quote:Op dinsdag 12 november 2024 19:40 schreef Idisrom het volgende:
Het lukt de Russen de laatste dagen niet om verder vanuit Shakhtarske (deze plaats ligt ten oosten van Velyka Novosilka) naar het noorden op te rukken naar de autosnelweg N15.
Koerachove aan de zuidoever van het stuwmeer is daarmee nog niet omsingeld.
De situatie aan de noordoever van het stuwmeer is wel hopeloos voor de Oekraïners. Ze kunnen zich daar ook beter nu snel terugtrekken, dan is hun front ook een stuk bekort. Het blijkt tot nu steeds, dat de Oekraïners wel kunnen verdedigen op belangrijke punten, maar dat er wel steeds gaten ontstaan door te weinig mankracht aan dus te lange frontlinies.
De dam van het stuwmeer van Koerachove is ook deels opgeblazen. Wie hier verantwoordelijk voor is, is nog niet bekend. Het houdt wel in dat de rivier Vovcha ten westen van de dam nu veel breder geworden is in de komende tijd.
++++++++++++++++++++++++++++++
Door de Russische verovering van Shakhtarske wordt het belangrijke knooppunt Velyka Novosilka nu wel bedreigd vanuit het oosten. De afgelopen dag is ook ten westen van Velyka Novosilka terreinwinst geboekt door de Russen, en is de plaats Rivnopil door de Russen heroverd.
Rivnopil is de zevende plaats, van de 14 plaatsen die de Oekraïners met het zomeroffensief van 2023 hadden veroverd, dat nu weer heroverd is door de Russen.
+++++++++++++++++++++++++++++++
Ten westen van Selydove wordt ook steeds terreinwinst geboekt, en zijn de Russen nu ongeveer halverwege de stad Selydove en de autoweg T0515 van Pokrovsk naar het zuiden. De te overbruggen afstand is ongeveer 16 kilometer, waarvan de Russen nu acht kilometer hebben bezet.
Als deze autoweg bereikt zou worden, dan is het volgende doel van de Russen (volgens mij) de plaats Udachne ten noordwesten van deze autoweg. Bij Udachne zit de belangrijkste mijn van de Donetskregio.
De stad Pokrovsk zelf is in mijn ogen te groot om aan te vallen.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Waar de Russen echt geen steek verder komen, en waar de Oekraïense verdediging goed functioneert, is bij de steden Toretsk, Chasiv Yar en Siversk.
Zag v.d. week een raar stuk op NU.nl waarin stond dat Russen enorme verliezen leiden de afgelopen weken met enorm veel materiële verliezen.quote:Op dinsdag 12 november 2024 20:35 schreef BlaZ het volgende:
We zien weer eens wat interessante vorderingen aan het front.
1) De situatie bij Kurahhove blijft moeilijk voor Oekraïne en ook direct ten zuiden van Pokrovsk (op een afstand van ~10km) blijven de Russen terrein winnen.
2) Ten westen van Velika Novosilka lijken de Russen aan een nieuw offensief begonnen met de inname van het dorpje Rivnopol. Het doel lijkt het insluiten van Velika Novosilka.
Dat kan best hé, veel verliezen maar alsnog flinke terreinwinst; deze maand staan ze op +256km2, vorige maand was het +400km2.quote:Op dinsdag 12 november 2024 20:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zag v.d. week een raar stuk op NU.nl waarin stond dat Russen enorme verliezen leiden de afgelopen weken met enorm veel materiële verliezen.
En dan lees ik dit topic en daar staat weer wat anders.
Is niet gek dat sommige mensen een totaal ander beeld hebben vd zelfde gebeurtenissen.
If we are victorious in one more battle with the Romans, we shall be utterly ruined.quote:Op dinsdag 12 november 2024 21:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan best hé, veel verliezen maar alsnog flinke terreinwinst; deze maand staan ze op +256km2, vorige maand was het +400km2.
Ja dat is zo.quote:Op dinsdag 12 november 2024 21:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan best hé, veel verliezen maar alsnog flinke terreinwinst; deze maand staan ze op +256km2, vorige maand was het +400km2.
Slachtoffers, geen doden. Hoe vaak moet dat nu nog gezegd wordenquote:Op dinsdag 12 november 2024 21:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja dat is zo.
>1400 doden per dag op een gegeven moment. Is behoorlijk. Als het allemaal klopt. Krijg er soms niet echt hoogte van.
https://www.nu.nl/spannin(...)ot-nu-toe.html#nujij
Oeh een spelfoutje we doen een huilliesmiley huuhuuuuquote:Op dinsdag 12 november 2024 21:57 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Slachtoffers, geen doden. Hoe vaak moet dat nu nog gezegd worden
Zoals BEFEM al opmerkte, dit is inclusief gewonden, daarnaast is dit een cijfer van Oekraïnse kant over het aantal Russische slachtoffers, wat net als het Russische cijfer over Oekraïnse slachtoffers onbetrouwbaar is.quote:Op dinsdag 12 november 2024 21:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja dat is zo.
>1400 doden per dag op een gegeven moment. Is behoorlijk. Als het allemaal klopt. Krijg er soms niet echt hoogte van.
https://www.nu.nl/spannin(...)ot-nu-toe.html#nujij
400 vierkante kilometer is iets meer dan het oppervlak van de gemeente Emmenquote:Op dinsdag 12 november 2024 21:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan best hé, veel verliezen maar alsnog flinke terreinwinst; deze maand staan ze op +256km2, vorige maand was het +400km2.
Ja hehe dat snap ik ook.quote:Op dinsdag 12 november 2024 22:32 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zoals BEFEM al opmerkte, dit is inclusief gewonden, daarnaast is dit een cijfer van Oekraïnse kant over het aantal Russische slachtoffers, wat net als het Russische cijfer over Oekraïnse slachtoffers onbetrouwbaar is.
Gezien de forse Russische terreinwinst is het ook erg lastig voor Oekraïne om het aantal slachtoffers in the schatten, het zijn immers de Russen die het terrein waar de slachtoffers liggen innemen.
Het gaat dan ook meer om de maandelijkse toename, de eerste zes maanden van dit jaar ging het om 100km2 per maand gemiddeld.quote:Op dinsdag 12 november 2024 22:42 schreef Falco het volgende:
[..]
400 vierkante kilometer is iets meer dan het oppervlak van de gemeente Emmen.
De gebeurtenissen zijn duidelijk. De Russen kruipen vooruit en daarbij lijden ze enorme verliezen.quote:Op dinsdag 12 november 2024 20:56 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zag v.d. week een raar stuk op NU.nl waarin stond dat Russen enorme verliezen leiden de afgelopen weken met enorm veel materiële verliezen.
En dan lees ik dit topic en daar staat weer wat anders.
Is niet gek dat sommige mensen een totaal ander beeld hebben vd zelfde gebeurtenissen.
Wat denk je over de berichten in Kupiansk? De Russen beweren een deel van de industriële zone te hebben ingenomen, de Oekraïners ontkennen.quote:Op vrijdag 15 november 2024 17:13 schreef Idisrom het volgende:
Ten oosten van Koerachove hadden de Oekraïners veel verdedigingslinies aangelegd. Maar desondanks zijn de Russen in het oostelijke deel van Koerachove binnengetrokken.
Ook het dorpje Dalnje ten zuiden van Koerachove is door de Russen veroverd. Daardoor zijn er nu vijf plaatsen (Yelyzavetivka, Illinka, Romanivka, Veselyi Hai en Hannivka) ten zuidoosten van Dalnje in een tang of een bijna-omsingeling gekomen. Het gaat daar om een gebied van zo'n 70 km².
De verwachting is dat de Oekraïners zich snel uit dit gebied zullen terugtrekken.
Koerachove zelf zit voorlopig niet in een omsingeling, omdat ten noorden van Shakhtarske geen gebied veroverd wordt door de Russen.
Alleen een kleine zone ten noorden van Maksymivka is door de Russen veroverd.
+++++++++++++++++++++++++++
Zowel ten westen als ten oosten van Velyka Novosilka hebben de Russen enig terrein veroverd.
++++++++++++++++++++++++++++++
Ten noordwesten van Selydove is Petrivka veroverd door de Russen. Ze zijn nu ongeveer tien kilometer van het knooppunt Novotroitske vandaan , en ongeveer 20 kilometer van de belangrijke kolenmijn bij Udachne.
+++++++++++++++++++++++++++++
Bij Toretsk houden de Oekraïners goed stand, en heroveren nog steeds delen van deze stad.
Het kan ook te maken hebben met dat de Russen daar troepen deels weggehaald hebben. Volgens Oekraïense bronnen hebben de Russen momenteel zo'n 70.000 man ingezet richting Koerachove.
Koerachove is momenteel de belangrijkste prioriteit van de Russen.
Onduidelijk daar. Gistermorgen schenen de Russen een (voetbal?)stadion in het noorden van Koepiansk bereikt te hebben. Maar gisteravond berichtten de meeste mappers weer, dat de Russen weer waren teruggedrongen met veel verliezen.quote:Op vrijdag 15 november 2024 17:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Wat denk je over de berichten in Kupiansk? De Russen beweren een deel van de industriële zone te hebben ingenomen, de Oekraïners ontkennen.
Het vervelende voor Rusland is dat de datum van 20 januari 2025 wel een heel belangrijke is natuurlijk, want ondanks ontkenning weet Rusland ook dat Trump wel degelijk invloed gaat hebben.quote:Op vrijdag 15 november 2024 18:31 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Onduidelijk daar. Gistermorgen schenen de Russen een (voetbal?)stadion in het noorden van Koepiansk bereikt te hebben. Maar gisteravond berichtten de meeste mappers weer, dat de Russen weer waren teruggedrongen met veel verliezen.
Noord-Koepiansk ligt tegen de bossen aan, waardoor de situatie daar zo onduidelijk is om te zien wie waar is.
+++++++++++++++++++++++++
Wat ik ook niet echt snap is, dat de Russen zo in de aanval zijn gegaan in het Koerskgebied de laatste dagen.
Die aanvallen lijken niet succesvol. De Russen hadden beter kunnen wachten daar, en hun kruit voorlopig daar droog houden. De Russen hebben zich daar laten opjagen vanwege de datum 20 januari 2025, zo lijkt het.
Beter hadden de Russen nu wat troepen kunnen verplaatsen naar de zwakke punten in het Oekraïense front, zoals het oostelijke deel aan de zuidflank van het Zaporidzjafront
Ik verwacht dan ook veel Russische deserteurs de komende tijd.quote:Op zaterdag 16 november 2024 15:20 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.nu.nl/spannin(...)k-te-beeindigen.html
Maakt dit de kans niet groter dat militairen er de brui aan geven?
Nog even sterven de laatste weken in een conflict over een dorpje meer of minder in een uitgestorven regio lijkt me geen pretje.
Ja aan beide zijden heb je er nu toch wel helemaal tabak van. Het moet ook voor die gasten duidelijk zijn dat het helemaal nergens om gaat.quote:Op zaterdag 16 november 2024 15:36 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik verwacht dan ook veel Russische deserteurs de komende tijd.
Voor de Ukrainers gaat het om overleven.quote:Op zaterdag 16 november 2024 15:39 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja aan beide zijden heb je er nu toch wel helemaal tabak van. Het moet ook voor die gasten duidelijk
Zijn dat het helemaal nergens om gaat.
In WOI hebben ze minuten voordat de afgesproken wapenstilstand in ging nog massale aanvallen ingezetquote:Op zaterdag 16 november 2024 15:20 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.nu.nl/spannin(...)k-te-beeindigen.html
Maakt dit de kans niet groter dat militairen er de brui aan geven?
Nog even sterven de laatste weken in een conflict over een dorpje meer of minder in een uitgestorven regio lijkt me geen pretje.
Ja das toch lullig als je dan net sterft.quote:Op zaterdag 16 november 2024 17:05 schreef BEFEM het volgende:
[..]
In WOI hebben ze minuten voordat de afgesproken wapenstilstand in ging nog massale aanvallen ingezet
In de Tweede Wereldoorlog werkte dit wel zo. De vechtlust van de Amerikanen in de laatste maanden was minder, want de individuele soldaten wilden niet niet tot de laatste doden horenquote:Op zaterdag 16 november 2024 15:20 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.nu.nl/spannin(...)k-te-beeindigen.html
Maakt dit de kans niet groter dat militairen er de brui aan geven?
Nog even sterven de laatste weken in een conflict over een dorpje meer of minder in een uitgestorven regio lijkt me geen pretje.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)in-oekraine-a4874477quote:Druk op Zaporizja
Maandag zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat hij een „bestaande dreiging” ziet voor nieuwe Russische aanvallen in de regio Zaporizja, ten westen van Donetsk. Sinds vorige maand voeren de Russen ook daar een nieuw offensief uit, in de richting van Orichiv. Ten zuiden van dat frontstadje (veertienduizend inwoners voor de Russische inval) lag in 2023 het zwaartepunt van het Oekraïense zomeroffensief, maar het terrein dat Oekraïne daarbij heroverde is deels opnieuw bezet door Rusland.
Volgens de analisten van ISW betekenen de recente Russische veroveringen in de regio Donetsk „niet automatisch” dat het Oekraïense front op instorten staat. De Russische opmars „kan operationeel significant worden” als de Russische legerleiding de recente successen weet uit te buiten, maar dat is volgens ISW „geen gegeven”.
Toen keerde het front. De Oekraïners heroverden op 5 december Novyi Komar weer, en de weg O0509 is niet langer meer doorkruist door de Russen.quote:Op maandag 2 december 2024 10:15 schreef Idisrom het volgende:
Update Velyka Novosilka.
Ten noorden van deze stad hebben de Russen niet alleen de snelweg T0518 doorgesneden, maar ook nog de weg O0509 naar het noordwesten bij de plaats Novyi Komar.
Nu blijft er maar een toevoerroute over, en dat is westwaarts. Pas 11 kilometer ten westen van Velyka Novosilka is er bij Novosilka weer een afslag richting het noorden naar de autosnelweg N15.
Zowel Velyka Novosilka als de dorpen gelegen ten zuiden van Velyka Novosilka zijn plotseling nu voor driekwart ingesloten.
Dat is inderdaad een vreemde situatie, afgaande op deepstate zitten de Oekraïners bij Hannivka ingesloten. Wellicht dat ze met drones bevoorraad kunnen worden. Zou het een strategie van tijdrekken kunnen zijn?quote:Op dinsdag 10 december 2024 13:44 schreef Idisrom het volgende:
Bij Novotroitske en Shevchenko, allebei niet ver ten zuiden van Pokrovsk gelegen, veroveren de Russen de laatste dagen nog de meeste stukken terrein.
Terwijl ik verwacht had, dat daar meer Oekraïense tegenstand zou zijn. Deze plaatsen lijken mij qua verdediging van Pokrovsk wel belangrijk.
Terwijl er nog wel Oekraïense troepen wekenlang in praktisch ingesloten gebieden bij Koerachove blijven zitten (vechten), zoals ten noordoosten van Stari Terny (is ten noorden van het stuwmeer van Koerachove) en een riks dorpjes ten zuiden van Dalnje (is ten zuiden van Koerachove).
De prioriteiten van de Oekraïense militaire leiding ter plaatse zijn blijkbaar anders.
https://kyivindependent.c(...)-deny-border-breach/quote:Confusion over Russian advances in Sumy Oblast, authorities deny border breach
https://www.nrc.nl/nieuws(...)er-genaderd-a4876426quote:De Oekraïense officier Serhi Tsechotsky van de 59 Gemechaniseerde Brigade, die een belangrijke rol spelen bij de verdediging van Pokrovsk, zei woensdag in een interview dat alleen al de eenheden van zijn brigade in twee weken tijd bij Pokrovsk 2.883 Russische bezetters hadden „uitgeschakeld”. Bijna de helft van hen kreeg volgens Tsechotsky code 200, de Oekraïense term voor gesneuveld, de rest code 300, gewond.
Toch blijkt telkens dat de Oekraïense weerstand niet voldoende is, zoals eerder in de oorlog te zien was bij de belegering van Bachmoet, en een jaar later bij Avdiivka: eindeloze bombardementen, artillerie- en raketaanvallen, gekoppeld aan de inzet van tienduizenden soldaten blijken op den duur genoeg voor de Russen om de grotendeels vernietigde steden in te nemen. Nu liggen behalve Pokrovsk ook steden als Velyka Novosilka, Tsjasiv Jar, Koerachove, Torestsk, Vovtsjansk en Koepjansk vol in zo’n allesverwoestende vuurlinie.
Het is een terugkerend probleem, daarom is hij denk ik zo gefrustreerd hierover. Met de laatste ontwikkelingen bij Zelenivka zouden de overgebleven troepen bij Kurakhave ook snel teruggetrokken moeten worden om problemen te voorkomen.quote:Op maandag 16 december 2024 12:00 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik ben maar een eenvoudige YouTuber, die dit constateert.
Maar Denys Darydov, die zichzelf ook maar een 'stupid YouTuber' noemt, is in dit weekend razend over dit tactisch onbenul van de Oekraïense legerleiding.
Vanaf minuut 07:45
Bekijk deze YouTube-video
Ja, en ook ten zuiden van Velika Novosilka lijken de Oekraïense militairen ook te lang blijven zitten, terwijl ze bijna al ingesloten worden.quote:Op maandag 16 december 2024 19:18 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het is een terugkerend probleem, daarom is hij denk ik zo gefrustreerd hierover. Met de laatste ontwikkelingen bij Zelenivka zouden de overgebleven troepen bij Kurakhave ook snel teruggetrokken moeten worden om problemen te voorkomen.
Dit past denk ik beter in het andere topique aangezien het kan leiden tot eindeloze speculatie waarbij we de werkelijkheid uit het oog verliezen.quote:
Precies, de enige toegangsweg ligt daar nog bij Vremivka naar Novosilka. De laatste tijd vermijden de Russen de stadsgevechten en omsingelen steeds meer.quote:Op maandag 16 december 2024 19:28 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ja, en ook ten zuiden van Velika Novosilka lijken de Oekraïense militairen ook te lang blijven zitten, terwijl ze bijna al ingesloten worden.
Inmiddels is het het door Oekraïne bezette gedeelte in Koersk teruggezakt naar 484 km², volgens Deepstate op 17 december. Het was op het hoogtepunt van het offensief tussen 22 en 29 augustus zo'n 400 km² meer.quote:Op dinsdag 12 november 2024 22:42 schreef Falco het volgende:
[..]
400 vierkante kilometer is iets meer dan het oppervlak van de gemeente Emmen.
Rusland kan simpelweg Russisch gebied niet in handen laten van Oekraine. Dat is een dusdanig gezichtsverlies dat Rusland niets anders kan doen dan proberen terug te veroveren.quote:Op woensdag 18 december 2024 20:42 schreef Idisrom het volgende:
Dat de Oekraïners nog zoveel belang hechten aan dit gebied, snap ik ook niet. Zelenski blijft maar hameren om dit gebied te verdedigen en hij denkt blijkbaar nog steeds dat het inruilwaarde heeft.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)4877518?t=1734897585quote:Toch lijkt Moskou al die verliezen nog steeds op te kunnen vangen.
„De reden dat Rusland kan doorvechten is dat ze hun voorraad militaire voertuigen uit de Sovjet-erfenis opbranden, niet omdat de industrie die voertuigen nu bouwt. Er is één fabriek die twintig tot 35 tanks per maand bouwt, en twee fabrieken die maandelijks twintig schietbuizen produceren voor tanks en artillerie. Rusland verliest elke maand driehonderd tanks en artilleriestukken. Eind 2025 bereiken die Sovjet-voorraden een kritiek niveau. Dat zal Moskou dwingen tot andere tactieken, met infanteristen in plaats van tanks. Dat werkt niet alleen vertragend, het zal ook hun verliezen verder vergroten.”
https://www.nporadio1.nl/(...)elijkheid-erg-wankelquote:'We zijn in het Westen veel te defaitistisch'
Ook aan het front zijn er problemen. Rusland zou in totaal 190 Oekraïense dorpen en nederzettingen hebben veroverd. Daar staat tegenover dat Rusland volgens de Amerikaanse denktank The Institute for the Study of War gemiddeld per veroverde vierkante kilometer 53 soldaten verliest. "We lezen steeds de berichten over dorpen die zijn ingenomen, maar als je er goed naar kijkt, dan gaat het vooral om landbouwgrond", zegt Sauer.
Hij gaat verder: "Oekraïne is een heel groot land. Rusland is twintig kilometer opgeschoten in een maand tijd. Dat is helemaal niet zoveel en bovendien is niks van strategische waarde veroverd. Er is nog geen enkele grote stad in Russische handen gevallen en de verliezen zijn ongelofelijk. Ze hebben er nu Noord-Koreanen bij, die worden als eerste opgeofferd in de gehaktmolen. Het gaat allemaal heel hard."
"Uiteindelijk is het niet zo dat morgen de Russen voor Kiev staan of een andere grote stad. De militaire situatie in Oekraïne is erg, maar het lijkt erger dan het in werkelijkheid is", zegt de oprichter van The Moscow Times.
Hij vindt dat we in het Westen daarom anders naar de oorlog moeten kijken. "We zijn veel te defaitistisch. We hebben eigenlijk ons er al bij neergelegd dat Oekraïne al gaat verliezen. Dat is heel erg dom, want Rusland staat er eigenlijk heel slecht voor. Wat we moeten doen is het omgekeerde: Oekraïne blijven steunen en de druk op Rusland opvoeren. Dan kan het weleens heel anders uitpakken."
Rusland staat op 6 kilometer van Pokrovsk, een van laatste grote steden in Donbas: "Mensen hopen op beste, maar situatie is slecht"quote:Russische aanwezigheid is "zichtbaar en hoorbaar"
Het ziet er ook naar uit dat het niet lang meer zal duren voor Pokrovsk in Russische handen valt. Volgens Hunin zitten de Russen heel dicht bij, op slechts 6 kilometer van het stadscentrum. Dat merk je ook meteen als je daar bent, vertelt hij.
"Heel wat gebouwen staan er verwoest of zwaar beschadigd bij, zeker in het centrum van de stad. Pokrovsk wordt langzaam maar zeker aan flarden geschoten door de Russische artillerie, net zoals in Bachmoet en Donetsk is gebeurd. Er vliegen ook voortdurend drones over. Je hoort ze zoemen, maar je weet niet of het een Oekraïense of Russische drone is. Dat veroorzaakt heel wat onrust bij de plaatselijke bevolking."
De laatste week is het meer kruipen aan het front, en op alle plekken. Zoals ten zuidwesten van Pokrovsk, maar ook bij Velyka Novosilka. Op 27 december hadden de Russen de laatste normale toevoerweg naar en vanuit het westen afgesloten.quote:Op woensdag 1 januari 2025 06:07 schreef BlaZ het volgende:
In december lijkt de Russische voortgang weer wat afgenomen ten opzichte van october/november. Kurakhove is wel nog net voor het einde van het jaar ingenomen.
Ja, de laatste week is het even rustig qua terreinwisselingen. Na de inname van Kurakhove, zoals bij de meerdere grote plaatsen, zal het wel weer even toenemen verwacht ik.quote:Op woensdag 1 januari 2025 19:42 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De laatste week is het meer kruipen aan het front, en op alle plekken. Zoals ten zuidwesten van Pokrovsk, maar ook bij Velyka Novosilka. Op 27 december hadden de Russen de laatste normale toevoerweg naar en vanuit het westen afgesloten.
De Oekraïners waren op dat moment ingesloten, of konden alleen via een modderweg naar het noordwesten nog ontkomen, maar dan zonder materieel.
Na 27 december gebeurt er aan dat front vervolgens niks. De Oekraïners lukt het niet om deze toevoerweg weer te heroveren, en de Russen lijken vanaf dat moment ook niet verder te willen doordrukken.
Voorheen was er altijd wel een plek aan het front, waar een mutatie plaatsvond, maar dat lijkt de laatste week alleen maar op klein bier.
++++++++++++++++++++++++++++++++++
In de Koerskregio lijken de Russen de enige plaats van belang = Soedzja, vanuit het zuiden dichtbij te benaderen. Als Soedzja zou worden heroverd door de Russen, dan is het restant van de door de Oekraïne bezette deel van Koersk van nu nog ongeveer 440 km², alleen nog maar bossen, kale velden en kleine nederzettinkjes.
Bij deepstate zien we vandaag wat verovering bij Makhnovka. Daarmee zouden de Russen op minder dan 2km van het hoogbouwdeel van Soedzja zijn gekomen.quote:Op dinsdag 7 januari 2025 11:48 schreef Idisrom het volgende:
Hooguit dat de Russische druk op Soedzja nu iets verlegd wordt. De worst case voor de Oekraïners hier zou worden, als Soedzja nu onvoldoende verdedigd wordt door dit offensief, en dat de Russen ondertussen wel Soedzja kunnen veroveren met vlak daarachter de enige belangrijke toevoerweg R200. Als de Russen deze toevoerweg weten te doorsnijden, dan is alles ten noorden van Oekraïne ingesloten, want op de terreinen valt in de winter niet met de zware voertuigen efficiënt te rijden.
Wel belangrijk om op te merken, in dat gebied liggen er geen dorpen.quote:De verreweg belangrijkste toevoerweg van en naar Pokrovsk is de E50 of M04, die van Pokrovsk loopt naar het noordwesten richting Pavlohrad. Deze weg is nog ver weg van het huidige front.
Ik ben wel ook wel benieuwd welke kant het front zich daar zal gaan bewegen. Want het is inderdaad een leeg gebied tot het dorp Hryshyne ten noordwesten van Pokrovsk.quote:Op vrijdag 17 januari 2025 21:57 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Wel belangrijk om op te merken, in dat gebied liggen er geen dorpen.
Het aan de westkant van Velyka Novosilka gelegen dorp Vremivka is al in Russische handen en de bruggen tussen Vremivka en Velyka Novosilka aan de overkant van de rivier zijn al bereikt door de Russen.quote:Op vrijdag 17 januari 2025 21:57 schreef BlaZ het volgende:
Bij Velika Nova lijkt er wat beweging in te komen, ten westen van de stad werd de laatste dagen volop gevochten.
Dat gebrek aan beschutting geldt natuurlijk net zo goed voor oprukkende Russen. Novopidhorodne lijkt me ook belangrijk naast Udachne, beide hebben een weg naar Serhiivka waarmee controle over de spoorlijn en hoofdweg een feit zou zijn. Daarmee is de waarde van Pokrovsk eigenlijk nul geworden en zitten de Oekraïners vast aan een lastig te verdedigen stad met onpraktische bevoorradingslijnen.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 16:14 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik ben wel ook wel benieuwd welke kant het front zich daar zal gaan bewegen. Want het is inderdaad een leeg gebied tot het dorp Hryshyne ten noordwesten van Pokrovsk.
De Oekraïners hebben het nadeel dat ze dat gebied niet kunnen verdedigen, omdat er daar geen beschutting is, en blijven hierdoor in de stad Pokrovsk zitten met hun geschut. De Russen hebben datzelfde nadeel, en dat ze dat gebied niet kunnen oversteken, omdat ze dan vanuit Pokrovsk beschoten zullen gaan worden.
Je ziet de Russen nu verder westwaarts trekken naar eerst Udachne. Deze plaats van zo'n 1.600 inwoners is voor de Russen toch wel belangrijk, omdat ten eerste de belangrijke kolenmijn ten noorden van deze plaats zit, en ten tweede omdat de Russen een dekkingsplaats moeten hebben om aanvallen vanuit het westen uit de Oblast Dnjepropetrovsk te kunnen tegenhouden.
Ik denk dat de Russen zullen proberen verder westwaarts van Pokrovsk naar het noorden over te steken, en misschien zelfs wel aan de oostkant van de Oblast Dnjepropetrovsk.
In het stuk ten noorden van Vremivka, ten westen van de rivier, zijn er wel tegenaanvallen van Oekraïne geweest waarbij enkele voortuigen verloren gegaan zijn. De update van Suriyak van gisteren laat weten dat de Oekraïners al aan het terugtrekken zijn:quote:Het aan de westkant van Velyka Novosilka gelegen dorp Vremivka is al in Russische handen en de bruggen tussen Vremivka en Velyka Novosilka aan de overkant van de rivier zijn al bereikt door de Russen.
De Oekraïense militairen, die nu nog in Velyka Novosilka zitten, zijn nu hopeloos ingesloten, want de hierboven genoemde bruggen waren de laatste weken eigenlijk de enige route om nog uit Velyka Novosilka te kunnen terugtrekken.
Er zijn geen andere bruggen meer om overheen te kunnen steken, dus de Oekraïners in Velyka Novosilka zullen hun materieel moeten achterlaten, en proberen in kleine bootjes de rivier nog over te steken.
quote:Ukrainian-Russian war. Day 1059:
Situation on Velikaya Novoselovka front: Russian Army expanded the area around Novyi Komar reaching the Mokri Yaly river from the north & approaching the northern district of Kaslagach from the south. In addition, Russian forces seized more areas of Vremivka including the cemetery to the west. Moreover, Russian troops crossed the river and entered the neighborhood of Yeni-Sala and Ai-Yan west of Velyka Novosilka while starting to enter the southern neighborhood of Shaitanka after Ukrainian Army withdrew from a large part of it.
Bijzondere redenering: "ze kunnen het niet, want als ze het kunnen hadden ze het al gedaan ".quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:08 schreef phpmystyle het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
interessant. Ik ben nu bij minuut 10.
tot zover: staakt het vuren niet logisch voor de Russen, geeft het Westen tijd om te hergroeperen, akkoord kan wel. USA/EU kunnen ook neit veel meer leveren dan dat al gedaan is, als het wel zo was zou Biden dat wel gegeven hebben.
Ik twijfel aan dat laatste dat USA/EU weinig arms meer zouden hebben.
Jullie?
Een staakt het vuren is het beste voor de partij die het snelst de batterij weer kan opladen. Voor beide partijen kan dat voordelig zijn. Als Duitsland, NL, Denemaker, UK, en FR gaan buffelen in die tijd dan heb je een hoop arms. Maar het is de vraag of de kiezers en politiek van die landen daar echt voor willen gaan. Rusland kan ook opladen, maar nooit zo snel als een EU.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
Bijzondere redenering: "ze kunnen het niet, want als ze het kunnen hadden ze het al gedaan ".
Anyway, een staakt het vuren is niet logisch voor Oekraïne, want dan kan Rusland zich herpakken.
Hetzelfde geldt voor een akkoord..
Omdat er legio redenen zijn waarom de VS niet het maximale levert dat ze kunnen leveren.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:43 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Een staakt het vuren is het beste voor de partij die het snelst de batterij weer kan opladen. Voor beide partijen kan dat voordelig zijn. Als Duitsland, NL, Denemaker, UK, en FR gaan buffelen in die tijd dan heb je een hoop arms. Maar het is de vraag of de kiezers en politiek van die landen daar echt voor willen gaan. Rusland kan ook opladen, maar nooit zo snel als een EU.
Wat vind jij bijzonder aan de redenering dat USA misschien minder arms heeft om te vergeven, anders had Biden het al gedaan?
Inderdaad, wederom het bekende clubje Roebelhoeren.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:16 schreef xpompompomx het volgende:
Ik denk dat zowel Mearsheimer als Duk enorme vatnikkneuzen zijn.
Dit is politiek en hoort niet thuis en het topique over de tactische militaire analyse.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:08 schreef phpmystyle het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
interessant. Ik ben nu bij minuut 10.
tot zover: staakt het vuren niet logisch voor de Russen, geeft het Westen tijd om te hergroeperen, akkoord kan wel. USA/EU kunnen ook neit veel meer leveren dan dat al gedaan is, als het wel zo was zou Biden dat wel gegeven hebben.
Ik twijfel aan dat laatste dat USA/EU weinig arms meer zouden hebben.
Jullie?
Velyka Novosilka was ook een " vesting " stad, dat ze het zo makkelijk hebben laten innemen is wel absurd.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 20:23 schreef Idisrom het volgende:
Je zult als Oekraïense soldaat in de zuidelijke Donbass maar afhankelijk zijn van de beslissingen van je incompetente leiding? Het is nu al de derde keer in een vrij korte tijd dat de Oekraïense frontsoldaten worden ingesloten, omdat te lang werd gewacht met de oproep om zich terug te mogen trekken.
Eerst in Voehledar, even later bij een riks dorpjes ten zuiden van Dalnje bij Koerachove. En nu dus bij Velyka Novosilka.
Eigenlijk al vanaf 27 december 2024 waren alle toegangswegen naar Velyka Novosilka vanaf dat moment afgesloten, maar was er nog wel een mogelijkheid om via binnenpaadjes vanaf Vremivka uit de omsingeling te kunnen ontsnappen. Ik vind het onbegrijpelijk dat de Oekraïense legerleiding hun eigen troepen tot nu toe daar heeft laten zitten. Alleen maar vanwege de (misplaatste) gedachte dat Velyka Novosilka een 'vestingstad' is, met natuurlijke verdedigingen door al die rivieren. Het aantal ingesloten Oekraïners lijkt deze maal ook vele malen hoger dan de twee vorige keren.
Logisch dat met zoveel onkunde in de Oekraïense legertop, dat het aantal deserteurs onder de Oekraïense militairen zo toeneemt de laatste maanden.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Het lijkt er op dat na de Russische verovering van Koerachove de dorpjes ten westen van deze plaats geen echte prioriteit hebben voor de Russen. He tempo is er daar helemaal uit. Op zich zijn het ook allemaal kleine dorpen.. Her daar gelegen Andriivka is daar de grootste plaats met ongeveer (voorheen) 1.600 inwoners. Het lijkt mij dat de Russen niet midden in de winter op deze vlakten ten koste van veel mensenlevens willen oprukken.
Koerachove is in deze regio de hoofdprijs voor de Russen.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
De maand januari 2025 zal een bescheiden maand worden in de frontmutaties. Ik verwacht ongeveer een Russische verovering van 250 km² aan de diverse fronten in de oblast Donetsk. en ongeveer 60 tot 70 km² in de noordelijke fronten bij Borova en ten noorden van Koepjansk
Naja, de stad op zich hield wel. Maar ja, die flanken he. Zelfde als we zagen bij o.a. Bakhmut en Vuhledar.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 22:04 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Velyka Novosilka was ook een " vesting " stad, dat ze het zo makkelijk hebben laten innemen is wel absurd.
De natuurlijke verdedigingswerken van deze stad zijn natuurlijk erg goed, maar met name tegen aanvallen vanuit het zuiden. Het grote manco is het gebrek aan toegangswegen vanuit het noordwesten. Ook vanuit Vremivka loopt er geen weg richting Burlatske of Skutske.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 22:04 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Velyka Novosilka was ook een " vesting " stad, dat ze het zo makkelijk hebben laten innemen is wel absurd.
Van 19-01 t/m 23-01 is er daar door de Russen 10,4 km² veroverd, en de week daarvoor tussen 07-01 t/m 13-01 was het 7,4 km². Dit zijn cijfers van DPA.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 23:17 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De natuurlijke verdedigingswerken van deze stad zijn natuurlijk erg goed, maar met name tegen aanvallen vanuit het zuiden. Het grote manco is het gebrek aan toegangswegen vanuit het noordwesten. Ook vanuit Vremivka loopt er geen weg richting Burlatske of Skutske.
Heeft iemand nog wat informatie gezien van de doorbraak bij Dvorichna?
Als ze gaan buffelen?quote:Op zaterdag 18 januari 2025 19:43 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Een staakt het vuren is het beste voor de partij die het snelst de batterij weer kan opladen. Voor beide partijen kan dat voordelig zijn. Als Duitsland, NL, Denemaker, UK, en FR gaan buffelen in die tijd dan heb je een hoop arms. Maar het is de vraag of de kiezers en politiek van die landen daar echt voor willen gaan. Rusland kan ook opladen, maar nooit zo snel als een EU.
Dat zal snel kantelen als Rusland een reële dreiging voor de rest van Europa wordt.quote:Op zondag 26 januari 2025 02:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als ze gaan buffelen?![]()
![]()
Ik weet niet of je het doorhebt, maar 99% van de EU landen zijn 99% van de tijd totaal niet bezig met die oorlog. Iedereen wil lekker naar het werk, naar huis, lekker sporten, filmpje kijken, gamen, de kroeg in en de volgende dag weer. Niemand wil inleveren, niemand wil er in het dagelijks leven op achteruit gaan.
Er is geen EU land bereid om de defensie-uitgaven fors te verhogen, vele halen de NAVO-norm niet eens, laat staan dat ze bereid zijn over te schakelen op een echte oorlogseconomie.
Daar komt bij dat EU landen tegenwoordig veel bezig zijn met milieu en klimaat wat haaks staat op het investeren in wapens, vliegtuigen, afweer, raketten, artillerie en de bijbehorende techniek. Het enige land binnen de EU dat dat een beetje doet is Polen.
Kortom, EU kan nooit sneller opladen dan Rusland, zonder de VS is de EU absoluut kansloos en zal het het op materiaal afleggen tegen Rusland.
Rijk, verwend, kortzichtig. Een rijpe vrucht om te plukken voor de autocraten van deze wereld.quote:Op zondag 26 januari 2025 02:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als ze gaan buffelen?![]()
![]()
Ik weet niet of je het doorhebt, maar 99% van de EU landen zijn 99% van de tijd totaal niet bezig met die oorlog. Iedereen wil lekker naar het werk, naar huis, lekker sporten, filmpje kijken, gamen, de kroeg in en de volgende dag weer. Niemand wil inleveren, niemand wil er in het dagelijks leven op achteruit gaan.
Er is geen EU land bereid om de defensie-uitgaven fors te verhogen, vele halen de NAVO-norm niet eens, laat staan dat ze bereid zijn over te schakelen op een echte oorlogseconomie.
Daar komt bij dat EU landen tegenwoordig veel bezig zijn met milieu en klimaat wat haaks staat op het investeren in wapens, vliegtuigen, afweer, raketten, artillerie en de bijbehorende techniek. Het enige land binnen de EU dat dat een beetje doet is Polen.
Kortom, EU kan nooit sneller opladen dan Rusland, zonder de VS is de EU absoluut kansloos en zal het het op materiaal afleggen tegen Rusland.
Ware het niet dat het gewoon gelul is. Europa investeert wel degelijk zeer fors in allerlei wapentuig.quote:Op zondag 26 januari 2025 09:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Rijk, verwend, kortzichtig. Een rijpe vrucht om te plukken voor de autocraten van deze wereld.
Europa doet dat niet, individuele Europese lidstaten doen dat.quote:Op zondag 26 januari 2025 10:08 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ware het niet dat het gewoon gelul is. Europa investeert wel degelijk zeer fors in allerlei wapentuig.
Dat het over tien jaar weg zal staan roesten in een opslag omdat het in de praktijk verouderd zal blijken is een tweede. Maar doen alsof er bijna niks gebeurt klopt gewoon simpelweg niet.
Het is idd een lappendeken van landen die hun eigen myopische belangetjes nastraven, enorm inefficient. En veel van de industrie ligt buiten Europa.quote:Op zondag 26 januari 2025 10:14 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Europa doet dat niet, individuele Europese lidstaten doen dat.
Enorm inefficiënt. Het wordt nu, met grillige dictators overal om ons heen, toch echt tijd om toe te gaan werken naar een Europese krijgsmacht. We moeten nou maar eens een keer ophouden met dat nationalistische gelul.
Oh, ik ben zeker voor een Europees leger. Maar daar is verder weinig draagvlak voor…quote:Op zondag 26 januari 2025 10:14 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Europa doet dat niet, individuele Europese lidstaten doen dat.
Enorm inefficiënt. Het wordt nu, met grillige dictators overal om ons heen, toch echt tijd om toe te gaan werken naar een Europese krijgsmacht. We moeten nou maar eens een keer ophouden met dat nationalistische gelul.
Veel landen zijn er totaal niet mee bezig, maar het klopt dat enkele landen dit wel doen. De vraag is alleen voor hoe lang, want de klimaathysterie zal dit waarschijnlijk spoedig een halt toeroepen.quote:Op zondag 26 januari 2025 10:08 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ware het niet dat het gewoon gelul is. Europa investeert wel degelijk zeer fors in allerlei wapentuig.
Dat het over tien jaar weg zal staan roesten in een opslag omdat het in de praktijk verouderd zal blijken is een tweede. Maar doen alsof er bijna niks gebeurt klopt gewoon simpelweg niet.
Helaas gaat dit nooit gebeuren. Europa is geen eenheid en zal nooit een eenheid worden. Er zijn onderling veel te grote verschillen, niet alleen qua taal maar ook qua cultuur, tradities, historie, beleving van de geopolitiek en de rol van de EU an sich. Polen heeft een heel ander beeld van in de EU zitten dan bijvoorbeeld Nederland.quote:Op zondag 26 januari 2025 10:14 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Europa doet dat niet, individuele Europese lidstaten doen dat.
Enorm inefficiënt. Het wordt nu, met grillige dictators overal om ons heen, toch echt tijd om toe te gaan werken naar een Europese krijgsmacht. We moeten nou maar eens een keer ophouden met dat nationalistische gelul.
Ik ben er ook voor, maar het is niet realistisch. Dan is het beter om in te zetten op goede communicatie en samenwerking. Maar laten alle EU landen ook in ieder geval naar rato hetzelfde gaan uitgeven aan defensie.quote:Op zondag 26 januari 2025 10:27 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Oh, ik ben zeker voor een Europees leger. Maar daar is verder weinig draagvlak voor…
En daarom:quote:Op maandag 27 januari 2025 00:32 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Helaas gaat dit nooit gebeuren. Europa is geen eenheid en zal nooit een eenheid worden. Er zijn onderling veel te grote verschillen, niet alleen qua taal maar ook qua cultuur, tradities, historie, beleving van de geopolitiek en de rol van de EU an sich. Polen heeft een heel ander beeld van in de EU zitten dan bijvoorbeeld Nederland.
https://nos.nl/l/2554961quote:In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen zei Trump de oorlog, die inmiddels bijna drie jaar geleden begon toen Rusland Oekraïne binnenviel, "in een dag" te kunnen beëindigen. Maar vooralsnog lijkt er geen einde in zicht. Zo zijn er momenteel onder andere hevige gevechten gaande bij de strategische mijnstad Toretsk in het oosten van Oekraïne. Rusland claimde gisteren de stad in de regio Donetsk te hebben ingenomen, iets wat het Oekraïense leger bestrijdt.
Al een maand lang is Torestk voor zo'n 90% in Russische handen. Maar er zijn volgens mij nu nog steeds enkele buitenranden aan de westkant en aan de oostkant die nog niet door de Russen zijn veroverdquote:In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen zei Trump de oorlog, die inmiddels bijna drie jaar geleden begon toen Rusland Oekraïne binnenviel, "in een dag" te kunnen beëindigen. Maar vooralsnog lijkt er geen einde in zicht. Zo zijn er momenteel onder andere hevige gevechten gaande bij de strategische mijnstad Toretsk in het oosten van Oekraïne. Rusland claimde gisteren de stad in de regio Donetsk te hebben ingenomen, iets wat het Oekraïense leger bestrijdt.
Dat is verder niet erg tactisch. Kan je dat niet beter in het andere topic bespreken?quote:Op zondag 9 februari 2025 21:34 schreef Idisrom het volgende:
Volgens de Britse krant The Telegraph denkt de Oekraïense leiding dat een paar honderd vierkante kilometer Koerskgebied kan worden geruild in de vredesonderhandelingen met de Russen, en dat de Russen dan daarvoor duizenden vierkante kilometers veroverd terrein in Oekraïne weer teruggeven.
Maar ik zie echt niet in, welk veroverd terrein de Russen hiervoor willen opgeven. Alle veroverd gebied door de Russen lijkt mij veel kostbaarder dan die paar honderd vierkante kilometer bij Soedzja.
Ja, Poetin zal gezichtsverlies lijden, maar dat is nu ook al lang zo. Ik denk niet dat de naaste omgeving om Poetin heen, akkoord zal gaan om het met veel bloed en inspanning veroverd terrein in Oekraïne op te geven, en zeker niet boven de één op één verhouding per vierkante kilometer.
Voor Putin is de situatie in Kursk echt een heel groot probleem. Zelfs na het aanstellen van een vertrouweling, welke onder andere als eis had dat hij Noord Koreanen kon inzetten voor een tegenoffensief is het niet gelukt om Kursk terug te veroveren.quote:Op zondag 9 februari 2025 21:34 schreef Idisrom het volgende:
Ja, Poetin zal gezichtsverlies lijden, maar dat is nu ook al lang zo. Ik denk niet dat de naaste omgeving om Poetin heen, akkoord zal gaan om het met veel bloed en inspanning veroverd terrein in Oekraïne op te geven, en zeker niet boven de één op één verhouding per vierkante kilometer.
Zie video hierboven, Rusland heeft 700.000 aan het front, Oekraïne 400.000 en 400.000 in de rest van het land.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 23:37 schreef phpmystyle het volgende:
Een vraagje, misschien dat sommigen eens kunnen meedenken of misschien informatie hebben gevonden over de aantallen troepen aan Russische en Oekraïense zijde. Tevens ben ik benieuwd naar de casualties. Ik beperk het vraagstuk tot de landstrijdkrachten aangezien de oorlog vooral op het land plaatsvindt en de partijen weinig luchtmacht gebruiken volgens mij
Als ik eens redeneer (met behulp van ChatGPT)
Oekraïne:
Circa 900.000 beroepssoldaten en dienstplichtigen
(Oekraine heeft ongeveer (cijfers 2018) circa 9,52 miljoen mannen tussen 25 en 45
Rusland:
Hier kan ik nauwelijks data over vinden. Maar dit moeten er vermoedelijk ook zo rond de 900.000 zijn omdat er sprake is van evenwicht/licht succes Rusland.
Tevens wordt in de media veelvuldig genoemd dat Rusland 1500 soldaten per dag verliest, dat is circa 45.000 per maand. Kan dat reëel zijn afgezet tegen een vermoedelijke personeelsgrootte van circa 2.000.000 ?
Ik ben benieuwd hoe jullie kijken naar de verhoudingen
Check. Dan ga ik die maar eens kijken.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 23:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zie video hierboven, Rusland heeft 700.000 aan het front, Oekraïne 400.000 en 400.000 in de rest van het land.
Gaat je vraag over casualties? Dat zijn gewonden en doden.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 23:37 schreef phpmystyle het volgende:
Een vraagje, misschien dat sommigen eens kunnen meedenken of misschien informatie hebben gevonden over de aantallen troepen aan Russische en Oekraïense zijde. Tevens ben ik benieuwd naar de casualties. Ik beperk het vraagstuk tot de landstrijdkrachten aangezien de oorlog vooral op het land plaatsvindt en de partijen weinig luchtmacht gebruiken volgens mij
Als ik eens redeneer (met behulp van ChatGPT)
Oekraïne:
Circa 900.000 beroepssoldaten en dienstplichtigen
(Oekraine heeft ongeveer (cijfers 2018) circa 9,52 miljoen mannen tussen 25 en 45
Rusland:
Hier kan ik nauwelijks data over vinden. Maar dit moeten er vermoedelijk ook zo rond de 900.000 zijn omdat er sprake is van evenwicht/licht succes Rusland.
Tevens wordt in de media veelvuldig genoemd dat Rusland 1500 soldaten per dag verliest, dat is circa 45.000 per maand. Kan dat reëel zijn afgezet tegen een vermoedelijke personeelsgrootte van circa 2.000.000 ?
Ik kom er gewoon niet uit. Er zijn weinig bronnen, of het zijn bronnen die veelal op Russische hand zijn of Oekraïense hand. Mijn intuïtie zegt dat de verliezen van de Russen schromelijk worden overdreven (Russen gebruiken enorme artillerie) en die van Oekraïne gebagatelliseerd om het moraal hoog te houden.
Ik ben benieuwd hoe jullie kijken naar de verhoudingen
https://en.wikipedia.org/(...)_Russo-Ukrainian_Warquote:Op vrijdag 21 februari 2025 23:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Check. Dan ga ik die maar eens kijken.
En de casualties aan beide zijden?
Zijn die aantallen niet heel laag bij Oekraïne? O.b.v. demografie kunnen ze veel meer inzetten?
Wat de Russische verliezen betreft worden de cijfers van Mediazona er meestal bijgepakt, er vermenigvuldigd met factor 2. Op dit moment dus 186.000 doden (93k x 2 = 186). De cijfers van Mediazona zijn gebaseerd op interne Russische documenten, waar die factor 2 op is gebaseerd weet ik niet, maar dat is wat analisten/bloggers aanhouden.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 23:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Check. Dan ga ik die maar eens kijken.
En de casualties aan beide zijden?
Zijn die aantallen niet heel laag bij Oekraïne? O.b.v. demografie kunnen ze veel meer inzetten?
Check. De cijfers vallen mij nog mee (elke dode is er één teveel) aan zowel Oekrainse als Russische kant.quote:Op zondag 23 februari 2025 14:45 schreef PrivacyKoning het volgende:
[..]
Wat de Russische verliezen betreft worden de cijfers van Mediazona er meestal bijgepakt, er vermenigvuldigd met factor 2. Op dit moment dus 186.000 doden (93k x 2 = 186). De cijfers van Mediazona zijn gebaseerd op interne Russische documenten, waar die factor 2 op is gebaseerd weet ik niet, maar dat is wat analisten aanhouden.
Wat de Oekrainse verliezen betreft, daar heb ik geen bron van bij de hand maar ik zag percentages voorbijkomen van 80% van de Russische verliezen. Dus nu op bijna 150.000 doden. Omdat Russen de aanvallende zijde zijn zou het percentage anders moeten uitpakken (rond de 50% voor de Oekrainers), maar veel wordt goedgemaakt door de Russische UMPKs en overwicht in artillerie vooral in eht begin van de oorlog.
https://en.zona.media/article/2022/05/20/casualties_eng-trl
Die cijfers zullen niet met een factor 2 of 3 afwijken, maar kunnen wel 10-20% ernaast zitten. Dat betekent meteen 20.000-40.000 extra doden voor beide partijen.quote:Op zondag 23 februari 2025 16:22 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Check. De cijfers vallen mij nog mee (elke dode is er één teveel) aan zowel Oekrainse als Russische kant.
Maar ik verwachte ook ongeveer dit soort cijfers. En niet die 1500 per dag die vaak genoemd wordt.
Wel creatief, voor de Russische kant de laagste schatting nemen en voor de Oekraïense kant de hoogste (op de “schattingen” van het Russische leger na).quote:Op zondag 23 februari 2025 14:45 schreef PrivacyKoning het volgende:
[..]
Wat de Russische verliezen betreft worden de cijfers van Mediazona er meestal bijgepakt, er vermenigvuldigd met factor 2. Op dit moment dus 186.000 doden (93k x 2 = 186). De cijfers van Mediazona zijn gebaseerd op interne Russische documenten, waar die factor 2 op is gebaseerd weet ik niet, maar dat is wat analisten aanhouden.
Wat de Oekrainse verliezen betreft, daar heb ik geen bron van bij de hand maar ik zag percentages voorbijkomen van 80% van de Russische verliezen. Dus nu op bijna 150.000 doden. Omdat Russen de aanvallende zijde zijn zou het percentage anders moeten uitpakken (rond de 50% voor de Oekrainers), maar veel wordt goedgemaakt door de Russische UMPKs en overwicht in artillerie vooral in eht begin van de oorlog.
https://en.zona.media/article/2022/05/20/casualties_eng-trl
https://nos.nl/collectie/(...)n-moet-nu-aan-de-bakquote:'Europa heeft geen keus en moet nu aan de bak'
De bal ligt nu bij Europa als het gaat om het regelen van militaire en economische steun voor Oekraïne, zegt defensiespecialist Peter Wijninga van de Haagse denktank HCSS. Hij zegt dat de ruzie tussen Zelensky en Trump heel schadelijk is en ertoe kan leiden dat de Verenigde Staten alle hulp gaan stopzetten. "De Amerikanen leveren een hele mix aan wapensystemen en luchtverdediging. Als die wordt stopgezet, kan Oekraïne zich dus niet meer verdedigen tegen die massale luchtaanvallen. Dat is wel een groot probleem."
Daarom moet Europa nu aan de bak, vindt Wijninga. "Wat dat betreft, vind ik eigenlijk dat we geen keus hebben. Of wij doen het of we staan Poetin toe dat hij Oekraïne uiteindelijk helemaal inneemt. Van dat laatste beweren alle Europese leiders dat ze dat absoluut niet zullen toestaan. "Het leveren van militaire en economische steun is daarbij van cruciaal belang om de strijd "in ieder geval tot aan een bestand te kunnen volhouden". Wijninga zegt dat Europa daarna ook moet zorgen voor een troepenmacht die in staat is om een dergelijk bestand te bewaken en veiligheidsgaranties te bieden.
Volgens de defensiespecialist moet Europa roeien met de riemen die het heeft, maar is het wel belangrijk om hard te blijven roeien. "Ik hoor allerlei twijfel of we als Nederland aan zo'n troepenmacht zouden moeten deelnemen, omdat we er zo slecht voor staan. Maar dat soort getwijfel is koren op de molen van het Kremlin. Die wrijven nu in hun handen. Als wij uiteindelijk als Europa bij het wegvallen van Amerika die bal niet oppakken, dan is dat natuurlijk een vreselijke ramp."
https://www.nporadio1.nl/(...)enario-voor-zelenskyquote:Slecht nieuws voor Oekraïne
Zelensky kwam naar Washington voor een grondstoffendeal in ruil voor veiligheidsgaranties van de Amerikanen. Die deal is nu verder weg dan ooit. Slecht nieuws dus voor Zelensky, maar er hangt Oekraïne nog iets boven het hoofd wat volgens Van der Horst nog slechter nieuws is.
"De vorige president Biden had als een van zijn laatste daden nog een omvangrijk militair hulppakket gegeven aan Oekraïne. Daarmee kon Oekraïne voorlopig nog tot de zomer door, maar veel van die wapens moeten nog geleverd worden aan Oekraïne. Gaat Trump nu in al zijn woede die wapens tegenhouden? Als dat gebeurt, dan wordt het heel moeilijk voor Oekraïne en Zelensky."
We hebben Amerika zelf uitgevonden. New York en (de beurs op) Wall St. zijn door Holland opgericht.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 15:08 schreef phpmystyle het volgende:
Hoe realistisch is het dat EU de kennis, hardware en productie kan substitueren van de Amerikanen?
De VOC was de eerste multinational en het eerste bedrijf waarvan aandelen werden verhandelt op een beurs. Het hele kapitalistische systeem is een Hollandse uitvinding, dus ook Wall St.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 19:23 schreef BEFEM het volgende:
Nederland heeft de New York Stock Exchange niet opgericht. Het aller begin was in 1792, toen was Nederland al lang weg.
Je tweede zin slaat nergens op maar ok.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 21:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De VOC was de eerste multinational en het eerste bedrijf waarvan aandelen werden verhandelt op een beurs. Het hele kapitalistische systeem is een Hollandse uitvinding, dus ook Wall St.
quote:A Thousand Snipers in the Sky: The New War in Ukraine
Ukraine has followed suit, firing more drones last year than the most common type of large-caliber artillery shells. The commander of Ukraine’s drone force, Colonel Vadym Sukharevsky, says Ukraine is now pursuing a “robots first” military strategy.
However effective they may be, the drones fall far short of meeting all of Ukraine’s war needs and cannot simply replace the demand for conventional weapons, commanders warn. Heavy artillery and other long-range weapons remain essential for many reasons, they say, including protecting troops and targeting command-and-control outposts or air-defense systems.
But the emerging dominance of drones could change the nature of warfare itself, leaders note.
The battlefield tactics shaping Ukraine are sure to be emulated by Western allies and adversaries alike, including Iran, North Korea and China.
“The war is a mix of World War I and World War III — what could be a future war,” said NATO’s supreme allied commander for transformation, Adm. Pierre Vandier of France.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)ord-t~1741235439479/quote:uur geleden
Maarten Bockstaele
Oekraïense media: Amerikaanse bedrijf Maxar Technologies blokkeert toegang tot satellietbeelden
Het Amerikaanse ruimtebedrijf Maxar Technologies ontzegt Oekraïne sinds kort de toegang tot zijn satellietbeelden. Dat melden verschillende Oekraïense media, zoals Militarnyi en The Kyiv Independent.
Volgens de media gebruikt Kiev de satellietbeelden van het Amerikaanse bedrijf om defensieplannen op te stellen, troepenbewegingen in de gaten te houden en in kaart te brengen en schade aan Russische infrastructuur te bekijken.
Militarnyi meldt dat het bedrijf op bevel van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken (en de regering-Trump) handelt. De Verenigde Staten hebben onlangs nog aangegeven dat het geen inlichtingen met Oekraïne meer deelt. Maxar Technologies heeft nog niet op de berichten gereageerd.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)op-te-geven-a4885639quote:Geen alternatief
Een alternatief voor de Patriot is er nog niet. Europese fabrikanten begonnen eind vorige eeuw wel zoiets te ontwikkelen: de Frans-Italiaanse SAMP/T – Surface-Air Moyenne Portee/Terrestre, maar EU-bondgenoten kozen uiteindelijk zelf ook voor de Patriot. Om deze reden is het Europese alternatief niet verder ontwikkeld. Er zijn er maar een aantal in de omloop, waarvan één al in Oekraïne, stelt Samoes.
Oekraïne is zelf begonnen aan de ontwikkeling van een luchtafweersysteem. Het land beschikt over de juiste specialismen, maar hier zal op de korte termijn geen resultaat van te zien zijn. Zuid-Korea slaagde er onder de constante dreiging van Noord-Korea wel in een eigen systeem te ontwikkelen, dat volgens specialisten nog beter is dan de Patriot.
Wat rest is de hoop dat Europese bondgenoten hun Patriot-voorradden aan Oekraïne geven. Onzeker is of de VS daar toestemming voor gaan geven. Eerder stelde de Amerikaanse Nationale Veiligheidsadviseur Mike Waltz dat de wapen- en inlichtingenstop zou blijven duren tot er een datum voor een vredesoverleg met Rusland staat. Uit de bewoording werd niet duidelijk of Waltz daarmee doelt op een overleg waar Oekraïne ook aan deelneemt. Wel staat er voor volgende week een topoverleg tussen Washington en Kyiv gepland in Saoedi-Arabië. Zelensky zal daarvoor afreizen naar de hoofdstad Riad.
In het verlengde ook een interessant artikel https://www.volkskrant.nl(...)-reportage~v1352715/quote:
Hoe dan?quote:Op zaterdag 8 maart 2025 10:03 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
In het verlengde ook een interessant artikel https://www.volkskrant.nl(...)-reportage~v1352715/
Drones hebben oorlogvoering echt drastisch veranderd…
Dat zou wel een tactisch kunststukje zijn, Suriyak meldde vanacht dat in de Kurskregio nog minder dan 300km2 in Oekraïnse handen zou zijn.quote:Op zaterdag 8 maart 2025 21:45 schreef Idisrom het volgende:
Nu Europa geen Russisch gas meer afneemt, hebben de Russen vandaag die gaspijplijn gebruikt om de plaats Soedzja binnen te vallen. Volgens The Time of India zijn er 100 Russen door die gaspijplijn gegaan..
Als ik de cijfers van DPA met zijn Frontline Changes (updates) erbij pak, dan is er in de oblast Koersk op 7 en 8 maart 56,3 km² door de Russen veroverd, en vanaf 22 februari is het totaal al 170 km².quote:Op zondag 9 maart 2025 04:16 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat zou wel een tactisch kunststukje zijn, Suriyak meldde vanacht dat in de Kurskregio nog minder dan 300km2 in Oekraïnse handen zou zijn.
Deepstate zit nog op 337.
Dat klopt. Het gaat volgens Deepstate in totaal om 188 km², en dat was een half jaar geleden precies zo.quote:Op zondag 9 maart 2025 11:25 schreef BEFEM het volgende:
Hoe zit het met vochansk en omgeving eigenlijk? Ligt dat al een half jaar stil?
Afgaande op de laatste berichten lijkt het alsof delen van het front daar ingestort zijn.quote:Op zondag 9 maart 2025 12:00 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Dat klopt. Het gaat volgens Deepstate in totaal om 188 km², en dat was een half jaar geleden precies zo.
Ik zie meerdere mappers die aangeven dat vooral aan de ooskkant het front aan het inkrimpen is voor de Oekraïners.quote:Op zondag 9 maart 2025 17:13 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Afgaande op de laatste berichten lijkt het alsof delen van het front daar ingestort zijn.
Bekijk deze YouTube-video
Even wachten op bevestiging van de andere bronnen.
Ja, het is altijd even afwachten met duidelijkere bronnen en beelden.quote:Op zondag 9 maart 2025 17:31 schreef Idisrom het volgende:
Die doorbraak vanuit de gaspijpleiding kwam van meer dan 12 kilometer afstand. De Russen zijn dagen ondergronds bezig geweest om daar te komen met materieel op wielen, en bagage, voedsel en water op karretjes. Ik zag beelden van mensen met gasmaskers, maar er waren ook soldaten bij die een sigaret rookten, dat laatste lijkt mij in een gaspijpleiding de nieuwe vorm van Russische roulette.
De pijpleiding kwam uit bij Soedzja, en dat is midden in het huidige Oekraïense Koerskgebied. De Russische soldaten moesten het eerst hebben van het verrassingseffect, en daar moeten de andere Russische troepen nu op anticiperen om zo snel mogelijk ook het gebied van de gaspijpleidingsoldaten te bereiken.
Want anders wordt deze missie een ondergrondse versie van "Een brug te ver".
In ieder geval hebben de gaspijpleidingsoldaten geen last gehad van Oekraïense drone-aanvallen.
De uitkomst hiervan weten we over een paar dagen.
[..]
Ik zie meerdere mappers die aangeven dat vooral aan de ooskkant het front aan het inkrimpen is voor de Oekraïners.
quote:Op maandag 10 maart 2025 09:27 schreef Idisrom het volgende:
De Russen zijn in die regio via de pijplijn doorgedrongen in het noordoosten van de stad Soedzja.
Goh. Af en toe vraag je je bij zulke ontwikkelingen toch ook af waarom daar niemand eerder aan gedacht heeft.quote:Wat ik ook voor het eerst hoorde, is dat er wachtende drones zijn. Ik weet niet welke partij ze gebruikt. maar dat zijn drones (in dit geval in het Koerskgebied) die al eerder naar de wegen zijn verzonden, en daar in de bermen wachten op voertuigen die zullen passeren. Zeg maar, vliegende bermbommen.
Als je via een pijplijn onder de grond gaat, dan weet je zeker dat je tussentijds niet wordt opgemerkt door vijandige drones. En de Russische soldaten in die pijplijn schijnen dagen hebben moeten wachten op een geschikt moment.quote:Op maandag 10 maart 2025 09:31 schreef De_Pel het volgende:
[..]
[..]
Goh. Af en toe vraag je je bij zulke ontwikkelingen toch ook af waarom daar niemand eerder aan gedacht heeft.
Verder wel bijzonder dat Rusland de laatste weken ineens zo succesvol lijkt, in Koersk en over de hele linie. Kan iemand me beknopt in Jip en Janneketaal toelichten hoe dat komt?
Volgens deepstate is heel Soedzja ondertussen weer in Russische handen. Gonsjarovka en Zaolesjenka zullen ook vallen vandaag aangezien de toegangswegen daar zijn afgesloten. Het grote gevaar is dat de Russen profiteren van desorganisatie en een inval in de Sumi regio plegen.quote:Op woensdag 12 maart 2025 10:28 schreef Idisrom het volgende:
Je hebt de plaats Soedzja en de 'agglomeratie' Soedzja. Dat laatste kun je een beetje vergelijken met Culemborg, waarvan het oude stadsdeel met omliggende wijken aan de oostkant van de spoorlijn ligt.
Gistermorgen werd het laatste dorp ten noorden van Soedzja door de Russen veroverd. Ook het gedeelte van de agglomeratie Soedzja waar de spoorlijn doorheen gaat met de industrieterreinen was gisteren door de Russen veroverd. Vanaf drie-vier uur 's middags lokale tijd werd de oostaknt van het centrum van Soedzja zelf bereikt, zowel via de zuidkant als vanaf de oostkant waar de rivier Reka Soedzja werd overgestoken.
De Oekraïense toevoer en afvoer naar Soedzja is praktisch helemaal afgesloten, omdat de Russen maar een paar honderd meter van de hoofdweg R-200/H-07af zitten ten noordwesten van Soedzja.
De Oekraïense soldaten die de dreigende omsingeling willen ontvluchten, kunnen dat alleen maar te voet doen via beboste paadjes, en dan vooral niet in grote aantallen tegelijk.
Ze gaan naar huis.quote:Op woensdag 12 maart 2025 20:25 schreef phpmystyle het volgende:
Wat doen de Russische soldaten als de Koersk regio herovert is? Gaan ze dan verder drukken (Oekraïne in) of gaan ze de grens bewaken, of is het waarschijnlijker dat ze naar de Oblast regio's worden gestuurd om versterking te leveren?
Beide waarschijnlijk.quote:Op woensdag 12 maart 2025 20:25 schreef phpmystyle het volgende:
Wat doen de Russische soldaten als de Koersk regio herovert is? Gaan ze dan verder drukken (Oekraïne in) of gaan ze de grens bewaken, of is het waarschijnlijker dat ze naar de Oblast regio's worden gestuurd om versterking te leveren?
Rusland kan op dit moment niet doorstoten naar de Soemy regio zelf, het zal niet mogelijk zijn om de Noord Koreaanse soldaten in te zetten op Oekraiens grondgebied, dat is geopolitiek namelijk niet zo handig.quote:Op woensdag 12 maart 2025 21:11 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Beide waarschijnlijk.
Ik denk dat de Russen een klein stukje van de noordelijke kant van de oblast Soemy zullen willen bezetten, maar absoluut niet naar de hoofdstad van deze oblast zullen gaan. Ik denk een strook van zo'n 10 kilometer, en dat de rivieren die daar lopen de natuurlijke grens worden voor verdediging van dat stuk naar de oblast Koersk.
En ik denk dat een deel van de troepen naar ergens in de Donbass zullen worden gestuurd, na eerst een rustpauze gekregen te hebben.
Bron: update Live-blo0g Telegraaf 19 maart 2025 22:48 uurquote:Oekraïense en Amerikaanse delegaties spreken vrijdag, zaterdag of zondag verder in Saudi-Arabië over de afspraken en over een eventuele uitbreiding van het gedeeltelijke bestand naar een volwaardig staakt-het-vuren. De Verenigde Staten zeiden eerder al dat er ook Russische diplomaten naar Saudi-Arabië komen om verder te praten.
Zelenski verwacht niet dat Poetin snel bereid is tot een volledig staakt-het-vuren. Dat zou te maken hebben met de aanwezigheid van Oekraïense militairen in de Russische regio Koersk. Die zijn daar de afgelopen weken flink teruggedrongen, maar volgens Zelenski zijn ze daar wel nog actief. De Oekraïense president denkt dat Poetin de Oekraïners daar eerst helemaal weg wil hebben voordat hij wil praten over een wapenstilstand.
De grote steden, zoals de stad Zaporidzja en de stad Kherson, maar ook de grotere steden in de oblast Donetsk Kramatorsk en Slovjansk zijn volgens mij onbereikbaar voor de Russen. Gezien de maandenlange moeizame ontwikkelingen bij relatief kleine steden als Chasiv Yar en Toretsk.quote:Op donderdag 20 maart 2025 10:27 schreef phpmystyle het volgende:
@:Idisrom
Heb jij de indruk dat oorlog inmiddels wel is stilgevallen en dat beide partijen ook weinig meer zoeken naar mogelijkheden gezien de politieke situatie dat er mogelijk een oplossing in het vooruitschiet ligt?
Helder, dus als geen van de partijen bereid of in in staat is om de kwalitatieve en kwantitatieve operationele inzet te verhogen dan is de oorlog feitelijk wel klaar dus.quote:Op donderdag 20 maart 2025 10:38 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De grote steden, zoals de stad Zaporidzja en de stad Kherson, maar ook de grotere steden in de oblast Donetsk Kramatorsk en Slovjansk zijn volgens mij onbereikbaar voor de Russen. Gezien de maandenlange moeizame ontwikkelingen bij relatief kleine steden als Chasiv Yar en Toretsk.
Buiten de Krim is 15% van Oekraïne in Russische handen, en dat zal volgens mij ook zo blijven, en daar hoeft niet meer een jaar lang om doorgevochten te worden.
Om een vergelijking met de Korea-oorlog te maken. Gedurende de eerste negen maanden van die oorlog vonden de grote mutaties plaats heen en weer. De laatste twee jaar van die oorlog was veel vechten en veel doden, maar nauwelijks verandering van de frontlinie.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-hier-terug-a4888053quote:Lang dachten de Oekraïners dat het front hier niet zou komen. Dat het in de Donbas zou blijven, en in het zuiden – goed, en in het noorden aan de Russische grens bij Charkiv, Soemy en Kyiv. Maar toch niet in de Centraal-Oekraïense regio Dnipropetrovsk? Dit is niet één van de vier Oekraïense provincies die Rusland zichzelf al grondwettelijk heeft toebedeeld.
Maar het Kremlin lijkt voordelen te zien in een mars richting Centraal-Oekraïne. Als het front het hart van het land aanvreet, tast dat ook het Oekraïense moreel aan. En politiek/militair bezien: Rusland kan proberen een deel van Dnipro te bezetten, en dat inzetten als ruilmiddel voor grondgebied dat al wél ‘geannexeerd’ is maar nog niet militair veroverd. Dat legde een aan het Kremlin gelieerde functionaris deze week aan The Moscow Times uit.
Zo ver is het nog niet.
Normaliter moet eerst in april de ondergrond wat meer opdrogen, en als er straks weer blaadjes aan de bomen zijn, dan is er ook weer betere camouflage als je in kleine eenheden wilt oprukken langs bomenrijen. Dus de maand mei klinkt logischer dan de komende weken.quote:Op dinsdag 1 april 2025 20:43 schreef phpmystyle het volgende:
Ik begrijp van sommige podcasts en x berichten dat de Russen opnieuw een groot offensief willen starten zo rond mei.
Is dat waar en hebben jullie daar ook bronnen van?
https://www.rtl.nl/nieuws(...)ng-verkopen-oekrainequote:Zelfvoorzienend
Het idee om zelf een luchtafweersysteem te bouwen past in het Oekraïense plan om steeds meer zelfvoorzienend te worden. Inmiddels produceert Oekraïne 40 procent van haar wapens in eigen land, zegt Zelensky: "Oekraïne zal altijd zijn eigen sterke wapens nodig hebben, zodat we onze eigen sterke Oekraïense staat kunnen hebben."
Het produceert nu onder andere zijn eigen kruisraketten, drones, tanks, artillerie, munitie en communicatiesystemen. Luchtafweer is een van de weinige gebieden waarin Oekraïne nog volledig afhankelijk is van de Amerikanen. Op de korte termijn lijkt daar nog geen verandering in te komen, maar er wordt hard gewerkt aan een eigen alternatief.
Hier maar verder?quote:Op donderdag 22 mei 2025 13:31 schreef Peligrosso het volgende:
Wanneer gaat het Oekraïne-topic weer open?
Van Trump en de VS hoeven we dus ook niets te verwachtenquote:Nieuwe sancties zullen zullen Rusland er mogelijk van weerhouden om te praten over een wapenstilstand in Oekraïne. Dat zegt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. 'Als je gaat dreigen met sancties, stoppen de Russen met praten', verdedigde hij Trumps besluit om de druk op Rusland niet verder op te voeren.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)n-rusland-helpt-niet
Maar dat is politiek, hier gaat het om de frontlinie.quote:Op donderdag 22 mei 2025 16:52 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Van Trump en de VS hoeven we dus ook niets te verwachten
quote:
(Bron: deepstate https://t.me/DeepStateUA/21867 )quote:🟡 Katsaps near the administrative border between Donetsk and Dnipropetrovsk regions?
🇷🇺 A photo of a group of people with a rag on a pickup truck that got tangled in a puddle is spreading online, while Moscow's blokes are choking with joy about the "achievement" of the administrative border with the Dnipropetrovsk region, as they claim in the Novomykolaivka area.
🔥 And on the screen you can see one of those who took that photo. The same fate awaited his "friends". The pickup belongs to Ukrainian fighters, who simply got tangled up in the fog at night, and in the morning the Russians ran there and started taking photos. And it happened in the area of the settlement of Troitske, as the fighters tell us. That's the whole story.
Ja, ik dacht al zoiets. Die grens zullen ze overigens wel binnenkort bereiken neem ik aan, gezien men op een breed front maar 2-3km vanaf zit.quote:Op donderdag 22 mei 2025 22:03 schreef skysherrif het volgende:
[..]
[..]
(Bron: deepstate https://t.me/DeepStateUA/21867 )
Slaat overigens natuurlijk nergens op dat Oekraine dit soort assault regiments heeft (net als bijv 225e), maar geen man over heeft in een willekeurige loopgraaf in Donetsk maargoed.quote:Op donderdag 22 mei 2025 22:05 schreef skysherrif het volgende:
Oekraine is trouwens ook begonnen met "geMOTORisieerde" brigades. Skala (oekraiense variant van een russische Shturm eenheid) heeft nu ook een motorbataljon.
Bekijk deze YouTube-video
Hier hun beelden waar ze aanvallen in Kursk (novyi put)
[ x ]
Wat heel belangrijk is voor het moraal is laten zien dat je zelf ook wat in huis hebt. Enkel en alleen in de verdediging in de loopgraven heeft geen zin en omdat Rusland er maar manschappen tegenaan blijft gooien is daar niet heel veel succes te halen uiteindelijk.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 14:29 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Slaat overigens natuurlijk nergens op dat Oekraine dit soort assault regiments heeft (net als bijv 225e), maar geen man over heeft in een willekeurige loopgraaf in Donetsk maargoed.
Alhoewel ik het opzich met het eerste stukje eens ben, heeft dit het tegenovergestelde effect.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 21:01 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Wat heel belangrijk is voor het moraal is laten zien dat je zelf ook wat in huis hebt. Enkel en alleen in de verdediging in de loopgraven heeft geen zin en omdat Rusland er maar manschappen tegenaan blijft gooien is daar niet heel veel succes te halen uiteindelijk.
Nu was ik afgelopen week in Kyiv voor werk, en ik moet zeggen het leven daar gaat gewoon door uiteindelijk, je merkt in Kyiv er niet eens zo heel veel van, af en toe wat afweergeschut op drones in de nacht, en de eerste paar keer merk je toch wel, dit is geen vuurwerk, dit is echt iets heel anders, maar naar de schuilkelders was niet nodig omdat het slechts drones zijn.
Het is ook belangrijk dat de mensen er wel zelf in blijven geloven, en eerlijk is eerlijk, wat je vooral hoort, men ziet echt de toekomst zonder Rusland, dat is wel echt heel belangrijk punt, Rusland weet inmiddels ook wel dat een regime change in Kyiv er niet meer in zit, dus zal koste wat kost de doelen in de provincies willen halen die ze zijn binnengevallen, men weet ook dat een volledige invasie en controle van heel Oekraine geen echte mogelijkheid meer is, daarvoor is het nu echt te laat, en de droneaanvallen van Oekraine op de munitie en oliedepots geven ook wel aan dat Rusland ook de eigen verdediging op peil moet houden, en ook aan het front zorgen de Oekrainsche drones voor heel veel slachtoffers aan Russische zijde, waardoor het eigenlijk niet realistisch gaat zijn dat ze alle provincies die ze claimen helemaalniet realistisch is. Zeker omdat in bepaalde delen best wel veel door de SBU gesteund verzet wordt uitgevoerd wat de logistiek niet beter maakt voor Rusland.
Het probleem hier is dat natuurljk de lokale bevelhebber ongetwijfeld onder grote druk staat, eigenlijk veel meer manschappen nodig heeft maar ze niet of niet voldoende krijgt en ziet dat er ergens anders deze wel ingezet worden voor weinig belangrijke of symbolische overwinningen als ze er al zijn.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 21:18 schreef skysherrif het volgende:
2. Bevelhebbers in donetsk die uiterst kritisch zijn op nodeloze aanvallen nu alweer in Kursk, belgorod, bryansk etc terwijl er geen man over is terwijl ze daar zwaar onder druk worden gezet:
Dat kan ook gewoon zijn om Oekraïnse troepen daar aan de grens te houden.quote:Op dinsdag 27 mei 2025 20:04 schreef phpmystyle het volgende:
Blaz iso: nog nieuws?
Hoop verhalen dat Rusland troepen opbouwt aan de Oekraiense grens. Is het substantieel genoeg of is het greoon dreigen zodat Oekraine troepen moet terugtrekken?
Thanks. Ik volg het nu even op mobiel dus ik lees en zie niet alles.quote:Op dinsdag 27 mei 2025 21:45 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan ook gewoon zijn om Oekraïnse troepen daar aan de grens te houden.
Wellicht is het mogelijk dat er nog actie komt in de rechting van Sumi of Kharkiv. Beide liggen zo'n 30km van de frontlinie.
De actiefste front is momenteel ten westen van Toretsk. Ik denk dat het voornaamste belang van de Russen momenteel de druk op Kostiantinivka op te voeren en zo een poging te wagen om ook het noordelijke deel van de Donbas in te nemen is.
De laastste twee weken is het tempo van veroveringen weer wat toegenomen, 150km2 - 200km2 vorige week.
quote:"Wat je nu ziet, is een verzadiging van de luchtafweersystemen van Oekraïne", zegt Erik Stijnman van Instituut Clingendael. "Het is net als bij het Israëlische Iron Dome: als je er maar genoeg op afvuurt, wordt niet alles meer tegengehouden."
https://nos.nl/artikel/25(...)-russische-aanvallenquote:De vijand 'slijten'
Voor de toename van het aantal luchtaanvallen is nog een andere reden: in de grondoorlog boeken beide partijen nauwelijks voortgang meer. "Ze kunnen hun vijand geen grote tik uitdelen, dus je gaat je focus verschuiven naar een luchtoorlog", zegt Stijnman.
"Een tijdlang wordt er al geroepen: als Rusland in dit tempo gebied blijft veroveren, doen ze er nog een paar honderd jaar over om enkele provincies in te nemen. Maar dat is te simplistisch. Rusland heeft niet zozeer als doel om snel veel terrein te veroveren, maar om de vijand 'te slijten', zoals dat heet in militair jargon. De vraag is of Oekraïne uiteindelijk het hele systeem in stand kan houden. Daar ben ik wel enigszins sceptisch over."
Oekraine zit niet stil in de ontwikkeling van luchtverdediging tegen drones. Het probleem is nu de massaliteit en dat men de patriot systemen niet tegen de drones in zal zetten.quote:Op dinsdag 17 juni 2025 17:10 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-russische-aanvallen
Ik heb ook al een hele tijd het gevoel dat de huidige Oekraïense topgeneraal Olesandr Syrsky strategisch slecht bezig is, en veel slechter is dan zijn voorganger. Om in de woorden van George Patten (WO 2) te zeggen: "Niet iedere chefkok in de kazernekeuken is geschikt als commandant (over Montgomery)."quote:Op vrijdag 23 mei 2025 21:18 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Alhoewel ik het opzich met het eerste stukje eens ben, heeft dit het tegenovergestelde effect.
1. Onlangs nog heeft de bevelhebber van het 47e ontslag genomen, vanwege dit soort zelfmoordaanvallen. Waar hij kritiek heeft dat Syrskij micromanaged en zelf deze aanvallen beveelt als zijn priveprojecten. Dus mensen die leiding geven over deze troepen en ineens horen dat zijn troepen op een onnodige aanval moeten is niet al te best voor hun moraal.
bron: https://militaryland.net/(...)a-commander-resigns/
2. Bevelhebbers in donetsk die uiterst kritisch zijn op nodeloze aanvallen nu alweer in Kursk, belgorod, bryansk etc terwijl er geen man over is terwijl ze daar zwaar onder druk worden gezet:
VB:
[ afbeelding ]
3. Mensen zien dat ze op dit soort aanvallen worden gestuurd als ze gerekruteerd worden en doen er alles aan om niet het leger in te hoeven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |