, dat ze in loro parque een 'breeding group' hebben en ze zei 'they've bred already' wat ik interpreteerde als morgan + een mannetje, maar wat natuurlijk best de andere orka's onderling kon betekenen. Mystery solved dusquote:Op donderdag 22 december 2011 22:42 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Het is echt waar...![]()
http://www.orca-ocean.nl/(...)icle&id=60&Itemid=69
[..]
Gewoon één of andere sukkel dus die het ''sprookje'' nog mooier wil maken dan
het al is, straks is Morgan nog verloofd
OK dan begrijp ik in ieder geval waar het dier vandaan komt. En mensen confronteren met waar hun vlees en bont vandaan komt kan goed zijn maar als je luguber en agressief wordt, keren de mensen zich van je af. Zelf geef ik bijvoorbeeld geen geld meer aan die organisaties en ben ik ook niet meer van plan (eerst overwoog ik het nog) om op de Partij voor de Dieren te stemmen, gewoon omdat ik de mensen te agressief en militaristisch vind.quote:Op donderdag 22 december 2011 22:50 schreef TechXP het volgende:
Weet niet wat je bedoelt. Of bedoel je die actie met dode konijnen?
Dode dieren kan je makkelijk vinden. Bij de boerderijen staan meestal bij de weg bakken waarin ze de dode dieren leggen. Die worden opgehaald. Soms gooien ze half dode dieren daarin. Is al eens half dode big ontdekt. Het was helaas te laat om dat dier te redden.
En waarom zo een actie? Mensen staan vaak ver van dit soort dingen af. Ze confronteren met waar hun vlees vandaan komt is goed m.i.
http://www.powned.tv/nieu(...)_om_orka_morgan.htmlquote:De Orka Coalitie maakt zich zorgen over orka Morgan, die onlangs vanuit Harderwijk naar een zeedierenpark op Tenerife werd overgebracht. Volgens de actiegroep ligt de vrouwtjesorka stil in een hoek van haar bassin en maakt zij veel stressgeluiden. Ook zou het dier verwondingen hebben opgelopen aan haar rugvin.
http://nos.nl/artikel/324604-orka-morgan-maakt-het-goed.htmlquote:Orka Morgan maakt het goed
Ze heeft een enorm nieuw bassin en ze zwemt rond met vijf andere orka's om haar heen. Volgens de nieuwe verzorgers van orka Morgan gaat het erg goed met haar.
Niet alle milieuactivisten zijn zoals Volkert van der Graaf net zoals alle moslimsquote:Op vrijdag 23 december 2011 08:14 schreef idefixo het volgende:
[..]
OK dan begrijp ik in ieder geval waar het dier vandaan komt. En mensen confronteren met waar hun vlees en bont vandaan komt kan goed zijn maar als je luguber en agressief wordt, keren de mensen zich van je af. Zelf geef ik bijvoorbeeld geen geld meer aan die organisaties en ben ik ook niet meer van plan (eerst overwoog ik het nog) om op de Partij voor de Dieren te stemmen, gewoon omdat ik de mensen te agressief en militaristisch vind.
Als dierenvrienden meer willen bereiken zullen ze wat milder moeten worden, ook naar de consumenten en mensen met een andere mening.
Ik geloof eerder dit:quote:Op vrijdag 23 december 2011 08:37 schreef idefixo het volgende:
[..]
http://www.powned.tv/nieu(...)_om_orka_morgan.html
[..]
http://nos.nl/artikel/324604-orka-morgan-maakt-het-goed.html
Wie moet je nou geloven?
Ik bedoel die lui die op de Dam gaan staan met dooie dieren, dat soort acties helpt in ieder geval niet om mij te motiveren ze te steunen.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:12 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Dat je geen geld meer wilt geven aan ''die organisaties'' misschien bedoel je de
dierenbescherming of Wakker Dier, dat weet ik niet precies, is je goed recht natuurlijk, maar
aangezien dit allemaal organisaties zijn die hun bestaan uitsluitend te danken hebben aan giften
en de inzet van vrijwilligers vind ik ook dat je dan niet het recht hebt om te klagen dat de
dierenambulance niet meteen voor ieder kreupel vogeltje direct uit kan rukken, ze kunnen veel en
doen hun stinkende best maar ze kunnen geen wonderen verrichten.
Dat bedoel ik dus met ieder kreupel vogeltje, hoeveel van die beestjes zouden erquote:Op vrijdag 23 december 2011 10:22 schreef idefixo het volgende:
[..]
Ik bedoel die lui die op de Dam gaan staan met dooie dieren, dat soort acties helpt in ieder geval niet om mij te motiveren ze te steunen.
Met geld geven aan de dierenbescherming was ik jaren geleden al gestopt. We vonden een keer een duif op straat die heel raar met haar nek naar achteren draaide. "Nou nee hoor, ze kwamen niet voor een vogel" werd er gezegd toen we belden. We hebben het dier toen zelf naar een van de Kadijken gebracht en ik ben meteen gestopt met betalen. Dit is al jaren geleden overigens.![]()
Ik heb nu een deel van mijn "goededoelengeld" naar een ganzenopvang gestuurd.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar we gaan alweer ''offtopic'', dat is niet de bedoeling denk ik...
Ik geef het idd ook 0% kans dat ze Morgan nu weer uit dat park gaan trekken en alsnog uitzetten...quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:42 schreef KoosVogels het volgende:
Kunnen jullie het niet gewoon laten rusten? Dat beest gaat echt niet worden uitgezet. Snap ook mn god niet waar die Orka Coalitie mee bezig is.
Ik heb me er allang bij neer gelegd dat ''dat beest'' niet zal worden uitgezet, misschien isquote:Op vrijdag 23 december 2011 10:42 schreef KoosVogels het volgende:
Kunnen jullie het niet gewoon laten rusten? Dat beest gaat echt niet worden uitgezet. Snap ook mn god niet waar die Orka Coalitie mee bezig is.
Waarop anderen weer zullen zeggen: kijk, die ene orka ging dood en slijtte zijn dagen in eenzaamheid toen die werd uitgezet.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:50 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik geef het idd ook 0% kans dat ze Morgan nu weer uit dat park gaan trekken en alsnog uitzetten...
Ze zullen neem ik aan door 'strijden' om bij een volgende keer dat er een orka aanspoelt te kunnen zeggen 'zie je wel, de vorige kwijnde weg toen ze niet werd uitgezet'.
Dat denk ik ook heel de tijd. Ik snap echt niet dat mensen zich er zo druk om kunnen maken. Dat er boos wordt gedaan om grootschalige walvisjacht, oké. Dit is gewoon een individueel geval en zonde om moeite en aandacht in te steken. Daarnaast is dit niet echt goede PR voor de dierenactivisten.quote:
één van de vele dieren die levenslang zit opgesloten ter vermaak van de mens, en omquote:
Toch leuk voor mensen om naar te kijken? Verder lijkt hij het niet zo slecht te hebben. Op het NOS-journaal leek hij best vrolijk.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:58 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
één van de vele dieren die levenslang zit opgesloten ter vermaak van de mens, en om
niet te vergeten, grof geld aan te verdienen...
maar inderdaad, je hebt gelijk...
Who cares ?
quote:Op vrijdag 23 december 2011 11:03 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Toch leuk voor mensen om naar te kijken? Verder lijkt hij het niet zo slecht te hebben. Op het NOS-journaal leek hij best vrolijk.
Van een zo'n beest hebben honderden, zo niet duizenden mensen weer wat vermaak.quote:Op vrijdag 23 december 2011 11:04 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]![]()
Jij was toch pas 16 jaar? Dan vergeef ik je
Exact. Ga je ergens anders druk om maken zeg. Het is niet het einde van de wereld.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:58 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
één van de vele dieren die levenslang zit opgesloten ter vermaak van de mens, en om
niet te vergeten, grof geld aan te verdienen...
maar inderdaad, je hebt gelijk...
Who cares ?
Beest doet natuurlijk wonderen voor de lokale economie.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:58 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
één van de vele dieren die levenslang zit opgesloten ter vermaak van de mens, en om
niet te vergeten, grof geld aan te verdienen...
maar inderdaad, je hebt gelijk...
Who cares ?
Dat ben ik met je eens.quote:Op vrijdag 23 december 2011 10:55 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarop anderen weer zullen zeggen: kijk, die ene orka ging dood en slijtte zijn dagen in eenzaamheid toen die werd uitgezet.
Wil je echt wat veranderen dan moet je gaan op internationaal niveau gaan lobbyen en niet blijven hameren op een individueel geval.
Dit denk ik ookquote:Op vrijdag 23 december 2011 10:57 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat denk ik ook heel de tijd. Ik snap echt niet dat mensen zich er zo druk om kunnen maken. Dat er boos wordt gedaan om grootschalige walvisjacht, oké. Dit is gewoon een individueel geval en zonde om moeite en aandacht in te steken. Daarnaast is dit niet echt goede PR voor de dierenactivisten.
Allereerst, mooi en genuanceerd antwoord van jequote:Op vrijdag 23 december 2011 11:14 schreef Greys het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens.
Want:
[..]
Dit denk ik ook
Echter, dat je (Robin) niet snapt dat mensen zich er zo druk om kunnen maken... mjah. Wij (jij, ik, enz) maken ons dan lang niet zo druk als bv de mensen van de Orka Coalitie, ik snapte - vooral in eerste instantie - zeker wel dat er mensen waren die zich er wél druk om maakten. Toen er nog beslissingen genomen moesten worden over uitzetten of niet, toen alle experts ineens een mening hadden (en lekker tegenstrijdig uiteraard). Als dan het muntje de andere kant op valt, als de rechter beslist dat de orka niet wordt uitgezet en je hebt daar echt erg je best voor gedaan, dan is dat retezuur natuurlijk en dan maak je je daar ook weer druk om.
Ik snap echt wel dat men zich er hard voor wilde maken dat het dier terug moest de zee in. Daar hoort ie. Of je er zelf nou wakker van lag of niet, ergens is dat wel te begrijpen nog, toch?
Kortom, het druk maken an sich snap ik echt wel, want ook al is het een individueel geval, het ging hen naast Morgan ook om 'het principe'.
Dat ze nu door strijden (ik keur het niet goed, ik probeer het te snappen) terwijl Morgan toch echt niet meer uit dat park daar geplukt gaat worden, zal zijn denk ik omdat ze tegengeluid willen geven aan het NOS geluid 'alles gaat goed met Morgan', omdat zij dus vinden dat dat helemaal niet zo is. Ze willen niet dat de onwetenden (that's us, dear
) klakkeloos in de shiny happy jubelverhalen trappen natuurlijk.
Maar wat moet je nou nog geloven he? Heeft dat beest het best naar haar zin? Of is ze idd zo depri als de OC zegt? Zullen we het uberhaupt ooit weten?
Thanks! (Deze van jou ook!quote:Op vrijdag 23 december 2011 11:24 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Allereerst, mooi en genuanceerd antwoord van je
Ik kan hierin wel een eind met je meegaan inderdaad.quote:Zo'n individueel geval kunnen mensen zich wel makkelijker mee identificeren, net als toen met Mauro. Dat speelt makkelijk in op het "Oh, wat zielig!" sentiment. Ik kan dan ook moeilijk empathie tonen voor mensen die zo misbruik maken van onderbuikgevoelens, wat in dit geval geen eens goede PR heef teweeggebracht. Buiten de dierenactivisten om zijn er vast mensen die ook vinden dat het zielig is. Op deze manier de boodschap bereiken is niet de juiste weg.
Individueel kan je ook zo je steentje bijdragen zonder anderen tot last te zijn. Ga gewoon zelf niet naar dergelijke aquariums of dierenparken, maar laat andere mensen gewoon met rust. Dan creëer je er toch minder animo voor, maar om zo'n mening van een minderheid, op deze manier op te dringen aan een meerderheid, vind ik niet goed te praten.
Tja, ik kan me voorstellen dat het om het principe gaat. Maar als ze dit professioneler en serieuzer zouden doen, zou er ook al wat meer sympathie naar toe gaan. Die orka-coalitie komt gewoon totaal niet serieus over bij de meeste mensen. Een goede bron als het NOS in twijfel nemen draagt daar ook niet aan bij.
Misschien verkeerd verwoord van me, maar ik ben me er van bewust dat de orka-coalitie het heel serieus neemt. Het probleem ligt hem er vooral in dat ze het te serieus nemen, waardoor ze door de meerderheid van de mensen niet serieus worden genomen.quote:Op vrijdag 23 december 2011 11:38 schreef Greys het volgende:
[..]
Thanks! (Deze van jou ook!)
[..]
Ik kan hierin wel een eind met je meegaan inderdaad.
Deze orka krijgt een naam, alle ogen zijn op haar gericht en op de voor- en tegenstanders van terug uitzetten in het wild.
Dat de OC het niet serieus neemt ben ik niet helemáál met je eens, want op mij komt het over alsof ze het zeer zeker serieus nemen, alleen iets teveel geloven in slechts hun eigen waarheid en daardoor het op sommige punten misschien zelfs té serieus nemen. Beetje lastig uit te leggen dit![]()
Ik heb absoluut bewondering voor mensen die voor hun idealen gaan en er voor willen strijden en daar veel voor over hebben. Grote bewondering zelfs. En ik wil de OC mensen hier in het topic ook absoluut niet afdoen als een stel idioten, integendeel. Ik kreeg alleen ook een beetje het gevoel - wat jij ook bedoelt denk ik robin? - dat het je door de strot geduwd wordt soms. Op een iets te agressieve manier.
Nu was het een beetje 'als jullie onwetenden het niet eens zijn met ons, om welke reden dan ook, dan zijn jullie de naam dierenliefhebber niet waard en ga nu verdomme alle rapporten lezen anders mag je er niet over meepraten'. Ik denk dat de 'andersdenkenden' (of in hun ogen totaal-niet-denkenden) beter bereikt kunnen worden en bewust gemaakt kunnen worden door een IETS subtielere aanpak inderdaad, dat ze daar meer mee bereiken![]()
Maar dat ze nu nog tegengeluid willen geven aan het 'niets aan de hand mensen, Morgan is hartstikke happy', dat snap ik dan nog wel. Zelfs als ze een NOS bericht daarmee tegenspreken, want de NOS gaat mede uit van de woorden van de verzorgers aldaar van Morgan en die gaan het denk ik niet wereldkundig maken als ze écht in een hoekje ligt weg te kwijnen![]()
PvdD agressief en militaristisch? Meen je dat serieus?quote:Op vrijdag 23 december 2011 08:14 schreef idefixo het volgende:
Zelf geef ik bijvoorbeeld geen geld meer aan die organisaties en ben ik ook niet meer van plan (eerst overwoog ik het nog) om op de Partij voor de Dieren te stemmen, gewoon omdat ik de mensen te agressief en militaristisch vind.
Met softgedrag verander je niets hoor. Ik weet dat er mensen weglopen met Wakker Dier, maar die liegen de consumenten gerust voor. Daarnaast claimen ze successen die ergens niet echt successen zijn. Maar goed.. andere discussie wellicht.quote:Als dierenvrienden meer willen bereiken zullen ze wat milder moeten worden, ook naar de consumenten en mensen met een andere mening.![]()
Haha.quote:Op vrijdag 23 december 2011 14:48 schreef TechXP het volgende:
Even ter verduidelijking, dat de Orka Coalitie doorstrijd is logisch. Als niemand doorging na tegenslag, dan waren de bewegingen van Gandhi, Martin Luther King of anderen ook gefaald.
Toch is er niets tegenin te brengen, wat ie daar zegtquote:
Het is gewoon een vis met de hersencapaciteit en intelligentie van een walnoot die in een aquarium zit, om dat nou te vergelijken met de vrijheidsstrijd van Afro-Amerikanen of Indiërs is natuurlijk van de zotte. Sowieso snap ik niet waar mensen zich zo druk over kunnen maken, wie zegt dat Morgan strontongelukkig is, alsof je dat als mens kan inschatten.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:01 schreef Greys het volgende:
[..]
Toch is er niets tegenin te brengen, wat ie daar zegt
Hij vergelijkt de Orka Coalitie niet met het genoemde, maar het gedeelte dat 'als niemand doorging na tegenslag dan...' klopt gewoon.
Echter, je kunt je wel afvragen of de OC zich in dít individuele 'geval' Morgan zou moeten blijven vastbijten op deze manier. Want:
TechXP, ik las dus in het bericht dat de OC vindt dat Morgan alsnog weer nu uit dat park gehaald moet worden en dus alsnog moet worden uitgezet. Is het dan niet echt toch meer een principe-wij-hadden-gelijk-kwestie of denken jullie oprecht dat het nu alsnog het beste voor haar is? Zelfs nu nog? Na de trainingen die al aan de gang zijn, het uitgebreide menselijke contact etc?
Hoe zien jullie dat dan voor je, dan moet ze dus nu eerst wéér heel lang elders opgevangen worden, ontmenst worden... waar en hoe?
Het is echt het beste voor haar nog. Experts zien ook geen reden om te zeggen dat het nu helemaal niet meer mogelijk is.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:01 schreef Greys het volgende:
TechXP, ik las dus in het bericht dat de OC vindt dat Morgan alsnog weer nu uit dat park gehaald moet worden en dus alsnog moet worden uitgezet. Is het dan niet echt toch meer een principe-wij-hadden-gelijk-kwestie of denken jullie oprecht dat het nu alsnog het beste voor haar is?
Ja, bij terugzettraject wordt rekening gehouden met dat ze ook bepaalde dingen moet ontwennen. Maar dat is logisch. Het is niet onmogelijk.quote:Zelfs nu nog? Na de trainingen die al aan de gang zijn, het uitgebreide menselijke contact etc? Hoe zien jullie dat dan voor je, dan moet ze dus nu eerst wéér heel lang elders opgevangen worden, ontmenst worden... waar en hoe?
Haha.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:44 schreef TechXP het volgende:
Wat betreft de ghandi, etc. en de haha daarna. Wil alleen even opmerken dat de strijd van mensenrechten en dierenrechten zeer dicht bij elkaar liggen.
Dit heb je al eens gepost.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:22 schreef KoosVogels het volgende:
Ik vind het eerlijk gezegd nogal lachwekkend dat mensen denken te weten of zo'n dier zich wel of niet gelukkig voelt in een badje in een zeedierenpark. De volgende opmerking komt dan vaak voorbij: 'Hoe zou jij het vinden om opgesloten te zitten in zo'n kleine bak?' Ja, kut. Maar ik ben dan ook geen orka en een orka is geen mens.
Nigga please.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:44 schreef TechXP het volgende:
Wat betreft de ghandi, etc. en de haha daarna. Wil alleen even opmerken dat de strijd van mensenrechten en dierenrechten zeer dicht bij elkaar liggen.
Ik zie een walnoot nog niet door een hoepel springen heurquote:Op vrijdag 23 december 2011 15:33 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Het is gewoon een vis met de hersencapaciteit en intelligentie van een walnoot die in een aquarium zit,
Dat doe ik ook zeker niet. TechXP misschien een pietsie.quote:om dat nou te vergelijken met de vrijheidsstrijd van Afro-Amerikanen of Indiërs is natuurlijk van de zotte.
Dat weet ik dus ook niet. Ze proberen het wel van alle kanten in te schatten, maar de signalen zullen vast ook weer op verschillende manieren te interpreteren zijn.quote:Sowieso snap ik niet waar mensen zich zo druk over kunnen maken, wie zegt dat Morgan strontongelukkig is, alsof je dat als mens kan inschatten.
Je quote mij maar ik neem aan dat je bovenstaande niet tegen mij had?quote:Jezelf in een vis verplaatsen en dan gaan janken, kom op zeg, we zijn toch volwassenen of niet.
Het was meer een algemene post inderdaad.quote:Op vrijdag 23 december 2011 15:56 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik zie een walnoot nog niet door een hoepel springen heur
[..]
Dat doe ik ook zeker niet. TechXP misschien een pietsie.
[..]
Dat weet ik dus ook niet. Ze proberen het wel van alle kanten in te schatten, maar de signalen zullen vast ook weer op verschillende manieren te interpreteren zijn.
[..]
Je quote mij maar ik neem aan dat je bovenstaande niet tegen mij had?
Situaties vergelijken is altijd een beetje risico. Paralellen trekken lijkt mij correct om te doen. De drijfveren om voor dieren op te komen, de roots van dierenrechtenactivisme, liggen in het abolitionisme. Er is zelfs een situatie geweest waar de dierenbescherming voor kinderen is opgekomen, omdat er op dat moment in geschiedenis men zich daar niet druk over maakte. Kwestie van historisch besef. Daarom altijd weer zo fijn als iemand denkt dat dierenactivisten niets geven om mensen. Als er een groep is die juist ook qua kleding kopen, voedingproducten e.d. zo nadenkt over hun medemens, dan is het deze groep wel. Hoewel er ook wel misantropen tussen lopenquote:Op vrijdag 23 december 2011 15:56 schreef Greys het volgende:
Dat doe ik ook zeker niet. TechXP misschien een pietsie.
Van vissen zijn er waarnemingen van 'tools' gebruiken. Om toch ook een beetje voor de vis op te komenquote:Op zaterdag 24 december 2011 00:23 schreef Smeich het volgende:
Blijf vooral ook een intelligent dier als een walvis/dolfijn met een vis vergelijken
Marianne Thieme zelf niet maar veel van haar aanhang wel. Met een redelijke politieke partij die opkomt voor de rechten van dieren bereik je veel meer lijkt me.quote:Op vrijdag 23 december 2011 14:21 schreef TechXP het volgende:
[..]
PvdD agressief en militaristisch? Meen je dat serieus?
Juist ja. Zo snel dus al.quote:Het persbericht stond trouwens al in de planning toen we nog niet wisten dat het NOS met een verslag zou komen.
Dit topic is dan ook een grote herhaling. Als je ziet hoe vaak ik dezelfde mailtjes krijg van die Orka Coalitie.quote:
Ik denk dat je dat verkeerd ziet. Je doelt denk op bepaalde soort activisten. Die met megafoons een hoop kabaal bij bedrijven maken etc. Maar dat soort types zijn meestal a-politiek. Hebben ook niets met pvdd. Is mijn ervaring.quote:Op zaterdag 24 december 2011 08:43 schreef idefixo het volgende:
Marianne Thieme zelf niet maar veel van haar aanhang wel. Met een redelijke politieke partij die opkomt voor de rechten van dieren bereik je veel meer lijkt me.
Je hoeft geen maanden te wachten om te zien of het goed gaat hoor. Als er nu tekenen zijn dat het niet zo goed gaat als LP/dolfinarium voorhoudt, dan is dat reden iets te doen.quote:Maar het dier is er nog maar net toch? Moeten de andere dieren niet eerst aan haar wennen dan, of doen orka's niet aan acceptatie enzo?
Ik had eigenlijk van mensen die oprecht opkomen voor het belang van Morgan verwacht dat ze een en ander eerst wel even zouden aanzien. Maar dat was dus niet nodig.
Walgelijk...quote:Op zaterdag 24 december 2011 21:06 schreef TechXP het volgende:
De vrienden van het Dolfinarium Harderwijk: http://www.nzherald.co.nz(...)=1&objectid=10775085
Is via de mail gegaan. Ik begrijp dat ze zelf nog een bericht gaan plaatsen online. Geen idee wanneer.quote:Op woensdag 28 december 2011 20:28 schreef truthortruth het volgende:
TechXP, heb je ook een bron voor die experts, de hele gang van zaken irriteert me mateloos.
Nou daar ben ik ook wel benieuwd naar. Wetenschappers die in de hoofden van orka kunnen kijken en exact de redenen van gedrag van orka's kunnen uitsluiten en aangeven kom je niet elke dag tegen.quote:Op woensdag 28 december 2011 21:13 schreef TechXP het volgende:
[..]
Is via de mail gegaan. Ik begrijp dat ze zelf nog een bericht gaan plaatsen online. Geen idee wanneer.
Dat moeten wel superieure gedragswetenschappers zijn op het gebied van Orka's. Wetenschappers met zoveel autoriteit zouden Morgan ook zonder veel problemen richting een programma voor uitzetting in het wild kunnen praten als experts tijdens een rechtszaak.quote:Op donderdag 29 december 2011 08:54 schreef idefixo het volgende:
[..]
Nou daar ben ik ook wel benieuwd naar. Wetenschappers die in de hoofden van orka kunnen kijken en exact de redenen van gedrag van orka's kunnen uitsluiten en aangeven kom je niet elke dag tegen.
Als het over experts gaat, dan gaat het over dezelfde groep experts die pleitte voor uitzetten van Morgan.quote:Op donderdag 29 december 2011 12:03 schreef du_ke het volgende:
Dat moeten wel superieure gedragswetenschappers zijn op het gebied van Orka's. Wetenschappers met zoveel autoriteit zouden Morgan ook zonder veel problemen richting een programma voor uitzetting in het wild kunnen praten als experts tijdens een rechtszaak.
Het is voor gedragswetenschappers prima te bepalen wat voor gedrag dieren tonen. Leef een paar jaar met een kat, hond of ander dier en je kan prima onderscheiden wanneer ze agressief of speels zijn.quote:Op donderdag 29 december 2011 08:54 schreef idefixo het volgende:
[..]
Nou daar ben ik ook wel benieuwd naar. Wetenschappers die in de hoofden van orka kunnen kijken en exact de redenen van gedrag van orka's kunnen uitsluiten en aangeven kom je niet elke dag tegen.
Dat weet ik.quote:Op donderdag 29 december 2011 18:58 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Het is voor gedragswetenschappers prima te bepalen wat voor gedrag dieren tonen. Leef een paar jaar met een kat, hond of ander dier en je kan prima onderscheiden wanneer ze agressief of speels zijn.
Zoals je hierboven kunt lezen gaat het niet om het bepalen van de hierarchie maar zijn het echte aanvallen en dat zijn bijzondere uitspraken, vind je niet?quote:De experts hebben inmiddels aangegeven dat ook het gedrag wat op de beelden te zien is geen speelgedrag is en ook geen gedrag om de hierarchie te bepalen, maar echt aanvallen naar Morgan toe.
Misschien moet die kutvis een cursus Nederlands volgen en het je vertellen.quote:Op zondag 8 januari 2012 18:23 schreef TechXP het volgende:
Hier zie je weer het falen van journalistiek in Nederland. Copy paste van ANP overnemen, geen feiten checken, geen eigen onderzoek. Terwijl er afgelopen weken berichten zoals deze zijn geweest en tegensprekende berichtgeving. Dan ga je toch denken.. he verschillende informatie.. dan moeten we eens uitzoeken wie nou de waarheid spreekt?
Mss moet elke journalist maar weer diploma opnieuw moeten behalen?
Ja hopelijk doen ze dat danquote:Op zondag 8 januari 2012 18:26 schreef du_ke het volgende:
Dit berichtje komt dan ook rechtstreeks van het ANP. Heb ze achter de schermen de tip gegeven om ook eens in dit topic te kijken voor een wat bredere blik op de discussie.
Vond je dit ook toen alle media het bericht van de Orka Coalitie klakkeloos overnamen over dat het slecht zou gaan met dat beest?quote:Op zondag 8 januari 2012 18:23 schreef TechXP het volgende:
Hier zie je weer het falen van journalistiek in Nederland. Copy paste van ANP overnemen, geen feiten checken, geen eigen onderzoek. Terwijl er afgelopen weken berichten zoals deze zijn geweest en tegensprekende berichtgeving. Dan ga je toch denken.. he verschillende informatie.. dan moeten we eens uitzoeken wie nou de waarheid spreekt?
Mss moet elke journalist maar weer diploma opnieuw moeten behalen?
Dat stond weer wel te samen met de andere informatie en reactie dolfinarium. Dus een verschil tussen de berichtgeving.quote:[b]Op
Vond je dit ook toen alle media het bericht van de Orka Coalitie klakkeloos overnamen over dat het slecht zou gaan met dat beest?
Misschien kan jij beter wegblijven uit dit topic als je het toch geen flikker interesseert debiel.quote:Op zondag 8 januari 2012 18:28 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Misschien moet die kutvis een cursus Nederlands volgen en het je vertellen.
Iets anders geloof je toch niet.
Laat je niet opnaaien dat zijn die flikkers van POLquote:Op zondag 8 januari 2012 19:06 schreef Mercer het volgende:
[..]
Misschien kan jij beter wegblijven uit dit topic als je het toch geen flikker interesseert debiel.
Dat je het maar weet.quote:Op zondag 8 januari 2012 20:37 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Laat je niet opnaaien dat zijn die flikkers van POL![]()
die hebben een vrijbrief om overal te trollen, jeweethoedatgaattoch?
Iemand enig idee hoe het nu met Morgan is ?quote:Op maandag 6 februari 2012 02:44 schreef Mar_Sle het volgende:
[..]
Ik kwam zojuist twee goede stukjes tegen:
Seaworld vs. the Circus
http://cetaceaninspiratio(...)seaworld-the-circus/
6 Parallels Between The Circus & SeaWorld
http://cetaceaninspiratio(...)the-circus-seaworld/
Het leven dat Morgan nu tegemoet gaat verschilt maar weinig van dat van die arme circusdieren.
Over Morgan zelf komen momenteel weinig berichten binnen, helaas.quote:Op maandag 6 februari 2012 07:05 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Even gepikt uit dit topic
Circussen geen vergunning meer nodig voor wilde dieren
[..]
Iemand enig idee hoe het nu met Morgan is ?
Dus dat beessie zit nog steeds vast?quote:Op dinsdag 7 februari 2012 00:54 schreef Mar_Sle het volgende:
[..]
Over Morgan zelf komen momenteel weinig berichten binnen, helaas.
De Orka Coalitie zit echter niet stil:
http://www.parool.nl/paro(...)ak-orka-Morgan.dhtml
Daarnaast zetten een aantal Spaanse organisaties (bijvoorbeeld PACMA, Proyecto Gran Simio) zich hard in voor Morgan.
tja,,, zie het commentaar ook onderaan de pagina...quote:Op donderdag 9 februari 2012 15:45 schreef Mar_Sle het volgende:
Ze zit nog altijd vast ja...
Foto's van Morgan's familie:
http://freemorgan.org/index.php/latest-news
quote:Op vrijdag 17 februari 2012 15:06 schreef Smeich het volgende:
Ik heb vernomen dat Morgan vandaag geïntroduceerd is in een show op LP...
Ik wist dat het ging komen, maar ik vind het toch heel triest om dit te lezen.quote:Op maandag 20 februari 2012 16:14 schreef Smeich het volgende:
Via een intern mailtje van een collega van mij bij de WDCS. Het is hier nu ook bevestigd
http://www.orca-ocean.nl/(...)an-doet-mee-in-shows
http://www.orkacoalitie.n(...)-nu-meedoen-in-show/
en http://www.orkacoalitie.nl/2012/02/20/beantwoording-kamervragen/
Tja, kijken of die van POL nu ook langs komen om te bekennen dat ze ongelijk hadden,quote:Op maandag 20 februari 2012 21:45 schreef Mar_Sle het volgende:
[..]
Ik wist dat het ging komen, maar ik vind het toch heel triest om dit te lezen.
Mooi verwoord.quote:Op maandag 20 februari 2012 21:45 schreef Mar_Sle het volgende:
[..]
Ik wist dat het ging komen, maar ik vind het toch heel triest om dit te lezen.
quote:Op woensdag 14 maart 2012 07:13 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)uden-dolfijnen.dhtml
![]()
Zwitserland wil verbod op houden dolfijnen
13/03/12, 20:21 − bron: ANP
De Zwitserse Tweede Kamer heeft dinsdag ingestemd met een verbod om dolfijnen te houden
voor amusement. De beslissing volgt op de dood van drie dolfijnen in een Zwitsers dolfinarium.
Het verbod werd verwelkomd door de bekende Zwitserse 'dierenadvocaat' Antoine Goetschel.
Hij vroeg de Eerste Kamer ook in te stemmen met het voorstel.
De drie dolfijnen stierven vorig jaar in het themapark Connyland.
Volgens de autoriteiten zijn de sterfgevallen veroorzaakt door antibiotica waarmee de dieren
werden behandeld. Het pretpark zegt dat de dolfijnen zijn vergiftigd.
Het is tegen een verbod.
quote:Wild orca Morgan's shocking new wounds at Loro Parque
Thursday, March 22. 2012
Morgan's deep laceration wounds.
Shocking new images are coming out of Tenerife’s Loro Parque showing Morgan, the wild Norwegian orca ‘rescued’ from the Wadden Sea in 2010, getting repeatedly rammed and bitten by the other animals held there. Her body now has deep laceration wounds as other orcas in her tank show dominance over her.
Morgan spends a lot of her time in a shallow side pool with Adan, a hand-reared two year old, and away from the other animals - a sign that she has not been accepted by the other orcas. Adan’s mother, who was made pregnant at just seven years of age, is now expecting another calf later this year. This new addition to Loro Parque, if it survives, will bring the total number of orcas held to seven and concern remains as to what will happen to Morgan and Adan as ‘their’ small, medical pool will be needed for the new mother. In the wild, incidentally, a female’s first calf is usually born at around 13 years.
While the four original orcas (Kohana, Keto, Tekoa, Skyla) sent to Loro Parque in 2006 all belong to Sea World, questions still remain as to who ‘owns’ Adan and Morgan and this issue will be key if Loro Parque or Sea World ever try to relocate them.
In February Morgan debuted in her first circus-style show performing tricks for the paying public. So much for education, science and natural behaviour!
So, to Dutch State Secretary, Henk Bleker, Dutch Appeal Judge, M. de Rooij and other members of the Dutch judiciary who thought sending Morgan to live in a concrete tank with this highly unstable, dysfunctional group of orcas was her best option rather than be given a chance to return to the wild, SHAME ON YOU!
bron
niets eigenlijk...quote:Op donderdag 22 maart 2012 13:36 schreef Candaasje het volgende:
Wat valt daar nu op te zeggen.....![]()
(Om het even netjes te houden...)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Morgan bekeek de bezoekers en had interesse voor alles, inclusief de vogels en poezen die langs
de glaswand liepen.
Er waren ook bezoekers die regelmatig langs kwamen.
Zij hielden de ontwikkelingen van Morgan bij en zagen Morgan veranderen van zieke orka naar een gezonde kleuter.
Zij leefden mee met het wel en wee en deelden hun mening over de gang van zaken.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Iedereen wilde tenslotte het beste voor Morgan.
Deze interesse stopt niet nu ze niet meer in Harderwijk is.
Dolfinarium ontvangt regelmatig foto’s en berichten van mensen die Morgan in Loro Parque hebben
bezocht.
Van 9 tot 14 april zijn twee meer geïnteresseerde bezoekers in Tenerife om Morgan te bezoeken.
Om iedereen te laten delen in hun ervaringen houden zij een dagelijkse weblog bij.
Een mooiere update, door de ogen van deze mensen kunnen we niet maken.
Daarom de tip om de weblinks naar Orca-Ocean en Dolfinariumweb te bekijken.
Oké hier dan de tip om Orca-Ocean en Dolfinariumweb te bekijken
Orca-Ocean laatste update 14 April 2012
http://www.orca-ocean.nl/(...)330-morgan-april2012
Dolfinariumweb laatste update 14 April 2012
http://dolfinariumweb.nl/(...)-in-loro-parque.html
Dat is Taiji in Japan, de plek die wereldwijde aandacht heeft gekregen via de documentaire "the Cove" . Ze willen een park maken waar toeristen met dolfijnen en kleine walvissen kunnen zwemmen, ze willen ermee gaan fokken en daarnaast willen ze ook gewoon doorgaan met de jaarlijkse slachting.quote:Op woensdag 9 mei 2012 10:04 schreef Candaasje het volgende:
Wat anders; heeft er hier iemand meer informatie over de plannen om een dolfijnenpark op te richten in de baai in China waar nu al die dieren afgeslacht/gevangen worden? (Sorry, lange zin)
quote:Taiji, dolphin-hunting Japanese town from ‘The Cove’, plans marine park
Sea Shepherd Conservation/AFP/Getty Images
TOKYO — The dolphin-hunting Japanese town of Taiji, made infamous by the Oscar-winning documentary “The Cove”, plans to open a marine mammal park where visitors can swim with the creatures, a media report said.
The town intends to section off part of the cove and turn it into a place where people can swim and kayak alongside small whales and dolphins, Jiji Press news agency reported, calling it “a marine safari park.”
(FILES) This file photo taken on October 6, 2003 and obtained from Sea Shepherd Conservation Society by AFP on November 3, 2003 shows Japanese fishermen riding a boat loaded with slaughtered dolphins at a blood-covered water cove in Taiji harbor, in Japan's Wakayama prefecture.
The cove is the scene of an annual slaughter when the fishermen of Taiji corral dolphins, select a few dozen for sale to aquariums and marine parks, and stab the rest to death for meat, turning the sea red.
The 2009 film “The Cove” brought Taiji to worldwide attention, winning an Oscar the following year, after showing the bloody slaughter. Activists continue to visit the town to protest the hunt.
Taiji, in western Wakayama prefecture, aims to officially launch the project within five years after negotiating with the prefectural government, which manages the bay, and with pearl farmers operating there, Jiji reported.
The plan, compiled by a panel of residents, calls for the creation of “a whale park” stretching roughly 28 hectares (69 acres) by putting up a net at the entrance to Moriura Bay in northwestern Taiji, it said.
Black whales and bottlenose dolphins caught in waters near the town would be released into the pool, which would be developed as a nature park that also includes beaches and mudflats, it said.
“We want to send out the message that the town is living together with whales,” Taiji Mayor Kazutaka Sangen, was quoted as saying.
The local government will also study whether it is possible to raise large whales there, the agency said, adding it intends to use the park for therapy and ecological research.
The town caught 928 dolphins in 2011, according to Wakayama prefecture.
A town official, who declined to be named, told AFP by telephone that the town “is no way going to stop” its annual dolphin hunt, adding local residents see no contradiction in both watching and eating dolphins.
Triestquote:Op woensdag 9 mei 2012 11:43 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Dat is Taiji in Japan, de plek die wereldwijde aandacht heeft gekregen via de documentaire "the Cove" . Ze willen een park maken waar toeristen met dolfijnen en kleine walvissen kunnen zwemmen, ze willen ermee gaan fokken en daarnaast willen ze ook gewoon doorgaan met de jaarlijkse slachting.
[..]
ach ja...money money money...quote:Op donderdag 24 mei 2012 17:41 schreef Smeich het volgende:
Lekker weer..
http://www.orkacoalitie.n(...)rd-over-dove-morgan/
Dat Niels van Elk een compleet incompetente totaal geen affectie met dieren hebbende asshole is was al bekend.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 11:29 schreef TechXP het volgende:
Als ze echt doof blijkt te zijn, dan zou dat ook aangeven dat er geen expertise te vinden is bij het Dolfinarium
Het word trouwens 1 november.quote:Op woensdag 4 juli 2012 01:10 schreef TechXP het volgende:
Rechtzaak zal waarschijnlijk nu toch pas september worden.
Ja klopt. 12 stuks gevangen in Rusland. Die naar de VS gaan alwaar diverse dophinaria de dieren zal krijgen en waarschijnlijk een SeaWorld (vrienden van Dolfinarium Harderwijk).quote:Op woensdag 24 oktober 2012 11:58 schreef Smeich het volgende:
Er gebeurt op het moment zoveel rondom zeezoogdieren in gevangenschap, voornamelijk Belugas zijn een hot topic....
Oeps... al die getallen ook... en ik zat paar dagen terug ook nog iemand terecht te wijzen op dat het niet 19 waren maar 18quote:
Ja had ik ook gelezen. Typische tactieken hebben ze daar. Voor de zaak van Morgan op 1 november komen allerlei mensen vanuit de hele wereld de rechtzaak bijwonen. Word ook aardig druk volgens mij.quote:En tijdens de dag van de hoorzitting over dit onderwerp had het Georgia Aquarium 60 mensen (waaronder ook zwervers) betaald tegen $22 per uur om vanaf het begin van de vroege ochtend 7 uur lang in de rij te gaan staan om zo te zorgen dat environmentalists niet tijdens die hearing naar binnen konden ....wat gelukkig niet gelukt was.
Ik ben benieuwd! En mooi van Albert!quote:Op woensdag 31 oktober 2012 14:21 schreef TechXP het volgende:
Nog 1 nachtje slapen. Inmiddels heeft Prince Albert II van Monaco zijn steun uitgesproken voor orka Morgan en haar zaak.
Doutzen Kroes ook, ze roept op twitter iedereen op de petitie te tekenen. Met haar aantallen volgers tikt dat lekker aanquote:Op woensdag 31 oktober 2012 14:21 schreef TechXP het volgende:
Nog 1 nachtje slapen. Inmiddels heeft Prince Albert II van Monaco zijn steun uitgesproken voor orka Morgan en haar zaak.
quote:Op woensdag 31 oktober 2012 14:21 schreef TechXP het volgende:
Nog 1 nachtje slapen. Inmiddels heeft Prince Albert II van Monaco zijn steun uitgesproken voor orka Morgan en haar zaak.
Goh, dat er écht nog mensen zijn die het zich aantrekken, behalve wij dan natuurlijk,quote:Op donderdag 1 november 2012 14:21 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Doutzen Kroes ook, ze roept op twitter iedereen op de petitie te tekenen. Met haar aantallen volgers tikt dat lekker aan
Mooi zo !quote:Op donderdag 1 november 2012 16:54 schreef Smeich het volgende:
Binnen zes weken komt het oordeel van de rechter. Weer wachten....
FANNvanhetlaatsteuur, ik merk trouwens dat er juist steeds meer awareness komt rondom zeezoogdieren in gevangenschap!
Dat is denk hoe je het kan opvatten als je het verhaal rondom de free willy orka niet kent.quote:Op donderdag 1 november 2012 19:13 schreef Greys het volgende:
Ik vond het alleen niet zo handig net bij Hart van Nederland dat ze vertelden dat de Orka Coalitie zich laat bijstaan door de expert die zich ook ingezet had bij de vrijlating van de 'Free Willy' orka. Die de vrijheid uiteindelijk toch helemaal niet aan kon en dus overleed.... Dat geeft nou niet echt het goede signaal af, of ligt dat aan mij?
Ok, maar ik als leek (!) denk volgens mij als meer leken en ik had begrepen dat de Free Willy orka er juist aan onderdoor was gegaan, aan de eenzaamheid. Die zocht toch constant weer menselijk contact op en de bevolking werd opgeroepen hem met rust te laten, ondanks dat ie zelf echt de mensen opzocht? En die heeft zich uiteindelijk van ellende ingegraven in de modder om daar dood te gaan. Of is daar echt niets van waar?quote:Op donderdag 1 november 2012 20:45 schreef TechXP het volgende:
[..]
Dat is denk hoe je het kan opvatten als je het verhaal rondom de free willy orka niet kent.
Dat was nl. een succesvolle uitzetting. Het dier heeft nog een tijd gewoon kunnen leven. Dat het dier dan dood gaat.. tsja.. dan kan gebeuren. Blijft natuur. Ze hebben hte dier wel leren jagen weer ondanks 20 jaar gevangenschap.
Nou, daar kan het Dolfinarium Harderwijk en de Heer Bleker trots op zijn.quote:Op maandag 5 november 2012 14:32 schreef Smeich het volgende:
http://www.freemorgan.org(...)s-of-morgan-v1.1.pdf
De fotos zeggen al genoeg![]()
Oké, wel een lap tekst zeg !quote:Op woensdag 12 december 2012 19:00 schreef truthortruth het volgende:
Fraai....http://www.digitaljournal.com/article/338491
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |