FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Treinentopic 125 - Waar de 1900 de nieuwe schrootlijn is
Peterseliemandonderdag 25 september 2008 @ 11:28

Hier alweer deel 125 in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

Vorig topic.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder interesse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat "verdwenen" mat van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op ingegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de "experts" loop je dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus schiet ze maar lek.

Dat "de NS" niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. "De NS" is inmiddels oa NS Reizigers en NS Hispeed, goederenzut doen ze niet meer. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Gronau-Munster.
PEG (Arriva) deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), worden alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Randstadrail
Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan, dat is immers geen trein, en er is een speciaal topic voor. Kijk voor meer (niet erg up-to-date) info: op http://www.randstadrail.nl

Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?


Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en sinds 10 december 2006 in de Randstad (met Plan V) op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden tegenwoordig uit met alleen maar Spurts (GTW's), daarvoor reden er Wadlopers en DM90's.

Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.


Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint.



Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede=Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje van de Twentse stad Almelo naar het Vechtdal. Sinds mei 2007 wordt er een halfuursdienst gereden door Syntus (in opdracht van CXX) met twee rood bestickerde (omdat het lijntje onder "Twents" valt) Linten, met eindelijk een goede aansluiting in Mariënberg op de trein naar Emmen.

De tweede lijn is de Kippenlijn (officieel omgedoopt in Valleilijn), welke ligt tussen Ede-Wageningen en Amersfoort. Sinds september 2007 wordt op deze lijn compleet nieuw materieel, de Protos, ingezet.


Veolia is in Nederland wat betreft het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december 2006 onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwyck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Sinds december 2007 rijdt Veolia op de Maaslijn met nieuw spul, net zoals Arriva heeft Veolia GTW's besteld (maar dan met meer stoelen: 5-op-een-rij ipv 4), en noemt de dingen "Velios".


De NS heeft een groot arsenaal aan treinen. Om de OP nog een beetje overzichtelijk te houden kun je hier al het materieel van de NS bekijken.

Naar de NS Treinen Wiki >>


Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen plek was in de dienstregeling om de gewone stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er op een los spoortje een tram van de HTM (tweedehandsje uit Hannover).

Ook op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM, rijden trams. Dit is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


NS Hispeed (nogal een misleidende naam omdat er in ons landje niks met hoge snelheid rijdt) houdt zich vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur), Amsterdam-Frankfurt (7x per dag), Schiphol-Berlijn (4x per dag), Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld. De loc van de Beneluxtrein kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (ICRm) en waren voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband i.c.m. met het gele van NS. Tegenwoordig hebben de Benelux-rijtuigen (met uitzondering van de Bs) een 'zuurstok'-kleurstelling. Binnenkort krijgt de Benelex nieuwe locs, die op de HSL kunnen rijden.

De trein naar Berlijn reed altijd als extra trein tussen Amsterdam en Hengelo (met wat minder stops), maar sinds december 2006 is deze serie 140 gekoppeld aan het binnenlandse IC-net, met de problemen dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen) en dat reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede kunnen reizen.
De verbinding met Frankfurt wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSH tegenwoordig met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.

Sinds eind 2007 wagen een aantal vaste bezoekers van deze reeks zich aan wat uitzoekwerk, en dan verschijnen er bij toerbeurt leuke diepte-verhaaltjes over bepaalde stations:

Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork
IJmondlijn door von_Preussen

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!

En voorts geldt:



Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. deze OP is hier te vinden Dus laat je creativiteit de vrije loop!
Zug-Chefdonderdag 25 september 2008 @ 11:35


Op deze mooie donderdagochtend is zojuist ACTS 1612 met vol beladen containertrein 60263 vertrokken uit Leeuwarden en is op weg naar de Maasvlakte West. Op de achtergrond zijn de knipperlichten van de stroomloze brug te zien. Links van de lok, welke overigens van Railion gekocht is, is een stukje bedrijventerrein van Leeuwarden te zien.
quote:
Op donderdag 25 september 2008 11:26 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Hier idem, maar dan nauwelijks zuidelijker dan Leeuwarden en Groningen.
Waarom komen jullie dan niet ver buiten je eigen woonplaats eigenlijk? Er is zoveel meer te zien in den lande..
Dichterbijerdonderdag 25 september 2008 @ 11:48
Nog niet toegekomen aan een nieuwe header voor de OP... beetje druk momenteel hier...

En kunnen al die mensen in Eindhoven eens weggaan als ik in de trein stap... het is weer drukke geblazen.
Fred2donderdag 25 september 2008 @ 11:50
quote:
Op donderdag 25 september 2008 11:35 schreef Zug-Chef het volgende:
[ link | afbeelding ]
Zouden ze hem net zolang niet wassen tot-ie helemaal zwart is en er dan een ACTS-sticker op plakken?
Duveldonderdag 25 september 2008 @ 12:08
quote:
Op donderdag 25 september 2008 11:35 schreef Zug-Chef het volgende:
[ link | afbeelding ]

Op deze mooie donderdagochtend is zojuist ACTS 1612 met vol beladen containertrein 60263 vertrokken uit Leeuwarden en is op weg naar de Maasvlakte West. Op de achtergrond zijn de knipperlichten van de stroomloze brug te zien. Links van de lok, welke overigens van Railion gekocht is, is een stukje bedrijventerrein van Leeuwarden te zien.
Kolere, wat is dat ding goor! Wel nieuwe contactdozen!

Heeft ACTS nog geen wascontract voor die krengen of zo??
dennistddonderdag 25 september 2008 @ 12:09
quote:
Op donderdag 25 september 2008 11:35 schreef Zug-Chef het volgende:
Waarom komen jullie dan niet ver buiten je eigen woonplaats eigenlijk? Er is zoveel meer te zien in den lande..
tsja, mijn week-ov geldt nou eenmaal alleen van maandag-vrijdag, en juist die vijf dagen loop ik stage (een halfjaar lang).

eerder ging ik vrijdags nog wel eens weg (vier dagen naar school maar )
Peterseliemandonderdag 25 september 2008 @ 12:24
quote:
Op donderdag 25 september 2008 11:35 schreef Zug-Chef het volgende:
Waarom komen jullie dan niet ver buiten je eigen woonplaats eigenlijk? Er is zoveel meer te zien in den lande..
* Peterselieman mompelt iets met scriptie op poten zetten.

Daarna kan het wel weer.
Zug-Chefdonderdag 25 september 2008 @ 12:39
quote:
Op donderdag 25 september 2008 12:09 schreef dennistd het volgende:

[..]

tsja, mijn week-ov geldt nou eenmaal alleen van maandag-vrijdag, en juist die vijf dagen loop ik stage (een halfjaar lang).

eerder ging ik vrijdags nog wel eens weg (vier dagen naar school maar )
Waarom heb je dat ding dat niet omgewisseld voor een Weekendkaart? Of moet je met je OV naar je stage toe? IK heb nu juist een weekend-OV, ik zit ma-do/vr toch op stage en kan dan toch niet weg, en in het weekend dus wel
quote:
Op donderdag 25 september 2008 12:08 schreef Duvel het volgende:

[..]

Kolere, wat is dat ding goor! Wel nieuwe contactdozen!

Heeft ACTS nog geen wascontract voor die krengen of zo??
ACTS heeft een boel 1600'en gekocht van Railion vorige week ergens. Het is maar even afwachten wat ze er mee gaan doen, natuurlijk hoopt iedereen op nieuwe bestickering, zeker nu ze overgekocht zijn. Maar dat ze nog zo RN-smerig zijn, zal wel komen dat ze niet echt tijd/mogelijkheid hebben om die dingen te wassen ofzo
dennistddonderdag 25 september 2008 @ 12:46
quote:
Op donderdag 25 september 2008 12:39 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Waarom heb je dat ding dat niet omgewisseld voor een Weekendkaart? Of moet je met je OV naar je stage toe? IK heb nu juist een weekend-OV, ik zit ma-do/vr toch op stage en kan dan toch niet weg, en in het weekend dus wel
Ik moet inderdaad met het ov naar mijn stage. Een maandkaart met streeksupplement kost mij 108,50 en dat is me toch iets te duur om er een weekendkaart voor te nemen
Gutzdonderdag 25 september 2008 @ 13:15
jeuj, internationale trein vanuit roosendaal die stil staat in oudenbosch met een niet zo heel erg goed werkende traxx. Deuren staan open dus u mag een luchtje scheppen van de conducteur. Eens kijken of ik nog in Rotterdam kom met dit ding.
Dr_Flashdonderdag 25 september 2008 @ 13:44
quote:
Op donderdag 25 september 2008 12:39 schreef Zug-Chef het volgende:
Maar dat ze nog zo RN-smerig zijn, zal wel komen dat ze niet echt tijd/mogelijkheid hebben om die dingen te wassen ofzo
Ik vind deze naar Railion-normen anders nog relatief netjes hoor
Fred2donderdag 25 september 2008 @ 14:19
quote:
Op donderdag 25 september 2008 13:15 schreef Gutz het volgende:
jeuj, internationale trein vanuit roosendaal die stil staat in oudenbosch met een niet zo heel erg goed werkende traxx. Deuren staan open dus u mag een luchtje scheppen van de conducteur. Eens kijken of ik nog in Rotterdam kom met dit ding.
Nouja, een voordeel: de toiletten zijn voorzien van een eco-bak, dus je kan gewoon naar het toilet, ondanks dat je op het station staat.
Dat wil zeggen: totdat ze vol zijn natuurlijk.
borkdonderdag 25 september 2008 @ 14:37
125 alweer, tvp dan maar.
Eixdonderdag 25 september 2008 @ 17:34
Heb wel mijn weekje.

Gisteren voor het eerst met ICL geboemeld in de 1900, vandaag voor het eerst met de nieuwe V-IRM kunnen reizen.
Darkwing_Duckdonderdag 25 september 2008 @ 17:54
Tante Saar, hou je benen bij elkaar

(Verkapte TVP )
SpeedyRichdonderdag 25 september 2008 @ 19:03
quote:
Op donderdag 25 september 2008 17:54 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Tante Saar, hou je benen bij elkaar

(Verkapte TVP )
Wel een slechte TVP
SpeedyRichdonderdag 25 september 2008 @ 19:04
ey, ik heb via via gehoord dat de albatros binnen een maand in NL zou zijn.

Zou het dan toch gebeuren
dennistddonderdag 25 september 2008 @ 19:09
quote:
Op donderdag 25 september 2008 19:04 schreef SpeedyRich het volgende:
ey, ik heb via via gehoord dat de albatros binnen een maand in NL zou zijn.

Zou het dan toch gebeuren
eerst zien dan geloven...
Zug-Chefdonderdag 25 september 2008 @ 19:24
Albatros staat nu te Berlijn vamwege InnoTrans 2008
Peterseliemandonderdag 25 september 2008 @ 19:25
De hens er in met die stofhapper
thatsmedonderdag 25 september 2008 @ 19:49
mooi dan kan die gelijk door naar het museum
Guppydonderdag 25 september 2008 @ 19:59


Gups is weer terug uit Dresden en Berlijn!

Hier gingen we mee!


ZEIF


En toen kwamen we hier


Op Frankfurt Flughafen Fernbahnhof stapten we niet over op deze


Maar op deze


En toen moest ik nog rennen ook


De rest van de pics moet ik nog ff uitzoeken, maar er zitten denk ik niet heel veel treinen meer tussen. Tussen Dresden en Berlijn waren we alleen vergeten een stoeltje te reserveren. En die trein die we namen zat echt ram-vol, dus hebben we très backbacking op de grond gezeten... Wat was ik blij dat dat maar een kort stukje was.
Charangodonderdag 25 september 2008 @ 20:22
ICE
Frankfurt Flughafen Fernbahnhof
ghizzerdonderdag 25 september 2008 @ 21:00
tvp
von_Preussendonderdag 25 september 2008 @ 22:13
Frankfurt Flughafen

Daar ging ik in Augustus nog 240km/h achter een Mercedes S-klasse & Porsche aan op de A5 richting Heidelberg.....

wat eigenlijk helemaal niets met het topic te maken heeft, maar meer met een tvp.
Fixersdonderdag 25 september 2008 @ 22:54
quote:
Op donderdag 25 september 2008 13:15 schreef Gutz het volgende:
jeuj, internationale trein vanuit roosendaal die stil staat in oudenbosch met een niet zo heel erg goed werkende traxx. Deuren staan open dus u mag een luchtje scheppen van de conducteur. Eens kijken of ik nog in Rotterdam kom met dit ding.
Het is dus al heel de dag weer janboel met de zuurstok. Vanavond met de 18.59 vanuit Antwerpen met +20 vertrokken. Beetje achter Belgische en Nederlandse stoppers gehangen tot Den Haag HS. Geen tijd ingelopen dus. Overigens was de mijne wel met een gewone rooie belg ervoor.

Vraagje, ik zit op 't balkon ergens in belgie remt de trein af tot bijna stilstand. Tijdens afremmen komt de conducteur aan, steekt sleutel in het deurkastje en draait die om. Zodra de trein weer vaart maakt draait 'ie de sleutel terug en gaat weer verder met zijn ronde. Waar is dat goed voor?
Dr_Flashdonderdag 25 september 2008 @ 22:58
Zeif

Ik heb ook ooit ergens een foto gemaakt van zoeen bordje

"leave this room in the state you'd like to find it in"

en dat er dan iemand bij die "state" had gekalkt: "California!! "

Ofyles2donderdag 25 september 2008 @ 23:18
quote:
Op donderdag 25 september 2008 22:13 schreef von_Preussen het volgende:
Frankfurt Flughafen

Daar ging ik in Augustus nog 240km/h achter een Mercedes S-klasse & Porsche aan op de A5 richting Heidelberg.....

wat eigenlijk helemaal niets met het topic te maken heeft, maar meer met een tvp.
Moeilijk hè, om een ICE3 bij te benen op de A5.
Dr_Flashdonderdag 25 september 2008 @ 23:30
Geerddonderdag 25 september 2008 @ 23:42
tvp
Koen66vrijdag 26 september 2008 @ 00:49
quote:
Op donderdag 25 september 2008 22:54 schreef Fixers het volgende:

[..]

Het is dus al heel de dag weer janboel met de zuurstok. Vanavond met de 18.59 vanuit Antwerpen met +20 vertrokken. Beetje achter Belgische en Nederlandse stoppers gehangen tot Den Haag HS. Geen tijd ingelopen dus. Overigens was de mijne wel met een gewone rooie belg ervoor.


Lijkt echt wel of ze het allemaal expres doen zodat iedereen een zodanige hekel krijgt aan de Benelux zodat we dadelijk allemaal graag de toeslag betalen om de HSL in te mogen. Ben overigens benieuwd wanneer het Europese spoor vrijgegeven wordt of er een andere vervoerder weer een 'goedkope' Intercity Beneluxlijn gaat starten.
Gutzvrijdag 26 september 2008 @ 01:05
quote:
Op donderdag 25 september 2008 22:54 schreef Fixers het volgende:

Vraagje, ik zit op 't balkon ergens in belgie remt de trein af tot bijna stilstand. Tijdens afremmen komt de conducteur aan, steekt sleutel in het deurkastje en draait die om. Zodra de trein weer vaart maakt draait 'ie de sleutel terug en gaat weer verder met zijn ronde. Waar is dat goed voor?
Deuren op slot / van slot hengelen.
Duvelvrijdag 26 september 2008 @ 08:05
quote:
Op donderdag 25 september 2008 22:54 schreef Fixers het volgende:

[..]

Vraagje, ik zit op 't balkon ergens in belgie remt de trein af tot bijna stilstand. Tijdens afremmen komt de conducteur aan, steekt sleutel in het deurkastje en draait die om. Zodra de trein weer vaart maakt draait 'ie de sleutel terug en gaat weer verder met zijn ronde. Waar is dat goed voor?
Hm, wellicht hebben die rijtuigen nog niet de nieuwe deurvergrendeling, zodat ze onder de vijf kilometer per uur automatisch ontgrendelen?

Gisteren trouwens een zuurtstoktrein gezien op de HSL bij Rotterdam. Hij reed alleen langzamer dan stapvoets.
Fred2vrijdag 26 september 2008 @ 10:38
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 08:05 schreef Duvel het volgende:
Gisteren trouwens een zuurtstoktrein gezien op de HSL bij Rotterdam. Hij reed alleen langzamer dan stapvoets.
Het Slakken Lijntje?

Richting Rotterdam of Amsterdam?
Zou natuurlijk best kunnen dat hij moest wachten op een vrij spoor in Rotterdam
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 00:49 schreef Koen66 het volgende:
Ben overigens benieuwd wanneer het Europese spoor vrijgegeven wordt of er een andere vervoerder weer een 'goedkope' Intercity Beneluxlijn gaat starten.
Met een GTW of protos van Amsterdam naar Brussel...
De Belgen zijn dan overigens wel in het voordeel, zij hebben redelijk wat materieel dat in Nederland is toegelaten. Terwijl er andersom buiten de Thalys en de Traxx niks met tractie voorhanden is om door België te rijden. Ofwel de Belgen komen dan zelf weer met een Beneluxlijn met M5 of M6 rijtuigen en reeks 11.8 of 25 loc (mits die laatste nog bestaan)

[ Bericht 11% gewijzigd door Fred2 op 26-09-2008 10:44:02 ]
Willy84vrijdag 26 september 2008 @ 10:50
tvp in de 1e klasse stiltecoupe
Duvelvrijdag 26 september 2008 @ 10:57
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 10:38 schreef Cothen het volgende:

[..]

Het Slakken Lijntje?

Richting Rotterdam of Amsterdam?
Zou natuurlijk best kunnen dat hij moest wachten op een vrij spoor in Rotterdam
Hij ging, linkerspoor, richting Amsterdam. Sloom dus.
sander89vrijdag 26 september 2008 @ 11:27
quote:
Op donderdag 25 september 2008 23:42 schreef Geerd het volgende:
tvp
Mag dat wel
ReisTvrijdag 26 september 2008 @ 13:16
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 10:38 schreef Cothen het volgende:

[..]

Met een GTW of protos van Amsterdam naar Brussel...
De Belgen zijn dan overigens wel in het voordeel, zij hebben redelijk wat materieel dat in Nederland is toegelaten. Terwijl er andersom buiten de Thalys en de Traxx niks met tractie voorhanden is om door België te rijden.
Nou noem je zelf de TRAXX dus al, ieder bedrijf dat zin heeft een verbinding België-Nederland op te zetten kan die dingen ergens leasen, of een andere multicourante loc er zijn meer mogelijkheden. Een setje rijtuigen dat in heel west-Europa is toegelaten moet ook niet zo moeilijk te vinden zijn.
quote:
Ofwel de Belgen komen dan zelf weer met een Beneluxlijn met M5 of M6 rijtuigen en reeks 11.8 of 25 loc (mits die laatste nog bestaan)
Als ze dat willen doen is dat toch alleen maar mooi? Al is het maar een IC-trein Antwerpen-Roosendaal.
Fred2vrijdag 26 september 2008 @ 13:24
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 10:57 schreef Duvel het volgende:
Hij ging, linkerspoor, richting Amsterdam. Sloom dus.
Op de HSL wordt ook linkerspoor gereden

Tenminste dat is voor mij de enige logische verklaring dat bij Rotterdam IJsselmonde het linkerspoor van de HSL is aangelsoten op het rechterspoor van de NS-sporen.
Duvelvrijdag 26 september 2008 @ 13:25
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 13:24 schreef Cothen het volgende:

[..]

Op de HSL wordt ook linkerspoor gereden

Tenminste dat is voor mij de enige logische verklaring dat bij Rotterdam IJsselmonde het linkerspoor van de HSL is aangelsoten op het rechterspoor van de NS-sporen.
Er wordt bij IJsselmonde gewisseld van spoor. Ten noorden van Rotterdam wordt rechts gereden normaal gesproken.
en_door_slechtvrijdag 26 september 2008 @ 14:39
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 13:16 schreef ReisT het volgende:

[..]

Nou noem je zelf de TRAXX dus al, ieder bedrijf dat zin heeft een verbinding België-Nederland op te zetten kan die dingen ergens leasen, of een andere multicourante loc er zijn meer mogelijkheden. Een setje rijtuigen dat in heel west-Europa is toegelaten moet ook niet zo moeilijk te vinden zijn.
[..]

Als ze dat willen doen is dat toch alleen maar mooi? Al is het maar een IC-trein Antwerpen-Roosendaal.
Hoe vrij wordt dat spoor eigenlijk? Want ik kan me goed voorstellen dat een trein Luxemburg - Amsterdam tot de mogelijkheden behoort voor een externe partij. Maar wedden dat ze bij de NMBS beginnen te zeiken over de reizigers tussen b.v. Antwerpen en Brussel?
Darkwing_Duckvrijdag 26 september 2008 @ 14:52
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 14:39 schreef en_door_slecht het volgende:Maar wedden dat ze bij de NMBS beginnen te zeiken over de reizigers tussen b.v. Antwerpen en Brussel?
Hoezo?
en_door_slechtvrijdag 26 september 2008 @ 14:57
Nou, als ik treinen wil laten rijden tussen Amsterdam en Brussel over Antwerpen, dan pak ik reizigers af van de NMBS. Die gaan vervolgens zeuren over onrendabel rijden, wnat ik ga natuurlijk niet op de meest rare tijden treinen laten rijden, terwijl de NMBS die afspraak wel heeft gemaakt met de Belgische overheid. (Die heeft in dit voorbeeld de concessie voor 't hoofdnet in Belgie gewonnen.)
dennistdvrijdag 26 september 2008 @ 14:59
Volgens mij mag men met die treinen gewoon niet binnenlands reizen
Gutzvrijdag 26 september 2008 @ 14:59
t gaat wel lekker met de internationale. Stond ik gisteren nog een klein uur stil. Wordt hij nu in een virm gereden tot Roosendaal.
Darkwing_Duckvrijdag 26 september 2008 @ 15:39
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 14:59 schreef Gutz het volgende:
t gaat wel lekker met de internationale. Stond ik gisteren nog een klein uur stil. Wordt hij nu in een virm gereden tot Roosendaal.
Tijd voor 2 talige V-IRM's
Duvelvrijdag 26 september 2008 @ 15:48
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 15:39 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Tijd voor 2 talige V-IRM's
Matériel InterRegional Elongé -> MIR-E
ReisTvrijdag 26 september 2008 @ 16:07
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 14:59 schreef dennistd het volgende:
Volgens mij mag men met die treinen gewoon niet binnenlands reizen
Zelfde idee als nu de Citynightline enzo in Nederland dus, dat is ook geen concurrentie voor de binnenlandse treinen van NS. Zo kan de Benelux ook opgezet worden. Of dat (voor een andere bedrijf dan de NMBS) dan nog een beetje rendabel te krijgen is, is een andere vraag.
en_door_slechtvrijdag 26 september 2008 @ 16:17
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 16:07 schreef ReisT het volgende:

[..]

Zelfde idee als nu de Citynightline enzo in Nederland dus, dat is ook geen concurrentie voor de binnenlandse treinen van NS. Zo kan de Benelux ook opgezet worden. Of dat (voor een andere bedrijf dan de NMBS) dan nog een beetje rendabel te krijgen is, is een andere vraag.
Maar dan begint de nieuwe vervoerder natuurlijk te mauwen over de ICE in NL, die man dan weer wel mensen oppikken.
Sociosvrijdag 26 september 2008 @ 20:11
Morgen Harlingen - Leeuwarden - Amersfoort - Deventer - Arnhem - Amsterdam - Hilversum - Leeuwarden - Harlingen.
en_door_slechtvrijdag 26 september 2008 @ 21:30
Oh, ja, bijna vergeten. Afgelopen zomer dan wel voornamelijk op de fiets gezeten, maar desalniettemin toch wat treinen van binnen en van buiten gezien. Waaronder deze op het enorme station van Satu Nou (ten zuiden van Arad, Roemenie). Overigens telt dit station twee perrons EN twee gebouwtjes, aan de achterkant van dit stationsgebouw ligt nog een aftakking. Door het aantal instappers (3) heb ik het vermoeden dat het een groter station is dan Gorredijk.
Zug-Chefvrijdag 26 september 2008 @ 21:52
Ah lekker al dat gras. Leuk plaatje!!
Zug-Chefvrijdag 26 september 2008 @ 21:56
Vandaag, naast alle Koplopers en Buffels o.a. deze plaatjes gemaakt:


Oude liefde roest niet. Nadat een aantal dagen een gehuurde 1600 voor de containertrein van/naar Leeuwarden heeft gereden, was het deze vrijdag weer eens de beurt aan de 1254 en 6705. Met een uur vertraging op de klok -en daardoor dus goed voor de zon- passeert trein 60263 naar de Maasvlakte West de bekende boog bij Nijkerk.


Op vrijdagen rijdt ACTS een containertrein beladen met o.a. NYK containers vanuit de Amsterdamse Houtrakpolder naar Coevorden. In de zonnige Eempolder tussen Baarn, Soest en Amersfoort passeert met een half uurtje vertraging ACTS 1251 met de vol beladen containertrein 60223.


Tussen Borne en Almelo ligt het dorp Zenderen, waar in de buurt nogal aardig wat fotostekjes te vinden zijn. Met een al laag staande zon passeert vanuit Osnabrück de RN 232 903 met de auto-onderdelentrein 45764 voor autohandelaar Pon te Leusden.
Darkwing_Duckvrijdag 26 september 2008 @ 22:27
Morgen Wederom Wuppertal
Zug-Chefvrijdag 26 september 2008 @ 22:27
Ik snap het niet echt, jullie allemaal met zulk weer de hele dag in de trein hangen... Dat doe ik nou leiver met minder mooi weer eigenlijk... Ga toch van de zon genieten
Darkwing_Duckvrijdag 26 september 2008 @ 23:10
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 22:27 schreef Zug-Chef het volgende:
Ik snap het niet echt, jullie allemaal met zulk weer de hele dag in de trein hangen... Dat doe ik nou leiver met minder mooi weer eigenlijk... Ga toch van de zon genieten
Ik ga met de auto

Maar wel de hangtrams foto trekken

[ Bericht 3% gewijzigd door Darkwing_Duck op 26-09-2008 23:17:14 ]
ReisTzaterdag 27 september 2008 @ 00:44
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 16:17 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Maar dan begint de nieuwe vervoerder natuurlijk te mauwen over de ICE in NL, die man dan weer wel mensen oppikken.
De ICE in NL is van NS, net als de concessie van de lijn waar die rijdt, dat is toch een ander verhaal.
Koen66zaterdag 27 september 2008 @ 00:47
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 16:07 schreef ReisT het volgende:

[..]

Zelfde idee als nu de Citynightline enzo in Nederland dus, dat is ook geen concurrentie voor de binnenlandse treinen van NS. Zo kan de Benelux ook opgezet worden. Of dat (voor een andere bedrijf dan de NMBS) dan nog een beetje rendabel te krijgen is, is een andere vraag.
NMBS zal, behalve treintjes met Roosendaal als eindpunt, niet snel treinen verder Nederland in laten rijden, zeker niet wanneer het enig concurrentie voor de HSL zal zijn, waar ze immers ook behoorlijk in zitten. Er zullen andere bedrijven opstaan om iets dergelijks op te zetten, wellicht gelieerd aan huidige grote vervoerders als Arriva of Veolia.
Dr_Flashzaterdag 27 september 2008 @ 09:07
Goedemorgenallemaalvanuitde JugendherbergeinAachen

straks via Köln Gerolstein Trier Luxemburg naar Dudelange

Bordjes hangen er, eindelijk
Dr_Flashzaterdag 27 september 2008 @ 09:08
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 21:30 schreef en_door_slecht het volgende:
Oh, ja, bijna vergeten. Afgelopen zomer dan wel voornamelijk op de fiets gezeten, maar desalniettemin toch wat treinen van binnen en van buiten gezien. Waaronder deze op het enorme station van Satu Nou (ten zuiden van Arad, Roemenie). Overigens telt dit station twee perrons EN twee gebouwtjes, aan de achterkant van dit stationsgebouw ligt nog een aftakking. Door het aantal instappers (3) heb ik het vermoeden dat het een groter station is dan Gorredijk.
[ afbeelding ]
Lekker hoor
Duvelzaterdag 27 september 2008 @ 09:32
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 09:07 schreef Dr_Flash het volgende:
Goedemorgenallemaalvanuitde JugendherbergeinAachen

straks via Köln Gerolstein Trier Luxemburg naar Dudelange

Bordjes hangen er, eindelijk
Veel plezier dan maar...

* Duvel stapt straks in de auto om maar weer eens de A12 en zo te gaan rijden.
Socioszaterdag 27 september 2008 @ 09:53
Waarom ga je niet met de Koploper dan?
Duvelzaterdag 27 september 2008 @ 10:14
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 09:53 schreef Socios het volgende:
Waarom ga je niet met de Koploper dan?
Omdat m'n uiteindelijke bestemming beroerd te bereiken is per OV.
Geerdzaterdag 27 september 2008 @ 10:22
Kan iemand mij wat meer vertellen over al die trein nummers, mijn mentor blijft maar ratelen wel leuk maar onthoud het niet echt.
700 serie zijn stoppers, 500 icm, 4000 serie 3 bakken, 4200 serie 4 bakken, v-irm verlengt interregionaal materieel???
Socioszaterdag 27 september 2008 @ 10:31
700 serie is Mat ´54 (Hondekop, niet meer in reizigersdienst)
7000 serie is DD-AR ("Oude" dubbeldekkers, de stoppers die je bedoelt?)
500 serie is Mat ´64 (Plan T, stoptreinmatrieel)
4000 serie is inderdaad ICM-III en 4200 serie ICM-IV
8000 en 9000 serie is V-IRM
Palmboom313zaterdag 27 september 2008 @ 10:34
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 10:31 schreef Socios het volgende:
700 serie is Mat ´54 (Hondekop, niet meer in reizigersdienst)
7000 serie is DD-AR ("Oude" dubbeldekkers, de stoppers die je bedoelt?)
500 serie is Mat ´64 (Plan T, stoptreinmatrieel)
4000 serie is inderdaad ICM-III en 4200 serie ICM-IV
8000 en 9000 serie is V-IRM
En de 9551 is toch een nieuwe virm?
Socioszaterdag 27 september 2008 @ 10:39
Klopt, bestaande uit de (nog op te leveren) serie 9547-9597.
Palmboom313zaterdag 27 september 2008 @ 10:46
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 10:39 schreef Socios het volgende:
Klopt, bestaande uit de (nog op te leveren) serie 9547-9597.
Dus gisteren voor het eerst in de nieuwe virm gezeten als intercity van Nijmegen naar Zwolle. (dacht al wat ziet ie er gek uit )
Peterseliemanzaterdag 27 september 2008 @ 11:46
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 10:22 schreef Geerd het volgende:
Kan iemand mij wat meer vertellen over al die trein nummers, mijn mentor blijft maar ratelen wel leuk maar onthoud het niet echt.
700 serie zijn stoppers, 500 icm, 4000 serie 3 bakken, 4200 serie 4 bakken, v-irm verlengt interregionaal materieel???
Je haalt nu 2 dingen doorelkaar. De treinseries en de stelnummers. De treinseries 500, 700, 1600, 1700, 10500, 10700, 12500, 12700, 20500 en 21700 worden gereden met ICM dat de stelnummers in de 4000 (3 bakken) en 4200 (vier bakken) heef zitten. Uitzondering daarbij is de onderhoudsslag 526/561 van en naar Groningen die planmatig met 2x VIRM-VI gereden wordt.

De treinserie 700 stopt tussen Zwolle en Groningen op alle tussengelegen stations. De treinserie 10700/12700 stopt tussen Zwolle en Leeuwarden op alle tussengelegen stations.

De 10500 en 10700 zijn vleugeltreinen van de serie 500 en 700 en koppeling en ontkoppeling vindt plaats in Zwolle. Verder vindt vaak bij de serie 500 en 1700 nog een splitsing en koppeling plaats te Utrecht, waarbij de 500 en 1700 van en naar Den Haag gaan en de 20500 en 21700 van en naar Rotterdam (ook vleugeltreinen dus). Daarnaast zijn er de series 12500 en 12700 die als spitsversterking rijden tussen Leeuwarden en Rotterdam.

Ik denk dat dit wel even genoeg stof in om te onthouden. Kijk voor meer informatie op: http://nl.wikipedia.org/wiki/Treinseries_in_Nederland
Er achter staat met welk materieel de treinseries over het algemeen gereden worden.
Darkwing_Duckzaterdag 27 september 2008 @ 11:58
Net zug gespot op gilze rijen. Die stond te spotten!
Ofyles2zaterdag 27 september 2008 @ 15:41
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 10:22 schreef Geerd het volgende:
Kan iemand mij wat meer vertellen over al die trein nummers, mijn mentor blijft maar ratelen wel leuk maar onthoud het niet echt.
700 serie zijn stoppers, 500 icm, 4000 serie 3 bakken, 4200 serie 4 bakken, v-irm verlengt interregionaal materieel???
Ik zal je een PM sturen met meerdere details. Naast de NS geef ik je ook treinnummers voor Arriva en Veolia mee, voor de extra informatie.

Maandag is de Ofyles Klantenservice (hopelijk) weer open, want de digitale stroomvoorziening is defect.

MVG,

Ofyles2
James1988zaterdag 27 september 2008 @ 18:44
quote:
Op vrijdag 26 september 2008 10:38 schreef Cothen het volgende:
[..]

Met een GTW of protos van Amsterdam naar Brussel...
Lijkt me leuk
quote:
De Belgen zijn dan overigens wel in het voordeel, zij hebben redelijk wat materieel dat in Nederland is toegelaten. Terwijl er andersom buiten de Thalys en de Traxx niks met tractie voorhanden is om door België te rijden. Ofwel de Belgen komen dan zelf weer met een Beneluxlijn met M5 of M6 rijtuigen en reeks 11.8 of 25 loc (mits die laatste nog bestaan)
Reeks 11, alsjeblieft niet. Die loc zorgt voor zo veel problemen op de huidige Benelux...


Meanwhile is dit een TVP, heb een paar delen gemist door vakantie. Is er nog wat spannends gebeurd in treinenland?
Duvelzaterdag 27 september 2008 @ 20:07
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 18:44 schreef James1988 het volgende:

Reeks 11, alsjeblieft niet. Die loc zorgt voor zo veel problemen op de huidige Benelux...
Het is ook wel de bedoeling dat je zo'n ding enigszins onderhoudt...
Dr_Flashzaterdag 27 september 2008 @ 21:04
quote:
Op zaterdag 27 september 2008 09:07 schreef Dr_Flash het volgende:
Bordjes hangen er, eindelijk
Oh, dit was trouwens eigenlijk helemaal niet zo, ook. Iemand gaat gruwelijk hard spijt krijgen ergens van binnenkort
Dr_Flashzaterdag 27 september 2008 @ 21:13
Oh ik was trouwens vandaag ook nog op een aantal bekende lokaties voor ongeveer het hele Fok!Rondje-team

XBM: Aachen incl Jugendherberge
Zug: Eifel-Express Köln - Trier
Art: Jünkerath (als onderdeel van zie boven)



Zug: Klopt het idd dat bij Auw ad Kyll dat Gothische bordje aan het gebouw gewoon ALLES is daar???
Ofyles2zaterdag 27 september 2008 @ 22:09
Ik ben toch sneller terug op het Internet dan gedacht.
Darkwing_Duckzaterdag 27 september 2008 @ 22:28
Ontbrekende bordjes richting Junkerrath te pakken gekregen ?
Harmen1984zondag 28 september 2008 @ 00:57
lol, dat wordt een taxi...

Ofyles2zondag 28 september 2008 @ 02:18
quote:
Op zondag 28 september 2008 00:57 schreef Harmen1984 het volgende:
lol, dat wordt een taxi...

[ afbeelding ]
Wat een omweg!
James1988zondag 28 september 2008 @ 03:24
6 uur voor een stukje van 20 minuten.

Heb je wel een leuke rit, maar 2,5 uur om van Eindhoven naar Den Haag Centraal te geraken, wtf...

03:57 Eindhoven
04:19 Hertogenbosch ('s)
04:56 Utrecht Centraal
05:45 Amsterdam Centraal
06:00 Schiphol
06:17 Leiden Centraal
06:39 Den Haag Centraal

Ah
NikkelCobaltzondag 28 september 2008 @ 03:48
Dat is geen geld (¤ 3,20) voor zo'n ritje
James1988zondag 28 september 2008 @ 03:51
quote:
Op zondag 28 september 2008 03:48 schreef NikkelCobalt het volgende:
Dat is geen geld (¤ 3,20) voor zo'n ritje
My thoughts exactly. Vraag me wel af wat er gebeurt als je uitstapt en een trein later neemt om verder te reizen, en bij controle dat reisplan laat zien - zou de conducteur er genoegen mee nemen?
Socioszondag 28 september 2008 @ 10:20
NS Hi Speed ICE te Ah.



Gisteren, kwart voor 5 op spoor 9.
JustinKzondag 28 september 2008 @ 10:22
quote:
Op zondag 28 september 2008 00:57 schreef Harmen1984 het volgende:
lol, dat wordt een taxi...

[ afbeelding ]
Of je vertrekt 5 minuten eerder
JustinKzondag 28 september 2008 @ 10:23
quote:
Op zondag 28 september 2008 10:20 schreef Socios het volgende:
NS Hi Speed ICE te Ah.

[ afbeelding ]

Gisteren, kwart voor 5 op spoor 9.
(N)ice
dennistdzondag 28 september 2008 @ 11:39
Op mijn site heb ik een samenvatting van het nieuws van afgelopen week geplaatst, is dat interessant genoeg om te lezen?
http://trein.dennistd.nl/?page=nieuws&id=32
SpeedyRichzondag 28 september 2008 @ 12:56
Jammer dat de NS logo's van de ICE af zijn
Geerdzondag 28 september 2008 @ 13:04
Die hi speed, is dat apart personeel machinisten etc of is er een kans dat ik ook ooit op zoon hi speed kom.
Wel super vet lijkt me dat.
von_Preussenzondag 28 september 2008 @ 13:17
Geen treinverkeer tussen Nieuweschans en Leer omdat de brug bij Weener eruit gesloopt is vanwege een bootje wat er langs moet....

Bootjes....
dennistdzondag 28 september 2008 @ 13:18
quote:
Op zondag 28 september 2008 13:17 schreef von_Preussen het volgende:
Geen treinverkeer tussen Nieuweschans en Leer omdat de brug bij Weener eruit gesloopt is vanwege een bootje wat er langs moet....

Bootjes....
dat ding ligt er wel een paar keer per jaar uit volgens mij, raar gedoe
von_Preussenzondag 28 september 2008 @ 13:30
quote:
Op zondag 28 september 2008 13:18 schreef dennistd het volgende:

[..]

dat ding ligt er wel een paar keer per jaar uit volgens mij, raar gedoe
Gebeurd idd volgens mij twee a drie keer per jaar, maar goed, als je ziet hoe groot die bootjes zijn dan kan je je wel voorstellen dat die brug of tientallen meters hoger moet worden, of tientallen meters breder moet worden. Dan zal het goedkoper zijn om maar elke keer die brug er een weekend eruit te halen.

Kijk net een live-reportage van dat bootje, en toen ze de spoorbrug eruit wipten zeiden ze dat het routine was, omdat ze dat al tig keer hadden gedaan.











Je ziet de spoorbrug op de achtergrond, dan is het niet gek dat ie eruit moet.
SevenWonderszondag 28 september 2008 @ 15:16
quote:
Op zondag 28 september 2008 13:30 schreef von_Preussen het volgende:

[..]

Gebeurd idd volgens mij twee a drie keer per jaar, maar goed, als je ziet hoe groot die bootjes zijn dan kan je je wel voorstellen dat die brug of tientallen meters hoger moet worden, of tientallen meters breder moet worden. Dan zal het goedkoper zijn om maar elke keer die brug er een weekend eruit te halen.

Kijk net een live-reportage van dat bootje, en toen ze de spoorbrug eruit wipten zeiden ze dat het routine was, omdat ze dat al tig keer hadden gedaan.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Je ziet de spoorbrug op de achtergrond, dan is het niet gek dat ie eruit moet.
Vroeger, tot een jaar of 20 geleden, haalden ze de spoorbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht er ook regelmatig op zo'n manier uit. Als er weer een groot nieuwbouwschip (va IHC) door moest...
Darkwing_Duckzondag 28 september 2008 @ 18:39
Waarom is die onderhoudsslag met groningen eigenlijk met virm?
Dichterbijerzondag 28 september 2008 @ 18:39
@ Zug-chef en @Dr_flash: ik heb een aantal van jullie foto's gebruikt in de foto's van de nieuwe OP header
Darkwing_Duckzondag 28 september 2008 @ 18:39
Waarom is die onderhoudsslag met groningen precies eigenlijk met virm?
dennistdzondag 28 september 2008 @ 18:43
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:39 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Waarom is die onderhoudsslag met groningen precies eigenlijk met virm?
je bedoelt waarom de 526/561 met VIRM rijdt?
dat is om LM-ritjes naar Onnen uit te sparen
dennistdzondag 28 september 2008 @ 18:45
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:39 schreef Dichterbijer het volgende:
@ Zug-chef en @Dr_flash: ik heb een aantal van jullie foto's gebruikt in de foto's van de nieuwe OP header
zal ik de teksten in de OP wat actualiseren?
Dichterbijerzondag 28 september 2008 @ 19:00
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:45 schreef dennistd het volgende:

[..]

zal ik de teksten in de OP wat actualiseren?
Van mij mag je... alles foto's btw in de header van de treinbedrijven zijn van jou afkomstig
dennistdzondag 28 september 2008 @ 19:57
zo, een lijst met alle topics:
http://wiki.fok.nl/index.php/Treinen/Topics
Willy84zondag 28 september 2008 @ 20:56
Zo wat een schip vaart daar langs! Goeiemorgen!
Dr_Flashzondag 28 september 2008 @ 21:23
quote:
Op zondag 28 september 2008 18:39 schreef Dichterbijer het volgende:
@ Zug-chef en @Dr_flash: ik heb een aantal van jullie foto's gebruikt in de foto's van de nieuwe OP header
OP was wel aan een update toe ja. Misschien ook de meest gangbare buitenlanden om ons heen opnemen?
Dr_Flashzondag 28 september 2008 @ 22:00
Wat deed de DB 110 362 gisteren trouwens in Köln Hbf als "Sonderzug" met een sleep Geelblauwe NS ICK rijtuigen????
dennistdzondag 28 september 2008 @ 22:04
quote:
Op zondag 28 september 2008 22:00 schreef Dr_Flash het volgende:
Wat deed de DB 110 362 gisteren trouwens in Köln Hbf als "Sonderzug" met een sleep Geelblauwe NS ICK rijtuigen????
zaten er mensen in, of was het misschien een uitwisseling-rit met Duitsland (en was het ICL)?
dennistdzondag 28 september 2008 @ 22:05
Ik heb de teksten in de OP even een update gegeven trouwens, zie de wiki
Dr_Flashzondag 28 september 2008 @ 22:16
quote:
Op zondag 28 september 2008 22:04 schreef dennistd het volgende:

[..]

zaten er mensen in, of was het misschien een uitwisseling-rit met Duitsland (en was het ICL)?
Ik heb niet echt mensen kunnen ontdekken, en het zou theoretisch ook ICl geweest kunnen zijn .
Darkwing_Duckzondag 28 september 2008 @ 22:49
En dan weer een nieuwe voor de rubriek "Was het jullie al reeds bekend dat ..."

Was het jullie al reeds bekend dat er een spoorlijn was, naar Radio Kootwijk? Eerst smalspoor en later normaalspoor. Waar de rails ooit lag is nu asfalt en het westelijke deel van de radioweg, waar je alleen per fiets mag komen.

Ik heb m voor jullie ingetekend in google Maps

klik

De verbindingsboog naar het hoofdspoor kan je er zelf bij verzinnen, trouwens dat kan je nog zien aan de bomen

Vandaag gehoord bij een rondleiding aldaar

[ Bericht 10% gewijzigd door Darkwing_Duck op 28-09-2008 22:56:56 ]
Darkwing_Duckzondag 28 september 2008 @ 23:02
quote:
Trein ontspoort en vliegt in brand in Venlo
Uitgegeven: 28 september 2008 22:00
Laatst gewijzigd: 28 september 2008 22:01

VENLO - In Venlo is zondagavond een locomotief van een goederentrein ontspoord en in brand gevlogen. Dat meldden brandweer en politie.

De elektrische bovenleiding werd stukgetrokken. Treinverkeer van en naar het spooremplacement in Venlo is niet meer mogelijk.

Er zijn geen gewonden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog.
Prognose verstoring, morgenavond 0.00 uur


Succes Eix
Peterseliemanzondag 28 september 2008 @ 23:06
Volgens een foto op Nu.nl gaat het om Railionlocs 6464 en 6480.

Darkwing_Duckzondag 28 september 2008 @ 23:10
Gaat dat gevolgen hebben voor de 1900 ?
Oom_Agentmaandag 29 september 2008 @ 00:03
In ieder geval wel balen, moet morgen vanuit Nijmegen naar Roermond. Ik hoop dat alles weer in orde is rond 11:00 u.

[ Bericht 25% gewijzigd door Oom_Agent op 29-09-2008 00:23:34 ]
Zug-Chefmaandag 29 september 2008 @ 00:12
Wat ik gisteren en vandaag o.a. gedaan heb zie je hieronder, foto's zijn klikbaar.


Ter hoogte van Breda Takkebijsters passeert op de vroege zaterdagmorgen Veolia Cargo Nederland's 8653-01 met koelbox op het dak en containertrein 60702 aan de haak en is op weg naar het Limburgse Blerick.


Enkele maanden geleden heeft Veollia Rail4Chem overgenomen, waarbij dat in cargoland vooral te zien is aan het gebruik van elkaars lokomotieven. Vanwege instructieritten van machinisten rijdt op zaterdag 27 augustus in plaats van een class66 de Veolia 189 093 voor Kalkslurrytrein 349501. De trein is door Rail4Chem aangeleverd op de Kijfhoek en vanaf daar rijdt Veolia de trein o.a. langs de Soester Eempolder, zoals op de foto te zien is.


De Olympische VIRM 9525 en gewone VIRM 9450 zijn zojuist vertrokken uit Roermond op weg naar Maastricht en Heerlen en passeren hier links de oude watertoren van het stoomtreintijdperk, wat nu een rijksmonument is.


Ten behoeve van een kleine constructiewijziging aan de ICRm Priority-stammen, welke gebruikt worden voor de Beneluxdiensten tussen Amsterdam en Brussel, is op zondagochtend NS Hispeed Traxx 186 113 onderweg van de Watergraafsmeer naar de onderhoudswerkplaats te Maastricht en passeren hier het rustieke Limburgse dorp Echt.


Tussen Helmond en Eindhoven ligt een mooi stuk natuur ter hoogte van het dorp Nuenen. In een aardig zonnetje passeert RD 189 082 met containertrein 40052 vanuit het Italiaanse Novara op weg naar de Waalhaven Zuid
sander89maandag 29 september 2008 @ 00:56
Nog wat foto's van onze HST railhummer gevonden: http://picasaweb.google.nl/mauritswever/V250OpInnotrans#
Gelukkig is dit niet het definitieve interieur, dan doel ik vooral op dat 20 jaar geleden ontworpen display wat er inhangt.

We hadden gewoon de Siemens Velaro(ICE3) moeten bestellen.
Fred2maandag 29 september 2008 @ 01:41
quote:
Op maandag 29 september 2008 00:56 schreef sander89 het volgende:
We hadden gewoon de Siemens Velaro(ICE3) moeten bestellen.
Dat is toch niet hip... Je moet natuurlijk wel je eigen trein hebben als je een eigen HSL hebt.

Ben trouwens wel benieuwd wat er met de huidige thalys gaat gebeuren als deze gevaartes op de rails komen.
Duvelmaandag 29 september 2008 @ 08:05
quote:
Op zondag 28 september 2008 23:06 schreef Peterselieman het volgende:
Volgens een foto op Nu.nl gaat het om Railionlocs 6464 en 6480.

[ afbeelding ]
Hm, de prognose was vanmorgen dat het op 6 oktober weer rijdt... Hoe zou ie in brand gevlogen zijn, bovenleiding?
Fixersmaandag 29 september 2008 @ 08:50
Ik weet dat de maandag ochtendblues vervelend zijn. Maar wees dan niet zo asociaal om dan maar met je zelfmoord het treinverkeer te ontregelen.

Anders gezegd: het treinverkeer tussen Den Haag en leiden is behoorlijk ontregeld door een springer.
Duvelmaandag 29 september 2008 @ 08:51
Asociaal of wanhopig?
Fred2maandag 29 september 2008 @ 09:01
Volgens Q-Music gaat Prorail bussen inzetten bij Venlo.
Duvelmaandag 29 september 2008 @ 09:09
Duvel FM spreekt het bericht tegen.
Dr_Flashmaandag 29 september 2008 @ 09:36
Pendelbusjes naar de vingerverfkeet bedoelen ze toch?
zwahielmaandag 29 september 2008 @ 09:43
quote:
Op maandag 29 september 2008 09:01 schreef Cothen het volgende:
Volgens Q-Music gaat Prorail bussen inzetten bij Venlo.
klopt busverkeer van Venlo naar Blerick. Moet toevallig zo de trein hebben naar Antwerpen vanuit Venlo (via Tilburg/Roosendaal wat een pret!) en als je in de planner kijkt vanuit Venlo dan heb je vertraging en NS zet bussen in, en vanaf Blerick is 't weer normale dienstregeling.

Dus moeders, zet mij maar in Blerick af
De_Hertogmaandag 29 september 2008 @ 10:44
quote:
Op maandag 29 september 2008 09:43 schreef zwahiel het volgende:

[..]

klopt busverkeer van Venlo naar Blerick. Moet toevallig zo de trein hebben naar Antwerpen vanuit Venlo (via Tilburg/Roosendaal wat een pret!) en als je in de planner kijkt vanuit Venlo dan heb je vertraging en NS zet bussen in, en vanaf Blerick is 't weer normale dienstregeling.

Dus moeders, zet mij maar in Blerick af
Venlo - Blerick kun je toch ook gewoon lopen? Is alleen maar de brug over
Brembomaandag 29 september 2008 @ 11:18
quote:
Op maandag 29 september 2008 01:41 schreef Cothen het volgende:

[..]

Dat is toch niet hip... Je moet natuurlijk wel je eigen trein hebben als je een eigen HSL hebt.

Ben trouwens wel benieuwd wat er met de huidige thalys gaat gebeuren als deze gevaartes op de rails komen.
Thalys zal de dienst naar Parijs en verder voor zich nemen, terwijl de V250 de benelux diensten, inclusief breda en den haag overneemt .
Dr_Flashmaandag 29 september 2008 @ 12:27
Zit nogeens goed naar die OP header te kijken, ziet er goed uit!
Duvelmaandag 29 september 2008 @ 12:42
Hier wat leuks over het oude station van Kwadijk (Fles, heb je de bordjes al?):
http://www.bijzonderbouwen.nl/projecten/lopende/kwadijk/
zwahielmaandag 29 september 2008 @ 12:54


Fijn hé normale dienstregeling aankondigen en dan een totaal andere aanhouden! Zit nu eindelijk in Tilburg, maar om 13 uur in Antwerpen? Dat kan ik mooi vergeten. Ja vervelend zegt NS, ja we kunnen er ook niets aan doen dat er op de CTA's in Blerick, Eindhoven en Tilburg foutieve informatie staat zegt NS, dat is ProRails werk.

En nee we vervangen een IC voor een stopper, die daardoor op 10 minuten de aansluitingen in Eindhoven mist omdat die alle graf takke stations van dat rot gat Helmond aandoet. Natuurlijk we hebben alle tijd NS en Prorail, we hoeven nergens heen, we nemen heus geen trein eerder om echt op tijd te zijn? Nee hoor, we gaan ook echt niet vanaf Blerick de trein nemen om vertragingen te ontlopen wat aangekondigd wordt op de website, en nee we verwachten ook echt geen normale dienstregeling als die ook gewoon aangekondigd is. En informatie bij vertragingen, nee daar zitten we ook niet op te wachten...

Serieus kom op zeg!



[ Bericht 0% gewijzigd door zwahiel op 29-09-2008 14:01:27 ]
Dr_Flashmaandag 29 september 2008 @ 12:58
quote:
Op maandag 29 september 2008 12:42 schreef Duvel het volgende:
het oude station van Kwadijk (Fles, heb je de bordjes al?)
Dichterbijermaandag 29 september 2008 @ 14:25
quote:
Op maandag 29 september 2008 12:27 schreef Dr_Flash het volgende:
Zit nogeens goed naar die OP header te kijken, ziet er goed uit!
Thanks Flash
James1988maandag 29 september 2008 @ 15:44
V250 is cool. Mooi treintje, ben benieuwd hoe vaak hij stuk gaat
NikkelCobaltmaandag 29 september 2008 @ 16:45
quote:
Op maandag 29 september 2008 15:44 schreef James1988 het volgende:
V250 is cool. Mooi treintje, ben benieuwd hoe vaak hij stuk gaat
De V250. Wat een lelijk ding. Ik spring er nog liever voor dan dat ik erin stap.

Van mij mogen ze die dingen uit de fabriek direct de schroothoop op rijden

Maar ik weet nu waar ze op lijken. Op een schoen en een nijlpaard.


=>

Onmiskenbaar toch?
ReisTmaandag 29 september 2008 @ 17:26
quote:
Op maandag 29 september 2008 01:41 schreef Cothen het volgende:

[..]

Dat is toch niet hip... Je moet natuurlijk wel je eigen trein hebben als je een eigen HSL hebt.
Dan nog had ik liever dit idee van Siemens gehad. Een aangepaste versie van de Taurus + dubbeldeksrijtuigen.


quote:
De uiteindelijke opdracht is helaas niet aan Siemens gegund.
Darkwing_Duckmaandag 29 september 2008 @ 17:30
Tube Tandpasta met Fluor!
Charangomaandag 29 september 2008 @ 17:40
DD-AR 2.0 !
Geerdmaandag 29 september 2008 @ 17:42
quote:
Op maandag 29 september 2008 17:40 schreef Charango het volgende:
DD-AR 2.0 !
Zoon DAR vind ik echt lelijk alleen die grote deuren zijn wel
Duvelmaandag 29 september 2008 @ 17:49
Gelukkig wordt DD-AR de komende jaren verbouwd.
Geerdmaandag 29 september 2008 @ 17:51
Laatst aan het wachten in Nijmegen aan de Waalkade, en die v-irms dan te zien rijden over de spoorbrug.
Machtig gezicht.
Dr_Flashmaandag 29 september 2008 @ 17:54
quote:
Op maandag 29 september 2008 16:45 schreef NikkelCobalt het volgende:

[..]

De V250. Wat een lelijk ding. Ik spring er nog liever voor dan dat ik erin stap.

Van mij mogen ze die dingen uit de fabriek direct de schroothoop op rijden

Maar ik weet nu waar ze op lijken. Op een schoen en een nijlpaard.

[ afbeelding ]
=>
[ afbeelding ]
Onmiskenbaar toch?
VegaKipmaandag 29 september 2008 @ 18:43
quote:
Op maandag 29 september 2008 12:54 schreef zwahiel het volgende:
[ afbeelding ]

Fijn hé normale dienstregeling aankondigen en dan een totaal andere aanhouden! Zit nu eindelijk in Tilburg, maar om 13 uur in Antwerpen? Dat kan ik mooi vergeten. Ja vervelend zegt NS, ja we kunnen er ook niets aan doen dat er op de CTA's in Blerick, Eindhoven en Tilburg foutieve informatie staat zegt NS, dat is ProRails werk.

En nee we vervangen een IC voor een stopper, die daardoor op 10 minuten de aansluitingen in Eindhoven mist omdat die alle graf takke stations van dat rot gat Helmond aandoet. Natuurlijk we hebben alle tijd NS en Prorail, we hoeven nergens heen, we nemen heus geen trein eerder om echt op tijd te zijn? Nee hoor, we gaan ook echt niet vanaf Blerick de trein nemen om vertragingen te ontlopen wat aangekondigd wordt op de website, en nee we verwachten ook echt geen normale dienstregeling als die ook gewoon aangekondigd is. En informatie bij vertragingen, nee daar zitten we ook niet op te wachten...

Serieus kom op zeg!


Hoelang heb je erover gedaan? Ik moet morgen ook naar Tilburg vanaf Blerick
Eixmaandag 29 september 2008 @ 20:30
Als het goed is rijden morgen vanaf Blerick sowieso intercity's.

Verder moet je de incompetente prutsers van Railion bedanken voor het rammen van een stootblok en daarbij nog even de bovenleiding + sein en wisselbesturing mee te nemen.

Heb vandaag in totaal één uur vertraging gehad omdat het stomme kruiswissel van spoor 4 in Venlo niet functioneert en Veolia de dienstregeling moest knippen. Morgen ga ik gewoon een uur eerder op reis.
VegaKipmaandag 29 september 2008 @ 20:34
quote:
Op maandag 29 september 2008 20:30 schreef Eix het volgende:
Als het goed is rijden morgen vanaf Blerick sowieso intercity's.

Verder moet je de incompetente prutsers van Railion bedanken voor het rammen van een stootblok en daarbij nog even de bovenleiding + sein en wisselbesturing mee te nemen.

Heb vandaag in totaal één uur vertraging gehad omdat het stomme kruiswissel van spoor 4 in Venlo niet functioneert en Veolia de dienstregeling moest knippen. Morgen ga ik gewoon een uur eerder op reis.


Ik vraag me sowieso af waarom die intercity's vandaag niet gewoon al van en tot Blerick reden?
Eixmaandag 29 september 2008 @ 20:42
quote:
Op maandag 29 september 2008 20:34 schreef VegaKip het volgende:

[..]



Ik vraag me sowieso af waarom die intercity's vandaag niet gewoon al van en tot Blerick reden?
Vandaag zag ik zowel op de heen als terug reis van/naar Nijmegen 3xPlan V @ Blerick. Hoewel de 1900 een schrootlijn is rijdt dat denk ik niet door tot Den Haag. Volgens mij was de stoptrein uit de ri. Eindhoven doorgetrokken en keerde de 1900 in Eindhoven ofzo.
dennistdmaandag 29 september 2008 @ 21:50
Als het puur de bovenleiding is dan kan railion wel even de ns uit de brand helpen door 6400-locs voor de 1900 te zetten vanaf blerick...
SPOILER
niet dat het zal gebeuren, maar toch
Dr_Flashmaandag 29 september 2008 @ 21:59
Zo. Met dank aan het schitterende weer van afgelopen weekend heb ik nog even heerlijk kunnen nazomeren in Noord-West-Europa, waarbij maar liefst vijf landen aangedaan werden. Allereerst een overzichtskaartje met de route.



Heerlen, 26 september 2008. Twee electrische GTW's van Veolia staan in het avondzonnetje te wachten op wat komen gaat.


Aachen Hbf (D), 26 september 2008. Talentje van de Euregiobahn staat gereed voor vertrek naar Stolberg-Altstadt en Eschweiler-Weisweiler. De machinist dolt wat met een vriend.


Aachen Hbf, 27 september 2008. Loc 111 147-5 staat klaar om met een stammetje Doppelstock-rijtuigen te vertrekken als RegionalExpress naar Köln en Gießen.


Köln Hbf, 27 september 2008. Loc 110 362-1 loopt binnen met een Sonderzug, bestaande uit Nederlandse (!) ICK-rijtuigen.


Köln Hbf, 27 september 2008. Een ICE1 staat klaar om te vertrekken naar Dortmund.


Gerolstein, 27 september 2008. Talentje 644 059-8 staat houdt een lange stop van 12 minuten in de mooie Eifel.


Luxembourg, 27 september 2008. Treinstel 928 489 van DB Regio is net binnengelopen als RegionalExpress vanuit Trier.


Volmerange-les-Mines (F), 27 september 2008. CFL-treinstel 2019 staat rustig in het zonnetje te wachten tijdens de lange kering in Frankrijk.


Luxembourg, 27 september 2008. Dubbeldeks treinstel 2203 staat klaar voor vertrek naar Rodange via Bettembourg en Esch-sur-Alzette.


Luxembourg, 28 september 2008. e-loc 4003 is net binnengelopen vanuit Bettembourg en staat klaar voor vertrek richting Ettelbrück en Wiltz.


Luxembourg, 28 september 2008. NMBS-treinstel 523 staat klaar voor vertrek als InterCity naar Brussel.


Charleroi-Sud (B), 28 september 2008. Treinstel 4120 staat klaar voor vertrek als stoptrein naar Couvin.


Mariembourg, 28 september 2008. Een voormalig Franse dieselloc staat lekker in het zonnetje tijdens het stoomtreinfestival aldaar.


Mariembourg, 28 september 2008. Diesel-motorwagen 4610 van de NMBS.


Mariembourg, 28 september 2008. Stoomloc Tkt 48 87 van de Poolse SPoorwegen (PKP) staat in de zon.


Mariembourg, 28 september 2008. Diesel-motorwagen 554.11 van de NMBS staat in de loods.


Mariembourg, 28 september 2008. Stoomloc 52 467 van de Deutsche Reichsbahn laat zich bewonderen.


Charleroi-Sud, 28 september 2008. Loc 2156 passeert in een rangeerbeweging.


EN natuurlijk niet te vergeten de bordjes-oogst:



Enjoy

[ Bericht 0% gewijzigd door Dr_Flash op 30-09-2008 08:53:27 ]
Charangomaandag 29 september 2008 @ 22:19
@ Fles Lekker weer, mooie foto's, en wat is de bordentussenstand nu?

BTW, onlangs werd in de Twentsche Courant Tubantia nog een proefballonnetje opgelaten over doortrekking van de MBS (Museumbuurtspoorweg Haaksbergen - Boekelo), via de AKZO-verbinding naar Hengelo. Was goed voor toerisme e.d. Het plan voorzag in een aftakking naar de Grolsch brouwerij, een brug over de A35 en een verbinding met Enschede Drienerlo. Als het bedrijfsleven mee zou willen werken aan dit plan, dan zou het haalbaar zijn (persoon in kwestie is én hoge piet bij MBS én Planoloog).
Hij probeerde zelfs Grolsch aan te sporen tot sponsoring door het viaduct over de A35 in de vorm van een beugelopening te maken.
Darkwing_Duckmaandag 29 september 2008 @ 22:19
Zo jij had je vermaakt, als ik dat geweten had had ik je niet gestoord om het nummer van zug te vragen wat ik uiteindelijk al had
dennistdmaandag 29 september 2008 @ 22:40
quote:
Op maandag 29 september 2008 22:19 schreef Charango het volgende:
@ Fles Lekker weer, mooie foto's, en wat is de bordentussenstand nu?

BTW, onlangs werd in de Twentsche Courant Tubantia nog een proefballonnetje opgelaten over doortrekking van de MBS (Museumbuurtspoorweg Haaksbergen - Boekelo), via de AKZO-verbinding naar Hengelo. Was goed voor toerisme e.d. Het plan voorzag in een aftakking naar de Grolsch brouwerij, een brug over de A35 en een verbinding met Enschede Drienerlo. Als het bedrijfsleven mee zou willen werken aan dit plan, dan zou het haalbaar zijn (persoon in kwestie is én hoge piet bij MBS én Planoloog).
Hij probeerde zelfs Grolsch aan te sporen tot sponsoring door het viaduct over de A35 in de vorm van een beugelopening te maken.
stond er zaterdag in ja
de MBS zou dan ook het goederenvervoer naar AKZO willen doen vanaf hengelo
zal morgenavond eens kijken of ik het in kan scannen
Sociosmaandag 29 september 2008 @ 22:44
Leuk verslag!
Fred2maandag 29 september 2008 @ 22:58
quote:
Op maandag 29 september 2008 20:30 schreef Eix het volgende:
Verder moet je de incompetente prutsers van Railion bedanken voor het rammen van een stootblok en daarbij nog even de bovenleiding + sein en wisselbesturing mee te nemen.
Misschien handig dat je voordat je dit uitspraken doet even nadenkt. Wissels worden niet door de machinist bediend op emplacementen als Venlo en een trein heeft (ook als het alleen locs zijn) een lange remweg.
Gutzmaandag 29 september 2008 @ 23:21
Heb eventjes mijn treinritje vanuit zuid-duitsland naar Roosendaal globaal in Google maps gezet,

We zijn toen om 03:41 vertrokken en kwamen om 17:xx in Roosendaal aan, Dit op een-of-ander weekend kaartje a 35 euro + grenstoeslag 2 maal (franrkijk in/ frankrijk uit) a 15 euro, Totaal 65 euro. en vele stoptreinen (ja, alleen daar was 't kaartje geldig voor) later.
Trouwens vrij weinig van de reis meegekregen omdat we van het EK terugkwamen en doodop waren.

Klikt u maar
Peterseliemanmaandag 29 september 2008 @ 23:39
Leuk Fles, alleen zijn het geen ICK rijtuigen, maar ICL rijtuigen

ICK-rijtuigen zijn namelijk vaal van kleur en ICL niet
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 08:42
quote:
Op maandag 29 september 2008 22:19 schreef Charango het volgende:
@ Fles Lekker weer, mooie foto's, en wat is de bordentussenstand nu?
De bordentussenstand is nu 2886.

@PSM: knap wel, dat je dat aan 6 pixels kan zien Maar het was idd helder geel en niet vaal. Ik was meer druk met kijken of er mensen in zaten.

Overigens stond in Gerolstein de 41 360 met een sleep rijtuigen. Snoepritje van de SSN of zo?
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 08:52
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 08:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
@PSM: knap wel, dat je dat aan 6 pixels kan zien Maar het was idd helder geel en niet vaal. Ik was meer druk met kijken of er mensen in zaten.
En je ziet het aan de raampjes.
Eixdinsdag 30 september 2008 @ 09:06
quote:
Op maandag 29 september 2008 22:58 schreef Cothen het volgende:

[..]

Misschien handig dat je voordat je dit uitspraken doet even nadenkt. Wissels worden niet door de machinist bediend op emplacementen als Venlo en een trein heeft (ook als het alleen locs zijn) een lange remweg.
Bravo! Je verwoord precies mijn gedachte, want ik heb erover nagedacht. Een machinist moet niet over een emplacement op een verwachtingspatroon rijden ('wat gister was is vandaag ook') maar zodanig dat hij altijd op tijd kan remmen. HIj is naar het schijnt niet de eerste die daar door het stootblok rijdt. Precies het feit dat hij zelf niet de wissels bediend moet reden genoeg zijn om voorzichtig te rijden. Misschien een felle uitspraak van mij maar ik neem al die ellende van gister niet echt in dank af.
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 09:27
Nou, treinverkeer bij Venlo is hervat hoor

quote:
Er is een fout opgetreden

De pagina die u op onze site zocht kan helaas niet gevonden worden.

Suggesties voor een mogelijk vervolg aan uw tocht

* Keer terug naar NU.nl
* Keer terug naar uw vorige pagina
* Laat het ons weten indien u van mening bent dat het een fout betreft die door ons opgelost moet worden (graag met vermelding van de URL en de exacte foutmelding)
Eixdinsdag 30 september 2008 @ 09:29
quote:
Klopt, vandaag maar +20 door alle vertragingen op de maaslijn en heel Venlo is een grote spoorwijziging maar tenminste geen knip in de dienst.
Fred2dinsdag 30 september 2008 @ 11:23
quote:
Trein ramt ladderwagen
Uitgegeven: 30 september 2008 10:53

ZAANDAM - Een baanwerker is dinsdagochtend op het NS station in Zaandam aan de dood ontsnapt toen een passagierstrein de ladderwagen ramde waar hij op werkte. De man kon net op tijd wegspringen, aldus de Inspectie Verkeer en Waterstaat.

De toedracht van het ongeval is niet bekend.

De baanwerker was vanaf een ladderwagen bezig met werkzaamheden aan de bovenleiding. Bij het incident raakten geen treinpassagiers gewond. De ladderwagen van VolkerRail werd volledig vernield.

Het is niet bekend wat de schade aan de trein is. De inspectie stelt een onderzoek in.
http://www.nu.nl/news/1767703/10/Trein_ramt_ladderwagen.html

Lekker daar bij Prorail...
Ben benieuwd wat de verklaring is van hen waarom er in een paar dagen tijd twee treinen op spoor komen waar ze niet moeten zijn.
Zijn ze verkeersleiders onbekwaam?
Zijn ze oververmoeid door te lange werkdagen?
Zijn de computersystemen nog steeds niet op orde?
Fred2dinsdag 30 september 2008 @ 11:25
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 09:06 schreef Eix het volgende:
Precies het feit dat hij zelf niet de wissels bediend moet reden genoeg zijn om voorzichtig te rijden. Misschien een felle uitspraak van mij maar ik neem al die ellende van gister niet echt in dank af.
Ze rijden max 40 km/h tijdens rangeren, maar dan nog krijg je een trein niet 1-2-3 stil.
Ironische is ook dat de ATB niet werkt bij dergelijke snelheiden. Dus als de verkeersleider het wissel verkeerd zet en het sein op rood, dan nog zal de trein doorrijden.
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 13:39
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 11:23 schreef Cothen het volgende:
Ben benieuwd wat de verklaring is van hen waarom er in een paar dagen tijd twee treinen op spoor komen waar ze niet moeten zijn.
Ik zou me eerst maar eens afvragen wat een ladderwagen doet op een spoor waar hij niet moet zijn
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 13:41
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 13:39 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik zou me eerst maar eens afvragen wat een ladderwagen doet op een spoor waar hij niet moet zijn
Kip/ei.
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 13:50
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 13:41 schreef Duvel het volgende:
Kip/ei.
Overigens: either way, verantwoordelijkheid Prorail, lijkt me.
Darkwing_Duckdinsdag 30 september 2008 @ 13:55
Vandaag zat ik in een DDRM ( rode stoeltjes) Met een groende Trekwagen ( Groene stoeltjes) Een stamnummer was onvindbaar
Fred2dinsdag 30 september 2008 @ 14:11
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 13:55 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Vandaag zat ik in een DDRM ( rode stoeltjes) Met een groende Trekwagen ( Groene stoeltjes) Een stamnummer was onvindbaar
Was de hele stam DDM, want een 1700/mDDM met een stam DDM ipv DD-AR is een nogo-area bij de NS.
Misschien dat je ze een DDM-bak aan de DD-AR stam hebben toegevoegd.
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 14:18
DDM-stuurstand Panda (001) heeft groene bankjes omdat ie ooit is afgefikt en ze geen oude stoeltjes meer over hadden.
Fred2dinsdag 30 september 2008 @ 14:26
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 13:55 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[...] Met een groende Trekwagen ( Groene stoeltjes) [...]
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 14:18 schreef Duvel het volgende:
DDM-stuurstand Panda (001) heeft groene bankjes [...]
Hebben we het hier nu over een stuurstand of een mDDM?
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 14:30
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 14:26 schreef Cothen het volgende:

[..]


[..]

Hebben we het hier nu over een stuurstand of een mDDM?
Dat kan alleen DonkerVleugel ons vertellen.
Peterseliemandinsdag 30 september 2008 @ 14:42
Broek53 meldt op Somda dat na vandaag de V'tjes 817 - 820, 822, 824, 825, 827, 829 en 831 terzijde komen te staan.
Darkwing_Duckdinsdag 30 september 2008 @ 14:54
T was stuurstand! met zo'n deurtje enzo
Fred2dinsdag 30 september 2008 @ 14:55
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 14:42 schreef Peterselieman het volgende:
Broek53 meldt op Somda dat na vandaag de V'tjes 817 - 820, 822, 824, 825, 827, 829 en 831 terzijde komen te staan.
zou dat betekenen dat de SLT's in de dagelijkse dienst komen?
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 14:56
Die staan pas gepland voor de nieuwe dienstregeling in december, voor zover ik weet...
Peterseliemandinsdag 30 september 2008 @ 14:58
En dan ook nog eens een proefbedrijf van enkele stellen.
ReisTdinsdag 30 september 2008 @ 15:11
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 14:11 schreef Cothen het volgende:

[..]

1700/mDDM met een stam DDM ipv DD-AR is een nogo-area bij de NS.
Volgens mij is dat technisch gezien niet eens mogelijk, anders werd dat vast wel eens gedaan en zou je nooit treinen zien met 3xDDAR wat nu weleens voorkomt als er niet genoeg bakken beschikbaar waren.

Want DDM in een trein waar het eigenlijk niet thuis hoort, daar is NS niet vies van hoor. DDM in combinatie met ICR bijvoorbeeld is er in het verleden vaak genoeg geweest.
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 15:19
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 15:11 schreef ReisT het volgende:

[..]
Want DDM in een trein waar het eigenlijk niet thuis hoort, daar is NS niet vies van hoor. DDM in combinatie met ICR bijvoorbeeld is er in het verleden vaak genoeg geweest.
Met dat aggregaat in dat DDM-rijtuig, dat was echt tof!
Nightshadowdinsdag 30 september 2008 @ 15:19
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 14:55 schreef Cothen het volgende:

[..]

zou dat betekenen dat de SLT's in de dagelijkse dienst komen?
Er zijn ook een aantal V'tjes vrijgekomen nu er alleen nog maar V-IRM's rijden op het traject Zwolle - Nijmegen..
ReisTdinsdag 30 september 2008 @ 15:26
Over DDM in bijzondere combinaties gesproken, kwam nog deze foto tegen (uit een Engels boek over locomotieven), Baureihe 120 met DDM, in München in 1989.

Dichterbijerdinsdag 30 september 2008 @ 15:36
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 15:26 schreef ReisT het volgende:
Over DDM in bijzondere combinaties gesproken, kwam nog deze foto tegen (uit een Engels boek over locomotieven), Baureihe 120 met DDM, in München in 1989.

[ afbeelding ]
Toen glom het nog zo mooi
Duveldinsdag 30 september 2008 @ 16:00
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 15:26 schreef ReisT het volgende:
Over DDM in bijzondere combinaties gesproken, kwam nog deze foto tegen (uit een Engels boek over locomotieven), Baureihe 120 met DDM, in München in 1989.

[ afbeelding ]
Is die niet ook al een paar topics (maar redelijk recent) geleden langsgekomen?
sander89dinsdag 30 september 2008 @ 16:10
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 16:00 schreef Duvel het volgende:

[..]

Is die niet ook al een paar topics (maar redelijk recent) geleden langsgekomen?
Klopt maar is wel een half jaar geleden alweer denk ik.
Wadloperdinsdag 30 september 2008 @ 18:47
De vastgeroeste mP's op Zwolle-Rangeerterrein zijn eindelijk ook eens weg. Ze zijn naar Eindhoven gegaan voor de kuilwielenbank, om daarna naar Amersfoort te gaan
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 19:06
bron
quote:
Brabantse nachttreinen steeds voller

Het aantal reizigers dat gebruik maakt van de nachttreinen op het Brabantse spoor neemt, tien maanden na de introductie, nog steeds toe. Een woordvoerster van de provincie Noord-Brabant heeft dat dinsdag gezegd op basis van tellingen en enquêtes die eerder dit jaar zijn gehouden.
Vooral op vrijdag- en zaterdagavond is het druk op de trajecten Eindhoven-Utrecht, Eindhoven-Tilburg en Breda-Dordrecht.
Goeie zaak
Dichterbijerdinsdag 30 september 2008 @ 19:41
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 18:47 schreef Wadloper het volgende:
De vastgeroeste mP's op Zwolle-Rangeerterrein zijn eindelijk ook eens weg. Ze zijn naar Eindhoven gegaan voor de kuilwielenbank, om daarna naar Amersfoort te gaan
En dan kunnen ze weer gaan staan niks doen?
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 20:05
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 19:41 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

En dan kunnen ze weer gaan staan niks doen?
Kunnen ze niet omgebouwd worden voor de reizigersdienst of zo op eoa obscuur lijntje in het Heuvelland of zo? Dat lijkt me nou best lachen om eerlijk te zijn
en_door_slechtdinsdag 30 september 2008 @ 20:06
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 19:06 schreef Dr_Flash het volgende:
bron
[..]

Goeie zaak
Kijken of 't hier in 't oosten ook gaat lopen. (Of is dat plan afgeschoten?)
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 20:11
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 20:06 schreef en_door_slecht het volgende:

Kijken of 't hier in 't oosten ook gaat lopen. (Of is dat plan afgeschoten?)
Precies, daar zit ik dus ook op te hopen qua aanstaande verhuizing
Guppydinsdag 30 september 2008 @ 20:44
Ik zat vanmorgen in een nieuwe dubbeldekker Ik vond alleen de stoelen zo hard (al mag ik geloof ik niet klagen, ik zat tenminste op een stoel)
dennistddinsdag 30 september 2008 @ 20:52
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 20:06 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Kijken of 't hier in 't oosten ook gaat lopen. (Of is dat plan afgeschoten?)
ik dacht zomer 2009 of 2010 een proef
Dr_Flashdinsdag 30 september 2008 @ 21:23
Guppelaar

Mja, nieuwigheid he Ik heb ze nog niet mogen meemaken
Guppydinsdag 30 september 2008 @ 21:27
vanmorgen om 07,46 uur vanuit Arnhem richting Den Haag was er dus eentje. maar ik hoefde maar tot utrecht
von_Preussendinsdag 30 september 2008 @ 22:30
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 16:00 schreef Duvel het volgende:

[..]

Is die niet ook al een paar topics (maar redelijk recent) geleden langsgekomen?
Idd, twee a drie maanden geleden had ik een paar foto's hiervan gepost, maar deze foto is zeer welkom, ziet er namelijk een stuk beter uit!
Tecnixdinsdag 30 september 2008 @ 23:18
Hmm iemand nog een leuke route voor morgen vanaf Soest. Heb morgen de tijd om door het land te gaan
Willy84dinsdag 30 september 2008 @ 23:42
naar Enkhuizen met de pont over naar Stavoren en dan via Groningen terug!
Tecnixdinsdag 30 september 2008 @ 23:51
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 23:42 schreef Willy84 het volgende:
naar Enkhuizen met de pont over naar Stavoren en dan via Groningen terug!
Hmm sounds good.. Even gekeken voor de pont maar die is niet gratis met een ov-jaarkaart zie ik
Peterseliemandinsdag 30 september 2008 @ 23:58
of je moet vanaf enkhuizen terugreizen naar Hoorn en dan met de bus naar Den Oever en via daar de Afsluitdijk over, dan overstappen in de bus richting Harlingen en dan met de trein vanaf daar naar Leeuwarden en Groningen om vervolgens met de bus naar Emmen te gaan en in Mariënberg over te stappen in de Lint naar Almelo en dan vanaf daar weer richting westen te gaan.
Fixersdinsdag 30 september 2008 @ 23:58
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 20:44 schreef Guppyfriend het volgende:
Ik zat vanmorgen in een nieuwe dubbeldekker Ik vond alleen de stoelen zo hard (al mag ik geloof ik niet klagen, ik zat tenminste op een stoel)
Daarnet vanavond eentje gehad. Die harde stoelen vind ik wel fijn zitten eigenlijk. Personeel was trouwens trots, we werden "hartelijk welkom geheten in het mooie nieuwe virm treinstel".

Volgens mij vanmorgen nog een grapje van de omroepers in leiden. Eerste omroep was dat de trein naar Alphen een onbekende vertraging had. Iets later dat deze om 'logistieke problemen' niet zou rijden. En nog iets later: "Dit is een mededeling voor meneer Janssen, Meneer Jansen moet de trein hebben op spoor 1, herhaling meneer Janssen moet de trein hebben op spoor 1. Da's die gele!"
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 00:03
Ik ga zo nog even op de spoorkaart kijken of ik nog iets leuks zie dat ik morgen kan doen van ongeveer +/- 3 a 4 uur.
Willy84woensdag 1 oktober 2008 @ 00:07
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 23:58 schreef Peterselieman het volgende:
of je moet vanaf enkhuizen terugreizen naar Hoorn en dan met de bus naar Den Oever en via daar de Afsluitdijk over, dan overstappen in de bus richting Harlingen en dan met de trein vanaf daar naar Leeuwarden en Groningen om vervolgens met de bus naar Emmen te gaan en in Mariënberg over te stappen in de Lint naar Almelo en dan vanaf daar weer richting westen te gaan.
Klinkt leuk maar teveel bus!
Heb die route ook weleens gedaan.
zwahielwoensdag 1 oktober 2008 @ 00:22
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 19:06 schreef Dr_Flash het volgende:
bron
[..]

Goeie zaak
Vind je?
Allemaal die vervelende Brabo's die in 't weekend de Utrechtse horeca komen terroriseren. Nou als barman hekel ik dat soort lui! Blergh, van die vrijgezellenfeestjes die dan verkleed en al naar je kroeg toe komen, nog niet eens fatsoenlijk iets in het Nederlands kunnen bestellen zonder gij en waaaah?...

Nee dank je, van mij uit mogen die nachttreinen per direct de prullenbak in, laat die mensen daar maar lekker in Brabant zitten waar ze zitten en laat ze alsjeblieft niet naar de randstad komen 's avonds met hun lamme harsens. (en dit zegt een voormalig Limburger, kun je nagaan!)
Duvelwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:14
Wat ging er mis op Rotterdam Noord vanmorgen?
Trein gestrand na breuk in bovenleiding
en_door_slechtwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:15
quote:
Op dinsdag 30 september 2008 20:11 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Precies, daar zit ik dus ook op te hopen qua aanstaande verhuizing
Ga je 's nachts verhuizen?
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:27
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 00:22 schreef zwahiel het volgende:
Vind je?
Allemaal die vervelende Brabo's die in 't weekend de Utrechtse horeca komen terroriseren. Nou als barman hekel ik dat soort lui! Blergh, van die vrijgezellenfeestjes die dan verkleed en al naar je kroeg toe komen, nog niet eens fatsoenlijk iets in het Nederlands kunnen bestellen zonder gij en waaaah?...

Nee dank je, van mij uit mogen die nachttreinen per direct de prullenbak in, laat die mensen daar maar lekker in Brabant zitten waar ze zitten en laat ze alsjeblieft niet naar de randstad komen 's avonds met hun lamme harsens. (en dit zegt een voormalig Limburger, kun je nagaan!)
Jij hebt wel lol in je werk he?
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:28
quote:
De politie heeft dinsdagavond op station Ede-Wageningen vijftien personen aangehouden wegens openlijke geweldpleging in een trein.
Klik

Schraal volk heb je overal, zie je maar weer
Duvelwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:33
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 08:27 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Jij hebt wel lol in je werk he?
Het wordt helemaal tof als straks ook rechtstreekse nachttreinen tussen Rotterdam, Gouda en Utrecht rijden: brabo's die een potje gaan matten met sukkels uit Rotjeknor en zo.
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:39
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 08:33 schreef Duvel het volgende:
Het wordt helemaal tof als straks ook rechtstreekse nachttreinen tussen Rotterdam, Gouda en Utrecht rijden: brabo's die een potje gaan matten met sukkels uit Rotjeknor en zo.
Bij barman zwahiel in de tent
DaMartwoensdag 1 oktober 2008 @ 08:56
Vanochtend in een nieuwe VIRM gezeten. Die reed in zijn eentje een dienst waarin normaal 2 VIRM IV's rijden, dus het was lekker knus .

Wat me opvalt bij de nieuwe stellen is dat ze met een behoorlijk piepend geluid tot stilstand komen, het lijkt af en toe wel mat'64 .

En kinderziektes zijn er ook nog wel, want onderweg kwam de 9556 vanochtend 5 minuten stil te staan (na ook al 15 minuten te laat te zijn binnengekomen te Leiden) met een technische storing (aldus het treinpersoneel), waarbij ook het licht uitviel. Ik had sowieso al het idee dat er wat extra (technisch?) NS-personeel aan boord was.
Fred2woensdag 1 oktober 2008 @ 09:12
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 08:14 schreef Duvel het volgende:
Wat ging er mis op Rotterdam Noord vanmorgen?
Trein gestrand na breuk in bovenleiding
Denk dat de wind een handje heeft geholpen...
DaMartwoensdag 1 oktober 2008 @ 10:20
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 09:12 schreef Cothen het volgende:

[..]

Denk dat de wind een handje heeft geholpen...
Volgens Somda is de bovenleiding door een duo SGMm (2984 + 2977) beschadigd.
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 11:08
De eerste trein met 3 nieuwe VIRM's heeft ook gereden. Trein 526 Groningen - Den Haag CS bestond vandaag uit de 9552 + 9553 + 9551

Normaal rijdt deze trein met 2x VIRM-VI
Dichterbijerwoensdag 1 oktober 2008 @ 11:17
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 11:08 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste trein met 3 nieuwe VIRM's heeft ook gereden. Trein 526 Groningen - Den Haag CS bestond vandaag uit de 9552 + 9553 + 9551

Normaal rijdt deze trein met 2x VIRM-VI
Ambtenaren lijntje
Duvelwoensdag 1 oktober 2008 @ 11:44
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 11:08 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste trein met 3 nieuwe VIRM's heeft ook gereden. Trein 526 Groningen - Den Haag CS bestond vandaag uit de 9552 + 9553 + 9551

Normaal rijdt deze trein met 2x VIRM-VI
Oh ja, ik zag 'm door Utrecht komen. Vond het al zo raar, IRM op de lijn naar Amersfoort, maar toen ie vervolgens wegreed naar Den Haag had ik 'm door. Had wel vertraging trouwens.
Dichterbijerwoensdag 1 oktober 2008 @ 12:23
Bij de weg... gaan we nu ook weer de smoesjes krijgen van blaadjes op de rails?
Fred2woensdag 1 oktober 2008 @ 12:34
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 12:23 schreef Dichterbijer het volgende:
Bij de weg... gaan we nu ook weer de smoesjes krijgen van blaadjes op de rails?
Uiteraard, met als verklaring dat er nog meer treinstellen zijn gaan rijden in Nederland er dus minder locs met hun gewicht de bladeren van de rails kunnen persen.
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 12:42


Een mooi stomend filmpje
Duvelwoensdag 1 oktober 2008 @ 12:44
Steeds minder TV'tjes met blokkenrem om de boel eens lekker schoon te maken.
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 12:51
Ze zeggen dat ze er klaar voor zijn:

ReisTwoensdag 1 oktober 2008 @ 14:37
Bij de Koploper heeft de niet-gemotoriseerde kopbak de aanduiding sBFk, de laatste letters zijn duidelijk:B = tweede klas, F = fietsenafdeling, k = kopbak. Maar waar staat die s nou voor? De s van stuurstand lijkt me vrij onlogisch wat dat blijkt al uit die k.
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 14:51
Schijnt dat dat te maken heeft met het prototype dat er was. Daar hebben ze aan een zijde de letter s toegevoegd om onderscheid te kunnen maken. Dus dat was een sBk-AB-mBk.

Tegenwoordig is er bij de ICM iets meer onderscheid, maar is de s niet verdwenen. De samenstelling van een ICM-IV is: sBFk-A-mB-mBDk

Dus stuurstand is het wel en dubbelop helaas ook.
Nightshadowwoensdag 1 oktober 2008 @ 14:53
Edit: Je was mij voor..

Vandaag twee maal defecte bovenleiding... Heeft dat met het weer te maken?
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:04
Wat is die m dan eigenlijk?

Toch niet dat dat de gemotoriseerde bakken zijn?
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:09
jawel, want die bakken hebben de aangedreven assen
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:14
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 15:09 schreef Peterselieman het volgende:
jawel, want die bakken hebben de aangedreven assen
Oh wat raar. ik dacht eigenlijk dat bij treinstellen de aangedreven assen zo veel mogelijk naar het midden van het stel toe zitten. Bij mat'64 (zowel Plan T als Plan V) is dat wel zo namelijk.
Peterseliemanwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:23
Tegenwoordig wordt daar iets makkelijker mee omgesprongen. Zie bijvoorbeeld VIRM met aandrijving in beide kopbakken voor de VIRM-IV en bij de VI is er ook nog een tussenbak met aandrijving.
Duvelwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:35
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 15:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Oh wat raar. ik dacht eigenlijk dat bij treinstellen de aangedreven assen zo veel mogelijk naar het midden van het stel toe zitten. Bij mat'64 (zowel Plan T als Plan V) is dat wel zo namelijk.
Bij Plan T zijn de kopbakken zelfs vrijwel identiek gemaakt, zodat met weinig aanpassingen van een Bk1 een Bk2 gemaakt kan worden, en andersom.
Nightshadowwoensdag 1 oktober 2008 @ 15:52
Defecte pantograaf

klik

[ Bericht 1% gewijzigd door Nightshadow op 01-10-2008 16:40:38 ]
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 17:26
Vandaag een stukje door Nederland met de trein.

Amersfoort - Ede-Wageningen
Ede-Wageningen - Arnhem
Arnhem - Nijmegen
Nijmegen - 's Hertogenbosch
's Hertogenbosch - Utrecht CS
Utrecht CS - Soest Zuid

Aantal keer gecontroleerd: 3
ATB: 1 keer tussen Arnhem - Nijmegen
Totaal aantal minuten vertraging 10







Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 19:33
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 17:26 schreef Tecnix het volgende:
Vandaag een stukje door Nederland met de trein.

Amersfoort - Ede-Wageningen
Ede-Wageningen - Arnhem
Arnhem - Nijmegen
Nijmegen - 's Hertogenbosch
's Hertogenbosch - Utrecht CS
Utrecht CS - Soest Zuid

Aantal keer gecontroleerd: 3
Zo zo, 3 keer gecontroleerd op nog geen 200 km... Mijn stats doen het voor minder hoor
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 19:52
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 19:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zo zo, 3 keer gecontroleerd op nog geen 200 km... Mijn stats doen het voor minder hoor
Haha, zeg hoe berekenen jullie de totaal aantal kilometers? Vroeger kon je op de site van de ns de tarief eenheden bepalen en daaraan weer het aantal km's.
Zug-Chefwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:08
Dat kan daar nog steeds hoor!
Zug-Chefwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:09
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 19:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zo zo, 3 keer gecontroleerd op nog geen 200 km... Mijn stats doen het voor minder hoor
Ik ook: afgelopen zondag: 404km, 8 treinen, 0x gecontroleerd

Was trouwens dit stuk: Arnhem Zuid - Nijmegen - Roermond - Echt daarna Helmond Brandevoort - Deurne - Eindhoven - Utrecht - Zwolle - Leeuwarden
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:24
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 20:08 schreef Zug-Chef het volgende:
Dat kan daar nog steeds hoor!
Ik zal wel scheel kijken maar ik zie het niet
dennistdwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:28
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 20:24 schreef Tecnix het volgende:

[..]

Ik zal wel scheel kijken maar ik zie het niet
de muis op de i achter prijs van de reis houden
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:45
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 20:28 schreef dennistd het volgende:

[..]

de muis op de i achter prijs van de reis houden
Thanks +/- 180 km gemaakt vandaag
ReisTwoensdag 1 oktober 2008 @ 20:49
217.194.102.162 (voor wie niet met de nieuwe ns-site om kan gaan, daar is de oude nog)
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 17:26 schreef Tecnix het volgende:

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Protosje kan nog steeds de juiste eindbestemming niet tonen blijkbaar?
Tecnixwoensdag 1 oktober 2008 @ 21:11
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 20:49 schreef ReisT het volgende:
217.194.102.162 (voor wie niet met de nieuwe ns-site om kan gaan, daar is de oude nog)
[..]

Protosje kan nog steeds de juiste eindbestemming niet tonen blijkbaar?
Nee inderdaad, ik vind ze wel iets beter zitten dan de vlavlipjes
Dr_Flashwoensdag 1 oktober 2008 @ 22:35
quote:
Treinreizigers die vanaf medio volgend jaar de OV-chipkaart gebruiken, krijgen daarbij korting. Dit voordeel geldt alleen voor enkele reizen. De Nederlandse Spoorwegen willen mensen daarmee aansporen met de OV-chipkaart te reizen. Retourtjes worden daarentegen duurder.
klik

Nou, goed bezig
Willy84woensdag 1 oktober 2008 @ 22:51
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 11:17 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Ambtenaren lijntje
He niks mis met ambtenaren!
Willy84woensdag 1 oktober 2008 @ 23:02
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 00:22 schreef zwahiel het volgende:

[..]

Vind je?
Allemaal die vervelende Brabo's die in 't weekend de Utrechtse horeca komen terroriseren. Nou als barman hekel ik dat soort lui! Blergh, van die vrijgezellenfeestjes die dan verkleed en al naar je kroeg toe komen, nog niet eens fatsoenlijk iets in het Nederlands kunnen bestellen zonder gij en waaaah?...

Nee dank je, van mij uit mogen die nachttreinen per direct de prullenbak in, laat die mensen daar maar lekker in Brabant zitten waar ze zitten en laat ze alsjeblieft niet naar de randstad komen 's avonds met hun lamme harsens. (en dit zegt een voormalig Limburger, kun je nagaan!)
De lijn Utrecht-Amsterdam moet ook afgesloten worden! Zo kan onze republiek beschermd worden tegen indringers!
vw_caddywoensdag 1 oktober 2008 @ 23:43
Vandaag maar eens een VDU-kaart aangeschaft, kreeg foldertje door de bus. Nu ¤10 korting, stelt niks voor natuurlijk maar wel handig.
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 00:24
Leuke ritjes gemaakt vandaag:

Om 6.40 van Breda naar 's Hertogenbosch met ICM, aldaar een VIRM naar Utrecht, daarna met plan V/T naar Almere Muziekwijk.

Op de terugreis (rond 18.30)met DD-AR naar Schiphol, daar wat gegeten, om 20.12 de Benelux aan horen komen (mooi geluid van HLE 11), om 20.15 per VIRM naar Den Haag HS, daarna met ICB (of ICK?) naar Breda.

En morgen (=do) mag ik weer :-)


Voor m'n werk trouwens, ga niet vrijwillig naar Almere
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 08:00
Hoera voor de bovenleiding, die bij Vleuten de functie van derde rail heeft aangenomen. Hoera voor de uitval van alle intercity's tussen Utrecht en Den Haag/Rotterdam.

En oprecht hoera voor NSR die de stoptrein van Den Haag naar Utrecht vervolgens rijdt met acht bakken VIRM!
en_door_slechtdonderdag 2 oktober 2008 @ 09:04
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 08:00 schreef Duvel het volgende:
Hoera voor de bovenleiding, die bij Vleuten de functie van derde rail heeft aangenomen. Hoera voor de uitval van alle intercity's tussen Utrecht en Den Haag/Rotterdam.

En oprecht hoera voor NSR die de stoptrein van Den Haag naar Utrecht vervolgens rijdt met acht bakken VIRM!
Waarom lazeren die dingen naar beneden? Is dat echt te harde wind, of is dat eigenlijk achterstallig onderhoud dat met het eerste zuchtje wind naar beneden komt?
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 09:06
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 09:04 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Waarom lazeren die dingen naar beneden? Is dat echt te harde wind, of is dat eigenlijk achterstallig onderhoud dat met het eerste zuchtje wind naar beneden komt?
Die bovenleiding daar is nog geen jaar in exploitatie, dus slijtage zal wel meevallen. Het kan komen door een slechte panto in combinatie met windvlagen.
von_Preussendonderdag 2 oktober 2008 @ 09:08
Tijd om meer ICL materieel te halen en alle intercity's met BR232 te gaan rijden, weg met de bovenleiding!

Kut, ik moet er rond de klok van 12 uur ook langs.................
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 09:09
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 09:08 schreef von_Preussen het volgende:
Tijd om meer ICL materieel te halen en alle intercity's met BR232 te gaan rijden, weg met de bovenleiding!

Kut, ik moet er rond de klok van 12 uur ook langs.................
Bij Vleuten is het al opgelost. Tussen Breda en Tilburg nog niet.
von_Preussendonderdag 2 oktober 2008 @ 09:11
Mooi, zal me benieuwen wat er op het traject tussen Rotterdam en Utrecht nog meer naar beneden gaat komen (na gisteren dat gezeik met R'dam Noord).
Tecnixdonderdag 2 oktober 2008 @ 09:40
Weer een lekker ochtendje 4 storingen
Dichterbijerdonderdag 2 oktober 2008 @ 09:53
De twee mP's die vanuit Zwolle naar Eindhoven waren gegaan, zijn nu op de terugweg... zag ze vertrekken vanaf Eindhoven en later gingen ze gezellig met z'n tweetjes richting Arnhem?? Ik hoorde dat ze naar Amersfoort toch gingen?
dennistddonderdag 2 oktober 2008 @ 11:12
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 09:53 schreef Dichterbijer het volgende:
De twee mP's die vanuit Zwolle naar Eindhoven waren gegaan, zijn nu op de terugweg... zag ze vertrekken vanaf Eindhoven en later gingen ze gezellig met z'n tweetjes richting Arnhem?? Ik hoorde dat ze naar Amersfoort toch gingen?
Volgens somda gaan ze naar Eurailscout
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 11:26
Leuk! mP 2 en 3 voor Eurailscout!
Dichterbijerdonderdag 2 oktober 2008 @ 12:01
Leuk voor de treinfappers:
http://www.innotrans.tv/
Darkwing_Duckdonderdag 2 oktober 2008 @ 12:49
Zat vandaag in een Vtje met zon voormalige postafdeling. is een kwart van die ruimte opgeslokt door een of andere electronicakast, en zodoende dus ook een geblindeerd ruitje

Weet iemand waarvoor?
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 14:31
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 12:49 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Zat vandaag in een Vtje met zon voormalige postafdeling. is een kwart van die ruimte opgeslokt door een of andere electronicakast, en zodoende dus ook een geblindeerd ruitje

Weet iemand waarvoor?
Sandite? ATB-Vv?
sander89donderdag 2 oktober 2008 @ 17:12
quote:
Geachte omwonende van de HSL,

Recent heeft u zich aangemeld via NSHispeed.nl/omwonenden voor een van de testritten op 3 of 10 oktober van NS Hispeed. De testritten van NS Hispeed en ProRail zijn onderdeel van de generale repetitie alvorens van start te gaan met de snelste verbinding tussen Amsterdam en Rotterdam. Als gevolg van deze generale repetitie hebben enkele wijzigingen plaatsgevonden. [b]Dit houdt in dat NS Hispeed samen met ProRail op 3 en 10 oktober nog niet zover is om met passagiers te gaan rijden, de testritten op 3 en 10 oktober gaan dus niet door.[/b. Het is uiteraard wel onze wens om u als een van de eersten de snelheid en het gemak van NS Hispeed te laten ervaren. Daarom zullen wij direct contact met u opnemen zodra de nieuwe testrit-dagen bekend zijn. Natuurlijk realiseren wij ons dat wijzigingen niet altijd even makkelijk voor u zijn in te passen. Toch hopen wij op uw begrip te mogen rekenen.

Met vriendelijke groeten,

NS HispeedTestritten Team Omwonenden
Zelfs dit lukt ze niet om aan de datum vast te kunnen houden.
Volgens mij word het 2010 ofzo voordat ze op de HSL rijden.
Ofyles2donderdag 2 oktober 2008 @ 17:41
quote:
Op woensdag 1 oktober 2008 11:08 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste trein met 3 nieuwe VIRM's heeft ook gereden. Trein 526 Groningen - Den Haag CS bestond vandaag uit de 9552 + 9553 + 9551

Normaal rijdt deze trein met 2x VIRM-VI
Vreemd. Vroeger zag ik wel drie aan elkaar gekoppelde DD-IRM's, maar drie gekoppelde VIRM's is wat ik nog nooit gezien had.
vw_caddydonderdag 2 oktober 2008 @ 17:50
Zeg, die OV-kaart voor mensen die zijn afgestudeerd, kan je die ook krijgen met terugwerkende kracht? Ben een half jaar geleden afgestudeerd, doe mij ook zo'n kaart.
Nightshadowdonderdag 2 oktober 2008 @ 17:52
Wat is er toch aan de hand met die bovenleidingen? Weer een bovenleiding kapot..


Hmm.. De herfst is nog niet eens begonnen en treinstel 42 van Syntus had last van vierkante wielen
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 17:52
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 17:50 schreef vw_caddy het volgende:
Zeg, die OV-kaart voor mensen die zijn afgestudeerd, kan je die ook krijgen met terugwerkende kracht? Ben een half jaar geleden afgestudeerd, doe mij ook zo'n kaart.
Je hebt toch net een VDU? Nou dan, dat is ongeveer bijna precies hetzelfde. 2 dagkaarten, 2 OVfietsbeurtjes en 2 parkeerbeurtjes, meer is het niet
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 17:53
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 17:52 schreef Nightshadow het volgende:
treinstel 42 van Syntus had last van vierkante wielen
Die heeft iig geen last van bovenleiding geneuzel
Peterseliemandonderdag 2 oktober 2008 @ 18:07
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 09:53 schreef Dichterbijer het volgende:
De twee mP's die vanuit Zwolle naar Eindhoven waren gegaan, zijn nu op de terugweg... zag ze vertrekken vanaf Eindhoven en later gingen ze gezellig met z'n tweetjes richting Arnhem?? Ik hoorde dat ze naar Amersfoort toch gingen?
Ehm de 3024 en 3029 stonden toch niet in Zwolle, maar in Amersfoort

De 3033 en 3034 stonden en staan nog steeds in Zwolle.
Peterseliemandonderdag 2 oktober 2008 @ 18:09
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 17:52 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Je hebt toch net een VDU? Nou dan, dat is ongeveer bijna precies hetzelfde. 2 dagkaarten, 2 OVfietsbeurtjes en 2 parkeerbeurtjes, meer is het niet
Het is een VDU met een minibonus
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 18:27
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 18:09 schreef Peterselieman het volgende:
Het is een VDU met een minibonus
Ja precies. In plaats van "Van een vette OV naar helemaal niks" gaan ze nu "Van een vette OV naar BIJNA niks". Toch een aanzienlijke vooruitgang, zeg zelf
Wadloperdonderdag 2 oktober 2008 @ 19:32
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 18:07 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

De 3033 en 3034 stonden en staan nog steeds in Zwolle.
Ja, die bedoelde ik.
Maar die zijn dus niet meer in Zwolle, maar stonden dus een paar dagen in Eindhoven
Peterseliemandonderdag 2 oktober 2008 @ 20:32
Dan moet ik scheel hebben gekeken, want ik zag ze vandaag toch echt staan in Zwolle.

Volgens de spots op Somda waren het wel de 3024 en 3029 in Eindhoven, wat klopte, omdat ik vandaag maar 3 mP's in Amersfoort heb zien staan, de 3030, een onbekende en mP_Jules.
Guppydonderdag 2 oktober 2008 @ 20:43
Zeg, ik heb van m'n werk een maandnetabbo gekregen, mag ik daar nou ook mee in het weekend in de trein? Misschien een domme vraag hoor, maar voor t geval dat
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 20:45
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 20:43 schreef Guppyfriend het volgende:
Zeg, ik heb van m'n werk een maandnetabbo gekregen, mag ik daar nou ook mee in het weekend in de trein? Misschien een domme vraag hoor, maar voor t geval dat
Yep, mag

Gefeliciteerd er maar mee Ik zou dat ook wel willen
Guppydonderdag 2 oktober 2008 @ 21:02
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 20:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Yep, mag

Gefeliciteerd er maar mee Ik zou dat ook wel willen
Thanks! Al moet ik er wel op letten dat ik ze ook declareer dan, elke maand.

Anyway, die Syntus muts had op mn stamkaart 'geldig tot 1 oktober 2008' gezet Maar goed dat ik t op tijd zag, kon ze nog ff een nieuwe maken. Waardoor ik m'n trein miste, dat dan weer wel
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 21:45
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 20:43 schreef Guppyfriend het volgende:
Zeg, ik heb van m'n werk een maandnetabbo gekregen, mag ik daar nou ook mee in het weekend in de trein? Misschien een domme vraag hoor, maar voor t geval dat
Een maandnetabo is tof, ik heb er ook ooit 'ns een gehad. Helaas moest ik die zelf betalen.
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 21:47
Kruispost van het treinentopic op GoT, waar ik ook post:

Wat een dagje

Sta ik om 6.35 op station Breda, is de trein naar 's Hertogenbosch komen te vervallen wegens een kapotte bovenleiding bij Gilze-Rijen. Ik heb dus de trein naar Den Haag gepakt, daarna naar Schiphol, vervolgens naar Almere Muziekwijk. Uiteindelijk 20 minuten te laat, maar had het laten weten.

Met teruggaan in de trein gesprongen die klaar stond, die ging naar Schiphol. Aldaar aangekomen naar het juiste perron gegaan, en hoorde ik een vreemd geluid. Het bleek een omroepbericht te zijn van NS Hispeed, maar het geluidje ervoor was niet het klassieke "NS Internationaal"-geluid, maar een geluid van 4 tonen, zoals het op de 4 lettergrepen van NS Hispeed zou passen.

De Beneluxtrein kwam aanrijden, getrokken door groene Traxx E189 121 (denk ik), ik vond dat die Traxx niet zo'n mooi geluid maakt als HLE 11. Ik overwoog om die trein te nemen, maar aangezien hij stampvol zat heb ik dat toch niet gedaan... een paar minuten later kwam een trein naar Den Haag HS op een ander spoor.

Te Den Haag HS overgestapt op de trein naar Venlo, komen we een stukje voor Rotterdam stil te staan, wat zo'n 5 minuten duurt. Daarna doorgereden naar Rotterdam, alwaar we nog 10 minuten bleven staan met vergrendelde deuren, terwijl politie de trein doorzocht - iemand had in de achterste wagon de brandblusser leeggespoten en die waren ze eerst aan het zoeken.

Daarna gingen de deuren open en bleven we nog bijna 10 minuten staan in Rotterdam, om daarna verder te rijden - onderweg een paar keer opgehouden door een rood sein, wat niet zo gek is gezien de +20.


Wat een dagje.
Geerddonderdag 2 oktober 2008 @ 21:49
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 20:32 schreef Peterselieman het volgende:
Dan moet ik scheel hebben gekeken, want ik zag ze vandaag toch echt staan in Zwolle.

Volgens de spots op Somda waren het wel de 3024 en 3029 in Eindhoven, wat klopte, omdat ik vandaag maar 3 mP's in Amersfoort heb zien staan, de 3030, een onbekende en mP_Jules.
30 wat?? Somda?? 3mp'?? mp jules??

Wat precies??
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 22:03
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 21:49 schreef Geerd het volgende:

[..]

30 wat?? Somda?? 3mp'?? mp jules??

Wat precies??
Welkom in de jargonhel.
Nightshadowdonderdag 2 oktober 2008 @ 22:03
Somda = Spots en omlopen database.. Hier valt veel informatie vandaan te halen over treinen die gereviseerd worden, dienstregelingen en nog veel meer..
mP = motorPost.. Vroeger toen de post nog per spoor ging waren hiervoor speciale motorPosten aangeschaft voor vervoer van post (eigenschap dat het licht is, dus hoeft niet zo'n krachtige te zijn)
Jules = De (bij)naam van een bekende motorpost
Geerddonderdag 2 oktober 2008 @ 22:06
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:03 schreef Duvel het volgende:

[..]

Welkom in de jargonhel.
Ik weet het, HC in spe sinds 1 september zag dit topic zodoende
Darkwing_Duckdonderdag 2 oktober 2008 @ 22:12
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 14:31 schreef Duvel het volgende:

[..]

Sandite? ATB-Vv?
Dat zou ik dan wel een enorme installatie voor sandite vinden, of voor ATB


Overigens heb ik die nieuwe pingel op schiphol voor Internationaal ook gehoord
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 22:17
Heeft iemand hier een geluidsfragment wat niet zo schel is?
Fogeldonderdag 2 oktober 2008 @ 22:18
Maandag heb ik hier een ritje mee gemaakt. Wie herkent de trein?
Als het te lastig is, kan ik natuurlijk wel wat tips geven




Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 22:18
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:03 schreef Duvel het volgende:

[..]

Welkom in de jargonhel.
Ik vond de pure paniek die het uitstraalde wel aandoenlijk
Duveldonderdag 2 oktober 2008 @ 22:22
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:06 schreef Geerd het volgende:

[..]

Ik weet het, HC in spe sinds 1 september zag dit topic zodoende
Het is gevaarlijk hier voor NS personeel. Oh, en als je hier teveel info oppikt, lachen je collega's je uit. Wees gewaarschuwd!
Peterseliemandonderdag 2 oktober 2008 @ 22:24
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:17 schreef James1988 het volgende:
Heeft iemand hier een geluidsfragment wat niet zo schel is?
Tuurlijk. Zeg maar wat je wilt hebben
Darkwing_Duckdonderdag 2 oktober 2008 @ 22:38
Topperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr van de Week eek.. eek.. eek...

Mensen die treinen proberen te openen nadat deze dicht zijn
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 22:38
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:24 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Tuurlijk. Zeg maar wat je wilt hebben
Het nieuwe geluidje van NS Hispeed voor een aankondiging ("De internationale trein naar $stad...") :-)
Peterseliemandonderdag 2 oktober 2008 @ 23:12
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:38 schreef James1988 het volgende:

[..]

Het nieuwe geluidje van NS Hispeed voor een aankondiging ("De internationale trein naar $stad...") :-)
Die heb ik niet. Die oude wel
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 23:14
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 22:38 schreef James1988 het volgende:

[..]

Het nieuwe geluidje van NS Hispeed voor een aankondiging ("De internationale trein naar $stad...") :-)
Je lacht je altijd dood idd in maastricht voor dat zigeunerblik naar Luik

"De Internationale Trein...." mja dat stuk sloopijzer daar links dus, mja...
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 23:20
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 23:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Die heb ik niet. Die oude wel
Die mag ook
Dr_Flashdonderdag 2 oktober 2008 @ 23:22
Ik heb nog de SNCF-djingle
James1988donderdag 2 oktober 2008 @ 23:24
Het is allemaal welkom zelfs!

* James1988 jinglefreak is, en spoorwegjingles horen daarbij
Ofyles2donderdag 2 oktober 2008 @ 23:37
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 23:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Je lacht je altijd dood idd in maastricht voor dat zigeunerblik naar Luik

"De Internationale Trein...." mja dat stuk sloopijzer daar links dus, mja...
Dat bijna net zo oud is als onze oudste sloopijzers (Plan T/V, red.).
Peterseliemanvrijdag 3 oktober 2008 @ 00:01
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 23:20 schreef James1988 het volgende:

[..]

Die mag ook
Zal wel pas na het weekend worden, want ik moet het geluid even opzoeken, maar ik kan me de map en titel even niet herinneren, maar heb het bestand zeker wel.
von_Preussenvrijdag 3 oktober 2008 @ 00:10
Vandaag zag ik rond de klok van 23 uur twee keer een VIRM tussen Deventer en Almelo, beiden op weg naar Deventer. Eentje was een nieuwe VIRM, wat deden deze in het oosten? Instructie in Enschede ofzo?
Peterseliemanvrijdag 3 oktober 2008 @ 00:23
Was voetbal in de Grolschveste in Enschede, oftewel supportersvervoer
Guppyvrijdag 3 oktober 2008 @ 06:14
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 21:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Een maandnetabo is tof, ik heb er ook ooit 'ns een gehad. Helaas moest ik die zelf betalen.
Klopt, hij is tof!
Fred2vrijdag 3 oktober 2008 @ 07:15
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 00:23 schreef Peterselieman het volgende:
Was voetbal in de Grolschveste in Enschede, oftewel supportersvervoer
Das toch werk voor Mat '64, DDM,DD-AR en bananen?
Nightshadowvrijdag 3 oktober 2008 @ 08:53
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 00:10 schreef von_Preussen het volgende:
Vandaag zag ik rond de klok van 23 uur twee keer een VIRM tussen Deventer en Almelo, beiden op weg naar Deventer. Eentje was een nieuwe VIRM, wat deden deze in het oosten? Instructie in Enschede ofzo?
Er gaan zo heel af en toe wel vaker VIRM's naar Enschede i.p.v. de koploper, om vervolgens als ledig materiaal terug te gaan naar Deventer... Wat de reden daarvoor is weet ik ook niet..


Vandaag stonden 2x mP in Zutphen.. Beiden waren meettreinen voor ERMTS.. Nou weet ik wel dat ze in Zutphen met het spoor bezig gaan van het weekend, maar daarvoor hebben ze toch geen ERMTS meettreinen voor nodig? Of hebben die dat puur als extra functie, naast het meten van ATB?
dennistdvrijdag 3 oktober 2008 @ 08:59
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 08:53 schreef Nightshadow het volgende:

[..]

Er gaan zo heel af en toe wel vaker VIRM's naar Enschede i.p.v. de koploper, om vervolgens als ledig materiaal terug te gaan naar Deventer... Wat de reden daarvoor is weet ik ook niet..


Vandaag stonden 2x mP in Zutphen.. Beiden waren meettreinen voor ERMTS.. Nou weet ik wel dat ze in Zutphen met het spoor bezig gaan van het weekend, maar daarvoor hebben ze toch geen ERMTS meettreinen voor nodig? Of hebben die dat puur als extra functie, naast het meten van ATB?
zou het kunnen dat dat de twee zijn die naar eurailscout gaan, en in zutphen omgebouwd worden?
Nightshadowvrijdag 3 oktober 2008 @ 09:18
Lijkt mij niet.. NedTrain zit gevestigd in Zutphen met 2 storingsmonteurs.. Verder heeft Stukton er nog een werkplaats staan.
Duvelvrijdag 3 oktober 2008 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 08:59 schreef dennistd het volgende:

[..]

zou het kunnen dat dat de twee zijn die naar eurailscout gaan, en in zutphen omgebouwd worden?
Zou goed kunnen, Strukton is gedeeltelijk eigenaar van Eurailscout.
De_Hertogvrijdag 3 oktober 2008 @ 10:39
quote:
Op donderdag 2 oktober 2008 23:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Je lacht je altijd dood idd in maastricht voor dat zigeunerblik naar Luik

"De Internationale Trein...." mja dat stuk sloopijzer daar links dus, mja...
Is die niet al best een tijdje vervangen door een IC naar Brussel met Reeks 13? Op 9292ov.nl kom ik in ieder geval geen stoptrein meer tegen, en als ik het me goed herinner zag ik dat nieuwe materiaal daar een jaar of twee geleden al.

Plaatje gevonden:

NMBS reeks 13 nummer 1347 met trein IC 439 naar Brussel-Zuid.
Maastricht Donderdag 5 Juni 2008.
Darkwing_Duckvrijdag 3 oktober 2008 @ 10:42
Maandje geleden stondz on Klassiekje er nog
Charangovrijdag 3 oktober 2008 @ 11:10
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 07:15 schreef Cothen het volgende:

[..]

Das toch werk voor Mat '64, DDM,DD-AR en bananen?
De gemiddelde Tukker( ) is de gemiddelde Ajacied / Feyenoorder / ADO'er ( )niet...

maar genoeg over voetbal ....
De_Hertogvrijdag 3 oktober 2008 @ 11:25
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 10:42 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Maandje geleden stondz on Klassiekje er nog
Volgens wikipedia rijdt er inderdaad nog een stoptrein Maastricht/Luik met AM, door de weeks 's ochtends en 's avonds en in het weekend de hele dag.
Dr_Flashvrijdag 3 oktober 2008 @ 11:54
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 11:25 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Volgens wikipedia rijdt er inderdaad nog een stoptrein Maastricht/Luik met AM, door de weeks 's ochtends en 's avonds en in het weekend de hele dag.
Precies. Ieder uur. Ik zit eigenlijk altijd in dat ding, heb pas 1 keer in die Maastricht-Brussel expres gezeten.
Peterseliemanvrijdag 3 oktober 2008 @ 12:10
quote:
Op vrijdag 3 oktober 2008 07:15 schreef Cothen het volgende:

[..]

Das toch werk voor Mat '64, DDM,DD-AR en bananen?
Voor de Tukkers wordt ook wel VIRM ingezet.
Dr_Flashvrijdag 3 oktober 2008 @ 13:02
Ik weet niet of en zo ja, hoe lang dit al bekend is, maar ik kwam een interessant verhaaltje tegen.
quote:
Die Rhenus Keolis GmbH & Co. KG, Mainz, wird mit den neuen Fahrzeugen auf den Strecken des „Maas-Rhein-Lippe-Netzes“ Düsseldorf – Oberhausen – Dortmund - Hamm („Rhein-Emscher-Express“) und Venlo (NL) – Mönchengladbach – Düsseldorf – Hagen - Hamm („Maas-Wupper-Express“) zum Fahrplanwechsel 2009 für 16 Jahre den Fahrgastbetrieb aufnehmen. Damit wird erstmalig ein FLIRT im grenzüberschreitenden Verkehr zwischen Deutschland und den Niederlanden zum Einsatz kommen.
Vrij vertaald: Het bedrijf Rhenus Keolis heeft de concessie voor o.a. de lijn Venlo - Hamm gewonnen en gaat daar vanaf 2009 voor 16 jaar met 4 vierdelige en 15 vijfdelige FLIRTs rijden.



Ik denk dat er wel december 2009 bedoeld wordt, anders wordt het wat erg kort dag. Maar 16 jaar, dat is nogeens een concessie. Dan wil je wel investeren En het is weer eens wat anders dan een GTW

Laat de toelatingsritten maar komen
Darkwing_Duckvrijdag 3 oktober 2008 @ 13:05
Wacht ff Flirt is toch gewoon een koosnaampje voor de GTW ?
Peterseliemanvrijdag 3 oktober 2008 @ 13:08
Nope. De Flirt verschilt behoorlijk van de GTW. Belangrijkste verschil is dat bij de Flirt alles onder de vloer weggewerkt is en dat er derhalve geen motorbakje nodig is