Hier dus ook een gezin van 3 maar vaak ook 4 als mijn vriend in Nederland is,quote:Op zondag 9 maart 2014 20:29 schreef Mickytjuh het volgende:
Pff, gezin met drieen, we doen luxe boodschappen en halen voor 50 euro per week bij de supermarkt en groentewinkel en daarnaast nog voor 10 euro brood bij de bakker, dus voor 60 euro per week boodschappen...
Wij eten minstens 6 van de 7 dagen groente, aardappels/rijst en vlees. Dat noem ik gezond.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:34 schreef nightsleeper het volgende:
Zoveel is dat toch niet voor een gezin van 4? Voedseluitgaven voor mij en mijn vrouw zijn iets van 600 per maand en dat is dus maar voor twee personen.
Dat zou natuurlijk veel goedkoper kunnen als we concessies zouden doen op de kwaliteit van ons eten. Maar dat willen we sowieso niet. Gezond eten is ontzettend belangrijk, en dat is nou een keer veel duurder dan de standaard rommel uit de supermarkt.
ik kom op 75 euro p/w uit voor mijzelf en ik ken er die op 100+ zitten.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:29 schreef Mickytjuh het volgende:
Pff, gezin met drieen, we doen luxe boodschappen en halen voor 50 euro per week bij de supermarkt en groentewinkel en daarnaast nog voor 10 euro brood bij de bakker, dus voor 60 euro per week boodschappen...
Ik zal ook niet ontkennen dat het kan.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:38 schreef THEFXR het volgende:
[..]
ik kom op 75 euro p/w uit voor mijzelf en ik ken er die op 100+ zitten.
In sommige landen ga je veel vaker uit eten. In Nederland geef ik ook zeer zeker niet meer dan 70 euro uit per week aan voedsel, maar in Hong Kong at ik minstens 3x per dag buiten, en hield ik een budget aan van zo'n 15 euro per dag, dus tja, reken het dan maar uit als je met meerdere personen bent...quote:Op zondag 9 maart 2014 20:24 schreef snakelady het volgende:
Hoe kan je in vredesnaam over de 300 euro per week wegvreten? ik doe iedere week voor tussen de 50 en 70 euro aan boodschappen we we hebben geen een dag honger, iedere dag verse groentes, fruit en vlees op tafel.
Ik zou het nog niet weg kunnen eten met mijn gezin al zouden we het proberen.
eten is eerste levensbehoefte, daar ga ik dus niet op bezuinigen of stad en land afrijden voor aanbiedingen.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:39 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Ik zal ook niet ontkennen dat het kan.
Ik zeg alleen dat het niet hoeft.
En dat je voor de prijs geen consessies hoeft te doen op kwaliteit.
Doen wij ook niet.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:40 schreef THEFXR het volgende:
[..]
eten is eerste levensbehoefte, daar ga ik dus niet op bezuinigen of stad en land afrijden voor aanbiedingen.
zo lang je er geen stress van hebt is het oke, tochquote:Op zondag 9 maart 2014 20:41 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Doen wij ook niet.
Een supermarkt, markt voor groente, bakker voor brood.
deze boi snapt. al is dat helaas ook niet al te lang vol te houden.quote:
dit dus, goed eten is nou eenmaal prijzig.quote:
Dat is nu juist het gekke, wij eten haast geen rommel, ik kook zelden met pakjes, normaal gezien altijd gewoon verse ingrediënten. Er gaat hier heel veel fruit doorheen, 5x in de week vlees bij het avondeten.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:34 schreef nightsleeper het volgende:
Zoveel is dat toch niet voor een gezin van 4? Voedseluitgaven voor mij en mijn vrouw zijn iets van 600 per maand en dat is dus maar voor twee personen.
Dat zou natuurlijk veel goedkoper kunnen als we concessies zouden doen op de kwaliteit van ons eten. Maar dat willen we sowieso niet. Gezond eten is ontzettend belangrijk, en dat is nou een keer veel duurder dan de standaard rommel uit de supermarkt.
Zeker, maar ik denk dat ons financieel voordeel zit in ons drinken...quote:Op zondag 9 maart 2014 20:41 schreef THEFXR het volgende:
[..]
zo lang je er geen stress van hebt is het oke, toch
Wij ook vrijwel altijd verse groente, in de winter winter groente, in de zomer zomergroente. Nu bijvoorbeeld Pastinaak en wortels vaak in de kast liggen.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:43 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat is nu juist het gekke, wij eten haast geen rommel, ik kook zelden met pakjes, normaal gezien altijd gewoon verse ingrediënten. Er gaat hier heel veel fruit doorheen, 5x in de week vlees bij het avondeten.
Nu zijn wij geen snoepers, dus ik koop zelden chips, koekjes en snoep, alleen soms voor de kinderen.
Wel koop ik mijn verse groentes op de markt of bij de Lidl. Ook koop ik daar mijn vlees omdat het gewoon goed vlees is, kip van de markt is heerlijk, ook brood, kaas en andere verse dingen.
eerder andersomquote:Op zondag 9 maart 2014 21:03 schreef Peunage het volgende:
Interessante shit TS, dit soort vergeljjkingsplaatjes. Mag je vaker posten
Maar inderdaar, al die ijsberen die wekelijks opgevroten worden
VAG? Volkswagen Audi Group?quote:Op zondag 9 maart 2014 21:39 schreef datismijnmening het volgende:
Voor 50 euro in de week eten?
Knaag je alleen maar VAG ofzo? Met blikgroente?
Van die dingen word je toch schijtziekquote:Op zondag 9 maart 2014 20:29 schreef Spatieloos het volgende:
Ik eet elke dag 10 euro aan pistache nootjes
Dat is al 70 per week!
Elke keer je klauwen openhalen aan die schillen, die dingen halen letterlijk het bloed onder je nagels vandaan.quote:Op zondag 9 maart 2014 21:44 schreef eend112 het volgende:
[..]
Van die dingen word je toch schijtziek
Elke keer weer vette handen
Maar ja, in Hong Kong kun je dan ook voor weinig geld ergens goed eten. Dat zal je in Nederland, zeker niet in steden, tegenkomen.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:39 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
In sommige landen ga je veel vaker uit eten. In Nederland geef ik ook zeer zeker niet meer dan 70 euro uit per week aan voedsel, maar in Hong Kong at ik minstens 3x per dag buiten, en hield ik een budget aan van zo'n 15 euro per dag, dus tja, reken het dan maar uit als je met meerdere personen bent...
Met zijn 2'en is dat dan dus al snel (2x 7 dagen x15euro = ) 210 euro euro per week.
Juist niet, ik denk twee dagen AVG, voor de rest rijst, pasta, wraps enz.quote:Op zondag 9 maart 2014 21:39 schreef datismijnmening het volgende:
Voor 50 euro in de week eten?
Knaag je alleen maar VAG ofzo? Met blikgroente?
Per dag 100 euro? Dus zo'n 3000 euro per maand? Waar maak je dat in vredesnaam aan op of woont je vriendin met 20 man in een huis en roken ze allen en zijn het alcoholisten?quote:Op zondag 9 maart 2014 21:43 schreef datismijnmening het volgende:
Ik denk dat er bij mij thuis per dag 50 euro aan boodschappen uitgaan.
En bij mijn vriendin thuis denk ik het dubbele
Klopt, maar dat bedoel ik dus ook. Hier in NL eten we eigenlijk zelden buiten, dus eigenlijk halen we alles gewoon via de supermarkt in huis, en dan kun je het redelijk goedkoop redden.quote:Op zondag 9 maart 2014 21:55 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Maar ja, in Hong Kong kun je dan ook voor weinig geld ergens goed eten. Dat zal je in Nederland, zeker niet in steden, tegenkomen.
Gewoon eten, zonder drankquote:Op zondag 9 maart 2014 22:04 schreef snakelady het volgende:
[..]
Per dag 100 euro? Dus zo'n 3000 euro per maand? Waar maak je dat in vredesnaam aan op of woont je vriendin met 20 man in een huis en roken ze allen en zijn het alcoholisten?
Maar dat wordt toch hartstikke eentonig?quote:Op zondag 9 maart 2014 22:00 schreef snakelady het volgende:
[..]
Juist niet, ik denk twee dagen AVG, voor de rest rijst, pasta, wraps enz.
En ook zowat altijd verse groenten, of het moet een keer erwtjes zijn, dat vinden de kinderen lekkerder uit pot.
Vastquote:Op zondag 9 maart 2014 21:43 schreef datismijnmening het volgende:
Ik denk dat er bij mij thuis per dag 50 euro aan boodschappen uitgaan.
En bij mijn vriendin thuis denk ik het dubbele
Je moet de schuld aan die indianen geven.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:51 schreef trovey het volgende:
met al die gezinnen die ijsbeer eten blijft er inderdaad geen ijsbeer meer over.
Lijkt me niet echt normaal.quote:
Ligt aan jouw perceptie van normaal natuurlijk. Bij ons thuis houdt iedereen van lekker, goed, gezond, gevarieerd en "bijzonder" eten, dus dat mag best wat kostenquote:
Rijkeluiskindjequote:Op zondag 9 maart 2014 22:59 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Ligt aan jouw perceptie van normaal natuurlijk. Bij ons thuis houdt iedereen van lekker, goed, gezond, gevarieerd en "bijzonder" eten, dus dat mag best wat kosten
's ochtends havermout of brood en 's middags bruin brood met kaas, ham, vlees of iets zoets als ze op school zijn in de middag, als ze thuis zijn wentelteefjes, salade, tosti, gekookt of gebakken ei of iets anders lekkers.quote:Op zondag 9 maart 2014 22:50 schreef capricia het volgende:
snakelady:
'S middags standaard brood?
En eten jullie ook andere granen dan alleen tarwe en rijst? Want zoals ik het lees is het best eenzijdig.
En vijf dagen in de week vlees, lees ik. Is ook wat eenzijdig. Mss wat vaker vis of andere eiwit-bronnen als variatie zoeken?
Ik denk dat als je echt gevarieerd wilt eten, je budget omhoog zal moeten.
Hoe is dat in vredesnaam eentonig? Je kan ten eerste met aardappelen veel meer doen dan alleen koken, je kan het ook bakken, poffen, grillen enz.quote:Op zondag 9 maart 2014 22:44 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Maar dat wordt toch hartstikke eentonig?
vis moet je niet eten man is radioactief jatogquote:Op maandag 10 maart 2014 00:04 schreef Myrr het volgende:
Kaas van de marktwinkel, groente en fruit bij de groenteboer, yoghurt, brood en dat soort crap uit de biowinkel, vis vers tussen de ijsblokkies vandaan, vlees (biologisch) gewoon uit de supermarkt. Twee personen. Het verschilt heel erg wat we per week uitgeven, de ene week makkelijke gerechten en de andere week volop vis.
Rijst haal ik per 30 kilo voor een euro of 30-40 maar daar doe ik dan wel echt vier maanden mee dus dat compenseert weer.
De ene week is het 30 euro en de andere week is het 60 euro maar we eten altijd gezond en heel gevarieerd.
Haha jij bent radioactief maat.quote:Op maandag 10 maart 2014 00:04 schreef deadprez het volgende:
[..]
vis moet je niet eten man is radioactief jatog
Wat over blijft gaat naar je ooms, nichten en neven zeker?quote:Op maandag 10 maart 2014 00:05 schreef Cinderellaaa het volgende:
Ik kom uit een typisch buitenlands gezin, waarbij er voor 6 personen wordt gekookt, terwijl we eigenlijk een 3 personen-gezin zijn.. zo kunnen eventuele gasten ook mee eten enzo..
Ook hebben wij altijd ontzettend veel groente- en fruitsoorten en snacks in huis, dus bij ons lopen de bedragen wel behoorlijk op qua voedsel.
Ik denk dat er wekelijks toch zo'n 200 a 250 euro wordt uitgegeven aan eten.
Als ik in mijn eigen huisje ben is 50 euro per week voldoende, maar dan kook ik dus alleen voor mezelf.
Klopt ja, er wordt geen eten weggegooid in ieder geval. Het gaat of naar familie of naar de burenquote:Op maandag 10 maart 2014 00:07 schreef Myrr het volgende:
[..]
Wat over blijft gaat naar je ooms, nichten en neven zeker?![]()
Althans, toen ik bij m'n schoonmoeder woonde hetzelfde verhaal (alleen dan geen 200 euro), en alles dat overbleef na de tweede dag ging in plastic bakken de straat door.
Mwah, 50-70 Euro voor het hele gezin is wel weer erg weinig. Ik kijk niet zo naar het bedrag maar meer naar wat je eet (gezond of niet qua samenstelling) en of dat het aantal calorieën in verdhouding is tot het activiteitsniveau en de lengte (dat kan een factor 3-4 schelen).quote:Op zondag 9 maart 2014 20:24 schreef snakelady het volgende:
[ afbeelding ]
Hoe kan je in vredesnaam over de 300 euro per week wegvreten? ik doe iedere week voor tussen de 50 en 70 euro aan boodschappen we we hebben geen een dag honger, iedere dag verse groentes, fruit en vlees op tafel.
Ik zou het nog niet weg kunnen eten met mijn gezin al zouden we het proberen.
Omdat één gezin niet representatief hoeft te zijn voor een heel land.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:28 schreef Spatieloos het volgende:
Waarom komt Duitsland zo laag uit voor zo'n rijk land?
Dan zou ik stoppen met koken als ik 50¤/p.d. aan eten kon verbrassen.quote:Op zondag 9 maart 2014 21:43 schreef datismijnmening het volgende:
Ik denk dat er bij mij thuis per dag 50 euro aan boodschappen uitgaan.
En bij mijn vriendin thuis denk ik het dubbele
Echt wel, die mensen moeten de gevangenis in.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:02 schreef nietzman het volgende:
Echt kut man, welvaart. De pijn, de pijn.
quote:Op zondag 9 maart 2014 20:44 schreef THEFXR het volgende:
in de meeste landen, kan je toch gewoon zelf op vlees en vis jagen, dus dat hoeft je dan niet uit de super te halen.
Dat beweer ik nergens, maar als je leest dat zeker 30 tot 50% van het eten wat we produceren weggegooid wordt, is dat toch erg zonde en bovendien nergens voor nodig.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:08 schreef HSG het volgende:
[..]
Echt wel, die mensen moeten de gevangenis in.
Goed lezen, per week.quote:Op maandag 10 maart 2014 09:57 schreef HSG het volgende:
Hoe krijg je het in godsnaam voor elkaar om $700,- per maand aan eten uit te geven (Noordwegen)?![]()
Dat is per week.quote:Op maandag 10 maart 2014 09:57 schreef HSG het volgende:
Hoe krijg je het in godsnaam voor elkaar om $700,- per maand aan eten uit te geven (Noordwegen)?![]()
Dat is wel bijzonder weinig, en dan heb jij nog kinderen ook.quote:
Je moet eens kijken hoeveel gezinnen op de wereld het dubbele koken in tegenstelling tot wat ze op kunnen. "want zo kan er altijd wel iemand mee-eten" en als er niemand mee-eet dan vind ik dat verspilling (is overigens ook al eerder gezegd in deze topic).quote:Op maandag 10 maart 2014 10:13 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat beweer ik nergens, maar als je leest dat zeker 30 tot 50% van het eten wat we produceren weggegooid wordt, is dat toch erg zonde en bovendien nergens voor nodig.
Dat er jaarlijks 1,2 tot 2 miljard ton eten op de vuilnisbelt belandt terwijl er 870 miljoen mensen honger lijden.
Aangepast.quote:
Dagelijks bizonvlees en kaviaar op z'n bord?quote:Op maandag 10 maart 2014 10:16 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat is per week.
Maar in dit topic is iemand die beweerd voor 50 euro per dag aan eten te kopen voor een gezin, en zijn vriendin het dubbele.....
Dat is voor 3000 euro per maand.
Ja, twee dochters van 5 en 8 jaar.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Dat is wel bijzonder weinig, en dan heb jij nog kinderen ook.
Ik doe nooit de boodschappen, dus ik weet het niet precies, maar we zitten aan iets meer dan het dubbele geloof ik.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:20 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja, twee dochters van 5 en 8 jaar.
Dat is wel alleen voor voedsel, ik heb nu niet de haarproducten, wasmiddel enz er bijgeteld, echt alleen eten tussen de 50 en 70 euro, makkelijk.
Ik kook nooit voor meer dan 10 euro per avondmaal, meestal rond de 5 'a 6 euro.
Inderdaad, nu kook ik ook wel eens te veel, vooral met pasta of een wokschotel wil dat meer dan eens gebeuren, dan vries is wat over is gewoon in.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:20 schreef HSG het volgende:
[..]
Je moet eens kijken hoeveel gezinnen op de wereld het dubbele koken in tegenstelling tot wat ze op kunnen. "want zo kan er altijd wel iemand mee-eten" en als er niemand mee-eet dan vind ik dat verspilling (is overigens ook al eerder gezegd in deze topic)
Dat moet toch haast wel.quote:Dagelijks bizonvlees en kaviaar op z'n bord?
Ik kook nu zowat hetzelfde als toen ik nog geld genoeg had te besteden, het enige verschil is, ik haal het nu ergens anders waar het voordeliger is.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:22 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Ik doe nooit de boodschappen, dus ik weet het niet precies, maar we zitten aan iets meer dan het dubbele geloof ik.
Maar goed, het is natuurlijk ook afhankelijk van waar je je prioriteiten legt. Jij hebt 2 kinderen die van alles nodig hebben, dadelijk ook nog gaan studeren en noem het maar op. Dan bespaar je denk ik toch al sneller op dingen als voedsel, denk ik.
Dat kan ook heel makkelijk met pasta - en wokschotels.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:24 schreef snakelady het volgende:
Inderdaad, nu kook ik ook wel eens te veel, vooral met pasta of een wokschotel wil dat meer dan eens gebeuren, dan vries is wat over is gewoon in.
Dat ook ja, komen er onverwachte mee-eters dan is dat geen probleem, ik woon tegenover de supermarkt, haal ik gewoon wat extra bij.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:29 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat kan ook heel makkelijk met pasta - en wokschotels.Maar toch ik ben niet honderden euro's per week kwijt aan eten. Meer tussen de ¤30,- en ¤40,- en als ik mee-eters heb dan haal ik wat extra's in huis.
Ik vind wel dat je vrij weinig uitgeeft. je zegt niet te snappen waardoor mensen veel geld uitgeven maar het ligt denk ik in ook aan t type gerecht dat iemand maakt. Ik maak bijv geen standaard salade maar gooi er van alles in dan word het snel duur. Daar probeer ik nu dusdanig mee te minderen hehe. En die mensen kopen mss ook duurdere merken, luxere producten en ttussendoortjes.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:32 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hier dus ook een gezin van 3 maar vaak ook 4 als mijn vriend in Nederland is,
Precies. De boodschappen die ik voor het weekend had gehaald waren alleen al 60 euro ofzo. Goede shit is duur.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:39 schreef madeliefff het volgende:
Ik probeer nu in mijn eentje niet meer dan 40 euro per week uit te geven, maar daar moet ik dan wel moeite voor doen.
Waar doe jij dan je boodschappen want ik kan goede shit voor weinig krijgen.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:41 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Precies. De boodschappen die ik voor het weekend had gehaald waren alleen al 60 euro ofzo. Goede shit is duur.
Een voorverpakte salade is duurder dan zelf een salade maken.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:38 schreef madeliefff het volgende:
[..]
Ik vind wel dat je vrij weinig uitgeeft. je zegt niet te snappen waardoor mensen veel geld uitgeven maar het ligt denk ik in ook aan t type gerecht dat iemand maakt. Ik maak bijv geen standaard salade maar gooi er van alles in dan word het snel duur. Daar probeer ik nu dusdanig mee te minderen hehe. En die mensen kopen mss duurdere merken o luxe producten en ttussendoortjes.
C1000 en Appie.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:45 schreef HSG het volgende:
[..]
Waar doe jij dan je boodschappen want ik kan goede shit voor weinig krijgen.
Je kunt ook naar de Lidl gaan of de markt.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:51 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
C1000 en Appie.
FF denken, ik had; varkenshaas, kip, pesto, room, avocado's, pepers, paprika's, rucola, tasty toms, limoenen, stokbrood, brood, ham, nootjes, verse koriander en bieslook, tortilla wraps, sour creme, mozarella, 2 sixpacks HJ, sinaasappelsap en nog wat bbq vlees. Niet veel meer denk ik en ik was zeker 60 euro kwijt dit weekend (met avondeten voor vrijdag dus).
Shit is gewoon duur.
Echt alleen het eten zijn wij als gezin van 4 ook 70/80 euro pw kwijt.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:32 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hier dus ook een gezin van 3 maar vaak ook 4 als mijn vriend in Nederland is,
Lidlquote:Op maandag 10 maart 2014 10:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Je kunt ook naar de Lidl gaan of de markt.
ja jij gebruikt gewoon minder producten om mee te koken. En de tussendoortjes idd.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Een voorverpakte salade is duurder dan zelf een salade maken.
En als je de dressing zelf maakt in plaats van een pakje ben je ook een stuk goedkoper uit.
Salade met gegrilde peer bv, 3 euro.Waldorfsalade 2 euro, Mexicaanse salade 2 euro.
die gebruik ik als bijgerechten.
In de zomer vind ik een maaltijdsalade wel lekker, bv een couscoussalade en die kan je maken voor 4 euro of een linzensalade met chorizo voor 6 euro.
Tussendoortjes kosten denk ik ook veel als je niet uitkijkt, als je voor gezonde tussendoortjes gaat is het juist goedkoop
Haten op de Lidl.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:56 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
LidlIk zou niet eens weten waar die ligt hier.
Op de markt had ik kaas gehaald, die had ik niet eens meegerekend.
ik hou er niet van om naar meerdere winkels te gaan. Daarom ga ik nooit naar lidl haha. Want lidl heeft niet alles.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:56 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
LidlIk zou niet eens weten waar die ligt hier.
Op de markt had ik kaas gehaald, die had ik niet eens meegerekend.
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:03 schreef HSG het volgende:
[..]
Haten op de Lidl.Heb je ook groenten op de markt? Die zijn een stuk goedkoper dan de supermarkt.
Dit ook trouwens, plus het is zo'n Duitse palletkoopschuur, lang geleden dat ik er iig ben geweest.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:06 schreef madeliefff het volgende:
[..]
ik hou er niet van om naar meerdere winkels te gaan. Daarom ga ik nooit naar lidl haha. Want lidl heeft niet alles.
Stop dan met debiele onzin uitkramen als je er blijkbaar zolang niet geweest bent.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:10 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.
[..]
Dit ook trouwens, plus het is zo'n Duitse palletkoopschuur, lang geleden dat ik er iig ben geweest.
Debiele onzin? Zoals?quote:Op maandag 10 maart 2014 11:13 schreef MCH het volgende:
[..]
Stop dan met debiele onzin uitkramen als je er blijkbaar zolang niet geweest bent.
Ga je met je fiets naar de Lidl.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:10 schreef HostiMeister het volgende:
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.
Dat jouw verouderde beeld van Lidl allang niet meer klopt. Top supermarkt, met veel diversiteit!quote:
Duitsland is zeer goedkoop om te wonen/leven.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:28 schreef Spatieloos het volgende:
Waarom komt Duitsland zo laag uit voor zo'n rijk land?
Best, ik zal vanavond eens voor de gein mijn avondinkopen bij de lidl doen, kijken of ze dezelfde (goede) shit hebben dan mijn c1000. Ik heb er iig een hard hoofd in.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:14 schreef MCH het volgende:
[..]
Dat jouw verouderde beeld van Lidl allang niet meer klopt. Top supermarkt, met veel diversiteit!
Geldt voor lang niet alle producten in de supermarkt overigens. Bovendien liggen de lonen lager en moeten supermarkten harder met elkaar concurreren daar omdat discounters zo invloedrijk zijn.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:16 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Duitsland is zeer goedkoop om te wonen/leven.
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:17 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Best, ik zal vanavond eens voor de gein mijn avondinkopen bij de lidl doen, kijken of ze dezelfde (goede) shit hebben dan mijn c1000. Ik heb er iig een hard hoofd in.
Hunniequote:Op maandag 10 maart 2014 11:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.
Groentes en fruit zijn meestal niet echt top inderdaad. Maar verder wel prima supermarkt met goede aanbiedingen enz.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:19 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.
Aanbiedingen zijn vaak wel erg aantrekkelijk. Als je voor 6 euro een tas vol vlees mee kan krijgen dan is dat mooi meegenomen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:23 schreef H.FR het volgende:
[..]
Groentes en fruit zijn meestal niet echt top inderdaad. Maar verder wel prima supermarkt met goede aanbiedingen enz.
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:17 schreef MCH het volgende:
[..]
Geldt voor lang niet alle producten in de supermarkt overigens. Bovendien liggen de lonen lager en moeten supermarkten harder met elkaar concurreren daar omdat discounters zo invloedrijk zijn.
Geëmigreerde ijsberen?quote:Op zondag 9 maart 2014 22:55 schreef Woestijnvos het volgende:
[..]
Je moet de schuld aan die indianen geven.
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:19 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.
Wat moet iemand per maand verdienen om al 700 euro per week aan eten aan te kunnen schaffen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:27 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..quote:Op maandag 10 maart 2014 11:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.Ze hebben ook lekker (biologisch) rundergehakt merkte ik 'n tijdje geleden.
Ja dat snap ik ook wel zeker omdat C1000 en Jumbo ook niet zo duur zijn. Bij mij zit de Jumbo en de Lidl ongeveer even ver van m'n huis maar bij de Lidl moet ik echt 'n rotstuk bergop fietsen, tsja ook ik ga zeker nu ik wat ruimer financieel zit dan naar Jumbo, idd.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:32 schreef H.FR het volgende:
[..]
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..
In Noorwegen betaal je maximum 47.8% belasting en standaard VAT 25% (verlaagde tarief van 15% voor boodschappen ).quote:Op maandag 10 maart 2014 11:27 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.
Wat dat betreft heb ik gewoon geluk met waar ik woon, een nieuwe Lidl schuin tegenover me en een markt achter me, daarnaast nog de MCD op loopafstand mocht ik iets willen hebben wat ik daar niet kan krijgen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:32 schreef H.FR het volgende:
[..]
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:35 schreef snakelady het volgende:
[..]
In Noorwegen betaal je maximum 47.8% belasting en standaard VAT 25% (verlaagde tarief van 15% voor boodschappen ).
http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe
Zouden ze hier ook mogen doen, en net als Denemarken dat de ziektekosten bij de belasting is inbegrepen.
In Denemarken is ook 99,9% van de bevolking ambtenaar met alle gevolgen van dien, bijna iedereen werkt daar zo traag als stront door een trechter.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:35 schreef snakelady het volgende:
Zouden ze hier ook mogen doen, en net als Denemarken dat de ziektekosten bij de belasting is inbegrepen.
Toch maar eens een keertje proberen dan.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.Ze hebben ook lekker (biologisch) rundergehakt merkte ik 'n tijdje geleden.
Gek dat ze dan de belasting zo hoog houden.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:36 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.
Dat is zuiniger dan ik. Ik zit op 5 EUR p/d. Ik haal wel elke dag vers brood en ik heb een dure smaak met kaas. Groenten altijd uit het seizoen.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:29 schreef Mickytjuh het volgende:
Pff, gezin met drieen, we doen luxe boodschappen en halen voor 50 euro per week bij de supermarkt en groentewinkel en daarnaast nog voor 10 euro brood bij de bakker, dus voor 60 euro per week boodschappen...
Een vriendin van mij komt uit Noorwegen, blijkbaar is alcohol daar heel duur, we gingen voor het eerst stappen en ze bleef maar rondjes geven en roepen dat het zo goedkoop is.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:36 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.
Ik kom regelmatig in Denemarken maar heb daar nooit iets van gemerkt moet ik zeggen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:37 schreef Deshain het volgende:
In Denemarken is ook 99,9% van de bevolking ambtenaar met alle gevolgen van dien, bijna iedereen werkt daar zo traag als stront door een trechter.
Wow, kom ik aan met mijn 50 euro per weekquote:Op maandag 10 maart 2014 11:37 schreef Deshain het volgende:
Wij zijn met z'n tweeën thuis en doen zo'n 300 euro per week aan boodschappen in totaal. Ik denk dat er dus zo'n 225,- aan voedsel bijzit, en een groot deel daarvan gaat naar goede vis en goed vlees. Ik betaal gewoon liever een tientje voor een moot vis/ribeye die ik echt lekker vind dan een knaak voor een supermarkt stukje..
[..]
In Denemarken is ook 99,9% van de bevolking ambtenaar met alle gevolgen van dien, bijna iedereen werkt daar zo traag als stront door een trechter.
Die kip van de markt zal wel plofkip zijn, daarom is het zo goedkoop.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:43 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat is nu juist het gekke, wij eten haast geen rommel, ik kook zelden met pakjes, normaal gezien altijd gewoon verse ingrediënten. Er gaat hier heel veel fruit doorheen, 5x in de week vlees bij het avondeten.
Nu zijn wij geen snoepers, dus ik koop zelden chips, koekjes en snoep, alleen soms voor de kinderen.
Wel koop ik mijn verse groentes op de markt of bij de Lidl. Ook koop ik daar mijn vlees omdat het gewoon goed vlees is, kip van de markt is heerlijk, ook brood, kaas en andere verse dingen.
Het aantal ambtenaren in Denemarken is het dubbele ten opzichte van de rest van de wereld.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:40 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik kom regelmatig in Denemarken maar heb daar nooit iets van gemerkt moet ik zeggen.
Neen de reden waarom kip van de markt zo goedkoop is is omdat een marktkraam minder kosten heeft dan een grote supermarktketen. Denk maar aan gas, water, elektriciteit, belastingen, personeelskosten ect ect.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:41 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Die kip van de markt zal wel plofkip zijn, daarom is het zo goedkoop.
Is het biologische kip dan?quote:Op maandag 10 maart 2014 11:42 schreef HSG het volgende:
[..]
Neen de reden waarom kip van de markt zo goedkoop is is omdat een marktkraam minder kosten heeft dan een grote supermarktketen.
Ik wordt helemaal gek als ik in de rij sta bij de supermarkt (vaak achter iemand met 3(!) karren vol) en die bliepmiep scant alles in een derde van het tempo uit Nederland.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:40 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik kom regelmatig in Denemarken maar heb daar nooit iets van gemerkt moet ik zeggen.
1 op 6,5 eigenlijk.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:42 schreef niels0 het volgende:
[..]
Het aantal ambtenaren in Denemarken is het dubbele ten opzichte van de rest van de wereld.
Normaal is 1 op de 10, in DK dus 1 op de 5 mensen.
Biologische kip wordt sowieso duur gehouden wat overigens helemaal nergens op slaat. Als ik de prijzen vergelijk, wat letterlijk tig Euro's verschilt, dan ga ik liever voor de plofkip.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:43 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Is het biologische kip dan?
Nee, juist bij de marktpolier heb je veel minder kans op plofkip.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:41 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Die kip van de markt zal wel plofkip zijn, daarom is het zo goedkoop.
Sinds wanneer maakt dat kip beter?quote:Op maandag 10 maart 2014 11:43 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Is het biologische kip dan?
Ik let eigenlijk ook altijd op het dierenwelzijn bij het kopen van vlees.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:41 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Die kip van de markt zal wel plofkip zijn, daarom is het zo goedkoop.
Dat is een ander verhaal, en je verhaal klopt ook niet, maar reken er maar op dat ze op de gewone markt plofkip verkopen, dus je eerdere bewering klopt ook al niet.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:44 schreef HSG het volgende:
[..]
Biologische kip wordt sowieso duur gehouden wat overigens helemaal nergens op slaat. Als ik de prijzen vergelijk, wat letterlijk tig Euro's verschilt, dan ga ik liever voor de plofkip.
Dit dus. Als er soms letterlijk 3 á 4 euro verschil in de prijs zit dan is mijn keuze snel gemaakt.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:46 schreef Deshain het volgende:
[..]
Sinds wanneer maakt dat kip beter?
Het label 'biologisch' is nog waardelozer dan de claim dat iets op zichzelf 'gezond' is. Het is een marketingterm zonder enige betekenis en goede controle. Grootste voedselscam die er bestaat.
Nou, zeg dat dan gewoon i.p.v. te beweren dat het goedkoper is omdat het bij een marktstal wordtquote:Op maandag 10 maart 2014 11:47 schreef HSG het volgende:
[..]
Dit dus. Als er soms letterlijk 3 á 4 euro verschil in de prijs zit dan is mijn keuze snel gemaakt.
Bij de Føtex en Lidl zijn ze daar altijd wel gewoon op normale snelheid, alleen bij de Bilka moet ik wel vaak lang wachten.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:44 schreef Deshain het volgende:
[..]
Ik wordt helemaal gek als ik in de rij sta bij de supermarkt (vaak achter iemand met 3(!) karren vol) en die bliepmiep scant alles in een derde van het tempo uit Nederland.
Je merkt in vrij veel dingen dat ze gewoon langzamer zijn en veel waarde hechten aan protocollen en shit. Ze lijken in vrij veel zaken op Fransen imo.
Dat geldt voor zo wel op de markt als in een supermarkt.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:48 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Nou, zeg dat dan gewoon i.p.v. te beweren dat het goedkoper is omdat het bij een marktstal wordt
verkocht.
9 EUR (seks ti fem NOK) voor een pint in het café, supermarkt 3 EUR dacht ik.. Ik heb 'r 6 maanden gewerkt in 2012. Stavanger, Trondheim, Jelsa, Bergen en Sandnessjøen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:39 schreef snakelady het volgende:
[..]
Een vriendin van mij komt uit Noorwegen, blijkbaar is alcohol daar heel duur, we gingen voor het eerst stappen en ze bleef maar rondjes geven en roepen dat het zo goedkoop is.
Je kan er niet altijd van op aan dat wat er op het label staat ook werkelijk in de verpakking zit,quote:Op maandag 10 maart 2014 11:49 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat geldt voor zo wel op de markt als in een supermarkt.
Je hebt misschien mensen die niet tegen paardenvlees kunnen dus dat is een ander verhaal.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:51 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Je kan er niet altijd van op aan dat wat er op het label staat ook werkelijk in de verpakking zit,
dat is waar, denk maar eens aan het paardenvlees wat verkocht werd als rundvlees, maar als
het je toch niet uitmaakt of je Biologisch vlees eet of vlees uit de Bio Industrie dan heb je geen probleem toch?
Ik ga altijd naar de Bilka in Field's en dat is echt kut (maar wel dichtbij).quote:Op maandag 10 maart 2014 11:48 schreef snakelady het volgende:
[..]
Bij de Føtex en Lidl zijn ze daar altijd wel gewoon op normale snelheid, alleen bij de Bilka moet ik wel vaak lang wachten.
Hoezo dat dan?quote:Op maandag 10 maart 2014 11:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Nee, juist bij de marktpolier heb je veel minder kans op plofkip.
Ik kan niet tegen de Bio Industrie, misdadige industrie vind ik dat, maar daar zal ik jullie verder nietquote:Op maandag 10 maart 2014 11:52 schreef HSG het volgende:
[..]
Je hebt misschien mensen die niet tegen paardenvlees kunnen dus dat is een ander verhaal.
Natuurlijk is er altijd een kans dat het plofkip is, maar een polier is vaak wel erg trots op zijn vlees, en die wil goede kwaliteit meegeven aan de klanten.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:52 schreef Deshain het volgende:
[..]
Ik ga altijd naar de Bilka in Field's en dat is echt kut (maar wel dichtbij).
[..]
Hoezo dat dan?
Die mens zou al in het parlement moeten zitten om dat te kunnen betalen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:30 schreef HSG het volgende:
[..]
Wat moet iemand per maand verdienen om al 700 euro per week aan eten aan te kunnen schaffen.
Daar ben ik het volledig mee eens, dat de biologische industrie echter de bio industrie gebruikt als argument vind ik minstens zo schandalig.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Ik kan niet tegen de Bio Industrie, misdadige industrie vind ik dat, maar daar zal ik jullie verder niet
mee lastig vallen.
Ik denk, nee ik weet zeker, dat het toezicht over de oorsprong en de juiste voorlichting aan de klanten bij supermarkten veel beter geborgd is dan bij poeliers en marktlieden.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:56 schreef snakelady het volgende:
Maar dan nog, de kans dat je in de supermarkt plofkip vind is hoger dan bij de (markt)polier of bij de slager.
Noorwegen is het 4 na rijkste land van de wereld zo'n beetje, dan is het niet zo raar dat ze zo veel verdienen. http://en.wikipedia.org/w(...)ominal%29_per_capitaquote:Op maandag 10 maart 2014 11:57 schreef Woestijnvos het volgende:
[..]
Die mens zou al in het parlement moeten zitten om dat te kunnen betalen.
Ze hebben wel een slechte werkmentaliteit vind ik.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:03 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Noorwegen is het 4 na rijkste land van de wereld zo'n beetje, dan is het niet zo raar dat ze zo veel verdienen. http://en.wikipedia.org/w(...)ominal%29_per_capita
Tja, als je land zo kakrijk is dat je eigenlijk geen reet hoeft uit te voeren kan ik me er wel wat bij voorstellen.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:05 schreef niels0 het volgende:
[..]
Ze hebben wel een slechte werkmentaliteit vind ik.
Ik weet niet waar je die wetenschap vandaan haalt hoor, maar de kans dat je op de markt eenquote:Op maandag 10 maart 2014 11:56 schreef snakelady het volgende:
[..]
Natuurlijk is er altijd een kans dat het plofkip is, maar een polier is vaak wel erg trots op zijn vlees, en die wil goede kwaliteit meegeven aan de klanten.
Maar er zijn zelfs slagerijen die tegenwoordig plofkip verkopen.
Maar dan nog, de kans dat je in de supermarkt plofkip vind is hoger dan bij de (markt)polier of bij de slager.
quote:Waarom zijn biologische producten verpakt?
Het lijkt gek dat biologische producten altijd verpakt verkocht worden en niet-biologische producten niet altijd. Daarvoor zijn verschillende redenen. De belangrijkste reden is een wettelijke verplichting op het voorkomen van vermenging. Om consumenten de zekerheid te geven dat ze ook daadwerkelijk een biologisch product kopen, heeft de overheid bepaald dat winkels of het biologische product verpakt moet verkopen, of het gangbare product. Vaak kiest de winkelier voor het verpakken van de kleinste groep; in de meeste gevallen is dat de groep biologische producten. Wel is er steeds meer aandacht voor milieuvriendelijke verpakkingen. Denk daarbij aan hernieuwbare materialen zoals we die bij Bio+ nu ook al gebruiken voor groente- en fruitproducten.
http://www.bio-plus.nl/co(...)-biologisch-product/
Of je moet je kip rechtstreeks bij de boer gaan halen dan weet je het ook wel zeker, eenquote:Waaraan herken ik een biologisch product?
Alleen producten die tot stand zijn gekomen volgens de wettelijk vastgelegde richtlijnen mogen biologisch heten. Biologische producten herken je aan de volgende elementen:
Het EU bio blad keurmerk
Het is wettelijk verplicht om het EU bio blad keurmerk op verpakkingen van biologische producten af te beelden. Vroeger was dit het zwart-witte EKO keurmerk, maar dit is sinds 1 juli 2010 vervangen door het Europese logo. Vroeger hadden alle Europese landen 1 of meer eigen biologische logo’s, waardoor consumenten door de bomen het bos niet meer zagen. Daar is met de komst van het nieuwe keurmerk dus een eind aangekomen.
Nummer certificeerder
SKAL is de onafhankelijke organisatie die in Nederland toezicht houdt op het nakomen van de biologische richtlijnen. In andere landen zijn vergelijkbare organisaties actief die de bedrijven en producten certificeren. Op ieder verpakt biologisch product vind je een code die staat voor de controle en certificeringsorganisatie die dat product heeft goedgekeurd, Zo voert SKAL de code NL-bio-01. Deze code vind je vlak bij het Europese bio blad keurmerk.
Skal nummer
Elk gecertificeerd bedrijf krijgt van de certificerende organisatie een uniek nummer. In Nederland noemen we dit vaak een SKAL nummer. Dit nummer staat vaak ook vermeld op de verpakking van een product. De naam van de fabrikant staat altijd op de verpakking, dit is verplicht. Op internet is terug te vinden welk bedrijf bij het SKAL nummer hoort.
http://www.bio-plus.nl/co(...)-biologisch-product/
Als je het over fruit of groente hebt, dan heb je een beetje gelijk, maar wat vlees betreft zeker niet...quote:Op maandag 10 maart 2014 11:59 schreef Deshain het volgende:
[..]
Mensen die zeggen dat biologisch voedsel lekkerder en/of gezonder is neem ik sowieso niet serieus.
[..]
Vertel..quote:Op maandag 10 maart 2014 12:11 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Als je het over fruit of groente hebt, dan heb je een beetje gelijk, maar wat vlees betreft zeker niet...
Zonder olie/gas zouden ze in 1 klap het armste land van Europa zijn. Niet vooruit te branden die gasten.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:07 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Tja, als je land zo kakrijk is dat je eigenlijk geen reet hoeft uit te voeren kan ik me er wel wat bij voorstellen.
Dan zou je het verschil moeten gaan proeven tussen een kip die ingespoten is met water en eentjequote:
Spetter/waterkip is heel iets anders dan plofkip, je proeft het verschil niet tussen een bio en een biologische karbonade indien van hetzelfde varkensras/leeftijd/bouw. Zelfde geldt voor eieren, vlees, vis,zuivel, groente etc etc.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:17 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]Dan zou je het verschil moeten gaan proeven tussen een kip die ingespoten is met water en eentje
die dat niet is.
Indien de regels worden nageleefd en er ten minste 6 weken voor de slacht niet geënt wordt is er in bio vlees net zo weinig antibiotica te vinden als in biologisch vlees. Het enige verschil ten aanzien van antibiotica is trouwens dat in het geval van biologisch vlees pas geënt wordt bij noodzaak (wat een zeer arbitrair begrip is) ipv preventief. Stellen dus per definitie vrij is van antibiotica is onjuist.quote:Hebben we het niet eens over alle antibiotica die die dieren in de Bio Indusrie
preventief krijgen, dat proef jij niet, maar je merkt het pas als je antibiotica kuurtje ineens
niet meer helpt omdat je teveel van die zooi naar binnen hebt gekregen door het vlees dat je
eet.
Groente en fruit zei ik zelf al dat je weinig of geen verschil proeft, al is er wel heel veel rotzooi te koop,quote:Op maandag 10 maart 2014 12:28 schreef Deshain het volgende:
[..]
Spetter/waterkip is heel iets anders dan plofkip, je proeft het verschil niet tussen een bio en een biologische karbonade indien van hetzelfde varkensras/leeftijd/bouw. Zelfde geldt voor eieren, vlees, vis,zuivel, groente etc etc.
[..]
Indien de regels worden nageleefd en er ten minste 6 weken voor de slacht niet geënt wordt is er in bio vlees net zo weinig antibiotica te vinden als in biologisch vlees. Het enige verschil ten aanzien van antibiotica is trouwens dat in het geval van biologisch vlees pas geënt wordt bij noodzaak (wat een zeer arbitrair begrip is) ipv preventief. Stellen dus per definitie vrij is van antibiotica is onjuist.
Ik eet overigens vlees waarvan ik de herkomst wel ken maar geen labels als biologisch draagt, dat is goed vlees omdat er goede rassen geselecteerd zijn. goed voor de dieren gezorgd wordt, er goede voeding aangeboden wordt en het goed verwerkt wordt.
Mensen die claimen dat biologisch voedsel beter smaakt hebben last van cognitieve dissonantie, blinde tests wijzen keer op keer uit dat dit nonsense is.
Groente en fruit is helemaal een lachertje, het is niet bestrijdingsmiddelenvrij. Enkel de basis van de gebruikte middelen is anders, het volume is echter veel groter want minder effectief. Per saldo compleet (zelf)bedrog.
Ik heb laatst gehoord van iemand dat je naar de dozen moet kijken waar die groenten in zitten. Er staat een code op dat de kwaliteit aangeeft.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:30 schreef -0- het volgende:
Die tafels in de VS en het VK.![]()
Alleen maar pakjes instant zooi.
Die tafel in Egypte ziet er stukken beter uit.
Niets overtreft overigens marktgroenten. Niet in kwaliteit en niet in prijs.
Altijd top kwaliteit, 1 maal per week naar de markt en je weet zeker dat je de hele week vooruit kan, meestal voor zo'n 30 euro een week lang groenten en fruit. Waarbij we dan met 4 zijn en allemaal 2 stuks fruit per dag eten en toch wel 5 dagen groenten eten die op de markt gekocht is.
Laatst 1,50 voor een rode kool. Ding woog 5 kilo en een maand later was de kwaliteit van een overgebleven deel nog uitstekend.![]()
Maar moet eerlijk toegeven dat er veel verschil zitten tussen marktkramen onderling. Ken een behoorlijk slechte, waar we nu heen gaan is echter uitstekend. Komt ook regelmatig voor dat hij een groente niet heeft omdat de kwaliteit niet hoog genoeg was.
Er is idd nagenoeg geen verschil tussen een wintertomaat uit een gaskas en eentje uit een knuffelboerderij, in de basis is het gewoon op zich al een inferieur product.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:34 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Groente en fruit zei ik zelf al dat je weinig of geen verschil proeft, al is er wel heel veel rotzooi te koop,
tomaten waar totaal geen smaak aanzitten bijvoorbeeld, als je een lekkere tomaat wil eten moet
je echt de verschillen gaan proeven, of dit nou wel of niet biologisch is maakt niet uit, maar er
zit wel degelijk verschil tussen.
Maar toch dreun je het standaard argument over de antibiotica op? Dat wist je dan vast ook al.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:34 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Vlees is een ander verhaal, niet alleen de smaak maar ook de herkomst van het vlees zou je moeten
interesseren, maar ik zei al, dat boeit de meeste mensen geen drol en ik zei ook al dat ik dat wist.
dus.....
quote:Op maandag 10 maart 2014 11:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Ik kan niet tegen de Bio Industrie, misdadige industrie vind ik dat, maar daar zal ik jullie verder niet
mee lastig vallen.
Let eigenlijk nooit op de dozen. Meeste spul wat verkocht wordt komt overigens van de eigen kwekerij. In de zomer gebeurt het niet zelden dat je 's middags groenten koopt die 's ochtends van het land gehaald zijn.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:38 schreef HSG het volgende:
[..]
Ik heb laatst gehoord van iemand dat je naar de dozen moet kijken waar die groenten in zitten. Er staat een code op dat de kwaliteit aangeeft.
Bij de AH staat duidelijk aangegeven hoe het met het dierenwelzijn gesteld is, per stukje vlees. Je kunt dus gewoon kiezen uit ellendig, minder ellendig, beter etc.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:56 schreef snakelady het volgende:
[..]
Natuurlijk is er altijd een kans dat het plofkip is, maar een polier is vaak wel erg trots op zijn vlees, en die wil goede kwaliteit meegeven aan de klanten.
Maar er zijn zelfs slagerijen die tegenwoordig plofkip verkopen.
Maar dan nog, de kans dat je in de supermarkt plofkip vind is hoger dan bij de (markt)polier of bij de slager.
quote:Op maandag 10 maart 2014 12:52 schreef Deshain het volgende:
[..]
Er is idd nagenoeg geen verschil tussen een wintertomaat uit een gaskas en eentje uit een knuffelboerderij, in de basis is het gewoon op zich al een inferieur product.
[..]
Maar toch dreun je het standaard argument over de antibiotica op? Dat wist je dan vast ook al.
Die morele superioriteit altijd over dierenleed heeft ook een duidelijke schaduwkant, hier steeds meer verplichtingen aanhangen maakt gezonde en gevarieerde voeding voor steeds meer mensen onbereikbaar want het is significant duurder. Dierenwelzijn boven mensenwelzijn stellen zal ik nooit begrijpen, sorry
.quote:Schippers dringt er verder op aan dat het gebruik van antibiotica in de veeteelt verder wordt teruggedrongen. Daar worden dieren preventief behandeld met antibiotica, om ziektes te voorkomen
quote:Minister Schippers heeft bij de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aangedrongen op betere internationale samenwerking bij de aanpak van de resistentie van bacteriën tegen antibiotica. Steeds meer bacteriën worden ongevoelig voor medicijnen en dat is volgens Schippers "een ernstige bedreiging voor de volksgezondheid".
Door overmatig en onzorgvuldig gebruik van antibiotica zijn steeds meer bacteriën resistent geworden. Als sommige infecties niet meer bestreden kunnen worden, kan een blaas- of longontsteking levensbedreigend worden.
Volgens het Instituut voor Verantwoord Medicijngebruik (IVM) sterven in Europa jaarlijks 25.000 mensen aan bacteriële infecties omdat ze niet meer te behandelen zijn. Schippers wees erop dat ook in Nederland zeker één vrouw aan een blaasontsteking is overleden.
quote:Op zondag 9 maart 2014 22:50 schreef capricia het volgende:
snakelady:
'S middags standaard brood?
En eten jullie ook andere granen dan alleen tarwe en rijst? Want zoals ik het lees is het best eenzijdig.
En vijf dagen in de week vlees, lees ik. Is ook wat eenzijdig. Mss wat vaker vis of andere eiwit-bronnen als variatie zoeken?
Ik denk dat als je echt gevarieerd wilt eten, je budget omhoog zal moeten.
http://www.rijksoverheid.(...)en-voedselveiligheidquote:http://medischcontact.art(...)ie-door-eten-kip.htm
Antibioticaresistentie door eten kip
Onderzoek suggereert opnieuw dat het eten van kip antibioticaresistentie bij mensen veroorzaakt. Dat stellen onderzoekers van het RIVM in het tijdschrift Clinical Microbiology and Infection.
De belangrijkste aanwijzing dat het eten van kip leidt tot antibioticaresistentie bij de mens is dat bij één op de vijf patiënten de ESBL-bacteriën genetisch identiek zijn aan de antibioticaresistente bacteriën die bij kippen zijn gevonden. Dit wijst erop dat deze patiënten die bacterie van kip hebben gekregen. Bij patiënten met een ernstige urineweg- of bloedbaaninfectie door ESBL-bacteriën helpt een belangrijk deel van de antibiotica niet.
quote:Antibioticaresistentie en voedselveiligheid
De mens kan met resistente bacteriën in aanraking komen door voedsel. Er zijn strenge regels voor voedselveiligheid.
Bacteriën (ESBL) in vlees
Kippenvlees is in Nederland in meer dan 90% van de gevallen besmet met zogenaamde ESBL-producerende bacteriën. Dit zijn resistentie bacteriën. Ze zitten ook op varkensvlees en rundvlees. De ESBL-bacterie kan dus bij een mens aanwezig zijn door het eten van kippenvlees. Goed doorbakken van vlees dood overigens ook resistente bacteriën.
Er is geen wet die verbiedt dat resistente bacteriën op of in levensmiddelen voorkomen. Nederland erkent de ernst wel. Daarom neemt de overheid maatregelen om antibioticagebruik in de veeteelt te verminderen.
Hehe nog zo'n uitgeholde term 'duurzaam', vlees (en vis) is per definitie niet duurzaam gezien de disproportionele hoeveelheid grondstoffen die noodzakelijk zijn voor de groei en het afval wat hier mee gepaard gaat.quote:Op maandag 10 maart 2014 12:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Bij de AH staat duidelijk aangegeven hoe het met het dierenwelzijn gesteld is, per stukje vlees. Je kunt dus gewoon kiezen uit ellendig, minder ellendig, beter etc.
En als je je vis graag duurzaam koopt, kun je ook op die keurmerken letten. Kost wel wat meer.
Dat artikel heeft betrekking op menselijk gebruik van antibiotica.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:00 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]![]()
Volgens mij snap je het nog steeds niet, jij blijft beweren dat er geen antibiotica wordt gebruikt
in de veeteelt 6 weken voor de slacht, dus dan zouden er geen sporen van te vinden zijn.
Volgens mij zit je fout...
http://nos.nl/artikel/580(...)ticaresistentie.html
Nee, een vergroting van het aandeel biologische veeteelt leidt 1:1 tot een verslechtering van de situatie van de allerarmsten op de wereld.quote:Als jij dat dan ziet dat als dierenwelzijn boven mensenwelzijn dan zit je ook fout
Dat is resistentie door gebruik tijdens de veeteelt, niet waar je het over had dat antibiotica niet werkt doordat je met medicijnen besmet vlees hebt gegeten...quote:Op maandag 10 maart 2014 13:06 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Als je mij nog steeds niet geloof, dan moet je het zelf maar weten...
[..]
http://www.rijksoverheid.(...)en-voedselveiligheid
[..]
Blijkbaar mag je niet meer dan 1 keer in de week aardappelen eten op andere wijze bereid, dat is al te weinig variatie.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:06 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Goh zeg, is elke dag iets anders eten geen variatie dan?
Variatie is bij Aziaten helemaal niet van belang, dat zie je al aan dat ze er allemaal hetzelfde uitzien.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:09 schreef snakelady het volgende:
[..]
Blijkbaar mag je niet meer dan 1 keer in de week aardappelen eten op andere wijze bereid, dat is al te weinig variatie.
En pasta is ook te eentonig, ook al kan je er minimaal 100 diverse gerechten mee maken.
Oosters, he bah, hoe doen die oosterse mensen dat toch om dat iedere dag te eten?
Daarnaast is er natuurlijk ook maar een soort vlees, een soort fruit en een soort groente
Ik snap dat nooit zo goed.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:09 schreef snakelady het volgende:
[..]
Blijkbaar mag je niet meer dan 1 keer in de week aardappelen eten op andere wijze bereid, dat is al te weinig variatie.
En pasta is ook te eentonig, ook al kan je er minimaal 100 diverse gerechten mee maken.
Oosters, he bah, hoe doen die oosterse mensen dat toch om dat iedere dag te eten?
Doe je mij anders wel een plezier mee. Chinees, thais, indiaas. Lekker hoor.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:09 schreef snakelady het volgende:
Oosters, he bah, hoe doen die oosterse mensen dat toch om dat iedere dag te eten?
quote:Op maandag 10 maart 2014 13:12 schreef Deshain het volgende:
[..]
Variatie is bij Aziaten helemaal niet van belang, dat zie je al aan dat ze er allemaal hetzelfde uitzien.
zie maar wat je doet.....quote:Op maandag 10 maart 2014 13:09 schreef Deshain het volgende:
[..]
Hehe nog zo'n uitgeholde term 'duurzaam', vlees (en vis) is per definitie niet duurzaam gezien de disproportionele hoeveelheid grondstoffen die noodzakelijk zijn voor de groei en het afval wat hier mee gepaard gaat.
Duurzaam in het kader van het in standhouden van de populatie is heel iets anders dan wat zo'n term lijkt te impliceren.
[..]
Dat artikel heeft betrekking op menselijk gebruik van antibiotica.
http://www.rijksoverheid.(...)ie-in-de-veehouderij
Voor de aangescherpte regels (dus ook voor bioindustrie).
[..]
Nee, een vergroting van het aandeel biologische veeteelt leidt 1:1 tot een verslechtering van de situatie van de allerarmsten op de wereld.
[..]
Dat is resistentie door gebruik tijdens de veeteelt, niet waar je het over had dat antibiotica niet werkt doordat je met medicijnen besmet vlees hebt gegeten...
Compleet mee eens, voor de volle 100%.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:12 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
De Bio Industrie is nergens goed voor, niet voor de dieren, niet voor de mensen en niet voor het milieu.
Was ook sarcastisch.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:12 schreef niels0 het volgende:
[..]
Doe je mij anders wel een plezier mee. Chinees, thais, indiaas. Lekker hoor.
Je kan niks meer eten.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:12 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Ik snap dat nooit zo goed.
Brood is slecht, aardappelen ook, groente uit een pot is slecht en het meeste vlees ook.
Eten is gewoon veel minder leuk tegenwoordig
Oh je kookt het zelf ook? Ik ben er nog een beetje mee aan het oefenen. Indiaas is wel lastig vind ik.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:14 schreef snakelady het volgende:
[..]
Was ook sarcastisch.
Ik vind oosters voer heerlijk en kook het ook regelmatig.
Het gaat er meer om dat ik nu al meerdere keren in dit topic heb gelezen dat het niet genoeg variatie heeft, wat ik nogal vreemd vind aangezien ik uit zeer 4 verschillende werelddelen gerechten kook.
Elke dag vlees eten is nergens voor nodig en zelfs ongezond.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:14 schreef Deshain het volgende:
[..]
Compleet mee eens, voor de volle 100%.
Alleen het alternatief is niet beter voor de mensen en het milieu, dat is alles wat ik zeg.
Dat vind ik nou ook. Ik eet 3 of 4 keer per week vegetarisch en mensen denken dan vaak gelijk dat je een extreme veganist bent ofzo.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:19 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Elke dag vlees eten is nergens voor nodig en zelfs ongezond.
Je hoeft echt niet meteen vegetariër te worden hoor...
Ik had één dag in de week vegetarisch voedsel ingevoerd hier thuis. Best lang volgehouden nog, maar ik kreeg steeds het commentaar: Dit zou lekkerder zijn met spekjesquote:Op maandag 10 maart 2014 13:19 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Elke dag vlees eten is nergens voor nodig en zelfs ongezond.
Je hoeft echt niet meteen vegetariër te worden hoor...
Bij mij gaat het eigenlijk automatisch, kom je er aan het einde van de dag achter dat je die dag gewoon geen vlees hebt gegeten.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:21 schreef niels0 het volgende:
[..]
Dat vind ik nou ook. Ik eet 3 of 4 keer per week vegetarisch en mensen denken dan vaak gelijk dat je een extreme veganist bent ofzo.
Je kunt echt veel kanten op met vegetarische gerechten.
We stoppen er gewoon meequote:
Dat bedoel ik, een beetje minder kan best...quote:Op maandag 10 maart 2014 13:21 schreef niels0 het volgende:
[..]
Dat vind ik nou ook. Ik eet 3 of 4 keer per week vegetarisch en mensen denken dan vaak gelijk dat je een extreme veganist bent ofzo.
Je kunt echt veel kanten op met vegetarische gerechten.
Ik ga me soms wel eens te buiten aan zeevoedsel. Daar kun je aardig wat geld aan uitgeven. Reuze garnalen bijvoorbeeld of krab. Dat is gewoon duur spul. Af en toe mag dat gewoon vind ik, niet te vaak.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:25 schreef trovey het volgende:
[..]
Bij mij gaat het eigenlijk automatisch, kom je er aan het einde van de dag achter dat je die dag gewoon geen vlees hebt gegeten.Mis het eigenlijk ook niet want ik ben niet zo'n vleeseter, als ik het eet dan is het ook maar een kleine hoeveelheid.
Vis en datgene wat jij noemt lust ik nou net niet (ik lust veel maar dat nou net nietquote:Op maandag 10 maart 2014 13:28 schreef niels0 het volgende:
[..]
Ik ga me soms wel eens te buiten aan zeevoedsel. Daar kun je aardig wat geld aan uitgeven. Reuze garnalen bijvoorbeeld of krab. Dat is gewoon duur spul. Af en toe mag dat gewoon vind ik, niet te vaak.
Gehakt parmentier, rond de 7 euro voor 4 personen.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:25 schreef niels0 het volgende:
Nou wat eet iedereen hier vanaaf? I ga voor de pasta tricolore met 3 kleuren paprika, tomaat en strooikaas. Gerechtje van nog niet eens 2 euro zoiets.
Precies mijn punt, veeteelt is per definitie niet duurzaam.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:27 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Dat bedoel ik, een beetje minder kan best...
Elke minuut wordt een stuk bos ter grootte van 36 voetbalvelden gekapt, vooral om runderen te laten grazen en soja voor veevoer te telen, dat kan natuurlijk nooit zo doorgaan.
Ik hoor al roepen, ja maar al die sojamelk en sojaburgers dan?
Maar dat is maar 10 % van alle soja die wordt gebruikt, de rest is allemaal voor veevoer.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Fyto-oestrogenenquote:Sojaburgers zijn trouwens ook niet nodig zéker als je al een paar keer per week vlees kan eten.
Als ik zie hoe snel een kalfje aankomt op alleen melk kan ik het me ook niet voorstellen.quote:ik geloof namelijk niet dat melk zo gezond is als altijd werd beweerd.
Dat weet ik zo vroeg op de dag nooit, behalve als ik aan het bbq' en ben geslagen.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:25 schreef niels0 het volgende:
Nou wat eet iedereen hier vanaaf? I ga voor de pasta tricolore met 3 kleuren paprika, tomaat en strooikaas. Gerechtje van nog niet eens 2 euro zoiets.
Pasta met paddenstoelen, knoflook, pepertje, peterselie en nog wat dingetjes...quote:Op maandag 10 maart 2014 13:25 schreef niels0 het volgende:
Nou wat eet iedereen hier vanaaf? I ga voor de pasta tricolore met 3 kleuren paprika, tomaat en strooikaas. Gerechtje van nog niet eens 2 euro zoiets.
Ik lust er wel pap van.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:30 schreef trovey het volgende:
[..]
Vis en datgene wat jij noemt lust ik nou net niet (ik lust veel maar dat nou net niet) dus daar ben ik het geld ook al niet aan kwijt. De enige keer dat er hier vis het huis binnenkomt is het voor mijn meeetende gast.
Brrrrquote:Op maandag 10 maart 2014 13:38 schreef niels0 het volgende:
[..]
Ik lust er wel pap van.Vis, schelp- en schaaldieren. Als ik in de buurt van een viskraam kom kan ik het niet laten. Nog een reden om aan zee te blijven wonen.
quote:Op maandag 10 maart 2014 13:12 schreef Deshain het volgende:
[..]
Variatie is bij Aziaten helemaal niet van belang, dat zie je al aan dat ze er allemaal hetzelfde uitzien.
Eet je helemaal geen vis? Kabeljauw of koolvis is wel geschikt voor 'beginners'. Daarna wat tonijn proberen. Ik heb zelfs m'n zus aan de vis gekregen. Giant king lobster of giant tiger prawns zijn voor de wat meer gevorderden.quote:
Sushiquote:Op maandag 10 maart 2014 13:50 schreef niels0 het volgende:
[..]
Eet je helemaal geen vis? Kabeljauw of koolvis is wel geschikt voor 'beginners'. Daarna wat tonijn proberen. Ik heb zelfs m'n zus aan de vis gekregen. Giant king lobster of giant tiger prawns zijn voor de wat meer gevorderden.
Daar kun je ook wel aardig wat geld aan uitgeven. Volgens mij ook het duurste wat ik ooit heb gegeten. 100 EUR voor een gerecht is best wel decadent. Daar eet je in India een hele maand van.quote:
In Hong Kong ging ik regelmatig naar de Sushi Express, dus dat is low-budget sushi, maar was wel heerlijkquote:Op maandag 10 maart 2014 13:55 schreef niels0 het volgende:
[..]
Daar kun je ook wel aardig wat geld aan uitgeven. Volgens mij ook het duurste wat ik ooit heb gegeten. 100 EUR voor een gerecht is best wel decadent. Daar eet je in India een hele maand van.![]()
Nee. Maar in dit geval schreef iemand 5 dagen in de week vlees te eten en nogal eenzijdig maar 2 soorten graan te gebruiken. Vandaar dat ik verder vroeg. Het antwoord nuanceerde het eerder geposte bericht gelukkig.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:06 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Goh zeg, is elke dag iets anders eten geen variatie dan?
Nee, tig keren geprobeerd maar ik ga elke keer over m'n nek van die smaak.quote:Op maandag 10 maart 2014 13:50 schreef niels0 het volgende:
[..]
Eet je helemaal geen vis? Kabeljauw of koolvis is wel geschikt voor 'beginners'. Daarna wat tonijn proberen. Ik heb zelfs m'n zus aan de vis gekregen. Giant king lobster of giant tiger prawns zijn voor de wat meer gevorderden.
Voor meer personen koken is altijd goedkoper per persoon dan voor 1 persoon koken...quote:Op maandag 10 maart 2014 11:38 schreef niels0 het volgende:
[..]
Dat is zuiniger dan ik. Ik zit op 5 EUR p/d. Ik haal wel elke dag vers brood en ik heb een dure smaak met kaas. Groenten altijd uit het seizoen.
Vergeet ook niet dat jouw gezin uit minstens 3 personen bestaat die weinig voeding nodig hebben: twee kindjes en een meisje (jij). Dat scheelt al in vergelijking met een gezin met 1 man van 2m groot die intensief sport, een vrouw van 1m85 die intensief sport en 2 athletische kinderen van een jaar of 15 oud. Als jullie dan ook nog eens vlees/vis eten, witte rijst en goedkoop maar weinig voedzaam brood, licht gekleurde spaghetti (niet-volkoren) etc. eten dan ben je ook heel wat goedkoper uit. Verder weten wij natuurlijk niet ofdat jullie voldoende groenten (minstens 200 gram per dag voor een gemiddeld grote persoon en voldoende variatie) en vruchten (minstens 2 stuks voor een gemiddeld grote persoon per dag) eten en hoe goed of slecht de rest van jullie voeding is qua samenstelling. Het is niet alleen het kopen van hyperbewerkt voedsel waardoor de kosten voor voeding stijgen.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:26 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik kook nu zowat hetzelfde als toen ik nog geld genoeg had te besteden, het enige verschil is, ik haal het nu ergens anders waar het voordeliger is.
Dus in plaats van de AH naar de lidl en in plaats van de bakker, slager, kaasboer de markt.
Gelukkig woon ik midden in het dorp en zit alles op loopafstand.
Ook kijk ik naar de restanten in de koelkast, heb ik bv nog een half bakje champignons liggen, nog wat vlees als kip/kam/spek dan gebruik ik dat in een pastagerecht waar ik alleen nog roomkaas, uitjes en kruiden aan hoef toe te voegen.
Heb ik diverse soorten ander vlees dan wordt dat een eenpansgerecht waar alleen nog groenten en kruiden bij hoeven met wat aardappelen, rijst of mie.
Ik denk dat ik het meeste bespaar op het drinken en het zelf kruiden in plaats van pakjes te gebruiken en zelf vlees en groenten snijden.
In België doen ze het ook trager. Bedenk dat in Nederland vooral veel leerlingen en studenten in de supermarkt werken en in het buitenland vooral veel mensen die onderaan de ladder van de arbeidsmarkt staan, dat zou wel eens het verschil kunnen verklaren.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:44 schreef Deshain het volgende:
[..]
Ik wordt helemaal gek als ik in de rij sta bij de supermarkt (vaak achter iemand met 3(!) karren vol) en die bliepmiep scant alles in een derde van het tempo uit Nederland.
Het ergste is nog dat ik niet heel hoge kwaliteit eet. Het is niet alsof het zo duur is door goed wild, lekkere wijn, en hoge kwaliteit groente en fruit.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 03:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Maar dat is dan weer bijna zo extreem veel als dat Slangendame extreem weinig uitgeeft.
Dan klopt dat ongeveer, wij zitten tussen de 50 en 70 euro, die twee meiden van me eten samen ongeveer net zo veel als 1 volwassenen, dus je zou dan twee volwassenen kunnen rekenen.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 00:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Vergeet ook niet dat jouw gezin uit minstens 3 personen bestaat die weinig voeding nodig hebben: twee kindjes en een meisje (jij). Dat scheelt al in vergelijking met een gezin met 1 man van 2m groot die intensief sport, een vrouw van 1m85 die intensief sport en 2 athletische kinderen van een jaar of 15 oud. Als jullie dan ook nog eens vlees/vis eten, witte rijst en goedkoop maar weinig voedzaam brood, licht gekleurde spaghetti (niet-volkoren) etc. eten dan ben je ook heel wat goedkoper uit. Verder weten wij natuurlijk niet ofdat jullie voldoende groenten (minstens 200 gram per dag voor een gemiddeld grote persoon en voldoende variatie) en vruchten (minstens 2 stuks voor een gemiddeld grote persoon per dag) eten en hoe goed of slecht de rest van jullie voeding is qua samenstelling. Het is niet alleen het kopen van hyperbewerkt voedsel waardoor de kosten voor voeding stijgen.
Een normaal budget ligt tussen de 30 en de 60 Euro per week per volwassen persoon afhankelijk van je fysiek.
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 03:34 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Het ergste is nog dat ik niet heel hoge kwaliteit eet. Het is niet alsof het zo duur is door goed wild, lekkere wijn, en hoge kwaliteit groente en fruit.
Nee ik koop alles voorgekookt en gesneden. Zelfs mijn rijst is voorgekookt.
Ik heb wel respect voor mensen die echt uren in de keuken staan. Zowel om het goedkoper te maken als om het beter te maken.
Ik heb gewoon geluk dat ik het heerlijk vind om te koken, dus een uur in de keuken staan om te koken is geen probleem voor me.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 03:34 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Ik heb wel respect voor mensen die echt uren in de keuken staan. Zowel om het goedkoper te maken als om het beter te maken.
Volgens mij is dat hyperbewerkte voedsel vaak juist relatief goedkoop. En het is ook maar en beetje waar je prioriteiten liggen. Ik heb wel eens achter de kassa gewerkt - er zijn genoeg mensen die hun kar volladen met van die euroshopper saté uit de diepvries, yoghurtdrink, chips en snoep en al hun groenten in een pot hebben zitten. Die geven niet veel uit, maar hebben vrijwel alleen maar bewerkte rommel mee.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 00:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Vergeet ook niet dat jouw gezin uit minstens 3 personen bestaat die weinig voeding nodig hebben: twee kindjes en een meisje (jij). Dat scheelt al in vergelijking met een gezin met 1 man van 2m groot die intensief sport, een vrouw van 1m85 die intensief sport en 2 athletische kinderen van een jaar of 15 oud. Als jullie dan ook nog eens vlees/vis eten, witte rijst en goedkoop maar weinig voedzaam brood, licht gekleurde spaghetti (niet-volkoren) etc. eten dan ben je ook heel wat goedkoper uit. Verder weten wij natuurlijk niet ofdat jullie voldoende groenten (minstens 200 gram per dag voor een gemiddeld grote persoon en voldoende variatie) en vruchten (minstens 2 stuks voor een gemiddeld grote persoon per dag) eten en hoe goed of slecht de rest van jullie voeding is qua samenstelling. Het is niet alleen het kopen van hyperbewerkt voedsel waardoor de kosten voor voeding stijgen.
Een normaal budget ligt tussen de 30 en de 60 Euro per week per volwassen persoon afhankelijk van je fysiek.
Groente uit pot is overigens net zo gezond als verse groentes, alleen zit er meer zout is, maar er zitten net zoveel voedingsstoffen in als in verse groentes.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 08:59 schreef Robophatt het volgende:
[..]
Volgens mij is dat hyperbewerkte voedsel vaak juist relatief goedkoop. En het is ook maar en beetje waar je prioriteiten liggen. Ik heb wel eens achter de kassa gewerkt - er zijn genoeg mensen die hun kar volladen met van die euroshopper saté uit de diepvries, yoghurtdrink, chips en snoep en al hun groenten in een pot hebben zitten. Die geven niet veel uit, maar hebben vrijwel alleen maar bewerkte rommel mee.
Het gaat me niet alleen om de voeddingsstoffen, het smaakt ook nergens naar en er zit inderdaad meer zout in wat ik zelf zo veel mogelijk vermijd. Als dat de enige groenten zijn die je eet naast een dieet van bewerkte rommel dan denk ik niet dat die paar voedingsstoffen in die groenten daar nog veel aan toevoegen.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 09:14 schreef snakelady het volgende:
[..]
Groente uit pot is overigens net zo gezond als verse groentes, alleen zit er meer zout is, maar er zitten net zoveel voedingsstoffen in als in verse groentes.
De enige reden waarom ik het niet koop is omdat ik vers gewoon lekkerder vind over het algemeen.
Natuurlijk, maar nogmaals, ik besteed vaak niet meer dan 5 'a 6 euro aan een avondmaal, dan heb ik de benodigde groente, het vlees/vis en de aardappels/rijst/pasta/mie/wraps/enz.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 09:19 schreef Robophatt het volgende:
[..]
Het gaat me niet alleen om de voeddingsstoffen, het smaakt ook nergens naar en er zit inderdaad meer zout in wat ik zelf zo veel mogelijk vermijd. Als dat de enige groenten zijn die je eet naast een dieet van bewerkte rommel dan denk ik niet dat die paar voedingsstoffen in die groenten daar nog veel aan toevoegen.
3 kwartier aan tafel zittenquote:Op dinsdag 11 maart 2014 08:53 schreef Peunage het volgende:
Ik vind het wel grappig om te zien dat mensen (Nederlanders) meestal maximaal een kwartier in de keuken bezig willen zijn, en daarna 3 kwartier gaan zitten eten
Ik ben opgegroeid met de Arabische keuken en daar is het net andersom. Langer dan een uur koken is stamdaard, maar het is binnen 10 minuten op
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 03:34 schreef NieuweNier het volgende:
Nee ik koop alles voorgekookt en gesneden. Zelfs mijn rijst is voorgekookt .
Er is niet een magische leeftijdsgrens waarvoorbij je ineens een man of vrouw wordt.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 08:49 schreef snakelady het volgende:
Maar ik ben met mijn 32 jaar toch echt wel al een vrouw hoor.
Je hebt nog wel wat meer nodig dan alleen dat. Niets persoonlijks maar of dat het genoeg is kunnen wij pas weten als jij hier een uitgebreide lijst zou plaatsen, de meeste mensen hebben ruimschoots onvoldoende kennis over voeding om dit accuraat in te kunnen schatten.quote:En zoals je eerder kon lezen in dit topic, genoeg groente, fruit en granen.
Klopt, maar dan nog ben ik een vrouw.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 13:28 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Er is niet een magische leeftijdsgrens waarvoorbij je ineens een man of vrouw wordt.
[..]
En die kennis heb jij wel? Waarom denk jij meer over die kennis te bezitten?quote:Je hebt nog wel wat meer nodig dan alleen dat. Niets persoonlijks maar of dat het genoeg is kunnen wij pas weten als jij hier een uitgebreide lijst zou plaatsen, de meeste mensen hebben ruimschoots onvoldoende kennis over voeding om dit accuraat in te kunnen schatten.
Dus eigenlijk wel.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 11:32 schreef MonkeyBall het volgende:
2 personen gemiddeld 100euro per twee weken. Altijd wel vlees en groenten, aardappels bijna nooit niet te eten ook, rijst etc etc
Wij koken efficiënt en gaan gezellig sociaal samen aan tafel eten en daar nemen wij graag de tijd voor.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 08:53 schreef Peunage het volgende:
Ik vind het wel grappig om te zien dat mensen (Nederlanders) meestal maximaal een kwartier in de keuken bezig willen zijn, en daarna 3 kwartier gaan zitten eten
Ik ben opgegroeid met de Arabische keuken en daar is het net andersom. Langer dan een uur koken is stamdaard, maar het is binnen 10 minuten op
Dan heb je mij nog nooit zien koken of etenquote:Op dinsdag 11 maart 2014 08:53 schreef Peunage het volgende:
Ik vind het wel grappig om te zien dat mensen (Nederlanders) meestal maximaal een kwartier in de keuken bezig willen zijn, en daarna 3 kwartier gaan zitten eten
Ik ben opgegroeid met de Arabische keuken en daar is het net andersom. Langer dan een uur koken is stamdaard, maar het is binnen 10 minuten op
Ik spendeer denk ik al bijna 50 euro in mijn eentje aan eten denk ikquote:Op dinsdag 11 maart 2014 15:19 schreef capricia het volgende:
Ik betwijfel serieus of je gezond en gevarieerd kunt eten voor 50 euro per week met een gezin.
Mij lijkt dat zo ongeveer onder bijstandsniveau.
Smoesjes.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 15:02 schreef HSG het volgende:
[..]
Wij koken efficiënt en gaan gezellig sociaal samen aan tafel eten en daar nemen wij graag de tijd voor.
Ach, dat is maar een semantische kwestie.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 14:54 schreef snakelady het volgende:
[quote]Klopt, maar dan nog ben ik een vrouw.
Ik heb die kennis, ik heb er erg veel over gelezen (waaronder dictaten die voor universitaire studenten zijn geschreven).quote:En die kennis heb jij wel?
Ik heb niet gesteld dat ik denk dat ik over meer kennis over voeding beschik dan jij. Ik heb slechts aangegeven dat ik het niet aanneem wanneer iemand die ik niet goed genoeg ken stelt dat ze van alle voedingsstoffen voldoende inneemt aangezien ik dan onvoldoende die kennis die die ander over voeding heeft kan beoordelen. Ruim meer dan 95% van de mensen heeft weinig verstand van voeding. Eerlijk gezegd, ik zou niet weten hoe ik met een budget van minder dan 20 Euro per week gezond kan eten en van alle voedingsstoffen voldoende binnen kan krijgen maar ik heb dan wellicht ook 3 keer zo veel nodig als jij. Misschien dat het met een familie van dunne kleinduimpjes inderdaad wel kan. Mijn punt was natuurlijk dat de invloed van de lengte, het gewicht en het activiteitsniveau niet onderschat mag worden. Verder is gezond eten ook duurder dan ongezond eten. Ik stel niet dat jij ongezond eet maar gezien jouw budget lijkt het mij sterk dat jij altijd voor het goede brood (hoge voedingswaarde en geen hulpstoffen, dus niet dat sponsbrood in de supermarkt wat je samenknijpt zo gauw je het oppakt), zilvervliesrijst, volkorenspaghetti etc. kiest. Zeg het maar als dat jou wel lukt met dit budget. Zelf groenten snijden die je koopt bij de Lidl is inderdaad fors goedkoper dan die groentenpakketten, ik heb ervaring met beide en momenteel snijd ik bijna elke dag groenten. Als je echt gezond wil eten dan zou je echter al die groenten en vruchten biologisch moeten kopen (minder gifstoffen). Dat de gifwetgeving maar snel veel strenger wordt.quote:Waarom denk jij meer over die kennis te bezitten?
Dat is onder bijstandsniveau!quote:Op dinsdag 11 maart 2014 15:19 schreef capricia het volgende:
Ik betwijfel serieus of je gezond en gevarieerd kunt eten voor 50 euro per week met een gezin.
Mij lijkt dat zo ongeveer onder bijstandsniveau.
Voor de essentiële vetzuren kan dat goed zijn als je de juiste vissen uitzoekt, wel opletten met het gif. Vissen stapelen relatief veel gif op, vette vissen meer dan magere vissen. Het best zoek je dat dus eens een keer op.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:02 schreef capricia het volgende:
En wat denk je van 2x verse vis in de week?
Hierover opscheppenquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:12 schreef capuchon_jongen het volgende:
Ik spendeer wel 450 euro per week, amateurs
Er staat 50 tot 70 euro, als de vis wat duurder uitvalt kom ik dus aan 70 euro.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:02 schreef capricia het volgende:
En wat denk je van 2x verse vis in de week?
Dat haal je toch niet met dat budget?
kkquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:21 schreef capuchon_jongen het volgende:
Dit heb ik al achter de kiezen:
Maandag:
's morgens: 4 worstenbroodjes
's middags: groot pak friet, 4 frikandellen, 8 bitterballen een dikke hamburger 2 soeplepels mayonaise
's avonds:2 grote pizza's besteld
vandaag:
s morgens: 5 gebakken eieren, met worst.
's middags: gebakken aardappelen in boter met mayonaise en 2 worsten
Vanavond eet ik : 2 dikke pitta's van de snackbar
Gezien je ondertitel..... Waar probeer jij dan je best mee te doen? Een vette hartklep kweken ofzo? Jemigquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:21 schreef capuchon_jongen het volgende:
Dit heb ik al achter de kiezen:
Maandag:
's morgens: 4 worstenbroodjes
's middags: groot pak friet, 4 frikandellen, 8 bitterballen een dikke hamburger 2 soeplepels mayonaise
's avonds:2 grote pizza's besteld
vandaag:
s morgens: 5 gebakken eieren, met worst.
's middags: gebakken aardappelen in boter met mayonaise en 2 worsten
Vanavond eet ik : 2 dikke pitta's van de snackbar
Dikke speklap.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:21 schreef capuchon_jongen het volgende:
Dit heb ik al achter de kiezen:
Maandag:
's morgens: 4 worstenbroodjes
's middags: groot pak friet, 4 frikandellen, 8 bitterballen een dikke hamburger 2 soeplepels mayonaise
's avonds:2 grote pizza's besteld
vandaag:
s morgens: 5 gebakken eieren, met worst.
's middags: gebakken aardappelen in boter met mayonaise en 2 worsten
Vanavond eet ik : 2 dikke pitta's van de snackbar
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:02 schreef capricia het volgende:
En wat denk je van 2x verse vis in de week?
Dat haal je toch niet met dat budget?
http://www.stofzuigerzen.(...)goedkoop-5-tips.htmlquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:02 schreef capricia het volgende:
Als je echt gezond wil eten dan zou je echter al die groenten en vruchten biologisch moeten kopen (minder gifstoffen). Dat de gifwetgeving maar snel veel strenger wordt.
Ik word misselijk bij de gedachte aan je zweterige vetrollenquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:21 schreef capuchon_jongen het volgende:
Dit heb ik al achter de kiezen:
Maandag:
's morgens: 4 worstenbroodjes
's middags: groot pak friet, 4 frikandellen, 8 bitterballen een dikke hamburger 2 soeplepels mayonaise
's avonds:2 grote pizza's besteld
vandaag:
s morgens: 5 gebakken eieren, met worst.
's middags: gebakken aardappelen in boter met mayonaise en 2 worsten
Vanavond eet ik : 2 dikke pitta's van de snackbar
Ik ook.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:31 schreef housesoftheholy het volgende:
[..]
Ik word misselijk bij de gedachte aan je zweterige vetrollen
ok ik wachtquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:37 schreef TARDIS. het volgende:
[..]
Ik kom naar je toe voor een echte boks, puur voor deze gif.
Dan nog zwijgen van mijn onsmakelijke geuren bij het boeren.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:31 schreef housesoftheholy het volgende:
[..]
Ik word misselijk bij de gedachte aan je zweterige vetrollen
Wij eten ook echt wel eens ongezond, het is niet altijd gezond puur en alleen omdat iets wat lekker is ook wel eens ongezond kan zijn, we willen natuurlijk geen orthorexia nervosa gaan creëren.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik zal eens kijken naar die links maar biologische groenten en vruchten zijn helaas toch wel erg duur en zoals ik al aangaf koop ik bijna niets van voeding wat bewerkt is buiten een aantal basisproducten (brood, geitenkaas, kwark, sambal).
En wij eten volkorenbrood van de supermarkt of de markt.quote:Warme bakker vs. supermarkt: 1-1
Brood van de warme bakker heeft een vergelijkbare voedingswaarde als brood uit de supermarkt. Brood is in feite een heel eenvoudig product gemaakt op basis van tarwe, water, gist, zout en suiker en het zijn die ingrediënten die de voedingswaarde van een brood bepalen.
Natuurlijk zal er wel een verschil zijn tussen de ene soort tarwe en de andere, maar daar staat of valt de voedingswaarde van je brood niet mee.
Het type brood is op dat vlak véél doorslaggevender. Volkorenmeel of voltarwemeel is gezonder door de aanwezigheid van mineralen, vitamines en voedingsvezels. Die stoffen vind je enkel en alleen in zemelen.
http://www.radio2.be/inspecteur-decaluwe/ons-dagelijks-brood
Heb je die pagina's zelf wel gelezen?quote:
Ach, je bent gewoon een troll, is wel weer leuk geweestquote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:43 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Dan nog zwijgen van mijn onsmakelijke geuren bij het boeren.
Dan heb je niet goed gelezen, wij eten 5 keer in de week vlees/vis en 2 dagen vegetarisch.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:56 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Heb je die pagina's zelf wel gelezen?
In de eerste link lees ik al meteen
Kies voor minder vlees (en vis) voor een gezonder lichaam, een gezonde planeet en een hele gezonde bankrekening!
En jij bent er juist zo trots op dat je iedere dag goedkoop vlees eet, dat goedkope vlees zal écht
niet het beste vlees zijn hoor en die kip van de markt, geloof me nou maar, écht geen biologisch
kippetje zoals jij zo stellig beweert.
Ja, maar zoals er ook staat, als je elders op bezuinigd dan is dat geen probleem, zo eet ik geen snoep, koek en chips.quote:Verder lees ik Biologische groente en Fruit, dat is zéker al duurder.
kokosolie gebruik ik wel eens ja en ik heb ook rauwe cacao in de kast staan, moet eerlijk zeggen dat ik die minder vaak gebruik.quote:En in de laatste link hebben ze het zelfs over kokosolie, producten als chiazaad of rauwe cacao,
gebruik je die dan?
2 personen daarvan zijn twee meisjes van 5 en 8 jaar, die eten niet zo denderend veel. ( wel voldoende) daarnaast ben ik ook geen grote eter maar ik eet ook voldoende.quote:Als jij voor Biologische melk, eieren, groente en Fruit kiest, plus nog al die andere tips dan heb je
echt niet genoeg aan die 50 euro voor 3 personen.
Nee, want ik ben achterlijk en jij bent de enige op de hele wereld die weet hoe het echt in elkaar zit.quote:Logisch dat het bij mij duurder uitvalt![]()
Waarschijnlijk eet je gewoon Plofkip en scharreleieren, maar misschien besef je dat niet eens
als je denkt dat dat goedkope kippetje van de markt Biologische is zou zijn.
Ik ben het met je eens dat het niet per se beter is bij de bakker maar bij nogal wat broden zitten er flink wat E-stoffen in die je echt niet nodig hebt om brood te maken. Ik eet liever stevig brood dan sponzig brood.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 17:54 schreef snakelady het volgende:
[..]
Wij eten ook echt wel eens ongezond, het is niet altijd gezond puur en alleen omdat iets wat lekker is ook wel eens ongezond kan zijn, we willen natuurlijk geen orthorexia nervosa gaan creëren.
Maar brood uit de supermarkt is helemaal niet ongezond, dat is een fabeltje.
Daar ben ik het mee eens.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:04 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens dat het niet per se beter is bij de bakker maar bij nogal wat broden zitten er flink wat E-stoffen in die je echt niet nodig hebt om brood te maken. Ik eet liever stevig brood dan sponzig brood.
Dat zeg ik niet, dus je hoeft niet meteen zo te gaan doen, maar je hebt toch écht beweerd dat datquote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:01 schreef snakelady het volgende:
[..]
Nee, want ik ben achterlijk en jij bent de enige op de hele wereld die weet hoe het echt in elkaar zit.
Ik zou effe het hele topic doorlezen als ik jou wasquote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:07 schreef Thezappa het volgende:
Slappe gelul over bio en bla bla..gewoon normaal eten ..nix ant handje
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 15:01 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
bijna nooit niet te eten is dus eigenlijk meestal lekker
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 11:32 schreef MonkeyBall het volgende:
2 personen gemiddeld 100euro per twee weken. Altijd wel vlees en groenten, aardappels bijna nooit (niet te eten ook), rijst etc etc
Het was mij niet eerder opgevallen hoor... dat was een ander, en toe zag ik het pas, ik vond hetquote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:09 schreef MonkeyBall het volgende:
Hahaha netjes ge-edit speciaal voor jouw...
[..]
[..]
quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:05 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet, dus je hoeft niet meteen zo te gaan doen, maar je hebt toch écht beweerd dat dat
kippetje van de markt vast Biologisch zou zijn en je hebt zelfs beweert dat je op de markt grotere
kans maakte dat je kip Biologisch zou zijn, lees maar terug als je me niet geloofd...
Dit zei ik, ik kan niks terugvinden over biologisch, of ik moet er overheen hebben gelezen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Nee, juist bij de marktpoelier heb je veel minder kans op plofkip.
Nou zelfs dat geloof ik niet, ik denk juist dat je op de markt eerder kans hebt op plofkip.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:11 schreef snakelady het volgende:
[..]
[..]
Dit zei ik, ik kan niks terugvinden over biologisch, of ik moet er overheen hebben gelezen.
Het wil niet persé zeggen dat als een kip geen plofkip is het biologisch is.
Dat kan je denken, maar geen een onderzoek bewijst dat je gelijk heb, van wat ik kan vinden wordt het grote merendeel van de plofkip in de supermarken verkocht, zelfs wakker dier is het daar mee eens.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:12 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Nou zelfs dat geloof ik niet, ik denk juist dat je op de markt eerder kans hebt op plofkip.
Een belangrijk puntje waar helaas erg weinig aandacht aan wordt besteed, supermarkten (en wellicht ook bakkers) maken zelfs het brood bewust ongezonder door er spul aan toe te voegen wat het brood bruiner kleurt omdat mensen denken dat hoe bruiner het is des te gezonder het is. Zolang de meeste mensen dit niet doorhebben doen ze dit bij de meeste broden.quote:
Nou ja, als je daar van overtuigd bent houdt het op, dan zal ik je verder niet lastig vallen,quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:19 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat kan je denken, maar geen een onderzoek bewijst dat je gelijk heb, van wat ik kan vinden wordt het grote merendeel van de plofkip in de supermarken verkocht, zelfs wakker dier is het daar mee eens.
En van wat ik kan vinden wordt er erg weinig plofkip bij de poelier en de slager verkocht.
Je praat dus gewoon uit onderbuikgevoelens.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:21 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Nou ja, als je daar van overtuigd bent houdt het op, dan zal ik je verder niet lastig vallen,
ik denk er anders over, zonder verpakking, geen stempels, geen controle, helemaal niks.
Neequote:Op dinsdag 11 maart 2014 18:24 schreef snakelady het volgende:
[..]
Je praat dus gewoon uit onderbuikgevoelens.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |