abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 21 juli 2011 @ 01:34:14 #1
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_99735276
http://www.artikel7.nu/?p=63882



De komende weken zullen we door de media weer worden gebombardeerd met oproepen om te geven voor Afrika. Daar heerst weer eens een keer grote hongersnood. Die komt net zo “verrassend” als het wisselen van de jaargetijden. Steeds opnieuw worden bij grote gebeurtenissen, zoals bij het Live-Aid-Concert, grote sommen geld voor Afrika ingezameld, opdat daar eindelijk geen honger meer zal zijn. En dan komt de volgende hongersnood. Waarom eigenlijk? Wie nu geld wil geven, zou enkele feiten moeten kennen.



In Somalië, Kenia, Ethiopië en Soedan dreigen tot 12 miljoen mensen te verhongeren. En nu moeten wij Europeanen (opnieuw) het volgende reddingspakket financieren. Alleen al in Kenia hebben 3,5 miljoen mensen nu levensmiddelenleveranties nodig. Dat is niet verbazend, want Kenia heeft zijn militaire uitgaven met 25% verhoogd en geeft veel meer geld uit aan wapens dan aan het garanderen van levensmiddelen voor het eigen volk. Ondanks de wereldwijde economische crisis geven alle Afrikaanse landen steeds meer geld voor wapens uit.



Ook Ethiopië – eveneens zwaar getroffen door de droogte – heeft pas onlangs aangekondigd de uitgaven voor wapens nog verder te willen verhogen. Somalië – ook door de honger getroffen – is ondanks een VN-wapenembargo intussen een van de grootste overslagplaatsen voor wapens van Afrika, de wapenhandelaren geven ongegeneerd interviews in Mogadishu. De Somalische piraten bedreigen de internationale scheepvaart en kapen behalve olietankers ook vooral containerschepen met levensmiddelen. Van de rederijen van de schepen properen ze losgeld af te persen. Dat levert meer winst op dan zelf op het veld aan het werk te gaan.



En juist vanwege deze Somalische piraten zijn de prijzen van levensmiddelen voor de Somalische bevolking met 20 tot 30% gestegen, omdat nog maar weinig vrachtschepen bereid zijn om de Somalische havens aan te doen. Ook voor het WFP (wereldvoedselprogramma) van de VN werd het steeds moeilijker om de hulpbehoevenden van levensmiddelen te voorzien, omdat steeds minder scheepseigenaren bereid zijn om hun containerschepen naar de regio te laten varen.

De Somaliërs hebben zelf de tak afgezaagd waarop ze zitten. Meer nog: de Somalische piraterij maakt vanwege de stijgende verzekeringspremies ook onze levensmiddelen duurder. En nu moeten wij diegenen, die zorgen voor de stijging van de levensmiddelenprijzen en onze schepen kapen, ook nog gratis levensmiddelen thuis afleveren?

In Zuid-Soedan is het niet anders gesteld met de hulpbehoevendheid. Zuid-Soedan is rijk aan grondstoffen, heeft meerdere miljarden barrels aardolie. De productie van de olievelden zou men heel gemakkelijk op de wereldmarkt kunnen ruilen tegen levensmiddelen – als men dat zou willen.

Dom genoeg doet Zuid-Soedan nu precies datgene, wat de hongerlijders Kenia en Ethiopië al jarenlang doen. Het land geeft nu eerst een groot deel van de olieopbrengsten aan wapens uit. De Amerikanen bouwen nu een groot (Amerikaans) militair steunpunt in Juba/Zuid-Soedan. Van daaruit zal zeer zeker niet de verdeling van levensmiddelen worden gecoördineerd. Het gaat veelmeer om wapenhandel.



De schrijver van dit artikel was van 1986 tot 2003 bij de “Frankfurter Allgemeine Zeitung” op de politieke redactie ook verantwoordelijk voor Afrika. Alles, wat ik hierboven heb omschreven, heb ik in ieder land steeds opnieuw zo meegemaakt. En de hele hulpindustrie is niets anders dan een kalmeringspil voor het voortdurende slechte geweten van Europeanen. Zonder uitzondering alle grote aankondigingen om de honger in Afrika eindelijk te overwinnen, zijn de afgelopen decennia brutaal mislukt. Dat ligt niet aan de Afrikaanse burgers. En het ligt ook niet aan ons. Het ligt aan ellendige machtselites in Afrika en ook bij ons.

De gewetenloze politieke gangsters calculeren knalhard ons slechte geweten in. In werkelijkheid gaat het hen alleen maar om zaken doen. Bondskanselier heeft zojuist een reclametoer door Afrika gemaakt voor de wapenindustrie. Het gaat om opdrachten in miljardenhoogte. En voor de hongerlijders in Afrika heeft ze heel “royaal” een miljoen euro Duitse hulp aangekondigd. De rest moeten wij nu ophoesten. En de wapenhandel gaat rustig door. Zoals altijd. En daarom geef ik geen cent. Ik doe niet meer mee aan dit cynische spelletje.

Nu zullen veel lezers verontwaardigd zeggen, dat men die arme Afrikanen toch niet zou kunnen laten verhongeren. Deze “goedmenschen” weten waarschijnlijk niet, wat er in werkelijkheid met het grootste deel van het geld gebeurt, dat zij schenken tegen de honger in Afrika: zodra zich een hongersnood aftekent, verhogen de regeringen onmiddellijk de landingskosten voor vliegtuigen in de betroffen gebieden en het liggeld voor schepen met hulpgoederen. Ook de huurprijzen voor vrachtwagens, waarmee de hulpgoederen getransporteerd worden, stijgen onmiddellijk (uiteraard ook de brandstofprijzen). Bovendien moeten er hoge invoerrechten worden betaald. Iedereen wil nu nog maar één ding: geld verdienen!



In duidelijke taal: minstens de helft van een geschonken euro verdwijnt in de zakken van gewetenloze zakenmensen, die met de desbetreffende regeringen van de hongergebieden samenwerken. De strijd tegen de honger is een enorme industrie, waarvan uiteindelijk slechts één groep profiteert: die van de zakenmensen. Slechts een heel klein gedeelte van de hulp komt uiteindelijk terecht bij de hongerlijders. De met het ingezamelde geld gekochte levensmiddelen verdwijnen in duistere kanalen en duiken heel snel op regionale markten op, waar ze niet verdeeld, maar verkocht worden. Hongerlijders kunnen deze echter niet kopen. Iedere hulporganisatie weet dat. En desondanks zamelen ze steeds opnieuw geld in met ontroerende beelden van hongerende kinderen.

Per slot van rekening werken ze zelf immers ook niet voor niets. Want ook de hulporganisaties nemen een groot deel van het ingezamelde geld voor hun rekening. En uiteindelijk blijft er bijna niets over voor diegenen die het echt nodig hebben. Bovendien: al decennia lang ondersteunen Europese belastingbetalers levensmiddelenmagazijnen in potentiële Afrikaanse hongerregio´s. En als er een hongercrisis komt, dan zijn ze bijna allemaal leeg. Ook dat is al tientallen jaren lang zo. Per slot van rekening betalen wij graag toch nog een keer, of niet soms?
=====================
quote:
zodra zich een hongersnood aftekent, verhogen de regeringen onmiddellijk de landingskosten voor vliegtuigen in de betroffen gebieden en het liggeld voor schepen met hulpgoederen. Ook de huurprijzen voor vrachtwagens, waarmee de hulpgoederen getransporteerd worden, stijgen onmiddellijk (uiteraard ook de brandstofprijzen). Bovendien moeten er hoge invoerrechten worden betaald. Iedereen wil nu nog maar één ding: geld verdienen!
:|W

[ Bericht 5% gewijzigd door slashdotter3 op 21-07-2011 01:39:47 ]
  donderdag 21 juli 2011 @ 01:35:45 #2
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_99735321
Zo'n lap tekst op dit uur :?
  donderdag 21 juli 2011 @ 01:45:36 #3
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_99735551
Helemaal gelezen op dit tijdstip, goed topic :)
VBL SC influencer
Left, right, behind
  donderdag 21 juli 2011 @ 01:47:19 #4
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_99735599
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 01:45 schreef Caland het volgende:
Helemaal gelezen op dit tijdstip, goed topic :)
Vertel, wat is jouw uitgebreide en gebalanceerde mening hierover? :P
  donderdag 21 juli 2011 @ 01:48:55 #5
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_99735639
Daar ga ik morgen op terugkomen :D
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_99736252
Ethiopië geeft maar 1% van hun bruto product uit aan defensie, dat is niks :') Dat artikel laat overkomen dat Kenia en Ethiopie alleen maar geld uitgeeft aan wapens, wat natuurlijk onzin is. Maar misschien kan Saudi Arabië wel wat minder geld aan wapens uitgeven en dat geven aan de Horn van Afrika. :Y

http://www.ed.nl/nieuws/a(...)audi-Arabi%C3%AB.ece

[ Bericht 8% gewijzigd door Doler12 op 21-07-2011 02:25:44 ]
pi_99736784
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 02:18 schreef Doler12 het volgende:
Ethiopië geeft maar 1% van hun bruto product uit aan defensie, dat is niks :') Dat artikel laat overkomen dat Kenia en Ethiopie alleen maar geld uitgeeft aan wapens, wat natuurlijk onzin is. Maar misschien kan Saudi Arabië wel wat minder geld aan wapens uitgeven en dat geven aan de Horn van Afrika. :Y

http://www.ed.nl/nieuws/a(...)audi-Arabi%C3%AB.ece
Je zou daar op kunnen antwoorden:

Tuurlijk, het moet ook altijd maar van andere landen afkomen...stel je voor zeg, je zal als land zelf wat moeten ondernemen... bijv. geboortebeperking instellen...
- En zoals pijn ook een vorm van voelen is, laat kou me weten dat ik wist wat warmte was.
- Ik ben de reden voor wie voor zijn lijden reden zoekt!
- Those people who tell you not to take chances, they are all missing on what life is about.
pi_99736989
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 02:54 schreef bas-beest het volgende:

[..]

Je zou daar op kunnen antwoorden:

Tuurlijk, het moet ook altijd maar van andere landen afkomen...stel je voor zeg, je zal als land zelf wat moeten ondernemen... bijv. geboortebeperking instellen...
Ik wens je veel succes om de geboortecijfer terug te dringen in een land waar de helft een analfabeet is. Maar ik zou je plan wel willen weten om de geboortecijfer terug te dringen.
pi_99737326
quote:
In duidelijke taal: minstens de helft van een geschonken euro verdwijnt in de zakken van gewetenloze zakenmensen, die met de desbetreffende regeringen van de hongergebieden samenwerken. De strijd tegen de honger is een enorme industrie, waarvan uiteindelijk slechts één groep profiteert: die van de zakenmensen. Slechts een heel klein gedeelte van de hulp komt uiteindelijk terecht bij de hongerlijders. De met het ingezamelde geld gekochte levensmiddelen verdwijnen in duistere kanalen en duiken heel snel op regionale markten op, waar ze niet verdeeld, maar verkocht worden. Hongerlijders kunnen deze echter niet kopen. Iedere hulporganisatie weet dat. En desondanks zamelen ze steeds opnieuw geld in met ontroerende beelden van hongerende kinderen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 07:46:58 #10
8372 Bastard
Persona non grata
pi_99737900
quote:
In duidelijke taal: minstens de helft van een geschonken euro verdwijnt in de zakken van gewetenloze zakenmensen, die met de desbetreffende regeringen van de hongergebieden samenwerken. De strijd tegen de honger is een enorme industrie, waarvan uiteindelijk slechts één groep profiteert: die van de zakenmensen.
Dus als je 2x zoveel geeft zit je goed :P
Dit soort acties vind ik vaak een beetje afkopen van je geweten "ik heb gegeven dus ik ben een goed mens"
The truth was in here.
  donderdag 21 juli 2011 @ 09:44:30 #11
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_99739593
Ik vind dit soort artikelen altijd een beetje sneu. Alsof je moet verklaren waarom je niets wil geven. Schuldgevoel?

Tevens klopt de redenatie van geen kant. Er is hongersnood. Dus willen mensen helpen omdat er anders negertjes doodgaan. Er wordt gesteld dat van elke euro de helft niet aan hulpverlening besteed wordt. Zelfs als we dat nog naar beneden bijstellen, en een kwart goed terecht komt, bij de live aid concerten is bijna 250 miljoen euro opgehaald! Voor de live 8 concerten van 2005 is dat nog eens 50 miljoen. Dus zelfs als er een kwart goed terecht komt, zijn met die concerten alleen al 75 miljoen euro opgehaald die gebruikt wordt om de inwoners te helpen.
Nu ben ik geen ster in ontwikkelingshulp, maar ik denk dat je daar best veel dingen mee kan doen, best veel voedsel mee kan uitdelen.

Haten op de regering is veel makkelijker dan daadwerkelijk iets doen. Maar hoeveel ze in Afrika ook graaien, het heeft wel degelijk ook zin. Dat excuus om niets te geven vind ik dus echt nergens op slaan.
Laffe huichelaar
pi_99739698
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 03:12 schreef Doler12 het volgende:

[..]

Ik wens je veel succes om de geboortecijfer terug te dringen in een land waar de helft een analfabeet is. Maar ik zou je plan wel willen weten om de geboortecijfer terug te dringen.
Geen flauw idee, maar het is, denk ik, één van de weinige dingen die op lange termijn gaat helpen.
- En zoals pijn ook een vorm van voelen is, laat kou me weten dat ik wist wat warmte was.
- Ik ben de reden voor wie voor zijn lijden reden zoekt!
- Those people who tell you not to take chances, they are all missing on what life is about.
pi_99740203
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 03:12 schreef Doler12 het volgende:

[..]

Ik wens je veel succes om de geboortecijfer terug te dringen in een land waar de helft een analfabeet is. Maar ik zou je plan wel willen weten om de geboortecijfer terug te dringen.
Ik weet het wel, gewoon alle hulp stopzetten en de natuur zijn gang laten gaan. Als je dan over een jaar of 10 eens een keer komt kijken zal er in ieder geval van overbevolking geen sprake meer zijn.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_99740215
Goed artikel, dat overigens nog een niet onbelangrijk aspect mist: het feit dat Somalië voor een groot deel gecontroleerd wordt door gewelddadige moslimextremisten. Dat is nog eens een extra argument om er geen geld in te pompen. Als we iets voor die mensen willen doen, kunnen we beter naar de lange termijn kijken en zorgen dat we dit soort extremisten uit de weg ruimen.

Ik las trouwens vandaag nog een bericht waar ik niks van snap:

quote:
Keniaanse president steekt 5 ton ivoor in brand
De president van Kenia, Mwai Kibaki, heeft vandaag hoogstpersoonlijk een stapel van bijna 5000 kilo ivoor in brand gestoken. De 335 olifantenslagtanden en meer dan 42.000 beeldjes van ivoor waren afkomstig uit Malawi, Tanzania en Zambia.

De lading werd in 2002 in Singapore onderschept en lag sindsdien in Kenia. Kibaki zei dat de verbranding een signaal is aan stropers en smokkelaars dat de landen in de regio niet toestaan dat de criminelen 'onze gemeenschappelijke toekomst vernietigen'.

Volgens functionarissen van de dierenbescherming wordt een monument opgericht op de plek van de brandstapel in het nationaal park Tsavo, waar zo'n 12.000 olifanten rondlopen. In Afrika leven meer dan 450.000 olifanten. Ze worden in hun bestaan bedreigd door stropers en illegale handel in jachttrofeeën. De groeiende bevolking in Afrikaanse landen zorgt er bovendien voor dat het leefgebied van de grote zoogdieren steeds kleiner wordt.
Bron: http://www.volkskrant.nl/(...)ivoor-in-brand.dhtml

Nu wil ik niet de PvdD-aanhang tegen me in het harnas jagen, maar je zou toch denken dat deze president momenteel wel belangrijker zaken aan zijn hoofd zou moeten hebben dan 9 jaar oud ivoor in brand steken. Nog los van de waardevernietiging die daarmee gepaard gaat en - als we de berichten mogen geloven - aanhoudende droogte in het land.

Nog even een zinnetje uit de OP herhalen:
quote:
In Somalië, Kenia, Ethiopië en Soedan dreigen tot 12 miljoen mensen te verhongeren.
Maar de president van Kenia maakt zich liever druk om ivoor.
  donderdag 21 juli 2011 @ 10:22:50 #15
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99740402
Als je Afrika wil helpen, structureel en permanent dan moet je geen eten sturen maar wapens. Veel wapens. En dan wel in de handen van onze soldaten. Land overnemen en er een normaal bestuur voeren dat niet van nepotisme en corruptie aaneen hangt.

In 50 jaar tijd is de wereldbevolking meer dan verdubbeld, natuurlijk zijn er problemen en je moet niet de illusie hebben dat je die zomaar eventjes makkelijk kan oplossen. Helemaal niet als de machthebbers in de regio alleen op zelfverrijking uit zijn.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99740503
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 10:22 schreef Dagonet het volgende:
Als je Afrika wil helpen, structureel en permanent dan moet je geen eten sturen maar wapens. Veel wapens. En dan wel in de handen van onze soldaten. Land overnemen en er een normaal bestuur voeren dat niet van nepotisme en corruptie aaneen hangt.
Alsof dat gaat lukken zonder astronomische kosten en grote weerstand onder de lokale bevolking die gaat janken over koloniale en/of imperiale invloeden.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  donderdag 21 juli 2011 @ 10:30:26 #17
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_99740571
Op zich een aardig artikel, maar het redactionele commentaar is om te huilen! ;(
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  donderdag 21 juli 2011 @ 10:30:37 #18
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_99740575
Hek erom heen, media niet meer toelaten, en de natuur zijn werk laten doen.
Die goedbedoelde 'hulp' werkt daar alleen maar demotiverend, en omdat ze er toch niets omhanden hebben terwijl ze op de hulp wachten maken ze er nog maar een stel uitvretertjes bij.
pi_99740660
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 10:30 schreef DrDarwin het volgende:
Hek erom heen, media niet meer toelaten, en de natuur zijn werk laten doen.
Die goedbedoelde 'hulp' werkt daar alleen maar demotiverend, en omdat ze er toch niets omhanden hebben terwijl ze op de hulp wachten maken ze er nog maar een stel uitvretertjes bij.
Dan gaan onze boeren piepen dat ze hun (door belastinggeld gesubsidieerde) overschotten niet meer voor bodemprijzen op de Afrikaanse markt kunnen dumpen. Voor de Afrikaanse boeren zelf zou het wel goed zijn.

Denk ook niet dat de olie- en wapenhandel erg blij met je oplossing zijn, maar wederom voor de Afrikanen zal het wellicht goed zijn.
  donderdag 21 juli 2011 @ 10:33:50 #20
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99740668
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 10:27 schreef waht het volgende:

Alsof dat gaat lukken zonder astronomische kosten en grote weerstand onder de lokale bevolking die gaat janken over koloniale en/of imperiale invloeden.
Jammer dan van die jankende lokalen, ze hebben een paar decennia gehad om de boel op orde te krijgen, is ze niet gelukt. Zolang zij blijven volharden in het luisteren naar leiders die niets anders doen dan verschillende groepen tegen elkaar op te zetten en zo maar weer is tigduizend man van andere stammen uit te moorden, zolang ze liever op een rietje bijten omdat ze niet weten hoe ze een boerderij moeten runnen en ze alle blanken die het wel wisten het land uit hebben gejaagd, zolang hebben ze geen recht van zeuren.

Ze zijn van onze goede wil afhankelijk, het wordt tijd dat we wat hardere eisen gaan stellen en ze onder directe curatele zetten. Het moet maar eens afgelopen zijn met het geld die kant op smijten, we kunnen het zelf veel te goed gebruiken.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  donderdag 21 juli 2011 @ 10:47:46 #21
7091 punchdrunk
The occasional acid flashback.
pi_99740978
quote:
7s.gif Op donderdag 21 juli 2011 09:44 schreef timmmmm het volgende:
Ik vind dit soort artikelen altijd een beetje sneu. Alsof je moet verklaren waarom je niets wil geven. Schuldgevoel?
Dat is lekker makkelijk. Zodra iemand kritiek heeft op de noodhulpmachine, dat wegzetten als schuldgevoel. zo zou je ook het wel geld geven kunnen benoemen natuurlijk. Beter is het om op argumenten te discussieren, ipv op de man te spelen.

quote:
Tevens klopt de redenatie van geen kant. Er is hongersnood. Dus willen mensen helpen omdat er anders negertjes doodgaan.
WILLEN helpen is het probleem ook niet. iedereen wil helpen. de vraag is juist of gewoon maar weer geld geven niet zinloos is, of zelfs een tegenovergesteld effect heeft; immers; als de regimes in afrikaanse landen profiteren van een hongersnood, zullen ze weinig behoefte voelen om hier structureel actie tegen te ondernemen. De vraag dringt zich dus op of wij met onze noodhulp niet juist de status quo in die landen in stand houden. het is heel nobel om NU 100 kinderen te redden, maar als dat een structurele oplossing, gedragen en gretrokken door het land zelf in de weg staat, heb je daarmee misschien wel 100.000 toekomstige doden op je geweten...

quote:
Er wordt gesteld dat van elke euro de helft niet aan hulpverlening besteed wordt. Zelfs als we dat nog naar beneden bijstellen, en een kwart goed terecht komt, bij de live aid concerten is bijna 250 miljoen euro opgehaald! Voor de live 8 concerten van 2005 is dat nog eens 50 miljoen. Dus zelfs als er een kwart goed terecht komt, zijn met die concerten alleen al 75 miljoen euro opgehaald die gebruikt wordt om de inwoners te helpen.
Nu ben ik geen ster in ontwikkelingshulp, maar ik denk dat je daar best veel dingen mee kan doen, best veel voedsel mee kan uitdelen.
Het gaat niet om het geld dat WEL goed terechtkomt, maar om het geld dat NIET goed terecht komt! dat geld verdwijnt namelijk in de zakken van het regime en zijn beschermelingen. Dat geld zorgt ervoor dat de volgende hongersnood niet voorkomen gaat worden. Dat geld zorgt ervoor dat er weer meer nieuwe wapens gekocht kunnen worden, om elkaar op de meest gruwelijke manier mee het hoekje om te helpen, met nog meer armoede en miserie vandien.

quote:
Haten op de regering is veel makkelijker dan daadwerkelijk iets doen. Maar hoeveel ze in Afrika ook graaien, het heeft wel degelijk ook zin. Dat excuus om niets te geven vind ik dus echt nergens op slaan.
De vraag is dus OF het wel zin heeft, en of je niet een klein probleem oplost, en een groot probleem helpt voortbestaan.
If you can lie on the floor without holding on, you're not really drunk
  donderdag 21 juli 2011 @ 11:10:14 #22
177810 Evenveel
en niet minder
pi_99741646
quote:
7s.gif Op donderdag 21 juli 2011 09:44 schreef timmmmm het volgende:
Ik vind dit soort artikelen altijd een beetje sneu. Alsof je moet verklaren waarom je niets wil geven. Schuldgevoel?

Tevens klopt de redenatie van geen kant. Er is hongersnood. Dus willen mensen helpen omdat er anders negertjes doodgaan. Er wordt gesteld dat van elke euro de helft niet aan hulpverlening besteed wordt. Zelfs als we dat nog naar beneden bijstellen, en een kwart goed terecht komt, bij de live aid concerten is bijna 250 miljoen euro opgehaald! Voor de live 8 concerten van 2005 is dat nog eens 50 miljoen. Dus zelfs als er een kwart goed terecht komt, zijn met die concerten alleen al 75 miljoen euro opgehaald die gebruikt wordt om de inwoners te helpen.
Nu ben ik geen ster in ontwikkelingshulp, maar ik denk dat je daar best veel dingen mee kan doen, best veel voedsel mee kan uitdelen.

Haten op de regering is veel makkelijker dan daadwerkelijk iets doen. Maar hoeveel ze in Afrika ook graaien, het heeft wel degelijk ook zin. Dat excuus om niets te geven vind ik dus echt nergens op slaan.
Dit vooral.

Zolang er niemand opstaat en een betere (realistische) oplossing aandraagt is geld geven altijd nog de beste optie. Ook al blijft er maar 25% van over. Dat is altijd nog meer dan niets.

En als je wel die oplossing denkt te hebben: doe er dan wat mee! Maar ga niet afgeven op de mensen die niet DE oplossing hebben maar toch IETS willen doen...
Doei.
  donderdag 21 juli 2011 @ 11:28:14 #23
3542 Gia
User under construction
pi_99742170
Ben het eens met Dagonet en Elfletterig.
Ingrijpen, regering afzetten en overnemen. Westerse regering installeren en het land opbouwen.

In dat geval heb ik er best geld voor over.
pi_99742383
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:28 schreef Gia het volgende:
Ben het eens met Dagonet en Elfletterig.
Ingrijpen, regering afzetten en overnemen. Westerse regering installeren en het land opbouwen.

In dat geval heb ik er best geld voor over.
Jij wilt half Afrika overnemen? Persoonlijk denk ik dat de beste oplossing is om de Afrikanen met rust te laten. Maar, zoals Nielsch al schrijft, dat vinden westerse bedrijven waarschijnlijk niet zo tof.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  donderdag 21 juli 2011 @ 11:57:02 #25
3542 Gia
User under construction
pi_99743214
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:34 schreef KoosVogels het volgende:
Jij wilt half Afrika overnemen? Persoonlijk denk ik dat de beste oplossing is om de Afrikanen met rust te laten. Maar, zoals Nielsch al schrijft, dat vinden westerse bedrijven waarschijnlijk niet zo tof.
Als jij inwoner was van dat land en je vrouw en kinderen van de honger om ziet komen, zou je dan geen interventie willen van westerse grootmachten? Zou jij dan denken: Ze moeten ons met rust laten, dan komt het wel goed?

Die bevolking kan er niks aan doen dat hun overheid het grootste deel van de financiele middelen spendeert aan wapens en vrijwel niks aan opbouw van het land of voedsel voor hun volk.

Ik ben er in dit soort gevallen voorstander van om corrupte regimes af te zetten om de bevolking betere hulp te kunnen bieden.
pi_99743249
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:28 schreef Gia het volgende:
Ben het eens met Dagonet en Elfletterig.
Ingrijpen, regering afzetten en overnemen. Westerse regering installeren en het land opbouwen.

In dat geval heb ik er best geld voor over.
Ja want dat werkt ook in Afghanistan en Egypte? Doe toch normaal. Niet iedereen zit te wachten op de schijndemocratie van een stel bankiersslaven. Vergeet Libië niet, waar de burgers bommen mogen eten van het westen, wat een redding. :r
pi_99743298
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:34 schreef KoosVogels het volgende:
Jij wilt half Afrika overnemen? Persoonlijk denk ik dat de beste oplossing is om de Afrikanen met rust te laten. Maar, zoals Nielsch al schrijft, dat vinden westerse bedrijven waarschijnlijk niet zo tof.
Er zal daar toch iets moeten veranderen. Als je dat berichtje over die olifanten leest (Kenia), zie je vermeld staan dat het leefgebied van de dieren steeds kleiner wordt, als gevolg van de bevolkingsgroei. Die groei moet hoe dan ook worden ingedamd, want het loopt de spuigaten uit. En trouwens: zo veel monden zijn simpelweg niet te voeden. Wat zich daar nu aan ellende afspeelt, is een soort 'natuurlijk proces', hoe wrang en respectloos dat ook mag klinken. Dat we er hier überhaupt van afweten, is te danken aan high-tech communicatiemiddelen.

Afrikanen met rust laten, blijkt totaal niet te werken. Mensen gaan met elkaar op de vuist op basis van religie (zie bijvoorbeeld Nigeria), of er komen stammenoorlogen zoals we met de Hutu's en Tutsi's hebben gezien in Rwanda.

Ik wil niet zeggen dat bezetting of onderdrukking de oplossing is, maar als je bijvoorbeeld kijkt naar een land als Zimbabwe, dan is het daar nu een veel ergere puinzooi dan in de tijd dat de Engelsen daar de baas waren. Onder het huidige bewind van dictator Mugabe is de economie volledig ingestort, heerst torenhoge werkloosheid, hyperinflatie, lijden mensen honger en breken ziektes uit.
pi_99743406
quote:
13s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:57 schreef HyperViper het volgende:
Ja want dat werkt ook in Afghanistan en Egypte? Doe toch normaal. Niet iedereen zit te wachten op de schijndemocratie van een stel bankiersslaven. Vergeet Libië niet, waar de burgers bommen mogen eten van het westen, wat een redding. :r
Ik denk niet dat je landen aan de noordkant van Afrika (zeg maar het Arabische deel) zo gemakkelijk kunt vergelijken met landen onder de Sahara. Overigens is de bevolking merendeels zelf in opstand gekomen tegen het dictatoriale regime in hun land.
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:02:47 #29
221328 MelanieA
What we think, we become.
pi_99743464
Er zal daar zeker eerst structureel iets moeten veranderen voordat ik er überhaupt een cent aan uitgeef. Daarnaast vind ik (gereguleerde) noodsteun bij hongersnood een taak van onze overheid. Daar betaal ik toch (veel te veel) belasting voor?????
We are born and we die. These are certainties. Everything else in between is of our own making; so make it good.
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:04:59 #30
6253 HeatWave
Apex Predator
pi_99743553
quote:
13s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:57 schreef HyperViper het volgende:

[..]

Ja want dat werkt ook in Afghanistan en Egypte? Doe toch normaal. Niet iedereen zit te wachten op de schijndemocratie van een stel bankiersslaven. Vergeet Libië niet, waar de burgers bommen mogen eten van het westen, wat een redding. :r
Je hebt gelijk, we hebben het hier veel slechter dan die afrikanen, onze waardeloze levensstandaard kan je echt niet opdringen aan die arme mensen daar!
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:07:44 #31
3542 Gia
User under construction
pi_99743649
quote:
13s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:57 schreef HyperViper het volgende:

Ja want dat werkt ook in Afghanistan en Egypte? Doe toch normaal. Niet iedereen zit te wachten op de schijndemocratie van een stel bankiersslaven. Vergeet Libië niet, waar de burgers bommen mogen eten van het westen, wat een redding. :r
Volgens mij is er in Egypte en Lybië geen sprake van afzetten van de regering door het westen.

Dus waarom je dit als voorbeeld stelt?

Daarbij wil het westen in Afghanistan opbouwende hulp bieden maar worden ze danig tegen gewerkt door delen van de bevolking. Dus, tja, wat moet je dan?
Wat dat betreft ben ik ook tegen verdere hulp in Afghanistan. Als ze het niet willen, zoeken ze het maar lekker uit.
pi_99743876
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:07 schreef Gia het volgende:

[..]

Volgens mij is er in Egypte en Lybië geen sprake van afzetten van de regering door het westen.

Dus waarom je dit als voorbeeld stelt?
Wij (het westen) hebben Mumbarak toch geplaatst?! Je hebt dus geen flikker verstand waarover je praat, want die puppet regeringen van het westen zijn steevast ranziger dan welk regime dan ook.
quote:
Daarbij wil het westen in Afghanistan opbouwende hulp bieden maar worden ze danig tegen gewerkt door delen van de bevolking. Dus, tja, wat moet je dan?
Wat dat betreft ben ik ook tegen verdere hulp in Afghanistan. Als ze het niet willen, zoeken ze het maar lekker uit.
Opbouwende hulp? Ik snap best dat die mensen niet zitten te wachten op een paar economische huurmoordenaars die hun corporatieve belangen door de strotten van de bevolking proberen te duwen. Hulp? Droom verder. We hebben niks positiefs gedaan voor dat land, wat verwacht je?
pi_99743891
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:59 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Er zal daar toch iets moeten veranderen. Als je dat berichtje over die olifanten leest (Kenia), zie je vermeld staan dat het leefgebied van de dieren steeds kleiner wordt, als gevolg van de bevolkingsgroei. Die groei moet hoe dan ook worden ingedamd, want het loopt de spuigaten uit. En trouwens: zo veel monden zijn simpelweg niet te voeden. Wat zich daar nu aan ellende afspeelt, is een soort 'natuurlijk proces', hoe wrang en respectloos dat ook mag klinken. Dat we er hier überhaupt van afweten, is te danken aan high-tech communicatiemiddelen.

Afrikanen met rust laten, blijkt totaal niet te werken. Mensen gaan met elkaar op de vuist op basis van religie (zie bijvoorbeeld Nigeria), of er komen stammenoorlogen zoals we met de Hutu's en Tutsi's hebben gezien in Rwanda.

Ik wil niet zeggen dat bezetting of onderdrukking de oplossing is, maar als je bijvoorbeeld kijkt naar een land als Zimbabwe, dan is het daar nu een veel ergere puinzooi dan in de tijd dat de Engelsen daar de baas waren. Onder het huidige bewind van dictator Mugabe is de economie volledig ingestort, heerst torenhoge werkloosheid, hyperinflatie, lijden mensen honger en breken ziektes uit.
Die stammenoorlog tussen Hutu's en Tutsi's is juist gecreëerd door de voormalige koloniale overheerser... Veel rotzooi nu zijn het gevolg van de aanwezigheid van delfstoffen en Westerse bedrijven die groepen mensen tegen elkaar opzetten te einde zo goedkoop mogelijk aan die delfstoffen te komen.
I´m back.
pi_99743899
-Niet haten-

[ Bericht 97% gewijzigd door timmmmm op 21-07-2011 12:35:56 ]
pi_99744047
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:57 schreef Gia het volgende:

[..]

Als jij inwoner was van dat land en je vrouw en kinderen van de honger om ziet komen, zou je dan geen interventie willen van westerse grootmachten? Zou jij dan denken: Ze moeten ons met rust laten, dan komt het wel goed?

Die bevolking kan er niks aan doen dat hun overheid het grootste deel van de financiele middelen spendeert aan wapens en vrijwel niks aan opbouw van het land of voedsel voor hun volk.
Nou Nou 1% van het BNP bij die landen het grootste deel van de financiele middelen noemen. Maar het is lekker makkelijk in de huidige hedonistische ikke ikke ikke cultuur om maar de populitische prietpraat van zo'n opinie stukje over te nemen, en daarmee je eigen niet sociale gedrage tov een grote groep mensen die op de verkeerde plaats geboren zijn maar te blijven goedpraten.
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:34:06 #36
3542 Gia
User under construction
pi_99744776
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:16 schreef Basp1 het volgende:
Nou Nou 1% van het BNP bij die landen het grootste deel van de financiele middelen noemen. Maar het is lekker makkelijk in de huidige hedonistische ikke ikke ikke cultuur om maar de populitische prietpraat van zo'n opinie stukje over te nemen, en daarmee je eigen niet sociale gedrage tov een grote groep mensen die op de verkeerde plaats geboren zijn maar te blijven goedpraten.
Jij denkt dat het helpt als we allemaal 100 euro overmaken op giro 555 t.b.v. de Hoorn van Afrika?
Dan sterven al die mensen niet. Dan wordt het land opgebouwd en komt het allemaal goed.

Ik denk het niet.

Maar goed, ga vooral je gang.
pi_99744898
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:34 schreef Gia het volgende:

[..]

Jij denkt dat het helpt als we allemaal 100 euro overmaken op giro 555 t.b.v. de Hoorn van Afrika?
Dan sterven al die mensen niet. Dan wordt het land opgebouwd en komt het allemaal goed.

Ik denk het niet.

Maar goed, ga vooral je gang.
Nee dat denk ik zeker niet dat het dan goed komt, maar het is te goedkope retoriek en te simplistisch om alleen in het westen de lusten van de globalisering en welvaartsgroei te willen hebben en de problemen die hierdoor zijn ontstaan te bagitaliseren.
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:38:53 #38
3542 Gia
User under construction
pi_99744970
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:36 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Nee dat denk ik zeker niet dat het dan goed komt, maar het is te goedkope retoriek en te simplistisch om alleen in het westen de lusten van de globalisering en welvaartsgroei te willen hebben en de problemen die hierdoor zijn ontstaan te bagitaliseren.
Dit topic gaat niet over welvaartsproblemen in het westen, maar over hongersnood in Africa waar veel geld niet terecht komt bij de hongerige bevolking.
pi_99745026
Daarom ook: ik geef geen stuiver. Jammer voor de directeuren van de hulporganisaties met hun tonnen salarissen.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99745058
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:13 schreef Ryan3 het volgende:
Die stammenoorlog tussen Hutu's en Tutsi's is juist gecreëerd door de voormalige koloniale overheerser... Veel rotzooi nu zijn het gevolg van de aanwezigheid van delfstoffen en Westerse bedrijven die groepen mensen tegen elkaar opzetten te einde zo goedkoop mogelijk aan die delfstoffen te komen.
In Nigeria wordt veel olie opgepompt. Ik kan me echt niet indenken dat de Shell's van deze wereld zitten te wachten op een burgeroorlog tussen moslims en christenen. Ze hebben veel liever een stabiele situatie.

Als ik even wat lees over Rwanda, zie ik dat de strijd tussen Hutu's en Tutsi's al decennialang aan de gang is en dat de aan- of afwezigheid van België daar weinig aan verandert. Ook zijn er weinig delfstoffen aanwezig, getuige Wikipedia:

quote:
Rwanda is a country of few natural resources, and the economy is based mostly on subsistence agriculture by local farmers using simple tools. An estimated 90% of the working population farms, and agriculture comprised an estimated 42.1% of GDP in 2010. Since the mid 1980s, farm sizes and food production have been decreasing, due in part to the resettlement of displaced people. Despite Rwanda's fertile ecosystem, food production often does not keep pace with population growth, and food imports are required.

Crops grown in the country include coffee, tea, pyrethrum, bananas, beans, sorghum and potatoes. Coffee and tea are the major cash crops for export, with the high altitudes, steep slopes and volcanic soils providing favourable conditions. Reliance on agricultural exports makes Rwanda vulnerable to shifts in their prices.
Kortom: vooral landbouw en ook nog eens onvoldoende om de alsmaar groeiende bevolking te voeden.
pi_99745142
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 11:57 schreef Gia het volgende:

[..]

Als jij inwoner was van dat land en je vrouw en kinderen van de honger om ziet komen, zou je dan geen interventie willen van westerse grootmachten? Zou jij dan denken: Ze moeten ons met rust laten, dan komt het wel goed?

Die bevolking kan er niks aan doen dat hun overheid het grootste deel van de financiele middelen spendeert aan wapens en vrijwel niks aan opbouw van het land of voedsel voor hun volk.

Ik ben er in dit soort gevallen voorstander van om corrupte regimes af te zetten om de bevolking betere hulp te kunnen bieden.
Je moet een beetje realistisch zijn. Denk je werkelijk dat westerse troepen met armen worden ontvangen? Ja, wellicht door een deel van de bevolking, maar zeker niet iedereen. Bovendien heeft westerse interventie natuurlijk een beetje een nare bijsmaak voor de Afrikanen, gezien hun koloniale verleden.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_99745201
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:41 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

In Nigeria wordt veel olie opgepompt. Ik kan me echt niet indenken dat de Shell's van deze wereld zitten te wachten op een burgeroorlog tussen moslims en christenen. Ze hebben veel liever een stabiele situatie.

Als ik even wat lees over Rwanda, zie ik dat de strijd tussen Hutu's en Tutsi's al decennialang aan de gang is en dat de aan- of afwezigheid van België daar weinig aan verandert. Ook zijn er weinig delfstoffen aanwezig, getuige Wikipedia:
Dat klopt, maar de Belgen hebben met hun manier van doen in dat land de haat tussen beide volkeren aangewakkerd. Ga nu niet alles uitleggen, maar geloof me, Belgie heeft flink wat bloed aan zijn handen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  donderdag 21 juli 2011 @ 12:47:32 #43
7091 punchdrunk
The occasional acid flashback.
pi_99745347
Anders draaien we het eens om: Waarom vinden al die gulle gevers het sussen van hun geweten zo belangrijk, dat ze daarvoor graag geld geven aan geweldadige en corrupte regime's die dat gebruiken om hun bevolking nog langer in totale armoede en ellende te laten leven?

Vind je het ZO belangrijk om een warm gevoel te krijgen van het idee dat je ¤0,25 hebt bijgedragen aan een bakje rijst voor een hongerend kindje, dat je op de koop toe neemt dat je ook weer ¤0,75 hebt bijgedragen aan een AK-74 waarmee de vader van dat kindje volgende week overhoop geschoten word?

blind geld richting afrika gooien is geen oplossing. Roepen dat het op zijn minst geen kwaad kan is Naief. Ik zeg niet dat ik de oplossing heb voor de honger in afrika, maar ik denk wel dat we eens moeten bekijken of we zo niet meer kwaad dan goed doen.
If you can lie on the floor without holding on, you're not really drunk
pi_99745473
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:38 schreef Gia het volgende:

[..]

Dit topic gaat niet over welvaartsproblemen in het westen, maar over hongersnood in Africa waar veel geld niet terecht komt bij de hongerige bevolking.
Het gaat puur over de verdeling van welvaart, en dus ook de verdeling van voedsel in deze geglobaliseerde wereld. Zoals ik al opmerkte we willen wel de lusten niet de lasten in het westen in deze geglobaliseerde wereld. In dat op zicht lijken we individueel ook bijna wel allemaal kleine bankiers privatising the profits, socializing the losses. Dat deze losses nu opeen mensenlevens zijn en er hier zo makkelijk geoordeeld wordt over de kosten van een mensenleven in afrika is natuurlijk te triest voor woorden.
pi_99745767
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:53 schreef What_what het volgende:
Verder ben ik het wel eens dat ontwikkelingshulp niet werkt, al vind ik dat wat anders dan acute hulp bij rampen zoals dit.
Wij geven dan ook geen hulp bij deze rampen. Wij geven geld.
  donderdag 21 juli 2011 @ 13:28:18 #46
3542 Gia
User under construction
pi_99746774
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:56 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Wij geven dan ook geen hulp bij deze rampen. Wij geven geld.
En dat smaakt nergens naar!
pi_99748172
Ach ik heb wel eens gehoord van een een kennis die vroeger vaarde, dat ze voedselhulp naar Ethiopië brachten in de tijd dat dat zo getroffen werd. Kwamen ze ergens in zo'n haven aan, veel gezeur, moesten ze weer om keren en doorvaren naar Egypte. Hup vreten eruit, wapens erin en weer terug naar Ethiopië.

Dus vooral blijven geven.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_99748359
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:13 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Die stammenoorlog tussen Hutu's en Tutsi's is juist gecreëerd door de voormalige koloniale overheerser... Veel rotzooi nu zijn het gevolg van de aanwezigheid van delfstoffen en Westerse bedrijven die groepen mensen tegen elkaar opzetten te einde zo goedkoop mogelijk aan die delfstoffen te komen.
Daar komt dan nog bij dat structurele hulp jarenlang afhankelijk werd gemaakt van irreële eisen als het promoten van abstinentie van seks ipv het gebruik van condooms .. het Bush-regime was daar bekend om, geen idee hoe het nu is.
pleased to meet you
pi_99748463
Dit.....
quote:
2s.gif Op woensdag 20 juli 2011 10:26 schreef teknomist het volgende:
Unicef Henk Franken ¤ 371.459
Rode Kruis Cees Breederveld ¤ 198.000
Hartstichting Hans Stam ¤ 181.119
Nierstichting Paul Beerkens ¤ 177.249
Kerk in actie Haaije Feenstra ¤ 176.000
KWF Kankerbestrijding Ton Hanselaar ¤ 175.135
Artsen zonder Grenzen Hans van de Weerd ¤ 174.000
Prins Bernard cultuurfonds Adriana Esmeijer ¤ 160.400
Natuurmonumenten Jan Jaap de Graeff ¤ 154.000
Plan Nederland Tjipke Bergsma ¤ 136.000
Wereld Natuur Fonds Johan van de Gronden ¤ 129.498
Cordaid René Grotenhuis ¤128.514
Greenpeace Liesbeth van Tongeren ¤ 126.901
Woord en Daad Jan Lock ¤ 125.361
Astma fonds Michael Rutgers ¤ 125.000
Zonnebloem Marijke van Eck ¤ 122.416
Terres des Hommes Ron van Huizen ¤ 117.440
Amnesty International Eduard Nazarski ¤ 115.955
Oxfam/Novib Farah Karimi ¤ 115.769
SOS Kinderdorp Albert Jaap van Santbrink ¤ 103.164
Cliniclowns Nederland Hans Geels ¤ 94.577
Liliane fonds Kees van den Broek ¤ 92.016
War Child Mark Vogt ¤ 87.600
....is de oorzaak.
pi_99748801
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 10:22 schreef Dagonet het volgende:
Als je Afrika wil helpen, structureel en permanent dan moet je geen eten sturen maar wapens. Veel wapens. En dan wel in de handen van onze soldaten. Land overnemen en er een normaal bestuur voeren dat niet van nepotisme en corruptie aaneen hangt.

In 50 jaar tijd is de wereldbevolking meer dan verdubbeld, natuurlijk zijn er problemen en je moet niet de illusie hebben dat je die zomaar eventjes makkelijk kan oplossen. Helemaal niet als de machthebbers in de regio alleen op zelfverrijking uit zijn.
Yikes, jij krijgt nu alles en iedereen over je heen omdat je het weer wil gaan koloniseren. Maar het gaat zo goed sinds de daar zelf de macht in handen hebben!
Hou vol mensen, alleen samen krijgen we de vergrijzing eronder!
pi_99749763
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:08 schreef Zienswijze het volgende:
Dit.....

[..]

....is de oorzaak.
En hoeveel mensen uit die lijst hebben nou daadwerkelijk te maken met hongersnoden/noodhulp, waar dan ook ter wereld?
pleased to meet you
pi_99750680
Machteloos ( Somalie ), corrpute ( Kenia ) of oorlogzuchtige ( Sudan ) regering of niet, ik geloof niet dat je maar geen geld uit moet geven om de honger in Afrika te bestrijden omdat de elite de helft er van inpikt. Juist omdat er mensen verhongeren in de Hoorn van Afrika, juist omdat de burgers van die landen het slachtoffer zijn en juist omdat er op dit moment geen oplossing is tegen de honger, geef ik wel. Omdat er namelijk mensen verhongeren en wij door donaties de honger kunnen stillen.

Feitelijk heeft TS gelijk: Het bestuur daar is corrupt, de wapenhandel is booming en europese en chineze zakenlieden bedrijven handel en bekommeren zich niet om hongerige lokalen. Echter vind ik het een kolder reden om dan maar niet te doneren: Mensen lijden honger, waarom hen niet helpen?
burgerweeshuis
"de mens heeft geen smaak, tenzij hij opgegeten wordt."
woensdag 26 mei 2010 12:26 schreef Kluts het volgende: Een vicieuze cirkel heeft idd geen invalshoeken.
  donderdag 21 juli 2011 @ 14:57:18 #53
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99750785
Wat TS een beetje overziet is dat honger hier gebruikt wordt als wapen in een genocide. Zoals zo vaak trouwens. Het zuiden van Soedan is Christelijk, het Noorden islamitisch. Die mensen op de grond kunnen niets doen aan wie er de wapens heeft, wie er de olie wil, en de salarissen van de mensen van de hulpverleningsinstanties.
Er wordt gewoon een oorlog gevoerd met als effectief wapen, de honger.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99750887
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:08 schreef Zienswijze het volgende:
Dit.....

[..]

....is de oorzaak.
Ben het met je eens dat de salarissen te hoog zijn, maar ik vrees dat men in Afrika ook honger zou hebben als deze mensen een modaal salaris zouden verdienen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_99751107
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:59 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Ben het met je eens dat de salarissen te hoog zijn, maar ik vrees dat men in Afrika ook honger zou hebben als deze mensen een modaal salaris zouden verdienen.
Als je "gratis" geld aan organistaties geeft, dan trekt het mensen aan die op geld uit zijn in plaats van om mensen te helpen. Zie bijvoorbeeld die salarissen die directeuren in die branche aan zichzelf geven...om van te kotsten.

Stop je de subsidies, dan zal zo'n organisatie geheel op donaties moeten drijven. Waarbij het aan de donors moet laten zien dat het echt constructief arme mensen helpt die honger hebben...
Dus niet enkel voedselpaketten sturen, maar bijvoorbeeld in irrigatiemiddelen investeren waardoor men ook voedsel in droge tijden kan produceren. Op deze manier help je duurzaam arme mensen.
pi_99751122
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:08 schreef Zienswijze het volgende:
Dit.....

[lijstje met salarissen]

....is de oorzaak.
Dat is natuurlijk onzin. Ook al zijn die salarissen buitensporig hoog, ze vallen compleet in het niet bij de vele miljoenen (of beter gezegd: miljarden) die omgaan in de noodhulp. Een groot deel van de genoemde salarissen, zoals de Hartstichting, Nierstichting, KWF, Cultuurfonds, Natuurmonumenten, WNF, Greenpeace, Astma Fonds, CliniClowns en Zonnebloem, heeft bovendien geen enkele relatie met hulp aan hongerige Afrikanen.
pi_99751153
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:04 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk onzin. Ook al zijn die salarissen buitensporig hoog, ze vallen compleet in het niet bij de vele miljoenen (of beter gezegd: miljarden) die omgaan in de noodhulp. Een groot deel van de genoemde salarissen, zoals de Hartstichting, Nierstichting, KWF, Cultuurfonds, Natuurmonumenten, WNF, Greenpeace, Astma Fonds, CliniClowns en Zonnebloem, heeft bovendien geen enkele relatie met hulp aan hongerige Afrikanen.
Je denkt trekt enkel mensen aan die op geld uit zijn dan mensen die andere mensen willen helpen.

Bovendien, als je een sociale instelling bent die arme mensen wilt helpen, dan moet je jezelf niet buitensporig rijker maken door 100.000+ aan salarissen uit te keren. Beetje inconsequent, vind je niet?
pi_99751200
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:04 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Als je "gratis" geld aan organistaties geeft, dan trekt het mensen aan die op geld uit zijn in plaats van om mensen te helpen. Zie bijvoorbeeld die salarissen die directeuren in die branche aan zichzelf geven...om van te kotsten.

Stop je de subsidies, dan zal zo'n organisatie geheel op donaties moeten drijven. Waarbij het aan de donors moet laten zien dat het echt constructief arme mensen helpt die honger hebben...
Dus niet enkel voedselpaketten sturen, maar bijvoorbeeld in irrigatiemiddelen investeren waardoor men ook voedsel in droge tijden kan produceren. Op deze manier help je duurzaam arme mensen.
Gast, hulpverlening is niet een of ander speeltje van de vrije markt. De overheid beschouwt het gewoon als haar taak om een handje te helpen. Daar kun je voor of tegen zijn.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_99751275
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:06 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Gast, hulpverlening is niet een of ander speeltje van de vrije markt. De overheid beschouwt het gewoon als haar taak om een handje te helpen. Daar kun je voor of tegen zijn.
Wie zegt dat onze overheid belang bij heeft om Afrika vooruit te helpen? Je gelooft de standaardriedeltjes van de overheid..

Bovendien wilt de overheid wat terug voor haar subsidies: het wilt een vinger in de pap. Oftewel, dit ondermijnt onafhankelijke, duurzame hulp.
pi_99751332
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:08 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Wie zegt dat onze overheid belang bij heeft om Afrika vooruit te helpen? Je gelooft de standaardriedeltjes van de overheid..

Bovendien wilt de overheid wat terug voor haar subsidies: het wilt een vinger in de pap. Oftewel, dit ondermijnt onafhankelijke, duurzame hulp.
Het probleem met ontwikkelingssamenwerking is dat het geen nut heeft op de lange termijn. Je moet de lokale bevolking zelfvoorzienend maken. Dat gebeurt niet als je voedselpakketjes blijft sturen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  donderdag 21 juli 2011 @ 15:10:45 #61
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99751397
De Moslims uit Noord Soedan lachen zich te pletter om dit soort topics, en gaan lekker verder met moorden.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99751419
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:09 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Het probleem met ontwikkelingssamenwerking is dat het geen nut heeft op de lange termijn. Je moet de lokale bevolking zelfvoorzienend maken. Dat gebeurt niet als je voedselpakketjes blijft sturen.
Ja, exact, en dan moet je niet afhankelijk van een of andere rijke overheid zijn. Dat kan het beste door onafhankelijke organistaties die zich daadwerkelijk om die mensen bekommeren.

Toevoeging:
Dat doe je niet door subsides aan zo'n organisatie te geven, waarbij Nederlandse bedrijven een flinke vinger in de pap krijgen en daar allerlei bouwprojecten mogen uitvoeren, waardoor lokaal ondernemerschap daar geen kans maakt.
pi_99751493
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:06 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Gast, hulpverlening is niet een of ander speeltje van de vrije markt. De overheid beschouwt het gewoon als haar taak om een handje te helpen. Daar kun je voor of tegen zijn.
Als de overheid Afrika echt zou willen helpen dan zouden ze de importheffingen afschaffen. Zolang dat niet gebeurt is het allemaal symboolpolitiek en daar hebben we al veel te veel van tegenwoordig.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_99751537
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:12 schreef Boris_Karloff het volgende:

[..]

Als de overheid Afrika echt zou willen helpen dan zouden ze de importheffingen afschaffen. Zolang dat niet gebeurt is het allemaal symboolpolitiek en daar hebben we al veel te veel van tegenwoordig.
Precies. Wie zegt dat onze overheid uberhaupt Afrika vooruit wil helpen...? Daarom: stop die subsidies aan hulporganisaties en maak hen overheidsonafhankelijk.
  donderdag 21 juli 2011 @ 15:14:23 #65
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99751549
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:09 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Het probleem met ontwikkelingssamenwerking is dat het geen nut heeft op de lange termijn. Je moet de lokale bevolking zelfvoorzienend maken. Dat gebeurt niet als je voedselpakketjes blijft sturen.
Op het moment dat er miljoenen mensen door de honger bedreigd worden is het natuurlijk het juiste moment om daar een boom over op te zetten.
Of niet? Moet je dan juist zorgen dat die mensen even geholpen worden?
Verder is de oplossing voor het ontwikkelingsprobleem vrij eenvoudig. Gewoon de landbouwsubsidies opheffen en de importheffingen afschaffen. Gewoon een echte vrije markt. Maar dat zal wel weer ingaan tegen jouw idealen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99752226
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Ja, want Europa mag prima al het europees grondgebied verbruiken, maar Afrika niet, toch?
Ze moeten zelf weten hoe ze hun grondgebied gebruiken, maar enig realisme lijkt me wel op z'n plaats. Als Nederland morgen ineens 50 miljoen inwoners telt, hebben we hier ook problemen. Zoals je in het geval van Rwanda kunt lezen, is de landbouw niet dusdanig dat de bevolkingsgroei kan worden bijgebeend.

quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Het blijkt prima te werken. De meeste landen van Afrika kennen enorme economische groei, de wolkenkrabbers schieten de grond uit. Oh, enje herrinnert je wel dat er na de genocide in Rwanda nog een in het stabiele Europa was?
Je wilt de staat van een land afmeten aan het feit dat er wolkenkrabbers worden gebouwd? In veel ontwikkelingslanden is er een kleinere groep rijken die leeft in ongekende welvaart. Dat het overgrote deel van de bevolking in armoede leeft, blijft mooi verscholen achter die fraaie wolkenkrabbers. Dat er in Europa (ook) een genocide was, verandert niets aan de situatie in Afrika.

quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Mensen mensen, het gaat in Afrika gewoon best goed, levensstandaard is hoger dan ooit in de meeste landen. Prima, dan zit er een Somalie tussen (zonder regering), of Zimbabwe (idiote regering), maar Afrika is booming baby! GDP per capita van 7 Afrikaanse landen is hoger dan die van onze 4 armere EU landen.
Het is wel vreemd dat je anderen verwijt dat ze Afrika als één geheel zien, om vervolgens te gaan pimpen met een paar Afrikaanse landen die toevallig wat hoger scoren dat de armste EU-landen. De meeste van die landen - ik heb even gezocht - liggen boven de Sahara, in het 'Arabische' deel van Afrika. Dat Afrika groeipotentie heeft, zullen weinigen ontkennen. Maar als je al weet dat bepaalde oorlogen zijn begonnen wegens gebrek aan grond, zou de onstuimige bevolkingsgroei wel eens heel negatief kunnen uitwerken op die groeipotentie. Als het GDP verdubbelt, maar de bevolking ook, dan blijft het GDP per capita onveranderd...
pi_99752250
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:57 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat TS een beetje overziet is dat honger hier gebruikt wordt als wapen in een genocide. Zoals zo vaak trouwens. Het zuiden van Soedan is Christelijk, het Noorden islamitisch.
Gisteren had de VPRO er nog een schrijnende documataire over, de lost boys.

http://weblogs.hollanddoc(...)-had-genoeg-van-ons/

http://www.lostboysfilm.com/

Ik ben er alleen nog niet achter of die nog te zien is op een uitzending gemist oid.
pi_99752676
Wel noodhulp, maar ook investeren in zelfvoorziening aub.
  donderdag 21 juli 2011 @ 15:41:49 #69
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99752779
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:31 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Gisteren had de VPRO er nog een schrijnende documataire over, de lost boys.

http://weblogs.hollanddoc(...)-had-genoeg-van-ons/

http://www.lostboysfilm.com/

Ik ben er alleen nog niet achter of die nog te zien is op een uitzending gemist oid.
Hou me aanbevolen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99753117
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 14:05 schreef moussie het volgende:

[..]

Daar komt dan nog bij dat structurele hulp jarenlang afhankelijk werd gemaakt van irreële eisen als het promoten van abstinentie van seks ipv het gebruik van condooms .. het Bush-regime was daar bekend om, geen idee hoe het nu is.
Ja dat Bush-regime heeft daarmee al 65 jaar lang heel Afrika letterlijk verneukt.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 15:49:12 #71
6253 HeatWave
Apex Predator
pi_99753161
En voor Bush was het allemaal koek en ei daar :').
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_99753172
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:48 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ja dat Bush-regime heeft daarmee al 165 jaar lang heel Afrika letterlijk verneukt.
pi_99753258
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:49 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Ze zitten al 400 jaar in de regering hoor!!!!!11!!!!!11!
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 15:51:25 #74
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_99753269
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 01:34 schreef slashdotter3 het volgende:

En juist vanwege deze Somalische piraten zijn de prijzen van levensmiddelen voor de Somalische bevolking met 20 tot 30% gestegen, omdat nog maar weinig vrachtschepen bereid zijn om de Somalische havens aan te doen. Ook voor het WFP (wereldvoedselprogramma) van de VN werd het steeds moeilijker om de hulpbehoevenden van levensmiddelen te voorzien, omdat steeds minder scheepseigenaren bereid zijn om hun containerschepen naar de regio te laten varen.

De Somaliërs hebben zelf de tak afgezaagd waarop ze zitten. Meer nog: de Somalische piraterij maakt vanwege de stijgende verzekeringspremies ook onze levensmiddelen duurder. En nu moeten wij diegenen, die zorgen voor de stijging van de levensmiddelenprijzen en onze schepen kapen, ook nog gratis levensmiddelen thuis afleveren?

Hoe vervelend, eerst kaap je alles wat los&vast zit in de zee om je heen, vervolgens wil er geen schip meer aanleggen omdat het en te duur is en je nooit weet of je je schip er ooit weer weg krijgt, het is wel hoe de schrijver het zegt, ze hebben zelf de tak afgezaagd waar ze op zitten.
Wat kan je nog doen? zakken rijst uit vliegtuigen mikken in de hoop dat ze die eerder te pakken krijgen dan de gewapende groepen zodat er nog wat te eten in zo'n kamp wordt uitgedeeld?

quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Mensen mensen, het gaat in Afrika gewoon best goed, levensstandaard is hoger dan ooit in de meeste landen. Prima, dan zit er een Somalie tussen (zonder regering), of Zimbabwe (idiote regering), maar Afrika is booming baby! GDP per capita van 7 Afrikaanse landen is hoger dan die van onze 4 armere EU landen.
Ik vraag me gelijk af of daar de tv ook overspoeld wordt met beelden van uitgemergelde kindertjes om zo de bevolking op te roepen om toch genereus aan hun buurlanden te geven?
Of moet vooral de blanke ex-koloniaal ervoor opdraaien en geeft de gemiddelde Afrikaan die het nu zo goed heeft z'n geld liever uit aan een nieuwe iPhone?
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
pi_99753346
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Het blijkt prima te werken. De meeste landen van Afrika kennen enorme economische groei, de wolkenkrabbers schieten de grond uit. Oh, enje herrinnert je wel dat er na de genocide in Rwanda nog een in het stabiele Europa was?

Mensen mensen, het gaat in Afrika gewoon best goed, levensstandaard is hoger dan ooit in de meeste landen. Prima, dan zit er een Somalie tussen (zonder regering), of Zimbabwe (idiote regering), maar Afrika is booming baby! GDP per capita van 7 Afrikaanse landen is hoger dan die van onze 4 armere EU landen.
Uitstekend! Daarmee blijkt dus dat we gewoon gelijk hebben geen stuiver te geven. En geen enkele Afrikaanse asielzoeker meer toe laten.

Top.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99753350
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:05 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Je denkt trekt enkel mensen aan die op geld uit zijn dan mensen die andere mensen willen helpen.

Bovendien, als je een sociale instelling bent die arme mensen wilt helpen, dan moet je jezelf niet buitensporig rijker maken door 100.000+ aan salarissen uit te keren. Beetje inconsequent, vind je niet?
Dat ligt er maar net aan. Je runt een (groot) bedrijf. Als de directeur van een groot bedrijf een salaris van ¤200.000 heeft, maar zijn manier van runnen een extra winst genereren van ¤300.000.

Je wilt de beste man op die plek, niet perse de goedkoopste.
Nobody knows what's going to happen. And then we film it. That's the whole concept.
pi_99753471
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:41 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Hou me aanbevolen.
Volgens mij wordt deze nog minstens 2* herhaald op holland doc 24. Kijk maar op de link, helaas niet te streamen wanneer we maar willen. Maar toch dit is in ieder geval iets.

http://www.hollanddoc.nl/(...)-genoeg-van-ons.html
pi_99753755
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:48 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ja dat Bush-regime heeft daarmee al 65 jaar lang heel Afrika letterlijk verneukt.
Pff, ze begonnen het een beetje door te krijgen, het gebruik van condooms en zo, dat is vakkundig de nek omgedraaid. De overdaad van kinderen die nu geboren wordt is dus gedeeltelijk daaraan te danken.
pleased to meet you
pi_99754004
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:02 schreef moussie het volgende:

[..]

Pff, ze begonnen het een beetje door te krijgen, het gebruik van condooms en zo, dat is vakkundig de nek omgedraaid. De overdaad van kinderen die nu geboren wordt is dus gedeeltelijk daaraan te danken.
Even quoten voor het nageslacht: de overdaad aan kinderen die de Afrikanen krijgen is gedeeltelijk te danken aan het Bush-regime?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 16:08:34 #80
6253 HeatWave
Apex Predator
pi_99754046
quote:
10s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Even quoten voor het nageslacht: de overdaad aan kinderen die de Afrikanen krijgen is gedeeltelijk te danken aan het Bush-regime?
ja man, de VS is de wortel van ALLE kwaad, dat weet je nou toch wel? :').
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_99754159
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:08 schreef HeatWave het volgende:

[..]

ja man, de VS is de wortel van ALLE kwaad, dat weet je nou toch wel? :').
Eerder het zaad van al het kwaad ;)
pi_99754389
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:08 schreef HeatWave het volgende:

[..]

ja man, de VS is de wortel van ALLE kwaad, dat weet je nou toch wel? :').
En vooral Bush! Vanaf 2000 t/m 2008 heeft hij eigenhandig Afrika verneukt. Daarvoor kregen ze het NET door hoe dat werkte met die condooms en zo, en kijk nu eens! :(
Afrika was een paradijs voor het Bush-regime.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 16:18:23 #83
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99754570
quote:
10s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Even quoten voor het nageslacht: de overdaad aan kinderen die de Afrikanen krijgen is gedeeltelijk te danken aan het Bush-regime?
Die heeft zich samen met Colin Powell een slag in de rondte geneukt daar, dat wil je níet weten. :D.
En jij maar denken dat hij zovaak op z'n ranch zat? Nee hoor!
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99754593
Eigenlijk moeten de regimes die verantwoordelijk zijn voor deze terugkerende hongersnoden voor het tribunaal in den Haag voor genocide (middels het wapen verhongeren).
Beter is om die lieden zonder vorm van proces weg te bombarderen, maar dat dient geen economisch belang dus dat zal wel niet gebeuren.

Misschien is het beter om de slachtoffers wapens te geven zodat ze het voedsel zelf weer terug kunnen veroveren van de criminelen.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_99754709
quote:
10s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:18 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Die heeft zich samen met Colin Powell een slag in de rondte geneukt daar, dat wil je níet weten. :D.
En jij maar denken dat hij zovaak op z'n ranch zat? Nee hoor!
Hou zou kunnen, die Powell had natuurlijk nog familie daar zitten waardoor hij de weg kende en zo.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 16:22:09 #86
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99754758
quote:
3s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:21 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:


Hou zou kunnen, die Powell had natuurlijk nog familie daar zitten waardoor hij de weg kende en zo.
Om niet te vergeten die wilde jaren van Obama en z'n kenyaanse "nichtjes".
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99754817
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:22 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Om niet te vergeten die wilde jaren van Obama en z'n kenyaanse "nichtjes".
De geboorte van Obama's familie an sich is te danken aan het Bush-regime.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99754919
Arme Afrikaantjes, zo dicht bij het raadsel van de Condoom en hop, daar is Bush en die pakt het zomaar weer af. Waar zijn Bassie en Adriaan als je ze nodig hebt?
  donderdag 21 juli 2011 @ 16:26:17 #89
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_99754953
quote:
7s.gif Op donderdag 21 juli 2011 09:44 schreef timmmmm het volgende:
Ik vind dit soort artikelen altijd een beetje sneu. Alsof je moet verklaren waarom je niets wil geven. Schuldgevoel?

Tevens klopt de redenatie van geen kant. Er is hongersnood. Dus willen mensen helpen omdat er anders negertjes doodgaan. Er wordt gesteld dat van elke euro de helft niet aan hulpverlening besteed wordt. Zelfs als we dat nog naar beneden bijstellen, en een kwart goed terecht komt, bij de live aid concerten is bijna 250 miljoen euro opgehaald! Voor de live 8 concerten van 2005 is dat nog eens 50 miljoen. Dus zelfs als er een kwart goed terecht komt, zijn met die concerten alleen al 75 miljoen euro opgehaald die gebruikt wordt om de inwoners te helpen.
Nu ben ik geen ster in ontwikkelingshulp, maar ik denk dat je daar best veel dingen mee kan doen, best veel voedsel mee kan uitdelen.

Haten op de regering is veel makkelijker dan daadwerkelijk iets doen. Maar hoeveel ze in Afrika ook graaien, het heeft wel degelijk ook zin. Dat excuus om niets te geven vind ik dus echt nergens op slaan.
Naief :')
  donderdag 21 juli 2011 @ 16:26:42 #90
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99754975
quote:
2s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

De geboorte van Obama's familie an sich is te danken aan het Bush-regime.
Het is één groot complot! Een eugenetisch project dat al generaties loopt! Het broeden van een superras!

*schopje BNW graag!
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99755210
quote:
14s.gif Op donderdag 21 juli 2011 10:33 schreef Dagonet het volgende:

[..]

Jammer dan van die jankende lokalen, ze hebben een paar decennia gehad om de boel op orde te krijgen, is ze niet gelukt. Zolang zij blijven volharden in het luisteren naar leiders die niets anders doen dan verschillende groepen tegen elkaar op te zetten en zo maar weer is tigduizend man van andere stammen uit te moorden, zolang ze liever op een rietje bijten omdat ze niet weten hoe ze een boerderij moeten runnen en ze alle blanken die het wel wisten het land uit hebben gejaagd, zolang hebben ze geen recht van zeuren.

Ze zijn van onze goede wil afhankelijk, het wordt tijd dat we wat hardere eisen gaan stellen en ze onder directe curatele zetten. Het moet maar eens afgelopen zijn met het geld die kant op smijten, we kunnen het zelf veel te goed gebruiken.
Maar dat is een veel betere reden om hen alleen te helpen daar waar het onszelf helpt. Of bedoelde je dat?
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99755395
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:25 schreef Scorpie het volgende:
het raadsel van de Condoom
+ Afrika + Bush: ik zie een uitstekend script voor een nieuwe Indiana Jones film.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 17:17:40 #93
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99757503
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:31 schreef waht het volgende:

[..]

Maar dat is een veel betere reden om hen alleen te helpen daar waar het onszelf helpt. Of bedoelde je dat?
Nee, gewoon weer de hele boel overnemen. Anders wordt het toch maar een puinzooi.
Beginnen in Zimbabwe, al die luie soldaten die amper weten hoe een schep eruit ziet van het boerenland aftrappen en er weer westerse boeren met een opleiding neerzetten.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  donderdag 21 juli 2011 @ 17:37:22 #94
351045 Ryker
Ik werk met mensen zoals jij
pi_99758549
Heeft niemand een lijst of link naar een een lokale organisatie..
Waarvan ook duidelijk is wat ze met hun middelen doen.

Bij wijze van alternatief voor de mensen die 555 te massaal en on overzichtelijk vinden..

Ik heb mijn deel in iedergeval aan het rodekruis gegeven..

http://www.rodekruis.nl/h(...)%20van%20afrika.aspx
Grtz, Theo
follower since 2001, active in 2011
pi_99758709
Het aantal inwoners in dat soort landen neemt anders nog rap toe dus een gebrek aan eten is geen enkel probleem, als ze geld inzamelen om de bevolking daar onvruchtbaar te maken sturen ze maar een verzoek om een paar tientjes.
  donderdag 21 juli 2011 @ 17:41:43 #96
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99758770
Zullen we noodhulp uit de algemene middelen betalen, en eens gaan collecteren voor Griekenland?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 17:42:55 #97
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99758820
quote:
7s.gif Op donderdag 21 juli 2011 17:40 schreef WammesWaggel het volgende:
Het aantal inwoners in dat soort landen neemt anders nog rap toe dus een gebrek aan eten is geen enkel probleem, als ze geld inzamelen om de bevolking daar onvruchtbaar te maken sturen ze maar een verzoek om een paar tientjes.
Als we mensen onvruchtbaar gaan maken stel ik voor met idioten als jij te beginnen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99758890
Het klinkt hard maar het is tijd om maar niks te geven denk ik. Op den duur zijn er zoveel Afrikanen dat we het sowieso niet kunnen betalen.
Beter nu afkappen die zooi dat lijden er relatief minder mensen (relatief met over 10-20 jaar) want dit gaat volgend jaar en de jaren daarna ook gewoon gebeuren.
pi_99759383
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 17:42 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Als we mensen onvruchtbaar gaan maken stel ik voor met idioten als jij te beginnen.
Valse teutoonse nicht die je daar bent.
  donderdag 21 juli 2011 @ 17:57:05 #100
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99759435
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 17:44 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Het klinkt hard maar het is tijd om maar niks te geven denk ik. Op den duur zijn er zoveel Afrikanen dat we het sowieso niet kunnen betalen.
Beter nu afkappen die zooi dat lijden er relatief minder mensen (relatief met over 10-20 jaar) want dit gaat volgend jaar en de jaren daarna ook gewoon gebeuren.
Je hebt door dat dit een genocide is, dat het door groepen daar gebruikt wordt zich te ontdoen van bepaalde bevolkingsgroepen? Slachtoffers zijn voornamelijk christenen uit het zuiden die opgeruimd worden door het islamistische noorden, door strategisch met voedselvooraden om te gaan.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99760043
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 17:37 schreef Ryker het volgende:
Heeft niemand een lijst of link naar een een lokale organisatie..
Waarvan ook duidelijk is wat ze met hun middelen doen.

Bij wijze van alternatief voor de mensen die 555 te massaal en on overzichtelijk vinden..

Ik heb mijn deel in iedergeval aan het rodekruis gegeven..

http://www.rodekruis.nl/h(...)%20van%20afrika.aspx
De directeur zal je dankbaar zijn http://www.trouw.nl/tr/nl(...)g-naar-beneden.dhtml
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99760685
quote:
10s.gif Op donderdag 21 juli 2011 16:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Even quoten voor het nageslacht: de overdaad aan kinderen die de Afrikanen krijgen is gedeeltelijk te danken aan het Bush-regime?
Nee, die overdaad aan kinderen krijg je uiteraard door te neuken zonder voorbehoedsmiddelen. En dat begonnen ze nou net te leren, het gebruik van voorbehoedsmiddelen, en dat was moeilijk zat in een continent waar men nog denkt dat het neuken van een maagd je kan genezen van Aids. Tot Bush en consorten dus het verstrekken van hulp koppelden aan het abstinentie-beleid .. of te wel, als je de kinderen op school het gebruik van condooms leert krijg je geen geld meer.
Kan je nagaan hoeveel minder kinderen er nu honger zouden hebben zonder dat achterlijke beleid.
pleased to meet you
pi_99760897
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 18:29 schreef moussie het volgende:

[..]

Nee, die overdaad aan kinderen krijg je uiteraard door te neuken zonder voorbehoedsmiddelen. En dat begonnen ze nou net te leren, het gebruik van voorbehoedsmiddelen, en dat was moeilijk zat in een continent waar men nog denkt dat het neuken van een maagd je kan genezen van Aids. Tot Bush en consorten dus het verstrekken van hulp koppelden aan het abstinentie-beleid .. of te wel, als je de kinderen op school het gebruik van condooms leert krijg je geen geld meer.
Kan je nagaan hoeveel minder kinderen er nu honger zouden hebben zonder dat achterlijke beleid.
Zo inderdaad ja. Die enorme invloed die het Bush-beleid heeft gehad op zo'n miljard Afrikanen. Allemaal door hun hun condooms te ontzeggen. Terwijl het net zo goed ging en ze het net aan het leren waren.

Stoute Bush :(.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 19:09:28 #104
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_99761971
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 17:57 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Je hebt door dat dit een genocide is, dat het door groepen daar gebruikt wordt zich te ontdoen van bepaalde bevolkingsgroepen? Slachtoffers zijn voornamelijk christenen uit het zuiden die opgeruimd worden door het islamistische noorden, door strategisch met voedselvooraden om te gaan.
Ze knallen elkaar toch gewoon kapot. Zie het verschil met nu niet
  donderdag 21 juli 2011 @ 19:09:51 #105
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_99761992
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 19:09 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Ze knallen elkaar toch gewoon kapot. Zie het verschil met nu niet
En het geld dat ze in wapens steken moeten ze maar in voedsel steken.
pi_99764823
Waarom men niet voor Afrika zou moeten geven?

Wel hierom:

Ethiopië heeft een zeer jonge en explosief groeiende bevolking. De bevolking groeide van 33,5 miljoen in 1983 tot 90 miljoen in begin 2011. Volgens het U.S census bureau zal Ethiopië in 2050 278 miljoen mensen tellen.

Bron: Wikipedia
pi_99765747
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 18:37 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Zo inderdaad ja. Die enorme invloed die het Bush-beleid heeft gehad op zo'n miljard Afrikanen. Allemaal door hun hun condooms te ontzeggen. Terwijl het net zo goed ging en ze het net aan het leren waren.

Stoute Bush :(.
Hallo zeg, dat zijn de kinderen die nu honger hebben, als die er niet waren zouden hun ouders ook minder honger hebben. Was er potverdorie eindelijk langzaamaan iets aan het veranderen wat echt zoden aan de dijk zou zetten, minder kinderen, komen die christen-fundi's weer met hun abstinentie-verhaal roet in het eten gooien .. ooh wacht .. eten hebben ze amper ..
pleased to meet you
pi_99766157
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 20:41 schreef moussie het volgende:

[..]

Hallo zeg, dat zijn de kinderen die nu honger hebben, als die er niet waren zouden hun ouders ook minder honger hebben. Was er potverdorie eindelijk langzaamaan iets aan het veranderen wat echt zoden aan de dijk zou zetten, minder kinderen, komen die christen-fundi's weer met hun abstinentie-verhaal roet in het eten gooien .. ooh wacht .. eten hebben ze amper ..
Het is wat simplistisch om te stellen dat condooms de overbevolking van Afrika op gaan lossen. Ik durf te stellen dat er binnen de kortste keren lokale religieuze/spirituele leiders hun eigen strijd tegen condooms gaan voeren. Zo gaan die dingen.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99766219
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 19:09 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

En het geld dat ze in wapens steken moeten ze maar in voedsel steken.
Met wapens kan elke rebellengroepering aan voedsel komen. Het is de normaalste zaak van de wereld dat hulporganisaties voedsel leveren aan strijdende rebellen in ruil voor 'veiligheid' of uit angst voor represailles.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  donderdag 21 juli 2011 @ 21:07:42 #110
245594 Pinterman
Luis in de pels
pi_99767072
Zolang ze daar in Afrika blijven fokken als konijnen stort ik geen geld in die bodemloze put. "Hmm, we hebben geen eten, geen geld, een hoop ellende en oorlog... wat moeten we doen? Laten we allemaal tien kinderen krijgen! Dan moeten we dat kleine beetje delen met nog meer mensen! Goed plan" :')

En ja, ik snap dat individuen dat doen in de hoop dat die kinderen het gezin kunnen helpen onderhouden. Als je er maar genoeg uitpoept verdient er vanzelf eentje geld. Daarom is het dus aan de overheden om een gezinsbeperking in te stellen. De hoeveelheid mensen op dat verrotte continent is het grootste probleem.

Ik wens je een dolfijne dag
pi_99767306
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 20:48 schreef waht het volgende:

[..]

Het is wat simplistisch om te stellen dat condooms de overbevolking van Afrika op gaan lossen. Ik durf te stellen dat er binnen de kortste keren lokale religieuze/spirituele leiders hun eigen strijd tegen condooms gaan voeren. Zo gaan die dingen.
Ik zeg dan ook nergens dat het de overbevolking 1 2 3 zou gaan oplossen, ik stel dat een beleid dat het verlenen van structurele (financiële) hulpverlening afhankelijk maakt van het al dan niet propageren van abstinentie op scholen beslist niet bijdraagt aan een oplossing.

En ja, tot bepaalde hoogte is het wishful thinking uiteraard, maar ik denk toch dat een of twee generaties die dankzij condooms minder kinderen krijgen en cq minder honger zullen hebben (en geen/minder SOA's oplopen) velen aan het denken zal zetten, en dat ze tzt de mening van de lokale religieuze/spirituele leider net zo naast zich neer zullen leggen als miljoenen katholieken al doen.
pleased to meet you
pi_99767411
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 21:12 schreef moussie het volgende:

[..]

Ik zeg dan ook nergens dat het de overbevolking 1 2 3 zou gaan oplossen, ik stel dat een beleid dat het verlenen van structurele (financiële) hulpverlening afhankelijk maakt van het al dan niet propageren van abstinentie op scholen beslist niet bijdraagt aan een oplossing.

En ja, tot bepaalde hoogte is het wishful thinking uiteraard, maar ik denk toch dat een of twee generaties die dankzij condooms minder kinderen krijgen en cq minder honger zullen hebben (en geen/minder SOA's oplopen) velen aan het denken zal zetten, en dat ze tzt de mening van de lokale religieuze/spirituele leider net zo naast zich neer zullen leggen als miljoenen katholieken al doen.
Waarschijnlijk zijn andere factoren, naast het aanbod van condooms, van doorslaggevender belang. In Afrika zit het pensioen bijvoorbeeld nog steeds in hoeveel kinderen je krijgt.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99768102
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 21:15 schreef waht het volgende:

[..]

Waarschijnlijk zijn andere factoren, naast het aanbod van condooms, van doorslaggevender belang. In Afrika zit het pensioen bijvoorbeeld nog steeds in hoeveel kinderen je krijgt.
En alleen een idioot die niet inziet dat dat niet meer werkt. Maar ja, dan kan je wel als regering heel verantwoord het gebruik van condooms willen stimuleren, ietwat vriendelijker dan die strikte een-kind politiek, maar als je naast het gevecht tegen de eigen traditionele benadering van je volk ook nog eens te maken krijgt met buitenlandse Christen-fundi's die het verstrekken van hard nodige hulp afhankelijk maken van een compleet irreëel abstinentie-beleid .. dan wordt een verandering ten positieve vrijwel onmogelijk
pleased to meet you
pi_99772133
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 20:41 schreef moussie het volgende:

[..]

Hallo zeg, dat zijn de kinderen die nu honger hebben, als die er niet waren zouden hun ouders ook minder honger hebben. Was er potverdorie eindelijk langzaamaan iets aan het veranderen wat echt zoden aan de dijk zou zetten, minder kinderen, komen die christen-fundi's weer met hun abstinentie-verhaal roet in het eten gooien .. ooh wacht .. eten hebben ze amper ..
Dat zeg ik: stoute Bush met zijn anti-condoom-programma dat ervoor heeft gezorgd dat er nu kinderen met heel erg lege buikjes zijn van Afrika tot in Amerika :(
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  donderdag 21 juli 2011 @ 23:02:43 #115
349086 ClapClapYourHands
Gurbansoltanedzhe
pi_99773391
Wat deed men in China? Verbieden meer dan 1 kind te krijgen. Waarom? Omdat ze anders gewoon verhongerde. Zo simpel is het...Die Afrikanen moeten maar eens leren discipline te krijgen en anders verhongeren ze maar.
pi_99773682
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 22:41 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Dat zeg ik: stoute Bush met zijn anti-condoom-programma dat ervoor heeft gezorgd dat er nu kinderen met heel erg lege buikjes zijn van Afrika tot in Amerika :(
gut gut, even een inhaalslag maken door het herhalen van een dom stukje retoriek?
Dat een positieve ontwikkeling, geboortecontrole, in de kiem gesmoord wordt door wat fundamentalistische gelovigen die geen boodschap hebben aan de realiteit, so what, het zijn 'onze' gelovigen .. ?
pleased to meet you
pi_99774900
Als ze nou eens stoppen met op elkaar te schieten.

Ja heel leuk, ingewikkelde situatie, ze vermoorden elkaar verdorie dat moet toch nooit goed te praten zijn.
pi_99774955
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:07 schreef moussie het volgende:

[..]

gut gut, even een inhaalslag maken door het herhalen van een dom stukje retoriek?
Dat een positieve ontwikkeling, geboortecontrole, in de kiem gesmoord wordt door wat fundamentalistische gelovigen die geen boodschap hebben aan de realiteit, so what, het zijn 'onze' gelovigen .. ?
Het is verschrikkelijk dat dit Bush beleid heel Afrika in de ellende heeft kunnen storten! Ze hebben alle Afrikaanse landen, leiders, lokale prefecturen zo kunnen beinvloeden dat ze ervoor gezorgd hebben dat geen man meer condooms heeft en die heeft al zijn vrouwen stande pede zwanger gemaakt met de huidige geboortegolf als resultaat!

Gemene Bush :(. Stout!
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99775021
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2011 12:45 schreef What_what het volgende:
Mensen die geen idee hebben over Afrika en vanaf de camping maar wat roepen, he Gia? :')

-Mensen die denken dat Afrika 1 generiek gebied is :')
-Mensen die denken dat het merendeel van de Afrikanen honger heeft :')
-Mensen die denken dat er alleen maar oorlog is :')

[..]

Ja, want Europa mag prima al het europees grondgebied verbruiken, maar Afrika niet, toch?

[..]

Het blijkt prima te werken. De meeste landen van Afrika kennen enorme economische groei, de wolkenkrabbers schieten de grond uit. Oh, enje herrinnert je wel dat er na de genocide in Rwanda nog een in het stabiele Europa was?

Mensen mensen, het gaat in Afrika gewoon best goed, levensstandaard is hoger dan ooit in de meeste landen. Prima, dan zit er een Somalie tussen (zonder regering), of Zimbabwe (idiote regering), maar Afrika is booming baby! GDP per capita van 7 Afrikaanse landen is hoger dan die van onze 4 armere EU landen.
Kunnen ze mooi elkaar dus helpen, zonder ons.
pi_99775276


Je ziet gewoon die invloed van de stoute Bush-regering in deze grafiek.

Gemene Bush :(.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99776104
quote:
13s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:34 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[ afbeelding ]

Je ziet gewoon die invloed van de stoute Bush-regering in deze grafiek.

Gemene Bush :(.
Nee een enorme daling in de kindersterfte is hier schuldig. :(
  † In Memoriam † vrijdag 22 juli 2011 @ 00:01:03 #122
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_99776558
Oops, verkeerd topic.
Carpe Libertatem
pi_99786837
quote:
13s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:34 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[ afbeelding ]

Je ziet gewoon die invloed van de stoute Bush-regering in deze grafiek.

Gemene Bush :(.
Die High-Yield Grains lijken de grootste 'boosdoener' te zijn, even zere neus. Weet iemand wat dat exact is?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99787390
Westerse hulporganisaties zijn niet welkom in Somalië. Berichten dat de moslimextremisten van Al-Shahab het verbod op NGO's zouden hebben opgeheven zijn onjuist, zo beweren ze zelf. Al-Shahab zwaait de scepter in grote delen van Somalië.

Woordvoerder Ali Mohamud Rage van Al-Shahab zei gisteravond: "De NGO's die verboden waren, blijven verboden. Deze organisaties hielden zich bezig met politieke activiteiten." Rage sprak verder tegen dat er sprake zou zijn van hongersnood in Somalië: "Dat is baarlijke nonsens zonder basis en schaamteloze propaganda. Er is sprake van droogte in Somalië en een tekort aan neerslag, maar de situatie is niet zo slecht als wordt beweerd."

Eén van de verboden NGO's is het Wereldvoedselprogramma van de VN. Deze organisatie zei in een reactie voorlopig nog door te zullen gaan met luchttransporten van voedsel naar de Somalische hoofdstad Mogadishu.


http://www.powned.tv/nieu(...)dis_willen_geen.html
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  vrijdag 22 juli 2011 @ 11:13:16 #125
117098 Hathor
Effe niet
pi_99787492
Aaahhhhh er is helemaal geen honger daar...nou mooi, hebben we ons voor niks lopen opwinden.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  vrijdag 22 juli 2011 @ 11:26:45 #126
33350 Janena
To boldly go where no one has
pi_99787876
quote:
15s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:51 schreef YuckFou het volgende:

Ik vraag me gelijk af of daar de tv ook overspoeld wordt met beelden van uitgemergelde kindertjes om zo de bevolking op te roepen om toch genereus aan hun buurlanden te geven?
Of moet vooral de blanke ex-koloniaal ervoor opdraaien en geeft de gemiddelde Afrikaan die het nu zo goed heeft z'n geld liever uit aan een nieuwe iPhone?
Ik kan alleen spreken uit ervaring met Senegal (west afrika) en kan je vertellen dat er wel aandacht aan besteed wordt in het nieuws maar geld geven doen ze niet, ook de rijkere Senegalezen niet.
Mijn zwager woont in Dakar en doet het financieel goed, hij is van mening dat ontwikkelingshulp geen constructieve oplossing is voor deze landen. Ze zullen het zelf moeten doen zonder constante bemoeienis van 'het westen'.
Vooral het geven van geld (waarvan een groot deel verdwijn in corrupte zakken) en afgedankte troep uit europa zorgt ervoor dat het continent zich nauwelijks ontwikkeld.

Verder dringt de media ons een heel vertekend beeld op van het continent afrika, erg irritant vind ik dat. Het is een groot continent met veel verschillende landen, stammen, achtergronden en problemen maar er zijn ook positieve dingen te melden en die krijgen hier geen aandacht.

[ Bericht 1% gewijzigd door Janena op 22-07-2011 11:34:42 ]
Live now. Make now always the most precious time. Now will never come again. JL Picard
pi_99788196
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 11:26 schreef Janena het volgende:
[..]maar er zijn ook positieve dingen te melden en die krijgen hier geen aandacht.
Bijvoorbeeld?
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  vrijdag 22 juli 2011 @ 11:52:42 #128
33350 Janena
To boldly go where no one has
pi_99788698
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 11:36 schreef waht het volgende:

[..]

Bijvoorbeeld?
Grootschalige cultuurevenementen. kleine problemen die in de loop van de jaren toch minder zijn geworden (corruptie en afpersing word in Senegal op dit moment aangepakt, helaas nog niet op alle niveaus maar toch....in het dagelijks leven is het echt merkbaar).

Mijn ervaring is dat 'de europeaan' denkt aan zand, plaggehutjes, corruptie, inheemse rituelen, hongersnood en kinderen met opgezette buiken wanneer ze afrika horen (eigenlijk alles wat de media hier laat zien). Als je er geweest bent denk je ook aan andere dingen.
Live now. Make now always the most precious time. Now will never come again. JL Picard
  vrijdag 22 juli 2011 @ 12:02:33 #129
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99789051
quote:
5s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 10:52 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Die High-Yield Grains lijken de grootste 'boosdoener' te zijn, even zere neus. Weet iemand wat dat exact is?
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Borlaug

Kleinere, sterkere stengels waardoor ze niet omknakken, ziektebestendig en meer graan. Daardoor explodeerde de productie waarmee de bevolking navenant explodeerde. De bevolking van India is bijvoorbeeld bijna verdrievoudigd in de afgelopen 50 jaar.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99789775
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 11:52 schreef Janena het volgende:

[..]

Grootschalige cultuurevenementen. kleine problemen die in de loop van de jaren toch minder zijn geworden (corruptie en afpersing word in Senegal op dit moment aangepakt, helaas nog niet op alle niveaus maar toch....in het dagelijks leven is het echt merkbaar).

Mijn ervaring is dat 'de europeaan' denkt aan zand, plaggehutjes, corruptie, inheemse rituelen, hongersnood en kinderen met opgezette buiken wanneer ze afrika horen (eigenlijk alles wat de media hier laat zien). Als je er geweest bent denk je ook aan andere dingen.
Mwah, het ligt toch een beetje aan je referentiekader. Vergeleken met Nederland is elk Afrikaans land een puinhoop.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99789889
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 12:28 schreef waht het volgende:

[..]

Mwah, het ligt toch een beetje aan je referentiekader. Vergeleken met Nederland is elk Afrikaans land een puinhoop.
Vergeleken met elke ander land is het gewoon veel slechter geregeld als in NL.

Behalve dan voor de hardliners hier die de welvaartverdeling te sociaal vinden. Maar die mogen dan wel emigreren naar de VS. :P
pi_99790438
quote:
14s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 12:02 schreef Dagonet het volgende:

[..]

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Borlaug

Kleinere, sterkere stengels waardoor ze niet omknakken, ziektebestendig en meer graan. Daardoor explodeerde de productie waarmee de bevolking navenant explodeerde. De bevolking van India is bijvoorbeeld bijna verdrievoudigd in de afgelopen 50 jaar.
Okay, dit is dus feitelijk de echte 'boosdoener'. Verbeterde gewassen en technieken die ervoor gezorgd hebben dat de voedselproductie toenam en stabieler werd.

http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Revolution

Dubbelzinnig weer dat een in principe goede ontwikkeling weer right back in your face komt :D

Oh en lees dit eens:
quote:
There have been numerous attempts to introduce the successful concepts from the Mexican and Indian projects into Africa.[12] These programs have generally been less successful. Reasons cited include widespread corruption, insecurity, a lack of infrastructure, and a general lack of will on the part of the governments. Yet environmental factors, such as the availability of water for irrigation, the high diversity in slope and soil types in one given area are also reasons why the Green Revolution is not so successful in Africa.[13]
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  vrijdag 22 juli 2011 @ 13:04:58 #133
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_99790862
Nou ja, moeten we er rouwig om zijn dat het in Afrika niet zo goed liep als in India? Dat zou dan ook geleid hebben tot een verdrievoudiging van de bevolking.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_99791998
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 12:32 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Vergeleken met elke ander land is het gewoon veel slechter geregeld als in NL.
Nee hoor, in de VS zijn de meeste zaken beter geregeld dan in NL.

quote:
Behalve dan voor de hardliners hier die de welvaartverdeling te sociaal vinden. Maar die mogen dan wel emigreren naar de VS. :P
Exact :P

______________________________
Afrikaanse landen kunnen best naar de VS kijken hoe dat land welvarend is geworden. Een paar oplossingen voor Afrikaanse landen:
- Aantrekken van hoogopgeleide immigranten die kennis bezitten en voor innovatie zorgen
- Eigendomsrechten beschermd door de wet, wat investeringen aantrekt. Buitenlandse investeringen in de landbouw kunnen bijvoorbeeld droogte tegengaan, waardoor de voedselproductie constant blijft, ook al is er droogte.
- Ontwikkelen en opzetten van industrieen. Doordat men vrijwel de laagste lonen ter wereld heeft kan men goedkoop met de rest van de wereld concurreren. Meer mensen vinden werk, meer belastinginkomsten, wat de overheid in de armste laag vd bevolking kan investeren. China heeft bijvoorbeeld dit model toegepast.
pi_99793942
Ik heb gedoneerd. Onschuldige babies die doodgaan van de honger zijn per definitie onnacceptabel anno 2011.
pi_99794314
quote:
14s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 13:04 schreef Dagonet het volgende:
Nou ja, moeten we er rouwig om zijn dat het in Afrika niet zo goed liep als in India? Dat zou dan ook geleid hebben tot een verdrievoudiging van de bevolking.
Daar draait het inderdaad wel om. Als er niet genoeg mensen sterven groeit de bevolking. Een simpele waarheid die velen liever negeren terwijl aan de andere kant het aantal geboortes amper te beperken is.

Anderzijds is het nogal onverkoopbaar om officieel een 'laat maar sterven'-beleid te voeren dus blijft het pappen en nathouden, een optie die qua uiterlijk minder onacceptabel is.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99795210
quote:
In duidelijke taal: minstens de helft van een geschonken euro verdwijnt in de zakken van gewetenloze zakenmensen, die met de desbetreffende regeringen van de hongergebieden samenwerken. De strijd tegen de honger is een enorme industrie, waarvan uiteindelijk slechts één groep profiteert: die van de zakenmensen. Slechts een heel klein gedeelte van de hulp komt uiteindelijk terecht bij de hongerlijders. De met het ingezamelde geld gekochte levensmiddelen verdwijnen in duistere kanalen en duiken heel snel op regionale markten op, waar ze niet verdeeld, maar verkocht worden. Hongerlijders kunnen deze echter niet kopen. Iedere hulporganisatie weet dat. En desondanks zamelen ze steeds opnieuw geld in met ontroerende beelden van hongerende kinderen.

Per slot van rekening werken ze zelf immers ook niet voor niets. Want ook de hulporganisaties nemen een groot deel van het ingezamelde geld voor hun rekening. En uiteindelijk blijft er bijna niets over voor diegenen die het echt nodig hebben. Bovendien: al decennia lang ondersteunen Europese belastingbetalers levensmiddelenmagazijnen in potentiële Afrikaanse hongerregio´s. En als er een hongercrisis komt, dan zijn ze bijna allemaal leeg. Ook dat is al tientallen jaren lang zo. Per slot van rekening betalen wij graag toch nog een keer, of niet soms?
De tekst hierboven is het enige overtuigende stuk in de gehele tekst in een verder matig, slecht beargumenteerd artikel.
pi_99795626
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 14:46 schreef Marlan het volgende:

[..]

De tekst hierboven is het enige overtuigende stuk in de gehele tekst in een verder matig, slecht beargumenteerd artikel.
Zelfs dat is niet overtuigend dan moeten ze met concrete cijfers op de proppen komen als er echt maar 50% terecht komt zoals ze beweren, of een nog kleiner gedeelte zoals ze ook beweren, het is niets meer dan onderbuik geveolens en goedkope retoriek die daar gebruiktk wordt.
pi_99806972
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:28 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Het is verschrikkelijk dat dit Bush beleid heel Afrika in de ellende heeft kunnen storten! Ze hebben alle Afrikaanse landen, leiders, lokale prefecturen zo kunnen beinvloeden dat ze ervoor gezorgd hebben dat geen man meer condooms heeft en die heeft al zijn vrouwen stande pede zwanger gemaakt met de huidige geboortegolf als resultaat!

Gemene Bush :(. Stout!
Raar figuur .. ik zeg nergens dat Bush verantwoordelijk voor alle ellende in Afrika, ik zeg dat die er niets aan deed om het te verbeteren, in tegendeel, hij zat de verbetering tegen te houden.

Want tja, zolang er genoeg kinderen geboren worden, waarvan velen ziek, zolang is er behoefte aan hulp hé. En een continent dat om de haverklap van je hulp afhankelijk is kan je stukken makkelijker je eigen prijzen dicteren ..
pleased to meet you
  zaterdag 23 juli 2011 @ 11:32:21 #140
20919 Kugari-Ken
Scandal Beauty
pi_99832103
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 18:36 schreef moussie het volgende:

[..]

Raar figuur .. ik zeg nergens dat Bush verantwoordelijk voor alle ellende in Afrika, ik zeg dat die er niets aan deed om het te verbeteren, in tegendeel, hij zat de verbetering tegen te houden.

Want tja, zolang er genoeg kinderen geboren worden, waarvan velen ziek, zolang is er behoefte aan hulp hé. En een continent dat om de haverklap van je hulp afhankelijk is kan je stukken makkelijker je eigen prijzen dicteren ..
Oh het is niet persoonlijk bedoelt hoor, jij bent een racist en samen met jou nog miljoenen anderen. Mensen die Afrika zien als een continent bevolkt door zwakzinnigen die geen eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen en zich niet zelfstandig op kunnen stellen door een sterk intern beleid te voeren waarbij kernwaarden zoals onderwijs, infrastructuur en gezondheid hoog in het vaandel staan.

Sorry maar ik schat afrikanen misschien hoger in, misschien ben ik revolutionair en beschouw ik ze als mensen die na kunnen denken en hun eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen.
There Is No Gravity.
The Earth Sucks.
--Brett Easton Ellis
  zaterdag 23 juli 2011 @ 12:21:48 #141
13042 KreKkeR
Waddap homie
pi_99833439
quote:
15s.gif Op donderdag 21 juli 2011 15:51 schreef YuckFou het volgende:

[..]

Hoe vervelend, eerst kaap je alles wat los&vast zit in de zee om je heen, vervolgens wil er geen schip meer aanleggen omdat het en te duur is en je nooit weet of je je schip er ooit weer weg krijgt,

[..]
De hongerlijdende gezinnen bestaan natuurlijk ook allemaal uit kapende piraten. En die piraten hebben waarschijnlijk lak aan de gewone burgers.

quote:
het is wel hoe de schrijver het zegt, ze hebben zelf de tak afgezaagd waar ze op zitten.
Ze? Wie zijn ze?

Wat hebben hongerlijdende onschuldigen te maken met die piraten? Even los v/h feit dat ze beiden uit hetzelfde land komen?

Iemand die wordt beroofd door een medeburger is toch ook niet zelf verantwoordelijk voor deze beroving?
Krekker is de bom!
pi_99833719
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 03:27 schreef StefanP het volgende:
Afrika :')

Laat het volk daar elkaar maar uitroeien. Meer kunnen ze niet. Als de laatste omvalt kunnen mensen die verder dan één dag vooruit kijken hun plaats innemen.

Zimbabwe en Zuid Afrika onder blank bewind: landen met een goede infrastructuur, een sterke economie, goed onderwijs en bedrijfsleven en industrieen die zich ondanks alle boycots met het westen kunnen meten.

Zimbabwe en Zuid Afrika onder zwart bewind: corruptie, nepotisme, moord, verkrachting e.d.; binnen afzienbare tijd zijn ze niet anders dan Rwanda en de rest van het zootje.

Maar geef ze vooral geld hoor, dat werkt namelijk zo goed. Tegen je hypocriete, post-koloniaal opgedrongen schuldcomplex; meer niet.
pi_99837774
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 11:32 schreef Kugari-Ken het volgende:

[..]

Oh het is niet persoonlijk bedoelt hoor, jij bent een racist en samen met jou nog miljoenen anderen. Mensen die Afrika zien als een continent bevolkt door zwakzinnigen die geen eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen en zich niet zelfstandig op kunnen stellen door een sterk intern beleid te voeren waarbij kernwaarden zoals onderwijs, infrastructuur en gezondheid hoog in het vaandel staan.

Sorry maar ik schat afrikanen misschien hoger in, misschien ben ik revolutionair en beschouw ik ze als mensen die na kunnen denken en hun eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen.
Ik zeg dat ze bikkelhard gechanteerd worden, dat zegt mi weinig over hun eigen capaciteiten
pleased to meet you
pi_99838208
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 11:32 schreef Kugari-Ken het volgende:

[..]

Oh het is niet persoonlijk bedoelt hoor, jij bent een racist en samen met jou nog miljoenen anderen. Mensen die Afrika zien als een continent bevolkt door zwakzinnigen die geen eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen en zich niet zelfstandig op kunnen stellen door een sterk intern beleid te voeren waarbij kernwaarden zoals onderwijs, infrastructuur en gezondheid hoog in het vaandel staan.

Sorry maar ik schat afrikanen misschien hoger in, misschien ben ik revolutionair en beschouw ik ze als mensen die na kunnen denken en hun eigen verantwoordelijkheid kunnen dragen.
Och, het is een racist. :O
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99839536
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:02 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Wat deed men in China? Verbieden meer dan 1 kind te krijgen. Waarom? Omdat ze anders gewoon verhongerde. Zo simpel is het...Die Afrikanen moeten maar eens leren discipline te krijgen en anders verhongeren ze maar.


Hmmm, het lijkt wel of het niet alleen de Afrikanen zijn. Waarom mogen alleen de Afrikanen dan verhongeren? Ik bedoel, niemand had een probleem om medelijden op te roepen toen er duizenden Japanners overleden door een natuurramp, wat een droogte ook is, of toen er 91 Noren afgeknald werden door menselijk handelen, wat een hongersnood ook kan zijn (Google op Oekraïne).

Dat er teveel geld aan de strijkstok blijft hangen is erg. Wat veel erger is om degenen die de hulp nodig hebben dat aan te rekenen en ze te laten verrekken. Pak de corruptie aan, niet de slachtoffers met een drogreden.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99839734
quote:
9s.gif Op donderdag 21 juli 2011 23:28 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Het is verschrikkelijk dat dit Bush beleid heel Afrika in de ellende heeft kunnen storten! Ze hebben alle Afrikaanse landen, leiders, lokale prefecturen zo kunnen beinvloeden dat ze ervoor gezorgd hebben dat geen man meer condooms heeft en die heeft al zijn vrouwen stande pede zwanger gemaakt met de huidige geboortegolf als resultaat!

Gemene Bush :(. Stout!
Niemand zegt dat Bush en zijn ABC-politiek (Abstinence, Be faithful, Condomise, in die volgorde) verantwoordelijk is voor de ellende in heel Afrika. Het heeft het er alleen niet makkelijker op gemaakt voor de bestrijding van Aids en overbevolking.

Kijk nou eens naar het bevolkingsgroei-grafiekje:

Je ziet dat meer welvaart leidt tot minder bevolkingsgroei. Niet een-kindpolitiek, niet het preken van een seksuele moraal, alleen de praktijk: meer overlevingskansen voor het kroost betekent minder noodzaak tot het produceren van kroost. Daar is niks achterlijks of ongeremds aan.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99839739
Laten we de overbevolking een handje helpen. Slim.
pi_99839919
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 15:43 schreef 16meter het volgende:
Laten we de overbevolking een handje helpen. Slim.
Gelukkig zijn het maar Afrikanen. Met hun mate van verbruik van natuurlijke grondstoffen en uitstoot van broeikasgassen is dat de kortste klap naar een beter bevolkingsevenwicht op deze planeet.

Oh wacht.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99841637
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 15:37 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Hmmm, het lijkt wel of het niet alleen de Afrikanen zijn. Waarom mogen alleen de Afrikanen dan verhongeren? Ik bedoel, niemand had een probleem om medelijden op te roepen toen er duizenden Japanners overleden door een natuurramp, wat een droogte ook is, of toen er 91 Noren afgeknald werden door menselijk handelen, wat een hongersnood ook kan zijn (Google op Oekraïne).

Ik geloof dat A: de Japanners en Noren niet iedere 5 jaar de 'ergste ramp aller tijden' claimen en dat B: noch de Japanners noch de Noren om geld zitten te zeiken. Volwassen mensen die hun eigen boontjes doppen.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99842600
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 16:34 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ik geloof dat A: de Japanners en Noren niet iedere 5 jaar de 'ergste ramp aller tijden' claimen en dat B: noch de Japanners noch de Noren om geld zitten te zeiken. Volwassen mensen die hun eigen boontjes doppen.
Ik geloof dat A: niet de verhongerende mensen zelf die claim doen en B: ze al helemaal niet om geld zeiken. Vreten willen ze, hulp. Dat daar geld aan vastzit begrijpen ze, maar doe nou niet of die wandelende skeletten met breedbeeldtv's in hun achterhoofd het handje ophouden.

Het zijn volwassen mensen voor wie het eigen boontjes doppen niet is weggelegd of is afgenomen door slecht beleid in combinatie met natuurlijke omstandigheden. Op beide factoren hebben ze vrij weinig invloed. Het is niet alsof ze daar dezelfde mate van mondigheid hebben als hier.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99844983
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 16:54 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik geloof dat A: niet de verhongerende mensen zelf die claim doen en B: ze al helemaal niet om geld zeiken. Vreten willen ze, hulp. Dat daar geld aan vastzit begrijpen ze, maar doe nou niet of die wandelende skeletten met breedbeeldtv's in hun achterhoofd het handje ophouden.
Nee, dat handje op houden doen de mensen van de hulporganisaties die dik geld verdienen aan de ellende in ontwikkelingslanden en wellicht een extra breedbeeld-tv voor hun vakantiehuisje in Zuid-Frankrijk willen.


quote:
Het zijn volwassen mensen voor wie het eigen boontjes doppen niet is weggelegd of is afgenomen door slecht beleid in combinatie met natuurlijke omstandigheden. Op beide factoren hebben ze vrij weinig invloed. Het is niet alsof ze daar dezelfde mate van mondigheid hebben als hier.
Dat klopt. Wel is het natuurlijk zo dat ze wel enig aandeel hebben in hun eigen voortplanting. Overbevolking is een gigantisch probleem. Nu snap ik best de ecologische voetafdruk van de Afrikaan in het niet valt bij die van de Westerlingen, maar het eindeloos voortplanten daar versterkt de problemen natuurlijk wel zienderogen.
pi_99845620
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 16:54 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik geloof dat A: niet de verhongerende mensen zelf die claim doen en B: ze al helemaal niet om geld zeiken. Vreten willen ze, hulp. Dat daar geld aan vastzit begrijpen ze, maar doe nou niet of die wandelende skeletten met breedbeeldtv's in hun achterhoofd het handje ophouden.

Het zijn volwassen mensen voor wie het eigen boontjes doppen niet is weggelegd of is afgenomen door slecht beleid in combinatie met natuurlijke omstandigheden. Op beide factoren hebben ze vrij weinig invloed. Het is niet alsof ze daar dezelfde mate van mondigheid hebben als hier.
Ga jij lekker zelf geld brengen. Ik geef geen stuiver aan de Oxfam Novib CEO's of de Somalische warlords.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  zaterdag 23 juli 2011 @ 19:00:08 #153
15600 BB-King
Long live the King!
pi_99847171
Als alle miljonairs nu samen eens de handen bijeen slaan inplaats van geld ophalen bij het gewone volk.
Wat lees je mijn signature? Heb ik soms wat van je aan?
pi_99848184
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 18:15 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ga jij lekker zelf geld brengen. Ik geef geen stuiver aan de Oxfam Novib CEO's of de Somalische warlords.
Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw. Op heel kleine schaal dus maar dan zie je wel effect van je bijdrage :)

Over warlords heb ik in dat perspectief wel een "leuk" verhaal. Met een groepje mensen hadden we een dorp in Burkina Faso voorzien van eerst voedselhulp en later wat meer structureel van een pomp. Allemaal haske leuk en effectief enzo, niks aan het handje.

Nou ja, tot er een jeep met zo'n vette mitrailleur het dorp binnenreed. Of de mensen even wilden betalen voor waterrechten. En de week erop weer. De week erop kwamen ze doorgesnoven en -gezopen weer naar het dorp en werd de pomp vernield voor de lol.

De week erop kwam een pief van de lokale politie naar het dorpje. Het was toch wat he? Sjonge, wat een schrik moest dat geweest zijn! Maar gelukkig kon dat allemaal bespaard worden door hem een klauw met dollars te geven. Dan zou hij zijn vriendjes...pardon...die bandieten beter kunnen controleren. Het kostte uiteindelijk net zoveel als die pomp zelf om die pomp daar te laten staan.

Moraal: soms gaat het scheef en daar kunnen de mensen waar het om gaat niks aan doen. De rest (=90% van de government officials in die landen) mag wat mij betreft ook een enkeltje Antarctica plus een nekschot.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99849350
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:22 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw. Op heel kleine schaal dus maar dan zie je wel effect van je bijdrage :)

Over warlords heb ik in dat perspectief wel een "leuk" verhaal. Met een groepje mensen hadden we een dorp in Burkina Faso voorzien van eerst voedselhulp en later wat meer structureel van een pomp. Allemaal haske leuk en effectief enzo, niks aan het handje.

Nou ja, tot er een jeep met zo'n vette mitrailleur het dorp binnenreed. Of de mensen even wilden betalen voor waterrechten. En de week erop weer. De week erop kwamen ze doorgesnoven en -gezopen weer naar het dorp en werd de pomp vernield voor de lol.

De week erop kwam een pief van de lokale politie naar het dorpje. Het was toch wat he? Sjonge, wat een schrik moest dat geweest zijn! Maar gelukkig kon dat allemaal bespaard worden door hem een klauw met dollars te geven. Dan zou hij zijn vriendjes...pardon...die bandieten beter kunnen controleren. Het kostte uiteindelijk net zoveel als die pomp zelf om die pomp daar te laten staan.

Moraal: soms gaat het scheef en daar kunnen de mensen waar het om gaat niks aan doen. De rest (=90% van de government officials in die landen) mag wat mij betreft ook een enkeltje Antarctica plus een nekschot.
-O- Corruptie :N
Twiddel
  zaterdag 23 juli 2011 @ 20:03:39 #156
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_99849921
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:22 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw. Op heel kleine schaal dus maar dan zie je wel effect van je bijdrage :)

Over warlords heb ik in dat perspectief wel een "leuk" verhaal. Met een groepje mensen hadden we een dorp in Burkina Faso voorzien van eerst voedselhulp en later wat meer structureel van een pomp. Allemaal haske leuk en effectief enzo, niks aan het handje.

Nou ja, tot er een jeep met zo'n vette mitrailleur het dorp binnenreed. Of de mensen even wilden betalen voor waterrechten. En de week erop weer. De week erop kwamen ze doorgesnoven en -gezopen weer naar het dorp en werd de pomp vernield voor de lol.

De week erop kwam een pief van de lokale politie naar het dorpje. Het was toch wat he? Sjonge, wat een schrik moest dat geweest zijn! Maar gelukkig kon dat allemaal bespaard worden door hem een klauw met dollars te geven. Dan zou hij zijn vriendjes...pardon...die bandieten beter kunnen controleren. Het kostte uiteindelijk net zoveel als die pomp zelf om die pomp daar te laten staan.

Moraal: soms gaat het scheef en daar kunnen de mensen waar het om gaat niks aan doen. De rest (=90% van de government officials in die landen) mag wat mij betreft ook een enkeltje Antarctica plus een nekschot.
Corruptie is een deel van het systeem in zo'n beetje heel Afrika. Zo lang ze dat niet willen veranderen is iedere (ontwikkelings)hulp nutteloos.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_99850039
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:22 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw.
Je bedoel dus te zeggen dat we beter inderdaad niets naar 555 over kunnen maken?
pi_99852626
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:22 schreef Mwanatabu het volgende:

Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw. Op heel kleine schaal dus maar dan zie je wel effect van je bijdrage :)

Over warlords heb ik in dat perspectief wel een "leuk" verhaal. Met een groepje mensen hadden we een dorp in Burkina Faso voorzien van eerst voedselhulp en later wat meer structureel van een pomp. Allemaal haske leuk en effectief enzo, niks aan het handje.

Nou ja, tot er een jeep met zo'n vette mitrailleur het dorp binnenreed. Of de mensen even wilden betalen voor waterrechten. En de week erop weer. De week erop kwamen ze doorgesnoven en -gezopen weer naar het dorp en werd de pomp vernield voor de lol.

De week erop kwam een pief van de lokale politie naar het dorpje. Het was toch wat he? Sjonge, wat een schrik moest dat geweest zijn! Maar gelukkig kon dat allemaal bespaard worden door hem een klauw met dollars te geven. Dan zou hij zijn vriendjes...pardon...die bandieten beter kunnen controleren. Het kostte uiteindelijk net zoveel als die pomp zelf om die pomp daar te laten staan.

Moraal: soms gaat het scheef en daar kunnen de mensen waar het om gaat niks aan doen. De rest (=90% van de government officials in die landen) mag wat mij betreft ook een enkeltje Antarctica plus een nekschot.
Dit is dus het grootste probleem. Iets opbouwen is haast onmogelijk. Ik denk dat langdurig militair ingrijpen de enige oplossing is. Normaal gesproken ben ik hier geen voorstander van, omdat er veel onschuldige slachtoffers vallen maar ik zie eigenlijk weinig andere werkbare alternatieven.
Never argue with idiots. First they will lower you to their level then beat you with experience.
pi_99854607
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 20:06 schreef Gulo het volgende:

[..]

Je bedoel dus te zeggen dat we beter inderdaad niets naar 555 over kunnen maken?
Geen idee eigenlijk. Ik kies er dus voor om via kleinschalige persoonlijke initiatieven geld te geven soms, omdat ik dan weet bij welke mensen het terecht komt: gewone burgers die er iets mee willen doen en ja, die zijn er heel veel in Afrika maar die halen de tv niet want ze schuimbekken niet. Maar goed, dat is dus niet in geval van calamiteiten.

Van 555 weet ik het eigenlijk niet. Geld uit de rest van de wereld werd getraceerd en bleek bij terroristen terecht te zijn gekomen.. Bij de actie voor Haïti is tot nu toe nog geen 2 procent van het geld daar aangekomen omdat de beloofde hulp gewoon op al die gironummertjes in de rijke landen geparkeerd blijft. En dat is dus ook geld van 555.

Als ik geld naar 555 zou overmaken zou het een beetje het afkopen van mijn geweten zijn in de wetenschap dat het wel eens zo zou kunnen zijn dat het geen fuck uitmaakt die paar centen die ik kan missen. Wat dat betreft zit er niet alleen wat scheef met het imago van "De Afrikaan" ("Het zijn weer die negers, kunnen ze niet eens stoppen met kinderen maken want ze gaan toch dood?") maar ook aan onze kant van de lijn ("Wat gebeurt er met mijn geld?").
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99854676
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 21:06 schreef eight het volgende:

[..]

Dit is dus het grootste probleem. Iets opbouwen is haast onmogelijk. Ik denk dat langdurig militair ingrijpen de enige oplossing is. Normaal gesproken ben ik hier geen voorstander van, omdat er veel onschuldige slachtoffers vallen maar ik zie eigenlijk weinig andere werkbare alternatieven.
Langdurig militair ingrijpen is eigenlijk nooit succesvol. Of noem jij eens een succesverhaal.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99855950
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 21:47 schreef Mwanatabu het volgende:

Langdurig militair ingrijpen is eigenlijk nooit succesvol. Of noem jij eens een succesverhaal.
Die zijn er idd weinig. Maar de problemen in Afrika zijn wel een klasse apart. Jouw ervaring met de acties van warlords speelden 15 jaar geleden ook al. Ondanks internationale inspanningen is het er weinig beter op geworden.

Het grootste probleem is gewoon dat de warlords al jaren de hulpgoederen- en middelen afpakken waardoor er maar een klein deel bij de bevolking terecht komt. Hierdoor verdwijnt ook de animo om het land te hulp te schieten, ondanks de steeds meer toenemende vraag naar hulp.
Een groot deel van de wereldbevolking, is inmiddels gevoelloos worden voor de schrijnende beelden. Iedereen heeft in de gaten dat het gebed zonder einde is terwijl hulporganisaties maar blijven aanmodderen.
Never argue with idiots. First they will lower you to their level then beat you with experience.
pi_99868235
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:22 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Ik ook niet. Ik breng het idd (bijna) zelf via mensen die ik vertrouw. Op heel kleine schaal dus maar dan zie je wel effect van je bijdrage :)

Over warlords heb ik in dat perspectief wel een "leuk" verhaal. Met een groepje mensen hadden we een dorp in Burkina Faso voorzien van eerst voedselhulp en later wat meer structureel van een pomp. Allemaal haske leuk en effectief enzo, niks aan het handje.

Nou ja, tot er een jeep met zo'n vette mitrailleur het dorp binnenreed. Of de mensen even wilden betalen voor waterrechten. En de week erop weer. De week erop kwamen ze doorgesnoven en -gezopen weer naar het dorp en werd de pomp vernield voor de lol.

De week erop kwam een pief van de lokale politie naar het dorpje. Het was toch wat he? Sjonge, wat een schrik moest dat geweest zijn! Maar gelukkig kon dat allemaal bespaard worden door hem een klauw met dollars te geven. Dan zou hij zijn vriendjes...pardon...die bandieten beter kunnen controleren. Het kostte uiteindelijk net zoveel als die pomp zelf om die pomp daar te laten staan.

Moraal: soms gaat het scheef en daar kunnen de mensen waar het om gaat niks aan doen. De rest (=90% van de government officials in die landen) mag wat mij betreft ook een enkeltje Antarctica plus een nekschot.
Dit laat toch alleen maar zien dat het aan de mensen zelf daar ligt dat het een zooi is?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99868338
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 20:03 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Corruptie is een deel van het systeem in zo'n beetje heel Afrika. Zo lang ze dat niet willen veranderen is iedere (ontwikkelings)hulp nutteloos.
Wel triest dat je hier op afrika en de corruptie daar zit te kankeren. De grote overhead die 555 oid zou hebben is dan net zo goed een vorm van corruptie.

Verder zijn er redelijk wat corrupte landen buiten afrika waar het wel wat beter gaat. Dat corruptie dan de grootste reden is waarom onwikkelingssamenwerking niet zal werken lijkt met die gedachte in mijn achterhoofd dan ook niet door de corruptie te komen.
pi_99868386
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 09:10 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Dit laat toch alleen maar zien dat het aan de mensen zelf daar ligt dat het een zooi is?
Dat laat juist zien dat met een slecht bestuur de eigendoms rechten niet gerespecteerd worden. Dat we als westerse wereld wel in het bestuur van landen buiten afrika ingrijpen en afrika laten aanmodderen is dan de vraag. Waarbij het ook maar de vraag is of we in de landen waar we als westen wel ingrijpen wel de structurele omslag kunnen maken naar een goed bestuur.
  zondag 24 juli 2011 @ 10:53:00 #165
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_99869673
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 21:46 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Geen idee eigenlijk. Ik kies er dus voor om via kleinschalige persoonlijke initiatieven geld te geven soms, omdat ik dan weet bij welke mensen het terecht komt: gewone burgers die er iets mee willen doen en ja, die zijn er heel veel in Afrika maar die halen de tv niet want ze schuimbekken niet. Maar goed, dat is dus niet in geval van calamiteiten.

Van 555 weet ik het eigenlijk niet. Geld uit de rest van de wereld werd getraceerd en bleek bij terroristen terecht te zijn gekomen.. Bij de actie voor Haïti is tot nu toe nog geen 2 procent van het geld daar aangekomen omdat de beloofde hulp gewoon op al die gironummertjes in de rijke landen geparkeerd blijft. En dat is dus ook geld van 555.

Als ik geld naar 555 zou overmaken zou het een beetje het afkopen van mijn geweten zijn in de wetenschap dat het wel eens zo zou kunnen zijn dat het geen fuck uitmaakt die paar centen die ik kan missen. Wat dat betreft zit er niet alleen wat scheef met het imago van "De Afrikaan" ("Het zijn weer die negers, kunnen ze niet eens stoppen met kinderen maken want ze gaan toch dood?") maar ook aan onze kant van de lijn ("Wat gebeurt er met mijn geld?").
Dat is niet alleen met derde wereld hulp en noodhulp zo. De helft van ons belastinggeld is overhead voor de overheid zelf. En dan heb ik het nog niet over de onzin waar de andere helft aan besteed wordt.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_99872536
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 09:10 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Dit laat toch alleen maar zien dat het aan de mensen zelf daar ligt dat het een zooi is?
Niet aan die mensen in dat dorp. Die werken zich het schompus om in hun onderhoud te voorzien, hun kinderen naar school te kunnen sturen. Die zijn helemaal niet bezig met over de ruggen van een ander rijkdom te vergaren.

Het gaat pas mis als er mensen boven het maaiveld uit gaan steken: verandering willen/eisen op politiek gebied (gevolg van educatie), een zaak opbouwen (gevolg van welvaart) of rijk worden (gevolg van hard werken en inzicht). Dáár kan de uitzuigelite niks mee natuurlijk, mondige mensen met middelen om zichzelf te bedruipen en zich te ontwikkelen. Straks komen ze nog voor hun rechten op!

Het helpt ook niet echt dat we hier maar al te graag de grondstoffen en producten af willen nemen tegen dumpprijzen, wat vooral mogelijk is als de winst naar een kleine kliek gaat. Ik bedoel, het zal de multinationals worst wezen als ze bauxiet afnemen van een warlord of van een stabiele gemeenschap, in die zin dat het goedkoper is om gedrogeerde jeugdbendes met kapmessen af te kopen. Het is geen toeval dat het in het rijkste gebied van Afrika qua grondstoffen (Oost-Congo) zo'n puinhoop is.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99872614
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 22:12 schreef eight het volgende:

[..]

Die zijn er idd weinig. Maar de problemen in Afrika zijn wel een klasse apart. Jouw ervaring met de acties van warlords speelden 15 jaar geleden ook al. Ondanks internationale inspanningen is het er weinig beter op geworden.

Het grootste probleem is gewoon dat de warlords al jaren de hulpgoederen- en middelen afpakken waardoor er maar een klein deel bij de bevolking terecht komt. Hierdoor verdwijnt ook de animo om het land te hulp te schieten, ondanks de steeds meer toenemende vraag naar hulp.
Een groot deel van de wereldbevolking, is inmiddels gevoelloos worden voor de schrijnende beelden. Iedereen heeft in de gaten dat het gebed zonder einde is terwijl hulporganisaties maar blijven aanmodderen.
Valt wel mee. Er is al jaren een omslag gaande om meer op lokaal niveau en op kleine schaal te investeren. Denk aan microkredieten, dat werkt als een tiet. Maar dan hebben we het opnieuw niet over noodhulp. Die is nog altijd zeer gevoelig voor misbruik door de grote schaal en de betrokkenheid van de regimes in de regio.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99872793
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:55 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Valt wel mee. Er is al jaren een omslag gaande om meer op lokaal niveau en op kleine schaal te investeren. Denk aan microkredieten, dat werkt als een tiet.
Nou daar verschillen de meningen ook nogal over. Massa's mensen hebben het hier alleen maar slechter door!

Het blijft gewoon lastig die mensen te helpen. Het effectiefste zou nog wel zijn om gewoon een doos BP-5 rantsoen te kopen, er een postzegel op te plakken en naar een vluchtelingenkamp te sturen. Helaas zal de infrastructuur dat daar wel niet mogelijk maken.
  zondag 24 juli 2011 @ 13:09:55 #169
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_99873105
http://www.elsevier.nl/we(...)dselhulp-Somalie.htm

Rebellen blokkeren 'onislamitische' voedselhulp Somalië

De radicaal-islamitische terreurorganisatie Al-Shabaab, die delen van Somalië controleert, houdt vast aan het verbod voor westerse hulporganisaties om de hongerende Somaliërs te helpen. Eerder meldden de terroristen dat ze wel hulpverleners in het door droogte getroffen gebied toelieten.

Een woordvoerder van de terroristen laat weten dat een aantal hulporganisaties nog steeds niet wordt toegelaten. Al-Shabaab, gelieerd aan Al-Qa'ida vindt de westerse organisaties 'onislamitisch'. Welke organisaties worden geweerd, is niet helemaal duidelijk. In 2009 verbood Al-Shabaab hulp van het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).

Verdeeld
Een woordvoerder van het WFP nuanceert de uitspraken van de Al-Shabaab woordvoerder. ‘Al-Shabaab is niet één blok. Degenen die de macht in verscheidene delen van het zuiden [van Somalië] in handen hebben, hebben niet het centrale commando. Het is belangrijk op te merken dat wij doen wat we kunnen. Wij maken plannen om daar actief te zijn waar het haalbaar is,’ zegt ze.

De Verenigde Naties is er zondag voor het eerst in geslaagd om sommige gedeeltes van Somalië te bereiken om voedselhulp te geven.

In twee zuidelijke regio’s van Somalië heerst volgens de VN hongersnood. Het WFP wilde binnen enkele dagen een luchtbrug naar de Somalische hoofdstad Mogadishu openen om voedsel naar het land te kunnen sturen. Of dit nog steeds kan na het verbod van Al-Shabaab, is onduidelijk.

Droogte
Oost-Afrika is volgens deskundigen getroffen door de ergste droogte in zestig jaar. Honderdduizenden Somaliërs zijn gevlucht naar Kenia.

De rebellen van Al-Shabaab beweren overigens dat de VN de situatie in Somalië overdrijven. Ze verdenken de internationale organisatie ervan de droogte te gebruiken voor politieke doeleinden.
pi_99873541
Docu over de Lost Boys: 'God grew tired of us'
http://video.google.com/videoplay?docid=-5108561450500442635
  zondag 24 juli 2011 @ 13:25:12 #171
93664 waht
Mushir
pi_99873660
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 13:09 schreef slashdotter3 het volgende:
http://www.elsevier.nl/we(...)dselhulp-Somalie.htm

Rebellen blokkeren 'onislamitische' voedselhulp Somalië
Kennelijk kunnen de rebellen voor zichzelf wel genoeg voedsel verzamelen zonder buitenlandse hulp. Voor wat dat waard is...
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  zondag 24 juli 2011 @ 13:55:46 #172
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99874965
Eens met TS: Woon zelf in een derde wereld land dus kan beamen dat TS gelijk heeft.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_99879080
Ik lees dit alles met gemengde gevoelen aan de ene kant heeft de TS een punt aan de andere kant kan de gewone burger daar in Afrika dr weinig aan doen dat ze niks te eten hebben.
Volgens mij help je de mensen daar t best om ze te leren hoe ze op een goede manier zelf voedsel kunnen verbouwen er moeten pompen heen die grondwater kunnen oppompen zodat ze hun land kunnen beregenen. Goede gezonde zaden en zorgen voor acrylgaas zodat de insecten niet bij het voedsel kunnen, er geen eitjes op kunnen leggen, waardoor hun larven het voedsel niet kunnen aantasten.
Ik zelf geef al jaren niks meer aan die hulp acties omdat de mensen die t het hardst nodig hebben toch niet krijgen (kijk maar naar haiti ze zitten nog steeds in iets dat voor een tent moet doorgaan) de directeur van de hulp actie rijd liever in een nog grotere auto dan dat hij zn deel vrijwillig zou afstaan .
Ook ben ik van mening dat idd de mensen met de miljoenen het best kunnen gaan helpen het bedrag voor een grondwaterpomp en ander materiaal is voor hun maar een schijntje.
Je bereikt meer met educatie dan met voedsel, de oorzaak zou nl aangepakt moeten worden, zodat hongersnoden in de toekomst niet meer zullen voorkomen.
pi_99883388
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 15:34 schreef mousy31 het volgende:
Ik lees dit alles met gemengde gevoelen aan de ene kant heeft de TS een punt aan de andere kant kan de gewone burger daar in Afrika dr weinig aan doen dat ze niks te eten hebben.
Volgens mij help je de mensen daar t best om ze te leren hoe ze op een goede manier zelf voedsel kunnen verbouwen er moeten pompen heen die grondwater kunnen oppompen zodat ze hun land kunnen beregenen.
Die mensen weten prima hoe ze voedsel moeten verbouwen. Het probleem is alleen dat ze veel extremere weeromstandigheden hebben daar zoals droogte. Daar kun je gewoon niks mee. Nog zuurder wordt het als je bedenkt dat die extreme weersomstandigheden buiten hun schuld vaker voor gaan komen door de broeikasgassen die voornamelijk de westerse landen uitstoten.
quote:
Goede gezonde zaden
Hebben ze. Nieuwe variëteiten zouden het misschien beter doen en zijn niet te betalen dus dat zou een goede optie zijn voor structurele hulp, net als:
quote:
en zorgen voor acrylgaas zodat de insecten niet bij het voedsel kunnen, er geen eitjes op kunnen leggen, waardoor hun larven het voedsel niet kunnen aantasten.
Geen idee of dat een reële agrarisch methode is maar waarom niet. Alleen helpt het niet tegen droogte.
quote:
Ik zelf geef al jaren niks meer aan die hulp acties omdat de mensen die t het hardst nodig hebben toch niet krijgen (kijk maar naar haiti ze zitten nog steeds in iets dat voor een tent moet doorgaan) de directeur van de hulp actie rijd liever in een nog grotere auto dan dat hij zn deel vrijwillig zou afstaan .
Ook ben ik van mening dat idd de mensen met de miljoenen het best kunnen gaan helpen het bedrag voor een grondwaterpomp en ander materiaal is voor hun maar een schijntje.
Je bereikt meer met educatie dan met voedsel, de oorzaak zou nl aangepakt moeten worden, zodat hongersnoden in de toekomst niet meer zullen voorkomen.
Educatie hoeft niet beperkt te worden tot de landbouw. Het probleem zit m vooral in slecht landelijk beleid (als er al een centrale regering is, zie Somalië) en regimes die eigenlijk helemaal geen goed opgeleide, want mondige, burgers willen.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99885910
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 17:15 schreef Mwanatabu het volgende:

[..]

Die mensen weten prima hoe ze voedsel moeten verbouwen. Het probleem is alleen dat ze veel extremere weeromstandigheden hebben daar zoals droogte. Daar kun je gewoon niks mee. Nog zuurder wordt het als je bedenkt dat die extreme weersomstandigheden buiten hun schuld vaker voor gaan komen door de broeikasgassen die voornamelijk de westerse landen uitstoten.
Daarom noem ik ook grondwaterpompen, mn vader gebruikt die ook voor zn tuinbouw en zn fruitbomen. En de opwarming van de aarde is normaal de aarde heeft een soort cyclus , dan is het warmer en dan weer een tijd kouder, dus zul je als mens daar op moeten inspelen, echt geef die mensen grondwaterpompen de pijpen daarvan kunnen vele meters diep en heus bij hun zit daar ook water
quote:
[..]

Hebben ze. Nieuwe variëteiten zouden het misschien beter doen en zijn niet te betalen dus dat zou een goede optie zijn voor structurele hulp, net als:

[..]

Geen idee of dat een reële agrarisch methode is maar waarom niet. Alleen helpt het niet tegen droogte.
Ja dat is het wel voor biologische tuinbouw/landbouw mn vader gebruikt het al jaren op zn land en heeft zo geen chemische bestrijdingsmiddelen nodig die ten 1e nogal duur zijn en ten 2e het bodemleven aantasten waardoor je "dood"land krijgt en nogmaals ik noemde niet voor niets grondwaterpompen om hun land te beregenen
quote:
[..]

Educatie hoeft niet beperkt te worden tot de landbouw. Het probleem zit m vooral in slecht landelijk beleid (als er al een centrale regering is, zie Somalië) en regimes die eigenlijk helemaal geen goed opgeleide, want mondige, burgers willen.
Daarom word het tijd dat ze wat voor hun zelf gaan doen , met hulp van mensen die t op de goede manier doen en niet om er rijk van te worden.
Scholing om voor je eigen levensbehoeftes (eten) te voorzien vind k nl erg belangrijk.

Voorbeeld van acryldoek gebruik:

Afdekken bloemkool
Het planten van bloemkool is nu volop aan de
gang. De voornaamste plaag bij het begin van
de koolteelt is de koolvlieg. Deze legt zijn
eitjes aan de voet van de plant. Na ongeveer
één week ontluiken de eitjes en gaan de
maden de wortels van de jonge koolplantjes
aanvreten. Binnen de courante koolsoorten,
blijkt bloemkool het meest gevoelig.
De meest gevoelige fase is het begin van de
teelt (kort na planten). Eenmaal aan de
groei, kan de plant een beperkte aantasting
weerstaan.
In de biologische teelt is geen curatieve
bestrijding mogelijk tegen de koolvlieg. Er
moet dus maximaal worden ingezet op
preventie. Het afdekken met acryldoek is de
meest efficiënte maatregel. De vlieg kan de
voet van de plant niet bereiken om haar
eitjes af te zetten en de plant groeit vlotter
weg.
Dek de planten steeds direct na het planten
af. Wacht je te lang (één nacht is
voldoende), dan geef je de vliegen de kans
toch eitjes af te leggen rond de jonge
plantjes. Wanneer dan wordt afgedekt,
ontstaat een ideaal klimaat (warm en
vochtig) voor het ontluiken van de eitjes.
Ook gaten in het acryldoek moeten worden
vermeden.
De volgende vraag is hoelang het doek er op
te laten. Persoonlijk ben ik de mening
toegedaan dat afdekken niet ten koste mag
gaan van een efficiënte mechanische
onkruidbestrijding. Dit betekent dat in veel
gevallen na een drietal weken het doek eraf
moet. Op dat moment zijn de planten ook al
goed aan de groei. Wanneer u beslist om na
het schoffelen het doek terug over het
gewas te trekken, is het opnieuw van belang
dit zo snel mogelijk te doen om aantasting zo
veel mogelijk te vermijden

bron: http://www.west-vlaandere(...)ief/2003/NBapr03.pdf
(helemaal naar beneden scrollen, laatste artikel)

[ Bericht 6% gewijzigd door mousy31 op 24-07-2011 18:49:26 ]
pi_99890331
Nou denk ik niet dat bloemkool telen een optie is op die grond en met die temperaturen, je zal het toch meer moeten hebben van de traditionele Afrikaanse groenten
leesvoer ..
http://www8.nationalacade(...).aspx?RecordID=11763
pleased to meet you
pi_99892979
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 20:03 schreef moussie het volgende:
Nou denk ik niet dat bloemkool telen een optie is op die grond en met die temperaturen, je zal het toch meer moeten hebben van de traditionele Afrikaanse groenten
leesvoer ..
http://www8.nationalacade(...).aspx?RecordID=11763
Duh als je beter gelezen had dan had je begrepen dat het als voorbeeld was bedoeld
  maandag 25 juli 2011 @ 00:17:35 #178
341872 spookje-van-het-noorden
eng, maar toch best lief
pi_99903764
quote:
14s.gif Op vrijdag 22 juli 2011 14:20 schreef DRidder het volgende:
Ik heb gedoneerd. Onschuldige babies die doodgaan van de honger zijn per definitie onnacceptabel anno 2011.
Respect, echt waar. We moeten degene helpen die niet voor zichzelf kunnen opkomen. En al dat geswetz dat giro 555 direct op corupte rekeningen stort is een uit duim gezogen verhaal.

De grootste oorzaak van de hongersnood is niet de droogte. Want Kenia word al langer overspoeld met immigranten uit somalie, ethiope. En Kenia kan dat niet aan. Somalie heeft geen regering en in dat land is niet te wezen. Het zijn eigenlijk alledrie onstabiele landen, en problemen waren er al, alleen de droogte heeft het erger gemaakt.

Inderdaad zou minder broeden een betere oplossing zijn. Het is vaak wel wat simpeler en meer van ''leef bij de dag'' , maar dat neemt niet weg dat ik van Afrika hou. Afrika is namelijk een zorgenkindje en zal dat altijd blijven, want veeg afrika eens van de landkaart, en je bent de belangrijkste inkomstenbron van voedsel en natuurbronnen kwijt.

;)
pi_99903770
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 20:50 schreef mousy31 het volgende:
Duh als je beter gelezen had dan had je begrepen dat het als voorbeeld was bedoeld
En ik maak je erop attent dat het daar zo droog en heet is dat je weinig profijt zal hebben van een afdekking die de warmte nog eens extra vasthoudt.
pleased to meet you
pi_99913137
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 00:17 schreef moussie het volgende:

[..]

En ik maak je erop attent dat het daar zo droog en heet is dat je weinig profijt zal hebben van een afdekking die de warmte nog eens extra vasthoudt.
Ik maak jou erop attent dat het vaak vriest in de woestijn 's nachts. Nou hebben we allemaal slim gedaan.
pi_99914135
Ik maak toch al niet over, al zou ik altijd mijn geweten wel willsen sussen. Helaas weet ik dat er weinig van mijn geld echt aan zal komen bij de mensen die ik in mijn hoofd heb.
Als je dan per se iets goed wilt doen dan kun je net zo goed wat geld weggeven aan een dakloze, hoewel er ook dan weinig twijfel bestaat over wat hij met je geld doet. Geef eens wat extra geld aan de voedselbank, in Nederland hebben we ook mensen die moeite hebben om rond te komen.
Wat gewoon is voor de spin, is chaos voor de vlieg.
pi_99915828
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 00:17 schreef moussie het volgende:

[..]

En ik maak je erop attent dat het daar zo droog en heet is dat je weinig profijt zal hebben van een afdekking die de warmte nog eens extra vasthoudt.
Wat dus ook voordelen heeft dat het product eerder klaar is.
t' Is mij wel duidelijk dat jij niks van land en tuinbouw afweet , ik ben er mee opgegroeid en weet bijna alles over biologische land en tuinbouw dus ff dimmen jij.
pi_99915886
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 10:13 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik maak jou erop attent dat het vaak vriest in de woestijn 's nachts. Nou hebben we allemaal slim gedaan.
Dat klopt en daarom zou acryldoek ook heel goed werken, hier dekken ze winters de prei ermee af en zo word het product beschermd. En het acryldoek heeft nog veel meer andere toepassingen.
Zo dekt mn pa de aardappels ermee af zodat ze in mei al neiuwe aardappels kunnen eten, t is gewoon eerder klaar en beschermt ook nog tegen bugs.
pi_99924665
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 10:13 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik maak jou erop attent dat het vaak vriest in de woestijn 's nachts. Nou hebben we allemaal slim gedaan.
De weersverwachting in Somalië ..
http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=64536&la=11
pleased to meet you
pi_99924737
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 11:49 schreef mousy31 het volgende:

[..]

Wat dus ook voordelen heeft dat het product eerder klaar is.
t' Is mij wel duidelijk dat jij niks van land en tuinbouw afweet , ik ben er mee opgegroeid en weet bijna alles over biologische land en tuinbouw dus ff dimmen jij.
Ja leuk dat jij weet hoe het moet hier in vochtig Nederland, dat het daar net even anders werkt komt niet bij je op? Of ga je dezelfde fout maken als al die wijsneuzen die je voor zijn gegaan, je kennis van hier 1 op 1 toepassen daar en je dan verbaasd afvragen waarom het niet werkt?
pleased to meet you
  maandag 25 juli 2011 @ 16:45:08 #186
181126 MouzurX
Misschien?
pi_99926258
Voedsel geven aan afrika is het domste wat je kan doen.
Je maakt het leed alleen maar erger. Het beste wat je kan doen, al is het heel erg, is zoveel mogelijk mensen dood laten gaan en condooms stimuleren, zodat er genoeg voedsel is voor de mensen die er zijn.

Sowieso wordt dit leed alleen maar veroorzaakt door de mensen zelf die hun "pensioen" willen regelen door zoveel mogelijk kinderen te baren die dan in een kut wereld terecht komen.
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
pi_99927464
Zeer mee eens.
Ik vind het nutteloos, al die euro's schenken aan goede doelen, en dan vooral aan de doelen die nergens over gaan. Ik vind het oprecht zeer sneu voor die mensen in Afrika dat zij lijden aan honger en veelal aan HIV. Het is nou eenmaal zo en ik vind het zonde om ons geld daar in te pompen, terwijl wij hier in Nederland maar weer moeten bezuinigen op onze zorg, politie, scholing. ONZE toekomst. Als er gevaar dreigt op straat red je toch ook eerst jezelf en dan pas anderen?

Heel triest misschien wat ik nu zeg, maar misschien is het maar beter ook als die mensen sterven hierdoor. Nogmaals, sneu voor die mensen, maar wij en een hoop andere landen besparen er een hoop geld mee. Laat dan lekker die olifanten en andere wezens die in Afrika wel overleven daar wonen. Worden ze ook niet meer gedood door stropers en hoeft er ook geen geld meer aan het WWF worden gedoneerd.

Maargoed, dat is dan mijn mening, iemand die nog nooit een cent aan een goed doel heeft geschonken.

Wat ik dan wel een goed doel vind zijn zaken als de kankerbestrijding en hartstichting etc. Daar hebben wij tenminste iets aan (al zal ik het maar niet hebben over de vele euro's die al die directeuren ermee verdienen).
Ben je het wel of niet met me eens? Quote me en reageer.
pi_99927989
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 16:02 schreef moussie het volgende:

[..]

De weersverwachting in Somalië ..
http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=64536&la=11
En maar zeiken over droogte: het gaat iedere dag regenen komende week! _O-
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99928107
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 16:05 schreef moussie het volgende:

[..]

Ja leuk dat jij weet hoe het moet hier in vochtig Nederland, dat het daar net even anders werkt komt niet bij je op? Of ga je dezelfde fout maken als al die wijsneuzen die je voor zijn gegaan, je kennis van hier 1 op 1 toepassen daar en je dan verbaasd afvragen waarom het niet werkt?
Wat hier werkt werkt daar ook het spul word over de hele werld gebruikt je hebt er echt geen kaas van gegeten he en nu kappen met dat ge-emmer ga je eerst maar eens er wat in verdiepen ipv te gaan blaten over dingen waar je geen verstand van hebt!
  † In Memoriam † maandag 25 juli 2011 @ 18:08:31 #190
137949 Disana
pi_99928770
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 17:45 schreef mousy31 het volgende:
en nu kappen met dat ge-emmer ga je eerst maar eens er wat in verdiepen ipv te gaan blaten over dingen waar je geen verstand van hebt!
Wie heeft jou moderator gemaakt?

Ik vind het allemaal interessant om te volgen, moussie's bijdragen ook.
pi_99928894
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 17:45 schreef mousy31 het volgende:

[..]

Wat hier werkt werkt daar ook het spul word over de hele werld gebruikt je hebt er echt geen kaas van gegeten he en nu kappen met dat ge-emmer ga je eerst maar eens er wat in verdiepen ipv te gaan blaten over dingen waar je geen verstand van hebt!
Say what? Ga jij je maar eerst verdiepen in het klimaat daar voor je het wiel opnieuw gaat uitvinden. Of dacht je nou echt dat jij de eerste bent die dit bedenkt?
pleased to meet you
pi_99928979
quote:
10s.gif Op maandag 25 juli 2011 17:41 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

En maar zeiken over droogte: het gaat iedere dag regenen komende week! _O-
De ellende met dat soort sporadische kleine buien in het 'derde' regenseizoen is dat het zo heet is dat het al verdampt is voor het de grond raakt
pleased to meet you
  maandag 25 juli 2011 @ 18:16:30 #193
181126 MouzurX
Misschien?
pi_99928984
Weet je wat het probleem met zulke dingen is: je moet heel erg gaan denken: "hoe lossen we dit op op op de lange termijn".Je kan niet om elk leven gaan geven, want dat lost het probleem niet op.
En na 9 maanden kan je er alweer een mens bij hebben dat kan lijden.
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
pi_99929587
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 18:16 schreef moussie het volgende:

[..]

De ellende met dat soort sporadische kleine buien in het 'derde' regenseizoen is dat het zo heet is dat het al verdampt is voor het de grond raakt
Tussen de 21 en 30 graden en bewolkt. Ik vind het wel meevallen met die hitte eigenlijk.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99930489
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 17:21 schreef Whipper het volgende:
Zeer mee eens.
Ik vind het nutteloos, al die euro's schenken aan goede doelen, en dan vooral aan de doelen die nergens over gaan. Ik vind het oprecht zeer sneu voor die mensen in Afrika dat zij lijden aan honger en veelal aan HIV. Het is nou eenmaal zo en ik vind het zonde om ons geld daar in te pompen, terwijl wij hier in Nederland maar weer moeten bezuinigen op onze zorg, politie, scholing. ONZE toekomst. Als er gevaar dreigt op straat red je toch ook eerst jezelf en dan pas anderen?

Heel triest misschien wat ik nu zeg, maar misschien is het maar beter ook als die mensen sterven hierdoor. Nogmaals, sneu voor die mensen, maar wij en een hoop andere landen besparen er een hoop geld mee. Laat dan lekker die olifanten en andere wezens die in Afrika wel overleven daar wonen. Worden ze ook niet meer gedood door stropers en hoeft er ook geen geld meer aan het WWF worden gedoneerd.

Maargoed, dat is dan mijn mening, iemand die nog nooit een cent aan een goed doel heeft geschonken.

Wat ik dan wel een goed doel vind zijn zaken als de kankerbestrijding en hartstichting etc. Daar hebben wij tenminste iets aan (al zal ik het maar niet hebben over de vele euro's die al die directeuren ermee verdienen).
Het probleem met dat soort denken is dat een land nooit "af" is. Er zullen altijd binnenlandse problemen spelen die dan als excuus kunnen dienen om niet aan anderen te geven.

Nederland geeft verhoudingsgewijs veel uit aan ontwikkelingshulp, en ik denk dat met minder maar beter gerichte structurele hulp net zoveel effect geboekt kan worden. Dat geldt trouwens ook voor onze hollandsche Hartstichting, die ook prima kan zonder die directeur die ver boven de Balkenende-norm zat.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_99932083
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 18:36 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Tussen de 21 en 30 graden en bewolkt. Ik vind het wel meevallen met die hitte eigenlijk.
Die 21 graden is wel 's nachts hé, dat realiseer je je? En dat dan na maanden hitte (de warmste periode van het jaar valt in die regio in de lente, februari tot april), zonder de verkoeling van het normale regenseizoen van april tot juni.
pleased to meet you
pi_99932155
quote:
En opnieuw hongersnood: Waarom men niet voor Afrika zou moeten geven
Waarom lijkt me duidelijk. Het zijn luie mensen. Tough luck als je daar geboren bent.

Van mij krijgen ze niks *O*
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_99932424
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 19:45 schreef moussie het volgende:

[..]

Die 21 graden is wel 's nachts hé, dat realiseer je je? En dat dan na maanden hitte (de warmste periode van het jaar valt in die regio in de lente, februari tot april), zonder de verkoeling van het normale regenseizoen van april tot juni.
Dat je er nog serieus op ingaat... :D
  maandag 25 juli 2011 @ 20:01:34 #199
181126 MouzurX
Misschien?
pi_99932726
Sowieso zie ik dan altijd van die vluchtelingenkampen en dan heb ik zo van: wat DOEN al die mensen nou de hele dag?

Echt ik heb het idee dat je veel minder leed zou veroorzaken als je die landen gewoon weer zou koloniseren en het organisatorisch eens in orde gaat maken. Corruptie weghalen. Mensen deporteren naar plekken waar de omgeving hun aan kan en waar ze werk hebben enz.

Klinkt crux maar om deze manier gaat het ook nooit lukken.
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
pi_99934526
quote:
0s.gif Op maandag 25 juli 2011 19:53 schreef Gulo het volgende:

[..]

Dat je er nog serieus op ingaat... :D
Ach ja, als iemand 'met verstand van zaken' al niet kan bedenken dat je in die korte periode dat het daar überhaupt regent en je meteen moet planten de grond niet moet gaan afdekken met fijnmazig gaas .. waardoor dus nog minder vocht de grond bereikt .. vraag ik me echt af of mensen überhaupt wel nadenken voor ze iets zeggen ..
pleased to meet you
  maandag 25 juli 2011 @ 22:11:13 #201
24878 kwib
Respondentenleverancier
pi_99938747
Ben ik de enige die niet het idee heeft dat indien ik geld geef aan Samenwerkende Hulporganisaties er daadwerkelijk meer dan 10% aan komt in Afrika? En dat daar ook daadwerkelijk voedsel van wordt gekocht? En dat dat voedsel dan bij die magere negertjes van tv komt? En dat ze een uurtje later dan niet weer honger hebben?

Op verjaardagen kom ik dan wellicht grof en egocentrisch over maar vanuit een principe geef ik geen cent meer aan Afrika. Anders wordt het m.i. nooit wat met dat continent. Niemand wordt beter pamperen :{
Professionele online enquête of vragenlijst nodig? Enquêtetools.nl . Gratis vragenlijsten maken voor studenten en scholieren!
Respondenten nodig voor je onderzoek? RespondentenDatabase.nl . Nu 10 respondenten per onderzoek gratis.
  maandag 25 juli 2011 @ 22:56:48 #202
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_99941070
quote:
7s.gif Op maandag 25 juli 2011 19:46 schreef vosss het volgende:

[..]

Waarom lijkt me duidelijk. Het zijn luie mensen. Tough luck als je daar geboren bent.

Van mij krijgen ze niks *O*
Kijk, als je niks wilt geven prima, doe ik ook niet. Maar kom niet zo aanzetten met van die blije smileys want dat slaat nergens op. Het komt over alsof je daadwerkelijk blij bent dat er mensen sterven namelijk. Als je het zo graag wilt vertellen kom dan op z'n minst met een goed verhaal of zeg het gewoon niet. Ik denk tevens niet dat ze lui zijn. Men loopt soms tientallen kilometers voor wat water, niet bepaald lui als je het mij vraagt.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  maandag 25 juli 2011 @ 23:01:09 #203
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_99941289
quote:
2s.gif Op maandag 25 juli 2011 18:16 schreef MouzurX het volgende:
Weet je wat het probleem met zulke dingen is: je moet heel erg gaan denken: "hoe lossen we dit op op op de lange termijn".Je kan niet om elk leven gaan geven, want dat lost het probleem niet op.
En na 9 maanden kan je er alweer een mens bij hebben dat kan lijden.
Klopt. Maar je moet niet vergeten dat een deel van de mensen in de armste gebieden (die nu zo lijden) niet eens weten waar kinderen vandaan komen. Ze hebben geen idee dat seks iets te maken heeft met kinderen krijgen. Daarom is het gewoon een must om ze die kennis te geven. Anders houdt het probleem nooit op.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_99942873
Ze hebben nog wel puf over om met hun Aidskop, in de ronde te neuken. Het volk neukt elkaar letterlijk dood daar. Pure moordenaars. En het volgende probleem wordt gecreëerd die aids troep.

Van mij krijgen niks.

-Directeur graait eerst wat van het geld af
-Geld wordt belegd
-Geld wordt met 5% besteed
-Geld komt nooit goed terecht
-Etc
pi_99944014
De zaadjes van de hennepplant kunnen dit probleem gemakkelijk oplossen. Makkelijk te verbouwen en ook nog eens grote opbrengsten.

Daarom geef ik niks, ze moeten eens met goede ideeën komen. Kom eens met een hengel in plaats van steeds al die rotte vis die kant op te sturen.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 03:15:17 #206
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99948180
Hongersnood komt echt door een paar oorzaken: ontwetendheid en corruptie. Vaak in combinatie met een natuur ramp of oorlog.

Het punt is dat wij er niet veel aan kunnen doen zolang ontwetendheid en corruptie terug-gedrongen word.

Ik geef maar even een voorbeeld van wat hier lokaal gebeurd (Laos). Door corruptie worden mensen niet goed opgeleid en ingelicht. Mensen kunnen hun diploma vaak alleen door corruptie verkrijgen.

Corruptie zorgt er weer dat er dammen gebouwd worden in beschermd gebied en bos gekapt word. Hierdoor worden weer overstromingen veroorzaakt.

Iedereen probeert natuurlijk geld te verdienen....maar wel zo makkelijk mogelijk. Wetten zijn hier bijvoorbeeld onderhevig aan de ambtenaar die voor je zit.

Het is vooral een lokale mentaliteit die moet veranderen. Mensen hier weten niet beter dat corruptie loont en hard werken is er alleen voor de dommen. Je hebt je uitzonderingen maar het overgrote deel zal hoe en dan corruptie moeten plegen om een beetje vooruit te komen in het leven.

Het geld wat vanuit Nederland gestort wordt, daar moet een gedeelte gebruikt worden voor corruptie. Men heeft immers ook papieren en vergunningen nodig om als NGO hier te kunnen opereren.

Het is beter lokale mensen lokaal gaan helpen.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_99949610
quote:
Al-Shabaab weigert hulporganisaties

De radicale islamitische al-Shabaab- beweging in Somalië weigert toch om sommige hulporganisaties toe te laten. De hongersnood in het zuiden zou zwaar overdreven worden en hulporganisaties zouden propaganda bedrijven.

In de gebieden waar volgens de VN hongersnood heerst, heeft al-Shabaab het voor het zeggen. Begin deze maand zei de beweging dat hulporganisaties welkom zijn, maar nu zegt een woordvoerder dat hulporganisaties betrokken waren bij politieke activiteiten en dat ze geen toegang tot de gebieden krijgen.

De VN is van plan binnen een paar dagen een luchtbrug te openen naar Mogadishu.

Grootverdiener die ook de kleintjes Est.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 07:53:59 #208
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_99949799
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 07:17 schreef Alan_Bastard het volgende:

[..]

Tsja, zo gaat dat daar.
Anti-westerse bewegingen kapen de hulp van de westerse hulporganisaties, verkopen het tegen woekerprijzen aan de bevolking en her en der deelt men een zak overjarig voedsel uit.

Stop toch gewoon eens met die nonsens.
pi_99949847
quote:
2s.gif Op maandag 25 juli 2011 22:56 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Kijk, als je niks wilt geven prima, doe ik ook niet. Maar kom niet zo aanzetten met van die blije smileys want dat slaat nergens op. Het komt over alsof je daadwerkelijk blij bent dat er mensen sterven namelijk. Als je het zo graag wilt vertellen kom dan op z'n minst met een goed verhaal of zeg het gewoon niet. Ik denk tevens niet dat ze lui zijn. Men loopt soms tientallen kilometers voor wat water, niet bepaald lui als je het mij vraagt.
Ze zouden ook bij die waterbron kunnen gaan wonen. Hebben wij ook gedaan, dat noemen we een stad.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99949856
quote:
2s.gif Op maandag 25 juli 2011 23:01 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
Ze hebben geen idee dat seks iets te maken heeft met kinderen krijgen.
Kom op. Dit is gewoon bullshit. Wat denk je dat het zijn?
Dit is kennis die de mens al duizenden jaren heeft man :')
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99950104
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:03 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Ze zouden ook bij die waterbron kunnen gaan wonen. Hebben wij ook gedaan, dat noemen we een stad.
Dat klopt, maar zonder een omliggende intensieve landbouw om die mensen te voedden, ben je nog nergens met je stad. En daar moet je weer complexe rioolstelsels en watervoorzieningen aanleggen. ;) Dan zijn ze volgens mij meer geholpen met een waterput en een paar kWh aan zonnepanelen in elk dorp.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99950337
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:32 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat klopt, maar zonder een omliggende intensieve landbouw om die mensen te voedden, ben je nog nergens met je stad. En daar moet je weer complexe rioolstelsels en watervoorzieningen aanleggen. ;) Dan zijn ze volgens mij meer geholpen met een waterput en een paar kWh aan zonnepanelen in elk dorp.
Die omliggende landbouw en riolering ed zijn hier ook niet uit de lucht komen vallen.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 08:55:51 #213
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_99950392
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:51 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Die omliggende landbouw en riolering ed zijn hier ook niet uit de lucht komen vallen.
Mensen die daarvandaan hier naartoe komen schijnen dat wel te denken...
pi_99950403
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:51 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Die omliggende landbouw en riolering ed zijn hier ook niet uit de lucht komen vallen.
Inderdaad, daar hebben wij ~500 jaar over gedaan. ;)
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99950410
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:55 schreef DrDarwin het volgende:

[..]

Mensen die daarvandaan hier naartoe komen schijnen dat wel te denken...
Klopt. En dat we het bij hun vandaan hebben gestolen schijnen ze ook nogal vaak te denken.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 08:57:03 #216
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99950422
Het blijft dweilen met de kraan open....
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_99950447
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:56 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Inderdaad, daar hebben wij ~500 jaar over gedaan. ;)
Moet je nagaan hoe makkelijk het moet zijn om die informatie te delen. O nee wacht, het is veel beter om gewoon domweg geld te storten.
pi_99950525
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:58 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Moet je nagaan hoe makkelijk het moet zijn om die informatie te delen. O nee wacht, het is veel beter om gewoon domweg geld te storten.
Ja maar ze weten niet dat je van neuken kinderen krijgt.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99950530
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 08:58 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Moet je nagaan hoe makkelijk het moet zijn om die informatie te delen. O nee wacht, het is veel beter om gewoon domweg geld te storten.
Als je dat goed wilt doen, zal je dus rioleringsplannen moeten opstellen, en dat doe je met behulp van complexe software en computers, en vervolgens moet je die systemen ook nog vrij exact aanleggen en onderhouden. Dat is natuurlijk nogal een forse stap voor landen waar de grote meerderheid niet eens stroom heeft, of zijn eigen naam kan schrijven.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:07:17 #220
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99950586
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:04 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Als je dat goed wilt doen, zal je dus rioleringsplannen moeten opstellen, en dat doe je met behulp van complexe software en computers, en vervolgens moet je die systemen ook nog vrij exact aanleggen en onderhouden. Dat is natuurlijk nogal een forse stap voor landen waar de grote meerderheid niet eens stroom heeft, of zijn eigen naam kan schrijven.
Software en computers om een riolering aan te leggen? Nee dat heb je echt niet nodig....50 jaar geleden deden ze het zonder computers en toen waren er ook al grote steden...
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_99950599
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:04 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Als je dat goed wilt doen, zal je dus rioleringsplannen moeten opstellen, en dat doe je met behulp van complexe software en computers, en vervolgens moet je die systemen ook nog vrij exact aanleggen en onderhouden. Dat is natuurlijk nogal een forse stap voor landen waar de grote meerderheid niet eens stroom heeft, of zijn eigen naam kan schrijven.
Volgens mij werden rioleringen hier aangelegd lang voordat er computers bestonden.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99950637
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:07 schreef breaky het volgende:

[..]

Software en computers om een riolering aan te leggen? Nee dat heb je echt niet nodig....50 jaar geleden deden ze het zonder computers en toen waren er ook al grote steden...
Dat zijn diezelfde systemen die nu over lopen bij grote regenval. ;) Ik werk bij een landelijk toonaangevend ingenieursbureau als het gaat om rioleringen en gemalen, en daar komen geen pen en papier meer aan te pas kan ik je zeggen.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:09:19 #223
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99950639
Hoe je het wendt of keert....je blijft problemen hebben als de mensen zelf zich niet ontwikkelen of niet willen ontwikkelen. Dan kun je geld naar toe gooien maar het helpt geen zier.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:11:13 #224
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99950692
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:09 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat zijn diezelfde systemen die nu over lopen bij grote regenval. ;) Ik werk bij een landelijk toonaangevend ingenieursbureau als het gaat om rioleringen en gemalen, en daar komen geen pen en papier meer aan te pas kan ik je zeggen.
Heel leuk...maar prio numero uno is toch echt dat ze dat zelf eerst uit gaan dokteren.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_99950702
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:09 schreef breaky het volgende:
Hoe je het wendt of keert....je blijft problemen hebben als de mensen zelf zich niet ontwikkelen of niet willen ontwikkelen. Dan kun je geld naar toe gooien maar het helpt geen zier.
Dat gebrek aan kennis kan/wil ik nog best over heen stappen, maar als men voor een VN schip het havengeld verdubbelt, de landingsrechten van de vliegtuigen opjaagt, en vrachtwagens + diesel voor woekerprijzen aanbied, is voor mij de maat ook vol.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:15:10 #226
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_99950777
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:09 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat zijn diezelfde systemen die nu over lopen bij grote regenval. ;) Ik werk bij een landelijk toonaangevend ingenieursbureau als het gaat om rioleringen en gemalen, en daar komen geen pen en papier meer aan te pas kan ik je zeggen.
De eerste rioleringen werden in Europa pre-industriële revolutie aangelegd, nog sterker, de Romeinen hadden het al, meer dan 2000 jaar geleden.
Die Romeinen deden trouwens ook iets met de watervoorziening, tot diep in Afrika aan toe.
Diverse van die systemen werken nog steeds, tot op de dag van vandaag...
pi_99950792
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:09 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat zijn diezelfde systemen die nu over lopen bij grote regenval. ;) Ik werk bij een landelijk toonaangevend ingenieursbureau als het gaat om rioleringen en gemalen, en daar komen geen pen en papier meer aan te pas kan ik je zeggen.
Nee hehe iedereen gebruikt AutoCAD voor ontwerptekeningen tegenwoordig, maar het is echt niet noodzakelijk hoor. Eeuwenlang is het met pen en papier gedaan en daar zijn zeer complexe bouwwerken en infrastructuren uit voortgekomen die prima werkten.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:18:09 #228
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99950847
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:11 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat gebrek aan kennis kan/wil ik nog best over heen stappen, maar als men voor een VN schip het havengeld verdubbelt, de landingsrechten van de vliegtuigen opjaagt, en vrachtwagens + diesel voor woekerprijzen aanbied, is voor mij de maat ook vol.
Conclusie: Gebrek aan kennis en corruptie zijn de grootste problemen voor veel landen rond de evenaar.

Het gebrek aan kennis is trouwens niet iets wat je zomaar over heen stapt. Om het even te houden bij rioleringen:

Hier in Luang Prabang hebben we rioleringen maar als de lokale bevolking het ziet als dumpplek om hun vuil in te gooien, met als gevolg verstopte en overstromende rioleringen dan kun je vragen hoe men met die kennis omgaat. Daar komt nog bij dat ondehoud niet de grootste prioriteit heeft van de lokale regering.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
  dinsdag 26 juli 2011 @ 09:48:32 #229
24878 kwib
Respondentenleverancier
pi_99951539
Ergens een goedwerkende waterpomp slaan waardoor een dorp schoon helder gezond water kan krijgen. Wat is het vervolg? Een stammenoorlog omdat andere dorpen in eens jaloers zijn. :N

Als ik de reactie hier zo lees zijn de Fokkers wel eensgezind als het gaat over ontwikkelingshulp naar Afrika :P
Professionele online enquête of vragenlijst nodig? Enquêtetools.nl . Gratis vragenlijsten maken voor studenten en scholieren!
Respondenten nodig voor je onderzoek? RespondentenDatabase.nl . Nu 10 respondenten per onderzoek gratis.
pi_99951589
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:18 schreef breaky het volgende:

[..]

Conclusie: Gebrek aan kennis en corruptie zijn de grootste problemen voor veel landen rond de evenaar.

Het gebrek aan kennis is trouwens niet iets wat je zomaar over heen stapt. Om het even te houden bij rioleringen:

Hier in Luang Prabang hebben we rioleringen maar als de lokale bevolking het ziet als dumpplek om hun vuil in te gooien, met als gevolg verstopte en overstromende rioleringen dan kun je vragen hoe men met die kennis omgaat. Daar komt nog bij dat ondehoud niet de grootste prioriteit heeft van de lokale regering.
Hier in het ontwikkelde westen (NL iig) hebben we diezelfde problemen met dames-hygiëne producten en babydoekjes die ze in complete balen tegenkomen bij de rioolzuiveringen. Nog afgezien van de motorolie, het frituurvet, en de anti-conceptie pillen die en-masse het riool in gaan.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99951650
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:09 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Dat zijn diezelfde systemen die nu over lopen bij grote regenval. ;) Ik werk bij een landelijk toonaangevend ingenieursbureau als het gaat om rioleringen en gemalen, en daar komen geen pen en papier meer aan te pas kan ik je zeggen.
Omdat jij het niet meer zonder computer kan wil niet zeggen dat het helemaal niet meer kan.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  † In Memoriam † dinsdag 26 juli 2011 @ 09:54:11 #232
43556 miss_dynastie
pi_99951656
quote:
2s.gif Op maandag 25 juli 2011 23:01 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Klopt. Maar je moet niet vergeten dat een deel van de mensen in de armste gebieden (die nu zo lijden) niet eens weten waar kinderen vandaan komen. Ze hebben geen idee dat seks iets te maken heeft met kinderen krijgen. Daarom is het gewoon een must om ze die kennis te geven. Anders houdt het probleem nooit op.
Maar na 2 of 3 kinderen gaan ze toch vanzelf het verband leggen? Ze zijn daar echt niet dom! Het lijkt me meer te zitten in het fenomeen kind= pensioen.
pi_99951706
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:54 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Maar na 2 of 3 kinderen gaan ze toch vanzelf het verband leggen? Ze zijn daar echt niet dom! Het lijkt me meer te zitten in het fenomeen kind= pensioen.
Klopt, in het verleden kreeg men gewoon 10 kinderen en dan hoopte men dat er 2-3 volwassen zouden worden. Nu houden ze door het tegengaan van kindersterfte het dubbele aantal in leven. En dat levert dus problemen op omdat de regio die aantallen mensen helemaal niet kan voeden.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 10:06:27 #234
87106 Oud_student
Lux Aeterna
pi_99951925
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:15 schreef DrDarwin het volgende:
De eerste rioleringen werden in Europa pre-industriële revolutie aangelegd, nog sterker, de Romeinen hadden het al, meer dan 2000 jaar geleden.
Die Romeinen deden trouwens ook iets met de watervoorziening, tot diep in Afrika aan toe.
Diverse van die systemen werken nog steeds, tot op de dag van vandaag...
Idd, de bouwers van de hedendaagse bouwwerken zouden zich moeten schamen.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_99951934
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:53 schreef Boris_Karloff het volgende:

[..]

Omdat jij het niet meer zonder computer kan wil niet zeggen dat het helemaal niet meer kan.
:')
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99952156
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:06 schreef fruityloop het volgende:

[..]

:')
Oh de rioleringssystemen van 2000 jaar geleden in Rome werkten niet?
De rioleringssystemen van 1800 in Londen werkte niet?
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99952179
Welke landen in Afrika zouden "success stories" genoemd kunnen worden? Botswana of zo?

Ik bedoel: landen waar het ooit heel slecht mee ging en waar het nu de goede kant op gaat.
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_99952270
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Oh de rioleringssystemen van 2000 jaar geleden in Rome werkten niet?
De rioleringssystemen van 1800 in Londen werkte niet?
Niet als je er met ~100x zoveel inwoners als toen, nu ook gebruik van wilt maken nee. En probeer jij maar eens een MER + vergunningen rond te krijgen voor een compleet aquaduct, als je net zo gemakkelijk 1 persleiding ondergronds kan leggen met de moderne techniek.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99952288
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:17 schreef Klaudias het volgende:
Welke landen in Afrika zouden "success stories" genoemd kunnen worden? Botswana of zo?

Ik bedoel: landen waar het ooit heel slecht mee ging en waar het nu de goede kant op gaat.
Zimbabwe was een goed voorbeeld, de graanschuur van midden Afrika, maar ook daar is het nu 1 grote puinzooi.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
pi_99952384
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:21 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Zimbabwe was een goed voorbeeld, de graanschuur van midden Afrika, maar ook daar is het nu 1 grote puinzooi.
Zuid-Afrika gaat snel die kant op. Zie bijvoorbeeld jeugd-ANC leider Julius Malema, de zwarte racist die kosten wat kost alle blanke boeren Zuid-Afrika uit wil flikkeren. En uiteraard heeft hij veel aanhang. Het is hun eigen schuld.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_99952497
Maar Botswana schijnt toch een redelijk succesverhaal te zijn? Waar is dat door te verklaren eigenlijk?
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_99952923
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:29 schreef Klaudias het volgende:
Maar Botswana schijnt toch een redelijk succesverhaal te zijn? Waar is dat door te verklaren eigenlijk?
Waarom een redelijk succesverhaal? Redelijk inderdaad omdat je het dan vergelijkt met de misère in de omringende landen.

Het land heeft veel te danken aan de diamanten natuurlijk. Maar alsnog leeft 1/3 onder de armoedegrens toch?
pi_99952954
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:42 schreef Gulo het volgende:

[..]

Waarom een redelijk succesverhaal? Redelijk inderdaad omdat je het dan vergelijkt met de misère in de omringende landen.

Het land heeft veel te danken aan de diamanten natuurlijk. Maar alsnog leeft 1/3 onder de armoedegrens toch?
Je geeft het antwoord zelf al. Ik bedoel het relatief.

Count your blessings.
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
pi_99952966
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:29 schreef Klaudias het volgende:
Maar Botswana schijnt toch een redelijk succesverhaal te zijn? Waar is dat door te verklaren eigenlijk?
Daar stoppen ze zo te lezen veel geld in het onderwijs, dat mede omdat de grootste inkomensbron van de overheid, de diamantmijnen, over 20 à 25 jaar vermoedelijk op zal gaan drogen. Verder geven ze vanuit de overheid gratis anti-hiv medicatie, en verder hebben ze een leger van 18.000 man volgens wikipedia, dit op een bevolking van 2 miljoen. Dat is een stuk goedkoper dan de enorme legers en bulten materieel die sommige buurlanden er op na houden.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 11:00:13 #245
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_99953445
http://www.telegraaf.nl/b(...)Afrika__.html?p=36,1

VN willen massale hulp voor Hoorn van Afrika

ROME - De Verenigde Naties willen een massaal actieplan om een einde te maken aan de hongersnood in de Hoorn van Afrika.

Directeur-generaal Jacques Diouf van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de VN (FAO) zegt dat in de komende 12 maanden 1,1 miljard euro nodig is om de hongersnood in het oosten van Afrika te beëindigen. Diouf pleitte ervoor dat de internationale gemeenschap massaal en op uiterst korte termijn te hulp schiet. Door droogte hebben meer dan 10 miljoen inwoners van Somalië, Kenia en Ethiopië met ernstig voedselgebrek te kampen.

De Wereldbank wil circa 500 miljoen dollar (348 miljoen euro) uittrekken voor het door hongersnood bedreigde gebied. Het grootste deel is bestemd voor langetermijnprojecten.

De Franse minister van Landbouw Bruno Le Maire zei dat de internationale gemeenschap heeft gefaald om de voedselvoorziening in de wereld veilig te stellen. „Als we de noodzakelijke maatregelen niet nemen, dan wordt hongersnood het schandaal van deze eeuw”, aldus Le Maire.

Nederland was bij het overleg vertegenwoordigd door de nieuwe permanente vertegenwoordiger bij de FAO, oud-minister Gerda Verburg, en haar plaatsvervanger Ronald Elkhuizen.

Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN liet tijdens het overleg weten dinsdag te beginnen met het invliegen van voedsel naar de Somalische hoofdstad Mogadishu, de Ethiopische stad Dolo en de Noord-Keniaanse stad Wajir.

Radicaalislamitische milities hebben de hulpverleners vrije toegang beloofd. De milities hadden de FAO begin 2010 weggestuurd uit gebieden onder hun controle. Somalië heeft al vele jaren geen functionerende centrale regering; delen van het land zijn in handen van rivaliserende groeperingen.
pi_99953513
Ik ga dus niet meer reageren verder in dit topic, er zit iemand met zon dik bord voor zn kop dat t zonde van mn tijd en enrgie is om dingen uit te leggen omdat degene denkt dat ie dr verstand van heeft terwijl dat totaal niet is, dus. veel plezier verders met elkaar
  dinsdag 26 juli 2011 @ 11:08:02 #247
341872 spookje-van-het-noorden
eng, maar toch best lief
pi_99953690
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 10:17 schreef Klaudias het volgende:
Welke landen in Afrika zouden "success stories" genoemd kunnen worden? Botswana of zo?

Ik bedoel: landen waar het ooit heel slecht mee ging en waar het nu de goede kant op gaat.
Landen waar het ten eerste veilig is. Zoals tanzania, is al jaren rustig. Waarom moet een land succesvol zijn, omdat het rijk is? of veilig? China noemen veel succesvol, terwijl het samen met india (ook een succes) meer armen heeft dan heel afrika bijelkaar.

En wat zuid-afrika betreft, racisme komt daar van twee kanten. Van blank én zwart, onvolwassen zooitje daar niet mee bemoeien
  dinsdag 26 juli 2011 @ 11:45:18 #248
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99954869
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 09:50 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Hier in het ontwikkelde westen (NL iig) hebben we diezelfde problemen met dames-hygiëne producten en babydoekjes die ze in complete balen tegenkomen bij de rioolzuiveringen. Nog afgezien van de motorolie, het frituurvet, en de anti-conceptie pillen die en-masse het riool in gaan.
True....de mensheid is hardleers :P
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
  dinsdag 26 juli 2011 @ 11:46:48 #249
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99954914
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 11:02 schreef mousy31 het volgende:
Ik ga dus niet meer reageren verder in dit topic, er zit iemand met zon dik bord voor zn kop dat t zonde van mn tijd en enrgie is om dingen uit te leggen omdat degene denkt dat ie dr verstand van heeft terwijl dat totaal niet is, dus. veel plezier verders met elkaar
Jammer...goede inbreng wordt altijd gewardeerd....
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
  dinsdag 26 juli 2011 @ 11:52:51 #250
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_99955123
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 11:08 schreef spookje-van-het-noorden het volgende:

[..]

Landen waar het ten eerste veilig is. Zoals tanzania, is al jaren rustig. Waarom moet een land succesvol zijn, omdat het rijk is? of veilig? China noemen veel succesvol, terwijl het samen met india (ook een succes) meer armen heeft dan heel afrika bijelkaar.

En wat zuid-afrika betreft, racisme komt daar van twee kanten. Van blank én zwart, onvolwassen zooitje daar niet mee bemoeien
Veiligheid en stabiliteit dragen uiteraard bij een beter welvaarts niveau. Dat en een gezonde investering in onderwijs (zoals eerder gezegd)

Laos hier is vrij stabiel en veilig...helaas lopen de investeringen in het onderwijs nog achter. Nu is men nog afhankelijk van goede prive scholen wil men beter onderwijs genieten (ook minder corruptie trouwens)

Voor Afrika is ten eerste stabiliteit en vrede nodig, daarna kan men verder werken.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
  donderdag 28 juli 2011 @ 02:27:59 #251
242692 Geranium_Opa
Trappistenbier
pi_100032953
Al armoede en choas sinds mensheugenis, en toch blijven ze zich voortplanten als konijen.
Als je in armoede leeft ga je toch niet voortplanten? |:(
pi_100034051
lol @ Giro 555 en WNF banner in deze thread :D
  donderdag 28 juli 2011 @ 05:56:34 #253
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_100034599
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juli 2011 02:27 schreef Geranium_Opa het volgende:
Al armoede en choas sinds mensheugenis, en toch blijven ze zich voortplanten als konijen.
Als je in armoede leeft ga je toch niet voortplanten? |:(
Wel als je dan je kind aan tv kunt showen en daarmee geld ontvangt
  donderdag 28 juli 2011 @ 09:09:45 #254
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_100036233
quote:
7s.gif Op donderdag 28 juli 2011 05:56 schreef Life2.0 het volgende:

[..]

Wel als je dan je kind aan tv kunt showen en daarmee geld ontvangt
Ik voorzie ineens een nieuw format...ik bel John de Mol effe....
pi_100037899
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juli 2011 02:27 schreef Geranium_Opa het volgende:
Al armoede en choas sinds mensheugenis, en toch blijven ze zich voortplanten als konijen.
Als je in armoede leeft ga je toch niet voortplanten? |:(
Dan weet je zeker dat er iemand (waarschijnlijk) voor je zorgt wanneer je oud en bejaard bent.
Roses are grey. Violets are grey. I am a dog.
  zaterdag 30 juli 2011 @ 10:26:29 #256
341872 spookje-van-het-noorden
eng, maar toch best lief
pi_100118931
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 11:52 schreef breaky het volgende:

[..]

Veiligheid en stabiliteit dragen uiteraard bij een beter welvaarts niveau. Dat en een gezonde investering in onderwijs (zoals eerder gezegd)

Laos hier is vrij stabiel en veilig...helaas lopen de investeringen in het onderwijs nog achter. Nu is men nog afhankelijk van goede prive scholen wil men beter onderwijs genieten (ook minder corruptie trouwens)

Voor Afrika is ten eerste stabiliteit en vrede nodig, daarna kan men verder werken.
inderdaad, een land hoeft niet een ''succes te zijn'', als 70% zich een breedbeeld kan veroorloven. Veel afrikaanse landen zijn al jaren veilig, ook al zijn ze over het algemeen arm. We zijn hier gewoon gewend in luxe te leven, en zo niet, dan ontvangen we een riante uitkering :{
  zaterdag 30 juli 2011 @ 11:20:47 #257
132605 kawotski
Il Dottore
pi_100119902
Zoals gisteren in nieuwsuur geloof ik te zien was, men heeft daar genoeg voedsel alleen verkoopt men dat aan India..
Minister Cramer: "Milieuvervuiling mag zolang je maar betaalt."
Minister Cramer: "Mensheid in 2100 grotendeels verdwenen."
Minister Cramer: "In 2050 40% van alle dier- en plantensoorten uitgestorven."
pi_100122583
doei!
pi_100131265
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 juli 2011 11:20 schreef kawotski het volgende:
Zoals gisteren in nieuwsuur geloof ik te zien was, men heeft daar genoeg voedsel alleen verkoopt men dat aan India..
En China.
  zondag 31 juli 2011 @ 12:55:29 #260
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_100233256
Ik ben een pessimist, dat zou je moeten beschermen tegen de ellende in de wereld, maar telkens wordt je pessimisme ingehaald door de werkelijkheid :{


Wacht nog even met storten op 555 en lees eerst het stuk in de Frankfurter Allgemeine over 'bedrijfstak-zielig'

Geplaatst op: zaterdag 30 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek
Bron: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Het is vreeslijk in de Hoorn van Afrika. Dat betwist de Frankfurter Allgemeine niet. Maar de hulporganisaties zijn volgens de krant niet de oplossing, maar eerder het probleem. Neem het belangrijkste vluchtelingenkamp van Kenia. Gebouwd door de VN, maar vervolgens op de markt gebracht door tientallen westerse hulporganisaties. Die moeten er allemaal zijn, zodat het thuisfront (de mensen die storten) zie hoe belangrijk ze zijn.

Zelf doen die hulporgnisaties vervolgens niet veel meer dan hun concessie verpachten aan plaatselijke mensen. Aangeduid als 'our local staff', maar feitelijk onderaannemers. Die het overigens ook niet altijd zelf doen.
Sommige activiteiten worden zeven keer doorverhuurd. Met zeven strijkstokken. En soms leiden die tientallen hulporganisaties naar een onderaannemer die het plaatselijke monopolie heeft.
En dan zijn er de oorlogsgebieden. Daar moet, als je als hulporganisatie wilt kunnen werken, een substantieel deel van de hulp naar de strijdenden partijen. Die zodoende al hun aandacht kunnen richten op de oorlog: het eten van de manschappen wordt betaald en bezorgd door wersterse weldoeners.

Weet je nog van het niet bestede geld van de tsunami? En van het verdwenen geld van Haïti?

Bron: Frankfurter Allgemeine Zeitung


Als dit waar is en ik denk van wel (want Frankfurter Algemeine) dan zijn deze hulporganisaties plus hun donateurs en vrijwilligers mede schuldig aan massamoord.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_100234013
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2011 14:57 schreef Oud_student het volgende:
Ik ben een pessimist, dat zou je moeten beschermen tegen de ellende in de wereld, maar telkens wordt je pessimisme ingehaald door de werkelijkheid :{


Wacht nog even met storten op 555 en lees eerst het stuk in de Frankfurter Allgemeine over 'bedrijfstak-zielig'

Geplaatst op: zaterdag 30 juli 2011
Door: Gerard Driehuis
Categorie: Politiek
Bron: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Het is vreeslijk in de Hoorn van Afrika. Dat betwist de Frankfurter Allgemeine niet. Maar de hulporganisaties zijn volgens de krant niet de oplossing, maar eerder het probleem. Neem het belangrijkste vluchtelingenkamp van Kenia. Gebouwd door de VN, maar vervolgens op de markt gebracht door tientallen westerse hulporganisaties. Die moeten er allemaal zijn, zodat het thuisfront (de mensen die storten) zie hoe belangrijk ze zijn.

Zelf doen die hulporgnisaties vervolgens niet veel meer dan hun concessie verpachten aan plaatselijke mensen. Aangeduid als 'our local staff', maar feitelijk onderaannemers. Die het overigens ook niet altijd zelf doen.
Sommige activiteiten worden zeven keer doorverhuurd. Met zeven strijkstokken. En soms leiden die tientallen hulporganisaties naar een onderaannemer die het plaatselijke monopolie heeft.
En dan zijn er de oorlogsgebieden. Daar moet, als je als hulporganisatie wilt kunnen werken, een substantieel deel van de hulp naar de strijdenden partijen. Die zodoende al hun aandacht kunnen richten op de oorlog: het eten van de manschappen wordt betaald en bezorgd door wersterse weldoeners.

Weet je nog van het niet bestede geld van de tsunami? En van het verdwenen geld van Haïti?

Bron: Frankfurter Allgemeine Zeitung


Als dit waar is en ik denk van wel (want Frankfurter Algemeine) dan zijn deze hulporganisaties plus hun donateurs en vrijwilligers mede schuldig aan massamoord.
Westerse hulporganisaties zijn natuurlijk ongewild verantwoordelijk voor een groot deel van de huidige problemen. Als je kindersterfte met succes tegen gaat (de kindersterfte is hoog in Afrika, maar lang zo hoog niet meer als 50 jaar terug) moet je ook zorgen dat er minder kinderen geboren worden door geboorte beperking anders creëer je zoals nu blijkt andere problemen.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_100235394
Ze hebben 1 miljard nodig, daarvan is de helft al binnen. Hoe moeilijk is het om voor dat geld al een paar gaarkeukens te installeren inclusief luchtbrug naar Spa en een of andere graanschuur. Voor dat geld zou je zelfs persoonlijk je maaltijd op kunnen sturen met DHL ofzo.. Ik weet niet wat ze daar doen maar erg economisch of efficient zijn ze niet, wel veel goedgevulde verslaggevers on-site daar..
Minister Cramer: "Milieuvervuiling mag zolang je maar betaalt."
Minister Cramer: "Mensheid in 2100 grotendeels verdwenen."
Minister Cramer: "In 2050 40% van alle dier- en plantensoorten uitgestorven."
  dinsdag 2 augustus 2011 @ 18:31:11 #264
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_100240916
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2011 15:53 schreef kawotski het volgende:
Ze hebben 1 miljard nodig, daarvan is de helft al binnen. Hoe moeilijk is het om voor dat geld al een paar gaarkeukens te installeren inclusief luchtbrug naar Spa en een of andere graanschuur. Voor dat geld zou je zelfs persoonlijk je maaltijd op kunnen sturen met DHL ofzo.. Ik weet niet wat ze daar doen maar erg economisch of efficient zijn ze niet, wel veel goedgevulde verslaggevers on-site daar..
Waarom zou je als lokale machthebber die geen fuck om de lokale bevolking geeft de Westerlingen op je grond toestaan als er voor jou niets in zit?

En als ze de bevolking aansterken, vermindert dan niet jouw macht en invloed over hun?

Arm en dom houden is altijd HET middel geweest om over anderen te heersen. Met dank aan de staat en kerk voor deze wijze les
pi_100327385
Heb zelf wel betere zaken waar ik mijn geld aan spendeer, zoals mijn levensonderhoud.
Het is voor mij steeds duidelijker geworden dat de Afrikaanse hongersnood niet meer een onmacht is geworden, maar is het de onwillenheid van het volk zelf, dat voor deze problemen heeft gezorgd. ze maken elkaar het leven zuur, neuken onbeschermd bij bosjes en maken zoveel mogelijk kindjes, terwijl ze niet een cent te makken hebben. Een natuurramp zo nu en dan is heus niet zo erg, dat is de natuur die op zijn eigen wijze dealt met zijn problemen, dus ik zou zeggen laat de natuur maar zijn gang gaan.
pi_100331688
quote:
0s.gif Op donderdag 28 juli 2011 02:27 schreef Geranium_Opa het volgende:
Al armoede en choas sinds mensheugenis, en toch blijven ze zich voortplanten als konijen.
Als je in armoede leeft ga je toch niet voortplanten? |:(
Daarom, voorlichting over en gratis anticonceptie in zulke landen. Genoeg vrouwen die wel willen, maar niet kunnen. (of mogen, nog erger..)

Ik denk dat mijn gift maar gaat naar 2 film-makers:
  donderdag 4 augustus 2011 @ 23:11:49 #268
352333 ElJefe
Cogito ergo sum
pi_100334488
Geven werkt dus niet veel, maar niks geven werkt nog minder.

Overigens vind ik de aanduidingen in het artikel over de aantallen wel erg vaag (minstens de helft, bijna niets).
Ja.
pi_100362599
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2011 21:55 schreef Wokkel het volgende:
[ afbeelding ]
Bron: NRC
Wat een stel pc helden bij het NRC. |:( }:|
  vrijdag 5 augustus 2011 @ 18:49:22 #270
39952 Hukkie
Wanna bang heads with me
pi_100363200
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2011 21:55 schreef Wokkel het volgende:
[ afbeelding ]
Bron: NRC
En die ene reden om het wel te doen heb je weggefotoosjopt?
There are no Saviours, there are no Kings, the Power lies in your head
DeviantArt
pi_100363888
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 augustus 2011 18:49 schreef Hukkie het volgende:

[..]

En die ene reden om het wel te doen heb je weggefotoosjopt?
Komt van geenstijl. Was ook al benieuwd wat de reden voor was.
  vrijdag 5 augustus 2011 @ 19:15:34 #272
39952 Hukkie
Wanna bang heads with me
pi_100364289
De reden om wel te geven:
quote:
1. In Somalië sterven honderden mensen per dag. Zonder voldoende hulp loopt dat aantal snel op. Tienduizenden kinderen worden door gebrek aan goed en voldoende voedsel in hun psychische en fysieke ontwikkeling geremd. Zij dragen de erfenis van deze hongersnood voor altijd met zich mee. Aan al die goede redenen om niet te geven, kunnen de hongerenden niks doen.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)en-om-niet-te-geven/
There are no Saviours, there are no Kings, the Power lies in your head
DeviantArt
  donderdag 11 augustus 2011 @ 19:27:42 #273
342294 Timba48
errare humanum est.
pi_100612104
je hoort die mensen niet te helpen, hoe gemeen en inhumaan het ook is. vroeger zijn er ook hele stammen uitgestorven omdat ze niet genoeg eten hadden. dat gebeurt nu nog steeds met dieren. we houden kunstmatig overbevolking en corruptie in stand, en zo zal de regering meer blijven uitgeven aan defensie en het volk geen blik waardig gunnen met het voldongen feit dat ze toch wel voedselhulp krijgen. sterk overleeft, zwak valt af. oftewel, het recht van de sterkste, is niks mis mee.
Si vis pacem... para bellum.
pi_101269605
dat ze gaan werken, moet ik ook..
pi_101269643
ipv bootjes kapen
pi_101278143
quote:
0s.gif Op donderdag 4 augustus 2011 21:55 schreef Wokkel het volgende:
[ afbeelding ]
Bron: NRC
Ik geef niks, want ik ben bang dat in bovenstaand lijstje teveel hout snijdende argumenten staan, die ik allemaal onderschrijf.
pi_101281060
quote:
0s.gif Op donderdag 11 augustus 2011 19:27 schreef Timba48 het volgende:
je hoort die mensen niet te helpen, hoe gemeen en inhumaan het ook is. vroeger zijn er ook hele stammen uitgestorven omdat ze niet genoeg eten hadden. dat gebeurt nu nog steeds met dieren. we houden kunstmatig overbevolking en corruptie in stand, en zo zal de regering meer blijven uitgeven aan defensie en het volk geen blik waardig gunnen met het voldongen feit dat ze toch wel voedselhulp krijgen. sterk overleeft, zwak valt af. oftewel, het recht van de sterkste, is niks mis mee.
Het recht van de slechtste eerder. Zo kun je nog wel meer gruwelijke misplaatste vergelijkingen trekken met de theorie van Darwin, maar feit is dat het inderdaad gemeen en inhumaan is om de slachtoffers van nare regimes in gebieden waar de zelfbeschikking niet hoog ligt (het democratisch gehalte en dus vermogen van mensen om zelf iets te veranderen aan hun omgeving is erg laag daar) te laten verrotten onder het mom van "och, vroeger gingen ze ook massaal dood".

Dat was vooral omdat a) mensen er niets van wisten, b) de logistieke middelen er niet waren om snel in te grijpen en c) het beeld van mensen in ontwikkelingslanden wat jij hier tentoonspreidt, mensen die het niet verdienen om te overleven door hun intrinsieke minderwaardigheid.
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')