quote:Op woensdag 13 juni 2007 12:28 schreef sanger het volgende:
TVP
Kan iemand nog de wiki aanpassen??quote:Op woensdag 13 juni 2007 12:28 schreef sanger het volgende:
TVP
Uhu maar ik heb dan ook geen schoonpapa die met enkele miljoenen een stoeltje voor mij koopt...quote:Op woensdag 13 juni 2007 11:10 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
Sinds hij meer in de autosport heeft bereikt dan waar jij en ik van mogen dromen![]()
Waarom rijdt ie dan al jaren bij teams waarvan je weet dat ze niks gaan presteren? schijnbaar is die zo goed dat geen enkel team hem wil hebben, zelfs als die een zak geld meeneemt.quote:Op woensdag 13 juni 2007 11:11 schreef sanger het volgende:
[..]
Sinds er diverse teambazen zich over die kwaliteiten hebben uitgelaten. Daaronder ook teambazen van andere teams dan waar hij reed.
WEST denk ik, ik zou niet weten hoequote:
Als Nederlandse coureur een stoeltje voor 1 seizoen kopen is op die wijze te doen, om dat stoeltje gedurende langere tijd te kunnen behouden heb je volgens mij nog steeds meer nodig dan enkele miljoenen..quote:Op woensdag 13 juni 2007 12:52 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Uhu maar ik heb dan ook geen schoonpapa die met enkele miljoenen een stoeltje voor mij koopt...
Zou het misschien komen omdat er slechts een beperkt aantal zitjes is bij de teams waarvan je weet dat die wel iets gaan presteren.. Tel daarbij op dat hij niet de achterban heeft zoals bijvoorbeeld Duitse, Braziliaanse of Britse coureurs (absolute aantallen fans, financiële middelen, t.v.-geld, etc.) En of jij daar blij mee bent of niet, hij hoort wel, en nu al voor het derde jaar op rij, bij de 22 coureurs die op het hoogste podium in de autosport mogen rijden. En dan heb je zeker weten wel kwaliteiten, ook al zou 'ie (net als zo'n 15 (of meer) andere coureurs die er actief zijn) geen WK-materiaal zijn..quote:[..]
Waarom rijdt ie dan al jaren bij teams waarvan je weet dat ze niks gaan presteren? schijnbaar is die zo goed dat geen enkel team hem wil hebben, zelfs als die een zak geld meeneemt.
Albers wel dan? Volgens mij bedoel je Giedo.quote:Op woensdag 13 juni 2007 12:52 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Uhu maar ik heb dan ook geen schoonpapa die met enkele miljoenen een stoeltje voor mij koopt...
Omdat hij niet uit een potentieel interessante markt komt, zoals een Italiaan, Amerikaan, Engelsman of Aziaat. Kijk maar naar Verstappen, iedereen was het eens over zijn talent en snelheid, desondanks heeft hij nooit een echte kans gehad bij een topteam.quote:Waarom rijdt ie dan al jaren bij teams waarvan je weet dat ze niks gaan presteren? schijnbaar is die zo goed dat geen enkel team hem wil hebben, zelfs als die een zak geld meeneemt.
En albers heeft dat niet aagenomen want?quote:Op woensdag 13 juni 2007 13:30 schreef sanger het volgende:
En overigens kon Albers afgelopen seizoen naar Williams, althans dat aanbod was er.
Ik heet geen CA, dus dat kan ik je niet vertellenquote:Op woensdag 13 juni 2007 13:41 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
En albers heeft dat niet aagenomen want?
Denk je dat? Of snap jij echt niet waarvoor de fabrikanten meedoen in de F1?quote:Dat het een Nederlanders is boeit ook vrij weinig. In duitsland wonen wat, 30miljoen mensen? ja die duitse kijkers/fans zullen wel een grote impact hebben op het totaal aantal F1 fans wereldwijd. Niet dus. Het is veel belangrijker waar jij met die auto rijdt. Meer in beeld = blije sponsers = meer geld. Ja in landen waar honderden miljoenen mensen wonen is een rijder uit dat land misschien belangrijk door sponser ed, maargoed dan blijf je met een handjevol landen zitten waarvan er alleen een Amerikaan in de F1 rijdt.
Dat gaat wel heel erg verquote:Op woensdag 13 juni 2007 13:59 schreef SimtekF1 het volgende:
Nog een voorbeeld.
Ik heb m'n abbo opgezegd omdat Vodafone naar Mclaren ging.
ik wilde vodafone nemen, todat bekent werd dat het naar Mclaren ging!quote:Op woensdag 13 juni 2007 13:59 schreef SimtekF1 het volgende:
Nog een voorbeeld.
Ik heb m'n abbo opgezegd omdat Vodafone naar Mclaren ging.
Toyota en dergelijken gebruiken alleen maar hun merknaam, niet zozeer hun coureur (er zijn immers maar een paar coureurs zo goed en populair dat hun naam echt geld waard is). Als mensen een toyota op tv zien winnen zullen ze denken dat het goede auto's zijn (tenminste dat is het idee erachter). RF fans zullen niet eerder een toyota kopen alleen omdat RF erin zit (heeft die gast wel fans?). Je Ferrari vergelijking klopt niet want mensen die een Ferrari kunnen kopen zullen toch niet al te erg op hun geld hoeven te letten en kopen dus gewoon wat hun mooi/leuk vinden, niet omdat MS toevallig in een Ferrari zat.quote:Op woensdag 13 juni 2007 13:46 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik heet geen CA, dus dat kan ik je niet vertellen
[..]
Denk je dat? Of snap jij echt niet waarvoor de fabrikanten meedoen in de F1?
Als Schumacher bij Ferrari rijdt, en jij bent fan van Schumacher zal je eerder een Ferrari kopen dan een Porsche. En dat gaat geheel onbewust. De F1 is het best denkbare marketingmiddel van de grote fabrikanten. Niets meer. Daarom is het belangrijk dat de coureurs ook geografisch gunstig geboren zijn.
Heb nu Hi en een fatsoenlijk functionerende telefoon.quote:Op woensdag 13 juni 2007 14:17 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat gaat wel heel erg ver
Welke heb je nu?
Heb je al gedacht aan die hard fansquote:Op woensdag 13 juni 2007 14:52 schreef Kill_em_all het volgende:
Toyota en dergelijken gebruiken alleen maar hun merknaam, niet zozeer hun coureur (er zijn immers maar een paar coureurs zo goed en populair dat hun naam echt geld waard is).
En met dat idee dat het goede auto's zijn zullen dus eerder voor die Toyota kiezen, ik zie dat je het snapt.quote:Als mensen een toyota op tv zien winnen zullen ze denken dat het goede auto's zijn (tenminste dat is het idee erachter). RF fans zullen niet eerder een toyota kopen alleen omdat RF erin zit (heeft die gast wel fans?).
De vergelijking klopt wel. Je zegt het zelf al, ze kunnen alles kopen wat ze willen. Dus waarom zouden ze nou net voor een (onpraktische) Ferrari kiezen als een handige Mayback ook te betalen is? Juist omdat ze Schumacher steeds zien winnen in dat ding.quote:Je Ferrari vergelijking klopt niet want mensen die een Ferrari kunnen kopen zullen toch niet al te erg op hun geld hoeven te letten en kopen dus gewoon wat hun mooi/leuk vinden, niet omdat MS toevallig in een Ferrari zat.
Goede vraag. Ik vraag me af of Alonso in Spanje nu ook zo gebashed wordt nu hij door zijn rookie teamgenoot om de oren wordt gereden. Of Wurz in Oostenrijk, die een vrijwel rookie teamgenoot heeft.quote:Op woensdag 13 juni 2007 15:35 schreef voyeur het volgende:
Wat ik me altijd afvraag als ik de negatieve verhalen over Albers lees, is waarmee men hem dan vergelijkt.
Ik zie een Button jaren gehyped worden en uiteindelijk toch ook niet veel meer dan een middelmatige coureur zijn. Of een Davidson, een Wilson, een Wurz, een Webber, etc. Je kan een lange lijst maken van coureurs die het net niet hebben om wereldkampioen te worden, maar toch (een tijdje) mee mogen rijden. Zijn die dan ook allemaal zo verschrikkelijk slecht dat jullie ze gelijk opgehoepeld willen zien?
Of is het alleen omdat Albers Nederlands is, waardoor je veel meer interviews leest en ziet, je aan zijn stem kan ergeren, ieder excuus tien keer in de pers terugziet etc. Dat je dat Button na iedere race sorry zei tegen de pers; dom van me om zo slecht te rijden. Of dat Alonso nu de Spaanse pers vertelt dat hij de F1 niet waardig is omdat hij de eerste bocht maar niet door kon komen. Welnee, die wijten dat ook aan hun materiaal, de omstandigheden, pech, etc.
Niet echt. Zijn 2 totaal verschillende dingen. Een Ferrari is een beetje als een schilderij, je kijkt er vooral naar en af en toe rijdt je er een rondje in. Meer een speeltje. Een maybach is meer voor zakenmensen, die koop je niet echt voor je plezier om in het weekend op de boulevaar te laten zien hoe cool je wel niet ben om het zo ff te stellen. Ik zou ook nooit van me leven zo'n ding kopen, geef mij die Ferrari maar. En die koop ik niet omdat coureur X waar ik toevallig fan van ben wint in die Ferrari, maar juist omdat Ferrari een merk met veel geschiedenis is, wie de neuk er in dat ding rijdt zal me een zorg wezen.quote:Op woensdag 13 juni 2007 16:17 schreef sanger het volgende:
De vergelijking klopt wel. Je zegt het zelf al, ze kunnen alles kopen wat ze willen. Dus waarom zouden ze nou net voor een (onpraktische) Ferrari kiezen als een handige Mayback ook te betalen is? Juist omdat ze Schumacher steeds zien winnen in dat ding.
quote:The rising cost of carbonfibre
© The Cahier Archive
The current worldwide shortage of carbonfibre is going to make it more difficult and more expensive to build racing cars, until supply catches up with demand. Thus far the situation has led to prices quadrupling and there is no sign of any improvement in the situation in the short term.
There has been a carbonfibre shortage since 2005 but it seems that things are getting more difficult as the US Military builds F-22 Raptors, Joint Strike Fighters and Blackhawk helicopters. The military also uses composite materials for drones, body armour, helmets and various other kinds of equipment.
To make matters worse Boeing is building the new 787 Dreamliner while rival Airbus is hard at work on the giant A380 and A350 models all of which feature extensive use of composite materials.
Gelukkig benjij geen kennerquote:Op woensdag 13 juni 2007 18:18 schreef TJDoornbos het volgende:
tvp
Chris is een redelijke coureur maar niet meer dan dat lijkt mij!!
Oke, misschien is de vergelijking tussen Ferari en Maybach krom (andere doelgroep). Laat ik dan zeggen: Ferrari, Porsche, Corvette, Aston Martin, Bugatti, Lamborghini, Maserati. Allen merken met uitstraling, racehistorie en geschiedenis, en plaatjes van auto's.quote:Op woensdag 13 juni 2007 17:15 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Niet echt. Zijn 2 totaal verschillende dingen. Een Ferrari is een beetje als een schilderij, je kijkt er vooral naar en af en toe rijdt je er een rondje in. Meer een speeltje. Een maybach is meer voor zakenmensen, die koop je niet echt voor je plezier om in het weekend op de boulevaar te laten zien hoe cool je wel niet ben om het zo ff te stellen. Ik zou ook nooit van me leven zo'n ding kopen, geef mij die Ferrari maar. En die koop ik niet omdat coureur X waar ik toevallig fan van ben wint in die Ferrari, maar juist omdat Ferrari een merk met veel geschiedenis is, wie de neuk er in dat ding rijdt zal me een zorg wezen.
Ik vanaf september ook, maar dat heeft helemaal [b]niets[/]b met de F1 te maken. Ik wil gewoon een goed netwerk hebben, dus dan stap je telkens over van Vodafone naar KPN (Hi) en weer terug...quote:
Done.quote:
Bronquote:Toyota: 'Ralf moet op z'n tellen passen'
De geruchten dat Ralf Schumacher zijn stoeltje bij Toyota kan verliezen gaan al langer, maar nu heeft het team voor het eerst zelf aangegeven dat hij inderdaad moet oppassen. De teamleiding eist betere resultaten.
Toyota's toekomstige teambaas Tadashi Yamashina zetelt nu nog in de Raad van Bestuur, maar wil Ralf nog voor de Japanse renstal rijden wanneer Yamashina de scepter zwaait dan moet 'ie wel beter presteren. Grote kans dat het team anders een jongere coureur aanstelt in de hoop op een Lewis Hamilton-effect.
Afgelopen weekend scoorde Ralf in Canada een punt, maar genoeg om contractverlenging te verdienen is dat vooralsnog niet. Dat hangt naar verluidt af van zijn prestaties in de aankomende races.
,,Natuurlijk”, antwoordt Yamashina op de vraag van Autosport.com of de coureur onder druk staat. ,,Helaas heeft hij nog niet veel goede resultaten behaald dus ik ben er zeker van dat hij zichzelf wil verbeteren. Ik wil hem ook verbeteren, maar hij is de coureur. Ik kan hem niet sneller maken.”
Mocht de Toyota-coureur er niet in slagen zijn vorm terug te vinden, dan bestaat de kans dat een jongere coureur zijn plaats volgend seizoen inneemt. Het is Yamashina niet ontgaan dat Hamilton prima presteert bij McLaren en hij voelt wel iets voor zo'n scenario.
,,Soms is het beter om voor jong bloed te kiezen, maar we zijn er nog niet precies uit welke route we willen inslaan in de toekomst.”
2 vliegen?quote:Op woensdag 13 juni 2007 20:23 schreef arexes het volgende:
Ik hoop serieus dat ze sutil kopen van Spyker, 2 vliegen in 1klap.
Ik vanaf mei vorig jaar. Maar dat ze naar McLaren zijn overgestapt is voor mij geen reden om over te stappen naar een ander.quote:Op woensdag 13 juni 2007 20:16 schreef Tackleberry het volgende:
[..]
Ik vanaf september ook, maar dat heeft helemaal [b]niets[/]b met de F1 te maken. Ik wil gewoon een goed netwerk hebben, dus dan stap je telkens over van Vodafone naar KPN (Hi) en weer terug...
Precies, sponsoring is en blijft een vreemd fenomeen. Het lijkt me dat het nog steeds genoeg oplevert, maar ik merk geen (merkbaar) verschil...quote:Op woensdag 13 juni 2007 20:38 schreef sanger het volgende:
[..]
Ik vanaf mei vorig jaar. Maar dat ze naar McLaren zijn overgestapt is voor mij geen reden om over te stappen naar een ander.
Ik ook niet. Ik heb bijvoorbeeld echt geen AMD-processor omdat ze toevallig Ferrari sponsoren. Dat interesseert me nou niet zo heel veel. En dat Vodafone naar McLaren ging kon me ook weinig schelen. Ben toch één van de weinige Nederlanders zonder mobiel.quote:Op woensdag 13 juni 2007 20:41 schreef Tackleberry het volgende:
[..]
Precies, sponsoring is en blijft een vreemd fenomeen. Het lijkt me dat het nog steeds genoeg oplevert, maar ik merk geen (merkbaar) verschil...
ik nam juist vodafonequote:Op woensdag 13 juni 2007 14:20 schreef SupaMario het volgende:
[..]
ik wilde vodafone nemen, todat bekent werd dat het naar Mclaren ging!
elmar ik ga het ff anders doen met de standen. ik verander de wiki zo dan kan dat ff aangepast wordenquote:
Jajajajajaja je punt is duidelijk!!!quote:Op woensdag 13 juni 2007 21:15 schreef WEST het volgende:
[..]
ik nam juist vodafoneomdat het van ferrari wegging
![]()
en ik ga bij ABN Amro weg omdat het van Fortis wordten ik ga geen zooitje rotterdamse sukkels sponsoren
![]()
Ja 2 vliegen. Leuk voor die duitser dat ie bij een beter team kan rijden en leuk voor Spyker dat ze geld krijgen om hem weg te doen, althans dat had ik gehoord omdat Sutil bij Spyker een meerjarig contract heeft.quote:
Maar toch. Wat nou als je kon kiezen tussen twee vrijwel gelijkwaardige PC's. De een met Intel, de ander met AMD. Onbewust zul je dan sneller voor AMD kiezen, omdat je die naam in verband brengt met de stabiele prestaties van FErrari OF omdat je die naam in je onderbewustzijn met iets goeds combineert.quote:Op woensdag 13 juni 2007 20:50 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Ik ook niet. Ik heb bijvoorbeeld echt geen AMD-processor omdat ze toevallig Ferrari sponsoren. Dat interesseert me nou niet zo heel veel. En dat Vodafone naar McLaren ging kon me ook weinig schelen. Ben toch één van de weinige Nederlanders zonder mobiel.![]()
Uhm nee. Waarschijnlijk speelt een prijsvoordeel dan een stuk meer mee dan of AMD toevallig wel of niet een sticker op de Ferrari heeft staan. En zoveer de naam gaat, waarschijnlijk heeft intel dan een stuk meer invloed aangezien je dat al 10+ jaar 6x per dag op de tv hoort bij zo'n beetje iedere computer reclame.quote:Op woensdag 13 juni 2007 22:00 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar toch. Wat nou als je kon kiezen tussen twee vrijwel gelijkwaardige PC's. De een met Intel, de ander met AMD. Onbewust zul je dan sneller voor AMD kiezen, omdat je die naam in verband brengt met de stabiele prestaties van FErrari OF omdat je die naam in je onderbewustzijn met iets goeds combineert.
Dat kan ik me andersom nog voorstellen, maar iets nemen juist omdat het bij 'je vijand' weggaat?? Dat is weer het andere uiterste, impliceert dat je meer tegen Ferrari bent dan voor een ander team/coureur..quote:Op woensdag 13 juni 2007 21:15 schreef WEST het volgende:
[..]
ik nam juist vodafoneomdat het van ferrari wegging
![]()
En hoe kijk je er dan tegen aan dat ABN Amro nog steeds (of ben ik daaromtrent verkeerd geïnformeerd), en onder eigen naam, hoofdsponsor van Ajax blijft??quote:en ik ga bij ABN Amro weg omdat het van Fortis wordten ik ga geen zooitje rotterdamse sukkels sponsoren
![]()
Tuurlijk zorgt sponsoring voor meer omzet aangezien de consument een ' positieve' affiniteit met de merknaam zal krijgen, waarom denk je anders dat er zoveel reclame is op tv?quote:Op woensdag 13 juni 2007 23:52 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
Dat kan ik me andersom nog voorstellen, maar iets nemen juist omdat het bij 'je vijand' weggaat?? Dat is weer het andere uiterste, impliceert dat je meer tegen Ferrari bent dan voor een ander team/coureur..
[..]
En hoe kijk je er dan tegen aan dat ABN Amro nog steeds (of ben ik daaromtrent verkeerd geïnformeerd), en onder eigen naam, hoofdsponsor van Ajax blijft??
Ik denk dat sanger echt een goed punt heeft waar hij zegt dat sponsoring bij het kiezen van producten onbewust een rol speelt. Natuurlijk zal een iedereen op veel andere en mogelijk ook veel belangrijkere zaken letten, maar wanneer je 2 gelijkwaardige producten hebt, maar 1 van beiden heeft 'een link' met jouw favoriete team/club, dan zal onbewust toch daar de voorkeur naar uitgaan.. En dat is niet omdat je verwacht daardoor jouw team/club te sponsoren, maar 'het voelt gewoon beter'.. Daarnaast heb je natuurlijk de fanatici die alles kopen wat team/club-gerelateerd is ómdat het team/club-gerelateerd is, maar dat vind ik persoonlijk een stap te ver gaan..
Als de prestaties nagenoeg gelijk zijn kies ik inderdaad eerder voor AMD. Maar dat is dan eerder omdat ze kleiner zijn dan Intel. En ik dat zie als een goede manier om de concurrentie te bevorderen. Tevens helpt het ook mee dat ik tevreden ben over de producten die ik tot nu toe van AMD heb gekocht. Als dat gewoon bagger was, kocht ik toch echt niet zo snel meer AMD. Dat ze dan dan toevallig mijn favoriete team steunen door middel van sponsoring is leuk, maar ook niet meer dan dat.quote:Op woensdag 13 juni 2007 22:00 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar toch. Wat nou als je kon kiezen tussen twee vrijwel gelijkwaardige PC's. De een met Intel, de ander met AMD. Onbewust zul je dan sneller voor AMD kiezen, omdat je die naam in verband brengt met de stabiele prestaties van FErrari OF omdat je die naam in je onderbewustzijn met iets goeds combineert.
Is goed. Had ze even snel aangepast zodat er in ieder geval de huidige stand stond.quote:Op woensdag 13 juni 2007 21:21 schreef WEST het volgende:
[..]
elmar ik ga het ff anders doen met de standen. ik verander de wiki zo dan kan dat ff aangepast worden
edit: @ sally kijk ff in de Wiki bij stand na canada die url moet je ff overnemen
Ik heb het dan ook over totaal vergelijkbare situaties. Dus ook prijstechnisch hetzelfde niveau.quote:Op woensdag 13 juni 2007 23:51 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Uhm nee. Waarschijnlijk speelt een prijsvoordeel dan een stuk meer mee dan of AMD toevallig wel of niet een sticker op de Ferrari heeft staan. En zoveer de naam gaat, waarschijnlijk heeft intel dan een stuk meer invloed aangezien je dat al 10+ jaar 6x per dag op de tv hoort bij zo'n beetje iedere computer reclame.
Maar dan heb je het weer niet over vergelijkbare omstandigehedenquote:Op donderdag 14 juni 2007 11:06 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Als de prestaties nagenoeg gelijk zijn kies ik inderdaad eerder voor AMD. Maar dat is dan eerder omdat ze kleiner zijn dan Intel. En ik dat zie als een goede manier om de concurrentie te bevorderen. Tevens helpt het ook mee dat ik tevreden ben over de producten die ik tot nu toe van AMD heb gekocht. Als dat gewoon bagger was, kocht ik toch echt niet zo snel meer AMD. Dat ze dan dan toevallig mijn favoriete team steunen door middel van sponsoring is leuk, maar ook niet meer dan dat.
Als ik op dit moment een nieuwe processor zou moeten hebben zou ik toch echt voor Intel gaan. Gewoon omdat die op dit moment het betere product bieden.![]()
[..]
Is goed. Had ze even snel aangepast zodat er in ieder geval de huidige stand stond.
quote:Ecclestone threatens to take F1 from US
Indianapolis is in the last year of a contract for the Formula One race it has hosted since 2000. Ecclestone has talked in the past of taking Formula One to street circuits in Las Vegas or New York.
However, he also faces a squeeze on the calendar, with Valencia and Singapore confirmed as new races for next year while Abu Dhabi is due to make its debut in 2009 and South Korea in 2010.
India is also lobbying hard for a race and Suzuka is looking to return to the championship as a second Japanese race after being replaced by Fuji.
Despite Ecclestone's comments, similar to ones he made last year before agreeing a one-year extension with Indianapolis, the US is a key market for the car manufacturers who dominate the sport and own most of the teams.
"The automobile market in the USA is the biggest one for Mercedes-Benz outside Germany," said Mercedes motorsport vice-president Norbert Haug, whose company owns 40 per cent of championship leaders McLaren.
"For the BMW Group, the USA Grand Prix is of key importance in so far as the United States is our biggest market," said BMW Sauber boss Mario Theissen in a team preview of Sunday's race.
"We sell more cars there than in Germany and also have our biggest production sites outside Germany."
Dan misschien wel. Al zou ik het dan nog niet met zekerheid durven zeggen. Intel kende ik dankzij de reclames op tv al veel eerder dan AMD. En dat zou denk ik ook meespelen. Daarmee wordt je dan toch meer geconfronteerd en zou ik, denk ik, alsnog voor Intel gaan. Nou kocht ik wel mijn eerste AMD-processor in het jaar dat ze begonnen met de sponsoring van Ferrari (2002). Maar dat had er uiteindelijk weinig mee te maken. Ze boden toentertijd een goede prijs/kwaliteit verhouding (lees ze waren toen de snelste).quote:Op donderdag 14 juni 2007 12:09 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar dan heb je het weer niet over vergelijkbare omstandigeheden
Ik bedoel dus:
Net zo groot
Net zo duur
Zelfde prestaties en mogelijkheden
En geen eerdere ervaringen met beide merken
Van mij mag Ecclestone het doen. Vind het maar een weinig spannend circuit. Zou het niet missen als het er niet meer zou zijn.quote:
Een beter idee zou zijn om de race te verwisselen met een nachtrace in Vegas, ik hoorde daar laatst al iets over.quote:
Helaas zal je die combinatie dus nooit tegenkomen in de echte wereld.quote:Op donderdag 14 juni 2007 12:09 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar dan heb je het weer niet over vergelijkbare omstandigeheden
Ik bedoel dus:
Net zo groot
Net zo duur
Zelfde prestaties en mogelijkheden
En geen eerdere ervaringen met beide merken
Ik denk het wel.... en met mij legio marketing en reclamebedrijvenquote:Op donderdag 14 juni 2007 15:29 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Helaas zal je die combinatie dus nooit tegenkomen in de echte wereld.
Maar dan nog, sponsoring helpt, misschien niet bij jou maar wel bij het gros van de mensen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 15:29 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Helaas zal je die combinatie dus nooit tegenkomen in de echte wereld.
Ik Camel vanwege Lotusquote:Op donderdag 14 juni 2007 16:50 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Ik ben ooit Marlboro gaan roken vanwege McLaren.
Eeh. Huh? Ik snap de Schumilink even niet.quote:Op donderdag 14 juni 2007 18:47 schreef TJDoornbos het volgende:
Een RD is voor een RBR na een jaar amerika wellicht boeiend, Zowel de nederlandse markt als een stukje van de amerikaanse ccwskijkers markt. Maar dat alles in kleinere porties als zijnde Schumi voor Ferrari en hun sponsors
Schotland of Columbia wel?quote:Op donderdag 14 juni 2007 18:37 schreef sanger het volgende:
En nu we eruit zijn dat sponsoring wel degelijkw erkt kunnen we terug naar de oorspronkelijke discussie. Een Nederlander is voor de (top)teams niet commercieel interessant genoeg. Nog niet iig.
Schotland behoort tot het Verenigd Koninkrijk, dus DC heeft genoeg exposure.., daarnaast toch ook zeker een verdienstelijk coureur (alhoewel niet iedereen het daarmee eens zal zijn..). Juan Pablo was in de VS een grote man met al vele nationale en internationale kampioenschappen + de Indy500 op z'n naam.. Beiden naast de commerciële voordelen dus ook nog in sportief opzicht interessant, 't punt is??quote:
Ik kan de teambazen wel begrijpen als ze Coureur X uit Duitsland verkiezen boven Coureur Y uit Nederland als zij beide even goed zijn, even los van het sponsorbedrag wat zij meenemen natuurlijk.quote:Op donderdag 14 juni 2007 21:39 schreef Kill_em_all het volgende:
Schotten houden er volgens mij niet echt van om met engeland te worden genoemt? in engeland wonen 50miljoen mensen, dat is echt geen grote markt in het F1 geheel, zeker niet wat betreft de naam van de coureur want zo geweldig presteert DC al jaren niet meer. Kwa coureurs zijn er gewoon maar heel weinig die echt geld waard zijn om hun naam. Dan heb je het over MS, Alonso omdat ie WC is, hamilton omdat ie geweldig presterende (zwarte!) rookie is, gasten zoals Sato die in eigenland dan veel waard zijn maar veder ook niet echt. Wat veel belangrijker is hoeveel auto x met reclame y in beeld komt, daar zit voor de meeste het grote geld, niet zozeer bij de coureur.
quote:Legendary Formula One Commentator Murray Walker to Un-Retire ?
Legendary formula one commentator Murray Walker could be set to emerge from retirement in the near future.
The 83-year-old hung up his microphone in 2001, but has since returned to call races in the 'Grand Prix Masters' series and even helped Australian broadcaster Ten to call its formula one race a couple of years ago.
British newspaper The Times reports that Walker, who worked for the BBC for most of his career, could fill in for BBC Radio regular David Croft when his wife gives birth this summer.
Ik begrijp ze wel maar ik baal dr wel vanquote:Op donderdag 14 juni 2007 21:45 schreef arexes het volgende:
[..]
Ik kan de teambazen wel begrijpen als ze Coureur X uit Duitsland verkiezen boven Coureur Y uit Nederland als zij beide even goed zijn, even los van het sponsorbedrag wat zij meenemen natuurlijk.
Zie de reactie van diepfries.....quote:
Juist ja, vanwege het potentieel uit het achterliggende land.quote:Op donderdag 14 juni 2007 21:45 schreef arexes het volgende:
[..]
Ik kan de teambazen wel begrijpen als ze Coureur X uit Duitsland verkiezen boven Coureur Y uit Nederland als zij beide even goed zijn, even los van het sponsorbedrag wat zij meenemen natuurlijk.
Als je het zo gaat bekijken is geen enkel land ter wereld interessant als je ze apart van elkaar gaat bekijkenquote:Op donderdag 14 juni 2007 21:39 schreef Kill_em_all het volgende:
Schotten houden er volgens mij niet echt van om met engeland te worden genoemt? in engeland wonen 50miljoen mensen, dat is echt geen grote markt in het F1 geheel, zeker niet wat betreft de naam van de coureur want zo geweldig presteert DC al jaren niet meer.
Daar zit inderdaad de inkomsten van het team. Maar wat rechtvaardigd voor de directie van bv Toyota om al meer dan een miljard in een (schijnbaar) bodemloze put te dumpen? Juist ja, exposure. Mensen weten al dat Toyota de grootse van de wereld is, en betrouwbare auto bouwt. Het zijn alleen auto's met wat minder emotie, en juist dat proberen ze op te vijzelen met hun F1 avontuur.quote:Kwa coureurs zijn er gewoon maar heel weinig die echt geld waard zijn om hun naam. Dan heb je het over MS, Alonso omdat ie WC is, hamilton omdat ie geweldig presterende (zwarte!) rookie is, gasten zoals Sato die in eigenland dan veel waard zijn maar veder ook niet echt. Wat veel belangrijker is hoeveel auto x met reclame y in beeld komt, daar zit voor de meeste het grote geld, niet zozeer bij de coureur.
Is inderdaad een behoorlijk interessante markt. Sterker nog, het is één van de grootste in Europa. Buiten dat komen de meeste teams uit Engeland en voor hun kan het commercieel ook behoorlijk interessant zijn om een coureur uit eigen land te hebben.quote:Op vrijdag 15 juni 2007 08:44 schreef sanger het volgende:
[..]
Als je het zo gaat bekijken is geen enkel land ter wereld interessant als je ze apart van elkaar gaat bekijken
50 miljoen mensen als potentiele markt......doe mij ook zo een markt.
[..]
Daar schreef men Sutil vorige week ook al heen...quote:Op zaterdag 16 juni 2007 17:13 schreef voyeur het volgende:
Het fraaiste en meest verse gerucht vanaf Indeanopolis: Albers naar Toyota midden in het seizoen.
Spyker heeft gewoon te weinig poen om dat tussentijds te realiseren. Niet dat ik veel verwacht van de B-spec, maar (voor Spyker-begrippen) ingrijpende veranderingen als een andere neus zie ik niet tussentijds verschijnen.quote:Op zaterdag 16 juni 2007 16:48 schreef MIster911 het volgende:
Bijna ieder team heeft zon dubbele sneeuwschuiver als dit op zijn neus staan behalve Spyker: [afbeelding]
Het moet voor Spyker toch niet zo moeilijk zijn om aan te nemen dat zon constructie aerodynamische voordelen heeft
steeds gekker. Ik ben ook gebeld door toyota.quote:Op zaterdag 16 juni 2007 17:13 schreef voyeur het volgende:
Het fraaiste en meest verse gerucht vanaf Indeanopolis: Albers naar Toyota midden in het seizoen.
Kijk hier eens!quote:Op zaterdag 16 juni 2007 19:30 schreef sander89 het volgende:
Ben blind, of is er geen topic van GP Verenigde Staten.
moet ik daar serieus op antwoorden of ga je ff naar f1.fok.nl?quote:Op zondag 17 juni 2007 12:52 schreef Kill_em_all het volgende:
kijk ik nou zo scheel of doet kubica niet mee?
quote:Op zondag 17 juni 2007 12:52 schreef Kill_em_all het volgende:
kijk ik nou zo scheel of doet kubica niet mee?
Man hou op zo werkt het toch helemaal niet. Er komen nota bene regelmatig coureurs in de F1 uit Finland. Alsof dat een grote markt is. Er rijdt nu een Pool bij BMW alsof hij daar rijdt omdat BMW de poolse markt wil veroveren. Het is altijd weer dat nederlandse huilebalk gelul als een nederlandse coureur weer eens niet goed genoeg is voor de F1. Vroeger met Verstappen was dat al zo en nu met Albers weer. Begrijp me niet verkeerd, Verstappen was een goede coureur en zeker F1 waardig maar niet de grote kampioen die veel Verstappen fans in hem zagen. Albers is wat mij betreft niet meer dan een paydriver. Iemand die hard werkt en door slim management met matig talent heel ver is gekomen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 20:07 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
Schotland behoort tot het Verenigd Koninkrijk, dus DC heeft genoeg exposure.., daarnaast toch ook zeker een verdienstelijk coureur (alhoewel niet iedereen het daarmee eens zal zijn..). Juan Pablo was in de VS een grote man met al vele nationale en internationale kampioenschappen + de Indy500 op z'n naam.. Beiden naast de commerciële voordelen dus ook nog in sportief opzicht interessant, 't punt is??
Daar ging het laatste beetje geloofwaardigheid....quote:Op zondag 17 juni 2007 12:52 schreef Kill_em_all het volgende:
kijk ik nou zo scheel of doet kubica niet mee?
Geen idee of je de rest van de discussie en mijn bijdragen daaraan ook hebt gelezen, jouw reactie doorlezende waarschijnlijk niet. Had ik het andersom moeten formuleren: "naast de sportieve kwaliteiten ook nog commerciëel interessant??"quote:Op zondag 17 juni 2007 13:51 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Man hou op zo werkt het toch helemaal niet. Er komen nota bene regelmatig coureurs in de F1 uit Finland. Alsof dat een grote markt is. Er rijdt nu een Pool bij BMW alsof hij daar rijdt omdat BMW de poolse markt wil veroveren. Het is altijd weer dat nederlandse huilebalk gelul als een nederlandse coureur weer eens niet goed genoeg is voor de F1. Vroeger met Verstappen was dat al zo en nu met Albers weer. Begrijp me niet verkeerd, Verstappen was een goede coureur en zeker F1 waardig maar niet de grote kampioen die veel Verstappen fans in hem zagen. Albers is wat mij betreft niet meer dan een paydriver. Iemand die hard werkt en door slim management met matig talent heel ver is gekomen.
Feit is dat geld een grote rol speelt in de F1. Goede sponsors kunnen je verder helpen maar het is ook weer niet alles. Jongens als Schumacher, Raikkonen, Hamilton, Alonso die komen altijd wel verder. Talent speelt namelijk ook nog wel een rol.
quote:Alonso Uncomfortable Sharing Data with Hamilton
Fernando Alonso's biggest concern alongside Lewis Hamilton this year is his reluctance to share his telemetry and setup data with the rookie sensation -- who is now leading the world championship by eight points.
Ivan Capelli, who in 1992 drove a spell for Ferrari, marvelled in Indianapolis, barely a week after Hamilton's first win: "It cannot be that a newcomer is beating a two time champion of the world."
The Spanish newspaper Diario As, however, has a theory -- after openly studying Spaniard Alonso's data on a Friday evening at grands prix, only then is 22-year-old Hamilton able to drive on the same level as his experienced and successful teammate.
"He studies (Alonso's) braking points, where he turns, every detail, and because he is a very good driver and because McLaren is a very good team he is able to dispute for pole position."
Alonso admitted himself on Thursday that one of the things that is making him uncomfortable at McLaren this year is "the sharing of telemetry".
He told Spanish reporters: "All of my data, and also that of Pedro (de la Rosa), is available to him, and I am sure that it is a help to him."
Sorry dat ik niet 24/7 het f1 nieuws in de gaten houdt... sommige mensen hebben een leven wist je?quote:Op zondag 17 juni 2007 14:52 schreef arexes het volgende:
[..]
Daar ging het laatste beetje geloofwaardigheid....
dit was ook al donderdag bekend, en als je die crash van vorige week zag kon je het ook al raden.quote:Op zondag 17 juni 2007 15:44 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Sorry dat ik niet 24/7 het f1 nieuws in de gaten houdt... sommige mensen hebben een leven wist je?
Is iemand vergeten Alonso te vertellen dat f1 een teamsport is?quote:Alonso admitted himself on Thursday that one of the things that is making him uncomfortable at McLaren this year is "the sharing of telemetry".
ze zijn hem in iedergeval vergeten te vertellen dat hij niet de beste is hahahaquote:Op zondag 17 juni 2007 15:46 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Is iemand vergeten Alonso te vertellen dat f1 een teamsport is?
Moet 'ie eens het nieuws lezen:quote:Op zondag 17 juni 2007 15:48 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
ze zijn hem in iedergeval vergeten te vertellen dat hij niet de beste is hahaha
Pa had ook niet verwacht dat het zo snel zou gaan want hij was er gewoon bij in Indyquote:Meet F1's first $100m man
LEWIS Hamilton's brilliant victory in the Canadian Grand Prix - in only his sixth grand prix - has some pundits predicting he could be the greatest driver in history, and the sport's first $100 million-a-year man.
"Every so often someone comes along who transcends their sport; a George Best, Muhammad Ali or Tiger Woods - and Lewis could be another," sponsorship expert Tim Crow told Capsis International.
Better than Senna? Better than Schumacher? After half-a-dozen races? Big call.
But of all the plaudits raining down on Hamilton, the greatest came from Frank Williams, a grandee among the British motor racing aristocracy, who claimed the exploits of the 22-year-old rookie suggested evidence of the existence of God.
Williams led the chorus of praise for the remarkable young Englishman, whose presence in grand prix racing this season has transformed the sport.
"Lewis is clearly a very special driver," Williams said. "We have never seen anything like this in F1 before. It's almost inexplicable.
"The word phenomenon just about fits. It makes you think maybe there is a god after all. He is a great story not just for Ron [Dennis] and McLaren, but for everybody involved in motor sport."
Niki Lauda, the former three-time world champion, claims Hamilton is more popular in the Tyrol than he is.
"He is the best rookie ever in F1," Lauda said. "To win his sixth race is incredible. He was the quickest and best, despite the safety car.
"[Fernando] Alonso lost the race in the first corner and Hamilton just blew him off in the same car, which is always the most difficult thing."
The tidal wave of interest sweeping the paddock is overwhelming. Hamilton's father Anthony is clearly struggling to put the reaction into context. He has no expertise in managing a global phenomenon, which Lewis is rapidly becoming.
"I don't know what's next," he said. "I'm speechless. Lewis has confounded logic from the start. What can I say? It's frightening, really. He's loving it. A lot of young guys in karts dream about being a formula one driver. He'll keep his feet on the ground, don't worry about that."
In Australia, where this odyssey began, Hamilton snr was stunned at the intensity of interest in his son and was exhausted after a weekend of unfettered scrutiny. Australians don't hold back with the microphone. "I'll tell you what," he said then, "I can't see myself doing this for too long. As soon as he gets his first win, that'll be me done."
Dat commentaar van Williams is inderdaad lichtelijk lachwekkend. Overdrijven is ook een vak en blijkbaar verstaat Williams dat nogal.quote:Op zondag 17 juni 2007 15:55 schreef Googolplexian het volgende:
Pa had ook niet verwacht dat het zo snel zou gaan want hij was er gewoon bij in Indy
En dat commentaar van Williams![]()
![]()
Wat zou dat met de eer van Alonso doen? Daar kannie namelijk moeilijk op reageren zonder UBER-zielig over te komen. Slikken en inhouden dus
Zelfs me moeder wist dat Kubica gecrashed was en die kijkt niet eens naar Formula 1, het stond zelfs op de voorpagina van de Telegraaf. Jij als 'fan' zou het dan helemaal moeten weten maar goed. Het is je vergevenquote:Op zondag 17 juni 2007 15:44 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Sorry dat ik niet 24/7 het f1 nieuws in de gaten houdt... sommige mensen hebben een leven wist je?
Hoe oud is Raikkonen?quote:Een dronken Fin heeft vandaag in Finland zonder enige reden een 76-jarige Nederlandse toerist doodgestoken. Dat meldt de Finse politie.
De steekpartij gebeurde vanmiddag bij een winkelcentrum in de Finse plaats Porvoo, vijftig kilometer ten oosten van Helsinki. Dader en slachtoffer kenden elkaar niet.
De 25-jarige dader had in een winkel enkele klanten bedreigd, waarna hij naar buiten rende en de toevallig passerende Nederlander neerstak. Politieagenten konden de met het bebloede mes zwaaiende man pas uitschakelen door hem met rubberkogels in de benen te schieten.
bron: FrontPage
Misschien moet Kimi toch maar weer eens stevig drinken, misschien dat hij dan nog enige indruk kan gaan maken op het circuit.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 10:30 schreef TJDoornbos het volgende:
Kimi is niet meer zat de laatste tijd, althans nergens beelden van gezien.
Ik denk dat de Ferrari heel anders gereden dient te worden. Kijk maar hoeveel moeite Barrichello had met de overstap naar Honda en hij hoefte niet eens te wennen aan nieuwe banden. Voor Kimi is het een double-whammy. Plus natuurlijk de aparte werkwijze van het Ferrari team.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 11:41 schreef Atreidez het volgende:
Ik snap echt niet wat er van kimi is gekomen, op de baan lijkt ie wel een schaduw momenteel
Bronquote:'Schumacher terug achter het stuur bij Ferrari'
De geruchten over een mogelijke terugkeer van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher bij Ferrari, laaien na de wedstrijden in Noord-Amerika weer op.
De Italiaanse renstal had een dramatische race in Canada waar Räikönnen vijfde werd en Massa door de jury uit de race werd gehaald. Een week later kon Ferrari het tempo van rivaal McLaren niet bijhouden. Het Britse team haalde na Maleisië en Monaco voor de derde keer een dubbelslag.
Lauda
Drievoudig wereldkampioen Nikki Lauda liet na de race op Indianapolis optekenen dat Ferrari de nauwkeurigheid van de 38-jarige Duitser in de wedstrijden mist. "Ik zei het al aan het begin van het seizoen, zijn vertrek gaat het team pijn doen", aldus Lauda.
Geheim
De Duitse media zijn van mening dat een terugkeer van Schumacher nu niet lang meer kan duren. De krant Bild riep de noodtoestand bij de Italianen uit en het gerespecteerde motorblad Auto-Bild-Motorsport weet te melden dat Schumacher binnenkort gaat testen voor Ferrari.
Volgens het weekblad heeft de Duitser al gereden in de nieuwe F2007. Schumacher zou in aanloop naar het nieuwe seizoen tijdens 'geheime testseries' achter het stuur hebben gezeten.
De Italiaanse media lieten zelfs weten dat medewerkers bij Ferrari "dromen van een terugkeer van Schumacher."
Opvallend genoeg was de Duitser niet aanwezig in Indianopolis. Schumacher, die normaliter altijd bij de wedstrijden van de partij is, speelde afgelopen zondag een voetbalwedstrijd in Oostenrijk.
Kimi heeft een heel agressieve stijl van rijden. Hij gooit de wagen de bocht om, neemt veel curb stones, gaat zo snel mogelijk vol op het gas, etc. Het andere uiterste van een Hamilton die heel smooth rijdt. Dan wil er nog wel eens wat stuk gaan.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 12:09 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Ik denk dat de Ferrari heel anders gereden dient te worden. Kijk maar hoeveel moeite Barrichello had met de overstap naar Honda en hij hoefte niet eens te wennen aan nieuwe banden. Voor Kimi is het een double-whammy. Plus natuurlijk de aparte werkwijze van het Ferrari team.
Komt misschien ook nog het delen van telemetrie bij. Ferrari is 1 van de teams die daar geloof ik niet zozeer aan doet (vandaar ook dat de #1 status binnen dat team zo belangrijk is). Als je dan toch al aan zo'n auto moet wennen EN aan het team EN aan de banden dan zal het niet krijgen van de telemetrie van je meer ervaren teamgenoot funest zijn. Ik zeg niet dat Ferrari al een keuze heeft gemaakt wie #1 en #2 zijn maar ik weet wel dat -als die keuze gemaakt is- de #1 coureur alle voorrang krijgt.
En daar komt ook nog eens bij dat ik van mening ben dat Kimi misschien wel niet zo'n goede all-round coureur is ^^ (ojee ...). Hij is wel snel enzo maar hij is niet echt zuinig op het materiaal. Bij Kimi gaat iets altijd eerder kapot dan bij een ander ... dat kan je op ongeluk blijven schuiven maar daar geloof ik niet zo in. Maargoed ... da's persoonlijke speculatie
Mooi verhaal.quote:
Volgens mij was al lang bekend dat hij zou gaan testen maar goed.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 16:33 schreef Kill_em_all het volgende:
Schumacher zit nog bij Ferrari dus dat is veel reeeler dan wat jij zegt. Hij zal vast niet gaan racen, maar misschien dat ie wel gaat testen?
quote:Op dinsdag 19 juni 2007 20:49 schreef Kill_em_all het volgende:
Hij stond bij de uitvallers toch ook bovenaan :p
Dan ben ik benieuwd naar jouw bron......Het is juist bekend gemaakt dat hij pertinent niet zou gaan testen.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 19:14 schreef arexes het volgende:
[..]
Volgens mij was al lang bekend dat hij zou gaan testen maar goed.
Je zou best gelijk kunne hebben misschien was het wishful thinking, toch heb ik het gevoel het ergens gelezen / gehoord te hebben.quote:Op woensdag 20 juni 2007 08:32 schreef sanger het volgende:
[..]
Dan ben ik benieuwd naar jouw bron......Het is juist bekend gemaakt dat hij pertinent niet zou gaan testen.
Fan van Toyota? Of grove grafhekel aan Spyker?quote:Op woensdag 20 juni 2007 09:11 schreef sanger het volgende:
Waar rook is, is vuur. Zeggen ze toch?
Als het ter vervanging is van Sutil dioe naar Toyota verkast zou ik het geen gek idee vinden. Maar om Albers te vervangen zou ik het niet aanmoedigen.
Allebei nietquote:Op woensdag 20 juni 2007 09:38 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Fan van Toyota? Of grove grafhekel aan Spyker?
Zie het ook absoluut niet gebeuren. Wat ik eventueel nog wel zie gebeuren is dat Verstappen een keer mag testen op Spa. Maar racen, nee dat zie ik hem toch echt niet doen.quote:Op woensdag 20 juni 2007 10:17 schreef 4-elements het volgende:
Verstappen in een Spyker? No way, dat gaat echt nooit gebeuren.![]()
Ongelofelijk dat mensen dit serieus nemen![]()
Ik welquote:Op woensdag 20 juni 2007 09:11 schreef sanger het volgende:
Maar om Albers te vervangen zou ik het niet aanmoedigen.
Bronquote:FIA considers freeing up aero rules
The FIA is considering a radical plan to allow flexi wings in Formula One if teams reject its push for a standard chassis in the future, autosport.com has learned.
Talks are currently ongoing to frame future regulations from 2011, with the FIA making it clear it wants more road-relevant energy efficient engines to be introduced.
As well as that, the FIA wants an overhaul of car regulations too. The governing body has made no secret of the fact that it believes a standard chassis would be the best way of reducing costs and improving the show.
Its stance was made clear in a letter circulated to F1 team principals earlier this month, a copy of which has been seen by autosport.com, in which FIA president Max Mosley outlined his vision for the future.
Meetings are scheduled between the FIA and the teams for after the British Grand Prix to discuss the radical plan and come up with alternative proposals if the teams are not happy.
"We believe that a standard chassis is the best solution," wrote Mosley in his letter. "The competition would then be between drivers armed with rival, fuel-efficient drive trains but otherwise in equal cars. Painted differently and with different sponsors, the cars would look as different as they do today to anyone but an expert.
"But if the teams want to continue to make individual chassis, we need some proposals which really do meet the four agreed objectives of road-relevance, safety, cost reduction and improving the show. We also need to ensure the survival of the independent teams."
Mosley acknowledges that teams are unlikely to accept plans to adopt a standard chassis, but he believes that only a radical alternative solution will be of any benefit.
And that is why he has suggested the idea of freeing up the aerodynamic regulations to allow flexi wings - which have been banned for many years in F1.
"One example of radical change would be to permit moveable aerodynamic devices," added Mosley. "Arguably, the safety problems of 40 years ago no longer exist.
"Modern Formula One technology is sufficiently mature to eliminate the risks of both passive and active aero devices. Moreover, the FIA is already confronted with ever-more sophisticated moving bodywork. Engineers appreciate that when subjected to a force, everything moves – it is just a question of how much.
"Immense time and effort is currently going into making bodywork which moves enough to enhance performance, however slightly, but not enough to excite the interest of the regulator or rival teams. This is not satisfactory; it is wasteful, expensive, ultimately pointless and contrary to sporting fairness.
"With moveable aero devices, both active and passive, designers would have an incentive to build a car which the driver could adjust to optimise performance when following another car. This would facilitate wheel-to-wheel racing.
"There are also a number of areas where active aero could be road-relevant, for example cooling systems. But part of any discussion on moveable devices would have to be how to contain the resulting increase in performance.
"In the hope of starting a useful debate on a new approach to chassis design with variable aerodynamics, we are preparing a discussion paper similar to the one on engines.
"Among other things this will look at the implications of moveable devices and any changes to engine output, which might become necessary in order to contain speeds. This paper will be circulated as soon as it is ready.
"We think it might perhaps be useful to follow it up with a discussion in the second week of July (after the British Grand Prix), at which each team would be given an opportunity to present its ideas (ideally in writing beforehand) and answer questions on future Formula One regulations, either alone or jointly with other teams."
Nergens voor nodig, Albers neemt ook geen geld meequote:Op woensdag 20 juni 2007 11:19 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Ik wel
Alleen zie ik het niet gebeuren. Volgens mij heeft Verstappen niet veel sponsers meer....
Het viel Mol ook al op, en mij trouwens ook.quote:Op woensdag 20 juni 2007 13:02 schreef LeXX het volgende:
Wat ik me nu bedenk: tijdens de GP van Indy kapte de Williams van Rosberg ermee. Toen hij stilviel zakte de auto ineens een heel stuk. Kwam dit omdat de aandrijving ermee kapte, of zijn we getuige geweest van een (illegale) manier van het bewegen van de bodemplaat?![]()
Het leek er meer op dat de hele auto gewoon naar beneden bewoog opeens. Miscshien dat er door de hitte iets kapot ging aan de ophanging?quote:Op woensdag 20 juni 2007 13:02 schreef LeXX het volgende:
Wat ik me nu bedenk: tijdens de GP van Indy kapte de Williams van Rosberg ermee. Toen hij stilviel zakte de auto ineens een heel stuk. Kwam dit omdat de aandrijving ermee kapte, of zijn we getuige geweest van een (illegale) manier van het bewegen van de bodemplaat?![]()
Het was een apart bedrijf in dezelfde groep/holding.quote:Op woensdag 20 juni 2007 15:17 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
Het leek er meer op dat de hele auto gewoon naar beneden bewoog opeens. Miscshien dat er door de hitte iets kapot ging aan de ophanging?
Ik lees net op RTL dat spyker het F1 team heeft verpand trouwens, heeft ze schijnbaar 14miljoen opgelevert. Ik dacht dat het F1 een opzichzelf staand iets was.
Goed bezig bij GPUpdate.quote:
Ik snap eigenlijk nog steeds niet waarom ze dat incaping niet hebben weggehaald, elke mongool ziet toch wel dat iemand daar frontaal op kan botsen......quote:Op woensdag 20 juni 2007 16:13 schreef SimtekF1 het volgende:
Van F1racing.
De FIA heeft nadere gegevens naar buiten gebracht over de crash van BMW Sauber-coureur Robert Kubica tijdens de Grand Prix van Canada. Kubica kwam tijdens de race in aanraking met de Toyota van Jarno Trulli. Hij verloor hierbij zijn voorvleugel en schoot van het circuit . Uit gegevens blijkt dat de Pool een klap van 75G heeft overleefd.
Uit de data in het rapport komt naar voren dat Kubica met 230 km/u tegen de muur knalde. De klap had op zijn hoogtepunt een impact van 75G. De gegevens zijn vastgelegd met een zogenaamde Accident Data Recorder (ADR). Deze zit achter de coureur en onder de bezinetank. Tijdens de Grand Prix van Amerika zijn de gegevens geannalyseerd door Peter Wright, voormalig Lotus-ontwerper en tegenwoordig hoofd van de veiligheidscommissie van de FIA, en zijn collega's Andy Mellor en Hubert Gramling.
De onderzoekers kwamen na de race tot de conclusie dat de veiligheidsmaatregelen, waaronder de verhoogde cockpitrand en het HANS-systeem, perfect hebben gewerkt. Willi Rampf, technisch directeur van BMW Sauber: "Terwijl we erg geschokt waren door de crash, waren we ook zo blij dat Robert veilig kon uitstappen. We zijn zeer te spreken over hoe het chassis zich heeft gehouden. Veiligheid staat bij ons ook altijd voorop. Wij zoeken niet naar grenzen bijvoorbeeld om zo licht mogelijk te zijn. Het resultaat zie je nu."
75 G en eigenlijk helemaal niks hebben.![]()
Daar zat ik ook aan te denken. Maar waarom zou je dat doen? Om de PR? Je valt de volgende race toch weer door de mand.quote:Op woensdag 20 juni 2007 20:27 schreef TJDoornbos het volgende:
Toyota rijdt met een wagen onder het gewicht ofzo
Had dat maar niet gedaan Josquote:Verstappen: "Breuk management breekt Albers op"
21 juni 2007
Christijan Albers zal spijt krijgen van de breuk met zijn manager Lodewijk Varossieau. Dat is althans de mening van Jos Verstappen, die dit in zijn wekelijkse column in de Telegraaf van vandaag liet optekenen. Afgelopen vrijdag maakten de Spyker-coureur en zijn management bekend uit elkaar te gaan.
"Ik had al begrepen dat er al een tijd een verschil van inzicht bestond, maar als verstandige mensen had je dat kunnen oplossen," vindt de oud-Formule 1-coureur. Volgens Verstappen had Albers er verstandiger aan gedaan zijn management trouw te blijven. "Je maakt aan het begin van je carrière een keuze om met elkaar iets te bereiken en dan moet je ook in moeilijke tijden met elkaar doorgaan. Dat hebben mijn manager Huub Rothengatter en ik ook altijd gedaan."
Verstappen ziet de toekomst van Christijan Albers somber in. "Ik vrees dat Christijan zich zorgen moet gaan maken over zijn Formule 1-toekomst. Er zijn veel kapers op de kust. Varossieau en Michiel Mol van Spyker zijn dikke vrienden van elkaar en andere teams zitten momenteel niet te wachten op Christijan."
bron: www.f1gpupdate.net
quote:Legend Schumacher in shock racing return.
Wednesday, 20th June 2007
Formula 1 legend Schumacher to make surprise racing return in end-of-season Race of Champions at Wembley.
Seven-time Formula 1 World Champion Michael Schumacher is to come out of retirement to compete in the 2007 Race of Champions (RoC), as the end-of-season spectacular gets ready to take place on British soil for the first time in its 20-year history.
The gladiatorial-style RoC has been in existence since 1988, and Schumacher's return – the German previously competed in the event in 2004 in Paris, when he lost out to current Renault rookie Heikki Kovalainen in the final shoot-out – is sure to be a major draw as the event heads to Wembley Stadium on Sunday, 16 December.
“I enjoyed the atmosphere in 2004,” Schumacher remarked, “both with the other drivers and in the stadium where the fans seemed to clearly enjoy themselves. I hope my participation can help the event organisers raise even more funds for the Institute for Cerebral and Medullary Disorders (ICM) which I'm one of the founder members of and the Race of Champions is supporting for a fourth year.”
The event pits some of the world's greatest drivers against each other in a series of nation vs. nation, head-to-head challenges in a selection of track and off-road machinery. Schumacher apart, those to have so far confirmed their presence include Honda F1 ace Jenson Button and double World Touring Car Champion Andy Priaulx (Team England), and Red Bull Racing star David Coulthard and British rallying legend Colin McRae (Team Scotland).
Discussions are also ongoing with current Formula 1 World Championship leader Lewis Hamilton to form part of a Team Great Britain entry. Defending champions Finland as well as France, the USA, Scandinavia and two as-yet unnamed squads have still to reveal their driving line-ups.
Aside from Kovalainen, former winners of the event include DTM title-winner Mattias Ekström and World Rally Champions past and present Sébastien Loeb, Juha Kankkunen, Stig Blomqvist, Didier Auriol, Tommi Mäkinen, Carlos Sainz, Colin McRae and Marcus Gronholm.
quote:Alonso breaks McLaren 'vow of silence'
Posted 21 June 2007 at 08:52 GMT
Fernando Alonso may already have broken a new 'vow of silence' imposed on McLaren drivers at Indianapolis by Ron Dennis.
The Mercedes-powered team's chairman and principal, concerned about the handling of Alonso and rookie teammate Lewis Hamilton's recent musings about each other to the press, informed reporters on the scene of the US grand prix that the pair have agreed to not talk about one another any more.
"They will only talk about each other in each other's presence," Dennis revealed at Indy, "because then there is no misconception or no misunderstanding."
World champion Alonso, however, went on Spanish radio shortly after the US grand prix - in which he finished behind Hamilton for the second time in the space of seven days - claiming that it is he who does the bulk of the car setup work for his team.
"Hamilton gets my data," the Spaniard told Cadena SER, "but I also get his data. But the one that gets the car ready on a Friday is me."
Wat een gejank weer zeg. Word echt doodmoe van die gozer. Ben benieuwd hoe lang die nog voor McLaren rijdt als het zo doorgaat.quote:
Ja idd, want altijd bij je manager blijven is de basis voor succes. Kijk maar naar Josquote:
Ik ben geen Alonso-fan, maar zoals hierboven aangegeven, het wordt weer lekker uit z'n verband gerukt..quote:
Assumption is the mother of all fuckups zeggen ze wel eens. Het doel van de post is om een indruk te geven van wat er aan nieuws naar buiten wordt gebracht. Als ik iets tegen Alonso zou hebben had ik het anders aangepakt. Het is nog steeds een toffe peer imo omdat ie die schurftlul van een Schumacher twee jaar het licht uit de ogen heeft gereden (da's meer mijn stijl van bashen).quote:Op donderdag 21 juni 2007 13:58 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
Ik ben geen Alonso-fan, maar zoals hierboven aangegeven, het wordt weer lekker uit z'n verband gerukt..
Wat me trouwens beetje irriteerde, je post een paar dagen terug in dit topic praktisch hetzelfde bericht, maar dan van een andere bron.. Het zou dan hier meer gaan om 'het verbreken van de radiostilte', maar het gaat over hetzelfde interview met dezelfde inhoud.. Dus tenzij je het met de opzet plaatst om even te Alonso-bashen, snap ik het doel van jouw post niet echt.. No offense verder, het viel me alleen even in negatieve zin op
quote:Op donderdag 21 juni 2007 14:08 schreef Googolplexian het volgende:
(da's meer mijn stijl van bashen).
Als het bedoeld was om (subtiel?) de nieuwsgaring van de Britse sportpers aan de kaak te stellen dan had ik jouw post verkeerd begrepen, mijn excuus. Ik had juist ook naar de data gekeken en daarom vond ik het zo raar dat je een bericht postte dat terugviel op uitlatingen van Alonso die je 2 pagina's eerder ook had gepost... (en waarmee je dus eigenlijk niets nieuws meldde), maar ik zal me teveel hebben laten beïnvloeden door een tweetal reacties na jou, waarin gesteld werd dat Alonso 'alweer' aan het janken was, terwijl het over hetzelfde ging als eerder dit topic..quote:
quote:Spyker Silverstone test notes 2007-06-21
Date 2007-06-21
The Etihad Aldar Spyker Formula One Team concluded its three day test at Silverstone today. In a rain interspersed session, Christijan Albers completed the lion's share of the driving as work continued on brake system development, set-up for the British Grand Prix and tyre evaluation.
An electrical problem towards the end of the morning halted Christijan's running until the early afternoon, but he nevertheless completed 35 laps with a best time of 1min 23.374.
Giedo van der Garde took over the car in the afternoon, however on his first run, spun into the gravel trap and damaged the front suspension. Technicians repaired the car to get Christijan out again towards the end of the afternoon, but light rain stopped any improvement in time.
The team will now go back to its base just across from Silverstone Circuit to finalise preparations for next week's French Grand Prix.
Dominic Harlow, chief race and test engineer:
"We had a few interruptions to the final day of the test today. A few red flags, then the rain arrived at lunch as we knew it would making the track briefly damp, and we had a technical issue with the car that lost us some time whilst it was traced."
"Christijan continued to improve his set-up for the race here in a couple of weeks, and unfortunately Giedo had a spin during his short programme. Overall there are a lot of positives from the three days to take into the French Grand Prix next weekend and when we come to Silverstone for the race just one week later.'
Christijan Albers:
"We started quite well this morning as we had a good set-up. I was very happy with the progress, but the afternoon was disappointing as we lost time some time with the electrical problem where couldn't go full throttle and that compromised the lap time slightly today. Then Giedo went off, which was a shame as I couldn't do some runs with new tyres to try and attack this time. I think there would easily be a quicker time in the car."
Giedo van der Garde:
"The plan for today was to do some runs in the afternoon after the shortened time on Tuesday. Of course I was very pleased to get the chance again. On the second lap it was already faster than Tuesday's lap time, but then in the fast third corner on the third lap the car snapped at the rear and it just got away."
"You're going pretty quick in that corner, but I just bounced across the gravel trap and then touched the wall and damaged the front wing. It took some time to repair and then I handed it back to Christijan so he could complete the programme."
Driver: Christijan Albers / Giedo van der Garde
Best lap time: 1min 23.374 (Christijan) / 1min 25.865 (Giedo)
Laps completed: 40 (Christijan 35 / Giedo 5)
Kilometres completed: 206km
Bronquote:Ferrari doet aangifte tegen Stepney
Ferrari heeft eerder deze week aangifte gedaan tegen haar medewerker Nigel Stepney. Dat meldt de Gazzetta dello Sport donderdag. De reden is nog onduidelijk, maar de politie is wel een onderzoek gestart.
De Scuderia heeft enkel bevestigd dat er aangifte is gedaan. Verder wil het team zolang het onderzoek loopt geen mededelingen doen, al werd wel bevestigd dat Stepney – die momenteel van een vakantie geniet – nog altijd op de loonlijst staat.
Al enige tijd is bekend dat Stepney, tegenwoordig werkzaam op de fabriek, niet geheel tevreden is over zijn werkzaamheden bij Ferrari. Daarnaast gaat het gerucht dat hij naar Honda wil verkassen en dat de Japanse renstal hem graag ziet komen.
Stepney vervulde enige tijd de rol van technisch manager van het race- en testteam en had gehoopt op promotie toen technisch-directeur Ross Brawn zijn sabbatical aankondigde. Dat was hem niet gegund, evenals het sabbatjaar waarom hij had gevraagd.
In april werden twee oud-Ferrari-werknemers nog veroordeeld omdat zij namens Toyota in Maranello hadden gespioneerd. Beiden gingen overigens in hoger beroep.
quote:Ferrari president unhappy with season
22/06/2007
Gilles Castonguay
Ferrari president Luca di Montezemolo, whose team are 35 points behind McLaren, said on Thursday that he was not enjoying Formula One this season because of rule changes.
"I don't like it much, I don't like it for many reasons," he told reporters at an event celebrating the 60th anniversary of the car maker.
"They need to change the rules on overtaking, I don't like the rules on the safety car that seemed to play roulette in Monte Carlo," he added.
"I don't like it because it does not seem that races are truly fought for aerodynamical reasons and it is much more difficult to overtake.
"I believe that Formula One, that is enjoying great international success with new countries and new fans, must quickly face the problems and Ferrari will push very hard," said Montezemolo.
He said there was little between the two top teams despite McLaren's lead over Ferrari, who are still adjusting to life without retired seven times world champion Michael Schumacher.
British rookie Lewis Hamilton leads the championship for McLaren after finishing on the podium in all seven of his starts and winning the last two races from pole position in Canada and the United States.
The Briton is 10 points clear of team mate and double world champion Fernando Alonso, with Ferrari's Felipe Massa and Kimi Raikkonen well back in third and fourth.
Massa was disqualified in Canada this month for ignoring a red light on leaving the pit lane while the safety car was deployed.
"We are talking about two or three fractions of a second," said Montezemolo of Ferrari's gap with McLaren. "We have to improve on these milliseconds here and there in order to be competitive.
"Now we have to recover the competitiveness that we have lost in the last two months."
He pointed to Raikkonen's victory in this season's first grand prix in Australia and Massa's back-to-back wins in Bahrain and Spain.
"We have two strong drivers and we have very good competitors and we must not forget in the first four races we were strong," he said at Ferrari's head offices in Maranello.
ik las ergens dat hij iets in de tank van massa en raikkonen heeft gedaan in monacoquote:
Die geruchten gaan inderdaad.quote:Op zaterdag 23 juni 2007 17:17 schreef WEST het volgende:
[..]
ik las ergens dat hij iets in de tank van massa en raikkonen heeft gedaan in monaco![]()
Brpnquote:Stepney lawyer rules out sabotage claims
The Italian lawyer representing Nigel Stepney has ruled out suspicions of sabotage in the action Ferrari have taken against his client.
Stepney is being investigated by Italian legal authorities after Ferrari lodged an official complaint about his behaviour. No details have been forthcoming on exactly what he is alleged to have done.
Rumours over the last 48 hours have hinted at a possible sabotage attempt on Ferrari's cars prior to the Monaco Grand Prix, although this has not been confirmed by the team.
But Stepney's lawyer Luca Brezigher told Gazzetta dello Sport that he was unaware of what the legal enquiry was looking into.
"I can only say with certainty that Stepney is formally investigated, but the charge against him at the moment is rather unspecified," he said.
"From what I've learned, many types of offences can be identified, such as aggravated damage or sporting fraud, but I'd rule out sabotage.
"On the matter of Stepney being unreachable, it must not be considered as an attempt to flee. I'm convinced he is on vacation and in the dark about this story.
"I don't find it credible that a professional of his calibre could damage his own team."
Stepney has been uncontactable and is believed to be away on holiday at the moment.
Brezigher, who confirmed that Stepney's apartment in Serramazzoni had been searched, said that he expected the investigation to last at least one year before any formal charges were considered.
Zeker een heel vet filmpje!quote:Op zaterdag 23 juni 2007 18:14 schreef NoXxa het volgende:
Ik hoop dat Alonso en Kimi nog een kansje krijgen hoor. Want anders wordt het weer saai wat betreft het kampioenschap.
Check overigens dit filmpje even! Een F1 engine die "We are the champions" eruit blaast. Erg vet!!
http://www.break.com/index/we-are-the-champions.html
Eat that, Albersquote:Kolles :: Sutil en Hamilton zijn de toekomst
Het is inmiddels een publiek geheim, dat Spyker-teambaas Collin Kolles erg gecharmeerd is van Adrian Sutil. Kolles liet aan Motorsport-total.com[/i] weten, dat hij in de toekomst een gevecht voorspelt tussen Sutil en Lewis Hamilton. Adrian Sutil kwam naar de Formule 1 als regerend kampioen van de Japanse Formule Nippon en Lewis Hamilton kwam de Formule 1 in als regerend GP2 kampioen.
Beide coureurs kennen zich goed en zijn erg goed bevriend met elkaar. Ze leerden elkaar in 2005 kennen toen beide heren reden voor het team van ASM in de Formule 3 euroseries. Hamilton pakte de titel met maar liefst vijftien overwinningen uit twintig wedstrijden. Sutil pakte twee overwinningen en verzekerde zich hiermee van de tweede plaats in het kampioenschap destijds.
Collin Kolles en Adrian Sutil ontmoetten elkaar in 2004, toen Sutil voor het team van 'Kolles Racing' in de Formule 3 uitkwam. "Met Adrian hebben wij de nummer één in huis in de context van uitdager van Lewis Hamilton", vertelt de 39-jarige teambaas. "Adrian was vroeger de teamgenoot van Lewis en hierdoor kennen ze mekaars sterke en zwakke kanten. Sutil is voor ons echt een veelbelovend talent, maar we moeten realistisch zijn dat onze auto op dit moment nog tekort schiet." De uitspraken van Kolles zijn natuurlijk ook met het oog op de toekomst. "De marktwaarde van Adrian zal alleen maar toenemen en als een ander team hem wil hebben zal er een grote afkoopsom betaald moeten worden, omdat hij een langdurige verbintenis met ons heeft", besluit Kolles.
Experts schatten Lewis Hamilton echter hoger in dan Sutil, ook al was de Duitser zo nu en dan sneller dan de Engelsman in de Formule 3. Ook helpt het feit niet dat Sutil toch enkele foutjes maakt in de wedstrijden, waar Hamilton tot nu toe het toonbeeld is van perfectie. De foutjes van Sutil zijn ook te verklaren, omdat de Spyker een moeilijk bestuurbare auto is in vergelijking met de McLaren. Toch liet de teamgenoot van Albers iets van zijn talent 'doorschijnen' toen hij op zaterdagmorgen in Monaco de snelste was in een natte training.
bron: racefreaks.nl
ja en god save the queen en het franse volksliedquote:Op zaterdag 23 juni 2007 18:14 schreef NoXxa het volgende:
Ik hoop dat Alonso en Kimi nog een kansje krijgen hoor. Want anders wordt het weer saai wat betreft het kampioenschap.
Check overigens dit filmpje even! Een F1 engine die "We are the champions" eruit blaast. Erg vet!!
http://www.break.com/index/we-are-the-champions.html
Waarom eat that Albers? Is hij de enige die last zou hebben van Sutil?quote:
Nee ... wel het meest.quote:Op zondag 24 juni 2007 18:49 schreef arexes het volgende:
[..]
Waarom eat that Albers? Is hij de enige die last zou hebben van Sutil?
Alsof iedere coureur de nieuwe Schumacher/Senna/Fangio/noem-ze-maar-op moet zijn.. Sutil is een zeer talentvolle coureur, nou en?? Albers doet het voor een Nederlandse coureur uitstekend in de F1. Hij heeft begin dit seizoen gewoon veel problemen gehad met z'n wagen en wat pech tijdens de zaterdag en zondagen. Laten we 'm na het seizoen afrekenen op z'n prestaties.quote:Op zondag 24 juni 2007 22:09 schreef Kill_em_all het volgende:
Nee, maar het komt er wel op neer dat die Kolles zegt dat Albers eigenlijk niet veel voorstelt.
Moet ik hieruit begrijpen dat je NL coureurs in de basis bagger vindt? Want er is echt geen enkel bewijs dat Albers het goed doet so far.quote:Op zondag 24 juni 2007 22:25 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
... Albers doet het voor een Nederlandse coureur uitstekend in de F1. ...
Waar slaat dat NL coureur nou weer op? ben je automatisch minder ofzo als je NL bent? rijdt je auto altijd magisch langzamer als NL coureur? Albers doet het gewoon niet goed, en of die NL is of niet heeft daar niks mee te maken. Steeds langzamer dan zijn teammate, steeds problemen, steeds klagen etc.quote:Op zondag 24 juni 2007 22:25 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
[..]
Alsof iedere coureur de nieuwe Schumacher/Senna/Fangio/noem-ze-maar-op moet zijn.. Sutil is een zeer talentvolle coureur, nou en?? Albers doet het voor een Nederlandse coureur uitstekend in de F1. Hij heeft begin dit seizoen gewoon veel problemen gehad met z'n wagen en wat pech tijdens de zaterdag en zondagen. Laten we 'm na het seizoen afrekenen op z'n prestaties.
Ik doel ermee op dat er tot op heden weinig succesvolle Nederlandse F1-coureurs zijn geweest, en dat Albers op dit moment toch al weer aan z'n derde seizoen F1 bezig is (er zijn er genoeg Nederlandse en niet-Nederlandse coureurs die hem dat niet nadoen..). Hij heeft in seizoen 1 en 2 goede prestaties geleverd (in ieder geval afgezet tegen z'n teamgenoten) en heeft dit seizoen naast veel pech gewoon een goede teamgenoot die weinig laat liggen..quote:Op zondag 24 juni 2007 22:33 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Moet ik hieruit begrijpen dat je NL coureurs in de basis bagger vindt? Want er is echt geen enkel bewijs dat Albers het goed doet so far.
quote:Op zaterdag 23 juni 2007 17:48 schreef Bernard0s het volgende:
Even ingaand op de topictitel:
Ik denk dat Lewis kampioen wordt dit jaar.
Dat dus ja. Ik kan me niet voorstellen dat Albers zoiets prettig vind om te horen van hogerhand.quote:Op zondag 24 juni 2007 22:09 schreef Kill_em_all het volgende:
Nee, maar het komt er wel op neer dat die Kolles zegt dat Albers eigenlijk niet veel voorstelt.
De TT was dan ook niet toevalligquote:Op zondag 24 juni 2007 23:10 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
Lijkt me wel het meest voor de hand liggend in elk geval
Op de Duitse radio (tijdens de race) hadden ze het steeds over "der Teen Ager" Sebastian Vettel! Dat was pas een 'hype'quote:Op maandag 25 juni 2007 10:01 schreef TJDoornbos het volgende:
Ben het wel met Kill eens die hype moet nokken nu!!
Gaan we Doornbos hypen dan, 4 podia in 5 races. Bijna net zo goed als Hamilton in de Formule 1.quote:Op maandag 25 juni 2007 10:01 schreef TJDoornbos het volgende:
Ben het wel met Kill eens die hype moet nokken nu!!
Neuh van mij hoef je hem niet te hypen. Gewoon zeggen dattie goed bezig is en klaar ben jequote:Op maandag 25 juni 2007 11:20 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Gaan we Doornbos hypen dan, 4 podia in 5 races. Bijna net zo goed als Hamilton in de Formule 1.
Voorlopig staat ie 2de in het kampioenschapquote:Op maandag 25 juni 2007 12:02 schreef TJDoornbos het volgende:
Ja die Amerikanen beginnen ook door te slaan heb ik het idee.
quote:1 Sebastien Bourdais 117
2 Robert Doornbos (R) 114
3 Will Power 105
4 Alex Tagliani 97
5 Justin Wilson 92
Wat betekend die (R) achter Doornbos??quote:Op maandag 25 juni 2007 12:07 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Voorlopig staat ie 2de in het kampioenschapMet alle kansen.
[..]
Mwah ... Drive trhough krijgen en 1 keer spinnen en dan toch van achter terugvechten naar #2 op 0.5 seconde van de top is ook wel kwaliteit, hoor.quote:Op maandag 25 juni 2007 12:15 schreef TJDoornbos het volgende:
Ja dat weet ik maar die Amerikanen overdrijven het wel wat vind ik. Tuurlijk is het een goed resultaat maar hij heeft zoals gisteren gewoon mazzel met een SC waarna een hoop nog moeten pitten terwijl hij net gePit heeft. Das geen kwaliteit das geluk!!
quote:NOTEWORTHY:
Robert Doornbos overcame an early drive-through penalty for blocking. The Dutch driver was forced to serve the penalty on lap 11 and after exiting pitlane was running 16th. He then fought his way back to finish second and earn his fourth podium finish in five Champ Car starts.
Hamilton heeft ook een hoger percentage podia (100%) dan bijvoorbeeld Schumacher (62%) of Fangio (69%). Maar wat overwinningen betreft lopen deze twee nog ver op hem voor.quote:Op maandag 25 juni 2007 11:46 schreef vosss het volgende:
Nou, ze hadden het anders over Doornbos dat ie een hoger percentage van de races op het podium had gestaan dat Bourdais. Natuurlijk een kromme vergelijking, omdat Bourdais veel meer races gereden heeft, maar volgens mij mogen die Amerikanen Doornbos wel hoor.
Tuurlijk heeft RD kwaliteit maar ik bedoel alleen maar dat die Amerikanen het zo vaak overdrijvenquote:Op maandag 25 juni 2007 12:23 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Mwah ... Drive trhough krijgen en 1 keer spinnen en dan toch van achter terugvechten naar #2 op 0.5 seconde van de top is ook wel kwaliteit, hoor.Het valt iig wel meer en meer op ... hier een quote uit het raceverslag (voetnoot);
[..]
Dat is sowieso iets dat Doornbos voor heeft op een hoop andere sporters, zeker wanneer commercie van groot belang is: Op de een of andere manier mag je die kerel gewoon. Wat hij uitstraalt, hoe hij praat, etc.. Hij kreeg ook altijd veel media-aandacht, zelfs toen hij buiten de boot viel. Hopelijk raakt met bij Red Bull ook overtuigd van zijn racekwaliteiten, en krijgt hij spoedig (hopelijk volgend jaar al) een kans.quote:Op maandag 25 juni 2007 11:46 schreef vosss het volgende:
volgens mij mogen die Amerikanen Doornbos wel hoor.
quote:JUNE 25, 2007
An interesting tester at Spyker
Last week's Silverstone test featured Giedo van der Garde in a Spyker. This raised little interest at the time but was a very significant moment. Prior to this test Van der Garde was barred from testing for Spyker because he was under contract to Super Aguri F1 and could not get a superlicence unless Suzuki agreed. This the team refused to do because of the fight between Super Aguri and Spykeer over the question of chassis design. There were talks in Indianapolis to try to clear up the fight and, obviously, some progress was made. It is not clear exactly what was agreed but if Super Aguri agreed to release Van der Garde, Spyker must have agreed something in exchange, perhaps to back off on the arbitration claim, which the team can ill-afford anyway.
The interesting thing now will be whether or not Van der Garde uses the financial muscle of his girlfriend's father (and Spyker shareholder) Marcel Boekhoorn to oust Christijan Albers from the Spyker race team. Albers has been a big disappointment this year but the team has kept him on because of financial arrangements between Albers, his backers and the team.
If, however, Van der Garde appears with more money, it is logical that Albers will be ejected as he seems unable to compete with F1 rookie Adrian Sutil. Van der Garde may not do any better but if he has more money, he will be more valuable to the team.
Van der Garde heeft zijn superlicentie al.quote:Op maandag 25 juni 2007 22:11 schreef Tackleberry het volgende:
Niet dat Albers de sterren van de hemel rijdt, maar wat kan Van der Garde nou meer brengen dan Albers de rest van dit seizoen? Laat Giedo maar lekker testen de komende tijd, ervaring opdoen met de auto etc.
(heeft hij zijn superlicentie eigenlijk al?)
Zoals het artikel dus zegt: Geld .. en misschien de ex van Albersquote:Op maandag 25 juni 2007 22:11 schreef Tackleberry het volgende:
Niet dat Albers de sterren van de hemel rijdt, maar wat kan Van der Garde nou meer brengen dan Albers de rest van dit seizoen?
...
Sinds wanneer?quote:Op maandag 25 juni 2007 22:12 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Van der Garde heeft zijn superlicentie al.
Dat las ik ook al, maar hierbij wordt er uitgegaan van het feit dat omdat van der Garde test, hij zijn superlicentie heeft. Echter voor testen buiten de GP weekends om heb je geen superlicentie nodig. Sterker nog, rijders zonder superlicentie moeten in zulke testen kunnen aantonen een superlicentie waard te zijn (door minimaal een GP afstand te rijden).quote:Op maandag 25 juni 2007 22:12 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Van der Garde heeft zijn superlicentie al.
Nou je het zegt. Hij heeft hem inderdaad nog niet gekregen, maar hij heeft wel de benodigde afstand afgelegd. Was daarmee even in de war.quote:
quote:Op dinsdag 26 juni 2007 10:13 schreef Atreidez het volgende:
Ik zie nog steeds de grote verschillen tussen Albers en Sutil nietMaargoed, ik ben wel vaker blind genoemd.
Godsklere, blinde slavink! Sutil rijd Albers het licht uit zn ogen man!!!!!quote:Op dinsdag 26 juni 2007 10:13 schreef Atreidez het volgende:
Ik zie nog steeds de grote verschillen tussen Albers en Sutil nietMaargoed, ik ben wel vaker blind genoemd.
Ter verduidelijking dan maar: Albers vs. Sutil.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 10:13 schreef Atreidez het volgende:
Ik zie nog steeds de grote verschillen tussen Albers en Sutil nietMaargoed, ik ben wel vaker blind genoemd.
Zolang Albers het in de races beter doet dan is er geen reden hem weg te sturen, een kwali kan ook beinvloed worden door de strategie, en is dus niet altijd een eerlijk beeld.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 12:50 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Ter verduidelijking dan maar: Albers vs. Sutil.
kwalificatie:1-6
race: 4-3
snelste ronde: 2-5
Sutil is duidelijk sneller, maar Albers heeft (tot nog toe) betere prestaties in de race neergezet.
Mag ik je quoten, of is dat te? * Sally leeft wel met je mee, hoor...quote:Op zondag 24 juni 2007 23:56 schreef WEST het volgende:
[..]
ja dan pas.., ik heb het morgenavond druk en vandaag was het ook druk
wees blij dat ik een gaatje heb dinsdag anders was het helemaal niks van gekomen![]()
Haha, heb net m'n halve huis schoongemaakt met Bløf op de achtergrond!quote:Op dinsdag 26 juni 2007 23:33 schreef Sally het volgende:
Cross-post:
@ West:
[..]
Mag ik je quoten, of is dat te? * Sally leeft wel met je mee, hoor...
quote:Op dinsdag 26 juni 2007 23:33 schreef Sally het volgende:
Cross-post:
@ West:
[..]
Mag ik je quoten, of is dat te? * Sally leeft wel met je mee, hoor...
Tja, je had je melding in het 'napraattopic' van Indy gezet, maar ik vond eigenlijk dattie hier thuishoordequote:Op dinsdag 26 juni 2007 23:42 schreef WEST het volgende:
[..]
![]()
maar het wachten is op Sanger........ de rest is al klaar.in 1 avond nog wel
![]()
Offtopic: Zaterdag werkt ook errug goed!quote:Op dinsdag 26 juni 2007 23:39 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Haha, heb net m'n halve huis schoongemaakt met Bløf op de achtergrond!
Handig, alle albums in MP3"Monsters slapen nooit.. lalallaalalalaaa"...
Maar die Doornbos gaat lekkerHopelijk houdt hij het vol tot het eind!
Jup ... weer hetzelfde bericht als voorheen ... dit keer op een Amerikaanse site en met wat bedenksels van mij hieronderquote:'Big Wake-up Call'
Adrian Sutil is a "big asset" for Spyker, according to the Dutch squad's team principal Colin Kolles.
Despite recently disciplining the German rookie for making too many basic errors, Kolles said 24-year-old Sutil could become formula one sensation Lewis Hamilton's biggest competition in the future.
"He is a promising young talent for us, but we have to be realistic with where we are at the moment in terms of the car," Kolles is quoted as saying by the Daily Express.
Hamilton and Sutil were paired together in formula 3 in 2005, leading that series' champion Hamilton to correctly predict that Spyker's established driver Christijan Albers would be given a "big wake-up call" by Sutil.
But Kolles admitted: "We need to provide him with a better car to compete against the best teams and drivers. Adrian is a big asset for the future.
"I believe in the future he will be a big rival on the track to Hamilton."
maakt niet uit. ik hoop wel dat ik de tekst voor 19:00 vanavond heb anders gooi ik hem online en moet de tekst er maar later in.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 23:50 schreef Sally het volgende:
[..]
Tja, je had je melding in het 'napraattopic' van Indy gezet, maar ik vond eigenlijk dattie hier thuishoorde![]()
Foei toch!quote:Op woensdag 27 juni 2007 08:09 schreef sanger het volgende:
Vanmiddag krijgt WEST de tekst van me. Ik steel maar wat tijd van mijn baas, thuis kom ik er maar niet aan toe.
SSSSSSSSSSSSSSSSttttttttttttttttttttttttttttttquote:
Maakt dit nog wat uit voor de manager?quote:Rosberg's engine undamaged at Indy
Sam Michael has contradicted reports following the recent US grand prix that said Nico Rosberg had retired from the race with a fiery engine failure. Williams' FW29 single seaters are this year powered by semi-works Toyota engines; and one did not expire on Indianapolis' road course layout nearly two weeks ago, technical director Michael insisted to Auto Motor und Sport magazine. The Australian explained that an electrical fire set spilled oil ablaze -- but that the 2.4 litre V8 remains in working order.
"Theoretically we could use it again at Magny Cours," he said, "but since we can change it anyway without penalty we might as well give him a fresh engine (for the French GP)."
The team's post-race investigation also showed that the oil fire melted Rosberg's rear suspension, meaning that he was lucky to escape a Ralf Schumacher-type impact against the Speedway walls.
Sam Michael said of the reliability problems encountered in America: "We now have solid solutions in place."
Ach ja, puntjes zijn verdeeld en budgetten al uitgegeven.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:43 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Maakt dit nog wat uit voor de manager?
Jij hebt Rosberg helemaal niet.quote:Op woensdag 27 juni 2007 11:55 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ach ja, puntjes zijn verdeeld en budgetten al uitgegeven.
Ik heb ook Rosberg maar persoonlijk kan ik me er niet druk om maken
Naja, ik hád Rosberg. Heb team enkele dagen geleden aangepastquote:
Dat team wil ik ook nemen. Al wacht ik nog even de vrije trainingen af. Zit er nog over te denken om Sato te nemen in plaats van Davidson. Ik denk dat hij ondanks die straf het in de kwalificatie beter doet dan Davidson en in de race zullen ze elkaar ook niet zo veel ontlopen.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:02 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Naja, ik hád Rosberg. Heb team enkele dagen geleden aangepast
Heb nu:
Heidfeld - Davidson
Mc Laren
Super Aguri
Die strategie (hoeveelheid benzine, soort banden) bij de kwalificatie geldt pas vanaf de laatste kwalificatie periode. In de eerste twee perioden gaat het erom zo hard mogelijk te rijden. En dat doet Sutil beter.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 13:47 schreef sanger het volgende:
[..]
Zolang Albers het in de races beter doet dan is er geen reden hem weg te sturen, een kwali kan ook beinvloed worden door de strategie, en is dus niet altijd een eerlijk beeld.
Als ik reken is het handiger om Davidson te nemen ivm finishes.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:05 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Dat team wil ik ook nemen. Al wacht ik nog even de vrije trainingen af. Zit er nog over te denken om Sato te nemen in plaats van Davidson. Ik denk dat hij ondanks die straf het in de kwalificatie beter doet dan Davidson en in de race zullen ze elkaar ook niet zo veel ontlopen.
Fuck, dat zouden ze hier ook ergens moeten doen!!!quote:Hamilton maakt debuut op witte doek
McLaren-coureur Lewis Hamilton maakt volgende week zondag zijn debuut op het witte doek. De Britse bioscoopketen Vue Cinemas heeft namelijk besloten de Grand Prix van Groot-Brittannië in dertig van haar zalen live te vertonen.
De Britse bioscoopbezoekers kunnen Hamilton, die aan de leiding gaat in het WK, in actie zien op een groot scherm en met surround sound. Vue Cinemas belooft verder dat de Britse Formule 1-race niet onderbroken zal worden voor reclame.
En dan een 2e scherm ernaast met de live-timingsquote:Op woensdag 27 juni 2007 12:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Fuck, dat zouden ze hier ook ergens moeten doen!!!![]()
Ik zeg doen.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:44 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
En dan een 2e scherm ernaast met de live-timings
Daar heb ik in de bioscoop waar ik naar toe ga vrij weinig last van. Dus het kan wel.quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:47 schreef Proud2beDiepfries het volgende:
En popcorn-vretende en gillende en bellende pubers en ander tuig ertussen, nee, dank je..![]()
Kan 'm net niet kopen voor Rosberg... Wel weer mijn favorietje terug!quote:Op woensdag 27 juni 2007 12:05 schreef TJDoornbos het volgende:
Heidfeld = goeie keuze
Nu mag je het zeggenquote:
*zwaar Offt* Huh? Ben je uitgewerkt voor vandaag ofzo?quote:
Neuh, ik heb net tijd van mijn baas gepikt om de OP voor Frankrijk af te makenquote:Op woensdag 27 juni 2007 14:45 schreef Sally het volgende:
[..]
*zwaar Offt* Huh? Ben je uitgewerkt voor vandaag ofzo?
Ah. Ik vroeg me al af waar dat topic bleef.quote:Op woensdag 27 juni 2007 14:55 schreef sanger het volgende:
[..]
Neuh, ik heb net tijd van mijn baas gepikt om de OP voor Frankrijk af te maken
Ik heb alleen mezelf ermee ben ik bangIk zit vanavond ook nog wel ben ik bang
Had ik al gezien indd. Zodra WEST hem vanavond gepost heb zal ik hem linken inddquote:Op woensdag 27 juni 2007 15:05 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Ah. Ik vroeg me al af waar dat topic bleef.
Als hij af is, link hem dan ook even in http://sport.fok.nl/f1/nieuws/39040. Daar heb ik nu gewoon naar het SPT-forum gelinkt.
Is dat de site van de FIA? Ziet er idd cool uit! Eens zoeken naar de Interactive Circuit Maps....quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:09 schreef Bernard0s het volgende:
Hulde aan de vernieuwde site www.formula1.com ! Ziet er gaaf uit.
Ik vind de site er veel overzichtelijker en mooier op geworden. Echt leuk. Eerder keek ik voor F1 nieuws vooral op Racefreaks, nu zal ik meer naar de officiele site gaan denk ik.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:11 schreef Sally het volgende:
[..]
Is dat de site van de FIA? Ziet er idd cool uit! Eens zoeken naar de Interactive Circuit Maps....
Edit: Woei!!! Die zijn gaaf, hoewel ik wel de "overview" (hoe hard, records etc.) mis... Maar mss zit die nog ergens anders... Ah, eronder!
Die circuitweergave is ook heel leuk gemaakt met fotootjes enzo. Echt een hele grote verbetering dit.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:11 schreef Sally het volgende:
[..]
Is dat de site van de FIA? Ziet er idd cool uit! Eens zoeken naar de Interactive Circuit Maps....
Edit: Woei!!! Die zijn gaaf, hoewel ik wel de "overview" (hoe hard, records etc.) mis... Maar mss zit die nog ergens anders... Ah, eronder!
Voor F1 nieuws: http://www.newsnow.co.uk/newsfeed/?name=F1quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:15 schreef Bernard0s het volgende:
[..]
Ik vind de site er veel overzichtelijker en mooier op geworden. Echt leuk. Eerder keek ik voor F1 nieuws vooral op Racefreaks, nu zal ik meer naar de officiele site gaan denk ik.
Ik vind het eerlijk gezegd maar 1 grote onoverzichtelijke kutzooiquote:Op woensdag 27 juni 2007 16:11 schreef Sally het volgende:
[..]
Is dat de site van de FIA? Ziet er idd cool uit! Eens zoeken naar de Interactive Circuit Maps....
Edit: Woei!!! Die zijn gaaf, hoewel ik wel de "overview" (hoe hard, records etc.) mis... Maar mss zit die nog ergens anders... Ah, eronder!
Waarom vind je dat?quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:20 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik vind het eerlijk gezegd maar 1 grote onoverzichtelijke kutzooi
Waar vind je die filmpjes?
Oke, danke. Voordeel van racefreaks is dat het in het Nederlands is, dat vind ik doorgaans wel wat fijner.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:17 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Voor F1 nieuws: http://www.newsnow.co.uk/newsfeed/?name=F1
http://www.newsnow.co.uk/newsfeed/?name=F1+in+het+Nederlandsquote:Op woensdag 27 juni 2007 16:28 schreef Bernard0s het volgende:
[..]
Oke, danke. Voordeel van racefreaks is dat het in het Nederlands is, dat vind ik doorgaans wel wat fijner.
Ik dacht dat interactive circuitmaps filmpjes oid warenquote:Op woensdag 27 juni 2007 16:28 schreef Bernard0s het volgende:
[..]
Waarom vind je dat?
Welke filmpjes?
Duss..quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:29 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
http://www.newsnow.co.uk/newsfeed/?name=F1+in+het+Nederlands
Die fotootjes bij de Maps zijn niet nieuw, hoor. Die zaten er altijd al wel bij.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:17 schreef Bernard0s het volgende:
[..]
Die circuitweergave is ook heel leuk gemaakt met fotootjes enzo. Echt een hele grote verbetering dit.
Nu je het zegt, klopt. Maargoed, de andere features enzo zijn ook wel gaaf. Zoals de grandstands, bochtennamen enz. Dat zat er misschien ook al wel bij, maar het is nu mooi uitgebreid en gaaf neergezet op die pagina.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:50 schreef Sally het volgende:
[..]
Die fotootjes bij de Maps zijn niet nieuw, hoor. Die zaten er altijd al wel bij.
Haha, geef ze eens ongelijk.quote:Op woensdag 27 juni 2007 16:57 schreef TJDoornbos het volgende:
Die foto's zijn met een Midland, welke reden zou dat zijn
Waar deed hij dat met Jordan ook alweer?quote:Op woensdag 27 juni 2007 17:04 schreef TJDoornbos het volgende:
Dat gestuiter wattie met Jordan ook al flikte hahahaha
ik kan niks van me baas stelen omdat ik daar geen computer hebquote:Op woensdag 27 juni 2007 08:09 schreef sanger het volgende:
Vanmiddag krijgt WEST de tekst van me. Ik steel maar wat tijd van mijn baas, thuis kom ik er maar niet aan toe.
Weinig, net als met de Midland.quote:Op woensdag 27 juni 2007 17:08 schreef Bernard0s het volgende:
[..]
Waar deed hij dat met Jordan ook alweer?
quote:Op woensdag 27 juni 2007 17:49 schreef WEST het volgende:
[..]
ik kan niks van me baas stelen omdat ik daar geen computer hebik steel wel tijd van de baas door een peukje te roken.
Anyway ik ga er nu nog mee aan de slag.
hopelijk voor 19:00 online![]()
eerst bikken![]()
en een gil van respectquote:Op woensdag 27 juni 2007 18:47 schreef WEST het volgende:
[F1] Formula 1 Grand Prix de France
de foto's die daar instaan heb ik Hi-res formaat dus dan geef je maar een giltrouwens ook wel meer maar voor degene die intresse in een foto hebben moeten een pm sturen.
Bronquote:FIA presses ahead with flexi wing idea
The FIA is pressing ahead with plans for radical electronically-controlled moveable wings on Formula One cars from 2011, as autosport.com revealed, as part of a major shake-up of the sport's rules.
The World Motor Sport Council met in Paris on Wednesday to evaluate the latest set of proposals that have been put together following discussions between the FIA, teams and car makers.
The ideas are due to be discussed between the various parties who are hoping to finalise the rules before the end of this year.
With an initial idea for a standard chassis having now been abandoned, with only an FIA-supplied floor now being considered, earlier plans to allow moveable aerodynamic devices are now being put in place. This was first reported by autosport.com after the United States Grand Prix.
An FIA document, detailing the progress of the work on framing chassis rules, said: "Front and rear wing settings maybe electronically controlled, but within set limits defined from time to time by the FIA.
"This is to allow much reduced drag along the straights to improve fuel efficiency and yet retain the downforce required around corners, under braking and under acceleration so as to retain overall lap times. Failsafe design, as used on aircraft, will be mandated."
But more radical than that proposal is one to make it mandatory for the ride height of the car to be adjusted during races to ensure that cars can easily overtake their rivals.
The document added: "A turbulence sensor complete with an aircraft type back up system (for robustness) will be supplied by the FIA.
"When travelling in high turbulence levels such as those generated by the close presence of a leading car, the ride height of the car, both front and rear, must be altered in response to the output of this sensor (within a set range, at a set rate, and with appropriate hysteresis, determined from time to time by the FIA) to compensate for the degradation in performance.
"In free stream the car is to return to a baseline ride height. The purpose is to allow for full compensation for downforce losses due to being in the wake of another car."
As well as the chassis shake-up, the FIA confirmed that work is ongoing in putting together energy efficient engine regulations - which will include energy recovery systems.
The FIA said it believed the most likely future engine will be a 1.3-1.5 litre 4-cylinder, with no rev or energy boost limit.
World Motor Sport Council proposals include:
Engine efficiency
To limit engine power by imposing a maximum energy flow rate. However, there will be few restrictions on the engine cycle, which can include turbo-charging and energy recovery. It is believed that this will lead to a gain of at least 20% in thermal efficiency.
Drag
To allow moving aerodynamic devices, which will reduce drag by over 50% and allow a 40% reduction in the power required to maintain current speeds.
Energy recovery
Energy will be recovered during braking and returned to both front and rear axles when accelerating. The amount of energy returned on each straight will be limited in order to prevent top speeds exceeding the safety criteria for the circuits.
Fuel
The total amount of fuel energy to be consumed during a race will be regulated, encouraging further overall efficiency. The CO2 emitted will be further reduced by the introduction of gasoline which is partly derived from sustainable, non-food bio sources but complies fully with pump fuel legislation.
Overtaking
Formula One cars currently find it very difficult to overtake because of the influence of the car in front. New aerodynamic rules will halve the downforce, and de-sensitise the car to the influence of the wake of the car ahead. It is also proposed to eliminate automatically the downforce deficit of the following car.
Regulations
The best estimates of what these measures will mean in terms of regulations are currently as follows:
• 1.3-1.5 litre, 4-cylinder engine;
• no RPM or boost limit;
• energy flow rate to generate 300kW, including energy recovery from the exhaust;
• 200kW brake energy recovery, front and rear axle;
• 400-600kJ energy return per straight;
• pump-legal bio-fuel;
• FIA specified and supplied undertray and possibly other aerodynamic components;
• 50% 2007 downforce;
• adjustable, regulated wings and cooling;
• automatic downforce adjustment when following another car;
• lap times and top speeds maintained at 2009 levels;
• over 50% reduction in fuel consumed.
Costs
A number of measures to constrain costs are proposed, including:
• standardisation of components;
• homologation of components and assemblies;
• material restrictions;
• extended life of assemblies;
• restrictions on personnel and work at races;
• restrictions on the use of certain facilities (eg wind tunnels).
All these measures will be developed into detailed regulations in close collaboration with the teams and manufacturers.
The full documents with the proposals can be found here.
De foto's nu zijn ook erg groot, hoor... Duurt lang met mijn brakke connectie.quote:Op woensdag 27 juni 2007 18:47 schreef WEST het volgende:
[F1] Formula 1 Grand Prix de France
de foto's die daar instaan heb ik Hi-res formaat dus dan geef je maar een giltrouwens ook wel meer maar voor degene die intresse in een foto hebben moeten een pm sturen.
Vind het wel goede veranderingen die ze in willen voeren. Beweegbare aerodynamica is wel ff wennen denken ik. Maar fuel efficient te werk gaan kan absoluut geen kwaad. Misschien komen hier nog wel goed technieken voor de civiele maatschappij uit.quote:
Neem toch eens een echte verbindingquote:Op woensdag 27 juni 2007 23:32 schreef Sally het volgende:
[..]
De foto's nu zijn ook erg groot, hoor... Duurt lang met mijn brakke connectie.
Albers zelf ziet het wel, hoorquote:Op dinsdag 26 juni 2007 10:13 schreef Atreidez het volgende:
Ik zie nog steeds de grote verschillen tussen Albers en Sutil nietMaargoed, ik ben wel vaker blind genoemd.
quote:Albers: 'Ik ben geen struisvogel'
Nederlander steekt kop niet in het zand
[27-06] Christijan Albers heeft wel eens betere seizoenen meegemaakt dan zijn eerste bij Spyker. Daar zijn verschillende redenen voor, maar het is vooral zaak om snel het tij te keren. Ook Albers is zich daarvan bewust.
Hoofdreden voor de tegenvallende prestaties is de onhandelbare en onstabiele Spyker F8-VII, waar Albers niet goed mee uit de voeten kan. Daarnaast heeft Nederlander er moeite mee de Bridgestones op te warmen tot de juiste temperatuur en dat is weer te wijten aan een combinatie van zijn rijstijl en de bolide.
Daar komt nog bovenop dat zijn rookie-teammaat Adrian Sutil hem geregeld te snel af is. In een artikel in het weekblad Sportweek geeft de Nederlander toe dat het dit seizoen 'best wel moeizaam' gaat. ,,Ik ben nog niet goed genoeg met deze auto. In deze auto ben ik zwakker dan Sutil.”
,,Maar luister, zo erg is het nog niet, hoor! Ik krijg opeens van de buitenwereld het verwijt dat ik niet zou durven toegeven dat mijn teamgenoot sneller is. Maar dat ga ik ook niet zeggen, Kimi Raikkonen doet dat toch ook niet?”
Nog afgezien van de problemen die Albers al heeft, komen daar nog eens allerlei randzaken bovenop, zoals bijvoorbeeld recent de breuk met manager Lodewijk Varossieau. Hij is niet van plan dat als excuus aan te voeren. ,,Niet alles ligt in mijn handen, hoe frustrerend dat ook is. Ik zal aan de slag moeten, leuk of niet.”
Op de suggestie van Sportweek dat hij nog een paar races heeft om zijn vorm te hervinden, reageert de Spyker-coureur geprikkeld. Albers: ,,Ik ben blij dat iedereen het zo goed weet. Ik, cynisch? Man, wat is het doel hiervan? Denk je dat ik zelf niet weet hoe de zaken ervoor staan?”
,,Ik weet fucking dondersgoed dat ik moet gaan knallen. Die vraag komt rot over. Men hoeft mij niet duidelijk te maken in welke positie ik me bevind. Ik ben geen struisvogel.”
quote:Just noticed this photo on GP Update.. Really does look like Lewis Hamilton and Adrian Sutil are in love doesn’t it? Especially the look on Lewis’ face
Ok, I know it’s just the bad angle of the photo, but boy it looks like they’re walking hand-in-hand..![]()
quote:Williams Formula One Team Denies Rosberg Rumor
Williams' Sam Michael has rubbished speculation that the Grove based team might lose Nico Rosberg to a rival team ahead of the 2008 season.
Rosberg, who turns twenty-two on Wednesday, has impressed so much during his second season on the grid in 2007 that rumours have singled him out as a possible replacement for Ferrari's Kimi Raikkonen next year.
According to the paddock gossip, Raikkonen could then wind up at Williams as contractual 'compensation' for the team led by Sir Frank Williams.
But in the German specialist magazine Auto Motor und Sport, technical director Michael is quoted as slamming the speculation as "absolute stupidity".
Backing Sam Michael's dismissal of the paddock theory, Auto Motor und Sport insists that German-born Rosberg is already tied to Williams on a binding contract for 2008.
Additionally, Raikkonen is understood to have a team performance clause in his Ferrari deal, meaning that he might possibly be free to leave the Maranello based team anyway at the end of the year and then be able to select the alternate team of his choice.
PaddockTalk Perspective
It just doesn't make sense for either Raikkonen to give up on Ferrari, or Ferrari to give up on Raikkonen at this point. They both have a history of being fast.
And while some have been quick to complain about Kimi's pace compared to Massa, some have quickly forgotten that Massa beat the legendary Michael Schumacher in straight fights once he got up to speed with the team.
Unless Raikkonen were to return to McLaren.... If he wants to win, he won't be looking for a way out of Ferrari.
1-0 voor Sangerquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Word Hamilton na Clark de Brit met 8 podiums op rij?????? Het zou wel erg stoer zijn![]()
Ik heb net een nieuwe!quote:
quote:Op donderdag 28 juni 2007 09:05 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
1-0 voor Sanger![]()
Albers geen struisvogel? neuh dat klopt die duikt compleet weg, Albers praat nog met de persAch ik vind het heel wat dat hij het toegeeft, dat moet best pijn doen. Chapeau voor Christijan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Word Hamilton na Clark de Brit met 8 podiums op rij?????? Het zou wel erg stoer zijn![]()
Een pessimist is een goed geinformeerde optimist.
Je vind het wel wat dat ie het toegeeft?quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:11 schreef arexes het volgende:
[..]
Ach ik vind het heel wat dat hij het toegeeft, dat moet best pijn doen. Chapeau voor Christijan.![]()
Dat hij langzamer is wil niet zeggen dat hij NIET maximum attack gaat trouwens...met zijn rijstijl is die Spyker nu eenmaal niet sneller.....quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:14 schreef vosss het volgende:
[..]
Je vind het wel wat dat ie het toegeeft?
WTF moet ie anders doen? Iedereen weet dat hij op dit moment geen deuk in een pakje boter rijd en hopelijk heeft ie nu zelf ook in de gaten dat dat eeuwige "maximum attack" van hem toch belachelijke vormen aan begint te nemen.
Hij geeft het toe, nou petje af hoor meneer albers. Chapeau chapeau chapeau
Zelfkritiek is niet altijd makkelijk nee, ik kan nog wel een aantal mensen opnoemen die liever de schuld op iets anders hadden geschoven. Daarom chapeau ja.quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:20 schreef vosss het volgende:
Dat snap ik ook wel sanger, het staat alleen zo knullig om met dergelijke uitspraken te smijten als je constant achteraan de grid rijdt
Zeg dan gewoon dat je je best doet en er het beste van maakt wat op dit momemt mogelijk is met de auto.
Maximum attack vind ik gewoon een uitspraak die niet past bij de traagste auto van het veld, that's all
Maximum Attack is dan ook niet van toepassing op de auto, maar op de coureurquote:Op donderdag 28 juni 2007 10:20 schreef vosss het volgende:
Dat snap ik ook wel sanger, het staat alleen zo knullig om met dergelijke uitspraken te smijten als je constant achteraan de grid rijdt
Zeg dan gewoon dat je je best doet en er het beste van maakt wat op dit momemt mogelijk is met de auto.
Maximum attack vind ik gewoon een uitspraak die niet past bij de traagste auto van het veld, that's all
Misschien moet ie met beide benen op aarde komen en had ie vanaf het begin een andere lijfspreuk moeten nemenquote:Op donderdag 28 juni 2007 10:34 schreef arexes het volgende:
[..]
Zelfkritiek is niet altijd makkelijk nee, ik kan nog wel een aantal mensen opnoemen die liever de schuld op iets anders hadden geschoven. Daarom chapeau ja.
Altijd dat anti-alberts geblaat uit de mond van 'vooral' het pro Doornbos kamp. Je zou bijna een hekel aan die sympathieke jongen gaan krijgen door zijn 'fans'.
Oh ja en over dat Maximum Attack, dat is zo ongeveer de lijfspreuk van die jongen, vorig jaar namelijk ook al. Wat maakt het nou uit dat die jongen dat gebruikt? Of moet ie soms zeggen, Hiiiydihooo???
Gisteren toevallig Childsplay 3 gekeken op RTL7?quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:34 schreef arexes het volgende:
[..]
Of moet ie soms zeggen, Hiiiydihooo???
Da's Mr. Hankey, man! The Christmas Poo!quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Gisteren toevallig Childsplay 3 gekeken op RTL7?
Chucky zegt dat ook!!!!!quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:45 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Da's Mr. Hankey, man! The Christmas Poo!
Het ging over F1 toch?quote:
met zijn rijstijl is die Albers nu eenmaal niet sneller.....quote:Op donderdag 28 juni 2007 10:18 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat hij langzamer is wil niet zeggen dat hij NIET maximum attack gaat trouwens...met zijn rijstijl is die Spyker nu eenmaal niet sneller.....
Dat roepen we al minstens 3 races...... zullen we eerst dit weekend even afwachten met het albers-bashen?quote:Op donderdag 28 juni 2007 11:24 schreef arexes het volgende:
We zullen het gaan zien aankomende zaterdag en zondag.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |