SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes meer
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
Is voor de eigenaar ook wel even lekker. Kan die even bijtanken.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ach kom, je kunt toch wel een paar maandjes niet naar een restaurant?
Er staan altijd 'uber-status' mensen in de wacht.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:23 schreef Noek het volgende:
[..]
Is voor de eigenaar ook wel even lekker. Kan die even bijtanken.
Ja net als die sportschooleigenaar, was toch zwaar al die lesjes geven, kan ze even uitrustenquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:23 schreef Noek het volgende:
[..]
Is voor de eigenaar ook wel even lekker. Kan die even bijtanken.
Die was beter geweest. Als ik nog mod was, deed ik 'm wel edittenquote:
quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:24 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Er staan altijd 'uber-status' mensen in de wacht.
Ik wist niet dat IJsland erop stond. Staat Ierland er ook op?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:25 schreef ondeugend het volgende:
De risicokaart op het Corona dashboard van de rijksoverheid is vandaag veranderd
Ijssland zeer ernstig -> zorgelijk
Gelderland- midden zeer ernstig -> ernstig
Wel lekker na zo'n drukke periode inderdaad.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:23 schreef Noek het volgende:
[..]
Is voor de eigenaar ook wel even lekker. Kan die even bijtanken.
Met langs die rij dolende dealers van nep vaccinatie bewijzen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:26 schreef chratnox het volgende:
[..]Dat je in de rij bij een restaurant staat, is er een aparte rij voor mensen met een sneltest en nog een aparte voor mensen met een vaccinatie. De 'fast lane'
Tnx verbeterd. Toetsenbord slaat vaker letters overquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:26 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik wist niet dat IJsland erop stond. Staat Ierland er ook op?
De belangrijkste provincie van ons landquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:26 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik wist niet dat IJsland erop stond. Staat Ierland er ook op?
quote:
3 als het even kanquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:25 schreef Nielsch het volgende:
Vorig jaar ging de horeca op 1 juni weer open. Ik mag hopen dat het nu toch wel een maand (of twee) eerder is.
"Hey psst.. Testje te koop, 15 euro. Vaccinatiebewijs te koop, maar 100 euro"quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:27 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Met langs die rij dolende dealers van nep vaccinatie bewijzen.
Net als mensen die de afgelopen tijd een Thuisbezorgd fiets en outfit wilden kopenquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
"Hey psst.. Testje te koop, 15 euro. Vaccinatiebewijs te koop, maar 100 euro"
Of als in Amsterdam, van die gasten die langslopen: "Snorder"
Klinkt als een ideale samenleving.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
"Hey psst.. Testje te koop, 15 euro. Vaccinatiebewijs te koop, maar 100 euro"
Of als in Amsterdam, van die gasten die langslopen: "Snorder"
quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:30 schreef Haags het volgende:
Ik voel mij inmiddels the last man standing hier thuis. Dochter sinds vandaag positief getest en mijn vriendin sinds afgelopen vrijdag.
Wordt echt helemaal niks.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:29 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Klinkt als een ideale samenleving.
Zo ging het hier ook. Uiteindelijk iedereen positief. Zonder klachten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:30 schreef Haags het volgende:
Ik voel mij inmiddels the last man standing hier thuis. Dochter sinds vandaag positief getest en mijn vriendin sinds afgelopen vrijdag.
moet jij dan ook binnen blijven?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:30 schreef Haags het volgende:
Ik voel mij inmiddels the last man standing hier thuis. Dochter sinds vandaag positief getest en mijn vriendin sinds afgelopen vrijdag.
Ja, zal d'r goed doen. Even een deloadje pakken van een half jaar.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:24 schreef popje het volgende:
[..]
Ja net als die sportschooleigenaar, was toch zwaar al die lesjes geven, kan ze even uitrusten
Geloof maar dat je in Nederland ergens bij de allerlaatsten van Europa aan het bier zal zitten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 15:33 schreef popje het volgende:
[..]
Vanaf eind april langzaam afbouwen?? Dat is nog 2 maanden! Dan zitten de Britten nog eerder aan het bier dan wij...
Vreemd dat een avondklok geen invloed heeft in CH.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:25 schreef Jed1Gam het volgende:
Nieuwe opnames hier in Zwitserland zijn er nauwelijks meer, zonder avondklok
800k vaccinaties zijn verdeeld, dus laat het grote vaccinatiefeest snel beginnen.
![]()
https://www.covid19.admin.ch/en/overview
Ik gun het je echt dat je sportschool heel snel weer open mag! Ik had net een abonnement op Onefit genomen in november, dan kan je veel lessen volgen bij verschillende sportscholen, maar toen moesten ze allemaal dicht....quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:32 schreef Noek het volgende:
[..]
Ja, zal d'r goed doen. Even een deloadje pakken van een half jaar.
De ideale reden om grenscontroles weer in te voeren. Maar zoals ik al aangaf, dat gaat nooit werken, beperkingen op basis van vaccinaties. Heeft ook geen zin. Zoekt men elkaar prive toch op.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:30 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wordt echt helemaal niks.
Sowieso vaccinatiepaspoort is nog leuk voor een vliegveld, maar binnen de EU onhaalbaar met al het autoverkeer.
Woon jij in Duitsland?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:32 schreef asco het volgende:
[..]
Geloof maar dat je in Nederland ergens bij de allerlaatsten van Europa aan het bier zal zitten.
Geen enkel vertrouwen dat dat al in April zal zijn, NUL.
Maar ik zwaai wel vanaf de grens.![]()
Zo, nu naar de Action.
Vriendin heeft er aardig veel last van maar lijkt het hoogtepunt achter zich te hebben gelaten op vr+za. Dochter werd gisterochtend niet helemaal fijn wakker met hoesten en verhoging dus vandaar laten testen. Maar heeft sinds gistermiddag geen klachten meer. Hopelijk blijft dat zo.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:31 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Zo ging het hier ook. Uiteindelijk iedereen positief. Zonder klachten.
Ja.quote:
de grap is nu wel klaarquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:32 schreef Noek het volgende:
[..]
Ja, zal d'r goed doen. Even een deloadje pakken van een half jaar.
Dat duurt echt niet lang meer. Het had nog sneller gekund als De Jonge zich niet had laten chanteren, maar goed.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het duurt nog wel even voordat het aantal vaccinaties van invloed gaat zijn op de ontwikkeling van de pandemie, dus ondanks dat het wel belangrijk is dat er vaart wordt gemaakt met inenten, zijn zulke dagcijfers niet echt relevant.
Beterschap voor je meiden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:30 schreef Haags het volgende:
Ik voel mij inmiddels the last man standing hier thuis. Dochter sinds vandaag positief getest en mijn vriendin sinds afgelopen vrijdag.
Nee, België, zo'n beetje op de grens (400 meter).quote:
Ik woon op de grens met Belgie. Ideaalquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:36 schreef asco het volgende:
[..]
Nee, België, zo'n beetje op de grens (400 meter).
En ik werk in Nederland, gewoon elke dag op locatie.
Als je dan de verschillen ziet in die 2 landen kun je het echt niet meer serieus nemen ondertussen.
Ook dat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:33 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
De ideale reden om grenscontroles weer in te voeren. Maar zoals ik al aangaf, dat gaat nooit werken, beperkingen op basis van vaccinaties. Heeft ook geen zin. Zoekt men elkaar prive toch op.
Precies. Maar goed, dat gebeurd nu ook al wel he. Ik krijg hier ook meer dan 1 persoon per dag en/of tegelijk over de vloer.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:37 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ook dat.
Los daarvan kun je een niet-gevaccineerde wel wegsturen bij je hotel, maar als die persoon vervolgens vrolijk een straat verderop wel de snackbar of de Turkse pizzeria in kan waar niet wordt gecontroleerd, verplaats je het probleem alleen maar.
Zijn vooral die warmbloedige Italianen die de R nog een beetje naar boven trekken. Al dat lichaamscontact, omhelzingen, kussen, bah, vieze mensen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:32 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Vreemd dat een avondklok geen invloed heeft in CH.
Het nachtleven daar kennende.
Die grenscontroles zijn al een groot succes. Gisteren in het AD een artikel dat Europa behoorlijk vastloopt door al die grenssluitingen en controles. Het is wachten op het eerste verhaal met een ladingen bedorven vaccins door die onzin.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:33 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
De ideale reden om grenscontroles weer in te voeren. Maar zoals ik al aangaf, dat gaat nooit werken, beperkingen op basis van vaccinaties. Heeft ook geen zin. Zoekt men elkaar prive toch op.
Het was dan ook sarcastischquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:38 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Die grenscontroles zijn al een groot succes. Gisteren in het AD een artikel dat Europa behoorlijk vastloopt door al die grenssluitingen en controles. Het is wachten op het eerste verhaal met een ladingen bedorven vaccins door die onzin.
Het controleren van vaccinatiebewijzen aan de verantwoordelijkheid van winkeliers en kroegeigenaren en snackbarhouders overlaten is gewoon vragen om problemen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:38 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Precies. Maar goed, dat gebeurd nu ook al wel he. Ik krijg hier ook meer dan 1 persoon per dag en/of tegelijk over de vloer.
Ik vlieg (of vloog) de wereld over voor werk, maar dat kan ik wel beamen ja. Al ligt het een beetje aan de luchthaven en hoe je reist. Anyway. Ik zie zo'n plicht er wel komen, maar uitvoerbaar zie ik het niet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het controleren van vaccinatiebewijzen aan de verantwoordelijkheid van winkeliers en kroegeigenaren en snackbarhouders overlaten is gewoon vragen om problemen.
Ik kan er overigens mee leven als er een stempel in je paspoort komt voor een vliegreis. Maar wat ik al vaker heb gezegd: op vliegvelden word je toch al behandeld als een halve crimineel.
Dat snap ik maar toch baart het mij zorgen als ik lees dat er al winkels, apotheken en ziekenhuizen zijn die niet meer bevoorraad kunnen worden. Dan vraag ik me echt af waar zijn we in godsnaam mee bezig. Je zal maar ernstige problemen krijgen door een kwaal omdat er geen medicatie was omdat het bij de grens staat.quote:
Ja, eens.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:43 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dat snap ik maar toch baart het mij zorgen als ik lees dat er al winkels, apotheken en ziekenhuizen zijn die niet meer bevoorraad kunnen worden. Dan vraag ik me echt af waar zijn we in godsnaam mee bezig. Je zal maar ernstige problemen krijgen door een kwaal omdat er geen medicatie was omdat het bij de grens staat.
Ik heb in het verleden al een hele rits vaccinaties gehad voor van alles en nog wat, en die staan allemaal in een vaccinatiepaspoort, dat ook ook altijd mee gaat op reis, en ik zag dat ik nog wel ruimte heb voor een coronastempeltje.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het controleren van vaccinatiebewijzen aan de verantwoordelijkheid van winkeliers en kroegeigenaren en snackbarhouders overlaten is gewoon vragen om problemen.
Ik kan er overigens mee leven als er een stempel in je paspoort komt voor een vliegreis. Maar wat ik al vaker heb gezegd: op vliegvelden word je toch al behandeld als een halve crimineel. Dan is dit nog wel het minst erge.
Het is ook totaal onzinnig om mensen om een vaccinatiebewijs te vragen bij een bepaald gebouw of locatie terwijl die persoon zich vrolijk op tig andere plaatsen tussen de mensen kan mengen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:43 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik vlieg (of vloog) de wereld over voor werk, maar dat kan ik wel beamen ja. Al ligt het een beetje aan de luchthaven en hoe je reist. Anyway. Ik zie zo'n plicht er wel komen, maar uitvoerbaar zie ik het niet.
Ja, als grensarbeider kun je sowieso gaan en staan waar je wilt.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:37 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik woon op de grens met Belgie. IdeaalVerklaring kun je gelijk voor een maand invullen en gaan.
dat lijkt me inderdaad net zo zinloos als dat registrerenquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
Het controleren van vaccinatiebewijzen aan de verantwoordelijkheid van winkeliers en kroegeigenaren en snackbarhouders overlaten is gewoon vragen om problemen.
Hey, ik ookquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:45 schreef asco het volgende:
[..]
Ja, als grensarbeider kun je sowieso gaan en staan waar je wilt.
Maar ik vind het echt absurd dat de winkels in Nederland dicht zijn.
Ik was net nog in Maasmechelen Village, druk, mensen flink aan het shoppen. Maar in vogelvlucht 5 kilometer verderop in Stein kan dat niet en zijn alle winkels dicht.![]()
Hier tot 0.00 op straat, Nederland 21 uur. Cijfers in België nog beter.
Als je het elke dag ziet en meemaakt word je na een aantal weken heel cynisch.
Ja, hier hetzelfde. Hoewel het op een luchthaven denk ik wel goed uitvoerbaar zal zijn mits het digitaal beschikbaar is.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:43 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik vlieg (of vloog) de wereld over voor werk, maar dat kan ik wel beamen ja. Al ligt het een beetje aan de luchthaven en hoe je reist. Anyway. Ik zie zo'n plicht er wel komen, maar uitvoerbaar zie ik het niet.
Klopt, echter wat is het doel? Zeker in Europa, waar een behoorlijke groep op zeer regelmatige basis allerlei grenzen oversteekt met de auto.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, hier hetzelfde. Hoewel het op een luchthaven denk ik wel goed uitvoerbaar zal zijn mits het digitaal beschikbaar is.
Simpel gezegd, gewoon je 'vaccinatiepaspoort' wallet-app openen naast je ticket op je wallet app en je bent er.
Zolang het niet nodig is zal ik het niet doen, maar het veevervoer wat vliegreizen tegenwoordig heet is bij uitstek de sector die het efficiënt kan.
Als straks het seizoen omslaat zullen de ziekenhuizen het waarschijnlijk minder druk gaan krijgen, net als vorig jaar. Wellicht dat mensen de vaccinaties er dan bij zullen halen, maar wanneer ze pas echt relevant gaan worden is na de zomer. Gaan de cijfers in september weer oplopen? Als het goed is niet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:36 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat duurt echt niet lang meer. Het had nog sneller gekund als De Jonge zich niet had laten chanteren, maar goed.
Die vraag kun je je stellen over heel veel dingen op een vliegveld, zoals de ESTA. Bij de vraag: Bent u een terrorist?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:48 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Klopt, echter wat is het doel? Zeker in Europa, waar een behoorlijke groep op zeer regelmatige basis allerlei grenzen oversteekt met de auto.
Veevervoer inderdaad. Maar een vaccinatiepaspoort daar kan ik nog wel begrijpen, zeker zolang corona nog een issue is op sommige plekken.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, hier hetzelfde. Hoewel het op een luchthaven denk ik wel goed uitvoerbaar zal zijn mits het digitaal beschikbaar is.
Simpel gezegd, gewoon je 'vaccinatiepaspoort' wallet-app openen naast je ticket op je wallet app en je bent er.
Zolang het niet nodig is zal ik het niet doen, maar het veevervoer wat vliegreizen tegenwoordig heet is bij uitstek de sector die het efficiënt kan.
45 maar, dat is niet eens de helft.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:40 schreef Ronald het volgende:
Het valt me mee dat zelfs op het keurige NOS wordt vermeld dat 45% van de bevolking in meer of mindere mate versoepeling wil. Dan speelt dat dus niet meer alleen op forums en sociale media.
Aangezien ze gisteren bij Jinek nog wisten te melden dat 80%+ achter de avondklok stond is dat best veelquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef Noek het volgende:
[..]
45 maar, dat is niet eens de helft.
Ik vind dat weinig
O ja ESTAquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef chratnox het volgende:
[..]
Die vraag kun je je stellen over heel veel dingen op een vliegveld, zoals de ESTA. Bij de vraag: Bent u een terrorist?
Dat je denkt. Nu je het zegt.. verdomd, jeetje. Nooit zo over nagedacht. Laat ik maar ja invullen.
Het is gewoon een extra zinloze stap die dan ingevoerd wordt. MS en Salesforce enzo doen het echt niet uit de goedheid van hun hart, dus er is al een afzetmarkt voor.
En nog mooier.. Dat vaccinatiepaspoort heb je straks digitaal en staat dus gewoon in Azure ofzo. Altijd een goed idee dus.
Maar minder dan 45% is onder de 55 he...quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef Noek het volgende:
[..]
45 maar, dat is niet eens de helft.
Ik vind dat weinig
Moet je als je naar belgie gaat nog iets overleggen of laten zien? En is horeca daar ook weer open?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:45 schreef asco het volgende:
[..]
Ja, als grensarbeider kun je sowieso gaan en staan waar je wilt.
Maar ik vind het echt absurd dat de winkels in Nederland dicht zijn.
Ik was net nog in Maasmechelen Village, druk, mensen flink aan het shoppen. Maar in vogelvlucht 5 kilometer verderop in Stein kan dat niet en zijn alle winkels dicht.![]()
Hier tot 0.00 op straat, Nederland 21 uur. Cijfers in België nog beter.
Als je het elke dag ziet en meemaakt word je na een aantal weken heel cynisch.
Een blockchain project is hier ook al mee bezig. Is al uitgerold in cyprus in enkele ziekenhuizen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Microsoft, Salesforce en Oracle zijn bezig met projecten om dit wereldwijd uit te rollen, om dat in te richten. Denk aan een vorm van een coronapaspoort in je Apple Wallet.
Er was vorige week of de week ervoor nog #ophet in de EU dat 'dit soort vooruitstrevende technische projecten altijd vanuit de VS kwamen, terwijl wij in de EU ook zoveel kennis hebben'
Ik heb het in elk geval via wat vrienden van me meegekregen dat ze hier mee bezig zijn. Heb even gezocht: https://edition.cnn.com/2(...)alesforce/index.html
dus landen gaan eisen dat je dit bij check in/boarding laat zien en dan nog een keer bij aankomstquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:45 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het is ook totaal onzinnig om mensen om een vaccinatiebewijs te vragen bij een bepaald gebouw of locatie terwijl die persoon zich vrolijk op tig andere plaatsen tussen de mensen kan mengen.
Als je het doet, dan heeft het eigenlijk alleen maar zin bij een (lands)grens. Op het moment dat iemand eenmaal binnen is, ben je toch al te laat.
God, hoop zo dat het weekend een soort van kickstart is voor het einde van het virusseizoen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef Tijn het volgende:
[..]
Als straks het seizoen omslaat zullen de ziekenhuizen het waarschijnlijk minder druk gaan krijgen, net als vorig jaar. Wellicht dat mensen de vaccinaties er dan bij zullen halen, maar wanneer ze pas echt relevant gaan worden is na de zomer. Gaan de cijfers in september weer oplopen? Als het goed is niet.
Zeiden ze hier ook. Ik hoefde zelfs 3 maanden niet meer te komen testen. Test zou toch 3 maanden lang positief zijn en daardoor geen zin hebben.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:52 schreef Haags het volgende:
Het GGD wist ons trouwens te vertellen dat een besmet persoon na besmetting 8 weken immuun is voor corona. Dat wist ik eigenlijk niet, althans, niet 8 weken specifiek.
Versoepelingen, meer of mindere mate. Dat is nog wat anders dan een avondklok want heel veel mensen zitten toch binnen en geven geen kont.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:51 schreef chratnox het volgende:
[..]
Aangezien ze gisteren bij Jinek nog wisten te melden dat 80%+ achter de avondklok stond is dat best veel
In Maasmechelen de bouwmarkten open? Ik sta op het punt om te gaan verbouwen maar hier (Geleen) kun je precies nergens aan beginnen met alles dicht. Kan nieteens tegels uitzoekenquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:45 schreef asco het volgende:
[..]
Ja, als grensarbeider kun je sowieso gaan en staan waar je wilt.
Maar ik vind het echt absurd dat de winkels in Nederland dicht zijn.
Ik was net nog in Maasmechelen Village, druk, mensen flink aan het shoppen. Maar in vogelvlucht 5 kilometer verderop in Stein kan dat niet en zijn alle winkels dicht.![]()
Hier tot 0.00 op straat, Nederland 21 uur. Cijfers in België nog beter.
Als je het elke dag ziet en meemaakt word je na een aantal weken heel cynisch.
18 graden op zondag! Praktisch een hittegolf!quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:53 schreef Noek het volgende:
[..]
God, hoop zo dat het weekend een soort van kickstart is voor het einde van het virusseizoen.
Ja, je moet een verklaring op eer invullen. Is me wel eens gevraagd te laten zien. Horeca is dicht.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:52 schreef JosMert het volgende:
[..]
Moet je als je naar belgie gaat nog iets overleggen of laten zien? En is horeca daar ook weer open?
Fokkers zijn alomvertegenwoordigd.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:40 schreef Ronald het volgende:
Het valt me mee dat zelfs op het keurige NOS wordt vermeld dat 45% van de bevolking in meer of mindere mate versoepeling wil. Dan speelt dat dus niet meer alleen op forums en sociale media.
Met mondkapje mag ik hopen, jongeman!quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
18 graden op zondag! Praktisch een hittegolf!
Ik heb een cabrio. Denk dat ik maar een rondje met het dak open ga rijden
De vaccinaties zijn nu al relevant. Elke spuit die in een arm van een 60+er gaat levert een potentieel vrij ziekenhuisbed op. Dat effect zie je enorm sterk in Israël en nu ook in de UK. Dus dat wordt volgende maand ook al merkbaar hier.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef Tijn het volgende:
[..]
Als straks het seizoen omslaat zullen de ziekenhuizen het waarschijnlijk minder druk gaan krijgen, net als vorig jaar. Wellicht dat mensen de vaccinaties er dan bij zullen halen, maar wanneer ze pas echt relevant gaan worden is na de zomer. Gaan de cijfers in september weer oplopen? Als het goed is niet.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:51 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
O ja ESTA
Wat een vragen inderdaad. En intussen heeft iedereen daar een gun in z'n nachtkastje liggen.
Dan zul je grenzen actief moeten bewaken, wil dat zin hebben.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Veevervoer inderdaad. Maar een vaccinatiepaspoort daar kan ik nog wel begrijpen, zeker zolang corona nog een issue is op sommige plekken.
Ben je eenmaal de douane voorbij moet je daarna gewoon kunnen gaan en staan waar je wilt en kan dat ding de rest van de reis in de tas blijven.
De parkeerplaatsen zullen wel weer afgesloten worden wegens GROTE DRUKTEquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
18 graden op zondag! Praktisch een hittegolf!
Ik heb een cabrio. Denk dat ik maar een rondje met het dak open ga rijden
Op vliegreizen wel, ja.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:52 schreef Tarado het volgende:
[..]
dus landen gaan eisen dat je dit bij check in/boarding laat zien en dan nog een keer bij aankomst
Nee, niet als je de grens overgaat. Officieel moet je natuurlijk wel iets laten zien. Wassen neus verder, papier kun je gewoon downloaden en invullen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:52 schreef JosMert het volgende:
[..]
Moet je als je naar belgie gaat nog iets overleggen of laten zien? En is horeca daar ook weer open?
Heul niet! #friedepiepolquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:54 schreef Noek het volgende:
[..]
Met mondkapje mag ik hopen, jongeman!
Blijf thuis. Engelse variant. Matrix borden. BOA's ingezet. Asocialen die denken alles te mogen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:55 schreef popje het volgende:
[..]
De parkeerplaatsen zullen wel weer afgesloten worden wegens GROTE DRUKTE
Ja en dat laatste gaat in elk geval in de EU niet gebeuren, is water naar de zee dragen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:55 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
[..]
Dan zul je grenzen actief moeten bewaken, wil dat zin hebben.
Hoe is het met de grenscontroles? staan ze er echt 24/7 of valt het reuze mee en is het alleen grootspraak van de belgen in de media?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:36 schreef asco het volgende:
[..]
Nee, België, zo'n beetje op de grens (400 meter).
En ik werk in Nederland, gewoon elke dag op locatie.
Als je dan de verschillen ziet in die 2 landen kun je het echt niet meer serieus nemen ondertussen.
Ja, open.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:53 schreef nattermann het volgende:
[..]
In Maasmechelen de bouwmarkten open? Ik sta op het punt om te gaan verbouwen maar hier (Geleen) kun je precies nergens aan beginnen met alles dicht. Kan nieteens tegels uitzoeken
Ze staan er wel. Maar ik ben in 20x (ofzo) oversteken 1 keer aangehouden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:56 schreef RipCity het volgende:
[..]
Hoe is het met de grenscontroles? staan ze er echt 24/7 of valt het reuze mee en is het alleen grootspraak van de belgen in de media?
Het is aanzienlijk meer dan de verhalen over 80% die alles toejuicht en soms nog strenger wil.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:50 schreef Noek het volgende:
[..]
45 maar, dat is niet eens de helft.
Ik vind dat weinig
Dit is ook waar ik mij grandioos de tyfus aan begin te ergeren ja.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:55 schreef popje het volgende:
[..]
De parkeerplaatsen zullen wel weer afgesloten worden wegens GROTE DRUKTE
Dan zullen ze wachten met versoepelenquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:55 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Op vliegreizen wel, ja.
Maar je zit natuurlijk met gigantische aantallen autoverkeer hier in de EU, dat is echt kansloos om daar aan de grenzen iedereen te gaan controleren straks.
Nee dat had ik doorquote:Op woensdag 17 februari 2021 16:58 schreef Haags het volgende:
[..]
Dit is ook waar ik mij grandioos de tyfus aan begin te ergeren ja.
Donder op met dat geouwehoer. (niet je post, voor de duidelijkheid)
Ik denk dat het nog iets langer duurt voordat wij op een vergelijkbaar niveau als Israel zitten wat betreft vaccinatiegraad.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De vaccinaties zijn nu al relevant. Elke spuit die in een arm van een 60+er gaat levert een potentieel vrij ziekenhuisbed op. Dat effect zie je enorm sterk in Israël en nu ook in de UK. Dus dat wordt volgende maand ook al merkbaar hier.
Ik rij echt elke dag minimaal 2 keer de grens bij Stein over en ben nooit aangehouden sinds mei 2020 (toen iedereen werd aangehouden).quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:56 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ze staan er wel. Maar ik ben in 20x (ofzo) oversteken 1 keer aangehouden.
Wat gebeurt er als je gepakt wordt op fraude?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:58 schreef F.Sinatra het volgende:
Pro-tip. Als je naar Luik gaat, laat dan een formulier zien met een postcode uit Maastricht. Ga je naar een andere plaats, schrijf je een postcode uit dichtsbijzijnde NL'se plaats op.
Controleren of je er echt woont doen ze niet.
Kom je uit Rotterdam, en je schrijft dat ook op, dan heb je wel kans dat je terug mag.
Ik moet het allemaal nog zien.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:58 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dan zullen ze wachten met versoepelen
Ze controleren het niet. Het is een verklaring op eer.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat gebeurt er als je gepakt wordt op fraude?
Dan weten we hoe het zit met jouw eer...quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:00 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ze controleren het niet. Het is een verklaring op eer.
Kan een Belg het controleren?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat gebeurt er als je gepakt wordt op fraude?
Is het puur de grens gemeente of mag het ook iets verder zijn? Tussen mij en de grens zit nog 1 gemeente er tussen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:58 schreef F.Sinatra het volgende:
Pro-tip. Als je naar Luik gaat, laat dan een formulier zien met een postcode uit Maastricht. Ga je naar een andere plaats, schrijf je een postcode uit dichtsbijzijnde NL'se plaats op.
Controleren of je er echt woont doen ze niet.
Kom je uit Rotterdam, en je schrijft dat ook op, dan heb je wel kans dat je terug mag.
Wacht maar over 2 weken.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:59 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat het nog iets langer duurt voordat wij op een vergelijkbaar niveau als Israel zitten wat betreft vaccinatiegraad.
[ afbeelding ]
Bron: ourworldindata.org
Als in Spanje de portemonnee leegraakt, dan bellen ze naar Brussel.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik moet het allemaal nog zien.
Die Spanjaarden roepen nu ook heel stoer dat ze pas toeristen toelaten bij x vaccinatiegraad, maar als straks de portemonnee leeg raakt dan piepen ze daar ook wel weer anders.
In de EU zijn ze daar ook gewoon mee bezig, gebeurt alleen vaak op nationaal niveau. Denemarken bijvoorbeeld:quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:11 schreef chratnox het volgende:
, Salesforce en Oracle zijn bezig met projecten om dit wereldwijd uit te rollen, om dat in te richten. Denk aan een vorm van een coronapaspoort in je Wallet.
Er was vorige week of de week ervoor nog #ophet in de EU dat 'dit soort vooruitstrevende technische projecten altijd vanuit de VS kwamen, terwijl wij in de EU ook zoveel kennis hebben'
quote:Sinds kerst is Denemarken in lockdown, maar het land krijgt steeds beter grip op het aantal coronabesmettingen. De komende maanden worden honderdduizenden Denen gevaccineerd. Toch zijn volgens premier Mette Frederiksen meer maatregelen nodig om nieuwe lockdowns te voorkomen. Zo stelde ze afgelopen weekend in een uitgebreid interview met de krant Berlingske voor dat Denen zichzelf 'een paar keer per week' laten testen, zeker als ze weer terug naar de werkvloer willen.
'Ik spoor mijn personeel aan om zich wekelijks te laten testen als ze naar kantoor willen komen', vertelt André Rogaczewski (52), ceo van Netcompany, in een video-interview vanuit zijn woning in Kopenhagen. Het IT- bedrijf van Rogaczewski, dat hij in 2000 oprichtte en in 2018 naar de beurs bracht, heeft meer dan drieduizend medewerkers.
Werkgevers mogen niet van hun medewerkers eisen dat ze inzage geven in gevoelige medische gegevens. Daar moet een medewerker expliciet toestemming voor geven. Maar volgens Rogaczewski leidt zijn dringende verzoek niet tot protest onder zijn personeel. In Denemarken vinden burgers het vanzelfsprekend om zich te laten testen. 'Zo is de cultuur. In verzorgingshuizen en ziekenhuizen is het al langer de regel dat je getest moet zijn voordat je op bezoek kan. Ook thuisbezorgers, die bij restaurants samen op een kluitje staan, wordt verzocht getest te zijn
voor ze aan het werk gaan.'
Aanbesteding
Netcompany ontwikkelde eerder dit jaar een corona-app. Daarbij krijgen mensen die de app hebben gedownload een waarschuwing als ze in de buurt van iemand met corona zijn geweest. Rogaczewski stelde de app, die door zo'n 2,2 miljoen Denen is gedownload, gratis ter beschikking aan de overheid.
Nu richt Netcompany, dat in 2019 het Nederlandse Q Delft inlijfde, zich op een nieuwe ontwikkeling: een coronapaspoort. Morten Břdskov, minister van financiën, kondigde begin februari aan 'de eerste stappen' te willen zetten om 'in drie ŕ vier maanden een digitaal corona paspoort te ontwikkelen dat gebruikt kan worden voor onder meer zakenreizen.'
Het idee is dat de app gegevens bij de Deense gezondheidsautoriteit ophaalt en controleert of de burger is ingeënt, afweerstoffen heeft of recent negatief is getest op het coronavirus. De status wordt omgezet in een QR-code, die kan worden gescand op het vliegveld, in het restaurant of bij een festival.
Een aanbesteding is nog niet uitgeschreven, en de eisen waaraan zo'n app met gevoelige medische gegevens moet voldoen zijn ook nog niet bekend. Maar softwarebedrijven draaien zich al warm om de aanbesteding binnen te halen. IBM werkt al maanden aan een coronapaspoort. Volgens Martin Petersen Lennards, die voor IBM Global Business Services in Denemarken werkt, kan zijn bedrijf de app binnen een maand operationeel hebben.
Netcompany haalde in 2020 twee contracten binnen van de Britse overheid om voor ongeveer ¤3,5 mln een digitaal coronacertificaat en een coronamelder-app te ontwikkelen. 'Ik snap dat zo'n paspoort publiek debat oplevert over privacy en medische gegevens', zegt Rogaczewski. 'Maar de digitalisering van dit soort gegevens is allang gaande. Laten we dan zorgen dat we dat op een goede manier doen.'
Economie weer open
De Deense werkgeversorganisatie Danske Industri (DI) hamert al langer op een stevig heropeningsplan voor Denemarken. Intensief testen en een coronapaspoort zijn daar volgens voorzitter Lars Sandahl Sřrensen (ceo van vliegmaatschappij SAS) een essentieel onderdeel van.
Grote Amerikaanse bedrijven als Oracle, IBM, Salesforce en Microsoft sorteren al maanden voor op de groeiende vraag naar de online corona-status van burgers. Internationale oplossingen, zoals de Vaccination Credential Initiative, zijn ook in de maak. Maar wachten tot de Europese Unie of wereldgezondheidsorganisatie WHO met een Europees of internationaal paspoort komt, is voor de voorman van circa achttienduizend Deense werkgevers geen optie. 'Dat kan erg lang duren. Het moet nu gebeuren. Het paspoort gaat vooral in Denemarken gebruikt worden.'
Geen Nederlandse app
In Nederland staat het invoeren van een coronapaspoort nog niet hoog op de agenda. Winkels, bedrijven, horeca en andere private partijen mogen bezoekers vragen om aan te tonen dat ze gevaccineerd zijn. Dat moet volgens de Gezondheidsraad, die begin deze maand een advies over dit vraagstuk publiceerde, wel aan strikte voorwaarden voldoen.
https://fd.nl/futures/137(...)aspoort-qqb1carARNrl
Originele link van het artikel: https://fd.nl/futures/137(...)aspoort-qqb1carARNrl
In die tijdspanne ben ik misschien wel 100x de grens overgegaan en 1 keer gecontroleerd. In die periode had ik overigens een werkgeversverklaring voor ons kantoor in Belgie. Die 20x was na de recente 'sluiting'.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:59 schreef asco het volgende:
[..]
Ik rij echt elke dag minimaal 2 keer de grens bij Stein over en ben nooit aangehouden sinds mei 2020 (toen iedereen werd aangehouden).
Ik woon erquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:01 schreef popje het volgende:
[..]
Dan weten we hoe het zit met jouw eer...
Ik weet niet hoe strikt ze daar op zijn. Maar vul de postcode in van die tussenliggende gemeente en je zit goed.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:01 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Is het puur de grens gemeente of mag het ook iets verder zijn? Tussen mij en de grens zit nog 1 gemeente er tussen.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:02 schreef Haags het volgende:
[..]
Ze laten je oogLUIKend toe inderdaad.
Ook als je aan het Ličgen bent aan de grens?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:02 schreef Haags het volgende:
[..]
Ze laten je oogLUIKend toe inderdaad.
Haha, ik ben er nog nooit geweest. Wel een keer langsgereden op de snelweg en toen was er gewoon een stopbord. Op de snelweg dus, met 120 km/uquote:
Jij wintquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ook als je aan het Ličgen bent aan de grens?
Als je weet waar je moet zijn is Luik prachtig. Maar dit niet neequote:Op woensdag 17 februari 2021 17:03 schreef Tijn het volgende:
[..]
Haha, ik ben er nog nooit geweest. Wel een keer langsgereden op de snelweg en toen was er gewoon een stopbord. Op de snelweg dus, met 120 km/u. Of ik even haaks wilde invoegen op een andere snelweg. Geen invoegstroken of niks, gewoon een haakse kruising.
Toen heb ik besloten Luik voortaan maar te mijden
denk niet dat er een EU land is wat na deze nog een golf wil krijgen dus neem aan dat ze of controleren of dicht houdenquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik moet het allemaal nog zien.
Die Spanjaarden roepen nu ook heel stoer dat ze pas toeristen toelaten bij x vaccinatiegraad, maar als straks de portemonnee leeg raakt dan piepen ze daar ook wel weer anders.
En dus? Heb je een punt?quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:59 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat het nog iets langer duurt voordat wij op een vergelijkbaar niveau als Israel zitten wat betreft vaccinatiegraad.
[ afbeelding ]
Bron: ourworldindata.org
Ik schrok me echt helemaal de tyfus kan ik je vertellen. Vol in de ankers, hart in m'n keel. Echt, wtf denken die gasten johquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:05 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Als je weet waar je moet zijn is Luik prachtig. Maar dit niet neeIk ken het punt wel ja
Geen idee.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:01 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Kan een Belg het controleren?
OP het stuk Maastricht-Luik heb je 3 of 4 van die afritten met een bedenkelijke situatiequote:Op woensdag 17 februari 2021 17:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik schrok me echt helemaal de tyfus kan ik je vertellen. Vol in de ankers, hart in m'n keel. Echt, wtf denken die gasten joh
Dan gaan we dat binnenkort maar even doen. Me essentiële biervoorraad begint behoorlijk uit te dunnen dus maar weer is op voorraad brengen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:03 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe strikt ze daar op zijn. Maar vul de postcode in van die tussenliggende gemeente en je zit goed.
Formuliertje staat online. Pak gelijk diegene voor de hele maand, hoef je niet telkens voor 1 dag alles in te vullen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:08 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dan gaan we dat binnenkort maar even doen. Me essentiële biervoorraad begint behoorlijk uit te dunnen dus maar weer is op voorraad brengen.
Laten we die discussie hier maar beëindigen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:08 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dan gaan we dat binnenkort maar even doen. Me essentiële biervoorraad begint behoorlijk uit te dunnen dus maar weer is op voorraad brengen.
Ik zat een keer een weekend voor mijn werk in het van der Valk hotel bij Maastricht. Ze waren daar toen bezig met werkzaamheden dus de navigatie van mijn auto haperde enorm. Ik zoeken man man man, kon dat hele hotel niet vinden. Wat bleek, hij lag achter een enorme berg met aarde vanwege die werkzaamheden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:08 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
OP het stuk Maastricht-Luik heb je 3 of 4 van die afritten met een bedenkelijke situatieJe went eraan.
Ik rij graag een rondje door Luik centrum. Verkeersregels gelden er niet, beetje tuteren, beetje tussen douwen.
Beetje Parijs in het klein.
Die berg ligt er nogquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:11 schreef Haags het volgende:
[..]
Ik zat een keer een weekend voor mijn werk in het van der Valk hotel bij Maastricht. Ze waren daar toen bezig met werkzaamheden dus de navigatie van mijn auto haperde enorm. Ik zoeken man man man, kon dat hele hotel niet vinden. Wat bleek, hij lag achter een enorme berg met aarde vanwege die werkzaamheden.![]()
Duurde even voordat dat kwartje viel
M'n punt is dus dat:quote:
Als je kijkt naar het tempoverschil tussen Israel en Nederland en het feit dat de effecten in de ziekenhuizen recent pas ongeveer duidelijk beginnen te worden aldaar, is het niet heel aannemelijk dat wij volgende maand al in dezelfde situatie zitten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het duurt nog wel even voordat het aantal vaccinaties van invloed gaat zijn op de ontwikkeling van de pandemie, dus ondanks dat het wel belangrijk is dat er vaart wordt gemaakt met inenten, zijn zulke dagcijfers niet echt relevant.
Dan zijn er nog wel meer plekken in België waar je de tyfus schrikt. 1 keer meegemaakt stond een bord slechtwegdek ik dacht slechter dan dit kan het niet zijn. Het was nog net geen zandpad midden op de snelweg. Ook die Liefkushoek tunnel is een feest als het vriest. Die tunnels lekken dus op de bodem van de tunnel ligt op het wegdek gewoon een ijsplaat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik schrok me echt helemaal de tyfus kan ik je vertellen. Vol in de ankers, hart in m'n keel. Echt, wtf denken die gasten joh
Ja, als het even kan ga ik via Duitsland als ik bv naar Italië rij. Daar is het wegdek ook niet altijd top en zijn er bovendien veel wegwerkzaamheden, maar van België heb ik echt een beetje een trauma opgelopen inmiddels.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:12 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dan zijn er nog wel meer plekken in België waar je de tyfus schrikt. 1 keer meegemaakt stond een bord slechtwegdek ik dacht slechter dan dit kan het niet zijn. Het was nog net geen zandpad midden op de snelweg. Ook die Liefkushoek tunnel is een feest als het vriest. Die tunnels lekken dus op de bodem van de tunnel ligt op het wegdek gewoon een ijsplaat.
En als ze die statuscontrole meenemen, kunnen ze gelijk je VOG toetsen, of je een recente SOA test hebt gedaan, de juiste krantenabbo's leest, niet subversief op Feestboek bent en je belasting, laat staan parkeerboetes wel op tijd hebt betaald. Er kan zo veel digitaal dat er dan eenmaal mogelijk gemaakt, als plugin prima bij kan.quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja, hier hetzelfde. Hoewel het op een luchthaven denk ik wel goed uitvoerbaar zal zijn mits het digitaal beschikbaar is.
Simpel gezegd, gewoon je 'vaccinatiepaspoort' wallet-app openen naast je ticket op je wallet app en je bent er.
Zolang het niet nodig is zal ik het niet doen, maar het veevervoer wat vliegreizen tegenwoordig heet is bij uitstek de sector die het efficiënt kan.
Elk land heeft zo zijn gekke dingen. Waar me familie in Engeland woont heb je afslagen op de snelweg dat je eerst de andere baan moet oversteken om de snelweg af te rijden. Maar goed terug over corona.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:14 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, als het even kan ga ik via Duitsland als ik bv naar Italië rij. Daar is het wegdek ook niet altijd top en zijn er bovendien veel wegwerkzaamheden, maar van België heb ik echt een beetje een trauma opgelopen inmiddels.
Afgelopen jaar ben ik naar Portugal gereden, dus toch maar weer door België gegaan. En wat denk je? Gewoon een klapband door die gare wegen van zeStond ik opeens langs de kant te wachten op een sleepwagen, wat een gezeik weer.
Dat zeg ik dan ook niet. Zoals zo vaak reageer je op een punt dat ik helemaal niet maak, maar iets anders dat wel te weerleggen is. Daar moet je toch echt een keer mee ophouden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:12 schreef Tijn het volgende:
[..]
M'n punt is dus dat:
[..]
Als je kijkt naar het tempoverschil tussen Israel en Nederland en het feit dat de effecten in de ziekenhuizen recent pas ongeveer duidelijk beginnen te worden aldaar, is het niet heel aannemelijk dat wij volgende maand al in dezelfde situatie zitten.
Hoe had ik dit moeten interpreteren dan?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:29 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook niet. Zoals zo vaak reageer je op een punt dat ik helemaal niet maak, maar iets anders dat wel te weerleggen is. Daar moet je toch echt een keer mee ophouden.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 16:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De vaccinaties zijn nu al relevant. Elke spuit die in een arm van een 60+er gaat levert een potentieel vrij ziekenhuisbed op. Dat effect zie je enorm sterk in Israël en nu ook in de UK. Dus dat wordt volgende maand ook al merkbaar hier.
Precies zoals het er staat. We gaan het volgende maand hier ook merken. Dat jij er dan ineens van maakt dat dat gelijk staat aan de situatie in Israël is jouw probleem.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:31 schreef Tijn het volgende:
[..]
Hoe had ik dit moeten interpreteren dan?
[..]
En dat lijkt me dus sterk, aangezien ze het in Israel pas recent beginnen te merken in de ziekenhuizen en wij enorm achterlopen op de aantallen die ze daar inenten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:37 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Precies zoals het er staat. We gaan het volgende maand hier ook merken. Dat jij er dan ineens van maakt dat dat gelijk staat aan de situatie in Israël is jouw probleem.
Het hangt er een beetje van af hoe je 'merken' definieert. In theorie zou een handjevol gevaccineerden al door moeten werken, zij het met verwaarloosbare percentages.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
En dat lijkt me dus sterk, aangezien ze het in Israel pas recent beginnen te merken in de ziekenhuizen en wij enorm achterlopen op de aantallen die ze daar inenten.
Gezellig hoor, vier keer hetzelfde zeggen
Je zegt steeds hetzelfde omdat je niet leest waar je op reageert. Misschien handig om toch te doen als je wilt leren hoe discussiëren werkt.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
En dat lijkt me dus sterk, aangezien ze het in Israel pas recent beginnen te merken in de ziekenhuizen en wij enorm achterlopen op de aantallen die ze daar inenten.
Gezellig hoor, vier keer hetzelfde zeggen
Exact. Misschien moet Tijn nog leren dat subjectief niet betekent dat je dan zelf maar wat moet invullen in plaats van doorvragen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:45 schreef galantis het volgende:
[..]
Het hangt er een beetje van af hoe je 'merken' definieert. In theorie zou een handjevol gevaccineerden al door moeten werken, zij het met verwaarloosbare percentages.
Volgens mij kun je het allemaal vrij eenvoudig doorrekenen. Uit Israëlische data blijkt een effectiviteit van 93%, dus een reductie van die orde kun je verwachten onder de gevaccineerden. Schaal die door naar de hele bevolking en je kan per vaccinatiegraad een redelijke inschatting maken hoeveel je wint in de ziekenhuizen.
Dan wordt 'merkbaar' een beetje subjectief, al helemaal als het beeld wordt vertroebeld door maatregelen die komen en gaan of andere trends.
Ik zocht de wettelijke tekst al vanmiddag. Heb jij hem gevonden?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:48 schreef Janneke141 het volgende:
De avondklok moet nu toch in de coronawet komen, en niet in een aparte spoedwet. Is ie dus meteen geldig tot 1 juni.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:29 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook niet. Zoals zo vaak reageer je op een punt dat ik helemaal niet maak, maar iets anders dat wel te weerleggen is. Daar moet je toch echt een keer mee ophouden.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je zegt steeds hetzelfde omdat je niet leest waar je op reageert. Misschien handig om toch te doen als je wilt leren hoe discussiëren werkt.
Misschien dat het een goed idee is om niet te gaan sneren als je het zelf ook niet leuk vind als dat andersom gebeurd. Je kan ook zijn punt weerleggen zonder op de man te spelen. Toch?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:48 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Exact. Misschien moet Tijn nog leren dat subjectief niet betekent dat je dan zelf maar wat moet invullen in plaats van doorvragen.
https://www.tweedekamer.n(...)wetsvoorstel%3A35732quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zocht de wettelijke tekst al vanmiddag. Heb jij hem gevonden?
Bij de RvS-stukken ging het in een begeleidend schrijven over 6 maanden bevoegdheid.
Het is zelfs nog lager, ze zitten onder de 60.000 per dag.quote:Op woensdag 17 februari 2021 15:24 schreef Oidipous het volgende:
Wéér een voorspelling die er naast zit m.b.t. de Britse variant, ditmaal door een ZeroCovid'er.
Mensen zouden eens op moeten houden lijntjes te trekken in grafieken en zich gewoon moeten baseren hoe cijfers zich van dag tot dag (of beter: van week tot week) ontwikkelen.
https://t.co/SmHKxym2We
.... dit door De Wet publieke Gezondheid te wijzigen met diverse punten en komma's zodat retricties kunnen gaan gelden voor verblijf in de openlucht.quote:bron: Voorstel van Wet "Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is om de verspreiding van het SARS-CoV-2-virus zoveel mogelijk te belemmeren en in verband daarmee in de Wet publieke gezondheid een tijdelijke bevoegdheid te creëren om het vertoeven in de openlucht te beperken;"
Ik ga benieuwd zijn naar de uitleg van die voornoemde punten die ik liever niet zelf wil verbeelden om het daarmee red(d)eloos te maken.quote:bron: toelichting ....
• een acceptabele belasting van de zorg
• het beschermen van kwetsbare mensen in de samenleving;
• het zicht houden op en het inzicht hebben in de verspreiding van het virus.
Het OMT hanteert dus de mate van besmetting als sturende factor. Ik ga mij laten verrassen hoe het OMT de mate van besmettelijkheid weet vast te stellen. Het is al moeilijk genoeg vast te stellen of iemand besmet is dat verder niets zegt over besmettelijkheid en/of gevolgen.quote:"Het OMT schrijft aan het slot van zijn 96e advies dat Ťde huidige ontwikkelingen betreffende de variantvirussen en de blijvend kwetsbare situatie in Nederland, met meer dan 100.000 besmettelijke personen maakt dat deze SARS-CoV-2-crisis nog niet voorbij is en dat krachtige bestrijding van de COVID-19-pandemie de komende maanden nog volop onze aandacht zal vergen."
Ja, dat snap ik. De oorsprong van dit alles was de klacht dat er niet meer dagelijkse cijfers rondom de vaccinaties worden gedeeld. Wat ik alleen maar wilde zeggen is dat ik vind dat dat voorlopig niet zo relevant is, omdat over niet al te lange tijd de ziekenhuizen sowieso wel minder bezet zullen gaan worden, omdat dan ook de lente intreedt. Dat seizoenseffect was vorig jaar vrij sterk, dus we kunnen dit jaar een vergelijkbaar patroon verwachten. Ik denk dat dat meer van invloed is dan die paar inentingen die zijn gezet, omdat we daarmee aanzienlijk trager zijn dan de koplopers, al helpt alles natuurlijk mee.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:45 schreef galantis het volgende:
[..]
Het hangt er een beetje van af hoe je 'merken' definieert. In theorie zou een handjevol gevaccineerden al door moeten werken, zij het met verwaarloosbare percentages.
Volgens mij kun je het allemaal vrij eenvoudig doorrekenen. Uit Israëlische data blijkt een effectiviteit van 93%, dus een reductie van die orde kun je verwachten onder de gevaccineerden. Schaal die door naar de hele bevolking en je kan per vaccinatiegraad een redelijke inschatting maken hoeveel je wint in de ziekenhuizen.
Dan wordt 'merkbaar' een beetje subjectief, al helemaal als het beeld wordt vertroebeld door maatregelen die komen en gaan of andere trends.
Krankzinnig, voor iets wat nog hooguit twee weken zou mogen duren, want langer de avondklok is gewoon misdadig.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:50 schreef popje het volgende:
Kabinet stelt operatie ‘Red de avondklok’ in werking - spoedwet naar Tweede Kamer - kop Volkskrant
Alsof we het hebben over operatie Red de Panda of Red de witte neushoorn...
Za, verlicht me, hoe lang duurt het allemaal nog?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:53 schreef Za het volgende:
[..]
Het is zelfs nog lager, ze zitten onder de 60.000 per dag.
Als je dat nu weet kun je een plan maken. Zo drastisch en onmogelijk zijn die dingen niet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 15:55 schreef aartstyle het volgende:
[..]
3 variabelen waar hij niks aan kan doen:
* Vaccins worden niet geleverd
* Vaccins werken niet op nieuwe muaties, ja dat zou kunnen
* Seizoenseffect is om de 1 of andere reden toch niet zo sterk als vorig jaar.
Als de vaccins wel binnenkomen en ze werken zoals het hoort dat zou het idd van de zomer geregeld moeten zijn. Dat is ongeveer het verhaal wat hij gisteren vertelde. Maar bovenstaande variabelen kunnen roet in het eten gooien.
Dit wordt echt het grootste gedrocht ever. Als je hier als jurist aan hebt meegewerkt, mag je je heel hard in een hoekje gaan zitten schamen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:53 schreef Vallon het volgende:
Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is om de verspreiding van het SARS-CoV-2-virus zoveel mogelijk te belemmeren en in verband daarmee in de Wet publieke gezondheid een tijdelijke bevoegdheid te creëren om het vertoeven in de openlucht te beperken;
In de memorie van toelichting staat dat er afgeweken wordt van de gebruikelijke 3 maanden minimum.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:51 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
https://www.tweedekamer.n(...)wetsvoorstel%3A35732
En zie
https://www.nrc.nl/nieuws(...)17-februari-a4032064
Ik kan dit lezen als dat ze korter willen. Maar ook dat het langer kan zijn.quote:Om die reden zal in elk geval ook worden afgeweken van de minimumin-
voeringstermijn van drie maanden.
Feiten ter zijde schuiven is eerder iets wat het rivm continu doet. 'aankomende 2 weken blabla', stijgen de cijfers is het volgens hun voorspelling, dalen ze hebben ze geen zicht op besmettingen of vallen ze terug op 'aankomende 2 weken blabla'.quote:Op woensdag 17 februari 2021 15:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik snap wel dat mensen het beu zijn, maar met zo'n vooringenomen houding is het lastig om objectief naar de zaken te kijken. Je moet er eigenlijk van uitgaan de mensen bij het RIVM hun best doen om zo goed mogelijk de situatie in kaart te brengen. Natuurlijk gaat niet alles goed, maar als dan blijkt dat een voorspelling of een model niet klopt, kun je dat bespreken en met cijfers en feitelijke onderbouwingen duidelijk te maken waar de fout dan zit. Door continu alles terzijde te schuiven dat uit de koker van het RIVM komt, schiet je ook niks op.
Red de avondklok, jemig.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:50 schreef popje het volgende:
Kabinet stelt operatie ‘Red de avondklok’ in werking - spoedwet naar Tweede Kamer - kop Volkskrant
Alsof we het hebben over operatie Red de Panda of Red de witte neushoorn...
quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:50 schreef popje het volgende:
Kabinet stelt operatie ‘Red de avondklok’ in werking - spoedwet naar Tweede Kamer - kop Volkskrant
Alsof we het hebben over operatie Red de Pandaemie of Red de witte neushoorn...
Wereldwijd zijn we bijna 70% omlaag qua dagelijkse besmettingen in 4 wkn tijd.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:55 schreef Noek het volgende:
Za, verlicht me, hoe lang duurt het allemaal nog?
Zou wel vroeg dan zijn, toch? Vorig jaar was het nu juist booming.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:06 schreef Za het volgende:
[..]
we zien gewoon een natuurlijk verloop synchroon aan vorig jaar.
Golf hoeft niet exact hetzelfde moment te zijn, is met de griep ook niet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
Zou wel vroeg dan zijn, toch? Vorig jaar was het nu juist booming.
Geen idee, ik ben geen jurist. Misschien kan @trein2000 hier wat over zeggen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:59 schreef capricia het volgende:
[..]
In de memorie van toelichting staat dat er afgeweken wordt van de gebruikelijke 3 maanden minimum.
[..]
Ik kan dit lezen als dat ze korter willen. Maar ook dat het langer kan zijn.
Lees jij dit ook zo?
Ik vind het toch wel opmerkelijk dat het kabinet echt alles in het werk lijkt te willen stellen om een maatregel die zo marginaal helpt en binnenkort toch voorbij zou zijn, nu even in stand te houden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:50 schreef popje het volgende:
Kabinet stelt operatie ‘Red de avondklok’ in werking - spoedwet naar Tweede Kamer - kop Volkskrant
Alsof we het hebben over operatie Red de Panda of Red de witte neushoorn...
Misschien goed om daar zelf dan ook mee te beginnen als je nieuws leest over bijvoorbeeld nieuwe varianten of prognoses op basis van modellen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Eerst onderkennen dat er ook andere mogelijkheden zijn dan je eigen gelijk, is een eerste stap.
Gezichtsverlies, ego, etc.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik vind het toch wel opmerkelijk dat het kabinet echt alles in het werk lijkt te willen stellen om een maatregel die zo marginaal helpt en binnenkort toch voorbij zou zijn, nu even in stand te houden.
Misschien omdat ze denken dat dat iedereen alle maatregelen met een korreltje zout gaat nemen als ze deze zaak verliezen, iets anders kan ik niet bedenken.
Het zou vroeg zijn, maar ook griepgolven zijn soms eerder of later voorbij.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:07 schreef Tijn het volgende:
Zou wel vroeg dan zijn, toch? Vorig jaar was het nu juist booming.
Afgelopen zomer stonden de nachtclubs in Spanje ook gewoon afgeladen vol met dronken tieners van over de hele wereld.quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:05 schreef Tarado het volgende:
[..]
denk niet dat er een EU land is wat na deze nog een golf wil krijgen dus neem aan dat ze of controleren of dicht houden
Het is een prestigestrijd geworden. Ze willen geen gezichtsverlies lijden t.o.v. de bevolking/stemmers en al helemaal niet t.o.v. Viruswaarheid.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik vind het toch wel opmerkelijk dat het kabinet echt alles in het werk lijkt te willen stellen om een maatregel die zo marginaal helpt en binnenkort toch voorbij zou zijn, nu even in stand te houden.
Misschien omdat ze denken dat dat iedereen alle maatregelen met een korreltje zout gaat nemen als ze deze zaak verliezen, iets anders kan ik niet bedenken.
Kurkuma!quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:11 schreef Za het volgende:
[..]
Het zou vroeg zijn, maar ook griepgolven zijn soms eerder of later voorbij.
Ik hoop gewoon echt dat het virus door mutaties en gemuteerde mutaties zo verzwakt is dat het gewoon binnenkort voorbij is.
Kijk naar India, hoe zou je het anders kunnen verklaren.
Tunnelvisie. We hebben echt een kritisch adviesorgaan nodig dat het OMT bekritiseerd. En een groep psychologen wat dat bij de overheid doet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik vind het toch wel opmerkelijk dat het kabinet echt alles in het werk lijkt te willen stellen om een maatregel die zo marginaal helpt en binnenkort toch voorbij zou zijn, nu even in stand te houden.
Misschien omdat ze denken dat dat iedereen alle maatregelen met een korreltje zout gaat nemen als ze deze zaak verliezen, iets anders kan ik niet bedenken.
Het is gewoon een politiek prestigeproject.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik vind het toch wel opmerkelijk dat het kabinet echt alles in het werk lijkt te willen stellen om een maatregel die zo marginaal helpt en binnenkort toch voorbij zou zijn, nu even in stand te houden.
Misschien omdat ze denken dat dat iedereen alle maatregelen met een korreltje zout gaat nemen als ze deze zaak verliezen, iets anders kan ik niet bedenken.
Man flu duurt doorgaans wat langer.quote:Als een griepgolfmons land overspoelt, dan is dat altijd in de koude maanden. Meestal begint het aantal griepgevallen in oktober te groeien. De hoogste piek ligt vaak tussen december en februari, en pas rond april is de griep weer uitgeraasd. Tegen die tijd worden ze in Australië en Nieuw-Zeeland juist ziek
Goed dat je het bijhoud zo op deze manierquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:06 schreef Za het volgende:
[..]
Wereldwijd zijn we bijna 70% omlaag qua dagelijkse besmettingen in 4 wkn tijd.
Het CDC heeft zelfs een nullijn projectie grafiek uitgegeven ik meen voor binnen 3 weken. In de VS zijn ze al 80% omlaag ondanks horeca retail en alles open is.
Ofwel het is gedaan ofwel we zien gewoon een natuurlijk verloop synchroon aan vorig jaar.
Gidslanden NZ en AUS gaan over een maandje gewoon weer de shit in zolang ze nog niet flink vaccineren. Maar laten we vooral geloven dat het door hun uitmuntende aanpak komt dat het daar nu zo goed gaat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:15 schreef Noek het volgende:
[..]
Man flu duurt doorgaans wat langer.
oh oh, Aus en NZ.![]()
De echte blanco cheque is er door de kamer uitgesloopt. Dus van een decreten wet zou ik niet perse willen spreken. Maar wat is er met drie maanden?quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Geen idee, ik ben geen jurist. Misschien kan @:trein2000 hier wat over zeggen.
In beginsel komt het er bij alle maatregelen in de coronawet op neer dat de minister van achter zijn bureau maatregelen kan op- en afschalen zo lang hij dat nodig acht, waarbij de TK dan een week de tijd heeft om terug te fluiten als ze dat nodig vindt. Die 'ministeriële regelingen' maken de coronawet tot een soort decretenwet waar ik persoonlijk vrij veel moeite mee heb, maar het houdt ook in dat het, theoretisch, mogelijk is dat maatregelen eerder eindigen dan de einddatum van de wet zelf. Dus hoe zich dit nu verhoudt met die drie-maanden-kreet uit de MvT weet ik eigenlijk ook niet,
Nou, dit komt dus uit de memorie van toelichting:quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:19 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De echte blanco cheque is er door de kamer uitgesloopt. Dus van een decreten wet zou ik niet perse willen spreken. Maar wat is er met drie maanden?
De coronawet geldt telkens voor drie maanden, maar de vraag is wat ze nu bedoelen met deze toevoeging.quote:Om die reden zal in elk geval ook worden afgeweken van de minimumin-
voeringstermijn van drie maanden.
Het seizoen speelt allicht mee, maar "weer in de shit" gaat misschien ook wat ver. In tegenstelling tot hier is de zorg aldaar nooit overspoeld geweest. Ik ken iemand die in Queensland woont en die heeft echt veel minder van de pandemie gemerkt dan wij hier in Nederland.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:18 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Gidslanden NZ en AUS gaan over een maandje gewoon weer de shit in zolang ze nog niet flink vaccineren. Maar laten we vooral geloven dat het door hun uitmuntende aanpak komt dat het daar nu zo goed gaat.
Technisch dingetje: https://wetten.overheid.n(...)8-01-01&g=2018-01-01 normaal zit tussen aannemen en invoeren minstens drie maanden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nou, dit komt dus uit de memorie van toelichting:
[..]
De coronawet geldt telkens voor drie maanden, maar de vraag is wat ze nu bedoelen met deze toevoeging.
Op die fiets. Dank.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Technisch dingetje: https://wetten.overheid.n(...)8-01-01&g=2018-01-01 normaal zit tussen aannemen en invoeren minstens drie maanden.
Met met 95.000 besmette op enig moment personen die na 2-3 weken wel hersteld zijn kunnen we aannemen dat erquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:01 schreef Zwansen het volgende:
We kruipen richting een miljoen gevaccineerden.
De punten en komma's kloppen allemaal en laat dat maar over een Ferd die slippendrager is van Mark.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Geen idee, ik ben geen jurist. Misschien kan @:trein2000 hier wat over zeggen.
In beginsel komt het er bij alle maatregelen in de coronawet op neer dat de minister van achter zijn bureau maatregelen kan op- en afschalen zo lang hij dat nodig acht, waarbij de TK dan een week de tijd heeft om terug te fluiten als ze dat nodig vindt. Die 'ministeriële regelingen' maken de coronawet tot een soort decretenwet waar ik persoonlijk vrij veel moeite mee heb, maar het houdt ook in dat het, theoretisch, mogelijk is dat maatregelen eerder eindigen dan de einddatum van de wet zelf. Dus hoe zich dit nu verhoudt met die drie-maanden-kreet uit de MvT weet ik eigenlijk ook niet,
Volgens mij, maar dit roep ik uit mn hoofd, alleen bij invoering en verlenging. Maar er zijn natuurlijk wel andere middelen. Dan stuur je de minister weg. Daar zou ik me niet al te druk om maken.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Op die fiets. Dank.
Maar morgen kunnen we dus naar een nieuw toneelstukje kijken van Kamerleden die zich 'zeer grote zorgen maken' waarna iedereen behalve Van der Staaij en een zooitje populisten klakkeloos akkoord geeft voor een avondklok die potentieel tot juni duurt. Of verwacht jij iets anders?
Nog een vraag trouwens. Stel dat dit allemaal wordt aangenomen en de avondklok is er alsnog juridisch kloppend via de coronawet. Kan de Kamer dan beëindiging afdwingen?
Ik maak me wel druk, de afgelopen periode geeft daar alle reden toe. Niet alleen omtrent corona, maar zie ook de toeslagaffaire. Ik vertrouw er niet meer op dat het netjes gaat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Volgens mij, maar dit roep ik uit mn hoofd, alleen bij invoering en verlenging. Maar er zijn natuurlijk wel andere middelen. Dan stuur je de minister weg. Daar zou ik me niet al te druk om maken.
Maar concreet, waar ben je dan bang voor? Dat de avondklok een week of 3 langer duurt dan noodzakelijk?quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik maak me wel druk, de afgelopen periode geeft daar alle reden toe. Niet alleen omtrent corona, maar zie ook de toeslagaffaire. Ik vertrouw er niet meer op dat het netjes gaat.
Om het meest concrete voorbeeld te noemen: ja, inderdaad. Om het iets breder te trekken: de regering gedraagt zich teveel als een alleenheerser voor wie de volksvertegenwoordiging en de rechterlijke macht vooral hinderend zijn in dagelijks werk. En dat is altijd een probleem, ook als de avondklok weer is afgeschaft.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar concreet, waar ben je dan bang voor? Dat de avondklok een week of 3 langer duurt dan noodzakelijk?
Er zijn toch zat waarborgen? De vertrouwensregel is niet afgeschaft en je hebt gister gezien dat er ook nog een rechter is die wel eens ergens wat van vindt. Ik zou daar niet bang voor zijn.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:37 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Om het meest concrete voorbeeld te noemen: ja, inderdaad. Om het iets breder te trekken: de regering gedraagt zich teveel als een alleenheerser voor wie de volksvertegenwoordiging en de rechterlijke macht vooral hinderend zijn in dagelijks werk. En dat is altijd een probleem, ook als de avondklok weer is afgeschaft.
Reconstructie hierover van de Volkskrant:quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:37 schreef tja77 het volgende:
Zitten we al aan de 170k besmettingen per dag, of moeten we nog 2 weken wachten?
Dat zou ik op z'n zachtst gezegd bijzonder kwalijk vinden. Maar past wel in de hele beeldvorming dat een samenleving mét maatregelen het uitgangspunt is.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar concreet, waar ben je dan bang voor? Dat de avondklok een week of 3 langer duurt dan noodzakelijk?
Ik zou dat ook kwalijk vinden hoor. Maar het is wel het ergste wat kan gebeuren zeg maar. Je kunt niet alles gaan dichttimmeren. Als je niet meer op goed vertrouwen kunt afgaan in de relatie parlement-regering heb je een flinke constitutionele crisis.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:40 schreef galantis het volgende:
[..]
Dat zou ik op z'n zachtst gezegd bijzonder kwalijk vinden. Maar past wel in de hele beeldvorming dat een samenleving mét maatregelen het uitgangspunt is.
Die hebben we dan ook, aangezien de regering er bij herhaling blijk van heeft gegeven de informatievoorziening naar de volksvertegenwoordiging toe actief tegen te werken.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik zou dat ook kwalijk vinden hoor. Maar het is wel het ergste wat kan gebeuren zeg maar. Je kunt niet alles gaan dichttimmeren. Als je niet meer op goed vertrouwen kunt afgaan in de relatie parlement-regering heb je een flinke constitutionele crisis.
Tuurlijk, daar zijn ze niet zo pietlüttichquote:Op woensdag 17 februari 2021 17:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ook als je aan het Ličgen bent aan de grens?
Nice.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:43 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Tuurlijk, daar zijn ze niet zo pietlüttich
Ik maak me inderdaad GROTE ZORGEN over de manier waarop we als land met een parlementaire democratie zijn beland.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:37 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Om het meest concrete voorbeeld te noemen: ja, inderdaad. Om het iets breder te trekken: de regering gedraagt zich teveel als een alleenheerser voor wie de volksvertegenwoordiging en de rechterlijke macht vooral hinderend zijn in dagelijks werk. En dat is altijd een probleem, ook als de avondklok weer is afgeschaft.
Is er een verbod op goed coronanieuws? Elke keer als er iets positiefs te melden is, wordt het weer zo uitgelegd dat eigenlijk alles nog steeds kut is en kut blijft.quote:https://www.rtvoost.nl/ni(...)land-Vertekend-beeld
Hoewel het coronarisiconiveau in de regio IJsselland is gedaald van 'zeer ernstig' naar 'zorgelijk', is van een feeststemming bij GGD IJsselland geen sprake. Volgens directeur Rianne van den Berg geven de cijfers een vertekend beeld.
Vanmiddag werd bekend dat de dalende besmettingscijfers in combinatie met het lage aantal ziekenhuisopnames, ertoe hebben geleid dat het coronarisico in de regio IJsselland gedaald is van 'zeer ernstig' naar 'zorgelijk'. IJsselland is de enige veiligheidsregio in Nederland waar het risiconiveau niet langer 'ernstig' of 'zeer ernstig' is.
Lees ook: IJsselland voorop in daling coronacijfers, risiconiveau voor het eerst sinds maanden gedaald
Volgens directeur Van den Berg heeft dat deels te maken met aanpassingen in gedrag en de maatregelen die werken. Toch is ze niet hoopvol gestemd. "Deze weken laten maar weinig mensen zich testen. Minder dan landelijk. Daardoor vinden we gewoon minder besmettingen."
Tijdelijke status
"Ziekenhuisopnames komen altijd een paar weken achter de besmettingscijfers aan", zegt Van den Berg. "Deze daling is tijdelijk en geeft dus een vertekend beeld. Zeker met de virusvarianten die ook in Nederland voorkomen en zich verspreiden."
"Het RIVM verwacht de komende weken weer een stijging te zien van het aantal besmettingen. De status ‘zorgelijk’ is daardoor hoogstwaarschijnlijk maar tijdelijk. Hoe graag we dat ook anders zouden willen."
Cijfers
In de regio IJsselland werden de afgelopen zeven dagen 490 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd, oftewel 92 per 100.000 inwoners. Slechts 9 coronapatiënten werden er opgenomen in het ziekenhuis, wat in IJsselland neerkomt op ongeveer 15 per 1.000.000 inwoners. Deze twee cijfers maken samen dat het risiconiveau in IJsselland nu op niveau 2 zit.
Gewoon dit ad infinitum blijven herhalen:quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:48 schreef YoyoKlaagzak het volgende:
Het RIVM verwacht de komende weken weer een stijging te zien van het aantal besmettingen.
quote:Het RIVM verwacht de komende weken weer een stijging te zien van het aantal besmettingen.
Dit ook, goed nieuws, maar hierna gaan we allemaal DOODquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:48 schreef YoyoKlaagzak het volgende:
[..]
Is er een verbod op goed coronanieuws? Elke keer als er iets positiefs te melden is, wordt het weer zo uitgelegd dat eigenlijk alles nog steeds kut is en kut blijft.
Is dit hetzelfde RIVM dat riep dat corona niet besmettelijk is en nooit naar Nederland zou komen?quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:50 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Gewoon dit ad infinitum blijven herhalen:
[..]
Jongens, ik word hier gewoon weer depressief van. Van de manier waarop nieuws vaak op een manier geframed wordt waarop het zo geinterpreteerd kan worden dat het toch weer *** met peren gaat worden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:53 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Is dit hetzelfde RIVM dat riep dat corona niet besmettelijk is en nooit naar Nederland zou komen?
Waarschijnlijk omdat men denkt dat we massaal gaan feestvieren en de regels overboord gooien bij enige vorm van positief nieuws/een goed vooruitzicht, anders kan ik het ook niet verklaren. De boel moet en zal ernstig gehouden worden, want anders, over twee weken. Ik word er kotsmisselijk van inmiddels.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:48 schreef YoyoKlaagzak het volgende:
[..]
Is er een verbod op goed coronanieuws? Elke keer als er iets positiefs te melden is, wordt het weer zo uitgelegd dat eigenlijk alles nog steeds kut is en kut blijft.
Ik weet niet hoe je je normaal voelt, maar ik zou me dus echt niet voor elk kuchje laten testen. Dan kan ik elke dag wel zo'n beetje langs de teststraat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:56 schreef popje het volgende:
[..]
Jongens, ik word hier gewoon weer depressief van. Van de manier waarop nieuws vaak op een manier geframed wordt waarop het zo geinterpreteerd kan worden dat het toch weer *** met peren gaat worden.
En na 38 uur zit ik nog steeds op mijn uitslag te wachten. Want ik blijf me toch aan de regels houden en hoestte gisterenochtend 3x, zat 2 uur later in de teststraat en zit me sindsdien binnen te vervelen...
Ik kreeg net een mail dat de uitslag er is, lukt het inloggen nietquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:56 schreef popje het volgende:
[..]
Jongens, ik word hier gewoon weer depressief van. Van de manier waarop nieuws vaak op een manier geframed wordt waarop het zo geinterpreteerd kan worden dat het toch weer *** met peren gaat worden.
En na 38 uur zit ik nog steeds op mijn uitslag te wachten. Want ik blijf me toch aan de regels houden en hoestte gisterenochtend 3x, zat 2 uur later in de teststraat en zit me sindsdien binnen te vervelen...
Dat is ook de bedoeling.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:58 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe je je normaal voelt, maar ik zou me dus echt niet voor elk kuchje laten testen. Dan kan ik elke dag wel zo'n beetje langs de teststraat.
Ik ben inmiddels 7x getestquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:58 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe je je normaal voelt, maar ik zou me dus echt niet voor elk kuchje laten testen. Dan kan ik elke dag wel zo'n beetje langs de teststraat.
Het is wel goed met ze. Ik heb genoeg zinniger dingen te doen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:59 schreef quirina het volgende:
[..]
Dat is ook de bedoeling.
Hoest je meer dan drie keer moet je even laten testen.
Mwah ik moet even toelichting geven, ik ben twee weken in La Palma geweest (canarisch eiland met 2 coronagevallen op het moment van vertrek), ben inmiddels 7 feb teruggekomen, toen PCR voor vertrek uit NL en PCR voor vertrek vanuit daar, PCR na 5 dagen hier, allen negatief, maar op dag 9 na terugkomen hoesten... je weet het niet, dus toch maar weer naar de teststraat. Alleen normaliter heb ik de uitslag na een dag wel, nu niet.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het is wel goed met ze. Ik heb genoeg zinniger dingen te doen.
Dit ja.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het is wel goed met ze. Ik heb genoeg zinniger dingen te doen.
Ben nu toch maar ff op het etiket van t potje gaan kijken, kurkuma is koenjit. Vandaar dat corona ons hele gezin overslaat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:57 schreef quirina het volgende:
Ja het is kut met peren ja.
Beetje meer kurkuma erop en dan gaan we net zo goed als India.
Moet?quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:59 schreef quirina het volgende:
[..]
Dat is ook de bedoeling.
Hoest je meer dan drie keer moet je even laten testen.
De Rus die op het dark web je inloggegevens heeft gekocht voor ¤2,50 heeft het wachtwoord veranderd, even met de GGD bellen maarquote:Op woensdag 17 februari 2021 18:58 schreef Afhaalchinees het volgende:
[..]
Ik kreeg net een mail dat de uitslag er is, lukt het inloggen niet
Als hij ff laat weten of we een besmettelijke ziekte hebben of niet vind ik het bestquote:Op woensdag 17 februari 2021 19:04 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
De Rus die op het dark web je inloggegevens heeft gekocht voor ¤2,50 heeft het wachtwoord veranderd, even met de GGD bellen maar
Geloof me, als ik echt het idee heb dat er iets niet in de haak is met me, dan plan ik direct een testafspraak in.quote:
China heeft inmiddels geen besmettelijke ziekte meer, dus afhaalfchinezen maak ik me het minste zorgen om...quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:07 schreef Afhaalchinees het volgende:
[..]
Als hij ff laat weten of we een besmettelijke ziekte hebben of niet vind ik het best
Als de soep tot meer dan 60 graden verhit is dan zou ik me geen zorgen maken hoor.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:08 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
China heeft inmiddels geen besmettelijke ziekte meer, dus afhaalfchinezen maak ik me het minste zorgen om...
Tenzij er iets in je vleermuissoep zit natuurlijk ;_;
Dit. Ik geloof niet in een complot. Maar het lijkt wel over sprake is van een zekere angst voor de bevolking.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:57 schreef josja het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat men denkt dat we massaal gaan feestvieren en de regels overboord gooien bij enige vorm van positief nieuws/een goed vooruitzicht, anders kan ik het ook niet verklaren. De boel moet en zal ernstig gehouden worden, want anders, over twee weken. Ik word er kotsmisselijk van inmiddels.
Ik volg die laatste niet zo, wat is het verschil dan?quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:14 schreef Discombobulate het volgende:
Verbaasd met echt hoe een Van Dissel omgaat met de situatie als je hem bijvoorbeeld vergelijkt met Anders Tegnell.
Goed nieuws is geen nieuws.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:48 schreef YoyoKlaagzak het volgende:
[..]
Is er een verbod op goed coronanieuws? Elke keer als er iets positiefs te melden is, wordt het weer zo uitgelegd dat eigenlijk alles nog steeds kut is en kut blijft.
Gezien het beperkte intellect van een deel van de bevolking is dat natuurlijk niet heel erg vreemdquote:Op woensdag 17 februari 2021 19:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dit. Ik geloof niet in een complot. Maar het lijkt wel over sprake is van een zekere angst voor de bevolking.
Vond het in het voorjaar 2020 juist wel vergelijkbaar. De wetenschapper die nadrukkelijk op de voorgrond wordt gezet om het publiek gerust te stellen en duidelijk te maken dat de overheid zich door deskundigheid laat leiden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:14 schreef Discombobulate het volgende:
Verbaasd met echt hoe een Van Dissel omgaat met de situatie als je hem bijvoorbeeld vergelijkt met Anders Tegnell.
Wel fijne tijd gehad daar? Geef je groot gelijk, heerlijk.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:02 schreef popje het volgende:
[..]
Mwah ik moet even toelichting geven, ik ben twee weken in La Palma geweest (canarisch eiland met 2 coronagevallen op het moment van vertrek), ben inmiddels 7 feb teruggekomen, toen PCR voor vertrek uit NL en PCR voor vertrek vanuit daar, PCR na 5 dagen hier, allen negatief, maar op dag 9 na terugkomen hoesten... je weet het niet, dus toch maar weer naar de teststraat. Alleen normaliter heb ik de uitslag na een dag wel, nu niet.
Misschien verkouden van de vliegtuigairco.quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:56 schreef popje het volgende:
[..]
Jongens, ik word hier gewoon weer depressief van. Van de manier waarop nieuws vaak op een manier geframed wordt waarop het zo geinterpreteerd kan worden dat het toch weer *** met peren gaat worden.
En na 38 uur zit ik nog steeds op mijn uitslag te wachten. Want ik blijf me toch aan de regels houden en hoestte gisterenochtend 3x, zat 2 uur later in de teststraat en zit me sindsdien binnen te vervelen...
Complot niet, wel strategie. Net als dat er vorige week (of was het deze week, geen besef van tijd meer tegenwoordigquote:Op woensdag 17 februari 2021 19:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dit. Ik geloof niet in een complot. Maar het lijkt wel over sprake is van een zekere angst voor de bevolking.
Nou ja een “strategie” waarbij de media allerhande stukken zouden produceren in opdracht van de regering zie ik toch wel als complot.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:34 schreef josja het volgende:
[..]
Complot niet, wel strategie. Net als dat er vorige week (of was het deze week, geen besef van tijd meer tegenwoordig) na de dalende cijfers ineens overal long covid artikelen verschenen. Ik kan alleen de keuze voor die strategie niet echt verklaren.
Kan gordon ook zien of je ‘m beledigd hebt?quote:Op woensdag 17 februari 2021 17:15 schreef Vallon het volgende:
[..]
En als ze die statuscontrole meenemen, kunnen ze gelijk je VOG toetsen, of je een recente SOA test hebt gedaan, de juiste krantenabbo's leest, niet subversief op Feestboek bent en je belasting, laat staan parkeerboetes wel op tijd hebt betaald. Er kan zo veel digitaal dat er dan eenmaal mogelijk gemaakt, als plugin prima bij kan.
Alles om de juiste mensen te wensen. Het heeft alleen niets meer te maken met vliegen en alles met controle willen uitoefenen waarbij gebruikers dan zg "kiezen".
True true, ik haal mijn aluhoedje toch maar tevoorschijnquote:Op woensdag 17 februari 2021 19:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nou ja een “strategie” waarbij de media allerhande stukken zouden produceren in opdracht van de regering zie ik toch wel als complot.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:40 schreef josja het volgende:
[..]
True true, ik haal mijn aluhoedje toch maar tevoorschijn
dat is het he. heb mezelf twee keer laten testen. de motivatie om het nog een derde keer te doen is er niet echt. vind het wel gestippeld.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het is wel goed met ze. Ik heb genoeg zinniger dingen te doen.
Niet van mij in ieder geval.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:41 schreef capricia het volgende:
Na de verkiezingen heeft de nieuwe regering een fris mandaat van de bevolking. Die kan er dan weer flink tegenaan.
We gaan wel zien wat NL kiest voor beleid.
Misschien dat het uitmaakt zodra het landelijk rustiger is. Dat zo'n regio nog net even wat meer mag. Of zo. Anders voegt het niet heel veel toe nee.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:36 schreef Cynicio het volgende:
Verbaast me dat ze nog moeite om die risiconiveau's regionaal te bepalen. Dat maakt toch geen flikker uit?
Ik vraag me af of de regio het probleem is, ik heb geen keiharde cijfers, maar het zou mij niet verbazen als er een enorme correlatie is tussen allochtonen en de besmettingshaarden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:51 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Misschien dat het uitmaakt zodra het landelijk rustiger is. Dat zo'n regio nog net even wat meer mag. Of zo. Anders voegt het niet heel veel toe nee.
Het had net na de zomer best wat uit kunnen maken denk ik. Als ze wat eerder regionaal hadden ingegrepen.
Niet als alle partijen hetzelfde beleid voorstaan.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:41 schreef capricia het volgende:
Na de verkiezingen heeft de nieuwe regering een fris mandaat van de bevolking. Die kan er dan weer flink tegenaan.
We gaan wel zien wat NL kiest voor beleid.
Veel meer eigen verantwoordelijkheid en acceptatie, veel menselijker, het individu, etc. bij Tegnell.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:19 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ik volg die laatste niet zo, wat is het verschil dan?
Beetje een dooddoener want er valt weinig te kiezen. Al helemaal als vooraf duidelijk wordt gemaakt dat bepaalde partijen absoluut niet willen samenwerken. Maar okay, dat is weer een andere discussie.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:41 schreef capricia het volgende:
Na de verkiezingen heeft de nieuwe regering een fris mandaat van de bevolking. Die kan er dan weer flink tegenaan.
We gaan wel zien wat NL kiest voor beleid.
Ik neem aan dat de tweede kamer massaal in opstand komt, het zijn toch volksvertegenwoordigers? Toch???quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:01 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
Ah de overheid mag ons nu zelfs overdag opsluiten wanneer stopt dit nu?
Tis niet te hopen dat zo een sukkel die niet tegen zijn verlies kan blijft zitten met al zijn leugens. Geen herinnering heeft aan zijn fouten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 19:55 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
(Rutte wordt toch weer minister president) tegen juli, augustus,
Die z'n strafblad heeft laten vervallen door de regels aan te passen toch? Misschien nog wel erger.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:04 schreef raptorix het volgende:
Overigens vraag ik me af of we wel maatregelen zouden moeten pikken van iemand die een strafblad heeft.
Als ze daar echt geloven dat 80% van de bevolking het beleid steunt gaat er volgens mij sowieso iets mis.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:04 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik neem aan dat de tweede kamer massaal in opstand komt, het zijn toch volksvertegenwoordigers? Toch???
Stem op die Turken of Bij1, de beste manier om de huidige politiek te brekenquote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Discombobulate het volgende:
Mensen, stem absoluut geen VVD. Wat zou het een genot zijn als ze ineens zwaar kelderen zeg. VVD is echt de partij van het einde van de geschiedenis zoals in Fukuyama.
Ik denk dat je geen raketgeleerde hoeft te zijn om te begrijpen dat simpele maatregelen als het toestaan van buitensport, terrassen in de buitenlucht met goede afstandsregels, of winkels met zeer beperkt publiek niet zullen leiden tot grote uitbraken, en zelfs als we een toename zien kan er altijd weer bijgestuurd worden, nu zitten we al tegen de 3 maanden in ons holletje weg te pieteren, en niemand weet of het uberhaupt helpt. Al afgezien dat we over 2.5 maand klaar zijn met vaccineren van de groep, die voor 90% verantwoordelijk is voor de bezetting van de ziekenhuizen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Vasilevski het volgende:
Zat net dit artikel te lezen over Madrid: https://english.elpais.co(...)us-restrictions.html
Gewoon middenin de 3e golf horeca open houden, avondklok om 22u met de bedoeling om te versoepelen naar 23u, en ga zo maar door, terwijl veel andere Spaanse regio's in ieder geval gedeeltelijk op slot zitten.
Dit ondanks 716 mensen op de ic op een bevolking van 6,5 miljoen, en een percentage positief getest van 20%. De vergelijking met Zweden wordt getrokken, hoewel niet helemaal vergelijkbaar. Moet ook gezegd worden dat overal in Spanje een mondkapjesplicht is en wel iets van een avondklok, maar dan een uurtje later dan hier.
Ondanks alle waarschuwingen in het artikel lijkt dit alles niet tot een doemscenario te leiden. Geeft wel te denken.
Dat heb ik destijds hier al op het forum gepost, kennelijk is basis wiskunde: Moelluk!quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
Fantastisch toch? De politiek verantwoordelijke van Madrid heeft al vaker gezegd dat lockdown wat haar betreft er niet meer komt en zo te zien voegen ze woord bij daad. Mooi om te zien dat het ook zo kan.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Vasilevski het volgende:
Zat net dit artikel te lezen over Madrid: https://english.elpais.co(...)us-restrictions.html
Gewoon middenin de 3e golf horeca open houden, avondklok om 22u met de bedoeling om te versoepelen naar 23u, en ga zo maar door, terwijl veel andere Spaanse regio's in ieder geval gedeeltelijk op slot zitten.
Dit ondanks 716 mensen op de ic op een bevolking van 6,5 miljoen, en een percentage positief getest van 20%. De vergelijking met Zweden wordt getrokken, hoewel niet helemaal vergelijkbaar. Moet ook gezegd worden dat overal in Spanje een mondkapjesplicht is en wel iets van een avondklok, maar dan een uurtje later dan hier.
Ondanks alle waarschuwingen in het artikel lijkt dit alles niet tot een doemscenario te leiden. Geeft wel te denken.
Het wordt echt tijd voor een nieuwe partij, een partij die nog niet bestaat. Ik ben rechts (tegen massa-immigratie), maar wel weer redelijk sociaal. Stikstof is allemaal gelul, maar ik vind de natuur als Drent weer wel belangrijkquote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Discombobulate het volgende:
Mensen, stem absoluut geen VVD. Wat zou het een genot zijn als ze ineens zwaar kelderen zeg. VVD is echt de partij van het einde van de geschiedenis zoals in Fukuyama.
Daar wil ik ook best wel 10 dagen mee in quarantaine.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:13 schreef Oidipous het volgende:
[..]
Fantastisch toch? De politiek verantwoordelijke van Madrid heeft al vaker gezegd dat lockdown wat haar betreft er niet meer komt en zo te zien voegen ze woord bij daad. Mooi om te zien dat het ook zo kan.
(Haar naam is trouwens Isabel Díaz Ayuso, een mooie verschijning. )
Die partij was er de vorige keer wel, Nieuwe Wegen van Monasch. Maar kreeg weinig media-aandacht omdat FvD en Baudet de show stalen. Erg jammer. Geen zetel gescoord en weer van het toneel verdwenen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:14 schreef Djeez het volgende:
[..]
Het wordt echt tijd voor een nieuwe partij, een partij die nog niet bestaat. Ik ben rechts (tegen massa-immigratie), maar wel weer redelijk sociaal. Stikstof is allemaal gelul, maar ik vind de natuur als Drent weer wel belangrijk
Ik heb nul affiniteit met welke partij dan ook in Nederland. Denk dat ik maar SP stem bij de verkiezingen. Maar vind ook dat er een compleet nieuwe partij moet komen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:14 schreef Djeez het volgende:
[..]
Het wordt echt tijd voor een nieuwe partij, een partij die nog niet bestaat. Ik ben rechts (tegen massa-immigratie), maar wel weer redelijk sociaal. Stikstof is allemaal gelul, maar ik vind de natuur als Drent weer wel belangrijk
Dat is wel een hele domme rekenfout.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
Die term heb ik ooit gehoord, maar wat heeft dat te maken met de VVD?quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Discombobulate het volgende:
Mensen, stem absoluut geen VVD. Wat zou het een genot zijn als ze ineens zwaar kelderen zeg. VVD is echt de partij van het einde van de geschiedenis zoals in Fukuyama.
Daarom roep ik al tijden dat men eens zuivere data moet presenteren, en niet weggestopt in allerlei holletjes of in de Dia's van Jaap.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:17 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Dat is wel een hele domme rekenfout.
Wordt dit bewust gedaan? het is namelijk een presentatie aan het kabinet, en het wordt het nieuws in geslingerd.
Zelfs een kind van 8 kan weten begin Januari niet 100% het virus de Britse variant is.
Trouwens zelfs dan vind ik 170.000 natuurlijk ontzettend overdreven. dat kan helemaal niet
@DireStraits7 Had je dit al gelezen?quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
Dat we nog 60 jaar bezig zijn hun puinzooi te verwijderen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Die term heb ik ooit gehoord, maar wat heeft dat te maken met de VVD?
Einde van de geschiedenis ging toch over het einde van alle grote conflicten na het vallen van de muur dacht ik?quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat we nog 60 jaar bezig zijn hun puinzooi te verwijderen.
Het was een fout, geen bewuste handeling.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:17 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Dat is wel een hele domme rekenfout.
Wordt dit bewust gedaan? het is namelijk een presentatie aan het kabinet, en het wordt het nieuws in geslingerd.
Zelfs een kind van 8 kan weten begin Januari niet 100% het virus de Britse variant is.
Trouwens zelfs dan vind ik 170.000 natuurlijk ontzettend overdreven. dat kan helemaal niet
Einde van de grote conflicten? Het is wel heel arrogant om te veronderstellen dat we na 20.000 jaar oorlog dat probleem in 20 jaar gefixed hebben, de mens zal altijd in oorlog zijn, dat zit gewoon in onze natuur.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:22 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Einde van de geschiedenis ging toch over het einde van alle grote conflicten na het vallen van de muur dacht ik?
(En is toch grotendeels ontkracht ook daarna door 9/11, etc?)
Ik vind de VVD gewoon het eindproduct van een politieke partij in dat tijdperk.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Die term heb ik ooit gehoord, maar wat heeft dat te maken met de VVD?
Dat zeg ik voortaan ook als de belastingdienst achteraf zeurt over mijn aangifte.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het was een fout, geen bewuste handeling.
Mee eens, het is dan ook een ontkrachte theorie van een gekke torenacademicus/filosoof-ding, niet iets wat een politicus ofzo ooit gezegd heb OID.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:25 schreef raptorix het volgende:
[..]
Einde van de grote conflicten? Het is wel heel arrogant om te veronderstellen dat we na 20.000 jaar oorlog dat probleem in 20 jaar gefixed hebben, de mens zal altijd in oorlog zijn, dat zit gewoon in onze natuur.
Hoe weet jij dat?quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het was een fout, geen bewuste handeling.
Hij zal Fukushima bedoelen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Die term heb ik ooit gehoord, maar wat heeft dat te maken met de VVD?
the ascendancy of Western liberal democracy—which occurred after the Cold War (1945–1991) and the dissolution of the Soviet Union (1991)—humanity has reached "not just ... the passing of a particular period of post-war history, but the end of history as such: That is, the end-point of mankind's ideological evolution and the universalization of Western liberal democracy as the final form of human government." (van wiki)quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:22 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Einde van de geschiedenis ging toch over het einde van alle grote conflicten na het vallen van de muur dacht ik?
(En is toch grotendeels ontkracht ook daarna door 9/11, etc?)
Oh ik ben een stuk pragmatischer, ik sluit me gewoon gelijk bij de Duitsers aan, en na de oorlog zeg ik dat mijn broer me opgegeven hadquote:Op woensdag 17 februari 2021 20:27 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Mee eens, het is dan ook een ontkrachte theorie van een gekke torenacademicus/filosoof-ding, niet iets wat een politicus ofzo ooit gezegd heb OID.
En daarom geef ik ook een voorbeeld dat het onzin was
Hoewel het niet in mijn natuur zit hoor, als NL ooit in oorlog raakt verschuil ik me achter een rots in Groningen ofzo tot het over is
De golf is weer op zn eindje, die waarheid wil er bij bepaalde volksvertegenwoordigers niet in.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Vasilevski het volgende:
Zat net dit artikel te lezen over Madrid: https://english.elpais.co(...)us-restrictions.html
Gewoon middenin de 3e golf horeca open houden, avondklok om 22u met de bedoeling om te versoepelen naar 23u, en ga zo maar door, terwijl veel andere Spaanse regio's in ieder geval gedeeltelijk op slot zitten.
Dit ondanks 716 mensen op de ic op een bevolking van 6,5 miljoen, en een percentage positief getest van 20%. De vergelijking met Zweden wordt getrokken, hoewel niet helemaal vergelijkbaar. Moet ook gezegd worden dat overal in Spanje een mondkapjesplicht is en wel iets van een avondklok, maar dan een uurtje later dan hier.
Ondanks alle waarschuwingen in het artikel lijkt dit alles niet tot een doemscenario te leiden. Geeft wel te denken.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:28 schreef Gunner het volgende:
[..]
Hij zal Fukushima bedoelen.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Francis_Fukuyama is iemand anders.
Te makkelijk dit, en teveel de laatste tijd.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het was een fout, geen bewuste handeling.
quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
Je kunt zelfs op een partij stemmen die het hele virus ontkent.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:02 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Beetje een dooddoener want er valt weinig te kiezen. Al helemaal als vooraf duidelijk wordt gemaakt dat bepaalde partijen absoluut niet willen samenwerken. Maar okay, dat is weer een andere discussie.
Een hoop vuilnis dus.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:32 schreef capricia het volgende:
[..]
Je kunt zelfs op een partij stemmen die het hele virus ontkent.
Er is een partij die denkt dat het uitbreiden van de zorg het op gaat lossen.
Een partij die de avondklok een half uurtje later wil.
Van alles is er te kiezen.
De keuze is reuze.
Helaas weinig partijen die het hebben hoe we ons land weer goed opbouwen. Weinig toekomst-visie.
Geen inspirerende ideeën.
Jammer hč.
Het is eigenlijk zo treurig en onwerkelijk dat ik er maar om moet lachen, ik kan er niets anders van maken en me een voorstelling maken hoe dit gegaan is, waarschijnlijk is letterlijk iemand met Excel en een formule aan de gang gegaan.....quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
Vooral dat kutmens van SBS6 die ging vragen waarom het nog niet op de overheidswebsite stond, watt een domme doos, die zouden ze direct naar Hongarije moeten sturen met een t-shirt: Democraat.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:21 schreef eragon2890 het volgende:
https://www.rijksoverheid(...)-van-het-coronavirus
BTW, even over die kinderpersconferentie van gisteren in het algemeen:
Vonden jullie de vragen van die kinderen ook niet beter dan wat de meeste journalisten normaal produceren? Oprecht lol.
De antwoorden ook trouwens: daar durven ze wél gewoon een schatting te geven van wanneer alles weer helemaal normaal is en de voetbalstadions weer gewoon normaal vol kunnen enzo. Waarom bij de gewone persco's dan niet?
Ik zie in het onderliggende artikel niet staan dat het ministerie de eigen fout erkent. In plaats daarvan:quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:34 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is eigenlijk zo treurig en onwerkelijk dat ik er maar om moet lachen, ik kan er niets anders van maken en me een voorstelling maken hoe dit gegaan is, waarschijnlijk is letterlijk iemand met Excel en een formule aan de gang gegaan.....
Die verschrikkelijk eenzijdig zijn en altijd het rivm 'bevestigen'?quote:Op woensdag 17 februari 2021 18:10 schreef Tijn het volgende:
[..]
Misschien goed om daar zelf dan ook mee te beginnen als je nieuws leest over bijvoorbeeld nieuwe varianten of prognoses op basis van modellen.
Nou dan kunnen ze dat vast wel delen.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:38 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zie in het onderliggende artikel niet staan dat het ministerie de eigen fout erkent. In plaats daarvan:
De woordvoerder van het ministerie van De Jonge ontkent ten stelligste dat het directoraat de cijfers opzettelijk heeft opgeblazen, om het kabinet extra van de ernst van de situatie te doordringen. ‘De gemaakte berekening was een voorbeeld, met alle disclaimers die daarbij horen’, aldus de woordvoerder. Bovendien werden de overdreven grafieken niet apart gepresenteerd, maar waren ze slechts ‘beschikbaar voor de aanwezigen’. (bron)
Ik was twee weken op La Palma, overal mondkapjes op op straat, 'mascerilla's' zelfs op het strand, maar verder is het leven er normaal. Mensen zitten op terrassen (heel veel Duitse toeristen), mensen winkelen, mensen gaan uit eten, er is een soort 6 personen aan een tafel regel, maar daar wordt niet heel hard aan vastgehouden.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:07 schreef Vasilevski het volgende:
Zat net dit artikel te lezen over Madrid: https://english.elpais.co(...)us-restrictions.html
Gewoon middenin de 3e golf horeca open houden, avondklok om 22u met de bedoeling om te versoepelen naar 23u, en ga zo maar door, terwijl veel andere Spaanse regio's in ieder geval gedeeltelijk op slot zitten.
Dit ondanks 716 mensen op de ic op een bevolking van 6,5 miljoen, en een percentage positief getest van 20%. De vergelijking met Zweden wordt getrokken, hoewel niet helemaal vergelijkbaar. Moet ook gezegd worden dat overal in Spanje een mondkapjesplicht is en wel iets van een avondklok, maar dan een uurtje later dan hier.
Ondanks alle waarschuwingen in het artikel lijkt dit alles niet tot een doemscenario te leiden. Geeft wel te denken.
Klinkt beter dan hier, maar ik neem aan dat je dus nog steeds geen volle stadions, concertzalen, 100% capaciteit theaters, festivals, clubs, andere grote evenementen etc hebt? Want over niet een "hele tijd" zou ik al dingen ook graag terugzienquote:Op woensdag 17 februari 2021 20:44 schreef popje het volgende:
[..]
Ik was twee weken op La Palma, overal mondkapjes op op straat, 'mascerilla's' zelfs op het strand, maar verder is het leven er normaal. Mensen zitten op terrassen (heel veel Duitse toeristen), mensen winkelen, mensen gaan uit eten, er is een soort 6 personen aan een tafel regel, maar daar wordt niet heel hard aan vastgehouden.
Toen ik er was, was er een avondklok tot 00:00, ik netjes om 2350 thuis, bleek die avond de avondklok ingetrokken... Met deze regels zou ik heel goed een hele tijd kunnen leven. Moet ik er wel bij zeggen dat de temperatuur 23 graden was.
Lange zakenreis.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:44 schreef popje het volgende:
[..]
Ik was twee weken op La Palma, overal mondkapjes op op straat, 'mascerilla's' zelfs op het strand, maar verder is het leven er normaal. Mensen zitten op terrassen (heel veel Duitse toeristen), mensen winkelen, mensen gaan uit eten, er is een soort 6 personen aan een tafel regel, maar daar wordt niet heel hard aan vastgehouden.
Toen ik er was, was er een avondklok tot 00:00, ik netjes om 2350 thuis, bleek die avond de avondklok ingetrokken... Met deze regels zou ik heel goed een hele tijd kunnen leven. Moet ik er wel bij zeggen dat de temperatuur 23 graden was.
Je verwacht het niet!quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:10 schreef miss_sly het volgende:
Nog even over die 170.000 besmettingen per dag, dat is inmiddels gefactcheckt en daar is iets niet helemaal goed gegaan:
https://www.welingelichte(...)-het-ministerie.html
La Palma is een klein eilandje met 84.000 inwoners, dus of ze een voetbalstadion hebben... geen idee. Discotheken waren niet open, maar kroegen gewoon wel, je moest wel overal zitten. Maar ik voelde de aanwezigheid van Corona daar niet zo. Ik keek ook niet elke dag tv zoals hier en heb zelfs in het hostel waar ik zat een feestje gehad (voelde me bijna een crimineel), waarbij ik gedanst en gezongen heb met een karaokemachine.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:51 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Klinkt beter dan hier, maar ik neem aan dat je dus nog steeds geen volle stadions, concertzalen, 100% capaciteit theaters, festivals, clubs, andere grote evenementen etc hebt? Want over niet een "hele tijd" zou ik al dingen ook graag terugzien
Ik was daar een week aan het werk en heb er een week vakantie aan vastgeplakt.quote:
Met de komst van vaccins had die doctrine sowieso al bij het grof vuil gemoeten.quote:Op woensdag 17 februari 2021 20:52 schreef eragon2890 het volgende:
"Bell said the UK was nothing like New Zealand. "They've got quite a lot of sheep in New Zealand. And they are a million miles from anywhere," he said.
Border controls would not keep out the new variants. The UK's genetic sequencing ability would enable variants to be identified and vaccines altered to protect people from them, he said. But like Woolhouse, he thought we would have to live with the virus.
“I think there’s a kind of existential issue here about whether we are going to philosophically say we’re going to eliminate the virus completely, and then go back to normal, or whether we’re going to accept that there’s going to be transmission and viral activity in the population, probably over long periods of time, and what we have to do is reduce harm from that virus in a way that we stop people from getting seriously sick and stop people from dying,” he said."
https://www.theguardian.c(...)es-and-data-mps-told
Zero-covid aanhangers zijn gek, aldus experts die getuigen voor UK parliament vandaag XD
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |