De lijst wordt door de leden bekrachtigd tijdens het Congres op 15 en 16 februari.quote:PvdA-lijsttrekker Paul Tang heeft de concept-kandidatenlijst voor de Europese verkiezingen gepresenteerd. ‘Ik ben trots op deze lijst. Met dit team gaan we strijden voor een sterker en socialer Europa’, zei Paul Tang in de Balie in Amsterdam. ‘Een Europa dat niet alleen meer gaat over markt, maar ook weer over mensen. Deze lijst laat zien wat wij als PvdA belangrijk vinden en waar we voor strijden: het scheppen van banen, de aanpak van het snelle geld en de bankensector. Maar ook een sober en dienstbaar Europa, en de strijd voor mensenrechten en meer democratie in Europa.’
Paul Tang is in november 2013 door de leden van de PvdA gekozen tot lijsttrekker voor de Europese verkiezingen. Onder leiding van Job Cohen heeft een commissie vervolgens advies uitgebracht over de overige kandidaten op de lijst en heeft het partijbestuur op basis van dit advies een voordracht gedaan.
quote:Concept-kandidatenlijst voor de Europese verkiezingen:
1. Paul Tang (1967), Amsterdam, zelfstandig adviseur, voormalig Tweede Kamerlid
2. Agnes Jongerius (1960), Vleuten-De Meern, oud-voorzitter FNV
3. Kati Piri (1979), Den Haag, politiek adviseur
4. Michiel Emmelkamp (1986), Den Haag, onderzoeker
5. Paul Sneijder (1955), Tervuren (België), communicatie-adviseur
6. Flora Goudappel (1968), Rotterdam, universitair hoofddocent
7. Adnan Tekin (1972), Amsterdam, onderwijsmanager
8. Bernard Naron (1983), Lisserbroek, economisch adviseur PvdA-eurodelegatie
9. Nejra Kalkan (1983), Katwijk, senior beleidsmedewerker PvdA-eurodelegatie
10. Kirsten Verdel (1978), Rotterdam, communicatie-adviseur
11. Sander Terphuis (1972), Den Haag, jurist
12. Houkje Rijpstra (1963), Gytsjerk, wethouder gemeente Tytsjerksteradiel
13. Gerard Oosterwijk (1984), Amsterdam, manager
14. Antoinette Knoet-Michels (1954), Vlierden, lid Provinciale Statenfractie Noord-Brabant
15. Bas van Drooge (1962), Amsterdam, directeur DZB
16. Marijk Clerx (1950), Urmond, voorzitter raad van toezicht Servatius
17. Louis Meuleman (1954), Brussel (België), medewerker DG Milieu Europese Commissie
18. Margot Kraneveldt-van der Veen (1967), Zoetermeer, onderwijsadviseur
19. Frank van Oorschot (1975), Terneuzen, manager
20. Maaike Baggerman (1987), Beusichem, raadslid gemeente Buren
21. Jan Schuurman Hess (1956), Kats, publicist
22. Marjolein de Wit-Greuter (1960), Willemstad, commissaris Brabantse Waard
23. Henk Letschert (1952), Gouda, adviseur
24. Annelies Pilon (1976), Voorburg, medewerker Wiardi Beckman Stichting
25. Pieter van der Hoeven (1955), Heemstede, docent
26. Willemien Ruygrok (1951), Heemstede, adviseur
27. Geert van der Varst (1980), Leiden, persvoorlichter PvdA-eurodelegatie
28. Gadiza Bouazani (1981), Utrecht, raadslid gemeente Utrecht
29. Muus Groot (1942), Tonden, voorzitter Provinciale Statenfractie Gelderland
30. Nelleke Vedelaar (1977), Zwolle, wethouder gemeente Zwolle
31. Albert de Vries (1955), Middelburg, Tweede Kamerlid
32. Maruschka Gijsbertha (1985), Brussel (België), accountant
33. Dick Buursink (1952), Enschede, lid Provinciale Statenfractie Overijssel
34. Nurten Karisli (1971), Rotterdam, adviseur
35. Ard van der Tuuk (1968), Schipborg, gedeputeerde Drenthe
36. Amma Asante (1972), Badhoevedorp, adviseur
37. Henk Leenders (1955), Breda, fractievoorzitter Provinciale Staten Noord-Brabant
38. Fatihya Abdi (1991), Amsterdam, onderwijsassistent Inwijs
39. Frank de Vries (1965), Groningen, adviseur
40. Ing Yoe Tan (1948), Amsterdam, voormalig Eerste Kamerlid
41. Chris Leeuwe (1942), Lelystad, oud-burgemeester Lelystad
42. Souad Haouli (1976), Lelystad, adviseur
43. Esther-Mirjam Sent (1967), Nijmegen, hoogleraar
44. Odile Wolfs (1952), Gronsveld, voorzitter raad van toezicht Toneelgroep Maastricht
45. Fatima Elatik (1973), Amsterdam, stadsdeelvoorzitter Amsterdam-Oost
46. Trude Maas-de Brouwer (1946), Utrecht, voorzitter rvc Philips, voormalig EK-lid
47. Kirsten van den Hul (1976), Amsterdam, oprichter The Change Agent
Hee, Paul Sneijder staat op de 5e plek.quote:Op donderdag 23 januari 2014 15:32 schreef borisz het volgende:
[..]
De lijst wordt door de leden bekrachtigd tijdens het Congres op 15 en 16 februari.
[..]
Dat is precies de nieuwe Catherine Ashton.quote:Op donderdag 23 januari 2014 15:55 schreef freako het volgende:
#10 is een Fok!user.. Ze is blijkbaar nog steeds af en toe actief, maar ook in 2003 al:
POL / [Statenverkiezingen] Stem op mij!!
quote:Op donderdag 23 januari 2014 15:59 schreef El_Matador het volgende:
Dank voor de archiefgraai, freako.
Schokkend:
10 maart 2003:
Wat betreft Europa: de Europese Unie -waar al 70% van de wetgeving in Nederland vandaan komt-
POL / [Statenverkiezingen] Stem op mij!!
http://vorige.nrc.nl/article2258975.ecequote:„Tachtig procent van de regelgeving die door de Tweede Kamer op tafel wordt gelegd, komt rechtstreeks uit Brussel.”
(Eline van den Broek, lijsttrekker van de pan-Europese partij Libertas, in het tv-programma Goedemorgen Nederland, 6 mei)
Hier is sprake van een euromythe. In 1985 zei Jacques Delors, toenmalig voorzitter van de Europese Commissie, dat 80 procent van de economische wetgeving van een EU-lidstaat een Europese oorsprong had. Die uitspraak is een eigen leven gaan leiden.
Zo hield staatssecretaris Atzo Nicolaï van Europese Zaken het er in 2004 op dat 60 procent van alle Nederlandse wetgeving uit Europa kwam. Maar in datzelfde jaar kwamen twee verschillende Nederlandse wetenschappelijke onderzoeken op veel lagere percentages uit (16 en 23 procent). Duitse en Amerikaanse bevindingen over Duitse wetgeving noteerden eenderde en eenvijfde van de nationale wetgeving.
Sindsdien is in Nederland geen breed onderzoek gedaan. Het T.M.C. Asser Instituut waarschuwde in 2007 voor algemene uitspraken over de Brusselse invloed, omdat die per beleidsterrein enorm verschilt. Bij milieu bleek ten minste 66 procent van de nationale regelgeving een Brusselse oorsprong te hebben, bij onderwijs was dat ten minste 6 procent.
Heb nog op Eline gestemd, de laatste keer. Da's waar ook.quote:Op donderdag 23 januari 2014 16:03 schreef freako het volgende:
[..]
[..]
http://vorige.nrc.nl/article2258975.ece
Oh, was jij dat?quote:Op donderdag 23 januari 2014 16:03 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Heb nog op Eline gestemd, de laatste keer. Da's waar ook.
Yep.quote:
Nou, dan moeten we maar uit de VN!quote:Op donderdag 23 januari 2014 01:16 schreef Kowloon het volgende:
Wat een ontzettend goed verhaal heeft die Baudet hier. Vooral het stuk dat het parlement geen bevoegdheid heeft om haar eigen bevoegdheden af te staan aan andere landen of organisaties vond ik heel erg overtuigend.
Baudetquote:Op donderdag 23 januari 2014 01:16 schreef Kowloon het volgende:
Wat een ontzettend goed verhaal heeft die Baudet hier. Vooral het stuk dat het parlement geen bevoegdheid heeft om haar eigen bevoegdheden af te staan aan andere landen of organisaties vond ik heel erg overtuigend.
Precies. En uitspraken en verdragen van de VN hebben zelfs tot wetgeving geleid, terugdraaien!quote:
Het lijkt net of politici werkgelegenheid als een doel zien, ipv een middel tot een doel, namelijk het produceren van goederen en diensten om de welvaart te doen groeien.quote:Op zaterdag 25 januari 2014 14:48 schreef Janneke141 het volgende:
Gelukkig heeft Jongerius nu al goede ideeën:
Jongerius: werkloosheidsnorm naast begrotingsnorm
Zo lekker haalbaar ook.
Het gaat ten eerste om de verdelingskwestie, want wie niet werkt deelt in principe minder mee in hetgeen geproduceerd wordt dan wie wel werkt, en ten tweede willen mensen graag volwaardig meedraaien in de maatschappij, waar een volwaardige baan nou eenmaal ook bij hoort.quote:Op zaterdag 25 januari 2014 16:03 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Het lijkt net of politici werkgelegenheid als een doel zien, ipv een middel tot een doel, namelijk het produceren van goederen en diensten om de welvaart te doen groeien.
Als ze het als een doel op zich zien, waarom laten ze dan niet de helft van de werklozen een gat graven en de andere helft het gat weer dicht gooien.
Dat begrijp ik wel, maar bij het stellen van zo'n werkloosheidsnorm lijkt het net of het belangrijker wordt gevonden dat iedereen iets doet (ook al draagt het weinig bij aan de welvaart) dan of het werk dat mensen doen echt nuttig is.quote:Op zaterdag 25 januari 2014 16:17 schreef Igen het volgende:
[..]
Het gaat ten eerste om de verdelingskwestie, want wie niet werkt deelt in principe minder mee in hetgeen geproduceerd wordt dan wie wel werkt, en ten tweede willen mensen graag volwaardig meedraaien in de maatschappij, waar een volwaardige baan nou eenmaal ook bij hoort.
http://www.telegraaf.nl/b(...)op_PvdA-lijst__.htmlquote:„Het is een opgewonden standje”
Van onze parlementaire redactie
DEN HAAG, zaterdag -
PvdA’ers aan het Binnenhof maken zich zorgen over de samenstelling van de kandidatenlijst voor de Europese verkiezingen die deze week bekend werd gemaakt.
Prominente politici vrezen ongeleide projectielen in de nieuwe Europese fractie, nu mensen als voormalig Journaalcorrespondent Paul Sneijder en Sander Terphuis, die partijleider Samsom in het nauw dreef rond het vreemdelingenbeleid van het eigen kabinet, kandidaat zijn.
Terphuis weet als geen ander de achterban enthousiast te maken voor zijn standpunten en in de PvdA-top wordt er rekening mee gehouden dat hij daarom met voorkeurstemmen de onverkiesbare 11e plaats toch te gelde kan maken.
„Dat geeft vast veel reuring, maar het is meer iemand die op z’n principes blijft hameren dan iemand die oplossingen zoekt”, vreest een parlementariër. Dat geldt ook voor de nummer vier op de lijst, Michiel Emmelkamp. Dat hij zo hoog staat, bevreemdt velen. „Het is een opgewonden standje”, weet een ervaringsdeskundige.
Oud-NOS’er Sneijder kan ook nog niet op applaus aan het Binnenhof rekenen. „Met journalisten in de politiek hebben wij niet heel goede ervaringen”, zegt een Kamerlid. De lijst werd samengesteld door partijprominent Job Cohen, die ongeschikt bleek voor het PvdA-leiderschap, maar er niet voor terugdeinsde zijn opvolger Samsom in de wielen te rijden vanwege datzelfde vreemdelingenbeleid.
Nieuw verzet tegen de PvdA-koers van Samsom komt de partij niet goed uit. De peilingen geven al belabberde voorspellingen voor de lokale en de Europese verkiezingen. Partijvoorzitter Spekman herkent zich niet in de zorgen. „De PvdA heeft een zeer goede lijst waarmee we straks in Europa het verschil kunnen maken.”
Volgens mij is het parlement prima bevoegd om naar eigen inzicht te handelen over het al dan niet overhevelen van bevoegdheden. De partijen die in de Tweede Kamer zitten zitten daar toch echt omdat het volk op ze gestemd heeft, en om geen enkele andere reden.quote:Op donderdag 23 januari 2014 01:16 schreef Kowloon het volgende:
Wat een ontzettend goed verhaal heeft die Baudet hier. Vooral het stuk dat het parlement geen bevoegdheid heeft om haar eigen bevoegdheden af te staan aan andere landen of organisaties vond ik heel erg overtuigend.
Ohja Bron : http://www.destentor.nl/a(...)rekker-spd-1.4192018quote:De voorzitter van het Europees Parlement, Martin Schulz, is gekozen tot lijsttrekker van de SPD bij de Europese verkiezingen in mei.
Op een congres van de Duitse sociaaldemocraten in Berlijn kreeg hij meer dan 97 procent van de stemmen achter zich.
Schulz heeft de ambitie om de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie te worden. De 58-jarige Schulz is afkomstig uit Hehlrath, vlak over de grens bij Heerlen.
Bij D66 loopt de stemming nog tot de 30e januari, de lijsten van CDA, PvdA, CU en SGP moeten nog door het congres goedgekeurd worden. VVD en GroenLinks zijn definitief (bij GroenLinks komen er misschien nog wat lijstduwers bij).quote:Op woensdag 29 januari 2014 11:42 schreef Reya het volgende:
Heeft behalve de PvdA al een andere partij zijn lijst voor de verkiezingen bekend gemaakt?
VVD: http://www.vvd.nl/blog/26(...)andidatenlijst#lezenquote:De advieslijst, hier komen nog wat lijstduwers bij:
1. Esther de Lange
2. Jeroen Lenaers
3. Wim van de Camp
4. Chantal van den Berg
5. Dirk Gotink
6. Kaya Kocak
7. Marc Frans
8. Tom Berendsen
9. Lambert van Nistelrooij
10. Wim Eilering
11. Frank Lambermont
12. Irene Janssen
13. Mireille de Jonge
14. Rob Goring
15. Sebastiaan den Bak
16. Charlotte Bol
17. Peter Roelofs
18: Alaattin Erdal
19. Wiebe Strikwerda
20. Marc Wiggers
21. Jef Wintermans
22. Wijnand Marchal
23. Martin Bos
24. Pim Walenkamp
25. Klaas Staal
D66: dit is de advieslijst https://www.d66.nl/wp-con(...)kiezingen-2014_1.pdfquote:De kandidatenlijst is als volgt:
1 Hans van Baalen
2 Cora van Nieuwenhuizen
3 Maarten Smit
4 Mark Dijk
5 Caroline Nagtegaal-van Doorn
6 Jan Huitema
7 Joost van den Akker
8 Pieter van de Stadt
9 Floor Vermeulen
10 Jeroen van Wijngaarden
11 Monique List – de Roos
12 Wyno Zwanenburg
13 Huub Hieltjes
14 Robert van Rijn
15 Sander Janssen
16 Erik Hoogendoorn
17 Jan Nicolaas Poppens
18 Roel Boumans
19 Hans Pluckel
20 Derk Jan Eppink
GroenLinks: https://groenlinks.nl/nieuws/congres-14-december-2013quote:1.Sophie in ’t Veld (reeds gekozen als lijsttrekker)
2.Gerben Jan Gerbrandy
3.Marietje Schaake
4.Matthijs van Miltenburg
5.Raoul Boucke
6.Anke Klein
7.Rinke Brussel
8.Achraf Bouali
9.Pauline Kastermans
10.Paul Breitbarth
11.Ivo Thijssen
12.Robert Wintraecken
13.Heerd Jan Hoogeveen
14.Joost Sneller
15.Rutger Goethart
16.Abele Kamminga
17.OsmanBiçen
18.Raymond Frenken
19.Robert Schliessler
20.Ton van der Vegt
21.Conny van Stralen
22.Bastiaan de Bruijne
23.Leon Vaessen
24.Rineke Gieske-Mastenbroek
25.Jan Paul Peters
26.Alexandra van Huffelen
27.Doeke Eisma
28.Bob van den Bos
29.Johanna Boogerd-Quaak
30.Laurens Jan Brinkhorst
Het CU-smaldeel voor de CU/SGP-lijst (tussen haakjes de positie op de CU/SGP-lijst, nummers 13 en 14 zijn reserve):quote:1: Bas Eickhout
2: Judith Sargentini,
3: Mattias Gijsbertsen,
4: Isabelle Diks,
5: Lara de Brito,
6: Gert-Jan Krabbendam,
7: Daphne Dertien,
8: Jeroni Vergeer,
9: Truuske Smits,
10: Toine van de Ven,
11: Guliz Tomruk-Kisi
Voor de SGP heb ik alleen de eerste 3 kandidaten gevonden (de posities 2, 5 en 7 op de gezamenlijke lijst): http://www.refdag.nl/nieu(...)erkiezingen_1_777355quote:1 (1). Dhr. P. (Peter) van Dalen, 3 september 1958, Houten
2 (3) . Dhr. R.W. (Ruud) van Eijle, 12 februari 1955, Ermelo
3 (4). Mw. S.J.F. (Stieneke) van der Graaf, 7 oktober 1984, Groningen
4 (6). Dhr. L. (Leon) Meijer, 20 januari 1964, Ede
5 (8). Mw. J (Joanne) van der Schee-van de Kamp, 1 maart 1983, Amersfoort
6 (9). Dhr. R. (Rinze) Broekema, 30 juli 1986, Utrecht
7 (11). Mw. M.J. (Maaike) Niemeijer-Schaap, 8 augustus 1984, Utrecht
8 (13). Dhr. B. (Benjamin) Beldman, 12 juni 1984, Amersfoort
9 (14). Dhr. M.K. (Mark) Knevel, 7 mei 1969, Wassenaar
10 (16). Dhr. T.A.A. (Auke) Minnema, 24 mei 1983, Zwolle
11 (18). Dhr. A.G.A. (Andries) Bouwman, 26 maart 1985, Leeuwarden
12 (19). Dhr. J. (Jochem) Pleijsier, 5 oktober 1963, Houten
======
13. Dhr. J.H. (Jan Harm) Boiten, 2 oktober 1974, Oegstgeest
14. Mw. A. (Agnes) Glastra, 5 december 1972, Capelle a/d IJssel
Een week voor de verkiezingen. Kan de bron jammer genoeg zo snel even niet terugvinden, maar het kwam van een twitterkanaal van een of andere EU-instelling.quote:
quote:1. Sophie in ’t Veld
2. Gerben Jan Gerbrandy
3. Marietje Schaake
4. Matthijs van Miltenburg
5. Raoul Boucke
6. Anke Klein
7. Rinke Brussel
8. Pauline Kastermans
9. Ivo Thijssen
10. Achraf Bouali
11. Paul Breitbarth
12. Robert Wintraecken
13. Joost Sneller
14. Heert Jan Hoogeveen
15. Rutger Goethart
16. Abele Kamminga
17. Ali Osman Biçen
18. Raymond Frenken
19. Robert Schliessler
20. Conny van Stralen
21. Ton van der Vegt
22. Bastiaan de Bruijne
23. Leon Vaessen
24. Bob van den Bos
25. Janine Costa
26. Caecilia van Peski
27. Walter Jansen
28. Peter van Leeuwen
29. Stefan Pack
30. Rineke Gieske-Mastenbroek
31. Alexandra van Huffelen
32. Jan Paul Peters
33. Isa Yusibov
34. Doeke Eisma
35. Johanna Boogerd-Quaak
36. Laurens Jan Brinkhorst
Ik verwacht wel dat zoiets het geval gaat zijn, het blijft Europaquote:Op donderdag 30 januari 2014 18:27 schreef Kaas- het volgende:
Er komt een debat tussen de lijsttrekkers van de grotere pan-Europese politieke partijen en dat debat wordt live op televisie uitgezonden in de meeste (zo niet alle) Europese landen. Momenteel kiezen de Europese partijen een lijsttrekker en de kans lijkt erg groot dat de lijsttrekker van de partij die bij de verkiezingen het grootste wordt ook de president van de Europese Commissie zal worden.
Ben benieuwd, kijk uit naar dat debat.Hopelijk wordt het geen moeilijk gedoe, waarbij iedereen in een andere taal gaat staan debatteren en op de vertaling wachten moet. Dat zou voor de kijker dan echt weer dodelijk vermoeiend zijn..
http://www.votewatch.eu/en/news.html#3622quote:S&D ahead of EPP in race to be largest party in new European Parliament
Brussels, 19 February 2014 - The centre-left Socialists & Democrats (S&D) are narrowly ahead of the centre-right European People's Party (EPP) in the race to be the largest group in next European Parliament, according to the first in a series of forecasts from PollWatch2014, a VoteWatch Europe initiative in partnership with Burson-Marsteller/Europe Decides.
The PollWatch2014 model was developed by three leading political scientists, Kevin Cunningham, Simon Hix and Michael Marsh. In 2009, the final forecast correctly predicted 720 of the then 736 seats won by each political group (a 98% success rate), and 660 of the seats won by each national party (a 90% success rate).
PollWatch2014 now predicts that in the 2014 European Parliament elections the Socialists & Democrats will win 221 seats while the EPP will win 202. This matters, because the 'lead candidate' of the largest group is likely to be the Parliament's choice as the next President of the European Commission. But the researchers warn that with 12 weeks to go until the election and a volatile political situation in several large EU member states, either group could still come out on top on 25 May.
According to the forecast the next Parliament will be more polarised than the current one: with fewer seats for the centrist groups and more seats for the radical left, radical right, and anti-Europeans. The combined seat share of the three centrist groups - EPP, S&D and the Alliance of Liberals and Democrats for Europe (ALDE) - is likely to be down to 65% (from 72% currently), while 29% of the seats are likely to be won by parties that are either critical of, or radically opposed to, the EU.
The French FN, Dutch PVV, Austrian FPÖ, Belgian VB, Italian LN, and Swedish SD, who may seek to form a new radical right group after the elections, are forecast to win 38 MEPs - which is very close to the EP threshold of at least 25 MEPs from at least 7 member states required to form a new group.
Professor Simon Hix, Chairman of VoteWatch Europe and Head of the Department of Government at the London School of Economics and Political Science, said: "The polarisation of the EP could force the centrist groups to work together in a 'grand coalition' - starting with the choice of the next President of the European Commission - as well as shape the policy agenda of the next European Parliament."
David Earnshaw, Chief Executive Officer of Burson-Marsteller Brussels and a visiting professor at the College of Europe, Bruges, added: "These initial predictions of a close result are particularly significant given that the European political parties are naming candidates for the presidency of the European Commission. With MEPs electing a candidate nominated by the European Council, the post-election alliances in the Parliament will have a major impact on the future direction of Europe."
The forecast assumes at this stage that new MEPs from parties which are not currently affiliated to a European party or group, such as the Italian Five Star Movement (M5S) or the Czech Action of Dissatisfied Citizens (ANO), will sit as "non-attached" members. If and when they make their intended affiliation known, these parties will be assigned to groups.
Ha, je bent me net voor.quote:Op woensdag 26 februari 2014 10:44 schreef Reya het volgende:
In Duitsland heeft het Grondwettelijk Hof de kiesdrempel van drie procent geschrapt:
http://www.spiegel.de/pol(...)pawahl-a-955704.html
Ik had je eigenlijk de eer moeten gunnenquote:Op woensdag 26 februari 2014 10:57 schreef freako het volgende:
[..]
Ha, je bent me net voor..
Gevolg is dus: geen kiesdrempel voor de 96 Duitse zetels, dus ongeveer 1% van de stemmen is genoeg voor een zetel. In 2009 liepen hierdoor de Freie Wähler, de Piraten, de Republikaner, de Tierschutzpartei, de Familien-partei en de Rentner-partei een zetel mis (of ze kwamen er dichtbij). Ook de FDP, de Alternative für Deutschland, de NPD en eventueel de Ökologisch Demokratische Partei zullen hiervan kunnen profiteren.
quote:1. Toine Manders (57). Deze ervaren Europarlementariër werd al eerder door de Algemene Ledenvergadering tot lijsttrekker gekozen op voordracht van het hoofdbestuur van 50PLUS..
2. Theo Heere (53), Den Haag. Arts, manager gezondheidszorg en oud algemeen directeur bij Nutricia.
3. Petra Vosters (59), Amstelveen. Manager en raadslid te Amstelveen.
4. Chris Spooren,(55), Son en Breugel. Projectmanager.
5. Adriana Hernadez (44), Den Bosch. Zelfstandig ondernemer en communicatiespecialist.
6. Olga de Meij (57), Amsterdam. Beleidsmedewerker ruimtelijke ordening.
7. Joop van Orsouw (56), Oss. Ondernemer, raadslid en oud-wethouder.
8. Theun Wiersma (55), Opeinde. Manager.
9. Jan van Houwelingen (55), Venlo. Ondernemer.
10. Maurice Koopman (70), Amersfoort. Oud-omroepdirecteur, secretaris hoofdbestuur 50PLUS.
11. Pietsje Spijkstra (62), Ternaard. Ondernemer.
12. Lissette Leegstra (22), Groningen. Student rechtsgeleerdheid. Waarschijnlijk de jongste kandidaat bij de Europese verkiezingen.
13. Roelof Mulder (74), Kerk Avezaath. Communicatie-adviseur, fractievoorzitter voor 50PLUS in Provinciale Staten van Gelderland.
14. Jaap Haasnoot (62), Katwijk. Sociaal psycholoog, directeur.
15. Astrid Engels (72), Huizen. Kunstenares die zich actief wil inzetten voor een goed cultuurbeleid voor ouderen in goede samenhang met jongeren.
16. Wibo van de Linde (75), Nijemirdam. Journalist en tv-producer. Actief medewerker verkiezingscampagne.
17. Henk Krol (63), Eindhoven. Voormalig fractievoorzitter voor 50PLUS in de Tweede Kamer.
Ja, ze lopen al langer te koop met haar. Blijkbaar zijn ze er trots op dat ze ook leden onder de 50 hebben. Het doet me een beetje denken aan Regilio Tuur, die ook wat deed voor het Algemeen Ouderenverbond in het verleden.quote:Op woensdag 26 februari 2014 11:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Ok, 50plus heeft waarschijnlijk de jongste kandidaat bij de Europese verkiezingen
quote:Op woensdag 26 februari 2014 13:22 schreef freako het volgende:
[..]
Maurice Koopman was directeur bij de VARA. Zou dat toeval zijn, of is dit ook weer een vriendje van Nagel?
Uit de biografie van Koopman op vara.nl (laatste alinea)quote:Van 2005 tot 2006 is hij interim-wethouder Media en Sport voor Leefbaar Hilversum, de partij die onder leiding staat van zijn vriend Jan Nagel.
Goh, verrassend.quote:Op woensdag 26 februari 2014 13:32 schreef karton2 het volgende:
[..]
Uit de biografie van Koopman op vara.nl (laatste alinea)
Dennis de Jong zit al sinds 2004 in het EP, Eric Smaling was Eerste Kamerlid, en vervangt al bijna een jaar Manja Smits in de Tweede Kamer. Anne-Marie Mineur is fractievoorzitter in Provinciale Staten in Utrecht.quote:1. Dennis de Jong
2. Eric Smaling
3. Anne-Marie Mineur
4. Erik Wesselius
5. Niels Jongerius
quote:1. Matthijs Pontier
2. Janmaarten Batstra
3. Charif Mews
4. Gerben Brands
5. Steven Russchenberg
6. Gijs Peskens
7. Wiel Maessen
8. Rogier Huurman
9. Dylan Hallegraeff
10. Dirk Poot
O jee, iemand met principes, PANIEK BIJ DE PVDA!!!11quote:Op zaterdag 25 januari 2014 16:59 schreef freako het volgende:
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)op_PvdA-lijst__.html
quote:1. Anja Hazekamp
2. Corinne Cornelisse
3. Frank Wassenberg
4.Lammert van Raan
5.Pablo Moleman
6.Luuk van der Veer
7. Daniëlle de Man
8. Marco van der Wel
9.Gerjan Kelder
10.Christine Teunissen
11. Niko Koffeman
12.Esther Ouwehand
13.Marianne Thieme
Hoe schakel je doeltreffend een partijtje uit, net voor de verkiezingen...quote:Op donderdag 6 maart 2014 03:13 schreef heiden6 het volgende:
Libertarische Partij ziet af van EP-verkiezingen
Die roverheid ook altijd.quote:Op donderdag 6 maart 2014 03:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hoe schakel je doeltreffend een partijtje uit, net voor de verkiezingen...
Belasting is diefstal, de manier van spenderen van al dat geld is anale verkrachting.quote:
Dat zal wel, maar als je besluit om geen belasting te betalen moet je ook niet zeuren over de consequenties.quote:Op donderdag 6 maart 2014 03:59 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Belasting is diefstal, de manier van spenderen van al dat geld is anale verkrachting.
Wat een stoere prata joh. Ik ben benieuwd of de buit ook zelf bij mensen zou durven gaan ophalen in plaats van een paar blauwgeklede dommekrachten in te huren.quote:Op donderdag 6 maart 2014 04:03 schreef Euribob het volgende:
[..]
Dat zal wel, maar als je besluit om geen belasting te betalen moet je ook niet zeuren over de consequenties.
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/politiek/VK14/1.1902466quote:De 59-jarige Luxemburger Jean-Claude Juncker is op een congres van de Europese Volkspartij (EPP) in Dublin aangeduid als christendemocratisch kandidaat-voorzitter van de Europese Commissie. Hij haalde het tijdens een geheime stemming van zijn tegenkandidaat, de Franse eurocommissaris Michel Barnier. Juncker kreeg 382 stemmen achter zijn naam, Barnier 245.
De buit?quote:Op donderdag 6 maart 2014 06:34 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Wat een stoere prata joh. Ik ben benieuwd of de buit ook zelf bij mensen zou durven gaan ophalen in plaats van een paar blauwgeklede dommekrachten in te huren.
Thanksquote:Op donderdag 6 maart 2014 23:00 schreef Tem het volgende:
Even wat ruis opgeruimd. Fitties mogen jullie via dm of pm met elkaar gaan uitvechten.
Ik ga voor SGP of Piratenpartij. Piratenpartij natuurlijk omdat de EU keihard aan de poten van vrijheid op internet zaagt.quote:Op donderdag 20 maart 2014 13:06 schreef martijnde3de het volgende:
Nou dit zijn nu de aakomende verkiezingen.
De SGP zal zich na de verkiezingen aansluiten bij de ECR-fractie, waar de Britse Conservatieven de grootste partij is. De ChristenUnie maakt al deel uit van die fractie. Vijf jaar geleden wilde de SGP zich ook al aansluiten, maar ze werden toen geweigerd ivm het vrouwenstandpunt. Dit probleem lijkt nu uit de wereld.quote:Op donderdag 20 maart 2014 13:24 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik ga voor SGP of Piratenpartij. Piratenpartij natuurlijk omdat de EU keihard aan de poten van vrijheid op internet zaagt.
SGP lijkt opvallender maar iedereen die EU-sceptisch is zou SGP moeten stemmen. SGP zit namelijk in de enige EU-sceptisch fractie van het Europees Parlement, namelijk Europa van Vrijheid en Democratie. In die fractie zit bijvoorbeeld Nigel Farage. Laat je niet afschrikken door de Christelijke idealen van de SGP, die idealen zullen toch maar weinig steun kunnen verwerven in het Europees Parlement.
Ah, thnx voor de info. Is de ECR-fractie ook EU-sceptisch? Hoop niet dat alleen Wilders over blijft als je niks ziet in de huidige EU.quote:Op donderdag 20 maart 2014 13:42 schreef freako het volgende:
[..]
De SGP zal zich na de verkiezingen aansluiten bij de ECR-fractie, waar de Britse Conservatieven de grootste partij is. De ChristenUnie maakt al deel uit van die fractie. Vijf jaar geleden wilde de SGP zich ook al aansluiten, maar ze werden toen geweigerd ivm het vrouwenstandpunt. Dit probleem lijkt nu uit de wereld.
Het is nogal lastig te zeggen; zoals alle fracties is er relatief weinig coherentie binnen de fractie. De algemene lijn is in ieder geval wel redelijk EU-kritisch, of in ieder geval reformistisch.quote:Op donderdag 20 maart 2014 13:47 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ah, thnx voor de info. Is de ECR-fractie ook EU-sceptisch? Hoop niet dat alleen Wilders over blijft als je niks ziet in de huidige EU.
Leuk Randstadlijstje.quote:Op donderdag 23 januari 2014 15:32 schreef borisz het volgende:
[..]
De lijst wordt door de leden bekrachtigd tijdens het Congres op 15 en 16 februari.
[..]
Vernieuwende lijst.quote:Op maandag 24 maart 2014 20:44 schreef borisz het volgende:
De lijst van de PVV
[ afbeelding ]
https://twitter.com/rjduin/status/448182847216820224/photo/1
[ afbeelding ]
Het is geen slechte lijstquote:Op maandag 24 maart 2014 21:41 schreef freako het volgende:
[..]
Vernieuwende lijst..
Achtereenvolgens
1. Eerste-Kamerlid
2. Statenlid ZH
3. oud-Kamerlid (en lijsttrekker in 2006) van de LPF
4. ik neem aan dat dit de islamoloog is?
5. Europarlementariër
6 oud-Tweede-Kamerlid, aankomend raadslid in Den Haag
7. oud-Tweede-Kamerlid
8. Statenlid Groningen
9. oud-Tweede-Kamerlid, raadslid in Den Haag
Inoquote:Op maandag 24 maart 2014 20:44 schreef borisz het volgende:
De lijst van de PVV
[ afbeelding ]
https://twitter.com/rjduin/status/448182847216820224/photo/1
[ afbeelding ]
Ino's?quote:Op vrijdag 28 maart 2014 22:10 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
geniet er nog van, straks worden ze misschien verboden
Want die partij vormt ook echt een dusdanige bedreiging dat het noodzakelijk is om acties te ondernemen die tegen de rechtsstaat ingaan.quote:Op donderdag 6 maart 2014 03:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hoe schakel je doeltreffend een partijtje uit, net voor de verkiezingen...
Dat zeg jij.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 01:57 schreef editoor het volgende:
[..]
"Een stem naar de PVV is een verloren stem"
Vanaf 2:12. Wel mooi dat mensen qua uiterlijk, argumentatieniveau, fatsoen etc. nooit teleurstellen wat betreft het voldoen aan het beeld dat je van PVV'ers hebt.quote:
Mwa, dat hij recht in het gezicht van die 'Marokkaan' zegt dat het een goed idee is dat hij teruggaat is toch alleen maar mooi.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 14:34 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Vanaf 2:12. Wel mooi dat mensen qua uiterlijk, argumentatieniveau, fatsoen etc. nooit teleurstellen wat betreft het voldoen aan het beeld dat je van PVV'ers hebt.
Sta je er toevallig tussen Pinkelotjeblauw?
Ja, prachtig.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 15:13 schreef karton2 het volgende:
[..]
Mwa, dat hij recht in het gezicht van die 'Marokkaan' zegt dat het een goed idee is dat hij teruggaat is toch alleen maar mooi.
http://nos.nl/artikel/629(...)lijst-in-belgie.htmlquote:Oud-minister en kinderboekenschrijver Jan Terlouw doet mee als kandidaat aan de Europese verkiezingen op 25 mei. Hij is lijstduwer voor de Belgische liberale partij Open VLD.
De kandidatuur van Terlouw (D66) is puur symbolisch, zegt hij. "De kans is heel klein dat ik daadwerkelijk word gekozen. Maar als dat toch gebeurt, is er geen haar op mijn hoofd die erover denkt om naar Brussel te gaan."
Europese gedachtegoed
De schrijver van Koning van Katoren werd door lijsttrekker Guy Verhofstadt gevraagd om zich kandidaat te stellen. "Met Jan Terlouw hebben we een echte Europese lijst gemaakt", zegt Verhofstadt. "In Europa is het niet jouw nationaliteit die van belang is, maar de politiek die je wilt voeren. Terlouw brengt bakken ervaring mee uit Den Haag als voormalig partijleider, vicepremier en minister van Economie."
Terlouw vindt het zelf wel leuk dat hij op een Belgische lijst staat. Het past volgens hem goed bij het Europese gedachtegoed. "Ik ben het niet op elk punt eens met de Open VLD, maar de visie op Europa deel ik wel."
Terlouws partij D66 zit in het Europese parlement in dezelfde fractie als de Belgische Open VLD.
En toch heb ik er moeite mee. Jezelf verkiesbaar stellen als volksvertegenwoordiger, maar al van tevoren zeggen dat je die taak toch niet uit gaat voeren.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 19:24 schreef borisz het volgende:
[..]
http://nos.nl/artikel/629(...)lijst-in-belgie.html
yesquote:Op maandag 24 maart 2014 21:41 schreef freako het volgende:
[..]
Vernieuwende lijst..
Achtereenvolgens
1. Eerste-Kamerlid
2. Statenlid ZH
3. oud-Kamerlid (en lijsttrekker in 2006) van de LPF
4. ik neem aan dat dit de islamoloog is?
5. Europarlementariër
6 oud-Tweede-Kamerlid, aankomend raadslid in Den Haag
7. oud-Tweede-Kamerlid
8. Statenlid Groningen
9. oud-Tweede-Kamerlid, raadslid in Den Haag
quote:Op vrijdag 28 maart 2014 15:47 schreef borisz het volgende:
Het verkiezingsprogramma van de PVV past op één A4-tje
quote:Geloof in het nut van de Europese Unie brokkelt af
Bijna zeven op de tien Nederlanders (68 procent) en ruim de helft van de Europeanen (53 procent) wil de macht van de Unie beperken of er helemaal uit stappen. Dit blijkt uit het rapport European Pulse van Ipsos dat morgen verschijnt. Tweederde van de Nederlanders én Europeanen denkt niet dat ze er door het EU-lidmaatschap economisch op vooruit zijn gegaan.
Men doet ook niet bijster goed zijn best om mensen het vertrouwen in de EU te laten herwinnen als ze daarvoor Bernard Wientjes optrommelen die eventjes komt vertellen dat eigenlijk alles aan de EU gewoon fantastisch is en mensen die dat niet in zien dommeriken zijn die we het allemaal nog eens even goed moeten uitleggen.quote:
Of gewoon in 1 zin: Nederland uit de EU, belangrijke handelsverdragen e.d. kunnen we prima zelf sluiten.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 20:39 schreef Peunage het volgende:
[..]
1. Kiezen voor Nederland.
Dit is toch geen verkiezingspunt, dit betekent gewoon niks. Dit zou eigenlijk de titel van het programma moeten zijn
2. Uit de EU, uit de euro.
Oke.
3. Handel drijven met de hele wereld.
Prima. Ik wist alleen niet dat de EU dat tegen hield of zo.
Is ongeveer hetzelfde als punt 5 en 6.
4. Baas over eigen grenzen.
Top. Hetzelfde als punt 7
5. Baas over eigen geld
6. Eigen economisch beleid.
+ valt samen met punt 3.
7. Blijven wie we zijn (massa-immigratie, Islamiseren, blablabla)
Zie punt 4.
Het kan eigenlijk nóg korter. Een half A4'tje denk ik. Simpel te onthouden, catchy, etc
Zouden die leeghoofden van de PVV echt denken dat Nederland geen handel drijft met de rest van de wereld?quote:Op vrijdag 28 maart 2014 15:47 schreef borisz het volgende:
Het verkiezingsprogramma van de PVV past op één A4-tje
Wat willen de Nederlanders, meer of minder EU ?quote:Op zaterdag 29 maart 2014 20:39 schreef Peunage het volgende:
[..]
1. Kiezen voor Nederland.
Dit is toch geen verkiezingspunt, dit betekent gewoon niks. Dit zou eigenlijk de titel van het programma moeten zijn
2. Uit de EU, uit de euro.
Oke.
3. Handel drijven met de hele wereld.
Prima. Ik wist alleen niet dat de EU dat tegen hield of zo.
Is ongeveer hetzelfde als punt 5 en 6.
4. Baas over eigen grenzen.
Top. Hetzelfde als punt 7
5. Baas over eigen geld
6. Eigen economisch beleid.
+ valt samen met punt 3.
7. Blijven wie we zijn (massa-immigratie, Islamiseren, blablabla)
Zie punt 4.
Het kan eigenlijk nóg korter. Een half A4'tje denk ik. Simpel te onthouden, catchy, etc
Dat is iets anders dan uit de EU stappen.quote:Op dinsdag 1 april 2014 12:11 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Wat willen de Nederlanders, meer of minder EU ?
Minder (x100)
Dat is wat 68% van de Nederlanders wil
Voor de gemiddelde PVV-stemmer is dat echt teveel nuance.quote:Op dinsdag 1 april 2014 12:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat is iets anders dan uit de EU stappen.
Er is inderdaad al een peiling, maar die is al bijna 3 maanden oud:quote:Op maandag 31 maart 2014 17:34 schreef martijnde3de het volgende:
Zijn er al peilingen over de EU verkiezingen in NL?
quote:Op zondag 12 januari 2014 15:30 schreef freako het volgende:
Een schop voor dit topic. De eerste peiling, van TNS Nipo, voor een onderzoek van de UvA. Bron is NRC Handelsblad.
De categorie "overig" is fout voor 2009. Dat was niet 12%, zoals de grafiek suggereert, maar 2%.
En in zetels geeft dat dit: (hierbij heb ik GL en 50Plus het voordeel van de twijfel gegeven, beide partijen zitten hier net onder de kiesdrempel van 3,85%).
PVV 5 (0)
VVD 5 (+2)
SP 4 (+2)
D66 3 (0)
PvdA 3 (0)
CDA (-2)
CU/SGP 1 (-1)
50Plus 1 (+1)
GL 1 (-2)
Totaal = 26 zetels (geen wijziging).
Als rekening wordt gehouden met de lijstverbindingen in 2009 (PvdA+GL; VVD+D66; CDA+CU/SGP), krijgt CU/SGP er een tweede zetel bij, ten koste van de SP.
"Europe's year of change".. wat een gehype om niks.quote:Op woensdag 2 april 2014 11:47 schreef borisz het volgende:
Tijd voor een Linkdump. Wel een interessante
http://europedecides.eu/2(...)opes-year-of-change/
Ehhhh.... punt 3? Het is 1 A4tje, daar heb je toch niet overheen gelezen?quote:Op dinsdag 1 april 2014 11:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zouden die leeghoofden van de PVV echt denken dat Nederland geen handel drijft met de rest van de wereld?
De stelling aan het eind negeer ik even.quote:Op vrijdag 4 april 2014 17:39 schreef Kaas- het volgende:
Ik vind de verkiezingen eigenlijk niet eens zo overdreven interessant, want zo enorm veel verschillen de meeste partijen hier niet van elkaar.
Wat ik graag zou zien is dat de discussie over de toekomst van de EU eindelijk eens op gang komt. Dat men gaat invullen op welke terreinen de EU beleid mag maken voor de lidstaten omdat het echt wat toevoegt (wat mij betreft zaken als milieu, toezicht op de financiële sector, buitenlands beleid, wetenschap en de interne markt en alles dat daarbij komt kijken zoals mededinging, telecommunicatie, transport etc.) maar vooral ook waar ze zich niet mee dient te bemoeien en aan de individuele lidstaten over moet laten. Nu blijft dat een groot grijs gebied en moddert het maar wat door.
Dat laatste is inderdaad een gevaar. Wat de rest betreft: in die discussie heb ik nu even geen zin.quote:Daarnaast zou er vervolgens ook invulling gegeven moeten worden aan de verdere democratisering van de EU. Wat mij betreft kunnen Europeanen stemmen op de president van de EU (en dan niet die gekke positie van Herman van Rompuy, maar die van voorzitter van de Europese Commissie), waarbij de Commissarissen als ministers zijn die door het EP naar huis gestuurd kunnen worden. Als het EP meer macht heeft, democratischer en transparanter werkt en het eindelijk duidelijk is wat ze wel/niet mogen zal er ook eindelijk meer media-aandacht in Brussel komen om de democratie te controleren wat nu nog totaal niet gebeurt waardoor het allemaal maar wat schimmig blijft.
De EU heeft ons enorm veel te bieden, maar moet nu in een rap tempo democratiseren en pas op de plaats maken op de gebieden die lidstaten prima zelf kunnen regelen, anders komt er ooit een moment dat de bevolkingen zó klaar met de EU zijn dat het niet meer te handhaven is.
Vreemd, ik heb juist het idee dat in EP-verkiezingsretoriek de hele tijd deze discussie wordt gevoerd, en er amper ingegaan wordt op het politiek beleid dat het Parlement de komende vijf jaar moet voeren (wat de facto de centrale vraag is).quote:Op vrijdag 4 april 2014 17:39 schreef Kaas- het volgende:
Ik vind de verkiezingen eigenlijk niet eens zo overdreven interessant, want zo enorm veel verschillen de meeste partijen hier niet van elkaar.
Wat ik graag zou zien is dat de discussie over de toekomst van de EU eindelijk eens op gang komt. Dat men gaat invullen op welke terreinen de EU beleid mag maken voor de lidstaten omdat het echt wat toevoegt (wat mij betreft zaken als milieu, toezicht op de financiële sector, buitenlands beleid, wetenschap en de interne markt en alles dat daarbij komt kijken zoals mededinging, telecommunicatie, transport etc.) maar vooral ook waar ze zich niet mee dient te bemoeien en aan de individuele lidstaten over moet laten. Nu blijft dat een groot grijs gebied en moddert het maar wat door.
Er is hier of daar wel eens een Nederlandse fractievoorzitter die er iets niet al te concreets over roept (het document van Timmermans met een uitgebreide uiteenzetting over wat volgens hem wel/niet door de EU gedaan moet worden was wel een hele mooie), maar een serieuze Europa-brede discussie is compleet afwezig terwijl die eigenlijk eerst eens gevoerd (en afgerond) zou moeten worden.quote:Op zondag 6 april 2014 11:08 schreef Intxaurraga het volgende:
[..]
Vreemd, ik heb juist het idee dat in EP-verkiezingsretoriek de hele tijd deze discussie wordt gevoerd, en er amper ingegaan wordt op het politiek beleid dat het Parlement de komende vijf jaar moet voeren (wat de facto de centrale vraag is).
Cool, van alle Europarlementariërs was het - toeval of niet - een Nederlandse D66'er die mij op 1 kwam.quote:Op zondag 6 april 2014 11:53 schreef martijnde3de het volgende:
Voor de mensen die het leuk vinden er zijn nog een paar kiezwijzers door de EU gemaakt voor de Europese verkiezingen.
Van best naar minste goede:
1. http://www.electio2014.eu/
Ik hoor Johan Derksen al weer over 'dat enge wijf'.quote:Op donderdag 23 januari 2014 15:55 schreef freako het volgende:
#10 is een Fok!user.. Ze is blijkbaar nog steeds af en toe actief, maar ook in 2003 al:
POL / [Statenverkiezingen] Stem op mij!!
jaja, want een testje waarbij ze een verzonnen, niet relevante situatie, als uitgangspunt nemen is nuttiger?quote:Op dinsdag 8 april 2014 14:58 schreef El_Matador het volgende:
Angelika Bengtsson
Sverigedemokraterna
Sweden NI
76%
Heb bijna op alles zwaar tegen gestemd. Slechte vragen, want ze gaan al van een EU uit, precies waar ik tegen ben.
Vänsterpartiet, enge partij die links-extremistische knokploegen verdedigt en actief steunt.quote:Op dinsdag 8 april 2014 23:19 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Mikael GUSTAFSSON
Vänsterpartiet
Zweden Zweden GUE-NGL GUE-NGL
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bedoelen ze natuurlijk mee dat uit de EU beter voor Nederland is, niet echt een standpunt inderdaad.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 20:39 schreef Peunage het volgende:
[..]
1. Kiezen voor Nederland.
Dit is toch geen verkiezingspunt, dit betekent gewoon niks. Dit zou eigenlijk de titel van het programma moeten zijn
Dat doen ze dus wel. Omdat we in de EU zitten mogen we geen bilaterale handelsverdragen sluiten met andere landen in de wereld. IJsland heeft 300.000 inwoners en heeft vorig jaar een handelsverdrag gesloten met China. Als zo een land het kan kan een land dan al vanaf de zeventiende eeuw handel drijft met de hele wereld (en 7e handels economie van de wereld is) dat al helemaal. in WTO vergaderingen wordt de EU als geheel vertegenwoordigd door een of andere Belg waar nog nooit iemand van heeft gehoordquote:2. Uit de EU, uit de euro.
Oke.
3. Handel drijven met de hele wereld.
Prima. Ik wist alleen niet dat de EU dat tegen hield of zo.
Is ongeveer hetzelfde als punt 5 en 6.
Open grenzen voor landen waar het minimum loon 10% is van wat het hier is is natuurlijk belachelijk. Ja, zoiets zou werken met landen die dezelfde levensstandaarden hebben zoals Duitsland, maar niet arme landen zoals Bulgarije. Ik vind het persoonlijk niet meer dan logisch dat je als soevereine staat bepaalt wie je wel en niet naar binnen laat. Ik ben niet tegen immigratie maar een zekere mate van controle op het immigratie beleid vindt ik wel op z'n plaats. De deuren opengooien voor heel Europa is gewoon volkomen onverantwoordelijk als je kijkt naar de stijgende jeugdwerkloosheid. Een Roemeen die kinderbijslag ontvangt voor zijn gezin in Roemenië verdient daar meer mee dan een baan achter een lopende band in een fabriek in z'n eigen landquote:4. Baas over eigen grenzen.
Top. Hetzelfde als punt 7
Nee, valt niet samen met punt 3, in die zin dat een monetaire unie met landen die allemaal in verschillende stadia van de economische cyclus staan natuurlijk volkomen gestoord is. In zo'n situatie moeten er altijd valuta's zijn die kunnen devalueren en dat kan niet in de Eurozone. Als je kijkt naar het verschil in bond yields kan elke econoom je vertellen dat dit nooit goed komt. Het is nu ook bijna onmogelijk voor landen die al een bail-out hebben gehad om nu nog uit de euro te stappen omdat de ECB een credit exposure heeft van ~500 miljard. Om dat te rectificeren moeten er cash-recalls komen van - drie keer raden - Portugal, Ierland, Griekenland... Portugal heeft nu een schuld van 125% van het GDP, Griekenland 10YR bonds staan op ~6%, het slaat gewoon helemaal nergens op. Landen die een structureel andere economie hebben kunnen gewoon niet overleven in dezelfde monetaire unie. Als Hollande zo door gaat met z'n 75% taxes, pensioenleeftijd omlaag gooien en de minimum loon te verhogen kunnen Frankrijk en Duitsland niet meer in dezelfde muntunie blijven en wordt de EU gewoon gesloopt door de markt zelf. Een eigen munt zou controle geven over rente percentages, devaluaties, etc. Ik denk alleen niet dat het handig is om nu weer terug te gaan naar de gulden puur omdat Duitsland niet terug gaat naar de DM (en de Nederlandse economie draait op de Duitse m.b.t. import/export).quote:5. Baas over eigen geld
6. Eigen economisch beleid.
+ valt samen met punt 3.
Massa-immigratie en Islamisering leidt uiteindelijk o.a. tot ghetto-vorming en gespleten bevolkingsgroeperingen, wat ook destructief is voor Nederland, maar dat is een andere discussie waar ik nu geen zin in hebquote:7. Blijven wie we zijn (massa-immigratie, Islamiseren, blablabla)
Zie punt 4.
Herschrijf jij hem even?quote:Het kan eigenlijk nóg korter. Een half A4'tje denk ik. Simpel te onthouden, catchy, etc
Vrouwen Partij, en Aandacht en Eenvoud hebben de waarborgsom nog niet betaald, meestal is dat een teken dat dat ook komende week niet gaat gebeuren, waardoor de lijst geschrapt gaat worden.quote:Op woensdag 9 april 2014 19:24 schreef borisz het volgende:
Op woensdag 9 april heeft de Kiesraad, het centraal stembureau, in een besloten zitting de 20 ingediende kandidatenlijsten voor het Europees Parlement onderzocht. Er zijn bij 10 partijen verzuimen geconstateerd – het gaat dan bijvoorbeeld om het ontbreken van voldoende ondersteuningsverklaringen. De partijen hebben nog tot maandag 14 april 15.00 uur om de verzuimen te herstellen. Op diezelfde dag, om 16.00 uur, wordt in een openbare zitting door de Kiesraad (centraal stembureau) bekendgemaakt
welke lijsten en daarop voorkomende kandidaten geldig zijn verklaard.
Direct naar het proces verbaal (PDF) https://www.kiesraad.nl/s(...)ing%2009-04-2014.pdf
Dat duurt nog wel een paar weken. Heb je mooi nog even tijd om je in te lezen in de materie.quote:Op maandag 14 april 2014 01:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wanneer komt de stemoproep? Kwestie van weten wanneer ik naar het stadhuis moet als de post haar werk niet goed zou doen. Ik wil namelijk deze keer erg graag mijn anti-EU stem geven. Voor zo ver dat mogelijk is, want zelfs de SP is onvoldoende anti-EU.
Ga maar uit van de eerste week van mei. Uiterlijk de 8e moet ie binnen zijn, de meeste gemeenten zijn sneller.quote:Op maandag 14 april 2014 01:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wanneer komt de stemoproep? Kwestie van weten wanneer ik naar het stadhuis moet als de post haar werk niet goed zou doen. Ik wil namelijk deze keer erg graag mijn anti-EU stem geven. Voor zo ver dat mogelijk is, want zelfs de SP is onvoldoende anti-EU.
EFD.quote:Op maandag 14 april 2014 01:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wanneer komt de stemoproep? Kwestie van weten wanneer ik naar het stadhuis moet als de post haar werk niet goed zou doen. Ik wil namelijk deze keer erg graag mijn anti-EU stem geven. Voor zo ver dat mogelijk is, want zelfs de SP is onvoldoende anti-EU.
Op basis van al die onzin die je verkondigt, ga jij anti-EU stemmen?quote:Op maandag 14 april 2014 01:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wanneer komt de stemoproep? Kwestie van weten wanneer ik naar het stadhuis moet als de post haar werk niet goed zou doen. Ik wil namelijk deze keer erg graag mijn anti-EU stem geven. Voor zo ver dat mogelijk is, want zelfs de SP is onvoldoende anti-EU.
Hij heeft nog ruim een maand om zich wel serieus te verdiepen in het onderwerp. Wellicht komt hij dan tot een wat rationeler standpunt.quote:Op maandag 14 april 2014 10:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Op basis van al die onzin die je verkondigt, ga jij anti-EU stemmen?
De Vrouwenpartij was niet van zins om de waarborgsom te betalen (waarschijnlijk hebben ze de centen gewoon niet), dus die vallen sowieso af. De partij heeft al aangekondigd om protest aan te tekenen bij de Raad van State, omdat de waarborgsom ondemocratisch en ongrondwettelijk zou zijn.quote:Op maandag 14 april 2014 10:46 schreef borisz het volgende:
Vanmiddag om 16u weten we welke partijen definitief meedoen aan EP14.
En of de PVDD al haar verzuimen heeft verholpen
Grapjas.quote:Op maandag 14 april 2014 08:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat duurt nog wel een paar weken. Heb je mooi nog even tijd om je in te lezen in de materie.
Mocht je om wat voor reden dan ook behoefte hebben om het live te volgen:quote:Op maandag 14 april 2014 10:46 schreef borisz het volgende:
Vanmiddag om 16u weten we welke partijen definitief meedoen aan EP14.
En of de PVDD al haar verzuimen heeft verholpen
quote:Op maandag 14 april 2014 13:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Grapjas.
Maar wanneer precies? Welke datum wordt het verstuurd.
quote:Op maandag 14 april 2014 09:02 schreef freako het volgende:
[..]
Ga maar uit van de eerste week van mei. Uiterlijk de 8e moet ie binnen zijn, de meeste gemeenten zijn sneller.
Koosje toch, waarom reageer jij op dit forumpje als jij elke andere mening dan die van jou afdoet als onzin? Bespaar jezelf dan de moeite om op een forum, wat per definitie bedoeld is om te discussiëren, te reageren.quote:Op maandag 14 april 2014 10:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Op basis van al die onzin die je verkondigt, ga jij anti-EU stemmen?
Dank je.quote:Op maandag 14 april 2014 09:02 schreef freako het volgende:
[..]
Ga maar uit van de eerste week van mei. Uiterlijk de 8e moet ie binnen zijn, de meeste gemeenten zijn sneller.
Voor jou dezelfde uitleg als voor Koosje!quote:Op maandag 14 april 2014 10:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hij heeft nog ruim een maand om zich wel serieus te verdiepen in het onderwerp. Wellicht komt hij dan tot een wat rationeler standpunt.
Ze hebben niet betaalt en hun lijst wordt ongeldig verklaardquote:Op maandag 14 april 2014 10:58 schreef freako het volgende:
[..]
De Vrouwenpartij was niet van zins om de waarborgsom te betalen (waarschijnlijk hebben ze de centen gewoon niet), dus die vallen sowieso af. De partij heeft al aangekondigd om protest aan te tekenen bij de Raad van State, omdat de waarborgsom ondemocratisch en ongrondwettelijk zou zijn.
Jammer alleen dat wij niet op hen kunnen stemmen! Ik zou graag op de UKIP stemmenk, er is geen betere manier om je anti-EU stem te uiten dan door op Farage te stemmen.quote:Op maandag 14 april 2014 15:22 schreef freako het volgende:
Omdat er ook in de andere 26 lidstaten verkiezingen zijn: hier nog wat random peilingen (allemaal uit april)
Duitsland:
39% CDU/CSU
27% SPD
11% Grüne
8% Linke
6% AfD
3% FDP
6% Overig
Verenigd Koninkrijk:
ComRes: Lab 30, UKIP 30, Con 22, LD 8
Survation: Lab 34, UKIP 27, Con 21, LD 9
YouGov: Lab 30, UKIP 28, Con 23, LD 9
Green Party rond de 5-7%, SNP/Plaid Cymru op 3%
Frankrijk:
UMP 24%
FN 22%
PS 19%
EELV 10% (groen)
MoDem-UDI 8% (centrum)
FDG 8% (Front de Gauche, communistisch)
DLR 3,5% (Débout la Republique, gaullistisch)
LO 2% (Lutte Ouvrière, trotskistisch)
Europe citoyenne 2%
NPA 1%
Italië
[ afbeelding ]
Van boven naar onder (Seggi = zetels):
Democratische Partij (S&D)
'Een ander Europa met Tsipras' (GUE-NGL)
'Burgerlijke Lijst' (lijst-Monti)
UDC/Nieuw Centrumrechts (christendemocraten & afsplitsing PDL)
Forza Italia (Berlusconi)
Lega Nord
Fratelli d'Italia (ook een afsplitsing van de PDL)
5-sterrenbeweging (Beppe Grillo)
Overige (met de opmerking dat de Südtiroler Volkspartei 1 zetel zal behalen)
Polen
[ afbeelding ]
Van links naar rechts:
PO (centrum-rechts) 27%
PiS (conservatieve partij van Kaczynski) 26%
SLD (sociaaldemocratisch) 10%
Europa Plus/Jouw Beweging (geleid door oud-president Kwasniewski en Janusz Palikot) (sociaaldemocratisch/liberaal) 5%
Poolse Volkspartij (christendemocratisch) 5%
Nieuw Rechts Congres 5%
Twee kleinere partijen (rechts) beneden de kiesdrempel elk 3%
Overig 2%
Weet niet 14%
Oostenrijk
26% ÖVP
24% SPÖ
18% FPÖ
14% NEOS
13% Grüne
Overige partijen niet boven 2%
Denemarken
Dansk Folkeparti 26.7 % 4
Sociaal-democraten 22.8 % 3
Venstre (liberaal) 21.2 % 3 seats
Volksbeweging tegen de EU (extreemlinks) 9.1 % 1
Radikale Venstre (sociaal/liberaal) 8.9 % 1
Socialistische Volkspartij (groen/links) 6.2 % 1
Conservatieven 4.1 % 0
Liberale Alliantie 1.0 % 0
Het zullen wel van die types met ma/di/do-deeltijdbaantjes zijn. Die houden geen cent over natuurlijk.quote:Op maandag 14 april 2014 16:10 schreef borisz het volgende:
[..]
Ze hebben niet betaalt en hun lijst wordt ongeldig verklaard.
Mevrouw de EU-lijsttrekker is https://twitter.com/MoniqueSparlaquote:Op maandag 14 april 2014 16:13 schreef freako het volgende:
[..]
Het zullen wel van die types met ma/di/do-deeltijdbaantjes zijn. Die houden geen cent over natuurlijk.
Ik hoop dat ze niet principieel gaat weigeren om de griffierechten te betalen, anders is het wel heel snel afgelopen bij de Raad van State.quote:Op maandag 14 april 2014 16:15 schreef borisz het volgende:
[..]
Mevrouw de EU-lijsttrekker is https://twitter.com/MoniqueSparla
En VVD en D66 neem ik aan? (ook al zou dat geen nieuws zijn natuurlijk).quote:Op maandag 14 april 2014 16:27 schreef borisz het volgende:
Het nog een beetje echte nieuws.
CDA heeft lijstverbinding met SGP/CU en PVDA met GL.
Die hebben geen lijstverbindingquote:Op maandag 14 april 2014 16:28 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
En VVD en D66 neem ik aan? (ook al zou dat geen nieuws zijn natuurlijk).
Maar waarom weet je dat dan in zijn geheel niet te onderbouwen? Immers dan moet je toch de wereld aan informatie beschikbaar hebben waaruit blijkt dat het in elkaar laten storten van de EU gunstig is voor Nederland?quote:Op maandag 14 april 2014 14:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Voor jou dezelfde uitleg als voor Koosje!
Elk standpunt wat er toe bijdraagt dat de huidige EU blijft bestaan is m.i. (want een mening, net als bij jou! Alleen zie ik het in en jij niet) irrationeel.
En leg nu eens uit wat hier precies rationeel aan is? Hoe zie je dit praktisch voor je en hoe gaan de andere landen hier op reageren?quote:Zelfs al leidt een fuck you richting de EU tot een EU die haar leven betert dan nog is het veel beter dan als makke schaapjes de huidige EU in stand houden. Op zijn minst wil ik een transformatie bij de EU zien, als het even kan ook een flinke inkrimping (bijna alle landen uit de EU die de laatste keren lid zijn geworden) maar aangezien dat geen optie is is het enige alternatief om een nieuw verbond te starten en de invloed van de EU flink te verminderen en zonodig uit de EU te stappen.
UKIP had hier gewoon een lijst in kunnen dienen. Doen ze natuurlijk niet maar er is geen enkel bezwaar tegen bijvoorbeeld pan-Europese partijen. Voor deze verkiezingen zijn de drempels zelfs erg laag.quote:Op maandag 14 april 2014 16:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Jammer alleen dat wij niet op hen kunnen stemmen! Ik zou graag op de UKIP stemmenk, er is geen betere manier om je anti-EU stem te uiten dan door op Farage te stemmen.
Dan nog is het raar dat wij voor een Europese verkiezing niet op een lijst van een andere deelstaat van de Verenigde Staten van Europa mogen stemmen.quote:Op maandag 14 april 2014 16:38 schreef 99.999 het volgende:
[..]
UKIP had hier gewoon een lijst in kunnen dienen.
Het is niet omdat jij c.s. (de EU-fanboys zullen we maar zeggen) bepaalde opmerkingen denkt te hebben afgeserveerd in het verleden dat ze daarom ook adequaat zijn afgeserveerd. Mening en zo.quote:Even een vraagje, ben je je pas deze maand gaan interesseren voor de EU oid? Je komt met allerlei opmerkingen die al zo vaak voorbij zijn gekomen en afgeserveerd.
Ik kan net zo gemakkelijk hetzelfde maar dan pleitende voor de EU vragen aan de EU-fanboys. Je kan moeilijk iets cijfermatig onderbouwen wat niet bestaat. Je kan dat slechts met inductieve argumente, iets waar niet-bèta's helaas niet mee uit de voeten kunnen, onderbouwen waarom je denkt dat een ander middel dan de EU beter zou zijn. Dat andere middel zou voor ons een NE samenwerkingsverband tussen pak hem beet 6 landen zijn die pak hem beet 1/3de van de EU-populatie vormen en een shitload een kennis en technologie hebben met het industriële, technische, intellectuele en economische hart van Europa. Ik betoog dat het ook voor het andere blok of de andere blokken beter is om als homogeen geheel verder te gaan, dan kunnen ze krachtiger opereren en krijgen zij, net als wij, meer stabiliteit.quote:Op maandag 14 april 2014 16:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar waarom weet je dat dan in zijn geheel niet te onderbouwen? Immers dan moet je toch de wereld aan informatie beschikbaar hebben waaruit blijkt dat het in elkaar laten storten van de EU gunstig is voor Nederland?
Is dat raar of gewoon hoe stemmen in de meeste lidstaten toch al gaat en wat ook wel handig is voor de hanteerbaarheid? Of zou jij liever kiezen uit een behangrol met pakweg 1000 lijsten?quote:Op maandag 14 april 2014 16:44 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dan nog is het raar dat wij voor een Europese verkiezing niet op een lijst van een andere deelstaat van de Verenigde Staten van Europa mogen stemmen.
Oh, je hebt alle recht op een mening. Je komt alleen zo verschrikkelijk ongeïnformeerd over. Heb je toevallig op een of andere 'kritische weblog' oid inspiratie opgedaan?quote:Het is niet omdat jij c.s. (de EU-fanboys zullen we maar zeggen) bepaalde opmerkingen denkt te hebben afgeserveerd in het verleden dat ze daarom ook adequaat zijn afgeserveerd. Mening en zo.
Kan je dat ook toelichten? Immers dat zou revolutionair zijn. Onze bram kan wel wat Wilders zelfs niet voor een kapitaal kon kopen van wat Britten.quote:Ik interesseer me al lang in de EU en ik volg heel dat gedoe al lang van een afstandje. Juist daarom ben ik anti-EU geworden, 5 jaar geleden liet ik me nog inpakken door Verhofstadt en andere lobbyisten, inmiddels weet ik beter, ik ben wakkeer geworden door alle kanttekeningen die eurosceptici plaatsten. At the end of the day blijken hun argumenten gewoon beter en rationeler te zijn dan die van de EU-lobbyisten.
Of je snapt niet waar je over praat, is dat ook een optie?quote:Zoals je in die andere draad kan lezen pleit ik niet voor het individueel verder gaan, ik heb hier zelf al erg vaak aangegeven, ook voordat ik openlijk anti-EU was, dat we zullen moeten samenwerken om welvarend te blijven. Ik ben enkel tot het inzicht gekomen dat de EU hiervoor niet de aangewezen route is en dat we het beter met anderre samenwerkingsverbanden zonder een hoop ballast die we nu hebben kunnen doen. Met die ballast doel ik niet alleen op bepaalde staten maar ook en vooral op de te grote heterogeniteit van deze federatie en de te grote structurele problemen (democratie, transparantie, corruptie, inefficiëntie, verkeerde prioriteiten, ...).
Wij hebben hetzelfde doel, wij kiezen slechts voor een ander middel.
Echter met je 'argumenten' bepleit je het tegengestelde van wat je zegt te willen. Want die komen er eerder op neer dat verdere integratie logischer zou zijn.quote:Op maandag 14 april 2014 16:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik kan net zo gemakkelijk hetzelfde maar dan pleitende voor de EU vragen aan de EU-fanboys. Je kan moeilijk iets cijfermatig onderbouwen wat niet bestaat. Je kan dat slechts met inductieve argumente, iets waar niet-bèta's helaas niet mee uit de voeten kunnen, onderbouwen waarom je denkt dat een ander middel dan de EU beter zou zijn.
Uitbuiting en de rekening? Waar heb je het toch over? Landen worden gedwongen tot begrotingsdiscipline, wat een ramp... Je pleit er toch niet voor dat het huishoudboekje van diverse landen een zooitje moet worden?quote:Dat andere middel zou voor ons een NE samenwerkingsverband tussen pak hem beet 6 landen zijn die pak hem beet 1/3de van de EU-populatie vormen en een shitload een kennis en technologie hebben met het industriële, technische, intellectuele en economische hart van Europa. Ik betoog dat het ook voor het andere blok of de andere blokken beter is om als homogeen geheel verder te gaan, dan kunnen ze krachtiger opereren en krijgen zij, net als wij, meer stabiliteit.
Kijk naar het resultaat van de EMU: 10 jaar lang uitbuiting van zuid door noord en nu de rekening voor noord. Gevolg: meer instabiliteit voor beide blokken. Wie heeft daar iets aan? Dat is natuurlijk een retorische vraag, het antwoord is "niemand".
Oh, het ontstaan van conflicten (en ik zal het maar weer herhalen, een conflict hoeft nadrukkelijk niet gewapend te zijn) wanneer je Frankrijk, Spanje en Italie als compleet minderwaardig wegzet ten opzichte van het nieuw op te richten Groot-Duitse rijk is vrijwel gegarandeerd.quote:Het meteen dreigen met onheilsprofetieën ("dan komen er weer allerlei conflicten die misschien wel kunnen ontaarden in een oorlog") heeft geen zin en is totaal onrealistisch. De tijd dat Europa het machtscentrum van de wereld was en dat we intern ruzieden wie het alfamannetjes was is allang voorbij, wij moeten er nu gezamelijk voor zorgen dat wij niet worden ingehaald door andere blokken op deze wereld en dat wij voldoende grondstoffen blijven krijgen.
http://www.nieuws.nl/alge(...)-aan-EU-verkiezingenquote:Bezwaar tegen deelname PVV aan EU-verkiezingen
De PVV is een criminele, frauduleuze partij en mag daarom niet meedoen aan de Europese verkiezingen. Dat bezwaar werd maandag geuit bij de vaststelling van de kandidatenlijsten voor de stembusgang op 22 mei. De Kiesraad wees het bezwaar af.
De kritiek werd tijdens een openbare zitting van de Kiesraad in het gebouw van de Tweede Kamer geuit door Johan van der Veen van de politieke partij Lot to.kg, een eenmanspartij.
Volgens Van der Veen is de PVV geen vereniging maar een stichting, en moet de partij daarom worden uitgesloten van de verkiezingen. Daarnaast promoot de partij van Geert Wilders sinds kort openlijk 'ethnic cleansing'. En dat is nog een reden om de PVV de toegang tot de kieslijst te ontzeggen, aldus Van der Veen, die eraan toevoegde dat het om 'zware vermoedens' gaat.
De bezwaren werden van tafel geveegd door Kiesraad-voorzitter Henk Kummeling. De Kiesraad heeft de PVV op formele gronden beoordeeld en er zijn geen bezwaren tegen de lijst en de personen op de lijst. "Het past ons niet te oordelen over vermoedens", aldus Kummeling. Als Van der Veen het er niet mee eens is, kan hij beroep aantekenen bij de Raad van State.
Jezus, wat een waslijst aan partijen. Zelfs al zitten er 2 voorloperpartijen tussen.quote:Op maandag 14 april 2014 23:14 schreef freako het volgende:
Ik kom er net achter dat Michel van Hulten (voorheen KVP, PPR, D66, GroenLinks, PvdA en 50Plus) de lijsttrekker is van ikkiesvooreerlijk.eu (lijst 17). Hij was staatssecretaris voor V&W in het kabinet-Den Uyl. Op de lijst staat o.a. ook Marten Bierman, oud-senator voor de Onafhankelijke Senaatsfractie.
Niet serieus te nemen inderdaad.quote:Op maandag 14 april 2014 19:40 schreef freako het volgende:
Een of andere droeftoeter heeft bezwaar aangetekend tegen de PVV..
[..]
http://www.nieuws.nl/alge(...)-aan-EU-verkiezingen
Denk jij dat het Artikel50 gaat lukken om een zetel te krijgen? Nu het anti-EU-sentiment groeit...quote:Op maandag 14 april 2014 18:57 schreef freako het volgende:
De lijstnummers:
1. CDA - Europese Volkspartij
2. PVV (Partij voor de Vrijheid)
3. P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten
4. VVD
5. Democraten 66 (D66) - ALDE
6. GROENLINKS
7. SP (Socialistische Partij)
8. ChristenUnie-SGP
En na loting:
9. Artikel50
10. IQ, de Rechten-Plichten-Partij
11. Piratenpartij
12. 50PLUS
13. De Groenen
14. Anti EU(ro) Partij
15. Liberaal Democratische Partij
16. JEZUS LEEFT
17. Ikkiesvooreerlijk.eu
18. Partij voor de Dieren
19. Aandacht en Eenvoud
Die gaan lang geen +-175k* stemmen krijgen. Wat nodig is voor de eerste zetel.quote:Op maandag 14 april 2014 23:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Denk jij dat het Artikel50 gaat lukken om een zetel te krijgen? Nu het anti-EU-sentiment groeit...
De partij is nog vrij onbekend maar dat kan veranderen als er een goede campagne wordt gevoerd.
3,85% is heel veel. Dat wordt lastig. Hero Brinkman kwam tot 0,08% in 2012. Het helpt dat bij de Europese verkiezingen kiezers sneller voor een kleinere partij kiezen. Meer dan 0,5% zou knap zijn.quote:Op maandag 14 april 2014 23:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Denk jij dat het Artikel50 gaat lukken om een zetel te krijgen? Nu het anti-EU-sentiment groeit...
De partij is nog vrij onbekend maar dat kan veranderen als er een goede campagne wordt gevoerd.
Ach, het maakt vooral duidelijk dat de PVV geen enkel alternatief biedt. Ze zijn lekker boos en tegen maar wat je dan wel serieus moet doen....quote:Op maandag 14 april 2014 23:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wat denken jullie van de leus "meer of minder EU?" voor de PVV. Het is waar de verkiezingen over gaan, hoezeer je dat ook niet mag zeggen van bepaalde groepen politici, en de PVV kan zo mooi de draak steken met het eerdere incident.
Kansloze exercitie inderdaad.quote:Op maandag 14 april 2014 23:50 schreef borisz het volgende:
[..]
Die gaan lang geen +-175k* stemmen krijgen. Wat nodig is voor de eerste zetel.
*uitgaande van de uitgebrachte stemmen in 2009
Goed punt, doordat er zo weinig zetels te verdelen zijn voor Nederland is het moeilijk voor zo'n nieuwkomer om er tussen te komen. Ik denk wel dat hij het beter zal doen dan Brinkman, niet alleen omdat het om een Europese verkiezing gaat, ook omdat hij een wat beter profiel heeft (zijn CV is niet slecht in vergelijking met dat van veel andere politici). Maar ja, je moet dan wel de mensen zien te bereiken, dat zal niet gemakkelijk worden tenzij wat populaire media (DWDD, P&W, nieuws- en actualiteitenprogramma's, RTL Late Night, ...) hem een kans geven om een woordje uitleg te geven.quote:Op maandag 14 april 2014 23:54 schreef freako het volgende:
[..]
3,85% is heel veel. Dat wordt lastig.
Fair enough maar Artikel 50 doet dat wellicht wel. Deze man weet waar hij over spreekt.quote:Op maandag 14 april 2014 23:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ach, het maakt vooral duidelijk dat de PVV geen enkel alternatief biedt.
Eigenlijk ook niet. Die doet een wanhopige poging om na wat schandalen toch politiek actief te kunnen blijven. Snap dat je vrij makkelijk voor hem valt vanwege je stevige kennisachterstand over het onderwerp maar daar is dan ook alles wel mee gezegd.quote:Op maandag 14 april 2014 23:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Fair enough maar Artikel 50 doet dat wellicht wel. Deze man weet waar hij over spreekt.
Sinds 1984 vormden CU en SGP een gezamenlijke fractie (eerst onder de naam SGP/GPV/RPF). In 2009 wilden beide partijen zich aansluiten bij de (nieuwe) ECR-fractie, maar de SGP werd door de Britse Conservatieven geweigerd ivm het vrouwenstandpunt. De ChristenUnie koos ervoor zich toch aan te sluiten bij de ECR, met een breuk tussen beide partijen als gevolg. Die is nu gelijmd, en omdat de SGP haar vrouwenstandpunt herzien heeft, is de partij nu welkom bij de ECR.quote:Op maandag 14 april 2014 23:58 schreef ATOMIC_FUUU het volgende:
Weet iemand hoe het precies is gegaan tussen de CU en de SGP? Zaten eerst samen in een fractie maar zijn halverwege de huidige termijn opgesplitst en gaan nu afzonderlijk verder? CU ECR en SGP EFD?
Die man heeft toch geen noemenswaardig CV? Zo te zien werd hij na zijn studie actief bij de PVV en rolde zo het EP in. De meeste serieuze kandidaten hebben een veel beter CV...quote:Op maandag 14 april 2014 23:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Goed punt, doordat er zo weinig zetels te verdelen zijn voor Nederland is het moeilijk voor zo'n nieuwkomer om er tussen te komen. Ik denk wel dat hij het beter zal doen dan Brinkman, niet alleen omdat het om een Europese verkiezing gaat, ook omdat hij een wat beter profiel heeft (zijn CV is niet slecht in vergelijking met dat van veel andere politici). Maar ja, je moet dan wel de mensen zien te bereiken, dat zal niet gemakkelijk worden tenzij wat populaire media (DWDD, P&W, nieuws- en actualiteitenprogramma's, RTL Late Night, ...) hem een kans geven om een woordje uitleg te geven.
Ik dacht dat de SGP nu bij de EFD zat?quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:04 schreef freako het volgende:
[..]
Sinds 1984 vormden CU en SGP een gezamenlijke fractie (eerst onder de naam SGP/GPV/RPF). In 2009 wilden beide partijen zich aansluiten bij de (nieuwe) ECR-fractie, maar de SGP werd door de Britse Conservatieven geweigerd ivm het vrouwenstandpunt. De ChristenUnie koos ervoor zich toch aan te sluiten bij de ECR, met een breuk tussen beide partijen als gevolg. Die is nu gelijmd, en omdat de SGP haar vrouwenstandpunt herzien heeft, is de partij nu welkom bij de ECR.
Carrièrepolitici die nooit een echte baan hebben gehad inderdaadquote:Op dinsdag 15 april 2014 00:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die man heeft toch geen noemenswaardig CV? Zo te zien werd hij na zijn studie actief bij de PVV en rolde zo het EP in. De meeste serieuze kandidaten hebben een veel beter CV...
Ja, omdat ze bij de ECR niet welkom waren. UKIP en Lega Nord waren wat minder kieskeurig wat dat betreft.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:07 schreef ATOMIC_FUUU het volgende:
[..]
Ik dacht dat de SGP nu bij de EFD zat?
Heb jij de geciteerde tekst überhaupt gelezen? Hij is een jurist die is afgestudeerd voor de optie internationaal recht en geschiedenis, hij is parlementariër geweest en hij heeft al in het EP gezeten. Dat hij wegmoest wegens een verkeersongeluk, wat jij nu natuurlijk graag benadrukt, doet geen afbreuk aan zijn kennis. Toegegeven, normaal gesproken zou ik dat laten meewegen, nu gaat hij mij vooral om een minder-EU stem, dat is het enige agendapunt op basis waarvan ik momenteel stem. Jij weet van eerdere discussies hoe genuanceerd ik normaal gesproken ben met het stemmen, bij de EU is het enige relevante punt voor mij dat de EU moet krimpen en dat we bij voorkeur op termijn uit de EU moeten en naar een ander samenwerkingsverband. Uiteraard mag jij daar anders over denken maar verklaar niet jouw mening superieur.quote:
Beter dan dat Halbe Zijlstra (VVD), Sharon Dijksma (PvdA) en van der Hoeven (CDA) hadden voordat ze de politiek instapten.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die man heeft toch geen noemenswaardig CV?
Dus ze zijn nu weer welkom bij de ECR, maar blijven bij de EFD? Is de EFD sowieso niet meer in lijn met hun standpunten?quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:10 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, omdat ze bij de ECR niet welkom waren. UKIP en Lega Nord waren wat minder kieskeurig wat dat betreft.
2,5‰ blazen zou ik niet een verkeersongeluk willen noemen.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:10 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat hij wegmoest wegens een verkeersongeluk, wat jij nu natuurlijk graag benadrukt, doet geen afbreuk aan zijn kennis.
Ik ben een enorme voorstander van streng optreden tegen zat rijden, zie de recente draad die daarover gaat waar ik pleit voor een ontzegging van de rijbevoegdheid voor 5 jaar bij de eerste strike (en zeer zware straffen bij een overtreding hierop), maar nu wil ik vooral minder EU, eender hoe. Er is een revolutie nodig, dan moet je maar eventjes dit soort zaken negeren, hoe pijnlijk het ook is. Zo hoog zit die EU mij en echt niet omdat de PIGS-landen er nu slecht voorstaan zoals 9 graag beweert.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:12 schreef freako het volgende:
[..]
2,5‰ blazen zou ik niet een verkeersongeluk willen noemen.
Ja, welkom als in "na de verkiezingen". EFD is sowieso nogal los zand, nog meer dan de andere Europese fracties. Handig om spreektijd e.d. te kunnen krijgen, een gezamenlijk idee is er niet echt buiten "EU-kritisch".quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:11 schreef ATOMIC_FUUU het volgende:
[..]
Dus ze zijn nu weer welkom bij de ECR, maar blijven bij de EFD? Is de EFD sowieso niet meer in lijn met hun standpunten?
Thanks, I get the picture now.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:15 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, welkom als in "na de verkiezingen". EFD is sowieso nogal los zand, nog meer dan de andere Europese fracties. Handig om spreektijd e.d. te kunnen krijgen, een gezamenlijk idee is er niet echt buiten "EU-kritisch".
Lekker democratisch die EU, je mag nog niet eens stemmen vanuit het buitenland bij een aantal landen. Kan je flauw opmerken dat de landen zelf dit bepalen maar de EU staat het toe.quote:Op maandag 14 april 2014 23:38 schreef freako het volgende:
[ afbeelding ]
[ [url=http://www.elections2014.eu/resources/library/images/20140317PHT39123/20140317PHT39123_original.jpg?epbox[reference]=20140222IFG36704]afbeelding[/url] ]
Vind dit inderdaad wel het meest ondemocratische aspect van de hele EU.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:17 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Lekker democratisch die EU, je mag nog niet eens stemmen vanuit het buitenland bij een aantal landen. Kan je flauw opmerken dat de landen zelf dit bepalen maar de EU staat het toe.
Nee, maar het is er wel een die minder bekend is. Noem jij vooral wat andere voorbeelden.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:18 schreef ATOMIC_FUUU het volgende:
[..]
Vind dit inderdaad wel het meest ondemocratische aspect van de hele EU.
Ik weet niet precies waarom dat niet kan/mag in die landen. Zou graag willen weten hoe dat precies zit.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee, maar het is er wel een die minder bekend is. Noem jij vooral wat andere voorbeelden.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Rechtenstudentje dus. Leuk hoor maar niks bijzonders natuurlijk. Daarvan hebben we er misschien wel een miljoen in dit land.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:10 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Heb jij de geciteerde tekst überhaupt gelezen? Hij is een jurist die is afgestudeerd voor de optie internationaal recht en geschiedenis,
Slim, z'n enige prestatie dubbel benadrukken. Of wou je beweren dat hij in de tweede kamer heeft gezeten? In dat geval mag je zelf je aangehaalde tekst nog even weer lezenquote:hij is parlementariër geweest en hij heeft al in het EP gezeten.
Als je de inschatting maakt dat je stomdronken in de auto kan stappen doet dat wel afbreuk aan je beoordelingsvermogen wat mij betreft...quote:Dat hij wegmoest wegens een verkeersongeluk, wat jij nu natuurlijk graag benadrukt, doet geen afbreuk aan zijn kennis.
Tja, zo ondoordacht heb ik ze niet vaak getroffenquote:Toegegeven, normaal gesproken zou ik dat laten meewegen, nu gaat hij mij vooral om een minder-EU stem, dat is het enige agendapunt op basis waarvan ik momenteel stem.
Genuanceerd? Wat een nonsens, je meet jezelf een mening aan en weigert daar van af te wijken of kritisch naar te kijken. Nu ook weer, je zet jezelf keer op keer voor schut maar weigert iedere nuance. Niet heel sterk.quote:Jij weet van eerdere discussies hoe genuanceerd ik normaal gesproken ben met het stemmen, bij de EU is het enige relevante punt voor mij dat de EU moet krimpen en dat we bij voorkeur op termijn uit de EU moeten en naar een ander samenwerkingsverband. Uiteraard mag jij daar anders over denken maar verklaar niet jouw mening superieur.
Volgens mij ben jij vooral degene die op de man speelt in dezequote:Dat jij nu naar aanleiding van dit weer even mij probeert monddood te maken door met een ad hominem te smijten is geenszins verrassend, dat is jouw algemene strategie wanneer iemand het niet met jou eens is, vooral als het om jouw stokpaardjes gaat (multiculti, EU).
Halbe Zijlstra is ook drs. en heeft in het bedrijfsleven gewerkt. Die scoort in zijn eentje dus al ruim beter dan jouw nieuwe held.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Beter dan dat Halbe Zijlstra (VVD), Sharon Dijksma (PvdA) en van der Hoeven (CDA) hadden voordat ze de politiek instapten.
Dus GB is ook ondemocratisch? Met hun districtenstelsel.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:17 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Lekker democratisch die EU, je mag nog niet eens stemmen vanuit het buitenland bij een aantal landen. Kan je flauw opmerken dat de landen zelf dit bepalen maar de EU staat het toe.
Eng mannetje ben je ook. Gezond verstand opzij zetten voor een 'revolutie', het recept voor diepe ellende.quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik ben een enorme voorstander van streng optreden tegen zat rijden, zie de recente draad die daarover gaat waar ik pleit voor een ontzegging van de rijbevoegdheid voor 5 jaar bij de eerste strike (en zeer zware straffen bij een overtreding hierop), maar nu wil ik vooral minder EU, eender hoe. Er is een revolutie nodig, dan moet je maar eventjes dit soort zaken negeren, hoe pijnlijk het ook is. Zo hoog zit die EU mij en echt niet omdat de PIGS-landen er nu slecht voorstaan zoals 9 graag beweert.
NWS / Vrouw dood door aanrijding bij oversteken
Er zijn een paar bandbreedtes waar men binnen moet blijven, maar dat is vrij basaal:quote:Op dinsdag 15 april 2014 00:24 schreef ATOMIC_FUUU het volgende:
[..]
Ik weet niet precies waarom dat niet kan/mag in die landen. Zou graag willen weten hoe dat precies zit.
Moet zeggen dat er in deze vrij lange post ook werkelijk geen enkel inhoudelijk argument te vinden is.quote:Op dinsdag 15 april 2014 08:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Rechtenstudentje dus. Leuk hoor maar niks bijzonders natuurlijk. Daarvan hebben we er misschien wel een miljoen in dit land.
[..]
Slim, z'n enige prestatie dubbel benadrukken. Of wou je beweren dat hij in de tweede kamer heeft gezeten? In dat geval mag je zelf je aangehaalde tekst nog even weer lezen
[..]
Als je de inschatting maakt dat je stomdronken in de auto kan stappen doet dat wel afbreuk aan je beoordelingsvermogen wat mij betreft...
[..]
Tja, zo ondoordacht heb ik ze niet vaak getroffen
[..]
Genuanceerd? Wat een nonsens, je meet jezelf een mening aan en weigert daar van af te wijken of kritisch naar te kijken. Nu ook weer, je zet jezelf keer op keer voor schut maar weigert iedere nuance. Niet heel sterk.
[..]
Volgens mij ben jij vooral degene die op de man speelt in deze. Is dat vooral om je gebrek aan kennis en inhoud te verbergen?
Heb zo m'n best gedaan maar voor die club is niet veel meer inhoud beschikbaarquote:Op dinsdag 15 april 2014 09:50 schreef eriksd het volgende:
[..]
Moet zeggen dat er in deze vrij lange post ook werkelijk geen enkel inhoudelijk argument te vinden is.
Dat sowieso.quote:Op dinsdag 15 april 2014 10:16 schreef Igen het volgende:
Uiteindelijk gaan deze verkiezingen natuurlijk helemaal niet over de vraag "wel of geen EU", net als de gemeenteraadsverkiezingen ook niet gaan over de vraag of er wel of geen gemeentes in Nederland moeten zijn.
Wat een vergelijkingquote:Op dinsdag 15 april 2014 10:16 schreef Igen het volgende:
Uiteindelijk gaan deze verkiezingen natuurlijk helemaal niet over de vraag "wel of geen EU", net als de gemeenteraadsverkiezingen ook niet gaan over de vraag of er wel of geen gemeentes in Nederland moeten zijn.
Dat geldt ook voor al of niet afschaffen van de EU of ons lidmaatschap daar van.quote:Op dinsdag 15 april 2014 10:45 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Wat een vergelijking![]()
Het gaat mij ook niet om "wel of geen EU", maar om de rol van de EU. Die rol mag van mij zo minimaal mogelijk zijn (t/m het zichzelf opheffen). Bij de gemeenteraadsverkiezingen is de vraag wat je van je gemeente wilt/mag verwachten, het wel of niet afschaffen van gemeentes is meer iets voor de landelijke politiek.
Maar aangezien het Europese verkiezingen zijn, stem ik daarom op een partij die zo weinig mogelijk bevoegdheid naar Europa toetrekt. Het is dus niet een stem om uit de EU te stappen (al zou de EU zichzelf natuurlijk wel op kunnen heffen), daar zijn de landelijke verkiezingen voor, maar wel om de rol van de EU in te perken (dat is weer iets wat je met de landelijke verkiezingen niet kan bereiken).quote:Op dinsdag 15 april 2014 10:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat geldt ook voor al of niet afschaffen van de EU of ons lidmaatschap daar van.
Het EP heeft daar weinig of niets over te zeggen. Het initiatief daar toe moet uit de lidstaten komen.
Als dat echt belangrijk voor je is moet je landelijk gewoon extreem rechts of links stemmen.
Klopt, het gegeven dat er meer EU moet komen is al decennia aan democratische controle onttrokken.quote:Op dinsdag 15 april 2014 10:16 schreef Igen het volgende:
Uiteindelijk gaan deze verkiezingen natuurlijk helemaal niet over de vraag "wel of geen EU", net als de gemeenteraadsverkiezingen ook niet gaan over de vraag of er wel of geen gemeentes in Nederland moeten zijn.
Ook voor wat betreft de rol van de EU moet je eerder bij het landelijke parlement zijn. Het EP doet daar niet zoveel in.quote:Op dinsdag 15 april 2014 13:33 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Maar aangezien het Europese verkiezingen zijn, stem ik daarom op een partij die zo weinig mogelijk bevoegdheid naar Europa toetrekt. Het is dus niet een stem om uit de EU te stappen (al zou de EU zichzelf natuurlijk wel op kunnen heffen), daar zijn de landelijke verkiezingen voor, maar wel om de rol van de EU in te perken (dat is weer iets wat je met de landelijke verkiezingen niet kan bereiken).
Hoe bedoel je dat? Welke ingrijpende besluiten zijn genomen zonder instemming van onze democratisch gekozen parlement cq de regering?quote:Op dinsdag 15 april 2014 13:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Klopt, het gegeven dat er meer EU moet komen is al decennia aan democratische controle onttrokken.
Dat ze democratisch gekozen zijn wil niet zeggen dat de besluitvorming democratisch is.quote:Op dinsdag 15 april 2014 13:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat? Welke ingrijpende besluiten zijn genomen zonder instemming van onze democratisch gekozen parlement cq de regering?
Aha. Hoe bedoel je dat precies?quote:Op dinsdag 15 april 2014 14:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat ze democratisch gekozen zijn wil niet zeggen dat de besluitvorming democratisch is.
De volledige soevereiniteitsoverdracht is opgehangen aan het grondwetsartikel dat stelt dat internationale verdragen boven nationale wetgeving gaan, in combinatie met het artikel dat stelt dat de rechter niet treedt in de grondwettigheid daarvan.quote:
De EU/het EP maakt veel wet- en regelgeving, welke kant we met de EU op gaan is dus zeker iets voor deze verkiezingen. Het landelijke parlement kan daar weinig/niet tegenin gaan, die kunnen hooguit beslissen om in het geheel uit de EU te stappen. In hoeverre bepaald volgens jou ons parlement de rol van de EU?quote:Op dinsdag 15 april 2014 13:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook voor wat betreft de rol van de EU moet je eerder bij het landelijke parlement zijn. Het EP doet daar niet zoveel in.
Doordat een stem op een partij vrijwel altijd een compromis is heb je geen garantie dat de stemverhouding binnen een parlement ook een goede afspiegeling is van hoe de samenleving over dat ene specifieke onderwerp denkt.quote:
Wat het maar waar. De nationale parlementen hebben de einverantwoordelijkheid maar het is wel degelijk zo dat heel veel wetten van de EU komen en dat de nationale overheden vervolgens deze wetgeving moeten inpassen in hun nationale wetgeving waarmee de wetten dus in essentie wel in de EU worden gemaakt.quote:Op dinsdag 15 april 2014 13:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook voor wat betreft de rol van de EU moet je eerder bij het landelijke parlement zijn. Het EP doet daar niet zoveel in.
Hier zijn de borden voor de raad schoongemaakt en blijven staan.quote:Op woensdag 16 april 2014 07:26 schreef Resistor het volgende:
Ik vind het opvallend hoe weinig ik 'buiten' van de verkiezingen merk. Voor mijn gevoel stonden voor de gemeenteraadsverkiezingen al 2 maanden van tevoren de borden al langs de weg, en hoefden ze alleen maar schoongemaakt te worden, maar hier in Bunschoten zijn ze allemaal weg, maar ook de politici houden zich angstvallig stil voor mijn gevoel, gaat alleen maar over landelijke dingen.
Ik had verwacht dat de landelijke politici zich meer op Europa zouden richten (ook al gaan ze daar niet over), maar zelfs bij de lokale verkiezingen bemoeiden ze zich er meer mee.quote:Op woensdag 16 april 2014 07:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hier zijn de borden voor de raad schoongemaakt en blijven staan.
Maar je hebt gelijk dat de campagnes voor de raad eerder begonnen en intensiever waren. Kunnen vrijwilligers zich vermoedelijk ook beter voor opladen dam deze ver van hun bed show. Plus de raadscampagne en de nasleep, in veel gemeenten is nog geen nieuw college, heeft al veel gevraagd.
Tja, het is natuurlijk maar de vraag of de personen die gebogen gaan onder anti-EU sentiment überhaupt nog gevoelig zijn voor rationele argumenten...quote:Op woensdag 16 april 2014 08:01 schreef Resistor het volgende:
[..]
Ik had verwacht dat de landelijke politici zich meer op Europa zouden richten (ook al gaan ze daar niet over), maar zelfs bij de lokale verkiezingen bemoeiden ze zich er meer mee.
Je zou bijna denken dat er angst is voor de anti-EU sentimenten, als je er te veel aandacht aan besteedt zou de kiezer gaan denken 'oh ja, die verkiezingen. Ik ben 'TEGEN' dus ik ga op een partij stemmen die ook 'TEGEN' is', bedankt voor de herinnering 'VOOR' politicus.
Ik zou het wel humor vinden als er mensen zouden zijn die eigenlijk 'TEGEN' zijn de punten van de 'VOOR' partijen karikaturaal uitvergroten en dat op de verkiezingsborden gaan plakken. Borden vol D66 posters met 'Méér Europa'(die dan niet van D66 afkomstig zijn)
En dat maakt een representatieve democratie ondemocratisch? Vind ik toch wat gezocht hoor.quote:Op dinsdag 15 april 2014 19:50 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Doordat een stem op een partij vrijwel altijd een compromis is heb je geen garantie dat de stemverhouding binnen een parlement ook een goede afspiegeling is van hoe de samenleving over dat ene specifieke onderwerp denkt.
Campagne D66 begint officieel op 3 mei en is alleen gericht op trek de (D66)stemmer naar de stembus.quote:Op woensdag 16 april 2014 07:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hier zijn de borden voor de raad schoongemaakt en blijven staan.
Maar je hebt gelijk dat de campagnes voor de raad eerder begonnen en intensiever waren. Kunnen vrijwilligers zich vermoedelijk ook beter voor opladen dam deze ver van hun bed show. Plus de raadscampagne en de nasleep, in veel gemeenten is nog geen nieuw college, heeft al veel gevraagd.
Valt iets voor te zeggenquote:Op woensdag 16 april 2014 08:06 schreef borisz het volgende:
[..]
Campagne D66 begint officieel op 3 mei en is alleen gericht op trek de (D66)stemmer naar de stembus.
Bewust een korte campagne dus.
Benelux zou toch inderdaad (12/60) 20% van de stemmen voor ALDE genereren.quote:Op woensdag 16 april 2014 11:44 schreef 99.999 het volgende:
Dan bekleden Nederland en België best een aardig percentage van de ALDE zetels zo te zien.
Ja, al komt dat met name omdat de liberale partijen in de grote landen Duitsland en het VK op stevig verlies staanquote:Op woensdag 16 april 2014 11:44 schreef 99.999 het volgende:
Dan bekleden Nederland en België best een aardig percentage van de ALDE zetels zo te zien.
Die zijn volgens mij nooit echt groot geweest in Duitsland en het VK.quote:Op woensdag 16 april 2014 12:00 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, al komt dat met name omdat de liberale partijen in de grote landen Duitsland en het VK op stevig verlies staan
Juist voor het EP met haar evenredige vertegenwoordiging konden ze relatief wat makkelijker zetels scoren dan landelijk. Daarom heeft zo'n UKIP-clubje ook zetels in het EP terwijl ze landelijk eigenlijk niet relevant zijnquote:Op woensdag 16 april 2014 12:02 schreef Euribob het volgende:
[..]
Die zijn volgens mij nooit echt groot geweest in Duitsland en het VK.
Dat weet ik (hetzelfde geldt voor FN trouwens). Maar inderdaad, volgens de peilingen zijn die partijen gedoemd om minimaal gehalveerd te worden.quote:Op woensdag 16 april 2014 12:04 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Juist voor het EP met haar evenredige vertegenwoordiging konden ze relatief wat makkelijker zetels scoren dan landelijk. Daarom heeft zo'n UKIP-clubje ook zetels in het EP terwijl ze landelijk eigenlijk niet relevant zijn
Het maakt het niet direct ondemocratisch, maar het zorgt er wel voor dat er twijfel ontstaat over het mandaat dat ze hebben meegekregen. En die twijfel moet je bij een onderwerp dat zo belangrijk (en ook controversieel) is als de rol van de EU het liefst zo klein mogelijk houden.quote:Op woensdag 16 april 2014 08:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En dat maakt een representatieve democratie ondemocratisch? Vind ik toch wat gezocht hoor.
Dus omdat je het ergens niet mee eens bent, twijfel je aan het mandaat van de volksvertegenwoordiging? Is dat niet ook een beetje gezocht? Je moet goed nadenken en kritisch zijn over welke bevoegdheden je al of niet afstaat aan de EU maar dat is juist een rol die je van de volksvertegenwoordiging mag verwachten.quote:Op woensdag 16 april 2014 14:03 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het maakt het niet direct ondemocratisch, maar het zorgt er wel voor dat er twijfel ontstaat over het mandaat dat ze hebben meegekregen. En die twijfel moet je bij een onderwerp dat zo belangrijk (en ook controversieel) is als de rol van de EU het liefst zo klein mogelijk houden.
Dat ligt eraan, als jij wilt dat Nederland uit de EU gaat en daarom op een partij stemt die dat zegt te gaan regelen, dan gaan de verkiezingen voor jou daar wel over. Dat die ideeën geen meerderheid halen en het niet zal gebeuren, dat is een kwestie van getallen, maar het is niet aan jou om voor andere mensen te bepalen waar de verkiezingen over gaan.quote:Op dinsdag 15 april 2014 10:16 schreef Igen het volgende:
Uiteindelijk gaan deze verkiezingen natuurlijk helemaal niet over de vraag "wel of geen EU", net als de gemeenteraadsverkiezingen ook niet gaan over de vraag of er wel of geen gemeentes in Nederland moeten zijn.
Maar nogmaals: de stem die je uitbrengt bij Tweede Kamerverkiezingen is er eentje voor het totaalpakket, dus er is altijd sprake van een compromis. Is de rol van de EU niet een onderwerp wat dermate belangrijk is dat het zijn eigen, eenmalige verkiezing verdient (een soort grondwetgevende raad zeg maar)?quote:Op woensdag 16 april 2014 14:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dus omdat je het ergens niet mee eens bent, twijfel je aan het mandaat van de volksvertegenwoordiging? Is dat niet ook een beetje gezocht? Je moet goed nadenken en kritisch zijn over welke bevoegdheden je al of niet afstaat aan de EU maar dat is juist een rol die je van de volksvertegenwoordiging mag verwachten.
Hoe zie je dat voor je? Een eenmalig Europees Parlement met heel veel macht?quote:Op woensdag 16 april 2014 17:10 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar nogmaals: de stem die je uitbrengt bij Tweede Kamerverkiezingen is er eentje voor het totaalpakket, dus er is altijd sprake van een compromis. Is de rol van de EU niet een onderwerp wat dermate belangrijk is dat het zijn eigen, eenmalige verkiezing verdient (een soort grondwetgevende raad zeg maar)?
Met zo een idee loop ik al een tijdje maar dan voor de tweede kamer, met een paar topmannen die wel gekozen worden, vind ik.quote:Op woensdag 16 april 2014 17:10 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar nogmaals: de stem die je uitbrengt bij Tweede Kamerverkiezingen is er eentje voor het totaalpakket, dus er is altijd sprake van een compromis. Is de rol van de EU niet een onderwerp wat dermate belangrijk is dat het zijn eigen, eenmalige verkiezing verdient (een soort grondwetgevende raad zeg maar)?
Kom uit op de VVDquote:Op donderdag 17 april 2014 11:10 schreef Reya het volgende:
Pan-Europese kieswijzer:
http://euandi.eu/showHome.html
GLquote:Op donderdag 17 april 2014 11:10 schreef Reya het volgende:
Pan-Europese kieswijzer:
http://euandi.eu/showHome.html
Zondagsrust is van oudsher in Katholieke landen heel anders dan in Nederland.quote:Op donderdag 17 april 2014 11:39 schreef remlof het volgende:
Belachelijk trouwens dat Nederland als enige deze verkiezingen niet op zondag 25 mei houdt.
Want rustdag...
Ja we zijn godverdomme ook vast veel kerkelijker dan Ierland of Polen
Ok, maar dan ook geen exitpolls of uitslagen tot zondagavond bij Europese verkiezingen.quote:Op donderdag 17 april 2014 12:06 schreef 99.999 het volgende:
Neuh. Kansloos idee. Dat blijft vrolijk op de woensdag.
Waarom in hemelsnaam?quote:Op donderdag 17 april 2014 12:15 schreef remlof het volgende:
[..]
Ok, maar dan ook geen exitpolls of uitslagen tot zondagavond bij Europese verkiezingen.
Het Verenigd Koninkrijk houdt de verkiezingen toch ook eerder?quote:Op donderdag 17 april 2014 11:39 schreef remlof het volgende:
Belachelijk trouwens dat Nederland als enige deze verkiezingen niet op zondag 25 mei houdt.
Want rustdag...
Ja we zijn godverdomme ook vast veel kerkelijker dan Ierland of Polen
Ierland stemt op vrijdag.quote:Op donderdag 17 april 2014 11:39 schreef remlof het volgende:
Belachelijk trouwens dat Nederland als enige deze verkiezingen niet op zondag 25 mei houdt.
Want rustdag...
Ja we zijn godverdomme ook vast veel kerkelijker dan Ierland of Polen
Er komt geen uitslagenavond op donderdag de 22e, die is pas op zondagavond. Exit-polls mogen trouwens wel. Dat is overigens een dictaat uit Brussel, omdat uitslagen uit het ene land de verkiezingen in andere zouden kunnen beïnvloeden.quote:
Ja, maar we houden hier doordeweeks verkiezingen om praktische redenen, die verband houden met de zondagsrust. Je hebt bijvoorbeeld inzet van ambtenaren nodig, en sommige stemlocaties zijn op zondagen niet beschikbaar.quote:Op donderdag 17 april 2014 11:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zondagsrust is van oudsher in Katholieke landen heel anders dan in Nederland.
En we houden hier alle verkiezingen door de week. Dat is een voornamer reden vermoed ik.
PVV grootste partij, of lees ik verkeerd?quote:Op vrijdag 18 april 2014 09:37 schreef freako het volgende:
Peiling van TNS Nipo:
[ afbeelding ]
Handig genoeg hebben ze ook de peiling voor de Tweede Kamer er bij gezet:
[ afbeelding ]
Van die mondigheid bleek weinig in 2009, toen werd het % voor de PVV nogal onderschat door TNS Nipo. De PvdA werd juist overschat.quote:Op vrijdag 18 april 2014 09:48 schreef robin007bond het volgende:
[..]
PVV grootste partij, of lees ik verkeerd?Gelukkig zijn de Henk en Ingrids altijd iets mondiger in de opiniepeilingen.
quote:Op vrijdag 18 april 2014 09:49 schreef freako het volgende:
[..]
Van die mondigheid bleek weinig in 2009, toen werd het % voor de PVV nogal onderschat door TNS Nipo. De PvdA werd juist overschat.
LOLquote:Op donderdag 17 april 2014 13:15 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, maar we houden hier doordeweeks verkiezingen om praktische redenen, die verband houden met de zondagsrust. Je hebt bijvoorbeeld inzet van ambtenaren nodig, en sommige stemlocaties zijn op zondagen niet beschikbaar.
Toch lullig als je om je geloofsovertuiging niet zou kunnen stemmen.quote:Op vrijdag 18 april 2014 18:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
LOL
1% van de samenleving is er verantwoordelijk voor dat er niet op zondag gestemd wordt.
Veel mensen hebben op een doordeweekse dag weinig tijd om te stemmen. Je weet wel: van 9-6 werken, snel even boodschappen doen, vervolgens moeten sporten en voordat je het weet is het alweer 9-10 uur en dan moet je ook nog eens eten.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:39 schreef Euribob het volgende:
[..]
Toch lullig als je om je geloofsovertuiging niet zou kunnen stemmen.
En wat maakt het nou uit? Big deal Bram.
Je kan geen kwartiertje vrijmaken op een woensdag om even te gaan stemmen?quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Veel mensen hebben op een doordeweekse dag weinig tijd om te stemmen. Je weet wel: van 9-6 werken, snel even boodschappen doen, vervolgens moeten sporten en voordat je het weet is het alweer 9-10 uur en dan moet je ook nog eens eten.
Pech hebben dan voor die 1% die ervoor kiest om niet te stemmen. Let wel: kiest! Hun sprookjesboek verbiedt hen namelijk niet om te stemmen, dat doen ze zelf. Big deal, dan stemmen ze maar niet.
En voor die gelovigen ben jij weer de 1% die weigert om op een andere dag te stemmen.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Veel mensen hebben op een doordeweekse dag weinig tijd om te stemmen. Je weet wel: van 9-6 werken, snel even boodschappen doen, vervolgens moeten sporten en voordat je het weet is het alweer 9-10 uur en dan moet je ook nog eens eten.
Pech hebben dan voor die 1% die ervoor kiest om niet te stemmen. Let wel: kiest! Hun sprookjesboek verbiedt hen namelijk niet om te stemmen, dat doen ze zelf. Big deal, dan stemmen ze maar niet.
Ik kan als student desnoods tijdens de middagpauze even gaan stemmen of een les overslaan maar ja, er zijn veel mensen die niet dat kwartier vrij kunnen maken op een drukke doordeweekse dag. Een belangrijkere vraag is waarom 99% van de mensen gedupeerd wordt voor die 1% religiewaanzinnigen.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:43 schreef Euribob het volgende:
[..]
Je kan geen kwartiertje vrijmaken op een woensdag om even te gaan stemmen?![]()
Geloof ik geen fuck van Bram.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik kan als student desnoods tijdens de middagpauze even gaan stemmen of een les overslaan maar ja, er zijn veel mensen die niet dat kwartier vrij kunnen maken op een drukke doordeweekse dag. Een belangrijkere vraag is waarom 99% van de mensen gedupeerd wordt voor die 1% religiewaanzinnigen.
Desnoods doe je het op de route ergens naartoe.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:47 schreef Tem het volgende:
De stemlokalen zijn van 's morgens tot 's avonds open en je kan op vele plekken terecht. Die 5 minuten kan men best even vrijmaken.
Het is niet een kwestie van weigeren, het is de realiteit dat het voor de doorsnee mens gemakkelijker is om op een zondag te stemmen dan op een doordeweekse dag. Het is irrationeel dat 99% van de mensen zich moet aanpassen aan 1% religiewaanzinnigen terwijl werkelijk niets behalve hun eigen fantasietjes gebaseerd op een sprookjesboek hen tegenhoudt om op een zondag te stemmen. Ik ben heel erg tolerant maar hier heb ik moeite mee. Misschien vandaag nog wat meer dan anders aangezien deze avond weer alle winkels dicht zijn voor een feestdag die zo goed als niemand in Nederland viert. Nee, dat toneelstuk met semibekende Nederlanders en politie-agenten bekijken telt niet mee als Goede Vrijdag vieren.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:44 schreef robin007bond het volgende:
[..]
En voor die gelovigen ben jij weer de 1% die weigert om op een andere dag te stemmen.
Het kan voor de meeste mensen wel maar niet voor iedereen en het gaat er niet om of dat het kan, het gaat er om dat 99% zich moet aanpassen voor 1% mensen die louter om irrationele redenen zeikt over het stemmen op een zondag.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:47 schreef Tem het volgende:
De stemlokalen zijn van 's morgens tot 's avonds open en je kan op vele plekken terecht. Die 5 minuten kan men best even vrijmaken.
Misschien zit je gewoon fout.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat jullie zo extreem tolerant zijn dat jullie het belang van 99% meer rationele mensen ondergeschikt vinden aan het belang van 1% fantasten verbaast mij enigszins.
Misschien is het niet te rationaliseren om voor 1% fantasten van de bevolking de meest geschikte dag van de week (feit aangezien dat voor verreweg de meeste mensen geldt) voor een verkiezing niet te gebruiken.quote:
Op een beetje treinstation heb je tegenwoordig een mobiel stembureau zelfsquote:Op vrijdag 18 april 2014 22:48 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Desnoods doe je het op de route ergens naartoe.
Uiteraard. Het is heel wat meer dan 1% van de bevolking die totaal geen belang heeft bij stemmen op zondag. En er is gewoon een meer dan prima alternatief beschikbaar door de week...quote:
Hoe kom je eigenlijk bij 1%? Immers alleen al de SGP heeft dat met gemak als aanhang.quote:Op vrijdag 18 april 2014 22:54 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Misschien is het niet te rationaliseren om voor 1% fantasten van de bevolking de meest geschikte dag van de week (feit aangezien dat voor verreweg de meeste mensen geldt) voor een verkiezing niet te gebruiken.
Niet dat ik verder iets tegen religie of geloof heb. Het is een feit dat ze er zelf voor kiezen om niet op een zondag te stemmen terwijl ze er prima toe in staat zijn om dat wel te doen. Mag ik stellen dat het intolerant is van die 1% om ons ermee op te zadelen om op een zeer drukke doordeweekse dag nog eventjes zien te gaan stemmen omdat zij vanwege hun sprookje weigeren om dat te doen op een zondag?
Dan houden die mensen zichzelf voor de gek. Zulke mensen noemen we idioten.quote:Op woensdag 16 april 2014 16:49 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dat ligt eraan, als jij wilt dat Nederland uit de EU gaat en daarom op een partij stemt die dat zegt te gaan regelen, dan gaan de verkiezingen voor jou daar wel over. Dat die ideeën geen meerderheid halen en het niet zal gebeuren, dat is een kwestie van getallen, maar het is niet aan jou om voor andere mensen te bepalen waar de verkiezingen over gaan.
quote:Op zaterdag 19 april 2014 01:38 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe kom je eigenlijk bij 1%? Immers alleen al de SGP heeft dat met gemak als aanhang.
Ik kom daar wel wat hoger uit. Maar je kan ook kijken naar het percentage kiezers. CU en SGP waar de meeste stemmers bezwaar zullen hebben tegen de zondag om te stemmen (en om stembureaus te bemannen en stemmen te tellen, voor sommige gemeenten zou dit een heel concreet probleem zijn) vormen met hun 5-10 zetels bij elkaar zo'n 5% van het electoraat.quote:Op zaterdag 19 april 2014 09:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Bron
Dat is wel ongeveer 1% toch?
Dit is een zeer misleidende statistiek, zoek maar eens op waar dit op gebaseerd is ( gegevens van kerkenquote:Op zaterdag 19 april 2014 09:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Bron
Dat is wel ongeveer 1% toch?
Het is in ieder geval meer bron dan de natte vinger van Bram.quote:Op zondag 20 april 2014 01:33 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dit is een zeer misleidende statistiek, zoek maar eens op waar dit op gebaseerd is ( gegevens van kerken).
Dat wel.quote:Op zondag 20 april 2014 01:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is in ieder geval meer bron dan de natte vinger van Bram.
Begrijp me goed, ik heb niets tegen stemmen op zondag. Maar ik zie ook geen directe reden waarom we iets dat we al 70 jaar doen (stemmen op woensdag) zouden moeten veranderen. Dat je er op een werkdag geen tijd voor zou hebben gaat er bij mij echt niet in, met de hoeveelheid & openingsuren van stembureaus tegenwoordig.quote:
quote:Op dinsdag 22 april 2014 14:06 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Dit was mijn uitkomst bij de Stemwijzer:
Anti EU(ro) Partij
PVV
Artikel 50
ChristenUnie/SGP
Jezus Leeft
CDA
Partij voor de Dieren
VVD
SP
50Plus
Liberaal Democratische Partij
PvdA
IQ, de Rechten-Plichten-Partij
Piratenpartij
D66
Aandacht en Eenvoud
ikkiesvooreerlijk.eu
GroenLinks
De Groenen
Er zit een knop "toelichting" bij elke stelling. Kun je het standpunt van elke partij zien. Bij de stellingquote:Op dinsdag 22 april 2014 16:33 schreef pfaf het volgende:
GroenLinks het hoogst. Wel compleet nuanceloze vragen waar ook nog eens geen uitleg of achtergrondinfo bij zit...
Oh, en deze toelichting is daadwerkelijk de toelichting van de PVV, het is geen parodie.quote:Er moet geen cent meer naar Griekenland en al die andere knoflooklanden. Nederland moet uit de EU stappen, maar zolang Nederland nog in de EU zit moet de EU sowieso een veel kleiner budget krijgen en moet gestopt worden met het weggeven van Nederlandse welvaart aan bijvoorbeeld zuidelijke staten die er een bende van maken.
ach, past wel bij de collectie mafkezen die je bovenaan hebt staanquote:Op dinsdag 22 april 2014 16:58 schreef Braindead2000 het volgende:
Mijn uitslag was wel voorspelbaar: PVV en Artikel50 op een gedeelde eerste plaats. Ik was wel verbaasd als overtuigd atheist dat Jezus Leeft op de vierde plek eindigde.
Zelfde top 3quote:Op dinsdag 22 april 2014 16:54 schreef SuicideErrorist het volgende:
Kan even geen screenshot plaatsen dus hier m'n top 3:
1. PVV
2. Artikel 50
3. Anti EU(ro) Partij
Duidelijk
http://nl.wikipedia.org/wiki/Natura_2000quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:16 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wat voor regels zijn er van de EU m.b.t. natuurinrichting?
Zie stelling 8 van de Stemwijzer.
Een mooi initiatief natuurlijk, zeker voor een land als Nederland wat geen grote stukken natuur heeft (internationaal gezien), maar is het meer dan een papieren tijger? Houdt bijv. Nederland zich hieraan? Nederland heeft onder Rutte juist bezuinigd op de natuur.quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:16 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Natura_2000
quote:Op dinsdag 22 april 2014 15:48 schreef freako het volgende:
De StemWijzer Europa is online:
http://europa.stemwijzer.nl/
Dat vind ik prima, ik vind het in stand houden van de natuurlijk belangrijker, dan maar wat meer vindingrijk zijn.quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:25 schreef 99.999 het volgende:
De natura 2000 richtlijn heeft best vergaande consequenties voor Nederland b.v. qua planologische beperkingen vanwege soorten die beschermd zijn.
Geen van beide lijkt dan de beste optie.quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Stelling 28 vind ik lastig.
De EU moet de import van Israëlische producten uit de in 1967 bezette gebieden boycotten.
Principieel ben ik het volstrekt eens met zo'n boycot en het zou een mooi signaal afgeven richting Israel, praktisch gezien lijkt het mij niet te handhaven.
Ja, maar dat wordt wel al de derde "geen van beide".quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:28 schreef Tem het volgende:
[..]
Geen van beide lijkt dan de beste optie.
de Hedwigepolder bijvoorbeeld wordt een natuurgebied om de kwaliteit van de natuur in de Westerschelde te behoudenquote:Op dinsdag 22 april 2014 18:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een mooi initiatief natuurlijk, zeker voor een land als Nederland wat geen grote stukken natuur heeft (internationaal gezien), maar is het meer dan een papieren tijger? Houdt bijv. Nederland zich hieraan? Nederland heeft onder Rutte juist bezuinigd op de natuur.
Ik heb er ook een aantal. Sommige vragen denk ik gewoon totaal anders over dan voor of tegen.quote:Op dinsdag 22 april 2014 18:29 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ja, maar dat wordt wel al de derde "geen van beide".
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |