De helft van alle Nederlanders? Dat is wel veel.quote:Op maandag 10 december 2018 10:26 schreef habitue het volgende:
De helft van alle Nederlanders hebben vrijwel geen spaargeld. Waar moeten die ineens geld vandaan toveren dan voor een PV installatie, isolering of warmtepomp.
Volgens meneer Diederik Samsom kun je een lening krijgen! (Pas op! Lenen kost geld... lalalala)quote:Op maandag 10 december 2018 10:26 schreef habitue het volgende:
De helft van alle Nederlanders hebben vrijwel geen spaargeld. Waar moeten die ineens geld vandaan toveren dan voor een PV installatie, isolering of warmtepomp.
quote:Op maandag 10 december 2018 10:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
De helft van alle Nederlanders? Dat is wel veel.
https://blog.spaarrente.n(...)middelde-nederlanderquote:Heeft iedere Nederlander zoveel spaargeld?
Gemiddeld 25.000 euro spaargeld per Nederlander of 45.000 euro per huishouden klinkt als een hoog bedrag. Maar lang niet iedereen heeft zoveel spaargeld. Het vermogen in Nederland is namelijk heel scheef verdeeld. Een kwart van alle huishoudens heeft minder dan 2.200 euro op de spaarrekening staan. Verder weten we ook dat 20 procent van alle Nederlanders zelfs helemaal geen spaargeld heeft. Er is slechts een klein deel van alle huishoudens die zoveel spaargeld heeft, dat ze het gemiddelde fors omhoog halen.
Daar staat dat 1/5e helemaal geen spaargeld heeft en een kwart heeft minder dan 2200 euro spaargeld.quote:Op maandag 10 december 2018 10:31 schreef habitue het volgende:
[..]
[..]
https://blog.spaarrente.n(...)middelde-nederlander
Los van het gegeven dat een warmtepomp voor veel bestaande woningen een illusie is. Probeer het maar eens toe te passen in een jaren '30 enkel of dubbel bovenhuis.quote:Op maandag 10 december 2018 10:26 schreef habitue het volgende:
De helft van alle Nederlanders hebben vrijwel geen spaargeld. Waar moeten die ineens geld vandaan toveren dan voor een PV installatie, isolering of warmtepomp.
Ja en een kwart minder dan 2200. Samen is dat al 45%. 2200 noem ik ook geen spaargeld.quote:Op maandag 10 december 2018 10:32 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Daar staat dat 1/5e helemaal geen spaargeld heeft.
Tesla's zijn voor proleten en een warmtepomp is niet voor alle bestaande woningen toepasbaar.quote:
Die 20 procent zijn onderdeel van dat kwart.quote:Op maandag 10 december 2018 10:33 schreef habitue het volgende:
[..]
Ja en een kwart minder dan 2200. Samen is dat al 45%. 2200 noem ik ook geen spaargeld.
Ik las vrij recent (als in, vorige week ergens), dat zo'n warmtepomp helemaal niet zo rendabel is, even los van dat het in sommige huizen sowieso niet rendabel is, maar ik kan het niet terug vinden.quote:Op maandag 10 december 2018 10:32 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Los van het gegeven dat een warmtepomp voor veel bestaande woningen een illusie is. Probeer het maar eens toe te passen in een jaren '30 enkel of dubbel bovenhuis.
Daarom gewoon dikke brandstofmotor om het milieu nog een extra trap na te gevenquote:Op maandag 10 december 2018 10:33 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Tesla's zijn voor proleten en een warmtepomp is niet voor alle bestaande woningen toepasbaar.
Nog eventjes, tot het echt niet meer kan.quote:Op maandag 10 december 2018 10:34 schreef CoolGuy het volgende:
Daarom gewoon dikke brandstofmotor om het milieu nog een extra trap na te geven
Jawel, maar das niet mijn probleem, want dan komt er een elektrische auto. Het zij zo.quote:Op maandag 10 december 2018 10:35 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Nog eventjes, tot het echt niet meer kan.
Wow, het wordt tijd dat directeurtje zijn werknemers eens wat meer betaald!quote:Op maandag 10 december 2018 10:36 schreef BasEnAad het volgende:
Waar moeten mensen dat geld vandaan halen dan?
Dit is er gebeurd met de koopkracht de afgelopen jaren:
[ afbeelding ]
Wat een onzin.quote:Op maandag 10 december 2018 10:43 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Wow, het wordt tijd dat directeurtje zijn werknemers eens wat meer betaald!
Wij zijn een flexwerkers land geworden met mini baantjes waar je er 10 van moet hebben om ronde te komen!
Waarschijnlijk heb je gelijk. Het staat er een beetje ongelukkig. Volgens het CBS was het mediaan van een huishouden bank- en spaartegoeden in 2016 11.000 euroquote:Op maandag 10 december 2018 10:33 schreef Nobu het volgende:
[..]
Die 20 procent zijn onderdeel van dat kwart.
Niet iedereen heeft een geldboom in z’n tuin staan hè.quote:Op maandag 10 december 2018 10:48 schreef habitue het volgende:
[..]
Waarschijnlijk heb je gelijk. Het staat er een beetje ongelukkig. Volgens het CBS was het mediaan van een huishouden bank- en spaartegoeden in 2016 11.000 euro
https://www.cbs.nl/-/medi(...)vaartinnederland.pdf
Dat is nog steeds zeer weinig.
Nee daarom vind ik het ook logisch dat mensen niet al hun spaargeld in een warmtepomp gaan steken als volgende week je wasmachine kapot kan gaan.quote:Op maandag 10 december 2018 10:50 schreef harrievankempen het volgende:
[..]
Niet iedereen heeft een geldboom in z’n tuin staan hè.
I'm the 'aandik' King!quote:
Minder vlees: ik eet meer, inderdaad.quote:Op maandag 10 december 2018 10:26 schreef CoolGuy het volgende:
Minder vlees: Nee, meer.
Minder gevlogen: Nee, meer.
Warmtepomp: Nee.
Tesla: Nee.
Nou, ik mag nieuwe auto uitzoeken dus een Tesla is een mogelijkheid, maar ik ben niet zo kapot van Tesla, dus voor mij hoeft het niet. Het lijkt me ook weer geen straf om in te moeten rijden, dus als ik verplicht zou worden, prima, maar mijn 1e keus is het nietquote:Op maandag 10 december 2018 10:56 schreef Restyler het volgende:
[..]
Minder vlees: ik eet meer, inderdaad.
Minder gevlogen: ik vlieg meer, inderdaad.
Warmtepomp: ja.
Tesla: als ik het geld had, had ik graag gebruik gemaakt van de subsidies.
Een warmtepomp is idd zinloos in een niet of slecht geïsoleerd huis.quote:Op maandag 10 december 2018 10:33 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik las vrij recent (als in, vorige week ergens), dat zo'n warmtepomp helemaal niet zo rendabel is, even los van dat het in sommige huizen sowieso niet rendabel is, maar ik kan het niet terug vinden.
1 op de 5 Nederlandse huishoudens heeft zelfs serieuze schulden.quote:Op maandag 10 december 2018 10:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
De helft van alle Nederlanders? Dat is wel veel.
Tja, ik wíl niks missen voor het klimaatquote:Op maandag 10 december 2018 11:01 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
1 op de 5 Nederlandse huishoudens heeft zelfs serieuze schulden.
https://www.divosa.nl/armoede-en-schulden-nederland
Dus eigenlijk is het meer 20% heeft niets over, 20% kan absoluut niets missen voor het klimaat.
Dat doe je dan ook niet altijd, als je een energierekening hebt die de helft is van die van de buren omdat jouw huis wel goed geïsoleerd is dan hou je dat bedrag maandelijks over.quote:Op maandag 10 december 2018 11:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Tja, ik wíl niks missen voor het klimaat
Die subsidies zijn maar tijdelijk, als er teveel mensen elektrisch gaan rijden wordt de elektriciteit extra belast. De auto zal in dit land een melkkoe moeten blijven.quote:Tesla: als ik het geld had, had ik graag gebruik gemaakt van de subsidies.
Jazeker, de hypotheker!quote:Op maandag 10 december 2018 11:11 schreef HPLC het volgende:
Gelukkig dat TS een paar uitroeptekens heeft toegevoegd om zijn punten wat kracht bij te zetten!
Mooi zoals mensen met een sterke mening over klimaatbeleid ineens zelfbenoemde wetenschappers worden.quote:Op maandag 10 december 2018 11:18 schreef hvan het volgende:
Dat er klimaatverandering is, dat geloof ik. Maar de mens heeft daar een minimale invloed op, met vele nullen achter de komma in procenten.
Minder vlees: btw op levensmiddelen gaat alleen maar omhoogquote:Op maandag 10 december 2018 10:26 schreef CoolGuy het volgende:
Minder vlees: Nee, meer.
Minder gevlogen: Nee, meer.
Warmtepomp: Nee.
Tesla: Nee.
Je hoeft alleen maar aan te nemen wat de "klimaatwetenschappers" zeggen. Volgens hun warmt de aarde ongeveer 2 a 3 graden op door CO2 over ongeveer 50 jaar.quote:Op maandag 10 december 2018 11:22 schreef Molurus het volgende:
[..]
Mooi zoals mensen met een sterke mening over klimaatbeleid ineens zelfbenoemde wetenschappers worden.
Hoezo, via energiebelastingen, accijnzen etc. wordt toch alles binnengeharkt.quote:Op maandag 10 december 2018 10:24 schreef Bocaj het volgende:
Nederlander houdt knip dicht voor milieu.
Het wordt wel degelijk ook wereldwijd aangepakt en wat blijkt? Nederland blijft hopeloos achter in dat gebeuren.quote:Op maandag 10 december 2018 11:14 schreef Bloemkool het volgende:
Waarom wordt een probleem op wereldschaal niet als zodanig aangepakt?
Zoals Kapitein_Scheurbuik al aangeeft stelt Nederland niks voor in het geheel. We hoeven het ook niet erger te maken maar om krampachtig iedereen op kosten te jagen om een niet meetbare verbetering te kunnen halen is misschien ook wat overdreven.
Begin eens bij de grote industrieën waar je direct een duidelijk merkbaar verschil kan meten. Daar betalen we straks vanzelf voor want de kosten worden gewoon aan de consument doorberekend.
Als je werkelijk denkt dat CO2 het probleem is, dan moet je de inefficiente (en ook zwaar vervuilende kolencentrales in Polen, China, India, enz enz. aanpakken en niet de modernste kolencentrale sluiten. Het is volkomen idioterie om de komende 20 jaar 1000 miljard te investeren (lees te laten betalen door de burger) om CO2 te reduceren voor een bijdrage van 0,0007 gr temp dalingquote:Op maandag 10 december 2018 12:25 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het wordt wel degelijk ook wereldwijd aangepakt en wat blijkt? Nederland blijft hopeloos achter in dat gebeuren.
Bij de grote industrieen en op individueel niveau.
Of wat DL doet, kerncentrales sluiten en smerige bruinkool stoken en bossen de vernieling in helpenquote:Op maandag 10 december 2018 12:29 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Als je werkelijk denkt dat CO2 het probleem is, dan moet je de inefficiente (en ook zwaar vervuilende kolencentrales in Polen, China, India, enz enz. aanpakken en niet de modernste kolencentrale sluiten. Het is volkomen idioterie om de komende 20 jaar 1000 miljard te investeren (lees te laten betalen door de burger) om CO2 te reduceren voor een bijdrage van 0,0007 gr temp daling
Niet alleen co2 is het probleem, enkel klimaatontkenners komen met die onzin.quote:Op maandag 10 december 2018 12:29 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Als je werkelijk denkt dat CO2 het probleem is, dan moet je de inefficiente (en ook zwaar vervuilende kolencentrales in Polen, China, India, enz enz. aanpakken en niet de modernste kolencentrale sluiten. Het is volkomen idioterie om de komende 20 jaar 1000 miljard te investeren (lees te laten betalen door de burger) om CO2 te reduceren voor een bijdrage van 0,0007 gr temp daling
Alle vliegtuigen waarvoor jij geen ticket kocht bleven aan de grond?quote:Op maandag 10 december 2018 12:42 schreef Forbry het volgende:
Minder gevlogen: Ja, véél minder, maar slechts deels vanwege het milieu. Ik vind dat wel heel mooi meegenomen.
Ow, gaan ze netto minder uitstoten dan?quote:Op maandag 10 december 2018 12:42 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Niet alleen co2 is het probleem, enkel klimaatontkenners komen met die onzin.
En China en India doen een stuk meer dan wij doen. Dat is een ongemakkelijke waarheid.
Ze zijn veel groter, het is veel moeilijker voor hun, maar toch doen ze veel meer.
Zeker China zal ons compleet voorbij streven als we zo door blijven gaan. En ook India zal dat doen. Weg leidende functie voor de wereld. Weg voorlopersrol mbt innovatie.
Behalve dat we ons eigen leefmilieu verneuken en onze bijdrage in het algemene milieu verbeteren laten liggen zal dit ook stevige economische gevolgen hebben in de nabije toekomst.
Vanzelfsprekend.quote:Op maandag 10 december 2018 12:44 schreef Kopiko het volgende:
[..]
Alle vliegtuigen waarvoor jij geen ticket kocht bleven aan de grond?
Waneer was jij voor het laatst in China? Ik vrij recent en ik kan je echt plechtig beloven dat wat daar per dag aan vervuiling het klimaat in gaat je compleet wit doet wegtrekken en iedere inspanning die wij hier in Nederland doen volstrekt overbodig maakt.quote:Op maandag 10 december 2018 12:42 schreef Cause_Mayhem het volgende:
En China en India doen een stuk meer dan wij doen. Dat is een ongemakkelijke waarheid.
Euhm ja.quote:Op maandag 10 december 2018 12:47 schreef Faxie het volgende:
[..]
Ow, gaan ze netto minder uitstoten dan?
Volgens mij zetten ze vooral in op het terugdringen van fijnstof maar niet zozeer op CO2.quote:Op maandag 10 december 2018 12:52 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Euhm ja.
Daar zetten ze stevig op in namelijk. Ze zullen wel moeten aangezien de gevolgen van vervuiling ze nogal raken.
Dat ze niet ineens perfect zijn doet daar niets aan af. Op dit moment zijn er gewoonweg nog geen makkelijke en snelle oplossingen.
Lees je aub eens in. Die landen doen verdomd veel meer als Nederland. Hier schuift de overheid wat met cijfertjes, laat de burger meer betalen, maar doet vooral zo min mogelijk. Daar gebeurd er echt wat.
En dat zie je niet direct vandaag in die cijfertjes, maar gaat wel komen.
Ik zeg nergens dat ze niet groot zijn in vervuiling. Ik zeg dat ze daar wel prioriteit van aan het maken zijn.quote:Op maandag 10 december 2018 12:52 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waneer was jij voor het laatst in China? Ik vrij recent en ik kan je echt plechtig beloven dat wat daar per dag aan vervuiling het klimaat in gaat je compleet wit doet wegtrekken en iedere inspanning die wij hier in Nederland doen volstrekt overbodig maakt.
Uhm nee, de netto uitstoot gaat gewoon gigantisch omhoog, maar zij mogen dat omdat de relatieve uitstoot momenteel nog laag isquote:Op maandag 10 december 2018 12:52 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Euhm ja.
Daar zetten ze stevig op in namelijk. Ze zullen wel moeten aangezien de gevolgen van vervuiling ze nogal raken.
Dat ze niet ineens perfect zijn doet daar niets aan af. Op dit moment zijn er gewoonweg nog geen makkelijke en snelle oplossingen.
Lees je aub eens in. Die landen doen verdomd veel meer als Nederland. Hier schuift de overheid wat met cijfertjes, laat de burger meer betalen, maar doet vooral zo min mogelijk. Daar gebeurd er echt wat.
En dat zie je niet direct vandaag in die cijfertjes, maar gaat wel komen.
Dat volgens mij klopt alleen niet. Er wordt ook ingezet op co2.quote:Op maandag 10 december 2018 12:55 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Volgens mij zetten ze vooral in op het terugdringen van fijnstof maar niet zozeer op CO2.
Maar dan kun je niet stellen dat ze veel meer doen. Ze lopen daar zo ontzettend ver achter dat ze niet eens in staat zijn meer te doen. De gemiddelde Chinees verwarmt zijn huis nog met een kolenkachel.quote:Op maandag 10 december 2018 12:55 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat ze niet groot zijn in vervuiling. Ik zeg dat ze daar wel prioriteit van aan het maken zijn.
De groene revolutie wordt het zelfs genoemd. Door nare noodzaak geboren trouwens.
Voor nu ja. Maar ze zetten wel degelijk in op een verlaging daarvan.quote:Op maandag 10 december 2018 12:56 schreef Faxie het volgende:
[..]
Uhm nee, de netto uitstoot gaat gewoon gigantisch omhoog, maar zij mogen dat omdat de relatieve uitstoot momenteel nog laag is![]()
Als je al gelooft in het CO2 verhaal, zou je toch ook wel moeten snappen dat de aarde weinig geeft om relatieve uitstoot.
De ontkenners bijten zich juist vast op oplossingen die er wél toe doen, zoals adaptatie ipv mitigatie. De rest heeft daar helemaal geen oren naar en staren zich blind op uitstoot.quote:Op maandag 10 december 2018 12:56 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Dat volgens mij klopt alleen niet. Er wordt ook ingezet op co2.
Maar zoals ik al zei, enkel de klimaatontkenners bijten zich enkel vast op co2. De rest snapt dat al dat andere ook essentieel is.
Ja propaganda is een bitch hequote:Op maandag 10 december 2018 12:58 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Voor nu ja. Maar ze zetten wel degelijk in op een verlaging daarvan.
En als je al geloofd in het co2 verhaal. Hoe treurig dit!
Ja omdat in China en India de lucht zo vuil is dat er miljoenen mensen sterven en je de lucht nieteens kon zien op een gemiddelde dag. De jaren ervoor hebben ze duizenden kolencentrales geopend waardoor ze met overcapaciteit zitten waardoor ze nu meer inzetten op zonne-energie.quote:Op maandag 10 december 2018 12:42 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Niet alleen co2 is het probleem, enkel klimaatontkenners komen met die onzin.
En China en India doen een stuk meer dan wij doen. Dat is een ongemakkelijke waarheid.
Ze zijn veel groter, het is veel moeilijker voor hun, maar toch doen ze veel meer.
Zeker China zal ons compleet voorbij streven als we zo door blijven gaan. En ook India zal dat doen. Weg leidende functie voor de wereld. Weg voorlopersrol mbt innovatie.
Behalve dat we ons eigen leefmilieu verneuken en onze bijdrage in het algemene milieu verbeteren laten liggen zal dit ook stevige economische gevolgen hebben in de nabije toekomst.
"Wat kost een druppel benzine?"quote:Op maandag 10 december 2018 12:15 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Je hoeft alleen maar aan te nemen wat de "klimaatwetenschappers" zeggen. Volgens hun warmt de aarde ongeveer 2 a 3 graden op door CO2 over ongeveer 50 jaar.
Als je het Nederlandse aandeel daarin uitrekent dan kom je tot 0,0007 als onze bijdrage.
Dat kan ik wel stellen omdat ze verdomd veel meer doen.quote:Op maandag 10 december 2018 12:57 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Maar dan kun je niet stellen dat ze veel meer doen. Ze lopen daar zo ontzettend ver achter dat ze niet eens in staat zijn meer te doen. De gemiddelde Chinees verwarmt zijn huis nog met een kolenkachel.
Tunnelvisie is een bitch. Klimaatontkenner zijn zet je in de hoek van platte aarde gekjes.quote:
Het is natuurlijk ook een stuk eenvoudiger om de uitstoot van zwaar vervuilende jaren 50 technieken gigantisch te reduceren met de huidige technieken. Dan kun je lekker schermen met gegevens en rekensommen dat je je uitstoot met 70% gereduceerd hebt... Als je zoals Nederland al jaren met uitstoot, milieu, moderne minder vervuilende oplossingen etc. bezig bent is er veel minder winst te behalen natuurlijk.quote:Op maandag 10 december 2018 12:52 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Euhm ja.
Daar zetten ze stevig op in namelijk. Ze zullen wel moeten aangezien de gevolgen van vervuiling ze nogal raken.
Dat ze niet ineens perfect zijn doet daar niets aan af. Op dit moment zijn er gewoonweg nog geen makkelijke en snelle oplossingen.
Lees je aub eens in. Die landen doen verdomd veel meer als Nederland. Hier schuift de overheid wat met cijfertjes, laat de burger meer betalen, maar doet vooral zo min mogelijk. Daar gebeurd er echt wat.
De komende 10 jaar gaat het allemaal alleen nog stijgen, er is geen enkel vooruitzicht dat de CO2 uitstoot omlaag gaat. Landen als China en India gaan meer uitstoten, wij kunnen daar niet tegenop compenseren. We betalen miljarden voor een niet meetbare verlaging van de CO2 uitstoot. Het is waanzin.quote:Op maandag 10 december 2018 12:58 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Voor nu ja. Maar ze zetten wel degelijk in op een verlaging daarvan.
Die hele 'zij doen niets dus hoeven wij ook niet' houding is gewoon hartstikke makkelijk en lui.quote:Op maandag 10 december 2018 11:14 schreef Bloemkool het volgende:
Waarom wordt een probleem op wereldschaal niet als zodanig aangepakt?
Zoals Kapitein_Scheurbuik al aangeeft stelt Nederland niks voor in het geheel. We hoeven het ook niet erger te maken maar om krampachtig iedereen op kosten te jagen om een niet meetbare verbetering te kunnen halen is misschien ook wat overdreven.
Begin eens bij de grote industrieën waar je direct een duidelijk merkbaar verschil kan meten. Daar betalen we straks vanzelf voor want de kosten worden gewoon aan de consument doorberekend.
En jij hoort zeker bij die 1,5 miljard?quote:Op maandag 10 december 2018 11:18 schreef hvan het volgende:
Een complete waanzin is dat hele milieu gedoe.
Dat er klimaatverandering is, dat geloof ik. Maar de mens heeft daar een minimale invloed op, met vele nullen achter de komma in procenten.
Zolang landen als China, India en de VS door blijft gaan met het uitstoten van rotzooi heeft het al helemaal geen nut en weiger ik er ook maar 1 stuiver aan uit te geven
Het wordt hoog tijd dat het echte probleem verteld gaat worden, overbevolking. De wereldbevolking zal terug moeten naar ca. 1,5 miljard mensen om het leefbaar en gezellig te houden.
Ik kan en wil er ook niet aan die milieuzooi mee doen. Mijn huis zal het laatste zijn wat van gas af gaat. vanaf dan trek ik een dikke trui aan.
Het klopt dat ze daar directer last hadden van de vervuiling en daardoor met meer noodzaak zitten om te veranderen.quote:Op maandag 10 december 2018 12:59 schreef habitue het volgende:
[..]
Ja omdat in China en India de lucht zo vuil is dat er miljoenen mensen sterven en je de lucht nieteens kon zien op een gemiddelde dag. De jaren ervoor hebben ze duizenden kolencentrales geopend waardoor ze met overcapaciteit zitten waardoor ze nu meer inzetten op zonne-energie.
Maar die hele 'ze doen x in China, dus dan hoeven wij hier niets te doen' houding is toch gewoon enorme intellectuele armoede?quote:Op maandag 10 december 2018 12:52 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waneer was jij voor het laatst in China? Ik vrij recent en ik kan je echt plechtig beloven dat wat daar per dag aan vervuiling het klimaat in gaat je compleet wit doet wegtrekken en iedere inspanning die wij hier in Nederland doen volstrekt overbodig maakt.
Ja dus?quote:Op maandag 10 december 2018 12:57 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Maar dan kun je niet stellen dat ze veel meer doen. Ze lopen daar zo ontzettend ver achter dat ze niet eens in staat zijn meer te doen. De gemiddelde Chinees verwarmt zijn huis nog met een kolenkachel.
Nou ik denk dat de bevolking het best leuk vindt dat ze minder sterven door kanker aan luchtwegen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:04 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het klopt dat ze daar directer last hadden van de vervuiling en daardoor met meer noodzaak zitten om te veranderen.
Feit is en blijft dat zij nu veel meer maatregelen nemen, die echt lang niet allemaal zo leuk voor de bevolking zijn.
De "ja maar hullie" heeft inmiddels de ad hominem gepasseerd als de meest gebruikte drogreden op FOK vrees ik.quote:Op maandag 10 december 2018 13:05 schreef probeer het volgende:
[..]
Maar die hele 'ze doen x in China, dus dan hoeven wij hier niets te doen' houding is toch gewoon enorme intellectuele armoede?
Ze doen namelijk zo veel shit in China waar we hier niets van moeten hebben.
Wacht ff... Want al die klimaatmaatregelen gaan niet over co2? En daar wordt niet alleen maar mee geschermd vanuit de groene hoek?quote:Op maandag 10 december 2018 12:56 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Maar zoals ik al zei, enkel de klimaatontkenners bijten zich enkel vast op co2.
Ze doen heel veel veel maar omdat ze van zo ver komen zijn ze nog laaaaaaaang niet op ons niveau en daar gaan ze de komende 25 jaar zeker niet komen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:01 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Dat kan ik wel stellen omdat ze verdomd veel meer doen.
Of denk je dat daar de mijnwerkers zo blij zijn met de nieuwe regelingen? Of degene die afval uit Europa verwerkte zo blij zijn?
Hier komen we toch echt een stuk hoger dan ¤ 50,- per maand uit, en daarbij kun jij niet in de portemonnee van een ander kijken dus ook niet wat een ander kan missen.quote:Ook daar 'kost' het wat en dat is een stuk meer dan jouw gejank over 50 euro per maand. Waarmee je nog prima kan leven.
Ja, dus? Is China onze maatstaf?quote:Op maandag 10 december 2018 13:16 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ze doen heel veel veel maar omdat ze van zo ver komen zijn ze nog laaaaaaaang niet op ons niveau en daar gaan ze de komende 25 jaar zeker niet komen.
Miljarden besteden met als enige resultaat dat de zakken van slimme ondernemers worden gevuld is geen intellectuele armoede? Het klimaat gaat er niet beter of slechter van worden, en daarmee ontken ik niet de invloed van CO2 en de mens op het klimaat maar onderken ik gewoon dat Nederland mondiaal NIETS voorstelt.quote:Op maandag 10 december 2018 13:05 schreef probeer het volgende:
Maar die hele 'ze doen x in China, dus dan hoeven wij hier niets te doen' houding is toch gewoon enorme intellectuele armoede?
Dat de bijdrage van elk individueel persoon aan klimaatverandering verwaarloosbaar klein is betekent niet dat er alles bij elkaar opgeteld geen effect is.quote:Op maandag 10 december 2018 13:18 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Miljarden besteden met als enige resultaat dat de zakken van slimme ondernemers worden gevuld is geen intellectuele armoede? Het klimaat gaat er niet beter of slechter van worden, en daarmee ontken ik niet de invloed van CO2 en de mens op het klimaat maar onderken ik gewoon dat Nederland mondiaal NIETS voorstelt.
Als er 1 iemand in de straat elke dag een kuub hout loopt te verbanden in zijn tuinkachel moeten we natuurlijk paal en perk gaan stellen aan de jaarlijkse buurt BBQ...quote:Op maandag 10 december 2018 13:15 schreef Molurus het volgende:
De "ja maar hullie" heeft inmiddels de ad hominem gepasseerd als de meest gebruikte drogreden op FOK vrees ik.
quote:Op maandag 10 december 2018 12:53 schreef asco het volgende:
Veel vlees, veel vliegen, BMW 530d. 😎 Wėl bewust kinderloos, waar blijft mijn subsidie? Krijg ik niet? Prima, maar val mij dan verder ook niet lastig. 👍
In Nederland wonen 17 miljoen mensen, in China 1300 miljoen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:06 schreef probeer het volgende:
[..]
Ja dus?
Maar blijkbaar is dat voor jou reden om te zeggen 'we wachten wel totdat de laatste ook mee doet'. Snap je dat als anderen ook zo redeneren, er nooit wat van komt?
Voor alle Nederlanders bij elkaar komt dat effect op 0,0007 graden celsius. Dan vind ik dat wel erg veel geld voor een niet merkbaar effect. Je thuistermometer zal het verschil niet eens merken.quote:Op maandag 10 december 2018 13:20 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat de bijdrage van elk individueel persoon aan klimaatverandering verwaarloosbaar klein is betekent niet dat er alles bij elkaar opgeteld geen effect is.
Als we op die schaal allemaal onze verantwoordelijkheid ontkennen blijft het probleem dus gewoon bestaan.
Mee eens maar het punt is dat de overheid al miljarden binnen hengelt onder het mom van milieu en daar zeer weinig maar van investeert in daadwerkelijke milieumaatregelen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:20 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat de bijdrage van elk individueel persoon aan klimaatverandering verwaarloosbaar klein is betekent niet dat er alles bij elkaar opgeteld geen effect is.
Als we op die schaal allemaal onze verantwoordelijkheid ontkennen blijft het probleem dus gewoon bestaan.
Ik ben het helemaal met je eens dat er eens goed gekeken moet worden naar de verdeling van die kosten en wie er nou uiteindelijk aan verdient.quote:Op maandag 10 december 2018 13:18 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Miljarden besteden met als enige resultaat dat de zakken van slimme ondernemers worden gevuld is geen intellectuele armoede? Het klimaat gaat er niet beter of slechter van worden, en daarmee ontken ik niet de invloed van CO2 en de mens op het klimaat maar onderken ik gewoon dat Nederland mondiaal NIETS voorstelt.
BOEHOEHOE ALLES IS WEG! ALLES WEG! Alles weg door die stomme FVD stemmers!quote:Op maandag 10 december 2018 12:42 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Weg leidende functie voor de wereld. Weg voorlopersrol mbt innovatie.
Volgens mij heb ik nergens geopperd dat wij niets moeten doen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens dat er eens goed gekeken moet worden naar de verdeling van die kosten en wie er nou uiteindelijk aan verdient.
Maar 'mondiaal niets voorstellen' als argument gebruiken om niets te doen, daar snap ik dus echt geen fuck van. Als we dat credo door onze geschiedenis gehanteerd hadden was dit land nooit geweest wat het nu was.
Precies, op die manier slaat het nergens op om meer uit te geven aan het milieu. Begin eerst maar eens het geld dat wij er al aan uitgeven er daadwerkelijk voor te gebruiken.quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Mee eens maar het punt is dat de overheid al miljarden binnen hengelt onder het mom van milieu en daar zeer weinig maar van investeert in daadwerkelijke milieumaatregelen.
Leger ook maar afschaffen dan. Want als China binnenvalt zijn we sowieso de lul.quote:Op maandag 10 december 2018 13:23 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
In Nederland wonen 17 miljoen mensen, in China 1300 miljoen.
Iets over een druppel en een gloeiende plaat.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Leger ook maar afschaffen dan. Want als China binnenvalt zijn we sowieso de lul.
Internationale handel ook maar stoppen. China kan immers veel meer produceren.
Stoppen met kinderen maken. Zijn ze in China ook veel beter in.
Sociale stelsel afschaffen. Want het is natuurlijk onzin dat we hier proberen om de positie van, zeg 2-3 miljoen mensen proberen te verbeteren terwijl er daar een factor 100 meer mensen in een veel slechtere positie zitten.
Grenzen open. In China wonen immers 2 miljard mensen, die aantallen komen we hier niet eens in de buurt.
Ow en ik kom straks ook je hond opeten. Doen ze in China ook.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:27 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik nergens geopperd dat wij niets moeten doen.
Maar quote me gerust je posts waarin je aangeeft wel wat te (willen) doen, ipv meteen met 'ja maar hullie' shit komt.quote:Ik hou mijn hand ook op de knip. Als iemand die weleens door China reist weet ik dat wat hij hier uitspoken echt 0,0 effect heeft op de CO2 uitstoot. Als je daar door industriële gebieden reist zie je om de zoveel meter een dikke schoorsteenpijp waar gitzwarte rook uit komt. Op sommige dagen kun je de overkant van de straat niets eens zien vanwege de smog, en dan zou ons warmtepompje wel even het verschil gaan maken
Ik geloof dat de Nederlandse bevolking voor 0,1% van de wereldwijde CO2 uitstoot verantwoordelijk is. En de wereldwijde CO2 uitstoot neemt voorlopig alleen nog maar toe. Al zou Nederland vandaag de CO2 uitstoot tot 0 reduceren is dat op wereldschaal niet eens meetbaar. ZO lang de grote vervuilers gewoon doorgaan met vervuilen zijn wij maar wat aan het rommelen in de marge.
Dan besteed ik mijn geld liever nuttig.
Is dat ook nog zo als we geheel stoppen met importeren en niets veranderen aan onze consumptie, denk je? (Dus alles zelf gaan produceren.)quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Voor alle Nederlanders bij elkaar komt dat effect op 0,0007 graden celsius. Dan vind ik dat wel erg veel geld voor een niet merkbaar effect. Je thuistermometer zal het verschil niet eens merken.
Je bent nu vooral Baudet aan het napapegaaien. Je weet wel: die vent die antropogene klimaatverandering letterlijk een "hoax" noemt, en als zodanig niet minder gek is dan flat earthers en andere BNW gekkies.quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Dan kun je dat geld beter steken in maatregelen om de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan, want als je met miljarden een resultaat van 0,0007 graden weet te behalen kan ik je nu al vertellen dat die klimaatverandering gewoon doorgaat, ondanks alle miljarden die we er tegenaan smijten, besteed dat geld nuttig.
Want daar staat dat wij niks moeten doen?quote:Op maandag 10 december 2018 13:33 schreef probeer het volgende:
[..]
[..]
Maar quote me gerust je posts waarin je aangeeft wel wat te (willen) doen, ipv meteen met 'ja maar hullie' shit komt.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Dan kun je dat geld beter steken in maatregelen om de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan, want als je met miljarden een resultaat van 0,0007 graden weet te behalen kan ik je nu al vertellen dat die klimaatverandering gewoon doorgaat, ondanks alle miljarden die we er tegenaan smijten, besteed dat geld nuttig.
Nogmaals, quote me dan je post waarin staat wat we wel moeten doen.quote:Op maandag 10 december 2018 13:34 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Want daar staat dat wij niks moeten doen?
Daar staat dat onze CO2 uitstoot een druppel op een gloeiende plaat is. Wij zouden ons geld dus niet over de balk moeten smijten met het proberen de CO2 uitstoot terug te dringen. Dat betekent echter niet dat we niks moeten doen.
Begrijpend lezen heet dat.
Nou, nog een keer dan:quote:Op maandag 10 december 2018 13:35 schreef probeer het volgende:
[..]
Nogmaals, quote me dan je post waarin staat wat we wel moeten doen.
Want je bent hier gewoon continue bezig met een 'ja maar China, dus ik houd mijn hand op de knip'.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Dan kun je dat geld beter steken in maatregelen om de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan, want als je met miljarden een resultaat van 0,0007 graden weet te behalen kan ik je nu al vertellen dat die klimaatverandering gewoon doorgaat, ondanks alle miljarden die we er tegenaan smijten, besteed dat geld nuttig.
Sociale stelsels stoppen bij de grens, het klimaat niet. Als je dat verschil weigert in te zien heeft deze 'discussie' weinig zin.quote:Op maandag 10 december 2018 13:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Leger ook maar afschaffen dan. Want als China binnenvalt zijn we sowieso de lul.
Internationale handel ook maar stoppen. China kan immers veel meer produceren.
Stoppen met kinderen maken. Zijn ze in China ook veel beter in.
Sociale stelsel afschaffen. Want het is natuurlijk onzin dat we hier proberen om de positie van, zeg 2-3 miljoen mensen proberen te verbeteren terwijl er daar een factor 100 meer mensen in een veel slechtere positie zitten.
Grenzen open. In China wonen immers 2 miljard mensen, die aantallen komen we hier niet eens in de buurt.
Ow en ik kom straks ook je hond opeten. Doen ze in China ook.
Ah ok, dus de gevolgen bestrijden maar niets doen aan de oorzaken?quote:Op maandag 10 december 2018 13:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nou, nog een keer dan:
[..]
Als dat het slimste is wat je kunt bedenken diskwalificeer je je wel heel erg.quote:Op maandag 10 december 2018 13:39 schreef probeer het volgende:
[..]
Ah ok, dus de gevolgen bestrijden maar niets doen aan de oorzaken?
Laten we inderdaad de Sahara gaan bewateren. Puik plan.
Economieën niet. Onze economische positie (en daaruit voortvloeiend de mogelijkheden voor bepaalde sociale stelsels) is sterk afhankelijk van de rest van de wereld.quote:Op maandag 10 december 2018 13:37 schreef Nobu het volgende:
[..]
Sociale stelsels stoppen bij de grens, het klimaat niet. Als je dat verschil weigert in te zien heeft deze 'discussie' weinig zin.
Moet dat nou, die persoonlijke aanval?quote:Op maandag 10 december 2018 13:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Als dat het slimste is wat je kunt bedenken diskwalificeer je je wel heel erg.
Ik dacht zelf meer aan de dijken ophogen, waterreservoirs etc. Kennelijk gaat dat al ver boven je pet, dus is deze "discussie"zinloos omdat je het intellectuele niveau niet haalt.
Wat we ook doen, het klimaat gaat toch wel naar de tering. Dat jij 's nachts beter slaapt is mij geen duizenden miljarden waard.quote:Op maandag 10 december 2018 13:41 schreef probeer het volgende:
[..]
Economieën niet. Onze economische positie (en daaruit voortvloeiend de mogelijkheden voor bepaalde sociale stelsels) is sterk afhankelijk van de rest van de wereld.
Daarbij is dat hele 'ja maar China' gewoon een enorme drogreden. Als je dat niet in kan zien heeft deze 'discussie' weinig zin.
Jij moet eens stoppen met denken voor een ander, daar gaat het iedere keer fout. Mijn insteek is wat er staat en niet de infantiele draai die jij er steeds aan geeft.quote:Op maandag 10 december 2018 13:43 schreef probeer het volgende:
[..]
Moet dat nou, die persoonlijke aanval?
Maar ok, jouw insteek is dus 'na ons de zondvloed, zolang Nederland maar als een van de laatste natte voeten krijgt'. Duidelijk.
Hoef je je ook niet meer op die 'ja maar China' drogreden te beroepen.
Als je het mij vraagt schat jij de effectiviteit van symptoombestrijding veel te optimistisch in.quote:Op maandag 10 december 2018 13:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Als dat het slimste is wat je kunt bedenken diskwalificeer je je wel heel erg.
Ik dacht zelf meer aan de dijken ophogen, waterreservoirs etc. Kennelijk gaat dat al ver boven je pet, dus is deze "discussie"zinloos omdat je het intellectuele niveau niet haalt.
Helemaal mee eens.quote:Op maandag 10 december 2018 11:17 schreef PiyeReloaded het volgende:
Ik voeg mij volledig bij die groep, ondanks dat ik wel degelijk waarde hecht aan milieumaatregelen (niet alleen klimaatmaatregelen). De verdeling van de lasten zijn namelijk absurd, niet alleen tussen landen, maar ook binnen Nederland, waar het vooral pakken wat je pakken kan van burgers is, maar grote vervuilende bedrijven nauwelijks bijdragen. Ondertussen zie ik niet wat voor nuttigs er met het geld wordt gedaan. Het gaat zo de schatkist in, zodat Rutte weer kan pochen hoe hij ons door de crisis heeft gesleurd en het begrotingstekort heeft gedicht. Hetzelfde verhaal met accijnzen op ongezonde dingen.
En is die 'alles gaat toch wel naar de tering' houding iets wat je alleen maar met betrekking tot het klimaat hanteert? Of heb je verder nog meer van dat soort dingetjes om onder enige vorm van persoonlijke verantwoordelijkheid uit te komen?quote:Op maandag 10 december 2018 13:44 schreef Nobu het volgende:
[..]
Wat we ook doen, het klimaat gaat toch wel naar de tering. Dat jij 's nachts beter slaapt is mij geen duizenden miljarden waard.
Ach, die maakt zichzelf als zondanig nog steeds minder belachelijk dan Baudet zelf, die het bestaan van antropogene klimaatverandering regelrecht ontkent en een hoax noemt.quote:Op maandag 10 december 2018 13:39 schreef Sjemmert het volgende:
Klaver die weer eens keihard faalt en roept dat Baudet niet kan rekenen terwijl die er zelf 126 miljard naast zit mbt zijn warmtepompen
Heb jij nog ergens een fatsoenlijk argument op de plank liggen of heb je besloten om het maar defnitief bij inhoudsloze persoonlijke aanvallen te houden?quote:Op maandag 10 december 2018 13:47 schreef probeer het volgende:
[..]
En is die 'alles gaat toch wel naar de tering' houding iets wat je alleen maar met betrekking tot het klimaat hanteert? Of heb je verder nog meer van dat soort dingetjes om onder enige vorm van persoonlijke verantwoordelijkheid uit te komen?
Als je het mij vraagt schat jij de effectiviteit van CO2 reductie veel te optimistisch in.quote:Op maandag 10 december 2018 13:45 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als je het mij vraagt schat jij de effectiviteit van symptoombestrijding veel te optimistisch in.
Je pleit er niet voor om de oorzaken niet aan te pakken en alleen in te zetten op het uitstellen van de voor ons mogelijk negatieve effecten, 'omdat China'?quote:Op maandag 10 december 2018 13:45 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Jij moet eens stoppen met denken voor een ander, daar gaat het iedere keer fout. Mijn insteek is wat er staat en niet de infantiele draai die jij er steeds aan geeft.
Is niet eens bedoeld als een persoonlijke aanval. Ben oprecht benieuwd of je met meer kwesties zo in het leven staat, of alleen mbt klimaat.quote:Op maandag 10 december 2018 13:48 schreef Nobu het volgende:
[..]
Heb jij nog ergens een fatsoenlijk argument op de plank liggen of heb je besloten om het maar defnitief bij inhoudsloze persoonlijke aanvallen te houden?
Inderdaad. Domme jij. De effecten kun je helemaal niet uitstellen dommie. Je kunt wel maatregelen nemen zodat je kunt leven met die effecten.quote:Op maandag 10 december 2018 13:49 schreef probeer het volgende:
[..]
Je pleit er niet voor om de oorzaken niet aan te pakken en alleen in te zetten op het uitstellen van de voor ons mogelijk negatieve effecten, 'omdat China'?
Ok. Domme ik.
Alleen in de gevallen waar ik nul invloed op heb, zoals het klimaat en vallend ruimtepuin.quote:Op maandag 10 december 2018 13:52 schreef probeer het volgende:
[..]
Is niet eens bedoeld als een persoonlijke aanval. Ben oprecht benieuwd of je met meer kwesties zo in het leven staat, of alleen mbt klimaat.
Dus .. Ben je altijd zo fatalistisch ingesteld?
De oorzaken kunnen we best aanpakken. Maar dat is volgens jou weggegooid geld, want niet effectief genoeg.quote:Op maandag 10 december 2018 13:53 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Inderdaad. Domme jij. De effecten kun je helemaal niet uitstellen dommie. Je kunt wel maatregelen nemen zodat je kunt leven met die effecten.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:43 schreef probeer het volgende:
[..]
'na ons de zondvloed, zolang Nederland maar als een van de laatste natte voeten krijgt'.
[..]
Is het werkelijk 'ja maar hullie' shit?quote:Op maandag 10 december 2018 13:33 schreef probeer het volgende:
[..]
[..]
Maar quote me gerust je posts waarin je aangeeft wel wat te (willen) doen, ipv meteen met 'ja maar hullie' shit komt.
Lees je eigenlijk wel wat je zelf schrijft?quote:Op maandag 10 december 2018 14:04 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is het werkelijk 'ja maar hullie' shit?
Denk het niet.
<..>
India en China doen dat gewoon niet met de huidige afspraken, dus alles wat wij doen is gewoon voor de bühne en om de staatskas te spekken.
Ik doel op zijn uitdrukking.quote:Op maandag 10 december 2018 14:07 schreef Molurus het volgende:
[..]
Lees je eigenlijk wel wat je zelf schrijft?
Nee.quote:Op maandag 10 december 2018 14:01 schreef probeer het volgende:
[..]
De oorzaken kunnen we best aanpakken. Maar dat is volgens jou weggegooid geld, want niet effectief genoeg.
Heb ik dat goed?
Niet helemaal maar ik reken het half goed.quote:In plaats daarvan zeg jij, zet in op de gevolgen van klimaatverandering.
Ja.quote:Mag ik daarbij aannemen dat je het alleen over de gevolgen voor Nederland hebt?
Ja, dat ook. Maar dat is niet de hoofdreden waarom ik de problemen niet in andere landen wil aanpakken. In andere landen hebben ze namelijk zelf een overheid die hun belangen bewaakt. Uiteraard kunnen we wel samenwerken met landen. Maar de Nederlandse overheid heeft als primaire taak de belangen van Nederlandse burgers te behartigen, problemen in andere landen aanpakken hoort daar niet bij, daar hebben die landen een eigen regering voor.quote:De gevolgen voor andere landen ook willen aanpakken zou het namelijk eenzelfde soort 'geld weggooien' maken als het mondiaal aanpakken van de oorzaken. Daar zou Nederland's bijdrage een druppel op een gloeiende plaat zijn.
Nee, zie hierbovenquote:Klopt dat nog?
Nee, dat val zo niet samen te vatten.quote:En dat valt niet samen te vatten als 'we kunnen het niet voorkomen dus we doen ook niets om het te voorkomen. We kunnen hooguit voor onszelf de negatieve gevolgen zoveel mogelijk beperken.'?
Dat wijkt inderdaad daar niet zo veel van af, maar aangezien ik net al aangaf dat je samenvatting al niet correct was, is je samenvatting van je samenvatting natuurlijk ook niet correct. En dan zijn we weer terug op mijn eerdere punt:quote:Leg me dan eens uit (misschien leer ik dan nog iets) hoe dat afwijkt van
[..]
Je bedient jezelf daar toch echt van een ordinaire "ja maar hullie", ondanks je ontkenning.quote:
Waarom denk je dat je op het klimaat nul invloed hebt? Is namelijk volgens mij niet nul. Hooguit als individueel niet significant.quote:Op maandag 10 december 2018 13:56 schreef Nobu het volgende:
[..]
Alleen in de gevallen waar ik nul invloed op heb, zoals het klimaat en vallend ruimtepuin.
Met zijn 17 miljoenen 0,0007 graden celsius noem jij wel "significant"?quote:Op maandag 10 december 2018 14:10 schreef probeer het volgende:
Waarom denk je dat je op het klimaat nul invloed hebt? Is namelijk volgens mij niet nul. Hooguit als individueel niet significant.
Is dit inclusief of exclusief de CO2 uitstoot tbv producten die wij vanuit het buitenland importeren?quote:Op maandag 10 december 2018 14:12 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Met zijn 17 miljoenen 0,0007 graden celsius noem jij wel "significant"?
Nee.quote:Op maandag 10 december 2018 14:12 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Met zijn 17 miljoenen 0,0007 graden celsius noem jij wel "significant"?
Dat is ook de bedoeling. Jij snapt mij gewoon niet.quote:Op maandag 10 december 2018 14:09 schreef Molurus het volgende:
[..]
Je bedient jezelf daar toch echt van een ordinaire "ja maar hullie", ondanks je ontkenning.
Als ik insignificant had bedoeld had ik dat wel geschreven. Mijn invloed op de Nederlandse verkiezingen is insignificant, mijn invloed op de Amerikaanse verkiezingen is nul. Daarom stem ik altijd braaf maar maak ik me niet al te druk om het verkiezingscircus aan de andere kant van de oceaan.quote:Op maandag 10 december 2018 14:10 schreef probeer het volgende:
[..]
Waarom denk je dat je op het klimaat nul invloed hebt? Is namelijk volgens mij niet nul. Hooguit als individueel niet significant.
En ik weet niet precies wat jij allemaal doet qua werk en leven en zo .. maar kijkend naar dat grotere geheel, dan zijn toch vrijwel al jouw individuele bijdragen (net als de mijne overigens) niet significant?
En is die beperkte significantie van het individu niet juist de reden waarom we ons verenigen met andere individuen met eenzelfde belangen?
Duidelijk.quote:Op maandag 10 december 2018 14:09 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee.
[..]
Niet helemaal maar ik reken het half goed.
[..]
Ja.
[..]
Ja, dat ook. Maar dat is niet de hoofdreden waarom ik de problemen niet in andere landen wil aanpakken. In andere landen hebben ze namelijk zelf een overheid die hun belangen bewaakt. Uiteraard kunnen we wel samenwerken met landen. Maar de Nederlandse overheid heeft als primaire taak de belangen van Nederlandse burgers te behartigen, problemen in andere landen aanpakken hoort daar niet bij, daar hebben die landen een eigen regering voor.
[..]
Nee, zie hierboven
[..]
Nee, dat val zo niet samen te vatten.
Tip van mij: als iets je nou niet duidelijk is, vraag dan hoe het zit ipv zelf invulling te geven aan allerlei zaken, daar je conclusie op te baseren en er zelf vervolgens naast te zitten.
[..]
Dat wijkt inderdaad daar niet zo veel van af, maar aangezien ik net al aangaf dat je samenvatting al niet correct was, is je samenvatting van je samenvatting natuurlijk ook niet correct. En dan zijn we weer terug op mijn eerdere punt:
Tip van mij: als iets je nou niet duidelijk is, vraag dan hoe het zit ipv zelf invulling te geven aan allerlei zaken, daar je conclusie op te baseren en er zelf vervolgens naast te zitten.
Je bedoelt dus echt dat jouw persoonlijke gedrag nul invloed heeft op het klimaat? Huh?quote:Op maandag 10 december 2018 14:17 schreef Nobu het volgende:
[..]
Als ik insignificant had bedoeld had ik dat wel geschreven. Mijn invloed op de Nederlandse verkiezingen is insignificant, mijn invloed op de Amerikaanse verkiezingen is nul. Daarom stem ik altijd braaf maar maak ik me niet al te druk om het verkiezingscircus aan de andere kant van de oceaan.
Puik argument om je dan als land met andere landen te verenigen en je samen in te zetten voor die gemeenschappelijke doelen. Om dan vervolgens als individueel land een bijdrage te leveren.quote:Wat we hier ook aan maatregelen treffen, het netto resultaat is nul. Zelfs die 0.0007 die hier genoemd werd gaan we niet halen. Iedere druppel olie die we in het westen minder verbruiken gaat als direct gevolg van een lagere olieprijs elders in de wereld de lucht in.
Geen enkel individu ter wereld heeft een significante invloed op het klimaat, ergo: er is geen probleem.quote:Op maandag 10 december 2018 14:22 schreef probeer het volgende:
[..]
Je bedoelt dus echt dat jouw persoonlijke gedrag nul invloed heeft op het klimaat? Huh?
Ja, dat werkt inderdaad al jaren fantastisch op andere, veel minder ingrijpende onderwerpen.quote:Op maandag 10 december 2018 14:22 schreef probeer het volgende:
[..]
Puik argument om je dan als land met andere landen te verenigen en je samen in te zetten voor die gemeenschappelijke doelen. Om dan vervolgens als individueel land een bijdrage te leveren.
Ow wacht ...
Ja, dat het soms niet werkt is inderdaad een fantastische reden om überhaupt nooit te proberen om je met anderen te verenigen.quote:Op maandag 10 december 2018 14:25 schreef Nobu het volgende:
[..]
Ja, dat werkt inderdaad al jaren fantastisch op andere, veel minder ingrijpende onderwerpen.
Dat Nederland sterk blijft en economisch toekomstbestendig is vind ik idd belangrijk.quote:Op maandag 10 december 2018 13:26 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
BOEHOEHOE ALLES IS WEG! ALLES WEG! Alles weg door die stomme FVD stemmers!![]()
Grappig dat je opeens de uber-nationalistische Nederlander gaat uithangen. Is het zo belangrijk voor je dat Nederland internationaal op de kaart staat?
Wat denk je zelf?quote:Op maandag 10 december 2018 14:15 schreef Molurus het volgende:
[..]
Is dit inclusief of exclusief de CO2 uitstoot tbv producten die wij vanuit het buitenland importeren?
Vergelijkingen zijn niet zo je ding he.quote:Op maandag 10 december 2018 14:26 schreef probeer het volgende:
[..]
Ja, dat het soms niet werkt is inderdaad een fantastische reden om überhaupt nooit te proberen om je met anderen te verenigen.
Hadden de geallieerden moeten denken.
Gezien het betrekkelijk complexe karakter van een doorrekening van 'inclusief' en het politieke opportunisme van degenen die dit uberhaupt als argument gebruiken zou ik gokken 'exclusief'.quote:
Dat hadden die 8 staten die zich in 1579-1580 verenigden in een republiek moeten denken.quote:Op maandag 10 december 2018 14:33 schreef Nobu het volgende:
[..]
Vergelijkingen zijn niet zo je ding he.
Kijk eens aan. Eerlijkheid.quote:Op maandag 10 december 2018 14:33 schreef LordVoldermort het volgende:
Het milieu boeit mij echt geen flikker. Is mij geen extra geld waard.
Kleine groepjes gelijkgestemden met een duidelijk, gezamenlijk doel?quote:Op maandag 10 december 2018 14:33 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat hadden die 8 staten die zich in 1579-1580 verenigden in een republiek moeten denken.
Beter?
Dan zal je het wel verkeerd uitleggen.quote:Op maandag 10 december 2018 14:16 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is ook de bedoeling. Jij snapt mij gewoon niet.
Kleine groepjes die inderdaad samen een grote rol op het wereldtoneel speelden ja. Dat waren inderdaad relatief kleine groepjes (toch zo'n 2-2,5 miljoen maar goed) en dus inderdaad een prima kanttekening om aan te geven dat een veel groter samenwerkingsverband niets gaat bereiken.quote:Op maandag 10 december 2018 14:34 schreef Nobu het volgende:
[..]
Kleine groepjes gelijkgestemden met een duidelijk, gezamelijk doel?
Nee
Zo moeilijk is het niet. Je moet het geld nuttig besteden. Miljarden investeren om, misschien, 0,0007 graden celsius opwarming te voorkomen is niet nuttig. Dán kun je dat geld beter steken in het ophogen van de dijken, uitkopen van mensen die in een waterbuffergebied wonen etc. En uiteraard pakken wij dit alleen in Nederland aan, omdat het mandaat van de regering ophoudt bij de grens. In andere landen kunnen mensen hun eigen regering er op aanspreken. Want wat nu als wij hier miljarden investeren in verduurzaming, de 0,0007 graden celsius, en die boze Poetin opent ergens in Siberië stiekem een nieuwe kolencentrale, dan zijn al onze inspanningen in 1 klap ongedaan gemaakt, komt die zeespiegelstijging alsnog, zijn we allemaal inmiddels door alle reserves heen niet voorbereid op de stijging.quote:Op maandag 10 december 2018 14:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Duidelijk.
Zin om me een correcte samenvatting te geven?
Dat staat gewoon in mijn post.quote:Op maandag 10 december 2018 14:40 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik wacht nog steeds op je uitleg hoe jouw persoonlijke invloed daadwerkelijk nul is.
Het is jammer voor ons allen aangezien we duizenden miljarden gaan weggooien die we ook hadden kunnen investeren in onze kwaliteit van leven of onze concurrentiepositie.quote:En over je onwil om zelfs te proberen ons te verenigen om gemeenschappelijke doelen te halen .. Tsja .. Dan is het maar goed dat je invloed op ons politieke bestek ook niet significant is, en de meerderheid (in de vorm van de staat) je het gewoon op gaat leggen. Dat jij er niet in gelooft is dan voornamelijk 'jammer voor jou'.
Of iets significant is is niet afhankelijk van het aantal deelnemende landen maar van het behaalde effect.quote:Op maandag 10 december 2018 14:16 schreef probeer het volgende:
[..]
Nee.
195 landen noem ik significant. En dan hebben wij als 1 van die 195 gewoon een bijdrage te leveren.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Akkoord_van_Parijsquote:Op maandag 10 december 2018 14:44 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Zo moeilijk is het niet. Je moet het geld nuttig besteden. Miljarden investeren om, misschien, 0,0007 graden celsius opwarming te voorkomen is niet nuttig. Dán kun je dat geld beter steken in het ophogen van de dijken, uitkopen van mensen die in een waterbuffergebied wonen etc. En uiteraard pakken wij dit alleen in Nederland aan, omdat het mandaat van de regering ophoudt bij de grens. In andere landen kunnen mensen hun eigen regering er op aanspreken. Want wat nu als wij hier miljarden investeren in verduurzaming, de 0,0007 graden celsius, en die boze Poetin opent ergens in Siberië stiekem een nieuwe kolencentrale, dan zijn al onze inspanningen in 1 klap ongedaan gemaakt, komt die zeespiegelstijging alsnog, zijn we allemaal inmiddels door alle reserves heen niet voorbereid op de stijging.
Dat betekent uiteraard niet dat wij de oorzaak, de CO2 uitstoot, niet aan hoeven pakken. Als je een nieuwe woning bouwt ga je nu natuurlijk geen tochtig jaren '30 niet geïsoleerde woning bouwen, dan bouw je die zo ver mogelijk direct energieneutraal.
Of iets significant is is niet afhankelijk van het aantal deelnemende landen maar van het behaalde effect.quote:Op maandag 10 december 2018 14:16 schreef probeer het volgende:
[..]
Nee.
195 landen noem ik significant. En dan hebben wij als 1 van die 195 gewoon een bijdrage te leveren.
Ik weet wel zeker dat het exclusief is.quote:Op maandag 10 december 2018 14:33 schreef Molurus het volgende:
[..]
Gezien het betrekkelijk complexe karakter van een doorrekening van 'inclusief' en het politieke opportunisme van degenen die dit uberhaupt als argument gebruiken zou ik gokken 'exclusief'.
Als die inschatting correct is dan is het argument nog onzinniger dan het in aanvang leek.
Maar goed, mijn vraag was dus: wat denk JIJ dat het antwoord is? Je kunt de vraag natuurlijk doodleuk kaatsen, en ik ben niet te beroerd om een poging tot een antwoord te doen, maar laten we hier duidelijk over zijn: ik ben niet degene die '0,0007%' inbrengt als argument in deze discussie.
Waarvan jij nu al kan stellen dat het niet groot genoeg zal zijn en het dus nutteloos is om er aan mee te werken? Knap.quote:Op maandag 10 december 2018 14:46 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Of iets significant is is niet afhankelijk van het aantal deelnemende landen maar van het behaalde effect.
En dan vind je het nog steeds een zinnig argument in deze discussie?quote:Op maandag 10 december 2018 14:47 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik weet wel zeker dat het exclusief is.
Dan heb ik iets gemist. Het klimaatakkoord gaat niet over het voorkomen van de temperatuurstijging maar om het aanpakken van de gevolgen? Kijk, dat is nog eens echt nieuws op de maandagmiddag.quote:Op maandag 10 december 2018 14:46 schreef probeer het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Akkoord_van_Parijs
En dat is dus precies wat er gebeurt. Landen die hun eigen verantwoordelijkheid nemen, opdat ze samen significante invloed hebben.
Ja, dat kan ik.quote:Op maandag 10 december 2018 14:47 schreef probeer het volgende:
Waarvan jij nu al kan stellen dat het niet groot genoeg zal zijn en het dus nutteloos is om er aan mee te werken? Knap.
En dat is dus precies wat er gebeurt: landen die hun eigen verantwoordelijkheid nemen, opdat ze samen significante invloed hebben.quote:Op maandag 10 december 2018 14:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dan heb ik iets gemist. Het klimaatakkoord gaat niet over het voorkomen van de temperatuurstijging maar om het aanpakken van de gevolgen? Kijk, dat is nog eens echt nieuws op de maandagmiddag.
Jazeker.quote:Op maandag 10 december 2018 14:48 schreef Molurus het volgende:
[..]
En dan vind je het nog steeds een zinnig argument in deze discussie?
Het klimaatakkoord gaat over het voorkomen van klimaatverandering, niet om het omgaan met de gevolgen. Je slaat na mijn uitleg de plank dus nog verder mis.quote:Op maandag 10 december 2018 14:50 schreef probeer het volgende:
[..]
En dat is dus precies wat er gebeurt: landen die hun eigen verantwoordelijkheid nemen, opdat ze samen significante invloed hebben.
Je verenigen om iets te voorkomen kan niet, alleen verenigen om met de gevolgen om te gaan heeft zin?quote:Op maandag 10 december 2018 14:51 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het klimaatakkoord gaat over het voorkomen van klimaatverandering, niet om het omgaan met de gevolgen. Je slaat na mijn uitleg de plank dus nog verder mis.
quote:Op maandag 10 december 2018 13:43 schreef probeer het volgende:
[..]
Maar ok, jouw insteek is dus 'na ons de zondvloed, zolang Nederland maar als een van de laatste natte voeten krijgt'. Duidelijk.
Hoef je je ook niet meer op die 'ja maar China' drogreden te beroepen.
Echt?quote:
Pietje zit in huis A en vervuilt 10 punten. Jantje, Klaasje, Keesje en nog 97 anderen zitten in huis B en vervuilen per stuk 1 punt. Pietje is het probleem, en Pietje moet de wereld redden.quote:Op maandag 10 december 2018 14:46 schreef probeer het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Akkoord_van_Parijs
En dat is dus precies wat er gebeurt. Landen die hun eigen verantwoordelijkheid nemen, opdat ze samen significante invloed hebben.
Op aanpakken van de gevolgen kan je geen belastingen heffen.quote:Op maandag 10 december 2018 14:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dan heb ik iets gemist. Het klimaatakkoord gaat niet over het voorkomen van de temperatuurstijging maar om het aanpakken van de gevolgen? Kijk, dat is nog eens echt nieuws op de maandagmiddag.
Klimaat bestaat niet. We leven in een simulatie.quote:Op maandag 10 december 2018 13:02 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Tunnelvisie is een bitch. Klimaatontkenner zijn zet je in de hoek van platte aarde gekjes.
Nee, dat lijkt maar zo omdat je weer niet af gaat op wat ik schrijf maar er weer zelf bij gaat denken. Niet doen.quote:Op maandag 10 december 2018 14:53 schreef probeer het volgende:
[..]
Je verenigen om iets te voorkomen kan niet, alleen verenigen om met de gevolgen om te gaan heeft zin?
Nou loop je wel heel erg te draaien om maar onder die persoonlijke verantwoordelijkheid uit te blijven komen.
Kunnen we niet gewoon eens beginnen met een wereldwijde 1 child policy? Ik vind het altijd typisch dat niemand de oorzaak durft te benoemen: we zijn gewoon met teveel mensen op deze aardbol, maar daar gaat altijd iedereen snel aan voorbij. Die groei kan gewoon niet eeuwig door blijven gaan.quote:Op maandag 10 december 2018 13:03 schreef probeer het volgende:
[..]
En jij hoort zeker bij die 1,5 miljard?
Vergeet trouwens niet dat die miljaren niet verdampen oid. Die verdwijnen in zakken. Er zijn mensen die er erg rijk van worden.quote:Op maandag 10 december 2018 13:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Voor alle Nederlanders bij elkaar komt dat effect op 0,0007 graden celsius. Dan vind ik dat wel erg veel geld voor een niet merkbaar effect. Je thuistermometer zal het verschil niet eens merken.
Dan kun je dat geld beter steken in maatregelen om de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan, want als je met miljarden een resultaat van 0,0007 graden weet te behalen kan ik je nu al vertellen dat die klimaatverandering gewoon doorgaat, ondanks alle miljarden die we er tegenaan smijten, besteed dat geld nuttig.
Waar is die CO2 uitgestoten? Hier of in China? Of moeten wij dan volgens jouw "slimme" plan, Nederlandse automobilisten zwaarder gaan belasten zodat ze in China lekker goedkoop plastic roerstaafjes kunnen produceren en CO2 uit kunnen stoten? Over dom gesproken sjees. Neem even alle prikkels om de industrie te vergroenen weg, leg dat maar op de Nederlandse schouders, ze moeten in China natuurlijk wel goedkoop kunnen produceren en de milieuregels kunnen omzeilen, daar betalen Henk en Ingrid wel voor.quote:Op maandag 10 december 2018 14:53 schreef Molurus het volgende:
[..]
Echt?
Dus als we het hebben over de vervuiling door Nederland dan vind je echt dat we producten die in China geproduceerd worden tbv van de Nederlandse markt niet hoeven mee te rekenen?
Wat dom.
Betrap ik jou nou op een "ja maar huilie"quote:Op maandag 10 december 2018 13:47 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ach, die maakt zichzelf als zondanig nog steeds minder belachelijk dan Baudet zelf, die het bestaan van antropogene klimaatverandering regelrecht ontkent en een hoax noemt.
Laat staan dat Baudet constructieve ideeen hierover heeft.
Het enige wat je hier tot in treurnis blijft herhalen is 'ja maar China'. Die enorme drogreden is echt het enige wat je hebt.quote:Op maandag 10 december 2018 14:59 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee, dat lijkt maar zo omdat je weer niet af gaat op wat ik schrijf maar er weer zelf bij gaat denken. Niet doen.
Je kunt je verenigen om iets te voorkomen, maar niet als de belangrijkste vervuilers, China en India de komende jaren juist aanzienlijk meer uit gaan stoten en daarmee binnen 1 week al onze inspanningen van 10 jaar ONGEDAAN maken.
How naïef ben je :’)quote:Op maandag 10 december 2018 15:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Het enige wat je hier tot in treurnis blijft herhalen is 'ja maar China'. Die enorme drogreden is echt het enige wat je hebt.
En zelfs dan hebben de inspanningen van 195 landen wel degelijk effect.
Maar nogmaals, blijf vooral naar China als uitvlucht grijpen om je eigen niet-handelen te verklaren. Mooie eigenschap hoor. Helaas prikken mensen die wel begrijpen wat eigen verantwoordelijkheid betekent er nogal makkelijk doorheen.
Dat effect kun jij vast wel kwantificeren dan. Lijkt me toch wel het minste dat je kunt doen als je ergens een factuur van duizend miljard neerlegt.quote:Op maandag 10 december 2018 15:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Zelfs dan hebben de inspanningen van 195 landen wel degelijk effect.
Maar nogmaals, blijf vooral naar China als uitvlucht grijpen om je eigen niet-handelen te verklaren. Mooie eigenschap hoor. Helaas prikken mensen die wel begrijpen wat eigen verantwoordelijkheid betekent er nogal makkelijk doorheen.
Bedoel je dat net zoals het 'Ja maar China!'-kamp zo mooi weet te kwantificeren hoeveel meer China uit gaat stoten terwijl wij met z'n allen ons best doen om uitstoot terug te dringen?quote:Op maandag 10 december 2018 15:08 schreef Nobu het volgende:
[..]
Dat effect kun jij vast wel kwantificeren dan. Lijkt me toch wel het minste dat je kunt doen als je ergens een factuur van duizend miljard neerlegt.
Hangt daar een factuur aan vast dan?quote:Op maandag 10 december 2018 15:11 schreef probeer het volgende:
[..]
Bedoel je dat net zoals het 'Ja maar China!'-kamp zo mooi weet te kwantificeren hoeveel meer China uit gaat stoten terwijl wij met z'n allen ons best doen om uitstoot terug te dringen?
Europees aandeel op wereldwijde CO2 emissie Let op de al jaren gaande dalende trend van de VS en Europa en de fikse stijgingen in de rest van de wereld.quote:The report says that at present China has 993 gigawatts of coal power capacity, but the approved new plants would increase this by 25%.
Dat komt omdat je overduidelijk niet gewend bent om cijfermatig te denken. Je komt met allerlei emotionele betogen op de proppen, maar alle onderbouwing ontbreekt.quote:Op maandag 10 december 2018 15:11 schreef probeer het volgende:
[..]
Maar nee, ik denk niet dat ik dat uit kan leggen aan iemand die er van overtuigd lijkt dat zijn eigen effect op het milieu letterlijk nul is.
Omdat het ja maar China ook is.quote:Op maandag 10 december 2018 15:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Het enige wat je hier tot in treurnis blijft herhalen is 'ja maar China'. Die enorme drogreden is echt het enige wat je hebt.
En zelfs dan hebben de inspanningen van 195 landen wel degelijk effect.
Maar nogmaals, blijf vooral naar China als uitvlucht grijpen om je eigen niet-handelen te verklaren. Mooie eigenschap hoor. Helaas prikken mensen die wel begrijpen wat eigen verantwoordelijkheid betekent er nogal makkelijk doorheen.
Ik ken inderdaad de cijfers achter dat akkoord niet nee.quote:Op maandag 10 december 2018 15:13 schreef Nobu het volgende:
[..]
Dat komt omdat je overduidelijk niet gewend bent om cijfermatig te denken. Je komt met allerlei emotionele betogen op de proppen, maar alle onderbouwing ontbreekt.
Nou, misschien moet je je daar eens in verdiepen dan. Benieuwd of je het dan nog steeds honderden miljarden waard vindt. Alsof je je huis voor een ton laat isoleren om per jaar ¤ 1,30 op je energierekening te besparen.quote:Op maandag 10 december 2018 15:14 schreef probeer het volgende:
Ik ken inderdaad de cijfers achter dat akkoord niet nee.
Dat was niet bedoeld als argument met betrekking tot klimaatverandering of klimaatbeleid, dus nee.quote:Op maandag 10 december 2018 15:03 schreef Sjemmert het volgende:
[..]
Betrap ik jou nou op een "ja maar huilie"
Wat denk je zelf?quote:Op maandag 10 december 2018 15:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waar is die CO2 uitgestoten? Hier of in China?
Iedereen moet gewoon volledige verantwoordelijkheid nemen voor de gevolgen van zijn eigen consumptie op het klimaat. Dat is dus zowel die auto's in Nederland als wat China uitstoot om jouw roerstaafjes te maken.quote:Op maandag 10 december 2018 15:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Of moeten wij dan volgens jouw "slimme" plan, Nederlandse automobilisten zwaarder gaan belasten zodat ze in China lekker goedkoop plastic roerstaafjes kunnen produceren en CO2 uit kunnen stoten?
Jezus, wat ben jij achterlijk.quote:Op maandag 10 december 2018 15:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Over dom gesproken sjees. Neem even alle prikkels om de industrie te vergroenen weg, leg dat maar op de Nederlandse schouders, ze moeten in China natuurlijk wel goedkoop kunnen produceren en de milieuregels kunnen omzeilen, daar betalen Henk en Ingrid wel voor.
Jezus wat dom.
Wat ben je dan? Als je op pedante wijze een ander beticht dat hij niet kan rekenen en dan vervolgens zelf een hele domme rekenfout maakt. Dan ben je gewoon een idioot.quote:Op maandag 10 december 2018 15:18 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat was niet bedoeld als argument met betrekking tot klimaatverandering of klimaatbeleid, dus nee.
Ik vind het in deze woordenwisseling tussen Klaver en Baudet gewoon wat vreemd om Klaver aan te wijzen als de idioot.
Of jij het verkeerd hebben opgevat.quote:Op maandag 10 december 2018 14:35 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dan zal je het wel verkeerd uitleggen.
Ja, ik vind het het waard om mijn eigen verantwoordelijkheid te nemen.quote:Op maandag 10 december 2018 15:18 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nou, misschien moet je je daar eens in verdiepen dan. Benieuwd of je het dan nog steeds honderden miljarden waard vindt. Alsof je je huis voor een ton laat isoleren om per jaar ¤ 1,30 op je energierekening te besparen.
In China, dus daar moet het ook bijgeteld worden.quote:
Dan verkoopt China de roerstaafjes maar wat duurder, dan kan ik er tenminste voor kiezen ze niet te gebruiken en geef je ook nog prikkels om het productieproces te verduurzamen.quote:Iedereen moet gewoon volledige verantwoordelijkheid nemen voor de gevolgen van zijn eigen consumptie op het klimaat. Dat is dus zowel die auto's in Nederland als wat China uitstoot om jouw roerstaafjes te maken.
Ik weet uit welke hoek het komt dus ik beschouw het als compliment.quote:Jezus, wat ben jij achterlijk.
Ik ook, dus dat is het punt niet.quote:Op maandag 10 december 2018 15:21 schreef probeer het volgende:
[..]
Ja, ik vind het het waard om mijn eigen verantwoordelijkheid te nemen.
China heeft de bouw van een veelvoud daarvan geschrapt. Van 722 in 2 jaar om wat precieser te zijn.quote:Op maandag 10 december 2018 15:14 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Omdat het ja maar China ook is.
China opent tientallen nieuwe kolencentrales, zie mijn vorige post. 1 kolencentrale maakt al onze inspanningen ongedaan. China bouwt er niet 1, China bouwt er tientallen.
Je kunt dat geld nuttiger besteden. Wie is er bij gebaat om miljrden te investeren met 0 effect?
Daarom kan je in China ook niet meer op straat zonder mondkapjes en is alles smerig.quote:Op maandag 10 december 2018 15:14 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Omdat het ja maar China ook is.
China opent tientallen nieuwe kolencentrales, zie mijn vorige post. 1 kolencentrale maakt al onze inspanningen ongedaan. China bouwt er niet 1, China bouwt er tientallen.
Je kunt dat geld nuttiger besteden. Wie is er bij gebaat om miljrden te investeren met 0 effect?
Is dat een variatie op de logica "ik wilde je salaris eerst met 100 euro verlagen maar daar heb ik van af gezien dus nu heb je eigenlijk 100 euro opslag gehad"quote:Op maandag 10 december 2018 15:23 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
China heeft de bouw van een veelvoud daarvan geschrapt. Van 722 in 2 jaar om wat precieser te zijn.
In India zijn er 123 geschrapt en zijn private ondernemingen al helemaal gestopt met verdere ontwikkeling.
Nederland heeft nu geen plannen voor nieuwe kolencentrales nee, er staan dan ook 3 spiksplinternieuwe.
Het punt dat Klaver probeerde te maken was dat het geen 1000 miljard ging kosten wat Baudet riep en we al voor bijvoorbeeld 14 miljard iedereen konden voorzien van warmtepompen waar meneer Klaver zo'n voorstander van is. Dat Klaver er compleet naast zit met zijn cijfers haalt zijn hele betoog onderuit en toont maar weer eens aan hoe goed Klaver daadwerkelijk nadenkt over zijn plannen. In deze woordenwisseling was Klaver daarom zeker wel de idioot. Ongeacht wat je van Baudet vind.quote:Op maandag 10 december 2018 15:18 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat was niet bedoeld als argument met betrekking tot klimaatverandering of klimaatbeleid, dus nee.
Ik vind het in deze woordenwisseling tussen Klaver en Baudet gewoon wat vreemd om Klaver aan te wijzen als de idioot.
Nou .. jouw redenering lijkt meer te zijn 'Maar áls anderen hun eigen verantwoordelijkheid niet nemen, dan zijn mijn inspanningen nutteloos, dus nu hoef ik mijn verantwoordelijkheid niet te nemen'.quote:Op maandag 10 december 2018 15:23 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik ook, dus dat is het punt niet.
Ik vind 140 miljard eigenlijk een prima bedrag. Eerder hebben we zonder te knipperen zo'n bedrag naar griekenland overgefaxed.quote:Op maandag 10 december 2018 15:27 schreef Sjemmert het volgende:
Het punt dat Klaver probeerde te maken was dat het geen 1000 miljard ging kosten wat Baudet riep en we al voor bijvoorbeeld 14 miljard iedereen konden voorzien van warmtepompen waar meneer Klaver zo'n voorstander van is. Dat Klaver er compleet naast zit met zijn cijfers haalt zijn hele betoog onderuit en toont maar weer eens aan hoe goed Klaver daadwerkelijk nadenkt over zijn plannen. In deze woordenwisseling was Klaver daarom zeker wel de idioot. Ongeacht wat je van Baudet vind.
Duizend miljard is best een hoop geld als het enige doel is om je onderbuik tevreden te houden.quote:Op maandag 10 december 2018 15:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Nou .. jouw redenering lijkt meer te zijn 'Maar als anderen hun eigen verantwoordelijkheid niet ook nemen, dan zijn mijn inspanningen nutteloos, dus hoef ik mijn verantwoordelijkheid niet te nemen'.
Dus nee, dat doe je niet. En ja, dat is juist het hele punt.
Maar nu begin je vast wel weer te drammen dat ik je woorden in de mond leg, terwijl dat toch echt precies is wat je al dit hele topic lang roept.
Nee dat is waar jij op uit komt als jij voor mij gaat denken. Dit is nu de derde keer dat ik je er op wijs. Je leert er kennelijk niet van. Ik stop er dus mee.quote:Op maandag 10 december 2018 15:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Nou .. jouw redenering lijkt meer te zijn 'Maar als anderen hun eigen verantwoordelijkheid niet ook nemen, dan zijn mijn inspanningen nutteloos, dus hoef ik mijn verantwoordelijkheid niet te nemen'.
Dus nee, dat doe je niet. En ja, dat is juist het hele punt.
Maar nu begin je vast wel weer te drammen dat ik je woorden in de mond leg, terwijl dat toch echt precies de opvatting is die je er dit hele topic al op nahoudt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |