FOK!forum / Sport Algemeen / [Bodybuilding] #383 Conquer
Awesome_dinsdag 30 juli 2013 @ 17:52
QdWd1.png
"Keep your purpose in mind, simply go to the gym and do your workout. Do it well and don't worry what other people are doing. Confidence will grow as you achieve." - Arnold Schwarzenegger
SPOILER: Algemeen
Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus! :P
Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!
Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.
Grof gezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.
Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.
Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.
Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).
Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen :).
Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.
Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:
• Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding) • Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding) • Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)
Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm
Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.
Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.
Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen." :{
Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.
En hier zijn dus ook weer tussenvormen in. :)
SPOILER: Trainingsmethoden
Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:
Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts
In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training. Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).
In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.
Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder. Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt :).
Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op "dual factor training" of "fitness fatigue model".
SPOILER: Oefeningen
"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"
Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).
Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.
Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:
[quote] MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54:
Yep.
1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.
Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.
Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.
Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.
Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren. [/quote]
Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.
SPOILER: Sets & Reps
De instructeur op de sportschool zegt dat ik 20 herhaingen moet doen. Of dat klopt hangt van je doel af, maar waarschijnlijk heb je er niks aan.
Deze artikelen gaan in op het aantal sets en herhalingen:
Ironmagazine
How many sets and reps per exercise

SPOILER: Voeding
Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.
De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:
• (Complexe) Koolhydraten. Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je onder andere uit Brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc. • Eiwitten. Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc. • Vetten. Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren. Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.
Let vooral op je eiwitinname! Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.
Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.
Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme :P).
Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.
De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.
Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.
Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je caseïne (traag opneembaar) ook nog toevoegen.
SPOILER: Rust
Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.
Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.
Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)
Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.
SPOILER: Supplementatie
Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.
Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.
Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het een en ander. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.
Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo. :)
Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.
SPOILER: Vitamines en mineralen
"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.
Vitamines in grote hoeveelheden zoals Vitamine B en Vitamine C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ;) ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot Vitamine A en Vitamine D. Met vitamine A is overdosering snel mogelijk en gevaarlijk; Voor vitamine D zijn er steeds meer aanwijzingen dat suppletie (bij voorkeur in D3 vorm) de kans op allerlei ziekten en aandoeningen verkleint). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen. ZMA is hiervoor een veelgebruikt supplement.
Zeer uitgebreide info hierover: http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm
Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schema samengesteld: http://home.kpn.nl/geem0008//vitaminesmineralen.doc
SPOILER: Steroiden
Als iemand wilt gaan gebruiken doe dan de moeite jezelf goed in te lezen in de materie, het zijn namelijk medicijnen die je overgedoseerd gaat gebruiken ten behoeve van cosmetische doeleiden.
Hier op FOK is geen ruimte tot educatie op dit punt, ik raad iedereen dan ook aan in deze subsectie goed de sticky topics door te lezen. http://forum.dutchbodybuilding.com/f10/
Educate yourself before you medicate yourself!
SPOILER: Handige en informatieve linkjes
Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden. :P http://bodybuilding.pagina.nl
Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na. http://www.ifbb.com
Zeer groot en uitgebreid informatief forum: http://www.bodybuilding.com/forum
Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten! :7 http://forum.dutchbodybuilding.com
Deze mag niet ontbreken in dit rijtje. :) http://www.getbig.com
Specifieke voeding FAQ: http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm
Nog een voeding pagina: http://www.getbig.com/articles/bottom.htm
Site met oefeningen in animated .gif: http://exrx.net/Exercise.html
Uitleg type spiervezels: http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532
Vitamines en mineralen info: http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010
Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd: http://www.t-nation.com
SPOILER: Speciale Newb Guide
Inleiding
Speciaal voor de zomer registreren er een lading nieuwe leden op ons mooie informatieve forum genaamd Bodynet. Met grote regelmaat komen dezelfde vragen naar voren. Mensen die willen afslanken voor het aankomende strand seizoen, mensen die wat meer spiermassa willen voor die periode en meer. Zelden krijgen de oudere leden de indruk dat er moeite gestoken wordt in het leren van de "spelregels" van hun lichaam. Sticky topics die niet tot nauwelijks gelezen worden, af en toe vragen of wij kant en klare schema's kunnen leveren en meer zaken wat tot irritaties leiden. Zo heb ik steeds minder zin om te reageren omdat het antwoord al ontelbare keren verschaft is.
Hopelijk dat dit wat vragen beantwoord en dat men eens leest voordat ze topics openen met steeds dezelfde vragen. Vragen die ik hoop te beantwoorden zijn: -Vet verliezen hoe/wat -Kun je vet omzetten in spier? -Hoe krijg ik een 6-pack -Ik hoef geen benen te trainen want ik doe al aan een sport waarbij je veel rent. -Als vrouw moet ik toch anders trainen als een man? Ik wil niet groot en gespierd zijn. -Wat zijn supplementen en moet ik dit gebruiken? Welke kan ik gebruiken? -Anabole steroïden, het wondermiddel?
1. Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier?
Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier? Het antwoord is simpelweg "Nee".
1a. Spier Ieder mens heeft een vaste hoeveelheid spieren in het lichaam. Deze zijn aan het skelet verbonden via pezen. Door middel van krachttraining oefent men stress uit op de spier en beschadigd het. Na de training is het zaak om voldoende rust te nemen zodat de spieren kunnen rusten en zichzelf versterken. Doordat de spieren zichzelf versterken beschermen ze zich voor de stress die men heeft uitgeoefend op de spier. Om te zorgen dat de spier blijft ontwikkelen is het zaak om de stress prikkel telkens te vergroten en de spier te dwingen om zich te blijven ontwikkelen.
De stress prikkel is een variabele afhankelijk van "gewicht", "snelheid verplaatsing gewicht", "rust intervals", "hoeveelheid herhalingen/sets", "oefening". Om de spier te blijven stimuleren is het zaak om met die variabelen te blijven spelen zodat het weinig kans krijgt om te wennen. Zodra er gewenning optreed zal de spier minder snel ontwikkelen en krijg je te maken met de wet van verminderde meeropbrengst. Hoe langer je met dezelfde variabelen traint, des te minder de opbrengst. Hierom moet je proberen om de 5 weken of cyclussen grove veranderingen zien door te voeren in je manier van trainen.
Het gevolg zal wederom spierpijn zijn, maar spierpijn is geen indicator voor spiergroei. Spierpijn betekend een stimulans waar het lichaam niet op bedacht was. Kortom je hebt weer stress op een nieuwe manier toegediend waardoor er weer groei kan gaan plaatsvinden.
1b. Vet Vet heeft niks met spieren te maken. Omdat men verkeerd eet gaat het lichaam voeding opslaan in vet reserves. Dit zijn vetcellen die onder de huid zitten. Opslag van vet gebeurt in een vrij logisch patroon. De eerste vetcellen die gevuld raken zijn degene die het makkelijkst aan te boren zijn voor energie. Bij de meeste mensen zullen de buik, billen en dijen als eerst dikker worden. De buik is logisch in verband met orgaan bescherming tegen de kou. En dat zijn jammer genoeg ook de laatste plekken waar het vet zal verdwijnen. Plaatselijke vetverbranding is niet mogelijk.
Door een goed eetpatroon te hanteren zal het metabolisme gestimuleerd worden om te verbruiken wat er aangeleverd wordt qua voeding. Zodra het metabolisme optimaal werkt dient men een klein calorie tekort zien te creëren. Zodoende zal het kleine te kort aangevuld worden met energie uit de vetcellen. Hoe leger de vetcellen zullen zijn des te lager raakt je lichamelijke vet%.
Zodra het vet% laag genoeg is zullen de spieren steeds zichtbaarder worden voor het blote oog, en zo uiteindelijk ook de 6-pack. Sporten assisteert wel in het verhogen van je energieverbruik en je metabolisme zal ook in rust meer gaan verbranden. Hoe actiever de spieren zijn des te meer energie verbruiken ze. Hoe actiever ze zijn des te ontwikkelder zijn de spieren en zullen ze iets eerder door de hoeveelheid vet heen prikken om zich te laten zien. En zodoende krijgt men de strakke sensuele en atletische bouw. Zonder de spieren te versterken zul je er op den duur alleen maar uit zien als een kleinere ietwat minder mollige versie van jezelf.
2. Vet verliezen hoe/wat qua voeding?
Met de zomer in aankomst wilt iedereen strak in het lijf zitten. Dit is dus HET seizoen dat je op TellSell allerlei gimmicks voorbij ziet komen. Ab Circle Pro, Zumba Dance en weet ik wat nog meer. Mensen met brede glimlach die beweren dat de oude vertrouwde oefeningen oncomfortabel zijn of dat ze de spier in kwestie niet goed voelen werken. Iets wat niet vreemd is aangezien ze meestal de verkeerde oefeningen uitvoeren, maar dit weet het gemiddelde publiek niet. Die mensen geloven immers vaak nog dat veel cardio, enorm weinig eten op een crash dieet en plaatselijk vet verbranden The Way To Go is. Mythes die in spelen op de meeste mensen die een quick fix willen in plaats van hard werken en daadwerkelijk blijvende resultaten.
Veel mensen worden dik doordat zij te weinig eten. Dik worden is vaak geen kwestie van te veel eten, maar juist het tegenovergestelde. En om af te slanken dient er juist meer gegeten te worden. Dit is een tegenstrijdigheid voor iedereen die op hun gevoel afgaat, maar is het niet fijner om juist meer te mogen eten en af te vallen? Dit zou toch een stuk aantrekkelijker moeten klinken dan op al die diëten waar je bijna niks mag eten zoals Atkins, Montiac, Sonja Bakker en al die troep. Diëten die er voor zorgen dat je na afloop weer al het vet terug krijgt met nog wat extra's voor al je harde werk. Dat is masochisme ten top. Steeds vaker hoor je dat een lifestyle verandering nodig is en dat is waar. Helaas is het niet zo bedoeld dat je dus rest van je leven op een crashdieet moet gaan zitten wat we steeds vaker te zien krijgen. Dit lost het probleem van de "jojo" op, maar niet de andere gezondheidsproblematiek.
Al die crashdiëten zorgen voor nog meer problematiek dan alleen het extra vet wat je naderhand terug krijgt. De extra vet aanzet zorgt er voor dat je lichaam meer vetcellen zal gaan aanmaken om vet te kunnen opslaan. Dit zorgt er voor dat je op langer termijn problemen krijgt om een slank figuur te krijgen en te behouden. Je lichaam zal gewend zijn veel vet te bezitten en zal sneller vet gaan opslaan als je even niet op let. Daarnaast verzieken de crashdiëten je metabolisme wat er voor zorgt dat het lichaam minder kan verbranden dan wat men eet. Wat resulteert in nog meer vetaanzet. En nog leuker is hoe je insulineproductie in elkaar zal gaan storten met als resultaat dat je lichaam niet goed kan omgaan met koolhydraten en snel voedsel op slaat als vet. Op langer termijn kan dit insuline probleem er ook voor gaan zorgen dat er enorme pieken en dalen ontstaan waardoor men enorm moe wordt en het gevoel krijgt snoep nodig te hebben om een snelle energie rush te krijgen. En op den duur ontstaat zo een verslaving aan snoep en zit men met diabetes opgeschoteld.
Om goed en definitief vet te verliezen is er hard werk en discipline nodig. Dit schrikt de meeste mensen af, maar het is niet anders. Wil jij dat strakke sensuele lichaam? Of wil je die papperige huisvrouw op de tredmolen zien die er na 2-3 jaar nog steeds hetzelfde uit ziet en maar klaagt? Geloof me als ik zeg dat een half jaar hard werk voor de meeste mensen voldoende is om (top)vorm te geraken. Het is een zware sprint waarna het makkelijk is om dat fysiek vast te houden. Wil je er na een korte harde sprint van af zijn of wil je zoals die papzak op de tredmolen jaar in en jaar uit aanmodderen? Die papperige mensen zijn ideale sponsoren voor al die Health Centres die als onkruid overal uit de grond springen.
2a. Eetpatroon Waar iedereen het mee eens is dat voeding het belangrijkste aspect van afvallen is. Wat in je mond geraakt moet ook verbruikt worden. Alles wat niet verbruikt wordt is voor de vetcellen. Zoals eerder vermeld is het zo dat de meeste mensen dikker zijn omdat ze ondervoed zijn. Hoe kan men ondervoed raken in een maatschappij vol met winkels met voeding? Dat komt omdat de meeste mensen de verkeerde keuze maken in welke voeding ze naar binnen werken. Vaak wordt er gekozen voor voedsel dat vol zit met suikers en calorieën zonder bruikbare voedingsstoffen. Suikers die voor een insulinepiek zorgen en een vergrote kans voor vetopslag.
Er word de laatste tijd steeds meer commerciële aandacht besteed aan "Gezond" eten. Zo is er de reclame van een vrouw die crackers of iets eet terwijl de ander een ijsje neemt. In deze reclame worden al meteen een aantal zaken duidelijk. Mensen worden behandeld als domme geiten en dat is niet vreemd aangezien zij de kennis ontberen. Velen denken dat calorieën het enige is wat telt qua voeding. "Ja maar ik eet 1000kcal dus dat is goed". En daarnaast blijft het stereotype in leven gehouden dat "diëten" smakeloos en vies is. Ten eerste moet men niet letten op het aantal calorieën dat men eet, maar op de hoeveelheid voedingsstoffen zoals eiwitten, vetten en koolhydraten. Dan zal snel duidelijk worden dat koolhydraten bijna overal in verwerkt zitten, maar het lichaam kan die hoeveelheden niet verwerken met als resultaat meer kans op vet. En dit staat ook aan de grond van de toename qua diabetespatiënten in de Westerse wereld.
Dus nu beloof ik dat het mogelijk is om meer te eten...en lekker terwijl er vet verbrand wordt. De kant die de gemiddelde mens niet aanspreekt is de striktheid en het harde werken. Zodra de resultaten zich zullen tonen zal dit vanzelf motivatie zijn om door te gaan. Het begint allemaal bij het bewuster worden van de voeding die er gegeten wordt. Neem de tijd om de labels te lezen van producten en na een tijdje weet je vanzelf wat wel en niet in de boodschappen kar te gooien.
De eerste stap die genomen moet worden is het achterhalen van de hoeveelheid kcal je lichaam als onderhoud heeft. Zo is er het BMR (=Basal Metabolic Rate) wat staat voor de hoeveelheid calorieën je lichaam verbruikt zonder dat je ook maar iets doet. Vervolgens voeg je een bepaalde hoeveelheid calorieën toe voor de dagelijkse activiteiten/sport. En zodoende kom je dan uit op wat je calorie onderhoud is. Oftewel de hoeveelheid calorieën die je kan eten terwijl je gewicht in homeostasis verblijft. Hiervoor kan de bijgeleverde webpagina assisteren. (Calories Per Day Calculator - Basal Metabolic Rate)
Zodra je weet wat je kcal onderhoud is wordt het tijd om deze te verdelen over de voedingsstoffen. Je lichaam heeft immers bruikbare voeding nodig en als het goed gedaan wordt zal je lichaam voller zitten van 3000 calorieën echte voeding ipv 5000 kcal aan snoep e.d. Omdat de meeste mensen in de periode rondom de zomer willen afslanken is het de bedoeling een calorie tekort te creëren. Neem het berekende onderhoud en haal er 500 kcal van af welk zal dienen als het tekort. Dit kleine beetje is al voldoende om vet te kunnen verliezen en toch je metabolisme op gang te houden zodat het lichaam vet blijft verbranden.
Je nieuwe kcal moet gezien worden als het budget wat je te besteden hebt aan voeding. En nu hebben we een klein lijstje nodig om de volgende gegevens te berekenen: -Eiwitten 4kcal per 1gram -Koolhydraten 4kcal per 1gram -Alcohol 7kcal per 1gram -Vetten 9kcal per 1 gram
Door veel individuen wordt nog steeds beweerd dat een bepaald percentage qua verdeling het beste is. Dit is niet waar aangezien er meer bij komt kijken als het aankomt op verdelen van voedingsstoffen. Iemand met een hoog lichamelijk vet percentage moet koolhydraten/suikers zoveel mogelijk zien te ontwijken. Dit heeft te maken met het eerder vermeld insuline verhaal. Als je dik bent kan je lichaam slechter met koolhydraten overweg en zul je dikker worden. Dit betekend dat je moet werken om je koolhydraten te verdienen. Ter compensatie moeten de andere voedingsstoffen omhoog.
Iedereen die beweert op gevoel te kunnen eten en naar het lichaam te luisteren die weet niet waar die het over heeft. Als je echt naar je lichaam kon luisteren zat je nu niet in dit schuitje.
Eiwitten We beginnen door ons lichamelijk gewicht per kilogrammen te nemen en vermenigvuldigen dit met 2,5 of 3. Dat is het aantal gram dat er minimaal per dag gegeten moet worden aan eiwitten. Er gaan nog steeds mythen rond, voornamelijk in de medische wereld, dat veel eiwitten slecht voor het lichaam is. Het is waar dat het innemen van veel eiwitten voor een iets hogere belasting op de nieren laat vallen. Dit is op te lossen door dagelijks 2-3L vloeistof (liefst water/thee) te drinken om het lichaam gehydrateerd te houden en bijkomstige afvalstoffen tijdelijk af te vloeien. Daarnaast gaan we er van uit dat de mensen die dit lezen ook sportief bezig zullen zijn naast dit eetpatroon. Zodoende is het eiwit nodig voor spierherstel. Bij maaltijden bestaande uit eiwitten/vetten zal het vet er voor zorgen dat het eiwit trager opgenomen zal worden door het lichaam waardoor men langer een verzadigd gevoel blijft houden. Eiwitten slecht voor de nieren?
Eiwitten bestaan uit Aminozuren. Dit is de basis en er zijn 20 in totaal waarvan 3 essentieel zijn. Aan deze essentiële aminozuren komen we dagelijks, maar om een compleet amino profiel te verkrijgen is het verstandig om te variëren in de eiwit producten die er gegeten worden. De Aminozuren zorgen voor spierherstel en o.a. leucine assisteert in vetverbranding.
Wat zijn goede eiwitbronnen om uit te kiezen: Vlees (behalve dat van een varken), Vis, eiwit van eieren, magere zuivel producten, Soja producten.
Vetten Zodra de eiwitten qua kcal budget besteed zijn is het tijd om naar de vetten te kijken. Veel mensen denken dat je vet wordt zodra er vet gegeten wordt. Dit is niet helemaal waar. Er is namelijk onderscheid in het vet. Zo zijn er Transvetten (voornamelijk gefrituurd), Verzadigd Vet (Ham, slagroom etc.) en Onverzadigd vet (noten/vissen). Wat we in het eetpatroon willen stoppen is zo'n 60gram onverzadigd vet per dag. Dit betekend dat men ongezoute noten zoals cashew door hun rijst kan gooien of wat walnoten tussendoor. Deze onverzadigde vetten zorgen er voor dat je testosteron productie wat hoger komt te liggen. Dit hormoon heeft invloed op je algehele gezondheid, metabolisme, vetverbranding, spier herstel/behoud en meer positieve aspecten. Het is dus duidelijk dat een kleine hoeveelheid dagelijks nodig is. 60gr per dag wordt gezien als het minimale en schroom niet om rond de 90-100gr per dag te gaan zitten mocht dit nodig zijn. Daarnaast behoord het eigeel van een ei ook tot de goede vetten. Vaak wordt er nog steeds vast gehouden aan de mythe dat dit slecht voor je is omdat het cholesterolverhogend is. Het feit is dat er twee typen Cholesterol bestaan genaamd HDL en LDL waarbij de ene goed is en de ander slecht voor je gezondheid. Eigeel verhoogd de goede soort wat er voor zorgt dat het niet vreemd is om sommige mensen 4-5 eieren per dag te zien eten.
Wat zijn goede Onverzadigde Vetten om uit te kiezen: Ongezouten noten zoals walnoten, cashew, pinda's, macadamias. Avocado's, vet van een vis zoals de Zalm, pindakaas, beef jerky.
Koolhydraten Als alles goed is gegaan is er al een groot deel van het kcal budget besteed en blijft er nog een beetje over. Deze besteden we aan koolhydraten. Zoals er onderscheid is tussen de soorten eiwitten en vetten zo ook is er een onderscheid tussen koolhydraten. Heel simpel gezegd is er een Simpele en Complexe variant. Simpele koolhydraten zijn suikers, fruit e.d. welk snel opgenomen worden en vaak voor onnodige insuline pieken zorgen. De complexe koolhydraten zijn volkorenproducten, rijst etc.
Zoals gezegd is het belangrijk om je koolhydraat inname te beperken als je wilt afslanken. Je moet genoeg hebben om lang en intensief te kunnen sporten en de dag door te komen zonder hoofdpijn/duizeligheid. Het is van belang om je koolhydraten in de afslank fase voornamelijk uit complexe koolhydraten te laten bestaan. Denk aan veel groene groenten zoals selderij, spinazie, sperziebonen, bloemkool. Ze zitten vol met vitaminen waardoor fruit met hun snelle suikers niet gegeten hoeven te worden. Daarnaast zorgen deze groenten dat je een verzadigd gevoel heb en de vezels assisteren in een betere stoelgang en zijn goed voor de verbranding van vet in het algemeen.
Overige koolhydraatbronnen zijn volkoren producten. Denk bij volkoren brood niet aan bruin brood. Tegenwoordig heeft brood allerlei toevoegen waardoor ook wit brood volkoren kan zijn. Lees de etiketten om te zien of er sprake is van een volkoren product. Havermout, brinta, rijst, volkoren pasta, kleine zoete aardappeltjes zijn allen goede alternatieven. Neem geen muesli tenzij dit naturel is aangezien er wederom suikers aan toegevoegd zijn. Dat geld ook voor liga's en andere troep "koekjes". Beleg op brood moet er ook uitgekeken worden aangezien overal suikers in zit. Vleeswaren en pindakaas zijn de betere keuzes.
Rauwkost valt ook onder groenten zoals Tomaten, komkommer, sla. Deze moeten in eerste instantie genegeerd worden. Zij bestaan uit water met anti-oxidanten en mineralen. In veel traditionele crashdiëten waren zij de basis van het eetpatroon aangezien ze een verzadigd gevoel geven. Helaas geven ze qua voedingsstoffen niks bruikbaars. Gebruik de rauwkost dus alleen als opvulling/tussendoortje als de rest van het eetpatroon al opgezet is. Mocht er dan tussendoor een hongergevoel ontstaan eet dan wat rauwkost om het hongergevoel te onderdrukken. Daarnaast is het als opvulling wel leuk om het avondmaal wat meer kleur te geven mocht dit nodig zijn.
Zoals gezegd is het nemen van fruit tijdens de afslank periode niet aan te raden. Vitaminen worden al geleverd door de variatie qua groenten. Het nemen van fruit welk een hogere insuline piek bezorgd is dus niet aan te bevelen.
Wat zijn goede Koolhydraten om uit te kiezen: Volkoren producten, brinta, havermout, rijst, kleine zoete aardappeltjes
Voedingsschema Als het goed is staat er nu op een papiertje of digitaal hoeveel kcal je elke dag moet eten en de verdeling qua grammen per macro voedingsstof. Hoe je het verdeeld over de dag is geheel aan jouw en hoe strikt je wilt zijn. Het belangrijkste is dat je die hoeveelheid macronutriënten per dag eet. Mocht je iemand zijn die beweerd niet veel te kunnen eten... NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Al ga je over je nek dat maakt niet uit. De maag moet uit zetten zodat het gewend raakt aan de hoeveelheid voeding. Als je steeds te weinig eet zal de maag niet oprekken en wennen.
Als je het strikter aan wilt pakken is het verstandig om de maaltijden te verdelen over meerdere eetmomenten. Het voordeel is dat je zo een wat geleidelijke insuline afgifte creëert. Met Intermittent Fasting is aangetoond dat dit niet al te interessant is. Wat wel interessant is voor de meeste mensen is dat meerdere eetmomenten er voor zorgt dat er minder kans op vergrijpen aan snoep aanwezig is. Ook voor mensen die niet in staat zijn grote maaltijden te eten is het makkelijker om meerdere kleine maaltijden te eten. Let wel op dat er ook echt een maaltijd gegeten wordt. 1 snee brood, 1 stuk fruit (lees nog eens terug, want je hebt niet opgelet als je dit eet) is GEEN maaltijd.
Het verdelen van de maaltijden dient als volgt te zijn. Neem een eiwit/onverzadigd vet of eiwit/koolhydraat als maaltijd. Dit betekend bijvoorbeeld: 07:00 Ontbijt een pap van brinta met melk zonder suikers. Voeg eventueel klein beetje honing of kaneel toe voor smaak. 10:00 eet een omelet van 4-5 eieren. 12:00 wat vlees met groenten. 15:00 een lekkere vette vis 18:00 avondmaal van vlees met groenten en rest van koolhydraten aan aardappeltjes 21:00 een bak magere kwark met eventueel wat honing/kaneel voor smaak Het dag totaal dient dan overeen te komen met de macro voedingsstoffen.
Voor iedereen die zegt niet te kunnen eten in de ochtend geld hetzelfde als voor de mensen die denken niet veel te kunnen eten....NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Ontbijt is gewoon belangrijk. Het zorgt dat je verbrandingsfabriek weer snel aanspringt.
Het kost tijd en moeite om te puzzelen, maar je leert er van. Je hoeft geen geld aan diëtisten uit te geven en leert zelf de basis om bewust met voeding om te gaan en je lichaam.
Voorbeeld Ik weeg 90kg en mijn kcal onderhoud is 3000kcal. Om af te slanken haal ik er 500 vanaf en kom uit op 2500kcal als me dagelijks budget. 90kg lichaamsgewicht x 3gram = 270gr eiwitten. 225gr eiwitten x 4kcal = 1080kcal van me budget. 100gr onverzadigd vet x 9kcal = 900kcal van het budget. 1080kcal + 900 kcal = 1980kcal verbruikt. Er is nog 1020kcal om te besteden. 1020kcal / 4kcal = 255gr koolhydraten.
De reden dat ik voor de hoge uiteinden heb gekozen voor eiwitten en 100gr onverzadigd vet is omdat we anders bij de 345gr koolhydraten uit kwamen. Voor iemand die dik is zou dat te veel koolhydraten zijn. Met 255gr koolhydraten kan je nog uitermate goed functioneren en intensief sporten. Grote hoeveelheid vetten/eiwitten zorgt er voor dat spiermassa behouden wordt en vetverbranding verhoogd.
Voor iemand die lager zit qua kcal budget is het verstandig om de eiwitten en onverzadigd vetten te verlagen tot het minimale van x2.5 voor eiwitten en 60gr voor vetten.
Tips Veel kruiden en sausen uit potten zijn doordrenkt met toevoegingen die alles behalve goed zijn. In plaats van kant en klare saus over volkoren pasta te doen is het beter om zelf tomatensaus te maken. Of experimenteer door een saus te maken van gekruide zalm in knoflook saus.
Experimenteer met oma's kruiden kastje en herontdek nieuwe smaken.
Doe boodschappen voor de gehele week. Koop alleen dat wat op je lijstje staat en niks anders. Zorg ook dat je wat gegeten hebt voor je boodschappen doet. Zo wordt je minder verleid om snoep e.d. te kopen.
Variatie in maaltijden is belangrijk, maar probeer er wel een zekere eenheid in te hebben. Veel maaltijden die hetzelfde zijn kun je dan vooruit klaar maken in invriezen. Dit scheelt tijd door de weeks. Denk aan gegrilde vis, rijst maaltijden, aardappel maaltijden e.d.
3. Vet verliezen hoe/wat qua sporten? Veel mensen die voor de zomer lid worden hebben geen ervaring met trainen of zijn al lange tijd niet meer in de sportschool geweest. In beide gevallen is het zaak om de eerste 4-6 weken te gebruiken om het lichaam voor te bereiden. Laat het wennen aan de bewegingen terwijl de gewichten langzaam verhoogd worden. De eerste paar weken is het belangrijk niet voluit te gaan qua herhalingen en gewicht. Het Centraal Zenuwstelsel en de pezen moeten voorbereid worden om zodoende blessures te verminderen en het lichamelijk herstellend vermogen te verbeteren. Wat men vaak vergeet is dat het aansturen van de spier gebeurd via het zenuwstelsel welk de peesaanhechtingen op het skelet een signaal stuurt zodat de spier gaat samentrekken. Als het zenuwstelsel en de pezen niet goed kunnen functioneren en herstellen zullen de spieren niet optimaal kunnen samentrekken en ontwikkelen.
Maak gebruik van het Beginners Schema (Algemene informatie over training + beginnerschema!). Na 4-5 weken kan er elke kant op gegaan worden qua trainingstechnieken en methoden. Een Push/Pull of Upper Body/Lower Body split schema's zijn erg populair. Iedereen die vet wilt verliezen en meer spiermassa wilt ontwikkelen is het zaak om schema's te hanteren die bestaan uit voornamelijk compound oefeningen. Dit zijn samengestelde oefeningen waarbij zoveel mogelijk spieren gebruikt worden. Hoe meer spieren er geactiveerd zijn hoe meer er qua energie verbruikt wordt. En zoals in het begin uitgelegd kan er met een calorietekort sneller gebruik gemaakt worden van vetreserves. Daarnaast zorgen compound oefeningen dat het lichaam meer anabole hormonen loslaat in het lichaam waardoor er meer groei en ontwikkeling plaats kan vinden. Dit is waarom iedereen zijn benen en grote spiergroepen als eerste moet trainen voordat de kleinere spiergroepen aangesproken worden. Er is een verschil tussen spieren aanspreken met voetbal en squatten dus verzin geen smoesjes dat je geen benen hoeft te trainen. Wil je grote spierballen dan moet je ook de benen trainen. Ze maken de helft van je lichaam en beeld eens in aan de anabole hormonen die ze vrij kunnen maken zodat de rest van je spieren kunnen groeien.
Is het mogelijk om spiermassa te ontwikkelen terwijl je vet probeert te verliezen? Bij beginnende sporters is dit mogelijk zolang ze veel compound oefeningen hanteren en niet alleen wat Bicep Curls en Bench Presses doen. Als de sporter in een verder stadia komt zal dit steeds moeilijker worden tot het punt van onmogelijk. Dan is het een kunst om vet te verliezen met zo min mogelijk spiermassa verlies.
Om te groeien moet er elke training alles gegeven worden tot je niet meer verder kan. Doe de herhaling zelf zonder spotters en doe ze zo correct mogelijk zonder met je lichaam te zwaaien om dat gewicht te verplaatsen. Gebruik de spier en voel die spier werken. Het is beter licht gewicht te hanteren en dat je de spier voelt dan dat je zwaar neemt en met je lichaam zwaait in plaats van de spier voelen werken. Je bent niet stoer en houdt alleen jezelf voor de gek. Train slim, train gericht en zorg voor voldoende rust.
3a 6pack Iedereen wil die strakke afgetrainde buik op het strand tonen. En in de meeste sportschema's zie je dit terugkomen. Na elke sessie moeten er buikspieroefeningen gedaan worden. Voor het gemak vergeet men dat de buikspieren hetzelfde zijn als elke andere spier. Om te groeien moet het rusten en om het te laten zien moet je vetpercentage minder worden door een goed eetpatroon te hanteren. Daarnaast worden buikspieren getraind tot het overkill is. In een goed schema met voldoende compound oefeningen pak je de buikspieren al mee en zijn de lading crunches aan het eind overbodig.
De buikspieren zijn onderdeel van je Core. Dit moet je zien als een gordel van spieren rondom je middel die de organen beschermen en het lichaam stabiliseren. Train je te veel buikspieren en te weinig onderrug dan gaat je pelvis naar voren hellen en krijg je een kromme houding en later lichamelijk problemen. In een schema met voldoende compound oefeningen gebruik je de core intensief. Denk aan oefeningen zoals de Squat en Deadlift, Bent Over Row en geloof het of niet maar je hebt het ook nodig om beter te kunnen bankdrukken.
Door een goed schema op te stellen met voldoende compounds is het overbodig om op het eind nog enorm veel buikspier oefeningen te doen. Voeg 1 buikspier oefening toe 3x in de week. Denk aan oefeningen zoals de Plank Hold, Side Plank Hold en Hanging Leg Raise. Deze oefeningen pakken de hele core aan inclusief de buikspieren. Door het verwijderen van crunches en sit-ups worden ook veel problemen ontweken. Er is namelijk bijna niemand die een correcte uitvoering hanteert van die oefeningen ondanks dat ze vermoeden van wel. En dankzij die slechte uitvoeringen kunnen ze hun buikspieren niet eens gericht trainen en verspillen zo hun tijd en energie.
Voor de rest is het tonen van de buikspieren op het strand puur afhankelijk van hoe je in de keuken presteert qua voeding. Buikspieren zie je immers pas bij een lager vet percentage.
3b Cardio "Cardio is de sleutel tot een strak lichaam" is een stelling die vaak voorbij komt en eentje waar ik het absoluut niet mee eens ben. Het doel is het legen van je vetcellen door een klein calorie tekort te creëren. Toch sluit ik het gebruik van cardio niet geheel uit, want als het correct gehanteerd wordt kan het erg nuttig zijn.
Ik adviseer een stappenplan waarin men eerst hun eetpatroon op orde brengt en vervolgens hun krachttraining. Het zou mogelijk moeten zijn om al af te vallen zonder het gebruik van cardio apparaten. De spieren worden door krachttraining gebruikt zodat er meer kcal verbruikt wordt zowel tijdens het sporten zelf als in rust buiten de sportschool. Zolang de rust intervals tussen sets niet langer dan 45 seconden duurt is de sporter alsnog cardiovasculair bezig om vet te verbranden. Als er geen vet vermindering plaatsvindt dan moet er gekeken worden naar het eetpatroon en/of sportpatroon. Eet men nog niet netjes genoeg of sport men niet intensief genoeg zijn vragen die beantwoord moeten worden.
Zodra het eten en sporten op orde is wordt moet hier gebruik van gemaakt worden. Op den duur komt men een plateau tegen dat het verlies van vet trager wordt. Dan is het taak om 2-3x in de week, wanneer er geen krachttraining plaats vindt, HIIT cardio toe te voegen. Dit is High Intensity Interval Training op een fiets of rennen. Je maakt gebruik van intervallen afwisselend tussen lopen, joggen en voluit sprinten. Begin met een interval ratio dat je met moeite kunt volhouden voor 20 minuten en bouw de intervals af tot 20-30 sec per stuk. Dit zorgt er voor dat je verbranding en energie verbruik door het dak schiet, je conditie sterk verbeterd en ook je rustverbranding gaat omhoog. Daarnaast zorgt de intensiteit van de intervals voor minder kans op spierafbraak.
Als het verlies van vet weer vertraagd is het tijd om duur cardio toe te voegen in de ochtenden voor het werk. Zodra je wakker bent is het best om even wat snelle eiwitten tot je te nemen en te cardio'en. 45-60minuten cardio op lage intensiteit. Er wordt gesproken over een bepaalde hartslag welk het optimale verbrandingszone is. Dit is incorrect. Zorg dat je net niet in staat bent een gesprek te voeren, maar nog niet staat te hijgen. Daarnaast is er sprake van de Vox2-conditie. Je lichaam stuurt zuurstof naar de spieren om hun werk te doen. Als het lichaam een bepaalde beweging niet efficiënt neurologisch kan uitvoeren zullen de spieren verkwistend met de zuurstof omspringen en krijg je de indruk een slechte conditie te hebben. Hoe vaker je het doet hoe efficiënter de spier met de zuurstof omgaat en krijg je de indruk een betere conditie te hebben. Helaas is dat alleen van toepassing op die beweging en is het dus zaak om regelmatig af te wisselen tussen hardlopen, fietsen en roeien qua cardio vorm.
De reden dat ik dit stappen plan hanteer is zodat er altijd nog een moker beschikbaar is voor als de vetverbranding stil valt. Het is niet slim al je middelen in te zetten vanaf het begin. Je gaat er niet sneller door verbranden en op den duur heb je niks meer om de verbranding op gang te krijgen.
3c Thuis trainers Dat je thuis traint is geen excuus. Je kan nog steeds gebruik maken van een goed eetpatroon en cardio. Koop een Gymboss en stel deze in qua intervals. Vervolgens kun je buiten rennen of fietsen qua cardio. Qua sport moet er wel even inventief gedaan worden. Zo kan een auto geduwd worden als cardio en total body workout. Opdrukken, optrekken...
4. Telt dit ook allemaal voor de vrouw? Vrouwen zijn vermoeiend. Helemaal als het gaat om hun uiterlijk met de smoesjes van "probleem gebieden" genaamd buik/billen/dijen. Dat zijn geen probleem gebieden aangezien de man daar ook last van heeft. Het probleem is dat veel vrouwen bang zijn zwaar en correct te trainen. Ze zijn bang om te zweten en moe te worden. Ze denken uren bezig te moeten zijn terwijl 3x in de week 60mins voldoende is. Ze denken meteen heel breed te worden terwijl een vrouw te weinig testosteron aan maakt om gespierd te worden. Kortom ze zoeken allemaal naar smoesjes om maar niet met de neus op de feiten gedrukt te worden. Maar ja veel mannen die ontkennen dik te zijn doen dat ook. Nee, deze individuen zitten liever op een apparaat met een te licht gewicht 20-40 herhalingen te doen terwijl ze een maandblad lezen. Of ze zitten op een cardio toestel te kleppen met de buurvrouw. Tja zo krijg je geen resultaten.
Een vrouw die resultaat wilt dient net als een man te trainen en de grote compound oefeningen te doen. Oefeningen zoals de Squat en Deadlift die de "probleem gebieden" uitermate geweldig aanspreken. Die twee oefeningen alleen al doen meer dan ab- en adductoren die al die idiote fitness centres voorschrijven. Squat en Deadlift verstevigen de beenspieren, kontspieren, buikspieren en rug spieren.
Dus moet een vrouw zoals een man trainen...JA! Ze zal niet snel super gespierd zijn, ze zal er hoogstens strak in het vel uit gaan zien.
5. Supplementen Het woord supplementen zegt het zelf al. Het is een aanvulling, maar op wat? Een aanvulling op je eet patroon. Verscheidene mensen doen nog steeds alsof het gebruik van supplementen iets slechts is. Kreten zoals "Ik train naturel en gebruik geen whey poeders en zo" alsof het slecht en anabolen steroïden zijn waardoor je heel groot en breed wordt. Dit is de grootste onzin die er bestaat. Alles wat er in die supplementen zit is natuurlijk en de meeste werken niet eens. Daarnaast kun je van alles gebruiken, maar tenzij je voeding en training niet op orde is zul je er niks aan hebben.
Op het moment zijn er veel producenten en nog veel meer producten. Hierdoor weten de meeste mensen niet wat ze moeten hebben. Toch is er een basis qua supplementen die elk respecterend sporter gebruikt. -Multivitaminen & Mineralen. Een sporter heeft meer behoefte aan vitaminen en mineralen voor herstel en prestaties -Visolie capsules. Omdat er gevarieerd gegeten dient te worden is het niet mogelijk om alle vetten via vis binnen te krijgen elke dag. Daarom neemt een sporter ter aanvulling visolie capsules. Betere cholesterol, hormonale huishouding en nog veel meer. Vaak wordt de dagelijks aanbevolen hoeveelheid ernstig overschreden. 1-2 capsules doet niks, dus een stuk of 12-15 per dag is niet vreemd bij een sporter. -Whey Proteïne. Dit is waar de mensen al snel vreemd van gaan kijken. Eerder hadden we het over eiwitten en aminozuren in het kort. Proteïne is een ander woord voor eiwitten en in deze poeders zitten alle aminozuren die een sporter nodig heeft. Daarnaast zijn er vele studies die er voor zorgen dat ze vetverlies bevorderen. Is het zo dat je opeens vet wordt als je plots stopt met proteïne shakes? Absoluut niet dan is onzin van de bovenste plank. Zoals eerder aangetoond staan vet en spier los van elkaar. Als je weer vet wordt heb je het aan je eigen geklungel te danken. -Biergist tabletten. Dit is geen vaste in de basis, maar mocht iemand problemen met zijn insuline hebben dan kan dit assisteren.
Verdere supplementen zijn niet nodig voor de beginnende sporter en degene die zich klaar wil stomen voor de zomer. Mocht er behoefte zijn voor een creatine neem dan een Monohydraat en volg de etiketten.
6. Anabole Steroïden We leven in een samenleving met allerlei "rolmodellen". Mensen met een fysiek wat zogenaamd het ideaal fysiek is en waar iedereen aan moet voldoen. Pubers zijn erg gemakkelijk te beïnvloeden en dus is het niet vreemd dat er genoeg zijn die even een pilletje gebruiken om in shape te geraken. Ze weten niet waar ze aan beginnen, hebben geen voedingspatroon, geen sport patroon wat ook maar ergens op slaat. Als je daadwerkelijke steroïde in verdiept en een dealer vind die te vertrouwen is kan er weinig fout gaan. Maar ja daar ligt ook meteen het probleem. Waar vindt je iemand die te vertrouwen is? Het kost tijd. Want voor hetzelfde geld vindt je namaak spul wat gewoon niet werkt en dus betaal je veel terwijl je niks krijgt. Of erger nog... op een sportschool kopen via iemand die je een slechte beginners kuur aanraad puur omdat hij van zijn spul af moet. En als jij dan iemand bent die zich niet genoeg in de materie heeft verdiept ga je tegen problemen aan lopen. Het gebeurd heel vaak dat er niet over een na-kuur nagedacht wordt...of een Off periode zodat je lichaam zich weer kan herstellen na al die stress. Of zie je samenstellingen voorbij komen waarvan je al ziet aankomen dat de oestrogenen bij die persoon door het dak zullen gaan...tja krijg je acne en kans op gyno.
Tegen de beginners en gasten die voor de zomer in vorm willen raken: Blijf gewoon van de anabolen af. Je hebt er niks te zoeken dwaas. Je bent jong en hebt van nature al een enorme testosteronpiek omdat je midden in de puberteit zit. Gebruik die testosteron maar met een goed eet en sport patroon en je behaald meer dan met een halfslachtige inzet en wat AS.
Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.
Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.
Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is! :P
Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like weed!
SPOILER: FAQ
- Ik wil beginnen: hoe vind ik een goede sportschool? Let erop dat er een squat rack (niet alleen een Smith Machine), dumbbells tot minimaal 30kg (gevordenen hebben meer nodig) en losse barbells aanwezig zijn.
- Jullie zeggen dat ik ook moet squatten, bankdrukken en deadliften, maar bij mij op de sportschool kan/mag dat niet. Zeg je abonnement op en zoek een andere sportschool.
- Ik wil graag sneller sterker en breder worden: wat moet ik doen? Allereerst: leest de OP goed en helemaal door. Verder: post je eet- en trainingsschema, dan kunnen de ervaren mensen hier je persoonlijk advies geven.
SPOILER: Ter afsluiting nog een aantal foto's van de top 3 van de Mr. Olympia 2011
1.1 Phil Heath attachment.php?aid=1244
1.2 Jay Cutler SuWKk.jpg
1.3 Kai Greene Un9eo.jpg
En 2 van (volgens kenners ;) ) de beste bodybuilder aller tijden; Arnold Schwarzenegger.
m7.jpg
m8.jpg
vo97bs.jpg
* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. :), na nog eens 2 jaar heeft CarbonC een kleine revisie/uitbreiding/update doorgevoerd. In 2011 heeft Yuri_Boyka de OP onderverdeeld in spoilers.
De OP staat hier
Awesome_dinsdag 30 juli 2013 @ 17:53
arnold-conquer-1024x640.jpg
StraatSoldaatdinsdag 30 juli 2013 @ 17:56
Snap wel dat mensen aan kuren verslaafd raken. Zit pas in dag 9 en ben letterlijk groter,sterker en sneller.

Alle oefeningen met minstens 5kg erbij en ik roei nu 500m in 1:30 terwijl ik er eerst nog 2:10 over deed
jemappellefrikandelledinsdag 30 juli 2013 @ 17:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 17:56 schreef StraatSoldaat het volgende:
Snap wel dat mensen aan kuren verslaafd raken. Zit pas in dag 9 en ben letterlijk groter,sterker en sneller.

Alle oefeningen met minstens 5kg erbij en ik roei nu 500m in 1:30 terwijl ik er eerst nog 2:10 over deed
:')
StraatSoldaatdinsdag 30 juli 2013 @ 18:02
quote:
Donder op naar ONZ jij lift niet eens
kaasplankjedinsdag 30 juli 2013 @ 18:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 17:56 schreef StraatSoldaat het volgende:
Snap wel dat mensen aan kuren verslaafd raken. Zit pas in dag 9 en ben letterlijk groter,sterker en sneller.

Alle oefeningen met minstens 5kg erbij en ik roei nu 500m in 1:30 terwijl ik er eerst nog 2:10 over deed
Heb je nog ergens last van of louter een positieve ervaring tot nu toe?
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 18:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:03 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Heb je nog ergens last van of leuter een positieve ervaring tot nu toe?
:o :(
J03llVdinsdag 30 juli 2013 @ 18:05
Yoo,

Heb nu 2 dagen de "echte" sportschool uitgeprobeerd nadat ik op school af en toe een paar workouts deed.

Ik snap dat heel het lichaam getraind moet worden en dat doe ik dus ook. Echter wil ik een apart schema voor mijn biceps, triceps en schouders. Wat ik voor mijn biceps doe: Incline dumbbell, bar curls, dumbell curls, hammer curls.

Voor mijn triceps doe ik, machine pulls, met de V-Bar en de oefening waarbij je triceps achter je rug houdt en je onderarmen naar boven werkt. Dit doe je zittend. Verder weet ik niet echt goede oefeningen om mijn triceps te belasten. Dipping werkt nog niet echt voor mij aangezien ik nog een beginneling ben

Zelfde geldt voor mijn schouders, ik doe Shoulder presses maar verder weet ik niet echt wat ik moet doen.

Iemand die hulp aanbiedt :D?

Sorry als dit al meermalen gevraagd is..


Heb nu wel spierpijn in mijn armen en kan ze niet strekken :') En dat na pas 2 dagen :')

JV
Banaanensuikerdinsdag 30 juli 2013 @ 18:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 17:48 schreef J03llV het volgende:

[..]

Ook wel Dumbbell rowing genoemd.. toch..?
Nee.
Dumbbell bentover row:
J03llVdinsdag 30 juli 2013 @ 18:07
Aha dat is de juiste benaming :P
StraatSoldaatdinsdag 30 juli 2013 @ 18:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:03 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Heb je nog ergens last van of louter een positieve ervaring tot nu toe?
Sides komen pas later maar tot nu toe niks.

Geen plofkop, geen acne en geen gyno
DKaprilliadinsdag 30 juli 2013 @ 18:16
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 17:53 schreef Awesome_ het volgende:
[ afbeelding ]
Mooi man
no1uknowdinsdag 30 juli 2013 @ 18:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:05 schreef J03llV het volgende:
Yoo,

Heb nu 2 dagen de "echte" sportschool uitgeprobeerd nadat ik op school af en toe een paar workouts deed.

Ik snap dat heel het lichaam getraind moet worden en dat doe ik dus ook. Echter wil ik een apart schema voor mijn biceps, triceps en schouders. Wat ik voor mijn biceps doe: Incline dumbbell, bar curls, dumbell curls, hammer curls.

Voor mijn triceps doe ik, machine pulls, met de V-Bar en de oefening waarbij je triceps achter je rug houdt en je onderarmen naar boven werkt. Dit doe je zittend. Verder weet ik niet echt goede oefeningen om mijn triceps te belasten. Dipping werkt nog niet echt voor mij aangezien ik nog een beginneling ben

Zelfde geldt voor mijn schouders, ik doe Shoulder presses maar verder weet ik niet echt wat ik moet doen.

Iemand die hulp aanbiedt :D?

Sorry als dit al meermalen gevraagd is..

Heb nu wel spierpijn in mijn armen en kan ze niet strekken :') En dat na pas 2 dagen :')

JV
SPOILER
beach-boy4.jpg
tevens zou ik met Starting Strenght beginnen
StraatSoldaatdinsdag 30 juli 2013 @ 18:21
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
J03llVdinsdag 30 juli 2013 @ 18:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:21 schreef StraatSoldaat het volgende:
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
3 platen van 1.5 kg? :')
SwJdinsdag 30 juli 2013 @ 18:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 15:47 schreef Snakey het volgende:
Susteren heeft al eens uitgelegd dat hij geen vlees eet om geen beestenlijkjes te eten.

Wat een ander daar ook van vindt, dat moet hij zelf weten. Het lijkt me interessanter om te weten hoe vega's goed gainen ipv ze proberen te corneren alsof ze fout zijn ofzo.
Mijn gemiddeld voedingsschema:

Ontbijt
60 gr muesli
60 gr havermout
15 gr lijnzaad
250 ml yoghurt
200 ml melk
2 hele eieren

Pre-workout
2 sneetjes met appelstroop
1 banaan

Post-workout
Whey-shake met dextrose

Lunch
120 gr linzen
125 gr bonen
80 gr quinoa of 60 gr rijst

Tussendoor
2 sneetjes met pindakaas
2 sneetjes met kaas
2 hele eieren
200 ml melk

Diner
100 gr rijst/pasta/couscous/quinoa/risotto
veel groenten
evt tempeh

Laatste maaltijd
500 gr kwark

De afgelopen 5 weken ben ik 2,7 kg vvm bijgekomen.
Bossmuisdinsdag 30 juli 2013 @ 18:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:43 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Mijn gemiddeld voedingsschema:

Ontbijt
60 gr muesli
60 gr havermout
15 gr lijnzaad
250 ml yoghurt
200 ml melk
2 hele eieren

Pre-workout
2 sneetjes met appelstroop
1 banaan

Post-workout
Whey-shake met dextrose

Lunch
120 gr linzen
125 gr bonen
80 gr quinoa of 60 gr rijst

Tussendoor
2 sneetjes met pindakaas
2 sneetjes met kaas
2 hele eieren
200 ml melk

Diner
100 gr rijst/pasta/couscous/quinoa/risotto
veel groenten
evt tempeh

Laatste maaltijd
500 gr kwark

De afgelopen 5 weken ben ik 2,7 kg vvm bijgekomen.
Waarom dextrose als post-workout en niet tijdens?
no1uknowdinsdag 30 juli 2013 @ 18:48
Komt een vriend van me in een whatsapp groepsgesprek met het volgende: http://www.xtremegain.com/nl2/ met de vraag 'iemand hier iets over gehoord?'

Is toch gewoon onzin dit?

'Ik laat je authentieke foto's van Manuel zien, die 6 kg in 4 weken aankwam! Allemaal kwaliteit spiermassa, terwijl hij ook vet kwijtraakte. Zonder een speciaal dieet of zeer zware training.'

Dat is toch uberhaupt niet eens mogelijk?
#ANONIEMdinsdag 30 juli 2013 @ 18:50
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:48 schreef no1uknow het volgende:
Komt een vriend van me in een whatsapp groepsgesprek met het volgende: http://www.xtremegain.com/nl2/ met de vraag 'iemand hier iets over gehoord?'

Is toch gewoon onzin dit?

'Ik laat je authentieke foto's van Manuel zien, die 6 kg in 4 weken aankwam! Allemaal kwaliteit spiermassa, terwijl hij ook vet kwijtraakte. Zonder een speciaal dieet of zeer zware training.'

Dat is toch uberhaupt niet eens mogelijk?
In 4 niet maar in 8 weken makkelijk.
SwJdinsdag 30 juli 2013 @ 18:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:46 schreef Bossmuis het volgende:

[..]

Waarom dextrose als post-workout en niet tijdens?
Bloedsuikerspiegel verhogen o.a.

Je bloedsuikerspiegel is laag na het sporten.
Je eiwitten (van je shake) wil je allemaal naar je spieren toe, echter door je lage suikerspiegel gaat een deel van de eiwitten dan daar naar toe.

Gevolg; minder goed herstel en groei

Kort door de bocht dan.
Mithras82dinsdag 30 juli 2013 @ 18:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:21 schreef StraatSoldaat het volgende:
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
lol
Banaanensuikerdinsdag 30 juli 2013 @ 18:59
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:48 schreef no1uknow het volgende:
Komt een vriend van me in een whatsapp groepsgesprek met het volgende: http://www.xtremegain.com/nl2/ met de vraag 'iemand hier iets over gehoord?'

Is toch gewoon onzin dit?

'Ik laat je authentieke foto's van Manuel zien, die 6 kg in 4 weken aankwam! Allemaal kwaliteit spiermassa, terwijl hij ook vet kwijtraakte. Zonder een speciaal dieet of zeer zware training.'

Dat is toch uberhaupt niet eens mogelijk?
Is onzin.
Snakeydinsdag 30 juli 2013 @ 19:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:43 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Mijn gemiddeld voedingsschema:

Ontbijt
60 gr muesli
60 gr havermout
15 gr lijnzaad
250 ml yoghurt
200 ml melk
2 hele eieren

Pre-workout
2 sneetjes met appelstroop
1 banaan

Post-workout
Whey-shake met dextrose

Lunch
120 gr linzen
125 gr bonen
80 gr quinoa of 60 gr rijst

Tussendoor
2 sneetjes met pindakaas
2 sneetjes met kaas
2 hele eieren
200 ml melk

Diner
100 gr rijst/pasta/couscous/quinoa/risotto
veel groenten
evt tempeh

Laatste maaltijd
500 gr kwark

De afgelopen 5 weken ben ik 2,7 kg vvm bijgekomen.
Ziet er nog lekker uit ook, wat mij betreft. Ik ben een echte vleeseter though.

Maar ik bedoel, het is onzin vega's weg te zetten als no-gainers. Als je genoeg research doet kun je volgens mij prima gainen.
Snakeydinsdag 30 juli 2013 @ 19:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:55 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Bloedsuikerspiegel verhogen o.a.

Je bloedsuikerspiegel is laag na het sporten.
Je eiwitten (van je shake) wil je allemaal naar je spieren toe, echter door je lage suikerspiegel gaat een deel van de eiwitten dan daar naar toe.

Gevolg; minder goed herstel en groei

Kort door de bocht dan.
Ik drink dextrose tijdens m'n training. Ik heb het gevoel dat als ik na m'n training dezelfde dosis neem m'n suikerspiegel als een idioot omhoog schiet, wat volgens mij (in ieder geval gevoelsmatig) niet goed is.

Als je het tijdens de training sipt gaat het wat geleidelijker, en blijf je redelijk hoog met je suikerspiegel.

Misschien maakt het geen verschil hoor, maar voor mezelf voelt het beter zo.
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 19:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:55 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Bloedsuikerspiegel verhogen o.a.

Je bloedsuikerspiegel is laag na het sporten.
Je eiwitten (van je shake) wil je allemaal naar je spieren toe, echter door je lage suikerspiegel gaat een deel van de eiwitten dan daar naar toe.

Gevolg; minder goed herstel en groei

Kort door de bocht dan.
Nee, het is algemeen bekend dat carbs na je workout samen met (snelle) eiwitten je spiersynthese niet extra netto verhogen.

http://www.jissn.com/content/10/1/5

Mijn huidige indruk van workout voedsel is: eet/drink hoe je je het beste voelt tijdens een training, zodat je zo hard mogelijk knalt. Hoe je de 32-48 uur na de training eet, is relatief belangrijker. Als je in die periode, met name het begindeel, netto boven onderhoud + genoeg eiwitten eet, voedt je de trainingsprikkel adequaat voor maximale groei binnen die prikkel (zie bv. Leangains principe). Boven onderhoud eten creeert een hormonaal anabool milieu (> testosteron, IGF-1, insuline etc) in je lichaam, net zoals onder onderhoud eten netto catabool is (> cortisol etc.)

Wat je die paar minuten tijdens de training doet qua voedsel, maakt eigenlijk dan in the grand scheme of things geen worst uit.

Dat is ook de reden waarom er nooit echt conclusive gemeten is of al die shakes e.d. na de training, behalve een acute piek in spiersynthese (da's inmiddels wel duidelijk) nou daadwerkelijk ook echt nut hebben op je gains op langere termijn.

[ Bericht 11% gewijzigd door Stereotomy op 30-07-2013 19:52:57 ]
SwJdinsdag 30 juli 2013 @ 20:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 19:26 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Nee, het is algemeen bekend dat carbs na je workout samen met (snelle) eiwitten je spiersynthese niet extra netto verhogen.

http://www.jissn.com/content/10/1/5

Mijn huidige indruk van workout voedsel is: eet/drink hoe je je het beste voelt tijdens een training, zodat je zo hard mogelijk knalt. Hoe je de 32-48 uur na de training eet, is relatief belangrijker. Als je in die periode, met name het begindeel, netto boven onderhoud + genoeg eiwitten eet, voedt je de trainingsprikkel adequaat voor maximale groei binnen die prikkel (zie bv. Leangains principe). Boven onderhoud eten creeert een hormonaal anabool milieu (> testosteron, IGF-1, insuline etc) in je lichaam, net zoals onder onderhoud eten netto catabool is (> cortisol etc.)

Wat je die paar minuten tijdens de training doet qua voedsel, maakt eigenlijk dan in the grand scheme of things geen worst uit.

Dat is ook de reden waarom er nooit echt conclusive gemeten is of al die shakes e.d. na de training, behalve een acute piek in spiersynthese (da's inmiddels wel duidelijk) nou daadwerkelijk ook echt nut hebben op je gains op langere termijn.
Algemeen bekend misschien wel, maar niet bij mij. Hoe dan ook, altijd goed om af en toe iets bij te leren. ^O^
-Menn0-dinsdag 30 juli 2013 @ 20:43
quote:
Hugh Jackman ‏@RealHughJackman 2u
If the bar ain't bendin, then you're just pretendin #xmen #daysoffuturepast pic.twitter.com/7sDhbPNNUm
BQb3RVYCIAAYzfv.jpg:large

:')

Real (FOK!) mutants don't let mutants skip leg day!
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 20:48
Hugh Jackman :9~
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 20:43 schreef -Menn0- het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

:')

Real (FOK!) mutants don't let mutants skip leg day!
full homo geworden
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:00
Naar goed voorbeeld van Stereo nu voor het eerst in mijn leven hartige havermout aan het eten.
Bijzonder lekker. :9
jemappellefrikandelledinsdag 30 juli 2013 @ 21:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 20:43 schreef -Menn0- het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

:')

Real (FOK!) mutants don't let mutants skip leg day!
Train dan niet.
jemappellefrikandelledinsdag 30 juli 2013 @ 21:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 21:00 schreef Levolution het volgende:
Naar goed voorbeeld van Stereo nu voor het eerst in mijn leven hartige havermout aan het eten.
Bijzonder lekker. :9
Die bende ook keer door mijn kwark gedonderd. Was toen helemaal niet meer te doen...! oO<
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 21:03 schreef jemappellefrikandelle het volgende:

[..]

Die bende ook keer door mijn kwark gedonderd. Was toen helemaal niet meer te doen...! oO<
Dan wordt het gewoon een droge bedoening. :P
Maar hartig is heerlijk sappig en smaakvol.
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 21:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 21:00 schreef Levolution het volgende:
Naar goed voorbeeld van Stereo nu voor het eerst in mijn leven hartige havermout aan het eten.
Bijzonder lekker. :9
Ja wel aardig he?

Vanavond eet ik tomaten-creme soep en heb er ook een scheut havermout doorheen gedaan.

Ik vind het lekker; bijna alle risotto recepten zullen het ook goed doen met havermout ipv risottorijst.
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 21:05 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Ja wel aardig he?

Vanavond eet ik tomaten-creme soep en heb er ook een scheut havermout doorheen gedaan.
Dat is ook slim, om het een beetje aan te dikken. Klinkt goed.
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 21:05 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Ik vind het lekker; bijna alle risotto recepten zullen het ook goed doen met havermout ipv risottorijst.
Zeker. Ik heb het gewoon op de gok gemaakt omdat de rijst op was. Gewoon wat uien en vermicelli in wat boter gefruit en dan havermout en water erbij en dan nog wat random kruiden.
Serveren met blokjes kipfilet, klaar. :9
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 21:11
fat-bastard.jpg

Sinds ik havermout als de Schotten eet... ah, laat ook maar. :')
Levolutiondinsdag 30 juli 2013 @ 21:13
Wtf is dat _O-

- oh, ik zie het al. Waarom herken ik hem niet?
tongytongylickylickydinsdag 30 juli 2013 @ 22:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 20:43 schreef -Menn0- het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

:')

Real (FOK!) mutants don't let mutants skip leg day!
Lol idd die beentjes :')
FootieBdinsdag 30 juli 2013 @ 22:42
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
no1uknowdinsdag 30 juli 2013 @ 22:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
dat en de stats van je lichaam, VP enzo
tongytongylickylickydinsdag 30 juli 2013 @ 22:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
Gym Hero app (iphone). Elke training elke set :D
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 23:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
Het verstandig bijhouden van je progressie is de basis voor bodybuilden

http://www.leangains.com/2011/09/fuckarounditis.html
tjoptjopdinsdag 30 juli 2013 @ 23:03
Nadat Snakey het had over powerlift- en oly- bars ben ik er eens op gaan letten en ik moet zeggen dat ik voor benchen en DL de powerlift bar idd een stuk lekkerder vind.

Voor squats maakt het me niet uit, en ohp en clean doe ik met de meest soepele oly bar (die doe ik achter elkaar dus beetje onzinnig om dan bars te wisselen)

quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
Excel, en dan bij iedere opvolgende training even terugkijken hoe je het deed en wat je nieuwe doelen zouden moeten zijn.

Ik hou alleen gewichten bij en maak een extra notitie bij bijzonderheden (fail bijv), reps doe ik altijd hetzelfde, dus dat is een gegeven.

Je kunt het ook uitbreiden met de totale tijd, aantal warm-up sets, hoe je 'gevoel' was, e.d.

Ik raad het iig aan om te doen, bij mij heeft het echt geholpen omdat je met een duidelijk doel de gym binnenloopt.
Mithras82dinsdag 30 juli 2013 @ 23:22
Leuk hoor dat bij houden maar als ik na elke training 2.5 kg erbij had kunnen pakken op de squat dan had ik nu 300kg moeten kunnen squatten. Werkt niet echt zo. Op een gegeven moment ben je ook wel klaar met opschrijven.
tjoptjopdinsdag 30 juli 2013 @ 23:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:22 schreef Mithras82 het volgende:
Leuk hoor dat bij houden maar als ik na elke training 2.5 kg erbij had kunnen pakken op de squat dan had ik nu 300kg moeten kunnen squatten. Werkt niet echt zo. Op een gegeven moment ben je ook wel klaar met opschrijven.
Op een gegeven moment kan ik me voorstellen dat je het wel gelooft. Maar zeker als beginner kun je er imho echt wat aan hebben om je progressie gewoon bij te houden.

Daarnaast kun je makkelijk problemen signaleren, een bepaalde oefening die wat achterblijft bijv. Als ik het dan op papier heb vind ik prettiger dan als ik het vanuit geheugen moet doen.

En bij zoiets als SS is geheugen nog wel te doen (3 oefeningen per sessie) maar bij split schema's wordt het al wat gecompliceerder.
StraatSoldaatdinsdag 30 juli 2013 @ 23:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:26 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Op een gegeven moment kan ik me voorstellen dat je het wel gelooft. Maar zeker als beginner kun je er imho echt wat aan hebben om je progressie gewoon bij te houden.

Daarnaast kun je makkelijk problemen signaleren, een bepaalde oefening die wat achterblijft bijv. Als ik het dan op papier heb vind ik prettiger dan als ik het vanuit geheugen moet doen.

En bij zoiets als SS is geheugen nog wel te doen (3 oefeningen per sessie) maar bij split schema's wordt het al wat gecompliceerder.
Ik doe een 5 day split en weet van elke oefening precies het gewicht wat ik vorige keer gebruikt heb. Verder mocht ik het niet weten dan doe ik het gewoon op gevoel

Vandaag trouwens 2x 20kg platen gecurld 4x8 :7
-Menn0-dinsdag 30 juli 2013 @ 23:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:31 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

Vandaag trouwens 2x 20kg platen gecurld 4x8 :7
:')
tongytongylickylickydinsdag 30 juli 2013 @ 23:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:31 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

Ik doe een 5 day split en weet van elke oefening precies het gewicht wat ik vorige keer gebruikt heb. Verder mocht ik het niet weten dan doe ik het gewoon op gevoel

Vandaag trouwens 2x 20kg platen gecurld 4x8 :7
Lekker! Ik zat op 1 setje 8x 15 (met barbell) en daarna steeds lichter :')

Wat vind je van die drie triceps oefeningen? Mijn biceps ontploffen, maar triceps voel ik stukken minder.
Stereotomydinsdag 30 juli 2013 @ 23:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:22 schreef Mithras82 het volgende:
Leuk hoor dat bij houden maar als ik na elke training 2.5 kg erbij had kunnen pakken op de squat dan had ik nu 300kg moeten kunnen squatten. Werkt niet echt zo. Op een gegeven moment ben je ook wel klaar met opschrijven.
Juist als je gaat plateauen heb je veel aan je trainingshistorie om te zien hoe je je plateau kunt doorbreken.
Agentperrywoensdag 31 juli 2013 @ 00:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:21 schreef StraatSoldaat het volgende:
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
Je traint pas een jaar, als jij je test niet uit een potje zou halen, zou je dat niet eens redden :')
Agentperrywoensdag 31 juli 2013 @ 00:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
Compounds noteer ik, en ik meet mezelf met een meetlint; quads, biceps, chest, middel, nek..
Verbositywoensdag 31 juli 2013 @ 00:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:50 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

Lekker! Ik zat op 1 setje 8x 15 (met barbell) en daarna steeds lichter :')

Wat vind je van die drie triceps oefeningen? Mijn biceps ontploffen, maar triceps voel ik stukken minder.
Laatst een keer curls gedaan. Trainde samen met iemand. Alle lifts kon ik zwaarder, behalve de curls welke 5kg lager lag... Voor kracht heb je er bijna geen fuck aan en groeien doen de biceps toch wel met alle compounds.
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 01:42
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 23:50 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

Lekker! Ik zat op 1 setje 8x 15 (met barbell) en daarna steeds lichter :')

Wat vind je van die drie triceps oefeningen? Mijn biceps ontploffen, maar triceps voel ik stukken minder.
Doe je toch wat fout, zorg er voor dat bij de skull crushers je ellebogen naar binnen zijn en je grip niet te wijd is. Zorg er bij dips voor dat je gewicht op je armen staat als je naar beneden gaat en je niet te veel naar voren leunt want dan pak je je borst meer. Close grip BP blijft de koning onder de tricep oefeningen en als je die zwaar doet moet je ze wel voelen. Zorg er wel voor dat als je zwaar gaat dat je een spotter hebt want racken wil soms wel nog eens lastig zijn met een close grip
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 01:45
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 00:34 schreef Agentperry het volgende:

[..]

Je traint pas een jaar, als jij je test niet uit een potje zou halen, zou je dat niet eens redden :')
images?q=tbn:ANd9GcS4NvAy4HZW6GtIlxe87WjwzI7V64jFiJZnfOGggS8STqa0wHJ8jg

Zoveel haat en afgunst in dit topic. Ik heb na een jaar training al de hoogste lifts en de meeste kennis mbt oefeningen in dit topic. Zegt toch wat over het niveau hier :')
tjoptjopwoensdag 31 juli 2013 @ 01:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:21 schreef StraatSoldaat het volgende:
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
Wat is een plaat?
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 01:49
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:46 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Wat is een plaat?
20kg

2 platen houdt in 2x 20kg platen aan elke kant van de barbell dus 100kg
tjoptjopwoensdag 31 juli 2013 @ 01:50
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:49 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

20kg

2 platen houdt in 2x 20kg platen aan elke kant van de barbell dus 100kg
Nog nooit van die terminologie gehoord. Waar komt het vandaan?
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 01:53
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:50 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Nog nooit van die terminologie gehoord. Waar komt het vandaan?
De sportschool en forums waar meer dan 100kg liften de norm is

Hier zal het nooit voorbij komen aangezien de meeste hier al moeite hebben met 1 plaat en mocht je meer kunnen liften dan worden ze jaloers
tjoptjopwoensdag 31 juli 2013 @ 01:56
quote:
10s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:53 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

De sportschool en forums waar meer dan 100kg liften de norm is

Hier zal het nooit voorbij komen aangezien de meeste hier al moeite hebben met 1 plaat en mocht je meer kunnen liften dan worden ze jaloers
:')

Jij meet je lichaamsgewicht zeker ook in stone?

Mijn sq en dl zitten gewoon boven de 100kg, dus waarom die 10.gif is mij onduidelijk.
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 01:56
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:56 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

:')

Jij meet je lichaamsgewicht zeker ook in stone?
Een plaat is universeel terwijl 20kg dat niet is
tjoptjopwoensdag 31 juli 2013 @ 01:58
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:56 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

Een plaat is universeel terwijl 20kg dat niet is
? Net zeg je dat een plaat 20kg is?

oly platen zijn er in 25, 20, 15, 10 kg

We zijn toch niet bezig met dat inferieure imperial meetsysteem van die Amerikanen?
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 02:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 17:56 schreef StraatSoldaat het volgende:
Snap wel dat mensen aan kuren verslaafd raken. Zit pas in dag 9 en ben letterlijk groter,sterker en sneller.

Alle oefeningen met minstens 5kg erbij en ik roei nu 500m in 1:30 terwijl ik er eerst nog 2:10 over deed
Netjes. Verder nog bij-effecten? Merk je het verschil in lichaamssamenstelling?
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 02:11
quote:
7s.gif Op woensdag 31 juli 2013 02:07 schreef star_gazer het volgende:
der nog bij-effecten? Merk je het verschil in lichaamssamenstelling?
Zie er een stuk voller en breder uit op de juiste plekken
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 02:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 22:42 schreef FootieB het volgende:
Ik heb een vraagje voor jullie he. Hoe monitoren jullie je progressie? Noteren jullie alleen wekelijks de gewichten van de grotere compounds? (dus deadlift, squat, benchpress, OHP). Ik heb zelf namelijk het idee dat het noteren van de gewichten hiervan voldoende informatie zou geven over je progressie!
Fitocracy. Mooi sociaal platform waar je allerlei achievements krijgt voor je workouts :) Heel veel activiteit in de discussiefora ook daar.
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 02:36
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 02:11 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

Zie er een stuk voller en breder uit op de juiste plekken
Klinkt goed. Ik ga deze zomer (zuidelijk halfrond) nog natty, maar misschien dat ik daarna ook een test-only kuurtje ga proberen. Laat het even afhangen van mijn resultaten.
Susterenwoensdag 31 juli 2013 @ 08:00
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:45 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Zoveel haat en afgunst in dit topic. Ik heb na een jaar training al de hoogste lifts en de meeste kennis mbt oefeningen in dit topic. Zegt toch wat over het niveau hier :')
Wat doe je nog hier dan?
Questularwoensdag 31 juli 2013 @ 08:28
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:45 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Zoveel haat en afgunst in dit topic. Ik heb na een jaar training al de hoogste lifts en de meeste kennis mbt oefeningen in dit topic. Zegt toch wat over het niveau hier :')
http://nl.wikipedia.org/wiki/Narcisme

Misschien even een checklist maken, volgens mij haal je ook hierin de hoogste score van dit forum.
Susterenwoensdag 31 juli 2013 @ 08:29
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 08:28 schreef Questular het volgende:

[..]

http://nl.wikipedia.org/wiki/Narcisme

Misschien even een checklist maken, volgens mij haal je ook hierin de hoogste score van dit forum.
_O-
fathankwoensdag 31 juli 2013 @ 09:00
Trololololol :')

Zwaarder liften dan iedereen, eerst roepen dat je geen poen hebt om te kuren en 3 weken later ineens een geldpot gevonden om toch te kuren. En ook nog eens roepen dat je meer kennis dan iedereen hebt :')

Van wie ben je nou een kloon? Het wordt tijd om uit de kast te komen. Of met bewijs, of met een bekentenis dat je een kloon bent.

Met die uitspraken die je hierboven weer doet maak je je eigen weer onsterfelijk belachelijk.

Met je shakedieet en je zogenaamde universiteit. Ik heb je nog geen fatsoenlijke conclusie zien trekken uit een onderzoek (voorbeeld: omega3 supps wat volgens jou killing voor je nieren zou zijn)

edit: het waren niet de nieren maar de prostaat.

[ Bericht 3% gewijzigd door fathank op 31-07-2013 10:20:54 ]
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 09:26
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:45 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Zoveel haat en afgunst in dit topic. Ik heb na een jaar training al de hoogste lifts en de meeste kennis mbt oefeningen in dit topic. Zegt toch wat over het niveau hier :')
rofl... troll
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 10:07
quote:
10s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:53 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

De sportschool en forums waar meer dan 100kg liften de norm is

Hier zal het nooit voorbij komen aangezien de meeste hier al moeite hebben met 1 plaat en mocht je meer kunnen liften dan worden ze jaloers
Ahum....hoi :W

220 KG Trap Bar deadlift hiero
160 KG Box Squat
140 KG Bench Press

U zei?

en dat zonder potjes en hulpmiddelen, gewoon goed vreten en trainen. Heb veel dingen hier geleerd en nog nooit jaloezie gemerkt ook
1517woensdag 31 juli 2013 @ 10:15
1 plaat is 25 kg

"2 platen squatten" = 120 kg squatten. (eigenlijk 125 incl sluiters)
fathankwoensdag 31 juli 2013 @ 10:17
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:07 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Ahum....hoi :W

220 KG Trap Bar deadlift hiero
160 KG Box Squat
140 KG Bench Press

U zei?

en dat zonder potjes en hulpmiddelen, gewoon goed vreten en trainen. Heb veel dingen hier geleerd en nog nooit jaloezie gemerkt ook
Jij bent toch iets van 110 kg ofzo meen ik me te herinneren?
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 10:22
quote:
14s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:17 schreef fathank het volgende:

[..]

Jij bent toch iets van 110 kg ofzo meen ik me te herinneren?
105 nu haha maar klopt inderdaad
Awesome_woensdag 31 juli 2013 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:22 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

105 nu haha maar klopt inderdaad
American football ook toch? DL, LB?
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 10:31
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:07 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Ahum....hoi :W

220 KG Trap Bar deadlift hiero
160 KG Box Squat
140 KG Bench Press

U zei?

en dat zonder potjes en hulpmiddelen, gewoon goed vreten en trainen. Heb veel dingen hier geleerd en nog nooit jaloezie gemerkt ook
Ik ben best jaloers op die stats :)

ik bench 30kg minder :(
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 10:32
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:28 schreef Awesome_ het volgende:

[..]

American football ook toch? DL, LB?
Klopt ook, Tight End / Fullback / DL
StraatSoldaatwoensdag 31 juli 2013 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 09:00 schreef fathank het volgende:
Trololololol :')

Zwaarder liften dan iedereen, eerst roepen dat je geen poen hebt om te kuren en 3 weken later ineens een geldpot gevonden om toch te kuren. En ook nog eens roepen dat je meer kennis dan iedereen hebt :')

Van wie ben je nou een kloon? Het wordt tijd om uit de kast te komen. Of met bewijs, of met een bekentenis dat je een kloon bent.

Met die uitspraken die je hierboven weer doet maak je je eigen weer onsterfelijk belachelijk.

Met je shakedieet en je zogenaamde universiteit. Ik heb je nog geen fatsoenlijke conclusie zien trekken uit een onderzoek (voorbeeld: omega3 supps wat volgens jou killing voor je nieren zou zijn)

edit: het waren niet de nieren maar de prostaat.
u mirin brah
fathankwoensdag 31 juli 2013 @ 11:08
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 11:07 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

u mirin brah
Ik geloof niet in sprookjes.
Cake-Manwoensdag 31 juli 2013 @ 11:45
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:45 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Zoveel haat en afgunst in dit topic. Ik heb na een jaar training al de hoogste lifts en de meeste kennis mbt oefeningen in dit topic. Zegt toch wat over het niveau hier :')
hey weisman
Beachwoensdag 31 juli 2013 @ 11:58
Ik bench nog niet eens LMAO1PLATE!!!1 mag ik hier nog wel posten Straatsoldaat?
Isabeauwoensdag 31 juli 2013 @ 12:01
quote:
9s.gif Op woensdag 31 juli 2013 11:58 schreef Beach het volgende:
Ik bench nog niet eens LMAO1PLATE!!!1 mag ik hier nog wel posten Straatsoldaat?
Ik mag ook niet meer posten, ik haal de 50 kilo ook niet :'(
CarbonCwoensdag 31 juli 2013 @ 12:06
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:01 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ik mag ook niet meer posten, ik haal de 50 kilo ook niet :'(
Ik vind het onzin om een filter op gewicht in te stellen.
Iedereen die zijn best doet en de oefeningen met een nette vorm en volledige ROM uitvoert is welkom wat mij betreft.
setowoensdag 31 juli 2013 @ 12:06
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

:P
Susterenwoensdag 31 juli 2013 @ 12:14
Wow, vandaag ging great! Vroeger met moeite 20 crunches met benen in de lucht, nu 150 :7

Squats gaan steeds beter, hammer curls nu op 10 kilo :)

Doe sinds kort ook close grip bp's, gaat wel lekker.

De laatste 2 weken weeg ik gemiddeld 2 tot 2,5 kilo meer dan 2 maanden terug, het extra eten heeft toch wel geholpen denk ik :D
Susterenwoensdag 31 juli 2013 @ 12:16
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:06 schreef seto het volgende:
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

:P
Never interrupt someone doing what you said couldn't be done.

Dam'n, dadelijk wordt dit zo'n spreuken topic _O-
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 12:18
Allejezus. Net 5x145kg deadlift gedaan. Iedere rep kwam echt uit mijn tenen. Ik ben echt he-le-maal gesloopt :')
Isabeauwoensdag 31 juli 2013 @ 12:26
quote:
11s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:18 schreef star_gazer het volgende:
Allejezus. Net 5x145kg deadlift gedaan. Iedere rep kwam echt uit mijn tenen. Ik ben echt he-le-maal gesloopt :')
En dan 5x volhouden :o Wow, wat geweldig *O*
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 12:27
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:26 schreef Isabeau het volgende:

[..]

En dan 5x volhouden :o Wow, wat geweldig *O*
Dankje. Het wordt wel tijd voor een videootje, want nu ik zo zwaar ga, ben ik wel benieuwd of ik mijn form goed kan houden. Op zich heb ik weinig tot geen last de dag erna, maar voor de zekerheid toch maar eens een check doen.
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 12:35
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:22 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

105 nu haha maar klopt inderdaad
lengte, vp, leeftijd?
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 12:59
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:35 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

lengte, vp, leeftijd?
1.84 / rond de 18 a 20 / 31
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 13:02
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:59 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

1.84 / rond de 18 a 20 / 31
je traint in noord toch?
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 13:12
Zo. Nu eerst maar eens een gruwelijk groot bord met spaghetti bolognaise (uiteraard met extra gehakt) naar binnen bunkeren.
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 13:21
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 13:02 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

je traint in noord toch?
Inderdaad met een aantal teamgenoten
Stereotomywoensdag 31 juli 2013 @ 13:48
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:06 schreef CarbonC het volgende:

[..]

Ik vind het onzin om een filter op gewicht in te stellen.
Iedereen die zijn best doet en de oefeningen met een nette vorm en volledige ROM uitvoert is welkom wat mij betreft.
^^ eens
Stereotomywoensdag 31 juli 2013 @ 14:07
In welke (Nederlandse) webshop kopen jullie belts/straps/handschoenen e.d. ? M'n pols is weer gaan fucken en ik zoek iets wat mijn pols spalkt tijdens het trainen.
Questularwoensdag 31 juli 2013 @ 14:25
http://www.fitness-seller.nl/
Hiatuswoensdag 31 juli 2013 @ 15:09
Rip chris jones op de physiques of greatness facebook page.

Zal wel gelul zijn, iemand die kan verifieren?
ManageTheAngerwoensdag 31 juli 2013 @ 15:16
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)etting-in-meer.dhtml


Hadden we het hier laatst niet over buitenzwemmen als een baas?
Fuck die shit dus... Een reminder om het niet te doen :')
esv7woensdag 31 juli 2013 @ 15:23
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 15:16 schreef ManageTheAnger het volgende:
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)etting-in-meer.dhtml


Hadden we het hier laatst niet over buitenzwemmen als een baas?
Fuck die shit dus... Een reminder om het niet te doen :')
Haha, dan kan je beter in een plastic bal gaan wonen. Ik zwem al jaren regelmatig buiten, deze zomer ook gewoon. Verder moet je natuurlijk zelf weten of je buiten wilt zwemmen of niet.
Stereotomywoensdag 31 juli 2013 @ 15:30
Sokje blauwalg voor de gains van je leven :9
star_gazerwoensdag 31 juli 2013 @ 15:52
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 15:30 schreef Stereotomy het volgende:
Sokje blauwalg voor de gains van je leven :9
Moet toch je greens binnenkrijgen jeweetz. Beetje vezels enzo :9
Asgardwoensdag 31 juli 2013 @ 17:12
Cut gaat lekker, sinds eind maart nu ong. 7 kg (95,3 >88,5) kwijt (bij 1m79). *O*
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 17:25
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:59 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

1.84 / rond de 18 a 20 / 31
dem dere stats, fitness centrum noord? Met dat blonde vrouwtje als eigenaresse?
Stereotomywoensdag 31 juli 2013 @ 17:59
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 17:12 schreef Asgard het volgende:
Cut gaat lekker, sinds eind maart nu ong. 7 kg (95,3 >88,5) kwijt (bij 1m79). *O*
Mooizo. Nog ff en de chubster modus kan uit :)
Stereotomywoensdag 31 juli 2013 @ 18:00
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:59 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

1.84 / rond de 18 a 20 / 31
Jezus, ben jij de 30 ook al gepasseerd? :o
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 18:14
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 17:25 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

dem dere stats, fitness centrum noord? Met dat blonde vrouwtje als eigenaresse?
Nou die zal mede eigenaar zijn :)

quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:00 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Jezus, ben jij de 30 ook al gepasseerd? :o
bijna 32 zelfs :P
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 18:14
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:14 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Nou die zal mede eigenaar zijn :)
Ja maar train jij daar ook?
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 18:15
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:14 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Nou die zal mede eigenaar zijn :)

[..]

bijna 32 zelfs :P

Heb je al kids?
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 18:15
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:14 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

Ja maar train jij daar ook?
Ja, ik en een aantal teamgenoten. Ikzelf nu ongeveer een jaar of 2 en er sluiten steeds meer gasten aan

En nee, geen kids hier
fathankwoensdag 31 juli 2013 @ 18:19
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 15:16 schreef ManageTheAnger het volgende:
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)etting-in-meer.dhtml


Hadden we het hier laatst niet over buitenzwemmen als een baas?
Fuck die shit dus... Een reminder om het niet te doen :')
De kans is groter dat je de Lotto en de staatsloterij op 1 dag wint dan dat je dit in Nederland op loopt
Agentperrywoensdag 31 juli 2013 @ 19:26
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 11:07 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

u mirin brah
Laat dan eens een keer iets van bewijs zien :')
Ethanolicwoensdag 31 juli 2013 @ 19:44
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:15 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Ja, ik en een aantal teamgenoten. Ikzelf nu ongeveer een jaar of 2 en er sluiten steeds meer gasten aan

En nee, geen kids hier
:o Ik kom daar ook wel eens sporadisch. Best lekker sportschooltje, enkel zó dicht op elkaar allemaal.
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 20:21
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 18:15 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Ja, ik en een aantal teamgenoten. Ikzelf nu ongeveer een jaar of 2 en er sluiten steeds meer gasten aan

En nee, geen kids hier
ow oke dus altijd wel een spotter? Ik heb daar 4/5 keer getraind met school, was wel een nice gym.

Er zijn niet echt papas hier he? Behalve die poidertje en carbonc
Fanta-stickwoensdag 31 juli 2013 @ 20:27
Verkeerde topic
SwJwoensdag 31 juli 2013 @ 20:27
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:21 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

ow oke dus altijd wel een spotter? Ik heb daar 4/5 keer getraind met school, was wel een nice gym.

Er zijn niet echt papas hier he? Behalve die poidertje en carbonc
papa present :)
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 20:29
Hier nog 1
Ethanolicwoensdag 31 juli 2013 @ 20:30
kinderen in Bulgarije telt niet
Ethanolicwoensdag 31 juli 2013 @ 20:30
oeps verkeerde topic
Awesome_woensdag 31 juli 2013 @ 20:31
Kinderen zijn slecht voor je gains

http://www.scientias.nl/t(...)dert-door-kind/46434
SwJwoensdag 31 juli 2013 @ 20:37
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:31 schreef Awesome_ het volgende:
Kinderen zijn slecht voor je gains

http://www.scientias.nl/t(...)dert-door-kind/46434
Alles is slecht voor je gains en overal krijg je kanker van.
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 20:42
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:31 schreef Awesome_ het volgende:
Kinderen zijn slecht voor je gains

http://www.scientias.nl/t(...)dert-door-kind/46434
fok ook
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 20:43
quote:
11s.gif Op woensdag 31 juli 2013 19:44 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

:o Ik kom daar ook wel eens sporadisch. Best lekker sportschooltje, enkel zó dicht op elkaar allemaal.
Heerlijke sportschool, genoeg mogelijkheden. Elastic bands, kettlebells, trapbar, tegenwoordig een Sled/Prowler, Zandzakken, genoeg gewicht, binnenkort waarschijnlijk kunstgras
Basxtwoensdag 31 juli 2013 @ 21:04
Nieuw lid hiero,

Ik heb wel wat vragen voor die eckte kenners hiero.

Ik heb zelf zeker 7 jaar turnen gedaan, Doe het nu nog maar ga wss specialiseren in één onderdeel (heb een wervel in mijn rug die scheef zit waardoor ik niet optimaal kan sporten) Dus moest ik minder uren (van 9 nu naar 3 - 5 uren in de week)

Hierdoor ben ik best gespierd zonder nog iets aan hevige kracht te doen. de sport opzich is al een heel feest aan toe voor je spieren, (zie lichaam heffen tot handstand in de ringen bijv.)

Ik ben nu dus van plan om wat dumbbells te te kopen en een optrek stok voor in mijn slaapkamer. Heeft dit enige nut zo'n optrek stok?

Groet.
Asgardwoensdag 31 juli 2013 @ 21:08
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:04 schreef Basxt het volgende:
Nieuw lid hiero,

Ik heb wel wat vragen voor die eckte kenners hiero.

Ik heb zelf zeker 7 jaar turnen gedaan, Doe het nu nog maar ga wss specialiseren in één onderdeel (heb een wervel in mijn rug die scheef zit waardoor ik niet optimaal kan sporten) Dus moest ik minder uren (van 9 nu naar 3 - 5 uren in de week)

Hierdoor ben ik best gespierd zonder nog iets aan hevige kracht te doen. de sport opzich is al een heel feest aan toe voor je spieren, (zie lichaam heffen tot handstand in de ringen bijv.)

Ik ben nu dus van plan om wat dumbbells te te kopen en een optrek stok voor in mijn slaapkamer. Heeft dit enige nut zo'n optrek stok?

Groet.
Denk dat simpele pull ups (bodyweight, zonder extra gewicht dus) geen toegevoegde waarde hebben als je al 3-5 uur pw in de ringen allemaal gekke moves maakt. Ook denk ik niet dat je met wat dumbells thuis genoeg kunt. Dan zul je toch al snel bij de zwaardere dumbells komen en die wil je niet zelf kopen (duur). Naar de sportschool dus.
esv7woensdag 31 juli 2013 @ 21:13
Denk ook niet dat de optrekstok een grote meerwaarde voor je heeft, je kan waarschijnlijk al een behoorlijk aantal repeties pull ups, dan zou je ze misschien weighted kunnen gaan doen. Wat dumbell curls zal ook niet veel gaan veranderen denk ik, dus zou wel overwegen om naar een sportschool te gaan.
Basxtwoensdag 31 juli 2013 @ 21:16
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:08 schreef Asgard het volgende:

[..]

Denk dat simpele pull ups (bodyweight, zonder extra gewicht dus) geen toegevoegde waarde hebben als je al 3-5 uur pw in de ringen allemaal gekke moves maakt. Ook denk ik niet dat je met wat dumbells thuis genoeg kunt. Dan zul je toch al snel bij de zwaardere dumbells komen en die wil je niet zelf kopen (duur). Naar de sportschool dus.
Dat is inderdaad de eindconclusie dan ja:/ Maar stel je doet 30 x dumbbel telkens zwaarder.. Dat gaat toch wel IETS doen?
Asgardwoensdag 31 juli 2013 @ 21:20
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:16 schreef Basxt het volgende:

[..]

Dat is inderdaad de eindconclusie dan ja:/ Maar stel je doet 30 x dumbbel telkens zwaarder.. Dat gaat toch wel IETS doen?
Het zal vast wel iets doen, maar het is de vraag of dat constructief is en opweegt tegen de tijd die je investeert in vergelijking met diezelfde tijd die je wel nuttig in een sportschool zou kunnen besteden.

Probleem is alleen dat jij met bodyweight traint en dat dan ook nog eens zwaar (ringen) en je dus naar verhouding best sterk bent. In het begin zal je misschien nog moeite hebben met een redelijk lichte dumbell (omdat je misschien nooit zo'n beweging hebt gemaakt), maar al vrij snel raak je daar aan gewend en zit je effectief een beetje niets te doen met die gewichten.
Basxtwoensdag 31 juli 2013 @ 21:27
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:20 schreef Asgard het volgende:

[..]

Het zal vast wel iets doen, maar het is de vraag of dat constructief is en opweegt tegen de tijd die je investeert in vergelijking met diezelfde tijd die je wel nuttig in een sportschool zou kunnen besteden.

Probleem is alleen dat jij met bodyweight traint en dat dan ook nog eens zwaar (ringen) en je dus naar verhouding best sterk bent. In het begin zal je misschien nog moeite hebben met een redelijk lichte dumbell (omdat je misschien nooit zo'n beweging hebt gemaakt), maar al vrij snel raak je daar aan gewend en zit je effectief een beetje niets te doen met die gewichten.
Ja daar heb je gelijk in!
Bedankt.
Hoeveel kilo doe jij op je dumbbels dan? Ik ga gewoon wat goedkope kopen http://gorillasports.nl/sale/3061/dumbellset-20-kg-kunststof
Asgardwoensdag 31 juli 2013 @ 21:31
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:27 schreef Basxt het volgende:

[..]

Ja daar heb je gelijk in!
Bedankt.
Hoeveel kilo doe jij op je dumbbels dan? Ik ga gewoon wat goedkope kopen http://gorillasports.nl/sale/3061/dumbellset-20-kg-kunststof
Ik ben nu aan het cutten en doe nu eigenlijk alleen maar weighted bodyweight oefeningen (pull ups, chin ups, dips). Af en toe pak ik nog wel een dumbell shoulder press oid maar dan zit ik meestal op 16-18 kg dumbells.

Dat setje uit je link is wel leuk maar ik denk dat je daar snel op uitgekeken bent. Stelt allemaal niet heel veel voor :P.
Basxtwoensdag 31 juli 2013 @ 21:33
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:31 schreef Asgard het volgende:

[..]

Ik ben nu aan het cutten en doe nu eigenlijk alleen maar weighted bodyweight oefeningen (pull ups, chin ups, dips). Af en toe pak ik nog wel een dumbell shoulder press oid maar dan zit ik meestal op 16-18 kg dumbells.

Dat setje uit je link is wel leuk maar ik denk dat je daar snel op uitgekeken bent. Stelt allemaal niet heel veel voor :P.
Klopt haha.
Okee ik kom hier nog wel een paar keer terug. ziet er goed uit. een laatste vraagje, basic fit.. is het wat? In de buurt van Alkmaar.
Asgardwoensdag 31 juli 2013 @ 21:38
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:33 schreef Basxt het volgende:

[..]

Klopt haha.
Okee ik kom hier nog wel een paar keer terug. ziet er goed uit. een laatste vraagje, basic fit.. is het wat? In de buurt van Alkmaar.
Geen idee, je kan het beste gewoon ff langsgaan en kijken hoe t daar is, vaak verschillen de faciliteiten per locatie bij zulke ketens (zit zelf bij FitForFree en hier in de stad heb je 4 verschillende vestigingen met allemaal andere inrichtingen). Kijk of ze alle basics hebben (Squatrek, dumbells, bench press, barbells) etc.
Legatuswoensdag 31 juli 2013 @ 21:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 18:21 schreef StraatSoldaat het volgende:
Eigelijk zou er een topic moeten komen voor mensen die tenminste 2 platen kunnen benchen en squatten en 3 platen deadliften
Stoer. Je moet jezelf alleen afvragen: is je doel bodybuilden of powerlifting?

Voor bodybuilding doeleinden maakt het geen zak uit 'hoeveel' je kan liften. Maar dat weet je zelf ook wel.
Cataclystwoensdag 31 juli 2013 @ 21:44
Dikke fail op 120kg deadlift vandaag.. Vroeg me af of er verschillen of bepaalde voordelen zijn bij sumo ten opzichte van conventional, vind het zelf altijd vrij lastig om goede form te houden bij de conventional deadlift.

Is ook iemand hier bekend met Greyskull LP?
esv7woensdag 31 juli 2013 @ 21:51
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:44 schreef Cataclyst het volgende:
Dikke fail op 120kg deadlift vandaag.. Vroeg me af of er verschillen of bepaalde voordelen zijn bij sumo ten opzichte van conventional, vind het zelf altijd vrij lastig om goede form te houden bij de conventional deadlift.

Is ook iemand hier bekend met Greyskull LP?
Een trainings programma gericht op krachttoename? Zou je het hier kunnen posten?

Ik vind het zelf btw makkelijker om goede form te behouden met conventional dl tov de sumo stance, maar ik heb de sumo stance ook maar een paar keer geprobeerd, ook hebben de barbells bij mijn gym een glad stuk in het midden waar de handen zouden zitten met sumo stance.
Ethanolicwoensdag 31 juli 2013 @ 22:00
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:43 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Heerlijke sportschool, genoeg mogelijkheden. Elastic bands, kettlebells, trapbar, tegenwoordig een Sled/Prowler, Zandzakken, genoeg gewicht, binnenkort waarschijnlijk kunstgras
Ik had die sled ook gezien, helaas imo echt te weinig plek voor. Bij mijn eigen gym kan ik overal heen waar ik wil met die sled. Trainen goeie mensen, serieus ook. Geen idioten. Jammer van de openingstijden in het weekend tho.
Waar willen ze dat kunstgras leggen? Dat stukje naast de kast? :P
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 22:46
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 22:00 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Ik had die sled ook gezien, helaas imo echt te weinig plek voor. Bij mijn eigen gym kan ik overal heen waar ik wil met die sled. Trainen goeie mensen, serieus ook. Geen idioten. Jammer van de openingstijden in het weekend tho.
Waar willen ze dat kunstgras leggen? Dat stukje naast de kast? :P
Mwah ruimte is best te doen, ja 50 meter is wat lastig :p

Volgens mij gaan er dan wat apparaten uit maar goed we zien wel, gaat prima zo. Weet zo snel niet een vergelijkbare gym in de buurt, het heeft ook zn charme
Ethanolicwoensdag 31 juli 2013 @ 23:08
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 22:46 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Mwah ruimte is best te doen, ja 50 meter is wat lastig :p

Volgens mij gaan er dan wat apparaten uit maar goed we zien wel, gaat prima zo. Weet zo snel niet een vergelijkbare gym in de buurt, het heeft ook zn charme
Ik train daar altijd wel top ja _O_ Zou iets beter ingericht kunnen worden en wat apparaten inderdaad eruit.

Mijn gym is morgen dicht, wordt verbouwd. Ben benieuwd. _O_
Mithras82woensdag 31 juli 2013 @ 23:11
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 22:46 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Mwah ruimte is best te doen, ja 50 meter is wat lastig :p

Volgens mij gaan er dan wat apparaten uit maar goed we zien wel, gaat prima zo. Weet zo snel niet een vergelijkbare gym in de buurt, het heeft ook zn charme
is er goede begeleiding? ook voor wat meer gevorderde sporters?
kidkash19woensdag 31 juli 2013 @ 23:27
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 23:11 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

is er goede begeleiding? ook voor wat meer gevorderde sporters?
Er komen olympische judoka's (Edith bosch bijvoorbeeld), k1 vechters (saki), honkballers (bernardina), voetballer (de vrij / vlaar) en nog wat sporters over de vloer, met die begeleiding zit het volgens mij wel ik. Ikzelf heb er nooit om gevraagd maar de eigenaar komt regelmatig met tips of nieuwe oefeningen
RaymondKdonderdag 1 augustus 2013 @ 07:22
quote:
11s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:18 schreef star_gazer het volgende:
Allejezus. Net 5x145kg deadlift gedaan. Iedere rep kwam echt uit mijn tenen. Ik ben echt he-le-maal gesloopt :')
quote:
7s.gif Op woensdag 31 juli 2013 12:27 schreef star_gazer het volgende:

[..]

Dankje. Het wordt wel tijd voor een videootje, want nu ik zo zwaar ga, ben ik wel benieuwd of ik mijn form goed kan houden. Op zich heb ik weinig tot geen last de dag erna, maar voor de zekerheid toch maar eens een check doen.
quote:
7s.gif Op woensdag 31 juli 2013 13:12 schreef star_gazer het volgende:
Zo. Nu eerst maar eens een gruwelijk groot bord met spaghetti bolognaise (uiteraard met extra gehakt) naar binnen bunkeren.
kijk, onze star_meister is weer helemaal terug.
En ja filmpje pls. ^O^
RaymondKdonderdag 1 augustus 2013 @ 07:26
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 15:30 schreef Stereotomy het volgende:
Sokje blauwalg voor de gains van je leven :9
blauwalg is gewoon goed voor tijdens de cut >:)
RaymondKdonderdag 1 augustus 2013 @ 07:26
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 23:08 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Ik train daar altijd wel top ja _O_ Zou iets beter ingericht kunnen worden en wat apparaten inderdaad eruit.

Mijn gym is morgen dicht, wordt verbouwd. Ben benieuwd. _O_
The horror
Ethanolicdonderdag 1 augustus 2013 @ 07:45
quote:
11s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 07:26 schreef RaymondK het volgende:

[..]

The horror
Ach, heb gisteren mijn benen gebeest dus alles is goedgekomen.
Isabeaudonderdag 1 augustus 2013 @ 08:41
quote:
11s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 07:26 schreef RaymondK het volgende:

The horror
Die van mij gaat 3 (!) dagen dicht in augustus voor verbouwingen, woensdag t/m vrijdag. Dus ik verwacht topdrukte op zaterdag, misschien zondagochtend maar gaan om 9 uur.
Poidertjedonderdag 1 augustus 2013 @ 09:02
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:31 schreef Awesome_ het volgende:
Kinderen zijn slecht voor je gains

http://www.scientias.nl/t(...)dert-door-kind/46434
Still gaining. Ondanks kids.
:)
fathankdonderdag 1 augustus 2013 @ 09:03
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 08:41 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Die van mij gaat 3 (!) dagen dicht in augustus voor verbouwingen, woensdag t/m vrijdag. Dus ik verwacht topdrukte op zaterdag, misschien zondagochtend maar gaan om 9 uur.
Vandaag en morgen is het toch veel te warm om naar de gym te gaan.
Questulardonderdag 1 augustus 2013 @ 09:13
Hier in de gym staat de klimaatcontrol aan, heerlijk sporten :)
kidkash19donderdag 1 augustus 2013 @ 09:23
Bij ons staat er helemaal niks aan maar mij hoor je niet klagen ik vind het heerlijk trainen in de warmte en ga dus ook graag.

Lekker rustig ook aangezien een groot het deel het "te warm" vind om te trainen, goede sfeer ook op deze manier, geen mannetjes maar alleen mensen die echt werken

[ Bericht 40% gewijzigd door kidkash19 op 01-08-2013 09:35:33 ]
fathankdonderdag 1 augustus 2013 @ 10:11
Met dit weer gaat de trx mee naar het werk en doe ik aan boord een workout met aansluitend een stuk zwemmen. Trx zo in de davidpaal hangen dat k half buitenboord kan hangen 8-)
RaymondKdonderdag 1 augustus 2013 @ 10:49
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 10:11 schreef fathank het volgende:
Met dit weer gaat de trx mee naar het werk en doe ik aan boord een workout met aansluitend een stuk zwemmen. Trx zo in de davidpaal hangen dat k half buitenboord kan hangen 8-)
pic please. :o
dat moetn we zien. _O_
Tijdens het varen. Zo dat je een boeggolf meepakt

[ Bericht 0% gewijzigd door RaymondK op 01-08-2013 11:08:34 ]
MrNilesdonderdag 1 augustus 2013 @ 10:53
bezig geweest met een schema...is dit wat? Op en aanmerkingen zijn altijd welkom

Dag 1
Schuinbank drukken
Bankdrukken
Flyes 30graden
Cable Crossover

Scullcrush
Dippen
Cable triceps

Dag 2
Deadlift
Lat pulldown
T-bar row
Seated row

EZ-curl
Seated curl schuin
Preacher curl

Dag 3
Schouderdrukken staand
Zijwaarts heffen
Voorovergebogen zijwaarst heffen
Shrugs

deadlift dumbell gestrekte benen
leg curl

Dag 4
Squat
Frontsquat
Leg press
Leg extension
Kuitheffen
KapiteinKoaladonderdag 1 augustus 2013 @ 11:07
Ik heb een vraag over proteïneshakes. Kunnen ze werken als een soort vleesvervanger? Ik wil binnenkort misschien vegetariër worden en ga sowieso proteïneshakes pakken voor het oplossen van een rugblessure en ik zou het handig vinden als ik dit hiermee zou kunnen combineren.

Alvast bedankt! :)
Isabeaudonderdag 1 augustus 2013 @ 11:17
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 09:03 schreef fathank het volgende:

Vandaag en morgen is het toch veel te warm om naar de gym te gaan.
Toen het zo godsgruwelijk heet was ben ik ook gewoon gegaan. Ik was de enige in de hele gym :') (er was dus op de medewerker na echt verder niemand)
Verbositydonderdag 1 augustus 2013 @ 12:09
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 11:07 schreef KapiteinKoala het volgende:
Ik heb een vraag over proteïneshakes. Kunnen ze werken als een soort vleesvervanger? Ik wil binnenkort misschien vegetariër worden en ga sowieso proteïneshakes pakken voor het oplossen van een rugblessure en ik zou het handig vinden als ik dit hiermee zou kunnen combineren.

Alvast bedankt! :)
Proteïneshakes zijn eiwit vervangers en geen vleesvervanger. Tenzij je doel extra eiwitten nuttigen is heb je er niks aan. En hoe zie je dat voor je; dat een shake een rugblessure verhelpt?
Ethanolicdonderdag 1 augustus 2013 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 11:07 schreef KapiteinKoala het volgende:en ga sowieso proteïneshakes pakken voor het oplossen van een rugblessure en ik zou het handig vinden als ik dit hiermee zou kunnen combineren.

Alvast bedankt! :)
_O- hahahaha :') water geproest over mijn beeldscherm.
SunTzudonderdag 1 augustus 2013 @ 12:12
In 2 weken tijd 1 keertje gesport, ben gevloerd door de buikgriep. Van 75kg naar 71kg gegaan damn ik mis de gym.
KapiteinKoaladonderdag 1 augustus 2013 @ 12:13
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:09 schreef Verbosity het volgende:

[..]

Proteïneshakes zijn eiwit vervangers en geen vleesvervanger. Tenzij je doel extra eiwitten nuttigen is heb je er niks aan. En hoe zie je dat voor je; dat een shake een rugblessure verhelpt?
Ik moet zo snel mogelijk spieren bijkomen in mij rug. Ik had eerst een scheefgegroeide rug die ik nu recht heb laten zetten, maar het probleem is dus dat mijn rugspieren zich daarop hebben aangepast wat dus betekent dat de rechterkant van mijn rug 2x zo gespierd is als de linkerkant van mijn rug. En als ik niet snel genoeg die spieren weer terugkrijg zal mijn rug weer scheefgroeien.
Verbositydonderdag 1 augustus 2013 @ 12:25
quote:
12s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:13 schreef KapiteinKoala het volgende:

[..]

Ik moet zo snel mogelijk spieren bijkomen in mij rug. Ik had eerst een scheefgegroeide rug die ik nu recht heb laten zetten, maar het probleem is dus dat mijn rugspieren zich daarop hebben aangepast wat dus betekent dat de rechterkant van mijn rug 2x zo gespierd is als de linkerkant van mijn rug. En als ik niet snel genoeg die spieren weer terugkrijg zal mijn rug weer scheefgroeien.
Is een kwestie van trainen en meer eiwitten eten. Maakt niet uit of dit in de vorm is van vlees, kwark, melk etc. of proteïnenshake. Je kan beter focus leggen op trainen en meer eiwitten in je normale voeding nuttigen.
H1N1donderdag 1 augustus 2013 @ 12:40
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:12 schreef SunTzu het volgende:
In 2 weken tijd 1 keertje gesport, ben gevloerd door de buikgriep. Van 75kg naar 71kg gegaan damn ik mis de gym.
Wel lekker droog of niet?
esv7donderdag 1 augustus 2013 @ 12:41
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 10:53 schreef MrNiles het volgende:
bezig geweest met een schema...is dit wat? Op en aanmerkingen zijn altijd welkom

Dag 1
Schuinbank drukken incline?
Bankdrukken
Flyes 30graden
Cable Crossover

Scullcrush
Dippen
Cable triceps

Dag 2
Deadlift
Lat pulldownik zou deze vervangen door chin/pull- ups
T-bar row
Seated row

EZ-curlik zou een of twee bicep oefeningen weghalen, die pak je met rug al mee, vooral
als je chin/pull- ups doet.

Seated curl schuin
Preacher curl

Dag 3
Schouderdrukken staand
Zijwaarts heffen
Voorovergebogen zijwaarst heffen
Shrugs

deadlift dumbell gestrekte benen Deze zou ik weghalen, deadlift al op rug dag.
leg curl hamstrings zou ik op benendag pakken, kuiten zou ik hier doen.

Dag 4
Squat
Frontsquat
Leg press
Leg extension
Kuitheffen Deze zou ik naar schouderdag verplaatsen.
Leuke Nederlandse benaming van de oefeningen verder :@ , hoe lang train je eigenlijk al?
SunTzudonderdag 1 augustus 2013 @ 12:45
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:40 schreef H1N1 het volgende:

[..]

Wel lekker droog of niet?
Ja dat wel, mede doordat ik geen gevoel heb van honger. Soort van intermittent fasting hier. Heb mij net ook aangemeld voor fitocracy. Zit ook thuis continu youtube filmpjes te kijken over trainen. Zag net een filmpje van Frank Yang, die mofo is wel ripped geworden zeg.
MrNilesdonderdag 1 augustus 2013 @ 12:47
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:41 schreef esv7 het volgende:

[..]

Leuke Nederlandse benaming van de oefeningen verder :@ , hoe lang train je eigenlijk al?
basis die ik had gevonden bevatte nogal wat nederlandse benamingen..vandaar
gebruik zelf normaal ook de engelse benaming

alleen incline..bij bench press, wat zegt de incline?
esv7donderdag 1 augustus 2013 @ 12:51
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:47 schreef MrNiles het volgende:

[..]

basis die ik had gevonden bevatte nogal wat nederlandse benamingen..vandaar
gebruik zelf normaal ook de engelse benaming

alleen incline..bij bench press, wat zegt de incline?
Bedoel je bij schuin incline of decline?
MrNilesdonderdag 1 augustus 2013 @ 12:55
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:51 schreef esv7 het volgende:

[..]

Bedoel je bij schuin incline of decline?
ah..ik kon incline zo niet vertalen..maar met decline erbij snap ik m...sorry..
incline bench press doe ik
H1N1donderdag 1 augustus 2013 @ 12:56
Volgens mij wordt aangenomen dat met schuin bankdrukken incline wordt bedoeld. Maar dat is puur aanname, zonder onderbouwing.
esv7donderdag 1 augustus 2013 @ 12:59
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:55 schreef MrNiles het volgende:

[..]

ah..ik kon incline zo niet vertalen..maar met decline erbij snap ik m...sorry..
incline bench press doe ik
Haha maakt niks uit :) .

Ik doe zelf ook een 4day split en die ziet er zo uit:
SPOILER
dag 1, borst & triceps
flat dumbell benchpress
incline dumbell benchpress
flat dumbell flyes
weighted dips

skull crushers
tricep cable pushdown

dag 2, rug & biceps
barbell bend over row
deadlift
weighted chin ups
lat pulldown

preacher curl

dag 3, schouders & kuiten
military press
seated bendover dumbell side raises
lateral raises
front raises

standing calf raises

dag 4, benen
squat
front squat
leg press
leg curl
leg extension
botje_bouwerdonderdag 1 augustus 2013 @ 13:16
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2013 20:21 schreef Fanta-stick het volgende:

[..]

ow oke dus altijd wel een spotter? Ik heb daar 4/5 keer getraind met school, was wel een nice gym.

Er zijn niet echt papas hier he? Behalve die poidertje en carbonc
dochtertje van 5,5 en een tweeling van 2 maanden (ook meiden)

testosteron ligt in de kliko overigens...
ben deze week ook van 3,5 maand weer begonnen. eerst zenuw bekneld in mn onderrug, lijkt nu genezen te zijn door de vele rust. Toen werd de tweeling geboren en sliep ik 2 uur per nacht, om vervolgens naar mijn werk te gaan, en 's avonds als een zombie op de bank in te storten.

nu vanavond maar eens proberen in de hitte... ben over gegaan op full body 2x per week, dus dat zal heftig worden...
Beachdonderdag 1 augustus 2013 @ 13:18
Hoezo twee keer per week en niet drie keer per week? Heb je zo weinig tijd dat je niet drie keer per week een uurtje kan? Zou ideaal zijn voor SS of SL.
MrNilesdonderdag 1 augustus 2013 @ 13:21
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 13:16 schreef botje_bouwer het volgende:

[..]

dochtertje van 5,5 en een tweeling van 2 maanden (ook meiden)

testosteron ligt in de kliko overigens...
ben deze week ook van 3,5 maand weer begonnen. eerst zenuw bekneld in mn onderrug, lijkt nu genezen te zijn door de vele rust. Toen werd de tweeling geboren en sliep ik 2 uur per nacht, om vervolgens naar mijn werk te gaan, en 's avonds als een zombie op de bank in te storten.

nu vanavond maar eens proberen in de hitte... ben over gegaan op full body 2x per week, dus dat zal heftig worden...
dochtertje van anderhalf

maakt de reps heel veel uit? heb wel eens een schema voorbij zien komen dat voor massa toename beste tussen 8 en 12 is...(correct me if I'm wrong)

Ik doe compound oefening 12 10 8 6 max max max, elke rep meer gewicht, max1 is met 75% 1RM, max2 -20%kg, max3 ook -20%...is dit een goede opbouw? of teveel?

als laatste oefening van de spiergroep doe ik vaak een FST7
soort pompsetje, 7x10 reps met zeer laag gewicht..daarna goed rekken, doet iemand dit ook?

[ Bericht 20% gewijzigd door MrNiles op 01-08-2013 13:30:17 ]
botje_bouwerdonderdag 1 augustus 2013 @ 13:25
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 13:18 schreef Beach het volgende:
Hoezo twee keer per week en niet drie keer per week? Heb je zo weinig tijd dat je niet drie keer per week een uurtje kan? Zou ideaal zijn voor SS of SL.
die 3e dag is optioneel... vrouw sport en werkt ook... en ik wil ook tijd voor ons samen en tijd met de kinderen hebben... en ss e.d. zijn leuk, maar ik verwacht met een week of 3 wel weer 130/140 te squatten, en deadlift zal ook wel weer richting 170 gaan met die tijd... en heel veel zwaarder hoeft allemaal niet van mij, als squat op 150 en dl op 200 zit kan ik wel leven met mezelf hoor :)
en daarnaast is mijn ervaring dat als ik 3x FB doe dat ik mijn gains opvreet... ik groei er niet meer extra hard van zeg maar... en ik ben nu 34 en heb een gezin, dus als iets niets oplevert maar wel veel tijd kost ben ik daar niet happig op...
Tinos85donderdag 1 augustus 2013 @ 16:36
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:56 schreef H1N1 het volgende:
Volgens mij wordt aangenomen dat met schuin bankdrukken incline wordt bedoeld. Maar dat is puur aanname, zonder onderbouwing.
Ik doe juist vaak decline. Vind t wel een lekkere oefening.
fathankdonderdag 1 augustus 2013 @ 17:53
quote:
6s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 10:49 schreef RaymondK het volgende:

[..]

pic please. :o
dat moetn we zien. _O_
Tijdens het varen. Zo dat je een boeggolf meepakt
Is geen zelfvarend materieel maar stationair. Dus geen eigen voortstuwing(en ook geen boeggolf ;) ). Wordt op zn plek gehouden door 4 ankers en daarmee kan t schip beperkt manouvreren.

/offtopic
#ANONIEMdonderdag 1 augustus 2013 @ 17:54
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 juli 2013 13:24 schreef fathank het volgende:

[..]

Nee joh. Aangeboren hartafwijking.

Z'n juice en cokegebruik heeft er niks mee te maken gehad.
In de threat onder mijn video zijn ze er nog niet helemaal uit :P
Reageer daar gerust dat het Coke gebruik was, vinden ze leuk.
esv7donderdag 1 augustus 2013 @ 18:31
Tijdens te standing calf raises kreeg ik ineens een pijnsteek in het midden van mijn voet. Het volgende setje deed het nog steeds pijn dus heb ik de kuiten maar verder gelaten vandaag, maar je moet toch gewoon met de bal van de voet op het apparaat staan en zo groot mogelijke rom maken naar boven en beneden?
star_gazervrijdag 2 augustus 2013 @ 02:05
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 21:44 schreef Cataclyst het volgende:
Dikke fail op 120kg deadlift vandaag.. Vroeg me af of er verschillen of bepaalde voordelen zijn bij sumo ten opzichte van conventional, vind het zelf altijd vrij lastig om goede form te houden bij de conventional deadlift.

Is ook iemand hier bekend met Greyskull LP?
Sumo is zwaar voor je aars, conventional pakt je hamstrings wat meer.
star_gazervrijdag 2 augustus 2013 @ 02:07
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 13:16 schreef botje_bouwer het volgende:

[..]

dochtertje van 5,5 en een tweeling van 2 maanden (ook meiden)

testosteron ligt in de kliko overigens...
HRT? Er vanuit gaande dat je niet nog meer kroost wilt, zou dat best moeten kunnen.
star_gazervrijdag 2 augustus 2013 @ 02:08
quote:
0s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:41 schreef esv7 het volgende:

[..]

Leuke Nederlandse benaming van de oefeningen verder :@ , hoe lang train je eigenlijk al?
Doe jij ook schedelverbrijzelaars? En beenduwen?
star_gazervrijdag 2 augustus 2013 @ 02:09
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:45 schreef SunTzu het volgende:

[..]

Ja dat wel, mede doordat ik geen gevoel heb van honger. Soort van intermittent fasting hier. Heb mij net ook aangemeld voor fitocracy. Zit ook thuis continu youtube filmpjes te kijken over trainen. Zag net een filmpje van Frank Yang, die mofo is wel ripped geworden zeg.
PM even je fitocracy username ^O^
RaymondKvrijdag 2 augustus 2013 @ 07:19
quote:
10s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 02:08 schreef star_gazer het volgende:

[..]

Doe jij ook schedelverbrijzelaars? En beenduwen?
en heurken en dooie tillen natuurlijk _O-
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 08:24
quote:
10s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 07:19 schreef RaymondK het volgende:

[..]

en heurken en dooie tillen natuurlijk _O-
Ik doe alleen maar arm krullen
RaymondKvrijdag 2 augustus 2013 @ 08:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 08:24 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

Ik doe alleen maar arm krullen
Daar train je ook je onderrug mee :Y
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 08:32
Voor hoeveel reps doen jullie je zwaarste dl? ik doe eigenlijk nooit 1 max maar rep minimaal 3x. meestal 8 5 3 oid.
RaymondKvrijdag 2 augustus 2013 @ 08:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 08:32 schreef Mithras82 het volgende:
Voor hoeveel reps doen jullie je zwaarste dl? ik doe eigenlijk nooit 1 max maar rep minimaal 3x. meestal 8 5 3 oid.
paar opwarm setjes, paar werksetjes, en dan altijd
1 max rep, en dan weer een werksetje
en dan ben ik deaud, en bijna sacho tijdens het opruimen v.d. schijven lol :')
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 08:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 08:34 schreef RaymondK het volgende:

[..]

paar opwarm setjes, paar werksetjes, en dan altijd
1 max rep, en dan weer een werksetje
en dan ben ik deaud, en bijna sacho tijdens het opruimen v.d. schijven lol :')
dat zeker tijdens het opruimen van de schijven. en soms zijn dat er 10 :( krijg je pas echt verzuring in je onderrug.
RaymondKvrijdag 2 augustus 2013 @ 08:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 08:39 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

dat zeker tijdens het opruimen van de schijven. en soms zijn dat er 10 :( krijg je pas echt verzuring in je onderrug.
lol. idd.

tip van Matt Togus -->
Klemmen er af halen, en aan 1 kant alle schijven van de bar halen, en dan de bar op tillen aan 1 kant tot i rechtop staat.
Dan til je zo de bar uit je stapel met schijven, en hoef je niet elk keer met 1 hand, gebukt en al, die laatste schijven er af te halen.
fathankvrijdag 2 augustus 2013 @ 09:02
Gewoon de schijven aan de bar bell laten hangen ga die shit toch niet opruimen daar is pwrsoneel voor toch
botje_bouwervrijdag 2 augustus 2013 @ 09:15
quote:
7s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 02:07 schreef star_gazer het volgende:

[..]

HRT? Er vanuit gaande dat je niet nog meer kroost wilt, zou dat best moeten kunnen.
haha, nee, dan zoek ik het liever in gezond voedsel, goed slapen en lichaamsbeweging...
.PRISMvrijdag 2 augustus 2013 @ 09:37
Er loopt hier een user rond die regelmatig foto's plaatst en een afgetraind lichaam heeft. Ergens in een van de vorige topics las ik dat hij 2L chocomel dagelijks naar binnen werkt en verder geen 'vast' eetschema heeft. Ik wil zijn niet-vaste vaste eetschema weten. :7
Questularvrijdag 2 augustus 2013 @ 09:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 09:37 schreef .PRISM het volgende:
Er loopt hier een user rond die regelmatig foto's plaatst en een afgetraind lichaam heeft. Ergens in een van de vorige topics las ik dat hij 2L chocomel dagelijks naar binnen werkt en verder geen 'vast' eetschema heeft. Ik wil zijn niet-vaste vaste eetschema weten. :7
Panzermaus, en 2L chocomel is code voor 2 spuiten test in de bil per dag.
.PRISMvrijdag 2 augustus 2013 @ 09:43
quote:
1s.gif Op donderdag 1 augustus 2013 12:45 schreef SunTzu het volgende:

[..]

Ja dat wel, mede doordat ik geen gevoel heb van honger. Soort van intermittent fasting hier. Heb mij net ook aangemeld voor fitocracy. Zit ook thuis continu youtube filmpjes te kijken over trainen. Zag net een filmpje van Frank Yang, die mofo is wel ripped geworden zeg.
Lol, hij snuift zijn creatine.

Nic1vrijdag 2 augustus 2013 @ 10:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 09:37 schreef .PRISM het volgende:
Er loopt hier een user rond die regelmatig foto's plaatst en een afgetraind lichaam heeft. Ergens in een van de vorige topics las ik dat hij 2L chocomel dagelijks naar binnen werkt en verder geen 'vast' eetschema heeft. Ik wil zijn niet-vaste vaste eetschema weten. :7
Vaste schema's zijn saai. IIFYM is genoeg.
fathankvrijdag 2 augustus 2013 @ 10:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 09:37 schreef .PRISM het volgende:
Er loopt hier een user rond die regelmatig foto's plaatst en een afgetraind lichaam heeft. Ergens in een van de vorige topics las ik dat hij 2L chocomel dagelijks naar binnen werkt en verder geen 'vast' eetschema heeft. Ik wil zijn niet-vaste vaste eetschema weten. :7
Lees je in over voeding. Wat voor een ander werkt, werkt voor jou misschien totaal niet.

Als ik het dieet van RaymondK volg ben ik binnen 3 weken moddervet. Voor hem werkt het wel, maar voor mij gaat dat zeker niet werken. Zou voor mij dreamerbulkx100 zijn.
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 10:14
quote:
16s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 09:02 schreef fathank het volgende:
Gewoon de schijven aan de bar bell laten hangen ga die shit toch niet opruimen daar is pwrsoneel voor toch
F4F paupergedrag.
RaymondKvrijdag 2 augustus 2013 @ 10:14
quote:
14s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:10 schreef fathank het volgende:

[..]

Lees je in over voeding. Wat voor een ander werkt, werkt voor jou misschien totaal niet.

Als ik het dieet van RaymondK volg ben ik binnen 3 weken moddervet. Voor hem werkt het wel, maar voor mij gaat dat zeker niet werken. Zou voor mij dreamerbulkx100 zijn.
ho ho, ik zit niet op 2 kapasolns elke dag he lol. Was een uitzondering

maar wel 4500kcals elke dag lol :@
wel gezonde kals dat wel
fathankvrijdag 2 augustus 2013 @ 10:20
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:14 schreef CarbonC het volgende:

[..]

F4F paupergedrag.
Behoorlijk. Ik ben zelfs zo netjes dat ik zelfs de teringzooi van diegene die voor me bezig is geweest opruim.

Zitten een paar van die wintrol-turken hier in de gym die alles van zich alles af pleuren. Wel eens een opmerking over gemaakt, maar dan krijg je gelijk een snauw dat je je niet met hun zaken moet bemoeien.

njah dan niet, tegenwoordig gaat het allemaal langs me heen, trek me er niks meer van aan. Wil eigenlijk nog een keer bij een van die gasten een 20 kg schijfje op z'n tenen laten donderen. Maar dan moet ik denk ik vol aan de bak om m'n tandjes te houden.

Voor de rest is wel iedereen chill, maar die 3 gasten kan k echt niet uitstaan.
quote:
10s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:14 schreef RaymondK het volgende:

[..]

ho ho, ik zit niet op 2 kapasolns elke dag he lol. Was een uitzondering

maar wel 4500kcals elke dag lol :@
wel gezonde kals dat wel
Das toch wel zo'n 1500 kcal boven wat ik nu eet ong _O-. Maar ik bulk ook niet. Ben behoorlijk tevreden atm. Aardig lean en summerproof.
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 12:18
quote:
14s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:20 schreef fathank het volgende:

[..]

Behoorlijk. Ik ben zelfs zo netjes dat ik zelfs de teringzooi van diegene die voor me bezig is geweest opruim.

Zitten een paar van die wintrol-turken hier in de gym die alles van zich alles af pleuren. Wel eens een opmerking over gemaakt, maar dan krijg je gelijk een snauw dat je je niet met hun zaken moet bemoeien.

njah dan niet, tegenwoordig gaat het allemaal langs me heen, trek me er niks meer van aan. Wil eigenlijk nog een keer bij een van die gasten een 20 kg schijfje op z'n tenen laten donderen. Maar dan moet ik denk ik vol aan de bak om m'n tandjes te houden.

Voor de rest is wel iedereen chill, maar die 3 gasten kan k echt niet uitstaan.

[..]

Das toch wel zo'n 1500 kcal boven wat ik nu eet ong _O-. Maar ik bulk ook niet. Ben behoorlijk tevreden atm. Aardig lean en summerproof.
waar train je?
Nic1vrijdag 2 augustus 2013 @ 12:27
quote:
10s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:14 schreef RaymondK het volgende:

[..]

ho ho, ik zit niet op 2 kapasolns elke dag he lol. Was een uitzondering

maar wel 4500kcals elke dag lol :@
wel gezonde kals dat wel
2500 meer dan mij. :P
Tijd om binnenkort met de cut te stoppen, heb er wel genoeg van...
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 12:41
quote:
14s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:20 schreef fathank het volgende:

[..]

Behoorlijk. Ik ben zelfs zo netjes dat ik zelfs de teringzooi van diegene die voor me bezig is geweest opruim.

Zitten een paar van die wintrol-turken hier in de gym die alles van zich alles af pleuren. Wel eens een opmerking over gemaakt, maar dan krijg je gelijk een snauw dat je je niet met hun zaken moet bemoeien.

njah dan niet, tegenwoordig gaat het allemaal langs me heen, trek me er niks meer van aan. Wil eigenlijk nog een keer bij een van die gasten een 20 kg schijfje op z'n tenen laten donderen. Maar dan moet ik denk ik vol aan de bak om m'n tandjes te houden.

Voor de rest is wel iedereen chill, maar die 3 gasten kan k echt niet uitstaan.

[..]

Een beetje normale leiding/management spreekt die gasten er op aan en kickt ze er bij gebrek aan bijstellen van het gedrag stuur gewoon uit.
Otto_Kretschmervrijdag 2 augustus 2013 @ 15:09
quote:
10s.gif Op woensdag 31 juli 2013 01:53 schreef StraatSoldaat het volgende:

[..]

De sportschool en forums waar meer dan 100kg liften de norm is

Hier zal het nooit voorbij komen aangezien de meeste hier al moeite hebben met 1 plaat en mocht je meer kunnen liften dan worden ze jaloers
Buitengewone beweringen vereisen onomstotelijk bewijs dat is toch logisch, en ja 100kg reppen binnen een jaar is buitengewoon. Plaats gewoon een video van jou aan het eind van je kuur waarin je 140 kg rept op de BP en ik weet zeker dat veel mensen anders tegen je aan zullen kijken.
fathankvrijdag 2 augustus 2013 @ 15:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 12:18 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

waar train je?
Bullys.

Voor de rest is iedereen chill alleen die 3 gasten niet.
ssebassvrijdag 2 augustus 2013 @ 15:38
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2013 10:32 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Klopt ook, Tight End / Fullback / DL
Geweldige sport. Als ik wat meer volume had, was ik dat ook gaan doen. Met mijn 1.75m 75kg niet echt ideaal. Misschien als RB of WR. Zag dat ze nu ook flag football gaan doen, dus dat is misschien meer iets voor mij :P

Ik trainde paar jaar geleden trouwens ook in Noord bij Hans.
kidkash19vrijdag 2 augustus 2013 @ 15:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:38 schreef ssebass het volgende:

[..]

Geweldige sport. Als ik wat meer volume had, was ik dat ook gaan doen. Met mijn 1.75m 75kg niet echt ideaal. Misschien als RB of WR. Zag dat ze nu ook flag football gaan doen, dus dat is misschien meer iets voor mij :P

Ik trainde paar jaar geleden trouwens ook in Noord bij Hans.
Onze beste spelers heeft ongeveer die stats, is dan wel bloedje snel en bewegelijk en speelt RB. Onze Captain aan de defense kant is ook ongeveer zo groot en speelt safety, heeft niks met volume en grootte te maken in Nederland, iedereen kan het spelen
ssebassvrijdag 2 augustus 2013 @ 15:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:45 schreef kidkash19 het volgende:

[..]

Onze beste spelers heeft ongeveer die stats, is dan wel bloedje snel en bewegelijk en speelt RB. Onze Captain aan de defense kant is ook ongeveer zo groot en speelt safety, heeft niks met volume en grootte te maken in Nederland, iedereen kan het spelen
Hmm ik ga het heroverwegen. Ben nog wel redelijk snel al is het niet meer zoals tien jaar geleden toen ik twintig was. Darren Sproles is 1.68m en dat voor de NFL. Volgens mij ook de enige speler daar onder de 90 kg. Was toevallig vandaag aan het kijken of ik dat zou gaan doen. Misschien toch even op de open dagen langs.
kidkash19vrijdag 2 augustus 2013 @ 15:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:49 schreef ssebass het volgende:

[..]

Hmm ik ga het heroverwegen. Ben nog wel redelijk snel al is het niet meer zoals tien jaar geleden toen ik twintig was. Darren Sproles is 1.68m en dat voor de NFL. Volgens mij ook de enige speler daar onder de 90 kg. Was toevallig vandaag aan het kijken of ik dat zou gaan doen. Misschien toch even op de open dagen langs.
;)

http://www.010trojans.nl/(...)0trojans-familiedag/
ssebassvrijdag 2 augustus 2013 @ 15:53
quote:
Die bedoelde ik inderdaad :D
esv7vrijdag 2 augustus 2013 @ 15:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:38 schreef ssebass het volgende:

[..]

Geweldige sport. Als ik wat meer volume had, was ik dat ook gaan doen. Met mijn 1.75m 75kg niet echt ideaal. Misschien als RB of WR. Zag dat ze nu ook flag football gaan doen, dus dat is misschien meer iets voor mij :P

Ik trainde paar jaar geleden trouwens ook in Noord bij Hans.
Wat is je vp ongeveer, ik weeg nu 70 en ben een cm langer.
ExperimentalFrentalMentalvrijdag 2 augustus 2013 @ 16:01
lol
bro-science :)
check ook op t laatst, flex out :)
ssebassvrijdag 2 augustus 2013 @ 16:01
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:56 schreef esv7 het volgende:

[..]

Wat is je vp ongeveer, ik weeg nu 70 en ben een cm langer.
Redelijk hoog. Zo'n 18% ongeveer. Heb ergens in de reeks wel een foto geplaatst. Kan hem alleen niet meer vinden. Zit nu op mijn werk dus heb hem ook niet hier.
esv7vrijdag 2 augustus 2013 @ 16:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 16:01 schreef ssebass het volgende:

[..]

Redelijk hoog. Zo'n 18% ongeveer. Heb ergens in de reeks wel een foto geplaatst. Kan hem alleen niet meer vinden. Zit nu op mijn werk dus heb hem ook niet hier.
Oke, ik denk dat het volume geen probleem zal zijn. Heb er verder niet zo veel verstand van maar heb een paar vrienden die er ook op zitten en die zullen ook zo iets zijn.
LasTeRvrijdag 2 augustus 2013 @ 16:55
quote:
14s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 10:20 schreef fathank het volgende:

[..]

Behoorlijk. Ik ben zelfs zo netjes dat ik zelfs de teringzooi van diegene die voor me bezig is geweest opruim.

Zitten een paar van die wintrol-turken hier in de gym die alles van zich alles af pleuren. Wel eens een opmerking over gemaakt, maar dan krijg je gelijk een snauw dat je je niet met hun zaken moet bemoeien.

njah dan niet, tegenwoordig gaat het allemaal langs me heen, trek me er niks meer van aan. Wil eigenlijk nog een keer bij een van die gasten een 20 kg schijfje op z'n tenen laten donderen. Maar dan moet ik denk ik vol aan de bak om m'n tandjes te houden.

Voor de rest is wel iedereen chill, maar die 3 gasten kan k echt niet uitstaan.

[..]

Das toch wel zo'n 1500 kcal boven wat ik nu eet ong _O-. Maar ik bulk ook niet. Ben behoorlijk tevreden atm. Aardig lean en summerproof.
Waardeloos gedrag en zeer herkenbaar. Een aantal van die gasten kunnen wel een opvoedcursusje gym-etiquette gebruiken. Aan de andere kant, als ik gewichten van een ander opruim ben ik nog steeds aan het tillen. :P
tjoptjopvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 16:55 schreef LasTeR het volgende:

[..]

Waardeloos gedrag en zeer herkenbaar. Een aantal van die gasten kunnen wel een opvoedcursusje gym-etiquette gebruiken. Aan de andere kant, als ik gewichten van een ander opruim ben ik nog steeds aan het tillen. :P
Precies, zwaar liften om daarna te lam te zijn om die gewichten even op te ruimen :') Ik zie het opruimen ook gewoon als onderdeel van het liften

Hier ruimt ook niemand z'n zooi op, en er wordt ook nooit echt tegen op getreden. Dus dan doet iedereen het al snel ("ja maar toen ik hier kwam was de bar al gevuld")
From_93_Til_Infinityvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:14
Zijn hier mensen bekend in Rotterdam? Ga er binnenkort naartoe verhuizen en ben dus op zoek naar een nieuwe gym. Graag een waar je fatsoenlijk kunt squatten, deadliften, benchpressen, etc. Liefst ook nog in de buurt van het nieuwe westen.

Iemand die me kan helpen? Thanks
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:14 schreef From_93_Til_Infinity het volgende:
Zijn hier mensen bekend in Rotterdam? Ga er binnenkort naartoe verhuizen en ben dus op zoek naar een nieuwe gym. Graag een waar je fatsoenlijk kunt squatten, deadliften, benchpressen, etc. Liefst ook nog in de buurt van het nieuwe westen.

Iemand die me kan helpen? Thanks
Snakey & co: kom er maar in.
J03llVvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:14 schreef From_93_Til_Infinity het volgende:
Zijn hier mensen bekend in Rotterdam? Ga er binnenkort naartoe verhuizen en ben dus op zoek naar een nieuwe gym. Graag een waar je fatsoenlijk kunt squatten, deadliften, benchpressen, etc. Liefst ook nog in de buurt van het nieuwe westen.

Iemand die me kan helpen? Thanks
In Rdam heb je genoeg sportgelegenheden. O.a. Thefitnessclub, Basic-fit, en Fitforfree Allemaal op zuid volgens mij! Google het anders effe, genoeg te vinden!! Succes ;)

JV
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 16:55 schreef LasTeR het volgende:

[..]

Waardeloos gedrag en zeer herkenbaar. Een aantal van die gasten kunnen wel een opvoedcursusje gym-etiquette gebruiken. Aan de andere kant, als ik gewichten van een ander opruim ben ik nog steeds aan het tillen. :P
Je moet als eigenaar de zaak goed strak houden.
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:32 schreef J03llV het volgende:

[..]

In Rdam heb je genoeg sportgelegenheden. O.a. Thefitnessclub, Basic-fit, en Fitforfree Allemaal op zuid volgens mij! Google het anders effe, genoeg te vinden!! Succes ;)

JV
Het gaat dus niet om die BasicFit/F4F pauperzooi.
tongytongylickylickyvrijdag 2 augustus 2013 @ 17:38
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:35 schreef CarbonC het volgende:

[..]

Het gaat dus niet om die BasicFit/F4F pauperzooi.
BasicFit is gewoon goed hoor (mijn vestiging dan).
kidkash19vrijdag 2 augustus 2013 @ 17:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:14 schreef From_93_Til_Infinity het volgende:
Zijn hier mensen bekend in Rotterdam? Ga er binnenkort naartoe verhuizen en ben dus op zoek naar een nieuwe gym. Graag een waar je fatsoenlijk kunt squatten, deadliften, benchpressen, etc. Liefst ook nog in de buurt van het nieuwe westen.

Iemand die me kan helpen? Thanks
Fitnesscentrum Noord
ssebassvrijdag 2 augustus 2013 @ 18:34
Iedereen hier komt uit Rotterdam zo te zien :)
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 19:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:14 schreef From_93_Til_Infinity het volgende:
Zijn hier mensen bekend in Rotterdam? Ga er binnenkort naartoe verhuizen en ben dus op zoek naar een nieuwe gym. Graag een waar je fatsoenlijk kunt squatten, deadliften, benchpressen, etc. Liefst ook nog in de buurt van het nieuwe westen.

Iemand die me kan helpen? Thanks
waar ga je wonen?
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 19:36
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 15:32 schreef fathank het volgende:

[..]

Bullys.

Voor de rest is iedereen chill alleen die 3 gasten niet.
ah dat is bij station presikhaaf toch? Nooit getraind. Maar kickbox of mma school ook toch?
Basxtvrijdag 2 augustus 2013 @ 20:32
Net met de dumbbels een stuk of 20 reps gedaan, en op het moment dat je eigenlijk wilt stoppen, ben ik doorgegaan met nog een stuk of 5 - 7 reps. Kleine pause (10 sec) en met iets lichtere sets ook reps gedaan, maar je begint gewoon te voelen dat je spieren het op een bepaalt punt niet meer trekken. Zo erg dat ik 5 kg niet eens meer omhoog kreeg.

Is het goed om beter spieren te bouwen door simpelweg te stoppen wanneer je geen trek meer hebt, of door de "pijn grens" heen gaan?
Ik merk nu wel dat mijn spier echt loopt te trekken aan mijn arm.. Soort van kramp.

:{
Drinkyvrijdag 2 augustus 2013 @ 20:33
Doe ik ook altijd, de dag erop wegen mijn bicepsen meestal ook 2kg spier zwaarder.
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 20:37
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 20:33 schreef Drinky het volgende:
Doe ik ook altijd, de dag erop wegen mijn bicepsen meestal ook 2kg spier zwaarder.
troll
tongytongylickylickyvrijdag 2 augustus 2013 @ 20:53
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 20:33 schreef Drinky het volgende:
Doe ik ook altijd, de dag erop wegen mijn bicepsen meestal ook 2kg spier zwaarder.
:D
J03llVvrijdag 2 augustus 2013 @ 20:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:35 schreef CarbonC het volgende:

[..]

Het gaat dus niet om die BasicFit/F4F pauperzooi.
Na je vorige posts gelezen te hebben, neem ik aan dat je zelf een sportschool hebt? Maar voor de activiteiten die gevraagd werden, is BasicFit/F4F, ofwel de door jou genoemde pauperzooi goed genoeg.
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:07
Ik zie hier nogal eens wat dingen langskomen die weinig tot niks met bodybuilden te maken hebben. Vraag me alleen af of dat nou wel zo duidelijk is voor de mensen die willen gaan trainen.

-Bijv. Starting Strength heeft niks met BBen te maken.
-Al die splitschema's van 1x UB en 1x LB per week hebben niks met BBen te maken.
-Stats over je top met banken/DL/squat hebben niks met BBen te maken, en zeggen ook helemaal niks over hoe je er uit ziet. Ik zou ook niet weten waarom je die stats zou willen weten als BBer. Volgens mij moet je ook verdomd goed zoeken wil je zulke data vinden over Coleman, Yates, Kai, Cutler, Heath etc. Daar draait het simpelweg niet om.
-Clean/jerks en zo hebben niks met BBen te maken.

Wel lijkt er al enige tijd een stroming te bestaan, waarbinnen allerlei vormen van workouts worden bedacht en uitgevoerd, maar altijd met als basis krachttraining. Ik ken veel mensen die als powerlifter trainden, verder niet aan wedstrijden deden of iets, maar wel voor zichzelf probeerden hun PRs op BP/SQ en vaak ook DL steeds hoger te krijgen. Om dat te bereiken deden ze natuurlijk ook wel eens oefeningen die op BB oefeningen lijken maar het is uiteindelijk een andere manier van trainen, kracht is het einddoel en niet hoe je eruit ziet.

Is volgens mij ook 1 van de eerste dingen die je moet afleren: je ziet veel ventjes met zijn tweeën of drieën gaan trainen ofzo, en zijn toch bezig met of de ander slapper of sterker is dan hijzelf (Hoe vaak doe jij dit? Hoe zwaar kan jij dit?) Meteen mee stoppen want het zegt niks. Als je dat belangrijk vindt, moet je niet gaan BBen. Wat niet wil zeggen dat je normaal gesproken ook van BBen natuurlijk wel gewoon sterker zult worden.

Wat dat betreft zou het volgens mij niet raar zijn als er een apart krachttrainingstopic zou komen, om dat onderscheid duidelijker te krijgen.
McNultyvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:07 schreef Modus het volgende:
Ik zie hier nogal eens wat dingen langskomen die weinig tot niks met bodybuilden te maken hebben. Vraag me alleen af of dat nou wel zo duidelijk is voor de mensen die willen gaan trainen.

-Bijv. Starting Strength heeft niks met BBen te maken.
-Al die splitschema's van 1x UB en 1x LB per week hebben niks met BBen te maken.
-Stats over je top met banken/DL/squat hebben niks met BBen te maken, en zeggen ook helemaal niks over hoe je er uit ziet. Ik zou ook niet weten waarom je die stats zou willen weten als BBer. Volgens mij moet je ook verdomd goed zoeken wil je zulke data vinden over Coleman, Yates, Kai, Cutler, Heath etc. Daar draait het simpelweg niet om.
-Clean/jerks en zo hebben niks met BBen te maken.

Wel lijkt er al enige tijd een stroming te bestaan, waarbinnen allerlei vormen van workouts worden bedacht en uitgevoerd, maar altijd met als basis krachttraining. Ik ken veel mensen die als powerlifter trainden, verder niet aan wedstrijden deden of iets, maar wel voor zichzelf probeerden hun PRs op BP/SQ en vaak ook DL steeds hoger te krijgen. Om dat te bereiken deden ze natuurlijk ook wel eens oefeningen die op BB oefeningen lijken maar het is uiteindelijk een andere manier van trainen, kracht is het einddoel en niet hoe je eruit ziet.

Is volgens mij ook 1 van de eerste dingen die je moet afleren: je ziet veel ventjes met zijn tweeën of drieën gaan trainen ofzo, en zijn toch bezig met of de ander slapper of sterker is dan hijzelf (Hoe vaak doe jij dit? Hoe zwaar kan jij dit?) Meteen mee stoppen want het zegt niks. Als je dat belangrijk vindt, moet je niet gaan BBen. Wat niet wil zeggen dat je normaal gesproken ook van BBen natuurlijk wel gewoon sterker zult worden.

Wat dat betreft zou het volgens mij niet raar zijn als er een apart krachttrainingstopic zou komen, om dat onderscheid duidelijker te krijgen.
cool story bro
Agentperryvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:07 schreef Modus het volgende:
Ik zie hier nogal eens wat dingen langskomen die weinig tot niks met bodybuilden te maken hebben. Vraag me alleen af of dat nou wel zo duidelijk is voor de mensen die willen gaan trainen.

-Bijv. Starting Strength heeft niks met BBen te maken.
-Al die splitschema's van 1x UB en 1x LB per week hebben niks met BBen te maken.
-Stats over je top met banken/DL/squat hebben niks met BBen te maken, en zeggen ook helemaal niks over hoe je er uit ziet. Ik zou ook niet weten waarom je die stats zou willen weten als BBer. Volgens mij moet je ook verdomd goed zoeken wil je zulke data vinden over Coleman, Yates, Kai, Cutler, Heath etc. Daar draait het simpelweg niet om.
-Clean/jerks en zo hebben niks met BBen te maken.

Wel lijkt er al enige tijd een stroming te bestaan, waarbinnen allerlei vormen van workouts worden bedacht en uitgevoerd, maar altijd met als basis krachttraining. Ik ken veel mensen die als powerlifter trainden, verder niet aan wedstrijden deden of iets, maar wel voor zichzelf probeerden hun PRs op BP/SQ en vaak ook DL steeds hoger te krijgen. Om dat te bereiken deden ze natuurlijk ook wel eens oefeningen die op BB oefeningen lijken maar het is uiteindelijk een andere manier van trainen, kracht is het einddoel en niet hoe je eruit ziet.

Is volgens mij ook 1 van de eerste dingen die je moet afleren: je ziet veel ventjes met zijn tweeën of drieën gaan trainen ofzo, en zijn toch bezig met of de ander slapper of sterker is dan hijzelf (Hoe vaak doe jij dit? Hoe zwaar kan jij dit?) Meteen mee stoppen want het zegt niks. Als je dat belangrijk vindt, moet je niet gaan BBen. Wat niet wil zeggen dat je normaal gesproken ook van BBen natuurlijk wel gewoon sterker zult worden.

Wat dat betreft zou het volgens mij niet raar zijn als er een apart krachttrainingstopic zou komen, om dat onderscheid duidelijker te krijgen.
Bodybuilding, het bouwen van je lichaam. Dit kan volgens jou niet via op kracht gerichte training? Kracht heeft idd niks met massa te maken, je ziet dagelijk mannetjes van 50kg, 180kg deadliften.
Stereotomyvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:07 schreef Modus het volgende:
Ik zie hier nogal eens wat dingen langskomen die weinig tot niks met bodybuilden te maken hebben. Vraag me alleen af of dat nou wel zo duidelijk is voor de mensen die willen gaan trainen.

-Bijv. Starting Strength heeft niks met BBen te maken.
-Al die splitschema's van 1x UB en 1x LB per week hebben niks met BBen te maken.
-Stats over je top met banken/DL/squat hebben niks met BBen te maken, en zeggen ook helemaal niks over hoe je er uit ziet. Ik zou ook niet weten waarom je die stats zou willen weten als BBer. Volgens mij moet je ook verdomd goed zoeken wil je zulke data vinden over Coleman, Yates, Kai, Cutler, Heath etc. Daar draait het simpelweg niet om.
-Clean/jerks en zo hebben niks met BBen te maken.

Wel lijkt er al enige tijd een stroming te bestaan, waarbinnen allerlei vormen van workouts worden bedacht en uitgevoerd, maar altijd met als basis krachttraining. Ik ken veel mensen die als powerlifter trainden, verder niet aan wedstrijden deden of iets, maar wel voor zichzelf probeerden hun PRs op BP/SQ en vaak ook DL steeds hoger te krijgen. Om dat te bereiken deden ze natuurlijk ook wel eens oefeningen die op BB oefeningen lijken maar het is uiteindelijk een andere manier van trainen, kracht is het einddoel en niet hoe je eruit ziet.

Is volgens mij ook 1 van de eerste dingen die je moet afleren: je ziet veel ventjes met zijn tweeën of drieën gaan trainen ofzo, en zijn toch bezig met of de ander slapper of sterker is dan hijzelf (Hoe vaak doe jij dit? Hoe zwaar kan jij dit?) Meteen mee stoppen want het zegt niks. Als je dat belangrijk vindt, moet je niet gaan BBen. Wat niet wil zeggen dat je normaal gesproken ook van BBen natuurlijk wel gewoon sterker zult worden.

Wat dat betreft zou het volgens mij niet raar zijn als er een apart krachttrainingstopic zou komen, om dat onderscheid duidelijker te krijgen.
Lang lulverhaal, maar je zegt er zelf niet bij wat er dan wél fundamenteel anders moet voor bodybuilding, en je definieert ook niet wat dan wél bodybuilding is.
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:23 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Lang lulverhaal, maar je zegt er zelf niet bij wat er dan wél fundamenteel anders moet voor bodybuilding, en je definieert ook niet wat dan wél bodybuilding is.
Volgens mij weet iedereen die hier komt wel wat bb is maar niet meteen hoe ze dan zouden moeten trainen. Daar is ook niet 1 manier de beste voor natuurlijk, maar er zijn zat dingen te benoemen die iig minder tot niet geschikt zijn.
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:19 schreef Agentperry het volgende:

[..]

Bodybuilding, het bouwen van je lichaam. Dit kan volgens jou niet via op kracht gerichte training? Kracht heeft idd niks met massa te maken, je ziet dagelijk mannetjes van 50kg, 180kg deadliften.
Nou ik zie vaak genoeg dat mensen verschillend reageren op krachttraining, de ene zet er wel wat van aan en de ander totaal niet, terwijl ze qua kracht wellicht veel gelijkmatiger opgaan. Maar dat is dan bijzaak, want daar trainen ze niet voor, en dat zijn volgens mij ook duidelijk andere soorten training dan voor BB.
Stereotomyvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:29 schreef Modus het volgende:

[..]

Volgens mij weet iedereen die hier komt wel wat bb is maar niet meteen hoe ze dan zouden moeten trainen. Daar is ook niet 1 manier de beste voor natuurlijk, maar er zijn zat dingen te benoemen die iig minder tot niet geschikt zijn.
Inhoudsloze post.

1) WAT is je doel bij bodybuilding?

2) WAT zijn volgens jou de elementen die leiden tot het succesvol behalen van dat doel?
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:31 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Inhoudsloze post.

1) WAT is je doel bij bodybuilding?
Een bovengemiddel gespierde fysiek, daar lijkt me weinig discussie over mogelijk, wel?
quote:
2) WAT zijn volgens jou de elementen die leiden tot het succesvol behalen van dat doel?
Ja daar is dit topic dan dus voor.

Jeeez, het was goed bedoeld hoor. Ik train ws langer dan de meeste hier.
Stereotomyvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:35 schreef Modus het volgende:

[..]

Een bovengemiddel gespierde fysiek, daar lijkt me weinig discussie over mogelijk, wel?
Wat dacht trainen om een streefhoeveelheid spiermassa gecombineerd met een streefhoeveelheid lichaamsvetpercentage te behalen?

quote:
Ja daar is dit topic dan dus voor.

Jeeez, het was goed bedoeld hoor. Ik train ws langer dan de meeste hier.
Zoveel posts verder, en je beargumenteert niet hoe je dan volgens jou wél moet trainen om je doelen te behalen. Weet je het eigenlijk wel?
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:38 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Wat dacht trainen om een streefhoeveelheid spiermassa gecombineerd met een streefhoeveelheid lichaamsvetpercentage te behalen?
Dat is toch hetzelfde als wat ik zeg?
quote:
[..]

Zoveel posts verder, en je beargumenteert niet hoe je dan volgens jou wél moet trainen om je doelen te behalen. Weet je het eigenlijk wel?
Ja. Maar daar was mijn grote post in eerste instantie niet voor bedoeld. En kap eens met dat toontje, alleen omdat ik hier vrijwel nooit post, kan ik er zeker niks van weten?

Ik claim ook niet dat er alleen maar verkeerde dingen gepost worden. Er zitten hier best een paar mensen die er veel van lijken te weten, zoals bv. een Snakey denk ik.
Stereotomyvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:41 schreef Modus het volgende:
En kap eens met dat toontje, alleen omdat ik hier vrijwel nooit post, kan ik er zeker niks van weten?
Je komt over alsof je er geen zak van weet, omdat je niets laat zien van dat je weet waar je over praat. :)

Het enige wat je met de posts zegt, is dat mensen in dit topic geen flauw idee hebben hoe ze moeten trainen en dat je het zelf wel goed weet, maar dat laatste ga je inhoudelijk geheel uit de weg.

Laat je kennis maar zien als je kritiek uit, want aan inhoudloos geblaat heeft dit topic niks. :)
Push.vrijdag 2 augustus 2013 @ 21:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:35 schreef Modus het volgende:

[..]

Een bovengemiddel gespierde fysiek, daar lijkt me weinig discussie over mogelijk, wel?

[..]

Ja daar is dit topic dan dus voor.

Jeeez, het was goed bedoeld hoor. Ik train ws langer dan de meeste hier.
Zegt ook niks over hoe je eruit ziet, dus mag je ook niet posten volgens jou.

quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:07 schreef Modus het volgende:
Ik zie hier nogal eens wat dingen langskomen die weinig tot niks met bodybuilden te maken hebben. Vraag me alleen af of dat nou wel zo duidelijk is voor de mensen die willen gaan trainen.

-Bijv. Starting Strength heeft niks met BBen te maken.
-Al die splitschema's van 1x UB en 1x LB per week hebben niks met BBen te maken.
-Stats over je top met banken/DL/squat hebben niks met BBen te maken, en zeggen ook helemaal niks over hoe je er uit ziet. Ik zou ook niet weten waarom je die stats zou willen weten als BBer. Volgens mij moet je ook verdomd goed zoeken wil je zulke data vinden over Coleman, Yates, Kai, Cutler, Heath etc. Daar draait het simpelweg niet om.
-Clean/jerks en zo hebben niks met BBen te maken.

Wel lijkt er al enige tijd een stroming te bestaan, waarbinnen allerlei vormen van workouts worden bedacht en uitgevoerd, maar altijd met als basis krachttraining. Ik ken veel mensen die als powerlifter trainden, verder niet aan wedstrijden deden of iets, maar wel voor zichzelf probeerden hun PRs op BP/SQ en vaak ook DL steeds hoger te krijgen. Om dat te bereiken deden ze natuurlijk ook wel eens oefeningen die op BB oefeningen lijken maar het is uiteindelijk een andere manier van trainen, kracht is het einddoel en niet hoe je eruit ziet.

Is volgens mij ook 1 van de eerste dingen die je moet afleren: je ziet veel ventjes met zijn tweeën of drieën gaan trainen ofzo, en zijn toch bezig met of de ander slapper of sterker is dan hijzelf (Hoe vaak doe jij dit? Hoe zwaar kan jij dit?) Meteen mee stoppen want het zegt niks. Als je dat belangrijk vindt, moet je niet gaan BBen. Wat niet wil zeggen dat je normaal gesproken ook van BBen natuurlijk wel gewoon sterker zult worden.

Wat dat betreft zou het volgens mij niet raar zijn als er een apart krachttrainingstopic zou komen, om dat onderscheid duidelijker te krijgen.
Is bodybuilding dan puur massa pakken? Dat is gewoon wat het podium is verworden. Je kan net zo goed myofibrillair trainen als dat volgens jouzelf het beste optische resultaat geeft. En dan hoort daar dus ook SS en power cleans bij, als je dat zou willen.

Overigens is SS meer praktisch voor BB omdat je dan eerst een goed fundament hebt qua kracht. Groeide trouwens ook als een malle op SS.
Basxtvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:46
is ondertussen al niet meer te zien dus nogmaals:

Is het goed om beter spieren te bouwen door simpelweg te stoppen wanneer je geen trek meer hebt, of door de "pijn grens" heen gaan?

:{
SwJvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:46 schreef Basxt het volgende:
is ondertussen al niet meer te zien dus nogmaals:

Is het goed om beter spieren te bouwen door simpelweg te stoppen wanneer je geen trek meer hebt, of door de "pijn grens" heen gaan?

:{
Wat bedoel je met door de pijngrens heen gaan?
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:43 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Je komt over alsof je er geen zak van weet, omdat je niets laat zien van dat je weet waar je over praat. :)

Het enige wat je met de posts zegt, is dat mensen in dit topic geen flauw idee hebben hoe ze moeten trainen en dat je het zelf wel goed weet, maar dat laatste ga je inhoudelijk geheel uit de weg.

Laat je kennis maar zien als je kritiek hebt, want aan inhoudloos geblaat heeft dit topic niks. :)
:O.

Maar vooruit, waar ik veel positiefs in zie zijn de begeleidingsfilmpjes die Yates tegenwoordig maakt. Basics training, spieren per oefening helemaal uitputten en wat volgens mij heel belangrijk is, de mensen enorm uitdagen hun vermeende grenzen te doorbreken. "Oh ik moest vandaag 3x8, dit was de laatste rep van die laatste 8 dus ben ik nu klaar". Terwijl je er vaak nog 2 kan. Of 3. Of 4. En waar je lang niet altijd een spotter of een motivator bij nodig hebt ook.

Agentperryvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:50 schreef Modus het volgende:

[..]

:O.

Maar vooruit, waar ik veel positiefs in zie zijn de begeleidingsfilmpjes die Yates tegenwoordig maakt. Basics training, spieren per oefening helemaal uitputten en wat volgens mij heel belangrijk is, de mensen enorm uitdagen hun vermeende grenzen te doorbreken. "Oh ik moest vandaag 3x8, dit was de laatste rep van die laatste 8 dus ben ik nu klaar". Terwijl je er vaak nog 2 kan. Of 3. Of 4. En waar je lang niet altijd een spotter of een motivator bij nodig hebt ook.

Tot failure trainen dus?

Weinig zeggen in veel woorden...
Agentperryvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:53
Elke training, elke oefening tot failure gaan is trouwens helemaal niet optimaal.
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 21:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:53 schreef Agentperry het volgende:
Elke training, elke oefening tot failure gaan is trouwens helemaal niet optimaal.
Dat zeg ik ook nergens.
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 21:57
Toch vind ik dat modus wel een punt heeft. Eendeel is puur krkrachttraining. Ik post hier bij gebrek aan beter. Ik wil gewoon sterk zijn. Hoe groot mijn armen en borst spieren zijn intresseert mij weinig.
Basxtvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:01
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:49 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Wat bedoel je met door de pijngrens heen gaan?
Ja niet persé pijn, maar gewoon het moment dat je eigenlijk geen power meer hebt om verder te gaan en tóch doorgaan.. als je snapt wat ik bedoel:)
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:02
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 17:38 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

BasicFit is gewoon goed hoor (mijn vestiging dan).
Ik was wat kort door de bocht. Veel BasicFit/F4F zijn qua faciliteiten niet ideaal. En vaak is het volk dat er komt / de sfeer verre van ideaal.
SwJvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:57 schreef Mithras82 het volgende:
Toch vind ik dat modus wel een punt heeft. Eendeel is puur krkrachttraining. Ik post hier bij gebrek aan beter. Ik wil gewoon sterk zijn. Hoe groot mijn armen en borst spieren zijn intresseert mij weinig.
Wat is, in de basis, het verschil tussen krachttraining en massatraining (naast het verschil in aantal reps en tijd tussen sets)?
SwJvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:01 schreef Basxt het volgende:

[..]

Ja niet persé pijn, maar gewoon het moment dat je eigenlijk geen power meer hebt om verder te gaan en tóch doorgaan.. als je snapt wat ik bedoel:)
Dat is dus tot failure gaan, dat je de laatste rep niet meer haalt. Althans niet zonder hulp.

Af en toe is dit wel goed, maar zeker niet altijd. Meestal is het beter om nog 1 rep 'in de tank te laten'.
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:05
@Modus: hoe lang train je? En waar train je?
Modusvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:05 schreef CarbonC het volgende:
@Modus: hoe lang train je? En waar train je?
Bij een sportschool al een jaar of 20. Eerst in het Gooi en nu regio Rotterdam.
Push.vrijdag 2 augustus 2013 @ 22:08
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:02 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Wat is, in de basis, het verschil tussen krachttraining en massatraining (naast het verschil in aantal reps en tijd tussen sets)?
De soort hypertrofie die het meest wordt gestimuleerd. Myofibrillair vs sarcoplastisch.
CarbonCvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:06 schreef Modus het volgende:

[..]

Bij een sportschool al een jaar of 20. Eerst in het Gooi en nu regio Rotterdam.
Agglomeratie Rotterdam is wel erg oververtegenwoordigd zo langzamerhand :)
Mithras82vrijdag 2 augustus 2013 @ 22:11
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:02 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Wat is, in de basis, het verschil tussen krachttraining en massatraining (naast het verschil in aantal reps en tijd tussen sets)?
kracht is voor een groot deel je cns. Grootste verschil tussen bb en krachttraining is denk ik. Dat ik tevreden ben met een vp van 14%. Lager in vp gaan koat gewoon kracht.
tongytongylickylickyvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:29
Meer mensen die BroScienceLife volgen op youtube? Ik lig in een deuk om die gozer.
Basxtvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:34
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:03 schreef SuperwormJim het volgende:

[..]

Dat is dus tot failure gaan, dat je de laatste rep niet meer haalt. Althans niet zonder hulp.

Af en toe is dit wel goed, maar zeker niet altijd. Meestal is het beter om nog 1 rep 'in de tank te laten'.
Ok! Bedankt! :)
Ik weet er echt nog amper van af en ben nieuw hier, Op het gebied van Fitness dan;)
Wat doe jij dan? Tot failure of gewoon stoppen op je afgesproken hoeveelheid?
SwJvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:34 schreef Basxt het volgende:

[..]

Ok! Bedankt! :)
Ik weet er echt nog amper van af en ben nieuw hier, Op het gebied van Fitness dan;)
Wat doe jij dan? Tot failure of gewoon stoppen op je afgesproken hoeveelheid?
Ik weet wanneer ik mn laatste rep heb gemaakt en dat ik er niet nog een hele rep uit kan persen zonder hulp. De kunst is om het juiste gewicht te kiezen waarmee je op die manier uitkomt bij het door jou gewenste aantal herhalingen.
esv7vrijdag 2 augustus 2013 @ 22:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:29 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Meer mensen die BroScienceLife volgen op youtube? Ik lig in een deuk om die gozer.
Yup :@ , kijk nu in de vakantie naar broscience, kali muscle, Matt Ogus en zoms wat van TMW.
LasTeRvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:34 schreef Basxt het volgende:

[..]

Ok! Bedankt! :)
Ik weet er echt nog amper van af en ben nieuw hier, Op het gebied van Fitness dan;)
Wat doe jij dan? Tot failure of gewoon stoppen op je afgesproken hoeveelheid?
http://liamrosen.com/fitness.html

Neem aub deze pagina goed door.
Atemnovrijdag 2 augustus 2013 @ 22:55
Waar hangt Panzermaus uit? :(
Basxtvrijdag 2 augustus 2013 @ 22:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 22:50 schreef LasTeR het volgende:

[..]

http://liamrosen.com/fitness.html

Neem aub deze pagina goed door.
Dankje! :)
Intentiionvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:36
zojuist 1500kcal of goodness gegeten. Was de hele dag weg en heb wel gezorgd dat ik bijna al me eiwitten binnen had voordat ik de deur uitging. Net bak ijs op,kip met rijst en nog wat popcorn. En dat om 23.00 waarschijnlijk gaat me lichaam in fat storing mode want je mag geen carbs voor het slapen :'(
McNultyvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:42
Ik ben voor het eerst enthousiast voor Mr. Olympia. Ik ben vooral nieuwsgierig hoe nieuwkomer Big Ramy het zal gaan doen. Hij zou zomaar de eerste plek kunnen pakken.

photo5-ramy-nypro.JPG?itok=GO3b9x-C

attachment.php?attachmentid=5788301&d=1369512638index.php?action=dlattach;topic=480656.0;attach=519972;image
Drinkyvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 23:36 schreef Intentiion het volgende:
zojuist 1500kcal of goodness gegeten. Was de hele dag weg en heb wel gezorgd dat ik bijna al me eiwitten binnen had voordat ik de deur uitging. Net bak ijs op,kip met rijst en nog wat popcorn. En dat om 23.00 waarschijnlijk gaat me lichaam in fat storing mode want je mag geen carbs voor het slapen :'(
onz is een paar deuren verderop :')
Intentiionvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 23:42 schreef McNulty het volgende:
Ik ben voor het eerst enthousiast voor Mr. Olympia. Ik ben vooral nieuwsgierig hoe nieuwkomer Big Ramy het zal gaan doen. Hij zou zomaar de eerste plek kunnen pakken.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ][ afbeelding ]
Zo wat een waist/shoulder ratio :D
Intentiionvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:45
quote:
12s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 23:44 schreef Drinky het volgende:

[..]

onz is een paar deuren verderop :')
Hoezo onz? :7
Atemnovrijdag 2 augustus 2013 @ 23:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 23:44 schreef Intentiion het volgende:

[..]

Zo wat een waist/shoulder ratio :D
Dat gaat echt nergens meer over. :') Hoe kan die ooit fatsoenlijk lopen.
Intentiionvrijdag 2 augustus 2013 @ 23:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 23:50 schreef Atemno het volgende:

[..]

Dat gaat echt nergens meer over. :') Hoe kan die ooit fatsoenlijk lopen.
zijwaarts door deuren en lekker wijde stappen nemen _O-
tjoptjopzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:00
Ik vind het altijd lastig om dit

SkeletonAnterior.jpg

te plaatsen bij dat soort gasten. Zelfde als die morbide obese figuren. Hoe de fuck werkt dat?
Stereotomyzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:50 schreef Modus het volgende:

[..]

:O.

Maar vooruit, waar ik veel positiefs in zie zijn de begeleidingsfilmpjes die Yates tegenwoordig maakt. Basics training, spieren per oefening helemaal uitputten en wat volgens mij heel belangrijk is, de mensen enorm uitdagen hun vermeende grenzen te doorbreken. "Oh ik moest vandaag 3x8, dit was de laatste rep van die laatste 8 dus ben ik nu klaar". Terwijl je er vaak nog 2 kan. Of 3. Of 4. En waar je lang niet altijd een spotter of een motivator bij nodig hebt ook.

Tijdelijke ATP en glycogeendepletie zijn markers voor hypertrofie. Bedankt voor het heruitvinden van het wiel.

En (lineaire) progressie tot aan plateaus is de basis van SS, dus heb je zelf wel een idee wat je eigenlijk wil zeggen?

[ Bericht 4% gewijzigd door Stereotomy op 03-08-2013 00:09:43 ]
Intentiionzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:03 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Tijdelijke ATP en glycogeendepletie zijn markers voor hypertrofie. Bedankt voor het heruitvinden van het wiel.
Nog een toevoeging. De trainingen van Dorian Yates zijn totaal ongeschikt voor personen die geen anabolen gebruiken. Als je wilt herstellen van zo een training ben je minimaal 7 dagen kwijt. Niet te vergeten hoe snel je zenuwstelsel uitgeput zal zijn. Dat wordt een deload elke 4 weken :')
tongytongylickylickyzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:06 schreef Intentiion het volgende:

[..]

Nog een toevoeging. De trainingen van Dorian Yates zijn totaal ongeschikt voor personen die geen anabolen gebruiken. Als je wilt herstellen van zo een training ben je minimaal 7 dagen kwijt. Niet te vergeten hoe snel je zenuwstelsel uitgeput zal zijn. Dat wordt een deload elke 4 weken :')
Domme vraag: waarom zou je anabolen moeten gebruiken voor deze training?
Intentiionzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:09 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

Domme vraag: waarom zou je anabolen moeten gebruiken voor deze training?
De meeste anabolen versnellen het herstelproces EN zorgen voor een verlengde eiwitsynthese. Omdat het zo lang duurt om te herstellen zorgt de verlengde eiwitsynthese ervoor dat je geen tijd verspeelt. Bij mensen die geen anabolen gebruiken is de eiwitsynthese zo een 48-72 uur. Bij gebruik van anabolen kan dit oplopen tot 7 dagen. Beetje zonde als je 7 dagen moet herstellen terwijl je maar voor 48-72 uur aan het groeien bent.
tongytongylickylickyzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:12 schreef Intentiion het volgende:

[..]

De meeste anabolen versnellen het herstelproces EN zorgen voor een verlengde eiwitsynthese. Omdat het zo lang duurt om te herstellen zorgt de verlengde eiwitsynthese ervoor dat je geen tijd verspeelt. Bij mensen die geen anabolen gebruiken is de eiwitsynthese zo een 48-72 uur. Bij gebruik van anabolen kan dit oplopen tot 7 dagen. Beetje zonde als je 7 dagen moet herstellen terwijl je maar voor 48-72 uur aan het groeien bent.
Bedankt! Wat maakt zijn training zo zwaar dan?
Intentiionzaterdag 3 augustus 2013 @ 00:22
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:19 schreef tongytongylickylicky het volgende:

[..]

Bedankt! Wat maakt zijn training zo zwaar dan?
Alle werksets tot failure- VEEL oefeningen en een best wel hoog volume(aantal reps en sets in totaal).
Kijk maar eens naar de blood & guts leg training. Dan begrijp je meteen wat ik bedoel.
THEFXRzaterdag 3 augustus 2013 @ 01:20
73535_10151749750311760_128648404_n.jpg
Panzermauszaterdag 3 augustus 2013 @ 02:35
Veel te warm om te trainen whatsoever. Wel weer mooi verbrand in het zand. :')
ssebasszaterdag 3 augustus 2013 @ 10:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 21:46 schreef Basxt het volgende:
is ondertussen al niet meer te zien dus nogmaals:

Is het goed om beter spieren te bouwen door simpelweg te stoppen wanneer je geen trek meer hebt, of door de "pijn grens" heen gaan?

:{
Met jouw vorige post doelde je volgens mij op drop sets. Zoek daar maar eens op.
Stereotomyzaterdag 3 augustus 2013 @ 10:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 01:20 schreef THEFXR het volgende:
[ afbeelding ]
Begint er alweer een beetje te komen :D

Lekker trekken aan de machines :9
VMSDKRzaterdag 3 augustus 2013 @ 12:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:00 schreef tjoptjop het volgende:
Ik vind het altijd lastig om dit

[ afbeelding ]

te plaatsen bij dat soort gasten. Zelfde als die morbide obese figuren. Hoe de fuck werkt dat?
Gewoon als bij ieder ander toch? Als je traint groeien je botten immers niet, en als je ziek veel eet ook niet. Het is allemaal spieren en vet wat eromheen hangt.

TCtBCZe.png
McNultyzaterdag 3 augustus 2013 @ 12:49
Big Ramy making errbody look small.

F1jHH0w.gif
tjoptjopzaterdag 3 augustus 2013 @ 13:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 12:30 schreef VMSDKR het volgende:

[..]

Gewoon als bij ieder ander toch? Als je traint groeien je botten immers niet, en als je ziek veel eet ook niet. Het is allemaal spieren en vet wat eromheen hangt.

[ afbeelding ]
Ja als je het zo ziet valt het wel weer mee idd :D
.PRISMzaterdag 3 augustus 2013 @ 13:24
Gister benen gedaan:

- Leg Extensions
- Leg Curl
- Leg Press
- Rotary Calf

Loop nu als een oud mannetje, alleen geen last van mijn kuiten (had ik wel verwacht). Kun je benen 2x per week pakken (en heeft het dan ook zin)?
Banaanensuikerzaterdag 3 augustus 2013 @ 13:37
quote:
5s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 13:24 schreef .PRISM het volgende:
Gister benen gedaan:

- Leg Extensions
- Leg Curl
- Leg Press
- Rotary Calf

Loop nu als een oud mannetje, alleen geen last van mijn kuiten (had ik wel verwacht). Kun je benen 2x per week pakken (en heeft het dan ook zin)?
Ja kan prima, maar zou ook squats doen.
Curlbrahzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:35
quote:
5s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 13:24 schreef .PRISM het volgende:
Gister benen gedaan:

- Leg Extensions
- Leg Curl
- Leg Press
- Rotary Calf

Loop nu als een oud mannetje, alleen geen last van mijn kuiten (had ik wel verwacht). Kun je benen 2x per week pakken (en heeft het dan ook zin)?
heb je er nog een reden voor dat je enkel apparaten pakt of mis ik iets?
.PRISMzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:35 schreef Curlbrah het volgende:

[..]

heb je er nog een reden voor dat je enkel apparaten pakt of mis ik iets?
Net begonnen, dus liever eerst hier wat kracht/spier mee opbouwen en dan over een poosje eens met squats aan de slag. Train in een trainerloze gym (en alleen). Geen zin om de oefening totaal verkeerd uit te voeren.
Curlbrahzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:42
quote:
14s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:38 schreef .PRISM het volgende:

[..]

Net begonnen, dus liever eerst hier wat kracht/spier mee opbouwen en dan over een poosje eens met squats aan de slag. Train in een trainerloze gym (en alleen). Geen zin om de oefening totaal verkeerd uit te voeren.
SPT / [Fitness] (#24) - Tetten en manboobs edit: ik denk dat je eerst hier beter terecht kunt voor je vragen. (is meer gericht op wat je nu doet)
Basxtzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:44
Net 40 x 5 kg rechter arm dumbbels gedaan, is dit een beetje in de juiste richting? Moet ik nog meer dan dat doen of zal ik wat minder reps doen maar meer gewicht?
Banaanensuikerzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:44 schreef Basxt het volgende:
Net 40 x 5 kg rechter arm dumbbels gedaan, is dit een beetje in de juiste richting? Moet ik nog meer dan dat doen of zal ik wat minder reps doen maar meer gewicht?
Lees de OP eerst eens.
Basxtzaterdag 3 augustus 2013 @ 14:50
quote:
1s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:46 schreef Banaanensuiker het volgende:

[..]

Lees de OP eerst eens.
gedaan, maar daar staat niet hoe zwaar ze zijn.
Push.zaterdag 3 augustus 2013 @ 15:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:50 schreef Basxt het volgende:

[..]

gedaan, maar daar staat niet hoe zwaar ze zijn.
Is voor iedereen anders. Lees OP nog eens door.
Basxtzaterdag 3 augustus 2013 @ 15:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 15:05 schreef Push. het volgende:

[..]

Is voor iedereen anders. Lees OP nog eens door.
link? ;( :'( :'(
Push.zaterdag 3 augustus 2013 @ 15:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 15:05 schreef Basxt het volgende:

[..]

link? ;( :'( :'(
Pagina 1 post 1 dit topic
From_93_Til_Infinityzaterdag 3 augustus 2013 @ 15:54
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 augustus 2013 19:35 schreef Mithras82 het volgende:

[..]

waar ga je wonen?
Nieuwe Westen.

Fitnesscentrum Noord ziet er iig niet slecht uit wat ik ervan zie
Stereotomyzaterdag 3 augustus 2013 @ 15:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 00:00 schreef tjoptjop het volgende:
Ik vind het altijd lastig om dit

[ afbeelding ]

te plaatsen bij dat soort gasten. Zelfde als die morbide obese figuren. Hoe de fuck werkt dat?
spier = rood, vet = geel, bot = wit, drollen = zwart en rond

Zoals hierboven al werd gezegd; botten groeien niet extra als je volwassen bent en traint. Spiermassa en vetmassa kunnen wel aangroeien en verminderen.

fat1.jpg
WaikikiWimzaterdag 3 augustus 2013 @ 16:40
He!

Ik ben op zoek naar een uitbreiding van m'n thuisgym in de vorm van een squatrek. Helaas mis ik ook een goed apparaat om pullups/chinups en dips te kunnen doen. Nu is mijn vraag; kan dit allemaal gecombineerd worden? Is er dus een apparaat (squatrek is meest voor de hand liggend lijkt me) waarbij je ook dips/pull/chinups kunt doen?
setozaterdag 3 augustus 2013 @ 16:51
Je hebt dit soort dingen:

Power-Rack-Dip-Image.jpg

Zelf nog nooit gezien though. Chins kunnen meestal wel makkelijk bij een power rack, desnoods leg je de stang even erboven.
Deeltjesversnellerzaterdag 3 augustus 2013 @ 16:56
quote:
14s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 14:38 schreef .PRISM het volgende:

[..]

Net begonnen, dus liever eerst hier wat kracht/spier mee opbouwen en dan over een poosje eens met squats aan de slag. Train in een trainerloze gym (en alleen). Geen zin om de oefening totaal verkeerd uit te voeren.
Lees dit even door, dan moet het wel lukken: http://startingstrength.wikia.com/wiki/FAQ:The_Lifts#The_Squat

Grote kans namelijk dat een trainer het ook niet (helemaal) weet.
WaikikiWimzaterdag 3 augustus 2013 @ 17:00
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 16:51 schreef seto het volgende:
Je hebt dit soort dingen:

[ afbeelding ]

Zelf nog nooit gezien though. Chins kunnen meestal wel makkelijk bij een power rack, desnoods leg je de stang even erboven.
Wow, die is echt vet. Nog nooit gezien zeg je, heb je een naam o.i.d. voor me? Wat is de prijs ongeveer? Zelf maken zal niet voordeliger zijn lijkt me toch.
.PRISMzaterdag 3 augustus 2013 @ 17:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2013 17:00 schreef nickhguitar het volgende:

[..]

Wow, die is echt vet. Nog nooit gezien zeg je, heb je een naam o.i.d. voor me? Wat is de prijs ongeveer? Zelf maken zal niet voordeliger zijn lijkt me toch.
$740, aldus de website.