quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
blijkbaar willen ze voor herd immunity gaan, ik vind dat helemaal niet zo'n slecht plan en als kinderen geen last van corona hebben, krijgen ze dat van zo'n vaccin ook nietquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat zijn inentingen voor ziektes die ook echt ernstig zijn, Corona is geen gevaariljk virus zoals Pokken, Bof, Kinkhoest, etc.
He, kinderen die sowieso niet ziek worden, worden niet ziek na dit vaccin! Ben benieuwd naar het verschil met de controle-groep. Waarschijnlijk ook 100% effectiviteit van de placebo.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:16 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Dat is dan voor zover ik weet zonder grappen de eerste vaccinstudie in de geschiedenis die 100% effectiviteit laat zien.
Die herd community krijg je ook wel zonder vaccinatie, dat doen we al sinds de start van de mensheid, sterker nog ik denk dat vaccineren als alternatief een slechter idee is.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:19 schreef Tarado het volgende:
[..]
blijkbaar willen ze voor herd immunity gaan, ik vind dat helemaal niet zo'n slecht plan en als kinderen geen last van corona hebben, krijgen ze dat van zo'n vaccin ook niet
denken ze in de VS dan toch anders overquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die herd community krijg je ook wel zonder vaccinatie, dat doen we al sinds de start van de mensheid, sterker nog ik denk dat vaccineren als alternatief een slechter idee is.
Dan zitten wij ergens met de 55+'ers te kloten denk ik.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:05 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Waarschijnlijk ook prikken voor 12-15 jaar in de VS nog voor de herfst.
De lockdown doet je geen goedquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:24 schreef Gunner het volgende:
Begin me steeds meer te storen aan mensen die gezellig met z'n allen naar de supermarkt gaan. Heel schijnheilig twee karren meenemen en doe dan op z'n minst nog wat items in je tweede kar om je nog een beetje geloofwaardig te maken
Ik kom gewoon elke keer wel deze voorbeelden tegen. En ik me maar braaf aan die regel houden.
op zich voor ons ook wel jammer want in de VS kunnen ze die grote voorraad die ze hebben nu ook daarvoor gebruiken ipv naar het arme Europa te sturenquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan zitten wij ergens met de 55+'ers te kloten denk ik.
Van hun verwacht je het. Dus dat is niet zo hypocriet als een hugo de jonge die zijn bek continu vol heeft van 1,5 meter en maskers, terwijl hij maskerloos in een doehetzelf zaak gaat poseren en met z'n 20'en in een achterafhoekje de campagne aftrapt.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:19 schreef Dimachaerus het volgende:
Alleen samen krijgen we corona onder controle.
[ afbeelding ]
Nou ja d'r gaat een keer een punt komen dat ik denk ook van 'schijt eraan'quote:
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/quote:
Dan zou de studie niet werkenquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:21 schreef zoost het volgende:
[..]
He, kinderen die sowieso niet ziek worden, worden niet ziek na dit vaccin! Ben benieuwd naar het verschil met de controle-groep. Waarschijnlijk ook 100% effectiviteit van de placebo.
Is dit ook een 1 aprilgrap?quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:27 schreef Zipportal het volgende:
Overheid moet alle coronamaatregelen binnen 30 dagen opheffen, oordeelt rechtbank
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/
Voor een overheid zijn dat soort bedragen niets. Alsof ze je als persoon dreigen een dwangsom van 2 cent per dag op te leggen, tot een maximum van 80 cent.quote:De dwangsom bedraagt 5.000 euro per dag met een maximum van 200.000 euro.
Wat let die Brazilianen om Bolsonaro hardhandig af te zetten als Ceausescu?quote:
KROEGEN OPEN!quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:27 schreef Zipportal het volgende:
Overheid moet alle coronamaatregelen binnen 30 dagen opheffen, oordeelt rechtbank
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/
Het punt is denk ik vooral dat als een groot deel van de bevolking het geen reet boeit ze ook niks doen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wat let die Brazilianen om Bolsonaro hardhandig af te zetten als Ceausescu?
Wat een fiasco is dat land.
Omdat ze in veel Zuid-Amerikaanse landen toch niet zo geloven in opvolgers, ze hebben meestal wel andere dingen aan hun kop.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wat let die Brazilianen om Bolsonaro hardhandig af te zetten als Ceausescu?
Wat een fiasco is dat land.
WAT?quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:27 schreef Zipportal het volgende:
Overheid moet alle coronamaatregelen binnen 30 dagen opheffen, oordeelt rechtbank
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/
Overigens lijkt het me ook vrij lastig om het echt in te dammen. Het klinkt allemaal leuk, "Ga in lockdown". Maar alleen in Rio zitten er 1,5 miljoen in de favela's. Verwacht je dan dat die met zijn allen in hun hutje thuis gaan werken? En de laag daar boven is ook gewoon niet riant. Die zijn ook bezig met overleven.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:36 schreef raptorix het volgende:
[..]
Omdat ze in veel Zuid-Amerikaanse landen toch niet zo geloven in opvolgers, ze hebben meestal wel andere dingen aan hun kop.
Kroegen open dan?quote:Fieldlab organiseert kroegenexperiment in Utrecht
Vijf cafés in de Utrechtse binnenstad doen van woensdag 14 tot en met zaterdag 17 april mee aan een gecontroleerd experiment, waarbij TNO kijkt hoe gasten en personeel zich door de zaak bewegen.
Cafégasten en personeel moeten zich vooraf aanmelden en een negatieve coronatest laten zien. Dat aanmelden kan vanaf 7 april via deze website.
En voor de lezers uit Utrecht en omgeving: de deelnemende kroegen zijn Hofman, de Beurs, Ubica, VinVin en 't Oude Pierement.
Zoals ik het lees krijgt de overheid dertig dagen de kans om de grondslag van hun coronamaatregelen te repareren. Zal maar niet te hard juichen als ik jou was.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
WAT?
OMG. Het zal niet, maar als dit stand houd, kan ik in vlaanderen lekker van het leven genieten binnenkort!!!
Het mooiste is natuurlijk dat "ze bedoelen gewoon de dwangsom" niet uitmaakt, want ongetwijfeld kan ook niemand meer gestraft worden voor de regels negeren als ze straks per definitie onrechtmatig zijn!!!
YYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Dat punt heb ik al bereikt. Gisteren gezellig geshopt bij de Albert Heijn met z'n tweeën. Ik zie er niet intimiderend genoeg uit om ook zonder mondkapje binnen te lopenquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:27 schreef Gunner het volgende:
[..]
Nou ja d'r gaat een keer een punt komen dat ik denk ook van 'schijt eraan'
Het klinkt allemaal leuk, maar ik heb liever dat we in deze fase zorgen dat we in 8 weken weer aanmerkelijk meer kunnen en de ziekenhuizen lucht krijgen omdat we het met vaccins gefixt hebben dan dat het een teringbende is en je via de rechter gaat proberen meer lucht te krijgen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
WAT?
OMG. Het zal niet, maar als dit stand houd, kan ik in vlaanderen lekker van het leven genieten binnenkort!!!
Het mooiste is natuurlijk dat "ze bedoelen gewoon de dwangsom" niet uitmaakt, want ongetwijfeld kan ook niemand meer gestraft worden voor de regels negeren als ze straks per definitie onrechtmatig zijn!!!
Maar zoals ik al zeg, ook voor @Red_85 , het echte punt is natuurrlijk dat als iedereen gewoon weer gaat levfen als voor corona, de nachtclubs gewoon weer de deuren openen, de kroegen etc, niemand ze meer tegen kan houden of straffen ervoor, want de regels zijn natuurlijk niet meer rechtsgeldig nu!!quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:30 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Haha die 5000 euro tikken ze lachend af elke dag.
Doe ik al een tijdje hoor met z'n twee, laat haar altijd kratten bier dragen. Iemand moet het doen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:39 schreef falling_away het volgende:
[..]
Dat punt heb ik al bereikt. Gisteren gezellig geshopt bij de Albert Heijn met z'n tweeën. Ik zie er niet intimiderend genoeg uit om ook zonder mondkapje binnen te lopen
Het enige wat ze moeten doen is even een kopietje van de spoedwet vragen aan Rutte. Een rechter gaat ook in België de regering echt niet kunnen overrulen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:27 schreef Zipportal het volgende:
Overheid moet alle coronamaatregelen binnen 30 dagen opheffen, oordeelt rechtbank
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/
Waar staat dat?quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:39 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Zoals ik het lees krijgt de overheid dertig dagen de kans om de grondslag van hun coronamaatregelen te repareren. Zal maar niet te hard juichen als ik jou was.
Dit zijn de testen waar ze het een half jaar geleden over hadden?quote:
quote:
Dat leid ik hieruit af.quote:Dat bevestigde Audrey Lancker van de Liga van de Rechten van de Mens aan het Belgische persbureau Belga. De aanklagers vechten onder meer het systeem van de ministeriële besluiten aan, waarbij de federale regering zonder inspraak van het parlement volop coronamaatregelen invoert
Ze passen de wet wel aan net zoals ze in NL deden met de avondklok dus ben maar niet blij.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
WAT?
OMG. Het zal niet, maar als dit stand houd, kan ik in vlaanderen lekker van het leven genieten binnenkort!!!
Het mooiste is natuurlijk dat "ze bedoelen gewoon de dwangsom" niet uitmaakt, want ongetwijfeld kan ook niemand meer gestraft worden voor de regels negeren als ze straks per definitie onrechtmatig zijn!!!
YYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Je loopt echt veel te hard van stapel.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:42 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Maar zoals ik al zeg, ook voor @:red_85 , het echte punt is natuurrlijk dat als iedereen gewoon weer gaat levfen als voor corona, de nachtclubs gewoon weer de deuren openen, de kroegen etc, niemand ze meer tegen kan houden of straffen ervoor, want de regels zijn natuurlijk niet meer rechtsgeldig nu!!
Het echte punt , de echte overwinning, is niet de dwangsom, maar het feit dat je dan natuurlijk ook niet meer mag/kan handhaven! De regels bestaan dan dus niet meer! Je kan iemand niet straffen op grond van onrechtmatige regels!
Sterker nog, als bv. de politie dan toch een kroeg sluit, of een club, of een terras of letterlijk wat-dan-ook, kan de ondernemers waarschijnlijk álle verloren gegaande omzet/kosten/schade direct verhalen op de overheid, los van die dwangsom, omdat dat dan schade is door onrechtmatig overheidsoptreden. Dat staat daar los van.
En daarnaast kan de belgische overheid natuurlijk de rechtstaat niet slopen, het is niet china of noord korea. Dat kán politiek gewoon niet, dat accepteerd niemand. Dat kán niet. Dan bewijzen ze zelf dat ze een bananenrepubliek zijn en gaan internationaal nog harder voor lul dan als ze gewoon zeggen "rechter besloot, we maken van alles een advies".
Ze moeten dit volgen.
Hopen dat het standhoud in hoger beroep, maar voor nu: FEEEEESTT!!!!!!!!!
Dus dat wordt als nog geregeld en anders is 5000 euro per dag peanuts.quote:De regering heeft dertig dagen om dat te repareren en kan nog in beroep tegen de uitspraak.
Ja wel. Het bijzondere aan Nederland is dat wij letterlijk bijna het enige land ter wereld zijn waar een rechter niet mag toetsen aan de grondwet.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:42 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Het enige wat ze moeten doen is even een kopietje van de spoedwet vragen aan Rutte. Een rechter gaat ook in België de regering echt niet kunnen overrulen.
Besmettingsgevallen maar met name de ziekenhuisopnames lopen stevig op in België, dus hoop voor je dat je niemand dichtbij hebt staan in de risicogroep.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
WAT?
OMG. Het zal niet, maar als dit stand houd, kan ik in vlaanderen lekker van het leven genieten binnenkort!!!
Het mooiste is natuurlijk dat "ze bedoelen gewoon de dwangsom" niet uitmaakt, want ongetwijfeld kan ook niemand meer gestraft worden voor de regels negeren als ze straks per definitie onrechtmatig zijn!!!
YYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
? Dat was maar één argument van een procederende partij, er staat niet eens dat de rechter dat noemde. Misschien vind die dat wel prima en vind de maatregelen uberhaupt te ver gaan.quote:
Die gaat binnenkort van start, 14-17 april aanstaande.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:43 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dit zijn de testen waar ze het een half jaar geleden over hadden?
Waarschijnlijk niet, maar ik kon me dit zo herinneren dat in Jinek ofzo KHN het ontkende dat men hier mee bezig was maar KHN er destijds nog nooit van gehoord had.
Ik denk niet dat bovenstaande proef ooit is gestart trouwens.
Tranquillo maatje ze regelen het gewoon hoor.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ja wel. Het bijzondere aan Nederland is dat wij letterlijk bijna het enige land ter wereld zijn waar een rechter niet mag toetsen aan de grondwet.
In bijna elk ander land mag dat wel, ook belgie, en die garandeert grondrechten. Als de rechter vind dat een wet, welke dan ook, daarmee in strijd is, gaat hij in de grofvuilcontainer, en er is exact niets, nul, nakka, zippes, zilch, wat de overheid dan kan doen.
Net zoals in amerika bv. met die first amendment, tientallen staten die proberen al decennia om bv. games als gta 5 ook wettelijk als 18+ aan te merken, maar dat wordt elke keer als ongrondwettelijk aangemerkt door state supreme courts en ook landelijk. Dus is het nog steeds toegestana (dat was het letterlijke voorbeeld van de landsadvocaat) om manhunt 2 te verkopen aan een 5 jarige, want de supreme court vond dat anders de first amendmend rights van de game developer en de 5 jarige in het gedrang kwamen.
Zo werkt dat in de meeste landen. Als dit standhoud is het gewoon Schlüss![]()
De overheid kan dan geen wet invoeren, dan gaat die ook gewoon door de shredder.
Nogmaals, het gaat niet om die 5000 euro per dag, het gaat erom dat je niemand kan dwingen/vervolgen zich te houden aan regels die onrechtmatig zijn verklaard. OP papier mogen ze ze voor 5000 euro per dag lekker laten staan, maar geen mens of ondernemer hoeft er nog iets mee te doen dan, en áls ze een kroeg ofzo toch sluiten kan die waarschijnlijk los van de dwangsom alle schade/gederfde omzet verhalen (*per* ondernemer waar ze dag bij doen!) omdat dat dan komt door onrechtmatig overheidsoptreden.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Dus dat wordt als nog geregeld en anders is 5000 euro per dag peanuts.
Gaan we ook anderen verantwoordelijk houden voor andere infectieziektes als iemand komt te overlijden?quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:49 schreef Marsenal het volgende:
Als ik Belg was en iemand in mijn omgeving kwam te overlijden had ik die rechter aangeklaagd
Als die de preventie dwarsbomen, zekerquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:51 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Gaan we ook anderen verantwoordelijk houden voor andere infectieziektes als iemand komt te overlijden?
Waarschijnlijk dan ergens in juli na ruim 2 maanden onderzoek.quote:
Zie wat ik hierboven zeg, in bijna elk ander land mag een rechter toetsen aan de grondwet, als de rechter (mede) vond dat de beperkingen ongrondwettelijk zijn zijn ze gewoon fucked. Zeker daar in de meeste landen dan de grondwet aanpassen ookk niet kan, want dat moet vaak zoals hier bv. weer met 2de meerderheid en met verkiezingen er tussen, etc. Plus dat vrijheidsrechten in de grondwet vermoorden om ze nu tijdelijk te kunnen beperken natuurlijk krankzinnig zou zijn en niemand dat gaat doen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Ze passen de wet wel aan net zoals ze in NL deden met de avondklok dus ben maar niet blij.
Inderdaad.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Dus dat wordt als nog geregeld en anders is 5000 euro per dag peanuts.
Als het volgens van Dissel na 1 juni toch al kan zoals voor corona, zoals hij van de week presenteerde in de kamer XDquote:Op woensdag 31 maart 2021 13:53 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Waarschijnlijk dan ergens in juli na ruim 2 maanden onderzoek.
https://www.nu.nl/coronav(...)ffen.html?redirect=1quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:48 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
? Dat was maar één argument van een procederende partij, er staat niet eens dat de rechter dat noemde. Misschien vind die dat wel prima en vind de maatregelen uberhaupt te ver gaan.
Als de rechter heeft besloten dat omdat we nu kunnen vaccineren de maatregelen een ongrondwetttelijke inbreuk op de vrijheden betekenen, en hoger beroep houd dat in stand, is de overheid gewoon fucked.
Dus het gaat er dan om of de réchter (niet die liga) dat als énige reden zag om tot dit vonnis te komen.
En wat is dan nu het nut van heel erg blij zijn dat een land het in de laatste fase nog steeds compleet zou kunnen verkloten met veel doden en ernstig zieken tot gevolg?quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:54 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Als het volgens van Dissel na 1 juni toch al kan zoals voor corona, zoals hij van de week presenteerde in de kamer XD
Ja maar jij maakt heel veel groter dan het daadwerkelijk is. In Belgie lopen de besmettingen en ziekenhuis opnames net zoals in bijna de rest van europa hard op dus het zou ook nog eens tering dom zijn om dit goed te keuren.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:53 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Zie wat ik hierboven zeg, in bijna elk ander land mag een rechter toetsen aan de grondwet, als de rechter (mede) vond dat de beperkingen ongrondwettelijk zijn zijn ze gewoon fucked. Zeker daar in de meeste landen dan de grondwet aanpassen ookk niet kan, want dat moet vaak zoals hier bv. weer met 2de meerderheid en met verkiezingen er tussen, etc. Plus dat vrijheidsrechten in de grondwet vermoorden om ze nu tijdelijk te kunnen beperken natuurlijk krankzinnig zou zijn en niemand dat gaat doen.
Nederland is echt vrij uniek, bijna het enige land ter wereld, waar in de grondwet bij alles staat "behoudens beperkingen gesteld door de wet" én rechters er niet aan mogen toetsen. In bijna elk land kán de overheid dat niet regelen.
WE zullen zien, maar ik hoop voor de Belgische overheid dat ze hoger beroep winnen.
Maar nógmaals, het gáát niet om die 5000 per dag! Het gaat erom dat niemand verplicht kan worden gesteld of gestraft worden voor het niet aanhouden van regels die onrechtmatig zijn verklaard.quote:
Over 30 dagen is het mei. Lopen de aantallen hard terug. Zeker met het vaccineren erbij.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:28 schreef Red_85 het volgende:
https://www.hln.be/binnen(...)-rechtbank~ab670e61/
Mjah, die 200.000 euro tikt de overheid makkelijk af, naar hunzelf. 5.000 per dag per Belg had pas zoden aan de dijk gelegd.
We wachten op het hoger beroep van 16.00 uur.![]()
Waren ze met micro-managen maar net zo goed als het gaat om de vaccinatiestrategie. Erg vermoeiend inderdaad.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:57 schreef Anton91 het volgende:
Walgelijk al die gemeentes die overijverig stadsparken en natuurgebieden gaan afsluiten/reguleren om te voorkomen dat mensen elkaar (in de buitenlucht) besmetten.
Ik snap dat je vanuit jouw perspectief hier zo tegenaan kijkt, maar reken jezelf niet rijk. Dit is makkelijk te pareren door de overheid.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:58 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Maar nógmaals, het gáát niet om die 5000 per dag! Het gaat erom dat niemand verplicht kan worden gesteld of gestraft worden voor het niet aanhouden van regels die onrechtmatig zijn verklaard.
Elke kroeg, club, ALLES, als dit gebeurt, kan over 30 dagen de deuren opengooien zoals vóór corona, en niemand mag ze dan stoppen, en als de politiei dat toch doet kan de ondernemer dan waarschijnlijk alle schade verhalen, omdat dat dan is veroorzaakt door onrechtmatig overheidsoptreden.
Daarnaast is dit natuurlijk geweldig zowieso voor het draagvlak slopen en de versoepelings-stemming onder de bevolking.
Maar het gaat dus niet om die 5000 euro. Er is geen land waar je gestraft kan worden voor het negeren van maatregelen die door een rechter zijn gesommeerd afgeschaft te worden, dát is het echte punt hier
Daarnaast is het natuurlijk ook zo dat als mensen (of overheden, partijen in het algemeen) hun reet afvegen met dwangsommen, de volgende rechter daar meestal een hele grote hekel aan heeft en hem gigantisch verhoogt.
Plus dat de Belgische staat zich natuurlijk niet kan veroorloven de wet niet te volgen. Dan geven ze elke complotdenker, viruswappie, etc, gelijk en graven hun eigen graf. Dan zijn ze een bananenrepubliek.
Hoger beroep afwachten dus.
Ik vrees voor je dat dat een illusie is. Ook een grondrecht / wet kan aangepast worden. En anders kom ik binnenkort graag een pilsje drinken bij onze Zuiderburen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ja wel. Het bijzondere aan Nederland is dat wij letterlijk bijna het enige land ter wereld zijn waar een rechter niet mag toetsen aan de grondwet.
In bijna elk ander land mag dat wel, ook belgie, en die garandeert grondrechten. Als de rechter vind dat een wet, welke dan ook, daarmee in strijd is, gaat hij in de grofvuilcontainer, en er is exact niets, nul, nakka, zippes, zilch, wat de overheid dan kan doen.
Net zoals in amerika bv. met die first amendment, tientallen staten die proberen al decennia om bv. games als gta 5 ook wettelijk als 18+ aan te merken, maar dat wordt elke keer als ongrondwettelijk aangemerkt door state supreme courts en ook landelijk. Dus is het nog steeds toegestana (dat was het letterlijke voorbeeld van de landsadvocaat) om manhunt 2 te verkopen aan een 5 jarige, want de supreme court vond dat anders de first amendmend rights van de game developer en de 5 jarige in het gedrang kwamen.
Zo werkt dat in de meeste landen. Als dit standhoud is het gewoon Schlüss![]()
De overheid kan dan geen wet invoeren, dan gaat die ook gewoon door de shredder.
Meer uitstroom op de verpleegafdeling als IC strookt niet echt met het idee dat we in april een gigantische piek krijgen? Dan zou je dag op dag eigenlijk wel een toename verwachten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:03 schreef Jor_Dii het volgende:
Het hele overzichtje:
[ twitter ]
Opnamegroei blijft doorzetten helaas.
Instroom valt nog wel wat tegen. ik reken eigenlijk met 17.5x instroom IC om te kijken of het dalende of stijgende gaat zijn. ik verwacht nu een gestage groei naar 735 IC patiënten. (bierviltjes logica)quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:01 schreef raptorix het volgende:
Geweldige cijfers, heel veel uitstroom ook zo te zien.
Als die test pas mid april is kunnen we er eigenlijk al wel vanuit gaan dat de horeca niet open gaat voor mei. Jammer.quote:
En dit ja.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Dus dat wordt als nog geregeld en anders is 5000 euro per dag peanuts.
Had je anders verwacht dan? De persco van 13 April wordt gewoon een nieuwe verlenging van de maatregelen. Pas als het vaccineren in Mei op gang komt en de cijfers genoeg beginnen te dalen door beter weer (en dat vaccineren) zullen ze aan versoepelingen willen gaan denken. Als de Horeca met Hemelvaart of Pinksteren open kan mag het in de handjes knijpen denk ik.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:07 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als die test pas mid april is kunnen we er eigenlijk al wel vanuit gaan dat de horeca niet open gaat voor mei. Jammer.
[..]
Hoe vaak is die gigantische piek nu niet al uitgesteld? Ik heb de ergste cijfers voorbij zien komen en daar zijn we vrijwel nooit bij in de buurt gekomen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:05 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Meer uitstroom op de verpleegafdeling als IC strookt niet echt met het idee dat we in april een gigantische piek krijgen? Dan zou je dag op dag eigenlijk wel een toename verwachten.
Jammer. Maar dan nog is het wel zo dat een rechter in belgie bv. ook kan besluiten dat die wet zelf ongrondwettelijk is omdat een onderdeel ervan bv. teveel inbreekt op (een van) de grondrechten in hun grondwet, of niet meer proportioneel is omdat het risico al snel afneemt nu door vaccins, of de termijn waarop die verlengd moet worden gelet daarop te lang is, of letterlijk wat dan ook. En als dat gebeurt zijn ze dus echt fucked, want dan hebben ze in een keer niets meer, zeker daar de huidige methode onrechtmatig is verklaard.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:55 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/coronav(...)ffen.html?redirect=1
Hier staat meer. Het is dus echt de grondslag. Die valt wel te reparen.
En welkom in de preventieparadox, is de piek er niet gekomen door de geweldige maatregelen, of zou de piek er nooit zijn gekomen. De tijd gaat nu in ... tik ... tak... tik .... tak....quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:09 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hoe vaak is die gigantische piek nu niet al uitgesteld? Ik heb de ergste cijfers voorbij zien komen en daar zijn we vrijwel nooit bij in de buurt gekomen.
Er is niets goed of af te keuren. De rechter heeft dit besloten, daar móét iedereen zich in een rechtstaat aan houden, het is niet noord-korea. De vraag is dus of ze hoger beroep winnen, en anders hebben ze het er maar mee te doen, leuk of niet. Het is niet een verzoek ofzo, het is een bindende rechterlijke uitspraak.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:56 schreef LitmanenAFCA het volgende:
[..]
Ja maar jij maakt heel veel groter dan het daadwerkelijk is. In Belgie lopen de besmettingen en ziekenhuis opnames net zoals in bijna de rest van europa hard op dus het zou ook nog eens tering dom zijn om dit goed te keuren.
Niemand verwacht dat meer, het is ook onlogisch om te denken dat je eerste piek lager zou zijn dan je tweede/derde, dat kan alleen in uitzonderlijke situaties waarbij je bijvoorbeeld een hele zware lockdown hebt met nog relatief laag aantal besmettingen in de eerste golfquote:Op woensdag 31 maart 2021 14:09 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hoe vaak is die gigantische piek nu niet al uitgesteld? Ik heb de ergste cijfers voorbij zien komen en daar zijn we vrijwel nooit bij in de buurt gekomen.
Natuurlijk verrast het me niet. Ik denk zelfs dat het verder uitgesteld gaat worden dan mei. En die ''pas als het vaccineren in mei op gang komt...'' zin zie ik over een maandje ook al wel veranderen. Ik betwijfel oprecht of we het dan wel op orde hebben. En we blijven het maar accepteren. Echt tenenkrommend.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:08 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Had je anders verwacht dan? De persco van 13 April wordt gewoon een nieuwe verlenging van de maatregelen. Pas als het vaccineren in Mei op gang komt en de cijfers genoeg beginnen te dalen door beter weer (en dat vaccineren) zullen ze aan versoepelingen willen gaan denken. Als de Horeca met Hemelvaart of Pinksteren open kan mag het in de handjes knijpen denk ik.
Volgens mij is het geschetste scernario nog nooit uitgekomen maar zat het wal altijd binnen de marges (want marges van 50% naar boven en naar beneden). Waarbij alles uiteindelijk uitkwam binnen de marges ver onder het geschetste scenario.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:09 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Hoe vaak is die gigantische piek nu niet al uitgesteld? Ik heb de ergste cijfers voorbij zien komen en daar zijn we vrijwel nooit bij in de buurt gekomen.
Gaat niet gebeuren. Nederland heeft een ander rechtssysteem en er hebben al tig rechters geoordeeld dat de maatregelen mogen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:09 schreef JosMert het volgende:
Hopelijk volgt Nederland snel
https://www.ad.nl/buitenl(...)en-schrapt~a67970ca/
Meestal heb je voor grondwetten een 2/3de meerderheid nodig, of bv. zoals bij ons nieuwe verkiezingen eerst waarna het nog een keer goedgekeurd moet worden. In dat laatste geval is het zelfs technisch onmogelijk, in het eerste blijf je zitten met het feit dat dit zowieso tijdelijk is bedoeld, en de grondwet/rechten zelf aanpassen dus niet kan.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:04 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Ik vrees voor je dat dat een illusie is. Ook een grondrecht / wet kan aangepast worden. En anders kom ik binnenkort graag een pilsje drinken bij onze Zuiderburen.![]()
Ik kan het artikel zo niet vinden en weet het ook niet zeker, maar was er niet een voorspelling gedaan voor een bepaalde datum in februari....dat er echt meer dan 100.000 mensen opgenomen zouden worden? Dagelijks zelfs.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:12 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Volgens mij is het geschetste scernario nog nooit uitgekomen maar zat het wal altijd binnen de marges (want marges van 50% naar boven en naar beneden).
Ik twijfel met je mee hoor.. wat er de afgelopen dagen aan het licht komt stemt me zeer pessimistisch over de te halen doelen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Natuurlijk verrast het me niet. Ik denk zelfs dat het verder uitgesteld gaat worden dan mei. En die ''pas als het vaccineren in mei op gang komt...'' zin zie ik over een maandje ook al wel veranderen. Ik betwijfel oprecht of we het dan wel op orde hebben. En we blijven het maar accepteren. Echt tenenkrommend.
Ok, maar ik zie niet zoveel verschil met Nederland. De rechter in het hoger beroep bepaalde ook dat de eerste uitspraak geschorst zou worden tot de stemming van de 2e kamer. Die 2/3e halen ze echt wel. De regering gaat zich niet laten piepelen door een rechter. Maar anders juich ik het van harte toe hoor.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:12 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Meestal heb je voor grondwetten een 2/3de meerderheid nodig, of bv. zoals bij ons nieuwe verkiezingen eerst waarna het nog een keer goedgekeurd moet worden. In dat laatste geval is het zelfs technisch onmogelijk, in het eerste blijf je zitten met het feit dat dit zowieso tijdelijk is bedoeld, en de grondwet/rechten zelf aanpassen dus niet kan.
Als er daar ook verkieizngen nodig zijn, dan kunnen ze pas over jaren na verkiezingen de grondwet aanpassen. Dat zou hier dus betekenen dat ze kansloos zijn tot 2025, en dan is dit al laaaaannnnggggg voorbij zowieso.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:16 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Ok, maar ik zie niet zoveel verschil met Nederland. De rechter in het hoger beroep bepaalde ook dat de eerste uitspraak geschorst zou worden tot de stemming van de 2e kamer. Die 2/3e halen ze echt wel. De regering gaat zich niet laten piepelen door een rechter. Maar anders juich ik het van harte toe hoor.
Denk dat je nog eerder huidkanker krijgt bij onverantwoord zonnen dan corona.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:17 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
25°C buiten en dan parken sluiten...![]()
![]()
![]()
Het ging allemaal geleidelijk genoeg. Elke drie weken een ''hou vol'', en we accepteerden alles massaal. Doen we nog steeds. Niet dat het in veel andere landen beter gaat overigens.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:16 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Hoe hebben we het zover kunnen laten komen? Ik vraag me dit oprecht af.
stadspark open?quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:18 schreef Questular het volgende:
Net even een stukje gaan wandelen in mijn pauze en het is lekker druk hier in de buurt (Maastricht). Mensen zitten in kleine groepjes langs het water of liggen te zonnen op een grasveld. Wordt prima afstand gehouden tussen de verschillende groepjes. Zo kun je prima buiten zitten en toch voorzichtig genoeg zijn.
Ja ik denk dat je inderdaad geen huidkanker krijgt van Corona.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:18 schreef Haags het volgende:
[..]
Denk dat je nog eerder huidkanker krijgt bij onverantwoord zonnen dan corona.
Dat ljikt me stug, want dan zou je 10 miljoen mensen met Corona moeten hebbenquote:Op woensdag 31 maart 2021 14:13 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik kan het artikel zo niet vinden en weet het ook niet zeker, maar was er niet een voorspelling gedaan voor een bepaalde datum in februari....dat er echt meer dan 100.000 mensen opgenomen zouden worden? Dagelijks zelfs.
Niet heel goed opgeslagen, dus wellicht heb ik het fout. Maar als dat klopt valt dat niet echt binnen de marges gok ik.
Ja, ik zal het wel verkeerd gelezen hebben/onthouden hebben. Weet de precieze getallen niet meer zeker. Alleen dat ik het er laatst nog over had hier thuis en dat het vrij duidelijk was dat we daar verreweg niet bij in de buurt zijn gekomen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:19 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat ljikt me stug, want dan zou je 10 miljoen mensen met Corona moeten hebben
De voorspelling van RIVM was vorige week vrijdag 1000 man op IC.
170.000 zelfs, maar dat is later afgedaan als een onnauwkeurig uitgelekt model ofzo.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:13 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik kan het artikel zo niet vinden en weet het ook niet zeker, maar was er niet een voorspelling gedaan voor een bepaalde datum in februari....dat er echt meer dan 100.000 mensen opgenomen zouden worden? Dagelijks zelfs.
Niet heel goed opgeslagen, dus wellicht heb ik het fout. Maar als dat klopt valt dat niet echt binnen de marges gok ik.
Die 100.000 was het aantal besmettelijke mensen, dat zou aardig kunnen kloppen, maar besmettingen zijn nu eenmaal niet zo interessant als je voor alle leeftijden gaat tellen, je moet vooral naar de groep 50+ kijken, die komen in de ziekenhuizen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:21 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ja, ik zal het wel verkeerd gelezen hebben/onthouden hebben. Weet de precieze getallen niet meer zeker. Alleen dat ik het er laatst nog over had hier thuis en dat het vrij duidelijk was dat we daar verreweg niet bij in de buurt zijn gekomen.
Zie link hierboven. Het was 170.000 besmettingen PER DAG.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die 100.000 was het aantal besmettelijke mensen, dat zou aardig kunnen kloppen, maar besmettingen zijn nu eenmaal niet zo interessant als je voor alle leeftijden gaat tellen, je moet vooral naar de groep 50+ kijken, die komen in de ziekenhuizen.
Ah, dat was het ja. Thanks!quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:21 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
170.000 zelfs, maar dat is later afgedaan als een onnauwkeurig uitgelekt model ofzo.
https://www.ad.nl/politie(...)overspoelt~af4ba9b3/
Met 170.000 heb je ook wel een probleem, want zoveel bedjes hebben we niet.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:23 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ah, dat was het ja. Thanks!
En inderdaad besmettingen en geen opnames. Niet goed onthouden
Ja, maar ja... wat kunnen we er dan tegen doen?quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
En we blijven het maar accepteren. Echt tenenkrommend.
Als er maar genoeg mensen zijn die schijt hebben aan de maatregelen geef je wel een signaal af. Er ontbreekt nog echt een massale vocale afkeur voor de gang van zaken. Naast wat boze twitteraars en mensen op een forum. Die makkelijk weggezet kunnen worden als wappies.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:30 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ja, maar ja... wat kunnen we er dan tegen doen?
Demonstraties worden verboden, ons parlement stemt vrolijk mee met de grote partijen.
Debatten lijken voor de buhne. Wilders en baudet blaffen wat maar uiteindelijk blijft alles zoals het was. RIVM mogen met vage modelletjes blijven rekenen. Schuld wordt zoveel mogelijk op de burger afgeschoven terwijl ze zelf niet beter doen. De tweedekamerverkiezingen hebben aangetoond dat het merendeel van het volk het wel prima vind zo.
Iemand een idee dan wat we wel kunnen doen? Ik ben echt benieuwd.
Nou ja, het signaal is dat de ziekenhuizen weer vol lopen, lijkt mij toch wel een goed en duidelijk signaal, toch?quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:34 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als er maar genoeg mensen zijn die schijt hebben aan de maatregelen geef je wel een signaal af. Er ontbreekt nog echt een massale vocale afkeur voor de gang van zaken. Naast wat boze twitteraars en mensen op een forum. Die makkelijk weggezet kunnen worden als wappies.
Daarnaast had het natuurlijk geholpen als er niet een hele grote groep mensen alsnog op de VVD/CDA/D66 zou hebben gestemd. Dat is echter wel gebeurd, dus dan geef je ze enkel het idee dat ze door moeten gaan op de oude voet omdat we er blijkbaar tevreden over zijn.
Uiteindelijk roepen politieke partijen ook dingen waarvan ze denken dat mensen die willen horen. Een partij verliest een hoop potentiële stemmers als ze op maatregelen blijven dreunen terwijl er duidelijk is dat de meerderheid daar niet meer op zou stemmen.
Ja, als alle maatregelen volledig en snel zouden worden losgelaten...quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:23 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Zie link hierboven. Het was 170.000 besmettingen PER DAG.
Wat ik vanochtend ook al zei. Dat de ziekenhuizen vol liggen hoeft niet automatisch te betekenen dat we dan maar dit pakket aan maatregelen moeten treffen. Of dat we dat moeten accepteren. Het is nog altijd een keuze, geen vanzelfsprekendheid.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nou ja, het signaal is dat de ziekenhuizen weer vol lopen, lijkt mij toch wel een goed en duidelijk signaal, toch?
Of bedoel je dat niet?
Open je ogen, kijk over de grenzen en kom tot de conclusie dat de hele wereld in hetzelfde schuitje zit. We hebben een pandemie. Met een behoorlijk besmettelijk virus, wat via de lucht wordt overgedragen, waar tegen nog maar heel weinig immuniteit is, en wat voor een klein percentage mensen tot een zeer ernstig ziektebeeld leidt.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:30 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ja, maar ja... wat kunnen we er dan tegen doen?
Demonstraties worden verboden, ons parlement stemt vrolijk mee met de grote partijen.
Debatten lijken voor de buhne. Wilders en baudet blaffen wat maar uiteindelijk blijft alles zoals het was. RIVM mogen met vage modelletjes blijven rekenen. Schuld wordt zoveel mogelijk op de burger afgeschoven terwijl ze zelf niet beter doen. De tweedekamerverkiezingen hebben aangetoond dat het merendeel van het volk het wel prima vind zo. Ondertussen worden de verhalen vanuit de GGD elke dag aparter.
Iemand een idee dan wat we wel kunnen doen? Ik ben echt benieuwd.
De maatregelen zijn een keuze, dat de ziekenhuizen vol komen te liggen en de zorg overloopt is een vanzelfsprekendheid. Dat die realiteit na een jaar pandemie nou nog steeds niet is ingedaald is echt stuitend...quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:46 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Wat ik vanochtend ook al zei. Dat de ziekenhuizen vol liggen hoeft niet automatisch te betekenen dat we dan maar dit pakket aan maatregelen moeten treffen. Of dat we dat moeten accepteren. Het is nog altijd een keuze, geen vanzelfsprekendheid.
Als er maar genoeg mensen zijn die aangeven dat ze liever wat meer vrijheid krijgen (en dan heb ik het niet eens over ''ALLES OPENEN'' - ik heb het over bepaalde maatregelen) dan zal er vanzelf wat meer geroep komen in de tweede kamer. Uiteindelijk kiest het volk. Als wij bereid zijn om wat meer risico te nemen dan straalt dat vanzelf over naar de tweede kamer.
Probleem is denk ik ook dat we als maatschappij hebben laten blijken niet met die verantwoordelijkheid om te kunnen gaan. Hoe veel of weinig maatregelen er ook zijn, 'we' proberen altijd de grens op te zoeken (en daar net overheen te gaan) en dat weet de overheid natuurlijk net zo goed. We zijn als land daarin gewoon echt stront eigenwijs en hebben - na die eerste angstige periode in maart / april 2020 - het WIJ SAMEN eigenlijk direct weer losgelaten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:46 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Wat ik vanochtend ook al zei. Dat de ziekenhuizen vol liggen hoeft niet automatisch te betekenen dat we dan maar dit pakket aan maatregelen moeten treffen. Of dat we dat moeten accepteren. Het is nog altijd een keuze, geen vanzelfsprekendheid.
Als er maar genoeg mensen zijn die aangeven dat ze liever wat meer vrijheid krijgen (en dan heb ik het niet eens over ''ALLES OPENEN'' - ik heb het over bepaalde maatregelen) dan zal er vanzelf wat meer geroep komen in de tweede kamer. Uiteindelijk kiest het volk. Als wij bereid zijn om wat meer risico te nemen dan straalt dat vanzelf over naar de tweede kamer.
Dat de ziekenhuizen vol komen te liggen bij het opheffen van alle maatregelen is een vanzelfsprekendheid ja. Maar ik heb het over selectieve maatregelen. Waarom maak je buiten niet wat meer mogelijk? In plaats van enkel te denken in ''kan niet, mag niet, foei''. Probeer over te stappen naar ''dit kan niet, máár DAT mag wel''. Niet elke versoepeling zorgt automatisch voor doomsday in de ziekenhuizen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:51 schreef JFlip het volgende:
[..]
De maatregelen zijn een keuze, dat de ziekenhuizen vol komen te liggen en de zorg overloopt is een vanzelfsprekendheid. Dat die realiteit na een jaar pandemie nou nog steeds niet is ingedaald is echt stuitend...
Verder is er natuurlijk ook nog een grote groep mensen die bijvorbeeld in de zorg werkt en al een jaar lang geconfronteerd wordt met de gevolgen van de pandemie. Die laten zich ook horen en naar mijn mening mag daar meer naar geluisterd worden dan naar mensen die graag naar een park willen op een dag waarop het 25 graden is.
Zijn we er na een jaar al uit hoe de transmissie in de buitenlucht is? volgens mij wel toch?quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:47 schreef JFlip het volgende:
Je kan hoofdschudden gaan reageren op het afsluiten van parken als het 25 graden is, maar ook dat wordt gedaan om te voorkomen dat mensen bij elkaar komen..
Prima. maar wat De Jonge en de GGD doen is heen en weer vingertje wijzen over wat er fout gaat. Problemen moeten opgelost worden. Maar het begint erop te lijken dat de zoveelste belofte niet waargemaakt kan worden.quote:En ja, in de bestrijding , de coördinatie, de aankoop van persoonlijke beschermingsmiddelen, en de vaccinaties gaan dingen mis net als over heel de wereld. In Duitsland gaan dingen mis, in Oostenrijk gaan dingen mis, en in landen waar de overheid het compleet laat ligen gaat het heel, heel mis.
Ja, precies. en een aantal van deze variabelen zijn toch niet openbaar waardoor we niet dezelfde scenario's kunnen doorrekenen? Dat is niet heel transparant als je draagvlak nodig hebt voor maatregelen. Veel scenario's zijn ook niet uitgekomen omdat niet met belangrijke variabelen rekening is gehouden.quote:Zo vaag zijn de modelletjes van het RIVM niet. Dat jij ze niet begrijpt of de wetenschap erachter niet kan volgen wil niet zeggen dat iets "vaag" is. Er zit wetenschap achter, veel ook, maar epidemiologie is een heel erg lastig vakgebied, omdat je met heel veel variabelen te maken hebt.
Daar ben ik het wel mee eens ja. Maar ze moeten toch ook zien dat mensen nu massaal buiten willen afspreken met het lekkere weer? In plaats van dat toe te juichen gaan ze micro managen. Jagen ze mensen juist weer mee naar binnen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:57 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Probleem is denk ik ook dat we als maatschappij hebben laten blijken niet met die verantwoordelijkheid om te kunnen gaan. Hoe veel of weinig maatregelen er ook zijn, 'we' proberen altijd de grens op te zoeken (en daar net overheen te gaan) en dat weet de overheid natuurlijk net zo goed. We zijn als land daarin gewoon echt stront eigenwijs en hebben - na die eerste angstige periode in maart / april 2020 - het WIJ SAMEN eigenlijk direct weer losgelaten.
Sporten in grotere groepjes is al versoepeld (zij het minimaal). Als ze de terrassen zouden openen, staat de volgende branche wel weer op om hun vinger omhoog te houden. Dat is het probleem van deze fase waar we nu in zitten. Er is waarschijnlijk echt wel meer mogelijk, maar het sneeuwbaleffect zorgt er voor dat je als overheid alsnog continu aan het wikken en wegen blijft wat wel/niet kan.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens ja. Maar ze moeten toch ook zien dat mensen nu massaal buiten willen afspreken met het lekkere weer? In plaats van dat toe te juichen gaan ze micro managen. Jagen ze mensen juist weer mee naar binnen.
Echt, hoeveel extra draagvlak zou er ontstaan deze laatste paar maanden als ze tenminste buiten weer minder in zouden grijpen. Laat mensen buiten sporten; ook in wat grotere groepjes; zorg voor open terrasjes. Hou het gewoon bij buiten versoepelingen.
Er moet toch meer mogelijk zijn dan dit.
Ik ben er ook helemaal klaar mee hoor, en zou ook best willen demonstreren, maar ik ben ook realistisch: versoepelingen kan nog een paar weken niet (door geprutst van die pipo's).quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:34 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als er maar genoeg mensen zijn die schijt hebben aan de maatregelen geef je wel een signaal af. Er ontbreekt nog echt een massale vocale afkeur voor de gang van zaken. Naast wat boze twitteraars en mensen op een forum. Die makkelijk weggezet kunnen worden als wappies.
Maar is het dan beter om niet de dingen te versoepelen die wel versoepelt zouden kunnen worden? Alleen maar omdat er dan andere branches ook gaan smeken?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:05 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Sporten in grotere groepjes is al versoepeld (zij het minimaal). Als ze de terrassen zouden openen, staat de volgende branche wel weer op om hun vinger omhoog te houden. Dat is het probleem van deze fase waar we nu in zitten. Er is waarschijnlijk echt wel meer mogelijk, maar het sneeuwbaleffect zorgt er voor dat je als overheid alsnog continu aan het wikken en wegen blijft wat wel/niet kan.
Dan zou het echt tijd zijn om met 200.000 man sterk zoals tegen de kernwapens toen naar het binnenhof te trekken ja. Écht demonstreren.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:05 schreef Piles het volgende:
[..]
Ik ben er ook helemaal klaar mee hoor, en zou ook best willen demonstreren, maar ik ben ook realistisch: versoepelingen kan nog een paar weken niet (door geprutst van die pipo's).
Dus ik hou me nog even in. Maar als er straks een groot deel van de 50/60+ers zijn gevaccineerd en de ziekenhuis weer leegstromen, dan is dat wel het moment om enorm te versoepelen (in de loop van mei / begin juni). Als dat dat niet gebeurt, dan hoop ik wel op een massaal protest / schijt aan de maatregelen.
Maar nu nog nét even niet.
Snap ik ja.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:05 schreef Piles het volgende:
[..]
Ik ben er ook helemaal klaar mee hoor, en zou ook best willen demonstreren, maar ik ben ook realistisch: versoepelingen kan nog een paar weken niet (door geprutst van die pipo's).
Dus ik hou me nog even in. Maar als er straks een groot deel van de 50/60+ers zijn gevaccineerd en de ziekenhuis weer leegstromen, dan is dat wel het moment om enorm te versoepelen (in de loop van mei / begin juni). Als dat dat niet gebeurt, dan hoop ik wel op een massaal protest / schijt aan de maatregelen.
Maar nu nog nét even niet.
Nederland kennende waarschijnlijk nietquote:Op woensdag 31 maart 2021 15:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
Ik betwijfel me alleen of we dan opeens wel massaal gaan protesteren.
Yup. Ik dus ook. Of dat we op slot gaan als er ook maar geruchten rondgaan over nieuwe mutaties. ''Better safe than sorry''. Dat ze iets te ver doorslaan.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:12 schreef Piles het volgende:
[..]
Nederland kennende waarschijnlijk niet
Daarom ben ik vooral bang dat we straks elke winter vastzitten aan mondkapjes en allerlei andere onzin omdat er een griepgolf is
Haha dat doen wij ook hier. Lekker naar beneden blijven kijken en jezelf opvreten held.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:24 schreef Gunner het volgende:
Begin me steeds meer te storen aan mensen die gezellig met z'n allen naar de supermarkt gaan. Heel schijnheilig twee karren meenemen en doe dan op z'n minst nog wat items in je tweede kar om je nog een beetje geloofwaardig te maken
Ik kom gewoon elke keer wel deze voorbeelden tegen. En ik me maar braaf aan die regel houden.
Zei Marino die al maanden zou stoppen met duiden.quote:
Wat doet dat af aan het bericht zelf?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Zei Marino die al maanden zou stoppen met duiden.
Tsja uhm, heb ik zelf ook een aantal keer gedaan. Ga niet m'n vriendin buiten in de regen laten staan als we onderweg nog even langs de supermarkt gaan.quote:Op woensdag 31 maart 2021 13:24 schreef Gunner het volgende:
Begin me steeds meer te storen aan mensen die gezellig met z'n allen naar de supermarkt gaan. Heel schijnheilig twee karren meenemen en doe dan op z'n minst nog wat items in je tweede kar om je nog een beetje geloofwaardig te maken
Ik kom gewoon elke keer wel deze voorbeelden tegen. En ik me maar braaf aan die regel houden.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarnaast zijn er:
4 gemeentes met 0 besmettingen
9 gemeentes met 1 besmettingen
34 gemeentes met 2-4 besmettingen
80 gemeentes met 5-9 besmettingen
Deze update is ook dagelijks om 15:16 te vinden op https://rivm.useless.nl of voor een volledig gemeenteoverzicht op https://rivm.useless.nl/total.phpwegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Goh wat zat ik er ver naast.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:12 schreef _serial_ het volgende:
Klaar voor de cijfers.
7k5 is mijn schatting (ook al mogen we niet schatten)
En waarom doen jullie dat?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:14 schreef Draak31 het volgende:
Haha dat doen wij ook hier. Lekker naar beneden blijven kijken en jezelf opvreten held.
Ik laat mijn kind van 10 alleen thuis, zegt ook iets over de zelfstandigheid van die stelletjes als ze niet alleen boodschappen kunnen doen. Oude mannetjes en vrouwtjes die niet kunnen sjouwen buiten beschouwing latende natuurlijk bquote:Op woensdag 31 maart 2021 15:14 schreef Draak31 het volgende:
[..]
Haha dat doen wij ook hier. Lekker naar beneden blijven kijken en jezelf opvreten held.
quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:17 schreef Zipportal het volgende:
Kaartjes komen wat later vandaag. @:mammietje
+9% en dalend.. volgende week hopelijk weer echt onder de nullijnquote:Op woensdag 31 maart 2021 15:18 schreef Oliver23 het volgende:
vandaag 7.633, vorige week woensdag 7.579.
We stijgen niet heel hard meer
Welke test?quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:08 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Had je anders verwacht dan? De persco van 13 April wordt gewoon een nieuwe verlenging van de maatregelen. Pas als het vaccineren in Mei op gang komt en de cijfers genoeg beginnen te dalen door beter weer (en dat vaccineren) zullen ze aan versoepelingen willen gaan denken. Als de Horeca met Hemelvaart of Pinksteren open kan mag het in de handjes knijpen denk ik.
Nah.... vooruit dan maar.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:17 schreef Zipportal het volgende:
Kaartjes komen wat later vandaag. @:mammietje
Gisteren 2.440.xxxquote:Tot nu toe zijn er 2.505.283 prikken gezet. Dit cijfer omvat zowel eerste als tweede prikken.
Omdat wij daar zin aan hebben.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:16 schreef kasper het volgende:
[..]
En waarom doen jullie dat?
Durf je niet alleen?
Hopelijk zien we vanaf nu alleen nog maar een stijging in het aantal prikken per dag. 65.000 stuks dus, we moeten naar 350.000 per dag volgens de belofte van 2,5 miljoen per week.quote:
The Netherlands reported 61,282 new estimated administered doses yesterday, raising the total estimated administered doses to 2,440,088quote:
Omdat "buiten" niet heilig is. Het gaat niet om waar of hoe een individuele activiteit plaats vindt,maar het gaat om het grote geheel. Dat jij en ik samen met onze partners binnen 1,5 meter in een parkje gaan zitten is geen probleem, maar wel als 40% van de mensen dat gaat doen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 14:59 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat de ziekenhuizen vol komen te liggen bij het opheffen van alle maatregelen is een vanzelfsprekendheid ja. Maar ik heb het over selectieve maatregelen. Waarom maak je buiten niet wat meer mogelijk?
Verkeerde veronderstelling. Dat is gewoon simpelweg niet wat er gebeurd. Leuk debattrucje maar geeft meer je vooringenomen houding tegen de maatregelen aan dan dat je echt openstaat voor debat.quote:In plaats van enkel te denken in ''kan niet, mag niet, foei''.
Dat is precies wat er gebeurd. Dat is precies wat er al het hele jaar gebeurd. Misschien te voorzichtig en te langzaam, maar het is nu eenmaal bijzonder lastig om te modelleren welke versoepeling wel en welke versoepeling niet tot "doomsday" in het ziekenhuis leidt. Probleem is echter dat als het wel "doomsday" wordt, het dan wel een hele lange tijd duurt voordat we die "doomsday" weer hebben weggewerkt, en dat verder tot een nog grotere verslechtering van alle andere punten in je post leidt. Bovendien brengt dat onnoemelijk leed met zich mee. Dat leed is vermijdbaar.quote:Probeer over te stappen naar ''dit kan niet, máár DAT mag wel''. Niet elke versoepeling zorgt automatisch voor doomsday in de ziekenhuizen.
7 x 65K is nog steeds te weinig. We houden het in de gaten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:26 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
The Netherlands reported 61,282 new estimated administered doses yesterday, raising the total estimated administered doses to 2,440,088
+65000 dus?
Gisteren 61k, nu 65k.. als dat zo doorstijgt ga je het toch wel aantikken in een week.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:27 schreef aartstyle het volgende:
[..]
7 x 65K is nog steeds te weinig. We houden het in de gaten.
Mooie cijfers.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:16 schreef LTVDK het volgende:
#COVID19NL
Positief getest: 7.684
Totaal: 1.272.616 (+7.633 ivm -51 corr.)
Perc. positief 27 mrt - 29 mrt: 8,5%
Opgenomen: 257
Huidig: 1.653 (-75)
Opgenomen op IC: 42
Huidig: 681 (-1)
Overleden: 29
Totaal: 16.538
https://twitter.com/mzelst/status/1377248310701006851
Yep. En als je uit gaat van 100.000 totaal in twee dagen weekeinde had je er nu toch wel 90.000 moeten doen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:26 schreef Jor_Dii het volgende:
The Netherlands reported 61,282 new estimated administered doses yesterday, raising the total estimated administered doses to 2,440,088
+65000 dus?
Iedereen zit buiten of heeft in elk geval ramen of deuren open dat scheelt al een stuk.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:28 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gisteren 61k, nu 65k.. als dat zo doorstijgt ga je het toch wel aantikken in een week.
Het gaat in deze om vaccinaties.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:30 schreef Elan het volgende:
[..]
Iedereen zit buiten of heeft in elk geval ramen of deuren open dat scheelt al een stuk.
Hugo?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:27 schreef JFlip het volgende:
[..]
Omdat "buiten" niet heilig is. Het gaat niet om waar of hoe een individuele activiteit plaats vindt,maar het gaat om het grote geheel. Dat jij en ik samen met onze partners binnen 1,5 meter in een parkje gaan zitten is geen probleem, maar wel als 40% van de mensen dat gaat doen.
[..]
Verkeerde veronderstelling. Dat is gewoon simpelweg niet wat er gebeurd. Leuk debattrucje maar geeft meer je vooringenomen houding tegen de maatregelen aan dan dat je echt openstaat voor debat.
Het zijn kleine stapjes, maar inmiddels mag er bijvoorbeeld door mensen onder de 27 weer buiten gesport worden. Fieldlabs probeert te bekijken hoe bepaalde activiteiten weer mogelijk gemaakt kunnen worden.
[..]
Dat is precies wat er gebeurd. Dat is precies wat er al het hele jaar gebeurd. Misschien te voorzichtig en te langzaam, maar het is nu eenmaal bijzonder lastig om te modelleren welke versoepeling wel en welke versoepeling niet tot "doomsday" in het ziekenhuis leidt. Probleem is echter dat als het wel "doomsday" wordt, het dan wel een hele lange tijd duurt voordat we die "doomsday" weer hebben weggewerkt, en dat verder tot een nog grotere verslechtering van alle andere punten in je post leidt. Bovendien brengt dat onnoemelijk leed met zich mee. Dat leed is vermijdbaar.
Verder is het natuurlijk een complete misvatting dat er verder geen oog is bij de voorstanders van de bestrijding van de pandemie voor overige zaken die je aanhaalt. Wellicht zou het verstandig zijn om te onderkennen dat een groot deel van de punten die je aanhaalt een gevolg zijn van een pandemie, en niet direct van maatregelen. Je begrijpt hopelijk wel dat bijvoorbeeld het sluiten van scholen, hoe verschrikkelijk (ook ik) dat vind, een heel verstandige maatregelen was. Net zoals bijvoorbeeld het verbieden van bezoek in de verpleeghuizen. En ook het failliet gaan van bedrijven en het kwijtraken van banen is werkelijk verschrikkelijk, maar in mijn ogen een gevolg van een pandemie.
Wellicht vallen er minder bedrijven om als je de horeca open laat. Ik kan je met zekerheid vertellen dat dat wel meer slachtoffers kost.
En begrijp me niet verkeerd: ik vind dat werkelijk alles uit de kast gehaald moet worden om de gevolgen van de pandemie zo veel mogelijk te beperken. Trek de schatkist maar open. Vergelijk het maar met de watersnoodramp van 53. Niemand heeft hier om gevraagd, niemand heeft hier schuld aan, en toen werden er ook miljarden uitgegeven om de schade te herstellen en om te voorkomen dat het nog een keer zou gebeuren. Enig idee wat het onderhoud aan de dijken en deltawerken kost?
Niet eens 'its over 9000'?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:16 schreef LTVDK het volgende:
#COVID19NL
Positief getest: 7.684
Totaal: 1.272.616 (+7.633 ivm -51 corr.)
Perc. positief 27 mrt - 29 mrt: 8,5%
Opgenomen: 257
Huidig: 1.653 (-75)
Opgenomen op IC: 42
Huidig: 681 (-1)
Overleden: 29
Totaal: 16.538
https://twitter.com/mzelst/status/1377248310701006851
Net als tijdens de laatste golf in december komen de meldingen van positieve testen uit het hele land, blijkt uit cijfers van het RIVM. Bijna tweederde (64 procent) van de Nederlandse gemeenten zit op waarden die door het ministerie als zeer ernstig worden beschouwd.quote:
Geschat, dus niet bevestigd.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:26 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
The Netherlands reported 61,282 new estimated administered doses yesterday, raising the total estimated administered doses to 2,440,088
+65000 dus?
[ twitter ]
Marion Koopmans.....quote:Amsterdam - Bij mooi weer zien we de groepjes buiten ontstaan, wat uiterst gevaarlijk is in verband met de corona-epidemie. Viroloog Marion Koopmans van het OMT waarschuwt: ,,Houd afstand, ook buiten moet de anderhalve meter worden aangehouden. We zitten op een spannend punt. In de buitenlanden waar mooi weer is, zien we de ic's vollopen. Ik weet niet of wij het op de ic's kunnen houden als in ons land de besmettingen nu snel toenemen."
Ik neem toch aan dat ze die telling doen op basis van afgegeven planning. En dat is gewoon niet goed genoeg dus daar moet de druk gewoon opgevoerd worden over hoe ze dit nu wel denken te gaan doen.quote:
Onzin!quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
En ze verwacht zeker over 2 weken een piek?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
Tempo? We lopen bijna een miljoen prikken achter. Volgens hugo zouden we er halverwege april 2 miljoen per week kunnen zetten. Kuipers zegt dat alleen de ziekenhuizen er 2 miljoen per week kunnen zetten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Zwansen het volgende:
Eindelijk een beetje tempo in die vaccinaties. Zowel vandaag als gister een dagrecord volgens mij.
Kan deze vrouw geen prijs krijgen oid.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
Marion Koopmans.....
Ik zeg toch ook ‘een beetje tempo’. Ik ben allang blij dat er beweging inzit.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:45 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Tempo? We lopen bijna een miljoen prikken achter. Volgens hugo zouden we er halverwege april 2 miljoen per week kunnen zetten. Kuipers zegt dat alleen de ziekenhuizen er 2 miljoen per week kunnen zetten.
Dan is 65 duizend nog steeds veeeeel te weinig. Zeker als er een miljoen vaccins liggen te wachten.
Ik was optimistisch geweest als we die miljoen overschot in 1,5 week hadden ingehaald. Maar we houden de reguliere leveringen niet eens bij.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:47 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik zeg toch ook ‘een beetje tempo’. Ik ben allang blij dat er beweging inzit.
En volgens mij hebben we nog nooit 65k prikken gezet in die 13 weken dat we bezig zijn dus in die zin ben ik enigszins optimistisch voor wat er komen gaat.
Op een na beste dag inderdaad:quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:47 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik zeg toch ook ‘een beetje tempo’. Ik ben allang blij dat er beweging inzit.
En volgens mij hebben we nog nooit 65k prikken gezet in die 13 weken dat we bezig zijn dus in die zin ben ik enigszins optimistisch voor wat er komen gaat.
Hoe gaan we van 8000 besmettingen ineens naar 170.000 besmettingen per dag volgens jou?quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:45 schreef Za het volgende:
Wat ik me afvraag, stel we hebben volgende week 170.000 besmettingen per dag, wat niet ondenkbaar is. Hoeveel tests zouden we dan dagelijks moeten doen om dat in kaart te brengen?
ze zegt toch niks verkeerdsquote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
Het is nu zomers warm, over een paar dagen (in en na het weekend) schiet je gewoon weer de herfst in met 10 graden en regen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:53 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Prima besmettingscijfers. Het oplopen is nu echt afgevlakt en we kunnen langzaam maar zeker hopen dat afgelopen zaterdag de piek van deze golf al was. Nu de lente is gestart gaat ook het seizoenseffect zijn intrede doen dus misschien zijn we er nu wel klaar mee. Wel even afkloppen.
quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:36 schreef raptorix het volgende:
Maar goed mensen krijgen nu in ieder geval hopelijk ook door dat je je vacciantie afspraak naar voren kan halen als je belt.
Ze willen relevant blijven; that's it. Imo.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:44 schreef 4-elements het volgende:
[..]
En ze verwacht zeker over 2 weken een piek?![]()
We moeten immers wel bang blijven, he.
Meer besmettingen in landen waar het mooi weer is impliceert als reactie op buiten activiteiten dat het daar aan ligt.quote:
zo lees ik het niet maar als je buiten op en in elkaar gaat zitten dan blijft er een risico dat door de temperatuur niet weggenomen wordtquote:Op woensdag 31 maart 2021 16:03 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Meer besmettingen in landen waar het mooi weer is impliceert als reactie op buiten activiteiten dat het daar aan ligt.
Is nogal een flinke aanname los van dat het onzinnig is, vooral voor een zogenaamde topviroloog.
Of ze hebben gewoon een andere mening. Kan natuurlijk ook.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ze willen relevant blijven; that's it. Imo.
Paar horror grafiekjes laten zien aan de overheid en ze weten dat ze dan gaan verlengen. Dan blijven ze relevant. Geld innen bij talkshows.
Dit is echt enkel paniek zaaien imo. Talloze virologen hebben in het afgelopen jaar al bevestigt dat het risico buiten echt minimaal is.
Wat een wappie die Koopmans.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
Dat ze een andere mening hebben is duidelijk ja.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:12 schreef Questular het volgende:
[..]
Of ze hebben gewoon een andere mening. Kan natuurlijk ook.
Mening. Haha.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:12 schreef Questular het volgende:
[..]
Of ze hebben gewoon een andere mening. Kan natuurlijk ook.
Dat die overheidsschattingen van hugo factor 1,5 is aan wat is bevestigd door de zorginstellingen. hugo doet dat op basis van wat is uitgereden uit Movianto, niet wat gegeven is.quote:
Hou op met leven, doe niks, maak geen plezier, geniet niet van het weer want u gaat anders dood. Dood hoort u mij! DOOOD!quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
Wil natuurlijk niet automatisch zeggen dat ze die mening alleen maar hebben om relevant te blijven of om paniek te zaaien toch?quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:13 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat ze een andere mening is duidelijk ja.
Volle stranden, bossen, terrassen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:21 schreef Questular het volgende:
[..]
Wil natuurlijk niet automatisch zeggen dat ze die mening alleen maar hebben om relevant te blijven of om paniek te zaaien toch?
Nee.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:21 schreef Questular het volgende:
[..]
Wil natuurlijk niet automatisch zeggen dat ze die mening alleen maar hebben om relevant te blijven of om paniek te zaaien toch?
quote:NL Alert
Volgens de woordvoerder van het RIVM is het niet kwantificeerbaar hoe veel minder besmettelijk de overdracht van het virus in de buitenlucht is. „Dat is niet zomaar in cijfers uit te drukken. Groepsvorming betekent meer contact en meer contact betekent dat mensen dichter op elkaar zitten. En dat zorgt voor meer kans op virusoverdracht. Het is simpel: buiten is het risico niet nul. Als mensen zich niet aan de afstand houden, moet er wellicht net als vorig jaar een NL Alert worden uitgezonden. Toen gingen de mensen ook massaal naar de stranden.”
Uit NOS liveblogquote:President Macron vanavond live op tv met toespraak
Vanavond om 20.00 uur zal president Emmanuel Macron de Franse bevolking toespreken. Omdat de president zelf het woord gaat voeren, denken Franse media dat de regering harde maatregelen zal afkondigen.
Voor kleine aanpassingen van de bestaande beperkingen zou een toespraak van premier Jean Castex voldoen, redeneren ze.
De Franse 'gezondheidsdefensieraad' zou behalve de sluiting van scholen ook weer een keiharde lockdown kunnen invoeren, is de verwachting in de Franse pers.
Wel lekker wijnen in de middag waardoor je al snel vergeet hoe zo'n kutland het is.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:33 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Uit NOS liveblog
Dat worden weer extreem harde maatregelen.Frankrijk is sowieso een pauperland dat al helemaal aan stront is. Ben benieuwd. Ik zou niet graag in Frankrijk willen leven.
Goed idee, waarschijnlijk gaat heel Parijs in de fik.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:33 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Uit NOS liveblog
Dat worden weer extreem harde maatregelen.Frankrijk is sowieso een pauperland dat al helemaal aan stront is. Ben benieuwd. Ik zou niet graag in Frankrijk willen leven.
nosquote:Oostenrijk gaat waarschijnlijk volgende week een order plaatsen voor 1 miljoen doses van het Russische Spoetnik-vaccin. Dat heeft de Oostenrijkse bondskanselier Kurz gezegd.
De stap van Kurz zou betekenen dat hij buiten het aankoopprogramma van de EU gaat opereren. Spoetnik is nog niet goedgekeurd door het EMA en dat is een voorwaarde voor aankoop door de Europese Unie.
Kurz ligt in eigen land onder vuur omdat Oostenrijk over minder vaccins beschikt dan andere landen. Volgens Kurz en een aantal andere landen zijn de vaccins niet eerlijk verdeeld, maar de EU wijst erop dat Oostenrijk geen gebruik heeft gemaakt van optionele extra leveringen, terwijl andere landen dat wel gedaan hebben.
De EU-landen Hongarije en Slowakije hebben eerder al besloten Spoetnik aan te kopen. In Slowakije leidde dat tot een regeringscrisis; het kabinet viel gisteren vanwege de kwestie.
Aan de ene kant zijn ze wel heel makkelijk om alles overdreven aan te dikken, maar ze hebben zoveel moeite om te zeggen dat er nauwelijks kans op virus overdracht is buiten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:32 schreef Anton91 het volgende:
Zag dat de link al gepost was, maar om dit stukje moest ik wel even lachen![]()
![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)nde-werking-op-virus
[..]
[ afbeelding ]
Wel een .gif maar niet bewegend
April 2021 en we blijven maar met 'harde maatregelen' werken.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:33 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Uit NOS liveblog
Dat worden weer extreem harde maatregelen.Frankrijk is sowieso een pauperland dat al helemaal aan stront is. Ben benieuwd. Ik zou niet graag in Frankrijk willen leven.
Zucht... Marion wil vooral nog even de boodschap verspreiden dat we vooral bang dienen te blijven.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:43 schreef Gunner het volgende:
Virologen: ook buiten risico op coronabesmetting door groepsvorming
[..]
Marion Koopmans.....
K had gedacht deze zomer naar Euro Disney te gaan, maar dat kan ik wel vergeten denk ik.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:45 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
April 2021 en we blijven maar met 'harde maatregelen' werken.
Intussen is het ook in Frankrijk een puinzooi met vaccineren.
Zomer kan makkelijk. Moet je wel even je prik halen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:57 schreef Gunner het volgende:
[..]
K had gedacht deze zomer naar Euro Disney te gaan, maar dat kan ik wel vergeten denk ik.
Wel door de wind/luchtvochtigheid. Of denk je dat als een fietser 50 meter verderop hoest het ook een wandelaar besmet als de wind verkeerd staat.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:07 schreef Tarado het volgende:
[..]
zo lees ik het niet maar als je buiten op en in elkaar gaat zitten dan blijft er een risico dat door de temperatuur niet weggenomen wordt
Uitnodiging volgt in oktober.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:59 schreef Noek het volgende:
[..]
Zomer kan makkelijk. Moet je wel even je prik halen.
Dat de luchtverversing veel hoger ligt buiten dan binnen wil men ook even vergeten. Waarom anders een advies om de ramen open te doen bij scholen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:59 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wel door de wind/luchtvochtigheid. Of denk je dat als een fietser 50 meter verderop hoest het ook een wandelaar besmet als de wind verkeerd staat.
Zomer 2024 kan makkelijk!quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:01 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Uitnodiging volgt in oktober.
quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:24 schreef noodgang het volgende:
Een journalist vraagt aan een viroloog hoe de virusoverdracht buiten gaat. Daarop zegt deze: Ook buiten kan bij te weinig afstand overdracht plaatsvinden.
En heel FOK! is weer boos
het gaat er niet om wat ik denk maar wat zij zegt en dat is letterlijk alleen maar dit:quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:59 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wel door de wind/luchtvochtigheid. Of denk je dat als een fietser 50 meter verderop hoest het ook een wandelaar besmet als de wind verkeerd staat.
En al de landen waar de cijfers niet oplopen en het gigantisch druk is buiten wordt even vergeten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:14 schreef Tarado het volgende:
[..]
„Het is misschien inmiddels een afgezaagd verhaal, maar we blijven ontraden om in groepjes bij elkaar te gaan zitten.”
„In de buitenlanden waar mooi weer is, zien we de ic’s vollopen. Ik weet niet of wij het op de ic’s kunnen houden als in ons land de besmettingen nu snel toenemen.”
https://www.telegraaf.nl/(...)nde-werking-op-virus
Vraag me af waarom daar in Slowakije een crisis over is ontstaan?quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:44 schreef deedeetee het volgende:
[..]
nos
Je moet toch wat in de huidige tijd dus waarom geen spoetnik aanschaffen.![]()
Het VK gaat prima. In de EU wat minder.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:21 schreef capricia het volgende:
Duurt ook nog even:
[ twitter ]
En vanavond Macron afwachten.
Gaat goed in Europa.
VERBOTEN!quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:17 schreef Haags het volgende:
In Arnhem hebben ze nu zelfs een alcoholverbod in het park ingesteld.
Nog even en het is verboden om überhaupt nog adem te mogen halen.
Maar daar is het licht uit ivm Brexit.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:25 schreef Benger het volgende:
[..]
Het VK gaat prima. In de EU wat minder.
Allemaal de schuld van Hugo il Giovanequote:Op woensdag 31 maart 2021 17:21 schreef capricia het volgende:
Duurt ook nog even:
[ twitter ]
En vanavond Macron afwachten.
Gaat goed in Europa.
Spanje en Portugal gaan toch weer prima?quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:21 schreef capricia het volgende:
Duurt ook nog even:
[ twitter ]
En vanavond Macron afwachten.
Gaat goed in Europa.
Ik hoop het voor ze.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:38 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Spanje en Portugal gaan toch weer prima?
Die 175.000 gaan ze al nooit halen voor 1 miljoen prikken per week.quote:Op woensdag 31 maart 2021 15:25 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Hopelijk zien we vanaf nu alleen nog maar een stijging in het aantal prikken per dag. 65.000 stuks dus, we moeten naar 350.000 per dag volgens de belofte van 2,5 miljoen per week.
Alsof mensen dat gaan doenquote:Op woensdag 31 maart 2021 17:42 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik hoop het voor ze.
Maar Spanje slaat ook goed door:
Mondkapjes nu ook verplicht op het strand en in de natuur.![]()
https://www.spanjevandaag(...)en-natuur-in-spanje/
Lig je daar topless te zonnen met je mondkapje op.![]()
Ik vind het wel bijzonder dat ze dan reageren met 'daar kunnen we geen cijfers aan hangen'. Terwijl ze dat natuurlijk wel kunnen, want er is genoeg onderzoek naar gedaan. En de onzekerheid over dat onderzoek hield ze bij de avondklok ook niet tegen om er een cijfer aan te hangen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:24 schreef noodgang het volgende:
Een journalist vraagt aan een viroloog hoe de virusoverdracht buiten gaat. Daarop zegt deze: Ook buiten kan bij te weinig afstand overdracht plaatsvinden.
En heel FOK! is weer boos
Je kunt ook online een afspraak maken.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:44 schreef vipergts het volgende:
[..]
Die 175.000 gaan ze al nooit halen voor 1 miljoen prikken per week.
Straks zijn mensen het zo zat dat ze niet meer bellen of de brief gaat bij de oude kranten. Ik ga iig geen vijf dagen achter elkaar bellen of 50 minuten in de wacht hangen. Dan gok ik het erop zonder vaccins en moeten ze maar zien of er weer een lockdown komt in december.
Antwoord van Jaap is meestal: Ergens tussen 0.2 en 1.8quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:46 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ik vind het wel bijzonder dat ze dan reageren met 'daar kunnen we geen cijfers aan hangen'. Terwijl ze dat natuurlijk wel kunnen, want er is genoeg onderzoek naar gedaan. En de onzekerheid over dat onderzoek hield ze bij de avondklok ook niet tegen om er een cijfer aan te hangen.
En dat mag gelukkig, soms zijn het net mensen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 16:13 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat ze een andere mening hebben is duidelijk ja.
O ja die negeerde iedereen geloof ikquote:Op woensdag 31 maart 2021 16:32 schreef Anton91 het volgende:
Zag dat de link al gepost was, maar om dit stukje moest ik wel even lachen![]()
![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)nde-werking-op-virus
[..]
[ afbeelding ]
Wel een .gif maar niet bewegend
quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:46 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je kunt ook online een afspraak maken.
Ik denk niet dat dat gaat werken gezien het feit dat het nu al zo'n puinzooi is.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:46 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je kunt ook online een afspraak maken.
https://nos.nl/artikel/23(...)vaccin-voorraad.htmlquote:Om snel van de voorraad AstraZeneca-vaccins af te komen, kunnen eventueel extra groepen worden uitgenodigd voor de prik. Dat zegt voorzitter André Rouvoet van GGD GHOR, de koepelorganisatie van GGD's tegen de NOS.
Ik zeg dan ook niet dat ze geen mening mogen hebbenquote:Op woensdag 31 maart 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
En dat mag gelukkig, soms zijn het net mensen.
Als Janssen 170k vaccins in april levert dan is dat zo'n 1% van de Nederlandse bevolking, schiet toch iets meer op dan de leveringen van Moderna. Die hebben tot nu toe 240k geleverd over een periode van 3 maanden (dus voor 120.000 mensen).quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:55 schreef WheeledWarrior het volgende:
Wanneer gaat Janssen eigenlijk fatsoenlijk leveren, die 170K in april schiet nog niet echt op.
Nog niet goedgekeurd door de EMAquote:Op woensdag 31 maart 2021 17:19 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Vraag me af waarom daar in Slowakije een crisis over is ontstaan?
Stel dat Rutte extra vaccins had gekocht, zou dan GroenLinks/Partij voor de dieren een aftreden triggeren omdat we niet solidair genoeg zijn?
Klopt, maar had NL er niet dik 10 miljoen van besteld? Ik hoop wel echt op forse leveringen in mei en juni, zeker omdat je met 1 prik uit kan.quote:Op woensdag 31 maart 2021 18:02 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als Janssen 170k vaccins in april levert dan is dat zo'n 1% van de Nederlandse bevolking, schiet toch iets meer op dan de leveringen van Moderna. Die hebben tot nu toe 240k geleverd over een periode van 3 maanden (dus voor 120.000 mensen).
Hugo le Jeunequote:Op woensdag 31 maart 2021 17:31 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Allemaal de schuld van Hugo il Giovane.
Het gaat vooral over de komende 2 maanden, daarna zal het allemaal niet zo urgent zijn omdat je dan de hele zomer kan prikken, kortom in ieder fijn dat er Pfizer vooruit gelevert gaat worden.quote:Op woensdag 31 maart 2021 18:08 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Klopt, maar had NL er niet dik 10 miljoen van besteld? Ik hoop wel echt op forse leveringen in mei en juni, zeker omdat je met 1 prik uit kan.
Dan is het goed, anders zou het niet constructief zijn.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:54 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zeg dan ook niet dat ze geen mening mogen hebben
135.000 hadden ze er over daar kun je alle agenten en brandweerlieden mee prikken. En dan heb je er nog 70.000 over. Voor de tweede ronde. Deze week denken ze er weer 100.000 over te houden. Dat is 2/3 van de leraren.quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:53 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)vaccin-voorraad.html
[ afbeelding ]
Huisartsen worden wel geacht zich aan de volgorde te houden, maar in principe zou je iedereen kunnen bellen ja.quote:Op woensdag 31 maart 2021 18:37 schreef groenen het volgende:
Ik snap het niet helemaal. Huisartsen prikken toch met AstraZenica?
Die kunnen toch zelf patiënten bellen? Of moeten ze eerst op Hugo bellen voordat ze een 61 jarige mogen bellen?
quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:08 schreef RipCity het volgende:
Dit gaat gezellig worden zo:
https://www.at5.nl/artike(...)e-worden-aangehouden
quote:Op woensdag 31 maart 2021 17:55 schreef WheeledWarrior het volgende:
Wanneer gaat Janssen eigenlijk fatsoenlijk leveren, die 170K in april schiet nog niet echt op.
Artikel van gisteren.quote:Janssen-vaccin vanaf 19 april aan Europa geleverd
De Amerikaanse farmaceut Johnson & Johnson verwacht vanaf 19 april het vaccin van dochterbedrijf Janssen aan de EU te kunnen leveren. Nederland verwacht in april zo'n 170.000 doses van dat vaccin te krijgen.
Van dat vaccin is, in tegenstelling tot de andere vaccins, maar één prik nodig. Het vaccin kreeg op 11 maart als vierde coronavaccin groen licht van het Europees geneesmiddelenbureau EMA.
Je kan ook gewoon zeggen dat je een BLM demonstratie aan het voeren bent.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:08 schreef RipCity het volgende:
Dit gaat gezellig worden zo:
https://www.at5.nl/artike(...)e-worden-aangehouden
Wat een kinderachtige opmerking weer.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:26 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon zeggen dat je een BLM demonstratie aan het voeren bent.
Dan mag het van Femke.
Totaal niet kinderachtigquote:Op woensdag 31 maart 2021 19:30 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat een kinderachtige opmerking weer.
Dat is een jaar geleden, dat vind je echt iets om telkens weer op te moeten noemen? Als iemand iets doet, blijft dat de rest van zijn/haar leven aan iemand kleven?
Yup, opdat wij niet vergeten.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:30 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat een kinderachtige opmerking weer.
Dat is een jaar geleden, dat vind je echt iets om telkens weer op te moeten noemen? Als iemand iets doet, blijft dat de rest van zijn/haar leven aan iemand kleven?
Het gaat om de hypocrisie.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:26 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon zeggen dat je een BLM demonstratie aan het voeren bent.
Dan mag het van Femke.
Gewoon van oud naar jong. Houd je je netjes aan de regeltjes.quote:Op woensdag 31 maart 2021 18:52 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Huisartsen worden wel geacht zich aan de volgorde te houden, maar in principe zou je iedereen kunnen bellen ja.
Mazzel dat het niet op een zaterdag of zondag is.quote:
Het scheelt dat je er maar één nodig hebt. Maar idd, ik vind het ook karig.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:21 schreef bloodymary1 het volgende:
Dat is eigenlijk maar weinig voor een maand...
Ja, buitengewoon ambigu. Als het op een zondag was en er waren "wappies" dan zou er met veel meer geweld worden opgetreden.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:56 schreef Noek het volgende:
[..]
Mazzel dat het niet op een zaterdag of zondag is.
Dan had je poppekes wel aan 't swingen.
Ordnung muss sein.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:48 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Het gaat om de hypocrisie.
Naast Femke hebben we nog onze vrienden in DH waar schijnbaar geen regels gelden. Het RIVM waar geen regels gelden. Verkiezingsfeestjes van verschillende partijen op 17 maart. Etc.
En als je hier tegen demonstreert ben je kannonenvoer voor doorgesnoven ME'ers.
Als je in het park van het mooie weer geniet kan je aangehouden worden.
Het is mooi geweest. Klaar.
Dat vind ik ook storender ja. Dat zou ik eerder een reden vinden om mensen weg te sturen. Niet omdat ze gebruik maken van hun vrijheid en in de buitenlucht wat gezelligheid opzoeken.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:58 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Enige wat me irriteert bij die drukte in de parken is dat ze er een teringzooi van maken. Hoe moeilijk is het om gewoon je rommel op te ruimen?
Wat ik mij wel afvraag is of het ook zo'n rotzooi zou zijn geweest als ze niet weg waren gestuurd.quote:Op woensdag 31 maart 2021 19:58 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Enige wat me irriteert bij die drukte in de parken is dat ze er een teringzooi van maken. Hoe moeilijk is het om gewoon je rommel op te ruimen?
Ja. In andere parken zonder ontruiming, gisteren en vandaag, hetzelfde.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:07 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Wat ik mij wel afvraag is of het ook zo'n rotzooi zou zijn geweest als ze niet weg waren gestuurd.
Tuurlijk niet. Het is de schuld van Hugo!quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:07 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Wat ik mij wel afvraag is of het ook zo'n rotzooi zou zijn geweest als ze niet weg waren gestuurd.
Dat is gewoon het hele vaste land. In lockdown. Derde keer.quote:
Een van de weinige puinhopen waar hij niet verantwoordelijk voor isquote:Op woensdag 31 maart 2021 20:13 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Het is de schuld van Hugo!
Daar zijn met name de achterstandswijken vol getroffen. Je weet wel, waar mensen massaal in flats hutje mutje zitten in wijken waar de politie niet zo goed naar tie durft.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is gewoon het hele vaste land. In lockdown. Derde keer.
Mensen opgesloten in hun huizen. Bah.
Dat is altijd overal. Ook in NL.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:26 schreef OProg het volgende:
[..]
Daar zijn met name de achterstandswijken vol getroffen. Je weet wel, waar mensen massaal in flats hutje mutje zitten in wijken waar de politie niet zo goed naar tie durft.
Ja, maar daar is het wel zo'n extreem en duidelijk meetbaar verschil. Ik heb er hier eigenlijk nog nooit heel concrete cijfers van gezien.quote:
Dus dit ga je daar vrees ik niet oplossen:quote:Het armste departement van Frankrijk is ook één van de gebieden die het zwaarst worden getroffen door corona. Seine-Saint-Denis, ten noordoosten van Parijs, telt bijna 800 positief geteste mensen op 100.000 inwoners, terwijl het landelijk gemiddelde 371 op 100.000 inwoners is: ,,Alle bedden zijn bezet.’’
quote:Dat politie en leger vanmorgen een grote anti-terreuractie hielden in Seine-Saint-Denis, verwondert de Fransen niet. De Parijse voorstad kampt al jaren met zware problemen. Jongeren voelen zich gediscrimineerd, de werkloosheid breekt er alle records en bepaalde wijken zijn al jaren uitgeroepen tot ‘no go’-zone voor de politie. Vanuit de banlieues vertrokken intussen al zeker 1.000 jongeren naar Syrië.
Het is niet anders, ze moeten nog even volhouden, we doen het tenslotte samen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is gewoon het hele vaste land. In lockdown. Derde keer.
Mensen opgesloten in hun huizen. Bah.
Ik zie dat laatste hier ook nog wel gebeuren als de besmettingen blijven stijgen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is altijd overal. Ook in NL.
Dus alle scholen dicht. Kinderopvang ook. Voor minstens 3 weken in Fra.
Benieuwd hoe NL zou reageren bij zoietsquote:Op woensdag 31 maart 2021 20:41 schreef capricia het volgende:
Frankrijk:
Avondklok vanaf 1900 uur.
Voor minstens een maand.
En je mag niet verder dan 10 km van je huis. En alle scholen dicht.
Mogen ze alle verloven van de politie wel intrekken in de banlieus, zeker als de Ramadan is begonnen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:41 schreef capricia het volgende:
Frankrijk:
Avondklok vanaf 1900 uur.
Voor minstens een maand.
En je mag niet verder dan 10 km van je huis. En alle scholen dicht.
Haha gaat toch niet werken.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:41 schreef capricia het volgende:
Frankrijk:
Avondklok vanaf 1900 uur.
Voor minstens een maand.
En je mag niet verder dan 10 km van je huis. En alle scholen dicht.
Ik vind er opvallend weinig protest. In de zuidelijke landen.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Mogen ze alle verloven van de politie wel intrekken in de banlieus, zeker als de Ramadan is begonnen.
Genoeg protesten geweest hoor. Maar meeste haalt hier het nieuws niet.quote:Op woensdag 31 maart 2021 20:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind er opvallend weinig protest. In de zuidelijke landen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |