abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218928863
quote:
7s.gif Op donderdag 2 oktober 2025 21:29 schreef phpmystyle het volgende:
Iemand wat serieuze duiding over de ontwikkelingen omtrent de afgelopen periode? Moeten we Trump serieus nemen dat hij Oekraine naar de overwinning wil helpen, of is dit gewoon de zoveelste methode om Europa verder te beschadigen?

En hoe staat het ervoor op het slagveld? Rusland lijkt olie te bloeden, maar heeft dat invloed op het voortzettingsvermogen?
De NOS heeft een artikel online gezet, met wat inzicht hierover
quote:
De Tomahawk is een klein stapje op de escalatieladder. In het grote spel der dingen gaat hij niet zo'n verschil maken. Maar de strijd verplaatst zich wel steeds meer naar het Russische territorium, dat vormt voor de Russen een steeds groter probleem", zegt Van den Berg.

Wil

En dat raakt volgens de analist aan de kern van de oorlog op dit moment: "Beide partijen richten zich steeds meer op een strategische overwinning en niet meer op een tactische. Grondgebied interesseert ze niet, niemand kan winnen op het slagveld. Ze vallen steeds meer elkaars capaciteit om oorlog te kunnen voeren aan."

"Er zal pas onderhandeld worden, als van een van de partijen de wil wordt gebroken om te vechten. En zover is het nog niet."
https://nos.nl/artikel/25(...)t-het-verschil-maken
pi_218930731
Ja, wat is waarheid in een oorlog?
Deze maandag meldde Zelensky dat ten oosten van Dobropillia door Oekraïense contra-aanvallen 174 km² bevrijd was, en 194 km² vrij van Russische saboteurs was geworden.
Dat lijkt mij heel veel vierkante kilometers voor dit gebied. De Oekraïners zijn inderdaad de eerste dagen na 11/12 augustus succesvol geweest om de plotselinge Russische doorbraak te neutraliseren en terug te dringen in het noorden. Denys Darydov stak gisteren in zijn vlog ook weer glimlachend zijn duim omhoog over dit gebied met termen als "Awesome!"en "Ruzzians fully Trapped".

Maar ik vind dat beide partijen de laatste zes weken niks bereikt hebben in dit zeer dunbevolkte gebied. De gemeente Shakhove had voorheen 4.000 inwoners op een oppervlakte van 354 km².
De Russen hebben in het begin gefaald om deze doorbraak te gebruiken om de plaatsen Shahove (780) en Volodymyrivka (675) van meerdere kanten aan te vallen en daardoor te veroveren.
Maar de Oekraïners hebben ook gefaald. Zes weken lang vergeefs proberen om deze Russische uitstulping te neutraliseren. Hier zaten de Russen met maar twee kleine dorpjes erin, Nove Shakhove (141) en Kucheriv Yar (145). Het afsnijden van deze uitstulping door de Oekraïners is geprobeerd bij de dorpjes Pankivka (84), Maiak (165) en Nikanorivka (339).
Volgens de meeste mappers is dit niet gelukt.
De getallen tussen haakjes zijn het aantal inwoners in 2020 volgen de Oekraïense Wikipedia.

Dan nu de cijfers van Balkan Mapper, dat ik betrouwbaarder inschat. In de maand september 2025 hebben de Oekraïners ten oosten van Dobropillia 25,5 km² veroverd en de Russen in dit gebied 10,5 km². Per saldo een terreinwinst voor de Oekraïners van 15 km² in een maand tijd.
Dit lijkt mij zelfs voordelig voor de Russen uit te pakken, omdat rondom deze uitstulping veel Oekraïense (elite-)eenheden nodig zijn om dit te blijven omsingelen.

Gaat dit ten koste van andere fronten? Ik weet niet waar de Oekraïense eenheden ten oosten van Dobropillia eerst zaten.
Maar in de maandcijfers van Balkan Mapper blijkt wel, dat de Russen aan het front bij Lyman in september 2025 65,7 km² veroverd hebben en in augustus 2025 was dit 78 km². In de maanden daarvoor was het een stuk minder (juli 33,6 km², juni 15,6 km² en mei 28 km²).
Aan het front bij Siversk hebben de Russen in september 2025 30,3 km² en in augustus 2025 45,8 km² veroverd.
In juli was dit 14 km² en over de maanden daarvoor meldde Balkan Mapper geen wijzigingen aan het Siversk front.
pi_218952851
De Russen hebben nu inmiddels ook het centrum van de stad Koepjansk op de westoever van de Oskil rivier veroverd.
De Svativskastraat die van het centrum op de westoever naar de het centrum op de oostoever loopt, is aan de westkant in Russische handen. De Oekraïners aan de westkant hebben alleen nog het zuiden plus wat hoogbouw aan de zuidwestkant van Koepjansk in handen. De nu nog aanwezige Oekraïners rondom het spoorwegstation zijn praktisch ingesloten

De bevoorrading van de Oekraïners op de oostoever is daardoor nu een stuk bemoeilijkt. Het oversteken van de Oskil rivier is ook zeer lastig. Temeer omdat het weer momenteel veel slechter is dan vorig jaar oktober, toen het een droge en relatieve warme maand was. Vorige week regende het constant, en ook nu zijn er regenachtige periodes en zijn de temperaturen dit jaar een stuk lager, waardoor de rivieren nu ook sneller beginnen te kolken.
  maandag 6 oktober 2025 @ 16:55:50 #254
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_218952930
quote:
Gaat dit ten koste van andere fronten? Ik weet niet waar de Oekraïense eenheden ten oosten van Dobropillia eerst zaten.
Maar in de maandcijfers van Balkan Mapper blijkt wel, dat de Russen aan het front bij Lyman in september 2025 65,7 km² veroverd hebben en in augustus 2025 was dit 78 km². In de maanden daarvoor was het een stuk minder (juli 33,6 km², juni 15,6 km² en mei 28 km²).
Aan het front bij Siversk hebben de Russen in september 2025 30,3 km² en in augustus 2025 45,8 km² veroverd.
In juli was dit 14 km² en over de maanden daarvoor meldde Balkan Mapper geen wijzigingen aan het Siversk front.
Specifiek voor Liman is nog goed op te merken dat de brug naar Raihodorok en Jarova vernietigd zijn. Dat maakt die positie erg lastig behoudbaar voor Oekraïne denk ik.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  maandag 6 oktober 2025 @ 21:03:05 #255
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_218955108
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_218992926
De situatie in Pokrovsk is verslechterd voor de Oekraïners.
De stad Pokrovsk is hoger gelegen dan het gebied ten zuiden ervan, waar de Russen tot nu toe steeds zaten.
Maar de wijk in het zuidoosten van de stad met veel hoogbouw, dit is de wijk Shakhtarskyi, is nu volledig in Russische handen gekomen. Hierdoor kunnen de Russen ten zuiden van de stad nu veel minder bestookt worden door de Oekraïense strijdkrachten.


Dit is een foto van de wijk Shakhtarskyi uit maart 2017

Maar nog zorgelijker voor Oekraïne is, dat het industrieterrein in het noordwesten in de stad nu door de Russen bereikt is, waardoor de toevoerroute M04 (E50) vanuit het noordwesten naar de stad nu afgesloten is.
Ook de reserveweg ten noorden van Pokrovsk vanuit Hryshyne, de Olimpiiskastraat is op de T-splitsing met de hoofdweg T-0515 onbruikbaar geworden, omdat dit kruispunt onder Russisch vuur nabij Rodinske is komen te staan, waardoor de uitgebrande voertuigen op dit kruispunt er de weg versperd hebben.

Eigenlijk is de Oekraïense bevoorrading voor de steden Pokkrovsk en Myrnohrad bijna niet meer mogelijk per voertuig, en zal nu bijna alleen ter voet kunnen worden gedaan.

Ook ten noorden van Pokrovsk, en ten oosten van Dobropillia hebben de Russen weer terrein heroverd. De plaatsen Volodymyrivka en Nykanorivka zijn weer terug in Russische handen. En het kleine dorpje Dorozhnie is hier de laatste week een paar keer heen en weer gegaan.
Het voordeel voor de Oekraïners is hier wel dat de enorme frontlijn met uitstulping nu wel weer bekort is. Alleen hadden ze dat zelf vorige week op een andere manier voorgesteld.

++++++++++++++++++++++++++++++++

In het zuidoosten van het front in de oblast Zaporidzja hebben de Russen ook weer wat terreinwinst geboekt, waaronder de plaats Novohryhorivka (voorheen 231 inwoners) op 10 oktober.
Maar belangrijker voor hun is dat in Poltavka de Yanchul rivier is overgestoken. Het is geen grote rivier, maar een rivier oversteken in oktober is toch een mijlpaal.
pi_218993011
Bedankt voor jullie bijdragen.
Interessant om te lezen.
  donderdag 16 oktober 2025 @ 01:04:53 #258
182182 spapaars
Ver onder het NAP
pi_219025570
quote:
Dure dingen. Ik zou zeggen.
Koop een heleboel Russische goedkope drones, houd er een paar en doneer de rest aan Oekraïne.
pi_219051518
De twee belangrijkste fronten zijn momenteel de steden Koepjansk en de Pokrovsk-Myrnohrad agglomeratie.

Bij Koepjansk moesten de Oekraïners proberen om vanuit het achterland in het westen de stad weer binnen te dringen. Op een klein deukje in het front bij Kindrashivka na, is dat niet gelukt. Daardoor werd de positie van de ingesloten Oekraïners in het centrum op de westelijke oever onhoudbaar. De Oekraïners hebben zich dan ook teruggetrokken uit het gebied rondom het spoorwegstation.
Ten zuiden van het centrum aan de westoever zitten de Oekraïners nog wel in de gebouwen van een scholencomplex, en ook bij de hoogbouw van de wijk Yuvileinyi in het zuidwesten van de stad zitten de Oekraïners nog. Deze wijk zit zelf ook op een hooggelegen stuk van het landschap en kan ook nog relatief gemakkelijk door Oekraïners bevoorraad worden vanuit het achterland. Hier in dit deel van de stad is nog wel 'gemakkelijk' stand te houden, plus ze hebben hier het overzicht over de rest van de stad.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

De situatie bij Pokrovsk is een stuk moeilijker voor de Oekraïners. De Russen hebben de meest westelijke straten van deze hooggelegen stad in handen, en ook een stukje van het knooppunt in het noordwesten van de stad. Hierdoor is de bevoorrading voor de Oekraïense militairen een stuk bemoeilijkt.
En het lukt de Oekraïners tot nu toe niet om de Russen vanuit het westen hier te verdrijven. Dan moeten de bijna ingesloten Oekraïners in de stad zelf maar proberen om het westen van de stad te ontzetten van binnenuit. Ook dat schijnt tot nu toe niet te lukken.

Het gevolg hiervan is wel dat de Oekraïense troepen gedeeltelijk uit de rest van het centrum zijn weggetrokken. Omdat de Russen de hoogbouw in de wijk Shakhtarkyi, in het zuiden van de stad al in handen hadden, kunnen ze thans 'snel' oprukken naar het centrum van de stad. Je ziet daar ook Oekraïners zich overgeven, omdat ze waarschijnlijk al dagen ook niet meer bevoorraad zijn.
Diezelfde hoogbouw in het zuiden van de stad zorgde ervoor, dat de Russen nu ook vrij snel het lager gelegen gebied ten zuiden van de stad konden veroveren. En is de situatie voor de Oekraïners in het dorp Lysivka ook vrij hopeloos geworden. Dit dorp hebben de Oekraïners 13 maanden lang als verdedigingslijn voor Pokrovsk-Myrnohrad kunnen vasthouden.

Ik schat in dat de agglomeratie Pokrovsk-Myrnohrad vrij snel definitief gaat vallen. Er zijn nog wel veel Oekraïense troepen daar, maar dat is juist het grote struikelblok als de bevoorrading stokt. De troepen merken dan dat ze praktisch definitief zijn ingesloten.
De meest westelijke kant van Pokrovsk is dus cruciaal voor beide partijen, en die is nu in handen van de Russen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Over de andere fronten kom ik dinsdag met een update.
pi_219076570
Na de fronten bij Porovsk en bij Koepjansk is het front bij Lyman het derde belangrijke front.
Daar werd het hele voorjaar en zomer al hevig gevochten, maar tot voor kort was het front nog relatief ver weg van de stad Lyman. Maar de laatste week is het front op verschillende plaatsen op minder van vijf kilometer van deze stad gekomen.

Het nadeel voor de verdediging van Lyman is dat de stad heel laaggelegen is ten opzichte van het noorden en het oosten. Ten noordwesten van Lyman is inmiddels het dorp Novoselivka deels of helemaal veroverd door de Russen, en dat is het grote gevaar voor de stad Lyman. Want is het is hier nog maar een klein stukje naar de Severski Donets rivier. Deze rivier ten zuiden van Lyman is een grote natuurlijke barrière om deze stad te kunnen bevoorraden. De bruggen zijn inmiddels opgeblazen.
Deze rivier is thans in de herfst ook te breed en te groot om er gemakkelijk pontons over te kunnen leggen, zonder dat deze pontons voor lange tijd gevrijwaard blijven van aanvallen van Russische drones.
Dus de toevoer voor Oekraïne naar Lyman is praktisch van alle kanten afgesloten.
Lyman lijkt binnenkort hetzelfde lot te wachten als Pokrovsk-Myrnohrad. Lyman kan niet meer goed bevoorraad worden, en al helemaal niet meer met voertuigen. En omdat het zo laag gelegen is,, is het ook niet goed meer te verdedigen.

Diezelfde Severski Donets rivier zorgt er wel voor dat de steden Slovjansk en Kramatorsk niet kan worden worden ingenomen vanaf de noordkant. Alles ten zuiden van deze rivier is heel hooggelegen, en dat is voor verdedigers gemakkelijk. Datzelfde geldt voor het terrein het oosten van Slvojansk en Kramatorsk. Dat gebied tot Siversk is gemakkelijk te verdedigen, omdat het zo hooggelegen is, en ook daar loopt een rivier.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Aan het front in het zuidoosten in de oblasten Zaporizja en Dnipropetrovsk is in het afgelopen weekend voor het eerst een plaats veroverd door de Russen, wat voorheen meer dan duizend inwoners had.
Dat is Poltavka (1.110). Op 20 oktober zijn ook de dorpen in de buurt Okhotnyvke (20), Novomykolaivka (457) en Novovasylivske (73) veroverd, en is de Yanchur rivier op meerdere plaatsen overgestoken door de Russen.
De plaats Uspenivka (1.420) aan de linkeroever van de Yanchur rivier is het nog de enige plaats dat hier nog in Oekraïense handen is. Zolang Uspenivka nog in Oekraïense handen is, is de grote stad Goeljajpole (in 2022 bijna 12.800 inwoners) volgens mij niet in gevaar.

In de oblast Dnipropetrovsk zijn de laatste dagen drie kleine dorpjes veroverd; Oleksiivka (206) op 11 oktober, Pryvillia (73) op 17 oktober en Zlahoda (109) op 21 oktober. Zhlahoda ligt ook aan de linkeroever van de Yanchur rivier. Dus hier is deze rivier ook overgestoken.
Maar wat significant belangrijker is, dat de Vovcha rivier naar het noorden toe, hier nog niet bedreigd is door de Russen.
Alle getallen tussen haakjes zijn het aantal inwoners volgens Mapcarta, wat voor de inval in deze plaatsen woonden.
  donderdag 23 oktober 2025 @ 11:20:21 #261
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_219084105


quote:
RUSI: Emergent Approaches to Combined Arms Manoeuvre in Ukraine

The first part of the paper discusses which aspects of the emergent operating environment pose a challenge to how armies have practised combined arms manoeuvre over recent years. This includes a description of how Russian and Ukrainian forces have transformed in response to these challenges.

The second part discusses the emergent concept of combined arms manoeuvre among Ukraine’s higher-performing units. The third focuses on the utility and role of specific arms within this concept.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  zaterdag 25 oktober 2025 @ 13:14:38 #262
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_219101335
quote:
Western drones are underwhelming on the Ukrainian battlefield

American Switchblade drones were once cutting-edge. Fast, clever and precise, they were essential kit for special forces in Iraq and Afghanistan. But when a batch of Switchblade-300s reached Ukraine in 2022, high hopes were quickly shattered. The drones were too expensive. They struggled against Russian electronic warfare. They caused minimal damage when they hit their targets. “When we tested them, they glitched under jamming conditions,” says Valery Borovyk, a military-drone developer. “When one hit the rear window of a minibus, the front windows didn’t even shatter.”

[..]

Western companies may well be holding back the best kit from the Ukrainian battlefield, for all the reasons above and more. But the example of the Switchblade-300s shows technology has a limited shelf life, and needs continuous updating. (A newer Switchblade, for example, is being used to reasonable effect in conditions of limited Russian jamming.) Cutting edge weapons should always be in the mix. But war in Ukraine has opened a Pandora’s box of cheap, “spam” technology, and it threatens to overwhelm any military that is unprepared for it. “No one in this world understands what threats will exist tomorrow—not a single analyst, not a single general,” Says Mr Borovyk: “My advice to defence firms is if you are not deeply involved in the war in Ukraine today, you are on the road to bankruptcy tomorrow.”
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_219103269
Ik probeer gewoon zoveel mogelijk in het Nederlands verder te gaan.

De Russen doen momenteel zoveel als mogelijk om geen nieuwe Oekraïense troepen bij Pokrovsk en bij Koepjansk te krijgen. Aan alle kanten worden fronten geactiveerd om de Oekraïners maar ter plekke vast te houden.
In Vovtsjansk, ten noordwesten van Kharkiv/Charkov zijn de Russen na meer dan een jaar weer aan een nieuwe opmars begonnen, nadat dit front in juni 2023 helemaal was vastgelopen voor de Russen.
Bij Orikhiv aan het Zaporidzjafront wordt plotseling na een jaar ook weer gevochten.
En in het uiterste noordoosten van het totale front zijn de Russen de grens overgestoken bij Bolohivka.

Zelfs in het noorden van het Soemyfront gaan de Russen weer in het offensief, en het meest verbazingwekkende is, dat de Russen aan het Khersonfront weer over de Dnjepr rivier kriskrascrossen. Dat laatste is totaal zinloos, en kan alleen maar verklaard worden om tegen de Oekraïners duidelijk te maken, dat ze hun troepen wel aan de linkeroever van deze rivier gestationeerd moeten blijven houden.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Bij Pokorvsk is de situatie voor de Oekraïners verder verslechterd. De westkant en de noordwestpunt van deze stad komen steeds steviger in handen van de Russen. En doordat de Russen de hoogbouw van de wijk Shakhtarkyi in het zuiden ook stevig in handen te hebben, kunnen verse Russische troepen vrij van dronegevaar in de stad komen, om daarna de westkant nog steviger in handen te krijgen.

Zeven kilometer ten noorden van Pokrovsk ligt de compacte stad Rodynske. Voor de huidige oorlog woonden hier bijna 10.000 inwoners. Deze stad is nu door de Russen veroverd. Dit is eerste grote verovering van de Russen sinds eind januari 2025 toen Velyyka Novosilka veroverd werd. Tussentijds werd alleen Soedzja in de oblast Koersk in maart 2025 heroverd. Maar daarna niks meer van enkele importantie. Tot nu toe dus.

Door de verovering van Rodynske is de weg T-0515 vanuit Pokrovsk nu definitief afgesneden voor de Oekraïners. En ook de T-splitsing van deze hoofdweg waar de Olimpiiskastraat begint te lopen naar Hryshyne, en de Olimpiiskastraat zelf is voor een groot deel onder drone-controle van de Russen.
De nu nog aanwezige Oekraïners in Pokrovsk en in Myrnohrad zijn bijna helemaal ingesloten, en kunnen hooguit 's nachts proberen om via de noordelijke buitenwijken van Pokrovsk in kleine aantallen uit de omsingeling weg te komen. Maar bevoorrading met voertuigen of ontsnapping met voertuigen is niet meer mogelijk.

De Russen dringen inmiddels ook al in het zuidoosten van Myrnohrad die stad binnen.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

In Koepjansk krijgen de Russen het stadsdeel aan de linkeroever langzamerhand ook steeds steviger in handen. Maar in tegenstelling tot Pokrovsk is hier het tij nog niet definitief beslist.
De wijk met hoogbouw, Yuvileinyi aan de zuidwestelijke rand van de stad is in handen van de Oekraïners. Het ligt op een hooggelegen terrein, en is daardoor moeilijk te veroveren voor de Russen. Ook hebben de Oekraïners hier mooi uitzicht over de rest van de stad, waardoor de Russen moeilijker en minder vrij kunnen manoeuvreren in de stad.
En de Russische aanvoerlijnen ten noordwesten van de stad zijn nog steeds broos, en staan constant onder de druk van Oekraïense contra-aanvallen. De ligging van deze toevoerroute is vrij smal, omdat het tegen de Oskil rivier aanligt. De Russische toevoer van nieuw materieel, bevoorrading en nieuwe troepen is niet zo eenvoudig als in Pokrovsk.

++++++++++++++++++++++++++++++++

Ten oosten van Dobropillia hebben de Oekraïners het dorp Kucheriv Yar veroverd. Hoewel het dorp zelf niks voorstelt met voorheen 145 inwoners, is deze herovering toch wel belangrijk. De net nieuw aangelegde nieuwe verdedigingslinie van de Oekraïners iets ten noorden van dit dorp is nu (voorlopig) veiliggesteld voor Oekraïne.
Volgens Oekraïne hebben 50 Russische soldaten zich hier overgegeven en zijn er nog 10 inwoners uit dit dorp geëvacueerd.

Vorige week hadden de Russen nog een grote aanval op het nabijgelegen Shakhove uitgevoerd. Daarbij zijn veel Russische voertuigen en manschappen verloren gegaan door Oekraïense drones. Vorige week snapte ik niks van het doel van de Russen van deze verkapte zelfmoordmissie. Maar ik denk nu dat toen al speelde, dat het de laatste mogelijkheid was om dit dorp te kunnen veroveren en om hun manschappen in Kucheriv Yar te kunnen ontzetten. Het is de Russen niet gelukt en het grootste deel van Shakhove is nu nog steeds in handen van Oekraïne. Ook kunnen de Russen Shakhove nu niet meer vanuit het noordwesten vanuit Kucheriv Yar bedreigen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Idisrom op 25-10-2025 19:46:33 (mogelijk moest/zijn mogelijkheid) ]
pi_219198588
Inmiddels is zo'n 85% van de stad Pokrovsk in Russische handen. Bovengronds althans. In de kelders van de appartementen in de binnenstad zullen nog wel Oekraïense soldaten zitten.
Tenminste, dat was de situatie in het begin van het jaar in de stad Toretsk, waar Oekraïners in de kelders zaten te wachten op nadere instructies als steunpunt voor een tegenaanval, dat daarna ook nog werd uitgevoerd, waardoor de inname van Toretsk langer duurder dan de Russen hadden voorzien.

Het grote verschil met de huidige situatie in Pokrovsk is, nadat de Russen de wijk met hoogbouw in het zuiden van de stad hadden veroverd, dat daarmee de Russen de vrije toegang hadden naar deze hooggelegen stad toe.
Hierdoor konden de Russen heel snel de linies in het westen en noordwesten van de stad versterken. Daarom was de actie met die twee Black Hawk helikopters (wjukkelmasines) met speciale elite-eenheden ook zo zinloos, want de Russen hadden op dat moment al lang een groot numeriek overtal qua manschappen in dat gebied zitten. Ik denk dat die helikopteractie dan ook een ander (onbekend) doel had, dan het ontzetten van de westelijke toegangsroutes naar Pokrovsk.
Inmiddels lijkt het ook, dat de Russen Hryshyne ten noordwesten van Pokrovsk al bereikt hebben, waardoor de Russen nu vrij uitzicht hebben op het noordelijke vlaktes van Pokrovsk. Dit gebied is lager gelegen dan Pokrovsk zelf. Een contra-aanval van de Oekraïners lijkt nu niet meer mogelijk.

Nu Pokrovsk praktisch gevallen is, is daarmee ook het lot van het naastgelegen Myrnohrad bezegeld. De nu nog aldaar achtergebleven of achtergelaten Oekraïense soldaten zijn verstoken van voedsel, water en medicijnen.
De afgelopen week hebben de Oekraïners nog wel geprobeerd om Rodynske (zes, zeven kilometer ten noorden van Pokrovsk) te ontzetten, maar in mijn ogen is dat veel te laat in gang gezet.
Rodynske is een compacte stad en ook hooggelegen. De Oekraïners hadden na 11-12 augustus versterking naar dit gebied gestuurd met speciale troepen. Deze speciale troepen van Oekraïne hebben in het begin de verrassende Russische doorbraak richting Zoloty Kolodyaz geneutraliseerd, wat relatief snel slaagde.

Maar vervolgens gaan deze Oekraïense elite-eenheden twee maanden lang vechten om kleine kutdorpjes in de plattelandsgemeente Shakhove. Sommige dorpjes als Kucheriv Yar en Nove Shakhove hadden vooroorlogs niet eens 150 inwoners. Terwijl de Oekraïense legerleiding toen al lang de nadruk had moeten leggen op een betere verdediging van Pokrovsk en Rodynske.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ook aan de oostelijke oever van de Oskil rivier bij Koepjansk zitten de Oekraïense soldaten zodanig ingesloten, dat ze ook daar al een week verstoken zijn van vers voedsel, water en medicijnen.
De Oekraïners proberen nu nog massaal om ten noordwesten van Koepjansk de Russische doorvoerlinie te doorbreken. Die doorvoerlinie is daar ook het smalst.
Hoewel de Oekraïners hier wel wat terrein winnen, is de missie nog niet geslaagd. Maar de tijd begint wel steeds meer te dringen voor hun kameraden aan de oostelijke oever van de Oskil rivier.

Ik heb wel het gevoel dat de Russen vrij stevig in het zadel zitten in het centrum van Koepjansk op de westelijke oever, want anders gingen ze niet de rivier oversteken op of langs de Stativskastraat. Dat is de hoofdweg, dat leidt van het centrum van de westoever naar het centrum op de oostoever van de stad.
  woensdag 5 november 2025 @ 13:49:28 #265
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_219198612
Het lijkt alsof de legertop van Oekraïne achter de feiten aanloopt of dat ze verkeerd (te positief) geïnformeerd worden.
The End Times are wild
pi_219200554
quote:
0s.gif Op woensdag 5 november 2025 13:49 schreef LXIV het volgende:
Het lijkt alsof de legertop van Oekraïne achter de feiten aanloopt of dat ze verkeerd (te positief) geïnformeerd worden.
idd
Wat zei zelensky alweer?
300 russen in Pokrovsk en 60 in Koepjansk...
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
pi_219200845
quote:
0s.gif Op woensdag 5 november 2025 18:35 schreef UncleScorp het volgende:

[..]
idd
Wat zei zelensky alweer?
300 russen in Pokrovsk en 60 in Koepjansk...
Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst.
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_219248924
quote:
'Rusland haalt voordeel uit aantallen'

Volgens militair commandant Syrskyi haalt Rusland voordeel uit haar overmacht in aantallen, zowel wat materieel als mankracht betreft.
Daarnaast zou Rusland qua drones de boventoon voeren, meldt persbureau ANP. Ook zou Oekraïne last hebben van een tekort aan mankracht.
Vorige maand kwamen ruim 20.000 militairen niet opdagen aan het front. Het zou om een recordaantal gaan van mensen die gedeserteerd of ongeoorloofd afwezig waren. Het aantal niet-gerapporteerde gevallen zou nog groter zijn.
https://www.nu.nl/spannin(...)weerzoetermeer.nl%2F
pi_219248963
quote:
Gezien hoe bar slecht Rusland presteert is dat ook hun enige voordeel...
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_219256336
De situatie voor Oekraïne bij Pokrovsk en Myrnohrad is de afgelopen week verder verslechterd. Pokrovsk is nu bovengronds voor bijna 100% in Russische handen en Myrnohrad voor 25%. Om Myrnohrad te ontzetten had Oekraïne de stad Rodynske (ten noorden van Pokrovsk) moeten heroveren, om zo een doorgang naar Myrnohrad te creëren. De Oekraïense soldaten hebben wel een deel van Rodynske terug veroverd, maar dat is bij lange na niet genoeg om Myrnohrad te kunnen ontzetten.

Hoe de drone-operators de toegang van en naar Pokrovsk-Myrnohrad compleet platleggen, zie je het duidelijkst op deze video van VS-veteraan Paul uit de Afghanistanoorlog.

Bekijk deze YouTube-video
Vanaf @2:30 . Het is schier onmogelijk om zo nog je troepen aan de andere kant te kunnen bevoorraden, of om deze troepen nog terug te laten trekken.
Tenzij dat er dichte mist rondhangt, want dan kunnen de drones je niet zien.

Maar inmiddels zijn de Oekraïense troepen in Myrnohrad nu al bijna twee weken verstoken van vers voedsel, water en medicijnen.
En datzelfde geldt ook voor de vastzittende Oekraïense soldaten aan de oostelijke oever van de Oskil rivier bij Koepjansk. De andere Oekraïense troepen proberen wel steeds om vanuit het westen naar Koepjansk op de westoever door te dringen, maar tot nu toe zonder succes. De afgelopen week hebben de Russische troepen het laatste zuidelijke deel van Koepjansk op de westoever veroverd, en ook nog een groot deel van Koepjansk op de oostoever. Zo'n 75% van de stad Koepjansk is nu bezet door de Russen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

De meeste terreinwinst voor de Russen zit nu in het zuidoosten van het front in de oblast Zaporidzja. De Russen hebben de hele Yanchur rivier aldaar nu aan beide kanten in handen. Op 7 november werd de grootste plaats tot nu toe veroverd, Uspenivka op de westoever van deze rivier met vooroorlogs een bevolking van 1.420 inwoners (volgens Mapcarta).

Hemelsbreed ligt Uspenivka ruim 15 kilometer van Goeljajpole, een stad van voorheen 13.000 inwoners. Daar tussenin is een vlakte met heel kleine nederzettingen, zoals Solodke (139), Novuspenivske (55), Nove (107), Rivnopillia (268) en Yablokovo (48). Tussen haakjes het aantal inwoners voorheen volgens Mapcarta.
Vanwege de drone-controle in de lucht leek het (mij) onmogelijk voor de Russen om snel dit vrijwel onbebouwde terrein over te kunnen steken. Maar vanwege de dichte mist in de afgelopen dagen, zijn de Russen inmiddels wel in al die tussenliggende dorpjes gekomen.
Het noordoosten van Goeljajpole ligt nu maar op zeven kilometer afstand, en juist aan deze kant ligt geen Oekraïense verdediging.

Als ik de cijfers van DPA bij elkaar optel, is aan deze kant van het Zaporidzjafront vanaf 1 oktober tot 12 november in totaal 222 km² aan terrein door de Russen veroverd.
pi_219260361
quote:
0s.gif Op donderdag 13 november 2025 11:23 schreef Idisrom het volgende:
De situatie voor Oekraïne bij Pokrovsk en Myrnohrad is de afgelopen week verder verslechterd. Pokrovsk is nu bovengronds voor bijna 100% in Russische handen en Myrnohrad voor 25%. Om Myrnohrad te ontzetten had Oekraïne de stad Rodynske (ten noorden van Pokrovsk) moeten heroveren, om zo een doorgang naar Myrnohrad te creëren. De Oekraïense soldaten hebben wel een deel van Rodynske terug veroverd, maar dat is bij lange na niet genoeg om Myrnohrad te kunnen ontzetten.

Hoe de drone-operators de toegang van en naar Pokrovsk-Myrnohrad compleet platleggen, zie je het duidelijkst op deze video van VS-veteraan Paul uit de Afghanistanoorlog.

Bekijk deze YouTube-video
Vanaf @:2:30 . Het is schier onmogelijk om zo nog je troepen aan de andere kant te kunnen bevoorraden, of om deze troepen nog terug te laten trekken.
Tenzij dat er dichte mist rondhangt, want dan kunnen de drones je niet zien.

Maar inmiddels zijn de Oekraïense troepen in Myrnohrad nu al bijna twee weken verstoken van vers voedsel, water en medicijnen.
En datzelfde geldt ook voor de vastzittende Oekraïense soldaten aan de oostelijke oever van de Oskil rivier bij Koepjansk. De andere Oekraïense troepen proberen wel steeds om vanuit het westen naar Koepjansk op de westoever door te dringen, maar tot nu toe zonder succes. De afgelopen week hebben de Russische troepen het laatste zuidelijke deel van Koepjansk op de westoever veroverd, en ook nog een groot deel van Koepjansk op de oostoever. Zo'n 75% van de stad Koepjansk is nu bezet door de Russen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

De meeste terreinwinst voor de Russen zit nu in het zuidoosten van het front in de oblast Zaporidzja. De Russen hebben de hele Yanchur rivier aldaar nu aan beide kanten in handen. Op 7 november werd de grootste plaats tot nu toe veroverd, Uspenivka op de westoever van deze rivier met vooroorlogs een bevolking van 1.420 inwoners (volgens Mapcarta).

Hemelsbreed ligt Uspenivka ruim 15 kilometer van Goeljajpole, een stad van voorheen 13.000 inwoners. Daar tussenin is een vlakte met heel kleine nederzettingen, zoals Solodke (139), Novuspenivske (55), Nove (107), Rivnopillia (268) en Yablokovo (48). Tussen haakjes het aantal inwoners voorheen volgens Mapcarta.
Vanwege de drone-controle in de lucht leek het (mij) onmogelijk voor de Russen om snel dit vrijwel onbebouwde terrein over te kunnen steken. Maar vanwege de dichte mist in de afgelopen dagen, zijn de Russen inmiddels wel in al die tussenliggende dorpjes gekomen.
Het noordoosten van Goeljajpole ligt nu maar op zeven kilometer afstand, en juist aan deze kant ligt geen Oekraïense verdediging.

Als ik de cijfers van DPA bij elkaar optel, is aan deze kant van het Zaporidzjafront vanaf 1 oktober tot 12 november in totaal 222 km² aan terrein door de Russen veroverd.
Shit
pi_219287971
Het lijkt erop dat in het zuidoosten aan het Zaporidzjafront bij Goeljajpole de Oekraïners zich vrijwillig hebben teruggetrokken naar de tweede verdedigingslijn.
Dit lijkt mij een goede verdedigbare lijn, mits er voldoende Oekraïense soldaten daar zijn om deze linie te verdedigen. Deze verdedigingslijn met forten loopt ten noorden van Goeljajpole naar verderop naar het noorden.

Gezien vanuit het westen naar het oosten gericht. Eerst zie je de aangelegde verdedigingslinie, die gemakkelijk bevoorraad kan worden vanuit de achterliggende grotere dorpen zoals Ternuvate (vh 1.460 inw.) en Vozdvyzhivka (vh 1.320 inw.). Dan krijg je vlak achter deze verdedigingslinie de Gaichur rivier. Deze rivier lijkt mij iets breder dan de Yanchur rivier. Daarachter heb je de snelweg P-85 naar Pokrovske, en aan de oostkant van deze snelweg heb je open vlaktes. Deze open vlaktes kun je met drones goed controleren Dat lijkt mij goed verdedigbaar terrein, tenzij dat de mist weer opsteekt. De Russen kunnen niet meer over land crossen, want het is thans een grote drekboel met de regen van de laatste dagen en de komende dagen.

Maar dat houdt wel in dat de stad Goeljajpole zelf niet goed verdedigbaar meer is. Deze stad heeft al sinds 4 april 2022 (de oudste datum van Deepstate) maar zo'n drie-vier kilometer van het front gelegen.
En sindsdien zijn er aan deze zuidkant van Goeljajpole aan dit front geen mutaties geweest.
De eerste verdedigingslijn hebben de Russen nu doorbroken vanuit het noordoosten, toen ze Yanchur rivier hebben overgestoken. De laatste dagen komen de Russen steeds dichter bij het noordoosten van deze stad. Van deze kant is het voor de Russen nu ook maar zo'n drie-vier kilometer naar de stad, en aan deze kant liggen niet veel verdedigingswerken.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

In Myrnohrad hebben de Oekraïense soldaten zich teruggetrokken naar het noordelijke gedeelte van deze stad. De Russen zijn nu verder opgerukt en hebben het zuidelijke deel van deze stad grotendeels in handen.
Maar de nu nog aanwezige Oekraïners zitten daar wel muurvast in het noorden van Myrnohrad. De toevoerroute en ontsnappingsroute naar het noordwesten is de laatste dagen nog meer dichtgeknepen door de Russen.

De Oekraïense Generaal Syrsky zei ongeveer twee weken geleden dat er een nieuwe Oekraïense brigade met soldaten uit de omgeving Lviv een week later zou arriveren om de stad Pokrovsk te beschermen. Die nieuwe brigade moet dan vorige week zijn aangekomen aan het front.
Nu wordt er momenteel wel heel hevig gevochten tussen de Oekraïners en de Russen tussen het noordwesten van Pokrovsk en het dorp Hryshyne, maar er is tot nu toe nog geen Oekraïense doorbraak.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Inmiddels zijn de Russen ook nog doorgedrongen in het meest zuidoostelijke deel van de stad Kostjantynivka, hoewel deze stad nu even geen prioriteit heeft . De Russen zeggen dat ze momenteel maximaal hun troepen hebben verplaatst richting Pokrovsk.

Ook in het zuidoosten van de stad Siversk zijn de Russen vandaag voor het eerst in de bebouwde kom gekomen.
  woensdag 19 november 2025 @ 01:42:25 #273
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_219294647
quote:
Ook in het zuidoosten van de stad Siversk zijn de Russen vandaag voor het eerst in de bebouwde kom gekomen.
Dit front lijkt met de bijwerkingen van vandaag bijzonder snel geëvoluleerd. Interessant om te volgen aangezien er bij Siversk eigenlijk jaren niks gebeurde.
Terwijl nu dit front op instorten lijkt, en Russen in Zuid en Zuidoost Siversk binnengetrokken zijn.

Ook lijkt Vovchansk nu ineens volledig veroverd.

November lijkt een zwakke maand voor Oekraïne, misschien kunnen ze nog wat herstellen als de koude de Russen parten gaat spelen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_219306668
quote:
0s.gif Op woensdag 19 november 2025 01:42 schreef BlaZ het volgende:

November lijkt een zwakke maand voor Oekraïne, misschien kunnen ze nog wat herstellen als de koude de Russen parten gaat spelen.
Natuurlijk niet, daar hebben ze in Oekraïne net zoveel last van.

Oekraïne redt het niet zonder enorme steun van de VS.

En Europa? Die kan helemaal niets. In jaren veertig van de vorige eeuw had de VS drie jaar nodig om van een cowboys en indianen infanterie te gaan het sterkste en meest geavanceerde leger ter wereld. De oorlog is al ruim drie jaar gaande en Europa is nog steeds krachteloos en machteloos tegen een zeer verouderd en matig Russisch leger.

Europa is vele malen rijker, technologie vele malen beter, maar er is nul incentive om ook maar iets significants aan defensie te doen. Iedereen wil zijn huidige levensstandaard behouden, lekker op vakantie, lekker uit eten, beetje Netflix kijken, gamen, sporten, niemand in Europa will een euro inleveren. En de prioriteit ligt sowieso bij klimaat/milieu, meer migranten binnenhalen en zorgen voor iedereen die niet wil werken.

Lang verhaal kort, Rusland gaat deze oorlog gewoon winnen, kwestie van tijd. En zelfs als Poetin het volgende land binnendringt, zal niemand in Europa (op Polen na misschien) hier wakker van liggen.
Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
  donderdag 20 november 2025 @ 23:50:18 #275
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_219306716
quote:
0s.gif Op donderdag 20 november 2025 23:25 schreef Shreyas het volgende:

[..]
Natuurlijk niet, daar hebben ze in Oekraïne net zoveel last van.

Met herstel doel ik op een verminderde voortgang zoals we elk jaar zien in het koude en modderseizoen. Terugveroveringen van grotere gebieden lijken me voor Oekraïne momenteel uitgesloten.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_219337234
De Russen zijn vandaag in de stad Goeljajpole aan het zuidoosten van het Zaporidzjafront, op twee plaatsen binnengedrongen. Het is nog wel beperkt aan de buitenranden, zowel aan de noordoostkant als aan de oostkant.

De tweede verdedigingslijn ten noorden van deze stad, langs de rivier Gaichur is wel nog in tact voor de Oekraïners.

In de oblast Dnipropetrovsk hebben de Russen inmiddels zo'n 475 km² veroverd.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

In de stad Myrnohrad blijven de Oekraïners in het noorden en midden van deze stad nog steeds standhouden, hoewel ze omsingeld zijn. Ik denk dan dat er meer Oekraïners nog in deze stad zitten, dan eerst gedacht.

Zo'n 22 kilometer ten noorden van Myrnohrad hebben de Russen nu het dorp Shakhove (voorheen 780 inwoners) van de gelijknamige plattelandsgemeente 'eindelijk' veroverd. Ik dacht dat met de onverwachte Russische doorbraak van 11/12 augustus dat de Russen toen Shakhove en Volodymyrivka (voorheen 675 inwoners) van meerdere kanten zouden kunnen aanvallen. Dat hebben de Oekraïners toen goed verdedigd, en de hele Russische uitbraak van 11/12 augustus is in de loop van oktober weer helemaal teniet gedaan door de Oekraïense elitesoldaten.

Maar ik blijf bij de conclusie dat vanaf 20 augustus deze soldaten op de verkeerde plek zijn ingezet door de Oekraïense legerleiding; die hadden toen iets zuidelijker moeten zijn om Pokrovsk te verdedigen of te ontzetten aan de westkant.
pi_219397808
De besprekingen in Miami afgelopen weekend onder leiding van Marco Rubio, VS minister van Buitenlandse zaken met een Oekraïense delegatie ging voor een belangrijk onderdeel over de vast te leggen grenzen van het te bevriezen front.
Nu valt dat net in een periode dat midden in veel plaatsen aan het front een hevige strijd woedt, en dat van Oekraïense kant een heel andere visie over de grondsituatie wordt gemeld dan van Russische kant.

Kort samenvattend geef ik het overzicht van het front van het zuiden naar het noorden, hoe ik dat nu beoordeel.
De laatste week is het tempo van de mutaties er wel weer behoorlijk uit, en ook plaatst Oekraïne nu tegenaanvallen.

Stepnohirsk, dit ligt ten zuiden van de stad Zaporidzja en ten noorden van Kamjanske vlakbij het grote Kakhovka stuwmeer. In 2022 woonden hier 4.300 inwoners.
Volgens de Kremlin legerleiding gisteren, hebben de soldaten van het Russische Dnjeprgroep deze plaats helemaal omsingeld, en zitten er alleen nog Oekraïense soldaten ingesloten in het centrum.

Goeljajpole. Hier is ongeveer 15% van de stad bezet door de Russen in het noordoosten en in het zuidoosten.
Goeljajpole ligt tussen de eerste verdedingingslijn en de tweede verdedigingslijn. Die tweede verdedigingslijn is heel belangrijk en loopt ten noorden van Goeljajpole naar het noorden langs de Gaichur rivier. Deze verdedigingslijn heeft loopgraven, rijen haaientanden van drie dik in de breedte (zag ik) en diverse prikkeldraadversperringen. De Russen hebben deze lijn niet overschreden.
Deze lijn ligt ongeveer 70 kilometer ten oosten van de stad Zaporidzja, en mocht deze verdedigingslijn breken, dan kunnen de Russen zomaar 50 kilometer westwaarts oprukken.

Ivanovka, voorheen 1.420 inwoners en ligt ten zuidwesten van Novopavlivka. De Russen hadden deze plaats in totaliteit veroverd per 22 oktober, maar dit keer hebben de Oekraïners nu ook gebruik gemaakt van de dichte mist, en schijnen de Oekraïners vandaag de plaats te hebben heroverd.

Pokrovsk. Poetin verklaarde dat deze plaats voor 100% in Russische handen gevallen is. Dat lijkt mij iets te prematuur. Ten noordwesten van deze stad ligt Hryshyne, een plaats met voorheen 2.260 inwoners. De Russen zijn wel inmiddels in het zuiden van deze plaats, maar de basis is daar veel te smal om toekomstige Oekraïense tegenaanvallen tegen te gaan. Bovendien kost het de Russen voorlopig nog de nodige tijd en moeite om alle gebouwen in Pokrovsk uit te kammen op achtergebleven Oekraïense soldaten. Dat laatste hadden de Russen verwaarloosd in de stad Toretsk, en dat brak hun later op met Oekraïense tegenaanvallen.

Myrnohrad. Deze stad is voor 55% in Russische handen en volgens de Russische militaire leiding zit er nu nog ongeveer 1.500 Oekraïense soldaten ingesloten in het noordelijke deel van de stad, die zich (nog) niet hebben overgegeven. Dat overgebleven gebied van de Oekraïners is nog ongeveer 13 km² groot, maar ze zijn van alle kanten ingesloten.

Rodynske. De Oekraïners hebben hier hevige tegenaanvallen gepleegd, om te proberen om hun soldaten in Myrnohrad te ontzetten. Hoewel een paar weken geleden een stuk van deze stad weer door Oekraïne was heroverd, is momenteel weer meer dan 80% van deze stad in Russische handen.

Kostjantynivka. De Russen hebben 10 tot 15% van deze stad veroverd in het zuidoosten.
Ten zuidwesten van deze stad (en ten noordwesten van het Kleban-Byk stuwmeer) zitten de Oekraïense soldaten op heuvelhoogte, wat moeilijk te veroveren is door de vijand. Deze heuvelhoogte beschermt voorlopig het laag gelegen Kostjantynivka van een snelle inname door de Russen.

Siversk. Hier is momenteel 25% van de stad door de Russen veroverd. Ook zijn de Russen ten zuiden van deze stad de barrière van de Bachmoetovka rivier overgestoken.

Lyman. Deze stad is nog steeds praktisch voor 100% in Oekraïense handen. In het zuidoosten zijn de Russen nu wel aan de stadsgrenzen, en ze hebben in november ongeveer ook 60 km² terrein in de omgeving veroverd, maar dat was niet veel nuttige terreinwinst.
Maar de Oekraïense verdediging is heir een stuk sterker, dan ik halverwege oktober dacht.

Koepjansk. Datzelfde geldt ook voor deze stad. De Oekraïense soldaten voeren steeds nog hevige tegenaanvallen uit ten noordwesten van deze stad, zodat nog niet echt duidelijk is of de Russen hun manschappen in het stadsdeel op de westelijke oever kunnen blijven bevoorraden.
Maar ook de bevoorrading van de Oekraïense eenheden aan de oostkant van de Oskil rivier hier, is nu al meer dan een maand hopeloos.

Vovchansk. Volgens de legerleiding in het Kremlin is deze stad, of wat er nog van over is, ook veroverd door de Russen. Maar als ik de kaart zie, is er een stuk in het zuidoosten nog in Oekraïense handen. Op basis van de kaart is 90% van voorheen Vovchansk in Russische handen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Hoewel de Russen hemelsbreed maar zo'n 15 kilometer van de stadsgrenzen van Slovjansk zitten, zie ik op korte termijn geen verovering van Slovjansk en Kramatorsk door de Russen.
Dat komt door de Siverski Donets rivier. Aan de Russische kant is de oever heel laag gelegen en moerassig, terwijl de Oekraïense oeverkant heel hoog gelegen is. In vredestijd zou je hier prachtig kunnen abseilen, zoals in de Ardennen of langs de Maas in Frankrijk.
Ook aan de oostkant van deze beide steden liggen, naast de nodige verdedigingslijnen, ook hoge heuvels c.q. kleine bergen voor natuurlijke bescherming tegen aanvallen.

Als de Russen toch alles op alles willen zetten om Slovjansk en Kramatorsk te veroveren, dan zal het via een omsingeling vanuit de westkant van de oblast Donetsk moeten gebeuren. Dan duurt deze oorlog nog wel minstens vier maanden langer.

[ Bericht 0% gewijzigd door Idisrom op 02-12-2025 22:07:14 ]
pi_219473577
Siversk is vandaag definitief gevallen. Dat had ik in oktober niet verwacht. Toen dacht ik nog dat Koepjansk en Lyman dit jaar nog zouden vallen, maar wat inmiddels niet meer gaat gebeuren.

Ten oosten en zuiden van Siversk waren diverse en stevige verdedigingslinies door de Oekraïners gebouwd. Ten westen liggen hoger gelegen heuvels en ten noorden lag de Siverki Donets rivier. En de stad zelf was de laatste drie jaar omgebouwd tot een grote bunker.
In deze zomer hebben de Russen en de Oekraïners eerst nog Verdunachtige veldslagen geleverd in de bossen ten noordoosten van Siversk, wat Oekraïne drie jaar geleden terug veroverde.
Maar waarschijnlijk waren de verdedigingslinies om de stad onvoldoende bezet door de Oekraïense soldaten, en wat ik ook niet verwacht had, was dat de Russen ten zuiden langs de Siverski Donets rivier konden optrekken naar de dorpen Dronivka en Platonivka. Van daaruit kregen de Russen gedurende de laatste weken dronecontrole op de toegangsweg T-0513 vanuit het westen naar Siversk. Hierdoor was de toevoer van nieuw materiaal en mensen bemoeilijkt of bijna onmogelijk.

In het weekend van 2 en 3 juli 2022 viel de grote stad Lisitsjansk vrij snel in Russische handen, en de Oekraïense terugtocht was toen zo chaotisch, dat toen algemeen verwacht werd dat Siversk een week later ook wel zou vallen. Dat gebeurde niet, en de Russen liepen volledig stuk met hun aanvallen en verlegden daarna hun aandacht op Bachmoet, waarvan de verovering ook dertien maanden in beslag heeft genomen.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Hoewel Lyman laag gelegen is, is deze stad nog steeds praktisch volledig in Oekraïense handen. De Russen slagen er niet in om de toevoer vanuit het westen bij Yarova dicht te knijpen.

Bij Koepjansk is de situatie in drie weken tijd totaal anders geworden. De Oekraïners vallen de stad aan de westkant binnen op dezelfde manier zoals de Russen dat eerder deden, maar alleen in een wat sneller tempo.
Eerst veroverden de Oekraïners terrein aan de westkant en het daar gelegen dorp Moskovka. Dit is op hoog gelegen terrein, en van daaruit is het gemakkelijk om de stad vanuit de westkant binnen te vallen.
De Russische toevoerlijnen vanuit het noorden en noordwesten op de westoever van de Oskil rivier worden door de Oekraïners ook steeds meer dichtgeknepen.
Aan de ene kant lijkt deze Oekraïense tegenaanval wat aan de late kant, omdat hun kameraden aan de oostoever van de Oskil rivier al meer dan anderhalve maand klem zitten en nauwelijks vers materiaal en voedsel kunnen krijgen.
Aan de andere kant lijkt het erop dat de Oekraïense legerleiding heeft gekozen om de meeste aandacht nu te richten op Koepjansk. Dat in wezen het front bij Pokrovsk als verloren wordt beschouwd door Oekraïne. En dat de herovering van Koepjansk als een reëler kans wordt gezien. Als het Oekraïne lukt, dan is dit tegenoffensief het grootste succes in zestien maanden, sinds de Koerskinval van augustus 2024.

De ruimte van de ingesloten Oekraïense soldaten in de stad Myrnohrad wordt per dag kleiner. Hun overgebleven schuilgebied in de noordkant van de stad is nu nog maar zo'n 30% van de totale stadsoppervlakte.
pi_219512905
Op 12 december waren er opnamen van Zelensky ten zuidwesten van de stad Koepjansk. Hij stond op zo'n 600 meter afstand van de eerste huizen van Pokrovsk en zo'n 850 meter van de buitenkant van de wijk Yuvileinyi.
Deze wijk ligt hooggelegen en heeft flatgebouwen met appartementen. De Oekraïense leiding meldde dat deze wijk op 15 december was veroverd, en hiermee hebben de Oekraïners vrij uitzicht op het zuidelijk deel van de stad op de westoever.
Ook het noordelijk deel op de westoever is inmiddels door Oekraïne heroverd, tezamen met de noordelijk gelegen dorpen Radkivka en Kindrashivka. Hiermee is de toevoer voor de Russen naar het centrum op de westoever afgesloten.
De Russen zullen deze twee dorpen tezamen met al eerdere kwijtgeraakte dorp Moskovka moeten heroveren, om hun soldaten in het centrum weer te kunnen bevoorraden. Nu kunnen de ingesloten Russen in het centrum alleen een beetje met drones vanaf de oostoever bevoorraad worden.
Houden de Oekraïners de posities in het noorden van de westoever vast, dan krijgt Oekraïne de hele westoever van Koepjansk binnenkort onder controle.

++++++++++++++++++++++++++++++++

Bij Pokrovsk gaat het de laatste dagen ook niet meer goed voor de Russen. Nou ja, de stad zelf hebben de Russen nog wel in handen.
Maar een overmoedige Russische bevelhebber liet weer teveel troepen in een colonne oprukken vanuit Pokrovsk naar het noordwesten richting Hryshyne. Al meer dan een jaar hangt er een constante dreiging van drones in de lucht en hoe meer soldaten er bij elkaar zijn, hoe gemakkelijk ze het doelwit worden van Oekraïense drones, omdat concentratie van mensen en materieel veel beter opvallen. Dat moet zo'n officier of bevelhebber dan toch wel weten, zou je denken.

En ook de Oekraïense bevelhebber, die zoveel soldaten niet tijdig heeft laten terugtrekken uit Myrnohrad is een voorbeeld van wat in de Eerste Wereldoorlog werd genoemd als "Lions led by donkeys".
Het overgebleven gebied in de stad Myrnohrad, waar de Oekraïense soldaten nu totaal zijn ingesloten, is gekrompen tot een paar vierkante kilometer. Deze soldaten zitten soms meters onder de grond in schuilkelders af te wachten.

++++++++++++++++++++++++++++++++

De stad Goeljajpole is inmiddels voor de helft in Russische handen.
Maar dramatischer voor Oekraïne lijkt mij dat op zo'n 15 tot 25 kilometer noordelijk van Goeljajpole, is halverwege Goeljajpole naar Prokovke (in de oblast Dnipropetrovsk) de Russen op verschillende plekken de Gaichur rivier zijn overgestoken. En ook is daarmee gedeeltelijk de tweede verdedigingslijn van de Oekraïners doorbroken op minimaal twee verschillende plekken.
Als deze verdedigingslijn valt, dan kunnen de Russen wel 45 kilometer westwaarts trekken richting de stad Zaporizdja, voordat er weer nieuwe barrières opduiken. Deze stad ligt op zo'n 65 kilometer van die verdedigingslijn.
pi_219629843
Goeljajpole aan het Zaporidzjafront is nu ook gevallen in Russische handen. Dat is een stad met voorheen 13.000 inwoners.
Ook de tweede verdedigingslijn ten noorden van Goeljajpole is ter hoogte van Ternuvate (zo'n 20 tot 25 kilometer ten noorden van Goeljajpole) voor een groot deel nu in Russische handen gevallen.
Ook aan de westkant van het Zaporidzjafront winnen de Russen nog steeds terrein. Na de verovering van Stepnohirsk rukken de Russen steeds verderop in de 'kust'plaats Prymorske.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

Myrnohrad kan nu wel beschouwd worden als volledig in Russische handen gevallen. Dat houdt nog wel in dat de komende tijd, net als in Pokrovsk, er nog wel achtergebleven Oekraïense soldaten verscholen zitten in de kelders van appartementsgebouwen. Het duurt nog weken om al deze gebouwen hierop te checken.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Het grootste succes voor Oekraïne is momenteel het tegenoffensief in Koepjansk. Alle dorpen ten noorden en noordwesten van Koepjansk zijn heroverd door de Oekraïners, en daarmee is de toevoerweg op de westelijke oever van de Oskil rivier nu afgesloten voor de Russen. Het grootste deel van de stad Koepjansk op de westelijke oever is weer terug in Oekraïense handen.
Daarmee zijn de Russen ook de controle kwijtgeraakt op de pontonbruggen over de Oskil rivier ten zuiden van de stad, en daardoor hebben de Oekraïners zich weer kunnen versterken aan de oostelijke kant van de Oskil rivier.
De laatste week hebben de OekraÎners ook aan de oostkant van de Oskil rivier weer terrein heroverd.

Het voordeel van de Oekraïners aan dit front is, dat zij vanuit de hogere heuvels in het westen de lagere gelegen stad met omliggende dorpen konden binnenvallen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ditzelfde probeert Oekraïne nu ook te bewerkstelligen met de poging om Pokrovsk en Rodynske te heroveren. Alleen hier werkt het terrein in het nadeel van Oekraïne, omdat Rodynske en met name Pokrovsk zelf het hoogst gelegen zijn in die omgeving. En de Russen hebben inmiddels al veel mankracht in de stad kunnen brengen.
Ik verwacht niet dat een Oekraïens tegenoffensief bij Pokrovsk net zo succesvol zal worden als nu bij Koepjansk.
pi_219638038
quote:
0s.gif Op zondag 28 december 2025 12:25 schreef Idisrom het volgende:
Goeljajpole aan het Zaporidzjafront is nu ook gevallen in Russische handen. Dat is een stad met voorheen 13.000 inwoners.
Ook de tweede verdedigingslijn ten noorden van Goeljajpole is ter hoogte van Ternuvate (zo'n 20 tot 25 kilometer ten noorden van Goeljajpole) voor een groot deel nu in Russische handen gevallen.
Ook aan de westkant van het Zaporidzjafront winnen de Russen nog steeds terrein. Na de verovering van Stepnohirsk rukken de Russen steeds verderop in de 'kust'plaats Prymorske.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

Myrnohrad kan nu wel beschouwd worden als volledig in Russische handen gevallen. Dat houdt nog wel in dat de komende tijd, net als in Pokrovsk, er nog wel achtergebleven Oekraïense soldaten verscholen zitten in de kelders van appartementsgebouwen. Het duurt nog weken om al deze gebouwen hierop te checken.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Het grootste succes voor Oekraïne is momenteel het tegenoffensief in Koepjansk. Alle dorpen ten noorden en noordwesten van Koepjansk zijn heroverd door de Oekraïners, en daarmee is de toevoerweg op de westelijke oever van de Oskil rivier nu afgesloten voor de Russen. Het grootste deel van de stad Koepjansk op de westelijke oever is weer terug in Oekraïense handen.
Daarmee zijn de Russen ook de controle kwijtgeraakt op de pontonbruggen over de Oskil rivier ten zuiden van de stad, en daardoor hebben de Oekraïners zich weer kunnen versterken aan de oostelijke kant van de Oskil rivier.
De laatste week hebben de OekraÎners ook aan de oostkant van de Oskil rivier weer terrein heroverd.

Het voordeel van de Oekraïners aan dit front is, dat zij vanuit de hogere heuvels in het westen de lagere gelegen stad met omliggende dorpen konden binnenvallen.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ditzelfde probeert Oekraïne nu ook te bewerkstelligen met de poging om Pokrovsk en Rodynske te heroveren. Alleen hier werkt het terrein in het nadeel van Oekraïne, omdat Rodynske en met name Pokrovsk zelf het hoogst gelegen zijn in die omgeving. En de Russen hebben inmiddels al veel mankracht in de stad kunnen brengen.
Ik verwacht niet dat een Oekraïens tegenoffensief bij Pokrovsk net zo succesvol zal worden als nu bij Koepjansk.
Las net op ISW

quote:
5. There is ample evidence to indicate that Ukrainian forces have liberated most of Kupyansk, however.
https://understandingwar.(...)nt-december-27-2025/
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_219788998
quote:
Geloofwaardigheid met geweld herstellen
Kremlin-ideoloog Aleksandr Doegin had Poetin donderdagavond, vóór de zware aanval op Lviv, al opgeroepen tot geweld. „Rusland is verplicht iets afschuwelijks te doen om zijn geloofwaardigheid te herstellen”, schreef hij. „Het is heel triest dat we dit soort argumenten moeten gebruiken. Maar we hebben geen keus. Alleen bruutheid, kracht, massale vernietiging en wreedheid doen ertoe in een Trumpachtige wereld. Of je slaat eerst, of je bent dood.”

De Oresjnik kan worden uitgerust met een nucleaire lading, maar ook met meervoudige conventionele koppen die tegelijkertijd afzonderlijk doelen aanvallen. Volgens Poetin kan de raket dankzij snelheden tot Mach 10 (ruim 12.000 kilometer per uur) nauwelijks worden onderschept. Poetin dreigde eind 2024 al eens dat Moskou de Oresjnik kan inzetten tegen Europese landen die Oekraïne raketten leveren die doelen diep in Rusland kunnen bestoken.

De Oresjnik die donderdagavond een ondergrondse gasopslag bij Lviv raakte was onderdeel van nachtelijke barrage van 242 drones en 36 raketten tegen Oekraïne. In Kyiv kwamen daarbij zeker vier burgers om het leven, onder wie een hulpverlener. Het tekort aan elektriciteit en verwarmingscapaciteit is in Kyiv inmiddels zo nijpend dat burgemeester Vitali Klitsjko burgers in getroffen wijken opriep tijdelijk te evacueren. In Kyiv worden in het weekeinde temperaturen verwacht tussen -11 en -15 graden Celsius, ook overdag.

Volgens het Kremlin werd de Oresjnik donderdagavond laat gelanceerd als vergelding voor een vermeende Oekraïense droneaanval op een buitenverblijf van president Vladimir Poetin, vlak voor nieuwjaar. Oekraïne ontkende zo’n aanval te hebben uitgevoerd en werd daarin gesteund door de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)sjnik-raket-a4917272
pi_219844619
In de laatste zes weken van 2025 hebben de Russen uiteindelijk de steden Pokrovsk, Myrnohrad en Siversk in de oblast Donetsk onder controle gekregen.
Buiten deze oblast zijn in deze periode ook de steden Voltsjank in het noorden, en Goeljajpole aan het Zaporidzjafront door de Russen veroverd.

Even leek er erop dat ook Rodynske volledig door de Russen was veroverd, maar op 4 januari 2026 meldde Oekraïne dat zij de stad heroverd hadden, en liet men wapperende Oekraïense vlaggen in de sneeuw zien in de stad Rodynske.
Maar volgens de meeste mappers is hooguit een deel van deze stad heroverd door Oekraïne, maar bij lange na niet de helft.

Aan de andere kant hadden de Russen in de laatste maanden van 2025 per saldo helemaal geen succes of vooruitgang aan het Lymanfront.
En de westelijke stadshelft van Koepjansk zijn de Russen in december 2025 grotendeels kwijtgeraakt.
quote:
0s.gif Op zondag 28 december 2025 19:13 schreef Discombobulate het volgende:
5. There is ample evidence to indicate that Ukrainian forces have liberated most of Kupyansk, however.
Toch zijn de Russen de toevoerroutes vanuit het noorden en noordwesten helemaal kwijtgeraakt, en dat houdt in dat de Russische troepen in het centrum langzamerhand uitgeput gaan raken. Ook de wijk Yuvileinyi in het zuidwesten met hoogbouwappartementen is inmiddels door Oekraïne heroverd. De Russen zitten hooguit nu nog in het centrumgedeelte aan de westelijke tover van de Oskilrivier.

Wat in de eerste twee weken van 2026 aan de oostelijke oever van de Oskil rivier bij Koepjansk is gebeurd, is omgeven met grote mist. Het is niet duidelijk welke van de twee partijen daar nu de overhand heeft of krijgt.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Uitgaande van de cijfers van Balkan Mapper had Oekraïne per 31 december 2025 nog 5.120 km² van de oblast Donetsk in handen; dit is 19,3% van de totale oppervlakte.

In de eerste helft van januari 2026 is het front vrrij stabiel, op twee plekken na.
De eerste plek is het zuidwesten van het Zaporidzjafront, waar de Russen ten noorden van Kamjanske behoorlijk terrein veroveren. Totaal zo'n 45 km² in 15 dagen. De afstand naar de hoofdstad Zaporidzja is nu ongeveer 15 kilometer, maar de vrij brede Konka rivier voorkomt hier voorlopig een verdere opmars van de Russen richting deze hoofdstad.

De tweede plek is stad Kostjantynivka. Lange tijd was er nauwelijks enige mutatie. Maar de laatste week hebben de Russen aan de zuidwestelijke kant van deze stad inmiddels het hoger gelegen terrein in handen gekregen. En de tegen de stad gelegen dorpen Berestok en Illinivka zijn ook al bereikt door de Russen, Hierdoor komt de laag gelegen stad Kostjantynivka klem te liggen tussen zowel de zuidoostelijke kant als de zuidwestelijke kant.

++++++++++++++++++++++++++++++++

In de eerste 15 dagen van januari 2026 hebben de Russen volgens Balkan Mapper 128 km² in de oblast Donetsk veroverd. Dan is er nu nog 4992 km²van deze oblast in handen van Oekraïne; dat is 18,8% van de totale oppervlakte.
In de oblast Zaporidzja (is inclusief de fronten bij Goeljajpole en Orikhiv) is totaal 78 km² veroverd in deze periode, en in de overige oblasten 75 km²
pi_220004396
In de oblast Donetsk is de Russische opmars praktisch tot stilstand gekomen. In de laatste week van januari 2026 veroverden de Russen per saldo maar 3,6 km² verspreid over het hele front in de oblast Donetsk (cijfers van Balkan Mapper).
In zo'n tempo duurt het nog 26½ jaar om de resterende 4.947 km² van deze oblast te veroveren.
Zelensky zei op 26 januari 2026 dat er in een halve maand net zoveel Russen worden uitgeschakeld - dood of zwaargewond - als de verliezen van het Sovjet-leger in de hele tien jaar van de Afghanistanoorlog.
Hij sprak over 35.000 definitief uitgeschakelde Russische soldaten over de maand december 2025, en dat is veel meer dan de maandelijkse aanwas van nieuwe Russische soldaten.

De nieuwe Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft aangegeven dat het streven is, om dit jaar 50.000 Russische soldaten per maand uit te schakelen. Zelensky zei op 28 januari 2026, dat dit aantal van 50.000 Russische verliezen per maand, het optimale niveau is.

Ikzelf heb wel twijfels aan deze hoge aantallen, maar hoge verliezen aan Russische kant zou een verklaring kunnen zijn, dat het nu zo stokt voor de Russen. Een verklaring hiernaast kan nog zijn, dat het landschap nu veranderd is in een bevroren sneeuwlandschap, en dat groengrijze soldatenkleding nu teveel opvallen, en dat er gewacht moet worden op een witte tenues en gevechtskleding.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Inmiddels is het stadsgedeelte van Koepjansk wat op de westelijke oever ligt, wel voor 90% in Oekraïense handen. Het is totaal onduidelijk hoe momenteel de situatie ten oosten van de stad Koepjansk zich ontwikkelt.

In de oblast Donetsk blijven de steden Lyman en Kostjantynivka ondanks hun lage ligging ten opzichte van het omliggende terrein, nog goed verdedigd door de Oekraïense manschappen.

Ook lukt het de Russen al twee maanden maar niet om ten noorden en noordwesten van de stad Pokrovsk een bufferzone te creëren.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Even leek het dat op 30 januari ten noorden van Goeljajpole de plaats Ternuvate (volgens Mapcarta voorheen 1.460 inwoners) door de Russen was ingenomen, maar dat is op 2 februari weer grotendeels weer teniet gedaan door de Oekraïeners.

Als je het bovenstaande zo nu leest, dan lijkt het alleen maar kommer en kwel voor de Russen, en dat de Oekraïners nu het verdedigingslek boven hebben.
Maar dat ik ook niet zo.
Het tempo van de oktober en november 2025 van gemiddeld 140 km² terreinwinst per week voor de Russen wordt bij lange niet meer gehaald, maar in de laatste week van januari 2026 werd in de oblast Zaporidzja 30 km² en ook het totaal van de overige oblasten (buiten Donetsk) 30 km² veroverd door de Russen. Allemaal per stuk kleine terreintjes, maar wel verspreid over het hele front.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

En vandaag komen de eerste berichten dat de Russen vrij plotseling dichtbij de zuidkant van de stad Zaporidzja zijn gekomen. Het grote Kakhovka stuwmeer is nu grotendeels droog gevallen, en via deze omweg proberen de Russen nu de zuidelijke voorsteden van Zaporidzja, Malokaterynivka (voorheen 3.470 inwoners) en Kushuhum (voorheen 8.180 inwoners) aan te vallen. Ik had dit niet verwacht, dat de stad Zaporidzja zelf nog doelwit zou worden
Ik had hier de Konka rivier als grens verwacht. De plaats Prymorkse (voorheen 3.840 inwoners) aan de zuidkant van deze rivier die in het Kakhovka stuwmeer uitkomt, is in de afgelopen weken al in Russische handen gekomen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Idisrom op 04-02-2026 21:41:44 ]
pi_220046228
quote:
0s.gif Op woensdag 4 februari 2026 21:36 schreef Idisrom het volgende:
In de oblast Donetsk is de Russische opmars praktisch tot stilstand gekomen. In de laatste week van januari 2026 veroverden de Russen per saldo maar 3,6 km² verspreid over het hele front in de oblast Donetsk (cijfers van Balkan Mapper).
In zo'n tempo duurt het nog 26½ jaar om de resterende 4.947 km² van deze oblast te veroveren.
Zelensky zei op 26 januari 2026 dat er in een halve maand net zoveel Russen worden uitgeschakeld - dood of zwaargewond - als de verliezen van het Sovjet-leger in de hele tien jaar van de Afghanistanoorlog.
Hij sprak over 35.000 definitief uitgeschakelde Russische soldaten over de maand december 2025, en dat is veel meer dan de maandelijkse aanwas van nieuwe Russische soldaten.

De nieuwe Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft aangegeven dat het streven is, om dit jaar 50.000 Russische soldaten per maand uit te schakelen. Zelensky zei op 28 januari 2026, dat dit aantal van 50.000 Russische verliezen per maand, het optimale niveau is.

Ikzelf heb wel twijfels aan deze hoge aantallen, maar hoge verliezen aan Russische kant zou een verklaring kunnen zijn, dat het nu zo stokt voor de Russen. Een verklaring hiernaast kan nog zijn, dat het landschap nu veranderd is in een bevroren sneeuwlandschap, en dat groengrijze soldatenkleding nu teveel opvallen, en dat er gewacht moet worden op een witte tenues en gevechtskleding.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Inmiddels is het stadsgedeelte van Koepjansk wat op de westelijke oever ligt, wel voor 90% in Oekraïense handen. Het is totaal onduidelijk hoe momenteel de situatie ten oosten van de stad Koepjansk zich ontwikkelt.

In de oblast Donetsk blijven de steden Lyman en Kostjantynivka ondanks hun lage ligging ten opzichte van het omliggende terrein, nog goed verdedigd door de Oekraïense manschappen.

Ook lukt het de Russen al twee maanden maar niet om ten noorden en noordwesten van de stad Pokrovsk een bufferzone te creëren.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Even leek het dat op 30 januari ten noorden van Goeljajpole de plaats Ternuvate (volgens Mapcarta voorheen 1.460 inwoners) door de Russen was ingenomen, maar dat is op 2 februari weer grotendeels weer teniet gedaan door de Oekraïeners.

Als je het bovenstaande zo nu leest, dan lijkt het alleen maar kommer en kwel voor de Russen, en dat de Oekraïners nu het verdedigingslek boven hebben.
Maar dat ik ook niet zo.
Het tempo van de oktober en november 2025 van gemiddeld 140 km² terreinwinst per week voor de Russen wordt bij lange niet meer gehaald, maar in de laatste week van januari 2026 werd in de oblast Zaporidzja 30 km² en ook het totaal van de overige oblasten (buiten Donetsk) 30 km² veroverd door de Russen. Allemaal per stuk kleine terreintjes, maar wel verspreid over het hele front.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

En vandaag komen de eerste berichten dat de Russen vrij plotseling dichtbij de zuidkant van de stad Zaporidzja zijn gekomen. Het grote Kakhovka stuwmeer is nu grotendeels droog gevallen, en via deze omweg proberen de Russen nu de zuidelijke voorsteden van Zaporidzja, Malokaterynivka (voorheen 3.470 inwoners) en Kushuhum (voorheen 8.180 inwoners) aan te vallen. Ik had dit niet verwacht, dat de stad Zaporidzja zelf nog doelwit zou worden
Ik had hier de Konka rivier als grens verwacht. De plaats Prymorkse (voorheen 3.840 inwoners) aan de zuidkant van deze rivier die in het Kakhovka stuwmeer uitkomt, is in de afgelopen weken al in Russische handen gekomen.
Zelensky zegt wel meer natuurlijk..

Maar of je de ene president zijn woorden moet geloven, ten opzichte van het land waar hij tegen strijd is nog maar de vraag.

Iets met overdrijven van het aantal doden en gewonden aan de kant van de vijand, en het downplayen van je eigen doden cijfers.
Doet iedereen.

Dommer is het dat mensen die woorden dan voor zoete koek slikken..

Lijkt me beter dat je de feiten leest. Namelijk hoe de Russen momenteel steden en dorpen aanvallen. Dit doen ze met artellerie, daarna met drones en wat er dan nog over is van de verdedigers wordt door assault teams uitgeschakeld.

Dus of je dan zoveel doden binnen eigen geledingen krijgt? Ik denk het niet..

Veel media in het Westen doen uitschijnen dat de Russen kannonnenvoer zijn, maar ook dat is als je kjkt naar de feiten niet meer zo. In het begin wel, maar nu niet meer. Daarom dat het ook zo lang duurt voor ze steden en dorpen innemen. Omdat ze relatief zuinig zijn met hun manschappen.
pi_220071700
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2026 15:06 schreef Janus1986II het volgende:

[..]
Zelensky zegt wel meer natuurlijk..

Maar of je de ene president zijn woorden moet geloven, ten opzichte van het land waar hij tegen strijd is nog maar de vraag.

Iets met overdrijven van het aantal doden en gewonden aan de kant van de vijand, en het downplayen van je eigen doden cijfers.
Doet iedereen.

Dommer is het dat mensen die woorden dan voor zoete koek slikken..

Lijkt me beter dat je de feiten leest. Namelijk hoe de Russen momenteel steden en dorpen aanvallen. Dit doen ze met artellerie, daarna met drones en wat er dan nog over is van de verdedigers wordt door assault teams uitgeschakeld.

Dus of je dan zoveel doden binnen eigen geledingen krijgt? Ik denk het niet..

Veel media in het Westen doen uitschijnen dat de Russen kannonnenvoer zijn, maar ook dat is als je kjkt naar de feiten niet meer zo. In het begin wel, maar nu niet meer. Daarom dat het ook zo lang duurt voor ze steden en dorpen innemen. Omdat ze relatief zuinig zijn met hun manschappen.
En toch zijn de inlichtingen die binnen komen vanuit Oekraine altijd wel de waarheid of heel dicht bij de waarheid.
Gesteund door andere inlichtingsdiensten (zoals van de UK).
Terwijl de info vanuit Rusland gewoon onzin is en puur voor propaganda is.

De westerse media meldt heel vaak de Oekrainse problemen. Dus dat is ook typische pro-Rusland trol gezeur dat je in Westerse media maar 1 kant ziet.

En de Russen zijn zeker niet zuinig met hun manschappen. Nog altijd komt uit elke inlichting naar voren dat de Russen zeker op de 1.000 doden en uitgeschakelden zitten per dag.
pi_220075798
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 09:55 schreef bianconeri het volgende:

[..]
En toch zijn de inlichtingen die binnen komen vanuit Oekraine altijd wel de waarheid of heel dicht bij de waarheid.
Gesteund door andere inlichtingsdiensten (zoals van de UK).
Terwijl de info vanuit Rusland gewoon onzin is en puur voor propaganda is.

De westerse media meldt heel vaak de Oekrainse problemen. Dus dat is ook typische pro-Rusland trol gezeur dat je in Westerse media maar 1 kant ziet.

En de Russen zijn zeker niet zuinig met hun manschappen. Nog altijd komt uit elke inlichting naar voren dat de Russen zeker op de 1.000 doden en uitgeschakelden zitten per dag.
Hahaha, geloof je dit echt?

Niet bekend zeker met het hijsen van de vlag door Zelensky bij een bepaalde belegerde stad, maar dat bleek maanden daarvoor te zijn opgenomen?

Of dat de Oekrainers vaak in steden die door de Russen al zijn ingenomen zelfmoordmissies erop uitsturen om een vlag te hijsen? Allemaal voor Youtube en PR stunts.

Tevens neem ik de inlichtingendiensten van Westerse landen aangaande Oekraine niet meer serieus. Allemaal tegen Rusland, en voor Oekraine. Dat is geen objectiviteit meer.
Westerse media berichten helemaal nooit over de problemen aan de kant van Oekraine. OF maanden later. Ze zeggen al jaren dat Rusland met schepjes aan het vechten is in Oekraine.
Vaak zeggen ze dat bepaalde steden "belangrijk" zijn. Maar zo gauw de stad in handen is van de Russen heetten die steden ineens "onbelangrijk"..
OF ze melden er steevast bij "vele doden aan de kant van de Russen".. Dat de Oekrainers ook veel doden te betreuren hebben, dat hun commandanten hen vaak te laat of helemaal niet weghaalt ontgaat ze.

De Russen vechten momenteel heel slim in Oekraine, met gebruikmaking van alle middelen. Eerst artellirie, dan drones en de Oekrainers die dat hebben overleefd worden door aanvalsteams uitgeschakeld. Daardoor krijgen ze veel minder doden dan in het begin van de oorlog.
Maar goed, die kant lees je hier niet. En wat je niet leest dat bestaat niet!
pi_220082568
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 16:09 schreef Janus1986II het volgende:

[..]
Hahaha, geloof je dit echt?

Niet bekend zeker met het hijsen van de vlag door Zelensky bij een bepaalde belegerde stad, maar dat bleek maanden daarvoor te zijn opgenomen?

Of dat de Oekrainers vaak in steden die door de Russen al zijn ingenomen zelfmoordmissies erop uitsturen om een vlag te hijsen? Allemaal voor Youtube en PR stunts.

Tevens neem ik de inlichtingendiensten van Westerse landen aangaande Oekraine niet meer serieus. Allemaal tegen Rusland, en voor Oekraine. Dat is geen objectiviteit meer.
Westerse media berichten helemaal nooit over de problemen aan de kant van Oekraine. OF maanden later. Ze zeggen al jaren dat Rusland met schepjes aan het vechten is in Oekraine.
Vaak zeggen ze dat bepaalde steden "belangrijk" zijn. Maar zo gauw de stad in handen is van de Russen heetten die steden ineens "onbelangrijk"..
OF ze melden er steevast bij "vele doden aan de kant van de Russen".. Dat de Oekrainers ook veel doden te betreuren hebben, dat hun commandanten hen vaak te laat of helemaal niet weghaalt ontgaat ze.

De Russen vechten momenteel heel slim in Oekraine, met gebruikmaking van alle middelen. Eerst artellirie, dan drones en de Oekrainers die dat hebben overleefd worden door aanvalsteams uitgeschakeld. Daardoor krijgen ze veel minder doden dan in het begin van de oorlog.
Maar goed, die kant lees je hier niet. En wat je niet leest dat bestaat niet!
Leuk verhaal, zonde van je tijd.

Dus omdat jij in de alternatieven kant zit vertrouw je helemaal niets meer.
Alle inlichtingsdiensten komen met vele kanten op het verhaal en laten veel cijfers zien. Dat is allemaal altijd gewoon zeer goed kloppend gebleken met de feiten. En nee niet alleen pro-Oekraine.

Dat jij de grote sterke Rus wilt blijven vertrouwen maakt nog niet dat het Westen allemaal leugens verspreidt.
En ja propaganda doet iedereen, maar dat doet niets af aan dat je van alle kanten, behalve de Russische, dezelfde inlichtingen hebt en dezelfde cijfers.

Zoals ik al gezegd heb:
Rusland verliest dagelijks nog ruim 1.000 man. Blijkbaar vind jij dat allemaal wel normaal.
Er komen ook met grote regelmaat filmpjes naar buiten waarin Rusland gewoon meatwaves sturen.

Als wat jij zou zeggen zou kloppen dan had Rusland allang in Kiev moeten zitten.
De Russen doen 1 stap vooruit per maand, praktisch letterlijk maar 1 stap.
Dat klopt totaal niet met de Russische propaganda doe jij komt vertellen.

Ga jij maar gewoon lekker deze Russische onzin in BNW posten. Daar is BNW voor.
Dan kunnen we de feiten lekker in OOR en NWS houden.
pi_220085897
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 februari 2026 07:43 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Leuk verhaal, zonde van je tijd.

Dus omdat jij in de alternatieven kant zit vertrouw je helemaal niets meer.
Alle inlichtingsdiensten komen met vele kanten op het verhaal en laten veel cijfers zien. Dat is allemaal altijd gewoon zeer goed kloppend gebleken met de feiten. En nee niet alleen pro-Oekraine.

Dat jij de grote sterke Rus wilt blijven vertrouwen maakt nog niet dat het Westen allemaal leugens verspreidt.
En ja propaganda doet iedereen, maar dat doet niets af aan dat je van alle kanten, behalve de Russische, dezelfde inlichtingen hebt en dezelfde cijfers.

Zoals ik al gezegd heb:
Rusland verliest dagelijks nog ruim 1.000 man. Blijkbaar vind jij dat allemaal wel normaal.
Er komen ook met grote regelmaat filmpjes naar buiten waarin Rusland gewoon meatwaves sturen.

Als wat jij zou zeggen zou kloppen dan had Rusland allang in Kiev moeten zitten.
De Russen doen 1 stap vooruit per maand, praktisch letterlijk maar 1 stap.
Dat klopt totaal niet met de Russische propaganda doe jij komt vertellen.

Ga jij maar gewoon lekker deze Russische onzin in BNW posten. Daar is BNW voor.
Dan kunnen we de feiten lekker in OOR en NWS houden.
Een jehovagetuige moet niet komen met propaganda. En met feiten..

Ik heb genoeg gelezen over geheime diensten in total. En dat is slijmerij pur sang naar de persoon die ze dienen.

Dus in dit geval Zelensky..

En Rusland heeft inmiddels 20% van Oekraine binnen gehengeld. Ze doen dit expres langzaam om zo minder manschappen te verliezen. Dat ze als meatwaves sturen is van 2022. Nu doen ze dit allang niet meer.

Zoals ik al zei "ze sturen eerst mortieren, dan drones en dan pas hun aanvallende teams".. Dan zijn er nog maar weinig Oekrainers die weerstand kunnen bieden.
Vandaar dat de Oekrainers momenteel alleen maar kills kunnen hebben door hun drones. Maar daar hebben de Russen ook weer iets op gevonden, door met kleine aanvalteams te komen infiltreren. Drie of vier man per keer.

Dit zijn feiten, die ik kan staven met filmpjes.. In plaats van jouw geouwehoer over geheime diensten..
Die zijn zo pro Oekraine dat het lachwekkend is.
  vrijdag 13 februari 2026 @ 15:33:44 #290
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220086002
https://www.focus.de/poli(...)d7-ce28c3089555.html

Mooi nu moet Polen als vredesmacht gaan fungeren
quote:
Een nieuwe kans op vrede? Rusland, Oekraïne en de VS ontmoeten elkaar volgende week in Genève.
De directe gesprekken tussen Rusland en Oekraïne zijn sinds januari hervat onder bemiddeling van de VS.
Het Kremlin geeft nu commentaar op de volgende ronde.
Moskou heeft bevestigd dat volgende week een nieuwe ronde onderhandelingen begint om de oorlog in Oekraïne te beëindigen .
De bijeenkomst vindt plaats van 17 tot en met 18 februari en zal opnieuw Rusland , Oekraïne en de Verenigde Staten omvatten, zo vertelde Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov aan het Russische staatsnieuwsagentschap TASS.
Hij noemde Genève als locatie.

Nieuwe Russische vertegenwoordigers aan de onderhandelingstafel
Rusland wijzigt naar verluidt de samenstelling van zijn onderhandelingsteam.
Volgens Peskov zal de Russische delegatie ditmaal worden geleid door voormalig minister van Cultuur en presidentieel adviseur Vladimir Medinsky.
Medinsky voerde vorig jaar, kort na het uitbreken van de oorlog, namens Moskou de directe gesprekken met Oekraïne in Istanbul.

Meest recentelijk voerden Moskou en Kiev begin februari rechtstreekse gesprekken in de Verenigde Arabische Emiraten.
Net als in de eerste ronde in januari traden de VS op als bemiddelaar.
Er werden geen concrete resultaten van de gesprekken gepresenteerd, maar de deelnemers omschreven de bijeenkomst achteraf als constructief. Kremlinleider Vladimir Poetin stuurde het hoofd van de Russische militaire inlichtingendienst GRU, Igor Kostjoekov, en andere militaire functionarissen naar deze gesprekken in Abu Dhabi.

Zelenskyy had aanvankelijk afspraken in Miami gepland.
De Oekraïense president Volodymyr Zelenskyy zei na de onderhandelingen dat de VS een nieuwe ontmoeting in Miami hadden voorgesteld. Kiev had daarmee ingestemd. Hij had Moskou herhaaldelijk van aarzeling beschuldigd.

Oekraïne verdedigt zich al bijna vier jaar met westerse hulp tegen de Russische invasie..


[ Bericht 11% gewijzigd door michaelmoore op 13-02-2026 16:15:49 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_220091578
we hebben liggen slapen
  zaterdag 14 februari 2026 @ 04:24:49 #292
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_220091851
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 februari 2026 15:11 schreef Janus1986II het volgende:
En Rusland heeft inmiddels 20% van Oekraine binnen gehengeld. Ze doen dit expres langzaam om zo minder manschappen te verliezen.
_O-

Waar zijn de Amrata's!?
Wanneer gaan de Russen nou eens eindelijk all-in?
Rusland valt langzaam uit elkaar, maar ze doen het expres rustig aan?

You are so ridiculous.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_220092304
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 februari 2026 15:11 schreef Janus1986II het volgende:


Ik heb genoeg gelezen over geheime diensten in total. En dat is slijmerij pur sang naar de persoon die ze dienen.
Dus in dit geval Zelensky..
Ah, dus de inlichtingendienst van bv de UK dienen Zelensky?
Lol

quote:
En Rusland heeft inmiddels 20% van Oekraine binnen gehengeld. Ze doen dit expres langzaam om zo minder manschappen te verliezen. Dat ze als meatwaves sturen is van 2022. Nu doen ze dit allang niet meer.
Kom op zeg... Wat een onzin.
Rusland wilde Kiev binnen 3 dagen bezet hebben.
Als ze expres langzaam gaan dan hadden ze die aanval op Kiev niet eens gedaan.

Ze kunnen niet sneller.
En sturen dagelijks duizend+ man de vernieling in.

quote:
Zoals ik al zei "ze sturen eerst mortieren, dan drones en dan pas hun aanvallende teams".. Dan zijn er nog maar weinig Oekrainers die weerstand kunnen bieden.
Vandaar dat de Oekrainers momenteel alleen maar kills kunnen hebben door hun drones. Maar daar hebben de Russen ook weer iets op gevonden, door met kleine aanvalteams te komen infiltreren. Drie of vier man per keer.

Dit zijn feiten, die ik kan staven met filmpjes.. In plaats van jouw geouwehoer over geheime diensten..
Die zijn zo pro Oekraine dat het lachwekkend is.
Die drones werden in het begin niet eens gebruikt. Alleen dat al laat jouw onzin zien.
Rusland stuurt nog altijd meatwaves, in de meest vreemde voertuigen.

Alle cijfers, feiten en filmpjes spreken je tegen.

En ik vertrouw onafhankelijke inlichtingsdiensten een beetje meer dan jouw Poetin propaganga onzin.
pi_220092310
quote:
7s.gif Op zaterdag 14 februari 2026 04:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
_O-

Waar zijn de Amrata's!?
Wanneer gaan de Russen nou eens eindelijk all-in?
Rusland valt langzaam uit elkaar, maar ze doen het expres rustig aan?

You are so ridiculous.
Echt hè!

Zelfs die 3 daagse SMO was allemaal een rookgordijn voor ons domme Westerlingen.

We hebben al veel pro-Russische trollen gehad op FOK!
Maar deze komt wel echt met de meest achterlijke theorieen
pi_220092323
Maar goed, we gaan hier weer verder met de analyses zoals de TT aangeeft dat het onderwerp is.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_220098013
quote:
0s.gif Op woensdag 4 februari 2026 21:36 schreef Idisrom het volgende:

....knip.....I

En vandaag komen de eerste berichten dat de Russen vrij plotseling dichtbij de zuidkant van de stad Zaporidzja zijn gekomen. Het grote Kakhovka stuwmeer is nu grotendeels droog gevallen, en via deze omweg proberen de Russen nu de zuidelijke voorsteden van Zaporidzja, Malokaterynivka (voorheen 3.470 inwoners) en Kushuhum (voorheen 8.180 inwoners) aan te vallen. Ik had dit niet verwacht, dat de stad Zaporidzja zelf nog doelwit zou worden
Ik had hier de Konka rivier als grens verwacht. De plaats Prymorkse (voorheen 3.840 inwoners) aan de zuidkant van deze rivier die in het Kakhovka stuwmeer uitkomt, is in de afgelopen weken al in Russische handen gekomen.
Edit: Het deels drooggevallen Kakhovka stuwmeer is niet zo dichtbegroeid als de Noordoostpolder (Nederlands onderduikersparadijs) in de Tweede Wereldoorlog.
Binnen een of twee dagen waren de Russen al gezien en geneutraliseerd door de Oekraïners.
En daarna zijn ze ook verder zuidwaarts gegaan. Een groot deel van Prymorske is weer terugveroverd door de Oekraïners. Totaal zo'n 11 km² deze week aan dat deel van het front .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ook ten noorden van Goeljajpole hebben de Oekraïners weer terrein heroverd, en proberen nu weer de Gaichur rivier over te steken richting oosten. Deze rivier was praktisch op alle punten de afgelopen maanden al veroverd geweest door de Russen.

En het meeste terrein hebben de Oekraïners veroverd in de oblast Dnipropetrovsk ten zuiden van de Vovcha rivier tussen Pokrovske en Velykomykhailivka. Hier is deze week volgens Balkan Mapper 120 km² terugveroverd, en zijn de Oekraïners doorgedrongen in de richting van dorpen zoals Berezove; dorpen die in september 2025 al waren veroverd door de Russen.

Kijk, dat de Russen de Vovcha rivier niet konden oversteken, was voor mij nog wel logisch, omdat deze rivier in de oblast Dnipropetrovsk veel breder is, en meer stromingen heeft dan in de oblast Donetsk.
Maar dat de Russen ten zuiden van deze rivier weer zoveel terrein verliezen na maandenlange bezetting, duidt er op dat de Russen onvoldoende mankracht hebben om veroverd terrein blijvend onder controle te houden.
Dan sneuvelen er toch teveel Russen, om de eindeloze oorlogsvoering nu nog verder door te voeren.

De opmars van de Oekraïners van deze week heeft waarschijnlijk ook te maken met dat de Russen niet meer gebruik kunnen maken van Starlink. Maar vandaag stond er ook een stuk in de Belgische krant De Standaard, dat doordat de Russen Starlink gebruikten, dat ze daarmee ook hun posities hadden verraden aan de Oekraïense tegenstanders.

+++++++++++++++++++++++++++++++

Per saldo lijkt dit de beste week voor de Oekraïners sinds augustus 2024, met toen de plotselinge inval in de oblast Koersk.
Het is nog wel afwachten hoe dit verder ontwikkelt, want er is nog weinig beeldmateriaal van de mutaties van deze week.

+++++++++++++++++++++++++++++

Ik denk echter niet dat het voorlopig vrede wordt.
In oktober en november 2025 had ik wel het gevoel dat de oorlog in het voorjaar van 2026 beëindigd kon zijn.
In die twee maanden veroverden de Russen per saldo gemiddeld 140 km² per week, en met dat tempo zou in het voorjaar 2026 het punt bereikt worden, dat het deel wat de Oekraïners nog in handen zou hebben van de oblast Donetsk, qua oppervlakte ongeveer gelijk zou zijn aan de veroverde terreinen van de Russen in de oblasten Dnipropetrovsk, Kharkiv en Soemy.
Dat zou er een punt komen om die gebieden om te ruilen, en was de grootste stad Zaporidzja met 750.000 inwoners veilig gesteld voor Oekraïne.
pi_220222731
In de maand februari 2026 hebben de Oekraïners de grootste terreinwinst gemaakt in oblast Dnipropetrovsk ten zuiden en zuidwesten zuidoosten van de rivier Vovcha en de stad Pokrovske. Daar is deze maand inmiddels 162 km² weer terugveroverd door Oekraïne, volgens Balkan Mapper.
Deze grote terreinwinst kan worden toegeschreven aan het uitschakelen van een deel van Starlink, waar de Russen blijkbaar ook gebruik van maakten, maar ook aan de concentratie van Oekraïense elitetroepen aldaar, nadat de vorige Oekraïense bevelhebber van dat front in september 2025 is ontslagen.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Daarnaast hebben de Oekraïners in februari 2026 nog terreinwinst geboekt van 14 km² aan de westkant van het Zaporidzjafront, ten noorden van de stad Kamjanske.

Daar staat wel tegenover dat de Russen in februari 2026 zo'n 42 km² aan de oostkant van het Zaporidzjafront bij Goeljajpole hebben veroverd.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

In de oblast Donetsk hebben de Russen 122,4 km² terreinwinst geboekt in februari 2026. Maar dat is zo versnipperd over dat hele front, dat er geen duidelijke tekening van een eventuele Russische opmars te zien is.

Bij Lyman is 21,5 km² per saldo veroverd, maar de stad zelf is nog in Oekraïense handen.
Ten westen van Siversk is de bufferzone voor de Russen vergroot met 28 km². Dit is wel op moeilijk hoog gelegen terrein, maar het is nauwelijks een bewoonde omgeving.
Richting Kramatorsk en ten oosten van deze stad hebben de Russen in deze maand 23 km² veroverd.
In Kostjantynivka en omgeving is de Russische terreinwinst deze maand 19,5 km²
Ten oosten van Dobropillia is dat 5,5 km².
En ten noorden en noordwesten van Pokrovsk is 25 km² in februari 2026 veroverd. Maar het lukt de Russen al maanden niet om de plaats Hryshyne volledig in te nemen, wat vlak ten noordwesten van de stad Pokrovsk ligt.

Dus al met al is de maand februari 2026 vooral aan Russische kant een maand wat slechter geëindigd is dan het begonnen is. En nergens kunnen de Russen een echte vooruitgang claimen.

En het veroveren van diverse kleine bosgebiedjes door de Russen aan de grens van de oblast Soemy kun je moeilijk een oorlogsdoel noemen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Idisrom op 01-03-2026 09:49:23 ]



quote quotesplits me
Dit topic sluit automatisch over 4 posts.

Omdat je een nieuwe gebruiker bent willen we je erop wijzen dat het niet is toegestaan reclame te maken of FOK! te gebruiken voor commerciële doeleinden. Blijf ontopic en wees aardig voor je medeFOK!kers.
smilie   Pagina 6 / 6
Let op: Met het plaatsen van een bericht verklaar je akkoord te gaan met onze algemene voorwaarden van 27-05-2020, privacy policy van 27-05-2020 en Policy
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')