Of dat Europa een Tesla helemaal niet wil, gezien de recente verkoopcijfers.quote:Op zondag 8 maart 2026 22:18 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Beetje jammer dat Tesla een Europeaan was, he?
Laat ik eens positief beginnen;quote:Op zondag 8 maart 2026 17:11 schreef nostra het volgende:
Why Europe doesn't have a Tesla
https://worksinprogress.co/issue/why-europe-doesnt-have-a-tesla/
Uitgebreide post, kom ik later op terug. Maar dit kernpunt: het is van tweeën één natuurlijk. Prima dat je er niet jaloers op bent, maar dan kan je je ook niet losweken van (los van dat je daar überhaupt al te laat voor bent).quote:Op maandag 9 maart 2026 15:00 schreef Klopkoek het volgende:
One more real-world aside: Should Europe envy the United States for its tech sector? No.
Ik knipte het op in meerdere onderdelen.quote:Op dinsdag 10 maart 2026 14:11 schreef nostra het volgende:
Voor Tesla kan je net zo goed een Google,
[..]
Uitgebreide post, kom ik later op terug. Maar dit kernpunt: het is van tweeën één natuurlijk. Prima dat je er niet jaloers op bent, maar dan kan je je ook niet losweken van (los van dat je daar überhaupt al te laat voor bent).
Komt ze nu mee!quote:Op dinsdag 10 maart 2026 14:12 schreef nostra het volgende:
'Von der Leyen: ‘Europese afbouw kernenergie was strategische fout’' https://fd.nl/bedrijfslev(...)p-android&gift=wQJ85 (gratis te lezen)
Strategie, zouden we eens iets aan moeten gaan doen in Europa. Dat blind achter gebeurtenissen aanhobbelen brengt je niet altijd op leuke plekken.quote:Op dinsdag 10 maart 2026 14:12 schreef nostra het volgende:
'Von der Leyen: ‘Europese afbouw kernenergie was strategische fout’' https://fd.nl/bedrijfslev(...)p-android&gift=wQJ85 (gratis te lezen)
Is dat hetzelfde grok dat de VS heeft gebruikt voor het plannen van hun huidige oorlog? Laat maar dan.quote:
Bovendien onderschat dit het aandeel dat inmiddels door AI zelf is geschreven, of heeft helpen te schrijven.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 08:35 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Is dat hetzelfde grok dat de VS heeft gebruikt voor het plannen van hun huidige oorlog? Laat maar dan.
dat zou best eens kunnen zijn jaquote:
De echte vraag is inmiddels niet meer of je met een bot praat, maar hoeveel bots er meelezen terwijl je denkt dat je met mensen discussieert.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 09:54 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Bovendien onderschat dit het aandeel dat inmiddels door AI zelf is geschreven, of heeft helpen te schrijven.
Je krijgt situaties waar AI naar zichzelf verwijst. In de Amerikaanse journalistiek is de helft inmiddels AI, wat weer gebruikt wordt om modellen te trainen, weer nieuwe output te maken etc.
De Telegraaf is onlangs gefopt door AI:
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3mgwhvd7ru227
(Uiteraard doet de Telegraaf nooit aan excuses of vrijwillige rectificaties)
Ben jij ook een door X geprogrammeerde bot geworden?quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:23 schreef Perrin het volgende:
[..]
De echte vraag is inmiddels niet meer of je met een bot praat, maar hoeveel bots er meelezen terwijl je denkt dat je met mensen discussieert.
Ook niet zo gek als je ziet wat een bende de EU er van maakt.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:22 schreef Hanca het volgende:
Ondertussen is Polen, onder leiding van de president die net een subsidie vanuit de EU voor Polen van 44 miljard heeft tegengehouden, onderweg naar een Polexit, weg uit de EU: https://www.trouw.nl/buit(...)voor-polen~b15d00d7/
De EU valt uit elkaar.
Ja, nu gingen ze zich weer bemoeien met abortus.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:24 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ook niet zo gek als je ziet wat een bende de EU ervan maakt. Een machine die maar doorgaat met regeltjes verzinnen maar nauwelijks slagvaardig echte problemen op kan pakken. Een blok aan het been van veel Europese landen.
Ik had gehoopt dat we zulk gezever al 5 jaar achter ons hadden gelaten.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, nu gingen ze zich weer bemoeien met abortus.
Hoe je eens bij de kern: economie en markt, het deel van het buitenlandbeleid dat je samen moet doen en momenteel ook samenwerking op het gebied van defensie.
Dit soort zaken is momenteel, met het huidige sentiment, gewoon zwaar onverstandig: https://www.parool.nl/wer(...)-de-zijnen~b22ddf3f/
Het progressieve deel van het Europese Parlement is gewoon bezig om de EU op te blazen, op deze manier heeft het echt zijn langste tijd gehad en haalt de EU 2040 niet.
Ik snap best dat ze in het progressieve deel van de EU balen van de huidige sentimenten in een hoop landen over LHBTI rechten en gendergelijkheid. Maar ga dan niet keihard tegen die sentimenten in door landen te dwingen door jouw hoepel te springen. Dat werkt niet, op een gegeven moment zegt een land: dat is me een hoepel te veel, ik loop wel een andere kant op.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:30 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik had gehoopt dat we zulk gezever al 5 jaar achter ons hadden gelaten.
Het conservatieve deel is natuurlijk net zo goed bezig met een internationale agenda, en dit dwingend opleggen aan landen.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, nu gingen ze zich weer bemoeien met abortus.
Hoe je eens bij de kern: economie en markt, het deel van het buitenlandbeleid dat je samen moet doen en momenteel ook samenwerking op het gebied van defensie.
Dit soort zaken is momenteel, met het huidige sentiment, gewoon zwaar onverstandig: https://www.parool.nl/wer(...)-de-zijnen~b22ddf3f/
Het progressieve deel van het Europese Parlement is gewoon bezig om de EU op te blazen, op deze manier heeft het echt zijn langste tijd gehad en haalt de EU 2040 niet.
Er zijn wel belangrijkere problemen om op te lossen in Europa dan dat gedram.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik snap best dat ze in het progressieve deel van de EU balen van de huidige sentimenten in een hoop landen over LHBTI rechten en gendergelijkheid. Maar ga dan niet keihard tegen die sentimenten in door landen te dwingen door jouw hoepel te springen. Dat werkt niet, op een gegeven moment zegt een land: dat is me een hoepel te veel, ik loop wel een andere kant op.
Je ziet het in Polen, in Hongarije, in Slowakije, maar bijvoorbeeld ook steeds meer in Italië en Oostenrijk. Als een president nu al door veel mensen in het land wordt toegejuicht omdat hij 44 miljard laat liggen, dan is dat een signaal dat je serieus moet nemen.
Nogal makkelijke en luie rechtse praat dit, dankzij het konijnenhol van X.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:24 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ook niet zo gek als je ziet wat een bende de EU er van maakt.
Een machine die maar doorgaat met regeltjes verzinnen maar niet of nauwelijks slagvaardig de echte problemen op kan pakken.
Een blok aan het been van veel Europese landen.
Een tandeloze vergadertijger die Europa verstikt en innovatie en vooruitgang tegenhoudt. Een morbide show van politieke impotentie en op hol geslagen bureaucratie.
Eens, van beide kanten moet dit stoppen. Al waait er momenteel echt een behoorlijk progressieve wind door het europarlement. Terwijl nationale sentimenten eerder conservatief zijn momenteel. Maar beperk je nou eens tot de kern, tot waar de EU voor is opgericht.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het conservatieve deel is natuurlijk net zo goed bezig met een internationale agenda, en dit dwingend opleggen aan landen.
En ja, Ruissen is SGP en dus zwaar conservatief, maar ook Jetten stelt zijn vraagtekens bij of je dit op Europees niveau moet willen regelen en die is toch zwaar progressief.quote:Ruissen: “In deze onzekere tijd, met zo veel geopolitieke spanningen, is het juist belangrijk elkaar vast te houden. Dan moet je geen onnodige frustraties hebben die samenwerking belemmeren.”
Die frustraties zijn er nu echter wel, proeft hij in zijn eigen fractie, bijvoorbeeld bij de Poolse collega’s. “De neiging om dit soort zaken te centraliseren, zou kunnen leiden tot meer desintegratie van de Europese Unie. Dat hebben we eerder bij de brexit gezien.”
Het zadelt Europa op met een interessante paradox: door pal te staan voor de ‘eigen’ waarden, raakt het juist een gevoelige snaar bij landen die de eenheid binnen de EU toch al ondergraven, zoals Hongarije.
Nu doe je net alsof ze vooral daar mee bezig zijn. Dat is natuurlijk onzin. In bureaucratie niet, mankracht van het parlement niet, in tijd niet.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:37 schreef Perrin het volgende:
[..]
Er zijn wel belangrijkere problemen om op te lossen in Europa dan dat gedram.
Bot gezegd: dan reizen ze maar even niet naar Slowakije, Polen of Hongarije. En ja, het is verschrikkelijk voor die gemeenschappen daar, dat vind ik ook. Maar nu zo vanuit de EU keihard tegen de nationale sentimenten in gaan helpt die gemeenschappen ook niet, je ziet nu in de 3 genoemde landen een steeds meer groeiende anti-EU beweging. Waardoor die landen ook alle andere zaken gaan frustreren.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:48 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Voor de betreffende mensen is dit een "belangrijk probleem", als ze naar een ander EU-land reizen.
Tja. Er valt meer dan genoeg te vinden van de Trump administratie, maar als je je zo blijft gedragen, krijgt hij nog grotendeels gelijk ook.quote:
SGPers zoals Hendrik-Jan Schothorst reisden op kosten van de EU naar Afrika om daar voor de doodstraf tegen homoseksuelen te pleiten (lobbyen vóór de nieuwe strenge anti-homo wetten)quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:42 schreef Hanca het volgende:
En ja, Ruissen is SGP en dus zwaar conservatief
Politico is wel erg pro-Amerikaans altijd. Dit is niet de oorlog van de EU, een kant kiezen of een kant helpen is nergens voor nodig. Op de achtergrond wat diplomatie bedrijven (en dat gebeurt echt wel) is het maximale wat je hier kunt doen.quote:
Ja, ook fout. Ook geen kerntaak van de EU.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
SGPers zoals Hendrik-Jan Schothorst reisden op kosten van de EU naar Afrika om daar voor de doodstraf tegen homoseksuelen te pleiten.
Je wilt één Europese arbeidsmarkt zijn of je wilt dat niet zijn hè?quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Bot gezegd: dan reizen ze maar even niet naar Slowakije, Polen of Hongarije.
Eén markt betekent niet dat iedereen met evenveel plezier overal heen moet kunnen reizen, alleen dat je niet wordt tegengehouden op basis van je paspoort.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:56 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je wilt één Europese arbeidsmarkt zijn of je wilt dat niet zijn hè?
Politico is troep. Al vaker ontmaskerd. Treurige ondertoon, suggestief, tendentieus. AxelSpringer leugenaars.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Politico is wel erg pro-Amerikaans altijd. Dit is niet de oorlog van de EU, een kant kiezen of een kant helpen is nergens voor nodig. Op de achtergrond wat diplomatie bedrijven (en dat gebeurt echt wel) is het maximale wat je hier kunt doen.
Het houdt natuurlijk al snel op wanneer je op basis van je geaardheid geen volwaardige burgerrechten hebt en actief wordt onderdrukt. Zoals in Hongarije.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eén markt betekent niet dat iedereen met evenveel plezier overal heen moet kunnen reizen, alleen dat je niet wordt tegengehouden op basis van je paspoort.
Dat zeg ik al: de conservatieve krachten proberen dit ook en het is echt niet zo dat ze uitlokking van progressieven daarvoor nodig hebben. Dat doen ze uit zichzelf wel.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:01 schreef Hanca het volgende:
En bedenk ook: als je nu LHBTI rechten en genderrechten denkt te kunnen opleggen aan conservatieve landen, kan het ook zo maar zijn dat na een volgende europese verkiezingen het Europees Parlement dingen in progressieve landen kan gaan verbieden. Dan komt er een Europees transgenderverbod tot 18 jaar oid. Daar kun je op wachten als je het zo gaat spelen.
Maar uiteindelijk zorgt dit soort zaken er dus voor dat Polen niet wil meewerken aan het bouwen van een Europese defensieindustrie. Dan schiet je jezekf dus keihard in de voet.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het houdt natuurlijk al snel op wanneer je op basis van je geaardheid geen volwaardige burgerrechten hebt en actief wordt onderdrukt. Zoals in Hongarije.
Blijkbaar is de woke-agenda dat wel waard. De prioriteiten van sommige mensen zijn echt wonderbaarlijk.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar uiteindelijk zorgt dit soort zaken er dus voor dat Polen niet wil meewerken aan het bouwen van een Europese defensieindustrie. Dan schiet je jezekf dus keihard in de voet.
De PiS partij in Polen zoekt gewoon een aanleiding. Die zijn toch al op aarde om de EU op te blazen.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
Blijkbaar is de woke-agenda dat wel waard. De prioriteiten van sommige mensen zijn echt wonderbaarlijk.
quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
Blijkbaar is de woke-agenda dat wel waard. De prioriteiten van sommige mensen zijn echt wonderbaarlijk.
Wat de waarheid precies is, is denk ik best wel moeilijk te bepalen. Het blijft wel een feit dat de, door social media versterkte, cultuuroorlogen heel wat meer kapot maakt dan het repareert of construeert. Dan is de keuze hoe je het wel doet:quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De PiS partij in Polen zoekt gewoon een aanleiding. Die zijn toch al op aarde om de EU op te blazen.
"Woke agenda" is een sneu en triest frame voor wat op plekken als Hongarije werkelijk aan de hand is. Dan gaat het niet over regenboogpaden of de kinderboeken.
(Uiteraard van jou ook geen weerwoord op het punt dat regels nodig zijn.
https://www.bruegel.org/f(...)onomic-self-sabotage )
Dit is een opzetje. Maar de een maakt van duurzame energie een economisch thema de ander (drill baby drill) maakt het een cultureel thema. Volgens mij kun je, als je wil, bijna elk thema cultureel maken en wordt dat ook volop gedaan in Europa. We kunnen hierij wijzen naar Woke maar net zo goed naar het verbod op het woord "steak" achter knolselderij.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 09:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, ook fout. Ook geen kerntaak van de EU.
Gewoon stoppen met veel van die controversiële zaken, of ze nu controversieel zijn aan de conservatieve of de progressieve kant. Hou je bezig net economie en markt, met buitenlandbeleid en nu met het opzetten van een Europese defensieindustrie. Dat zijn kerntaken, de rest moet je laten vallen.
Dit is gewoon niet waar, sorry. Deze conservatieve kant is ook bezig om vanuit de EU de NGOs te muilkorven en droog te leggen (maar hun eigen organisaties en kerken uiteraard uit te zonderen). Dat is het noodzakelijke voorwerk voordat je tot de kill over gaat.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 10:19 schreef Hanca het volgende:
Want nee, de conservatieve kant was zeer zeker niet bezig met meer EU regels maken, ook geen conservatieve.
Ik zat stom toevallig in het hoge noorden toen dit gebeurde, en dit was serieus voelbaar overalquote:Op vrijdag 20 maart 2026 19:00 schreef Perrin het volgende:
Pikant detail. Frankrijk steunde Denemarken volledig.
[ x ]
Alleen al economisch zijn we een hele grote speler.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 19:08 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik zat stom toevallig in het hoge noorden toen dit gebeurde, en dit was serieus voelbaar overal
De EU is sterker dan we denken, alleen niet zo luidruchtig als oranje Eppo en zijn kornuiten
Het is dan ook een historische overwinning:quote:
De 'historische overwinning' was nu juist dat we WO2 en alles dat eeuwen daarvoor heeft afgespeeld achter ons lieten.quote:Op donderdag 26 maart 2026 13:24 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is dan ook een historische overwinning:
Historische verschuiving in Brussel: EU stemt vóór omstreden ‘deportatiecentra’ buiten de EU
Altijd mooi hoe mensen die niet in de EU wonen, zoals de eigenaar van dit twitteracount, zich enorm druk maken om de EU. En dan ook nog eens helemaal om links in de EU.quote:Op donderdag 26 maart 2026 13:28 schreef Tjoent het volgende:
The left are furious right now.
Ja, dat zien we hier ook direct alweer met die -geveegde- opmerking.
[ x ]
Misschien willen ze wel weer heel graag terug.quote:Op donderdag 26 maart 2026 16:29 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Altijd mooi hoe mensen die niet in de EU wonen, zoals de eigenaar van dit twitteracount, zich enorm druk maken om de EU. En dan ook nog eens helemaal om links in de EU.
Zodat ze eindelijk weer eens wat kunnen doen aan de immigratiestromen waar ze eerder voor uit de EU waren vertrokken zodat ze wat konden doen aan de immigratiestromen.quote:Op donderdag 26 maart 2026 16:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Misschien willen ze wel weer heel graag terug.
quote:Op donderdag 26 maart 2026 16:32 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zodat ze eindelijk weer eens wat kunnen doen aan de immigratiestromen waar ze eerder voor uit de EU waren vertrokken zodat ze wat konden doen aan de immigratiestromen.
So much winning, chap!quote:Op donderdag 26 maart 2026 16:32 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zodat ze eindelijk weer eens wat kunnen doen aan de immigratiestromen waar ze eerder voor uit de EU waren vertrokken zodat ze wat konden doen aan de immigratiestromen.
quote:Rechtse partijen vieren feest na de stemming over het deporteren van kinderen die vluchten voor oorlog en geweld. Waar is het fatsoen?
Kinderen in gevangenissen, onbepaalde opsluiting, leerkrachten en dokters dwingen om mensen zonder papieren aan te geven, deportaties naar kampen buiten Europa, ... Het zijn plannen van @vvdeuropa en @cda_eu die ze gewillig verder lieten verharden door uiterst rechtse partijen in het Europees Parlement.
In Europa beschermen we rechten, ongeacht waar iemand vandaan komt. In Europa zorgen we voor elkaar. Wij zetten geen kinderen achter tralies. Wij maken van menselijk leed geen beleid en wij laten haat onze toekomst niet bepalen.
Wat is hier gelogen aan?quote:Op donderdag 26 maart 2026 17:45 schreef Black_Baron het volgende:
Ondertussen bij glpvda:
https://www.instagram.com(...)rce=ig_web_copy_link
[ link | afbeelding ]
[..]
Waar in de wet staat "leerkrachten en dokters dwingen om mensen zonder papieren aan te geven"?quote:Op donderdag 26 maart 2026 17:52 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat is hier gelogen aan?
Aan de ene kant niet terugdeinzen voor extreme voorstellen, aan de andere kant je handen er vanaf trekken als het daadwerkelijk wordt uitgevoerd.
Jij beweert dat dit niet klopt. De bewijslast ligt in principe bij jou.quote:Op donderdag 26 maart 2026 17:54 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Waar in de wet staat "leerkrachten en dokters dwingen om mensen zonder papieren aan te geven"?
Waar beweer ik dat precies?quote:Op donderdag 26 maart 2026 18:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jij beweert dat dit niet klopt. De bewijslast ligt in principe bij jou.
Ah, het klopt dus wel dat doktoren gedwongen gaan worden om "illegalen" aan te geven.quote:
Je geeft geen antwoord.quote:Op donderdag 26 maart 2026 18:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ah, het klopt dus wel dat doktoren gedwongen gaan worden om "illegalen" aan te geven.
Fantastisch nieuws voor de Europese bevolking. Eindelijk!quote:Op donderdag 26 maart 2026 13:24 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is dan ook een historische overwinning:
Historische verschuiving in Brussel: EU stemt vóór omstreden 'deportatiecentra' buiten de EU
quote:Op donderdag 26 maart 2026 17:45 schreef Black_Baron het volgende:
Ondertussen bij glpvda:
https://www.instagram.com(...)rce=ig_web_copy_link
[ link | afbeelding ]
[..]
Bah wat een verderfelijke partij, denk eens aan je eigen kinderen en inwoners!quote:Op donderdag 26 maart 2026 17:45 schreef Black_Baron het volgende:
Ondertussen bij glpvda:
https://www.instagram.com(...)rce=ig_web_copy_link
[ link | afbeelding ]
[..]
Bijzonder dat jij het niet binnenlaten van mensen die hier zelf naartoe komen framet als "we sturen mensen de dood in". Wij doen helemaal niks.quote:Op donderdag 26 maart 2026 13:28 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De 'historische overwinning' was nu juist dat we WO2 en alles dat eeuwen daarvoor heeft afgespeeld achter ons lieten.
Dit is de opmaat naar ICE praktijken en normalisering van massadeportaties (en de dood, vergis je niet, het zijn poelen des doods, we sturen mensen de dood in).
Aan illegale arbeid en rechteloosheid door illegale werknemers doet rechts uiteraard niets. Daar doen de Melonis helemaal niks aan.
Zwervers en daklozen laten doodvriezen vind ik ook akelig.quote:Op vrijdag 27 maart 2026 07:21 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Bijzonder dat jij het niet binnenlaten van mensen die hier zelf naartoe komen framet als "we sturen mensen de dood in". Wij doen helemaal niks.
Volgens jouw redenatie stuur jij nu ook een zwerver die doodvriest op straat de dood in want hij woont niet in jouw huis.
De natuur ís akelig. Wij hebben dat in het verderfelijke Westen enigszins weten te mitigeren met een sociaal stelsel, echter is dat gebaseerd op reciprociteit en onze eigen high trust culture. Dat stelsel kan alleen overeind blijven als die basisvoorwaarden enigszins intact blijven.quote:Op vrijdag 27 maart 2026 12:19 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zwervers en daklozen laten doodvriezen vind ik ook akelig.
Ik ben niet bekend met wat Finland op dat vlak doet. Wat wel scheelt is dat Finland weinig asielzoekers uit de ruif heeft eten, dus blijft er automatisch meer geld over daarvoor.quote:Dat dit ook anders kan met minder kosten voor de samenleving laat Finland zien.
Die mensen komen zelf van duizenden kilometers ver hiernaartoe. Daar hoor ik jou niet over. Je legt de schuld van de gevolgen van hun handelen volledig bij ons. Niemand heeft ze gevraagd deze reis te maken. Waarom denk je dat je zomaar ergens terecht kunt? Een samenleving moet daadkracht hebben om jou op te vangen, geld, een woningvoorraad en jij moet je cultureel kunnen aanpassen, geld opleveren en met skills komen. Een bedrijf zet je ook niet op de loonlijst omdat je zo'n leuke jongen bent. Dit is de basis geweest van alle gemeenschappen sinds whenever. In de Middeleeuwen gingen de stadspoorten dicht voor klaplopers. Reciprociteit. Wederkerigheid.quote:Het is alleen niet te vergelijken met dwangmatig mensen duizenden kilometers naar doodskampen verplaatsen (en dit natuurlijk wel uit het zicht van de media laten gebeuren - lafrechts met hun grote bek heeft dit door de geschiedenis heen altijd gedaan, de gevolgen van hun woorden verbergen).
Het is niet één op één vergelijkbaar inderdaad maar slechts een analogie.quote:Dat is toch echt van een ander niveau. Het eerste is veel meer laissez-faire dan het tweede.
Ja, dat is de sociaal darwinistische en nihilistische visie.quote:
Ja toen kon je gewoon een vrouw aan de haren naar je grot slepenquote:Op vrijdag 27 maart 2026 13:18 schreef Klopkoek het volgende:
Waar dan weer tegenin valt te brengen dat vóór de omslag naar landbouw veel stammen welhaast communistisch en opmerkelijk vredelievend samenleefden.
Fijn dat je selectief quote en mijn betoog dat daar een sociaal stelsel tegenover staat negeert maar dit vervolgens zelf als punt inbrengt. Alleen maar ten bate van het frame dat ik een sociaal-darwinistisch betoog houd. Dit soort debattruukjes hoef je niet toe te passen.quote:Op vrijdag 27 maart 2026 13:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ja, dat is de sociaal darwinistische en nihilistische visie.
De mensheid heeft daar ooit de beschaving en het beschavingsproces tegenover gezet.
Die stammen waren klein en iedereen in die gemeenschap had een duidelijke rol en bijdrage. Overig heeft dat soort geromantiseerde stammen er ook geen problemen mee om invaliden, zeer zwakke kinderen of ouderen te doden of achter te laten.quote:Waar dan weer tegenin valt te brengen dat vóór de omslag naar landbouw veel stammen welhaast communistisch en opmerkelijk vredelievend samenleefden.
Ja, die houden zogenaamde vluchtelingen gewoon bij de grens tegen omdat Rusland migranten inzet als wapen.quote:Op vrijdag 27 maart 2026 12:19 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat dit ook anders kan met minder kosten voor de samenleving laat Finland zien.
quote:Op woensdag 1 april 2026 07:53 schreef Perrin het volgende:
Na maanden geheime onderhandelingen is de kogel door de kerk, Canada treedt toe tot de EU.
[ x ]
Jammer dat het een garpje is.quote:Op woensdag 1 april 2026 07:53 schreef Perrin het volgende:
Na maanden geheime onderhandelingen is de kogel door de kerk, Canada treedt toe tot de EU.
[ x ]
Goed nieuws.quote:Op woensdag 1 april 2026 07:53 schreef Perrin het volgende:
Na maanden geheime onderhandelingen is de kogel door de kerk, Canada treedt toe tot de EU.
[ x ]
quote:Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije
Sofia- Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen.
Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
23:13 uur | 19 april 2026
Bij de achtste algemene verkiezingen van het land sinds 2021 stevent Radevs partij,
Progressief Bulgarije, af op een absolute meerderheid met 129 zetels in het 240 zetels tellende parlement, zo blijkt uit een prognose van peilingsbureau Alpha Research. Radev ligt op koers om 44 procent van de stemmen te behalen. Daarmee ligt hij 30 procentpunten voor op zijn naaste uitdager, voormalig premier Bojko Borissov, die zijn nederlaag heeft erkend.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Europe is in a profound state of crisis. Luckily, we know what to do
We assembled a group of the continent’s leading thinkers to assess the threats: their warnings are stark, but the remedy is within reach
Door economische teloorgang gaat het welzijn en ook sociale omstandigheden als zorg eraan.quote:Op vrijdag 24 april 2026 09:06 schreef Hanca het volgende:
Accepteer dat inzetten op welzijn en brede welvaart, altijd de economische groei remt.
Waar baseer je dat op? Ik denk niet dat de Britten en Tories dat ook zo ervaren hebben.quote:Op woensdag 29 april 2026 07:58 schreef Perrin het volgende:
Die mevrouw die eruitziet en onderhandelt als een bibliothecaresse wordt gewipt:
[ x ]
Hier een artikel zonder paywall:quote:Op woensdag 29 april 2026 07:58 schreef Perrin het volgende:
Die mevrouw die eruitziet en onderhandelt als een bibliothecaresse wordt gewipt:
[ x ]
quote:Weyand leaves EU trade chief role after public fallout over Trump deal
Many believe her candour came at a political costSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”
Omdat het een historisch achterlijke, kortzichtige en domme deal is en Europa zichzelf ermee in de voet schoot op meerdere vlakken.quote:Op woensdag 29 april 2026 08:05 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Waar baseer je dat op? Ik denk niet dat de Britten en Tories dat ook zo ervaren hebben.
quote:Turnberry after Supreme Court ruling
Businesses, European Commission officials and national governments have seen the main argument justifying pursuit of the Turnberry deal — “strategic realism”, “stability” and “predictability” — simply fall away.
The subsequent actions of the United States government, namely to enact a new general tariff of 15%, undercut the EU’s whole approach to the second Trump administration thus far.
The EU has sought preferential access to the US market for itself and to the detriment of others by cutting a deal in Scotland last summer. In doing so it violated fundamental tenets of international trade law: the most-favoured nation principle and Article XXIV of the General Agreement on Tariffs and Trade on regional trade agreements.
What is more, tariffs are set to increase because the new ones will come on top of existing multilateral most-favoured nation rates. This means, for the UK, 5% more across the board; for the EU, 15% and more across the board.
Now, after all these deal-making gymnastics, we are back to square one.
The US government has said that the bilateral deals all hold and that it expects its counterparts to apply them.
Zo te lezen had Weyand datzelfde standpunt. Ging in tegen haar bazen en moet (?) daarom nu weg. Het probleem ligt dus bij de politieke chefs, niet bij de hoofdonderhandelaar.quote:Op woensdag 29 april 2026 09:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omdat het een historisch achterlijke, kortzichtige en domme deal is en Europa zichzelf ermee in de voet schoot op meerdere vlakken.
Gewoon lekker in dienst blijven, die eu lui kunnen niks anders en worden ook nooit echt ontslagen.quote:he will also take on the role of “hors classe” adviser for European Strategic Partnerships at the Commission’s Secretariat-General. Commission insiders told Euractiv this is merely a way for her to remain on the Commission payroll until her retirement.
https://www.nu.nl/spannin(...)aire-grootmacht.htmlquote:Met 90 miljard euro aan steun investeert de EU in een militaire grootmacht
Sinds het wegvallen van Amerikaanse steun is Europa met afstand de belangrijkste (financiële) bondgenoot van Oekraïne. Maar omgekeerd heeft Oekraïne Europese landen ook een hoop te leren op het gebied van oorlogservaring en militaire technologie.
Oekraïne heeft "niet de kaarten" om eisen te stellen in vredesonderhandelingen met Rusland, foeterde een gefrustreerde Donald Trump begin vorig jaar tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Rusland is groter, sterker en machtiger, en daar heeft Zelensky zich maar bij neer te leggen, was de boodschap.
Maar dik een jaar later heeft Oekraïne de kaarten eigenhandig veroverd, zegt Michel Michaloliákos van het Haagsch Instituut GeopolitiekNu. De Russische opmars in Oekraïne sinds de uitbraak van de oorlog is bijna tot stilstand gekomen. Rusland kruipt vooruit op het slagveld, tegen een torenhoge prijs. Oekraïense aanvallen op de olie-industrie zijn een mokerslag voor de Russische economie, die piept en kraakt.
De Oekraïense ontwikkeling op het gebied van defensie en technologie dendert intussen door. Oekraïne staat wereldwijd bekend als 'drone-expert' die in staat is massale Russische aanvallen het hoofd te bieden. Golfstaten die worden belaagd met Iraanse drones weten niet hoe snel ze zich bij Zelensky moeten melden om van Oekraïne te leren.
Als klap op de vuurpijl sloeg Oekraïne vorige week een financiële slag in de oorlog met Rusland. De Europese Unie gaf eindelijk een steunpakket ter waarde van 90 miljard euro vrij, waarmee de Oekraïense begroting voor de komende twee jaar is gedekt.
Europa heeft veel van Oekraïne te leren
Het Europese steunpakket wordt in Brussel gezien als een investering in een belangrijke bondgenoot en militaire grootmacht. "Oekraïne is op dit moment de sterkste verdedigingsmuur die Europa heeft", zegt Michaloliákos.
Het Oekraïense leger telt iets minder dan een miljoen soldaten. Dat is bijna vier keer meer dan Frankrijk, het grootste leger van de EU. Met meer dan vier jaar ervaring op het slagveld kan Oekraïne Europa een hoop leren, zegt defensie-expert Patrick Bolder.
Oorlog draait om meer dan de gevechten van grondtroepen, zegt hij. "Je moet het vermogen van je tegenstander om oorlog te blijven voeren weghalen", zegt Bolder. Dat doet Oekraïne met de beproefde tactiek om de Russische olie-industrie onder vuur te nemen en zoveel mogelijk internationale steun te zoeken.
"Dat zijn allemaal lessen die we in Europa ter harte moeten nemen", zegt Bolder. "Nu we niet meer kunnen uitgaan van Amerikaanse bescherming, moeten we onszelf weerbaarder maken. Daar kan Oekraïne ons bij helpen."
Oekraïne maakt beste drones ter wereld
De Oekraïense defensie-industrie is mede dankzij Europese financiële steun explosief gegroeid. Volgens schattingen vervijftigvoudigde de Oekraïense defensie-industrie sinds 2022. Europese landen liften graag mee op die golf door massaal gezamenlijke investeringen met Oekraïne aan te gaan.
Met name op het gebied van drones is de ontwikkeling hard gegaan, zeggen Bolder en Michaloliákos. Op dat gebied leert Europa van de beste. "Als buitenlandse drones Toyota's zijn, dan zijn de Oekraïense drones Mercedessen", zei een commandant vorig jaar tegen Ukrainska Pravda.
Oekraïne heeft daarnaast een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt op het gebied van droneproductie, zegt Bolder. Inmiddels produceert Oekraïne bijna twee miljoen drones per jaar. Buitenlandse drones worden amper gebruikt.
Oekraïne leert ontzettend snel op slagveld
Volgens Michaloliákos heeft die productiegroei alles te maken met het ongekend snelle leervermogen van het Oekraïense leger. "Ze leren ontzettend snel van wat er gebeurt in de frontlinie, waar ze hun drones aanpassen en testen. Die 'feedbackcyclus' is ongelofelijk kort", zegt hij.
Door Oekraïne financieel te steunen, leren Europese landen met dat land mee. Nederlandse bedrijven behoren bijvoorbeeld tot de Europese kopgroep als het gaat om gezamenlijke droneontwikkeling met Oekraïne. "Dat is enorm belangrijke kennis", zegt Bolder. "Zeker omdat we die zelf nog niet hadden."
"We zitten ontzettend dicht op het vuur", voegt Michaloliákos toe. "Oekraïne is hier echt heel ver mee. Zover is niemand in de wereld."
Europa heeft nog een lange weg te gaan
De Oekraïense kennis is hard nodig. Europa heeft nog een lange weg te gaan om zijn eigen defensie op orde te krijgen, zegt Bolder. "Met name op het gebied van luchtverdediging: we kunnen ons niet goed verdedigen tegen kruisraketten, ballistische raketten en langeafstandsdrones."
De oorlog in Oekraïne leert ons dat een conflict snel in een statische oorlog kan verzanden, vervolgt Bolder. In Oekraïne vliegen er nu dagelijks duizenden drones over en weer. Dan is er sprake van een uitputtingsoorlog, waarbij de grootste voorraad wint. "Op dit moment hebben wij dat in Europa niet." Volgens hem moet Europa daarom vooral investeren in luchtafweersystemen en drones.
Daarnaast is het belangrijk om te investeren in mankracht. Defensie-expert Ko Colijn schreef afgelopen weekend nog op NU.nl dat robots aan een grote opmars bezig zijn in oorlogsvoering, maar dat frontmilitairen voorlopig nog nodig blijven. Bovendien moeten militairen ook getraind worden hoe ze de nieuwste technologie gebruiken, benadrukt Bolder.
Daar is Oekraïne heel goed in, voegt Michaloliákos toe. 'Dronedoctrine' - hoe om te gaan met de nieuwste drones - is verworden tot een heus Oekraïens exportproduct.
EU mikt op toetreding van machtigste leger
Toen de Amerikaanse steun onder president Trump vorig jaar helemaal werd teruggeschroefd, was de vrees dat het Oekraïense verzet tegen de Russen zou breken. Maar de EU heeft zich eensgezind getoond, ondanks vertraging en dwarsliggende lidstaten, zegt Michaloliákos. Mede daardoor weet Oekraïne zich kranig te weren.
Als het aan Brussel ligt, voegt het land met het machtigste leger van Europa zich op termijn ook officieel bij de EU. De onderhandelingen over toetreding zijn al gestart. Er gaan zelfs stemmen op dat die al volgend jaar afgerond kunnen zijn, maar de praktijk is waarschijnlijk weerbarstiger.
Maar tot die tijd zal Oekraïne het moeten doen met financiële steun van zijn grootste bondgenoot. Daarmee koopt het tijd voor Europa om zich voor te bereiden op de mogelijkheid dat het zelf in een gewapend conflict terechtkomt. En die tijd heeft Europa hard nodig.
FTFYquote:Op vrijdag 1 mei 2026 19:13 schreef Perrin het volgende:
Trump trollt de EU. Amerikaanse consumenten.
[ x ]
Komen ze WEER met Canada, 2,5 keer de EU maar 9% bbp en totaal gefinancierd door de VS qua beveiliging.quote:
quote:Fatsoenlijk inkomen
Volgens het Europees Parlement is een sterk landbouwbudget nodig om te zorgen voor een fatsoenlijk inkomen voor boeren en vissers en om de voedselvoorziening in Europa veilig te houden.
Landbouw blijft een kerntaak van de Europese Unie, zo stelt het parlement.
Overigens zijn er ook USA acteurs en Russische oligarchen die een subsidiabele wijngaard in Frankrijk hebbenquote:Voor de begroting van 2026 stelt de Europese Commissie voor om ¤53,8 miljard uit te trekken voor het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid, wat het aandeel in lijn houdt met de huidige meerjarenbegroting.
Het relatief grote aandeel van de landbouw in de EU-begroting komt doordat het de enige beleidscategorie is die bijna volledig uit de gemeenschappelijke begroting wordt gefinancierd.
Dit betekent dat EU-uitgaven de nationale uitgaven grotendeels vervangen.
quote:’EU geeft tientallen miljoenen inkomenssteun aan schatrijke koninklijke familie Abu Dhabi’
Brussel- De koninklijke familie van Abu Dhabi heeft in zes jaar tijd ruim 71 miljoen euro aan inkomenssteun ontvangen van de EU voor landbouwgronden in Roemenië, Italië en Spanje.
Dat blijkt uit onderzoek van DeSmog en The Guardian.
Correspondent EU
9 minuten geleden
Het Huis van Nahyan, de heersende familie van Abu Dhabi, is met een geschat vermogen van 320 miljard dollar de op een na rijkste familie ter wereld.
Abu Dhabi is een van de zeven emiraten die samen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) vormen.
De Al Nahyans zijn de belangrijkste familie en leveren ook de president van de VAE.
quote:Volgens DeSmog en The Guardian wordt de inkomstensteun voor boeren gestort op de rekening van dochterondernemingen die onder controle staan van de Al Nahyans. Op de landerijen in Roemenië, Italië en Spanje worden gewassen verbouwd die bestemd zijn voor de olierijke Golfregio.
Schandaal
Vanuit het Europees Parlement reageert de Oostenrijkse bioboer Thomas Waitz (Die Grünen) woedend: ,,
De op één na rijkste familie ter wereld zou niet gesubsidieerd moeten worden door landbouwbeleid van de EU.
Dit is een schandaal: 99 procent van de echte Europese boeren ontvangt minder dan 100.000 euro."
De linkse Europarlementariër pleit voor het begrenzen van de landbouwsubsidies.
De kwestie komt op een gevoelig moment: EU-lidstaten buigen zich de komende maanden over de EU-begroting voor de periode 2028-2034.
Onder meer Nederland is voorstander van een hervorming van de landbouwsubsidies, een van de grootste uitgavenposten van de EU.
Best een socialistisch land ook, bijna een voorrecht om daar geboren te zijn. Al kampt het wel weer met enorme vergrijzing en zitten ze er te springen om migranten die de taal leren en werken. Maar ik heb niet de indruk dat Zwitserland en Noorwegen behoefte aan toetreding hebben.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 21:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Komen ze WEER met Canada, 2,5 keer de EU maar 9% bbp en totaal gefinancierd door de VS qua beveiliging.
Ja tuurlijk willen ze dat wel!
Noorwegen moeten we erbij hebben.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |