FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Het grote SARS-CoV-2 topic #963 Waar galantis niet oplet
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:37
1R1BRNu.png]afbeelding

Houd minimaal 1.5 meter afstand met anderen buiten je huishouden in alle gevallen.

Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD
Andere vragen: 0800-1351 (08:00-22:00)

Bij klachten, blijf thuis, en laat je testen!
Om een afspraak te maken voor een Coronatest bel je tussen 08:00 en 20:00 met 0800-1202.
Je kunt ook online een afspraak maken voor een Coronatest via https://coronatest.nl/, hier heb je wel een DigiD voor nodig.


Helpen?
https://www.makers4all.eu/nl/
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/

Informatie & achtergronden:
Wikipedia
Dr. John Campbell met een dagelijkse update
Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Simulaties over waarom social distancing werkt
Video: Wat is exponentiële groei en hoe werkt dat bij uitbraken
Video: Wat is dit coronavirus, wat doet het, wat zijn de maatregelen
Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
Universiteitsindex Leiden
De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)

Nederland:
RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
Besmettingen per gemeente (RIVM-kaartje)
arcgis kaart van NL
Corona-patiënten op de Nederlanders IC's
Reconstructie NRC
De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames (en IC-opnames)
Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente.

Internationale organisaties:
ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
WHO World Health Organisation

Aantallen & Trackers:
Overzicht BD Dataplan Corona Locator Nederland
Overzicht The Netherlands Covid Analytics
Overzicht JHU
Overzicht Worldometers
Overzicht thebaselab
Overzicht WHO
Overzicht BNO News
Alle gevallen, in een lijst
Grafieken zelf maken of Alle grafieken t/m 13apr20
Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
Verzameling alle NL cijfers
https://twitter.com/mzelst/status/1305541298619928576, uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE

Timelapse:
Flourish

COVID-19 feiten
• vooral hoest- en niesdruppeltjes zorgen voor overdracht
• de besmetting is meer dan bij seizoensgriep, maar gelukkig minder dan bij mazelen (2 < R0 < 3)
• verreweg de meesten hebben lichte (griepachtige) klachten
• bijna alle sterfgevallen betreffen ouderen of al zieke mensen
Bron

Gedragsregels in dit topic:
• Probeer niet lollig te doen
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet off-topic
• Geen slowchat in dit topic
• Let een beetje op elkaar

Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.

Oversterfte met als oorzaak griep (2018) en Covid-19 (2020)
sterfte_lag1_2PIs_tm_20200930.jpeg
Vermijd drukte! Blijf thuis!

Routekaart:
EkOckL2WsAAb4od?format=jpg&name=large
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:37
Even de traditie voortgezet ;)
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:37
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
illusionswoensdag 14 oktober 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:32 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Vind dat een gerichtere maatregelen dan het volledig dicht smijten van de horeca eigenlijk, maar dat kan aan mij liggen.
Ligt inderdaad aan jou. :D
wporwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 11:50 schreef Twinkle20 het volgende: [..] Nee, dat wordt gesuggereerd in de media. En die trek ik deels in twijfel, omdat in het verleden ook aantoonbaar bleek dat ze de boel manipuleerden. Hebben ze helemaal ongelijk? Vast niet. Maar kritisch ben ik wel. En dat gaat ook de andere kant op hoor. Het is ook echt niet zo dat ik ieder filmpje van de 'complotgekkies' maar klakkeloos aanneem als waarheid. Die zal ergens in het midden liggen.
Ok man. Je gelooft het pas als je het zelf ziet dus? Want anders neem je het niet aan? Ik ken 2 verpleegsters die dit beamen, maar dat boeit je ook niet dan denk ik? Wat een onzin :')
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:32 schreef Tarado het volgende:

[..]

ken net :) ik heb een pleurishekel aan die geplande feestdagen dus het maakt mij persoonlijk niet zoveel uit maar de economische schade in zo'n maand zou enorm zijn als ze de teugels dan niet op z'n minst wat laten vieren
Met een boel geluk zijn we met kerst net ver genoeg uit de golf om dat te rechtvaardigen want zoals je zegt kan de economie dat goed gebruiken.
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
Noberwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
Beter dan de hamsterengif?!
twitter
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:34 schreef Elan het volgende:

[..]

Op scholen zijn toch amper besmettingen? @:Vomy
Als het met dit pakket niet lukt dan hebben we een GROOT probleem. Want zover staan deze maatregelen niet bij de lockdown van maart vandaan.....
Die cijfers zijn sowieso op verschillende manieren te interpreteren. Een thuisbesmetting komt ook ergens vandaan. Daar wordt nu bijna 60% onder geschaard.
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:05 schreef weetjewel5 het volgende:

[..]

kortom de regels werken niet en zijn inhumaan. En het is tevens symptoombestrijding. Het probleem ligt voornamelijk bij de politiek die jaren lang bezuinigd heeft op de zorg, dat er daarom overbelasting ontstaat is logisch en te verwachten. De overheid creëert een probleem en legt de schuld bij anderen neer, whats new?
Guttegut de regels zijn inhumaan :')

Weet je wat pas inhumaan is?

Als er straks op een gegeven moment, door egoïstische arrogante klootzakken zoals jij, die schijt hebben aan de regels en lekker rebels hun eigen gang blijven gaan, de cijfers dusdanig blijven stijgen zodat op een gegeven moment alle ziekenhuisbedden bezet zijn, dat er dan geen plek meer is voor mensen die net een auto ongeluk hebben gehad. Of een hartaanval. Of een hersenbloeding.

Dát is pas inhumaan.

Dáár doen we het voor. Om dat te voorkomen.
Want ook al zou er vanaf vandaag helemaal niemand meer dood gaan aan covid19, en zou er helemaal niemand meer op de IC's belanden, toch zal een bepaald percentage acuut in het ziekenhuis opgenomen moeten worden. In cohort verpleging.

En hoe meer mensen besmet zijn, hoe meer mensen acute ziekenhuiszorg nodig hebben.

En op een gegeven moment is het vol = vol.

Maar hé, ga vooral lekker door met alles en geniet ervan ^O^

Alvast bedankt namens de rest van Nederland.
nostrawoensdag 14 oktober 2020 @ 12:38
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:25 schreef Qarrad het volgende:
Joh, in die vier weken drooglegging verandert het hier echt niet in Boardwalk Empire.

Natuurlijk niet, maar het zal ze meer werk opleveren dan die paar keer handhaven bij de nachtwinkel. Genoeg Belgen en Duitsers die daar een zakcentje aan willen gaan bijverdienen en zo'n 10 procent is zware drinker, dus markt zat.

De effecten op de volksgezondheid nog daargelaten: er zal illegaal gestookt gaan worden en voor de hardcore alcoholist (ook zo'n 100.000 man) is zonder begeleiding cold turkey stoppen ook niet heel verstandig.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:19 schreef VoMy het volgende:
Is iemand dit al opgevallen trouwens:
Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van vorige week, met methode:
[ afbeelding ]

Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van deze week, met een andere methode:
[ afbeelding ]

De piek van het voorjaar is behoorlijk omlaag gehaald, het aantal besmettelijke personen nu is ook omlaag bijgesteld, maar minder.
Marino van Zelst had er gister nog een schijtlollig memepje aangewijd hoe we nu op het niveau van 17 maart zitten volgens volgens mij deze grafiek, maar inhoudelijk ingaan op de gewijzigde methodiek zat er natuurlijk weer niet in.
Marino reageert niet inhoudelijk op vragen, dat heb ik ondertussen ook gemerkt.

Toch, de ziekenhuisopnames stijgen snel, maar bij lange na niet het niveau van maart, dus ik snap die grafieken niet helemaal. In maart/april zaten we op 500 opnames per dag op gegeven moment, daar zitten we (gelukkig) nog lang niet aan.
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:32 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Vind dat een gerichtere maatregelen dan het volledig dicht smijten van de horeca eigenlijk, maar dat kan aan mij liggen.
Roken dan ook maar verbieden. En autorijden. En 's avonds op straat lopen. En buiten spelen.
Waar begint dit op te lijken met al die verboden?
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:34 schreef weetjewel5 het volgende:

[..]

Ik vind de huidige regels ook redelijk gek. Is nog nooit voorgekomen in de geschiedenis.
Een pandemie op deze schaal komt niet vaak voor, nee. Maar je moet eens over de Spaanse griepuitbraak van 1918 lezen. Ook toen hadden mensen mondkapjes op, werd anderhalve meter afstand gehouden, werd groepsgrootte aan banden gelegd, etc.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Momo het volgende:
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
Heel begrijpelijk van Deen
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:35 schreef galantis het volgende:

[..]

Als het maar geleidelijk genoeg gaat kun je nog versteld staan van wat er op een gegeven moment geaccepteerd wordt.
Het gaat er niet om wat mensen al dan niet accepteren, het invoeren van een enkelband bij mensen die in quarantaine moeten is gewoon een enorme operatie. Niet alleen moeten er opeens duizenden enkelbanden ergens vandaan worden getoverd, er moeten ook grote meldkamers worden ingericht waar de signalen van al die dingen verwerkt wordt. Om nog maar te zwijgen over het politieapparaat dat vervolgens op die meldingen moet gaan reageren. Het is totaal niet realistisch om te denken dat dat even op poten wordt gezet, terwijl het al niet eens lukt om voldoende capaciteit voor tests en bco te regelen.
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Ik denk juist dat er een overdaad is aan informatie in combinatie met een hoop zelfoverschatting qua vermogen om deze te beoordelen op hoe gegrond deze is.
Vasilevskiwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:20 schreef Jor_Dii het volgende:
[ twitter ]

Conclusie: deze 'hamer' van Rutte is niet afdoende om het tij heel snel te keren.
Ik moet me nog even excuseren. :') Ik zei eerder vandaag ten onrechte dat deze baas nu in het Torentje zit en dat de overheid nu pas over the hammer/the dance beginnen te spreken. Iemand wees er terecht op dat Van Dissel dat al langer doet.

Dit soort draadjes word ik verder wel heel vrolijk van. Vooral dat complot-achtige toontje dat het kabinet deze termen expres gebruikt om ze 'onschadelijk' te maken. Vraag me nog steeds af waarom deze man serieuzer wordt genomen dan een Maurice de Hond o.i.d. Hun kennis van infectieziekten is dezelfde als die van ons hier. Weten desondanks wel precies wat er beleidsmatig moet gebeuren. Heel knap.

quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Er zijn inderdaad rare mensen in Nederland die nog een leven buiten corona-nieuws hebben. :')
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Nee natuurlijk valt dat niet mee.

https://coronalocator.kna(...)ew_670_per_page=1000

Blader daar eens doorheen en realiseer je daarbij dat de horeca dicht MOEST.
galantiswoensdag 14 oktober 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Tijger_m het volgende:
Even de traditie voortgezet ;)
Deze heb ik even gemist :D
Bij de laatste post ben je de sjaak?
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Nober het volgende:
Beter dan de hamsterengif?!
[ twitter ]
Wie de fuck is Anders Lundgren?
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:39 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Roken dan ook maar verbieden. En autorijden. En 's avonds op straat lopen. En buiten spelen.
Waar begint dit op te lijken met al die verboden?
De politievakbond preekt puur voor eigen parochie, wat ik ook wel snap. Gisteren riepen ze ook op om demonstraties te verbieden onder het artikel over volksgezondheid in de grondwet, want het is zo lastig dat ze daar veel politieinzet aan kwijt zijn.
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Vasilevski het volgende:

Er zijn inderdaad rare mensen in Nederland die nog een leven buiten corona-nieuws hebben. :')
Ik snap best dat mensen het niet op de voet volgen, maar het zou wel aardig zijn als die mensen op z'n minst proberen hun contacten en reisbewegingen tot een minimum te beperken. Het is wat mij betreft geen optie om zo'n grote crisis als deze compleet te negeren en gewoon je gang te gaan.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:34 schreef Elan het volgende:

[..]

Op scholen zijn toch amper besmettingen? @:Vomy
Als het met dit pakket niet lukt dan hebben we een GROOT probleem. Want zover staan deze maatregelen niet bij de lockdown van maart vandaan.....
daarom eerst maar weer 2 weken aankijken voor het weer helemaal af te branden, wat ik overigens wel vreemd vind is dat ze niet meteen de horeca gisteravond om 22uur hebben gesloten, nu krijg je vandaag nog veel afscheidsfeestjes, in Liverpool is dat niet zo heel goed gegaan.

twitter
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Tijn het volgende:

[..]

Het gaat er niet om wat mensen al dan niet accepteren, het invoeren van een enkelband bij mensen die in quarantaine moeten is gewoon een enorme operatie. Niet alleen moeten er opeens duizenden enkelbanden ergens vandaan worden getoverd, er moeten ook grote meldkamers worden ingericht waar de signalen van al die dingen verwerkt wordt. Om nog maar te zwijgen over het politieapparaat dat vervolgens op die meldingen moet gaan reageren. Het is totaal niet realistisch om te denken dat dat even op poten wordt gezet, terwijl het al niet eens lukt om voldoende capaciteit voor tests en bco te regelen.
En als het al zou lukken schiet je er helemaal niets mee op.
Da_Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:20 schreef Jor_Dii het volgende:
[ twitter ]

Conclusie: deze 'hamer' van Rutte is niet afdoende om het tij heel snel te keren.
Goh Bert Slagter is het er niet mee eens, verrassend.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef galantis het volgende:

[..]

Deze heb ik even gemist :D
Bij de laatste post ben je de sjaak?
Nou ja, je bent dan degene die een nieuw deel moet openen :) Geeft niks, je bent de derde op rij vandaag :D
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:39 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Roken dan ook maar verbieden. En autorijden. En 's avonds op straat lopen. En buiten spelen.
Waar begint dit op te lijken met al die verboden?
Daar is al meerdere keren over gesproken. En niet ondenkelijk over 2 weken.
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Momo het volgende:
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
De Deen wilde ook mijn zoon dwingen om te komen werken met symptomen. Anekdotisch, ik weet.
hollandia02woensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
Met het tempo waarin het coronavirus zich in België verspreidt en ernstig zieke patiënten maakt zijn de intensivecarebedden in de Belgische ziekenhuizen half november vol. Volgens viroloog Steven Van Gucht neemt ,,de tweede golf duidelijk in kracht toe", zei hij op een persconferentie van het Crisiscentrum.

Er zijn tweeduizend bedden voor coronapatiënten beschikbaar in de Belgische ziekenhuizen. ,,Het aantal besmettingen en ziekenhuisopnames blijft schokkend genoeg stijgen", aldus Van Gucht. ,,Een week geleden passeerden we de grens van 100 ziekenhuisopnames per dag, nu is de grens van 200 overschreden. Met dit tempo kan tegen half november de maximumcapaciteit op de intensieve zorg bereikt zijn."

Gemiddeld werden afgelopen week 5.057 nieuwe coronagevallen per dag gemeld. Afgelopen vrijdag waren het er al meer dan 7.000.

Volgens de viroloog hoeven de cijfers geen paniek te veroorzaken. ,,We kennen het virus beter en we weten wat we moeten doen." Hij drukte iedereen op het hart de coronaregels te respecteren. Ook in België zint de regering op mogelijke nieuwe maatregelen. Volgens het Crisiscentrum moeten meer Belgen de nationale gratis Coronalert-app downloaden. Meer dan een miljoen mensen heeft dat inmiddels gedaan, maar dit kan en moet volgens de autoriteiten nog fors omhoog.
Bron AD liveblog
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Vasilevski het volgende:

[..]

[..]

Er zijn inderdaad rare mensen in Nederland die nog een leven buiten corona-nieuws hebben. :')
Dat zeg ik niet, het gaat mij er om dat ze duidelijk communiceren naar die hele grote groep mensen die slechts sporadisch het nieuws tot zich nemen over Corona en daar conclusies aan verbinden.
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:43
Wel interresant nu praatje van Van Dissel, een sneltest heeft een grotere kans op false negative dan PCR test.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:43
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:34 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ja waarschijnlijk zit daar ook het verschil. In China zal er gewoon helemaal niet meer getest worden. Geen test = geen Corona = back to 'normal'
Ze testen daar juist wel. Laatst nog een post dat ze 8/9 miljoen mensen in een paar dagen gingen testen omdat er wat besmettingen waren geconstateerd in een stad.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:43
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Tarado het volgende:

[..]

daarom eerst maar weer 2 weken aankijken voor het weer helemaal af te branden, wat ik overigens wel vreemd vind is dat ze niet meteen de horeca gisteravond om 22uur hebben gesloten, nu krijg je vandaag nog veel afscheidsfeestjes, in Liverpool is dat niet zo heel goed gegaan.

[ twitter ]
Ze moeten van hun fusten bier af toch @Caland
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:43
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Nou ja, je bent dan degene die een nieuw deel moet openen :) Geeft niks, je bent de derde op rij vandaag :D
Het is zo wel makkelijk om een nieuwe TT te verzinnen :Y
Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:43
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:13 schreef illusions het volgende:
https://www.ad.nl/koken-e(...)lverbod-in~ae825711/

Het kabinet moet voor de komende vier weken een compleet verbod op de verkoop van alcohol instellen om het grote aantal thuisfeestjes aan banden te leggen, vindt politiebond ANPV.

Wat voor mongolen zijn dat bij de politievakbond? :D

Nooit van Al Capone gehoord ofzo?
niet dat ik het zelf ga doen maar:

even een negatief testje halen,sprinter vol laden met drank in duitsland ( niet illigaal )
even snel een bezorgdienst opzetten op wat lokale groepen, en aanmelden in de thuis feestjes app
leuk bijverdienen !!!

de politievakbond ligt echt onder een steen ofzo.....niks geleerd van de illigale drugs en vuurwerkhandel ?
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Qarrad het volgende:

[..]

De Deen wilde ook mijn zoon dwingen om te komen werken met symptomen. Anekdotisch, ik weet.
Supermarkten zijn altijd al lomp geweest met dat soort dingen. Zo lang je maar iemand kan regelen die je kan vervangen.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:43 schreef Momo het volgende:
Wel interresant nu praatje van Van Dissel, een sneltest heeft een grotere kans op false negative dan PCR test.
Sneltesten zijn minder accuraat, dat is volgens mij al heel lang duidelijk, die ze in het Witte Huis gebruiken heeft zelfs een afwijking van 30%. Maar geeft een resultaat in seconden.
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:43 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Ze testen daar juist wel. Laatst nog een post dat ze 8/9 miljoen mensen in een paar dagen gingen testen omdat er wat besmettingen waren geconstateerd in een stad.
Ok, dat wist ik niet. Er komt verdomd weinig nieuws uit China de laatste tijd. Apart is het wel dat ze het daar zo snel onder controle hebben gekregen.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef wpor het volgende:

[..]

Ok man. Je gelooft het pas als je het zelf ziet dus? Want anders neem je het niet aan? Ik ken 2 verpleegsters die dit beamen, maar dat boeit je ook niet dan denk ik? Wat een onzin :')
Ik ken ook verpleegsters en medici die het niet beamen.
Wat ik eerder zei .. het zal ergens in het midden liggen.
Basp1woensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Tijn het volgende:

[..]

Het gaat er niet om wat mensen al dan niet accepteren, het invoeren van een enkelband bij mensen die in quarantaine moeten is gewoon een enorme operatie. Niet alleen moeten er opeens duizenden enkelbanden ergens vandaan worden getoverd, er moeten ook grote meldkamers worden ingericht waar de signalen van al die dingen verwerkt wordt. Om nog maar te zwijgen over het politieapparaat dat vervolgens op die meldingen moet gaan reageren. Het is totaal niet realistisch om te denken dat dat even op poten wordt gezet, terwijl het al niet eens lukt om voldoende capaciteit voor tests en bco te regelen.
Dan gewoon op zijn chinees de deur dicht lassen en elke dag wat voedsel geven. :P
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:44
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:43 schreef StateOfMind het volgende:

[..]

Het is zo wel makkelijk om een nieuwe TT te verzinnen :Y
Ja, dat is dan wel weer een voordeel, inderdaad :)
Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Qarrad het volgende:

[..]

De Deen wilde ook mijn zoon dwingen om te komen werken met symptomen. Anekdotisch, ik weet.
lekker alles onder hoesten ......wat een achterlijken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Ik denk juist dat er een overdaad is aan informatie in combinatie met een hoop zelfoverschatting qua vermogen om deze te beoordelen op hoe gegrond deze is.
Kritisch denken is een groot goed en wat mij betreft ontzettend belangrijk. Als ik een (technisch) artikel lees over hoe de immuunreactie van iemand was toen hij/zij Covid kreeg gaat het mij ook wel duizelen. Ik denk dat veel mensen in dit topic juist vragen stellen om het beter te begrijpen, ik zie weinig mensen posten met een stelligheid die niet te veranderen is. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk.

Als ik naar mezelf kijk is een mooi voorbeeld. Een groot deel van mijn werk bestaat uit statistiek, die interpreteren en conclusies aan verbinden. Dus het simpele: Gaat een cijfer omhoog of omlaag is niet al te lastig. Daar een conclusie aan verbinden kan ik alleen naar gissen, en eerlijk is eerlijk, dat doe ik ook :P
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:44 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Sneltesten zijn minder accuraat, dat is volgens mij al heel lang duidelijk, die ze in het Witte Huis gebruiken heeft zelfs een afwijking van 30%. Maar geeft een resultaat in seconden.
Maar stel hij zou in 30% false negative geven, vooral voor mensen met geen of weinig klachten, zijn dat soort mensen geen potentiële superspreaders? Die denken dan zeker te weten dat ze het niet hebben en zoeken juist contact met andere mensen.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Nou ja, je bent dan degene die een nieuw deel moet openen :) Geeft niks, je bent de derde op rij vandaag :D
Het gaat ook wel echt super hard he :D
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:41 schreef chratnox het volgende:

[..]

De politievakbond preekt puur voor eigen parochie, wat ik ook wel snap. Gisteren riepen ze ook op om demonstraties te verbieden onder het artikel over volksgezondheid in de grondwet, want het is zo lastig dat ze daar veel politieinzet aan kwijt zijn.
Waarom snap jij dat? Toch niet normaal dat een overheidsinstantie zo'n soort dingen zegt. Wat een engnekken :r
Dan ook maar niet meer autorijden, want dan hebben ze ook kans dat ze mensen moeten gaan bekeuren die zich niet aan de regels houden. Alles verbieden en angst zaaien onder de bevolking is de oplossing in ieder geval niet.
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:44 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Sneltesten zijn minder accuraat, dat is volgens mij al heel lang duidelijk, die ze in het Witte Huis gebruiken heeft zelfs een afwijking van 30%. Maar geeft een resultaat in seconden.
Je hebt er op individueel eigenlijk weinig aan met zo'n grote afwijking, maar het kan wel helpen om bv bij grotere groepen er toch wat mensen uit te pikken die anders misschien voor extra besmettingen hadden gezorgd.

Het is meer een instrument om bij een laag aantal besmettingen de boel wat beter onder controle te houden, dan om bij hoge aantallen besmettingen de trend te doen breken.
Noppie2000woensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Goh Bert Slagter is het er niet mee eens, verrassend.
überhaupt al die twitter figuren wel beu die ineens op een podium worden geplaatst omdat ze wat populistisch aan het roepen zijn.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:39 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Roken dan ook maar verbieden. En autorijden. En 's avonds op straat lopen. En buiten spelen.
Waar begint dit op te lijken met al die verboden?
Maar ondertussen wel allerlei sectoren failliet laten gaan.

Thuis vinden enorm veel besmettingen plaats. Bij feestjes. Waar veel gedronken word. Zo'n tijdelijk verbod is veel gerichter hoor. Wat ze nu doen is gewoon random; richt echter wel de meeste economische schade aan. Je haalt er verder niet relevante zaken bij. Van drank gaan mensen anders om met grenzen. Nogal relevant.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 14-10-2020 12:47:42 ]
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:44 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ok, dat wist ik niet. Er komt verdomd weinig nieuws uit China de laatste tijd. Apart is het wel dat ze het daar zo snel onder controle hebben gekregen.
Dat weten we eigenlijk niet, China heeft zich nogal in nevelen gehuld over covid na Wuhan en ze hebben de definitie voor een covid geval al 9 maal veranderd sinds Wuhan. Het zou best kunnen dat China geen probleem heeft maar weten doen we het niet.
hollandia02woensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
Las t ook ja van die Politievakbond
Willen ff t land droogleggen
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:39 schreef chratnox het volgende:

[..]

Marino reageert niet inhoudelijk op vragen, dat heb ik ondertussen ook gemerkt.

Toch, de ziekenhuisopnames stijgen snel, maar bij lange na niet het niveau van maart, dus ik snap die grafieken niet helemaal. In maart/april zaten we op 500 opnames per dag op gegeven moment, daar zitten we (gelukkig) nog lang niet aan.
Ik vind het een opmerkelijke resultaat van de nieuwe rekenmethode waar nog niet zoveel aandacht naar uit is gegaan. Het geheel aan besmettingen wordt echt een stuk lager geschat ook nu.

[ Bericht 0% gewijzigd door VoMy op 14-10-2020 12:56:35 ]
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Daar is al meerdere keren over gesproken. En niet ondenkelijk over 2 weken.
Zou echt bizar zijn :{ Ik denk dat mensen dan wel van hun geloof gaan vallen.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:46 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Waarom snap jij dat? Toch niet normaal dat een overheidsinstantie zo'n soort dingen zegt. Wat een engnekken :r
Dan ook maar niet meer autorijden, want dan hebben ze ook kans dat ze mensen moeten gaan bekeuren die zich niet aan de regels houden. Alles verbieden en angst zaaien onder de bevolking is de oplossing in ieder geval niet.
eens, ze gaan veel te ver hiermee
crystal_methwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:19 schreef VoMy het volgende:
Is iemand dit al opgevallen trouwens:
Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van vorige week, met methode:
[ afbeelding ]

Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van deze week, met een andere methode:
[ afbeelding ]

De piek van het voorjaar is behoorlijk omlaag gehaald, het aantal besmettelijke personen nu is ook omlaag bijgesteld, maar minder.
Marino van Zelst had er gister nog een schijtlollig memepje aangewijd hoe we nu op het niveau van 17 maart zitten volgens volgens mij deze grafiek, maar inhoudelijk ingaan op de gewijzigde methodiek zat er natuurlijk weer niet in.
Gokje: tijdens de stijging in maart werd er vrij weinig getest, en in de periode daarna daarna waren er weinig gevallen en geen stijging. Had men dus weinig data om de schatting op te baseren. Nu stijgt het weer, en wordt er in verhouding (per geval) 14x meer getest. Wat misschien een betere schatting mogelijk maakt.
kol7680woensdag 14 oktober 2020 @ 12:47
Wat een engnek die minister de Jonge.

Brrrrr https://www.ad.nl/politie(...)en-krijgen~a81e5d43/
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:42 schreef Qarrad het volgende:

[..]

De Deen wilde ook mijn zoon dwingen om te komen werken met symptomen. Anekdotisch, ik weet.
Zou eigenlijk gewoon strafbaar moeten worden werkgevers die dat soort volkomen achterlijke kunstjes flikken. Telefoongesprek met de bedrijfsleider opnemen en direct naar de rechter er mee. En dan gelijk 6 ton boete voor zo'n zaak, dan bedenken ze zich wel drie keer voor ze zulke dingen flikken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:45 schreef Momo het volgende:

[..]

Maar stel hij zou in 30% false negative geven, vooral voor mensen met geen of weinig klachten, zijn dat soort mensen geen potentiële superspreaders? Die denken dan zeker te weten dat ze het niet hebben en zoeken juist contact met andere mensen.
Ja. Dat is precies het probleem dus. Nu is 99% vs 98% bijvoorbeeld minder problematisch of een afwijking richting false positives ook minder serieus maar je moet er wel rekening mee houden.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:46 schreef Noppie2000 het volgende:

[..]

überhaupt al die twitter figuren wel beu die ineens op een podium worden geplaatst omdat ze wat populistisch aan het roepen zijn.
hij had best wel aardige dingen in het begin maar die krampachtigheid om maar aandacht te krijgen is wel aandoenlijk
weetjewel5woensdag 14 oktober 2020 @ 12:48
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef StateOfMind het volgende:

[..]

Guttegut de regels zijn inhumaan :')

Weet je wat pas inhumaan is?

Als er straks op een gegeven moment, door egoïstische arrogante klootzakken zoals jij, die schijt hebben aan de regels en lekker rebels hun eigen gang blijven gaan, de cijfers dusdanig blijven stijgen zodat op een gegeven moment alle ziekenhuisbedden bezet zijn, dat er dan geen plek meer is voor mensen die net een auto ongeluk hebben gehad. Of een hartaanval. Of een hersenbloeding.

Dát is pas inhumaan.

Dáár doen we het voor. Om dat te voorkomen.
Want ook al zou er vanaf vandaag helemaal niemand meer dood gaan aan covid19, en zou er helemaal niemand meer op de IC's belanden, toch zal een bepaald percentage acuut in het ziekenhuis opgenomen moeten worden. In cohort verpleging.

En hoe meer mensen besmet zijn, hoe meer mensen acute ziekenhuiszorg nodig hebben.

En op een gegeven moment is het vol = vol.

Maar hé, ga vooral lekker door met alles en geniet ervan ^O^

Alvast bedankt namens de rest van Nederland.
beetje emotioneel? de volksgezondheid is meer dan alleen corona, er lijden ook mensen aan de maatregelen die genomen worden, tellen die mensen niet? mensen kunnen niet meer verder kijken dan corona. diezelfde mensen hoorde je niet toen er 10 duizend mensen stierven door de griep een paar jaar geleden.
Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:49
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:46 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Maar ondertussen wel allerlei sectoren failliet laten gaan.

Thuis vinden enorm veel besmettingen plaats. Bij feestjes. Waar veel gedronken word. Zo'n tijdelijk verbod is veel gerichter hoor. Wat ze nu doen is gewoon random; richt echter wel de meeste economische schade aan. Je haalt er verder niet relevante zaken bij. Van drank gaan mensen anders om met grenzen. Nogal relevant.
zo'n verbod gaat echt niks helpen, zie de drugs en vuurwerkhandel.....
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:49
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:46 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Maar ondertussen wel allerlei sectoren failliet laten gaan.

Thuis vinden enorm veel besmettingen plaats. Bij feestjes. Waar veel gedronken word. Zo'n tijdelijk verbod is veel gerichter hoor. Wat ze nu doen is gewoon random; richt echter wel de meeste economische schade aan. Je haalt er verder niet relevante zaken bij. Van drank gaan mensen anders om met grenzen. Nogal relevant.
Nou vertel eens, hoeveel van die feestjes zijn er en hoeveel besmettingen vinden er plaats? Of ga je nu af op die paar gevallen die breed uitgemeten zijn in de media om je bang te maken? Leugens zijn het.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 12:49
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:34 schreef Elan het volgende:

[..]

Op scholen zijn toch amper besmettingen? @:Vomy
Als het met dit pakket niet lukt dan hebben we een GROOT probleem. Want zover staan deze maatregelen niet bij de lockdown van maart vandaan.....
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Lol, jullie herhalen weer gewoon elkaars zinnetje over de scholen. Onderbouwing blijft weer lachwekkenderwijs achterwege. Waarom toch? Wie proberen jullie van dienst te zijn met het elke dag herhalen van dingen waar geen aanwijzingen voor zijn en waar jullie ook geen aanwijzingen voor aandragen? ;')
Moet ik hier nog verder inhoudelijk op ingaan, of zal ik eerst even wachten tot jullie zelf een keer met een goed verhaal over de brug komen?
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef kol7680 het volgende:
Wat een engnek die minister de Jonge.

Brrrrr https://www.ad.nl/politie(...)en-krijgen~a81e5d43/
Nouja, ik vind het ook wel triest dat mensen die positief testen niet thuis kunnen blijven. En nee dan heb ik niet perse over die 2% die geen familie of vrienden heeft (zelfs daar wil het rode kruis helpen met boodschappen en andere zaken).
speknekwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:23 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Als je dat volgiet heb je 250.000 liter dus 685 liter per dag. Dat moet wel voldoende zijn toch?
Voor het eerste weekend misschien ;(.
Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:48 schreef Elan het volgende:

[..]

Zou eigenlijk gewoon strafbaar moeten worden werkgevers die dat soort volkomen achterlijke kunstjes flikken. Telefoongesprek met de bedrijfsleider opnemen en direct naar de rechter er mee. En dan gelijk 6 ton boete voor zo'n zaak, dan bedenken ze zich wel drie keer voor ze zulke dingen flikken.
kan allemaal niet met hun vrijblijvende regeltjes
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:46 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Waarom snap jij dat? Toch niet normaal dat een overheidsinstantie zo'n soort dingen zegt. Wat een engnekken :r
Dan ook maar niet meer autorijden, want dan hebben ze ook kans dat ze mensen moeten gaan bekeuren die zich niet aan de regels houden. Alles verbieden en angst zaaien onder de bevolking is de oplossing in ieder geval niet.
Omdat zij maar één doel hebben, hun achterban. Vanuit dat oogpunt roepen ze dat. De vakbond voor wetsovertreders zal roepen dat er meer demonstraties komen, want ja, dan zijn er minder politieagenten beschikbaar voor inbraken :P
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:49 schreef Predator40 het volgende:

[..]

zo'n verbod gaat echt niks helpen, zie de drugs en vuurwerkhandel.....
Rookverbod is anders aardig effectief gebleken. Vuurwerkverbod gaat pas zijn eerste jaar in. Daar heeft over 5 jaar ook niemand het meer over, net als zwarte piet.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:50
Maar geen woord over vliegverkeer. Wel afraden en ontmoedigen om te reizen, logisch. Maar hoe is het mogelijk dat ik nog in een vliegtuig mag stappen, volledig volgepropt? Anders is het niet rendabel natuurlijk. 'Too big too fail'. Die klojo op de hoek met z'n kebabzaak, tja. Daar komen er wel 10 voor terug, ooit.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 12:51
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:48 schreef Elan het volgende:

[..]

Zou eigenlijk gewoon strafbaar moeten worden werkgevers die dat soort volkomen achterlijke kunstjes flikken. Telefoongesprek met de bedrijfsleider opnemen en direct naar de rechter er mee. En dan gelijk 6 ton boete voor zo'n zaak, dan bedenken ze zich wel drie keer voor ze zulke dingen flikken.
Niet eens. Gewoon dichtgooien tot einde crisis. De veiligheid is daar immers niet gewaarborgd.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:51
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef kol7680 het volgende:
Wat een engnek die minister de Jonge.

Brrrrr https://www.ad.nl/politie(...)en-krijgen~a81e5d43/
Niks engs aan. Juist goed dat ze ook echt willen kijken naar verplichte quarantaine. Of iets wat er in de buurt komt door middel van een boete. Juist een enorm probleem dat mensen toch de deur uitgaan. Ik snap oprecht niet dat mensen daar geen voorstander van zijn. We willen dit virus opruimen, maar de dingen die écht gericht zijn/kunnen helpen willen veel mensen niet invoeren; symboollmaatregelen zoals mondkapjes dan weer wel. Al denk ik niet dat die boete/verplichting er door heen gaat komen hoor.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 14-10-2020 12:52:00 ]
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:49 schreef VoMy het volgende:

[..]

Lol, jullie herhalen weer gewoon elkaars zinnetje over de scholen. Onderbouwing blijft weer lachwekkenderwijs achterwege. Waarom toch?
Het kan aan mij liggen, maar het is toch volstrekt vanzelfsprekend dat wanneer grote groepen mensen de hele godganse dag op elkaar zitten, er dus ook veel besmettingen plaatsvinden?
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ik vind het een opmerkelijke resultaat van de nieuwe rekenmethode waar nog niet zoveel aandacht naar uit is gegaan. Het geheel aan besmettingen wordt echt en stuk lager geschat ook nu.
Dat zou betekenen dat de mortaliteit en hoeveelheid nog te verwachten ziekenhuisopnames groter wordt juist, omdat ze eigenlijk zeggen dat bij minder besmettingen dan initieel gedacht de situatie in maart/april zo uit de hand liep.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:50 schreef Predator40 het volgende:

[..]

kan allemaal niet met hun vrijblijvende regeltjes
Nou ze werken toch aan die Coronawet.....
Milieudelicten worden ook zeer zwaar bestraft, economische delicten ook trouwens. Zet er maar een leuke prijs op, ernstige en bewuste ondermijning van de volksgezondheid of iets dergelijks.
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Als je zo van de cijfertjes bent, vertel dan eens duidelijk hoe het zit met besmettingen op scholen?
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:50 schreef Elan het volgende:

[..]

Rookverbod is anders aardig effectief gebleken. Vuurwerkverbod gaat pas zijn eerste jaar in. Daar heeft over 5 jaar ook niemand het meer over, net als zwarte piet.
Welk vuurwerkverbod?
Drekkoningwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:52
quote:
9s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:50 schreef Mr.Sandman het volgende:
Maar geen woord over vliegverkeer. Wel afraden en ontmoedigen om te reizen, logisch. Maar hoe is het mogelijk dat ik nog in een vliegtuig mag stappen, volledig volgepropt? Anders is het niet rendabel natuurlijk. 'Too big too fail'. Die klojo op de hoek met z'n kebabzaak, tja. Daar komen er wel 10 voor terug, ooit.
Blijft een afweging. Hoeveel besmettingen vinden er plaats in vliegtuigen tov horeca en hoe verhouden de financiële belangen zich.

Die balans in de gaten houden lijkt me betere aanpak dan rücksichtslos een harde lijn trekken.
Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:50 schreef Elan het volgende:

[..]

Rookverbod is anders aardig effectief gebleken. Vuurwerkverbod gaat pas zijn eerste jaar in. Daar heeft over 5 jaar ook niemand het meer over, net als zwarte piet.
ik kan al het vuurwerk bezorgd krijgen wat ik wil........dat bedoel ik maar te zeggen
gaat met drank ook gewoon gebeuren
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef kol7680 het volgende:
Wat een engnek die minister de Jonge.

Brrrrr https://www.ad.nl/politie(...)en-krijgen~a81e5d43/
Dat is toch helemaal niet te handhaven met de huidige politiemacht.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:52 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Welk vuurwerkverbod?
https://www.rijksoverheid(...)-vuurwerk-vanaf-2020
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:53 schreef Dimachaerus het volgende:

[..]

Dat is toch helemaal niet te handhaven met de huidige politiemacht.
Je gaat daardoor krijgen dat BCO's nog minder zin hebben.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef kol7680 het volgende:
Wat een engnek die minister de Jonge.

Brrrrr https://www.ad.nl/politie(...)en-krijgen~a81e5d43/
Dit zou echt heel eng zijn en ik mag van harte hopen dat dit juridisch geen grond heeft om er doorheen te komen.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:54
quote:
Dat is alles behalve een algeheel vuurwerkverbod.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:40 schreef Elan het volgende:

[..]

Nee natuurlijk valt dat niet mee.

https://coronalocator.kna(...)ew_670_per_page=1000

Blader daar eens doorheen en realiseer je daarbij dat de horeca dicht MOEST.
Het gaat om het aandeel, grapjas. Hoevaak moet je dat nog verteld worden voordat je je eindelijk eens een keer openzet voor dat concept 'verhouding'. Hoeveel kinderen zijn er wel niet schoolgaand, hoeveel scholen zijn er wel niet. Het gaat niet om of er 20 kinderen met corona op school zijn gedetecteerd de afgelopen maand. Tering, doe je dit expres ofzo of zie je dat echt niet?

Kijk gewoon eens een keer naar de besmettingscijfers voor en na de scholen open gingen. Zie je daar regiospreiding, zoals bij schoolopening? Nee, juist ook regio's die de scholen later open deden hadden een eerdere piek. Kijk eens naar de besmettingsaantallen onder kinderen in de weken na de schoolopeningen. Lagen die hoger dan bij andere leeftijdsgroepen? Nee, juist niet. Werden ze dan niet getest? Nee, ze werden ook gewoon getest. Namen de besmettingsaantallen eerder toe bij scholieren dan bij andere groepen? Nee, juist niet, ze volgden de curve in plaats van dat ze deze aanvoerden.

Zo ontiegelijk veel aanwijzingen dat het niet zo is dat de scholen een belangrijke schakel zijn in de verspreiding van het aantal besmettingen. Maar nee hoor, Elan moet elke dag hetzelfde sprookje dat ie ooit ergens gelezen heeft hier komen verkondigen. Zo niveauloos.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:49 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Nou vertel eens, hoeveel van die feestjes zijn er en hoeveel besmettingen vinden er plaats? Of ga je nu af op die paar gevallen die breed uitgemeten zijn in de media om je bang te maken? Leugens zijn het.
Datzelfde word toch ook gedaan met de horeca? De statistieken geven vrij duidelijk aan waar het probleem ligt.

Vooral je kop in het zand steken en doorgaan met symbolische maatregelen waarmee je alleen maar de economie sloopt en niet de mensen raakt die je juist wel wilt bereiken. ^O^
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:55
Inmiddels nog steeds niets gehoord van management of er nou iets gaat veranderen qua thuiswerken.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:55
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:52 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Blijft een afweging. Hoeveel besmettingen vinden er plaats in vliegtuigen tov horeca en hoe verhouden de financiële belangen zich.

Die balans in de gaten houden lijkt me betere aanpak dan rücksichtslos een harde lijn trekken.
Dat is zeer ongeloofwaardig. Als vliegen mogelijk is, met mondkapje en zonder afstand en zeer intiem contact met een grote groep mensen is een hapje eten een stuk minder gevaarlijk.
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:55
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:45 schreef chratnox het volgende:

[..]

Kritisch denken is een groot goed en wat mij betreft ontzettend belangrijk. Als ik een (technisch) artikel lees over hoe de immuunreactie van iemand was toen hij/zij Covid kreeg gaat het mij ook wel duizelen. Ik denk dat veel mensen in dit topic juist vragen stellen om het beter te begrijpen, ik zie weinig mensen posten met een stelligheid die niet te veranderen is. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk.

Als ik naar mezelf kijk is een mooi voorbeeld. Een groot deel van mijn werk bestaat uit statistiek, die interpreteren en conclusies aan verbinden. Dus het simpele: Gaat een cijfer omhoog of omlaag is niet al te lastig. Daar een conclusie aan verbinden kan ik alleen naar gissen, en eerlijk is eerlijk, dat doe ik ook :P
Helemaal mee eens dat kritisch denken en groot goed en recht is. Ik zit alleen in mijn maag met de praktijk hiervan momenteel en heb ook geen oplossing behalve voor de lange termijn, namelijk beter onderwijs in leren omgaan met alle informatie.
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 12:55
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:50 schreef chratnox het volgende:

[..]

Omdat zij maar één doel hebben, hun achterban. Vanuit dat oogpunt roepen ze dat. De vakbond voor wetsovertreders zal roepen dat er meer demonstraties komen, want ja, dan zijn er minder politieagenten beschikbaar voor inbraken :P
Nee, het doel van de politie is de burger dienen. Niet hun eigen achterban.
Zie ook: https://www.politie.nl/over-de-politie

quote:

De politie is er altijd. Voor een veiliger Nederland.

De politie beschermt de democratie, handhaaft de wet en is het gezag op straat.

Waar nodig biedt de politie de helpende hand. In noodsituaties grijpt zij dwingend in. Waar anderen een stap terug doen, stappen politiemensen naar voren. Als dat nodig is met geweld, desnoods met gevaar voor eigen leven.

De politie werkt actief samen met burgers en partners. Zij heeft oog en oor voor wat er leeft in de samenleving. De politie is er voor iedereen.

Waakzaam en dienstbaar.

Predator40woensdag 14 oktober 2020 @ 12:56
quote:
ze verbieden muggescheetjes en ondertussen kan ik de meest lijpe zaken gewoon bestellen op een app :D
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:54 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Dit zou echt heel eng zijn en ik mag van harte hopen dat dit juridisch geen grond heeft om er doorheen te komen.
Waarom vind je dit een enge gedachte?
quote:
Mensen die niet vrijwillig thuisblijven, omdat ze besmet zijn met het coronavirus of in nauw contact zijn geweest met een besmet persoon, kunnen hiertoe mogelijk worden verplicht.
Eigenlijk best logisch toch? Helemaal gezien het percentage mensen dat gewoon er op uit gaat. :X
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:53 schreef Predator40 het volgende:

[..]

ik kan al het vuurwerk bezorgd krijgen wat ik wil........dat bedoel ik maar te zeggen
gaat met drank ook gewoon gebeuren
Stel dat 30% van de mensen dan alsnog illegaal vuurwerk regelt, dan is er wel 70% weg.

Even wat anders, een positief bericht tijdens deze goed nieuws show:
https://www.nu.nl/gezondh(...)procent-gedaald.html

quote:
De gedeeltelijke lockdown die op 15 maart werd aangekondigd, zou minder effect hebben gehad, omdat zwangere vrouwen sowieso al voorzichtig waren, redeneren de gezondheidsexperts.

"We hadden door de lockdown een nog hevigere daling verwacht, maar die bleef uit. Na 9 maart signaleerden wij de grootste effecten, die daarna geleidelijk aan doorzette", legt Been uit.

Het tweetal hoopt met het onderzoek aan te tonen dat invloeden van buitenaf een rol spelen bij premature geboortes. "Als we inzicht in de oorzaken krijgen, kunnen we later wellicht meer doen om vroeggeboortes te voorkomen", aldus Reiss.
Wat mij betreft duidelijk dat handhygiène, of hygiène in het algemeen wel een groot goed is, wat wat mij betreft mag blijven.
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 12:57
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:54 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Dit zou echt heel eng zijn en ik mag van harte hopen dat dit juridisch geen grond heeft om er doorheen te komen.
Wat als zo iemand gewoon boodschappen gaat doen en je bejaarde moeder aansteekt? Vind je dan een boete nog steeds een enge maatregel?
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:57
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:56 schreef Elan het volgende:

[..]

Waarom vind je dit een enge gedachte?
[..]

Eigenlijk best logisch toch? Helemaal gezien het percentage mensen dat gewoon er op uit gaat. :X
Ik vind dat eerlijk gezegd ook niet zo heel gek. In ieder geval sowieso niet als je positief getest bent.

Ik heb wel het idee dat het BCO daarmee alleen maar moeilijker wordt, want mensen gaan of zich niet meer laten testen of geven valse data op om thuis zitten te voorkomen.
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:57 schreef Momo het volgende:

[..]

Wat als zo iemand gewoon boodschappen gaat doen en je bejaarde moeder aansteekt? Vind je dan een boete nog steeds een enge maatregel?
Ja maar ja maar dat zijn acteurs *O*
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 12:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Gokje: tijdens de stijging in maart werd er vrij weinig getest, en in de periode daarna daarna waren er weinig gevallen en geen stijging. Had men dus weinig data om de schatting op te baseren. Nu stijgt het weer, en wordt er in verhouding (per geval) 14x meer getest. Wat misschien een betere schatting mogelijk maakt.
Ja, maar die terugrekening is dus van de ene op de andere week gewijzigd en met best grote stappen. Ook rekenen ze nu in die grafiek niet meer het aantal besmettingen uit vanuit het aantal gerapporteerde besmettingen, zoals tot vorige week nog wel het geval was, maar doen ze alles vanuit ziekenhuisrapportages.

Dan komt wel steeds meer de vraag naar voren waarom we nog letten op het aantal besmettingen, hoewel die achter de schermen nog steeds wel - met een goede interpretatie - een rol zal spelen in de adviezen en het beleid.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:54 schreef VoMy het volgende:

[..]

Het gaat om het aandeel, grapjas. Hoevaak moet je dat nog verteld worden voordat je je eindelijk eens een keer openzet voor dat concept 'verhouding'. Hoeveel kinderen zijn er wel niet schoolgaand, hoeveel scholen zijn er wel niet. Het gaat niet om of er 20 kinderen met corona op school zijn gedetecteerd de afgelopen maand. Tering, doe je dit expres ofzo of zie je dat echt niet?

Kijk gewoon eens een keer naar de besmettingscijfers voor en na de scholen open gingen. Zie je daar regiospreiding, zoals bij schoolopening? Nee, juist ook regio's die de scholen later open deden hadden een eerdere piek. Kijk eens naar de besmettingsaantallen onder kinderen in de weken na de schoolopeningen. Lagen die hoger dan bij andere leeftijdsgroepen? Nee, juist niet. Werden ze dan niet getest? Nee, ze werden ook gewoon getest. Namen de besmettingsaantallen eerder toe bij scholieren dan bij andere groepen? Nee, juist niet, ze volgden de curve in plaats van dat ze deze aanvoerden.

Zo ontiegelijk veel aanwijzingen dat het niet zo is dat de scholen een belangrijke schakel zijn in de verspreiding van het aantal besmettingen. Maar nee hoor, Elan moet elke dag hetzelfde sprookje dat ie ooit ergens gelezen heeft hier komen verkondigen. Zo niveauloos.
Uit de recente cijfers kwam vrij duidelijk naar voren dat het percentage besmettingen binnen scholen aardig wat hoger ligt dan bv de horeca die wel dicht moest. Zogenaamd omdat je daar meer reisbewegingen bij elkaar hebt. Alsof je die op scholen niet hebt. Volledige willekeur dat er dan niet word ingegrepen op scholen hoor. Ik snap dat onderwijs enorm belangrijk is, maar ontkennen dat daar een probleem ligt gaat me wat te ver.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:55 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Helemaal mee eens dat kritisch denken en groot goed en recht is. Ik zit alleen in mijn maag met de praktijk hiervan momenteel en heb ook geen oplossing behalve voor de lange termijn, namelijk beter onderwijs in leren omgaan met alle informatie.
Heeft gedeeltelijk te maken met social media en opvoeding denk ik. Ik ben opgevoed met: Je moet overal 'waarom' op vragen, om het zelf te begrijpen. Als ik op mn werk stagiars rond heb lopen, is die denkwijze in veel gevallen weg. Een verklaring heb ik er niet voor, misschien zijn de opleidingen ook anders geworden?

Denk wel dat het belangrijk(er) wordt om interpretatie van informatie echt les in te gaan geven inderdaad, anders krijg je dat soort dingen als #ikdoenietmeermee. Ik had echt te doen met Famke Louise, die had geen idee waar ze in beland was en had eigenlijk tegen haarzelf beschermd moeten worden.
Basp1woensdag 14 oktober 2020 @ 13:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:52 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Blijft een afweging. Hoeveel besmettingen vinden er plaats in vliegtuigen tov horeca en hoe verhouden de financiële belangen zich.

Die balans in de gaten houden lijkt me betere aanpak dan rücksichtslos een harde lijn trekken.
Die besmmetingscijfers in nl zijn wat mij betreft een wassen neus. Hoe kunnen ze nu serieus conclusies over waar besmettingen plaatsvinden terwijl er bij 90% niets bekend is.

Verder verbaas ik me er nog steeds over dat er na 10 maanden aanklooien nog steeds niet geheel duidelijk is hoe dit virus zich nu echt verspreid.
Cesare-Borgiawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:52 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Als je zo van de cijfertjes bent, vertel dan eens duidelijk hoe het zit met besmettingen op scholen?
Ik zei het in het vorig topic ook al. Ben benieuwd of asymptomatische verspreiding en testbeleid meegenomen wordt in de conclusie die wordt verbonden aan de cijfers.
Vooral besmette huishoudens met kinderen erin die naar (de middelbare) school gaan is in dat opzicht interessant.

quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 09:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Cijfers van het rivm mbt de setting waar men de besmetting op liep kan je sowieso met een korrel zout nemen.
1.9% op verjaardagen, feesten, borrels.
0.9% bij studentenactiviteiten

Jaja! Overzicht is gewoon compleet weg.

Mbt tieners, due hebben amper klachten, worden ze dan überhaupt getest als mams positief test?

Op die manier wordt het asymptomatische aspect van de verspreiding niet meegenomen anders.

Als we kijken naar de leeftijden zie je 45-55 vaker positief testen nu dan 30-44 Of 60+
Leeftijd van ouders met middelbare schoolkinderen is meestal rond de 40-55 toch?

Lijkt me wel interessant om te weten wat het % is van besmette mensen met een kind in het huishouden dat naar de basisschool/middelbare school ligt.

Is toch verschrikkelijk als de rol van asymptomatische tieners straks een blind spot is waardoor we nu de verkeerde maatregelen treffen.

Ik vind het oprecht heel zuur voor veel restaurants dat zij nu de dupe zijn van gefeest achter de voordeur, bruine cafe's en de eventuele rol van scholieren die onderbelicht is.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:55 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Nee, het doel van de politie is de burger dienen. Niet hun eigen achterban.
Zie ook: https://www.politie.nl/over-de-politie
[..]

Ja, maar de politievakbond wil de pijnpunten die er bij de politie zijn weg nemen. Ik vond die opmerking ook wat extreem, maar toen ik las waar ie vandaan kwam dacht ik: Ok, laat maar
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:00
quote:
Dat is ook een grote wassenneus. Sowieso is het verbod beperkt tot een aantal producten. En zijn enkele verboden alweer omzeilt. Maargoed beetje offtopic. ;)
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:02
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:57 schreef Momo het volgende:

[..]

Wat als zo iemand gewoon boodschappen gaat doen en je bejaarde moeder aansteekt? Vind je dan een boete nog steeds een enge maatregel?
De kans dat het mijn bejaarde moeder treft is verwaarloosbaar. De kans dat mijn bejaarde moeder er ziek van wordt ook. Gevalletje domme pech. That's life. Mensen gaan dood.

We worden ook aantoonbaar ziek van andere (grote) dingen en dat gaat allemaal maar wel gewoon door ... omdat bedrijven er tot aan hun schouder in zitten bij de overheid.

Nee, ik vind het geen reden om het boetewaardig te maken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:02
Duitsland rapporteert nu meer dan 5000 besmetttingen per dag en de Poolse ziekenhuizen beginnen te kraken:

https://www.theguardian.c(...)lobal-cases-near-38m
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:00 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Dat is ook een grote wassenneus. Sowieso is het verbod beperkt tot een aantal producten. En zijn enkele verboden alweer omzeilt. Maargoed beetje offtopic. ;)
Binnenkort zal de corona-vergunning wel in het leven worden geroepen. Heb je genoeg geld? Dan kan je de beperkingen afkopen. Zoals nu ook bij veel milieu gerelateerde zaken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:00 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Leeftijd van ouders met middelbare schoolkinderen is meestal rond de 40-55 toch?

Dit is een klassieke correlatie/causatie val. Het gros van de mensen van 45-55 heeft een baan en er gaan er een hoop ook nog naar kantoor. Kantoor was 10%+ volgens laatste persco oid. Kan dus net zo goed zijn dat die ouders het op hun werk oplopen, en daarna naar hun kinderen verspreiden.

Naar mijn idee moeten we voorzichtig zijn met dit soort conclusies eraan verbinden.
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:02 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

De kans dat het mijn bejaarde moeder treft is verwaarloosbaar. De kans dat mijn bejaarde moeder er ziek van wordt ook. Gevalletje domme pech. That's life. Mensen gaan dood.
Die kans is alleen maar klein als iedereen zich aan de maatregelen houdt. Als mensen gewoon doen wat ze willen, raken er een heleboel mensen besmet die vervolgens in het ziekenhuis opgenomen moeten worden. Waar dus amper meer plaats is. Dat is het hele probleem.

Het is dus zaak dat iedereen z'n steentje bijdraagt om het aantal besmettingen niet verder te laten stijgen door het aantal contacten en reisbewegingen tot een minimum te beperken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:04
quote:
7s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:03 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Binnenkort zal de corona-vergunning wel in het leven worden geroepen. Heb je genoeg geld? Dan kan je de beperkingen afkopen. Zoals nu ook bij veel milieu gerelateerde zaken.
Ik snap niet goed wat je daar aan zou hebben, als ik betaal mag ik met covid wel alles doen? Komt mij nogal onwaarschijnlijk voor.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:04
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:52 schreef Tijn het volgende:

[..]

Het kan aan mij liggen, maar het is toch volstrekt vanzelfsprekend dat wanneer grote groepen mensen de hele godganse dag op elkaar zitten, er dus ook veel besmettingen plaatsvinden?
Het ligt aan jou.
Dit is precies het probleem. Het is volstrekt vanzelfsprekend. Nobuddy cares of iets volstrekt vanzelfsprekend is. Sommige dingen lijken vanzelfsprekend, maar gebeuren niet, en sommige dingen lijken niet vanzelfsprekend en gebeuren constant. Je moet je niet baseren op wat voor jouw gevoel 'volstrekt vanzelfsprekend' is, en wat voor jouw gevoel 'volstrekt vanzelfsprekend' is, is in ieder geval niet de moeite waard om dat dag in dag uit, elke keer weer, zonder verdere toelichting of onderbouwing, hier te herhalen.

Nogmaals, op een rijtje:
- De scholen blijven open.
- Het standpunt is altijd geweest dat de scholen niet dicht hoeven.
- Uit de cijfers blijkt op het eerste oog niet dat het openen van de scholen invloed heeft gehad op het begin of de sterkte van de tweede golf.

Dat is de situatie zoals ie nu is. Wat doet er dan vooral niet toe? Wat voor een buitenstaander volstrekt vanzelfsprekend is. Daar zou werkelijk nooit naar geluisterd moeten worden, niet door het RIVM, niet door het OMT, niet door de scholen, niet door Rutte, niet door het kabinet. Want wat volstrekt vanzelfsprekend is, is totaal niet onderbouwd en er is geen enkele reden om aan te nemen dat het dus ook daadwerkelijk zo is.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:04
Zat Hiddema nou trouwens tijdens die technische briefing te hoesten en proesten en zei hij: Ik ben negatief getest hoor, geen zorgen?
Q.C.Passedwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:05
Net een topic over geopend. Maar het was niet duidelijk voor de moderator dat het een vraag omtrent corona was.
Door de huidige sfeer worden mondkapjes verplicht.

Weet iemand hier tot hoever en hoeveel je je gezicht mag bedekken?

Heb onder andere overgevoeligheid voor fel licht. Loop dus overdag met een zonnebril op.
Daarbij draag ik een muts of een pet om mijn kale kop te beschermen tegen ijskoude airco's en tocht.

Door de verplichting van het mondkapje in de winkels e.d. loop ik er voor mijn gevoel bij als een overvaller. Nog meer angst dus.. althans, voor een ander dan in dit geval, mij maakt het niks uit. Kan dit zomaar?
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:05
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:54 schreef VoMy het volgende:

[..]

Het gaat om het aandeel, grapjas. Hoevaak moet je dat nog verteld worden voordat je je eindelijk eens een keer openzet voor dat concept 'verhouding'. Hoeveel kinderen zijn er wel niet schoolgaand, hoeveel scholen zijn er wel niet. Het gaat niet om of er 20 kinderen met corona op school zijn gedetecteerd de afgelopen maand. Tering, doe je dit expres ofzo of zie je dat echt niet?

Kijk gewoon eens een keer naar de besmettingscijfers voor en na de scholen open gingen. Zie je daar regiospreiding, zoals bij schoolopening? Nee, juist ook regio's die de scholen later open deden hadden een eerdere piek. Kijk eens naar de besmettingsaantallen onder kinderen in de weken na de schoolopeningen. Lagen die hoger dan bij andere leeftijdsgroepen? Nee, juist niet. Werden ze dan niet getest? Nee, ze werden ook gewoon getest. Namen de besmettingsaantallen eerder toe bij scholieren dan bij andere groepen? Nee, juist niet, ze volgden de curve in plaats van dat ze deze aanvoerden.

Zo ontiegelijk veel aanwijzingen dat het niet zo is dat de scholen een belangrijke schakel zijn in de verspreiding van het aantal besmettingen. Maar nee hoor, Elan moet elke dag hetzelfde sprookje dat ie ooit ergens gelezen heeft hier komen verkondigen. Zo niveauloos.
Jij begon over 8000 scholen (waarvan ca 7500 basisscholen), terwijl ik expliciet heb gezegd dat een eventuele sluiting zou gaan over middelbare scholen. Als je dat verschil al niet kunt duiden is het lastig een fatsoenlijke discussie met jou te voeren op inhoud.

Veel middelbare scholen sluiten als er besmettingen geregistreerd worden nu al voor de zekerheid de deuren.. Omdat er geen eenduidend beeld is of kinderen elkaar nu daadwerkelijk op school besmetten of primair in de thuissituatie. Jij schijnt die statistieken allemaal voor handen te hebben, hoewel je er nog niet een gepost hebt. Maar die potentiele clusters worden dus niet meer geregistreerd door GGD's. Het beeld dat ontstaat bij betrokkenen is dat er echter wel degelijk clusters op scholen ontstaat, dus er is een indicatie dat het op school KAN plaatsvinden. Alleen niemand weet of dit klein of grootschalig is. Voor mbo's en hbo's is het helemaal geen discussie want dat betreft nagenoeg altijd volwassenen of in elk geval mensen die een reëel besmettingsgevaar vormen.

Jammer dat je het ook zo overdreven in het persoonlijke trekt, aangezien het helemaal niet mijn stokpaardje is maar Van Dissel zelf de claims in die richting maakt over clusters op middelbare scholen.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:05
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:04 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Ik snap niet goed wat je daar aan zou hebben, als ik betaal mag ik met covid wel alles doen? Komt mij nogal onwaarschijnlijk voor.
Precies. Geld geld geld. Als ik de bus voorbij zie komen zitten er 5 mensen in, op ruime afstand. Maar dat vliegtuig van het grote KLM zit gewoon vol natuurlijk.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:07
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:05 schreef Q.C.Passed het volgende:
Net een topic over geopend. Maar het was niet duidelijk voor de moderator dat het een vraag omtrent corona was.
Door de huidige sfeer worden mondkapjes verplicht.

Weet iemand hier tot hoever en hoeveel je je gezicht mag bedekken?

Heb onder andere overgevoeligheid voor fel licht. Loop dus overdag met een zonnebril op.
Daarbij draag ik een muts of een pet om mijn kale kop te beschermen tegen ijskoude airco's en tocht.

Door de verplichting van het mondkapje in de winkels e.d. loop ik er voor mijn gevoel bij als een overvaller. Nog meer angst dus.. althans, voor een ander dan in dit geval. Kan dit zomaar?
Ja, want 'corona'
Alles kan en mag dan ineens en een hoop rechten en regels worden ineens over de schutting geflikkerd. Of wel dusdanig gemanipuleerd dat er een wetswijziging volgt.

Ontopic: ik heb oprecht met je te doen in deze situatie. Vind het heel naar voor je. Nog een mooi voorbeeld dat we compleet doorslaan.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:07
Oei. OMT adviseerde om restaurants open te houden en enkel cafés en café-restaurants te sluiten. https://www.ad.nl/dossier(...)en-blijven~a986bba8/

Is Willemsen al ontploft?
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:08
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:59 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Uit de recente cijfers kwam vrij duidelijk naar voren dat het percentage besmettingen binnen scholen aardig wat hoger ligt dan bv de horeca die wel dicht moest. Zogenaamd omdat je daar meer reisbewegingen bij elkaar hebt. Alsof je die op scholen niet hebt. Volledige willekeur dat er dan niet word ingegrepen op scholen hoor. Ik snap dat onderwijs enorm belangrijk is, maar ontkennen dat daar een probleem ligt gaat me wat te ver.
'Zogenaamd' :') Lekkere diskwalificatie van de gegeven reden zonder een argument te geven waarom die reden niet klopt. Nee, dat maakt de rest van je verhaal vast een stuk sterker :').

Je weet dat de bron van de meeste besmettingen die bij de GGD komen niet bekend is en juist herleiden naar scholen een stuk makkelijker omdat je daarbij precies weet wie waar en wanneer aanwezig is? Dit geeft een gierende bias in rapportage.

Het is dus niet volledige willekeur dat er niet wordt ingegrepen op scholen. Er zijn geen goede aanwijzingen dat scholen een belangrijke rol spelen in de verspreiding van het coronavirus, daar waar dat voor de horeca en dan met name cafébezoek, aangegeven is dat dat wel het geval is.
Stoorzendertwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:08
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:03 schreef Tijn het volgende:

[..]

Die kans is alleen maar klein als iedereen zich aan de maatregelen houdt. Als mensen gewoon doen wat ze willen, raken er een heleboel mensen besmet die vervolgens in het ziekenhuis opgenomen moeten worden. Waar dus amper meer plaats is. Dat is het hele probleem.

Het is dus zaak dat iedereen z'n steentje bijdraagt om het aantal besmettingen niet verder te laten stijgen door het aantal contacten en reisbewegingen tot een minimum te beperken.
Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:08
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:59 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]

Uit de recente cijfers kwam vrij duidelijk naar voren dat het percentage besmettingen binnen scholen aardig wat hoger ligt dan bv de horeca die wel dicht moest. Zogenaamd omdat je daar meer reisbewegingen bij elkaar hebt. Alsof je die op scholen niet hebt. Volledige willekeur dat er dan niet word ingegrepen op scholen hoor. Ik snap dat onderwijs enorm belangrijk is, maar ontkennen dat daar een probleem ligt gaat me wat te ver.
Dit vooral ja! Horeca is ook maar zeer beperkt, maar die gooien we wel meteen dicht.
Middelbare scholen kun je nog iets van vinden om ze open te houden, al is de onrust en het verzuim daar nu ook al heel groot. Dan kan je beter tot je zekerheid hebt de focus leggen op thuisonderwijs of klassen gaan opdelen in plaats van straks tegen 30% verzuim aan te kijken.
Maar kom op. Hogescholen geen sancties? Please, die leeftijdsgroep is in elke relevante statistiek vertegenwoordigd als grootste verspreider.... :X
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:09
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:07 schreef trein2000 het volgende:
Oei. OMT adviseerde om restaurants open te houden en enkel cafés en café-restaurants te sluiten. https://www.ad.nl/dossier(...)en-blijven~a986bba8/

Is Willemsen al ontploft?
Won Yip was bij BNR gisteren wel viesmad, telt dat ook?
Cesare-Borgiawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:09
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:03 schreef chratnox het volgende:

[..]

Dit is een klassieke correlatie/causatie val. Het gros van de mensen van 45-55 heeft een baan en er gaan er een hoop ook nog naar kantoor. Kantoor was 10%+ volgens laatste persco oid. Kan dus net zo goed zijn dat die ouders het op hun werk oplopen, en daarna naar hun kinderen verspreiden.

Naar mijn idee moeten we voorzichtig zijn met dit soort conclusies eraan verbinden.
Ja eens hoor. Vind alleen dat scholen te snel als veilig wordt bestempeld , en speelt geen rol, terwijl het de meest logische oorzaak van grootschalige verspreiding tussen huishoudens is wanneer kinderen van 12-18 even besmettelijk zijn als volwassenen.
En we weten dat het virus binnen veel meer verspreid dan buiten. Vooral met veel mensen voor langere tijd in slecht geventileerde ruimtes.

Plus we kunnen die percentages van het bco niet heel serieus nemen. Dat overzicht is al een poos kwijt.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:10
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:07 schreef trein2000 het volgende:
Oei. OMT adviseerde om restaurants open te houden en enkel cafés en café-restaurants te sluiten. https://www.ad.nl/dossier(...)en-blijven~a986bba8/

Is Willemsen al ontploft?
Dat had ik eigenlijk verwacht gisteren, dat alleen de natte horeca, zeg maar, dicht zou moeten.
Nataliewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:10
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:05 schreef Q.C.Passed het volgende:
Net een topic over geopend. Maar het was niet duidelijk voor de moderator dat het een vraag omtrent corona was.
Door de huidige sfeer worden mondkapjes verplicht.

Weet iemand hier tot hoever en hoeveel je je gezicht mag bedekken?

Heb onder andere overgevoeligheid voor fel licht. Loop dus overdag met een zonnebril op.
Daarbij draag ik een muts of een pet om mijn kale kop te beschermen tegen ijskoude airco's en tocht.

Door de verplichting van het mondkapje in de winkels e.d. loop ik er voor mijn gevoel bij als een overvaller. Nog meer angst dus.. althans, voor een ander dan in dit geval. Kan dit zomaar?
Het is allemaal verklaarbaar & denk dat het wel mee valt met hoe mensen erover denken, hoor. Mensen zijn over 't algemeen meer met zichzelf bezig dan met een ander.
Cesare-Borgiawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:10
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
Beterschap!
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:11
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
En al blijkt het corona te zijn .. dan nog is de kans inmens groot dat je er zonder kleerscheuren vanaf komt.

En verder, beterschap!
Blikwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:11
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:11 schreef Blik het volgende:

[..]

Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
:')
Nataliewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
Oef, sterkte. Covid-19 of niet, zo te horen voel je je in ieder geval niet best. Al deze klachten horen ook bij griep, dus hopelijk valt het mee.
groenenwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
Japie hoopt toch nog wel op een beetje afvlakking als gevolg van de 28 september maatregelen.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:09 schreef Cesare-Borgia het volgende:

[..]

Ja eens hoor. Vind alleen dat scholen te snel als veilig wordt bestempeld , en speelt geen rol, terwijl het de meest logische oorzaak van grootschalige verspreiding tussen huishoudens is wanneer kinderen van 12-18 even besmettelijk zijn als volwassenen.
En we weten dat het virus binnen veel meer verspreid dan buiten. Vooral met veel mensen voor langere tijd in slecht geventileerde ruimtes.

Plus we kunnen die percentages van het bco niet heel serieus nemen. Dat overzicht is al een poos kwijt.
Ik denk dat het vooral is dat ze er absoluut niet aan willen om lagere en middelbare scholen te sluiten, en dat benoemden ze gisteren ook. Als ze er duidelijk over zijn zou ik met plezier (nouja, ik zou wel mopperen, maar dat terzijde) 4 weken deze maatregelen hebben om te zorgen dat kinderen nog naar school kunnen.

Mijn schoonmoeder geeft les aan kinderen met een achterstand (rugzakje) op een basisschool. Sinds afgelopen maart heeft zij 3x zoveel kinderen gekregen, veelal hebben die kinderen sinds de scholen in maart dicht gingen geen enkele les gevolgd doordat (in veel gevallen) hun ouders de taal niet machtig zijn, hun ouders overlopen van de stress en ga zo maar door.
Q.C.Passedwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:07 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Ja, want 'corona'
Alles kan en mag dan ineens en een hoop rechten en regels worden ineens over de schutting geflikkerd. Of wel dusdanig gemanipuleerd dat er een wetswijziging volgt.

Ontopic: ik heb oprecht met je te doen in deze situatie. Vind het heel naar voor je. Nog een mooi voorbeeld dat we compleet doorslaan.
We gaan het meemaken, bedankt voor het medeleven.
Als boefje door de supermarkt dan maar :D
WheeledWarriorwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:12
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:11 schreef Blik het volgende:

[..]

Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
Welnee.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:13
Het OMT vond het belangrijk om de scholen open te houden, vanwege het grote belang. "Maar dat betekent wel dat je elders meer maatregelen moet nemen, om op een pakket te komen dat het R-getal voldoende terugbrengt", aldus Van Dissel.

Bron: NOS

@VoMy @chratnox

Maw, de verspreiding wordt wel erkend, anders was er geen effect op de R.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:13
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef VoMy het volgende:

[..]

'Zogenaamd' :') Lekkere diskwalificatie van de gegeven reden zonder een argument te geven waarom die reden niet klopt. Nee, dat maakt de rest van je verhaal vast een stuk sterker :').

Je weet dat de bron van de meeste besmettingen die bij de GGD komen niet bekend is en juist herleiden naar scholen een stuk makkelijker omdat je daarbij precies weet wie waar en wanneer aanwezig is? Dit geeft een gierende bias in rapportage.

Het is dus niet volledige willekeur dat er niet wordt ingegrepen op scholen. Er zijn geen goede aanwijzingen dat scholen een belangrijke rol spelen in de verspreiding van het coronavirus, daar waar dat voor de horeca en dan met name cafébezoek, aangegeven is dat dat wel het geval is.
Die cijfers zijn er niet voor niets hé. Procentueel gezien meer besmettingen op scholen. Punt. Talloze reisbewegingen. Ja, van een grote groep weten we niet waar ze het hebben opgelopen, maar dat kan net zo goed komen door de scholen natuurlijk. Moeder word besmet door haar zoon die het op school heeft opgelopen bv.

Als je de officiele cijfers niet eens als een bron wil aannemen (behalve als het jezelf uitkomt) valt er ook niet inhoudelijk te discussieren; onderbuikgevoelens kan ik niks mee.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:11 schreef Blik het volgende:

[..]

Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
Er zijn afgelopen week 240.000 tests gedaan, en er waren er ~44.000 positief. Kans is nog steeds groter dat je iets anders hebt.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
Foutje
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:12 schreef Q.C.Passed het volgende:

[..]

We gaan het meemaken, bedankt voor de medeleven.
Als boefje door de supermarkt dan maar :D
Met een beetje mazzel hoef je je boodschappen niet te betalen krijg je nog geld toe :7
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:05 schreef Elan het volgende:

[..]

Jij begon over 8000 scholen (waarvan ca 7500 basisscholen), terwijl ik expliciet heb gezegd dat een eventuele sluiting zou gaan over middelbare scholen. Als je dat verschil al niet kunt duiden is het lastig een fatsoenlijke discussie met jou te voeren op inhoud.

Er zijn 1500 middelbare scholen.
quote:
Veel middelbare scholen sluiten als er besmettingen geregistreerd worden nu al voor de zekerheid de deuren.. Omdat er geen eenduidend beeld is of kinderen elkaar nu daadwerkelijk op school besmetten of primair in de thuissituatie. Jij schijnt die statistieken allemaal voor handen te hebben, hoewel je er nog niet een gepost hebt. Maar die potentiele clusters worden dus niet meer geregistreerd door GGD's. Het beeld dat ontstaat bij betrokkenen is dat er echter wel degelijk clusters op scholen ontstaat, dus er is een indicatie dat het op school KAN plaatsvinden. Alleen niemand weet of dit klein of grootschalig is. Voor mbo's en hbo's is het helemaal geen discussie want dat betreft nagenoeg altijd volwassenen of in elk geval mensen die een reëel besmettingsgevaar vormen.

Jij hebt die statistieken ook voorhanden, maar je gebruikt ze niet. Het RIVM publiceert, zoals je misschien weet als je je zou interesseren in de inhoud, elke dinsdag een document met tal van cijfers en overzichten en gerapporteerde en geschatte en geteste besmettingen, uitgesplitst naar allerlei groepen. Dat is het overzicht, dat is geen geheime bron van statistieken die ik 'wel of niet' zou hebben, maar die kun je gewoon zelf raadplegen. Iets wat je niet doet, aangezien je het veel makkelijker vindt om hier elke keer te zeggen dat de scholen dicht moeten.

En je begint ook weer of iets op een school 'kan' gebeuren. Maar het gaat niet om 'kan', het gaat om waarschijnlijkheid, significantie, impact, invloed. Alles 'kan', maar niet alles is significant genoeg om rekening mee te houden.

Wil je nog een keer wat lezen, dan ga ik even schaamteloos doen aan zelfcitatie:

quote:
0s.gif Op dinsdag 13 oktober 2020 18:10 schreef VoMy het volgende:

[..]

In dat kader van gemakkelijke zondebokken, laten we de scholen er nog eens bijpakken.
Het is nu week 41 en de scholen gingen allemaal zo rond week 34-36 open. Dat de scholen geen grote rol speelden in de verspreiding van corona bleek al wel uit het feit dat de regiospreiding in de opening niet terug te zien was in een gelijksoortige regiospreiding in de opkomst van coronabrandhaarden, maar soit, voor niet iedereen was dit duidelijk - velen kiezen er gewoon voor om dit soort aanwijzingen waar mogelijk te negeren om niet van hun stokpaardje af te hoeven.

Worden scholieren toevallig getest? Jawel hoor.
[ afbeelding ]

Tussen week 35 en week 38 werden bijvoorbeeld ontzettend veel middelbare scholieren getest, elke week meer, met in week 38 dus meer dan 30.000. Dat is echt heel erg veel. Het aantal positieve tests lag daarentegen heel erg laag. Pas vanaf week 39 (dat is de week van 21-28 september) neemt het aandeel positieve tests duidelijk toe.

Kunnen we dat vergelijken met andere groepen mensen? Ja dat kan.
[ afbeelding ]

Cijfers uitgesplits naar hele andere groepen. Daar zien we bijvoorbeeld dat bij de horeca het percentage positieven al aan het toenemen was in week 37, net als bij mantelzorgers en mensen met een contactberoep. Niet geheel toevallig de groepen mensen die lange tijd in de nabijheid van andere mensen zijn, waarschijnlijk. De stijging bij kinderen lijkt eerder achter deze golf aan te lopen, dan dat hij deze vooruitgaat - iets wat je zou verwachten als de kinderen de aanstichter zouden zijn van de golf.

Ook is het mooi om te zien dat het percentage positief bij het eerste beginnetje van de tweede golf, eind juli/begin augustus (dus nog voor de schoolopeningen), ook heel keurig terugkomt in het grafiekje voor de kinderen tussen de 12 en de 17. Terwijl ze toen dus niet eens op school zaten.

Al met al geven deze grafieken geen enkele reden om aan te nemen dat het openen van de scholen en de besmettingen die daar plaats zouden vinden, de drijvende kracht zijn achter deze opleving van het coronavirus. Dan zouden de besmettingscijfers onder kinderen voordat ze elders omhoog gingen, al omhoog moeten zijn gegaan. En dat heeft niet gelegen aan een gebrek aan tests, zoals te zien was in het eerste plaatje is er zeer uitgebreid getest onder de kinder.

Het heeft er veel meer van weg dat kinderen pas nu in grotere mate besmet raken, nu ook de mensen/volwassenen om hun heen besmet raken. En dat gebeurt dan dus niet op school, maar bijvoorbeeld thuis.

Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:04 schreef VoMy het volgende:

[..]

Het ligt aan jou.
Dit is precies het probleem. Het is volstrekt vanzelfsprekend. Nobuddy cares of iets volstrekt vanzelfsprekend is. Sommige dingen lijken vanzelfsprekend, maar gebeuren niet, en sommige dingen lijken niet vanzelfsprekend en gebeuren constant. Je moet je niet baseren op wat voor jouw gevoel 'volstrekt vanzelfsprekend' is, en wat voor jouw gevoel 'volstrekt vanzelfsprekend' is, is in ieder geval niet de moeite waard om dat dag in dag uit, elke keer weer, zonder verdere toelichting of onderbouwing, hier te herhalen.

Nogmaals, op een rijtje:
- De scholen blijven open.
- Het standpunt is altijd geweest dat de scholen niet dicht hoeven.
- Uit de cijfers blijkt op het eerste oog niet dat het openen van de scholen invloed heeft gehad op het begin of de sterkte van de tweede golf.

Dat is de situatie zoals ie nu is. Wat doet er dan vooral niet toe? Wat voor een buitenstaander volstrekt vanzelfsprekend is. Daar zou werkelijk nooit naar geluisterd moeten worden, niet door het RIVM, niet door het OMT, niet door de scholen, niet door Rutte, niet door het kabinet. Want wat volstrekt vanzelfsprekend is, is totaal niet onderbouwd en er is geen enkele reden om aan te nemen dat het dus ook daadwerkelijk zo is.
Eh, nee. Van Dissel - die overigens weer een uitstekende presentatie gaf - noemde het in zijn briefing niet voor niets een 'dilemma'. Helaas vroeg geen van de kamerleden hem er dieper op in te gaan.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:14
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:11 schreef Blik het volgende:

[..]

Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
Ieder jaar zodra de 'r' weer in de maand zit, begint het griepseizoen. Maar nu ineens niet meer want we hebben corona.

I don't buy it.
Nataliewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:15
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:11 schreef Blik het volgende:

[..]

Kans is klein aangezien er op dit moment geen actief griepvirus is, dus als je klachten hebt is de kans groot dat je juist Corona hebt
Er is altijd wel ergens griep, het ontstaat niet uit het niets ofzo. Maar idd, we hebben nog lang geen epidemie. Hoop desalniettemin dat er geen sprake is van covid-19. Voor de eerste keer zo'n nieuw virus krijgen, dat lijkt me - ook geestelijk - geen pretje.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:15
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:14 schreef StateOfMind het volgende:

[..]

Met een beetje mazzel hoef je je boodschappen niet te betalen krijg je nog geld toe :7
Ik moest lachen :')
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:07 schreef trein2000 het volgende:
Oei. OMT adviseerde om restaurants open te houden en enkel cafés en café-restaurants te sluiten. https://www.ad.nl/dossier(...)en-blijven~a986bba8/

Is Willemsen al ontploft?
Van Dissel gaf aan dat het OMT geen juridische kennis heeft en bij dit advies niet heeft meegewogen of een scheiding tussen restaurants en café-restaurants überhaupt mogelijk is.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:13 schreef Jazeg het volgende:
Het OMT vond het belangrijk om de scholen open te houden, vanwege het grote belang. "Maar dat betekent wel dat je elders meer maatregelen moet nemen, om op een pakket te komen dat het R-getal voldoende terugbrengt", aldus Van Dissel.

Bron: NOS

@:vomy @:chratnox

Maw, de verspreiding wordt wel erkend.
Duidelijk, dank je wel. Goed dat daar dan duidelijkheid over is, die was er tot nu toe niet. Ik kan me er persoonlijk wel in vinden. Als ik tussen scholen en horeca moest kiezen was het voor mij ook makkelijk.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:16
OMT adviseerde ook om te kijken of teamsporten buiten wel toegestaan konden worden.

Zou Geert al klaar staan?
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:04 schreef VoMy het volgende:

[..]

Nogmaals, op een rijtje:
- De scholen blijven open.
- Het standpunt is altijd geweest dat de scholen niet dicht hoeven.
Ik begrijp dat dat het beleid is. Maar dat is mijns inziens gebaseerd op de wens om de scholen open te houden in verband met de gevolgen voor ouders en leerlingen, niet omdat het verstandig is ten aanzien van de volksgezondheid.

En daar kun je ook best achterstaan natuurlijk. Maar wees er ook eerlijk over en zeg niet dat er nauwelijks besmettingen op scholen plaatsvinden, want dat is gewoon niet waar.

quote:
- Uit de cijfers blijkt op het eerste oog niet dat het openen van de scholen invloed heeft gehad op het begin of de sterkte van de tweede golf.
Ik heb daar dus ernstige twijfels bij. Ten eerste zijn er maar weinig goede cijfers, dus we tasten sowieso half in het duister. Maar ten tweede zijn de cijfers die wel beschikbaar zijn helemaal niet zo gunstig. Zoals bekend is het percentage mensen dat via een school besmet is hoger dan via de horeca. Maar ook is het aantal directe besmettingen via scholen natuurlijk maar een kant van het verhaal, want kinderen steken vervolgens weer hun ouders aan, die het weer op hun werk verspreiden etc.

Laat ik het zo zeggen: als mensen thuis moeten werken, omdat ze elkaar anders op kantoor aansteken, waarom kunnen kinderen dan wel de hele dag met elkaar opeengepakt in een klaslokaal zitten? Ik weet niet hoe het bij jou je werk is, maar ik hou aanzienlijk meer afstand van m'n collega's dan leerlingen op een middelbare school over het algemeen.

quote:
Dat is de situatie zoals ie nu is. Wat doet er dan vooral niet toe? Wat voor een buitenstaander volstrekt vanzelfsprekend is. Daar zou werkelijk nooit naar geluisterd moeten worden, niet door het RIVM, niet door het OMT, niet door de scholen, niet door Rutte, niet door het kabinet. Want wat volstrekt vanzelfsprekend is, is totaal niet onderbouwd en er is geen enkele reden om aan te nemen dat het dus ook daadwerkelijk zo is.
We zijn hier ook niet het kabinet of het RIVM aan het inlichten he, we hebben hier een discussie met leken onder elkaar. Een topic is geen rapportage dat naar het management wordt gestuurd en dus alleen goed gecontroleerde feiten mag bevatten, mensen delen hier standpunten, meningen en andere rommelige zaken die niet altijd zo kwantificeerbaar zijn als jij blijkbaar graag ziet.
Zawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:19 schreef VoMy het volgende:
Is iemand dit al opgevallen trouwens:
Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van vorige week, met methode:
YbLhaXZ.png]afbeelding

Schattingen van het aantal besmettelijken in de RIVM-file van deze week, met een andere methode:
4B93nCv.png]afbeelding

De piek van het voorjaar is behoorlijk omlaag gehaald, het aantal besmettelijke personen nu is ook omlaag bijgesteld, maar minder.
Marino van Zelst had er gister nog een schijtlollig memepje aangewijd hoe we nu op het niveau van 17 maart zitten volgens mij deze grafiek, maar inhoudelijk ingaan op de gewijzigde methodiek zat er natuurlijk weer niet in.
WTF, dit kun je toch niet verkopen als RIVM, en is puur angst zaaien.

Een verschilletje van 120.000 of eigenlijk 145.000 totaal.

En dan te bedenken dat ze het eerst over 560.000 besmettingen hadden in die periode, in de vorm van 3,3% van de bevolking.

Onaanvaardbaar dit.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:09 schreef Cesare-Borgia het volgende:

[..]

Ja eens hoor. Vind alleen dat scholen te snel als veilig wordt bestempeld , en speelt geen rol, terwijl het de meest logische oorzaak van grootschalige verspreiding tussen huishoudens is wanneer kinderen van 12-18 even besmettelijk zijn als volwassenen.
Maar dat boeit dus geen fuck, wat jij de meest logische oorzaak vindt onder voorbehoud van gelijke besmettelijkheid. Geen enkel coronavirus kan het iets interesseren wat jij de meest logische oorzaak vindt en tot nog toe lijkt het er dus niet op dat het coronavirus naar je luistert en scholen als belangrijkste schakel in het verspreiden neemt.
Gretzlwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:17
In Amsterdam is de situatie intussen even schrijnend als in Madrid, als je kijkt naar relatief aantallen en percentage besmette personen. Hoe heeft het zo ver kunnen komen?

twitter
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:18
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:13 schreef Jazeg het volgende:
Het OMT vond het belangrijk om de scholen open te houden, vanwege het grote belang. "Maar dat betekent wel dat je elders meer maatregelen moet nemen, om op een pakket te komen dat het R-getal voldoende terugbrengt", aldus Van Dissel.

Bron: NOS

@:vomy @:chratnox

Maw, de verspreiding wordt wel erkend, anders was er geen effect op de R.
Ik vond dat ook een belangrijke opmerking. Het is duidelijk dat het OMT kijkt naar een pakket maatregelen waarmee het reproductiegetal omlaag kan worden gebracht en het uitgangspunt daarbij is om aan scholen een uitzonderingspositie te geven. Maar dat is wel een dilemma, zo leid ik af, omdat scholen wel degelijk bijdragen aan de besmettingen.

Vanuit het oogpunt van het OMT heb ik hier begrip voor. Als moeder van schoolgaande kinderen en iemand die tot een risicogroep behoort vind ik het minder tof.
Gretzlwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:19
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:16 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik begrijp dat dat het beleid is. Maar dat is mijns inziens gebaseerd op de wens om de scholen open te houden in verband met de gevolgen voor ouders en leerlingen, niet omdat het verstandig is ten aanzien van de volksgezondheid.
Stond vanochtend in AD een goed stuk dat waarschijnlijk exemplarisch is voor de situatie waar honderdduizenden gezinnen nu in zitten. Een of meer gezinsleden hebben een verhoogd risico, maar hun kinderen moeten wel les volgen...

https://www.ad.nl/utrecht(...)aanstellen~a9a4f44e/
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:19
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:17 schreef Za het volgende:

[..]

WTF, dit kun je toch niet verkopen als RIVM, en is puur angst zaaien.

Een verschilletje van 170.000.

En dan te bedenken dat ze het eerst over 560.000 besmettingen hadden in die periode, in de vorm van 3,3% van de bevolking.

Onaanvaardbaar dit.
En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:20
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:43 schreef Momo het volgende:
Wel interresant nu praatje van Van Dissel, een sneltest heeft een grotere kans op false negative dan PCR test.
Dat verhaal over de sneltesten was inderdaad interessant. Hij legde goed uit wat de nadelen ervan zijn.
Vallonwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:20
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 07:26 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Ze waren wel al aan het rellen gisteravond in Drn Haag. En officieel zijn demonstraties noet verboden. Maar door de aanvullende regelgeving van gisteravond wordt het je welhaast onmogelijk gemaakt.

Tenzij je BLM heet, dan is alles geoorloofd.
Dat is ondertussen ook het trieste dat vrijheid van beweging, demonstratie, vereniging, uiting en wat van je leven te maken; nu wordt ontzegd. En dat alles voor een virus dat vooral selectief kwetsbaren met onderliggende problemen treft. Beschermen met aanvullende maatregelen die niet eens beschermen maar vooral de samenleving perspectiefloos wegdrukt in de spelonken van ingeprate schuld.

De complete waanzin heeft toegeslagen. Wat is erger, het virus of de vermaakte angst voor het virus ?

Ik meld het nog maar een keer.... het aantal "verloren" gegane levensjaren is iets van 400.000 jaar om daarmee 21.000 jaar te kunnen "winnen" bron:medischcontact. Jaren die in geen enkele verhouding staat tot die van een vooral jonge generatie. " ‘Covid goes cuckoo’."

Ik blijf het herhalen: wat is het plan, perspectief tot er al of niet (g)een vaccin is ?

Een routestrafkaart uitdelen op grond van een oncontroleerbaar en arbitrair getal per 100.000 inwoners is zottigheid.
Hier ook in begrijpen dat virologisch 100 in een dichtbevolkt stadsgebied minder erg is dan die in een uitgestrekt landelijk gebied worden waargenomen. Dan in beide dezelfde criteria hanteren, is doorgeslagen gekkigheid omdat men redeloos is geworden.

Prima als er wel een veilig vaccin komt dat voor iedereen bruikbaar is maar tot die tijd daar niet op gaan rekenen.
En ja het betere plan is alle omstandigheden is dat we mensen informeren hoe hun verantwoordelijkheid als gedrag met handvatten naar keuze in te zetten. Hoe (vermeende) kwetsbaren zich als eigen keuze daarin kunnen opstellen om zichzelf met aangereikte mogelijkheden te beschermen tegen een besmetting.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:21
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Voortschrijdend inzicht heet zoiets. De betrouwbaarheidsintervallen zijn niet voor niets zo groot.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:21
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:13 schreef Jazeg het volgende:
Het OMT vond het belangrijk om de scholen open te houden, vanwege het grote belang. "Maar dat betekent wel dat je elders meer maatregelen moet nemen, om op een pakket te komen dat het R-getal voldoende terugbrengt", aldus Van Dissel.

Bron: NOS

@:vomy @:chratnox

Maw, de verspreiding wordt wel erkend, anders was er geen effect op de R.
Ja, het doet heus iets om de scholen dicht te gooien, want dat ontken ik ook nergens, maar de effectiviteit van die maatregel wordt echt schromelijk overschat aangezien ze dus niet, zoals de hele tijd gezegd wordt, de meest logische/volkomen vanzelfsprekende manier zijn van coronabesmettingen. Dat is gewoon niet zo, scholen spelen voor zover bekend geen grote rol in het verspreiden van het coronavirus.

Dit is hetzelfde als met die mondkapjes. Mensen halen in hun hoofd dat mondkapjes de oplossing zijn en beginnen de hele tijd door te miepen over mondkapjes, bij elk pakket aan maatregelen gaat het alleen maar over mondkapjes, alsof de impact van die maatregel alle andere maatregelen gaat overtreffen.
Nu ook weer. De amateursport ligt stil, de horeca ligt stil, winkels gaan dicht na 8 uur, iedereen moet zowat thuiswerken. En dan is er toch een groep mensen die van meet af aan al aan het doorzagen was over de scholen, die niet veel verder komt dan nog steeds doorzagen over de scholen, alsof het wel/niet-sluiten van de scholen het verschil is tussen leven en dood en ze dat wel nog even elke dag, in elk draadje willen benadrukken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:21
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:18 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik vond dat ook een belangrijke opmerking. Het is duidelijk dat het OMT kijkt naar een pakket maatregelen waarmee het reproductiegetal omlaag kan worden gebracht en het uitgangspunt daarbij is om aan scholen een uitzonderingspositie te geven. Maar dat is wel een dilemma, zo leid ik af, omdat scholen wel degelijk bijdragen aan de besmettingen.

Vanuit het oogpunt van het OMT heb ik hier begrip voor. Als moeder van schoolgaande kinderen en iemand die tot een risicogroep behoort vind ik het minder tof.
Het moet naar mijn mening beter uitgelegd worden, met daarbij de keuze. Iets als: Kies jij er als ouder voor om je kind thuis te houden omdat je in een risicogroep zit? Dat kan, leerplicht blijft, dus je kind moet wel blijven leren en dat wordt (geen idee hoe) gecontroleerd. Als je je dan niet comfortabel erbij voelt heb je de keuze.

Ik snap best dat als je in een risicogroep zit dit koud op je dak komt.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:21
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:16 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Van Dissel gaf aan dat het OMT geen juridische kennis heeft en bij dit advies niet heeft meegewogen of een scheiding tussen restaurants en café-restaurants überhaupt mogelijk is.
Ik zie niet in waarom dat juridisch niet zou kunnen.
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:21
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:08 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]

Ik wordt vanavond getest. Heb verkoudheid, hoesten, hoofdpijn, koorts (38.4°C). Ik heb me vanaf het begin afaan aan alle maatregelen gehouden.

Hopelijk is het maar een griepje...
Beterschap!
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:22
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:47 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ik vind het een opmerkelijke resultaat van de nieuwe rekenmethode waar nog niet zoveel aandacht naar uit is gegaan. Het geheel aan besmettingen wordt echt een stuk lager geschat ook nu.
Is het wel een nieuwe rekenmethode of zijn de brondata uit de eerste grafiek die van het RIVM en die uit de tweede die van NICE?
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:22
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Ik zie niet in waarom dat juridisch niet zou kunnen.
Blijkbaar was dat de opinie van het kabinet.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:22
Wanneer ben je een grotere hufter:

A) je viert je verjaardag, er komen 4 mensen van buiten je gezin
B) je maakt een vliegreis, er komen 300 mensen van buiten je gezin

Het antwoord is natuurlijk A! Want dat is gewoon vies verboden bah!
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:22
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Je lijkt vooral alles maar aan te willen grijpen om de situatie te bagatelliseren, eerlijk gezegd.
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:23
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef chratnox het volgende:

[..]

Het moet naar mijn mening beter uitgelegd worden, met daarbij de keuze. Iets als: Kies jij er als ouder voor om je kind thuis te houden omdat je in een risicogroep zit? Dat kan, leerplicht blijft, dus je kind moet wel blijven leren en dat wordt (geen idee hoe) gecontroleerd. Als je je dan niet comfortabel erbij voelt heb je de keuze.

Ik snap best dat als je in een risicogroep zit dit koud op je dak komt.
De scholen van mijn kinderen hebben allebei aangegeven dat je in dit soort gevallen in overleg kunt.
Gretzlwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:23
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:16 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik begrijp dat dat het beleid is. Maar dat is mijns inziens gebaseerd op de wens om de scholen open te houden in verband met de gevolgen voor ouders en leerlingen, niet omdat het verstandig is ten aanzien van de volksgezondheid.

En daar kun je ook best achterstaan natuurlijk. Maar wees er ook eerlijk over en zeg niet dat er nauwelijks besmettingen op scholen plaatsvinden, want dat is gewoon niet waar.
[..]

Ik heb daar dus ernstige twijfels bij. Ten eerste zijn er maar weinig goede cijfers, dus we tasten sowieso half in het duister. Maar ten tweede zijn de cijfers die wel beschikbaar zijn helemaal niet zo gunstig. Zoals bekend is het percentage mensen dat via een school besmet is hoger dan via de horeca. Maar ook is het aantal directe besmettingen via scholen natuurlijk maar een kant van het verhaal, want kinderen steken vervolgens weer hun ouders aan, die het weer op hun werk verspreiden etc.
Overzicht van alle scholen met besmettingen. Dat zijn er nogal wat, ruim boven de 500 bekend.

Wordt bijgehouden door [url=https://twitter.com/sdicht]dit account[/url[.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:23
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef Jazeg het volgende:

[..]

Voortschrijdend inzicht heet zoiets. De betrouwbaarheidsintervallen zijn niet voor niets zo groot.
In 1 en dezelfde tabel snap ik dat er een marge moet worden genomen.
Maar 2 tabellen, 2 berekeningsmethoden naast elkaar leggen met dan zo'n verschil in uitkomst .. nee.

En dan gaan ze in de media natuurlijk weer de getallen gebruiken waarbij de uitkomst het slechtste is, zodat de angst er flink in gejaagd wordt bij de mens.

Not me :N
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:23
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:22 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Blijkbaar was dat de opinie van het kabinet.
Is dat zo? Of zijn die gegaan voor 1 duidelijke lijn om onduidelijkheid en grensgevallen te voorkomen?
Qarradwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:23
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:22 schreef Mr.Sandman het volgende:
Wanneer ben je een grotere hufter:

A) je viert je verjaardag, er komen 4 mensen van buiten je gezin
B) je maakt een vliegreis, er komen 300 mensen van buiten je gezin

Het antwoord is natuurlijk A! Want dat is gewoon vies verboden bah!
A en B, hoewel ik niet zou schelden
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Gelukkig dat ze zich niet blind vasthouden aan de oudere aanname. Dit is wat ik eerder bedoelde met proefkonijnen. Simpele feit is, we weten het niet.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:24
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:16 schreef Tijn het volgende:

[..]
Ik heb daar dus ernstige twijfels bij. Ten eerste zijn er maar weinig goede cijfers, dus we tasten sowieso half in het duister.
Er zijn best veel goede cijfers en zeker voor wat betreft scholieren, die zijn echt bovenmatig veel getest na de opening van de scholen, zeker als je bedenkt dat ze relatief weinig symptomen veroorzaken.
Bovendien, er zijn geen goede cijfers, wil nog niet zeggen dat je helemaal maar niet met cijfers moet komen en je kunt afdoen met teksten als 'volkomen logisch'.
[quote]
Cesare-Borgiawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:12 schreef chratnox het volgende:

[..]

Ik denk dat het vooral is dat ze er absoluut niet aan willen om lagere en middelbare scholen te sluiten, en dat benoemden ze gisteren ook. Als ze er duidelijk over zijn zou ik met plezier (nouja, ik zou wel mopperen, maar dat terzijde) 4 weken deze maatregelen hebben om te zorgen dat kinderen nog naar school kunnen.

Mijn schoonmoeder geeft les aan kinderen met een achterstand (rugzakje) op een basisschool. Sinds afgelopen maart heeft zij 3x zoveel kinderen gekregen, veelal hebben die kinderen sinds de scholen in maart dicht gingen geen enkele les gevolgd doordat (in veel gevallen) hun ouders de taal niet machtig zijn, hun ouders overlopen van de stress en ga zo maar door.
Ja, ze moeten ook open blijven zolang het kan.

Alleen heb liever wel het echte verhaal. Als middelbare scholen een rol spelen zijn er zat maatregelen te bedenken zonder heel veel bedrijven om zeep te helpen immers.
sjorsie1982woensdag 14 oktober 2020 @ 13:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Wie vinden dat raar dan? Ik denk eerder dat niemand het iets interesseert.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:23 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Is dat zo? Of zijn die gegaan voor 1 duidelijke lijn om onduidelijkheid en grensgevallen te voorkomen?
Dat laatste, denk ik. OMT moet zich niet met juridische zaken oid bezig houden, die moeten een advies geven op basis van hun kennis en als daar dan uitkomt dat restaurants wel open kunnen blijven maar de regering dat te complex vind dan ligt die beslissing waar hij hoort, bij de regering.
OProgwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:23 schreef Gretzl het volgende:

[..]

Overzicht van alle scholen met besmettingen. Dat zijn er nogal wat, ruim boven de 500 bekend.
Ik heb bij het blijven roepen dat kinderen weinig rol spelen in de besmetting en dan middelbare scholen op de hoop van basisscholen vegen, want het is school, een beetje het idee dat de wens is de vader van de gedachte is.
Giawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Momo het volgende:
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
Groot gelijk.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:05 schreef Q.C.Passed het volgende:
Net een topic over geopend. Maar het was niet duidelijk voor de moderator dat het een vraag omtrent corona was.
Door de huidige sfeer worden mondkapjes verplicht.

Weet iemand hier tot hoever en hoeveel je je gezicht mag bedekken?

Heb onder andere overgevoeligheid voor fel licht. Loop dus overdag met een zonnebril op.
Daarbij draag ik een muts of een pet om mijn kale kop te beschermen tegen ijskoude airco's en tocht.

Door de verplichting van het mondkapje in de winkels e.d. loop ik er voor mijn gevoel bij als een overvaller. Nog meer angst dus.. althans, voor een ander dan in dit geval, mij maakt het niks uit. Kan dit zomaar?
Ja kan. Het verbod op gezichtsbedekkende kleding geldt kort gezegd alleen in overheidsgebouwen en OV maar kent een uitzondering als het noodzakelijk is voor de gezondheid.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:14 schreef VoMy het volgende:

[..]

Er zijn 1500 middelbare scholen.
[..]

Jij hebt die statistieken ook voorhanden, maar je gebruikt ze niet. Het RIVM publiceert, zoals je misschien weet als je je zou interesseren in de inhoud, elke dinsdag een document met tal van cijfers en overzichten en gerapporteerde en geschatte en geteste besmettingen, uitgesplitst naar allerlei groepen. Dat is het overzicht, dat is geen geheime bron van statistieken die ik 'wel of niet' zou hebben, maar die kun je gewoon zelf raadplegen. Iets wat je niet doet, aangezien je het veel makkelijker vindt om hier elke keer te zeggen dat de scholen dicht moeten.

En je begint ook weer of iets op een school 'kan' gebeuren. Maar het gaat niet om 'kan', het gaat om waarschijnlijkheid, significantie, impact, invloed. Alles 'kan', maar niet alles is significant genoeg om rekening mee te houden.

Wil je nog een keer wat lezen, dan ga ik even schaamteloos doen aan zelfcitatie:
[..]

Dit gaat puur over het aantal besmettelijken per leeftijdscategorie. De omstandigheden spelen natuurlijk ook een rol in de verspreiding, juist daar gaat de discussie nu al die tijd over. Overvolle klaslokalen, weinig afstand houden, wellicht ook vaker een asymptomatisch verloop dus minder getest. Die factoren lees ik nergens terug. Ook worden clusters op scholen niet individueel geregistreerd door de GGD's of meegenomen in het BCO.
Als er 8 positief testen uit één klas kan het natuurlijk dat ze dat in de privésfeer hebben opgelopen, maar het kan ook op school zijn gebeurd. Niemand heeft daar een beeld bij en dus krijg je paniek onder schoolbestuur en gaan ze klassen naar huis sturen of zelfs hele scholen sluiten. Resultaat is onevenredig hoog verzuim, dan had je wellicht beter kunnen inzetten op deeltijdschool en online lessen. Want nu zit alsnog 15% thuis.

Hoe kom je trouwens aan de 1500? Ik lees op de CBS site dat er maar 650 scholen zijn qua voortgezet

https://opendata.cbs.nl/s(...)53/table?fromstatweb

Totaal voortgezet onderwijs (vo) 650

Verder negeer je mijn vraag over de hogescholen voor wie ook geen nieuwe maatregelen zijn aangekondigd. Kunnen die ook openblijven? Want in die groep zijn de besmettingen sowieso heel erg hoog.

Basisscholen sowieso open, daar is iedereen het denk ik wel over eens.
Zawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Het is duidelijk waarom ze dit doen, maar het deugt gewoon niet dat ze het doen.

Het is bizar te suggereren op het dashboard dat we bijna op de situatie van de piek zitten.

Mensen hebben recht op eerlijke info niet op ophitsing.

De representatieve steekproef van Sanquin van april moet leidend zijn.
sjorsie1982woensdag 14 oktober 2020 @ 13:26
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:22 schreef Mr.Sandman het volgende:
Wanneer ben je een grotere hufter:

A) je viert je verjaardag, er komen 4 mensen van buiten je gezin
B) je maakt een vliegreis, er komen 300 mensen van buiten je gezin

Het antwoord is natuurlijk A! Want dat is gewoon vies verboden bah!
B want dat is slecht voor het milieu
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:26
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:24 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Wie vinden dat raar dan? Ik denk eerder dat niemand het iets interesseert.
Mensen die dagelijks met data en cijfers werken, zeker van cijfers die een grote onzekerheidsfactor hebben, vinden totaal niets vreemds aan de getoonde grafieken maar het probleem is dat sommigen denken dat ze experts zijn en als zodanig commentaar geven zonder daardwerlijke kennis te hebben.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-10-2020 13:27:55 ]
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja, het doet heus iets om de scholen dicht te gooien, want dat ontken ik ook nergens, maar de effectiviteit van die maatregel wordt echt schromelijk overschat aangezien ze dus niet, zoals de hele tijd gezegd wordt, de meest logische/volkomen vanzelfsprekende manier zijn van coronabesmettingen. Dat is gewoon niet zo, scholen spelen voor zover bekend geen grote rol in het verspreiden van het coronavirus.

Dit is hetzelfde als met die mondkapjes. Mensen halen in hun hoofd dat mondkapjes de oplossing zijn en beginnen de hele tijd door te miepen over mondkapjes, bij elk pakket aan maatregelen gaat het alleen maar over mondkapjes, alsof de impact van die maatregel alle andere maatregelen gaat overtreffen.
Nu ook weer. De amateursport ligt stil, de horeca ligt stil, winkels gaan dicht na 8 uur, iedereen moet zowat thuiswerken. En dan is er toch een groep mensen die van meet af aan al aan het doorzagen was over de scholen, die niet veel verder komt dan nog steeds doorzagen over de scholen, alsof het wel/niet-sluiten van de scholen het verschil is tussen leven en dood en ze dat wel nog even elke dag, in elk draadje willen benadrukken.
Dat gaat ook wel weer gebeuren denk ik
Druk vanuit de maatschappij.

En dan heb ik nog het geluk dat ik een baan heb die ik prima vanuit thuis kan doen (hoewel ik t/m maart ook gewoon op kantoor zat).

Maar heel veel ouders hebben dat geluk niet. En die mogen het net als in april/mei lekker zelf uitzoeken.

Net als de ondernemers.
Ik sprak vanochtend de houder van de zwemschool waar ik vannacht mijn kinderen heb afgemeld vanwege de mondkapjesverplichting. Dat wordt van hogerhand opgelegd en ze staat er absoluut niet achter. Maar mocht ze zich niet aan de maatregelen houden en controle krijgen, dan kan ze de tent sluiten. We snappen elkaars keuzes en afwegingen. Maar het is gewoon rondweg kut. Overigens .. waar ik in eerste instantie dacht dat ik misschien de enige ouder was die zo rigoreus tot deze actie over ging, bleek ze momenteel overspoeld te worden met mailtjes en telefoontjes van andere ouders die er ongeveer hetzelfde over denken. Heb echt met haar als ondernemer en als mens te doen. Ze wilde zelfs nog de tegoeden die nu min of meer onstaan, terug storten. Ik heb gezegd niks ervan. Ik blijf gewoon doorbetalen, want je kunt het hard zat gebruiken op het moment. Ik mag hopen dat je dadelijk nog overeind staat als deze poppenkast is afgelopen.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:26 schreef Za het volgende:

[..]

Het is duidelijk waarom ze dit doen, maar het deugt gewoon niet dat ze het doen.

Het is bizar te suggereren op het dashboard dat we bijna op se situatie van de piek zaten.

Mensen hebben recht op eerlijke info niet op ophitsing.

De representatieve steekproef van Sanquin van april moet leidend zijn.
Waarom doen ze het?
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
7s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:25 schreef OProg het volgende:

[..]

Ik heb bij het blijven roepen dat kinderen weinig rol spelen in de besmetting en dan middelbare scholen op de hoop van basisscholen vegen, want het is school, een beetje het idee dat de wens is de vader van de gedachte is.
Dat kun je wel denken, maar dat is dus nergens op gebaseerd.
Afgelopen voorjaar had het RIVM ook nog onderzoek gedaan naar besmettingscijfers binnen een huishoudelijk cluster, en het was slechts zelden zo dat een schoolgaand kind degene was die als eerste besmet was. Ik kijk even of ik dat onderzoek nog kan opduikelen.
TheVulturewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:25 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Dat laatste, denk ik. OMT moet zich niet met juridische zaken oid bezig houden, die moeten een advies geven op basis van hun kennis en als daar dan uitkomt dat restaurants wel open kunnen blijven maar de regering dat te complex vind dan ligt die beslissing waar hij hoort, bij de regering.
Eens, je had anders weer een dagenlange discussie gehad over kroegen met 3 tafeltjes waar wel eens een bitterbal wordt geserveerd :')
Blikwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:12 schreef Elan het volgende:

[..]

:')
Was gisteren nog in het nieuws, dat als je klachten dat je het zeer serieus moet nemen omdat er nu nog geen actief griepvirus ronddoolt.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:26 schreef Za het volgende:

[..]

Het is duidelijk waarom ze dit doen, maar het deugt gewoon niet dat ze het doen.

Het is bizar te suggereren op het dashboard dat we bijna op de situatie van de piek zitten.

Mensen hebben recht op eerlijke info niet op ophitsing.

De representatieve steekproef van Sanquin van april moet leidend zijn.
Wat is dit nu weer, we moeten nu beleid maken op een steekproef van april? Hallo?
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:26 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

B want dat is slecht voor het milieu
Nee joh, daarvoor vink je de CO2 compensatie aan. Kost je een paar tientjes maar het milieu(?) is je dankbaar.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja, het doet heus iets om de scholen dicht te gooien, want dat ontken ik ook nergens, maar de effectiviteit van die maatregel wordt echt schromelijk overschat aangezien ze dus niet, zoals de hele tijd gezegd wordt, de meest logische/volkomen vanzelfsprekende manier zijn van coronabesmettingen. Dat is gewoon niet zo, scholen spelen voor zover bekend geen grote rol in het verspreiden van het coronavirus.

Dit is hetzelfde als met die mondkapjes. Mensen halen in hun hoofd dat mondkapjes de oplossing zijn en beginnen de hele tijd door te miepen over mondkapjes, bij elk pakket aan maatregelen gaat het alleen maar over mondkapjes, alsof de impact van die maatregel alle andere maatregelen gaat overtreffen.
Nu ook weer. De amateursport ligt stil, de horeca ligt stil, winkels gaan dicht na 8 uur, iedereen moet zowat thuiswerken. En dan is er toch een groep mensen die van meet af aan al aan het doorzagen was over de scholen, die niet veel verder komt dan nog steeds doorzagen over de scholen, alsof het wel/niet-sluiten van de scholen het verschil is tussen leven en dood en ze dat wel nog even elke dag, in elk draadje willen benadrukken.
Ja natuurlijk, daar ben ik het ook wel mee eens, maar het zou slimmer zijn om dat te benoemen. Nu wordt het onderwerp bijna doodgezwegen en gaat iedereen daar eigen conclusies aan verbinden. Je moet mensen wel uit kunnen leggen waarom je aan de ene kant zaken sluit die weinig invloed lijken te hebben (wedstrijdsport voor individuele sporters bijvoorbeeld) en zo’n grote factor ongemoeid laat.
Mammietjewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:21 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Ik zie niet in waarom dat juridisch niet zou kunnen.
Droog of nat geeft niet aan of het een café of restaurant is, maar of er wel/niet alcohol verkocht wordt. Restaurants vallen dus ook onder nat.
sjorsie1982woensdag 14 oktober 2020 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Momo het volgende:
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
Groot gelijk
Nataliewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:27 schreef Blik het volgende:

[..]

Was gisteren nog in het nieuws, dat als je klachten dat je het zeer serieus moet nemen omdat er nu nog geen actief griepvirus ronddoolt.
De kans op verkoudheid is nog steeds groter, denk ik. Maar idd, testen :Y
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:28
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:13 schreef Jazeg het volgende:
Het OMT vond het belangrijk om de scholen open te houden, vanwege het grote belang. "Maar dat betekent wel dat je elders meer maatregelen moet nemen, om op een pakket te komen dat het R-getal voldoende terugbrengt", aldus Van Dissel.

Bron: NOS

@:vomy @:chratnox

Maw, de verspreiding wordt wel erkend, anders was er geen effect op de R.
Dit is een overweging die ik steun, zeker voor basisscholen en onderbouw middelbare school. Het belang van onderwijs is gewoon heel groot.

Maar ik vind wel dat dit beter uitgelegd moet worden. En die medische argumenten die in het begin werden aangehaald gewoon overboord moet gooien.
skrnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:25 schreef Gia het volgende:

[..]

Groot gelijk.
Inderdaad,

Zie het meer supermarkten wel doen de komende tijd.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:25 schreef Elan het volgende:

[..]

Hoe kom je trouwens aan de 1500? Ik lees op de CBS site dat er maar 650 scholen zijn qua voortgezet

Ah, ik zie waar het verschil zit.
https://www.onderwijsinci(...)en-aantal-vo-scholen

Vestigingen vs scholen.
sjorsie1982woensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:27 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Nee joh, daarvoor vink je de CO2 compensatie aan. Kost je een paar tientjes maar het milieu(?) is je dankbaar.
Je kan beter die co2 compensatie doen en niet gaan vliegen.
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:19 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

En het vinden sommigen het raar dat ik niet durf te vertrouwen op het RIVM.
Je gaat er hier veel te gemakkelijk vanuit dat er iets niet deugt aan de methoden van het RIVM. De vraag van @VoMy is legitiem en er is een dikke kans dat er een goede verklaring voor is. Volg je de briefings wel eens?
OProgwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:38 schreef Momo het volgende:
Zo te zien sluit Deen Supermarkten gewoon de deuren overal om 8 uur. Die hebben geen zin in woeste Henk die flipt op de 16-jarige cassiere omdat er om 20:15 geen bier meer gekocht kan worden.
Tsjah. Het is ook gewoon echt weer een zotte maatregel. Hiermee creëer je dus dat mensen die 's avonds laat gaan om de drukte te ontlopen als ze een flesje wijn erbij willen hebben een extra keer de drukte in moeten.

Terwijl die run 's avonds is ontstaat omdat mensen na de kroeg nog snel drank wilden hebben. Die zijn er nu dus niet meer in de avond dus die run zal ook wel zijn verdwenen. En als je wat van plan bent laad je overdag je kar wel vol.
spectrumanalyserwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
Dat er nog geen kroeg is die zichzelf verbouwd heeft tot kerk....
lange jurk aan, leuke mijter op en schenken maar die heilige goudgele rakkers. hallelujah.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:28 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Maar ik vind wel dat dit beter uitgelegd moet worden. En die medische argumenten die in het begin werden aangehaald gewoon overboord moet gooien.
Maar waarom zou je die overboord gooien als daar geen directe aanleiding voor is?
_serial_woensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:16 schreef trein2000 het volgende:
OMT adviseerde ook om te kijken of teamsporten buiten wel toegestaan konden worden.

Zou Geert al klaar staan?
Ter overweging inderdaad ja, op 1,5 meter :

quote:
Overwogen kan worden om buiten
het sporten in grotere groepen (lokaal) wel toe te staan, mits de 1,5 meter
gehandhaafd kan worden (bijv. trainingen).
Blikwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:14 schreef chratnox het volgende:

[..]

Er zijn afgelopen week 240.000 tests gedaan, en er waren er ~44.000 positief. Kans is nog steeds groter dat je iets anders hebt.
Klopt, een gewone verkoudheid. Maar bij koorts is er vaak nog wel wat meer aan de hand
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:30
@Gretzl wat is er in Deutschland allemaal aan de hand jongen :o 5k besmettingen, hebben de deelstaten al maatregelen afgekondigd?
Zawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:26 schreef chratnox het volgende:

Waarom doen ze het?
Ik denk dat ze hopen dat nav de persco heel veel Nederlanders het dashboard gaan bekijken en dit dan zien, tevens dat de media het overnemen. Paniek zaaien in de hoop dat men de regels volgt zonder mokken.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:23 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

In 1 en dezelfde tabel snap ik dat er een marge moet worden genomen.
Maar 2 tabellen, 2 berekeningsmethoden naast elkaar leggen met dan zo'n verschil in uitkomst .. nee.

En dan gaan ze in de media natuurlijk weer de getallen gebruiken waarbij de uitkomst het slechtste is, zodat de angst er flink in gejaagd wordt bij de mens.

Not me :N
Dit is echt volkomen logisch hoor. Ik werk dagelijks met datasets met miljarden rijen. Als je een foutmarge van 0,1% erin opneemt en die later 0,2% blijkt te zijn of andersom krijg je ineens een heel groot verschil.

Ik zou hier niets meer in zien dan het is, een verschil in meten en een verschil in interpretatie. Het RIVM is niet gewend dat een leek (even simpel gezegd) naar hun data kijkt, die wordt normaal gesproken door beroepsgroepen geïnterpreteerd.

Ik heb vroegâh wel 's moeten kijken naar metingen over geluidsproductie van een windmolen bij een snelweg ten opzichte van een windmolen in een weiland, met de correctie van auto's op die snelweg in acht genomen. In scenario 1 gingen ze uit van 28.000 auto's per uur over die snelweg, in scenario 2 van 31.000 auto's per uur. Die grafieken waren een verschil tussen dag en nacht kan ik je vertellen.
sjorsie1982woensdag 14 oktober 2020 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:28 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Dit is een overweging die ik steun, zeker voor basisscholen en onderbouw middelbare school. Het belang van onderwijs is gewoon heel groot.

Maar ik vind wel dat dit beter uitgelegd moet worden. En die medische argumenten die in het begin werden aangehaald gewoon overboord moet gooien.
Nog beter uitleggen? Hoe zie je dit voor je?
Drekkoningwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:30
quote:
7s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:29 schreef OProg het volgende:

[..]

Tsjah. Het is ook gewoon echt weer een zotte maatregel. Hiermee creëer je dus dat mensen die 's avonds laat gaan om de drukte te ontlopen als ze een flesje wijn erbij willen hebben een extra keer de drukte in moeten.

Terwijl die run 's avonds is ontstaat omdat mensen na de kroeg nog snel drank wilden hebben. Die zijn er nu dus niet meer in de avond dus die run zal ook wel zijn verdwenen. En als je wat van plan bent laad je overdag je kar wel vol.
Veel supermarkten gaan helemaal dicht dus zelfs zonder wijn moet je in de relatieve drukte.
Tussen 6 en 8 zal enorme spits zijn.
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:31
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:24 schreef VoMy het volgende:

[..]

Bovendien, er zijn geen goede cijfers, wil nog niet zeggen dat je helemaal maar niet met cijfers moet komen en je kunt afdoen met teksten als 'volkomen logisch'.
Het punt is dat je met cijfers vooral achteraf kunt aantonen wat de situatie is geweest. Maar wat er moet gebeuren is juist een ergere situatie in de toekomst voorkomen. Regeren is vooruitzien enzo, je weet wel. Dus moeten er beslissingen genomen worden op aannames. Of het dan goed of slecht uitpakt kun je achteraf met cijfers controleren, maar ik denk niet dat je je effectief beleid kunt voeren als je alleen naar de bekende gegevens kijkt, want er is simpelweg te weinig kwalitatief goede data om blind op te kunnen varen.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:31
Ondertussen bestel ik tijdens mijn vlucht om 22.30 een drankje. Om die op te drinken moet mijn mondkapje af. Gelukkig zitten mijn buren op een veilige 10cm afstand en zijn we gewoon binnen waar het virus zich moeilijk zou verspreiden.
Drekkoningwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:31 schreef Mr.Sandman het volgende:
Ondertussen bestel ik tijdens mijn vlucht om 22.30 een drankje. Om die op te drinken moet mijn mondkapje af. Gelukkig zitten mijn buren op een veilige 10cm afstand en zijn we gewoon binnen waar het virus zich moeilijk zou verspreiden.
Die luchtvaart zit je wel diep he :')
Blikwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:14 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Ieder jaar zodra de 'r' weer in de maand zit, begint het griepseizoen. Maar nu ineens niet meer want we hebben corona.

I don't buy it.
Griepseizoen begint sowieso pas vanaf november, en bereikt meestal zijn hoogtepunt ergens in januari/februari
quote:
88s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:15 schreef Natalie het volgende:

[..]

Er is altijd wel ergens griep, het ontstaat niet uit het niets ofzo. Maar idd, we hebben nog lang geen epidemie. Hoop desalniettemin dat er geen sprake is van covid-19. Voor de eerste keer zo'n nieuw virus krijgen, dat lijkt me - ook geestelijk - geen pretje.
Klopt, in de tropen het hele jaar door, met name rondom het regenseizoen. In onze contreien pas echter vanaf november t/m maart.
WheeledWarriorwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:30 schreef Elan het volgende:
@:Gretzl wat is er in Deutschland allemaal aan de hand jongen :o 5k besmettingen, hebben de deelstaten al maatregelen afgekondigd?
Gewoon natuurlijke gang van zaken. Najaar, mensen veel binnen, mindere weerstand, minder zon, meer virus.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:32 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Die luchtvaart zit je wel diep he :')
Het is een geweldig en erg makkelijk voorbeeld. Sorry.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:27 schreef Blik het volgende:

[..]

Was gisteren nog in het nieuws, dat als je klachten dat je het zeer serieus moet nemen omdat er nu nog geen actief griepvirus ronddoolt.
Griep zal überhaupt wel aardig wegblijven. Dit jaar maar een fractie van de gevallen van normaal door al die maatregelen.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:28 schreef Mammietje het volgende:

[..]

Droog of nat geeft niet aan of het een café of restaurant is, maar of er wel/niet alcohol verkocht wordt. Restaurants vallen dus ook onder nat.
Nou dan definieer je dat even een beetje anders. Daar zal het niet op vast zitten. Noem je het bedrijven die uitsluitend of hoofdzakelijk (alcoholhoudende) dranken verkopen bestemd voor consumptie ter plaatste.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:32
https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/kinderen

@Elan @Tijn

Hier kunnen jullie jullie favoriete grafiekje uitzoeken om je standpunt te ondersteunen, dan doe ik dat ook met een mijn favoriete grafiekje en dan kunnen we het oneens blijven.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:30 schreef Za het volgende:

[..]

Ik denk dat ze hopen dat nav de persco heel veel Nederlanders het dashboard gaan bekijken en dit dan zien, tevens dat de media het overnemen. Paniek zaaien in de hoop dat men de regels volgt zonder mokken.
Misschien is dat niet eens zo dom aangezien er een groot deel is dat het allemaal geen zak meer interesseert.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:32 schreef Elan het volgende:

[..]

Griep zal überhaupt wel aardig wegblijven. Dit jaar maar een fractie van de gevallen van normaal door al die maatregelen.
Daar zou ik maar niet op rekenen.
OProgwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:30 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Veel supermarkten gaan helemaal dicht dus zelfs zonder wijn moet je in de relatieve drukte.
Tussen 6 en 8 zal enorme spits zijn.
Klopt. Handig hé. Dus dan kan ik de drukte ontlopen tussen 21:00 en 22:00 wel weer schudden en moet ik juist de drukte in die ik probeer te vermijden.
Bennywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
https://www.ikea.com/nl/n(...)lichtgrijs-70503045/

IKEA heeft nu ook eigen mondkapjes
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:29 schreef VoMy het volgende:

[..]

Maar waarom zou je die overboord gooien als daar geen directe aanleiding voor is?
Omdat die er wel is, en nee ik ga daar niet met jou over in discussie.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:33
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:17 schreef Za het volgende:

[..]

WTF, dit kun je toch niet verkopen als RIVM, en is puur angst zaaien.

Een verschilletje van 120.000 of eigenlijk 145.000 totaal.

En dan te bedenken dat ze het eerst over 560.000 besmettingen hadden in die periode, in de vorm van 3,3% van de bevolking.

Onaanvaardbaar dit.
Dit is prima aanvaardbaar en verkoopbaar. Ze hebben gewoon de rekenmethode aangepast naar een methode die, als het goed is, dichter bij de werkelijkheid ligt.
Drekkoningwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:34
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:32 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Het is een geweldig en erg makkelijk voorbeeld. Sorry.
Geeft niet :D

Maar dan vind ik (middelbare) scholen nog een veel beter voorbeeld. Daar zijn veel sterkere aanwijzingen dat het echt besmettingshaarden zijn.

Daar gebeurt nu ook helemaal niks vanuit de overheid.
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:30 schreef chratnox het volgende:

Ik zou hier niets meer in zien dan het is, een verschil in meten en een verschil in interpretatie. Het RIVM is niet gewend dat een leek (even simpel gezegd) naar hun data kijkt, die wordt normaal gesproken door beroepsgroepen geïnterpreteerd.
Staat er dan ergens dat er een andere methode is gebruikt?

Als ik de twee grafieken bekijk, dan zie ik bij de tweede staan dat gegevens van Stichting Nice zijn gebruikt en bij de eerste staat dat niet. We weten dat afgelopen week in het coronadashboard de gegevens van het RIVM ten aanzien van besmettingscijfers zijn vervangen door die van Nice. Mij lijkt dat het verschil te verklaren. De eerste grafiek lijkt vooral iets achter te lopen.

Bij de briefing had ik trouwens de indruk dat Van Dissel ten aanzien van ziekenhuisopnames ook nog de eigen, acherlopende cijfers gebruikte.


Ah ja, ik zie dat in de onderste grafiek op ziekenhuisopname af is gegaan. Daar is eerder al een goede uitleg voor gegeven. Als de opnames onder een bepaalde drempel komen, dan zijn die gegevens niet meer betrouwbaar voor het berekenen van het aantal besmettelijke personen. Nu zijn die gegevens dat klaarblijkelijk wel.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:30 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nog beter uitleggen? Hoe zie je dit voor je?
Mark Rutte die gewoon zegt “ja ook op scholen vinden besmettingen plaats, maar wij vinden gelet op het belang van het onderwijs dat het moet doorgaan. Dat is dus een weging van belangen en geen louter medisch oordeel”
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:00 schreef Cesare-Borgia het volgende:

[..]

Ik zei het in het vorig topic ook al. Ben benieuwd of asymptomatische verspreiding en testbeleid meegenomen wordt in de conclusie die wordt verbonden aan de cijfers.
Vooral besmette huishoudens met kinderen erin die naar (de middelbare) school gaan is in dat opzicht interessant.
[..]

Je zegt dus niks. Maar de vraag was ook niet aan jou gesteld maar aan cijferkoning @Jor_Dii

quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:37 schreef Jor_Dii het volgende:
Waar ik me ook wel zorgen om maak is het gebrek aan kennis bij de 'gewone Nederlander'. Wij zijn hier dagelijks verzameld en zijn denk ik qua kennis over de cijfers net wat verder.

Als de komende week/weken de cijfers nog op blijven lopen (in afwachting van de ombuiging door de maatregelen), bestaat dan niet de kans dat de 'gewone Nederlander' denkt: "Nou, er gebeurt weinig, ik kan net zo goed gewoon de dingen gaan doen die ik van plan was te doen (indien mogelijk)"

Daar ligt denk ik best een uitdaging qua communicatie.

@:Elan: het valt niet echt mee met de besmettingen op scholen, integendeel.
Als je zo van de cijfertjes bent, vertel dan eens duidelijk hoe het zit met besmettingen op scholen?
nominawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:55 schreef leolinedance het volgende:

De politie is er altijd. Voor een veiliger Nederland.

De politie beschermt de democratie, handhaaft de wet en is het gezag op straat.

Waar nodig biedt de politie de helpende hand. In noodsituaties grijpt zij dwingend in. Waar anderen een stap terug doen, stappen politiemensen naar voren. Als dat nodig is met geweld, desnoods met gevaar voor eigen leven.

De politie werkt actief samen met burgers en partners. Zij heeft oog en oor voor wat er leeft in de samenleving. De politie is er voor iedereen.

Waakzaam en dienstbaar.

Nee, het doel van de politie is de burger dienen. Niet hun eigen achterban.
Zie ook: https://www.politie.nl/over-de-politie
[..]

Alle orde- en inlichtingendiensten zijn er primair om de overheid te beschermen. Dat is overal en altijd zo. In hoeverre ze ook het belang van de burger en democratie dienen, hangt af van de overheid. In dictaturen zijn er immers ook orde- en inlichtingen diensten, maar die dienen niet de burgers en democratie.
Qua democratie scoort Nederland als westers land overigens maar middelmatig. Weinig inspraak burgers want geen referendum, niet kunnen meestemmen over besluiten/wetten/burgemeesters zoals in Amerika, coalitievormingen waardoor een grote groep kiezers buitenspel wordt gezet.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:34 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Geeft niet :D

Maar dan vind ik (middelbare) scholen nog een veel beter voorbeeld. Daar zijn veel sterkere aanwijzingen dat het echt besmettingshaarden zijn.

Daar gebeurt nu ook helemaal niks vanuit de overheid.
Ja en nee, onderwijs is veel belangrijker. Stilstaan in ontwikkeling op die leeftijd heeft al snel gevolgen. Dat zal veel minder snel met geld te maken hebben, gelukkig.
OProgwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:32 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Nou dan definieer je dat even een beetje anders. Daar zal het niet op vast zitten. Noem je het bedrijven die uitsluitend of hoofdzakelijk (alcoholhoudende) dranken verkopen bestemd voor consumptie ter plaatste.
Dat gaat je juridisch echt niet lukken in een paar weken. Want het eetcafé met een broodje bal gaat direct ook zeggen dat ze een restaurant zijn. :)
Simmertjewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:36
De wedkantoren zijn weer geopend, ik ga voor 7500 vandaag (ik vrees veel erger, maar wil positief blijven).
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:35 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Mark Rutte die gewoon zegt “ja ook op scholen vinden besmettingen plaats, maar wij vinden gelet op het belang van het onderwijs dat het moet doorgaan. Dat is dus een weging van belangen en geen louter medisch oordeel”
Precies. Het is prima verdedigbaar als je scholen koste wat het kost open wilt houden, maar zeg dan eerlijk: ja er vinden daar besmettingen plaats, dus als je een schoolgaand kind hebt, kijk dan extra goed uit en beperk je contacten en reisbewegingen tot een absoluut minimum.
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Simmertje het volgende:
De wedkantoren zijn weer geopend, ik ga voor 7500 vandaag (ik vrees veel erger, maar wil positief blijven).
7750 :Y
WheeledWarriorwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Simmertje het volgende:
De wedkantoren zijn weer geopend, ik ga voor 7500 vandaag (ik vrees veel erger, maar wil positief blijven).
Wordt er weer een abo weggegeven aan de winnaar?
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:37
quote:
7s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef OProg het volgende:

[..]

Dat gaat je juridisch echt niet lukken in een paar weken. Want het eetcafé met een broodje bal gaat direct ook zeggen dat ze een restaurant zijn. :)
Dat gaat prima lukken. Binnen een dag. Want hoofdzakelijk...
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:37
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Tijn het volgende:

[..]

Precies. Het is prima verdedigbaar als je scholen koste wat het kost open wilt houden, maar zeg dan eerlijk: ja er vinden daar besmettingen plaats, dus als je een schoolgaand kind hebt, kijk dan extra goed uit en beperk je contacten en reisbewegingen tot een absoluut minimum.
Dat willen ze niet zeggen, want ze zijn bang dat daarmee ouders kinderen massaal thuis gaan houden. We hebben het inmiddels over ruim 350 scholen waar corona is vastgesteld met vrijwel geen zicht op clusters vanwege gebrek aan testen. Ondertussen zit personeel massaal thuis..
Waterdrinkerwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:37
Ik zet in op 8.018.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:38
Valt me trouwens op dat er bijna geen focus meer is op het dodental.
Waterdrinkerwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:38
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:38 schreef Confetti het volgende:
Valt me trouwens op dat er bijna geen focus meer is op het dodental.
Dat is ook niet het meest problematische. De overbelasting van de zorg is wat er knelt.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:38
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:31 schreef Tijn het volgende:

[..]

Het punt is dat je met cijfers vooral achteraf kunt aantonen wat de situatie is geweest. Maar wat er moet gebeuren is juist een ergere situatie in de toekomst voorkomen. Regeren is vooruitzien enzo, je weet wel. Dus moeten er beslissingen genomen worden op aannames. Of het dan goed of slecht uitpakt kun je achteraf met cijfers controleren, maar ik denk niet dat je je effectief beleid kunt voeren als je alleen naar de bekende gegevens kijkt, want er is simpelweg te weinig kwalitatief goede data om blind op te kunnen varen.
En dus schieten schoolbestuurders en leerkrachten in de blinde paniek en sluiten ze hun deuren alsnog als er leerlingen of leraren besmet raken, resultaat is leerlingen die thuis komen te zitten en dus geen onderwijs genieten en eigenlijk tussen wal en schip vallen. Dat zou ook mee moeten wegen in de argumentatie van een kabinet om scholen in hun huidige hoedanigheid open te houden of wellicht toch (al dan niet gedeeltelijk) te sluiten. Nog los van het risico op virusverspreiding op scholen, want dat weet men dus niet precies . Mondkapjes zijn daar een mooi voorbeeld van, als het risico zo gering is hoef je daar ook niet mee in de weer. Dat is een pure paniekmaatregel. Of wat te denken van de ramen die open moeten blijven.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:39
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Tijn het volgende:

[..]

Precies. Het is prima verdedigbaar als je scholen koste wat het kost open wilt houden, maar zeg dan eerlijk: ja er vinden daar besmettingen plaats, dus als je een schoolgaand kind hebt, kijk dan extra goed uit en beperk je contacten en reisbewegingen tot een absoluut minimum.
En ergens vind ik dat er een soort escape zou moeten zijn. Hybride onderwijs voor als je als gezin daar een reden voor hebt.

Aan de andere kant krijg je dan ouders die daar gebruik van gaan maken uit angst en daarmee hun kind behoorlijk tekort gaan doen. Lastig dilemma.
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Simmertje het volgende:
De wedkantoren zijn weer geopend, ik ga voor 7500 vandaag (ik vrees veel erger, maar wil positief blijven).
7777
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:39
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Tijn het volgende:

[..]

Precies. Het is prima verdedigbaar als je scholen koste wat het kost open wilt houden, maar zeg dan eerlijk: ja er vinden daar besmettingen plaats, dus als je een schoolgaand kind hebt, kijk dan extra goed uit en beperk je contacten en reisbewegingen tot een absoluut minimum.
maar ze hoeven toch niet alles voor te kauwen
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:39
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Tijn het volgende:

[..]

Precies. Het is prima verdedigbaar als je scholen koste wat het kost open wilt houden, maar zeg dan eerlijk: ja er vinden daar besmettingen plaats, dus als je een schoolgaand kind hebt, kijk dan extra goed uit en beperk je contacten en reisbewegingen tot een absoluut minimum.
Maar dit moet je sowieso al doen? Je moet dat niet 'extra' doen als je schoolgaande kinderen hebt.
En je schoolgaande kind levert dus vrijwel geen verhoogd risico op ten opzichte van je eigen gedrag, je bent zelf altijd al voor een groot deel verantwoordelijk voor het niet krijgen van het virus. J
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:40
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:37 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Dat willen ze niet zeggen, want ze zijn bang dat daarmee ouders kinderen massaal thuis gaan houden.
Ja, daar wringt de schoen dus ook. Eerder dit jaar lieten ze het meer aan de ouders en de school zelf over. De inspectie controleerde de onderwijsplicht toen ook even niet enzo.

Ik vind het wel wrang nu voor bv ouders in risicogroepen. Ik kan me voorstellen dat die niet zo enthousiast worden van het huidige beleid.
Simmertjewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:40
Als het dodental een echte rol had gespeeld waren we waarschijnlijk nu al een tijdje klaar met virus. Wanneer het de mortaliteit had gehad van Ebola dan was echt wel iedereen in zijn (ruk)bunker gebleven en de overleden mensen hadden amper iemand kunnen besmetten. In die zin is dit het "perfecte" virus.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:37 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Wordt er weer een abo weggegeven aan de winnaar?
Ik hou je niet tegen om dat uit te loven :)
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:37 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Dat willen ze niet zeggen, want ze zijn bang dat daarmee ouders kinderen massaal thuis gaan houden. We hebben het inmiddels over ruim 350 scholen waar corona is vastgesteld met vrijwel geen zicht op clusters vanwege gebrek aan testen. Ondertussen zit personeel massaal thuis..
350 scholen is dus niet veel als het om tenminste 1 kind per school gaat, en ze hoeven het ook helemaal niet te zeggen want zo'n gigantisch risico lopen kinderen op scholen helemaal niet.
Q.woensdag 14 oktober 2020 @ 13:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:41 schreef VoMy het volgende:

[..]

350 scholen is dus niet veel, en ze hoeven het ook helemaal niet te zeggen want zo'n gigantisch risico lopen kinderen op scholen helemaal niet.
Iedereen weet immers dan kinderen niet besmet kunnen raken. *O*
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:35 schreef nomina het volgende:

[..]

Alle orde- en inlichtingendiensten zijn er primair om de overheid te beschermen. Dat is overal en altijd zo. In hoeverre ze ook het belang van de burger en democratie dienen, hangt af van de overheid. In dictaturen zijn er immers ook orde- en inlichtingen diensten, maar die dienen niet de burgers en democratie.
Qua democratie scoort Nederland als westers land overigens maar middelmatig. Weinig inspraak burgers want geen referendum, niet kunnen meestemmen over besluiten/wetten/burgemeesters zoals in Amerika, coalitievormingen waardoor een grote groep kiezers buitenspel wordt gezet.
Ho wacht, nu zeg jij wat je denkt. Ik refereer naar wat de politie zelf ons probeert wijs te maken over waar ze voor staan. Hierdoor wordt alleen maar meer duidelijk dat het zo is als jij schetst: https://www.ad.nl/koken-e(...)lverbod-in~ae825711/
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:42
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:42 schreef Q. het volgende:

[..]

Iedereen weet immers dan kinderen niet besmet kunnen raken. *O*
Probeer dit maar niet meer.
YoyoKlaagzakwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:36 schreef Simmertje het volgende:
De wedkantoren zijn weer geopend, ik ga voor 7500 vandaag (ik vrees veel erger, maar wil positief blijven).
8123
Vallonwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:42
quote:
80s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 12:57 schreef F.Sinatra het volgende:

[..]

Ik vind dat eerlijk gezegd ook niet zo heel gek. In ieder geval sowieso niet als je positief getest bent.

Ik heb wel het idee dat het BCO daarmee alleen maar moeilijker wordt, want mensen gaan of zich niet meer laten testen of geven valse data op om thuis zitten te voorkomen.
Idd. met beste wil van de wereld kan ik niet snappen waarom iemand zich zou willen laten testen. Dit buiten faam of blaam gevoelens.
//--//

Het testen levert de testpersoon zelf geen zier op anders dan een extra zorg.
1) Iemand is positief, dus minimaal quarantaine van 2-4 weken (wat de besmettingsduur kan zijn).
2) Iemand is negatief wat verder niets zegt noch jezelf (on)veiliger maakt (ook voor anderen).

In geval van 1 wordt van de besmette persoon verlangt dat die anderen gaat meetrekken door hun ook voor die quarantaine te gaan interesseren... die mensen hebben ook weer contacten...
Op "reis" gaan met mogelijk een Covid19 onder de leden om om zich te laten testen; lijkt mij helemaal ongewenst.

Is of wordt iemand daadwerkelijk (te) ziek bel dan sws altijd de huisarts of ga naar de SEH van een ziekenhuis, waar eventueel verder diagnose wordt gesteld.

Enne, afwezigheid van een besmetting zegt totaal niets of het individu besmet is en dat het al of niet het virus toch kan overdragen op anderen. Omgekeerd zegt een eigen besmetting niets over anderen daarmee kunnen besmetten wat al of niet leidt tot eventuele gevolgen.

Kortom: was je handen, houdt afstand en blijf met symptomen thuis wat ook geldt voor jongeren. Meer is niet nodig om het virus er onder te krijgen. Mensen die zich daarin niet senang voelen; kunnen zich omringen met aanvullende maatregelen totdat er een beter oplossing is.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:43
Nog een keer, omdat ik tenslotte een abo heb op de krant ;)

https://www.trouw.nl/onde(...)verwachten~bf8304cb/

Als je als RIVM zoiets concludeert moet je er wel een risico-analyse maken handvaten geven aan de betrokkenen en inderdaad niet zeggen dat scholen maar gewoon open blijven want ja dat is belangrijk of zo.
Mensen krijgen fucking stress dan.

Dat ze dat nalaten te doen zegt misschien ook wel wat.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:44
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:40 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ja, daar wringt de schoen dus ook. Eerder dit jaar lieten ze het meer aan de ouders en de school zelf over. De inspectie controleerde de onderwijsplicht toen ook even niet enzo.

Ik vind het wel wrang nu voor bv ouders in risicogroepen. Ik kan me voorstellen dat die niet zo enthousiast worden van het huidige beleid.
De inspectie gaat daar niet over. Leerplicht ligt bij de gemeente. Het is wat mij betreft dan ook wachten op de eerste burgemeester die aankondigt de handhaving plat te leggen.
Twinkle20woensdag 14 oktober 2020 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:29 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Je gaat er hier veel te gemakkelijk vanuit dat er iets niet deugt aan de methoden van het RIVM. De vraag van @:VoMy is legitiem en er is een dikke kans dat er een goede verklaring voor is. Volg je de briefings wel eens?
Niet meer echt, wel gedaan. Overdag moet ik gewoon werken. Ik zou er voor kunnen kiezen om 's avonds nog even wat in te halen zogezegd. Maar nee, die keuze maak ik om allerlei redenen nu niet .. voornamelijk tijdgebrek overigens want ik vond het best interessant altijd.
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:41 schreef VoMy het volgende:

[..]

350 scholen is dus niet veel als het om tenminste 1 kind per school gaat, en ze hoeven het ook helemaal niet te zeggen want zo'n gigantisch risico lopen kinderen op scholen helemaal niet.
De kinderen zelf lopen nauwelijks risico om ziek te worden, maar als zij even besmettelijk zijn als volwassenen of zelfs besmettelijker, dan dragen ze dus wel bij aan verspreiding. Dat heeft bijv. een impact op opa's en oma's kleinkinderen van scholen af laten halen.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:44
quote:
14s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:42 schreef Q. het volgende:

[..]

Iedereen weet immers dan kinderen niet besmet kunnen raken. *O*
Daarom draag ik ook geen condoom.
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:45
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:43 schreef Elan het volgende:
Nog een keer, omdat ik tenslotte een abo heb op de krant ;)

https://www.trouw.nl/onde(...)verwachten~bf8304cb/

Als je als RIVM zoiets concludeert moet je er wel handvaten geven aan de betrokkenen en inderdaad niet zeggen dat scholen maar gewoon open blijven want ja dat is belangrijk of zo.
Mensen krijgen fucking stress dan.
Ja, je moet misschien duidelijker communiceren, maar er zijn 8000 scholen (zoals we net hebben vastgesteld) en 2 miljoen scholieren. Uiteraard gaan op scholen dan besmette kinderen rondlopen, kijk naar de grote van die getallen. Het is niet zo dat kinderen het virus niet kunnen krijgen.

Maar gaat het bovengemiddeld vaak zijn, en is het extra gevaarlijk? Nee.

https://www.rivm.nl/nieuw(...)nederlandse-gezinnen

quote:
Het nieuwe coronavirus wordt vooral verspreid tussen volwassenen van ongeveer dezelfde leeftijd. Binnen gezinnen zijn het vooral volwassenen die het virus overdragen aan kinderen. Kinderen worden wel besmet met het virus, maar minder vaak dan volwassenen. Er waren geen gezinnen waarbij een kind <12 jaar de eerste patiënt in het gezin was. Dit blijkt uit het eerste deel van het onderzoek binnen gezinnen van het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu .

De resultaten van het onderzoek in Nederlandse gezinnen bevestigen het beeld dat kinderen geen belangrijke rol spelen in de overdracht van het virus. Ze kunnen wel ziek worden, maar vaak zijn hun klachten heel mild. Bij het griepvirus (influenza) zie je dat kinderen het virus vaak aan elkaar of aan volwassenen doorgeven. Dat lijkt bij het nieuwe coronavirus dus veel minder het geval. De bevindingen uit het onderzoek passen bij de resultaten van buitenlandse studies in onder meer China en Zuid Korea. Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu heeft de resultaten na collegiale toetsing (peer review) gepubliceerd in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:45
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:44 schreef Claudia_x het volgende:
Dat heeft bijv. een impact op opa's en oma's kleinkinderen van scholen af laten halen.
die moeten dan ook voorzichtig zijn
Bocajwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:46
Zeg lieve mensjes!

Kunnen jullie nog wel naar radio1 (de nieuwszender) luisteren?

Het lijkt wel een ShowDown Coronavirus in Nederland.... zwaar overdreven allemaal... (Mijn mening dan!)
En bangmakerrij is weer angesagt! (Ze zeggen het gewoon ook!)
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:45 schreef Tarado het volgende:

[..]

die moeten dan ook voorzichtig zijn
Of een andere oplossing bedenken. Al voelt dat misschien wat extreem in deze verder doodnormale tijd.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:45 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja, je moet misschien duidelijker communiceren, maar er zijn 8000 scholen (zoals we net hebben vastgesteld) en 2 miljoen scholieren. Uiteraard gaan op scholen dan besmette kinderen rondlopen, kijk naar de grote van die getallen. Het is niet zo dat kinderen het virus niet kunnen krijgen.

Maar gaat het bovengemiddeld vaak zijn, en is het extra gevaarlijk? Nee.

https://www.rivm.nl/nieuw(...)nederlandse-gezinnen
[..]

Dit gaat wederom over de basisscholen, de hele discussie gaat nu juist over middelbaar en ouder.
Tijnwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:47
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:39 schreef VoMy het volgende:

[..]

Maar dit moet je sowieso al doen?
Dat is een beetje een academisch standpunt. Iets waar je het RIVM ook vaak op betrapt. "Mondkapjes hebben geen zin, want mensen houden al afstand, wassen hun handen, vermijden drukte". Op papier misschien wel ja, maar in de praktijk is het natuurlijk lang niet altijd zo idyllisch en kan wat extra bescherming dan geen kwaad.

Mensen doen wat ze kunnen, maar er is natuurlijk behoorlijke veel speelruimte. Die mensen in Staphorst vonden ook dat ze met het maximum van 600 man in de kerk al behoorlijke concessies gedaan hadden. Het kan denk ik helemaal geen kwaad om bepaalde groepen op het hart te drukken nog iets meer hun best te doen dan ze wellicht al deden.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:48
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:47 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Of een andere oplossing bedenken. Al voelt dat misschien wat extreem in deze verder doodnormale tijd.
ik heb ook m'n eigen kinderen niet meer omhelst sinds maart, zo werkt dat nu eenmaal
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:44 schreef Twinkle20 het volgende:

[..]

Niet meer echt, wel gedaan. Overdag moet ik gewoon werken. Ik zou er voor kunnen kiezen om 's avonds nog even wat in te halen zogezegd. Maar nee, die keuze maak ik om allerlei redenen nu niet .. voornamelijk tijdgebrek overigens want ik vond het best interessant altijd.
Ondanks al mijn gemopper (dat vooral op het beleid is gericht) vind ik Van Dissel nog steeds een vertrouwenwekkende vent die de cijfers goed en in context interpreteert. Het is eenvoudig om één grafiek eruit te halen en daar kritiek op te leveren. Het advies van het OMT wordt alleen niet op één grafiek gebaseerd.

Van Dissel legde bij de briefing ook goed uit dat we eigenlijk nog niet goed weten of de maatregelen eind september al effect hebben gehad. De reden dat de maatregelen toch worden aangescherpt is vanwege een combinatie van factoren:

- er zijn nog geen tekenen dat de verspreiding van het virus afneemt;
- uit de diverse data ten aanzien van dagelijkse bewegingen is te zien dat die weliswaar wat afnemen, maar nog niet genoeg;
- op basis van uitgevoerde enquêtes blijkt dat te veel mensen zich niet aan de regels houden waardoor de effectiviteit kleiner zal zijn dan aanvankelijk verondersteld.
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:48 schreef Tarado het volgende:

[..]

ik heb ook m'n eigen kinderen niet meer omhelst sinds maart, zo werkt dat nu eenmaal
Dit.
Wel moeilijk soms. Je lieve moedertje niet ff een knuffel geven.
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:48 schreef Tarado het volgende:

[..]

ik heb ook m'n eigen kinderen niet meer omhelst sinds maart, zo werkt dat nu eenmaal
Ik heb ze op school gelaten.
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:45 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja, je moet misschien duidelijker communiceren, maar er zijn 8000 scholen (zoals we net hebben vastgesteld) en 2 miljoen scholieren. Uiteraard gaan op scholen dan besmette kinderen rondlopen, kijk naar de grote van die getallen. Het is niet zo dat kinderen het virus niet kunnen krijgen.

Maar gaat het bovengemiddeld vaak zijn, en is het extra gevaarlijk? Nee.

https://www.rivm.nl/nieuw(...)nederlandse-gezinnen
[..]

Dat is een stukje uit Juni, compleet achterhaald inmiddels.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:50
quote:
2s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:47 schreef Tijn het volgende:

[..]

Dat is een beetje een academisch standpunt. Iets waar je het RIVM ook vaak op betrapt. "Mondkapjes hebben geen zin, want mensen houden al afstand, wassen hun handen, vermijden drukte". Op papier misschien wel ja, maar in de praktijk is het natuurlijk lang niet altijd zo idyllisch en kan wat extra bescherming dan geen kwaad.

Mensen doen wat ze kunnen, maar er is natuurlijk behoorlijke veel speelruimte. Die mensen in Staphorst vonden ook dat ze met het maximum van 600 man in de kerk al behoorlijke concessies gedaan hadden. Het kan denk ik helemaal geen kwaad om bepaalde groepen op het hart te drukken nog iets meer hun best te doen dan ze wellicht al deden.
Daarom zeg ik inderdaad, RIVM is niet gewend met burgers te communiceren. Zij communiceren normaal met expertgroepen aan de kant van de volksgezondheid en in (bijvoorbeeld) de bouw. Daar is op deze manier communiceren volkomen normaal, omdat je het niet zeker weet.

Ik heb inmiddels wel een beetje medelijden met Jaap van Dissel, die emmers stront over zich heen gesmeten krijgt omdat hij zijn (academische) visie ergens op los laat. Hij probeert met opzet de cijfers feitelijk juist weer te geven, maar doordat mensen direct naar zijn briefings kijken denken ze dat het hem koud laat, of hij een andere agenda heeft of wat dan ook.
nostrawoensdag 14 oktober 2020 @ 13:50
quote:
12s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:42 schreef Vallon het volgende:

1) Iemand is positief, dus minimaal quarantaine van 2-4 weken (wat de besmettingsduur kan zijn).
Welnee, hooguit een paar dagen als je snel herstelt (zeven dagen na ziek worden - niet na testen).
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:51
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:45 schreef Tarado het volgende:

[..]

die moeten dan ook voorzichtig zijn
De laatste keer dat ik daar informatie over opzocht was het advies nog dat vitale zeventigplussers prima hun kleinkinderen konden knuffelen. De oorspronkelijke regel van 1,5 meter afstand houden tussen grootouders en kleinkinderen is tussentijds dus aangepast. Bij mijn weten is daar geen verandering in gekomen, maar ik zal maar weer eens op rijksoverheid.nl gaan speuren.
WheeledWarriorwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:51
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:49 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Ik heb ze op school gelaten.
Ik heb mijn schoonmoeder in de kelder opgesloten in maart.

Straks eens kijken hoe het gaat. Misschien heeft ze zin in een sneetje brood.
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:46 schreef Bocaj het volgende:
Zeg lieve mensjes!

Kunnen jullie nog wel naar radio1 (de nieuwszender) luisteren?

Het lijkt wel een ShowDown Coronavirus in Nederland.... zwaar overdreven allemaal... (Mijn mening dan!)
En bangmakerrij is weer angesagt! (Ze zeggen het gewoon ook!)
Nee, maar ik kan de tv ook niet meer zien. Word gek van al dat corona gelul, de één zegt zus de ander zo. Het interesseert me ondertussen echt helemaal geen reet meer wat pietje en jantje vinden of denken van iets m.b.t. corona.
Momowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:52
quote:
1s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:17 schreef Za het volgende:

[..]

WTF, dit kun je toch niet verkopen als RIVM, en is puur angst zaaien.

Een verschilletje van 120.000 of eigenlijk 145.000 totaal.

En dan te bedenken dat ze het eerst over 560.000 besmettingen hadden in die periode, in de vorm van 3,3% van de bevolking.

Onaanvaardbaar dit.
Denk je dat er wel een model is die zoiets wel goed kan doen? Dat er een land is met een perfect werkend model? Het is duidelijk dat iedereen minder goed voorbereid was op een pandemie dan ze dachten. Het zijn inderdaad nogal grote verschillen.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:52
Cojona is overal jongens
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:52
@Elan heel duidelijk verhaal in trouw. Heel snel ingrijpen daarvan mij betreft, niet dicht maar binnen school ing meer doen.
Randierwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:52
quote:
11s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:44 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Daarom draag ik ook geen condoom.
Ik interpreteer deze grap waarschijnlijk niet zoals jij 'm bedoelde :r :+
Mr.Sandmanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:52 schreef Randier het volgende:

[..]

Ik interpreteer deze grap waarschijnlijk niet zoals jij 'm bedoelde :r :+
Of juist wel. :P
Randierwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:51 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Ik heb mijn schoonmoeder in de kelder opgesloten in maart.

Straks eens kijken hoe het gaat. Misschien heeft ze zin in een sneetje brood.
Daar ga je je kostbare brood toch niet aan verspillen.
leolinedancewoensdag 14 oktober 2020 @ 13:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:48 schreef Tarado het volgende:

[..]

ik heb ook m'n eigen kinderen niet meer omhelst sinds maart, zo werkt dat nu eenmaal
Dat deden wij sowieso al nooit gelukkig :') Maar we komen gewoon bij elkaar over de vloer zo lang we geen symptomen hebben.
Jor_Diiwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:52 schreef trein2000 het volgende:
@:elan heel duidelijk verhaal in trouw. Heel snel ingrijpen daarvan mij betreft, niet dicht maar binnen school ing meer doen.
De maatschappelijke druk gaat in de komende 2 weken dermate toenemen dat ze denk ik vanuit de overheid alsnog (opnieuw) in gaan grijpen.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:54
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:49 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Ik heb ze op school gelaten.
nog beter maar je hebt ook een eigen verantwoordelijkheid, helaas doen veel mensen kinderachtig door de gedragsregels aan hun laars te lappen en dan moet papa Rutte weer ingrijpen
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:55
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:54 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

De maatschappelijke druk gaat in de komende 2 weken dermate toenemen dat ze denk ik vanuit de overheid alsnog (opnieuw) in gaan grijpen.
Laten we het eerst maar eens afwachten wat dit oplevert.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:55
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:54 schreef Tarado het volgende:

[..]

nog beter maar je hebt ook een eigen verantwoordelijkheid, helaas doen veel mensen kinderachtig door de gedragsregels aan hun laars te lappen en dan moet papa Rutte weer ingrijpen
Rutte komt mij toch niet echt als een Papa voor...meer een basisschool directeur ;)
Elanwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:52 schreef trein2000 het volgende:
@:elan heel duidelijk verhaal in trouw. Heel snel ingrijpen daarvan mij betreft, niet dicht maar binnen school ing meer doen.
https://www.trouw.nl/binn(...)dig-is-dat~b59b9842/

Deze is nog wat actueler, gaan ook veel geluiden op om de herfstvakantie een weekje te verlengen en in de zomer wat langer door te gaan. Omdat je dan ook veel beter kan ventileren of zelfs buiten les kan houden. Examens moeten dan wellicht wel verzet worden.
Jazegwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:56
quote:
12s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:42 schreef Vallon het volgende:

[..]

Idd. met beste wil van de wereld kan ik niet snappen waarom iemand zich zou willen laten testen. Dit buiten faam of blaam gevoelens.
//--//

Het testen levert de testpersoon zelf geen zier op anders dan een extra zorg.
1) Iemand is positief, dus minimaal quarantaine van 2-4 weken (wat de besmettingsduur kan zijn).
2) Iemand is negatief wat verder niets zegt noch jezelf (on)veiliger maakt (ook voor anderen).

In geval van 1 wordt van de besmette persoon verlangt dat die anderen gaat meetrekken door hun ook voor die quarantaine te gaan interesseren... die mensen hebben ook weer contacten...
Op "reis" gaan met mogelijk een Covid19 onder de leden om om zich te laten testen; lijkt mij helemaal ongewenst.

Is of wordt iemand daadwerkelijk (te) ziek bel dan sws altijd de huisarts of ga naar de SEH van een ziekenhuis, waar eventueel verder diagnose wordt gesteld.

Enne, afwezigheid van een besmetting zegt totaal niets of het individu besmet is en dat het al of niet het virus toch kan overdragen op anderen. Omgekeerd zegt een eigen besmetting niets over anderen daarmee kunnen besmetten wat al of niet leidt tot eventuele gevolgen.

Kortom: was je handen, houdt afstand en blijf met symptomen thuis wat ook geldt voor jongeren. Meer is niet nodig om het virus er onder te krijgen. Mensen die zich daarin niet senang voelen; kunnen zich omringen met aanvullende maatregelen totdat er een beter oplossing is.
Omdat je vaak al besmettelijk bent voor je symptomen hebt. Of de symptomen zijn zo minimaal dat ze niet herkend worden.
Questularwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:56
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:48 schreef Tarado het volgende:

[..]

ik heb ook m'n eigen kinderen niet meer omhelst sinds maart, zo werkt dat nu eenmaal
Say what?
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 13:56
Nog wat snelle onderzoeken die ik vond als ik zocht op: children household source covid bij scholar.google.com. Dat is onmogelijk sturend te noemen, lijkt me. Dit onderzoek dat je ziet dat de specifieke vraag goed toelicht, met ook nog een verhaal over scholen erin:

https://pediatrics.aappublications.org/content/146/2/e2020004879

Let op, lang verhaal, in het Engels:
quote:
In this issue of Pediatrics, Posfay-Barbe et al6 report on the dynamics of COVID-19 within families of children with reverse-transcription polymerase chain reaction–confirmed SARS-CoV-2 infection in Geneva, Switzerland. From March 10 to April 10, 2020, all children <16 years of age diagnosed at Geneva University Hospital (N = 40) underwent contact tracing to identify infected household contacts (HHCs). Of 39 evaluable households, in only 3 (8%) was a child the suspected index case, with symptom onset preceding illness in adult HHCs. In all other households, the child developed symptoms after or concurrent with adult HHCs, suggesting that the child was not the source of infection and that children most frequently acquire COVID-19 from adults, rather than transmitting it to them.

These findings are consistent with other recently published HHC investigations in China. Of 68 children with confirmed COVID-19 admitted to Qingdao Women’s and Children’s Hospital from January 20 to February 27, 2020, and with complete epidemiological data, 65 (95.59%) patients were HHCs of previously infected adults.7 Of 10 children hospitalized outside Wuhan, China, in only 1 was there possible child to adult transmission, based on symptom chronology.8 Similarly, transmission of SARS-CoV-2 by children outside household settings seems uncommon, although information is limited. In an intriguing study from France, a 9-year-old boy with respiratory symptoms associated with picornavirus, influenza A, and SARS-CoV-2 coinfection was found to have exposed over 80 classmates at 3 schools; no secondary contacts became infected, despite numerous influenza infections within the schools, suggesting an environment conducive to respiratory virus transmission.9 In New South Wales, Australia, 9 students and 9 staff infected with SARS-CoV-2 across 15 schools had close contact with a total of 735 students and 128 staff.10 Only 2 secondary infections were identified, none in adult staff; 1 student in primary school was potentially infected by a staff member, and 1 student in high school was potentially infected via exposure to 2 infected schoolmates.

On the basis of these data, SARS-CoV-2 transmission in schools may be less important in community transmission than initially feared. This would be another manner by which SARS-CoV-2 differs drastically from influenza, for which school-based transmission is well recognized as a significant driver of epidemic disease and forms the basis for most evidence regarding school closures as public health strategy.11,12 Although 2 reports are far from definitive, the researchers provide early reassurance that school-based transmission could be a manageable problem, and school closures may not have to be a foregone conclusion, particularly for elementary school–aged children who appear to be at the lowest risk of infection. Additional support comes from mathematical models, which find that school closures alone may be insufficient to halt epidemic spread13 and have modest overall impacts compared with broader, community-wide physical distancing measures.14

These data all suggest that children are not significant drivers of the COVID-19 pandemic. It is unclear why documented SARS-CoV-2 transmission from children to other children or adults is so infrequent. In 47 COVID-19–infected German children, nasopharyngeal SARS-CoV-2 viral loads were similar to those in other age groups, raising concern that children could be as infectious as adults.15 Because SARS-CoV-2 infected children are so frequently mildly symptomatic, they may have weaker and less frequent cough, releasing fewer infectious particles into the surrounding environment. Another possibility is that because school closures occurred in most locations along with or before widespread physical distancing orders, most close contacts became limited to households, reducing opportunities for children to become infected in the community and present as index cases.

Almost 6 months into the pandemic, accumulating evidence and collective experience argue that children, particularly school-aged children, are far less important drivers of SARS-CoV-2 transmission than adults. Therefore, serious consideration should be paid toward strategies that allow schools to remain open, even during periods of COVID-19 spread. In doing so, we could minimize the potentially profound adverse social, developmental, and health costs that our children will continue to suffer until an effective treatment or vaccine can be developed and distributed or, failing that, until we reach herd immunity.16,17
Dit gaat nog specifiek over de schoolvraag:
https://adc.bmj.com/content/105/7/618.full
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:57
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:55 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Laten we het eerst maar eens afwachten wat dit oplevert.
Als het goed is weten we voor het eind van deze week of de maatregelen die iets meer dan 2 weken terug zijn genomen iets verschil hebben gemaakt. Zoals van Dissel zei, de reisbewegingen zijn omlaag gegaan, maar nog niet zo hard als ze wilden, daarom waren eerder extra maatregelen nodig.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 13:57
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:54 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

De maatschappelijke druk gaat in de komende 2 weken dermate toenemen dat ze denk ik vanuit de overheid alsnog (opnieuw) in gaan grijpen.
Dat moet je voor zijn. Dus nu maatregelen nemen.
Denk aan:
- leraar van lokaal laten wisselen klas niet, dat zal wellicht niet altijd kunnen maar zelfs al lukt dat maar voor de helft scheelt een hoop drukte op de gang.
- een vast koppeltje aan tafels, 1,5 meter afstand tussen koppeltjes.
- mondkapjes tijdens bewegingen.
- pauze aan je tafeltje, niet in de aula
- in een wat latere fase eventueel sneltesten aanbieden op school zelf.

Allemaal maatregelen die je kunt nemen zonder dat het onderwijs zelf in het geding komt maar die wel een hoop (maatschappelijke) druk kunnen wegnemen.
Taradowoensdag 14 oktober 2020 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:55 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Rutte komt mij toch niet echt als een Papa voor...meer een basisschool directeur ;)
welke toon dan ook, aan idioten is het niet besteed.
Jappie81woensdag 14 oktober 2020 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:56 schreef Questular het volgende:

[..]

Say what?
koekoek
Gretzlwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:58
Denken jullie ook dat we (als de wil er tenminste is) in Nederland prima terug kunnen naar 0 of heel weinig nieuwe coronagevallen? Zonder vaccin, maar gewoon door slim en effectief in te dammen? (lees: alle gevallen najagen met BCO en elk klein cluster stoppen voordat het megagroot dreigt te worden?) Net zoals in landen waar corona met een preventief testbeleid dusdanig gereduceerd is dat het geen factor van betekenis is meer voor de maatschappij?

twitter
Randierwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:59
quote:
10s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:53 schreef Mr.Sandman het volgende:

[..]

Of juist wel. :P
:R
Claudia_xwoensdag 14 oktober 2020 @ 13:59
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:49 schreef Elan het volgende:

[..]

Dit.
Wel moeilijk soms. Je lieve moedertje niet ff een knuffel geven.
Ik zit nu thuis in quarantaine op zolder en het is voor mijn kinderen - die niet heel jong meer zijn - ontzettend moeilijk om afstand te houden. En het is voor mij moeilijk om ze elke keer erop te wijzen dat het nog even moet tot de uitslag van de test binnen is.

Het is me ook veel waard dat kinderen gewoon ongedwongen sociaal contact kunnen hebben met vriendjes en familie. Ik denk dat dat me misschien we meer waard is dan zelf geen risico lopen door ze thuis te houden en zelf onderwijs te geven. Met hun grootouders hebben we de situatie een paar weken geleden al doorgesproken om te vragen waar zij zich zelf comfortabel bij voelen. Het beleid van de overheid hobbelt immers achter de feiten aan.
Stoney3Kwoensdag 14 oktober 2020 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:58 schreef Gretzl het volgende:
Denken jullie ook dat we (als de wil er tenminste is) in Nederland prima terug kunnen naar 0 of heel weinig nieuwe coronagevallen? Zonder vaccin, maar gewoon door slim en effectief in te dammen? (lees: alle gevallen najagen met BCO en elk klein cluster stoppen voordat het megagroot dreigt te worden?) Net zoals in landen waar corona met een preventief testbeleid dusdanig gereduceerd is dat het geen factor van betekenis is meer voor de maatschappij?
Nee, tenzij je een loopgraaf om het land heen graaft en die afzet met prikkeldraad.
#ANONIEMwoensdag 14 oktober 2020 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:58 schreef Gretzl het volgende:
Denken jullie ook dat we (als de wil er tenminste is) in Nederland prima terug kunnen naar 0 of heel weinig nieuwe coronagevallen? Zonder vaccin, maar gewoon door slim en effectief in te dammen? (lees: alle gevallen najagen met BCO en elk klein cluster stoppen voordat het megagroot dreigt te worden?) Net zoals in landen waar corona met een preventief testbeleid dusdanig gereduceerd is dat het geen factor van betekenis is meer voor de maatschappij?

[ twitter ]
Ik geloof er niets van dat China 0 gevallen heeft (en ook niet in de buurt zit van 0). Was tijdje terug ergens in 't nieuws dat iemand in China pas bestempeld werd als overleden door Covid als diegene ook een dubbele longontsteking had.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 14-10-2020 14:01:30 ]
VoMywoensdag 14 oktober 2020 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:49 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Dat is een stukje uit Juni, compleet achterhaald inmiddels.
Waarom is dat 'compleet achterhaald'? :'). Teringjantje. Zelf kom je niet verder dan je gevoel, maar daadwerkelijk een onderzoek is achterhaald omdat het uit juni is. Waar baseer je dat dan op? Lachwekkend.
Randierwoensdag 14 oktober 2020 @ 14:01
Het totaal aantal opgenomen covidpatiënten bedraagt 1.475, 65 meer dan de vorige dag. Daarvan liggen er 1.174 buiten de Intensive Care, 41 meer dan gisteren. Op de IC liggen 301 covidpatiënten, 24 meer dan de dag ervoor. Er liggen daarnaast 527 non-covid-patiënten op de IC, 15 minder dan gisteren. De totale IC-bezetting bedraagt daarmee 828, 9 meer dan de vorige dag. Het aantal nieuwe covidopnames bedraagt 225 in de kliniek en 27 op de IC.

In de afgelopen 24 uur zijn er 35 verplaatsingen geweest tussen de regio’s, waarvan 6 IC-patiënten. Dit blijkt uit de gegevens van het LCPS. Voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg: ‘De druk op de ziekenhuizen neemt toe. Het aantal verplaatste patiënten is daarbij sterk toegenomen.’
StateOfMindwoensdag 14 oktober 2020 @ 14:01
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:59 schreef Claudia_x het volgende:
Ik zit nu thuis in quarantaine op zolder
Zoals het een echte Fok!ker betaamt :7
Simmertjewoensdag 14 oktober 2020 @ 14:02
quote:
0s.gif Op woensdag 14 oktober 2020 13:52 schreef NoNickOne het volgende:
Cojona is overal jongens
Zorg je er wel voor dat je de J uitspreekt als een G? Dat is namelijk voor onze dikke staatsgevaarlijke pad Jensen teveel gevraagd, lekker populistisch doen met die uitspraak maar ondertussen niet weten hoe je het uit moet spreken.
trein2000woensdag 14 oktober 2020 @ 14:04
1.