SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Er is een trein gezien in Itali waar die dingen opstonden. Meer bronnen zijn er volgens mij niet?quote:
Nee, maar je weet dat men in Europa nu losgaat met zwaar spul. Dat is gewoon niet meer te ontkennen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:48 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Er is een trein gezien in Itali waar die dingen opstonden. Meer bronnen zijn er volgens mij niet?
Nuttelozer dan de Fennek, de Stryker of de Boxer?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 18:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wieltjes meuk, leuk voor de woestijn en de verharde wegen. Ongeschikt voor cross country movement.
De theorie dat de Russen hun eigen vliegtuigen uit de lucht hebben geschoten lijkt me wat realistischer.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:57 schreef speknek het volgende:
Het was mogelijk een Patriot die de Oekrainers naar de grens hadden gereden om de twee straaljagers en helikopters neer te schieten.
Net zo nutteloos. Die door nood en bezuinigingen geboren 13 Ltbrig (wielzielbrigade) levert geen fatsoenlijke gevechtskracht. Daarbij hebben de Fennek, Stryker en Boxer een totaal andere taak maar goed.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:57 schreef Ulx het volgende:
Nuttelozer dan de Fennek, de Stryker of de Boxer?
Jep, al maandenlang wordt Ukraine eraan herinnert dat ze niet richting Rusland mogen schieten en dan zouden ze met de Patriots dit alsnog doen? Super ongeloofwaardigquote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
De theorie dat de Russen hun eigen vliegtuigen uit de lucht hebben geschoten lijkt me wat realistischer.
Vanmorgen was je ook al te laat geweest.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:57 schreef speknek het volgende:
Deze wilde ik vanochtend posten, maar was er niet aan toegekomen, dus excuses als het al behandeld is, maar ik vond het wel een interessante conspiracy theory.
[ twitter ]
Het was mogelijk een Patriot die de Oekrainers naar de grens hadden gereden om de twee straaljagers en helikopters neer te schieten.
Wel nieuw: eindelijk weer eens een goeie boem.
[ twitter ]
[ afbeelding ]
En dat maal 4, of 5?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
De theorie dat de Russen hun eigen vliegtuigen uit de lucht hebben geschoten lijkt me wat realistischer.
Ik betwijfel of zoiets ook over het neerhalen van vliegtuigen die op stand-off afstand aanvallen is gezegd. Sterker nog, het zou me niet verbazen als dit een demonstratie is geweest om Rusland duidelijk te maken dat ze beterquote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:08 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Jep, al maandenlang wordt Ukraine eraan herinnert dat ze niet richting Rusland mogen schieten en dan zouden ze met de Patriots dit alsnog doen? Super ongeloofwaardig
Ho ho ! Wikipedia is lovend!quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Net zo nutteloos. Die door nood en bezuinigingen geboren 13 Ltbrig (wielzielbrigade) levert geen fatsoenlijke gevechtskracht. Daarbij hebben de Fennek, Stryker en Boxer een totaal andere taak maar goed.
Een fatsoenlijke gevechtbrigade (mech, pantser of infanterie) staat op tracks ivm cross country movement. Dat weet iedere manoeuvreman.
Tuurlijk, maar de enige reden waarom wij de 13e brigade konden behouden (op wielen!) was omdat we misschien in de toekomst wel op safari zouden gaan in Afrika en daar kun je beter met wieltjes opereren dan met tracks.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:19 schreef Nebelwerfer het volgende:
Ho ho ! Wikipedia is lovend!
Het zal uitmaken dat Oekrane kan bepalen waar ze het spulletje inzetten?
Er zijn toch gewoon wegen in Oekrane? En door een graanveld crossen moet ook wel lukken. Mij lijkt het juist een hele handige om bij een thunder run te gebruiken. Deze dingen halen zo'n 100 km/u op de weg, dus overal achter de linies opduiken en chaos en shit voor de Russen veroorzaken kunnen ze als de beste. Nadat er eenmaal een gat in de linies is gemept is dat denk ik een goede mogelijkheid. De Russen zijn niet bepaald mobiel dus daar hebben Centauro's toch een voordeel. Meer nog dan een tank denk ik.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Net zo nutteloos. Die door nood en bezuinigingen geboren 13 Ltbrig (wielzielbrigade) levert geen fatsoenlijke gevechtskracht. Daarbij hebben de Fennek, Stryker en Boxer een totaal andere taak maar goed.
Een fatsoenlijke gevechtbrigade (mech, pantser of infanterie) staat op tracks ivm cross country movement. Dat weet iedere manoeuvreman.
Het is wel vreemd dat de generale staf van Oekrane dat zelf niet weet, die vroegen juist expliciet om dis soort voertuigen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:21 schreef AchJa het volgende:
.
Daarbij weten we met ons allen wel hoe het terrein er in Oekraiene utiziet na een paar dikke buien.
Duh,quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:26 schreef ExTec het volgende:
Ja, ik denk niet dat ze ze afslaan omdat jij het niks vind
Nee, die vragen vooral om tanks en vliegtuigen...quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:36 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het is wel vreemd dat de generale staf van Oekrane dat zelf niet weet, die vroegen juist expliciet om dis soort voertuigen.
In het openbaar. Vragen om tanks en vliegtuigen blijft toch meer hangen bij het grote publiek. Ik denk niet dat het hele goede PR is om te smeken om Oshkosh tanktransporters of gepantserde bulldozers. Maar ze werden wel geleverd omdat Oekrane ook wel weet wat ze kunnen gebruiken en daar in overleg gewoon om vraagt.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, die vragen vooral om tanks en vliegtuigen...
Ik geloof je best wat betreft de functionaliteit hoor.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:21 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tuurlijk, maar de enige reden waarom wij de 13e brigade konden behouden (op wielen!) was omdat we misschien in de toekomst wel op safari zouden gaan in Afrika en daar kun je beter met wieltjes opereren dan met tracks.
Daarbij weten we met ons allen wel hoe het terrein er in Oekraiene utiziet na een paar dikke buien.
Maar goed, ze doen verder maar.
Toch niet de appartementen voor gemporteerde Russische werkluiquote:
Marioepol op terug de grens over.quote:
Die verbaast me niets. De harde kern zal niet zozeer sterven in die greppels rond Bakhmut.quote:
Het zou goed nieuws zijn, maar als ik het goed lees is het allemaal gebaseerd op een anonieme bron in een Telegram-kanaal.quote:
Maar wat vind rob er van?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 21:43 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Goede draad van voormalig luchtmachtofficier en hoogleraar war studies…
Waarom schieten ze die decoys dan niet uit de lucht en hoezo zou zo'n decoy een schot op eigen vliegtuig en helicopters veroorzaken. Klinkt niet logisch in ieder geval.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 21:35 schreef slashdotter3 het volgende:
Het was dus Russische air defense die hun eigen vliegtuigen en helicopters neerschoot omdat ze misleidt werden door Ukrainse decoys
https://www.reddit.com/r/(...)rs_to_transfer_f16s/
The fighters were taken out by Russian air defense, due to a slew of Ukrainian fired decoy missiles that can actively mimic all kinds of airborne threats with not just EM signals, but also mimic the actual flight chatacteristics of enemy aircraft. That caused Russian AA to accidentally take down their own assets.
En een decoy die een helicopter na zou kunnen doen? Lijkt me niet logisch.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:00 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Waarom schieten ze die decoys dan niet uit de lucht en hoezo zou zo'n decoy een schot op eigen vliegtuig en helicopters veroorzaken. Klinkt niet logisch in ieder geval.
Dit is wel het bewijs dat de militaire censuur ook in het Westen moet worden ingevoerd.quote:
Indien dit daadwerkelijk het geval was zou ik me kunnen voorstellen dat ze hetzelfde signaal uitzonde als de Russische vliegtuigen/helicopters. Of in elk geval van het soort vliegtuig/helicopter van Rusland in de lucht. De luchtmacht ziet opeens een heleboel van die signalen het land binnen vliegen en raken in paniek. Wanneer het luchtafweer begint te schieten gewoon het signaal uitzetten en hun eigen vliegtuigen zijn de enige signalen nog in de lucht.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:00 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Waarom schieten ze die decoys dan niet uit de lucht en hoezo zou zo'n decoy een schot op eigen vliegtuig en helicopters veroorzaken. Klinkt niet logisch in ieder geval.
Ja, dat kan wel. Je kan natuurlijk het signaal wat normaal op je afkaats zelf versterkt uitzenden. En dan lijkt je vele malen groter dan je bent.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:03 schreef BEFEM het volgende:
[..]
En een decoy die een helicopter na zou kunnen doen? Lijkt me niet logisch.
Daarover gesproken. Waarom koopt NL niet de tankdestroyer versie van de cv90.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:49 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Prima voertuig. Het kan dezelfde granaten als de Leopard 1A5 afschieten, da's ook wel handig.
Maar niet alleen groter maar ook qua snelheid en beweging. Zo'n decoyraket gaat veel te snel voor een helicopterquote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, dat kan wel. Je kan natuurlijk het signaal wat normaal op je afkaats zelf versterkt uitzenden. En dan lijkt je vele malen groter dan je bent.
Maar ik heb niks meegekregen dat die VS geleverde stoor raketten daar ingezet zijn, lijkt me ook een gok, mss reageert rus er anders op dan je denkt, heb je die dingen voor niks verschoten.
Maar het is maar een van de vele meningen
Krijsende anti-westerse wappies in 3... 2... 1...quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:07 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dit is wel het bewijs dat de militaire censuur ook in het Westen moet worden ingevoerd.
Dit helpt alleen de vijand.
Bedenk dit maar eens: de Patriots worden geleverd aan Oekraine, en meteen vallen de russische vliegtuigen met bosjes uit de lucht.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 20:08 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Jep, al maandenlang wordt Ukraine eraan herinnert dat ze niet richting Rusland mogen schieten en dan zouden ze met de Patriots dit alsnog doen? Super ongeloofwaardig
het is een opinie stuk uit de WSJ, en dus speculatie en geen journalistiek stuk, wat dus bewijs veoring vraagt.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:07 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dit is wel het bewijs dat de militaire censuur ook in het Westen moet worden ingevoerd.
Dit helpt alleen de vijand.
Daarover gesproken. Waarom koopt NL niet de tankdestroyer versie van de cv90.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:49 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Prima voertuig. Het kan dezelfde granaten als de Leopard 1A5 afschieten, da's ook wel handig.
Nee hoor NL heeft die al twee toegezegd.quote:
Daar heb je een goed punt. Zo'n decoy ding gaat >1000Km/h. Helikopter zoiets als 300.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:14 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maar niet alleen groter maar ook qua snelheid en beweging. Zo'n decoyraket gaat veel te snel voor een helicopter
Jawel hoor, er zijn verschillende video's per dag waarbij Oekraense voertuigen of troepen vernietigd worden. Het staat alleen allemaal op telegram. Overigens van Oekraense zijde staat er ook meer op telegram.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:58 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Je ziet de Russen zulke successen niet delen met al die raketten van ze..
Mijnenvegers toch?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Daarover gesproken. Waarom koopt NL niet de tankdestroyer versie van de cv90.
Ik zou liever nieuwe tanks zien maar hier kun je in iedergeval nog mee voor de dag komen.
[..]
Nee hoor NL heeft die al twee toegezegd.
Een voertuig of soldaten bij het front is wel enigszins wat anders.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:21 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Jawel hoor, er zijn verschillende video's per dag waarbij Oekraense voertuigen of troepen vernietigd worden. Het staat alleen allemaal op telegram. Overigens van Oekraense zijde staat er ook meer op telegram.
Ook inslagen op steden, munitiedepots. Normaal zijn er zo'n ~40 video's per dag (van beide kanten) van het conflict.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:25 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Een voertuig of soldaten bij het front is wel enigszins wat anders.
Tevens oud NF-5 en F16 vlieger.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 21:43 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Goede draad van voormalig luchtmachtofficier en hoogleraar war studies…
NOSquote:Voor het eerst Nederlander op sanctielijst VS
Voor het eerst sinds de Russische invasie van Oekrane hebben de Verenigde Staten een Nederlander op de sanctielijst gezet. De Nederlandse ondernemer Edwin van Ingen is volgens de Amerikanen met een van zijn bedrijven een inkoper voor Russische laboratoria die zich bezighouden met nucleaire en conventionele wapens.
Follow the Money (FTM), dat als eerste berichtte over de Nederlander op de sanctielijst, sprak met Van Ingen. "Verrassend. Wat u zegt is helemaal nieuw voor mij", reageerde hij tegenover het platform voor onderzoeksjournalistiek. "Ik heb nooit iets gedaan waar het ministerie van Economische Zaken geen weet van heeft."
Naar eigen zeggen is Van Ingen niet door de Verenigde Staten benaderd, en heeft hij ook niets gehoord van een Nederlands ministerie. Hij zegt tegen FTM dat zijn vader dertig jaar lang zaken deed met Rusland en dat hij na diens overlijden de onderneming heeft voortgezet, maar dat hij na de Russische inval van Oekrane geen leveringen aan Rusland heeft gedaan, ook niet via landen als China of Turkije.
"Ik heb altijd op vergunningsbasis gewerkt, en mijn apparaten met toestemming gexporteerd. Ik heb nooit iets gedaan waar de betrokken ministeries geen weet van hebben", reageert hij verder. Doordat hij nu op de sanctielijst staat, kan hij geen zaken meer doen met Amerikanen.
Amsterdam:quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:52 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die houten schuiten hebben we al lang niet meer.
Heb je verder een dagtaak aan checken of het wel echt is, die op depots en gebouwen die daadwerkelijk doel waren.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ook inslagen op steden, munitiedepots. Normaal zijn er zo'n ~40 video's per dag (van beide kanten) van het conflict.
Vandaag bijvoorbeeld een munitiedepot in Kostiantivka en inslagen in Krivoj Roj.
Ja, maar daarvoor geldt dan weer dat de informatie voorziening van de VS (satelliet) en Oekraine (grond) verreweg superieur zijn. Zie staaltjes zoals de Moskva, nieuwjaar in Makiivka, Kharkiv offensief, Kerch brug (die brandstof trein lol), aanslagen op hoge russische officieren en collaborateurs, etcquote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ook inslagen op steden, munitiedepots. Normaal zijn er zo'n ~40 video's per dag (van beide kanten) van het conflict.
Vandaag bijvoorbeeld een munitiedepot in Kostiantivka en inslagen in Krivoj Roj.
Bij depots is dat wel te zien als er meerdere explosies zijn. Maar wat er dan opgeblazen is blijft onduidelijk. Bij voertuigen is het wat gemakkelijker, zeker als het om westers geleverde wapens gaat.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:02 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Heb je verder een dagtaak aan checken of het wel echt is, die op depots en gebouwen die daadwerkelijk doel waren.
Ik denk dat de lancet drone en FAB-500 de voorname problemen zijn voor de Oekraners inderdaad. De verminderde luchtafweer begint deze maand ook wel wat op te spelen vrees ik. De luchtafweer in Kiev werkt nog tip top, daarbuiten beginnen er meer gaten te komen wat zorgt voor meer luchtactiviteit van de Russische luchtmacht.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:04 schreef oheng het volgende:
[..]
Ja, maar daarvoor geldt dan weer dat de informatie voorziening van de VS (satelliet) en Oekraine (grond) verreweg superieur zijn. Zie staaltjes zoals de Moskva, nieuwjaar in Makiivka, Kharkiv offensief, Kerch brug (die brandstof trein lol), aanslagen op hoge russische officieren en collaborateurs, etc
Enige wat wl een groot probleem is, is de Lancet drone.
Zou hij daar gaan speechen? Laatst was hij in Amsterdam en ging hij speechen in de Ziggo Dome. Zo niet, not a shit was given.quote:
Typisch hypocriet westers gelul. Zelf heb je de halve wereld naar de vernieling geholpen, met het vingertje naar andere wijzen tenzij het om olie gaat want dan heb je ineens geen problemen met genocides en slavernij.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 18:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Typisch hypocriet Putin slaaf gelul.
Echt leer de feiten eens kennen.
Yemen, Irak, Afghanistan of wat je er ook bij wil halen is NIET hetzelfde.
waarom is het oke wat rusland doet? Wanneer is het westen een expansie oorlog begonnen, wanneer zijn er gebieden geannexeerd door de navo of een navo land?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:34 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch hypocriet westers gelul. Zelf heb je de halve wereld naar de vernieling geholpen, met het vingertje naar andere wijzen tenzij het om olie gaat want dan heb je ineens geen problemen met genocides en slavernij.
Oh je vindt het dus ook heel verkeerd wat rusland doet en dat er iets tegen gedaan moet worden?quote:
Ik zeg dat westerlingen hypocriet zijn.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:41 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Oh je vindt het dus ook heel verkeerd wat rusland doet en dat er iets tegen gedaan moet worden?
Dat maak jij er van.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:45 schreef Korenfok het volgende:
[..]
je staat achter rusland in zijn oorlog met Oekraine?
lastig om gewoon een antwoord te geven?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:58 schreef HSG het volgende:
[..]
Ga maar lekker een aantal topics teruglezen.
een kleuren revolutie, was niets meer dan wat verf bommen in een fontein gooien. Maar dictatoren kunnen heel slecht tegen een verenigd volk lijkt het.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:00 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Russen die Servi gaan waarschuwen voor een revolutie/coup?
Jij bent in ieder geval niet tegen dat SA bijna 100.000 kinderen vermoord en dan vind je het raar dat ik je hypocriet vind. Met je gezeur over "oh dan ben je vast een Poetin fan".quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:00 schreef Korenfok het volgende:
[..]
lastig om gewoon een antwoord te geven?
je duikt de vraag wel. En paaar topics terug lezen en dan niks vinden.
Ben je tegen wat rusland doet of sta je er achter, hoe moeilijk is deze vraag?
Nog steeds lukt het je niet om een simpele vraag te beantwoorden:quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:08 schreef HSG het volgende:
[..]
Jij bent in ieder geval niet tegen dat SA bijna 100.000 kinderen vermoord en dan vind je het raar dat ik je hypocriet vind. Met je gezeur over "oh dan ben je vast een Poetin fan".
Zolang jij het normaal vindt dat jullie olievriendje een land vernietigd hoef ik helemaal niks te beantwoorden.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:09 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Nog steeds lukt het je niet om een simpele vraag te beantwoorden:
ben je het eens met wat rusland doet of vindt je het slecht wat rusland doet?
Je trolt dus. want wie is jullie precies, waar is SA relevant in deze discussie. want, wat is dit nu precies? je geeft pas antwoord als ik het niet normaal vindt dat olievriendje (dit is SA denk ik?) een land vernietigd (Jemen denk ik)?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:11 schreef HSG het volgende:
[..]
Zolang jij het normaal vindt dat jullie olievriendje een land vernietigd hoef ik helemaal niks te beantwoorden.
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:14 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Je trolt dus. want wie is jullie precies, waar is SA relevant in deze discussie.
geef gewoon antwoord ipv offtopic te drammen. open een goed topic over SA en Jemen. ik geef je antwoord op je vraag in dat topic.
Dus nogmaals ben je het eens met ruslands oorlog of niet?
jij bent echt een trol of een bot?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.
Ik merk op dat je goed Nederlands spreekt, je woont hier denk ik ook? beschouw jij jezelf ook als westerling? Anders zou het wel hypocriet zijn om westerlingen de maat te nemen terwijl je ondertussen geniet van alle voordelen van in het westen wonen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.
Het gaat hier over Rusland en Oekrane.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.
Lijkt erg maar eigenlijk bouwt Rusland hier prachtige atriums voor deze mensen.quote:
De CV90120? Ik denk omdat ze niet genoeg pantser hebben voor die rol. Daar heb je liever echte tanks voor. De Mjolnir variant met de 120mm mortier is wel een leuke voor het leger lijkt me.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 22:13 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Daarover gesproken. Waarom koopt NL niet de tankdestroyer versie van de cv90.
Ik zou liever nieuwe tanks zien maar hier kun je in iedergeval nog mee voor de dag komen.
Volgens mij heeft Europa het afgelopen jaar tegen Rusland gezegd dat ze hun gas en olie in hun hol kunnen stoppen.quote:
Het martelen, (anaal) verkrachten en vernederen is gewoon een patroon dat overal terugkomt. Beestachtig is het.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 01:37 schreef slashdotter3 het volgende:
https://qr.ae/pyvCWZ
What did you read today that made you sad?
Knip
Iemand heeft zich hier behoorlijk in een hoek geluld. Ben jij een kloon van ZOA/Schaamlap?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.
Iemand heeft zich hier behoorlijk in een hoek geluld. Ben jij een kloon van ZOA/Schaamlap?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:16 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch de hypocriete westerling dus. Voor landen opnemen die net zo erg als Rusland zijn zolang ze maar geld kunnen verdienen.
Dat type ik ook. Maar het is beter dan niets.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 02:43 schreef Ulx het volgende:
[..]
De CV90120? Ik denk omdat ze niet genoeg pantser hebben voor die rol. Daar heb je liever echte tanks voor. De Mjolnir variant met de 120mm mortier is wel een leuke voor het leger lijkt me.
Ach het meest duidelijke conflict van deze eeuw waren er niet bij betrokken en dat werd weer gezien als racisme.quote:
Dan kan je dat ook tegen landen als SA zeggen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 02:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Volgens mij heeft Europa het afgelopen jaar tegen Rusland gezegd dat ze hun gas en olie in hun hol kunnen stoppen.
Lijkt me onhandige timingquote:Op zaterdag 20 mei 2023 09:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Dan kan je dat ook tegen landen als SA zeggen.
Volgens mij zijn we ook bezig om van fossiel af te komen, of niet?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 09:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Dan kan je dat ook tegen landen als SA zeggen.
Coup loading?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 10:46 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)_led_by_igor_girkin/
Pro-war Russian nationalists led by Igor Girkin said on Friday that a new group they had set up was entering politics to save Russia, which they warned was in danger of turmoil or even collapse due to military failures in the Ukraine war
Girkin/Strelkov is part of a real opposition movement, but not in the sense that most Westerners may be familiar with.
Unlike the Russian liberals, who would seek to democratize Russia and align it with the West, Girkin is part of a group of ultranationalists who think Russia's biggest failing is not committing fully to the war in Ukraine and confronting the West. He thinks that "the so-called 'Ukraine'" is a fake country full of lost or brainwashed "little Russians", but that Western aid and Russian government apathy has helped them to become a force that can't be easily defeated like they almost were in 2014.
Girkin's comments make it clear that he despises every elite in the Russian government, most of all Putin the "Supreme Non-Commander". If his group somehow gained power, they would rapidly change Russia's spending and military strategy to stop the stupidity of Wagner and the Russian MoD. They won't be allowed to gain any real power, but the ultranationalists are much more influential than the Russian liberal movement.
De oorlog in Oekraine heeft sowieso geleid tot een versnelling om van fossiele brandstoffen af te geraken, niet alleen die van S.A. De grootste markt van aardolie is al verschoven naar koopkracht arme landen en daarmee verminderd ook de pricing power van aardolie met het jaar. Hogere prijzen leiden namelijk sneller tot vraaguitval en dan verkoop je mogelijk wel olie tegen een hogere prijs maar veel minder aardolie waardoor je inkomsten alsnog afnemen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 09:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Dan kan je dat ook tegen landen als SA zeggen.
Accepteer die pegels van Putin maar lekker, wees er blij mee i guess.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 23:34 schreef HSG het volgende:
[..]
Typisch hypocriet westers gelul. Zelf heb je de halve wereld naar de vernieling geholpen, met het vingertje naar andere wijzen tenzij het om olie gaat want dan heb je ineens geen problemen met genocides en slavernij.
Hij hoeft van mij geen koptelefoon op, een brandende autoband is voldoende.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:27 schreef Slayage het volgende:
Assad die zijn koptelefoon afzet zodat hij zelensky niet verstaat[ twitter ]
Putin kan wel het een en ander leren van Assad wat betreft tirannie. Beide verdienen long stay in den Haag.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:31 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Hij hoeft van mij geen koptelefoon op, een brandende autoband is voldoende.
Excusez-moi voor de ietwat ruwe taal, maar deze figuur vrijuit te zien bewegen roept enige weerstand op.
Hij zal wel moeten. Als Putin hem niet geholpen was hij de macht al kwijt geweest. Al zal ie niet blij zijn met het gekloot in Oekraine.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:27 schreef Slayage het volgende:
Assad die zijn koptelefoon afzet zodat hij zelensky niet verstaat[ twitter ]
Assad wie afgestuurd is aan oxford (dacht ik), getrouwd met een engelse vrouw, wie fluent is in het engels. Die koptelefoon is voor de vertaling in je eigen taal.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:27 schreef Slayage het volgende:
Assad die zijn koptelefoon afzet zodat hij zelensky niet verstaat[ twitter ]
De ellende is dat je al weet dat als Rusland niet op de knien wordt geholpen, Poetin over een paar jaar ook gewoon weer wordt gerehabiliteerd en met alle egards ontvangen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:31 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Hij hoeft van mij geen koptelefoon op, een brandende autoband is voldoende.
Excusez-moi voor de ietwat ruwe taal, maar deze figuur vrijuit te zien bewegen roept enige weerstand op.
Sinds wanneer is Saudi Arabi een westers land?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 00:08 schreef HSG het volgende:
[..]
Jij bent in ieder geval niet tegen dat SA bijna 100.000 kinderen vermoord en dan vind je het raar dat ik je hypocriet vind. Met je gezeur over "oh dan ben je vast een Poetin fan".
Dat is jouw idee, maar ik zie het niet gebeuren. Want dan komt wederom de vraag om de hoek waarom we dat zouden doen. Ze hebben niks wat we willen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:34 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De ellende is dat je al weet dat als Rusland niet op de knien wordt geholpen, Poetin over een paar jaar ook gewoon weer wordt gerehabiliteerd en met alle egards ontvangen.
Als SA een westers land was was het allang van alle markten geblokkeerd.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:36 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Sinds wanneer is Saudi Arabi een westers land?
Alleen ene Trump zie ik het doen, verder zie ik het niet gebeuren.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:44 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat is jouw idee, maar ik zie het niet gebeuren. Want dan komt wederom de vraag om de hoek waarom we dat zouden doen. Ze hebben niks wat we willen.
Er is wel een complicerende factor in dit geval: het ICC zoekt hem. En vraag maar eens aan Ratko Mladic hoe lang het geheugen van dat soort clubs is…quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:34 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De ellende is dat je al weet dat als Rusland niet op de knien wordt geholpen, Poetin over een paar jaar ook gewoon weer wordt gerehabiliteerd en met alle egards ontvangen.
We ontvangen bv de kimmetjes uit N-Korea ook niet met alle egards, ook al is dat conflict nu toch al heel lang over/bevroren.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:49 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Alleen ene Trump zie ik het doen, verder zie ik het niet gebeuren.
Enkeltje frontlinie voor de steker.quote:
https://www.bbc.com/news/(...)nned_post_type=sharequote:Russia warns supplying jets to Ukraine carries 'colossal risks'
Western countries will be running "colossal risks" if they supply Ukraine with F-16 fighter jets, according to Russian Deputy Foreign Minister Alexander Grushko, who is quoted by Russia's TASS news agency.
It follows the announcement the US will allow Western allies to give jets to Ukraine, as well as facilitating joint allied training programs for Ukrainian troops.
"We see that Western countries are still adhering to the escalation scenario. It involves colossal risks for themselves," Grushko was quoted as saying.
"In any case, this will be taken into account in all our plans, and we have all the necessary means to achieve the goals we have set."
Sure, dan is er wel een energietransitie noodzakelijk. En weet je....daar zijn we mee bezig..quote:Op zaterdag 20 mei 2023 09:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Dan kan je dat ook tegen landen als SA zeggen.
Vanmorgen 372x tegen zoonlief gezegd dat hij niet het zandbouwsel van zijn broer mocht slopen. Grote gevolgen zou het hebben !quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:04 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
https://www.bbc.com/news/(...)nned_post_type=share
Wie denken ze hier nog mee te overtuigen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:04 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
https://www.bbc.com/news/(...)nned_post_type=share
Of je maakt als westerse landen een duidelijke statement en breekt alle relaties. Als je toch van de principes bent moet je daar ook achter staanquote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:10 schreef Ulx het volgende:
[..]
Sure, dan is er wel een energietransitie noodzakelijk. En weet je....daar zijn we mee bezig..
Tactical nukes in de zandbak 😱quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:10 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Vanmorgen 372x tegen zoonlief gezegd dat hij niet het zandbouwsel van zijn broer mocht slopen. Grote gevolgen zou het hebben !
Geen zorgen dus, bij zo vaak roepen is de zin in het gedoe rond het straffen er gewoon niet.
Waarom?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:11 schreef HSG het volgende:
[..]
Of je maakt als westerse landen een duidelijke statement en breekt alle relaties. Als je toch van de principes bent moet je daar ook achter staan
Omdat het westen graag de wereld wil vertellen hoe het allemaal hoort te werken. Anders moeten zich ook noet moet Rusland en Oekrane bemoeien.quote:
Het hoeft niet bij n offensief te blijven natuurlijk. Naast die die in de komende weken wordt gestart met wat ze nu hebben en vervolgens eentje na de zomer. Een najaarsoffensief met de wapens die dan zijn geleverd. De Abrams, meer Leopards (ik verwacht nog wel wat meer leveringen vanuit Duitsland), en dus misschien westerse vliegtuigen als dat qua tijd lukt. En uiteraard met wat ze nog over hebben van dit offensief, buitgemaakt Russisch spul en wat weer gerepareerd is. Dat gaat zeker mogelijk zijn.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 11:14 schreef Breekfast het volgende:
De druk op het aankomende offensief om te slagen is wel enorm trouwens. Als het mislukt of het maar een beperkt succes heeft dan komt toch de vraag bovendrijven hoe dit conflict ooit nog beindigd kan worden en hoe lang het Westen Oekrane nog kan en wil ondersteunen.
Ik heb er nog niet bijzonder veel vertrouwen in. Die Russen hebben alle tijd gehad om zich voor te bereiden. Iedereen weet dat het er aan zit te komen
Gaat het ICC het arrestatiebevel intrekken dan? Op wiens bevel?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 12:34 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De ellende is dat je al weet dat als Rusland niet op de knien wordt geholpen, Poetin over een paar jaar ook gewoon weer wordt gerehabiliteerd en met alle egards ontvangen.
waarom, dit werkt prima. Rusland moet zijn olie zo gigantisch goedkoopp kwijt dat zelfs SA, het inkoopt. We hebben dus een perfecte manier gevonden, wij goekope olie, Rusland voelt de pijn, en wordt keihard geraakt in het hart van hun economie, precies wat de bedoeling is.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:11 schreef HSG het volgende:
[..]
Of je maakt als westerse landen een duidelijke statement en breekt alle relaties. Als je toch van de principes bent moet je daar ook achter staan
Zo te lezen heb je een hekel aan het westen. Waarom dan zo hypocriet en genieten van de geneugten van het leven in de westerse wereld?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Omdat het westen graag de wereld wil vertellen hoe het allemaal hoort te werken. Anders moeten zich ook noet moet Rusland en Oekrane bemoeien.
En waarom dan niet gelijk Rusland binnen vallen, oh gij gematigde? Alleen maar de banden verbreken is hypocriet.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:11 schreef HSG het volgende:
[..]
Of je maakt als westerse landen een duidelijke statement en breekt alle relaties. Als je toch van de principes bent moet je daar ook achter staan
waarom niet? Oekraine vraagt onze hulp, heeft redelijk zelfde waarden en wil graag bij ons aansluiten. Ze hebben veel grondstoffen, goeie ligging dus waarom niet als ze het zelf willen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Omdat het westen graag de wereld wil vertellen hoe het allemaal hoort te werken. Anders moeten zich ook noet moet Rusland en Oekrane bemoeien.
Waarom?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Omdat het westen graag de wereld wil vertellen hoe het allemaal hoort te werken. Anders moeten zich ook noet moet Rusland en Oekrane bemoeien.
Lol, zitten de Orcs daar straks nog vast ook.. gennt.quote:
Poetin kan een nieuwe nationale feestdag uitroepen.quote:
Ook bij mij is er sprake van sancties van buren zodra er een paddestoelwolk boven de schutting uit komt.quote:
Dat volk zou in de jaren '40 lus van de NSB zijn geweestquote:
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:56 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ook bij mij is er sprake van sancties van buren zodra er een paddestoelwolk boven de schutting uit komt.
Als je in Moskou een bord omhoog houdt waar helemaal niets op staat, word je al een busje in geslagen.quote:
Niet verrassend ook. Bachmut bestaat ook niet meer, dat is platgewalst niemandsland ondertussen.quote:
Precies, en laat het maar aan de strategische meesters van het kremlin over om nu schaarse reserves daar in te gaan zetten om deze klinkende "overwinning" niet door hun handen te laten glippen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 14:31 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Niet verrassend ook. Bachmut bestaat ook niet meer, dat is platgewalst niemandsland ondertussen.
Na de oorlog allemaal kaalscheren en met pek en veren naar rusland sturen, dat ze maar daar gaan wonen dat nsb tuigquote:
Wat een onzin, je mag daar echt wel demonstreren hoe hypocriet het westen is. Dat ze moeten stoppen met wapensleveren omdat daardoor alleen maar onnodig veel mensen dood gaan*.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 14:22 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Als je in Moskou een bord omhoog houdt waar helemaal niets op staat, word je al een busje in geslagen.
Maar van mij mogen deze mensen hier vrij demonstreren, dt is namelijk wat ons werkelijk superieur maakt aan Rusland.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is dat rondtrekkende circus nu in NL beland?quote:
Eerst nog vastbinden op een dorpsplein met een bordje om hun nek.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 14:40 schreef TLC het volgende:
[..]
Na de oorlog allemaal kaalscheren en met pek en veren naar rusland sturen, dat ze maar daar gaan wonen dat nsb tuig
Zelfs als het waar is. Goed gedaan. Je hebt nu de 57e stad qua grote ingenomen en heeft je maar 70 000 man of zo iets gekost. Ze kunnen trots zijn hoorquote:
Oekrane heeft het hogere gebied op de flanken bezet. Dus er is een risico dat ze worden omsingeld. Terugtrekken kan niet want dan krijg je muiterij denk ik. Of in ieder geval een enorme duik in het moreel van je complete leger. Ik kan me echt niet voorstellen dat Russen de stad opgeven zouden pikken na zo'n slachtpartij.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zijn voornamelijk coronawappies volgens mij. Dus nu Rusland volgende week weer de boeren dan weer een ander ding. Zijn gewoon beroepsdemonstranten.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 14:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is dat rondtrekkende circus nu in NL beland?
Injecteren met lood graag.
Professional Againsters.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:38 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Zijn voornamelijk coronawappies volgens mij. Dus nu Rusland volgende week weer de boeren dan weer een ander ding. Zijn gewoon beroepsdemonstranten.
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:31 schreef oheng het volgende:
Ondertussen grijpt Wagner de gelegenheid aan om Shoigu en Gerasimov nogmaals ff lekker door het slijk te halen.
Relevante quote:Lekker man, bipolar Preghozhin die hele tijd loopt te schreeuwen 🤣SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
Gewoon lui die worden betaald om daar met een bordje te staan johquote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:06 schreef Momo het volgende:
[..]
Ah een combinatie van Russen, zweef gekkies, rechtse FvD figuren.
"We mogen echt niet de opkomstplicht weer invoeren. En het leger instaat maken berhaupt dienstplichtigen te huisvesten en te trainen. En wapens en voertuigen te kopen voor die dienstplichtigen. Vervolgens weer lichtingen oproepen en die een half jaar trainen en dan naar Oekrane sturen!"quote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zijn dat dezelfde lui die aan de lopende band lopen te piepen over die dienstplicht brief?
Wat hebben die vaccinaties hier nou weer mee te maken...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:02 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gewoon lui die worden betaald om daar met een bordje te staan joh
Ergens ook wel weer geruststellend om te weten dat de pro Russen in Nederland allemaal hetzelfde kliekje totale wappies zijn.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat hebben die vaccinaties hier nou weer mee te maken...![]()
[ afbeelding ]
De rode draad is het gekke wijf dat het bord vast heeft, niet wat er op dat bord staat.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat hebben die vaccinaties hier nou weer mee te maken...![]()
[ afbeelding ]
quote:Isa Yusibov
@Isa_Yusibov
Er zijn vele geruchten over Zaluzhny, hoofd Generale Staf van 🇺🇦 dat al een maand niet in publiek is verschenen en laatst een video-call met de NAVO-top moest afzeggen. Prigozhin zinspeelt erop dat Wagner hem geraakt heeft toen hij kennelijk ergens in de buurt van Bachmoet was.
Even voor mijn beeld, dan is het exit Nederlands paspoort toch, of zie ik dat verkeerd?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:40 schreef slashdotter3 het volgende:
Premiumartikel
https://www.telegraaf.nl/(...)slaap-met-mijn-wapen
Brabander vecht mee in Oekrane: ’Ik slaap met mijn wapen’
Als monteur repareerde hij schepen, hij dreef b&b’s en was beveiliger. Nu loopt hij rond in brandhaard Donetsk in een uniform waarop naast het Oekraense vlaggetje ook de Nederlandse driekleur prijkt. In zijn handen een Bren-aanvalsgeweer, splinternieuw uit de verpakking. Brabander Hendrik vecht in de Donbas mee met het Oekraense leger. Niet eerder deed een Nederlandse strijder zo gedetailleerd verslag van het front.
Dat zie je verkeerd. Dat is alleen als ze vechten tegen Nederland. Of tegen een land dat Nederland steunt. En zelfs dan is het moeilijk. Omdat Nederland niet iemand stateloos zal maken. Dus dan moeten ze een dubbele nationaliteit hebben. Bijvoorbeeld as ze voor Rusland zouden vechten en een Russisch paspoort krijgen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:41 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Even voor mijn beeld, dan is het exit Nederlands paspoort toch, of zie ik dat verkeerd?
Dat is met die jihadgangers ook niet gebeurd. Sterker nog, die bruiden worden zelfs teruggehaald.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:41 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Even voor mijn beeld, dan is het exit Nederlands paspoort toch, of zie ik dat verkeerd?
Nee dat niet. Maar het is wel een schimmig gebied, kijk bv naar Jitse Akse die met de Koerden tegen ISIS vocht:quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:41 schreef Hatseflats22 het volgende:
Even voor mijn beeld, dan is het exit Nederlands paspoort toch, of zie ik dat verkeerd?
Het is in het verleden wel gebeurd. Nederlanders die in de Spaanse burgeroorlog meevochten met de communisten zijn toen der tijd allemaal stateloos verklaard. Dat werd pas ergens in de jaren 70 ofzo hersteld.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:53 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Dat zie je verkeerd. Dat is alleen als ze vechten tegen Nederland. Of tegen een land dat Nederland steunt. En zelfs dan is het moeilijk. Omdat Nederland niet iemand stateloos zal maken. Dus dan moeten ze een dubbele nationaliteit hebben. Bijvoorbeeld as ze voor Rusland zouden vechten en een Russisch paspoort krijgen.
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee dat niet. Maar het is wel een schimmig gebied, kijk bv naar Jitse Akse die met de Koerden tegen ISIS vocht:
'Jitse Akse met zak over hoofd uit pand gesleept'
quote:De oud-militair wordt door het openbaar ministerie (OM) verdacht van meervoudige moord op IS-strijders in Syri.
Artikel niet gelezen, maar dacht dat ze niet zaten te wachten op mensen zonder gevechtservaring. Dan ben je een blok aan de anderen hun been lijkt me, hoe goed je bedoelingen ook zijn. Tenzij je bereid bent a la Wagner kanonnenvoer riskante dingen te ondernemen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:40 schreef slashdotter3 het volgende:
Premiumartikel met heftige verhalen
https://www.telegraaf.nl/(...)slaap-met-mijn-wapen
Brabander vecht mee in Oekrane: ’Ik slaap met mijn wapen’
Als monteur repareerde hij schepen, hij dreef b&b’s en was beveiliger. Nu loopt hij rond in brandhaard Donetsk in een uniform waarop naast het Oekraense vlaggetje ook de Nederlandse driekleur prijkt. In zijn handen een Bren-aanvalsgeweer, splinternieuw uit de verpakking. Brabander Hendrik vecht in de Donbas mee met het Oekraense leger. Niet eerder deed een Nederlandse strijder zo gedetailleerd verslag van het front.
Niet alleen schoon. Ook nieuw. Dus dan is de vraag van wanneer deze foto is.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:04 schreef AchJa het volgende:
Daarbij ben ik ook niet heel erg overtuigd van dit verhaal en ja ik weet dat ik hier nogal vaak het verwijt krijg dat ik niet snel overtuigd ben van iets. Maar als je loopt te verkondigen dat je vanuit je mortierstelling in de buurt van Bakhmut een beetje loopt te appen staan bij mij de eerste alarmsignalen al op rood. Daarnaast heeft meneer wel een enorm netjes en schoon pak aan op die foto...
[ afbeelding ]
Ik ben nog even een goed plaatje van Colt C7 magazijnen aan het zoeken want daar lijken die mags wel heel erg op terwijl ze in het verhaal over de Bren hebben...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:07 schreef Ulx het volgende:
Niet alleen schoon. Ook nieuw. Dus dan is de vraag van wanneer deze foto is.
Heel belangrijk verschil is wel dat die Brabander dienst heeft in het regeringsleger. Daarmee heeft hij naar Oekraens recht de geweldsbevoegdheid (en overigens ook naar internationaal recht). Dat is wat anders dan allerhande willekeurige knokploegen. Zie: https://puc.overheid.nl/mrt/doc/PUC_39515_11/1/quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee dat niet. Maar het is wel een schimmig gebied, kijk bv naar Jitse Akse die met de Koerden tegen ISIS vocht:
'Jitse Akse met zak over hoofd uit pand gesleept'
Zou niet de eerste zijn. James Vasquez is ook zo geindigd.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:04 schreef AchJa het volgende:
Daarbij ben ik ook niet heel erg overtuigd van dit verhaal en ja ik weet dat ik hier nogal vaak het verwijt krijg dat ik niet snel overtuigd ben van iets. Maar als je loopt te verkondigen dat je vanuit je mortierstelling in de buurt van Bakhmut een beetje loopt te appen staan bij mij de eerste alarmsignalen al op rood. Daarnaast heeft meneer wel een enorm netjes en schoon pak aan op die foto...
[ afbeelding ]
https://nos.nl/artikel/24(...)erse-f-16-s-wil-doenquote:Vijf vragen over wat Oekrane met westerse F-16's wil doen
Hoeveel toestellen heeft Nederland en kunnen we die zomaar missen?
Van de 213 F-16's die Nederland begin jaren 90 had, zijn er nu nog 42 over. Van die 42 heeft Nederland er 24 actief in gebruik. De overige achttien staan in hangars.
Volgens De Kruif is het nog maar de vraag hoeveel van die achttien toestellen goed genoeg zijn om te gebruiken. "Het kan zijn dat er onderdelen missen of dat ze gerepareerd moeten worden. Daar gaat ook tijd in zitten, dus de toestellen zijn sowieso niet op korte termijn te leveren."
Daarnaast hangt het aantal te leveren vliegtuigen ook af van hoeveel F-35-toestellen Nederland de komende jaren nog krijgt. Het is de bedoeling dat deze Joint Strike Fighters de huidige F-16's allemaal vervangen.
En het mogelijk leveren van F-16 gebeurt in een coalitie met Denemarken, Belgi en het Verenigd Koninkrijk. In totaal zouden die landen samen met Nederland, volgens De Kruijf, tientallen toestellen kunnen leveren. Maar hoeveel er voor de rekening van Nederland komen, is niet duidelijk.
Kan natuurlijk ook een oude foto zijn van toen hij net in dienst was getreden.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ben nog even een goed plaatje van Colt C7 magazijnen aan het zoeken want daar lijken die mags wel heel erg op terwijl ze in het verhaal over de Bren hebben...
Wat allemaal wel niet kan natuurlijk. Maar vooralsnog hou ik nog wel even een slag om de arm.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:22 schreef TargaFlorio het volgende:
Kan natuurlijk ook een oude foto zijn van toen hij net in dienst was getreden.
Nederland zet per geleverde F35 een F16 in de hangar, dus of die F16's allemaal kaduuk zijn betwijfel ik. En nagekeken moeten ze hoe dan ook wel voor je kunt leveren. Maar zes-acht van die toestellen weer 100% vliegklaar krijgen moet mogelijk zijn in een maand of vier.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:20 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)erse-f-16-s-wil-doen
Fijn voor China dat ze hun land weer terugkrijgen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:03 schreef slashdotter3 het volgende:
Er is een goede discussie in de comments
https://qr.ae/pyvU9g
Is the fact that China now declared the Russian city of Vladivostok its internal port the first signs that Russia is losing control over its Eastern regions?
The Chinese taking over Vladivostok says Putin needs money and other things for his special operations.
[ afbeelding ]
It's going to quickly turn into a Chinese community that will dominate the city. As the Ukrainian thing continues more deals will be made and the usage of Vladivostok could be a 109 year lease to china.
putins selling his nation and has no idea what he is doing anymore.
[ afbeelding ]
Ik wacht liever op Rob de Wijk.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:48 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze gozer zit waarschijnlijk weer met een halfje achter z’n laptopje
Die heeft de val van Bakhmut sinds de tweede helft van de Koude oorlog dagelijks voorspeld.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:52 schreef quirina het volgende:
[..]
Ik wacht liever op Rob de Wijk.
Want die heeft altijd gelijk.
Lijken wel overeen te komen met een Bren cz. Wel errug schoon inderdaad.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ben nog even een goed plaatje van Colt C7 magazijnen aan het zoeken want daar lijken die mags wel heel erg op terwijl ze in het verhaal over de Bren hebben...
Volgens wiki beide STANAG magazijn.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:25 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat allemaal wel niet kan natuurlijk. Maar vooralsnog hou ik nog wel even een slag om de arm.
Ook niet... Althans niet degenen die ik tegen ben gekomen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:54 schreef Nebelwerfer het volgende:
Lijken wel overeen te komen met een Bren cz. Wel errug schoon inderdaad.
Kun je linken naar het betreffende plaatje?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:56 schreef Hyperdude het volgende:
Volgens wiki beide STANAG magazijn.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/STANAG_magazine
Wierd is van de verkeerde kant.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:48 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze gozer zit waarschijnlijk weer met een halfje achter z’n laptopje
Vanaf 5.56quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Kun je linken naar het betreffende plaatje?
Nee, komen niet overeen.quote:
Geen idee wat vreemde eend schrijft ben door hem geblokkeerd aan het begin van de oorlog. Hij vond het niet zo leuk blijkbaar toen ik hem herinnerde aan hoe grote Poetinpijper hij was en dat al zijn voorspellingen over Poetin niet uitgekomen zijn. Maar die man vind dat Oekrane gewoon zijn grondgebieden moet opgeven. Wat ik zo ongeveer gezien heb door zijn televisie optredens. Dus totaal niet series te nemen die man. Trouwens ook een bijzonder slechte historicus omdat hij vaak de context bij bepaalde gebeurtenissen niet vertelt. Of dat bewust of onbewust is geen idee maar het maakt hem niet geloofwaardig.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:48 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze gozer zit waarschijnlijk weer met een halfje achter z’n laptopje
Een halfje coke, zeker?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:48 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze gozer zit waarschijnlijk weer met een halfje achter z’n laptopje
Komt wel in de buurt maar nog steeds niet hetzelfde nmm.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:11 schreef Nebelwerfer het volgende:
https://www.czub.cz/en/fi(...)duct/cz-bren-2-556-8
En waaraan valt dan te zien dat het een NLD helm is?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:01 schreef AchJa het volgende:
En oh ja, meneer staat met de nieuwe NLD helm op de foto. Volgens mij heeft Nederland de M95 helmen gestuurd...
"Bachmoet lijkt te zijn gevallen"quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:10 schreef kibo het volgende:
"een priv-leger (Wagner) verslaat de reguliere strijdkrachten van Oekrane. "
Tuurlijk joh....
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:28 schreef ExTec het volgende:
En waaraan valt dan te zien dat het een NLD helm is?
Design is een beetje run of the mill, vind ladingen van dat ontwerp.
Aan het begin van de oorlog heeft Nederland helmen en scherfvesten gestuurd naar Oekrane. (geen idee of het deze zijn).quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
defensie.nl
Vooral het middendeel voor je NVG's etc. is redelijk uniek.
Nee.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
"Bachmoet lijkt te zijn gevallen"
Daar had ik het over he.
I know, maar toen was defensie zelf amper voozien...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:41 schreef ipa84 het volgende:
Aan het begin van de oorlog heeft Nederland helmen en scherfvesten gestuurd naar Oekrane. (geen idee of het deze zijn).
https://www.parool.nl/ned(...)rs-leveren~bf01a60e/
Ik heb de nieuwe helm pas ergens in augustus 2022 ofzo gekregen. En van wat ik er van weet zijn de M95's naar Oekraine gestuurd:quote:Na wat aanloopproblemen door coronamaatregelen, kwam vanaf februari 2022 de uitgifte aan alle militairen 100% op stoom
Nou ja, dat is een beetje mijn punt... De enige figuren die ik kan verzinnen die er een sport van gemaakt hebben om met het nieuwste van het nieuwste rond te lopen, het liefst nog eerder dan de militairen zelf, zijn de airsofters...quote:Maar kan je die dingen niet ook ergens als particulier kopen? Want dat zie je wel bij meer mensen die naar Oekrane gaan om te vechten dat ze hun eigen spullen meenemen. Want zou wel apart zijn als die helmen nu pas een keer in Oekrane zijn en hij toevallig net een Nederlandse helm krijgt.
Ben jij niet in staat om de eerste vijf woorden van zijn Tweet te lezen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:42 schreef kibo het volgende:
Nee.
Je had het over het bericht van Wierd:
Bachmoet lijkt te zijn gevallen: een priv-leger (Wagner) verslaat de reguliere strijdkrachten van Oekrane. Wat een schrikbarende conclusie. Wagner wordt op allerlei plekken ter wereld ingezet.
Ben jij niet in staat om een bericht integraal te beoordelen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:50 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ben jij niet in staat om de eerste vijf woorden van zijn Tweet te lezen?
Ik snap je punt hoor. Het enige wat ik kon vinden over helmen was van het begin van de oorlog. Geen idee of Nederland nieuwe/meerdere helmen heeft gestuurd. Als we het nu over F16 hebben zijn helmen ook niet meer echt spannend. Daarom is het enige wat ik me kan bedenken dat hij het zelf gekocht heeft. Maar ik heb geen Telegraaf abonnement dus kan het artikel niet lezen voor de rest maar die foto die je plaatste zag er inderdaad wel heel verdacht uit. Batches en dat soort dingen zou ik ook trouwens niet al te serieus nemen. Die kan je gewoon van bijna elke unit gewoon kopen in Oekrane.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
I know, maar toen was defensie zelf amper voozien...
[..]
Ik heb de nieuwe helm pas ergens in augustus 2022 ofzo gekregen. En van wat ik er van weet zijn de M95's naar Oekraine gestuurd:
[ afbeelding ]
[..]
Nou ja, dat is een beetje mijn punt... De enige figuren die ik kan verzinnen die er een sport van gemaakt hebben om met het nieuwste van het nieuwste rond te lopen, het liefst nog eerder dan de militairen zelf, zijn de airsofters...
https://therangewi.com/cz-bren-2-ms-review/#quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
defensie.nl
Vooral het middendeel voor je NVG's etc. is redelijk uniek.
Maar goed, verder niet zo'n hele interessante discussie natuurlijk. Ik hou een slag om de arm, that's it.
Ik neem gewoon niet meteen aan dat "Hendrik" daadwerkelijk in Oekraiene zit. Zeker gezien zijn app opmerking:quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:00 schreef ipa84 het volgende:
Ik snap je punt hoor. Het enige wat ik kon vinden over helmen was van het begin van de oorlog. Geen idee of Nederland nieuwe/meerdere helmen heeft gestuurd. Als we het nu over F16 hebben zijn helmen ook niet meer echt spannend. Daarom is het enige wat ik me kan bedenken dat hij het zelf gekocht heeft. Maar ik heb geen Telegraaf abonnement dus kan het artikel niet lezen voor de rest maar die foto die je plaatste zag er inderdaad wel heel verdacht uit. Batches en dat soort dingen zou ik ook trouwens niet al te serieus nemen. Die kan je gewoon van bijna elke unit gewoon kopen in Oekrane.
Wagner zegt dat de slag voorbij is, Oekrane niet. En je hoort nog schieten in het filmpje. Dus zeg het maar: Is een slag voorbij als je ergens met een vlag gaat wapperen?quote:
Hoezo kan deze persoon niet appen vanuit de streek rond Bachmoet?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik neem gewoon niet meteen aan dat "Hendrik" daadwerkelijk in Oekraiene zit. Zeker gezien zijn app opmerking:
[ afbeelding ]
Alsof dat allemaal een beetje via de whatsapp gaat...![]()
Ja, die lijkt er redelijk op zo te zien. Maar dat is dan weer geen foto zo te zien.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:03 schreef Nebelwerfer het volgende:
https://therangewi.com/cz-bren-2-ms-review/#
Had nog op airsoft gezocht. Komt wel in de buurt.
Het is iid ook niet zo interessant verder maar ik krijg nogal wat van die Vasquez vibes nu.quote:Misschien dat je nog het meest uit het artikel wijs wordt.
Voor hier is de discussie niet boeiend. Mocht het een lulverhaal blijken is dat wel op verschillende kwalijk natuurlijk.
Ik snap je wel. Telegraaf is natuurlijk ook goed in sappige teksten, maar de diverse opmerkingen lijken me net zo opgepoetst als zijn kleding.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:23 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja, die lijkt er redelijk op zo te zien. Maar dat is dan weer geen foto zo te zien.
[..]
Het is iid ook niet zo interessant verder maar ik krijg nogal wat van die Vasquez vibes nu.
Even los van de discussie of het nou wel of niet mogelijk is, dit geldt ook voor Oekraiene he:quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:21 schreef luxerobots het volgende:
Hoezo kan deze persoon niet appen vanuit de streek rond Bachmoet?
Natuurlijk mag je dat wel. Ik heb ook gewoon liever dat je dat doet.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:28 schreef Nebelwerfer het volgende:
Afijn, ik mag heul niet oordelen gezien het burger zijn enzo.
Mortierschutters zitten ook niet het dichtst op het vuur. Daarbij heeft deze persoon het over 'vandaag', dat kan ook betekenen dat hij inmiddels na de aanval alweer terug uit de vuurlinie is.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:28 schreef AchJa het volgende:
[..]
Even los van de discussie of het nou wel of niet mogelijk is, dit geldt ook voor Oekraiene he:
Russia blames its soldiers’ cellphone use for missile strike that killed dozens
Want het ging er natuurlijk helemaal niet om of Bakhmut nou wel of niet was gevallen he...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:58 schreef kibo het volgende:
Ben jij niet in staat om een bericht integraal te beoordelen?
Je haalt er 1 dingetje uit en dan zeg je dat ie gelijk heeft.
Je doet mij steeds meer denken aan die (overigens niet al te snuggere) SM uit mn diensttijd
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:54 schreef Hatseflats22 het volgende:
Die heeft de val van Bakhmut sinds de tweede helft van de Koude oorlog dagelijks voorspeld.
Ik denk daarom dat Bakhmut nog niet helemaal is ingenomen.
Ik moet zeggen, ik walg van Rutte en ik zie hem liever gisteren dan vandaag vertrekken, maar wat betreft de hulp en steun aan Oekrane doet ie het goedquote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:29 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
We hebben er kennelijk wat teruggekocht?
Mortieren staan hooguit een km of 5 achter het front en dan heb je het over 120mm's (+/- 8km dracht), globaal kun je een derde van de max range aanhouden bij de aanval en tweederde van de range bij de verdediging. Dus ja, ze zitten er redelijk dicht op. De 82MM bv heeft een range van een kilometer of 3 dus zit je in de aanval al ongeveer een kilometer van het front.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:35 schreef luxerobots het volgende:
Mortierschutters zitten ook niet het dichtst op het vuur.
Ja, in het verzamelgebied moet je natuurlijk vooral met je mobiele telefoon gaan spelen...quote:Daarbij heeft deze persoon het over 'vandaag', dat kan ook betekenen dat hij inmiddels na de aanval alweer terug uit de vuurlinie is.
Dan zit je dus al 5/6 kilometer van je doel af. En aangezien de persoon het over 'vandaag' heeft, kan er genoeg tijd geweest zijn om weg te komen.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Mortieren staan hooguit een km of 5 achter het front en dan heb je het over 120mm's (+/- 8km dracht), globaal kun je een derde van de max range aanhouden bij de aanval en tweederde van de range bij de verdediging. Dus ja, ze zitten er redelijk dicht op. De 82MM bv heeft een range van een kilometer of 3 dus zit je in de aanval al ongeveer een kilometer van het front.
Verzamelgebied... Het is gebied waar zelfs Franky en Coen frieten kunnen bakken.quote:Ja, in het verzamelgebied moet je natuurlijk vooral met je mobiele telefoon gaan spelen...
Op de terugweg volgens het artikel...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:50 schreef luxerobots het volgende:
Dan zit je dus al 5/6 kilometer van je doel af. En aangezien de persoon het over 'vandaag' heeft, kan er genoeg tijd geweest zijn om weg te komen.
Ja dat doe ik.quote:Verzamelgebied... Het is gebied waar zelfs Franky en Coen frieten kunnen bakken.
Maar goed, jij wil er vraagtekens bij zetten.
Het verbaasde mij vanmiddag al dat het z snel op telegraaf stond. Als Oekrane succes heeft duurt het altijd even voor het op de telegraaf staat. Maar geen wonder als die debiel verslaggever bij de telegraaf is.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 17:48 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze gozer zit waarschijnlijk weer met een halfje achter z’n laptopje
quote:Verslaggever @Telegraaf
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:01 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Het verbaasde mij vanmiddag al dat het z snel op telegraaf stond. Als Oekrane succes heeft duurt het altijd even voor het op de telegraaf staat. Maar geen wonder als die debiel verslaggever bij de telegraaf is.
[..]
Dat is gewoon de PR machine, heeft niets met Rutte te maken. Even punten scoren voor het kabinet, komt hem goed uit.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:44 schreef StateOfMind het volgende:
Ik moet zeggen, ik walg van Rutte en ik zie hem liever gisteren dan vandaag vertrekken, maar wat betreft de hulp en steun aan Oekrane doet ie het goed
Ach, als hij blij is dat zijn helden na bijna tien maanden met enorme verliezen een nutteloos maanlandschap zonder strategisch waarde hebben veroverd mag hij best juichen hoor.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:30 schreef Discombobulate het volgende:
Oh, naast Wierd Duk nu dus ook Wierd Duk bashen.
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:29 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
We hebben er kennelijk wat teruggekocht?
klacht: PDF is te groot om direct in chatpdf.com te gooienquote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:39 schreef AchJa het volgende:
Voor de liefhebbers die wat dieper de materie in willen duiken, hier het laatste rapport van RUSI:
Meatgrinder: Russian Tactics in the Second Year of Its Invasion of Ukraine
Longread PDF
quote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:43 schreef aTypisch het volgende:
[..]
klacht: PDF is te groot om direct in chatpdf.com te gooien
Mwa, verslagen beoordelen van iemand die beweert in een oorlogssituatie te zitten is wel een dingetje. Het artikel leest ook anders dan de koppen van de telegraaf.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Natuurlijk mag je dat wel. Ik heb ook gewoon liever dat je dat doet.
Las gisteren nog dat Oek daar veel terrein terugpakte.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 20:01 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Het verbaasde mij vanmiddag al dat het z snel op telegraaf stond. Als Oekrane succes heeft duurt het altijd even voor het op de telegraaf staat. Maar geen wonder als die debiel verslaggever bij de telegraaf is.
[..]
Wel terreinwinst, maar ze zijn zeker niet bijna omsingeld volgens deepstate.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 21:09 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Las gisteren nog dat Oek daar veel terrein terugpakte.
Iemand zei hier nog dat Wagner bijna omsingeld was.
Dat gaat snel dan.
Om in Oekrane in te komen is niet zo moeilijk dat kan gewoon. Je kan ook nog tot zeg maar 30 a 40 kilometer van het front komen. Dus of hij in Oekrane zit zou ik niet meteen aan twijfelen. Achter het front zijn er her en der Starlinks dus als hij op de juiste plek is zou hij in theorie ook nog kunnen appen. Maar willen we zeker zijn dan kan een journalist gewoon vragen om zijn papieren. Elke buitenlander die vecht in Oekrane heeft een contract wat ik begrepen had. Daarom is die Amerikaan door de mand gevallen want die had er geen 1. Dan is het ook illegaal om wapens te hebben in Oekrane als buitenlander en mag je ook niet officieel dicht bij het front komen. Dus als de Telegraaf daar niet naar gevraagd heeft kan het ook weer 1 van die gloryhunters zijn.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 19:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik neem gewoon niet meteen aan dat "Hendrik" daadwerkelijk in Oekraiene zit. Zeker gezien zijn app opmerking:
[ afbeelding ]
Alsof dat allemaal een beetje via de whatsapp gaat...![]()
En zijn zg. afzwaaien in 2008... Volgens dat artikel zou hij bij de OGRV (Luchtmacht bewaking) hebben gezeten. Ergo, 15 jaar geleden afgezwaaid en als hij afgezwaaid is in het jaar van opkomst zou hij nu 33 moeten zijn maar aangezien je een dienverplichting hebt van een aantal jaar zou hij nu minstens tegen de 40 moeten zijn. Daar lijkt het niet echt op.
Alina was bevriend met een pro-Russische buurvrouw die haar bang maakte voor Oekraense militairen. In november vorig jaar was duidelijk dat die in aantocht waren. Buurvrouw Zjenja maakte Alina wijs dat ze haar zouden verkrachten of vermoorden bij de herovering van Cherson. Moeder Svetlana probeerde Alina nog op andere gedachten te brengen: "Je bent een kind, een Oekraense, ze zullen je niks doen."quote:Op zaterdag 20 mei 2023 21:36 schreef Aether het volgende:
Alina (15) teruggehaald uit Rusland, veel anderen hebben minder geluk
https://nos.nl/artikel/24(...)-hebben-minder-geluk
quote:Paus wijst Italiaanse kardinaal aan om vredesmissie Oekrane te leiden
Paus Franciscus heeft het hoofd van de Italiaanse bisschoppen, kardinaal Matteo Zuppi (67), gevraagd een vredesmissie voor de oorlog in Oekrane op te zetten. Vermoedelijk is dit de missie waar hij in april bij zijn bezoek aan Hongarije over sprak, maar nog geen details over wilde geven.
Het doel is in eerste instantie om de spanningen tussen de twee landen weg te nemen, zegt het Vaticaan. De hoop is dat daarna een vredesproces op gang komt. Wanneer Zuppi aan zijn missie begint, is nog onduidelijk. Persbureau Reuters hoorde van een bron in de kerkstaat dat Zuppi zowel president Zelensky als president Poetin wil ontmoeten.
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |