Ben het met je eens dat 'zwak' er niet het juiste woord voor is. Het is geen kwestie van een makkelijke uitweg, alleen maar een keuze tussen wat op dat moment voelt als twee kwaden.quote:Op maandag 5 november 2012 16:45 schreef Kluts het volgende:
[..]
True, maar dat neemt niet weg dat zelfmoord een hele definitieve stap is die je alleen maar maakt als je echt geen enkele uitweg ziet.
Wat zou je dan wel als zwak bestempelen?quote:Op maandag 5 november 2012 16:46 schreef cricket het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is niet zwak, integendeel, er is niets mis met opgeven. Opgeven hoeft ook geen zwakte te zijn. Als je de mogelijke opties goed hebt overwogen is de beslissing die je daarna neemt voor jou de juiste, ook als dat zelfmoord is.
Nee, in een van mijn eerste reacties gaf ik al aan dat dat verschillend is en benoemde ik dan ook beiden.quote:Op maandag 5 november 2012 16:43 schreef PicoMMP het volgende:
[..]
Het gros van de mensen heeft gepest?? Je haalt plagen en pesten volgens mij door elkaar.
Inderdaad.quote:Op maandag 5 november 2012 16:48 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Ben het met je eens dat 'zwak' er niet het juiste woord voor is. Het is geen kwestie van een makkelijke uitweg, alleen maar een keuze tussen wat op dat moment voelt als twee kwaden.
Hier kom je helemaal zelf mee. Het is een non sequitur.quote:Op maandag 5 november 2012 16:13 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ja, want iedereen heeft in zijn leven wel eens met pesten te maken gehad en bijna iedereen heeft zelf ook gepest. Dus we zijn allemaal psychopaten? Nee.
Pesten is nooit okee. Vroeger niet, nu niet en in de toekomst ook niet ongeacht of de target nou an easy target is of niet.quote:Op maandag 5 november 2012 16:25 schreef Kluts het volgende:
[..]
Oké, ik begeef me nu wellicht op glas ijs en ga een discussie aan met je waarvan ik me afvraag of het zin heeft, maar goed.
Als in welke sociale kringen dan ook, JIJ iedere keer degenen bent die gepest wordt, dan is de enige constante factor in die problemen jijzelf. Iemand wordt gepest omdat diegene uitstraalt een easy target te zijn.
Niet dat ik je de grond hiermee wil in trappen, maar ik vind dat je je wat teveel neerlegt bij een slachtofferrol. Dat is een stuk makkelijker dan kijken naar welk gedrag je eventueel zelf zou kunnen veranderen om de situatie te verbeteren toch?Begrijp me niet verkeerd, makkelijker gezegd dan gedaan, maar dat is wel het enige wat JIJ zelf kan veranderen.
Tuurlijk laat dat littekens achter, voor de een ook erger dan de ander. Maar je kan er zelf echt wel een en ander aan veranderen.
Ik was niet zo goed dus een aantal keerde zich tegen me. Het maakt verder niet zo veel uit eigenlijk. Ze krijgen toch geen cent van me weer.quote:Op maandag 5 november 2012 16:27 schreef eefje801 het volgende:
[..]
Waarom was je op die club niet meer echt welkom?
Ja ik snap niet dat de beheerder van die site het ook laat staan.quote:Op maandag 5 november 2012 16:52 schreef Kluts het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)online_gepest__.html
Oké, wel telegraaf natuurlijk, maar wat kansloos zeg, op zo'n site zelfs nog iemand zieken.
Wat heeft dat met de Telegraaf te maken?quote:Op maandag 5 november 2012 16:52 schreef Kluts het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)online_gepest__.html
Oké, wel telegraaf natuurlijk, maar wat kansloos zeg, op zo'n site zelfs nog iemand zieken.
Nee, dat is gewoon zo.quote:Op maandag 5 november 2012 16:52 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Hier kom je helemaal zelf mee. Het is een non sequitur.
Ik heb ook nergens gezegd dat pesten oké is, sterker nog, ik vind het kansloos en een zwakte van de pester. Maar dat heb ik ook duidelijk proberen te maken. Maar waarom moest je dan weg bij je vorige sportclub, want daar had je het over.quote:Pesten is nooit okee. Vroeger niet, nu niet en in de toekomst ook niet ongeacht of de target nou an easy target is of niet.
Het vreemde is dat ik sinds ik op een andere club zit er helemaal niets meer gebeurd. Mensen vind het juist heel leuk om mij samen te spelen. Op de studentenvereniging gebeurt er ook helemaal niets geks.
Ik ben ook slecht in zo'n beetje elke sport die je kan opnoemen, en ben daar ook wel eens om uitgelachen. Wat heel goed helpt, zelfspot. Dan maai je het gras voor de voeten van je pesters weg, met een lach.quote:Ik was niet zo goed dus een aantal keerde zich tegen me. Het maakt verder niet zo veel uit eigenlijk. Ze krijgen toch geen cent van me weer.
Nou, dat ik het een beetje vreemd vind dat een site dan ook nog een afbeelding erbij zet met het gepest erin. Dus ook al zou de site dat verwijderen, dan staat het nog altijd online. Beetje sensatiezoekerig en daarom dus telegraaf.quote:Op maandag 5 november 2012 16:54 schreef Greys het volgende:
[..]
Wat heeft dat met de Telegraaf te maken?
Die link naar die site waar die pestberichten op stonden stond hier in de topics ook een paar keer.
En sommigen hebben er jaren gestaan...
Gaat hierom...quote:Op maandag 5 november 2012 16:52 schreef Kluts het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)online_gepest__.html
Oké, wel telegraaf natuurlijk, maar wat kansloos zeg, op zo'n site zelfs nog iemand zieken.
quote:
Het is dan ook een klein stukje tekst uit de gehele afscheidsbrief..quote:Op maandag 5 november 2012 16:52 schreef datismijnmening het volgende:
Wat een korte afscheidsbrief, het lijkt meer een kattebelletje
Volgens mij hebben we het allemaal nog steeds gewoon over pesten in het algemeen, en ja, daar komt dan ook wel eens een persoonlijke ervaring doorheen.quote:
Wat ik me wel afvraag, hoe schuldig zullen de pesters van die jongen zich gevoeld hebben nadat ze die advertentie zagen?quote:Op maandag 5 november 2012 16:56 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Het is dan ook een klein stukje tekst uit de gehele afscheidsbrief..
Ja, zo kan je alle problemen wel op een grote hoop gooien.quote:Op maandag 5 november 2012 16:57 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Beetje jammer dat hier zoveel aandacht aan wordt besteed. Elke twee seconden overlijdt een kind in Afrika aan de honger.
Het staat op GeenStijl, op FOK!, overal haast, die pestberichten op die linkquote:Op maandag 5 november 2012 16:56 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nou, dat ik het een beetje vreemd vind dat een site dan ook nog een afbeelding erbij zet met het gepest erin. Dus ook al zou de site dat verwijderen, dan staat het nog altijd online. Beetje sensatiezoekerig en daarom dus telegraaf.
En meer dan die ene hoor.quote:
Denk persoonlijk dat mensen het afdoen met: ach, het was maar een plagerijtje, geintje moet kunnen, it wasn't me...vrees ik...quote:Op maandag 5 november 2012 16:57 schreef Kluts het volgende:
[..]
Wat ik me wel afvraag, hoe schuldig zullen de pesters van die jongen zich gevoeld hebben nadat ze die advertentie zagen?
Oh, dat wist ik niet.quote:Op maandag 5 november 2012 16:58 schreef Greys het volgende:
[..]
Het staat op GeenStijl, op FOK!, overal haast, die pestberichten op die link
Dus in deze valt het de Telegraaf een keertje niet echt te verwijten.
Die site verwijdert denk ik helemaal niets, want het staat er al jaren...
[..]
En meer dan die ene hoor.
We kunnen natuurlijk niet voor ze denken, maar ik denk dat ze het wel vonden meevallenquote:Op maandag 5 november 2012 16:57 schreef Kluts het volgende:
[..]
Wat ik me wel afvraag, hoe schuldig zullen de pesters van die jongen zich gevoeld hebben nadat ze die advertentie zagen?
Ik zou me toch wel echt ontzettend klote voelen zeg.quote:Op maandag 5 november 2012 16:59 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Denk persoonlijk dat mensen het afdoen met: ach, het was maar een plagerijtje, geintje moet kunnen, it wasn't me...vrees ik...
Zolang je niet met bronnen komt dan is het niet zo. Ik doe het wel even voor:quote:
Uitlachen is anders dan spontaan hard geschreeuw en hard aangepakt worden.quote:Ik ben ook slecht in zo'n beetje elke sport die je kan opnoemen, en ben daar ook wel eens om uitgelachen. Wat heel goed helpt, zelfspot. Dan maai je het gras voor de voeten van je pesters weg, met een lach.
Dat mag je vinden.quote:En verder vind ik je echt heel verbitterd en negatief overkomen.
Ik denk idd dat dat heel vaak het geval is.quote:Op maandag 5 november 2012 16:59 schreef Olga het volgende:
[..]
We kunnen natuurlijk niet voor ze denken, maar ik denk dat ze het wel vonden meevallen
Jaren nadat ik gepest werd kwam ik een paar belagers van toen tegen in de kroeg. Ze boden hun excuses aan en zeiden toen dat ze niet wisten hoe erg het toen impact op me had.
Paar uurtjes geleden waren er meer pagina's.quote:Op maandag 5 november 2012 16:58 schreef Greys het volgende:
[..]
Het staat op GeenStijl, op FOK!, overal haast, die pestberichten op die link
Dus in deze valt het de Telegraaf een keertje niet echt te verwijten.
Die site verwijdert denk ik helemaal niets, want het staat er al jaren...
Dit zal ook inderdaad wel het topje van een enorme ijsberg zijn geweestquote:[..]
En meer dan die ene hoor.
Oke. Zo lijkt het niet iig met aanhef en groet enzoquote:Op maandag 5 november 2012 16:56 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Het is dan ook een klein stukje tekst uit de gehele afscheidsbrief..
Als je wilt dat ik hier niet reageer dan moet je tegen de rest zeggen dat ze niet meer op mijn posts moeten reageren.quote:
Ik kom niet met een bron, omdat daar geen onderzoek naar gedaan is, voor zover ik weet, maar als je een beetje om je heen kijkt in de wereld kan je dat wel vaststellen hoor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:00 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Zolang je niet met bronnen komt dan is het niet zo. Ik doe het wel even voor:
http://www.ppsw.rug.nl/~veenstra/Supervision/Master/Kolstein.pdf
[..]
Uitlachen is anders dan spontaan hard geschreeuw en hard aangepakt worden.
[..]
Dat mag je vinden.
Zeker. Al kwam het toen wel ff allemaal terug naar boven, maar ik kon het toen wel afsluitenquote:Op maandag 5 november 2012 17:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik denk idd dat dat heel vaak het geval is.Wel fijn om excuses te krijgen lijkt me.
Tuurlijk vergeet je zoiets nooit, maar je kan er nu meer mee dan wanneer je ze nooit gesproken had.quote:Op maandag 5 november 2012 17:03 schreef Olga het volgende:
[..]
Zeker. Al kwam het toen wel ff allemaal terug naar boven, maar ik kon het toen wel afsluiten![]()
Vergeten doe je het nooit, maar ik heb het wel een plaatsje kunnen geven
Ik vroeg me al af hoe lang het zou duren voor die dooddoener voorbij zou komen.quote:Op maandag 5 november 2012 16:57 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Beetje jammer dat hier zoveel aandacht aan wordt besteed. Elke twee seconden overlijdt een kind in Afrika aan de honger.
Dat was ook mijn gedachte.quote:Op maandag 5 november 2012 17:04 schreef leeell het volgende:
20 jaar en je zo gek laten maken, niet voor jezelf op kunnen komen.
dat had toch niets geworden
Ik weet dat je een poging doet tot trollen, maar waarom? Zit je nu écht dubbel van het lachen, achter je laptop op je zolderkamertje, te F5-en of wat? Mijn vriend zegt gewoon doodleuk /care, dat mag hij vinden, maar daarvoor hoef je je toch niet over uit te laten verder?quote:Op maandag 5 november 2012 17:04 schreef leeell het volgende:
20 jaar en je zo gek laten maken, niet voor jezelf op kunnen komen.
dat had toch niets geworden
wat een walgelijke aantijging om te insinueren dat ik troll.quote:Op maandag 5 november 2012 17:08 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Ik weet dat je een poging doet tot trollen, maar waarom? Zit je nu écht dubbel van het lachen, achter je laptop op je zolderkamertje, te F5-en of wat? Mijn vriend zegt gewoon doodleuk /care, dat mag hij vinden, maar daarvoor hoef je je toch niet over uit te laten verder?
Dan heb je nog een lange weg te gaan, niet alle mensen zijn sterk.quote:Op maandag 5 november 2012 17:08 schreef leeell het volgende:
[..]
wat een walgelijke aantijging om te insinueren dat ik troll.
nee ik meen dit.
Je hebt verdomd weinig mensenkennis als je dit meent.quote:
ga lekker trollen in zijn condoleanceregisterquote:Op maandag 5 november 2012 17:04 schreef leeell het volgende:
20 jaar en je zo gek laten maken, niet voor jezelf op kunnen komen.
dat had toch niets geworden
wat een onzin, alsof ik zeg dat alle mensen sterk zijnquote:Op maandag 5 november 2012 17:10 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Dan heb je nog een lange weg te gaan, niet alle mensen zijn sterk.
Ik niet.quote:Op maandag 5 november 2012 17:02 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik kom niet met een bron, omdat daar geen onderzoek naar gedaan is, voor zover ik weet, maar als je een beetje om je heen kijkt in de wereld kan je dat wel vaststellen hoor.
Zodra het over pesten gaat dan word ik bloedserieus. Ik heb genoeg ervaring met pesten om te weten dat pesters psychopathische trekken hebben en dat ze niet voor rede vatbaar zijn.quote:Ik ga hier ook niet met je in discussie over wat jij pesten vind en ik niet of wel, want daar denken we echt wel hetzelfde over. Maar als jij je in het dagelijkse leven net zo opstelt als hier, nee, denk dat dat niet heel veel helpt, sorry.
Sure.quote:Op maandag 5 november 2012 17:08 schreef leeell het volgende:
[..]
wat een walgelijke aantijging om te insinueren dat ik troll.
nee ik meen dit.
waarom, ik vind het erg zat voor die ouders, ik heb geen plezier aan het feit dat die mensen verdriet hebben, en dat ga ik ze ook nog niet eens inpeperen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:11 schreef Re het volgende:
[..]
ga lekker trollen in zijn condoleanceregisterheld
of homoquote:Op maandag 5 november 2012 17:12 schreef leeell het volgende:
[..]
waarom, ik vind het erg zat voor die ouders, ik heb geen plezier aan het feit dat die mensen verdriet hebben, en dat ga ik ze ook nog niet eens inpeperen.
ik ben geen sadist, ik zeg het op FOK! zodat het mensen die persoonlijk verbonden met hem zijn niet worden geraakt.
vreemd dat je dan gelijk word weggezet als ččn of andere gek.
ik ben je kwijt, leg eens uit.quote:
Gek? Nee. Gebrek aan mensenkennis en empathisch vermogen? Ja.quote:Op maandag 5 november 2012 17:12 schreef leeell het volgende:
[..]
waarom, ik vind het erg zat voor die ouders, ik heb geen plezier aan het feit dat die mensen verdriet hebben, en dat ga ik ze ook nog niet eens inpeperen.
ik ben geen sadist, ik zeg het op FOK! zodat het mensen die persoonlijk verbonden met hem zijn niet worden geraakt.
vreemd dat je dan gelijk word weggezet als ččn of andere gek.
Dat bestaat. Nu heb je vandaag weer wat geleerd.quote:Op maandag 5 november 2012 17:04 schreef leeell het volgende:
20 jaar en je zo gek laten maken, niet voor jezelf op kunnen komen.
gebrek aan empatisch vermogen of dingen rationeel kunnen zien, zit dicht bij elkaar tegenwoordigquote:Op maandag 5 november 2012 17:15 schreef MaLo het volgende:
[..]
Gek? Nee. Gebrek aan mensenkennis en empathisch vermogen? Ja.
Hoezo dit?quote:Op maandag 5 november 2012 17:15 schreef MaLo het volgende:
[..]
Gek? Nee. Gebrek aan mensenkennis? Ja.
Als je niet heel hard huilt om die jongen ben je kil en doods van binnen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:15 schreef leeell het volgende:
[..]
gebrek aan empatisch vermogen of dingen rationeel kunnen zien, zit dicht bij elkaar tegenwoordig
Ik hoop voor je dat je nooit ontdekt wat het is om gepest te worden.... want je onderschat het behoorlijk.quote:Op maandag 5 november 2012 17:08 schreef leeell het volgende:
[..]
wat een walgelijke aantijging om te insinueren dat ik troll.
nee ik meen dit.
Nee, het zijn echt twee hele aparte dingen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:15 schreef leeell het volgende:
[..]
gebrek aan empatisch vermogen of dingen rationeel kunnen zien, zit dicht bij elkaar tegenwoordig
absoluut, het maakt en breekt mensen, waardoor je persoonlijkheid gevormd word naar al gelang hoe je er op reageert (er tegenin gaan, voor jezelf opkomen, of juist via andere weg er bovenop komen)quote:Op maandag 5 november 2012 17:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik hoop voor je dat je nooit ontdekt wat het is om gepest te worden.... want je onderschat het behoorlijk.
Een Facebook pagina en 40.000 likes.. Nu staat de wereld op het punt om te veranderen. Wat leven wij toch in een bijzondere tijd.quote:Op maandag 5 november 2012 17:16 schreef ArnosL het volgende:
Er is nu ook een speciale Facebook pagina voor hem aangemaakt. 112Enschede heeft op Facebook ook al het plaatje uit de OP geüpload, die inmiddels door bijna 40.000 mensen geliked is binnen drie uur. Dat plaatje lijkt me genoeg, het moet geen aandachttrekkerij worden.
en lekker die knuffelsamenleving stimuleren he, allemaal blij en gelijkquote:Op maandag 5 november 2012 17:18 schreef S95Sedan het volgende:
Echt he, sommige reacties...
Die pesters moeten ze gewoon keihard aanpakken, wat mij betreft tegen de muur.
Denk dat 90% er ook nog erg ver vanaf zit qua inschatten hoe erg dit soort dingen kunnen zijn.
Mee eens. Zo'n Tristan wist tenminste wčl hoe hij ze het betaald kon zetten. Die knalde er gewoon een zooi af. Daar heb ik meer respect voor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:04 schreef leeell het volgende:
20 jaar en je zo gek laten maken, niet voor jezelf op kunnen komen.
dat had toch niets geworden
Ik heb geen traan gelaten om deze jongen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:16 schreef Murdera het volgende:
[..]
Als je niet heel hard huilt om die jongen ben je kil en doods van binnen.
dat was inderdaad een manier, hij heeft op zijn manier "gewonnen"quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mee eens. Zo'n Tristan wist tenminste wčl hoe hij ze het betaald kon zetten. Die knalde er gewoon een zooi af. Daar heb ik meer respect voor.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:18 schreef S95Sedan het volgende:
Die pesters moeten ze gewoon keihard aanpakken, wat mij betreft tegen de muur.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mee eens. Zo'n Tristan wist tenminste wčl hoe hij ze het betaald kon zetten. Die knalde er gewoon een zooi af. Daar heb ik meer respect voor.
quote:
Dat ziet hij juist heel duidelijk in. Daar baseert hij juist zijn post op.quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef MaLo het volgende:
[..]
Ik heb geen traan gelaten om deze jongen.
Als je echter niet inziet, dat niet iedereen er tegen kan om jarenlang gepest en buitengesloten te worden (en dan ook nog eens aangeeft "dat het toch niks was geworden" ) heb je een gebrek aan inlevingsvermogen.
Als deze jongen niet zo gepest was, niet zo'n binnenvetter was geweest en de juiste personen had getroffen om hem te helpen, had hij nu nog geleefd en nog een prima kans gehad op een fijn leven.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef MaLo het volgende:
[..]
Ik heb geen traan gelaten om deze jongen.
Als je echter niet inziet, dat niet iedereen er tegen kan om jarenlang gepest en buitengesloten te worden (en dan ook nog eens aangeeft "dat het toch niks was geworden" ) heb je een gebrek aan inlevingsvermogen.
Als deze jongen niet zo gepest was, niet zo'n binnenvetter was geweest en de juiste personen had getroffen om hem te helpen, had hij nu nog geleefd en nog een prima kans gehad op een fijn leven.
Volgens mij ben jij degene die het niet helemaal snapt hier maargoed.quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef leeell het volgende:
[..]
en lekker die knuffelsamenleving stimuleren he, allemaal blij en gelijk
je snapt de natuur dan gewoon niet.
dat zeg ik toch, le-zenquote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef MaLo het volgende:
[..]
Ik heb geen traan gelaten om deze jongen.
Als je echter niet inziet, dat niet iedereen er tegen kan om jarenlang gepest en buitengesloten te worden (en dan ook nog eens aangeeft "dat het toch niks was geworden" ) heb je een gebrek aan inlevingsvermogen.
Als deze jongen niet zo gepest was, niet zo'n binnenvetter was geweest en de juiste personen had getroffen om hem te helpen, had hij nu nog geleefd en nog een prima kans gehad op een fijn leven.
Welnee, je kunt ook niet overal om gaan huilen. In dit geval zijn er veel te weinig feiten bekend, en vooral verhoudingsgewijs teveel van een kant.quote:Op maandag 5 november 2012 17:16 schreef Murdera het volgende:
[..]
Als je niet heel hard huilt om die jongen ben je kil en doods van binnen.
Ja, vanaf groep 1 ofzo... nou nou wat nuttig.quote:Op maandag 5 november 2012 17:18 schreef leeell het volgende:
[..]
absoluut, het maakt en breekt mensen, waardoor je persoonlijkheid gevormd word naar al gelang hoe je er op reageert (er tegenin gaan, voor jezelf opkomen, of juist via andere weg er bovenop komen)
tis heel nuttig.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef MaLo het volgende:
[..]
Ik heb geen traan gelaten om deze jongen.
Als je echter niet inziet, dat niet iedereen er tegen kan om jarenlang gepest en buitengesloten te worden (en dan ook nog eens aangeeft "dat het toch niks was geworden" ) heb je een gebrek aan inlevingsvermogen.
Als deze jongen niet zo gepest was, niet zo'n binnenvetter was geweest en de juiste personen had getroffen om hem te helpen, had hij nu nog geleefd en nog een prima kans gehad op een fijn leven.
hij werd gepest om oa zijn geaardheid, dat maakt hem niet zwak maar zijn haters sterk, of het ooit wat met hem geworden zou zijn is gewoon nutteloze speculatie en toch voornamelijk stigmatiserendquote:
Je wordt niet een sterker mens omdat je gepest bent, je wordt daar enkel een beschadigd mens van. Met de juiste opvang kan tijd de scherpe randjes doen vervagen, maar er blijven altijd sporen achter.quote:Op maandag 5 november 2012 17:21 schreef leeell het volgende:
[..]
dat zeg ik toch, le-zen
de hele bedoeling is dat dat laatste gebeurt, de jongen vind een manier om het een plek te geven, leert dan van en wordt sterker.
helaas werkt dat niet altijd , de jongen is te zwak, geen doorzettingsvermogen, geen externe hulp etc.
dan "valt" hij gewoon af
hij koos de weg van de minste weerstand, zonder ooit echt terug te vechten.quote:Op maandag 5 november 2012 17:25 schreef Re het volgende:
[..]
hij werd gepest om oa zijn geaardheid, dat maakt hem niet zwak maar zijn haters sterk, of het ooit wat met hem geworden zou zijn is gewoon nutteloze speculatie en toch voornamelijk stigmatiserend
Het is de vraag nog maar of het om zijn geaardheid was, volgens mij heeft de Telegraaf dat in eerste instantie voornamelijk geconlcudeerd uit die "dinerresencie" en was die opmerking zelfs onderdeel van het treiteren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:25 schreef Re het volgende:
[..]
hij werd gepest om oa zijn geaardheid, dat maakt hem niet zwak maar zijn haters sterk, of het ooit wat met hem geworden zou zijn is gewoon nutteloze speculatie en toch voornamelijk stigmatiserend
Ligt eraan hoe je ermee omgaat.quote:Op maandag 5 november 2012 17:25 schreef Tayu het volgende:
[..]
Je wordt niet een sterker mens omdat je gepest bent, je wordt daar enkel een beschadigd mens van. Met de juiste opvang kan tijd de scherpe randjes doen vervagen, maar er blijven altijd sporen achter.
Waar staat precies dat hij daadwerkelijk homo was? Zou best kunnen, maar in de advertentie staat het niet, in dit topic zie ik het ook niet, en in de berichtjes op die dinnersite wordt het wel genoemd, maar homo wordt ook vaak gebruikt als scheldwoord en dat is nou niet echt een betrouwbare bron.quote:
Dat koos hij niet, die kant werd hij op geduwd aangezien hij niet genoeg weerstand kon bieden en overhand had t.o.v de pesters.quote:Op maandag 5 november 2012 17:26 schreef leeell het volgende:
[..]
hij koos de weg van de minste weerstand, zonder ooit echt terug te vechten.
Dat is niet altijd waar. Ik heb daarvan toch echt geleerd dat je van je af moet lequote:Op maandag 5 november 2012 17:25 schreef Tayu het volgende:
[..]
Je wordt niet een sterker mens omdat je gepest bent, je wordt daar enkel een beschadigd mens van. Met de juiste opvang kan tijd de scherpe randjes doen vervagen, maar er blijven altijd sporen achter.
Nee, het ligt eraan of je de juiste opvang hebt. Dat is een voorwaarde om er later op de manier mee om te leren gaan die jij als de juiste manier ziet. Zonder die opvang, lukt dat niemand.quote:Op maandag 5 november 2012 17:27 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Ligt eraan hoe je ermee omgaat.
Maar ja je raakt er op sommige punten wel beschadigd van.
hij heeft een afweging gemaakt die elke vorm van toekomst ontneemt, negatief of positief, dat heeft weinig met vechten te makenquote:Op maandag 5 november 2012 17:26 schreef leeell het volgende:
[..]
hij koos de weg van de minste weerstand, zonder ooit echt terug te vechten.
precies, maar lees je zin, die is ontzettend logisch, dus zijn dood was een logisch gevolg op het feit dat hij het niet aankon.quote:Op maandag 5 november 2012 17:28 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Dat koos hij niet, die kant werd hij op geduwd aangezien hij niet genoeg weerstand kon bieden en overhand had t.o.v de pesters.
Absolute bullshit!quote:Op maandag 5 november 2012 17:26 schreef leeell het volgende:
[..]
hij koos de weg van de minste weerstand, zonder ooit echt terug te vechten.
Denk je dat je nu een zwakker of slechter mens zou zijn als je niet was gepest?quote:Op maandag 5 november 2012 17:28 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Dat is niet altijd waar. Ik heb daarvan toch echt geleerd dat je van je af moet le
bijten.
jaquote:Op maandag 5 november 2012 17:30 schreef Tayu het volgende:
[..]
Denk je dat je nu een zwakker of slechter mens zou zijn als je niet was gepest?
Ben in elk geval blij te lezen dat je achterblijvers niet om de oren zult slaan met jouw visie.quote:
Nja moeilijk te zeggen, zal per persoon ook verschillen verwacht ik.quote:Op maandag 5 november 2012 17:29 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nee, het ligt eraan of je de juiste opvang hebt. Dat is een voorwaarde om er later op de manier mee om te leren gaan die jij als de juiste manier ziet. Zonder die opvang, lukt dat niemand.
Hij kon het waarschijnlijk prima aan ware het niet voor het feit dat zoiets je langzaam afbreekt tot het punt waarop je dus niet meer kan. Of je dat nou wil of niet.quote:Op maandag 5 november 2012 17:30 schreef leeell het volgende:
[..]
precies, maar lees je zin, die is ontzettend logisch, dus zijn dood was een logisch gevolg op het feit dat hij het niet aankon.
Dat ging niet om de pesters me dunkt. Dat waren willekeurige mensen die aan het winkelen waren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:19 schreef Ulx het volgende:
[..]
Mee eens. Zo'n Tristan wist tenminste wčl hoe hij ze het betaald kon zetten. Die knalde er gewoon een zooi af. Daar heb ik meer respect voor.
ja en als we allemaal rijk waren had er ook geen armoede geweest.quote:Op maandag 5 november 2012 17:35 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Nja moeilijk te zeggen, zal per persoon ook verschillen verwacht ik.
[..]
Hij kon het waarschijnlijk prima aan ware het niet voor het feit dat zoiets je langzaam afbreekt tot het punt waarop je dus niet meer kan. Of je dat nou wil of niet.
Als die pesters er niet waren geweest had het waarschijnlijk nooit zo geëindigd.
Het belang van het verschil tussen dat tijdelijke en de rest van je leven is een beoordelingskwestie. Hoe lang dat tijdelijke gaat duren is de vraag, evenals of de last die je van het tijdelijke hebt opweegt tegen het positieve dat je mogelijk in de periode daarna kunt krijgen (wat niet zo hoeft te zijn - niet iedereen heeft een superleuk leven).quote:Op maandag 5 november 2012 17:32 schreef Breathtaking het volgende:
Zo naar als mensen op die leeftijd zelfmoord plegenje hersenen zijn niet eens dermate ontwikkeld om in te zien dat het slechts een tijdelijke situatie is en de rest van je leven niet zo zou zijn..
Zijn gekozen oplossing kan hem ook prima geholpen hebben. Zijn probleem is nu toch ook weg? Daarnaast zijn niet alle problemen op te lossen door erover te praten.quote:Op maandag 5 november 2012 17:32 schreef Breathtaking het volgende:
Zonde dat hij niemand had om mee te praten, ik denk dat 90% van de mensen graag een paar uur van hun tijd zouden geven om hem te helpen.
Nee hoor, dat is allemaal uitvoerig onderzocht. Hetzelfde zie je terug bij mensen die aan PTSS lijden. Niet iedere traumatische ervaring lijdt tot PTSS, dat is enkel het geval wanneer de juiste opvang ontbreekt.quote:Op maandag 5 november 2012 17:35 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Nja moeilijk te zeggen, zal per persoon ook verschillen verwacht ik.
Natuurlijk, dat zie ik wel in. Maar als je het globaal over je hele leven gezien bekijkt, ken jij 80jarigen die elkaar pesten? Zulke dingen horen voornamelijk bij je jeugd, kinderen/pubers.. En als hij een betere langtermijn visie had gehad (niet zijn schuld, ligt gewoon aan de ontwikkeling van je hersenen) had hij in kunnen zien dat er zoveel manieren waren om die situatie te verbeteren en de rest (namelijk driekwart) van zijn leven gelukkig had kunnen zijn..quote:Op maandag 5 november 2012 17:35 schreef knoblaucha6 het volgende:
Maar Breath, als je 20 bent en je wordt bijv al 5-10 jaar of wellicht langer, getreiterd dan is dat getreiter onderdeel van je leven en zie je dat écht niet als tijdelijk.
Er zijn genoeg buren die elkaar het leven zuur maken. Daar zitten ook bejaarden tussen die dat doen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Breathtaking het volgende:
Maar als je het globaal over je hele leven gezien bekijkt, ken jij 80jarigen die elkaar pesten?
Oh, hell yeah, er wordt in verpleegtehuizen ook gepest. En op de werkvloer. Van kinderen praten we het alleen goed en een volwassene die gepest wordt zal denk ik nog moeilijker zijn mond opentrekken dan een kind, want dat is een nog groter taboe denk ik.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Breathtaking het volgende:
[..]
Natuurlijk, dat zie ik wel in. Maar als je het globaal over je hele leven gezien bekijkt, ken jij 80jarigen die elkaar pesten? Zulke dingen horen voornamelijk bij je jeugd, kinderen/pubers.. En als hij een betere langtermijn visie had gehad (niet zijn schuld, ligt gewoon aan de ontwikkeling van je hersenen) had hij in kunnen zien dat er zoveel manieren waren om die situatie te verbeteren en de rest (namelijk driekwart) van zijn leven gelukkig had kunnen zijn..
De meeste weerstand krijg je nog als je jezelf om het leven wil brengen. Dan moet je namelijk de onderbewuste overlevingsinstincten negeren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:26 schreef leeell het volgende:
[..]
hij koos de weg van de minste weerstand, zonder ooit echt terug te vechten.
Je moet eens een bejaardentehuis bezoeken, je zal schrikken van het pestgedrag die die "brave" oudjes op elkaar botvieren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Breathtaking het volgende:
[..]
Natuurlijk, dat zie ik wel in. Maar als je het globaal over je hele leven gezien bekijkt, ken jij 80jarigen die elkaar pesten? Zulke dingen horen voornamelijk bij je jeugd, kinderen/pubers.. En als hij een betere langtermijn visie had gehad (niet zijn schuld, ligt gewoon aan de ontwikkeling van je hersenen) had hij in kunnen zien dat er zoveel manieren waren om die situatie te verbeteren en de rest (namelijk driekwart) van zijn leven gelukkig had kunnen zijn..
Pesten is van alle tijden. Dat komt omdat psychopathische mensen altijd psychopathisch blijven.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Breathtaking het volgende:
[..]
Natuurlijk, dat zie ik wel in. Maar als je het globaal over je hele leven gezien bekijkt, ken jij 80jarigen die elkaar pesten? Zulke dingen horen voornamelijk bij je jeugd, kinderen/pubers.. En als hij een betere langtermijn visie had gehad (niet zijn schuld, ligt gewoon aan de ontwikkeling van je hersenen) had hij in kunnen zien dat er zoveel manieren waren om die situatie te verbeteren en de rest (namelijk driekwart) van zijn leven gelukkig had kunnen zijn..
Ja maar zoals ik in de post hierna ook zei, hij is pas op een kwart van zijn leven.. En met de juiste hulpverlening en in de juiste omgeving hoeft iemand echt niet voor zijn leven 'verpest' te zijn..quote:Op maandag 5 november 2012 17:37 schreef cricket het volgende:
[..]
Het belang van het verschil tussen dat tijdelijke en de rest van je leven is een beoordelingskwestie. Hoe lang dat tijdelijke gaat duren is de vraag, evenals of de last die je van het tijdelijke hebt opweegt tegen het positieve dat je mogelijk in de periode daarna kunt krijgen (wat niet zo hoeft te zijn - niet iedereen heeft een superleuk leven).
[..]
Zijn gekozen oplossing kan hem ook prima geholpen hebben. Zijn probleem is nu toch ook weg? Daarnaast zijn niet alle problemen op te lossen door erover te praten.
vind het niet raar dat jij gepest ben.quote:Op maandag 5 november 2012 17:41 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Pesten is van alle tijden. Dat komt omdat psychopathische mensen altijd psychopathisch blijven.
Ja, als je het zo bekijkt zal een easy target dus ook altijd een easy target blijven.quote:Op maandag 5 november 2012 17:41 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Pesten is van alle tijden. Dat komt omdat psychopathische mensen altijd psychopathisch blijven.
Ok, geen idee ben geen deskundige op dat gebied. Kijk meer naar eigen ervaring.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is allemaal uitvoerig onderzocht. Hetzelfde zie je terug bij mensen die aan PTSS lijden. Niet iedere traumatische ervaring lijdt tot PTSS, dat is enkel het geval wanneer de juiste opvang ontbreekt.
Is natuurlijk speculeren maar zonder die pesters had de kans waarschijnlijk een stuk lager gelegen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Kluts het volgende:
Ik weet niet of ik het juist opvat, maar wat Ieeel volgens mij bedoeld is dat als die jongen niet nu zelfmoord had gepleegd, zijn problemen niet veranderd waren en dat hij het over 20 jaar waarschijnlijk alsnog had gedaan, maar dan ook nog eens 20 jaar een kutleven had geleid.
Wat automatisch maar doet denken dat het misschien beter voor die jongen zelf is zo.
Sorry hoor, maar het is niet alsof je gedwongen wordt dat soort dingen te doen. Iets met keuze enzo.quote:Op maandag 5 november 2012 17:42 schreef leeell het volgende:
[..]
vind het niet raar dat jij gepest ben.
de schuld schuiven op de mensen die alphagedrag vertonen en dominant zijn. want die zijn ziek.
en de weerlozen, ja die kunnen er niets aan doen.
mensen zijn nou eenmaal niet gelijk
Ik heb alphagedrag en dominantie niet genoemd. Pesten is niet de enige manier om een leiderschapspositie te verkrijgen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:42 schreef leeell het volgende:
[..]
vind het niet raar dat jij gepest ben.
de schuld schuiven op de mensen die alphagedrag vertonen en dominant zijn. want die zijn ziek.
en de weerlozen, ja die kunnen er niets aan doen.
mensen zijn nou eenmaal niet gelijk
als je opgroeid wel.quote:Op maandag 5 november 2012 17:44 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik heb alphagedrag en dominantie niet genoemd. Pesten is niet de enige manier om een leiderschapspositie te verkrijgen.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:41 schreef Kluts het volgende:
[..]
Oh, hell yeah, er wordt in verpleegtehuizen ook gepest. En op de werkvloer. Van kinderen praten we het alleen goed en een volwassene die gepest wordt zal denk ik nog moeilijker zijn mond opentrekken dan een kind, want dat is een nog groter taboe denk ik.
Ik snap wat jullie bedoelen, maar het is niet op de manier zoals kinderen dat kunnen doen. Maar ik zie in dat het inderdaad zo zou kunnen zijn dat dat op latere leeftijd ook nog voorkomt, maar ik denk dat er veel manieren zijn om dat te 'voorkomen'.quote:Op maandag 5 november 2012 17:41 schreef Tayu het volgende:
[..]
Je moet eens een bejaardentehuis bezoeken, je zal schrikken van het pestgedrag die die "brave" oudjes op elkaar botvieren.
Een kwart van een leven is maar een getalletje. Stel dat tijdelijke duurt nog 5 jaar, hoe druk je precies die 5 jaar uit in een verhouding tot de jaren daarna? Hoe gelukkig moet je precies zijn wil dat compenseren voor nog eens 5 jaar ellende uit moeten zitten?quote:Op maandag 5 november 2012 17:42 schreef Breathtaking het volgende:
Ja maar zoals ik in de post hierna ook zei, hij is pas op een kwart van zijn leven.. En met de juiste hulpverlening en in de juiste omgeving hoeft iemand echt niet voor zijn leven 'verpest' te zijn..
Het kan een oplossing zijn, ja. Niet voor iedereen, maar voor sommigen wel.quote:Op maandag 5 november 2012 17:42 schreef Breathtaking het volgende:
En ja de oplossing werkt uiteraard, het probleem is weg, maar zie je zelfmoord echt als een oplossing..?
en daarmee natuurlijk iedereen die een poging heeft gedaan voor het leven wegzetten als uitschot van de mensheid... Losers dat het zijnquote:Op maandag 5 november 2012 17:39 schreef Kluts het volgende:
Ik weet niet of ik het juist opvat, maar wat Ieeel volgens mij bedoeld is dat als die jongen niet nu zelfmoord had gepleegd, zijn problemen niet veranderd waren en dat hij het over 20 jaar waarschijnlijk alsnog had gedaan, maar dan ook nog eens 20 jaar een kutleven had geleid.
Wat automatisch maar doet denken dat het misschien beter voor die jongen zelf is zo.
tuurlijk, het is een zeer primitieve vorm van leiderschap, een echte leider doet het immers niet met zijn vuisten, maar met zn intellect.quote:Op maandag 5 november 2012 17:46 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Jammer dat dat soort personen juist dat punt van leiderschap mist.
Dat laatste is zo'n typische 'als als als' waar je niks aan hebt. Men zoekt altijd de zwakste schakel, dat hoort gewoon bij ons gedrag. Hij zou ook niet gepest zijn als hij sterker in zijn schoenen stond. Als hij zich niet kan verweren, dan is hij een makkelijk slachtoffer voor de pesters.quote:Op maandag 5 november 2012 17:35 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Nja moeilijk te zeggen, zal per persoon ook verschillen verwacht ik.
[..]
Hij kon het waarschijnlijk prima aan ware het niet voor het feit dat zoiets je langzaam afbreekt tot het punt waarop je dus niet meer kan. Of je dat nou wil of niet.
Als die pesters er niet waren geweest had het waarschijnlijk nooit zo geëindigd.
Als je zelfmoord pleegt heb je de hoop niet dat het de komende jaren ineens anders zal zijn.quote:Op maandag 5 november 2012 17:46 schreef cricket het volgende:
[..]
Een kwart van een leven is maar een getalletje. Stel dat tijdelijke duurt nog 5 jaar, hoe druk je precies die 5 jaar uit in een verhouding tot de jaren daarna? Hoe gelukkig moet je precies zijn wil dat compenseren voor nog eens 5 jaar ellende uit moeten zitten?
Onweerbaarheid en psychopathie zijn twee hele aparte zaken.quote:Op maandag 5 november 2012 17:44 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ja, als je het zo bekijkt zal een easy target dus ook altijd een easy target blijven.
Zwelgen heet dat.
Neequote:
Dat zeg ik helemaal niet. Waar haal je dat nou weer vandaan?quote:Op maandag 5 november 2012 17:46 schreef Re het volgende:
[..]
en daarmee natuurlijk iedereen die een poging heeft gedaan voor het leven wegzetten als uitschot van de mensheid... Losers dat het zijn
Maar onweerbaarheid kan je wel aan werken, en als pesters psychopaat zijn, zoals jij zegt, dan zijn ze zo geboren en gaat dat niet over.quote:Op maandag 5 november 2012 17:48 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Onweerbaarheid en psychopathie zijn twee hele aparte zaken.
[..]
Nee
En dus kan het een prima keuze zijn als de potentiele voordelen/positieve dingen niet opwegen tegen de potentiele nadelen/negatieve dingen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:47 schreef Kluts het volgende:
[..]
Als je zelfmoord pleegt heb je de hoop niet dat het de komende jaren ineens anders zal zijn.
Ook niet als het gepest maar een kwart van je leven behelst, zelfmoord pleeg je niet bepaald omdat je een maandje niet lekker in je vel zit.
quote:Rouwbegeleider verklaart rouwadvertentie
TILLIGTE - Rouwbegeleider en pastor Marinus van den Berg leest dinsdagmiddag in het gemeentehuis van Dinkelland (Overijssel) een verklaring voor namens de ouders van de 20-jarige Tim Ribberink uit de buurtschap Tilligte. Deze jongen pleegde vorige week donderdag zelfmoord omdat hij „zijn hele leven is bespot, getreiterd, gepest en buitengesloten”. Dat schreef hij in een afscheidsbrief, waaruit zijn ouders maandag in een rouwadvertentie citeerden.
De opvallende advertentie in Twentsche Courant Tubantia zorgde voor „overweldigende media-aandacht”, aldus een woordvoerster van de familie. Door een verklaring voor te laten lezen, willen de ouders uitleggen waarom zij voor deze rouwtekst hebben gekozen.
Op de bijeenkomst op het gemeentehuis zal geen familie aanwezig zijn. Ook zullen er geen vragen worden beantwoord. Dinsdagavond is een afscheidsbijeenkomst voor de jongen in de katholieke kerk in Tilligte. Tot die tijd willen de ouders volgens hun woordvoerster geen contact met de media.
Vooral op internet en via Twitter werd maandag hevig gediscussieerd over de aanleiding voor de zelfmoord en vooral over het feit dat de ouders de reden bij de advertentie plaatsten. Waarom de gemeente Dinkelland het gemeentehuis beschikbaar stelt voor het voorlezen van een verklaring, wilde een zegsvrouw van de gemeente maandag niet zeggen.
Op de hogeschool Windesheim in Zwolle, waar de jongen de lerarenopleiding geschiedenis volgde, is een stilteplek ingericht. Een woordvoerster van de school benadrukt dat het pesten niet gebeurde op Windesheim: „Daar ging het juist goed. Hij zat hier op zijn plek, vonden ook zijn ouders.” Ook op zijn middelbare school in Oldenzaal heeft niemand opgemerkt dat de jongen blijkbaar zo heftig werd gepest.
nou ja, het had toch niets met hem geworden als hij niet succesvol zichzelf had beroofd van het leven... Ergo ... Uitschot/loser van de maatschappijquote:Op maandag 5 november 2012 17:48 schreef Kluts het volgende:
[..]
Dat zeg ik helemaal niet. Waar haal je dat nou weer vandaan?
Daar kies je zelf voor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:47 schreef leeell het volgende:
[..]
tuurlijk, het is een zeer primitieve vorm van leiderschap, een echte leider doet het immers niet met zijn vuisten, maar met zn intellect.
maar als je zo jong ben is dat nog niet zo
Soms moeten die helaas wel aangereikt worden.quote:Op maandag 5 november 2012 17:50 schreef Kluts het volgende:
Kortom, gepest worden roep je echt niet op jezelf af, maar je hele leven daardoor laten beheersen, er zijn tools om dat te voorkomen.
Nou, zoals ik het formuleerde, daar kan ik absoluut die ondertoon niet in vinden en dat bedoelde ik ook totaal niet.quote:Op maandag 5 november 2012 17:51 schreef Re het volgende:
[..]
nou ja, het had toch niets met hem geworden als hij niet succesvol zichzelf had beroofd van het leven... Ergo ... Uitschot/loser van de maatschappij
daar was een aardige kans op, je zet het nu zo sarcastisch neer, maar er is een goede kans dat deze jongen de maatschappij alleen maar geld had gekost.quote:Op maandag 5 november 2012 17:51 schreef Re het volgende:
[..]
nou ja, het had toch niets met hem geworden als hij niet succesvol zichzelf had beroofd van het leven... Ergo ... Uitschot/loser van de maatschappij
Blijft uiteraard speculeren inderdaad.quote:Op maandag 5 november 2012 17:47 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Dat laatste is zo'n typische 'als als als' waar je niks aan hebt. Men zoekt altijd de zwakste schakel, dat hoort gewoon bij ons gedrag. Hij zou ook niet gepest zijn als hij sterker in zijn schoenen stond. Als hij zich niet kan verweren, dan is hij een makkelijk slachtoffer voor de pesters.
Ik probeer het gedrag niet goed te praten, het blijft natuurlijk een triest verhaal. Maar iemand die gepest wordt is vaak iemand die zich niet weet te verzetten, iemand met weinig zelfvertrouwen. Daardoor is zo iemand een makkelijk slachtoffer.
Nee dus. Je kan slachtoffer van iets zijn, maar dat neemt niet weg dat er niemand bij jou aanbelt om jou eens even uit zichzelf te gaan helpen. Als je hulp wil, moet je dat zelf zoeken en doen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:52 schreef S95Sedan het volgende:
Soms moeten die helaas wel aangereikt worden.
quote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef leeell het volgende:
[..]
daar was een aardige kans op, je zet het nu zo sarcastisch neer, maar er is een goede kans dat deze jongen de maatschappij alleen maar geld had gekost.
dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Als het heel jong begint dan beheerst het ook je hele leven....quote:Op maandag 5 november 2012 17:50 schreef Kluts het volgende:
Kortom, gepest worden roep je echt niet op jezelf af, maar je hele leven daardoor laten beheersen, er zijn tools om dat te voorkomen.
Ik heb het over mensen die op hun 40ste nog zitten met gepest wat op hun 5e plaatsvond.quote:Op maandag 5 november 2012 17:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als het heel jong begint dan beheerst het ook je hele leven....
In mijn optiek hebben de pesters heel hard het telefoonnummer van een psych nodig en zijn zij juist het uitschot wat maatschappelijk gezien zichzelf zou mogen uitroeien.quote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nee dus. Je kan slachtoffer van iets zijn, maar dat neemt niet weg dat er niemand bij jou aanbelt om jou eens even uit zichzelf te gaan helpen. Als je hulp wil, moet je dat zelf zoeken en doen.
En zo moeilijk is het opbellen van een psych om een afspraak te maken nou ook weer niet.
Als je een mensenleven op die manier op waarde schat ben je erg ver heen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef leeell het volgende:
[..]
daar was een aardige kans op, je zet het nu zo sarcastisch neer, maar er is een goede kans dat deze jongen de maatschappij alleen maar geld had gekost.
dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Ja t gaat hier om geld he.... Is belangrijker dan mensenlevens enzo tegenwoordig.quote:
Dan had hij dat toch wel gedaan? Als je ergens zo diep in zit is er soms gewoon iets van een zet nodig.quote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nee dus. Je kan slachtoffer van iets zijn, maar dat neemt niet weg dat er niemand bij jou aanbelt om jou eens even uit zichzelf te gaan helpen. Als je hulp wil, moet je dat zelf zoeken en doen.
En zo moeilijk is het opbellen van een psych om een afspraak te maken nou ook weer niet.
ik heb niet zo'n romantisch beeld van een mensenleven nee.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Als je een mensenleven op die manier op waarde schat ben je erg ver heen.
Afgezien van mensen die echt op zieke wijze stelselmatig, in hun eentje, zonder meelopers, mensen pesten, denk ik dat de gemiddelde pester een doodnormaal persoon is met een minderwaardigheidscomplex of compensatiedrang.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
In mijn optiek hebben de pesters heel hard het telefoonnummer van een psych nodig en zijn zij juist het uitschot wat maatschappelijk gezien zichzelf zou mogen uitroeien.
Wat ben jij een walgelijk figuur....quote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef leeell het volgende:
[..]
daar was een aardige kans op, je zet het nu zo sarcastisch neer, maar er is een goede kans dat deze jongen de maatschappij alleen maar geld had gekost.
dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Kwaliteiten hebben waar andere mensen tegen op kijken.quote:Op maandag 5 november 2012 17:49 schreef leeell het volgende:
hoop "nee's" weinig andere vormen van het verkrijgen van leiderschap onder kinderen gehoord.
de enige die ik kan bedenken is slim manipuleren van de sterke jongens
toon dat eens aan met een bron dan... En dan niet je superieure onderbuikquote:Op maandag 5 november 2012 17:53 schreef leeell het volgende:
[..]
daar was een aardige kans op, je zet het nu zo sarcastisch neer, maar er is een goede kans dat deze jongen de maatschappij alleen maar geld had gekost.
dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Been there, done that, maar die telefoon heb ik toch echt zelf ter hand moeten nemen hoor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Dan had hij dat toch wel gedaan? Als je ergens zo diep in zit is er soms gewoon iets van een zet nodig.
Heeft niets maar ook niets te maken met zelfmedelijden maar het afbreken van je gevoel van eigenwaarde.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb het over mensen die op hun 40ste nog zitten met gepest wat op hun 5e plaatsvond.
Het is heel treurig, maar van zwelgen in zelfmedelijden wordt niemand beter.
klopt, ik zie mezelf ook als perfect vervangbaar.quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat ben jij een walgelijk figuur....
De maatschappij zal ook prima zonder jou kunnen.
Als het op je 5de begon en pas na je 21ste ophield dan is het geen kwestie van zwelgen, maar van niet beter weten.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb het over mensen die op hun 40ste nog zitten met gepest wat op hun 5e plaatsvond.
Het is heel treurig, maar van zwelgen in zelfmedelijden wordt niemand beter.
Jij drukt het uit in geld, 'kosten voor de maatschappij'. Volgens mij heb je dan de emotionele diepgang van een baksteen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb niet zo'n romantisch beeld van een mensenleven nee.
ik zeg niet dat de jongen beter dood had kunnen zijn, maar dat hij ook niet veel toegevoegd zou hebben MOCHT HIJ na een tijd nog steeds niet kunnen functioneren.
Dat laatste heeft te maken met pesten. Je leven laten verpesten door iemand die 1 jaar in je leven verziekt heeft ( bijvoorbeeld), daar kies je op een gegeven moment wel zelf voor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Heeft niets maar ook niets te maken met zelfmedelijden maar het afbreken van je gevoel van eigenwaarde.
stel;quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Re het volgende:
[..]
toon dat eens aan met een bron dan... En dan niet je superieure onderbuik
Je zet deze mensen onterecht weg als mislukten...
Dat is exact wat je dus wel zei:quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb niet zo'n romantisch beeld van een mensenleven nee.
ik zeg niet dat de jongen beter dood had kunnen zijn, maar dat hij ook niet veel toegevoegd zou hebben MOCHT HIJ na een tijd nog steeds niet kunnen functioneren.
quote:dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Had het meer over dit specifieke geval.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Kluts het volgende:
[..]
Been there, done that, maar die telefoon heb ik toch echt zelf ter hand moeten nemen hoor.
Niet alles wordt je voorgekauwd in het grote mensen leven. Of moet je tot je 80ste bij de hand genomen worden bij alles wat je doet?
nee, STEL dat de rest van zijn leven zo'n treurgang had geweest, dan had hij er beter NU al een einde aan kunnen maken.quote:
Zolang je niet naar oplossingen kijkt en het leven verder alleen maar statistisch in economische waarde wilt uitdrukken heb je wel gelijk... Maar de meeste mensen kijken toch net iets verder...quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Leg dan eens uit wat die persoon minder 'waard' maakt?quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als het op je 5de begon en pas na je 21ste ophield dan is het geen kwestie van zwelgen, maar van niet beter weten.
Juist als het zo jong begint blijft het vaak heel lang doorgaan, omdat ze niet weten hoe ze er aan moeten ontsnappen.
wat als half nederland zo had geweest ?quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Leg dan eens uit wat die persoon minder 'waard' maakt?
Ja, en dat maakt het een eigen keuze om geen hulp te zoeken.quote:Op maandag 5 november 2012 17:59 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Had het meer over dit specifieke geval.
Uiteindelijk zal je altijd zelf de stap moeten nemen ja. Maar helaas zullen er altijd zijn die dat niet kunnen.
ik zeg niet dat economische waarde alles is, maar ergens moet je een grens trekken.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef ace_eleven het volgende:
[..]
Zolang je niet naar oplossingen kijkt en het leven verder alleen maar statistisch in economische waarde wilt uitdrukken heb je wel gelijk... Maar de meeste mensen kijken toch net iets verder...
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef leeell het volgende:
[..]
klopt, ik zie mezelf ook als perfect vervangbaar.
echter werk ik hard, leer ik, krijg geen uitkering, geen extra stufi, niks.
dus mijn bijdrage aan de samenleving is toch noch toe meer dan de gemiddelde WW"er
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Nee.. De mensen die het zo lang door laten gaan verwijt ze er van.quote:Op maandag 5 november 2012 18:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?
stel deze jongen had wel het licht gezien op zijn 21ste verjaardag zoals er vele mensen zijn die vroeger zijn gepest en nu gewoon functioneren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Nee, maar wel iemand van 21 die al 16 jaar gepest wordt en niet doorheeft dat de enige constante factor in dat gepest hijzelf is.quote:Op maandag 5 november 2012 18:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?
Jij zegt dat je de maatschappij geen geld kost terwijl je studie voorlopig toch veel meer kost dan wat jij betaalt... Geeft niet, maar als iedereen zou studeren zou er ook geen geld op de plank komen.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef leeell het volgende:
[..]
wat als half nederland zo had geweest ?
juist
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.quote:Op maandag 5 november 2012 18:03 schreef Re het volgende:
[..]
stel deze jongen had wel het licht gezien op zijn 21ste verjaardag zoals er vele mensen zijn die vroeger zijn gepest en nu gewoon functioneren.
Jij zet per definitie iedereen die gepest is weg als de losers van de maatschappij die je beter kwijt kunt zijn...
Een ding neem je niet mee in je survival of the fittest verhaal, en dat is het hebben van een bewustzijn/geweten. Dus dat maakt jou als alfamannetje eigenlijk degene die zo aan het kortste evolutie-eind trekt
Daar denk je erg licht over. Er zijn nog altijd mensen die een enorme drempelvrees hebben om een psycholoog te bezoeken. Er zijn ook ouders, die hun kinderen dat zullen beletten. Dat heeft te maken met een diep geworteld taboe. Alleen op internet wordt daar over gesproken alsof het de normaalste zaak is, maar in het dagelijkse leven, is dat niet het geval. Mensen schamen zich daar vaak nog voor, en hebben angst voor negatieve reacties uit hun naaste omgeving.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Hé, ik ben een jaar of 9 slachtoffer geweest van pesterijen waar niemand iets aan deed.quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef Kluts het volgende:
[..]
Dat laatste heeft te maken met pesten. Je leven laten verpesten door iemand die 1 jaar in je leven verziekt heeft ( bijvoorbeeld), daar kies je op een gegeven moment wel zelf voor.
Ik zeg niet dat het makkelijk is, maar er zijn ook zat mensen die gepest zijn die hier niet hun hele leven last van houden in die mate.
Een behandeling daaraan is ook niet zaligmakend en lost ook niet alles op. Als het probleem was dat het niet echt pesten was maar vooral dat hij het zwaarder opvatte dan de bedoeling was, dan kan zoiets hem wel erbij helpen. Als hij structureel door verschillende groepen mensen en in verschillende situaties steeds het bokje was, dan is de kans klein dat het op zo'n manier opgelost kan worden dat hij er wel gelukkig van wordt.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
Zo simpel is dat niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ja, en dat maakt het een eigen keuze om geen hulp te zoeken.
Geweldig toch, zo'n scholiertje die zich heel wat waant, ook economisch. Schattig bijna.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Leandra het volgende:
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.
Als je die kant op gaat dan kan je overal wel gaan beginnen en is het eind zoek.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef leeell het volgende:
[..]
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.
ik zeg alleen dat er tussen de gepesten ALTIJD een groep(je) zit die het niet of nooit aankan, dat is echt de onderklasse.
en ik ben mij ervan bewust dan filantropie en compassie een belangrijk element zijn in het leven en vooral overleven op lange termijn.
Ik weet waar ik over praat, ik heb er zelf jaren tegenaan lopen hikken voor ik naar een psych ging.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef Tayu het volgende:
[..]
Daar denk je erg licht over. Er zijn nog altijd mensen die een enorme drempelvrees hebben om een psycholoog te bezoeken. Er zijn ook ouders, die hun kinderen dat zullen beletten. Dat heeft te maken met een diep geworteld taboe. Alleen op internet wordt daar over gesproken alsof het de normaalste zaak is, maar in het dagelijkse leven, is dat niet het geval. Mensen schamen zich daar vaak nog voor, en hebben angst voor negatieve reacties uit hun naaste omgeving.
ik ben druk bezig.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.
was een idiote aanname, nergens in mijn hele relaas heb ik mijzelf weggezet als "elite" of "alpha"quote:Op maandag 5 november 2012 18:06 schreef Copycat het volgende:
[..]
Geweldig toch, zo'n scholiertje die zich heel wat waant, ook economisch. Schattig bijna.
Je kan naar een psych, maar of dat helpt moet dan nog maar blijken.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Klinkt een beetje raar zo, wilde dat kind zelf op judo of werd hij verplicht?quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Want? Het zou niet kunnen dat iemand die gepest wordt zelf ook maar een bijdrage kan leveren om dat te minderen? Weerbaarheidstraining en dergelijke?quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef cricket het volgende:
[..]
Een behandeling daaraan is ook niet zaligmakend en lost ook niet alles op. Als het probleem was dat het niet echt pesten was maar vooral dat hij het zwaarder opvatte dan de bedoeling was, dan kan zoiets hem wel erbij helpen. Als hij structureel door verschillende groepen mensen en in verschillende situaties steeds het bokje was, dan is de kans klein dat het op zo'n manier opgelost kan worden dat hij er wel gelukkig van wordt.
True, maar je kan wel leren hoe je ermee om kan gaan zonder dat je iedere keer compleet uit het veld geslagen bent.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Hé, ik ben een jaar of 9 slachtoffer geweest van pesterijen waar niemand iets aan deed.
Ik ben op zich een sterk mens maar dat gevoel van "minderwaardig" zijn blijft toch echt hangen puur omdat dat pesten onderdeel van mijn jeugd was en dat gewoon in je gestel blijft hangen.
Dat heeft niets te maken met een zwak karakter maar wel met hoe je karakter in dat opzicht mede gevormd is in je jonge jaren.
Als je een jonge hond elke dag slaat en schopt kan het later wel een lieve hond worden maar die blijft onzeker.
Het is overigens "zwijgen".quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik weet waar ik over praat, ik heb er zelf jaren tegenaan lopen hikken voor ik naar een psych ging.
Zodra ik daar de eerste keer vandaan kwam had ik zoiets van "DIT had ik 100 jaar eerder moeten doen".
En dat van dat taboe valt heel erg mee juist. Toen ik vertelde aan vrienden, collega's en familie dat ik bij een psych liep was ik eerst bang voor de reacties, maar het blijkt juist dat heel veel mensen er ervaring mee hebben of er zelf zijn geweest.
En als je angst voor wat een ander zegt over jouw bezoek aan een psych, belangrijker voor je is dan kijken hoe je je weer tof kan gaan voelen, dan kies je ervoor om te zwelgen.
duidelijk hoorquote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef leeell het volgende:
[..]
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.
ik zeg alleen dat er tussen de gepesten ALTIJD een groep(je) zit die het niet of nooit aankan, dat is echt de onderklasse.
en ik ben mij ervan bewust dan filantropie en compassie een belangrijk element zijn in het leven en vooral overleven op lange termijn.
Maar niets doen lost helemaal geen reet op.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Je kan naar een psych, maar of dat helpt moet dan nog maar blijken.
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Knul, je claimt net al meer aan de maatschappij bij te hebben gedragen dan iemand die in de WW zit. Dan snap je of het principe van de WW niet of overschat je jezelf enorm. Of beiden.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef leeell het volgende:
was een idiote aanname, nergens in mijn hele relaas heb ik mijzelf weggezet als "elite" of "alpha"
sterker nog, ik beaamde dat in de maatschappij , ook zeker in vervangbaar ben
Oh dat komt door mijn manier van neerzetten dan, ik haalde er niet uit dat hij ertoe gedwongen werd.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef YazooW het volgende:
[..]
Klinkt een beetje raar zo, wilde dat kind zelf op judo of werd hij verplicht?
de pesters helemaal overhoop trappen leer je daar niet nee. die ouders haddne hem beter op mma kunnen doenquote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
ik heb meer respect voor iemand die zelfmoord pleegt dat iemand die 40 jaar blijft wegkwijnen in een mensonwaardig bestaanquote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Re het volgende:
[..]
duidelijk hoor
Iemand die succesvol zelfmoord pleegt is een loser van de maatschappij, tenzij de poging mislukt maar dan is het uitschot die volgens jou geen recht hebben op een bestaan in jouw wereld
Waar maakte ik die taalfout dan?quote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Tayu het volgende:
[..]
Het is overigens "zwijgen".
Dan heb jij geluk met je sociale omgeving, vele anderen hebben dat niet. Jouw persoonlijke ervaring geldt niet automatisch voor ieder ander.
Weerbaarheid, van je af leren bijten.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
om het even ontopic te maken : Wajong danquote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Copycat het volgende:
[..]
Knul, je claimt net al meer aan de maatschappij bij te hebben gedragen dan iemand die in de WW zit. Dan snap je of het principe van de WW niet of overschat je jezelf enorm. Of beiden.
Het gevoel hebben dat je de ander fysiek aankan als je dat zou willen, kan ervoor zorgen dat je meer zelfvertrouwen krijgt. En misschien is het ook niet altijd verkeerd om het in de praktijk te brengen, maar die intentie zal het wel niet hebben gehad.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
Nogmaals, jouw persoonlijke ervaringen gelden niet automatisch als standaard voor de rest van de mensheid.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Kluts het volgende:
[..]
Waar maakte ik die taalfout dan?
Laat mensen die je veroordelen omdat jij wel aan jezelf wil werken lekker de tering krijgen.
Dat was mijn voornemen en echt NIEMAND heeft naar gereageerd.
Voor beide keuzes valt respect op te brengen. Die persoon heeft het in ieder geval 40 jaar volgehouden, geprobeerd.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb meer respect voor iemand die zelfmoord pleegt dat iemand die 40 jaar blijft wegkwijnen in een mensonwaardig bestaan
Met judo win je geen gevechten.quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Ik zal voorop stellen dat ik niet precies weet wat er bij judo wordt geleerd. Als klein kind heb ik er een paar lessen gevolgd, meer niet. Maar ik vraag me af of je daar leert om op de juiste manier van je af te bijten, door sterk in je schoenen te staan, verbaal sterk te zijn en zelfvertrouwen te hebben.quote:Op maandag 5 november 2012 18:12 schreef Kluts het volgende:
[..]
Weerbaarheid, van je af leren bijten.
Nee, maar wat ik zeg over dat je echt schijt moet hebben aan mensen die je veroordelen voor zoiets, daar heb ik gewoon gelijk in.quote:Op maandag 5 november 2012 18:13 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nogmaals, jouw persoonlijke ervaringen gelden niet automatisch als standaard voor de rest van de mensheid.
alleen weet jij niet hoe iemand zal worden na een poging, succesvol of niet (hypothetisch dan want succesvol lijkt me wel duidelijk want die is verworden tot niets)quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb meer respect voor iemand die zelfmoord pleegt dat iemand die 40 jaar blijft wegkwijnen in een mensonwaardig bestaan
dat weet je niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:13 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Voor beide keuzes valt respect op te brengen. Die persoon heeft het in ieder geval 40 jaar volgehouden, geprobeerd.
Zeker kun je daar zelf een bijdrage aan leveren, maar het gaat erom wat de eventuele prijs is van die bijdrage. Als het van alle kanten komt, dan zit er blijkbaar iets in je persoonlijkheid/gedrag wat het aantrekt. Dat hoeft geen negatief aspect te zijn, maar gewoon iets wat niet goed matcht met veel andere. Door weerbaarder te worden verandert ook je persoonlijkheid. Als dat een mismatch wordt met hoe je van nature bent, qua karakter, lost dat misschien het oorspronkelijke probleem wel op, maar kun je er uiteindelijk wel ongelukkiger van worden doordat je niet gedraagt zoals je bent.quote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Kluts het volgende:
Want? Het zou niet kunnen dat iemand die gepest wordt zelf ook maar een bijdrage kan leveren om dat te minderen? Weerbaarheidstraining en dergelijke?
Zoals ik eerder al aanhaalde, voor mijn broertje heeft dat perfect gewerkt, die veranderde puur doordat hij hulp daarvoor kreeg en leerde om weerbaarder te zijn.
Ik heb in de praktijk gezien dat het met Aikido wel werkt.quote:Op maandag 5 november 2012 18:14 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Ik zal voorop stellen dat ik niet precies weet wat er bij judo wordt geleerd. Als klein kind heb ik er een paar lessen gevolgd, meer niet. Maar ik vraag me af of je daar leert om op de juiste manier van je af te bijten, door sterk in je schoenen te staan, verbaal sterk te zijn en zelfvertrouwen te hebben.
exact, daarom vind ik dat iemand daar zelf over mag beslissen, en geen ander.quote:Op maandag 5 november 2012 18:14 schreef Re het volgende:
[..]
alleen weet jij niet hoe iemand zal worden na een poging, succesvol of niet (hypothetisch dan want succesvol lijkt me wel duidelijk want die is verworden tot niets)
Weerbaarheid heeft niets te maken met toneelspelen en daarnaast, denk je dat je tot aan de kist door iedereen gepampered zal worden? Je moet sowieso voor jezelf op kunnen komen.quote:Op maandag 5 november 2012 18:15 schreef cricket het volgende:
[..]
Zeker kun je daar zelf een bijdrage aan leveren, maar het gaat erom wat de eventuele prijs is van die bijdrage. Als het van alle kanten komt, dan zit er blijkbaar iets in je persoonlijkheid/gedrag wat het aantrekt. Dat hoeft geen negatief aspect te zijn, maar gewoon iets wat niet goed matcht met veel andere. Door weerbaarder te worden verandert ook je persoonlijkheid. Als dat een mismatch wordt met hoe je van nature bent, qua karakter, lost dat misschien het oorspronkelijke probleem wel op, maar kun je er uiteindelijk wel ongelukkiger van worden doordat je niet gedraagt zoals je bent.
Ok, dat kan best inderdaad.quote:Op maandag 5 november 2012 18:15 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb in de praktijk gezien dat het met Aikido wel werkt.
Denk vanuit hetzelfde oogpunt als waarom vrouwen op een zelfverdedigingscursus gaan.
Niet om iemand te meppen, maar om het gevoel te krijgen dat je wel voor jezelf op kan komen.
als man kun je beter gewoon in de gym gewichten gaan pompen om beetje breed te worden.quote:Op maandag 5 november 2012 18:15 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb in de praktijk gezien dat het met Aikido wel werkt.
Denk vanuit hetzelfde oogpunt als waarom vrouwen op een zelfverdedigingscursus gaan.
Niet om iemand te meppen, maar om het gevoel te krijgen dat je wel voor jezelf op kan komen.
Nee daar heb je geen gelijk in, want ook dat geldt niet voor ieder ander. Dat ligt er maar net aan hoe jouw sociale omgeving denkt en doet, en wat jij in je jonge jaren hebt geleerd over de regels en visies die gangbaar zijn binnen jouw sociale omgeving.quote:Op maandag 5 november 2012 18:14 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nee, maar wat ik zeg over dat je echt schijt moet hebben aan mensen die je veroordelen voor zoiets, daar heb ik gewoon gelijk in.
En wat dat zwijgen betreft, ik doelde op zwelgen. In zelfmedelijden.
Dat sowieso, maar ook niet iedereen zal dat soort dingen meteen kunnen. Helemaal als je een wat lager zelfbeeld hebt.quote:Op maandag 5 november 2012 18:14 schreef Kluts het volgende:
[..]
Nee, maar wat ik zeg over dat je echt schijt moet hebben aan mensen die je veroordelen voor zoiets, daar heb ik gewoon gelijk in.
En wat dat zwijgen betreft, ik doelde op zwelgen. In zelfmedelijden.
Klopt, maar ik vond je bericht overkomen alsof de psych een of ander wondermiddel is waarna alles weer beter zal gaan.quote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Kluts het volgende:
[..]
Maar niets doen lost helemaal geen reet op.
't is zowat een verplichting lijkt het, geen recht maar een eis... 'Pleeg zelfmoord loser want je gaat geld kosten straks...'quote:Op maandag 5 november 2012 18:15 schreef leeell het volgende:
[..]
exact, daarom vind ik dat iemand daar zelf over mag beslissen, en geen ander.
zelfmoord is je goed recht
True, true, maar anno nu zijn er echt ontzettend veel mensen die bij een psych lopen of dat hebben gedaan, ook al zeggen ze het niet, mensen weten wat dat betreft wel beter wat het is dan 40 jaar geleden.quote:Op maandag 5 november 2012 18:17 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nee daar heb je geen gelijk in, want ook dat geldt niet voor ieder ander. Dat ligt er maar net aan hoe jouw sociale omgeving denkt en doet, en wat jij in je jonge jaren hebt geleerd over de regels en visies die gangbaar zijn binnen jouw sociale omgeving.
Ik zag die "l" inderdaad voor een "i" aan
Nee, dat klopt. Maar als je echt rock bottom zit zal je dat soort dingen toch echt moeten loslaten.quote:Op maandag 5 november 2012 18:17 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Dat sowieso, maar ook niet iedereen zal dat soort dingen meteen kunnen. Helemaal als je een wat lager zelfbeeld hebt.
Oh, absoluut niet, maar helemaal niets doen helpt sowieso niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:17 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Klopt, maar ik vond je bericht overkomen alsof de psych een of ander wondermiddel is waarna alles weer beter zal gaan.
Laagvoorhoofdig tuig dus, god wat had ik deze jongen eens graag willen ontmoeten. Al was het maar 1 gesprek.quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef -Strawberry- het volgende:
Nu op RTL:
"Van pesters is aangetoond dat pesters weinig empathisch vermogen hebben. Dus dit bericht over Tim doet ze waarschijnlijk helemaal niks."
Ohw kijk aan een internetheld en expert.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Jahr00n het volgende:
[..]
de pesters helemaal overhoop trappen leer je daar niet nee. die ouders haddne hem beter op mma kunnen doen
Denk ook niet dat je het kan vergelijken met van voor facebook e.d. Nu zal het waarschijnlijk nog een stuk erger zijn aangezien het mee wordt genomen naar huis.quote:Op maandag 5 november 2012 18:17 schreef formerjellybean het volgende:
oh ik moest ook op judo om weerbaarder te worden wat had ik er een tyfushekel aan. En zwak of niet , het is gewoon in en in triest dat dit gebeurd is.
Het pesten van nu is ook heel anders dan vroeger , nu heb je facebook en alles wat het nog indringender maakt.
Zo komt het inderdaad over.quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef Re het volgende:
[..]
't is zowat een verplichting lijkt het, geen recht maar een eis... 'Pleeg zelfmoord loser want je gaat geld kosten straks...'
En waarom denk je dat die mensen anno nu het niet zeggen?quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef Kluts het volgende:
[..]
True, true, maar anno nu zijn er echt ontzettend veel mensen die bij een psych lopen of dat hebben gedaan, ook al zeggen ze het niet, mensen weten wat dat betreft wel beter wat het is dan 40 jaar geleden.
Ik dacht het al, vandaar dat ik het even verduidelijkte
Waarschijnlijk was je gewoon langs hem heen gelopen en had je niets gezegd als je 'm tegenkwam.quote:Op maandag 5 november 2012 18:20 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Laagvoorhoofdig tuig dus, god wat had ik deze jongen eens graag willen ontmoeten. Al was het maar 1 gesprek.
Nee, dat is juist het punt, dat het geen toneelspelen is. Het is echter wel een geforceerde wijziging van karakter. Een wijziging op basis van negatieve ervaringen. Dan kan ervoor zorgen dat je gedrag, ook al is dat instinctief geworden, niet overeenkomt met het karakter dat je tot dan toe hebt ontwikkeld.quote:Op maandag 5 november 2012 18:16 schreef Kluts het volgende:
Weerbaarheid heeft niets te maken met toneelspelen en daarnaast, denk je dat je tot aan de kist door iedereen gepampered zal worden? Je moet sowieso voor jezelf op kunnen komen.
Echt he, meteen genezen inderdaadquote:Op maandag 5 november 2012 18:20 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Laagvoorhoofdig tuig dus, god wat had ik deze jongen eens graag willen ontmoeten. Al was het maar 1 gesprek.
Mja, dat is ook wel logisch. Als je ziet dat je iemand pijn doet met het pestgedrag, maar je gaat toch door, dan kun je je inderdaad blijkbaar slecht inleven in iemand anders.quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef -Strawberry- het volgende:
Nu op RTL:
"Van pesters is aangetoond dat pesters weinig empathisch vermogen hebben. Dus dit bericht over Tim doet ze waarschijnlijk helemaal niks."
Sporten is altijd goed om de feelgood stofjes te produceren. Maar als je vooral op straat gepest wordt door omwonenden, dan zul je niet snel een rondje door de wijk gaan joggen. Dan blijf je binnen, gordijnen dicht en deur op slot.quote:Op maandag 5 november 2012 18:19 schreef Kluts het volgende:
[..]
Oh, absoluut niet, maar helemaal niets doen helpt sowieso niet.
Het kan ook bijvoorbeeld zo zijn dat sporten helpt, of weet ik wat, als je maar iets vindt waar je je beter van gaat voelen.
Dat is al decennia lang bekend maar er komen steeds meer van die hufters.quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef -Strawberry- het volgende:
Nu op RTL:
"Van pesters is aangetoond dat pesters weinig empathisch vermogen hebben. Dus dit bericht over Tim doet ze waarschijnlijk helemaal niks."
Dat ben ik met je eens, ik probeer ook alle mensen echt lief te hebben. Maar het is soms moeilijk, zeker als je slechte ervaringen hebt. Mensen zijn van nature gewoon egoďstische, slechte wezens.quote:Op maandag 5 november 2012 18:21 schreef Insomnia_ het volgende:
[..]
Waarschijnlijk was je gewoon langs hem heen gelopen en had je niets gezegd als je 'm tegenkwam.
Onzin. Zie FOK!kers helpen FOK!kers en http://www.opgevenisgeenoptie.nlquote:Op maandag 5 november 2012 18:23 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens, ik probeer ook alle mensen echt lief te hebben. Maar het is soms moeilijk, zeker als je slechte ervaringen hebt. Mensen zijn van nature gewoon egoďstische, slechte wezens.
quote:Namens de familie leest een rouwbegeleider dinsdag op een persconferentie in het gemeentehuis van de gemeente Dinkelland een tekst voor. De ouders van de jongeman zijn zelf niet aanwezig.
Ja, waarschijnlijk heb je wel gelijk. Ikzelf ben ook nogal wat misantropisch ingesteld. (Pestverleden)quote:Op maandag 5 november 2012 18:26 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Onzin. Zie FOK!kers helpen FOK!kers en http://www.opgevenisgeenoptie.nl
Mensen hebben veel overeenkomsten, ook al zie je dat niet omdat iedereen zich anders gedraagt. Het is makkelijk om voor jezelf te kiezen, in sommige gevallen zullen mensen wel egoďstisch zijn. Maar om te zeggen dat mensen van nature slechte wezens zijn? Mwa, dat vind ik niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:23 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens, ik probeer ook alle mensen echt lief te hebben. Maar het is soms moeilijk, zeker als je slechte ervaringen hebt. Mensen zijn van nature gewoon egoďstische, slechte wezens.
Het begint allemaal wel wat meer contouren te krijgen (als we er maar vanuitgaan dat er geen zieke mensen zijn die zich voor studiegenoten uitgeven). Ik denk dat het heel goed mogelijk is dat je met een studie begint en dat alles veel beter gaat, maar dat je op de één of andere manier toch het gevoel overhoudt dat je er buiten valt. Probeer maar eens bij zo iemand aan z'n verstand te brengen dat het een prima kerel is.quote:Op maandag 5 november 2012 18:27 schreef freeeman het volgende:
op viva forum zegt een studiegenootje dat hij juist het beter deed.
ook impliceert dat bericht dat hij niet op zijn nieuwe studie gepest werd±
http://forum.viva.nl/forum/list_message/13286475#m13286475
Joh een vriend van mij heeft ook zelfmoord gepleegd door allerlei factoren waaronder er nooit bij horen en altijd aan de zijlijn staan er ook een was.quote:Op maandag 5 november 2012 18:30 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Het begint allemaal wel wat meer contouren te krijgen (als we er maar vanuitgaan dat er geen zieke mensen zijn die zich voor studiegenoten uitgeven). Ik denk dat het heel goed mogelijk is dat je met een studie begint en dat alles veel beter gaat, maar dat je op de één of andere manier toch het gevoel overhoudt dat je er buiten valt. Probeer maar eens bij zo iemand aan z'n verstand te brengen dat het een prima kerel is.
Dan moet je even harder nadenken. Ik kan zo een paar andere verzinnen:quote:Op maandag 5 november 2012 17:49 schreef leeell het volgende:
hoop "nee's" weinig andere vormen van het verkrijgen van leiderschap onder kinderen gehoord.
de enige die ik kan bedenken is slim manipuleren van de sterke jongens
Daar valt aan te werken inderdaad, maar er zijn geen garanties.quote:Op maandag 5 november 2012 17:49 schreef Kluts het volgende:
[..]
Maar onweerbaarheid kan je wel aan werken, en als pesters psychopaat zijn, zoals jij zegt, dan zijn ze zo geboren en gaat dat niet over.
Dus kan je dan niet beter gaan werken aan iets waar je wel invloed op hebt?
Dat komt omdat het een fysieke uitwerking kan hebben, zoals sociaal isolement. Dat is een gevolg van pesten. De gevolgen van pesten stoppen niet zodra het pesten stopt. Naast dat je geestelijk kapot bent heb je waarschijnlijk ook geen vrienden en geen ondersteuning meer. Van je ouders en leerkrachten hoef je ook niet veel te verwachten.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb het over mensen die op hun 40ste nog zitten met gepest wat op hun 5e plaatsvond.
Het is heel treurig, maar van zwelgen in zelfmedelijden wordt niemand beter.
Ik lul dus niet uit mijn nek. De pesters vinden dit juist prachtig door hun gekte.quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef -Strawberry- het volgende:
Nu op RTL:
"Van pesters is aangetoond dat pesters weinig empathisch vermogen hebben. Dus dit bericht over Tim doet ze waarschijnlijk helemaal niks."
Wellicht dat het op zijn studie goed ging maar na-schools contact miste. Als je gaat studeren maar thuis blijft wonen vind je niet zo goed aansluiting met bijvoorbeeld stappen nadien.quote:Op maandag 5 november 2012 18:30 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Het begint allemaal wel wat meer contouren te krijgen (als we er maar vanuitgaan dat er geen zieke mensen zijn die zich voor studiegenoten uitgeven). Ik denk dat het heel goed mogelijk is dat je met een studie begint en dat alles veel beter gaat, maar dat je op de één of andere manier toch het gevoel overhoudt dat je er buiten valt. Probeer maar eens bij zo iemand aan z'n verstand te brengen dat het een prima kerel is.
Misschien niet zozeer slecht, maar toch zeker wel egoďstisch. Ieder individu zal er alles aan doen om te overleven, zou jij er voor kiezen om in oorlogstijd een brood af te staan aan een vreemde terwijl je zelf verhongerd?quote:Op maandag 5 november 2012 18:30 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Mensen hebben veel overeenkomsten, ook al zie je dat niet omdat iedereen zich anders gedraagt. Het is makkelijk om voor jezelf te kiezen, in sommige gevallen zullen mensen wel egoďstisch zijn. Maar om te zeggen dat mensen van nature slechte wezens zijn? Mwa, dat vind ik niet.
heb je ook nog een keer een inhoudelijke respons ipv alleen sarcastische aannames te maken ?quote:Op maandag 5 november 2012 18:18 schreef Re het volgende:
[..]
't is zowat een verplichting lijkt het, geen recht maar een eis... 'Pleeg zelfmoord loser want je gaat geld kosten straks...'
slim zijn maakt je eerder een mikpunt.quote:Op maandag 5 november 2012 18:34 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Dan moet je even harder nadenken. Ik kan zo een paar andere verzinnen:
- de beste zijn met sport
- goed zijn in vakken
[..]
Daar valt aan te werken inderdaad, maar er zijn geen garanties.
[..]
Dat komt omdat het een fysieke uitwerking kan hebben, zoals sociaal isolement. Dat is een gevolg van pesten. De gevolgen van pesten stoppen niet zodra het pesten stopt. Naast dat je geestelijk kapot bent heb je waarschijnlijk ook geen vrienden en geen ondersteuning meer. Van je ouders en leerkrachten hoef je ook niet veel te verwachten.
[..]
Ik lul dus niet uit mijn nek. De pesters vinden dit juist prachtig door hun gekte.
De vraag is ook wanneer je precies ergens buiten valt? Aangezien hij blijkbaar niet echt iets buiten de studie om had, was zijn verwachting misschien wel dat hij nu alles wat hij (aan contact) wilde uit studiegenoten kon halen. Zelfs als hij dan net zoveel overal bij werd betrokken als de rest van de klas, dan kan het voor hem nog steeds te weinig zijn, omdat hij er simpelweg meer van verwacht en/of meer behoefte aan heeft. Dan kan hij zich nog steeds buitengesloten voelen.quote:Op maandag 5 november 2012 18:30 schreef Vasilevski het volgende:
Ik denk dat het heel goed mogelijk is dat je met een studie begint en dat alles veel beter gaat, maar dat je op de één of andere manier toch het gevoel overhoudt dat je er buiten valt. Probeer maar eens bij zo iemand aan z'n verstand te brengen dat het een prima kerel is.
Nee, dat zou ik niet doen. Ik zou het hooguit delen. Maar je kunt ook niet één brood verdelen over miljoenen mensen. Als er mensen bij zouden zijn die deel uitmaken van mijn leven, dan zou ik daar meer voor over hebben. Dat is ook niet zo vreemd, denk ik.quote:Op maandag 5 november 2012 18:36 schreef LazyDave het volgende:
[..]
Misschien niet zozeer slecht, maar toch zeker wel egoďstisch. Ieder individu zal er alles aan doen om te overleven, zou jij er voor kiezen om in oorlogstijd een brood af te staan aan een vreemde terwijl je zelf verhongerd?
Dat kan, maar dat hoeft helemaal niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:37 schreef leeell het volgende:
[..]
slim zijn maakt je eerder een mikpunt.
Fysiek sterker inderdaad.quote:goed zijn in sport is dus hetzelfde als de sterkere zijn
zwolle kent ook niet echt een bruisend studentenleven volgensmij.quote:Op maandag 5 november 2012 18:37 schreef cricket het volgende:
[..]
De vraag is ook wanneer je precies ergens buiten valt? Aangezien hij blijkbaar niet echt iets buiten de studie om had, was zijn verwachting misschien wel dat hij nu alles wat hij (aan contact) wilde uit studiegenoten kon halen. Zelfs als hij dan net zoveel overal bij werd betrokken als de rest van de klas, dan kan het voor hem nog steeds te weinig zijn, omdat hij er simpelweg meer van verwacht en/of meer behoefte aan heeft. Dan kan hij zich nog steeds buitengesloten voelen.
Ik ken trouwens geen enkel geval waarin gepeste zijn pesters uitmoord of zwaar mishandeld, toch raar dat dat zo weinig voorkomt iit tot spray killings.quote:Op maandag 5 november 2012 18:45 schreef Rotte-Aardappel het volgende:
Klink triest, maar door dit soort berichten krijg je bijna respect voor mensen die een bloedbad aanrichtten nadat ze jarenlang gepest zijn en er iets knapt. En dat is bloedbad is dan de schuld van de school. Niet van de schutter en niet ook niet van de pestkoppen. De school is vaak degene die doet alsof hun neus bloed. Of te soft is om echte maatregelen te nemen. De andere kant uit kijken kost nu eenmaal minder moeite, en na 4 jaar zie je die leerling toch niet meer, dus waarom zou jij als leraar de moeite doen, boze ouders van de pestkoppen voor je deur krijgen (want hun kind doet zoiets niet), vervolgens op 't matje komen bij de leiding omdat er klachten zijn van de pestkoppen. En 4 pestkoppen van schoolsturen kost de school meer geld van 1 slachtoffer.
Dat lijkt me erg onwaarschijnlijk. Misschien is het wel moeilijk om er mensen uit te pikken die hem echt doelbewust kapot hebben lopen maken. Ja, misschien die mongolen die die comments op die site hebben gezet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:42 schreef freeeman het volgende:
[..]
Ben benieuwd of de namen van de pesters bekend worden, de kans is groot dat ze dan af en toe zelf met blauwe ogen thuis komen.
Helaas niet, zou heel wat vaker mogen gebeurden.quote:Op maandag 5 november 2012 18:51 schreef freeeman het volgende:
[..]
Ik ken trouwens geen enkel geval waarin gepeste zijn pesters uitmoord of zwaar mishandeld, toch raar dat dat zo weinig voorkomt iit tot spray killings.
Cynisch genoeg is het de moraliteit die onze maatschappij verrot maakt.quote:Op maandag 5 november 2012 19:01 schreef Vasilevski het volgende:
Ja, een beetje moord en doodslag maakt alles beter.
Maar dat is wel een punt dat veel voorbijkomt in dit soort discussies: die ene jongen die gepest werd, tot die ene dag dat de stoppen doorsloegen en hij de pester helemaal kapot trapte, en hij leefde nog lang en gelukkig. Dat bestaat. Helaas bestaat het ook vaak dat diegene dan gestraft wordt, dat ze op school (of zelfs de ouders) zeggen: je had je niet moeten laten provoceren.
Ja joh, geweld met geweld gaan bestrijden. Op de basisschool al beginnen. Daar wordt het een fijne maatschappij van. Ik herinner me één keer geslagen te zijn door een medeleerling, een jongen. Stond in de weg bij de kapstokken, dat idee. Die jongen zou vandaag de dag wellicht bestempeld worden met een etiket en op het speciaal onderwijs geplaatst worden. Maar weet je, ik heb het hem maar heel even kwalijk genomen. Want toen de meester zijn vader inlichtte, zag ik wat hem gebeurde op het plein, wat zijn vader deed. En dat was geen fijn gezicht. Geen wonder dat hij slaan normaal vond. Vooral vanuit huis stimuleren, not.quote:Op maandag 5 november 2012 19:11 schreef Rotte-Aardappel het volgende:
[..]
Cynisch genoeg is het de moraliteit die onze maatschappij verrot maakt.
Begint overigens al op de basisschool waar leerlingen geleerd wordt "Als iemand je slaat, kom dan naar de juf, maar sla niet zelf terug!", terwijl thuis kreeg je geleerd "Als iemand je slaat, sla je terug!". De juf zegt dit alleen maar omdat de maatschappij het wenselijk zien om geweld niet met geweld te bestrijden. Dat er geheel onnatuurlijk wordt gehandeld maakt de maatschappij niet uit.
zowel ouders als school als studiegenoot bevestigen dat studiegenoten er geen aandeel in hadden. Hij was juist gegroeid..quote:Op maandag 5 november 2012 19:18 schreef Rotte-Aardappel het volgende:
Overigens die leerlingen op die school per direct van school sturen.
Als leraar (geschiedenis in dit geval) dien je voor slachtoffers op te komen en zeker niet zelf te pesten. Allemaal ongeschikt voor dit beroep dus.
pesters 1, tim 0quote:Op maandag 5 november 2012 19:21 schreef Madame_Paon het volgende:
Dieptriest, vooral dat het op die leeftijd nog steeds voorkomt.
Ik hoop dat die pesters het hier heel moeilijk mee hebben, maar het zal wel niet, omdat ze toch niet kunnen inleven in anderen.
Dit bedoel ik dus, geweld is slecht omdat wij dat zo geleerd krijgen. Onze maatschappij ziet liever dat iemand zichzelf omlegd dan dat er geweld tegen de daders wordt gebruikt.quote:Op maandag 5 november 2012 19:19 schreef eefje801 het volgende:
En toch..gepest worden mag nooit een excuus zijn om onschuldige mensen mee je dood in te nemen. Dat je knapt tegenover een pester kan ik me voorstellen maar dat iemand in een waan in een winkelcentrum mensen neerknalt heeft daar niks meer mee te maken. Die heeft niet de goede hulp gekregen. Of er was al teveel kapot/te weinig ruimte meer.
[..]
Ja joh, geweld met geweld gaan bestrijden. Op de basisschool al beginnen. Daar wordt het een fijne maatschappij van. Ik herinner me één keer geslagen te zijn door een medeleerling, een jongen. Stond in de weg bij de kapstokken, dat idee. Die jongen zou vandaag de dag wellicht bestempeld worden met een etiket en op het speciaal onderwijs geplaatst worden. Maar weet je, ik heb het hem maar heel even kwalijk genomen. Want toen de meester zijn vader inlichtte, zag ik wat hem gebeurde op het plein, wat zijn vader deed. En dat was geen fijn gezicht. Geen wonder dat hij slaan normaal vond. Vooral vanuit huis stimuleren, not.
Dat is één ding. Wat als die jongen geestelijk prima gezond was, en met veel liefde opgevoed? De grootste eikel op mijn basisschool had de liefste ouders ter wereld. Hij kreeg en mocht alles van zijn ouders, zijn grote broer liet hem al op de brommer rijden, noem het allemaal maar op. Dat was juist het probleem. En hij was toevallig ook nog eens de grootste, sterkste, stoerste, populairste.quote:Op maandag 5 november 2012 19:19 schreef eefje801 het volgende:
[..]
Ja joh, geweld met geweld gaan bestrijden. Op de basisschool al beginnen. Daar wordt het een fijne maatschappij van. Ik herinner me één keer geslagen te zijn door een medeleerling, een jongen. Stond in de weg bij de kapstokken, dat idee. Die jongen zou vandaag de dag wellicht bestempeld worden met een etiket en op het speciaal onderwijs geplaatst worden. Maar weet je, ik heb het hem maar heel even kwalijk genomen. Want toen de meester zijn vader inlichtte, zag ik wat hem gebeurde op het plein, wat zijn vader deed. En dat was geen fijn gezicht. Geen wonder dat hij slaan normaal vond. Vooral vanuit huis stimuleren, not.
neuh, ik overdreef een beetje zojuist.quote:Op maandag 5 november 2012 19:24 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof je er voldoening uit haalt. Raar.
Ook van die jongen weet je natuurlijk niet wat er zich daadwerkelijk thuis afspeelde. Maar snap je punt wel. Soms helpt een klap maar ik zou dat oordeel liever aan mijn kind overlaten dan het te gaan stimuleren. Niet ieder kind kan fysiek een pester aan en dat is ook niet altijd de beste oplossing.quote:Op maandag 5 november 2012 19:23 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Dat is één ding. Wat als die jongen geestelijk prima gezond was, en met veel liefde opgevoed? De grootste eikel op mijn basisschool had de liefste ouders ter wereld. Hij kreeg en mocht alles van zijn ouders, zijn grote broer liet hem al op de brommer rijden, noem het allemaal maar op. Dat was juist het probleem. En hij was toevallig ook nog eens de grootste, sterkste, stoerste, populairste.
Die ouders wisten precies wat hij op school allemaal uitspookte, maar ze praatten het altijd goed. Reken maar dat het een mooie dag was toen bleek dat zijn neus ook kon bloeden als je er maar hard genoeg op sloeg.
ik vind het nogal sneu dat op die leeftijd mensen zich nog bezig houden met pesten.quote:Op maandag 5 november 2012 19:26 schreef leeell het volgende:
[..]
neuh, ik overdreef een beetje zojuist.
vind het gewoon jammerlijk dat mensen pesten zo zwart-wit zien.
altijd dat overdreven gedoe als het om een dooie nederlandse tiener gaat.
Het zou een kind al helpen als ie zou weten dat zijn ouders achter hem stonden i.p.v. het aan zijn lot over te laten. Iets wat ik indertijd zo ervaarde toen in een gesprek mij werd verteld dat ik "erboven moest staan". Een "je mag best van je afbijten"-reactie zou waarschijnlijk meer geholpen hebben.quote:Op maandag 5 november 2012 19:31 schreef eefje801 het volgende:
Ook van die jongen weet je natuurlijk niet wat er zich daadwerkelijk thuis afspeelde. Maar snap je punt wel. Soms helpt een klap maar ik zou dat oordeel liever aan mijn kind overlaten dan het te gaan stimuleren. Niet ieder kind kan fysiek een pester aan en dat is ook niet altijd de beste oplossing.
quote:Op maandag 5 november 2012 19:34 schreef freeeman het volgende:
[..]
ik vind het nogal sneu dat op die leeftijd mensen zich nog bezig houden met pesten.
Dat gevoel heb ik ook, goed dat er aandacht aan besteed wordt.quote:Op maandag 5 november 2012 19:34 schreef Ciske- het volgende:
Het meest misselijkmakende is nog wel die schijnheilige, collectieve verontwaardiging die ineens ontstaat nadat zoiets gebeurd. Iedereen die er ineens een mening over heeft en luid op internet moet komen verkondigen. Rot toch op, alsof buiten de ouders om er ook maar iemand daadwerkelijk een minuut langer om wakker ligt. Iedereen ook zo vol vuur over identieke situaties die dag in dag uit in je eigen omgeving plaatshebben? Of nee wacht, dat is natuurlijk niet zo sensationeel..
Wat doe je nu zelf, dan?quote:Op maandag 5 november 2012 19:34 schreef Ciske- het volgende:
Het meest misselijkmakende is nog wel die schijnheilige, collectieve verontwaardiging die ineens ontstaat nadat zoiets gebeurd. Iedereen die er ineens een mening over heeft en luid op internet moet komen verkondigen.
In het geval van Tim is het duidelijk mosterd na de maaltijd. Maar pesten is een probleem dat er altijd geweest is en helaas ook altijd zal zijn. Het is goed dat het weer onder de aandacht wordt gebracht, ondanks de trieste aanleiding.quote:Op maandag 5 november 2012 19:36 schreef Logician het volgende:
[..]
Dat gevoel heb ik ook, goed dat er aandacht aan besteed wordt.
Alleen doe dit dan algemeen, krijg er echt zo'n mosterd na de maaltijd schijnheilig gevoel bij...
Eensch. Dat eerste is alweer de zoveelste factor die pesten zo ontzettend complex maakt. Wat als je het tegen je vader zegt, en die zegt: 'Wat ben je voor mietje? Sla gewoon terug!' Loopt het dan altijd goed af? Natuurlijk niet.quote:Op maandag 5 november 2012 19:31 schreef eefje801 het volgende:
[..]
Ook van die jongen weet je natuurlijk niet wat er zich daadwerkelijk thuis afspeelde. Maar snap je punt wel. Soms helpt een klap maar ik zou dat oordeel liever aan mijn kind overlaten dan het te gaan stimuleren. Niet ieder kind kan fysiek een pester aan en dat is ook niet altijd de beste oplossing.
Als ik zelf toendertijd (middelbare school) had geweten dat ik uiteindelijk met: "Oh ja?? Kom maar op!" een einde zou maken aan de pesterijen had ik moeten lachen. Maar dat was uiteindelijk wel de sleutel. Maar ik ben dan ook niet fysiek belaagd, maar verbaal. Dat gebeurt denk ik vaker bij meisjes. Bij jongens is het vaker ook fysiek.
Daar heb je natuurlijk gelijk in, maar zo kun je overal wel een punt aan lullen. Soms is het handig als mensen weer eens met de neus op de feiten worden gedrukt. Over dit geval napraten is per definitie gelul achteraf, omdat niemand de zelfmoord kan zien aankomen, en zonder de zelfmoord is het pesten ook niet bekend.quote:Op maandag 5 november 2012 19:34 schreef Ciske- het volgende:
Het meest misselijkmakende is nog wel die schijnheilige, collectieve verontwaardiging die ineens ontstaat nadat zoiets gebeurd. Iedereen die er ineens een mening over heeft en luid op internet moet komen verkondigen. Rot toch op, alsof buiten de ouders om er ook maar iemand daadwerkelijk een minuut langer om wakker ligt. Iedereen ook zo vol vuur over identieke situaties die dag in dag uit in je eigen omgeving plaatshebben? Of nee wacht, dat is natuurlijk niet zo sensationeel..
Oprechte vraag: aan wie richt je dat? Dat 'doe dat dan algemeen'?quote:Op maandag 5 november 2012 19:36 schreef Logician het volgende:
[..]
Dat gevoel heb ik ook, goed dat er aandacht aan besteed wordt.
Alleen doe dit dan algemeen, krijg er echt zo'n mosterd na de maaltijd schijnheilig gevoel bij...
Oh maar dat ben ik helemaal met je eens hoor.quote:Op maandag 5 november 2012 19:35 schreef Shodan het volgende:
[..]
Het zou een kind al helpen als ie zou weten dat zijn ouders achter hem stonden i.p.v. het aan zijn lot over te laten. Iets wat ik indertijd zo ervaarde toen in een gesprek mij werd verteld dat ik "erboven moest staan". Een "je mag best van je afbijten"-reactie zou waarschijnlijk meer geholpen hebben.
Aan de mediaquote:Op maandag 5 november 2012 19:39 schreef Greys het volgende:
[..]
Oprechte vraag: aan wie richt je dat? Dat 'doe dat dan algemeen'?
Want dit is een rouwadvertentie die de ouders zo wilden. Dat is hun goed recht. Gaan wij hen echt vertellen dat ze dat anders hadden moeten doen?
Of doel je op de media? Dat zij zoiets publiceren kan je ze ook moeilijk kwamen nemen. Of doel je op 'ons' hier op een forum als FOK? Want dat je over zoiets een grote discussie krijgt en dat mensen hun mening er over willen delen, dat krijg je op een forum.
En volgens mij willen die ouders dat er JUIST mee bereiken, dat het overslaat op een 'algemene' discussie. Niet alleen over Tim, maar over pesten in het algemeen.
Maar hoe zie je dat dan voor je, wel algemeen maar niet 'nu specifiek over deze jongen'?quote:
Dus dit. Het is wel eens goed dat op een dergelijke manier de aandacht van mensen (en nog veel belangrijker: kinderen) op deze manier getrokken wordt. Pesten en zelfmoord zijn beiden nogal onderwerpen waar een taboe op rust in Nederland, dus dan is de ophef eerder te begrijpen dan te verafschuwen.quote:Op maandag 5 november 2012 19:39 schreef MaLo het volgende:
Het is goed dat het weer onder de aandacht wordt gebracht, ondanks de trieste aanleiding.
Klopt, mijn situatie is vergelijkbaar met die van je zusje.quote:Op maandag 5 november 2012 19:39 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Eensch. Dat eerste is alweer de zoveelste factor die pesten zo ontzettend complex maakt. Wat als je het tegen je vader zegt, en die zegt: 'Wat ben je voor mietje? Sla gewoon terug!' Loopt het dan altijd goed af? Natuurlijk niet.
Meisjes en verbale terreur is inderdaad wel iets, maar bedenk dat jongens en mannen ook kunnen roddelen als de besten. En dat pesten ook op vwo-niveau voorkomt, maar dan wat minder fysiek. In ieder geval weet ik bijvoorbeeld dat mijn zusje het altijd zwaar heeft gehad met allerlei vormen van psychologische oorlogsvoering. Volwassenen zien op zo'n moment soms alleen maar doodnormale interactie tussen meisjes. Leg dat maar eens uit als je er slachtoffer van wordt.
En daar zit 'm de crux - dat weet je van niemand. Er is niemand die gaat lopen verkondigen "ik ben eenzaam, kom je alsjeblieft even langs?".quote:Op maandag 5 november 2012 19:48 schreef eefje801 het volgende:
En ja, ik zou ook iemand in mijn nabije omgeving uitnodigen voor een kop koffie als ik wist dat die persoon eenzaam was.
En als aanvulling hierop: juist als je toegeeft dat je eenzaam bent, stel je je kwetsbaar op en ben je dus weer een makkelijker doelwit voor pesters.quote:Op maandag 5 november 2012 19:49 schreef Dekatria het volgende:
[..]
En daar zit 'm de crux - dat weet je van niemand. Er is niemand die gaat lopen verkondigen "ik ben eenzaam, kom je alsjeblieft even langs?".
Er zijn wel andere manieren om daar achter te komen. Heb een collega die altijd haar hele weekend doorneemt en buiten het werk om niemand spreekt. Het is een hele gezellige meid maar ze is ook iemand die snel buiten een groep valt omdat ze een beetje heftig kan overkomen. We gaan met andere collega's wel eens wat drinken en hebben haar mee gevraagd. Het zijn kleine dingen maar je kunt echt wel wat voor een ander betekenen.quote:Op maandag 5 november 2012 19:49 schreef Dekatria het volgende:
[..]
En daar zit 'm de crux - dat weet je van niemand. Er is niemand die gaat lopen verkondigen "ik ben eenzaam, kom je alsjeblieft even langs?".
En wat nu als een collega niet haar hele weekend doorneemt? De mensen die het grootste risico lopen, die hoor je het minst... want die weten het juist het best verborgen te houden. En dan als het te laat is, hoor je verhalen van "ik-had-nooit-verwacht-dat". Zo gaan die dingen.quote:Op maandag 5 november 2012 19:52 schreef eefje801 het volgende:
Er zijn wel andere manieren om daar achter te komen. Heb een collega die altijd haar hele weekend doorneemt en buiten het werk om niemand spreekt. Het is een hele gezellige meid maar ze is ook iemand die snel buiten een groep valt omdat ze een beetje heftig kan overkomen. We gaan met andere collega's wel eens wat drinken en hebben haar mee gevraagd. Het zijn kleine dingen maar je kunt echt wel wat voor een ander betekenen.
Is het ook pesten als we allemaal zeggen dat het ontzettend dom is als je het verschil niet ziet? Er is een subtiel verschil tussen het dagelijkse leven en welbewust meewerken aan een programma waarvan je weet dat het een miljoenenpubliek heeft. Ja, je kunt vast quotes vinden die echt niet kunnen. Maar dan heb je het nog over anonieme mensen die op een openbaar forum praten over publieke figuren. Het zou al iets meer vergelijkbaar zijn als ze die boeren mailtjes gingen sturen met die opmerkingen (wat vast ook heel veel mensen doen, als je weer eens in het nieuws leest 'X wordt bedreigd!!!').quote:Op maandag 5 november 2012 19:45 schreef Tornadovis het volgende:
Wat me opvalt:
Iedereen is verontwaardigd over deze zelfmoord vanwege pesterijen. Pesters moeten aangepakt worden.
Ondertussen wordt er week in week uit hard gelachen om de toneelstukken, fragmenten en Lucky's in DWDD en talloze posts op FOK! over de boeren uit BZV
Stel dat een boer zichzelf nu iets aandoet vanwege alles (ik kan tientallen posts op fok en een handvol fragmenten quoten) wat op TV en internet geroepen wordt.... wie zijn dan de schuldige?
Blijkbaar zit leedvermaak en pesten stiekem behoorlijk ingebakken in ons.
Op de middelbare school ging het over op MSN. Dan achtervolgt het je in feite zelfs tot in je slaapkamer. En mijn ouders zich maar afvragen waarom ze die mensen niet gewoon kon blokkeren en wat anders gaan doen (wat natuurlijk te allen tijde kon). Iedereen die dat soort dingen meekrijgt, kan hier niet met droge ogen gaan beweren dat het allemaal maar hypocrisie is om hier wat van te vinden. Niet iedereen kan even makkelijk menselijk leed opzij zetten en doen alsof het een prachtige wereld is.quote:Op maandag 5 november 2012 19:48 schreef eefje801 het volgende:
[..]
Klopt, mijn situatie is vergelijkbaar met die van je zusje.
Ik denk dat ik wel in de categorie " pester " viel en had er echt geen flauw benul van.quote:Op maandag 5 november 2012 17:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik denk idd dat dat heel vaak het geval is.Wel fijn om excuses te krijgen lijkt me.
Het grootste risico lopen op zelfmoord plegen bedoel je? Dat kan best kloppen denk ik maar ook daar is wat aan vooraf gegaan natuurlijk. Iemand die positieve ervaringen tegenover de negatieve kan zetten zal minder snel zich afkeren dan iemand die dat niet ervaart. En zelfs dan kun je dat niet voorkomen. Als iemand het wil doen, doet iemand het toch wel. Ook mensen met een grote vriendenschare plegen zelfmoord. Het is een innerlijke pijn/strijd die de een wel wint en de ander niet.quote:Op maandag 5 november 2012 19:54 schreef Dekatria het volgende:
[..]
En wat nu als een collega niet haar hele weekend doorneemt? De mensen die het grootste risico lopen, die hoor je het minst... want die weten het juist het best verborgen te houden.
daar was niets sarcastisch aan, gewoon een interpolatie van wat je daadwerkelijk zegtquote:Op maandag 5 november 2012 18:36 schreef leeell het volgende:
[..]
heb je ook nog een keer een inhoudelijke respons ipv alleen sarcastische aannames te maken ?
Het is in wezen een mentale vorm van kanker - zonder het juiste medicijn gaat de boel woekeren, verspreiden, om uiteindelijk fataal te worden. Zelfmoord is nooit een keuze, het is een gevolg van als psychisch leed ondraaglijk wordt... het enige wat diegene wil, is immers een einde aan de pijn die hij/zij voelt.quote:Op maandag 5 november 2012 19:59 schreef eefje801 het volgende:
Het is een innerlijke pijn/strijd die de een wel wint en de ander niet.
En net als met kanker woedt het onderhuids. Veelal voor de meesten niet zichtbaar maar weet het slachtoffer wel dat er iets mis is en probeert het te verbergen omdat die bang is.quote:Op maandag 5 november 2012 20:04 schreef Dekatria het volgende:
[..]
Het is in wezen een mentale vorm van kanker - zonder het juiste medicijn gaat de boel woekeren, verspreiden, om uiteindelijk fataal te worden. Zelfmoord is nooit een keuze, het is een gevolg van als psychisch leed ondraaglijk wordt... het enige wat diegene wil, is immers een einde aan de pijn die hij/zij voelt.
Klopt. Er is dan geen andere uitweg meer voor die persoon.quote:Op maandag 5 november 2012 20:04 schreef Dekatria het volgende:
[..]
Het is in wezen een mentale vorm van kanker - zonder het juiste medicijn gaat de boel woekeren, verspreiden, om uiteindelijk fataal te worden. Zelfmoord is nooit een keuze, het is een gevolg van als psychisch leed ondraaglijk wordt... het enige wat diegene wil, is immers een einde aan de pijn die hij/zij voelt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |