abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_86673448

HALLOOOO. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

======================================================================================

>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld, een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom.

Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.

======================================================================================

>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de StudentenOV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je StudentenOV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Rotterdam via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je StudentenOV-Chipkaart niet geldig. Voor algemene informatie over het reizen met je StudentenOV-Chipkaart kun je het beste in dit topic terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
Sinds september 2009 rijdt NS Hispeed ieder uur op de HSL-Zuid een pendeldienst tussen Amsterdam en Rotterdam. De reistijd bedraagt 41 minuten, waarvan 26 minuten tussen Rotterdam en Schiphol en 15 minuten van Schiphol naar Amsterdam Centraal. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Tevens is het mogelijk om een voordeliger Superdiscount kaartje te kopen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Met ingang van de Dienstregeling 2010, is ook de Thalys over de HSL-Zuid gaan rijden. Tussen Amsterdam en Rotterdam wordt nog met een snelheid van 160km/h gereden, vlak na Rotterdam gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk op NsHispeed of TGV-Europe.

Station Breda is voorlopig nog niet op het HSL-netwerk aangesloten.

>> Met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten naar het buitenland
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een StudentenOV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV/Voordeeluren etc. op feestdagen
Er bestaat onduidelijkheid over de feestdagen welke anno 2010 gelden bij de Nederlandse Spoorwegen.
Dit zijn: Goede Vrijdag (2 april), 2e paasdag (5 april), Koninginnedag (30 april), Bevrijdingsdag (5 mei), Hemelvaartsdag (13 mei), 14 mei (dag na Hemelvaart), 2e pinksterdag (24 mei) aldus NS.nl.
======================================================================================

>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. Ook over stations welke (tijdelijk) gesloten zijn door bijvoorbeeld werkzaamheden, mogen hier niet ontbreken. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen Haven - Socios
Harlingen (- Haven) - Greavy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binch - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT

======================================================================================

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!
pi_86673464
Zo.En nu wegwezen.:)
  dinsdag 21 september 2010 @ 14:13:27 #3
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_86673474
De smiley in de TT is stuk. ;(
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_86673540
Smileys in de TT falen sowieso hard.

Dan van mij nog maar een TVP eroverheen. Mag ook niet. Er mag zo veel niet :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 21 september 2010 @ 14:15:44 #5
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_86673547
Is in ieder geval meteen duidelijk wie dit topic opende :P
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  dinsdag 21 september 2010 @ 14:15:58 #6
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_86673558
Hij is niet stuk, hij knipoogt alleen.
pi_86673594
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 14:15 schreef James1988 het volgende:
Hij is niet stuk, hij knipoogt alleen.
Crientj spreekt geen Foks qua smileys :N
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 21 september 2010 @ 14:17:29 #8
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_86673597
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 14:15 schreef Dr_Flash het volgende:
Smileys in de TT falen sowieso hard.

Dan van mij nog maar een TVP eroverheen. Mag ook niet. Er mag zo veel niet :P
Precies
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_86674160
Blijft toch mooi die HSL Zuid. Kom ik in een ´boemel´ aan op Rotterdam Centraal, even later ben ik ineens in no time met Thalys op Schiphol Airport om een volgende aansluiting te halen. :D
  dinsdag 21 september 2010 @ 14:46:59 #10
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_86674486
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 14:36 schreef Socios het volgende:
Blijft toch mooi die HSL Zuid. Kom ik in een ´boemel´ aan op Rotterdam Centraal, even later ben ik ineens in no time met Thalys op Schiphol Airport om een volgende aansluiting te halen. :D
Ja, op Rotterdam - Schiphol heeft dat ding nog wel nut. Maar dat zou ie ook al hebben als ie 140 reed. :P
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Moderator dinsdag 21 september 2010 @ 15:12:38 #11
155227 crew  Guppy
dus
pi_86675330
>_<
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  dinsdag 21 september 2010 @ 15:51:37 #12
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_86676647
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 15:12 schreef Guppyfriend het volgende:
>_<
Wat?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_86676677
xD
  dinsdag 21 september 2010 @ 15:53:22 #14
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_86676716
}:|

Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 21 september 2010 @ 15:59:12 #15
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_86676964
:')
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
  dinsdag 21 september 2010 @ 16:07:50 #16
22818 V2
Deze ruimte is te huur!
pi_86677299
quote:
Licht offtopic, maar:

Het kan onhandiger :P
As far as we know, our computer has never had an undetected error.
pi_86678209
Om even op de TT te reageren: Voor mij heeft 1e klas in een SLT echt geen meerwaarde.
Ik ben illegaal!
Op woensdag 1 december 2010 16:07 schreef honkeytonk het volgende:Ik denk zelfs dat ze achter de schermen een fantopic over mij hebben geopend :Y
  dinsdag 21 september 2010 @ 16:33:40 #18
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_86678361
Mooi is anders, voorproefje van innotrans 2010, maar pkp goes ns style??

I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_86678406
Dein plaatje iest sjtoek Bork -O-
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_86678412
Wat foto's van afgelopen zondag :)

1. Köln Hbf. Loc 111 146 loopt binnen aan kop van een RegionalExpress naar Siegen.



2. Geilhausen (whehe). LINT27-treinstel nummer 210 van de firma Vectus vertrekt richting Limburg (Lahn).



3. Au (Sieg). Treinstel 204 van Vectus is net aangekomen vanuit Geilhausen en staat klaar om terug te keren richting Altenkirchen.



4. Au (Sieg). Treinstel 423 547 van de S-Bahn Köln staat klaar om te vertrekken als S12 richting Düren.



5. Euskirchen. Treinstel 644 501, een Talent van DB Regio, vertrekt als stoptrein richting Kall over de Eifelbahn.



6. Köln Hbf. Thalys PBKA 4346 komt binnen uit Paris-Nord.



7. Köln/Bonn Flughafen. Een treinstel BR423 vertrekt zojuist als S13 richting Troisdorf.

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 21 september 2010 @ 16:35:59 #21
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_86678450
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 16:34 schreef Dr_Flash het volgende:
Dein plaatje iest sjtoek Bork -O-
fixed, leuke plaatjes Fles maar in jouw schema paste geen Kolsch of wel?
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_86678596
Oh nee, ik heb wel bij de BurgerKing gegeten :') Ga je ook dood aan trouwens, maar goed :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_86678619
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 16:33 schreef bork het volgende:
Mooi is anders, voorproefje van innotrans 2010, maar pkp goes ns style??

[ afbeelding ]
WEER de Polen? Wat hebben die toch altijd spuuglelijke dingen op de baan :r
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_86681004
Harvest time *O*

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_86682014
Kut ik kom er net achter dat ik de S6 tussen Düsseldorf en Köln ook nog moet :o

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')