SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.14-08-2013
Aftermath pro-Morsi kamp
03-07-2013:
Helikopter beelden anti-Morsi demonstraties van 30 juni 2013
Interim president Adly Mansour
Generaal Al Sisi
24-06-2012:
Het moment waarop demonstranten te horen krijgen dat Morsi de presidentsverkiezingen van 2012 heeft gewonnen.
Ministerie scherpt reisadvies Egypte verder aanquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 17:16 schreef So_Surreal het volgende:
[..]
Ik had wel het ministerie van buitenlandse zaken gebeld.
Zij vertelde dat ze bij het BuZa geen negatief reisadvies hebben, dan ze alleen reizen afraden.
Ze zeiden dat er een nieuwe update was, dat vakanties die niet nodig zijn, ook die aan de kust, worden afgeraden.
Daarmee moet je naar je reisbureau kunnen gaan en moet je reis kosteloos vergoed worden, of omgeboekt.
Net het reisbureau gebeld, bij hen was dit nog niet bekend.
quote:Sander van Hoorn@svhoorn
Helikopter hangt nu al een tijd stationair heel laag boven Ramsisplein in Cairo. Hoor daar met regelmaat schoten vandaan komen.
Moslims weer met hun leugens om gebouwen van niet-moslims te kunnen vernielen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 17:58 schreef Charismatisch het volgende:
Dit is een salafistische facebook-pagina, ze zeggen dat ze drie reporters hebben in Egypte die hen updates sturen.
https://www.facebook.com/pages/Ansaar-Misr-NL/1376983249188124
Volgens die pagina springen deze mannen om de volgende reden van de brug: "Broeders die uit wanhoop van de bruggen springen om niet doodgeschoten te worden door het leger !!"
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Daarnaast zeggen ze dat er 45 kerken zijn verwoest vanwege snipers:
45 Koptische kerken verwoest omdat ze hun daken lenen aan het leger om daar boven snipers te stationeren om moslims te doden.
genocide op de Christelijke medemens vind je grappig.......quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:02 schreef Charismatisch het volgende:
Ik denk dan ook dat we vooral met salafisten van smaakje 3 te maken hebben, die zien hun kans schoon om islamitisch grondgebied te zuiveren van ongelovige kerken.
quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:04 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
genocide op de Christelijke medemens vind je grappig.......
In je video staat "Aug. 14". En die video komt me ook heel bekend voor.quote:
https://twitter.com/Mosta(...)805790306304/photo/1quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:00 schreef nummer_zoveel het volgende:
Nou, dat geloof ik niet hoor, dat die kerken hun daken lenen om snipers te stationeren.
Is inderdaad van woensdag, maar net gepubliceerd.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:23 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
In je video staat "Aug. 14". En die video komt me ook heel bekend voor.
twitter:ahmednaguib twitterde op vrijdag 16-08-2013 om 18:11:15٥ سيارات في #رمسيس ترفع أعلام القاعدة و توزع أسلحة 5 cars in #Ramsis with Qaeda flags are distributing weapons. via @skynewsarabia #Egypt reageer retweet
De propagandamachines draaien nu natuurlijk op volle toeren. De meeste mensen op social media als Twitter en Facebook zijn zwaar bevooroordeeld en hebben geen objectief beeld van de situatie.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 17:58 schreef Charismatisch het volgende:
Dit is een salafistische facebook-pagina, ze zeggen dat ze drie reporters hebben in Egypte die hen updates sturen.
https://www.facebook.com/pages/Ansaar-Misr-NL/1376983249188124
Volgens die pagina springen deze mannen om de volgende reden van de brug: "Broeders die uit wanhoop van de bruggen springen om niet doodgeschoten te worden door het leger !!"
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Daarnaast zeggen ze dat er 45 kerken zijn verwoest vanwege snipers:
45 Koptische kerken verwoest omdat ze hun daken lenen aan het leger om daar boven snipers te stationeren om moslims te doden.
Maar dankzij jouw twitter-link blijkt het toch niet een leugen te zijn dat er snipers op de daken van de kerken te vinden te zijn. Maar dit gaat maar om 1 kerk, en zij hadden het over 45 kerken.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:27 schreef -jos- het volgende:
[..]
De propagandamachines draaien nu natuurlijk op volle toeren. De meeste mensen op social media als Twitter en Facebook zijn zwaar bevooroordeeld en hebben geen objectief beeld van de situatie.
Gaat lekker, nog een land in het MO dat een stapje dichterbij een burgeroorlog isquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:25 schreef epicbeardman het volgende:
twitter:ahmednaguib twitterde op vrijdag 16-08-2013 om 18:11:15٥ سيارات في #رمسيس ترفع أعلام القاعدة و توزع أسلحة 5 cars in #Ramsis with Qaeda flags are distributing weapons. via @skynewsarabia #Egypt reageer retweet
Als we lering uit Libye trekken kunnen we ervan uitgaan dat zodra de Al-qaida vlaggen gaan wapperen er een media blackout aankomt en Egypte uit het journaal verdwijnt.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:29 schreef theNull het volgende:
[..]
Gaat lekker, nog een land in het MO dat een stapje dichterbij een burgeroorlog is
Waarom dan?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:30 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
er een media blackout aankomt en Egypte uit het journaal verdwijnt.
Tja waarom blijft speculeren maar in Libye en Syrie trouwens ook wordt de Arabische lente toegejuigd en zowel financieel en politiek gesteund door het westen en de westerse media lees mondstukken van europesche dictatuur.quote:
Oh ja, de bekende "het Westen steunt al-Qaeda-theorie", dat zie ik vooral op de alternatieve media voorbijkomen en wordt "toevallig" ook gebruikt door het Syrische regime en RT en Press TV.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:34 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Tja waarom blijft speculeren maar in Libye en Syrie trouwens ook wordt de Arabische lente toegejuigd en zowel financieel en politiek gesteund door het westen en de westerse media lees mondstukken van europesche dictatuur.
Maar zodra steden en gebieden onder de vlag van al-qaida staan is de media ineens weg.
Zelf denk ik dat zelfs de reguliere TV kijkers nog herinnert dat we oorlog tegen Iraq en Afghanistan voerden vanwege al-qaida, dus het zelfs voor westerse staats TV niet te verkopen is aan het publiek dat ze al-qaida gesteund en gefinancierd hebben.
Je vind het niet toevllig dat overal waar NAVO de arabische lente steunt met wapens, geld en politieke steun al-qaida hele gebieden van het land overneemt?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:36 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Oh ja, de bekende "het Westen steunt al-Qaeda-theorie", dat zie ik vooral op de alternatieve media voorbijkomen en wordt "toevallig" ook gebruikt door het Syrische regime en RT en Press TV.
Beterquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 17:44 schreef -jos- het volgende:
[..]
Ministerie scherpt reisadvies Egypte verder aan
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Egypte aangescherpt. Vanaf vrijdag worden ook alle niet-essentile reizen naar de populaire resorts aan de Rode Zee en Golf van Akaba afgeraden.
NU.nl
Nou ja, toevallig, het gaat om islamitische landen, islamitische al-Qaeda, islamitische jihad, los van NAVO 14 eeuwen islamitische jihad (NAVO-ingrijpen zien ze als een voortzetting van de kruistochten).quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:38 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Je vind het niet toevllig dat overal waar NAVO de arabische lente steunt met wapens, geld en politieke steun al-qaida hele gebieden van het land overneemt?
Ze hadden toen geen Iraakse tak nee, maar hun gedachtegoed bestond wel en Saddam gooide hen in de cel. En in het noorden had je ook een jihadistische groep Ansar al-Islam die een oorlog uitvochten met de Koerdische autoriteiten.quote:al-qaida betsond niet eens in iraq voordat NAVO aankwam
Je hebt Kaddafi, je hebt de Libische bevolking, je hebt islamisten, jihadisten, en daarnaast NAVO, het Westen, Rusland, China etc.quote:zelfde geld voor Libye, Gaddafi maakte korte mette met al-qaida en islamisten en nu is het land in handen van -al-qaida.
Je denkt niet dat er een verband is tussen het steunen van de zogenaamd spontane studenten protesten door de NAVO en de uitkomst die je beschrijft?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:48 schreef Charismatisch het volgende:
Islamisten denken: dit is onze kans om door middel van democratie aan de macht te komen.
Jihadisten denken dit is onze kans om gevangenen te bevrijden, wapen-depots te plunderen, sharia in te voeren. De val van de sterke dictator zorgt er namelijk voor dat Libi richting een failed state gaat, perfecte plek voor de jihadisten om een basis te vormen.
Nee, zo slim is de CIA niet.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:54 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Je denkt niet dat er een verband is tussen het steunen van de zogenaamd spontane studenten protesten door de NAVO en de uitkomst die je beschrijft?
Zelfde uitkomst die in Iraq het geval was door het regime omver te werpen en zodoende een decennia lange gefaalde staat te bewerkstelligen?
Je kan e rniet bij dat wellicht dezelfde uitkomst voor Syrie, Egypte en Iraan op het programma staat en de NAVO daarvoor die geweldige vreedzame protesten van ongewapende burgers en studenten steunt?
Als Rusland en China voor hun eigen belang opkomt zou het echt zijn dat de NAVO alleen maar de zielige studenten wil helpen met wapens, materieel an massa bombardementen ..... allemaal zonder enig belang in het geheel?
Dat zeg ik niet. Ik zei dat het Westen opkomt voor Westerse belangen, niet voor zielige studenten. De Russen geven ook niks om de bevolking, maar om hun belangen in het Midden-Oosten.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:54 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Je denkt niet dat er een verband is tussen het steunen van de zogenaamd spontane studenten protesten door de NAVO en de uitkomst die je beschrijft?
Zelfde uitkomst die in Iraq het geval was door het regime omver te werpen en zodoende een decennia lange gefaalde staat te bewerkstelligen?
Je kan e rniet bij dat wellicht dezelfde uitkomst voor Syrie, Egypte en Iraan op het programma staat en de NAVO daarvoor die geweldige vreedzame protesten van ongewapende burgers en studenten steunt?
Als Rusland en China voor hun eigen belang opkomt zou het echt zijn dat de NAVO alleen maar de zielige studenten wil helpen met wapens, materieel an massa bombardementen ..... allemaal zonder enig belang in het geheel?
Het Westen steunt de moslim broeders die samen met de studentjes de straten onveilig maakten voordat het leger ingreep. Maar zoals al gemeld werd komt nu de gewapende tak van de moslim broeders genaamd al-qaida de straten in.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 18:59 schreef Charismatisch het volgende:
Je noemt Syri, Iran en Egypte. Ik zie niet in waarom je Egypte noemt. Het Westen steunt het Egyptische leger juist.
Nee, het westen heeft altijd het millitaire regime gesteund.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:02 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Het Westen steunt de moslim broeders
Dat vind ik niet. Als ze dat gedaan hadden , had je nu deze situatie niet gekregen ...quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, het westen heeft altijd het millitaire regime gesteund.
Oh leuk we gaan het s[elletje "terug in de tijd" spelen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, het westen heeft altijd het millitaire regime gesteund.
Als je goed hebt opgelet had je kunnen zien hoe machteloos de VS stond toe te kijken hoe de revolutie begon. Het Westen werd net zo zeer door de revolutie verrast als het regime.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:04 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Dat vind ik niet. Als ze dat gedaan hadden , had je nu deze situatie niet gekregen ...
Suezcrisis was toch vooral belangrijk omdat Frankrijk en Groot-Brittanni op hun plek werden gezet door de VS die de zijde van het Egyptische leger koos. De Fransen en Britten kwamen er toen achter dat de VS de nieuwe wereldmacht was en niet meer Londen en Parijs.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:06 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Oh leuk we gaan het s[elletje "terug in de tijd" spelen.
Het westen voerde altijd oorlog tegen het Egyptische leger of ben je de Suez oorlog vergeten http://nl.wikipedia.org/wiki/Suezcrisis
Al-Qaeda als de gewapende tak van de Moslimbroederschap bestempelen klopt niet. Het zijn gewoon verschillende soorten salafisten die ik eerder heb opgenoemd.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:02 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Maar zoals al gemeld werd komt nu de gewapende tak van de moslim broeders genaamd al-qaida de straten in.
Denk dat deze revolutie te danken is aan de komst van internet, en hoe mensen zien dat het in andere landen gaat.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als je goed hebt opgelet had je kunnen zien hoe machteloos de VS stond toe te kijken hoe de revolutie begon. Het Westen werd net zo zeer door de revolutie verrast als het regime.
Ach god, de grootste mond weer en het meeste geschreeuw...quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:31 schreef Charismatisch het volgende:
Zij die stil blijven bij dit bloedbad zijn al even schuldig dan zij die het uitvoerden. De VN-Veiligheidsraad moet snel bijeenkomen", zei Erdogan
http://www.deredactie.be/(...)ternationaleReacties
Erdogan kun je als de Turkse Moslimbroederschap beschouwen.
Trukye heeft meer genocides op zijn naam staan als geen enkel ander land ter wereld dus turkije vergelijken met andere landen kwa geweld is echt bizar.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:33 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ach god, de grootste mond weer en het meeste geschreeuw...![]()
Hoeveel doden waren er in Turkije bij demonstraties en rellen afgelopen tijd, om nog maar te zwijgen over hoe Turkije voor de rest in eigen land met andersdenkenden omgaat?
Erdogan bevindt zich in goed gezelschap.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:33 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ach god, de grootste mond weer en het meeste geschreeuw...![]()
Hoeveel doden waren er in Turkije bij demonstraties en rellen afgelopen tijd, om nog maar te zwijgen over hoe Turkije voor de rest in eigen land met andersdenkenden omgaat?
twitter:KhalilAitblal twitterde op vrijdag 16-08-2013 om 19:37:08Egyptische ministerraad verklaart de Moslimbroeders officieel als "terroristische" organisatie. #Egypte reageer retweet
Lekker dan, de grootste politieke partij als terroristische organisatie bestempelenquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:39 schreef theNull het volgende:
twitter:KhalilAitblal twitterde op vrijdag 16-08-2013 om 19:37:08Egyptische ministerraad verklaart de Moslimbroeders officieel als "terroristische" organisatie. #Egypte reageer retweet
Welke genocides? Die op Kennedy?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:36 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Trukye heeft meer genocides op zijn naam staan als geen enkel ander land ter wereld dus turkije vergelijken met andere landen kwa geweld is echt bizar.
20 miljoen blank christenen die er voor de centraal aziatische overname van het grondgebied wat tegenwoordig Turkije heet.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:40 schreef Samuray13 het volgende:
[..]
Welke genocides? Die op Kennedy?
Damn, zonde van het land hoor. Hopelijk blijven die tempels en piramides een beetje heel.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:43 schreef Pharmacist het volgende:
Okay. Nu is er officieel geen hoop meer voor Egypte op de korte termijn. Ramptoerisme is het enige dat nog over is.
Moslimbroeders, Al Qeada, Salafisten, het is n pot nat, dat is allang uitgezocht.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:41 schreef Charismatisch het volgende:
Wtf, niet te geloven dat ze als terreurorganisatie worden beschouwd.
De Moslimbroederschap hoeft de keuze niet meer te maken tussen democratie of al-Qaeda, het ministerie maakt die keuze voor hen
Zeker weten. In die lijst moet nog de genocide op Marsmannetjes (vandaar dat de Amerikaanse Marssondes er geen leven kunnen vinden).quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:42 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
20 miljoen blank christenen die er voor de centraal aziatische overname van het grondgebied wat tegenwoordig Turkije heet.
4+ miljoen Grieken
1 miljoen Armenen
en de almaar doorgaande genocide op de koerden.
Ik zal er ongetwijfeld 1 of 2 vergeten zijn.
In Nederland heeft de Universiteit van Amsterdam een onderzoek uitgevoerd. Ze zijn niet n pot nat. Salafisten onderling kunnen elkaars bloed wel drinken.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:45 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Moslimbroeders, Al Qeada, Salafisten, het is n pot nat, dat is allang uitgezocht.
Het leidt ook lekker af van de problemen in je eigen land.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:36 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Erdogan bevindt zich in goed gezelschap.
De Taliban hebben zich uitgesproken hoor, ze steunen Morsi
The Islamic Emirate of Afghanistan, besides strongly condemning this inhumane and unethical action, calls on the Egyptian military and government to stop spilling the blood of innocent women, children and elderly and it must pave the way for the return of constitutionally elected president to stop the situation from spiraling further out of control.
Volgens mij was tijdens clashes in 2011 het Egyptische museum ook in gevaar en mss wel deels geplunderd..quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:45 schreef nummer_zoveel het volgende:
Damn, zonde van het land hoor. Hopelijk blijven die tempels en piramides een beetje heel.
En wordt het Egyptisch Museum niet geplunderd straks.
Zouden ze niet al veiligheidsmaatregelen hebben genomen of bezig zijn spullen uit het land te krijgen? Er is armoede en totale anarchie, genoeg mensen die bv zo'n gouden dodenmasker van Tutanchamon wel zouden willen stelen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:48 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Volgens mij was tijdens clashes in 2011 het Egyptische museum ook in gevaar en mss wel deels geplunderd..
en de kerken dan.....?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:45 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Damn, zonde van het land hoor. Hopelijk blijven die tempels en piramides een beetje heel.
En wordt het Egyptisch Museum niet geplunderd straks.
Da's ook zonde natuurlijk, maar tempels en piramides die zo goed bewaard zijn gebleven en zo oud zijn vindt je nergens.quote:
De VS geeft het Egyptische leger ongeveer 1.5 miljard dollar per jaar. Noem je dat niet steunen?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:04 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Dat vind ik niet. Als ze dat gedaan hadden , had je nu deze situatie niet gekregen ...
50 jaar geleden, ja, dat is lekker relevant nu natuurlijk...quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:06 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
Oh leuk we gaan het s[elletje "terug in de tijd" spelen.
Het westen voerde altijd oorlog tegen het Egyptische leger of ben je de Suez oorlog vergeten http://nl.wikipedia.org/wiki/Suezcrisis
Sinds wanneer is de koning van Saudi Arabi een woordvoerder van een Egyptische politieke partij?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:21 schreef Charismatisch het volgende:
Nou het is duidelijk welke kant de Egyptische Nour-partij zal gaan kiezen.
Saudi king backs Egypt's military
"The Kingdom of Saudi Arabia, its people and government stood and stands by today with its brothers in Egypt against terrorism," he said in a statement read on state TV on Friday, backing Egypt's military leadership.
http://m.aljazeera.com/story/201381615196784361
Wut? Bedoel jij de Byzantijnen?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:42 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
20 miljoen blank christenen die er voor de centraal aziatische overname van het grondgebied wat tegenwoordig Turkije heet.
en ver daarvoor toen het hele gebied bevolkt door christenen en europeanen was.quote:
Wanneer was deze genocide gebeurd? Welk jaar? Ik ben heel erg benieuwd want ik denk eerlijk gezegd dat je uit je nek lult en weinig historisch besef hebt.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:01 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
en ver daarvoor toen het hele gebied bevolkt door christenen en europeanen was.
Meeste onthoofd op gruwelijke wijze.
Zijn ze dat niet dan na hun daden?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:40 schreef -jos- het volgende:
[..]
Lekker dan, de grootste politieke partij als terroristische organisatie bestempelen
Dat is op zijn zachtst gezegd niet zo slim.
Nee, ze zijn niet de meerderheid. Check de stembus resultaten van de eerste presidentsverkiezingen rond. Zij waren samen met de Broederschap. Aantallen vallen erg mee.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 13:25 schreef Pharmacist het volgende:
Volgens mij hebben Nour en MB samen een absolute meerderheid. Als de Nour partij zich tegen het leger keert kan de situatie wel eens flink veranderen in het voordeel van MB.
[..]
Hoooooooooooooooo. Daar ga je de mist in. De Broederschap zijn geen Salafisten. Zij volgen hun eigen leer/ideologie en hebben totaal geen verband met de Wahabisten/Salafisten.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 17:11 schreef Charismatisch het volgende:
Er zijn drie soorten salafisten te onderscheiden in Egypte: Al Nour partij - Moslimbroederschap - al-Qaeda.
- Al Nour partij is loyaal aan de leider der gelovigen Mubarak/Sisi/Assad, werken mee met de veiligheidsdiensten om moslims die in opstand (willen) komen aan te geven. Daarnaast preken zij haat tegen ongelovigen en hanteren ze een bottom-up strategie: de moslims aan de onderkant onderwijzen en zo verandering teweeg brengen. Ze doen niet mee met de ongelovige democratie en de politiek. Maar in Egypte blijkbaar toch wel (om de Moslimbroederschap dwars te zitten), nadat ze eerst gingen preken om vooral niet te demonstreren tegen de leider der gelovigen Mubarak.
- Moslimbroederschap: ze hebben geweld afgezworen in Egypte, demonstreren tegen Mubarak was geen probleem volgens hun ideologie, meedoen met de democratie is ook geen probleem, via de democratie aan de macht komen en de samenleving rustig bij beetje islamiseren.
- Al-Qaeda: Mubarak is een ongelovige hond. Sisi is een ongelovige hond. Geweld tegen ongelovige honden is geen probleem volgens hun ideologie. Eenieder die tegen het vestigen van een islamitische staat en sharia is, is een ongelovige hond. Soldaten en agenten die Sisi dienen zijn apostaten en legitieme doelwitten (daarom hebben ze ook 7 Egyptische soldaten gedood in Sina de afgelopen 48 uur). Democratie is ongeloof. Khilafah is hun doel. Spanje is islamitisch. Maar eerst Marokko veroveren.
Al-Nour-typjes zijn randdebielen en vormen geen gevaar volgens terrorisme-experts. Moslimbroederschap zou je volgens terrorisme-experts de ruimte moeten geven om mee te doen met de democratie. Terrorisme-experts zien dan ook donkere wolken verschijnen sinds de Moslimbroederschap op de straten van Cairo zijn afgeslacht omdat ze vrezen dat ze de democratie gaan verwerpen en richting al-Qaeda-ideologie afglijden.
Volgens mij kan je beter naar parlementaire verkiezingen kijken ipv presidentsverkiezingen omdat mensen dan niet stemmen op personen, maar op partijen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:15 schreef rakotto het volgende:
Nee, ze zijn niet de meerderheid. Check de stembus resultaten van de eerste presidentsverkiezingen rond. Zij waren samen met de Broederschap. Aantallen vallen erg mee.
Het is een koptische wijk he?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:17 schreef rakotto het volgende:
Gevechten in Shubra nu.
De Broederschap is echt de kanker van het land geworden na Mubarak en co.
Deze cijfers zijn niet representatief. Toen waren alleen de broederschap en de salafisten bekend en de liberalen/andere partijen niet. Men koos hun om hun de kans te geven omdat Mubarak hun al die jaren in de bak gooide en men wist niet beter.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:21 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Volgens mij kan je beter naar parlementaire verkiezingen kijken ipv presidentsverkiezingen omdat mensen dan niet stemmen op personen, maar op partijen.
1e ronde:
Freedom & Justice 36.6%
Nour 24.4%
2e ronde
Freedom & Justice 36.3%
Nour 28.8%
Lijkt mij een meerderheid.
Lynchpartijen gebeuren nu bij iedereen. Christenen hoeven zich alleen maar zorgen te maken voor Broeders en mogelijke Salafisten. Moslims die niet met broederschap gelinkt zijn maken evenveel zorgen net als de Christenen en vaak helpen zij hun.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:22 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Het is een koptische wijk he?
Toch weet ik niet of je kunt zeggen dat het moslimbroeders zijn die daar nu bezig zijn.
Als er chaos is in een land zijn er altijd mensen die rottigheid uithalen.
Denk wel dat christenen beter weg kunnen wezen nu uit Egypte, hoe triest ook. Met van die lynchpartijen ben je je leven niet meer zeker.
Ik snap niet waarom dat uitmaakt. Er wordt op partijen gestemd, niet op personen. Een presidentiele verkiezing kan juist een vertekend beeld geven omdat bepaalde personen populair kunnen zijn. Tijdens de presidentiele verkiezingen zijn meer dan de helft van de stemmen naar onafhankelijken gegaan, dat zegt dus niets over populairiteit van politieke partijen.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:25 schreef rakotto het volgende:
Deze cijfers zijn niet representatief. Toen waren alleen de broederschap en de salafisten bekend en de liberalen/andere partijen niet. Men koos hun om hun de kans te geven omdat Mubarak hun al die jaren in de bak gooide en men wist niet beter.
Dat maakt heel veel uit. De personen zijn representatief voor de broederschap. De personen vormen de partij, dus de partij is dan weer representatief voor de broederschap.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:28 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom dat uitmaakt. Er wordt op partijen gestemd, niet op personen. Een presidentiele verkiezing kan juist een vertekend beeld geven omdat bepaalde personen populair kunnen zijn. Tijdens de presidentiele verkiezingen zijn meer dan de helft van de stemmen naar onafhankelijken gegaan, dat zegt dus niets over populairiteit van politieke partijen.
Sinaigebied is dat dus.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:35 schreef theNull het volgende:
4 zware explosies in Al Arish (noordkust)
bron?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:35 schreef theNull het volgende:
4 zware explosies in Al Arish (noordkust)
Waarom dan zo omslachtig doen terwijl de parlementaire verkiezingen direct zien hoeveel stemmen MB en Nour kregen?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:33 schreef rakotto het volgende:
Dat maakt heel veel uit. De personen zijn representatief voor de broederschap. De personen vormen de partij, dus de partij is dan weer representatief voor de broederschap.
Voor zover ik kan zien kreeg de MB 24.78+17.47% = 42.25% van de stemmen tijdens de presidentiele verkiezingen. Naast Morsi runde ook Abdel Moneim Aboul Fotouh, een vroegere MB leider met een Islamistische ideologie.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:33 schreef rakotto het volgende:
Hetzelfde met Morsi. Er werd op een partij gestemd, en niet op een persoon toen men voor hem koos. Tijdens de presidentiele verkiezingen waren de broeders al veel meer populariteit verloren (Niet zoveel als nu) en werden de onafhankelijke bekender over de periode heen.
De demonstraties/revoluties vonden ook plaats in landen waar geen sprake is van overbevolking.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 19:12 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Denk dat deze revolutie te danken is aan de komst van internet, en hoe mensen zien dat het in andere landen gaat.
Plus natuurlijk de hoge werkeloosheid en ontzettende overbevolking. Dagelijks tienduizenden mensen die demonstreren, ze zullen ook echt niks beters te doen hebben.
Vele miljoenen mensen wonen op een smal groen strookje langs de Nijl, dat kan toch nooit goed gaan? En er komen er minimaal een miljoen bij ieder jaar.
Zojuist op AL Jazeeraquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:37 schreef PrepperNL het volgende:
[..]
bron?
of gewoon een twitter/ciabook gerucht?
Geen overbevolking, geen onvrede en geen hoge werkeloosheid?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De demonstraties/revoluties vonden ook plaats in landen waar geen sprake is van overbevolking.
Was het maar zo makkelijk. Geen overbevolking, doch corrupte dictator = onvrede en werkloosheid. Onvrede en werkloosheid is in meerdere Arabische landen aanwezig, net als corruptie, maar heeft het slechts in een select groepje landen tot dergelijke geweldsuitbarstingen geleid.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:41 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Geen overbevolking, geen onvrede en geen hoge werkeloosheid?
Aboul Fotoh was niet representatief voor de MB en kreeg stemmen van mensen die het niet eens zijn met de MB.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:37 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Waarom dan zo omslachtig doen terwijl de parlementaire verkiezingen direct zien hoeveel stemmen MB en Nour kregen?
[..]
Voor zover ik kan zien kreeg de MB 24.78+17.47% = 42.25% van de stemmen tijdens de presidentiele verkiezingen. Naast Morsi runde ook Abdel Moneim Aboul Fotouh, een vroegere MB leider met een Islamistische ideologie.
Anyway, ik blijf het raar vinden. Hoe kan je aan de presidentiele verkiezingen nu zien hoe populair de Nour partij is? Ze hadden geeneens een kandidaat.....
Mooie praatjes heb jij. Het blijft alleen steeds bij speculeren zonder onderbouwing.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:48 schreef rakotto het volgende:
[..]
Aboul Fotoh was niet representatief voor de MB en kreeg stemmen van mensen die het niet eens zijn met de MB.
De Salafisten stemden massaal voor Morsi omdat de broederschap een belangrijke doel samen deelden, en dat is het "Islamtische" identiteit van Egypte veiligstellen en vormen op hun eigen manier. Mochten de Salafisten hun eigen kandidaat hebben, dan had Morsi veel minder stemmen tijdens de eerste rond in de verkiezingen.
Dus wat jij probeert te vertellen is dat ondanks dat de MB + Nour tijdens de parlementaire verkiezingen samen 60% kregen, ze samen tijdens de presidentiele verkiezingen nog maar de steun hadden van 25% van de Egyptenaren (te weten MB en Salafisten). En dat de presidentiele verkiezingen en goede afspiegeling zijn en de parlementaire verkiezingen niet. Right?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:48 schreef rakotto het volgende:
Aboul Fotoh was niet representatief voor de MB en kreeg stemmen van mensen die het niet eens zijn met de MB.
De Salafisten stemden massaal voor Morsi omdat de broederschap een belangrijke doel samen deelden, en dat is het "Islamtische" identiteit van Egypte veiligstellen en vormen op hun eigen manier. Mochten de Salafisten hun eigen kandidaat hebben, dan had Morsi veel minder stemmen tijdens de eerste rond in de verkiezingen.
quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:48 schreef rakotto het volgende:
[..]
het "Islamtische" identiteit van Egypte
Precies.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:51 schreef Pharmacist het volgende:
[..]
Dus wat jij probeert te vertellen is dat ondanks dat de MB + Nour tijdens de parlementaire verkiezingen samen 60% kregen, ze samen tijdens de presidentiele verkiezingen nog maar de steun hadden van 25% van de Egyptenaren (te weten MB en Salafisten). En dat de presidentiele verkiezingen en goede afspiegeling zijn en de parlementaire verkiezingen niet. Right?
Dat dachten zij waarschijnelijk ook, vandaar dat ze het Islamitisch wouden maken.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:52 schreef UpsideDown het volgende:
[..]![]()
Ik dacht dat Egypte het land van de farao's en piramides was.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.All wars are civil wars, because all men are brothers. ~Franois Fnelon
Volgens mij hebben beide partijen het verneukt, gezien het aantal dode Egyptenaren. Maar ik begrijp dat jij dat niet zo ziet. Er zijn alleen maar verliezers.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:52 schreef rakotto het volgende:
Vuurgevecht in Smouha, Alexandria.
Ik durf wel te zeggen dat de corrupte politie ook false-flags uitoefent om de mensen nog meer op te stoken tegen de MB, terwijl dat totaal onnodig is. De MB heeft het al goed verneukt en opstoken is niet nodig.
Ik ben anti-MB, anti-Leger en anti-Mubarak.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 20:56 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Volgens mij hebben beide partijen het verneukt, gezien het aantal dode Egyptenaren. Maar ik begrijp dat jij dat niet zo ziet. Er zijn alleen maar verliezers.
Tuurlijk, daar zal het wel weer op uitdraaien. Allemaal de schuld van Amerika.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:15 schreef -jos- het volgende:
Had deze 2 artikelen nog niet gepost hier, laat zien dat de VS wel degelijk achter deze coup zit.
http://www.thefiscaltimes(...)e-Egyptian-Coup.aspx
http://www.middleeastmoni(...)litary-coup-in-egypt
Yep, verbaast me niets,quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:24 schreef Bombshell het volgende:
De NOS is weer behoorlijk op de hand van het moslimbroederschap zo te zien.
Hoezo?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:24 schreef Bombshell het volgende:
De NOS is weer behoorlijk op de hand van het moslimbroederschap zo te zien.
Doe niet zo dramatisch joh. Hij geeft toch 2 artikelen hierover? 1 van een Westerse krant. Bovendien is dit precies hoe Amerika zo'n grootmacht is geworden en gebleven.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:19 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Tuurlijk, daar zal het wel weer op uitdraaien. Allemaal de schuld van Amerika.
Zoals alles de schuld is van Amerika (volgens de moslims tenminste).
Ik vond ze juist heel neutraal?quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:24 schreef Bombshell het volgende:
De NOS is weer behoorlijk op de hand van het moslimbroederschap zo te zien.
Beter dan gisteren, toen de samenvatting was: moslimbroederschap democratisch gekozen, volgende stap: het leger zet ze af. Ze vergaten te vertellen dat er grote demonstraties waren geweest tegen de moslimbroeders.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:31 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Ik vond ze juist heel neutraal?
Liet zien dat er allemaal doden vielen maar ze gaven het woord ook aan allemaal mensen die de MB weg willen.
Dat klopt toch ook gewoon? Ze waren inderdaad democratisch gekozen. En grote demonstraties zijn niet echt een grondwettelijke of legale reden.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:35 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Beter dan gisteren, toen de samenvatting was: moslimbroederschap democratisch gekozen, volgende stap: het leger zet ze af. Ze vergaten te vertellen dat er grote demonstraties waren geweest tegen de moslimbroeders.
Voornamelijk beelden van mensen die aan het schreeuwen waren dat Morsi een moordenaar was en dat hij weg moet. Leger vermoord vredelievende mensen die demonstreren. Net alsof de Moslimsbroeder enorme lieverds zijn. Geen slecht geluid over hun.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:31 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Ik vond ze juist heel neutraal?
Liet zien dat er allemaal doden vielen maar ze gaven het woord ook aan allemaal mensen die de MB weg willen.
Hitler was toch ook democratisch verkozen ? En Mugabe ook ... (overigens bleek na de stembusgang in Egypte ook al dat die verkiezingen niet geheel eerlijk verlopen waren ...)quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 22:37 schreef Peunage het volgende:
[..]
Dat klopt toch ook gewoon? Ze waren inderdaad democratisch gekozen. En grote demonstraties zijn niet echt een grondwettelijke of legale reden.
Wat ook wel klopt is dat ze na de verkiezingen heel ondemocratisch te werk gingen.
Ja? Dus? Dan klopt het toch gewoon wat het NOS zegt? Je hoort een beetje wat je wil horen volgens mij.quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 23:05 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Hitler was toch ook democratisch verkozen ? En Mugabe ook ... (overigens bleek na de stembusgang in Egypte ook al dat die verkiezingen niet geheel eerlijk verlopen waren ...)
Het belangrijkste dat Morsi heeft gedaan is de constitutie te vernieuwen. Dat heb ik in deze post gezet:quote:Op vrijdag 16 augustus 2013 23:57 schreef Matamalam het volgende:
Misschien is het al aan bod gekomen. Ik zit met een aantal vragen.
Welke (grond)wetten heeft de afgezette president Morsi verandert of is dit niet van toepassing?
Als het wel van toepassing is, heeft hij daarmee dan bepaalde groepen boos gemaakt?
Welke groepen dan?
Hoe heeft hij in dat geval dan de wetten kunnen veranderen? Is er niet een soort van Eerste kamer die de wetten toetst tegen de grondwet? Of was het hele democratische proces al doorlopen?
Waarom heeft het leger de democratisch gekozen president Morsi afgezet? Heeft het met bepaalde wetten te maken of is dat niet de reden?
http://en.wikipedia.org/w(...)ber_2012_declarationquote:Op vrijdag 16 augustus 2013 23:57 schreef Matamalam het volgende:
Misschien is het al aan bod gekomen. Ik zit met een aantal vragen.
Welke (grond)wetten heeft de afgezette president Morsi verandert of is dit niet van toepassing?
Als het wel van toepassing is, heeft hij daarmee dan bepaalde groepen boos gemaakt?
Welke groepen dan?
Hoe heeft hij in dat geval dan de wetten kunnen veranderen? Is er niet een soort van Eerste kamer die de wetten toetst tegen de grondwet? Of was het hele democratische proces al doorlopen?
Waarom heeft het leger de democratisch gekozen president Morsi afgezet? Heeft het met bepaalde wetten te maken of is dat niet de reden?
http://www.jadaliyya.com/(...)volutionary-socialisquote:[The following statement was originally issued in Arabic by the Egyptian Revolutonary Socialists on 14 August 2013. It was subsequently published in English on Socialist Worker.]
Down with Military Rule! Down with al-Sisi, the Leader of the Counter-Revolution!
The bloody dissolution of the sit-ins in Al-Nahda Square and Raba'a al-Adawiyya is nothing but a massacre—prepared in advance. It aims to liquidate the Muslim Brotherhood. But, it is also part of a plan to liquidate the Egyptian Revolution and restore the military-police state of the Mubarak regime.
The Revolutionary Socialists did not defend the regime of Mohamed Mursi and the Muslim Brotherhood for a single day. We were always in the front ranks of the opposition to that criminal, failed regime which betrayed the goals of the Egyptian Revolution. It even protected the pillars of the Mubarak regime and its security apparatus, armed forces and corrupt businessmen. We strongly participated in the revolutionary wave of 30 June.
Neither did we defend for a single day the sit-ins by the Brotherhood and their attempts to return Mursi to power.
But we have to put the events of today in their context, which is the use of the military to smash up workers' strikes. We also see the appointment of new provincial governors—largely drawn from the ranks of the remnants of the old regime, the police and military generals. Then there are the policies of General Abdel Fatah Al-Sisi's government. It has adopted a road-map clearly hostile to the goals and demands of the Egyptian revolution, which are freedom, dignity and social justice.
This is the context for the brutal massacre which the army and police are committing. It is a bloody dress rehearsal for the liquidation of the Egyptian Revolution. It aims to break the revolutionary will of all Egyptians who are claiming their rights, whether workers, poor, or revolutionary youth, by creating a state of terror.
However, the reaction by the Muslim Brotherhood and the Salafists in attacking Christians and their churches, is a sectarian crime which only serves the forces of counter-revolution. The filthy attempt to create a civil war, in which Egyptian Christians will fall victims to the reactionary Muslim Brotherhood, is one in which Mubarak's state and Al-Sisi are complicit, who have never for a single day defended the Copts and their churches.
We stand firmly against Al-Sisi's massacres, and against his ugly attempt to abort the Egyptian Revolution. For today's massacre is the first step in the road towards counter-revolution. We stand with the same firmness against all assaults on Egypt's Christians and against the sectarian campaign which only serves the interests of Al-Sisi and his bloody project.
Many who described themselves as liberals and leftists have betrayed the Egyptian Revolution, led by those who took part in Al-Sisi's government. They have sold the blood of the martyrs to whitewash the military and the counter-revolution. These people have blood on their hands.
We, the Revolutionary Socialists, will never deviate for an instant from the path of the Egyptian Revolution. We will never compromise on the rights of the revolutionary martyrs and their pure blood: those who fell confronting Mubarak, those who fell confronting the Military Council, those who fell confronting Mursi's regime, and those who fall now confronting Al-Sisi and his dogs.
Down with military rule!
No the return of the old regime!
No to the return of the Brotherhood!
All power and wealth to the people
The Revolutionary Socialists
14 August 2013
Het is n van de revolutionaire groepen die een belangrijk onderdeel waren van de 2011 revolutie. Het bestaat merendeels uit jeugd.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 02:02 schreef Matamalam het volgende:
Komt sympathiek over. Wie zijn deze Egyptian Revolutionary Socialist? Anti dictator, anti MB, anti leger. Wie is hun leider? Wat gaan ze nu doen? Als ze gaan demonstreren kun je ze moeilijk onderscheiden van andere groepen denk ik en raken ze misschien verwikkeld in al dat vechten.
http://english.ahram.org.(...)f-rallies-to-en.aspxquote:The Muslim Brotherhood announced a week of daily rallies to "peacefully bring down the coup" that toppled Islamist president Mohamed Morsi on 3 July, said Gehad El-Haddad, the group's spokesperson on Friday night, via Twitter.
The decision by the Brotherhood comes after 3 days of violent clashes between its supporters and security forces since police crackdown on pro-Morsi sit-ins in Cairo and Giza on Wednesday left at least 500 dead and hundreds injured.
The "week of departure" rallies are planned to take place from various places including mosques.
Pro-Morsi protests on Friday, dubbed as “Friday of Rage,” which were staged in response to Wednesday’s police crackdown, resulted in the killing of tens and injury of hundreds.
The Egyptian government on Friday renewed its intent to deal firmly with any attempts at staging sit-ins or "acts of terrorism," by Morsi supporters.
Komt uit: http://www.businessweek.c(...)9/b4217012945891.htmquote:The armed forces have a substantial stake in Egypt's civilian economy through a host of government-owned service and manufacturing companies, at least 14 of them under the auspices of the Military Production Ministry. Military-run companies are in such businesses as janitorial services, household appliances, pest control, and catering. El Nasr Co. for Services and Maintenance, for instance, has 7,750 employees in such sectors as child care, automobile repair, and hotel administration, according to its website. Other military companies produce small arms, tank shells, and explosives—as well as exercise equipment and fire engines.
These companies add up to "a very large, unaccountable, nontransparent Military Inc.," says Robert Springborg, a professor in the department of national security affairs at the Naval Postgraduate School in Monterey, Calif., and author of Mubarak's Egypt: Fragmentation of the Political Order. The generals "will try to massage the new order so that it does not seek to impose civilian control on the armed forces," he says. "It's not just a question of preserving the institution of the army. It's a question of preserving the financial base of its members."
As much as one-third of Egypt's economy is under military control, says Joshua Stacher, an Egyptian-military expert and assistant professor at Kent State University in Ohio. Revenues from military companies are a state secret, along with the armed forces budget, he says.
------quote:Most of the products -- including clothing, stationery, dishwashers, microscopes and even Chrysler Jeep-branded vehicles -- are sold by discount to its personnel. But a lot of it is also sold on the commercial market, including products like olive oil, chicken and soap.
The list doesn't end there. The military owns farmland and builds everything from highways, resorts and hotels to sewers, schools and bridges - a list that is as exhaustive as its economic domination is efficient, given that it pays its workforce below-average wages and conscripts make up a large majority of the workforce.
quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 01:35 schreef rakotto het volgende:
[ afbeelding ]
Wat vindt men hiervan?
Ik denk dat ze bang zijn nog veel meer te verliezen. Ik denk dat het leger van Egypte ook naar Turkije heeft gekeken, wat daar met de legertop gebeurd is.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 04:09 schreef Poolbal het volgende:
Het blijft nog een beetje onderbelicht. Maar het leger van Egypte is vooral zo kritisch op de Mosselbrotherhood omdat ze niet willen dat een leider machtig genoeg wordt om hun bezittingen af te nemen. Ze hebben belachelijk veel in bezit, ook allemaal dingen die niets met het leger te maken hebben. Zogenaamd is dat om het leger te kunnen ondersteunen, maar iedere mongool snapt dat er daar aan de top een aantal stinkend rijk worden.
dit hebben ze zeker van de amerikanen geleerd die zo druk zijn met mass casualty eventsquote:Op zaterdag 17 augustus 2013 03:50 schreef PrepperNL het volgende:
Gaan we weer mainstreammedia propaganda gefakte demonstratie fotos
Kan het hier niet meer mee eens zijn. De MB is momenteel internationale goodwill aan het kopen met de gebroken lichamen van haar supporters.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 14:05 schreef Aloulou het volgende:
Het is zo onverantwoord van de Moslimbroederschap om het zo erg op de spits te drijven. MB kan niets winnen en daarnaast brengt het heel Egypte mee de vernieling in. Hoewel de MB terecht zeer ontevreden is na de coup is dit onverantwoord gedrag. Je roept alles n iedereen op te demonstreren, van vrouwen tot kinderen, en dreigt dat als het leger ingrijpt na aantal weken "iedereen maar martelaar zal worden". Dan komt er nog bij dat er ook MB aanhangers zijn die wapens dragen. Onvermijdelijk dat doden gaan vallen bij samenkomst van omstandigheden en toch zet je als MB je protest zo en op deze specifieke manier door. Zijn andere opties om te blijven protest aan te tekenen tegen de coupe en toch veel meer doden voorkomen.
De vraag is: hoe ver wil het Egyptische leger gaan? Willen ze tienduizenden MB-aanhangers afslachten op de straten van Cairo? Zo niet, dan heeft MB gewonnen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 14:05 schreef Aloulou het volgende:
Het is zo onverantwoord van de Moslimbroederschap om het zo erg op de spits te drijven. MB kan niets winnen en daarnaast brengt het heel Egypte mee de vernieling in. Hoewel de MB terecht zeer ontevreden is na de coup is dit onverantwoord gedrag. Je roept alles n iedereen op te demonstreren, van vrouwen tot kinderen, en dreigt dat als het leger ingrijpt na aantal weken "iedereen maar martelaar zal worden". Dan komt er nog bij dat er ook MB aanhangers zijn die wapens dragen. Onvermijdelijk dat doden gaan vallen bij samenkomst van omstandigheden en toch zet je als MB je protest zo en op deze specifieke manier door. Zijn andere opties om te blijven protest aan te tekenen tegen de coupe en toch veel meer doden voorkomen.
Totaal mee eens. Een groot deel van de Egyptische bevolking kan niet lezen of schrijven. Het houdt zichzelf in stand. Pas als er fatsoenlijk onderwijs is, zal men democratische vrijheden weten te benutten. Het land is er niet klaar voor en zolang dat zo is blijft het een puinhoop. Een regime zoals die van Mubarak zorgde in ieder geval voor 'brood en spelen' zodat de meeste Egyptenaren rond konden komen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 13:43 schreef 3-voud het volgende:
Het is een logisch verhaal.
Hoe minder ontwikkeld, hoe explosiever het gedrag. Hoe meer drang naar drama en groepjesvorming in dat drama.
Hoe minder ontwikkeld, hoe meer ruimte voor religie. Hoe meer religie, hoe minder kans tot ontwikkeling.
Let it go. Die regio is altijd onder het juk van bovenstaande. Als 1500 jaar geschiedenis nog steeds niet in de weg zit om hoop te hebben op betere tijden, twijfel ik aan je ontwikkeling.
Met Amerikaanse kogels en heli's etc.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:26 schreef SuperHarregarre het volgende:
Altijd weer dat gejank om de VS. Het zijn toch Egyptenaren die elkaar daar afslachten.
Not sure if serious or trolling...quote:We gaan geen Nederlandse jongens risico laten lopen daar.
Dus? Ga je ook de VS aanklagen als je stikt in een Big Mac. Doe eens niet zo Calimero man.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:28 schreef Charismatisch het volgende:
Met Amerikaanse kogels en heli's etc.
Wat ik wil zeggen is dat we die apen gewoon moeten laten knokken. We kijken achteraf wel wat er gaat gebeuren.quote:Not sure if serious or trolling...
Als er een ding is waar Egyptenaren het over eens zijn is dat de VS slecht is.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:26 schreef SuperHarregarre het volgende:
Altijd weer dat gejank om de VS. Het zijn toch Egyptenaren die elkaar daar afslachten. En laat ze lekker. We gaan geen Nederlandse jongens risico laten lopen daar.
quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:40 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Vreemde redenatie, zolang het leger geen "tienduizenden MB-ers afmaakt heeft de MB gewonnen"?. MB is afgezet. En vooralsnog zijn misschien niet "duizenden" afgemaakt maar wel enkele honderden. Links of rechtsom, het leger gaat MB president Morsi echt niet herinstalleren, en dus heeft de MB verloren. Hoe onrechtmatig ik de coup ook vind kan je daar op verantwoordelijke en onverantwoordelijke wijze mee omgaan. De MB zijn na allereerst het leger medeschuldig aan ongewapende demonstranten die sterven, "martelaars worden" volgens de MB. Het is ook van de MB een keuze om het uit de hand te laten lopen aangezien je op tig andere manieren kan demonstreren waarvan de kans veel kleiner is dat het zo uit de hand loopt. Het leger is een gezwel maar er lopen weldegelijk bewapende (vuurwapens) MBers rond op die grote demo's.
Morgen blijkbaar twee demonstraties...quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 15:59 schreef Charismatisch het volgende:
Demonstratie. Ik ga niet.
[ afbeelding ]
Apen hebben veel meer respect voor elkaar dan mensen, ik vind dit beledigend voor de apenquote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:30 schreef SuperHarregarre het volgende:
Wat ik wil zeggen is dat we die apen gewoon moeten laten knokken. We kijken achteraf wel wat er gaat gebeuren.
Heb je meer info over die 2de?quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:46 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Morgen blijkbaar twee demonstraties...
1 groep die democratie ook verwerpt en het niet eens is met de eerste groep.
[ afbeelding ]
Zelfde locatie en tijd. Ik neem aan dat de gemeente geen toestemming geeft voor 2 verschillende demonstraties tegelijkertijd? Zeker niet pro-democratie en anti-democratie tegelijk...quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 16:46 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Morgen blijkbaar twee demonstraties...
1 groep die democratie ook verwerpt en het niet eens is met de eerste groep.
[ afbeelding ]
http://dewarereligie.nl/a(...)lijkt-uitzichtloos/#quote:De situatie in Egypte lijkt ook steeds complexer te worden. De redactie van Ansaar Misr NL in Alexandri meldt dat er mensen tussen de demonstranten een dubbele agenda hebben. Zo zouden er spionnen van het leger zich tussen de demonstranten schuil houden om zo een aanval te openen. Bovendien meldt Ansaar Misr NL dat meerdere familieleden in Egypte toegeven dat de overheid sjoemelt met de overlijdensaktes. De overheid zou de datum van overlijden en de oorzaak van overlijden wijzigen. Zo blijft o.a. het officile dodental laag. Tenslotte zijn er ook geluiden op social media dat koptische kerken worden gebruikt om sluipschutters te stationeren. Dit zou te maken kunnen hebben met de christelijke steun aan de Egyptische legerleider Abdelfattah Al Sisi.
twitter:etharkamal twitterde op vrijdag 16-08-2013 om 22:37:46Abd Rahman ElTarabeely Egypt's champion in roman wrestling &participant in london olympics was shot died in portsaid http://t.co/Q5xnoM6rEI reageer retweet
Internationaal Strafhof is nu eenmaal in Nederland.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 19:22 schreef Ceviche het volgende:
In Egypte is het een teringzooi, laten we ook in Den Haag demonstreren!
Wtf. Als je iets wilt doen, ga dan naar Egypte, dat is de enige plek waar je iets kunt 'doen'.
Demonstraties in Nederland
Mensen die in Nederland 'de straat opgaan'
Om over de rest maar te zwijgen.
Dan nog heeft het ontzettend weinig nut.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 19:26 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Internationaal Strafhof is nu eenmaal in Nederland.
Niet echt een fris volkje , meer dan deze foto die hij op FB plaatste heb ik niet.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 17:58 schreef sonnyspek het volgende:
[..]
Heb je meer info over die 2de?
quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Zo als dat een belangrijk meseum is zou het wel zonde zijn inderdaad.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Dit is eeuwig zonde, zo gaan al die landen teloor. In bijvoorbeeld Syri, Afganistan of Mali is de geschiedenis al structureel vernietigd door die dolgedraaide extremisten.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Dat is niet de museum in Cairo. Deze is in Minya. Daar is het al een paar dagen chaos.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Tja, duh. Die moslims vernietigen alles wat duidt op niet-islamitisch. Net als die historische Buddha-beelden die ze even verrot knalden.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Ik snap ze wel hoor. Ze willen op deze manier afdwingen dat het "Westen" gaat ingrijpen en het Egyptische leger op die manier gekortwiekt wordt. En dan kunnen ze opnieuw hun Islamitische staat proberen in te voeren ...quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 14:11 schreef Fides het volgende:
Ik snap het MB ook niet echt. Als je een burgeroorlog willen uitvechten tegen het leger (lijkt me an sich een vrij kansloze bezigheid) ga dan met getrainde figuren guerilla-style vechten, dan maak je nog een kleine kansje. Laat niet hele groepen mensen als een soort van schietschijven fungeren voor gefrustreerde en gestreste soldaten..... Het enige doel wat ik me kan bedenken is dat de internationale publieke opinie in het voordeel van het MB gaat zijn omdat het leger op onbewapende burger schiet.
edit: Ah, wat hierboven gezegd wordt dus....
Verder zijn ze misschien een beetje aan rekruteren voor oorlogsvoering, en omdat ze het leger bezig houden met "normale burgers" kunnen ze dat in de luwte doen.
Kan ook weer omgekeerde propaganda zijn. Gemaakt door anti-Morsi om pro-Morsi in kwaad daglicht te zetten.quote:Op zondag 18 augustus 2013 00:03 schreef Nemephis het volgende:
Propaganda, the making of: http://www.liveleak.com/view?i=c2e_1376318636
zijn er ergens foto's op gereputeerde nieuwsmedia te vinden waar exact de mensen uit dit filmpje opstaan ?quote:Op zondag 18 augustus 2013 00:03 schreef Nemephis het volgende:
Propaganda, the making of: http://www.liveleak.com/view?i=c2e_1376318636
Diezelfde moslims die het ook al een eeuwigheid bewaard (en onaangeroerd) hebben. Doe eens normaal man, denk je dat je de discussie naar een hoger niveau tilt met je generaliserende opmerkingen? In landen waar chaos uitbreekt zijn plunderingen en vernielingen niet nieuw.quote:Op zondag 18 augustus 2013 03:48 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Tja, duh. Die moslims vernietigen alles wat duidt op niet-islamitisch. Net als die historische Buddha-beelden die ze even verrot knalden.
Waarom staan ze zo lang stil, was het flitspoeder op?quote:Op zondag 18 augustus 2013 08:02 schreef PrepperNL het volgende:
Na de fotos die lieten zien hoe veel van de zogenaamde demonstraties gefaked waren en in werkelijkheid gewoon terroristen zijn die de overheid aanvallen.
Deze video is meer bewijs dat de moslimbroeder terroristen zichzelf in de moskee hebben opgesloten en de internationale media gebeld om het zo te doen lijken dat de egyptische overheid de terroristen in de moskee hebben gestopt en met chemische wapens hebben bestookt.
http://www.liveleak.com/view?i=819_1376796552
Eeuwig zonde, respectloze barbarenquote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Het is de Daily Mail, dus ik neem hem ter kennisgeving aan. Heel erg als dit waar is btw.quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 22:20 schreef epicbeardman het volgende:
hebben jullie het museum al gezien?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
bron
Dat was precies mijn gedachte toen ik gisteren deze foto's zag.quote:Op zondag 18 augustus 2013 10:19 schreef SeLang het volgende:
Ik ben wel blij dat de Britten en Fransen veel van die antiquiteiten hebben geroofd zodat ze nu veilig in het British Museum en het Louvre liggen
Hoe gaat het met het Egyptisch museum in Cairo?quote:Op zondag 18 augustus 2013 10:19 schreef SeLang het volgende:
Ik ben wel blij dat de Britten en Fransen veel van die antiquiteiten hebben geroofd zodat ze nu veilig in het British Museum en het Louvre liggen
Leger schiet niet op bevolking.quote:Op zondag 18 augustus 2013 09:37 schreef Dance99Vv het volgende:
Hoelang zou het duren tot er in het leger onenigheid onstaat? het blijft schieten op de eigen bevolking.
Die is gebarricadeerd door het leger.quote:Op zondag 18 augustus 2013 10:28 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Hoe gaat het met het Egyptisch museum in Cairo?
Je moet er toch niet aan denken dat de schatten van daar in handen komen van rovers of plunderaars...
Hebben ze niet een plan B voor die spullen daar als de hel losbreekt?
Die gebeurden bij ons ook bij beide wereldoorlogen , die toch ook nog maar 100 en 60 jaar achter ons liggen ...quote:Op zondag 18 augustus 2013 09:01 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Diezelfde moslims die het ook al een eeuwigheid bewaard (en onaangeroerd) hebben. Doe eens normaal man, denk je dat je de discussie naar een hoger niveau tilt met je generaliserende opmerkingen? In landen waar chaos uitbreekt zijn plunderingen en vernielingen niet nieuw.
Zoals ik al zei : zijn er ergens foto's op nieuwsmedia te vinden waar specifiek de mensen uit dit filmpje opstaan ? Dan weet je meteen of het bericht klopt. Ik heb er nog geen gezien eigenlijk ...quote:Op zondag 18 augustus 2013 08:02 schreef PrepperNL het volgende:
Na de fotos die lieten zien hoe veel van de zogenaamde demonstraties gefaked waren en in werkelijkheid gewoon terroristen zijn die de overheid aanvallen.
Deze video is meer bewijs dat de moslimbroeder terroristen zichzelf in de moskee hebben opgesloten en de internationale media gebeld om het zo te doen lijken dat de egyptische overheid de terroristen in de moskee hebben gestopt en met chemische wapens hebben bestookt.
http://www.liveleak.com/view?i=819_1376796552
De democratie in bijv. Nederland is ontstaan door een eeuwenlang proces waarbij waarden en normen zijn ontstaan zoals we die nu kennen. In bijv. Egypte is er een dictator afgezet en wordt de 'vrijheid' door talloze bevolkingsgroepen anders ingevuld, ht recept voor narigheid. Als Morsi de verkiezingen legaal heeft gewonnen dan zou hij nu nog aan de macht moeten zijn, of je het leuk vindt of niet. Dat is democratie. Doordat hij nu is afgezet gaat er een streep door dit hele proces (je bent als gekozen president blijkbaar toch niet cht gekozen en kan woden afgezet door het leger...quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:42 schreef nolamoetblijven het volgende:
In mijn optiek kunnen ze in het midden oosten gewoon niet omgaan met democratie. Op zich niet vreemd, democratie is niet makkelijk en soms niet te begrijpen als je geen opleiding hebt gehad en niet kan lezen of schrijven. Daarom is democratie ook niet overal gewenst.
quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:45 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Die gebeurden bij ons ook bij beide wereldoorlogen , die toch ook nog maar 100 en 70 jaar achter ons liggen ...
Tijd vliegt :-oquote:
Nou ja, de Franse Revolutie resulteerde ook niet in een democratie, maar in een waar terreurbewind van Robespierre (iets wat velen nog wel eens vergeten). Uiteindelijk kwam zelfs eerst Napoleon nog aan de macht voor er iets wat lijkt op een "democratie" ontstond in Frankrijk (nadat Napoleon was verdreven dan).quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:42 schreef nolamoetblijven het volgende:
In mijn optiek kunnen ze in het midden oosten gewoon niet omgaan met democratie. Op zich niet vreemd, democratie is niet makkelijk en soms niet te begrijpen als je geen opleiding hebt gehad en niet kan lezen of schrijven. Daarom is democratie ook niet overal gewenst.
Uiteindelijk is het in Nederland ook nog niet zo lang geleden dat er weliswaar een verkozen parlement was, maar dat de feitelijke echte macht toch nog in handen van de koning lag ...quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:48 schreef mr_me_me het volgende:
[..]
De democratie in bijv. Nederland is ontstaan door een eeuwenlang proces waarbij waarden en normen zijn ontstaan zoals we die nu kennen. In bijv. Egypte is er een dictator afgezet en wordt de 'vrijheid' door talloze bevolkingsgroepen anders ingevuld, ht recept voor narigheid. Als Morsi de verkiezingen legaal heeft gewonnen dan zou hij nu nog aan de macht moeten zijn, of je het leuk vindt of niet. Dat is democratie. Doordat hij nu is afgezet gaat er een streep door dit hele proces (je bent als gekozen president blijkbaar toch niet cht gekozen en kan woden afgezet door het leger...
Tussen de Franse revolutie en Napoleon had je toch al de "Eerste Republiek" waarin er toch ook al "Algemeen stemrecht" was. Weliswaar enkel voor de mannen die genoeg belastingen betaalden, maar in Europa was dat toen toch het meest democratische stelsel dat er was ...quote:
Niet specifiek een van die gasten volgens mij, maar hier ligt er een met blijkbaar een buikwond en zodra iemand zijn shirt omhoog doet probeert hij zijn schone buikje te verbergen met zijn been.quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Zoals ik al zei : zijn er ergens foto's op nieuwsmedia te vinden waar specifiek de mensen uit dit filmpje opstaan ? Dan weet je meteen of het bericht klopt. Ik heb er nog geen gezien eigenlijk ...
Faalquote:Op zondag 18 augustus 2013 14:01 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Niet specifiek een van die gasten volgens mij, maar hier ligt er een met blijkbaar een buikwond en zodra iemand zijn shirt omhoog doet probeert hij zijn schone buikje te verbergen met zijn been.
http://www.liveleak.com/view?i=7ec_1376774646
De EU heeft Morsi/Egypte 5 miljard euro gegeven dit jaar om de democratie te bevorderen. Ik weet alleen niet wat ze er dan precies mee doen...quote:Op zondag 18 augustus 2013 14:09 schreef Matamalam het volgende:
Wat ik mij afvraag. Wie bepaalt de structuren en waarborgen voor de democratie na het afzetten van een dictator? Doen Egyptische staatsrechtgeleerden dat zelf of krijgen ze hulp van buitenaf, of op een andere manier?
Ik denk dat de musea in europa de enige plek zijn waar je voorlopig nog wat kan gaan bekijken van deze periodequote:Op zondag 18 augustus 2013 10:19 schreef SeLang het volgende:
Ik ben wel blij dat de Britten en Fransen veel van die antiquiteiten hebben geroofd zodat ze nu veilig in het British Museum en het Louvre liggen
NU.nlquote:Gevangen leden Moslim-broederschap omgekomen
Ongeveer 40 gedetineerde leden van de Moslimbroederschap in Egypte zijn zondag omgekomen. Dat hebben veiligheidsbronnen in het Arabische land laten weten.
Over de omstandigheden waaronder de leden zijn gedood, bestaat onduidelijkheid.
Volgens het Egyptische persbureau MENA kwamen 36 personen om toen ze met hulp van medestanders probeerden te ontsnappen tijdens hun vervoer naar een gevangenis. Het konvooi zou op weg zijn naar een cellencomplex ten noorden van de hoofdstad Caro.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken wilde geen exact dodental noemen. Wel bevestigde het ministerie dat een aantal leden van de Moslimbroederschap is gedood tijdens een ontsnappingspoging.
Betoging
Eerder op de dag werd bekend dat de Moslimbroederschap een voor zondag geplande grote demonstratie in Caro had geschrapt. De beweging, waaruit de afgezette president Mohamed Mursi is voortgekomen, liet weten dat het besluit uit veiligheidsoverwegingen is genomen.
Bij confrontaties tussen veiligheidsdiensten en aanhangers van de Moslimbroederschap zijn in de afgelopen week vele honderden doden gevallen. Ook in het weekeinde waren er gewelddadige confrontaties.
Zaterdag kwamen bij ongeregeldheden verspreid over het land 79 mensen om het leven en raakten 550 anderen gewond. Dat heeft persbureau MENA gemeld op basis van cijfers van de regering.
Het Egyptische ministerie van Binnenlandse Zaken meldde dat onder de doden zeker 70 politiemensen en andere veiligheidsfunctionarissen zijn.
Gewonden
Zondag waren er onder meer gevechten tussen aanhangers en tegenstanders van Mursi in de noordelijke provincie al-Buhaira. Volgens Egyptische media raakten tientallen mensen gewond toen inwoners van het stadje Etai al-Baroud betogende aanhangers van de Moslimbroederschap aanvielen.
De Egyptische legerleider Abdel Fattah al-Sisi riep de Moslimbroederschap zondag op hun protest op te geven. Hij nodigde de oppositiebeweging uit weer mee te doen aan het democratisch proces.
''In Egypte is plaats voor iedereen'', zei al-Sisi. ''Maar we zullen niet passief blijven als het land wordt verwoest en de bevolking wordt bedreigd.''
Geen geweld
Legerleider Abdel-Fatah el-Sissi heeft zondag gezegd dat het leger geen geweld meer zal dulden. Tegelijkertijd riep hij de islamistische aanhangers van de afgezette president Mohamed Mursi op deel te nemen aan het politieke proces. Hij herhaalde dat het leger niet uit is op de macht.
"De eer om het volk te verdedigen is het leger veel dierbaarder dan het heersen over Egypte', zei El-Sissi volgens de staatstelevisie op een bijeenkomst van militaire commandanten en politiechefs.
Maar 'wij zullen niet lijdzaam toekijken als het land en het volk verwoest worden en de natie in brand wordt gezet en de burgers geterroriseerd worden'
Islamisten
El-Sissi pleitte ervoor de islamisten te betrekken bij de politiek. Volgens een tijdsbestek dat het leger heeft opgesteld moet de grondwet worden aangepast en dienen er in 2014 presidents- en parlementsverkiezingen te worden gehouden.
"Wij hebben veel kansen gegeven (...) om de crisis vreedzaam te beindigen en roepen de aanhangers van het vorige regime op deel te nemen aan het herbouwen van het het democratische pad en te integreren in het politieke proces en de toekomstkaart, in plaats van de confrontatie te zoeken en de Egyptische staat te vernietigen", aldus El-Sissi.
Ben bang dat keihard aanpakken de enigste taal is die het MB begrijpt. En daar zullen dan slachtoffers bij gaan vallen.quote:
Ze doen het zelf. Geen hulp van buitenaf.quote:Op zondag 18 augustus 2013 14:09 schreef Matamalam het volgende:
Wat ik mij afvraag. Wie bepaalt de structuren en waarborgen voor de democratie na het afzetten van een dictator? Doen Egyptische staatsrechtgeleerden dat zelf of krijgen ze hulp van buitenaf, of op een andere manier?
Hier is een hele andere versie van dit verhaal:quote:
Jij noemt 5 miljard steun van de EU geen hulp van buitenaf?quote:Op zondag 18 augustus 2013 23:38 schreef rakotto het volgende:
[..]
Ze doen het zelf. Geen hulp van buitenaf.
Ze hebben helemaal niets te eisen stelletje kutpaupersquote:Op zondag 18 augustus 2013 23:42 schreef -jos- het volgende:
En het militaire regime eist dat de EU steun door blijft gaan:
http://www.theguardian.co(...)pt-eu-aid-death-toll
Waarschijnlijk werkt ze voor een westers bedrijf, met een korreltje zout nemen dus. Alles is de schuld van het Moslimbroederschap.quote:Eman Nabih is an internet marketing and social media expert, specialized in building awareness and passion for clients in private and public sector.
Youtube en liveleak zijn media sjaak.quote:Op zondag 18 augustus 2013 11:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Zoals ik al zei : zijn er ergens foto's op nieuwsmedia te vinden waar specifiek de mensen uit dit filmpje opstaan ? Dan weet je meteen of het bericht klopt. Ik heb er nog geen gezien eigenlijk ...
http://www.eenvandaag.nl/(...)er_voor_journalistenquote:Dagboek uit Caro: gevaarlijker voor journalisten
19-08-2013 Blog
Redactie Ester Meerman
Het was de afgelopen dagen niet makkelijk om verslag te doen vanuit Caro. De demonstraties waren bijzonder gewelddadig en daarmee gevaarlijk en door de ingestelde avondklok is het ‘s avonds lastig berhaupt ergens heen te gaan. Daarnaast is de Egyptische overheid een ware haatcampagne begonnen tegen journalisten van Westerse media.
Al wekenlang is op staatzenders te horen dat alle Westerse media pro-Moslimbroederschap zijn en verschillende private kanalen hebben deze retoriek overgenomen.
Het Egyptische perscentrum heeft laten weten dat geen enkele journalist meer een accreditatie krijgt zonder eerst grondig doorgelicht te zijn door de geheime dienst. Nu was dat in principe al zo, maar dat ze daar opeens zo openlijk voor uit komen is nieuw en ongetwijfeld afschrikwekkend bedoeld.
Presidentieel adviseur Mostafa Hegazi hield zaterdag een persconferentie waarin de internationale pers beschuldigd werd van het negeren van feiten en subjectieve verslaggeving in het voordeel van de Moslimbroeders. Een paar uur later kwam de Staats Informatie Dienst met een verklaring waarin letterlijk staat dat ‘Egypte bitter is tegenover bepaalde Westerse media’, omdat die aan de kant van de Moslimbroederschap zouden staan en veel te positief over deze groep zouden berichten.
Ook valt er te lezen dat ‘sommige media de gebeurtenissen van 30 juni nog steeds niet beschrijven als uiting van de wil van de massa’. Oftewel: de Westerse media is collectief voor de Moslimbroederschap en daarmee tegen Egypte en dus slecht.
De haatcampagne heeft effect. In Egypte bestaat zoiets als het burgerarrest, wat zoveel betekent dat burgers elkaar op verdenking van ‘criminele activiteiten’ aan de politie mogen uitleveren. Daar komt nog eens bovenop dat nu de noodtoestand tijdelijk is uitgeroepen ook het leger en de politie zonder opgaaf van reden burgers mogen arresteren. Kortom: iedereen die je tegenkomt is opeens bevoegd om je van straat te plukken en bij een politiebureau af te leveren.
De ene na de andere journalist meldde het afgelopen weekeinde op Twitter dat hij of zij gearresteerd was of net weer vrijgelaten. Sommigen worden urenlang op politiebureaus vastgehouden, anderen staan na een half uur weer buiten. Vaak worden laptops, telefoons en cameras door politie of leger in beslag genomen, of door omstanders gestolen. Een Braziliaanse journalist verdwijnt zaterdag voor ruim negen uur van de radar, een Duitse journalist wordt een dag later meer dan zes uur opgesloten in een politiebureau, zonder duidelijke opgaaf van reden.
Zaterdagmiddag is live op televisie te zien hoe twee buitenlandse journalisten door het leger worden ontzet omdat ze dreigen aangevallen te worden door een woedende menigte. De correspondent van de Britse krant The Guardian wordt op die dag maar liefst drie keer bij de politie afgeleverd, de laatste keer zonder zijn laptop en telefoon. Die zijn gestolen door de mensen die hem naar het politiebureau brachten.
Sherif Mansour, directeur van de Committee to Protect Journalists, noemt de situatie zorgwekkend en verklaart dat het voor journalisten nu gevaarlijker is om hun werk te doen dan onder het bewind van Mubarak.
Ik ben in mijn twee jaar hier een keer bij het leger bezorgd. Toen ik in februari 2011 met twee andere buitenlanders over straat liep vond een boze menigte dat we eruit zagen als spionnen en werden we bij een militaire controlepost afgezet. Het liep met een sisser af toen de officier van dienst onze paspoorten had bestudeerd en besloot dat we toch geen medewerkers van buitenlandse geheime diensten waren. Ik hoop dat ik de komende weken ook doorkom zonder de binnenkant van politiebureaus of militaire pantserwagens te hoeven bezichtigen.
Ester Meerman schrijft voor EenVandaag een aantal blogs over de situatie in Caro, waar ze ruim twee jaar woont en werkt als fotograaf/journaliste. Ze studeerde Journalistiek aan de Fontys Hogeschool in Tilburg en Communicatiewetenschap en Arabisch aan de Universiteit van Amsterdam. Meerman werkte onder andere voor de NOS, KRO, NRC Handelsblad, Algemeen Dagblad en de TROS. Kijk hier voor haar website.
NU.nlquote:Egyptische agenten gedood in hinderlaag Sina
Egyptische politieagenten zijn maandagochtend in de Sina in een hinderlaag van militanten gelopen. Daarbij kwamen 25 agenten om het leven. Dat hebben bronnen bij de veiligheidsdiensten gezegd.
Er raakten ook twee agenten gewond, aldus de bronnen die anoniem willen blijven omdat ze niet met journalisten mogen praten, meldt persbureau AP.
Toen de agenten in twee busjes door het grensstadje Rafah reden, werden ze volgens de bronnen tegengehouden en gedwongen uit te stappen en op de grond te gaan liggen. Vervolgens schoten de militanten hen dood.
De agenten zouden burgerkleding gedragen hebben.
Executies
Eerder zeiden de functionarissen dat de agenten onder vuur werden genomen met raketgranaten. Volgens AP is er vaker onduidelijkheid over details van dergelijke incidenten. Ook de Egyptische staatstelevisie meldt dat de agenten gedood zijn door executies.
Sinds de islamistische president Mohammed Mursi op 3 juli werd afgezet door het leger, worden in de Sinawoestijn bijna dagelijks aanvallen uitgevoerd door militanten. De Sina grenst aan de Gazastrook en Isral.
Het Egyptische leger en de veiligheidsdienst strijden al lang tegen militanten in de noorderlijke helft van het schiereiland.
Gevangenen
Zondag waren er onder meer gevechten tussen aanhangers en tegenstanders van Mursi in de noordelijke provincie al-Buhaira. Volgens Egyptische media raakten tientallen mensen gewond toen inwoners van het stadje Etai al-Baroud betogende aanhangers van de Moslimbroederschap aanvielen.
Ook kwamen zeker 36 opgepakte demonstranten om het leven tijdens een transport op weg naar de gevangenis. Ze waren volgens staatsmedia allemaal lid van de Moslimbroederschap en zijn opgepakt tijdens onlusten in Caro. Het is nog niet duidelijk onder welke omstandigheden ze zijn omgekomen.
Legerleider Abdel Fattah al-Sisi riep de Moslimbroederschap op hun protest op te geven.
twitter:BreakingNews twitterde op maandag 19-08-2013 om 12:24:49Report: Former Egyptian President Hosni Mubarak expected to be freed this week, after prosecutor clears him, his lawyer says - @Reuters reageer retweet
quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:29 schreef Frutsel het volgende:
twitter:BreakingNews twitterde op maandag 19-08-2013 om 12:24:49Report: Former Egyptian President Hosni Mubarak expected to be freed this week, after prosecutor clears him, his lawyer says - @Reuters reageer retweet
inddquote:Op maandag 19 augustus 2013 14:06 schreef Breekfast het volgende:
Straks maken ze het nog zo gek dat Mubarak zijn oude functie weer mag bekleden
Dan zal hij straks ongetwijfeld op miraculeuze wijze van zijn ziekte herstellen.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:29 schreef Frutsel het volgende:
twitter:BreakingNews twitterde op maandag 19-08-2013 om 12:24:49Report: Former Egyptian President Hosni Mubarak expected to be freed this week, after prosecutor clears him, his lawyer says - @Reuters reageer retweet
Ondertussen worden er dagelijks duizenden meer geboren. De bevolking groeit met een miljoen per jaar.quote:
Ik hou normaal niet van deze complot/doem-denkende suggestieve reacties maar ik lees de bronnen altijd met veel plezier door.quote:Op maandag 19 augustus 2013 16:12 schreef gembird het volgende:
De Arabische Lente is opgezet. Voordat er ook maar een Arabische Lente was zaten Arabische jongeren in Oost Europa te trainen. Toen was het afvragen waarvoor ze trainen, maar nu een paar jaar later mag het wel duidelijk zijn waarvoor ze zaten te trainen.
Ik hou me er ook niet mee bezig en baseer mij op informatie van een paar jaar terug toen op enkele sites info stond over Arabische jongeren die in Oost Europa zaten te trainen terwijl Mubarak en Ghaddafi nog aan de macht waren.quote:Op maandag 19 augustus 2013 16:14 schreef einszweiachtung het volgende:
[..]
Ik hou normaal niet van deze complot/doem-denkende suggestieve reacties maar ik lees de bronnen altijd met veel plezier door.
Serieus? Waarom?quote:Op maandag 19 augustus 2013 15:13 schreef Aloulou het volgende:
Wat zijn veel Egyptenaren erin gestonken zeg, Mubarak weer op vrije voeten![]()
![]()
![]()
Fucking soap dit gewoon. Moet serieus verfilmt worden met bazenhoofdrol voor Sisi.
Sowieso is het achterlijk dat ze het Arabische "lente" noemen, dat is niet echt neutraal. Net zoals "jasmijnrevolutie"quote:
Foto's van de geexecuteerde: Wel schokkend voor sommigen.twitter:TheBigPharaoh twitterde op maandag 19-08-2013 om 18:14:16Report by ambulance worker on the death of the 27 policemen in Rafah. Nearly all gunshots in the back and head. http://t.co/qMemL7vAAi reageer retweet
tjah, als ie nergens voor veroordeeld isquote:Op maandag 19 augustus 2013 14:06 schreef Breekfast het volgende:
Straks maken ze het nog zo gek dat Mubarak zijn oude functie weer mag bekleden
quote:Ruling generals want unchallenged power. Another amendment intends reinstating Mubarak’s National Democratic Party (NDP). On April 16, 2011, it was dissolved. Expect sham elections when held.
quote:“The Egyptian government acknowledged that its security forces had killed 36 Islamists in its custody on Sunday, as the country’s military leaders and Islamists vowed to keep up their fight over Egypt’s future.”
“The deaths were the fourth mass killing of civilians since the military took control on July 3, but the first time so many had died while in government custody.”
Egypt’s Interior Ministry claimed detainees tried to escape. It issued contradictory reports. It gave one account, then another. MB officials called what happened “assassinations.”
http://www.globalresearch.ca/police-state-terror-in-egypt/5346399quote:“Israel plans this week to intensify its diplomatic campaign urging Europe and the United States to support the military-backed government in Egypt despite its deadly crackdown on Islamist protesters, according to a senior Israeli official involved in the effort.”
Niemand uit de regering heeft toegegeven dat zij daadwerkelijk wat gedaan hebben?quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 10:20 schreef -jos- het volgende:
[..]
[..]
[..]
http://www.globalresearch.ca/police-state-terror-in-egypt/5346399
http://www.globalresearch(...)oup-in-egypt/5346394
Jawel, misschien niet de regering zelf maar wel regeringsfunctionarissen.quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 10:43 schreef rakotto het volgende:
[..]
Niemand uit de regering heeft toegegeven dat zij daadwerkelijk wat gedaan hebben?
Het is een quote van Russia Today van mensen uit het door het regime aangestelde comit die de grondwet gaat aanpassen.quote:Niemand, maar ook niemand en niets heeft het ook over de NDP gehad om die terug te krijgen.
RT en Aljazeera zijn tegenwoordig even betrouwbaar. En gisteren zijn ze begonnen met het onderzoeken van het incident.quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 10:47 schreef -jos- het volgende:
[..]
Jawel, misschien niet de regering zelf maar wel regeringsfunctionarissen.
[..]
Het is een quote van Russia Today van mensen uit het door het regime aangestelde comit die de grondwet gaat aanpassen.
Wat is dan wel betrouwbaar? RT en Al Jazeera zijn niet minder betrouwbaar dan westerse media. Ze hebben veel journalisten en camerateams in Egypte zitten. En wil je dan beweren dat het onderzoek van het regime wel betrouwbaar gaat zijn...quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 10:48 schreef rakotto het volgende:
[..]
RT en Aljazeera zijn tegenwoordig even betrouwbaar. En gisteren zijn ze begonnen met het onderzoeken van het incident.
quote:Erdogan: Turkey has evidence that Israel is behind military coup in Egypt
Turkish newspaper Today's Zaman reports that Turkey's prime minister says Israel is responsible for military takeover in Egypt that ousted the Muslim Brotherhood from power.
Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan on Tuesday accused Israel of being responsible for the military takeover in Egypt, saying that he has "evidence" that points to Israel's involvement.
According to the Turkish newspaper Today's Zaman, Erdogan met with members of his party in Ankara on Tuesday and said: "Israel is behind the coup in Egypt, we have evidence."
The report also said that Erdogan mentioned the words of a French Jewish intellectual, who he did not name, who said in 2011 that the Muslim Brotherhood will not take power even if they were to be elected since "democracy is not the ballot box."
In March, reconciliation efforts between Israel and Turkey began after Prime Minister Benjamin Netanyahu called Erdogan to apologize for the botched raid on a Gaza-bound flotilla in 2010 that killed eight Turks and one Turkish-American.
Erdogan suggested that normalization of ties with Israel would take time, hinting that Turkey wanted to ensure the victims of the flotilla raid were compensated and Israel remained committed to the easing of restrictions of goods to Gaza before restoring relations. The two countries have yet to decide on the exact sum of compensation that would be given to the flotilla victims' families.
quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 11:29 schreef sonnyspek het volgende:
Morsi in de gevangenis, El-Baradei in Europa en Mubarak vrij.
Lijkt net op 2010.
Hier aan andere versie:quote:Op zaterdag 17 augustus 2013 23:09 schreef t-8one het volgende:
Zo ingewikkeld is de situatie ongeveer:
[ afbeelding ]
Vrij naar M.P./L.O.B.quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 13:43 schreef -jos- het volgende:
[..]
Hier aan andere versie:
[ afbeelding ]
https://twitter.com/OmarKamel/status/369700937658404864/photo/1
Och erdogan moet weer simpele zieltjes winnen na wat er is gebeurd in Gezi park. Ook is hij al veel Arabische steun verloren die hij had opgebouwd na dat toneelstukje.quote:
Duitse Bron "Die Welt" bericht hierover dat Erdogan zijn bewijs van Youtube zou hebben gehaald (quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 12:19 schreef Serieus_Persoon het volgende:
Dan moet hij dat bewijs maar eens laten zien of gewoon zijn grote bek houden.
https://twitter.com/judithineuropa/statuses/369842102278324225quote:Judith Sargentini @judithineuropa
Natuurlijk moet er nu geen financile hulp naar Egypte, maar oproep Timmermans is voor de bhne. Er gaat al zeker half jaar geen cent heen.
De 5 miljard waar iedereen over zeurt was tijdens Mubarak gegeven volgens mij.quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 17:33 schreef -jos- het volgende:
De Europarlementarir van GL weet niet dat de EU 5 miljard aan Egypte heeft gegeven?
[..]
https://twitter.com/judithineuropa/statuses/369842102278324225
Nee hoor, was nog dit jaar zelfs:quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 18:26 schreef rakotto het volgende:
[..]
De 5 miljard waar iedereen over zeurt was tijdens Mubarak gegeven volgens mij.
Blijft toch briljant hoe een onverkozen "president" als Van Rompuy 5 miljard overmaakt "als steun voor de democratie" ...quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 18:32 schreef -jos- het volgende:
[..]
Nee hoor, was nog dit jaar zelfs:
http://www.elsevier.nl/Eu(...)aar-Egypte-1145929W/
Egypte met Iran vergelijken... ? Alleen een leek zou daarin trappen.quote:Op woensdag 21 augustus 2013 03:52 schreef Charismatisch het volgende:
Congratulations pro-Coup Egyptians! on your marriage to the Secular Military. I heard the UAE and Kuwait paid the Dowry, the two witnesses were King Abdullah of Jordan, and King Abdullah of Saud (who was reportedly crying tears of joy), Barack Obama was the qadi (judge), and Benyamin Netanyahu threw the confetti. The red carpet was dyed to the right colour, using in the recently shed blood of the enemies of Israel, the US and the secularists - namely, those they call 'Islamists'. And the thrown bouquet was picked up by the Secularists of Tunisia - tradition holds their marriage may be next!
Enjoy the honeymoon with the Secular Military while it lasts...they do like it when the people they have oppressed love them, and support their excuses to massacre their enemies...although honeymoons don't last, and you, the bride, will at some point be as vulnerable as a single woman at a anti-morsi demo in tahrir square.
You have helped your beloved St. Fateh of Sisi and the felool, to have liberated the 'poor and suffering' Mubarak from the 'evil' clutches of a (now deposed) elected regime. He's out of jail in 48 hours! Alf Mabrook!
http://www.theguardian.co(...)-mubarak-freed-egypt
But before you disregard this post, claiming that the Muslim Brotherhood are a bunch of 'terrorists' (deja vu, where have I heard that argument before...hmm, Ghaddafi, Bashar, Hosni..Oh but THIS time it must be different right? Sure...
Just a quick reality check, considering Israel and the US hate Hamas, has the Egyptian (secular) military - who you claim rescued Egypt from 'foreign powers' helped, or hinder the enemies of Israel and the US? Is Hamas in a better place now?
If the US support democracy and elected government, why haven't they condemned the coup leaders? Have they cancelled their financial aid that they pay, that's right, to your husband, the Egyptian Military?
Is the US even calling for the release of Morsi?!
Did Morsi ever lock up anyone for insulting him?
Did Morsi ever order the Police to shoot anti-morsi protesters? (no one is even charging him or prosecuting him for it - they had to find an alleged charge all the way back in 2011!).
Did you ever wonder why under Morsi, you could insult him (which as you remember last year - virtually most media did) without punishment, but you couldn't insult the military or judiciary? (who are both secular).
You were told the Muslim Brotherhood were going to take Egypt back centuries, and create a state like Iran - but does SECULAR Egypt have its own SPACE PROGRAM like the 'Mullah ruled' Iran does? (oh that's right, it doesn't - and the US actually pressured Egypt to never have one, because Israel felt 'threatened').
http://www.anaonline.net/(...)st+says#.UhJqY2TuVYg
Do you have any heavy industry that doesn't require you to buy spare parts from foreign countries - unlike the 'Mullah ruled' Iran?
You were told that Morsi was surrendering Egypt to foreign powers, yet you were also told he was making Egypt like Iran (and he was opening up links with Iran) - but has Iran surrendered itself to foreign powers?
Does Iran's army hold joint maneuvers with Israel to maintain the security of its border? Does the US pay the Iranian military any money? Can you say the same for your beloved Egypt?
If Islam is the religion of compassion and mercy, Egyptian Secularism has certainly separated it from politics...
...congratulations again
- Abdullah al-Andalusi.
"Regeringe is niet in de handen van militairen".... tot zover wijze Afshin ja.quote:Op woensdag 21 augustus 2013 08:03 schreef The-Dutch-Priest het volgende:
Wel een goed stuk naar mijn mening.
http://www.elsevier.nl/Bu(...)terse-media-1337713W
Of het onderschrift van de foto:quote:Op woensdag 21 augustus 2013 08:42 schreef Aloulou het volgende:
[..]
"Regeringe is niet in de handen van militairen".... tot zover wijze Afshin ja.
quote:Rechter gelast vrijlating Mubarak
Een rechtbank in Egypte heeft de
vrijlating gelast van oud-president
Mubarak.Dat heeft zijn advocaat tegen
de NOS bevestigd.Of dat betekent dat
de oud-dictator daadwerkelijk op vrije
voeten komt,is nog maar de vraag.Het OM
kan binnen 48 uur beroep aantekenen.
Er lopen meerdere zaken tegen Mubarak,
onder meer voor medeplichtigheid aan
moord.Vorig jaar werd hij veroordeeld
tot levenslang,onder meer voor de dood
van betogers tegen zijn bewind.
Een eventuele vrijlating van Mubarak
betekent geen vrijspraak,maar hangt
samen met het feit dat zijn voorarrest
niet langer verlengd kan worden.
Als dit waar is, kunnen we wel concluderen dat de counter-revolutie van het leger gelukt is. Wat ik mij afvraag is of ze in Egypte lijden aan collectief geheugenverlies. Hoe al die mensen om het tuintje zijn geleid door het leger is echt ongelofelijk.quote:
Toch gek dat twee advocaten een totaal tegenovergestelde mening over de wet hebben?quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 12:47 schreef -jos- het volgende:
Volgens nu.nl komt Mubarak voorlopig niet vrij, tenminste, als de democratische rechtsstaat nog werkt...
http://www.nu.nl/buitenla(...)rarrest-blijven.html
Wat een idiot is het toch ook, waarom krijgt hij nog steeds een podium?quote:Op woensdag 21 augustus 2013 08:03 schreef The-Dutch-Priest het volgende:
Wel een goed stuk naar mijn mening.
http://www.elsevier.nl/Bu(...)terse-media-1337713W
Afshin is een beetje inconsequent, maar goed.quote:Op woensdag 21 augustus 2013 08:03 schreef The-Dutch-Priest het volgende:
Wel een goed stuk naar mijn mening.
http://www.elsevier.nl/Bu(...)terse-media-1337713W
Zo vreemd is zijn stelling niet. Mursi en zijn partij hebben veel stemmen gehaald, maar daar valt het nodige aan af te dingen. Het MB was als een van de weinigen en georganiseerd, en niet verbonden met het net afgezette regime. Het MB voert een redelijk goede mediacampagne: alle slechte dingen wordt ontkent, maar vindt (volgens andere bronnen) wel degelijk onder hoede van het MB plaats.quote:Op woensdag 21 augustus 2013 09:23 schreef -jos- het volgende:
[..]
Of het onderschrift van de foto:
"De meerderheid van de Egyptenaren steunt de Moslimbroeders niet ".
Misleidende quote, aangezien ze gewoon de grootste partij zijn.
Het is nu al behoorlijk onhoudbaar.quote:Op donderdag 22 augustus 2013 01:41 schreef deelnemer het volgende:
Met de huidige bevolkingsgroei in Egypte zal de bevolking in 35 jaar verdubbelen (van 82 naar 164 miljoen). Dat lijkt me onhoudbaar voor een land dat nu al nauwelijks het hoofd boven water houd (al veel voedsel moet importeren) en grotendeels bestaat uit woestijn.
Mooi toch. De extremisten zijn van het toneel verdwenen zodat er nu ruimte is voor echte democratie.quote:Op donderdag 22 augustus 2013 19:04 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
En ondertussen is Mubarak zonder protesten vrijgelaten ...
Wie zegt dat er geen protesten zijn?quote:Op donderdag 22 augustus 2013 19:04 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
En ondertussen is Mubarak zonder protesten vrijgelaten ...
Grootste partij betekent niet dat meerderheid van Egyptenaren de MB steunt. Als er negen partijen zijn met 5 zetels en 1 partij met 6 zetels dan is die met zes zetels de grootste maar hebben ze de steun van slechts 11,8% van de bevolking.quote:Op woensdag 21 augustus 2013 09:23 schreef -jos- het volgende:
[..]
Of het onderschrift van de foto:
"De meerderheid van de Egyptenaren steunt de Moslimbroeders niet ".
Misleidende quote, aangezien ze gewoon de grootste partij zijn.
En hij wil wel een Egyptische rechtsstaat maar geen democratie. Ofwel het is een imperialist.
Ik zeg ook niet dat het niet klopt. Maar dat het misleidend is.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 07:14 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Grootste partij betekent niet dat meerderheid van Egyptenaren de MB steunt. Als er negen partijen zijn met 5 zetels en 1 partij met 6 zetels dan is die met zes zetels de grootste maar hebben ze de steun van slechts 11,8% van de bevolking.
Volgens mij steunt de meerderheid van NL de VVD ook helemaal niet. Je kunt hooguit zeggen dat de zin de lading niet helemaal dekt, want naast de VVD is er helemaal geen meerderheid die de ene of de andere partij steunt. Datzelfde geldt ook voor Egypte. Alsof de meerderheid een van de partijen steunt...het is allemaal een grote kutzooi daar.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 09:59 schreef -jos- het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het niet klopt. Maar dat het misleidend is.
Je zegt toch ook niet: "De meerderheid van de Nederlanders steunt de VVD niet ".
Het impliceert gewoon dat de journalist de steun voor het Moslimbroederschap op een negatieve manier aan het framen is.
Hij is er al gemakkelijk vanaf gekomen. De revolutionairen hebben verloren.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 04:00 schreef rakotto het volgende:
[..]
Wie zegt dat er geen protesten zijn?
Mubarak gaat er niet makkelijk van af komen.
Er was nooit twijfel dat de meerderheid van de Nederlanders de VVD niet steunt. Wat betreft de Moslimbroers was die twijfel er wel. Geen goede vergelijking dus.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 09:59 schreef -jos- het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het niet klopt. Maar dat het misleidend is.
Je zegt toch ook niet: "De meerderheid van de Nederlanders steunt de VVD niet ".
Het impliceert gewoon dat de journalist de steun voor het Moslimbroederschap op een negatieve manier aan het framen is.
De revolutie is niet voorbij. Het gaat voort. We hebben niet verloren.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 10:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hij is er al gemakkelijk vanaf gekomen. De revolutionairen hebben verloren.
Gezien de gang van zaken rond Mubarak n de huidige situatie met het leger, kunnen we prima vaststellen dat Egypte weer terug bij af is en dat de revolutionairen compleet voor lul zijn gezet door het leger.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 18:56 schreef rakotto het volgende:
[..]
De revolutie is niet voorbij. Het gaat voort. We hebben niet verloren.
Je weet dat dit onder Morsi was en dat er tientallen andere NDP figuren vrij kwamen tijdens zijn bewind?quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 18:57 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Gezien de gang van zaken rond Mubarak n de huidige situatie met het leger, kunnen we prima vaststellen dat Egypte weer terug bij af is en dat de revolutionairen compleet voor lul zijn gezet door het leger.
Ik weet dat de vrijlating onder het leger heeft plaatsgevonden. Wat niet zo heel gek is natuurlijk, ik bedoel het leger en Mubarak zijn twee handen op n buik. Ik weet ook dat Morsi de meest debiele aanklachten tegen zich heeft moeten horen. Komop man, denk nou eens na!quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:01 schreef rakotto het volgende:
[..]
Je weet dat dit onder Morsi was en dat er tientallen andere NDP figuren vrij kwamen tijdens zijn bewind?
Dus NDP kwam niet vrij tijdens Morsi? De rechtzaak was niet naar de rechter gebracht tijdens Morsi?quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:03 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik weet dat de vrijlating onder het leger heeft plaatsgevonden. Wat niet zo heel gek is natuurlijk, ik bedoel het leger en Mubarak zijn twee handen op n buik. Ik weet ook dat Morsi de meest debiele aanklachten tegen zich heeft moeten horen. Komop man, denk nou eens na!
Wat probeer je nu te vertellen. Werkelijk? Dat het leger net zo slecht is als Morsi, dat heb ik wel door hoor. De vraag is of de Egyptenaren het door hebben en of jij het door hebt.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:07 schreef rakotto het volgende:
[..]
Dus NDP kwam niet vrij tijdens Morsi? De rechtzaak was niet naar de rechter gebracht tijdens Morsi?
Ik heb het door en vele andere Egyptenaren hebben het ook door dat het Leger al 60 jaar aan de macht is en dat dat niet goed is. Maar wat velen zien is dat het leger nog altijd beter is dan Morsi.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:08 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat probeer je nu te vertellen. Werkelijk? Dat het leger net zo slecht is als Morsi, dat heb ik wel door hoor. De vraag is of de Egyptenaren het door hebben en of jij het door hebt.
Het leger is beter dan Morsi? Het leger is 60 jaar aan de macht, wat heeft het gedaan voor de bevolking, voor het land? Morsi was amper 1 jaar aan de 'macht'. Macht tussen haakjes want jij weet net zo goed als ik dat hij feitelijk geen macht had. Ik bedoel alleen het leger heeft, had en houdt de macht. Ten alle tijden. Kan ook niet anders indien je 40% van de economie in handen hebt. Hoe kan je dit soort dingen stellen. Het gaat er bij mij echt niet in... Maar goed, gewoon weer terug naar de oude situatie dus, het leger is weer aan de macht - en vandaar mijn eerdere stelling: de revolutionairen hebben gefaald.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:12 schreef rakotto het volgende:
[..]
Ik heb het door en vele andere Egyptenaren hebben het ook door dat het Leger al 60 jaar aan de macht is en dat dat niet goed is. Maar wat velen zien is dat het leger nog altijd beter is dan Morsi.
Maar wat ik dus wil zeggen is dat dit sowieso zou gebeuren en dat het nu niet aan het leger ligt dat hij vrij is.
quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 10:21 schreef SuperHarregarre het volgende:
[..]
Volgens mij steunt de meerderheid van NL de VVD ook helemaal niet. Je kunt hooguit zeggen dat de zin de lading niet helemaal dekt, want naast de VVD is er helemaal geen meerderheid die de ene of de andere partij steunt. Datzelfde geldt ook voor Egypte. Alsof de meerderheid een van de partijen steunt...het is allemaal een grote kutzooi daar.
Jullie missen mijn punt volgens mij.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:26 schreef JerryWesterby het volgende:
[..]
Er was nooit twijfel dat de meerderheid van de Nederlanders de VVD niet steunt. Wat betreft de Moslimbroers was die twijfel er wel. Geen goede vergelijking dus.
Het lijkt erop dat jij de Moslimbroers steunt. Waarom is dat? Kan je daar eens inhoudelijke argumenten voor geven? Ik ben benieuwd.
Leger heeft er misschien 200? 300 doden op zijn geweten. Politie heeft er duizenden op zijn geweten.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het leger is beter dan Morsi? Het leger is 60 jaar aan de macht, wat heeft het gedaan voor de bevolking, voor het land? Morsi was amper 1 jaar aan de 'macht'. Macht tussen haakjes want jij weet net zo goed als ik dat hij feitelijk geen macht had. Ik bedoel alleen het leger heeft, had en houdt de macht. Ten alle tijden. Kan ook niet anders indien je 40% van de economie in handen hebt. Hoe kan je dit soort dingen stellen. Het gaat er bij mij echt niet in... Maar goed, gewoon weer terug naar de oude situatie dus, het leger is weer aan de macht - en vandaar mijn eerdere stelling: de revolutionairen hebben gefaald.
Hoeveel doden heeft Morsi op zijn geweten, en hoeveel doden heeft het leger op zijn geweten?
Ik weet niet of de MB de beste partij voor Egypte is. Ik vind gewoon dat men de democratie moet respecteren. Dat doet het leger dus niet.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 21:51 schreef JerryWesterby het volgende:
Van de MB werd gedacht dat ze, zeker samen met andere islamitische partijen, de meerderheid achter zich had. De MB maakte vervolgens nogal dictatoriaal de dienst uit. Die journalist zei dat dat niet terecht was, vooral omdat de MB de meerderheid niet of niet meer achter zich heeft.
De positie van een coalitiepartij als de VVD is heel anders.
Maar waarom denk jij nou dat de MB de beste partij voor Egypte is?
Dat is toch precies wat ik zeg. Mijn punt was dat de quote niet verkeerd was, alleen in principe nietszeggend.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 19:20 schreef -jos- het volgende:
[..]
[..]
Jullie missen mijn punt volgens mij.
"De meerderheid van de <insert land> steunt de <insert partij> niet ".
Deze quote is van toepassing op vrijwel alle partijen in alle landen, ofwel het is een nietszeggende quote.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |