's ochtends havermout of brood en 's middags bruin brood met kaas, ham, vlees of iets zoets als ze op school zijn in de middag, als ze thuis zijn wentelteefjes, salade, tosti, gekookt of gebakken ei of iets anders lekkers.quote:Op zondag 9 maart 2014 22:50 schreef capricia het volgende:
snakelady:
'S middags standaard brood?
En eten jullie ook andere granen dan alleen tarwe en rijst? Want zoals ik het lees is het best eenzijdig.
En vijf dagen in de week vlees, lees ik. Is ook wat eenzijdig. Mss wat vaker vis of andere eiwit-bronnen als variatie zoeken?
Ik denk dat als je echt gevarieerd wilt eten, je budget omhoog zal moeten.
Hoe is dat in vredesnaam eentonig? Je kan ten eerste met aardappelen veel meer doen dan alleen koken, je kan het ook bakken, poffen, grillen enz.quote:Op zondag 9 maart 2014 22:44 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Maar dat wordt toch hartstikke eentonig?
vis moet je niet eten man is radioactief jatogquote:Op maandag 10 maart 2014 00:04 schreef Myrr het volgende:
Kaas van de marktwinkel, groente en fruit bij de groenteboer, yoghurt, brood en dat soort crap uit de biowinkel, vis vers tussen de ijsblokkies vandaan, vlees (biologisch) gewoon uit de supermarkt. Twee personen. Het verschilt heel erg wat we per week uitgeven, de ene week makkelijke gerechten en de andere week volop vis.
Rijst haal ik per 30 kilo voor een euro of 30-40 maar daar doe ik dan wel echt vier maanden mee dus dat compenseert weer.
De ene week is het 30 euro en de andere week is het 60 euro maar we eten altijd gezond en heel gevarieerd.
Haha jij bent radioactief maat.quote:Op maandag 10 maart 2014 00:04 schreef deadprez het volgende:
[..]
vis moet je niet eten man is radioactief jatog
Wat over blijft gaat naar je ooms, nichten en neven zeker?quote:Op maandag 10 maart 2014 00:05 schreef Cinderellaaa het volgende:
Ik kom uit een typisch buitenlands gezin, waarbij er voor 6 personen wordt gekookt, terwijl we eigenlijk een 3 personen-gezin zijn.. zo kunnen eventuele gasten ook mee eten enzo..
Ook hebben wij altijd ontzettend veel groente- en fruitsoorten en snacks in huis, dus bij ons lopen de bedragen wel behoorlijk op qua voedsel.
Ik denk dat er wekelijks toch zo'n 200 a 250 euro wordt uitgegeven aan eten.
Als ik in mijn eigen huisje ben is 50 euro per week voldoende, maar dan kook ik dus alleen voor mezelf.
Klopt ja, er wordt geen eten weggegooid in ieder geval. Het gaat of naar familie of naar de burenquote:Op maandag 10 maart 2014 00:07 schreef Myrr het volgende:
[..]
Wat over blijft gaat naar je ooms, nichten en neven zeker?![]()
Althans, toen ik bij m'n schoonmoeder woonde hetzelfde verhaal (alleen dan geen 200 euro), en alles dat overbleef na de tweede dag ging in plastic bakken de straat door.
Mwah, 50-70 Euro voor het hele gezin is wel weer erg weinig. Ik kijk niet zo naar het bedrag maar meer naar wat je eet (gezond of niet qua samenstelling) en of dat het aantal calorieën in verdhouding is tot het activiteitsniveau en de lengte (dat kan een factor 3-4 schelen).quote:Op zondag 9 maart 2014 20:24 schreef snakelady het volgende:
[ afbeelding ]
Hoe kan je in vredesnaam over de 300 euro per week wegvreten? ik doe iedere week voor tussen de 50 en 70 euro aan boodschappen we we hebben geen een dag honger, iedere dag verse groentes, fruit en vlees op tafel.
Ik zou het nog niet weg kunnen eten met mijn gezin al zouden we het proberen.
Omdat één gezin niet representatief hoeft te zijn voor een heel land.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:28 schreef Spatieloos het volgende:
Waarom komt Duitsland zo laag uit voor zo'n rijk land?
Dan zou ik stoppen met koken als ik 50¤/p.d. aan eten kon verbrassen.quote:Op zondag 9 maart 2014 21:43 schreef datismijnmening het volgende:
Ik denk dat er bij mij thuis per dag 50 euro aan boodschappen uitgaan.
En bij mijn vriendin thuis denk ik het dubbele
Echt wel, die mensen moeten de gevangenis in.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:02 schreef nietzman het volgende:
Echt kut man, welvaart. De pijn, de pijn.
quote:Op zondag 9 maart 2014 20:44 schreef THEFXR het volgende:
in de meeste landen, kan je toch gewoon zelf op vlees en vis jagen, dus dat hoeft je dan niet uit de super te halen.
Dat beweer ik nergens, maar als je leest dat zeker 30 tot 50% van het eten wat we produceren weggegooid wordt, is dat toch erg zonde en bovendien nergens voor nodig.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:08 schreef HSG het volgende:
[..]
Echt wel, die mensen moeten de gevangenis in.
Goed lezen, per week.quote:Op maandag 10 maart 2014 09:57 schreef HSG het volgende:
Hoe krijg je het in godsnaam voor elkaar om $700,- per maand aan eten uit te geven (Noordwegen)?![]()
Dat is per week.quote:Op maandag 10 maart 2014 09:57 schreef HSG het volgende:
Hoe krijg je het in godsnaam voor elkaar om $700,- per maand aan eten uit te geven (Noordwegen)?![]()
Dat is wel bijzonder weinig, en dan heb jij nog kinderen ook.quote:
Je moet eens kijken hoeveel gezinnen op de wereld het dubbele koken in tegenstelling tot wat ze op kunnen. "want zo kan er altijd wel iemand mee-eten" en als er niemand mee-eet dan vind ik dat verspilling (is overigens ook al eerder gezegd in deze topic).quote:Op maandag 10 maart 2014 10:13 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat beweer ik nergens, maar als je leest dat zeker 30 tot 50% van het eten wat we produceren weggegooid wordt, is dat toch erg zonde en bovendien nergens voor nodig.
Dat er jaarlijks 1,2 tot 2 miljard ton eten op de vuilnisbelt belandt terwijl er 870 miljoen mensen honger lijden.
Aangepast.quote:
Dagelijks bizonvlees en kaviaar op z'n bord?quote:Op maandag 10 maart 2014 10:16 schreef snakelady het volgende:
[..]
Dat is per week.
Maar in dit topic is iemand die beweerd voor 50 euro per dag aan eten te kopen voor een gezin, en zijn vriendin het dubbele.....
Dat is voor 3000 euro per maand.
Ja, twee dochters van 5 en 8 jaar.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Dat is wel bijzonder weinig, en dan heb jij nog kinderen ook.
Ik doe nooit de boodschappen, dus ik weet het niet precies, maar we zitten aan iets meer dan het dubbele geloof ik.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:20 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ja, twee dochters van 5 en 8 jaar.
Dat is wel alleen voor voedsel, ik heb nu niet de haarproducten, wasmiddel enz er bijgeteld, echt alleen eten tussen de 50 en 70 euro, makkelijk.
Ik kook nooit voor meer dan 10 euro per avondmaal, meestal rond de 5 'a 6 euro.
Inderdaad, nu kook ik ook wel eens te veel, vooral met pasta of een wokschotel wil dat meer dan eens gebeuren, dan vries is wat over is gewoon in.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:20 schreef HSG het volgende:
[..]
Je moet eens kijken hoeveel gezinnen op de wereld het dubbele koken in tegenstelling tot wat ze op kunnen. "want zo kan er altijd wel iemand mee-eten" en als er niemand mee-eet dan vind ik dat verspilling (is overigens ook al eerder gezegd in deze topic)
Dat moet toch haast wel.quote:Dagelijks bizonvlees en kaviaar op z'n bord?
Ik kook nu zowat hetzelfde als toen ik nog geld genoeg had te besteden, het enige verschil is, ik haal het nu ergens anders waar het voordeliger is.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:22 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Ik doe nooit de boodschappen, dus ik weet het niet precies, maar we zitten aan iets meer dan het dubbele geloof ik.
Maar goed, het is natuurlijk ook afhankelijk van waar je je prioriteiten legt. Jij hebt 2 kinderen die van alles nodig hebben, dadelijk ook nog gaan studeren en noem het maar op. Dan bespaar je denk ik toch al sneller op dingen als voedsel, denk ik.
Dat kan ook heel makkelijk met pasta - en wokschotels.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:24 schreef snakelady het volgende:
Inderdaad, nu kook ik ook wel eens te veel, vooral met pasta of een wokschotel wil dat meer dan eens gebeuren, dan vries is wat over is gewoon in.
Dat ook ja, komen er onverwachte mee-eters dan is dat geen probleem, ik woon tegenover de supermarkt, haal ik gewoon wat extra bij.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:29 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat kan ook heel makkelijk met pasta - en wokschotels.Maar toch ik ben niet honderden euro's per week kwijt aan eten. Meer tussen de ¤30,- en ¤40,- en als ik mee-eters heb dan haal ik wat extra's in huis.
Ik vind wel dat je vrij weinig uitgeeft. je zegt niet te snappen waardoor mensen veel geld uitgeven maar het ligt denk ik in ook aan t type gerecht dat iemand maakt. Ik maak bijv geen standaard salade maar gooi er van alles in dan word het snel duur. Daar probeer ik nu dusdanig mee te minderen hehe. En die mensen kopen mss ook duurdere merken, luxere producten en ttussendoortjes.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:32 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hier dus ook een gezin van 3 maar vaak ook 4 als mijn vriend in Nederland is,
Precies. De boodschappen die ik voor het weekend had gehaald waren alleen al 60 euro ofzo. Goede shit is duur.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:39 schreef madeliefff het volgende:
Ik probeer nu in mijn eentje niet meer dan 40 euro per week uit te geven, maar daar moet ik dan wel moeite voor doen.
Waar doe jij dan je boodschappen want ik kan goede shit voor weinig krijgen.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:41 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Precies. De boodschappen die ik voor het weekend had gehaald waren alleen al 60 euro ofzo. Goede shit is duur.
Een voorverpakte salade is duurder dan zelf een salade maken.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:38 schreef madeliefff het volgende:
[..]
Ik vind wel dat je vrij weinig uitgeeft. je zegt niet te snappen waardoor mensen veel geld uitgeven maar het ligt denk ik in ook aan t type gerecht dat iemand maakt. Ik maak bijv geen standaard salade maar gooi er van alles in dan word het snel duur. Daar probeer ik nu dusdanig mee te minderen hehe. En die mensen kopen mss duurdere merken o luxe producten en ttussendoortjes.
C1000 en Appie.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:45 schreef HSG het volgende:
[..]
Waar doe jij dan je boodschappen want ik kan goede shit voor weinig krijgen.
Je kunt ook naar de Lidl gaan of de markt.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:51 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
C1000 en Appie.
FF denken, ik had; varkenshaas, kip, pesto, room, avocado's, pepers, paprika's, rucola, tasty toms, limoenen, stokbrood, brood, ham, nootjes, verse koriander en bieslook, tortilla wraps, sour creme, mozarella, 2 sixpacks HJ, sinaasappelsap en nog wat bbq vlees. Niet veel meer denk ik en ik was zeker 60 euro kwijt dit weekend (met avondeten voor vrijdag dus).
Shit is gewoon duur.
Echt alleen het eten zijn wij als gezin van 4 ook 70/80 euro pw kwijt.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:32 schreef snakelady het volgende:
[..]
Hier dus ook een gezin van 3 maar vaak ook 4 als mijn vriend in Nederland is,
Lidlquote:Op maandag 10 maart 2014 10:53 schreef HSG het volgende:
[..]
Je kunt ook naar de Lidl gaan of de markt.
ja jij gebruikt gewoon minder producten om mee te koken. En de tussendoortjes idd.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:45 schreef snakelady het volgende:
[..]
Een voorverpakte salade is duurder dan zelf een salade maken.
En als je de dressing zelf maakt in plaats van een pakje ben je ook een stuk goedkoper uit.
Salade met gegrilde peer bv, 3 euro.Waldorfsalade 2 euro, Mexicaanse salade 2 euro.
die gebruik ik als bijgerechten.
In de zomer vind ik een maaltijdsalade wel lekker, bv een couscoussalade en die kan je maken voor 4 euro of een linzensalade met chorizo voor 6 euro.
Tussendoortjes kosten denk ik ook veel als je niet uitkijkt, als je voor gezonde tussendoortjes gaat is het juist goedkoop
Haten op de Lidl.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:56 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
LidlIk zou niet eens weten waar die ligt hier.
Op de markt had ik kaas gehaald, die had ik niet eens meegerekend.
ik hou er niet van om naar meerdere winkels te gaan. Daarom ga ik nooit naar lidl haha. Want lidl heeft niet alles.quote:Op maandag 10 maart 2014 10:56 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
LidlIk zou niet eens weten waar die ligt hier.
Op de markt had ik kaas gehaald, die had ik niet eens meegerekend.
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:03 schreef HSG het volgende:
[..]
Haten op de Lidl.Heb je ook groenten op de markt? Die zijn een stuk goedkoper dan de supermarkt.
Dit ook trouwens, plus het is zo'n Duitse palletkoopschuur, lang geleden dat ik er iig ben geweest.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:06 schreef madeliefff het volgende:
[..]
ik hou er niet van om naar meerdere winkels te gaan. Daarom ga ik nooit naar lidl haha. Want lidl heeft niet alles.
Stop dan met debiele onzin uitkramen als je er blijkbaar zolang niet geweest bent.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:10 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.
[..]
Dit ook trouwens, plus het is zo'n Duitse palletkoopschuur, lang geleden dat ik er iig ben geweest.
Debiele onzin? Zoals?quote:Op maandag 10 maart 2014 11:13 schreef MCH het volgende:
[..]
Stop dan met debiele onzin uitkramen als je er blijkbaar zolang niet geweest bent.
Ga je met je fiets naar de Lidl.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:10 schreef HostiMeister het volgende:
Niet mijn winkel, c1000 ligt (letterlijk) op een steenworp afstand van mijn appartement, tja dan ga ik niet de hele stad af omdat ik dan misschien 2 euro bespaar. Zelfde geldt eigenlijk voor (bulk) groente kopen op de markt, plus dat ik dan toch de helft moet weggooien omdat het rot wordt.
Dat jouw verouderde beeld van Lidl allang niet meer klopt. Top supermarkt, met veel diversiteit!quote:
Duitsland is zeer goedkoop om te wonen/leven.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:28 schreef Spatieloos het volgende:
Waarom komt Duitsland zo laag uit voor zo'n rijk land?
Best, ik zal vanavond eens voor de gein mijn avondinkopen bij de lidl doen, kijken of ze dezelfde (goede) shit hebben dan mijn c1000. Ik heb er iig een hard hoofd in.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:14 schreef MCH het volgende:
[..]
Dat jouw verouderde beeld van Lidl allang niet meer klopt. Top supermarkt, met veel diversiteit!
Geldt voor lang niet alle producten in de supermarkt overigens. Bovendien liggen de lonen lager en moeten supermarkten harder met elkaar concurreren daar omdat discounters zo invloedrijk zijn.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:16 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Duitsland is zeer goedkoop om te wonen/leven.
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:17 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Best, ik zal vanavond eens voor de gein mijn avondinkopen bij de lidl doen, kijken of ze dezelfde (goede) shit hebben dan mijn c1000. Ik heb er iig een hard hoofd in.
Hunniequote:Op maandag 10 maart 2014 11:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:18 schreef HSG het volgende:
[..]
Hun groenten en fruit is in ieder geval samen met de AH uitgeroepen tot de beste groenten en fruit van Nederland. Al een aantal keren achter elkaar.
Groentes en fruit zijn meestal niet echt top inderdaad. Maar verder wel prima supermarkt met goede aanbiedingen enz.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:19 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.
Aanbiedingen zijn vaak wel erg aantrekkelijk. Als je voor 6 euro een tas vol vlees mee kan krijgen dan is dat mooi meegenomen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:23 schreef H.FR het volgende:
[..]
Groentes en fruit zijn meestal niet echt top inderdaad. Maar verder wel prima supermarkt met goede aanbiedingen enz.
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:17 schreef MCH het volgende:
[..]
Geldt voor lang niet alle producten in de supermarkt overigens. Bovendien liggen de lonen lager en moeten supermarkten harder met elkaar concurreren daar omdat discounters zo invloedrijk zijn.
Geëmigreerde ijsberen?quote:Op zondag 9 maart 2014 22:55 schreef Woestijnvos het volgende:
[..]
Je moet de schuld aan die indianen geven.
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:19 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Mooi, want bij de C1000 is het (op een paar groentes na) huilen met de pet op. Slager daarentegen is wel onovertroffen.
Wat moet iemand per maand verdienen om al 700 euro per week aan eten aan te kunnen schaffen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:27 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..quote:Op maandag 10 maart 2014 11:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.Ze hebben ook lekker (biologisch) rundergehakt merkte ik 'n tijdje geleden.
Ja dat snap ik ook wel zeker omdat C1000 en Jumbo ook niet zo duur zijn. Bij mij zit de Jumbo en de Lidl ongeveer even ver van m'n huis maar bij de Lidl moet ik echt 'n rotstuk bergop fietsen, tsja ook ik ga zeker nu ik wat ruimer financieel zit dan naar Jumbo, idd.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:32 schreef H.FR het volgende:
[..]
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..
In Noorwegen betaal je maximum 47.8% belasting en standaard VAT 25% (verlaagde tarief van 15% voor boodschappen ).quote:Op maandag 10 maart 2014 11:27 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja en in Noorwegen betaal je bijv nauwelijks loonbelasting, daar wordt de meeste belasting met al je boodschappen verrekend vandaar dat zo'n gezin dan makkelijk aan $700/week komt voor alleen eten.
Wat dat betreft heb ik gewoon geluk met waar ik woon, een nieuwe Lidl schuin tegenover me en een markt achter me, daarnaast nog de MCD op loopafstand mocht ik iets willen hebben wat ik daar niet kan krijgen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:32 schreef H.FR het volgende:
[..]
Dichtsbijzijnde Lidl is 20 minuten fietsen, en ik heb een C1000 op 4 minuten lopen. Keuze is dan snel gemaakt..
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:35 schreef snakelady het volgende:
[..]
In Noorwegen betaal je maximum 47.8% belasting en standaard VAT 25% (verlaagde tarief van 15% voor boodschappen ).
http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe
Zouden ze hier ook mogen doen, en net als Denemarken dat de ziektekosten bij de belasting is inbegrepen.
In Denemarken is ook 99,9% van de bevolking ambtenaar met alle gevolgen van dien, bijna iedereen werkt daar zo traag als stront door een trechter.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:35 schreef snakelady het volgende:
Zouden ze hier ook mogen doen, en net als Denemarken dat de ziektekosten bij de belasting is inbegrepen.
Toch maar eens een keertje proberen dan.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Groente en fruit van de Lidl is echt goed.Ze hebben ook lekker (biologisch) rundergehakt merkte ik 'n tijdje geleden.
Gek dat ze dan de belasting zo hoog houden.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:36 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.
Dat is zuiniger dan ik. Ik zit op 5 EUR p/d. Ik haal wel elke dag vers brood en ik heb een dure smaak met kaas. Groenten altijd uit het seizoen.quote:Op zondag 9 maart 2014 20:29 schreef Mickytjuh het volgende:
Pff, gezin met drieen, we doen luxe boodschappen en halen voor 50 euro per week bij de supermarkt en groentewinkel en daarnaast nog voor 10 euro brood bij de bakker, dus voor 60 euro per week boodschappen...
Een vriendin van mij komt uit Noorwegen, blijkbaar is alcohol daar heel duur, we gingen voor het eerst stappen en ze bleef maar rondjes geven en roepen dat het zo goedkoop is.quote:Op maandag 10 maart 2014 11:36 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Alleen heeft Noorwegen zoveel poen dat iedereen daar (letterlijk) miljonair is. Kun je hier weer niet zeggen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |