Ik heb die vraag al in een ander topic gesteld, maar ik denk dat die mensen momenteel weinig behoefte zullen hebben om daar voor uit te komen. Het pijnlijkste lijkt me nog wel dat de val van Icesave op een week na precies een jaar geleden plaatsvond.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:07 schreef PietjePuk007 het volgende:
Zouden er mensen zijn die van IceSave overgestapt zijn op DSB?
Goh wat zul jij balenquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:37 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nu ook met OP.Wel kut dat ik vandaag zo weinig tijd heb, ik kan de gebeurtenissen echt niet volgen op dit moment.
Behoorlijke tijd ertussen toch nog, dinsdag deed ie de uitspraak.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:36 schreef remlof het volgende:
Dit wil ik ook even volgen. Is het die Lakeman toch gelukt
Ja, tot nu toe heeft iedereen het over hoe het met hun hypotheken, leningen of spaartegoeden gaat lopen, maar er staan waarschijnlijk heel binnenkort ook 1600 mensen op straat, dat is ook geen pretje in deze tijd.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:20 schreef Scorpie het volgende:
Nou ja, zo zwart wit is het ook niet. Maar Lakeman, die zichzelf als een moderne Robin Hood ziet, gaat over lijken: bewust een bankrun organiseren en daarin de banen van onschuldige mensen,
Yup, eerste helft van oktober is een gevaarlijke maand in bankenlandquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:35 schreef beantherio het volgende:
[..]
Ik heb die vraag al in een ander topic gesteld, maar ik denk dat die mensen momenteel weinig behoefte zullen hebben om daar voor uit te komen. Het pijnlijkste lijkt me nog wel dat de val van Icesave op een week na precies een jaar geleden plaatsvond.
Tja, tis toch best een toffe dag zo!quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:37 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nu ook met OP.Wel kut dat ik vandaag zo weinig tijd heb, ik kan de gebeurtenissen echt niet volgen op dit moment.
Zodra de blaadjes beginnen te vallen doen de banken hetzelfde.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:39 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Yup, eerste helft van oktober is een gevaarlijke maand in bankenland.
De Rabo was er vannacht toch bij toen ze in het nog levende lijk wilden gaan snijen?quote:Statement: Rabobank is geschokt over het feit dat de noodregeling is afgekondigd voor DSB. Rabobank staat volledig achter het besluit van De Nederlandsche Bank en het ministerie van Financiën.
Tjonge nee.. Dan hebben de klanten van Lakeman het toch een stuk makkelijker met hun hypo van 300.000 tov een executie waarde van 200.000. Waar zeuren ze over? De DSB heeft toch een regeling zodat je maandlasten te doen zijn?!quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:39 schreef anboni het volgende:
[..]
Ja, tot nu toe heeft iedereen het over hoe het met hun hypotheken, leningen of spaartegoeden gaat lopen, maar er staan waarschijnlijk heel binnenkort ook 1600 mensen op straat, dat is ook geen pretje in deze tijd.
quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:42 schreef thefreakje het volgende:
tvp
Az stadion te koopaz stadion is een aparte bv.
Zou Dirk's Subprime Bank dan geen aantrekkelijke regelingen hebben gehad voor hun personeel? 70% korting op je koopsom en slechts 6% rentequote:Op maandag 12 oktober 2009 16:43 schreef Eg_Wel het volgende:
[..]
Tjonge nee.. Dan hebben de klanten van Lakeman het toch een stuk makkelijker met hun hypo van 300.000 tov een executie waarde van 200.000. Waar zeuren ze over? De DSB heeft toch een regeling zodat je maandlasten te doen zijn?!
Oh, je bedoelt die mensen zoals Leen enzo, die mensen hun geld aftroggelden met dubieuze leningen en woeksompolissn?quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:39 schreef anboni het volgende:
[..]
Ja, tot nu toe heeft iedereen het over hoe het met hun hypotheken, leningen of spaartegoeden gaat lopen, maar er staan waarschijnlijk heel binnenkort ook 1600 mensen op straat, dat is ook geen pretje in deze tijd.
Huh, ze hebben er vorige week al over bijgepraat? Dat is vreemd...quote:
Iedereen zag de bui al hangenquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Huh, ze hebben er vorige week al over bijgepraat? Dat is vreemd...
Dat denk ik ook. Alleen Dirk zag het niet...quote:
Tja, het merendeel van die 1600 mensen is gewoon administratief klootjesvolk, wier enige fout is dat ze niet op principiele gronden deze baan hebben afgewezen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:47 schreef capricia het volgende:
Oh, je bedoelt die mensen zoals Leen enzo, die mensen hun geld aftroggelden met dubieuze leningen en woeksompolissn?
Goh, wat heb ik daar een medelijden mee...
Tnx, ik was ff kakken en was alweer vergeten dat ik 'm had geopendquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:37 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nu ook met OP.Wel kut dat ik vandaag zo weinig tijd heb, ik kan de gebeurtenissen echt niet volgen op dit moment.
Daar gaan de gouden medaillesquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:56 schreef remlof het volgende:
De DSB-schaatsploeg komt er minder goed af: 'Situatie DSB erg voor schaatsers'
Voor AZ is het net zo goed over vrees ik. Herhaling van de begin jaren 80 onder de leiding van de broeders Molenaar lijkt het wel.quote:Op maandag 12 oktober 2009 16:56 schreef remlof het volgende:
De DSB-schaatsploeg komt er minder goed af: 'Situatie DSB erg voor schaatsers'
Dus heb je een DSB betaalrekening: neem 1500 euro op ipv 750 euro als je op vakantie bent of dicht bij de grens woont!quote:# Via een geldautomaat van een gastbank kunt u maximaal ¤ 250 per dag opnemen.
# In het buitenland kunt u tot maximaal ¤ 500 betalen bij betaalautomaten en tot maximaal ¤ 500 per dag opnemen bij geldautomaten.
Als ik van die achtergestelde obligaties had ging ik nu als een haas hypotheken en leningen nemen bij DSB. Misschien dat er uiteindelijk dan toch iets verrekent wordt bij een failliet? Of ben ik als leek dan helemaal het haasje?quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:10 schreef Roel_Jewel het volgende:
Typisch dat je op de DSB-site nog producten kunt aanvragen. Waarom is dat niet geblokkeerd? De site blijft 't verbazingwekkend goed doen....
Op de 100% dochters van de DSB zoals http://www.frisia.nl/, staat niet eens een mededeling over de situatie.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:10 schreef Roel_Jewel het volgende:
Typisch dat je op de DSB-site nog producten kunt aanvragen. Waarom is dat niet geblokkeerd? De site blijft 't verbazingwekkend goed doen....
Zag 't idd. Logischerwijs zou je mogen verwachten dat die sites op zwart gaan o.i.d.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Op de 100% dochters van de DSB zoals http://www.frisia.nl/, staat niet eens een mededeling over de situatie.
Onderdeel van DSB Bank N.V.
Juist niet, zoals analist jos van iris-rabobank al zei, dsb heeft geld nodig, en dat gaat het snelst door onderdelen te verkopen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:16 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Zag 't idd. Logischerwijs zou je mogen verwachten dat die sites op zwart gaan o.i.d.
Dat kan juridisch worden afgedopt.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:21 schreef Leandra het volgende:
Niet om het een of ander, maar in feite wordt DSB onfatsoenlijk bankieren verweten door dure (onnodige) verzekeringen bij de hypotheken en leningen, om het even heel simpel te zeggen.
Als de boel dusdanig over de kop gaat dat andere banken de hypotheken en leningen over moeten/zullen nemen, dan kunnen die andere banken die dure, onnodige verzekeringen toch niet ook overnemen, want dan zouden zij zich net zo hard schuldig maken aan onfatsoenlijk bankieren, toch?!
Denk niet dat je dat zo kunt zien. Die hypotheken en leningen worden (waarschijnlijk) op korte termijn overgenomen volgens de huidige voorwaarden (eis van de DNB). Vervolgens zal die overnemende partij ongetwijfeld alle dossiers gaan bekijken en deze klanten 'n voorstel doen voor 'n vervangend product. Dat het geen interessante producten zijn voor potentiele afnemers betekent waarschijnlijk dat de curator de prijs moet laten zakken. Als die prijs maar ver genoeg zakt wordt het voor andere partijen vanzelf interessant om het pakket over te nemen, zelfs als ze daar een flink deel uiteindelijk van moeten afschrijven.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:21 schreef Leandra het volgende:
Als de boel dusdanig over de kop gaat dat andere banken de hypotheken en leningen over moeten/zullen nemen, dan kunnen die andere banken die dure, onnodige verzekeringen toch niet ook overnemen, want dan zouden zij zich net zo hard schuldig maken aan onfatsoenlijk bankieren, toch?!
Die uitloop is dus toch grotendeels te danken aan Lakemanquote:Op maandag 12 oktober 2009 17:24 schreef capricia het volgende:
Uitspraak Rechtbank Amsterdam, nu met motivering, inclusief de oorspronkelijke afwijzing van gisteren:
-knip-
2.3. Bij het verzoekschrift is een overzicht gevoegd getiteld “Uitloop spaargeld”. Dit luidt als volgt.
Datum Bedrag EUR mn Cumulatief
1-okt-09 88,1 88,1
2-okt-09 100,9 189
3-okt-09 128 317
4-okt-09 54,1 371,1
5-okt-09 57,9 429
6-okt-09 77,6 506,6
7-okt-09 52,6 559,2
8-okt-09 36,4 595,6
9-okt-09 15,5 611,1
10-okt-09 7,8 618,9
11-okt-09 3,8 622,7
622,7
Mondeling is toegelicht dat het bedrag van 11 oktober de stand van zaken rond 15.00 uur weergaf.
-knip-
quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:10 schreef Roel_Jewel het volgende:
Typisch dat je op de DSB-site nog producten kunt aanvragen. Waarom is dat niet geblokkeerd? De site blijft 't verbazingwekkend goed doen....
Wtf?quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:10 schreef Roel_Jewel het volgende:
Typisch dat je op de DSB-site nog producten kunt aanvragen. Waarom is dat niet geblokkeerd? De site blijft 't verbazingwekkend goed doen....
Ja, maar die uitloop nam dus dagelijks af. En dat zegt de rechter ook. Op basis van die uitstroom (die dus afnam) werd de DSB niet onder curatele gezet.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:29 schreef remlof het volgende:
[..]
Die uitloop is dus toch grotendeels te danken aan Lakeman
Dat betwijfel ik, Lakeman is hooguit de druppel geweest. Er zou niet massaal op deze oproep gereageerd zijn als DSB zijn reputatie niet had verbruid.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:29 schreef remlof het volgende:
[..]
Die uitloop is dus toch grotendeels te danken aan Lakeman
DSB is op basis van 1 nacht lekken failliet gegaan. Lees dat vonnis maar van de rechtbank.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:38 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik, Lakeman is hooguit de druppel geweest. Er zou niet massaal op deze oproep gereageerd zijn als DSB zijn reputatie niet had verbruid.
Iedereen kan dus een bank laten vallen, blijkt. Zorg dat voldoende media het overnemen en ook de ING, SNS of de Rabobank kunnen door een run in de problemen komen. Zeer fragiel systeem dit...quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:26 schreef capricia het volgende:
DSB is dus op basis van 1 nacht onder curatele geplaatst...tering!
De wonderen van fractioneel bankieren.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:44 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Iedereen kan dus een bank laten vallen, blijkt. Zorg dat voldoende media het overnemen en ook de ING, SNS of de Rabobank kunnen door een run in de problemen komen. Zeer fragiel systeem dit...
Het was gewoon een laatste zetje wat nodig was.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:44 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Iedereen kan dus een bank laten vallen, blijkt. Zorg dat voldoende media het overnemen en ook de ING, SNS of de Rabobank kunnen door een run in de problemen komen. Zeer fragiel systeem dit...
Ik ben er nu wel van overtuigd dat een gezonde bank door toedoen van een beperkte groep mensen kan vallen. Zeker met hulp van het internet. Dat baart me eigenlijk best wel zorgen!quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:38 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik, Lakeman is hooguit de druppel geweest. Er zou niet massaal op deze oproep gereageerd zijn als DSB zijn reputatie niet had verbruid.
Ach welnee. Zo erg is het helemaal niet.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:48 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik ben er nu wel van overtuigd dat een gezonde bank door toedoen van een beperkte groep mensen kan vallen. Zeker met hulp van het internet. Dat baart me eigenlijk best wel zorgen!
Dat is geen gezonde bank, die bank heeft dan immers de valse belofte van direct opeisbaarheid van het tegoed aan zijn klanten gedaan. Een belofte die niet gedaan had mogen worden omdat de bank daar niet de middelen voor kan hebben indien zij de direct opeisbare tegoeden uitleent. Een bedrijf dat failliet gaat als nog niet eens 13 % van de klanten weg loopt is niet gezond.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:48 schreef Lemans24 het volgende:
Ik ben er nu wel van overtuigd dat een gezonde bank door toedoen van een beperkte groep mensen kan vallen.
Zeker! Maar met al 317 miljoen afgeboekt spaargeld van 1 t/m 3 oktober, is er afgelopen nacht toch niet buitensporig veel extra weggehaald?quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Het was gewoon een laatste zetje wat nodig was.
Ik zie nu eindelijk de bedragen die er iedere dag weg gehaald werden.
Bijzonder interessant om te zien, dat verloop.
Hoe groter de bank, hoe groter de groep mensen die daarvoor nodig is. En het vertrouwen in die bank moet dan al slecht zijn.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:48 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik ben er nu wel van overtuigd dat een gezonde bank door toedoen van een beperkte groep mensen kan vallen. Zeker met hulp van het internet. Dat baart me eigenlijk best wel zorgen!
Gezellige tafelquote:Op maandag 12 oktober 2009 17:50 schreef ikweethetookniet het volgende:
Maandag 12 oktober, 23.00 - 23.50 uur, Ned 1
Vandaag in Pauw & Witteman
De DSB-bank is vandaag door de Amsterdamse rechter onder curatele gesteld. Klanten kunnen op het moment niet meer bij hun spaargeld. Hoe heeft het zo ver kunnen komen en wat betekent deze ontwikkeling voor de klanten van de bank? Daarover praten Arnoud Boot, Antoinette Hertsenberg, Ewoud Irrgang, Willem Middelkoop en Pieter Lakeman
welke bank heeft dat wel dan?quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat is geen gezonde bank, die bank heeft dan immers de valse belofte van direct opeisbaarheid van het tegoed aan zijn klanten gedaan. Een belofte die niet gedaan had mogen worden omdat de bank daar niet de middelen voor kan hebben indien zij de direct opeisbare tegoeden uitleent.
Geen idee, alle banken zijn denk ik ongezond. De een wat ongezonder dan de andere, een bank als Triodos bank zou ik niet echt ongezond noemen, maar écht gezond ook weer niet.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:52 schreef Lemans24 het volgende:
Welke bank heeft dat wel dan?
Zelfs dat denk ik niet, dan zou er een voorziening voor moeten bestaan in de boekhouding van de overheid om de direct opeisbare tegoeden weer tot 100 % te dekken.quote:Waarschijnlijk alleen ABN-AMRO/Fortis op dit moment
Maar die groep is ook sneller groter als een bank meer klanten heeft.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:51 schreef Q. het volgende:
Hoe groter de bank, hoe groter de groep mensen die daarvoor nodig is. En het vertrouwen in die bank moet dan al slecht zijn.
Dat staat dus ook in dat vonnis. Daarom is het zo interessant.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:51 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Zeker! Maar met al 317 miljoen afgeboekt spaargeld van 1 t/m 3 oktober, is er afgelopen nacht toch niet buitensporig veel extra weggehaald?
Dat zijn toch duizenden mensen die toen hun geld hebben opgenomen. Da's best een groot aantalquote:Op maandag 12 oktober 2009 17:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat staat dus ook in dat vonnis. Daarom is het zo interessant.
Vanochtend rond half 10 was er weer 40 miljoen weggehaald...op basis van twitter en de Volkskrant...en dat was voor de rechter doorslaggevend. Dat het vertrouwen van de consument er dus niet meer was.
Op basis van 1 nacht!
En de grote vraag is dan: wie heeft er gelekt?quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:56 schreef capricia het volgende:
"Voor de beslissing van de rechtbank is niet van belang hoe de sterke uitstroom van liquiditeiten bij DSB is ontstaan, maar is het enkele feit dat deze in de afgelopen nacht heeft plaatsgevonden, terwijl gezien de publicitaire belangstelling niet te verwachten is dat deze nog tot staan zal komen, reeds grond voor het toepasselijk verklaren van de noodregeling. "
Een zinkend schip, zegt de rechter dus.
Het vreemde is echter dat die mail in het vonnis pas na half 10 vanochtend was. Terwijl wij allemaal om 8 uur al wisten dat het niet goed ging. En iedereen had de hele ochtend nog uitgebreid de mogelijkheid om zjin geld weg te halen bij de DSB.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:01 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Dat zijn toch duizenden mensen die toen hun geld hebben opgenomen. Da's best een groot aantal.
En het hadden er nog meer kunnen zijn als de DSB die wachtrij niet in het leven had geroepen (denk dat er nu wel een aantal mensen zullen zitten te balen dat dat ding er vanochtend tussen stond)quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:01 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Dat zijn toch duizenden mensen die toen hun geld hebben opgenomen. Da's best een groot aantal.
Ja!quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:02 schreef justanick het volgende:
[..]
En de grote vraag is dan: wie heeft er gelekt?
Ik snap de stellingname van Scheringa inmiddels ook. De daling van de spaartegoeden was gezakt en als deze trend door had gezet was er weinig aan de hand geweest voor DSB (op korte termijn).
Over welke mail heb je het nou?quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja!
Het stinkt toch wel een beetje hoor!
Mail was van 9.41 uur. Daarin staat dat het laaste anderhalf uur er nog even 20 miljoen weggehaald is aan spaarsaldo.
Dat is erg veel!
Ik denk dat de overheid dan bijspringt tot ze zelf niet meer kunnen lenen op de kapitaalmarkt. Helemaal omdat de sluizen anders bij ING, ABN-Amro en SNS anders ook open gaan, als ze dan niet al open zijn.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:04 schreef haatbaard het volgende:
Volgens mij zit de angst er momenteel goed in. Als een betrouwbaar persoon een gerucht de wereld in helpt dat Rabo op springen staat, zou het wel eens veel sneller gebeurd kunnen zijn, dan men op voorhand voor mogelijk hield.![]()
In het vonnis van de rechtbank van vanochtend. Staat op pagina 1 van dit topic. Bijzonder interessant. Je ziet per dag/ per uur hoeveel geld er op genomen werd.quote:
Nee, het is een optreden van DNB geweest, denk ik nu stiekem.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:08 schreef haatbaard het volgende:
Hoe je het ook wendt of keert, toch een huzarenstukje van die Lakeman hoor hé. Of hij er nou achteraf nog billenkoek voor krijgt of niet: dit gaat de geschiedenisboekjes in.
Er staat nergens dat het meevaltquote:Op maandag 12 oktober 2009 18:13 schreef ikweethetookniet het volgende:
Het valt allemaal reuze mee volgens DSB![]()
![]()
'Banken betalen maximaal 3,5 miljard voor DSB-falen'
![]()
![]()
AMSTERDAM - De Nederlandse banken betalen maximaal 3,5 miljard euro voor het falen bij DSB Bank. Dat zei president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB) maandag.
Bij faillissement of ondercuratelestelling van een bank treedt het depositogarantiestelsel van De Nederlandsche Bank (DNB) in werking, waarbij de Nederlandse banken gezamenlijk de 'schade' opvangen. Onder de regeling vallen de spaartegoeden die zijn gegarandeerd tot 100.000 euro per klant.
De banken lieten maandag weten geschrokken te zijn van de noodregeling bij DSB en te betreuren dat er geen alternatief is gevonden
http://www.parool.nl/paro(...)voor-DSB-falen.dhtml
Vooral die laatste zin...ik heb altijd begrepen dat de grote 6 DSB niet wilden overnemen...en nu zijn ze betreurd?quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:13 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
De banken lieten maandag weten geschrokken te zijn van de noodregeling bij DSB en te betreuren dat er geen alternatief is gevonden
Het werd tijd!quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:11 schreef capricia het volgende:
[..]
DSB is genaaid! Maar heeft zelf ook genoeg genaaid hoor! Geen medelijden mee.
Omdat dit hun geld gaat kosten?quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Vooral die laatste zin...ik heb altijd begrepen dat de grote 6 DSB niet wilden overnemen...en nu zijn ze betreurd?
Precies, maar dit hebben ze bij DNB echt dom gedaan en hier zijn alle DSB klanten de dupe van. Dit had heel anders kunnen lopen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:11 schreef capricia het volgende:
[..]
Nee, het is een optreden van DNB geweest, denk ik nu stiekem.
Die hadden voor 8 uur vanochtend al kunnen stellen dat hun eerste rechtzaak tegen de DSB gewonnen was door de DSB. En dat er dus volgens de rechter niets aan de hand is.
Het feit dat ze dat niet naar buiten gebracht hebben + het feit dat er direct lekken en roddels waren heeft mensen de gelegenheid gegeven om tot half 10 hun spaartegoed wet te halen.
DSB is genaaid! Maar heeft zelf ook genoeg genaaid hoor! Geen medelijden mee.
# Amstel Financieringenquote:Op maandag 12 oktober 2009 18:23 schreef Roel_Jewel het volgende:
'Lijstje' van handelsnamen van de DSB:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_handelsnamen_van_DSB_Bank
Klopt.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:21 schreef richbitch het volgende:
LOL, heb er nog aan zitten denken om achtergestelde lening bij hun te nemen.. die valt toch niet onder de garantie?
you've got to be kidding me!quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:23 schreef Roel_Jewel het volgende:
'Lijstje' van handelsnamen van de DSB:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_handelsnamen_van_DSB_Bank
Ma Fine assquote:Mafinass
idd zouden de werknemers alles al aan het weghalen zijn of heeft scheringa zijn eigen spaargeld naar de rabo gesluisdquote:Op maandag 12 oktober 2009 18:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Het vreemde is echter dat die mail in het vonnis pas na half 10 vanochtend was. Terwijl wij allemaal om 8 uur al wisten dat het niet goed ging. En iedereen had de hele ochtend nog uitgebreid de mogelijkheid om zjin geld weg te halen bij de DSB.
En dat hebben mensen dus ook gedaan!
Uit het vonnis:
From: (…)
Sent: 12-10-2009 09:41 CEDT
To: P-DNB_Homerus
Subject: Re: Update uitloop spaargeld
Stand 9.30uur maandag is 41.6m (vanaf 24.00), laatste half uur 6.2m, het uur daarvoor 14m,
wat vooral ironisch is is dat lehman brothers opdezelfde manier in de steek is gelaten door zijn concurrentenquote:Op maandag 12 oktober 2009 18:19 schreef opgebaarde het volgende:
Btw, om 20.55 op Ned 2, Tegenlicht: Het bankroet van Lehman Brothers, lijkt me ook erg interessant om te kijken en daarna ga ik even P&W checken.
Dat is niet het gehele verhaal volgens mij. Om de eerdere uitstroom te dekken heeft de DSB een tijdelijk noodkrediet van 1 miljard gekregen. Dat is bedoeld om tijdelijke liquiditeitsverschillen uit te vlakken en niet een structurele uitstroom van deposito's te dekken! Op 14 oktober had dat terugbetaald moeten worden. Ik neem aan dat dit een lening van 7 dagen is geweest (dvr?) Ook zonder het lek zat DSB dus met een serieus liquiditeitsprobleem als ik het goed versta...quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:40 schreef capricia het volgende:
[..]
DSB is op basis van 1 nacht lekken failliet gegaan. Lees dat vonnis maar van de rechtbank.
Wie had er belang bij om te lekken? Vraag ik me dan af...
Die van de Beeb was drie uur in totaal, 3 afleveringen van 1 uur over de kredietcrisis (of het moet die film zijn, die was 1 uur maar past niet in het format van Tegenlicht). Overigens beiden een hele vette aanrader.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:52 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
wat vooral ironisch is is dat lehman brothers opdezelfde manier in de steek is gelaten door zijn concurrenten![]()
Overigens heb ik hem al gezien denk ik, zal wel van de bbc zijn
ik heb beide gezien maar ik gok dat het het drama van 1 uur wordt omdat ze spreken over een reconstructiequote:Op maandag 12 oktober 2009 18:55 schreef justanick het volgende:
[..]
Die van de Beeb was drie uur in totaal, 3 afleveringen van 1 uur over de kredietcrisis (of het moet die film zijn, die was 1 uur maar past niet in het format van Tegenlicht). Overigens beiden een hele vette aanrader.
Ik denk het ook. Maar er zal dan geen einde aan de geldstroom komen, want de overheid gaat dan gewoon direct lenen van DNB, zoals de VS ook doen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 18:07 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik denk dat de overheid dan bijspringt tot ze zelf niet meer kunnen lenen op de kapitaalmarkt. Helemaal omdat de sluizen anders bij ING, ABN-Amro en SNS anders ook open gaan, als ze dan niet al open zijn.
Heb even de website bekeken; het gaat om 'The love of money'. Oftewel: een aflevering van de driedelige serie van Auntie.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik heb beide gezien maar ik gok dat het het drama van 1 uur wordt omdat ze spreken over een reconstructie
Ik heb hier de docureeks "the ascent of money". Is dat weer wat anders?quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:06 schreef justanick het volgende:
[..]
Heb even de website bekeken; het gaat om 'The love of money'. Oftewel: een aflevering van de driedelige serie van Auntie.
Dat soort dingen moet je inderdaad alleen neerzetten bij banken die enigzins betrouwbaar zijn. Zoals Icesave.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:40 schreef PietjePuk007 het volgende:
Op 't RTLnieuws een oudere man die een achtergesteld deposito had. Tsja, dat is toch wel je eigen schuld hoor.
Dezelfde knakkers die op feestjes lopen te blaten over hun hoge rente als het niet omvalt...quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:40 schreef PietjePuk007 het volgende:
Op 't RTLnieuws een oudere man die een achtergesteld deposito had. Tsja, dat is toch wel je eigen schuld hoor.
Komt wel weer een nieuwe Leen die de behoefte voldoet. En dan weer iedereen krijsen dat ze het niet wistenquote:Op maandag 12 oktober 2009 19:50 schreef xenobinol het volgende:
-weg-
Dexy, niet Dexter.quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:42 schreef TeringHenkie het volgende:
Leuke naam voor een jaren 80 band, Dexters midnight-bankrunners
Ja er was maar iets van 10 miljoen afgehaald toch? Viel allemaal wel mee die 3de oktoberquote:Op maandag 12 oktober 2009 20:42 schreef TeringHenkie het volgende:
Maar waardoor ontstond nou de bankrun vannacht? Iemand bij DNB lekte het nieuws en heel NL belde/twitterde vervolgens elkaar?
En hoe amusant ook dat Scheringa doodleuk beweert dat er geen bankrun was, terwijl er op 3 october 128 miljoen van de bank getrokken is![]()
Leuke naam voor een jaren 80 band, Dexy's midnight-bankrunners
Vier letters: AFAB.quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:11 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Komt wel weer een nieuwe Leen die de behoefte voldoet. En dan weer iedereen krijsen dat ze het niet wisten
Zolang consumenten en bedrijven hun centjes voor een procentpunt meer wegzetten bij banken die niet zo stabiel ogen blijven deze problemen zich voordoen. Na de DSB bank komt er vast wel weer een andere.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:45 schreef eleusis het volgende:
[..]
Dezelfde knakkers die op feestjes lopen te blaten over hun hoge rente als het niet omvalt...
En de fatsoenlijke banken mogen opdraaien voor zulke tokkiebanken. Kutterig DSG.quote:Op maandag 12 oktober 2009 22:27 schreef Ron.Burgundy het volgende:
[..]
Zolang consumenten en bedrijven hun centjes voor een procentpunt meer wegzetten bij banken die niet zo stabiel ogen blijven deze problemen zich voordoen. Na de DSB bank komt er vast wel weer een andere.
en, een koopsom weten te slijten?quote:Op maandag 12 oktober 2009 23:31 schreef RvLaak het volgende:
tvp, heb veel te laat ingeschakeld bij Nova... Moest naar (mn eerste) een klant...
A well, wel weer knaken verdiend
nope, ik werk op een eerlijke manierquote:Op maandag 12 oktober 2009 23:32 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
en, een koopsom weten te slijten?
quote:Het doek lijkt gevallen voor de DSB Bank. De bank van zakenman Dirk Scheringa is vandaag onder curatele gesteld. Een 'buitengewoon ingrijpende maatregel', volgens minister van Financiën Wouter Bos.
"Vooral voor klanten en werknemers van DSB Bank breekt een tijd van grote onzekerheid aan", aldus Bos. Na een oproep van Pieter Lakeman van Stichting Hypotheekleed haalden DSB-klanten in totaal 600 miljoen euro weg bij de Noord-Hollandse bank.
De run op de spaartegoeden leek gisteravond echter voorbij. De rechtbank in Amsterdam wees de eis van De Nederlandsche Bank om DSB Bank onder toezicht te stellen aanvankelijk dan ook af. Vanochtend werd, na berichtgeving in de Volkskrant en het Financiele Dagblad, alsnog besloten de bank onder curatele te plaatsen. DSB-topman Scheringa voelt zich 'gepakt'. Er was, zo vindt hij, onnodige onrust ontstaan onder spaarders nadat er informatie was gelekt naar de media.
Bos vindt het logisch de DSB Bank geen staatssteun te geven. "Andere financiële instellingen waren kerngezond, maar werden overvallen door invloeden van buitenaf. DSB is geen gezonde instelling."
Scheringa had een grote passie van sport en de DSB Bank was dan ook hoofdsponsor van voetbalclub AZ en van de DSB-schaatsploeg. AZ lijkt voorlopig de dans te ontspringen: DSB heeft de sponsorgelden voor het huidige seizoen al voldaan en de landskampioen is een aparte BV. De schaatsploeg heeft mogelijk wel een probleem, zo legt coach Jac Orie uit. "Het is volgens mij heel simpel: als de curator bepaalt dat er wordt gestopt met sponsoring, krijgen we van de ene op de andere dag geen geld meer."
Hier een grafiek waaruit af te lezen valt hoeveel geld er dagelijks werd weggehaald bij de bank. Paars is het bedrag in miljoenen dat per dag werd opgenomen, blauw is cumulatief. Gegevens: RTL. Hieruit blijkt dat de 'run on the bank' gisteren juist eigenlijk over was, tot hij vannacht weer in alle hevigheid losbarstte.
Ik denk via de tweets van Dirk zelfquote:Op maandag 12 oktober 2009 23:54 schreef TeringHenkie het volgende:
Maar hoe kwam die (midnight) run tot stand? Kwam dat door de ochtendkranten?
Hulde voor lakeman idd.quote:Op maandag 12 oktober 2009 23:56 schreef ikweethetookniet het volgende:
Zojuist in P&W![]()
Lakeman: Nijpels is vijf jaar commissarisgeweest bij die criminele instantie die moet onmiddelijk ontslagen worden als voorzitter ABP![]()
![]()
Idd. Hij is de enige die geen blad voor zijn mond neemt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:01 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Hulde voor lakeman idd.
Hij gaat er lekker met de bezem doorheen
Volkskrant, FD, twitter. Al is het nog een heel groot bedrag wat vanmorgen nog is weggehaald.quote:Op maandag 12 oktober 2009 23:54 schreef TeringHenkie het volgende:
Maar hoe kwam die (midnight) run tot stand? Kwam dat door de ochtendkranten?
Iedereen had gewoon relaxed tot 9.40 uur de tijd om op zijn gemak alles weg te halen daar.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:13 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Volkskrant, FD, twitter. Al is het nog een heel groot bedrag wat vanmorgen nog is weggehaald.
Ook het enige zinnige dat hij daar gezegd heeft.quote:Op maandag 12 oktober 2009 23:56 schreef ikweethetookniet het volgende:
Zojuist in P&W![]()
Lakeman: Nijpels is vijf jaar commissarisgeweest bij die criminele instantie die moet onmiddelijk ontslagen worden als voorzitter ABP![]()
![]()
Ik vind het andersom logischer, politieke invloed vergaren door bestuurders en commissarissen aan te stellen met een groot politiek netwerk.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:22 schreef Drugshond het volgende:
Op dit moment is loopt er een vreemde rode draad in de historie. Zijn de ex-politieke figuren die geparachuteerd zijn in de DSB een paard van Troye geweest of niet om vroeg of laat DSB ten val te brengen.
En jij denkt dat er met Scheringa aan het roer wel een deal te sluiten viel? Natuurlijk niet. Rest procederen, maar dat duurt (ook) jaren, met als extra nadeel dat DSB al een tijdje verlieslatend was. Dus: hoe langer DSB overeind bleef, hoe minder er over bleef om te verdelen onder de schuldeisers. Ik zou dus niet zo snel zeggen dat dit een stomme zet is van Lakeman.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:21 schreef Carducci het volgende:
[..]
Ook het enige zinnige dat hij daar gezegd heeft.
Voor de rest kan hij hoop dingen schreeuwen waar hij totaal geen onderbouwing voor kan geven.
En dan nog met droge ogen beweren dat een faillissement voor een snellere afhandeling zorgt. Hij mag denk ik blij zijn als hij uberhaupt nog geld krijgt, aangezien de bewindvoerders hem helemaal niks verplicht zijn.
Of er met Scheringa een deal was te sluiten weet ik niet aangezien ik de onderhandelingen niet heb gevoerd. Maar een ding dat ik wel weet is dat faillissementen in 99% procent van de gevallen slecht uitpakt voor de schuldeisers. Daarbij komt ook nog dat Lakeman tot nu toe helemaal geen schuldeiser is, hij heeft nog niks toegewezen gekregen van de DSB bank.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:44 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
En jij denkt dat er met Scheringa aan het roer wel een deal te sluiten viel? Natuurlijk niet. Rest procederen, maar dat duurt (ook) jaren, met als extra nadeel dat DSB al een tijdje verlieslatend was. Dus: hoe langer DSB overeind bleef, hoe minder er over bleef om te verdelen onder de schuldeisers. Ik zou dus niet zo snel zeggen dat dit een stomme zet is van Lakeman.
Mag ik vragen waar iedereen dat toch vandaan haalt, ik heb nog nergens bewijs gezien dat de DSB daadwerkelijk verlies leed. Ik heb alleen mensen dat maar horen roepen zonder verdere onderbouwing. Dus als iemand dat mij even kan uitleggen stel ik dat op prijsquote:met als extra nadeel dat DSB al een tijdje verlieslatend was
Niet bij bankfaillissementen. En Lakeman is niet bepaald van gisteren, die speelt een briljant spel.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 01:16 schreef Carducci het volgende:
Of er met Scheringa een deal was te sluiten weet ik niet aangezien ik de onderhandelingen niet heb gevoerd. Maar een ding dat ik wel weet is dat faillissementen in 99% procent van de gevallen slecht uitpakt voor de schuldeisers.
Ik heb helaas een groot gedeelte van de uitzending moeten missen, maar is hij hier nog op gewezen? En wat was zijn reactie?quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:21 schreef Carducci het volgende:
[..]
Ook het enige zinnige dat hij daar gezegd heeft.
Voor de rest kan hij hoop dingen schreeuwen waar hij totaal geen onderbouwing voor kan geven.
En dan nog met droge ogen beweren dat een faillissement voor een snellere afhandeling zorgt. Hij mag denk ik blij zijn als hij uberhaupt nog geld krijgt, aangezien de bewindvoerders hem helemaal niks verplicht zijn.
Inderdaad. Wat een clowneske vertoningquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:21 schreef Carducci het volgende:
[..]
Ook het enige zinnige dat hij daar gezegd heeft.
Voor de rest kan hij hoop dingen schreeuwen waar hij totaal geen onderbouwing voor kan geven.
En dan nog met droge ogen beweren dat een faillissement voor een snellere afhandeling zorgt. Hij mag denk ik blij zijn als hij uberhaupt nog geld krijgt, aangezien de bewindvoerders hem helemaal niks verplicht zijn.
Maar wel 1 die in dezelfde categorie valt als de woekerpolis-verkopen; er wordt ontzettend veel 'collateral damage' toegebracht. Wat dacht je van die 2000 man die nu thuis mogen gaan zitten? En die 4000 man die meer dan een ton spaargeld hadden? Lakeman gaat over lijken om zijn gelijk te willen halen, en dat maakt hem net zo`n schurftige, onbetrouwbare hond als Scheringa.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:44 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
En jij denkt dat er met Scheringa aan het roer wel een deal te sluiten viel? Natuurlijk niet. Rest procederen, maar dat duurt (ook) jaren, met als extra nadeel dat DSB al een tijdje verlieslatend was. Dus: hoe langer DSB overeind bleef, hoe minder er over bleef om te verdelen onder de schuldeisers. Ik zou dus niet zo snel zeggen dat dit een stomme zet is van Lakeman.
Ik denk dat het anders zit. Er is geen enkele partij die nu die risico hypotheken op zich wil nemen. Een curator weet dat, en zal aan risico spreiding willen doen. Dat betekent; alle goede hypotheken bundelen en verkopen, en de risico hypotheken of proberen te verkopen, of gewoon executeren. Vergeet niet, executeren levert geld op voor de curator, en dat zal hij zeer zeker verkiezen boven een niet-bestaande schadeclaim van 1 of andere voorzitter van een belangengroep, die helemaal geen partij is op dit moment in dit faillisement.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 04:05 schreef dvr het volgende:
[..]
Niet bij bankfaillissementen. En Lakeman is niet bepaald van gisteren, die speelt een briljant spel.
Volgens mij zit het zo:
De reden waarom er dit weekend geen kopers voor de DSB Bank te vinden waren, is dat er een onbekend risico in die klanten van Lakeman zit. Voor Scheringa maakte dat niet echt uit, die was er alleen bij gebaat een zo laag mogelijke concessie aan die mensen te doen, en hij had de tijd aan zijn kant. Hij deed ze dus een mager bod, misbruik makend van het feit dat veel van hen het water al tot de lippen staat.
Een curator heeft een heel ander belang. Die moet de toko zo snel mogelijk voor zoveel mogelijk geld verkopen. En dus heeft hij er baat bij, om Lakeman's klanten snel voor een goede prijs uit te kopen, zodat de rest van de boedel zoveel mogelijk van zijn waarde behoudt. Een veel beter perspectief dus, en bovendien heeft nu Lakeman de tijd aan zijn kant.
IMO is een doorstart van DSB onmogelijk door de enorm slechte reputatie die de bank heeft. Denk dat het praten over een doorstart dan ook enkel schijn is.quote:De twee benoemde bewindvoerders bij DSB Rutger Jan Schimmelpenninck en Joost Kuiper zijn maandagmiddag begonnen met hun werk op het hoofdkantoor van de bank in Wognum.
Maar het is nog te vroeg om inhoudelijk mededelingen te doen over de voortgang van hun bevindingen. Dat heeft een woordvoerder van de twee bewindvoerders maandag gezegd.
Doorstart of failliet
"Maandag zijn ze begonnen met het inventariseren, dinsdagmorgen gaan ze verder'', aldus de zegsman. Volgens hem zijn er twee scenario's voor DSB, een doorstart of een faillissement. Hoe lang de bewindvoerders bezig zullen zijn, is volgens de zegsman niet te zeggen.
Nova maakt ook al melding van de buitensporig vele VVD'ers die daar werkzaam waren... Inside info?quote:
De DSB-bank is een VVD-bank. De volledige VVD-achterban was waarschijnlijk op de hoogte van de DSB-ondergang, een half etmaal voordat het klootjesvolk dit wist. Het bewijs? Een lokale VVD-bestuurder uit Leeuwarden was op de hoogte gebracht en schepte er op Twitter over op. Wyb Feddema wist zondagavond om 18:16 uur al dat de boel definitief ging klappen.
Feddema, in het dagelijks leven kapper, is namens de VVD lid van de gemeenteraad van Leeuwarden. Niet bepaald een politiek zwaargewicht. Feddema kon onmogelijk via het nieuws op de hoogte zijn van de DSB-ramp. Dit vanwege het simpele feit dat er geen nieuws via openbare bronnen gemeld was. Dus hoe komt deze Friese politicus aan de wetenschap? Vervolgens twitterde hij een paar minuten later zelfs een update met meer informatie:" Paniek heeft met een bank te maken. Na op hoog niveau overleg is er kennelijk om 20.00 uur meer nieuws. Voelt niet goed....! Maar zondagavond om 20.00 kwam er geen nieuws naar buiten. Wel werd de bank in rap tempo verder 'geplunderd' en zat Wouter Bos diezelfde nacht nog bij de DNB te vergaderen. Dus was het een geheime ledenmailing van bestuurder Robin Linschoten? Of gelooft u serieus dat een mkb-kappertje uit Leeuwarden op zondagavond zijn financieel/wiskundige model naar de solvabiliteit van de DSB-bank had afgerond en statistisch berekende dat er 'topoverleg gaande' zou moeten zijn met een daaropvolgend omvallen van de bank. Wybrand, jij oude roddelkappert. Stop maar met werken. In jouw leven telt nu nog maar één ding: En dat is politieke zelfmoord én een AFM onderzoek voorkomen door NU met een solide uitleg op de proppen komen over hoe je aan die financiële voorkennis komt. Ofwel, wie stuurde je zondagavond dat mailtje en wat stond er precies in? #wehebbenjebijdeballen
Ik denk dat zondagavond nog even de partijkas is weggesluisd.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 08:59 schreef RvLaak het volgende:
Ook interessant stukje op GS:
VVD-ers op de hoogte van DSB FAIL
[..]
Nova maakt ook al melding van de buitensporig vele VVD'ers die daar werkzaam waren... Inside info?
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 10:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
http://www.dumpert.nl/med(...)itzalm_legt_uit.html
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 10:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
http://www.dumpert.nl/med(...)itzalm_legt_uit.html
Het eerste belang van een curator is dat van de schuldeisers, oftewel: zoveel mogelijk geld uit de failliete boedel persen. En daar heeft de curator alle tijd voor, al was het alleen maar omdat die curator gewoon uurtjes kan blijven schrijven als de boel nog niet is afgehandeld. Hij hoeft het dus niet zo snel mogelijk op te lossen, maar zo lucratief mogelijk (voor de schuldeisers). Het zou mij dan ook niets verbazen als ze Lakeman lekker laten procederen, iig in eerste aanleg. Lakeman is overigens op dit moment helemaal geen schuldeiser. Hij moet eerst een vonnis hebben liggen en dan nog een tweede vonnis er overheen voor de schadevergoedingen zelf. Dan is hij pas schuldeiser. En het halen van die vonnissen duurt wel even.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 04:05 schreef dvr het volgende:
De reden waarom er dit weekend geen kopers voor de DSB Bank te vinden waren, is dat er een onbekend risico in die klanten van Lakeman zit. Voor Scheringa maakte dat niet echt uit, die was er alleen bij gebaat een zo laag mogelijke concessie aan die mensen te doen, en hij had de tijd aan zijn kant. Hij deed ze dus een mager bod, misbruik makend van het feit dat veel van hen het water al tot de lippen staat.
Een curator heeft een heel ander belang. Die moet de toko zo snel mogelijk voor zoveel mogelijk geld verkopen. En dus heeft hij er baat bij, om Lakeman's klanten snel voor een goede prijs uit te kopen, zodat de rest van de boedel zoveel mogelijk van zijn waarde behoudt. Een veel beter perspectief dus, en bovendien heeft nu Lakeman de tijd aan zijn kant.
quote:Scheringa onttrok miljoenen aan DSB
Van onze verslaggeefster Yvonne Hofs
Gepubliceerd op 13 oktober 2009 02:45, bijgewerkt op 13 oktober 2009 10:43
AMSTERDAM - De deconfiture van de DSB Bank heeft vrijwel zeker grote consequenties voor de persoonlijke financiën van bestuursvoorzitter en enig aandeelhouder Dirk Scheringa. De bankier uit Wognum stond vorig jaar in de Quote 500 met een geschat vermogen van 285 miljoen euro. Uit de jaarverslagen van zijn bedrijven blijkt echter dat hij zwaar in het krijt staat bij zijn eigen bank en een aantal andere dochterbedrijven.
Dirk Scheringa (Guus Dubbelman/ de Volkskrant) Scheringa heeft vanaf 2006 minimaal 128 miljoen euro onttrokken aan DSB Bank en de verzekeringsdochters DSB Schade en DSB Leven. Dat geld had hij vermoedelijk nodig voor zijn liefhebberijen: voetbalclub AZ, zijn museum voor moderne kunst, een landhuis in Friesland en een privévliegtuig.
Uit de jaarverslagen van 2006, 2007 en 2008 blijkt dat DSB Bank elk jaar tientallen miljoenen euro’s overmaakte aan moedermaatschappij DSB Beheer. Dat gebeurde in de vorm van (achtergestelde) leningen, dividenden of door eigen aandelen in te kopen. Scheringa is volledig eigenaar van DSB Beheer, dus in feite ging het om leningen en betalingen aan zichzelf.
AZ, huizen en vliegtuigen
Maar het stelselmatig onttrekken van geld heeft het eigen vermogen en de winst van DSB Bank aangetast en de bank dus verzwakt. Scheringa is daardoor op zijn minst deels verantwoordelijk voor de ondergang van de bank en de ellende die schuldeisers daarvan ondervinden.
Scheringa werd in 2005 volledig eigenaar van voetbalclub AZ en van het AZ-stadion. In ruil investeerde hij 108 miljoen euro in de club. Scheringa staat via DSB Beheer tot eind dit jaar garant voor alle verliezen bij zijn sport- en kunstactiviteiten. Eind 2007 waren die al opgelopen tot ruim 66,4 miljoen euro. Het stadion van AZ heeft Scheringa zeker 7,7 miljoen euro verlies opgeleverd. Voor zijn landhuis Rinsma State in het Friese Driesum betaalde Scheringa in 2002 1,8 miljoen euro, in het jaarverslag 2007 van DSB Beheer is voor die woning een verliespost van 1,4 miljoen euro opgenomen. Datzelfde jaar kocht Scheringa een vliegtuig voor 6,9 miljoen euro en zette hij 23,4 miljoen euro opzij voor de bouw van een nieuw museum in Opmeer.
Een groot deel van dat geld kwam van DSB Bank, blijkt uit de jaarverslagen. Eind 2008 had DSB Bank al 74,6 miljoen euro aan DSB Beheer uitgeleend en dit jaar is het krediet opnieuw verhoogd. In juni 2006 heeft de bank bovendien een achtergestelde lening verstrekt die pas in 2021 afgelost hoeft te worden. Hoe hoog die lening is, wordt uit de verslagen niet duidelijk, maar de post achtergestelde leningen bedroeg in 2008 in totaal 31,3 miljoen euro. Scheringa kreeg sinds 2006 24,6 miljoen euro dividend uitgekeerd. In 2007 kocht DSB Bank voor 20 miljoen euro aan eigen aandelen in van Scheringa.
Timing
Ten slotte heeft Scheringa in 2008 4,7 miljoen euro geleend van DSB Leven en 4,8 miljoen euro aan dividend ontvangen van DSB Schade. De timing van de geldonttrekkingen aan deze twee verzekeringsbedrijven is opmerkelijk, want beide DSB-dochters zagen vorig jaar hun winst zeer sterk dalen.
De curatoren van DSB Bank zullen minimaal de lening van ruim 74,6 miljoen euro en mogelijk nog veel meer bij Scheringa opeisen. Wellicht moet hij zijn geliefde kunstcollectie (waarde circa 46 miljoen euro) in de uitverkoop doen om de schuldeisers tevreden te stellen.
Damn, geen goed nieuws. Ik twijfel of Bos er daadwerkelijk geld bij gaat doen...quote:Jelle Hendrickx, vertegenwoordiger van de stichting Steundfonds Probleemhypotheken, denkt niet dat er bij DSB genoeg geld is om de regeling die is getroffen voor gedupeerden met een hypotheek ook daadwerkelijk te betalen.
Extra geld
Dat zegt Hendrickx in gesprek met RTL Z. Hij vraagt zich trouwens ook af of er voldoende geld was geweest wanneer DSB wél was blijven bestaan. Nu zullen er volgens Hendrickx extra fondsen moeten komen. Waar vandaan, daar wil hij niet op ingaan.
Belastingbetaler?
Op de vraag of de belastingbetaler voor het verschil moet opdraaien, zegt Hendrickx dat niet te weten. Volgens Hendrickx zijn er een paar duizend gezinnen die de dupe zijn van ''dubieuze kredietverstrekking, waar alle partijen weet van hebben gehad''. ''Die situatie heeft een behoorlijk aantal jaren bestaan, zonder dat iemand heeft ingegrepen''.
200 miljoen
Volgens Hendrickx gaat het om ruim 40.000 euro probleem-hypotheek en hij gaat er vanuit dat er in totaal 5000 mensen zo'n hypotheek hebben. Dat zou uitkomen op een bedrag van 200 miljoen.
Ik mag echt hopen dat Bos geen geld beschikbaar stelt voor deze ongein. Mensen moeten maar eens een les leren, en helaas snappen mensen zachte lessen niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 11:50 schreef RvLaak het volgende:
''Niet genoeg middelen bij DSB voor schikking hypotheken; er moeten fondsen bij''
[..]
Damn, geen goed nieuws. Ik twijfel of Bos er daadwerkelijk geld bij gaat doen...
Koeman helpt de reputatie van DSB nog wat verder naar beneden:quote:Het salaris krijgen de circa tweeduizend werknemers van DSB Bank nu nog gewoon. Zo lang de noodregeling van kracht is, zijn zij in dienst en krijgen ze loon, zei vakbondsbestuurder Carla Kiburg van FNV Bondgenoten dinsdag. Het geld daarvoor is er, zegt zij.
Daarvan gaat ook haar collega van De Unie Joop Holland uit. Hij heeft geen aanwijzingen dat het anders is. Maar over de vooruitzichten van het personeel is hij niet optimistisch. ,,Van erg tot verschrikkelijk'', zo kenschetst hij hun situatie. De toekomstscenario's die hij voor zich ziet, betekenen in het beste geval dat de werknemers te maken krijgen met een grote reorganisatie.
quote:Volgens trainer Ronald Koeman van AZ valt het met de financiële onrust binnen de spelersgroep en technische staf van de landskampioen vooralsnog mee. ''Voor zo ver ik weet, bankiert niemand bij ons bij DSB. Ik ook niet".
Voetbal
Dat zei de coach vlak voor het begin van de ochtendtraining, een dag na het onder curatele stellen van de bank van clubeigenaar en hoofdsponsor Dirk Scheringa. Koeman benadrukte dat hij niet te veel vooruit kon en wilde kijken. ''In de voetballerij leef je bij de dag van morgen. Dan doen wij nu ook maar. Ik heb helemaal geen verstand van bankzaken. Daar zijn andere mensen voor. Ik richt me bij AZ op het voetbalgedeelte. Dat is inderdaad moeilijk genoeg in deze omstandigheden."
Verrast
Koeman, die maandag terugkeerde van een kort uitstapje naar Portugal, gaf toe dat hij was verrast door alle ontwikkelingen rond DSB. ''Verder weet ik officieel nog van niks. Dat zal dinsdagmiddag wel duidelijk worden in een vergadering met de directie. AZ heeft maandag al laten weten dat de problemen bij DSB voor de club geen directie consequenties hebben. De toekomst zal uitwijzen of dat inderdaad zo is."
Onrust wegnemen
Koeman: ''Als trainer kan ik verder op dit moment weinig doen. We hebben met wedstrijden tegen FC Twente, Arsenal en Ajax een aardig weekie voor de boeg. Ondanks alle commotie moeten we ons daarop zo optimaal mogelijk voorbereiden. Misschien maakt dit de ploeg wel sterker. Als we ons gezamenlijk afsluiten voor alle perikelen en onszelf puur richten op het voetbal, kunnen we op het veld de onrust rond de club wellicht een beetje wegnemen. Dat zal de komende tijd onze opdracht zijn."
Meeleven met Scheringa
Koeman zei mee te leven met zijn voorzitter Scheringa, de man die AZ in de afgelopen twee decennia groot maakte. ,,Alles wat hier nu staat en alles wat de club heeft bereikt, is zijn werk. Het zal niet meevallen om dit hoge niveau, ook qua organisatie, vast te houden."
Dat mag ik hopen van niet, met de huidige Rijksbegroting moet iedere euro 3 keer omgedraaid worden uitgaven die niet noodzakelijk zijn zijn wat mij betreft uit den boze.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 11:50 schreef RvLaak het volgende:
Damn, geen goed nieuws. Ik twijfel of Bos er daadwerkelijk geld bij gaat doen...
PH-DRK is volgens mij van hem. Niet geheel toevallig... D(I)RK.... En die kan je (als je wil) voor een keer huren. Hij zal em dus wel uitbesteed hebben aan JetNetherlands ofzo.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 12:04 schreef remlof het volgende:
Heeft Dirk Scheringa een vliegtuig? Er staat in Nederland niks geregistreerd op zijn naam.
Was hij te laat voor denk ik, PH-DRS is het volgens http://www.z24.nl/multime(...)ts_NL_xls_32983a.pdfquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 12:36 schreef Freak188 het volgende:
[..]
PH-DRK is volgens mij van hem. Niet geheel toevallig... D(I)RK.... En die kan je (als je wil) voor een keer huren. Hij zal em dus wel uitbesteed hebben aan JetNetherlands ofzo.
mee eens en als NL banken het al over nemen zou ik ze fijn de voorwaarden laten behoudenquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 08:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Maar wel 1 die in dezelfde categorie valt als de woekerpolis-verkopen; er wordt ontzettend veel 'collateral damage' toegebracht. Wat dacht je van die 2000 man die nu thuis mogen gaan zitten? En die 4000 man die meer dan een ton spaargeld hadden? Lakeman gaat over lijken om zijn gelijk te willen halen, en dat maakt hem net zo`n schurftige, onbetrouwbare hond als Scheringa.
ik mag hopen van nietquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 11:50 schreef RvLaak het volgende:
''Niet genoeg middelen bij DSB voor schikking hypotheken; er moeten fondsen bij''
[..]
Damn, geen goed nieuws. Ik twijfel of Bos er daadwerkelijk geld bij gaat doen...
De vennootschap "DS Sport" is eigenaar, die is weer van "DS Sport & Art Beheer", die is van DSB Beheer.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:07 schreef One_conundrum het volgende:
Dirk is CEO, niet eigenaar.
http://www.az.nl/index.php?id=173
Watquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:33 schreef remlof het volgende:
Net op Radio 1: DSB-pinpassen werken alleen nog in geldautomaten, tot een bedrag van 250 euro.
Je kan er dus niet meer bij de supermarkt mee afrekenen.
http://www.nu.nl/economie(...)t-meer-mogelijk.htmlquote:Winkelen met DSB-pas niet meer mogelijk
Uitgegeven: 13 oktober 2009 13:49
Laatst gewijzigd: 13 oktober 2009 14:09
AMSTERDAM - Het is niet meer mogelijk in winkels te betalen met een pinpas van DSB Bank. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) dinsdag gezegd.
© ANP
Klanten van de bank kunnen tot en met woensdag met hun pas nog wel terecht bij geldautomaten. Zij kunnen dan maximaal 250 euro opnemen per dag.
Maandag was het op diverse plaatsen nog wel mogelijk met de DSB-pinpas af te rekenen. Het kostte even tijd om dat stop te zetten, aldus een woordvoerder van de NVB.
Vanaf donderdag kunnen klanten van de bank helemaal niet meer bij hun betaalrekening. Dat is een gevolg van de noodregeling die de rechter de bank heeft opgelegd op verzoek van De Nederlandsche Bank.
Pieter Lakeman
Gedupeerde rekeninghouders laten dinsdag weten een claim voor te bereiden tegen Pieter Lakeman van de stichting Hypotheekleed. Hij riep DSB-klanten in het programma 'Goedemorgen Nederland' op om geld weg te halen bij de bank. Door deze oproep is Lakeman medeverantwoordelijk voor het feit dat DSB deze week in de problemen kwam.
Op de website Lakemanleed.nl worden mensen nu opgeroepen zich samen in te zetten voor het afdwingen van een schadevergoeding bij de stichting van Lakeman.
Schade
De oprichters houden Lakeman verantwoordelijk voor eventuele schade die ze ondervinden door de problemen bij DSB.
De site gaat nu klachten inzamelen en wil daarmee een gerenommeerd advocatenkantoor in de arm nemen.
Scheringa
Lakeman zelf is zich van geen kwaad bewust. Volgens hem is DSB-directeur Dirk Scheringa de grote boosdoener. ''Zeker honderdduizend mensen zijn door hem beduveld en belazerd", zei Lakeman tegenover Radio 1.
''Wat hij heeft gedaan is immoreel, dat is hij al bijna zijn hele carrière'', meent Lakeman, die optreedt namens een groep mensen die vindt dat DSB hun onder valse voorwendselen te hoge hypotheken heeft verkocht.
Op de vraag of Scheringa een slecht mens is, antwoordde Lakeman niet bevestigend. ''Daarover geef ik geen oordeel; ik vind hem gewoon immoreel.''
Val
Lakeman gaf aan door te gaan met zijn inzet voor de Stichting Hypotheekleed. De voorvechter van benadeelde DSB-klanten zei te beseffen dat andere mensen er met de val van DSB Bank minder goed vanaf komen. ''Maar ik ben er niet voor het algemeen belang.''
Lakeman wil nu met een collectieve actie zoveel mogelijk geld veiligstellen voor de mensen die zich bij zijn stichting aanmelden
Lakemanleedquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:56 schreef Qwea het volgende:
www.lakemanleed.nl
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Ik zou mijn rekening nummer bij de werkgever veranderen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:56 schreef remlof het volgende:
Hmm als mijn salaris normaliter op een DSB-rekening zou worden gestord zou ik vanaf nu toch maandelijks om een cheque vragen
en terecht wat een mafkees, ik gok dat hypotheekleed wel kan fluiten naar zijn geldquote:
Bij een faillissement worden de eventuele hypotheekschulden overgenomen door een andere bank, en worden voor de gedupeerde dus niet minder.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
en terecht wat een mafkees, ik gok dat hypotheekleed wel kan fluiten naar zijn geld
Hij werd er niet echt op gewezen in de uitzending. Alleen die hoogleraar die er zat ging er nog wel redelijk tegen in. Met name over het feit dat er bij liquidatie er bijna niet afgewaardeerd zou worden werd hij flink aangevallen. Hij beweerde dat er hoogstens 5% afgewaardeerd zou worden, wat mij erg sterk lijkt. Het enige wat hij voor de rest deed was herhalen dat er miljarden over zouden blijven voor de gedupeerden.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 06:18 schreef RvLaak het volgende:
Ik heb helaas een groot gedeelte van de uitzending moeten missen, maar is hij hier nog op gewezen? En wat was zijn reactie?
Dank, ik zal het vanavond eens thuis gaan bekijken. Maar dat van die 5% had ik ook gehoord. Ik vond het een heel raar bedrag. Hoe komt hij daar nou weer bij?quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:41 schreef Carducci het volgende:
[..]
Hij werd er niet echt op gewezen in de uitzending. Alleen die hoogleraar die er zat ging er nog wel redelijk tegen in. Met name over het feit dat er bij liquidatie er bijna niet afgewaardeerd zou worden werd hij flink aangevallen. Hij beweerde dat er hoogstens 5% afgewaardeerd zou worden, wat mij erg sterk lijkt. Het enige wat hij voor de rest deed was herhalen dat er miljarden over zouden blijven voor de gedupeerden.
Voor de hele aflevering zie hier.
Uit de duim gezogen zodat mensen als schapen hem achtervolgen in zijn persoonlijke hetze tegen DSB.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:45 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Dank, ik zal het vanavond eens thuis gaan bekijken. Maar dat van die 5% had ik ook gehoord. Ik vond het een heel raar bedrag. Hoe komt hij daar nou weer bij?
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:49 schreef capricia het volgende:
Ik zou die oude DSB pas wel bewaren. Over een paar jaar geeft het je wellicht een nostalgisch gevoel...dat dat toen nog mogelijk was in Nederland!
Ik vraag mij werkelijk af welke bank zo gek is om de DSB hypotheken over te nemen. Je weet nu al dat:quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:35 schreef BattleCow het volgende:
[..]
Bij een faillissement worden de eventuele hypotheekschulden overgenomen door een andere bank, en worden voor de gedupeerde dus niet minder.
Kortom :
DSB Kapot
Hypotheekleed, gedupeerde tokkies en lakeman kunnen fluiten naar hun geld. Ik denk niet dat DSB nu nog in staat is om te onderhandelen na een bankrun.
2000 werknemers werkloos
4000 spaarders zijn hun geld kwijt.
Duizenden mensen kunnen niet meer pinnen
En lakeman? die drinkt champagne terwijl er niets te vieren valt
Tuurlijkquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:41 schreef Carducci het volgende:
[..]
Hij werd er niet echt op gewezen in de uitzending. Alleen die hoogleraar die er zat ging er nog wel redelijk tegen in. Met name over het feit dat er bij liquidatie er bijna niet afgewaardeerd zou worden werd hij flink aangevallen. Hij beweerde dat er hoogstens 5% afgewaardeerd zou worden, wat mij erg sterk lijkt. Het enige wat hij voor de rest deed was herhalen dat er miljarden over zouden blijven voor de gedupeerden.
Voor de hele aflevering zie hier.
Ondergang DSB klap voor mediaquote:Algemeen directeur Toon Gerbrands van AZ heeft bij de onder curatele gestelde DSB Bank van zijn voorzitter Dirk Scheringa een hypotheek lopen.
Koopsompolis?
''Met koopsompolis? Even nadenken, ik dacht het niet. Wel met een verzekering. Verdere bijzonderheden vertel ik niet. Dat is privé", liet hij weten. Gerbrands zei dat hij zich geen zorgen maakte over zijn financiële situatie. ''Zo'n hypotheek loopt toch wel door. Misschien komt er alleen een andere naam op te staan."
Spelers
Volgens Gerbrands, bezig aan zijn achtste seizoen in dienst van AZ, heeft niemand in de spelersgroep voor zo ver hij weet een directe financiële relatie met de DSB Bank. Eerder op de dag was trainer Ronald Koeman dezelfde mening toegedaan. Ook hij wist het echter niet helemaal zeker.
Spaarrekening kinderen
''Mijn kinderen hebben nog wel een spaarrekening lopen bij DSB. Maar daar staat minder dan 100.000 euro op", verwees Gerbrands naar het maximale garantiebedrag dat spaarders via De Nederlandsche Bank terug kunnen vorderen.
Lakemanleed.nl wil Lakeman aanpakkenquote:De ondergang van DSB is ook een grote aderlating voor de media. Televisiezenders en gedrukte media zullen veel advertentie-inkomsten mislopen.
30 miljoen
Dit jaar gaf de DSB Groep tot en met de maand september bijna 30 miljoen euro uit aan reclame. In heel 2008 was dat bijna 69 miljoen euro, zo blijkt uit gegevens die marktonderzoeksbureau Nielsen dinsdag desgevraagd verstrekte.
Teruggeschroefd
De DSB Groep, met onder andere Postkrediet, Lenen.nl en Becam, was in de eerste negen maanden van dit jaar goed voor 0,7 procent van alle mediabestedingen van adverteerders. Over de eerste negen maanden van 2008 was dat zelfs 1,2 procent. De bestedingen zijn dit jaar flink teruggeschroefd. Zo werd in de eerste negen maanden vorig jaar nog ruim 52,5 miljoen euro uitgegeven, tegen 29,7 miljoen euro over dezelfde periode dit jaar.
Grootgebruiker
Vergeleken met andere financiële instellingen is DSB een grootgebruiker. In de totale mediabestedingen van financiële instellingen neemt DSB een vijfde voor zijn rekening, op televisie 35 procent.
Bruto-bestedingen
Het gaat in alle gevallen om zogenoemde bruto-mediabestedingen. Nielsen rekent met tarieven zoals die in prijslijsten van media zijn vermeld, dus zonder kortingen of individuele afspraken.
quote:Onder de naam lakemanleed.nl is een nieuwe website gelanceerd, waar gedupeerden van de DSB-affaire zich kunnen melden.
Aansprakelijk
Het gaat nu om mensen die vinden dat ze gedupeerd zijn door Pieter Lakeman, de voorzitter van de stichting Hypotheekleed, die mensen opriep om geld van hun DSB-rekeningen te halen en zo aan te sturen op een faillissement van de bank. De website Lakemanleed.nl is een initiatief om Lakeman aansprakelijk te stellen voor de kosten van het omzetten van rekeningen en voor eventueel verloren geld.
Hypotheekleed
Behalve Hypotheekleed zet ook het Steunfonds Probleemhypotheken zich in voor gedupeerden van de DSB-affaire.
Dat zal ook de reden zijn dat de verkooppoging aan de vijf grootste banken afgelopen weekend misluktequote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:59 schreef Cheiron het volgende:
[..]
Ik vraag mij werkelijk af welke bank zo gek is om de DSB hypotheken over te nemen. Je weet nu al dat:
- Je claims gaat krijgen
- Er een hoop mensen tussen zitten die de hypotheek niet meer kunnen ophoesten
De vraag is of en zo ja hoeveel mensen verloren hebben door de oproep van Lakeman. Kun je nooit hard maken.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:15 schreef RvLaak het volgende:
Lakemanleed.nl wil Lakeman aanpakken
[..]
Bos heeft misschien wel interesse na zijn ING Amerika (right?) avontuurquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:59 schreef Cheiron het volgende:
[..]
Ik vraag mij werkelijk af welke bank zo gek is om de DSB hypotheken over te nemen. Je weet nu al dat:
- Je claims gaat krijgen
- Er een hoop mensen tussen zitten die de hypotheek niet meer kunnen ophoesten
Lekker aantrekkelijk om te kopen. Wat nou als niemand het pakketje wil hebben?
Geen nummer dat je kan bellen?quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:49 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Hoe zit het bij de verzekeringstak van DSB? Ik heb mijn autoverzekering daar lopen.
Ah ik krijg net een mail van ze. Niets aan de hand dus. De verzekeringen lopen gewoon door.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:49 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Hoe zit het bij de verzekeringstak van DSB? Ik heb mijn autoverzekering daar lopen.
Het zou toch wel een stunt zijn als ze die Lakeman aan gaan pakkenquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:15 schreef RvLaak het volgende:
En het leed wordt nog groter (het leedvermaak ook bij onderstaande berichten)
Algemeen directeur AZ heeft DSB-hypotheek
[..]
Ondergang DSB klap voor media
[..]
Lakemanleed.nl wil Lakeman aanpakken
[..]
Waarom ben jij toch altijd op de hand van de uitbuiters? Het lijkt wel of je een persoonlijke aversie hebt tegen bestrijders van onrecht.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:52 schreef Tha_Duck het volgende:
Dion Bartels.. Hou ff op hoor! Wat een populistische mafketel is dat
Je hebt bestrijding van onrecht, en je hebt in het blinde weg mensen neermaaien in je zoektocht naar de schuldigen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 18:00 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Waarom ben jij toch altijd op de hand van de uitbuiters? Het lijkt wel of je een persoonlijke aversie hebt tegen bestrijders van onrecht.
Gaat heen, dwaasquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 18:03 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
Dirk 'leningman' Scheringa nu zit nu zelf krap bij kas.
De groeten aan DonJames, Slasher en Basp1
Daar heeft het niet eens mee te maken. Ik vind de man gewoon walgelijk overkomen. Denkt alleen aan zichzelf, zijn eigen belangen en roept veel maar doet weinig. En dat soort types hou ik totaal niet van. Doe gewoon normaal, dan doe je gek genoeg.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 18:00 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Waarom ben jij toch altijd op de hand van de uitbuiters? Het lijkt wel of je een persoonlijke aversie hebt tegen bestrijders van onrecht.
nhd.nlquote:voeg een paneel toe
* Video
Ook kunstcollectie Scheringa niet buiten schot
* Gepubliceerd op 13 oktober 2009, 18:40
Archieffoto Henk de Weerd
spanbroek -
Het is niet uitgesloten dat de kunstcollectie van Dirk Scheringa in handen valt van de curator. Als uitvloeisel van het feit dat de DSB Bank de jaarcijfers over 2007 te laat heeft gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel.
Dat is een economisch delict met als gevolg dat Scheringa als eigenaar van de kunsttak DSB Art hoofdelijk aansprakelijk kan worden gesteld.
Bij een economisch delict als het te laat deponeren van de jaarcijfers blijven de BV’s die onder de paraplu van de DSB vallen, niet buiten schot. Dan worden alle takken van het bedrijf als een fiscale eenheid beschouwd waarop beslag gelegd kan worden. Mocht het tot een faillissement komen, kan er aanspraak worden gemaakt op het privévermogen van Scheringa. Tot dat vermogen behoort de kunstcollectie die vele miljoenen euro’s vertegenwoordigd.
Precies! Dat heb ik nou ook! Alleen moet ik dan direct aan Dirk "gewoon geitenwollensokken" Scheringa denken. De nepheid, meedogenloze egoïsme en hooghartigheid straalt er vanaf. Heel gek.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 18:15 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Ik vind de man gewoon walgelijk overkomen. Denkt alleen aan zichzelf, zijn eigen belangen en roept veel maar doet weinig. En dat soort types hou ik totaal niet van.
wie?quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 17:52 schreef Tha_Duck het volgende:
Dion Bartels.. Hou ff op hoor! Wat een populistische mafketel is dat
Niet per sé. Het duidt erop dat DNB ervan uit ging dat de rechter de noodregeling van kracht zou laten gaan. Ik meen ergens te hebben gelezen dat DNB alleen iets voor de rechter brengt als ze heel erg overtuigd zijn van hun zaak. Dan is het niet gek dat je dan vooraf al maatregelen gaat treffen. Wat wat was anders de situatie? DSB onder curatele en bij de DNB vrijwel niemand om de telefoon te beantwoorden. Dan was er ongetwijfeld kritiek gekomen op de DNB dat ze wel even vooruit hadden mogen denken.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 22:45 schreef RvLaak het volgende:
Net in Nova: Randstad heeft zondagavond mensen geworven voor telefoondienst bij de DNB... Dat duidt heel duidelijk op voorkennis van de uitspraak van de rechter. De DNB wilde per sé de DSB kapot/failliet/in handen hebben.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 22:45 schreef RvLaak het volgende:
Net in Nova: Randstad heeft zondagavond mensen geworven voor telefoondienst bij de DNB... Dat duidt heel duidelijk op voorkennis van de uitspraak van de rechter. De DNB wilde per sé de DSB kapot/failliet/in handen hebben.
Jan Smit uit Volendam misschienquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:17 schreef Roel_Jewel het volgende:
Net fragment bij P&W van een echtpaar: Een miljoen bij één bank stallen. Hoe dom ben je dan?
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:25 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Jan Smit uit Volendam misschien![]()
Dat was allang bekend, bos en wellink hadden een complete persconferentie klaar staan, de pers was gebeld, de cateraar stond klaar, alles voorbereid op die eene ja van de rechter.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 22:45 schreef RvLaak het volgende:
Net in Nova: Randstad heeft zondagavond mensen geworven voor telefoondienst bij de DNB... Dat duidt heel duidelijk op voorkennis van de uitspraak van de rechter. De DNB wilde per sé de DSB kapot/failliet/in handen hebben.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 22:45 schreef RvLaak het volgende:
Net in Nova: Randstad heeft zondagavond mensen geworven voor telefoondienst bij de DNB... Dat duidt heel duidelijk op voorkennis van de uitspraak van de rechter. De DNB wilde per sé de DSB kapot/failliet/in handen hebben.
Niet zomaar EEN bank maar bij DSB. Een misbare bank.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:17 schreef Roel_Jewel het volgende:
Net fragment bij P&W van een echtpaar: Een miljoen bij één bank stallen. Hoe dom ben je dan?
Dat is dan ook het enige wat goed is aan deze zaak, het einde van al die irritante leen reclames.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:35 schreef ikweethetookniet het volgende:
Ondergang DSB ook klap voor media
AMSTERDAM - De ondergang van DSB is ook een grote aderlating voor de media. Televisiezenders en gedrukte media zullen veel advertentie-inkomsten mislopen. Dit jaar gaf de DSB Groep tot en met de maand september bijna 30 miljoen euro uit aan reclame. In heel 2008 was dat bijna 69 miljoen euro, zo blijkt uit gegevens die marktonderzoeksbureau Nielsen dinsdag desgevraagd verstrekte.
Totaal dus 100 miljoen aan tv reclames in 2008 tot heden![]()
De DSB Groep, met onder meer Postkrediet, Lenen.nl en Becam, was in de eerste negen maanden van dit jaar goed voor 0,7 procent van alle mediabestedingen van adverteerders. Over de eerste negen maanden van 2008 was dat zelfs 1,2 procent. De bestedingen zijn dit jaar flink teruggeschroefd. Zo werd in de eerste negen maanden vorig jaar nog ruim 52,5 miljoen euro uitgegeven, tegen 29,7 miljoen euro over dezelfde periode dit jaar
Vergeleken met andere financiële instellingen is DSB een grootgebruiker. In de totale mediabestedingen van financiële instellingen neemt DSB een vijfde voor zijn rekening, op televisie 35 procent.![]()
http://www.volkskrant.nl/(...)_ook_klap_voor_media
Dat ook nog es jaquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:44 schreef Q. het volgende:
[..]
Niet zomaar EEN bank maar bij DSB. Een misbare bank..
In handen hebben is ook een optiequote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:42 schreef anboni het volgende:
[..]
Hier een conspiracy in zien....
![]()
DNB wist zondagavond al dat ze naar de rechter zouden stappen en ging er daarbij uiteraard vanuit dat ze gelijk zouden krijgen. Waarschijnlijk was toen al bekend dat de uitspraak pas laat op de avond zou plaatsvinden, dus gaan ze vooruitlopend op die uitspraak in het begin van de avond alvast mensen proberen op te trommelen.
Ga toch heen met je 'per se failliet willen hebben'
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 23:12 schreef ikweethetookniet het volgende:
dj Rob van Someren maakt parodie bankschandaal van onze redactie
AMSTERDAM Na Pinnuh (een parodie op Marco Borsato's Binnen) heeft dj Rob van Someren De Bom van Doe Maar onder handen genomen.
http://www.telegraaf.nl/p(...)handaal__.html?p=4,1
Met De Bank haakt de Veronica-dj in helemaal in op de actualiteiten rondom de val van de DSB bank.
Beluister hier het resultaat![]()
http://www.radioveronica.nl/index.php?page=programmas/somertijd
Zeer kwalijk nieuws natuurlijk. Dont bite the hand that feeds, zullen we maar zeggen. Zou de rol van accountantkantoren ook worden meegenomen in het komende onderzoek?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 01:32 schreef ikweethetookniet het volgende:
http://www.klokkenluidero(...)-faalde-bij-dsb.html![]()
ERNST & YOUNG FAALDE BIJ DSB
BREAKING! EY 3,5 MAAND GELEDEN: NIETS AAN DE HAND BIJ DSB! * EY-ACCOUNTANT DSB JOEP BESTERS OOK ACCOUNTANT PvdA * EY-ACCOUNTANT BLIJKT VOORZITTER SECTORGROEP ONDERWIJS *
Lehman Brothers in de polder! Accounantskantoor Ernst & Young keurde op 29 juni de jaarrekening 2008 van DSB Bank goed zonder verdere waarschuwingen of vraagtekens. Nu stevent de bank af op een faillissement. Dit leidt tot de onontkoombare conclusie dat Ernst & Young de boel heeft bedrogen. Immers: accountants hebben de wettelijke plicht te waarschuwen voor risico’s voor de continuiteit [backgrounds]. Als de bank nu omvalt, is het ondenkbaar dat er eind juni van dit jaar niet reeds zeer serieuze problemen aan de orde waren waarover Ernst & Young de plicht had te rapporteren! Exact hetzelfde als bij Lehman een jaar geleden: ook toen keurde Ernst & Young de cijfers (2007) unqualified goed; enige maanden later viel Lehman om. Lees hier over de absurditeit van accountantscontrole bij banken en zie dat Ernst & Young alle banken in Nederland controleert behalve Fortis en SNS! (Ernst & Young deed wel ABN Amro pre-merger). Intussen is aan het licht gekomen dat de ondertekenaar van de goedkeurende verklaring, Joep Besters RA, ook de accountant is van de PvdA Amsterdam en binnen EY voorzitter is van de sectorgroep Onderwijs.
[ afbeelding ]
![]()
Uhm... een week voordat DSB ten gronde ging voldeed het technisch nog gewoon aan de solvency/liquidity regeltjes van de DNB. Alleen door geschreeuw van Lakeman ging dat opeens heel hard achteruit.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 08:26 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Zeer kwalijk nieuws natuurlijk. Dont bite the hand that feeds, zullen we maar zeggen. Zou de rol van accountantkantoren ook worden meegenomen in het komende onderzoek?
Nou, hopen dat de PvdA Amsterdam binnenkort ook failliet gaatquote:Op woensdag 14 oktober 2009 01:32 schreef ikweethetookniet het volgende:
http://www.klokkenluidero(...)-faalde-bij-dsb.html![]()
ERNST & YOUNG FAALDE BIJ DSB
BREAKING! EY 3,5 MAAND GELEDEN: NIETS AAN DE HAND BIJ DSB! * EY-ACCOUNTANT DSB JOEP BESTERS OOK ACCOUNTANT PvdA * EY-ACCOUNTANT BLIJKT VOORZITTER SECTORGROEP ONDERWIJS *
Lehman Brothers in de polder! Accounantskantoor Ernst & Young keurde op 29 juni de jaarrekening 2008 van DSB Bank goed zonder verdere waarschuwingen of vraagtekens. Nu stevent de bank af op een faillissement. Dit leidt tot de onontkoombare conclusie dat Ernst & Young de boel heeft bedrogen. Immers: accountants hebben de wettelijke plicht te waarschuwen voor risico’s voor de continuiteit [backgrounds]. Als de bank nu omvalt, is het ondenkbaar dat er eind juni van dit jaar niet reeds zeer serieuze problemen aan de orde waren waarover Ernst & Young de plicht had te rapporteren! Exact hetzelfde als bij Lehman een jaar geleden: ook toen keurde Ernst & Young de cijfers (2007) unqualified goed; enige maanden later viel Lehman om. Lees hier over de absurditeit van accountantscontrole bij banken en zie dat Ernst & Young alle banken in Nederland controleert behalve Fortis en SNS! (Ernst & Young deed wel ABN Amro pre-merger). Intussen is aan het licht gekomen dat de ondertekenaar van de goedkeurende verklaring, Joep Besters RA, ook de accountant is van de PvdA Amsterdam en binnen EY voorzitter is van de sectorgroep Onderwijs.
[ afbeelding ]
![]()
Televaagquote:AMSTERDAM - De curatoren van de DSB Bank houden een mogelijke doorstart van het imperium van Dirk Scheringa tegen en zijn uit op een faillissement. Dat stelt bestuurder Joop Hofland van vakbond De Unie.
Gisteravond zouden zich bij de twee bewindvoerders een serieuze kandidaat hebben gemeld voor de overname van de volledige DSB-bank. Schimmelpenninck en Kuiper zouden de Europese financiële instelling echter geen gelegenheid willen bieden om de boeken in te zien en haar tot vanmiddag 12.00 uur de tijd hebben gegeven om een bod uit te brengen.
De bank zou tot eind van de week de tijd willen krijgen en verlangt inzage in de boeken. Hofland spreekt er schande van dat de curatoren een serieuze kandidaat de deur wijzen en op deze manier obstructie plegen. ,,Het is de allerslechtste optie als het tot een faillissement komt, voor alle klanten en ook voor alle personeelsleden?, aldus Hofland.
Dat nieuws slaat nergens op (klok, klepel). In juni / juli was er nog niets aan de hand. Het ging pas fout toen er 650 mln spaargeld werd opgenomen en er vervolgens eea werd gelekt naar de pers omtrent ingrijpen van DNB. Dat opnemen is in oktober pas begonnen.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 08:26 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Zeer kwalijk nieuws natuurlijk. Dont bite the hand that feeds, zullen we maar zeggen. Zou de rol van accountantkantoren ook worden meegenomen in het komende onderzoek?
Als dit waar is, is het wel slecht. De totale afwikkeling van een eventueel faillissement duurt toch meer dan een jaar, dus die week tijd is er ook wel.quote:
Dat valt nu toch nog niet in te schatten, dat is iets voor de pers over een paar maandenquote:
Niet helemaal. Zie:quote:Op woensdag 14 oktober 2009 11:43 schreef capricia het volgende:
Ik dacht dat het bewindvoerders waren en geen 'curatoren' zoals het artikel ze noemt.
Een curator heb je pas als de tent daadwerkelijk failliet is, toch?
Zo kennen we Rutger Schimmelpenninck weerquote:
Je kent hem persoonlijk?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:04 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Zo kennen we Rutger Schimmelpenninck weer![]()
![]()
Ik ken hem persoonlijk en zakelijk en Rutger is fout als de hel![]()
Helpt alleen de hogere belangen en rekent zelf minstens 1000 euro per uur en vult zo zijn zakken
Kijk maar eens wat de kosten waren voor zijn hulp bij Fokker![]()
En oh ook daar geen doorstart wat verassend![]()
![]()
Ja maar dat is dus niet de bedoeling he van Wellink en Rutgerquote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:11 schreef Eg_Wel het volgende:
Er is waarschijnlijk een potentiële koper voor DSB melden ze nu op RTL-Z? Een "gerenommeerde partij uit het buitenland"?
Ah, dus eigenlijk had die bank al veel eerder failliet moeten gaan...quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Stel nl dat hij of zij die tent overneemt en na overname ziet dat er nog een heleboel lijken in de kast zitten en of de bankvergunning alsnog wordt ingetrokken dan heb je een proces tegen DNB en dat kost Wekllink zijn baantje en dat mag niet he![]()
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Ah, dus eigenlijk had die bank al veel eerder failliet moeten gaan...
en ook Nederland blijkt corrupt te zijn.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Ja maar dat is dus niet de bedoeling he van Wellink en Rutger![]()
Dus die wordt netjes afgepoeierd![]()
Ik ben nooit zo van de conspiracy theories. Maar of DNB heeft weer lopen prutsen, of Wellink is inderdaad gewoon druk bezig zijn herverkiezing voor elkaar te krijgen.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
Ja maar dat is dus niet de bedoeling he van Wellink en Rutger![]()
Dus die wordt netjes afgepoeierd![]()
Stel nl dat hij of zij die tent overneemt en na overname ziet dat er nog een heleboel lijken in de kast zitten en of de bankvergunning alsnog wordt ingetrokken dan heb je een proces tegen DNB en dat kost Wekllink zijn baantje en dat mag niet he![]()
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:29 schreef Lemans24 het volgende:
welnee, het is de oud-topman van Landsbanki...
DNB heeft zeker lopen prutsen en krijgt er ook gematigd van langs in het komende onderzoekquote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:23 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik ben nooit zo van de conspiracy theories. Maar of DNB heeft weer lopen prutsen, of Wellink is inderdaad gewoon druk bezig zijn herverkiezing voor elkaar te krijgen.
Lenen Lenen, betalen betalen.quote:Onder welke condities kan ik als DSB-klant in aanmerking komen voor de tijdelijke extra kredietfaciliteit?
Als u bij uw bezoek aan een ING-kantoor kunt aantonen dat uw salaris op een betaalrekening bij DSB wordt gestort d.m.v.
- een recent rekeningafschrift van DSB waarop een salarisbetaling is vermeld OF
- een recente salarisstrook voorzien van het rekeningnummer waarop het bedrag wordt overgemaakt in combinatie met uw betaalpas van DSB
U heeft een tweede rekening bij ING en gaat uw salaris storten bij de ING OF
U opent een nieuwe rekening bij de ING en u gaat uw salaris op deze rekening bij de ING storten.
Bron ING
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:46 schreef capricia het volgende:
Als je als DSB gedupeerde overstapt naar de ING kun je extra kredietfaciliteiten krijgen:
[..]
Lenen Lenen, betalen betalen.
Echt wat voor de DSB klanten dus![]()
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:46 schreef capricia het volgende:
Als je als DSB gedupeerde overstapt naar de ING kun je extra kredietfaciliteiten krijgen:
[...]
Lenen Lenen, betalen betalen.
Echt wat voor de DSB klanten dus![]()
quote:Garantiestelsel onder vuur Van een onzer verslaggeefsters
AMSTERDAM - Met de ondergang van de DSB Bank is de discussie in de bancaire sector over het depositogarantiestelsel weer opgelaaid. De grootbankiers zijn niet blij dat zij nu de rekening gepresenteerd krijgen voor het gevoerde wanbeleid door de DSB Bank. Het stelsel - dat particulieren en 'kleine' ondernemingen beschermt die een spaartegoed tot ¤100.000 hebben bij een bank die onder toezicht staat van De Nederlandsche Bank (DNB) - moet worden aangepast, vinden zij.
Volgens ingewijden is de afgelopen dagen in de bankwereld wordt de roep steeds luider om voorwaarden te kunnen stellen aan het in werking stellen ervan. "Indien er sprake is van eventueel wanbeleid van een bank en mogelijk falend toezicht, zou het niet zo mogen zijn dat de perikelen kunnen worden afgewenteld op de overige banken", stelt een ingewijde. De banken - die naar rato van hun marktaandeel op de spaardersmarkt moeten bijdragen aan het stelsel - vinden dat in geval van wanbeleid de rekening betaald moet worden door de verantwoordelijke toezichthouder, oftewel DNB cq de Nederlandse staat.
Het stelsel is voor de DSB-klanten nog niet in werking getreden. Maar zodra dat gebeurt, kunnen de gedupeerden een formulier invullen en volgens Europese regelgeving zullen zij binnen drie maanden weer bij hun spaartegoeden kunnen. Op 31 december 2010 treedt er sowieso een Europees stelsel in werking, dat een dekking biedt tot ¤100.000. Marktleider Rabobank draait op voor voor 40% van de kosten van het stelsel. Niet voor niets pleitte toenmalig Rabo-topman Bert Heemskerk medio vorig jaar al voor aanpassingen.
Buitenlandse prijsstunters als Icesave maakten volgens hem oneigenlijk gebruik van het Nederlandse stelsel. In april kwam een commissie onder leiding van oud-ING-bestuurder Cees Maas met de aanbeveling dit omslagstelsel te vervangen door een verzekeringssysteem, met de overheid als verzekeraar en de banken die hiervoor een jaarlijkse premie betalen van pakweg 0,5 tot 1,5% van de ingelegde spaartegoeden. Banken die naar de mening van DNB te risicovol opereren, zouden eventueel uit het stelsel gezet kunnen worden. Minister Bos (Financiën) liet meteen weten zo'n verzekeringssysteem niet te zien zitten. "Het risico moet ten principale bij de banken zelf liggen", stelde de bewindsman.
Het gehele artikel is te lezen in de Financiële Telegraaf.
Dat is een investeringsmij. dacht ik zo.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 14:58 schreef PietjePuk007 het volgende:
De partij is AllCapital, nooit van gehoord. Ze willen een deel kopen.
Je kunt het toch verspreiden over een groot aantal spaarrekeningen?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 14:47 schreef Drugshond het volgende:
-Nog een mogelijke DSB-consequentie. Deze week zijn grote spaarders (euro 100.000 plus) voor de tweede keer in een jaar de klos. Hoeveel van de Nederlandse grote spaarders gaan nu denken over het omzetten van de bedragen boven de ton in bijvoorbeeld staatsleningen? En wat kan dat gaan betekenen voor de instellingen waar het nu staat?
Er zijn niet zoveel grote spaarders (althans, dat zei een van mijn banken) en die er zijn, zullen in de meeste gevallen hun geld gespreid hebben, of het al in fondsen hebben ondergebracht waar de beherende banken ook van profiteren. Ik denk dus niet dat dit veel problemen gaat veroorzaken.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 14:47 schreef Drugshond het volgende:
Hoeveel van de Nederlandse grote spaarders gaan nu denken over het omzetten van de bedragen boven de ton in bijvoorbeeld staatsleningen? En wat kan dat gaan betekenen voor de instellingen waar het nu staat?
Denk dat het wel een aardige rimpeling is over de (gehele) banksector. In de vraag hoever je geld nog safe is.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 15:28 schreef dvr het volgende:
[..]
Er zijn niet zoveel grote spaarders (althans, dat zei een van mijn banken) en die er zijn, zullen in de meeste gevallen hun geld gespreid hebben, of het al in fondsen hebben ondergebracht waar de beherende banken ook van profiteren. Ik denk dus niet dat dit veel problemen gaat veroorzaken.
Gewoon verspreiden. Betekent voor de bankensector een nivalering!quote:Op woensdag 14 oktober 2009 15:24 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Je kunt het toch verspreiden over een groot aantal spaarrekeningen?
Of inderdaad obligaties (én spaarrekeningen).
Bronquote:De bewindvoerders van DSB Bank hebben de Amsterdamse vermogensbeheerder All Capital afgewezen als kandidaat voor een overname van de bank van Dirk Scheringa. Dat meldt NOS Teletekst woensdag, op basis van uitspraken van de bewindvoerders van de onder curatele gestelde bank uit Wognum.
quote:Bewindvoerder Schimmelpenninck: DSB gaat faillliet
Volgens Rutger Jan Schimmelpenninck is het waarschijnlijk dat DSB Bank faillliet zal worden verklaard. "Dat is aan de rechtbank om te beslissen.'' De bewindvoerder wees erop dat de bank nu bij gebrek aan kopers een negatief eigen vermogen heeft.
RTL Z
het lijkt er idd op dat ze het absoluut failliet willen hebbenquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:10 schreef Eg_Wel het volgende:
Wow.. Ik vind dit wel snel gaan hoor. Was er echt niet meer tijd om eventuele overname en doorstart van op zijn minst delen te bespreken? Er leken toch wel geïnteresseerden te zijn?
Ik verwacht dat het vanavond nog gebeurd.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:14 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het lijkt er idd op dat ze het absoluut failliet willen hebben
Lijkt me ook prima. Als de vijf grootste NL banken al niet tot een overname komen, zegt dat ook al heel wat. Wie wil al die claims op zich nemen?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:14 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het lijkt er idd op dat ze het absoluut failliet willen hebben
bron?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:33 schreef borisz het volgende:
Vanavond 20.30 uitspraak van de rechter over het faillissement.
Hoor het nu ook. RTL-Z. Half 9 uitspraak en de werknemer zijn zich aan het verzamelen voor een protest oid.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:42 schreef thefreakje het volgende:
[..]
bron?
Het lijkt me wel dat het vandaag gebeurt, bos wil de kamer voor zijn.
AL zal hem dat niet in dank worden afgenomen.
oei, ik voorspel de ondergang van w bos, de kamer gaat dit niet pikken.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:47 schreef Eg_Wel het volgende:
[..]
Hoor het nu ook. RTL-Z. Half 9 uitspraak en de werknemer zijn zich aan het verzamelen voor een protest oid.
Ik zeg parlementaire enquête materiaal!quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:49 schreef thefreakje het volgende:
[..]
oei, ik voorspel de ondergang van w bos, de kamer gaat dit niet pikken.
Lijkt mij ook.. een ander krijgt ook uitstel van executie. waarom DSB niet?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:14 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het lijkt er idd op dat ze het absoluut failliet willen hebben
Wie wil het volgende slachtoffer van Lakeman zijn? Want degene die DSB overneemt gaat dat zijn.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:32 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Lijkt me ook prima. Als de vijf grootste NL banken al niet tot een overname komen, zegt dat ook al heel wat. Wie wil al die claims op zich nemen?
Ach, krijg je dadelijk weer van die kamerleden die het beter menen te wetenquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:49 schreef thefreakje het volgende:
[..]
oei, ik voorspel de ondergang van w bos, de kamer gaat dit niet pikken.
Een groot deel van de financiële wereld is ook kunstmatig in leven gehoudenquote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:14 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Ach, krijg je dadelijk weer van die kamerleden die het beter menen te weten. Nee, DSB kunstmatig in stand houden heeft echt veel zin
.
Nee. Was vanmiddag bij BNR, best uitgebreid.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:14 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het lijkt er idd op dat ze het absoluut failliet willen hebben
Waarom nietquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:49 schreef thefreakje het volgende:
[..]
oei, ik voorspel de ondergang van w bos, de kamer gaat dit niet pikken.
De kamer wil meelullen en beslissen over dsb.quote:
Hoe kom je erbij dat ze de DSB niet willen redden?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:36 schreef xFriendx het volgende:
De DSB is dus de lul, men wil het uberhaupt niet eens redden, besprekingen zijn zo'n beetje al uit den boze, laat staan een overname. Vanavond is het dan de laatste nagel in de doodskist.
Als je slechts een half uur tot enkele uurtjes hebt als maatschappij om de boeken in te mogen zien van de DSB en daarop beslissen of je de boel financieel rond kan breien zou ik ook afhaken. Daar wil je toch wel even tijd aan besteden, maar de DNB vond tot vandaag 12:00 wel voldoende.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:39 schreef capricia het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat ze de DSB niet willen redden?
Ze zijn al weken bezig!
Hoorde vanochtend dat D.S de bank al een tijdje probeerde te verkopen.
Toen probeerden W.Bos en DNB het dit weekend aan een consurtium van 5 banken. Die wilden niet.
Vandaag vroegen ze aan de eventueel geinteresseerde partij aan te tonen dat die partij uberhaupt geld had...en die trok zich ook terug.
http://www.nu.nl/algemeen(...)ensdagavond-dsb.htmlquote:Op woensdag 14 oktober 2009 17:42 schreef thefreakje het volgende:
[..]
bron?
Het lijkt me wel dat het vandaag gebeurt, bos wil de kamer voor zijn.
AL zal hem dat niet in dank worden afgenomen.
DIe info klopt dus niet.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:41 schreef xFriendx het volgende:
[..]
Als je slechts een half uur tot enkele uurtjes hebt als maatschappij om de boeken in te mogen zien van de DSB en daarop beslissen of je de boel financieel rond kan breien zou ik ook afhaken. Daar wil je toch wel even tijd aan besteden, maar de DNB vond tot vandaag 12:00 wel voldoende.
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:48 schreef capricia het volgende:
[..]
........................................
Heb je echt interesse, dan moet je ook kunnen aantonen dat je over middelen beschikt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |