FOK!forum / Lifestyle / Het grote haaktopic #57: nu zijt wellekome :D
LadyBlackdinsdag 14 december 2010 @ 10:28
100513_112545_haaktopic.gif

Handige sites:
Haakpatronen poppen en knuffels
Hobbydoos.nl - Haken
HobbyGigant.nl
Stitch Diva's Crochet Tutorial (Engelstalig, met foto's )
Jessica Tromp - Haaksteken en hun symbolen pagina 1
Jessica Tromp - Haaksteken en hun symbolen pagina 2
Amigurumi leren haken (incl. linkjes naar deel 2 en 3)
Handige tips om (bijna onzichtbaar) te meerderen en minderen
Haaknaalden
Hier kun je je werk bijhouden
Bloemen haken
Zpagetti bollen kun je hier vinden
Ravelry, een grote Engelstalige handwerkcommunity. Er is zelfs een FOK!groep!
Gratis Nederlandse patronen
Heuse blogpost over onze eigen Wampi aan het haken in de trein!
Voor een indicatie van de gemiddelde afmetingen van babyvoetjes, kom maar op met de slofjes!

1j2pv4.jpg

Vorige delen:
01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08 - 09 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 -
25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 -33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56

Heb je de laatste post in het topic? Open dan even een nieuw deel. De openingspost vind je hier.

De laatst geshowde haaksels:
Mmascha's roze deken:
5251805900_cdf55ee32c.jpg
Kirstens deken, kerstster en lieveheersbeestje:
dekennklein.th.jpg
kleinsterretje.th.jpg
lieveheersbeesjeklein.th.jpg
Hutspot van Lyssa :D
be035ffe.jpg
Winterse handschoenen van TD:
Foto-XEB8CDHT.jpg
Kikker van Max Velthuijs EsseEi:
P1060144.jpg
En tot slot: het kindeke met zijn gevolg, gehaakt door juf Trui:
5260436054_f6dca7a2ae.jpg

[ Bericht 16% gewijzigd door LadyBlack op 14-12-2010 10:37:04 ]
LadyBlackdinsdag 14 december 2010 @ 10:28
Zo, een nieuw deeltje, knock yourselves out! Ik ga even de laatste plaatjes in de OP zetten :Y
truidinsdag 14 december 2010 @ 10:45
die staan er toch al in? ;)

inhaakpost. 8-)
Lijnloosdinsdag 14 december 2010 @ 11:08
Nieuw topic, prettig!
caroline88dinsdag 14 december 2010 @ 11:10
Mooie OP - en "oude" trui avatar past ook beter bij "vrede op aarde" ^O^
kwakz0rdinsdag 14 december 2010 @ 11:17
wat maken jullie toch een mooie dingen! ik moet nog eens goed nadenken over de opzet van de haakworkshop die mn vriendinnetjes komen volgen. ik wilde ze met mn restjes allemaal een granny square laten maken eigenlijk...
truidinsdag 14 december 2010 @ 11:17
nou, dat lijkt me wel een haalbare kaart kwakz0r!
Mynerfiusdinsdag 14 december 2010 @ 11:29
Woesssj...en daar ging ineens weer een topic voorbij ;)

Wat een leuke projecten zeg, daar zal wel wat tijd in gezeten hebben! Hutspot O+ Kikker! En wat een leuke kerstdingen...!

Laatste tijd beetje weinig tijd gehad om te haken, maar ik ben nu aan het pinwheel cushion begonnen! Heb nog wel eventjes een Lucy kerstversierinkje gemaakt :)

photo_medium.JPG

In het vorige topic zag ik superleuke uiltjes kralen, kijken of ik die ook nog even kan halen van de week! :s)
truidinsdag 14 december 2010 @ 11:30
mynerfius, hij is super!

jezus nog even van een andere kant:
5259959601_6627a4efba.jpg

hij kan uit z'n dekentje, en 't geheel ligt los op de kribbe. 't hooi is dan weer wél vastgenaaid. :+
Whoopdidoodinsdag 14 december 2010 @ 11:43
Wat is je kerststal toch leuk!

Ik heb fotos upgeload, alleen nog even draaien en verkleinen.

Heb nieuwe patroontjes binnen, weet nu helemaal niet meer wat ik moet haken.
TwistedDarlingdinsdag 14 december 2010 @ 11:45
Ik heb gisteravond voor het eerst sinds tijden weer wat granny's gemaakt. Misschien komt die granny-deken er toch nog eens van. :P
Whoopdidoodinsdag 14 december 2010 @ 11:51
Ik durf geen granny's te maken :P

Foto's:

DSCN0862.jpg
Schaapje!

DSCN0857.jpg
Erwtjes!

DSCN0861.jpg
Bloempje

DSCN0860.jpg
Oogloze pinguin, vandaar de kerstmuts :P

DSCN0858.jpg
Mislukte chococat

En het bewijs:
DSCN0856.jpg
Dat flappie's kunnen lachen! En dat ik zelf ook wel neusjes/mondjes kan doen.
TwistedDarlingdinsdag 14 december 2010 @ 11:55
Superleuk Whoopdidoo! Zelfs de mislukte chocokat vind ik wel schattig :P
Lijnloosdinsdag 14 december 2010 @ 12:11
Jeetje Whoop, jij bent druk bezig geweest! _O_ Die peas in a pod vind ik mega!
mmaschadinsdag 14 december 2010 @ 12:25
Whoop wat een schattige erwtjes!
appelfandinsdag 14 december 2010 @ 12:47
Trui, heb je een linkje naar het patroon van de kerstboom achter je kerststal in de op?
truidinsdag 14 december 2010 @ 13:45
ik heb 'm hier vandaan.
truidinsdag 14 december 2010 @ 13:46
wow whoopdidoo, wat veel! en leuk! dat bloemetje vind ik 't allerleukst. O+
Mynerfiusdinsdag 14 december 2010 @ 14:16
Jeetje Whoop, je kunt bijna een winkeltje beginnen ;) :D zijn dit cadeautjes of zet je het gezellig thuis neer?
Whoopdidoodinsdag 14 december 2010 @ 14:28
Dit zijn bezigheidstherapie/teveelvrijetijd creaties :P
Toevallig is er zondag hier een kertmarkt dus daar gaat mn moeder staan, dus hopelijk verkopen we iets, want we raken vol :P
Alleen is prijzen zo moeilijk :P iedereen zegt dat we te goedkoop zijn, maar voor ons gaat het alleen maar om dat we de kosten eruit hebben, en dus nieuwe wol/boekjes kunnen kopen.
En de rest mag gezellig blijven(met zn allen in een doos :P) of gaat deels naar een winkeltje.
Een eigen webwinkeltje zou zo leuk zijn maar zo veel gedoe.
En de erwtjes waren al superlang af, moesten alleen nog gezichtje :P
En t schaapje is van vorige week, flappie ook, bloemetje zaterdag/zondag, pinguin ook nog zondag en chocokat nog ergens tussendoor. Het zijn kleine dingetjes dus gaat vrij snel.

Trui: bij dat bloemetje hoort ook nog een bloemetje met puntige blaadjes en een bijtje en een lieveheersbeestje, zon leuk patroon is het.
Skochseladinsdag 14 december 2010 @ 15:37
Ah wat zijn er weer leuke dingen maakt. Die erwtjes! O+ En Hutspot! En de kerststal! Enenen. Superleuk!

Ik heb ook eindelijk weer dingen af, dus bij dezen:

gehaaktrokje2.jpg

Rokje! Hij past :P

tasjesrarekleuren.jpg
tasjeopendicht.jpg
tasjesopen2.jpg

En de cradle purses voor de nichtjes! De kleuren kloppen niet helemaal; in de bovenste lijkt het te paarsig en blauwig, en in de onderste juist te rood. De ene is gewoon rozerood en de andere paars met rozige tinten erdoor. Ben er blij mee, hoop dat ze het leuk vinden! (Weet niet hoe goed je op de foto de wiegvorm kunt zien trouwens... en het dekentje zit er vaan vastgenaaid, omdat ik een donkerbruin vermoeden heb dat ze die anders kwijtraken :P).
Oh en ik heb het oorspronkelijke patroon dus 2x zo groot gemaakt en de dekentjes zijn min of meer zelfbedacht.

Had nog een vraag, trouwens: Ik wil graag iets voor mijn vriendje maken voor kerst, maar ik weet niet goed wát. Liefst iets waar maar 1 bol voor nodig is (omdat ik nog een paar bollen heb in mengkleuren waarvan ik er niet nieuwe bij kan kopen), maar evt kan ik ook wel een paar bollen goedkope wol scoren. Oh of iets wat je kunt maken met een heleboel verschillende kleurtjes waar je telkens niet enorm veel van nodig hebt, zoals die stapeltoren... want ik heb nog allemaal katoen en synthetisch spul in heel veel leuke kleurtjes, maar maar 50 gram per kleur.

Probleem is: Hij heeft al iets van 5 mutsen, 3 sjaals en goeie handschoenen, dus die dingen vallen allemaal af. Sokken hoeven ook niet. Een knuffeltje vind ik niet echt iets voor hem. Wat blijft er dan over..???

Het enige wat ik zelf kan bedenken is iets van kerstversiering, omdat hij dat wél leuk vindt denk ik... maar daar kan hij nu ook niks mee, iig niet als het in de boom moet hangen.
EsseEidinsdag 14 december 2010 @ 16:28
oeeh leuk Jezus van bovenaf!
en dat ie los ligt vond ik vroeger (en stiekem nog steeds) altijd geweldig! :D dan kun je 'm verstoppen tot het kerst is (wij hadden een holle maria (van vilt om een kokertje) en dan kon je 'm daaronder leggen, kwam die echt uit d'r buik enzo ;))
en dat stro, zit dat aan Jezus of aan de kribbe?

En Whoop wat een leuke dingen allemaal!! vind je chocokat wel heel schattig juist! :D
en je Koosje lijkt echt SPREKEND op m'n slaapknuffel :D(iets minder platgedrukt waarschijnlijk)
en die popetjes van owlishy zijn inderdaad erg lief, had ze even allemaal bekeken op ravelry ^^ jammer dat ze niet gratisch zijn ;)

en Skochsela ook lekker bezig geweest! :D super leuk rokje en die tasjes, ook schattig! :D
snap niet helemaal hoe het nou zit :@ is het een tasje waar je dan ook een popje in kan leggen ofzo?
SPOILER
helaas telefoon komt toch pas morgen, maar ben wel heel lief geweest: heb m'n vriendje aangestoken met buikgriep alleen heeft hij het veel erger, overgeven. En daar zat ie dan, in z'n eentje op z'n kamer, huisgenoten allemaal hele dag weg enzo. Dus heb 'm maar even met de auto (zijn auto) naar z'n ouders gebracht en toen weer met de trein terug gegaan :P lekker 3 uur onderweg geweest :P ach soms moet je wat voor iemand over hebben ;)
Skochseladinsdag 14 december 2010 @ 16:41
EsseEi, die tasjes vouw je open en dan zien ze eruit als een soort wiegje (is de bedoeling :P) En daarin kun je de pop dan leggen en meenemen. Ik vond het zo leuk omdat je je pop dan niet zomaar in een tas propt, maar in een wiegje legt en dan met je mee kunt nemen. Had ik als kind heel leuk gevonden en ik hoop dat de nichtjes dat dus ook vinden ;)
appelfandinsdag 14 december 2010 @ 16:49
Leuke dingen hier!
bedankt trui
kwakz0rdinsdag 14 december 2010 @ 17:30
wat lief skochsela!
Lyssadinsdag 14 december 2010 @ 17:33
Ooh ik vind je stal heel erg leuk trui! Ik kom er deze kerst niet aan vrees ik ;(

Hier nog een linkje met een goede video over een nette kleurwisseling: http://www.freshstitches.com/colorchange.php
EsseEidinsdag 14 december 2010 @ 18:02
Skochsela, op die fiets! :D leuk, lijkt me ook leuk! speelde nooit met poppen vroeger dus ken dat gevoel niet echt, behalve dat m'n knuffels altijd wel koppie uit de tas moesten steken enzo ;) (maar ik pakte ze rustig bij hun keel vast enzo ;))
en lyssa, die uitleg staat ook in boekje van Christel Krukkert geloof ik :D maar filmpje is altijd wel duidelijk! :D
LadyBlackdinsdag 14 december 2010 @ 18:10
Ik zou echt de koning te rijk zijn geweest met zo'n poppentas O+ _O_
misschien nog steeds wel :') oO<
Ynskedinsdag 14 december 2010 @ 18:12
Vandaag mezelf getrakteerd op t inleveren van de Pipoos zegeltjes :)
aantal bolletjes van Katia Alhambra gekocht
792930473024.gif
ga er denk ik deze van maken, en eventueel een sjaaltje

heeft er hier iemand toevallig dat patroontje van t egeltje van Christel Krukkert
caroline88dinsdag 14 december 2010 @ 18:17
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 december 2010 18:10 schreef LadyBlack het volgende:
Ik zou echt de koning te rijk zijn geweest met zo'n poppentas O+ _O_
misschien nog steeds wel :') oO<
Gaan we dezelfde "tante" adopteren, LadyBlack? O+
Ynskedinsdag 14 december 2010 @ 18:19
ze hadden overigens bij de pipoos van die startpakketten zpaghetti, vond t wel zonde dat t alleen genoeg was voor de tas die erbij zat als patroon, dus een ander patroon kon je er niet mee doen, en dan verschilden de diktes van de klossen ook nog :{
EsseEidinsdag 14 december 2010 @ 18:55
leuke wol Ynske, feestelijk! :D en leuke armwarmers gaan het worden denk ik :D

vind zo'n pakket ook altijd beetje stom...als je dan iets fout doet of te los haakt ofzo is er niet genoeg voor meer...
maar is het dan niet slimmer om gewoon een klos Zpaghetti te kopen, als je toch een ander patroon wil doen? :)
weet iemand trouwens of dat Zpaghetti beetje glijdt als je haakt? lijkt me namelijk echt een spierballen klus om daar iets van te maken....
Ynskedinsdag 14 december 2010 @ 18:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 december 2010 18:55 schreef EsseEi het volgende:
leuke wol Ynske, feestelijk! :D en leuke armwarmers gaan het worden denk ik :D

vind zo'n pakket ook altijd beetje stom...als je dan iets fout doet of te los haakt ofzo is er niet genoeg voor meer...
maar is het dan niet slimmer om gewoon een klos Zpaghetti te kopen, als je toch een ander patroon wil doen? :)
weet iemand trouwens of dat Zpaghetti beetje glijdt als je haakt? lijkt me namelijk echt een spierballen klus om daar iets van te maken....
zeker is dan een losse klos handiger, maar had dus die bon van de Pipoos nog, die moest op O-) en daar hadden ze dus geen klossen, nouja geen probleem, gaan we voor wat anders ;)
knitwitdinsdag 14 december 2010 @ 19:26
Zpaghetti haken vond ik in het begin ware krachttraining, maar je went er wel aan.
Whoopdidoodinsdag 14 december 2010 @ 19:31
Dilemma over wat ik zal gaan haken, nog een lichtblauw en roze pinguin(ze zijn zo schattig) of flappie afmaken of een bloempopje of een ander popje...
EsseEidinsdag 14 december 2010 @ 19:44
aardbeipopje! :D
Whoopdidoodinsdag 14 december 2010 @ 19:46
Ja die is te ingewikkeld, geen zin in :P
Komt in de vakantie wel (god vakantie lijkt me zo fijn, na dinsdag eigenlijk vakantie, maar die begint met een middag en 2 ochtenden werken....)
Skochseladinsdag 14 december 2010 @ 19:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 december 2010 18:17 schreef caroline88 het volgende:

[..]

Gaan we dezelfde "tante" adopteren, LadyBlack? O+
:D

Ik kan jullie wel het patroon geven ;) Maar voorlopig ben ik de tasjes even zat, ik vond 2 van die tasjes achter elkaar haken al een beetje saai worden!
Dastedinsdag 14 december 2010 @ 20:18
Hoi allemaal! Ik lees al een tijdje mee en ik zie een hoop leuke dingen voorbij komen! Ik heb leren haken toen ik een jaar of 6 was (oma bedankt! ;) ) en op dit moment ben ik bezig met een witte bikini voor mijn zus. Ik kan alleen niet naaien en zij wel, dus zij mag het stofje erachter regelen.

Verder ben ik nog bezig met een granny-stripe. Amigurumi's zijn dan weer niet helemaal mijn ding. Vind ze wel heel leuk, maar maak ze zelf niet zo snel.

Oh en Zpaghetti is stom! Wat een k*lereklus was die tas zeg....
Lush-ladydinsdag 14 december 2010 @ 21:20
wat een hoop werkjes whoop, ik vind die erwtjes echt melig en de konijn super schattig. Goed bezig!!!

Ik heb vandaag niet veel tijd gehad om te haken, net weer een paddenstoel af voor de boom, die hangt nu al flink vol met haakprojectjes.

Ben vandaag wezen kerstshoppen in Maastricht, was wel erg koud maar heel leuk. Handig en goedkoop met de NS herftstoer.

later......
sweetmaryloudinsdag 14 december 2010 @ 21:57
quote:
jezus nog even van een andere kant:
[ afbeelding ]

hij kan uit z'n dekentje, en 't geheel ligt los op de kribbe. 't hooi is dan weer wél vastgenaaid. :+
Oh dit is echt leuk! <3

Mijn eerste post in dit topic :D
Ik ben sinds kort begonnen met haken en maak nu een omslagdoek. Het schiet alleen niet op omdat het bij m'n ouders ligt (als ik daar ben verveel ik me altijd, dus ben ik maar gaan haken. verslavend!). Als het af is, zal ik een foto plaatsen.
mijsjedinsdag 14 december 2010 @ 22:53
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 december 2010 11:29 schreef Mynerfius het volgende:
In het vorige topic zag ik superleuke uiltjes kralen, kijken of ik die ook nog even kan halen van de week! :s)
heb ik dat stukje nou helemaal gemist? ik zocht het terug, maar kan het nergens vinden... wat voor kraaltjes zijn dat? (en waar kan ik ze kopen... :P )

Mooie kersthanger trouwens... :)

ik ben met verschillende dingen bezig nu. de bal met sterren die ik was begonnen, de visjesdeken, nog wat WIPprojecten die ik nou wel eens af wil maken en wat brei/borduurdingen... en als klapper van de week ben ik ook weer begonnen met lezen, dus minder haaktijd... (nu bezig in fantasyboek: de verzamelde werken van Narnia door C.S. Lewis... heerlijk, 1184 blz leesgenot... O+ ik hou van fantasie met een jeugdtintje...)
knitwitdinsdag 14 december 2010 @ 22:55
trui had een uiltje onder aan haar lucy-kerstversiering. Te koop bij Xenos en errug leuk! :)
truidinsdag 14 december 2010 @ 22:59
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 december 2010 16:28 schreef EsseEi het volgende:
en dat stro, zit dat aan Jezus of aan de kribbe?
aan de kribbe! :D

Skochsela: geweldig die wieg-tasjes!! lijkt me veel werk! en het rokje vind ik ook leuk geworden!
EsseEidinsdag 14 december 2010 @ 22:59
welkom sweetmarylou :) ben benieuwd naar je omslagdoek!

oh ja kersthanger was ik vergeten geloof ik maar ook weer erg mooi! :D O+ Lucy ;)

hihi Mijsje wat een hoop dingen! WIP foto's mogen altijd natuurlijk O-)
maar lezen is ook leuk! :D is mijn "voor het slapen gaan" bezigheid dus verstoort m'n haken niet...alhoewel ik m'n boek nu leuk begin te vinden en dus ook in de trein wil lezen...

anyhows....m'n sneeuwpop is af! :D vind 'm erg geslaagd al zeg ik het zelf ^^ morgen volgen fotos want nu is het bedtijd!

vind het trouwens altijd tegenvallen als je dan denkt: oh nog wat kleine dingetjes, ben je er toch weer de hele avond zoet mee :S en heb zin om allemaal leuke kleine beestjes te maken, maar weet gewoon dat het meer tijd is dan je denkt :(
next: 2 up-sleutelhangers, voor een vriendin en voor een autistisch kindje wat wordt begeleid door een vriend van me :) (en natuurlijk Up kussen :))
mijsjedinsdag 14 december 2010 @ 23:13
:) ik ben benieuwd naar je sneeuwpopje :) en trouwens ook naar de omslagdoek van sweetmarylou :)
en mijn WIPfoto's staan op m'n ravelry, het zijn de nog-niet-afgemaakte-projecten, dus niet heel lastig te vinden... ;)
en inderdaad, bedtijd :) nu eerst nog even lezen in bed, en dan morgen weer een nieuwe dag. misschien dat ik dan de bal in elkaar ga zetten. alleen nog even nadenken over de vulling, omdat hier meer open gaatjes inzitten dan in de vorige bal...
Skochselawoensdag 15 december 2010 @ 09:11
Even nog mijn vraag herhalen:

Had nog een vraag, trouwens: Ik wil graag iets voor mijn vriendje maken voor kerst, maar ik weet niet goed wát. Liefst iets waar maar 1 bol voor nodig is (omdat ik nog een paar bollen heb in mengkleuren waarvan ik er niet nieuwe bij kan kopen), maar evt kan ik ook wel een paar bollen goedkope wol scoren. Oh of iets wat je kunt maken met een heleboel verschillende kleurtjes waar je telkens niet enorm veel van nodig hebt, zoals die stapeltoren... want ik heb nog allemaal katoen en synthetisch spul in heel veel leuke kleurtjes, maar maar 50 gram per kleur.

Probleem is: Hij heeft al iets van 5 mutsen, 3 sjaals en goeie handschoenen, dus die dingen vallen allemaal af. Sokken hoeven ook niet. Een knuffeltje vind ik niet echt iets voor hem. Wat blijft er dan over..???

Het enige wat ik zelf kan bedenken is iets van kerstversiering, omdat hij dat wél leuk vindt denk ik... maar daar kan hij nu ook niks mee, iig niet als het in de boom moet hangen.
truiwoensdag 15 december 2010 @ 09:13
hij lijkt me wat te groot voor een stapeltoren skochsela. ;) eventuele kerstversierselen kun je natuurlijk ook aan een kandelaar hangen, of zoiets. maar houdt hij bijvoorbeeld van southpark? of een andere serie/strip? er is vaak wel aan patroontjes te komen van die poppetjes, dat zou wel geinig kunnen zijn?

[edit]nog even voor je teruggezocht: zie voor de southpark poppetjes een van de boekjes die hier staan. [/edit]

[ Bericht 10% gewijzigd door trui op 15-12-2010 09:46:08 ]
knitwitwoensdag 15 december 2010 @ 09:19
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 09:11 schreef Skochsela het volgende:
[..]

Probleem is: Hij heeft al iets van 5 mutsen, 3 sjaals en goeie handschoenen, dus die dingen vallen allemaal af. Sokken hoeven ook niet. Een knuffeltje vind ik niet echt iets voor hem. Wat blijft er dan over..???

Het enige wat ik zelf kan bedenken is iets van kerstversiering, omdat hij dat wél leuk vindt denk ik... maar daar kan hij nu ook niks mee, iig niet als het in de boom moet hangen.
Een telefoonhoesje a la LadyBlack? ;)
Whiskerswoensdag 15 december 2010 @ 12:07
Druk met zpagetti geweest:

09122010254.jpg 09122010246.jpg

en kussentje voor mandje van de poebe:
10122010262.jpg 10122010261.jpg
truiwoensdag 15 december 2010 @ 13:54
leuk whiskers! ^O^
maar je foto's kun je beter eerst wat verkleinen, voor je ze hier plaatst. het laden duurt nu erg lang.
AnitraXwoensdag 15 december 2010 @ 13:58
Jemig wat gaan jullie snel!!!
Trui dat kerststalletje O+
En al die attic24 kerst versieringen O+

Ik heb ondertussen een zwart/witte muts af voor puber, mijn puffstichmuts is ook klaar. Nu bezig met 2 lucy bags maar dan wat kleiner en een muts voor mijn schoonvader. Zal vanavond ff proberen of ik die mutsen die af zijn op de foto kan zetten. Maar na stuk of 7 mutsen ben ik heel blij dat ik nu ff wat anders kan haken ;)
caroline88woensdag 15 december 2010 @ 14:16
Welkom Daste en sweetmarylou!

We zien graag ook foto's van waar jullie mee bezig zijn (de zgn WIP foto's - work in progress) of wat al af is. Veel plezier met haken en met deze topics *O*
Loqiwoensdag 15 december 2010 @ 15:33
Haaai, ik ben nieuw in dit topic :D en ik ga zometeen aan mijn eerste haakwerkje beginnen *O*

Ik struin af en toe eens door deze reeks heen en ik vind al die werkjes zo leuk, en ik werk heel graag met m'n handen (fimo, tekenen, modelletjes schilderen) dus dit leek me ook heel erg leuk om te proberen. Heb nu een hoop sites bekeken en youtube filmpjes gekeken, dus zo maar eens een draadje oppakken (met moeders haaknaalden _O- )

WIP- fotos volgen *O*

Als het een beetje wil zullen het vooral amigurumi worden (en een enkele leuke muts ofzo) O+
EsseEiwoensdag 15 december 2010 @ 16:08
welkom Loqi!
succes! lukt het een beetje?

leuke dingetjes Whiskers!! :D
is het nou een Reuze GS op dat kussentje, of is het een mini kussentje?:)

*en ja, fotos volgen nog steeds*
Lush-ladywoensdag 15 december 2010 @ 16:57
ha loqi, ik ben ook nog maar net besmet hoor met het virus, kijk alleen wel uit want je bent zo verslaafd......
Lyssawoensdag 15 december 2010 @ 18:08
Aan alle nieuwelingen:

Welkom! En vergeet niet om een account te maken op www.ravelry.com er staat allerlei leuke patronen op en er is een Fok! groep, daar kan je al je projecten bij houden en foto's online zetten!
Lyssawoensdag 15 december 2010 @ 18:09
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 09:11 schreef Skochsela het volgende:
Even nog mijn vraag herhalen:

Had nog een vraag, trouwens: Ik wil graag iets voor mijn vriendje maken voor kerst, maar ik weet niet goed wát. Liefst iets waar maar 1 bol voor nodig is (omdat ik nog een paar bollen heb in mengkleuren waarvan ik er niet nieuwe bij kan kopen), maar evt kan ik ook wel een paar bollen goedkope wol scoren. Oh of iets wat je kunt maken met een heleboel verschillende kleurtjes waar je telkens niet enorm veel van nodig hebt, zoals die stapeltoren... want ik heb nog allemaal katoen en synthetisch spul in heel veel leuke kleurtjes, maar maar 50 gram per kleur.

Probleem is: Hij heeft al iets van 5 mutsen, 3 sjaals en goeie handschoenen, dus die dingen vallen allemaal af. Sokken hoeven ook niet. Een knuffeltje vind ik niet echt iets voor hem. Wat blijft er dan over..???

Het enige wat ik zelf kan bedenken is iets van kerstversiering, omdat hij dat wél leuk vindt denk ik... maar daar kan hij nu ook niks mee, iig niet als het in de boom moet hangen.
Je hebt "cozy's" voor vanalles! Mokken, appels, telefoons, ipods, ipads, laptops! Misschien is dat een idee?
Herfstbladwoensdag 15 december 2010 @ 18:40
Ik lees al een tijd mee in dit topic, maar ik heb besloten om nu maar eens wat te posten. Heb er ook speciaal een nieuw account voor aangemaakt. Was mijn andere naam vergeten. :')

Ik haak voornamelijk amigurumi's. Hoe leuk ik gsjes er ook uit vindt zien, zo'n deken vind ik dan weer niet leuk om te maken.

1 van mijn laatste haakwerkjes:

11733101445xw3p.jpg

Ik ben bezig met Moosje van Christel Krukkert als cadeautje voor mijn vriend. Ook ligt hier een nijlpaard (naar het patroon van haar zebra) met vikinghelm ( _O- stiekem vind ik die lollig) te wachten om in elkaar gezet te worden.

En ik zit al op Raverly. Ik vind die site geweldig! Ik heb me meteen even bij de FOK!groep aangesloten, ik ben Lizzerd ;)
sweetmarylouwoensdag 15 december 2010 @ 18:43
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 18:08 schreef Lyssa het volgende:
Aan alle nieuwelingen:

Welkom! En vergeet niet om een account te maken op www.ravelry.com er staat allerlei leuke patronen op en er is een Fok! groep, daar kan je al je projecten bij houden en foto's online zetten!
Bedankt voor de tip! Ik ga me nu aanmelden.

Zodra ik bij m'n ouders ben, zal ik een foto maken van waar ik mee bezig ben.
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 19:08
Ohhh, ik moet m;n ravelry ook weer eens bijwerken, maar het komt er steeds niet van. :')
Loqiwoensdag 15 december 2010 @ 19:36
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 16:08 schreef EsseEi het volgende:
welkom Loqi!
succes! lukt het een beetje?

leuke dingetjes Whiskers!! :D
is het nou een Reuze GS op dat kussentje, of is het een mini kussentje?:)

*en ja, fotos volgen nog steeds*
Dank je!

Nee het lukt nog voor geen meter :D vanmiddag ging t heel goed, maar nu doe ik ineens iets structureel fout waardoor t niet meer wil :+ *oefent door*
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 19:54
Oh die koe!!! Dat zou een leuk cadeautje zijn voor m'n moeder, die is gek op koeien. :D O+
EsseEiwoensdag 15 december 2010 @ 20:08
eindelijk puf gevonden om foto te maken (oke ik zat de rest van de dag thuis te werken :P)
dus bij deze: sneeuwpop!! de wit is wel heel erg wit maar de rest van de kleuren klopt wel :)
IMG_3856.jpg

welkom Herfstblad! leuke koe zeg!! :D
ben benieuwd nar je nijlpaard!

ik heb hier de hele dag zitten wachten (en werken) op nieuwe telefoon, zelfs pizza besteld omdat ik wist dat ze zouden komen als ik boodschappen ging doen...komt die beste man pas om kwart voor 8 :( gister avond ook (met ander pakketje) maar wist niet of het dezelfde man zou zijn...oh en die pizza was absoluut niet slim: veel buikpijn
Herfstbladwoensdag 15 december 2010 @ 20:31
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 19:54 schreef TwistedDarling het volgende:
Oh die koe!!! Dat zou een leuk cadeautje zijn voor m'n moeder, die is gek op koeien. :D O+
Ik vind hem ook leuk! Hij is van Christel Krukkert trouwens :)

Ah de hele dag wachten en het komt pas 's avonds, dat is zo irritant! :(

[ Bericht 0% gewijzigd door Herfstblad op 15-12-2010 23:15:08 (typfoutje ;)) ]
Whoopdidoowoensdag 15 december 2010 @ 21:05
Welkom nieuwe hakers!
waarschuwing vooraf: het is verslavend.

Vandaag alle diertjes voor de markt opgeschreven...het waren er maar 75.... :X
truiwoensdag 15 december 2010 @ 21:52
welkom Herfstblad! maar ehm... Krikkert? mooie binnenkomert! ;)
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 21:56
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 21:05 schreef Whoopdidoo het volgende:
Welkom nieuwe hakers!
waarschuwing vooraf: het is verslavend.

Vandaag alle diertjes voor de markt opgeschreven...het waren er maar 75.... :X
OMG! :D dat is echt veel! maar je houdt er ook wel een moordend tempo op na.

Trui... :')
Loqiwoensdag 15 december 2010 @ 21:58
Uhm tja, het lijkt een beetje op een opgerold hoopje wol :') maar het is toch echt gehaakt :D
1eunth.jpg
Heeft me de hele avond gekost :@
truiwoensdag 15 december 2010 @ 21:59
niet slecht loqi! het is een prima begin! zoek maar even terug naar vicky's eerste balletje... :+
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:04
Granny's, granny's, granny's, overal granny's. :')

Foto-MFMH7JUJ.jpg
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 22:09
Vraagje voor de gevorderde wolkenners:

wat is fijne dikke wol om zo'n puff-muts van te maken? Ik was op de markt en daar hadden ze heerlijk zachte bollen maar die waren meer dan 5 euro per stuk! Dan is de lol van het mutsje er wel een beetje af voor een cheapskate als ik :')
EsseEiwoensdag 15 december 2010 @ 22:10
75!! dat is echt veel ja!!!

balletje is best goed gelukt hoor :) probeer eens iets groters, want zo'n balletje ziet er bij iedereen een beetje uhh...frommelig uit ;)
en hoop grannys TD! wel mooie kleuren :D

beetje half on topic: hoe kan ik dit forum vinden op m'n telefoon?:D
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:17
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:10 schreef EsseEi het volgende:
75!! dat is echt veel ja!!!

balletje is best goed gelukt hoor :) probeer eens iets groters, want zo'n balletje ziet er bij iedereen een beetje uhh...frommelig uit ;)
en hoop grannys TD! wel mooie kleuren :D

beetje half on topic: hoe kan ik dit forum vinden op m'n telefoon?:D
Het is voor die deken waar ik een poos terug mee was begonnen.
Foto-FHDEHRGQ.jpg

Moet dus ook nog een boel granny's in de tweede kleurencombinatie. Ben alleen bang dat ik te weinig groen (van de Wibra) heb. En hij is steeds uitverkocht in de Wibra's waar ik kom, nou zijn dat niet veel Wibra's, dus ik moet het maar eens bij een andere Wibra proberen.
truiwoensdag 15 december 2010 @ 22:20
moooi twisted darling!
Loqiwoensdag 15 december 2010 @ 22:21
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 21:59 schreef trui het volgende:
niet slecht loqi! het is een prima begin! zoek maar even terug naar vicky's eerste balletje... :+
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:10 schreef EsseEi het volgende:

balletje is best goed gelukt hoor :) probeer eens iets groters, want zo'n balletje ziet er bij iedereen een beetje uhh...frommelig uit ;)

Thnx ;)
Ik wist ook niet dat ie zo klein zou worden :D heb er nog geen verstand van dus heb t patroontje maar gewoon braaf gedaan :D
truiwoensdag 15 december 2010 @ 22:21
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:09 schreef LadyBlack het volgende:
Vraagje voor de gevorderde wolkenners:

wat is fijne dikke wol om zo'n puff-muts van te maken? Ik was op de markt en daar hadden ze heerlijk zachte bollen maar die waren meer dan 5 euro per stuk! Dan is de lol van het mutsje er wel een beetje af voor een cheapskate als ik :')
zeeman heeft van dat 'nigar' ofzoiets, dat is er prima voor. en er is natuurlijk Drops Eskimo, maar dat is nog een slag dikker.
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:25
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:21 schreef Loqi het volgende:

[..]

[..]

Thnx ;)
Ik wist ook niet dat ie zo klein zou worden :D heb er nog geen verstand van dus heb t patroontje maar gewoon braaf gedaan :D
Wat zij zeggen! Ik begon met oefenen gewoon met een lapje, beetje saai heen en weer haken, en toen in het rond haken.. dat was al lastig genoeg, laat staan dat je zo'n klein bolletje gaat haken. :D
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 22:26
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:21 schreef trui het volgende:

[..]

zeeman heeft van dat 'nigar' ofzoiets, dat is er prima voor. en er is natuurlijk Drops Eskimo, maar dat is nog een slag dikker.
Ohja! Daar heb ik notabene een paar slofjes van gemaakt :)

Drops Eskimo is 2,40 per bol zie ik.... dat scheelt wel ja ^O^
Eskawoensdag 15 december 2010 @ 22:35
Haha TD, dergelijke stapels komen mij erg bekend voor! :7

CIMG1002.JPG

Inmiddels zitten ze al aan elkaar vast overigens. Foto daarvan één dezer dagen.
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:37
quote:
10s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:35 schreef Eska het volgende:
Haha TD, dergelijke stapels komen mij erg bekend voor! :7

[ afbeelding ]

Inmiddels zitten ze al aan elkaar vast overigens. Foto daarvan één dezer dagen.
Hahaha, mooie stapels ook ja. :D Ben benieuwd naar de foto van het geheel.
truiwoensdag 15 december 2010 @ 22:40
wow eska, flinke productie! ik ben ook benieuwd naar 't eindresultaat!

ik ben een paar sloffen aan 't maken, ze moeten morgen nog mee als kadootje voor een (verlaat) sinterklaas-dobbelspel met m'n sportclubje, dus ik moet even tempo maken. :o dit keer geen gevilt, maar 't worden deze (nou ja in andere kleuren dan). was er nou al eens iemand die deze gemaakt had? ik kom niet helemaal goed uit met de zool namelijk, herkent iemand dat?
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 22:42
Ynske kwam daar toch laatst mee? :Y
truiwoensdag 15 december 2010 @ 22:43
ja, misschien wel. of had zij deze gemaakt? die zijn net weer een beetje anders.
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:44
Glibber je niet weg op gehaakte sloffen? Vroeg ik me laatst af.. nou heb ik ook een vrij gladde laminaatvloer in m'n woninkje hoor, dus ik glibber regelmatig in huis. :')
truiwoensdag 15 december 2010 @ 22:45
geen idee. misschien moet ik er nog antislip bobbeltjes onder haken. ;)
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:47
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:45 schreef trui het volgende:
geen idee. misschien moet ik er nog antislip bobbeltjes onder haken. ;)
En als dat dan vervelend loopt met die bobbeltjes onder de voeten, dan kun je altijd zeggen dat het juist goed is.. sloffen met een ingebouwde stevige voetmassage ofzo.
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 22:48
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:43 schreef trui het volgende:
ja, misschien wel. of had zij deze gemaakt? die zijn net weer een beetje anders.
Hm, een van jullie twee kwam met precies dat eerste plaatje van jou.... nu ben ik ook in de war wie het was :')

Ik heb op de markt trouwens een flesje met anti-slip spul gekocht! Daar maak je druppels mee onder de zolen, en dan glij je er niet meer mee ^O^
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:50
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:48 schreef LadyBlack het volgende:

[..]

Hm, een van jullie twee kwam met precies dat eerste plaatje van jou.... nu ben ik ook in de war wie het was :')

Ik heb op de markt trouwens een flesje met anti-slip spul gekocht! Daar maak je druppels mee onder de zolen, en dan glij je er niet meer mee ^O^
Oh wah! Dat dat bestaat.. in een flesje bedoel ik! :o Wat simpel doch geniaal. _O_
TwistedDarlingwoensdag 15 december 2010 @ 22:52
Oh en ik geloof dat die eerste paar sloffen die trui postte al eerder voorbij zijn gekomen idd. Kan best Ynske zijn geweest, dat weet ik zo even niet. Maar de eerste paar sloffen komen me bekender voor dan het tweede paar.
LadyBlackwoensdag 15 december 2010 @ 22:56
Gevonden!! *)
quote:
14s.gif Op donderdag 2 december 2010 22:27 schreef Ynske het volgende:

[..]
en deze heb ik in enkelkleurig ook al een keer liggen
afbeelding
caroline88woensdag 15 december 2010 @ 23:08
Welkom Herfstblad en Loqi.

Leuke eerste foto's! Loqi, ik haak al heel wat jaartjes maar heb nog nooit een bolletje gehaakt dus je kunt al meer dan ik! Het is maar net hoe je iets bekijkt ;-)
En gewoon door te doen leer je het snelst.

Zag trouwens van de "oude garde" hoge stapels en duizelingwekkende aantallen langskomen :o
Herfstbladwoensdag 15 december 2010 @ 23:16
Die typfout is wel een beetje erg, Trui :@ . Heb hem toch maar even aangepast. Ik ben er niet helemaal bij vandaag. Heb al een aantal dingen foutgetypt.
Note to myself: Posts nalezen als ik een 'ik-typ-alles-fout-dag' heb.

Mooie kleurtjes bij elkaar, Eska. :)

Ik ben trouwens begonnen met bolletjes en nu kan ik dus ook niet zo goed vierkantjes haken. :P

Moosje schiet op. Hopelijk is ie morgen af en dan kan ik hem binnenkort cadeau geven.

[ Bericht 14% gewijzigd door Herfstblad op 15-12-2010 23:23:35 ]
DjinNwoensdag 15 december 2010 @ 23:26
ik ben nu aan het leren haken :@ Het wil nog niet lukken maar ik doe m'n best :Y
kwakz0rwoensdag 15 december 2010 @ 23:27
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:26 schreef LadyBlack het volgende:

[..]

Ohja! Daar heb ik notabene een paar slofjes van gemaakt :)

Drops Eskimo is 2,40 per bol zie ik.... dat scheelt wel ja ^O^
ik heb ragazze lei gebruikt, 3,75 per bol, drie bolletjes... heerlijk zacht en echt naalddikte 10
Eskawoensdag 15 december 2010 @ 23:30
Oh ja, welkom ook natuurlijk Herfstblad (mooie naam) en andere nieuwe haaksters! :)

Mijn granny's zijn van kleurtjes die ik anders niet snel zou kiezen. Maar misschien daarom toch juist wel eens leuk. Of zo. :P

Het bolletje van Loqi vind ik erg lollig :D

Oh, en je met terugwerkende kracht storen aan je eigen tikfoutjes herken ik enorm :+
Dastedonderdag 16 december 2010 @ 04:56
Whiskers: wat maak jij leuke dingen met zpaghetti! Ik vind het niet fijn haken, maar jouw resultaten zijn wel gaaf.

Loqi: respect dat je met zo'n klein priegelwerkje bent begonnen _O_ . Ziet er prima uit hoor!

Ik vergeet trouwens steeds om foto's te maken van wat ik heb gemaakt. Dan heb ik het al weggegeven... Ik ga er op letten. Ik wil mijn zus graag met kerst de gehaakte bikini geven (voor de duidelijkheid: ze heeft er zelf om gevraagd ;) ) dus dan zal ik daar een foto van maken. Ik heb wel een foto gemaakt van mijn zelfgemaakte kerstkaart. Die ga ik morgen even proberen te uploaden. Eerst maar weer eens gaan slapen :O
EsseEidonderdag 16 december 2010 @ 08:34
welkom aan de nog meer nieuwelingen! :D
succes allemaal met leren haken enzo ;) komt allemaal goed...
en anders wil iemand hier misschien wel een cursusje geven ofzo ;)

Eska ook flinke stapels zeg! fijn dat ze nu wel aan elkaar zitten.
Vind de kleuren ook heel vet, tenminste, vooral die roze. maar die groen achtig past er super mooi bij (die zou ik in eerste instantie zelf ook niet zo snel kiezen maar de combi is cool!) :D

vandaag niet haken, maar een jurkje naaien! mijn eerste naaisel, met hulp van m'n moeder hoor, hoop dat het gaat lukken! is voor de kerst :D
truidonderdag 16 december 2010 @ 09:33
hier ziet dat er helemaal niet als groen uit, meer als blauw-grijs? eska, enlighten us! ik vind 't in elk geval ook mooi bij elkaar passen!

hihi een gehaakte bikini, dappere zus heb je! :o ik zou 't niet van pure katoen doen. wordt zo zwaar als 't nat is.
Whoopdidoodonderdag 16 december 2010 @ 09:35
75 valt wel mee hoor, doe het samen met mn moeder.
En al sinds begin dit jaar. En na zondag zal de snelheid wel iets afnemen hoor, we wilden nu nog een paar dingetjes voor de markt maken.
Maar we hebben ook weer 2 nieuwe boekjes na de kerst waar ik er 4 zo snel mogelijk wil maken :P
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 10:06
Oef eindelijk weer internet... Heb wel inmiddels een octopus, lieveheersbeest (ja beest ja), uil en deel van die deken gemaakt... En morgen tentamen oeieieoei. Foto's volgen!
Ynskedonderdag 16 december 2010 @ 10:25
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 22:40 schreef trui het volgende:
wow eska, flinke productie! ik ben ook benieuwd naar 't eindresultaat!

ik ben een paar sloffen aan 't maken, ze moeten morgen nog mee als kadootje voor een (verlaat) sinterklaas-dobbelspel met m'n sportclubje, dus ik moet even tempo maken. :o dit keer geen gevilt, maar 't worden deze (nou ja in andere kleuren dan). was er nou al eens iemand die deze gemaakt had? ik kom niet helemaal goed uit met de zool namelijk, herkent iemand dat?
yeps, die heb ik gemaakt. hier kwam de zool goed uit
Whoopdidoodonderdag 16 december 2010 @ 10:35
DSCN0864.jpg
Pinguins nu met ogen!

Succes met je tentamen kirsten!

Is er ook nog ergens waar het sneeuwt ipv die pokkeregen?
caroline88donderdag 16 december 2010 @ 10:39
quote:
1s.gif Op woensdag 15 december 2010 23:26 schreef DjinN het volgende:
ik ben nu aan het leren haken :@ Het wil nog niet lukken maar ik doe m'n best :Y
Volhouders winnen en als je vastloopt moet je gewoon even een noodsignaal sturen ;)

Ik haak nog steeds niet maar mijn gebreide deken begint ergens op te lijken. Verder vandaag mijn 3e krachttraining sessie - getraind als een beest. Hoewel ik nog maar net begonnen ben zijn een groot deel van de oefeningen al veel te makkelijk. Gewichtjes bijkopen dus :+ en om het interessant te houden heb ik deze http://www.youtube.com /watch?v=1nRRlk6264I vandaag toegevoegd. (Spatie toegevoegd omdat het offtopic is en phone mensen misschien wel last hebben met zo'n video link in een topic)
knitwitdonderdag 16 december 2010 @ 10:48
Omdat ik mijn vlaggetjes, kerstversiering en een aantal sterren af heb mocht ik van mezelf gisteren een puff muts haken. :D
Ik doe dat met Phildar partner 6. Ik dacht dat ik goed uitgerekend had hoeveel wol ik nodig had, maar ik heb me blijkbaar vergist. |:( Straks maar even bellen of ze nog een bolletje uit hetzelfde verfbad hebben...
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 11:12
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 10:35 schreef Whoopdidoo het volgende:
[ afbeelding ]
Pinguins nu met ogen!

Succes met je tentamen kirsten!

Is er ook nog ergens waar het sneeuwt ipv die pokkeregen?
:D sneeuwstorm hier, zie de flat aan de overkant van de straat geeneens :')

uiltje:
uil3klein.th.jpg

octopus:
octopus4klein.th.jpg

[ Bericht 20% gewijzigd door kirsten. op 16-12-2010 11:24:12 ]
Dastedonderdag 16 december 2010 @ 12:11
Gek zeg, ik had het bericht wel verstuurd...Nou, heb blijkt maar weer: ik ben nieuw op FOK!.

En mijn zus is inderdaad dapper, maar het zal haar wel staan denk ik. Mijn zus weet een vuilniszak nog modieus te dragen, geen idee hoe ze het doet, maar ze doet het :Y . Ik gebruik Catania, dat stond in het patroon, maar is zeker nog de bedoeling dat er een stofje achter komt, voor de doorkijk en stevigheid. Ik haak het trouwens met een 2,5, dus het wordt wel lekker dicht.

TD, ik vind ook dat roze en groen leuk bij elkaar. Goed dat je er een paar rustige kleuren bij hebt, het staat mooi zo!

[ Bericht 38% gewijzigd door Daste op 16-12-2010 12:47:00 ]
Eskadonderdag 16 december 2010 @ 13:44
Granny's aan elkaar. Met nog wat granny stripes er omheen.

CIMG1069.JPG

Oh, en de daadwerkelijke kleuren....hm, laten we zeggen dat de camera & ik elkaar niet zo best begrijpen. :P
Het grijs heeft in werkelijkheid dus niets groens en/of blauws. Is gewoon grijs. Zeeman-grijs. ;)
Nog een paar pogingen gedaan, zelfs buiten. Maar ècht een goede weergave is het nog altijd niet.

CIMG1070.JPG CIMG1072.JPG
Eskadonderdag 16 december 2010 @ 13:47
Pinguins-met-oogjes, uiltje en octopusje zijn moppig. :D

Oh, en ik ben ook heel benieuwd naar de bikini!
caroline88donderdag 16 december 2010 @ 14:22
Was droog maar nu regent het. Eska, mooie deken! (Heb even mijn camera oogjes aangezet... heb zelf ook problemen met juiste kleurweergave) Mooie kleuren (toch wel) en die grote in het midden en de kleinere er omheen :-)
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 14:42
Ooooh, die octopus! Dat wil ik dus maken O+ hoewel ik nu een bloempje aan het proberen ben. Heb straks ander garen gehaald, gaat stukken beter als die ik gister van de zeeman had (iets meer noob-proof)
TwistedDarlingdonderdag 16 december 2010 @ 14:44
Erg mooi Eska die deken. O+ Leuk zo met verschillende maten granny's. :Y
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 14:45
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 14:42 schreef Loqi het volgende:
Ooooh, die octopus! Dat wil ik dus maken O+ hoewel ik nu een bloempje aan het proberen ben. Heb straks ander garen gehaald, gaat stukken beter als die ik gister van de zeeman had (iets meer noob-proof)
Ik heb de octopus met (ik denk) garen van de Wibra gemaakt, maar er zat geen wikkeltje meer omheen dus weet het niet zeker. Zo voelde het in ieder geval wel aan! Hij is supersimpel, alleen het in elkaar zetten is af en toe een beetje gepriegel omdat hij zo rond is. de link is: http://yarnchronicles.blo(...)opus-of-reality.html

Hij is bij mij wel iets groter uitgevallen dan op die link zoals je ziet :P
caroline88donderdag 16 december 2010 @ 14:53
quote:
6s.gif Op donderdag 16 december 2010 14:45 schreef kirsten. het volgende:

[..]

Hij is bij mij wel iets groter uitgevallen dan op die link zoals je ziet :P
Kirsten, dat is gewoon jouw artistieke vrijheid claimen - tis een toffe octopus :-)
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 14:54
quote:
6s.gif Op donderdag 16 december 2010 14:45 schreef kirsten. het volgende:

[..]

Ik heb de octopus met (ik denk) garen van de Wibra gemaakt, maar er zat geen wikkeltje meer omheen dus weet het niet zeker. Zo voelde het in ieder geval wel aan! Hij is supersimpel, alleen het in elkaar zetten is af en toe een beetje gepriegel omdat hij zo rond is. de link is: http://yarnchronicles.blo(...)opus-of-reality.html

Hij is bij mij wel iets groter uitgevallen dan op die link zoals je ziet :P
O+ die moet ik gewoon proberen als t bloempje af is :D
Herfstbladdonderdag 16 december 2010 @ 15:11
Ah, die pinguins zijn lief! En ik vind de gsdeken heel erg tof.

Die octopus wil ik ook nog eens maken!

Het regent hier trouwens al de hele dag. :N Geen sneeuw gezien hoor (omgeving Utrecht)
EsseEidonderdag 16 december 2010 @ 15:16
Lieve pinguins, lief uiltje en lief octopusje :)
moest uiltje wel beetje groter bekijken om het goed te zien :@
Eska je deken is mooi, zie nu wel duidelijk de kleuren :) die blauw leek bij mij dus groenig...enen die grijs ook maar dan anders haha
zo is het NOG mooier! :D

stofjes geknipt, nu in elkaar zetten :)
en helaas, ook hier aan de kust (kijkduin, den haag) alleen maar HEEL VEEL regen :(
Eskadonderdag 16 december 2010 @ 15:31
Oh verhip ja, dat blauw is/was idd ook flink vertekend. :D Ik snap dat je daar ook wat groenigs in zag. Wat een kleurenverwarring zo. :+

En dank allen! Ik ben op zich ook wel redelijk tevreden. Hij is naar mijn smaak alleen net wat te strak. Niet qua haken, maar het patroon. Ik zou het geloof ik leuker vinden als 'ie wat rommeliger is of zo.

Hier zo'n beetje de hele dag van die ritselregen. Geeft wel een gezellig geluid hoor. Maar je hebt er verder geen fluit an.
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 15:32
whee *O*
261kymc.jpg
Eskadonderdag 16 december 2010 @ 15:43
Een heus blommetje! w/
Marlou1983donderdag 16 december 2010 @ 16:12
Ik heb geen kramp meer in mijn haakpink! Een nieuwe greep gevonden waardoor ik 'm inderdaad niet meer gebruik, haha!

Er zijn weer mooie dingen gemaakt zeg! Mijn regenboogdeken schiet niet heel erg op. Ik heb ongeveer 22 strepen denk ik...

Net begonnen met een poging-tot-koosje, maar ik snap het niet helemaal...
Voor degenen die ook weleens Koosjes hebben gemaakt:
je begint met 4 lossen, dan 6 vasten in de ring (is dat dan ín de lusjes?), daarna heb ik ook nog wat moeite met tellen... zag niet zo goed wat de tweede of derde vaste was...
Mijn 'kontje', begon meer op het staartje van de foto te lijken (maw: het werd niet snel genoeg breder...)
Wie kan het simpel uitleggen, zodat ik het misschien snap?
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 16:22
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 16:12 schreef Marlou1983 het volgende:
Ik heb geen kramp meer in mijn haakpink! Een nieuwe greep gevonden waardoor ik 'm inderdaad niet meer gebruik, haha!

Er zijn weer mooie dingen gemaakt zeg! Mijn regenboogdeken schiet niet heel erg op. Ik heb ongeveer 22 strepen denk ik...

Net begonnen met een poging-tot-koosje, maar ik snap het niet helemaal...
Voor degenen die ook weleens Koosjes hebben gemaakt:
je begint met 4 lossen, dan 6 vasten in de ring (is dat dan ín de lusjes?), daarna heb ik ook nog wat moeite met tellen... zag niet zo goed wat de tweede of derde vaste was...
Mijn 'kontje', begon meer op het staartje van de foto te lijken (maw: het werd niet snel genoeg breder...)
Wie kan het simpel uitleggen, zodat ik het misschien snap?
Als er staat 'in de ring' (ik ken het patroon niet precies) Dan bedoelen ze zoals bij een Granny square. Dus dan doe je het niet in de steken, maar onder de steken als het ware, in het gaatje van de ring zelf (precies het midden). Wat ze dus eigelijk doen is een ringetje maken. Het maakt dan ook niet heel veel uit hoeveel steken je gebruikt voor dat ringetje, want je gaat er toch overheen werken ( dus die beginsteken van 4 lossen zie je dan ook niet meer). Het is meer dat je niet een ring met 20 steken gaat maken als je maar 6 dingen in de ring zelf doet zegmaar.

-- zo te zien zoals Loqi het heeft gedaan bij haar bloemetje!--
Dastedonderdag 16 december 2010 @ 16:29
Kirsten, ik vind het heel leuk om te zien wat je allemaal maakt en aan advies geeft. En dan te bedenken dat je een paar weken geleden zelf dit soort vragen stelde. *O*

Echt leuk om te zien dat mensen eerst het idee hebben dat ze prutsen en dat er heel snel hele leuke dingen gemaakt worden!
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 16:38
Ik heb het idee dat dingetjes bij mij veel kleiner worden dan dat ze in de voorbeelden die ik gebruik zijn. Ik ben nu die octopus aan het maken (t hoofdje) maar ik heb t idee dat ook deze veel kleiner gaat worden dan die op de site.
Is daar wat aan te doen? Dikker garen en naald?
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 17:09
En is hdc hetzelfde als hdcs

Edit: doh, enkelvoud en meervoud natuurlijk :D
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 17:20
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 16:38 schreef Loqi het volgende:
Ik heb het idee dat dingetjes bij mij veel kleiner worden dan dat ze in de voorbeelden die ik gebruik zijn. Ik ben nu die octopus aan het maken (t hoofdje) maar ik heb t idee dat ook deze veel kleiner gaat worden dan die op de site.
Is daar wat aan te doen? Dikker garen en naald?
't enige wat helpt als je het patroon niet wil aanpassen is inderdaad dikker garen en dikkere naald. Als je het patroon niet al te moeilijk wil aanpassen kan je ook alles keer 2 doen. dus ipv 6 beginsteken 12, ipv 12 na 2e ronde 24 etc. Maar dan wordt hij dus gelijk 2x zo groot. En wat ook zou kunnen is er af en toe een rijtje extra tussen doen.

of een grotere steek gebruiken. In het patroon gebruiken ze afwisselend sc en hdc. Een hdc is hoger dan een sc, dus als je die de hele tijd gebruikt wordt het ook wat groter.
appelfandonderdag 16 december 2010 @ 17:24
Mooie deken Eska!

Ik heb na een lange haakdip de draad weer opgepakt. Een kerstboom als resultaat! Wel kaal, ik ga nog kraaltjes halen een over de top piekeren. Met dank aan trui :)
168f6dc1.jpg
EsseEidonderdag 16 december 2010 @ 17:27
woow een mooie bloem :D
en ik sluit me bij Kirstens uitleg aan :) bij mij worden dingen ook vaak kleiner...of lijken kleiner...maar sommige mensen zijn ook goed met een fotocamera ;)

en mooie kerstboom appelfan! :) tja ik zou over een piek gaan piekeren ;) of een ster in de top :)
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 17:34
quote:
6s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:20 schreef kirsten. het volgende:

[..]

't enige wat helpt als je het patroon niet wil aanpassen is inderdaad dikker garen en dikkere naald. Als je het patroon niet al te moeilijk wil aanpassen kan je ook alles keer 2 doen. dus ipv 6 beginsteken 12, ipv 12 na 2e ronde 24 etc. Maar dan wordt hij dus gelijk 2x zo groot. En wat ook zou kunnen is er af en toe een rijtje extra tussen doen.

of een grotere steek gebruiken. In het patroon gebruiken ze afwisselend sc en hdc. Een hdc is hoger dan een sc, dus als je die de hele tijd gebruikt wordt het ook wat groter.
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:27 schreef EsseEi het volgende:
woow een mooie bloem :D
en ik sluit me bij Kirstens uitleg aan :) bij mij worden dingen ook vaak kleiner...of lijken kleiner...maar sommige mensen zijn ook goed met een fotocamera ;)

en mooie kerstboom appelfan! :) tja ik zou over een piek gaan piekeren ;) of een ster in de top :)
dank jullie wel :) Ik zie wel wat t met dit beestje wordt :D nu ik een rij verder ben lijkt ie al een stuk groter.. .mocht ie straks toch te klein zijn maak ik er wel gewoon een balletje met een snoetje van en begin ik opnieuw maar dan met jullie tips
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 17:40
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:24 schreef appelfan het volgende:
Mooie deken Eska!

Ik heb na een lange haakdip de draad weer opgepakt. Een kerstboom als resultaat! Wel kaal, ik ga nog kraaltjes halen een over de top piekeren. Met dank aan trui :)
[ afbeelding ]
:D Die is leuk! Vast heel tof met kraaltjes ja :D
Herfstbladdonderdag 16 december 2010 @ 18:24
quote:
1s.gif Op donderdag 16 december 2010 17:24 schreef appelfan het volgende:
Mooie deken Eska!

Ik heb na een lange haakdip de draad weer opgepakt. Een kerstboom als resultaat! Wel kaal, ik ga nog kraaltjes halen een over de top piekeren. Met dank aan trui :)
[ afbeelding ]
Wat een leuk boompje! Heb je er een patroon van? :)
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 18:55
@ daste; Haha bedankt, ja als je het eenmaal door hebt gaat het vanzelf he ;)

@ appelfan; nou welkom terug :P Lief kerstboompje, ze zien er altijd zo schattig uit zo up close.

Ik moet maar eens bedenken welke haakwerkjes ik allemaal mee terug neem voor de 2 weken thuis. De deken sowieso. Wel raar ik dacht dat je geen haaknaalden in het vliegtuig mocht? Dan lijken naalden me helemaal sterk, maar op de vorige vlucht zat iemand in het andere gangpad toch mooi te borduren. Ik durf het er alleen niet op te gokken en mijn haaknaalden mee te nemen want als ik ze in moet leveren zou dat toch zonde zijn :)
caroline88donderdag 16 december 2010 @ 19:06
Kirsten in plaats van elke keer die stress, koop voor Nederland een extra setje met de meest gangbare maten.
Loqidonderdag 16 december 2010 @ 19:12
Haha, ik neem mijn eerdere opmerking terug, die octopus wordt best groot :')
Morgen verder, ga nu naar mijn moeder, die besloot toen ik haar haaknaalden kwam jatten dat ze weer zou gaan breien :D Dus die zit nu een sjaal uit te werken geloof ik
kirsten.donderdag 16 december 2010 @ 21:34
quote:
7s.gif Op donderdag 16 december 2010 19:06 schreef caroline88 het volgende:
Kirsten in plaats van elke keer die stress, koop voor Nederland een extra setje met de meest gangbare maten.
Ik geloof dat thuis nog een verzameling van mam/oma enzo ligt... Alleen ik weet niet of dat precies dezelfde maten zijn :P ik ga dus idd even zien of ik gewoon een losse erbij koop, er is toch maar 1 ding wat ik mee terug naar huis neem (die deken) dusja het maakt niet zo veel uit of ik dan 1 losse moet kopen.

SPOILER
Tering... Het is maar goed dat iemand mailde dat het tentamen een half uur eerder dan normaal begon.. Anders was ik te laat geweest :P Echt nog steeds dikke stress hiero, en dan komen natuurlijk allerlei kwaaltjes en gezondheidsklachten ook opspelen wat het nog stressvoller maakt.. O joy wat zal ik dit keer blij zijn als het tentamen afgelopen is :P
Whoopdidoodonderdag 16 december 2010 @ 21:39
Succes kirsten! je kan het wel!
ik heb nu al stress voor dinsdag, en stiekem ook voor eind januari want als je die niet haalt moet de opdracht ook over(slaat nergens op)

En die deken is echt mooi!
truivrijdag 17 december 2010 @ 00:16
appelfan, mooi gelukt! en er zit bij het patroon ook een patroontje voor een mini-ster die je bovenop kunt doen he, had je dat gezien?

kirsten, heel veel succes met je tentamen!

whoop, je hoeft vooralsnog niet meer bang te zijn dat ik je op de (studie)vingers kom kijken: ik heb vanmiddag vernomen dat ik die ene baan in rijswijk krijg!! *O* :+
kirsten.vrijdag 17 december 2010 @ 07:01
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 00:16 schreef trui het volgende:
appelfan, mooi gelukt! en er zit bij het patroon ook een patroontje voor een mini-ster die je bovenop kunt doen he, had je dat gezien?

kirsten, heel veel succes met je tentamen!

whoop, je hoeft vooralsnog niet meer bang te zijn dat ik je op de (studie)vingers kom kijken: ik heb vanmiddag vernomen dat ik die ene baan in rijswijk krijg!! *O* :+
Gefeliciteerd Trui :D Zoiets is altijd een hele opluchting.
caroline88vrijdag 17 december 2010 @ 08:24
Hoera! Trui, gefeliciteerd met je nieuwe baan! ^O^
knitwitvrijdag 17 december 2010 @ 08:40
Super Trui, gefeliciteerd! *O*
EsseEivrijdag 17 december 2010 @ 09:27
Trui gefeliciteerd!! :D
haha Loqi dingen vallen vaak anders uit dan je in eerste instantie verwacht he? ;) vaak gewoon rustig door gaan, komt het allemaal goed:)

heb gister een up sleutelhanger zitten haken, in een sloom tempo voor mijn doen :P nu nog stippen erop (jeej heeft m'n moeder gehaakt alvast ^^)...en vanavond nog een Upje...
maar vandaag overdag weer verder aan m'n jurk!

(en: SNEEUW!!!!!!!!!!! :D :D :D)
Whoopdidoovrijdag 17 december 2010 @ 09:52
Gefeliciteerd trui!!!

Ik heb sneeuwvrij genomen. Was gister al niet helemaal lekker en heb het tot vrijdag nog onwijs druk dus had geen zin om door die zooi te gaan. had nog een mailtje van mn moeder om 9 uur of ik nog ging :P dan had ik allang de deur uit moeten wezen, maar op 9292ov staat voor alkmaar een half uur tot uur vertraging voor de bus alleen al, dus ben blij dat ik niet geweest ben.

Ik ben even niet zo hakerig, gister niets gedaan. Vandaag paarse flappie afmaken denk ik.
appelfanvrijdag 17 december 2010 @ 10:39
Bedankt voor de reacties :D

Gefeliciteerd Trui! Maar nu heb je minder haaktijd ;)
En dat sterretje had ik over het hoofd gezien..... (hoezo dom?)
Loqivrijdag 17 december 2010 @ 12:11
Kopje, bodem en 3 pootjes van de octopus klaar *O*
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 12:23
Gefeliciteerd Trui!
Hier vlot de werkzoektocht helaas totaal niet. :(

Ik wil vanavond naar mijn vriend (3 uur reizen met normaal weer), maar met dit weer wordt het niets, vrees ik. :(

Daarstraks een mand bij de kringloop gekocht voor mijn wol en toen kwam ik tot de ontdekking dat ik veel en veel te wol (en katoen) heb :@ (Al wist ik dat eigenlijk al ;)) . Eerst moet alles op, dan mag ik pas weer nieuwe kopen.

[ Bericht 10% gewijzigd door Herfstblad op 17-12-2010 12:35:59 ]
Inuvrijdag 17 december 2010 @ 13:15
Gefeliciteerd trui! *O*
kirsten.vrijdag 17 december 2010 @ 13:18
Nog even een vraagje he. Hoe hechten jullie je granny's af? Bij de kussenhoes deed ik namelijk een knoopje leggen + afknippen, maar nu bij m'n deken (ja ik ben aan een 2e deken tussendoor begonnen :P) zie je natuurlijk beide kanten en kan ik geen knoopjes leggen ofwel? Weven jullie het er alleen maar doorheen? Is dat stevig genoeg? Ik doe het bij die andere deken (granny stripe) wel, maar dan bijna 30 cm draad erdoorheen weven... Dat kan wel bij lange strepen maar niet bij al die granny's natuurlijk.
EsseEivrijdag 17 december 2010 @ 13:19
Kirsten ik doe het er doorheen inderdaad....als je het door de buitenste rand doet zie je het ook niet zo...maar is stevig genoeg (heb het ook bij een shawl gedaan en die leeft na een jaar nog steeds :))

en anders, om 'm lekker warm te maken, een stofje op naaien (fleece stof ofzo, lekker zacht en warm!)
truivrijdag 17 december 2010 @ 13:26
kirsten, ik weef het een paar keer heen en weer, en knip dan af.

bedankt voor de felicitaties! :* minder haaktijd inderdaad, maar wel weer geld om wol te kopen. *O* niet dat ik niet vooruit kan voorlopig, maar toch. de financiële reserves begonnen aardig op te raken dus dit komt wel heel goed uit.

herfstblad, wat voor soort werk zoek jij?

appelfan, kijk aan! heb ik 't niet voor niks gezegd. :+
LadyBlackvrijdag 17 december 2010 @ 13:29
Hoera, gefeliciteerd Trui! *O*

Jij was ook al best lang aan het solliciteren toch? Fijn dat je nu ook nog een goeie baan te pakken hebt ^O^
truivrijdag 17 december 2010 @ 13:41
sinds september, ladyBlack. dus lang zat!!
Whoopdidoovrijdag 17 december 2010 @ 13:43
ik ben zo blij dat ik niet naar de uni geweest ben, wat een pak sneeuw zeg, en t gaat ook maar door.
En das niet fijn want dat is morgenochtend zeker niet weg en zondag ook niet en dan moeten we met de poppetjes naar de kerstmarkt enzo, hoe is alleen nog even de vraag.
mmaschavrijdag 17 december 2010 @ 15:04
Wat leuke boom Appelfan! Kom je um ook laten zien als ie opgetuigd is?

Trui gefeliciteerd!

Ik ga zo het roze dekentje voor mijn nichtje af(m/h)aken. Net alvast nieuwe wol gehaald voor een volgend dekentje. Moest wel de auto uitgraven na het boodschappen doen. Tjongejonge wat een sneeuw. Ik heb eigenlijk om 16.00 uur kerstdiner 20 km verderop maar ik ga niet. Jammer dat ik net voor 20 personen sushi heb gemaakt en dat nu helemaal alleen op moet eten :9
Loqivrijdag 17 december 2010 @ 15:19
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 15:04 schreef mmascha het volgende: Ik heb eigenlijk om 16.00 uur kerstdiner 20 km verderop maar ik ga niet. Jammer dat ik net voor 20 personen sushi heb gemaakt en dat nu helemaal alleen op moet eten :9
He wat jammer nou :Y)
Lijnloosvrijdag 17 december 2010 @ 15:38
Van harte Trui, met je nieuwe baan! *O*

En wat een leuke mooie dingen kwamen er weer voorbij! Zelfs de nieuwelingen al flink aan de haak! Geweldig...

Ik ga maar weer eens verder met mijn kerstboomslinger... die moet echt effe af.
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 16:00
Vanaf september solliciteren valt nog best mee, ik solliciteer al sinds eind mei. :N Hopelijk vind ik die baan ook gauw!

Mijn nijlpaard (of eigenlijk: TGIO-paard*) naar het patroon van Zoey van Christel:

joeyviking2.jpg

*In november doe ik mee aan National Novel Writing Month (NaNoWriMo), 50.000 woorden schrijven in 1 maand (november) en zij hebben altijd 2 feestjes: De aftrap en de TGIOparty (Thank God It's Over). Aan dit nijlpaard ben ik op de TGIO begonnen.
Daarom TGIOpaard en daarom ook de vikinghelm, dat is namelijk het logo van de organisatie :)
Loqivrijdag 17 december 2010 @ 16:23
:o Die is lief Herfstblad! O+
Lyssavrijdag 17 december 2010 @ 16:33
Tof TGIOpaard Herfstblad!

Gefelicitrui! *O*
mmaschavrijdag 17 december 2010 @ 16:41
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 15:19 schreef Loqi het volgende:

[..]

He wat jammer nou :Y)
:Y :D

Wat een schatje Herfstblad!
Lijnloosvrijdag 17 december 2010 @ 16:48
Heel tof Herfstblad!

Net 3 kerststerretjes gehaakt, die samen met 3 kerstbomen en 3 hartjes een slinger voor in de boom moeten vormen... Hartjes moeten nog, vanavond of morgen of zo...

DSC00068.jpg
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 17:03
Dank!

Dat gaat een leuke slinger worden, Lijnloos! :)
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 19:39
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 00:16 schreef trui het volgende:
appelfan, mooi gelukt! en er zit bij het patroon ook een patroontje voor een mini-ster die je bovenop kunt doen he, had je dat gezien?

kirsten, heel veel succes met je tentamen!

whoop, je hoeft vooralsnog niet meer bang te zijn dat ik je op de (studie)vingers kom kijken: ik heb vanmiddag vernomen dat ik die ene baan in rijswijk krijg!! *O* :+
*O* *O* Trui, wat goed! *O* *O* gefeliciteerd met je nieuwe baan! heb je er al zin in? Vanaf wanneer begin je? :)

Wow, een mooi Nijnpaard! O+
en mooie ster- en boomvlaggetjes voor een slinger O+
Appelfan, ik vind je boompje ook geweldig! O+
en Loqi, *O* helemaal leuk! zeker voor je eerste bloem!!! *O* goed hoor!
Dastevrijdag 17 december 2010 @ 19:53
Trui: Gefeliciteerd! Fijn dat je weer aan het werk kan!

Herfstblad: wat een leuk nijlpaard! Kijkt lekker ondeugend de camera in. O-)

Eens kijken of ik foto's van oude projecten kan plakken:

Spookje, mijn eerste en enige afgemaakte Amigurumi.
dcbjmd.png
De kerstkaart van dit jaar. Het patroon is (natuurlijk) van Lucy
2nrge4l.jpg
Granny's die ik voor een dekentje heb gemaakt. Dekentje is af en weggegeven, daar heb ik alleen geen foto van gemaakt....
1zekxh0.png

Beter zo, Ynske? ;)

[ Bericht 26% gewijzigd door Daste op 17-12-2010 20:09:06 ]
Dastevrijdag 17 december 2010 @ 19:53
Wow, hoe krijg ik de foto's kleiner?!
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 19:55
Heb je al geprobeerd via www.tinypic.com ? daar doe ik het meestal als ik rechtstreeks vanaf de pc m'n foto's ga uploaden. heel makkelijk...

ik vind je granny's helemaal te schattig! O+
EsseEivrijdag 17 december 2010 @ 19:58
oeew gaaf TGIOpaard :D en je ketting wordt vast heel mooi Lijnloos! :D

Daste: fotos kleiner maken als in kleiner hier op het scherm (niet kwa formaat zeg maar/laadbaarheid) moet je achter img "= 300" ofzo (of 400 ;)) typen (zonder de ")
edit: sorry ynske ;) bij mij stonden ze in 1 seconde in het scherm, dus dacht dat ze misschien al klaar waren

en leuk spookje! :D mooie kerstkaart :D en mooie grannys! zien er echt heel netjes uit! :) en die kleur is ook chique ^^

zo 1 Up is af :) vanavond nog maar 1 maken denk ik....
jurk is ook min of meer af (genaaid) :) alleen nog een zoom en een lint erop, maar lint moet ik nog kopen (moet volgens patroon met zelfde stof, maar lint is feestelijker :)) en nog een naadje wat strakker :@ anders vind ik het teveel alsof ik zwanger ben, gaat ie vanaf borsten recht naar beneden :(
Ynskevrijdag 17 december 2010 @ 19:59
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 19:58 schreef EsseEi het volgende:

Daste: fotos kleiner maken als in kleiner hier op het scherm (niet kwa formaat zeg maar/laadbaarheid) moet je achter img "= 300" ofzo (of 400 ;)) typen (zonder de ")

:( nie zegge nie, gewoon bij t uploaden laten verkleinen

k loop weer vast -O- als in mn foon :{

@herfstblad, wat een schatje O+

k zit weer halverwege een barbiejurkje O+
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 20:03
Het spookje is leuk!

En de granny's vind ik ook erg gaaf.

SPOILER
Ben maar niet gaan reizen, het is niet te doen joh. Normaal doe ik er 3 uur over (zonder wachten) om bij mijn vriend te komen, nu zou ik er waarschijnlijk niet eens komen :N
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 20:08
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 20:03 schreef Herfstblad het volgende:
Het spookje is leuk!

En de granny's vind ik ook erg gaaf.

SPOILER
Ben maar niet gaan reizen, het is niet te doen joh. Normaal doe ik er 3 uur over (zonder wachten) om bij mijn vriend te komen, nu zou ik er waarschijnlijk niet eens komen :N
:) ook al zo'n lange-afstand-relatie! :D Wel balen in dit soort tijden, dat je dan niet bij elkaar kunt zijn... -O-

ik ga zometeen lekker HarryPotteren, met de visjes erbij... niet teveel nadenken, maar gewoon meters maken... nog een bol donkerblauw en lichtblauw en ik kan weer 3 rijen aan de deken vast gaan maken... :) het wordt nog wel eens wat... volgend jaar winter kunnen we eronder liggen... :')
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 20:10
Daste, heb je een patroon van die überschattige granny's? ik ben verliefd... O+
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 20:13
quote:
2s.gif Op vrijdag 17 december 2010 20:08 schreef mijsje het volgende:

[..]

:) ook al zo'n lange-afstand-relatie! :D Wel balen in dit soort tijden, dat je dan niet bij elkaar kunt zijn... -O-

ik ga zometeen lekker HarryPotteren, met de visjes erbij... niet teveel nadenken, maar gewoon meters maken... nog een bol donkerblauw en lichtblauw en ik kan weer 3 rijen aan de deken vast gaan maken... :) het wordt nog wel eens wat... volgend jaar winter kunnen we eronder liggen... :')
Haha, ja. En in deze tijden is het heel erg lastig inderdaad. Vorig jaar was ik bijna ingesneeuwd op school, kon net de laatste trein halen, dus heb daar een klein trauma aan overgehouden en vind treinen met dit weer niet prettig. :P
Hopelijk kan ik volgende week dinsdag/woensdag wel treinen ;)

Ik wil ook Harry Potter zien, maar helaas staat hier The voice of Holland op.

Mijn volgende project gaat trouwens de eekhoorn van Christel worden :)
Ynskevrijdag 17 december 2010 @ 20:13
Bij gebrek aan een Barbie, een buisje vitaminebruis :') die bult rechts, is gewoon scheef geplakt (moet de jurk nog dicht maken aan de achterkant, strakjes is dat ook weer een strakke taille ;)

groene_jurk.jpg
EsseEivrijdag 17 december 2010 @ 20:14
oh ja dat reizen...echt rot is dat!
vriendlief is bij z'n ouders, vlakbij Utrecht. en nu kwamen zn ouders met het idee om naar kerstmarkt te gaan in Brussel, en dat wil ik wel...
maar ja...trein rijdt niet enzo :( morgen ochtend ga ik vroeg opstaan en vroeg weg kijken hoever ik kan komen, ze kunnen me nl ook in breda oppikken :) (ik ben bij ouders in den haag :P normale reistijd ongeveer 2,5 uur, ja ik woon in een uithoek :()
kan er opzich wel om lachen maar baal ook wel beetje...

Ynske mooi je jurk! :D feestelijk!
hier TVOH met een up ;)
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 20:17
Ik woon vlakbij Utrecht en mijn vriend woont in Groningen. Vorig jaar kon ik een paar keer niet, jaren daarvoor nooit last gehad, maar dat waren ook kwakkelwinters. :P
Geef mij maar kwakkelwinters als de NS zo beroerd rijdt ;)

Leuk jurkje, Ynske! :)
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 20:17
ik had daar altijd een hekel aan, dat reizen, zeker in de spits... maar och, ik heb er wel veel boeken gelezen, studieboeken en gewoon lekkere romans enzo... maar ik ben wel blij dat we ongeveer 5 jaar geleden dan toch samen zijn gaan wonen... dat scheelde wel veel!
Ik woonde toen in Den Bosch, vriendlief (toen nog) woonde op Wieringen... (noord Noord-Holland)

Ynske, die ziet er ook weer heel mooi uit! O+ Echt, Isa mag zo blij zijn met jou! :*

Kijk eens, de Old Rose Wrap is compleet! Hij kan afgemaakt worden!
http://www.loopknitlounge(...)f-the-old-rose-wrap/
Whoopdidoovrijdag 17 december 2010 @ 20:28
Leuk he sneeuw....Alleen jammer dat de strooiers/schuivers denk ik geen rekening houden met dat er op zaterdag ook mensen moeten werken. dus ik hoop dat ik zonder botbreuken aankom op mn werk.

Er kwamen hele mooie vierkantjes en kerstdingetjes voorbij.
Ik heb flappie afgemaakt, alles is klaar voor zondag.

Oeh ik heb een keer schoolreisje gehad in wieringen :P
Inuvrijdag 17 december 2010 @ 20:31
Ik zou nu eigenlijk via vrienden in Utrecht naar mn ouders in Brabant moeten. Echt niet dus :')
Dastevrijdag 17 december 2010 @ 20:38
Mijsje: http://www.ravelry.com/patterns/library/flower-grannysquare Na 3 keer ken je het patroon uit je hoofd, gaat lekker snel!
EsseEivrijdag 17 december 2010 @ 20:50
ohh bedenk me dat dat wel een leukertje is om een kussen mee op te leuken :D
*slaat t patroon op*
caroline88vrijdag 17 december 2010 @ 21:56
Herfstblad, wat een prachtig TGIO-paard ^O^
(en gefeliciteerd met Nano winnen! ik heb dit jaar niet meegedaan omdat het gewoon bij voorbaat al niet haalbaar was)
Mirjamvrijdag 17 december 2010 @ 22:22
hallo dames, zouden jullie er alsjeblieft op willen letten de foto's te resizen voor jullie die posten?
een resolutie van 610 pixels breed zou perfect zijn, dan kunnen de mensen die mobiel meeposten ook lekker meekijken en posten :)

en oh, willen jullie proberen de SC wat te minderen?
truivrijdag 17 december 2010 @ 22:46
er wordt vrijwel in elke post over iets haken-gerelateerds geschreven, mirjam, dus ik zie niet zo goed wat het probleem is? over het resizen ben ik 't wel zeer met je eens, te grote foto's kosten gewoon erg veel laadtijd. maar de te kleine vind ik trouwens ook niet prettig, dat je verplicht nog een keer door moet klikken om een foto echt te kunnen bekijken.

mijsje, ik ben zo'n 'hanky-box' aan 't maken, en vroeg me af of je daar dubbele kaarten in gedaan hebt of enkele? en ik begrijp ook niet zo goed waarom de zeshoek groter moet, de zijden moeten toch even lang zijn als de korte zijden van de andere stukken? de lidl gaatjestang vind ik erg slecht trouwens, ik heb echt kramp in m'n handen van al dat geknijp, en dat al na 1 kaartje...

Daste, wat een leuke dingen! die granny's zijn inderdaad zeer leuk en ik vind 't in die bruintinten ook heel stijlvol. de sneeuwvlok-kerstkaarten vind ik ook leuk! ik heb er inmiddels ook een paar van gemaakt (van die vlokken). lekker snel gaan ze! maar ik moet ze nog wel opspannen etc, ze zijn nog te frummelig voor een foto.

Ynske, sjiek jurkje!
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 23:04
Misschien een hele domme vraag, maar wat is SC? :@ Ik forum al een aantal jaren, maar die term ken ik dus niet.

En ik vind hele kleine foto's ook niet prettig. Ik forum ook weleens mobiel, maar via de pc bekijk ik dan alle geposte plaatjes.

Even een ontopic:

afbeelding1lj.png

Heb vandaag foto's gemaakt van alle beestjes die ik heb gehaakt deze week. Waren er totaal 5. Het TGIOpaard, 3 Sally's (waaronder bovenstaande die ik ook meteen de mooiste vind :P ) en Moosje
Mirjamvrijdag 17 december 2010 @ 23:06
SC is slowchat, het loopt niet de spuigaten uit, maar an sich kan het wel iéts minder hoor :)

maar ga vooral ook lekker door, gezellig topic :)

ik zit al tijden te twijfelen om het ook eens te proberen :D :@
kirsten.vrijdag 17 december 2010 @ 23:07
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 23:04 schreef Herfstblad het volgende:
Misschien een hele domme vraag, maar wat is SC? :@ Ik forum al een aantal jaren, maar die term ken ik dus niet.

En ik vind hele kleine foto's ook niet prettig. Ik forum ook weleens mobiel, maar via de pc bekijk ik dan alle geposte plaatjes.

Even een ontopic:

[ afbeelding ]

Heb vandaag foto's gemaakt van alle beestjes die ik heb gehaakt deze week. Waren er totaal 5. Het TGIOpaard, 3 Sally's (waaronder bovenstaande die ik ook meteen de mooiste vind :P ) en Moosje
SC is slowchat.
Nou, ik kom net van een feestje waarin iedereen al om 8 uur bezopen en wasted was... Erg grappig om ze daarna te zien lallen maar na een paar uur heb je het dan ook weer gehad. Ik kan beter aan m'n dekentjes doorgaan en checken of m'n vlucht zondag nog wel gaat naar Eindhoven, er is zoveel gecanceld... Naja, heb ik wel lekker de tijd om aan m'n deken te werken bij het vliegtuig... Weet alleen nog niet of ik het erop gok om m'n haaknaald mee te nemen :P
Hopen hopen hopen want ik moet maandagochtend weer werken

@ mirjam; give it a go, 't is niet zo moeilijk en er zijn altijd wel mensen hier die genoeg kunnen uitleggen :D
caroline88vrijdag 17 december 2010 @ 23:10
Mirjam, niet twijfelen, gewoon doen! Je zult zien hoe leuk het is en hoe snel je al heel mooie dingen kunt maken.
Herfstbladvrijdag 17 december 2010 @ 23:10
Trouwens nog dank je, Caroline, over het feliciteren van het halen van NaNoWriMo. Ik doe eigenlijk al 6 jaar mee, maar ik overweeg om volgend jaar eens een keer niet mee te doen.

quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 23:06 schreef Mirjam het volgende:
SC is slowchat, het loopt niet de spuigaten uit, maar an sich kan het wel iéts minder hoor :)

maar ga vooral ook lekker door, gezellig topic :)

ik zit al tijden te twijfelen om het ook eens te proberen :D :@
Ah, oke!
Slowchat ken ik wel inderdaad als term ;)

Ik probeer in elke post iets haakgerelateerd te zetten, omdat ik anders voor mezelf al snel het gevoel te hebben er een slowchat van te maken inderdaad ;)

En gewoon doen! Haken is gewoon verslavend. Tenzij je niet verslaafd wilt worden ;)

Ik haak in februari alweer een jaar, gaat echt snel. :o
truivrijdag 17 december 2010 @ 23:12
mijn eerste haakverjaardag is ook nog niet lang geleden, al weet ik niet meer heel precies wanneer ik begon. ergens in november in elk geval.
mirjam, zeker proberen, het is echt zo leuk!
mijsjevrijdag 17 december 2010 @ 23:48
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 20:38 schreef Daste het volgende:
Mijsje: http://www.ravelry.com/patterns/library/flower-grannysquare Na 3 keer ken je het patroon uit je hoofd, gaat lekker snel!
*O* dank je wel, ik heb hem ook meteen in m'n queue gezet! :D

quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 22:46 schreef trui het volgende:
mijsje, ik ben zo'n 'hanky-box' aan 't maken, en vroeg me af of je daar dubbele kaarten in gedaan hebt of enkele? en ik begrijp ook niet zo goed waarom de zeshoek groter moet, de zijden moeten toch even lang zijn als de korte zijden van de andere stukken? de lidl gaatjestang vind ik erg slecht trouwens, ik heb echt kramp in m'n handen van al dat geknijp, en dat al na 1 kaartje...
ik vroeg al op Ravelry of je er ook een aan het maken was... :')
ik heb daar dus alleen voor de boven en onderkant dubbele kaarten gebruikt, en aan de zijkanten heb ik enkele kaarten gebruikt. dat omdat ik een hele vervelende gaatjesmaker had, en ik was het gaatjesmaken daarmee meer dan zat... (die lidl-gaatjesmaker is trouwens alweer stukken beter dan wat ik had, kun je je voorstellen hoe zat ik dat was? ;) )
de 6hoek moet groter, omdat je dan rekening houdt met de naden tussen de kaarten. je haakt een randje vasten om de kaarten heen, en dat doe je met de 6hoek ook, maar als je de kaarten aan elkaar maakt, wordt het breder door de naad tussen 2 zijkanten. doordat het daar breder wordt, moet de 6hoek ook wat breder worden. anders past het niet meer goed en gaat het trekken. snapje?
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 december 2010 23:06 schreef Mirjam het volgende:
SC is slowchat, het loopt niet de spuigaten uit, maar an sich kan het wel iéts minder hoor :)

maar ga vooral ook lekker door, gezellig topic :)

ik zit al tijden te twijfelen om het ook eens te proberen :D :@
ik zie het probleem van SC ook niet, omdat er eigenlijk altijd wel wordt gelinkt met haakdingen... maar goed, ik zal eraan proberen te denken...
Leuk Mirjam, gewoon eens proberen! :D haken is hip en veelzijdig! je kan er zoveel mee doen, ik ben zo blij dat ik het kan!
(en dan is mijn eerste haakverjaardag al jaren geleden... ik ben begonnen toen ik een jaar of 7 was denk ik... ik weet het niet meer precies...)
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 00:36
en waar haak je zoal mee dan?
gewoon wol ofzo?
of speciaal garen?
of maakt dat geen bal uit?
troveyzaterdag 18 december 2010 @ 05:40
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 00:36 schreef Mirjam het volgende:
en waar haak je zoal mee dan?
gewoon wol ofzo?
of speciaal garen?
of maakt dat geen bal uit?
Je kutn zelfs met in strips geknipte plastic tassen haken :P . Ik ga dat ook nog eens proberen...ben ik meteen een beetje door de plastic tassen heen. :')
caroline88zaterdag 18 december 2010 @ 07:30
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 00:36 schreef Mirjam het volgende:
en waar haak je zoal mee dan?
gewoon wol ofzo?
of speciaal garen?
of maakt dat geen bal uit?
Voor het leren haken maakt het niets uit, al denk ik zelf dat katoen makkelijker is maar daar heb ik ook eigenlijk altijd mee gehaakt. Mijn eerste haakwerk dat ik me herinner was een hesje van filethaken, dat maakte ik met een heel dunne naald en mooi wit glanskatoen. Project was gelukt, er kwam iets moois uit, en mislukt, want het was een truitje voor de zomer maar ik kreeg het wel aan maar nooit meer uit. Katoen rekt nl. niet mee. Als ik het van wol gemaakt had zou ik het misschien nog bewaard hebben.

Mijn tweede project was zelfgehaakte pannelappen:
Pannelap.jpg

Deze maakte ik van ongebleekte durable katoen, 2 draden nr 10 met naald 2.5.
Na mijn eerste haakwerk leerde ik dat ik losser moest haken want katoen krimpt in de was :@

Daarna heb ik een 2persoons sprei gehaakt van witte katoen maar daar heb ik geen foto van.
Daarvan heb ik geleerd dat katoen loodzwaar is. (Ben nu een deken van 100% scheerwol aan het breien)
Inuzaterdag 18 december 2010 @ 09:08
quote:
Op zaterdag 18 december 2010 05:40 schreef trovey het volgende:

[..]

Je kutn zelfs met in strips geknipte plastic tassen haken :P . Ik ga dat ook nog eens proberen...ben ik meteen een beetje door de plastic tassen heen. :')
Wel een nadeel dat het zelfs nog zwaarder is dan zpagetti :X

Ik zit in de trein richting ouders *O* dag te laat, maar toch :')
kirsten.zaterdag 18 december 2010 @ 09:39
Mirjam, ik zou lekker beginnen met een bolletje katoen te halen bij de wolwinkel, of een bolletje zeemanwol (no need for expensive ones), de bijpassende naald te kopen (staat op de wikkel). Zoek een leuk simpel projectje, en gewoon knoeien. Zo ben ik ook begonnen en dit is van een paar maandjes terug, links is (toenmalig) nieuwe projectje en rechts was het eerste wat ik maakte:
oudvsnieuw.th.jpg
TwistedDarlingzaterdag 18 december 2010 @ 10:04
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 00:36 schreef Mirjam het volgende:
en waar haak je zoal mee dan?
gewoon wol ofzo?
of speciaal garen?
of maakt dat geen bal uit?
Ik haak meestal met een menggaren, bijvoorbeeld wol met iets anders erdoor. of gewoon 100% acryl. Veelal gekocht bij de zeeman of wibra. Want het is goedkoop en ik vind het ook nog eens lekker haken, perfect als je (zoals ik) maar weinig geld te besteden hebt.
Maar ook zeker om mee te beginnen als je nog niet weet of het haken je wel zal bevallen.
mijsjezaterdag 18 december 2010 @ 10:59
Mirjam, ik zou ook beginnen met een bolletje acryl. dat is even wat zachter en dikker dan katoen. bij katoen is het voordeel dat je de steken even wat beter ziet, maar bij lichtgekleurde acryl is het ook heel makkelijk. inderdaad een haaknaald die erbij past (niet te klein, anders schuift de lus van de naald af en niet te groot, want dan krijg je een heel lossig haakwerk wat niet mooi is.)
je kunt om de steken te oefenen een simpel recht-toe-recht-aan lapje maken, maar er staan op ravelry.com ook heel veel simpele patronen. als je de steken kent, is dat heel goed te doen. ^O^ succes!
Loqizaterdag 18 december 2010 @ 12:10
Ik ben super trots *O*
bi9p4k.jpg
Helemaal zelf gemaakt! (Mondje expres scheef gemaakt, vond ik grappiger dan strak)

Ik zou ook gewoon beginnen Mirjam, ik doe het nu 3 dagen :D en tis echt super leuk
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 12:11
okay, en waar koop je een haaknaald? :D :@
kirsten.zaterdag 18 december 2010 @ 12:47
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 12:11 schreef Mirjam het volgende:
okay, en waar koop je een haaknaald? :D :@
hobbywinkels, maar wibra heeft ze ook ( iets afwijkende maten maar dat maakt om te oefenen niet zo heel veel uit), wol/brei winkels.
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 13:13
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 12:11 schreef Mirjam het volgende:
okay, en waar koop je een haaknaald? :D :@
Ik heb mijne bij de hobbyzaak hier gekocht en op internet bij echtstudio :)
TwistedDarlingzaterdag 18 december 2010 @ 13:28
Ik kon haaknaalden bij de wibra niet meer vinden. Maar hobbydoos.nl heeft ze ook voor prima prijzen.
truizaterdag 18 december 2010 @ 14:06
löqi, loqi! ;) ^O^

mijsje, dank voor je uitleg. ik vind dat gaatjesmaken ook een crime, dus snap helemaal wat je bedoelt. ik hoop dat 't doosje stevig genoeg is met enkele zijkanten, want ik zag dat van die dubbele kaarten toen ik de zijkanten al omhaakt had...

mirjam, wat zou je willen maken, heb je daar al enig idee over?
Lijnlooszaterdag 18 december 2010 @ 15:38
De kerstboomversiering is klaar!

close-up van 1 clustertje:
DSC00071.jpg

De hele slinger (3 roze kerstbomen, 3 witte sterren en 3 rode hartjes):
DSC00070.jpg
mijsjezaterdag 18 december 2010 @ 16:04
*O* *O* Loqi, wat is ie leuk geworden!!! *O* *O* zie je wel hoe snel je het door kan hebben? :D

Mirjam, bij ieder handwerkwinkeltje hebben ze het, en ik ben zelf ook heel tevreden over de hobbydoos.nl. die leveren ook lekker snel! :)

O+ Lijnloos, wat is ie mooi geworden! echt vrolijk! is de slinger voor in de kerstboom? of gewoon in de kamer? O+
Loqizaterdag 18 december 2010 @ 16:46
Dank jullie wel *O* ik ben er ook zo trots op!
troveyzaterdag 18 december 2010 @ 19:20
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 09:08 schreef Inu het volgende:

[..]

Wel een nadeel dat het zelfs nog zwaarder is dan zpagetti :X

Ik zit in de trein richting ouders *O* dag te laat, maar toch :')
Maar wel een stuk goedkoper :') ...en waterbestendig wat voor sommige dingen ook wel handig kan zijn. ;)
Soempiezaterdag 18 december 2010 @ 21:04
Ik ga zo teruglezen, maar ik moet eerst even posten.

394107670.jpg

Eindelijk zo goed als af. Is voor de oma van m'n vriend. Een soort surprise voor kerst (ze wilde graag tuinbonnen/ bloemenbonnen en die komen er als blaadjes nog onder). Misschien nog een vlindertje voor op de pot, maar daar ga ik nog even over nadenken.
Soempiezaterdag 18 december 2010 @ 21:26
Argh, ik had net een heel stuk getikt over het werk wat voorbij is gekomen, klik ik per ongeluk het bericht weg. Ik wilde dus zeggen dat ik het bloemetje van Whoopdidoo erg leuk vind! Als ik die eerder had gezien had ik je nageaapt voor in de bloempot.

En ik moest lachen om de beginnende Loqi. Net ik, een paar weken terug. M'n eerste rondje, driehoekje en mini-granny heb ik zelfs in m'n 'dagboek' geplakt. Zo trots! *)

Nu zou ik wel graag net zulke mooie dekens maken als hier voorbij komen, maar het lijkt me toch wel erg veel werk. Misschien maar eens beginnen met een hoesje voor om een kruik. Ben bang dat ik het na een aantal granny's al zat begin te raken. En zo'n deken is weer leuk voor de winter, maar ik wil ook nog kerstversieringen maken, zoals Lijnloos. . Ben ook weer begonnen met lezen (onder andere ook Lewis, Narnia), dus van mij mag de winter wel wat langer duren. ~:)

Herfstblad, wat haak jij ongelooflijk snel (of veel)! TGIO O+

En, Trui, nog van harte gefeliciteerd!
TwistedDarlingzaterdag 18 december 2010 @ 21:34
Zo'n deken is idd veel werk. :'(

Ik zou ook eerst nog wat kleiners doen als ik jou was. En voor een deken heb je nog heel lang de tijd, als je hem voor volgende winter gaat maken. Dan kun je bijvoorbeeld het hele jaar door er af en toe aan werken. Dan kun je het afwisselen met kleinere projectjes tussendoor, om het leuk te houden. ;)

Je bloem met bij is echt heel leuk geworden soempie. O+
En Loqi's projectje is ook goed gelukt. Wat je met een klein beetje oefenen al wel niet kunt haken, leuke hobby zo he.. met snel resultaat. ;)
kirsten.zaterdag 18 december 2010 @ 22:07
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 21:34 schreef TwistedDarling het volgende:
Zo'n deken is idd veel werk. :'(

Ik zou ook eerst nog wat kleiners doen als ik jou was. En voor een deken heb je nog heel lang de tijd, als je hem voor volgende winter gaat maken. Dan kun je bijvoorbeeld het hele jaar door er af en toe aan werken. Dan kun je het afwisselen met kleinere projectjes tussendoor, om het leuk te houden. ;)

Je bloem met bij is echt heel leuk geworden soempie. O+
En Loqi's projectje is ook goed gelukt. Wat je met een klein beetje oefenen al wel niet kunt haken, leuke hobby zo he.. met snel resultaat. ;)
Soempie, supergaaf bloemetje :D

Ik ben nu met 2 dekens bezig. Eentje waarvoor ik granny stripes maak ( die moet in februari af zijn ivm cadeautje, 60 strepen dus gemiddeld 1 streep per dag. 9 van de 10 keer maak ik er gelijk een stuk of 5 (tijdens een paar afleveringen of een film ofzo) dus dat komt wel goed). Ben tussendoor ook nog begonnen aan een square deken maar daar heb ik zo ongeveer 150 squares voor nodig. Moet nog even uitvinden hoe ik het patroon precies wil maken, dus ik ben nu zegmaar ze aan het maken (ben op 3) zonder buitenrand, zodat ik die zodra ik weet hoe ik het precies wil hebben gelijk aan elkaar kan haken.
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 22:20
Lijnloos, hij is leuk! :D

En Soempie: Die van jou is ook superleuk! Waar is het patroon van?

SPOILER
Ik haak niet altijd net zoveel hoor. Vandaag nog geen haaknaald vastgehad ;) Wel een hele middag in de weer geweest met foto's die van de ene op de andere pc moesten, maar de pc hertkende de externe harde schijf niet (tsja, de pc is een oudje van 8 jr ;)). Is wel gelukt hoor, ben nu de andere pc met de externe schijf aan het back-uppen :)
truizaterdag 18 december 2010 @ 22:21
soempie, wat leuk dat je dat in je dagboek geplakt hebt! :D en mooie bloempot zeg! wat een werk!

lijnloos ik vind 'm geweldig, je slinger!

ik heb 't kerstdoosje af, maar laat 'm volgende week wel zien, na de secret santa onthulling :) . voor de geïnteresseerden: er staan al wel foto's op flickr/ravelry. :+
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 22:21
is het handig als ik meteen ga beginnen aan een pannenlap, als complete haaknoob, of zeggen jullie van; eerst ff gewoon oefenen?

ik wil van de week ff de wibra checken voor een naald :D :@
truizaterdag 18 december 2010 @ 22:22
een pannenlap lijkt me een prima oefenproject! :)
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 22:23
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:21 schreef Mirjam het volgende:
is het handig als ik meteen ga beginnen aan een pannenlap, als complete haaknoob, of zeggen jullie van; eerst ff gewoon oefenen?

ik wil van de week ff de wibra checken voor een naald :D :@
Ik ben begonnen met een bolletje, dus een pannenlap is denk ik goed te doen. Ik denk dat een pannelap sowieso niet heel moeilijk is :)

Mijn internet is trouwens extreem sloom. Heel vervelend :(
truizaterdag 18 december 2010 @ 22:23
ik zou geen naalden bij de wibra kopen trouwens, de maten kloppen niet (ze zijn te dun voor 't getal dat erop staat) en ze liggen niet lekker in de hand.

herfstblad, vergat ik helemaal je struisvogel: wat goed gelukt zeg!!! O+
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 22:23
en waar kan ik een jip-en janneke-style patroon vinden, met wat basic uitleg enzoot? :@
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 22:24
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:23 schreef trui het volgende:
ik zou geen naalden bij de wibra kopen trouwens, de maten kloppen niet (ze zijn te dun voor 't getal dat erop staat) en ze liggen niet lekker in de hand.
ow, ok, dat wordt dus hier in de naaiwinkel kijken.
maar je hebt voor verschillende dikten wol/garen verschillende naalden nodig begrijp ik...?
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 22:26
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:24 schreef Mirjam het volgende:

[..]

ow, ok, dat wordt dus hier in de naaiwinkel kijken.
maar je hebt voor verschillende dikten wol/garen verschillende naalden nodig begrijp ik...?
Dat klopt.
Op de wikkel staat altijd welke maat je nodig hebt.
Ik heb zelf 4 naalden in de maten die ik het meeste gebruik: 2.5 (voor katoen), 3 (voor katoen en acryl), 3.5 (voor acryl) en 4 (ook voor acryl).

Dank je, Trui! :)
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 22:27
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:26 schreef Herfstblad het volgende:

[..]

Dat klopt.
Op de wikkel staat altijd welke maat je nodig hebt.
Ik heb zelf 4 naalden in de maten die ik het meeste gebruik: 2.5 (voor katoen), 3 (voor katoen en acryl), 3.5 (voor acryl) en 4 (ook voor acryl).

Dank je, Trui! :)
ook op de wikkel van een doodnormaal bolletje wol? :@
of mocht da nou niet? :D
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 22:29
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:27 schreef Mirjam het volgende:

[..]

ook op de wikkel van een doodnormaal bolletje wol? :@
of mocht da nou niet? :D
Ik heb nog nooit een bolletje wol gezien waarop dat niet stond. Maar dan moet er natuurlijk wel een wikkel omheen zitten natuurlijk :)
Ik haak wel het meeste met 2.5 en 3.
truizaterdag 18 december 2010 @ 22:29
jahoor, wol mag ook best. ik vond in 't begin dat dat relatief veel pluist, maar ik haak nu net zo lief met wol als met katoen. katoen is soms wat splijtgevoelig. een menggaren (deels wol of katoen, deels acryl oid) is vaak het fijnst vind ik: zacht, sterk, wat soepeler dan puur katoen, makkelijker wasbaar dan pure wol, etc.
Mirjamzaterdag 18 december 2010 @ 22:29
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:29 schreef Herfstblad het volgende:

[..]

Ik heb nog nooit een bolletje wol gezien waarop dat niet stond. Maar dan moet er natuurlijk wel een wikkel omheen zitten natuurlijk :)
Ik haak wel het meeste met 2.5 en 3.
ok dan *O*
ga ik binnenkort toch maar eens voor een leuk bolletje kijken, en dan een bijpassende naald meenemen
zijn die naalden prijzig?
truizaterdag 18 december 2010 @ 22:33
ik denk dat je met een naald 3,5 of 4 vaak wel goed zit. maar kijk toch even op de wikkel, want als je dikker garen hebt is 't echt niet fijn om een te dunne naald te hebben. oh je vroeg naar de prijzen: bij hobbydoos kost een gewone 3,5 mm naald ¤ 1,99.

in de OP staan wel wat linkjes naar handige tutorials over de basissteken. hier bijvoorbeeld, erg handige filmpjes! kijk ook even in 't schema in de OP voor de vertaling van de engelse/amerikaanse benaming van de steken, als je bijv. een patroon in 't nederlands hebt is 't handig om te weten dat bijvoorbeeld single crochet (afgekort naar sc) hetzelfde is als een vaste.

een patroon van een pannenlap
nog een patroon van een pannenlap. :+
hier nog meer! O+

[ Bericht 7% gewijzigd door trui op 18-12-2010 22:55:03 ]
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 22:48
Bij mijn hobbyzaak zijn gewone stalen (of ijzer?) naalden iets van 2.70 e. Ergonomische zijn duurder, maar daar zou ik niet meteen mee beginnen :)
Soempiezaterdag 18 december 2010 @ 22:57
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:21 schreef trui het volgende:
soempie, wat leuk dat je dat in je dagboek geplakt hebt! :D en mooie bloempot zeg! wat een werk!

Dankje. :D

quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 22:20 schreef Herfstblad het volgende:
Lijnloos, hij is leuk! :D

En Soempie: Die van jou is ook superleuk! Waar is het patroon van?

SPOILER
Ik haak niet altijd net zoveel hoor. Vandaag nog geen haaknaald vastgehad ;) Wel een hele middag in de weer geweest met foto's die van de ene op de andere pc moesten, maar de pc hertkende de externe harde schijf niet (tsja, de pc is een oudje van 8 jr ;)). Is wel gelukt hoor, ben nu de andere pc met de externe schijf aan het back-uppen :)
Het bloemetje en het bijtje komen uit dit boekje:

Amigurumi-Two-Rimoli-Ana-Paula-9781564779229.jpg

De pot heb ik zelf in elkaar gezet, omdat ik daar geen patroon van kon vinden.

@ Kirsten, wat zijn granny stripes?

ravelry had ik me al eens aangemeld, maar ik kan me herinneren dat ik het wat onoverzichtelijk vond. Nu ik weet dat ik jullie werk daar ook kan bekijken zal ik me morgen nog eens aanmelden.
Soempiezaterdag 18 december 2010 @ 23:00
Oh, goed om te weten dat er ergonomische haaknaalden bestaan. Sinds ik hele dagen achter de computer zit te werken en ook nog vaak zit te haken krijg ik last van m'n handen. Iemand hier ervaring met die haaknaalden? Werkt het goed?
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 23:00
Ah, dat boekje heb ik op mijn pc! Maar nog nooit in gekeken! Toch eens doen dus :)

Haar nieuwe boekje dat in 2011 uit gaat komen, is ook zo gaaf *) Ik ben verliefd op het boompje dat erin staat.

Soempie, ik heb ergonomische naalden, maar ik merk niet heel veel verschil. In het begin vond ik ze zelfs echt heel erg rot haken. Inmiddels begin ik eraan te wennen.
truizaterdag 18 december 2010 @ 23:01
gewoon aansluiten bij de groep 'fok!'. ook de 'we love lucy' groep vind ik zeker aan te bevelen. zij heeft ook een handig granny stripe patroon beschreven, in haar weblog.
Soempiezaterdag 18 december 2010 @ 23:01
Waar kun je dat nieuwe boekje bekijken dan?

quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 23:01 schreef trui het volgende:
gewoon aansluiten bij de groep 'fok!'. ook de 'we love lucy' groep vind ik zeker aan te bevelen. zij heeft ook een handig granny stripe patroon beschreven, in haar weblog.
Haar site kijk ik inderdaad al regelmatig op. :Y Ik ga me morgen aanmelden.
truizaterdag 18 december 2010 @ 23:03
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 23:00 schreef Soempie het volgende:
Oh, goed om te weten dat er ergonomische haaknaalden bestaan. Sinds ik hele dagen achter de computer zit te werken en ook nog vaak zit te haken krijg ik last van m'n handen. Iemand hier ervaring met die haaknaalden? Werkt het goed?
ik vind ze heel prettig! ik heb deze, van clover.
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 23:03
quote:
11s.gif Op zaterdag 18 december 2010 23:01 schreef Soempie het volgende:
Waar kun je dat nieuwe boekje bekijken dan?
Op haar flickr heb ik hem gezien:
http://www.flickr.com/photos/anapaulaoli/sets/72157625284057094/
truizaterdag 18 december 2010 @ 23:06
oh daar zitten leuke dingen bij! met deze zou mijn dochter erg blij zijn, bijvoorbeeld. O+
Herfstbladzaterdag 18 december 2010 @ 23:20
O+ Die zijn lief!

Ik ben dus fan van http://www.flickr.com/pho(...)t-72157625284057094/ O+

En http://www.flickr.com/pho(...)t-72157625284057094/ vind ik ook tof! Vooral het vogeltje.
truizaterdag 18 december 2010 @ 23:51
ja lief! en die laatste lijkt me ook goed zonder patroon te doen, beetje gokken misschien qua grootte, maar verder is 't vrij duidelijk.
truizondag 19 december 2010 @ 00:12
oh als je je nu aanmeldt als lid van de lucy-groep, heb je kans dat je de 3000e bent! :o
Eskazondag 19 december 2010 @ 00:23
quote:
1s.gif Op zondag 19 december 2010 00:12 schreef trui het volgende:
oh als je je nu aanmeldt als lid van de lucy-groep, heb je kans dat je de 3000e bent! :o
Ah, dan wacht ik beter nog eventjes. Dan heb ik daar een nummer dat bijna sprekend lijkt op mijn nummer hier. :7

De kerstslinger is leuk, Lijnloos! :Y
Oh, en die bloem-granny's-in-2-kleuren (op de vorige pagina, kan ik nu ff niet zien) zijn gaaf! O+
-edit- Nu weer opnieuw gekeken. Van Daste waren die dus. Heb je dat patroon nog ergens toevallig?

Ah, en welkom & succes Mirjam! Genoeg tips gekregen, zag ik. Moet lukken. ;)

Oi, en er kwam nog veel meer voorbij. Mooie en grappige dingen gezien wel. Divers ook. Blijft toch leuk.

[ Bericht 7% gewijzigd door Eska op 19-12-2010 00:30:48 ]
kirsten.zondag 19 december 2010 @ 07:35
't patroontje van Daste stond in die of haar volgende post!
SPOILER
Pff... Ik ga op reis en ik neem mee; kleren, schoenen, stapels ondergoed, broeken, laptop, souvenirtjes. En zit je tas dan niet vol Kirsten? Jaa... Maar ik heb er toch nog 7 bollen katoen en 2 bollen wol en een deken en een hoop Lucy-kersversierseltjes in weten te stouwen. Wow Kirsten... Maarre, hoe zit het dan met je haaknaalden? Die durf ik niet mee te nemen dus dit keer is het 'kijken kijken niet doen'. :'( .. Thuis hebben ze hopelijk naald 5 nog wel liggen :P

Nou tot vanavond, als het goed is vanuit mijn eigen bovenstebeste kamertje.
Eskazondag 19 december 2010 @ 10:07
quote:
6s.gif Op zondag 19 december 2010 07:35 schreef kirsten. het volgende:
't patroontje van Daste stond in die of haar volgende post!

:o Heb ik weer veel te slordig gelezen/gekeken?? ):O
-edit- Wel slordig gelezen dus, maar niet zó slordig. Stond niet in die of haar volgende post, maar wel een stukske verderop. :P

Dank Kirsten! ;)
En succes met de reis! Ik hoop dat je thuis snel een haaknaald zult vinden.
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 11:07
Wat een leuke kerstslinger! En de bloempot is ook heel tof, aan mijn bloemetje had je niets gehad hoor die is echt superklein.
En een goed gelukte octopus.

Mn moeder is op dit moment beestjes aan het verkopen(hopelijk dat er wat verkocht wordt, we hadden er 82)

en ik moet zo alweer werken =( en door de sneeuw enzo..
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 11:19
Update: al twee dingetjes verkocht! dus de tafelhuur is eruit :P en een van mn pinguins heeft een huis!
Dastezondag 19 december 2010 @ 11:43
Whoopdidoo: waar in Alkmaar is die kerstmarkt? Ik kom oorspronkelijk uit Heiloo, dus ik ben even benieuwd. Nu woon ik in jouw universiteitsstad ;)

Soempi & Loqi: Wauw!
EsseEizondag 19 december 2010 @ 11:50
oeew boel leuke dingen gemaakt weer! :D:D
en dat boekje is echt te schattig!!!

nu al 2 dingen verkocht Whoop, dat is wel lekker snel ^^

oh en welkom Mirjam!! :D gaat vast lukken!

ik baal, want ik heb zin om te haken, Granny Squares voor m'n Up kussen, of een Up afmaken...dat soort dingen...maar ik moet ECHT studeren (want moet nog 90 ziektebeelden, en ik wil het echt af hebben aan het eind van m'n vakantie (16 januari, waarin kerst zit en oud en nieuw en mijn verjaardag en mn moeders verjaardag) en moet ook veel werken deze week, dus kan niet een andere keer studeren :(
goed ik ga aan de slag! snel snel snel, kan ik daarna haken :P

*en ik moet vanavond naar rotterdam vanuit houten maar het wordt afgeraden, maar moet morgen ochtend vroeg naar de dokter en vorige week wegens ziekte al afgezegd :S*
Soempiezondag 19 december 2010 @ 12:46
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 december 2010 23:03 schreef Herfstblad het volgende:

[..]

Op haar flickr heb ik hem gezien:
http://www.flickr.com/photos/anapaulaoli/sets/72157625284057094/
Oh, dat vogeltje op die boomstronk is leuk. O+ En inderdaad, het boompje ook!

Even voor Mirjam, toen ik begonnen ben met haken heb ik eerst oefenlapjes gemaakt:

394118648.jpg

Deze dus (trots in m'n dagboek geplakt :') ), omdat je dan verschillende steken/ technieken oefent. Rondjes haken, gewone steken (het lapje), een driehoekje om te oefenen met het minderen van steken en die granny. Zou het elke beginner aanraden in elk geval (die groene lapjes), omdat je met die drie verschillende dingen makkelijk bijvoorbeeld dat bloempotje van mij kunt maken.
troveyzondag 19 december 2010 @ 14:21
Ik ben nu, als kleiner project, begonnen met een kussenhoes in Granny-Stripes....zelfde kleuren als mijn deken dus straks heb ik een bij elkaar passende set....als die deken ooit afkomt. :')
Mirjamzondag 19 december 2010 @ 15:18
nolletje acryl is binnen B-)
nu nog een haaknaald :')
EsseEizondag 19 december 2010 @ 15:22
jeej, zet 'm op Mirjam!
Ja haaknaald is allen wel essentieel...

en jeej: ik heb m'n leerdoel van vandaag behaald dus ik mag haken!! :D
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 17:11
Soempie dat zijn mooie proeflapjes!

We hebben 28 beestjes verkocht! Al mn flappies op een na(die ik gister nog in elkaar heb lopen zetten, grr) zijn verkocht! Al mn flappies weg =(
truizondag 19 december 2010 @ 18:37
gefeliciteerd whoop! ik heb weer een lucy-kersthanger gemaakt, met een extra tussenronde:

5274266656_299048cdd7.jpg

je ziet wel dat 't hier ook flink sneeuwde vandaag. :+
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 20:11
Ik vind die hangers zo mooi!!

Ik ben even projectloos, te druk en herkansing dinsdag. Heb nog wel mn kussen die af en toe een rijtje extra krijgt maar verder even niets nog. Na dinsdag maar even kijken.
LadyBlackzondag 19 december 2010 @ 20:11
:W

Hee Soemp, lekker bezig ook! ^O^ cool als je een deken gaat maken! Ik durf dat niet aan, ik heb niet zo'n lange aandachtsspanne :')
Dat papiertje in je dagboek is een motiefje van Pip Studio he? :D Ik heb een mapje daarvan voor mn losse haakpatronen! Zo cute O+

Vandaag heb ik van mn schoonmoeder een goed sokken(brei)patroon gekregen, voor op 3 naalden ook, dus ik ga dat eens proberen!
Herfstbladzondag 19 december 2010 @ 20:14
Ik vind die hanger leuk! Alleen zelf vind ik zoiets maken dan weer minder leuk.

Ben benieuwd of ik vanavond nog wat haken ;) Heb na Moosje geen zin meer gehad in haken.
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 20:30
Moosje heb ik nog steeds niet gemaakt, zn poten houden me tegen.

Maar zaterdag heb ik het 2e boekje en dan ga ik of de zebra maken of de schildpad O+
NijntjesUkzondag 19 december 2010 @ 20:37
Ik heb ook weer wat af!
Tadaaaaaaaaaa:

Zonder muts:

18122010251.th.jpg

Met muts:

18122010253.th.jpg

En van half opzij:

18122010255.th.jpg
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 20:38
Oja die wil ik eigenlijk ook maken :P
Loqizondag 19 december 2010 @ 20:43
Dank je wel voor jullie lieve reacties :*

quote:
1s.gif Op zondag 19 december 2010 20:37 schreef NijntjesUk het volgende:
Ik heb ook weer wat af!
Tadaaaaaaaaaa:

Zonder muts:

[ link | afbeelding ]

Met muts:

[ link | afbeelding ]

En van half opzij:

[ link | afbeelding ]
:o Die is echt Fantastisch, ik lig helemaal dubbel om die foto's met die muts :D
NijntjesUkzondag 19 december 2010 @ 20:44
Zeg, wilt u allen zo vriendelijk zijn mijn pinguïn niet uit te lachen om zijn mooie muts?! :(

;)
LadyBlackzondag 19 december 2010 @ 20:46
Ja maar die muts is juist zo schattig O+ een tikje groot, net of ie die van zn moeder heeft gepikt O+
EsseEizondag 19 december 2010 @ 20:51
oeeeh pinguin!!! :D:D hij is zooooo schattig!! :D (we (of eigenlijk, mn ouders :P) hebben 'm ook, maar we (moeder en ik) kunnen maar geen goed huis voor 'm bedenken, is ie veel te lief voor! Dus denk dat ie maar thuis blijft :) Of had pas een huisje bedacht: oud collega'tje van m'n moeder met 3 dochters tussen de leeftijd van 2 en 6 :), zijn mijn oude oppaskindjes)

En je hanger is weer mooi Trui! :D:D

oh ja ik wou die octopus wat speciale aandacht geven, voor een eerste project echt heel goed Soempie!!! :D (sowieso goed natuurlijk :))

Weer wat GSjes gehaakt vanmiddag, misschien zo nog even verder, onder het genot van een filmpje :) maar eerst voorgerecht voor kerstdiner uitzoeken (heb aangeboden om voor "schoonouders" te gaan kokeN :P) en voor kerst-high-tea...
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 20:54
is de muts van ander wol of is het patroon gewoon zo?

Al staat ie als 4e op mn haaklijstje.
NijntjesUkzondag 19 december 2010 @ 20:56
Dezelfde soort wol, maar moet zeggen dat ik 1 rondje extra gedaan heb, anders zag je alle afgewerkte stukjes teveel.. Hij is dus wel iets te groot idd, maar vind t juist wel leuk :)
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 20:56
Dat istie ook!

Al mn beestjes hebben een nieuw huis =(
mijsjezondag 19 december 2010 @ 21:00
O+ pinguin! O+
ik moet het tweede boekje van Christel ook echt hebben, ik vind die figuurtjes ook zo schattig!

wij gingen vanmiddag naar de bioscoop (Narnia; de reis van het drakenschip) en onderweg heen en terug weer wat visjes gehaakt voor de deken. hij vordert lekker langzaam, maar net als de angelwings-shawl is het echt een onderweg-project. heerlijk voor lange stukken reizen, en voor als ik me echt verveel thuis. het aan elkaar maken van de stroken vissen is wel weer echt iets voor thuis, om dat netjes te doen... :P
caroline88zondag 19 december 2010 @ 21:05
NijntjesUK ik ben jaloers op jouw penguin want zo'n warme muts zou me onder deze weersomstandigheden zeer wel bekomen. En hij ziet er lief uit ook nog :-)

Whoop gefeliciteerd met de goede verkopen!
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 21:12
Thanks, maar ergens ben ik gehecht aan ze :P vooral mn flappies, maarja bewaren ken je ze ook niet, wordt zo vol enzo.
En ik zie nu echt iemand met zon muts op voor me _O-
Het was echt koud vandaag, allemaal van die verkleumde kindjes in de winkel en honderd duizend sleeën, was wel grappig.
Soempiezondag 19 december 2010 @ 21:16
quote:
1s.gif Op zondag 19 december 2010 20:51 schreef EsseEi het volgende:

oh ja ik wou die octopus wat speciale aandacht geven, voor een eerste project echt heel goed Soempie!!! :D (sowieso goed natuurlijk :))

Die is van Loqi. ;)

En de pinguin, lijkt inderdaad net of hij die muts van z'n moeder heeft geleend. :D O+
Soempiezondag 19 december 2010 @ 21:17
quote:
1s.gif Op zondag 19 december 2010 20:56 schreef Whoopdidoo het volgende:
Dat istie ook!

Al mn beestjes hebben een nieuw huis =(
Vast allemaal goed terecht gekomen. ;) En nu weer nieuwe beestjes maken.
EsseEizondag 19 december 2010 @ 21:18
oh ja sorry!! haha zag overal Soempi staan...maar ik bedoelde Loqi :)
jaa heel koud vandaag en HEEL veel sneeuw! lekker doorheen gelopen :D
en lieve "schoonvader"' iis voor mij door de sneeuw gereden om me naar huis te brengen! (wat echt echt echt niet van mij hoefde maar toch gedaan)

goed ik ga het mezelf gemakkelijk maken met Love Actually (ja die heb ik nog nooit gezien), een dekentje, chocola en haakwerk!
LadyBlackzondag 19 december 2010 @ 21:19
Ik heb dit weekend in de auto op weg naar Nijmegen én een heel mooi uitzicht bewonderd (winterwonderland O+ ) én een slofje afgehaakt, met het basispatroon (de zool) van Sylvia Schuchardt, en de bovenkant helemaal zelfbedacht, was ik best trots op :7 alleen bedacht ik achteraf pas dat ik het niet op had geschreven, en nu moet het andere slofje nog hetzelfde zien te worden _O- :')

IMG00258-20101218-1413.jpg

Whoop, jullie hebben echt goeie zaken gedaan! :o ^O^

[ Bericht 6% gewijzigd door LadyBlack op 19-12-2010 21:55:12 ]
LadyBlackzondag 19 december 2010 @ 21:20
Oh, Love Actually, is die op tv???? Zo'n leuke film :D
EsseEizondag 19 december 2010 @ 21:23
nee DVD geleend van "schoonmams" :) eerst kwam er iedere zondag zo'n echte vrouwenfilm op tv, maar m'n vriend was er telkens en die kan het echt niet aan dus kon ik ze niet zien, mocht ik de dvd's lenen :)
goed, haakse dames (brr tis wel heel koud hier, hoop dat m'n vingers het willen doen)
Whoopdidoozondag 19 december 2010 @ 21:23
Ik wens je succes met nog een slof maken :P

En over dat ze een leuk thuis hebben. Mn moeder had twee engeltjes gemaakt, meer om neer te zetten zeg maar, niet als knuffel, was er een oma met 2 kinderen, kocht ze die voor die kinderen, waren ze niet blij mee :P
Danielle_zondag 19 december 2010 @ 22:21
Ik ben gezwicht, ik ga ook haken! Morgen op zoek naar leuke kleurtjes en dan de haaknaalden tevoorschijn halen. Kijken of ik nog eens een nieuw kleedje kan haken voor op de salontafel, maar eerst even oefenen en ook van die leuke figuurtjes maken! :D
caroline88zondag 19 december 2010 @ 23:07
Haha LadyBlack, je creativiteit wordt op passende wijze afgestraft! Nee hoor, dat gaat je best lukken!

Welkom Danielle en veel plezier met het haken ^O^
mijsjezondag 19 december 2010 @ 23:20
:D LadyBlack, dat is handig! :D maar nu zit het "patroon" nog wel vers in je geheugen, misschien lukt het wel... en ehm... schrijf het wel op tussendoor hoor! :D ik hoop dat het gaat lukken! :*

:W Danielle, wat leuk al die nieuwe aanwas hier! :D gezellig en leuk om te zien wat andere mensen zoal maken... (wat dat betreft vind ik het leuk om in het haak-, het brei- en het borduurtopic rond te hangen... al die verschillende mogelijkheden met die verschillende technieken... :) echt leuk om te zien! )
Herfstbladzondag 19 december 2010 @ 23:24
Welkom, Danielle! :)

Ik ben begonnen aan een boom, maar ben niet verder gekomen dan 10 blaadjes. :{ Meer heb ik niet gehaakt dit weekend. Komende week nieuwe kansen :P

Ik vind het zo handig als je dingen van een foto na kunt haken, alhoewel ik meestal voor het gemak ben en het patroon van zo'n beest dan alsnog koop :P

Heeft iemand trouwens ervaring met de (Engelse) patronen van AmigurumiParadise? :)
EsseEizondag 19 december 2010 @ 23:31
Welkom Danielle! Succes ermee, het komt vast goed en we kunnen je hier goed helpen ;)

Herfstblad, heb geen ervaring met de patronen, maar ze heeft ook wat gratis patronen. Dus als je twijfelt of ze wel duidelijk is, kan je die even bekijken! (leek mij wel duidelijk)

Heb 14 GSjes gehaakt voor m'n Up kussen, morgen ofzo nog 14 witten en dan zijn er weer 4 rijen klaar. Dan hoef ik nog maar 2 rijen en dan heb ik 1 kant af! :D jeeej
En de film is op...vind 'm eigenlijk niet super geweldig...:@
En ik zit me misselijk te eten aan cashewnoten :S ze zijn veeeeel te zout.

Oh Mijsje ben het er mee eens inderdaad, tis gewoon leuk om foto's te kijken van wat iedereen maakt enzo! :D:D
Herfstbladmaandag 20 december 2010 @ 00:01
quote:
Herfstblad, heb geen ervaring met de patronen, maar ze heeft ook wat gratis patronen. Dus als je twijfelt of ze wel duidelijk is, kan je die even bekijken! (leek mij wel duidelijk)

Dat wist ik niet! Eens zoeken dan :) Ik vind dat ezeltje van haar zo tof namelijk.
knitwitmaandag 20 december 2010 @ 07:58
Jaaa! Foto's:

Lucy-versiering: (wegens gebrek aan kerstboom of iets anders om ze aan te hangen heb ik ze overal met plakband vastgeplakt... ;) Ik krijg de foto niet gedraaid in de post, dus het ziet er uit alsof ze tegen de regels van de zwaartekracht in werken!)

pc190227.jpg

Sneeuwsterren: (nog steeds geen stijfsel gevonden, daar doen ze in Amsterdam blijkbaar niet meer aan. Ik heb wel verstevigend strijkspul en dat werkt ook wel redelijk)

pc190243.jpg

Deze moeten nog worden afgewerkt:

pc190987.jpg

pc190980.jpg

pc190984.jpg

pc190244t.jpg

Vlaggetjes: (het is in totaal een rij van 12)

pc190224.jpg

Mutsjes die ik al een tijdje geleden voor 'brei voor india' had gemaakt (vond dat ik ze wel mocht posten omdat er een gehaakte bloem op zit :D )

pc110217.jpg

Het is nogal wat in een keer, maar ik kom er tussendoor niet echt aan toe om de foto's te uploaden.

Nu moet ik snel aan de slag. Ik heb vanochtend echt mijn best gedaan richting werk te gaan, maar het zat niet helemaal mee. Ik moest vriendlief met de waterkoker te hulp laten komen om mijn sloten open te krijgen. Na 15 minuten kon ik eindelijk op mijn fiets stappen waarna ik met een gemiddelde snelheid van 3,5 km/u en 3 keer bijna vallen in 500m niet zo heel ver ben gekomen :o. Omdat ik toen toch al te laat was voor de bespreking waar ik heen wilde ben ik maar weer huiswaarts gekeerd.
Whoopdidoomaandag 20 december 2010 @ 08:28
Ik neem alweer sneeuwvrij(vrijdag ook al O-) )
Overal gezeik met uitval van bussen enzo, mn trein lijkt wel te rijden maar om nou nog een bus eerder te nemen(moet al een kwartier wachten) en dan een half uur te wachten op t station heb ik ook geen zin in, plus hij moet eerst maar eens komen. En het is alleen college.
Morgen moet ik wel echt dus dan ga ik maar heel vroeg weg ofzo.

Knitwit was het zo glad dan? Want op zich viel er gister hier wel te fietsen? maar misschien zit je wel in limburg ofzo waar onwijs veel bij is gekomen.
Die kerstversiersels van lucy zijn zo mooi!
EsseEimaandag 20 december 2010 @ 08:38
Wow Knitwit wat mooi al je kerstversiering, vlaggetjes en mutsen! :D:D
En zo veel ook! :D gaaf hoor :D
wel raar dat ze geen stijfsel hebben in Amsterdam...maar vliseline (toch? dat opstrijkspul?) is ook wel goed idee ja! :D

ennuhh...volgens mij heel verstandig whoop om thuis te blijven, ns ontraad het met de trein te gaan enzo. En je had morgen een her toch? heb je meer tijd om te leren :)
Ik moet zo naar de dokter, ga toch maar lopend want geen zin om te vallen en dat fietsen: is erg lastig hoor door 30 cm sneeuw ;)
Whoopdidoomaandag 20 december 2010 @ 08:48
ja, ik ben normaal al zoveel reistijd kwijt, heb geen zin om nog langer onderweg te zijn voor 2 uurtjes college wat ik ook wel uit het boek kan halen. En kan ook nog langer leren. Plus ik vries niet dood, ook wel een voordeel.

Ja je moet ook alleen op platgetrapte(geautode :P) sneeuw fietsen. Hier lijkt het trouwens alsof het gesneeuwd heeft terwijl t dat niet zou doen, maar de daken zijn weer witter.

Ik zag een leuke bij-beer op ravelry, maar we hebben geen bruin meer =( stomme wibra. en toen dacht ik, ow dan ga ik het paard wel maken...maar die is natuurlijk ook bruin.
Nou zeg.

Ik ga nog even wakker worden in mn bedje
Herfstbladmaandag 20 december 2010 @ 08:56
Ik moet morgen treinen, ik ben benieuwd hoe dat gaat lopen.

SPOILER
Ik had om deze tijd nog willen slapen, maar mijn moeder belde me 1.5 uur geleden wakker. Of ik haar 'sleutels in de sneeuw wilde gaan zoeken.' Zij is gewoon gaan werken en ik stond heerlijk sneeuw te scheppen. Wel gevonden na 20 min. en nu moet ik rond 2 uur in elk geval thuis zijn, anders komt ze niet binnen. :P
Vandaag proberen om mijn boom af te krijgen, maar gaat niet lukken denk ik. Best lastig om van plaatje te haken :P
EsseEimaandag 20 december 2010 @ 09:03
Whoop je kan natuurlijk ook een fantasie kleur doen, of wit ofzo :D (ijsbeer ;) of paard van sinterklaas :P) of zwart :)
moet vanmiddag naar de kapper met de trein (juwp ik ga naar de kapper buiten de stad :P gewoon, omdat die beter is :P) dus hoop dat het lukt.

Herfstblad lijkt me ook lastig vanaf het plaatje....tis ook niet een heel rechttoe-rechtaan patroon ofzo... en als je trouwens op Ravelry naar designer AmigurumiParadise zoekt kan je al haar patronen vinden, staat op de gratis patronen heel groot Free Pattern ;)
Herfstbladmaandag 20 december 2010 @ 09:12
:9 Ik heb het ezeltje al gekocht, vind hem zo schattig! En heb even snel haar gratis patronen bekeken en die waren duidelijk :).

Die boom zou volgens mij best mee moeten vallen. Gewoon doorhaken, dan zie ik het wel.
Loqimaandag 20 december 2010 @ 10:11
Dank je wel EsseEi *;
Whoopdidoomaandag 20 december 2010 @ 10:48
Gewoon doorhaken _O-
Ik vind je dapper :P

Al is het bij de meeste dingen wel zo dat het pas wat lijkt als alles in elkaar zit enzo.

Bij het woord hippocampus moet ik steeds aan een nijlpaard denken :P leuk joh neurobiologie.
caroline88maandag 20 december 2010 @ 10:51
De kachel brandt! Vantevoren een afspraak maken was niet gedaan dus ik werd letterlijk uit bed gehaald
(verslapen :@ ) maar ik klaag niet.
Hij is nu bezig de electra te repareren, meer losse draadjes dan je in je haakwerk zou willen ;) )
Whoopdidoomaandag 20 december 2010 @ 17:25
Is iedereen vastgevroren ofzo?
EsseEimaandag 20 december 2010 @ 17:29
ja :P of gewoon aan het werk haha ;)
dacht dat ik stroomstoring had, maar was gewoon een stop doorgeslagen :@

straks, na het sporten, weer lekker filmpje kijken met haakwerk ^^
mmaschamaandag 20 december 2010 @ 18:40
Mijn kerstkranskaarten waren toch iets meer werk dan ik had gedacht. Al ben ik er lang van tevoren aan begonnen, na 35 stuks was ik het wel zat.
5277337317_aab57937db.jpg
En toen moesten er nog kaartjes aan:
5277952822_45e27d1de5.jpg
truimaandag 20 december 2010 @ 18:44
mmascha, maar ze zijn wel erg leuk geworden! O+

knitwit ook al zo hard gewerkt, mooi spul!

ladyblack, leuke slof! is 't een grote maat of een kindermaat?
Herfstbladmaandag 20 december 2010 @ 18:48
Haha, vastgevroren. Ik was naar de apotheek en zo gegaan en ben gaan fietsen, maar sneeuw fietst echt niet lekker (wist ik ook wel, maar ik wilde niet lopen). Heb mijn stuur zo stevig vastgehad dat ik zere vingers heb. :{

Ze zijn leuk, Mmascha!

Hier een wipje van mijn boom (gemaakt met tel, dus niet heel duidelijk):

boomm.jpg

In de B&J-beker er achter heb ik pennen :P
Ik ben nog lang niet klaar hoor. Vanavond aan de takken beginnen. Ik zie er nog geen boom in, maar volgens mij gaat dat wel goedkomen als ie in elkaar zit :)
Lyssamaandag 20 december 2010 @ 19:06
Leuk begin die boom O+

Welke soort lijm kan ik het beste gebruiken voor bij garen? Secondelijm pakt eigenlijk maar matig en is heel erg lelijk/lastig in gebruik. Ik wil fimoklei oogjes aan een hoofdje plakken.
NoralyZmaandag 20 december 2010 @ 19:08
Ik gebruik meestal textiellijm, Lyssa :).
truimaandag 20 december 2010 @ 20:31
waar koop je textiellijm? ik hoorde er laatst ook al iemand over, maar heb geen idee waar ik dat kan kopen?
Whoopdidoomaandag 20 december 2010 @ 20:36
Ik wilde antwoorden maar weet niet wat voor lijm wij hebben, het stinkt :P

Had iemand hier ollie al gemaakt? Ik wil m maken, maar heb denk ik niet echt de goede kleur, dus vroeg me af of diegene precies die kleuren heeft gebruikt die in het boekje stonden of niet.
Ynskemaandag 20 december 2010 @ 20:40
quote:
1s.gif Op maandag 20 december 2010 19:06 schreef Lyssa het volgende:
Leuk begin die boom O+

Welke soort lijm kan ik het beste gebruiken voor bij garen? Secondelijm pakt eigenlijk maar matig en is heel erg lelijk/lastig in gebruik. Ik wil fimoklei oogjes aan een hoofdje plakken.
de witte hobbylijm van de Hema (zo'n witte fles met geel etiket) werkt hier goed
knitwitmaandag 20 december 2010 @ 20:54
quote:
1s.gif Op maandag 20 december 2010 08:38 schreef EsseEi het volgende:
Wow Knitwit wat mooi al je kerstversiering, vlaggetjes en mutsen! :D:D
En zo veel ook! :D gaaf hoor :D
wel raar dat ze geen stijfsel hebben in Amsterdam...maar vliseline (toch? dat opstrijkspul?) is ook wel goed idee ja! :D

Nee, geen vliseline, maar dit:

pc200269.jpg

Een spulletje dat je bij de was kan doen om je kleding te verstevigen (geen idee waarom of hoe), maar het werkt redelijk voor mijn sterren dus ik ben blij! :Y

@Whoop: Ik woon in Amsterdam, helaas was de sneeuw hier nog weggeschoven/platgereden. Ik moest door een flinke laag sneeuw proberen verder te komen, dat ging voor geen meter. Had ook wel zin om thuis te werken, dus misschien dat ik het een beetje snel op gaf.

Ik heb weer wat sterren en hartjes gehaakt, leuk hoor die mini-projectjes. Je hebt zoooo snel resultaat! O+
knitwitmaandag 20 december 2010 @ 20:55
@Trui, bij de hobbywinkel of fourniturenzaak
truimaandag 20 december 2010 @ 20:55
ik heb ook een serie sterren gemaakt gisteren, maar ben nog bezig met een randje eromheen + wil er ook een slinger van maken. leuk klein kadootje voor schoonmoeder. :)

ah, merci!