Het afschaffen van het referendum.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Waar zouden jullie graag een referendum over houden?
Volgens mij kan dat dan weer niet. Het referendumwetsvoorstel werd aanvaard voor de datum vanaf wanneer een stemming in aanmerking komt voor het referendum.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Waarom niet? Het referendum is niet opgenomen in de grondwet toch?quote:Op woensdag 6 april 2016 23:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Volgens mij kan dat dan weer niet.
Nieuwsuur (wat nu op NPO2 is). Veel plezier met de minuut te zoeken, het is een lange uitzending.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Starm het volgende:
Heb je voor dit nieuws ook een betrouwbare bron?
Alleen voor dit referndum zal ik gebruik maken van mijn kiespas. In alle andere gevallen verscheur ik hem direct.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
quote:Op woensdag 6 april 2016 23:01 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Eenvandaag/nieuwsuur (wat nu op NPO2 is). Veel plezier met de minuut te zoeken, het is een lange uitzending.
Het staat op Google. Veel plezier met zoeken, want er staat best veel op Google.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:02 schreef Starm het volgende:
[..]![]()
Dat is dus niet hoe je een bron in je OP opneemt
Fair enough al is het weinig relevant wie het voorstelde aangezien het om het voorstel zelf gaat, bij deze staat het er wel in.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:02 schreef Starm het volgende:
[..]![]()
Dat is dus niet hoe je een bron in je OP opneemt
Niet zo flauw doen Janneke, het is een voldoende specifieke bronvermelding maar vooruit, het werd binnen 5 minuten voordat ik de openingsreactie van deze draad typte gemeld. Precies genoeg?quote:Op woensdag 6 april 2016 23:02 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het staat op Google. Veel plezier met zoeken, want er staat best veel op Google.
Nee, alsjeblieft geen referendum over TTIP. Als de TTIP ongunstig voor de EU lijkt te zijn, dan zullen de trollclubjes van GeenStijl gaan trekken om iedereen VOOR te laten stemmen en we zien hoe makkelijk mensen zich laten overtuigenquote:Op woensdag 6 april 2016 22:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een aantal politici reageerden best enthousiast over het referendum, ze waren aanvankelijk sceptisch maar ze zijn (meer) een voorstander geworden. Jesse Klaver was bijvoorbeeld aangenaam verrast door hoeveel burgers zich hadden verdiept in de kwestie.
Ik hoorde een interessante suggestie van een gast bij Nieuwsuur, een waar ik heel erg sterk achter sta. We zouden een referendum kunnen/moeten houden over TTIP. Voor wie het niet weet, dit is een verdrag wat gericht is op de belangenbehartiging van enkele multinationals in de USA en in Europa wat duidelijk netto negatieve gevolgen heeft voor de gewone burgers en het MKB. Een dergelijk referendumvoorstel zou ik van harte steunen. Waar zouden jullie graag een referendum over houden?
Zo werkt GeenStijl niet, maak je daar maar geen zorgen over. Als het slecht is voor de burgers dan zal GeenStijl echt wel een nee-stem promoten, bovendien heeft GeenStijl vanaf het begin af aan negatieve kritieken geuit m.b.t. TTIP, ere wie ere toekomt. Daarover gesproken, weten jullie nog welke relatief onbekende journalist/presentator TTIP in Nederland bij het grote publiek bekend maakte? Die jongen verdient een standbeeld.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:13 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Nee, alsjeblieft geen referendum over TTIP. Als de TTIP ongunstig voor de EU lijkt te zijn, dan zullen de trollclubjes van GeenStijl gaan trekken om iedereen VOOR te laten stemmen en we zien hoe makkelijk mensen zich laten overtuigen
Vergeet het, je haalt daar echt geen meerderheid voor.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:05 schreef Janneke141 het volgende:
Referenda over het afschaffen van de BTW of het halveren van de bijstandsuitkering lijken me trouwens ook machtig interessant.
Dan is het goed. Ik vind ze namelijk niet zo'n goede trackrecord hebben op het gebied van referenda's kapen voor eigen agenda's.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Zo werkt GeenStijl niet, maak je daar maar geen zorgen over. Als het slecht is voor de burgers dan zal GeenStijl echt wel een nee-stem promoten, bovendien heeft GeenStijl vanaf het begin af aan negatieve kritieken geuit m.b.t. TTIP, ere wie ere toekomt. Daarover gesproken, weten jullie nog welke relatief onbekende journalist/presentator TTIP in Nederland bij het grote publiek bekend maakte? Die jongen verdient een standbeeld.
Die tweede gaat niet werken, de opkomst van de tegenstemmers wordt 100% en de voorstanders zijn te druk met werken.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:05 schreef Janneke141 het volgende:
Referenda over het afschaffen van de BTW of het halveren van de bijstandsuitkering lijken me trouwens ook machtig interessant.
Arjen Lubach.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Zo werkt GeenStijl niet, maak je daar maar geen zorgen over. Als het slecht is voor de burgers dan zal GeenStijl echt wel een nee-stem promoten, bovendien heeft GeenStijl vanaf het begin af aan negatieve kritieken geuit m.b.t. TTIP, ere wie ere toekomt. Daarover gesproken, weten jullie nog welke relatief onbekende journalist/presentator TTIP in Nederland bij het grote publiek bekend maakte? Die jongen verdient een standbeeld.
Zou wel moeten. Net zoals in Zwitserland, kunnen wij ook het best bestuurde land worden :-)quote:Op woensdag 6 april 2016 23:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Waarom niet? Het referendum is niet opgenomen in de grondwet toch?
Een eigen agenda hadden ze niet echt. Nu ja, ze vonden het extra bezoek aan de website vast leuk maar buiten dat ging het maar om 1 ding: dat mensen zouden gaan stemmen. Ja, bij GeenStijl waren ze vooral tegen het AV maar de oproep om te gaan stemmen was sterker dan de oproep om tegen te stemmen.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:19 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dan is het goed. Ik vind ze namelijk niet zo'n goede trackrecord hebben op het gebied van referenda's kapen voor eigen agenda's.
Dat was is natuurlijk gelul en dat weet jij ook. Geeft verder niet, ze hebben gewonnen. Gefeliciteerd daar mee. Maar doe het niet anders voorkomen dan het is. Het ging ze niet om het feest van de democratie, het ging ze niet om het feest van het stemmen. Het ging ze puur en alleen om de regering te trollen en in een soort onmogelijke positie te brengen. Anti-EU, dikke vinger naar Ukraine en de marktwaarde van GeenStijl weer wat omhoog. Prima hoor, maar ze hadden dat moeten doen bij iets wat er wel toe doet. Zoals het TTIP. Dan hadden ze wel respect verdiend van mij. Niet dat ze daar behoefte aan hebben natuurlijk.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een eigen agenda hadden ze niet echt. Nu ja, ze vonden het extra bezoek aan de website vast leuk maar buiten dat ging het maar om 1 ding: dat mensen zouden gaan stemmen. Ja, bij GeenStijl waren ze vooral tegen het AV maar de oproep om te gaan stemmen was sterker dan de oproep om tegen te stemmen.
Freudiaans? Want dat is wat er dan van de Nederlandse economie zou overblijven...quote:Op woensdag 6 april 2016 23:34 schreef Infection het volgende:
Een #Nexit referendum zou lijk zijn. Maar dat zal er wel niet in zitten.
leuk*quote:Op woensdag 6 april 2016 23:36 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Freudiaans? Want dat is wat er dan van de Nederlandse economie zou overblijven...
Niet alleen zij hebben gewonnen, ongeveer 428000 mensen hebben gewonnen omdat zij het referendum mogelijk maakten en een paar miljoen Nederlanders die tegen het AV en tegen de EU (zo mag je dat rustig duiden) hebben gestemd hebben gewonnen.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:32 schreef Knipoogje het volgende:
Dat was is natuurlijk gelul en dat weet jij ook. Geeft verder niet, ze hebben gewonnen. Gefeliciteerd daar mee.
Dan hebben we toch iets afgedwongen.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:32 schreef Knipoogje het volgende:
En nu mogen we weer genieten van het ongenuanceerde zwart-wit gehuil als de regering wat aan het verdrag weet te veranderen (zoals wat lastige passages over militaire samenwerking/EU noodhulp laten schrappen ofzo) en het alsnog ratificeren.
Dat ik niet kon laten liggen natuurlijkquote:
Is wel een goed onderwerp in ieder geval.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:39 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Dat ik niet kon laten liggen natuurlijk
Serieus, zijn er geen initatieven voor een EU breed referendum voor TTIP? Wat ze bij GS kunnen, kunnen wij hier op Fok! beter toch?
Ik zou het prachtig vinden en ik zou voor stemmen! Wij zijn beter af met onze eigen allianties: de BeNeLux, tal van bilaterale en multilaterale handelsverdragen en allerlei takken van de EU waaraan je mee kan doen zonder lid van de EU zelf te zijn.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:34 schreef Infection het volgende:
Een #Nexit referendum zou leuk zijn. Maar dat zal er wel niet in zitten.
Als GeenStijl zich hierachter zet dan komt dat wel goed. Zoiets moet even momentum krijgen, mensen moeten weten dat het bestaat en ze moeten iets over TTIP weten. Nu zullen de vaste bezoekers van GeenStijl hier wel redelijk over geïnformeerd zijn maar de doorsnee-Nederlander weet er niets over, dat op zichzelf is trouwens een forse schande.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:40 schreef Infection het volgende:
Is wel een goed onderwerp in ieder geval.
Er is in ieder geval al iets gaande: https://ttip-referendum.nl/
Alleen heeft dat niet zo heel veel animo volgensmij.
Wat is er overgebleven van de Zwitserse en Noorse economie?quote:Op woensdag 6 april 2016 23:36 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Freudiaans? Want dat is wat er dan van de Nederlandse economie zou overblijven...
Sterker nog, de Nordic-landen (zie de vlaggen op het plaatje, het is zoiets als de BeNeLux maar dan voor die landen) hebben een betere economie dan de EU.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:51 schreef KrappeAuto het volgende:
[..]
Wat is er overgebleven van de Zwitserse en Noorse economie?
Bankengeheim en Olie... En beiden zitten in verdragen met de EU waar ze nagenoeg alles moeten volgen zonder dat ze daar invloed over kunnen uitoefenen... Moet je maar willen... Ik heb liever invloed dan...quote:Op woensdag 6 april 2016 23:51 schreef KrappeAuto het volgende:
[..]
Wat is er overgebleven van de Zwitserse en Noorse economie?
M-maar, Br-bram, wil je daarmee zeggen dat die landen, ondanks dat ze niet in de EU zitten, het prima doen??quote:Op donderdag 7 april 2016 00:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Sterker nog, de Nordic-landen (zie de vlaggen op het plaatje, het is zoiets als de BeNeLux maar dan voor die landen) hebben een betere economie dan de EU.
Ja zeker!quote:Op donderdag 7 april 2016 00:11 schreef KrappeAuto het volgende:
[..]
M-maar, Br-bram, wil je daarmee zeggen dat die landen, ondanks dat ze niet in de EU zitten, het prima doen??
Zweden, Denemarken en Finland zitten daar wel in. Noorwegen en IJsland zitten in de EER, dat is nagenoeg hetzelfde...quote:Op donderdag 7 april 2016 00:11 schreef KrappeAuto het volgende:
[..]
M-maar, Br-bram, wil je daarmee zeggen dat die landen, ondanks dat ze niet in de EU zitten, het prima doen??
We hebben het goed geprobeerd, maar het heeft niet genoeg voordelen om onder andere de contributieheffingen te rechtvaardigen. Geniet ervan nu het nog kan, in 2017 is het gebeurd.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:08 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Bankengeheim en Olie... En beiden zitten in verdragen met de EU waar ze nagenoeg alles moeten volgen zonder dat ze daar invloed over kunnen uitoefenen... Moet je maar willen... Ik heb liever invloed dan...
Ik kan niet wachten! Het smaakt voor mij echt naar meer!quote:Op donderdag 7 april 2016 00:10 schreef Infection het volgende:
Thierry Baudet gaf zojuist in het NOS-journaal aan meer referenda te willen. Over o.a. de euro, open grenzen en TTIP.
Engijgleufdaquote:Op donderdag 7 april 2016 00:13 schreef KrappeAuto het volgende:
[..]
We hebben het goed geprobeerd, maar het heeft niet genoeg voordelen om onder andere de contributieheffingen te rechtvaardigen. Geniet ervan nu het nog kan, in 2017 is het gebeurd.
Het zal inderdaad wel langer duren maar de EU bestaat niet meer in de tweeëntwintigste eeuw, dat durf ik rustig te voorspellen.quote:
Precies. Dit zijn wel belangrijke onderwerpen. Een beetje geld daarvoor over hebben moet kunnen. Dat heeft minder nadelen dan het doordrukken van bijvoorbeeld het TTIP-verdrag.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik kan niet wachten! Het smaakt voor mij echt naar meer!
Een paar miljoen burgers die zichzelf informeerden, gesprekken over politiek door niet-politici en je stem kunnen laten horen, allemaal voordelen. Dat het een pintje per Nederlander per keer kost, ach, daar lig ik niet wakker van. We kunnen best 1 keer per jaar 2 referenda houden.
Laat Willy 'zelf' het onderhoud van zijn jacht betalen en we hebben het budget ervoor vrijgemaakt, of zoiets.
Dit.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Dit.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Referendum over het afschaffen van referenda?quote:
We kunnen ook gewoon de democratie helemaal afschaffen. Per slot van rekening hebben we nu het beste kabinet sinds de oorlogquote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Er was een stukje negentiende eeuw waarin het Koninkrijk der Nederlanden niet bestond he... De EU is in feite nog piepjong, een jaar of 60... In de VS hadden ze na 90 jaar een burgeroorlog. Ik hoop van ganser harte dat ons dat bespaard blijft, maar dat er een evolutie zal plaatsvinden dat is wel zeker...quote:Op donderdag 7 april 2016 00:15 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het zal inderdaad wel langer duren maar de EU bestaat niet meer in de tweeëntwintigste eeuw, dat durf ik rustig te voorspellen.
Volgens mij ben je nog serieus of niet?quote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Dat andere valt nog enigzins te begrijpen, maar dit is gewoon triest.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Hmm, klinkt als het PVV-partijprogramma.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Tenzij mijn kleurinstellingen rot zijn, is dat niet de Nederlandse vlag...quote:Op donderdag 7 april 2016 00:45 schreef Infection het volgende:
[..]
Jij bent de Nederlandse vlag niet waardig.
Zeker. Dit lijken mij uitstekende thema's.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:45 schreef Fascination het volgende:
[..]
Volgens mij ben je nog serieus of niet?
Gelukkig staat mijn vlag daarbovenquote:Op donderdag 7 april 2016 00:45 schreef Infection het volgende:
[..]
Jij bent de Nederlandse vlag niet waardig.
Ik hoop op een zachte dood: de EU die overbodig wordt doordat er allerlei andere initiatieven ontstaan die beter werken (uitbreiding van de BeNeLux met Duitsland, samenwerkingsverbanden tussen dat en de Nordic landen, een vorming van een samenwerkingsverband voor de ZE en de OE landen etc.) en de EU beetje bij beetje wordt uitgehold. Dat is de beste manier om van de EU af te komen. Er zijn kwesties waarvan ik wil dat alle Europese landen samenwerken, zelfs met landen van buiten Europa (CERN bijvoorbeeld) maar de EU is zich met heel erg veel gaan bemoeien wat de EU niet aangaat, de EU is een lobbyvehikel geworden en zo zijn er nog wat meer problemen. Helaas is dat voor hier echter offtopic maar we zullen het daar zeker elders nog wel eens over hebben.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:44 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Er was een stukje negentiende eeuw waarin het Koninkrijk der Nederlanden niet bestond he... De EU is in feite nog piepjong, een jaar of 60... In de VS hadden ze na 90 jaar een burgeroorlog. Ik hoop van ganser harte dat ons dat bespaard blijft, maar dat er een evolutie zal plaatsvinden dat is wel zeker...
Benelux als deelstaat van Duitsland zou ik prima vinden.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik hoop op een zachte dood: de EU die overbodig wordt doordat er allerlei andere initiatieven ontstaan die beter werken (uitbreiding van de BeNeLux met Duitsland, samenwerkingsverbanden tussen dat en de Nordic landen etc.) en de EU beetje bij beetje wordt uitgehold. Dat is de beste manier om van de EU af te komen.
De EU zal zichzelf nooit opheffen. Daar zal veel discussie en ongenoegen voor nodig zijn. Ook zal er nog veel meer schade veroorzaakt worden voordat de EU verdwijnt.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik hoop op een zachte dood: de EU die overbodig wordt doordat er allerlei andere initiatieven ontstaan die beter werken (uitbreiding van de BeNeLux met Duitsland, samenwerkingsverbanden tussen dat en de Nordic landen etc.) en de EU beetje bij beetje wordt uitgehold. Dat is de beste manier om van de EU af te komen.
Laten we niet ovedrijven maar ik zou het best kunnen slikken.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:48 schreef Kikopuz het volgende:
[..]
Benelux als deelstaat van Duitsland zou ik prima vinden.
quote:Op donderdag 7 april 2016 00:46 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Tenzij mijn kleurinstellingen rot zijn, is dat niet de Nederlandse vlag...
Ik bedoel inderdaad de prinsenvlag.quote:
Dealquote:Op donderdag 7 april 2016 00:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik hoop op een zachte dood: de EU die overbodig wordt doordat er allerlei andere initiatieven ontstaan die beter werken (uitbreiding van de BeNeLux met Duitsland, samenwerkingsverbanden tussen dat en de Nordic landen, een vorming van een samenwerkingsverband voor de ZE en de OE landen etc.) en de EU beetje bij beetje wordt uitgehold. Dat is de beste manier om van de EU af te komen. Er zijn kwesties waarvan ik wil dat alle Europese landen samenwerken, zelfs met landen van buiten Europa (CERN bijvoorbeeld) maar de EU is zich met heel erg veel gaan bemoeien wat de EU niet aangaat, de EU is een lobbyvehikel geworden en zo zijn er nog wat meer problemen. Helaas is dat voor hier echter offtopic maar we zullen het daar zeker elders nog wel eens over hebben.
En dan Merkel als leider? Nee, dankje...quote:Op donderdag 7 april 2016 00:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Laten we niet ovedrijven maar ik zou het best kunnen slikken.
Het ligt niet aan jouw kleurinstellingen, op mijn IPS-monitor zie ik ook oranje in plaats van rood. Op zich is dat trouwens wel passend.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:46 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Tenzij mijn kleurinstellingen rot zijn, is dat niet de Nederlandse vlag...
Soms moet je water bij de wijn doen, in ieder geval heeft ze grotere kloten dan de meeste mannen.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef Infection het volgende:
[..]
En dan Merkel als leider? Nee, dankje...
Goeie inderdaad. Erg ouderwetse regeling.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef WammesWaggel het volgende:
De vrijstelling van het koningshuis wbt belasting betalen is ook rijp voor een referendum.
Ja ok, dat dan weer niet..quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef Infection het volgende:
[..]
En dan Merkel als leider? Nee, dankje...
Graag, een serieuze discussie hierover voer ik met plezier. Helaas lokt het ook snel trolreacties uit van bepaalde mensen maar ik denk dat ik er met jou wel een goede discussie over kan voeren.quote:
Zolang het maar niet onder leiding van een Nederlandse bondscoach is. Of het moet natuurlijk van Gaal zijn.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:52 schreef Kikopuz het volgende:
[..]
Ja ok, dat dan weer niet..
Toch lijkt het me wel wat. Ik bedoel, wat een elftal zouden we hebben met Nederland, Belgie en Duitsland gecombineerd...
Een kanshebber.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef WammesWaggel het volgende:
De vrijstelling van het koningshuis wbt belasting betalen is ook rijp voor een referendum.
Daar heb je mijn stem hoor, overbodige poppenkast... Een direct gekozen EU president lijkt me wel wat ...quote:Op donderdag 7 april 2016 00:53 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Een kanshebber.
Het liefst zie ik het hele koningshuis verdwijnen, maar daar lijkt geen draagvlak voor. Dus dan maar dat belastingvoordeel aanpakken.
We krijgen dan natuurlijk wel een Luxemburgse coach. Dat is wel zo politiek correct. Nou goed, een beetje offtopic hahaquote:Op donderdag 7 april 2016 00:53 schreef Infection het volgende:
[..]
Zolang het maar niet onder leiding van een Nederlandse bondscoach is. Of het moet natuurlijk van Gaal zijn.
en het zelf betalen van het onderhoud van hun jacht.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef WammesWaggel het volgende:
De vrijstelling van het koningshuis wbt belasting betalen is ook rijp voor een referendum.
Dat is nog minder democratisch. Nederland is maar een klein land, dus onze stem heeft nauwelijks invloed.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:55 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Daar heb je mijn stem hoor, overbodige poppenkast... Een direct gekozen EU president lijkt me wel wat ...
Ja, we zouden gegarandeerd snel wereldkampioen worden, zeker als Nederlandse voetballers weer ouderwets aanvallend gaan voetballen.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:52 schreef Kikopuz het volgende:
[..]
Ja ok, dat dan weer niet..
Toch lijkt het me wel wat. Ik bedoel, wat een elftal zouden we hebben met Nederland, Belgie en Duitsland gecombineerd...
We zijn ook maar klein, je moet niet zo'n grote broek willen aantrekkenquote:Op donderdag 7 april 2016 00:59 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat is nog minder democratisch. Nederland is maar een klein land, dus onze stem heeft nauwelijks invloed.
Er zijn nog kleinere landen: Denk aan de Baltische staten. Die zullen - tegen de tijd dat ze netto betalers zijn in plaats van netto ontvangers - vertrekken, omdat de stem van een land met 2 miljoen inwoners helemaal niets doet.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:00 schreef SureD1 het volgende:
[..]
We zijn ook maar klein, je moet niet zo'n grote broek willen aantrekken
Ik ben sceptisch: dure campagnes en sponsors, geen goed idee. Laten we hier echter verder praten over referenda, open een draad over de toekomst van Europese samenwerking en ik zie je daar.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:55 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Daar heb je mijn stem hoor, overbodige poppenkast... Een direct gekozen EU president lijkt me wel wat ...
Deze petitie is om te zien of er genoeg animo voor is volgens mij. Daarna moeten er (om het referendum aan te kunnen vragen) binnen 4 weken 10.000 handtekeningen verzamelt worden zodat het verzoek goedgekeurd kan worden. Als het goedgekeurd is, moeten er binnen 6 weken 300.000 handtekeningen binnen komen. Als dat bereikt is, kan het referendum plaatsvinden. En pas bij het gedeelte van de 300.000 handtekeningen moet je je burgerservicenummer doorgeven dacht ik.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:55 schreef Kyubey het volgende:
Ik vraag me wel af... Bij het Oekraïne-referendum werd gevraagd naar gegevens als je burgerservicenummer als ik het mij goed herinner. Bij deze TTIP-link volstond een mailtje. Is dit wel echt officieel genoeg?
Kwestie van timing. Zodra er een mogelijkheid komt om over alles een referendum te houden, moeten de mensen die iets tegen de euro willen ondernemen zich inhouden. Wachten totdat er een grote eurocrisis uitbreekt, en dan op het juiste moment toeslaanquote:Op donderdag 7 april 2016 01:05 schreef SeLang het volgende:
Mijn grootste prioriteit zou zijn het verlaten van de euro. Maar een referendum daarover valt niet te winnen want mensen zijn te bang voor die stap, ook al vindt waarschijnlijk een meerderheid dat de euro achteraf een slecht idee was.
Ik denk ook dat maar weinig mensen momenteel doorzien hoe diep de euro ingrijpt in de democratie en de mate waarop de grootste fiscale transfers momenteel door de ECB worden gedaan zonder democratische controle. Dit is overigens verboden, maar wel de praktijk op dit moment. Nederland behoort tot de grootste verliezers vanwege de grootte van onze pensioenpotten.
Het alternatief is om te wachten tot de euro uit elkaar knalt bij de volgende crisis, maar dan heb je er zelf geen controle meer over hoe dat gebeurt. Daarom kun je het maar beter zelf doen op een gecontroleerde manier. En voor een surplus land als NL is dat vrij gemakkelijk omdat je gelijk een geloofwaardige munt hebt.
We hebben minstens een goede media vertegenwoordiger nodig toch. Hoe wil je anders mensen bereiken. Misschien iets voor Lubach. Ik zou sws tegen stemmen.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een aantal politici reageerden best enthousiast over het referendum, ze waren aanvankelijk sceptisch maar ze zijn (meer) een voorstander geworden. Jesse Klaver was bijvoorbeeld aangenaam verrast door hoeveel burgers zich hadden verdiept in de kwestie.
Ik hoorde een interessante suggestie van een gast bij Nieuwsuur, een waar ik heel erg sterk achter sta. We zouden een referendum kunnen/moeten houden over de TTIP. Voor wie het niet weet, dit is een verdrag wat gericht is op de belangenbehartiging van enkele multinationals in de USA en in Europa wat duidelijk netto negatieve gevolgen heeft voor de gewone burgers en het MKB, het is zoiets als de NAFTA (USA en Mexico) en de TTP (USA en Azië) Een dergelijk referendumvoorstel zou ik van harte steunen. Waar zouden jullie graag een referendum over houden?
Voor wie graag een referendum over de TTIP wil steunen, klik hier even op: https://ttip-referendum.nl/het-referendum/
We hebben het met het associatieverdrag gered, we kunnen dit nog een keer doen met een verdrag wat vele malen zo belangrijk en ingrijpend is. Laat je niet naaien door de lobby's, neem het lot van het volk in je eigen handen!
We gaan het zien met het huidige referendum. De PvdA en CDA zullen de uitslag van het Oekraïne referendum in ieder geval als bindend beschouwen hebben ze gezegd.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:13 schreef Copa het volgende:
Referenda zijn vrij kansloos als ze niet bindend zijn. Dus het maakt me weinig uit.
Ze zeggen zoveel. Ga er maar vanuit dat het associatieverdrag er alsnog gewoon doorheen gedrukt wordt. Misschien onder een andere naam of na aanpassing van 1 detail, zodat het lijkt alsof het iets totaal anders is.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:15 schreef Infection het volgende:
[..]
We gaan het zien met het huidige referendum. De PvdA en CDA zullen de uitslag van het Oekraïne referendum in ieder geval als bindend beschouwen hebben ze gezegd.
Lubach verdient alle eer, in Nederland, voor het agenderen van de TTIP.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:11 schreef Odaiba het volgende:
[..]
We hebben minstens een goede media vertegenwoordiger nodig toch. Hoe wil je anders mensen bereiken. Misschien iets voor Lubach. Ik zou sws tegen stemmen.
Dat is het mooie van refenda als ze wat met de uitslag doen moet je ook met de gevolgen leven. Ik vind ttip nog belangrijker als het onderwerp van gisteren als mensen uit protest tegen de EU voor gaan stemmen zullen ze zelf de gevolgen moeten ondergaan.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:13 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Nee, alsjeblieft geen referendum over TTIP. Als de TTIP ongunstig voor de EU lijkt te zijn, dan zullen de trollclubjes van GeenStijl gaan trekken om iedereen VOOR te laten stemmen en we zien hoe makkelijk mensen zich laten overtuigen
Moeten we er perse uit of valt die munt nog enigsinds aan te passen in het huidige systeem?quote:Op donderdag 7 april 2016 01:05 schreef SeLang het volgende:
Mijn grootste prioriteit zou zijn het verlaten van de euro. Maar een referendum daarover valt niet te winnen want mensen zijn te bang voor die stap, ook al vindt waarschijnlijk een meerderheid dat de euro achteraf een slecht idee was.
Ik denk ook dat maar weinig mensen momenteel doorzien hoe diep de euro ingrijpt in de democratie en de mate waarop de grootste fiscale transfers momenteel door de ECB worden gedaan zonder democratische controle. Dit is overigens verboden, maar wel de praktijk op dit moment. Nederland behoort tot de grootste verliezers vanwege de grootte van onze pensioenpotten.
Het alternatief is om te wachten tot de euro uit elkaar knalt bij de volgende crisis, maar dan heb je er zelf geen controle meer over hoe dat gebeurt. Daarom kun je het maar beter zelf doen op een gecontroleerde manier. En voor een surplus land als NL is dat vrij gemakkelijk omdat je gelijk een geloofwaardige munt hebt.
Getekend.quote:
Als iedere FOK!ker nu 4,50 Euro doneert.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:40 schreef Infection het volgende:
[..]
Is wel een goed onderwerp in ieder geval.
Er is in ieder geval al iets gaande: https://ttip-referendum.nl/
Alleen heeft dat niet zo heel veel animo volgensmij.
Er zou een vergelijkbare partij als GS initiatief moeten nemen, dan is de kans op slagen veel groter. FOK! heeft alleen niet zoveel geld als Geenstijl, dus dat wordt nog lastig.
Een Nexit lijkt mij prima referendabelquote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Ik zie persoonlijk ook liever een republiek der Nederlanden. Laat dat referendum maar komen!quote:Op donderdag 7 april 2016 00:53 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Een kanshebber.
Het liefst zie ik het hele koningshuis verdwijnen, maar daar lijkt geen draagvlak voor. Dus dan maar dat belastingvoordeel aanpakken.
Stimmt.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:48 schreef Kikopuz het volgende:
[..]
Benelux als deelstaat van Duitsland zou ik prima vinden.
Liever Angela dan Mark.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:51 schreef Infection het volgende:
[..]
En dan Merkel als leider? Nee, dankje...
Als friezen dat willen moeten ze dat vooral doen. Een Nederland met of zonder Friesland zal weinig verschil uitmaken. Ze hebben niet eens een gasbel.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:27 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Komt er ook een bindend referendum, waardoor Fryslan eindelijk de vrijheid krijgt die wij verdienen, wij dus een eigen staat kunnen oprichten met een eigen munt, eigen taal, eigen wetgeving, eigen regering die los van de bezetters in Den Haag kunnen handelen en wij als Friezen zelf verdragen kunnen afsluiten met wie wij zelf wensen¿
Of we dan bij Schengen of bij de EU blijven kunnen we dan vervolgens ook zelf regelen in Leeuwarden i.p.v. ver weg in Den Haag, waar geen Fries gevestigd is.
Eens.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Lubach verdient alle eer, in Nederland, voor het agenderen van de TTIP.
Wij hebben iets veel beters om elkaar warm te houden, Elzies.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:34 schreef Elzies het volgende:
[..]
Als friezen dat willen moeten ze dat vooral doen. Een Nederland met of zonder Friesland zal weinig verschil uitmaken. Ze hebben niet eens een gasbel.
Heel schattig.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:37 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Wij hebben iets veel beters om elkaar warm te houden, Elzies.
Wij Friezen hebben liefde.
Helemaal mee eens. Nu vinden in Nederland willekeur ID-controles plaats en de politici maar op hun borst roffelen dat je "zonder paspoort" kunt reizenquote:Op donderdag 7 april 2016 07:23 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Schengen opzeggen vind ik een goed idee, wel zie ik dan graag als tegenprestatie dat de ID plicht binnen Nederland wordt teruggedraaid. Voor 2004 mocht je immers zonder ID of paspoort over straat, sinds 2004 mag dit niet meer (overigens heb ik mijn ID nooit bij me, ik negeer deze wet dus).
Eens.quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Mensen zouden zich wat meer moeten verdiepen in hetgeen wat speelt, dan zou dat allemaal niet spelen.quote:Op donderdag 7 april 2016 09:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Eens.
Je moet mensen niet opzadelen met beslissingen waar ze de gevolgen niet van kunnen overzien.
Jij houd niet zo van democratie ?quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Ik zie dat niet gebeuren, jij?quote:Op donderdag 7 april 2016 09:14 schreef Happel het volgende:
TTIP
[..]
Mensen zouden zich wat meer moeten verdiepen in hetgeen wat speelt, dan zou dat allemaal niet spelen.
Een vertegenwoordigingsstelsel is gewoon democratisch. De vergelijking met Iran simpelweg idioot.quote:Op donderdag 7 april 2016 09:17 schreef MMXMMX het volgende:
Jij houd niet zo van democratie ?
Misschien word het tijd dat je gaat verhuizen naar een land gelijk aan Iran
Klopt. Met referenda bestuur je een land.quote:Op donderdag 7 april 2016 07:48 schreef Elzies het volgende:
[..]
Heel schattig.Maar met liefde alleen bestuur je geen land.
Ik ben het met je eens, dat is nog een veel te grote stap. Verder hebben (te)veel politici zich helemaal vastgeklampt aan de EU en euro en willen ze dat niet opgeven. Ondertussen hebben we al heel wat geld verloten door de euro, onder andere door de lage rentes, wat de pensioenen onder druk zet.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:05 schreef SeLang het volgende:
Mijn grootste prioriteit zou zijn het verlaten van de euro. Maar een referendum daarover valt niet te winnen want mensen zijn te bang voor die stap, ook al vindt waarschijnlijk een meerderheid dat de euro achteraf een slecht idee was.
Ik denk ook dat maar weinig mensen momenteel doorzien hoe diep de euro ingrijpt in de democratie en de mate waarop de grootste fiscale transfers momenteel door de ECB worden gedaan zonder democratische controle. Dit is overigens verboden, maar wel de praktijk op dit moment. Nederland behoort tot de grootste verliezers vanwege de grootte van onze pensioenpotten.
Het alternatief is om te wachten tot de euro uit elkaar knalt bij de volgende crisis, maar dan heb je er zelf geen controle meer over hoe dat gebeurt. Daarom kun je het maar beter zelf doen op een gecontroleerde manier. En voor een surplus land als NL is dat vrij gemakkelijk omdat je gelijk een geloofwaardige munt hebt.
Het grote probleem in deze is dat de EU in de huidige vorm niet zal kunnen veranderen. Dat willen de EU-leiders helemaal niet. Ze hebben lak aan democratie en aan het echt aanpakken van problemen. De enige manier om de boel weer op de rit te krijgen, is het afbreken van de EU en terug te gaan naar een economisch samenwerkingsverband.quote:Op donderdag 7 april 2016 08:45 schreef R-K het volgende:
Wat mij betreft mag de EU zich hervormen en wel op de volgende manier:
-meer democratie
-aanpakken corruptie in Midden-Europese landen
-aanpakken armoede in Roemenië en Bulgarije
-geen enkel niet-Westers land meer bij de EU voegen
-aanpakken vluchtelingencrisis zonder dat er binnengrenzen van Europa gesloten worden.
quote:Op donderdag 7 april 2016 09:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Een vertegenwoordigingsstelsel is gewoon democratisch. De vergelijking met Iran simpelweg idioot.
Ik heb getekendquote:Op donderdag 7 april 2016 10:23 schreef Peter_Rasmussen het volgende:
Getekend! Al 71.000 van de 75.000 stemmen zijn binnen.
https://ttip-referendum.nl/
Europa verdelen in zes stukken is op zich ook niet verkeerd. Je krijgt dan:quote:Op donderdag 7 april 2016 10:40 schreef drexciya het volgende:
[..]
Het grote probleem in deze is dat de EU in de huidige vorm niet zal kunnen veranderen. Dat willen de EU-leiders helemaal niet. Ze hebben lak aan democratie en aan het echt aanpakken van problemen. De enige manier om de boel weer op de rit te krijgen, is het afbreken van de EU en terug te gaan naar een economisch samenwerkingsverband.
Een gezamenlijke munt kan op zich wel, maar dan beperkt tot een aantal landen, waarin de economie enigszins vergelijkbaar is. Je kunt vak Noord en vak Zuid niet in een monetaire unie stoppen, zonder dat het allerlei problemen genereert.
Wat is er belangrijk aan het getal 75.000?quote:Op donderdag 7 april 2016 10:23 schreef Peter_Rasmussen het volgende:
Getekend! Al 71.000 van de 75.000 stemmen zijn binnen.
https://ttip-referendum.nl/
Niets. Dit is ook geen formele aanvraag voor een referendum, maar een petitie.quote:Op donderdag 7 april 2016 10:58 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Wat is er belangrijk aan het getal 75.000?
Het moeten natuurlijk wel punten zijn waar de politiek zich serieus over kan buigen. Niet punten waar vooral pvv kansenparels zich druk over maken.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Dat doen politici dagelijks, dus?quote:Op donderdag 7 april 2016 09:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Eens.
Je moet mensen niet opzadelen met beslissingen waar ze de gevolgen niet van kunnen overzien.
En iedereen een pot goud en een eenhoorn.quote:Op donderdag 7 april 2016 00:40 schreef JanKorteachternaam het volgende:
- Nederland uit Schengen
- De gulden terug
- Asielverdragen opschorten en geen asielzoekers meer binnenlaten
- De islam verbieden
Op zich een goed idee, maar ik denk ook in dit geval dat de huidige EU-leiders er niet aanwillen en dat blijft het grootste probleem op het moment. De huidige groep heeft vooral belang bij het in stand houden of zelfs uitbreiden van de EU.quote:Op donderdag 7 april 2016 10:55 schreef R-K het volgende:
[..]
Europa verdelen in zes stukken is op zich ook niet verkeerd. Je krijgt dan:
Noord: Nederland, Vlaanderen, Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Denemarken, Zweden, Finland, (Noorwegen, IJsland en Zwitserland)
Zuid: Wallonië, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië, Slovenië, Kroatië, Griekenland, Malta en Cyprus
Oost: Polen, Tsjechië, Slowakije, Hongarije, Roemenië, Bulgarije, Litouwen, Letland en Estland
West: Verenigd Koninkrijk en Ierland
Joegoslavische Unie: Bosnië, Servië, Montenegro, Kosovo, Albanië en Macedonië
Russische Unie: Sovjet-staten muv Estland, Letland en Litouwen
Hierbij wordt getracht geen grenscontroles tussen de leden van een unie en indien mogelijk een gezamenlijke munt te hanteren.
Er zitten er bij ja... Vaak net bij partijen waar ze het hardst schreeuwen. Maar in zijn algemeenheid is de volksvertegenwoordiging veel beter geïnformeerd dan het volk.quote:Op donderdag 7 april 2016 11:58 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Dat doen politici dagelijks, dus?
Ja! Opperdemocratie! PVV'ers maken geen aanspraak meer op uitkeringen, bier wordt gratis, accijnzen worden afgeschaft, inkomstenbelasting worden gehalveerd en lelijke mensen moeten binnenblijven.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:05 schreef Janneke141 het volgende:
Referenda over het afschaffen van de BTW of het halveren van de bijstandsuitkering lijken me trouwens ook machtig interessant.
quote:Op woensdag 6 april 2016 22:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het afschaffen van het referendum.
Groot verschil tussen directe en parlementaire democratie.quote:Op donderdag 7 april 2016 15:21 schreef Infection het volgende:
[..]
Schaf dan ook de democratie maar af.
Jij wil zeggen dat jij het beter wist dan experts die er al niks van wiste?quote:Op donderdag 7 april 2016 15:21 schreef Infection het volgende:
[..]
Schaf dan ook de democratie maar af.
Waar niks van wisten?quote:Op donderdag 7 april 2016 15:35 schreef tailfox het volgende:
[..]
Jij wil zeggen dat jij het beter wist dan experts die er al niks van wiste?
Het gaat over referenda in het algemeen. Niet zozeer het Oekraïne referendum.quote:Op donderdag 7 april 2016 15:42 schreef tailfox het volgende:
[..]
wat de gevolgen zijn voor het referendum.
Waarom je beter tegen kon zijn dan voor etc.
toch hebben zeer weinig burgers het hele verdrag gelezen.quote:Op donderdag 7 april 2016 15:45 schreef Infection het volgende:
[..]
Het gaat over referenda in het algemeen. Niet zozeer het Oekraïne referendum.
En om je een antwoord te geven, mensen wisten er wel degelijk wat van, anders hadden de voor- en tegenstanders geen standpunten hierover gehad. De gevolgen werden in aanloop naar het referendum haarfijn uitgelegd. Zowel van voor als tegen.
Oekraïne hoort ook niet in de EU. Daarvoor is het land veel te arm en corrupt. En dan nog niet Rusland te vergeten die op z'n teentjes getrapt wordt als je zaken gaat doen met Oekraïne. En zo zijn er nog veel meer argumenten.quote:Op donderdag 7 april 2016 15:48 schreef tailfox het volgende:
[..]
toch hebben zeer weinig burgers het hele verdrag gelezen.
Ik kreeg gisteren nog vaak genoeg te horen dat ze tegen waren want Oekraïne hoort niet in de EU
zolang het onderwerpen zijn die onder de 10 paginas staan en dat het over ons burgers gaat.quote:Op donderdag 7 april 2016 15:54 schreef Infection het volgende:
[..]
Oekraïne hoort ook niet in de EU. Daarvoor is het land veel te arm en corrupt. En dan nog niet Rusland te vergeten die op z'n teentjes getrapt wordt als je zaken gaat doen met Oekraïne. En zo zijn er nog veel meer argumenten.
Maar in ieder geval, het Oekraïne referendum is geen reden om referanda maar af te schaffen. Er liggen genoeg onderwerpen die voor veel mensen misschien wel een stuk aantrekkelijker zijn. Denk maar bijvoorbeeld aan TTIP.
Het TTIP-verdrag is een uiterst geheim verdrag dus zoveel informatie is er niet. Alleen al om die reden zou het een erg goed onderwerp voor een referendum zijn.quote:Op donderdag 7 april 2016 16:14 schreef tailfox het volgende:
[..]
zolang het onderwerpen zijn die onder de 10 paginas staan en dat het over ons burgers gaat.
Eentje tegen roken in cafés is bijvoorbeeld al veel beter dan die onzin over oekraiene
Ik denk dat een beter onderwerp is hoe het koningshuis geen belasting hoeft te betalen.quote:Op donderdag 7 april 2016 16:31 schreef john2406 het volgende:
Of over hoe men de koning noemt of behoord te noemen?
http://www.metronieuws.nl(...)ins-willem-alexander
Waarom niet de weeffouten herstellen rond dit fenomeen. Kost wel geld, tijd en moeite, maar lijkt me minder ingrijpend dan uit de euro stappen. De politiek kan de burger ook een goede dienst bewijzen om die fouten te herstellen en ook daadwerkelijk EU-landen aan de regels houden die zijn opgesteld rond de EU.quote:Op donderdag 7 april 2016 01:05 schreef SeLang het volgende:
Mijn grootste prioriteit zou zijn het verlaten van de euro. Maar een referendum daarover valt niet te winnen want mensen zijn te bang voor die stap, ook al vindt waarschijnlijk een meerderheid dat de euro achteraf een slecht idee was.
Ik denk ook dat maar weinig mensen momenteel doorzien hoe diep de euro ingrijpt in de democratie en de mate waarop de grootste fiscale transfers momenteel door de ECB worden gedaan zonder democratische controle. Dit is overigens verboden, maar wel de praktijk op dit moment. Nederland behoort tot de grootste verliezers vanwege de grootte van onze pensioenpotten.
Het alternatief is om te wachten tot de euro uit elkaar knalt bij de volgende crisis, maar dan heb je er zelf geen controle meer over hoe dat gebeurt. Daarom kun je het maar beter zelf doen op een gecontroleerde manier. En voor een surplus land als NL is dat vrij gemakkelijk omdat je gelijk een geloofwaardige munt hebt.
Wel knap hoe je in een zin drie uitzonderingsgronden voor het raadgevend referendum weet te raken: de Grondwet, belastingen en het Koninklijk Huis.quote:Op donderdag 7 april 2016 16:32 schreef Infection het volgende:
[..]
Ik denk dat een beter onderwerp is hoe het koningshuis geen belasting hoeft te betalen.
Onzin als je met de gevolgen moet leven kijk je wel uit om zulke beslissingen te nemen. Ik denk dat de democratie erop vooruit gaat want de politiek wordt gedwongen eerlijk te zijn over een onderwerp en de kiezer wordt gedwongen om zich in te lezen voordat ze beslissen. In mijn ogen een win win situatiequote:Op donderdag 7 april 2016 15:29 schreef Jigzoz het volgende:
Maar goed. Meer referenda leidt tot meer domme, op platte emotie gebaseerde politiek. Ik zie echt niet in hoe dat vooruitgang is. Beleid dat door hypes wordt bijgestuurd. Dieptepunt van populisme.
Is juist goed de grondwet en belastingen anders krijg je dat niemand belasting wil betalen maar wel een Nederland zoals het nu isquote:Op donderdag 7 april 2016 18:32 schreef freako het volgende:
[..]
Wel knap hoe je in een zin drie uitzonderingsgronden voor het raadgevend referendum weet te raken: de Grondwet, belastingen en het Koninklijk Huis.
Nutteloos. De meesten mensen willen de ouderwetse versie. Dat is allang duidelijk. Degenen die dat niet willen, blijven, zelfs na een referendum, nog steeds zeiken.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:25 schreef Michie_ het volgende:
Ik ben tegen referendums maar een ultiem referendum over zwarte piet klinkt niet gek.
Het is democratie. Als we voor deze punten 400.000 ondersteuningsverklaringen kunnen krijgen dan is het gewoon referendabel.quote:Op donderdag 7 april 2016 11:12 schreef Fisherman het volgende:
[..]
Het moeten natuurlijk wel punten zijn waar de politiek zich serieus over kan buigen. Niet punten waar vooral pvv kansenparels zich druk over maken.
De kiezer is niet zo dom. Een referendum dat daadwerkelijk stelt dat de belastingen naar 0 kunnen met behoud van alles wat er nu is, zal simpelweg vrijwel geen vóór-stemmers krijgen.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:47 schreef vipergts het volgende:
[..]
Is juist goed de grondwet en belastingen anders krijg je dat niemand belasting wil betalen maar wel een Nederland zoals het nu is
Die drempel was al een paar uur 100.000.quote:Op donderdag 7 april 2016 19:52 schreef Infection het volgende:
De 75.000 is blijkbaar gehaald maar de drempel is nu verhoogd naar 100.000
https://ttip-referendum.nl/
Kan kloppen, ik heb al even niet meer gekeken. Maar waarom opeens 100.000 is de vraag?quote:Op donderdag 7 april 2016 19:57 schreef Physsic het volgende:
[..]
Die drempel was al een paar uur 100.000.
Tenminste, dat was de enige drempel die ik heb gezien en ik heb de link al voor 6uur een aantal keer geopend.
Ik snap sowieso het doel van de petitie niet echt.quote:Op donderdag 7 april 2016 19:58 schreef Infection het volgende:
[..]
Kan kloppen, ik heb al even niet meer gekeken. Maar waarom opeens 100.000 is de vraag?
De petitie is nog niet deel van het referendum. Is volgensmij alleen om te zien of er genoeg animo voor is. Daarna begint het echte werk pas.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:01 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik snap sowieso het doel van de petitie niet echt.
Kan een referendum niet alleen bereikt wordt op de manier zoals het deze keer is gegaan?
Staat hier haarfijn uitgelegd:quote:Op donderdag 7 april 2016 20:03 schreef Baas_bas het volgende:
Wat kost zo'n referendum eigenlijk en hoe start je zoiets?
oja nu weet ik t weer, zo ging t idd met die handtekeningenquote:Op donderdag 7 april 2016 20:06 schreef Infection het volgende:
[..]
Staat hier haarfijn uitgelegd:
https://www.rijksoverheid(...)n-referendum-starten
De kosten zijn afhankelijk van wat je er zelf voor over hebt denk ik zo. Het is vooral het campagne voeren voor handtekeningen en dergelijke wat in de kosten zal lopen.
Een schijntje in vergelijking met wat Oekraïne in de EU ons kost.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:03 schreef Baas_bas het volgende:
Wat kost zo'n referendum eigenlijk en hoe start je zoiets?
10k. Als de kiesraad deze goedkeurt kun je starten met het definitieve verzoek. Dat betekent dat je daarna dus binnen 6 weken 300k handtekeningen moet leveren waarna het referendum aangenomen kan worden.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:08 schreef Baas_bas het volgende:
wacht was het nou 10k of 100k handtekeningen?
10k voor het inleidende verzoek, daarna 300k.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:08 schreef Baas_bas het volgende:
wacht was het nou 10k of 100k handtekeningen?
quote:Op donderdag 7 april 2016 20:09 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
10k voor het inleidende verzoek, daarna 300k.
thanksquote:Op donderdag 7 april 2016 20:09 schreef Infection het volgende:
[..]
10k. Als de kiesraad deze goedkeurt kun je starten met het definitieve verzoek. Dat betekent dat je daarna dus binnen 6 weken 300k handtekeningen moet leveren waarna het referendum aangenomen kan worden.
Als het net zo snel als de petitie gaat, moet het wel lukken.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:12 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
[..]
thankshet is me weer bij
ben echt benieuwd hoeveel we er gaan krijgen
Misschien heeft het volk dan toch nog wat te zeggen. Er is weer hoop. Allereerst hoop ik dat we een halt toe gaan roepen aan de grootste bedreiging van onze vrijheid: de islamitische invasie.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:15 schreef Infection het volgende:
[..]
Als het net zo snel als de petitie gaat, moet het wel lukken.
Niet op grote schaal. Ik hoop het ook. Het zal zeker niet zo scherp benoemd worden, maar wellicht dat Thierry Baudet noemde wel immigratie als mogelijk onderwerp. Een immigratie-stop uit niet-westerse landen kan netjes verwoord worden maar komt neer op een stop van de islamitische/Afrikaanse invasie. Een prachtig vooruitzicht.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:17 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
Misschien heeft het volk dan toch nog wat te zeggen. Er is weer hoop. Allereerst hoop ik dat we een halt toe gaan roepen aan de grootste bedreiging van onze vrijheid: de islamitische invasie.
Is daar al een petitie voor?
Ik denk het niet. Begin er één zou ik zeggen. Alhoewel ik denk dat je daarover geen referendum kunt houden. Ik weet niet 100% hoe het allemaal werkt.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:17 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
Misschien heeft het volk dan toch nog wat te zeggen. Er is weer hoop. Allereerst hoop ik dat we een halt toe gaan roepen aan de grootste bedreiging van onze vrijheid: de islamitische invasie.
Is daar al een petitie voor?
Een immigratie-stop lijkt mij inderdaad een makkelijker onderwerp. Dan kunnen ze het ook niet op 'discriminatie' gooien.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:18 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Niet op grote schaal. Ik hoop het ook. Het zal zeker niet zo scherp benoemd worden, maar wellicht dat Thierry Baudet noemde wel immigratie als mogelijk onderwerp. Een immigratie-stop uit niet-westerse landen kan netjes verwoord worden maar komt neer op een stop van de islamitische/Afrikaanse invasie. Een prachtig vooruitzicht.
Een wet tot aanscherping van het toelaten van intolerantie, geweld, vrouwen- en homohaat, seksisme en pedofilie.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:18 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Niet op grote schaal. Ik hoop het ook. Het zal zeker niet zo scherp benoemd worden, maar wellicht dat Thierry Baudet noemde wel immigratie als mogelijk onderwerp. Een immigratie-stop uit niet-westerse landen kan netjes verwoord worden maar komt neer op een stop van de islamitische/Afrikaanse invasie. Een prachtig vooruitzicht.
Naja wellicht dat we het aan iemand moeten overlaten die zich wat beter kan verwoordenquote:Op donderdag 7 april 2016 20:19 schreef Infection het volgende:
[..]
Ik denk het niet. Begin er één zou ik zeggen. Alhoewel ik denk dat je daarover geen referendum kunt houden. Ik weet niet 100% hoe het allemaal werkt.
Lijkt mij ook wel zo verstandig inderdaad. Misschien dat Geenstijl nog wel met een leuk initiatief komt. Maar dat zal nog wel even duren aangezien ze nog aan het bijkomen van het laatste referendum zijn.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:21 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
Naja wellicht dat we het aan iemand moeten overlaten die zich wat beter kan verwoorden
Zolang we nu maar niet een bepaalde bevolkingsgroep op ideeën brengen voor referenda die slecht zouden zijn voor ons landjequote:Op donderdag 7 april 2016 20:22 schreef Infection het volgende:
[..]
Lijkt mij ook wel zo verstandig inderdaad. Misschien dat Geenstijl nog wel met een leuk initiatief komt. Maar dat zal nog wel even duren aangezien ze nog aan het bijkomen van het laatste referendum zijn.
Ah, dan begrijp ik dat.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:04 schreef Infection het volgende:
[..]
De petitie is nog niet deel van het referendum. Is volgensmij alleen om te zien of er genoeg animo voor is. Daarna begint het echte werk pas.
Het is maar goed dat wij ook kunnen stemmen in zo'n referendum. Dus zal niet zoveel uitmaken. Vooral als je ziet dat gisteren ook het tegen-kamp gewonnen heeft.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:24 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
Zolang we nu maar niet een bepaalde bevolkingsgroep op ideeën brengen voor referenda die slecht zouden zijn voor ons landje
Het lastige is dat we alleen referenda kunnen aanvragen over wetten en verdragen die zijn aangenomen. Ik denk dat de aristocraten nu alles uit de kast gaan halen om de referendum-hype de kop in te drukken.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:18 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Niet op grote schaal. Ik hoop het ook. Het zal zeker niet zo scherp benoemd worden, maar wellicht dat Thierry Baudet noemde wel immigratie als mogelijk onderwerp. Een immigratie-stop uit niet-westerse landen kan netjes verwoord worden maar komt neer op een stop van de islamitische/Afrikaanse invasie. Een prachtig vooruitzicht.
Dit geeft me een warm gevoel in m'n hart. Ik hoop dat het goed gaat komen met Nederland.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:26 schreef Infection het volgende:
[..]
Het is maar goed dat wij ook kunnen stemmen in zo'n referendum. Dus zal niet zoveel uitmaken. Vooral als je ziet dat gisteren ook het tegen-kamp gewonnen heeft.
Oftewel het schengen-verdrag.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:26 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het lastige is dat we alleen referenda kunnen aanvragen over wetten en verdragen die zijn aangenomen. Ik denk dat de aristocraten nu alles uit de kast gaan halen om de referendum-hype de kop in te drukken.
Na invoering van de referendumwet.quote:
Oh, dat is dan wel weer minder. Misschien moet ik me toch maar eens wat beter in gaan lezen over die hele referendumwet.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:32 schreef Confetti het volgende:
[..]
Na invoering van de referendumwet.. Dan moeten we dus wachten tot de wetgever weer een bestaand verdrag moet ratificeren na wijziging.
Dat kan natuurlijk gebeuren. Zolang de import zich vermenigvuldigt als konijnen en de Nederlandse overheid dit door middel van de uiterst royale kinderbijslag stimuleert, is het een kwestie van tijd voordat het referendum tegen ons gebruikt gaat worden.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:24 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
Zolang we nu maar niet een bepaalde bevolkingsgroep op ideeën brengen voor referenda die slecht zouden zijn voor ons landje
Je kunt hier kijken waar je een referendum over kunt organiseren:quote:Op donderdag 7 april 2016 20:33 schreef Infection het volgende:
[..]
Oh, dat is dan wel weer minder. Misschien moet ik me toch maar eens wat beter in gaan lezen over die hele referendumwet.
zeker als je kijkt hoeveel zij aan stemmen ronselen doenquote:Op donderdag 7 april 2016 20:34 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk gebeuren. Zolang de import zich vermenigvuldigt als konijnen en de Nederlandse overheid dit door middel van de uiterst royale kinderbijslag stimuleert, is het een kwestie van tijd voordat het referendum tegen ons gebruikt gaat worden.
Wat denk je dat er gaat gebeuren mocht de PVV ooit aan de macht komen?quote:Op donderdag 7 april 2016 20:34 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk gebeuren. Zolang de import zich vermenigvuldigt als konijnen en de Nederlandse overheid dit door middel van de uiterst royale kinderbijslag stimuleert, is het een kwestie van tijd voordat het referendum tegen ons gebruikt gaat worden.
Dankje. Hoe werkt dat overigens met TTIP? Dat is volgensmij ook nog voor de invoering van de referendumwet tot stand gekomen. Vraag me af hoe ze daar een referendum over willen gaan organiseren dan.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:35 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Je kunt hier kijken waar je een referendum over kunt organiseren:
https://www.referendumovereenwet.nl/
Gaat om het moment van goedkeuring.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:37 schreef Infection het volgende:
[..]
Dankje. Hoe werkt dat overigens met TTIP? Dat is volgensmij ook nog voor de invoering van de referendumwet tot stand gekomen. Vraag me af hoe ze daar een referendum over willen gaan organiseren dan.
Met 5 man in een stemhokje zonder dat wordt ingegrepen. Maar dat is niet zo vreemd, want die praktijken gebeuren in hun thuisland ook.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:35 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
zeker als je kijkt hoeveel zij aan stemmen ronselen doen
Dan kunnen we eindelijk aan de grote schoonmaak van dit land beginnen.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:36 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wat denk je dat er gaat gebeuren mocht de PVV ooit aan de macht komen?
Dan gaan we alle PVV'ers oppakken want die zijn dan heel herkenbaar?quote:Op donderdag 7 april 2016 20:42 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dan kunnen we eindelijk aan de grote schoonmaak van dit land beginnen.
Een soeverein islamvrij landquote:Op donderdag 7 april 2016 20:36 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wat denk je dat er gaat gebeuren mocht de PVV ooit aan de macht komen?
Grote schoonmaak van wat?quote:Op donderdag 7 april 2016 20:42 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dan kunnen we eindelijk aan de grote schoonmaak van dit land beginnen.
Dat gaat nooit gebeuren, en als de dreiging zo sterk is hebben we onze volksheld nog die onlangs is vrijgelatenquote:Op donderdag 7 april 2016 20:36 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wat denk je dat er gaat gebeuren mocht de PVV ooit aan de macht komen?
Graag bronnen posten waarbij duidelijk wordt dat de huidige islamitische bevolking zich als konijnen voortplant.quote:Op donderdag 7 april 2016 20:34 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk gebeuren. Zolang de import zich vermenigvuldigt als konijnen en de Nederlandse overheid dit door middel van de uiterst royale kinderbijslag stimuleert, is het een kwestie van tijd voordat het referendum tegen ons gebruikt gaat worden.
uiterst royale kinderbijslag? jij hebt zeker geen kinderen?quote:Op donderdag 7 april 2016 20:34 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk gebeuren. Zolang de import zich vermenigvuldigt als konijnen en de Nederlandse overheid dit door middel van de uiterst royale kinderbijslag stimuleert, is het een kwestie van tijd voordat het referendum tegen ons gebruikt gaat worden.
De islam en de multiculturele samenleving.quote:
Check de geboortecijfers van een willekeurig islamitisch of Afrikaans land.quote:Op donderdag 7 april 2016 21:27 schreef Falco het volgende:
[..]
Graag bronnen posten waarbij duidelijk wordt dat de huidige islamitische bevolking zich als konijnen voortplant.
Met 5 kinderen heb je een flink inkomen; uitkering + toeslagen + kinderbijslag voor een gezin van 7 is een meer dan twee keer modaal inkomen.quote:Op donderdag 7 april 2016 21:28 schreef malleable het volgende:
[..]
uiterst royale kinderbijslag? jij hebt zeker geen kinderen?
Je hebt geen volksheld nodig, je kunt gewoon het ene referendum na het andere houden als je maar zo'n 350.00 fanatieke tegenstanders hebt. Elk wetsvoorstel een eigen referendum.quote:Op donderdag 7 april 2016 21:23 schreef R-K het volgende:
[..]
Dat gaat nooit gebeuren, en als de dreiging zo sterk is hebben we onze volksheld nog die onlangs is vrijgelaten
En hoe bedoel je met schoonmaak van de multiculturele samenleving? Allochtonen discrimineren?quote:Op donderdag 7 april 2016 22:24 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De islam en de multiculturele samenleving.
[..]
Check de geboortecijfers van een willekeurig islamitisch of Afrikaans land.
[..]
Met 5 kinderen heb je een flink inkomen; uitkering + toeslagen + kinderbijslag voor een gezin van 7 is een meer dan twee keer modaal inkomen.
Dat mag je in een ander topic vragen, anders gaan we offtopic. Ik heb in andere topics hier al heel veel over geschreven. Maar verwacht geen spannende verhalen.quote:Op donderdag 7 april 2016 22:35 schreef vigen98 het volgende:
[..]
En hoe bedoel je met schoonmaak van de multiculturele samenleving? Allochtonen discrimineren?
Heb geen zin om in andere topic te gaan. Kan je niet even kort maar krachtig zeggen wat je daarmee bedoelt?quote:Op donderdag 7 april 2016 22:36 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat mag je in een ander topic vragen, anders gaan we offtopic. Ik heb in andere topics hier al heel veel over geschreven. Maar verwacht geen spannende verhalen.
Nee, hier hebben we het over het referendum en alles wat daarmee samenhangt.quote:Op donderdag 7 april 2016 22:44 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Heb geen zin om in andere topic te gaan. Kan je niet even kort maar krachtig zeggen wat je daarmee bedoelt?
TTIP is nog helemaal niet behandeld in het parlement, volgens mij wordt er momenteel nog gewerkt aan het opstellen van de wet. Pas als de wet er ligt kun je er een referendum over aanvragen. Maar zit mobiel en kan het nu niet nazoeken, dus als iemand details weet...quote:Op donderdag 7 april 2016 20:37 schreef Infection het volgende:
[..]
Dankje. Hoe werkt dat overigens met TTIP? Dat is volgensmij ook nog voor de invoering van de referendumwet tot stand gekomen. Vraag me af hoe ze daar een referendum over willen gaan organiseren dan.
Klopt. Er is nog niet eens een verdrag, er wordt nog over onderhandeld. Pas daarna komen behandeling in het parlement en eventueel een referendum aan de orde.quote:Op vrijdag 8 april 2016 01:28 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
TTIP is nog helemaal niet behandeld in het parlement, volgens mij wordt er momenteel nog gewerkt aan het opstellen van de wet. Pas als de wet er ligt kun je er een referendum over aanvragen. Maar zit mobiel en kan het nu niet nazoeken, dus als iemand details weet...
Ik vind die petitie dan vrij verwarrend opgezet. Want volgens mij is het niet meer dan een animocheck voor mocht het zover komen. Echter zullen veel mensen die dit ondertekenen denken dat ze hiermee al hun handtekening onder een referendumaanvraag hebben gezet.quote:Op vrijdag 8 april 2016 07:09 schreef freako het volgende:
[..]
Klopt. Er is nog niet eens een verdrag, er wordt nog over onderhandeld. Pas daarna komen behandeling in het parlement en eventueel een referendum aan de orde.
Jan wil ons land graag land 'zuiveren' van elementen die hem niet zinnen.quote:Op donderdag 7 april 2016 22:44 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Heb geen zin om in andere topic te gaan. Kan je niet even kort maar krachtig zeggen wat je daarmee bedoelt?
We kunnen niet wachten tot je er een topic over opent!quote:Op donderdag 7 april 2016 22:53 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Nee, hier hebben we het over het referendum en alles wat daarmee samenhangt.
De aanpak van de multikul bespreek ik graag in een ander topic.
Incl. de vergelijkende cijfers van het voortplantingsgedrag van konijnen. Dan kan er pas een mooie discussie starten.quote:Op donderdag 7 april 2016 21:27 schreef Falco het volgende:
[..]
Graag bronnen posten waarbij duidelijk wordt dat de huidige islamitische bevolking zich als konijnen voortplant.
Dat is misschien nog wel beter ook dan een echt referendum.quote:Op vrijdag 8 april 2016 09:25 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Ik vind die petitie dan vrij verwarrend opgezet. Want volgens mij is het niet meer dan een animocheck voor mocht het zover komen. Echter zullen veel mensen die dit ondertekenen denken dat ze hiermee al hun handtekening onder een referendumaanvraag hebben gezet.
Alleen een petitie? Dat is veel te fraudegevoelig.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:18 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dat is misschien nog wel beter ook dan een echt referendum.
Neem ik geen genoegen mee, graag de geboortecijfers van de islamitische bevolking (in Nederland) plaatsen, waaruit blijkt dat ze zich als konijnen gedragen.quote:Op donderdag 7 april 2016 22:24 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Check de geboortecijfers van een willekeurig islamitisch of Afrikaans land.
je moet een user die voor etnisch zuiveren is niet al te serieus nemenquote:Op vrijdag 8 april 2016 17:57 schreef Falco het volgende:
[..]
Neem ik geen genoegen mee, graag de geboortecijfers van de islamitische bevolking (in Nederland) plaatsen, waaruit blijkt dat ze zich als konijnen gedragen.
En toch reageer ik er op, deze raaskallende kerel moet en zal ontmaskerd blijven worden.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:05 schreef Re het volgende:
[..]
je moet een user die voor etnisch zuiveren is niet al te serieus nemen
Andere draad, maat.quote:
Sarcasme is moeilijk op fora.quote:Op donderdag 14 april 2016 00:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Andere draad, maat.
Daar wil ik best even hierover met je sparren.
Nee hoor, het sarcasme was volstrekt duidelijk. Oekraïne is nogal offtopic voor hier.quote:
Griekenland ook.quote:Op donderdag 14 april 2016 00:54 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee hoor, het sarcasme was volstrekt duidelijk. Oekraïne is nogal offtopic voor hier.
Inderdaad, hier gaat het over de TTIP en de organisatie van een referendum hierover.quote:
Zo had ik de OP ook begrepenquote:Op donderdag 14 april 2016 00:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Inderdaad, hier gaat het over de TTIP en de organisatie van een referendum hierover.
Te laat.quote:Op donderdag 14 april 2016 00:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Inderdaad, hier gaat het over de TTIP en de organisatie van een referendum hierover.
Inderdaad, ik hoop dat het door gaat.quote:Op donderdag 14 april 2016 08:31 schreef Red_85 het volgende:
Laat maar komen dat referendum. Nog zoiets wat weggestemd moet worden.
Dat merk ik in mijn omgeving ook. Ook op de website die voor dit TTIP referendum is gemaakt wordt niet uitgelegd hoe eea verder zal gaan. Al is daar ook nog niet veel over te zeggen als de referendumwet nu mogelijk aangepast zal worden.quote:Op vrijdag 8 april 2016 09:25 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Ik vind die petitie dan vrij verwarrend opgezet. Want volgens mij is het niet meer dan een animocheck voor mocht het zover komen. Echter zullen veel mensen die dit ondertekenen denken dat ze hiermee al hun handtekening onder een referendumaanvraag hebben gezet.
ik heb van TTIP-tegenstanders begrepen dat dit verdrag veel makkelijker is dan het associatieverdrag met Oekraine.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:21 schreef Montagui het volgende:
Weer zo'n ingewikkeld verdrag wat niet te vangen valt in een referendum waar alleen de mogelijkheid gegeven wordt om óf JA óf NEE te stemmen.
Zo genereer je wéér een grote groep stemmende onwetenden die zich alleen laten leiden door vooroordelen, pro- of anti-populisten e/o propaganda campagnes.
Wat je hoopt is dat alleen het dreigende referendum al tot gevolg heeft dat politici meer openheid van zaken geven, en zich niet door de betaalde lobbyisten laten leiden maar door waar het land wat aan heeft. Als het voorgestelde verdrag op die manier wordt aangepast, is de kans dat het volk ja stemt ook groter, en worden we er uiteindelijk allemaal beter van (en niet alleen selecte opdrachtgevers van de lobbyisten en de gelobbyde politici).quote:Op donderdag 14 april 2016 11:21 schreef Montagui het volgende:
Weer zo'n ingewikkeld verdrag wat niet te vangen valt in een referendum waar alleen de mogelijkheid gegeven wordt om óf JA óf NEE te stemmen.
Zo genereer je wéér een grote groep stemmende onwetenden die zich alleen laten leiden door vooroordelen, pro- of anti-populisten e/o propaganda campagnes.
Ik heb me bv daar nog niet echt in verdiept maar met name ISDS (en de macht van het kapitaal) staat me al tegen.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:42 schreef poemojn het volgende:
[..]
ik heb van TTIP-tegenstanders begrepen dat dit verdrag veel makkelijker is dan het associatieverdrag met Oekraine.
Dat is misschien wel een voordeel van het fiasco met het Oekraïne referendum. Hopelijk zien voor- en tegenstanders in dat alleen meer openheid en constructieve dialoog bijdraagt aan een uiteindelijk afgewogen Ja of Nee stem.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:50 schreef tfors het volgende:
[..]
Wat je hoopt is dat alleen het dreigende referendum al tot gevolg heeft dat politici meer openheid van zaken geven, en zich niet door de betaalde lobbyisten laten leiden maar door waar het land wat aan heeft. Als het voorgestelde verdrag op die manier wordt aangepast, is de kans dat het volk ja stemt ook groter, en worden we er uiteindelijk allemaal beter van (en niet alleen selecte opdrachtgevers van de lobbyisten en de gelobbyde politici).
ja, ik ken die termen wel uit de discussie, maar zover ik weet is het verdrag nog niet af. Ik heb het dus ook niet bekeken of er echt een oordeel over. De verhouding EU vs VS of EU vs Canada lijken mij op het eerste gezicht wel meer gelijkwaardig dan EU vs Oekraine.quote:Op donderdag 14 april 2016 12:21 schreef Montagui het volgende:
Ik heb me bv daar nog niet echt in verdiept maar met name ISDS (en de macht van het kapitaal) staat me al tegen.
Het definitieve verdrag is nog geeneens uitonderhandeld of beschikbaar om te lezen.quote:
ISDS is/wordt in het TTIP-verdrag voor een belangrijk deel aangepast.quote:Op donderdag 14 april 2016 12:21 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik heb me bv daar nog niet echt in verdiept maar met name ISDS (en de macht van het kapitaal) staat me al tegen.
ISDS is er nu ook toch in bilaterale verdragen?quote:Op vrijdag 15 april 2016 04:31 schreef Physsic het volgende:
[..]
ISDS is/wordt in het TTIP-verdrag voor een belangrijk deel aangepast.
In CETA zit wel de 'oude', volledige ISDS-procedure. Die gaat er ook niet meer uit, want verdrag is al af.
Vrijheid van godsdienst staat letterlijk in de grondwet, dus onmogelijk om een referendum over te houden. Maar het is sowieso al een achterlijk idee.quote:Op woensdag 6 april 2016 23:05 schreef berko13 het volgende:
Referendum over het stoppen met erkennen (en dus bijgevolg subsidiëren en faciliteren) van de Islam in Nederland.
Yes.quote:Op vrijdag 15 april 2016 04:59 schreef Ryan3 het volgende:
ISDS is er nu ook toch in bilaterale verdragen?
Volstrekte kolder natuurlijk van de pvdd.quote:Op donderdag 14 april 2016 00:44 schreef Bram_van_Loon het volgende:
De PvdD diende afgelopen avond een motie in met de opdracht om een referendum te organiseren over TTIP. Rutte vond het natuurlijk niets maar de motie kreeg voldoende steun dat die zal worden voorgelegd. Het zou geweldig zijn als die wordt aangenomen, het scheelt een hoop gedoe en je hebt uiteraard meer vrijheid met het opstellen van de vraag waardoor het referendum nuttiger is.
Momenteel loopt er al een actie om een referendum over TTIP georganiseerd te krijgen.
https://ttip-referendum.nl/
Tot nu hebben ongeveer 101000 mensen de motie ondersteund met een stijging van 30000-40000 sinds afgelopen donderdag, er moeten dus nog meer dan 200000 extra mensen stemmen om het waar te maken. Dit is slechts een peiling om te zien of dat er voldoende steun is en om voldoende bekendheid te genereren. Hopelijk wordt deze aanvraag overbodig doordat de motie van Thieme het redt. Ik vrees dat de motie het niet redt: de VVD en D66 zullen sowieso tegen stemmen, bij de PvdA mag je hopen op verdeeldheid maar gaat dat voldoende verdeeldheid zijn?
Hoe dan ook, met dit initiatief van de PvdD wordt de kans groter dat ik de volgende keer weer op deze partij stem.
Voor wie zeurt over het ontbreken van een bron, het is zo vers dat het nog niet vers van de pers is, morgen zal het in de krantjes en op weblogs staan dus morgen kan je een bron toevoegen als je dat wil. Kom dan wel niet aankakken met copypastewebsite nu.nl of zo.
Dat is niet waar, de tweede kamer kan bij meerderheid een referendum uitschrijven over de vraag of de grondwet aangepast moet worden.quote:Op vrijdag 15 april 2016 06:09 schreef Copa het volgende:
[..]
Vrijheid van godsdienst staat letterlijk in de grondwet, dus onmogelijk om een referendum over te houden. Maar het is sowieso al een achterlijk idee.
Dat is nogal een extreme mening maar jij motiveert tenminste jouw mening.quote:Op vrijdag 15 april 2016 10:50 schreef Merode32 het volgende:
[..]
Volstrekte kolder natuurlijk van de pvdd.
Dat is nu heel het punt van de motie. Tegen de tijd dat het er wel is KAN je het niet meer stoppen. Dan krijg je weer de smoes dat je niet met 27 collega's in Europa en tig collega's buiten Europa kan onderhandelen. Dus moet je dat referendum houden voordat het vedrag er ligt.quote:1. Ttip is er nog niet en moet nog door de staten generaal.
Ik wil nu even niet moeilijk doen over de vraag of dat de regering of het parlement die mogelijkheid heeft maar dat een van de twee die mogelijkheid heeft staat buiten kijf. Hoe werd het referendum over de EU-grondwet dan georganiseerd? Precies, ze kunnen geheel zelfstandig zo'n referendum organiseren!quote:2. de regering heeft geen mogelijkheid om een referendum te organiseren.
"referendum wet" bestaat niet, het is de referendumwet. Dat klopt en dat is totaal irrelevant. De PvdD stelt met steun van parlementariërs van andere partijen voor om buiten de referendumwet dit referendum te organiseren en motiveert dit op een goede manier. Een van de redenen is wat ik aangeef als reactie op punt 1 van jou.quote:3. De referendum wet is duidelijk, de burger dient 300.000 handtekeningen te verzamelen.
Ik heb niet gesteld dat de motie al is aangenomen.quote:4. Dat de motie steunt krijgt om in de beraadslaging te worden meegenomen te worden zegt niks
We weten pas of dat de motie wordt aangenomen danwel verworpen nadat er is gestemd. Ik heb zelf al uiteengezet dat de kans klein is dat de motie wordt aangenomen maar dat het heel erg goed is dat tenminste deze ene partij het gevaar van de TTIP inziet en het opneemt voor de belangen van de gewone mensen. Zelfs al zou je op voorhand voorspellen dat de motie wordt afgewezen dan nog kan het goed zijn dat je de motie indient. Steeds meer politici krijgen in de gaten dat de TTIP slecht uitpakt voor de meeste Nederlanders en ook deze motie draagt ertoe bij dat uiteindelijk de TTIP kan worden afgewezen. Een motie dient voor meer dan enkel het forceren van wat je wil, het dient o.a. voor het aanwakkeren van de discussie over het onderwerp, het openen van de kans om op een prominenter podium je argumenten te presenteren en te motiveren dat iets wel of juist niet moet gebeueren en het bewustwordingsproces sturen dankzij dit. Het is een proces van lange adem, het slechtste zou zijn als je op je rug gaat liggen met je pootjes omhoog.quote:5. De motie zal verworpen worden wegen geen steun en onuitvoerbaar.
Enkel het compleet verdwijnen zou een voldoende grote aawnpassing zijn.quote:Op vrijdag 15 april 2016 04:31 schreef Physsic het volgende:
[..]
ISDS is/wordt in het TTIP-verdrag voor een belangrijk deel aangepast.
Daarom is het ook net zo belangrijk dat de CETA verdwijnt, ook omdat Americaanse bedrijven de CETA kunnen misbruiken via al dan niet kunstmatige dochters. Het is spijtig dat de CETA ondergesneeuwd geraakt maar ik begrijp de PvdD wel, pick your battles en 1 tegelijkertijd. Eerst de TTIP van tafel, daaran erop wijzen dat de CETA van hetzelfde laken een pak is en dat die gebruikt wordt door bedrijven uit de USA.quote:In CETA zit wel de 'oude', volledige ISDS-procedure. Die gaat er ook niet meer uit, want verdrag is al af.
Deze knul verdient een standbeeld voor het in Nederland aankaarten van het onderwerp, werkelijk niemand sprak erover voordat hij ons hierop wees. Inmiddels weten we echter veel meer over de TTIP dan wat toen der tijd bekend was. Wat je hier ziet is maar een fractie van alle problemen omtrent dit verdrag en die paar positieve geluidjes die je hier hoort (gevolgen voor de economie, nu weten we dat de economie erop achteruit zou gaan: minder werkgelegenheid, groei multinationals ten koste van MKB...) bleken achteraf nogal forse leugens te zijn.quote:Op donderdag 14 april 2016 09:04 schreef -Strawberry- het volgende:
Voor wie niet helemaal duidelijk is waar het om gaat:
Ja en nee. Het vedrag is ingewikkeld maar de samenvatting (wat houdt het verdrag in grote lijnen in en wat zijn de consequenties?) is helemaal niet zo ingewikkeld en alleen al het feit dat het vedrag door de bedrijven wordt geschreven en niet door de politici en dit zonder dat politici (EU-parlementariërs) het verdrag fatsoenlijk kunnen bestuderen (enkel achter gesloten deuren, geen foto's, geen aantekeningen en geen assistent of maximaal 1 assistent) terwijl het verdrag wel vrijheden beperkt maar niet onze economie versterkt geeft voldoende aanleiding om tegen te stemmen.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:21 schreef Montagui het volgende:
Weer zo'n ingewikkeld verdrag wat niet te vangen valt in een referendum waar alleen de mogelijkheid gegeven wordt om óf JA óf NEE te stemmen.
Jij maakt hier een klassieke redeneerfout in verband met referenda. Wat er bij een goed democratisch proces gebeurt is dit: een klein groepje intellectuelen leidt het maatschappelijk debat, zij gaan dit debat met elkaar aan voor het oog van de natie. De beter ontwikkelde burgers die het vermogen hebben om dit goed te volgen volgen deze debatten en nemen langzaam maar zeker een stelling in die hierop is gefundeerd. Doordat de beide kampen representanten hebben in de top van het maatschappelijk debat en doordat deze representanten (delen van) het vedrag goed bestuderen worden de relevante punten uit het vedrag gehaald. Deze beter ontwikkelde burgers die het debat volgen leggen op hun beurt aan mensen in hun omgeving hoe zij hierover denken, de mensen aan wie dit wordt uitgelegd leggen het weer aan andere mensen uit etc.quote:Zo genereer je wéér een grote groep stemmende onwetenden die zich alleen laten leiden door vooroordelen, pro- of anti-populisten e/o propaganda campagnes.
Dat op zichzelf is al een reden om tegen te stemmen.quote:Op donderdag 14 april 2016 22:55 schreef Fascination het volgende:
[..]
Het definitieve verdrag is nog geeneens uitonderhandeld of beschikbaar om te lezen.
Inderdaad.quote:Op vrijdag 15 april 2016 11:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Deze knul verdient een standbeeld voor het in Nederland aankaarten van het onderwerp, werkelijk niemand sprak erover voordat hij ons hierop wees. Inmiddels weten we echter veel meer over de TTIP dan wat toen der tijd bekend was. Wat je hier ziet is maar een fractie van alle problemen omtrent dit verdrag en die paar positieve geluidjes die je hier hoort (gevolgen voor de economie, nu weten we dat de economie erop achteruit zou gaan: minder werkgelegenheid, groei multinationals ten koste van MKB...) bleken achteraf nogal forse leugens te zijn.
De wet die een referendum mogelijk maakte over de europese grondwet is juist vervangen door de eerder genoemde referendumwet, waarin duidelijk staat dat de burger het referendum moet aanvragen.quote:Op vrijdag 15 april 2016 11:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat is nogal een extreme mening maar jij motiveert tenminste jouw mening.
[..]
Dat is nu heel het punt van de motie. Tegen de tijd dat het er wel is KAN je het niet meer stoppen. Dan krijg je weer de smoes dat je niet met 27 collega's in Europa en tig collega's buiten Europa kan onderhandelen. Dus moet je dat referendum houden voordat het vedrag er ligt.
[..]
Ik wil nu even niet moeilijk doen over de vraag of dat de regering of het parlement die mogelijkheid heeft maar dat een van de twee die mogelijkheid heeft staat buiten kijf. Hoe werd het referendum over de EU-grondwet dan georganiseerd? Precies, ze kunnen geheel zelfstandig zo'n referendum organiseren!
[..]
"referendum wet" bestaat niet, het is de referendumwet. Dat klopt en dat is totaal irrelevant. De PvdD stelt met steun van parlementariërs van andere partijen voor om buiten de referendumwet dit referendum te organiseren en motiveert dit op een goede manier. Een van de redenen is wat ik aangeef als reactie op punt 1 van jou.
[..]
Ik heb niet gesteld dat de motie al is aangenomen.
[..]
We weten pas of dat de motie wordt aangenomen danwel verworpen nadat er is gestemd. Ik heb zelf al uiteengezet dat de kans klein is dat de motie wordt aangenomen maar dat het heel erg goed is dat tenminste deze ene partij het gevaar van de TTIP inziet en het opneemt voor de belangen van de gewone mensen. Zelfs al zou je op voorhand voorspellen dat de motie wordt afgewezen dan nog kan het goed zijn dat je de motie indient. Steeds meer politici krijgen in de gaten dat de TTIP slecht uitpakt voor de meeste Nederlanders en ook deze motie draagt ertoe bij dat uiteindelijk de TTIP kan worden afgewezen. Een motie dient voor meer dan enkel het forceren van wat je wil, het dient o.a. voor het aanwakkeren van de discussie over het onderwerp, het openen van de kans om op een prominenter podium je argumenten te presenteren en te motiveren dat iets wel of juist niet moet gebeueren en het bewustwordingsproces sturen dankzij dit. Het is een proces van lange adem, het slechtste zou zijn als je op je rug gaat liggen met je pootjes omhoog.
Mooi.quote:Op vrijdag 15 april 2016 12:32 schreef Gutmensch het volgende:
Ik laat het oordeel aan de regering, ik ga niet meer stemmen bij referenda.
Referenda zijn een feest voor de democratie.quote:Op vrijdag 15 april 2016 12:32 schreef Gutmensch het volgende:
Ik laat het oordeel aan de regering, ik ga niet meer stemmen bij referenda.
Gevaarlijk onzininstrument waarbij de stem voor een groot deel wordt bepaald door de waan van de dag en de hardste schreeuwers.
Wat mij betreft wordt die referendumwet zo snel mogelijk weer geschrapt.
Imho zijn ze juist een bedreiging voor de democratie.quote:Op vrijdag 15 april 2016 12:34 schreef berko13 het volgende:
[..]
Referenda zijn een feest voor de democratie.
Democratie is een bestuursvorm waarbij het volk zelf stemt over de wetten, of de vertegenwoordigers kiest die de wetten maken. Hierbij is het volk dus baas in eigen gebied, en kunnen er geen maatregelen en wetten opgelegd worden als de meerderheid van de bevolking het er niet mee eens is.quote:Op vrijdag 15 april 2016 12:35 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Imho zijn ze juist een bedreiging voor de democratie.
Geregeerd worden door de waan van de dag heeft helemaal niets met democratie te maken.quote:Op vrijdag 15 april 2016 12:41 schreef berko13 het volgende:
[..]
Democratie is een bestuursvorm waarbij het volk zelf stemt over de wetten, of de vertegenwoordigers kiest die de wetten maken. Hierbij is het volk dus baas in eigen gebied, en kunnen er geen maatregelen en wetten opgelegd worden als de meerderheid van de bevolking het er niet mee eens is.
Rare vorm van democratie hanteer jij.
Het volk laten beslissen heeft alles met democratie te maken.quote:Op vrijdag 15 april 2016 13:02 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Geregeerd worden door de waan van de dag heeft helemaal niets met democratie te maken.
Als dit maar niet als onzin-reactie bestempeld wordtquote:Op vrijdag 15 april 2016 13:02 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Geregeerd worden door de waan van de dag heeft helemaal niets met democratie te maken.
Dat is dus niet juist! De wet die DIT referendum mogelijk maakte...quote:Op vrijdag 15 april 2016 11:52 schreef Merode32 het volgende:
De wet die een referendum mogelijk maakte over de europese grondwet is juist vervangen door de eerder genoemde referendumwet, waarin duidelijk staat dat de burger het referendum moet aanvragen.
Zie de laatste zin. Die mogelijkheid bestaat wel degelijk, het EU-grondwetreferendum heeft dit bewezen.quote:Er bestaat binnen de nederlandse wet ook geen mogelijkheid om een referendum te organiseren buiten de referendumwet om, een referendum uitgeschreven door het parlement voldoet per definitie niet aan de wet en is dus ongeldig.
Of dat ze het leuk vinden of niet, de kamermeerderheid is de baas, niet het kabinet.quote:Den haag is niet gek, het risico op een kamermeerderheid voor een referendum is te hoog.
Wat heb jij toch een minachting voor de 4 miljoen mensen die hebben gestemd voor dit referendum.quote:Op vrijdag 15 april 2016 13:02 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Geregeerd worden door de waan van de dag heeft helemaal niets met democratie te maken.
Die keuze respecteer ik maar dan laat jij de keuze dus wel over aan alle mensen die wel gaan stemmen.quote:Op vrijdag 15 april 2016 14:23 schreef Gutmensch het volgende:
Voor de goede orde: ik ben tegen TTIP in z'n huidige vorm, maar ik ben nog meer tegen referenda.
Daarom zal ik niet gaan stemmen.
Jawel, één presentatrice besprak het. Maar daar luisterde inderdaad niemand naar. :pquote:Op vrijdag 15 april 2016 11:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Deze knul verdient een standbeeld voor het in Nederland aankaarten van het onderwerp, werkelijk niemand sprak erover voordat hij ons hierop wees. Inmiddels weten we echter veel meer over de TTIP dan wat toen der tijd bekend was. Wat je hier ziet is maar een fractie van alle problemen omtrent dit verdrag en die paar positieve geluidjes die je hier hoort (gevolgen voor de economie, nu weten we dat de economie erop achteruit zou gaan: minder werkgelegenheid, groei multinationals ten koste van MKB...) bleken achteraf nogal forse leugens te zijn.
Luister gozer of je komt met een wetsartikel waaruit blijkt dat het parlement een referendum kan eisen of je gaat in een hoekje janken en houd je klep.quote:Op vrijdag 15 april 2016 14:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik moet helaas in herhaling vallen, dit is de laatste keer.
[..]
Dat is dus niet juist! De wet die DIT referendum mogelijk maakte...
Het parlement kan geheel zelfstandig besluiten om een referendum te organiseren en dat heeft werkelijk niets met deze wet te maken!
[..]
Zie de laatste zin. Die mogelijkheid bestaat wel degelijk, het EU-grondwetreferendum heeft dit bewezen.
[..]
Of dat ze het leuk vinden of niet, de kamermeerderheid is de baas, niet het kabinet.
Hoe wil je dan vertellen dat je het geen goed idee vind, een mailtje sturen of op het malieveld gaan staan zal hem in de huidige maatschappij ook niet worden.quote:Op vrijdag 15 april 2016 14:23 schreef Gutmensch het volgende:
Voor de goede orde: ik ben tegen TTIP in z'n huidige vorm, maar ik ben nog meer tegen referenda.
Daarom zal ik niet gaan stemmen.
volgens mij kan er vanuit de overheid gewoon een raadplegend referendum aangevraagd worden. Het is alleen geen vast gegeven. Meer zoiets als in dit geval de EU grondwet.quote:Op vrijdag 15 april 2016 16:02 schreef Merode32 het volgende:
[..]
Luister gozer of je komt met een wetsartikel waaruit blijkt dat het parlement een referendum kan eisen of je gaat in een hoekje janken en houd je klep.
Dit werkt, beweringen zonder enige vorm van feiten
Wat niet representatief was en niet representatief is om twee redenen:quote:Op vrijdag 15 april 2016 15:04 schreef Gutmensch het volgende:
Ik laat de keuze liever over aan het parlement, dat hebben we al een mandaat gegeven om over wetgeving te beslissen voor ons.
Oh? Wie?quote:Op vrijdag 15 april 2016 15:08 schreef Physsic het volgende:
[..]
Jawel, één presentatrice besprak het. Maar daar luisterde inderdaad niemand naar. :p
Als jij niet netjes kunt communiceren dan ga ik sowieso niet verder het gesprek met jou aan.quote:Op vrijdag 15 april 2016 16:02 schreef Merode32 het volgende:
[..]
Luister gozer of je komt met een wetsartikel waaruit blijkt dat het parlement een referendum kan eisen of je gaat in een hoekje janken en houd je klep.
Daar heb ik hem nog slechts 2 keer op gewezen maar het is aan dovemansoren gericht.quote:Op vrijdag 15 april 2016 16:52 schreef vipergts het volgende:
[..]
volgens mij kan er vanuit de overheid gewoon een raadplegend referendum aangevraagd worden. Het is alleen geen vast gegeven. Meer zoiets als in dit geval de EU grondwet.
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/dossier/28885
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |