Probeer ik het anders.quote:Op maandag 27 april 2020 15:56 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik zie dat eigenlijk als exact hetzelfde maar dan andere bewoordingen ervoor
Maar misschien zie ik dat verkeerd
Ik las twerken,quote:Op maandag 27 april 2020 14:10 schreef Noek het volgende:
Ik hoor woensdag/donderdag of ik mijn jonge atleten weer mag gaan trainen. Wel buiten maar dat boeit niet. Zou echt wel heel tof zijn als ik weer iets kan werken.
Het lijkt mij logisch dat je met een kleine groep begint, niet in 1x 0-60 (of dat dan ook). En nee ik val niet in 0-30, ook niet in 0-40 trouwens.quote:Op maandag 27 april 2020 15:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
0-30? Het wordt wel steeds jonger
Kijkt iedereen uit dat hijzelf nog we netjes in de groep valt die wel alles mag?
Weet je, deze vermoeiende discussie is al iets te vaak gevoerd en altijd komt er weer een nieuwe user die deze probeert te voeren. Misschien dat een ander nog zin heeft, ik pasquote:Op maandag 27 april 2020 15:36 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Misschien. Dat is niet bewezen. In Zweden is het gewoon stabiel zonder verregaande maatregelen, en daar liggen ze ook niet massaal op de IC. Ook met deze maatregelen die we nu hebben zou je verwachten dat er veel meer jongere mensen op de IC zouden liggen want het virus zou heel dodelijk en gevaarlijk moeten zijn voor jonge gezonde mensen volgens velen. Dat de mensen onder de 60 zwaar ondervertegenwoordigd zijn op de IC is gewoon een feit.
Helaas nietquote:
Ben je wel eens India geweest? Sloppenwijken met social distance.quote:Op maandag 27 april 2020 14:46 schreef Arkai het volgende:
[..]
Ook in India is er een stricte lockdown waar de politie zelfs op je inslaat als je op straat loopt. Het geluk wat ze daar hebben is dat de temperaturen wat hoger zijn en de bevolking relatief jong is. Maar ik verbaas mij inderdaad wel over het feit dat de grote golf aan doden vooralsnog uitblijft.
Het is toch zo, zelfs die Jan Kluytmans vertelde dat gisteren in Op1.quote:Op maandag 27 april 2020 16:06 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Weet je, deze vermoeiende discussie is al iets te vaak gevoerd en altijd komt er weer een nieuwe user die deze probeert te voeren. Misschien dat een ander nog zin heeft, ik pas
Puur leeftijd mag dan ook niet. Een deelname mag wel beperkingen stellen mits er elders gelijkwaardige alternatieven zijn.quote:Op maandag 27 april 2020 15:44 schreef Molo het volgende:
[..]
Heb je de IC richtlijnen bij pandemie gelezen?
![]()
Heb je weleens gekeken naar je autoverzekering? Verschilt qua wat je moet betalen op basis van leeftijd én je postcode. Kun je ook discriminatie noemen
Ja dat heb ik. "Female Only Gyms".quote:Op maandag 27 april 2020 15:35 schreef ludovico het volgende:
[..]
Het zijn gewoon leugens dit. Hoe verklaar jij female only gyms dan? Heb je daar nou echt een serieus antwoord op?
Het gaat mij ook zeker niet in discriminatie of jaloezie. Of oneerlijk. Het gaat mij om het gemak waarmee groepen uitgerangeerd worden verklaard, zonder een beetje verder te denken. De economie wordt normaalgesproken ook niet alleen draaiende gehouden door jonge mensen. Het werkende leven speelt zich in Nederland af tussen, afhankelijk van je situatie, jaar of 18 tot 67. Je economie gaat niet draaien als je de helft van de werkenden verplicht thuis zet. De gevolgen op andere gebieden zullen ook voelbaar zijn, zoals mensen die depressief worden, gezinnen die uit elkaar vallen, misbruik achter de voordeur (niet alleen van kinderen, ook volwassenen en zeker ook ouderen). Er zal weinig gespendeerd worden, wat toch ook van belang is voor diezelfde economie.quote:Op maandag 27 april 2020 16:04 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Het lijkt mij logisch dat je met een kleine groep begint, niet in 1x 0-60 (of dat dan ook). En nee ik val niet in 0-30, ook niet in 0-40 trouwens.
Maar ik zou het niet raar vinden als ze 0-30 meer toestaan, ik zou het ook geen discriminatie vinden en ik zou niet afgunstig uit het raam staan kijken of jammeren dat het allemaal zo oneerlijk is.
Ik ben 2x in India geweest, en als je ziet hoeveel mensen daar op elkaar gepakt zitten... is het opmerkelijk dat je er weinig tot niks over hoort of ziet.quote:Op maandag 27 april 2020 16:09 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ben je wel eens India geweest? Sloppenwijken met social distance.Die mensen leven op elkaar. Neem anders Brazilië, Zweden en zet die grafiek naast Italië, Spanje, België of Nederland.
De exponentiële groei neemt na ongeveer 40 dagen af. In de theorie zou het eindeloos doorstijgen, snelheid van verspreiding door het dak, in de praktijk blijkt dat niet.
Iedereen die nu meent te weten waarom is gebakken lucht aan het verkopen.
Ik werk in een Landratsamt. De besmette persoon werkt op het gezondheidsamt. Daar wordt iedere medewerker met symptonen getest, om een verpreiding in de kiem te kunnen smoren.quote:Op maandag 27 april 2020 13:46 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wat bracht jou (of anderen) er toe om dit te onderzoeken ?
(het gaat mij niet om de persoonlijke factor, meer de afweging)
Ik ben benieuwd waarom iemand bij (nog vage?) klachten, instanties gaat informeren met het risico dat zij worden geregistreerd en (voortvloeiend) allerlei dingen moeten gaan doen.
Zelf zou ik pas de instanties inlichten, wanneer het niet anders kan zoals ik heb nu medische hulp nodig (wat wil zeggen dat ik serieuze "klachten" heb).
Ook vraag ik mij af wat de meerwaarde is van een preventieve test voor/van het individu ? Ik laat zelf ook ge MRI doen omdat het iets kan "opsporen".
Wanneer ik zou twijfelen zou ik sws 14 dagen thuisblijven om te zien of het wat is. Dit gaat natuurlijk niet op in het geval je dan daardoor geen inkomen etc. meer hebt.
De test is dan "nodig" om in geval van; een uitkering o.i.d. te krijgen en/of om eventuele quarantaine te rechtvaardigen.
Dit ook omdat geen één test de afwezigheid van een besmetting kan vaststellen en daarmee dus niet kan dienen als zekerheid voor je omgeving dat je het virus niet hebt. Morgen kan dat weer anders zijn.
Dat kon ik al voor de maatregelen. Nu moet ook dat op 1,5 mt afstand. Het nieuwe twerken.quote:
Dat snap ik, maar het het is ook niet de bedoeling om ze bij het grof vuil te zetten of ze voorgoed te isoleren? Het is de bedoeling dat we er met zijn allen weer wat van maken, dus de "jongere" groep kan werken aan de gezamenlijke toekomst door in deze periode de economie enigzins draaiende te houden. Misschien kun je al binnen 2 maanden beginnen met het opkrikken van de leeftijd als de zorg het aankan.quote:Op maandag 27 april 2020 16:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat mij ook zeker niet in discriminatie of jaloezie. Of oneerlijk. Het gaat mij om het gemak waarmee groepen uitgerangeerd worden verklaard, zonder een beetje verder te denken. De economie wordt normaalgesproken ook niet alleen draaiende gehouden door jonge mensen. Het werkende leven speelt zich in Nederland af tussen, afhankelijk van je situatie, jaar of 18 tot 67. Je economie gaat niet draaien als je de helft van de werkenden verplicht thuis zet. De gevolgen op andere gebieden zullen ook voelbaar zijn, zoals mensen die depressief worden, gezinnen die uit elkaar vallen, misbruik achter de voordeur (niet alleen van kinderen, ook volwassenen en zeker ook ouderen). Er zal weinig gespendeerd worden, wat toch ook van belang is voor diezelfde economie.
Moet aan die foto denken in India van die arbeiders die even besproeid werden met een goedje. Misschien werkt dat wel als een tiet.quote:Op maandag 27 april 2020 16:13 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik ben 2x in India geweest, en als je ziet hoeveel mensen daar op elkaar gepakt zitten... is het opmerkelijk dat je er weinig tot niks over hoort of ziet.
Die lockdown daar is heeel, heeel moeilijk met honderden miljoenen mensen die zo goed als niets hebben en dus echt van hun werk afhankelijk zijn om het gezin te voeden. Ik kan mij niet voorstellen dat ze daar al die mensen aan een lockdown en social distancing hebben gekregen zonder dat er daar onrust is.
Wat een heerlijk forum tochquote:Op maandag 27 april 2020 15:48 schreef miss_sly het volgende:
Ik hoop in ieder geval dat er hier meegelezen wordt door alle experts die beslissingen moeten nemen. Want hier zitten de echte experts, met alle relevante informatie die pas écht weten hoe het virus werkt en wat er moet gebeuren! Wat weten die zogenaamde experts van buiten FOK! Er nu van?
😷
Het zal nog altijd meer zijn dan hoe het nu gaat. De economie zal beter draaien dan nu. Iets is beter dan niets. Zelfs nu draaien bepaalde sectors gewoon door, dus het zal alleen maar meer worden.quote:Op maandag 27 april 2020 16:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat mij ook zeker niet in discriminatie of jaloezie. Of oneerlijk. Het gaat mij om het gemak waarmee groepen uitgerangeerd worden verklaard, zonder een beetje verder te denken. De economie wordt normaalgesproken ook niet alleen draaiende gehouden door jonge mensen. Het werkende leven speelt zich in Nederland af tussen, afhankelijk van je situatie, jaar of 18 tot 67. Je economie gaat niet draaien als je de helft van de werkenden verplicht thuis zet. De gevolgen op andere gebieden zullen ook voelbaar zijn, zoals mensen die depressief worden, gezinnen die uit elkaar vallen, misbruik achter de voordeur (niet alleen van kinderen, ook volwassenen en zeker ook ouderen). Er zal weinig gespendeerd worden, wat toch ook van belang is voor diezelfde economie.
Ik denk dat dat niet veel uit zou maken. Nu zijn er heel veel mensen van 50+ die nog werken in sectoren die nog open zijn. Als je die mensen verplicht thuis te blijven, kunnen zij dus niet meer werken. Daar tegenover ga je dan meer ruimte creëren voor jongeren om te werken in sectoren die nu niet open zijn. Zou dat elkaar niet ongeveer opheffen? De beroepsbevolking boven de 50 is best een aanzienlijke groep.quote:Op maandag 27 april 2020 16:25 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het zal nog altijd meer zijn dan hoe het nu gaat. De economie zal beter draaien dan nu. Iets is beter dan niets. Zelfs nu draaien bepaalde sectors gewoon door, dus het zal alleen maar meer worden.
Je laatste stukje geldt nu natuurlijk ook al; en veel grootschaliger dan wanneer je mensen jonger dan 30/40 wat meer ruimte geeft (des te meer reden om dit niet te lang te laten duren, want dan richt je veel meer schade aan). Niet voor niets dat er laatst een artikel naar buiten kwam dat de huidige situatie voor jongeren lastiger is dan verwacht. Voor ouderen is dat net zo natuurlijk, maar het is gewoon een feit dat die veel meer geraakt worden door het virus. Volgens mij willen we ze allemaal beschermen. Het komt een beetje over soms alsof jongeren puur uit solidarity ook maar thuis moeten blijven, terwijl ze veel minder hard geraakt worden & ondertussen wel de economie meer draaiende zouden kunnen houden. Waar ook de ouderen van profiteren op lange termijn.
Ik snap dan ook niet waar dat idee vandaan komt, als je de jongere groep weer wilt laten "leven" dat je dan ook bedoelt dat je de ouderen af zou schrijven. Het is gewoon een eerste stap om zaken op te starten en de schade aan de economie proberen te verminderen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:25 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het zal nog altijd meer zijn dan hoe het nu gaat. De economie zal beter draaien dan nu. Iets is beter dan niets. Zelfs nu draaien bepaalde sectors gewoon door, dus het zal alleen maar meer worden.
Je laatste stukje geldt nu natuurlijk ook al; en veel grootschaliger dan wanneer je mensen jonger dan 30/40 wat meer ruimte geeft (des te meer reden om dit niet te lang te laten duren, want dan richt je veel meer schade aan). Niet voor niets dat er laatst een artikel naar buiten kwam dat de huidige situatie voor jongeren lastiger is dan verwacht. Voor ouderen is dat net zo natuurlijk, maar het is gewoon een feit dat die veel meer geraakt worden door het virus. Volgens mij willen we ze allemaal beschermen. Het komt een beetje over soms alsof jongeren puur uit solidarity ook maar thuis moeten blijven, terwijl ze veel minder hard geraakt worden & ondertussen wel de economie meer draaiende zouden kunnen houden. Waar ook de ouderen van profiteren op lange termijn.
Pics of het is niet gebeurd!quote:Op maandag 27 april 2020 16:16 schreef Noek het volgende:
[..]
Dat kon ik al voor de maatregelen. Nu moet ook dat op 1,5 mt afstand. Het nieuwe twerken.
Dat zou kunnen, ik heb geen idee van de cijfers. Maar het is ook niet de allesomvattende oplossing, maar wel eentje waar meer naar gekeken moet worden, wat is mogelijk en wat niet.quote:Op maandag 27 april 2020 16:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik denk dat dat niet veel uit zou maken. Nu zijn er heel veel mensen van 50+ die nog werken in sectoren die nog open zijn. Als je die mensen verplicht thuis te blijven, kunnen zij dus niet meer werken. Daar tegenover ga je dan meer ruimte creëren voor jongeren om te werken in sectoren die nu niet open zijn. Zou dat elkaar niet ongeveer opheffen? De beroepsbevolking boven de 50 is best een aanzienlijke groep.
OK het is dus Das Protokolquote:Op maandag 27 april 2020 16:14 schreef Onacor het volgende:
[..]
Ik werk in een Landratsamt. De besmette persoon werkt op het gezondheidsamt. Daar wordt iedere medewerker met symptonen getest, om een verpreiding in de kiem te kunnen smoren.
Verder is het hier protokol om ieder contactpersoon te testen, zo komt het bij mij.
Die foto had Trump ook gezien.quote:Op maandag 27 april 2020 16:19 schreef Noek het volgende:
[..]
Moet aan die foto denken in India van die arbeiders die even besproeid werden met een goedje. Misschien werkt dat wel als een tiet.
Bepaalde beroepen kunnen ouderen natuurlijk vanuit huis uitvoeren. Kan niet in elke sector natuurlijk, maar er zijn best sectoren waar vooral jongeren in werken (en die niet altijd vanuit huis uitgevoerd kan worden) en die zouden weer kunnen worden opgestart. Denk aan sportscholen, horeca, etc. Ik zeg echt niet dat het een perfecte oplossing is hoor, maar ik denk dat je er wel wat winst mee pakt. Zeker weten zullen we het nooit.quote:Op maandag 27 april 2020 16:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik denk dat dat niet veel uit zou maken. Nu zijn er heel veel mensen van 50+ die nog werken in sectoren die nog open zijn. Als je die mensen verplicht thuis te blijven, kunnen zij dus niet meer werken. Daar tegenover ga je dan meer ruimte creëren voor jongeren om te werken in sectoren die nu niet open zijn. Zou dat elkaar niet ongeveer opheffen? De beroepsbevolking boven de 50 is best een aanzienlijke groep.
Ik dacht bij 500 coronapatientenquote:Op maandag 27 april 2020 16:37 schreef polderturk het volgende:
Wanneer kunnen we praten over een normale situatie op de IC's? Bij 700 Corona patiënten?
Op de een of andere manier wordt er kennelijk gedacht dat ik ontzettend tegen enige versoepeling ben, maar ik heb me daar helemaal niet over uit gelaten.quote:Op maandag 27 april 2020 16:32 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat zou kunnen, ik heb geen idee van de cijfers. Maar het is ook niet de allesomvattende oplossing, maar wel eentje waar meer naar gekeken moet worden, wat is mogelijk en wat niet.
Maar simpele zaken als een kapper of sportschool kun je dan al uit het moeras trekken bijvoorbeeld.
Geen idee. Ik weet alleen dat ze eerst riepen dat we konden versoepelen bij 1000 IC gevallen, later werd dat 700, later 600, dus geen idee waar ze naar toe willen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:37 schreef polderturk het volgende:
Wanneer kunnen we praten over een normale situatie op de IC's? Bij 700 Corona patiënten?
Volgens Gommers is dat inderdaad een aantal waarop het goed vol te houden is.quote:Op maandag 27 april 2020 16:37 schreef polderturk het volgende:
Wanneer kunnen we praten over een normale situatie op de IC's? Bij 700 Corona patiënten?
Klopt alleen geen zak van dus, ik lees een hele hoop arbitraire overpeinzingenquote:Op maandag 27 april 2020 16:10 schreef Vallon het volgende:
[..]
Puur leeftijd mag dan ook niet. Een deelname mag wel beperkingen stellen mits er elders gelijkwaardige alternatieven zijn.
Maar je hebt gelijk, dat het niet mag. In de praktijk kost het tijd om bedrijven daar dan ook de achterhaalde (en onwettige) onzin van te laten inzien. Net zoiets als verzekeringen voor hoger opgeleiden etc.etc.
Bij de IC richtlijnen/triage is leeftijd een berekende factor voor bepalen van risico en zeker niet de factor.
[..]
Ja dat heb ik. "Female Only Gyms".
Ik maak hem heel simpel de bedoeling van die club is om vrouwen daar te laten sporten en dat is geen discriminatie. De andere sekse die wil sporten kan dat ook prima eders doen in een andere "Gym". Je mag ook een club maken van de "25-jarige sportende student" die alleen mensen toelaat die a) sporten, b) student en c) 25 is.
Los daarvan kun je , als je dat het echt waard vind, doen omzetten in een vrouw. Gewoon FF een "genderchange" aanvragen. Klaar. Puur het hebben van een kut wil niet zeggen dat je dus een 'vrouw' bent, hell no.
En om het voor te zijn dat is wel met "whites only"omdat die daarmee een bevolkingsgroep op grond van raskenmerken wil uitsluiten. Doorredenerend, zijn rechtszaken over geweest, is het discriminatie wanneer men als doel een wezenlijk kenmerk, dwz geen geen keuze, gebruikt om op worden onderscheiden.
Iemand kan niet kiezen tot welk ras, huidskleur die behoort net zo min als alleen leeftijd dat je overkomt. Hierbij opgemerkt dat je op grond van verworvenheden wel rechten kunt krijgen, zoals 65+ je dan recht hebt op AOW. Of op grond van je belijdenis, toegelaten wordt tot een geloof.
Kortom het onvervreemdbare persoonlijke gebonden kenmerken -mogen niet als argument voor een ander eigenlijk doel worden gebruikt om te onderscheiden, anders wordt het discriminatie en dat mag niet. Duidelijk ?
Wel leuk om dit weer eens te mogen overdenken en neerpennen.
Nice heeft het over 808?quote:
Denk je oprecht dat horeca open op dit moment een goed idee is? Zelfs als oudjes er niet in komen?quote:Op maandag 27 april 2020 16:38 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Bepaalde beroepen kunnen ouderen natuurlijk vanuit huis uitvoeren. Kan niet in elke sector natuurlijk, maar er zijn best sectoren waar vooral jongeren in werken (en die niet altijd vanuit huis uitgevoerd kan worden) en die zouden weer kunnen worden opgestart. Denk aan sportscholen, horeca, etc. Ik zeg echt niet dat het een perfecte oplossing is hoor, maar ik denk dat je er wel wat winst mee pakt. Zeker weten zullen we het nooit.
Nee.quote:Op maandag 27 april 2020 16:09 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ben je wel eens India geweest? Sloppenwijken met social distance.Die mensen leven op elkaar. Neem anders Brazilië, Zweden en zet die grafiek naast Italië, Spanje, België of Nederland.
De exponentiële groei neemt na ongeveer 40 dagen af. In de theorie zou het eindeloos doorstijgen, snelheid van verspreiding door het dak, in de praktijk blijkt dat niet.
Iedereen die nu meent te weten waarom is gebakken lucht aan het verkopen.
OK ik probeer het nog een keer.quote:Op maandag 27 april 2020 16:30 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik snap dan ook niet waar dat idee vandaan komt, als je de jongere groep weer wilt laten "leven" dat je dan ook bedoelt dat je de ouderen af zou schrijven. Het is gewoon een eerste stap om zaken op te starten en de schade aan de economie proberen te verminderen.
Sowieso word er hier af en toe een plaatje geschetst dat dit topic gevuld word met twee soorten users. Twee extreme partijen. Een partij die er zowat op geilt om maar in lockdown te blijven; en een partij die de oudjes wil opofferen en enkel op een terrasje wil zitten. Die beschuldigingen kom ik zo vaak tegen; beide kanten op. Best storend, want uiteindelijk willen we volgens mij allemaal hetzelfde....uit deze situatie komen. We verschillen soms alleen enkel van mening hoe dat moet gebeuren, maar de meeste mensen posten gewoon met nuance, wat dan meteen word gezien als iets extreems. Een van mijn twee voorbeelden dus.quote:Op maandag 27 april 2020 16:39 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op de een of andere manier wordt er kennelijk gedacht dat ik ontzettend tegen enige versoepeling ben, maar ik heb me daar helemaal niet over uit gelaten.
Ik denk dat er best wat opties zijn, zoals onder kappers en misschien ook wel sportscholen. In mijn sportschool kan men prima wat apparaten in een lijn weghalen waardoor er meer afstand tussen sportende mensen is. Je zou met een maximum aantal aanwezigen kunnen werken.
Ik denk alleen wel dat ik als leek op een heleboel gebieden de wijsheid niet in pacht heb. Ik denk dat er mensen die gestudeerd hebben en jaren ervaring hebben en publicaties hebben gedaan mee bezig zijn en dat zij misschien iets beter weten wat het beste is dan ik dat weet. Dat zij ook meer informatie hebben en dus een duidelijker totaalbeeld. Dat maatregelen niet worden genomen om ons allemaal lekker te pesten, maar vanuit het idee dat het het beste is. Dus ik vind erover van gedachten wisselen wat we of niet kan of moet of handig is zeer interessant, maar wel met dat in gedachten over iedereen die hier post. Want wie werkelijk bij de mensen hoort die ik hierboven beschrijf heeft geen tijd om hier van alles te komen spuien.
Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding, volgens liveblog ad.nlquote:Op maandag 27 april 2020 16:41 schreef vosss het volgende:
[..]
Nice heeft het over 808?
Waar komt jouw getal vandaan? Ik dacht dat stichting nice het actueelst was toch?
Eerst was het RIVM toen stichting nice en nu weer een andere club dus?quote:Op maandag 27 april 2020 16:44 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding, volgens liveblog ad.nl
Wel weer top dat verschillende sites verschillende getallen noemen
Ja. Of nou ja. Niet als eerste versoepeling natuurlijk. Maar ik zou wel voorstander zijn om de horeca in mei te openen als de nummers blijven dalen. Ik denk dat het best mogelijk is met wat aanpassingen. Horeca zal er minder aan verdienen, omdat er dan minder mensen binnen kunnen zijn, maar ze kunnen dat altijd aanvullen met thuisbezorgen (of iets dergelijks), wat veel restaurants nu ook al doen. Dan komen ze al een stuk dichter bij de omzet.quote:Op maandag 27 april 2020 16:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Denk je oprecht dat horeca open op dit moment een goed idee is? Zelfs als oudjes er niet in komen?
VeeL wel, maar er is ook een aantal users dat werkelijk vrijwel zonder nuance post. Dat stoort me ontzettend. Als er iets wordt gepost over hoe iemand iets zorgwekkend vindt, wordt die persoon meteen als angstzaaier weggezet. Ik vind dat echt niet constructief voor een gesprek over hoe en wat in deze voor iedereen vreemde en moeilijke tijd. En ik vind echt het aantal mensen dat zichzelf aanmeet het beter te weten dan zelfs experts op hun eigen gebied omdat ze een mening zijn toegedaan waar zij het niet mee eens zijn meer dan storendzquote:Op maandag 27 april 2020 16:44 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Sowieso word er hier af en toe een plaatje geschetst dat dit topic gevuld word met twee soorten users. Twee extreme partijen. Een partij die er zowat op geilt om maar in lockdown te blijven; en een partij die de oudjes wil opofferen en enkel op een terrasje willen zitten. Die beschuldigingen kom ik zo vaak tegen; beide kanten op. Best storend, want uiteindelijk willen we volgens mij allemaal hetzelfde....uit deze situatie komen. We verschillen soms alleen enkel van mening hoe dat moet gebeuren, maar de meeste mensen posten gewoon met nuance, wat dan meteen word gezien als iets extreems. Een van mijn twee voorbeelden dus.
En opnieuw schakel je jezelf weg van discussie, echt jammer.quote:Op maandag 27 april 2020 16:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
Klopt alleen geen zak van dus, ik lees een hele hoop arbitraire overpeinzingen
Dat krijg je met die wildgroei aan mediageile instanties.quote:Op maandag 27 april 2020 16:44 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding, volgens liveblog ad.nl
Wel weer top dat verschillende sites verschillende getallen noemen
Het is gewoon schandalig dat de NOS/RIVM een plaat als dit durft te publiceren, een scenario dat zelfs in Brazilië niet is uitgekomen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:13 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik ben 2x in India geweest, en als je ziet hoeveel mensen daar op elkaar gepakt zitten... is het opmerkelijk dat je er weinig tot niks over hoort of ziet.
Die lockdown daar is heeel, heeel moeilijk met honderden miljoenen mensen die zo goed als niets hebben en dus echt van hun werk afhankelijk zijn om het gezin te voeden. Ik kan mij niet voorstellen dat ze daar al die mensen aan een lockdown en social distancing hebben gekregen zonder dat er daar onrust is.
De grote grap is dat leeftijdsdiscriminatie volgens jou dus mag als het "positief" is als je ouder wordt.quote:Op maandag 27 april 2020 16:49 schreef Vallon het volgende:
[..]
En opnieuw schakel je jezelf weg van discussie, echt jammer.
Stel voor dat je wat uitzoeken op https://www.rechtspraak.nl/ en https://nl.wikipedia.org/wiki/Leeftijdsdiscriminatie .
Genoeg geweest met jou voor vandaag (en wellicht langer met deze deelname)
Ik blijf er bij.quote:Op maandag 27 april 2020 16:57 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het is gewoon schandalig dat de NOS/RIVM een plaat als dit durft te publiceren, een scenario dat zelfs in Brazilië niet is uitgekomen.
Exponentiele groei tot oneindig.
[ afbeelding ]
https://www.lcps.nu/#/quote:Op maandag 27 april 2020 16:45 schreef vosss het volgende:
[..]
Eerst was het RIVM toen stichting nice en nu weer een andere club dus?
Hebben die een website waar we kunnen kijken?
Ja, maar dat gebeurd dus beide kanten op. Er zijn users die meningen af doen als paniekzaaierij (wanneer het gewoon goede posts zijn), maar er zijn ook users die gewoon goede posts over de economie (en zorgen daaromheen, wat dat voor de maatschappij betekent) afdoen als ''ach, die willen alleen maar op het terrasje zitten''. Dat vind ik net zo storend om heel eerlijk te zijn. En ja, er zijn ook users die geheel zonder nuance posten. Maar ook dat gaat beide kanten op.quote:Op maandag 27 april 2020 16:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
VeeL wel, maar er is ook een aantal users dat werkelijk vrijwel zonder nuance post. Dat stoort me ontzettend. Als er iets wordt gepost over hoe iemand iets zorgwekkend vindt, wordt die persoon meteen als angstzaaier weggezet. Ik vind dat echt niet constructief voor een gesprek over hoe en wat in deze voor iedereen vreemde en moeilijke tijd. En ik vind echt het aantal mensen dat zichzelf aanmeet het beter te weten dan zelfs experts op hun eigen gebied omdat ze een mening zijn toegedaan waar zij het niet mee eens zijn meer dan storendz
Haha, in deze forcasting hadden we zelfs een tekort aan ic gehad met maatregelen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:57 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het is gewoon schandalig dat de NOS/RIVM een plaat als dit durft te publiceren, een scenario dat zelfs in Brazilië niet is uitgekomen.
Exponentiele groei tot oneindig.
[ afbeelding ]
Ik was vorig jaar in Rio, en daar is de Randstad een lachertje bij qua drukte/Mensen op elkaar.
Mijn man werkt met een team Indiërs. Hij vertelde dat je stokslagen krijgt als je je daar buiten waagt. Misschien dat je daarom niets hoort?quote:Op maandag 27 april 2020 16:13 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik ben 2x in India geweest, en als je ziet hoeveel mensen daar op elkaar gepakt zitten... is het opmerkelijk dat je er weinig tot niks over hoort of ziet.
Die lockdown daar is heeel, heeel moeilijk met honderden miljoenen mensen die zo goed als niets hebben en dus echt van hun werk afhankelijk zijn om het gezin te voeden. Ik kan mij niet voorstellen dat ze daar al die mensen aan een lockdown en social distancing hebben gekregen zonder dat er daar onrust is.
Ik dacht eerst dat het een meme was, denk het nu nog steeds eigenlijk, van Jaapquote:Op maandag 27 april 2020 17:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Haha, in deze forcasting hadden we zelfs een tekort aan ic gehad met maatregelen.
Brazilie is nog bezig.quote:Op maandag 27 april 2020 16:57 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het is gewoon schandalig dat de NOS/RIVM een plaat als dit durft te publiceren, een scenario dat zelfs in Brazilië niet is uitgekomen.
Exponentiele groei tot oneindig.
[ afbeelding ]
Ik was vorig jaar in Rio, en daar is de Randstad een lachertje bij qua drukte/Mensen op elkaar.
Dat hadden we ook. Er waren in het begin maar 450 IC bedden vrij, en er liggen nu nog 900 mensen op met corona, omlaag van 1200.quote:Op maandag 27 april 2020 17:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Haha, in deze forcasting hadden we zelfs een tekort aan ic gehad met maatregelen.
Blijf jij maar lekker hangen in "kan niet" gedrag en eerst zaken maanden overpeinzen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:42 schreef Vallon het volgende:
[..]
OK ik probeer het nog een keer.
Hebben die ouderen (en ook jongeren) daar in in dat denkraam een zelfstandige keuze ?
En dan zo ja, wat zijn de consequenties voor zij die anders kiezen onverhoeds (toch) besmet raken ? Is dat eigen risico-dikke-bult of heeft de overheid daar een verantwoordelijkheid in door ze bv te behandelen en te voorzien van een uitkerin etc.etc.
De redenatie tot groepsindeling (want dan kunnen abc) klink logisch omdat die vooral gewenst is en daarmee mank is.
Ook al is het daar bezig, de snelheid is afgenomen van verspreiding, dat duidt dus aan dat die exponentiële groei tot oneindig in de praktijk niet klopt. Onafhankelijk of er dan veel of minder doden vallen op langer termijn.quote:Op maandag 27 april 2020 17:14 schreef speknek het volgende:
[..]
Brazilie is nog bezig.
[..]
Dat hadden we ook. Er waren in het begin maar 450 IC bedden vrij, en er liggen nu nog 900 mensen op, omlaag van 1200.
Je ziet dat die grafiek weer omlaag komt he? Heb je al door waarom dat is?quote:Op maandag 27 april 2020 17:16 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ook al is het daar bezig, de snelheid is afgenomen van verspreiding, dat duidt dus aan dat die exponentiële groei tot oneindig in de praktijk niet klopt.
Check logaritmische groei, dat je 't niet wilt zien kan ik verder niks aan doen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:17 schreef speknek het volgende:
[..]
Je ziet dat die grafiek weer omlaag komt he? Heb je al door waarom dat is?
quote:Op maandag 27 april 2020 16:44 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Sowieso word er hier af en toe een plaatje geschetst dat dit topic gevuld word met twee soorten users. Twee extreme partijen. Een partij die er zowat op geilt om maar in lockdown te blijven; en een partij die de oudjes wil opofferen en enkel op een terrasje wil zitten. Die beschuldigingen kom ik zo vaak tegen; beide kanten op. Best storend, want uiteindelijk willen we volgens mij allemaal hetzelfde....uit deze situatie komen. We verschillen soms alleen enkel van mening hoe dat moet gebeuren, maar de meeste mensen posten gewoon met nuance, wat dan meteen word gezien als iets extreems. Een van mijn twee voorbeelden dus.
Wat je hier schrijft is nou net de bedoeling.quote:Op maandag 27 april 2020 15:59 schreef _I het volgende:
[..]
Probeer ik het anders.
Stel; ik ben krakkemikkig en jij niet, en wij delen een heel leuk huishouden samen.
Dan kunnen we samen ons best doen niet ziek te worden, of jij laat je ziek worden en hoopt dat het goed afloopt, zodat ik daarna "beschermd" ben.
Ik stel voor om beide niet ziek te worden, de persoon waar ik op reageerde wilde jou een risico laten lopen, om mij te beschermen. Dat vind ik alleen een goed idee met een vaccin, niet met de ziekte zelf. En op het moment dat er onomstotelijk is vastgesteld dat in de termijn die we doen over groepsimmuniteit, dat de eerste groep niet die immuniteit weer kwijt is geraakt,
Ik weet dat dit de huidige opvatting is, maar ik geloof daar dus niet in. Mensen ziek laten worden, ter bescherming van anderen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:25 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Wat je hier schrijft is nou net de bedoeling.
Alleen moet hij die zich laat ziek worden dit buitenshuis doen en geïnfecteerd worden. Hopelijk niet ernstig ziek worden. Wel positief getest zijn. Zich dan buiten jullie leuk huishouden veertien dagen in quarantaine verblijven. Dan weer laten testen. En als blijkt dat hij antibody is mag hij zich weer naar jouw leuke huishouden verplaatsen. Alleen zitten jullie dan veertien dagen minstens van elkaar afgezonderd. En wie zorgt er dan voor jou in die tussentijd. Maar in principe met de wetenschap van nu zou dat moeten kunnen.
In Brazilië heeft men dan ook wel degelijk een quarantaine gehad. Dat de president dat niet wilde maakte weinig uit aangezien de gouverneurs hierover beslissen.quote:Op maandag 27 april 2020 16:57 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het is gewoon schandalig dat de NOS/RIVM een plaat als dit durft te publiceren, een scenario dat zelfs in Brazilië niet is uitgekomen.
Exponentiele groei tot oneindig.
[ afbeelding ]
Ik was vorig jaar in Rio, en daar is de Randstad een lachertje bij qua drukte/Mensen op elkaar.
Die lockdown is er niet omdat mensen er op geilen of om mensen te pesten zoals Miss sly zegt.quote:Op maandag 27 april 2020 16:44 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Sowieso word er hier af en toe een plaatje geschetst dat dit topic gevuld word met twee soorten users. Twee extreme partijen. Een partij die er zowat op geilt om maar in lockdown te blijven; en een partij die de oudjes wil opofferen en enkel op een terrasje wil zitten. Die beschuldigingen kom ik zo vaak tegen; beide kanten op. Best storend, want uiteindelijk willen we volgens mij allemaal hetzelfde....uit deze situatie komen. We verschillen soms alleen enkel van mening hoe dat moet gebeuren, maar de meeste mensen posten gewoon met nuance, wat dan meteen word gezien als iets extreems. Een van mijn twee voorbeelden dus.
Nee het gaat er niet om mensen ziek laten worden. Maar dat mensen die ziek worden ook met milde klachten testen. En indien positief in quarantaine voor veertien dagen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:29 schreef _I het volgende:
[..]
Ik weet dat dit de huidige opvatting is, maar ik geloof daar dus niet in. Mensen ziek laten worden, ter bescherming van anderen.
Groepsimmuniteit is iets wat volgt door vaccinatie, niet door een ziekte door een bevolking te laten razen.
Dat weet ik, je leest mijn post verkeerd. Er zijn users in dit topic die dus wel hebben beweerd dat voorstanders van de huidige lockdown dat alleen maar doen omdat ze er stiekem op geilen. Net zoals er users zijn geweest die bepaalde posts af doen als ''ach, die user wil enkel op het terras zitten'', terwijl de user in kwestie enkel benoemd dat hij/zij veel met de economie bezig is en zich daar zorgen om maakt.quote:Op maandag 27 april 2020 17:42 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Die lockdown is er niet omdat mensen er op geilen of om mensen te pesten zoals Miss sly zegt.
Die is gewoon broodnodig om ons zorgsysteem overeind te houden en om zo min mogelijk mensen te besmetten zodat we zo snel mogelijk op 700 IC bedden voor Corona patienten uitkomen.
In de eerste plaats zodat ons zorgpersoneel het aankan, het zijn tenslotte geen robots....
En in de tweede plaats zodat ook de gewone of reguliere zorg weer kan plaatsvinden. Immers, de artsen en verpleegkundigen van andere afdelingen, zoals cardiologie enz., zijn bijgesprongen op de IC vanwege Corona.
Geloof dat ons gesprek uit elkaar is gaan lopen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:45 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Nee het gaat er niet om mensen ziek laten worden. Maar dat mensen die ziek worden ook met milde klachten testen. En indien positief in quarantaine voor veertien dagen.
Maar een hoop??? mensen houden zich niet aan die regels en omdat ze geen of milde klachten hebben besmetten ze weer anderen. Is dus gebeurd in de verpleeghuizen en gebeurd nu nog in de haard Brabant anders is het nieuw aantal besmette niet te verklaren in Brabant.
Nee hoor. Ben niet voor bewust infectie. Zeker niet.quote:Op maandag 27 april 2020 17:46 schreef _I het volgende:
[..]
Geloof dat ons gesprek uit elkaar is gaan lopen.
Als je Brazilië niet wilt nemen als voorbeeld, omdat je denkt dat een lockdown in zo'n samenleving enig effect heeft.quote:Op maandag 27 april 2020 17:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
In Brazilië heeft men dan ook wel degelijk een quarantaine gehad. Dat de president dat niet wilde maakte weinig uit aangezien de gouverneurs hierover beslissen.
Dat zei ik ook niet. Maar ben kwijt waar je het over hebt. Had een gesprek met iemand die mensen "ziek wilde laten worden" en nu heb jij het over milde klachten en testen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:48 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Nee hoor. Ben niet voor bewust infectie. Zeker niet.
Alleen mensen houden zich niet aan de regels.
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.quote:Op maandag 27 april 2020 17:44 schreef Gia het volgende:
Ik ben er voor om meer op te starten voor mensen onder de 40.
Vooral om de economische schade niet nog groter te laten worden.
Maar dit handhaven is best lastig, denk ik.
Vermoed ook dat mensen die meer risico lopen eraan te overlijden, vanzelf wel thuis blijven.
Niet als je iets verder kijkt dan je neus lang is en je bedenkt dat iedereen op kantoor het in beide situaties gewoon krijgt binnen 1.5 jaar. Vertragen of niet vertragen.quote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
Nee leeftijd mag niet en kan ook niet. Het onderscheid moet zijn of je wel/niet Covid19 kwetsbaar bent.quote:Op maandag 27 april 2020 17:15 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Blijf jij maar lekker hangen in "kan niet" gedrag en eerst zaken maanden overpeinzen.
Dat is een aanname. Rare gedachte ook: je krijgt het toch wel, dus voorzorgsmaatregelen hebben geen zin" Dat is natuurlijk onzin. Deze intelligente lockdown bewijst gewoon dat het werkt de verspreiding tegen te gaan.quote:Op maandag 27 april 2020 17:58 schreef ludovico het volgende:
[..]
Niet als je iets verder kijkt dan je neus lang is en je bedenkt dat iedereen op kantoor het in beide situaties gewoon krijgt binnen 1.5 jaar. Vertragen of niet vertragen.
En dus blijf blijf jij thuis als de anderen wel komenquote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
Tja, de economie ligt ook niet geheel stil, natuurlijk. Velen werken gewoon vanuit huis. Winkels/supermarkten zijn gewoon open en met behulp van deurbeleid gaat dat ook door. Wat betreft horeca zullen sommige ondernemers er een mouw aan moeten passen. Bijvoorbeeld via afhaalconstructies. Op een terras zitten zou ik niet graag doen vanwege besmettingsgevaar. Niet voor mijzelf maar vanwege ouders en kennissen met een auto-imuun ziekte bv. Zou het niet graag op mijn geweten willen hebben dat zij er niet meer zouden zijn, omdat ik wel een biertje lustte....quote:Op maandag 27 april 2020 17:45 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat weet ik, je leest mijn post verkeerd. Er zijn users in dit topic die dus wel hebben beweerd dat voorstanders van de huidige lockdown dat alleen maar doen omdat ze er stiekem op geilen. Net zoals er users zijn geweest die bepaalde posts af doen als ''ach, die user wil enkel op het terras zitten'', terwijl de user in kwestie enkel benoemd dat hij/zij veel met de economie bezig is en zich daar zorgen om maakt.
Ik weet dus prima waarom een lockdown nodig was/is.
En dus blijf blijf jij thuis als de anderen wel komenquote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
Klopt, maar de intelligente lockdown is niet maanden tot misschien wel meer dan een jaar (als er ooit een vaccin komt) houdbaar.quote:Op maandag 27 april 2020 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is een aanname. Rare gedachte ook: je krijgt het toch wel, dus voorzorgsmaatregelen hebben geen zin" Dat is natuurlijk onzin. Deze intelligente lockdown bewijst gewoon dat het werkt de verspreiding tegen te gaan.
Dan blijf je als risicogeval gewoon thuis. Doe ik ook, en mijn man ook, om geen risico te lopen mij te besmetten.quote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
Als jij tot een risicogroep behoort en gaat naar kantoor...… snap jij volgens mij niet dat een schoonmaakster die in de avonduren langs komt op kantoor jou onbewust kan besmetten.quote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
Prima, maar dat is dan een keuze. En afhankelijk van de persoon die in de risicogroep valt. Simpelweg 50+ in hun huizen opsluiten en 50- hun leven laten leiden, is niet oké.quote:Op maandag 27 april 2020 18:13 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
En dus blijf blijf jij thuis als de anderen wel komen
Makkelijker gezegd dan gedaan in veel gevallen hoor. Werkgevers pushen je echt om weer aan de slag te gaan op kantoor ipv thuis.quote:Op maandag 27 april 2020 18:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Dan blijf je als risicogeval gewoon thuis. Doe ik ook, en mijn man ook, om geen risico te lopen mij te besmetten.
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?quote:Op maandag 27 april 2020 18:17 schreef Wirelessmouse het volgende:
Klopt, maar de intelligente lockdown is niet maanden tot misschien wel meer dan een jaar (als er ooit een vaccin komt) houdbaar.
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.quote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
Het is gewoon egoïstisch gebral van dat soort figuren.quote:Op maandag 27 april 2020 18:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.
Ja erg he. Begrijp me niet verkeerd, ik schat dat ook wel op zijn waarde op zijn tijd, maar er zijn echt ergere dingen.quote:Op maandag 27 april 2020 18:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.
De dagelijks "allemaal op het terras post" is er weer.quote:Op maandag 27 april 2020 18:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.
Omdat heel veel mensen niet kunnen werken en letterlijk opdrogen of naar school kunnen.quote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
En daar is die weer!quote:Op maandag 27 april 2020 18:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.
Sowieso denk ik niet dat we dit jaar nog naar het terras of het cafe kunnen of dat er überhaupt massale evenementen mogen plaatsvinden. Het is toch ontzettend naïef om te denken dat dit straks allemaal weer mogelijk is? Juist dat soort samenkomsten zijn de bron van infectiehaarden is wel gebleken.quote:Op maandag 27 april 2020 18:55 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
De dagelijks "allemaal op het terras post" is er weer.![]()
Kan me geen donder interesseren, een festival of concert, maar ik weet wel dat het voor veel mensen hun dagelijks brood is, de business er achter.
Egoïsme is enkel denken uit je eigen perspectief, jij zit goed, de rest is maar het aanstellen.
Hoe bedoel je?quote:Op maandag 27 april 2020 18:56 schreef Noek het volgende:
[..]
Omdat heel veel mensen niet kunnen werken en letterlijk opdrogen of naar school kunnen.
Of hun gaan naar kantoor en jij werkt thuisquote:Op maandag 27 april 2020 17:56 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is wat kort door de bocht, denk ik.
Ik zal dat uitleggen aan de hand van een persoonlijk voorbeeld.
Ik ben zelf risicogroep. Maar ik ga dagelijks nog wel gewoon naar kantoor. Dat is een risico. Vanwege deze lockdown verspreid het virus zich minder snel. Hoe meer lockdown, hoe kleiner de kans dat iemand op kantoor het andere kantoorpersoneel besmet. Meer dan driekwart van ons personeel is onder de 40, de kans dat zij anderen gaan besmet wordt substantieel groter als je de hele boel vrijgeeft.
ik denk wel zeker dat we in de zomer weer naar de terrassen kunnen. Evenementen zijn wel uitgesloten dit jaar volgens mij.quote:Op maandag 27 april 2020 19:01 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Sowieso denk ik niet dat we dit jaar nog naar het terras of het cafe kunnen of dat er überhaupt massale evenementen mogen plaatsvinden. Het is toch ontzettend naïef om te denken dat dit straks allemaal weer mogelijk is? Juist dat soort samenkomsten zijn de bron van infectiehaarden is wel gebleken.
Massale evenementen zullen nog wel wat langer op zich laten wachten. Maar wat denk jij dat er gebeurt als je nog een half jaar de terrassen op slot laat? Dan gaan mensen gewoon elders afspreken, en die groepen zullen steeds groter worden.quote:Op maandag 27 april 2020 19:01 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Sowieso denk ik niet dat we dit jaar nog naar het terras of het cafe kunnen of dat er überhaupt massale evenementen mogen plaatsvinden. Het is toch ontzettend naïef om te denken dat dit straks allemaal weer mogelijk is? Juist dat soort samenkomsten zijn de bron van infectiehaarden is wel gebleken.
Dacht je van al die werkende mensen die op een andere manier geld verdienen dan jij op je kantoorquote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
Er zijn genoeg mensen die geen inkomen hebben en wel de kosten.... En dan heb ik het over bedrijfskosten van enkele tienduizenden euro's per maand.quote:Op maandag 27 april 2020 19:09 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Dacht je van al die werkende mensen die op een andere manier geld verdienen dan jij op je kantoor
Mensen hebben geen horeca tent voor de lol. Het is hun brood.quote:
Die zullen er best zijn, maar bij lange na niet iedereen die een versoepeling zou voorstaan, denkt zo. Versoepelen betekent ook niet per se mogelijkheid om naar het café of concerten te gaan.quote:Op maandag 27 april 2020 18:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan me wel vinden in je woorden, zelf heb ik er ook geen moeite mee. Er zijn echter personen die haast existentiële problemen hebben als men niet op café of naar concerten kan.
Ik zou dit op zich wel kunnen volhouden voor qua praktijk mezelf, maar ik zie mijn kinderen hier langzaam aan onderdoor gaan. Mijn oudste is zwaar autistisch en woont in een instelling dus die kan ik nu niet zien. Hij snapt dit niet en het gaat niet goed met hem omdat zijn routine in één klap weg is. Hij slaat en krabt zichzelf en weigert medicatie. Het personeel is vreselijk lief en doet ontzettend hun best trouwens, daar ligt het niet aan.quote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
We hebben hier dagelijks een hoop users die om deze specifieke reden alles open willen gooien.quote:Op maandag 27 april 2020 19:01 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Sowieso denk ik niet dat we dit jaar nog naar het terras of het cafe kunnen of dat er überhaupt massale evenementen mogen plaatsvinden. Het is toch ontzettend naïef om te denken dat dit straks allemaal weer mogelijk is? Juist dat soort samenkomsten zijn de bron van infectiehaarden is wel gebleken.
voor sommigen betekent het schuldsanering of open gaan en weer kunnen werken, en geen andere optie.quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Die zullen er best zijn, maar bij lange na niet iedereen die een versoepeling zou voorstaan, denkt zo. Versoepelen betekent ook niet per se mogelijkheid om naar het café of concerten te gaan.
Dit dusquote:Op maandag 27 april 2020 18:55 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
De dagelijks "allemaal op het terras post" is er weer.![]()
Kan me geen donder interesseren, een festival of concert, maar ik weet wel dat het voor veel mensen hun dagelijks brood is, de business er achter.
Egoïsme is enkel denken uit je eigen perspectief, jij zit goed, de rest is maar aan het aanstellen.
Ik weet er alles van, wij hebben nogal wat horeca in onze portefeuille.quote:Op maandag 27 april 2020 19:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
voor sommigen betekent het schuldsanering of open gaan en weer kunnen werken, en geen andere optie.
Hier in Zwitserland zijn de kappers,massagesalons,nagelstudio's al open sinds vandaag, en zoals het er nu uitziet restaurants/cafés ook snel open, mogelijk al vanaf 11 mei gefaseerd.quote:Op maandag 27 april 2020 19:01 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Sowieso denk ik niet dat we dit jaar nog naar het terras of het cafe kunnen of dat er überhaupt massale evenementen mogen plaatsvinden. Het is toch ontzettend naïef om te denken dat dit straks allemaal weer mogelijk is? Juist dat soort samenkomsten zijn de bron van infectiehaarden is wel gebleken.
Wat is je punt fuck hun ?quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Er zijn genoeg mensen die geen inkomen hebben en wel de kosten.... En dan heb ik het over bedrijfskosten van enkele tienduizenden euro's per maand.
Zou mooi zijn als dat hier ook gaat gebeuren. We kunnen hopen nietwaar?quote:Op maandag 27 april 2020 19:12 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Hier in Zwitserland zijn de kappers,massagesalons,nagelstudio's al open sinds vandaag, en zoals het er nu uitziet restaurants/cafés ook snel open, mogelijk al vanaf 11 mei gefaseerd.
Exitplan
Dat is nogal een uitspraak.quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
We hebben hier dagelijks een hoop users die om deze specifieke reden alles open willen gooien.
Een hoop van die "muh economy" "denk aan de horecasector" posts zijn verkapte ergenissen om niet een biertje op het terras te kunnen doen.
Je kan ook gewoon met iemand een biertje in de tuin drinken of een pizza splitten, maar goed.
niet allee horeca, ook overige contactberoepen hebben dit. Velen zijn ook nog prive aansprakelijk bij faillisement en gaan rechtstreeks de schuldsanering in.quote:Op maandag 27 april 2020 19:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik weet er alles van, wij hebben nogal wat horeca in onze portefeuille.
Ach wat rot voor je oudste. En ook voor jou uiteraard.quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik zou dit op zich wel kunnen volhouden voor qua praktijk mezelf, maar ik zie mijn kinderen hier langzaam aan onderdoor gaan. Mijn oudste is zwaar autistisch en woont in een instelling dus die kan ik nu niet zien. Hij snapt dit niet en het gaat niet goed met hem omdat zijn routine in één klap weg is. Hij slaat en krabt zichzelf en weigert medicatie. Het personeel is vreselijk lief en doet ontzettend hun best trouwens, daar ligt het niet aan.
Dan heb ik er nog eentje met autistische trekjes die op zich wel prima zo teruggetrokken kan leven, maar die net onder het lijntje is terechtgekomen qua over gaan of niet omdat zijn school heel traag eens iets begon te doen met de situatie en hij dus even niet meer wist wat hij nu moest doen met zijn schoolwerk. Dikke paniek bij het idee dat hij na al zijn harde werk ineens zijn havo uit zijn buik kan schrijven.
Jongste is de sociaalste van allemaal en die vliegt tegen de muren op van de isolatie van haar vriendinnen. En dan heb ik ook nog een ex die geestelijk labiel is en momenteel gelooft dat het Corona-virus niet bestaat, de voorschriften aan zijn laars lapt maar wel recht heeft op omgang met ze. Twee van de kinderen (en ik) hebben onderliggende medische dingen waardoor ze in de risicogroep vallen.
En zo heeft iedereen een ramp of drie op micro-niveau in de omgeving denk ik.
Nederland loopt sinds de uitbraak altijd 4 dagen achter op Zwitserland, dus zal wel ook die kant op gaan. Zie niet in waarom we niet al in juni op terras kunnen zitten in heel Europa.quote:Op maandag 27 april 2020 19:13 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Zou mooi zijn als dat hier ook gaat gebeuren. We kunnen hopen nietwaar?
Dat weet ik.quote:Op maandag 27 april 2020 19:14 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
niet allee horeca, ook overige contactberoepen hebben dit. Velen zijn ook nog prive aansprakelijk bij faillisement en gaan rechtstreeks de schuldsanering in.
Precies.quote:Op maandag 27 april 2020 18:55 schreef Hamzoef het volgende:
Waar is die vlag van trouwens? Oost Pruissen?
Misschien helpt het ook tegen al die mensen die op zulke uitspraken allergisch reageren als mensen niet telkens roepen dat ze zsm op een terras willen zitten 👍quote:Op maandag 27 april 2020 19:15 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Nederland loopt sinds de uitbraak altijd 4 dagen achter op Zwitserland, dus zal wel ook die kant op gaan. Zie niet in waarom we niet al in juni op terras kunnen zitten in heel Europa.
Of beide: weer open gaan en dan na 3 maanden moeten constateren dat je het toch niet redt met 30% van je omzet. Hier een ondernemer met flink wat vloeroppervlak die niet verder komt dan 40%: https://www.rijnmond.nl/n(...)halve-meter-economiequote:Op maandag 27 april 2020 19:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
voor sommigen betekent het schuldsanering of open gaan en weer kunnen werken, en geen andere optie.
Punt met gebrek aan contact is dat ik er nu (voor mij) veel te veel over moet nadenken om het nog leuk te maken. Ontspanning is even los van de realiteit dat nu niet/nauwelijks mogelijk is.quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
We hebben hier dagelijks een hoop users die om deze specifieke reden alles open willen gooien.
Een hoop van die "muh economy" "denk aan de horecasector" posts zijn verkapte ergenissen om niet een biertje op het terras te kunnen doen.
Je kan ook gewoon met iemand een biertje in de tuin drinken of een pizza splitten, maar goed.
Niet precies, ik vind persoonlijk dat restaurants en terrassen wel weer open mogen. Het is zaak om soepel om te gaan met de omstandigheden. Een festival kan simpelweg niet, dat lijkt me overduidelijk.quote:Op maandag 27 april 2020 18:55 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
De dagelijks "allemaal op het terras post" is er weer.![]()
Kan me geen donder interesseren, een festival of concert, maar ik weet wel dat het voor veel mensen hun dagelijks brood is, de business er achter.
Egoïsme is enkel denken uit je eigen perspectief, jij zit goed, de rest is maar aan het aanstellen.
Dan moet de regering werkgevers verplichten dat zij thuiswerken toe blijven staan voor mensen in de risicogroepen, indien mogelijk.quote:Op maandag 27 april 2020 18:38 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Makkelijker gezegd dan gedaan in veel gevallen hoor. Werkgevers pushen je echt om weer aan de slag te gaan op kantoor ipv thuis.
Vooral als er ook nog nuchtere mensen zijn die ook in de risicogroep vallen maar graag weer op kantoor verschijnen.
Je zegt een risicogeval te zijn, en neemt toch risico's door naar het park en vrienden te gaan. Maar je collega's mogen niet naar de kapper, tandarts of fysio van jou, omdat dit jouw gezondheid in gevaar kan brengen.quote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
ik vind dat contactberoepen weer open kunnen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:17 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Niet precies, ik vind persoonlijk dat restaurants en terrassen wel weer open mogen. Het is zaak om soepel om te gaan met de omstandigheden. Een festival kan simpelweg niet, dat lijkt me overduidelijk.
Ik zit al op het terras. Thuis. Zo lang als nodig is en het lijkt de goede kant op te gaan als ik de cijfers zie, dus nog ff volhouden. En ja, ik vind het vreselijk voor al die mensen die hun zaak failliet zien gaan en mensen die hun baan kwijtraken. Een ramp is het. Op twee manieren.quote:Op maandag 27 april 2020 19:15 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Nederland loopt sinds de uitbraak altijd 4 dagen achter op Zwitserland, dus zal wel ook die kant op gaan. Zie niet in waarom we niet al in juni op terras kunnen zitten in heel Europa.
je zag die dag van het strand ook niet terug... dus ik verwacht het niet.quote:Op maandag 27 april 2020 19:20 schreef xminator het volgende:
Zouden er veel coronagevallen bijkomen over twee weken? Ik zie hier allemaal huisfeestjes met tientallen mensen.. wordt nog leuk.
Oh jawel hoor.Ik zie de sportschool hier ook dagelijks voorbij komen en ik begrijp het best dat zo langzamerhand de frustraties hoog op lopen, maar ja, het moet nu eenmaal.quote:Op maandag 27 april 2020 19:19 schreef DonDruiper het volgende:
Mensen en hun obsessie voor het terras
Sportscholen en andere sportverenigingen lijkt me beter voor de volksgezondheid, maar hoor daar zelden iemand over.
Er wordt achter de schermen ook al lang door horeca gewerkt aan heropening. Gewoon beginnen met wat minder man op het terras en het weer langzaam opbouwen naar gelang de situatie verbetert. Kappers etc moet je ook gewoon weer zsm opengooien met een paar maatregelen, zoals een mondkapje, 1 klant per keer in de zaak en wat handzeep neerzetten.quote:Op maandag 27 april 2020 19:15 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Nederland loopt sinds de uitbraak altijd 4 dagen achter op Zwitserland, dus zal wel ook die kant op gaan. Zie niet in waarom we niet al in juni op terras kunnen zitten in heel Europa.
Kijk je wel eens naar het nieuws, bedrijfjes staan op instorten, alle economische signalen op rood, consumentenvertrouwen zakt in elkaar, begrotingstekort van 92 miljard... Maar omdat jij een jaartje lekker op kantoor kan zitten is er niks aan de hand.quote:Op maandag 27 april 2020 18:49 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom niet? Ik kan dit wel een jaar volhouden hoor. Kan gewoon naar werk, naar de winkels, naar het park, naar vrienden (geen groepen). Zelfs de mcdrive is gewoon open. Waarom is dit niet maanden vol te houden?
Bemoedigende signalen. In Scandinavie en Zwitserland en Oostenrijk lopen ze inmiddels ver voor op ons, en dan niet alleen meer inzake de corona problematiek.quote:Op maandag 27 april 2020 19:12 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Hier in Zwitserland zijn de kappers,massagesalons,nagelstudio's al open sinds vandaag, en zoals het er nu uitziet restaurants/cafés ook snel open, mogelijk al vanaf 11 mei gefaseerd.
Exitplan
mijn kapper is failliet, dus ik moet op zoek naar een andere terwijl ze nog dicht zijnquote:Op maandag 27 april 2020 19:22 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Er wordt achter de schermen ook al lang door horeca gewerkt aan heropening. Gewoon beginnen met wat minder man op het terras en het weer langzaam opbouwen naar gelang de situatie verbetert. Kappers etc moet je ook gewoon weer zsm opengooien met een paar maatregelen, zoals een mondkapje, 1 klant per keer in de zaak en wat handzeep neerzetten.
Grote evenementen kunnen nog wel even in de ijskast tot alles verder is afgekoeld.
Wellicht dat de gebruikers en de contactberoepers dat (qua risico) zelf onderling zouden moeten uitmaken. Dat is waar het nu schuurt, dat het voor het grotere geheel bepaald wordt.quote:Op maandag 27 april 2020 19:18 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ik vind dat contactberoepen weer open kunnen.
we zijn een land wat achter de feiten aanloopt en alleen maar kunnen schreeuwen "blijfthuis" dat kan een aap nog verzinnen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:23 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bemoedigende signalen. In Scandinavie en Zwitserland en Oostenrijk lopen ze inmiddels ver voor op ons, en dan niet alleen meer inzake de corona problematiek.
Wij worden onderhand een middelmatig Europees land.
Ik hoop wel dat de mijne het redt, zaak bestaat al honderd jaar, gun ze het niet om door zoiets op de fles te gaan.quote:Op maandag 27 april 2020 19:23 schreef THEFXR het volgende:
[..]
mijn kapper is failliet, dus ik moet op zoek naar een andere terwijl ze nog dicht zijn
omdat ze dan gaan denken vanuit hun portemonee uiteraard....quote:Op maandag 27 april 2020 19:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wellicht dat de gebruikers en de contactberoepers dat (qua risico) zelf onderling zouden moeten uitmaken. Dat is waar het nu schuurt, dat het voor het grotere geheel bepaald wordt.
waar haalt bijvb de fysio nu zijn inkomen vandaan?quote:Op maandag 27 april 2020 19:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wellicht dat de gebruikers en de contactberoepers dat (qua risico) zelf onderling zouden moeten uitmaken. Dat is waar het nu schuurt, dat het voor het grotere geheel bepaald wordt.
Hou toch op man, ik zeg toch ook niet tegen jou dat je alles zit te overdrijven -edit, doe maar niet-quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
We hebben hier dagelijks een hoop users die om deze specifieke reden alles open willen gooien.
Een hoop van die "muh economy" "denk aan de horecasector" posts zijn verkapte ergenissen om niet een biertje op het terras te kunnen doen.
Je kan ook gewoon met iemand een biertje in de tuin drinken of een pizza splitten, maar goed.
Ze zijn hier op dit moment wel veel sneller met plannen en besluiten. Ik had deze meer pragmatisch inslag in Nederland ook wel verwacht.quote:Op maandag 27 april 2020 19:23 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bemoedigende signalen. In Scandinavie en Zwitserland en Oostenrijk lopen ze inmiddels ver voor op ons, en dan niet alleen meer inzake de corona problematiek.
Wij worden onderhand een middelmatig Europees land.
Je zou verwachten dat onderhand ic's op een duurzaam hogere capaciteit gebracht worden, en beleidsmatig meer inzetten op een 60- samenleving.quote:Op maandag 27 april 2020 19:25 schreef THEFXR het volgende:
[..]
we zijn een land wat achter de feiten aanloopt en alleen maar kunnen schreeuwen "blijfthuis" dat kan een aap nog verzinnen.
Rutte zei in zijn eerste speech "what ever it takes" ik zie van die mentaliteit echt helemaal niks terug in acties.
Ik denk dat het dan beperkt blijft tot lokale uitbraakjes die statistisch te overzien en acceptabel zijn.quote:Op maandag 27 april 2020 19:20 schreef xminator het volgende:
Zouden er veel coronagevallen bijkomen over twee weken? Ik zie hier allemaal huisfeestjes met tientallen mensen.. wordt nog leuk.
We zijn voortvarend begonnen icm een redelijke liberale lockdown. Maar onderhand begin ik de visieloosheid wel te haten.quote:Op maandag 27 april 2020 19:26 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ze zijn hier op dit moment wel veel sneller met plannen en besluiten. Ik had deze meer pragmatisch inslag in Nederland ook wel verwacht.
Hij leeft in zijn eigen safe space.quote:Op maandag 27 april 2020 19:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Kijk je wel eens naar het nieuws, bedrijfjes staan op instorten, alle economische signalen op rood, consumentenvertrouwen zakt in elkaar, begrotingstekort van 92 miljard... Maar omdat jij een jaartje lekker op kantoor kan zitten is er niks aan de hand.
Je hebt er een paar die het proberen met consults op afstand, kan me niet voorstellen dat dat qua omzet echt zoden aan de dijk zet.quote:Op maandag 27 april 2020 19:26 schreef THEFXR het volgende:
[..]
waar haalt bijvb de fysio nu zijn inkomen vandaan?
Misschien is dat ook wel het hele punt en dat wat een aantal hier zeggen. Gooi de economie voor jongeren open, het is al het zoveelste weekend op rij dat mensen zeggen over 2 weken er een piek komt, maar die komt telkens niet echt. De mensen die naar het strand gaan zijn ook vaak geen 70+ ers of die uitgebreid koningsdag vieren in groepen zie ik ze ook niet doen. Dus ik verwacht ook geen piek.quote:Op maandag 27 april 2020 19:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
je zag die dag van het strand ook niet terug... dus ik verwacht het niet.
Hoe doen de kappers dat dan? Iedereen een mondkapje?quote:Op maandag 27 april 2020 19:12 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Hier in Zwitserland zijn de kappers,massagesalons,nagelstudio's al open sinds vandaag, en zoals het er nu uitziet restaurants/cafés ook snel open, mogelijk al vanaf 11 mei gefaseerd.
Exitplan
Daar zijn toch gewoon regelingen voor?quote:Op maandag 27 april 2020 19:09 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Dacht je van al die werkende mensen die op een andere manier geld verdienen dan jij op je kantoor
Zou dat niet gewoon een tijdelijk iets zijn?quote:Op maandag 27 april 2020 19:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Kijk je wel eens naar het nieuws, bedrijfjes staan op instorten, alle economische signalen op rood, consumentenvertrouwen zakt in elkaar,
Ik bedoelde het theoretisch. Ik mijd mensenmassa's echt. Park komt dus nicht im Frage. Bij bezoek vrienden houd ik zeer veel afstand (meer dan 1,5 meter)quote:Op maandag 27 april 2020 19:18 schreef Gia het volgende:
Je zegt een risicogeval te zijn, en neemt toch risico's door naar het park en vrienden te gaan.
er is nogal een verschil tussen die enkele promile of nog minder van de bevolking die een heel strand of meerdere stranden volmaken dan alle jongeren op de straat laten lopen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:31 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Misschien is dat ook wel het hele punt en dat wat een aantal hier zeggen. Gooi de economie voor jongeren open, het is al het zoveelste weekend op rij dat mensen zeggen over 2 weken er een piek komt, maar die komt telkens niet echt. De mensen die naar het strand gaan zijn ook vaak geen 70+ ers of die uitgebreid koningsdag vieren in groepen zie ik ze ook niet doen. Dus ik verwacht ook geen piek.
Ik hoorde van een kapster dat ze overwegen plexiglas tussen de stoelen te zetten, zodat de klanten tegen elkaar beschermd zijn. En dan de kapper zelf met handschoenen en mondpakje, klant ook mondkapje. Zoiets.quote:Op maandag 27 april 2020 19:32 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Hoe doen de kappers dat dan? Iedereen een mondkapje?
Het is inderdaad onbegrijpelijk, is het nu simpelheid, ontkenning of zijn mensen wereldvreemd?quote:Op maandag 27 april 2020 19:29 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Hij leeft in zijn eigen safe space.
Voor beide kanten is wat zeggen economie werkloosheid onrust in de maatschapij en zorg.
Echter overheid kijkt alleen naar de zorg omdat in hun advies clubje alleen zorg gerelateerde adviseurs zitten en ja genoeg users die beleid van Jaap "god" geweldig vinden die kijken niet verder dan hun neus lang is ook vinden ze het dood normaal dat journalisten wob verzoeken niet in kunnen zien
bij lange na en echt bij lange na worden niet alle kosten vergoed. Het is een pleister op een slagadelijke bloeding.quote:
Jep mondkapje verplicht voor beide.quote:Op maandag 27 april 2020 19:32 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Hoe doen de kappers dat dan? Iedereen een mondkapje?
Je zal misschien een punt hebben, maar je metafoor is natuurlijk schromelijk overdreven.quote:Op maandag 27 april 2020 19:34 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
bij lange na en echt bij lange na worden niet alle kosten vergoed. Het is een pleister op een slagadelijke bloeding.
Yep, het "eerste" doel zorgen dat de IC overeind blijft (het "wij zorgen met de zorg") blijft is "behaald". Ons benne trotsquote:Op maandag 27 april 2020 19:28 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
We zijn voortvarend begonnen icm een redelijke liberale lockdown. Maar onderhand begin ik de visieloosheid wel te haten.
Ik krijg ook steeds meer de indruk dat de beste zet is geweest om de grote evenementen op te schorten. En niet het krampachtig 1,5 meter afstand houden als je iemand op straat passeert of je winkelmandje terugzet.quote:Op maandag 27 april 2020 19:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik denk dat het dan beperkt blijft tot lokale uitbraakjes die statistisch te overzien en acceptabel zijn.
Wat men wil voorkomen dat de verspreiding zich (te veel) gaat verplaatsen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)nveiligheid-a3997274quote:Op maandag 27 april 2020 19:36 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Jep mondkapje verplicht voor beide.![]()
Is ook hier een hele grote groep die het bullshit vind trouwens, maar goed ze kunnen iig werken.
30% maar, velen hangen dan de vlag uit...quote:Op maandag 27 april 2020 19:36 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Je zal misschien een punt hebben, maar je metafoor is natuurlijk schromelijk overdreven.
En dat je er met een regeling financieel iets op achteruit gaat lijkt me evident.
Als ik in de WW terecht zou komen, zou dat ook een behoorlijk terugval in inkomsten betekenen.
Met als eindstadium dat alsnog iedereen het al dik gehad heeft voordat er een vaccin beschikbaar is voor iedereen. Jij isoleert jezelf niet, dus hou jezelf niet voor de gek dat je het niet gaat krijgen.quote:Op maandag 27 april 2020 18:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dat is een aanname. Rare gedachte ook: je krijgt het toch wel, dus voorzorgsmaatregelen hebben geen zin" Dat is natuurlijk onzin. Deze intelligente lockdown bewijst gewoon dat het werkt de verspreiding tegen te gaan.
Oh, ik dacht dat we het over mensen in loondienst hadden.quote:Op maandag 27 april 2020 19:38 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
30% maar, velen hangen dan de vlag uit...
laatst op nieuwsuur gezien van een fam met 2 contactberoepen die prive aansprakelijk zijn voor alle kosten. Geen inkomsten en tienduizenden euro's per maand aan kosten.
Uhuh, als de overheid ff bepaald dat je winkel wel ff naar de tifus mag dan is dat "gewoon ondernemers risico" kom nou.quote:
Zo vind iedereen wel wat. Niet dat het dan gebeurt ofzo.... Iets meer realiteitszin is in deze niet verkeerd.quote:Op maandag 27 april 2020 19:18 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ik vind dat contactberoepen weer open kunnen.
Die van mij hoeft zelf geen mondkapjes gedoe en zal dat alleen doen als de geknipte dat echt wil.quote:Op maandag 27 april 2020 19:32 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Hoe doen de kappers dat dan? Iedereen een mondkapje?
Volgens mij koopt het ''systeem'' tijd door persconferenties te geven waarin gepreveld wordt over ''volhouden'' en ''denk aan je kwetsbare dierbaren''. Voort laat Mark Rutte ook wel eens doorschemeren dat we nog niet immuun zijn en dat er geen vaccin voorhanden is, ik krijg daarbij het donkerbruine vermoeden dat men wil wachten op een vaccin. Maar de mensen die aan de knoppen zitten zijn veelal mensen die al decennia gewend zijn dat het maandelijkse salaris een vanzelfsprekendheid is.quote:Op maandag 27 april 2020 19:37 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep, het "eerste" doel zorgen dat de IC overeind blijft (het "wij zorgen met de zorg") blijft is "behaald". Ons benne trots.
Nu moet er een doel op de horizon worden gezet. wat idd ontbreekt (terwijl in de tussentijd de slachtoffers blijven komen)
Ik heb ook moeite om nog te bekijken waarmee de regering bezig is.
Is dat virusbestrijding, tegengaan verspreiding, zorg human maken e/of samenleving aka economie kickstarten. Ik overzie het redelijk en mis desondanks en plan tot (super)visie.
Een exit plan geloof in niet in want het virus zal nog geruime tijd ons doen en laten aansturen.
Als ondernemer heb je toch gewoon risico dat je geen vastigheid hebt qua inkomsten, zoals je dat in loondienst wel hebt. Zo bedoel ik het.quote:Op maandag 27 april 2020 19:43 schreef ludovico het volgende:
[..]
Uhuh, als de overheid ff bepaald dat je winkel wel ff naar de tifus mag dan is dat "gewoon ondernemers risico" kom nou.
Zou naar een krachtige tweede golf de ziekte ook weer gaan luwen zoals we zagen bij de Spaanse griep?quote:Op maandag 27 april 2020 19:37 schreef Za het volgende:
Speciaal voor @:Vosss:
Duitslands belangrijkste viroloog waarschuwt voor krachtigere tweede coronagolf die overal tegelijk begint
We krijgen dan situaties waarbij tankwagens met ontsmettingsmiddel door de straten rijden, omdat dat dan nog de enige maatregelen zijn om, in een wanhopige poging, er nog een schepje bovenop te doen”, aldus Drosten.
https://www.welingelichte(...)tegelijk-begint.html
ah dus het is dan maar hun eigen schuld omdat het niet past binnen je mening....quote:Op maandag 27 april 2020 19:41 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Oh, ik dacht dat we het over mensen in loondienst hadden.
Voor andere geldt gewoon ondernemersrisico. Voor veel van hen geld dat ze altijd beetje schamper doen over mensen in loondienst, en zelf een stuk meer verdienen dan voor een baas werken. Prima, maar dat is dan het risico dat je loopt, voor hen hoop ik nu dat ze een goede buffer hebben opgebouwd met dat geld dat ze extra verdiend hebben t.o.v. mensen in loondienst.
Ja maar daar valt een bewust aanleiding - je huis wordt in de fik gezet door persoon x - niet als "normaal risico"quote:Op maandag 27 april 2020 19:44 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Als ondernemer heb je toch gewoon risico dat je geen vastigheid hebt qua inkomsten, zoals je dat in loondienst wel hebt. Zo bedoel ik het.
Zou een kapper niet b.v. in de zomermaanden extra uren mogen draaien (indien gewenst) om extra inkomsten te pakken als ze weer open mogen? Of druist dat weer in tegen andere arbeidsafspraken.quote:Op maandag 27 april 2020 19:43 schreef Vallon het volgende:
[..]
Die van mij hoeft zelf geen mondkapjes gedoe en zal dat alleen doen als de geknipte dat echt wil.
Waar hij mee zit (als werkgever) dat hij allerlei omslachtig en (semi)verplicht gestelde maatregelen moet gaan nemen en hij sws minder klanten kan afhandelen. De prijs zal dus fors omhoog moeten.
(En nee, hij wilde mij niet illegaal knippen....)
quote:Op maandag 27 april 2020 19:38 schreef miss_sly het volgende:
[..]
https://www.nrc.nl/nieuws(...)nveiligheid-a3997274
Advies WHO staat hier ook in.
En iedereen die nog niet immuun is is mogelijk ziek/besmettelijk (als zieke mensen duidelijk herkenbaar waren zou het geen wereldwijde pandemie geworden zijn), dus ...quote:De WHO uit niet openlijk kritiek naar landen die wel een mondkapjesplicht instellen, maar geeft wel een duidelijk advies over welke drie groepen ze wel moeten dragen: mensen die zelf ziek zijn, mensen die zorgen voor een zieke patiënt en zorgpersoneel in verpleeg- en ziekenhuizen.
Duur pandje?quote:Op maandag 27 april 2020 19:38 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
30% maar, velen hangen dan de vlag uit...
laatst op nieuwsuur gezien van een fam met 2 contactberoepen die prive aansprakelijk zijn voor alle kosten. Geen inkomsten en tienduizenden euro's per maand aan kosten.
Eigen schuld is een groot woord, eigen risico wel. En natuurlijk vind ik dat de schrijnende gevallen wel door de overheid geholpen moeten worden hoor.quote:Op maandag 27 april 2020 19:46 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
ah dus het is dan maar hun eigen schuld omdat het niet past binnen je mening....
Mijn zoon is eind vorig schooljaar afgestudeerd als fysiotherapeut.quote:Op maandag 27 april 2020 19:41 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Oh, ik dacht dat we het over mensen in loondienst hadden.
Voor andere geldt gewoon ondernemersrisico. Voor veel van hen geld dat ze altijd beetje schamper doen over mensen in loondienst, en zelf een stuk meer verdienen dan voor een baas werken. Prima, maar dat is dan het risico dat je loopt, voor hen hoop ik nu dat ze een goede buffer hebben opgebouwd met dat geld dat ze extra verdiend hebben t.o.v. mensen in loondienst.
Punt is dat de overheid nu het risico van de ondernemer eenzijdig bepaalt, dat risico kan je de ondernemer echt niet verwijten. En het is op zijn minst slecht leiderschap.quote:Op maandag 27 april 2020 19:44 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Als ondernemer heb je toch gewoon risico dat je geen vastigheid hebt qua inkomsten, zoals je dat in loondienst wel hebt. Zo bedoel ik het.
quote:Op maandag 27 april 2020 19:49 schreef Vallon het volgende:
[..]
Punt is dat de overheid nu het risico van de ondernemer eenzijdig bepaald, dat risico kan je de ondernemer echt niet verwijten. En het is op zijn minst slecht leiderschap.
Zoals ik al zei, voor dit soort gevallen zouden er wat mij betreft wel tegemoetkomingen mogen komen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:48 schreef Gia het volgende:
[..]
Mijn zoon is eind vorig schooljaar afgestudeerd als fysiotherapeut.
Hij kon als zzp-er aan de slag binnen een praktijk. Net begonnen, nog bezig een klantenbestand op te bouwen. Buffer? Hoe dan?
Gelukkig is er ook een tekort aan woningen en woont hij derhalve nog thuis.
https://thehill.com/polic(...)ling-live-animals-inquote:People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) is pushing the Pentagon to end the use of live animals during an annual survival training in Thailand that has involved U.S. troops drinking cobra blood.
In a letter Monday to Defense Secretary Mark Esper, the animal rights group argued that the use of live animals at what's known as the Cobra Gold exercise puts troops at risk of contracting zoonotic diseases like the coronavirus.
“Considering the danger zoonotic diseases pose to the troops — and indeed to all humanity — it is imperative that you end the use of live animals in Cobra Gold and instead use more effective and ethical non-animal training methods,” wrote Shalin Gala, PETA’s vice president of international laboratory methods.
The Pentagon did not immediately respond to a request for comment.
Cobra Gold is a multinational military exercise and the largest in the Indo-Pacific region. It has several stages, including live fire training, landmine destruction and an amphibious assault demonstration.
The event includes jungle survival training led by Thai instructors, and photos released by the U.S. military of this year’s exercises in late February and early March show Marines drinking cobra blood and eating live scorpions.
Tienduizenden euro's aan kosten, waaraan dan met hun contactberoep?quote:Op maandag 27 april 2020 19:38 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
30% maar, velen hangen dan de vlag uit...
laatst op nieuwsuur gezien van een fam met 2 contactberoepen die prive aansprakelijk zijn voor alle kosten. Geen inkomsten en tienduizenden euro's per maand aan kosten.
Het is cobra's en schorpioenen eten of sterven, maar PETA probeert ook weer makkelijk puntjes te scoren.quote:Op maandag 27 april 2020 19:53 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
https://thehill.com/polic(...)ling-live-animals-in
Dat 'hou vol' is intussen de houdbaarheidsdatum wel voorbij. Rutte moet volgende maand gewoon met concrete richtlijnen en oplossingen komen, anders gaat het volk straks echt aan het muiten. Zeker met het oog op de zomer die voor de deur staat, en mensen die niet op vakantie kunnen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:44 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Volgens mij koopt het ''systeem'' tijd door persconferenties te geven waarin gepreveld wordt over ''volhouden'' en ''denk aan je kwetsbare dierbaren''. Voort laat Mark Rutte ook wel eens doorschemeren dat we nog niet immuun zijn en dat er geen vaccin voorhanden is, ik krijg daarbij het donkerbruine vermoeden dat men wil wachten op een vaccin. Maar de mensen die aan de knoppen zitten zijn veelal mensen die al decennia gewend zijn dat het maandelijkse salaris een vanzelfsprekendheid is.
Wat mij betreft moet er gewoon werk gemaakt gaan worden van het structureel ophogen van de ic-capaciteit, anders kun je simpelweg niet eens (significant) versoepelen of uberhaubt terug naar normaal. Daarnaast moet er ook meer beleidsmatig uitgewerkt worden voor welke (risico) groepen de beperkingen zouden moeten gelden.
Ik zie het niet meer zo positief in als een maand geleden
klopt dat zijn de bedrijven.... niet de zelfstandigen waar ik het over heb.quote:Op maandag 27 april 2020 19:48 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Eigen schuld is een groot woord, eigen risico wel. En natuurlijk vind ik dat de schrijnende gevallen wel door de overheid geholpen moeten worden hoor.
Maar er zijn ook zat ondernemingen die de afgelopen jaren tonnen/miljoenen nettowinst behaald hebben. Laat hen dan maar even interen op hun reserves.
Heb je een griepje te pakken ben je de pineut.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.co.u(...)pBaFORxNnThJukSQZZ_E
Dit zal in NL ook wel niet ingevoerd worden. Op Schiphol nog steeds 0 temp checks zelfs (nee dat houdt niets tegen maar zorgt wel voor een simpele extra laag preventie).
en terecht dat dat niet mag. Het zijn medische gegevens namelijk.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.co.u(...)pBaFORxNnThJukSQZZ_E
Dit zal in NL ook wel niet ingevoerd worden. Op Schiphol nog steeds 0 temp checks zelfs (nee dat houdt niets tegen maar zorgt wel voor een simpele extra laag preventie).
2 praktijken dan gaat het hard....quote:Op maandag 27 april 2020 19:56 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Tienduizenden euro's aan kosten, waaraan dan met hun contactberoep?
Misschien even naar uitgaven patroon kijken?
Kap eens met die valse aannames. Het is moeilijk voor te stellen, maar er zijn zowaar mensen die de economie erbij halen omdat ze zich zorgen maken om de mensen die werkloos raken nu, die in depressies terecht komen, die in de schulden belanden, etc. Mensen vergeten nog wel eens dat we niet enkel stil moeten staan bij de directe zieken van Corona, maar ook bij de mensen wiens leven indirect geraakt wordt. Irritant dat dat dagelijks gezegd moet worden...quote:Op maandag 27 april 2020 19:10 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
We hebben hier dagelijks een hoop users die om deze specifieke reden alles open willen gooien.
Een hoop van die "muh economy" "denk aan de horecasector" posts zijn verkapte ergenissen om niet een biertje op het terras te kunnen doen.
Je kan ook gewoon met iemand een biertje in de tuin drinken of een pizza splitten, maar goed.
Tuurlijk jongen vooral in geloven ja er is wat maar alsnog dekt dit lang niet allesquote:Op maandag 27 april 2020 19:32 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Daar zijn toch gewoon regelingen voor?
[..]
Nederlanders in opstand?quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat 'hou vol' is intussen de houdbaarheidsdatum wel voorbij. Rutte moet volgende maand gewoon met concrete richtlijnen en oplossingen komen, anders gaat het volk straks echt aan het muiten. Zeker met het oog op de zomer die voor de deur staat, en mensen die niet op vakantie kunnen.
Schiphol gaat sowieso straks de tol betalen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.co.u(...)pBaFORxNnThJukSQZZ_E
Dit zal in NL ook wel niet ingevoerd worden. Op Schiphol nog steeds 0 temp checks zelfs (nee dat houdt niets tegen maar zorgt wel voor een simpele extra laag preventie).
Volk gaat muiten omdat ze niet op vakantie kunnen?quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat 'hou vol' is intussen de houdbaarheidsdatum wel voorbij. Rutte moet volgende maand gewoon met concrete richtlijnen en oplossingen komen, anders gaat het volk straks echt aan het muiten. Zeker met het oog op de zomer die voor de deur staat, en mensen die niet op vakantie kunnen.
Dat is toch belachelijk ook, he. Wij worden geacht netjes onze winkelkar te ontsmetten, terwijl ze op Schiphol zelfs toen de maatregelen hier al van kracht waren nog gewoon vluchten uit brandhaard Iran zonder checks lieten landen.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.co.u(...)pBaFORxNnThJukSQZZ_E
Dit zal in NL ook wel niet ingevoerd worden. Op Schiphol nog steeds 0 temp checks zelfs (nee dat houdt niets tegen maar zorgt wel voor een simpele extra laag preventie).
Ik hoop dat ze dat realiseren. Anderzijds zijn wij Nederlanders niet erg rellerig aangelegd, dus of daar echt angst voor is..quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat 'hou vol' is intussen de houdbaarheidsdatum wel voorbij. Rutte moet volgende maand gewoon met concrete richtlijnen en oplossingen komen, anders gaat het volk straks echt aan het muiten. Zeker met het oog op de zomer die voor de deur staat, en mensen die niet op vakantie kunnen.
Geen opstand a la we gaan naar het Binnenhof.quote:Op maandag 27 april 2020 20:04 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Nederlanders in opstand?
Ach man, als de Duitsers weer zouden binnenrijden gaan we niet eens protesteren want dat is al teveel moeite.
Moeten mensen niet sowieso twee weken in quarantaine bij binnenkomst?quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef RipCity het volgende:
https://thepointsguy.co.u(...)pBaFORxNnThJukSQZZ_E
Dit zal in NL ook wel niet ingevoerd worden. Op Schiphol nog steeds 0 temp checks zelfs (nee dat houdt niets tegen maar zorgt wel voor een simpele extra laag preventie).
Zie post onder je. Geen keiharde rellen, maar gewoon schijt krijgen aan de regeltjes.quote:Op maandag 27 april 2020 20:08 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik hoop dat ze dat realiseren. Anderzijds zijn wij Nederlanders niet erg rellerig aangelegd, dus of daar echt angst voor is..
Dat is geen verplichting maar een dringend advies.quote:Op maandag 27 april 2020 20:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Moeten mensen niet sowieso twee weken in quarantaine bij binnenkomst?
nederlandwereldwijd.nl/do(...)en-naar-nederland#35quote:Wat houdt een quarantaine in als ik uit een hoog-risicogebied terug ben gevlogen?
Als u afkomstig bent uit een hoogrisicogebied, is het dringende advies 14 dagen in quarantaine te gaan. U wordt hierover door de luchtvaartmaatschappij geïnformeerd. Dit betekent dat u 14 dagen uw woning of verblijfplaats niet mag verlaten.
Het dringende advies is daarnaast het contact met eventueel aanwezige familieleden en derden te vermijden.
Voor nadere vragen kunt u contact opnemen met de huisarts. Bemanningsleden van luchtvaartmaatschappijen, medisch personeel, zeevarenden en diplomaten zijn uitgezonderd van de quarantainemaatregel.
quote:Op maandag 27 april 2020 19:48 schreef Gia het volgende:
[..]
Mijn zoon is eind vorig schooljaar afgestudeerd als fysiotherapeut.
Hij kon als zzp-er aan de slag binnen een praktijk. Net begonnen, nog bezig een klantenbestand op te bouwen. Buffer? Hoe dan?
Gelukkig is er ook een tekort aan woningen en woont hij derhalve nog thuis.
Problem solved dus![]()
Het is iets als ik krijg mijn geld gestort dus er geen probleem.quote:Op maandag 27 april 2020 19:34 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Het is inderdaad onbegrijpelijk, is het nu simpelheid, ontkenning of zijn mensen wereldvreemd?
Lol, jij denkt dat ze daar op overleefden? Lijkt me waarschijnlijker dat die Thaise instructeur ze op een wet market gekocht heeft, en dat ze die moeten eten om hun "moed" te tonen. In de jungle zullen cobra's en schorpioenen zelden op het menu staan, en enkel een idioot zou een scorpioen levend vangen en opeten als ie werkelijk wil overleven.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het is cobra's en schorpioenen eten of sterven, maar PETA probeert ook weer makkelijk puntjes te scoren.
En dat dringende advies lees je alleen op internet. Wordt verder niks mee gedaan.quote:Op maandag 27 april 2020 20:13 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Dat is geen verplichting maar een dringend advies.
[..]
nederlandwereldwijd.nl/do(...)en-naar-nederland#35
Je verzint het niet
https://www.theguardian.c(...)ce-masks-coronavirusquote:Fines of between ¤25 and ¤10,000 can be imposed on those who fail to wear a mask, with rates differing widely across the country, and some states, such as Berlin and Brandenburg, insisting they would not levy fines at all, but would rely instead on people showing each other mutual respect by wearing them. Other states said they would allow a few days of grace for people to get used to the new rule.
The heftiest fines will apply to shopkeepers whose staff are caught not wearing masks, and there are incremental fine systems in some states for repeat offenders.
[..]
A poll by the Kantar market research institute found that acceptance for mask wearing was extremely high, with 97% of those asked saying they supported the rule and recognised the importance of keeping it to help tackle coronavirus.
Je bedoelt dat volk wat bibberend door de Luxaflex naar buiten kijkt of het corona virus ze komt halen?quote:Op maandag 27 april 2020 20:07 schreef Blueheeler het volgende:
[..]
Volk gaat muiten omdat ze niet op vakantie kunnen?
Het is echt te hopen dat we nooit in een oorlog terecht komen met dit volk....
Dat lijkt me wel het doel tijdens een survivalcursus ja. Training om te overleven in extreme scenario's.quote:Op maandag 27 april 2020 20:15 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Lol, jij denkt dat ze daar op overleefden? Lijkt me waarschijnlijker dat die Thaise instructeur ze op een wet market gekocht heeft, en dat ze die moeten eten om hun "moed" te tonen. In de jungle zullen cobra's en schorpioenen zelden op het menu staan, en enkel een idioot zou een scorpioen levend vangen en opeten als ie werkelijk wil overleven.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Groeiden daar overal mango's, kokosnoten en bamboescheuten dan zouden ze ongetwijfeld een PETA-vriendelijk dieet volgen.Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
Er zijn nu al behoorlijk wat schrijnende gevallen gecreëerd. Mijn vriend genereert 80% van zijn inkomsten met een contactberoep wat hij nu niet kan uitoefenen, maar dit kost hem maar 25% van zijn werktijd/opdrachten. Zijn andere werkzaamheden onder de vlag van zijn onderneming genereert hij maar 20% van zijn inkomsten mee, maar dit kost hem 75% van zijn tijd/opdrachten.quote:Op maandag 27 april 2020 19:48 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Eigen schuld is een groot woord, eigen risico wel. En natuurlijk vind ik dat de schrijnende gevallen wel door de overheid geholpen moeten worden hoor.
Even is natuurlijk dan een relatief begrip. En wat als je net iets begonnen bent? Ik ken er zat die net geïnvesteerd hadden in iets en nu met startschulden zitten en geen inkomsten.quote:Maar er zijn ook zat ondernemingen die de afgelopen jaren tonnen/miljoenen nettowinst behaald hebben. Laat hen dan maar even interen op hun reserves.
Barre tijden... Lijkt me alle reden om de boel weer open te gooien zeg.quote:Op maandag 27 april 2020 20:14 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Het is iets als ik krijg mijn geld gestort dus er geen probleem.
Ik ken mensen die werken in verzorgingshuizen ik weet van de problemen met betrekking tot beschermings materiaal.
Ik ken ook mensen die op de schop stoel zitten omdat als hun bedrijf nu dicht blijft tot 1 juni dit fataal is (kapperszaak).
Ik ken ook mensen in ziekenhuizen en ja het virus is heel erg de lock down was ook te verdedigen maar nu het terug loopt niet meer nu moet er een slimme exit komen.
De cijfers laten zien dat je onder de 50 weinig te vrezen hebt voor het virus daarboven wordt het wat gevaarlijker maar dit heeft veelal te maken met onderliggende klachten die mensen naar mate ze ouder worden meer kunnen krijgen.
De gemiddelde leeftijd van overlijden is 81 dit zegt al genoeg deze mensen moeten we dus isoleren en beschermen, niet jonge gezinnen met een koopwoning of huurhuis in financiële ellende storten.
Ik heb er ook last van daar mijn wederhelft in de kinderopvang werkt met een flex contract 0 uren ze werkt gemiddeld 32 uur maar ja nu dicht is geen geld.
Gelukkig gaat het weer open en overleven wij het wel tijdelijk met 1 inkomen dan sparen we een maand maar 600 ofzo ipv 2000.
Maar voor veel gezinnen gaat dit niet op.
Wat is nou de meerwaarde van een post als deze? Voel jij je dan beter als je zo over anderen kunt praten?quote:Op maandag 27 april 2020 20:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je bedoelt dat volk wat bibberend door de Luxaflex naar buiten kijkt of het corona virus ze komt halen?
Ik denk niet dat het openlijk rellen wordt, wel dat het flink omzeild wordt waarmee de strekking van het doel niet meer wordt opgevolgd. Je krijgt dan een soort papieren werkelijkheid.quote:Op maandag 27 april 2020 19:59 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dat 'hou vol' is intussen de houdbaarheidsdatum wel voorbij. Rutte moet volgende maand gewoon met concrete richtlijnen en oplossingen komen, anders gaat het volk straks echt aan het muiten. Zeker met het oog op de zomer die voor de deur staat, en mensen die niet op vakantie kunnen.
Mensen hebben amper solidariteit voor risicogroepen en ouderen. Gewoon natuurlijke selectie en hard zijn.quote:Op maandag 27 april 2020 20:04 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Kap eens met die valse aannames. Het is moeilijk voor te stellen, maar er zijn zowaar mensen die de economie erbij halen omdat ze zich zorgen maken om de mensen die werkloos raken nu, die in depressies terecht komen, die in de schulden belanden, etc. Mensen vergeten nog wel eens dat we niet enkel stil moeten staan bij de directe zieken van Corona, maar ook bij de mensen wiens leven indirect geraakt wordt. Irritant dat dat dagelijks gezegd moet worden...
Je kan wel bijdehand doen.quote:Op maandag 27 april 2020 20:28 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Barre tijden... Lijkt me alle reden om de boel weer open te gooien zeg.
Oh het was niet sarcastisch hoor. 1400 pm is een behoorlijk bedrag en ik ben ervoor om het -voorzichtig en gefaseerd- weer open te gooien.quote:Op maandag 27 april 2020 20:33 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Je kan wel bijdehand doen.
Als je leest zeg ik dat wij het wel overleven maar vele gezinnen niet en de mensen die ik ken die op de schopstoel zitten komen in problemen.
En zo zijn er nog een half miljoen Nederlanders
Oh dit stond er eerst niet bij. Ik heb zelf geen last van inkomensverlies vooralsnog want ik ben in loondienst. Mijn vriend is geen deel van mijn financiële huishouding en hij redt het ook nog zij het tandenknarsend.quote:Op maandag 27 april 2020 20:33 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Je kan wel bijdehand doen.
Als je leest zeg ik dat wij het wel overleven maar vele gezinnen niet en de mensen die ik ken die op de schopstoel zitten komen in problemen.
En zo zijn er nog een half miljoen Nederlanders
Van de rest niet haten kan er niks aan doen dat jij met minder rond moet komen had je maar een vak moeten leren.
Oké nou ja het behoorlijk inderdaad maar ja wat ik al zei wij overleven het wel.quote:Op maandag 27 april 2020 20:34 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Oh het was niet sarcastisch hoor. 1400 pm is een behoorlijk bedrag en ik ben ervoor om het -voorzichtig en gefaseerd- weer open te gooien.
twitter:BBCNews twitterde op maandag 27-04-2020 om 19:44:14"I think it is entirely plausible that this is caused by this virus"
Chief medical officer Chris Whitty on a rare but dangerous reaction in children that is causing growing concern
https://t.co/BivB6D6JOb https://t.co/duUNC4YBvN reageer retweet
twitter:BBCNews twitterde op maandag 27-04-2020 om 19:39:54"It's really too early to say whether there is a link" between a severe illness in children and coronavirus, says medical director of NHS England, Stephen Powis
"We have asked our experts to look into this as a matter of urgency"
https://t.co/BivB6D6JOb https://t.co/PMHqINLu0A reageer retweet
Niks, net als het continue aanhalen dat mensen die zich zorgen maken over economische zaken alleen maar op vakantie willen of op het terras wíllen zitten.quote:Op maandag 27 april 2020 20:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat is nou de meerwaarde van een post als deze? Voel jij je dan beter als je zo over anderen kunt praten?
Nou ik dacht dat je het hatelijk bedoelde in eerste instantiequote:Op maandag 27 april 2020 20:37 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Oh dit stond er eerst niet bij. Ik heb zelf geen last van inkomensverlies vooralsnog want ik ben in loondienst. Mijn vriend is geen deel van mijn financiële huishouding en hij redt het ook nog zij het tandenknarsend.
Dus omdat anderen hinderlijk doen, doe jij het ook?quote:Op maandag 27 april 2020 20:40 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Niks, net als het continue aanhalen dat mensen die zich zorgen maken over economische zaken alleen maar op vakantie willen of op het terras wíllen zitten.
Dat is gewoon hinderlijk.
Die zitten op de zolderkamer toch achter het toetsenbord?quote:Op maandag 27 april 2020 20:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je bedoelt dat volk wat bibberend door de Luxaflex naar buiten kijkt of het corona virus ze komt halen?
Dat bedoelde ik ook. Misschien had ik 'muiten' tussen aanhalingstekens moeten zetten.quote:Op maandag 27 april 2020 20:29 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het openlijk rellen wordt, wel dat het flink omzeild wordt waarmee de strekking van het doel niet meer wordt opgevolgd. Je krijgt dan een soort papieren werkelijkheid.
Er zijn toch heel wat scenario schrijvers op Fok! verloren gegaan....Fantasieen niet te krapquote:Op maandag 27 april 2020 20:07 schreef Blueheeler het volgende:
[..]
Volk gaat muiten omdat ze niet op vakantie kunnen?
Het is echt te hopen dat we nooit in een oorlog terecht komen met dit volk....
Je zorgen maken over de economie en gewoon alles open willen gooien want "alleen 80 jaar of ouder sterft" is nogal een verschil.quote:Op maandag 27 april 2020 20:40 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Niks, net als het continue aanhalen dat mensen die zich zorgen maken over economische zaken alleen maar op vakantie willen of op het terras wíllen zitten.
Dat is gewoon hinderlijk.
Thanks, zo ben ik dan wel weer:)quote:Op maandag 27 april 2020 20:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dus omdat anderen hinderlijk doen, doe jij het ook?
Lekker constructief wel.
Waarom is dat elders niet aan de hand?quote:Op maandag 27 april 2020 20:40 schreef Smack10 het volgende:
Over toename zieke kinderen op de IC in de UK:twitter:BBCNews twitterde op maandag 27-04-2020 om 19:44:14"I think it is entirely plausible that this is caused by this virus"
Chief medical officer Chris Whitty on a rare but dangerous reaction in children that is causing growing concern
https://t.co/BivB6D6JOb https://t.co/duUNC4YBvN reageer retweettwitter:BBCNews twitterde op maandag 27-04-2020 om 19:39:54"It's really too early to say whether there is a link" between a severe illness in children and coronavirus, says medical director of NHS England, Stephen Powis
"We have asked our experts to look into this as a matter of urgency"
https://t.co/BivB6D6JOb https://t.co/PMHqINLu0A reageer retweet
Ik zie dat het inderdaad erg naar gelezen kan worden, had het niet zo "sarcastoform" moeten schrijven.quote:Op maandag 27 april 2020 20:40 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Nou ik dacht dat je het hatelijk bedoelde in eerste instantie
Terwijl het meer als vergelijk ging als 1 inkomen wegvalt hoeveel er weg valt en dat t voor veel gezinnen onhoudbaar kan worden
Die man bij Pauw gisteren. Met z'n economie... Bouw je kapperszaak maar om naar een afhaalrestaurant meneer de ondernemert. Hup hup werken voor je kankergeld want de economie.quote:Op maandag 27 april 2020 20:44 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Je zorgen maken over de economie en gewoon alles open willen gooien want "alleen 80 jaar of ouder sterft" is nogal een verschil.
Lijkt me wel. Op vakantie gaat daardoor ook al niet.quote:Op maandag 27 april 2020 20:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Moeten mensen niet sowieso twee weken in quarantaine bij binnenkomst?
Precies. Er is niks mis met je zorgen maken over de economie en willen nadenken over hoe je de maatregelen kunt versoepelen, afbouwen, bijstellen en alles. Dat is iets anders dan domweg gillen dat alleen bejaarden en dikke mensen doodgaan doorgaans en dat dat de recessie niet waard is.quote:Op maandag 27 april 2020 20:44 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Je zorgen maken over de economie en gewoon alles open willen gooien want "alleen 80 jaar of ouder sterft" is nogal een verschil.
Ik begreep dat dit nog maar een paar dagen/week speelt. Dus nieuw. Mutatie?quote:Op maandag 27 april 2020 20:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Waarom is dat elders niet aan de hand?
Misschien komt dat elders nog, ik had er een topic over geopend maar die moest dicht om de één of andere reden.quote:Op maandag 27 april 2020 20:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Waarom is dat elders niet aan de hand?
Dat maak jij erg van, niemand wil dat vanaf 1 mei alles opeens weer open is. Dat moet gefaseerd gaan uiteraard.quote:Op maandag 27 april 2020 20:44 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Je zorgen maken over de economie en gewoon alles open willen gooien want "alleen 80 jaar of ouder sterft" is nogal een verschil.
Klopt helemaal, maar dat gillen heb ik hier dan ook weinig mensen tot niemand zien doen. Behalve over op terrassen zitten.quote:Op maandag 27 april 2020 20:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Precies. Er is niks mis met je zorgen maken over de economie en willen nadenken over hoe je de maatregelen kunt versoepelen, afbouwen, bijstellen en alles. Dat is iets anders dan domweg gillen dat alleen bejaarden en dikke mensen doodgaan doorgaans en dat dat de recessie niet waard is.
Weinig, maar zeker niet niemand.quote:Op maandag 27 april 2020 20:50 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Klopt helemaal, maar dat gillen heb ik hier dan ook weinig mensen tot niemand zien doen. Behalve over op terrassen zitten.
Oke bedankt Jaap, ik zal de farmaceuten inlichten dat ze kunnen stoppen met het vaccin.quote:Op maandag 27 april 2020 20:51 schreef Jed1Gam het volgende:
Als m'n voorspellingen kloppen met 70 dagen corona verslagen, hebben we hier nog 2 weken totdat corona geëlimineerd is.
Vandaag nog maar +103 cases.
Inderdaad, iets meer nuance zou welkom zijn.quote:Op maandag 27 april 2020 20:51 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Weinig, maar zeker niet niemand.
Misschien moeten beide kanten zichzelf eens censureren en niet alles zonder meer in het topic plempen.
Van beide kampen. Jouw opmerking over hoe bang mensen zijn, zou je ook achterwege kunnen laten.quote:Op maandag 27 april 2020 20:53 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Inderdaad, iets meer nuance zou welkom zijn.
Scenario schrijvers van wat...… Mysterie in de ballen bak van Mac Donalds..... WTFquote:Op maandag 27 april 2020 20:43 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Er zijn toch heel wat scenario schrijvers op Fok! verloren gegaan....Fantasieen niet te krap
Net als Cuomo die NY zei ga maar een vitaal beroep doen.quote:Op maandag 27 april 2020 20:47 schreef Nober het volgende:
[..]
Die man bij Pauw gisteren. Met z'n economie... Bouw je kapperszaak maar om naar een afhaalrestaurant meneer de ondernemert. Hup hup werken voor je kankergeld want de economie.
Nou gillen is wat overdreven maar er zijnhier behoorlijk wat posts gemaakt van mensen die vinden dat het risico voor de kwetsbare mensen ondergeschikt is aan de economie (en die het punt missen van de piek op de IC die onder een bepaalde grens moet blijven omdat het anders niet meer gaat over alleen de kwetsbaren).quote:Op maandag 27 april 2020 20:50 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Klopt helemaal, maar dat gillen heb ik hier dan ook weinig mensen tot niemand zien doen. Behalve over op terrassen zitten.
Ik zie genoeg mensen die het niet eens hebben over horeca, maar de economie in het algemeen. Dat jij (velen anderen voor jou tevens ook hoor) er dan meteen van maakt dat het ze gaat om het terrasje zegt meer iets over jou dan over de users in kwestie. Het komt nogal generaliserend over. Er zullen best users zijn die de schijt hebben aan de risico groepen en écht enkel wat willen zuipen op een terras, maar het merendeel van de users die over de economie begint geeft ook gewoon om de ouderen hoor. Het is in ieder geval niet iets wat je voor hun kan bepalen; je hebt geen idee wat de user in kwestie denkt of niet.quote:Op maandag 27 april 2020 20:32 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Mensen hebben amper solidariteit voor risicogroepen en ouderen. Gewoon natuurlijke selectie en hard zijn.
Waarom zou ik dan geloven dat ze wel solidariteit hebben voor zzp'ers in de horeca?
Als je er zo individualistisch in staat is het toch aannemelijker dat egoïstische redenen er aan ten grondslag liggen.
Niet voor iedereen nogmaals maar wel een groot deel helaas.
Maar ik snap de zorgen niet zo. Uiteindelijk gaat de vvd echt niet de economie laten klappen. Kapitalisme > zorg uiteindelijk en op een gegeven moment krijgen we de vraag, hoeveel is een mensenleven waard?
Binnenkort gaat alles grotendeels weer open net als in Zwitserland. Voor heel veel beroepen kan dat ook wel met enig maatwerk.
We horen nooit iemand over andere sectoren trouwens zoals fysio, nagelsallons,rijscholen, installateurs, loodgieters etc.
Het is altijd horeca en dan vooral het terras was het onderwerp is van alle zorgen. Vandaar dat ik skeptisch ben erover.
Maar ik ben het ook wel eens met dat we op een gegeven naar een leefbare situatie met een juiste balans moeten.
Zou mooi zijn als het in de zomer al kan.
Mensen vergeten dat ouderen die economie ook gewoon nodig hebben. Denk alleen al aan het gegeven dat hun pensioen nu op korten staat voor volgend jaar, tenzij er nog een flinke inhaalslag is dit jaar.quote:Op maandag 27 april 2020 21:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zie genoeg mensen die het niet eens hebben over horeca, maar de economie in het algemeen. Dat jij (velen anderen voor jou tevens ook hoor) er dan meteen van maakt dat het ze gaat om het terrasje zegt meer iets over jou dan over de users in kwestie. Het komt nogal generaliserend over. Er zullen best users zijn die de schijt hebben aan de risico groepen en écht enkel wat willen zuipen op een terras, maar het merendeel van de users die over de economie begint geeft ook gewoon om de ouderen hoor. Het is in ieder geval niet iets wat je voor hun kan bepalen; je hebt geen idee wat de user in kwestie denkt of niet.
Ik snap de link ook niet....dat bepaalde users denken dat ''binnen de economie weer meer open gooien vanwege crisis - mensen die werkloos raken, etc'' gelijk staat aan ''ach, die oudjes kunnen me wat''. Ook in een wereld waar de economie weer wat meer op gang komt kan je manieren bedenken om de risico groepen extra te beschermen. Met die logica kan je er ook voor kiezen om te roepen dat users die willen dat de huidige situatie doorzet eigenlijk wil dat er zoveel mogelijk mensen hun inkomen verliezen of in een depressie terecht komen. Niet achter elke uitspraak zit een hidden meaning.quote:Op maandag 27 april 2020 21:04 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Mensen vergeten dat ouderen die economie ook gewoon nodig hebben. Denk alleen al aan het gegeven dat hun pensioen nu op korten staat voor volgend jaar, tenzij er nog een flinke inhaalslag is dit jaar.
Misschien moeten meer mensen eens aan nuance gaan doen.quote:Op maandag 27 april 2020 21:06 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik snap de link ook niet....dat bepaalde users denken dat ''binnen de economie weer meer open gooien vanwege crisis - mensen die werkloos raken, etc'' gelijk staat aan ''ach, die oudjes kunnen me wat''. Ook in een wereld waar de economie weer wat meer op gang komt kan je manieren bedenken om de risico groepen extra te beschermen. Met die logica kan je er ook voor kiezen om te roepen dat users die willen dat de huidige situatie doorzet eigenlijk wil dat er zoveel mogelijk mensen hun inkomen verliezen of in een depressie terecht komen.
Mja, maar we kunnen toch niet opgesloten blijven zitten?quote:Op maandag 27 april 2020 21:06 schreef quirina het volgende:
Er gaan wel veel bejaarden dood aan corona, maar ook wel veel jongere mensen met een zwakkere gezondheid of met een aandoening.
Jongere mensen waarop je op het eerste gezicht niets ziet en niet zou zeggen dat ze tot een risicogroep behoren.
Als je alles opengooit lopen deze mensen ook gevaar.
Wie kent er nou niet iemand met bijvoorbeeld astma, diabetes,ziekte van crohn om even een paar te noemen. Die kunnen Corona slecht overleven hoor.
Precies, het is een zaak van EN de economie EN kwetsbaren beschermen. En ja, dan zullen er nare maatregelen bij zijn, of juist opheffen van maatregelen, die of de economie flink raken of ten koste gaan van de bescherming van kwetsbaren.quote:Op maandag 27 april 2020 21:06 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik snap de link ook niet....dat bepaalde users denken dat ''binnen de economie weer meer open gooien vanwege crisis - mensen die werkloos raken, etc'' gelijk staat aan ''ach, die oudjes kunnen me wat''. Ook in een wereld waar de economie weer wat meer op gang komt kan je manieren bedenken om de risico groepen extra te beschermen.
Dat sowieso.quote:Op maandag 27 april 2020 21:09 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Misschien moeten meer mensen eens aan nuance gaan doen.
Het is ook in Italië en Spanje waargenomen:quote:Op maandag 27 april 2020 20:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Waarom is dat elders niet aan de hand?
https://www.bbc.com/news/health-52439005quote:The alert, issued by NHS England, said there was "a growing concern" that a coronavirus-related inflammatory syndrome is emerging in children in the UK or that there may be another, as yet unidentified, infection linked to these cases.
These young patients of varying ages were extremely ill. They had similar features to toxic shock syndrome, which can include a high temperature, low blood pressure, a rash and difficulty breathing.
Some also had gastrointestinal symptoms - tummy pain, vomiting or diarrhoea - and inflammation of the heart, as well as abnormal blood test results.
Experts say these are the signs you can see when the body becomes overwhelmed as it tries to fight off an infection.
The alert advises these cases need urgent treatment.
But experts stress that very few children become severely ill with coronavirus - evidence from around the world suggests they are the population least affected by the disease.
Dr Nazima Pathan, a consultant in Paediatric Intensive Care in Cambridge, said colleagues in Spain and Italy had been reporting similar cases: "Some of the children have presented with a septic shock type illness and rashes - the kind of presentation we would expect to see in toxic shock syndrome and Kawasaki disease (which affects blood vessels and the heart).
Zat users de situatie bagatelliseren door te doen of alleen 80+ met morbide obesitas en een maand te leven op de ic liggen.quote:Op maandag 27 april 2020 21:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zie genoeg mensen die het niet eens hebben over horeca, maar de economie in het algemeen. Dat jij (velen anderen voor jou tevens ook hoor) er dan meteen van maakt dat het ze gaat om het terrasje zegt meer iets over jou dan over de users in kwestie. Het komt nogal generaliserend over. Er zullen best users zijn die de schijt hebben aan de risico groepen en écht enkel wat willen zuipen op een terras, maar het merendeel van de users die over de economie begint geeft ook gewoon om de ouderen hoor. Het is in ieder geval niet iets wat je voor hun kan bepalen; je hebt geen idee wat de user in kwestie denkt of niet.
Je zit dan ook niet opgesloten.quote:Op maandag 27 april 2020 21:10 schreef banaantjeEE het volgende:
[..]
Mja, maar we kunnen toch niet opgesloten blijven zitten?
Die eerste alinea...ja, die users zijn ook generaliserend bezig. Spreekt voor zich.quote:Op maandag 27 april 2020 21:14 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Zat users de situatie bagatelliseren door te doen of alleen 80+ met morbide obesitas en een maand te leven op de ic liggen.
Dat vind ik net zo generaliserend.
We kunnen het natuurlijk over de economie of oplossingen hepbben, dat moet ook. Maar het helpt niet als mensen met een terras moet open, allen bejaarden gaan dood post komen en alle mensen die zeggen zich zorgen hierover maken in de bres springen voor de user die dan aangevallen wordt erop.
Dat is net een gematigde moslim die de kant van een fundamentalist kiest.
Dan vind ik het niet raar dat mensen over één kam geschoren worden.
Aan de andere kant hoeven mensen die van zichzelf weten dat ze er niet op die manier in staan zich opk niet aangevallen te voelen. Niemand zegt immers dat iedereen zo denkt.
Misschien een inenting die deze kinderen niet gehad hebben en daardoor deze verschijnselen hebben..quote:Op maandag 27 april 2020 20:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Waarom is dat elders niet aan de hand?
Ms wordt dat (nog) niet zo overal zo onderkend als afwijkend en verder ben ik benieuwd over welke aantallen spreekt om het significant te maken. Als het gaat om (jonge) kinderen zal je die sws niet vaak aantreffen op de (IC <20jr = <1% , in NL zijn dat bij benadering minder dan 10 kinderen). En als ze er al zijn, zijn het kinderen met reeds een onderliggend probleem.quote:Op maandag 27 april 2020 20:45 schreef Nober het volgende:
[..]
Waarom is dat elders niet aan de hand?
Ik zou wel eens willen weten hoe slecht dat ongeveer ligt.quote:Op maandag 27 april 2020 21:06 schreef quirina het volgende:....
Wie kent er nou niet iemand met bijvoorbeeld astma, diabetes,ziekte van crohn om even een paar te noemen. Die kunnen Corona slecht overleven hoor.
Dit jaquote:Op maandag 27 april 2020 20:56 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Net als Cuomo die NY zei ga maar een vitaal beroep doen.
Het komt allemaal bot over maar bevat wel een kern van waarheid.
We horen te weinig innovatieve oplossingen maar geklaag dat alles open moet asap.
Ipv a la bruce lee een be water mindset toe te passen, flexibel te zijn en je aan te passen aan de situatie is het in veel gevallen wachten tot de situatie terug gedraaid wordt en de pootjes omhoog.
Als ik kijk naar de cijfers in de UK dan zijn er in de leeftijd 15-44 jaar 126 doden door Corona gevallen, geen enkele jonger. Dus die jonge kinderen hebben if geen positieve coronatest of ze leven nogquote:Op maandag 27 april 2020 21:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ms wordt dat (nog) niet zo overal zo onderkend als afwijkend en verder ben ik benieuwd over welke aantallen spreekt om het significant te maken. Als het gaat om (jonge) kinderen zal je die sws niet vaak aantreffen op de (IC <20jr = <1% , in NL zijn dat bij benadering minder dan 10 kinderen). En als ze er al zijn, zijn het kinderen met reeds een onderliggend probleem.
"https://www.bbc.com/news/health-52439005 ... It is unclear how many children have experienced the reaction, although the numbers will be low."
... ook waar is dat artikel pop gebaseerd met het zal laag zijn .....
Niet om lullig te doen is hetgeen voor mij telt is vooral a) overleven de kinderen en/of b) houden ze er welke schade van over. Tot op heden zijn de vooruitzichten uiterst bemoedigend.
Met kinderen weet je het natuurlijk nooit zeker, soms tot in doodsangst 40+ ziek en twee dagen later al weer helemaal het happy kindje de je blijmoedig mogen uitmelken.
Als het zo lokaal is, dan kan je beter onderzoeken of dat daar aan de omgeving ligt. Gezien sws de lage aantallen besmettingen die vwb kinderen in beeld komen; zal het moeilijk zijn iets te zeggen.
klant mondkapje gaat niet, kan je niet fatsoenlijk knippenquote:Op maandag 27 april 2020 19:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik hoorde van een kapster dat ze overwegen plexiglas tussen de stoelen te zetten, zodat de klanten tegen elkaar beschermd zijn. En dan de kapper zelf met handschoenen en mondpakje, klant ook mondkapje. Zoiets.
weer fearmongering? we weten het niet, we zullen het wel zienquote:Op maandag 27 april 2020 19:37 schreef Za het volgende:
Speciaal voor @:Vosss:
Duitslands belangrijkste viroloog waarschuwt voor krachtigere tweede coronagolf die overal tegelijk begint
We krijgen dan situaties waarbij tankwagens met ontsmettingsmiddel door de straten rijden, omdat dat dan nog de enige maatregelen zijn om, in een wanhopige poging, er nog een schepje bovenop te doen”, aldus Drosten.
https://www.welingelichte(...)tegelijk-begint.html
Zo eentje met elastiek om de oren toch wel?quote:Op maandag 27 april 2020 21:45 schreef THEFXR het volgende:
[..]
klant mondkapje gaat niet, kan je niet fatsoenlijk knippen
Dat kunnen we tenigszins terug zien in de ziekenhuiscijfers toch?quote:Op maandag 27 april 2020 21:38 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik zou wel eens willen weten hoe slecht dat ongeveer ligt.
OK we weten dat naarmate je ouder bent, je immuunsysteem gaat overreageren. Soit.
Ik ben benieuwd of en in hoeverre dat risico voor de "gangbare" (wat een naar woord) volksaandoeningen zit en binnen de beperking verder redelijk normaal kunt leven.
Diabetes, nieraandoening maar ook astma wil voor mij niet per definitie zeggen dat je dus een sitting-duck bent voor Covid19. Dit om ook even te relativeren (zonder te bagatelliseren),
Dat iemand met een half/gedeactiveerd imuunsysteem evt voortvloeind uit een chemo en dan uiterst kwetsbaar is, lijkt mij logisch. Die mensen leven sws al op semi-lockdown.
De man is doorgeslagen, de woordkeuze alleen al. IMOquote:Op maandag 27 april 2020 21:48 schreef THEFXR het volgende:
weer fearmongering? we weten het niet, we zullen het wel zien
Welke site is dat?quote:
Trieste grensquote:
kapper kan gewoon open, thuiszorg komt ook zonder masker bij de klanten binnen.quote:Op maandag 27 april 2020 20:47 schreef Nober het volgende:
[..]
Die man bij Pauw gisteren. Met z'n economie... Bouw je kapperszaak maar om naar een afhaalrestaurant meneer de ondernemert. Hup hup werken voor je kankergeld want de economie.
Mensen vergeten dat "de economie open gooien" enkel kan als je een manier hebt om dat te doen zonder dat het aantal nieuwe besmettingen weer omhoog gaat. Zoniet moet je na 1 of 2 maanden weer alles dicht gooien. Het maakt niet uit of je de risicogroepen beschermt, het enige verschil is dat je dan het aantal nieuwe besmettingen enkele weken langer kan laten oplopen vooraleer de ziekenhuizen vol liggen, maar dat punt zal je sowieso bereiken.quote:Op maandag 27 april 2020 21:04 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Mensen vergeten dat ouderen die economie ook gewoon nodig hebben. Denk alleen al aan het gegeven dat hun pensioen nu op korten staat voor volgend jaar, tenzij er nog een flinke inhaalslag is dit jaar.
waar heb je het over?quote:Op maandag 27 april 2020 20:53 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Inderdaad, iets meer nuance zou welkom zijn.
Het is niet lokaalquote:Op maandag 27 april 2020 22:17 schreef Za het volgende:
[..]
Waarom überhaupt als organisatie dit bericht twitteren. Onverantwoordelijk.
quote:Op maandag 27 april 2020 21:13 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Het is ook in Italië en Spanje waargenomen:
[..]
https://www.bbc.com/news/health-52439005
bij mannen wordt om de oren geknipt/tondeusequote:Op maandag 27 april 2020 21:53 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Zo eentje met elastiek om de oren toch wel?
Dat is voor ieders veiligheid ook het beste idee.quote:Op maandag 27 april 2020 22:34 schreef Sucuk het volgende:
Iemand die de uitzending op NPO2 heeft gezien?
Angstaanjagend zo om weer naar kantoor te gaan. Ik wil in ieder geval thuiswerken tot een vaccin.
Verstandig. Fijn dat dat kan. Die luxe heeft niet iedereen, helaas.quote:Op maandag 27 april 2020 22:34 schreef Sucuk het volgende:
Iemand die de uitzending op NPO2 heeft gezien?
Angstaanjagend zo om weer naar kantoor te gaan. Ik wil in ieder geval thuiswerken tot een vaccin.
Worldometerquote:Op maandag 27 april 2020 22:13 schreef Salina het volgende:
[..]
Welke site is dat?
Volgens deze heeft de VS er inderdaad ook meer dan 1 miljoen nu.
https://corona-scanner.com/country/united-states-of-america
Volgens de John Hopkins site staan ze nog op 980.000.
Lijkt op BNO News qua lay-out, maar is het niet? BNO ligt er uit sinds een paar dagen, althans geen updates meer.
Na al die andere pieken die er niet zijn gekomenquote:Op maandag 27 april 2020 22:33 schreef DonDruiper het volgende:
Wanneer komt eigenlijk de piek van het paasweekend?
Ik weet natuurlijk niet hoe mijn werkgever er tegen aan kijkt. Die en minn collega's willen zo snel mogelijk op kantoor. Maar ik vind mijn gezondheid het belangrijkste. Als noodplan denk ik aan ontslag nemen, mocht het echt lastig worden.quote:Op maandag 27 april 2020 22:35 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Verstandig. Fijn dat dat kan. Die luxe heeft niet iedereen, helaas.
Idd. zoals ik al zei, die luxe heeft niet iedereen helaas.quote:Op maandag 27 april 2020 22:38 schreef Sucuk het volgende:
[..]
Ik weet natuurlijk niet hoe mijn werkgever er tegen aan kijkt. Die en minn collega's willen zo snel mogelijk op kantoor. Maar ik vind mijn gezondheid het belangrijkste. Als noodplan denk ik aan ontslag nemen, mocht het echt lastig worden.
Heel kut dat niet iedereen de mogelijkheid heeft om thuis te kunnen werken.
Viel mee, aldus de burgemeesters.quote:
Ja dat is me bekend, en toch lukt het meestal om zonder bloedende oren de zaak te verlatenquote:Op maandag 27 april 2020 22:31 schreef THEFXR het volgende:
[..]
bij mannen wordt om de oren geknipt/tondeuse
Doen ze hier wel in Zwitserland, kap met elastiekquote:Op maandag 27 april 2020 21:45 schreef THEFXR het volgende:
[..]
klant mondkapje gaat niet, kan je niet fatsoenlijk knippen
Niet in Wieringerland, waar ik een rondje bij de Waddenzee heb gebanjerd.quote:
vreemdquote:Op maandag 27 april 2020 22:44 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Doen ze hier wel in Zwitserland, kap met elastiek
Kapper is, alleen voor ufc embedded, niet essentieel.quote:Op maandag 27 april 2020 22:18 schreef THEFXR het volgende:
[..]
kapper kan gewoon open, thuiszorg komt ook zonder masker bij de klanten binnen.
turkse kapper doet oren met vlammenquote:Op maandag 27 april 2020 22:44 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Ja dat is me bekend, en toch lukt het meestal om zonder bloedende oren de zaak te verlatendan kunnen ze ook wel omgaan met elastiek achter de oren
quote:Op maandag 27 april 2020 22:56 schreef Nober het volgende:
[..]
Kapper is, alleen voor ufc embedded, niet essentieel.
Ze gooien er niet voor niks een waarschuwing uit he.quote:Op maandag 27 april 2020 21:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ms wordt dat (nog) niet zo overal zo onderkend als afwijkend en verder ben ik benieuwd over welke aantallen spreekt om het significant te maken. Als het gaat om (jonge) kinderen zal je die sws niet vaak aantreffen op de (IC <20jr = <1% , in NL zijn dat bij benadering minder dan 10 kinderen). En als ze er al zijn, zijn het kinderen met reeds een onderliggend probleem.
"https://www.bbc.com/news/health-52439005 ... It is unclear how many children have experienced the reaction, although the numbers will be low."
... ook waar is dat artikel pop gebaseerd met het zal laag zijn .....
Niet om lullig te doen is hetgeen voor mij telt is vooral a) overleven de kinderen en/of b) houden ze er welke schade van over. Tot op heden zijn de vooruitzichten uiterst bemoedigend.
Met kinderen weet je het natuurlijk nooit zeker, soms tot in doodsangst 40+ ziek en twee dagen later al weer helemaal het happy kindje de je blijmoedig mogen uitmelken.
Als het zo lokaal is, dan kan je beter onderzoeken of dat daar aan de omgeving ligt. Gezien sws de lage aantallen besmettingen die vwb kinderen in beeld komen; zal het moeilijk zijn iets te zeggen.
welk programma?quote:Op maandag 27 april 2020 22:34 schreef Sucuk het volgende:
Iemand die de uitzending op NPO2 heeft gezien?
Angstaanjagend zo om weer naar kantoor te gaan. Ik wil in ieder geval thuiswerken tot een vaccin.
Welke uitzending?quote:Op maandag 27 april 2020 22:34 schreef Sucuk het volgende:
Iemand die de uitzending op NPO2 heeft gezien?
Angstaanjagend zo om weer naar kantoor te gaan. Ik wil in ieder geval thuiswerken tot een vaccin.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |