abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_62521311

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
Beurs.nl - Delayed
De Financiële Telegraaf - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Het livetopic van het AEX-forum

[ Bericht 0% gewijzigd door ItaloDancer op 20-10-2008 20:52:23 ]
pi_62521489
ING +20%. Leuke stijging voor de mensen die vrijdag de gok hebben gewaagd .
pi_62521595
idd
pi_62521676
Zo, jij hebt je best gedaan op een OP
pi_62521749
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 09:31 schreef Bananenman het volgende:
Zo, jij hebt je best gedaan op een OP
ik wilde het net zeggen
namaste
  maandag 20 oktober 2008 @ 09:45:24 #6
187928 ijsblokjes
Ehh, what's up doc?
pi_62521941
Mijn turbo long op de AEX die ik vrijdag heb gekocht gaat goed vandaag!

In hoeverre trekken de Amerikaanse indices zich iets van de Europese aan? Dus zal Amerika vanmiddag groen openen omdat Europa nu goede resultaten laat zien, of staat dat niet in verband met elkaar?
  maandag 20 oktober 2008 @ 09:54:00 #7
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_62522161
Zeer fraaie OP
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_62522165
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 09:45 schreef ijsblokjes het volgende:
Mijn turbo long op de AEX die ik vrijdag heb gekocht gaat goed vandaag!

In hoeverre trekken de Amerikaanse indices zich iets van de Europese aan? Dus zal Amerika vanmiddag groen openen omdat Europa nu goede resultaten laat zien, of staat dat niet in verband met elkaar?
Meestal lijkt 't Europa te zijn dat op Amerika reageert...
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:00:19 #10
104871 remlof
Europees federalist
pi_62522214
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 09:21 schreef Roel_Jewel het volgende:
ING +20%. Leuke stijging voor de mensen die vrijdag de gok hebben gewaagd .
Da's goed nieuws, ook voor Bos
pi_62522338
Mooie OP .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_62522342
Haha, En ik maar gisteravond denken dat ING zou worden afgestraft als fortis.
pi_62522519
Goed werk italo dancer met deze afsplitsing

En ieder handelaar een goede week gewenst. Kijken of de euforie langer dan 1 dag kan aanhouden.
pi_62522619
Terugvind aandeel
pi_62522626
respect voor de OP, ik begrijp dat het BB&B nu weer enkel en alleen voor macroeconomisch nieuws is?
'La operación fue, perfecta' Betancourt
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:24:10 #16
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62522669
Optie op terugvinden
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:25:24 #17
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62522691
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 09:58 schreef Roel_Jewel het volgende:

[..]

Meestal lijkt 't Europa te zijn dat op Amerika reageert...
In dit geval zou ING ook in de US wel eens een boost aan de financials kunnen geven.
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62522710
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 10:21 schreef MoltiSanti het volgende:
respect voor de OP, ik begrijp dat het BB&B nu weer enkel en alleen voor macroeconomisch nieuws is?
Nieuws, analyse, opinie, discussie.
Groot nieuws gewoon in een eigen topic uiteraard!

Maar geen AEX-standen of persoonlijke (aandelen)posities meer dat kan wél hier.
pi_62522725
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 10:26 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Nieuws, analyse, opinie, discussie.
Groot nieuws gewoon in een eigen topic uiteraard!

Maar geen AEX-standen of persoonlijke (aandelen)posities meer dat kan wél hier.
'La operación fue, perfecta' Betancourt
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:35:01 #20
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62522910
Wie durft er een sluiting te gokken? Wordt het weer een dolle maandag? Ik verwacht dat 'we' de winst ditmaal wel vast kunnen houden tot de sluiting van de beurs. Het plan voor ING is solide en zal dat wel blijven ook.
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62522930
We gaan lekker trouwens. Europese beurzen 1 tot 2 procent hoger, Amsterdam 4%, vooral dankzij ING natuurlijk maar ook Royal Dutch (+5%)
pi_62522957
De russen zijn ook aardig geschrokken



[ Bericht 86% gewijzigd door henkway op 20-10-2008 10:45:44 ]
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:41:16 #23
96922 Public_NME
Come on you Whites!
pi_62523067
Puik topique!
The black and white you'll never pass, stick yer blue flag up yer arse!
'They know on the Continent that European football without the English is like a hot dog without the mustard' Sir Bobby Charlton
  maandag 20 oktober 2008 @ 10:41:21 #24
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_62523069
quote:
Op maandag 20 oktober 2008 10:37 schreef henkway het volgende:

[..]

ING is stabiel en blijft dat ook, ING is de hoofdslagader van Nederland
ING al op 9 euro. Misschien wordt de 10 euro van donderdag nog bereikt?
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_62523108
De afgelopen week hebben we al het belangrijke macro-economische nieuws al gehad (en dat was slecht), dus wat betreft wordt dit een rustig weekje. Maar deze week publiceren veel Amerikaanse bedrijven hun derdekwartaalcijfers, maar veel belangrijker: hun vooruitzichten voor 2009. Vwb de AEX komen KPN en Ahold met cijfers (de meesten komen daar pas volgende week mee).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')