Als je als OMT een aantal scenario's schetst met impactanalyse erbij dan hou je het m.i. zuiver en breed af te wegen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wederom, nee. OMT zegt: scholen dicht. Kabinet zegt nee. Volgende vergadering, OMT zegt: scholen dicht. Kabinet zegt nee. Etcetera etcetera.
Kan allemaal voorkomen worden door gewoon vantevoren te zeggen dat een advies over scholensluiting niet opgevolgd zal worden.
Maar waar baseer je die mening op dan? Ik lever keer op keer argumenten waarom dat gedaan wordt maar je blijft dit maar herhalen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat het juist goed is als het elke keer weer ter sprake komt. Ik vind het eerlijk gezegd nogal bizar door het kabinet wordt gesteld dat ze een bepaalde maatregel sowieso niet gaan uitvoeren, ondanks dat de experts het wel adviseren.
Waar baseer ik de mening op dat ik vind dat een adviesorgaan vrij moet zijn in het geven van het advies dat zij nuttig achten?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar waar baseer je die mening op dan?
Verantwoordelijkheid ligt bij kabinet. Prima.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat het juist goed is als het elke keer weer ter sprake komt. Ik vind het eerlijk gezegd nogal bizar door het kabinet wordt gesteld dat ze een bepaalde maatregel sowieso niet gaan uitvoeren, ondanks dat de experts het wel adviseren.
Ook dan doen ze gewoon. Over die scholen bijvoorbeeld is meerdere malen gesproken, met alle redenen waarom ze dat zo lang mogelijk wilden vermijden.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:31 schreef Molo het volgende:
[..]
Maar dan mogen ze wel onderbouwen, iig intern, waarom er van het advies afgeweken wordt.
Ja, als het om de uitvoering gaat, zeker. Ik vind het ook zeer verdedigbaar als het kabinet niet altijd sec het advies van het OMT overneemt.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:31 schreef Molo het volgende:
[..]
Verantwoordelijkheid ligt bij kabinet. Prima.
Precies.quote:Adviezen in de kiem maar gewoon schrappen slaat echt werkelijk nergens op m.i.
Stop dan dat hele OMT maar gewoon
Je hoeft hier niet te zijn of te modden hè?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:01 schreef Tijger_m het volgende:
Ik heb weer genoeg onzin gelezen voor een dag, ik ga koffie inschenken en Bosch kijken
Doei
Geen idee wat onder het dikgedrukte staat.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Flauwekul om te zinspelen op een eigen aangedragen suggestie die lezers iets zou moeten laten veronderstellen.
Wil je de thesis onderuit halen of de persoon die dat doet door die zo ter discussie te willen stellen ?
Niet mee eens. Op die manier maak je het OMT tot bliksemafleider van het kabinet. Deskundigen zouden vrij moeten kunnen adviseren. Daar heeft de volksvertegenwoordiging en via hen de bevolking ook recht op.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wederom, nee. OMT zegt: scholen dicht. Kabinet zegt nee. Volgende vergadering, OMT zegt: scholen dicht. Kabinet zegt nee. Etcetera etcetera.
Kan allemaal voorkomen worden door gewoon vantevoren te zeggen dat een advies over scholensluiting niet opgevolgd zal worden. Dan dwing je het OMT dus om andere maatregelen te overwegen.
Check!quote:Op zondag 24 januari 2021 19:36 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet mee eens. Op die manier maak je het OMT tot bliksemafleider van het kabinet. Deskundigen zouden vrij moeten kunnen adviseren. Daar heeft de volksvertegenwoordiging en via hen de bevolking ook recht op.
En ik vind dat VK stuk ook schokkend.
Ze kunnen adviseren wat ze willen. Er wordt alleen vantevoren gezegd welke adviezen niet opgevolgd worden. Als ze dat als minder vrijheid zien mag dat. Theoretisch gezien verandert er niets als een advies nou opgevolgd wordt voor of nadat het geadviseerd is.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:36 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet mee eens. Op die manier maak je het OMT tot bliksemafleider van het kabinet. Deskundigen zouden vrij moeten kunnen adviseren. Daar heeft de volksvertegenwoordiging en via hen de bevolking ook recht op.
Het is maar net of je je aangesproken voelt.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:21 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Is dit een denigrerende opmerking naar de users in dit topic?
Iets waar Mark Rutte ook meester in is. Op allerlei cruciale plaatsen in Den Haag zitten inmiddels ja-knikkers en o wee als je toch eens kritiek mocht hebben, dan krijg je ervan langs. Dit is ook de cultuur waarin die toeslagenaffaire kon ontstaan.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:36 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Op die manier maak je het OMT tot bliksemafleider van het kabinet.
Blijkbaar is dat dus niet het geval. Dat kunnen we lezen in de Volkskrant. Van Dissel loopt/liep onder politieke druk te sturen en zelfs conclusies te herschrijven. Dat is toch wel behoorlijk problematisch.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:38 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ze kunnen adviseren wat ze willen. Er wordt alleen vantevoren gezegd welke adviezen niet opgevolgd worden. Als ze dat als minder vrijheid zien mag dat. Theoretisch gezien verandert er niets als een advies nou opgevolgd wordt voor of nadat het geadviseerd is.
Als dat zo is, waarom volgt Rutte dan nu volledig de lijn van het OMT? Het is echt niet zo zwart-wit als dat.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:40 schreef Tijn het volgende:
[..]
Iets waar Mark Rutte ook meester in is. Op allerlei cruciale plaatsen in Den Haag zitten inmiddels ja-knikkers en o wee als je toch eens kritiek mocht hebben, dan krijg je ervan langs. Dit is ook de cultuur waarin die toeslagenaffaire kon ontstaan.
Waarom denk je zelf?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als dat zo is, waarom volgt Rutte dan nu volledig de lijn van het OMT? Het is echt niet zo zwart-wit als dat.
Dat ben ik met je eens maar die keuze is gemaakt en na het maken van die keuze is het niet handig om die keuze halfslachtig uit te voeren. Als land maken we een keuze via onze volksvertegenwoordiging en vervolgens moet je ons die gezamenlijk dus indirect via stemmen deze keuze hebben gemaakt de kans geven om deze keuze uit te voeren en niet het half half doen. Ben je er niet mee eens dan moet je lobbyen bij je volksvertegenwoordiger of anders stemmen. We kunnen niet allemaal zelf een keuze maken omdat de keuze voor iedereen moet gelden anders kun je nooit kijken of een maatregel werkt.quote:Op zondag 24 januari 2021 18:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat moet helemaal niet. Dit is een deel van het probleem, dat alles de godganse tijd wordt verkocht als de enige mogelijkheid en dat alle alternatieven onmogelijk zijn. Het is niet waar, wat we doen is een keuze. Een keuze met gevolgen, en andere keuzes hebben andere gevolgen. Het is een politieke overweging welke gevolgen je het meest en het minst acceptabel vinden, maar de route die we nu volgen is zeker niet de enige mogelijke. Hoe vaak er ook door jan en alleman wordt geroepen dat dat wel zo zou zijn.
Nee, totaal niet. Het OMT en het kabinet proberen allebei politieke druk uit te oefenen. Dat is onvermijdelijk bij zo'n lange crisis.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:40 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Blijkbaar is dat dus niet het geval. Dat kunnen we lezen in de Volkskrant. Van Dissel loopt/liep onder politieke druk te sturen en zelfs conclusies te herschrijven. Dat is toch wel behoorlijk problematisch.
Sorry? Die man is voorzitter van het OMT. Dan hoor je volgens mij de mening van het OMT te verwoorden. Niet die van jezelf en al helemaal niet van het kabinet. Al het andere is onwenselijke rolvermenging.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, totaal niet. Het OMT en het kabinet proberen allebei politieke druk uit te oefenen. Dat is onvermijdelijk bij zo'n lange crisis.
Niet als die mening adviezen inhouden die vantevoren al waren uitgesloten. Van Dissel zegt zelf ook gewoon dat het OMT alleen is om advies te geven over hun expertise. Ik ben het met hem eens.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Sorry? Die man is voorzitter van het OMT. Dan hoor je volgens mij de mening van het OMT te verwoorden. Niet die van jezelf en al helemaal niet van het kabinet. Al het andere is onwenselijke rolvermenging.
Probleem is natuurlijk dat Jaap van Dissel helemaal niet "de voorzitter van het OMT" is, hij is vooral de directeur van het RIVM en is in die rol gewend om opdrachten van het kabinet te krijgen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Sorry? Die man is voorzitter van het OMT. Dan hoor je volgens mij de mening van het OMT te verwoorden. Niet die van jezelf en al helemaal niet van het kabinet. Al het andere is onwenselijke rolvermenging.
Aan de andere kant moet je ook niet bij elke kritiek gelijk zeggen 'okay dan doen we het niet joh'quote:Op zondag 24 januari 2021 19:40 schreef Tijn het volgende:
[..]
Iets waar Mark Rutte ook meester in is. Op allerlei cruciale plaatsen in Den Haag zitten inmiddels ja-knikkers en o wee als je toch eens kritiek mocht hebben, dan krijg je ervan langs. Dit is ook de cultuur waarin die toeslagenaffaire kon ontstaan.
Verkiezingen komen eraan, net als dat ze deze week eigenlijk niet hoefden te stemmen voor de avondklok. Nu is de hele kamer verantwoordelijk en niet alleen de zittende partijen.quote:
Omdat wat Tijn zegt niet waar is en Rutte ook zijn eigen belangen afweegt. Angst voor B117 zorgt voor angst voor electorale gevolgen. Dus doet Rutte braaf wat het OMT zegt.quote:
Dan mag er ook wel begrip zijn voor de mensen die op ICs belanden en daar werken.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:45 schreef Kwaliteit het volgende:
Geef die jongeren eens niet de schuld van dit alles, maar toon begrip!
Maar dat doen ze dus niet. Bijvoorbeeld, waarom staat er in het meest recente OMT advies dat talkshows uitgezonderd moeten worden van de avondklok?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:45 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Niet als die mening adviezen inhouden die vantevoren al waren uitgesloten. Van Dissel zegt zelf ook gewoon dat het OMT alleen is om advies te geven over hun expertise. Ik ben het met hem eens.
En zo is het cirkeltje weer rond. De politiek moet niet sturen op het advies maar op beleid en dus ook niets van te voren iets uitsluiten. Dat is onwenselijk zoals ik hiervoor al betoogde.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:45 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Niet als die mening adviezen inhouden die vantevoren al waren uitgesloten. Van Dissel zegt zelf ook gewoon dat het OMT alleen is om advies te geven over hun expertise. Ik ben het met hem eens.
Nee, maar wanneer er een cultuur ontstaat dat mensen überhaupt geen commentaar meer durven geven, ben je misschien wat te ver gegaan.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:46 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Aan de andere kant moet je ook niet bij elke kritiek gelijk zeggen 'okay dan doen we het niet joh'dat iemand die kritiek heeft er van langs krijgt met onderbouwing is het juist prima.
De DG van het RIVM is iemand anders he?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:45 schreef Tijn het volgende:
[..]
Probleem is natuurlijk dat Jaap van Dissel helemaal niet "de voorzitter van het OMT" is, hij is vooral de directeur van het RIVM en is in die rol gewend om opdrachten van het kabinet te krijgen.
Opzich snap ik best dat de regering het OMT kaders geeft om binnen te werken. Denk aan bijvoorbeeld: We gaan niet ingrijpen in de thuissituatie anders dan adviezen, dus dat hoef je ook niet voor te stellen. Daarnaast gaan we ook geen quarantainekampen opzetten of mensen boetes van duizenden euro’s geven. Binnen die kaders kun je bedenken wat het meest effectief is, we horen het graag.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En zo is het cirkeltje weer rond. De politiek moet niet sturen op het advies maar op beleid en dus ook niets van te voren iets uitsluiten. Dat is onwenselijk zoals ik hiervoor al betoogde.
Je spreekt jezelf tegen. Enerzijds mag het OMT alles adviseren en zijn ze volledig vrij. Maar de politiek mag wel via Van dissel dingen tot taboe verklaren. Dat strookt niet met elkaar.
Het is heel simpel. Het OMT geeft advies. Bij dat advies hoort ook een afweging tot bereidbaarheid om het advies op te volgen. Mensen met corona in kampen opsluiten adviseren heeft ook geen zin. Dingen vantevoren uitsluiten geeft informatie over die bereidbaarheid. Ze kunnen het nog steeds adviseren als ze willen. Het wordt gewoon niet opgevolgd. Of dat nou bepaald wordt voor het advies of er na is niet relevant.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Je spreekt jezelf tegen. Enerzijds mag het OMT alles adviseren en zijn ze volledig vrij. Maar de politiek mag wel via Van dissel dingen tot taboe verklaren. Dat strookt niet met elkaar.
Het was een retorische vraag eigenlijkquote:Op zondag 24 januari 2021 19:47 schreef halfway het volgende:
[..]
Verkiezingen komen eraan, net als dat ze deze week eigenlijk niet hoefden te stemmen voor de avondklok. Nu is de hele kamer verantwoordelijk en niet alleen de zittende partijen.
Dat heet Rutte weer eens slim bedacht.
En waarom deed hij dat eerder dan niet?quote:Op zondag 24 januari 2021 19:48 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat wat Tijn zegt niet waar is en Rutte ook zijn eigen belangen afweegt. Angst voor B117 zorgt voor angst voor electorale gevolgen. Dus doet Rutte braaf wat het OMT zegt.
Ik denk vooral dat Jaap van Dissel tot maart dacht dat de race wel zo'n beetje gelopen was en dat-ie niet meer zoveel hoefde te doen tot z'n pensioenquote:Op zondag 24 januari 2021 19:51 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar goed, dan nog zou je verwachten dat een hoogleraar wel weet wat onafhankelijkheid is en wanneer die in gevaar komt.
Daar is op zichzelf niet perse iets mis mee. Maar dan moet je dat transparant doen. Niet via Van Dissel de boel onder druk zetten. Dat is gewoon de advisering voor je karretje spannen en misbruiken als bliksemafleider.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Opzich snap ik best dat de regering het OMT kaders geeft om binnen te werken. Denk aan bijvoorbeeld: We gaan niet ingrijpen in de thuissituatie anders dan adviezen, dus dat hoef je ook niet voor te stellen. Daarnaast gaan we ook geen quarantainekampen opzetten of mensen boetes van duizenden euro’s geven. Binnen die kaders kun je bedenken wat het meest effectief is, we horen het graag.
Het moet natuurlijk niet doorslaan.
Die vraag heb ik al beantwoord. Omdat hij toen niet kon verkopen dat zwaardere maatregelen nodig waren. Terecht, wat mij betreft maar daar kunnen meningen over verschillen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:53 schreef Molo het volgende:
[..]
En waarom deed hij dat eerder dan niet?
Ja, eens. Maar transparantie is iets waar Rutte 1, 2 en 3 niet echt in uitblonken.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:54 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Daar is op zichzelf niet perse iets mis mee. Maar dan moet je dat transparant doen. Niet via Van Dissel de boel onder druk zetten. Dat is gewoon de advisering voor je karretje spannen en misbruiken als bliksemafleider.
Bereidbaarheid is geen woord. Als je bereidheid bedoeld, dat is niet aan hen, dat is aan andere clubs om advies over te geven of mee te nemen in de besluitvorming ná de adviezenquote:Op zondag 24 januari 2021 19:53 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het is heel simpel. Het OMT geeft advies. Bij dat advies hoort ook een afweging tot bereidbaarheid om het advies op te volgen. Dingen vantevoren uitsluiten geeft informatie over die bereidbaarheid. Ze kunnen het nog steeds adviseren als ze willen. Het wordt gewoon niet opgevolgd. Of dat nou bepaald wordt voor het advies of er na is niet relevant.
We gaan nog meemaken dat het leger ingezet gaat worden.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:33 schreef JosMert het volgende:
Als ik vandaag die rellende massa zie hou ik mijn hart vast voor de rest van 2021 aangezien er totaal geen perspectief wordt geboden vanuit de regering/politiek maar de regels alleen maar strenger worden.
Gaat een nog gekker jaar worden dan vorig jaar worden door de frustratie/woede van die relgekkies.
Het niet eens zijn met de regels is 1 ding, geweld is nooit de oplossing. We gaan een knettergek jaar tegemoet
Dat is wel relevant. Ook in het kader van democratische controle. Als het OMT goede opties niet opschrijft omdat Rutte dat mondeling verboden heeft kan de TK hem daar ook niet kritisch op bevragen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:53 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het is heel simpel. Het OMT geeft advies. Bij dat advies hoort ook een afweging tot bereidbaarheid om het advies op te volgen. Dingen vantevoren uitsluiten geeft informatie over die bereidbaarheid. Ze kunnen het nog steeds adviseren als ze willen. Het wordt gewoon niet opgevolgd. Of dat nou bepaald wordt voor het advies of er na is niet relevant.
Dus je gebruikt een adviesorgaan om te sturen op wat je wilt en hoe het je zelf uitkomtquote:Op zondag 24 januari 2021 19:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Die vraag heb ik al beantwoord. Omdat hij toen niet kon verkopen dat zwaardere maatregelen nodig waren. Terecht, wat mij betreft maar daar kunnen meningen over verschillen.
Met ja-knikkers of een doctrine heeft het niets te maken in ieder geval.
Ik vind dat het OMT hun advies volledig onafhankelijk moet kunnen geven. Zonder grenzen vanuit het kabinet. Het kabinet kijkt vervolgens naar alle adviezen, bekijkt wat er binnen hun visie past en hoe zij beleid willen maken en nemen dan adviezen al dan niet geheel of gedeeltelijk over. Het feit dat het OMT een schoolsluiting zou adviseren, maakt niet dat het kabinet het over moet nemen. Maar het feit dat het OMT een schoolsluiting niet eens mag adviseren, maakt dat de lijnen vertroebelen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Opzich snap ik best dat de regering het OMT kaders geeft om binnen te werken. Denk aan bijvoorbeeld: We gaan niet ingrijpen in de thuissituatie anders dan adviezen, dus dat hoef je ook niet voor te stellen. Daarnaast gaan we ook geen quarantainekampen opzetten of mensen boetes van duizenden euro’s geven. Binnen die kaders kun je bedenken wat het meest effectief is, we horen het graag.
Het moet natuurlijk niet doorslaan.
Schandelijk iddquote:Op zondag 24 januari 2021 19:56 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is wel relevant. Ook in het kader van democratische controle. Als het OMT goede opties niet opschrijft omdat Rutte dat mondeling verboden heeft kan de TK hem daar ook niet kritisch op bevragen.
Maar los daarvan. Van Dissel stuurt op instigatie van de politiek. Dan mogen ze dus dingen niet adviseren...
Ik bedoelde bereidheid inderdaad, dank je. Wat je zegt is niet helemaal waar. chratnox gaf al een mooi voorbeeld, die lui van het OMT weten ook wel dat Chinese toestanden adviseren geen zin heeft. Ook al zou dat misschien wel het meest effectief zijn in de strijd tegen het virus.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:55 schreef Molo het volgende:
[..]
Als je bereidheid bedoeld, dat is niet aan hen, dat is aan andere clubs om advies over te geven of mee te nemen in de besluitvorming ná de adviezen
Het OMT adviseert dan ook niet maar over een enkele lijn van aanpak, maar maken risico- en impactanalyses waarin verschillende maatregelen worden vergeleken.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik bedoelde bereidheid inderdaad, dank je. Wat je zegt is niet helemaal waar. chratnox gaf al een mooi voorbeeld, die lui van het OMT weten ook wel dat Chinese toestanden adviseren geen zin heeft. Ook al zou dat misschien wel het meest effectief zijn in de strijd tegen het virus.
Dat kunnen ze wel, er is gewoon een briefing.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:56 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is wel relevant. Ook in het kader van democratische controle. Als het OMT goede opties niet opschrijft omdat Rutte dat mondeling verboden heeft kan de TK hem daar ook niet kritisch op bevragen.
Het mag best. Het gaat gewoon niet gebeuren, Van Dissel weet dat. Als je het artikel leest zie je dat die lui verbaasd zijn over adviezen die niet opgevolgd zijn, niet over het feit dat ze het niet eens mochten adviseren.quote:Maar los daarvan. Van Dissel stuurt op instigatie van de politiek. Dan mogen ze dus dingen niet adviseren...
Het advies moet nog steeds binnen de wettelijke kaders passen. Als aangegeven wordt: Ook al adviseer je ‘m, deze maatregel gaan we niet nemen scheelt dat ook een hoop discussietijd. Dat moet wel gedocumenteerd worden in het OMT-advies, wat ‘buiten scope’ is geplaatst.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind dat het OMT hun advies volledig onafhankelijk moet kunnen geven. Zonder grenzen vanuit het kabinet. Het kabinet kijkt vervolgens naar alle adviezen, bekijkt wat er binnen hun visie past en hoe zij beleid willen maken en nemen dan adviezen al dan niet geheel of gedeeltelijk over. Het feit dat het OMT een schoolsluiting zou adviseren, maakt niet dat het kabinet het over moet nemen. Maar het feit dat het OMT een schoolsluiting niet eens mag adviseren, maakt dat de lijnen vertroebelen.
Uit het stuk van De Volkskrant:quote:Op zondag 24 januari 2021 20:00 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het mag best. Het gaat gewoon niet gebeuren, Van Dissel weet dat. Als je het artikel leest zie je dat die lui verbaasd zijn over adviezen die niet opgevolgd zijn, niet over het feit dat ze het niet eens mochten adviseren.
quote:Hoewel iedereen de redenering van de premier begrijpt - de leerachterstanden en schrijnende thuissituaties van het voorjaar wil niemand - gaat hier wederom iets fundamenteel fout in de volgorde, voelen de OMT-leden. Zij zien dat de besmettingscijfers op scholen toenemen. Door Ruttes boodschap voelen ze zich niet meer vrij om sluiting van de scholen te adviseren, als ze nodig zouden achten.
Dan heb je mijn stuk verkeerd begrepen want dat bedoelde ik helemaal nietquote:Op zondag 24 januari 2021 19:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik bedoelde bereidheid inderdaad, dank je. Wat je zegt is niet helemaal waar. chratnox gaf al een mooi voorbeeld, die lui van het OMT weten ook wel dat Chinese toestanden adviseren geen zin heeft. Ook al zou dat misschien wel het meest effectief zijn in de strijd tegen het virus.
Ze hoeven dat toch niet van Rutte te horen, dat snappen ze zelf toch ook wel?quote:
Minder vrij voelen is niet 'niet mogen'. Klein maar belangrijk verschil. Dat die lui zich minder vrij voelen zal best, maar dat zijn ze niet.quote:
Ja die truc kennen we. “U mag alles vragen”. Maar als je niet weet wat je niet weet heb je daar geen fuck aan.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:00 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat kunnen ze wel, er is gewoon een briefing.
Dat is niet waar. Men verwondert zich over Van Dissel die stuurt en zelfs conclusies herschrijft.quote:[..]
Het mag best. Het gaat gewoon niet gebeuren, Van Dissel weet dat. Als je het artikel leest zie je dat die lui verbaasd zijn over adviezen die niet opgevolgd zijn, niet over het feit dat ze het niet eens mochten adviseren.
De OMT-leden snappen zelf ook wel dat ze het sluiten van de scholen niet te hoeven adviseren, ondanks dat ze zien dat daar het aantal besmettingen oploopt?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:04 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ze hoeven dat toch niet van Rutte te horen, dat snappen ze zelf toch ook wel?
Ook dat is wat anders dan iets 'niet mogen'.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:05 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Men verwondert zich over Van Dissel die stuurt en zelfs conclusies herschrijft.
Oh god... het is weer zoals de "volle" ziekenhuizen zeker.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Minder vrij voelen is niet 'niet mogen'. Klein maar belangrijk verschil. Dat die lui zich minder vrij voelen zal best, maar dat zijn ze niet.
Net zoals het adviseren van scholensluiting niet logisch is als het kabinet dat toch niet gaat doenquote:Op zondag 24 januari 2021 20:03 schreef Molo het volgende:
[..]
OMT leden zullen niet echt adviseren om deuren dicht te lassen omdat er vooral weldenkende mensen tussen zitten en dat dus geen geen logische optie is.
quote:Op zondag 24 januari 2021 20:05 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ook dat is wat anders dan iets 'niet mogen'.
Nee, dat het sluiten van scholen enorm negatieve consequenties heeft voor de kinderen. Dat weten ze toch ook wel zonder dat Rutte dat zegt?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
De OMT-leden snappen zelf ook wel dat ze het sluiten van de scholen niet te hoeven adviseren, ondanks dat ze zien dat daar het aantal besmettingen oploopt?
Je zegt niet mogen en dat betekent verbieden. Dat is echt wat anders dan achteraf dingen weghalen. Net zoals het begrijpelijk is als het kabinet het vervelend vindt om steeds geadviseerd te worden de scholen te sluiten als ze dat echt niet willen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:08 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als de voorzitter dingen uit het advies haalt op last van de politiek. Dan is dat niet mogen.
Alleen krijg je dan niet het beste advies mogelijk.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind dat het OMT hun advies volledig onafhankelijk moet kunnen geven. Zonder grenzen vanuit het kabinet. Het kabinet kijkt vervolgens naar alle adviezen, bekijkt wat er binnen hun visie past en hoe zij beleid willen maken en nemen dan adviezen al dan niet geheel of gedeeltelijk over. Het feit dat het OMT een schoolsluiting zou adviseren, maakt niet dat het kabinet het over moet nemen. Maar het feit dat het OMT een schoolsluiting niet eens mag adviseren, maakt dat de lijnen vertroebelen.
Dat ligt er ook aan hoe je zo'n advies aanvliegt. Je zou als OMT ook iets kunnen zeggen als: de huidige R-waarde is 1,5 en dat gaat zorgen voor een te hoge ziekenhuisbezetting. Wij adviseren maatregelen die deze R-waarde omlaag brengen naar 1 en daarvoor geven we de volgende pakketten in overwegingquote:Op zondag 24 januari 2021 20:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Net zoals het adviseren van scholensluiting niet logisch is als het kabinet dat toch niet gaat doenJe spreekt jezelf tegen, alle opties moeten open zijn maar dan toch weer niet als ze 'niet logisch' zijn.
Je bedoelt die ene school in lansingerland?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
De OMT-leden snappen zelf ook wel dat ze het sluiten van de scholen niet te hoeven adviseren, ondanks dat ze zien dat daar het aantal besmettingen oploopt?
Dat is precies hetzelfde. In het advies staat het niet omdat de politiek dat niet wil. Dat is gewoon verbieden.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:10 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je zegt niet mogen en dat betekent verbieden. Dat is echt wat anders dan achteraf dingen weghalen.
Je verft jezelf in een semantisch hoekje om er maar kwaad over te kunnen zijn.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is precies hetzelfde. In het advies staat het niet omdat de politiek dat niet wil. Dat is gewoon verbieden.
En of je dat middels een spreekverbod of middels censuur doet maakt geen klap uit.
Fijn dat je een spiegel gevonden hebt.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:14 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je verft jezelf in een semantisch hoekje om er maar kwaad over te kunnen zijn.
Serieus, hoe kan iemand instorten door het schrijven van een stuk software??quote:Op zondag 24 januari 2021 17:52 schreef fietsie het volgende:
En even voor mensen die naar "code zwart" wijzen. Code zwart is niet iets administratiefs over volle bedden.
Het houdt in dat individuele artsen zich niet meer aan hun eed hoeven te houden. Het houdt in dat individuele artsen niet meer aansprakelijk zijn voor de dood die intreedt als gevolg van het willens en wetens niet meer behandelen. Dat niet behandelen door een commissie wordt vastgesteld en besloten.
Het is iets wat individuele zorgverleners diepgaand verdriet, emotionele pijn en weerzin doet voelen.
Geen statistiekje "dat de boel vol is en 'ze' niet genoeg hebben opgeschaald."
De teams die ik de afgelopen dagen heb gesproken die het aan het inbouwen is in de electronische patientendossiers van meerdere ziekenhuizen hebben allemaal geestelijke ondersteuning gekregen als onderdeel van hun werk; mensen lopen huilend achter hun werkstations weg, storten in. Want ze beseffen wat ze aan het inbouwen zijn. En dat is nog maar het computerschermpje waar het in moet worden geregisteerd, bedenk eens wat de impact is van de trainingen voor de zorgprofessionals.
Het is een situatie die, als ie zich onverhoopt gaat voordoen, gaat leiden tot nog meer mensen die de zorg blijvend verlaten, en ook die schade kan de zorg niet hebben. Als je werkelijk interesse hebt waarom: verdiep je eens in de vergrijzingscijfers voor de komende 30 jaar.
Nee, alle scholen. Half december schreef de Volkskrant:quote:Op zondag 24 januari 2021 20:11 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Je bedoelt die ene school in lansingerland?
Bron: https://www.volkskrant.nl(...)onabeleid~b83b51e55/quote:Zijn scholen dan toch de zwakke plek in het coronabeleid?
Maar dat is niet de enige verklaring, denkt Susan van den Hof, hoofd van het centrum voor epidemiologie bij het RIVM. Ze noemt de stijging van het aandeel van de kinderen ‘niet heel verwonderlijk’. ‘Want kinderen, ook middelbare scholieren, hoeven als enigen geen afstand te houden. Ze mogen contact met elkaar hebben en dat doen ze ook. Je ziet nu dat ze belangrijker worden in de verspreiding.’
Bron: https://www.nhnieuws.nl/n(...)ege-corona-uitbrakenquote:Steeds meer scholen sturen hele klassen of leerjaren naar huis vanwege corona-uitbraken
West-Friesland lijkt het hardst getroffen. Bijna de helft van de scholen heeft afgelopen week klassen thuis moeten houden. GGD Hollands Noorden ziet de afgelopen weken een flinke stijging in het aantal jongeren onder de 20 jaar dat positief getest wordt op corona. Een vijfde van de besmettingen treft jongeren.
Ik denk serieus dat als er in september daadkrachtiger was opgetreden, de scholen überhaupt niet dicht hadden gehoeven.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:17 schreef MoreDakka het volgende:
Kwaad ben ik niet, ik ben juist blij dat Rutte flink heeft teruggeduwd. Een lockdown in september of scholensluiting in oktober, daar was ik wel kwaad over geworden
Dit.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:18 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk serieus dat als er in september daadkrachtiger was opgetreden, de scholen überhaupt niet dicht hadden gehoeven.
Of van een vooruitziende blik? Wetende dat daar sowieso vragen over gaan komen.quote:Op zondag 24 januari 2021 19:50 schreef chratnox het volgende:
Nu stonden zelfs de groepen erin. Dat geeft het gevoel dat het kabinet meeschrijft, of er niets in te zeggen (wil) hebben.
Juist ja de demonstranten roepen de noodtoestand af.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:18 schreef Zeester het volgende:
Ik hoop niet dat ze van protesteren op zondag op het Museumplein vaste prik gaan maken. Ik woon er vlakbij en voel me door de constante herrie van heli over niet fijn in huis, of veilig om mijn huis te verlaten op een tijdstip dat het wel mag en kan. Zo perken die demonstranten dus mijn vrijheid NOG verder in.
Dat denk ik niet. Wat ik wel graag had willen zien is veel meer lokale maatregelen toen het nog kon. Dan hadden we de tweede golf misschien wat korter kunnen maken. Aan de andere kant lijkt het sowieso onmogelijk om een harde lockdown de voorkomen in West-Europa, wat je ook doet.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:18 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk serieus dat als er in september daadkrachtiger was opgetreden, de scholen überhaupt niet dicht hadden gehoeven.
Volgens mij is er voldoende afgekondigd en ligt het aan de laksheid in opvolging dat we in de huidige situatie zitten.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:18 schreef Tijn het volgende:
Ik denk serieus dat als er in september daadkrachtiger was opgetreden, de scholen überhaupt niet dicht hadden gehoeven.
Als iemand een beetje inlevingsvermogen heeft een een moreel kompas is dat mogelijk ja.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:17 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Serieus, hoe kan iemand instorten door het schrijven van een stuk software??
De echte maatregelen kwamen pas eind oktober en later. Dat was weken, zo niet maanden, te laat imho.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:22 schreef Fred het volgende:
[..]
Volgens mij is er voldoende afgekondigd en ligt het aan de laksheid in opvolging dat we in de huidige situatie zitten.
Of we hadden Spaanse/Ierse toestanden gehad, omdat we dan met kerst versoepeld zouden hebben. We zullen het nooit weten.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:18 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk serieus dat als er in september daadkrachtiger was opgetreden, de scholen überhaupt niet dicht hadden gehoeven.
Nederland is te klein voor lokale maatregelen, als iets verboden is in de ene regio, is regio waar hetzelfde wel is toegestaan altijd in de buurt.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:21 schreef MoreDakka het volgende:
Dat denk ik niet. Wat ik wel graag had willen zien is veel meer lokale maatregelen toen het nog kon.
Als we meer vrijwillig thuis waren gebleven, hadden we nu minder verplicht thuis moeten zitten.quote:Aan de andere kant lijkt het sowieso onmogelijk om een harde lockdown de voorkomen in West-Europa, wat je ook doet.
Ik denk dat die verplaatsing naar vrijdag heel goed is...quote:Op zondag 24 januari 2021 20:22 schreef DireStraits7 het volgende:
Ik vond het zelf in ieder geval een zeer interessant stuk. En ik vind ook dat het niet zinvol is er enkele passages uit te halen. Er staan een paar inzichtelijke passages in, maar die moet ook weer in het licht bezien worden van de passages elders in het stuk waarin een en ander weer genuanceerd wordt.
Ik vroeg me ook nog af of het nou wenselijk zou zijn om die ultieme transparantie te geven die iemand als Friedrich voorstaat. Je zag afgelopen week met Gommers al hoe vervelend het is als het OMT ook niet met één mond naar buiten treedt. Laat staan als Jan en alleman op eigen titel allerhande uitspraken de wereld in slingert. Vanuit een wetenschappelijk oogpunt is transparantie natuurlijk zeer gewenst, maar in dit geval is het alleen maar contraproductief vrees ik.
Als er één ding duidelijk is geworden: er zaten absoluut weeffouten in het OMT, maar de meesten lijken nu gefixt.
Half oktober was de gedeeltelijke lockdown. En eind september werden 'al' de eerste maatregelen aangekondigd.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
De echte maatregelen kwamen pas eind oktober en later. Dat was weken, zo niet maanden, te laat imho.
Of je er nu het etiketje vrijwillig of verplicht op plakt maakt weinig uit natuurlijk.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:25 schreef Fred het volgende:
[..]
Nederland is te klein voor lokale maatregelen, als iets verboden is in de ene regio, is regio waar hetzelfde wel is toegestaan altijd in de buurt.
[..]
Als we meer vrijwillig thuis waren gebleven, hadden we nu minder verplicht thuis moeten zitten.
De maatregel "blijf thuis" is al ruim 10 maanden van kracht en wordt massaal genegeerd.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:24 schreef Tijn het volgende:
De echte maatregelen kwamen pas eind oktober en later. Dat was weken, zo niet maanden, te laat imho.
Nee, ze misdragen zich.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:20 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Juist ja de demonstranten roepen de noodtoestand af.
Ik zit er klaar voor.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:04 schreef Sfancta het volgende:
Via via gehoord dat straks om 21.00 in Heerlen wat gepland is.
Psychisch scheelt het een hoop.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:25 schreef trein2000 het volgende:
Of je er nu het etiketje vrijwillig of verplicht op plakt maakt weinig uit natuurlijk.
Dat is waar. Ook dingen als "vermijd drukte" en zelfs "werk thuis tenzij het niet anders kan" lijken weinig te doen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:26 schreef Fred het volgende:
[..]
De maatregel "blijf thuis" is al ruim 10 maanden van kracht en wordt massaal genegeerd.
Noem het maar weinigquote:Op zondag 24 januari 2021 20:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is waar. Ook dingen als "vermijd drukte" en zelfs "werk thuis tenzij het niet anders kan" lijken weinig te doen.
Maar ook wetten zoals niet met meer dan twee samen buiten afspreken worden massaal overtreden. Nu wordt daar ook niet echt op gehandhaafd natuurlijk.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is waar. Ook dingen als "vermijd drukte" en zelfs "werk thuis tenzij het niet anders kan" lijken weinig te doen.
Het zijn natuurlijk ook maar adviezen en er wordt 0,0 op gehandhaafd.
Hoe kan je op een advies handhaven? Los van bordjes met "het is te druk, kom niet!"quote:Op zondag 24 januari 2021 20:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is waar. Ook dingen als "vermijd drukte" en zelfs "werk thuis tenzij het niet anders kan" lijken weinig te doen.
Het zijn natuurlijk ook maar adviezen en er wordt 0,0 op gehandhaafd.
Handhaving of niet, doordat teveel mensen tóch op pad gingen en tóch naar drukke plaatsen gingen, zitten we nu in de huidige situatie.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:27 schreef Tijn het volgende:
Dat is waar. Ook dingen als "vermijd drukte" en zelfs "werk thuis tenzij het niet anders kan" lijken weinig te doen.
Het zijn natuurlijk ook maar adviezen en er wordt 0,0 op gehandhaafd.
Afstraffen met een lockdown en avondklok?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:29 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Hoe kan je op een advies handhaven? Los van bordjes met "het is te druk, kom niet!"
Ik vind dit wel heel simplistisch allemaal hoor. Mensen hebben ook grenzen aan wat ze aankunnen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:30 schreef Fred het volgende:
[..]
Handhaving of niet, doordat teveel mensen tóch op pad gingen en tóch naar drukke plaatsen gingen, zitten we nu in de huidige situatie.
Blijkbaar liggen de prioriteiten van veel mensen op een andere plek dan het beperken van dood en verderf door een virus.
quote:Op zondag 24 januari 2021 20:22 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Als iemand een beetje inlevingsvermogen heeft een een moreel kompas is dat mogelijk ja.
Hm, idk, het zou mij koud laten. Lijkt me vooral kut omdat het waarschijnlijk saaie code is om te schrijven, geen uitdaging. Dan lijkt het me eigenlijk veel interessanter om een algoritme te mogen schrijven wat een zo etisch mogelijke beslissing moet maken ^^quote:Op zondag 24 januari 2021 20:22 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Als iemand een beetje inlevingsvermogen heeft een een moreel kompas is dat mogelijk ja.
Als we meer thuis waren gebleven was een incidentele avondwandeling nu nog steeds mogelijk.quote:
Ja, cool man, bedenken hoe je iemand dood kan schietenquote:Op zondag 24 januari 2021 20:34 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Maar ik zou bv. ook wel cool vinden om aan coole gevechtsvliegtuigen ofzo te werken, of bv. uitdagende algoritmes voor militaire robots enzo. Is gewoon coole shit en een leuke uitdagening om aan te werken technisch
Allemaal ongehoorzame jongeren.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:33 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Mooi om te zien hoe er na al die tijd nog steeds zo vastgeklampt wordt aan het ideaalbeeld van lockdowns ("met een eerdere lockdown was dit niet nodig geweest") terwijl eind oktober overal in Europa (en Israël) besmettingen opliepen en "de tweede golf" werd ingezet, ongeacht de zwaarte van de op dat moment geldende maatregelen.
Dat laatste kan nog steeds.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:34 schreef Fred het volgende:
[..]
Als we meer thuis waren gebleven was een incidentele avondwandeling nu nog steeds mogelijk.
En had je nu misschien nog met 2 mensen incidenteel op de koffie gekund.
Ja mijn vrouw heeft ook zo'n formulier en ik straks ook. Maar we gaan nu niet opeens extra naar buiten na 21uurquote:Op zondag 24 januari 2021 20:24 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik heb trouwens zelf wel zo'n brief om ook buiten de avondklok te mogen, maar die ga ik natuurlijk niet gebruiken, want ik heb geen essentieel beroep.
Mensen moeten zelf ook een beetje nadenken en niet proberen de regels maximaal op te rekken.
Zo simpel is het ook: als mensen niet bij elkaar komen, kan het virus zich ook niet verspreiden.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:32 schreef trein2000 het volgende:
Ik vind dit wel heel simplistisch allemaal hoor. Mensen hebben ook grenzen aan wat ze aankunnen.
Waarom alleen een incidentele avondwandeling? Als je 7x per week gaat is het schadelijker ofzo?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:34 schreef Fred het volgende:
[..]
Als we meer thuis waren gebleven was een incidentele avondwandeling nu nog steeds mogelijk.
En had je nu misschien nog met 2 mensen incidenteel op de koffie gekund.
Dat je het kan krijgen wil nog niet zeggen dat je er ook gebruik van moet maken...quote:Op zondag 24 januari 2021 20:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
Volgens mij heeft zo'n beetje iedereen hier een vrijstellingsbrief voor die avondklok![]()
Je krijgt ze bij wijze van spreken bij een pakje boter lijkt het.
Botersmokkel kan er ook nog wel bij met alle andere jaren '40-vergelijkingen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
Volgens mij heeft zo'n beetje iedereen hier een vrijstellingsbrief voor die avondklok![]()
Je krijgt ze bij wijze van spreken bij een pakje boter lijkt het.
Ze kunnen met trots terugkijken op deze geslaagde dag. Het wordt met de dag gekker in dit land. Dit gaat nog eens goed fout aflopen op termijn. En ik kan me er niet eens druk om maken. De overheid en de politie oogsten wat ze zaaien.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:39 schreef Sfancta het volgende:
Wordt wel een beetje extreem helaas. Dan bedoel ik het in de rug trappen van mensen en daarna op buiken slaan, door de politie.
Ik heb vroeger gewerkt aan een aantal overheidsprojecten in de IT. Op het moment dat je de functionele eisen leest dan gaat het je echt niet in de koude kleren zitten hoor. Ik kan me redelijk makkelijk ervan afsluiten en het nut ervan zien, maar op een gegeven moment ging er in mijn hoofd om: "Als ik in deze implementatie een fout maak kan dat gevolgen hebben voor mensen"quote:Op zondag 24 januari 2021 20:34 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
[..]
Hm, idk, het zou mij koud laten. Lijkt me vooral kut omdat het waarschijnlijk saaie code is om te schrijven, geen uitdaging. Dan lijkt het me eigenlijk veel interessanter om een algoritme te mogen schrijven wat een zo etisch mogelijke beslissing moet maken ^^
Maar ik zou bv. ook wel cool vinden om aan coole gevechtsvliegtuigen ofzo te werken, of bv. uitdagende algoritmes voor militaire robots enzo. Is gewoon coole shit en een leuke uitdagening om aan te werken technisch
Mijn vrouw kreeg hem vrijdagavond ongevraagd in de mailboxquote:Op zondag 24 januari 2021 20:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
Volgens mij heeft zo'n beetje iedereen hier een vrijstellingsbrief voor die avondklok![]()
Je krijgt ze bij wijze van spreken bij een pakje boter lijkt het.
He daar is Martino weer! Eens zien of ie nog wat te duiden heeftquote:Op zondag 24 januari 2021 20:36 schreef Gretzl het volgende:
Dit kan wel eens het volgende grote politieke schandaal worden. Vakbonden van leraren hebben dus actief meegewerkt aan de schadelijke corona-protocollen die golden voor scholen. Waardoor de scholen van augustus t/m december een grote voedingsbron zijn gebleken voor nieuwe infecties.
[ twitter ]
[ twitter ]
Volgens mij sturen heel veel bedrijven hem gewoon in bulk aan het complete werknemersbestand.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:41 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Mijn vrouw kreeg hem vrijdagavond ongevraagd in de mailbox
Werkt echt nooit 's avonds...
Mensen zijn er nu eenmaal erg goed in om gedrag voor zichzelf goed te praten. Ik zag laatst een onderzoek waaruit bleek dat de grote meerderheid van zichzelf vond dat ze zich goed aan de regels houdt, en de grote meerderheid óók vond dat andere mensen zich niet goed aan de regels houdt. Dat kan natuurlijk niet.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:39 schreef Fred het volgende:
[..]
Zo simpel is het ook: als mensen niet bij elkaar komen, kan het virus zich ook niet verspreiden.
De een zal daar makkelijker mee om kunnen gaan dan de ander, dat is zeker waar. Maar is "ik kan het niet aan" reden om de regels aan je laars te lappen en daarmee de vrijheid van anderen nog verder te beperken?
Alles is toch ondertussen al dicht, wil het RedTeam nu alles dicht houden?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:36 schreef Gretzl het volgende:
Dit kan wel eens het volgende grote politieke schandaal worden. Vakbonden van leraren hebben dus actief meegewerkt aan de schadelijke corona-protocollen die golden voor scholen. Waardoor de scholen van augustus t/m december een grote voedingsbron zijn gebleken voor nieuwe infecties.
[ twitter ]
[ twitter ]
Minder buiten = minder kans op mensen zien = minder kans op virus verspreiding = minder dodenquote:Op zondag 24 januari 2021 20:40 schreef leolinedance het volgende:
Waarom alleen een incidentele avondwandeling? Als je 7x per week gaat is het schadelijker ofzo?
Tja, "blijf thuis" was ook een advies, deden we ook niet zoveel mee en tadá lockdown en avondklok. (En duizenden doden en zieken)quote:En betreffende die koffie, dat kan nog steeds. Het is een advies.
Dat is helaas de waarheid. Ik het liever anders gezien.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:41 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ze kunnen met trots terugkijken op deze geslaagde dag. Het wordt met de dag gekker in dit land. Dit gaat nog eens goed fout aflopen op termijn. En ik kan me er niet eens druk om maken. De overheid en de politie oogsten wat ze zaaien.
Jep, Nederland is een land vol egoïsten. Zolang de ander zich maar aan de regels houdt en de ellende achter de voordeur van een ander blijft is er niets aan de hand.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:43 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Mensen zijn er nu eenmaal erg goed in om gedrag voor zichzelf goed te praten. Ik zag laatst een onderzoek waaruit bleek dat de grote meerderheid van zichzelf vond dat ze zich goed aan de regels houdt, en de grote meerderheid óók vond dat andere mensen zich niet goed aan de regels houdt. Dat kan natuurlijk niet.
Datzelfde zie je in dit topic ook. Veel mensen die claimen dat zij zich goed aan de regels houden, maar die verfoeide anderen niet.
Dit is echt veel te makkelijk. Ik weet eerlijk gezegd niet of ik boos of verdrietig moet worden of je reactie moet negeren. Als je buiten komt veroorzaak je doden?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:44 schreef Fred het volgende:
[..]
Minder buiten = minder kans op mensen zien = minder kans op virus verspreiding = minder doden
[..]
Tja, "blijf thuis" was ook een advies, deden we ook niet zoveel mee en tadá lockdown en avondklok. (En duizenden doden en zieken)
Dat is een bijzondere conclusie om te trekken uit wat ik schreef. Ik denk dat Nederland een land vol mensen is. Die heus het nut van bepaalde maatregelen wel zien, maar tegelijkertijd die maatregelen niet volledig volgen. Cognitieve dissonantie is een bitch.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:45 schreef Fred het volgende:
[..]
Jep, Nederland is een land vol egoïsten.
Niet mee eens, maar dat was al wel duidelijk. Vooral het 1e punt, het 2e punt klopt wel maar daar ging het niet over. Je stelde dat dat niet meer kon.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:44 schreef Fred het volgende:
[..]
Minder buiten = minder kans op mensen zien = minder kans op virus verspreiding = minder doden
[..]
Tja, "blijf thuis" was ook een advies, deden we ook niet zoveel mee en tadá lockdown en avondklok. (En duizenden doden en zieken)
Ik geloof niet in zuiver altruïsme, en ben derhalve van mening dat een ieder die zich aan de maatregelen houdt dat in eigen belang doet, en dat hetzelfde geldt voor iemand die zich er niet aan houdt. Dat het houden aan maatregelen ook goed uitpakt voor het grote geheel is slechts leuk meegenomen (daar zijn ze ook een beetje voor bedacht, uiteindelijk).quote:Op zondag 24 januari 2021 20:39 schreef Fred het volgende:
[..]
Zo simpel is het ook: als mensen niet bij elkaar komen, kan het virus zich ook niet verspreiden.
De een zal daar makkelijker mee om kunnen gaan dan de ander, dat is zeker waar. Maar is "ik kan het niet aan" reden om de regels aan je laars te lappen en daarmee de vrijheid van anderen nog verder te beperken?
Ben er ook bang voor. Maar als je die beelden allemaal ziet, dan is voor mij het begrip politie ook niks meer waard. Ik dacht dat ze de vriend van de burger waren. Nee, ze slaan er liever op los, vrouw of man, geen probleem.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:41 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ze kunnen met trots terugkijken op deze geslaagde dag. Het wordt met de dag gekker in dit land. Dit gaat nog eens goed fout aflopen op termijn. En ik kan me er niet eens druk om maken. De overheid en de politie oogsten wat ze zaaien.
Nee dat is easy, meer om de algoritmes te verzinnen om burgers te onderscheiden van militairen enzo, dat is interessant 😃quote:Op zondag 24 januari 2021 20:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, cool man, bedenken hoe je iemand dood kan schieten
En dit gaat alleen maar toenemen. Van solidariteit en dus onze samenleving is helemaal niets meer van over na de coronacrisis. De bewindslieden zijn namelijk bezig het helemaal tot de grond toe af te breken met hun repressie, gebrek aan perspectief en een selecte groep op laten draaien voor de kosten van het lockdownbeleid.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:45 schreef Fred het volgende:
[..]
Jep, Nederland is een land vol egoïsten. Zolang de ander zich maar aan de regels houdt en de ellende achter de voordeur van een ander blijft is er niets aan de hand.
Maar die druk maak het toch juist spannend en interessant?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb vroeger gewerkt aan een aantal overheidsprojecten in de IT. Op het moment dat je de functionele eisen leest dan gaat het je echt niet in de koude kleren zitten hoor. Ik kan me redelijk makkelijk ervan afsluiten en het nut ervan zien, maar op een gegeven moment ging er in mijn hoofd om: "Als ik in deze implementatie een fout maak kan dat gevolgen hebben voor mensen"
Denk dat je het onderschat
Zolang een maatregel iemand niet persoonlijk schaadt zal diegene er waarschijnlijk weinig moeite mee hebben. Maar als je geestelijke gezondheid onderuit gaat doordat je al maanden niemand ziet wil je er even uit, dan sla je dat advies dus (terecht) in de wind. Als het water je aan de lippen staat als ondernemer doe je hetzelfde.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:47 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik geloof niet in zuiver altruïsme, en ben derhalve van mening dat een ieder die zich aan de maatregelen houdt dat in eigen belang doet, en dat hetzelfde geldt voor iemand die zich er niet aan houdt. Dat het houden aan maatregelen ook goed uitpakt voor het grote geheel is slechts leuk meegenomen (daar zijn ze ook een beetje voor bedacht, uiteindelijk).
Het directe gevolg van moedeloosheid en frustratie door de maatregelen. Een kat in het nauw maakt rare sprongen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:47 schreef Sfancta het volgende:
[..]
Ben er ook bang voor. Maar als je die beelden allemaal ziet, dan is voor mij het begrip politie ook niks meer waard. Ik dacht dat ze de vriend van de burger waren. Nee, ze slaan er liever op los, vrouw of man, geen probleem.
Keur dat stenengegooi en alles natuurlijk niet goed, maar dat is 90% het gevolg van uitlokking van dat machogedrag van hun.
Wat is dit nou weer?quote:Op zondag 24 januari 2021 20:47 schreef Sfancta het volgende:
[..]
Ben er ook bang voor. Maar als je die beelden allemaal ziet, dan is voor mij het begrip politie ook niks meer waard. Ik dacht dat ze de vriend van de burger waren. Nee, ze slaan er liever op los, vrouw of man, geen probleem.
Keur dat stenengegooi en alles natuurlijk niet goed, maar dat is 90% het gevolg van uitlokking van dat machogedrag van hun.
Er zijn momenteel demonstraties/groepen op de been in Den Haag, Venlo, Tilburg, Helmond en Enschede.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:43 schreef _serial_ het volgende:
Was net nog even op straat, bizar veel auto's met meerdere mensen erin, wat je normaal niet ziet rond dit tijdstip, dan is het ongeveer stil met een enkele auto.
Denk toch dat mensen hun bezoekjes wat vervroegd hebben.
Hoe meer mensen je ziet, des te groter de kans dat je bijdraagt aan het verspreiden van het virus.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:45 schreef chratnox het volgende:
Dit is echt veel te makkelijk. Ik weet eerlijk gezegd niet of ik boos of verdrietig moet worden of je reactie moet negeren. Als je buiten komt veroorzaak je doden?
De toegangswegen naar de natuurgebieden zijn nog niet met militaire blokkades afgezet, er rijden nog steeds vrachtwagens van en naar het buitenland voor futiliteiten zoals dagelijkse levensbehoeften, industrie en bouw is nog niet platgelegd. Nog genoeg werk te doen voor het RedTeam!quote:Op zondag 24 januari 2021 20:44 schreef chratnox het volgende:
[..]
Alles is toch ondertussen al dicht, wil het RedTeam nu alles dicht houden?
Er is nog steeds niet bevestigd dat scholen een grote voedingsbron waren. Dat lijkt het RedTeam (ongeacht onderzoeken die het tegendeel beweren) maar te blijven roepen. Begint een beetje een hangende langspeelplaat te worden.
Verbod op interregionaal reizenquote:Op zondag 24 januari 2021 20:52 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
De toegangswegen naar de natuurgebieden zijn nog niet met militaire blokkades afgezet, er rijden nog steeds vrachtwagens van en naar het buitenland voor futiliteiten zoals dagelijkse levensbehoeften, industrie en bouw is nog niet platgelegd. Nog genoeg werk te doen voor het RedTeam!
Negeren, heeft toch geen zin. Lijkt ook wel een troll soms.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:45 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dit is echt veel te makkelijk. Ik weet eerlijk gezegd niet of ik boos of verdrietig moet worden of je reactie moet negeren. Als je buiten komt veroorzaak je doden?
Mijn hemel, doe normaal.
Dan hoop ik wel dat je met 'regio' straat wilt zeggen, want anders gaat het natuurlijk nog mis.quote:
Er gaat inderdaad niemand zichzelf opofferen of besluiten eraan onderdoor te gaan for the greater good. Althans niet in NL, en dat is ons goed recht. Een ander gaat niet aan je denken, dus zul je het zelf moeten doen.quote:Op zondag 24 januari 2021 20:50 schreef chratnox het volgende:
[..]
Zolang een maatregel iemand niet persoonlijk schaadt zal diegene er waarschijnlijk weinig moeite mee hebben. Maar als je geestelijke gezondheid onderuit gaat doordat je al maanden niemand ziet wil je er even uit, dan sla je dat advies dus (terecht) in de wind. Als het water je aan de lippen staat als ondernemer doe je hetzelfde.
We lijken soms te vergeten dat iemand die zich niet aan de adviezen heeft gehouden daar misschien wel een goede reden voor heeft. Het is niet aan ons om daarover te oordelen, en al helemaal niet om het te veroordelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |