quote:Op maandag 30 april 2018 18:41 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Hoppa!!!
Door mijn proeftijd heen![]()
![]()
Ok, doeiquote:
Dat zal wel, maar je kunt het ook overdrijven. Normaal gesproken komt iedereen die een positieve werkhouding heeft door zijn of haar proeftijd.quote:Op dinsdag 1 mei 2018 09:33 schreef Bugno het volgende:
Iets inhoudelijker:
Als je een tijd zonder werk en bijbehorende zekerheid van inkomen hebt gezeten, dan is zo'n proeftijd best een spannende periode. Tuurlijk zal je die normaal gesproken doorkomen, maar het verstrijken van die datum geeft zeker een fijne opluchting.
Laat iedereen lekker in zijn/haar waarde. GCK is blij dat hij door zijn proeftijd heen is gekomen. Veel van ons hebben dit topic als een soort stok achter de deur en als het dan eindelijk voor de wind gaat dan wil je dat denk ik ook delen met degenen waarmee je hier je werkzoek-leed hebt gedeeld.quote:
spiritusbus staat bekend als een negatieve troll. Niet op letten dus.quote:Op dinsdag 1 mei 2018 15:16 schreef ChatGirl het volgende:
[..]
Laat iedereen lekker in zijn/haar waarde. GCK is blij dat hij door zijn proeftijd heen is gekomen. Veel van ons hebben dit topic als een soort stok achter de deur en als het dan eindelijk voor de wind gaat dan wil je dat denk ik ook delen met degenen waarmee je hier je werkzoek-leed hebt gedeeld.
En als het je niet boeit dan scroll je lekker verder of sluit je het topic.
Nou nee, het is helemaant niet om te trollen en ik wil ook best geloven dat hij oprecht blij is, maar is er hier ooit iemand niet door zijn of haar proeftijd gekomen terwijl hij/zij dat wel had verwacht?quote:Op dinsdag 1 mei 2018 15:27 schreef Mishu het volgende:
[..]
spiritusbus staat bekend als een negatieve troll. Niet op letten dus.
Op mijn vorige week heeft iemand zijn proeftijd niet gehaald. Is vrij zuur. Gebeurt wel vaker.quote:Op dinsdag 1 mei 2018 17:07 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Nou nee, het is helemaant niet om te trollen en ik wil ook best geloven dat hij oprecht blij is, maar is er hier ooit iemand niet door zijn of haar proeftijd gekomen terwijl hij/zij dat wel had verwacht?
User zeefje, vooral actief in CULquote:Op dinsdag 1 mei 2018 17:07 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Nou nee, het is helemaant niet om te trollen en ik wil ook best geloven dat hij oprecht blij is, maar is er hier ooit iemand niet door zijn of haar proeftijd gekomen terwijl hij/zij dat wel had verwacht?
Dat dus!quote:Op dinsdag 1 mei 2018 09:33 schreef Bugno het volgende:
Iets inhoudelijker:
Als je een tijd zonder werk en bijbehorende zekerheid van inkomen hebt gezeten, dan is zo'n proeftijd best een spannende periode. Tuurlijk zal je die normaal gesproken doorkomen, maar het verstrijken van die datum geeft zeker een fijne opluchting.
Ow... bummer...quote:Op maandag 7 mei 2018 12:42 schreef Koningin het volgende:
Nou, mijn meeloopdagje heeft helaas niet geholpen, ze hebben iemand anders aangenomen die net iets beter in het profiel past. Jammer, had dit graag gewild.
Ja, ik baalde ook ontzettend. Zo dichtbij was ik nog nooit geweest.quote:Op maandag 14 mei 2018 12:03 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ow... bummer...![]()
Hopelijk snel, op een of andere manier, nog weer ergens anders een kans.
Ik was ook zo enorm teleurgesteld toen ik niet door mocht na mijn sollicitatie 2 mnd terug... het knakte me echt een soort van... Je wil het zó graag, het is dan zó dichtbij.
Heb jij wel eens een opleiding in deze richting overwogen trouwens? Dat kan wel een opstapje zijn ook.
YoungCapital.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 15:25 schreef H0D3NPYL het volgende:
Wat zijn goede websites voor het zoeken van studenten/bijbaantjes?
Je had me moeten quoten, want ik lees dit nu pas.quote:Op vrijdag 11 mei 2018 11:25 schreef ChatGirl het volgende:
Iets over mijzelf als persoon. Hoe ik werk en wat voor type ik ben. Heb ooit eens zo'n persoonstest gedaan bij Randstad/TempoTeam oid en daar kwam best een goed beeld uit van mij als persoon. Die heb ik als basis gebruikt en daar wat van mijn werkervaring aan gekoppeld. 'Woorden die mij goed omschrijven zijn a, b en c'.
Ook heb ik er zoekwoorden in geplaatst, en dan zoiets als 'mijn sterke punten zijn x, y en z.'.
En helemaal bovenaan contactinformatie. Dan zien ze dat als een van de eerste dingen en hoeven ze daarvoor niet extra te gaan zoeken.
Gefeli!quote:Op zaterdag 19 mei 2018 18:48 schreef Alieda-R het volgende:
Na bijna een half jaar thuis te hebben gezeten ben ik 7 mei begonnen bij Transcom in Groningen, ben momenteel in training voor de technische helpdesk van Tele2. Wel even wennen, vanaf 2006 bijna alleen maar assemblegewerk gedaan, onder andere ruim 7 jaar bij Indal/Philips dus dit is iets heel anders. Maar tot nu toe bevalt het goed, de eerste 2 toetsen een ruime 8,5 op gescoord
Kan nog steeds, je kunt ook Indeed of Nationale vacaturebank hiervoor gebruiken.quote:Op donderdag 24 mei 2018 09:17 schreef Mryc het volgende:
Vraagje:
Vrroegâh kon je je cv plaatsen op een site als die van Monsterboard waardoor je benaderd kon worden voor een nieuwe baan. Is dit nog steeds zo? Zo ja, wat is de beste site hiervoor? Of is deze functie verlegd naar LinkedIn?
Oké, dus het kan nog. Maar maken werkgevers/recruiters hier ook nog gebruik van? Of zoeken ze tegenwoordig anders naar potentiële kandidaten?quote:Op donderdag 24 mei 2018 10:16 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Kan nog steeds, je kunt ook Indeed of Nationale vacaturebank hiervoor gebruiken.
Tevens kan je via je LinkedInprofiel middels een knopje aangeven dat je beschikbaar bent, maar dit kan je ook in de kopregel of samenvatting van je profiel zetten indien gewenst.
Magnet.me ! Werkte heel goed voor mij. Wel meer baantjes voor net afgestudeerde of mensen met minder dan 5 jaar ervaring.quote:Op donderdag 24 mei 2018 09:17 schreef Mryc het volgende:
Vraagje:
Vrroegâh kon je je cv plaatsen op een site als die van Monsterboard waardoor je benaderd kon worden voor een nieuwe baan. Is dit nog steeds zo? Zo ja, wat is de beste site hiervoor? Of is deze functie verlegd naar LinkedIn?
Ik word zelf regelmatig benaderd door bedrijven die mijn cv op Nationale Vacaturebank hebben gezien.quote:Op donderdag 24 mei 2018 09:17 schreef Mryc het volgende:
Vraagje:
Vrroegâh kon je je cv plaatsen op een site als die van Monsterboard waardoor je benaderd kon worden voor een nieuwe baan. Is dit nog steeds zo? Zo ja, wat is de beste site hiervoor? Of is deze functie verlegd naar LinkedIn?
Thnx. De andere 2 toetsen ook ruim boven de 8 gescoord. Sinds vorige week "echt" aan het werk. Wel heel erg wennen om de hele dag zittend werk te doen gezien ik de afgelopen 12 jaar veel staand en vrij zwaar werk in fabrieken heb gedaan. Maar tot nu toe bevalt het goed, leuk bedrijf en leuke collega's, goede begeleiding.quote:
LinkedIn vond ik perfect werken hiervoor. Je kunt aangeven dat je beschikbaar bent, dat is dan alleen zichtbaar voor recruiters maar (in principe) niet zichtbaar voor jouw eigen organisatie, mocht je al een baan hebben. Wel zorgen dat je een goed LinkedInprofiel hebt.quote:Op donderdag 24 mei 2018 09:17 schreef Mryc het volgende:
Vraagje:
Vrroegâh kon je je cv plaatsen op een site als die van Monsterboard waardoor je benaderd kon worden voor een nieuwe baan. Is dit nog steeds zo? Zo ja, wat is de beste site hiervoor? Of is deze functie verlegd naar LinkedIn?
Gefeliciteerd! Wat ga je doen? En kan die andere plek ook nog wat worden?quote:Op zondag 3 juni 2018 23:30 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Ik heb trouwens een baan, werd vrijdag gebeld![]()
Dinsdag nog wel een sollicitatiegesprek ergens anders
Dankjewel!quote:Op maandag 4 juni 2018 12:40 schreef Koningin het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Wat ga je doen? En kan die andere plek ook nog wat worden?
Nou, dan nog even afwachten wat het uiteindelijk gaat worden. Misschien kun je nog kiezen!quote:Op maandag 4 juni 2018 12:49 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Dankjewel!
Weer ‘iets’ met communicatie![]()
Laat ik niet te vroeg juichen trouwens, de arbeidsovereenkomst is nog niet rond.
Die andere functie lijkt me nóg leuker. Meer verantwoordelijkheid, meer variatie in taken, beter te bereiken en beter salaris. Morgen gesprek en dan zien we wel.
Het was prettig om veel tijd voor mezelf te hebben maar ben, ongeacht welke baan het definitief wordt, erg blij dat ik weer aan het werk kan!
Ja, hoop ook dat ik kan kiezen. Zo niet, dit is ook een leuke baan.quote:Op maandag 4 juni 2018 12:57 schreef Koningin het volgende:
[..]
Nou, dan nog even afwachten wat het uiteindelijk gaat worden. Misschien kun je nog kiezen!
Ik snap trouwens wat je bedoelt, heb zelf 8 maanden thuis gezeten (wel nog met salaris na vaststellingsovereenkomst)
Nee, het gebeurde net voor de zomer, dus het was lekker om bij de kids thuis te zijn. Na de zomer ben ik toen langzaam begonnen. Ik had ook altijd nog 2 jaar WW achter de hand.quote:Op maandag 4 juni 2018 13:05 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Ja, hoop ook dat ik kan kiezen. Zo niet, dit is ook een leuke baan.
Ik zat ook in een dergelijke constructie als jij. Ben jij meteen gaan solliciteren toen je niet meer hoefde te werken?
Gefeliciteerd, dus bij Fok! ontstaat binnenkort weer een vacature?!quote:Op zondag 3 juni 2018 23:30 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
LinkedIn vond ik perfect werken hiervoor. Je kunt aangeven dat je beschikbaar bent, dat is dan alleen zichtbaar voor recruiters maar (in principe) niet zichtbaar voor jouw eigen organisatie, mocht je al een baan hebben. Wel zorgen dat je een goed LinkedInprofiel hebt.
Ik heb trouwens een baan, werd vrijdag gebeld![]()
Dinsdag nog wel een sollicitatiegesprek ergens anders
Oh dat is prettig!quote:Op maandag 4 juni 2018 15:41 schreef Koningin het volgende:
[..]
Nee, het gebeurde net voor de zomer, dus het was lekker om bij de kids thuis te zijn. Na de zomer ben ik toen langzaam begonnen. Ik had ook altijd nog 2 jaar WW achter de hand.
Dankjewel MCHquote:Op maandag 4 juni 2018 15:47 schreef MCH het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, dus bij Fok! ontstaat binnenkort weer een vacature?!
Toch alvast een voorzichtige felicitatie dan!quote:Op maandag 4 juni 2018 12:49 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Dankjewel!
Weer ‘iets’ met communicatie![]()
Laat ik niet te vroeg juichen trouwens, de arbeidsovereenkomst is nog niet rond.
Die andere functie lijkt me nóg leuker. Meer verantwoordelijkheid, meer variatie in taken, beter te bereiken en beter salaris. Morgen gesprek en dan zien we wel.
Het was prettig om veel tijd voor mezelf te hebben maar ben, ongeacht welke baan het definitief wordt, erg blij dat ik weer aan het werk kan!
Is die betaalde advocaat je eigen advocaat of eentje aangereikt door je werkgever?quote:Op maandag 4 juni 2018 19:55 schreef Daboman het volgende:
[..]
Toch alvast een voorzichtige felicitatie dan!
Hier nog weinig concreets. Ik heb wel een goede vaststellingsovereenkomst aangeboden gekregen maar die moet ik officieel nog tekenen. Ben sowieso nog wel een paar weken aan de slag.
Maar de hulp vliegt me wel om de oren. Verschillende managers hebben al aangegeven om positieve referenties te willen verstrekken, inclusief mijn eigen manager. Vandaag een interessante interne vacature gespot, denk dat ik het wel ga proberen. Het zou een klein stapje omhoog zijn maar de functie heeft zeker te bieden wat ik erg leuk vond aan m'n huidige functie. M'n favoriete recruiter kwam ook nog met 2 externe vacatures die goed aansluiten bij het werk dat ik deed. M'n advocaat staat klaar om de vaststellingsovereenkomst te checken (just in case, wordt betaald door m'n werkgever) en staat straks klaar met het nodige advies. En van m'n privé-netwerk heb ik ook nog hier en daar wat tips gekregen.
Eigen. Maar ik kies er toch voor om deze mogelijkheid te gebruiken; het gaat natuurlijk wel om duizenden euro's waar je over bezig bent.quote:Op maandag 4 juni 2018 19:59 schreef MCH het volgende:
[..]
Is die betaalde advocaat je eigen advocaat of eentje aangereikt door je werkgever?
Dank! Inmiddels is het rondquote:Op maandag 4 juni 2018 19:55 schreef Daboman het volgende:
[..]
Toch alvast een voorzichtige felicitatie dan!
Hier nog weinig concreets. Ik heb wel een goede vaststellingsovereenkomst aangeboden gekregen maar die moet ik officieel nog tekenen. Ben sowieso nog wel een paar weken aan de slag.
Maar de hulp vliegt me wel om de oren. Verschillende managers hebben al aangegeven om positieve referenties te willen verstrekken, inclusief mijn eigen manager. Vandaag een interessante interne vacature gespot, denk dat ik het wel ga proberen. Het zou een klein stapje omhoog zijn maar de functie heeft zeker te bieden wat ik erg leuk vond aan m'n huidige functie. M'n favoriete recruiter kwam ook nog met 2 externe vacatures die goed aansluiten bij het werk dat ik deed. M'n advocaat staat klaar om de vaststellingsovereenkomst te checken (just in case, wordt betaald door m'n werkgever) en staat straks klaar met het nodige advies. En van m'n privé-netwerk heb ik ook nog hier en daar wat tips gekregen.
Jazeker.quote:Op donderdag 24 mei 2018 10:23 schreef Mryc het volgende:
[..]
Oké, dus het kan nog. Maar maken werkgevers/recruiters hier ook nog gebruik van? Of zoeken ze tegenwoordig anders naar potentiële kandidaten?
Wat is je opleiding?quote:Op dinsdag 5 juni 2018 11:34 schreef electronique het volgende:
Ik kom hier ook even binnen vallen![]()
Een aantal maanden geleden ontslag genomen op werk (had het er absoluut niet naar mijn zin) en na een tijdje 'tijd voor mezelf genomen te hebben' nu weer flink aan het solliciteren. Heb volgende week een eerste gesprek staan bij een ministerie en de week daarna een tweede gesprek voor een traineeship. Fingers crossed
Ik heb je een PM gestuurdquote:
Ben zelf recruiter en je wilt gewoon een goed beeld van de sollicitant krijgen en tegelijkertijd een realistisch beeld voor de sollicitant te scheppen. Niet alle ambities zijn direct of überhaupt haalbaar. Maar het geeft ook aan hoe iemand nadenkt over zijn werk en carrière. Uiteindelijk wil je gewoon gemotiveerde mensen. Als je dan aangeeft niet perse direct ambities te hebben kan dat ook goed zijn, het gaat er gewoon om dat je erover nadenkt of nagedacht hebt. Als werkgever wil je gewoon de meest geschikte match en risico's van een mismatch zo klein mogelijk maken. Jouw antwoord is in deze trouwens gewoon heel helder. Vooral zo verwoorden. Wees jezelf. Wat ik verder wel fijn/belangrijk vind, als een kandidaat zich ingelezen heeft, oprechte interesse toont en zelf vragen stelt. Het is fijn als er een echt gesprek ontstaat ipv een interview.quote:Op vrijdag 8 juni 2018 11:58 schreef electronique het volgende:
[..]
Ik heb je een PM gestuurd
Iets anders; ik krijg tijdens sollicitaties vaak de vraag waar ik mezelf over 5 jaar zie, maar ik vind het vaak lastig om daar een goed antwoord op te geven. Ik weet het simpelweg ook nog niet. Ik ben super gedreven, werk super hard maar sta nog in het begin van mijn carrière, ben nog een beetje zoekende in wat ik interessant vind en uiteindelijk wil gaan doen en wil in de komende jaren ook nog een master halen (in deeltijd). Wat is jullie ervaring daarmee?
Ik zeg altijd dat ik geen concreet beeld heb en niet zo'n 'uitgestippeld' persoon ben. Ik leef in het hier en nu en kijk waar de kansen en mogelijkheden liggen. Dat heeft me tot nu toe altijd naar interessante functies geleid.quote:Op vrijdag 8 juni 2018 11:58 schreef electronique het volgende:
[..]
Ik heb je een PM gestuurd
Iets anders; ik krijg tijdens sollicitaties vaak de vraag waar ik mezelf over 5 jaar zie, maar ik vind het vaak lastig om daar een goed antwoord op te geven. Ik weet het simpelweg ook nog niet. Ik ben super gedreven, werk super hard maar sta nog in het begin van mijn carrière, ben nog een beetje zoekende in wat ik interessant vind en uiteindelijk wil gaan doen en wil in de komende jaren ook nog een master halen (in deeltijd). Wat is jullie ervaring daarmee?
Het is weekend hè. En ik wil juist dit weekend eraan werken nu ik eindelijk tijd heb. Maar zal maandag doen dan.quote:
Gewoon schrijven in de taal van de vacaturetekst, niet dit uitstelgedrag vertonen. Dat bellen komt ook zo onzeker over.quote:Op zondag 10 juni 2018 01:12 schreef Gary_Oak het volgende:
[..]
Het is weekend hè. En ik wil juist dit weekend eraan werken nu ik eindelijk tijd heb. Maar zal maandag doen dan.
Onzeker, nee eerder efficiënt.quote:Op zondag 10 juni 2018 10:24 schreef MCH het volgende:
[..]
Gewoon schrijven in de taal van de vacaturetekst, niet dit uitstelgedrag vertonen. Dat bellen komt ook zo onzeker over.
Uitstelgedrag?quote:Op zondag 10 juni 2018 10:24 schreef MCH het volgende:
[..]
Gewoon schrijven in de taal van de vacaturetekst, niet dit uitstelgedrag vertonen. Dat bellen komt ook zo onzeker over.
Inderdaad.quote:Op zondag 10 juni 2018 10:30 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Onzeker, nee eerder efficiënt.
Mensen die iets doen op basis van een aanname
Yup het gaat goed maar vooral door de aandelenhandel wat maak ik veel daarmee de laatste tijdquote:Op woensdag 13 juni 2018 00:09 schreef JDx het volgende:
Nog altijd trotse starter van dit topic, haha!
Ken je goede eigenschappen, doe er wat mee en ik hoop dat je vooral niet ongelukkig bent op je werk!
Haha ja ik zocht m'n eerste "echte" baan toen het topic begon. Ben al 5 banen verder. Helaas wordt er in mijn branche erg vaak gereorganiseerd, dus ik verwacht het topic nog wel een tijdje te blijven bezoeken. Gelukkig wordt het naarmate je ouder wordt wel steeds makkelijker en duidelijker welke koers je moet varen op basis van je ervaring die je opdoet en de papieren die je haalt. Je leert jezelf ook steeds beter kennen.quote:Op woensdag 13 juni 2018 00:09 schreef JDx het volgende:
Nog altijd trotse starter van dit topic, haha!
Ken je goede eigenschappen, doe er wat mee en ik hoop dat je vooral niet ongelukkig bent op je werk!
Dat is op een vriendelijke manier vertellen dat de keuze al is gemaakt maar om de procedures te volgen moeten we nog wel ff gesprekken voeren.quote:Op woensdag 20 juni 2018 22:15 schreef Daboman het volgende:
Ze zeiden wel dat mochten ze me afwijzen, dat het niet echt een afwijzing is naar mij als persoon, maar dat iemand anders dan gewoon beter in het plaatje past.
Dat strookt niet helemaal met signalen, ik heb zowel signalen gezien die in mijn voordeel spreken als signalen die in mijn nadeel zijn. Ik vind het dus lastig te zeggen. Ze hebben ook wel erg veel aantekeningen gemaakt bijvoorbeeld. Soms was er wel wat teleurstelling te zien als het ging zwakke punten. Maar ze hadden het ook over specifieke kennis die iemand zou kunnen inbrengen in het team (misschien verwijzend naar mijn interne ervaring), vragen die een beetje op het randje van het toelaatbare waren en een wel heel welgemeende "dank je wel" toen ik op het eind vroeg of ze een goed beeld van me hadden gekregen en er toch nog vragen kwamen. Ze waren op zijn minst oprecht geïnteresseerd.quote:Op woensdag 20 juni 2018 22:24 schreef MCH het volgende:
[..]
Dat is op een vriendelijke manier vertellen dat de keuze al is gemaakt maar om de procedures te volgen moeten we nog wel ff gesprekken voeren.
Die worden over 5-10 jaar niet met robots ingepakt?quote:Op donderdag 21 juni 2018 07:43 schreef ManianMan het volgende:
Stap gemaakt om te solliciteren in mijn toekomstige woonplaatsomgeving. 50+ km reizen iedere dag wordt toch iets te veel van het goede. Ben benieuwd of ik er uberhaupt tussen kom en of het met uitzicht op vast contract is.
Lijkt mij wel een leuke functie magazijnwerk van 8.00 tot 18.00 of 11.30 tot 20.00.
Mega leuke is dat het toekomstigbestendig is medicijnen als artikelen
Alle werk vergaat. Enigste wat blijft is techniek.quote:Op donderdag 21 juni 2018 07:49 schreef MCH het volgende:
[..]
Die worden over 5-10 jaar niet met robots ingepakt?
Ligt eraan wat je verklaard bij het ondertekenen van je vragenlijst.quote:Op donderdag 21 juni 2018 12:30 schreef Spitfire02 het volgende:
Ik heb nog een vraag over de vragenlijst die je voor het UWV moet invullen. Vooral het laatste stukje over werkvermogen, daar word je gevraagd om je lichamelijke en geestelijke capaciteit om te werken door te geven. Lichamelijk heb ik nergens last van maar geestelijk heb ik wel wat issues. Ik zou best kunnen werken maar ik heb regelmatig afspraken bij hulpverleners. Moet ik daar eerlijk in zijn en die lager invullen? Of zou dat me in de problemen helpen en kan ik beter "goed" invullen? Graag advies want ik moet de vragenlijst vandaag doorsturen.
Alvast bedankt.
Wat Cue zegt: als het verder geen invloed heeft op je werk en je het werk zoals gevraagd kunt uitvoeren dan hoef je het niet te vermelden.quote:Op donderdag 21 juni 2018 13:22 schreef Cue_ het volgende:
Ik ken de vragenlijst niet of wat ze daarmee gaan doen bv.
Als jij regelmatig onder werktijden weg moet, dan is het wel handig om te melden, of in ieder geval iets (in ieder geval je werktijden)
als je heel snel gestresst raakt en daardoor vaak weg moet, dan is het ook wel handig om aan te geven.
Als het verder geen invloed heeft op je werk dan hoeft het niet vermeld te worden lijkt me.
quote:Op donderdag 21 juni 2018 13:12 schreef MCH het volgende:
[..]
Ligt eraan wat je verklaard bij het ondertekenen van je vragenlijst.
quote:Op donderdag 21 juni 2018 13:22 schreef Cue_ het volgende:
Ik ken de vragenlijst niet of wat ze daarmee gaan doen bv.
Als jij regelmatig onder werktijden weg moet, dan is het wel handig om te melden, of in ieder geval iets (in ieder geval je werktijden)
als je heel snel gestresst raakt en daardoor vaak weg moet, dan is het ook wel handig om aan te geven.
Als het verder geen invloed heeft op je werk dan hoeft het niet vermeld te worden lijkt me.
Het zal voor de kwaliteit van mijn werk weinig invloed hebben. Ik zal alleen om de week een afspraak hebben met een psycholoog of arts. Dat zal ik uiteraard zoveel mogelijk buiten werktijd doen maar dat is niet altijd mogelijk.quote:Op donderdag 21 juni 2018 13:31 schreef FYazz het volgende:
[..]
Wat Cue zegt: als het verder geen invloed heeft op je werk en je het werk zoals gevraagd kunt uitvoeren dan hoef je het niet te vermelden.
Indien je klachten je functioneren daadwerkelijk belemmeren moet je dit wel melden.
Gewoon, nu. Boeiend hoe je cv er dan uit ziet, je moet wel gelukkig zijn in je werk vind ik.quote:Op zaterdag 23 juni 2018 09:56 schreef Roces18 het volgende:
Na hoelang zouden jullie op zoek gaan naar een andere baan als het niet bevalt om een job-hoppers c.v. te voorkomen. Ik zit nu op 1,5 jaar en ik denk niet dat ik de energie heb om 2 jaar vol te maken..
Qua contacten met collega's ben ik wel gelukkig. Kan het goed vinden met iedereen. Maar de werkdruk is absurd en ik verdien er naar mijn mening ook niet genoeg voor. Heb beetje gepeild en bij een concurrent kan ik zo 1000 euro bruto meer verdienen per maand. Maar aangezien dit mijn eerste baan is in deze functie en vaak vragen ze toch minimaal een paar jaar ervaring.... (en ik heb nu pas 1,5 ook al weet ik meer dan mensen die het 10 jaar doen)quote:Op zaterdag 23 juni 2018 10:07 schreef VKV het volgende:
[..]
Gewoon, nu. Boeiend hoe je cv er dan uit ziet, je moet wel gelukkig zijn in je werk vind ik.
Contacten elders warm houden dus en even een tijdje doorbijten, dat zal zich straks uitbetalen.quote:Op zaterdag 23 juni 2018 10:22 schreef Roces18 het volgende:
[..]
Qua contacten met collega's ben ik wel gelukkig. Kan het goed vinden met iedereen. Maar de werkdruk is absurd en ik verdien er naar mijn mening ook niet genoeg voor. Heb beetje gepeild en bij een concurrent kan ik zo 1000 euro bruto meer verdienen per maand. Maar aangezien dit mijn eerste baan is in deze functie en vaak vragen ze toch minimaal een paar jaar ervaring.... (en ik heb nu pas 1,5 ook al weet ik meer dan mensen die het 10 jaar doen)
Als jij goed kan duidelijk maken aan een ander waarom je relatief snel wilt wisselen, is er niets aan de hand.quote:Op zaterdag 23 juni 2018 09:56 schreef Roces18 het volgende:
Na hoelang zouden jullie op zoek gaan naar een andere baan als het niet bevalt om een job-hoppers c.v. te voorkomen. Ik zit nu op 1,5 jaar en ik denk niet dat ik de energie heb om 2 jaar vol te maken..
Naja ik kwam van de concurrent vandaan. En daar heb je minder taken/ verantwoordelijkheid + hogere functie + meer salaris.quote:Op zaterdag 23 juni 2018 14:43 schreef VKV het volgende:
Ohja en jezelf van tevoren afvragen of een 1000 euro bruto meer per maand de werkdruk wel acceptabel zou maken. Of zoek je een baan met minder werkdruk.
Tegenwoordig lijkt er namelijk bij heel veel werkgevers sprake te zijn van een (te) hoge werkdruk, dus ik weet niet of je bij de concurrent vindt wat je zoekt.
Tijdje doorbijten? Hoe lang dan..quote:Op zaterdag 23 juni 2018 11:02 schreef MCH het volgende:
[..]
Contacten elders warm houden dus en even een tijdje doorbijten, dat zal zich straks uitbetalen.
quote:Op dinsdag 26 juni 2018 21:02 schreef electronique het volgende:
Zo, dat ging snel! Contract getekend en eind juli aan de slag
Maak een paar proeftesten bijvoorbeeld opquote:Op woensdag 27 juni 2018 10:28 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Ik moet een assessment maken: capaciteitentest en persoonlijkheidstest.
Hebben jullie nog tips waar ik die vragen kan oefenen?
Aangezien de vragen vrij pittig zijn en ik totaal niet logisch kan redeneren, noch een rekenknobbel heb (zit een deuk).
Super! Dank je welquote:Op woensdag 27 juni 2018 12:00 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
[..]
Maak een paar proeftesten bijvoorbeeld op
https://www.123test.com/
Dan wen je aan het type vragen dat je kunt verwachten
Bij een gemeente presteer je al vrij snel ver boven verwachting. Als je koffie kunt halen en een stoel warm kunt houden heb je bovengemiddelde skills.quote:Op woensdag 27 juni 2018 13:46 schreef Ypmaha het volgende:
Ik zit nu bij de overheid via een soort van betaalde stage. De kans op een vaste aanstelling is groot maar niet 100%. Daarom solliciteer ik verder (zowel binnen als buiten de overheid).
Nu heb ik gister een gesprek gehad voor een functie als storingsmonteur bij een commercieël bedrijf. Ik heb daar geen werkervaring in, maar ik heb wel een diploma in die sector. Het is nog niet zeker of ik het word, maar toch zit ik heel erg te twijfelen of het slim is de functie aan te nemen of niet. Het is harder werken, maar meer salaris en het staat beter op je cv.
Ik ben 27, en mijn enige werkervaring is binnen de gemeente. Mijn doemscenario is dat ik die baan aanneem, en na een paar maanden of een jaar word ontslagen omdat ik niet goed genoeg presteer.
Heeft iemand hier ervaring mee?
Ik heb ook veel afwijzingen gekend. Belangrijk is om het niet te persoonlijk op te vatten. Realiseer je ook dat een afwijzing niet per se in je nadeel is (zie bijv de situatie die ik had 1 post boven jou); je wil ook niet in een baan komen die je niet aan kunt.quote:Op woensdag 27 juni 2018 21:44 schreef Pluizel het volgende:
Hoi, ik kom niet voor mezelf maar voor m'n man maar eens een kijkje nemen in dit topic. Hij heeft eerder dit jaar z'n WO master gehaald en is nu op zoek naar werk. Blijkt nog niet zo makkelijk in zijn vakgebied.
Ik vond in de OP al goeie linkjes naar sites om z'n cv op te fluffen dus ik hoop dat het binnenkort eens resultaat gaat opleveren.
Hoe vinden jullie weer de moed om door te gaan na de tigste afwijzing omdat er altijd wel iemand anders is die beter in het profiel past?
En dat baseer jij op?quote:Op woensdag 27 juni 2018 22:04 schreef MisChrartin het volgende:
[..]
Bij een gemeente presteer je al vrij snel ver boven verwachting. Als je koffie kunt halen en een stoel warm kunt houden heb je bovengemiddelde skills.
quote:Op woensdag 27 juni 2018 22:04 schreef MisChrartin het volgende:
[..]
Bij een gemeente presteer je al vrij snel ver boven verwachting. Als je koffie kunt halen en een stoel warm kunt houden heb je bovengemiddelde skills.
Ik word ingehuurd als consultant door gemeenten. Ik zie regelmatig stoelwarmers zitten die echt niks kunnen of presteren.quote:
Wat vervelend om tussen stoelwarmers die niks kunnen of presteren te moeten werken.quote:Op zondag 1 juli 2018 22:22 schreef MisChrartin het volgende:
[..]
Ik word ingehuurd als consultant door gemeenten. Ik zie regelmatig stoelwarmers zitten die echt niks kunnen of presteren.
Ja is inderdaad zo. Je vraagt je af wat zij doen als ze externe consultants inhuren voor werkzaamheden die eigenlijk binnen hun takenpakket vallen. Maar ja, blijft mijn schoorsteen goed van rokenquote:Op zondag 1 juli 2018 22:25 schreef MCH het volgende:
[..]
Wat vervelend om tussen stoelwarmers die niks kunnen of presteren te moeten werken.
Volgens mij ben je dan zelf ook geen knip voor de neus waard.quote:Op zondag 1 juli 2018 22:34 schreef MisChrartin het volgende:
[..]
Ja is inderdaad zo. Je vraagt je af wat zij doen als ze externe consultants inhuren voor werkzaamheden die eigenlijk binnen hun takenpakket vallen. Maar ja, blijft mijn schoorsteen goed van roken
Huh hoezo? Zij vragen om dienstverlening, die krijgen ze. Ik doe iets en wordt betaald, in tegrnstelling tot veel ambtenaren. En omdat ik kritisch op mijn opdrachtgever ben, ben ik geen knip voor de neus waard? Rare gedachtenkronkel..quote:Op zondag 1 juli 2018 22:35 schreef MCH het volgende:
[..]
Volgens mij ben je dan zelf ook geen knip voor de neus waard.
Als het je directe collega's zijn dan is dat zeker vervelend.quote:Op zondag 1 juli 2018 22:25 schreef MCH het volgende:
[..]
Wat vervelend om tussen stoelwarmers die niks kunnen of presteren te moeten werken.
Tnx, ik herken het helemaal!quote:Op woensdag 27 juni 2018 22:49 schreef Daboman het volgende:
[..]
Ik heb ook veel afwijzingen gekend. Belangrijk is om het niet te persoonlijk op te vatten. Realiseer je ook dat een afwijzing niet per se in je nadeel is (zie bijv de situatie die ik had 1 post boven jou); je wil ook niet in een baan komen die je niet aan kunt.
Ook zijn die gevoelens vrij normaal. Geef ze de ruimte, accepteer dat ze er zijn. En besteed niet 24/7 aan solliciteren; dat is onmenselijk en dat houdt niemand vol. Solliciteren is een baan en goed voor jezelf zorgen is onderdeel van die baan. Goed voor jezelf zorgen betekent dat er ook ruimte is voor ontspanning.
Verder hield ik altijd goed mijn procedures bij in een excel filetje met wat grafieken en statistieken. Wat mij ook altijd goed op de been hield was de wetenschap dat er minimaal 1 procedure in de pijplijn zat.
Soms kun je bij een afwijzing ook vragen of ze een nieuwe afspraak kunnen maken waarmee ze dieper op de afwijzing in gaan. Dit kun je doen bij functies die je echt heel graag wilde. Handig als je later nog eens op een soortgelijke functie solliciteert.
Veel mensen leggen ook druk op. Je moet zo snel mogelijk weer aan het werk, dat soort druk. Op zich is dat wel zo, maar er zijn grenzen aan je kunnen en je kunt er niet altijd wat aan doen dat je niet wordt uitgekozen. Laat je niet gek maken door mensen die je lopen te pushen en geef aan dat hun gepush het sollicitatie-proces negatief kan beïnvloeden. Ook als het goedbedoeld gepush is. Ik weet niet of er ook sprake is van een WW, maar de wettelijke norm zegt alleen 4 sollicitatie-activiteiten per 4 weken. Dit is alleen een inspanningsverplichting en geen resultaatverplichting. Houd dit voor je eigen rust ook goed uit elkaar. Immers, inspannen voor een baan kan altijd, maar resultaat ligt natuurlijk niet alleen in je eigen handen.
Ik weet verder ook niet wat voor master hij heeft, maar het is ook belangrijk om je te realiseren dat voor hoogopgeleide functies enige ervaring ook wel van belang is. In je gesprekken op eventueel wat "lagere" functies kun je dan zeggen dat je ervaring ook erg belangrijk vind en dat je het dan bij hun op hoopt te doen. Het is immers een algemeen geaccepteerd feit dat de universiteit niet zo heel lekker aansluit op de arbeidsmarkt. Deze insteek koos ik in ieder geval zelf wel voor en heeft me heel veel goeds gebracht.
Nou dat was in ieder geval hoe ik de spirit erin houd, misschien heb je er iets aan
Waar in zoek je iets danquote:Op woensdag 4 juli 2018 12:39 schreef Senn88 het volgende:
Hier bezig met de afronding van mijn studie. Nu ben ik ondertussen aan het solliciteren en hoop zsm een leuke baan te vinden. Merk wel dat er relatief weinig vacatures zijn waar men personeel zonder passende werkervaring voor zoeken
Dat heeft de naam een lastige sector te zijn of is dit bijgetrokken sinds de economie weer floreert?quote:
Helaas ervaar ik dat nu inderdaad..quote:Op woensdag 4 juli 2018 13:16 schreef MCH het volgende:
[..]
Dat heeft de naam een lastige sector te zijn of is dit bijgetrokken sinds de economie weer floreert?
Jezelf quoten isquote:Op donderdag 21 juni 2018 16:54 schreef ChatGirl het volgende:
Vanmiddag gebeld omdat ik een afspraak wilde maken bij het uzb hier in de buurt om te kijken of ze een passende baan hebben. Zag op de website wel een vacature staan maar daar twijfelde ik nog een beetje over. Toen ik belde vroeg ze in welke branche ik iets zocht en toen gaf ze zelf al de baan aan die ik had gezien.
Heb het daar telefonisch kort over gehad en ze zou informeren bij het bedrijf of het een match zou kunnen zijn. Werd een uur later al teruggebeld dat ik maandag op gesprek kan
Wow dat is wel irritant. Nouja in ieder geval heeft het dan niet aan je sollicitatievaardigheid gelegen. Houd de spirit erin!quote:Op vrijdag 6 juli 2018 11:41 schreef ChatGirl het volgende:
[..]
Jezelf quoten ismaar goed...
Gesprek gehad vorige week maandag, ging goed. Kreeg meteen een rondleiding, omdat het maar een klein bedrijf is. Ondertussen gesproken over de functie en wat er bij komt kijken. N.a.v. mijn eerdere werkervaringen gaven ze al aan dat ik er goed zou passen, zeker met het oog op de toekomst. Maar ze hadden nog een andere kandidaat die vorige week vrijdag langs zou komen. Ze zouden die vrijdag of maandag iets laten weten.
Vrijdag ging voorbij... maandag ook (ze gaven aan dat het heel druk was, dus ik vermoedde dat het er niet van gekomen was om te bellen). Dinsdag werd ik gebeld door het uzb dat de keuze niet op mij was gevallen. Ze gaven aan dat met mij en de andere persoon beide een klik was en ze gewoonweg hebben moeten kiezen tussen ons. Ik trok aan het kortste eind.
Word er zo langzaamaan wel een beetje moe van om telkens op het einde te stranden. Maar ik blijf doorgaan met zoeken en reageren want het gaat me een keer lukken.
Wat jammer, heb je nog gevraagd wat voor hun dan doorslaggevend was om de andere kandidaat aan te nemen? Misschien kan je daar iets mee?quote:Op vrijdag 6 juli 2018 11:41 schreef ChatGirl het volgende:
[..]
Jezelf quoten ismaar goed...
Gesprek gehad vorige week maandag, ging goed. Kreeg meteen een rondleiding, omdat het maar een klein bedrijf is. Ondertussen gesproken over de functie en wat er bij komt kijken. N.a.v. mijn eerdere werkervaringen gaven ze al aan dat ik er goed zou passen, zeker met het oog op de toekomst. Maar ze hadden nog een andere kandidaat die vorige week vrijdag langs zou komen. Ze zouden die vrijdag of maandag iets laten weten.
Vrijdag ging voorbij... maandag ook (ze gaven aan dat het heel druk was, dus ik vermoedde dat het er niet van gekomen was om te bellen). Dinsdag werd ik gebeld door het uzb dat de keuze niet op mij was gevallen. Ze gaven aan dat met mij en de andere persoon beide een klik was en ze gewoonweg hebben moeten kiezen tussen ons. Ik trok aan het kortste eind.
Word er zo langzaamaan wel een beetje moe van om telkens op het einde te stranden. Maar ik blijf doorgaan met zoeken en reageren want het gaat me een keer lukken.
Ik vind meerdere bedrijven ook oprecht interessant, maar daar durf ik ook niet als eerste te solliciteren. Wat als ik een aanbod krijg en al moet beslissen voor ik weet of nr 1 me wil? Mijn idee was daarom echt om eerst bij 1 of 2 bedrijven te solliciteren waar ik het niet erg zou vinden om afgewezen te worden, en ook niet zo hoog in mijn lijst staan dat ik ze niet zelf durf af te wijzen. En dan daarna pas solliciteren bij de bedrijven waar ik echt graag wil werken. Maar misschien is dat dus ook wel een beetje raar om te doen? :p opzich denk ik dat ik een redelijke positie heb. Er is veel vraag naar de functie waar ik voor wil solliciteren en het gaat ook om een functie waar continu voor wordt geworven, dus niet dat ze maar 1 persoon zoeken. Over mijn kansen bij nr 1 ben ik het minst zeker, omdat dat een erg populair bedrijf is die mensen wel echt voor het uitkiezen heeft. Ik ken wat mensen met een vergelijkbare achtergrond die er zijn aangenomen, maar ook een aantal die zijn afgewezen.quote:Op dinsdag 10 juli 2018 18:21 schreef Cue_ het volgende:
Ligt eraan hoe zeker je bent van jezelf en je kunnen.
Ik vind het verschrikkelijk, maar blijkbaar redde ik me goed, dus nooit expres ergens anders gaan solliciteren. Maar de ervaring is niet verkeerd. Dus als een ander bedrijf ook oprecht interessant is, waarom daar dan niet ook een lijntje uitzetten?
Dit idee had ik ook altijd maar volgens mij valt dat best mee. Ik heb ook nog steeds het idee dat een baan binnen academia "eenvoudiger" is dan één erbuiten, zo'n gevoel van tja als wetenschapper lukt het wel maar als ik iets "echts" moet gaan doen is het andere koek. Ik weet nu van mezelf dat het meeste van deze ideeën echt in mijn hoofd zitten. Een AiOschap/promotie is gewoon een echte baan, en geen eenvoudige ook. Steek die maar gewoon in je zak.quote:Op woensdag 11 juli 2018 09:42 schreef Gentianella het volgende:
Maar een echte baan lijkt me toch wel weer heel anders
En voor welke functie ga je dan solliciteren?quote:Op woensdag 11 juli 2018 09:42 schreef Gentianella het volgende:
[..]
Ik vind meerdere bedrijven ook oprecht interessant, maar daar durf ik ook niet als eerste te solliciteren. Wat als ik een aanbod krijg en al moet beslissen voor ik weet of nr 1 me wil? Mijn idee was daarom echt om eerst bij 1 of 2 bedrijven te solliciteren waar ik het niet erg zou vinden om afgewezen te worden, en ook niet zo hoog in mijn lijst staan dat ik ze niet zelf durf af te wijzen. En dan daarna pas solliciteren bij de bedrijven waar ik echt graag wil werken. Maar misschien is dat dus ook wel een beetje raar om te doen? :p opzich denk ik dat ik een redelijke positie heb. Er is veel vraag naar de functie waar ik voor wil solliciteren en het gaat ook om een functie waar continu voor wordt geworven, dus niet dat ze maar 1 persoon zoeken. Over mijn kansen bij nr 1 ben ik het minst zeker, omdat dat een erg populair bedrijf is die mensen wel echt voor het uitkiezen heeft. Ik ken wat mensen met een vergelijkbare achtergrond die er zijn aangenomen, maar ook een aantal die zijn afgewezen.
Ik heb uiteraard wel al eerder in mijn leven gesolliciteerd. Mijn promotieplaats was ook behoorlijk competatief en daar ben ik het toen ook geworden :p en voor bijbaantjes en commissies die ik graag wilde ook altijd aangenomen. Dus eigenlijk niet per se reden om me heel erg zorgen te maken. Maar een echte baan lijkt me toch wel weer heel anders dus ik wil graag zo goed mogelijk voorbereid zijn :p
Ik denk niet per se dat de academische wereld eenvoudiger is. Zeker het soort werk is natuurlijk per definitie complex. Buiten de wetenschap zijn wel een stuk meer banen, dus ik vind het juist indrukwekkend als je het lang vol houdt binnen de wetenschap :p . Maar het is wel heel anders qua setting natuurlijk, waar ik nog helemaal geen ervaring mee heb. Bij de sollicitatie voor mijn promotie had ik al een mooi onderzoek gedaan voor mijn master. Maar ik heb nooit "gevoel voor business" opgedaan wat je nodig hebt bij een commercieel bedrijf. En die totaal andere setting maakt het dus wel spannend vind ik!quote:Op woensdag 11 juli 2018 11:02 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dit idee had ik ook altijd maar volgens mij valt dat best mee. Ik heb ook nog steeds het idee dat een baan binnen academia "eenvoudiger" is dan één erbuiten, zo'n gevoel van tja als wetenschapper lukt het wel maar als ik iets "echts" moet gaan doen is het andere koek. Ik weet nu van mezelf dat het meeste van deze ideeën echt in mijn hoofd zitten. Een AiOschap/promotie is gewoon een echte baan, en geen eenvoudige ook. Steek die maar gewoon in je zak.
Wegens eventuele herkenbaarheid ga ik dat voorlopig niet expliciet noemenquote:Op woensdag 11 juli 2018 11:02 schreef gooddaddy het volgende:
[..]
En voor welke functie ga je dan solliciteren?
bedankt. alleen ff kijken wat ik aan doe wat het is bloedheet...quote:
Heel vervelend voor hem, en voor jou. Mijn vriend is ook een behoorlijke tijd werkloos geweest. Werd overal uitgenodigd, maar was duidelijk gewoon heel slecht in de gesprekken. Op een gegeven moment is het ook moeilijk je nog voor een gesprek te motiveren en durf je ook niet meer enthousiast te worden over de baan, want je wordt toch wel weer afgewezen.quote:Op donderdag 26 juli 2018 13:29 schreef Pluizel het volgende:
Helaas, manlief is alweer afgewezen... Dit keer omdat hij niet goed genoeg zou weten wat hij wou en niet gedreven genoeg zou zijn.
Vet balen, want hij weet prima wat hij wil, namelijk werk! Hij is alleen niet zo iemand die een cheerleader gaat spelen tijdens een gesprek. En op de specifieke vacatures krijg je dan weer terug dat er 200 mensen hebben gesolliciteerd. Man wat frustrerend.
Nog even en dan komen de opmerkingen over een gat in het CV.
Ja ik moet zeggen dat hij het ook beter opvatte vandaag dan ik eigenlijk. Hij vond de baan achteraf ook eigenlijk niet zo leuk. Hij wil heel graag wat met de veiligheidskant van z'n opleiding doen, al is iets in de zorg ook prima.quote:Op donderdag 26 juli 2018 17:54 schreef Gentianella het volgende:
[..]
Heel vervelend voor hem, en voor jou. Mijn vriend is ook een behoorlijke tijd werkloos geweest. Werd overal uitgenodigd, maar was duidelijk gewoon heel slecht in de gesprekken. Op een gegeven moment is het ook moeilijk je nog voor een gesprek te motiveren en durf je ook niet meer enthousiast te worden over de baan, want je wordt toch wel weer afgewezen.
Behalve gewoon "werken", heeft hij wel een idee wat hij graag zou willen doen? Want het helpt natuurlijk wel als je ergens oprecht heel enthousiast voor bent en dat ook tijdens het gesprek weet over te brengen. 2 vrienden van mij met een psychologieachtergrond zijn uiteindelijk in de zorgadministratie terecht gekomen. Iets met declaraties en zo, waarvan de 1 via een uitzendbureau, van waaruit hij naar een vaste baan heeft door kunnen stromen. Dus heeft hij het ook al via een uitzendbureau geprobeerd?
Dat gat is wel vervelend ja, maar hoeft ook niet het einde te betekenen. Mijn vriend had op een gegeven moment een gesprek waar ze hem er heel vervelend over door vroegen. Maar juist daar is hij aangenomen en werkt hij nu al een paar jaar met veel plezier.
Uiteindelijk komt het vast goed!
In korte broek en t shirt gaan en vlak van te voren ergens op het toilet omkleden. Ik ging van de week zelf een uurtje eerder om nog een colaatje te drinken in een café tegenover het bedrijf en me daar in de wc omgekleed.quote:Op donderdag 26 juli 2018 16:00 schreef Roces18 het volgende:
[..]
bedankt. alleen ff kijken wat ik aan doe wat het is bloedheet...
Heb het gelukkig redelijk droog kunnen houdenquote:Op donderdag 26 juli 2018 21:49 schreef bamibij het volgende:
[..]
In korte broek en t shirt gaan en vlak van te voren ergens op het toilet omkleden. Ik ging van de week zelf een uurtje eerder om nog een colaatje te drinken in een café tegenover het bedrijf en me daar in de wc omgekleed.
hoppa, van de week contract tekenen... dat ook weer geregeld.quote:
bah daar zou ik ook geen zin in hebben. 7 gesprekken hebben ze zelfs niet bij de inlichtingendienst.quote:Op maandag 6 augustus 2018 17:54 schreef Pluizel het volgende:
7 rondes? Allemachtig! Hoeveel concurrentie heb je?
Goed gedaan !quote:Op maandag 6 augustus 2018 18:53 schreef Roces18 het volgende:
[..]
hoppa, van de week contract tekenen... dat ook weer geregeld.
(mis mijn collega's nu al...)
Ja, gewoon een eerlijke afwijzing.. daar hebben mensen het meeste aan.quote:Op maandag 6 augustus 2018 19:03 schreef -Miauw- het volgende:
Ik ben ook weer aan het solliciteren. in juni begonnen met mijn nieuwe baan maar ik word er niet blij van.
Heb er sindsdien één sollicitatie op zitten, Leuke functie, iets waarvan ik zeker weet dat ik het kan maar waarvan er genoeg over blijft om te leren. Gesprek ging goed ondanks dat ik zwaar beroerd was. Dezelfde middag werd ik nog gebeld
"Ja we twijfelden héél erg en eigenlijk weet ik nu niet niet eens meer waarom nu ik je zo hoor, maarrrr we misten een sprankeling bij je. Misschien is dat omdat je ziek bent."
Gesprek afgerond, onrustig geslapen en de volgende dag een mail gestuurd dat ik wel degelijk sprankelen gemotiveerd ben en of ik toch door mocht voor een tweede gesprek. Nou toen kwam de aap uit de mouw "Een klik is óók belangrijk en dan moet je doorgaan met mensen met wie je die wel hebt."
Zeg dat dan meteen![]()
E terecht! Ze mogen financieel bloeden voor al die gesprekkenquote:Op maandag 6 augustus 2018 19:15 schreef Daboman het volgende:
Ja ik vind 7 ook erg veel en dan tel ik een hoop korte telefoontjes niet eens mee. Er zit een recruitment bureau tussen en die blijft me echt eindeloos bellen en mailen en 2 telefoontjes gingen zo diep dat ik die meetel als authentieke sollicitatiegesprekken ook al zei hij zelf van niet. Dan heb ik nog 5 keer gepraat met mensen van het bedrijf zelf waarvan 1 persoon 2 keer. Dat ging ook deels per telefoon, dat dan weer wel.
Het punt is een beetje dat ze nogal een mismatch hebben tussen de vacaturetekst en wat ze daadwerkelijk willen. Gelukkig sluiten mijn ambities aan bij wat ze daadwerkelijk willen. Wat dat betreft bof ik wel met mijn ervaring met solliciteren zodat ik daar een beetje doorheen kan prikken.
Dat houdt de concurrentie buiten de deur. Ik ben op dit moment de enige kandidaat, of in ieder geval de enige die zo ver in de pijplijn zit.
EDIT: oh ja ik heb vandaag wel mijn salaris-eis een beetje naar boven bijgesteld![]()
Ja snap ik! Maar ik vind het zelf niet raar om afgewezen te worden bij een gebrek aan klik. Als je iemand aanneemt wil je in ieder geval het idee hebben dat je leuk overweg kan met een persoon.quote:Op dinsdag 7 augustus 2018 08:38 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Ja, gewoon een eerlijke afwijzing.. daar hebben mensen het meeste aan.
Alleen heb je eerlijk en eerlijken soms kan je de waarheid niet zeggen.
Nee ik zou dat zelf ook niet raar vinden, men kan nu eenmaal niet alle mensen leuk vindenquote:Op dinsdag 7 augustus 2018 08:44 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Ja snap ik! Maar ik vind het zelf niet raar om afgewezen te worden bij een gebrek aan klik. Als je iemand aanneemt wil je in ieder geval het idee hebben dat je leuk overweg kan met een persoon.
Ik voelde de klik ook niet, maar ik vond het niet storend, soms moet het groeien en ik had geen instant hekel aan haar
quote:Op dinsdag 7 augustus 2018 08:44 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Nee ik zou dat zelf ook niet raar vinden, men kan nu eenmaal niet alle mensen leuk vinden
Je had in juni toch de keuze uit twee banen? Kan je die andere niet nog eens contacten, je bent in ieder geval assertief genoegquote:
Wat een geheugenquote:Op dinsdag 7 augustus 2018 09:33 schreef MCH het volgende:
[..]
Je had in juni toch de keuze uit twee banen? Kan je die andere niet nog eens contacten, je bent in ieder geval assertief genoeg
Functies zijn beschikbaar in Zwitserland, Dublin, Londen of Luxembourg. Als het in Frankrijk zelf was had ik per direct geen interesse. Wonen in de grote Zwitserse steden is bijvoorbeeld wel wat duurder, grofweg 60%, dan in Amsterdam maar het netto-salaris daar zou grofweg 3,5 x zijn, van wat ik hier krijg. Veel zit inderdaad in Londen, maar het ligt een beetje aan het hoe en wat.quote:Op dinsdag 7 augustus 2018 17:11 schreef Gentianella het volgende:
wooow, Daboman, 7 rondes, niet normaal! Hoe kunnen ze zoveel rondes nodig hebben om te zien of je geschikt bent. Ik hoop dat je het wordt!
Cool flyguy, Zwitserland lijkt me wel mooi om te wonen (Frankrijk dan weer niet want Fransen). Maar verdient dat daar nou écht zo veel beter dan hier als je ook meerekent dat alle lasten er ook 10x zo hoog zijn?En is Londen niet the place to be voor investment banking?
Ik ben inmiddels ook aan het solliciteren bij een heel leuk bedrijf. Tot zo ver dus mijn intentie om eerst te oefenen bij bedrijven waar ik niet wil werken :p Dus maar gewoon hopen dat ik het in 1 keer goed doe. Gister een assessment gemaakt ervoor.
Nou inderdaad dat is echt vreemd. Vooral ook als je ziet dat het ook gewoon retemoeilijk is om goede vervanging te regelen!quote:Op zaterdag 11 augustus 2018 09:39 schreef Roces18 het volgende:
Vind het ook opvallend raar trouwens dat werkgevers in deze tijd niet veel meer investeren om hun personeel te behouden. Zo had ik een gesprek met mijn directeur waarom ik wegga en hij was helemaal verbaasd. Terwijl je elke week 10 aanbiedingen hebt op linkedin van bedrijven waar die een beter aanbod doen. En nu vloeit er kennis weg en kost het weer een bak geld om iemand op te leiden. Dan kan je dat net zo goed investeren om je personeel te behouden....
Dat komt door het korte termijn denkenquote:Op zaterdag 11 augustus 2018 09:39 schreef Roces18 het volgende:
Vind het ook opvallend raar trouwens dat werkgevers in deze tijd niet veel meer investeren om hun personeel te behouden. Zo had ik een gesprek met mijn directeur waarom ik wegga en hij was helemaal verbaasd. Terwijl je elke week 10 aanbiedingen hebt op linkedin van bedrijven waar die een beter aanbod doen. En nu vloeit er kennis weg en kost het weer een bak geld om iemand op te leiden. Dan kan je dat net zo goed investeren om je personeel te behouden....
Kan ook gewoon een kwestie zijn van iets anders bieden dan de betreffende werknemers zoeken. Een beter financieel aanbod is zo ongeveer altijd wel te vinden (zeker in een aantal branches), maar dat wil nog niet zeggen dat je erop vooruit gaat.quote:Op dinsdag 14 augustus 2018 21:43 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Dat komt door het korte termijn denken
Klopt, maar dan ben je als bedrijf die medewerker al kwijt.quote:Op zaterdag 18 augustus 2018 00:34 schreef Queller het volgende:
[..]
Kan ook gewoon een kwestie zijn van iets anders bieden dan de betreffende werknemers zoeken. Een beter financieel aanbod is zo ongeveer altijd wel te vinden (zeker in een aantal branches), maar dat wil nog niet zeggen dat je erop vooruit gaat.
Is je verwachtingspatroon niet wat overdreven? Bij mijn weten betalen nl banken uitstekend. In Zürich ligt het salaris idd hoger, al gekeken naar de woonlasten aldaar?quote:Op dinsdag 7 augustus 2018 16:09 schreef flyguy het volgende:
Ook maar weer eens aan het rond shoppen. Nu werkzaam binnen investment/private banking bij één van de Nederlandse grootbanken, maar veel geld en/of moeite in je steken gebeurd er niet, maar wel zeggen dat ik eigenlijk overgekwalificeerd ben...
Dus dan maar hopelijk naar het buitenland. De Nederlandse financiële bedrijven betalen sowieso ruk.
Binnen een week drie leuke gesprekken gehad met twee Zwitserse partijen en 1 Franse en bij de beide Zwitserse de twee rondes al gepland staan
Jij werkte toch in een tuincentrumquote:Op maandag 20 augustus 2018 08:36 schreef Vlaggenroof het volgende:
Hallo, ik ga ook maar in dit topic meeposten.
2 weken geleden gehoord dat ik ( waarschijnlijk ) door bezuinigingen weg moet. Lekker zuur. Nig erger is dat ze beaamde dat de gehele werkplek ( mijn afdeling) weg ging, maar nu een collega dat ook moet opnemen![]()
Enfib, al druk aan het solliciteren. Maar wat doen jullir als je een sollicitatie via indeed doet? Eronder staat dan ‘ bericht - optioneel’ maar mort je hier echt een motivatie in zetten, of gewoon een slagzin of uitsmijter? Vind het gek om het leeg te laten, komt zo ongeintresseerd over
Als het bedrijf bekend is (meestal), zou ik gewoon via de website van het bedrijf solliciteren of een mail (CV + motivatie) naar het weergegeven emailadres sturen.quote:Op maandag 20 augustus 2018 08:36 schreef Vlaggenroof het volgende:
Enfib, al druk aan het solliciteren. Maar wat doen jullir als je een sollicitatie via indeed doet? Eronder staat dan ‘ bericht - optioneel’ maar mort je hier echt een motivatie in zetten, of gewoon een slagzin of uitsmijter? Vind het gek om het leeg te laten, komt zo ongeintresseerd over
Bijzonder, gedaan via indeed vanochtend. Een uur geleden gebeld dat ik eoensdag op gesprek magquote:Op maandag 20 augustus 2018 08:39 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Als het bedrijf bekend is (meestal), zou ik gewoon via de website van het bedrijf solliciteren of een mail (CV + motivatie) naar het weergegeven emailadres sturen.
Je kan instellen om vacatures te ontvangen op basis van gegeven parameters. Ik zie regelmatig leuke vacatures voorbij komen daardoor.quote:Op dinsdag 21 augustus 2018 20:04 schreef kree het volgende:
Hoe denken jullie over linkedin?
Eerlijk gezegd is het enige wat ik tegenkom vooral de detachering bureaus en verder probeert het vooral mij maar te laten zorgen dat ik veel mensen toevoeg uit mijn bestand (neem aan dat dit via facebook contacten komt)
Allemaal geen probleem, maar eigenlijk begin ik het zat te worden.
Als er nu rechtstreeks bedrijven zouden zijn die contact op willen nemen dan wil ik er nog wel op reageren.
Ben allang blij dat ik nooit een tel-nr heb ingevoerd anders zou ik waarschijnlijk gek worden van de headhunters.
Maar concreet, heeft iemand er echt ook iets nuttigs uitgehaald en zo ja, wat en via een bureau?
Ik vind het wel een handige site om een netwerk op te bouwen. Het is wel irritant als je vaak benaderd word en er gouden bergen beloofd worden, maar ik bedankt dan altijd vriendelijk en beleefd en vraag of we wel een connectie kunnen worden.quote:Op dinsdag 21 augustus 2018 20:04 schreef kree het volgende:
Hoe denken jullie over linkedin?
Eerlijk gezegd is het enige wat ik tegenkom vooral de detachering bureaus en verder probeert het vooral mij maar te laten zorgen dat ik veel mensen toevoeg uit mijn bestand (neem aan dat dit via facebook contacten komt)
Allemaal geen probleem, maar eigenlijk begin ik het zat te worden.
Als er nu rechtstreeks bedrijven zouden zijn die contact op willen nemen dan wil ik er nog wel op reageren.
Ben allang blij dat ik nooit een tel-nr heb ingevoerd anders zou ik waarschijnlijk gek worden van de headhunters.
Maar concreet, heeft iemand er echt ook iets nuttigs uitgehaald en zo ja, wat en via een bureau?
Hebben wij helaas ook moeten doen met een aantal kandidaten. Waren rechtstreeks bij ons terechtgekomen, maar bleken al eens contact gehad te hebben met een bureau. Stonken erin en daar lag ineens het risico van een claim van ¤ 50k bij ons. Helaas, dan gaat het écht even over.quote:Op woensdag 29 augustus 2018 01:16 schreef Daboman het volgende:
Oef vandaag een behoorlijke tegenvaller. Een complete werkgever die nogal aan het uitbreiden is valt af. Ze willen niet meer via een bemiddelaar werken, maar blijkbaar zien ze mensen die recentelijk via een bemiddelaar in de sollicitatieprocedure zijn gekomen zijn wel als een bedrijfs-risico. Ze kunnen hier blijkbaar echt een claim op indienen. Hierdoor gaat het hele bedrijf voor mij op slot.
Uitkijken dus voor je met een uitzendbureau, detacheerder, of ander van dat soort volk in zee gaat. Het bedrijf had meerdere interessante functies maar de zaak gaat dus helemaal op slot.
Wow dat zijn geen malse bedragen, ik dacht altijd dat ze hooguit wat misgelopen inkomsten konden claimen. Dat zou niet meer dan een paar duizend euro zijn, uitgaande van een modaal salaris en een commissie van 10-20%.quote:Op woensdag 29 augustus 2018 23:34 schreef Queller het volgende:
[..]
Hebben wij helaas ook moeten doen met een aantal kandidaten. Waren rechtstreeks bij ons terechtgekomen, maar bleken al eens contact gehad te hebben met een bureau. Stonken erin en daar lag ineens het risico van een claim van ¤ 50k bij ons. Helaas, dan gaat het écht even over.
In welke branche zit je eigenlijk?
Ik lul niet en de claim was behoorlijk 'hard'. We hebben de betreffende medewerker direct verzocht het pand door de achterdeur te verlaten.quote:Op donderdag 30 augustus 2018 11:44 schreef Daboman het volgende:
Wow dat zijn geen malse bedragen, ik dacht altijd dat ze hooguit wat misgelopen inkomsten konden claimen. Dat zou niet meer dan een paar duizend euro zijn, uitgaande van een modaal salaris en een commissie van 10-20%.
Op zich lette ik vanuit gezond verstand al op dat ik maximaal 1 recruiterbedrijf per potentiële werkgever heb, soms krijg ik meerdere op m'n dak voor dezelfde functie.
Maar ik heb me nooit gerealiseerd dat ze het zo bont kunnen maken, ik kijk nu wel uit, het kan blijkbaar heel hard backfiren. Heb ook al een keer op sollicitatie de vraag gehad "wat breng jij extra mee t.o.v. een kandidaat die direct solliciteert. Je kost immers extra geld".
Best wel een eye opener dit. Eerst vanuit dat bedrijf zelf van iemand die eerst lang bij zo'n bureau had gewerkt. En nu hier nog eens.quote:Op donderdag 30 augustus 2018 11:48 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik lul niet en de claim was behoorlijk 'hard'. We hebben de betreffende medewerker direct verzocht het pand door de achterdeur te verlaten.
De bureaus hebben zo hun manieren. Ik weet niet hoezeer die houdbaar zijn als het op een procedure aankomt, maar we willen het ook niet proberen. Vandaar dat we tegenwoordig standaard zeggen dat ze uit onze buurt moeten blijven en voorál niet 'vrijblijvend' hun CV's naar ons moeten opsturen. Nee dank & de groeten.
Als je een beetje lekker in de markt ligt, zou ik als sollicitant mooi ver uit de buurt blijven van iedereen die meent zich met jouw baankansen te moeten bemoeien.
Ligt eraan of die manager er nog is die je weg heeft gedaanquote:Op dinsdag 18 september 2018 08:28 schreef Koningin het volgende:
Ik heb een klein dilemma: twee jaar geleden ben ik bij mijn ex werkgever via een vaststellingsovereenkomst weg gegaan. Dat lag niet aan mij, dat kwam vanuit hun kant (een interim manager die moest 'opruimen'.) Ik heb daar altijd heel graag gewerkt en wilde nog lang niet weg.
Nu hebben ze weer een erg leuke vacature uit staan.....en nu twijfel ik om te solliciteren. Ik kan iemand intern eens een bericht sturen hierover en het is dichterbij huis, meer salaris en meer flexibel. Maar moet ik zoiets willen, om weer terug te gaan?
Hoe denken jullie over terug gaan naar je ex-werkgever?
Exwerkgever kan. Zo te horen is 't ook een andere functie op andere locatie onder andere manager? Dan lijkt het me sowieso geen probleem.quote:Op dinsdag 18 september 2018 08:28 schreef Koningin het volgende:
Ik heb een klein dilemma: twee jaar geleden ben ik bij mijn ex werkgever via een vaststellingsovereenkomst weg gegaan. Dat lag niet aan mij, dat kwam vanuit hun kant (een interim manager die moest 'opruimen'.) Ik heb daar altijd heel graag gewerkt en wilde nog lang niet weg.
Nu hebben ze weer een erg leuke vacature uit staan.....en nu twijfel ik om te solliciteren. Ik kan iemand intern eens een bericht sturen hierover en het is dichterbij huis, meer salaris en meer flexibel. Maar moet ik zoiets willen, om weer terug te gaan?
Hoe denken jullie over terug gaan naar je ex-werkgever?
Zij is inderdaad weg. Daarna hoorde je een hele harde zucht op de afdeling (van opluchting).quote:Op dinsdag 18 september 2018 08:40 schreef MCH het volgende:
[..]
Ligt eraan of die manager er nog is die je weg heeft gedaan
Klopt, andere functie, andere afdeling, andere manager en collega's. Wel zelfde locatie.quote:Op dinsdag 18 september 2018 08:48 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Exwerkgever kan. Zo te horen is 't ook een andere functie op andere locatie onder andere manager? Dan lijkt het me sowieso geen probleem.
Het klinkt eerder alsof je een zetje nodig hebt dan als een dilemma. Je benoemt zelf geen nadelen van niet solliciteren.quote:Op dinsdag 18 september 2018 08:28 schreef Koningin het volgende:
Ik heb een klein dilemma: twee jaar geleden ben ik bij mijn ex werkgever via een vaststellingsovereenkomst weg gegaan. Dat lag niet aan mij, dat kwam vanuit hun kant (een interim manager die moest 'opruimen'.) Ik heb daar altijd heel graag gewerkt en wilde nog lang niet weg.
Nu hebben ze weer een erg leuke vacature uit staan.....en nu twijfel ik om te solliciteren. Ik kan iemand intern eens een bericht sturen hierover en het is dichterbij huis, meer salaris en meer flexibel. Maar moet ik zoiets willen, om weer terug te gaan?
Hoe denken jullie over terug gaan naar je ex-werkgever?
quote:Op dinsdag 18 september 2018 10:29 schreef Daboman het volgende:
[..]
Het klinkt eerder alsof je een zetje nodig hebt dan als een dilemma. Je benoemt zelf geen nadelen van niet solliciteren.
Geldt er niet een ontslagverbod bij ziekte?quote:Op maandag 24 september 2018 20:14 schreef DeHovenier het volgende:
*meldt*
Vorige week ziek geweest, vandaag ook, kreeg om 7u een smsje dat ik niet meer hoef te komen. Werkte bij een hoveniersbedrijf in Rotterdam via een uitzendbureau.
Heeft hij ontslag gekregen danquote:Op woensdag 26 september 2018 07:59 schreef Mishu het volgende:
[..]
Geldt er niet een ontslagverbod bij ziekte?
Is anders als die via een uitzendbureau werkt, dan is die daar in dienst en niet bij het hoveniersbedrijf.quote:Op woensdag 26 september 2018 07:59 schreef Mishu het volgende:
[..]
Geldt er niet een ontslagverbod bij ziekte?
Evt vragen of je een ochtend/paar uur kan komen kijken om een impressie te krijgen van de sfeer enzo.quote:Op vrijdag 28 september 2018 12:43 schreef Daboman het volgende:
Oef ik kan nog wel eens voor een pittig dilemma komen te staan. Heb een functie op het oog die op veel fronten een goede match lijkt, maar de baan is wel behoorlijk ver weg, het is voor mij randje acceptabel maar ik ben al vrij tolerant op dit gebied. Maar goed, het is ook niet bepaald het type functie dat ik iedere week zie in mijn vacaturerondje.
Ik ben uitgenodigd, denk dat ik maar eens goed na ga denken over de vragen die ik moet stellen. Niet alleen inhoudelijk, maar ook qua cultuur en wat voor sfeer er heerst. Ik heb ook nagedacht over een eventuele andere compensatie voor de reistijd, bijv 32 uur werken. Of misschien een thuiswerkdag. De reistijd maakt in ieder geval dat ik kritisch wil zijn op de functie.
Iemand hier ervaring met dit type dilemma?
Goed idee! Ik dacht zelf al om te vragen of ik de teamleden zou mogen ontmoeten, maar dit is eigenlijk nog beter.quote:Op vrijdag 28 september 2018 12:46 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Evt vragen of je een ochtend/paar uur kan komen kijken om een impressie te krijgen van de sfeer enzo.
Vervelend, succes met solliciteren!! Wat deed je?quote:Op zaterdag 13 oktober 2018 08:24 schreef F1gamer het volgende:
Meldt zich ook weer als werkzoekende.
Ik heb donderdag te horen gekregen dat ik niet verlengd wordt, want ik zit aan mijn 3e tijdelijke contract.
Wist je dat dit de policy was?quote:Op zaterdag 13 oktober 2018 08:24 schreef F1gamer het volgende:
Meldt zich ook weer als werkzoekende.
Ik heb donderdag te horen gekregen dat ik niet verlengd wordt, want ik zit aan mijn 3e tijdelijke contract.
Bedanktquote:Op zaterdag 13 oktober 2018 09:36 schreef bamibij het volgende:
[..]
Vervelend, succes met solliciteren!! Wat deed je?
Ik heb eerst met 2 tijdelijke contracten gewerkt bij de werkgever waar ik nu. Ik heb dit jaar een tijdelijk contract van een jaar gekregen. Mijn leidinggevende had liever mij voor nog een jaar verlengd met mogelijk gekeken of bij een andere afdeling aan de slag kon, maar ja door die contracten gaat dat niet door.quote:
Klopt.quote:Op woensdag 26 september 2018 09:29 schreef Roces18 het volgende:
[..]
Is anders als die via een uitzendbureau werkt, dan is die daar in dienst en niet bij het hoveniersbedrijf.
Als je zelfverzekerd over kan komen via de telefoon dan zou ik me van de domme houden en gewoon ff bellen voor de namedrop inderdaad.quote:Op zaterdag 13 oktober 2018 11:18 schreef Jaume_I het volgende:
Ik wil graag reageren op een vacature. Zoals wel vaker staat er de tekst ''Heb je interesse, bel met teamleider Jan Klaassen via telefoonnummer bla bla''.
Nu is het zo dat ik al soortgelijk werk doe bij een andere werkgever. Daarnaast heb ik 6 maanden geleden op een event van dit bedrijf gesproken met een HR medewerker en teamleider over deze specifieke functie, waardoor ik voldoende achtergrondinformatie heb en eigenlijk alles weet wat ik wil weten over deze functie.
Even googelen leert mij dat de desbetreffende teamleider die ik heb gesproken intern is overgeplaatst en die HR medewerker, werkt voor een ander bedrijf. Wat ik me nu afvraag: Is het ''dom'' om niet voor het solliciteren even te bellen met dat nummer? Het komt voor die nieuwe manager misschien een beetje random over als je zomaar een sollicitatie instuurt zonder eerst van tevoren te bellen. Die nieuwe manager weet natuurlijk niet dat ik alle gewenste achtergrondinfo al heb.
Ik kan dus geforceerd gaan bellen en wat vragen bedenken waarop ik het antwoord al weet, puur om even mijn naam te laten vallen, zodat hij die straks in mijn motivatiebrief en CV weer terug herkent. Of ik kan gewoon mijn brief en CV insturen zonder te bellen. Wat is slim?
Ja je bent verwijtbaar werkloos dan. Dus eerst iets nieuws zoeken.quote:Op zaterdag 13 oktober 2018 09:44 schreef Spiegelei het volgende:
Vergeef me als mijn vraag niet hier thuis hoort, maar ik denk dat hier (tegen wil en dank) de meeste experts zitten.
Na een vast contract van iets van 5 jaar (en daarvoor ook altijd gewerkt) is er een vaststellingsovereenkomst getekend omdat het bedrijf zich gereed aan het maken is voor een overname. Je hebt nieuw werk op het oog en krijgt dat ook, maar dat nieuwe werk valt ontzettend tegen. Eigenlijk wil je in de proeftijd opzeggen. Ben je dan verwijtbaar werkloos en kun je dan fluiten naar ww of werkt dat niet altijd zo?
ah oké thanks.quote:Op zondag 14 oktober 2018 17:24 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ja je bent verwijtbaar werkloos dan. Dus eerst iets nieuws zoeken.
heb jij al een vast contract?quote:Op zondag 14 oktober 2018 17:24 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ja je bent verwijtbaar werkloos dan. Dus eerst iets nieuws zoeken.
Het gaat inderdaad goed met de economie, maar vacatures hangen toch wel echt af van je sector. Zoals in de horeca zijn de mensen niet aan te slepen (deels omdat ze onderbetaald worden), maar aan de andere kant worden er ook weer minder makelaars en hypotheekadviseurs gezocht omdat er steeds minder huizen op de markt zijn....quote:Op maandag 15 oktober 2018 10:21 schreef Daboman het volgende:
Oef, het valt echt vies tegen om werk te vinden deze keer. Het belooft inmiddels de langste zoektocht sinds de crisis te worden, helaas zit ik ook voor het eerst sinds jaren weer in de WW. Leek me vreemd gezien "het goed gaat met de economie". Maar toen ik de cijfers van het UWV zag bleek dat mijn sector t.o.v. 2010 met maar liefst 10% gekrompen is en deze zich voor zover ik kan zien helemaal niet herstelt.
Het ziet er naar uit dat ik ook een beetje tussen wal en schip val. Bij mijn vorige werkgever ben ik een beetje doorgegroeid en dat ging wat sneller dan verwacht. Maar nu werkt dat tegen me aangezien ik eigenlijk nog niet klaar ben voor het type functie dat voor mij het meest interessant is. Echter, ga ik op de functies waar ik extra ervaring kan opbouwen dan zijn ze bang dat ik me ga vervelen.
Welke sector zit je danquote:Op maandag 15 oktober 2018 10:21 schreef Daboman het volgende:
Oef, het valt echt vies tegen om werk te vinden deze keer. Het belooft inmiddels de langste zoektocht sinds de crisis te worden, helaas zit ik ook voor het eerst sinds jaren weer in de WW. Leek me vreemd gezien "het goed gaat met de economie". Maar toen ik de cijfers van het UWV zag bleek dat mijn sector t.o.v. 2010 met maar liefst 10% gekrompen is en deze zich voor zover ik kan zien helemaal niet herstelt.
Het ziet er naar uit dat ik ook een beetje tussen wal en schip val. Bij mijn vorige werkgever ben ik een beetje doorgegroeid en dat ging wat sneller dan verwacht. Maar nu werkt dat tegen me aangezien ik eigenlijk nog niet klaar ben voor het type functie dat voor mij het meest interessant is. Echter, ga ik op de functies waar ik extra ervaring kan opbouwen dan zijn ze bang dat ik me ga vervelen.
Ik zocht eerst vooral binnen de farmacie, ook in voorgaande werkzoek-periodes. Inmiddels ben ik erachter dat de voedingsmiddelen-industrie misschien een goed alternatief is, daar gaat het ook beter. Mijn ultieme doel is om weer kwaliteitsmanagement te gaan doen, enige kennis van de regelgeving is dan wel handig, maar het zou voor mij ook interessant zijn om me weer vanuit operator of vanuit een kwaliteitscontrole lab op te werken.quote:
Je kunt toch bellen en vertellen wat je hier schrijft?quote:Op zaterdag 13 oktober 2018 11:18 schreef Jaume_I het volgende:
Ik wil graag reageren op een vacature. Zoals wel vaker staat er de tekst ''Heb je interesse, bel met teamleider Jan Klaassen via telefoonnummer bla bla''.
Nu is het zo dat ik al soortgelijk werk doe bij een andere werkgever. Daarnaast heb ik 6 maanden geleden op een event van dit bedrijf gesproken met een HR medewerker en teamleider over deze specifieke functie, waardoor ik voldoende achtergrondinformatie heb en eigenlijk alles weet wat ik wil weten over deze functie.
Even googelen leert mij dat de desbetreffende teamleider die ik heb gesproken intern is overgeplaatst en die HR medewerker, werkt voor een ander bedrijf. Wat ik me nu afvraag: Is het ''dom'' om niet voor het solliciteren even te bellen met dat nummer? Het komt voor die nieuwe manager misschien een beetje random over als je zomaar een sollicitatie instuurt zonder eerst van tevoren te bellen. Die nieuwe manager weet natuurlijk niet dat ik alle gewenste achtergrondinfo al heb.
Ik kan dus geforceerd gaan bellen en wat vragen bedenken waarop ik het antwoord al weet, puur om even mijn naam te laten vallen, zodat hij die straks in mijn motivatiebrief en CV weer terug herkent. Of ik kan gewoon mijn brief en CV insturen zonder te bellen. Wat is slim?
Heb je zelf een duidelijk beeld wie jij bent als persoon en (potentiële) werknemer en wat je wel en niet kan?quote:Op dinsdag 6 november 2018 00:10 schreef Daboman het volgende:
Het schiet echt alle kanten op hier. Waar de een denkt dat ik nog niet eens op junior niveau aan de slag kan en me niet eens uitnodigt, vraagt een ander of ik ze wil komen leidinggeven en nodigt me wel uit.
Ik zit zelf liever ergens in het midden, maar dat snappen ze dan weer niet.
Van het UWV word ik ook wel verdrietig. In feite vragen ze me opnieuw na te denken over m'n wensen en competenties; die fase ben ik al gepasseerd. Ik sleutel er zelfs nog wekelijks aan; het is ook nogal afhankelijk door welke bril een potentieel leidinggevende me bekijkt. Zo heb ik werkkringen gehad die me als introvert zouden omschrijven, maar ook werkkringen die me als extravert zouden omschrijven.
Gelukkig blijven er wel nieuwe uitnodigingen komen, hopelijk is het snel een keer raak want het wordt echt wel weer eens tijd voor een baan.
Mooie constateringquote:Op dinsdag 6 november 2018 10:43 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Na een behoorlijke tijd bij dezelfde werkgever te hebben gewerkt heb ik de stap gewaagd en 3 weken geleden mijn cv online gezet in het weekend. De maandag erop weer er afgehaald om 9:30 nadat ik plat gebeld werd.
Nu 3 weken later zit ik in de afrondende fase bij een ander bedrijf, op fietsafstand, voor een aanzienlijk beter salaris én 40 vrije dagen.
Nu ben ik er achter gekomen dat ik eigenlijk al jaren geleden mijn huidige functie ben ontgroeid,maar ik heb een enorme hekel aan solliciteren. Ik ben ook een beetje overweldigd door de grote interesse in mijn cv. Ik wist dat de markt goed was voor techneuten maar totaal flabbergasted. Ik had minstens een half jaar hiervoor uitgetrokken.
Dankjewel. Ik hoop echt dat ik snel mijn handtekening kan zetten. Ik zit al zeker 1,5 jaar er tegenaan te hikken, ik zag er zo tegenop. Maar nu geeft het me juist energie. Ik heb zoveel zin in mijn nieuwe functie!quote:
Dat kan ik me voorstellen. Solliciteren kan veel tijd en energie kosten.quote:Op dinsdag 6 november 2018 10:57 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dankjewel. Ik hoop echt dat ik snel mijn handtekening kan zetten. Ik zit al zeker 1,5 jaar er tegenaan te hikken, ik zag er zo tegenop. Maar nu geeft het me juist energie. Ik heb zoveel zin in mijn nieuwe functie!
Dat zal januari worden. Moet mijn oude job nog even netjes afronden.quote:Op dinsdag 6 november 2018 11:04 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Dat kan ik me voorstellen. Solliciteren kan veel tijd en energie kosten.
Tof dat het snel ging én dan ook nog al die voordelen![]()
Wanneer start je?
Goed begin!quote:Op dinsdag 6 november 2018 11:09 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat zal januari worden. Moet mijn oude job nog even netjes afronden.
Ik weet op zich wel hoe ik me moet profileren maar omdat de spoeling daarmee wel erg dun werd vraag ik me af of ik het breder moet trekken en zo ja hoe breed dan.quote:Op dinsdag 6 november 2018 05:50 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Heb je zelf een duidelijk beeld wie jij bent als persoon en (potentiële) werknemer en wat je wel en niet kan?
Het komt op mij over alsof jij je niet goed profileert.
Met profilering bedoel ik dat je jouw sterkte punten en relevante werkervaring benadrukt.quote:Op dinsdag 6 november 2018 11:46 schreef Daboman het volgende:
[..]
Ik weet op zich wel hoe ik me moet profileren maar omdat de spoeling daarmee wel erg dun werd vraag ik me af of ik het breder moet trekken en zo ja hoe breed dan.
Dit vind ik inderdaad ook wel lastig omdat je met mijn profiel veel kanten op kan. Ik vind het erg leuk om met allerlei afdelingen of organisaties samen te werken, dingen kloppend en/of volledig te krijgen of naar een hoger niveau te trekken. Dit komt ook in allerlei vormen terug in mijn CV, het is erg divers, maar dit komt steeds terug.
Dit is op veel functies toepasbaar, maar het meest voor de hand liggend vind ik kwaliteitsmanagement. Voor kwaliteitsmanagement moet je meestal breed georiënteerd zijn, de branche een beetje kennen om de boobytraps te ontwijken, maar je hoeft geen specialist te zijn.
Wel worden voor functies in kwaliteitsmanagement meestal behoorlijk strenge eisen gesteld aan het soort persoon. Ik ben van nature best wel meegaand en oplossingsgericht, maar het komt regelmatig voor dat dit geïnterpreteerd wordt als "laat over zichzelf heen lopen". Maar voordat ik op m'n strepen ga staan, moet het wel ergens over gaan.
Misschien heb je wel gelijk hoor, soms heb ik wel de neiging mezelf teveel te willen bewijzen. ik denk dat het deels ook gewoon sollicitatie-moeheid is. Het voelt best wel eens een beetje oneerlijk om veel gedwongen te moeten solliciteren en dat het gegeven dat je je wel hebt willen ontwikkelen eigenlijk weinig gewicht in de schaal legt.quote:Op dinsdag 6 november 2018 16:17 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Met profilering bedoel ik dat je jouw sterkte punten en relevante werkervaring benadrukt.
Je hoeft geen zaken weg te laten van je cv, maar benadruk dat waar ze om vragen in de vacaturetekst. Heb je een sollicitatiegesprek, benoem dan voorbeelden van dingen waar ze om vragen. Misschien doe je dat al wel hoor, maar op mij komt het nu overal alsof je álles wil laten zien.
En geef degene met wie je in gesprek gaat geen ruimte om jou te zien als 'laat over zich zelf heen lopen', maar label dat als 'Ik ben flexibel en meegaand en ik kan veel hebben voor ik op mijn strepen ga staan.'
Nou ja misschien doe je dat ook allemaal al wel.
Hopelijk ben je het geworden!quote:Op woensdag 14 november 2018 15:11 schreef DeHovenier het volgende:
Heb weer een kennismakingsgesprek gehad, bij een andere hovenier. Ook op fietsafstand. Gesprek ging goed, was makkelijk, heb daarna een rondleiding gehad op t bedrijf en ik hoor deze week nog wat van ze.
Nee hoor. Je hebt ook Jobbird, intermediair, LinkedIn, etc. Let wel op, dit is acquisitie bovenop acquisitie. Als je dichter bij het vuur wil kun je ook naar Randstad, Tempoteam, Manpower, Startpeople, etc. Er zijn ook gespecialiseerde detacheerders voor je eigen branche, maar die ken jij waarschijnlijk beter dan ik. Voor jou interessante werkgevers kunnen ook op hun website een vacature plaatsen, dan zit je het dichtst op het vuur.quote:Op maandag 19 november 2018 20:39 schreef Kluun1985 het volgende:
Het is eng en zwaar.
Kluun, 33, rechten gestudeerd, sinds 1,5 maand werkloos, en nog 550 euro op mijn spaarrekening. Vandaag begonnen met solliciteren, valt tegen, weinig vacatures.
Ik kijk altijd op indeed...maar begrijp ik het goed dat er ook vacatures zijn die niet op indeed staan?
Vacature-eisen zijn soms wel extreem hoog, daar moet je een beetje doorheen kunnen prikken. Je kan werkgevers moeilijk verwijten dat ze de beste persoon willen voor de functie, maar vaak weten ze ook niet goed wat ze willen. Bel ze en vraag meer informatie over de vacature als je niet helemaal aan de eisen voldoet.quote:En ik heb via Youbahn gesolliciteerd, wat echt eng is!!! Ik solliciteer bijv op schoonmaakmedewerker (nee, natuurlijk doe ik dat niet echt, maar stel ik wil erop solliciteren)
Je gaat naar de site van youbahn, klikt op de button solliciteren en dan begint het![]()
1.
YOUBAHN is er voor alle slimme MBO-niveau 4, HBO en WO studenten & afgestudeerden, ongeacht hun leeftijd.
moeten schoonmakers mbo4 tegenwoordig hebben
oke dan...
Dat heb ik inderdaad nog nooit gehoord. Veel verder dan cowboy-stijl solliciteren in een luxe hotel bij een tussenpersoon die mij dan gaat bemiddelen is het bij mij nog niet gegaan. Aan de andere kant; lekker makkelijk toch?quote:2.
Een paar stappen verder....
Daarna komen we bij je langs voor de identificatie en het ondertekenen van jouw arbeidsovereenkomst. Je kan hiervoor dan zelf online een afspraak maken voor een plaats en tijd dat jou het beste uitkomt.![]()
![]()
Mijn eigen ervaring is dat dat uit de mode begint te raken. Maar goed, ik heb voor mijn eerste baan mijn stagebegeleidster gevraagd. Heb ook wel eens gehad dat ik niet gelijk wilde dat mijn werkgever wist dat ik aan het solliciteren was, toen heb ik het opgelost door ze beoordelingspapieren te laten zien. Het is niet voor iedereen goed genoeg, maar het werd in mijn geval wel als referentie geaccepteerd. Je kunt er ook voor kiezen om überhaupt niet te solliciteren en te gaan voor een functie waar hier niet naar gevraagd wordt.quote:Dees valt nog mee trouwens, heb via zorgwerk op intercedent gesolliciteerd....weer klikken op solliciteerbutton op de site....
Let op: onderdeel van de inschrijving betreft het aanvragen van een Verklaring Omtrent Gedrag. Nadat we je gesproken hebben ontvang je een link om de aanvraag te voltooien. De kosten krijg je vergoed nadat je de eerste keer gewerkt hebt.
oke,,,als ik dan maar wel aangenomen ben....
We gaan verder
Ook is het wettelijk verplicht om een referent op te geven. Een referent is iemand die meer kan vertellen over jouw functioneren. Dit is meestal een (oud)leidinggevende. Een intercedent van een ander uitzendbureau, een (oud)docent of stagebegeleider mag ook.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Dat is niet wettelijk verplicht!!!! En wat als ik geen referenties heb en dit mijn eerste baan is? Oud docentnet alsof die mij nog kennen en als ze dat al doen...dat ik een nummer heb
Ze zullen het wel niet gelezen hebben, zoals de meeste mensen op fok je topics ook niet lezen.quote:Op woensdag 21 november 2018 14:54 schreef Kluun1985 het volgende:
^ hebben ze trouwens uberhaupt mijn brief en cv wel bekeken? Volgens mij is het een standaardmail! Ze zochten meerdere kandidaten! Niet 1! Dus dat ze zeggen dat ze met een andere kandidaat verder gaan, is onzin.
Voorbeeld van je brief?quote:Op woensdag 21 november 2018 14:54 schreef Kluun1985 het volgende:
^ hebben ze trouwens uberhaupt mijn brief en cv wel bekeken? Volgens mij is het een standaardmail! Ze zochten meerdere kandidaten! Niet 1! Dus dat ze zeggen dat ze met een andere kandidaat verder gaan, is onzin.
Even een vraag aan jou (na tig topics gezien te hebben): waarom ga je niet langs bij een uitzendbureau? Daboman heeft er al een paar opgenoemd (Randstad, Tempoteam, Manpower, Startpeople).quote:
Ik doe het verschillend. Soms van die stijve brieven...vacature gevonden op, werkervaring, skills, denk dat ik goed bij het bedrijf zal passen, omdat ..., graag nader toe lichten in gesprek etc Soms gewone brieven, dus dan schrijc ik echt dat mijn leven heel zwaar is, 33 nog vrijgezel bij mijn ouders etc. Sommige nodigen me dan uit medelijden uit, en sommige nodigen me lachend uit.quote:
Volgens mij zit jij met zulke onzinnige teksten niet echt te wachten op eerlijk adviesquote:Op woensdag 21 november 2018 17:42 schreef Kluun1985 het volgende:
[..]
Ik doe het verschillend. Soms van die stijve brieven...vacature gevonden op, werkervaring, skills, denk dat ik goed bij het bedrijf zal passen, omdat ..., graag nader toe lichten in gesprek etc Soms gewone brieven, dus dan schrijc ik echt dat mijn leven heel zwaar is, 33 nog vrijgezel bij mijn ouders etc. Sommige nodigen me dan uit medelijden uit, en sommige nodigen me lachend uit.
Dit keer stijve brief geschreven. Maar heb echt het idee dat ze het niet gelezen hebben, misschien hadden ze te veel sollicitaties?
Ik ben nog nooit via een uitzendbureau geslaagd.quote:Op woensdag 21 november 2018 16:36 schreef zarGon het volgende:
[..]
Even een vraag aan jou (na tig topics gezien te hebben): waarom ga je niet langs bij een uitzendbureau? Daboman heeft er al een paar opgenoemd (Randstad, Tempoteam, Manpower, Startpeople).
Jawel, maar ik tik op mijn tablet momenteel. Oude laptop moet ik sparen voor het solliciteren. Dus die zet ik nu niet aan om te fokken.quote:Op woensdag 21 november 2018 17:44 schreef MCH het volgende:
[..]
Volgens mij zit jij met zulke onzinnige teksten niet echt te wachten op eerlijk advies
Dat zijn je eigen conclusies. Bel ze en vraag waarom je bent afgewezen. En gebruik de informatie in je voordeel bij een volgende sollicitatie. Had je bijvoorbeeld te weinig ervaring, benadruk in een volgende sollicitatie de voordelen van een niet zo ervaren kandidaat.quote:Op woensdag 21 november 2018 14:54 schreef Kluun1985 het volgende:
^ hebben ze trouwens uberhaupt mijn brief en cv wel bekeken? Volgens mij is het een standaardmail! Ze zochten meerdere kandidaten! Niet 1! Dus dat ze zeggen dat ze met een andere kandidaat verder gaan, is onzin.
Het was een belbaan, ik heb daar al genoeg ervaring mee, en ben overgekwalificeerd met universitaire afgeronde opleiding. En er komt geen volgende sollicitatie, ik ga weer massa-solliciteren vanaf maandag. Dus niet meer 3 uur aan een brief werken die of niet wordt gelezen of wordt afgewezen. 10 sollicitaties per dag vanaf maandag. Dit werkt het beste voor mij (al 2 keer succes mee gehad, afgelopen jaar). Ik betrap mezelf er alleen op dat ik nu nog geen zin heb om mijn mobiel en mail continu in de gaten te houden. Vandaar dat ik nog maar 1 sollicitatie heb verstuurd. Dus neem toch nog even wat rust en dan ga ik knallen en er klaar voor zitten vanaf maandag.quote:Op woensdag 21 november 2018 22:00 schreef Daboman het volgende:
[..]
Dat zijn je eigen conclusies. Bel ze en vraag waarom je bent afgewezen. En gebruik de informatie in je voordeel bij een volgende sollicitatie. Had je bijvoorbeeld te weinig ervaring, benadruk in een volgende sollicitatie de voordelen van een niet zo ervaren kandidaat.
Gefeliciteerd!quote:Op woensdag 5 december 2018 23:27 schreef Daboman het volgende:
Tsja, het is rustig, dus dan ga ik zelf maar weer. Vandaag begonnen met m'n nieuwe baan![]()
Qua arbeidsvoorwaarden een flinke stap vooruit. Wel ver weg. Maar daarom ga ik ook 4x9 werken.
Nieuw jaar, nieuwe kansenquote:Op donderdag 6 december 2018 07:00 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Gefeliciteerd!Ik ben blij voor je
![]()
Ik begin op 2 januari met mijn nieuwe baan. Op een locatie op vijf minuten afstand
Ook gefeliciteerd dan! Ja bij mij is al een aantal keer geopperd dat ik zou moeten verhuizen. Maar goed, er zit nog proeftijd in en het is maar een 7 maanden contract. Qua salaris is het wel een behoorlijke sprong.en de 4x9 is ook wel fijn.quote:Op donderdag 6 december 2018 07:00 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Gefeliciteerd!Ik ben blij voor je
![]()
Ik begin op 2 januari met mijn nieuwe baan. Op een locatie op vijf minuten afstand
Krijg je een vast contract na die 7 maanden? Dan heb je nog even om de keuze te maken of je gaat verhuizen of niet. Fijn dat je er qua salaris op vooruit gaat ook, maar het belangrijkste is toch wel een fijn team en een toegankelijke organisatie (vind ik dan).quote:Op donderdag 6 december 2018 21:31 schreef Daboman het volgende:
[..]
Ook gefeliciteerd dan! Ja bij mij is al een aantal keer geopperd dat ik zou moeten verhuizen. Maar goed, er zit nog proeftijd in en het is maar een 7 maanden contract. Qua salaris is het wel een behoorlijke sprong.en de 4x9 is ook wel fijn.
Mijn eerste indruk van de baan is ook heel goed. Leuk team, toegankelijk, platte organisatie en ook inhoudelijk erg leuk.
Ik had niet de indruk dat het om een tijdelijke klus ging, dus er is best een kans op vast. Hebben we het eigenlijk ook niet echt over gehad. Het was wel een beetje the sky is the limit in de onderhandelingen, dus ik zou eerder denken dat het is om snel vast te kunnen bieden. De enige eis was "snel beginnen"quote:Op donderdag 6 december 2018 21:36 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Krijg je een vast contract na die 7 maanden? Dan heb je nog even om de keuze te maken of je gaat verhuizen of niet. Fijn dat je er qua salaris op vooruit gaat ook, maar het belangrijkste is toch wel een fijn team en een toegankelijke organisatie (vind ik dan).
Overigens, ik begin 2 januari op een locatie die maar op 5 minuten afstand is. Normaal gesproken zit ik daar niet en moet ik toch nog 20 - 30 minuten reizen. Ja klinkt enorm verwendIk heb het geluk gehad dat ik 12 jaar op 10 minuten afstand van mijn werk woonde.
En vanaf maart gaan we verhuizen en dan zit ik weer op 15 minuten![]()
Oh dat klinkt goed!quote:Op donderdag 6 december 2018 21:49 schreef Daboman het volgende:
[..]
Ik had niet de indruk dat het om een tijdelijke klus ging, dus er is best een kans op vast. Hebben we het eigenlijk ook niet echt over gehad. Het was wel een beetje the sky is the limit in de onderhandelingen, dus ik zou eerder denken dat het is om snel vast te kunnen bieden. De enige eis was "snel beginnen"
Maar goed, dan nog zou het zeker nog 1,5 jaar duren voordat ik het uberhaupt begin te overwegen.
Heb je ook een tijdelijk contract gekregen? Volgens mij is een jaarcontract eigenlijk wel gebruikelijker al wordt het wel korter.quote:Op donderdag 6 december 2018 21:54 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Oh dat klinkt goed!![]()
Maar zou het wel laten vastleggen over een tijdje ‘Hoe gaan we verder na 7 maanden.’
Ja een jaarcontractquote:Op donderdag 6 december 2018 22:04 schreef Daboman het volgende:
[..]
Heb je ook een tijdelijk contract gekregen? Volgens mij is een jaarcontract eigenlijk wel gebruikelijker al wordt het wel korter.
7 maanden is echt flauw. Mag er nog net een proeftijd in. Oh well.
Ach ja hoewel ik de constructie wel flauw vond was het ook wel zo van als het niets is ben ik ook zo weer weg.quote:Op zaterdag 8 december 2018 14:41 schreef Queller het volgende:
7-8-8 is de reactie op 'er mag geen proeftijd in een contract voor <6 maanden en na 24 maanden recht op transitievergoeding'. Of het flauw is? Voor werknemers wel. Persoonlijk vind ik het vrij logisch; geen proeftijd is ruk en de transitievergoeding vind ik een waardeloos ding.
Ik denk niet dat 'serieus nemen' de issue is. Werkgevers beginnen net weer een beetje bij te trekken van de gaten die de crisis heeft geslagen en medewerk(st)ers die niet bevallen zijn simpelweg een te groot (financieel) risico.quote:Op zaterdag 8 december 2018 21:53 schreef Daboman het volgende:
Dus ik denk ook dat zolang werkgevers niet laten zien dit serieus te nemen dat er meer van dit soort maatregelen komen.
Ik zou 'm omdraaien: als het niet zo moeilijk en duur zou zijn (of kunnen worden) om van een medewerk(st)er af te komen, zou het waarschijnlijk heel anders liggen.quote:Je laat je werknemers zo ook in de onzekerheid zitten, hierdoor zijn ze min of meer gedwongen de banden met alternatieve werkgevers en recruiters warm te houden. Dan heb je dus juist meer risico dat ze vertrekken.
In dat laatste vergis je je volgens mij. Je bent écht niet zomaar van iemand af. Een werknemer kan het met gemak een half jaar rekken.Wellicht niet zo problematisch voor grote werkgevers (met eigen juristen die dit soort procedures begeleiden), maar voor het MKB echt ruk.quote:Plus ik vraag me af of de kosten van inwerken vandaag de dag nog wel opwegen tegen de afkoopsom van een vast contract. Als iemand ergens 30 jaar gewerkt heeft, dan wel, maar een 2-jarig dienstverband van een dertiger kun je afkopen met minder dan een maandsalaris. Je moet dan alleen wel een geldige reden hebben om iemand te ontslaan en dat lijkt me geen onhaalbare kaart voor de gemiddelde ondernemer.
Maar "niet bevallen" is natuurlijk een rekbaar begrip. Als ik bijvoorbeeld (voor een functie waarbij kleding niet van belang is) een rode trui draag naar werk en mijn werkgever ziet liever een blauwe trui, dan kan hij er in principe voor kiezen om mijn contract niet te verlengen. Maar bij een vast contract in de rechtszaal houdt het nooit stand.quote:Op zaterdag 8 december 2018 21:58 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik denk niet dat 'serieus nemen' de issue is. Werkgevers beginnen net weer een beetje bij te trekken van de gaten die de crisis heeft geslagen en medewerk(st)ers die niet bevallen zijn simpelweg een te groot (financieel) risico.
[..]
Ik zou 'm omdraaien: als het niet zo moeilijk en duur zou zijn (of kunnen worden) om van een medewerk(st)er af te komen, zou het waarschijnlijk heel anders liggen.
[..]
In dat laatste vergis je je volgens mij. Je bent écht niet zomaar van iemand af. Een werknemer kan het met gemak een half jaar rekken.Wellicht niet zo problematisch voor grote werkgevers (met eigen juristen die dit soort procedures begeleiden), maar voor het MKB echt ruk.
Zinloos voorbeeld, dus dit laat ik even.quote:Op zaterdag 8 december 2018 22:11 schreef Daboman het volgende:
Maar "niet bevallen" is natuurlijk een rekbaar begrip.
Ik zou willen dat je gelijk had. Het valt in de praktijk vies tegen. Sowieso gaat er echt tijd overheen. Een medewerk(st)er die niet ontslagen wil worden, kan het een werkgever nog steeds (te) lastig maken.quote:Terwijl als iemand daadwerkelijk niet functioneert, je best een dossier kunt opbouwen en een reden kan opgeven die stand houdt in de rechtszaal.
Het ontslagrecht is behoorlijk versoepeld, maar volgens mij realiseren werkgevers zich dat niet. Er wordt zo enorm vastgehouden aan dat schrikbeeld van die ene werknemer die de kantjes er vanaf loopt dat werkgevers de nadelen voor hun bedrijf van de onzekerheid niet meer in zien.
Het is een extreem voorbeeld, ook heel bewust zo gekozen, maar het geeft wel duidelijk aan wat ik bedoel. Want waar ligt die grens dat het onethisch is om iemand te ontslaan? Bij een flexcontract mag een werkgever dat helemaal zelf bepalen, bij een vast contract wordt het tenminste nog getoetst door een onafhankelijke partij.quote:Op zaterdag 8 december 2018 22:28 schreef Queller het volgende:
[..]
Zinloos voorbeeld, dus dit laat ik even.
Maar je zal toch wel met me eens zijn dat mensen met flexcontracten soms ontslagen worden om heel onbenullige dingen? En dat loopt ook behoorlijk in de papieren, elke maand 30% minder inkomen.quote:Ik zou willen dat je gelijk had. Het valt in de praktijk vies tegen. Sowieso gaat er echt tijd overheen. Een medewerk(st)er die niet ontslagen wil worden, kan het een werkgever nog steeds (te) lastig maken.
Okee technisch gezien wordt je contract gewoon niet verlengd, maar je moet net zo goed op zoek naar een nieuwe baan en de impact op iemands leven is precies hetzelfde.quote:Op zaterdag 8 december 2018 22:52 schreef Queller het volgende:
Hoe word je ontslagen met een flexcontract?
Als het gaat om specialistenwerk waar je 3 maanden voor moet worden ingewerkt en je contract wordt na 7 maanden niet verlengd, dan was je zeer waarschijnlijk niet geschikt voor de functie. Ik kan me niet voorstellen dat een werkgever voor de lol iemand drie maanden laat inwerken.quote:Op zaterdag 8 december 2018 22:54 schreef Daboman het volgende:
Okee technisch gezien wordt je contract gewoon niet verlengd, maar je moet net zo goed op zoek naar een nieuwe baan en de impact op iemands leven is precies hetzelfde.
Ze doen het ook niet voor de lol, het is een kwaliteitseis. Of in sommige gevallen zelfs een wettelijke eis. In die zin dat je als werkgever moet kunnen aantonen dat je dat netjes hebt gedaan. Anders mag je niet de markt op om te verkopen of kun je fluiten naar je ISO-certificering.quote:Op zaterdag 8 december 2018 22:59 schreef Queller het volgende:
[..]
Als het gaat om specialistenwerk waar je 3 maanden voor moet worden ingewerkt en je contract wordt na 7 maanden niet verlengd, dan was je zeer waarschijnlijk niet geschikt voor de functie. Ik kan me niet voorstellen dat een werkgever voor de lol iemand drie maanden laat inwerken.
Maar je contract wordt niet verlengd, dus je was blijkbaar niet geschikt. Toch?quote:Op zaterdag 8 december 2018 23:12 schreef Daboman het volgende:
Ze doen het ook niet voor de lol, het is een kwaliteitseis. Of in sommige gevallen zelfs een wettelijke eis. In die zin dat je als werkgever moet kunnen aantonen dat je dat netjes hebt gedaan. Anders mag je niet de markt op om te verkopen of kun je fluiten naar je ISO-certificering.
Het maakt helemaal niet uit. Een werknemer die maar een ochtend ingewerkt hoeft te worden, maar niet volstaat voor de job, wil je gewoon zo snel mogelijk kwijt.quote:Misschien is het voor jou anders, ik zou je standpunt veel beter kunnen begrijpen voor bijvoorbeeld een kledingzaak.
Deze begrijp ik niet helemaal, dat zeg ik nergens.quote:Op zaterdag 8 december 2018 23:19 schreef Queller het volgende:
Maar je contract wordt niet verlengd, dus je was blijkbaar niet geschikt. Toch?
Die zou ik ook zo snel mogelijk kwijt willen ja. Maar dat kan wel tijdens de proeftijd. Wat ik in ieder geval vaak zie is dat de kwaliteit van diensten en producten te lijden heeft onder flex. Klanten lopen weg of vergunningen worden dan ingetrokken. Dat voel je net zo hard in je portemonnee.quote:Het maakt helemaal niet uit. Een werknemer die maar een ochtend ingewerkt hoeft te worden, maar niet volstaat voor de job, wil je gewoon zo snel mogelijk kwijt.
Dat klinkt wel herkenbaar, genoeg afwijzingen, maar de telefoon bleef maar rinkelen en de vacatures bleven maar komen.quote:Op zondag 9 december 2018 17:51 schreef KaheemSaid het volgende:
Ik zit nu net twee maanden thuis en begin er wel wat klaar mee te geraken. Solliciteren gaat best goed, krijg best wat brieven de deur uit en mag regelmatig op gesprek. Verder houd ik mij ook wel wat bezig met sporten, beetje helpen bij een vriend die een nieuw huis heeft en thuis klussen. Maar de zingeving ontbreekt en ik voel mij compleet niet uitgedaagd. Hoe lossen jullie dit op?
Dat doen ze toch welquote:Op zondag 9 december 2018 22:52 schreef Daboman het volgende:
[..]
Dat klinkt wel herkenbaar, genoeg afwijzingen, maar de telefoon bleef maar rinkelen en de vacatures bleven maar komen.
Structuur hielp veel voor mij. Sollicitatie-activiteiten alleen tijdens kantoor-uren, de avond en het weekend blijven van mij. Heb je gelijk een reden om een beetje op tijd op te staan, die recruiters kunnen altijd bellen. De kantoortijd is dan voor de zoektocht en de buiten-kantoortijd voor ontspanning.
Tsja ze zijn een noodzakelijk kwaad. In mijn branche wordt sowieso veel met mensen geschoven, dus je moet de banden helaas toch wel een beetje warm houden. Of ik in ieder geval wel, ik ben al in 3 reorganisaties de pineut geworden. Ik zou best eens 5 jaar in 1 functie willen werken maar het komt er gewoon niet van.quote:Op maandag 10 december 2018 07:44 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Dat doen ze toch wel
Kijk wel uit met recruiters, vaak zijn het ordinaire CV-schuivers die gouden bergen beloven maar je met een kluitje het riet in sturen.
Die structuur lukt hier ook wel aardig, vacatures blijven ook komen en brieven blijven de deur uit vliegen. Maar ik mis vooral zingeving en uitdaging, hoe realiseren jullie dit?quote:Op zondag 9 december 2018 22:52 schreef Daboman het volgende:
[..]
Dat klinkt wel herkenbaar, genoeg afwijzingen, maar de telefoon bleef maar rinkelen en de vacatures bleven maar komen.
Structuur hielp veel voor mij. Sollicitatie-activiteiten alleen tijdens kantoor-uren, de avond en het weekend blijven van mij. Heb je gelijk een reden om een beetje op tijd op te staan, die recruiters kunnen altijd bellen. De kantoortijd is dan voor de zoektocht en de buiten-kantoortijd voor ontspanning.
Als je weer wat nieuws vind, kun je dan dat bedrijf even PM'en, dan solliciteer ik daar nietquote:Op maandag 10 december 2018 22:39 schreef Poepz0r het volgende:
Kan mij ook weer melden. Bedrijf kan mij niet meer betalen gaat financieel niet best. Wel lekker dit:
5 jaar geleden faillissement dus weg
4 jaar geleden faillissement dus weg
3 jaar geleden zoekende naar werk
2 jaar geleden faillissement dus weg
Nu weg want er is geen geld
HET ZIT WEL MEE KOEKOEK
Welke branche zit je dan?quote:Op maandag 10 december 2018 22:00 schreef Daboman het volgende:
[..]
Tsja ze zijn een noodzakelijk kwaad. In mijn branche wordt sowieso veel met mensen geschoven, dus je moet de banden helaas toch wel een beetje warm houden. Of ik in ieder geval wel, ik ben al in 3 reorganisaties de pineut geworden. Ik zou best eens 5 jaar in 1 functie willen werken maar het komt er gewoon niet van.
Wat bedoel je met zingeving en uitdaging? In de mogelijk nieuwe functie, of in het zoeken ervan?quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:38 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Die structuur lukt hier ook wel aardig, vacatures blijven ook komen en brieven blijven de deur uit vliegen. Maar ik mis vooral zingeving en uitdaging, hoe realiseren jullie dit?
Tijdens het zoeken. Briefjes tikken en reageren gaat goed, maar je wordt niet uitgedaagd. Hoe zorg je ervoor dat je wel geprikkeld blijft, dat je wel enthousiast blijft en dat je niet verveeld raakt.quote:Op dinsdag 11 december 2018 08:47 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Wat bedoel je met zingeving en uitdaging? In de mogelijk nieuwe functie, of in het zoeken ervan?
Mag hopen dat het verveeld raakt. Anders zou je van solliciteren je werk willen maken, omdat je het zo leuk vindtquote:Op dinsdag 11 december 2018 09:48 schreef KaheemSaid het volgende:
Tijdens het zoeken. Briefjes tikken en reageren gaat goed, maar je wordt niet uitgedaagd. Hoe zorg je ervoor dat je wel geprikkeld blijft, dat je wel enthousiast blijft en dat je niet verveeld raakt.
Ik word heel erg getrickert door prikkels, dynamiek en hectiek. Dat is wat ik doe qua werk en wat het voor mij interessant laat zijn. Dat mis ik nu enorm, gevolg is wat een bore out (wat mij vooral in de vrije tijd niet leuk maakt / deprimeerd). Hebben niet meer daar last van en hoe lossen jullie dat op.quote:Op dinsdag 11 december 2018 09:50 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Mag hopen dat het verveeld raakt. Anders zou je van solliciteren je werk willen maken, omdat je het zo leuk vindt
Zie de uitdaging in het vinden van werk, het finetunen van je brief enzo.
Het is ook je werk en UWV betaalt je ervoor. Zo heb ik het altijd gezien.quote:Op dinsdag 11 december 2018 09:50 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Mag hopen dat het verveeld raakt. Anders zou je van solliciteren je werk willen maken, omdat je het zo leuk vindt
Zie de uitdaging in het vinden van werk, het finetunen van je brief enzo.
Wat lullig zegquote:Op maandag 10 december 2018 22:39 schreef Poepz0r het volgende:
Kan mij ook weer melden. Bedrijf kan mij niet meer betalen gaat financieel niet best. Wel lekker dit:
5 jaar geleden faillissement dus weg
4 jaar geleden faillissement dus weg
3 jaar geleden zoekende naar werk
2 jaar geleden faillissement dus weg
Nu weg want er is geen geld
HET ZIT WEL MEE KOEKOEK
Online Marketing/Commerciequote:Op woensdag 12 december 2018 00:07 schreef Queller het volgende:
[..]
Wat lullig zeg
In welke branche zit je dat er zoveel op de fles gaan?
Misschien eens in de online marketing in de non profit sector kijken? Die kunnen iig niet/veel minder snel kapot gaanquote:
Zou je dat niet in je voordeel kunnen gebruiken? Het klinkt best wel vervelend, maar de diversiteit in werkervaring was voor mijn nieuwe werkgever wel heel erg aantrekkelijk. Er is in ieder geval geen gebrek aan creativiteit en ideeën.quote:Op maandag 10 december 2018 22:39 schreef Poepz0r het volgende:
Kan mij ook weer melden. Bedrijf kan mij niet meer betalen gaat financieel niet best. Wel lekker dit:
5 jaar geleden faillissement dus weg
4 jaar geleden faillissement dus weg
3 jaar geleden zoekende naar werk
2 jaar geleden faillissement dus weg
Nu weg want er is geen geld
HET ZIT WEL MEE KOEKOEK
Dat zou ik maar niet op je sollicitatiegesprek vermelden. Poepz0r komt in dienst en binnen een jaar ligt de toko op zijn gat.quote:Op maandag 10 december 2018 22:39 schreef Poepz0r het volgende:
Kan mij ook weer melden. Bedrijf kan mij niet meer betalen gaat financieel niet best. Wel lekker dit:
5 jaar geleden faillissement dus weg
4 jaar geleden faillissement dus weg
3 jaar geleden zoekende naar werk
2 jaar geleden faillissement dus weg
Nu weg want er is geen geld
HET ZIT WEL MEE KOEKOEK
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |