abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_67347129

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
De Financiële Telegraaf - Streaming
Beurs.nl - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
CNBC - Streaming olie en goud
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich
De Beursvloer #30: AEX zoekt het iets hogerop
De Beursvloer #31: Europese beurzen proberen het nog eens
De Beursvloer #32: AEX start nieuwe jaar met 5% winst
De Beursvloer #33: AEX hardloper; door 270 punten
De Beursvloer #34: Europese beurzen openen in de min
De Beursvloer #35: Bouwers krijgen 'm wel omhoog
De Beursvloer #36: Europese beurzen verliezen 3%
De Beursvloer #37: Europese beurzen starten hoger
De Beursvloer #38: Banken zorgen voor onrust op Europese beurzen
De Beursvloer #39: Wall Street kleurt bloedrood op 'Obama Day'
De Beursvloer #40: AEX onder 230 tijdens downtime FOK!
De Beursvloer #41: AEX sluit 5,8% hoger, overheidsdeal ING
De Beursvloer #42: Europese beurzen leveren in
De Beursvloer #43: AEX licht groen op rustige handelsdag
De Beursvloer #44: rentevoet gehandhaafd op 2%
De Beursvloer #45: AEX sluit 4,3% lager na details plan
De Beursvloer #46: AEX start nieuwe week lager
De Beursvloer #47: Beurzen verder onderuit
De Beursvloer #48: AEX fors lager en richting 230pt grens
De Beursvloer #49: Willem voor 't laatst bij rtlz, AEX -2%
De Beursvloer #50: Willempies laatste shot op RTL Z
De Beursvloer #51: Wall Street dondert 3,5% omlaag
De Beursvloer #52: AEX verspeelt meeste winst weer
De Beursvloer #53: Dow Jones 2 % lager, AEX door 218?
De Beursvloer #54: AEX intraday op laagste niveau in 12 jaar
De Beursvloer #55: AEX zakt door 210, Dow door 7000
De Beursvloer #56: AEX zakt richting 200-puntengrens
De Beursvloer #57: Winst gisteren weer teniet gedaan
De Beursvloer #58: AEX zakt 5% tot net boven 200 pnt
De Beursvloer #59: AEX breekt intraday 200pt grens
De Beursvloer #60: AEX in nieuwe week <200
De Beursvloer #61: AEX sluit 5,6% hoger
De Beursvloer #62: De interne mail van miljarden
De Beursvloer #63: AEX opent onder de 210pt
De Beursvloer #64: AEX ruim in 't groen (+2%)
De Beursvloer #65: AEX in de min, CPB blijft bij -3,5%
De Beursvloer #66: AEX licht in 't groen rond de 210pt
De Beursvloer #67 - AEX rond 220 punten
De Beursvloer #68: Waar WS is geëxplodeerd & AEX hoger opent
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67347144
French Consumer Spending m/m Cijfer -2.0% Verwacht -1.0% Vorig cijfer 1.7% (omlaag bijgesteld van +1.8%)
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67347174
AEX op 223 punten futures... valt dat weer even tegen. Moet Wall Street +20% op 1 dag krijgen wil de AEX een keer een beetje hoger gaan?
pi_67347191
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 08:53 schreef pberends het volgende:
AEX op 223 punten futures... valt dat weer even tegen. Moet Wall Street +20% op 1 dag krijgen wil de AEX een keer een beetje hoger gaan?
Ik blijf het zeggen (en geloven): de NL beleggers zijn domweg realistischer dan de dromers in NY.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Redactie Frontpage dinsdag 24 maart 2009 @ 08:55:16 #5
4530 crew  Crazy Harry
pi_67347202
quote:
Op maandag 23 maart 2009 21:21 schreef SeLang het volgende:

[..]

De parallelen met de 1929-1932 crisis zijn sowieso frappant. Even erg in het kort en gesimplificeerd:
In 1929 startte het met het knappen van een bubble (in dit geval aandelen), als gevolg daarvan een bankencrisis omdat mensen massaal met geleend geld hadden gekocht, daardoor een verslechtering van de reele econonomie, toen nog een bankencrisis, en de laatste golf naar beneden ten gevolge van een vlucht uit de dollar, omdat die niet meer werd vertrouwd vanwege al het geld bijdrukken voor stimuleringsplannen (in die tijd had men officieel nog een goudstandaard en buitenlandse beleggers gingen massaal hun dollars inwisselen tegen goud, dus Fort Knox raakte in een rap tempo leeg).

Deja vu?
Och, beetje maar
De discussie is niet privacy tegenover veiligheid maar vrijheid tegenover controle
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
pi_67347317
French Flash Manufacturing PMI Cijfer 36.3 Verwacht 35.0 Vorig cijfer 34.8 (negatief bijgesteld van 35.4)
French Flash Services PMI Cijfer 42.9 Verwacht 40.2 Vorig Cijfer 40.2 (bijgesteld van 40.1)

Bron
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67347382
wordt ING overgenomen?
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 09:05:15 #8
236264 crew  capricia
pi_67347408
Wouw, ING gaat goed!!!
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67347425
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:05 schreef capricia het volgende:
Wouw, ING gaat goed!!!
En enkel op een plan dat zo goed als een 1 op 1 kopie is van het TARP fiasco...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:09:01 #10
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_67347488
Waarom blijft Ordina zo achter? Dat is met de banken mee naar beneden gegaan, maar slechts 50% gestegen sinds de AEX 200.
The End Times are wild
pi_67347494
denk dat het tijd is Mittal zo maar weer eens te gaan dumpen
it's better to burn out than to fade away...
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:10:39 #12
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_67347529
Shorten op Mittal, inderdaad een goed idee.
pi_67347556
Binck is weer aan het kutten...
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:12:32 #14
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_67347568
Ja, ze zijn vast weer nieuwe servers aan het installeren.
pi_67347633
lekker binck....mededeling: website traag!
it's better to burn out than to fade away...
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:15:28 #16
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_67347654
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:12 schreef Lemans24 het volgende:
Ja, ze zijn vast weer nieuwe servers aan het installeren.
haha, dit is de enige zekerheid door alle topics heen.

gepruts van Binck
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 09:17:15 #17
236264 crew  capricia
pi_67347698
Wie had dat nou gedacht dat de ING zo zou ontploffen. Iedereen riep dat je uit de financials moest blijven, maar tot nu toe leggen ze me geen windeieren.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67347720
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:12 schreef Lemans24 het volgende:
Ja, ze zijn vast weer nieuwe servers aan het installeren.
oe, HPQ en IBM kopen
pi_67347725
Damn, fikse plus alweer.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:18:58 #20
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67347730
quote:
Op maandag 23 maart 2009 22:15 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

vind je? Als ik op aandelen zoals Unilever een dividendrendement van bijna 6% behaal, dan is het verschil met 8% aandelenrendement toch erg klein. Daarnaast houden ze winst in, en ik geloof niet echt dat ze nou te maken gaan hebben met extreme winstval (sterker nog, hooguit komt er een shake out van van concurrenten). Alles wat vrij stabiele kasstromen heeft en een dividendrendement van tegen de 6% vind ik toch aardig aantrekkelijk geworden. Ze zullen niet de extreme koerswinsten opleveren, maar is toch wel een alternatief voor sparen, lijikt me.
Sorrie, ik zie deze post nu pas.

Het klopt dat je zeker een heel mooi rendement kunt halen als je nu instapt. Punt is dat je dan wel je kruit hebt verschoten. De geschiedenis suggereert dat er tijdens langdurige crises doorgaans aanzienlijk betere niveaus worden bereikt dan we nu hebben, en dat die ook enige tijd aanhouden. Natuurlijk bestaat er een zeker risico om 'de boot te missen', maar aangezien de beurs de afgelopen 100 jaar ongeveer 50% van de tijd op het huidige niveau of lager heeft gestaan maak ik me daar niet zo heel veel zorgen over. Pas als we op een meer 'zeldzame' waardering staan ga ik urgentie voelen om te kopen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:20:15 #21
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_67347760
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:17 schreef capricia het volgende:
Wie had dat nou gedacht dat de ING zo zou ontploffen. Iedereen riep dat je uit de financials moest blijven, maar tot nu toe leggen ze me geen windeieren.
Het is allemaal sentiment. Toen de toestand van ING slechter was dan nu (met die onzekere Alt-A portefeuille en nog geen reddingsplan) stond ING op 8 euro. Puur op basis van sentiment is de koers toen door vieren gegaan. Er kan gemakkelijk nog 3 euro bij.
The End Times are wild
pi_67347772
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:18 schreef SeLang het volgende:

[..]

Sorrie, ik zie deze post nu pas.

Het klopt dat je zeker een heel mooi rendement kunt halen als je nu instapt. Punt is dat je dan wel je kruit hebt verschoten. De geschiedenis suggereert dat er tijdens langdurige crises doorgaans aanzienlijk betere niveaus worden bereikt dan we nu hebben. Natuurlijk bestaat er een zeker risico om 'de boot te missen', maar aangezien de beurs de afgelopen 100 jaar ongeveer 50% van de tijd op het huidige niveau of lager heeft gestaan maak ik me daar niet zo heel veel zorgen over. Pas als we op een meer 'zeldzame' waardering staan ga ik urgentie voelen om te kopen.
ik knabbel alvast een beetje (dus houdt een deel van mijn kruit droog), zolang
- het een goede en stabiele kasstroom heeft
- weinig schuld
- niet afhankelijk van de grillen van een overheid
- unieke producten of sterke merken
pi_67347800
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is allemaal sentiment. Toen de toestand van ING slechter was dan nu (met die onzekere Alt-A portefeuille en nog geen reddingsplan) stond ING op 8 euro. Puur op basis van sentiment is de koers toen door vieren gegaan. Er kan gemakkelijk nog 3 euro bij.
of 3 euro eraf, als de overheid tot zinnen komt en zegt: geef jij maar een aandelen uit in plaats van je handje bij de NL belastingbetaler op te houden....

zou het zinnigste zijn wat ze in weken verteld hebben.

/edit/wat trouwens niet wil zeggen dat je niet op ING kan traden. Ik heb ze ook gehad, maar heb er eigenlijk zoveel schrik van dat ik ze vrij vlot weer verkoop met een winstje
pi_67347807
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is allemaal sentiment. Toen de toestand van ING slechter was dan nu (met die onzekere Alt-A portefeuille en nog geen reddingsplan) stond ING op 8 euro. Puur op basis van sentiment is de koers toen door vieren gegaan. Er kan gemakkelijk nog 3 euro bij.
Je wilt zeggen dat ING er beter voor staat dan toen? Hoeveel zekerheid is er nu bijgekomen dan?

Voor zover ik weet; is het nog steeds niet bekend wat ING allemaal op de balans heeft staan aan dit soort rommel. Ook heeft Bos een beperkte garantie afgegeven.

Daar kun je bij optellen dat Moody's de rating voor de gehele NL hypo markt heeft verlaagd.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:24:30 #25
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_67347859
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:22 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

Je wilt zeggen dat ING er beter voor staat dan toen? Hoeveel zekerheid is er nu bijgekomen dan?

Voor zover ik weet; is het nog steeds niet bekend wat ING allemaal op de balans heeft staan aan dit soort rommel. Ook heeft Bos een beperkte garantie afgegeven.

Daar kun je bij optellen dat Moody's de rating voor de gehele NL hypo markt heeft verlaagd.
1) Alt-A overgenomen door Bos (tijdens de cc, met een koers van 8, hadden ze die nog + onzekerheid)
2) Nog geen reddingsplan 1000G$ voor de US-financiele sector.

Fundamenteel gezien is de situatie dus verbeterd.

Overigens ga ik op 7,5 of eerder ook dumpen (25% ofzo), want er zal best nog wel een dipje komen. Maar dan stap ik dus gewoon weer in.
The End Times are wild
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:25:40 #26
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_67347897
Al 2,5 week geen drama's meer op de beurs. Zou het dan toch voorbij zijn?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 09:27:20 #27
236264 crew  capricia
pi_67347930
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:25 schreef Maanvis het volgende:
Al 2,5 week geen drama's meer op de beurs. Zou het dan toch voorbij zijn?
Dan is het wel heel snel gegaan.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:29:40 #28
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67347994
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:20 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

ik knabbel alvast een beetje (dus houdt een deel van mijn kruit droog), zolang
- het een goede en stabiele kasstroom heeft
- weinig schuld
- niet afhankelijk van de grillen van een overheid
- unieke producten of sterke merken
Het verschil is dat jij stockpicking doet en ik me baseer op de hele markt (uiteindelijk koop ik een portfolio min of meer in lijn met MSCI Europe). Evengoed zullen ook defensieve fondsen waarschijnlijk nog lager gaan als de totale markt lager gaat.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67348006
Mittal knalt nog even lekker door
it's better to burn out than to fade away...
pi_67348022
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:24 schreef LXIV het volgende:

[..]

1) Alt-A overgenomen door Bos (tijdens de cc, met een koers van 8, hadden ze die nog + onzekerheid)
2) Nog geen reddingsplan 1000G$ voor de US-financiele sector.

Fundamenteel gezien is de situatie dus verbeterd.
Bos heeft toch niets overgenomen, enkel garanties afgegeven voor een X bedrag?

Het "reddingsplan" is niets meer dan het opnieuw opblazen van de bubble die nu leeg aan het lopen is. Waarschijnlijk zelfs zonder het eerst fatsoenlijk plakken van de lekken die zijn geslagen.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67348049
Goh, AEX weet er nog 225 uit te persen. Eigenlijk had de index op 240 moeten staan, maar goed. Nederlandse beleggers lijken inderdaad meer realistisch te zijn.
pi_67348077
German Flash Manufacturing PMI Cijfer 32.4 Verwacht 32.1 Vorig cijfer 32.1
German Flash Services PMI Cijfer 41.7 Verwacht 41.2 Vorig cijfer 41.3

Bron
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:38:17 #33
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67348218
Hmm alsnog maar ING gekocht. Hopen dat ie nog wat doorstijgt.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:39:16 #34
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_67348240
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:31 schreef pberends het volgende:
Goh, AEX weet er nog 225 uit te persen. Eigenlijk had de index op 240 moeten staan, maar goed. Nederlandse beleggers lijken inderdaad meer realistisch te zijn.
Een bepaald valutapaar staat echter nog steeds op 1,36

En wat ga je nu met je S&P shorts doen?
Ik zit nog steeds aan bijkopen te denken, het volume is alleen wat karig op dit moment. Maar voor een euro per stuk wel interessant...

Overigens, over wat ik me gisteren afvroeg: ze zijn natuurlijk goedkoper, dan je op basis van het financiëringsniveau zou verwachten, vanwege het feit dat je naar dollars moet omrekenen.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:51:29 #35
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67348548
quote:
ArcelorMittal geeft converteerbare obligatie uit

24 maart 2009, 8:21 | ANP
LUXEMBURG (AFN) - ArcelorMittal geeft een converteerbare obligatielening uit ter waarde van 750 miljoen euro. Met de opbrengsten wil het staalconcern een deel van de schuldenlast herfinancieren. Dat heeft ArcelorMittal dinsdag bekendgemaakt.

De lening heeft een looptijd tot 3 april 2014 en kent een rente van 7,25 tot 7,75 procent, die halfjaarlijks wordt uitgekeerd. ArcelorMittal bevestigde bij de uitgifte de doelstelling in het lopende kwartaal een bedrijfsresultaat (ebitda) te halen van 1 miljard dollar.

De omvang van de lening kan overigens hoger uitvallen. ArcelorMittal heeft een optie om voor nog eens 120 miljoen euro aan obligaties uit te geven. Daarnaast kan de 750 miljoen euro met 15 procent toenemen wanneer de zogeheten 'greenshoe' optie wordt uitgeoefend door de begeleidende banken.
MT heeft net als Bernanke de drukpers ontdekt
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 09:51:52 #36
236264 crew  capricia
pi_67348559
quote:
Beursgoeroe Mobius: bullmarkt-rally is begonnen
De volgende 'bull-markt rally is begonnen en na de recorddaling van de aandelenkoersen zijn er zijn koopjes in elke opkomende markt.

Te terughoudend
Dat zegt Marc Mobius, beheerder bij Franklin Templeton van beleggingsfondsen in opkomende markten. Beleggers moeten oppassen dat ze deze kans niet missen, aldus Mobius. Met al het negatieve nieuws dat er is, is er volgens hem een tendens tot terughoudendheid.

Contanten
Opkomende markten zijn in een betere vorm dan ontwikkelde landen, aldus Mobius. De beleggingsfondsen die hij beheerd kijken naar bedrijven met een goede kaspositie, een lage schuld en hoge dividendrendementen, of bedrijven die kunnen investeren in toekomstige groei en toch contanten over hebben om aandeelhouders te betalen.

Bodem
We krijgen veel aandelen die stuiteren op de bodem, omdat er veel onzekerheid is in de markt, aldus Mobius. Volgens hem zitten we echter op de bodem en is de markt een basis voor toekomstige bull-markt aan het opbouwen.
BRON
Wishfull thinking of waarheid?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:54:42 #37
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67348633
Hmm als dat waar is dan moet ik denk nu toch maar volledig instappen.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:55:06 #38
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67348643
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:10 schreef Lemans24 het volgende:
Shorten op Mittal, inderdaad een goed idee.


Mischien stijgt hij overigens nog iets door. Tradingrange lijkt me echter 16-12,5 ongeveer.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 09:58:51 #39
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_67348729
Tot voor kort was iedereen bodems aan het inschatten, uiteenlopend van 190 tot 90 voor de AEX, maar nu zouden we ineens de bodem al bereikt hebben?

Zodra je tijdens een stijging geluiden hoort dat je de boot gaat missen, moet je oppassen.
(en hoor je de daling al aankomen uit de verte)
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 10:01:43 #40
236264 crew  capricia
pi_67348793
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:58 schreef Lemans24 het volgende:
Tot voor kort was iedereen bodems aan het inschatten, uiteenlopend van 190 tot 90 voor de AEX, maar nu zouden we ineens de bodem al bereikt hebben?

Zodra je tijdens een stijging geluiden hoort dat je de boot gaat missen, moet je oppassen.
(en hoor je de daling al aankomen uit de verte)
Denk jij serieus dat ING 3,00 euro er in gaat zitten binnen 2/3 maanden?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67348932
wat nu...winstnemingen?
it's better to burn out than to fade away...
pi_67348969
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:01 schreef capricia het volgende:

[..]

Denk jij serieus dat ING 3,00 euro er in gaat zitten binnen 2/3 maanden?
Het is niet onmogelijk ofzo. Citigroup is ook 2x over de kop gegaan binnen een kortere periode. En dat naar aanleiding van een intern mailtje.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_67348996
Zo, veel winst over haha. Ik hou m'n sprinters S&P gewoon aan, die zijn toch bijna waardeloos.

Ik denk dat de S&P de komende maanden gaat toppen op 900 punten, dat is dat een 35% rally. Daarna lekker putjes kopen voor een paar duizend euro.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:09:57 #45
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67348999
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:51 schreef capricia het volgende:

[..]

Wishfull thinking of waarheid?
Kijk eens naar het beroep van die man...
Waar denk je dat zijn belangen liggen?
Een autoverkoper zegt ook dat je nu moet kopen omdat volgende maand de prijzen gaan stijgen.
Je moet nooit vergeten dat al die mensen in de financiele sector een of andere business vertegenwoordigen en ergens belangen hebben. Het zijn verkopers.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:10:24 #46
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67349005
ING valt terug Net op tijd weer verkocht
pi_67349042
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:58 schreef Lemans24 het volgende:
Tot voor kort was iedereen bodems aan het inschatten, uiteenlopend van 190 tot 90 voor de AEX, maar nu zouden we ineens de bodem al bereikt hebben?

Zodra je tijdens een stijging geluiden hoort dat je de boot gaat missen, moet je oppassen.
(en hoor je de daling al aankomen uit de verte)
Precies, dit is elke keer de cycle. Eerst loop iedereen elkaar bang te maken, maar als het aardig stijgt gilt iedereen dat ie de boot niet wil missen. HET moment om te verkopen mocht je nog long zitten. En het moment om misschien short te gaan.

De bearmarket heeft nog jaren te gaan. Zo niet, moeten we op zjin minst nog 1 keer naar beneden dit jaar.
In april short gaan is ideaal, omdat mei vaak een afstortmaand is; "Sell in may".
pi_67349093
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 09:38 schreef Oizno het volgende:
Hmm alsnog maar ING gekocht. Hopen dat ie nog wat doorstijgt.
Nu nog ? komt heus wel een dip waarop je veel goedkoper kunt kopen....
pi_67349158
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:10 schreef Oizno het volgende:
ING valt terug Net op tijd weer verkocht
stoploss eruit?
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 10:16:43 #50
236264 crew  capricia
pi_67349179
AEX levert alles weer in.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67349258
zozo, ING binnen 15min 12% kwijt. Wat een dagen zijn dit zeg!
pi_67349315
Zo een daling volgens het boekje!
Eens kijken wat we nu gaan doen
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_67349446
vanmorgen meteen Mittal verkocht en shorts Mittal genomen....hopen dat ze weer teruggaan naar 13
it's better to burn out than to fade away...
pi_67349458
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:19 schreef M.Melandri het volgende:
zozo, ING binnen 15min 12% kwijt. Wat een dagen zijn dit zeg!
En ik hoor Koopman vrijdag nog zeggen dat de volatiliteit weg was .
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67349529
EU Current Account Cijfer: -12.7B Verwacht: -6.7B Vorig cijfer: -7.6B
EU Flash Manufacturing PMI Cijfer: 34.0 Verwacht: 33.5 Vorig cijfer: 33.5
EU Flash Services PMI Cijfer: 40.1 Verwacht: 39.2 Vorig cijfer: 39.2

Bron
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 10:29:03 #56
236264 crew  capricia
pi_67349544
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:26 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

En ik hoor Koopman vrijdag nog zeggen dat de volatiliteit weg was .
Tegenwoordig kun je zelfs met een klein bedrag aan daghandel doen.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67349609
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:26 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

En ik hoor Koopman vrijdag nog zeggen dat de volatiliteit weg was .
Wat een mongool inderdaad, die presentatoren moeten echt ontslaan als beurscommentatoren.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:32:03 #58
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_67349631
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:31 schreef pberends het volgende:

[..]

Wat een mongool inderdaad, die presentatoren moeten echt ontslaan als beurscommentatoren.
Kunnen ze jou niet gewoon aannemen bij RTL-Z?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_67349651
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:32 schreef Maanvis het volgende:

[..]

Kunnen ze jou niet gewoon aannemen bij RTL-Z?
Is een goed idee... Maar Willem moet gewoon terugkomen. Hij was meester.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67349722
GBP CPI y/y Cijfer: 3.2% Verwacht: 2.6% Vorig Cijfer: 3.0%
GBP BBA Mortgage Approvals Cijfer: 28.2K Verwacht: 22.3K Vorig Cijfer: 23.4K
GBP Core CPI y/y Cijfer: 1.6% Verwacht: 1.3% Vorig Cijfer: 1.3%
GBP RPI y/y Cijfer: 0.0% Verwacht: -0.7% Vorig Cijfer: 0.1%

Zijn dit nou allemaal betere cijfers dan verwacht? Snap het niet helemaal...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67349760
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:32 schreef Maanvis het volgende:

[..]

Kunnen ze jou niet gewoon aannemen bij RTL-Z?
.

Mhaow, ik ben niet neutraal genoeg.
pi_67349761
ING koopt 7,26 mln aandelen voor hedge personeelsopties
quote:
NG Groep heeft in de periode van 19 tot en met 23 maart 2009 7,26 miljoen eigen aandelen gekocht om haar hedge positie voor personeelsopties aan te passen.

De gemiddelde prijs per aandeel bedroeg EUR4,24, zo heeft ING dinsdag bekendgemaakt.

Het financiële concern geeft geen nieuwe aandelen uit om personeelsopties te dekken. Personeelsleden ontvangen aandelen uit het delta hedge boek dat ING aanhoudt om marktrisico en prijsschommelingen te minimaliseren. ING past deze hedge positie elk kwartaal aan gedurende een zogenoemde open periode.

ING houdt momenteel 41,1 miljoen eigen aandelen in het boek, 2,0% van het uitstaand aandelenkapitaal van 2.063 miljoen.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:36:08 #63
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67349763
ING staat weer op 2 procent. Wat denken jullie dat de kans is dat hij vandaag weer terug komt op 12%?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:36:15 #64
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67349767
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:26 schreef lammegiraf het volgende:
vanmorgen meteen Mittal verkocht en shorts Mittal genomen....hopen dat ze weer teruggaan naar 13
Ik ook shorts meteen alweer op +3% (niet op beste moment gekocht)
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 10:38:18 #65
236264 crew  capricia
pi_67349836
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:36 schreef Oizno het volgende:
ING staat weer op 2 procent. Wat denken jullie dat de kans is dat hij vandaag weer terug komt op 12%?
Ik vind dat moeilijk om te zeggen met de AEX boven de 220. Kan alle kanten op. Kan er geen peil op trekken. Had verwacht dat de AEX allang naar beneden zou zijn gegaan...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67349886
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:36 schreef Oizno het volgende:
ING staat weer op 2 procent. Wat denken jullie dat de kans is dat hij vandaag weer terug komt op 12%?
Ik heb me sprinters de deur uit gedaan iig...
Dirty politicians, Dirty judges and Dirty cops...
Who's the real CRIMINAL?!
pi_67350041
Ik hou MT nog even vast, ik denk dat hij nog wel hoger gaat vandaag of morgen. Heb een verkoop order voor 15.99, en als je ziet dat de dayhigh vandaag al 15.83 was..
  dinsdag 24 maart 2009 @ 10:55:15 #68
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67350401
Ik heb Aegon maar even gekocht 500 stuks. Verwacht dat deze vanmiddag wel weer zal stijgen naar ongeveer +10
pi_67350548
Rood
pi_67350558
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:55 schreef Oizno het volgende:
Ik heb Aegon maar even gekocht 500 stuks. Verwacht dat deze vanmiddag wel weer zal stijgen naar ongeveer +10
.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 11:01:19 #73
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67350615
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:55 schreef Oizno het volgende:
Ik heb Aegon maar even gekocht 500 stuks. Verwacht dat deze vanmiddag wel weer zal stijgen naar ongeveer +10
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 11:02:42 #75
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67350658
Lol, order toch maar gecancelled
pi_67350713
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 11:02 schreef Oizno het volgende:
Lol, order toch maar gecancelled
Je belegt echt zonder enkele visie. Nu nog Aegon kopen, na een stijging van bijna 100% is echt onverantwoord en loop je achter de feiten aan. Tuurlijk kan Aegon naar de 5 euro, maar het risico dat dat niet gebeurd is veel groter.

Amsterdam en ook Aegon volgen Wall Street gewoon, en aangezien Wall Street al enorm is gestegen zou een tijdelijke correctie zeer op zijn plaats zijn.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 11:07:16 #77
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_67350811
Volgens mij zijn er bij RTL-Z een aantal mensen naarstig ende in paniek op zoek naar een verklaring.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_67350846
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 11:07 schreef Maanvis het volgende:
Volgens mij zijn er bij RTL-Z een aantal mensen naarstig ende in paniek op zoek naar een verklaring.
De verklaring is dat Wall Street (tijdelijk?) veel te ver is doorgeschoten.

Bovendien gaan de pro's in Nederland er nog vanuit dat de komende weken nog een nieuwe bodem gezet wordt voor de AEX.
pi_67351011
Het moet gewoon omlaag gaan (even uit een licht vertraagde BB terminal gepakt, maar doet niets af aan data):



  dinsdag 24 maart 2009 @ 11:23:03 #81
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67351294
dagje later als wat anderen hier ga ik short s&p.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 11:26:56 #82
247892 NatteKrant
Lamme Goedzak
pi_67351420
Even een vraagje tussendoor: hoe zit het met de spread tussen bied- en laatprijzen? Kun je stellen dat wanneer de spread groter is er een hevige(re) koersbeweging aan zit te komen?
De post hieronder? Useless!
pi_67351475
gelukkig heb ik me order aegon toch maar niet naar de beurs gestuurd
pi_67351613
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 11:23 schreef BlaZ het volgende:
dagje later als wat anderen hier ga ik short s&p.
ik wil niemand adviseren maar dat lijkt me geen heel slecht idee
pi_67352415
tvp
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_67352521
Als ik short wil gaan in indices wat is dan het beste? turbo's, speeders (commerzbank), speeders (citigroup) of sprinters??
En als ik bijvoorbeeld short ga in amerikaanse beurzen met bijvoorbeeld turbo's, kan ik dan blijven handelen daarin totdat de amerikaanse beurzen sluiten of totdat de europese beurzen sluiten?

[ Bericht 4% gewijzigd door edikt op 24-03-2009 12:05:29 ]
pi_67352706
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 11:58 schreef edikt het volgende:
Als ik short wil gaan in indices wat is dan het beste? turbo's, speeders (commerzbank), speeders (citigroup) of sprinters??
En als ik bijvoorbeeld short ga in amerikaanse beurzen met bijvoorbeeld turbo's, kan ik dan blijven handelen daarin totdat de amerikaanse beurzen sluiten of totdat de europese beurzen sluiten?
Ik denk dat de meeste hier met turbo's en sprinters handelen.

Je kan inderdaad alleen maar handelen op de europese beurs (met turbo's, sprinters). Als er dus savonds iets raars op WS gebeurd, kan je de volgende ochtend pas je positie aanpassen.
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_67352893
RTL-Z Poll:

Hebben we de bodem gehad?
Ja, op naar de 300 punten: 13%
Ja, op naar de 250 punten: 14%
Ja, maar we blijven hangen rond het huidige niveau: 10%
Ja, maar we kunnen op korte termijn terug tot 210 punten: 12%
Nee, we gaan op korte termijn terug naar 200 punten: 16%
Nee, we dalen later nog tot onder 200 punten: 35%
Aantal stemmen: 1374
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67352995
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:05 schreef Gremen het volgende:

[..]

Ik denk dat de meeste hier met turbo's en sprinters handelen.

Je kan inderdaad alleen maar handelen op de europese beurs (met turbo's, sprinters). Als er dus savonds iets raars op WS gebeurd, kan je de volgende ochtend pas je positie aanpassen.
Hmm okee dus in principe kan je in dat geval dan maar een paar uurtjes effectief handelen? En hoe zit het met commissie kosten?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 12:15:54 #90
247892 NatteKrant
Lamme Goedzak
pi_67353017
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:05 schreef Gremen het volgende:

[..]

Ik denk dat de meeste hier met turbo's en sprinters handelen.

Je kan inderdaad alleen maar handelen op de europese beurs (met turbo's, sprinters). Als er dus savonds iets raars op WS gebeurd, kan je de volgende ochtend pas je positie aanpassen.
Sprinters zijn volgens mij ook nog 'transactiekosten-vrij' bij Bink.
De post hieronder? Useless!
  dinsdag 24 maart 2009 @ 12:17:43 #91
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67353072
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:15 schreef NatteKrant het volgende:

[..]

Sprinters zijn volgens mij ook nog 'transactiekosten-vrij' bij Bink.
bij alex ook momenteel dacht ik
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 12:20:16 #92
247892 NatteKrant
Lamme Goedzak
pi_67353141
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:17 schreef BlaZ het volgende:

[..]

bij alex ook momenteel dacht ik
Zou inderdaad wel kunnen aangezien Alex een dochter is van Binck... Het is trouwens tot 1 mei 2009 gratis om in sprinters te handelen.
De post hieronder? Useless!
pi_67353305
Hmm ok ok tnx voor de info nikkei nasdaq-100, dow jones, aex, dax en eurostoxx 50 zijn alleen jammer genoeg de enige die er bij mij bij staan bij die speeders. Bij sprinters en turbo's wel veel meer . En hoe zit het met die rente over dat geleende geld van de bank??
  dinsdag 24 maart 2009 @ 12:28:51 #94
140580 Charizma
El Cohones Grande
pi_67353370
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 11:28 schreef edikt het volgende:
gelukkig heb ik me order aegon toch maar niet naar de beurs gestuurd
Ik wel, als verkoop order
Be water my friend
pi_67353512
Denk niet dat we het droog gaan houden vandaag. Helemaal niet als WS weg zakt
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 12:39:35 #96
236264 crew  capricia
pi_67353668
Wie gaat/is er short op de S&P?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67353673
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:34 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
Denk niet dat we het droog gaan houden vandaag. Helemaal niet als WS weg zakt
Wat doen de futures van DJ?
“Snowboarding is an activity that is very popular with people who do not feel that regular skiing is lethal enough.”
pi_67353714
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:39 schreef shilizous_88 het volgende:

[..]

Wat doen de futures van DJ?
Bloeden
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67354292
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:39 schreef capricia het volgende:
Wie gaat/is er short op de S&P?
ik ga short
pi_67354823
Het beste vermaak is leedvermaak zei mijn opa altijd. En gelijk had 'ie.
pi_67354828
goh het gaat precies zo als ik gisteren voor ogen had, MT omhoog , ING en AEX omlaag, ik zit precies goed....for the time being
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  dinsdag 24 maart 2009 @ 13:19:14 #102
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67354965
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 12:39 schreef capricia het volgende:
Wie gaat/is er short op de S&P?
short
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_67355100
Waarom staan de futures eigenlijk op 218, terwijl de AEX op 220 staat?
pi_67355113
ING en Aegon verliezen weer flink, eindelijk na de stijgingen van de afgelopen dagen.
pi_67355646
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:22 schreef pberends het volgende:
Waarom staan de futures eigenlijk op 218, terwijl de AEX op 220 staat?
omdat de AEX naar de 218 gaat vandaag? Ze heten nl niet voor niets "futures"...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67355698
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:36 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

omdat de AEX naar de 218 gaat vandaag? Ze heten nl niet voor niets "futures"...
.
pi_67355701
ik heb een deel van mijn opties MT eruit gegooit met 80% rendement. Koop gestaag nog putts aex 180 mei bij.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67355782
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aP6FtM271McE&refer=home
quote:
Marc Faber, managing director of Marc Faber Ltd., said Geithner is doing the “right thing” from a short-term perspective by implementing his plan for the economy. He also said he thinks the rally “may have some more legs” and the S&P 500 could reach the level of 880. Faber spoke today in an interview with Bloomberg Television.


Faber denkt 880, dat is vanaf de 666-level een rebound van 32%.

AEX zou dan toppen op 240 ongeveer, mits de AEX de S&P niet wil inhalen omdat de AEX is achtergebleven.

[ Bericht 12% gewijzigd door pberends op 24-03-2009 14:14:04 ]
  dinsdag 24 maart 2009 @ 13:50:09 #110
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67356149
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:22 schreef pberends het volgende:
Waarom staan de futures eigenlijk op 218, terwijl de AEX op 220 staat?
Er gaat nog dividend af voordat de futures expireren.
Daarnaast zit er een rentecomponent in.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  dinsdag 24 maart 2009 @ 13:50:41 #111
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67356171
Linkse beleggers zijn hun aandelen aan het verkopen
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67356220
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:50 schreef SeLang het volgende:
Linkse beleggers zijn hun aandelen aan het verkopen
Wist niet dat Greenpeace beursgenoteerd was...

Maaruh, wat bedoel je?
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 13:54:34 #113
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67356323
Zei faber iets over de tijdsperiode waarin hij dacht dat de 880 bereikt zou worden?

Als dat gaat gebeuren dan betekent het dat er nog een rally aankomt voor de AEX toch?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 13:56:20 #114
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67356383
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:51 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

Wist niet dat Greenpeace beursgenoteerd was...

Maaruh, wat bedoel je?
Ik zie vandaag een paar dwazen aan de gang op de beurs toen dacht ik dat zullen dan wel linkse beleggers zijn
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67356489
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:54 schreef Oizno het volgende:
Zei faber iets over de tijdsperiode waarin hij dacht dat de 880 bereikt zou worden?

Als dat gaat gebeuren dan betekent het dat er nog een rally aankomt voor de AEX toch?
Hij heeft meerdere malen eind april gezegd, maar dit wil niet zeggen dat we tussentijds een gezonde correctie kunnen krijgen. S&P op 880 is maar 8 procent verder vanaf het huidige niveau.
pi_67356662
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:56 schreef SeLang het volgende:

[..]

Ik zie vandaag een paar dwazen aan de gang op de beurs toen dacht ik dat zullen dan wel linkse beleggers zijn
  dinsdag 24 maart 2009 @ 14:10:17 #117
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67356859
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:51 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

Wist niet dat Greenpeace beursgenoteerd was...
Ik heb ooit een rechtzaak willen aanspannen tegen Greenpeace omdat door een lastercampagne van hun met aantoonbaar valse informatie (later ook door henzelf toegegeven) mijn opties Koninklijke Olie waardeloos afliepen. Heeft me een paar duizend gulden gekost.

(De beruchte Brent Spar affaire)
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67356891
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:56 schreef SeLang het volgende:

[..]

Ik zie vandaag een paar dwazen aan de gang op de beurs toen dacht ik dat zullen dan wel linkse beleggers zijn
.
pi_67356988
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 13:56 schreef SeLang het volgende:

[..]

Ik zie vandaag een paar dwazen aan de gang op de beurs toen dacht ik dat zullen dan wel linkse beleggers zijn
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_67357259
Aandelen Mittal er toch maar uitgooien tegen 20%
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 14:21:14 #123
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67357274
Hoop dat het uitkomt. Instappen op 175 en dit jaar nog klimmen naar 270.
pi_67357782
die S&P shorts doen niet zo veel he
it's better to burn out than to fade away...
pi_67357922
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 14:38 schreef lammegiraf het volgende:
die S&P shorts doen niet zo veel he
zo heel frapant is dat natuurlijk niet
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_67357951
ING gaat nu met ong. 10.000 stuks per seconde
pi_67358046
Durft iemand het aan om nu weer ING of Aegon te kopen, of gaat dit nog wel even downhill?
pi_67358053
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 14:43 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

zo heel frapant is dat natuurlijk niet
explain...ik kom doorgaans niet verder dan de AEX sprinters die wel als een gek fluctueren.
it's better to burn out than to fade away...
pi_67358086
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 10:55 schreef Oizno het volgende:
Ik heb Aegon maar even gekocht 500 stuks. Verwacht dat deze vanmiddag wel weer zal stijgen naar ongeveer +10
Aegon doet het inderdaad lekker met -10%.

Oh wacht, je zei +10%.
pi_67358104
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 14:47 schreef UncleSam het volgende:
Durft iemand het aan om nu weer ING of Aegon te kopen, of gaat dit nog wel even downhill?
Nee idioot. Aegon is ING zijn al verdubbeld, dus waarom uberhaupt nog kopen?

ING gaat op termijn naar de 1,50 (als Bos dat ervoor wil betalen bij het verplicht onteigenen van ING-aandeelhouders) en Aegon op termijn onder de 1 euro.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 14:50:38 #131
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67358115
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 14:49 schreef pberends het volgende:

[..]

Aegon doet het inderdaad lekker met -10%.

Oh wacht, je zei +10%.
Haha. De glazenbol was te wazig. Maar gelukkig had ik de order gecancelled

Ik blijf voorlopig maar even wachten. Maar zal het nog aantrekken tot 230 en daarna de bodem zoeken, zoals den akker zei, of gaat vanaf nu de bodem al gezocht worden?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 14:51:24 #132
140580 Charizma
El Cohones Grande
pi_67358140
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 14:47 schreef UncleSam het volgende:
Durft iemand het aan om nu weer ING of Aegon te kopen, of gaat dit nog wel even downhill?
Ik verwacht dat het downhill gaat, ik heb ze vanmorgen verkocht en mn winst gepakt. Zodra ze weer flink gezakt zijn stap ik weer in.
Be water my friend
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:03:14 #133
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_67358529
Welk cijfer is er bekend geworden, dat het zo explodeert?
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_67358546
http://www.lewrockwell.com/blog/lewrw/archives/025976.html
quote:
I Showed Peter Schiff's Speech to my MBA Class
Posted by Bill Anderson at March 24, 2009 06:59 AM

Last night, I did something a bit different in my MBA class. First, I continued with my planned lesson, a discussion of the second chapter of Mises' Bureaucracy, which deals with economic calculation and profit management.

Second, I played Peter Schiff's speech at the Austrian Scholars Conference, all 73 minutes of it. No one left, even though they were free to leave early.
.
pi_67358609
quote:
Ik verwacht dat het downhill gaat, ik heb ze vanmorgen verkocht en mn winst gepakt. Zodra ze weer flink gezakt zijn stap ik weer in.
Dirty politicians, Dirty judges and Dirty cops...
Who's the real CRIMINAL?!
pi_67358668
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:03 schreef Xtreem het volgende:
Welk cijfer is er bekend geworden, dat het zo explodeert?
Het zal wel iemand zijn met een Binck acccountje
pi_67358767
Oscar: "a Fundamental shift taking place"



[ Bericht 8% gewijzigd door Dave7 op 24-03-2009 15:25:56 ]
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:10:46 #138
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_67358792
Kan iemand dat short gaan iets toelichten. Begrijp het net niet helemaal
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_67358914
PPT kom er maar in...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:21:22 #140
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67359173
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:10 schreef One_conundrum het volgende:
Kan iemand dat short gaan iets toelichten. Begrijp het net niet helemaal
Verdienen met dalende koersen, Verliezen bij stijgende.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:23:50 #141
140580 Charizma
El Cohones Grande
pi_67359255
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:21 schreef digitaLL het volgende:

[..]

Verdienen met dalende koersen, Verliezen bij stijgende.
Is er ook ergens een goede uitgebreide uitleg hierover te vinden?
Be water my friend
pi_67359317
Ik begrijp het ook niet helemaal, maar ik handel alleen nog maar binnenlandse aandelen.

Niks geen shorts, opties, en wat dan ook.
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 15:25:55 #143
236264 crew  capricia
pi_67359325
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:23 schreef Charizma het volgende:

[..]

Is er ook ergens een goede uitgebreide uitleg hierover te vinden?
Hier:
http://www.euronext.com/fic/000/010/846/108468.pdf
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:27:14 #144
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_67359372
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:21 schreef digitaLL het volgende:

[..]

Verdienen met dalende koersen, Verliezen bij stijgende.
zover was ik ook al

Het is omgekeerd ofzo. eerst verkoop je als ze hoog staan en dan koop als ze laag staan. ofzo


edit: jaa die opties snap ik wel. maar short gaan op aandelen dan?
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_67359522
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:10 schreef One_conundrum het volgende:
Kan iemand dat short gaan iets toelichten. Begrijp het net niet helemaal
Shorten is aandelen verkopen die je niet hebt. Die worden dan van iemand anders geleend via je broker. Op een gegeven moment wil degene die ze uitgeleend heeft ze natuurlijk weer terug, en jij moet dan verplicht weer aandelen inkopen. Dat doe je dan tegen een lagere prijs. Zo heb jij je winst, en is iedereen tevreden.

Naked short gaan is hetzelfde, alleen worden de aandelen die jij verkoopt niet van iemand geleend, maar krijgt de ontvanger een soort van placeholders, IOU's genoemd. Ze hebben in principe geen waarde totdat jij wel iemand vind die ze of kan lenen, OF totdat jij ze van iemand anders (voor natuurlijk een lagere prijs) terugkoopt. Naked short zorgt ervoor dat er tijdelijk meer aandelen verhandeld worden dan er daadwerkelijk in omloop zijn. Er is dus meer aanbod. Dit kan de koers en het bedrijf compleet naar de afgrond helpen. Daarom ook sinds vorig jaar verboden door Wouter Bos. In Amerika in pricipe ook, maar de Amerikaanse tegenhanger van de AFM slaapt nog dieper dan hier.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:33:25 #146
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_67359605
oowja, heb ik wel eerder over gelezen. snap em. Dank!
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_67359647
Kan iemand mij uitleggen hoe dat werkt met die sprinters. Je leent een gedeelte van de 'aandelen' waar je rente over betaald toch? Hoe hoog is die rente..
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 15:36:01 #148
236264 crew  capricia
pi_67359737
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:34 schreef iank het volgende:
Kan iemand mij uitleggen hoe dat werkt met die sprinters. Je leent een gedeelte van de 'aandelen' waar je rente over betaald toch? Hoe hoog is die rente..
http://www.ingsprinters.nl/download/SprinterBrochure.pdf
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67360460
quote:
Thanks! Maar dan vind ik dus dit: "De rente die u over het financieringsniveau betaalt is gelijk aan de daggeld rente in de valuta van de onderliggende waarde plus een opslag van momenteel 2,0%"

Wat houd wil dit nou precies zeggen in duidelijke taal..
  dinsdag 24 maart 2009 @ 15:59:44 #150
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_67360621
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:55 schreef iank het volgende:

[..]

Thanks! Maar dan vind ik dus dit: "De rente die u over het financieringsniveau betaalt is gelijk aan de daggeld rente in de valuta van de onderliggende waarde plus een opslag van momenteel 2,0%"

Wat houd wil dit nou precies zeggen in duidelijke taal..
Als je in Euros leent, betaal je de geldmarkt rente +2%
Als je in USD leent, betaal je de geldmarkt rente in USD +2%
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_67361179
Die MT blijft echt sterk, begin steeds meer vertrouwen in dit aandeel te krijgen.
Momenteel op 15.50.
pi_67361509
en MT sleurt de AEX weer omhoog
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
pi_67361659
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 15:59 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Als je in Euros leent, betaal je de geldmarkt rente +2%
Als je in USD leent, betaal je de geldmarkt rente in USD +2%
is dat rente per dag of per jaar?
pi_67361870
En ik hoor mensen nog immer zeggen dat de AEX het slechter zou doen dan de andere beurzen in Europa...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67362329
Hoppa MT de deur uit gedaan, 188 euro winst .
  dinsdag 24 maart 2009 @ 16:48:04 #156
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67362406
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 16:45 schreef UncleSam het volgende:
Hoppa MT de deur uit gedaan, 188 euro winst .
Wanneer had je m gekocht?
pi_67362534
Op 12.69 dat was op 19 maart.
pi_67363117
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 16:28 schreef edikt het volgende:

[..]

is dat rente per dag of per jaar?
Ja, dat vraag ik me dus ok af..
  dinsdag 24 maart 2009 @ 17:19:35 #159
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_67363442
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 16:28 schreef edikt het volgende:

[..]

is dat rente per dag of per jaar?
rente wordt altijd uitgedrukt in procenten per jaar
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_67363994
+0,26% WAT EEN RALLY JONGENS WAT EEN RALLY
pi_67364006
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 16:45 schreef UncleSam het volgende:
Hoppa MT de deur uit gedaan, 188 euro winst .
Netjes!

Op termijn kan Mittal wel naar de 7 euro denk ik.
pi_67364087
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 17:37 schreef pberends het volgende:

[..]

Netjes!

Op termijn kan Mittal wel naar de 7 euro denk ik.
17 euro bedoel je?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 17:41:13 #164
66186 foetre
Wielren en Hardloop addict
pi_67364120
tvp
pi_67364127
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 17:40 schreef UncleSam het volgende:

[..]

17 euro bedoel je?
Ook. Maar op termijn moet 7 euro haalbaar zijn.
pi_67364265
Belangrijke mededeling: Vertraagde verwerking Euronext aandelenorders

Ik word zo fucking gay van Binck de laatste tijd...
  dinsdag 24 maart 2009 @ 17:47:54 #167
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_67364322
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 17:41 schreef pberends het volgende:

[..]

Ook. Maar op termijn moet 7 euro haalbaar zijn.
Waar baseer je dat op?
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
pi_67364409
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 17:47 schreef Xtreem het volgende:

[..]

Waar baseer je dat op?
AM deed lang veel overnames, dus die hebben eigenlijk wel krediet nodig. Aandelenemissie uiteindelijk sluit ik niet uit. Verder denk ik dat ze het dividend uiteindelijk tijdelijk gaan schrappen, en als de S&P naar 500 punten gaat, gaat AM gewoon mooi mee.
pi_67364471
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 17:51 schreef pberends het volgende:

[..]

AM deed lang veel overnames, dus die hebben eigenlijk wel krediet nodig. Aandelenemissie uiteindelijk sluit ik niet uit. Verder denk ik dat ze het dividend uiteindelijk tijdelijk gaan schrappen, en als de S&P naar 500 punten gaat, gaat AM gewoon mooi mee.
Ze hebben vandaag nog 1,1 mrd middels een convertible opgehaald. Nettoschuld positie neemt daardoor dus niet toe. Waarom zouden ze een emissie gaan doen dan volgens jou?
pi_67364930
quote:
AMSTERDAM VANDAAG: AEX sluit licht hoger, blijft boven 220
24-03-2009 17:59:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De Amsterdamse beurs is dinsdag verdeeld gesloten, ondanks winstnemingen, waarbij de AEX licht won. De AEX volgde in de eindsessie de bewegingen op Wall Street, met name van de S&P 500-index, nauwgezet.

De AEX-index sloot dinsdag 0,3% hoger op 221,47 punten, de Midkap verloor 1,2% op een slot van 289,82 punten en de Smallcap eindigde 0,7% hoger op 307,28 punten.

Wall Street noteerde rond het slot van de handel in Amsterdam licht lager. De Dow Jones Industrial Average noteerde een verlies van 0,7%, de S&P 500-index zakte 0,9%.

Handelaar Geoffrey Leloux van Keijser Capital stelt vast dat de AEX dinsdag in de loop van de handel de S&P 500-index nauwgezet volgde. "Wat positief is dat de 220 lijkt te houden en dat biedt een mogelijkheid voor de index voor meer. Mocht de S&P 500-index in de loop van de avond nog wat verder omhoog komen dan sluit ik niet uit dat de AEX woensdag de 227 punten in het vizier kan krijgen", aldus Leloux.

Op dat niveau is de AEX begin december 2 keer afgeketst en vandaar af weer opgeveerd. In januari van dit jaar herhaalde zich dit. Een kleine weerstand ligt rond 223,50 punten.

Hij wijst op het plan van de Amerikaanse minister van financien Timothy Geithner "dat waarschijnlijk maanden nodig heeft om zich te bewijzen", aldus de handelaar. Dinsdag verantwoordde Geithner zich samen met de voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve voor het Congress.

Leloux kijkt terug op een dag waarop de AEX te maken kreeg met winstnemingen, maar desondanks bewoog binnen een relatief smalle bandbreedte.

Opvallend was wat Leloux betreft de enorme belangstelling voor de converteerbare obligatie van ArcelorMittal. "Die was stevig overtekend. Beleggers hebben veel belangstelling voor bedrijfsobligaties en kijken vooral naar kwaliteit." Het aandeel ArcelorMittal sloot dinsdag met 7,6% winst op EUR15,85.

Unilever leek dinsdag te profiteren van sectorrotatie en sloot met een koerswinst van 4,0% op EUR14,50 bij hoge omzetten.

ING en Aegon, maandag nog grote winnaars, leverden dinsdag in als gevolg van winstnemingen. ING zakte 6,8%, Aegon verloor hetzelfde percentage.

Midkap-fonds Crucell leed dinsdag een koersverlies van 4,1% nu het gerucht gaat dat het bedrijf moeite zou hebben en koper te vinden.

De omzetten lagen lager dan maandag, maar waren hoog bij ArcelorMittal, ING, Aegon en Unilever.

De macro-economische agenda van woensdag bevat voor de VS de aanvragen voor een hypotheek voor de week die eindigt op 20 maart. Deze aanvragen komen om 12.00 uur naar buiten. Er zijn hiervoor geen prognoses beschikbaar.

Om 13.30 uur komen de orders voor duurzame goederen over februari naar buiten. Die zijn naar verwachting met 2% gedaald.

Om 15.00 uur is het de beurt aan de verkopen van nieuwe huizen, die een omvang van tussen de 10% en 20% van de totale huizenverkoop hebben. Het cijfer heeft betrekking op februari en is naar verwachting gedaald met 2,9% tegen een daling met 10,2% een maand eerder.

Om 15.30 uur maken de wekelijkse voorraden olie, benzine en distillaten als stookolie en diesel hun opwachting. Alleen voor benzine wordt een daling verwacht.

Staatsobligaties sloten dinsdag overwegend lager.

De euro noteerde dinsdag rond 18.00 uur $1,3543 tegen $1,3646 rond 8.15 uur in de ochtend.
pi_67366035
hmm de helft van mijn opties in MT toch weer te snel verkocht, mjah 80% rendement in enkele dagen is natuurlijk niet mis, de rest staat nu al op 130%. Putts ING staan inmiddels ook al op 25% lekker dagje zo
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67366037
Wel gaar hoor die sprinters amper volumes bij S&P 500 itt aex. Zal komen doordat S&P maar paar uurtjes op valt te anticiperen bij euronext zekerz?
pi_67366106
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 18:49 schreef edikt het volgende:
Wel gaar hoor die sprinters amper volumes bij S&P 500 itt aex. Zal komen doordat S&P maar paar uurtjes op valt te anticiperen bij euronext zekerz?
sprinters kan je beter op AEX fondsen en de AEX zelf doen.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67366275
quote:
Maatregelen tegen 'short selling' verlengd tot 1 juni 2009 6-10-2008
Door de aanhoudende uitzonderlijke marktomstandigheden heeft de AFM maatregelen genomen op het gebied van 'short selling' in financiële ondernemingen. Onder short selling wordt verstaan het innemen van een positie waarmee u speculeert op een koersdaling. Samenvattend komen de maatregelen neer op het volgende:

- U mag geen nieuwe positie innemen waarmee u speculeert op een koersdaling in de aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen en Van Lanschot en de Belgische aandelen Dexia en KBC Group.

- Als u per vrijdag 3 oktober 2008 een positie had in bovenstaande aandelen waarmee u speculeert op een koersdaling, mag u deze positie aanhouden. Het vergroten van deze shortpositie is niet toegestaan.

- Deze maatregel geldt niet alleen voor de aandelen van deze financiële ondernemingen, maar ook voor geschreven call- en gekochte putopties, short-turbo's en andere derivaten op aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen, Van Lanschot, Dexia en KBC Group.

- Deze beperkende maatregel wordt door ons systeemtechnisch niet afgedwongen. Bij het inleggen van orders dient u te handelen conform de nieuwe richtlijn van de AFM. Voor het volledige bericht verwijzen wij u naar de website van de AFM, www.afm.nl.

- Deze maatregel geldt tot 1 juni 2009.
En toch is de handel in putopties bij bijvoorbeeld ING enorm. Mag dit dan wel ?
pi_67366435
Huh wat vreemd ik dacht het alleen bij short gaan in aandelen gold. Ik vind het maar een gare maatregel dat je geen puts mag kopen :S.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 19:03:07 #176
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67366481
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 18:57 schreef pberends het volgende:

[..]

En toch is de handel in putopties bij bijvoorbeeld ING enorm. Mag dit dan wel ?
Misschien shorten ze via de VS
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_67366497
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 18:52 schreef edwinh het volgende:

[..]

sprinters kan je beter op AEX fondsen en de AEX zelf doen.
ja blijkbaar je kan beter koersabbonement NYSE afsluiten en dan opties kopen op die indexen lijkt mij
  dinsdag 24 maart 2009 @ 19:15:13 #178
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_67366903
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 18:52 schreef edwinh het volgende:

[..]

sprinters kan je beter op AEX fondsen en de AEX zelf doen.
Ik merk het. Had nooit eerder sprinters S&P gehad. Maar werkt niet echt....
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 19:16:12 #179
236264 crew  capricia
pi_67366932
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:15 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Ik merk het. Had nooit eerder sprinters S&P gehad. Maar werkt niet echt....
Hier nog een...gelukkig zijn ze gratis. Morgen gaan ze weer de deur uit.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67367053
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:16 schreef capricia het volgende:

[..]

Hier nog een...gelukkig zijn ze gratis. Morgen gaan ze weer de deur uit.
idem dito ben ik bang
pi_67367161
even een vraagje,

ik wil aandelen en callopties van Aegon kopen.

Wat moet ik precies doen, eerst aandelen en vervolgens opties, of allebei tegelijk, of andersom?
pi_67367186
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:23 schreef abovenalles het volgende:
even een vraagje,

ik wil aandelen en callopties van Aegon kopen.

Wat moet ik precies doen, eerst aandelen en vervolgens opties, of allebei tegelijk, of andersom?
is "er heel ver van weg blijven" ook een optie voor je?
pi_67367212
tgaat vandaag weer helemaal nergens over. Net als gisteren... . Ben benieuwd wanneer we weer naar beneden gaan. Omhoog is zo saai
pi_67367256
iedereen moet het leren toch?
pi_67367296
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:25 schreef abovenalles het volgende:
iedereen moet het leren toch?
mee eens, maar doe dat dan niet met de financials . Dat lijkt me ff te link voor een beginner.
pi_67367313
is goed, kan je met het bijvoorbeeld uitleggen voor randstad?
pi_67367398
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:03 schreef edikt het volgende:

[..]

ja blijkbaar je kan beter koersabbonement NYSE afsluiten en dan opties kopen op die indexen lijkt mij
of genoeg traden en daytrader binck gratis krijgen inclusief stream nyse
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  dinsdag 24 maart 2009 @ 19:35:38 #188
103219 OpenYourMind
Question Everything
pi_67367567
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 18:57 schreef pberends het volgende:

[..]

En toch is de handel in putopties bij bijvoorbeeld ING enorm. Mag dit dan wel ?
Dat zou ik ook wel graag willen weten!
"And if all others accepted the lie which the Party imposed - if all records told the same tale - then the lie passed into history and became truth. Who controls the past controls the future, who controls the present controls the past."
pi_67367731
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:23 schreef abovenalles het volgende:
even een vraagje,

ik wil aandelen en callopties van Aegon kopen.

Wat moet ik precies doen, eerst aandelen en vervolgens opties, of allebei tegelijk, of andersom?
Als je per se aandelen aegon wilt kopen nu, zou ik het risico zo veel mogelijk proberen af te dekken met putopties.
Optie twee is short gaan in aegon en callopties kopen om het risico te dekken.

Maarja putopties kopen/short gaan in aandelen mag niet op het moment las ik net dus tsja.... beter kan je misschien een ander fonds uitzoeken?
pi_67367906
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:30 schreef edwinh het volgende:

[..]

of genoeg traden en daytrader binck gratis krijgen inclusief stream nyse
True maarja ik zit bij alex daar krijg je dat niet gratis tenzij je iedere maand 2,50¤ betaald. Is er ook een bepaald nieuwskanaal wat jullie gebruiken bij beleggen en zo ja welke?? Ik vind rtl-Z veelal waardeloos en dat loopt altijd achter.
Ik zie bij mijn IB-account ook reuters newsfeeds (5 euro per maand oid). Heeft iemand hier daarmee toevallig ervaring?
pi_67367964
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:35 schreef OpenYourMind het volgende:

[..]

Dat zou ik ook wel graag willen weten!
Puts kan je gewoon kopen hoor. Het is momenteel alleen niet toegestaan om aan het zgn ' naked short selling ' te doen.
pi_67367995
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:27 schreef abovenalles het volgende:
is goed, kan je met het bijvoorbeeld uitleggen voor randstad?
Ik doe zelf nog niet traden, maar heb je al een rekening bij Alex of Binck?

BTW: kan iemand mij ff een PM sturen voor een Alex aanmelding?
  dinsdag 24 maart 2009 @ 19:49:24 #193
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67368059
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:35 schreef OpenYourMind het volgende:

[..]

Dat zou ik ook wel graag willen weten!
Bij het shorten leen je de aandelen die je vervolgens verkoopt. Die aandelen zal je met provisie terug moeten betalen. Indien de koers voldoende daalt kan je die aandelen later terugkopen op de markt en teruggeven aan de uitlener. Het verschil tussen aan en verkoopkoers minus provisie is dan je winst.
Door grote verkoop orders kan de koers naar beneden gemanipuleerd worden.

Bij een put optie:
De verkoper van een put-optie verplicht zich een onderliggende waarde af te nemen tegen een van tevoren afgesproken prijs. Als vergoeding ontvangt de schrijver van de koper het premiebedrag.
Dit is dus een directe verzekering het is een ander mechanisme en legt eigenlijk bodems in de markt doordat de schrijver zich verplicht af te nemen tegen een afgesproken prijs.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_67368253
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:46 schreef veekeend het volgende:

[..]

Puts kan je gewoon kopen hoor. Het is momenteel alleen niet toegestaan om aan het zgn ' naked short selling ' te doen.
CZB ING GROEP NV 5,00 Put 16.12.2009

Deze mag ik dan ook gewoon kopen? Hier is namelijk helemaal geen omzet in....
pi_67368328
Ing gaat door het putje op WS btw.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67368513
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:56 schreef edwinh het volgende:
Ing gaat door het putje op WS btw.
iets lager tov slot aex....
  dinsdag 24 maart 2009 @ 20:06:46 #197
103219 OpenYourMind
Question Everything
pi_67368685
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 19:46 schreef veekeend het volgende:

[..]

Puts kan je gewoon kopen hoor. Het is momenteel alleen niet toegestaan om aan het zgn ' naked short selling ' te doen.
Dat is niet wat er in dat bericht van pberends staat.
quote:
- Deze maatregel geldt niet alleen voor de aandelen van deze financiële ondernemingen, maar ook voor geschreven call- en gekochte putopties, short-turbo's en andere derivaten op aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen, Van Lanschot, Dexia en KBC Group.
"And if all others accepted the lie which the Party imposed - if all records told the same tale - then the lie passed into history and became truth. Who controls the past controls the future, who controls the present controls the past."
pi_67368739
Precies, naked short selling is verboden wist ik, maar het bericht van Binck doet vermoeden dat alle posities gebaseerd op een koersdaling niet is toegestaan. Toch is de handel hierin enorm.
pi_67368823
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:01 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

iets lager tov slot aex....
.87 (-12.20%) euro/dollar komt er idd nog bij
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67368913
hmm volgens mij bedoelen ze idd gewoon naked short want ik heb deze week ing e.d nog gewoon gekocht. Daar trek je volgens mij ook niet direct de koers mee weg.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  dinsdag 24 maart 2009 @ 20:15:49 #201
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67368969
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:08 schreef pberends het volgende:
Precies, naked short selling is verboden wist ik, maar het bericht van Binck doet vermoeden dat alle posities gebaseerd op een koersdaling niet is toegestaan. Toch is de handel hierin enorm.
Er is een verschil tussen shorten en put opties schrijven

Bij het shorten leen je de aandelen die je vervolgens verkoopt. Die aandelen zal je met provisie terug moeten betalen. Indien de koers voldoende daalt kan je die aandelen later terugkopen op de markt en teruggeven aan de uitlener. Het verschil tussen aan en verkoopkoers minus provisie is dan je winst.
Door grote verkoop orders kan de koers naar beneden gemanipuleerd worden.

Bij een put optie:
De verkoper van een put-optie verplicht zich een onderliggende waarde af te nemen tegen een van tevoren afgesproken prijs. Als vergoeding ontvangt de schrijver van de koper het premiebedrag.
Dit is dus een directe verzekering het is een ander mechanisme en legt eigenlijk bodems in de markt doordat de schrijver zich verplicht af te nemen tegen een afgesproken prijs.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_67369152
Is het ook verboden gedekt calls Aegon te schrijven?

pi_67369307
MT 16,40 NYC, als ie morgen weer 3% omhoog gaat gooi ik de de laatste 5 optiecontracten er ook uit, MT loopt tegen een dikke steun aan rond de 16.80, bovendien loopt het RSI behoorlijk op. Verkopen en gelijk weer putts kopen
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  dinsdag 24 maart 2009 @ 20:34:11 #204
103219 OpenYourMind
Question Everything
pi_67369646
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:15 schreef digitaLL het volgende:

[..]

Er is een verschil tussen shorten en put opties schrijven

Bij het shorten leen je de aandelen die je vervolgens verkoopt. Die aandelen zal je met provisie terug moeten betalen. Indien de koers voldoende daalt kan je die aandelen later terugkopen op de markt en teruggeven aan de uitlener. Het verschil tussen aan en verkoopkoers minus provisie is dan je winst.
Door grote verkoop orders kan de koers naar beneden gemanipuleerd worden.

Bij een put optie:
De verkoper van een put-optie verplicht zich een onderliggende waarde af te nemen tegen een van tevoren afgesproken prijs. Als vergoeding ontvangt de schrijver van de koper het premiebedrag.
Dit is dus een directe verzekering het is een ander mechanisme en legt eigenlijk bodems in de markt doordat de schrijver zich verplicht af te nemen tegen een afgesproken prijs.
Het punt is niet dat we niet weten wat het verschil is tussen shorten en put opties schrijven, maar dat het bericht dat pberends quote stelt dat het schrijven van call opties (ook gedekt?) en kopen van put opties (waarmee je dus speculeert dat een aandeel zal dalen) ook onder het verbod vallen.

Nogmaals...
quote:
- Deze maatregel geldt niet alleen voor de aandelen van deze financiële ondernemingen, maar ook voor geschreven call- en gekochte putopties, short-turbo's en andere derivaten op aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen, Van Lanschot, Dexia en KBC Group.
"And if all others accepted the lie which the Party imposed - if all records told the same tale - then the lie passed into history and became truth. Who controls the past controls the future, who controls the present controls the past."
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 20:37:25 #205
236264 crew  capricia
pi_67369783
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:34 schreef OpenYourMind het volgende:

[..]

Het punt is niet dat we niet weten wat het verschil is tussen shorten en put opties schrijven, maar dat het bericht dat pberends quote stelt dat het schrijven van call opties (ook gedekt?) en kopen van put opties (waarmee je dus speculeert dat een aandeel zal dalen) ook onder het verbod vallen.

Nogmaals...
[..]
"en andere derivaten"...
Erg onduidelijk dus...tenzij ze gewoon alles bedoelen wat speculeert op een koersdaling.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 24 maart 2009 @ 20:49:27 #206
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67370263
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:37 schreef capricia het volgende:

[..]

"en andere derivaten"...
Erg onduidelijk dus...tenzij ze gewoon alles bedoelen wat speculeert op een koersdaling.
Het effect hiervan zal zijn scherpere koersdalingen en een lagere koers.
1. Omdat je een positie in die aandelen niet tijdelijk kan verzekeren tegen een daling.
Dit betekent extra risico en dus een lagere koers.
2. Omdat schrijvers van puts die een bodem in de markt leggen door juist af te nemen tegen lagere koersen er simpelweg niet zijn.
3. Omdat deze instrumenten niet voorhanden zijn kunnen grote spelers hun posities niet veiligstellen en zullen eerder aan de zijlijn blijven.
Hierover is weer eens goed nagedacht(NOT)
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 20:49:29 #207
236264 crew  capricia
pi_67370265
Gaat de S&P in het rood eindigen of houden ze het nog droog?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67370403
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:49 schreef capricia het volgende:
Gaat de S&P in het rood eindigen of houden ze het nog droog?
nog 10min.. lijkt me duidelijk dus..
pi_67370407
Ik zie opeens Alberto Stegeman voor me in een muffig zaaltje vol met beeldschermen en sjonnies.

*vervormde stem*:"Ja als je wil kan ik zo aan 1000 puts komen voor je, kan ook zo 5000 calls voor je schrijven hoor, je hoeft me alleen maar even te bellen".

DAT DIT KAN IN NEDERLAND!
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 20:54:53 #210
236264 crew  capricia
pi_67370480
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:53 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

nog 10min.. lijkt me duidelijk dus..
Bij mij is ie inmiddels rood geworden...

S&P toch nog even hard naar beneden de laatste minuten:
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67370605
Wat een heerlijke afstort op Wall Straat.
pi_67370617
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:53 schreef TeringHenkie het volgende:
Ik zie opeens Alberto Stegeman voor me in een muffig zaaltje vol met beeldschermen en sjonnies.

*vervormde stem*:"Ja als je wil kan ik zo aan 1000 puts komen voor je, kan ook zo 5000 calls voor je schrijven hoor, je hoeft me alleen maar even te bellen".

DAT DIT KAN IN NEDERLAND!
Alberto van Samson en Gert?
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 20:59:11 #213
236264 crew  capricia
pi_67370640
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:58 schreef pberends het volgende:
Wat een heerlijke afstort op Wall Straat.
Met verbazing kijk ik ernaar...ben benieuwd of dit morgen nog invloed heeft op mijn sprinters S&P short...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67370688
Het AFM kan m'n reet roesten, ik ga binnenkort ook weer short op Aegon. Er wordt volop gehandeld in putopties Aegon en ING. Ik neem gewoon aan dat ze naked short selling bedoelen; en dat is volgens mij alleen weggelegd voor professionele partijen.
pi_67370715
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:59 schreef capricia het volgende:

[..]

Met verbazing kijk ik ernaar...ben benieuwd of dit morgen nog invloed heeft op mijn sprinters S&P short...
Dollar 1,3% sterker, en S&P weer aardig bijgetrokken... hopelijk staan ze nu weer op de aankoopprijs.
  Moderator dinsdag 24 maart 2009 @ 21:03:59 #216
236264 crew  capricia
pi_67370818
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:01 schreef pberends het volgende:

[..]

Dollar 1,3% sterker, en S&P weer aardig bijgetrokken... hopelijk staan ze nu weer op de aankoopprijs.
Tja, met de dollarkoers had ik eigenlijk niet eens rekening gehouden...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67370866
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:03 schreef capricia het volgende:

[..]

Tja, met de dollarkoers had ik eigenlijk niet eens rekening gehouden...
Bij een afstort wordt de dollar meestal sterker; dus long gaan op Amerikaanse indices is relatief minder aantrekkelijk en short gaan juist lucratiever.

In de toekomst zal dit verband overigens niet meer voorkomen; wanneer de dollar crashed.
pi_67371035
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 20:15 schreef digitaLL het volgende:
Bij het shorten leen je de aandelen die je vervolgens verkoopt. Die aandelen zal je met provisie terug moeten betalen. Indien de koers voldoende daalt kan je die aandelen later terugkopen op de markt en teruggeven aan de uitlener. Het verschil tussen aan en verkoopkoers minus provisie is dan je winst.
Door grote verkoop orders kan de koers naar beneden gemanipuleerd worden.
Je moet wel onderscheid maken tussen gedekte short gaan en ongedekt short gaan. Bij gedekt short gaan zijn de aandelen al geleend op het moment van verkoop, de levering van de aandelen vind direct plaats. Bij ongedekt short gaan zijn de aandelen op het moment van verkoop nog niet geleend, de levering van de aandelen vind dus op een ander moment plaats dan de verkoop er van. Volgens mij is alleen ongedekt short gaan momenteel verboden.
pi_67371072
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:00 schreef pberends het volgende:
Het AFM kan m'n reet roesten, ik ga binnenkort ook weer short op Aegon. Er wordt volop gehandeld in putopties Aegon en ING. Ik neem gewoon aan dat ze naked short selling bedoelen; en dat is volgens mij alleen weggelegd voor professionele partijen.
Wat ik net al zei, alleen naked short selling is op dit moment niet toegestaan. Short selling wel.
pi_67371266
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:10 schreef veekeend het volgende:

[..]

Wat ik net al zei, alleen naked short selling is op dit moment niet toegestaan. Short selling wel.
Binck loopt dus gewoon weer uit hun nek te zwammen. Wat een slordige broker is dit toch .
  dinsdag 24 maart 2009 @ 21:19:00 #222
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67371412
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:09 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Je moet wel onderscheid maken tussen gedekte short gaan en ongedekt short gaan. Bij gedekt short gaan zijn de aandelen al geleend op het moment van verkoop, de levering van de aandelen vind direct plaats. Bij ongedekt short gaan zijn de aandelen op het moment van verkoop nog niet geleend, de levering van de aandelen vind dus op een ander moment plaats dan de verkoop er van. Volgens mij is alleen ongedekt short gaan momenteel verboden.
Dat is idd een goeie aanvulling. Ik kan me voorstellen dat er korte tijd een naked short positie kan bestaan tijdens het afwikkelen van de transacties. Maar langdurige posities wijzen op marktmanipulatie en zijn in mijn ogen immoreel en verwerpelijk. Makkelijk te voorkomen lijkt me door alleen verkoop mogelijk te maken van daadwerkelijk geleverde aandelen en geen fictieve.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_67371610
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:19 schreef digitaLL het volgende:
Maar langdurige posities wijzen op marktmanipulatie en zijn in mijn ogen immoreel en verwerpelijk. Makkelijk te voorkomen lijkt me door alleen verkoop mogelijk te maken van daadwerkelijk geleverde aandelen en geen fictieve.
Volgens mij hanteren de meeste beurzen sowieso al een maximumgrens van 3 dagen tussen verkoop en levering van aandelen, met de maatregel om ongedekt short gaan te verbieden is deze grens praktisch gezien gewoon tot 0 dagen opgetrokken. Voor een langere periode ongedekt short gaan was dus sowieso al onmogelijk, dus ik heb ook altijd mijn vraagtekens gehad bij het nut van de maatregel om de leveringstermijn op nul dagen te zetten.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 21:29:31 #224
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67371789
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 21:24 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Volgens mij hanteren de meeste beurzen sowieso al een maximumgrens van 3 dagen tussen verkoop en levering van aandelen, met de maatregel om ongedekt short gaan te verbieden is deze grens praktisch gezien gewoon tot 0 dagen opgetrokken. Voor een langere periode ongedekt short gaan was dus sowieso al onmogelijk, dus ik heb ook altijd mijn vraagtekens gehad bij het nut van de maatregel om de leveringstermijn op nul dagen te zetten.
Tja, hier zal het wel meevallen. Maar Jim Puplava heeft het vaker gehad over dit fenomeen waarbij markten overspoeld werden met fictieve aandelen en er enorme naked short posities waren die soms langer dan een week bestonden. Vooral Canada is berucht. Slachtoffers zijn vaak kleinere beursgenoteerde bedrijven. De investeringsbanken die deze bedrijven financieren spelen zelfs onder een hoedje met de naked shortsellers
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 22:12:18 #225
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67373600
Het PPT drukte op het laatst op het verkeerde knopje
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67373647
quote:
Maatregelen 'short selling' verlengd tot 1 juni 2009


Door de aanhoudende uitzonderlijke marktomstandigheden heeft de AFM verdergaande maatregelen genomen op het gebied van 'short selling' in financiële ondernemingen. Onder short selling wordt verstaan het innemen van een positie waarmee u speculeert op een koersdaling. Samenvattend komen de nieuwe maatregelen neer op het volgende:

U mag geen nieuwe positie innemen waarmee u speculeert op een koersdaling in de aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen en Van Lanschot.

Als u per vrijdag 3 oktober 2008 een positie had in bovenstaande aandelen waarmee u speculeert op een koersdaling, mag u deze positie aanhouden. Het vergroten van deze shortpositie is niet toegestaan.

Deze maatregel geldt niet alleen voor de aandelen van deze financiële ondernemingen, maar ook voor call- en putopties, short-turbo's en andere derivaten op aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen en Van Lanschot.

Deze beperkende maatregel wordt door ons systeemtechnisch niet afgedwongen. Bij het inleggen van orders dient u te handelen conform de nieuwe richtlijn van de AFM. Voor het volledige bericht verwijzen wij u naar de website van de AFM, www.afm.nl.

Deze maatregel geldt vooralsnog tot 1 juni 2009.

Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de Servicedesk via 020-5218180. U kunt ook een e-mail sturen naar info@alex.nl.
Lijkt me duidelijk dat hier anticiperen op een koersdaling in het algemeen wordt bedoelt ongeacht of het nou naked short gaan of niet betreft.
Bij alex kan je sowieso alleen maar intraday short op aandelen dus zoveel zal het niet uitmaken voor de meesten hier denk ik. Ik vind het wel heel vreemd dat je geen putopties mag kopen

Ben trouwens ook benieuwd naar die S&P500 short sprinters.
pi_67373809
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 22:13 schreef edikt het volgende:

[..]

Lijkt me duidelijk dat hier anticiperen op een koersdaling in het algemeen wordt bedoelt ongeacht of het nou naked short gaan of niet betreft.
Bij alex kan je sowieso alleen maar intraday short op aandelen dus zoveel zal het niet uitmaken voor de meesten hier denk ik. Ik vind het wel heel vreemd dat je geen putopties mag kopen

Ben trouwens ook benieuwd naar die S&P500 short sprinters.
Volgens mij staat er nergens dat je geen putopties mag kopen? NSS mag niet, vanwege het speculatievere element...
pi_67374291
er staat toch letterlijk dit:


Deze maatregel geldt niet alleen voor de aandelen van deze financiële ondernemingen, maar ook voor call- en putopties, short-turbo's en andere derivaten op aandelen Aegon, ING Groep, Fortis, BinckBank, Kas Bank, SNS Reaal, Van der Moolen en Van Lanschot


Als je short gaat met putopties anticipeer je op een stijging en niet op een daling dus ze zullen het kopen van putopties bedoelen wat verboden is.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 22:35:10 #230
78918 SeLang
Black swans matter
pi_67374679
quote:
Obama is een stroman van de babyboomers en de oude Clinton kliek die de hoofdschuldigen zijn van deze crisis, dus dat is geen verrassing. Dat was al duidelijk voordat hij president was.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_67374739
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 22:35 schreef SeLang het volgende:

[..]

Obama is een stroman van de babyboomers en de oude Clinton kliek die de hoofdschuldigen zijn van deze crisis, dus dat is geen verrassing. Dat was al duidelijk voordat hij president was.
gelukkig zijn er nog een paar mensen negatief over obama
pi_67374780
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 22:35 schreef SeLang het volgende:

[..]

Obama is een stroman van de babyboomers en de oude Clinton kliek die de hoofdschuldigen zijn van deze crisis, dus dat is geen verrassing. Dat was al duidelijk voordat hij president was.
Change we can believe in.
  dinsdag 24 maart 2009 @ 22:41:25 #233
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_67374965
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 22:37 schreef pberends het volgende:

[..]

Change we can believe in.
Peter Schiff noemt Obama Bush on steroids
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_67375619
quote:
Wall Street: indexen zetten stap terug
24-03-2009 21:50:24

Brussel (tijd) - Op Wall Street zijn de belangrijkste indexen met verliezen gesloten, nadat maandag winsten van bijna 7 procent op de borden werden gezet. Toen reageerden beleggers euforisch op het plan van het Amerikaanse ministerie van Financiën om de financiële sector in de VS van een deel van zijn rommelkredieten te verlossen.

Al van bij de openingsbel kozen beleggers ervoor om wat van de winsten veilig te stellen. Sinds het dieptepunt van begin maart koersten de Dow en de S&P500 bijna 20 procent hoger, maandag wonnen de indexen net geen 7 procent. ‘De dolle euforie voor het plan-Geithner maakt plaats voor wat meer realisme’, liet een handelaar optekenen. ‘Verder is het logisch dat er wat winst van de tafel wordt genomen.’ De Dow sloot 1,5 procent lager op 7.660,37 punten. De brede S&P500 zakte 2 procent en de Nasdaq moest 2,4 procent inleveren.

De financiële sector, die maandag bijna 20 procent steeg, was gisteren de grootste daler met een sectorverlies van ruim 6 procent. In de Dow zakten JPMorgan, Bank of America en American Express meer dan 5 procent. De banksector breidde zijn verliezen verder uit, nadat econoom en Nobelprijswinnaar Paul Krugman op Bloomberg -televisie zei dat de VS de noodlijdende banken sowieso zullen moeten nationaliseren, omdat de financiële crisis nog zal uitdiepen. Krugman ziet de Amerikaanse economie pas laat in 2009 stabiliseren.

Ook Richard Bernstein, de invloedrijke beursstrateeg van Bank of America die in het midden van april de bank verlaat, liet zich pessimistisch uit over de banken. ‘Beleggers zouden bankaandelen beter verkopen, omdat het plan van het Amerikaanse ministerie van Financiën de spiraal van dalende winsten niet zal kunnen stoppen.’

Schaarse lichtpunten in de Dow waren DuPont en Boeing, beide aandelen wonnen bijna 2 procent. Ook General Electric deed het lange tijd erg goed. Volgens een analist van Deutsche bank zal het conglomeraat geen nieuwe aandelen meer moeten uitgeven om vers kapitaal op te halen.

Op de brede markt maakte International Paper (+12% tot 9,15 dollar) het mooie weer. ‘s Werelds grootste producent van kartonnen dozen liet weten dat het 71,6 miljoen dollar had gekregen van de Amerikaanse overheid, als beloning voor zijn gebruik van alternatieve brandstoffen. ‘Als je dat bedrag extrapoleert naar een volledig boekjaar, dan kan dat opbrengste na belastingen opleveren tussen 1 en 1,1 miljard dollar’, zei een analist gespecialiseerd in de papiersector. ‘Dat is een enorm bedrag.’ PDG
pi_67375892
quote:
Op dinsdag 24 maart 2009 22:41 schreef digitaLL het volgende:

[..]

Peter Schiff noemt Obama Bush on steroids


Mooie vergelijking met Bush-Obama en Hoover-Roosevelt.
pi_67382106
Opening rond 218.34...
pi_67382147
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 08:35 schreef veekeend het volgende:
Opening rond 218.34...
bron?

Laat maar, heb al het artikel op RTL site gevonden
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67382234
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 08:37 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

bron?

Laat maar, heb al het artikel op RTL site gevonden
Bloomberg is mijn bron hier
pi_67382308
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 08:35 schreef veekeend het volgende:
Opening rond 218.34...
de kabinetsplannen stuwen de AEX in no time naar +10
it's better to burn out than to fade away...
pi_67382504
haha, zolang de futs rond de nul blijven hangen in nyc blijf ik zitten als de onder de 0.5% gaan verkoop ik mijn calls denk ik
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67382640
Vanwaar de plus? WS was gisteren rood en niet zo'n beetje ook... De cijfers zijn nog immer niet goed. Het kabinet heeft nog steeds geen enkel idee of plan...

Rare jongens die beleggers...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67382734
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:10 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
Vanwaar de plus? WS was gisteren rood en niet zo'n beetje ook... De cijfers zijn nog immer niet goed. Het kabinet heeft nog steeds geen enkel idee of plan...

Rare jongens die beleggers...
maybe the futs
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  woensdag 25 maart 2009 @ 09:18:32 #243
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67382846
Verwachten jullie dat de financials vandaag verder omhoog schieten?
pi_67382897
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:18 schreef Oizno het volgende:
Verwachten jullie dat de financials vandaag verder omhoog schieten?
nee ING is niet koop waardig momenteel, MT zou ik nog wel een sprinter long kunnen gokken.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67383026
MT blijft lekker achter, erg wazig, want gister ging het lekker in NY met het aandeel .
pi_67383044
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:10 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
Het kabinet heeft nog steeds geen enkel idee of plan...
Er is een akkoord hoor .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_67383150
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:20 schreef edwinh het volgende:

[..]

nee ING is niet koop waardig momenteel, MT zou ik nog wel een sprinter long kunnen gokken.
MT is natuurlijk niet bepaald een fin.

Long op MT? sja...denk dat je dan ongeveer evenveel kans hebt op wins als short op MT...is niet te zeggen welke kant het opgaat.
it's better to burn out than to fade away...
pi_67383445
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:30 schreef lammegiraf het volgende:

[..]

MT is natuurlijk niet bepaald een fin.

Long op MT? sja...denk dat je dan ongeveer evenveel kans hebt op wins als short op MT...is niet te zeggen welke kant het opgaat.
nee maar als je kijk naar de indicatoren dan heb je met long meer kans , mjah het blijft gokken
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
  woensdag 25 maart 2009 @ 09:53:51 #249
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_67383725
Pas op, lange lap en zelf vertaald

Naar een Nieuwe Duurzame Economie - Robert Costanza [Universiteit van Vermont, V.S.]

De huidige financiële crisis is het resultaat van slecht gereguleerde markten die zijn gestoeld op een ideologie van vrije marktkapitalisme en onbeperkte economische groei. Het fundamentele probleem is dat de onderliggende veronderstellingen van deze ideologie niet verenigbaar zijn met wat wij nu over de echte staat van de wereld weten. De financiële wereld is in wezen een reeks tellers voor goederen, diensten, en risico's in de echte wereld. Wanneer die tellers te ver van de werkelijkheid af gaan wijken, moeten er uiteindelijk "aanpassingen" volgen die tot crisis en paniek kunnen leiden. Om dit nu en voor de toekomst op te lossen is het nodig dat wij de tellers opnieuw laten aansluiten met de werkelijkheid: wat zijn onze echte activa en hoe waardevol zijn zij? Om dit te doen is een nieuwe visie nodig op de economie en waar deze toe dient, een correcte en uitvoerige boekhouding van echte activa en nieuwe instellingen die de markt gebruiken in zijn juiste rol van bediende in plaats van meester.

De heersende visie op de economie is gebaseerd op een aantal veronderstellingen die gemaakt werden tijdens een periode waarin de wereld van mensen en hun gebouwde infrastructuur nog vrij leeg was. In deze "lege wereld"-context was het opgebouwde kapitaal de beperkende factor terwijl het natuurlijke kapitaal en sociale kapitaal overvloedig was. Het was in die context logisch om je niet ongerust te maken om milieu en sociale externe factoren aangezien deze verondersteld werden een kleine invloed te hebben en eventuele problemen klein en makkelijk oplosbaar zouden zijn. Het was toen logisch om je op de groei van de markteconomie te concentreren, zoals die door middel van het BNP als primair middel wordt gemeten, om menselijk welzijn te verbeteren. Het was toen logisch om de economie te beschouwen als slechts op de markt gebrachte goederen en diensten en als doel het verhogen van de hoeveelheid van verbruikte goederen en diensten te hebben.

Maar de wereld is dramatisch veranderd. Wij leven nu in een wereld die behoorlijk gevuld is met mensen en gebouwde infrastructuur. In deze nieuwe context moeten wij ons eerst herinneren dat het doel van de economie het duurzaam verbeteren van menselijk welzijn en levenskwaliteit is. Wij moeten ook goed onthouden dat de materiële consumptie en het BNP slechts middelen daartoe zijn en geen doelen op zich. Wij moeten erkennen, iets dat zowel oude wijsheid als nieuw psychologisch onderzoek ons vertellen, dat materiële consumptie voorbij echte behoefte het welzijn zelfs kan verminderen. Wij moeten beter begrijpen wat werkelijk tot duurzaam menselijk welzijn bijdraagt en de wezenlijke bijdragen hieraan van natuurlijk en sociaal kapitaal erkennen die nu al de beperkende factoren in vele landen zijn. Wij moeten onderscheid maken tussen echte armoede in termen van lage kwaliteit van leven en slechts het hebben van een laag monetair inkomen. Uiteindelijk moeten wij een nieuw model van de economie en haar ontwikkeling tot stand brengen die deze nieuwe en meer volledige wereldcontext en visie erkent.

Dit nieuwe model van ontwikkeling dient duidelijk op het doel van duurzaam menselijk welzijn te worden gebaseerd. Het zou de vooruitgang meten in eenheden die duidelijk dit doel erkennen. Het zou het belang van ecologische duurzaamheid, sociale billijkheid en echt economisch rendement erkennen. De ecologische duurzaamheid impliceert erkennen dat het natuurlijke en sociale kapitaal niet oneindig vervangbaar door gebouwd en menselijk kapitaal is en dat er echte biofysische grenzen aan de uitbreiding van de markteconomie bestaan. De sociale billijkheid impliceert het erkennen dat de distributie van rijkdom een belangrijke determinant van sociaal kapitaal en levenskwaliteit is.

De oplossing op lange termijn voor de financiële crisis is daarom zich voorbij het economische model van "groei tot elke prijs" te bewegen naar een economisch model dat de echte kosten en de voordelen van de groei erkent. Wij kunnen onze verslaving aan fossiele brandstoffen, overconsumptie, en het huidige economische model breken en een duurzamere en wenselijke toekomst tot stand brengen die zich op levenskwaliteit eerder dan slechts hoeveelheid consumptie concentreert. Het zal niet gemakkelijk zijn; het zal een nieuwe visie, nieuwe maatregelen en nieuwe instellingen vereisen. Het zal een herontwerp van onze volledige maatschappij vereisen. Maar het is geen offer van levenskwaliteit om deze verslaving te breken. In tegendeel zelfs, het is een offer om het niet te doen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Perrin op 25-03-2009 09:59:58 ]
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_67383846
Nou, zo te zien heeft Robert ook een open deur gevonden
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
  woensdag 25 maart 2009 @ 10:00:58 #251
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_67383897
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 09:59 schreef dramatiek het volgende:
Nou, zo te zien heeft Robert ook een open deur gevonden
Zie jij een van onze politieke leiders het hierover hebben? Ze lijken me behoorlijk vergroeid met het oude, falende, model.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 25 maart 2009 @ 10:08:15 #252
247892 NatteKrant
Lamme Goedzak
pi_67384101
AEX pakt weer ruim een procent en gister is de AEX boven de 218-220 gebleven. Weg omhoog weer even gevonden of gaat er nog een (hevige) correctie volgen de komende dagen?
De post hieronder? Useless!
pi_67384243
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 10:00 schreef Perrin het volgende:

[..]

Zie jij een van onze politieke leiders het hierover hebben? Ze lijken me behoorlijk vergroeid met het oude, falende, model.
Nee dat niet.Maar voor elke persoonlijke werkelijkheid zijn er natuurlijk andere open deuren.
http://www.mrwonkish.nl Eurocrisis, Documentaires, Economie
pi_67384731
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 10:08 schreef NatteKrant het volgende:
AEX pakt weer ruim een procent en gister is de AEX boven de 218-220 gebleven. Weg omhoog weer even gevonden of gaat er nog een (hevige) correctie volgen de komende dagen?
De AEX heeft nog steeds een hoop goed te maken. Zolang we boven de 220 blijven is er een goede kans dat we de 230 gaan zien binnenkort (met als doel zelfs de 237)
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_67384773
Verkoop bedrijfswagens daalt 40% in Europese Unie
quote:
Nog nooit daalde de verkoop van bedrijfsvoertuigen zo snel.

Zware vrachtwagens
In februari zijn in de hele Europese Unie bijna 40% minder bedrijfsauto's verkocht. In alle landen was sprake van een afname. Vooral zware vrachtwagens van meer dan 16 ton worden nauwelijks meer verkocht. De transportsector wordt hard getroffen door de economische crisis. Alleen de verkoop van bussen groeide nog in enkele landen.

DAF
Gisteren bleek al dat DAF verwachtte dat de verkoop van zware vrachtwagens dit jaar tot 40% en mogelijk meer daalt.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67384974
Aantal zelfstandigen onder de armoedegrens verdubbeld
quote:
Het aantal zelfstandige ondernemers onder de armoedegrens is sinds 1990 verdubbeld van 52.500 tot ruim 100.000. Armlastige zelfstandigen zijn vaak actief in de landbouw, de detailhandel en de horeca.

Dit blijkt uit de nieuwe Monitor Inkomens Ondernemers van onderzoeksinstituut EIM die woensdag verschijnt. De onderzoekers leggen de armoedegrens bij een netto besteedbaar inkomen van 11.000 euro op jaarbasis.

Verlies van klanten is een van de redenen dat zelfstandige ondernemers onder de armoedegrens terechtkomen. Ook prijsfluctuaties van producten of concurrentie uit lagelonenlanden kunnen leiden tot een armoedesituatie.

Allochtonen, vrouwen en starters
De onderzoekers schrijven de verdubbeling van het aantal zelfstandigen onder de armoedegrens toe aan de toetreding van nieuwe groepen ondernemers, onder wie allochtonen, vrouwen en starters. Deze groepen drukken het gemiddelde inkomen. Dat geldt ook voor nieuwe vormen van ondernemerschap die niet per definitie gericht zijn op groei (zzp’ers).

Circa 7% van de zelfstandige ondernemers blijkt structureel te weinig inkomen uit de onderneming te halen.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67385014
Eén op de zeven zelfstandige ondernemers leeft onder armoedegrens
quote:
Ondernemen is risico nemen. Een van die risico’s is vervallen in armoede. Voor één op de zeven zelfstandige ondernemers is dit realiteit. Het aantal van hen onder de armoedegrens — circa 11.000 netto per jaar — is sinds 1990 verdubbeld tot ruim 100.000. Zeg het aantal inwoners van Zwolle.

Volgens onderzoeksinstituut EIM zitten alleenstaanden, allochtonen en starters in de gevarenzone. ‘Het armoederisico onder deze groepen is anderhalf tot twee keer zo hoog als gemiddeld’, zegt onderzoeker Mickey Folkeringa. Het totale aantal zelfstandigen is sinds 1990 toegenomen met twee derde.

De Monitor Inkomens Ondernemers, die vandaag voor het eerst verschijnt, laat zien dat huishoudens met een zelfstandige als kostwinner vaker onder de armoedegrens zitten dan het gemiddelde Nederlandse huishouden: 12,4% versus 9,3%.

Concurrentie uit lagelonenlanden
Ondernemers met lage inkomens zijn vooral te vinden in de agrarische sector, de detailhandel en de horeca. Ze zitten veelal in landelijke provincies als Friesland, Drenthe, Zeeland of in steden als Amsterdam, Den Haag, Rotterdam.

Volgens Folkeringa hebben ondernemers in de agrarische sector vaak te maken met prijsfluctuaties van grondstoffen en landbouwproducten. Tevens zet de concurrentie uit lagelonenlanden een toenemede druk op hun inkomsten. En in de detailhandel en de horeca heerst moordende concurrentie door lage toetredingsdrempels. Daarnaast is er de zuigkracht vanuit het grootbedrijf.

De onderzoeker plaatst enkele kanttekeningen. ‘Soms hebben ondernemers de beschikking over vermogensposten waarachter ‘verkapte consumptie’ schuilgaat: privé-gebruik van een bedrijfsauto of een woning die tevens wordt gebruikt als bedrijfsruimte.

Overlevingskansen van zelfstandigen
Niettemin kan een armoedesituatie voor zelfstandigen grote gevolgen hebben voor de continuïteit van een onderneming. ‘De overlevingskansen van zelfstandigen die in een bepaald jaar met een laag inkomen worden geconfronteerd, zijn consequent lager dan die van ondernemers met een hoger inkomen.’

Een van de opmerkelijke uitkomsten van het EIM-onderzoek is dat 7% van het aantal zelfstandigen structureel te weinig inkomsten haalt uit de eigen onderneming. Nog opmerkelijker is dat deze groep van 48.000 zich nauwelijks roert.

Zestig uur per week werken
Onderzoeker Folkeringa zegt dat hij schrok van dit forse aantal. ‘Je hoort vaak dat ondernemers zestig uur per week werken. Als dit dan is wat het oplevert?’ Het roept de vraag op waarom de omvang van deze groep vrij constant blijft.
Hoewel dit volgens Folkeringa meer onderzoek vergt, heeft hij op voorhand enkele suggesties: ‘Ondernemers kunnen er fiscaal belang bij hebben om hun winst zo laag mogelijk te houden. Een andere mogelijkheid is zwart geld.’

Ondernemers zelf lijken niet met dat lage inkomen te zitten? ‘Nee, ik heb over het algemeen niet de indruk dat het hier gaat om een zielige groep. Ze klagen niet.’ Hij wijst erop dat ze andere dingen kennelijk belangrijker vinden: zelf de inhoud en de tijden van het werk bepalen,bijvoorbeeld.

Kleinschalig ondernemerschap
Het EIM heeft de inkomens ontwikkeling van zelfstandigen sinds 1990 in kaart gebracht. Wat domineert is het beeld van een neerwaartse trend. Folkeringa schrijft dit toe aan de opkomst van kleinschalig ondernemerschap. Nieuwe groepen zoals allochtonen, vrouwen en starters drukken het gemiddelde inkomen. Daarnaast kwamen nieuwe vormen van ondernemerschap in zwang — denk aan zelfstandige zonder personeel. Dergelijke vormen zijn niet per definitie gericht op groei.

Het jaar 2004 vormt echter een omslagpunt, dankzij een opgaande conjunctuur. Volgens Folkeringa zet de stijgende lijn zich vanaf 2004 enkele jaren voort.

In 2007 is er zelfs sprake van een toename van het gemiddeld besteedbaar inkomen met 6%. Deze stijging is deels toe te schrijven aan de in dat jaar ingevoerde 10% fiscale winstvrijstelling in het midden- en kleinbedrijf. Maar in 2008 voorziet het EIM een afvlakking van de groei van de inkomensontwikkeling van zelfstandigen door een hoge inflatie en een neergaande conjunctuur. Dit cijfer wordt pas later dit voorjaar bekendgemaakt.

Op voorhand is wel duidelijk dat de gevolgen van de kredietcrisis er in het jaar 2009 niet om zullen liegen. MKB Nederland verwacht dat het aantal faillissementen dit jaar met 60% stijgen tot 11.000.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67385163
ING-analisten: tijd voor vroegcyclische aandelen
quote:
Het is voor beleggers momenteel aantrekkelijk om een mix van vroegcyclische aandelen aan te schaffen, aangevuld met enkele defensieve aandelen uit de Benelux. Dat stellen de analisten van ING Wholesale Banking woensdag in een rapport.

"Het is niet verstandig om te wachten op de absolute bodem, dat is een zinloze exercitie in markttiming. Het laagste punt is mogelijk al gepasseerd, en is al ingeprijsd in de markt", zegt Jan Hein de Vroe, hoofd Nederlandse Aandelenresearch bij ING Wholesale Banking.

In het eerste kwartaal ging de voorkeur van de ING-analisten uit naar defensieve fondsen. Nu is het tijd vroegcyclische aandelen te kopen zoals technologiefondsen, uitzenders, consumentgerelateerde bedrijven.

Voor het tweede kwartaal van 2009 gaat de voorkeur van de ING-analisten dan ook uit naar bedrijven als ASML, Unit 4 Agresso, Nutreco, Vopak, Philips en Randstad.

Volgens de ING-analisten blijft de eurozone dit jaar nog in recessie verkeren, de economie krimpt met 3,2% en de economische groei zal in 2010 zwak zijn met 0,2%.

De Vroe verwacht dat het dieptepunt van de bedrijfswinsten in het eerste of tweede kwartaal van 2010 zal liggen. "De traditionele vuistregel gaat ervan uit dat de aandelenmarkt zo'n drie kwartalen voor dat moment een bodem bereikt. Als deze regel nog steeds opgaat, is het tweede of derde kwartaal van 2009 het meest waarschijnlijke moment voor het begin van een duurzame rally", aldus de Vroe in het rapport.
Nu had ik al geen hoge pet op van de analisten van de ING, maar dit slaat alles imo...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  woensdag 25 maart 2009 @ 11:16:57 #259
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67386299
Ik snap het niet helemaal. Eerst zegt ie:

"Het is niet verstandig om te wachten op de absolute bodem, dat is een zinloze exercitie in markttiming. Het laagste punt is mogelijk al gepasseerd, en is al ingeprijsd in de markt"

En later:

"De traditionele vuistregel gaat ervan uit dat de aandelenmarkt zo'n drie kwartalen voor dat moment een bodem bereikt. Als deze regel nog steeds opgaat, is het tweede of derde kwartaal van 2009 het meest waarschijnlijke moment voor het begin van een duurzame rally"

Spreekt dit niet elkaar een beetje tegen?
pi_67386466
Zit geen volume achter vandaag
  woensdag 25 maart 2009 @ 11:27:09 #261
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_67386657
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:16 schreef Oizno het volgende:
Ik snap het niet helemaal. Eerst zegt ie:

"Het is niet verstandig om te wachten op de absolute bodem, dat is een zinloze exercitie in markttiming. Het laagste punt is mogelijk al gepasseerd, en is al ingeprijsd in de markt"

En later:

"De traditionele vuistregel gaat ervan uit dat de aandelenmarkt zo'n drie kwartalen voor dat moment een bodem bereikt. Als deze regel nog steeds opgaat, is het tweede of derde kwartaal van 2009 het meest waarschijnlijke moment voor het begin van een duurzame rally"

Spreekt dit niet elkaar een beetje tegen?
Nee. Hij zegt gewoon dat niemand kan timen (muv geluk) wanneer de absolute bodem bereikt is. Dat is gewoon zo. Misschien gaan we nog een keer omlaag, misschien ook niet. De markt is efficient.
The End Times are wild
  woensdag 25 maart 2009 @ 11:34:31 #262
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_67386907
Vandals attack home of Fred Goodwin
quote:
Vandals smashed windows and damaged a car on Wednesday at the home of former RBS chief Sir Fred Goodwin, who sparked public anger when he refused to give up his big pension after the government rescued his bank. Three ground floor windows were smashed as well as the back window and passenger window of a Mercedes S600 parked in the driveway, according to a BBC report.

Goodwin left the bank with a 693,000 pound annual pension last October after the government bailed it out. His decision not to repay the pension, despite leading RBS into Britain's biggest ever banking failure, triggered a public and political backlash. Prime Minister Gordon Brown described the payment as "unacceptable."
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_67387309
AEX als enige in Europa in de plus... En ik maar denken dat de beleggers hier realistischer waren...
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator woensdag 25 maart 2009 @ 11:53:57 #264
236264 crew  capricia
pi_67387563
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:46 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
AEX als enige in Europa in de plus... En ik maar denken dat de beleggers hier realistischer waren...
Ach joh, dat is maar tijdelijk. Komt omdat het crisisplan rond is...als dat nieuwtje voorbij is, gaat de winst er weer af.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67387579
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:53 schreef capricia het volgende:

[..]

Ach joh, dat is maar tijdelijk. Komt omdat het crisisplan rond is...als dat nieuwtje voorbij is, gaat de winst er weer af.
Zijn ze in A'dam trager van begrip dan in de rest van Europa dan?
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator woensdag 25 maart 2009 @ 11:55:33 #266
236264 crew  capricia
pi_67387619
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:54 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

Zijn ze in A'dam trager van begrip dan in de rest van Europa dan?
Dat plan geldt natuurlijk ook alleen voor NL...heeft de rest in Europa minder mee te maken.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67387771
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:55 schreef capricia het volgende:

[..]

Dat plan geldt natuurlijk ook alleen voor NL...heeft de rest in Europa minder mee te maken.
O, je bedoelde de "plannen" van Balkenende cs. Die hij zometeen bekend gaat maken en waar vele commentatoren op BNR en RTL-Z al gehakt van hebben gemaakt?
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67387854
UK CBI Realized Sales Cijfer: -44 Verwacht: -35 Vorig cijfer: -25

Erg slecht dus.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator woensdag 25 maart 2009 @ 12:01:59 #269
236264 crew  capricia
pi_67387864
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 11:59 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

O, je bedoelde de "plannen" van Balkenende cs. Die hij zometeen bekend gaat maken en waar vele commentatoren op BNR en RTL-Z al gehakt van hebben gemaakt?
Dat is de enige verklaring die ik kan vinden voor het positivisme op het Damrak...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67387946
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 12:01 schreef capricia het volgende:

[..]

Dat is de enige verklaring die ik kan vinden voor het positivisme op het Damrak...
Balkie gaat pas om 15:15 toelichten... Na ja... we wachten al weken, kan die paar uur er ook wel bij... Toch?
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  Moderator / Redactie Sport woensdag 25 maart 2009 @ 12:07:16 #271
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_67388048
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 12:04 schreef rvlaak_werk2 het volgende:

[..]

Balkie gaat pas om 15:15 toelichten... Na ja... we wachten al weken, kan die paar uur er ook wel bij... Toch?
Ja vind ik ook, die paar uurtjes .

winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_67388136
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 12:07 schreef borisz het volgende:

[..]

Ja vind ik ook, die paar uurtjes .


Ik zou het hilarisch vinden als er in de tussentijd desastreus economisch nieuws komt en de AEX met 20% naar beneden flikkert...

Maar goed, je kan dromen
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67388224
Roemenië krijgt noodkrediet van 20 miljard euro
quote:
Roemenië krijgt een reddingsboei van 20 miljard euro toegeworpen door het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Europese Unie en de Wereldbank.

Recessie
De noodkredieten moeten het land helpen de internationale recessie te doorstaan en de economie te hervormen. Het IMF maakte woensdag bekend bijna 13 miljard euro vrij te willen maken voor leningen aan Roemenië. De EU komt naar verwachting met 5 miljard euro over de brug, de Wereldbank stelt 1 miljard euro beschikbaar. Een extra miljard komt van de Europese ontwikkelingsbank EBRD en andere internationale instellingen.

Hervormingen
De kredieten moeten de gevolgen van de recessie verzachten. Door de internationale economische achteruitgang stroomt er veel minder geld Roemenië in dan voorheen. De hervormingen die aan de leningen zijn verbonden, moeten de Roemeense economie stabieler maken, zodat het land op termijn kan toetreden tot de eurozone.

Zware schuldenlast
Ondanks de hulp zal Roemenië naar verwachting niet ontkomen aan een forse economische recessie. Het land zucht onder een zware schuldenlast en zal pijnlijke maatregelen moeten nemen om financieel orde op zaken te stellen. 'Met internationale hulp hopen we het ergste te voorkomen en de pijn van de aanpassingen te verzachten', stelde IMF-econoom Jeffrey Franks, die de onderhandelingsmissie in Boekarest leidde.

IMF
Volgens IMF-topman Dominique Strauss-Kahn bevat het hervormingsprogramma expliciete eisen voor hogere uitgaven aan sociale voorzieningen en bescherming voor gepensioneerden en ambtenaren met een laag salaris.

Nummer 6
Roemenië is het zesde Europese land dat bij het IMF aanklopt voor hulp om de economische crisis te doorstaan. Eerder werden Hongarije, Servië, Letland, Oekraïne en IJsland al van noodkredieten voorzien
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67388229
futs bijna weer op het 0 punt, aex dus erg goed bezig.
  woensdag 25 maart 2009 @ 12:18:45 #275
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_67388419
Dear A.I.G., I Quit!
quote:
The following is a letter sent on Tuesday by Jake DeSantis, an executive vice president of the American International Group’s financial products unit, to Edward M. Liddy, the chief executive of A.I.G.
DEAR Mr. Liddy,

It is with deep regret that I submit my notice of resignation from A.I.G. Financial Products. I hope you take the time to read this entire letter. Before describing the details of my decision, I want to offer some context:

I am proud of everything I have done for the commodity and equity divisions of A.I.G.-F.P. I was in no way involved in — or responsible for — the credit default swap transactions that have hamstrung A.I.G. Nor were more than a handful of the 400 current employees of A.I.G.-F.P. Most of those responsible have left the company and have conspicuously escaped the public outrage.

After 12 months of hard work dismantling the company — during which A.I.G. reassured us many times we would be rewarded in March 2009 — we in the financial products unit have been betrayed by A.I.G. and are being unfairly persecuted by elected officials. In response to this, I will now leave the company and donate my entire post-tax retention payment to those suffering from the global economic downturn. My intent is to keep none of the money myself.

I take this action after 11 years of dedicated, honorable service to A.I.G. I can no longer effectively perform my duties in this dysfunctional environment, nor am I being paid to do so. Like you, I was asked to work for an annual salary of $1, and I agreed out of a sense of duty to the company and to the public officials who have come to its aid. Having now been let down by both, I can no longer justify spending 10, 12, 14 hours a day away from my family for the benefit of those who have let me down.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_67388462
Vandaag mooi gecasht bij ING. Op 12 maart gekocht voor 3,10 euro en nu verkocht voor 4,86 euro. Meer dan 50% rendement. .
  Moderator woensdag 25 maart 2009 @ 12:37:58 #277
236264 crew  capricia
pi_67388994
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 12:20 schreef ruben3123 het volgende:
Vandaag mooi gecasht bij ING. Op 12 maart gekocht voor 3,10 euro en nu verkocht voor 4,86 euro. Meer dan 50% rendement. .
Gisteren stonden ze boven de 5,70. Je bent dus eigenlijk net een dag te laat.
Maar toch een mooie winst, toch!

[ Bericht 2% gewijzigd door capricia op 25-03-2009 12:48:58 ]
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67389414
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 12:37 schreef capricia het volgende:

[..]

Gisteren stonden ze boven de 5,70. Je bent dus eigenlijk net een dag te laat.
Maar toch een mooie winst, toch!
lol, ik heb vorige week aegon op 2,50 verkocht
  woensdag 25 maart 2009 @ 13:05:57 #279
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67389870
Ach ja, als je alles vantevoren weet dan had je op 5/6 maart volop ING gekocht en gistermorgen weer verkocht.

Edit: ik zat trouwens het oude topic van rond die datum door te lezen. Vrijwel niemand een koop advies zien geven voor ING Zag vooral dode leeuwtjes.
  Moderator woensdag 25 maart 2009 @ 13:06:47 #280
236264 crew  capricia
pi_67389906
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 13:05 schreef Oizno het volgende:
Ach ja, als je alles vantevoren weet dan had je op 5/6 maart volop ING gekocht en gistermorgen weer verkocht.
Mijn timing is ronduit slecht te noemen...maar ja, dan heb ik iets om te verbeteren!
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_67390320
oh, daar hebben we heijmans ook weer es met een dikke plus
pi_67390673
Core Durable Goods Orders m/m 3.9% -2.0% -3.0%

Beter dan verwacht dus
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_67391410
VS orders duurzame goederen feb +3,4% 13:30:00
VS orders duurzame goederen ex-transport +3,9% in feb 13:30:00
VS orders duurzame goederen ex-defensie +1,7% in feb 13:30:00
VS orders duurzame goederen jan bijgesteld naar -7,3%

lijkt me niet ongunstig
it's better to burn out than to fade away...
  woensdag 25 maart 2009 @ 14:10:05 #285
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67392075
Even een vraagje mbt een stoploss order.

Stel dat aandeel x 6 euro waard is. Ik heb een stoploss aangegeven van 5,50. Aan het eind van de dag staat aandeel x nog op 6 euro. De volgende dag opent de beurs echter lager en aandeel x is ineens 5 euro waard. Zijn mijn aandelen dan wel voor 5,50 verkocht of krijg ik er dan maar 5 euro voor?
pi_67392099
pff had gisteren wat shorts mittal gekocht....vandaag gelukkig weer op 0 uitgekomen...snel weer van de hand gedaan....we zitten echt op zo'n punt dat het alle kanten op kan
it's better to burn out than to fade away...
pi_67392214
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 14:10 schreef Oizno het volgende:
Even een vraagje mbt een stoploss order.

Stel dat aandeel x 6 euro waard is. Ik heb een stoploss aangegeven van 5,50. Aan het eind van de dag staat aandeel x nog op 6 euro. De volgende dag opent de beurs echter lager en aandeel x is ineens 5 euro waard. Zijn mijn aandelen dan wel voor 5,50 verkocht of krijg ik er dan maar 5 euro voor?
5eu
pi_67392218
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 14:10 schreef Oizno het volgende:
Even een vraagje mbt een stoploss order.

Stel dat aandeel x 6 euro waard is. Ik heb een stoploss aangegeven van 5,50. Aan het eind van de dag staat aandeel x nog op 6 euro. De volgende dag opent de beurs echter lager en aandeel x is ineens 5 euro waard. Zijn mijn aandelen dan wel voor 5,50 verkocht of krijg ik er dan maar 5 euro voor?
dat is het risico van overnight he....
it's better to burn out than to fade away...
pi_67393806
gaat lekker up
it's better to burn out than to fade away...
pi_67393832
De crisis is voorbij!
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  woensdag 25 maart 2009 @ 15:04:26 #291
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67393881
Hmm. Vanmorgen toch maar Aegon moeten kopen :\
pi_67394512
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 15:02 schreef Mortaxx het volgende:
De crisis is voorbij!
Zeker niet tot we wat normalere uitslagen krijgen op de beurzen. >+/-1% is niet normaal. Duidt op hoge volatiliteit en/of lage volumes.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67394562
Kom op ga eens omlaag, zo ga ik toch niets kopen. En ik heb nu niets in mijn portefeuille meer, dus ik verveel me!
pi_67394581
Nieuwe woning verkopen in de VS is met 32% (ongeveer) gestegen. Weet iemand wat de prijsontwikkeling van die nieuwe woningen is?
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67394683
Stream van de uitleg van Balkie over het plan: http://www.nos.nl/politiek24/
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
pi_67394716
Binck verwerpt steeds mijn limiet orders
it's better to burn out than to fade away...
pi_67394803
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 15:04 schreef Oizno het volgende:
Hmm. Vanmorgen toch maar Aegon moeten kopen :\
niet heijmans ?:P
  woensdag 25 maart 2009 @ 15:31:12 #298
248081 Oizno
hoizo oizo
pi_67394892
Aegon en Heijmans inderdaad. Is er niet ergens een website van een Nederlandse adviseur die constant aangeeft welke aandelen de volgende dag echt gaan stijgen (wat hij dan verwacht).

Ik zie natuurlijk wel de adviezen overal staan per aandeel (buy, hold, sell etc) en ik lees colums etc. Maar welke bron gebruiken jullie vaak om te kijken welk aandeel mogelijk een sprint gaat maken?
pi_67394901
Kan iemand mij het volgende uitleggen:
Antonov is best wel stabiel, zit elke dag tussen de 6 en 7 cent in.

Als je nou zeg, 10.000 aandelen koopt voor daylow 6 ct (600 eur), en ze weer verkoopt op dayhigh 7 ct (700 eur), heb je dus 100 euro verdient in één dag. Wat transactiekosten eraf, nou je houdt 75 euro over.

Denk ik nou te simpel? Mis ik iets?
pi_67394945
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 15:31 schreef UncleSam het volgende:
Kan iemand mij het volgende uitleggen:
Antonov is best wel stabiel, zit elke dag tussen de 6 en 7 cent in.

Als je nou zeg, 10.000 aandelen koopt voor daylow 6 ct (600 eur), en ze weer verkoopt op dayhigh 7 ct (700 eur), heb je dus 100 euro verdient in één dag. Wat transactiekosten eraf, nou je houdt 75 euro over.

Denk ik nou te simpel? Mis ik iets?
je bent de sjaak als laat een x verschuift naar 0,06 of lager
pi_67395089
quote:
Op woensdag 25 maart 2009 15:31 schreef UncleSam het volgende:
Kan iemand mij het volgende uitleggen:
Antonov is best wel stabiel, zit elke dag tussen de 6 en 7 cent in.

Als je nou zeg, 10.000 aandelen koopt voor daylow 6 ct (600 eur), en ze weer verkoopt op dayhigh 7 ct (700 eur), heb je dus 100 euro verdient in één dag. Wat transactiekosten eraf, nou je houdt 75 euro over.

Denk ik nou te simpel? Mis ik iets?
Je raakt ze niet kwijt in 1 dag het volume bij 6ct is ~6.000.000 en bij 7ct ~6.000.000 je kan kopen voor 6ct maar bij verkoop wordt je weer achteraan in de rij gezet dus je zal nu wel een week of meer moeten wachten totdat je order helemaal is uitgevoerd. Ik heb dit zelf ook gehad en omdat mijn order deels was uitgevoerd op dag 1 moest ik dag 2 opnieuw transactiekosten betalen voor de rest van de order
pi_67395540
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')