Het klinkt inderdaad als een Speld-artikel, maar toch is het echt waar:quote:
*proest*quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:26 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het klinkt inderdaad als een Speld-artikel, maar toch is het echt waar:
http://www.eo.nl/tv/kneve(...)-voor-zwarte-piet-1/
??????quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:30 schreef richolio het volgende:
Alle gevonden alternatieven voor een andere zwarte piet waren dom en onhaalbaar. Dus ik ben benieuwd. Alsof iemand zich eraan gaat houden trouwens..
Ik denk dat hij erop doelt dat het Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed geen harde wetten uitvaardigt. Ze kunnen wel zeggen dat we een nieuwe Zwarte Piet hebben, maar het is nog maar afwachten of de rest van het land zich er ook iets van aantrekt en niet stug de oude variant blijft gebruiken.quote:
Eerlijk gezegd denk ik dat als de piet bij de officiele intocht veranderd dat de piet los door het land ook vanzelf zal veranderen, zal een paar jaartjes duren, maar kinderen verwachten toch pieten zoals bij de officiele intocht en zoals op tv.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Ik denk dat hij erop doelt dat het Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed geen harde wetten uitvaardigt. Ze kunnen wel zeggen dat we een nieuwe Zwarte Piet hebben, maar het is nog maar afwachten of de rest van het land zich er ook iets van aantrekt en niet stug de oude variant blijft gebruiken.
Sinterklaas is (al lang) geen feest voor alleen maar kinderen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:38 schreef KoosVogels het volgende:
Mooiste is dat vooral volwassenen zijn die zich hier kwaad om gaan maken. Een aantal zal zelfs wel gewelddadig worden.
Zo spaart die pin mooi weer wat geld uit.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik zou als Sinterklaas meteen in staking gaan als ik het moest doen met dat soort nep-pieten.
Achterlijk geouwehoer.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:11 schreef Donderenbliksem het volgende:Bron: http://www.nieuwwij.nl/nieuws/nieuw-uiterlijk-voor-zwarte-piet/
Het argument van de zwarte-piet-tegenstanders was vorig jaar inderdaad dat zwarte-piet-tegenstanders zich waarschijnlijk zouden misdragen zodat een intocht met zwarte pieten om veiligheidsredenen verboden zou moeten worden.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:38 schreef KoosVogels het volgende:
Mooiste is dat vooral volwassenen zijn die zich hier kwaad om gaan maken. Een aantal zal zelfs wel gewelddadig worden.
Je hebt er inderdaad van die irritante volwassenen tussen zitten die zich verkleden en vol laten gieten en denken dat het feestje er voor hen is.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:44 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Sinterklaas is (al lang) geen feest voor alleen maar kinderen.
Wat is een nep piet dan? Zijn alle pieten nu dan geen nep-pieten? Want een x aantal jaar geleden en echt nog niet zo lang waren ze toch echt anders....quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik zou als Sinterklaas meteen in staking gaan als ik het moest doen met dat soort nep-pieten.
Ook hier, welke vaste vorm heb je het over? Er is eigenlijk nog nooit een vaste vorm geweest voor piet, die veranderd met de jaren aardig vanaf het moment dat die in die vorm uitgevonden werd.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:46 schreef Werkman het volgende:
[..]
Achterlijk geouwehoer.
Gewoon niet aan sleutelen en intact houden of gewoon in zijn geheel afschaffen!
Hebben we gewoon kerst als cadeaufeest, is toch duur genoeg en zijn we van dat gezeik af.
Niet dat ik specifiek voor of tegen ben, maar het iets dat of in zijn vaste traditionele vorm moet blijven of helemaal weg moet
Verneukte versie doe je niemand een plezier mee.
Zwarte Piet.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:49 schreef erodome het volgende:
[..]
Ook hier, welke vaste vorm heb je het over? Er is eigenlijk nog nooit een vaste vorm geweest voor piet, die veranderd met de jaren aardig vanaf het moment dat die in die vorm uitgevonden werd.
Kom op, je kan beter dan dit... Welke piet? De page van jan schenkman, of de domme en gewelddadige kinderschrik van de jaren '60 die niet eens normaal kon praten? Of welke van de andere vormen?quote:
Ik bespeur misschien een beetje een vorm van vermoedelijke sarcasme.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:52 schreef remlof het volgende:
Heel goed dit, tradities zijn er om te veranderen.
Niet racistisch? zwarte pieten zijn niet meer welkom.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:53 schreef waht het volgende:
Eindelijk zijn we geen racistisch land meer.
Slavernij wordt uit de geschiedenisboeken geschrapt.
Nee, dat zijn de elfjes van de kerstman, kijk maar, ze werken aan speelgoed in de fabriek van de kerstman....quote:
De zwarte pieten in 1934 waren anders goed zwart:quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:49 schreef erodome het volgende:
[..]
Ook hier, welke vaste vorm heb je het over? Er is eigenlijk nog nooit een vaste vorm geweest voor piet, die veranderd met de jaren aardig vanaf het moment dat die in die vorm uitgevonden werd.
Waar laat de sint zijn speelgoed dan maken?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:55 schreef erodome het volgende:
[..]
Nee, dat zijn de elfjes van de kerstman, kijk maar, ze werken aan speelgoed in de fabriek van de kerstman....
Zo waren bij de eerste officiële intocht van de Sint in Amsterdam in 1934 zes Zwarte Pieten aanwezig; zes Surinaamse matrozen van een schip dat in de haven lag.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:56 schreef The_stranger het volgende:
[..]
De zwarte pieten in 1934 waren anders goed zwart:
[ afbeelding ]
Kijk je ook even naar de rest, die vaste vorm klopt niet.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:56 schreef The_stranger het volgende:
[..]
De zwarte pieten in 1934 waren anders goed zwart:
[ afbeelding ]
Die van 1929 ook:
http://www.geschiedenis24.nl/speler.program.7138781.html
1967 vraag je? Zwart
http://www.geschiedenis24.nl/speler.program.7044236.html
1974? Zwart
http://www.geschiedenis24.nl/speler.program.7074902.html
Geen idee, dat koopt hij gewoon als rijke heilige...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:57 schreef Chewie het volgende:
[..]
Waar laat de sint zijn speelgoed dan maken?
Ok, geen inhoud dus, dan weten we dat ook alweer....quote:
Blanke kaasjes zitter er mee...quote:
Ik zit er ook mee, en ik ben geen blank kaasjequote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:02 schreef Skietzo het volgende:
[..]
Blanke kaasjes zitter er mee...
weer een miljoen petities via facebook , terwijl een petitie tegen de NSA nie eens de 1000 haalt
slaap lekker verder
Het ging alle kanten op. Inclusief doodsbedreigingen voor een stichting die een feest voor de lokale minima wilde organiseren ergens in Groningen en daar ook andere Pieten bij in wou zetten. Leuke volwassen mensen die kinderen een mooi feest door de neus boren. Of dat incident met die Papoeadame die belaagd werd op het malieveld.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Het argument van de zwarte-piet-tegenstanders was vorig jaar inderdaad dat zwarte-piet-tegenstanders zich waarschijnlijk zouden misdragen zodat een intocht met zwarte pieten om veiligheidsredenen verboden zou moeten worden.
Ik vind geweld eerlijk gezegd niet mooi.
Van beide kanten eigenlijk in deze discussie.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Vermoedelijk wel inderdaad. Men is gek geworden.
Huilen joh.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:02 schreef Skietzo het volgende:
[..]
Blanke kaasjes zitter er mee...
weer een miljoen petities via facebook , terwijl een petitie tegen de NSA nie eens de 1000 haalt
slaap lekker verder
Aan alle kanten inderdaad. En ik zie het meer als een leuk en gek figuur in het sinterklaassprookje, kleur of uiterlijk maakt dan al bijna niks meer uit. En over het algemeen zullen ze gewoon zwart blijven natuurlijk.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:07 schreef Chewie het volgende:
[..]
Van beide kanten eigenlijk in deze discussie.
Het is zwarte piet, een sprookjesfiguur die (duh) zwart is en moet zwarte piet anders maak hem/haar dan echt zwart en niet donkerbruin.
Mijn statement in het kort.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:07 schreef UpsideDown het volgende:
Stop er dan maar helemaal mee.
Wel of geen Sinterklaas, er tussenin prutsen is kansloos en verneukt het feest.
Aha, denkt een vierjarige daar op pakjesavond ook zo over? Geloof er niets van.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:07 schreef UpsideDown het volgende:
Stop er dan maar helemaal mee.
Wel of geen Sinterklaas, er tussenin prutsen is kansloos en verneukt het feest.
Waarom altijd dit geblaat, hebben al die andere veranderingen dan het feest verpest?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:07 schreef UpsideDown het volgende:
Stop er dan maar helemaal mee.
Wel of geen Sinterklaas, er tussenin prutsen is kansloos en verneukt het feest.
Ik ben het eens een keer met je eens.quote:
quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:28 schreef ems. het volgende:
Beste oplossing voor het hele zwarte-pieten dilemma is de racisten die vinden dat zwarte piet racistisch is veroordelen.
Dat zou wel goed bij de traditie passen, want de sint is langer een kinderschrik geweest dan een kindervriend. Maar dat willen de traditie roepers liever niet horen...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:09 schreef geelkuikentje het volgende:
Mogen we deze nu ook als Sint gebruiken??:
[ afbeelding ]
Leuk op een wit paard.
Omdat er daarna wel weer wat anders gevonden wordt, zoals het kruis op de mijter van Sinterklaas wat weg moet. Daarna moet het paard weg want dat is dierenmishandeling, en daarna de stoomboot want dat is vervuiling, etc. etc.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:09 schreef erodome het volgende:
[..]
Waarom altijd dit geblaat, hebben al die andere veranderingen dan het feest verpest?
Oprotten naar dat stukje Israël wat ze palestina noemen misschien een optie? Zwarte piet hoort bij de Nederlandse cultuur en iedereen die daar mee zit heeft alle recht te vertrekken. Graag zelfs.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:01 schreef Skietzo het volgende:
KIJK ZE FUCKING HUILEN OM ZWARTEPIET DOMME KUDDE VOLK![]()
![]()
Feit is gewoon dat deze "traditie" zich vooral kenmerkt door verandering, van kinderschrik sint naar kinderschrik piet, van kinderschrik piet naar kindervriend piet, van pikzwart naar bruin, van page naar eng figuur op de voorgrond naar grappig figuur op de voorgrond en ga zo maar door.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:10 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Omdat er daarna wel weer wat anders gevonden wordt, zoals het kruis op de meiter van Sinterklaas wat weg moet. Daarna moet het paard weg want dat is dierenmishandeling, en daarna de stoombood want dat is vervuiling, etc. etc.
Stelletje huilebalken.
Dat lijkt me vrij sterk.quote:
Ben jij nu eigenlijk niet de huilebalk? Het komt allemaal heel verongelijkt en kinderachtig over wat je roept.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:10 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Omdat er daarna wel weer wat anders gevonden wordt, zoals het kruis op de mijter van Sinterklaas wat weg moet. Daarna moet het paard weg want dat is dierenmishandeling, en daarna de stoomboot want dat is vervuiling, etc. etc.
Stelletje huilebalken.
quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:10 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Omdat er daarna wel weer wat anders gevonden wordt, zoals het kruis op de mijter van Sinterklaas wat weg moet. Daarna moet het paard weg want dat is dierenmishandeling, en daarna de stoomboot want dat is vervuiling, etc. etc.
Stelletje huilebalken.
quote:Op donderdag 17 oktober 2013 18:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Draadstaal heeft de hele Sinterklaas- en anti-discrimnatie-kwestie trouwens ook prachtig gepersifleerd, in 2009:
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1140998
Het uiterlijk is al een jaar of 80 niet echt veranderd. Dat er hier en daar alternatieven opdoken, dat klopt, maar al sinds de eerste echte intocht in Amsterdam is zwarte piet een zwart figuur in de karakteristieke kleurige kleding.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:59 schreef erodome het volgende:
[..]
Kijk je ook even naar de rest, die vaste vorm klopt niet.
Tot de jaren '60 was piet een kinderschrik, hij kon amper normaal praten en was er vooral om te dreigen met geweld, van de roe die ook echt gebruikt werd tot het angstwekkende idee om meegenomen te worden en tot pepernoten vermalen te worden.
Dat was al voorbij de tijd dat men gewoon donkere mensen zonder smink hiervoor gebruikte...
De page van jan schenkman nog langer geleden was een anoniem figuur op de achtergrond, de sint zelf was toen meer de kinderschrik.
Uiterlijk is veranderd, hoe ze handelen is veranderd, dat is iets wat de traditie in deze kenmerkt, verandering.
Een slaven feest als koetloer , ben er maar trots op.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:12 schreef Raptor1985 het volgende:
[..]
Oprotten naar dat stukje Israël wat ze palestina noemen misschien een optie? Zwarte piet hoort bij de Nederlandse cultuur en iedereen die daar mee zit heeft alle recht te vertrekken. Graag zelfs.
Je weet niet eens waar je het over hebt.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:15 schreef Skietzo het volgende:
[..]
Een slaven feest als koetloer , ben er maar trots op.
Het maakt mij niet uit, mag van mij compeet afgeschaft worden. Maar jaar in, jaar uit dezelfde kansloze discussie voeren is toch te triest voor woorden. Laat het toch of hak een knoop door.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ben jij nu eigenlijk niet de huilebalk? Het komt allemaal heel verongelijkt en kinderachtig over wat je roept.
Ja zo heeft elke cultuur wel wat raars he. Er zijn ook hele volksstammen die een kinder verkrachter aanbidden.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:15 schreef Skietzo het volgende:
[..]
Een slaven feest als koetloer , ben er maar trots op.
Niet waar, die "eerste"piet was namelijk gewoon een donker mens, daarna kwam de pikzwarte piet die veranderde in donkerbruin. Die verandering kwam in mijn leven, dat van zwart naar bruin en dat is zeer zeker geen 80 jaar, maak daar maar 30 van.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:14 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Het uiterlijk is al een jaar of 80 niet echt veranderd. Dat er hier en daar alternatieven opdoken, dat klopt, maar al sinds de eerste echte intocht in Amsterdam is zwarte piet een zwart figuur in de karakteristieke kleurige kleding.
Dat de rol van zwarte piet onderhevig is aan verandering, zal ik niet ontkennen. De rol past zich aan aan onze kijk op opvoeding en door de invloed van TV.
Het gaat echter niet om de rol, maar het uiterlijk. En dat is decennia lang al de zwarte piet die we nu nog kennen.
Dat laatste he. Waarom doen we dit dan? Dit hele gehannes? Omdat er echt een klein groepje mensen is dat jaar in, jaar uit, blijft zeiken, blijft drammen net zo lang tot ze hun zin krijgen? Leuk.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:17 schreef erodome het volgende:
[..]
Niet waar, die "eerste"piet was namelijk gewoon een donker mens, daarna kwam de pikzwarte piet die veranderde in donkerbruin. Die verandering kwam in mijn leven, dat van zwart naar bruin en dat is zeer zeker geen 80 jaar, maak daar maar 30 van.
Van page naar de piet zoals we die nu kennen is ook al een stevige stap en de grootste inhoudelijke verandering is toch wel hoe piet zich gedraagt, van enge kinderschrik waar kinderen letterlijk nachtmerrie's van hadden naar vrolijke kindervriend. Toch blijkt dat allemaal niets uit te maken, kinderen blijken die veranderingen amper op te merken en gewoon blij dat feest te vieren.
Dit hele piet verhaal gaat niet over kinderen, dat lijkt me wel duidelijk.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:18 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat laatste he. Waarom doen we dit dan? Dit hele gehannes? Omdat er echt een klein groepje mensen is dat jaar in, jaar uit, blijft zeiken, blijft drammen net zo lang tot ze hun zin krijgen? Leuk.
Klopt. Een groep volwassen huilebalken die weet dat het zin heeft om te blijven janken ziet hun kans.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:19 schreef erodome het volgende:
[..]
Dit hele piet verhaal gaat niet over kinderen, dat lijkt me wel duidelijk.
Je hebt wel gelijk.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:02 schreef Skietzo het volgende:
[..]
Blanke kaasjes zitter er mee...
weer een miljoen petities via facebook , terwijl een petitie tegen de NSA nie eens de 1000 haalt
slaap lekker verder
Je maakt je behoorlijk druk dus blijkbaar maakt het je wel wat uit hoe dat kinderfeest gevierd wordt.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:16 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Het maakt mij niet uit, mag van mij compeet afgeschaft worden. Maar jaar in, jaar uit dezelfde kansloze discussie voeren is toch te triest voor woorden. Laat het toch of hak een knoop door.
Nee. Het idiote was, dat zowel het wel als het niet 'liken' van pietitie werd gezien als kleur bekennen. Je kon kiezen tussen óf een slavendrijvende racistische conservatief, óf een politiek correcte jammerende linkse calimero. Een tussenweg was niet mogelijk. Dat is niet verhelderend, dat is gewoon eng.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:18 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
De pietitie maakte wel mooi duidelijk in je omgeving hoe mensen dachtten.
Kleur bekennen werkt verhelderend.
Noem het maar huilebakken, ik denk dat ze wel ergens een puntje hebben.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:20 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Klopt. Een groep volwassen huilebalken die weet dat het zin heeft om te blijven janken ziet hun kans.
Iemand zwart schminken was gewoon te duur. Als je schoenmeer met water verdunt ben je goedkoper uit en sneller klaar. Heeft niets met cultuurverandering te maken.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:17 schreef erodome het volgende:
[..]
Niet waar, die "eerste"piet was namelijk gewoon een donker mens, daarna kwam de pikzwarte piet die veranderde in donkerbruin.
Precies. Waarom maken sommige grote mensen er dan een probleem van?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:17 schreef erodome het volgende:
[..]
Niet waar, die "eerste"piet was namelijk gewoon een donker mens, daarna kwam de pikzwarte piet die veranderde in donkerbruin. Die verandering kwam in mijn leven, dat van zwart naar bruin en dat is zeer zeker geen 80 jaar, maak daar maar 30 van.
Van page naar de piet zoals we die nu kennen is ook al een stevige stap(alhoewel niet zo groot als die van demon naar page op de achtergrond) en de grootste inhoudelijke verandering is toch wel hoe piet zich gedraagt, van enge kinderschrik waar kinderen letterlijk nachtmerrie's van hadden naar vrolijke kindervriend. Toch blijkt dat allemaal niets uit te maken, kinderen blijken die veranderingen amper op te merken en gewoon blij dat feest te vieren.
Zowel het uiterlijk als de rol blijken gewoon niet zo van belang te zijn voor degene waarvoor dit feest is, kinderen dus.
Mee eens. Wat maakt het nou uit of er een paar blanke pieten tussen zitten of een donkere sinterklaas. Kinderen zien toch geen kleur.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:22 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Precies. Waarom maken sommige grote mensen er dan een probleem van?
Omdat er tegenwoordig in Nederland ook heel veel niet blanke kindertjes zijn denk ik.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:22 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Precies. Waarom maken sommige grote mensen er dan een probleem van?
Misschien omdat het niet zo leuk is om op de werkvloer piet genoemd te worden e.d., wat voor teveel mensen vaste prik is vanaf dat de pepernoten in de winkel liggen? Om maar een vb te noemen hoor...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:22 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Precies. Waarom maken sommige grote mensen er dan een probleem van?
??????????????????quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Iemand zwart schminken was gewoon te duur. Als je schoenmeer met water verdunt ben je goedkoper uit en sneller klaar. Heeft niets met cultuurverandering te maken.
Ja, ik noem hem huilebalken. Ten eerste is roepen dat je je beledigd voelt tegenwoordig kennelijk al voldoende grond om iets ingrijpend te veranderen. Dat vind ik uitermate vreemd. Roepen dat je vindt dat je beledigd bent, geeft je geen enkel recht. Het laat alleen maar zien hoe ongelofelijk kleinzerig je bent.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:22 schreef erodome het volgende:
[..]
Noem het maar huilebakken, ik denk dat ze wel ergens een puntje hebben.
Als je zo omgaat met andermans gevoelens wordt het niks, je kan wel stug vasthouden aan dat beeld van piet wat je zelf hebt, maar ben je dan meer dan die "huilebakken"? Of ben je misschien dan nog wel een grotere huilenbak?
Veranderingen beginnen altijd met kleine groepjes die gaan zeuren en drammen. Wmb hadden vrouwen nog steeds geen stemrecht, maar ja....ooit zijn er een paar van die feministes op de barricades geklommen en kijk wat het ons heeft opgeleverd, terwijl het allemaal prima ging.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:18 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat laatste he. Waarom doen we dit dan? Dit hele gehannes? Omdat er echt een klein groepje mensen is dat jaar in, jaar uit, blijft zeiken, blijft drammen net zo lang tot ze hun zin krijgen? Leuk.
Dus? Kinderen van welke kleur dan ook vinden het allemaal geweldig.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:24 schreef remlof het volgende:
[..]
Omdat er tegenwoordig in Nederland ook heel veel niet blanke kindertjes zijn denk ik.
Schandalig. Piet is zwart en sint is wit.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:24 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Mee eens. Wat maakt het nou uit of er een paar blanke pieten tussen zitten of een donkere sinterklaas. Kinderen zien toch geen kleur.
Samenvatting van je post, van zwart naar bruin en de rest weer over de rol.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:17 schreef erodome het volgende:
[..]
Niet waar, die "eerste"piet was namelijk gewoon een donker mens, daarna kwam de pikzwarte piet die veranderde in donkerbruin. Die verandering kwam in mijn leven, dat van zwart naar bruin en dat is zeer zeker geen 80 jaar, maak daar maar 30 van.
Van page naar de piet zoals we die nu kennen is ook al een stevige stap(alhoewel niet zo groot als die van demon naar page op de achtergrond) en de grootste inhoudelijke verandering is toch wel hoe piet zich gedraagt, van enge kinderschrik waar kinderen letterlijk nachtmerrie's van hadden naar vrolijke kindervriend. Toch blijkt dat allemaal niets uit te maken, kinderen blijken die veranderingen amper op te merken en gewoon blij dat feest te vieren.
Zowel het uiterlijk als de rol blijken gewoon niet zo van belang te zijn voor degene waarvoor dit feest is, kinderen dus.
Alsof kinderen dat snappen. Je kunt en mag het best omgooien af en toe. Het wordt er niet minder leuk door.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:29 schreef Pinkelotjeblauw het volgende:
[..]
Schandalig. Piet is zwart en sint is wit.
En denk je dat die kinderen er wakker van liggen als vanaf nu Sinterklaas hulpjes van allerlei kleur zou hebben?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:28 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dus? Kinderen van welke kleur dan ook vinden het allemaal geweldig.
Grote mensen verpesten het uit een soort van politiek correct gedoe waar die kinderen helemaal geen boodschap aan hebben. Egoïstisch om eigen frustraties en misschien latent racisme te gebruiken om veranderingen af te dwingen.
Als het toch niks uitmaakt, waarom moet het dan anders? Never change a winning team zeggen ze toch immers.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:30 schreef remlof het volgende:
[..]
En denk je dat die kinderen er wakker van liggen als vanaf nu Sinterklaas hulpjes van allerlei kleur zou hebben?
Nee, het zijn volwassenen met een chronische onderbuikontsteking die zich hier vooral druk om maken.
Precies. Dat zeg ik ook. Kinderen maakt het geen klap uit.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:30 schreef remlof het volgende:
[..]
En denk je dat die kinderen er wakker van liggen als vanaf nu Sinterklaas hulpjes van allerlei kleur zou hebben?
Nee, het zijn volwassenen met een chronische onderbuikontsteking die zich hier vooral druk om maken.
Eh, dan spreek je die mensen aan op hun gedrag. Of zeg ik nu iets héél geks?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:24 schreef erodome het volgende:
[..]
Misschien omdat het niet zo leuk is om op de werkvloer piet genoemd te worden e.d., wat voor teveel mensen vaste prik is vanaf dat de pepernoten in de winkel liggen? Om maar een vb te noemen hoor...
Ik heb in die 36 jaar dat ik leef veelvuldig meegemaakt dat donkere mensen semi grappig piet werden genoemd door andere volwassenen, inc grapjes over domme piet. Heb veelvuldig meegemaakt dat kinderen op een donker mens afschieten en bedelen om pepernoten of gewoon even kenbaar willen maken dat ze piet zien.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:27 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Ja, ik noem hem huilebalken. Ten eerste is roepen dat je je beledigd voelt tegenwoordig kennelijk al voldoende grond om iets ingrijpend te veranderen. Dat vind ik uitermate vreemd. Roepen dat je vindt dat je beledigd bent, geeft je geen enkel recht. Het laat alleen maar zien hoe ongelofelijk kleinzerig je bent.
Boehoe, ik voel me vernederd omdat Piet een jute zak heeft.![]()
Ik heb in 28 jaar nooit een kind gesproken die de associatie met slavernij heeft gemaakt. Echt nog nooit. Ik kan me ook niet voorstellen dat dit ooit gaat gebeuren eigenlijk.
Ik ben opgegroeid in een multiculturele familie, op een multiculturele school in een multiculturele stad. Nooit heb ik ooit iemand gesproken die zich druk heeft gemaakt over Zwarte Piet.
Waarom niet? Omdat het mensen zijn die prima het onderscheid weten tussen racisme en een onschuldig kinderfeest.
Ja, kinderen snappen dat. Herinner je jezelf niet, luid zingend bij de schoorsteen, over een zwarte piet die uit fietsen ging toen z,n band knapte, Gaan we dan zingen van een witte piet of een piet met spleetogen. Heel onze cultuur gaat kapot.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:30 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Alsof kinderen dat snappen. Je kunt en mag het best omgooien af en toe. Het wordt er niet minder leuk door.
Het maakt niets uit, immers het gaat niet om huidskleur. Dus als je het veranderd, ziet niemand het. Het wordt juist spannend of de Sint dit jaar blank of donker is. Soort van Sint-Suprise. Idem voor de pieten.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:31 schreef Igen het volgende:
[..]
Als het toch niks uitmaakt, waarom moet het dan anders? Never change a winning team zeggen ze toch immers.
Wacht maar tot het 5 december is. Zelfs de kinderen zullen door dit achterlijk politiek-correcte gedoe prikken.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:31 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Precies. Dat zeg ik ook. Kinderen maakt het geen klap uit.
Daarom zie ik het probleem ook niet om van zwarte pieten naar andere pieten te gaan.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:31 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Precies. Dat zeg ik ook. Kinderen maakt het geen klap uit.
Met Sint kan het niet. Als die op TV blank is en op school zit er ineens een zwarte (of omgekeerd), dan ziet een kind heus wel dat er iets niet klopt.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Het maakt niets uit, immers het gaat niet om huidskleur. Dus als je het veranderd, ziet niemand het. Het wordt juist spannend of de Sint dit jaar blank of donker is. Soort van Sint-Suprise. Idem voor de pieten.
Het is juist een verrijking van cultuur. Denk aan alle liedjes die erbij komen voor pieten van elke kleur. Meer liedjes om te zingen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef Pinkelotjeblauw het volgende:
[..]
Ja, kinderen snappen dat. Herinner je jezelf niet, luid zingend bij de schoorsteen, over een zwarte piet die uit fietsen ging toen z,n band knapte, Gaan we dan zingen van een witte piet of een piet met spleetogen. Heel onze cultuur gaat kapot.
Maar er zijn bijna geen zwarte mensen. Wel heel veel bruine, in heel veel verschillende gradaties, maar echt zwart is zeldzaam en dus duur.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:26 schreef erodome het volgende:
[..]
??????????????????
Waar heb je het over? Een donker mens als piet nemen is zelfs goedkoper dan schoensmeer
Wat wordt er verpest als kinderen er geen bal om geven welk kleurtje piet heeft?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:28 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dus? Kinderen van welke kleur dan ook vinden het allemaal geweldig.
Grote mensen verpesten het uit een soort van politiek correct gedoe waar die kinderen helemaal geen boodschap aan hebben. Egoïstisch om eigen frustraties en misschien latent racisme te gebruiken om veranderingen af te dwingen.
Het moet wel consequent zijn idd. Gewoon om het jaar om en om, dan is het opgelost. Ben je meteen van het gezeik van racisme af.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Met Sint kan het niet. Als die op TV blank is en op school zit er ineens een zwarte (of omgekeerd), dan ziet een kind heus wel dat er iets niet klopt.
+1quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:52 schreef AMangold het volgende:
Die buitenlanders moeten onze cultuur maar accepteren of terug oprottenZwarte Piet doet helemaal niets verkeerd..
Idd. Kinderen snappen dat helemaal niet. Die vinden het net zo leuk of misschien zelfs leuker. Het zijn de ouderen die perse zwart willen zien van zwarte piet.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:35 schreef erodome het volgende:
[..]
Wat wordt er verpest als kinderen er geen bal om geven welk kleurtje piet heeft?
3 jaar geleden een kind in mijn directe omgeving die sinterklaas in curacao had gevierd. Jong kind, echt vol in de sinterklaasstemming, geen enkel probleem dat er verschillende kleuren pieten rondliepen, was alleen maar extra mooi volgens dat kind, helemaal geweldig dat de pieten daar meerdere kleuren hadden.
Sommige mensen -misschien zelfs best wel veel mensen- zijn gewoon racistisch. Zwarte Piet maakt dat blijkbaar zichtbaar. Maar een probleem los je niet op met symptoombestrijding.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb in die 36 jaar dat ik leef veelvuldig meegemaakt dat donkere mensen semi grappig piet werden genoemd door andere volwassenen, inc grapjes over domme piet. Heb veelvuldig meegemaakt dat kinderen op een donker mens afschieten en bedelen om pepernoten of gewoon even kenbaar willen maken dat ze piet zien.
Ik ken dan ook zat mensen die dat helemaal niet zo leuk vinden, het eerste (tussen volwassenen) zelfs als meer dan naar beschouwen.
Net doen alsof dit allemaal niet waar is is stevig je kop in het zand steken.
Natuurlijk ken ik ook zat mensen die zich daar niet druk om maken, maar dat neemt niet weg dat piet zoals we die kennen rechtstreeks van dat verleden afstamt en dat de piet nu ge(/mis)bruikt wordt door volwassenen voor of domme geintjes, of om wel degelijk te raken(pesten en erger).
Ik wel. Want dit wordt door volwassenen afgedwongen. Volwassenen die hier racistische motieven in zien terwijl die er gewoon niet zijn. Ik vind het best erg dat daar aan toegegeven wordt, want dat impliceert dat degenen die op deze eisen van Quinsygario en andere jankerds ingaan erkennen dat er toch wel iets racistisch in zit.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef remlof het volgende:
[..]
Daarom zie ik het probleem ook niet om van zwarte pieten naar andere pieten te gaan.
Wat een onzin, daar is een hele discussie en gedoe over geweest meerdere jaren. Dat had wel degelijk met "discriminatie" te maken en niet met goedkopere schoensmeer, zeker aangezien we die verandering in een tijd hebben gehad dat er geen enkel probleem was om zwarte smink te krijgen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:35 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar er zijn bijna geen zwarte mensen. Wel heel veel bruine, in heel veel verschillende gradaties, maar echt zwart is zeldzaam en dus duur.
Van zwart naar bruin heeft dus met kosten te maken, niet met een veranderende Sinterklaas-cultuur.
Jeetje, kleuters die iemand voor een aardig persoon aanzien. Zwaar leven moeten die mensen wel niet hebben als ze dat al vervelend vinden.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb in die 36 jaar dat ik leef veelvuldig meegemaakt dat donkere mensen semi grappig piet werden genoemd door andere volwassenen, inc grapjes over domme piet. Heb veelvuldig meegemaakt dat kinderen op een donker mens afschieten en bedelen om pepernoten of gewoon even kenbaar willen maken dat ze piet zien.
Ik ken dan ook zat mensen die dat helemaal niet zo leuk vinden, het eerste (tussen volwassenen) zelfs als meer dan naar beschouwen.
Net doen alsof dit allemaal niet waar is is stevig je kop in het zand steken.
Natuurlijk ken ik ook zat mensen die zich daar niet druk om maken, maar dat neemt niet weg dat piet zoals we die kennen rechtstreeks van dat verleden afstamt en dat de piet nu ge(/mis)bruikt wordt door volwassenen voor of domme geintjes, of om wel degelijk te raken(pesten en erger).
Alsof er hier mensen zijn met slavernij-trauma'squote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:36 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het is verder gewoon dom om je discriminatie- en slavernij-trauma's op te lossen via een eeuwenoud cultureel volksfeest.
Een Sint met een donkerbruin tintje. Gewoon van het zonnen. Goed idee.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:38 schreef Lavenderr het volgende:
Zo, ben klaar met de discussie. Het is juni en het is zomer en we willen allemaal een lekker bruin kleurtje krijgen. Toch?
Joh, hoe piet en sint eruit zien is altijd al bepaald door volwassenen, waarom is dat nu dan ineens een probleem?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:38 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik wel. Want dit wordt door volwassenen afgedwongen. Volwassenen die hier racistische motieven in zien terwijl die er gewoon niet zijn. Ik vind het best erg dat daar aan toegegeven wordt, want dat impliceert dat degenen die op deze eisen van Quinsygario en andere jankerds ingaan erkennen dat er toch wel iets racistisch in zit.
Zo, ben klaar met de discussie. Het is juni en het is zomer en we willen allemaal een lekker bruin kleurtje krijgen. Toch?
De oorsprong van zwarte piet ligt wel degelijk in racisme, in de slavernij zelfs, dus ik snap prima dat daar bezwaar tegen is. En als het de kinderen niet uitmaakt zie ik geen enkel bezwaar om van pieten met alleen een hele donkere huidskleur af te stappen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:38 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik wel. Want dit wordt door volwassenen afgedwongen. Volwassenen die hier racistische motieven in zien terwijl die er gewoon niet zijn. Ik vind het best erg dat daar aan toegegeven wordt, want dat impliceert dat degenen die op deze eisen van Quinsygario en andere jankerds ingaan erkennen dat er toch wel iets racistisch in zit.
Zo, ben klaar met de discussie. Het is juni en het is zomer en we willen allemaal een lekker bruin kleurtje krijgen. Toch?
Omdat bepaalde mensen graag in stereotypen denken. Zwart is ondergeschikt en blank is leidend. Zo is het volgens hen en zo moet het blijven, zelfs in een onschuldig kinderfeest.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:39 schreef erodome het volgende:
[..]
Joh, hoe piet en sint eruit zien is altijd al bepaald door volwassenen, waarom is dat nu dan ineens een probleem?
Wat een onzin-discussie: zwarte of bruine piet.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:38 schreef erodome het volgende:
[..]
Wat een onzin, daar is een hele discussie en gedoe over geweest meerdere jaren. Dat had wel degelijk met "discriminatie" te maken en niet met goedkopere schoensmeer, zeker aangezien we die verandering in een tijd hebben gehad dat er geen enkel probleem was om zwarte smink te krijgen.
Als het niet belangrijk is, laten we dan permanent switchen naar regenboogpieten en get it over with. Het is toch niet belangrijk.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat een onzin-discussie: zwarte of bruine piet.
Kunnen mensen zich niet druk maken om iets belangrijks? De failliete War on Drugs? Fukushima? De politieke cultuur in de Fasistische Veerenigde Coorperaties van Amerika?
Dom gelul zeg, heet hij nou Zwarte Piet of niet? Dan moet hij ook gewoon zwart zijn.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:41 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Omdat bepaalde mensen graag in stereotypen denken. Zwart is ondergeschikt en blank is leidend. Zo is het volgens hen en zo moet het blijven, zelfs in een onschuldig kinderfeest.
Natuurlijk alleen daarop reageren terwijl ik toch duidelijk zeg dat dat tussen volwassenen voornamelijk als naar gezien wordt...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:38 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Jeetje, kleuters die iemand voor een aardig persoon aanzien. Zwaar leven moeten die mensen wel niet hebben als ze dat al vervelend vinden.
De Piet die wij kennen is uiteraard veel ingewikkelder dan wat jij wil doen voorkomen. Kijk maar naar de soortgelijke feesten in andere Europese landen. Vertoont wel aardig wat gelijkenissen.
Maar nee, stug blijven volhouden dat het racisme is.
Zelfs al zou het rechtstreeks uit het verleden komen. Zelfs al zou het gaan om een bevrijde slaaf. Waarom zou dat dan racistisch zijn?
Ik ken mensen die per ongeluk een journaal zien, een item mee pikken van een Arabisch land waar demonstrerende mensen in elkaar geslagen worden omdat de dictator zijn corrupte bestaan wenst te bestendigen, en niets anders weten uit te brengen dan "Wat een taal, hè?"quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:33 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb in die 36 jaar dat ik leef veelvuldig meegemaakt dat donkere mensen semi grappig piet werden genoemd door andere volwassenen,
O ja? Ik zal maar even nog een post van vorig jaar recyclen:quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:40 schreef remlof het volgende:
[..]
De oorsprong van zwarte piet ligt wel degelijk in racisme, in de slavernij zelfs, dus ik snap prima dat daar bezwaar tegen is. En als het de kinderen niet uitmaakt zie ik geen enkel bezwaar om van pieten met alleen een hele donkere huidskleur af te stappen.
quote:Je ziet in de discussie dat je op heel veel manieren tegen Zwarte Piet aan kan kijken:
Verhaal 1:
Zwarte Piet is een racistisch stereotype. Z'n zwart geschminkte gezicht, rode lippen, kroeshaar en grote gouden oorbellen staan voor een karikatuur als "blackface". Z'n kleding en attributen staan voor slavernij. Sinterklaas is als blanke de slavendrijver.
Verhaal 2:
Zwarte Piet is een Moor. Geen toeval, want Sinterklaas komt uit Spanje en daar kennen we de Moren ook van. In het verhaal van Schenkman (1850) heeft Piet bijv. ook geen rode lippen of oorbellen en ziet er meer uit als een Moor dan als een blackface. Het Moorse pagepakje spreekt hier ook voor. Bovendien werd Sinterklaas in het kinderboek Piet de Smeerpoets (1848) ook in verband met de Moren gebracht: hierin neemt Sinterklaas het op voor Moriaantje zo zwart als roet (een Moor) en veroordeelt racisme scherp.
Verhaal 3:
Zwarte Piet is een mythisch figuur wiens zwarte kleur symbolisch is: als brenger van het nieuwe jaar, analoog aan Hadji Firoez in Iran en analoog aan Krampus als compagnon van Sinterklaas in Oostenrijk en Hongarije. Dit is (net als de legende van Sinterklaas zelf) een eeuwenoude traditie die terugreikt tot ver voor de stereotypen van rond 1850.
Verhaal 4:
Zwarte Piet is blank. Hij wordt gewoon zwart van het roet in de schoorsteen als hij cadeautjes bezorgt.
Verhaal 5:
Zwarte Piet is praktisch gezien racistisch, want blanke kinderen roepen soms "Zwarte Piet" naar mensen met een donkere huidskleur en een uit opinieonderzoeken blijkt dat binnen etnische minderheden veel mensen Zwarte Piet discriminerend vinden.
Verhaal 6:
Zwarte Piet is praktisch gezien niet racistisch. Hij is sterk veranderd in de afgelopen decennia en kinderen vinden Piet tegenwoordig hartstikke leuk. Als je een donkere huidskleur hebt zou je juist blij moeten zijn als je met Zwarte Piet wordt geassocieerd. Bovendien is het in multicultureel Nederland niks bijzonders om donkere mensen te zien, ook voor kinderen niet. Die kunnen vast prima het verschil tussen Zwarte Piet en echte zwarte mensen begrijpen. En uit opinieonderzoeken blijkt dat ook binnen etnische minderheden maar een klein deel van de mensen zich daadwerkelijk persoonlijk gekwetst voelt door Zwarte Piet.
Verhaal 7:
Al heeft Zwarte Piet een racistische oorsprong (conform verhaal 1), hij heeft tegenwoordig geen racistisch effect meer (conform verhaal 6) en is een onuitwisbaar onderdeel van onze geschiedenis – we moeten dat onder ogen durven zien en verwerken, in plaats van ervoor weg te lopen en alle herinneringen aan het verleden onder het tapijt weg te moffelen.
Kortom, je kan er alle kanten mee op. Maar een klimaat waarbij bepaalde leden van minderheden zo-even alle blanken als racisten en nazi’s wegzetten en omgekeerd bepaalde blanken zo-even alle zwarten als zeurpieten wegzetten die maar moeten ophoepelen naar “hun eigen land” lijkt me toch wel de allerslechtste kant die je op had kunnen gaan.
Het een maakt het ander niet goed... Er is altijd wel wat te vinden dat erger is.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:45 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ken mensen die per ongeluk een journaal zien, een item mee pikken van een Arabisch land waar demonstrerende mensen in elkaar geslagen worden omdat de dictator zijn corrupte bestaan wenst te bestendigen, en niets anders weten uit te brengen dan "Wat een taal, hè?"
Daar moeten ze wat aan doen.
alles zoals het is. Zijn we sneller klaar.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:42 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Als het niet belangrijk is, laten we dan
Neehoor, alleen de discussie is hoogst irritant aan het worden en over zijn houdbaarheid. Dit duurt nu al jaren, als alle discussies zo vaak herhaald werden en beslissingen zo traag genomen werden, leefden we nu nog in het stenen tijdperk. Het zijn ook steeds weer dezelfde argumenten die aangedragen worden en het bederft het feest, want dat krijgt een negatieve bijsmaak. Dus wat doen we er aan?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je maakt je behoorlijk druk dus blijkbaar maakt het je wel wat uit hoe dat kinderfeest gevierd wordt.
Of de moderne slavernij bijvoorbeeld in S.A of Nigeria enz..quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat een onzin-discussie: zwarte of bruine piet.
Kunnen mensen zich niet druk maken om iets belangrijks? De failliete War on Drugs? Fukushima? De politieke cultuur in de Fasistische Veerenigde Coorperaties van Amerika?
Nee. Zie de discussie die blijft. Hoe ben je dan sneller klaar?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:45 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
alles zoals het is. Zijn we sneller klaar.
Laten we dan beginnen met het ergste.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:45 schreef erodome het volgende:
[..]
Het een maakt het ander niet goed... Er is altijd wel wat te vinden dat erger is.
Het komt in ieder geval uitermate racistisch over, zie de reacties van Amerikanen die deze folklore van ons gadeslaan.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:45 schreef Igen het volgende:
[..]
O ja? Ik zal maar even nog een post van vorig jaar recyclen:
[..]
Dan duurt het nog wel even voordat we naar onszelf kijken, lijkt me niet zo'n goed plan. Snap dat je dat idee prettiger vindt, maar laat ik eens het voorstel doen eerst naar onszelf te kijken...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Laten we dan beginnen met het ergste.
Iedereen is wel racistisch, of heeft liever een voorkeur voor een bepaalde soort mensen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:36 schreef Igen het volgende:
[..]
Sommige mensen -misschien zelfs best wel veel mensen- zijn gewoon racistisch. Zwarte Piet maakt dat blijkbaar zichtbaar. Maar een probleem los je niet op met symptoombestrijding.
En wat hebben wij met die Amerikanen te maken?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:52 schreef remlof het volgende:
[..]
Het komt in ieder geval uitermate racistisch over, zie de reacties van Amerikanen die deze folklore van ons gadeslaan.
Wilt u meer of minder Zwarte Pieten.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:53 schreef UpsideDown het volgende:
Bent u voor behoud van de viering van het sinterklaasfeest?
Dan gaan we dat regelen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:54 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wilt u meer of minder Zwarte Pieten.
Minder, Minder, Minder
Niets, maar wel met Nederlanders van niet-Europese afkomst die het ook als racistisch ervaren.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:54 schreef budvar het volgende:
[..]
En wat hebben wij met die Amerikanen te maken?
In verband met het nieuwe verdrag met de US van A. http://nos.nl/artikel/640(...)ndelsverdrag-vs.htmlquote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:54 schreef budvar het volgende:
[..]
En wat hebben wij met die Amerikanen te maken?
Mij zal het i.i.g. worst wezen wat mensen ervaren. Als de bedoeling maar niet verkeerd is, dan moet je verder maar gewoon wat incasseringsvermogen kweken.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Niets, maar wel met Nederlanders van niet-Europese afkomst die het ook als racistisch ervaren.
Dan moeten we juist de Zwarte Piet zwart laten want dat verdrag is een heel slecht plan wat alleen maar voordelen heeft voor multinationals.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:55 schreef Ceberut het volgende:
[..]
In verband met het nieuwe verdrag met de US van A. http://nos.nl/artikel/640(...)ndelsverdrag-vs.html
Als het daarom gaat, dan kunnen we de VS niet genoeg tegen de haren in strijken.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:55 schreef Ceberut het volgende:
[..]
In verband met het nieuwe verdrag met de US van A. http://nos.nl/artikel/640(...)ndelsverdrag-vs.html
Dat is dan jammer voor ze, het is namelijk niet racistisch.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Niets, maar wel met Nederlanders van niet-Europese afkomst die het ook als racistisch ervaren.
Ja, want Zwarte Piet is belangrijker dan een impuls voor onze economie. Hoe zou Obama het vinden als hij opeens tussen alle blackfaces terecht zou komen in december?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:56 schreef budvar het volgende:
[..]
Dan moeten we juist de Zwarte Piet zwart laten want dat verdrag is een heel slecht plan wat alleen maar voordelen heeft voor multinationals.
Alsof het alleen 'buitenlanders' zijn die hierover klagen. Haal je kortzichtige kop eens uit het zand.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:52 schreef AMangold het volgende:
Die buitenlanders moeten onze cultuur maar accepteren of terug oprottenZwarte Piet doet helemaal niets verkeerd..
quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:00 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ja, want Zwarte Piet is belangrijker dan een impuls voor onze economie. Hoe zou Obama het vinden als hij opeens tussen alle blackfaces terecht zou komen in december?
Ja hoor, jij hebt zweepslagen nodig om er wat verstand in te rammen volgens mijquote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:00 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ja, want Zwarte Piet is belangrijker dan een impuls voor onze economie. Hoe zou Obama het vinden als hij opeens tussen alle blackfaces terecht zou komen in december?
Zou ik niet missen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:05 schreef LXIV het volgende:
Sneaky om dit midden juni te doen. Op het moment dat de interesse in het Sinterklaasfeest het kleinste is.
Als ZP verdwenen is, is het afwachten totdat kerstmis, hemelvaart en pinksteren verdwijnen.
Die "feestdagen" zou ik ook niet missen, Zwarte Piet wel.quote:
Onzin. Hellend vlak drogreden wat je hier gebruikt. Het racistische element van zwarte piet zit niet in die andere dagen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:05 schreef LXIV het volgende:
Als ZP verdwenen is, is het afwachten totdat kerstmis, hemelvaart en pinksteren verdwijnen.
De Zwarte.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:55 schreef erodome het volgende:
[..]
Kom op, je kan beter dan dit... Welke piet? De page van jan schenkman, of de domme en gewelddadige kinderschrik van de jaren '60 die niet eens normaal kon praten? Of welke van de andere vormen?
Het racistische element van Zwarte Piet bestaat niet echt, alleen in het hoofd van de huilebalken.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:08 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Onzin. Hellend vlak drogreden wat je hier gebruikt. Het racistische element van zwarte piet zit niet in die andere dagen.
Die kwalificatie doet geen recht aan de situatie. Je komt behoorlijk gekleurd overquote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:10 schreef budvar het volgende:
[..]
Het racistische element van Zwarte Piet bestaat niet echt, alleen in het hoofd van de huilebalken.
Om deze reden propageer ik ook voor een donkere sinterklaas. Kinderen zien het verschil toch niet en zien de Sint niet als neger.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:09 schreef LXIV het volgende:
Voor kinderen is zwarte piet helemaal geen neger. Ik heb nog nooit meegemaakt dat mijn kinderen naar een neger renden om snoepjes te vragen. Terwijl ze helemaal ZP-fan zijn.
Zij zien het gewoon als iets heel anders.
Oke dan moeten het maar Blanke Pieten worden met een blanke sinterklaas, of is dat ook weer racistisch?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:11 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Die kwalificatie doet geen recht aan de situatie. Je komt behoorlijk gekleurd over
Huilebalkquote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:15 schreef budvar het volgende:
[..]
Oke dan moeten het maar Blanke Pieten worden met een blanke sinterklaas, of is dat ook weer racistisch?
Na al die jaren zwarte piet en blanke sint mag het nu eens omgekeerd. Zwarte sint en blanke piet. Gedurende minimaal 20 jaar.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:15 schreef budvar het volgende:
[..]
Oke dan moeten het maar Blanke Pieten worden met een blanke sinterklaas, of is dat ook weer racistisch?
Ik vind het gewoon zo ontzettend dom gelul, het lijkt net of de Quincygario's vergeten zijn wat echte rasisme en slavernij inhoudt maar ik wil ze er graag aan herinnerenquote:
Dat komt omdat jij ze niet met die gedachte opvoed.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:09 schreef LXIV het volgende:
Voor kinderen is zwarte piet helemaal geen neger. Ik heb nog nooit meegemaakt dat mijn kinderen naar een neger renden om snoepjes te vragen. Terwijl ze helemaal ZP-fan zijn.
Zij zien het gewoon als iets heel anders.
Leer eerst spellen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:19 schreef budvar het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon zo ontzettend dom gelul, het lijkt net of de Quincygario's vergeten zijn wat echte rasisme en slavernij inhoudt maar ik wil ze er graag aan herinneren
Zweep, z w e e p.quote:
Nee vandaag nietquote:
Tuurlijk meid. Is helemaal goed met je.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 18:43 schreef erodome het volgende:
[..]
Natuurlijk alleen daarop reageren terwijl ik toch duidelijk zeg dat dat tussen volwassenen voornamelijk als naar gezien wordt...
Maar niet iedereen is even gek op kinderen, niet iedereen is blij als er per dag een aantal kinderen aan je broek hangen te bedelen.
En nee, niks bevrijde slaaf, dat idee houdt geen enkele stand, de piet van jan schenkman was een page, gewoon een slaaf op de achtergrond die de zooi mocht sjouwen.
En ook nee op dat de piet ingewikkelder is dan ik zeg, piet zoals we die hier kennen komt af van jan schenkman, de page op de achtergrond. Daarvoor is er idd een traditie waarvan we vermoeden dat die afkomt van oa de zwarte jacht, demonen dus. Die leken geensinds op de piet van nu, zoek kronus maar eens op(die trouwens niet veranderde in zwarte piet maar in de sint!!!!).
Uitgelult, argumenten zijn op?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:34 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Tuurlijk meid. Is helemaal goed met je.
Veel plezier in je droomwereld.
Ik word gestresst van jouw hoofdletters, dus nou wil ik schadevergoeding.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:43 schreef 2Happy4U het volgende:
JOUW RECHTEN EINDIGEN WAAR MIJN GEVOELENS BEGINNEN.
Oh god, door dit soort reacties krijg ik echt de neiging om mijn ogen eruit te krabbenquote:Op dinsdag 10 juni 2014 17:52 schreef AMangold het volgende:
Die buitenlanders moeten onze cultuur maar accepteren of terug oprottenZwarte Piet doet helemaal niets verkeerd..
Vind jij het normaal dat iemand zo nodig ergens anders naar toe verhuist en dan gelijk wilt bepalen wat daar allemaal gebeurd. Ik heb altijd geleerd dat ik mij moet aanpassen aan mijn omgeving en niet andersom..quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:53 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Oh god, door dit soort reacties krijg ik echt de neiging om mijn ogen eruit te krabbenHadden we niet weer even een jaartje kunnen wachten totdat mensen weer dit soort diarree neer gaan knallen?
Dat was ook de bedoeling, tot het stelletje beroepszeikerds vond dat vandaag wel een mooie dag was voor dit nieuws.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:53 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Hadden we niet weer even een jaartje kunnen wachten totdat mensen weer dit soort diarree neer gaan knallen?
Waarom doe je het dan niet? Waarom pas je je niet aan aan je multiculturele omgeving. Je noemt Surinamers/Antillianen mensen die hier niet thuis horen (ze moeten terug zeg je). Blijkbaar heb jij je niet kunnen aanpassen aan je omgeving.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:54 schreef AMangold het volgende:
Ik heb altijd geleerd dat ik mij moet aanpassen aan mijn omgeving en niet andersom..
Gelijk? Definieer gelijk in deze kwestiequote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:54 schreef AMangold het volgende:
[..]
Vind jij het normaal dat iemand zo nodig ergens anders naar toe verhuist en dan gelijk wilt bepalen wat daar allemaal gebeurd. Ik heb altijd geleerd dat ik mij moet aanpassen aan mijn omgeving en niet andersom..
Welkom in het tijdperk van globalisatie, this world gets all mixed upquote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:54 schreef AMangold het volgende:
[..]
Vind jij het normaal dat iemand zo nodig ergens anders naar toe verhuist en dan gelijk wilt bepalen wat daar allemaal gebeurd. Ik heb altijd geleerd dat ik mij moet aanpassen aan mijn omgeving en niet andersom..
Globalisering mag niet zorgen voor een wereldwijde culturele eenheidsworst.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:57 schreef remlof het volgende:
[..]
Welkom in het tijdperk van globalisatie, this world gets all mixed up
Het is weer een andere uiterste om racisme openlijk te promoten.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Globalisering mag niet zorgen voor een wereldwijde culturele eenheidsworst.
Het zou diep triest zijn als straks de hele wereld dezelfde brij van McDonalds, Starbucks en Santa Claus zou worden.
Ik klaag er alleen over dat zij ons Nederlanders continu veroordelen op alles wat wij doen. Een onschuldig kinderfeest word meteen weer bestempeld tot rasisme.. Bij alles wat we doen krijgen we commentaar dat we discrimineren.. Maar zij mogen wel overal over discrimineren? Nou mooi niet.. Ieder mens is gelijk, Ja!! Dat houd in dat wij hun moeten accepteren maar zij ons ook en dat doen ze niet.. Alleen zij die dat niet doen mogen van mij weg.. Een goede vriendin van mij heeft ook gewoon een donkere huid, maar gaat ook niet gelijk zeuren over zwarte piet / negerzoen / jodenkoek (oja mijn achternaam is joods, moet ik nu ook gaan huilen om jodenkoeken?)quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:56 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Waarom doe je het dan niet? Waarom pas je je niet aan aan je multiculturele omgeving. Je noemt Surinamers/Antillianen mensen die hier niet thuis horen (ze moeten terug zeg je). Blijkbaar heb jij je niet kunnen aanpassen aan je omgeving.
Nee, je moet kappen met wij/zij denken. Dan pas heb je je aangepast aan je omgeving, welke eigenschap je zo fier op bent.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:01 schreef AMangold het volgende:
[..]
Ik klaag er alleen over dat zij ons Nederlanders continu veroordelen op alles wat wij doen. Een onschuldig kinderfeest word meteen weer bestempeld tot rasisme.. Bij alles wat we doen krijgen we commentaar dat we discrimineren.. Maar zij mogen wel overal over discrimineren? Nou mooi niet.. Ieder mens is gelijk, Ja!! Dat houd in dat wij hun moeten accepteren maar zij ons ook en dat doen ze niet.. Alleen zij die dat niet doen mogen van mij weg.. Een goede vriendin van mij heeft ook gewoon een donkere huid, maar gaat ook niet gelijk zeuren over zwarte piet / negerzoen / jodenkoek (oja mijn achternaam is joods, moet ik nu ook gaan huilen om jodenkoeken?)
Leer anders eerst je eigen taal eens fatsoenlijk te beheersen voordat je kritiek gaat uiten op de buitenlandersquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:01 schreef AMangold het volgende:
[..]
Ik klaag er alleen over dat zij ons Nederlanders continu veroordelen op alles wat wij doen. Een onschuldig kinderfeest word meteen weer bestempeld tot rasisme.. Bij alles wat we doen krijgen we commentaar dat we discrimineren.. Maar zij mogen wel overal over discrimineren? Nou mooi niet.. Ieder mens is gelijk, Ja!! Dat houd in dat wij hun moeten accepteren maar zij ons ook en dat doen ze niet.. Alleen zij die dat niet doen mogen van mij weg.. Een goede vriendin van mij heeft ook gewoon een donkere huid, maar gaat ook niet gelijk zeuren over zwarte piet / negerzoen / jodenkoek (oja mijn achternaam is joods, moet ik nu ook gaan huilen om jodenkoeken?)
Ik herken dit niet en ga niet in op hypothetische situaties.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:01 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Het is weer een andere uiterste om racisme openlijk te promoten.
Als je over spelfouten wilt gaan zeuren. Dat heet dyslectie. Overigens kijk ik nooit sbs6, heb ik niet op de pvv gestemd en doe ik hbo. Kijk dat mijn mening voor jou tenenkrommend is, is jou probleem. Vrijheid van meningsuitingquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:05 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Leer anders eerst je eigen taal eens fatsoenlijk te beheersen voordat je kritiek gaat uiten op de buitenlandersZo'n typisch 'sbs6-kijkend-Wilders-stemmend-VMBO-gevoel' krijg ik bij dit soort gebral... brrrr.
Ik vraag me altijd af wat deze mensen voor ons land betekenen behalve hun tenenkrommende, ongenuanceerde onderbuikgevoelens voor iedereen kenbaar maken sinds ze hun eigen podium hebben op het internet. Kan niet veel zijn als ik dat zo lees
Ach komop, dyslexie heeft toch geen fuck te maken met grammaticale fouten... grammatica bestaat gewoon uit keiharde regelsquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:07 schreef AMangold het volgende:
[..]
Als je over spelfouten wilt gaan zeuren. Dat heet dyslectie. Overigens kijk ik nooit sbs6, heb ik niet op de pvv gestemd en doe ik hbo. Kijk dat mijn mening voor jou tenenkrommend is, is jou probleem. Vrijheid van meningsuiting
Het is natuurlijk veel makkelijker om iemand op wat spelfouten te wijzen en zeggen dat iemand een sbs pvv'er is dan om met wat inhoudelijks te komen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:07 schreef AMangold het volgende:
[..]
Als je over spelfouten wilt gaan zeuren. Dat heet dyslectie. Overigens kijk ik nooit sbs6, heb ik niet op de pvv gestemd en doe ik hbo. Kijk dat mijn mening voor jou tenenkrommend is, is jou probleem. Vrijheid van meningsuiting
Daarom vroeg ik ook of je op mijn spelfouten duidde of niet. Grammatica ben ik op het moment aan het bijspijkeren. (Ik werk er aan) Maar laten we on-topic blijvenquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:11 schreef Miauw_Zedong het volgende:
[..]
Ach komop, dyslexie heeft toch geen fuck te maken met grammaticale fouten... grammatica bestaat gewoon uit keiharde regels
Is er al bekend dan hoe hij eruit gaat zien?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 19:38 schreef .Masturbatron. het volgende:
ik vind het een goede oplossing, ik had lieve een witte piet gezien maar ja
Het onderwerp is nu toch beter bespreekbaar dan in de winter?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:15 schreef Karina het volgende:
[..]
Is er al bekend dan hoe hij eruit gaat zien?
En tevens, ik word zo ontzettend moe van deze discussie he, elke keer weer hetzelfde riedeltje zowel door de voor- als tegenstanders. Het is fucking zomer ook, ga het over zonnesterkte of zo hebben niet over zwarte piet.
Met deze hitte smelt het roet van de pieten hun gezicht hoorquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:20 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Het onderwerp is nu toch beter bespreekbaar dan in de winter?
Nee, het past niet nu.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:20 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Het onderwerp is nu toch beter bespreekbaar dan in de winter?
Deze discussie gaat alleen nog maar vaker gevoerd worden, sowieso is het onderwerp voorlopig nog niet ten eindequote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:21 schreef Karina het volgende:
[..]
Met deze hitte smelt het roet van de pieten hun gezicht hoorMaar het is vooral dat ik elke keer een deja-vu krijg, gaan we weer met deze discussie...
Juist nu past het. Nu kunnen er maatregelen genomen worden ter voorkoming. In december is het al te laat.quote:
Dan is het ongepast want dan is Sinterklaas weer in aantocht en liggen de snoepjes al in de supermarkten. Dus nu de emoties wat minder hoog oplopen, lijkt mij dat de discussie ten goeden komenquote:
En ik mag wedden dat er over een paar jaar met die 'nieuwe piet' ook weer iets 'mis' is en we weer helemaal van voren af aan beginnen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:24 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Deze discussie gaat alleen nog maar vaker gevoerd worden, sowieso is het onderwerp voorlopig nog niet ten einde
Dit is wel een goed punt natuurlijk. Elders ter land kunnen mensen ervoor kiezen om als blanke piet of zwarte sint bij feestelijkheden aan te sluiten. Er hoeft in principe geen consensus te zijn.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:27 schreef Ferdo het volgende:
Hier houden we gewoon de normale. Misschien moet hij ook maar terug worden gebracht naar de Piet van rond 1975 (toen begon die kolderdiscussie ergens, geloof ik?). Aanpassen helpt niet, dus dat was toch nergens goed voor geweest, dus dat kan net zo goed mooi weer terug worden gedraaid.
Hallo roe! Hallo oorringen! Hallo dikke rode lippen! Het wordt een ouderwetsch Sinterklaas.
Dat lijkt mij ook.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Dan is het ongepast want dan is Sinterklaas weer in aantocht en liggen de snoepjes al in de supermarkten. Dus nu de emoties wat minder hoog oplopen, lijkt mij dat de discussie ten goeden komen
Waar zijn z'n gouden oorbellen? Wat een neppiet!quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:30 schreef Karina het volgende:
[..]
En ik mag wedden dat er over een paar jaar met die 'nieuwe piet' ook weer iets 'mis' is en we weer helemaal van voren af aan beginnen.
Zo geen zin in heIk ontvolg met de enige echte hoofdpiet!
[ afbeelding ]
Jeetje, soms is een gezond tegengeluid bevorderlijk maar dat niet elk tegengeluid gezond is wordt maar weer eens bevestigdquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:36 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Ik ben trots op Nederland! Toch goed van ons dat wij het land laten verkloten door een stel voormalig bootvluchtelingen...
Dit roepen de anti-pieten toch echt zelf over hun af, zij hebben van Zwarte Piet iets racistisch geprobeerd te maken en dat lukt aardig.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:42 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Jeetje, soms is een gezond tegengeluid bevorderlijk maar dat niet elk tegengeluid gezond is wordt maar weer eens bevestigd
Dat racistische gedeelte is dan ook gewoon waar. De behouders van de huidige Zwarte Piet moeten inzien dat er simpelweg een bevolkingsgroep uitgesloten wordt van deelname aan een volksfeest. Dat is niet juist.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:44 schreef budvar het volgende:
[..]
Dit roepen de anti-pieten toch echt zelf over hun af, zij hebben van Zwarte Piet iets racistisch geprobeerd te maken en dat lukt aardig.
Als we ons focussen op excessieve argumenten kan per definite geen inhoudelijke discussie gevoerd worden. Het is zwak om niet eens open te staan voor argumenten van de ander en dit geldt voor beide partijenquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:44 schreef budvar het volgende:
[..]
Dit roepen de anti-pieten toch echt zelf over hun af, zij hebben van Zwarte Piet iets racistisch geprobeerd te maken en dat lukt aardig.
Hoezo worden ze buitengesloten?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:46 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Dat racistische gedeelte is dan ook gewoon waar. De behouders van de huidige Zwarte Piet moeten inzien dat er simpelweg een bevolkingsgroep uitgesloten wordt van deelname aan een volksfeest. Dat is niet juist.
Doordat er een racistisch element besloten zit in Zwarte Piet zelf, dat stamt uit ons slavenverleden. Waarom zou je als donkergekleurd persoon mee willen doen aan een traditie die onderdeel uitmaakt van een zekere onderdrukking?quote:
En die is nu niet meer aanwezig. Tenzij je gaat zeggen dat omdat ze zwart zijn het fout is wat jou de racist maakt.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:50 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Doordat er een racistisch element besloten zit in Zwarte Piet zelf, dat stamt uit ons slavenverleden. Waarom zou je als donkergekleurd persoon mee willen doen aan een traditie die onderdeel uitmaakt van een zekere onderdrukking?
Hohohohoho, het is maar net hoe je tegen Zwarte Piet aankijkt. Er zijn minstens vier totaal verschillende verklaringen voor het fenomeen "Zwarte Piet" waarvan er (maar?) ééntje racistisch is en met slavernij te maken heeft.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:50 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Doordat er een racistisch element besloten zit in Zwarte Piet zelf, dat stamt uit ons slavenverleden. Waarom zou je als donkergekleurd persoon mee willen doen aan een traditie die onderdeel uitmaakt van een zekere onderdrukking?
Zwak om terechte kritiek als trolls weg te zetten. Dit leeft en veel breder dan je je bewust bent. De laatste jaren is het veel sterker gaan leven.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:51 schreef Specularium het volgende:
Friek begint het te leren, zijn trolls zijn minder doorzichtig dan vorig jaar.
Klopt, daarom is de huidige Piet zoals voorgesteld een prima plan.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:51 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
En die is nu niet meer aanwezig. Tenzij je gaat zeggen dat omdat ze zwart zijn het fout is wat jou de racist maakt.
Dat was niet echt nodig in jouw geval zo te lezen.... Dat racistische was al deel van je...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:44 schreef budvar het volgende:
[..]
Dit roepen de anti-pieten toch echt zelf over hun af, zij hebben van Zwarte Piet iets racistisch geprobeerd te maken en dat lukt aardig.
Waarom is Zwarte Piet zwart als hij bij aankomst nog geen enkele schoorsteen van binnen heeft gezien ?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:51 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
En die is nu niet meer aanwezig. Tenzij je gaat zeggen dat omdat ze zwart zijn het fout is wat jou de racist maakt.
Dank voor de bijval. Goed om te zien dat er nog enkelen kritisch nadenken op dit subforum.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:52 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Zwak om terechte kritiek als trolls weg te zetten. Dit leeft en veel breder dan je je bewust bent. De laatste jaren is het veel sterker gaan leven.
Stoombootschoorsteenoefeningenquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:53 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom is Zwarte Piet zwart als hij bij aankomst nog geen enkele schoorsteen van binnen heeft gezien ?
Hoe komt hij het huis binnen terwijl veel mensen geen schoorsteen meer hebben? Hoe weet Sinterklaas welk cadeau elk kind wilt?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:53 schreef gelly het volgende:
[..]
Waarom is Zwarte Piet zwart als hij bij aankomst nog geen enkele schoorsteen van binnen heeft gezien ?
Jaquote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:54 schreef gelly het volgende:
[..]
Je weet waar je uitkomt als je in de schoorsteen van een stoomboot kruipt ?
Precies, het is 1 grote leugen. Waarom dan geen leugen verzinnen waar iedereen zich prettig bij voelt. Zoals al sinds het ontstaan van deze leugen gebeurt zegmaar.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:54 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Hoe komt hij het huis binnen terwijl veel mensen geen schoorsteen meer hebben? Hoe weet Sinterklaas welk cadeau elk kind wilt?
Ik voel me niet prettig bij niet-zwarte Zwarte Pieten.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:55 schreef gelly het volgende:
[..]
Precies, het is 1 grote leugen. Waarom dan geen leugen verzinnen waar iedereen zich prettig bij voelt. Zoals al sinds het ontstaan van deze leugen gebeurt zegmaar.
Zeker, maar gezien de ontwikkelingsgeschiedenis is het aannemelijk dat er gaandeweg een racistisch getint element is toegevoegd. Dit doet niets af aan de overige verklaringen, maar vormt er een onderdeel van. Om tolerant te zijn jegens minderheden is het verstandig om de traditie zodanig aan te passen dat meerdere bevolkingsgroepen ermee kunnen leven.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Hohohohoho, het is maar net hoe je tegen Zwarte Piet aankijkt. Er zijn minstens vier totaal verschillende verklaringen voor het fenomeen "Zwarte Piet" waarvan er (maar?) ééntje racistisch is en met slavernij te maken heeft.
Volgens mij gaat het niet om jou om maar onze kinderen. En hen maakt het geen biet uit, zolang ze maar kado's krijgen. En geheel volgens de huidige gierige Hollandse traditie zwaaien we de Sint ook niet uit als we hebben gekregen wat we willen. Misschien moeten we dat maar in ere herstellen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:56 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Ik voel me niet prettig bij niet-zwarte Zwarte Pieten.
Vormt of vormde?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:56 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Zeker, maar gezien de ontwikkelingsgeschiedenis is het aannemelijk dat er gaandeweg een racistisch getint element is toegevoegd. Dit doet niets af aan de overige verklaringen, maar vormt er een onderdeel van.
Nee, tolerantie houdt in dat je elkaar niet discrimineert en elkaars gebruiken, voor zover je er geen schade van ondervindt, tolereert.quote:Om tolerant te zijn jegens minderheden, is het verstandig om de traditie zodanig aan te passen dat meerdere bevolkingsgroepen ermee kunnen leven.
Rascistisch element?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:50 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Doordat er een racistisch element besloten zit in Zwarte Piet zelf, dat stamt uit ons slavenverleden. Waarom zou je als donkergekleurd persoon mee willen doen aan een traditie die onderdeel uitmaakt van een zekere onderdrukking?
Even een volkomen serieuze vraag.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:58 schreef gelly het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het niet om jou om maar onze kinderen. En hen maakt het geen biet uit, zolang ze maar kado's krijgen. En geheel volgens de huidige gierige Hollandse traditie zwaaien we de Sint ook niet uit als we hebben gekregen wat we willen. Misschien moeten we dat maar in ere herstellen.
De nakomelingen van die zwarte Afrikanen ?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:00 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Even een volkomen serieuze vraag.
Hoeveel kinderen die in Sinterklaas geloven, dus voor wie het feest eigenlijk is, hebben kennis van slavernij van zwarte Afrikanen?
Dus omdat ze niet beter weten is het wel prima allemaal? Volgend jaar met carnaval stuur jij ook je kind in een KKK pakje naar school, want he, dat kind kent de geschiedenis van dat pakje niet toch??quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:00 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Even een volkomen serieuze vraag.
Hoeveel kinderen die in Sinterklaas geloven, dus voor wie het feest eigenlijk is, hebben kennis van slavernij van zwarte Afrikanen?
Die verklaring is later gezocht om dat element te verdoezelen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Als er een "racistisch getint element" toegevoegd is (geweest), dan is dat sowieso niet de huidskleur, want die is ook tot de andere verklaringen te herleiden.
Niet de huidskleur, maar de typische oorringen en sieraden die destijds ook gedragen werden door slaven.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 20:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Vormt of vormde?
Als er een "racistisch getint element" toegevoegd is (geweest), dan is dat sowieso niet de huidskleur, want die is ook tot de andere verklaringen te herleiden.
Maar als minderheid ondervindt je natuurlijk sowieso meer schade aan zo'n traditie, omdat je niet tot de meerderheid behoort die veel machtiger is. Minderheden moeten zodoende beschermd worden. Eén van de manieren om dat te realiseren, is om de gebruiken of tradities van de meerderheid (dominante cultuur) zodanig aan te passen dat zij verenigbaar is met meerdere culturen.quote:[..]
Nee, tolerantie houdt in dat je elkaar niet discrimineert en elkaars gebruiken, voor zover je er geen schade van ondervindt, tolereert.
En die arme kindertjes willen perse als piet verkleed gaanquote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:00 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Even een volkomen serieuze vraag.
Hoeveel kinderen die in Sinterklaas geloven, dus voor wie het feest eigenlijk is, hebben kennis van slavernij van zwarte Afrikanen?
De blackface mag je gerust racistisch noemen ja...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef Pietverdriet het volgende:
Als zwarte piet racistisch is, was Al Jolson dat dan ook?
[ afbeelding ]
Je vergelijkt een behulpzame knecht met de KKK?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef erodome het volgende:
[..]
Dus omdat ze niet beter weten is het wel prima allemaal? Volgend jaar met carnaval stuur jij ook je kind in een KKK pakje naar school, want he, dat kind kent de geschiedenis van dat pakje niet toch??
quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef Pietverdriet het volgende:
Als zwarte piet racistisch is, was Al Jolson dat dan ook?
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
De KKK was ook voorstander van behulpzame knechten met een donkere huidskleur.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:03 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Je vergelijkt een behulpzame knecht met de KKK?
Nee...quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:03 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Je vergelijkt een behulpzame knecht met de KKK?
quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:04 schreef Ulx het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Hoe racistisch was deze man?Da was een cultuurvernietigende linkse zelfhater.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Behulpzaam als "anders de zweep erover" ?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:03 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Je vergelijkt een behulpzame knecht met de KKK?
De nakomelingen van zwarte Afrikanen die ik heb gekend weten dit echt niet op die leeftijd.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef gelly het volgende:
[..]
De nakomelingen van die zwarte Afrikanen ?
Heerlijk kort door de bocht weer. Vooral niet lezen wat er staat.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef erodome het volgende:
[..]
Dus omdat ze niet beter weten is het wel prima allemaal? Volgend jaar met carnaval stuur jij ook je kind in een KKK pakje naar school, want he, dat kind kent de geschiedenis van dat pakje niet toch??
Wat heeft Zwarte Piet met de KKK te maken? Je kunt beter een vergelijking trekken met de nazi's. Die schaften de minderheden gewoon af, en lieten blanken het werk doen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:04 schreef Monolith het volgende:
[..]
De KKK was ook voorstander van behulpzame knechten met een donkere huidskleur.
Welke zweep?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:05 schreef gelly het volgende:
[..]
Behulpzaam als "anders de zweep erover" ?
Tuurlijk ben je klaar met me, je hebt immers geen argumenten die hout snijden.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:05 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
De nakomelingen van zwarte Afrikanen die ik heb gekend weten dit echt niet op die leeftijd.
Op die leeftijd is dat nog helemaal niet aan de orde. Dat komt later pas, als ze kunnen begrijpen wat het begrip daadwerkelijk inhoudt.
Of is het tegenwoordig algemene kennis?
[..]
Heerlijk kort door de bocht weer. Vooral niet lezen wat er staat.
Ik had toch gezegd dat ik klaar met je was? :w
Gek genoeg was Al Jolson zeer belangrijk voor de Burgerrecht beweging en demonstreerde hij in 1911 al tegen de rassenscheiding.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:02 schreef erodome het volgende:
[..]
De blackface mag je gerust racistisch noemen ja...
Verklaringen. En het antwoord is "nee", tenminste voor de meeste alternatieve verklaringen.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef gelly het volgende:
[..]
Die verklaring is later gezocht om dat element te verdoezelen.
En die horen al een aantal jaren niet meer bij Zwarte Piet. Probleem opgelost dus.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:01 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Niet de huidskleur, maar de typische oorringen en sieraden die destijds ook gedragen werden door slaven.
Er is m.i. überhaupt geen objectiveerbare schade. Het is immers gewoon een kinderfeestje.quote:[..]
Maar als minderheid ondervindt je natuurlijk sowieso meer schade aan zo'n traditie, omdat je niet tot de meerderheid behoort die veel machtiger is. Minderheden moeten zodoende beschermd worden. Eén van de manieren om dat te realiseren, is om de gebruiken of tradities van de meerderheid (dominante cultuur) zodanig aan te passen dat zij verenigbaar is met meerdere culturen.
Ik zeg dan ook nergens dat HIJ racistisch was, ik zeg dat de blackface racistisch was en dat mijn beste is gewoon een vrij hard feit.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:06 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gek genoeg was Al Jolson zeer belangrijk voor de Burgerrecht beweging en demonstreerde hij in 1911 al tegen de rassenscheiding.
Lees je eens in voordat je wat politieks corrects roept
http://en.wikipedia.org/wiki/Al_Jolson
Waar baseer je op dat mijn voorouders slavenhouders zijn geweest?quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:07 schreef gelly het volgende:
[..]
Die je voorouders hanteerden op de slavenschepen.
Als je je zo dom voordoet kan het haast niet anders. Wellicht kan Specualrium ook richting jou nog een compliment maken voor je getroll.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:08 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Waar baseer je op dat mijn voorouders slavenhouders zijn geweest?
ze mochten niet eens goud dragen , wat ze mochten niet eens schoenen dragen, een slaaf was geen menschquote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:08 schreef Ulx het volgende:
Die oorringen waren toch gewoon bezit? Het was de makkelijkste manier om hun verdiende geld te beleggen en veilig te bewaren,
Omdat je blank bent.quote:Op dinsdag 10 juni 2014 21:08 schreef 2Happy4U het volgende:
[..]
Waar baseer je op dat mijn voorouders slavenhouders zijn geweest?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |