Natuurlijk heeft Jeugdzorg die diagnose gekend. Maar het hebben van Borderline is geen reden om onder toezicht gesteld te worden. En daar ging de uitspraak over: over het wel of niet voortzetten van de OTS. De uitspraak ging niet over wel of niet mogen uitzeilen.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 18:19 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik wil beslist niet ontkennen dat het waar zou kunnen zijn. Maar dat zou Jeugdzorg toch hebben geweten en kunnen gebruiken?
De symptomen passen er zeker wel in.
En toch blijft het me bevreemden dat dat blad als enige dat soort informatie heeft. Ook de botbreuk in haar hoofd, ofzoiets.. Waarom weten de andere media daar niks van.
En je moest eens weten hoe vaak berichten klakkeloos van media zoals Twitter worden overgenomen. De tijd van hoor - en wederhoor en journalistieke etiquette is echt allang voorbij. Anders was de Telegraaf bv. allang failliet geweest door alle boetes..
Oh help.. ik heb weer de lapo..
En waarom zou pa alles aan die journalist vertellen wat hij helemaal niet kwijt wil en zorgvuldig verborgen heeft gehouden? Ik blijf dat raar vinden hoor.. Het ruikt echt naar een zwaar aangedikt verhaal.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 18:33 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Natuurlijk heeft Jeugdzorg die diagnose gekend. Maar het hebben van Borderline is geen reden om onder toezicht gesteld te worden. En daar ging de uitspraak over: over het wel of niet voortzetten van de OTS. De uitspraak ging niet over wel of niet mogen uitzeilen.
Het auto-ongeluk is iig wel gebeurd. Laura zelf schreef daarover dat ze enkel wat blauwe plekken en schrammen daaraan had overgehouden. Keer op keer blijken de Dekkertjes de zaken toch wat rooskleuriger voor te stellen dan ze werkelijk zijn. Nu lezen we ook, dat Pa Dekker niet enkel voor de lol naar Bonaire is gekomen, maar dat haar radarsysteem kaduuk was en door hem gerepareerd moest worden.
We lezen ook over een sponsor, die alle vertrouwen in de onderneming is kwijtgeraakt, omdat het kind met "ancient" apparatuur onderweg is. Zoals daar bijvoorbeeld ontbreekt een AIS. Maar ze heeft zelfs geen internet verbinding, en kan niet eens zelf actuele weersinformatie opvragen. Haar vader, moet haar die gegevens dagelijks doorbellen. Zoals ze al aangaf in meerdere interviews. Guppy is niet goed uitgerust voor een dergelijke reis.
Deze zaken, zijn iig niet eerder in de media verschenen, ook niet op twitter. De journalist is duidelijk bij Pa Dekker aan boord geweest, hij beschrijft gezichtsuitdrukkingen en lichaamshoudingen tijdens het gesprek.
Ik vind dat ook raar. Of hij heeft gedacht dat dat off the record zou blijven, óf hij heeft de mogelijke consequenties van die uitspraken voor zijn dochter niet overzien.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 18:47 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
En waarom zou pa alles aan die journalist vertellen wat hij helemaal niet kwijt wil en zorgvuldig verborgen heeft gehouden? Ik blijf dat raar vinden hoor.. Het ruikt echt naar een zwaar aangedikt verhaal.
Ook al heb je groot gelijk dat de symptomen van Laura zeker wel in de richting van borderliner kunnen wijzen.
Een botbreuk ergens in je hoofd zou toch medische behandeling moeten impliceren, en ze zou er op foto;s kort na het gebeuren er niet zo lekker moeten hebben uitzien..
Ze is iig. zeker niet met 'doorgesneden polsen gevonden'. Dat zou zeker wel een reden zijn geweest om de OTS te verlengen, zeker gezien de plannen en het wegloopgevaar. Dat zou mi. ook de rechter wel hebben overtuigd. Zeker met een dergelijke diagnose.
Dus nee, hoewel sommige dingen waar zouden kunnen zijn, neem ik het vooralsnog niet als feit aan. Het is me iets teveel gespeculeer.
Waarom zouden ze eigenlijk liegen over de ernst van het ongeluk? En waarom zien we eigenlijk niks over dat gesprek met die gup van Sea Shepherd? Het blijft zeer mysterieus, dat dan weer wel.
Ze schreef in het AD dat haar vader mee zou varen door het Panama Kanaal, maar in haar verslag blijkt uit niets dat dat het geval is geweest. Wel verscheen er een bericht in de krant, dat ze tijdens de doorvaart van het Panama Kanaal de nacht had doorgebracht met haar vriend (wie dat dan ook moge zijn).quote:Op zaterdag 14 mei 2011 19:10 schreef livelink het volgende:
Een heel moeilijk te duiden interview inderdaad. Ik kan me bijna ook niet voorstellen dat de zorgvuldig opgebouwde facade in een keer teniet zou worden gedaan door middel van een interview met een depressieve Pa Dekker. Als het allemaal waar zou zijn geeft het toch wel weer een enorm triest beeld van de hele reis van Laura. En ook de rol van de grootouders die zich er ineens mee gingen bemoeien is toch wel uiterst dubieus dan.
Wat ik wel geloof is dat Laura steeds meer haar eigen zin doordrijft en zich niet makkelijk laat bijsturen. En is Pa Dekker nou uiteindelijk meegeweest door het Panamakanaal of is dat ook niet doorgegaan?
Op zich is borderliner erfelijk. Als pa ook zo is, zou hij zoiets best kunnen doen in een opwelling. Als deze stunt geen geld op gaat leveren helemaal.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 19:10 schreef livelink het volgende:
Een heel moeilijk te duiden interview inderdaad. Ik kan me bijna ook niet voorstellen dat de zorgvuldig opgebouwde facade in een keer teniet zou worden gedaan door middel van een interview met een depressieve Pa Dekker.
In 1 van de weblogs of columns staat dat ze in een hangmat aan dek van die catamaran heeft geslapen. Staat verder nergens dat ze iets met die jongen heeft (gehad) volgens mij.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 23:53 schreef Alleskids het volgende:
Laura heeft Panama doortocht op een intieme manier met 1 van de hulpkrachten door gebracht en als dank mocht de goeie jongen blijven slapen. De boot is niet groot, en ze zou denk ik niet liggen te knallen met die one night stand als pa op 2 meter afstand in de gehorige boot ligt te slapen. Dus we kunnen denk ik wel uitsluiten dat pa Dekker afwezig was tijdens de Panama passage.
Wat het artikel in Spiegel betreft weet ik eigenlijk niet wat ik moet denken. De schrijver heeft zo te lezen toch wel serieus onderzoek gedaan.quote:Ik heb samen met een van de linehandlers, waar ik goed bevriend mee ben. buiten geslapen.
Ik vroeg me gekscherend ooit eens af of Laura wel aan boord was, toen ze door het kanaal ging. Maar als ze aan boord van die cat heeft geslapen, dan was dat dus ook zoquote:Op zondag 15 mei 2011 11:59 schreef spuitje het volgende:
[..]
In 1 van de weblogs of columns staat dat ze in een hangmat aan dek van die catamaran heeft geslapen. Staat verder nergens dat ze iets met die jongen heeft (gehad) volgens mij.
Even gezocht: staat in het grote artikel in het AD.
En in 1 van haar weblogs staat dit:
[..]
Wat het artikel in Spiegel betreft weet ik eigenlijk niet wat ik moet denken. De schrijver heeft zo te lezen toch wel serieus onderzoek gedaan.
Wat ik wel vreemd vond o.a. was dat er in het artikel staat dat toen ze aankwam op Bonaire er t.v. ploegen uit diverse landen aanwezig waren. Het rare is dat ik over die geweldige aankomst niets meer terug kan vinden! Het was toch Bonaire waar die filmploeg was?
-edit- Gevonden! Het was St. Maarten waar ze door een helicopter werd ingehaald! De jachtclub had een oproep gedaan aan de leden haar te verwelkomen, vandaar de hoeveelheid mensen bij de brug daar.
quote:14-5-2011
Kraak piep ruis.., het dagelijkse radionet van zeilers op de SSB radio is weer begonnen en ik probeer uit het krakerige Engels, dat uit de zwarte doos voor mij komt, op te maken wat er gezegd wordt. Soms is het geluid helder soms niet. Maar de ene boot hoor je beter dan de andere en van degene die je niet te pakken kan krijgen gaat het gesprek gewoon via 1 of 2 andere boten. Het is de enige manier om er achter te komen waar andere jachten op deze oceaan uithangen. Er vaart een jacht maar 200 mijl (370 km) bij mij vandaan. Na een uurtje is iedereen weer uitgekwekt, gaat de kwebbelkast weer uit en keert de rust terug.. Mijn strijd tegen de overrijpe bananen is overwonnen. De klok is weer een uurtje terug gezet waardoor het tijdsverschil met Nederland nu 9 uur is geworden.
Laura
http://www.ad.nl/ad/nl/28(...)-van-hoge-golf.dhtmlquote:Zeilen op de Grote Oceaan heeft zo zijn gevaren. Deze wijsheid heeft ook Laura Dekker afgelopen weekend ondervonden. Het zeilmeisje raakte zaterdagnacht gewond toen een hoge golf over haar boot sloeg en haar van het dek in de kajuit wierp.
Laura was die nacht net klaar met een reparatie aan de mast van haar boot, toen het ongeluk plaatsvond. 'Op de trap in de kajuitingang sta ik nog even naar de maan te kijken, als een onverwachte hoge golf over Guppy heen knalt en ik achterover naar beneden donder. Halverwege de kajuit kom ik weer tot stilstand', schrijft Laura, die behoorlijk gewond raakte. 'Er zit een grote diepe wond net aan de onderkant van mijn voet. Na een paar keer van voor naar achter gehinkeld te hebben is de kajuitvloer bedekt met strepen bloed.'
Het zeilmeisje heeft haar wond verbonden. Ze kijkt nu met de nodige humor terug op het voorval: 'De bloedsporen passen wel bij Guppy en het is mijn lievelingskleur. Zolang ik niet op de voet sta valt de pijn wel mee, dus ik ben nu druk voor flamingo aan 't oefenen.. Weer een nieuwe uitdaging, wat is zeilen toch heerlijk onvoorspelbaar', aldus het zeilmeisje. (Redactie)
Ik heb ook een periode gehad met veel feesten en weinig verplichtingen. Wat is daar eigenlijk zo bijzonder aan?quote:Op maandag 16 mei 2011 12:42 schreef Stokstaart het volgende:
Al die negatieve mensen hier weten dat ze straks sterven met de wetenschap dat ze waarschijnlijk niet de helft van de avonturen/uitdagingen zullen ervaren die Laura nu ervaart.
Laura
Als je dat in je eentje op een zeilboot midden in de Pacific deed heb ik daar net zoveel respect voor.quote:Op maandag 16 mei 2011 13:58 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik heb ook een periode gehad met veel feesten en weinig verplichtingen. Wat is daar eigenlijk zo bijzonder aan?
zij doet dat echter niet op die zeilboot midden op de pacific, die zeilboot is haar manier van transport. feesten doet ze gewoon aan land.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:01 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Als je dat in je eentje op een zeilboot midden in de Pacific deed heb ik daar net zoveel respect voor.
Ja UND? Jaloers, wat let je?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:06 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
zij doet dat echter niet op die zeilboot midden op de pacific, die zeilboot is haar manier van transport. feesten doet ze gewoon aan land.
als ik vanaf nu ieder jaar een eiland bezoek voor een aantal weken om daar te feesten heb ik voor 50% of meer dezelfde avonturen beleefd. ik mis alleen het zeilen van en naar eilanden.... en de media aandacht
Ze is nog steeds bezig met het vestigen van records! Lees haar laatste column maar.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:06 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
zij doet dat echter niet op die zeilboot midden op de pacific, die zeilboot is haar manier van transport. feesten doet ze gewoon aan land.
als ik vanaf nu ieder jaar een eiland bezoek voor een aantal weken om daar te feesten heb ik voor 50% of meer dezelfde avonturen beleefd. ik mis alleen het zeilen van en naar eilanden.... en de media aandacht
Als je een dergelijke reis maakt moet je in staat zijn zelf alle reparaties uit te voeren en dat kan LD dus niet! Papa moest overkomen om de radar te maken. Want hulp van anderen weigert blijkbaar. Wat als dat ding het vandaag of morgen weer begeeft? Droppen ze papa dan per parachute boven die boot?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:07 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND? Jaloers, wat let je?
Als je hier met je kop boven het maaiveld durft uit te komen knallen ze hem er meteen af.
Is toch leuk zo'n jong grietje die dat in dr eentje aandurft. De meesten van ons gingen op die leeftijd nog met schoolreisje naar de Efteling met de rest van de brugklas
Punt is dat ze net doet alsof.. Ze kan niks bijzonders en ze doet niks bijzonders. Ja dan krijg je kritiek.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:07 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND? Jaloers, wat let je?
Als je hier met je kop boven het maaiveld durft uit te komen knallen ze hem er meteen af.
Is toch leuk zo'n jong grietje die dat in dr eentje aandurft. De meesten van ons gingen op die leeftijd nog met schoolreisje naar de Efteling met de rest van de brugklas
En dan heb je nog de positieve mensen hier die haar verafgodenquote:Op maandag 16 mei 2011 12:42 schreef Stokstaart het volgende:
Al die negatieve mensen hier weten dat ze straks sterven met de wetenschap dat ze waarschijnlijk niet de helft van de avonturen/uitdagingen zullen ervaren die Laura nu ervaart.
Laura
ben helaas geen 15 meer. bovendien had ik toen andere dingen te doen zoals school en vrienden.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:07 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND? Jaloers, wat let je?
Als je hier met je kop boven het maaiveld durft uit te komen knallen ze hem er meteen af.
Is toch leuk zo'n jong grietje die dat in dr eentje aandurft. De meesten van ons gingen op die leeftijd nog met schoolreisje naar de Efteling met de rest van de brugklas
Het kind blijkt een Borderline persoonlijkheidsstoornis te hebben. Het is krankzinnig om een dergelijk kind, 2 jaar lang alleen de wereldzeeën op te sturen!quote:Op maandag 16 mei 2011 14:07 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND? Jaloers, wat let je?
Als je hier met je kop boven het maaiveld durft uit te komen knallen ze hem er meteen af.
Is toch leuk zo'n jong grietje die dat in dr eentje aandurft. De meesten van ons gingen op die leeftijd nog met schoolreisje naar de Efteling met de rest van de brugklas
Heb de halve wereld gezien en de andere helft staat nog op de planning. En nee, een prima jeugd gehad. Niks tekort gekomen ook niet qua studiemogelijkheden of reizenquote:Op maandag 16 mei 2011 14:24 schreef Engel-b het volgende:
[..]
En dan heb je nog de positieve mensen hier die haar verafgodenom precies dezelfde reden
Wat een leven moet je hebben als je dit fantastisch gedrag vindt. Moeilijke jeugd gehad?
Ja UND?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:31 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Het kind blijkt een Borderline persoonlijkheidsstoornis te hebben. Het is krankzinnig om een dergelijk kind, 2 jaar lang alleen de wereldzeeën op te sturen!
De belangrijkste verschijnselen van Borderline zijn:
• stemmingswisselingen
de stemming kan sterk en snel, zelfs binnen enkele uren, wisselen. De stemming kan gemakkelijk omslaan na een gebeurtenis waar omstanders minder betekenis aan geven dan de patiënt. Anders gezegd: patiënten reageren vaak -zeker in de ogen van anderen- overgevoelig. Soms zijn deze reacties heftig: in de vorm van woede-uitbarstingen.
• impulsiviteit
patiënten nemen nogal eens impulsief (zonder er eerst goed over na te denken) een beslissing. Impulsiviteit kan zich ook uiten in de vorm van: eetstoornissen, wisselende sexuele relaties, geld verkwisten, alcohol- of drugsmisbruik
• identiteitsproblemen
patiënten hebben meestal weinig zelfvertrouwen en zijn daarbij overgevoelig voor kritiek. Velen weten niet goed wat te doen en wat te willen met hun leven. Een vaak gehoorde klacht is: een 'leeg gevoel' van binnen hebben. Patiënten voelen zich eenzaam, voelen zich snel in de steek gelaten en kunnen moeilijk alleen zijn.
• in uitersten denken
andere mensen of situaties worden beoordeeld als helemaal goed of helemaal fout. De ene dag kan de patiënt ergens zeer enthousiast over zijn, de volgende dag het 'helemaal niks' vinden. Het lijkt of alleen zwart of wit bestaat, grijstinten (nuanceringen) ontbreken. Hierdoor ontstaan vaak werk- en relatieproblemen. Veel patiënten wisselen regelmatig van werk en vriendenkring.
• hoog oplopende spanningen
spanningen kunnen zodanig oplopen dat zij nogal eens leiden tot opzettelijke zelfbeschadiging, bijvoorbeeld krassen in de onderarmen, tot gedachten aan zelfmoord, tot pogingen daartoe en uiteindelijk soms tot zelfdoding. Deze symptomen zijn ernstig en moeten niet zomaar worden afgedaan met 'aandachtvragen'.
• psychotische verschijnselen
• in de war zijn, achterdocht, stemmen horen. Deze zijn meestal kortdurend (enkele uren).
http://home.versatel.nl/j(...)heidsstoornissen.htm
Al die zaken zijn bij mensen met een Borderline persoonlijkheidsstoornis in extreme mate aanwezig. Bovendien is het niet zo, dat iedereen maar in zijn/haar armen loopt te snijden en suïcidale gedachten heeft als de zon een dag niet schijnt.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:39 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND?
Al die kenmerken die jij noemt om te beginnen van toepassing op elk individu. En als ze aan een dergelijk ziektebeeld mocht lijden is ze waarschijnlijk beter @ the high seas dan als verknipte ziel en doodongelukkig in een maatschappij waar ze zich geen deel van voelt uitmaken.
Jullie kortzichtige boerenwijven zijn gewoon jaloers dat dit meisje (i.t.t. tot jullie zelf) wel in staat is om haar dromen na te streven
Geen idee of jij kinderen hebt, maar jij zou een 13 jarige dus gewoon laten gaan? Het plan toejuichen?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:32 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Heb de halve wereld gezien en de andere helft staat nog op de planning. En nee, een prima jeugd gehad. Niks tekort gekomen ook niet qua studiemogelijkheden of reizen.
Vandaar wellicht ook dat ik dergelijke initiatieven wel kan waarderen. En de media geeft Laura aandacht, als jij en de 10 miljoen andere gefrustreerde loonslaven zich niet zo druk hadden gemaakt had haar columnpje nu niet de aandacht genereert waar jij zo tegen ageert en waaraan deze zijn bestaansrecht ontleent.
haha wat lollig dat je ons (lees mij) jaloers noemt. mijn dromen en prioriteiten liggen weel heel ergens anders en ben druk bezig om deze waar te maken, jij hebt hier echter totaal geen weet van (i.t.t. wij wel weet hebben van laura's droom) dus doe jezelf een lol en begin daar niet over.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:39 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja UND?
Al die kenmerken die jij noemt om te beginnen van toepassing op elk individu. En als ze aan een dergelijk ziektebeeld mocht lijden is ze waarschijnlijk beter @ the high seas dan als verknipte ziel en doodongelukkig in een maatschappij waar ze zich geen deel van voelt uitmaken.
Jullie kortzichtige boerenwijven zijn gewoon jaloers dat dit meisje (i.t.t. tot jullie zelf) wel in staat is om haar dromen na te streven
Ik beweer helemaal nergens dat die diagnose niet gesteld is. Ik vind het alleen een kul-argument om daarom niet aan zo'n reis te kunnen beginnen.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:45 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Al die zaken zijn bij mensen met een Borderline persoonlijkheidsstoornis in extreme mate aanwezig. Bovendien is het niet zo, dat iedereen maar in zijn/haar armen loopt te snijden en suïcidale gedachten heeft als de zon een dag niet schijnt.
Als ze deze diagnose niet heeft gehad, is het toch wel heel vreemd dat haar vader nu beweert van wel, vind je ook niet?
Je spelt idd. beter dan Laura.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:32 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Heb de halve wereld gezien en de andere helft staat nog op de planning. En nee, een prima jeugd gehad. Niks tekort gekomen ook niet qua studiemogelijkheden of reizen.
Vandaar wellicht ook dat ik dergelijke initiatieven wel kan waarderen. En de media geeft Laura aandacht, als jij en de 10 miljoen andere gefrustreerde loonslaven zich niet zo druk hadden gemaakt had haar columnpje nu niet de aandacht genereert waar jij zo tegen ageert en waaraan deze zijn bestaansrecht ontleent.
Jij hebt jouw dromen en idealen waarvan je niet tolereert dan anderen zich daarmee bemoeien maar zelf ben je geen flikker beter.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:47 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
haha wat lollig dat je ons (lees mij) jaloers noemt. mijn dromen en prioriteiten liggen weel heel ergens anders en ben druk bezig om deze waar te maken, jij hebt hier echter totaal geen weet van (i.t.t. wij wel weet hebben van laura's droom) dus doe jezelf een lol en begin daar niet over.
het grappige is dat waar wij kritiek (en soms lof) uitten naar Laura, jij alleen de jaloezie kaart kan spelen en al je commentaar op ons richt.
Ik vind het hebben van Borderline JUIST een reden om niet aan een dergelijke reis te beginnen. Het betekent namelijk, dat ze niet in staat is om op de juiste manier te handelen wanneer er zich onvoorziene situaties voordoen. Bovendien, zijn de klachten en symptomen het hevigst tijdens de puberteit. Na het 30e levensjaar worden ze vaak wat milder.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:49 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ik beweer helemaal nergens dat die diagnose niet gesteld is. Ik vind het alleen een kul-argument om daarom niet aan zo'n reis te kunnen beginnen.
Vooralsnog zie ik haar hele onderneming als een dikke middelvinger aan de Nederlandse bemoeizucht en gun ik haar louter geluk en succes toe.
De meeste aspecten van de borderliner kennen hun trigger in het sociale aspect.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:54 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik vind het hebben van Borderline JUIST een reden om niet aan een dergelijke reis te beginnen. Het betekent namelijk, dat ze niet in staat is om op de juiste manier te handelen wanneer er zich onvoorziene situaties voordoen. Bovendien, zijn de klachten en symptomen het hevigst tijdens de puberteit. Na het 30e levensjaar worden ze vaak wat milder.
Denk je dat echt?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:59 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
De meeste aspecten van de borderliner kennen hun trigger in het sociale aspect.
Iemand met BPS is waarschijnlijk beter af op zee dan in de maatschappij met alle gevaren van drugs/geld/ (verkeerde) relaties.
De meeste patienten, hebben dat door schade en schande moeten leren: door iedere keer keihard op hun bek te gaan, voor ze zelf in de gaten hebben (en met hulp) hoe ze op situaties reageren, en krijgen vervolgens trucjes aangeleerd om daar beter mee om te leren gaan. Daar mag je flink wat jaartjes voor uittrekken, de meeste Borderliners blijven vele jaren vaste klant bij de GGZ. Laura Dekker, heeft daar niet eens de tijd voor gehad. Die moet het maar zelf gaan ontdekken op de Pacific? Dat is allemaal niet erg verantwoord.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:59 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
De meeste aspecten van de borderliner kennen hun trigger in het sociale aspect.
Iemand met BPS is waarschijnlijk beter af op zee dan in de maatschappij met alle gevaren van drugs/geld/ (verkeerde) relaties.
nee je leest het niet goed, ik heb niet gezegd dat ik het niet tollereer dat anderen zich met mijn dromen bemoeien, ik heb gezegd dat jij hier geen weet van hebt en dus niet kan beweren dat ik niet in staat ben om mijn dromen te verwezenlijken. je maakt dus helemaal geen punt en bovendien bevestig je nu weer dat je het alleen op de man kan spelen door te zeggen dat ik geen flikker beter ben.quote:Op maandag 16 mei 2011 14:51 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Jij hebt jouw dromen en idealen waarvan je niet tolereert dan anderen zich daarmee bemoeien maar zelf ben je geen flikker beter.
Precies mijn punt.
hoe zit het dan met drugs/geld/ relaties op die eilanden en aandacht van de media?quote:Op maandag 16 mei 2011 14:59 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
De meeste aspecten van de borderliner kennen hun trigger in het sociale aspect.
Iemand met BPS is waarschijnlijk beter af op zee dan in de maatschappij met alle gevaren van drugs/geld/ (verkeerde) relaties.
Nee sommige mensen zijn juist gemaakt voor een dergelijk solistisch leven. Ze juist kunnen niet of nauwelijks functioneren in de maatschappij zoals wij die kennen. Ik noem een Henk de Velde.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:04 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
De meeste patienten, hebben dat door schade en schande moeten leren: door iedere keer keihard op hun bek te gaan, voor ze zelf in de gaten hebben (en met hulp) hoe ze op situaties reageren, en krijgen vervolgens trucjes aangeleerd om daar beter mee om te leren gaan. Daar mag je flink wat jaartjes voor uittrekken, de meeste Borderliners blijven vele jaren vaste klant bij de GGZ. Laura Dekker, heeft daar niet eens de tijd voor gehad. Die moet het maar zelf gaan ontdekken op de Pacific? Dat is allemaal niet erg verantwoord.
Laura Dekker behoort iig niet tot die mensenquote:Op maandag 16 mei 2011 15:13 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Nee sommige mensen zijn juist gemaakt voor een dergelijk solistisch leven. Ze juist kunnen niet of nauwelijks functioneren in de maatschappij zoals wij die kennen.
Ik durf te wedden dat ze daar op die boot geestelijk stabieler is dan in de hele periode daarvoor omringt door mensen met goede bedoelingen.
Wat is het precies in jou dat maakt dat jij vindt dat zij maar het perfecte keurslijf-leventje moet lijden om "gelukkig" en stabiel te zijn en blijven?quote:Op maandag 16 mei 2011 15:15 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Laura Dekker behoort iig niet tot die mensenZij heeft zelf voor haar vertrek een oproep gedaan voor begeleiding tijdens haar reis, en die is er toen ook gekomen. Laura Dekker, is namelijk nergens op zichzelf aangewezen. Er is maar heel weinig "solo" te ontdekken aan deze vakantie.
Ten eerste, is dat niet wat ik denk.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:18 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Wat is het precies in jou dat maakt dat jij vindt dat zij maar het perfecte keurslijf-leventje moet lijden om "gelukkig" en stabiel te zijn en blijven?
Zoals jij immers geen weet hebt van haar exacte geestelijke gemoedstoestand of motieven.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:06 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
nee je leest het niet goed, ik heb niet gezegd dat ik het niet tollereer dat anderen zich met mijn dromen bemoeien, ik heb gezegd dat jij hier geen weet van hebt en dus niet kan beweren dat ik niet in staat ben om mijn dromen te verwezenlijken. je maakt dus helemaal geen punt en bovendien bevestig je nu weer dat je het alleen op de man kan spelen door te zeggen dat ik geen flikker beter ben.
Is dat een reden om er überhaupt niet aan te beginnen?quote:hoe zit het dan met drugs/geld/ relaties op die eilanden en aandacht van de media?
Hoelang is ze nu al niet onderweg dan?quote:Op maandag 16 mei 2011 15:23 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ten eerste, is dat niet wat ik denk.
Maar ik ben wel van mening dat Laura Dekker niet over de capaciteiten én niet over de middelen (Guppy is niet goed uitgerust voor deze reis) beschikt om deze zogenaamde "recordpoging" aan te gaan. Nu blijkt, dat ze ook nog eens de diagnose Borderline heeft, vind ik het zelfs levensgevaarlijk. Een dergelijk kind heeft namelijk begeleiding en bescherming nodig, voor je het de wijde wereld instuurt. Dat weten de ouders ook heel goed, want ze hebben immers gezorgd dat er overal opvang voor haar is. Bovendien, geven ze beide nu aan spijt te hebben dat ze toestemming hebben gegeven voor deze reis.
Heb je het wel bijgehouden allemaal? Ze brengt 3/4 van de tijd door aan land! Ze zeilt alleen nu en dan even stukje.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:25 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Zoals jij immers geen weet hebt van haar exacte geestelijke gemoedstoestand of motieven.
[..]
Is dat een reden om er überhaupt niet aan te beginnen?
Hier in Nederland raakt ze gefrustreerd omdat ze haar droom niet kan of mag najagen en is er evengoed een grotere kans om een verslaving te ontwikkel, dan als je incidenteel een voor jou onbekende havenplaats bezoek om vervolgens weer weken op zee te zitten.
En een bot gebroken in haar hoofd... Pietlut die er op let.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:29 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Hoelang is ze nu al niet onderweg dan?
Op wat kleine verwondingen zoals recent die val in het trapgat zie ik geen ernstige bezwaren die erop duiden dat ze de hele onderneming geestelijk of lichamelijk niet meer trekt.
Ik denk persoonlijk van wel. Ik denk dat ze er sterker uitkomt en het haar gaat lukken. Waarna ze een bepaalde rust krijgt.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:26 schreef livelink het volgende:
Denk je dat deze reis Laura gelukkig maakt? Ik twijfel daar namelijk ernstig aan. Ik kan me niet voorstellen dat dit de reis is zoals ze ze in haar dromen had voorgesteld. We hebben allemaal onze dagdromen (gehad) en zij had het volgens mij best goed voor elkaar. Na school zo snel mogelijk de zeilboot in en ook in haar vakanties lekker zeilen.
Ik vermoed, dat haar ouders hebben toegegeven uit angst dat ze zichzelf inderdaad iets aan zou doen als ze haar zin niet kreeg. Maar dat maakt nog niet, dat dat de juiste beslissing is geweest. Nu hebben ze namelijk spijt van die beslissing.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:31 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ik denk persoonlijk van wel. Ik denk dat ze er sterker uitkomt en het haar gaat lukken. Waarna ze een bepaalde rust krijgt.
Ook acht ik de kans vrij reëel dat ze juist verder ontspoort was als ze tegen wil en dank hier gehouden was.
Geen dusdanige argumenten om de reis af te breken, en wederom zaken die niets te maken met haar leeftijd of geestelijke toestand.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:30 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
En een bot gebroken in haar hoofd... Pietlut die er op let.
Nee, maar ze heeft dus wel wat meer opgelopen dan jij wilde aanhalenquote:Op maandag 16 mei 2011 15:32 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Geen dusdanige argumenten om de reis af te breken, en wederom zaken die niets te maken met haar leeftijd of geestelijke toestand.
Tja kiezen tussen twee kwaden voor die ouders. In Nederland ging het ook verre van goed met Laura, nu lijkt het toch wel weer beter te gaan?quote:Op maandag 16 mei 2011 15:32 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik vermoed, dat haar ouders hebben toegegeven uit angst dat ze zichzelf inderdaad iets aan zou doen als ze haar zin niet kreeg. Maar dat maakt nog niet, dat dat de juiste beslissing is geweest. Nu hebben ze namelijk spijt van die beslissing.
tja hierin heb je misschien wel gelijk, maar let wel dat ik meer inzicht heb in haar geestelijke gemoedstoestand en motieven dan jij in de mijne...(jij weet niet eens wat mijn droom is..)quote:Op maandag 16 mei 2011 15:25 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Zoals jij immers geen weet hebt van haar exacte geestelijke gemoedstoestand of motieven.
ik bedoelde meer in de zin van dat ze die dingen ook gaat tegenkomen daar en misschien wel in meerdere mate omdat ze het meerendeel van de tijd aan land toch wel bezig is met toeristische uitstapjes, bbq avonden en weet ik het allemaal.quote:Is dat een reden om er überhaupt niet aan te beginnen?
Hier in Nederland raakt ze gefrustreerd omdat ze haar droom niet kan of mag najagen en is er evengoed een grotere kans om een verslaving te ontwikkel, dan als je incidenteel een voor jou onbekende havenplaats bezoek om vervolgens weer weken op zee te zitten.
Relatief kleine verwondingen als in: "Geen argumenten die de noodzaak of aanleiding gaven om de hele trip maar af te brekenquote:Op maandag 16 mei 2011 15:33 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Nee, maar ze heeft dus wel wat meer opgelopen dan jij wilde aanhalen
maar denk je niet dat door laura haar zin te geven je het risico loopt dat ze zo altijd zal gaan handelen wanneer madam haar zin niet krijgt? ik denk dat je de kans hierop wel vergroot. in mijn ogen was het verstandiger geweest om die reis gewoon wat langer uit te stellen en betere voorbereidingen te treffen en haar op haar 17e of 18e dan de wereld rond laten gaanquote:Op maandag 16 mei 2011 15:36 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Tja kiezen tussen twee kwaden voor die ouders. In Nederland ging het ook verre van goed met Laura, nu lijkt het toch wel weer beter te gaan?
Al kan ze natuurlijk altijd in een split second besluiten overboord te springen en haar leven te beëindigen.
Mocht dat gebeuren zullen die ouders met een schuldgevoel achterblijven en als ze haar hadden tegengehouden en ze doet zichzelf iets aan waarschijnlijk ook.
Ik weet niet hoe serieus die droom van haar precies was.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:41 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
maar denk je niet dat door laura haar zin te geven je het risico loopt dat ze zo altijd zal gaan handelen wanneer madam haar zin niet krijgt? ik denk dat je de kans hierop wel vergroot. in mijn ogen was het verstandiger geweest om die reis gewoon wat langer uit te stellen en betere voorbereidingen te treffen en haar op haar 17e of 18e dan de wereld rond laten gaan
met alle respect maar ik vind het nogal een verschil 17 jaar of 15 jaar, en oost europa en de wereldzeeen.quote:Op maandag 16 mei 2011 15:50 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Zelf op mijn 17e ook een half jaar wezen backpacken in oost Europa. En als ik dan weer met een of ander schokkend verhaal thuiskwam waarbij we *net niet* overvallen werden door Bulgaarse crimi's begon mijn moeder ook tegen te sputteren en dat ik maar snel naar huis moest komen.
Als het nu beter gaat met haar, waarom hebben haar ouders dan juist nu spijt van hun beslissing?quote:Op maandag 16 mei 2011 15:36 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Tja kiezen tussen twee kwaden voor die ouders. In Nederland ging het ook verre van goed met Laura, nu lijkt het toch wel weer beter te gaan?
Al kan ze natuurlijk altijd in een split second besluiten overboord te springen en haar leven te beëindigen.
Mocht dat gebeuren zullen die ouders met een schuldgevoel achterblijven en als ze haar hadden tegengehouden en ze doet zichzelf iets aan waarschijnlijk ook.
Omdat ze weer es op haar bek is gegaan?quote:Op maandag 16 mei 2011 16:03 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Als het nu beter gaat met haar, waarom hebben haar ouders dan juist nu spijt van hun beslissing?
Je bedoelt die val van de trap? Dat was gisterenquote:Op maandag 16 mei 2011 16:05 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Omdat ze weer es op haar bek is gegaan?
Omdat ze haar met met spullen op reis hebben gestuurd die zo ongveer antiek zijn?quote:Op maandag 16 mei 2011 16:05 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Omdat ze weer es op haar bek is gegaan?
nouja sattelieten sturen ze ook de ruimte in met “bewezen” apparatuur. Ook met oudere apparatuur kun je de wereld rondvarenquote:Op maandag 16 mei 2011 16:34 schreef spuitje het volgende:
[..]
Omdat ze haar met met spullen op reis hebben gestuurd die zo ongveer antiek zijn?
Zelfs zonder apparatuur. Ook met alleen kaarten en een degelijke ouwerwetse sextant kan het. Maar die laatste had LD tot voor kort ook niet. . En als dan door een ongeluk of wat dan ook je "moderne" apparatuur uitvalt ben je dus gewoon aan de goden overgeleverd!quote:Op maandag 16 mei 2011 16:41 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
nouja sattelieten sturen ze ook de ruimte in met “bewezen” apparatuur. Ook met oudere apparatuur kun je de wereld rondvaren
De rechter heeft hem anders wel vrijgesproken en gesteld dat het uiteindelijke verdict over wel/niet vertrekken aan de ouders is.quote:Op maandag 16 mei 2011 16:49 schreef spuitje het volgende:
Laten we even niet vergeten dat LD al wilde vertrekken toen ze 13 was en dat papaatje dit goed vond! Die man heeft dat kind dingen laten doen die wettelijk niet waren toegestaan. Noch in Nederland, noch in Engeland! Maar laten we het vooral blijven toejuichen dat er jongeren zijn die zo ondernemend zijn! Laten we het vooral blijven toejuichen dat er jongeren zijn die wanneer ze hun zin niet krijgen gaan dreigen met zelfmoord of gaan vluchten naar 1 of ander verweggistan met een pak geld op zak!
En nu? Er valt geen record voor dat kind te behalen. Ze is gewoon een wereldreis aan het maken op kosten van mensen die hun eigen kinderen iets dergelijks nooit zouden toestaan maar het geweldig vinden dat LD het wel doet!! Of is er echt iemand die denkt dat al die mensen die in haar gastenboek schrijven hun eigen kinderen iets dergelijks zouden laten ondernemen?
Mensen die schrijven dat ze schijt moet hebben aan regels en wetten, dat het geweldig is dat ze instanties eens een poepie laat ruiken. Vaak zijn dat dezelfde mensen die als eerste klagen bij de gemeente wanneer de buren de vuilcontainer een uurtje te vroeg op de stoep zetten!
De rechter heeft inderdaad de verantwoordelijkheid weer bij de ouders gelegd en ik vind het onverantwoordelijk dat ze haar hebben laten vertrekken.quote:Op maandag 16 mei 2011 16:56 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
De rechter heeft hem anders wel vrijgesproken en gesteld dat uiteindelijke verdict over wel/niet vertrekken aan de ouders is.
Ligt eraan. Als ze voldoende kwaliteiten beschikt en het zeilen echt een droom van haar/hem is waarom niet?quote:Op maandag 16 mei 2011 17:20 schreef spuitje het volgende:
Maar Stokstaart, ik heb geen antwoord op mijn vraag aan jou:
Als jij een 13 jarige zoon/dochter zou hebben die knap kan zeilen zou je hem/haar op die leeftijd dan toestaan dezelfde reis te gaan maken die LD nu maakt?
Om welke recordpoging gaat het volgens jou precies?quote:Op maandag 16 mei 2011 17:48 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ligt eraan. Als ze voldoende kwaliteiten beschikt en het zeilen echt een droom van haar/hem is waarom niet?
Anders krijg je het op haar 18e of 30e straks alsnog voor je voeten gesmeten.
En over die gelden, jaarlijks plannen honderden zo niet duizenden mensen wereldwijd een dergelijke trip. Het feit dat ze zo jong is en het om een recordpoging gaat maakt het wellicht een stuk makkelijker om geld los te peuteren bij eventuele sponsors.
Ze wilde toch als jongste solozeilster ooit de wereld rond?quote:Op maandag 16 mei 2011 18:00 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Om welke recordpoging gaat het volgens jou precies?
Inderdaad. Maar dat heeft ze voor zich zelf allang verprutst door meerdere keren op de motor te varenquote:Op maandag 16 mei 2011 18:18 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ze wilde toch als jongste solozeilster ooit de wereld rond?
Afgezien van het gegeven dat solo igv Laura Dekker niet bepaald solo is, en dat zeilen net zo goed op diesel kan...quote:Op maandag 16 mei 2011 18:19 schreef livelink het volgende:
Dat wou ze inderdaad. Haar idee van solo verschilt alleen nogal van wat de rest van de wereld solo vindt.
Maar dat maakt voor de discussie verder niet zo veel uit, eigenlijk. De recordpoging was de begrijpelijke dagdroom. De realiteit is heel anders uitgepakt, maar zo gaat dat met dromen.
En het is aan haar ouders om haar dat mee te geven. Jammer dan dat het je later voor de voeten wordt geworpen, dat is nou eenmaal het lot van de ouders.
http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,761908-2,00.htmlquote:"My daughter doesn't want to set a record,"
Misschien was haar doel primair dat record halen maar heeft ze daar later (om welke reden dan ook) van af moeten zien?quote:Op maandag 16 mei 2011 19:36 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Afgezien van het gegeven dat solo igv Laura Dekker niet bepaald solo is, en dat zeilen net zo goed op diesel kan...
De recordpoging "Youngest Round the World" bestaat al lang niet meerHet record blijft voor altijd en eeuwig staan op naam van Jesse Martin. De WSSRC (en ook het GBR) erkent geen enkel record meer onder de leeftijd van 18 jaar. Zelfs de recordpoging van Jessica Watson (solo, non-stop and unassisted) heeft geen registratie gekregen.
Daarbij meldt Pa Dekker nu dat:
[..]
http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,761908-2,00.html
Wat was die droom dan? Ging dat nou over het vestigen van een record, of was die droom zoals vrijwel alle pubers die kennen: lekker niet naar school hoeven gaan en lekker je eigen ding doen en vooral "Nou gewoon eh... een beetje losbandig leven". Want dat was namelijk het eerste antwoord wat Laura ooit heeft gegeven (Jeugdjournaal) op de vraag waarom ze dit nu eigenlijk precies wilde doen.
Thuisonderwijs is in Nederland in principe verboden. In Nederland kent men naast de leerplicht, namelijk ook een schoolplicht (waarbij school een gebouw is waar leeftijdgenoten met elkaar samenzijn in een lokaal om daar lessen te volgen).quote:Op maandag 16 mei 2011 19:48 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Misschien was haar doel primair dat record halen maar heeft ze daar later (om welke reden dan ook) van af moeten zien?
En onderwijs kun je ook gewoon thuis volgen. Zijn duizenden kinderen die dat om welke reden dan ook zo doen. Weinigen op een zeilboot maar vooruit, is niets ongezonds of belachelijks aan toch zeker.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Schoolplichtquote:Nederland kent sinds 1969 bijna volledige schoolplicht, daar thuisonderwijs sindsdien in principe verboden is. Op bepaalde gronden kan hier echter vrijstelling voor worden aangevraagd, zoals bijvoorbeeld wanneer er sprake is van zogenoemde richtingbedenkingen; dat de ouders geen school in hun omgeving kunnen vinden die overeenkomt met hun eigen levensovertuiging.
In Nederland betekent sinds 1969 in principe thuisonderwijs geen vervulling van de leerplicht meer. Er zijn wel verschillende wetsartikelen door middel waarvan er vrijstelling van inschrijving op een school kan ontstaan. De bekendste is 5 sub b, waarmee ouders zich beroepen op zogenoemde richtingbedenkingen. Dat wil zeggen dat ze geen school in hun omgeving kunnen vinden die overeenkomt met hun eigen levensovertuiging.quote:Op maandag 16 mei 2011 19:51 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Thuisonderwijs is in Nederland in principe verboden. In Nederland kent men naast de leerplicht, namelijk ook een schoolplicht (waarbij school een gebouw is waar leeftijdgenoten met elkaar samenzijn in een lokaal om daar lessen te volgen).
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Schoolplicht
Wereldwijd, zullen er vast duizenden kinderen zijn die thuisonderwijs genieten. Maar niet in Nederland
Dank uquote:Op maandag 16 mei 2011 20:03 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik vind Stokstaart leuk! Eindelijk wat tegenwicht in dit topic
En het zijn leuke diertjes..
Dat hebben de ouders van Laura iig niet gedaan.quote:Op maandag 16 mei 2011 20:03 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
In Nederland betekent sinds 1969 in principe thuisonderwijs geen vervulling van de leerplicht meer. Er zijn wel verschillende wetsartikelen door middel waarvan er vrijstelling van inschrijving op een school kan ontstaan. De bekendste is 5 sub b, waarmee ouders zich beroepen op zogenoemde richtingbedenkingen. Dat wil zeggen dat ze geen school in hun omgeving kunnen vinden die overeenkomt met hun eigen levensovertuiging.
Spreek me vooral tegen als ik het verkeerd interpreteer, maar kan het (bijvoorbeeld) zo zijn dat die ouders zich op zo'n wettelijke vrijstelling beroepen?
Eens!quote:Op maandag 16 mei 2011 20:03 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik vind Stokstaart leuk! Eindelijk wat tegenwicht in dit topic
En het zijn leuke diertjes..
Ook voor het volgen van onderwijs via de Wereldschool, zul je toch echt vrijstelling van Schoolplicht moeten krijgen van de Leerplichtambtenaar. Het is dus niet zo, dat je dat zomaar kunt gaan doen, óók niet als er wel volwassenen aanwezig zijn ter begeleiding van de aangeboden leerstof.quote:Op maandag 16 mei 2011 22:08 schreef spuitje het volgende:
Onderwijs volgen via de wereldschool is mogelijk onder bepaalde voorwaarden. 1 Van die voorwaarden is dat het gebeurt onder toezicht van een volwassene. En in het geval van LD is die dus niet aanwezig. Ze volgt dan wel zogenaamd haar lessen, maakt ook haar toetsen, maar van enig toezicht is geen sprake! Ze kan die toetsen maken met de boeken met antwoorden naast zich!
15 Jaar en een toets moeten maken zonder toezicht, ik zou het wel weten!
Ik neem aan dat als ze bewust de regels aangaande Leerplicht zouden schenden men vanzelf de Leerplichtambtenaar over de vloer krijgt toch?quote:Op maandag 16 mei 2011 22:21 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ook voor het volgen van onderwijs via de Wereldschool, zul je toch echt vrijstelling van Schoolplicht moeten krijgen van de Leerplichtambtenaar. Het is dus niet zo, dat je dat zomaar kunt gaan doen, óók niet als er wel volwassenen aanwezig zijn ter begeleiding van de aangeboden leerstof.
quote:Zeilplan
Er was veel te doen over de zeiltocht. De Kinderbescherming vond dat Laura met haar 14 jaar te jong was, wat leidde tot verschillende rechtszaken. Inmiddels heeft Laura volgens de rechtbank aangetoond te voldoen aan alle voorwaarden. Zo volgde ze een EHBO-cursus, liet ze zien dat ze bestand was tegen het harde slaapritme en maakte ze een uitgebreid zeilplan.
Terugvliegen tussendoor
Daarin staat onder meer beschreven hoe ze met school om gaat. Bij de langere tussenstops in het orkaanseizoen kan het zijn dat ze terugvliegt naar Nederland om aan school te kunnen werken.
bron
Nee, het is zo gegaan:quote:Op maandag 16 mei 2011 22:32 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ik neem aan dat als ze bewust de regels aangaande Leerplicht zouden schenden men vanzelf de Leerplichtambtenaar over de vloer krijgt toch?
Die kan tegenwoordig behoorlijk wat maatregelen opleggen, tot aan zeer hoge boetes aan toe.
Waarschijnlijk is er wel een of andere regeling getroffen. Anders zou die rechter gewoonweg verbieden Laura te laten vertrekken omdat er aangaande school niets geregeld kon worden.
Ja ok maar dit is een eenzijdig pleidooi van de brancheorganisatie. Niemand weet in hoeverre ze niet aangepast onderwijs krijgt op die boot of gedurende tussenstops.quote:Op maandag 16 mei 2011 22:35 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Nee, het is zo gegaan:
PERSBERICHT
Ingrado: bescherming recht op onderwijs vervalt na uitschrijving bevolkingsregister LAURA DEKKER VALT NIET MEER ONDER LEERPLICHTWET
Den Haag, 4 augustus 2010 – De 14-jarige Laura Dekker vertrekt vandaag met haar zeilboot voor een proefvaart naar Lissabon. Verwacht wordt dat zij vervolgens aan haar solozeiltocht om de wereld begint. Ingrado draagt als landelijke brancheorganisatie actief bij aan het beschermen van het recht op onderwijs. Echter, nu Laura Dekker door haar ouders is uitgeschreven uit de Nederlandse bevolkingsadministratie vervalt de mogelijkheid om vanuit de Nederlandse Leerplichtwet handhavend op te treden als het meisje na de zomervakantie niet naar school terugkeert. Ingrado beschermt recht op onderwijs Ingrado, brancheorganisatie leerplicht en voortijdig schoolverlaten, beschermt het recht op onderwijs voor kinderen die in Nederland verblijven of ingeschreven staan. Ingrado stimuleert effectief beleid voor de participatie van jeugdigen in onderwijs en werk en heeft daarmee een nauwe samenwerking met Leerplichtambtenaren. De Leerplichtwet biedt als instrument geen mogelijkheid voor langdurig verlof als daarvoor geen gewichtige omstandigheden zijn noch voor afstandsonderwijs door bijvoorbeeld de Wereldschool. Leerplichtwet Op 27 juli is in de zaak van Laura Dekker door de rechter de ondertoezichtstelling beëindigd. Met deze beslissing ligt de verantwoordelijkheid voor Laura weer bij haar ouders. De ouders van Laura moeten zich houden aan de Leerplichtwet. Deze schrijft voor dat een kind dat in Nederland staat ingeschreven tot het behalen van een startkwalificatie leerplichtig is. Nu Laura door haar ouders is uitgeschreven uit de bevolkingsadministratie, valt zij niet meer onder de Nederlandse Leerplichtwet. “Wij streven ernaar om alle kinderen in Nederland het recht op onderwijs te garanderen. Wij betreuren het daarom dat de ouders van Laura Dekker deze keuze hebben gemaakt ”, aldus Carry Roozemond, voorzitter van Ingrado.
Noot voor de redactie (niet voor publicatie) Voor meer informatie over Ingrado kunt u contact opnemen met Carry Roozemond, voorzitter, via 06-25547725 of C.Roozemond@Ingrado.nl.
http://www.rblnoordveluwe(...)Laura_Dekker_def.pdf
Nee, hier staat een uitleg waarom vanuit de Nederlandse Leerplichtwet niet handhavend kan worden opgetreden, wanneer een kind is uitgeschreven uit het bevolkingsregister. Een dergelijk kind, valt namelijk niet meer onder de Leerplichtwet.quote:Op maandag 16 mei 2011 22:41 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ja ok maar dit is een eenzijdig pleidooi van de brancheorganisatie. Niemand weet in hoeverre ze niet aangepast onderwijs krijgt op die boot of gedurende tussenstops.
Feitelijk is ze nu ook geen inwoonster meer van Nederland dus hoeft ze zich ook niet meer te houden aan de Nederlandse wet.
Haar andere nationaliteit (de Nieuw Zeelandse) zou het wellicht wel mogelijk maken om thuis onderwijs te genieten. Weet ook niet precies wat ze nu aan school doet maar er is online zoveel te doen aan cursussen en opleidingen. Misschien doet ze wel een havo-opleiding via het NTI.
http://www.elsevier.nl/we(...)niet-op-soloreis.htmquote:Om van alle heisa af te zijn en haar wereldreis te kunnen maken, wil Laura zich laten uitschrijven uit Nederland en zich vestigen in Nieuw-Zeeland. In dat land werd ze bijna veertien jaar geleden geboren op de zeilboot van haar Nederlandse vader en Duitse moeder. Die maakten een wereldreis die zeven jaar duurde.
Haar Nieuw-Zeelandse paspoort zou echter verlopen zijn.
Ook Nieuw-Zeeland zou niet echt op de 13-jarige zeilster zitten te wachten. Het land liet weten dat volgens de wet ieder schip aan de ketting kan worden gelegd zodra er sprake is van onverantwoord gedrag.
Alhoewel ik met je eens ben dat een kind recht heeft op onderwijs (zelfs als deze te kennen geeft hier geen behoefte aan te hebbenquote:Op maandag 16 mei 2011 22:47 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Nee, hier staat een uitleg waarom vanuit de Nederlandse Leerplichtwet niet handhavend kan worden opgetreden, wanneer een kind is uitgeschreven uit het bevolkingsregister. Een dergelijk kind, valt namelijk niet meer onder de Leerplichtwet.
Over Nieuw Zeeland:
[..]
http://www.elsevier.nl/we(...)niet-op-soloreis.htm
Het maakt niet uit wat ze nu wel of niet aan school doet. Zolang ze niet staat ingeschreven in een bevolkingsregister, kan ze toch niet deelnemen aan welk examen dan ook.
Laura is fan-tas-tieeeeeeeees!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!quote:Op maandag 16 mei 2011 22:57 schreef Stokstaart het volgende:
Een diepe buiging voor iemand die ondanks tegenwerking van Jeugdzorg en de Raad voor de Kinderbescherming die haar onder toezicht wilde plaatsen gewoon doet wat ze wil, namelijk de wereld rond zeilen!
Dat is allemaal leuk en aardig, als alles goed gaat. En als je gezond bent. Laura blijkt dat iig al niet te zijn, iig niet geestelijk gezond. Borderline is toch best wel ernstig.quote:Op maandag 16 mei 2011 22:57 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Alhoewel ik met je eens ben dat een kind recht heeft op onderwijs (zelfs als deze te kennen geeft hier geen behoefte aan te hebben)worden er geen wetten overtreden.
Ze is wetteloos. Nieuw Zeeland heeft te kennen gegeven in te zullen grijpen als er regels overtreden worden (uit die zin kun je al afleiden dat daar op dit moment eigenlijk geen sprake van is)
Moreel gezien klopt het van geen kant maar juridisch gezien staan die ouders en Laura in hun recht.
Een diepe buiging voor iemand die ondanks tegenwerking van Jeugdzorg en de Raad voor de Kinderbescherming die haar onder toezicht wilde plaatsen gewoon doet wat ze wil, namelijk de wereld rond zeilen!
Ik mag dat wijfie ook wel jaquote:Op maandag 16 mei 2011 23:00 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Laura is fan-tas-tieeeeeeeees!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![]()
![]()
![]()
Joeppieeeeeee!!!!
![]()
![]()
![]()
Zeilt ze nou alleen of niet alleen? De een zegt namelijk dat ze zelden vaart zonder begeleiding en dat ze meer van eiland naar eiland hopt * lang leve de lol modus* De ander zegt vervolgens dat ze in acuut gevaar is en dat ze psychisch ook nog eens instabiel is.quote:Op maandag 16 mei 2011 23:01 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Dat is allemaal leuk en aardig, als alles goed gaat. En als je gezond bent. Laura blijkt dat iig al niet te zijn, iig niet geestelijk gezond. Borderline is toch best wel ernstig.
Wat denk je wat er gebeurt als ze werkelijk gewond raakt onderweg? Ze heeft al een auto-ongeluk gehad op Bonaire. Waar ze volgens haar vader een botbreuk in haar hoofd aan heeft overgehouden, en het advies van artsen dat ze vanwege dat letsel "goed voor zichzelf moest zorgen". Alle adviezen worden in de wind geslagen.
Wat gaat er gebeuren als ze net als Abby Sunderland averij krijgt midden op de oceaan? Ze staat immers nergens ingeschreven. Wie gaat haar dan redden? En wie gaat de rekening betalen?
En wat betreft Nieuw- Zeeland. Daar mogen jongeren onder de 21 niet zonder begeleiding varen in de territoriale waterenEn als dat wel gebeurt, gaat die boot dus onherroepelijk aan de ketting.
Ja hihiquote:
Ja hoor, als kinderen echt weten wat ze willen en in staat zijn dit te realiseren waarom niet?quote:Op maandag 16 mei 2011 23:15 schreef livelink het volgende:
Je draaft nu een beetje door, Stokstaartje. Maar ja, het is wel een bevlogen oproep aan alle kinderen van 13 en ouder om te doen wat je zelf wil doen. Ze zullen je zeker dankbaar zijn, dat wel.
Volgens mij, zijn degenen die beweren dat ze voornamelijk aan land feest aan het vieren is ipv zeilen, dezelfde mensen die tevens beweren dat deze hele vakantie onverantwoord is. Daarbij is het haar eigen vader die beweert dat ze de diagnose Borderline heeft gekregen in het ziekenhuis, nadat ze zich weer eens in haar polsen had gesneden.quote:Op maandag 16 mei 2011 23:11 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Zeilt ze nou alleen of niet alleen? De een zegt namelijk dat ze zelden vaart zonder begeleiding en dat ze meer van eiland naar eiland hopt * lang leve de lol modus* De ander zegt vervolgens dat ze in acuut gevaar is en dat ze psychisch ook nog eens instabiel is.
-knip-
Laura doet wat ze wil en haalt keurig haar eigen gelden binnen zonder aanspraak te maken op welke sociale regeling dan ook.
Het is een beetje Laura vs The System en voorlopig is het 1-0 voor Laura.
Goedgelovigen als mij? Lol whut, ik betaal geen cent hoorquote:Op maandag 16 mei 2011 23:44 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Volgens mij, zijn degenen die beweren dat ze voornamelijk aan land feest aan het vieren is ipv zeilen, dezelfde mensen die tevens beweren dat deze hele vakantie onverantwoord is. Daarbij is het haar eigen vader die beweert dat ze de diagnose Borderline heeft gekregen in het ziekenhuis, nadat ze zich weer eens in haar polsen had gesneden.
Laura doet helemaal niets van eigen geld. Haar vakantie (en ook Guppy) wordt volledig betaald van goedgelovigen zoals jij, die denken dat het kind een heroïsche recordpoging aan het ondernemen is. In plaats daarvan, is het slechts een vlucht van alle verplichtingen van het normale leven. Zoals dat voor een kind van die leeftijd is: naar school gaan. Waarom denk jij dat zij 2 jaar over die reis moet doen, terwijl anderen als Jesse Martin, Mike Perham en Jessica Watson daar maar 7 tot 8 maanden voor nodig hadden? Zou dat misschien iets te maken kunnen hebben met die magische leeftijd van 16 jaar en een of andere Leer- en Schoolplichtwet?
Je mag dan geen cent meebetalen, je gelooft wel in haar zogenaamde recordpogingquote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:03 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Goedgelovigen als mij? Lol whut, ik betaal geen cent hoor.
Ze gebruikt de gewoon de media heel slim om geld binnen te halen. Iedereen heeft er een mening over en de kranten staan in de rij. Al die overexposure zal wel een shitload aan geïnteresseerde sponsors aantrekken.
Als Laura dit tripje zou ondernemen op pak hem beet haar 30e en eerst haar school netjes af zou maken zou er geen haan naar kraaien. En ook geen sponsor trouwens.
Ze omzeilt (letterlijk) op een werkelijk briljante manier de Leerplicht en doet lekker waar ze zelf zin in heeft zonder daar anderen (behalve geïnteresseerden of in jouw geval geagiteerden) mee lastig te vallen.
Aan de ene kant bagatelliseer je de hele onderneming en aan de andere kant veroordeel je deze ook weer keihard?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:15 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Je mag dan geen cent meebetalen, je gelooft wel in haar zogenaamde recordpoging
Natuurlijk zou er geen haan naar kraaien als ze op haar 30e een circumnavigation zou gaan maken in 2 jaar tijd. Heb je enig idee HOEVEEL! mensen dat doen? Dat zijn er nogal wat! Alleen, of met een heel gezin aan boord. Net zoals er iedere zomer weer duizenden mensen een sleurhut naar Spanje trekken.
In 2 jaar tijd op je dooie akkertje, en met het ontwijken van de orkaanseizoenen de wereld rondzeilen, is niet zo heel erg bijzonder. Het wordt pas bijzonder, wanneer je daar een wedstrijdelement instopt, zoals solo (maar dan ook echt solo), of unassisted, of non-stop, of de factor tijd (anders dan in leeftijd). Leeftijd op zichzelf is geen prestatie namelijk. Tenzij je 150 wordt
Maar net zo min als dat je een kind van 13 alleen op het vliegtuig zet om maar de wereld in te trekken in zijn/haar uppie, net zo min zou je een kind op die leeftijd moeten afduwen de wereldzeeën op. Zeker niet, wanneer je weet dat het kind geestelijk enorm instabiel is, en niet zal kunnen handelen met onvoorziene omstandigheden.
En als jij denkt, dat al die snode plannen (uitschrijven bevolkingsregister etc) uit de koker van een kind komen, dan snap je vast zelf ook wel dat dat niet het geval zal zijn geweest. Waarom denk je dat pa en ma nu zo'n spijt hebben allemaal?
Ze valt niemand lastig? Laten we het hopen! Want ondertussen verwacht ze wel dat de NAVO haar door de Rode Zee en het Suez Kanaal zal escorteren. En ze was beslist not amused toen Hank Ort haar middels de media liet weten dat dat niet gaat gebeuren, en dat ze maar lekker een stukje om moet varen.
In 2 jaar tijd de wereld rondzeilen, is geen prestatie. Ik heb het zelf ook eens gedaanquote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:29 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Aan de ene kant bagatelliseer je de hele onderneming en aan de andere kant veroordeel je deze ook weer keihard?
Je zegt eigenlijk dat ze te zwak is om er aan te beginnen maar in dezelfde zin dat het gezien de omstandigheden een piece of cake is.
Behalve een zekere vorm van opgelegde afgunst snap ik daadwerkelijk niet wat jou zo enorm stoort aan haar poging.
Ze breekt geen wet ze is alleen slim genoeg om door de mazen heen te kruipen en vooralsnog gaat het haar redelijk voor de wind.
Waarom zou jij een ander zijn/haar geluk niet gewoon gunnen waar ze ongetwijfeld hard voor geknokt heeft.
Ik bedoel de rechter is ook overtuigd. Jij staat toch niet boven de wet?
Laura is toch al eens de wereld rondgevaren met haar ouders toen ze heel klein was?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:33 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
In 2 jaar tijd de wereld rondzeilen, is geen prestatie. Ik heb het zelf ook eens gedaanDat is sabattical! Er even lekker tussenuit! Even bijkomen van alle beslommeringen. Zoals zoveel mensen dat gaan doen, wanneer ze de middelbare leeftijd hebben bereikt.
Maar een kind, is geen volwassene. Je stuurt een kind van 13 ook niet naar de kroeg, of naar de hoeren. Om maar wat andere zaken te noemen die volwassenen als verzetje kunnen zien.
Waar is de rechter van overtuigd? De rechter heeft met geen woord gerept over zeilen. Daar gaat de rechter dan ook niet over. Het enige waar de rechter een uitspraak over heeft gedaan, is over het feit of haar ouders in staat zijn om zelfstandig voor hun kind te zorgen. Met alle rechten maar vooral ook plichten die daarbij horen. De rechter heeft overigens nog wel even aangegeven dat ook de Leerplichtwet daaronder valt.
Nee, haar ouders zijn de wereld rond gevaren, in 7 jaar tijd. Laura en haar zusje zijn onderweg geboren.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:43 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Laura is toch al eens de wereld rondgevaren met haar ouders toen ze heel klein was?
De rechter is overtuigd dat de ouders de juiste beslissingen kunnen nemen. Dus de als de ouders besluiten haar uit te schrijven uit Nederland is dat HUN keuze.
Wat en in hoeverre het van belang is dat ze 13 was ten tijde van vertrek is niet relevant. Als de rechter meende dat het onverantwoord was had hij de ouders kunnen terugfluiten.
Kennelijk zijn alle betrokken partijen van mening dat het wel moet kunnen. Wie weet schrijft Laura straks een schitterend boek over haar avonturen. Ik hoop het.
En in die 7 jaar is ze geboren dus ze heeft wel degelijk een groot deel van haar leven op zee doorgebracht. Dat maakt haar situatie i.m.o. al anders dan die van je gemiddelde 13-jarige.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 00:50 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Nee, haar ouders zijn de wereld rond gevaren, in 7 jaar tijd. Laura en haar zusje zijn onderweg geboren.
Als de rechter had voorzien, dat haar vader haar zou laten uitschrijven uit het bevolkingsregister, dan was op zeker die OTS tot haar 18e verjaardag in stand gebleven.
Dat alleen varen op 13-jarige leeftijd onverantwoord is, dat wisten de Dekkers al. Want zo is de hele toestand van OTS etc immers allemaal begonnen: met dat zeiltochtje naar Engeland, waar Laura vervolgens 3 dagen in een kindertehuis verdween. En waar de Engelse autoriteiten de eerste meldingen naar het AMK hebben gedaan. Daarna volgde er nog veel meer. Met iig als resultaat een OTS.
Oma Riek zal vast wel weer een boek in elkaar flansen. Net als het vorige boek.
Overigens zijn de stukjes van Pa Dekker op haar weblog (maar wel met haar ondertekening) tijdens het zeilen een verademing om te lezen. Laura zelf, moet iig nog flink oefenen in de Nederlandse taal.
Ze heeft ruim 3 jaar van haar leven op die boot doorgebracht, die boot lag voornamelijk in een haven van Nieuw-Zeeland in die tijd (en was dus niet aan het varen). In die 3 jaar is er maar een paar maanden gevaren, en wel terug naar Nederland. Want Laura moest naar school. Wat kun jij je nog herinneren van je kindertijd voor je 4e levensjaar?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 01:58 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
En in die 7 jaar is ze geboren dus ze heeft wel degelijk een groot deel van haar leven op zee doorgebracht. Dat maakt haar situatie i.m.o. al anders dan die van je gemiddelde 13-jarige.
Ik lees zijn verhalen ook graag, neem aan dat hij begaan is met het lot van zijn dochter en niet wil dan het beste (ook en vooral voor haar)? Of is het een geldwolf?
Als dat zo zou zijn dan was er helemaal geen OTS geweest lijkt mij.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 11:50 schreef MrFoureyes het volgende:
Misschien nog even de zaken rondom het opheffen van de OTS toelichten: het is niet zo dat de rechtbank van mening was dat de reis een goed plan was. De uitspraak om de OTS op te heffen is gebaseerd op de constatering dat er van de OTS of de bemoeienissen van Jeugdzorg niets te verwachten was omdat Laura en haar vader niet bereid waren tot welke vorm van samenwerking of overleg dan ook. In zo'n geval dient de maatregel inderdaad geen doel, maar dat is niet hetzelfde als goedkeuring geven aan de plannen. In feite heeft de rechtbank geconstateerd dat geboden hulp niet wordt aanvaard, en toen gezegd: "de verantwoordelijkheid van de staat houdt hier op; we hebben het geprobeerd, maar je wilt niet meewerken en meer kunnen we niet doen. De rest moeten je ouders maar bepalen". Klinkt misschien cru, zo'n overheid die zegt: "zoek het verder maar zelf uit", maar wel terecht. En nadat er dan schade is ontstaan door de verkeerde beslissingen van de ouders, komt de overheid weer in beeld, dat wel.
Deze motivatie is terug te vinden op www.rechtspraak.nl
Uiteraard zal hij het beste met zn dochter voor hebben, maar heeft hij zelf ook geen centjes nodig om zijn eigen nieuwe boot af te bouwen waar hi jde wereld nog mee rond wil varen? ik weet het niet meer precies.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 01:58 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
En in die 7 jaar is ze geboren dus ze heeft wel degelijk een groot deel van haar leven op zee doorgebracht. Dat maakt haar situatie i.m.o. al anders dan die van je gemiddelde 13-jarige.
Ik lees zijn verhalen ook graag, neem aan dat hij begaan is met het lot van zijn dochter en niet wil dan het beste (ook en vooral voor haar)? Of is het een geldwolf?
Nee, er waren grote zorgen omtrent de sociaal-emotionele- en identiteitsontwikkeling van Laura. Dat had te maken met een melding van de Engelse autoriteiten, dat Laura daar alleen heen was gezeild en dat haar vader weigerde haar op te komen halen, waardoor ze 3 dagen in een Engels kindertehuis werd geplaatst (Pa Dekker liet Laura vervolgens doodleuk in haar eentje weer naar huis varen). En het had te maken met het feit dat Laura zich zowel op school als thuis in haar polsen had gesneden en nog meer zorgelijke zaken zoals bijvoorbeeld alcoholgebruik etc. Bovendien schreef Pa Dekker Laura op haar 13e jaar plotsklaps uit op school, waardoor de directrice er nog een melding bovenop deed bij het AMK. Dat het kind ook nog eens de wereld over wilde zeilen, was in dit hele verhaal slechts bijzaak.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:17 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Als dat zo zou zijn dan was er helemaal geen OTS geweest lijkt mij.
Ik denk zelf dat Laura anders is als de rest en daarom per definitie vreemd en alles wat vreemd is moet OTS krijgen in dit land.
Dat proef ik ook een beetje in dit topic.
Exact. Mensen denken dat je door allerlei maatregelen op te leggen direct "gewenst" gedrag krijgt.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:17 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Als dat zo zou zijn dan was er helemaal geen OTS geweest lijkt mij.
Ik denk zelf dat Laura anders is als de rest en daarom per definitie vreemd en alles wat vreemd is moet OTS krijgen in dit land.
Dat proef ik ook een beetje in dit topic.
Anders als het gemiddelde kind bedoel je? Dat zou me niet verbazen want zo is ze opgevoed. En nee, niet alles wat vreemd is hoeft een OTS, maar regels en wetten zijn er nu eenmaal niet voor niets. Die gelden voor iedereen die in Nederland woont. En als je je als ouder aan die regels en wetten ontrekt kun je nu eenmaal maatregelen verwachten.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:17 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Als dat zo zou zijn dan was er helemaal geen OTS geweest lijkt mij.
Ik denk zelf dat Laura anders is als de rest en daarom per definitie vreemd en alles wat vreemd is moet OTS krijgen in dit land.
Dat proef ik ook een beetje in dit topic.
Niet je standaard pubermeisje dus. Die pakt niet de zeilboot naar Engeland om 3 dagen weg te blijven.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:29 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Nee, er waren grote zorgen omtrent de sociaal-emotionele- en identiteitsontwikkeling van Laura. Dat had te maken met een melding van de Engelse autoriteiten, dat Laura daar alleen heen was gezeild en dat haar vader weigerde haar op te komen halen, waardoor ze 3 dagen in een Engels kindertehuis werd geplaatst (Pa Dekker liet Laura vervolgens doodleuk in haar eentje weer naar huis varen). En het had te maken met het feit dat Laura zich zowel op school als thuis in haar polsen had gesneden en nog meer zorgelijke zaken zoals bijvoorbeeld alcoholgebruik etc. Bovendien schreef Pa Dekker Laura op haar 13e jaar plotsklaps uit op school, waardoor de directrice er nog een melding bovenop deed bij het AMK. Dat het kind ook nog eens de wereld over wilde zeilen, was in dit hele verhaal slechts bijzaak.
Het was dan ook niet het idee van Laura zelf om naar Engeland te varen. Dat was op initiatief van haar vader, ze moest voor het eerst een stukje solovaren op zee om te bewijzen dat ze het kon.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:36 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Niet je standaard pubermeisje dus. Die pakt niet de zeilboot naar Engeland om 3 dagen weg te blijven.
Nogmaals als je het iemand wilt aanrekenen zijn het haar ouders en niet Laura. Als die primair hadden gezegd dat ze niet had mogen gaan was het einde oefening geweest voor LD en haar al dan niet recordpoging.
En dat deed ze.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:37 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Het was dan ook niet het idee van Laura zelf om naar Engeland te varen. Dat was op initiatief van haar vader, ze moest voor het eerst een stukje solovaren op zee om te bewijzen dat ze het kon.
Het zou dan met name haar vader aan te rekenen zijn. Hij heeft haar geholpen met haar voorbereidingen en hij heeft haar ook op dat tripje naar Engeland gestuurd zodat ze kon bewijzen dat ze het echt wel kon! Ma was in eerste instantie tegen maar toen LD dreigde dat ze haar nooit meer wilde zien als ze bij haar weigering bleef heeft ze toegestemd.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:36 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Niet je standaard pubermeisje dus. Die pakt niet de zeilboot naar Engeland om 3 dagen weg te blijven.
Nogmaals als je het iemand wilt aanrekenen zijn het haar ouders en niet Laura. Als die primair hadden gezegd dat ze niet had mogen gaan was het einde oefening geweest voor LD en haar al dan niet recordpoging.
Waarom hij haar eerst 3 dagen in dat kindertehuis liet zitten, is onduidelijk.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:39 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
En dat deed ze.
Waarom wilde paps haar niet ophalen dan?
Ik ben trouwens gisteravond laat begonnen in het boek van de oma
Reken op dat laatste maar niet al te veel. Kind is al eens alleen met een pak geld via Parijs naar St. Maarten (toch?) gevlucht. Ze wilde daar dan een boot kopen om alsnog haar wereldreis te kunnen maken.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:36 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Niet je standaard pubermeisje dus. Die pakt niet de zeilboot naar Engeland om 3 dagen weg te blijven.
Nogmaals als je het iemand wilt aanrekenen zijn het haar ouders en niet Laura. Als die primair hadden gezegd dat ze niet had mogen gaan was het einde oefening geweest voor LD en haar al dan niet recordpoging.
Precies, en toen stond ze al onder OTS.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:43 schreef spuitje het volgende:
[..]
Reken op dat laatste maar niet al te veel. Kind is al eens alleen met een pak geld via Parijs naar St. Maarten (toch?) gevlucht. Ze wilde daar dan een boot kopen om alsnog haar wereldreis te kunnen maken.
Pa vond dat ze best in staat was alleen terug te reizen en zoals gewoonlijk had hij schijt aan de regels. Die schreven namelijk voor dat LD te jong was. Toen duidelijk werd dat de engelse autoriteiten haar niet zouden laten gaan is hij alsnog gegaan om haar vervolgens toch alleen terug te laten zeilen.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:39 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
En dat deed ze.
Waarom wilde paps haar niet ophalen dan?
Ik ben trouwens gisteravond laat begonnen in het boek van de oma
Ik vond om te beginnen de uitspraak van de rechter fair, ondanks dat ze was weggelopen werd ze niet uit huis geplaatst en daarmee werd tegen het advies van Jeugdzorg besloten.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:34 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Exact. Mensen denken dat je door allerlei maatregelen op te leggen direct "gewenst" gedrag krijgt.
Overal kun je lezen dat Laura bezeten was van zeilen en niets liever wilde dan deze reis ondernemen. Vervolgens heeft ze uit alle mogelijke (juridische) hoeken tegenwerking gekregen, men heeft het haar ouders geprobeerd aan te rekenen en al. En dan achteraf staat men vreemd te kijken maken omdat het meisje "afwijken" gedrag vertoont
Ik zie het als een les voor velen. Individualisme is nauwelijks ruimte voor in dit land en "oplossingen" zijn algemeen en er wordt nauwelijks gekeken naar de aanleiding of oplossing meer naar protocol.
Als ik haar was zou ik ook lekker wegblijven. Maar dan niet vanwege school (tegen de tijd dat ze terug zou keren is maar de vraag in hoeverre ze daar nog mee te maken krijgt) maar meer dankzij logge organisaties als Jeugdzorg en RvK die haar massaal en bewust hebben tegengewerkt.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:52 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik vond om te beginnen de uitspraak van de rechter fair, ondanks dat ze was weggelopen werd ze niet uit huis geplaatst en daarmee werd tegen het advies van Jeugdzorg besloten.
Verder meen ik me te herinneren dat ze zei dat ze niet weet of ze na deze onderneming wel wil blijven zeilen. Dat was in hetzelfde nieuwsbericht als waar ze in zei dat ze niet weet of ze ooit wel terugwil naar NL.
(Wat ook logisch zou zijn. Stel je voor dat ze weer met school ofzoiets geconfronteerd zou worden.)
Echt waarquote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:43 schreef spuitje het volgende:
[..]
Reken op dat laatste maar niet al te veel. Kind is al eens alleen met een pak geld via Parijs naar St. Maarten (toch?) gevlucht. Ze wilde daar dan een boot kopen om alsnog haar wereldreis te kunnen maken.
Ze was toen 14. En ook dat zal vast niet haar eigen idee zijn geweestquote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:58 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Echt waarDus toen was ze 12 of zo?
Steeds meer respect voor dat meisje.
Ze is nu toch 15 en al sinds 2009 met die trip bezig?quote:
Ze is in september 15 geworden.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:00 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ze is nu toch 15 en al sinds 2009 met die trip bezig?
Blijf het raar vinden dat een meisje van 14 op eigen houtje door de douane komt met een aanzienlijk pakket geld om ff een boat te kopen.quote:
Het was in de Kerstvakantie. Haar vertrek zou pas opgemerkt zijn wanneer de scholen weer zouden starten, ware het niet dat haar moeder haar al na enkele dagen als vermist heeft opgegeven. Niet lang daarna is ze op Sint Maarten aangetroffen, waarna de gezinsvoogd haar daar op moest komen halen en haar weer terug naar huis moest begeleiden. Ook nu, is Laura tijdens de schoolvakantie en hals over kop vertrokken.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:05 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Blijf het raar vinden dat een meisje van 14 op eigen houtje door de douane komt met een aanzienlijk pakket geld om ff een boat te kopen.
En als het plan van pappie afkomstig was waarom is het dan uiteindelijk toch afgebroken?
Of ze is zelf erg slim of die ouders sporen niet. Aan de andere kant heeft de rechter die ouders wel vrijgesproken in de zaak voor de uit huis plaatsing. Als hij dus gemeend had dat er zaken zijn voorvallen zoals jullie die schetsen dan had die rechter dat nooit gedaan toch?
natuurlijk worden de ouders hier op aangekeken die zijn immers verantwoordelijk voor hun dochter. ik vind niet dat alles wat vreemd is ots moet krijgen, maar het is niet verkeerd dat dat in sommige gevallen waar het misschien niet nodig is toch gebeurd, het zekere voor het onzekere zegmaar.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 12:34 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Exact. Mensen denken dat je door allerlei maatregelen op te leggen direct "gewenst" gedrag krijgt.
Overal kun je lezen dat Laura bezeten was van zeilen en niets liever wilde dan deze reis ondernemen. Vervolgens heeft ze uit alle mogelijke (juridische) hoeken tegenwerking gekregen, men heeft het haar ouders geprobeerd aan te rekenen en al. En dan achteraf staat men vreemd te kijken maken omdat het meisje "afwijken" gedrag vertoont
Ik zie het als een les voor velen. Individualisme is nauwelijks ruimte voor in dit land en "oplossingen" zijn algemeen en er wordt nauwelijks gekeken naar de aanleiding of oplossing meer naar protocol.
Die boot van pa kan nog steeds niet varen. Daar is hij al jaren mee bezig maar het ontbreekt hem aan de middelen. Maar hij had natuurlijk gewoon bij haar aan boord kunnen gaan, had hij met eigen ogen kunnen zien hoe ze het deed!quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:18 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
natuurlijk worden de ouders hier op aangekeken die zijn immers verantwoordelijk voor hun dochter. ik vind niet dat alles wat vreemd is ots moet krijgen, maar het is niet verkeerd dat dat in sommige gevallen waar het misschien niet nodig is toch gebeurd, het zekere voor het onzekere zegmaar.
Maar het is niet raar dat die ouders er op worden aangekeken wanneer je je kind van 13 in haar eentje naar engeland laat zeilen om "ervaring" op te doen, terwijl het kind niet eens weet hoe met navigatieinstrumenten om te gaan. En vervolgens weigeren om je eigen dochter op te halen uit engeland. dat is toch onverantwoordelijk? of sla ik de plank dan volledig mis? had hij haar in zijn eigen boot niet kunnen begeleiden ofzo?
Ik vind dit allemaal geen argumenten om haar deze trip niet te gunnen.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:33 schreef spuitje het volgende:
[..]
Die boot van pa kan nog steeds niet varen. Daar is hij al jaren mee bezig maar het ontbreekt hem aan de middelen. Maar hij had natuurlijk gewoon bij haar aan boord kunnen gaan, had hij met eigen ogen kunnen zien hoe ze het deed!
Maar goed, als je het als vader normaal vindt dat je kind als ze 10 is weken lang alleen door Friesland zeilt zul je het ook normaal vinden dat ze wanneer ze 13 is alleen naar Engeland zeilt. En ben je misschien zelfs wel verbaasd dat niet iedereen dat vindt!
Pa liep overigens zelf van huis weg toen hij 14 was wegens een conflict met zijn ouders.
het zijn ook geen argumenten om haar die trip niet te gunnen, ik gun iedereen z'n droom (tot op bepaalde hoogte). ik heb het over de verantwoordelijkheid van haar en haar ouders, die klaarblijkelijk ontbreekt. of vind je het zelf normaal om je kind met nul ervaring naar engeland te laten varen zonder de juiste kennis en middelen?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:37 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ik vind dit allemaal geen argumenten om haar deze trip niet te gunnen.
Pa is weggelopen op zijn 14e, so what
Laure dekker is niet je gemiddelde kind. Dat probeer ik steeds te zeggen.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:48 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
het zijn ook geen argumenten om haar die trip niet te gunnen, ik gun iedereen z'n droom (tot op bepaalde hoogte). ik heb het over de verantwoordelijkheid van haar en haar ouders, die klaarblijkelijk ontbreekt. of vind je het zelf normaal om je kind met nul ervaring naar engeland te laten varen zonder de juiste kennis en middelen?
Die ouders van Laura zullen dan ook wel niets van zeilen begrijpen, dat ze er slapeloze nachten van hebben.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:56 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Laure dekker is niet je gemiddelde kind. Dat probeer ik steeds te zeggen.
Je gemiddelde volwassene zou niet eens Engeland bereiken met die zeilboot maar ergens 5 km van IJmuiden dobberend door de Kustwacht worden opgepikt
Het feit dat ze daarheen gezeild is mag je onverantwoordelijk vinden voor een kind maar hoeft dat helemaal niet te zijn.
Vooralsnog zijn er nog geen noemenswaardige incidenten geweest op welk vlak dan ook die mij het beeld geven dat het een levensgevaarlijke trip is waar ze mee bezig is.
Ergo, volgens sommigen is ze zelfs meer bezig met feesten dan met zeilen.
Zou eerder vreemd zijn als ze zich er niet druk maakten he. Is nogal iets die hele trip.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 14:09 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Die ouders van Laura zullen dan ook wel niets van zeilen begrijpen, dat ze er slapeloze nachten van hebben.
Jij bent anders degene die beweert dat het helemaal niet gevaarlijk is voor een zo jong kind om alleen de wereld rond te zeilen. Jij bent ook de enige, die termen als "de ouders sporen niet", "Pa Dekker is een geldwolf" etc gebruikt, terwijl je zogenaamd een voorstander van dit alles beweert te zijn. Nogal tegenstrijdig. Ben je misschien gewoon een beetje aan het trollen?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 14:40 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Zou eerder vreemd zijn als ze zich er niet druk maakten he. Is nogal iets die hele trip.
Dat is anders wel het beeld dat jij hier neer zet hoor.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 14:54 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Jij bent anders degene die beweert dat het helemaal niet gevaarlijk is voor een zo jong kind om alleen de wereld rond te zeilen. Jij bent ook de enige, die termen als "de ouders sporen niet", "Pa Dekker is een geldwolf" etc gebruikt, terwijl je zogenaamd een voorstander van dit alles beweert te zijn. Nogal tegenstrijdig. Ben je misschien gewoon een beetje aan het trollen?
Dat is ie ook! Stokstaart speelt gewoon even advocaat van de duivel. Het is wat saai geworden hier..quote:Op dinsdag 17 mei 2011 14:54 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Jij bent anders degene die beweert dat het helemaal niet gevaarlijk is voor een zo jong kind om alleen de wereld rond te zeilen. Jij bent ook de enige, die termen als "de ouders sporen niet", "Pa Dekker is een geldwolf" etc gebruikt, terwijl je zogenaamd een voorstander van dit alles beweert te zijn. Nogal tegenstrijdig. Ben je misschien gewoon een beetje aan het trollen?
Ik zet geen beeld neerquote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:00 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Dat is anders wel het beeld dat jij hier neer zet hoor.
Het zijn volgens jou labiele ouders en het kind is psychisch dusdanig in de war dat de hele onderneming sowieso onverantwoord is.
Een bericht later bagatelliseer je de hele trip weer en suggereer je dat ze alleen aan het feesten is in exotische oorden.
Krijg sterk dat je het haar hoe dan ook niet gun jegens persoonlijke motieven.
Ik gun haar die trip van harte, maar ze zou hem ook kunnen maken als ze volwassen is. Nog steeds heeft niemand me duidelijk kunnen maken waarom het zo belangrijk is dat ze het nu doet. Ik vraag me ook of ze inderdaad is uitgeschreven uit de GBA want volgens de Wereldschool kan dit eigenlijk helemaal niet! En als ik het goed heb begrepen wonen zowel vader als moeder in Nederland.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 13:37 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Ik vind dit allemaal geen argumenten om haar deze trip niet te gunnen.
Pa is weggelopen op zijn 14e, so what
quote:Wat kunt u doen bij een afwijzing van de Leerplichtambtenaar (LPA)?
U kunt het kind uitschrijven uit de GBA. Dit kan alleen als u een adres hebt in het buitenland, bijv. familie of vrienden, en het kind daar tijdelijk laat wonen. NB. In januari 2011 heeft een kantonrechter echter geoordeeld dat het kind in principe de ouder volgt (BW 1 art. 12) en op die grond de uitschrijving veroordeeld. Vanuit die optiek is het veiliger als een van beide ouders zich ook uitschrijft. Bedenk wel dat de opbouw van de AOW voor die ouder dan ook stopt zolang hij/zij in het buitenland verblijft. Wijst de LPA het verzoek af tot tijdelijke vrijstelling van geregeld schoolbezoek, vraag dan of de LPA er wel mee akkoord gaat dat het kind wordt uitgeschreven, terwijl de ouders blijven ingeschreven.
bron
Hier is het persbericht mbt de uitschrijving van Laura Dekker uit het bevolkingsregister:quote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:13 schreef spuitje het volgende:
[..]
Ik gun haar die trip van harte, maar ze zou hem ook kunnen maken als ze volwassen is. Nog steeds heeft niemand me duidelijk kunnen maken waarom het zo belangrijk is dat ze het nu doet. Ik vraag me ook of ze inderdaad is uitgeschreven uit de GBA want volgens de Wereldschool kan dit eigenlijk helemaal niet! En als ik het goed heb begrepen wonen zowel vader als moeder in Nederland.
[..]
Nopes is wel degelijk uitgeschreven.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:13 schreef spuitje het volgende:
[..]
Ik gun haar die trip van harte, maar ze zou hem ook kunnen maken als ze volwassen is. Nog steeds heeft niemand me duidelijk kunnen maken waarom het zo belangrijk is dat ze het nu doet. Ik vraag me ook of ze inderdaad is uitgeschreven uit de GBA want volgens de Wereldschool kan dit eigenlijk helemaal niet! En als ik het goed heb begrepen wonen zowel vader als moeder in Nederland.
[..]
Mensen die op vakantie gaan, betalen dat doorgaans uit eigen zak. Waarom zou een vakantie gesponsord moeten worden?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:49 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Nopes is wel degelijk uitgeschreven.
En nogmaals de gelden bijeen krijgen als ze volwassen is dat is een ander verhaal dan nu. Laura en/of haar ouders gebruiken de media slim om sponsors aan te trekken.
http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,761908-2,00.htmlquote:"My daughter doesn't want to set a record," he says.
Als jij een of andere (al dan niet onnozele) recordpoging doet die eigenlijk een verkapte vakantie is en mensen stappen hierin (en sponsoren jou voor duizenden euro's) moeten ze dat toch zelf weten?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:05 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Mensen die op vakantie gaan, betalen dat doorgaans uit eigen zak. Waarom zou een vakantie gesponsord moeten worden?![]()
Als het gaat om een race (sport) of om een recordpoging, dan is sponsoring normaal. Maar daar is helemaal geen sprake van. Sterker nog, Pa Dekker beweert nu ineens dat zijn dochter nooit een record heeft willen vestigen.
[..]
http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,761908-2,00.html
Je weet dat een kantonrechter enkel zaken tot en met een bedrag van ¤ 5000,- in behandeling neemt?quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:11 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Als jij een of andere (al dan niet onnozele) recordpoging doet die eigenlijk een verkapte vakantie is en mensen stappen hierin en sponsoren jou voor duizenden euro's moeten ze dat toch zelf weten?
En anders is er altijd een kantonrechter om alsnog je geld terug te eisen.
Nee dat was voorheen zo tegenwoordig is dat bedrag opgeschroefd naar 25.000 euro (per 1 juli)quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:19 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Je weet dat een kantonrechter enkel zaken tot en met een bedrag van ¤ 5000,- in behandeling neemt?
Ik lees daar "De wijziging treedt naar verwachting op 1 juli 2011 in werking."quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:25 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Nee dat was voorheen zo tegenwoordig is dat bedrag opgeschroefd naar 25.000 euro (per 1 juli)
Dat noemen ze ook wel mensen onder valse voorwendselen geld uit de zak kloppen! Persoonlijk zou ik het eerlijker hebben gevonden wanneer er direct nadat bekend was geworden dat een eventueel record niet erkend zou worden hierover een bericht was verschenen op haar site en op de Hyves over haar. Dat is niet gebeurd.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:11 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Als jij een of andere (al dan niet onnozele) recordpoging doet die eigenlijk een verkapte vakantie is en mensen stappen hierin (en sponsoren jou voor duizenden euro's) moeten ze dat toch zelf weten?
En anders is er altijd een kantonrechter om alsnog je geld terug te eisen.
Dat denk ik ook. De flessen Bacardi Breezer heeft ze overboord geslagen.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:36 schreef goofy_goober het volgende:
Welke idioot gaat er 's nachts een reparatie uitvoeren? Ik zou het aannemelijker vinden als ze dronken was en in dr kajuit is gekukeld.
Dat laatste past wel beter bij haar persoonlijkheid(stoornis)..quote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:36 schreef goofy_goober het volgende:
Welke idioot gaat er 's nachts een reparatie uitvoeren? Ik zou het aannemelijker vinden als ze dronken was en in dr kajuit is gekukeld.
Dan moet je wel bij je apparatuur kunnen komen..quote:Op dinsdag 17 mei 2011 20:11 schreef goofy_goober het volgende:
Dan zou het pas echt een survivaltocht zijn geweest. Maar ze heeft vast wel satelliet telefoon en internet heeft ze ook, dus als ze zoiets tweet dan hangt er de volgende dag een helikopter of watervliegtuig boven die boot of pikt een schip in de buurt haar wel op.
Ze heeft wel satelliet telefoon, maar geen satelliet internet. De stukjes die nu op haar weblog verschijnen, worden door haar vader daarop geplaatst. Zodra ze weer aan land is en gebruik kan maken van een wifi-verbinding, verschijnen weer de door haar zelf geschreven stukjes (vaak vol taal- en spelfouten, en niet dagelijks).quote:Op dinsdag 17 mei 2011 20:11 schreef goofy_goober het volgende:
Dan zou het pas echt een survivaltocht zijn geweest. Maar ze heeft vast wel satelliet telefoon en internet heeft ze ook, dus als ze zoiets tweet dan hangt er de volgende dag een helikopter of watervliegtuig boven die boot of pikt een schip in de buurt haar wel op.
Daarom is het in principe ook nooit een goed idee om solo een oceaan over te steken. Zeker niet als je nog zo jong en vooral onervaren bent.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 22:06 schreef goofy_goober het volgende:
Tja, dan moet je maar niet in je uppie de oceaan over willen varen. Risico van het vak.
En BWquote:Op woensdag 18 mei 2011 05:04 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
ik mis Moussie in dit topic..
Volgens zeer ervaren solozeilers blijft het hoe dan ook riskant.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 22:08 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Daarom is het in principe ook nooit een goed idee om solo een oceaan over te steken. Zeker niet als je nog zo jong en vooral onervaren bent.
Welnee. Een epische zeiltocht is toch veel toffer dan breezers drinken en hamburgers flippen bij de mcDonald? En zeker weten dat je daar meer van leert. "Normaal" doen kan altijd nog.quote:Op woensdag 18 mei 2011 09:48 schreef simmu het volgende:
ergens vind ik het gewoon zielig voor het kind dat ze op deze manier toch ook echt een stukje zelfontwikkeling mist. allerlei dingen die je 'normaal' zo tussen je 12 en je 16 leert mist ze. goed, op het moment zelf wil je die dingen niet, maar uiteindelijk zijn juist die dingen (school, bijbaantjes, dat soort dingen) zo vreselijk belangrijk in de rest van je leven. je leert omgaan met het dagelijkse leven. en dat krijgt ze nu juist niet mee. ze leert enkel dat met genoeg stennis schoppen je wensen vervuld worden
Het is niet relevant. De sponsors hebben afspraken met LD waar jij en ik de inhoud NIET van kennen. De hele "veroordeling" is derhalve louter gebaseerd op aannames.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 17:04 schreef spuitje het volgende:
[..]
Dat noemen ze ook wel mensen onder valse voorwendselen geld uit de zak kloppen! Persoonlijk zou ik het eerlijker hebben gevonden wanneer er direct nadat bekend was geworden dat een eventueel record niet erkend zou worden hierover een bericht was verschenen op haar site en op de Hyves over haar. Dat is niet gebeurd.
En ja, als mensen de vakantie van een puber willen sponsoren moeten ze dat vooral doen, maar noem het dan ook gewoon zo! Maar zelfs in haar laatste column had LD het erover dat er volgens haar in de regels niets stond over reptielen aan boord! Om precies te zijn staat er:
"Ik geloof niet dat er in de regels voor solo-wereldzeilrecords iets staat over reptielen".
LD heeft het zelf dus nog steeds over een record!
daar heb je gelijk, waarschijnlijk hebben die sponsors er dan ook baat bij dat de illusie van een record in leven wordt gehouden. weet iemand eigenlijk of er wel sponsors zijn die zich hebben teruggetrokken? en zo ja welke dan?quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:45 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Het is niet relevant. De sponsors hebben afspraken met LD waar jij en ik de inhoud NIET van kennen. De hele "veroordeling" is derhalve louter gebaseerd op aannames.
Bovendien zullen sponsoren die ontevreden zijn over de inhoud van de tocht of het feit dat het niet om een officiële recordpoging gaat wellicht zelf niet schromen om de media op te zoeken. En anders zijn er rechters die soelaas kunnen bieden als het een financieel geschil zou worden.
Dat jij het zo ziet wil niet zeggen dat de sponsoren die mening ook delen.
Waarschijnlijk zijn de sponsors (zoals elke sponsor) gebaat bij aandacht. En aan aandacht geen gebrek. Elke scheet die LD laat vallen nationale kranten over elkaar heen om maar de scoop te hebben.quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:55 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
daar heb je gelijk, waarschijnlijk hebben die sponsors er dan ook baat bij dat de illusie van een record in leven wordt gehouden. weet iemand eigenlijk of er wel sponsors zijn die zich hebben teruggetrokken? en zo ja welke dan?
Die sponsoren krijgen anders weinig aandacht. Het enige wat er op haar site staat zijn logo's. En of er zich sponsoren hebben terug getrokken zal ze denk ik niet bekend maken. De meeste bedrijven hebben spullen beschikbaar gesteld, dat was ook de reden dat er in december een artikel verscheen over het feit dat ze wat krap bij kas zat.quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:55 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
[..]
daar heb je gelijk, waarschijnlijk hebben die sponsors er dan ook baat bij dat de illusie van een record in leven wordt gehouden. weet iemand eigenlijk of er wel sponsors zijn die zich hebben teruggetrokken? en zo ja welke dan?
Aannamesquote:Op woensdag 18 mei 2011 12:11 schreef spuitje het volgende:
[..]
Die sponsoren krijgen anders weinig aandacht. Het enige wat er op haar site staat zijn logo's. En of er zich sponsoren hebben terug getrokken zal ze denk ik niet bekend maken. De meeste bedrijven hebben spullen beschikbaar gesteld, dat was ook de reden dat er in december een artikel verscheen over het feit dat ze wat krap bij kas zat.
Nee Stokstaart, dat heeft de familie zelf in een artikel verteld. Er is 1 bedrijf geweest wat ¤ 25.000,-- heeft gedoneerd, maar dat was op vertelde pa.quote:
Er zullen waarschijnlijk meerdere bedrijven geld hebben gedoneerd. Of wellicht later nog geld hebben gestort. Anders was de reis inmiddels maanden later wel (noodgedwongen) ten einde.quote:Op woensdag 18 mei 2011 12:43 schreef spuitje het volgende:
[..]
Nee Stokstaart, dat heeft de familie zelf in een artikel verteld. Er is 1 bedrijf geweest wat ¤ 25.000,-- heeft gedoneerd, maar dat was op vertelde pa.
Daarom verscheen dus ook dat artikel en staat er op haar site een bericht over hoe je haar financieel kunt steunen. Pa vertelde later dat er een behoorlijk bedrag was binnen gekomen maar wilde niet vertellen hoeveel.quote:Op woensdag 18 mei 2011 12:47 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Er zullen waarschijnlijk meerdere bedrijven geld hebben gedoneerd. Of wellicht later nog geld hebben gestort. Anders was de reis inmiddels maanden later wel (noodgedwongen) ten einde.
Dat was Scheepswerf Jongert.quote:Op woensdag 18 mei 2011 12:43 schreef spuitje het volgende:
[..]
Nee Stokstaart, dat heeft de familie zelf in een artikel verteld. Er is 1 bedrijf geweest wat ¤ 25.000,-- heeft gedoneerd, maar dat was op vertelde pa.
En dat aan die oproep massaal gehoord werd gegeven zal niets te maken hebben met de massale media-aandacht???quote:Op woensdag 18 mei 2011 12:58 schreef spuitje het volgende:
[..]
Daarom verscheen dus ook dat artikel en staat er op haar site een bericht over hoe je haar financieel kunt steunen. Pa vertelde later dat er een behoorlijk bedrag was binnen gekomen maar wilde niet vertellen hoeveel.
Lees je anders gewoon eens wat beter in. Byvoorbeeld dit.
Ik weet niet of er al zaken lopen. Verschillende sponsoren hebben zich al teruggetrokken.quote:Op woensdag 18 mei 2011 11:45 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Het is niet relevant. De sponsors hebben afspraken met LD waar jij en ik de inhoud NIET van kennen. De hele "veroordeling" is derhalve louter gebaseerd op aannames.
Bovendien zullen sponsoren die ontevreden zijn over de inhoud van de tocht of het feit dat het niet om een officiële recordpoging gaat wellicht zelf niet schromen om de media op te zoeken. En anders zijn er rechters die soelaas kunnen bieden als het een financieel geschil zou worden.
Dat jij het zo ziet wil niet zeggen dat de sponsoren die mening ook delen.
Je hoort juist relalief weinig over haar..quote:Op woensdag 18 mei 2011 12:00 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Waarschijnlijk zijn de sponsors (zoals elke sponsor) gebaat bij aandacht. En aan aandacht geen gebrek. Elke scheet die LD laat vallen nationale kranten over elkaar heen om maar de scoop te hebben.
Vrijwel alle nationale kranten publiceren het anders wel direct als mevrouw op haar snufferd gaat.quote:Op woensdag 18 mei 2011 13:40 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Je hoort juist relalief weinig over haar..
Ik wil graag ook even vangen. Hier op het forum hebben we haar al meer aandacht gegeven dan wie ook
Aannames. Ik heb het niet gecontroleerd. Jij wel?quote:Op woensdag 18 mei 2011 13:43 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Vrijwel alle nationale kranten publiceren het anders wel direct als mevrouw op haar snufferd gaat.
Aan aandacht geen tekort.
Afgelopen dagen geen kranten gelezen?quote:Op woensdag 18 mei 2011 13:50 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Aannames. Ik heb het niet gecontroleerd. Jij wel?
En dit is wel relevant ja, als je je midden op de oceaan verwondt.
Nou we hebben het over solozeilen.. en wel eentje die opviel door haar leeftijd en met een inmiddels dubieuze reputatie en eentje die flink naar voren is geschoven door de media.. Dat er wat nieuws over is geweest verbaast me niet.quote:Op woensdag 18 mei 2011 13:58 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Afgelopen dagen geen kranten gelezen?
Relevant als je Laura Dekker heet ja. Als er ergens een zeeman zijn poot bezeert zal het lokale suffertje daar nog niet over schrijven.
Ik lees wel eens wat in die internationale media. Maar dat zijn vaak geen stukjes om trots op te zijnquote:Op woensdag 18 mei 2011 13:58 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Afgelopen dagen geen kranten gelezen?
Relevant als je Laura Dekker heet ja. Als er ergens een zeeman zijn poot bezeert zal het lokale suffertje daar nog niet over schrijven.
quote:But her latest blog entry might be perceived as the handiwork of a spoiled brat, not a courageous adventurer.
quote:One could chalk this up to Dekker simply being irritable after a night of sailing, but it's not the first time she has used her blog to level criticism toward reporters.
Natuurlijk hoor je te weten hoe de persoon heet die je gaat interviewen. Maar het ging niet om 1 persoon, het ging om meerdere.quote:Op woensdag 18 mei 2011 14:47 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
Ik vind dat ook wel raar hoor,.. dat je als interviewer niet eens weet wie je nu eigenlijk aan het interviewen bent....
was ook met sven kramer. vroeg een amerikaanse journalist wie hij was, nadat hij net had gewonnen. toen heeft hij ook gewoon gezegd dat hij dat interview niet deed en dat ze maar moest opletten of zich beter moest voorbereiden.
Er was zelfs bewaking bij haar boot. Hoe zot wil je het hebben?quote:Op woensdag 18 mei 2011 19:41 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af waarom ze een lijfwacht nodig had op de HISWA..het is niet dat ze verscheurd zou worden door uitzinnige fans ofzo..
Dat meen je niet!quote:Op woensdag 18 mei 2011 19:55 schreef spuitje het volgende:
[..]
Er was zelfs bewaking bij haar boot. Hoe zot wil je het hebben?
Ik niet hoor, kan namelijk niet zeilenquote:Op woensdag 18 mei 2011 20:03 schreef zoefbust het volgende:
Ze neemt de toeristische route,zuidelijker dan de noord kant van Australie komt ze niet .
Iedereen kan deze route zeilen .
Van de site van het bedrijf:quote:Op woensdag 18 mei 2011 19:41 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af waarom ze een lijfwacht nodig had op de HISWA..het is niet dat ze verscheurd zou worden door uitzinnige fans ofzo..
Op de HISWA zal wel zijn geweest om te voorkomen dat ze te vaak werd lastig gevallen door het gewone gepeupel. Ze is zoals we nu dus kunnen lezen tenslotte wel een VIP!quote:
Haar aanwezigheid op de HISWA heeft denk ik meerdere doelen gehad:quote:Op donderdag 19 mei 2011 15:01 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
omg!
Oh wacht, het gepeupel mag haar geen lastige vragen stellen natuurlijk.. Wat zij snappen niet waar ze mee bezig is..
Mijn god zeg.. Wat een arrogantie. Wat doet ze daar eigenlijk? Ze vond NL toch maar 'uptight' volgens haar verklaring in de pers en ze wilde nooit meer terug..
Alsof iemand haar daar zou lastig vallen zeg. En dat is dan stoer genoeg om alleen rond de wereld te zeilen en overal ter wereld haar zaken te regelen en de pers te woord te staan. (als ze daar zin in heeft)
Dat beveiligingsbedrijf doet het ook niet voor niks, dus het zal wel om geld gaan ja..en stel je voor dat iemand iets kritisch vraagt bv 'hey ik dacht dat je op reis was' of 'Hoe bevalt het losbandige leven' ofzoiets. Dat moeten we niet hebben he?quote:Op donderdag 19 mei 2011 15:23 schreef spuitje het volgende:
[..]
Haar aanwezigheid op de HISWA heeft denk ik meerdere doelen gehad:
- aandacht vragen voor waar ze mee bezig is
- het aan de man/vrouw brengen van het boek
- het binnen halen van geld, want ik denk zomaar dat ze het niet voor niets heeft gedaan.
En inderdaad, ze moet natuurlijk wel rustig rond kunnen lopen. Stel dat iemand HKH zomaar spontaan iets zou willen vragen!
Stuur een pm, wie weet krijg je antwoord.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:25 schreef SickPuppiesNeedLove2 het volgende:
Weet iemand of t wel goed gaat met Stokstaartje ?
Hij heeft al drie dagen niet gereageerd en ik begin me een beetje zorgen te maken...
Das niks voor m....
Pas als ze in Australië is hoeft ze te beslissen toch? En aangezien ze de tijd neemt voor haar solo-zeilreis rond de wereld duurt het volgens mij nog wel even voor ze daar is.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 09:25 schreef livelink het volgende:
Als Laura nu aankomt moet ze zo langzamerhand gaan bepalen welke route ze gaat nemen, lijkt me. Een beetje afhankelijk ook natuurlijk van hoe lang haar vakantiestop gaat duren.
Ik kan me toch bijna niet voorstellen dat ze de piratenroute neemt. Ik heb net even gezocht of er nog enig nieuws was over dat gekaapte Deense gezin. Dit was het laatste bericht dat ik kon vinden. Hoe klein het risico misschien ook, het lijkt me toch geen risico wat je wilt nemen.
Niemand mist mijquote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:25 schreef SickPuppiesNeedLove2 het volgende:
Weet iemand of t wel goed gaat met Stokstaartje ?
Hij heeft al drie dagen niet gereageerd en ik begin me een beetje zorgen te maken...
Das niks voor m....
Eerst lezen voordat je gaat huilen! WBquote:Op dinsdag 17 mei 2011 22:11 schreef livelink het volgende:
Pa Dekker is ook wat socialer dan Laura in zijn stukjes. Zo bedankt hij de mensen voor hun adviezen in het gastenboek. Volgens mij heeft Laura nog nooit gereageerd op commentaren in het gastenboek.
Ik mis Babewatcher trouwens in dit topic. Hij gaf Laura ook altijd zulke goede adviezen.
Jouw afwezigheid heeft je geen goed gedaan... Je komt nu net zo verzuurd over als Spuitjequote:Op vrijdag 20 mei 2011 21:39 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Niemand mist mijik ben door omstandigheden de hele maand mei verhinderd en na morgen zal ik nog een hele week wegblijven.
Toch wel vreemd dat Laura mensen bedankt die haar tips hebben gestuurd om haar zware verwondingen te behandelen, maar dat ze nog steeds niet ingaat op adviezen om de Golf van Aden te omzeilen ()
Wel eens vaker zo'n disclaimer aangeklikt? Op veel sites wordt zo'n disclaimer gepleurd met standaard tekst door de maker van de website.quote:[ Op vrijdag 20 mei 2011 22:49 schreef spuitje het volgende:
Gewoon even de disclaimer op haar site lezen. Weet je ook gelijk wie haar site bijhoudt. LD zelf in ieder geval niet!
Vind het ook een kwalijke zaak dat sommige van de links naar sites van sponsoren niet (meer) werken. Zoiets zou toch regelmatig gecontroleerd moeten worden?
Oh, maar ik mis stokpaardje niet hoor, maar na het lezen van deze draad was t overduidelijk dat deze persoon zo ge-obsedeerd is met het verdedigen van LD dat je je wel zorgen moèt gaan maken als er ineens zo n mediastilte is.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 21:39 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Niemand mist mijik ben door omstandigheden de hele maand mei verhinderd en na morgen zal ik nog een hele week wegblijven.
Toch wel vreemd dat Laura mensen bedankt die haar tips hebben gestuurd om haar zware verwondingen te behandelen, maar dat ze nog steeds niet ingaat op adviezen om de Golf van Aden te omzeilen ()
quote:Op vrijdag 20 mei 2011 22:30 schreef livelink het volgende:
[..]
Eerst lezen voordat je gaat huilen! WB
quote:
En dat met die grote boot.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 11:42 schreef BabeWatcher het volgende:
Toen ik 15 was lag ik al nachten van tevoren wakker als ik op schoolkamp ging. Zij zeilt gewoon de hele wereld over. Nu helemaal, ze is aan een van de langste non-stopetappes van haar reis bezig. Drie weken lang alleen maar water.
En volgboten..quote:Op zaterdag 21 mei 2011 11:42 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Toen ik 15 was lag ik al nachten van tevoren wakker als ik op schoolkamp ging. Zij zeilt gewoon de hele wereld over. Nu helemaal, ze is aan een van de langste non-stopetappes van haar reis bezig. Drie weken lang alleen maar water.
De laatste optie is waarschijnlijk wel de meest veiligequote:Op zaterdag 21 mei 2011 10:41 schreef livelink het volgende:
Proberen een puber op afstand te sturen of zelfs maar bij te sturen lijkt me bijna onmogelijk. En Laura is een puber in de meest verwende zin van het woord.
Medelijden met Babs heb ik ook niet. Zij had het tegen kunnen houden, maar heeft er voor gekozen om dit niet te doen en heeft daarmee net zo hard haar verantwoordelijkheid genomen voor deze reis als Paps.
Die piraten zijn ook niet van gisteren. Hun leiders hebben ook internet en Laura is best een interessante vangst, lijkt me. Een jong meisje alleen, daar kun je plezier van beleven en ook nog een hoop losgeld voor vragen.
Mijn inschatting is als volgt: Laura kiest er toch voor om de Golf van Aden te kiezen en uiteindelijk gaat een Nederlands marineschip haar toch beschermen als scenario 1.
Scenario 2 is iets meer vergezocht, maar daarom wel leuker.
Laura laat Guppy inladen in een groot vrachtschip en vaart met het vrachtschip mee door het piratengebied, want "nergens in de regels staat dat je boot niet mee mag varen op een andere boot ".
Windkracht 7 tot 9 (= 50 - 88 km/h of 28 - 47 knopen). Ze vindt dat een beetje te heftig.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 11:38 schreef livelink het volgende:
Ze zei dat het nog ein weniger heftiger mocht zijn. Dus juist dat het nog wel wat meer mocht zijn dan 7 tot 9 knopen. Of mijn Duits is zeer slecht, dat kan ook.
Windkracht 9 noemt ze in haar laatste column een verschrikkelijke storm en dat zal ook best heftig zijn denk ik. Denk dat je je dan wel even heel goed realiseert dat je op maar een heel klein bootje op een hele grote oceaan zit! Er is niet voor niets gekozen voor de route die ze nu zeilt, ze heeft dan de meeste kans op mooi zeilweer.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 11:34 schreef Alleskids het volgende:
7 tot 9 knopen, en dat vind zeilmeisje eignelijk al te veel?? De zeeslag op de video stelt nog helemaal niets voor. Ik snap wel dat ze alleen met mooi weer wil zeilen
Ja, klopt. De vertaling is echt niet goed.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 14:25 schreef livelink het volgende:
De vertaling in het filmpje komt niet overeen met wat ze zegt:
Ze zegt iets als; we varen nu gemiddeld 7 a 7,5 knopen met uitschieters naar 9. Het mag van mij wel iets minder zijn.
De Duitse vertaling maakt daar Windkracht van.
Geen paniek! Het komt echt goedquote:Op zaterdag 21 mei 2011 15:13 schreef Scorpie het volgende:
Als je er zo uitziet gaat het haar niet zo goed af hoor
Dit was pas aan het begin van de reis hoor.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 15:05 schreef Afketser het volgende:
[..]
Prachtig om te zien dat het haar zo goed af gaat !!!!
Als ik het goed heb begrepen zeilt ze nu het langste stuk als ze volgens de geplande route blijft varen. Ongeveer 5000 km.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 15:34 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Dit was pas aan het begin van de reis hoor.Het kippestukje van gibraltar naar de kaapverdische eilanden
Je hebt het wel goed gehoord, maar niet goed opgezocht:quote:Op zaterdag 21 mei 2011 14:25 schreef livelink het volgende:
De vertaling in het filmpje komt niet overeen met wat ze zegt:
Ze zegt iets als; we varen nu gemiddeld 7 a 7,5 knopen met uitschieters naar 9. Het mag van mij wel iets minder zijn.
De Duitse vertaling maakt daar Windkracht van.
Ik weet niks van zeilen, dus ik heb het even opgezocht;
7-10 knopen hoort bij windkracht 3 (matige wind) en staat voor 12 - 19 km/u.
Ze is wel pas 15. En wat moet je dan melden als je midden op de oceaan zit?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 19:15 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Dus, 7 - 9 knopen vindt ze te snel. Ze wordt heen - en weer geslingerd als ze in bed ligt. Dat is niet zo fijn. Een echte zeevrouw..
Ze vindt het leuk, het is half 6, ze geniet er echt van, de zon gaat onder, het wordt weer nacht. Wat een nieuws..!
ze eet ongezond en praat bekakt. Ze gaat een beetje lezen en een beetje slapen.
De Spiegel is niet echt onverdeeld positief over haar, zo te zien. Ook volgens dat andere artikel.
Het is me vaker opgevallen dat ze gewoon niets te melden heeft. Wat ze zegt is nietszeggend en de anwoorden die ze geeft in interviews zijn dat vaak ook..'vinnut gewoon leuk' .. 'een beetje losbandig leven'.. 'het gaat erom dat je de evenaar passeert, voor het record maakt het niets uit.'
Het is een nietszeggend, doelloos wicht.
Dat filmpje had ze zelf gemaakt, voor de Spiegel? Andes was er iemand aan boord tijdens de 'solo''zeil'tocht.
Waarom dan iets melden als je niks te melden hebt?quote:Op zondag 22 mei 2011 13:17 schreef goofy_goober het volgende:
[..]
Ze is wel pas 15. En wat moet je dan melden als je midden op de oceaan zit?
Ik dacht dat ze wel iets zou vertellen over de ultieme uitdaging van het twee jaar alleen op de vreemde, majesteuze en onvoorspelbare wereld van de open zee doorbrengen, - zoals aangekondigd op www.maidentrip.com - en de ingrijpende emotionele odysee die dat inhoudt voor een opgroeiend meisje.quote:Op zondag 22 mei 2011 13:31 schreef goofy_goober het volgende:
E_O verwacht vast dat Laura hele filosofische hersenspinsels over de zin van het leven zou reciteren.
Ik vind die reactie vrij dommig. Feit is dat je gewoon weinig beleeft wanneer je daar met je bootje ronddobbert. Voor vermaak en spannende verhalen kun je beter naar de nieuwe Pirates of the Carribean.
Het is idd. nog maar een klein meisje.quote:Op zondag 22 mei 2011 14:21 schreef RobertoCarlos het volgende:
Ben je jaloers of zo dat Laura wel die aandacht krijgt en jij niet?We hebben het hier over een meisje van 15 zeg! En ze zit op dat moment in de boot en vertelt over wat daar gebeurt. Als ze echt een gehaaide commerciele trut zou zijn dan had ze voor de camera wel een verhaal opgehangen over haar droom om sponsors te vinden.. Pff, het is ook nooit goed
En dat is precies het "excuus" wat kinderen vaak gebruiken!! Als jij iets van ze vraagt waar ze geen zin in hebben is de reactie: "Ja, maar ik ben nog maar........jaar"quote:Op zondag 22 mei 2011 14:49 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Het is idd. nog maar een klein meisje.
Juist dat op blote voeten rondbanjeren, heeft er voor gezorgd dat ze gewond is geraakt aan haar voet. Iedere zeiler weet, dat je altijd schoenen moet dragen aan boord, juist om dat te voorkomen.quote:Op zondag 22 mei 2011 23:34 schreef spuitje het volgende:
[..]
En dat is precies het "excuus" wat kinderen vaak gebruiken!! Als jij iets van ze vraagt waar ze geen zin in hebben is de reactie: "Ja, maar ik ben nog maar........jaar"
Willen ze iets waarvan je je als ouder afvraagt of ze het wel kunnen dan is de reactie vaak: "maar ik ben al..............jaar!"
Lees net in haar laatste weblog dat ze waarschijnlijk binnen een paar dagen aan land gaat maar dat haar gewonde voet daar nog geen zin in heeft. Terwijl ik denk : zorg dat je zo snel mogelijk aan land komt zodat je door een arts naar die wond kunt laten kijken!! Als ik haar weblog lees begrijp ik daaruit dat ze of op blote voeten of op slippers rondloopt. Niet handig met een behoorlijke wond aan je voet, je zou dan gewoon gesloten schoenen moeten dragen ter bescherming van de wond. En tevens zou je de wond steriel af moeten dekken ter voorkoming van een infectie.
Hoe weet je dat nou? Weer zo'n vooroordeel..... Wacht het gewoon even rustig af. Laura heeft jarenlang zeilervaring, dus ze weet heus wel wat ze moet doen hoor...quote:Op maandag 23 mei 2011 07:41 schreef livelink het volgende:
Ik heb het vage vermoeden dat ze besluit om niet met haar voet naar de dokter te gaan. Het zal wel goed aflopen, maar ze is duidelijk niet gevoelig voor advies.
Vooral ditquote:Op maandag 23 mei 2011 13:37 schreef svetan het volgende:
Bij veel reactie ruik je het water waar de spruitjes in gekookt zijn
Hoe ben jij dan onder de leerplicht uitgekomen en hoe kwam je in je uppie op die leeftijd achter het ijzeren gordijn?quote:Op maandag 23 mei 2011 13:37 schreef svetan het volgende:
De grootste pubers staan aan wal - en de beste stuurvrouw in de Guppy!
Als nederlander die al een paar decennia in de diverse buitenlanden woont volg ik hier, en ook in andere nederlandse publicaties, de reacties op der reis van Laura met enorme verbazing.
Ik ben niet verbaasd over wat Laura aan het doen is maar over de afgunstige, jaloerse reacties waarin meestal alle achtergrondkennis ontbreekt. Bij veel reactie ruik je het water waar de spruitjes in gekookt zijn en geen zeewater.
Laten we eens beginnen met Laura's leeftijd. Als men zo naar het verhaal van Laura kijkt is ze altijd opgevoed tot zelfstandig denken en handelen. Dit in tegenstelling tot de meeste nederlandse kinderen die met allerlij regeltjes thuis en op school kort worden gehouden.
Zelf was ik ook zo'n zelfstandig kind en was ik met 14 jaar al alleen een paar weken liftend in Duitsland, Belgie en Frankrijk onderweg. Met 15 volgde een tour van bijna 2 maanden waarin ik, en dat was toendertijd niet vanzelfsprekend, ook achter het ijzeren gordijn onderweg was. Een jaar later, net 16, ben ik met een vrachtboot naar de USA en na een paar duizend km op de duim veel gezien te hebben via Canada met een vrachtboot terug.
Al na de eerste reis bleek dat ik zowel met sociale vaardigheden, talen, aardrijkskunde en vele andere zaken waarmee ik onderweg dagelijks was geconfronteerd mijn schoolkameraden ver vooruit was met als gevolg jaloerse reacties van klasgenoten en zelfs leraren.
Hoewel ik in die jaren veel schooluren heb gemist had ik een eindexamenlijst met verschillende tienen en niks onder de acht omdat ik wist waarvoor ik leerde en vooral vele dingen in de praktijk had geoefend.
Juist op de leeftijd van Laura leer je onderweg meer als je dingen dagelijks "moet" doen (talen; aardrijkskunde; rekenvaardigheid/wiskunde) om te overleven dan een scholier uren in de klas zit en huiswerk maakt en niet weet waar dat goed voor is. Ze zal zelf wel vaststellen waar haar tekortkomingen liggen (zo was het tenminste bij mij) en daar bij het leren rekening mee houden.
Waar ik wel bang voor ben is dat als ze na terugkeer weer naar een gewone school zal gaan dat ze van alle kanten gemobt wordt omdat ze met haar kennis en persoonlijkheid met kop en schouders boven haar medescholieren uitsteekt.
Als ze de reis succesvol voltooit is het ook de vraag of ze ooit wel naar een nederlandse school terugkomt want vele buitenlandse highschools/ colleges zien het als een grote eer/ reclame om zulke mensen zonder kosten aan een diploma te helpen.
Ze leert nu in iedergeval al meer dan op een gewone school. Op hoeveel scholen in nederland kun je eigenlijk je duikpapieren halen? En ik kan me voorstellen dat ze ook wel iets in haar "monsterboekje" geschreven is toen ze als maatje op de Stadt Amsterdam meegevaren is. Voor haar kennis van flora en fauna na die paar maanden reizen moeten waarschijnlijk zelfs biologieleraren in de wikipedia nakijken. Vakken als navigatie, meteorologie en radiocommunicatie staan op geen enkel havo leerplan..... maar daar moet ze wel goed in zijn om te overleven.
Ook was er hier kritiek te vinden op de technische uitrusting van haar boot. Dit is een van mijn specialismen en ik heb daar eens goed naar gekeken. Je hoeft alleen maar naar de sites van de sponsors te gaan om vast te stellen wat ze voor techniek aan boord heeft en dat blijkt meer en moderner te zijn als zelfs de duurste jachten doorgaans hebben. Ook is er voldoende reserve apparatuur aanwezig voor navigatie en communicatie. Wat meer is: Laura schijnt er ook nogeens spelend mee te kunnen omgaan. Hoeveel van haar leeftijdgenoten hebben deze kennis en vaardigheid?
Voor de mensen die zich verwonderen dat ze geen internet heeft: Dit zou wel mogelijk zijn maar kost een vermogen vanwege de satellietverbinding en zelfs grote cruise schepen hebben daar vaak nog problemen mee bij grotere deining. Korte textberichten via sattelliet zijn echter wel mogelijk. Laura kan dus alleen vanaf de boot internetten als ze in een haven een wireless verbinding heeft of via een intenetverbinding aan land.
Wat ik ook steeds weer in reacties teruglees is dat ze niets presteerd en alleen maar vacantie houd. In nederland is veelal verzwegen dat ze toch wel een (onofficieel) record gevestigd heeft als jongste zeiler die solo/ singlehanded van de azoren over de atlantische oceaan gezeild is. Veel van deze kritiek wordt volgens mij geschreven door mensen die al kotsen als ze met een roeibootje een sloot moeten oversteken!
Ook de reacties van die weekendzeilers op de nederlandse plassen mag je niet als norm nemen. Zeilen op de wereldzeen is toch wel iets anders en Laura is hier door haar vader volgens mij goed op voorbereid en zowel Laura als haar vader wisten waaraan ze begon.
Het wat het weer betreft gevaarlijkste stuk heeft ze op de atlantische oceaan al achter haar gelaten. Wat voor de rest van de reis een keuze tussen pest en cholera gaat worden is de te volgen route door de golf van Aden of rond de Kaap. De route rond de Kaap is niet alleen langer maar brengt ook de gevaren zoals storm en slecht weer mee. Als je deze gevaren afzet tegen de risico’s die haar schoolgenootjes in nederland lopen (breezertjes/ drugs/ loverboys/ verkeer) dan zit Laura toch wel erg veilig op haar Guppy en met de internationale gemeenschap van zeezeilers in de havens en op haar routes.
Ik lach me dood hoe Laura met de pers omgaat – ze heeft absoluut gelijk dat ze een groot deel van het journaille dat toch alleen maar probeerd haar negatieve sensatieberichten te ontlokken in de hoek zet. Veel van de problemen met de media zijn natuurlijk ook veroorzaakt ondat ze die mediafirma’s die aan haar reis geld wilden verdienen (om goede redenen) aan de kant heeft gezet. De buitenlandse pers is doorgaans veel positiever over Laura’s avontuur en men begint nu zelf te rechercheren ipv de negatieve nederlandse berichten klakkeloos over te nemen.
Indien ze deze “informatiepolitiek” volhoud kan ze als ze haar rondje succesvol heeft afgewerkt het reisverhaal bij opbod aan de media verkopen want dan heeft ze in die twee jaar meer beleefd en gezien als 99,99...% van de mensheid.
Dat ook een stelletje volwassen “devote” fans (die alles beter weten of met onnodige dingen willen helpen) haar op de zenuwen werken kan ik ook goed begrijpen en gelukkig weet ze ook daar van zich af te bijten. Ze heeft niet alleen zeebenen maar ze blijkt ook met twee benen op de grond te staan (nu even niet) als ze aan land is. Ik hoop dat dit zo blijft.
Over een paar dagen een nieuw avontuur...... het eiland Hiva Oa waar de in Belgie geboren chansonier Jaques Brel de laatste jaren van zijn leven doorgebracht heeft en waar hij ook begraven ligt.
Ik ben ook jaloers op Laura.... maar dan in positieve zin. Ik hoop dat ze in de komende tijd nog heel veel van de wereld kan zien voordat haar volwassen leven met alle stress begint!
Misschien ook iets om even goed te lezenquote:Op maandag 23 mei 2011 16:13 schreef svetan het volgende:
Het record was wel degelijk een record: Goed lezen – ze was de jongste die deze oversteek solo/ singlehanded heeft gedaan. Daar staat niets bij of het zeilend of met een motor is en ook niet dat het een snelheidsrecord is!
Nee, haar vader heeft in een artikel in Der Spiegel (zie de OP) aangegeven, dat zijn dochter Laura in het ziekenhuis de diagnose Borderline heeft gekregen.quote:Op maandag 23 mei 2011 16:27 schreef svetan het volgende:
Typisch nederlands! Als men iemand niet in een kokje kan stoppen of de kop onder het maaiveld kan drukken heeft men een psychische aandoening.
Zou het niet zo kunnen zijn dat Laura een heel gewone, positief denkende puber is? In ieder geval word ze waar ik woon zo gezien en bewondert voor haar moed en doorzettingsvermogen.
Ook ik ben uit Nederland weg vanwege die hokjesgeest en de veel te lage maaihoogte...... en ik ben in het buitenland veel groter gegroeid dan de doorsnee nederlander.
heel gewone, positief denkende pubers snijden zichzelf niet.quote:Op maandag 23 mei 2011 16:27 schreef svetan het volgende:
Typisch nederlands! Als men iemand niet in een kokje kan stoppen of de kop onder het maaiveld kan drukken heeft men een psychische aandoening.
Zou het niet zo kunnen zijn dat Laura een heel gewone, positief denkende puber is? In ieder geval word ze waar ik woon zo gezien en bewondert voor haar moed en doorzettingsvermogen.
Ook ik ben uit Nederland weg vanwege die hokjesgeest en de veel te lage maaihoogte...... en ik ben in het buitenland veel groter gegroeid dan de doorsnee nederlander.
Svetan, als Der Spiegel een dergelijk citaat uit de grote duim zou zuigen, dan hadden de Dekkertjes daar al luid briesend op gereageerd. Laura Dekker snijdt volgens Pa Dekker, opa en oma Dekker en schooldocenten wel vaker in haar polsjes, en het is ook na een dergelijk snijfestijn, dat ze die diagnose in het ziekenhuis heeft gekregen, volgens Pa Dekker.quote:Op maandag 23 mei 2011 16:38 schreef svetan het volgende:
Banjerkanjer: "der Spiegel" wordt hier in Duitsland beschouw als een hoogst onbetrouwbaar schandaalblad. Het is maar de vraag of Laura's vader dit in een intervieuw gezegd heeft. Ik heb dat artikel gelezen en het rammelt werkelijk aan alle kanten. Ik kan mij niet voorstellen dat de gegevens in dit artikel uit een vraaggesprek voortkomen. het lijkt er meer op of een journalist een paar uurtjes nederlandse blogs gelezen heeft en daaruit iets gedraaid heeft. Het artikel is ook niet door andere duitse publicaties overgenomen.
Ja zou anders wel humor zijn, ene kant maak je een filmpje voor Der Spiegel en tegelijkertijd verzint Der Spiegel gewoon in een interview dat je een borderliner bent. Dat rijmt niet met elkaar, dat interview is dus gewoon authentiek. LD is een automutilerend knakworstjesmonster, dat is het beeld van het interview en filmpje gecombineerd.quote:Op maandag 23 mei 2011 17:38 schreef livelink het volgende:
Ze zullen niet op elk onzinnig artikel over Laura reageren, nee.
Maar als je geen interview hebt gegeven en je wordt wel opgevoerd in een artikel alsof je zelf met de journalist hebt gesproken, reageer je wel degelijk.
Ze hebben toch een advocaat, die stuur je er dan echt wel op af. Dat Pa Dekker niet reageert op het artikel in De Spiegel geeft volgens mij aan dat hij wel met die journalist heeft gesproken.
Het feit dat Laura speciaal voor De Spiegel een video heeft opgenomen geeft dat ook al aan.
De rechter heeft haar ook niet weg laten gaan. De rechter heeft de verantwoordelijkheid weer bij de ouders gelegd en die hebben besloten haar weg te laten gaan.quote:Op maandag 23 mei 2011 16:56 schreef svetan het volgende:
Als ze op elke onzinnige publikatie zouden willen reageren zouden ze een "secretariaat" met hondert man nodig hebben en net zoveel advocaten.
Artikelen zoals in "der Spiegel" zijn nu net de reden waarom Laura en familie zo de pest hebben aan het journaille. En hier loopt iedereen er maar hard achteraan om iets negatiefs te kunnen roepen.
Als die diagnose officieel zou zijn gesteld had de rechter haar nooit weggelaten hebben. Dat is een feit dat redelijk betrowbaar is.... in tegenstelling tot een twijfelachtig tijdschriftenartikel.
quote:Het record was wel degelijk een record: Goed lezen – ze was de jongste die deze oversteek solo/ singlehanded heeft gedaan. Daar staat niets bij of het zeilend of met een motor is en ook niet dat het een snelheidsrecord is!
Noem nog eens een aantal "onzinnige" publicaties dan? Denk dat het best wel mee valt. Over het algemeen wordt er in de pers redelijk positief over haar geschreven ondanks het feit dat het madammeke de pers nogal eens tegen zich in het harnas jaagt!quote:Op maandag 23 mei 2011 16:56 schreef svetan het volgende:
Als ze op elke onzinnige publikatie zouden willen reageren zouden ze een "secretariaat" met hondert man nodig hebben en net zoveel advocaten.
Artikelen zoals in "der Spiegel" zijn nu net de reden waarom Laura en familie zo de pest hebben aan het journaille. En hier loopt iedereen er maar hard achteraan om iets negatiefs te kunnen roepen.
Als die diagnose officieel zou zijn gesteld had de rechter haar nooit weggelaten hebben. Dat is een feit dat redelijk betrowbaar is.... in tegenstelling tot een twijfelachtig tijdschriftenartikel.
Inderdaad. Der Spiegel is nou niet bepaald een kwaliteitsblad. Het is zo makkelijk om mensen te veroordelenquote:Op maandag 23 mei 2011 16:56 schreef svetan het volgende:
Als ze op elke onzinnige publikatie zouden willen reageren zouden ze een "secretariaat" met hondert man nodig hebben en net zoveel advocaten.
Artikelen zoals in "der Spiegel" zijn nu net de reden waarom Laura en familie zo de pest hebben aan het journaille. En hier loopt iedereen er maar hard achteraan om iets negatiefs te kunnen roepen.
Als die diagnose officieel zou zijn gesteld had de rechter haar nooit weggelaten hebben. Dat is een feit dat redelijk betrowbaar is.... in tegenstelling tot een twijfelachtig tijdschriftenartikel.
quote:Zo overboord slaan kan een zeezeiler ook niet..... die zitten aangelijnt als een kettinghond. En als ze ergens met een gebroken poot zou liggen is er altijd nog een noodsignaal van haar of van haar vader als hij haar met de satelliet telefoon niet zou kunnen bereiken. Trouwens het niet aanlijnen was een reden waarom de vader van Laura Guppy een tijdje aan de ketting heeft gelegd.
Alleen midden op de oceaan is gewond raken vrij risicovol omdat er geen hulp is en het maar de vraag is of je een noodsignaal kunt uitzenden.quote:Op maandag 23 mei 2011 19:39 schreef svetan het volgende:
spuitje.... als je overal spoken ziet.... je kunt ook gewoon thuis van de trap vallen en je nek breken.
Als dit Laura thuis was overkomen had er ook geen mens over gezeurd.... maar misschien hadden er enkele mensen toch weer een geval voor de psychiater van kunnen bakken.
Je hoort nooit iets van die honderdduizen die hun botten riskeren bij het voetbal of andere sporten en dat kost dan goed geld van de ziekteverzekering omdat men danl naar elke blauwe plek wil laten kijken. Dit sneetje van Laura kost een beetje verband met misschien een beetje antibiotica uit de eerste hulp kist en een paar dagen om te genezen. Ze zou toch eigenlijk wel moeten weten wat ze doet want ze heeft een speciale EHBO cursus gevolgd.
Als ze daar geld uit konden slepen, hadden ze het zeker wel gedaan.quote:Op maandag 23 mei 2011 16:56 schreef svetan het volgende:
Als ze op elke onzinnige publikatie zouden willen reageren zouden ze een "secretariaat" met hondert man nodig hebben en net zoveel advocaten.
Artikelen zoals in "der Spiegel" zijn nu net de reden waarom Laura en familie zo de pest hebben aan het journaille. En hier loopt iedereen er maar hard achteraan om iets negatiefs te kunnen roepen.
Als die diagnose officieel zou zijn gesteld had de rechter haar nooit weggelaten hebben. Dat is een feit dat redelijk betrowbaar is.... in tegenstelling tot een twijfelachtig tijdschriftenartikel.
Dat deed mijn man..................hij brak alleen niet zijn nek maar twee ribben. Gelukkig had hij geen psychiater nodig, alleen wat steun bij bepaalde handelingen.quote:Op maandag 23 mei 2011 19:39 schreef svetan het volgende:
spuitje.... als je overal spoken ziet.... je kunt ook gewoon thuis van de trap vallen en je nek breken.
Als dit Laura thuis was overkomen had er ook geen mens over gezeurd.... maar misschien hadden er enkele mensen toch weer een geval voor de psychiater van kunnen bakken.
Je hoort nooit iets van die honderdduizen die hun botten riskeren bij het voetbal of andere sporten en dat kost dan goed geld van de ziekteverzekering omdat men danl naar elke blauwe plek wil laten kijken. Dit sneetje van Laura kost een beetje verband met misschien een beetje antibiotica uit de eerste hulp kist en een paar dagen om te genezen. Ze zou toch eigenlijk wel moeten weten wat ze doet want ze heeft een speciale EHBO cursus gevolgd.
wtf waren je ouders aan het doen????quote:Op maandag 23 mei 2011 13:37 schreef svetan het volgende:
Zelf was ik ook zo'n zelfstandig kind en was ik met 14 jaar al alleen een paar weken liftend in Duitsland, Belgie en Frankrijk onderweg. Met 15 volgde een tour van bijna 2 maanden waarin ik, en dat was toendertijd niet vanzelfsprekend, ook achter het ijzeren gordijn onderweg was.
Weird.................de vader van LD trok er ook alleen opuit toen hij 14 was.........geen idee waar heen en waarom. Maar hij verliet op die leeftijd wel het ouderlijk huis!!quote:
Ik was jonger hoor toen ik weg wilde lopen.quote:Op maandag 23 mei 2011 23:13 schreef sp3c het volgende:
op eigen houtje (met toestemming van pa en ma) of wat?
ik liep op die ook wel eens weg, verder dan de volgende stad kwam ik niet want je komt altijd zo'n figuur tegen die je thuisbrengt ipv naar Madison Square Garden (wist ik veel)
ik geloof het nix en als je je 14jarige zo'n trip laat maken ben je waardeloze ouders
Ik ben crisispleegouder. Ik krijg die weglopers dan vervolgens toegewezenquote:Op maandag 23 mei 2011 23:27 schreef spuitje het volgende:
[..]
Ik was jonger hoor toen ik weg wilde lopen.Volgens mij willen alle kinderen dat wel een keer.
Je hebt werkelijk geen benul waar je het over hebt.quote:Op dinsdag 24 mei 2011 02:09 schreef svetan het volgende:
Ik was geen wegloper. Die reizen waren goed voorbereid en ik ging met toestemming van mijn ouders die als "thuisfront" wel altijd zaten te wachten op mijn verplicht dagelijks telefoontje.
De jeugd in Nederland wordt tegenwoordig veel te kort gehouden en in leeftijdshokjes gedrukt die niets met de persoonlijke ontwikkeling te maken hebben. Op die manier kweek je weglopers en later hangjongeren omdat ze geen gelegenheid gekregen hebben hun eigen grenzen op te zoeken. Men moet zich ook eens werkelijk afvragen waarom in de afgelopen jaren er in nederland bij jongeren zo vaak de diagnose ADHD gesteld wordt en ze volgepompt worden met pillen. Het gekke is dat jongeren net aan de andere kant van de grens daar helemaal geen last van hebben!
Crisisouders en pleegouders is volgens mij het laatste wat deze jongeren nodig hebben! Geef ze gewoon de kans zich zelf te ontplooien en hun grenzen op te zoeken en dan is niet alleen het probleem van weglopers opgelost.
Bovendien kun je nooit van de "papieren" leeftijd uitgaan..... mensen ontwikkelen zich verschillend en onder mijn klasgenootjes in die tijd waren er enkele met dezelfde ontdekkingslust als ik terwijl andere nog diep onder de rokken van hun moeder zaten.
Wel was het natuurlijk midden jaren zestig een andere tijd waar je als jongere nog vrij veilig alleen kon reizen en je trof onderweg ook leeftijdgenoten uit andere landen die hetzelfde deden. Als jongere werd je vaak bij mensen thuis uitgenodigd om mee te eten en vaak kreeg je ook nog een kostenloze slaapplaats. Dat kon toen allemaal veilig.
Natuurlijk heb ik toen ook wel dingen gedaan die achteraf onverantwoordelijk waren. Zo zat ik zonder voorafgaande klimervaring op mijn vijftiende op het topje van de Triglav - de hoogste berg van het toenmalige Jugoslavie (nu Slowenie) omdat ik gewoon, met geleende uitrusting, vier dagen meegeklommen ben met een plaatselijke jeugdgroep en daarbij mijn grenzen leerde kennen.
Fascinerend!quote:Op dinsdag 24 mei 2011 00:16 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik ben crisispleegouder. Ik krijg die weglopers dan vervolgens toegewezenEn enkele hardnekkige weglopers worden na een aantal keren weglopen dan in vast pleegouderschap bij me geplaatst. Inmiddels heeft mijn pleegouderschap zich uitgebreid tot pleegomaschap
Niet dat ik dat erg vind, ik geniet me suf van al dat grut. Op dit moment heb ik ook weer een paar van die ukkies onder de pannen
Hoi Dick!quote:Op dinsdag 24 mei 2011 02:09 schreef svetan het volgende:
Ik was geen wegloper. Die reizen waren goed voorbereid en ik ging met toestemming van mijn ouders die als "thuisfront" wel altijd zaten te wachten op mijn verplicht dagelijks telefoontje.
De jeugd in Nederland wordt tegenwoordig veel te kort gehouden en in leeftijdshokjes gedrukt die niets met de persoonlijke ontwikkeling te maken hebben. Op die manier kweek je weglopers en later hangjongeren omdat ze geen gelegenheid gekregen hebben hun eigen grenzen op te zoeken. Men moet zich ook eens werkelijk afvragen waarom in de afgelopen jaren er in nederland bij jongeren zo vaak de diagnose ADHD gesteld wordt en ze volgepompt worden met pillen. Het gekke is dat jongeren net aan de andere kant van de grens daar helemaal geen last van hebben!
Crisisouders en pleegouders is volgens mij het laatste wat deze jongeren nodig hebben! Geef ze gewoon de kans zich zelf te ontplooien en hun grenzen op te zoeken en dan is niet alleen het probleem van weglopers opgelost.
Bovendien kun je nooit van de "papieren" leeftijd uitgaan..... mensen ontwikkelen zich verschillend en onder mijn klasgenootjes in die tijd waren er enkele met dezelfde ontdekkingslust als ik terwijl andere nog diep onder de rokken van hun moeder zaten.
Wel was het natuurlijk midden jaren zestig een andere tijd waar je als jongere nog vrij veilig alleen kon reizen en je trof onderweg ook leeftijdgenoten uit andere landen die hetzelfde deden. Als jongere werd je vaak bij mensen thuis uitgenodigd om mee te eten en vaak kreeg je ook nog een kostenloze slaapplaats. Dat kon toen allemaal veilig.
Natuurlijk heb ik toen ook wel dingen gedaan die achteraf onverantwoordelijk waren. Zo zat ik zonder voorafgaande klimervaring op mijn vijftiende op het topje van de Triglav - de hoogste berg van het toenmalige Jugoslavie (nu Slowenie) omdat ik gewoon, met geleende uitrusting, vier dagen meegeklommen ben met een plaatselijke jeugdgroep en daarbij mijn grenzen leerde kennen.
quote:Op dinsdag 24 mei 2011 02:09 schreef svetan het volgende:
Wel was het natuurlijk midden jaren zestig een andere tijd waar je als jongere nog vrij veilig alleen kon reizen en je trof onderweg ook leeftijdgenoten uit andere landen die hetzelfde deden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |