What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.quote:Steun aan gezinnen gemiddeld 2.824 euro
(Novum) - Gezinnen met minderjarige kinderen werden in 2007 met gemiddeld 2.824 euro door de overheid ondersteund. Dat komt per kind neer op 1.567 euro, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. De grootste bijdrage komt uit de kinderbijslag, het meeste voordeel was voor eenoudergezinnen.
De kinderbijslag is voor iedereen gelijk, ongeacht het inkomen van de ouders. In 2007 ontving een huishouden met minderjarige kinderen gemiddeld 1.648 euro aan kinderbijslag.
Gezinnen in de laagste inkomensklasse hebben daarnaast vooral baat bij de kinderkorting, een verlaging van de belasting voor een van beide ouders of de alleenstaande ouder, die afhankelijk is van het gezinsinkomen. Hoewel de laagste inkomens een deel van de aangeboden kortingen niet konden verzilveren omdat ze te weinig belasting betalen, kregen ze in totaal gemiddeld 3.243 euro extra.
Het grootste voordeel is voor eenoudergezinnen, die een beroep kunnen doen op een specifieke belastingkorting. Die leverde deze huishoudens in 2007 gemiddeld 1.700 euro op. Gemiddeld profiteerden zij van 4.150 euro aan tegemoetkomingen.
De midden- en hogere inkomens hadden ook voordeel van de combinatiekorting, een belastingverlaging voor ouders die gezamenlijk minimaal 4.475 euro verdienen. Vooral als beide ouders betaald werk hebben, kunnen de gezamenlijke kortingen oplopen tot bijna duizend euro. In 2007 kregen tweeverdieners met minderjarige kinderen daardoor gemiddeld 620 euro.
Geen idee of mensen minder kinderen nemen omdat de financiele voordelen die ze kunnen krijgen, door onder anderen de kinderbijslag, laag zouden zijn. Ik heb het idee dat de grote welvaart in dit land een grotere invloed heeft op de gemiddeld kleine gezinnen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.quote:Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
Je bedoelt dat mensen met kinderen veel meer voordeel zouden kunnen krijgen, als ze kennis hadden van alle regelingen? Dan zou je niet meer voordeeltjes moeten gaan instellen of de kinderbijslag moeten verhogen, maar de verschillende regelingen bekender maken....lijkt me toch een stuk effectiever..quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:58 schreef Klopkoek het volgende:
Ook mooi staatje:
[ afbeelding ]
In theorie kan je dus als pauper veel voordeel opstrijken maar de vraag is of zij al die regelingen kennen.
Wat is precies het voordeel dat de mensheid kan voortbestaan?quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
De mensheid blijft wel bestaan zonder de Nederlanders hoor...maak je daar maar geen zorgen om...tot nu toe stijgt de wereldbevolking enkel.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Nou, nou KK! Dat riekt wel heul erg naar disciminatie, helemaal voor een sociaal iemand als jij! Zeg me dat je nu gewoon aan het trollen bent!quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
"slechts 3000", "laag bedrag"quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Dat laatste zie ik altijd als een voordeel, althans dat ze eerder weggaan is altijd nog een stuk beter dan dat oeveloos gelul over hun kinderen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:03 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Wat is precies het voordeel dat de mensheid kan voortbestaan?
Mensen met kinderen moet daar zelf lekker voor kunnen zorgen, kan je het niet, dan geen kinderen. Op het werk ook altijd al dat gedoe :ja ik moet eerder weg want mijn kind.......
Je doet niet eens meer je best om te verbergen dat je aan het trollen bent.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Adoptie moet natuurlijk kunnen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:05 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Nou, nou KK! Dat riekt wel heul erg naar disciminatie, helemaal voor een sociaal iemand als jij! Zeg me dat je nu gewoon aan het trollen bent!
Wil je homosexsuelen trouwens ook uitsluiten van adoptie? Of telt dat niet omdat die kinderen niet door hun 'gemaakt' zijn?
Toch is dat juist waarom de kinderbijslag er is gekomen. Om te zorgen dat mensen niet afzien van kinderen nemen door de extra kosten... wat dus defacto stimuleren van kinderen krijgen is.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:06 schreef Heerlijkheid het volgende:
[..]
en dan tenslotte dat rechtstreekse verband tussen kinderbijslag en het stimuleren van meer kinderen, wat een vreselijk harteloos systeemdenken.
Je mag het toch wel stimuleren?quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:06 schreef Heerlijkheid het volgende:
[..]
"slechts 3000", "laag bedrag"![]()
"kinderen nemen"![]()
en dan tenslotte dat rechtstreekse verband tussen kinderbijslag en het stimuleren van meer kinderen, wat een vreselijk harteloos systeemdenken.
Je bent aan het selecteren op geaardheid. Dat kun je niet menen. Dit is op zoveel punten fout...quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:07 schreef Klopkoek het volgende:
Adoptie moet natuurlijk kunnen.
Ik zie niet wat er discriminatoir aan is. Het is eerder een compensatie voor het niet nakomen van verantwoordelijkheden.
Daar heb je een puntquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Semisane het volgende:
[..]
Je bedoelt dat mensen met kinderen veel meer voordeel zouden kunnen krijgen, als ze kennis hadden van alle regelingen? Dan zou je niet meer voordeeltjes moeten gaan instellen of de kinderbijslag moeten verhogen, maar de verschillende regelingen bekender maken....lijkt me toch een stuk effectiever..
quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
De overheid is niet expres incompetent...dat is gewoon inherent aan het fenomeen "overheid"...daar kunnen ze verder niks aan doen...dat zit helaas in het systeem.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:12 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Daar heb je een punt
Maar ik denk dat de overheid dat expres doet.
Nog veel fouter is de praktijk dat door homo's geadopteerde kinderen vaker opgezadeld worden met psychische problemen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:12 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Je bent aan het selecteren op geaardheid. Dat kun je niet menen. Dit is op zoveel punten fout...
stimuleren van wat? Sinds het instellen van de kinderbijslag zijn gezinnen alleen maar kleiner geworden hoor.quote:
Nee. Kijk nog eens naar de grafiekje.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:14 schreef Semisane het volgende:
[..]
De overheid is niet expres incompetent...dat is gewoon inherent aan het fenomeen "overheid"...daar kunnen ze verder niks aan doen...dat zit helaas in het systeem.
En hoe zit dat dan met de voortplanting van mensen die weinig bijdragen aan de maatschappij maar er vooral op teren? Bijvoorbeeld, mensen die prima kunnen werken, maar dit niet doen omdat ze moeiteloos een uitkering kunnen trekken. Vaak zijn die gezinnen gemiddeld ook nog het grootste. Ik wil hiermee niet het onvoorwaardelijke recht op voortplanting in twijfel trekken (dat is een andere discussie), maar ik wil er maar mee aangeven dat voortplanting niet per definitie gunstig is voor een maatschappij.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
TS is gek op nietsnutten, hoe meer hoe beterquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:18 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
En hoe zit dat dan met de voortplanting van mensen die weinig bijdragen aan de maatschappij maar er vooral op teren? Bijvoorbeeld, mensen die prima kunnen werken, maar dit niet doen omdat ze moeiteloos een uitkering kunnen trekken. Vaak zijn die gezinnen gemiddeld ook nog het grootste. Ik wil hiermee niet het onvoorwaardelijke recht op voortplanting in twijfel trekken (dat is een andere discussie), maar ik wil er maar mee aangeven dat voortplanting niet per definitie gunstig is voor een maatschappij.
Het is niet gezegd dat lagere inkomens veel meer kinderen krijgen. Dat was in de 19e eeuw zo, omdat ze kinderen nodig hadden om geld binnen te krijgen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:18 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
En hoe zit dat dan met de voortplanting van mensen die weinig bijdragen aan de maatschappij maar er vooral op teren? Bijvoorbeeld, mensen die prima kunnen werken, maar dit niet doen omdat ze moeiteloos een uitkering kunnen trekken. Vaak zijn die gezinnen gemiddeld ook nog het grootste. Ik wil hiermee niet het onvoorwaardelijke recht op voortplanting in twijfel trekken (dat is een andere discussie), maar ik wil er maar mee aangeven dat voortplanting niet per definitie gunstig is voor een maatschappij.
Het niet nemen van kinderen is momenteel juist je verantwoordelijkheid nemen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:07 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Adoptie moet natuurlijk kunnen.
Ik zie niet wat er discriminatoir aan is. Het is eerder een compensatie voor het niet nakomen van verantwoordelijkheden.
Ik zeg: bij nader inzien is het geen goed ideequote:Op woensdag 17 juni 2009 11:23 schreef jogy het volgende:
Maar wat nou als je hetero bent maar kinderloos wil blijven? Moet je dat dan invullen op je (nog in te stellen) broed-intentie formulier die je opgestuurd krijgt op je 16de jaar. Mocht je daar aangeven liever kinderloos te blijven dan wordt je gekort op je belastingteruggave. Mocht je dan natuurlijk per ongeluk toch ergens een kind verwekken tijdens een dronken bui en het kind erkennen dan kan je via een ander fomulier teruggave van het gegeven bedrag aanvragen bij de nog op te richten ministerie van broedzaken die je dan binnen 6 maanden een antwoord geeft op je aanvraag.
Ik kan zo de politiek in blijkbaar.
Denk aan de vergrijzing! De Economie zal ons opslokken als we niet oneindig blijven broeden en zodoende de groeicapaciteiten van De Economie hinderen en iedereen weet dat De Economie vandaag de dag belangrijker is dan rationeel nadenken over oneindige groei op een planeet die niet oneindig veel capaciteit heeft.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:23 schreef pfaf het volgende:
[..]
Het niet nemen van kinderen is momenteel juist je verantwoordelijkheid nemen.
Het is ook geen toeval, de overheid in incompetent, maar zoals ik al zei, dat is niet moedwillig, dat ligt gewoon aan het systeem "overheid".quote:
Ik maar denken dat de vergrijzing vanzelf voorbij zou gaan, op het moment dat al die grijze muizen dood zijn....quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:26 schreef jogy het volgende:
[..]
Denk aan de vergrijzing! De Economie zal ons opslokken als we niet oneindig blijven broeden en zodoende de groeicapaciteiten van De Economie hinderen en iedereen weet dat De Economie vandaag de dag belangrijker is dan rationeel nadenken over oneindige groei op een planeet die niet oneindig veel capaciteit heeft.
[ afbeelding ]
Ah, dat maakt van ons twee dan...quote:
Bron!?!quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:15 schreef Klopkoek het volgende:
Nog veel fouter is de praktijk dat door homo's geadopteerde kinderen vaker opgezadeld worden met psychische problemen.
Je bedoelt het selecteren op mensen die wel/ geen kinderen willen/ nemen? Ga je onvruchtbare mensen dan ook extra belasten?quote:Ik stelde het natuurlijk een beetje erg scherp maar het lijkt me een goede zaak als dit gestimuleerd wordt.
En die horen allemaal heel veel gratis geld te krijgen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:20 schreef HeatWave het volgende:
[..]
TS is gek op nietsnutten, hoe meer hoe beter.
Want geld is natuurlijk de reden om kinderen te nemen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:49 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
En die horen allemaal heel veel gratis geld te krijgen.
Laag bedrag? Flikker op man, je KRIJGT zomaar 3k van de overheid en dan durf je nog om te gaan klagenquote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Nee, kinderen hebben is een reden dat anderen daarvoor moeten betalen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:51 schreef pfaf het volgende:
Want geld is natuurlijk de reden om kinderen te nemen.
er zou helemaal geen voordeel moeten zijnquote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:57 schreef Boze_Appel het volgende:
Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
Bij afschaffen zouden veel gezinnen hun kinderen niet meer kunnen betalenquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:01 schreef Semisane het volgende:
Dat zou dus pleiten voor het afschaffen van de kinderbijslag.![]()
Hoewel ik het met je eens ben denk ik niet dat dit voor veel gezinnen financieel haalbaar is.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:57 schreef Boze_Appel het volgende:
Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
Verkopen ze die toch? Schijnt in andere landen ook heel normaal te zijn.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:02 schreef sanger het volgende:
[..]
Bij afschaffen zouden veel gezinnen hun kinderen niet meer kunnen betalen
Als ik dit zo lees, dan ga ik haast denken dat jij pleit voor, door de staat ingerichte, opvoedingskampen. Maar wellicht begrijp ik je niet.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:03 schreef servus_universitas het volgende:
De moeilijkheid van dit onderwerp ligt in de onschuld van het kind. Een kind komt ongevraagd ter wereld en ook heeft het er niet om gevraagd om geboren te worden daar (de ouders) waar het geboren wordt. Vanuit dat perspectief vind ik het in theorie gerechtvaardigd dat kinderen de middelen worden aangereikt door de gemeenschap: voedsel, gezondheidszorg, onderwijs, veiligheid enzovoort.
De praktijk is echter dat problemen ontstaan omdat ouders niet altijd in het belang van het kind handelen op zo'n manier dat in ieder geval het gemeenschapsgeld dat zij ontvangen in lijn wordt besteed met de verwezenlijking van een optimale ontwikkeling. Want dat mag wel worden verwacht, want de investering moet zich terugbetalen in een volwassen wezen dat in ieder geval niet meer profiteert van de maatschappij dan dat hij eraan bijdraagt.
Ik vind het een erg complex onderwerp, waar ik eigenlijk niet goed weet welk standpunt in te nemen.
Lekker kortzichtig.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:56 schreef marcel-o het volgende:
[..]
er zou helemaal geen voordeel moeten zijn![]()
en waar haal je vandaan dat er te weinig kinderen gemaakt worden? Op elke hoek van de straat zie je uistekende navels met striee
[..]
Om zeker te stellen dat de kinderbijslag alleen aan het kind besteedt wordt zou je kunnen denken aan een bonnensysteem of e.d. Of direct investeren in het onderwijs en dat voor de ouders gratis/goedkoper maken.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:03 schreef servus_universitas het volgende:
De moeilijkheid van dit onderwerp ligt in de onschuld van het kind. Een kind komt ongevraagd ter wereld en ook heeft het er niet om gevraagd om geboren te worden daar (de ouders) waar het geboren wordt. Vanuit dat perspectief vind ik het in theorie gerechtvaardigd dat kinderen de middelen worden aangereikt door de gemeenschap: voedsel, gezondheidszorg, onderwijs, veiligheid enzovoort.
De praktijk is echter dat problemen ontstaan omdat ouders niet altijd in het belang van het kind handelen op zo'n manier dat in ieder geval het gemeenschapsgeld dat zij ontvangen in lijn wordt besteed met de verwezenlijking van een optimale ontwikkeling. Want dat mag wel worden verwacht, want de investering moet zich terugbetalen in een volwassen wezen dat in ieder geval niet meer profiteert van de maatschappij dan dat hij eraan bijdraagt.
Ik vind het een erg complex onderwerp, waar ik eigenlijk niet goed weet welk standpunt in te nemen.
En als niemand ze neemt dan kun jij straks op je 67ste niet met pensioenquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:07 schreef 123fokacount het volgende:
Waarom zou je geld moeten krijgen voor kinderen? Als je het niet betalen kan moet je ze niet nemen.
Overigens je krijgt geen geld voor kinderen. Je krijgt alleen een bijdrage in het onderhoud van de kinderen. Per saldo kosten kinderen nog steeds heel veel geld (ik spreek uit ervaring).quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:07 schreef 123fokacount het volgende:
Waarom zou je geld moeten krijgen voor kinderen? Als je het niet betalen kan moet je ze niet nemen.
Symptoombestrijding en cirkelredenatie in 1.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:05 schreef sanger het volgende:
Lekker kortzichtig.
De kinderen van nu en straks betalen zometeen onze AOW e.d. Dus hoemeer kinders hoe zekerder onze oudedagsvoorziening.
Als er helemaal geen voordeel zou zijn dan zouden er nog minder kinderen komen. Oftewel; onze AOW wordt lager. We moeten nog langer doorwerken.
The thought has crossed my mind. Daarmee bedoel ik: dat je daar op uit kunt komen als je tot de conclusie komt dat het een onoplosbaar probleem is. Maar het lijkt mij absoluut niet wenselijk om de opvoeding te laten verzorgen door de Staat. Dat leidt alleen maar tot meer ellende.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:04 schreef Semisane het volgende:
[..]
Als ik dit zo lees, dan ga ik haast denken dat jij pleit voor, door de staat ingerichte, opvoedingskampen. Maar wellicht begrijp ik je niet.
Nog steeds boos dat ik je niet mee wilde nemen?quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Wat zie jij dan als structurele oplossing? Volgens mij zijn we daar te laat voor. Onze inbreng in de postjes wordt nu reeds uitgekeerd. Dat kun je alleen oplossen door het nu veel duurder te maken (en de huidige generatie dus dubbel te belasten; betalen voor de ouderen van nu en voor jezelf).quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:09 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Symptoombestrijding en cirkelredenatie in 1.![]()
En hoeveel huizen in Nederland denk jij dat er groot genoeg zijn om meer dan 2 kinderen te herbergen? Als ik in het dorp hier kijk denk ik dat 90% niet groot genoeg is voor een 3 kinder huishouden, simpelweg doordat er maar 3 slaapkamers zijn.....quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:10 schreef Picchia het volgende:
Volgens mij is het financieel niet zwaar om één of twee jongere kinderen te verzorgen. Daarnaast zijn het juist mensen met één of twee kinderen waar dit land aan kapot gaat, door vergrijzing en het krimpen van de bevolking (hoewel dit natuurlijk niet per se problemen hoeven te zijn!)
Ik ben niet voor het volledig afschaffen van kinderbijslag, maar het lijkt me juist verstandiger om hetzelfde geld te besteden om enkel het derde en vierde kind te financieren, om mensen aan te moedigen om meer dan twee kinderen te krijgen. Bij het derde en vierde kind lijkt het mij dat de kosten juist wel beginnen op te lopen.
Het eerste of tweede kind financieren vind ik eigenlijk een beetje onzin. Volgens mij bereik je daar niet het gewenste doel mee. Dan liever niet.
Drie kinderen in twee slaapkamers is toch niet zo moeilijk?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:18 schreef sanger het volgende:
[..]
En hoeveel huizen in Nederland denk jij dat er groot genoeg zijn om meer dan 2 kinderen te herbergen? Als ik in het dorp hier kijk denk ik dat 90% niet groot genoeg is voor een 3 kinder huishouden, simpelweg doordat er maar 3 slaapkamers zijn.....
De Nederlandse overheid zou eens naar het Belgiscghe stelsel moeten kijken
Luie uitkeringstrekker of ongeschoolden verdienen niks maar gaan wel klacht dat je ze er recht op hebben. Kijk eerste eens naar je (morele) plichten. Het hele systeem in Nederland moet veranderd worden. Jonge mensen zouden hun geld niet aan oude mensen moeten af staan. Als je oud bent en je hebt niet genoeg verdiend, dan heb je pech.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:08 schreef sanger het volgende:
[..]
En als niemand ze neemt dan kun jij straks op je 67ste niet met pensioen![]()
En daarnaast is het gelukkig een recht om kids te nemen. En dus niet alleen een recht voor de allerrijkste.
Alles wat mensen individueel hebben ingelegd voor de AOW per direct uitkeren, AOW opheffen en de mensen het zelf via de vrije markt laten regelen net zoals zoveel andere verzekeringen en diensten.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:16 schreef sanger het volgende:
Wat zie jij dan als structurele oplossing?
Ik pleit meer voor anders inrichten. Bv. door het investeren direct in scholing ipv ter beschikking stellen aan de ouders. De kosten voor de ouders nemen hierdoor ook af, maar we weten zeker dat het ten goede komt aan de kinderen. Onderwijs wordt beter betaalbaar, het algemene niveau in den lande gaat omhoog. Bijkomend voordeel is dat alleen diegene van "kinderbijslag" genieten die ook daadwerkelijk in Nederland verblijven. Je bespaart dan een hoop op de "export kinderbijslag".quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:13 schreef servus_universitas het volgende:
Je zou kunnen zeggen: steun vanuit de gemeenschap voor (de opvoeding van) kinderen afschaffen
Als het niet zo complex was geweest had er allang eenbeter systeem voor bestaan.quote:Ik geef geen oplossingen. Ik stel slechts vast dat het een uitermate complex onderwerp is.
Hmmm, ook niet als ze 16 zijn? Dan hebben ze geen recht en behoefte op privacy?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:19 schreef Picchia het volgende:
[..]
Drie kinderen in twee slaapkamers is toch niet zo moeilijk?
Das wel een erg CDA-achtig standpunt. "Gezin als hoeksteen van de samenleving". Zoals ik al eerder eens zei: wijsheid komt met de jaren. Je kan het wel!quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
De relatie ouder-kind kan zeer mooi maar ook zeer walgelijk zijn. Elke ouder heeft de vrijheid een kind op te voeden hoe zij/hij wilt. Zoals bij elke vrijheid kan deze ook misbruikt worden. Het aparte met de ouder-kind relatie is dat de ouder een zeer sterke machtspositie heeft. De ouder kan het kind immers "vormen" hoe de ouder dat ook maar wil. Het is dan ook niet verwonderlijk dat vele ouders hier niet mee om kunnen gaan en deze macht misbruiken of op z'n minst de verantwoordelijkheid die erbij komt verzuimen. We komen dan terug op de balans tussen vrijheid en controle.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:03 schreef servus_universitas het volgende:
De moeilijkheid van dit onderwerp ligt in de onschuld van het kind. Een kind komt ongevraagd ter wereld en ook heeft het er niet om gevraagd om geboren te worden daar (de ouders) waar het geboren wordt. Vanuit dat perspectief vind ik het in theorie gerechtvaardigd dat kinderen de middelen worden aangereikt door de gemeenschap: voedsel, gezondheidszorg, onderwijs, veiligheid enzovoort.
De praktijk is echter dat problemen ontstaan omdat ouders niet altijd in het belang van het kind handelen op zo'n manier dat in ieder geval het gemeenschapsgeld dat zij ontvangen in lijn wordt besteed met de verwezenlijking van een optimale ontwikkeling. Want dat mag wel worden verwacht, want de investering moet zich terugbetalen in een volwassen wezen dat in ieder geval niet meer profiteert van de maatschappij dan dat hij eraan bijdraagt.
Ik vind het een erg complex onderwerp, waar ik eigenlijk niet goed weet welk standpunt in te nemen.
Een radicaal idee: minder of geen kinderen nemen als je het niet kan betalen / niet de ruimte hebt.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:23 schreef sanger het volgende:
[..]
Hmmm, ook niet als ze 16 zijn? Dan hebben ze geen recht en behoefte op privacy?
Stel je hebt een flatje met twee slaapkamers omdat je niet meer kunt betalen. Je krijgt een meisje en een jongetje. En dan? Weet je dat er landen zijn waarbij het zelfs verboden is om twee verschillende geslachten in 1 slaapkamer te laten slapen?
Ik snap je Nederlands niet geheel, maar probeer het als volgt te begrijpen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:20 schreef 123fokacount het volgende:
[..]
Luie uitkeringstrekker of ongeschoolden verdienen niks maar gaan wel klacht dat je ze er recht op hebben. Kijk eerste eens naar je (morele) plichten. Het hele systeem in Nederland moet veranderd worden. Jonge mensen zouden hun geld niet aan oude mensen moeten af staan. Als je oud bent en je hebt niet genoeg verdiend, dan heb je pech.
Laat ik voorop stellen dat ik de stelling deel dat een ieder voor zichzelf moet "sparen", en niet zoals nu doorschuiven. Dan ben je meteen van de effecten van vergruizing/vergroening af.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:20 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Alles wat mensen individueel hebben ingelegd voor de AOW per direct uitkeren, AOW opheffen en de mensen het zelf via de vrije markt laten regelen net zoals zoveel andere verzekeringen en diensten.
Als ze niet tevreden zijn over hun behuizing dan zoeken ze gewoon zelf een kamer uit. Een 16-jarige kan prima aan het werk hoor.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:23 schreef sanger het volgende:
[..]
Hmmm, ook niet als ze 16 zijn? Dan hebben ze geen recht en behoefte op privacy?
Dan geef je ze een stapelbed.quote:Stel je hebt een flatje met twee slaapkamers omdat je niet meer kunt betalen. Je krijgt een meisje en een jongetje. En dan?
Er zijn ook ontwikkelde landen waar dat niet verboden is, zoals Nederland.quote:Weet je dat er landen zijn waarbij het zelfs verboden is om twee verschillende geslachten in 1 slaapkamer te laten slapen?
De mensen die in de AOW zitten hebben niet in een potje betaald, maar voor de generatie daarvoor die nooit aow betaalde maar wel ontving. Ze zijn in het pyramidespel van Den Haag getrapt.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:26 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik snap je Nederlands niet geheel, maar probeer het als volgt te begrijpen.
Ik ben het met je eens dat het hele systeem beter anders zou kunnen zijn. Echter ben ik van mening dat we op "the point of no return" zitten. Oftewel, als je het nu terugdraait is er altijd een generatie de klos. Wie zou dat moeten zijn? De ouderen die nu AOW genieten (van het geld van de jongeren) maar wel braaf altijd hun inleg hebben betaald? Of de jongeren die reeds hebben ingelegd maar dan dubbel moeten gaan inleggen (want ik zie de overheid het niet terug vergoeden).
Radicaal en kan me er wel in vinden ook denk ik. Echter leert de ervaring dat het rationele minder belangrijk wordt als het emotionele gaat spelen. Oftewel; een kinderwens is sterker dan het besef het niet te kunnen dragen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:25 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Een radicaal idee: minder of geen kinderen nemen als je het niet kan betalen / niet de ruimte hebt.
Het gevaar van een door de staat gefaciliteerde opvoeding is dat kinderen erg op elkaar gaan lijken. Of het nu in het hele land is of slechts in de regio (wanneer de staat enkel losjes op de achtergrond aanwezig is) eenvormigheid bespeurt, het gevaar bestaat. Dat zie je in Scandinavië. Dan zie je dat kinderen in een bepaalde regio erg eenvormig zijn.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:13 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
The thought has crossed my mind. Daarmee bedoel ik: dat je daar op uit kunt komen als je tot de conclusie komt dat het een onoplosbaar probleem is. Maar het lijkt mij absoluut niet wenselijk om de opvoeding te laten verzorgen door de Staat. Dat leidt alleen maar tot meer ellende.
Je moet mijn post juist lezen met een open einde: ik zie geen goede oplossing. Je zou kunnen zeggen: steun vanuit de gemeenschap voor (de opvoeding van) kinderen afschaffen en wie zich dan geen kinderen kan permitteren die moet er niet aan beginnen. Maar we weten natuurlijk heel goed dat de emotie van de kinderwens meestal sterker is dan de ratio. En wat is dan het resultaat? Kinderen die al ten dode zijn opgeschreven voordat ze het levenslicht hebben gezien, omdat de ouders niet de middelen hebben om ze te onderhouden?
Ik geef geen oplossingen. Ik stel slechts vast dat het een uitermate complex onderwerp is.
Maar nog niet zelfstandig wonen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:30 schreef Picchia het volgende:
[..]
Als ze niet tevreden zijn over hun behuizing dan zoeken ze gewoon zelf een kamer uit. Een 16-jarige kan prima aan het werk hoor.
Een stapelbed geeft meer privacy?quote:Dan geef je ze een stapelbed.
En ons buurland Belgie is niet ontwikkeld? Ik denk zelfs dat een dergelijk wetsvoorstel in NL haalbaar zou zijn. Zeker nu privacy e.d. zo belangrijk gevonden worden.quote:Er zijn ook ontwikkelde landen waar dat niet verboden is, zoals Nederland.
En waarom zou dat het probleem van de maatschappij zijn die je dat moet subsidieeren?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:31 schreef sanger het volgende:
[..]
Radicaal en kan me er wel in vinden ook denk ik. Echter leert de ervaring dat het rationele minder belangrijk wordt als het emotionele gaat spelen. Oftewel; een kinderwens is sterker dan het besef het niet te kunnen dragen.
Ik draag bij aan de welvaard van NU, waarom moet dat dan bestraft worden door omverdeling?quote:Daarnaast vind ik ook dat het een recht is om kinderen te nemen. Kinderen van nu dragen bij aan de welvaart van straks. En dus kan daar best een (kleine) tegemoetkoming tegenover worden gesteld. Alleen niet op de huidige manier.
Ik vind het eerlijk gezegd een beetje aanstelleritis. Ik kan er helaas niet meer van maken.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:34 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar nog niet zelfstandig wonen.
[..]
Een stapelbed geeft meer privacy?
[..]
En ons buurland Belgie is niet ontwikkeld? Ik denk zelfs dat een dergelijk wetsvoorstel in NL haalbaar zou zijn. Zeker nu privacy e.d. zo belangrijk gevonden worden.
In mijn ogen is het niet gezond een jongen en meisje van 16 op 1 slaapkamer te laten slapen. Daar is het de leeftijd niet voor (hormomen e.d.) en dan gaan er geheid gekke dingen gebeuren (wat weer kosten met zich meebrengt voor berechting, psychologische ondersteuning en in het ergste geval zelfs nog kinderopvang).
De mensen die nu werken, stel een werknemer die al 7 AOW betaald, moet het bedrag wat hij betaald heeft terug krijgen van de staat. Jongeren die beginnen met werken geen AOW laten betalen. Als je dat doet moet iedereen zijn eigen boontjes dopen en zelf geld sparen voor later. Kun je niet sparen of verdien je te weinig om wat opzij te legen dan heb je pech dan werk je maar tot je dood.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:26 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik snap je Nederlands niet geheel, maar probeer het als volgt te begrijpen.
Ik ben het met je eens dat het hele systeem beter anders zou kunnen zijn. Echter ben ik van mening dat we op "the point of no return" zitten. Oftewel, als je het nu terugdraait is er altijd een generatie de klos. Wie zou dat moeten zijn? De ouderen die nu AOW genieten (van het geld van de jongeren) maar wel braaf altijd hun inleg hebben betaald? Of de jongeren die reeds hebben ingelegd maar dan dubbel moeten gaan inleggen (want ik zie de overheid het niet terug vergoeden).
Dat is precies wat ik bedoel. Je legt wel in, maar ziet er niets voor terug. Je bent dus afhankelijk van de inleg van wat nu kinderen zijn.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:30 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De mensen die in de AOW zitten hebben niet in een potje betaald, maar voor de generatie daarvoor die nooit aow betaalde maar wel ontving. Ze zijn in het pyramidespel van Den Haag getrapt.
Met nu maken niet nee. Maar wel door dat een doorlopend proces te laten zijn. Hoe je het ook wend of keert zijn wij straks afhankelijk van de inleg van de kinderen in de AOW pot, voor onze AOW uitkering. De keerzijde is dat er zometeen bijna geen AOW potje meer is als er minder kinderen gaan komen. Er is dus noodzaak om het krijgen van kinderen enigsins te stimuleren.quote:Met nu beginnen meer kids te produceren bereik je niets, die gaan pas verdienen over een jaar of 25 dus de gevolgen daarvan beginnen pas in 2034 te werken, dan is echter de piek van de Babyboom pensioenprobleem al achter je.
Als je dat wilt voor je kids, dan zorg dat je het krijgt. Waarom ben je nu niet aan het studeren maar verpruts je je tijd hier met gezeik dat het niet eeeeerlijk is?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:34 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar nog niet zelfstandig wonen.
[..]
Een stapelbed geeft meer privacy?
[..]
En ons buurland Belgie is niet ontwikkeld? Ik denk zelfs dat een dergelijk wetsvoorstel in NL haalbaar zou zijn. Zeker nu privacy e.d. zo belangrijk gevonden worden.
In mijn ogen is het niet gezond een jongen en meisje van 16 op 1 slaapkamer te laten slapen. Daar is het de leeftijd niet voor (hormomen e.d.) en dan gaan er geheid gekke dingen gebeuren (wat weer kosten met zich meebrengt voor berechting, psychologische ondersteuning en in het ergste geval zelfs nog kinderopvang).
Wellicht een idee, maar waarom wil je afhankelijk van de AOW? Je wilt meer kindergeld van de staat, je wilt AOW van de staat. Waarom niet zelf voor je shit zorgen?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:38 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik bedoel. Je legt wel in, maar ziet er niets voor terug. Je bent dus afhankelijk van de inleg van wat nu kinderen zijn.
[..]
Met nu maken niet nee. Maar wel door dat een doorlopend proces te laten zijn. Hoe je het ook wend of keert zijn wij straks afhankelijk van de inleg van de kinderen in de AOW pot, voor onze AOW uitkering. De keerzijde is dat er zometeen bijna geen AOW potje meer is als er minder kinderen gaan komen. Er is dus noodzaak om het krijgen van kinderen enigsins te stimuleren.
Omwille van het kind. Als dat kind niet juist wordt opgevoed dan is de kans groter dat het ontspoort. Met alle kosten van dienquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En waarom zou dat het probleem van de maatschappij zijn die je dat moet subsidieeren?
Ik hecht ook aan welvaart van nu, maar ook van straks. En voor de welvaart van straks heb je imo kinderen nodig die dan hun bijdrage leveren die wij nu leveren aan de ouderen van nu.quote:Ik draag bij aan de welvaard van NU, waarom moet dat dan bestraft worden door omverdeling?
Als jij kinderen wilt prima, maar dan zorg je zelf maar dat je er voor zorgt. Drink maar geen cola, eet maar geen chips, zit maar niet achter internet.
Dit zou het ideale systeem zijn, met als enige nuance dat je misschien wel moet inleggen bij de overheid maar wel iedereen een eigen potje heeft.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:38 schreef 123fokacount het volgende:
[..]
De mensen die nu werken, stel een werknemer die al 7 AOW betaald, moet het bedrag wat hij betaald heeft terug krijgen van de staat. Jongeren die beginnen met werken geen AOW laten betalen. Als je dat doet moet iedereen zijn eigen boontjes dopen en zelf geld sparen voor later. Kun je niet sparen of verdien je te weinig om wat opzij te legen dan heb je pech dan werk je maar tot je dood.
De Staat is een onbetrouwbare partij. Ze kunnen eenzijdig zonder pardon maatregelen opzeggen waardoor mensen in financiële problemen komen. Ik noem maar wat,: de hypotheekrenteaftrek. Ik ben het dan ook zeker met je eens dat de ideale situatie is, dat je voor je eigen zaken zorgt. Het enige probleem is dat dat eenvoudig gezegd is door mensen die daartoe de middelen hebben. Dat succes een keuze is, is zeker niet per definitie waar. Een gemeenschappelijke pot spreidt individuele risico's. Maar zo'n gemeenschappelijke pot hoeft natuurlijk niet overheidswege worden geregeld. Dat kan ook op kleine schaal tussen burgers onderling. Zoals ook de verzekeringen zijn ontstaan.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wellicht een idee, maar waarom wil je afhankelijk van de AOW? Je wilt meer kindergeld van de staat, je wilt AOW van de staat. Waarom niet zelf voor je shit zorgen?
Ik wil nergens van afhankelijk zijn, laat dat voorop staanquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wellicht een idee, maar waarom wil je afhankelijk van de AOW? Je wilt meer kindergeld van de staat, je wilt AOW van de staat. Waarom niet zelf voor je shit zorgen?
[sarcasme mode aan] Wellicht een idee dat de staat dan mensen die niet voor kinderen kunnen zorgen castreert? sarcasme mode uit]quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:44 schreef sanger het volgende:
[..]
Omwille van het kind. Als dat kind niet juist wordt opgevoed dan is de kans groter dat het ontspoort. Met alle kosten van dien
Dus zo slecht heb je het niet.quote:Ik hecht ook aan welvaart van nu, maar ook van straks. En voor de welvaart van straks heb je imo kinderen nodig die dan hun bijdrage leveren die wij nu leveren aan de ouderen van nu.
Ik heb een kind, wil er nog 1, en zorg daar ook voor. De kinderbijslag storten wij op zijn spaarrekening zodat hij straks goed kan studeren als hij dat wilt. Wellicht ook dat ik daarom pleit om het systeem te veranderen.
Als we toch steun gaan geven dan misschien in het onderwijs stoppen? Zorgen dat het algemene niveau in Nederland hoger wordt, en ook het onderwijs goedkoper. Iedereen kan dan bv. gaan studeren en niet alleen de rijken (een trend die er aan lijkt te komen). Bijkomend voordeel is dat er alleen gebruik van kan worden gemaakt door diegene die in Nederland verblijven EN het komt altijd ten goede van het kind (wat de initiele bedoeling is van de kinderbijslag).
Overigens is internet tegenwoordig een 1ste levensbehoefte![]()
Ik ben aan het studeren. Hell, ik heb om 17.30 een examenquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:39 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als je dat wilt voor je kids, dan zorg dat je het krijgt. Waarom ben je nu niet aan het studeren maar verpruts je je tijd hier met gezeik dat het niet eeeeerlijk is?
schandige crosspost van mij:quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:05 schreef sanger het volgende:
[..]
Lekker kortzichtig.
De kinderen van nu en straks betalen zometeen onze AOW e.d. Dus hoemeer kinders hoe zekerder onze oudedagsvoorziening.
Als er helemaal geen voordeel zou zijn dan zouden er nog minder kinderen komen. Oftewel; onze AOW wordt lager. We moeten nog langer doorwerken.
Dat is een goed argument om een oudedagsvoorziening eventueel buiten de staat om te regelenquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:50 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
De Staat is een onbetrouwbare partij. Ze kunnen eenzijdig zonder pardon maatregelen opzeggen waardoor mensen in financiële problemen komen.
Dan dient de overheid dus als oppas. Zo van he Pietje je moet nu wel weer geld inleggen anders heb als je oud bent niks., Laat ze toch als ze er niet mee om kunnen gaan moeten ze maar voelen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:46 schreef sanger het volgende:
[..]
Dit zou het ideale systeem zijn, met als enige nuance dat je misschien wel moet inleggen bij de overheid maar wel iedereen een eigen potje heeft.
Dat ben ik in principe volstrekt met je eens, maar het probleem is dat die kinderen er niet voor hebben gekozen. Je kunt mensen wijzen op hun verantwoordelijkheden, maar zich voortplanten doen velen toch wel. Is het dan beschaafd om die kinderen daar de dupe van te laten worden? Wat zouden we met zulke kinderen moeten doen? Aan hun lot overlaten?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:51 schreef Pietverdriet het volgende:
Het is JOUW verantwoording, JIJ wilt en neemt kinderen, als jij niet in staat bent ze goed op te voeden moet je ze niet nemen en niet met hun leed de staat en de andere nederlanders chanteren.
Aan hun ouders overlaten.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:54 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Dat ben ik in principe volstrekt met je eens, maar het probleem is dat die kinderen er niet voor hebben gekozen. Je kunt mensen wijzen op hun verantwoordelijkheden, maar zich voortplanten doen velen toch wel. Is het dan beschaafd om die kinderen daar de dupe van te laten worden? Wat zouden we met zulke kinderen moeten doen? Aan hun lot overlaten?
Verkopen aan de kolenboerquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:54 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Dat ben ik in principe volstrekt met je eens, maar het probleem is dat die kinderen er niet voor hebben gekozen. Je kunt mensen wijzen op hun verantwoordelijkheden, maar zich voortplanten doen velen toch wel. Is het dan beschaafd om die kinderen daar de dupe van te laten worden? Wat zouden we met zulke kinderen moeten doen? Aan hun lot overlaten?
Dat in de eerste plaats en mensen die zo beroerd zijn dat ze hun kinderen niet kunnen opvoeden, daar helpt ook geen geld aan.quote:
En dan krijg je situaties als in derdewereld landenquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:53 schreef 123fokacount het volgende:
[..]
Dan dient de overheid dus als oppas. Zo van he Pietje je moet nu wel weer geld inleggen anders heb als je oud bent niks., Laat ze toch als ze er niet mee om kunnen gaan moeten ze maar voelen.
Dan ga je toch wat doen voor die arme kinderen in de derde wereld?quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:02 schreef sanger het volgende:
[..]
En dan krijg je situaties als in derdewereld landen![]()
Ik ben helemaal niet pro betutteling door de staat. Maar op dit gebied wellicht wel
Het neuken is het probleem niet hequote:Op woensdag 17 juni 2009 12:52 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
schandige crosspost van mij:
Eeuwig door blijven neuken is ook niet de oplossing.
Het huidige systeem is klote ja. Het probleem daarmee is dat de Staat dat (nu) niet kan financieren om dat systeem terug te draaien. Dus komt het op de bevolking aan.quote:Zorg dat het AOW stelsel op de schop gaat, dus niet het huidige omslagstelsel wat natuurlijk te debiel voor woorden is en waarbij je op je vingers kan natellen dat dat een keer fout gaat. Gewoon sparen en opbouwen tijdens je leven is veel beter en heb je ook geen probleem als de bevolking vergrijst of als er bevolkingskrimp is.
Ik heb het niet over de situatie dat je vooraf al niet de middelen en vermogens hebt om kinderen op te voeden en verzorgen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
[sarcasme mode aan] Wellicht een idee dat de staat dan mensen die niet voor kinderen kunnen zorgen castreert? sarcasme mode uit]
Het is JOUW verantwoording, JIJ wilt en neemt kinderen, als jij niet in staat bent ze goed op te voeden moet je ze niet nemen en niet met hun leed de staat en de andere nederlanders chanteren.
Ik niet gelukkigquote:Dus zo slecht heb je het niet.
quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:54 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Dat ben ik in principe volstrekt met je eens, maar het probleem is dat die kinderen er niet voor hebben gekozen. Je kunt mensen wijzen op hun verantwoordelijkheden, maar zich voortplanten doen velen toch wel. Is het dan beschaafd om die kinderen daar de dupe van te laten worden? Wat zouden we met zulke kinderen moeten doen? Aan hun lot overlaten?
En is dat altijd ten goede van het kind? Niet dat ik per definitie tegen ben hoorquote:Op woensdag 17 juni 2009 12:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Verkopen aan de kolenboer
Nee serieus, als mensen echt zo beroerd zijn met de kinderen kan je ze ook uit huis plaatsen, zijn (homo)stellen genoeg die een kind willen adopteren
Dan heb je het over onwil. Ik heb het over onvermogen (als in fin. middelen).quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:59 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat in de eerste plaats en mensen die zo beroerd zijn dat ze hun kinderen niet kunnen opvoeden, daar helpt ook geen geld aan.
tough luck, op de pof leven en maar vertrouwen op de ontroerend goed zeepbel wordt uiteindelijk gestraftquote:Op woensdag 17 juni 2009 13:06 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik heb het niet over de situatie dat je vooraf al niet de middelen en vermogens hebt om kinderen op te voeden en verzorgen.
Er zijn ook mensen die het wel konden maar nu ineens (kredietcrisis) hun baan kwijt zijn. Die kunnen ineens niet meer de opvoeding en verzorging betalen bijvoorbeeld. Laat staan een huis dat groot genoeg is.
[..]
Ik niet gelukkigIk kan prima voor me zelf zorgen, voor mijn vrouw en mijn kind (en toekomstige tweede kind). Daar hecht ik ook heel veel waarde aan. Ik zou ook prima zonder de kinderbijslag (en bv. de HRA) kunnen. Maar er zijn ook gezinnen die dat niet (meer) kunnen.
Ik doe jaarlijks wat naar diverse goede doelen inderdaad. Maar ik wil eigenlijk aan te geven dat we die situaties dan ook hier in Nederland zouden kunnen krijgen, in het uiterste geval. Misschien een beetje doemdenken, maar niet geheel ondenkbeeldig.quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dan ga je toch wat doen voor die arme kinderen in de derde wereld?
Ja, daar heb je gelijk in. Maar de gevolgen zijn wel dat de kinderen daar harder de dupe van worden dan de ouders.quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
tough luck, op de pof leven en maar vertrouwen op de ontroerend goed zeepbel wordt uiteindelijk gestraft
Boe fucking hoequote:Op woensdag 17 juni 2009 13:11 schreef sanger het volgende:
[..]
Ja, daar heb je gelijk in. Maar de gevolgen zijn wel dat de kinderen daar harder de dupe van worden dan de ouders.
Daarop is volgens mij maar 1 antwoordt mogelijk: het draagkrachtbeginsel waarop de Nederlandse samenleving geschoeid is.quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:14 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Boe fucking hoe
Waarom moet ik daar voor betalen? Waarom ben je als je geen risicos neemt, niet in ijslandse banken zit, niet aandelen least en geen schulden maakt de grabbelton voor een staat die stemmen wil kopen van huilies die lopen huilen op TV dat het pyramidefonds er met hun kindergeld vandoor is?
Ik ben faliekant tegen opvoeding vanuit de Staat.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het gevaar van een door de staat gefaciliteerde opvoeding is dat kinderen erg op elkaar gaan lijken. Of het nu in het hele land is of slechts in de regio (wanneer de staat enkel losjes op de achtergrond aanwezig is) eenvormigheid bespeurt, het gevaar bestaat. Dat zie je in Scandinavië. Dan zie je dat kinderen in een bepaalde regio erg eenvormig zijn.
Tegelijkertijd zijn de voordelen legio: iedereen krijgt gelijkere kansen, er is minder wangedrag, men leert goed met elkaar om te gaan, men leert sociaal met iedereen te zijn enzovoorts. Het logenstraft een beetje het credo dat 'dubbeltjes geen kwartjes worden'.
Toch, het gevaar op eenvormigheid blijft het enige, maar wel een heel groot, nadeel aan een door de staat of gemeenschapsgestuurde opvoeding.
Ik mis de cijfers voor de kinderopvangtoeslag. Dat kan oplopen tot vele duizenden euro's per jaar.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:58 schreef Klopkoek het volgende:
Ook mooi staatje:
[ afbeelding ]
In theorie kan je dus als pauper veel voordeel opstrijken maar de vraag is of zij al die regelingen kennen.
Goede opmerking! Alleen, wie maken daar gebruik van.... Ik denk vooral de middeninkomsten (dus in dat staatje de tweede en derde groep).quote:Ik mis de cijfers voor de kinderopvangtoeslag. Dat kan oplopen tot vele duizenden euro's per jaar.
Ik denk niet alleen de middeninkomsten. De kinderopvangtoeslag is afhankelijk van het inkomen. Hoe meer inkomen hoe minder toeslag.quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Goede opmerking! Alleen, wie maken daar gebruik van.... Ik denk vooral de middeninkomsten (dus in dat staatje de tweede en derde groep).
Jouw ouders hebben het ook gewoon gehad.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:57 schreef Boze_Appel het volgende:
Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
En? Jouw vader heeft in zijn diensttijd ook een druiper opgelopen, daarom hoef ik hem nog niet..quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:54 schreef HarryP het volgende:
[..]
Jouw ouders hebben het ook gewoon gehad.
Hou je rekening met de WW uitkeringen voor de ontslagen ambtenarenquote:Op woensdag 17 juni 2009 13:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Als de overheid nu eens gewoon ophield met omverdelen (huurtoeslag, kindergeld, kinderopvangtoeslag, zorgtoeslag, Hypotheek rente aftrek, etc etc) en mensen dat geld in de inkomstenbelating liet houden, de ambtenaren die er mee bezig zijn er uit knikkerde dan bespaar je zoveel dat iedereen gewoon zelf zijn broek op kan houden en iedereen eigen verantwoording heeft.
Nee, als je op de pof leeft, bralt brast en hoereert, en nooit aan morgen denkt, dan moet je gepampert worden.
Dat zijn toch zulke capabele harde werkers? Die hebben zo weer een baan, en anders bijstand zou ik zeggenquote:Op woensdag 17 juni 2009 13:58 schreef sanger het volgende:
[..]
Hou je rekening met de WW uitkeringen voor de ontslagen ambtenaren
Is er ergens een schatting hoeveel ambtenaren we zouden kunnen besparen bij een vereenvoudiging van het loonbegrip? Heb ik nog nergens gezien eigenlijk...quote:Op woensdag 17 juni 2009 14:00 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat zijn toch zulke capabele harde werkers? Die hebben zo weer een baan, en anders bijstand zou ik zeggen
quote:Op woensdag 17 juni 2009 13:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Als de overheid nu eens gewoon ophield met omverdelen (huurtoeslag, kindergeld, kinderopvangtoeslag, zorgtoeslag, Hypotheek rente aftrek, etc etc) en mensen dat geld in de inkomstenbelating liet houden, de ambtenaren die er mee bezig zijn er uit knikkerde dan bespaar je zoveel dat iedereen gewoon zelf zijn broek op kan houden en iedereen eigen verantwoording heeft.
Nee, als je op de pof leeft, bralt brast en hoereert, en nooit aan morgen denkt, dan moet je gepampert worden.
Jep, schulden maken en zielug zijn, liefst niet werken.quote:Op woensdag 17 juni 2009 20:07 schreef kawotski het volgende:
Maar 3000 Euro.. goh wat een medelijden heb ik nu toch als net niet modale alleenstaande huurder.. Die 3000 euro komt n.b. uit mijn portemonnee.Sta je dan met je goede gedrag..
Die is er nietquote:Op woensdag 17 juni 2009 20:32 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Welke aanwijzing is er uberhaupt dat het geven van meer geld zou zorgen voor meer nageslacht? Hoe ligt die relatie?
In bijvoorbeeld Duitsland, een nabij land met enigszins vergelijkbare cultuur, betalen ze voor zover ik weet aanzienlijk meer dan hier en hebben ze een aanzienlijk lager geboortecijfer.
Die schatting maak ik wel vaker: tienduizenden zo niet honderdduizenden... Ambtenaren die zichzelf in stand houden met zinloze regeltjes. Standaardbelastingregels, gevolgd door procentjes er bij hier, procentjes er af daar...quote:Op woensdag 17 juni 2009 14:01 schreef sanger het volgende:
[..]
Is er ergens een schatting hoeveel ambtenaren we zouden kunnen besparen bij een vereenvoudiging van het loonbegrip? Heb ik nog nergens gezien eigenlijk...
Heb je de Duitse vrouwen weleens goed bekekenquote:Op woensdag 17 juni 2009 20:32 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Welke aanwijzing is er uberhaupt dat het geven van meer geld zou zorgen voor meer nageslacht? Hoe ligt die relatie?
In bijvoorbeeld Duitsland, een nabij land met enigszins vergelijkbare cultuur, betalen ze voor zover ik weet aanzienlijk meer dan hier en hebben ze een aanzienlijk lager geboortecijfer.
Beter verzorgd, beter gekapt en beter gekleed dan Nederlandse vrouwen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 21:24 schreef sanger het volgende:
[..]
Heb je de Duitse vrouwen weleens goed bekeken
En je punt is?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 11:36 schreef Tup het volgende:
Daar markadepten en libertariers de mond vol hebben van min of meer Darwinistische principes van overleving en vrijheid, vraag ik me af:
is het niet -gezien het feit dat het menselijke ras de mogelijkheid om te procreeren heeft- het toppunt van vrijheid als je die functie gewoon mag benutten? En is het dan niet -aangezien we het bijvoorbeeld de normaalste zaak van de wereld vinden dat deze vrijheid bijv. door onderwijs gevoed kan worden en dat kost ook geld- logisch dat er een bescheiden bijdrage wordt geleverd aan het in vrijheid kunnen kiezen voor WEL of NIET krijgen van kinderen?
Waarom zou de staat geld weg moeten nemen bij mensen om het vervolgens als sigaar uit eigen doos weer terug te geven aan mensen met kinderen?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 16:43 schreef Marathurill het volgende:
Ik ben het wel mee eens, er moet meer kinder bijslag moeten worden betaald aan de ouders van kinderen , iedereen verdient een kans diegene die het er niet mee eens zijn begrijp ik volkomen niet. Waarom zou de staat niet mogen zorgen voor zijn volk. Dit is dus echt uit de mond gekomen van liberalen. Er werd ook verteld in een van de andere topics dat de bijstand moet verdwijnen daar heb ik helemaal moeite mee om dat te begrijpen
Dit vind ik heel erg verdrietig om te horen, omdat je een deel bent van een commune natuurlijk, het zou toch oneerlijk zijn als jij het goed hebt maar een ander niet. Dat is erg egoïstisch, we zijn toch een staat waarin we moeten delen een wereld gebasseerd op kapitalisme werkt helemaal nietquote:Op vrijdag 19 juni 2009 16:48 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Waarom zou de staat geld weg moeten nemen bij mensen om het vervolgens als sigaar uit eigen doos weer terug te geven aan mensen met kinderen?
Waarom moet ik aan de kinderen van andere mensen meebetalen?
Ik vind nu juist mensen die menen dat anderen aan hun kinderen moeten meebetalen egoistisch.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 17:24 schreef Marathurill het volgende:
[..]
Dit vind ik heel erg verdrietig om te horen, omdat je een deel bent van een commune natuurlijk, het zou toch oneerlijk zijn als jij het goed hebt maar een ander niet. Dat is erg egoïstisch, we zijn toch een staat waarin we moeten delen een wereld gebasseerd op kapitalisme werkt helemaal niet
Sinds wanneer wordt de kinderbijslag gebruikt ter bekostiging van het onderwijs? Volgens mij wordt het onderwijs al bekostigd door de belastingbetaler.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 11:36 schreef Tup het volgende:
Daar markadepten en libertariers de mond vol hebben van min of meer Darwinistische principes van overleving en vrijheid, vraag ik me af:
is het niet -gezien het feit dat het menselijke ras de mogelijkheid om te procreeren heeft- het toppunt van vrijheid als je die functie gewoon mag benutten? En is het dan niet -aangezien we het bijvoorbeeld de normaalste zaak van de wereld vinden dat deze vrijheid bijv. door onderwijs gevoed kan worden en dat kost ook geld- logisch dat er een bescheiden bijdrage wordt geleverd aan het in vrijheid kunnen kiezen voor WEL of NIET krijgen van kinderen?
Egoistisch is willen bepalen wat anderen wel of niet moeten betalen. En waar is de kinderbijslag goed voor? Het is verouderd en kan worden afgeschaft.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 17:24 schreef Marathurill het volgende:
[..]
Dit vind ik heel erg verdrietig om te horen, omdat je een deel bent van een commune natuurlijk, het zou toch oneerlijk zijn als jij het goed hebt maar een ander niet. Dat is erg egoïstisch, we zijn toch een staat waarin we moeten delen een wereld gebasseerd op kapitalisme werkt helemaal niet
Nederland is overbevolkt; van 5 miljoen inwoners naar 17 miljoen in een goeie eeuw. Groeicijfers van Afrika hierzo. En dan wil je de fokpremie verhogen? Bizar.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Schaf je gelijk ook de AOW af, sterven die oudjes ook wat eerder.. Anders wordt het niet te betalen natuurlijk.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 18:59 schreef Napalm het volgende:
[..]
Nederland is overbevolkt; van 5 miljoen inwoners naar 17 miljoen in een goeie eeuw. Groeicijfers van Afrika hierzo. En dan wil je de fokpremie verhogen? Bizar.
Men zou een kinderbelasting moeten invoeren.
Zou zeer goed zijn voor het milieu, maar daar hoor je ze nu nooit over.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 18:59 schreef Napalm het volgende:
Men zou een kinderbelasting moeten invoeren.
quote:Op vrijdag 19 juni 2009 21:21 schreef Klopkoek het volgende:
http://home.medewerker.uv(...)litiekseptember.doc.
Hier een interessant stukje over de onstaansgeschiedenis van kinderbijslag.
Het lijkt typisch in de christelijke politiek te passen: de klassen en standenverhoudingen proberen te bestendigen en tegelijkertijd het nemen van kinderen stimuleren.
1941quote:Op vrijdag 19 juni 2009 21:37 schreef Klopkoek het volgende:
Het is ingevoerd in 1937Trieste pietverdriet
MAArrrrr dat is nok niet allez Djim !quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..] What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
V.d Laan is voor huur naar inkomen, de pvda kamer fractie is tegen. Die hebben nog net genoeg realiteitszin om in te zien dat je dan de laatste mensen zonder uitkering (ergo, arbeiders) uit de achterbuurten wegjaagt. 't slaat natuurlijk ook nergens op dat je voor 2 volstrekt gelijkwaardige woningen verschillende huren gaat rekenen omdat de ene inwoner nou toevallig niet lui is en wel werkt.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 21:44 schreef fokthesystem het volgende:
[..]
MAArrrrr dat is nok niet allez Djim !
De pvd 'arbeider' wil dat je z.s.m. huur naar inkomen gaat dokken.
De woning co-ops zijn nog niet rijk genoeg, en wij arbeiders bloeden nog niet genoeg geld...
Dat en ook de KM heffing, ook iets waar de pro-ID en anti privacy pvda geheel voor is en nog voor het reces in wil voeren...
Jij hebt dat boek serieus in de kast staan? Waarom eigenlijk?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 21:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
1941
Kinderbijslag is in Nederland een sociale uitkering die wordt toegekend als tegemoetkoming in de onderhoudskosten van een kind. In Nederland werd op 1 januari 1941 een regeling voor loontrekkenden ingevoerd waarbij vanaf het derde kind kinderbijslag werd toegekend. Na de oorlog kwamen ook het eerste en het tweede kind aan bod.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Algemene_Kinderbijslagwet
De wet werd helemaal gebaseerd op de Duitse wetgeving
Lees Nederlands socialezekerheidsrecht in een internationale context Door F J L Pennings maar eens na.
quote:De geschiedenis van de financiële collectieve steun aan gezinnen met kinderen is in drie fasen in te delen. Vanaf het begin van de twintigste eeuw tot 1963 was het een standsgebonden kostwinnersregeling. In 1963 werd het een toelage waarin een algemene solidariteit met gezinnen met kinderen tot uitdrukking kwam. Vanaf 1990 heeft de financiële overheidssteun aan gezinnen meer verschillende gestalten gekregen. In die periode maakt de kinderbijslag deel uit van een reeks van financiële kinderregelingen en daarbinnen is de status ervan minder duidelijk geworden.
Een standsgebonden kostwinnersregeling
Begin de twintigste eeuw was de variatie in de omvang van gezinnen in toenemende mate het resultaat van bewuste geboorteplanning. De samenleving raakte er geleidelijk op ingesteld dat kleinere gezinnen de standaard werden en grote gezinnen de uitzondering. Maar bevolkingsgroepen bleken in verschillende mate en in verschillend tempo gebruik te maken van anticonceptie en daardoor varieerde de omvang van gezinnen per levensbeschouwing en per sociale klasse.4 Bij de onderhandelingen over het kostwinnersloon leverde deze verschillen in gezinsomvang problemen op. Alle politieke stromingen waren het er over eens dat volwassen werknemers recht hadden op een zogenaamd ‘rechtvaardig arbeidsloon’. Dat moest hen in staat stellen om hun gezin in goede en slechte tijden te kunnen onderhouden, ook als het om een groot gezin ging. Dat gezinsloon moest de onafhankelijkheid van gezinnen waarborgen, en moest zo hoog zijn dat vrouwen en kinderen niet hoefden bij te verdienen. Maar bij de onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers vormden kleine gezinnen het uitgangspunt (Van Daalen 2002).
Om ook de vaders van grote gezinnen een ‘rechtvaardig arbeidsloon’ te gunnen, werd de kinderbijslag ingevoerd, eerst geleidelijk en op kleine schaal. In collectieve arbeidsovereenkomsten werd vastgelegd dat grote gezinnen iets extra’s kregen per kind: een bepaald bedrag, een stukje land om te bebouwen, een vastgestelde hoeveelheid aardappelen per jaar. De waarde van deze uitkeringen en de aanspraken varieerden sterk. Soms werden toeslagen op de een of andere manier aan het loon van de vader gekoppeld, soms aan het rangnummer van het betreffende kind, soms werden vaste bedragen per kind uitgekeerd. Maar geen van de regelingen beperkte zich tot werknemers die de kindertoeslagen gezien hun armoede het meest nodig hadden. Van hoog tot laag kwamen werknemers in aanmerking voor toeslagen die voor een groot deel een klassenbestendigend karakter hadden. De kinderbijslag was niet bedoeld om iets te doen aan de ‘sociale kwestie’ en maakte geen deel uit van de klassenstrijd. De opzet ervan was het garanderen van de autonomie van het kerngezin en van de keuzevrijheid van de ouders. Ouders moesten zelf kunnen beslissen hoeveel kinderen ze wilden krijgen. Kostwinners moesten door loonafhankelijke toeslagen in staat gesteld worden om hun kinderen overeenkomstig hun stand op te laten groeien.
Zo werd de kinderbijslag ingevoerd als een aanhangsel van het kostwinnersloon, en werden de aanspraken niet met het burgerschap, maar met het werknemerschap van mannelijke kostwinners verbonden. De onderhandelingen over de kinderbijslag waren dan ook een ‘mannenaangelegenheid’. Kinderen werden beschouwd als een financieel risico, dat te vergelijken was met arbeidsrisico’s zoals ziekte of invaliditeit. Kinderbijslagregelingen gingen daardoor qua structuur en financiering sterk lijken op de verzekeringen die werknemers tegen deze risico’s moesten beschermen, zoals de Ziektewet en de Invaliditeitswet. Net als in die wetten beperkte de kring van aanspraakgerechtigden zich tot werknemers in loondienst. Eerdere verdiensten van de vader bepaalden de hoogte van de kindertoeslagen.
De invoering van kindertoeslagen was overigens een omstreden kwestie. In de politieke discussies over de vraag hoe kinderen in grote gezinnen moesten worden onderhouden liepen verschillende kwesties door elkaar heen. De ordening van de arbeidsverhoudingen was in het geding, maar ook de ordening van gezinsverhoudingen en de taakverdeling tussen mannen en vrouwen. De onderhandelingen over het kostwinnersloon gingen over klassenstrijd, maar ook over het ideaal van de vrijgestelde huisvrouw en moeder, of over de wenselijkheid van afgeschermde, intieme gezinsrelaties. Dergelijke idealen vormden de ideologische uitgangspunten in de onderhandelingen. En de regelingen die het resultaat waren van deze onderhandelingen hadden weer verstrekkende gevolgen voor de persoonlijke relaties tussen mannen, vrouwen en kinderen. Deze vermenging van economische en politieke kwesties met intieme aangelegenheden gaven de onderhandelingen en de debatten over de kinderbijslag een specifiek karakter. De scheidslijnen tussen voor- en tegenstanders van de kinderbijslag liepen dwars door de politieke partijen heen.
Wie bijvoorbeeld, zoals de confessionelen, tegen geboorteplanning was, was een voorstander van de invoering van kindertoeslagen op het loon. Maar ook een sociaal-democraat als Van der Goes stond op het standpunt dat kindertoeslagen als een verzekering zouden moeten worden opgevat en niet als een gift die alleen aan de minder gesitueerden zou toekomen. Zijn standpunt verschilde van het gros van de socialistische beweging. Die beschouwde de invoering van de kinderbijslag als een ondermijning van de loonstrijd van de arbeidersklasse en verzette zich er om die reden tegen. De betaling van arbeiders zou niet op hun burgerlijke status en kindertal mogen worden afgestemd. Dat zou tot jaloezie tussen arbeiders kunnen leiden, met het risico dat de solidariteit van de vakbeweging zou worden verzwakt. Ook zouden kindertoeslagen de vaders van grote gezinnen een concurrentienadeel op de arbeidsmarkt bezorgen. De sociaal-democraten hechtten wel aan steun aan grote gezinnen, maar deze moest buiten het loonvraagstuk vallen en moest het karakter krijgen van maatregelen zoals schoolvoeding, schoolkleding of verbetering van de volkshuisvesting.
Feministen keerden zich eveneens tegen een koppeling tussen de burgerlijke status van werknemers en de hoogte van hun loon. Zij waren voor het principe ‘gelijk werk, gelijke betaling’ en ze waren bang dat een gezinsloon in combinatie met kindertoeslagen de persoonlijke verantwoordelijkheid van ouders voor hun kinderen zou aantasten. Als alternatief voor de kinderbijslag bedachten ze het moederloon. Het opvoeden van kinderen zou moeten worden bekeken als een belangrijke vorm van dienstverlening aan de samenleving, als werk dat uiteraard betaald moest worden. Die betaling zou echter niet via de echtgenoot mogen lopen. Moderne vrouwen mochten naar het oordeel van deze feministen noch zichzelf noch hun kinderen door hun echtgenoot laten ‘onderhouden’.
Ook in andere westerse landen zouden hun ideeën radicaal zijn geweest, maar in Nederland waren ze dat in het bijzonder. Nederland kende een scherpe scheiding tussen publiek en privé, tussen overheid en gezinnen, en parallel daaraan tussen een mannen- en een vrouwenwereld. In alle westerse landen bestond het kostwinnersgezin met vrijgestelde moeders als ideaal, maar Nederland slaagde er beter dan elders in om dat ideaal in de praktijk te brengen. Daarvoor zijn verschillende verklaringen gegeven. Zoals een lange huiselijkheidtraditie die teruggaat op de 17e eeuw, en een hoge arbeidsproductiviteit die het ook tijdens de industrialisatie mogelijk maakte dit 17e-eeuwse ideaal te handhaven (Pott-Buter 1993; Plantenga 1993). In ieder geval had deze ontwikkeling tot resultaat dat Nederlandse moeders vrijwel allen buiten de arbeidsmarkt bleven, in percentages die tot de hoogste van Europa behoorden. Ook nu nog zijn die cijfers hoog, zeker wanneer niet wordt uitgegaan van het aantal moeders met een baan, maar wanneer gekeken wordt naar het aantal uren dat ze betaald werk verrichten (Visser 1999).
De eerste fase van de invoering van de kinderbijslag werd afgesloten, toen de kinderbijslag in 1939 op nationaal niveau werd geregeld en in de Wet op de Kinderbijslag een dwingend karakter kreeg. De eerder genoemde principes komen in deze wet weer terug. De regeling was niet bedoeld als een vorm van bevolkingspolitiek, maar moest eraan bijdragen dat gezinnen als autonome eenheden konden fungeren. De toeslagen boden een materiële ondersteuning die ouders de vrijheid gaf om ‘boven-normale’ gezinnen te stichten en die hen in staat moest stellen om ook een grote kinderschare overeenkomstig de eisen van hun eigen milieu te laten opgroeien. Loon en kinderbijslag moesten aan elkaar gerelateerd zijn, zodat grote gezinnen niet achterop raakten wanneer kleine gezinnen per milieu de standaard werden. De Tweede Kamer stemde verdeeld, maar ook de meeste SDAP-ers lieten hun ideologische bezwaren vallen en stelden zich pragmatisch op. De sociaal-democraat Drees was de enige die in de beraadslagingen de belangen van kinderen naar voren bracht. Hij abstraheerde deze van het arbeidsinkomen van de vader en verzette zich ertegen om meer te geven aan ‘hem die toch al meer heeft’. Drees zag de kinderbijslag als middel om ervoor te zorgen dat kinderen niet hoefden te lijden onder de geringe inkomsten van hun vaders.
Solidariteit met gezinnen
In de hervormingen van het sociale zekerheidsstelsel die in de periode van wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog plaats vonden vormden andere principes het uitgangspunt. Het ontwerp van de in 1943 in Londen ingestelde Commissie-Van Rhijn stond daarbij model. Dit ontwerp was geïnspireerd door het Britse Beveridge-rapport (1942), dat zich niet langer exclusief oriënteerde op de kring van de arbeidende bevolking. Naast werknemersverzekeringen, kwamen er sociale zekerheidsregelingen waarin geen onderscheid werd gemaakt tussen loonarbeiders, zelfstandigen en mensen die niet in het arbeidsproces zijn opgenomen. Deze volksverzekeringen worden bekostigd uit premies die een bepaald percentage van het inkomen bedragen, terwijl iedereen dezelfde uitkeringshoogte heeft. Voor de kinderbijslag werd een dergelijke nivellerende regeling in 1963 (Algemene Kinderbijslagwet) van kracht. Alle ouders, of ze werkten of niet, of ze getrouwd waren of niet, en ongeacht rang of stand, kregen nu dezelfde bedragen, terwijl wel sprake was van een differentiatie naar kindertal en later naar leeftijd van de kinderen.
In deze nieuwe opzet van de kinderbijslag kwam niet langer het recht van de kostwinner tot uitdrukking, maar solidariteit met ouders van opgroeiende kinderen. En overeenkomstig de tijdgeest beperkte de regeling zich niet tot bepaalde groeperingen, maar gold deze voor de hele bevolking. Eén element in de regeling deed nog steeds denken aan de tijden dat de kinderbijslag verband hield met geboortebeperking: ouders kregen voor ieder volgend kind een hoger bedrag uitgekeerd. Door de introductie van inkomensonafhankelijke toeslagen viel het klassenbestendigende effect echter weg. Het werd niet langer vanzelfsprekend gevonden dat kinderen zich in de sociale klasse van hun ouders voegden. Kinderen uit alle sociale lagen zouden de kans moeten krijgen om hun eigen kwaliteiten optimaal te ontwikkelen. Hun eigen vermogens, zoals die tot uitdrukking kwamen in hun schoolprestaties, zouden hun maatschappelijke positie moeten bepalen. Kinderen hadden recht op gelijke kansen. En zo geredeneerd waren het niet de kinderen uit welgestelde milieus die recht hadden op extra steun, maar eerder de kinderen uit achtergestelde kringen. In deze, inmiddels ingeburgerde, visie was het misplaatst als rijke ouders hogere kinderbijslag ontvingen.
Moet ik behalve meer belasting betalen ook nog verantwoording afleggen over mijn boeken?quote:Op vrijdag 19 juni 2009 21:52 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jij hebt dat boek serieus in de kast staan? Waarom eigenlijk?
De wet is uit 1939 en is net als de meeste sociale wetgeving uit die tijd volledig gebaseerd op de duitse wetgeving. (net als de huidige wetgeving in NL trouwens maar al te vaak wordt gebaseerd op de duitse)quote:Ik vergistte me eerlijk gezegd: de Kinderbijslagwet komt uit 1939
Nederland kan geen kinderen meer makenquote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Kwats; kinderen kosten juist veel geld ook buiten de bijslag, van scholing tot vandalisme& criminaliteit waarmee ze goede mensen uit de productie halen. Bovendien gaat de vergrijzing pieken1 voordat de kinderen vandaag gemaakt serieus deelnemen aan het arbeidsproces.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 19:24 schreef Moweeno het volgende:
[..]
Schaf je gelijk ook de AOW af, sterven die oudjes ook wat eerder.. Anders wordt het niet te betalen natuurlijk.
Ik werkte fulltime op m'n 19e hoor.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 22:19 schreef Napalm het volgende:
[..]
Kwats; kinderen kosten juist veel geld ook buiten de bijslag, van scholing tot vandalisme& criminaliteit waarmee ze goede mensen uit de productie halen. Bovendien gaat de vergrijzing pieken1 voordat de kinderen vandaag gemaakt serieus deelnemen aan het arbeidsproces.
1 Jazeker de vergrijzing piekt rond 2030, niet geheel toevallig als de babyboomers sterven gaan. Desondanks zalhet grijze gehalte structureel hoger blijven dan nu het geval is. Heb ik trouwens al gezegd dat de gasbel van Slochteren rond die tijd op is geraakt?
Wat een Katholiek, CDA standpunt van jou ineens.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:57 schreef Boze_Appel het volgende:
Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
Nee, gewoon belangstelling.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 22:07 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Moet ik behalve meer belasting betalen ook nog verantwoording afleggen over mijn boeken?
En jij noemt mij eng?
Als er iemand enge ideeen heeft....
Waar baseer jij op dat ook tegenwoordig nog de wetgeving gebaseerd wordt op Duitse wetgeving? Worden wij niet (helaas) steeds meer beinvloed door de angelsaksische landen?quote:[..]
De wet is uit 1939 en is net als de meeste sociale wetgeving uit die tijd volledig gebaseerd op de duitse wetgeving. (net als de huidige wetgeving in NL trouwens maar al te vaak wordt gebaseerd op de duitse)
De wet werd vervolgens door de duitse bezetter in 1941 ingevoerd en van kracht.
Eh jij was zelf ook een kindquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:05 schreef Ole het volgende:
En hoeveel CO2 uitstoot is er per kind?
Dat moet toch ook gecompenseerd!
Nou... je weet wat te doen.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 22:53 schreef detlevico het volgende:
[..]
Verstandige taal, er zijn te veel mensen op de wereld en U weet wat dat betekent?
De aarde word kaal gevreten door den mensch, het lijken wel sprinkhanen zo gaat men te keer.
Het zou een zegen voor de aarde en de menschheid zijn als de wereldbevolking met 50% zou krimpen.
En het is ook nog goed voor het MILIEU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ik zou zeggen: neem een elftal hoef je ook niet aan het werk, maar je hebt een probleem: welke vrouw met verstand zou elf kinderen willen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Geweldig!!quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:25 schreef Pietverdriet het volgende:
Kinderen zijn verder verschrikkelijk voor het milieu. Ieder kind wordt een volwassene met een auto, etc.
Bewust kinderlozen kunnen auto rijden, steak eten en koffie uit styropor bekers drinken en zijn dan altijd nog vele malen meer milieubewust dan kruidenthee drinkende fietsende vegetariers met kinderen in de aanhangwagen.
quote:Op woensdag 17 juni 2009 14:00 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat zijn toch zulke capabele harde werkers? Die hebben zo weer een baan, en anders bijstand zou ik zeggen
En niet te vergetenquote:Op woensdag 17 juni 2009 21:26 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Beter verzorgd, beter gekapt en beter gekleed dan Nederlandse vrouwen.
Jazeker grote broer!quote:Op vrijdag 19 juni 2009 23:15 schreef Swetsenegger het volgende:
Je weet dat je kan editten en niet 600 berichten achter elkaar hoeft te posten he?
Nou ja, het staat nogal dom. Maar goed, dat was al bevestigt.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 23:17 schreef detlevico het volgende:
[..]
Jazeker grote broer!
Maar ik doe het op mijn manier, al komt het voor een ieder niet goed uit.
Mijn punt is juist dat er allerlei zaken zijn die uit belastingopbrengsten worden betaald. Ook zaken die ik misschien wel niet zie zitten. Ik zeg: dat heft elkaar mooi op, klaar.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 17:32 schreef nikk het volgende:
Sinds wanneer wordt de kinderbijslag gebruikt ter bekostiging van het onderwijs? Volgens mij wordt het onderwijs al bekostigd door de belastingbetaler.
Kinderen komen niet voort uit subsidie, klopkoek.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Dat doen ze óókquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:07 schreef Semisane het volgende:
[..]
Dat laatste zie ik altijd als een voordeel, althans dat ze eerder weggaan is altijd nog een stuk beter dan dat oeveloos gelul over hun kinderen.
Beter zou zijn om ze allebei op te heffen natuurlijk zodat iedereen zelf betaald voor de dingen die hij/zij wil gebruiken zonder andere mensen daarvoor op te laten draaien.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 01:11 schreef Tup het volgende:
[..]
Mijn punt is juist dat er allerlei zaken zijn die uit belastingopbrengsten worden betaald. Ook zaken die ik misschien wel niet zie zitten. Ik zeg: dat heft elkaar mooi op, klaar.
Dit land is volledig doorgeslagen met subsidies... Ik hoorde gisteren van iemand die vanwege z'n handicap vanuit z'n PGB 15 man personeel heeft... 15 mensen, om 1 gehandicapte te verzorgen... Dat is zeg maar een hele straat, die niets bijdraagt aan de rest van de maatschappij, maar wel op kosten van de maatschappij wil eten, wonen, etc. 15 man, die hun leven verspillen met het in leven houden van 1 ander...quote:Op zaterdag 20 juni 2009 09:15 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Beter zou zijn om ze allebei op te heffen natuurlijk zodat iedereen zelf betaald voor de dingen die hij/zij wil gebruiken zonder andere mensen daarvoor op te laten draaien.
de kinderen gaat dus over het collectief niet ieder individu.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 22:21 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik werkte fulltime op m'n 19e hoor.
Ik vind dit een lastige keuze om te maken. Een stevige levenslange financiële bijdrage van de ouders die die keuze wel maken lijkt me wel op zn plaats ipv het allemaal maar op de belastingbetaler af te schuiven.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 09:24 schreef RemcoDelft het volgende:We moeten niet alles maar in leven willen houden
Vriend van me is een vooraanstaand jurist en rechtsfilosoof, hoor je nog eens wat.quote:Op vrijdag 19 juni 2009 22:55 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, gewoon belangstelling.
[..]
Waar baseer jij op dat ook tegenwoordig nog de wetgeving gebaseerd wordt op Duitse wetgeving? Worden wij niet (helaas) steeds meer beinvloed door de angelsaksische landen?
De eerste uit het collectief past dus al niet in je kortzichtige plaatjequote:Op zaterdag 20 juni 2009 09:30 schreef Napalm het volgende:
[..]
de kinderen gaat dus over het collectief niet ieder individu.
Meer dan dat zelfs.quote:Desondanks denk je dat de belasting die je opbrengt tot je dertigste compenseert wat je in je eerste 19 jaar koste?
Compleet belachelijk inderdaad! En dat de 2e kamer het onethisch vindt om dergelijke figuren verplicht aan de pil te doen is helemaal getikt... Dat politiek correcte gedoe maakt meer kapot dan het goed doet!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 09:34 schreef Napalm het volgende:
[..]
De idioterie momenteel dat mongooltjes samen kinderen mogen krijgen wat per definitie op een uit huis plaatsing uitdraait is van den zotten. Een belastingsysteem waarbij diegenen die voor zoiets zijn samen de kosten mogen betalen dat zou nog eens een uitkomst wezen.
Natuurlijke selectie is de basis van ons bestaan!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:12 schreef Swetsenegger het volgende:
Ah, eugenetica is alweer geoorloofd zie ik
En komt tot een einde zodra er zoiets als een samenleving ontstaat.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:14 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Natuurlijke selectie is de basis van ons bestaan!
Vrije broedrechten voor elke idioot met een lul c.q. baarmoeder is veel beter idd. Op naar de 10 miljard homo sapiens!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:12 schreef Swetsenegger het volgende:
Ah, eugenetica is alweer geoorloofd zie ik
Ja want in Nederland zitten we nog steeds met gemiddeld 8 kinderen per gezin aan tafel.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Vrije broedrechten voor elke idioot met een lul c.q. baarmoeder is veel beter idd. Op naar de 10 miljard homo sapiens!
De pil is niet bepaald 100% veiligquote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:04 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Compleet belachelijk inderdaad! En dat de 2e kamer het onethisch vindt om dergelijke figuren verplicht aan de pil te doen is helemaal getikt... Dat politiek correcte gedoe maakt meer kapot dan het goed doet!
Nee oke, voor Nederland ligt het iets anders dan voor bepaalde regio's in Azië.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:29 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja want in Nederland zitten we nog steeds met gemiddeld 8 kinderen per gezin aan tafel.
Ik denk dat er flink doorgebroed wordt buiten onze landsgrenzen. Die paar miljoen Hollanders met gemiddeld 2,1 kind per huishouden, daar ligt de planeet echt niet wakker van.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:22 schreef waht het volgende:
[..]
Vrije broedrechten voor elke idioot met een lul c.q. baarmoeder is veel beter idd. Op naar de 10 miljard homo sapiens!
Neehoor, natuurlijke selectie gaat gewoon door! Zie de film "Idiocracy", of iets serieuzer: als wij er zelf voor zorgen dat we steeds gammeler worden, slechtere ogen, toenemende handicaps, dan stort onze samenleving vanzelf weer in. Natuurlijke selectie gaat namelijk gewoon door.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 11:15 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
En komt tot een einde zodra er zoiets als een samenleving ontstaat.
De natuurlijk selectie gaat inderdaad door. Ernstig gehandicapte mensen worden hier verzorgd maar planten zich in het algemeen niet voort. En mensen met slechte ogen, oren en dat soort kleine dingen functioneren gewoon prima in deze samenleving, dus zijn fit to survive. En dat voorkomt dus dat scenario van die instorting.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 14:34 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Neehoor, natuurlijke selectie gaat gewoon door! Zie de film "Idiocracy", of iets serieuzer: als wij er zelf voor zorgen dat we steeds gammeler worden, slechtere ogen, toenemende handicaps, dan stort onze samenleving vanzelf weer in. Natuurlijke selectie gaat namelijk gewoon door.
Nog wel! Maar "natuurlijke selectie" gaat niet overnight, en ook niet binnen een generatie. Maar als elke generatie de ogen 2% slechter worden, halveert het gezichtsvermogen in grofweg 1000 jaar. En dat ga je dan wel degelijk merken.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:36 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
En mensen met slechte ogen, oren en dat soort kleine dingen functioneren gewoon prima in deze samenleving, dus zijn fit to survive.
Ik ga daar niets van merken hoor, en jij ook niet.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:42 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Nog wel! Maar "natuurlijke selectie" gaat niet overnight, en ook niet binnen een generatie. Maar als elke generatie de ogen 2% slechter worden, halveert het gezichtsvermogen in grofweg 1000 jaar. En dat ga je dan wel degelijk merken.
Ja, want dan bestaan er geen brillen, geneesmiddelen en transplantaties. De wetenschap staat immers stil. Daarnaast hebben mensen met een visuele handicap sowieso minder kans op voortplanting en degenen die dit wel doen zijn dus in staat om hun handicap te compenseren.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:42 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Nog wel! Maar "natuurlijke selectie" gaat niet overnight, en ook niet binnen een generatie. Maar als elke generatie de ogen 2% slechter worden, halveert het gezichtsvermogen in grofweg 1000 jaar. En dat ga je dan wel degelijk merken.
Dit kan ik niet volgen. Volgens mij ging het er hier niet om dat kinderen krijgen niet normaal zou zijn, maar dat het misschien een beetje raar is om het in een periode waarin de wereldbevolking explosief stijgt extra te gaan stimuleren middels subsidies.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 13:01 schreef Mwanatabu het volgende:
In plaats van de ouders aan te vallen die iets compleet normaals doen, namelijk kinderen krijgen (het gebeurt al miljarden jaren, heus waar!) is het beter om een alternatief te verzinnen waarmee meer mensen blij zijn, want dáár komt dat financiële voordeel vandaan, niet uit onze baarmoeders.
Kinderbijslag wordt uitgegeven en draagt derhalve bij aan ons aller welvaartquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:29 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Dit kan ik niet volgen. Volgens mij ging het er hier niet om dat kinderen krijgen niet normaal zou zijn, maar dat het misschien een beetje raar is om het in een periode waarin de wereldbevolking explosief stijgt extra te gaan stimuleren middels subsidies.
Bij meer welvaart worden er minder kinderen geboren, klopt, en van die kindertjes blijven er meer leven en ze hebben meer kansen. Ik zou die kinderbijslag dus graag omgezet zien worden in dingen die het welvaartspeil van een samenleving verhogen. Dan heb je een mooie maatregel waar mensen met en zonder kinderen gelijkelijk bij gebaat zijn.
Bv. het geld direct in onderwijs pompen zoals ik eerder in het topic al opperdequote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:29 schreef ShadyLane het volgende:
Bij meer welvaart worden er minder kinderen geboren, klopt, en van die kindertjes blijven er meer leven en ze hebben meer kansen. Ik zou die kinderbijslag dus graag omgezet zien worden in dingen die het welvaartspeil van een samenleving verhogen. Dan heb je een mooie maatregel waar mensen met en zonder kinderen gelijkelijk bij gebaat zijn.
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:31 schreef Swetsenegger het volgende:
Kinderbijslag wordt uitgegeven en draagt derhalve bij aan ons aller welvaart
Ja, en in de zorg. Er wordt altijd geroepen: "wij hebben kinderbijslag nodig om kinderen te produceren die jullie later gaan verzorgen in het verpleeghuis", maar in plaats van te investeren in een heleboel kinderen waarvan 95% NIET de zorg in wil kun je datzelfde geld ook gewoon efficienter investeren, door van de zorg een sector te maken waar een groter deel van de kinderen -die heus toch wel geboren zullen gaan worden- straks in wil werken.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:32 schreef sanger het volgende:
Bv. het geld direct in onderwijs pompen zoals ik eerder in het topic al opperdeook mensen zonder kinderen profiteren hier indirect van.
Ah kijk, dit zijn nog eens argumenten waar je wat mee kan.quote:
Het spijt me. Meer kan ik er met de beste wil van de wereld niet van maken. Als ik schrijf: "het lijkt me verstandig dat de staat mij een miljoen geeft, want ik ga dan big spenden en da's goed voor de horeca- en reisbranche", ga jij daar dan serieus op in?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:36 schreef Swetsenegger het volgende:
Ah kijk, dit zijn nog eens argumenten waar je wat mee kan.
Ik denk dat ze kinderopvangtoeslag en kinderkorting meerekenen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:31 schreef Swetsenegger het volgende:
Anyway, ik snap sowieso niet hoe ze aan 3K kinderbijslag komen per jaar voor 2 kinderen. Ik krijg 2340,- voor 3 kinderen.
In de onderwijs van de zorg danquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:35 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ja, en in de zorg. Er wordt altijd geroepen: "wij hebben kinderbijslag nodig om kinderen te produceren die jullie later gaan verzorgen in het verpleeghuis", maar in plaats van te investeren in een heleboel kinderen waarvan 95% NIET de zorg in wil kun je datzelfde geld ook gewoon efficienter investeren, door van de zorg een sector te maken waar een groter deel van de kinderen -die heus toch wel geboren zullen gaan worden- straks in wil werken.
Maar die krijgt lang niet iedere ouder.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:49 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik denk dat ze kinderopvangtoeslag en kinderkorting meerekenen.
Ja, 3 tientjes per maand en een miljoen is bijna hetzelfde.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:37 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Het spijt me. Meer kan ik er met de beste wil van de wereld niet van maken. Als ik schrijf: "het lijkt me verstandig dat de staat mij een miljoen geeft, want ik ga dan big spenden en da's goed voor de horeca- en reisbranche", ga jij daar dan serieus op in?
Wat je nu noemt is natuurlijk wel een extreem voorbeeld. Toch heeft Swets wel deels gelijk, het geld is bestemd om in onderhoudskosten van kinderen te voorzien. En dus om te investeren in (met name) de detailhandel.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:37 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Het spijt me. Meer kan ik er met de beste wil van de wereld niet van maken. Als ik schrijf: "het lijkt me verstandig dat de staat mij een miljoen geeft, want ik ga dan big spenden en da's goed voor de horeca- en reisbranche", ga jij daar dan serieus op in?
Daarom rekenen ze waarschijnlijk met een gemiddeldequote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:53 schreef Swetsenegger het volgende:
Maar die krijgt lang niet iedere ouder.
Volgens mij is men niet zozeer tegen kinderbijslag. Alleen wel in de huidige vorm.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:36 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ah kijk, dit zijn nog eens argumenten waar je wat mee kan.
Eens zien... we hebben nu al zichzelf ongebreideld voortplantende down syndroompjes, wereldwijde overbevolking, 'waarom moet ik meebetalen aan een ander', de aftakeling van het menselijk ras als geheel en
'' als argument tegen kinderbijslag gehad.
Constructief topic.
Vooral aan Marokkanen want hun kinderen zijn een verrijking voor de samenlevingquote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
What the fuck, zo'n laag bedrag! En het dan gek vinden dat mensen amper meer kinderen nemen.
Hup, de kinderbijslag omhoog! Gezinnen dienen fiscaal gepamperd te worden, zij zijn de ruggegraat van ons land.
Dat wordt niet meegerekend. De kinderopvangtoeslag kan oplopen tot zelfs 1000 euro per maand. Althans, dat was het meest extreme geval dat ik heb gezien.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:49 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik denk dat ze kinderopvangtoeslag en kinderkorting meerekenen.
Maar nogmaals, lang niet iedereen krijgt dat.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 17:32 schreef nikk het volgende:
[..]
Dat wordt niet meegerekend. De kinderopvangtoeslag kan oplopen tot zelfs 1000 euro per maand. Althans, dat was het meest extreme geval dat ik heb gezien.
Ik wil die drie tientjes per maand ook wel dan. Noem het maar een milieutoeslag voor het niet hebben van kinderen. Oh, en die kinderopvangtoeslag hoef ik maar voor de helft te hebben. Noem het maar een economische stimulans toeslag ofzo.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:53 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar die krijgt lang niet iedere ouder.
[..]
Ja, 3 tientjes per maand en een miljoen is bijna hetzelfde.
Waar komen die dorpsidioten op FOK toch elke keer vandaan.
Op basis van twee kinderen en 24 uur opvang per week. Voor twee werkende ouders die modaal verdienen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 17:34 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar nogmaals, lang niet iedereen krijgt dat.
Walgelijke collectivistische prietpraat. Dit zijn echt nazi-achtige neigingen om iedereen maar een bepaalde norm op te dringen.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Niet van gezinnen van bepaalde bevolkingsgroepenquote:Op woensdag 17 juni 2009 11:15 schreef Semisane het volgende:
[..]
stimuleren van wat? Sinds het instellen van de kinderbijslag zijn gezinnen alleen maar kleiner geworden hoor.![]()
Prima, betaal ik niet meer aan HRA, chronisch zieken, brildragers, mensen die een klas moeten doubleren, welke subsidie regeling dan ook met name op sportclubs.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 17:35 schreef nikk het volgende:
[..]
Ik wil die drie tientjes per maand ook wel dan. Noem het maar een milieutoeslag voor het niet hebben van kinderen. Oh, en die kinderopvangtoeslag hoef ik maar voor de helft te hebben. Noem het maar een economische stimulans toeslag ofzo.
Neuh, ik denk dat het eerder is "hunnie krijgen meer als ons". Hetzelfde gejammer zie je altijd bij topics over huizenbezitters ("ik krijg geen Hraahaahaahaa"), voordelen voor minimuminkomens ("als mijn wasmachine kapot gaat krijg IK geen nieuwe hoor"), hogere inkomens ("en dan nog zeiken ook als ze meer belasting moeten betalen, ze verdienen toch ook meer?") en asielzoekers ("krijgen alles gratis"). Zodra er iets uitgedeeld wordt begint het gemekker.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:58 schreef sanger het volgende:
[..]
Volgens mij is men niet zozeer tegen kinderbijslag. Alleen wel in de huidige vorm.
Veel regelingen kunnen inderdaad weg. Om te beginnen met de kinderbijslag (of kindgebonden budget tegenwoordig). Geld krijgen van de overheid om de enkele reden dat je kinderen hebt is niet meer van deze tijd.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:32 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Prima, betaal ik niet meer aan HRA, chronisch zieken, brildragers, mensen die een klas moeten doubleren, welke subsidie regeling dan ook met name op sportclubs.
Zo... ga ik opeens de helft minder belasting betalen.
Nee. Het is omdat sommige regelingen nogal arbitrair zijn. Om je een voorbeeld te geven: Wist je dat (bepaalde) rijksambtenaren sportbrillen vergoed krijgen als ze gaan sporten tijdens werktijd? Nu gun ik iedereen zijn of haar voordeel, maar niet op kosten van de belastingbetaler.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:33 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Neuh, ik denk dat het eerder is "hunnie krijgen meer als ons". Hetzelfde gejammer zie je altijd bij topics over huizenbezitters ("ik krijg geen Hraahaahaahaa"), voordelen voor minimuminkomens ("als mijn wasmachine kapot gaat krijg IK geen nieuwe hoor"), hogere inkomens ("en dan nog zeiken ook als ze meer belasting moeten betalen, ze verdienen toch ook meer?") en asielzoekers ("krijgen alles gratis"). Zodra er iets uitgedeeld wordt begint het gemekker.
Gewoon je eigen broek ophouden, het enige wat het omverdelen van de overheid echt bereikt is meer overheid, en nog meer overheid, en nog meer ambtenaren die bezig zijn met omverdelen. Enorme subsidieclubs met dure kantoren en nog duurdere automatiseringssystemen en bijbehorenden consultants.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:32 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Prima, betaal ik niet meer aan HRA, chronisch zieken, brildragers, mensen die een klas moeten doubleren, welke subsidie regeling dan ook met name op sportclubs.
Zo... ga ik opeens de helft minder belasting betalen.
Geld krijgen omdat je een eigen huis hebt ook niet. Of is 'eigen' opeens aan inflatie onderhevig.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:36 schreef nikk het volgende:
[..]
Veel regelingen kunnen inderdaad weg. Om te beginnen met de kinderbijslag (of kindgebonden budget tegenwoordig). Geld krijgen van de overheid om de enkele reden dat je kinderen hebt is niet meer van deze tijd.
Belastingkorting een cadeautje noemen is een typisch voorbeeld van socialistische newspeak.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:45 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Geld krijgen omdat je een eigen huis hebt ook niet. Of is 'eigen' opeens aan inflatie onderhevig.
Kortom, lul niet. Of schaf elke mogelijke subsidie regeling af, of accepteer dat er mensen zijn die binnen een regeling vallen waarbinnen jijzelf niet valt. Het is natuurlijk heel makkelijk om te roepen dat bepaalde privileges moeten verdwijnen die jezelf NIET raken.
Nogmaals, prima. Het enige wat ik krijg is kinderbijslag. Verder helemaal niets buiten dat wat iedereen krijgt. Dus IK word er alleen maar beter van.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gewoon je eigen broek ophouden, het enige wat het omverdelen van de overheid echt bereikt is meer overheid, en nog meer overheid, en nog meer ambtenaren die bezig zijn met omverdelen. Enorme subsidieclubs met dure kantoren en nog duurdere automatiseringssystemen en bijbehorenden consultants.
IK krijg die korting NIET. Wat is het verschil?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:46 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Belastingkorting een cadeautje noemen is een typisch voorbeeld van socialistische newspeak.
De wereld is niet zwart of wit. Niet alle subsidieregelingen zijn slecht. De HRA als stimuleringsmiddel voor eigenhuizenbezit heeft effect gehad en is inmiddels aan vernieuwing toe inderdaad. Datzelfde geld echter ook voor de kinderbijslag. We leven niet meer in de jaren '40 of '50 waar kinderen onvoldoende te eten krijgen of zich moeten kleden in juten zakken of iets dergelijks. De kinderbijslag dient geen enkele nut meer. In tegenstelling tot de HRA, maar dat is een andere discussie.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:45 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Geld krijgen omdat je een eigen huis hebt ook niet. Of is 'eigen' opeens aan inflatie onderhevig.
Kortom, lul niet. Of schaf elke mogelijke subsidie regeling af, of accepteer dat er mensen zijn die binnen een regeling vallen waarbinnen jijzelf niet valt. Het is natuurlijk heel makkelijk om te roepen dat bepaalde privileges moeten verdwijnen die jezelf NIET raken.
Het maakt niet uit of iedereen het krijgt, het gaat erom dat het een sigaar uit eigen doos is. In zoverre is het ook anders dan een subsidie, want of je die krijgt kan los staan van je belastingafdracht, in tegenstelling tot de HRA, waarbij het per definitie gaat om een deel van je eigen geld wat je weer terug krijgt.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:47 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
IK krijg die korting NIET. Wat is het verschil?
Je mag alleen maar betalen, ik ken dat, heb ik ook, en ik ontvang helemaal niets.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:47 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nogmaals, prima. Het enige wat ik krijg is kinderbijslag. Verder helemaal niets buiten dat wat iedereen krijgt. Dus IK word er alleen maar beter van.
Dat is ook ontzettend kut. De overheid neemt teveel in. Dat rechtvaardigt het bestaan van de kinderbijslag alleen niet.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:47 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nogmaals, prima. Het enige wat ik krijg is kinderbijslag. Verder helemaal niets buiten dat wat iedereen krijgt. Dus IK word er alleen maar beter van.
Fijn, krijg ik geen kinderbijslag meer, maar mag ik de helft minder belasting betalen. Neem ik die sigaar uit eigen doos wel. Netto verschil: 550,-quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:51 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Het maakt niet uit of iedereen het krijgt, het gaat erom dat het een sigaar uit eigen doos is. In zoverre is het ook anders dan een subsidie, want of je die krijgt kan los staan van je belastingafdracht, in tegenstelling tot de HRA, waarbij het per definitie gaat om een deel van je eigen geld wat je weer terug krijgt.
die kinderbijslag is toch best welkom hoor als je 3 kinderen hebt. Ondanks dat ik anderhalf keer modaal verdien.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:50 schreef nikk het volgende:
[..]
De wereld is niet zwart of wit. Niet alle subsidieregelingen zijn slecht. De HRA als stimuleringsmiddel voor eigenhuizenbezit heeft effect gehad en is inmiddels aan vernieuwing toe inderdaad. Datzelfde geld echter ook voor de kinderbijslag. We leven niet meer in de jaren '40 of '50 waar kinderen onvoldoende te eten krijgen of zich moeten kleden in juten zakken of iets dergelijks. De kinderbijslag dient geen enkele nut meer. In tegenstelling tot de HRA, maar dat is een andere discussie.
Is geeneens zo gek, iedere euro die de overheid herverdeeld kost een euro aan overhead.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:54 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Fijn, krijg ik geen kinderbijslag meer, maar mag ik de helft minder belasting betalen. Neem ik die sigaar uit eigen doos wel. Netto verschil: 1100,-
Wat wil je nu precies beargumenteren, dat we al die belachelijke subsidies en kortingen moeten afschaffen en de belastingen moeten verlagen? Dat gaat de goede kant op...quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:54 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Fijn, krijg ik geen kinderbijslag meer, maar mag ik de helft minder belasting betalen. Neem ik die sigaar uit eigen doos wel. Netto verschil: 650,-
Zolang je een modaal of hoger inkomen hebt is dat het walhalla natuurlijk.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Is geeneens zo gek, iedere euro die de overheid herverdeeld kost een euro aan overhead.
Een vriend van mij is Ing. en tegen de 40, zijn vrouw is Notaris. Hebben 2 kids en werken allebei fulltime. Kunnen zich een normaal huis in een normale wijk permiteren.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:55 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
die kinderbijslag is toch best welkom hoor als je 3 kinderen hebt. Ondanks dat ik anderhalf keer modaal verdien.
Ik wil beargumenteren dat veel mensen mij die paar tientjes kinderbijslag misgunnen terwijl ik netto er elke maand een paar 100 euro bij inschiet omdat ik bergen met belasting betaal voor regelingen waar IK geen gebruik van maak.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:56 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Wat wil je nu precies beargumenteren, dat we al die belachelijke subsidies en kortingen moeten afschaffen en de belastingen moeten verlagen? Dat gaat de goede kant op...
Ik misgun je de tientjes niet, ik zeg dat je genaaid wordt met een sigaar uit eigen doos.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:02 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik wil beargumenteren dat veel mensen mij die paar tientjes kinderbijslag misgunnen terwijl ik netto er elke maand een paar 100 euro bij inschiet omdat ik bergen met belasting betaal voor regelingen waar IK geen gebruik van maak.
Ik denk dat de meeste die zo hard roepen dat die kinderbijslag er maar af moet van diverse andere regelingen gebruik maken. Subsidies op sportclubs, rente vrije leningen en basis beurs om te studeren, OV jaarkaart, etc.
IK zou er op dit moment alleen maar beter van worden als inderdaad al dat gezeik eraf gaat. Wat veel mensen vergeten is dat iedereen in een levensfase komt waarin hij wel eens wat meer gebruik maakt van een pamperende overheid. Denk nu bv aan veel mensen die door de kredietcrisis werkloos worden.
Nogmaals het is erg makkelijk om te roepen dat *wijst* zijn voordeeltje eraf moet.
Daarom, gewoon consequent zijn.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:02 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nogmaals het is erg makkelijk om te roepen dat *wijst* zijn voordeeltje eraf moet.
DAT weet ik. Dus begrijp ik die mensen die zo hard roepen dat het belachelijk is dat ik die grijpstuiver krijg niet.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik misgun je de tientjes niet, ik zeg dat je genaaid wordt met een sigaar uit eigen doos.
Nee je begrijpt me niet. Ik ben voor zowel HRA en kinderbijslag en subsidie voor de voetbalkantine, etc etc. Maar als we dan opeens gaan roepen dat kinderbijslag belachelijk is, wijs ik er fijntjes op dat ongeveer iedereen in Nederland boter op zijn hoofd heeft en dat juist de mensen die zo hard roepen dat <vul regeling in> belachelijk is vaak zelf, misschien zelfs onbewust, gebruik maken van regeling x, y EN z.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:05 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Daarom, gewoon consequent zijn.
Ik vind het wel zwak om te beargumenteren dat je voor de kinderbijslag bent, omdat jij daar wel van profiteert en niet van de HRA, dan doe je juist mee met het hele spelletje waarbij mensen aan elkaars geld zitten te trekken en wat leidt tot een enorm woud aan regelingen, kortingen, heffingen, subsidies etc., die altijd neer komen op sturing van de overheid op jouw gedrag.
Dat roept men ook niet, men roept dat het belachelijk is dat er zo omverdeeld wordt met veel overhead.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:07 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
DAT weet ik. Dus begrijp ik die mensen die zo hard roepen dat het belachelijk is dat ik die grijpstuiver krijg niet.
tweede reactie in dit topicquote:
quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:57 schreef Boze_Appel het volgende:
Ouders betalen maar lekker zelf voor hun hobby, weg met kinderbijslag.
Wie zegt dat die persoon wel voorstander is van andere subsidieregelingen en dergelijke?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:30 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
tweede reactie in dit topic
[..]
Denk je dat Boze Appel daar mee bedoeld dat het niet omgezet moet worden in lastenverlichting?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:30 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
tweede reactie in dit topic
[..]
Kom nou toch, lees dit topic door. Zie je enige nuance tot deze laatste pagina. Hier, een reactie van de pagina hiervoorquote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:31 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Wie zegt dat die persoon wel voorstander is van andere subsidieregelingen en dergelijke?
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:36 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ah kijk, dit zijn nog eens argumenten waar je wat mee kan.
Eens zien... we hebben nu al zichzelf ongebreideld voortplantende down syndroompjes, wereldwijde overbevolking, 'waarom moet ik meebetalen aan een ander', de aftakeling van het menselijk ras als geheel en
'' als argument tegen kinderbijslag gehad.
Constructief topic.
Ik vind het gewoon waanzin om zodra iemand kritiek heeft op de kinderbijslag aan te komen met 'ja maar er bestaat ook HRA en dat is veel meer/dat krijg ik niet'. Het heeft weinig relevantie, en het is niet de bedoeling om de ene subsidieregeling met de andere te gaan legitimeren, want dan is het eind zoek. (Dat gebeurt natuurlijk al heel lang.)quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:34 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Kom nou toch, lees dit topic door. Zie je enige nuance tot deze laatste pagina. Hier, een reactie van de pagina hiervoor
[..]
Tja dat jij dat niet legitiem vind, ik wel. Ik vind ELKE subsidieregeling belachelijk. Kom je aan de een ou je aan elke andere moeten komen. Vertel dan eens waarom het wel legitiem is dat 'jij' niet aan mijn kinderen mee betaalt maar dat het niet legitiem is dat 'ik' niet aan jouw eigen huis wil mee betalen?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:38 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon waanzin om zodra iemand kritiek heeft op de kinderbijslag aan te komen met 'ja maar er bestaat ook HRA en dat is veel meer/dat krijg ik niet'. Het heeft weinig relevantie, en het is niet de bedoeling om de ene subsidieregeling met de andere te gaan legitimeren, want dan is het eind zoek. (Dat gebeurt natuurlijk al heel lang.)
Als ik mijn standpunt baseerde op wat voor mij het meest gunstig is, kon elke student in nederland gewoon lekker werken voor zijn studie.quote:Rekensommetjes zijn leuk, maar het is POL, geen WGR, ik mag toch hopen dat je je standpunten op iets anders baseert dan wat voor jou het meest gunstig is.
Ik vind ook elke subsidieregeling belachelijk maar jij begint te foeteren tegen iemand die afgeeft op de kinderbijslag terwijl je daar in essentie zelf ook geen voorstander van bent.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:42 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Tja dat jij dat niet legitiem vind, ik wel. Ik vind ELKE subsidieregeling belachelijk. Kom je aan de een ou je aan elke andere moeten komen.
Mijn punt is juist een beetje dat je dit soort argumentatie moet inzetten tegen mensen die zich van dergelijke standpunten bedienen, en niet lukraak maar te roepen dat jan en alleman hypocriet bezig is terwijl dat lang niet altijd opgaat.quote:Vertel dan eens waarom het wel legitiem is dat 'jij' niet aan mijn kinderen mee betaalt maar dat het niet legitiem is dat 'ik' niet aan jouw eigen huis wil mee betalen?
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:46 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik vind ook elke subsidieregeling belachelijk maar jij begint te foeteren tegen iemand die afgeeft op de kinderbijslag terwijl je daar in essentie zelf ook geen voorstander van bent.
Dat doe ik ook.quote:
[..]
Mijn punt is juist een beetje dat je dit soort argumentatie moet inzetten tegen mensen die zich van dergelijke standpunten bedienen, en niet lukraak maar te roepen dat jan en alleman hypocriet bezig is terwijl dat lang niet altijd opgaat.
Ik vind 'laat iedereen maar voor zijn eigen kinderen betalen' geen stupide argumentatie, en hoe dat met huizen kopen zit is daarbij niet relevant.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:51 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]Nee ik foeter op mensen met stupide argumentatie.
Hmz, daar verschillen we van mening. Nogmaals ik vind het erg makkelijk om te wijzen naar iemand die net dat voordeeltje heeft wat jij niet heb. En door even aan basisbeurzen, HRA, etc te refereren draai ik dat om, om dat te benadrukken.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:55 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik vind 'laat iedereen maar voor zijn eigen kinderen betalen' geen stupide argumentatie, en hoe dat met huizen kopen zit is daarbij niet relevant.
Ik denk dat Swetsenegger heel goed beargumenteert waarom hij een link trekt tussen de kinderbijslag en de HRA. Die link is dat het beiden kunstmatige regelingen zijn, van de tientallen zoniet honderden die er zijn en waarvan iedereen zijn portemonnee wel onder een paar heeft hangen. Daar hoeft geen rekensom aan te pas te komen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:38 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon waanzin om zodra iemand kritiek heeft op de kinderbijslag aan te komen met 'ja maar er bestaat ook HRA en dat is veel meer/dat krijg ik niet'. Het heeft weinig relevantie, en het is niet de bedoeling om de ene subsidieregeling met de andere te gaan legitimeren, want dan is het eind zoek. (Dat gebeurt natuurlijk al heel lang.)
Rekensommetjes zijn leuk, maar het is POL, geen WGR, ik mag toch hopen dat je je standpunten op iets anders baseert dan wat voor jou het meest gunstig is.
Hij is dus voor al die regelingen?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:49 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik denk dat Swetsenegger heel goed beargumenteert waarom hij een link trekt tussen de kinderbijslag en de HRA. Die link is dat het beiden kunstmatige regelingen zijn, van de tientallen zoniet honderden die er zijn en waarvan iedereen zijn portemonnee wel onder een paar heeft hangen. Daar hoeft geen rekensom aan te pas te komen.
Dat gaat niet werken in Nederland. 90% zou binnen een week de haren uit 't hoofd trekken zonder de verzorgingsstaat.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gewoon je eigen broek ophouden,
Of ik voor dan wel tegen ben is toch irrelevant als je mensen wil wijzen op het feit dat iedereen boter op zijn hoofd heeft?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:57 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Hij is dus voor al die regelingen?Of voor de kinderbijslag want de HRA bestaat? En hoe moet het dan met ouders die ook een hypotheek hebben?
Ik zou niet weten waarom je dat zegt, alsof het mijn verantwoordelijkheid/schuld is dat er zo veel regelingen zijn. Het spreekt toch voor zich dat je, zolang die situatie zich voordoet, aanspraak maakt op datgene wat in jouw directe financiële voordeel uitpakt, zonder dat dat iets afdoet aan je politieke opvattingen?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:08 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Of ik voor dan wel tegen ben is toch irrelevant als je mensen wil wijzen op het feit dat iedereen boter op zijn hoofd heeft?
Waarom niet, je verwacht blijkbaar hetzelfde van mij in de omgekeerde situatie.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:11 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom je dat zegt, alsof het mijn verantwoordelijkheid/schuld is dat er zo veel regelingen zijn. Het spreekt toch voor zich dat je, zolang die situatie zich voordoet, aanspraak maakt op datgene wat in jouw directe financiële voordeel uitpakt, zonder dat dat iets afdoet aan je politieke opvattingen?
Je kunt niet van mensen verwachten dat ze hun hypotheekrente niet aftrekken van de belasting om een statement te maken tegen kinderbijslag.
Volgens mij is niemand die verwacht dat je je kinderbijslag terugstort.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:14 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Waarom niet, je verwacht blijkbaar hetzelfde van mij in de omgekeerde situatie.
Ik ben even kwijt welk punt je nu eigenlijk probeert te maken hoor.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:17 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Volgens mij is niemand die verwacht dat je je kinderbijslag terugstort.
Dat interpreteer ik helemaal niet als 'stort de kinderbijslag maar weer terug' maar als 'schaf de kinderbijslag af'.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:21 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik ben even kwijt welk punt je nu eigenlijk probeert te maken hoor.
Ik zal even recapituleren. Ik kom in een topic waarin in de tweede reactie al wordt geroepen dat alle ouders maar hun eigen hobby moeten financieren. Komt toch al aardig in de buurt van wat je hier boven ontkent.
Je impliceert dat anderen niets mogen zeggen over de kinderbijslag wanneer ze zelf van een andere regeling profiteren.quote:Verder lees ik een topic lang vergelijkingen die als een kut op een drumstel slaan. Er wordt gesproken over verstandelijk gehandicapten die maar gesteriliseerd moeten worden, over de degeneratie van het menselijk ras en dat allemaal gelieerd aan kinderbijslag
Als ik vervolgens stel dat 99% van de mensen boter op hun hoofd heeft en ook fijn mee vreet van de staatsruif mag ik dat opeens niet zeggen omdat het niet relevant zou zijn voor dit topic
Wat is dit nu weer voor inhoudsloze reactie, ga je iedereens mening wel van tafel vegen omdat de huidige situatie er niet op aansluit?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:54 schreef popolon het volgende:
Zelf vind ik het ook niks die kinderbijslag maar je leeft in een land waar juist heel veel regelingen voor je getroffen worden. Of het je nu wat oplevert of niet en daar valt kinderbijslag ook onder.
Deal with it.
Verschrikkelijke dooddoenerquote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:54 schreef popolon het volgende:
Zelf vind ik het ook niks die kinderbijslag maar je leeft in een land waar juist heel veel regelingen voor je getroffen worden. Of het je nu wat oplevert of niet en daar valt kinderbijslag ook onder.
Deal with it.
Neen hoor, Swets haalt wat relevante zaken aan die dan ook wel eens onder de loep genomen zouden kunnen worden.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:56 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor inhoudsloze reactie, ga je iedereens mening wel van tafel vegen omdat de huidige situatie er niet op aansluit?
Uit m'n AT, zoveel onzin kan ik niet aan.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 23:00 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Verschrikkelijke dooddoener![]()
Jij gaat het leuk krijgen in klaagbaak
En het verschil onder de streep isquote:Op zaterdag 20 juni 2009 22:51 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dat interpreteer ik helemaal niet als 'stort de kinderbijslag maar weer terug' maar als 'schaf de kinderbijslag af'.
Inderdaad, het is nogal hypocriet namelijk.quote:[..]
Je impliceert dat anderen niets mogen zeggen over de kinderbijslag wanneer ze zelf van een andere regeling profiteren.
Het verschil is dat het gaat om kinderbijslag in het algemeen, en niet om die van jou, uiteraard.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 23:06 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
En het verschil onder de streep isAlleen het moment van afschaffing.
[..]
En het uiteindelijke resultaat is dat al die subsidieregelingen enkel maar blijven voortbestaan, aangevuld met nieuwe regelingen voor mensen die zich op enige wijze benadeeld voelen door het bestaande systeem, en die zijn er altijd wel. Triest maar waar.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:05 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Daarom, gewoon consequent zijn.
Ik vind het wel zwak om te beargumenteren dat je voor de kinderbijslag bent, omdat jij daar wel van profiteert en niet van de HRA, dan doe je juist mee met het hele spelletje waarbij mensen aan elkaars geld zitten te trekken en wat leidt tot een enorm woud aan regelingen, kortingen, heffingen, subsidies etc., die altijd neer komen op sturing van de overheid op jouw gedrag.
wat een onzinquote:Op zaterdag 20 juni 2009 01:09 schreef Tup het volgende:
Ik denk dat de meeste tegenstanders van kinderbijslag hier:
- bewust of onbewust kinderloos zijn en al best oud;
- vrijgezel zijn en angstvallig proberen vol te houden dat je niet gelukkig wordt van kinderen;
- nog maar net kunnen praten en nog volop in de puberteit zitten;
Beste egoistisch om dat dan te projecteren op anderen, die van de natuur een baarmoeder hebben gekregen.
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:49 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Daarnaast hebben mensen met een visuele handicap sowieso minder kans op voortplanting
De overheid wordt altijd aangehaald als inefficiente organisatie. Je moet eens zien hoeveel tijd en geld er vermorst wordt in het bedrijfsleven. Dat OOK graag aanpakken, want daar ze deel uit maken van de maatschappij betaal ik er ook aan mee (de wegen waar op wordt gereden, de IT-infrastructuur). En waarom moet ik betalen voor de vergadering van een ander over de diameter van boutjes?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:41 schreef Pietverdriet het volgende:
Gewoon je eigen broek ophouden, het enige wat het omverdelen van de overheid echt bereikt is meer overheid, en nog meer overheid, en nog meer ambtenaren die bezig zijn met omverdelen. Enorme subsidieclubs met dure kantoren en nog duurdere automatiseringssystemen en bijbehorenden consultants.
"meeste"quote:Op zondag 21 juni 2009 13:35 schreef marcel-o het volgende:
wat een onzinlekker kort door de bocht he.
1 : k ben 29 en zeer bewust kinderloos.
2 : heb een goede relatie met n mooie meid die er hetzelfde over denkt![]()
3 : zie 1
waar haal je dit vandaan?
Het is niet de schuld van die bedrijven dat de overheid zich daar mee is gaan bemoeien, of het zelfs heeft geclaimd.quote:Op zondag 21 juni 2009 17:24 schreef Tup het volgende:
daar ze deel uit maken van de maatschappij betaal ik er ook aan mee (de wegen waar op wordt gereden, de IT-infrastructuur).
Moet ik je nu serieus gaan uitleggen wat het verschil is tussen overheid en bedrijfsleven?!quote:Op zondag 21 juni 2009 17:24 schreef Tup het volgende:
[..]
De overheid wordt altijd aangehaald als inefficiente organisatie. Je moet eens zien hoeveel tijd en geld er vermorst wordt in het bedrijfsleven. Dat OOK graag aanpakken, want daar ze deel uit maken van de maatschappij betaal ik er ook aan mee (de wegen waar op wordt gereden, de IT-infrastructuur). En waarom moet ik betalen voor de vergadering van een ander over de diameter van boutjes?
Helemaal goed, je hebt nu tien punten en gaat door na de volgende ronde.quote:Op zondag 21 juni 2009 17:57 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Moet ik je nu serieus gaan uitleggen wat het verschil is tussen overheid en bedrijfsleven?!
Okee, een hint: bedrijven hebben zichzelf er mee als ze inefficient werken, en houden dan vanzelf op te bestaan. De overheid legt de rekening gewoon bij de burgers, want zonder burgeroorlog/opstand/whatever gaat de overheid gewoon door met z'n bestaan.
Homo's zijn veel genialer als heteros, de grootste leider, de grootste kunstenaar, en de grootste wetenschapper ooit waren homo, beat that.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zij zorgen dat de mensheid kan voortbestaan. Daarom moeten zij fiscale voordeeltjes krijgen en homosexuelen een compensatiebelasting betalen.
Gewoon uit nieuwsgierigheid: wie?quote:Op zondag 21 juni 2009 20:24 schreef raptorix het volgende:
[..]
Homo's zijn veel genialer als heteros, de grootste leider, de grootste kunstenaar, en de grootste wetenschapper ooit waren homo, beat that.
Kindgebonden budget is volgens mij nog steeds iets ander dan KBquote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:36 schreef nikk het volgende:
[..]
Veel regelingen kunnen inderdaad weg. Om te beginnen met de kinderbijslag (of kindgebonden budget tegenwoordig). Geld krijgen van de overheid om de enkele reden dat je kinderen hebt is niet meer van deze tijd.
Ok dan eindigt de wedstrijd in 2-1quote:Op maandag 22 juni 2009 07:40 schreef Reya het volgende:
Ik mis Albert Einstein, die overigens wel - zover bekend is - hetero was.
Dit is een aanname die veelal hoort bij het "wezen van de markt, het bedrijfsleven".quote:Op zondag 21 juni 2009 17:57 schreef RemcoDelft het volgende:
bedrijven hebben zichzelf er mee als ze inefficient werken, en houden dan vanzelf op te bestaan.
Dat is nu precies wat de overheid doet.quote:Op maandag 22 juni 2009 13:48 schreef Tup het volgende:
[..]
#Dat is mensen misleiden om voor een hoge prijs weinig kostende produkten te verkopen.
Ze zijn juist wel expres incompetent, daar ze belang heeft bij het in stand houden van haar eigen monopolie op geweld en gelegaliseerde diefstal.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:14 schreef Semisane het volgende:
De overheid is niet expres incompetent...dat is gewoon inherent aan het fenomeen "overheid"...daar kunnen ze verder niks aan doen...dat zit helaas in het systeem.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |