Nee nog niet echt omdat ik eerst Ondergang van Jared Diamond uit wil lezen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 19:47 schreef Johan_de_With het volgende:
Zeg MaartenX, schiet het al een beetje op met Gibbon?
quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:05 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Je bent in de war met pu_ke.
Waarom ben je zo'n fan van die autobahn. Het vergt dubbel zoveel onderhoud dan dat van de Amerikaanse. Lees: belastinggeld.quote:
Maar je mag er met je dikke bak hard rijden. Compensatiegedrag heet dat.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:14 schreef pberends het volgende:
[..]
Waarom ben je zo'n fan van die autobahn. Het vergt dubbel zoveel onderhoud dan dat van de Amerikaanse. Lees: belastinggeld.
Je kapitalistische frustraties botvieren op das Autobahn.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:15 schreef du_ke het volgende:
[..]
Maar je mag er met je dikke bak hard rijden. Compensatiegedrag heet dat.
Nu wel meer dan 20 jaar geleden maar ze gaan ook niet heel snel dus de rolweerstand zal wel groter zijn dan de luchtweerstand.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:15 schreef pberends het volgende:
Valt me op dat die trams bijna nooit gestroomlijnd zijn... zou wel niet echt goed voor het milieu zijn?
Ja, en het trieste is nog dat op het eerste helemaal niets vernieuwends is bedachtquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:18 schreef du_ke het volgende:
[..]
Nu wel meer dan 20 jaar geleden maar ze gaan ook niet heel snel dus de rolweerstand zal wel groter zijn dan de luchtweerstand.
Ik denk dat de samenleving dan 80% veiliger wordt, omdat de politie er veel gehaaider in is om autochtone criminelen op te pakken. Die spreken immers dezelfde taal als de politie. Het werk van de AIVD zou opeens ook een stuk makkelijker worden.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:25 schreef sizzler het volgende:
60% van de gedetineerde is allochtoon.
Stel je voor dat je alle allochtonen in Nederland het land uitflikkert. hypothetisch Zou Nederland dan ook 60% veiliger zijn? Hebben we dan 60% minder politie nodig? Of heeft elke samenleving een architectonische structuur en worden die rollen opgevuld door Nederlanders?
Omdat ik een liefhebber ben van autorijden en het lekker vind om snel te rijdenquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:14 schreef pberends het volgende:
Waarom ben je zo'n fan van die autobahn. Het vergt dubbel zoveel onderhoud dan dat van de Amerikaanse. Lees: belastinggeld.
Ja de magneetzweefbaanquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:20 schreef pberends het volgende:
[..]
Ja, en het trieste is nog dat op het eerste helemaal niets vernieuwends is bedacht.
Het is voor mannen dus is het een mannelijk woordquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:17 schreef pberends het volgende:
Je kapitalistische frustraties botvieren op das der Autobahn.
Nou, aangezien de Zeevolkeren niet bepaald veel verworvenheden aan de Egyptenaren leerden en ''Hyskos'' waarschijnlijk ''ruiters'' betekent, denk ik dat jij oliedomme vragen stelt.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:40 schreef Monidique het volgende:
Hyksos, is dat dat Zeevolk?
"Domme vragen bestaan niet",quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:49 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Nou, aangezien de Zeevolkeren niet bepaald veel verworvenheden aan de Egyptenaren leerden en ''Hyskos'' waarschijnlijk ''ruiters'' betekent, denk ik dat jij oliedomme vragen stelt.
quote:
Mijn felicitaties, Domi-nique-nique-nique.quote:Er bestaan geen domme vragen enkel domme mensen
quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:48 schreef du_ke het volgende:
Ja vrijheid voor dat kind achterin die auto die de rest van z'n leven een lectrische rolstoel heeft.
Van Singor en Naerebout?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:01 schreef Monidique het volgende:
Ik heb wel een studieboek over de Oudheid, uiteraard, maar dat gaat toch meer over Rome en Griekenland na de Dark Ages.
Grieken en Romeinen in de context van de wereldgeschiedenis.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:10 schreef Monidique het volgende:
[..]
Hm, ik kan het boek eventjes niet vinden, maar ja, dat is 'm wel, geloof ik..
Ja, ik weet het...quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:12 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Grieken en Romeinen in de context van de wereldgeschiedenis.
Ik moest er eerlijk gezegd wel om lachen. Het lijkt een automatisme geworden.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:50 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Ach wat, jij bent gewoon onzeker.
Nee eikel, ''ondanks dat'' is nooit correct.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:15 schreef Monidique het volgende:
Ondanks dat het naar mijn mening betrekkelijk weinig aandacht schenkt aan de wereldgeschiedenis van voor 750 voor Christus , vind ik het toch een prettig leesbaar boek. Maar deze zin zou ik net zo goed kunnen vervangen door "ondanks dat ik mijn haar niet gekamd heb, zendt Talpa vanavond toch weer uit"...
Waarom niet?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:24 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Nee eikel, ''ondanks dat'' is nooit correct.
Maar niet helemaal...quote:
Mij werd vroeger op school echter ook geleerd dat het fout is.quote:Ondanks dat is zeker niet fout, maar het is wel wat spreektaliger dan hoewel. In geschreven teksten kan beter voor hoewel worden gekozen.
Hoewel is een voegwoord — een woord dat zinsdelen met elkaar verbindt. Ondanks is een voorzetsel, net als bijvoorbeeld bij, in, naar, met, tegen of dankzij. Voorzetsels zijn niet zomaar als voegwoord te gebruiken: 'Ondanks iedereen te laat was, ging de bijeenkomst toch door' is geen goede zin. Om ondanks toch als voegwoord te kunnen gebruiken, moeten we het aanvullen met het woordje dat. Daarmee wordt het dan een zogenoemde voegwoordelijke uitdrukking, met de betekenis en functie van hoewel.
Ondanks dat is geen nieuwe constructie. Het Woordenboek der Nederlandsche Taal (WNT) geeft verschillende citaten waarin deze constructie voorkomt:
* "Ondanks dat Thor bij wijle bliksemde, liet het geheel mij zoo koud, als het sneeuwveld, waarop Nanna om haren geliefde jammerde"
(Potgieter (1808-1875))
* "Ondanks dat het met de wetten der beleefdheid streed, gaf de bewondering zich luide lucht, toen de trio zijn einde bereikte"
(idem)
* "Dat ... de suikeropbrengsten grooter waren ondanks dat de gewichtsopbrengsten der bieten op serradella en lupinen een geringe afname vertoonden"
(Uit: Verslagen van Landbouwkundige Onderzoekingen der Rijkslandbouwproefstations, begin twintigste eeuw)
* "Het komt ... voor dat, bij hevigen wind, een molen "door de vang loopt" d.w.z. dat de wieken gaan draaien ondanks, dat de vang is opgelegd"
(Visser en Pieterse in Hollandsch Molenboek, 1941)
* "Ondanks dat de Nieuwe Tijd is gekomen, wist hij zich hoog te houden in de wild-bruisende branding"
(in Het Masker (tijdschrift voor toneel en opera), 1921)
Ook de redactie van het WNT gebruikt de constructie ondanks dat enkele malen in haar omschrijvingen, zoals bij het lemma weerwil: "(...) ook in de verbinding in we(d)erwil dat, die als voegwoord fungeert, met als betekenis: ondanks dat, niettegenstaande dat; ofschoon."
Minder belasting is toch ook meer vrijheid. De autobahn neemt dus een stukje vrijheid weg.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:45 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Omdat ik een liefhebber ben van autorijden en het lekker vind om snel te rijden
Het geeft een onbeschrijfelijk gevoel![]()
Bovendien zie ik het als stukje vrijheid. En vrijheid staat bij mij hoog in het vaandel.
Hmm automobilisten betalen ook in Duitsland veel geld.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 21:49 schreef pberends het volgende:
Minder belasting is toch ook meer vrijheid. De autobahn neemt dus een stukje vrijheid weg.
Het gaat er misschien sneller maar op een drukke weg (de meeste filegevoelige snelwegen in NL verwerken meer auto's dan de a-bahn) blijkt uit wetenschappelijk onderzoek dat 80/h de ideale snelheid is voor een optimale doorstroming. Dat het ook beter is voor het milieu is bijzaak.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:00 schreef MrX1982 het volgende:
Je hebt weleens gereden op de autobahn?
De doorstroming is daar véél beter dan in Nederland.
De doorstroming van 80 km/h is ideaal in de ogen van milieu fanatici dat is heel iets anders.
Tja hier kan ik niet veel mee. Het blijft een theoretisch verhaal, bij een hogere snelheid zal er meer geremd worden en is de benodigde afstand tussen auto's groter. Het schijnt dat ca 80 toch echt optimaal is wat dat betreft. En het gaat ook niet om het oplossen van files maar om het verbeteren van de doorstroming. Juist het constant remmen en optrekken is slecht.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:06 schreef MrX1982 het volgende:
Ai pijnlijk
Snelheidsbeperking lost file niet op
Het is een praktisch experiment waarbij niet alle omstandigheden waren zoals van te voren bedacht, dan valt het tegen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:12 schreef MrX1982 het volgende:
Je 80 km/h is de ideale snelheid is ook een theoretisch verhaal.
Dit is een feitelijk onderzoek waaruit blijkt, duh had ik zonder onderzoek kunnen vertellen, dat het niets oplost.
Dat zouden oplossingen kunnen zijn echter in het volle nederland zijn ze niet reëelquote:Meer wegen en constante hoge snelheid dát zijn oplossingen.
Het resultaat van dat onderzoek is een resultaat wat ik had kunnen vertellen zonder onderzoek.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:16 schreef du_ke het volgende:
Het is een praktisch experiment waarbij niet alle omstandigheden waren zoals van te voren bedacht, dan valt het tegen.
Hoeveel procent van Nederland is bebouwd met wegen en hoeveel is in gebruik door de agrarische sector?quote:Dat zouden oplossingen kunnen zijn echter in het volle nederland zijn ze niet reëel. Je verschuift er hogens je problemen mee. Je blijft op die manier aan het bouwen (mag hoor leuk snelwegen van 2 verdiepingen maar dan wel flink tol heffen
).
Ik kan je meestal niet betrappen op onzinnige prietpraat, ook al is het links, maar Nederland is nog lang niet vol (ja, wel voor het aantal mensen), maar nog lang niet voor gebouwen en wegen en shit. Iets van 11 % is maar bebouwd.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:18 schreef du_ke het volgende:
Een constante snelheid zou inderdaad helpen maar daar heeft de gemiddelde automobilist geen zin in. Die denkt met links rijden en bumperkleven daadwerkelijk sneller ergens te zijn.
Jaarlijks hoesten automobilisten miljarden op. Daar kunnen meer dan genoeg wegen van worden gebouwd.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:26 schreef du_ke het volgende:
Oh maar met wat er aan geld binnenkomt moet je ook de wegen onderhouden. Dan ook nog eens in de hoogte bouwen (wat echt bijzonder duur is!) mag hoor van mij maar of het met die middelen ook kan waag ik te betwijfelen.
Overigens mag van mij wel een groter deel van de accijns een vorm van eco-tax worden.
De gebieden waar die extra wegen zouden moeten komen zijn echter wel vrij vol. Je kan wel een 8 baans snelweg aanleggen van lelystad naar Emmeloord of van Groningen naar Delfzijl. Echter daar heb je geen ruk aan!quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:27 schreef pberends het volgende:
[..]
Ik kan je meestal niet betrappen op onzinnige prietpraat, ook al is het links, maar Nederland is nog lang niet vol (ja, wel voor het aantal mensen), maar nog lang niet voor gebouwen en wegen en shit. Iets van 11 % is maar bebouwd.
quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:30 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Jaarlijks hoesten automobilisten miljarden op. Daar kunnen meer dan genoeg wegen van worden gebouwd.
Nou hoeveel van die vele miljarden gaan er jaarlijks naar het OV? En je overdrijft iedereen in het OV wil niemand en het kan niet eens. Echter het OV moet wel beter en beter zichtbaar worden als behoorlijk alternatief.quote:Ware het niet dat we een parasitair vervoersmiddel kennen, het OV, wat veel geld nodig heeft maar geen geld oplevert. Fnuikend maar het meest tragische is nog wel dat milieu adepten het geld van de automobilisten willen gebruiken om hun ideaal te verwezenlijken (iedereen in het OV)
Och dat valt reuze mee hoor het stadsvervoer is rendabel en ook de NS doet het aardig.quote:Ze vergeten alleen dat niemand bereid is om te betalen in het OV dus het geld ergens vandaan moet komen.
Gratis voor de gebruiker het moet inderdaad op een andere manier opgehoest worden. Overigens hoeft dit niet veel duurder uit te pakken zoals in Vlaanderen blijkt.quote:De grootste leugen is derhalve ook "gratis" OV.
hee, da's die gast van 'beaners', wat een aap is dat !quote:
quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:48 schreef Stali. het volgende:
Je zal maar door zo'n gek gebeld worden....
http://fokdiscussie.6.forumer.com/viewtopic.php?p=3488#3488
Vertel eensquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:48 schreef Stali. het volgende:
Je zal maar door zo'n gek gebeld worden....
http://fokdiscussie.6.forumer.com/viewtopic.php?p=3488#3488
Door zo'n hijgerd?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:48 schreef Stali. het volgende:
Je zal maar door zo'n gek gebeld worden....
http://fokdiscussie.6.forumer.com/viewtopic.php?p=3488#3488
Wat een aap. Hij doet zelfs populistisch om te laten zien dat het zogenaamd geen racist isquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:55 schreef Tafkahs het volgende:
wat heeft Nawijn nou weer te zeiken![]()
Kalu moet een versneld naturalisatieproces krijgen, want hij is een goede speler voor Feijenoord
Wat is het toch een idioot
Ja, hij wil zich ook nog eens laten gelden als advocaat, want dat schijnt ie te zijn. Hij zal je maar gevoegd worden...quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:58 schreef pberends het volgende:
[..]
Wat een aap. Hij doet zelfs populistisch om te laten zien dat het zogenaamd geen racist is.
Momenteel hebben ze niets beters te doen dan onderling ruzie maken.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:56 schreef du_ke het volgende:
[..]
haha
Ze hebben dus echt niets beters te doen dan de POl Slowchat te lezen
.
en als je hem nou belt om een en ander op te klaren?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:02 schreef Stali. het volgende:
[..]
Momenteel hebben ze niets beters te doen dan onderling ruzie maken..
Ik maak me eerlijk gezegd toch wel een klein beetje zorgen om Lucida en dan doel ik niet op zijn dreigement om mij om te brengen en etc maar het is allemaal zo ongelooflijk gestoord..
Had ik zijn nummer maar. Er zijn zoveel Hfmns in Amsterdam, anders zou ik het inderdaad gewoon doen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:02 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
en als je hem nou belt om een en ander op te klaren?
quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:58 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
du_ke, ...hijghhhh ik ben je vader........
Hfmnsquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:04 schreef Stali. het volgende:
[..]
Had ik zijn nummer maar. Er zijn zoveel Hfmns in Amsterdam, anders zou ik het inderdaad gewoon doen.
Hij komt volgens mij ook nog eens uit het bijzonder blanke Blokzijlquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:03 schreef pberends het volgende:
Nawijn is schijnheilig, hij was eerst advocaat van asielzoekers (om ze zoveel mogelijk Nederland binnen te houden, ook al waren het economische asielzokers) en vervolgens gaat ie zeuren om een streng beleid terwijl hij er eerst flink aan meewerkte.
Hijcccccccchhhh Hafmo ?quote:
Hij heeft het idd erg moeilijk volgens mij. Best sneu eigenlijkquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:02 schreef Stali. het volgende:
[..]
Momenteel hebben ze niets beters te doen dan onderling ruzie maken..
Ik maak me eerlijk gezegd toch wel een klein beetje zorgen om Lucida en dan doel ik niet op zijn dreigement om mij om te brengen en etc maar het is allemaal zo ongelooflijk gestoord..
Ja, het is niet gezond allemaal... Ik heb van de week al zo'n naar bericht op Fok! gelezen over een user die ook op zijn manier ergens hard voor vocht maar zichzelf wat heeft aangedaan. Naar. Een akelig idee, je hoopt wel dat iemand hulp zoekt. Ik hoop dat 1 van die lui Lucida weer in de realiteit weet te brengen. Dit zeg ik niet eens om te jennen, het allemaal zo gek wat hij schrijft.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:08 schreef du_ke het volgende:
[..]
Hij heeft het idd erg moeilijk volgens mij. Best sneu eigenlijk.
Wat heb je aan?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:08 schreef Stali. het volgende:
[..]
Ik ben alleen thuis....
Daarom post ik het hier, je weet maar nooit met dat soort gekken..
Dat hoop ik ook wel al vrees ik dat ze deze berichten weer uit zullen leggen als iets bijzonder naarsquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:15 schreef Stali. het volgende:
[..]
Ja, het is niet gezond allemaal... Ik heb van de week al zo'n naar bericht op Fok! gelezen over een user die ook op zijn manier ergens hard voor vocht maar zichzelf wat heeft aangedaan. Naar. Een akelig idee, je hoopt wel dat iemand hulp zoekt. Ik hoop dat 1 van die lui Lucida weer in de realiteit weet te brengen. Dit zeg ik niet eens om te jennen, het allemaal zo gek wat hij schrijft.
Ik hoop dat sjun een beetje vat op hem heeft, die kent Lucida IRL, dat helpt misschien.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:20 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat hoop ik ook wel al vrees ik dat ze deze berichten weer uit zullen leggen als iets bijzonder naars.
Hij mist deze dierentuin van FOK! van list bedrog van what's hot or not.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:02 schreef Stali. het volgende:
Momenteel hebben ze niets beters te doen dan onderling ruzie maken..
Ik maak me eerlijk gezegd toch wel een klein beetje zorgen om Lucida en dan doel ik niet op zijn dreigement om mij om te brengen en etc maar het is allemaal zo ongelooflijk gestoord..
Kijk, dit zijn dus dingen waar ik dagelijks over na denk.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 20:25 schreef sizzler het volgende:
60% van de gedetineerde is allochtoon.
Stel je voor dat je alle allochtonen in Nederland het land uitflikkert. hypothetisch Zou Nederland dan ook 60% veiliger zijn? Hebben we dan 60% minder politie nodig? Of heeft elke samenleving een architectonische structuur en worden die rollen opgevuld door Nederlanders?
hoezo voor luie mensen? Alleen al die dingen op een booschappenlijstje opschrijven is al vermoeiend..quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:46 schreef Drugshond het volgende:
ff iets anders.....
Koken voor luie mensen : les 2. (De truuk met de blender)
Vandaag spagettisaus gemaakt en alles ingevroren.
Wat is er allemaal in de blender gestopt.
3 bakken champions (2x bruin 1x wit)
1 pot olijven
2 potten zoete uitjes
1 potje knoflook (bleek achteraf iets te veel van het goede te zijn, kut).
1/4 potje sambal
1 potje pesto
3 parika's
1 zak uienringen
1 kop broccoli
2 potten spagetti saus
7 eieren (eerst gebakken en toen in de blender gestopt).
Behoorlijk wat peper
Gebakken
1,3 kilo gehakt + met ketchap saus.
Alles in een joekel van een spagetti pan gestopt en 2 uur op een rustig vuurtje door laten koken.
En nu alles ingevroren....in kleine bakjes (kwam bakjes te kort zodat ik zelfs mijn broodtrommel heb op moeten offeren om de saus ergens kwijt te raken).
De saus is wel gelukt... alleen een beetje scherp van smaak geworden.
That doesn' t surprise me at all.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:40 schreef Finder_elf_towns het volgende:
[..]
Kijk, dit zijn dus dingen waar ik dagelijks over na denk.
Eieren in de spaghettisaus?quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:46 schreef Drugshond het volgende:
[...]
Sure why not ?!...quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 23:59 schreef sizzler het volgende:
Eieren in de spaghettisaus?
Dat kan makkelijk betaald worden door de miljarden die elk jaar naar het Rijk vloeien bovendien hebben wegen een economische meerwaarde.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:35 schreef du_ke het volgende:Ze kosten ook een kapitaal. En nieuwe wegen aanleggen (zeker op hoogte op de slappe Nederlandse bodem is bijzonder duur).
Ja een semi-gedwongen alternatief is echt een behoorlijk alternatiefquote:Nou hoeveel van die vele miljarden gaan er jaarlijks naar het OV? En je overdrijft iedereen in het OV wil niemand en het kan niet eens. Echter het OV moet wel beter en beter zichtbaar worden als behoorlijk alternatief.
Ja met bergen aan subsidies.quote:Och dat valt reuze mee hoor het stadsvervoer is rendabel en ook de NS doet het aardig.
Ik ben fel tegen gratis OV omdat het een bevestiging is van het onrendabel zijn van het OV.quote:Gratis voor de gebruiker het moet inderdaad op een andere manier opgehoest worden. Overigens hoeft dit niet veel duurder uit te pakken zoals in Vlaanderen blijkt.
Ben ik niet gewend.quote:
quote:Sizzler's Lasagne
Wat heb je nodig?
-Pakje lasagnebladeren
-Potje saus
-Pakje bechamelsaus
-Melk (voor de bechamel, 1/2 liter)
-Gehakt
-Kaas
-Pesto
-knoflook
-Paprika's
-Champignons
-Bosuitjes
-Prei
-Ui
-Mais
Voor extra smaak: gorgonzola kaas
De groenten in kleine stukjes snijden. Daarna even bakken. Het vlees zonder vet bakken en wat peper en zout erdoor. Knoflook meebakken. De bechamelsaus roer je door de halve liter melk en verwarm je al roerend tot hij wat dikker wordt. Je kan er peper of nootmuskaat door doen voor de smaak. Daarna is het een kwestie van laagjes in de ovenschotel leggen. Zorg er wel voor dat de bladen in het " vocht" zitten, anders koeken ze aan of worden ze niet gaar. Dus eerst een laagje saus in de ovenschaal, dan een laagje lasagnebladen, wat gehakt, weer wat saus, bladen, groenten, saus, bladen, kaas, etc. Als de schaal bijna vol is giet je er op het laatst de bechamelsaus overheen. Dan nog een uurtje in de over laten pruttelen (220 graden) en je hebt een heerlijke lasagne.![]()
Heel goed zo help je de lokale middenstand van allochtoonse afkomst.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:13 schreef Tafkahs het volgende:
er zit een Turk bij mij in de straat die ook dat soort dingen kan maken voor weinig. Da's erg fijn
het onderhoud en beperkte uitbreiding kan best maar serieus investeren vergt heel veel geld. Dan praat je voor een snelweg ook al snel over miljarden.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:05 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dat kan makkelijk betaald worden door de miljarden die elk jaar naar het Rijk vloeien bovendien hebben wegen een economische meerwaarde.
Waarom denk je dat bedrijven en winkels vaak in de buurt van wegen liggen?
[..]
Waarom semi-gedwongen? Je kan er voor kiezen het hoeft niet...quote:Ja een semi-gedwongen alternatief is echt een behoorlijk alternatief
Zo dat is nogal een uitspraak ik ken zat mensen die dagelijks naar hun goed betaalde baan gaan op een comfortabele snelle manier.quote:Het OV is voor proleten en mensen die economisch geen meerwaarde hebben.
Tussen jou en vrijwel niemand zit nog een groot verschil. De studentensteden en instellingen zijn vrijwel allemaal zeer goed met het OV te bereiken. Van m'n ouders tot de universiteit schelen OV en auto elkaar een keer 10 minuten (op een dik uur) maar dan kan ik wel nog even uitslapen en m'n krantje lezen in plaats van dat ik constant op de weg moet letten.quote:Het hele idee achter de OV jaarkaart is studenten dwingen plaats te nemen in het OV, bovendien is het een sigaar uit eigen doos. Vrijwel niemand zit voor zijn lol in het OV. Ik niet iig.
[..]
Is dat zo welke bergen dan?quote:Ja met bergen aan subsidies.
[..]
Het gaat me in onderstaande om het stads en streekvervoer, NS is een ander verhaal.quote:Ik ben fel tegen gratis OV omdat het een bevestiging is van het onrendabel zijn van het OV.
Waarom ben je niet bereid om kostprijs + wintmarge te betalen als je zo graag in het OV zit? Als het OV zaligmakend is lijkt het me niet meer dan logisch dat je ervoor wilt betalen.
Leuke combi....quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:08 schreef sizzler het volgende:
Ben ik niet gewend.
Voor de minder luie student:
Die troep van de AH is te duur en smaakloos.... best wel kansloos voedsel. Je kunt dan nog beter naar een goede kantonese chinees gaan. Heb je meer... smaakt beter... en de volgende dag heb je nog steeds genoegquote:
Och de AH heeft een aantal heel aardige varianten en is dichterbij dan de chineesquote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:23 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Die troep van de AH is te duur en smaakloos.... best wel kansloos voedsel. Je kunt dan nog beter naar een goede kantonese chinees gaan. Heb je meer... smaakt beter... en de volgende dag heb je nog steeds genoeg
Ah is troep. Aldi schijnt wel een lekkere lasagne te hebben.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:23 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Die troep van de AH is te duur en smaakloos.... best wel kansloos voedsel. Je kunt dan nog beter naar een goede kantonese chinees gaan. Heb je meer... smaakt beter... en de volgende dag heb je nog steeds genoeg
Het wegverkeer is zelfvoorzienend. Daar ben ik van overtuigd.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:18 schreef du_ke het volgende:
het onderhoud en beperkte uitbreiding kan best maar serieus investeren vergt heel veel geld. Dan praat je voor een snelweg ook al snel over miljarden.
Omdat de auto schandalig duur hier is in Nederland. Als ik naar mijn school wil betaal ik me scheel aan parkeergeld en parkeerruimte hebben we al helemaal niet. idem voor de overheid door het ontbreken van grote parkeerfaciliteiten bij bijv. de ministeries.quote:Waarom semi-gedwongen? Je kan er voor kiezen het hoeft niet...
Ik zie toch wat voor soort mensen gebruik maken van het OVquote:Zo dat is nogal een uitspraak ik ken zat mensen die dagelijks naar hun goed betaalde baan gaan op een comfortabele snelle manier.
Waarom zouden ze goed bereikbaar zijn met het OV? Om mensen semi-gedwongen de "keuze" te laten maken voor het OV. Als ze gaan werken stromen de meeste studenten door naar lease auto's en zullen ze het OV links laten lichten.quote:Tussen jou en vrijwel niemand zit nog een groot verschil. De studentensteden en instellingen zijn vrijwel allemaal zeer goed met het OV te bereiken. Van m'n ouders tot de universiteit schelen OV en auto elkaar een keer 10 minuten (op een dik uur) maar dan kan ik wel nog even uitslapen en m'n krantje lezen in plaats van dat ik constant op de weg moet letten.
De betuwelijn, Noord-Zuid lijn worden betaald door de vervoersbedrijven die er gebruik van gaan maken? De betuwelijn staat bij de NS op de balans als kostenpost?quote:Is dat zo welke bergen dan?
Ook daar ben ik tegen "gratis"vervoer.quote:Het gaat me in onderstaande om het stads en streekvervoer, NS is een ander verhaal.
Omdat gratis pure concurrentievervalsing is.quote:Het is meer ter opvulling van de huidige niet gebruikte cappaciteit. Waarom ouderen of gehandicapten niet de mogelijkheid geven om goedkoop of gratis met de bus te gaan in de daluren? Is goedkoper dan allerlei taxidiensten. Door een betere bezetting wordt het ook aantrekkelijker om een regelmatiger dienstregeling uit te voeren. Het kan helpen de vicieuze cirkel van minder geld dus minder klanten dus minder geld etc te doorbreken.
Openbaar vervoer.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:20 schreef du_ke het volgende:
Oh en wat is het OV? Er zit een wezenlijk verschil tussen trein en bus.
Hoe weet jij dat?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:17 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Heel goed zo help je de lokale middenstand van allochtoonse afkomst.
Het VNO-NCW is trots op je
Ik heb een direct lijntje naar VNO-NCWquote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:41 schreef Tafkahs het volgende:
Hoe weet jij dat?
Er zit bv nogal in verschil in hoeverre deze vormen rendabel zijn.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:33 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Openbaar vervoer.
Trein, bus, metro en tram.
Deels misschien maar ik ben er ook wel van overtuigd dat er algemene middelen in die richting gaan. Overigens ben ik wel voor meer belasting naar verbruik en niet naar bezit.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:33 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het wegverkeer is zelfvoorzienend. Daar ben ik van overtuigd.
Vanwaar al die uitspraken dan toch?quote:Ik heb weleens in een andere thread proberen te achterhalen hoeveel geld automobilisten ophoesten en hoeveel er terug vloeit. Dat lukte niet echt omdat de cijfers niet gedetailleerd genoeg waren.
[..]
Och voor een paar cent heb je een auto op gas zo gek duur is dat niet. En die parkeerruimte betaal je over het algemeen aan de gemeente niet aan het rijk of de school. In Leeuwarden en Groningen kon ik gewoon gratis parkeren hoor.quote:Omdat de auto schandalig duur hier is in Nederland. Als ik naar mijn school wil betaal ik me scheel aan parkeergeld en parkeerruimte hebben we al helemaal niet. idem voor de overheid door het ontbreken van grote parkeerfaciliteiten bij bijv. de ministeries.
[..]
En ondernemers, hoogopgeleide medewerkers etc etc. Het is echt een kwestie van keuzes maken. M'n pa is student, noch docent, noch ambtenaar, noch pauper en maakt toch dagelijks met veel plezier gebruik van het OV.quote:Ik zie toch wat voor soort mensen gebruik maken van het OV
Studenten, docenten, ambtenaren en paupers.
Die zullen kiezen voor een auto met chauffeur dat is weer ander uiterste. Maar voor de gemiddelde werknemer kan het OV een heel aardig alternatief zijn. In de auto is werken erg lastig terwijl dat bv in de 1e klas prima kan. En ben je alleen economisch belangrijk wanneer je CEO (zeg liever directeur we zijn in NL) bent?quote:Als CEO van een bedrijf ben je afhankelijk van mobiliteit en deadlines. Tijd is geld.
Economisch belangrijke mensen zullen het OV dus ook links laten liggen.
Omdat je anders een gigantische ellende krijgt met parkeren en onveilige situaties om maar een begin te maken. Juist om grote groepen mensen snel ergens heen en vandaan te krijgen is het OV ideaal.quote:Waarom zouden ze goed bereikbaar zijn met het OV? Om mensen semi-gedwongen de "keuze" te laten maken voor het OV. Als ze gaan werken stromen de meeste studenten door naar lease auto's en zullen ze het OV links laten lichten.
[..]
Lees je aub in voor je weer onzin gaat praten. De NS heeft niets maar dan ook helemaal niets van doen met de betuwelijn... En was de Underground in Londen of de Metro in Parijs ooit een rendabele investering? Een dergelijke lijn leg je aan voor 100 jaar. En verandert/ verbetert de infrastrctuur van een gebied dramatisch! Daarom is het ook niet erg er een publieke investering van te maken.quote:De betuwelijn, Noord-Zuid lijn worden betaald door de vervoersbedrijven die er gebruik van gaan maken? De betuwelijn staat bij de NS op de balans als kostenpost?
[..]
concurrentie ten opzichte van wie? het is een eenvoudige en goedkope methode om mensen mobiel te houden. Je weet hoe het met individueel taxi vervoer werkt voor een oudere? Hoelang ze dit van te voren aan moeten vragen en hoe weinig flexibel het is? Even een dagje naar de stad of spontaan naar de kleinkinderen zit er dan niet meer in.quote:Ook daar ben ik tegen "gratis"vervoer.
[..]
Omdat gratis pure concurrentievervalsing is.
Gehandicapten en bejaarden zijn veel meer gebaat, indien ze geen eigen auto hebben, op individueel vervoer van bijv. een taxi.
Geen van deze vormen lijkt me rendabel omdat nergens de kostprijs + wintsopslag wordt berekend.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:46 schreef du_ke het volgende:
Er zit bv nogal in verschil in hoeverre deze vormen rendabel zijn.
Volgens mij krijgt de NS geen subsidie meer (kan het iig niet vinden) en maken ze winst...quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:47 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Geen van deze vormen lijkt me rendabel omdat nergens de kostprijs + wintsopslag wordt berekend.
De mensen die het hardste schreeuwen om het OV zijn niet bereid om ervoor te betalen. Make's you wonder.
Wordt steeds leuker daar.quote:NEW ORLEANS/BATON ROUGE - Gouverneur Kathleen Blanco van de Amerikaanse staat Louisiana heeft dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) gezegd dat alle opvangcentra in New Orleans - waaronder de Superdome - moeten worden geëvacueerd. Het water in de straten van grote delen van New Orleans bleef dinsdagmiddag stijgen. Dat meldden lokale tv-stations.
Nou, hulde hoor. Allochtonen moeten maar zelfstandig ondernemen koste wat het kost. Waarom kunnen zij eigenlijk geen 'gewone' baan krijgen?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:44 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ik heb een direct lijntje naar VNO-NCW
jaja, zuipen zeker.... ?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:57 schreef du_ke het volgende:
Maar ik ga pitten. Komen een paar zware dagen aan
.
Dan zou ik daarvan weleens de cijfers willen zien.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:47 schreef du_ke het volgende:
Deels misschien maar ik ben er ook wel van overtuigd dat er algemene middelen in die richting gaan. Overigens ben ik wel voor meer belasting naar verbruik en niet naar bezit.
Omdat het ondanks de ongedetailleerde cijfers wel duidelijk was dat er veel meer naar de automobilist gaat dan hij betaalt.quote:Vanwaar al die uitspraken dan toch?
Dan heb je geluk doordat je in Groningen woontquote:Och voor een paar cent heb je een auto op gas zo gek duur is dat niet. En die parkeerruimte betaal je over het algemeen aan de gemeente niet aan het rijk of de school. In Leeuwarden en Groningen kon ik gewoon gratis parkeren hoor.
Ondergrondse parkeerruimtes edoch je in de binnenstad van bijv. Amsterdam meer hebt aan de fiets of tram. Maar dat heeft te maken met de stad. In een stad als Rotterdam is het gemakkelijk om veel parkeerruimte te creëren.quote:Hoe denk je trouwens de parkeerproblematiek in de binnensteden op te lossen als iedereen met de auto gaat komen?
Uitzonderingen bevestigen de regel.quote:En ondernemers, hoogopgeleide medewerkers etc etc. Het is echt een kwestie van keuzes maken. M'n pa is student, noch docent, noch ambtenaar, noch pauper en maakt toch dagelijks met veel plezier gebruik van het OV.
Dat CEO was even een voorbeeld maar dat geldt wel voor de meeste mensen in het bedrijfsleven.quote:Die zullen kiezen voor een auto met chauffeur dat is weer ander uiterste. Maar voor de gemiddelde werknemer kan het OV een heel aardig alternatief zijn. In de auto is werken erg lastig terwijl dat bv in de 1e klas prima kan. En ben je alleen economisch belangrijk wanneer je CEO (zeg liever directeur we zijn in NL) bent?
Dat is jouw ideaal dan niet die van mij.quote:Omdat je anders een gigantische ellende krijgt met parkeren en onveilige situaties om maar een begin te maken. Juist om grote groepen mensen snel ergens heen en vandaan te krijgen is het OV ideaal.
Geen idee of de underground in London een onrendabele investering was. Leven wij in London van een eeuw geleden? Nee dacht het niet.quote:Lees je aub in voor je weer onzin gaat praten. De NS heeft niets maar dan ook helemaal niets van doen met de betuwelijn... En was de Underground in Londen of de Metro in Parijs ooit een rendabele investering? Een dergelijke lijn leg je aan voor 100 jaar. En verandert/ verbetert de infrastrctuur van een gebied dramatisch! Daarom is het ook niet erg er een publieke investering van te maken.
Je eigen partij.quote:De Betuweroute is mislukt als internationale goederenlijn. De lijn is niet rendabel en de kosten voor de aanleg zijn astronomisch gestegen. De exploitatie van de lijn is een nieuw fiasco: het rijk is jaarlijks tientallen miljoenen kwijt om treinen te laten rijden. Achtereenvolgende ministers hebben zich lelijk vertild aan dit megaproject.
Concurrentie vervalsing tov de auto.quote:concurrentie ten opzichte van wie? het is een eenvoudige en goedkope methode om mensen mobiel te houden. Je weet hoe het met individueel taxi vervoer werkt voor een oudere? Hoelang ze dit van te voren aan moeten vragen en hoe weinig flexibel het is? Even een dagje naar de stad of spontaan naar de kleinkinderen zit er dan niet meer in.
Ja boekhoudkundige winst.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:53 schreef du_ke het volgende:
Volgens mij krijgt de NS geen subsidie meer (kan het iig niet vinden) en maken ze winst...
Met ondernemen is opzich niets mis. Ik juich dat toe maar om ze nou steun te geven gaat me weer wat ver.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:53 schreef Tafkahs het volgende:
Nou, hulde hoor. Allochtonen moeten maar zelfstandig ondernemen koste wat het kost. Waarom kunnen zij eigenlijk geen 'gewone' baan krijgen?
Je beloont ze in feite voor hun falen. Merkwaardigquote:Allochtonen beginnen in verhouding met autochtonen relatief vaak een eigen bedrijf. Ze gaan echter drie keer zo vaak failliet als Nederlandse starters. VNO-NCW wil dat de overheid garanties geeft voor kredieten aan ondernemers van buitenlandse komaf.
Moeilijk te zeggen. Hangt er vanaf hoeveel je investeringen zijn geweest en hoeveel afschrijving je hebt gehad. Als ze al de investeringen in materieel van voor de privatisering bv als " sunk costs" beschouwen dan hoeven ze dat niet meer terug te verdienen. Maw het hangt volledig van je boekhouding af.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:06 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Wat is eigenlijk de kostprijs van een treinkaartje?
Ik zou namelijk weleens willen weten wat een treinkaartje werkelijk kost. Laat staan de wintsmarge die er bovenop zou moeten komen om het rendabel te maken.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:20 schreef sizzler het volgende:
Moeilijk te zeggen. Hangt er vanaf hoeveel je investeringen zijn geweest en hoeveel afschrijving je hebt gehad. Als ze al de investeringen in materieel van voor de privatisering bv als " sunk costs" beschouwen dan hoeven ze dat niet meer terug te verdienen. Maw het hangt volledig van je boekhouding af.
De NS krijgt toch een vergoeding van de overheid voor studenten? Ze verdienen het meest op enkele reizen, zonder korting.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:23 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Mij is dat nog tamelijk onduidelijk maar het feit dat bijv. studenten gratis reizen en de rest ook met fikse kortingen reist roept bij mij vragen op.
Ik weet wel dat de OV jaarkaart een sigaar uit eigen doos is. Maar hoe het precies zit qua inkomsten vanuit de overheid weet ik niet. Want als ik gratis rijd moet er iemand voor me betalen aangezien de machinst/conducteur etc niet gratis werken. Daarom geloof ik ook totaal niet in "gratis" OV.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:32 schreef sizzler het volgende:
De NS krijgt toch een vergoeding van de overheid voor studenten? Ze verdienen het meest op enkele reizen, zonder korting.
Tsja, de directeur van de NS zei ooit terecht: "onze meest trouwe klanten zijn het minst interessant voor ons."
Mooi iddquote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:37 schreef sizzler het volgende:
Mijn opa en oma waren hier. Met de auto gehaald door mijn moeder. Alleen mijn opa heeft zicht druk lopen maken om het verkeer. Hij vond de vrachtauto's zo eng dichtbij steeds.
Oma: "Joh, stel je niet aan. Het viel best wel mee."
Opa: "Viel wel mee??? We waren bijna dood!"
Oma: "Nou, dat zijn we nu toch ook nog?"
Heerlijk. Dat relativeren.
Hadden jullie hier geen onzin topic voorquote:Op dinsdag 30 augustus 2005 22:48 schreef Stali. het volgende:
Je zal maar door zo'n gek gebeld worden....
http://fokdiscussie.6.forumer.com/viewtopic.php?p=3488#3488
Nee, ik zeg het verkeerd. Je draagt kennis op een ander niveau over dan dat je gewend bent. Het zijn dus kleine(re) hoeveelheden en je moet er vanuit gaan dat niet iedereen het altijd leuk vindt of zin heeft. Je moet dus creatief zijn in het bespelen van de klas. Niet steeds hetzelfde truukje toepassen. Maar als je het goed brengt wil (bijna) iedereen wel leren.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 19:37 schreef Johan_de_With het volgende:
Als ze in 6VWO al niet willen leren, is het weinig plezierig denk ik. Heb je dan zelfs niet het gevoel dat je je creativiteit wat zit te verdoen?
quote:In de Superdome is volgens ABC News al een dode gevallen, iemand die poogde een etage lager te bereiken met een sprong. Lokale tv-stations repten van de "gevangenen van Katrina" die vastzitten in het stadion. Ooggetuigen omschreven de situatie in de stad als "Bagdad" en een "gekkenhuis".
Is niet typisch iets voor Amerika, zie je hier bijvoorbeeld ook bij grote stroomstoringen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 10:22 schreef Mutant01 het volgende:Delen van Amerika zien er nu echt als een of ander randdebielerig derde wereldland. Plunderingen, schietpartijen, gebroken rioleringen, vechtpartijen, anarchie etc.
Sorry, maar ik heb nooit plunderingen en anarchistische situaties hier meegemaakt. Ook niet bij stroomstoringen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 10:23 schreef Chewie het volgende:
[..]
Is niet typisch iets voor Amerika, zie je hier bijvoorbeeld ook bij grote stroomstoringen.
Dat komt omdat wij hier nooit iets meemaken wat ook maar lijkt op Katrina.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 10:25 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Sorry, maar ik heb nooit plunderingen en anarchistische situaties hier meegemaakt. Ook niet bij stroomstoringen.
Nog maar 3 jaar geledenquote:Op woensdag 31 augustus 2005 10:25 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Sorry, maar ik heb nooit plunderingen en anarchistische situaties hier meegemaakt. Ook niet bij stroomstoringen.
En zelfs na de ramp in Enschede werd er geplunderd http://www.nieuwsbank.nl/inp/2000/07/0726E041.htmquote:07 november 2002, 01:50 uur • Artikeloverzicht
Grote stroomstoring treft Amsterdam
AMSTERDAM - In Amsterdam heeft woensdagavond een groot deel van de stad kort zonder stroom gezeten. Volgens een woordvoerder van de politie is in Amsterdam-Noord een transformatorhuisje ontploft.
Woensdagavond omstreeks half twaalf is de stroomvoorziening in bijna heel Amsterdam weer hersteld, meldt burgemeester Cohen. Bij de ontploffing zijn geen gewonden gevallen.
Op het gemeentehuis in Amsterdam is een crisiscentrum ingericht. Politie, brandweer, stroomleverancier Nuon en gemeente zijn bijeen. Volgens burgemeester Cohen is veel politie op straat. Er waren enkele meldingen van plunderingen van winkels in het noorden van de stad. ,,Maar deze zijn snel de kop ingedrukt. De zaak is onder controle'', weet de burgemeester.
Dus eigenlijk verschillen westerlingen helemaal niet zoveel van mensen in 3e wereldlanden. Zodra een aantal faciliteiten niet meer beschikbaar zijn, komt de oerinstinct van de westerse mens naar boven.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 10:38 schreef Chewie het volgende:
[..]
Nog maar 3 jaar geleden
[..]
En zelfs na de ramp in Enschede werd er geplunderd http://www.nieuwsbank.nl/inp/2000/07/0726E041.htm
Het valt me wel op dat dit in de berichten een beetje terloops gebracht wordt, terwijl als dit buiten Nederland gebeurt dit de belangrijkste gebeurtenissen van zo'n ramp/storing zijn. Een beetje dezelfde manier zoals de Amerikanen omgaan met de vermissing van die Holloway terwijl er in de VS honderden van die meisjes vermist raken per jaar.
Yup.... dat noemen ze overlevingsdrangquote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:22 schreef Mutant01 het volgende:
Dus eigenlijk verschillen westerlingen helemaal niet zoveel van mensen in 3e wereldlanden. Zodra een aantal primaire faciliteiten niet meer beschikbaar zijn, komt de oerinstinct van de westerse mens naar boven.
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2005/08/art0000B0060854.htmlquote:Zuiden wil eenderde Europees geld
DEN BOSCH De provincies Zeeland, Limburg en Noord-Brabant vinden dat ze recht hebben op eenderde van het geld dat Nederland de komende jaren uit Brussel krijgt. De provincies stellen dat in een nota, die ze samen met de grote steden in het zuiden hebben opgesteld.
Het Rijk heeft vastgesteld dat het zuiden voor eenderde bijdraagt aan de Nederlandse economie. En dus vinden de provincies dat ze ook dát deel van het Europese geld moeten krijgen.
Als Zuid-Nederland inderdaad eenderde van het geld krijgt, levert dat ongeveer 300 miljoen euro op. De laatste jaren kreeg het gebied 140 miljoen euro.
Nee zoveel verschillen mensen ook alweer niet van elkaar. Er zijn ook niet altijd rampen voor nodig om dit gedrag uit te lokken, kijk maar naar de rellen bij een willlekeurige g8 top en tijdens oud en nieuw wil het ook wel eens gebeuren.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:22 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus eigenlijk verschillen westerlingen helemaal niet zoveel van mensen in 3e wereldlanden. Zodra een aantal faciliteiten niet meer beschikbaar zijn, komt de oerinstinct van de westerse mens naar boven.
quote:WASHINGTON, 31 AUG. Watersnood als gevolg van doorgebroken dijken heeft zeker 80 procent van de Amerikaanse stad New Orleans onder water gezet. In de gehele regio is het aantal doden als gevolg van de orkaan Katrina gestegen tot 70.
De Amerikaanse televisie toonde gisteren de hele dag beelden van reddingswerkers in boten en helikopters die duizenden mensen van hun daken haalden.
Het is een race tegen het stijgende water. Gisteren braken zeker twee dijken langs Lake Pontchartrain toch door en steeg het water. De gemalen werken niet.
De kustwacht hakte zich een weg door daken in de zwaarst getroffen wijken. Zo vonden ze in de stad Biloxi inwoner Harvey Jackson, wiens vrouw waarschijnlijk is omgekomen toen hun huis in tweeën brak. ,,Ze is weg, ze is weg. Ik kon haar niet houden'', zei hij tegen een lokale journalist van het station WKRG-TV. ,,Ze zei dat ik goed voor de kinderen moest zorgen en dreef weg.''
Anderen zochten met hun mobiele telefoon hulp bij een van de weinige radiostations in de regio die nog in de lucht was. Ze gaven adressen en informatie over hoe ze gevangen zaten op zolders, en op daken ,,Alstublieft, meneer. We weten niet wat we anders moeten doen. Help ons'', smeekte ene Betty presentator Bob Del Giorno van WWL.
Overlevenden werden naar ziekenhuizen en de Superdome in New Orleans gebracht, waar het aantal vluchtelingen steeg tot rond 25.000. Laat in de middag werd een ziekenhuis door het stijgende water gedwongen te sluiten, en gelastte de gouverneur van Louisiana de ontruiming van de Superdome wegens gevaar voor de volksgezondheid. ,,We zijn nog niet eens begonnen aan het tellen van de doden'', zei burgemeester Ray Nagin van New Orleans.
Gisteravond was het dodental in het hele getroffen gebied gestegen tot 70. Terry Ebbert, directeur van Binnenlandse Veiligheid voor New Orleans, noemde het een harde les voor diegenen die het bevel tot evacuatie hadden genegeerd. ,,Voor sommige van hen was het de laatste nacht op aarde.''
Wat een gezeik weer inderdaad. Als het noorden weer iets extra's krijgt loopt het zuiden weer te zeiken. Overigens slaat het nergens op, 1/3 van de economie lijkt me erg sterk. Er wonen ongeveer 4 miljoen mensen samen, oftewel 1/4, lijkt me sterk dat die een inkomen hebben van 1/3 van de totale economie.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:26 schreef zakjapannertje het volgende:
over overlevingsdrang gesproken:
[..]
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2005/08/art0000B0060854.html
Als je weet dat je elk jaar dit soort rampen kan hebben, waarom bouw je dan niet anders?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:28 schreef pberends het volgende:
Misschien wordt het tijd voor de mensen uit New Orleans om lekker naar het noorden te trekken. Het is elk jaar weer raak met orkanen daar.
Als je optelt wat gemeenten, provincies, waterschappen en het rijk per jaar gezamenlijk kwijt zijn aan wegen (onderhoud) tikt dat ook behoorlijk aan.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:04 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dan zou ik daarvan weleens de cijfers willen zien.
[..]
Omdat het ondanks de ongedetailleerde cijfers wel duidelijk was dat er veel meer naar de automobilist gaat dan hij betaalt.
[..]
In Zwolle, Deventer en Arnhem kan het ook prima.quote:Dan heb je geluk doordat je in Groningen woont
Tja Ik noem dat gewoon bekrompen en het stellen van verkeerde prioriteiten. Als het OV echt zo erg is ga je gewoon met de auto ondanks dat het een paar cent kost.quote:Ik heb persoonlijk geen geld voor een auto omdat het wel degelijk duur is. Dus zolang ik studeer maak ik noodgedwongen gebruik van het OV. Maar de dag dat ik ben afgestudeerd is het meteen de laatste dag dat ik in het OV heb gezeten.
[..]
Je hebt er dan zonder twijfel ook geen moeite mee om in zo'n garage zeker 2-3 euro per uur te betalen? Dat zijn toch de bedragen waar je het overhebt om een parkeergarage in een binnenstad een beetje rendabel te maken. En zeker in oude binnensteden blijft iets dergelijks gewoon een ramp. Hier in Groningen zijn ze ook blij dat men in de jaren 70 de binnenstad autoluw heeft gemaakt.quote:Ondergrondse parkeerruimtes edoch je in de binnenstad van bijv. Amsterdam meer hebt aan de fiets of tram. Maar dat heeft te maken met de stad. In een stad als Rotterdam is het gemakkelijk om veel parkeerruimte te creëren.
[..]
Hij is geen uitzondering en geen GL adept.quote:Uitzonderingen bevestigen de regel.
Als je vader net zoals jij een GL adept is, is het evident dat hij gebruikt maakt van het OV.
[..]
Nou de auto geldt als statussymbool niet als noodzaak voor de meeste mensen. De buurman op zaterdagochtend aftroeven met het poetsen dat soort onzin. Men wil het OV niet zien als alternatief. Dat is heel wat anders dan dat het geen alternatief zou zijn.quote:Dat CEO was even een voorbeeld maar dat geldt wel voor de meeste mensen in het bedrijfsleven.
[..]
Het is gewoon praktischer, kijk naar het verschil in afhandeling van een groot evenement tussen auto en OV. Stel 50.000 man gem 1,5 per auto of 40 per bus dat is 33000 auto's die parkeerplek en bij het wegrijden gemiddeld 5 meter nodig hebben. Tegenover 1250 bussen die 25 meter nodig hebben is 30.000 meter tegenover 165.000 kilometer.quote:Dat is jouw ideaal dan niet die van mij.
[..]
Nee maar het zegt wel wat. Investeren in infrastructuur doe je niet voor 5 of 10 jaar maar voor de echt lange termijn.quote:Geen idee of de underground in London een onrendabele investering was. Leven wij in London van een eeuw geleden? Nee dacht het niet.
[..]
Dat de betuwelijn geen groots succes is hoef ik inderdaad niet uit te leggen. Komt inderdaad ook doordat de ministers zich er op verkeken hebben in de hoop iedereen te vriend te houden. Maar dat is een heel andere discussie die met OV verder geen ruk te maken heeft.quote:Je eigen partij.
[..]
Op sommige vlakkenquote:Concurrentie vervalsing tov de auto.
De auto is superieur aan het OV,
Echter wel een aanhangsel dat efficienter, in veel gevallen comfortabeler en zeker milieuvriendelijker isquote:het OV kan je zien als een blinde darm. Het hangt erbij maar is volkomen nutteloos.
Ik heb het hier over lijndiensten tegenover taxivervoer.quote:Ik denk dat een taxi een stuk plezieriger is dan een gemeente bedrijfje wat meerdere bejaarden moet ophalen en zo klantonvriendelijk als wat is. Om over de kosten maar te zwijgen.
Zuipen inderdaad.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 00:57 schreef du_ke het volgende:
Maar ik ga pitten. Komen een paar zware dagen aan
.
In de VS is sowieso een dikke lak aanwezig wat gebouwen en infrastuctuur betreft. Ze geven er nauwelijks geld aan uit. Stoplichten die aan draadjes vastzitten, is het een derde wereld land ofzo?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:31 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Als je weet dat je elk jaar dit soort rampen kan hebben, waarom bouw je dan niet anders?
onderste verdieping gebruik je als garage en je gaat pas op de 1e verdieping wonen ofzo.
Tja dat zul je toch ana de NS moeten vragen die hebben daar meer kijk op dan ikquote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:06 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ja boekhoudkundige winst.
Het gebruik/onderhoud en aanleg van het spoor staat dat aan de kostenkant en is dat berekend in de kostprijs.
Wat is eigenlijk de kostprijs van een treinkaartje?
Je betaalt het inderdaad zelf. Als je er geen gebruik van kan maken kan je dat geld ook terugkrijgen (in het buitenland zitten of niet met ov op je opleiding kunnen komen).quote:Op woensdag 31 augustus 2005 01:47 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ik weet wel dat de OV jaarkaart een sigaar uit eigen doos is. Maar hoe het precies zit qua inkomsten vanuit de overheid weet ik niet. Want als ik gratis rijd moet er iemand voor me betalen aangezien de machinst/conducteur etc niet gratis werken. Daarom geloof ik ook totaal niet in "gratis" OV.
Wat evenzeer geldt voor de auto...quote:Dat is een veelzeggende uitspraak van die directeur en zelfs die trouwe klanten zijn tamelijk relatief. Als er geen andere mogelijkheid is ben je al snel een trouwe klant.
ik dacht dat Eindhoven het wel aardig doet met Philips en ASML in hun gebied, het hoogste BNP van Nederlands zelfs per hoofd vd bevolking, maar of dat in het totaal zwaarwegend is weet ik eig nietquote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:30 schreef pberends het volgende:
[..]
Wat een gezeik weer inderdaad. Als het noorden weer iets extra's krijgt loopt het zuiden weer te zeiken. Overigens slaat het nergens op, 1/3 van de economie lijkt me erg sterk. Er wonen ongeveer 4 miljoen mensen samen, oftewel 1/4, lijkt me sterk dat die een inkomen hebben van 1/3 van de totale economie.
Dan zou je dat namelijk ook als tegenargument kunnen gebruiken, namelijk dat het zuiden veel rijker is dan de rest van het land. Wat een zeurpietjes dus.
Op sommige vlakken is het weldegelijk een 3e wereldland naar mijn idee.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:33 schreef pberends het volgende:
[..]
In de VS is sowieso een dikke lak aanwezig wat gebouwen en infrastuctuur betreft. Ze geven er nauwelijks geld aan uit. Stoplichten die aan draadjes vastzitten, is het een derde wereld land ofzo?
10 grand meer per hoofd is wel erg veel.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:42 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
ik dacht dat Eindhoven het wel aardig doet met Philips en ASML in hun gebied, het hoogste BNP van Nederlands zelfs per hoofd vd bevolking, maar of dat in het totaal zwaarwegend is weet ik eig niet
CIA heeft het zelf ook wel toe:quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
Op sommige vlakken is het weldegelijk een 3e wereldland naar mijn idee.
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/us.html#Econquote:Long-term problems include inadequate investment in economic infrastructure, rapidly rising medical and pension costs of an aging population, sizable trade and budget deficits, and stagnation of family income in the lower economic groups.
Klopt dat is ook een belangrijk argument om het streekvervoer in de aluren flink goedkoper te maken. Vul die lege ruimtes maar op.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:42 schreef pberends het volgende:
ov kaart kost geen rochel, de machinist hoeft namelijk niet langer te werken omdat er wat meer mensen met de trein gaan.
Dat is idd een van de problemen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:46 schreef pberends het volgende:
[..]
CIA heeft het zelf ook wel toe:
[..]
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/us.html#Econ
Het is inderdaad flexibel zeker omdat de infrastructuur voor de trein er al ligt.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:51 schreef pberends het volgende:
Kosten van OV zijn erg rekbaar inderdaad, als er meer mensen met de trein gaan hoef je niet perse meer controleurs in te zetten, maar controleer je gewoon minder.
Kijk maar naar Taiwan.... die hebben zelfs schutsluisen voor de flats. Die nep chinezen weten wat verantwoord bouwen is.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:31 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Als je weet dat je elk jaar dit soort rampen kan hebben, waarom bouw je dan niet anders?
onderste verdieping gebruik je als garage en je gaat pas op de 1e verdieping wonen ofzo.
en zo groot is die investering echt niet. Een paar stevige stalen platen en je bent klaar.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:57 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Kijk maar naar Taiwan.... die hebben zelfs schutsluisen voor de flats. Die nep chinezen weten wat verantwoord bouwen is.
Heftig heftig.... de burgeroorlog wordt steeds heftiger.quote:Honderden doden na mortieraanval Bagdad
BAGDAD - In de paniek die uitbrak na een mortieraanval op een wachtende menigte bij een sjiitische moskee in Bagdad, zijn woensdag vele honderden doden gevallen. De politie bevestigde tegenover de Amerikaanse zender CNN dat zeker 635 mensen zijn omgekomen. In ziekenhuizen in de Iraakse hoofdstad liggen 237 gewonden.
Zou dat ook werken voor een drukke kassa bij de Appie heijn. ?1quote:BAGHDAD, Iraq (CNN) -- At least 635 people have been killed and 237 others injured in a stampede on a bridge near a Shiite mosque in northeastern Baghdad, police said.
According to witnesses, the stampede started after someone screamed that a suicide bomber was in the crowd of pilgrims gathered for a religious commemoration Wednesday.
wie was dat ook alweer?quote:
matigquote:Op woensdag 31 augustus 2005 12:50 schreef du_ke het volgende:
Een of andere afgeschoten nep prof meen ik.
Geeft niet.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:01 schreef du_ke het volgende:
Sorry wist wel dat je grapjes over pim niet echt kon waarderen maar ach viel te proberen.
Je doet maar. Zou de eerste keer zijnquote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:03 schreef sizzler het volgende:
[..]
Geeft niet.
Kan ik jou ook eens bannen.![]()
Ik weet het niet. Hoeveel is het?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:31 schreef du_ke het volgende:
Als je optelt wat gemeenten, provincies, waterschappen en het rijk per jaar gezamenlijk kwijt zijn aan wegen (onderhoud) tikt dat ook behoorlijk aan.
Dat zijn dan mooie stedenquote:In Zwolle, Deventer en Arnhem kan het ook prima.
Ach waarom, ik profiteer nu makkelijk van een OV jaarkaart. Rechts lullen, links profiteren.quote:Tja Ik noem dat gewoon bekrompen en het stellen van verkeerde prioriteiten. Als het OV echt zo erg is ga je gewoon met de auto ondanks dat het een paar cent kost.
Parkeergarages hebben economische meerwaarde omdat je daardoor een hoger segment kopers trekt. Of parkeerruimte in het algemeen trekt mensen met (meer) geld.quote:Je hebt er dan zonder twijfel ook geen moeite mee om in zo'n garage zeker 2-3 euro per uur te betalen? Dat zijn toch de bedragen waar je het overhebt om een parkeergarage in een binnenstad een beetje rendabel te maken. En zeker in oude binnensteden blijft iets dergelijks gewoon een ramp. Hier in Groningen zijn ze ook blij dat men in de jaren 70 de binnenstad autoluw heeft gemaakt.
Whatever, hij blijft een uitzondering.quote:Hij is geen uitzondering en geen GL adept.
Ja GL is een liberale partijquote:Nou de auto geldt als statussymbool niet als noodzaak voor de meeste mensen. De buurman op zaterdagochtend aftroeven met het poetsen dat soort onzin. Men wil het OV niet zien als alternatief. Dat is heel wat anders dan dat het geen alternatief zou zijn.
Ach dat heeft meer met overbevolking te maken in Nederland. Daarin zie ik geen legitimatie voor het eindeloos geld pompen in het OV.quote:Het is gewoon praktischer, kijk naar het verschil in afhandeling van een groot evenement tussen auto en OV. Stel 50.000 man gem 1,5 per auto of 40 per bus dat is 33000 auto's die parkeerplek en bij het wegrijden gemiddeld 5 meter nodig hebben. Tegenover 1250 bussen die 25 meter nodig hebben is 30.000 meter tegenover 165.000 kilometer.
Dan nog is het een bodemloze put.quote:Nee maar het zegt wel wat. Investeren in infrastructuur doe je niet voor 5 of 10 jaar maar voor de echt lange termijn.
Dat heeft wel degelijk met het OV te maken. Het is een prestige object van bestuurders die dachten dé oplossing te hebben en hun natte droom konden verwezenlijken.quote:Dat de betuwelijn geen groots succes is hoef ik inderdaad niet uit te leggen. Komt inderdaad ook doordat de ministers zich er op verkeken hebben in de hoop iedereen te vriend te houden. Maar dat is een heel andere discussie die met OV verder geen ruk te maken heeft.
Op alle vlakken. Je hoeft alleen meer een vergelijking te maken tussen automobilisten en OV reizigers. Kijken welke groep de belangrijkste bijdrage levert aan de economie. Dan moet de OV reiziger toch ruimschoots het onderspit delven. Onbelangrijke mensen waarbij het niet uitmaakt of je een uurtje later komt vanwege de zoveelste vertraging bij de NS.quote:Op sommige vlakken
Ik ben blij dat je waarde hecht aan je blinde darm. Ik niet.quote:Echter wel een aanhangsel dat efficienter, in veel gevallen comfortabeler en zeker milieuvriendelijker is.
Dan verdient de taxi overduidelijk de voorkeurquote:Ik heb het hier over lijndiensten tegenover taxivervoer.
Het hele principe van de OV jaarkaart is OV vulling. Zonder studenten zit er vrijwel helemaal niemand in het OV.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 11:36 schreef du_ke het volgende:
Je betaalt het inderdaad zelf. Als je er geen gebruik van kan maken kan je dat geld ook terugkrijgen (in het buitenland zitten of niet met ov op je opleiding kunnen komen).
Eigenlijk werkt het heel simpel de IB-groep koopt bij de NS en andere OV bedrijven gewoon heel groot vervoersbewijzen in.
Nee hoor. Je kunt toch in dat "fantastische" OV plaatsnemen.quote:Wat evenzeer geldt voor de auto...
McC zat op een hippyschool!quote:Op woensdag 31 augustus 2005 12:08 schreef McCarthy het volgende:
het mengelsmoes liedje kan ik helaas niet vinden via google maar ik heb het ect gezongen hoor.
Ging ongeveer zo
Ik ben een mengelmoes
Ik ben een mengelmoes
.... moeder ....
Mijn vader uit marokko ..... ik eet lekker couscous
Je ziet wel aan het plaatje waar Nawijn zijn mimiek vandaan heeft gehaaldquote:Op woensdag 31 augustus 2005 12:50 schreef du_ke het volgende:
Een of andere afgeschoten nep prof meen ik.
Als je zulke liedjes leert op school kan ik me voorstellen dat je het wel gehad hebt met de multikulquote:
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:29 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als je zulke liedjes leert op school kan ik me voorstellen dat je het wel gehad hebt met de multikul
Ik ook maar ja daar tegenover stond wel dat ik op een school met den bijbel zat wat natuurlijk wel mijn aversie tegen religie verklaardquote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:30 schreef MrX1982 het volgende:
Ik ben blij dat ik dat soort liedjes nooit geleerd heb
Ik zat op een montessorischool. Daarom ben ik nu zo eigenwijsquote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:37 schreef Chewie het volgende:
Ik ook maar ja daar tegenover stond wel dat ik op een school met den bijbel zat wat natuurlijk wel mijn aversie tegen religie verklaard![]()
Alsof jij een intimus bent.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:46 schreef MrX1982 het volgende:
Aha de Burke Stichting gaat een einde maken aan de hybride structuur.
Terug naar de basis van de Burke Stichting
Nee, ik zeg het verkeerd. Je draagt kennis op een ander niveau over dan dat je gewend bent. Het zijn dus kleine(re) hoeveelheden en je moet er vanuit gaan dat niet iedereen het altijd leuk vindt of zin heeft. Je moet dus creatief zijn in het bespelen van de klas. Niet steeds hetzelfde truukje toepassen. Maar als je het goed brengt wil (bijna) iedereen wel leren.quote:Op dinsdag 30 augustus 2005 19:37 schreef Johan_de_With het volgende:
Als ze in 6VWO al niet willen leren, is het weinig plezierig denk ik. Heb je dan zelfs niet het gevoel dat je je creativiteit wat zit te verdoen?
Mijn vader wilde me als klein kind (ik was een jaar of zes) naar cathegesatie (of hoe je dat ook schrijft) sturen. Ik kwam de eerste dag lachend thuis, waarop mijn moeder vroeg wat er aan de hand was. Ik reageerde: "ze denken echt dat God bestaat!"quote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:37 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ik ook maar ja daar tegenover stond wel dat ik op een school met den bijbel zat wat natuurlijk wel mijn aversie tegen religie verklaard![]()
De enige reden voor mijn hippie-ouders om mij naar die school te sturen was omdat deze lekker dicht bij was en ik dus zelfstandig naar school kon.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:11 schreef sizzler het volgende:
[..]
Mijn vader wilde me als klein kind (ik was een jaar of zes) naar cathegesatie (of hoe je dat ook schrijft) sturen. Ik kwam de eerste dag lachend thuis, waarop mijn moeder vroeg wat er aan de hand was. Ik reageerde: "ze denken echt dat God bestaat!"
Sindsdien geen bijbel meer voor deze jongen.
Ik ben donateur. Dus ja ik ben een intimusquote:Op woensdag 31 augustus 2005 14:51 schreef DeGroeneRidder het volgende:
Alsof jij een intimus bent.
http://www.christiananswers.net/dutch/q-eden/edn-r006d.htmlquote:Er zijn zoveel religies en denominaties, hoe kan ik onderscheiden welke goed en welke fout zijn?
Ik vond jouw redentatie m.b.t. een bepaald onderdeel van onze discussie wat vreemd, omdat mjin vraag was:quote:Op woensdag 31 augustus 2005 14:10 schreef Johan_de_With het volgende:
Zeg blowjob, ik heb het nog eens gelezen (''Ethiopisch meisje''), maar ik begrijp nog niet echt waar je nu op doelt. Waar heb ik niet op gereageerd?
Waarbij jij onder andere aangaf:quote:Wat voor vreselijks heeft de islam Nederland toch gebracht.
Waarna ik me afvraag in hoeverre het door jou geconstateerde groepsgedrag verband houdt met de islam, of voortkomt uit religieuze overtuiging:quote:dat er in bepaalde streken behoorlijk primitief groepsgedrag wordt vertoond, waarbij een uitermate eenzijdige en op bepaalde punten aantoonbaar foute interpretatie van de Islam vaak als uitgangspunt of excuus dient.
Waarna jij voorbeelden geeft, waarbij je nuanceert door te zeggen dat het vooral mensen betreft die zelden of nooit in de moskee komen, waarmee je dit fenomeen als voorbeeld van vreselijkheden voortkomend uit de islam in Nederland, in reactie op mijn originele vraag eigenlijk al wegwuift.quote:Ik weet natuurlijk niet over welke streken en of groepen je het hebt, maar ik zou niet weten waarom dit met de islam te maken zou moeten hebben of de islam hiervoor als oorzaak gezien zou moeten worden.
Waar ik dus op reageer met:quote:Nou, ik denk bijvoorbeeld aan bepaalde wijken van Amsterdam, Den Haag, Leiden of Gouda waar ''vijanden van de Islam'', oftewel alle Westerlingen, met de nek aangekeken worden - als ze geluk hebben. Dit gedrag wordt veelal vertoond door pleurisbakkies die zelden of nooit in de moskee komen, maar dat gaat niet in alle gevallen op.
Waarop je niet meer gereageerd hebt. Ik refereerde hier later weer aan door op onderstaande te reageren:quote:Wat alweer duidelijk maakt dat het niet zo zeer om een geloofsuiting gaat, maar eerder om onderstaande.[Mensen grijpen alles aan als bindmiddel om zich tegen de rest van de samenleving af te zetten, de islam incluis. De rol van de islam in dezen [dus als motief] lijkt me dan ook irrelevant.
Met:quote:Ik maak me sterk dat een bepaald fanatisme heus gedragingen in mensen opwekt die ze anders niet zouden hebben vertoond.
Hiermee verwijzend naar mijn laatste reactie hierboven.quote:Dat fanatisme doorgaans de motivatie voor misdragingen van moslims zou zijn bestrijd ik dus. Zie ook:
Ik zie meer in:quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:32 schreef George-Butters het volgende:
om de boel even te verduidelijken:
[..]
http://www.christiananswers.net/dutch/q-eden/edn-r006d.html
http://www.liberales.be/cgi-bin/showframe.pl?boek&philipsequote:Atheïstisch Manifest
Herman Philipse
Bestaat God? Is er in redelijkheid iets te zeggen over het bestaan van een god of behoort godsdienst tot het domein van het irrationele? Kunnen morele normen gerechtvaardigd worden door een beroep op Gods wil? Wat is de bewijskracht van wonderen of van een openbaring? Is een religieuze overtuiging te verenigen met elementair intellectueel fatsoen? Op deze vragen schreef filosoof en hoogleraar Herman Philipse al in 1995 het Athe�stisch manifest. Een boek dat toen reeds commotie maakte omwille van de uitdagende standpunten die erin verdedigd werden maar sinds de aanslagen van 11 september nog aan belang heeft gewonnen. De nieuwe uitgave bevat naast het Athe�stisch manifest een voorwoord van Tweede kamerlid Ayaan Hirsi Ali en vier essays onder de titel De onredelijkheid van religie, waarin de verhouding van godsdienst en wetenschap centraal staat.
Dat godsdienstige stellingen en dogma�s steeds moeilijker te handhaven zijn tegenover wetenschappelijke bevindingen is sinds de Renaissance steeds meer gebleken. De bevindingen van Copernicus, Galilei en later Newton betekenden het einde van het geocentrische wereldbeeld van de mens. De ontdekkingen van Vesalius, Malpighi en Linnaeus ondermijnden de anatomische stellingen van Galenus. De finale klap werd evenwel toegebracht door Charles Darwin. De mens bleek niet geschapen door een god maar is het toevallig product van een onvoorstelbaar lange evolutie. In de loop van de geschiedenis hebben beroemde filosofen als Descartes, Spinoza en Kant nog geprobeerd om religie en wetenschap met elkaar te verzoenen maar dat lukte niet. Vandaag baseren onderwijzers en professoren in scholen en universiteiten zich op wetenschappelijke feiten en kennis, niet meer op godsdienstige dogma�s.
Dat betekent niet dat de religie heeft afgedaan. Zeker in maatschappelijk onzekere tijden grijpen mensen massaal naar irrationele verklaringen. In enkele Amerikaanse staten wordt het creationisme opnieuw serieus genomen en in orthodox-islamitische landen wordt de tekst van de koran als uitgangspunt van alle kennis beschouwd. Juist daarom is het boek van Herman Philipse zo actueel en belangrijk. In tegenstelling tot heel wat andere godsdienstcritici zoekt hij zijn gelijk niet in de vele afschuwelijke gebeurtenissen die in naam van religies gebeurden want, zo stelt hij, die zijn niet groter dan de monstruositeiten die op grond van athe�stische heilsdoctrines zoals het communisme zijn verricht. Wel wijst hij op ongerijmdheden en foute conclusies die onvermijdelijk volgen uit een logische gedachtegang over religies en godsdienstige stellingen. Zo zal wie gelooft in de god van ��n religie het bestaan van een of meerdere goden bij andere religies moeten verwerpen. En wie stelt dat joden, christenen en moslims eigenlijk dezelfde god aanbidden raakt in de knoei door de vraag waarom die ene god zich tegenover verschillende mensen dan zo verschillend geopenbaard heeft.
Een ander moeilijk punt is de vraag wat god, in de diverse religies, nu juist gezegd heeft. De geopenbaarde godsdiensten verleenden aan bepaalde personen en instituties het monopolie van het vastleggen van Gods wil. Hier ligt de achillespees van elke religie. In de loop van de geschiedenis werd het woord van god steeds opnieuw ge�nterpreteerd, vaak ten behoeve van wereldse belangen. Binnen het christendom heeft dit tijdens het Eerste Vaticaans Concilie zelfs geleid tot de acceptatie in 1870 van de zogenaamde pauselijke onfeilbaarheid. Opvallend is dat het in elk van de geopenbaarde godsdiensten mannen waren (en zijn) die zorgden voor de interpretaties, vrouwen kwamen (en komen) er niet bij te pas. Dat wordt ook goed beschreven in het boek De vrouwen van de profeet van de Egyptische schrijfster Nahed Selim. Zij is een gelovige moslim maar vraagt zich af hoe correct de openbaringen van de profeet zijn neergeschreven, in de wetenschap dat deze teksten pas meer dan 130 jaar na zijn dood, of vier tot vijf generaties later, werden opgetekend. Voor haar staat het vast dat de uitsluitend mannelijke geleerden de teksten zodanig hebben neergeschreven en ge�nterpreteerd dat ze voordelig uitkwamen voor de mannen. Waarmee ze in feite de juistheid van de teksten in de koran zelf in twijfel trekt.
Religie kan moreel besef bij mensen ondersteunen en zelfs versterken maar tegelijk draagt het in zich de kiemen van intolerantie omdat men zich juist baseert op de �absolute waarheid� die onvermijdelijk samengaat met �geloven�. Zo ontstaat een ruimte waarbinnen meningen niet meer gezegd kunnen worden omdat ze haaks staan op het geloof. Met kan immers niet uitleggen waarom men gelooft. Philipse verwijst naar Wittgenstein die in zijn Tractatus logoci-philosophicus concludeerde: �waarover niet gesproken kan worden, moet men zwijgen�. Vanuit die �begrenzing van gedachten� oordeelde hij dat er geen filosofische problemen bestonden. Karl Popper ging hier frontaal tegen in. Volgens hem waren er juist enorm veel filosofische vraagstukken. En hij wierp ze op, een na een. Zo ontwikkelde Popper zijn falsificatiemethode en zijn instelling om elke theorie of instelling te onderwerpen aan de kritiek. Niets is zeker, alles kan worden betwist, maar dan wel volgens een systeem van kritisch rationalisme. Waarbij men nagaat of een stelling stand houdt onder een batterij van kritiek.
Het vermogen om eigen stellingen te onderwerpen aan de toets van de kritiek is juist voor een gelovige zo problematisch. Als hij vasthoudt aan de openbaring dan maakt hij elk gesprek met andersdenkenden onmogelijk of aanvaardt hij de these van de buitenrationaliteit van religie, aldus de auteur. En als hij het dogmatische aspect van de religie verwerpt, geeft hij zijn religie op. Zo houdt de gelovige op een gelovige te zijn, aldus Philipse, die hiermee een ijzeren logica volgt. Een dergelijke logica volgen heel wat mensen in de praktijk niet. Ze geloven wel niet alles klakkeloos wat kerkvaders of imams voorschrijven maar grijpen naar het geloof als een soort houvast bij emotioneel gevoelige momenten. De kracht van het geloof is juist de troost of de verwondering voor zaken die men niet begrijpt of wil begrijpen. Het is deze �kracht� van het geloof die de auteur vanuit zijn kritisch rationalisme en logisch denken allicht onderschat.
Maar daar is het Philipse ook niet om te doen. Het gaat hem om het in vraag stellen van religies en ze te onderwerpen aan wetenschappelijke kritiek, een uitermate Popperiaanse houding. Zo gaat hij ervan uit dat verschijnselen die met de grootste nauwkeurigheid worden omschreven kans maken om alsnog te overleven. Dit vloeit voort uit een soort evolutionaire rechtvaardigingstheorie. Deze werkwijze past hij ook toe op het normensysteem. Zo worden normen niet afgeleid uit absoluut zekere morele principes maar uit normatieve keuzen. Dogmatisch denken leidt altijd tot een of andere vorm van onverdraagzaamheid en dat spoort steeds moeilijker met de veranderende wereld waarin morele opvattingen niet langer bepaald worden door godsdienstige opvattingen.
Tijdens de voorbije jaren leken de diverse religies dichter tot elkaar te komen. Zowel de paus, als leiders van de orthodoxe kerk, de islam als het jodendom spraken over vormen van dialoog. Maar tussen de lijnen van de gepredikte eensgezindheid bleek nog steeds een grote verdeeldheid. In september 2000 toonde kardinaal Ratzinger zich namens de katholieke kerk als een bruggenbouwer naar de andere godsdiensten. In feite stelde hij in zijn verklaring Dominus Iesus dat de openbaring van Christus, zoals verwoordt in het Nieuwe Testament, als de volledige, definitieve en zelfs universele waarheid. Daartegenover bleven moslims op hun standpunt dat alles wat in de koran staat absoluut waar is. Het leidde al snel tot een botsing want op tal van punten spreken de bijbel en de koran elkaar gewoon tegen (dat blijkt alvast intussen uit het document Erga Migrantes Caritas Christi van 14 mei 2004 waarin het Vaticaan zich afzet tegen tal van bepalingen in de islam, nvdv). Een echte dialoog tussen monothe�stische godsdiensten is derhalve onmogelijk. Philipse zou er zich geen zorgen over maken ware er niet bepaalde problemen van de globale mensheid zoals de overbevolking die moeilijk oplosbaar zijn zonder samenwerking van de wereldgodsdiensten.
Echte gelovigen zijn fundamentalisten en zelfs particuliere athe�sten want ze verwerpen de waarheidsclaims van andere godsdiensten. Het onredelijk geloof in een absolute en universeel geldende waarheid is de bron van elk fundamentalisme en vormt een voortdurend gevaar voor het vreedzaam samenleven tussen mensen van uiteenlopende culturen. De aanname van God als een oneindig goed, alwetend en almachtig wezen biedt fundamentalisten de morele penitentie voor gruweldaden. In die zin is geloven trouwens een gemakkelijke houding. Mensen die vasthouden aan het monopolie van de moraal die uitgaat van een heilige tekst kunnen elk moreel dilemma uit de weg gaan. De gelovige of volgeling wordt dan immers niet verplicht te kiezen tussen goed en kwaad. Hij kan vluchten in onwetendheid, onverschilligheid of superioriteit waartoe de hem (zelf) opgelegde religieuze moraal de kans biedt. Door het uitschakelen van het persoonlijk geweten in naam van een abstract en alomvattend plan, van absolute en onveranderlijke waarheden, van blind en irrationeel geloof in het Beter-zijn-dan-de-Ander, vonden in de geschiedenis - maar ook vandaag nog - vreselijke drama�s plaats.
Het brengt Philipse tot de conclusie dat de sociale cohesie binnen samenlevingen � met hun toenemende multiculturele en multireligieuze karakter � niet door de illusie van godsdiensten kan worden bewerkstelligt. Hiermee spoort Herman Philipse met de idee van de �universele seculiere moraal� van rechtsfilosoof Paul Cliteur. De verdienste van de auteur is alvast dat hij het begrip athe�sme uit de verdomhoek haalt en aantoont dat alleen athe�sten in staat zijn om het geloof te verklaren. Gelovigen kunnen dat niet want zij zijn in hun geloof blind voor zichzelf.
http://forum.politics.be/archive/index.php/t-14620.htmlquote:Atheïstisch Manifest
In de Elsevier van 1 mei 2004 stond een column van Gerry van der List over Atheïstisch manifest en De onredelijkheid van religie, een herpublicatie van een door Herman Philipse geschreven pamflet (oorspronkelijk gepubliceerd in 1995), aangevuld met enige krantenartikelen van hem. In het Atheïstisch manifest houdt Philipse een pleidooi voor de 'hartstocht der nuchterheid'. Dit betekent dat hij de facsts of life onbevreesd onder ogen wil zien, wat ook een krachtige verwerping van een opperwezen betekent. Atheïsme leidt tot zelfkennis, zegt Philipse, terwijl het geloof blijft steken in wensdromen. Hij citeert met instemming een uitspraak van Taslima Nasrin, de Bengalese schrijfster die in Zweden toevlucht zocht nadat moslims haar leven bedreigden: 'Ik droom van een wereld zonder religie, gebaseerd op rede en respect voor menselijke waarden.'
Philipse richt zijn pijlen niet alleen op gelovigen, maar ook op agnosten. Het standpunt van de agnosten klinkt in eerste instantie zinnig. Het is onmogelijk, zeggen zij, te bewijzen of God al dan niet bestaat. Daarom is het maar beter om je van een mening te onthouden. De agnost profileert zich als kampioen van de redelijkheid, maar Philipse roept hem tot de orde. Het aanvaarden of verwerpen van Gods bestaan heeft grote gevolgen voor de wijze waarop je je leven inricht. Je verlangt naar verlossing en geniet van de troost van het geloof of je kiest voor rationaliteit. Een derde weg bestaat niet. Een agnost gaat deze fundamentele keuze uit de weg en vervalt daarmee in een oppervlakkige levenshouding. Deze visie van Philipse vertoont sterke overeenkomsten met die van collega-atheïst Paul Cliteur, die agnosten typeert als 'intellectuele luiwammesen'.
Het bestempelen van agnosten als intellectuele luiwammesen is één ding, maar het koppelen van de keuze van de agnost om zich te onthouden van het mening te hebben wil ik tegenspreken in de context die hier wordt gebruikt. Dit rammelt langs alle kanten. De "derde weg" is waar de fout gemaakt wordt. Volgens Philipse is dit de weg van de agnosten, zij zouden de fundamentele keuze uit de weg gaan. Volgens hem vallen de agnosten buiten de groep die het bestaan van god ofwel verwerpt ofwel aanvaardt en het gevolg daarvan is volgens hem dat ze respectievelijk niet zullen kiezen voor rationaliteit of voor de troost van het geloof.
Hierdoor lijkt het alsof alle agnosten te lui zijn geweest om de kwestie te overpeinzen. Dit kan gelden voor sommige agnosten, maar niet voor allemaal, want een aantal onder hen hebben zeker een tijdje nagedacht over de zaak. Ik zal me toelichten met wat nieuwe tekst en een aantal knip&plakstukken uit een post die ik vanochtend maakte bij het topic over "The bloody Darwin ideology".
Philipse maakt denkfouten wanneer hij eerst stelt dat agnosten zich profileren als kampioenen van de redelijkheid, maar zegt later dat ze buiten de rationele groep vallen. Hij poneert de stelling "god bestaat", die naar keuze aanvaard of verworpen kan worden. Bij deze agnost (ik dus) is het net de aard van de stelling die maakt dat ik er niet over nadenk om ze te aanvaarden of te verwerpen, omdat dat niet mogelijk is. Het gaat hier niet om een wetenschappelijke stelling. Ik verklaar mezelf nader:
Het "falsification-principle" is hier aan de orde. Wetenschap kan (enkelingen spreken dit nog tegen) niet gebaseerd zijn op een inductivistische methodologie. Met andere woorden, dit veronderstelt dat men van een reeks existentiële statements tot een universeel statement kan komen. Het schoolvoorbeeld is dat men van het zien van een aantal witte zwanen tot de stelling komt dat alle zwanen wit zijn. Dit is een logisch ongeldige methode, omdat het altijd mogelijk is dat er een niet-witte zwaan bestaat die zich in de bosjes verscholen houdt en bijgevolg nog niet gezien is.
Falsificatie is de oplossing voor dit probleem; Popper was de eerste om op te merken dat de individuele observaties van een aantal witte zwanen niet gebruikt kan worden om de stelling "alle zwanen zijn wit" te bevestigen, maar dat ze wel kunnen gebruikt worden om de "alle zwanen zijn wit"-stelling te weerleggen: het zien van een enkele zwarte zwaan zal deze universele stelling als onwaar te bestempelen.
Hieruit volgt dus, om een algemene stelling te falsifiëren, moet er een falsifiërende stelling gevonden worden of een observatie gedaan worden.
Nu wordt het prettig: de dogma's van het empiricisme. Quine stelde al dat elke bewering kan aangepast worden om in overeenstemming te zijn met de data, zolang men de nodige compensatoire aanpassingen uitvoert. Popper heeft dit ook gesteld - we borduren verder op het voorbeeld met de zwanen - bij het horen dat er in Afrika een zwarte zwaan is gezien, kan men verschillende kanten op: de stelling/hypothese aanpassen (alle zwanen zijn wit, behalve degene gevonden in Afrika) of een eerder sceptische bemerking bij de observatoren maken (de ornithologen in Afrika zijn incompetent). De wetenschapper die de aanvankelijke stelling maakte moet nu de keuze maken om de nieuwe stellingen waardoor de theorie ofwel rechtgehouden wordt ofwel wordt gefalsifieerd te aanvaarden of te verwerpen. Op een bepaald punt wordt het gewicht van de ad hoc hypotheses en falsifiërende observaties zo zwaar dat het onmogelijk blijft om de initiële stelling te blijven steunen en de beslissing tot verwerpen gemaakt wordt.
Goed, in de plaats van naïeve falsificatie zag Popper evolutie van wetenschap eerder als een opeenvolging van verwerpen van gefalsifieerde theorieën dan gefalsifieerde statements. Gefalsifieerde theorie wordt vervangen door een theorie die de falsifiëring van de oude theorie staaft, dus met een groter verklarend karakter. (dit is trouwens wat in de mechanica gebeurde door falsificatie van de Aristoteliaanse mechanica door de experimenten van Galileo, op hun beurt gefalsifieerd door Newton) Men ziet een evolutie van de mechanica naar theorieën die een sterkere verklarende kracht hebben; ze kunnen de vooraf gestelde theorie ontkrachten door het verklaren van tevoren onverklaarde fenomenen. Dit maakt dat de nieuwere theorie steeds meer vatbaar is voor falsificatie, wat hem in dat opzicht beter maakt en meer ruimte geeft voor pogingen tot verwerpen.
Zover zijn we al gekomen, nu komt er nog de kwestie van het onderscheiden van een wetenschappelijke theorie van een niet-wetenschappelijke, in het kader van deze discussie en de zogenaamde "intellectuele luiheid" die agnosten zouden vertonen door het verzaken aan een standpunt in te nemen over de stelling van het al dan niet bestaan van een god. De lijn tussen die twee wordt getrokken door falsificatie. Wanneer een theorie falsificeerbaar is, is hij wetenschappelijk. Indien niet, is hij niet wetenschappelijk. Hou goed in het achterhoofd dat falsificeerbaarheid een eigenschap is van stellingen en theorieën, en bijgevolg NEUTRAAL is. Wanneer dit gebruikt wordt als criterium voor de demarcatie van stellingen (wetenschappelijk/niet wetenschappelijk) en het als eigenschap gaat zien die falsificeerbare theorieën als superieur beschouwt boven niet-falsificeerbare, dan neemt men in feite een politieke positie in die falsificationisme genoemd zou kunnen worden. Dit zou uiteindelijk leiden tot de conclusie dat bepaalde niet-falsificeerbare theorieën/stelling die in de wetenschap gebruikt worden waardeloos zijn. Daar zou al een stevige contradictie in zitten. Het gaat 'm erom dat falsificeerbaarheid het ongeldige inductieve denken (zie bovenaan) vervangt door een een rationelere, deductieve redenering.
Een praktisch voorbeeld:
Volgens velen (waaronder ikzelf) is geloof niet falsifieerbaar, omdat het bestaan van een god typisch geponeerd wordt zonder enige plaats voor falsificatie. God als transcendenteel wezen, ver voorbij de grenzen van onze observatiemogelijkheden, kan om die reden noch bevestigd noch ontkend worden. Het is perfect consistent voor een theïst en om ermee akkoord te gaan dat het bestaan van een god niet falsifieerbaar is en dat dit bijgevolg geen wetenschappelijke stelling is, maar tegelijkertijd te beweren dat god bestaat. Adler en Freud hadden beiden totaal uiteenlopende stellingen en theorieën, die volgens het critrion onwetenschappelijk zijn wegens niet-falsifieerbaar, maar door velen nog gevolgd worden. Stel: een man gooit een kind in het water met de bedoeling het te verdrinken en een andere man verdrinkt bij het redden van het kind. Deze situatie kan met gelijke moeite worden verklaard door zowel Freud als Adler. Volgens Freud lijdt de eerste man aan repressie (bvb een component van zijn Oedipus complex), terwijl de tweede sublimatie heeft bereikt in dat aspect. Volgens Adler lijdt de eerste man aan gevoelens van inferioriteit, (die hem ertoe gebracht hebben om zichzelf te bevestigen door zichzelf te tonen dat hij iets waard is omdat hij een misdaad durft plegen), en dit geldt ook voor de tweede man, die de bevestiging zoekt door zichzelf te bewijzen dat hij het aangedurfd heeft het kind te redden. Je kan je alle mogelijke gedragingen inbeelden, ze zullen steeds perfect passen in de beide theorieën, ze zullen altijd bevestigd worden. In de ogen van de aanhangers van Freud of Adler was dit net de kracht van de theorie, dat het altijd verklaard kon worden. Hopelijk begint er hier en daar iets te kraken... Het is net de zwakte van deze theorie, niet de sterkte. Deze theorieën zijn niet falsifieerbaar.
Het is gemakkelijk om bevestiging of verificatie te vinden voor een theorie , wanneer er naar gezocht wordt.
Elke goede wetenschappelijke theorie houdt een verbod in; het verbiedt bepaalde dingen om te gebeuren. Wanneer een door de theorie verboden ding gebeurt, wordt hij ongeldig. Elke theorie die niet te verwerpen is door eender welk haalbaar gebeuren is onwetenschappelijk. Die graad van onverwerpelijkheid van sommige theorieën (zoals de god-bestaat-theorie) wordt door velen vaak gezien als de kracht van de theorie of als een voordeel; terwijl dit een nadeel is.
Elke geldige test voor een theorie is een poging tot falsificatie of verwerpen, dus testbaarheid van een theorie is dus evengoed falsificeerbaarheid. Er bestaat natuurlijk een gradatie tussen verschillende theorieën qua testbaarheid, sommige theorieën zijn meer testbaar dan anderen en zijn bijgevolg meer 'at risk' voor verwerping.
Een valabel bewijs voor een theorie kan alleen voortvloeien uit een mislukte poging tot falsificatie.
Sommige testbare theorieën, worden na falsificatie nog recht gehouden door aanhangers door ad hoc inbrengen van een externe assumptie of door reïnterpretatie op een manier dat de theorie aan de verwerping ontsnapt. Dit is altijd mogelijk, de theorie wordt gered van verwerping, maar de kost hiervan is dat de wetenschappelijke status verdwijnt of vermindert.
Het criterium voor het al dan niet wetenschappelijk zijn van een theorie wordt dus bepaald door de mate van testbaarheid, falsificeerbaarheid en verwerpbaarheid.
Wanneer de bal naar het kamp van de agnosten getrapt wordt, zullen zij hem noch vangen of ontwijken, omdat beide mogelijkheden evenwaardig zijn in hun zinloosheid. Waarom? Om bovenvermelde redenen, de evaluatie van de stelling leidt tot het besef dat het geen zin heeft om erover na te denken - de misvatting van Philipse kan mij alleen maar troosten. Mijn interpretatie van de god-vraag en het agnostische antwoord is geen intellectuele luiheid maar intellectuele efficiëntie. Het bespaart mij een hoop nutteloos denkwerk wat nergens toe leidt. Dit kan moeilijk geklasseerd worden als een gebrek aan rationaliteit zoals Philipse het ziet, mijns insziens. Noem het Popperiaans agnosticisme, noem het iets anders, maar noem het geen gebrek aan ratio of irrationeel.
Nog een belangrijke opmerking bij de dichotomie van Philipse:
Het lijkt alsof mensen die het bestaan van god ontkennen en volgens de ratio zullen leven, de kans missen om beroep te doen op de verlossing die de troost van het geloof biedt. Men zou hierdoor bijna bang worden om te kiezen voor de ratio, die ogenschijnlijk geen verlossing kan bieden op moeilijke momenten.
Er bestaan "rationele" manieren om troost te vinden. Wanneer ik met een "levensprobleem" zit laat ik me wel eens helpen door het luisteren naar muziek. Stel dat dat mij helpt om tot rust te komen en mij troost biedt, misschien zelfs inspireert, dan zou dat door sommigen "spiritualiteit" genoemd kunnen worden. Dit heeft bitter weinig te maken met religiositeit, omdat ik geen buitenwereldse dimensies toeken aan de muziek. Daar is dus niks mis mee. Wanneer ik echter, overmand door emoties, de ratio verlies en uit mijn beleving ga afleiden hoe de wereld in mekaar zit, dan komen we op het gebied van religiositeit. In mijn geval zou iedereen dan met een kleine Angus Young-hanger rond de nek lopen en AC/DC als de enige juiste religie zien.
Ik de hele inhoud van busty.pl.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:03 schreef MrX1982 het volgende:
Ewa Sonnet, tering wat een lekker wijf
Ik heb oa die clip op mijn pc staan
Je hebt een account?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:06 schreef sizzler het volgende:
Ik de hele inhoud van busty.pl.
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:06 schreef sizzler het volgende:
Ik de hele inhoud van busty.pl.
Ik zou het DD+ deeltje van B&H kunnen volspammen tot deeltje 1337quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:12 schreef Drugshond het volgende:
2 volle DVD's van Scoreland + 1 van Voluptuous.
Doequote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:14 schreef Drugshond het volgende:
Ik zou het DD+ deeltje van B&H kunnen volspammen tot deeltje 1337
Ik zocht eigenlijk een ander stuk maar kon die niet meer vinden. Dit leek wel aardig.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:17 schreef Johan_de_With het volgende:
Verrek sizzler, heb je dat tweede stuk wel gelezen? Het meest belabberde proza sinds tijden vind ik het.
Ik vind het jammer van Philipse dat hij andere geloven verwerpt alsof hij een gelovige is....quote:Op woensdag 31 augustus 2005 15:40 schreef sizzler het volgende:
[..]
Ik zie meer in:
[..]
http://www.liberales.be/cgi-bin/showframe.pl?boek&philipse
[..]
http://forum.politics.be/archive/index.php/t-14620.html
Dit komt volgens mij aardig in de buurt van mijn omschrijving. De islam is niet de motivatie voor "het zich afkeren van de maatschappij" zoals jij het omschrijft, maar één van de kenmerken op basis waarvan men zichzelf tot een zekere groep rekent, en anderen hiervan uitsluit.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:26 schreef Johan_de_With het volgende:
Wat alweer duidelijk maakt dat het niet zo zeer om een geloofsuiting gaat, maar eerder om onderstaande.[Mensen grijpen alles aan als bindmiddel om zich tegen de rest van de samenleving af te zetten, de islam incluis. De rol van de islam in dezen [dus als motief] lijkt me dan ook irrelevant.
Aha. Ik zal hierop nu een antwoord proberen te geven en niet in de eigenlijke discussie.
Zich afzetten tegen de samenleving is in feite een irrationele impuls die de meeste mensen tot op zekere hoogte eigen is, maar die bij de meesten hooguit leidt tot kliekjes- of coalitievorming. Als je mensen neemt die zich stelselmatig afkeren van de samenleving, dan zie je naar mijn mening bepaalde aspecten die waarschijnlijk slechts verschijningsvormen zijn van de menselijke aard maar die niettemin van doorslaggevend belang zijn bij de totstandkoming van deze afkeer. Bij criminele kampers is dit een groepsgevoel dat gebaseerd is op een weerzin van een geregeld, ''burgerlijk'' bestaan, gevolg van een levenswijze welke in het verleden botste met die van de beschaafde groepen.
Bij griffermeerde schooiers en raddraaiers van Islamitische huize is mijns inziens wel degelijk het geloof van belang als verklaring voor misdragingen; niet het leven volgens de regels van het geloof, maar wel de vage disassociatie die je opdoet van de wereldindeling die bij deze religies hoort. Dit is natuurlijk allemaal psychologie van de koude grond, maar ik denk echt dat in zulke gevallen ''het geloof'' iets teweegbrengt, zij het niet in directe zin, dat anders niet zou zijn ontstaan.
.... en daarmee zijn eigen dogma creëert. Inderdaad.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:43 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Ik vind het jammer van Philipse dat hij andere geloven verwerpt alsof hij een gelovige is....
Kan een kale kip veren geven?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 16:52 schreef MrX1982 het volgende:
Ik ben benieuwd. Zou Afrika iets terugdoen nu de VS zo erg getroffen zijn door de orkaan Katrina.
Een Afrikaanse Live 8
*droomt verder![]()
Die gasten op het mokkels forum zijn het afvoerputje van de samenleving. Zitten ze gewoon caps te maken van Big Brother-wijven die zitten te tandenpoetsen. Kankers, wat geil zeg.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:10 schreef sizzler het volgende:
http://forum.mokkels.nl/cgi-bin/topics.pl?hold=1&action=viewtopic&what=29&group=30&start=2
Er zijn gewoon gasten die stiekem foto's van lekkere wijven mooie vrouwen met hun mobiel maken en ze op internet ztten.
hahhahahaha..... hoezo lame....quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:10 schreef sizzler het volgende:
http://forum.mokkels.nl/cgi-bin/topics.pl?hold=1&action=viewtopic&what=29&group=30&start=2
Er zijn gewoon gasten die stiekem foto's van lekkere wijven mooie vrouwen met hun mobiel maken en ze op internet ztten.
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:08 schreef pberends het volgende:
[afbeelding]
Die burgemeester van New Orleans.
Oh ja dat geld is natuurlijk alweer op. Handje op mondje gevuld, handje leegquote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:09 schreef RichardQuest het volgende:
Kan een kale kip veren geven?
Maar ''in de breedste zin van het woord'' betekent meer dan ''van strafschop tot Schwalbe''.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:43 schreef Sidekick het volgende:
Je had het toch over niet al te inventieve subfora-omschrijvingen?
...
[..]Met een snelle berekening kom ik uit voor de gemeente zwolle op verkeer, vervoer en waterstaat op 25 miljoen. Voor 16 miljoen inwoners is dat dik 3,5 miljard. Dit bevat meer dan alleen de wegen dat weet ik ook maar de uitgaven van rijk, provincie en waterschappen is hier niet in meegenomen. Dus het zal nog iets meer zijn gok ik. Maar dit blijft een grove benadering.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 13:12 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ik weet het niet. Hoeveel is het?
Tja het zijn steden in vrij landelijk gebied waar beide mogelijkheden prima naast elkaar kunnen bestaan want ook daar zijn de hogescholen goed met het OV te bereiken.quote:Dat zijn dan mooie steden![]()
[..]
quote:Ach waarom, ik profiteer nu makkelijk van een OV jaarkaart. Rechts lullen, links profiteren.
[..]
Oh in Amsterdam of Groningen, rampen om te parkeren wonen en komen alleen maar armen? Juist het autoluw maken van een gebied kan ook een grote impuls geven aan de ontwikkeling! En parkeerplekken kun je niet verkopen als bouwgrond.quote:Parkeergarages hebben economische meerwaarde omdat je daardoor een hoger segment kopers trekt. Of parkeerruimte in het algemeen trekt mensen met (meer) geld.
[..]
Valt reuze mee hoor.quote:Whatever, hij blijft een uitzondering.
[..]
? Wat heeft dit met GL te maken? Ik geef m'n eigen mening...quote:Ja GL is een liberale partij
Het liberalisme eindigt bij de uitgang van het station. Stationshalliberalen.
[..]
Ik doelde meer op een evenement. Ook in dunner bevolkte gebieden heb je festivals waar 60.000 man op af komen. Denk ook aan voetbalwedstrijden.quote:Ach dat heeft meer met overbevolking te maken in Nederland. Daarin zie ik geen legitimatie voor het eindeloos geld pompen in het OV.
[..]
Nee hoor het is een investering die pas op langere termijn rendeert. Dat is heel wat anders.quote:Dan nog is het een bodemloze put.
[..]
Het heeft niets met OV te maken wel met prestige inderdaad. En met Jorritsma Bouwquote:Dat heeft wel degelijk met het OV te maken. Het is een prestige object van bestuurders die dachten dé oplossing te hebben en hun natte droom konden verwezenlijken.
Wat mij betreft is de Betuwelijn het meest kansloze project van de afgelopen eeuw en deze eeuw.
[..]
??? Waar gaat dit over? Een automobilist staat nooit in de file? Heb het afgelopen jaar toch echt meer vertraging gehad door files dan door de NS.quote:Op alle vlakken. Je hoeft alleen meer een vergelijking te maken tussen automobilisten en OV reizigers. Kijken welke groep de belangrijkste bijdrage levert aan de economie. Dan moet de OV reiziger toch ruimschoots het onderspit delven. Onbelangrijke mensen waarbij het niet uitmaakt of je een uurtje later komt vanwege de zoveelste vertraging bij de NS.
[..]
Tja het OV is dan ook geen blinde darm want bijzonder nuttig.quote:Ik ben blij dat je waarde hecht aan je blinde darm. Ik niet.
[..]
Niet omdat je die iedere keer weer appart moet regelen. je kan niet meer ergens spontaan heen.quote:Dan verdient de taxi overduidelijk de voorkeur
Katrina was een straf van Bush.quote:New Orleans was founded in 1718 and has played an important role in the history of the United States. The city was named in the honor of Philippe, duc d'Orléans, who was regent and ruler of France when the city was founded.
quote:Brits verbod op bekijken van 'extreme porno'
LONDEN, 31 AUG. De Britse regering wil het bekijken van gewelddadige vormen van porno via internet strafbaar stellen. Volgens staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Paul Goggins, die hiertoe gisteren een voorstel heeft ingediend, zijn zulke beelden in de ogen van de grote meerderheid van de bevolking ,,buitengewoon kwetsend'', daarom dient de samenleving er volgens hem zoveel mogelijk van te worden gevrijwaard.
Het voorstel, dat in een wet moet uitmonden, betreft film- of videobeelden, waarbij volwassenen aan gewelddadige, seksuele handelingen worden blootgesteld. Het kan daarbij om verkrachtingen gaan, maar ook om mishandeling met messen en andere voorwerpen. Ook het bekijken van beelden van seks met dieren en seks met menselijke lijken worden als het aan de regering ligt verboden.
Het is al strafbaar in Groot-Brittannië om zulke beelden te publiceren of te verkopen maar nog niet om die in bezit te hebben. Veel van het pornografisch materiaal komt echter uit het buitenland en is voor liefhebbers makkelijk via internet te bekijken en te downloaden. Het verbod zal niet voor tekeningen of teksten gelden. Het in bezit hebben van alle vormen van kinderporno is al strafbaar.
De regering komt met het voorstel tegemoet aan critici die stelden dat de autoriteiten te lankmoedig waren op het punt van volwassenenporno.
Twee jaar geleden werd een jonge vrouw, Jane Longhurst, vermoord door een man, die vaak via internet naar gewelddadige porno had gekeken. Longhursts moeder begon daarop een campagne om het bezichtigen van zulke beelden strafbaar te stellen.
Niet iedereen is gelukkig met het regeringsvoornemen. De woordvoerder van Internet Freedom, een groep die zich inzet voor maximale vrijheid op internet, stelde dat de regering beter aan de mensen zelf kan overlaten wat ze wel of niet willen zien.
De politie steunt de voorgestelde maatregelen wel. Dave Johnston, een hoge functionaris van de Londense politie onderstreepte dat het voor de politie beduidend makkelijker is om actie te ondernemen als het bekijken van zulke beelden strafbaar is. ,,Het feit dat het beschikbaar is via internet mag het op geen enkele manier legitimeren'', aldus Johnston.
Britse kranten wezen er op dat nog niet duidelijk is hoe de regering naleving van zo'n verbod op een effectieve manier kan afdwingen.
Ondanks het verbod op het bekijken van kinderporno proberen elke dag duizenden mensen in het Verenigd Koninkrijk dat toch te doen, zo bleek vorig jaar uit onderzoek van de politie.
Ariel Ultra wast nu nog schoner.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:50 schreef pberends het volgende:
Waarom noemen die joden hun zoontjes Ariël? Ik vind dat een wijvennaam.
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:56 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Ariel Ultra wast nu nog schoner.
Kinderarbeid
Hehe het geeft wat afleiding tussen het verslag schrijven doorquote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:50 schreef MrX1982 het volgende:
Fuck du_ke is er weer.
Wat een lap tekst
*Ingraaft en standhoudt
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:50 schreef pberends het volgende:
Waarom noemen die joden hun zoontjes Ariël? Ik vind dat een wijvennaam.
Der is toch ook een film gemaakt met reallife mensen over die zeemeermin verhaal... welke film was dat?quote:
nog geneukt?quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:06 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Ja Sizzler, we begrijpen het wel.
Dat zijn wel heel algemene cijfers. Maar om het algemeen te houden. De automobilisten alleen al brengen in 2005 aan BPM en motorrijtijgenbelasting ¤3,4 miljard + ¤2,8 miljard = ¤6,2 miljard op.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:46 schreef du_ke het volgende:
[..]Met een snelle berekening kom ik uit voor de gemeente zwolle op verkeer, vervoer en waterstaat op 25 miljoen. Voor 16 miljoen inwoners is dat dik 3,5 miljard. Dit bevat meer dan alleen de wegen dat weet ik ook maar de uitgaven van rijk, provincie en waterschappen is hier niet in meegenomen. Dus het zal nog iets meer zijn gok ik. Maar dit blijft een grove benadering.
Landelijk wonen is ook veel beter.quote:Tja het zijn steden in vrij landelijk gebied waar beide mogelijkheden prima naast elkaar kunnen bestaan want ook daar zijn de hogescholen goed met het OV te bereiken.
Welke impuls geeft het aan de ontwikkeling? De komst van OV adepten en GL'ers?quote:Oh in Amsterdam of Groningen, rampen om te parkeren wonen en komen alleen maar armen? Juist het autoluw maken van een gebied kan ook een grote impuls geven aan de ontwikkeling! En parkeerplekken kun je niet verkopen als bouwgrond.
Ok.quote:Valt reuze mee hoor.
Je mening is een mening die overeenkomt met de GL mening.quote:? Wat heeft dit met GL te maken? Ik geef m'n eigen mening...
Precies. Paupersquote:Ik doelde meer op een evenement. Ook in dunner bevolkte gebieden heb je festivals waar 60.000 man op af komen. Denk ook aan voetbalwedstrijden.
We zullen zien.quote:Nee hoor het is een investering die pas op langere termijn rendeert. Dat is heel wat anders.
Vergeet Tineke Netelenbos nietquote:Het heeft niets met OV te maken wel met prestige inderdaad. En met Jorritsma Bouw.
Omdat mensen in de trein geen tijd is geld principe hebben.quote:??? Waar gaat dit over? Een automobilist staat nooit in de file? Heb het afgelopen jaar toch echt meer vertraging gehad door files dan door de NS.
Dit is je reinste flauwekul! Omdat iemand met de trein reist is deze persoon niet productiefvraag me echt af hoe je daarbij komt.
Verschil in visie.quote:Tja het OV is dan ook geen blinde darm want bijzonder nuttig.
Een taxi kan overal komen. Een busje van de gemeente haalt ook tig andere mensen op.quote:Niet omdat je die iedere keer weer appart moet regelen. je kan niet meer ergens spontaan heen.
Gelijk heb je.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:04 schreef du_ke het volgende:
Hehe het geeft wat afleiding tussen het verslag schrijven door.
de maand augustus.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:09 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Hangt er vanaf sinds wanneer.
Dag lieverdquote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:30 schreef Johan_de_With het volgende:
[afbeelding]
Ik ga mij ergens anders vervelen..
Ik kwam bij rws ook op zeker 2 miljard per jaar uit. die moeten nog bij dat vorige cijfer op.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:11 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dat zijn wel heel algemene cijfers. Maar om het algemeen te houden. De automobilisten alleen al brengen in 2005 aan BPM en motorrijtijgenbelasting ¤3,4 miljard + ¤2,8 miljard = ¤6,2 miljard op.
Kom ook maar eens op met die cijfers voor het OV danquote:Ik denk dat de staat jaarlijks richting ¤10 miljard, zo niet meer, verdient aan automobilisten. Hoeveel brengt het OV ook alweer op?
[..]
Maar helaas niet altijd mogelijk omdat je dan al snel weinig landelijks overhoudtquote:Landelijk wonen is ook veel beter.
[..]
Nee veel eenvoudiger meer bezoekers aan een binnenstad omdat die daar dan rustiger, schoner en veiliger kunnen winkelen en verblijven. Niet voor niets dat bijna alle winkelcentra auto's weren.quote:Welke impuls geeft het aan de ontwikkeling? De komst van OV adepten en GL'ers?
[..]
Deels misschien maar dan nog ben ik daar niet op af te rekenen.quote:Ok.
[..]
Je mening is een mening die overeenkomt met de GL mening.
[..]
Ook die idd maar die had gewoon de regie strak moeten houden. De ellende is toch begonnen bij Annemarie.quote:Precies. Paupers
[..]
We zullen zien.
[..]
Vergeet Tineke Netelenbos niet
[..]
Weer duidelijk poep jongen.quote:Omdat mensen in de trein geen tijd is geld principe hebben.
Studenten: Kunnen best wat later komen.
Docenten: Idem. De studenten vermaken zich wel zonder docent.
Ambtenaren: De overheid, daar weten ze niet eens wat geld is.
Dat zijn de 3 grootste groepen die gebruik maken van het OV.
Oh ja en de paupers. Die hoeven nooit ergens te komen laat staan op tijd
[..]
Nogmaals ik heb het over een algemene lijndienst die elk uur langs komt tegenover een taxi die je een dag van te voren moet reserveren en daardoor minder flexibel is.quote:Verschil in visie.
[..]
Een taxi kan overal komen. Een busje van de gemeente haalt ook tig andere mensen op.
Who the fuck denk je? Tera Patrick.quote:
Simpson heeft een lelijke verwende kutkop.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:52 schreef sizzler het volgende:
http://content2.i-am-bored.com/games/jessicasimpsondance4.swf
Voor 2/3 toch best gezondquote:
quote:
O zijn brabants...quote:
Dat ben ik.quote:
quote:
Vanaf nu neukt ze dus alleen hem:quote:Tera Patrick
Birth name
Linda Ann Hopkins
Height
5' 9" (1.75 m)
Mini biography
Tera Patrick's height (5' 9"), exotic look (her mother is Thai and her father is English) and spectacular body would seem more suited to a high-fashion model - which is exactly what she was, having spent five years as a model with the world-famous Ford Agency. She was born in Montana, and her family moved to San Francisco shortly afterwards. Her mother soon left the family to go back to Thailand, and she was raised in San Francisco by her father. While strolling around that city's famed Fisherman's Wharf one day she was spotted by a talent scout for the Ford Modeling Agency, and at the tender age of 13 was signed to a contract. At 18 she quit modeling and returned to school, getting a degree in microbiology. Although she found employment as a nurse, her curiosity about nude modeling (something she had always wondered about) got the best of her, and she was soon appearing in men's magazines. By 1999 she felt ready to dive into porn. After appearing in a few specialty B&D tapes, she went full-time into mainstream porn, and began her meteoric rise to the top. Her smoldering looks, mind-boggling (and all-natural) body and enthusiastic performances made her an instant favorite with fans tired of the typical bored, silicone-inflated porn queens.
She married actor Evan Seinfeld ("Oz" (1997)) and was preparing to leave the adult-film business, but signed a contract with Digital Playground in which the only boy/girl work she will do is with her husband, although she will work with other women. That news may have come as a major disappointment to her legions of fans, but a little Tera Patrick is still far better than no Tera Patrick at all.
quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:02 schreef SCwookie het volgende:
[..]
geloof mij,
het is niet altijd zo makkelijk.
bijvoorbeeld China heeft ook veel moeite met Taiwan.
het is logisch.
als Nederland bijv een van zijn eilanden moet weggeven aan de duitse kant,
gaat Nederland nog moeilijker doen.
Von Dutch, be proud of your country!quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:06 schreef sizzler het volgende:
[..]
[..]
Vanaf nu neukt ze dus alleen hem:
[afbeelding]
Goed planquote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:36 schreef MrX1982 het volgende:
Ik sluit de discussie af du_ke.
Ik verkies de auto. Jij het OV.
Onoverbrugbaar meningsverschil
maar dat wisten we al
Dat is toch juist het hele punt? Jij moet betalen voor zijn voorkeur ipv dat hij dat zelf doet of zelf regelt dat mensen en masse vervoerd kunnen worden.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:36 schreef MrX1982 het volgende:
Ik sluit de discussie af du_ke.
Ik verkies de auto. Jij het OV.
Onoverbrugbaar meningsverschil
maar dat wisten we al
Hij heeft nog geen auto dus mag nog niet zeurenquote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:46 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dat is toch juist het hele punt? Jij moet betalen voor zijn voorkeur ipv dat hij dat zelf doet of zelf regelt dat mensen en masse vervoerd kunnen worden.
Ah.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:47 schreef du_ke het volgende:
[..]
Hij heeft nog geen auto dus mag nog niet zeuren.
Dat is mijn grootste bezwaar met het OV ja.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:46 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Dat is toch juist het hele punt? Jij moet betalen voor zijn voorkeur ipv dat hij dat zelf doet of zelf regelt dat mensen en masse vervoerd kunnen worden.
Life sucks.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:46 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dat is toch juist het hele punt? Jij moet betalen voor zijn voorkeur ipv dat hij dat zelf doet of zelf regelt dat mensen en masse vervoerd kunnen worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |