Als het op je 5de begon en pas na je 21ste ophield dan is het geen kwestie van zwelgen, maar van niet beter weten.quote:Op maandag 5 november 2012 17:55 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik heb het over mensen die op hun 40ste nog zitten met gepest wat op hun 5e plaatsvond.
Het is heel treurig, maar van zwelgen in zelfmedelijden wordt niemand beter.
Jij drukt het uit in geld, 'kosten voor de maatschappij'. Volgens mij heb je dan de emotionele diepgang van een baksteen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb niet zo'n romantisch beeld van een mensenleven nee.
ik zeg niet dat de jongen beter dood had kunnen zijn, maar dat hij ook niet veel toegevoegd zou hebben MOCHT HIJ na een tijd nog steeds niet kunnen functioneren.
Dat laatste heeft te maken met pesten. Je leven laten verpesten door iemand die 1 jaar in je leven verziekt heeft ( bijvoorbeeld), daar kies je op een gegeven moment wel zelf voor.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Heeft niets maar ook niets te maken met zelfmedelijden maar het afbreken van je gevoel van eigenwaarde.
stel;quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Re het volgende:
[..]
toon dat eens aan met een bron dan... En dan niet je superieure onderbuik
Je zet deze mensen onterecht weg als mislukten...
Dat is exact wat je dus wel zei:quote:Op maandag 5 november 2012 17:56 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb niet zo'n romantisch beeld van een mensenleven nee.
ik zeg niet dat de jongen beter dood had kunnen zijn, maar dat hij ook niet veel toegevoegd zou hebben MOCHT HIJ na een tijd nog steeds niet kunnen functioneren.
quote:dus potentieel beter kwijt dan rijk ja
Had het meer over dit specifieke geval.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Kluts het volgende:
[..]
Been there, done that, maar die telefoon heb ik toch echt zelf ter hand moeten nemen hoor.
Niet alles wordt je voorgekauwd in het grote mensen leven. Of moet je tot je 80ste bij de hand genomen worden bij alles wat je doet?
nee, STEL dat de rest van zijn leven zo'n treurgang had geweest, dan had hij er beter NU al een einde aan kunnen maken.quote:
Zolang je niet naar oplossingen kijkt en het leven verder alleen maar statistisch in economische waarde wilt uitdrukken heb je wel gelijk... Maar de meeste mensen kijken toch net iets verder...quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Leg dan eens uit wat die persoon minder 'waard' maakt?quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als het op je 5de begon en pas na je 21ste ophield dan is het geen kwestie van zwelgen, maar van niet beter weten.
Juist als het zo jong begint blijft het vaak heel lang doorgaan, omdat ze niet weten hoe ze er aan moeten ontsnappen.
wat als half nederland zo had geweest ?quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Leg dan eens uit wat die persoon minder 'waard' maakt?
Ja, en dat maakt het een eigen keuze om geen hulp te zoeken.quote:Op maandag 5 november 2012 17:59 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Had het meer over dit specifieke geval.
Uiteindelijk zal je altijd zelf de stap moeten nemen ja. Maar helaas zullen er altijd zijn die dat niet kunnen.
ik zeg niet dat economische waarde alles is, maar ergens moet je een grens trekken.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef ace_eleven het volgende:
[..]
Zolang je niet naar oplossingen kijkt en het leven verder alleen maar statistisch in economische waarde wilt uitdrukken heb je wel gelijk... Maar de meeste mensen kijken toch net iets verder...
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.quote:Op maandag 5 november 2012 17:57 schreef leeell het volgende:
[..]
klopt, ik zie mezelf ook als perfect vervangbaar.
echter werk ik hard, leer ik, krijg geen uitkering, geen extra stufi, niks.
dus mijn bijdrage aan de samenleving is toch noch toe meer dan de gemiddelde WW"er
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Nee.. De mensen die het zo lang door laten gaan verwijt ze er van.quote:Op maandag 5 november 2012 18:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?
stel deze jongen had wel het licht gezien op zijn 21ste verjaardag zoals er vele mensen zijn die vroeger zijn gepest en nu gewoon functioneren.quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef leeell het volgende:
[..]
stel;
iemand is 40 jaar, is 40 jaar lang gepest, heeft geen zelfvertrouwen, is sociaal gemankeerd (uit angst kan hij amper communiceren)
zo iemand kan nooit in het bedrijfsleven aan de slag, zal vaak thuis zitten en uitkering trekken, waarnaast hij veel (betaalde) steun en therapie krijgt
dat kost geld
en levert niks op qua materiele zaken.
is gewoon logisch nadenken
Nee, maar wel iemand van 21 die al 16 jaar gepest wordt en niet doorheeft dat de enige constante factor in dat gepest hijzelf is.quote:Op maandag 5 november 2012 18:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Verwijt je nou in principe een 5-jarige dat hij een easy target is?
Jij zegt dat je de maatschappij geen geld kost terwijl je studie voorlopig toch veel meer kost dan wat jij betaalt... Geeft niet, maar als iedereen zou studeren zou er ook geen geld op de plank komen.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef leeell het volgende:
[..]
wat als half nederland zo had geweest ?
juist
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.quote:Op maandag 5 november 2012 18:03 schreef Re het volgende:
[..]
stel deze jongen had wel het licht gezien op zijn 21ste verjaardag zoals er vele mensen zijn die vroeger zijn gepest en nu gewoon functioneren.
Jij zet per definitie iedereen die gepest is weg als de losers van de maatschappij die je beter kwijt kunt zijn...
Een ding neem je niet mee in je survival of the fittest verhaal, en dat is het hebben van een bewustzijn/geweten. Dus dat maakt jou als alfamannetje eigenlijk degene die zo aan het kortste evolutie-eind trekt
Daar denk je erg licht over. Er zijn nog altijd mensen die een enorme drempelvrees hebben om een psycholoog te bezoeken. Er zijn ook ouders, die hun kinderen dat zullen beletten. Dat heeft te maken met een diep geworteld taboe. Alleen op internet wordt daar over gesproken alsof het de normaalste zaak is, maar in het dagelijkse leven, is dat niet het geval. Mensen schamen zich daar vaak nog voor, en hebben angst voor negatieve reacties uit hun naaste omgeving.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Hé, ik ben een jaar of 9 slachtoffer geweest van pesterijen waar niemand iets aan deed.quote:Op maandag 5 november 2012 17:58 schreef Kluts het volgende:
[..]
Dat laatste heeft te maken met pesten. Je leven laten verpesten door iemand die 1 jaar in je leven verziekt heeft ( bijvoorbeeld), daar kies je op een gegeven moment wel zelf voor.
Ik zeg niet dat het makkelijk is, maar er zijn ook zat mensen die gepest zijn die hier niet hun hele leven last van houden in die mate.
Een behandeling daaraan is ook niet zaligmakend en lost ook niet alles op. Als het probleem was dat het niet echt pesten was maar vooral dat hij het zwaarder opvatte dan de bedoeling was, dan kan zoiets hem wel erbij helpen. Als hij structureel door verschillende groepen mensen en in verschillende situaties steeds het bokje was, dan is de kans klein dat het op zo'n manier opgelost kan worden dat hij er wel gelukkig van wordt.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
Zo simpel is dat niet.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ja, en dat maakt het een eigen keuze om geen hulp te zoeken.
Geweldig toch, zo'n scholiertje die zich heel wat waant, ook economisch. Schattig bijna.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Leandra het volgende:
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.
Als je die kant op gaat dan kan je overal wel gaan beginnen en is het eind zoek.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef leeell het volgende:
[..]
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.
ik zeg alleen dat er tussen de gepesten ALTIJD een groep(je) zit die het niet of nooit aankan, dat is echt de onderklasse.
en ik ben mij ervan bewust dan filantropie en compassie een belangrijk element zijn in het leven en vooral overleven op lange termijn.
Ik weet waar ik over praat, ik heb er zelf jaren tegenaan lopen hikken voor ik naar een psych ging.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef Tayu het volgende:
[..]
Daar denk je erg licht over. Er zijn nog altijd mensen die een enorme drempelvrees hebben om een psycholoog te bezoeken. Er zijn ook ouders, die hun kinderen dat zullen beletten. Dat heeft te maken met een diep geworteld taboe. Alleen op internet wordt daar over gesproken alsof het de normaalste zaak is, maar in het dagelijkse leven, is dat niet het geval. Mensen schamen zich daar vaak nog voor, en hebben angst voor negatieve reacties uit hun naaste omgeving.
ik ben druk bezig.quote:Op maandag 5 november 2012 18:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
De gemiddelde WW'er heeft al beduidend meer bijgedragen aan de maatschappij dan jij, die tot nu toe vooral geld gekost heeft, en je moet nog maar zien dat je idd ook gaat bijdragen.
was een idiote aanname, nergens in mijn hele relaas heb ik mijzelf weggezet als "elite" of "alpha"quote:Op maandag 5 november 2012 18:06 schreef Copycat het volgende:
[..]
Geweldig toch, zo'n scholiertje die zich heel wat waant, ook economisch. Schattig bijna.
Je kan naar een psych, maar of dat helpt moet dan nog maar blijken.quote:Op maandag 5 november 2012 18:00 schreef Kluts het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar iedereen weet dat je voor dit soort zaken naar een psych kan.
En als je van je 5e tot je 21ste maar aan blijft kloten, wat ik al eerder zei, gepest worden heeft ook te maken met een easy target zijn. Doe daar dan iets aan.
Klinkt een beetje raar zo, wilde dat kind zelf op judo of werd hij verplicht?quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Want? Het zou niet kunnen dat iemand die gepest wordt zelf ook maar een bijdrage kan leveren om dat te minderen? Weerbaarheidstraining en dergelijke?quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef cricket het volgende:
[..]
Een behandeling daaraan is ook niet zaligmakend en lost ook niet alles op. Als het probleem was dat het niet echt pesten was maar vooral dat hij het zwaarder opvatte dan de bedoeling was, dan kan zoiets hem wel erbij helpen. Als hij structureel door verschillende groepen mensen en in verschillende situaties steeds het bokje was, dan is de kans klein dat het op zo'n manier opgelost kan worden dat hij er wel gelukkig van wordt.
True, maar je kan wel leren hoe je ermee om kan gaan zonder dat je iedere keer compleet uit het veld geslagen bent.quote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Hé, ik ben een jaar of 9 slachtoffer geweest van pesterijen waar niemand iets aan deed.
Ik ben op zich een sterk mens maar dat gevoel van "minderwaardig" zijn blijft toch echt hangen puur omdat dat pesten onderdeel van mijn jeugd was en dat gewoon in je gestel blijft hangen.
Dat heeft niets te maken met een zwak karakter maar wel met hoe je karakter in dat opzicht mede gevormd is in je jonge jaren.
Als je een jonge hond elke dag slaat en schopt kan het later wel een lieve hond worden maar die blijft onzeker.
Het is overigens "zwijgen".quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef Kluts het volgende:
[..]
Ik weet waar ik over praat, ik heb er zelf jaren tegenaan lopen hikken voor ik naar een psych ging.
Zodra ik daar de eerste keer vandaan kwam had ik zoiets van "DIT had ik 100 jaar eerder moeten doen".
En dat van dat taboe valt heel erg mee juist. Toen ik vertelde aan vrienden, collega's en familie dat ik bij een psych liep was ik eerst bang voor de reacties, maar het blijkt juist dat heel veel mensen er ervaring mee hebben of er zelf zijn geweest.
En als je angst voor wat een ander zegt over jouw bezoek aan een psych, belangrijker voor je is dan kijken hoe je je weer tof kan gaan voelen, dan kies je ervoor om te zwelgen.
duidelijk hoorquote:Op maandag 5 november 2012 18:05 schreef leeell het volgende:
[..]
mijn hele punt is dat mensen die het pesten overwinnen, sterker worden dan ooit.
ik zeg alleen dat er tussen de gepesten ALTIJD een groep(je) zit die het niet of nooit aankan, dat is echt de onderklasse.
en ik ben mij ervan bewust dan filantropie en compassie een belangrijk element zijn in het leven en vooral overleven op lange termijn.
Maar niets doen lost helemaal geen reet op.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Je kan naar een psych, maar of dat helpt moet dan nog maar blijken.
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Knul, je claimt net al meer aan de maatschappij bij te hebben gedragen dan iemand die in de WW zit. Dan snap je of het principe van de WW niet of overschat je jezelf enorm. Of beiden.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef leeell het volgende:
was een idiote aanname, nergens in mijn hele relaas heb ik mijzelf weggezet als "elite" of "alpha"
sterker nog, ik beaamde dat in de maatschappij , ook zeker in vervangbaar ben
Oh dat komt door mijn manier van neerzetten dan, ik haalde er niet uit dat hij ertoe gedwongen werd.quote:Op maandag 5 november 2012 18:09 schreef YazooW het volgende:
[..]
Klinkt een beetje raar zo, wilde dat kind zelf op judo of werd hij verplicht?
de pesters helemaal overhoop trappen leer je daar niet nee. die ouders haddne hem beter op mma kunnen doenquote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
ik heb meer respect voor iemand die zelfmoord pleegt dat iemand die 40 jaar blijft wegkwijnen in een mensonwaardig bestaanquote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Re het volgende:
[..]
duidelijk hoor
Iemand die succesvol zelfmoord pleegt is een loser van de maatschappij, tenzij de poging mislukt maar dan is het uitschot die volgens jou geen recht hebben op een bestaan in jouw wereld
Waar maakte ik die taalfout dan?quote:Op maandag 5 november 2012 18:10 schreef Tayu het volgende:
[..]
Het is overigens "zwijgen".
Dan heb jij geluk met je sociale omgeving, vele anderen hebben dat niet. Jouw persoonlijke ervaring geldt niet automatisch voor ieder ander.
Weerbaarheid, van je af leren bijten.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
om het even ontopic te maken : Wajong danquote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Copycat het volgende:
[..]
Knul, je claimt net al meer aan de maatschappij bij te hebben gedragen dan iemand die in de WW zit. Dan snap je of het principe van de WW niet of overschat je jezelf enorm. Of beiden.
Het gevoel hebben dat je de ander fysiek aankan als je dat zou willen, kan ervoor zorgen dat je meer zelfvertrouwen krijgt. En misschien is het ook niet altijd verkeerd om het in de praktijk te brengen, maar die intentie zal het wel niet hebben gehad.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Rodawa het volgende:
[..]
Hoe zou hem dat überhaupt moeten helpen tegen de pesterijen?
Nogmaals, jouw persoonlijke ervaringen gelden niet automatisch als standaard voor de rest van de mensheid.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef Kluts het volgende:
[..]
Waar maakte ik die taalfout dan?
Laat mensen die je veroordelen omdat jij wel aan jezelf wil werken lekker de tering krijgen.
Dat was mijn voornemen en echt NIEMAND heeft naar gereageerd.
Voor beide keuzes valt respect op te brengen. Die persoon heeft het in ieder geval 40 jaar volgehouden, geprobeerd.quote:Op maandag 5 november 2012 18:11 schreef leeell het volgende:
[..]
ik heb meer respect voor iemand die zelfmoord pleegt dat iemand die 40 jaar blijft wegkwijnen in een mensonwaardig bestaan
Met judo win je geen gevechten.quote:Op maandag 5 november 2012 18:07 schreef -Strawberry- het volgende:
Schijnt dat zijn ouders hem vanwege de pesterijen op de basisschool op judo hebben gedaan, maar dat heeft geen verschil gemaakt, aldus het RTL nieuws.
Ik zal voorop stellen dat ik niet precies weet wat er bij judo wordt geleerd. Als klein kind heb ik er een paar lessen gevolgd, meer niet. Maar ik vraag me af of je daar leert om op de juiste manier van je af te bijten, door sterk in je schoenen te staan, verbaal sterk te zijn en zelfvertrouwen te hebben.quote:Op maandag 5 november 2012 18:12 schreef Kluts het volgende:
[..]
Weerbaarheid, van je af leren bijten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |