abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_34266196
Hier alweer deeltje zeven in een (schijnbaar) succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

Wie heeft er mooie treinpics?
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 2.
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 3
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 4
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 5
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 6
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 7.
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8+1
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8+2

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is niet veel intresse in, iig niet bij mij en ik heb er weinig vraag naar gezien, dus daar ga ik niet op in.
Recentelijk 'verdwenen' mat. soorten als plan W, plan U of 1300-locs ga ik ook niet op in, maar wil je er wat van weten: de 'experts' lopen dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus vraag maar raak. Het is mij te veel werk om dit op voorhand allemaal te gaan zitten typen.

Dat 'de NS' niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. 'De NS' is inmiddels oa NS Reizigers en NS Internationaal. De andere reizigersvervoerders zijn NoordNed, Connexxion en Syntus, en voor het grensoverschrijdend verkeer nog de NMBS (Maastricht-Luik en Roosendaa-Antwerpen), DB Regionalbahn (Leer-Nieuweschans, Enschede-Munster en Heerlen-Aken), Prignitzer Eisenbahn Gesellschaft (Enschede-Dortmund) en per 11 december 2005 Syntus met enkele ritten Arnhem-Emmerich.

NoordNed rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans/Leer. Verder verzorgt NoordNed het vervoer op Groningen-Leeuwarden in opdracht van NS.
Syntus is actief in Twente in de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk en Zutphen-Oldenzaal en sinds 2005 ook nog op Arnhem-Tiel.

Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Marienberg.

De NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, Enschede-Munster en Nieuweschans-Leer.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), wordt alleen overschreden door de ICE respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?

Noordned
Laten we in het noorden beginnen met NoordNet. Dit bedrijf (100% dochter van Arriva) huurt haar mat van NS Financial services. Er wordt gereden met DM90(Buffel) op Groningen-Leeuwarden en met Wadlopers (overige lijnen, alsmede Groningen-Leeuwarden).

Links de Wadloper (DH2), dit is het enige groene stel van Noordned. Naast de (gele) tweedelige wadlopers, zijn er ook nog de één delige (DH1), waarvan sommige voorzien van extra ruimte voor fietsvervoer (de Wadfietser). Voor de DM90-foto's: zie NS.

Syntus
Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lightrail Lint's.



Twee Syntus Buffels, met daaronder een Lint van buiten en van binnen.

Connexxion
Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar één lijntje: Almelo-Marienberg. Rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. Verder stelt het geen drol voor, vooral vanwege de dramatisch slechte aansluitingen in Marienberg.
Connexxion heeft twee DH1-wadlopers omgedoopt tot Veenexpress en voert daarnee de diensten uit. In de spits worden beide veenexpressen bijgestaan door een Lint van Syntus.

Interieur en exterieur.


NS Reizigers
diesel
Bij NSR is de verscheidenheid weer wat groter.
Ook NS exploiteert nog vier diesellijnen (Enschede-Zwolle, Zwolle-Kampen, Apeldoorn-Zutphen, Nijmegen-Roermond), en maakt daarvoor uitsluitend gebruikt van de tweedelige DM’90/Buffels. Wat moderner dan de wadlopers van NoordNed en Connexxion, en wat stiller dan de nieuwere Lints van Syntus.

Een Buffel van binnen en van buiten. Op de buitenfoto staat twee stellen gekoppeld.

electrisch
En omdat een groot deel van Nederland nu eenmaal geëlektrificeerd is, wordt ook veelvuldig gebruik gemaakt van elektrische treinstellen en locs omdat die over het algemeen wat goedkoper in het gebruik zijn.

De getrokken treinen worden aangedreven door een loc uit de 1700 of 1800 serie. Deze zijn vrijwel identiek, alleen is de 1700 ietsje nieuwer, en heeft wat meer mogelijkheden wat betreft multitractie (samenwerken met een andere 1700) en Dubbeldeksmaterieel (alleen DD-AR, DDM-1 wordt met 1800'en gereden).
Getrokken treinen zijn vooral te vinden op de langere intercity trajecten als Venlo-Den Haag en Maastricht/Heerlen-Haarlem en wat kortere (spits)routes daarbinnen als bijvoorbeeld Eindhoven-Utrecht.

Achter de locs uiteraard de nodige voorzieningen voor het vervoer van reizigers, iets dat wat gemakkelijker gaat door het aanbrengen van deuren, waarin ter meerdere glorie van de reiziger nog banken staan ook.
Momenteel zijn er (ruwweg) drie series rijtuigen: ICR, ICRm en ICK. Afkortingen komen wel meer terug in dit topic dus een kleine uitleg: ICR = InterCityRijtuig. ICRm = gemoderniseerde ICR (met oa airco en nieuwe bankjes) en de ICK zijn eigenlijk 2e hands Duitse rijtuigen voor de korte termijn (vandaar de 'K') die zijn gekocht om wat extra zitplaatsen te verzorgen, momenteel staan er enkele tientallen aan de kant wegens instroom IRM, maar vermoedelijk worden deze ingezet op de HSL tot de HSL-treinen gereed zijn.
ICR en ICRm wordt door elkaar gebruikt op de trajecten Maastricht/Heerlen-Haarlem, waar ICK zo veel mogelijk op Venlo-Den Haag en in de spitstreinen ook op Eindhoven-Utrecht rijdt.
Hoe eea er van binnen en van buiten uitziet, zie de foto'jes.

Een 1700 loc met een sliert ICR en ICRm-rijtuigen en een ICRm tweede klas interieur.


Een ICR 1e klas interieur voor en na de verbouwing tot ICRm.


Het ICK van buiten.

Nu is zo'n loc aan één kant wat lastig als men op het eindpunt om moet draaien. Daarom worden sommige ICR-bakken (weer zo'n treinterm, is gewoon 'treindeel' of 'rijtuig') voorzien van een zgn. stuurstand type: BDs); een cabine vanwaaruit de loc bediend kan lopen die de trein dan niet trekt maar duwt. Zo kan op het eindpunt bijvoorbeeld in geval van vertraging sneller gekeerd worden. Deze stuurstanden worden vooralsnog alleen ingezet op Roosendaal-Zwolle.


Andere getrokken/geduwde treinen van NSR zijn de 'oude dubbeldekkers': DDM-1 en DD-AR. DDM-1 zijn lange DD-stammen met een 1800-loc, van binnen harde rode banken. De stuurstanden zijn voorzien van de afbeelding van een bedreigde diersoort. DDM-1 bakken zijn ook af en toe te vinden tussen Maastricht/Heerlen en Haarlem, waar 12 bakken ICR blijkbaar te weinig zitplaatsen leveren. Dan lopen er één of twee DDM-1's in mee. Als binnenkort de stuurstand (Bds) zijn intrede doet in deze treinseries, zullen de dubbeldeks bakken gewoon in dienst blijven.

DD-AR is wat korter (stammen van 4 of 5) en heeft groene en blauwe bankjes (2e respectievelijk 1e klas). Om loc's vrij te maken voor andere werkzaamheden is bij sommige DD-ARstammen (een stam is een min of meer vaste combinatie van loc+rijtijgen) de (1700)loc vervangen door een half-dubbeldeks motorwagen waarbij je boven kan zitten en de benedenverdieping vol staat met de motoren.

Een maal geduwd mat, en een (smerige) motorwagen.

De Panda

2e en 1e klas interieur: de zelfde banken als in SGM3.


...en van binnen. De groene bankjes is de 2e klas, de blauwe 1e klas.

Buiten het getrokken mat, wordt er ook gebruikt gemaakt van treinstellen. Achtereenvolgens ICM, DD-IRM, SM90, plan V, plan T en SGM.

De treinstellen voor de lange afstand, is natuurlijk het ICM (ook: Koploper). Vooral te vinden in het noorden en oosten van het land. Door de doorloopkop en snelle koppeling is het mogelijk om onderweg te combineren met een ander treindeel, als versterking of vanuit een andere plaats. Andersom natuurlijk ook.
De treinen combineren en splitsen op de volgende routes:
Amsterdam/Schiphol-Amerfoort (koppelen)-Enschede
Den Haag/Rotterdam-Utrecht(kop.)-Zwolle(ontkopp.)-Groningen/Leeuwarden.
Elk halfuur wisselen de bestemmingen zodat bijvoorbeeld vanuit Enschede eens per uur naar Amsterdam/Schiphol kan worden gereist, en een halfuur later naar Den Haag/Rotterdam. De treinseries (qua dienstregeling dus) zijn zo ontworpen dat altijd in Amersfoort een cross-platform overstap is op de andere trein.
Verder wordt het ICM ingezet als (luxe!) stoptrein op Zwolle-Groningen en Deventer-Almelo, als IC op Eindhoven-Utrecht en als sneltrein op Den Haag/Rotterdam-Arnhem (koppelen in Gouda).

Foto's:

Een close-upje van de doorloopkop, en een frontshot met (uiteraard) gesloten kopdeuren.

De Koploper rijdt in twee varianten rond: drie en vier bakken. Het verschil is (behalve ruim 26 meter lengte) een extra setje motoren. De langste reizigerstreinen van het land bestaan uit 5 ICM3'tjes (403 meter!) en bieden aldus aan 935 personen een zitplaats. Verder rijden er nog twee speciale koplopers rond, genummerd 4023 en 4444. De eerste is ontworpen door de Italiaanse kunstenaar Mendini en maakt reclame voor het eveneens door Mendini ontworpen Groninger museum. De 4444 is een vier baks ICM, maar heeft, itt een gewone ICM4, 2 bakken (de helft dus) aan 1e klas plaatsen, waar dat normaal slecht 1 bak (een kwart) is.

Mendini-interieur, balkon en 1e klas.

Mendini van buiten (witte deuren), en de 4444 in de sigarettenrook.

Het nieuwste spul van NSR is de DD-IRM; dubbeldeks interregio mat. Wordt gebruikt op allerhande IC en sneltreintrajecten, en soms als stoptrein. Nadat er oorspronkelijk alleen drietjes en viertjes waren (u raad het al, 3 respectievelijk 4 bakken lengte), worden deze as we speak in het kader van de zitplaatskansverhoging omgebouwd tot viertjes (de drietjes) en zesjes (de viertjes). Ook zijn er helemaal nieuwe viertjes en zesjes besteld. Waar de 'standaard' treinen met 12 bakken (de max lengte bij getrokken mat.) ICR nog niet genoeg zijn, wordt 2*IRM6 ingezet, met een capaciteit van bijna 1150 personen. Nu het reizigersvervoer wat terugloopt, komt NSR om in de IRM-stellen en ze weten van gekheid niet wat ze er mee moeten doen (inmiddels zijn ook een aantal zesjes verkort tot viertjes), dus ze komen de komende tijd op de gekste plaatsen in dienst, bijvoorbeel op Venlo-Haarlem. Op Heerlen/Maastricht-Haarlem rijden al enige setjes van twee zesjes gekoppeld om alle reizigers van de perrons in de trein te kunnen krijgen.
En natuurlijk weer de foto's...

1e en 2e klas interieur, beide van de nieuwe stellen, danwel de nieuwe tussendelen van de verlengde stellen. Nu staan op één verdieping de stoelen ook achter elkaar (coach) omdat 'men' dit fijner zou vinden bij drukte.

verlengd IRM (VIRM6) van de buitenkant.

Een wat minder bekend treinstel is de SM90, ofwel Railhopper. Qua technologie voorloper van de al besproken IRM en qua inrichting en uiterlijk voorloper van de DM’90. Is een experimenteel treinstel bedoeld om de (hierna volgende) stellen mat'64 te vervangen als stoptrein, alleen door de vele problemen (drie verschillende computersystemen, en er zit meer elektronica in een SM90 dan in een TGV) zijn er nooit meer dan negen gekocht. Het gebeurd regelmatig dat ze weer alle negen in Zwolle aan de kant staan, al mogen ze tegenwoordig weer als los treinstel rijden, waar vroeger altijd met twee stellen moest worden gereden zodat het evt. defecte stel gesleept kon worden door het tweede stel. Door de zeer brede body van de trein, waren in den beginne enkele stellen in de tweede klas voorzien van 2+3 opstelling en mocht niet overal worden gereden inverband met uitstekende stukken trein.
Tegenwoordig is de indeling (in beide klassen, net als DM’90) 2+2, en is de inzet beperkt tot Zwolle-Emmen. Als ze werken is het echter één van de fijnste treinen van het land.
Helaas worden de rumoeren omtrent het verdwijnen (op reserve, verkoop....) de laatste tijd steeds sterker, dus wil je nog zo’n technisch geavanceerd stel meemaken: grijp je kans!
SM'90 is per 11-12-2005 terzijde gesteld en wordt vermoedelijk gesloopt.
Wederom fotootjes.

1e klas interieur (zo ruim dat je niet met je poten op de bank tegenover je kunt zitten), en de rolstoellift.

En van de buitenkant ziet het ding er zo uit.

Het mat dat door de Railhopper/SM’90 vervangen zou moeten worden, is het mat'64, onder te verdelen in de tweedelige plan V en de vierdelige plan T. Recentelijk wordt aardig wat mat'64 aan de kant gezet dan wel gesloopt omdat men anders geen diensten genoeg heeft voor de de nieuwe IRM-instroom. Plan V rijdt rond in vele kleuren (qua interieur) en deelseries, dit komt door de grootte van de series (er zijn er bijna 250 gebouwd) en de dus niet gelijktijdige revisie. De oudste zijn 10 jaar ouder dan de nieuwste.
Plan T is wel één serie, en die zien er alle 30 ruwweg hetzelfde uit van buiten en binnen..
De belangrijkste overeenkomst is dat beiden gehaat worden voor hun krottigheid en harde bankjes. Bij drukte zit je met je knieën in je nek en in de nek van de persoon tegenover je. Plan V's zijn overigens wat nieuwer dan de T's, en zijn de laatste stellen die in Nederland (Werkspoor) gebouwd zijn, al zijn de nieuwere series al in het buitenland in elkaar gezet.
De selectieprocedure voor vervangers is al een tijd bezig, en verwacht wordt dat dit jaar toch eindelijk eens besloten wordt waarmee mat'64 vervangen gaat worden. Het zit er dik in dat het deze keer geen speciaal Nederlands product wordt, maar een kant-en-klaar trein.

Een T en een V.

Ook een V'tje, maar in een ander kleurtje komt het toch sympatieker over.

Tenslotte rijdt in de randstad nog wat SGM (stadsgewestelijk materieel) rond. Te zien in drie smaken: de tweebaks Citypendel en de driebaks Sprinter. Van de laatste zijn inmiddels ook weer gereviseerde exemplaren te zien: de SGMm.
De Citypendels zijn eigenlijk alleen te vinden op de Zoetermeer Stadlijn: een inefficiënte spoorlus in de vorm van een krakeling met meer dan 10 haltes in Zoetermeer, bekend als aggressielijn.
De Sprinters (drietjes) zijn in de zgn 'ruime randstad' te zien, op Utrecht-Rotterdam, Utrecht-Rhenen, Rotterdam-Hoek van Holland, en in de hoek Haarlem-Uitgeest-Amsterdam en nog zo wat trajecten in die hoek.
Door de vele deuren en het snelle optrekken (helaas max 125 km/uur), zijn ze uitermate geschikt voor drukke trajecten met veel stops. Sinds vorig jaar zijn de eerste Sprinters weer terug uit Denemarken, en daarmee voerde NS Commercie het product 'Sprinter' in, ipv gewone stoptrein. De indeling van binnen is wat opener, alleen het verschil tussen 1e en 2e klas is compleet verwenen.

SGM2 (citypendel) en SGM3 (sprinter)

SGMm van binnen en buiten.

NS Internationaal
NSI houdt zich (naast verlies lijden) vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur)
Amsterdam-Keulen (5x per dag)
Schiphol-Berlijn (4x per dag)
Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld, net als de treinen naar Berlijn, al wil men graag laten geloven dat ze hier verlies op lijden. M.i.v. december 2003 is dus 1 van de 5 ritten geschrapt.
De verbinding met Keulen wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSI tegenwoordig qua prijs met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


ICE, buitenkant en 1e klas int (met dvd/cd)


meerspannings BNL-loc (NMBS), en 2e klas interieur (idd ICRm van NS).
De loc kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS en voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband icm met het gele van NS. Regelmatig rijden er ook blauw-gele tussen, dat komt door de ombouwactie naar ICRm die ook voor het BNL-spul geldt.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.


Thalys.

Overig internationaal
Hier alleen maar wat foto's.
Op Enschede-Munster/Dortmund reden Bauheihe 643 en 624, nu enkel Talents.. De eerste komt ook in Heerlen vanuit Aachen.


Op Roosendaal-Antwerpen:


Nieuweschans-Leer:
(nog geen foto's)

Maastricht-Luik:
De AM86 doet dienst op Maastricht-Luik (foto: sweek)



Venlo-Hamm:


Overig binnenland
Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen tijd was om de huidige stoptreinen ook nog op castellum te laten stoppen. Nu rijden er twee trams van de HTM, evenals op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM. De laatste is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden. Pics heb ik helaas niet van mezelf. Deze leen ik even van sweek:

A32 Gouda-Alphen a/d Rijn van buiten en binnen.

Houtense (uit Hannover) tram van buiten en binnen.

Uit de andere topics:
Andere handige linkjes
  • Officiële NS site (algemene informatie, reisplanner)
  • The European Railway Server
  • Railserver.net
  • OVL Yahoo groep (registratie vereist)
  • Nedrail 1435
  • Sporenplannen van heel Nederland
  • NS FAQ, verouderd, maar nog steeds boordevol handige informatie

    Fotos van FOKers
  • MREn, geordend op datum
  • Sweek, geordend per station/regio.

    Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!

    vorige deel: Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 11

    [ Bericht 98% gewijzigd door Alexxxxx op 20-01-2006 11:01:29 ]
  • dag
    pi_34266281
    Die vorige is wel erg snel vol...
    pi_34266306
    leuke topics, ik post nooit iets maar ik lees ze wel.
    pi_34266485
    Haha, we waren gebleven dat de sneltrein tussen Zwolle en deventer nu 1x per uur stopt op Olst en Wijhe. Maar dat vind ik logisch, bedoel je kan moeilijk op dat trajct een stoptrein in zetten van Zutphen naar Zwolle.
    Wie ben ik , en wie is de ns .
    pi_34266716
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 02:07 schreef Brembo het volgende:
    Haha, we waren gebleven dat de sneltrein tussen Zwolle en deventer nu 1x per uur stopt op Olst en Wijhe. Maar dat vind ik logisch, bedoel je kan moeilijk op dat trajct een stoptrein in zetten van Zutphen naar Zwolle.
    Wie ben ik , en wie is de ns .
    hij rijdt anders nu ook door ri. roosendaal en laatste deel als stoptrein
    dag
    pi_34271346
    OP is er in ge-edit

    en meteen een tvptje dus
      Redactie Frontpage / Sport vrijdag 20 januari 2006 @ 12:41:52 #7
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_34274606
    Moet de OP niet aangepast worden vanwege NoordNed --> Arriva?

    Jammer dat treinreizigers uit het noorden en oosten de dupe worden van het nieuwe spoorboekje.
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_34274676
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 12:41 schreef Peterselieman het volgende:
    Moet de OP niet aangepast worden vanwege NoordNed --> Arriva?

    Jammer dat treinreizigers uit het noorden en oosten de dupe worden van het nieuwe spoorboekje.
    Ja op zich wel

    Als iemand zich geroepen voelt een nieuwe, kloppende OP te maken, wil ik die er best in editten hoor. Ik zlef heb te weinig verstand van treinen om de OP te laten kloppen, maar ik had begrepen dat er meer schoonheidsfoutjes in zitten.
      Redactie Frontpage / Sport vrijdag 20 januari 2006 @ 13:16:17 #9
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_34275799
    quote:
    Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans/Leer en de stop- en sneltreinen op het traject Groningen - Leeuwarden.

    Arriva
    Laten we in het noorden beginnen met Arriva. Dit bedrijf huurt haar mat van NS Financial services. Er wordt gereden met DM90(Buffel) op Groningen-Leeuwarden en met Wadlopers (overige lijnen, alsmede Groningen-Leeuwarden).
    [afbeelding][afbeelding]
    Links de Wadloper (DH2), dit is het enige stel van arriva in de Noordnedkleuren. Naast de (gele) tweedelige wadlopers, zijn er ook nog de één delige (DH1), waarvan sommige voorzien van extra ruimte voor fietsvervoer (de Wadfietser). Voor de DM90-foto's: zie NS. Overigens gaan de treinstellen na de zomer geleidelijk vervangen worden door Stadlertreinen, die zullen gaan bestaan uit 2 of 3 bakken.
    Afbeelding
    Dit zou een kleine wijziging in de OP kunnen zijn.
    Altijd onderweg naar het avontuur
      vrijdag 20 januari 2006 @ 14:04:19 #10
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34277562
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 01:59 schreef the_disheaver het volgende:
    Die vorige is wel erg snel vol...
    Sja, blijft klote die automatische 300=vol-regel.

    bij gathering of tweakers is dat al enige jaren afgeschaft, en gaan de grote topics handmatig dicht bij zo'n 1000 reacties, al houden sommige topics het al vol tot 2500 momenteel. Bijna niemand heeft zn instellingen op 1000 posts per pagina (ik ook niet ivm plaatjes). Dus met 250 posts per pagina, maakt het weinig uit of je nu 1 pagina hebt, of 6.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      vrijdag 20 januari 2006 @ 14:05:56 #11
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34277619
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 12:44 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]
    maar ik had begrepen dat er meer schoonheidsfoutjes in zitten.
    Dat klopt, ik had de vorige keer maar een paar minuten de tijd voor ik weg moest, dus heb er erg snel doorheen gelezen.

    Ik kan 'em wel eens goed doorlezen en kloppend maken, maar heb pas na 3 februari weer echt tijd over.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34277720
    en toch doen bij mij al 3 reeksjes van dit topic 5 plaatjes in de OP het niet. De trein die van Maastricht naar Luik rijdt (niet dat ik die niet ken hoor, die rijdt zo goed als bij ons voor de deur langs nu) en de plaatjes van de "overig binnenland" treinen.

    Ben benieuwd of die het nu mss gaan doen? Go Alexxxxx, go Alexxxxx!
    Lokatie Maastricht Borgharen --> De atmosfeer staat op ontploffen
    pi_34280184
    Hah, nieuw topic!
    Vorige ging op het laatst erg snel
    pi_34280479
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 14:05 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Dat klopt, ik had de vorige keer maar een paar minuten de tijd voor ik weg moest, dus heb er erg snel doorheen gelezen.

    Ik kan 'em wel eens goed doorlezen en kloppend maken, maar heb pas na 3 februari weer echt tijd over.
    als je dat zou willen doen graag

    en we kijken nu al maanden tegen de schoonheidsfoutjes aan, dan maken die twee weken ook niet meer uit toch?
      vrijdag 20 januari 2006 @ 16:49:49 #15
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34283266
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 14:08 schreef man_in_love het volgende:
    en toch doen bij mij al 3 reeksjes van dit topic 5 plaatjes in de OP het niet. De trein die van Maastricht naar Luik rijdt (niet dat ik die niet ken hoor, die rijdt zo goed als bij ons voor de deur langs nu) en de plaatjes van de "overig binnenland" treinen.
    Dat komt omdat die van derden zijn en dus niet op mijn eigen webspace staan.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34287314
    Als we 't toch even hebben over de OP: ff herhaling van wat ik in 't vorige topic al meldde: Bij electrisch, vlak boven de foto van de BDs en een Loc:
    quote:
    Deze stuurstanden worden vooralsnog alleen ingezet op Roosendaal-Zwolle.
    Rijden al een jaar juist niet meer op dat traject maar tussen Hlm en Hrl/Mt (iig t/m dgrl 2007) ...
    Pomtiedomtiedom...
      vrijdag 20 januari 2006 @ 22:17:12 #17
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34293637
    Vandaag even langsgeweest op station Den Haag Ypenburg. Logischerwijs neem je daarvoor de afslag Nootdorp van de snelweg, en staat naast het station het schakelstation Voorburg.
    Het station is nog niet zo lang open, het is dan ook een bouwput, en er hangt een spandoek op de perronkap van het station waarop wordt aangegeven dat het station open is.


    Soms komen er ook treinen langs deze bouwput:

    Het gebouwtje onderaan het talud in de verte is het eerder vernoemde schakelstation.

    Soms stoppen ze ook, en waar stop je dan? Juist, net buiten de perronkap:


    En dan hier voor de volledigheid nog een foto van een Sprinter die station Den Haag Ypenburg binnen komt rijden:


    Wat opviel op het station was dat het er nogal hard woei, en gruwelijk koud was. Een reiziger zocht beschutting in de lift. En dan hoor je 's avonds Peter Timofeeff vertellen dat het zo'n zachte dag was. Ik vond het wat tegenvallen.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34295775
    ben ik nou de enige die vind dat de OP op revisie moet?
    pi_34296305
    Och, Den Haag Ypenburg. Ik ben er laatst ook geweest en inderdaad: koud, niet-af en erg ongezellig
    Het mooiste is nog wel dat ProRail een sein op een dusdanige plek heeft neergezet dat de treinen nu ergens aan het midden van het perron moeten stoppen, terwijl trap+lift aan het begin is. Welke knuppel heeft dat doorgevoerd!
      vrijdag 20 januari 2006 @ 23:40:14 #20
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34296476
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 23:35 schreef Carport het volgende:
    Och, Den Haag Ypenburg. Ik ben er laatst ook geweest en inderdaad: koud, niet-af en erg ongezellig
    Het mooiste is nog wel dat ProRail een sein op een dusdanige plek heeft neergezet dat de treinen nu ergens aan het midden van het perron moeten stoppen, terwijl trap+lift aan het begin is. Welke knuppel heeft dat doorgevoerd!
    Ik had tekeningen van het station, maar ik kwam er niet uit, ook door dat sein op die malle plek. Een bezoek verhelderde een hoop moet ik zeggen.

    In principe zou dat sein niet zoveel problemen op moeten leveren als het maar uit de stand stop is als de stoptrein langskomt (dat klinkt tegenstrijdig, maar het klopt toch ).
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34296925
    Klopt inderdaad, maar toch is er geen enkele machinist die 'm voorbij het sein zet
    Overigens zijn dit wat fotootjes van mijn Ypenburg-bezoekje:




    Er zijn overigens wel plannen om het sein misschien te verplaatsen. Het andere spoor kent trouwens ook een leuke: het sein is niet te zien vanaf het perron, oftewel de machinist moet op goed geluk vertrekken en hopen dat 'ie een paar honderd meter verder niet vast loopt. Ook hier is men aan het kijken voor een eventueel extra vertreklicht.
    Op de vertrekstaten staan overigens de sporen 1 en 4 genoemd, maar op het station zelf zijn alleen een grote 1 en 2 te vinden.
      zaterdag 21 januari 2006 @ 09:16:45 #22
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34302677
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 23:54 schreef Carport het volgende:
    Klopt inderdaad, maar toch is er geen enkele machinist die 'm voorbij het sein zet
    Overigens zijn dit wat fotootjes van mijn Ypenburg-bezoekje:
    [afbeelding]
    [afbeelding]
    [afbeelding]

    Er zijn overigens wel plannen om het sein misschien te verplaatsen. Het andere spoor kent trouwens ook een leuke: het sein is niet te zien vanaf het perron, oftewel de machinist moet op goed geluk vertrekken en hopen dat 'ie een paar honderd meter verder niet vast loopt. Ook hier is men aan het kijken voor een eventueel extra vertreklicht.
    Op de vertrekstaten staan overigens de sporen 1 en 4 genoemd, maar op het station zelf zijn alleen een grote 1 en 2 te vinden.
    Als je het zo eens optelt, zijn er bij de bouw van dit station toch diverse ontwerp- en afstemmingsfouten gemaakt. Heerlijk is dat! Maar 't zal voor een deel wel zo zijn redenen hebben gehad.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      zaterdag 21 januari 2006 @ 22:39:09 #24
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34327071
    ProRail
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      zaterdag 21 januari 2006 @ 22:42:58 #25
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34327220
    quote:
    Op zaterdag 21 januari 2006 22:39 schreef MREn het volgende:
    ProRail
    Het is toch best knap als je er even over nadenkt...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34337841
    quote:
    Op zaterdag 21 januari 2006 22:42 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Het is toch best knap als je er even over nadenkt...
    sja :p aan de andere kant weer niet
      zondag 22 januari 2006 @ 18:18:21 #27
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34350478
    De Enkhuizer jeugd heeft zich vannacht wederom van zijn beste kant laten zien: DDM is de hens gestoken, 650.000 euro schade.





    foto's van http://www.brandweerenkhuizen.nl/modules.php?name=News&file=article&sid=320
    schade plm. 650.000 euro.
    Ik hoop voor de daders dat ze met 50 man waren, anders krijgen ze nog een flinke kluif aan de afbetaling.

    En in Geldrop nog een invalidebrug voor een IC gesmeten rond 11 uur gisteravond. Schade hier ongeveer een ton aan loc en spoor.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34352761
    quote:
    Op zondag 22 januari 2006 18:18 schreef MREn het volgende:
    De Enkhuizer jeugd heeft zich vannacht wederom van zijn beste kant laten zien: DDM is de hens gestoken, 650.000 euro schade.

    [afbeelding]

    [afbeelding]

    foto's van http://www.brandweerenkhuizen.nl/modules.php?name=News&file=article&sid=320
    schade plm. 650.000 euro.
    Ik hoop voor de daders dat ze met 50 man waren, anders krijgen ze nog een flinke kluif aan de afbetaling.

    En in Geldrop nog een invalidebrug voor een IC gesmeten rond 11 uur gisteravond. Schade hier ongeveer een ton aan loc en spoor.
    DDM-1 spul is imo toch gammele rommel wat voor geen meter zit, maar toch blijft t zonde!

    verhalen die kosten zodat ze nieuwe treinen kunnen kopen strax \o/
    pi_34360710
    Ik las net dat er sinds de nieuwe dienstregeling weer sporadisch een trein rijdt tussen Arnhem en Emmerich. 4 treinen heen en weer in het weekend. Verzorgd door de Syntus. Iemand die weet of dit met syntus-treinen gereden wordt of met duitse materieel?
      zondag 22 januari 2006 @ 22:40:07 #30
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34361329
    quote:
    Op zondag 22 januari 2006 19:24 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    DDM-1 spul is imo toch gammele rommel wat voor geen meter zit, maar toch blijft t zonde!

    verhalen die kosten zodat ze nieuwe treinen kunnen kopen strax \o/
    't Zit anders beter dan die klotezooi van een DD-AR met z'n herniabankjes...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      zondag 22 januari 2006 @ 22:40:51 #31
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34361363
    quote:
    Op zondag 22 januari 2006 22:26 schreef Zug-Chef het volgende:
    Ik las net dat er sinds de nieuwe dienstregeling weer sporadisch een trein rijdt tussen Arnhem en Emmerich. 4 treinen heen en weer in het weekend. Verzorgd door de Syntus. Iemand die weet of dit met syntus-treinen gereden wordt of met duitse materieel?
    Ik dacht dat ze dit reden met Lint-materieel van Syntus. Maar 100% zeker weet ik het niet.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      zondag 22 januari 2006 @ 23:11:29 #32
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34362579
    quote:
    Op zondag 22 januari 2006 22:26 schreef Zug-Chef het volgende:
    Ik las net dat er sinds de nieuwe dienstregeling weer sporadisch een trein rijdt tussen Arnhem en Emmerich. 4 treinen heen en weer in het weekend. Verzorgd door de Syntus. Iemand die weet of dit met syntus-treinen gereden wordt of met duitse materieel?
    Wordt gereden door Syntus, met Lint's, kaartverkoop enkel in de trein zelf.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34362912
    ook vreemd, zaterdag stopte de sneltrein roosendaal - zwolle ook in olst en wijhe, elk half uur, andersom 1 keer in het uur.
    stond wel in de reisplanner, niet op de matrixborden of vertrekstaten op de stations..
    dag
    pi_34365024
    quote:
    Op zondag 22 januari 2006 22:40 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    't Zit anders beter dan die klotezooi van een DD-AR met z'n herniabankjes...
    V-IRM bankes zijn best relaxed :/ alleen je kan er niet herlijk in onderuit zakken

    3 captures van een DE-2 in action vind je hier
      maandag 23 januari 2006 @ 08:25:29 #35
    4921 blup
    Shoarma Sin Farma
    pi_34368880
    Kan iamand me vertellen waarom de ICRm tussen Haarlem Maastricht aan het eind meestal een DDM1. "Omdat er net te weinig plek is".. Het ziet er werkelijk zo dom uit. Vrij mooie ICRm rijtuigen, en aan 't eind een DDM1 rijtuig.

    Nog nooit ingezeten overgens, maar 't lijkt me ook niet echt fijn om dat traject in een DDM1 te zitten.
    Ik ben een beetje verwend met mn 1e klas vrijvervoer..
      maandag 23 januari 2006 @ 08:32:02 #36
    4921 blup
    Shoarma Sin Farma
    pi_34368940
    quote:
    Op vrijdag 20 januari 2006 23:54 schreef Carport het volgende:
    Klopt inderdaad, maar toch is er geen enkele machinist die 'm voorbij het sein zet
    Overigens zijn dit wat fotootjes van mijn Ypenburg-bezoekje:
    [afbeelding]
    [afbeelding]
    [afbeelding]

    Er zijn overigens wel plannen om het sein misschien te verplaatsen. Het andere spoor kent trouwens ook een leuke: het sein is niet te zien vanaf het perron, oftewel de machinist moet op goed geluk vertrekken en hopen dat 'ie een paar honderd meter verder niet vast loopt. Ook hier is men aan het kijken voor een eventueel extra vertreklicht.
    Op de vertrekstaten staan overigens de sporen 1 en 4 genoemd, maar op het station zelf zijn alleen een grote 1 en 2 te vinden.
    De conducteur geeft 't vertrek bevel, dus 't maakt niet echt uit of de machinist het sein ziet. Als hij 'm alsnog door rood zou knallen zal hij snelgenoeg weer stil staan door de ATB.
    Dus de conducteur moet ff lopen om te kijken of hij mag rijden.
    pi_34369713
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 08:25 schreef blup het volgende:
    Kan iamand me vertellen waarom de ICRm tussen Haarlem Maastricht aan het eind meestal een DDM1. "Omdat er net te weinig plek is".. Het ziet er werkelijk zo dom uit. Vrij mooie ICRm rijtuigen, en aan 't eind een DDM1 rijtuig.

    Nog nooit ingezeten overgens, maar 't lijkt me ook niet echt fijn om dat traject in een DDM1 te zitten.
    Ik ben een beetje verwend met mn 1e klas vrijvervoer..
    uit vorig topic:
    quote:
    Op dinsdag 17 januari 2006 12:34 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    In de zomer is dat rijtuig een fietsrijtuig. De benedenverdieping is dan ingericht voor het vervoer van fietsen. In de winter zetten ze het interieur beneden weer terug. Zo heeft je trein toch extra zitplaatsen, zonder dat ie langer wordt. Twaalf rijtuigen is namelijk de maximumlengte voor een intercity.
    [..]
    Mag deel 11 er overigens bij, in de OP? Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 11
      maandag 23 januari 2006 @ 10:54:08 #38
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34371244
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 08:32 schreef blup het volgende:

    [..]

    De conducteur geeft 't vertrek bevel, dus 't maakt niet echt uit of de machinist het sein ziet. Als hij 'm alsnog door rood zou knallen zal hij snelgenoeg weer stil staan door de ATB.
    Dus de conducteur moet ff lopen om te kijken of hij mag rijden.
    Een trein kan zonder problemen door rood rijden met de huidige ATB, zo lang de machinist z'n dodeman maar blijft bedienen. Overigens: de machinist blijft verantwoordelijk voor het opvolgen van de seinen, ook al geeft de conducteur een vertrekbevel.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34371373
    Daarbij komt ook nog eens dat er achter het sein op Ypenburg een wissel ligt, anders zou er geen sein gestaan hebben. Het kan dus zijn dat er eerst nog een trein voorlangs moet. Vertrekt de machinist dan toch, kan je grote problemen krijgen. De ATB stopt 'm inderdaad niet, daarvoor rijdt de trein ook nog te langzaam.
      maandag 23 januari 2006 @ 11:20:11 #40
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34371896
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 10:58 schreef Carport het volgende:
    Daarbij komt ook nog eens dat er achter het sein op Ypenburg een wissel ligt, anders zou er geen sein gestaan hebben. Het kan dus zijn dat er eerst nog een trein voorlangs moet. Vertrekt de machinist dan toch, kan je grote problemen krijgen. De ATB stopt 'm inderdaad niet, daarvoor rijdt de trein ook nog te langzaam.
    't Is een heel raar gepositioneerd station, met die wissels nog net langs de perrons en zo. Alleen kun je die wissels ook niet een stukje naar achteren leggen, want daar zitten wat voedingskabels van het schakelstation dat er staat. Leuke klus!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34375492
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 09:38 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    uit vorig topic:
    [..]

    Mag deel 11 er overigens bij, in de OP? Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 11
    staat er al bij, maar onderaan ipv bij de rest Ik laat de OP liever nu even met rust tot ik een complete OP aangereikt krijg, het edittenvan gigantische OP's kan namelijk problemen opleveren, en het zou zonde zijn als ik de hele OP vernaggel.
    pi_34376166
    Afgelopen nacht in heel interessante docu op NGC gezien. Ging over het trein ongeluk op Gare De Lyon in Parijs, 27 juni 1988...

    Een warme zomermiddag, avondspits. Tevens net een nieuwe dienstregeling. Een vrouw zit in de trein van een buitenstadje richting Parijs. Ze komt er achter dat de trein opeens niet meer stopt op een tussengelegen station. Ze trekt aan de noodrem. Trein komt tot stilstand en ze stapt op dit station uit, en verdwijnt. De machinist en later ook de conducteur proberen de remmen weer los te krijgen, zodat ze verder kunnen rijden. Dit lukt niet van binnen uit, dus gaan ze aan de trein zelf sleutelen. Door een misverstand wordt de luchttoevoer per ongeluk afgesloten. Alleen weet de machinist dit niet. De remmen lijken weer te werken.

    De trein rijdt verder met bijna een half uur vertraging. De machinist krijgt opdracht rechtstreeks door te rijden naar het eindstation in Parijs. Pas 2 km voor het station merkt hij dat de remmen het niet meer doen. Door de chaos die ontstaat wordt er niet goed doorgegeven aan de verkeersleiding dat de remmen het niet meer doen. De machinist zorgt er dan nog wel voor dat alle overige reizigers naar het laatste treindeel gaan, om vervolgens af te stevenen op een ramp.

    Door talloze andere persoonlijke fouten van de verkeersleiding, maar vooral de machinist, stevent de trein af op een spoor waar al een tijdje een andere trein te wachten staat. De ramp was niet te overzien, zeker 56 doden en even zoveel gewonden.

    Zeer indrukwekkende docu waarin het hele proces werd nagespeelt. Tot aan de klap aan toe.
    pi_34379571
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 13:20 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    staat er al bij, maar onderaan ipv bij de rest Ik laat de OP liever nu even met rust tot ik een complete OP aangereikt krijg, het edittenvan gigantische OP's kan namelijk problemen opleveren, en het zou zonde zijn als ik de hele OP vernaggel.
    copy de huidige OP?

    pak een nieuw topicje / postje ergens

    bewerk hem, preview heb. ist resultaat daar dan past je de hele meuk over de huidige OP heen
    pi_34381358
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 15:27 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    copy de huidige OP?

    pak een nieuw topicje / postje ergens

    bewerk hem, preview heb. ist resultaat daar dan past je de hele meuk over de huidige OP heen
    Ja weet ik, maar ik wacht liever op de nieuwe OP
      maandag 23 januari 2006 @ 16:35:28 #45
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34381951
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 13:42 schreef Zug-Chef het volgende:
    Zeer indrukwekkende docu waarin het hele proces werd nagespeelt. Tot aan de klap aan toe.
    Prima, dan ga ik die straks eens kijken (heb 'em opgenomen)
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 23 januari 2006 @ 16:44:21 #46
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34382271
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 13:20 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    staat er al bij, maar onderaan ipv bij de rest Ik laat de OP liever nu even met rust tot ik een complete OP aangereikt krijg, het edittenvan gigantische OP's kan namelijk problemen opleveren, en het zou zonde zijn als ik de hele OP vernaggel.
    Jij krijgt het tenminste nog voor elkaar op de OP te editten, ik krijg steeds een error...
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34382413
    10 Februari op NGC, zelfde soort programma, dan over de ICE trein ramp bij Eschede (Duitsland)
    pi_34382684
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 16:48 schreef Zug-Chef het volgende:
    10 Februari op NGC, zelfde soort programma, dan over de ICE trein ramp bij Eschede (Duitsland)
    die heb ik al zovaal op DC gezien :/
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 16:17 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Ja weet ik, maar ik wacht liever op de nieuwe OP
    die modjes van tegenwoordig liever lui dan moe
    pi_34385137
    quote:
    idd leuk!
    pi_34385250
    Da´s een flinke OP zeg Leuk topic
    Oh, and that's a bad miss!
    pi_34385255
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 16:44 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Jij krijgt het tenminste nog voor elkaar op de OP te editten, ik krijg steeds een error...
    Klopt, daarom kun je de verse OP het beste hier in code neerzetten, of al word document naar me mailen ( aamiedema apenkont gmail punt com)
      maandag 23 januari 2006 @ 18:57:37 #53
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34386692
    quote:
    Cool! Die link was ik kwijt! Stond al heel lang in m'n bookmarks, maar de url is veranderd! Thanks!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      maandag 23 januari 2006 @ 22:09:31 #54
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34394549
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 18:12 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Klopt, daarom kun je de verse OP het beste hier in code neerzetten, of al word document naar me mailen ( aamiedema apenkont gmail punt com)
    Ik heb geen Word, ik krijg jeuk als ik dat moet gebruiken.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34394663
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 22:09 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Ik heb geen Word, ik krijg jeuk als ik dat moet gebruiken.
    op een text manier dat de tags niet worden vernaggeld
      maandag 23 januari 2006 @ 22:13:08 #56
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34394709
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 22:12 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    op een text manier dat de tags niet worden vernaggeld
    Jah, das logisch

    Ik heb 'em voor eigen gebruik ook wel ergens als wpd en/of txt, alleen nog geen tijd voor aanpassingen, ivm tentamens, verjaardagen, drukte op het werk enzo.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34394761
    quote:
    Op maandag 23 januari 2006 22:13 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Jah, das logisch

    Ik heb 'em voor eigen gebruik ook wel ergens als wpd en/of txt, alleen nog geen tijd voor aanpassingen, ivm tentamens, verjaardagen, drukte op het werk enzo.
    t komt wel, neem je tijd
    pi_34437259
    zijn we nu allemaal aan het wachten op een nieuwe OP?
    pi_34440056
    quote:
    Wow Mooie fotoserie zeg
    Oh, and that's a bad miss!
      woensdag 25 januari 2006 @ 11:09:29 #60
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34440246
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 09:10 schreef Ou-Tannu het volgende:
    zijn we nu allemaal aan het wachten op een nieuwe OP?
    Dan moet je flink doorposten, dan kunnen we in deeltje dertien beginnen met de nieuwe OP!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34446483
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 11:09 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Dan moet je flink doorposten, dan kunnen we in deeltje dertien beginnen met de nieuwe OP!
    zit wat in.. maar om nou in mn 1tje 8 paginas vol te blaten is ook wat te
    pi_34446838
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 14:24 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    zit wat in.. maar om nou in mn 1tje 8 paginas vol te blaten is ook wat te
    Ik hoef er maar 4
      woensdag 25 januari 2006 @ 14:44:53 #63
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34447159
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 14:35 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Ik hoef er maar 4
    Als ik op pagina 7 ben, is het klaar. Zo, weer wat verder op weg...

    [ Bericht 2% gewijzigd door Duvel op 25-01-2006 14:53:25 ]
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34447863
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 14:44 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Als ik op pagina 7 ben, is het klaar. Zo, weer wat verder op weg...
    hmm mja :p als je t zo bekijkt wel

    k mag vrijdag weer even met de trein mee \o/
      woensdag 25 januari 2006 @ 15:09:04 #65
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34447944
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 15:06 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    hmm mja :p als je t zo bekijkt wel

    k mag vrijdag weer even met de trein mee \o/
    Is dat bijzonder?
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34448144
    Lang leve de OV studentenkaart he
    pi_34448560
    Ik ook vrijdag. En zaterdag. En zondag... Misschien was het kiezen van de weekend OV toch handiger geweest ...
      woensdag 25 januari 2006 @ 15:33:20 #68
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34448809
    Ik donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, etc.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34449262
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 15:33 schreef Duvel het volgende:
    Ik donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, etc.
    whehe ooit lag er een spoorlijntje tussen mn woonplaats en mn school/stage plaats :/

    alleen nu niet meer nu rijden er smerige afgedankte BUSSEN!
    pi_34449789
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 15:44 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    whehe ooit lag er een spoorlijntje tussen mn woonplaats en mn school/stage plaats :/

    alleen nu niet meer nu rijden er smerige afgedankte BUSSEN!
    whehe, ik heb een fiets
    pi_34450232
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 16:00 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    whehe, ik heb een fiets
    ik ook! met 1 trapper dus die rijd niet meer
      woensdag 25 januari 2006 @ 16:14:17 #72
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34450326
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 16:11 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    ik ook! met 1 trapper dus die rijd niet meer
    Op zich wel makkelijk als je maar één been zou hebben...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34450552
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 16:14 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Op zich wel makkelijk als je maar één been zou hebben...
    Moet je wel hopen dat de trapper wel op de goede kant zit
      woensdag 25 januari 2006 @ 18:01:59 #75
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34453904
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 17:17 schreef Alexxxxx het volgende:
    [afbeelding]
    Thomas the Tankengine! De lachende loc!

    Hoera, mijn 2000ste post!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34455751
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 16:20 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Moet je wel hopen dat de trapper wel op de goede kant zit
    mischien moet ik er gewoon een stoomfiets van maken!

    1 cylinder ofzo 8)
    pi_34455752
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 16:20 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Moet je wel hopen dat de trapper wel op de goede kant zit
    mischien moet ik er gewoon een stoomfiets van maken!

    1 cylinder ofzo 8)
      woensdag 25 januari 2006 @ 20:36:29 #78
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34459178
    Als je het twee keer post, wordt het een tweecilinder natuurlijk!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34461623
    Nu ik:


    In Boedapest genomen..
    pi_34461880
    quote:
    Op woensdag 25 januari 2006 20:36 schreef Duvel het volgende:
    Als je het twee keer post, wordt het een tweecilinder natuurlijk!
    hm kunnen dat dubbelposten
      Redactie Frontpage / Sport woensdag 25 januari 2006 @ 22:05:33 #81
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_34462934
    Maandagochtend weinig gemerkt van de stiptheidsacties bij arriva. Mn sneltrein was maar 7 minuten later dan aangegeven staat. Maar rond de tijd dat ik reis, net na de spits, is ie wel eens vaker iets later. Het zal mij benieuwen welke acties ze nu gaan uitvoeren.
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_34464116
    Stockholm


    en een beetje wazig.. Hij reeds sneller weg dan me lief was..



    En in de trein richting Arlana Airport (de foto´s genomen met 200km/h waren nog redelijk zuiver... Al was er weinig boeiends op te zien
    pi_34525062


    Spoorbrug bij het WTC (vroeger Frieslandhal)
    pi_34578812
    mkay tijd voor een reactie

    vrijdag dus even van lelystad naar Goes getreind met een 45 min stop op DH HS

    tot aan HS in de DD-AR stammen gezeten
    toen in een V-IRM .. moesten we met een dubbele afgeladen V-IRM bij roosendaal maar even ons in 3x Plan V proppen ! goed kon ik wel mooi eerste klas zitten, controle doen ze dan toch niet, en ze riepen t ook wel om


    bij bergen op zoom stapte er weer veel volk uit te druk?
    pi_34581294
    Tjah je zou maar in de Plan T van Zwolle naar Roosendaal zitten, als je dan 2,5 uur in zit ben je gebroken . Maar goed gister weer geluk gehad ongeveer , wou de trein van 16:40 nemen van uit Arnhem maar die bleek dus gecrached te zijn op een auto. Wie zet er een auto op de rails

    Maar ja dan merk je pas wat voor stom bedrijf de NS is, niemand weet om 17:10 wat er gaat gebeuren. En zelfs om 18 uur toen ik met de gewone bus in dieren al was, wist niemand van de NS hoe lang het duurt. Nou lekker handig, wou s'avonds nog eff stappen...
    Mooist vind ik eigenlijk nog wel dat het onmogelijk lijkt om binnen 1 uur een bus te krijgen, terwijl conexxion bussen zat staan .
    pi_34581578
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:12 schreef Brembo het volgende:

    Mooist vind ik eigenlijk nog wel dat het onmogelijk lijkt om binnen 1 uur een bus te krijgen, terwijl conexxion bussen zat staan .
    Tsja, vroeger was 90% van de busbedrijven eigendom van de NS... Toen was het geen probleem.. Hiep hoi voor de privatisering dan maar he?
      zondag 29 januari 2006 @ 16:59:45 #87
    40163 Razzerr
    Something doesn't compute
    pi_34585249
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:12 schreef Brembo het volgende:
    Tjah je zou maar in de Plan T van Zwolle naar Roosendaal zitten, als je dan 2,5 uur in zit ben je gebroken .
    Vertel mij wat
    Maw: het zal wel 2006 worden...
      zondag 29 januari 2006 @ 17:48:55 #88
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_34587096
    Je moet wel zo snel ook allemaal buschaufeurs voor al die bussen zien te regelen. En er passen wel heel wat meer mensen in 1 trein als in een bus..
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
    pi_34588187
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:22 schreef Alexxxxx het volgende:[..]
    Tsja, vroeger was 90% van de busbedrijven eigendom van de NS... Toen was het geen probleem.. Hiep hoi voor de privatisering dan maar he?
    Ehm, jaja. Dit is wel de meest grote kwatsj die ik ooit over "de privatisering" heb gehoord.
      zondag 29 januari 2006 @ 18:40:36 #90
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34588576
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 18:26 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Ehm, jaja. Dit is wel de meest grote kwatsj die ik ooit over "de privatisering" heb gehoord.
    Hé, Lucske is gekloond!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34588710
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 18:26 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Ehm, jaja. Dit is wel de meest grote kwatsj die ik ooit over "de privatisering" heb gehoord.
    Ik heb het over de privatisering van de busbedrijven, dit ter verduidelijking.
      zondag 29 januari 2006 @ 19:05:47 #92
    83951 rashudo
    project 2501
    pi_34589252
    Zwitserland is ook een leuk treinland.. zal even kijken of ik nog leuke foto's heb.
    Their eyes opaque.
    pi_34590524
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:12 schreef Brembo het volgende:
    Tjah je zou maar in de Plan T van Zwolle naar Roosendaal zitten, als je dan 2,5 uur in zit ben je gebroken . Maar goed gister weer geluk gehad ongeveer , wou de trein van 16:40 nemen van uit Arnhem maar die bleek dus gecrached te zijn op een auto. Wie zet er een auto op de rails

    Maar ja dan merk je pas wat voor stom bedrijf de NS is, niemand weet om 17:10 wat er gaat gebeuren. En zelfs om 18 uur toen ik met de gewone bus in dieren al was, wist niemand van de NS hoe lang het duurt. Nou lekker handig, wou s'avonds nog eff stappen...
    Mooist vind ik eigenlijk nog wel dat het onmogelijk lijkt om binnen 1 uur een bus te krijgen, terwijl conexxion bussen zat staan .
    jamaar ik wou in die V-IRM blijven zitten zat net zo lekker ! nee moeten we met zn alleen in een groepje Vtjes >:(
      zondag 29 januari 2006 @ 20:19:07 #94
    83951 rashudo
    project 2501
    pi_34591491


    Zwitserland heeft een heel handig OV systeem. Of in elk geval Zurich waar ik was. Het hele gebied is opgedeeld in zones, en je ticket geldt voor 1 of meerdere zones voor een bepaalde tijdsperiode. Als je dus voor je werk naar zone 5067 moet en je woont in zone 5065, moet je een ticket nemen van 9 uur die geldig is voor zones 5065, 5066 en 5067.

    Je mag dan met al het OV (tram, trein, bus, boot) voor die periode binnen die zones reizen. Toen ik een reisje met een rondvaartboot over het meer nam, kon ik met die ticket ook weer terug naar het treinstation reizen met de tram. Heel grappig.
    Their eyes opaque.
      zondag 29 januari 2006 @ 20:22:50 #95
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34591617
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:22 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Tsja, vroeger was 90% van de busbedrijven eigendom van de NS... Toen was het geen probleem.. Hiep hoi voor de privatisering dan maar he?
    Sorry hoor, maar wat een gelul.

    Elke regio had zijn eigen busbedrijf, dat geen flikker te maken had met NS.
    Regionaal van opzet, dus bijv. de TET
    in Twente, RET in Rotterdam, FRAM in Friesland, GADO in Groningen, BBA in Brabant, ZuidOoster in Eindhoven/Limburg, etc. etc.
    Later zijn al deze bedrijven samen gaan werken in VSN (met uitzondering van GVB, RET, HTM en GVU - niet gek aangezien VSN stond voor Verenigd Streekvervoer Nederland).

    Om een of andere reden moest die zaak na vele jaren gesplitst worden, in dit geval in VSN-1 en VSN-2. De ene viel uit elkaar, de ander werd hernoemd in Connexxion.

    Pas sinds de aanbestedingen zijn er echt multimodale bedrijven als Connexxion, Syntus en Arriva die zowel bus- als treindiensten verzorgen in een gebeid, terwijl vroeger iederen tramlijn door een andere maatschappij werd geexploiteerd, de bussen vaak ook nog eens door een ander bedrijf, en dan nog een ander bedrijf voor de treinen.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34591717
    Dat Zwitserse systeem lijkt erg veel op ons Strippenkaartsysteem dus? Daar heb je ook zones en tijdslimieten. Binnen Rotterdam of Den Haag bv. mag je ook gebruik maken van alle vervoermogelijkheden zolang je binnen de zones en tijdsduur blijft.
      zondag 29 januari 2006 @ 20:31:59 #97
    83951 rashudo
    project 2501
    pi_34591944
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:25 schreef Carport het volgende:
    Dat Zwitserse systeem lijkt erg veel op ons Strippenkaartsysteem dus? Daar heb je ook zones en tijdslimieten. Binnen Rotterdam of Den Haag bv. mag je ook gebruik maken van alle vervoermogelijkheden zolang je binnen de zones en tijdsduur blijft.
    Ja.. alleen dan veel duidelijker, en je koopt het pas wanneer je het nodig hebt en je maakt zelf de tijdsperiode uit. Tenminste.. ik vond hun zoneverdeling duidelijker als bij ons

    De treinen waren ook verdeeld in 'lijnen'. Bij mijn hotel reed lijn S5 en S6 langs, dus als ik terug wilde hoefde ik niet moeilijk naar tijden te gaan kijken, maar gewoon kijken aan welk spoor lijn S5 stopt. Heel duidelijk en intuitief.
    Their eyes opaque.
      zondag 29 januari 2006 @ 20:34:15 #98
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34592018
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 15:12 schreef Brembo het volgende:
    Tjah je zou maar in de Plan T van Zwolle naar Roosendaal zitten, als je dan 2,5 uur in zit ben je gebroken . Maar goed gister weer geluk gehad ongeveer , wou de trein van 16:40 nemen van uit Arnhem maar die bleek dus gecrached te zijn op een auto. Wie zet er een auto op de rails
    Ik moest van Den Bosch naar Enschede of Ljouwert, en zag van te voren al dat er een aanrijding was geweest, dus ben lekker over Utrecht gegaan (is toch even snel tenslotte).

    Als er mat'64 opduikt in tussen Roosendaal of Zwolle, reis ik om via Utrecht, mn rug moet nog langer mee.
    quote:
    Maar ja dan merk je pas wat voor stom bedrijf de NS is, niemand weet om 17:10 wat er gaat gebeuren. En zelfs om 18 uur toen ik met de gewone bus in dieren al was, wist niemand van de NS hoe lang het duurt. Nou lekker handig, wou s'avonds nog eff stappen...
    Mooist vind ik eigenlijk nog wel dat het onmogelijk lijkt om binnen 1 uur een bus te krijgen, terwijl conexxion bussen zat staan .
    Dan moet je je voor de gein eens verdiepen in hoe snel je bussen kan regelen. Die chauffeurs zitten echt niet allemaal nuchter thuis met een bus voor de deur te wachten tot NS belt.

    Als er een aanrijding gebeurt (ik meen rond 16:45), is het natuurlijk dat er eerst moet worden gekeken naar de ernst ervan. Een gemiddelde aanrijding kost zo'n twee uur, vandaar dat ook in eerste instantie op TT7751 werd vermeld dat in de loop van de avond weer treinverkeer mogelijk zou zijn. Het zal wel erger geweest zijn, want toen in rond 20:30 in Deventer was, was de prognose inmiddels onduidelijk. Dat een willekeurig NS'er niet weet hoe lang het duurt, lijkt me nogal logisch als die niet weet hoe erg iets er aan toe is?

    Pas als duidelijk is dat de verstoring langer duurt dan de gemiddelde aanrijtijd van vervangend busvervoer (reken maar snel op 1 a 1,5 uur), wordt er busvervoer besteld. Het is niet zo dat Connexxion dan maar zijn hele stalling leeg rijdt, omdat er landelijke contracten zijn over welke bedrijven zorgen voor het vervangend vervoer.

    Ik ga er van uit dat Arriva, Syntus en Connexion eigen bussen inzetten, wat NS-I voor contracten heeft wet ik niet, maar NS-R heeft voor het noordelijk deel van het land een contract met Connexxion en in het zuiden met BBA.
    Deze hebben weer constracten met touringcarbedrijven, aangezien hun eigen chauffeurs over het algemeen of aan het werk zijn, of dat al gedaan hebben en dus agv arbeidstijdenregelgeving niet zomaar op kunnen komen dragen.

    Natuurlijk kan NS-R wel besluiten om op alle grote stations altijd een vloot bussen klaar te hebben staan, maar dat moet ook betaald worden natuurlijk...
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34592094
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:22 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Sorry hoor, maar wat een gelul.

    Elke regio had zijn eigen busbedrijf, dat geen flikker te maken had met NS.
    Regionaal van opzet, dus bijv. de TET
    in Twente, RET in Rotterdam, FRAM in Friesland, GADO in Groningen, BBA in Brabant, ZuidOoster in Eindhoven/Limburg, etc. etc.
    Later zijn al deze bedrijven samen gaan werken in VSN (met uitzondering van GVB, RET, HTM en GVU - niet gek aangezien VSN stond voor Verenigd Streekvervoer Nederland).

    Om een of andere reden moest die zaak na vele jaren gesplitst worden, in dit geval in VSN-1 en VSN-2. De ene viel uit elkaar, de ander werd hernoemd in Connexxion.

    Pas sinds de aanbestedingen zijn er echt multimodale bedrijven als Connexxion, Syntus en Arriva die zowel bus- als treindiensten verzorgen in een gebeid, terwijl vroeger iederen tramlijn door een andere maatschappij werd geexploiteerd, de bussen vaak ook nog eens door een ander bedrijf, en dan nog een ander bedrijf voor de treinen.
    Ik had juist begrepen dat in de jaren '50 de NS alle regionale vervoerders opkocht?
      zondag 29 januari 2006 @ 20:54:22 #100
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34592882
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:36 schreef Alexxxxx het volgende:
    Ik had juist begrepen dat in de jaren '50 de NS alle regionale vervoerders opkocht?
    Ik denk dat er aan het begin van de 19e eeuw aardig wat lokale spoor vervoerders op zijn gegaan in/gekocht door/failliet gegaan en vervangen door NS, maar busvervoer heeft NS nooit gedaan.

    Tegenwoordig wordt de kwaliteit van een dienstverlening -in mijn ogen- te veel bepaald door de vele onzinnige eisen die een opdrachtgever stelt.

    Prima aansluitingen van/naar treinen is een prima eis (zodat je niet zoals in Ljouwert 20 minuten kan gaan staan blauwbekken als je met de IC aan komt en met de bus verder wil, die pas om -35 vertrekken; heb er gisteren weer gestaan...), net als het feit dat onder normale omstandigheden ook in de spits iedere reiziger moet kunnen zitten, het hebben van lagevloerbussen is dat niet, het verplicht gebruik van busbanen evenmin.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34592954
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:54 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Ik denk dat er aan het begin van de 19e eeuw aardig wat lokale spoor vervoerders op zijn gegaan in/gekocht door/failliet gegaan en vervangen door NS, maar busvervoer heeft NS nooit gedaan.

    Tegenwoordig wordt de kwaliteit van een dienstverlening -in mijn ogen- te veel bepaald door de vele onzinnige eisen die een opdrachtgever stelt.

    Prima aansluitingen van/naar treinen is een prima eis, net als het feit dat onder normale omstandigheden ook in de spits iedere reiziger moet kunnen zitten, het hebben van lagevloerbussen is dat niet, het verplicht gebruik van busbanen evenmin.
    Dat heb je toch echt mis. De NS is eigenaar geweest van vele tientallen kleine busvervoeders. Zelfs Van Gend en Loos is decennia lang een NS dochter geweest.
      zondag 29 januari 2006 @ 21:02:06 #102
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34593205
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:55 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Dat heb je toch echt mis. De NS is eigenaar geweest van vele tientallen kleine busvervoeders. Zelfs Van Gend en Loos is decennia lang een NS dochter geweest.
    Tientallen busvervoerders betwijfel ik toch echt, maar als je extra info hebt, gooi maar neer.

    De enige onderneming die NS onder zich had was de ATO, die alleen ergens rond Nijverdal/Wierden reed. Daar werd inderdaad van Gend en Loos aan toegevoegd.

    Later wat meer bedrijfjes gekocht en alles ondergebracht in ABS, wat eigenlijk gewoon een houdstermaatschappij (aandelen bezit streekvervoer) was voor aandelen, later VSN geworden.
    Maar de rol van NS was niet veel meer dan die van aandeelhouder, de exploitatie was zelfstandig.

    Het feit dat NS (groot)aandeelhouder was van Telfort, wil ook niet zeggen dat ze zich bezig houden met mobiele telefonie. Het is gewoon een belegging.

    [ Bericht 9% gewijzigd door MREn op 29-01-2006 21:07:16 ]
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34597863
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 20:54 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Ik denk dat er aan het begin van de 19e eeuw aardig wat lokale spoor vervoerders op zijn gegaan in/gekocht door/failliet gegaan en vervangen door NS, maar busvervoer heeft NS nooit gedaan.

    Tegenwoordig wordt de kwaliteit van een dienstverlening -in mijn ogen- te veel bepaald door de vele onzinnige eisen die een opdrachtgever stelt.

    Prima aansluitingen van/naar treinen is een prima eis (zodat je niet zoals in Ljouwert 20 minuten kan gaan staan blauwbekken als je met de IC aan komt en met de bus verder wil, die pas om -35 vertrekken; heb er gisteren weer gestaan...), net als het feit dat onder normale omstandigheden ook in de spits iedere reiziger moet kunnen zitten, het hebben van lagevloerbussen is dat niet, het verplicht gebruik van busbanen evenmin.
    noordned was een samenhangsel van NS en Arriva, vroegaah tot NS dr geen belang meer in had
    dus :w noordned!
      zondag 29 januari 2006 @ 23:22:13 #104
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34598905
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 22:58 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    noordned was een samenhangsel van NS en Arriva, vroegaah tot NS dr geen belang meer in had
    dus :w noordned!
    Jawel, maar gezien het verband met busvervoer doelde ik op met vermogen om als moederbedrijf bv. een dochterbedrijf of een bedrijsdivisie aan te kunnen sturen, NS stuurde helemaal niets aan bij NoordNed (en ook niet bij Telfort), maar was alleen financieel zaakhebbende.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34599175
    Tsja, de autobusmaatschappijen in de jaren '50 zijn ook niet mijn sterkste punt, ik kan me wel rot gaan zoeken in mn boeken, maar daar krijgt de NS op dit moment geen bussen van

    En al kregen ze het wel: alsof arriva/noordned of syntus zo snel bussen heeft als er plots een trein uit valt.... de chauffeurs moeten van huis komen, bus moet uit de remise, als er al een bus is, en zovoort, enzovoort
      zondag 29 januari 2006 @ 23:43:34 #106
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34599642
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:29 schreef Alexxxxx het volgende:
    En al kregen ze het wel: alsof arriva/noordned of syntus zo snel bussen heeft als er plots een trein uit valt.... de chauffeurs moeten van huis komen, bus moet uit de remise, als er al een bus is, en zovoort, enzovoort
    Dat is zo. Maar ik denk dat een essentieel verschil is dat de hoeveelheden reizigers die Syntus heeft (met uitzondering voor Ah-Dtc dan) zijn prima met een of twee bussen te redden. Voor Arriva geldt dat ook goeddeels.

    Mijn verhaal sloeg ook vooral op het contract-gedeelte, en ik denk niet dat Arriva/Syntus die hebben.

    Gisteren nog wel last van een agressieve Fries, die stond al 20 minuten op zn bus te wachten, en ging dus wellicht zijn laatste aansluiting naar -ik meen- Deinum missen, dus die was goed pissig. Onze chauffeur kwam niet verder dan zeggen dat ie er ook niets aan kon doen, terwijl ik denk dat het bellen van de verkeersleiding toch het minste is wat je voor zo'n klant kan doen. Maar goed, klant bracht het ook niet allemaal even netjes. Dus na enige minuten stond die kerel buiten te vloeken, chauffeur gooit deur dicht en kachelt met zn middelvinger omhoog weer weg terwijl die kerel een paar keer tegen de bus schopt.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34599692
    Het is simpel:
    Alle busbedrijven die nu samen Connexxion vormen waren vroeger van de NS (al waren er ook lokale en provinciale aandeelhouders), een grote overheids vervoers dienst. Er hoorden er meer bij maar die zijn niet bij Connexxion ondergbracht maar direkt aan Arriva verkocht. Connexxion is nu een overheids deelneming onder het min. van financien.
    pi_34599829
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:43 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Dat is zo. Maar ik denk dat een essentieel verschil is dat de hoeveelheden reizigers die Syntus heeft (met uitzondering voor Ah-Dtc dan) zijn prima met een of twee bussen te redden. Voor Arriva geldt dat ook goeddeels.

    Mijn verhaal sloeg ook vooral op het contract-gedeelte, en ik denk niet dat Arriva/Syntus die hebben.

    Gisteren nog wel last van een agressieve Fries, die stond al 20 minuten op zn bus te wachten, en ging dus wellicht zijn laatste aansluiting naar -ik meen- Deinum missen, dus die was goed pissig. Onze chauffeur kwam niet verder dan zeggen dat ie er ook niets aan kon doen, terwijl ik denk dat het bellen van de verkeersleiding toch het minste is wat je voor zo'n klant kan doen. Maar goed, klant bracht het ook niet allemaal even netjes. Dus na enige minuten stond die kerel buiten te vloeken, chauffeur gooit deur dicht en kachelt met zn middelvinger omhoog weer weg terwijl die kerel een paar keer tegen de bus schopt.
    De bustijden hier in Fryslân zijn dan ook uitermate beroerd sinds dik een jaar Wij zijn daardoor zelfs verhuisd....
      maandag 30 januari 2006 @ 00:39:35 #109
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34601597
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:44 schreef Pony-Lover het volgende:
    Het is simpel:
    Alle busbedrijven die nu samen Connexxion vormen waren vroeger van de NS (al waren er ook lokale en provinciale aandeelhouders), een grote overheids vervoers dienst.
    De TET niet.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 30 januari 2006 @ 00:41:39 #110
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34601647
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:48 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    De bustijden hier in Fryslân zijn dan ook uitermate beroerd sinds dik een jaar Wij zijn daardoor zelfs verhuisd....
    Zal gaan schelen als de treinen vanaf Zwolle in een mooi halfuurspatroon gaan tijden. Geeft Arriva ook een prima reden om het stadsbusvervoer op te trekken naar 4/2 keer per uur ipv die ongelofelijk irritante 20min-interval.

    En de die-hards mogen nog zoeken naar een Arriva-lijn met de mensonterende frequentie van eens per 70 minuten.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34601707
    waren het maar stadsbussen waar we mee moesten... streekbussen die nog maar eens in de twee uur gingen, en op zondag helemaal niet
    pi_34601749
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:44 schreef Pony-Lover het volgende:
    Het is simpel:
    Alle busbedrijven die nu samen Connexxion vormen waren vroeger van de NS (al waren er ook lokale en provinciale aandeelhouders), een grote overheids vervoers dienst. Er hoorden er meer bij maar die zijn niet bij Connexxion ondergbracht maar direkt aan Arriva verkocht. Connexxion is nu een overheids deelneming onder het min. van financien.
    Nog simpeler het is allemaal nog van de staat! Stelletje ambtenaren .
    pi_34601805
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 00:45 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Nog simpeler het is allemaal nog van de staat! Stelletje ambtenaren .
    Het wordt nog dit jaar verkocht, waarschijlijk aan Deutsche Bahn.
      maandag 30 januari 2006 @ 00:50:38 #114
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34601877
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 00:44 schreef Alexxxxx het volgende:
    waren het maar stadsbussen waar we mee moesten... streekbussen die nog maar eens in de twee uur gingen, en op zondag helemaal niet
    Bestaat dat nog in Nederland dan? Frequenties lager dan eens per uur (spitslijnen ed. uitgezonderd)?

    Wat ik van Fryslan gewend ben, rijdt alleen nog minimaal eens per uur, met dan 's avonds taxibusjes. Maar rijden deed het wel. Alleen het buurtbusje Gorredijk-Bakkeveen niet, maar met enig doorstappen is dat ook nog wel op enige loopafstand (als in 3km) van een andere halte.

    Maar ik geloof dat het meeste leed wel veroorzaakt is doordat in het kader van de bezuinigingen de provincie de grens voor verplichting bediending van 250 inwoners naar 1000 heeft verhoogd.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 30 januari 2006 @ 00:51:49 #115
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34601906
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 00:45 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Nog simpeler het is allemaal nog van de staat! Stelletje ambtenaren .
    Het feit dat de staat eigenaar is, wil niet zeggen dat alle werknemers van bedrijven waarvan de staat aandeelhouder is direct ambtenaren zijn. En dat is maar goed ook.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34602140
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 00:50 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Bestaat dat nog in Nederland dan? Frequenties lager dan eens per uur (spitslijnen ed. uitgezonderd)?

    Wat ik van Fryslan gewend ben, rijdt alleen nog minimaal eens per uur, met dan 's avonds taxibusjes. Maar rijden deed het wel. Alleen het buurtbusje Gorredijk-Bakkeveen niet, maar met enig doorstappen is dat ook nog wel op enige loopafstand (als in 3km) van een andere halte.

    Maar ik geloof dat het meeste leed wel veroorzaakt is doordat in het kader van de bezuinigingen de provincie de grens voor verplichting bediending van 250 inwoners naar 1000 heeft verhoogd.
    in ons dorp woonden 979 mensen
    pi_34605699
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:48 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    De bustijden hier in Fryslân zijn dan ook uitermate beroerd sinds dik een jaar Wij zijn daardoor zelfs verhuisd....
    Kerel kom in Leeuwarden wonen dan
    pi_34621128
    quote:
    Op zondag 29 januari 2006 23:48 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    De bustijden hier in Fryslân zijn dan ook uitermate beroerd sinds dik een jaar Wij zijn daardoor zelfs verhuisd....
    Hier zijn ze ook beroerd onlogisch :/

    ene half uur rijden ze met zn 3n over de snelwegen zonder de tussen liggende dorpen, en t andere doen ze al die grafdorpen aan :|
      maandag 30 januari 2006 @ 19:36:32 #120
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34622764
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 09:49 schreef Zug-Chef het volgende:

    [..]

    Kerel kom in Leeuwarden wonen dan
    Dan heb je wel bussen maar kan je met de verkeerde trein 's avonds en in het weekend alsnog 20 minuten in de kou staan...

    Kom dan in Enschede wonen, aankomst treinen om 20/28/32 en 50/58/02 (respectievelijk uit Gronau, Zwolle en Deventer) en de bussen vertrekken in de avond om 09/39 en overdag gewoon 6 keer in 't uur (02/12/22/32/42/52), tussen de spitsen en voor de ochtendspits 4x per uur (09/24/39/54).
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34624175
    Ga in * wonen, en neem een fiets
    pi_34625512
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 20:10 schreef the_disheaver het volgende:
    Ga in * wonen, en neem een fiets
    maak jij hem ff?
      maandag 30 januari 2006 @ 20:47:52 #123
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34625963
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 20:38 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    maak jij hem ff?
    Er zijn mensen die daar hun beroep van hebben gemaakt, en die maken voor een schappelijk bedrag waar ik het niet zelf voor ga doen, je fiets weer.
    Nieuwe band en nieuwe ketting kan voor 30 euro al, daar ga ik iet zelf voor klooien.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34626988
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 20:47 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Er zijn mensen die daar hun beroep van hebben gemaakt, en die maken voor een schappelijk bedrag waar ik het niet zelf voor ga doen, je fiets weer.
    Nieuwe band en nieuwe ketting kan voor 30 euro al, daar ga ik iet zelf voor klooien.
    En ga dan naar een sociaal maatschappelijke fietsenzaak waardoor het nog goedkoper kan

    Maar vooral de achterband, die ga ik echt neit zelf vervangen. Een rem afstellen, bandje plakken of klooien met je verlichting okey. Maar ik ga geen trappers aan een fiets zetten...Al moet dan ook redelijk eenvoudig zijn

    Om ff ontopic te komen: Ik heb mijn 3 treinreisjes eral weer opzitten.. En weinig beleefd helaas... Alleen vreemde personen die wel op een erg vreemde manier proberen contact met je te krijgen
    pi_34627425
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 09:49 schreef Zug-Chef het volgende:

    [..]

    Kerel kom in Leeuwarden wonen dan
    Cornjum ook geod?
      FOK!fotograaf maandag 30 januari 2006 @ 21:50:34 #126
    73911 ultra_ivo
    pi_34628920
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 21:09 schreef the_disheaver het volgende:

    Maar vooral de achterband, die ga ik echt neit zelf vervangen. Een rem afstellen, bandje plakken of klooien met je verlichting okey. Maar ik ga geen trappers aan een fiets zetten...Al moet dan ook redelijk eenvoudig zijn
    Ik heb bijna een keer een achterwiel moeten omvlechten in de trein Budapest-Wenen-Keulen.
    pi_34634350
    Ik sta heel vaak op Amsterdam Centraal, gewoon te wachten op de trein, maar als je dan een beetje oplet zie je vaak flinke fonken van de bovenleiding afspatten, zeg maar net als dat ding wat de trein met de bovenleiding verbind langs een bepaald deel gaat. Maar die vonken komen echt tot de grond. Is dat niet gevaarlijk ofzo, of kan dat niet voorkomen worden?
    Sport doet leven
    pi_34634847
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 23:46 schreef VikingGold het volgende:
    Ik sta heel vaak op Amsterdam Centraal, gewoon te wachten op de trein, maar als je dan een beetje oplet zie je vaak flinke fonken van de bovenleiding afspatten, zeg maar net als dat ding wat de trein met de bovenleiding verbind langs een bepaald deel gaat. Maar die vonken komen echt tot de grond. Is dat niet gevaarlijk ofzo, of kan dat niet voorkomen worden?
    october / november 2005 bij utrecht CS een isolator naar de knoppen sloeg ook steeds vonk over, best leuk om te zien maar t zal schijnbaar geen kwaad kunne

    bovenleidingen breken toch wel
      dinsdag 31 januari 2006 @ 00:14:13 #129
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34635417
    Vandaag mijn eerste dag als NS-"medewerker" achter de rug!
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34635740
    quote:
    Op maandag 30 januari 2006 23:46 schreef VikingGold het volgende:
    Ik sta heel vaak op Amsterdam Centraal, gewoon te wachten op de trein, maar als je dan een beetje oplet zie je vaak flinke fonken van de bovenleiding afspatten, zeg maar net als dat ding wat de trein met de bovenleiding verbind langs een bepaald deel gaat. Maar die vonken komen echt tot de grond. Is dat niet gevaarlijk ofzo, of kan dat niet voorkomen worden?
    Neu, ach. Zet de stofzuiger maar eens aan (liefst een wat oudere) en trek dan de stekker uit het stopcontact. Ook vuurwerk . Zonder gekheid: als het geijzeld heeft moet je eens 's ochtends vroeg bij het spoor gaan kijken. Een passerende trein is dan absoluut een bruut gezicht.
      dinsdag 31 januari 2006 @ 01:04:21 #131
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34636632
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 00:14 schreef JDude het volgende:
    Vandaag mijn eerste dag als NS-"medewerker" achter de rug!
    Welke functie?
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      dinsdag 31 januari 2006 @ 09:44:07 #132
    4921 blup
    Shoarma Sin Farma
    pi_34640241
    Afgelopen zondag 'n noodrem trekkertje gehad tussen Utrecht - Heerlen..
    We waren net weg uit Utrecht CS, en plots gingen we remmen.. En mensen die wat vaker met de trein rijzen voelen gelijk aan 't wat hardere remmen dat 't niet klopt.. We hadden een IRM die kan als hij wil best hard remmen ..

    iig, wij dus remmen, en met een klap sta je stil. in eerste instantie dacht ik dat we een rood sijn hadden die de machinist telaat zag oid. Leek me vrij onlogische plek om stil te staan voor een sijn, dus toen dacht ik eerder aan een zondags spingertje. Bleef een minuutje stil, toen de conducteur door de intercom.. "Goedemiddag damens en heren, iemand in het achterste treinstel heeft aan de noodrem getrokken, we moeten even op onderzoek uit voor we verder kunnen.

    Ik was op dat moment bij die HC. 't probleem was dat we niet in 't goede treinstel zaten. Hij belde de conducteur die wel in dat treinstal zat om te kijken wat er was. Die vond de getrokken noodrem, maar niemand die wist waarom er getrokken was. Die conducteur had de noodrem met de sleutel weer terug gedraaid, remmen pompte met veel kabaal weer vol lucht, en we konde dus reis weer vervolgen. Op denbosch gingen we naar 't achterste treinstel om daar te kijken. Nou bleek er dus wel 'n wazige vent alleen in die 1e klas coupé te zitten, maar die ontkende in alle aarde iets gedaan te hebben. Ook had hij niets gezien. Je kunt hem verder dan niet zoveel maken..

    Even later tussen Den Bosch - Eindhoven liep hij weg uit de 1e klas coupé. Toen was 't eigelijk al 1en1=2 dat hij 't dus was.

    Maybe perongeluk, 't blijkt dat sommige mensen die voor de 1e keer in een IRM zitten denken dat het een WC is. Het liftje wat daar zit voor de cathering. Dat je dan aan een grote rode hendel trekt om 't deurtje open te krijgen is een 2e....
      dinsdag 31 januari 2006 @ 18:05:56 #133
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34653746
    Ach, het kan erger: in een van van TGV-series was een installatiefout geslopen, waarmee het draadje van het wc-bezet-lampje in de 1e klasse gekoppeld was aan de noodrem.
    Duurde nog verdomd lang voordat ze er achter waren waarom die stellen steeds om onverklaarbare reden stil stonden.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      dinsdag 31 januari 2006 @ 18:41:33 #134
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34654780
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 18:05 schreef MREn het volgende:
    Ach, het kan erger: in een van van TGV-series was een installatiefout geslopen, waarmee het draadje van het wc-bezet-lampje in de 1e klasse gekoppeld was aan de noodrem.
    Duurde nog verdomd lang voordat ze er achter waren waarom die stellen steeds om onverklaarbare reden stil stonden.
    Zat er op de toiletten van de IRM-treinstellen niet ook een noodrem die door passagiers weleens voor de spoelknop werd aangezien?
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      FOK!fotograaf dinsdag 31 januari 2006 @ 18:42:18 #135
    73911 ultra_ivo
    pi_34654808
    lijkt me meer de alarmknop.
      dinsdag 31 januari 2006 @ 22:53:21 #136
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34664522
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 01:04 schreef MREn het volgende:

    Welke functie?
    Stagiair bij Reizigers/Commercie in Rotterdam...
    Ga aan de slag met de zgn. verplaatstingstijdfactor... concurrentie tussen auto en trein.
    Uitzoeken hoe de verhoudingen tussen deze twee liggen op bepaalde trajecten, op welke trajecten is er met een paar minuten minder reistijd of bijv. een rechtstreekse verbinding ipv een overstap, extra reizigerspotentieel te behalen.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      dinsdag 31 januari 2006 @ 22:55:07 #137
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34664587
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 18:41 schreef Duvel het volgende:

    Zat er op de toiletten van de IRM-treinstellen niet ook een noodrem die door passagiers weleens voor de spoelknop werd aangezien?
    Een noodrem op het toilet?
    Voor als je je mobieltje in de pot hebt laten flikkeren zeker.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34664678
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 22:55 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Een noodrem op het toilet?
    Voor als je je mobieltje in de pot hebt laten flikkeren zeker.
    Ik ben altijd als de dood dat mn fototoestel in de pot flikkert als ik in de trein mijn behoefte doe


    Waarom is er trouwens niet een duidleijk verbod op staand plassen in de trien?
    pi_34664707


    [ Bericht 52% gewijzigd door Alexxxxx op 31-01-2006 23:00:19 (:@) ]
    pi_34664770
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 22:57 schreef Alexxxxx het volgende:

    Ik ben altijd als de dood dat mn fototoestel in de pot flikkert als ik in de trein mijn behoefte doe
    Waarom maak je dan foto's van het doen van je behoefte in de trein? Of wil ik dat niet weten ?
    pi_34664804
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 22:59 schreef SNArky het volgende:

    [..]

    Waarom maak je dan foto's van het doen van je behoefte in de trein? Of wil ik dat niet weten ?
    Als ik alleen in de trein reis, neem ik mn fototoetel liever mee dan dat ik het in de coupé laat liggen.
    pi_34664871
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 23:00 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Als ik alleen in de trein reis, neem ik mn fototoetel liever mee dan dat ik het in de coupé laat liggen.
    Heb je er dan geen touwtje omheen? En ik neem aan dat ie niet in je broekzak past?
    pi_34664940
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 23:02 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Heb je er dan geen touwtje omheen? En ik neem aan dat ie niet in je broekzak past?
    Ik heb m in een hoesje aan mn broeksriem hangen. Maar ja, die gaat los op het toilet he?
    pi_34672660
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 23:04 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Ik heb m in een hoesje aan mn broeksriem hangen. Maar ja, die gaat los op het toilet he?
    rugzakje me nemen in die in de doch vaak ongebruikt schone wasbak deponeren en na je behoefte weer mee nemen?

    ik ga altijd zitten als de schoonheid van de WC t toelaat..
    en anders breekt nood de wet, en dan wordt t niet schoner
    richten is moeilijk als je heen en weer wordt geslingerd
      woensdag 1 februari 2006 @ 10:58:50 #145
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34673641
    quote:
    Op woensdag 1 februari 2006 10:15 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    ik ga altijd zitten als de schoonheid van de WC t toelaat..
    en anders breekt nood de wet, en dan wordt t niet schoner
    richten is moeilijk als je heen en weer wordt geslingerd
    Niet pissen in wissels!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34673709
    quote:
    Op woensdag 1 februari 2006 10:58 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Niet pissen in wissels!
    nee schijten
    pi_34677312
    quote:
    Op woensdag 1 februari 2006 10:15 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    rugzakje me nemen in die in de doch vaak ongebruikt schone wasbak deponeren en na je behoefte weer mee nemen?

    ik ga altijd zitten als de schoonheid van de WC t toelaat..
    en anders breekt nood de wet, en dan wordt t niet schoner
    richten is moeilijk als je heen en weer wordt geslingerd
    Ik doe precies hetzlefde hoor

    Alleen ik heb medelijden met de vrouwen.. en na het afsluiten van de doorloopkoppen kun je ook niet meer de hele trein door lopen op zoek naar een schone wc
    pi_34677811
    quote:
    Op woensdag 1 februari 2006 13:07 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Ik doe precies hetzlefde hoor

    Alleen ik heb medelijden met de vrouwen.. en na het afsluiten van de doorloopkoppen kun je ook niet meer de hele trein door lopen op zoek naar een schone wc
    klopt valt me nog mee dat ze niet in de wasbakjes besmeuren met eigengemaakte chocoladesaus
    pi_34701234
    quote:
    Op dinsdag 31 januari 2006 00:25 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Neu, ach. Zet de stofzuiger maar eens aan (liefst een wat oudere) en trek dan de stekker uit het stopcontact. Ook vuurwerk . Zonder gekheid: als het geijzeld heeft moet je eens 's ochtends vroeg bij het spoor gaan kijken. Een passerende trein is dan absoluut een bruut gezicht.
    Idd, niets is mooier dan dat . Zeker als het de eerste trein is sinds een kwartier, hele vonken regenen, en dan nog is donker .

    Maar goed snap niet dat treinen anno 2006 nog gee nsoort intercom systeem hebben met de machinist of HC, dat je dan gewoon, knop indrukken voor minimaal 10 seconden.

    Stel je voor iemand krijgt een hart aanval, wat is handiger, die trein door laten rijden met 120 of stoppen in boeren weiland?
      donderdag 2 februari 2006 @ 01:04:46 #150
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34702793
    quote:
    Op woensdag 1 februari 2006 11:01 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    nee schijten
    Vanuit een IC probeer ik zoveel mogelijk mn behoefte achter te laten langs het perron van een station dat we voorbij rijden. Vooral Best vanuit Den Bosch/Tilburg is makkelijk: als de tunnen begint, doortrekken.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      donderdag 2 februari 2006 @ 08:06:47 #151
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34705934
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 00:04 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Idd, niets is mooier dan dat . Zeker als het de eerste trein is sinds een kwartier, hele vonken regenen, en dan nog is donker .

    Maar goed snap niet dat treinen anno 2006 nog gee nsoort intercom systeem hebben met de machinist of HC, dat je dan gewoon, knop indrukken voor minimaal 10 seconden.

    Stel je voor iemand krijgt een hart aanval, wat is handiger, die trein door laten rijden met 120 of stoppen in boeren weiland?
    In IRM kan een machinist een noodremming al onderbreken. Als jij daar de noodrem bedient, begint de trein gelijk te remmen en krijgt de machinist een melding en een pieptoon te horen. Door de remming te onderbreken kan hij dan doorrijden naar een plek waar hulp snel kan worden gegeven, zodat je bijvoorbeeld niet midden op de Moerdijkbrug stopt, maar bij de eerstvolgende overweg.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34708274
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 08:06 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    In IRM kan een machinist een noodremming al onderbreken. Als jij daar de noodrem bedient, begint de trein gelijk te remmen en krijgt de machinist een melding en een pieptoon te horen. Door de remming te onderbreken kan hij dan doorrijden naar een plek waar hulp snel kan worden gegeven, zodat je bijvoorbeeld niet midden op de Moerdijkbrug stopt, maar bij de eerstvolgende overweg.
    Maar hoe weet hij wat er is? Er kan idd iemand ernstig ziek zijn, maar valt er een deur open, en hangt er iemand half open. Dan maar liever direct stoppen....
      donderdag 2 februari 2006 @ 15:51:17 #153
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_34715328
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 10:28 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Maar hoe weet hij wat er is? Er kan idd iemand ernstig ziek zijn, maar valt er een deur open, en hangt er iemand half open. Dan maar liever direct stoppen....
    Het is juist voor de gevallen dat direct stoppen ook niet wenselijk is omdat er dan nog geen hulp verleend kan worden.
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
      donderdag 2 februari 2006 @ 16:01:06 #154
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34715694
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 15:51 schreef thatsme het volgende:

    [..]

    Het is juist voor de gevallen dat direct stoppen ook niet wenselijk is omdat er dan nog geen hulp verleend kan worden.
    Juist!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      donderdag 2 februari 2006 @ 16:40:12 #155
    40163 Razzerr
    Something doesn't compute
    pi_34717124
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 00:04 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Stel je voor iemand krijgt een hart aanval, wat is handiger, die trein door laten rijden met 120 of stoppen in boeren weiland?
    Paar maanden geleden nog meegemaakt. Iemand die een hartaanval kreeg in de IC ergens net voorbij Harderwijk. Trein gewoon doorgekacheld naar Amersfoort.... Daar aangekomen alsnog 20 minuten op de ambulance gewacht... (en dan zeuren mensen dat de trein vaak te laat komt )

    Conducteur riep wel om of er een een dokter in de trein zat en of die dan wel naar het voorste treindeel wou komen (en die was er dus ). Die dokter zou nu overigens niet ver meer komen, met die onderbroken koplopers.
    Maw: het zal wel 2006 worden...
    pi_34722094
    Een paar plaatjes van mij, uit Duitsland. Als eerste een foto gemaakt op Hagen Hbf. Nu ik erover nadenk, vind ik het maar een vreemde foto. Het betreffende perron wordt niet meer gebruikt, en je kunt er ook niet meer komen doordat de voetgangerstunnel is afgesloten. De verlichting in het vertrektijdenbord brandt echter nog wel:


    Dan een plaatje van het S-Bahnmaterieel 420, hier op de S9 bij Essen-Steele. De S-Bahn is een soort metro-trein, en daarom is de 420-reeks wat anders dan de meeste andere treinen. Het meest opvallende is dat er erg veel deuren zijn, met 4 per kant nog meer dan bij de Sprinter. Deze deuren schuiven overigens in de wand. Verder kunnen deze treinstellen erg snel optrekken omdat alle draaistellen zijn aangedreven. Vreemd genoeg kun je niet tussen de verschillende wagons heen en weer lopen, en er is ook geen WC aan boord.


    Dan hier nog een plaatje van de metro in Bochum, de metrostellen zijn van het type B80D. Dat betekent dat ze maximaal 80 km/u halen, en dat ze een draaistroommotor hebben, die bij het afremmen weer stroom opwekt. De U35 is overigens een van de weinige echte metrolijnen in het Ruhrgebied. Vooral in Duesseldorf noemen ze alles wat een stukje onder de grond rijdt een metrolijn, terwijl bijvoorbeeld de U79 voor het grootste gedeelte gewoon boven de grond rijdt, soms zelfs midden op de straat - tussen de auto's.
      donderdag 2 februari 2006 @ 19:34:40 #157
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34722380
    Prima foto's!
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34725955
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 00:04 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Idd, niets is mooier dan dat . Zeker als het de eerste trein is sinds een kwartier, hele vonken regenen, en dan nog is donker .

    Maar goed snap niet dat treinen anno 2006 nog gee nsoort intercom systeem hebben met de machinist of HC, dat je dan gewoon, knop indrukken voor minimaal 10 seconden.
    Hoef je niet te proberen, levert je alleen maar misbruik op.
    pi_34732172
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 12:38 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Hoef je niet te proberen, levert je alleen maar misbruik op.
    Gratis telefoon nummer dan? als je herhaaldelijk misbruik pleegt kunnen ze je nummer blokkeren
    pi_34760145
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 01:04 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Vanuit een IC probeer ik zoveel mogelijk mn behoefte achter te laten langs het perron van een station dat we voorbij rijden. Vooral Best vanuit Den Bosch/Tilburg is makkelijk: als de tunnen begint, doortrekken.
    Take on the situation, but not the torment ...
    pi_34760568
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 16:24 schreef Ou-Tannu het volgende:
    [..]Gratis telefoon nummer dan? als je herhaaldelijk misbruik pleegt kunnen ze je nummer blokkeren
    Voordat je hebt uitgelegd in welke trein je zit en men contact heeft opgenomen met het treinpersoon, ben je ook wel even verder. Kun je beter noodremtrekken.
    pi_34760615
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 14:42 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Voordat je hebt uitgelegd in welke trein je zit en men contact heeft opgenomen met het treinpersoon, ben je ook wel even verder. Kun je beter noodremtrekken.
    hmm zit wat in maar ze weten toch wel welke treinstel nummers waar rijden?

    lijkt me voldoende als je weet welk nummer je heb en waar tussen deze trein zou rijden
    pi_34763661
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 14:43 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    hmm zit wat in maar ze weten toch wel welke treinstel nummers waar rijden?

    lijkt me voldoende als je weet welk nummer je heb en waar tussen deze trein zou rijden
    Maar kijk iedere boerenlul kan aan een ding trekken . Niet iedere boerenlul ziet zo 1-2-3 het treinstel nummer.
    pi_34764016
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 16:12 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Maar kijk iedere boerenlul kan aan een ding trekken . Niet iedere boerenlul ziet zo 1-2-3 het treinstel nummer.
    Dat is in sommige gevallen erg moeilijk te vinden. Probeer maar eens snel het treinstelnummer (of stamnummer) van een ICK-bak te vinden

    [ Bericht 2% gewijzigd door Carport op 05-02-2006 16:27:46 ]
    pi_34764852
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 16:12 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Maar kijk iedere boerenlul kan aan een ding trekken . Niet iedere boerenlul ziet zo 1-2-3 het treinstel nummer.
    treinstel nummers maar bij de noodrem ook plakken!
    pi_34767649
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 14:43 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    hmm zit wat in maar ze weten toch wel welke treinstel nummers waar rijden?

    lijkt me voldoende als je weet welk nummer je heb en waar tussen deze trein zou rijden
    In geval van stremmingen weet men dat nog wel eens niet . Rijtuigen hebben binnen geen nummers staan.
    pi_34767684
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 18:11 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    In geval van stremmingen weet men dat nog wel eens niet . Rijtuigen hebben binnen geen nummers staan.
    wat een nepperts :/

    volgens mij kan je ze bij de DD-AR stammen ook zo t nummer verwisselen:?
      zondag 5 februari 2006 @ 22:41:32 #168
    24341 JMT
    Hrmz...
    pi_34777446
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 18:11 schreef Tfz het volgende:
    [..]
    In geval van stremmingen weet men dat nog wel eens niet . Rijtuigen hebben binnen geen nummers staan.
    Wel, in ICK boven de deuren bij de rijtuigovergangen en in ICRm vlakbij de deuren op een zijpaneel
    Pomtiedomtiedom...
    pi_34778334
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 18:12 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    wat een nepperts :/

    volgens mij kan je ze bij de DD-AR stammen ook zo t nummer verwisselen:?
    Kan zeker, maar daarmee staat het nummer nog steeds onveranderd in tracking&tracing.
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 22:41 schreef JMT het volgende:

    [..]

    Wel, in ICK boven de deuren bij de rijtuigovergangen en in ICRm vlakbij de deuren op een zijpaneel
    Ja uh, dúh! Die rijtuigen zitten tegenwoordig in stammen en de stamnummers staan niet binnen in de rijtuigen.
    pi_34779255
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 23:02 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Kan zeker, maar daarmee staat het nummer nog steeds onveranderd in tracking&tracing.
    [..]

    Ja uh, dúh! Die rijtuigen zitten tegenwoordig in stammen en de stamnummers staan niet binnen in de rijtuigen.
    hm ja maar eh als je dan toevallig t nummer weet te gokken van de trein later? die t zelfde traject rijd en je moet t nr door geven dan zit je wel mooi in de knoei
      maandag 6 februari 2006 @ 08:13:14 #171
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34785394
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 23:02 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Kan zeker, maar daarmee staat het nummer nog steeds onveranderd in tracking&tracing.
    [..]

    Ja uh, dúh! Die rijtuigen zitten tegenwoordig in stammen en de stamnummers staan niet binnen in de rijtuigen.
    Een beetje treinennerd weet natuurlijk uit zijn hoofd welke rijtuigen in welke stam lopen!
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34786570
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 08:13 schreef Duvel het volgende:
    [..]
    Een beetje treinennerd weet natuurlijk uit zijn hoofd welke rijtuigen in welke stam lopen!
    Nou, voor zover ik weet en gemerkt heb houden de meeste icrmtreintjes t nog geen week vol met de hele zelfde sms, ook de stammetjes zelf hebben een eigen omloop nl, zie daarvoor www.somda.nl :-)
    DDAR & VIRM is iets "gemakkelijker" daarentegen, dwz die rijden langere tijd met zelfde sms.

    P.s. Tfz, u're right, de stamnummers staan idd weer net niet binnen ín de rijtuigen :x
    Pomtiedomtiedom...
    pi_34795400
    vond nog wat plaatjes op mn telefoon (A)


    oranje trein kwam langs stuiven




    De Legertank trein?












    beetje proberen een scherpe foto te krijgen, maarja een gsm camera is daar nou niet t beste gereedschap voor


    hey? WTF? een digitaal vertrektijdenbordje?!



    hm? wie weet in welke stelletjes je zo`n gangetje vind? was heerlijk rustig daar trouwens




    mislukte foto van t treinstel toen t zwolle naderde :/










    nieuw treinstel? de Graffiti loper? :'D!


    ook iemand die een foto's maakte van de Graffiti loper? met beduidend betere camera :p

    [ Bericht 17% gewijzigd door Ou-Tannu op 06-02-2006 15:22:01 ]
    pi_34795979
    Die `legertanktrein´ is nabij t harde waar een militair schietterrein is (vandaar ook alle bordjes ´verboden toegang, schietterrein, levensgevaar´

    Meestal is er afgezien van die platte treinonderstellen niets te zien. Maar vorige week zag ik er ook iets staan...
    pi_34796022
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:34 schreef the_disheaver het volgende:
    Die `legertanktrein´ is nabij t harde waar een militair schietterrein is (vandaar ook alle bordjes ´verboden toegang, schietterrein, levensgevaar´

    Meestal is er afgezien van die platte treinonderstellen niets te zien. Maar vorige week zag ik er ook iets staan...
    weet ik later waren ze weg! anders had ik dr ook scherpere foto's van gehad, in dat treinstel kon t raampje WEL goed open maar ja toen was het al weg en er stond een smerige goederen trein met 2 ACTS locs in de weg en T harde ligt er tussen in
    pi_34796053
    Leuke foto's wel, ondanks de wat mindere kwaliteit

    Die digitale vertrektijdenbordje is idd nieuw in Nederland, in onder andere Berlijn hangen deze dingen al op de grote stations. Scheelt een hoop gedoe wanneer er wat dingen veranderen in de treinenloop / nieuwe stations...
    pi_34796087
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:36 schreef Zug-Chef het volgende:
    Leuke foto's wel, ondanks de wat mindere kwaliteit

    Die digitale vertrektijdenbordje is idd nieuw in Nederland, in onder andere Berlijn hangen deze dingen al op de grote stations. Scheelt een hoop gedoe wanneer er wat dingen veranderen in de treinenloop / nieuwe stations...
    heb de digitale bordjes totzover alleen op Putten en nijkerk weten te spotten?
    pi_34796363
    Mja, die ´kaartenbakken´ hebben toch iets. Maar je zult idd veel meer kunnen met een digitale scherm.

    Plan is om ook de gele vertrekstaten digitaal te maken. Een digitaal scherm waar alleen de treinen van voor de komende 24h gemeld staan, en ook op welke stations ze stoppen en de aankomsttijd aldaar.

    Op zich wel positief. Zo makkelijk lezen zijn die vertrekstaten niet (maar als je ze eenmaal snapt, kost het geen moeite meer). maar de gehele dienstregeling zou toch wel ergens te lezen moeten zijn op het station.
    pi_34796465
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:46 schreef the_disheaver het volgende:
    Mja, die ´kaartenbakken´ hebben toch iets. Maar je zult idd veel meer kunnen met een digitale scherm.

    Plan is om ook de gele vertrekstaten digitaal te maken. Een digitaal scherm waar alleen de treinen van voor de komende 24h gemeld staan, en ook op welke stations ze stoppen en de aankomsttijd aldaar.

    Op zich wel positief. Zo makkelijk lezen zijn die vertrekstaten niet (maar als je ze eenmaal snapt, kost het geen moeite meer). maar de gehele dienstregeling zou toch wel ergens te lezen moeten zijn op het station.
    mja hoeveel van die kaarten bakken zijn al niet met witte tape en een merkstift bij gewerkt / gerepareerd? wel eens opgevallen?

    zal me alleen benieuwen hoelang t duurt voor de eerste mafkees besluit een LCD schermpje uit de digitale versie te slopen
    pi_34796643
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:49 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    mja hoeveel van die kaarten bakken zijn al niet met witte tape en een merkstift bij gewerkt / gerepareerd? wel eens opgevallen?

    zal me alleen benieuwen hoelang t duurt voor de eerste mafkees besluit een LCD schermpje uit de digitale versie te slopen
    Idd. Alleen niet vergeten dat je straks met een LCD scherm van best wel groot door het poortje moet gaan
    pi_34796760
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:54 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Idd. Alleen niet vergeten dat je straks met een LCD scherm van best wel groot door het poortje moet gaan
    hm t lijken mij toch echt enkele kleine schermpjes naast elkaar?
    pi_34797114
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:57 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    hm t lijken mij toch echt enkele kleine schermpjes naast elkaar?
    Ze zouden ongeveer dezelfde formaat krijgen als de huidige vertrekstaten.
    pi_34797670
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 16:07 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Ze zouden ongeveer dezelfde formaat krijgen als de huidige vertrekstaten.
    maouw weekend tas mee
    pi_34801777
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:37 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    heb de digitale bordjes totzover alleen op Putten en nijkerk weten te spotten?
    Zijn wel meer stations die ze hebben, Hilversum geloof ik ook bv.
    pi_34801898
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 09:55 schreef JMT het volgende:
    Nou, voor zover ik weet en gemerkt heb houden de meeste icrmtreintjes t nog geen week vol met de hele zelfde sms, ook de stammetjes zelf hebben een eigen omloop nl, zie daarvoor www.somda.nl :-)
    Ja en nee, de setjes rijtuigen worden wel uitgewisseld maar de rijtuigen binnen een setje niet zo snel. Stamnummers binnen kún je dus wel aangeven.
      maandag 6 februari 2006 @ 19:28:15 #186
    120647 BadKeukenTegel
    Heer ende Meester
    pi_34804169
    Wat zijn de laatste ontwikkelingen omtrend de Hanzelijn?
    Al sterven er miljoenen kleine Afrikaantjes van de dorst, ik loop tenminste rond met een puik merk op m'n borst.
    pi_34804444
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 19:28 schreef BadKeukenTegel het volgende:
    Wat zijn de laatste ontwikkelingen omtrend de Hanzelijn?
    Dat het mij te lang duurt
    pi_34805367
    Dat gangetje waar je het over had in de foto's vind je trouwens in het stuurrijtuig van DD-AR. Het doet mij altijd een beetje overkomen als een klein schip

    Treinen die trouwens zo vol onder de graffiti zitten worden normaal gesproken niet ingezet. Het is natuurlijk geen promotie om treinen zo rond te laten rijden en dus worden ze zo snel mogelijk gereinigd. Vandaar dat je ook relatief weinig treinen ziet die er besmeurd uit zien. Toevallig was er vorige maand een gigantisch tekort aan treinstellen (dat weer als gevolg van het winterse weer eind December) en heeft NS alle zeilen moeten bijzetten om nog een beetje te kunnen blijven rijden. Gevolg dus dat dit soort treinen ook werden ingezet (en het ICK uit Amsterdam en Leidschendam ook weer werden/worden ingezet).
      maandag 6 februari 2006 @ 20:32:53 #189
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34806370
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 20:01 schreef Carport het volgende:
    Toevallig was er vorige maand een gigantisch tekort aan treinstellen
    Het gaat kennelijk al een stuk beter... ik zat vanochtend in een Koploper die tussen Deventer en Amersfoort met vijf drietjes reed.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      Redactie Frontpage / Sport maandag 6 februari 2006 @ 20:47:56 #190
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_34806943
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 20:32 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Het gaat kennelijk al een stuk beter... ik zat vanochtend in een Koploper die tussen Deventer en Amersfoort met vijf drietjes reed.
    Ik weet het niet. Zag namelijk een trein bestaande uit 3 maal Plan V het station van Leeuwarden binnenrijden rond 18.15 uur afgelopen vrijdag. Normaal zijn dat 2 koplopers.
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_34807713
    Volgens mij is dat altijd op vrijdag, om dat tijdstip. Heb het namelijk nogal vaker meegemaakt. Ze doen dat volgens mij voor aanvoer van Plan V's voor de komende week. Elke werkdag rijdt namelijk om 17.02 een extra stoptrein naar Zwolle. Deze wordt meestal uitgevoed met een Plan V. Vandaar
    pi_34807996
    Nou,je zal in die Graffitiloper zitten,dan zie je veel als je naar buiten kijkt.Niet te geloven dat ze dat ding in de omloop gooien,want hij staat zo te zien op spoor 1 dus is het de IC naar Rotterdm/Den Haag of naar Amsterdam CS/Schiphol.
    Moet zeggen dat ik die Koplopers fijne treinen vind,tenminste een beetje goede stoelen.Dat kun je van DD-IRM niet zeggen.
    pi_34808718
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 20:32 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Het gaat kennelijk al een stuk beter... ik zat vanochtend in een Koploper die tussen Deventer en Amersfoort met vijf drietjes reed.
    Toevallig vertrek uit Deventer om 08.14? Die rijdt planmatig met 5x ICM-III
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 20:47 schreef Peterselieman het volgende:

    [..]

    Ik weet het niet. Zag namelijk een trein bestaande uit 3 maal Plan V het station van Leeuwarden binnenrijden rond 18.15 uur afgelopen vrijdag. Normaal zijn dat 2 koplopers.
    Op vrijdag is dat ook gebruikelijk, planmatig 3x V in de 12557. De rest van de week zijn het inderdaad twee koplopers.

    [ Bericht 2% gewijzigd door Carport op 06-02-2006 21:34:35 ]
    pi_34811712
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 21:27 schreef Carport het volgende:

    [..]

    Toevallig vertrek uit Deventer om 08.14? Die rijdt planmatig met 5x ICM-III
    [..]

    Op vrijdag is dat ook gebruikelijk, planmatig 3x V in de 12557. De rest van de week zijn het inderdaad twee koplopers.
    Trek is even een bak ICM af , want tussen Zutphen - Nijmegen rijdt er soms maar een Plan T en dat om 16 uur .
      maandag 6 februari 2006 @ 22:51:23 #195
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34812532
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 21:27 schreef Carport het volgende:
    Toevallig vertrek uit Deventer om 08.14? Die rijdt planmatig met 5x ICM-III
    Op vrijdag is dat ook gebruikelijk, planmatig 3x V in de 12557. De rest van de week zijn het inderdaad twee koplopers.
    Nee, het was de 6:27 uit Enschede dus zal dan wel 7:14 uit Deventer geweest zijn...

    Wat een rare situatie trouwens op Utrecht...
    Kom je vanuit Amersfoort uit de IC naar Den Haag om over te stappen naar Rotterdam... staat de IC naar Leeuwarden aan de andere zijde van het perron. Voor Rotterdam moest ik roltrap op, hal in, roltrap af. Lekker zo, in de ochtendspits.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34813188
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 22:34 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Trek is even een bak ICM af , want tussen Zutphen - Nijmegen rijdt er soms maar een Plan T en dat om 16 uur .
    De 1624, daar ging het in het eerste geval over, rijdt tussen Enschede en Deventer met 4 bakken, daarna tot aan Amersfoort met 5 om vervolgens weer met 3 bakken richting Schiphol te gaan. De 1620 (vertrek Enschede om 6:27) doet hetzelfde overigens
    En die T-tjes, dat zijn zeker stoptreintjes Ook planmatig trouwens
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 22:51 schreef JDude het volgende:

    [..]
    Wat een rare situatie trouwens op Utrecht...
    Kom je vanuit Amersfoort uit de IC naar Den Haag om over te stappen naar Rotterdam... staat de IC naar Leeuwarden aan de andere zijde van het perron. Voor Rotterdam moest ik roltrap op, hal in, roltrap af. Lekker zo, in de ochtendspits.
    Gezien het feit dat de NS hoofdsponsor is van het NOC*NSF en Nederlanders te weinig bewegen, heeft NS iets nieuws: ochtengymnastiek voor reizigers

    Dat de sneltreinen Den Haag/Rotterdam - Arnhem/Nijmegen in de spits niet meer gecombineerd rijden heeft daar waarschijnlijk ook mee te maken. Om de punctualiteit in de spits wat te verhogen, rijdt de trein sinds deze week alleen nog Den Haag - Arnhem/Nijmegen. Reizigers van en naar Rotterdam mogen extra overstappen op Utrecht of Gouda.
      maandag 6 februari 2006 @ 23:07:42 #197
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34813405
    Ik heb trouwens, alle waarschuwingen ten spijt, vanochtend een overtreding begaan door een stuk langs het spoor te lopen . Tja, hadden ze de straat er naast maar niet hermetisch met dranghekken moeten dichtzetten. En in een stad die ik (nog) niet zo goed ken ga ik ook niet even een blokje om zoeken en mijn trein missen.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      maandag 6 februari 2006 @ 23:08:58 #198
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34813459
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:03 schreef Carport het volgende:

    Dat de sneltreinen Den Haag/Rotterdam - Arnhem/Nijmegen in de spits niet meer gecombineerd rijden heeft daar waarschijnlijk ook mee te maken. Om de punctualiteit in de spits wat te verhogen, rijdt de trein sinds deze week alleen nog Den Haag - Arnhem/Nijmegen. Reizigers van en naar Rotterdam mogen extra overstappen op Utrecht of Gouda.
    Op zich vind ik het ook wel slim om die twee IC's te splitsen... nu reed er 11 bakken naar Rtd en 11 naar Gvc als ik me niet vergis... die laat je ook niet even gecombineerd van Amersfoort naar Utrecht kachelen

    [ Bericht 1% gewijzigd door JDude op 06-02-2006 23:26:20 ]
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34813759
    Dat verhaal van die sneltreinen is pas sinds deze week, de intercity's reden in de spits sowieso al los van elkaar, dacht ik. Veels te veel inderdaad om in één keer te rijden Het maximale aantal bakken ICM is 15, ook zullen veel perrons niet veel langer dan dat zijn. 15 bakken ICM is al zo'n 400 meter trein

    't is trouwens naar Gvc, Gv = Hollands Spoor
      maandag 6 februari 2006 @ 23:20:24 #200
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34813942
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 15:15 schreef Ou-Tannu het volgende:

    De Legertank trein?
    Legerplaats 't Harde. Wegdek gaat nogal naar de klote door rupsvoertuigen.
    quote:
    hey? WTF? een digitaal vertrektijdenbordje?!
    Ja, test in gebied dat bediend wordt door Amersfoort. Zijn verschillende versies van in oa Putten en Nijkerk.
    quote:
    hm? wie weet in welke stelletjes je zo`n gangetje vind? was heerlijk rustig daar trouwens
    In een kopbak DD-AR beneden.
    quote:
    nieuw treinstel? de Graffiti loper? :'D!
    Dader: afschieten na 500 uur treinen schrobben.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 6 februari 2006 @ 23:23:49 #201
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34814062
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 21:05 schreef Zug-Chef het volgende:
    Volgens mij is dat altijd op vrijdag, om dat tijdstip. Heb het namelijk nogal vaker meegemaakt. Ze doen dat volgens mij voor aanvoer van Plan V's voor de komende week. Elke werkdag rijdt namelijk om 17.02 een extra stoptrein naar Zwolle. Deze wordt meestal uitgevoed met een Plan V. Vandaar
    En volgens mij ook vooral omdat er geen ICM over is voor de drukke vrijdagavondspits, dat is hard nodig voor ritten naar Groningen en Enschede.

    Ik had gisteren trouwens nog 2*ICM-III in de 3600, een aangename verrassing!
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 6 februari 2006 @ 23:25:56 #202
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34814148
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:15 schreef Carport het volgende:

    't is trouwens naar Gvc, Gv = Hollands Spoor
    Scherp
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      maandag 6 februari 2006 @ 23:28:56 #203
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34814238
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:03 schreef Carport het volgende:

    [..]

    De 1624, daar ging het in het eerste geval over, rijdt tussen Enschede en Deventer met 4 bakken, daarna tot aan Amersfoort met 5 om vervolgens weer met 3 bakken richting Schiphol te gaan. De 1620 (vertrek Enschede om 6:27) doet hetzelfde overigens
    Bedoel je niet stellen ipv bakken?
    Een ICM-III heeft drie bakken, 5 ICM-III's dus 15.
    quote:
    En die T-tjes, dat zijn zeker stoptreintjes Ook planmatig trouwens
    Die worden overal ingezet, vooral stoptreinen, maar rg. Hoorn enzo ook als sneltrein geloof ik. In 't weekend ook in de 3600 bijv.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 6 februari 2006 @ 23:32:09 #204
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34814375
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:15 schreef Carport het volgende:
    Dat verhaal van die sneltreinen is pas sinds deze week, de intercity's reden in de spits sowieso al los van elkaar, dacht ik. Veels te veel inderdaad om in één keer te rijden Het maximale aantal bakken ICM is 15, ook zullen veel perrons niet veel langer dan dat zijn. 15 bakken ICM is al zo'n 400 meter trein
    Het is het maximaal toegelaten aantal in de reizigers dienst, dat ligt net iets anders
    Er zijn ook machinisten die met 16 bakken vertrekken als er per ongeluk een viertje in de omloop van een drietje zit bv. en hij geen zin heeft in vertraging door afkoppelen of haringen-in-ton-vervoer.

    Perrons in Zl, Amf en Ut zijn daar op zich lang genoeg voor.

    [ Bericht 1% gewijzigd door MREn op 07-02-2006 00:39:19 ]
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      maandag 6 februari 2006 @ 23:39:38 #205
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34814678
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:32 schreef MREn het volgende:
    Perrons in Zl, Amf en Ut zijn daar op zich lang genoeg voor.
    En anders maar even omroepen dat de achterste bak de deuren niet moet openen
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      dinsdag 7 februari 2006 @ 02:23:40 #206
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34818329
    Hoera, vorig jaar nog maar 6.800 storingen bij ProRail, tegen 7.300 in 2004 en 8.200 in 2003. Hiermee is ProRail nog maar verantwoordelijk voor slechts 42% van alle vertragingen.

    Gelukkig barsten ze van de ambitie, want in 2007 willen ze nog maar 6500 storingen hebben. Gelukkig slechts 18 per dag.

    (aldus persbericht prestaties prorail 2005)
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34818686
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 02:23 schreef MREn het volgende:
    Gelukkig barsten ze van de ambitie, want in 2007 willen ze nog maar 6500 storingen hebben. Gelukkig slechts 18 per dag.

    (aldus persbericht prestaties prorail 2005)
    Huh? Is dat echt de ambinite voor 2007? en niet voor dit jaar? (jou tekst klopt iig wel met het persbericht.

    Maar 6500 in 2007 is slechts een afname van 2% per jaar... Terwijl ze dit jaar 7% hebben gehaald. Mag toch hopen dat het wel de doelstelling voor 2006 is...
      dinsdag 7 februari 2006 @ 03:38:20 #208
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_34818719
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 03:30 schreef the_disheaver het volgende:

    [..]

    Huh? Is dat echt de ambinite voor 2007? en niet voor dit jaar? (jou tekst klopt iig wel met het persbericht.

    Maar 6500 in 2007 is slechts een afname van 2% per jaar... Terwijl ze dit jaar 7% hebben gehaald. Mag toch hopen dat het wel de doelstelling voor 2006 is...
    Die doelstelling is van een paar jar geleden geloof ik, dus ze verwachten deze wel te gaan halen gezien de cijfers die ze nu halen.

    Dat een zo'n aantal natuurlijk nog steeds een factor 10 te groot is, lijkt me wel duidelijk.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_34818745
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 03:38 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Die doelstelling is van een paar jar geleden geloof ik, dus ze verwachten deze wel te gaan halen gezien de cijfers die ze nu halen.

    Dat een zo'n aantal natuurlijk nog steeds een factor 10 te groot is, lijkt me wel duidelijk.
    hmmm, tijd om die doelstellingen eens verder omlaag te brengen...
      dinsdag 7 februari 2006 @ 08:28:30 #210
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34819562
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:15 schreef Carport het volgende:
    Dat verhaal van die sneltreinen is pas sinds deze week, de intercity's reden in de spits sowieso al los van elkaar, dacht ik. Veels te veel inderdaad om in één keer te rijden Het maximale aantal bakken ICM is 15, ook zullen veel perrons niet veel langer dan dat zijn. 15 bakken ICM is al zo'n 400 meter trein

    't is trouwens naar Gvc, Gv = Hollands Spoor
    Die aparte sneltreinen zijn juist een tijd geleden opgedoekt (ik geloof met de invoering van de dienstregeling 2005). Ze konden toen gekoppeld rijden, want het ICM in die dienst werd vervangen door IRM. Blijkbaar zat het Haagse deel toch nog zo vol dat ze nu weer apart rijden. Voor zover ik echter kon zien gisteren, reed de sneltrein Ut - Rtd van 16.01u met één VIRM-4 en de sneltrein Ut - Gvc van 16.03u met twee VIRM-4. Vorige week was het nog één trein van drie VIRM-4. Dus wat ze hier nou mee opschieten?

    Overigens was de Rotterdamse trein bijna leeg. En omdat ie vóór de Haagse uitrijdt, is ie veel te vroeg in Gouda (geen stop in Woerden en niet hoeven te ontkoppelen levert een zee van tijd op). Dus om 16.18u voor een rood sein voor Gouda gestrand, vijf minuten te vroeg dat kon blijkbaar niet...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34826687
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 08:28 schreef Duvel het volgende:
    Die aparte sneltreinen zijn juist een tijd geleden opgedoekt (ik geloof met de invoering van de dienstregeling 2005). Ze konden toen gekoppeld rijden, want het ICM in die dienst werd vervangen door IRM. Blijkbaar zat het Haagse deel toch nog zo vol dat ze nu weer apart rijden. Voor zover ik echter kon zien gisteren, reed de sneltrein Ut - Rtd van 16.01u met één VIRM-4 en de sneltrein Ut - Gvc van 16.03u met twee VIRM-4. Vorige week was het nog één trein van drie VIRM-4. Dus wat ze hier nou mee opschieten?
    In de dienst uit Nm/Ah komen ook wel eens twee zesjes of een zesje en een viertje terecht. Dan moet je een zesje naar Rtd sturen en een zesje of viertje naar Gvc: niet handig.
    quote:
    Overigens was de Rotterdamse trein bijna leeg. En omdat ie vóór de Haagse uitrijdt, is ie veel te vroeg in Gouda (geen stop in Woerden en niet hoeven te ontkoppelen levert een zee van tijd op). Dus om 16.18u voor een rood sein voor Gouda gestrand, vijf minuten te vroeg dat kon blijkbaar niet...
    Lang leve Prutsrail's ARI-assistenten.
      dinsdag 7 februari 2006 @ 14:10:57 #212
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34827704
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 13:36 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    In de dienst uit Nm/Ah komen ook wel eens twee zesjes of een zesje en een viertje terecht. Dan moet je een zesje naar Rtd sturen en een zesje of viertje naar Gvc: niet handig.
    [..]

    Lang leve Prutsrail's ARI-assistenten.
    De volgende sneltrein reed met ICM, dat geluk had ik niet.

    ARI is inderdaad een drama op sommige momenten.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      dinsdag 7 februari 2006 @ 15:42:50 #213
    95194 SpeedyRich
    doe ff normaal
    pi_34830615
    quote:
    goede link
    Op dinsdag 2 september 2008 22:59 schreef Danny het volgende:
    sorry.
    leukste topic aller tijden
    Voor computergerelateerde vragen klik hier
    pi_34835253
    quote:
    Op maandag 6 februari 2006 23:28 schreef MREn het volgende:
    Bedoel je niet stellen ipv bakken?
    Een ICM-III heeft drie bakken, 5 ICM-III's dus 15.
    Uhh, ja
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 02:23 schreef MREn het volgende:
    Hoera, vorig jaar nog maar 6.800 storingen bij ProRail, tegen 7.300 in 2004 en 8.200 in 2003. Hiermee is ProRail nog maar verantwoordelijk voor slechts 42% van alle vertragingen.

    Gelukkig barsten ze van de ambitie, want in 2007 willen ze nog maar 6500 storingen hebben. Gelukkig slechts 18 per dag.

    (aldus persbericht prestaties prorail 2005)
    Lullig foutje van Prorail dat ze het woordje 'maar' in hun eigen persbericht zijn vergeten
    "Deze positieve ontwikkelingen sterken ProRail in de gedachte dat de ambitie van 6500 storingen in 2007 zal worden gehaald."
    http://www.prorail.nl/Pro(...)+ProRail+in+2005.htm
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 08:28 schreef Duvel het volgende:
    Die aparte sneltreinen zijn juist een tijd geleden opgedoekt (ik geloof met de invoering van de dienstregeling 2005). Ze konden toen gekoppeld rijden, want het ICM in die dienst werd vervangen door IRM. Blijkbaar zat het Haagse deel toch nog zo vol dat ze nu weer apart rijden. Voor zover ik echter kon zien gisteren, reed de sneltrein Ut - Rtd van 16.01u met één VIRM-4 en de sneltrein Ut - Gvc van 16.03u met twee VIRM-4. Vorige week was het nog één trein van drie VIRM-4. Dus wat ze hier nou mee opschieten?
    Klopt, dat heeft een paar jaar geleden zo inderdaad gereden. Het voordeel wat er nu gehaald wordt, is het feit dat er in Gouda niet meer gesplitst of gecombineerd hoeft te worden. Scheelt weer tijd (en moeite).
    quote:
    Overigens was de Rotterdamse trein bijna leeg. En omdat ie vóór de Haagse uitrijdt, is ie veel te vroeg in Gouda (geen stop in Woerden en niet hoeven te ontkoppelen levert een zee van tijd op). Dus om 16.18u voor een rood sein voor Gouda gestrand, vijf minuten te vroeg dat kon blijkbaar niet...
    Als dat structureel zo blijkt te gaan (waar ik op zich niet vreemd van op kijk), lijkt het mij slimmer om de Rotterdammer te laten stoppen op Woerden en de trein naar Den Haag ondertussen zijn eventuele vertraging te laten inlopen. Reizigers Woerden - verder dan Utrecht worden dan wel met een extra overstap opgescheept.


    Ik zal trouwens ook eens kijken of ik binnenkort wat kleine tekstjes over de verschillende materieelsoorten voor de OP kan schrijven.

    [ Bericht 3% gewijzigd door Carport op 07-02-2006 18:29:16 ]
      dinsdag 7 februari 2006 @ 18:50:26 #215
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34836487
    Gisteren op Dordrecht:

    Jongen: "Meneer, mag deze fiets mee?"
    Conducteur: "Heb je daar een kaartje voor?"
    J: "Nee."
    C: "Dat is dan zes + 35 is 41 euri voor de fiets, of je moet nu naar de kaartautomaat"
    J: "Maar m'n vader werkt bij NS" *laat eenofandere kaart zien
    C: "Oh, zet dan daar maar weg, naast de deur."

    !
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      dinsdag 7 februari 2006 @ 18:52:29 #216
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34836543
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 18:50 schreef JDude het volgende:
    Gisteren op Dordrecht:

    [..]
    !
    Het feit dat ik deze conversatie door een dicht raam kon volgen bevestigt overigens ook meteen de geweldige isolatie van het ICK-materieel.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34836795
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 18:50 schreef JDude het volgende:
    Gisteren op Dordrecht:
    Ja, en? Spoorpersoneel onderling (en in dit geval aantoonbaar familie van door NS-kaart) doet in de regel niet zo moeilijk (in mijn ogen terecht).

    Je kon je vorige bericht ook bewerken trouwens .
    pi_34836922
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 19:00 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Ja, en? Spoorpersoneel onderling (en in dit geval aantoonbaar familie van door NS-kaart) doet in de regel niet zo moeilijk (in mijn ogen terecht).

    Je kon je vorige bericht ook bewerken trouwens .
    leuke aanvulling op je OV kaart
      dinsdag 7 februari 2006 @ 19:07:09 #219
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34837030
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 19:04 schreef Ou-Tannu het volgende:

    leuke aanvulling op je OV kaart
    Ik denk dat ik voortaan maar met m'n stagecontract op zak 1e klas ga zitten.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34837509
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 19:07 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Ik denk dat ik voortaan maar met m'n stagecontract op zak 1e klas ga zitten.
    doe ik met mn OV kaart ook zo wel
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 7 februari 2006 @ 20:19:47 #221
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_34839948
    Vandaag een treinongeluk op de lijn Groningen - Leeuwarden in de ochtendspits. Was een auto op de overweg vast komen te staan. Een boer probeerde de auto van de overweg te krijgen voordat de sneltrein langs zou komen. De tractor werd geschampt door de sneltrein. Vervolgens raakte de tractor de bestuurder van de auto die dacht dat hij van een veilige afstand toe stond te kijken. De man raakte zwaargewond.

    De buffel is niet erg zwaar beschadigd, omdat de snelheid er vrij laag ligt, omdat de trein in Buitenpost een stop maakt. Het is wel zo dat er weer een wadloper op de sneltrein ingezet gaat worden. Dat zit niet echt comfortabel.

    Het verhaal en de foto's staan op Waldnet
    Altijd onderweg naar het avontuur
      dinsdag 7 februari 2006 @ 20:46:13 #222
    120647 BadKeukenTegel
    Heer ende Meester
    pi_34841056
    Wat was er vandaag tussen Lelystad-Centrum ende Almere-Oostvaarders gebeurt?
    Er stond dat er een aanrijding had plaats gevonden maar daar is helegaar geen overweg , vast en zeker weer iemand zichzelf voor de trein gegooid?
    Al sterven er miljoenen kleine Afrikaantjes van de dorst, ik loop tenminste rond met een puik merk op m'n borst.
      dinsdag 7 februari 2006 @ 21:22:25 #223
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_34842541
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 20:46 schreef BadKeukenTegel het volgende:
    Wat was er vandaag tussen Lelystad-Centrum ende Almere-Oostvaarders gebeurt?
    Er stond dat er een aanrijding had plaats gevonden maar daar is helegaar geen overweg , vast en zeker weer iemand zichzelf voor de trein gegooid?
    is toch ook een aanrijding?
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
    pi_34843066
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 21:22 schreef thatsme het volgende:

    [..]

    is toch ook een aanrijding?
    yep
      dinsdag 7 februari 2006 @ 21:36:43 #225
    120647 BadKeukenTegel
    Heer ende Meester
    pi_34843153
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 21:22 schreef thatsme het volgende:

    [..]

    is toch ook een aanrijding?
    Er is een verschil tussen een voorbedachte aanrijding of gewoon een toevallig ongeluk.
    Al sterven er miljoenen kleine Afrikaantjes van de dorst, ik loop tenminste rond met een puik merk op m'n borst.
    pi_34843220
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 21:36 schreef BadKeukenTegel het volgende:

    [..]

    Er is een verschil tussen een voorbedachte aanrijding of gewoon een toevallig ongeluk.
    blijft toch een aanrijding

    die trein rijd ergens tegen aan
    pi_34844351
    Hmzz geloof dat de NS nu redelijk materieel te kort heeft , of standplaats Zutphen/nijmegen heeft geen een treinstel meer beschikbaar?
    Om 08:15 een Plan T, ja je leest het goed eeen Plan T welgeteld 50 meter als stoptrein . Nou welke boerenlul dat verzint mag zelf ook is mee rijden.
    pi_34845019
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 20:46 schreef BadKeukenTegel het volgende:
    Wat was er vandaag tussen Lelystad-Centrum ende Almere-Oostvaarders gebeurt?
    Er stond dat er een aanrijding had plaats gevonden maar daar is helegaar geen overweg , vast en zeker weer iemand zichzelf voor de trein gegooid?
    Ik stond dus op lelystad cs (vanaf 1710..) toen was er al geen treinverkeer mee.. het zou in eerste instantie tot 1800 duren, dus er kwamen geen bussen.. om 1755 ofzo waren die er toch, in de bus gestapt, over de dijk, almere buiten > almere centrum. 1835. uiteindelijk dus een uur later ongeveer als gepland. Op het station stond dat het treinverkeer weer oke was, bij een zelfmoord zou dat toch wel langer duren?

    Er kwam een trein binnen op lelystad (half 6) maar die ging naar de remise ofzo.. denk dat die een beest geraakt heb ofzo in het oostvaarderspark
    pi_34846720
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 22:08 schreef Brembo het volgende:
    Hmzz geloof dat de NS nu redelijk materieel te kort heeft , of standplaats Zutphen/nijmegen heeft geen een treinstel meer beschikbaar?
    Om 08:15 een Plan T, ja je leest het goed eeen Plan T welgeteld 50 meter als stoptrein . Nou welke boerenlul dat verzint mag zelf ook is mee rijden.
    Huh? Ik snap werkelijk niet wat je nu probeert te zeggen. Welke stoptrein bedoel je nu eigenlijk?
      dinsdag 7 februari 2006 @ 23:45:45 #230
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34848342
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 23:07 schreef Tfz het volgende:

    Huh? Ik snap werkelijk niet wat je nu probeert te zeggen. Welke stoptrein bedoel je nu eigenlijk?
    Nm - Zp waarschijnlijk. Gebeurt niet zelden dat die met een Plan T wordt gereden. En ach, op die afstandjes kun je ook best even staan
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_34849925
    quote:
    Op dinsdag 7 februari 2006 23:45 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Nm - Zp waarschijnlijk. Gebeurt niet zelden dat die met een Plan T wordt gereden. En ach, op die afstandjes kun je ook best even staan
    In de stoptreindienst Nm-Zp zit planmatig veel plan T, die van 8.05 uit Zp naar Nm planmatig met één T. Gisteren zat er trouwens een solo V in die dienst (en dat klopt dus niet), misschien probeert hij ons dat duidelijk te maken.

    [ Bericht 2% gewijzigd door Tfz op 08-02-2006 00:45:10 ]
    pi_34851461
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 00:34 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    In de stoptreindienst Nm-Zp zit planmatig veel plan T, die van 8.05 uit Zp naar Nm planmatig met één T. Gisteren zat er trouwens een solo V in die dienst (en dat klopt dus niet), misschien probeert hij ons dat duidelijk te maken.
    Sorrie ben eff in de war met Plan T en V. Het is een Plan V , Plan T kan ik me nog voorstellen. Gaat over Zutphen - Nijmegen. Denk trein van Zutphen van 08:05, Arnhem 08:30...
    Denk altijd Plan T=Twee , Plan V = Vier .
    pi_34856535
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 01:33 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Sorrie ben eff in de war met Plan T en V. Het is een Plan V , Plan T kan ik me nog voorstellen. Gaat over Zutphen - Nijmegen. Denk trein van Zutphen van 08:05, Arnhem 08:30...
    Denk altijd Plan T=Twee , Plan V = Vier .
    die fout maak ik ook altijd :/

    en zo hadden ze t ook beter kunnen toen :p Plan T(weetje) Plan V(iertje)
      woensdag 8 februari 2006 @ 10:36:02 #234
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34856743
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 10:26 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    die fout maak ik ook altijd :/

    en zo hadden ze t ook beter kunnen toen :p Plan T(weetje) Plan V(iertje)
    Dat gaat niet op, want Plan T heette in den beginne Plan TT: Treinstel Toekomst. Het eerste stel, de 501, werd al in 1961 geleverd. Het "toekomst" eraan was dat het treinstel compleet nieuw van opzet was, en dus niet koppelbaar was met het tot dan toe rijdende stroomlijnmaterieel (andere tractieinstallatie met veel grotere aanzet, TL-verlichting, etc). Toen Plan TT bleek te bevallen, is de serielevering Plan T op gang gekomen (treinstel 502 - 531). In de tussentijd is ook Plan U geleverd, dus toen er een tweedelige versie van Plan T nodig was, was de eerstvolgende vrije letter de V.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34857005
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 10:36 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Dat gaat niet op, want Plan T heette in den beginne Plan TT: Treinstel Toekomst. Het eerste stel, de 501, werd al in 1961 geleverd. Het "toekomst" eraan was dat het treinstel compleet nieuw van opzet was, en dus niet koppelbaar was met het tot dan toe rijdende stroomlijnmaterieel (andere tractieinstallatie met veel grotere aanzet, TL-verlichting, etc). Toen Plan TT bleek te bevallen, is de serielevering Plan T op gang gekomen (treinstel 502 - 531). In de tussentijd is ook Plan U geleverd, dus toen er een tweedelige versie van Plan T nodig was, was de eerstvolgende vrije letter de V.
    mja maar als je hedendaags kijkt is het erg verwarrend

    en Plan Utjes ? rijden die dr nog?
      woensdag 8 februari 2006 @ 11:01:39 #236
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34857409
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 10:46 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    mja maar als je hedendaags kijkt is het erg verwarrend

    en Plan Utjes ? rijden die dr nog?
    Alleen ritjes als er weer eens een stel Slovenen/Letten/ander Oost-Europees arm land-inwoners op bezoek komen om die oude meuk te kopen.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34857554
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 11:01 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Alleen ritjes als er weer eens een stel Slovenen/Letten/ander Oost-Europees arm land-inwoners op bezoek komen om die oude meuk te kopen.
    aah

    mja de T/U/V tjes zijn in weze al museum stukken dus :p
      woensdag 8 februari 2006 @ 11:11:57 #238
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34857668
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 11:07 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    aah

    mja de T/U/V tjes zijn in weze al museum stukken dus :p
    Plan U in de praktijk al, er is ook al een groen geschilderde Plan V uit een van de eerste series als museumstel, dus het schiet op. Plan T heeft nog een gruwelijke verbouwing ondergaan en rijdt daarom (op zijn laatste benen, dat wel). Vergeet niet dat Plan V geleverd is tot 1977 ongeveer. Dus de nieuwste stellen zjn nog geen 30, terwijl de oudste (en inmiddels afgevoerde) de 40 al gepasseerd zijn.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34857812
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 11:11 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Plan U in de praktijk al, er is ook al een groen geschilderde Plan V uit een van de eerste series als museumstel, dus het schiet op. Plan T heeft nog een gruwelijke verbouwing ondergaan en rijdt daarom (op zijn laatste benen, dat wel). Vergeet niet dat Plan V geleverd is tot 1977 ongeveer. Dus de nieuwste stellen zjn nog geen 30, terwijl de oudste (en inmiddels afgevoerde) de 40 al gepasseerd zijn.
    true

    wat denk je wat er vanat utrecht CS naar t SPM rijd? de Museum trein en dat is volgens mij een Vtje:p
      zaterdag 11 februari 2006 @ 10:14:25 #240
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34962052
    quote:
    Op woensdag 8 februari 2006 11:17 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    true

    wat denk je wat er vanat utrecht CS naar t SPM rijd? de Museum trein en dat is volgens mij een Vtje:p
    Ja maar niet noodzakelijk een van de oudsten
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_34962569
    quote:
    Op zaterdag 11 februari 2006 10:14 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Ja maar niet noodzakelijk een van de oudsten
    hehe,
    pi_34991996
    Iemand vroeg een keer of er tijden bekend waren van de proefritten op de HSL.
    Komende dinsdag begint men met het testen van 160 km/h, woensdag wordt waarschijnlijk de maximumsnelheid van 330 km/h bereikt. De testtrein die hiervoor gebruikt gaat worden is een omgebouwde Thalys
    pi_34992560
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 11:11 schreef Carport het volgende:
    Iemand vroeg een keer of er tijden bekend waren van de proefritten op de HSL.
    Komende dinsdag begint men met het testen van 160 km/h, woensdag wordt waarschijnlijk de maximumsnelheid van 330 km/h bereikt. De testtrein die hiervoor gebruikt gaat worden is een omgebouwde Thalys
    meende dat ze al die ritten met de Taures deden?

    Wie gaat er staan te verkleumen om foto's te maken?
      zondag 12 februari 2006 @ 12:43:08 #244
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_34994232
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 11:43 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    meende dat ze al die ritten met de Taures deden?

    Wie gaat er staan te verkleumen om foto's te maken?
    Ik zit de hele week op mijn werk...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      zondag 12 februari 2006 @ 13:00:12 #245
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_34994881
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 11:43 schreef Ou-Tannu het volgende:
    meende dat ze al die ritten met de Taures deden?
    Dat ÖBB ding haalt geen 330 volgens mij.
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 12:43 schreef Duvel het volgende:
    Ik zit de hele week op mijn werk...
    Zelfde probleem... jammer, want ik woon op zich vlakbij de passage Breda, Prinsenbeek etc.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_35003053
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 13:00 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Dat ÖBB ding haalt geen 330 volgens mij.
    [..]

    Zelfde probleem... jammer, want ik woon op zich vlakbij de passage Breda, Prinsenbeek etc.
    hmm kweenie ff zoeken
    pi_35004301
    er zijn gerust nog volop lijnen die worden gereden met plan V of plan T. 't lijntje vanuit hoorn naar schiphol, de lijn hoorn-haarlem/den haag....

    het heeft toch wel wat
    Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
    pi_35004366
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 16:54 schreef spectrumanalyser het volgende:
    er zijn gerust nog volop lijnen die worden gereden met plan V of plan T. 't lijntje vanuit hoorn naar schiphol, de lijn hoorn-haarlem/den haag....

    het heeft toch wel wat
    ach k ben strax wel blij als die bagger DH-1/2 stellen oprotten
      zondag 12 februari 2006 @ 16:58:46 #249
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35004521
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 16:55 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    ach k ben strax wel blij als die bagger DH-1/2 stellen oprotten
    Dat vind ik nou juist leuke stellen
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35004629
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 16:58 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Dat vind ik nou juist leuke stellen
    k zal eens mailen naar de NS/arriva als bij jou in de tuin willen achter laten
    pi_35004638
    de wadlopers gaan na een tijdje vervelen hoor
    pi_35004690
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:01 schreef Alexxxxx het volgende:
    de wadlopers gaan na een tijdje vervelen hoor
    yep graflopers
    net als die grafbussen van arriva :| vorige week 3x PECH!
    pi_35004846
    Ik zou niet graag alle bussen over 1 kam scheren, maar zoals de standaardbussen (de gele rijders) worden ze niet meer gemaakt...
    pi_35004945
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:06 schreef Alexxxxx het volgende:
    Ik zou niet graag alle bussen over 1 kam scheren, maar zoals de standaardbussen (de gele rijders) worden ze niet meer gemaakt...
    zijn volgens mij idd de bussen uit 1 van de oudere series

    die laagvloers dingen van Berkhoff zijn wel relaxed die andere uit de UK zuigen
      zondag 12 februari 2006 @ 17:51:51 #255
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35006747
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:01 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    k zal eens mailen naar de NS/arriva als bij jou in de tuin willen achter laten
    Ik heb een balkon van één bij twee...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35006780
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:51 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Ik heb een balkon van één bij twee...
    hmm wordt lastig dan
      zondag 12 februari 2006 @ 17:53:04 #257
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35006789
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:01 schreef Alexxxxx het volgende:
    de wadlopers gaan na een tijdje vervelen hoor
    Ja, mensen die de godganse dag in Wadlopertjes zitten, gaan waarschijnlijk kwijlen als ze een keer in IRM zitten. Terwijl dat spul mijn neus uitkomt.

    Wat echter nooit verveelt zijn de Koplopers in de huidige uitvoering.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35006958
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:53 schreef Duvel het volgende:

    [..]

    Ja, mensen die de godganse dag in Wadlopertjes zitten, gaan waarschijnlijk kwijlen als ze een keer in IRM zitten. Terwijl dat spul mijn neus uitkomt.

    Wat echter nooit verveelt zijn de Koplopers in de huidige uitvoering.
    Dat kan ik bevestigen. Reis er al sinds mn prille jeugd mee.. En gister toch weer een fijne trip gehad.
      zondag 12 februari 2006 @ 18:10:46 #259
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35007401
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 17:57 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    Dat kan ik bevestigen. Reis er al sinds mn prille jeugd mee.. En gister toch weer een fijne trip gehad.
    Iedere werkdag, zowel heen als terug. In afwijkende gevallen een IRM en iedere keer spijt. En dat al een jaar of vijf zo. Van mij hoeven ze niet in verbouwing.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35007516
    ik heb ook dire jaar elke werkdag er in mogen rijden. meestal Lwd-Heerenveen, maar ook vaak naar Den Haag, en soms naar amsterdam
      zondag 12 februari 2006 @ 18:15:25 #261
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35007584
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 18:13 schreef Alexxxxx het volgende:
    ik heb ook dire jaar elke werkdag er in mogen rijden. meestal Lwd-Heerenveen, maar ook vaak naar Den Haag, en soms naar amsterdam
    Rotterdam - Utrecht
    Utrecht - Rotterdam
    Rotterdam - Utrecht
    Utrecht - Rotterdam
    Rotterdam - Utrecht
    Utrecht - Rotterdam
    Rotterdam - Utrecht
    Utrecht - Rotterdam
    Rotterdam - Utrecht
    Utrecht - Rotterdam

    En weer een week voorbij.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35008284
    * Ou-Tannu heb vaak koploper van hveen naar utrecht om daar over te stappen op een willekeurige andere trein
    * Ou-Tannu reist vaak doelloos rondjes :p
    pi_35011623
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 18:34 schreef Ou-Tannu het volgende:
    * Ou-Tannu] heb vaak koploper van hveen naar utrecht om daar over te stappen op een willekeurige andere trein [/me]
    [me=Ou-Tannu reist vaak doelloos rondjes :p
    mn OV jaarkaart tijd ging ook zo ja alleen pakte ik ook graag de bus

    gewoon naar ene busstation en de eerste de beste bus pakken
    pi_35012059
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 19:53 schreef Alexxxxx het volgende:

    [..]

    mn OV jaarkaart tijd ging ook zo ja alleen pakte ik ook graag de bus

    gewoon naar ene busstation en de eerste de beste bus pakken
    Whehe bussen zijn zo sloowm

    www.ou-tannu.be/nskaart-new.jpg (klad versie ondertussen)

    [ Bericht 3% gewijzigd door Ou-Tannu op 12-02-2006 20:50:50 ]
    pi_35012799
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 20:06 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    Whehe bussen zijn zo sloowm

    www.ou-tannu.be/nskaart-new.png (klad versie ondertussen)
    Die donkerblauwe lijntjes moet je nog doen?
    Zal die van mij ook eens invullen dan
      zondag 12 februari 2006 @ 20:26:29 #266
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_35012846
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 20:24 schreef Carport het volgende:

    [..]

    Die donkerblauwe lijntjes moet je nog doen?
    Zal die van mij ook eens invullen dan
    Ik moet alleen Sauwerd - Roodeschool nog geloof ik...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_35013383
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 20:24 schreef Carport het volgende:

    [..]

    Die donkerblauwe lijntjes moet je nog doen?
    Zal die van mij ook eens invullen dan
    donkerblauw is originele kleur ja en die moet ik nog
    pi_35013859
    updated torouwens nog
    pi_35013926
    Ik zit 'm nu ook in te vullen, maar kom er een beetje bekaaid van af
    Zo'n beetje heel Groningen, Friesland, Drenthe en het oosten van Overijssel moet ik nog doen De rest van de lijnen heb ik wel bijna allemaal gehad al
    pi_35014004
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 20:52 schreef Carport het volgende:
    Ik zit 'm nu ook in te vullen, maar kom er een beetje bekaaid van af
    Zo'n beetje heel Groningen, Friesland, Drenthe en het oosten van Overijssel moet ik nog doen De rest van de lijnen heb ik wel bijna allemaal gehad al
    je moet eens weten hoegroot mn source file is

    260MB PSD file lekker highres
    pi_35014086
    Ik zit lekker lijntjes in te klikken met Paint
    Bestand wordt er alleen wel onwijs lelijk van trouwens als je het opgeslagen hebt
    pi_35014141
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 20:56 schreef Carport het volgende:
    Ik zit lekker lijntjes in te klikken met Paint
    Photoshop :p

    k kan met mn master file zo die gele lijn een ander kleurtje geven alles is gelinkt binnen t gereden gebied
      zondag 12 februari 2006 @ 23:47:08 #273
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35021562
    Wat is er dan mis met onderstaande?
    Daar staan de lijnen/verbindingen nog aangegeven, bv. rechtstreeks Vl-Gvc.

    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      woensdag 15 februari 2006 @ 12:23:12 #274
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_35107063
    Groetjes vanuit het hol van de leeuw
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    pi_35112662
    quote:
    Op zondag 12 februari 2006 23:47 schreef MREn het volgende:
    Wat is er dan mis met onderstaande?
    Daar staan de lijnen/verbindingen nog aangegeven, bv. rechtstreeks Vl-Gvc.

    [afbeelding]
    wat boeit mij dat nou die verbindingen? :/ NS maakt er toch een puinhoop van

    * Ou-Tannu wil eigenlijks zo`n kaart die ook opt station hangt
    pi_35119719
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 14:52 schreef Ou-Tannu het volgende:
    wat boeit mij dat nou die verbindingen? :/ NS maakt er toch een puinhoop van
    Ik vraag me eigenlijk af welk nut men nu denkt dat het her en der uitkramen van zulke onzin heeft. Kun je dat eens toelichten?
    pi_35119809
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 17:37 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Ik vraag me eigenlijk af welk nut men nu denkt dat het her en der uitkramen van zulke onzin heeft. Kun je dat eens toelichten?
    nou als klant betaal je aan de NS, niet aan prorail of de aannemers.. als klant betaal ìk aan de NS, als de NS problemen heeft met zijn leveranciers ( van bijv. het netwerk) dan is dat niet mijn zaak.. dat regelt de NS maar..
    dag
    pi_35120656
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 17:39 schreef petre86 het volgende:

    [..]

    nou als klant betaal je aan de NS, niet aan prorail of de aannemers.. als klant betaal ìk aan de NS, als de NS problemen heeft met zijn leveranciers ( van bijv. het netwerk) dan is dat niet mijn zaak.. dat regelt de NS maar..
    eigenlijks wel ja, maar om reeel te zijn zou je toch echt Prutsrail de schuld moeten geven

    Goed dr zijn natuurlijk altijd nog factoren zoals VANDALEN!, STORM etc, maar een sein/wisselstoring? waar schuif je die op af? een oververhitte computer ergens?
      woensdag 15 februari 2006 @ 18:58:25 #279
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35122695
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 14:52 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    wat boeit mij dat nou die verbindingen? :/ NS maakt er toch een puinhoop van
    Ja, treinen die naar Venlo moeten, komen ineens totaal onverwacht in Delfzijl aan

    Ik zie die puinhoop niet zo moet ik zeggen hoor. Kom anders eerst eens met een echt betoog ipv stomme populistische en inhoudsloze one-liners waar je toch inhoudelijk geen zak van snapt waar je het zelf over hebt.
    quote:
    * Ou-Tannu wil eigenlijks zo`n kaart die ook opt station hangt
    Dit IS een kaart die ook op het station hangt, henkie.
    Als je echt wil, moet je naar dat winkeltje in de stationshal richting jaarbeurs, daar verkopen ze elk jaar dat spul. Probeer het na de nieuwe diensregeling, dan worden de oude kaarten toch vervangen door nieuwe ivm nieuwe stations. Kost wel een euro of 15 meen ik.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_35122769
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 18:58 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Ja, treinen die naar Venlo moeten, komen ineens totaal onverwacht in Delfzijl aan

    Ik zie die puinhoop niet zo moet ik zeggen hoor. Kom anders eerst eens met een echt betoog ipv stomme populistische en inhoudsloze one-liners waar je toch inhoudelijk geen zak van snapt waar je het zelf over hebt.


    * Ou-Tannu wil eigenlijks zo`n kaart die ook opt station hangt
    Dit IS een kaart die ook op het station hangt, henkie.
    Als je echt wil, moet je naar dat winkeltje in de stationshal richting jaarbeurs, daar verkopen ze elk jaar dat spul. Probeer het na de nieuwe diensregeling, dan worden de oude kaarten toch vervangen door nieuwe ivm nieuwe stations. Kost wel een euro of 15 meen ik.
    [/quote]

    jammer dat die kaart van 2002 is en mijn kaart is van 2005 (kan ook 2004 zijn )

    hmm toch maar eens in dat winkeltje loeren dan
      woensdag 15 februari 2006 @ 19:14:18 #281
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35123327
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 18:05 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    eigenlijks wel ja, maar om reeel te zijn zou je toch echt Prutsrail de schuld moeten geven
    Niet van alles hoor. Reken op zo'n 60% verwijtbaarheid ProRai.
    quote:
    Goed dr zijn natuurlijk altijd nog factoren zoals VANDALEN!, STORM etc, maar een sein/wisselstoring? waar schuif je die op af? een oververhitte computer ergens?
    Dat ligt er maar net aan hoe ver je wil gaan met verantwoordelijkheden. Of je alleen directe of ook indirecte verantwoordelijkheden mee laat spelen.

    ProRail is verantwoordelijk voor (ruwweg) beschikbaarheid van de infra, van spanning op de bovenleidingen, tot wissels en verkeersleiding. NSR is verantwoordelijk voor de beschikbaarheid van materieel en personeel.

    Het grootste gezeik ontstaat uiteraard op vlakken waar die twee elkaar raken, en dat is vooral bij (grotere) verstoringen. Het probleem wordt dan dat PR moet zorgen dat alle treinen zo veel mogelijk kunnen rijden, of uit de weg kunnen als er andere treinen vastlopen door die ene trein. Tegelijkertijd dient de bijsturing van NSR te weten waar de treinen zijn, en waar het personeel is. Zeker bij grotere verstoringen zal personeel dat aanwezig is, andere treinen moeten gaan rijden zodat die verder kunnen (gepland personeel staat bijv. nog ergens vast), met wel als gevolg dat treinen die voor dat personeel gepland waren alternief personeel moeten krijgen.
    HET probleem is dat NSR-bijsturing niet (meer) op de PR-VKL-schermen kunnen kijken waar hun treinen zich bevinden. En PR heeft dan wel wat anders aan hun hoofd dat constant aan de telefoon hangen met NSR (en 10 andere vervoerders met een beetje pech).

    Storm an sich kun je niets aan doen, maar de gevolgen wel. Dat kan enerzijds PR zijn die treinen niet meer laat rijden omdat het gevaarlijk zou zijn, maar anderszijds is NSR verantwoordelijk voor de beschikbaarheid van materieel (dat ook kapot kan gaan wegens sneeuw). Of dat vervolgens gevolgen van defecte compressoren bij NSR (die heeft ze besteld), NedTrain (die onderhoud ze) of Atlas (die maakt ze) ligt, is juristenvoer op het vlak van causaliteit.

    Vandalen idem dito; die figuren zijn zelf verantwoordelijk voor het in de hens steken van de trein, maar je zou ook kunnen zeggen dat je dan je treinen maar niet binnen een stad onbeheerd achter moet laten (ja, dit gaat ver, maar het gaat me om het idee).

    Wisselstoringen ed. komen op het conto van prorail, terwijl sommige gevolgen op het conto van NSR komen (reizigers niet tijdig informeren over omreisroute bijvoorbeeld) of causaal toe te rekenen zijn aan de fabrikant van de pc (bij hardware storing).
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      woensdag 15 februari 2006 @ 19:16:35 #282
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35123438
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:00 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]


    jammer dat die kaart van 2002 is en mijn kaart is van 2005 (kan ook 2004 zijn )
    2005 is met stations Arnhem-Zuid en Ypenburg
    2004 is met station Lent

    Ik vind trouwens een kaart zonder dat je de verbindingen kan zien een beetje kansloos, zo kan je niet zien waar en hoe je over moeten stappen.

    Ofwel: als ik in Rotterdam sta en ik neem de trein naar Amsterdam, kom ik dan door Haarlem, of door Schiphol? Vooral handig als je verder moet bv. rg. Hoorn of Alkmaar.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_35123662
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:14 schreef MREn het volgende:
    *knip*
    Als ik vertraging / storing tegen kom dan ist doorgaans door een sein/wisselstoring :/ of een geknapte bovenleiding..

    wel eens gehad dat ik net bij Alkmaar was, en weer terug zou naar adam sloterdijk, dat er geen treinen meer reden omdat er net dr voor de Bovenleiding geknapt was bij Uitgeest
    k had toen wel iets van WTF? net was die nog heel?

    en ook es 2 redelijk gevulde IRMetjes in een groepje Plan Vtjes zien over laden... om 1 of andere reden mochten de IRMs niet door.. maar opt volgende station waren ze toch alweer zo goed als leeg om 1 of andere reden
    pi_35123740
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:16 schreef MREn het volgende:

    [..]

    2005 is met stations Arnhem-Zuid en Ypenburg
    2004 is met station Lent

    Ik vind trouwens een kaart zonder dat je de verbindingen kan zien een beetje kansloos, zo kan je niet zien waar en hoe je over moeten stappen.

    Ofwel: als ik in Rotterdam sta en ik neem de trein naar Amsterdam, kom ik dan door Haarlem, of door Schiphol? Vooral handig als je verder moet bv. rg. Hoorn of Alkmaar.
    daarom loer ik toch vaak even op de reisplanner
      woensdag 15 februari 2006 @ 19:49:34 #285
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35124988
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:22 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    daarom loer ik toch vaak even op de reisplanner
    Maar het ging mij om het gebruik van die kaarten. En dat gebeurt natuurlijk vooral op de stations, en niet iedereen heeft een mobiele reisplanner bij zich.

    Ik wel natuurlijk
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      woensdag 15 februari 2006 @ 19:53:41 #286
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35125161
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:20 schreef Ou-Tannu het volgende:

    [..]

    Als ik vertraging / storing tegen kom dan ist doorgaans door een sein/wisselstoring :/ of een geknapte bovenleiding..
    Ja, dat is de directe oorzaak.
    Maar als je een station hier voor nog een omreisroute hebt, en deze wordt niet omgeroepen, ligt de indirecte oorzaak van de vertraging alsnog bij NSR.

    Bijvoorbeeld: er rijden geen treinen tussen Dv en Aml, je komt uit de richting Ah/Ht, maar de hc roept op Zp niet om dat er geen treinen rijden tussen Dv en Aml, terwijl je -als je in Zp uit stapt- nog eerder in Hgl en Es bent ook. De meesten reizen echter via Dv omdat die treinen comfortabeler zijn en het voor Es een overstap scheelt.
    quote:
    k had toen wel iets van WTF? net was die nog heel?
    Dat meen je niet? Een bovenleiding is altijd heel voor hij stuk gaat
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
    pi_35125208
    Het zou mooi zijn als de NS een aantal aanraakschermen neerzet waarop je alleen de reisplanner kan raadplegen. Zo'n reisplanner op het station zal best vaak gebruikt worden, denk ik.
    pi_35126330
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:54 schreef Carport het volgende:
    Het zou mooi zijn als de NS een aantal aanraakschermen neerzet waarop je alleen de reisplanner kan raadplegen. Zo'n reisplanner op het station zal best vaak gebruikt worden, denk ik.
    ......door vandalen, ja..
    pi_35126457
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 20:20 schreef Divel het volgende:

    [..]

    ......door vandalen, ja..
    Die aanraakschermen voor kaartjes worden nu ook steeds meer geplaatst, dat slopen zal wel meevallen dan.
    pi_35126538
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 20:23 schreef Carport het volgende:

    [..]

    Die aanraakschermen voor kaartjes worden nu ook steeds meer geplaatst, dat slopen zal wel meevallen dan.
    kan daar geen planner bij op?
    en dan gelijk de mogenlijkheid om een kaartje te kopen
    dag
      FOK!fotograaf woensdag 15 februari 2006 @ 21:24:58 #291
    73911 ultra_ivo
    pi_35129763
    Wat mij bij werkzaamheden vaak irriteert is het gebrek aan samenwerking met de buren. Als bijvoorbeeld tussen Eindhoven en Breda werkzaamheden zijn kan de NS beter in overleg met de NMBS al in Maastricht de reizigers voor Rotterdam en verder op de bus naar Hasselt zetten en ze van daar met de NMBS over Antwerpen en Roosendaal laten rijden. Is dan veel makkelijker en sneller. Maar ja, da's een andere toko, dus verdienen ze er niks aan....
    pi_35137460
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:54 schreef Carport het volgende:
    Het zou mooi zijn als de NS een aantal aanraakschermen neerzet waarop je alleen de reisplanner kan raadplegen. Zo'n reisplanner op het station zal best vaak gebruikt worden, denk ik.
    Ja! In Duitsland ben ik er helemaal aan gewend geraakt, bij de kaartjesautomaat even de "Fahrplanauskunft" te raadplegen. Vooral in het Ruhrgebied met zo veel overlappende lijnen echt een uitkomst!
    Regelmatig reis ik over Venlo, Nijmegen en Zwolle naar Groningen. En toen stond ik dus een keer in Venlo, en daar kwam de melding van een ongeluk ten noorden van Deventer, oftewel geen treinen van Nijmegen naar Zwolle. Fijn. Nu moest ik naar het loket, omdat ik geen idee had hoe ik dan wel in Groningen moest komen.
    Kijk, als ze nou eens de treinplanner in de automaat zouden stoppen, hoef ik daarvoor niet meer naar het loket. En als ze het bespaarde geld er nou eens aan uitgeven, dat ze mij eindelijk ook eens een kaartje naar Sythen kunnen verkopen, want zelfs NS Internationaal kent alleen de grote steden ofzo

    En als ze in Duitsland nou ook eens een fatsoenlijk tarief-systeem maken.
    Ik ga bijvoorbeeld ook wel eens over Wanne-Eickel/Dülmen/Enschede naar Groningen. Vanwege mijn abonnement in Duitsland en mijn voordeelurenkaart moet ik dan tussen Sythen (1 station voor Dülmen) en Enschede een apart kaartje hebben. En daar zijn dus drie mogelijkheden.
    1. Kaartje Sythen-Enschede. Kost 12,60.
    2. "Anschluß-Ticket" Sythen-Dülmen, dan kaartje Dülmen-Enschede. Kost 2,60+9,00=11,60
    3. Kaartje Sythen-Dülmen, dan kaartje Dülmen-Enschede. Kost 1,90+9,00=10,90
    Maar nou het domme: kaartje 3 krijg je niet in Wanne-Eickel, daar heb je slechts kaartje 2! Dus voor de goedkoopste reis zou ik in Sythen moeten uitstappen, kaartje kopen en dan een uur op de volgende trein wachten! Wat is het voor iets idioots, dat een kaartje Sythen-Dülmen ineens duurder is als ik het in Wanne-Eickel koop!?

    [ Bericht 13% gewijzigd door T-lecom op 16-02-2006 00:02:02 ]
    pi_35137803
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 21:24 schreef ultra_ivo het volgende:
    Wat mij bij werkzaamheden vaak irriteert is het gebrek aan samenwerking met de buren. Als bijvoorbeeld tussen Eindhoven en Breda werkzaamheden zijn kan de NS beter in overleg met de NMBS al in Maastricht de reizigers voor Rotterdam en verder op de bus naar Hasselt zetten en ze van daar met de NMBS over Antwerpen en Roosendaal laten rijden. Is dan veel makkelijker en sneller. Maar ja, da's een andere toko, dus verdienen ze er niks aan....
    Huh, wat? Via Utrecht-Rotterdam is dan toch een stuk sneller denk ik. Ook sneller dan jouw oplossing is gewoon gebruik maken van de vervangende busdienst. Eindhoven-Breda zal overigens nooit tot hoogst zelden geheel gestremd worden.
    pi_35138021
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 19:14 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Niet van alles hoor. Reken op zo'n 60% verwijtbaarheid ProRai.
    Ik betwijfel dat percentage. Domme rijweginstellingen of ander gekloot door ARI-assistenten kan ook nog wel eens aardig wat procenten opleveren en ik vermoed dat die niet zo consequent bij ProRail worden meegerekend....
      donderdag 16 februari 2006 @ 00:27:06 #295
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35138686
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 00:02 schreef Tfz het volgende:

    [..]

    Huh, wat? Via Utrecht-Rotterdam is dan toch een stuk sneller denk ik.
    Sterker nog: Eindhoven-Den Haag Centraal is sneller via Utrecht dan rechtstreeks!
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      donderdag 16 februari 2006 @ 00:30:35 #296
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35138805
    quote:
    Op woensdag 15 februari 2006 23:53 schreef T-lecom het volgende:
    Regelmatig reis ik over Venlo, Nijmegen en Zwolle naar Groningen. En toen stond ik dus een keer in Venlo, en daar kwam de melding van een ongeluk ten noorden van Deventer, oftewel geen treinen van Nijmegen naar Zwolle. Fijn. Nu moest ik naar het loket, omdat ik geen idee had hoe ik dan wel in Groningen moest komen.
    Bij elke vertrekstaat hangt toch een kaart van Nederland?

    Als Dv-Zl gestremd is, reis je of via Ehv-Ut-Zl of via Zp-Hgl-Zl.
    Kan je erg eenvoudig zien op zo'n kaartje, en kost minder tijd dan lokettist.

    Tenzij je zo vaak reist als ik en die kaart al helemaal in je kop hebt zitten
    (niet alle fluttige stoptreinstationnetjes, maar wel knooppunten en de meeste verbindingen).

    Zou in dit geval ivm comfort over Utecht naar Zwolle zijn gegaan.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      donderdag 16 februari 2006 @ 00:32:17 #297
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_35138843
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 00:30 schreef MREn het volgende:

    Zou in dit geval ivm comfort over Utecht naar Zwolle zijn gegaan.
    Dat idee had ik ook meteen...
    ik ken volgens mij de helft van de kaart wel van buiten ondertussen.
    Alleen de uithoeken (Zeeland, Limburg, Groningen, Friesland) nog niet echt.
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      donderdag 16 februari 2006 @ 01:13:59 #298
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35139994
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 00:32 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Dat idee had ik ook meteen...
    ik ken volgens mij de helft van de kaart wel van buiten ondertussen.
    Alleen de uithoeken (Zeeland, Limburg, Groningen, Friesland) nog niet echt.
    Daar valt niet veel aan te kennen.

    Zeeland is één rechte lijn Roosendaal-Vlissingen, 1x IC (van/naar Asd, via Rtd/Shl), 1x stopper per uur.
    Limburg is wat complexer, maar hoodzakelijk 1x IC Maastricht per uur, 1x IC naar Heerlen (beiden va Utrecht/Eindhoven) met 1x uur stoptrein Maastricht/Heerlen-Sittard en stopper Maastricht-Heerlen.

    Groningen/Friesland: 2x per uur gekoppeld in Zwolle, door naar Amf-Ut/Rtd/Gv/Asd/Shl, waarvan de ene ten noorden rijdt als IC en de andere als stoptrein, plus een extra stoptrein Zwolle-Groningen.
    Verder stoppers vanaf Leeuwarden en Groningen naar omliggende dorpen en op de lijn er tussen.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      donderdag 16 februari 2006 @ 01:20:34 #299
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_35140123
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 01:13 schreef MREn het volgende:

    [..]

    Daar valt niet veel aan te kennen.

    Zeeland is één rechte lijn Roosendaal-Vlissingen, 1x IC (van/naar Asd, via Rtd/Shl), 1x stopper per uur.
    Limburg is wat complexer, maar hoodzakelijk 1x IC Maastricht per uur, 1x IC naar Heerlen (beiden va Utrecht/Eindhoven) met 1x uur stoptrein Maastricht/Heerlen-Sittard en stopper Maastricht-Heerlen.

    Groningen/Friesland: 2x per uur gekoppeld in Zwolle, door naar Amf-Ut/Rtd/Gv/Asd/Shl, waarvan de ene ten noorden rijdt als IC en de andere als stoptrein, plus een extra stoptrein Zwolle-Groningen.
    Verder stoppers vanaf Leeuwarden en Groningen naar omliggende dorpen en op de lijn er tussen.
    De lijnen weet ik inderdaad wel te liggen, maar niet alle stations.
    Maar het rijtje stations van Roosendaal tot Groningen (via Nijmegen/Zwolle) van buiten kennen, tja...
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
      donderdag 16 februari 2006 @ 01:25:57 #300
    22002 MREn
    Met de botte bijl meer plezier
    pi_35140250
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 01:20 schreef JDude het volgende:

    [..]

    De lijnen weet ik inderdaad wel te liggen, maar niet alle stations.
    Maar het rijtje stations van Roosendaal tot Groningen (via Nijmegen/Zwolle) van buiten kennen, tja...
    als ik even uit het hoofd een poging mag wagen:
    Roosendaal, Bergen op Zoom, Breda, Gilze-Rijen, Reeshof, Tilburg West, Tilburg, Den Bosch, -Oost, Rosmalen, Oss West, Oss, Ravenstein, Wychen, Dukenburg, Nijmegen, Lent, Elst, Arnhem-Zuid, Arnhem, -Presikhaaf, Brummen, Rheden, Dieren, Zutphen, Deventer, Olst, Wijhe, Zwolle, Meppel, Hoogeveen, Assen, Haren, Groningen.
    "Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
      donderdag 16 februari 2006 @ 01:36:31 #301
    74976 JDude
    groetjes, veldmuis
    pi_35140434
    quote:
    Op donderdag 16 februari 2006 01:25 schreef MREn het volgende:

    [..]

    als ik even uit het hoofd een poging mag wagen:
    Roosendaal, Bergen op Zoom, Breda, Gilze-Rijen, Reeshof, Tilburg West, Tilburg, Den Bosch, -Oost, Rosmalen, Oss West, Oss, Ravenstein, Wychen, Dukenburg, Nijmegen, Lent, Elst, Arnhem-Zuid, Arnhem, -Presikhaaf, Brummen, Rheden, Dieren, Zutphen, Deventer, Olst, Wijhe, Zwolle, Meppel, Hoogeveen, Assen, Haren, Groningen.
    BoZ ligt ten westen van Roosendaal, Etten Leur ligt tussen Rsd en Bd. En je vergeet Velperpoort.


    Edit: ik heb geen idee waar ik de OP vandaan moet halen! Wie maakt deel 13?
    It's always around me, all this noise
    But not nearly as loud as the voice saying
    "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
    Just let it happen, let it happen"
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')