Hadith over het vasten:quote:O, gij gelovigen, het vasten is u voorgeschreven, zoals het degenen die voor u waren was
voorgeschreven, opdat gij vroom zult zijn. [al-Baqarah 2:183]
- Enquote:"Allah (c.c.) zegt: alle daden van de zoon van Adam (dus de mens) zijn voor hem zelf, behalve het vasten, dit is voor Mij en Ik zal hem ervoor belonen. Het vasten is een schild. Wanneer een van jullie een dag aan het vasten is, behoort hij alle zinloze gepraat te vermijden en geen rumoer te maken. Mocht iemand hem beschimpen of met hem willen vechten, dan moet hij zeggen: ik ben aan het vasten. Bij God is de adem van een vastende beter dan de geur van muskus"
Google zijn naam eens met Sia, je zal zien wat ik bedoel, zal morgen naar okuyan kijkenquote:Op maandag 7 juli 2014 01:20 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Ik heb hem nog niet op zoiets kunnen betrappen en het zou in het licht van wat ik tot nu toe van hem heb beluisterd erg vreemd zijn. Wat Mehmet Okuyan betreft...
Wat te doen met de conflicterende woorden van god dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:20 schreef leeell het volgende:
[..]
Ik snap dat de moslims het zo zien. echter vind het zo disproportioneel dat moslims en ook jij blijkbaar in al de nuance die in de bijbel en koran voorkomen te oordelen dat dit iets is waarop god de mens zal bestraffen, terwijl het compleet niets te maken heeft met het menselijk handelen op aarde maar puur gaat om wie de de profeet van god was, en in mijn geval meerdere waren die ik erken.
Het betreden van het paradijs gaat om het aardse van de mens, hoe heb je geleefd en heb je gehandeld naar het woord van god.
Dat is voor eenieder zelf te beslissen, immers mag jij jezelf gaan verantwoorden. naast de geboden van de abrahamistische god is er niemand die het kan zeggen of zou mogen zeggen. daarom geloof ik dat elk mens dat goed leeft en god omarmt als de enige god en geboden volgt, op het juiste pad is.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:25 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat te doen met de conflicterende woorden van god dan?
Mwuah, als we het op persoonlijk niveau gaan voeren ben ik voor hetzelfde geld met mijn standpunten de ongelovige en jij een boegbeeld voor het goddelijke boodschap, weet ik niet, dus doe ik geen uitspraken over, wat ik wel zie is dat er een aantal zaken zijn in hoe ik het begrijp en lees paar niet te verenigden principes tussen beide godsdiensten, daar heb ik het over.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:27 schreef leeell het volgende:
[..]
Dat is voor eenieder zelf te beslissen, immers mag jij jezelf gaan verantwoorden. naast de geboden van de abrahamistische god is er niemand die het kan zeggen of zou mogen zeggen. daarom geloof ik dat elk mens dat goed leeft en god omarmt als de enige god en geboden volgt, op het juiste pad is.
Ook jij, die probeert van mij en mijn geloof een afvallige te maken mag dat gaan uitleggen. dat denk ik
Ben jij nou al soeniet?!quote:Op maandag 7 juli 2014 01:24 schreef Klinkerbotsing het volgende:
De discussies over eten vallen nu wel mee dan. Vergeleken met dit.
Ja, doen wanneer je de tijd hebt.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:24 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Google zijn naam eens met Sia, je zal zien wat ik bedoel, zal morgen naar okuyan kijken
Nu vooral grote fan van Mehmet Celikquote:Op maandag 7 juli 2014 01:30 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Ja, doen wanneer je de tijd hebt.
Ja op zich wel. Hoewel de mening dat het in ieder geval "fysiek bevechten" betekent (al-qitaal) in de hele Koran en het gebruik van dat Arabische woord in ook deze hadith veel logischer is en dan ook meer aanhang zou hebben als ik dat zo inschat. Als in de hadith de bedoeling was aan te geven dat je ze "met de pen moet bestrijden" had daar wel een ander woord gestaan.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:18 schreef Triggershot het volgende:
Mja, je kunt het ook doortrekken en zeggen 'faqtuluhu' betekent niet doden, maar bestrijden natuurlijk.
Die mening is er en kom je bij meer mensen vandaag de dag ook tegen. Met de argumentatie dat het inderdaad een "gebod was maar dan tot de ta'zir geboden behoorde en dus geen oordeel vanuit de openbaring (Koran) maar een praktisch besluit om de gehele gemeenschap van een groter kwaad te behoeden".quote:Op maandag 7 juli 2014 01:19 schreef Mathemaat het volgende:
De andere orthodoxe mening is dat die overleveringen over hoogverraad gaan, dus alleen in oorlogstijd, als ik me niet vergis.
Loulouquote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja op zich wel. Hoewel de mening dat het in ieder geval "fysiek bevechten" betekent (al-qitaal) in de hele Koran en het gebruik van dat Arabische woord in ook deze hadith veel logischer is en dan ook meer aanhang zou hebben als ik dat zo inschat. Als in de hadith de bedoeling was aan te geven dat je ze "met de pen moet bestrijden" had daar wel een ander woord gestaan.
[..]
Die mening is er en kom je bij meer mensen vandaag de dag ook tegen. Met de argumentatie dat het inderdaad een "gebod was maar dan tot de ta'zir geboden behoorde en dus geen oordeel vanuit de openbaring (Koran) maar een praktisch besluit om de gehele gemeenschap van een groter kwaad te behoeden".
Maar er zijn nog wel meer ogenschijnlijke tegenstrijdigheden tussen authentieke overleveringen (zeker als je verder kijkt dan Bukhari en Muslim) en de Koran. Of overleveringen waar je vragen bij kan stellen of de soennitische opinie over wat er na de dood van de profeet gebeurde niet incorrect is en op sommige punten sjieten wellicht meer gelijk hebben. Vooral als je naar Tirmidhi, Tabarani etc gaat kijken. Daarnaast vind ik dat de aanname dat de "hadiths authentiek zijn en door geleerden vroeger voor je al uitgespit" niet correct. De methodologieen die zij gebruikten zijn niet te backen door een directe openbaring ofzo dus wie zegt dat dat allemaal zo onfeilbaar is?
Ik zou een goede soenniet geweest zijn denk ik.quote:
Ja, maar jij mag niet.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Whiskers2009 het volgende:
Mogen hier ook niet-moslims en dus ook niet-Ramadanvolgers meeposten?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
het hele doel van religie is niet het vereniging van principes maar samen onder dezelfde god een recht leven leiden. Ik denk dat het struikelen over hoe eenieder dat wil verspreiden (mits "goed") het bron van al het kwaad is. Ik zie elke abrahamist als broeder of zuster en heb daarom ook geen behoefte om hen in te zien dat ze moeten aanpassen aan mijn visie. zo is het nooit bedoeld denk ik dan.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:29 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Mwuah, als we het op persoonlijk niveau gaan voeren ben ik voor hetzelfde geld met mijn standpunten de ongelovige en jij een boegbeeld voor het goddelijke boodschap, weet ik niet, dus doe ik geen uitspraken over, wat ik wel zie is dat er een aantal zaken zijn in hoe ik het begrijp en lees paar niet te verenigden principes tussen beide godsdiensten, daar heb ik het over.
*Spreekt voor beurt* Oa zieken zijn uitgezonderd..quote:Op maandag 7 juli 2014 01:33 schreef sararaats het volgende:
Hoe zit het met medicatie? Mag je die nemen?
quote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Ik zou een goede soenniet geweest zijn denk ik.
[..]
Ja, maar jij mag niet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
Natuurlijk, dood neervallen is in niemands voordeel.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:33 schreef sararaats het volgende:
Hoe zit het met medicatie? Mag je die nemen?
Ha Salut! Ben er nog wel regelmatig hoorquote:
Ook goed op een ander vlak en natuurlijk geen theoloog.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:31 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nu vooral grote fan van Mehmet Celik![]()
Ik zit zelf niet meer in het Syrië-topicquote:Op maandag 7 juli 2014 01:34 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ha Salut! Ben er nog wel regelmatig hoorAlleen altijd in dezelfde 3/4 topics
Dank je voor het antwoord en i'm in. Op de antidepressiva en de Pil na.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:33 schreef leeell het volgende:
[..]
Natuurlijk, dood neervallen is in niemands voordeel.
Vroeg me gewoon af.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:34 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ha Salut! Ben er nog wel regelmatig hoorAlleen altijd in dezelfde 3/4 topics
@ Borte: jawel, hoezo?
Terechte punten, alleen de context van de hadith spreekt niet over het verspreiden van de Islam, maar in een tijd dat loyaliteit en geloof aan de ander hand in hand ging, het tegemoet komen met sancties spreekt voor zich idd, maar of het een algeheel regel is of krijgswet is dan weer een ander punt.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja op zich wel. Hoewel de mening dat het in ieder geval "fysiek bevechten" betekent (al-qitaal) in de hele Koran en het gebruik van dat Arabische woord in ook deze hadith veel logischer is en dan ook meer aanhang zou hebben als ik dat zo inschat. Als in de hadith de bedoeling was aan te geven dat je ze "met de pen moet bestrijden" had daar wel een ander woord gestaan.
Nu ik er toch middenin duik en voor mijn beurt praat: is er veel gezeik onder elkaar hier qua "stromingen" dan en het al dan niet moslim zijn?quote:
elke dag die je stilstaat en vast wordt beloond, geen offer te klein. Er bij stilstaan is al een deugd m.i.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:36 schreef sararaats het volgende:
[..]
Dank je voor het antwoord en i'm in. Op de antidepressiva en de Pil na.
Wat heb jij gesnoven?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:33 schreef leeell het volgende:
[..]
het hele doel van religie is niet het vereniging van principes maar samen onder dezelfde god een recht leven leiden. Ik denk dat het struikelen over hoe eenieder dat wil verspreiden (mits "goed") het bron van al het kwaad is. Ik zie elke abrahamist als broeder of zuster en heb daarom ook geen behoefte om hen in te zien dat ze moeten aanpassen aan mijn visie. zo is het nooit bedoeld denk ik dan.
klink wel als soefi nu
Neerkijken op andere stromingen is bij moslims natuurlijk wel een "ding", ze worden er vaak mee grootgebracht. Lees een paar pagina's terug voor de dialoog tussen mij en trigger over moslim/christen en aleviet tegenover soenniet..quote:Op maandag 7 juli 2014 01:38 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nu ik er toch middenin duik en voor mijn beurt praat: is er veel gezeik onder elkaar hier qua "stromingen" dan en het al dan niet moslim zijn?
Er zitten op FOK andere personen die jarenlang zelf in Syrie hebben gewoond en geleefd maar aangezien zij het vertikken in dat topic wat info te delen moet je het met mijn derderangs info doenquote:Op maandag 7 juli 2014 01:35 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik zit zelf niet meer in het Syrië-topicTe druk met andere dingen...
Maar echt wel veel geleerd daar, mede door jou![]()
Vraag me eerder af wat jij hebt gesnoven..quote:Op maandag 7 juli 2014 01:39 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat heb jij gesnoven?
Rest de vraag, wat is goed, wat is juist, is goed nog goed zonder gods principes zoals hij het heeft bedoeld etc. Kan een atheist beloond worden etc.
Waar heeft hij het over atheïsme? Zonder gods principes? Hebben de christenen en joden geen principes? Wat?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:39 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat heb jij gesnoven?
Rest de vraag, wat is goed, wat is juist, is goed nog goed zonder gods principes zoals hij het heeft bedoeld etc. Kan een atheist beloond worden etc.
Mehmet Celik is een theoloogquote:Op maandag 7 juli 2014 01:35 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Ook goed op een ander vlak en natuurlijk geen theoloog.
Trouwens ook zo'n misvatting dat de Profeet ongeletterd zou zijn, maar dat eigenlijk bedoeld wordt dat hij de Tawrah en Injil niet kende. Had jij dit trouwens ook niet eens benoemd?
Viezerik.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Er zitten op FOK andere personen die jarenlang zelf in Syrie hebben gewoond en geleefd maar aangezien zij het vertikken in dat topic wat info te delen moet je het met mijn derderangs info doen
Ik neem het iets brederquote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Waar heeft hij het over atheïsme? Zonder gods principes? Hebben de christenen en joden geen principes? Wat?
Daar heb je de overleveringen toch voor lieverddd, zodat je dat zelf kan bepalen. niet voor niets al die mooie verhalen en contexten. of heb je ook valse profeet nodig die het allemaal netjes (krom) voor je uitstippelt.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:39 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat heb jij gesnoven?
Rest de vraag, wat is goed, wat is juist, is goed nog goed zonder gods principes zoals hij het heeft bedoeld etc. Kan een atheist beloond worden etc.
Burrrrnquote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Er zitten op FOK andere personen die jarenlang zelf in Syrie hebben gewoond en geleefd maar aangezien zij het vertikken in dat topic wat info te delen moet je het met mijn derderangs info doen
Dat is lang geleden.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Vraag me eerder af wat jij hebt gesnoven..
Daar houdt het hele gesprek dan ook op. Persoonlijke observaties en belevingen heb ik totaal niets tegen in te brengen.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:41 schreef leeell het volgende:
[..]
Daar heb je de overleveringen toch voor lieverddd, zodat je dat zelf kan bepalen. niet voor niets al die mooie verhalen en contexten. of heb je ook valse profeet nodig die het allemaal netjes (krom) voor je uitstippelt.
wat is goed : geboden
door in contact te staan met je medemens en de invloed van je daden te bekijken kan je zien of iets "goed" is.
en een atheïst kan ook worden beloond ja. waarom ? omdat ik dat geloof.
maar dat is het toch ? eenieder moet zich verantwoorden.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:43 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Daar houdt het hele gesprek dan ook op. Persoonlijke observaties en belevingen heb ik totaal niets tegen in te brengen.
Nou ja, heb er eea van mee gekregen in het Syrië-topicquote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef leeell het volgende:
[..]
Neerkijken op andere stromingen is bij moslims natuurlijk wel een "ding", ze worden er vaak mee grootgebracht. Lees een paar pagina's terug voor de dialoog tussen mij en trigger over moslim/christen en aleviet tegenover soenniet..
Hij heeft daar een moeilijke tijd gehad ja. bijna doodervaring enzo.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Er zitten op FOK andere personen die jarenlang zelf in Syrie hebben gewoond en geleefd maar aangezien zij het vertikken in dat topic wat info te delen moet je het met mijn derderangs info doen
Hey, maar jij en anderen zagen dat ik oprecht wilde leren/iets wilde opsteken over de islam en handelden ernaar. Dikke creditsquote:Op maandag 7 juli 2014 01:40 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Er zitten op FOK andere personen die jarenlang zelf in Syrie hebben gewoond en geleefd maar aangezien zij het vertikken in dat topic wat info te delen moet je het met mijn derderangs info doen
Eenieder zou voor zijn eigen goed sowieso de tenach/bijbel/koran moeten lezen.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:44 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nou ja, heb er eea van mee gekregen in het Syrië-topicEn daarvan afgeleid mijn topic over de stromingen in de islam etc. Ben zeer dankbaar voor de antwoorden die iedereen me gaf toen
![]()
Verder ook met een moslim naar de tentoonstelling over de hadj geweest afgelopen herfst. Was eveneens verhelderendEN het was ongelofelijk fijn dat met een moslim te kunnen doen, want ik kon die ook nog uithoren
Maar dank voor je antwoord
Ik denk dat het gesprek ook wat algemener kan gevoerd worden, dwz, principes, richtlijnen tegenover elkaar. Zonder de persoonlijke varianten die er van maken.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:43 schreef leeell het volgende:
[..]
maar dat is het toch ? eenieder moet zich verantwoorden.
of zie jij dit serieus anders ?
Okequote:Op maandag 7 juli 2014 01:46 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik denk dat het gesprek ook wat algemener kan gevoerd worden, dwz, principes, richtlijnen tegenover elkaar. Zonder de persoonlijke varianten die er van maken.
hier wel verlengde openingstijden, de avondturk is sowieso openquote:Op maandag 7 juli 2014 01:47 schreef hugecooll het volgende:
Is de lokale Turk eigenlijk ook 's nachts open tijdens ramadan?
Ja, van mij welquote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Whiskers2009 het volgende:
Mogen hier ook niet-moslims en dus ook niet-Ramadanvolgers meeposten?
Nou, die heb ik dus niet gelezen. Noch de koran.. Maar ik heb wel een koran en geen bijbel/tenachquote:Op maandag 7 juli 2014 01:45 schreef leeell het volgende:
[..]
Eenieder zou voor zijn eigen goed sowieso de tenach/bijbel/koran moeten lezen.
Nicequote:Op maandag 7 juli 2014 01:48 schreef leeell het volgende:
[..]
hier wel verlengde openingstijden, de avondturk is sowieso open
En dikgedrukte raakt voor mij kern van de zaak in de houding tot "authentieke overleveringen". Hoe lees je die? Als goddelijk geopenbaarde bron en dan alle meer dan 7000 overleveringen? Dus ook dat zwarte katten men een afkeer van had? En welke andere naar mijn mening cultureel-historische gebruiken vooral? Of zie je zaken ook als praktisch besluit zonder enig Goddelijke openbaring? Gewoon Mohammed die zo besloot omdat hij op dat moment dacht dat het het beste was?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:37 schreef Triggershot het volgende:
Terechte punten, alleen de context van de hadith spreekt niet over het verspreiden van de Islam, maar in een tijd dat loyaliteit en geloof aan de ander hand in hand ging, het tegemoet komen met sancties spreekt voor zich idd, maar of het een algeheel regel is of krijgswet is dan weer een ander punt.
Dat is een deugd, lees je in zou ik zeggen. Er valt genoeg uit te leren. Maar plaats alles in perspectief. vragen kunnen je altijd stellen maar luister nooit naar iemand die je iets oplegt over wat je moet gelovenquote:Op maandag 7 juli 2014 01:48 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nou, die heb ik dus niet gelezen. Noch de koran.. Maar ik heb wel een koran en geen bijbel/tenach
En nee, ik ga me niet bekeren, maar ik vind het wel interessant om kennis op te doen.
Niemand, zegt dat.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:32 schreef Aloulou het volgende:
[..]
De methodologieen die zij gebruikten zijn niet te backen door een directe openbaring ofzo dus wie zegt dat dat allemaal zo onfeilbaar is?
Maar dan moet je toch wel opgevallen zijn dat de God die in de Koran spreekt bepaalde dingen verwacht van Zijn onderdanen, zoals het gebed om wat te noemen, en waarin het godsbeeld dat Hij geeft in veel punten in tegenstrijd is met die in voorgaande boeken? Dan beland je op het punt van Triggershot. Volgens het ene boek verkeer je dan in een zonde, maar volgens andere niet?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:45 schreef leeell het volgende:
[..]
Eenieder zou voor zijn eigen goed sowieso de tenach/bijbel/koran moeten lezen.
Als ik tussen de regels doorlees (en hopelijk goed lees) zie ik kritiek op extremistische uitleg van eea. Klopt dat?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:48 schreef Aloulou het volgende:
[..]
En dikgedrukte raakt voor mij kern van de zaak in de houding tot "authentieke overleveringen". Hoe lees je die? Als goddelijk geopenbaarde bron en dan alle meer dan 7000 overleveringen? Dus ook dat zwarte katten men een afkeer van had? En welke andere naar mijn mening cultureel-historische gebruiken vooral? Of zie je zaken ook als praktisch besluit zonder enig Goddelijke openbaring? Gewoon Mohammed die zo besloot omdat hij op dat moment dacht dat het het beste was?
Als je deze vragen stelt en de definitie van "soennah" (te volgen voorbeeld van Mohammed) binnen de soennitische jurisprudentie erbij pakt heb je een probleem met sommige overleveringen denk ik. Als alles wij hij "zei, deed of goedkeuring aan gaf" volgens de overleveringen die men authentiek acht een "te volgen voorbeeld is" (indien niet geabrogeerd) kan ik er nogal wat opnoemen die je problemen opgeven vandaag de dag.
Als ik de hadith lees wat betreft een Moslim die van religie veranderde denk ik "dat was een praktische manier om bijv hoogverraad van binnenuit te voorkomen voor een gemeenschap die nog in haar kinderschoenen stond en veel vijanden had". En omdat het in de geschiedenis sowieso normaal was dat op het verlaten van je geloof de doodstraf stond is er nooit reden geweest dat aan te passen. Je had wereldrijken met veelal staatsgodsdiensten en de open afvallige kwam in de problemen, dus deed je het maar minder openlijk. Voor mij dus ook aan die hadith niets goddelijks aan, gewoon een overlevering wat je historie meegeeft en die men authentiek acht. En dus ook de wetscholen (gevormd door mensen) en hun oordeel reflecteert niets meer dan een historische realiteit en oordeel, niets goddelijks aan. Maar voor genoeg mensen is een hadith soennah en dus goddelijks en dus niet in discussie stellen want dan stel het geloof in discussie. Maar daartussen zitten nog wel vijftiental stappen; die hadith is geklassificeerd na de dood van Mohammed, door door mensen opgezette methodologie zonder directe openbaring etc etc.
Was meer algemeen bedoeld dat je niet perse een volgeling hoeft te zijn om er wat van te leren. Maar inderdaad, het een sluit het ander op bepaalde punten wel uit, trigger had wel gelijk.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:53 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Maar dan moet je toch wel opgevallen zijn dat de God die in de Koran spreekt bepaalde dingen verwacht van Zijn onderdanen, zoals het gebed om wat te noemen, en waarin het godsbeeld dat Hij geeft in veel punten in tegenstrijd is met die in voorgaande boeken? Dan beland je op het punt van Triggershot. Volgens het ene boek verkeer je dan in een zonde, maar volgens andere niet?
Dit heeft overigens niet met het bahaigeloof of iets te maken waarin je gelooft?
Dank je. En uiteraard valt er veel uit te leren. Zoals uit (bijna) elk heilig geschrift. En zoals ook (bijna?) elk heilig geschrift wordt het misbruikt door mensen voor macht (en geld).quote:Op maandag 7 juli 2014 01:49 schreef leeell het volgende:
[..]
Dat is een deugd, lees je in zou ik zeggen. Er valt genoeg uit te leren. Maar plaats alles in perspectief. vragen kunnen je altijd stellen maar luister nooit naar iemand die je iets oplegt over wat je moet geloven
Maar dat begint al bij het verschil tussen Tenach en Bijbelquote:Op maandag 7 juli 2014 01:53 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Maar dan moet je toch wel opgevallen zijn dat de God die in de Koran spreekt bepaalde dingen verwacht van Zijn onderdanen, zoals het gebed om wat te noemen, en waarin het godsbeeld dat Hij geeft in veel punten in tegenstrijd is met die in voorgaande boeken? Dan beland je op het punt van Triggershot. Volgens het ene boek verkeer je dan in een zonde, maar volgens andere niet?
Dit heeft overigens niet met het bahaigeloof of iets te maken waarin je gelooft?
Doet me denken aan dit filmpjequote:Op maandag 7 juli 2014 01:57 schreef leeell het volgende:
En dat meer praktische zaken als bidden ieder voor zich moet bepalen en dat ik (wil) geloven dat dat op de dag des oordeels niet hetgeen is waarop een mens de toegaan tot het paradijs wordt ontzegd.
Niemand zegt het zo direct, daar heb je gelijk in. Maar indirect is dit dogma er zeker en wijdverspreid: de overleveringen zijn al allemaal in boekvorm te vinden van "nep" tot "authentiek", eerder uitgepluisd en als soenniet accepteer de volgende 6-hadithboeken. En sjieten de volgende X-hadithboeken. Vervolgens is naast de Koran de soennah een goddelijke bron tot wetgeving en hoe je je leven leidt, en dus kom je weer bij die authentieke hadiths uit. Dit legt wel een kiem tot een nogal doodgeslagen benadering naar deze bronnen toe.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:51 schreef Mathemaat het volgende:
Niemand, zegt dat.
Je mag best van mijn er inhoudelijk op ingaan!
Een liefhebbende vader als God zeg maar? Ik zeg niet dat het zo in de Koran staat, maar als analogie?quote:Op maandag 7 juli 2014 01:57 schreef leeell het volgende:
[..]
Was meer algemeen bedoeld dat je niet perse een volgeling hoeft te zijn om er wat van te leren. Maar inderdaad, het een sluit het ander op bepaalde punten wel uit, trigger had wel gelijk.
Echter is het meer dat ik daar mijn/het geloof niet op zou baseren maar meer op kernprincipes zoals naastenliefde en rechtvaardigheid. En dat meer praktische zaken als bidden ieder voor zich moet bepalen en dat ik (wil) geloven dat dat op de dag des oordeels niet hetgeen is waarop een mens de toegaan tot het paradijs wordt ontzegd. Bahai gaat daar natuurlijk ook wel op in met de meerdere boodschappers ed. maar dat voegt alleen maar meer toe, ik ben juist van minder.
quote:Op maandag 7 juli 2014 01:57 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dank je. En uiteraard valt er veel uit te leren. Zoals uit (bijna) elk heilig geschrift. En zoals ook (bijna?) elk heilig geschrift wordt het misbruikt door mensen voor macht (en geld).
Maar ik stel het uitermate op prijs dat ik hier mee mag doen en vragen mag stellenNiet iedereen (van welk geloof dan ook) is daar altijd even tolerant in
Toch zijn alle 3 de boeken richtlijnen voor het leven gegeven door Allah. waarin veel punten overeenstemming en sommigen ook verschillend. Waarvan de meest "logische" toch degene zijn die vaak mis gaan en de grootste impact hebben, ik trek daar lering uit en hoop dat dat mij behoed voor zulke misstappen. en de verschillen tussen de boeken, daar moet je kijken waar je jezelf het meest in vindt.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:58 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Maar dat begint al bij het verschil tussen Tenach en Bijbel
Naastenliefde doet veel meer en kost veel meer tijd om goed te doen dan slechts naar de kerk te gaan.quote:
Sommigen mensen zijn godvrezend, sommigen zien hem als liefhebbende vader. wat vind jij ?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:00 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Een liefhebbende vader als God zeg maar? Ik zeg niet dat het zo in de Koran staat, maar als analogie?
Ja goed, maar dan kan je als ongelovige hond ook lekker naar de hemel, als naastenliefde en goed doen zo belangrijk zijn.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:01 schreef leeell het volgende:
[..]
Naastenliefde doet veel meer en kost veel meer tijd om goed te doen dan slechts naar de kerk te gaan.
Indien het geen herhaling is van wat er al reeds in de Koran staat, maar een aanvulling denk ik dat je het best in historisch context mag plaatsen op een manier wat overeenkomst met de leer van de Koran, zonder aanvullende, verbredende extra zaken. Is het een antwoord op een specifiek vraag, wat speelde er af toen Mohammed dit en dat zei lijkt me soms zelfs belangrijker dan de Hadith zelf.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:48 schreef Aloulou het volgende:
En dikgedrukte raakt voor mij kern van de zaak in de houding tot "authentieke overleveringen". Hoe lees je die? Als goddelijk geopenbaarde bron en dan alle meer dan 7000 overleveringen? Dus ook dat zwarte katten men een afkeer van had? En welke andere naar mijn mening cultureel-historische gebruiken vooral? Of zie je zaken ook als praktisch besluit zonder enig Goddelijke openbaring? Gewoon Mohammed die zo besloot omdat hij op dat moment dacht dat het het beste was?
De methodologie die je hierboven benoemt in sommige gevallen is een beetje selectief wat je dient te vermijden idd, omdat het gewoon meer vragen brengt dan de bedoeling is, en zeker wel een strikt lijn moet plaatsen tussen Wahi en Soennah. De hadith is wmb niet absolutistisch, dat ik jou niet dood wanneer jij afvallig bent zie ik niet hetzelfde als het erkennen van een Mikaeel a.s bijvoorbeeld.quote:Als je deze vragen stelt en de definitie van "soennah" (te volgen voorbeeld van Mohammed) binnen de soennitische jurisprudentie erbij pakt heb je een probleem met sommige overleveringen denk ik. Als alles wij hij "zei, deed of goedkeuring aan gaf" volgens de overleveringen die men authentiek acht een "te volgen voorbeeld is" (indien niet geabrogeerd) kan ik er nogal wat opnoemen die je problemen opgeven vandaag de dag.
Een Hadith moet je niet op gelijke voet stellen met een vers, niet in statuut of welke gradatie dan ook, figuren als Imam Bukhari en Muslim hebben het dan wel een sahih gradatie gegeven, maar het staat natuurlijk niet onder een goddelijk bescherming zoals er met de Koran het geval is, dus ik zou idd, daar wel een onderscheid in maken, maar wat als het feitelijk authentiek is, zonder enig twijfel, als ik Mohammed dit vandaag de dag hoorde zeggen ben ik voor ik zijn uitspraak ga verwerken vooral benieuwd naar de toelichting idd, onder welke omstandigheden, waar, wanneer, waarom en het hoe, is het beperkt tot hoogverraad, staat er in de Sharh daar iets in terug, of is het een algemene regel, als algemen regel kan ik het in mijn eigen intepretatie in licht van de Koran niet zien, gezien de vers van Soerah Baqarah en dwang, als iemand het op gelijke voet plaatst met de Koran, in de zin dat er niet van afgeweken kan worden en in een dilemma staat tussen wat te volgen, de Koran of de Hadith in deze, denk ik dat het misschien beter is om alles nog x uit te leggen.quote:Als ik de hadith lees wat betreft een Moslim die van religie veranderde denk ik "dat was een praktische manier om bijv hoogverraad van binnenuit te voorkomen voor een gemeenschap die nog in haar kinderschoenen stond en veel vijanden had". En omdat het in de geschiedenis sowieso normaal was dat op het verlaten van je geloof de doodstraf stond is er nooit reden geweest dat aan te passen. Je had wereldrijken met veelal staatsgodsdiensten en de open afvallige kwam in de problemen, dus deed je het maar minder openlijk. Voor mij dus ook aan die hadith niets goddelijks aan, gewoon een overlevering wat je historie meegeeft en die men authentiek acht. En dus ook de wetscholen (gevormd door mensen) en hun oordeel reflecteert niets meer dan een historische realiteit en oordeel, niets goddelijks aan. Maar voor genoeg mensen is een hadith soennah en dus goddelijks en dus niet in discussie stellen want dan stel het geloof in discussie. Maar daartussen zitten nog wel vijftiental stappen; die hadith is geklassificeerd na de dood van Mohammed, door door mensen opgezette methodologie zonder directe openbaring etc etc.
Ik denk dat iedereen in dit topic kritiek heeft op extremistische uitleg. Eerder op religieuze concepten in het algemeen en daarin zijn dogma's onontkombaar. In elke religie, dus ook Islam.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:54 schreef Whiskers2009 het volgende:
Als ik tussen de regels doorlees (en hopelijk goed lees) zie ik kritiek op extremistische uitleg van eea. Klopt dat?
Kwam gewoon zo op, niet geplanned hoor. Ik ben over uurtje ook weer weg en nu nog wat rijst aan het eten en wat drinken voordat weer licht wordt straks.quote:By the way (wellicht is het normaal tijdens de ramadan): waarom hier en nu theologische discussies?
Ik vind het uitermate interessant hoor, maar is NU de tijd daarvoor? (geen kritiek Aloulou, heb alleen jouw post aangegrepen voor de vraag)
Daar doe ik geen uitspraak over. Als iemand inderdaad goed leeft en zich zo verantwoord, dan geloof ik wel dat daar beloning in zit ja. en goed leven is echt zo makkelijk niet.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:02 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ja goed, maar dan kan je als ongelovige hond ook lekker naar de hemel, als naastenliefde en goed doen zo belangrijk zijn.
Ik weet niet genoeg over de koran en het islamistiche geloof om daar iets zinnigs op te kunnen zeggen. Ik vind de Bijbel (Nieuwe testament, liefhebbende giod ipv vertoornde god) wel een verbetering op de Tenach. Maar goed, dat wordt me van joodse zijde dan vast weer niet in dank afgenomenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:00 schreef leeell het volgende:
[..]
[..]
Toch zijn alle 3 de boeken richtlijnen voor het leven gegeven door Allah. waarin veel punten overeenstemming en sommigen ook verschillend. Waarvan de meest "logische" toch degene zijn die vaak mis gaan en de grootste impact hebben, ik trek daar lering uit en hoop dat dat mij behoed voor zulke misstappen. en de verschillen tussen de boeken, daar moet je kijken waar je jezelf het meest in vindt.
Liefhebbende vader die wél opvoedt (dus soms streng is).quote:Op maandag 7 juli 2014 02:01 schreef leeell het volgende:
[..]
Sommigen mensen zijn godvrezend, sommigen zien hem als liefhebbende vader. wat vind jij ?
Dat geeft al een stuk meer ruimte om vrij te leven. Ik zie dat ook zo.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:05 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Liefhebbende vader die wél opvoedt (dus soms streng is).
Precies.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:00 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Niemand zegt het zo direct, daar heb je gelijk in. Maar indirect is dit dogma er zeker en wijdverspreid: de overleveringen zijn al allemaal in boekvorm te vinden van "nep" tot "authentiek", eerder uitgepluisd en als soenniet accepteer de volgende 6-hadithboeken. En sjieten de volgende X-hadithboeken. Vervolgens is naast de Koran de soennah een goddelijke bron tot wetgeving en hoe je je leven leidt, en dus kom je weer bij die authentieke hadiths uit. Dit legt wel een kiem tot een nogal doodgeslagen benadering naar deze bronnen toe.
Ik denk - maar wie ben ik - dat als men wat ik noem "redelijker ernaar zou kijken" dat er veel problemen en misverstanden al voorkomen kunnen worden: "ja de hadithboeken zijn belangrijk maar uiteindelijk zijn het ook maar mensen van vlees en bloed die ze hebben uitgepluisd en daarnaast is er geen enkele directe openbaring die stelt dat de methoden die zij gebruikten ook daadwerkelijk goddelijk waren...en daarmee is hun werk dus ook mensenwerk en niet goddelijk". In dat geval kan je er een stuk makkelijker naar kijken, en ook alles wat uit die hadith-zaken vloeit zoals het inmiddels angstaanjagende woord "sharia-wetgeving". Wat ook voor...nou jah, 98% (?) mensenwerk is.
Ik hoop dat ook. Extremisme -van wie dan ook- helpt de wereld of de mensheid niet verder...Maar ook in dat Syrië-topic zaten (jonge) (bijna)extremistische mensen. Hoe houden we dat tegen? Ik zou het (helaas!!!) niet wetenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:02 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ik denk dat iedereen in dit topic kritiek heeft op extremistische uitleg. Eerder op religieuze concepten in het algemeen en daarin zijn dogma's onontkombaar. In elke religie, dus ook Islam.
[..]
Kwam gewoon zo op, niet geplanned hoor. Ik ben over uurtje ook weer weg en nu nog wat rijst aan het eten en wat drinken voordat weer licht wordt straks.
Nietquote:Op maandag 7 juli 2014 02:09 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik hoop dat ook. Extremisme -van wie dan ook- helpt de wereld of de mensheid niet verder...Maar ook in dat Syrië-topic zaten (jonge) (bijna)extremistische mensen. Hoe houden we dat tegen? Ik zou het (helaas!!!) niet weten
Dat geeft het inderdaad. Een vertoornde god (als je al in een god wil geloven) is onzinnig. Waarom leven naar de grillen een tiran? Een liefdevolle vader, die je wellicht wel begrijpt maar je daden niet kan goedkeuren en je terugfluit en je een (korte) straf geeft is voor mij persoonlijk al zinniger..quote:Op maandag 7 juli 2014 02:07 schreef leeell het volgende:
[..]
Dat geeft al een stuk meer ruimte om vrij te leven. Ik zie dat ook zo.
Is verwarrend idd..quote:Op maandag 7 juli 2014 02:11 schreef hugecooll het volgende:
Waarom hebben jullie eigenlijk dezelfde UI?
Daar heb je een meningsverschil over.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:00 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Niemand zegt het zo direct, daar heb je gelijk in. Maar indirect is dit dogma er zeker en wijdverspreid: de overleveringen zijn al allemaal in boekvorm te vinden van "nep" tot "authentiek", eerder uitgepluisd en als soenniet accepteer de volgende 6-hadithboeken. En sjieten de volgende X-hadithboeken. Vervolgens is naast de Koran de soennah een goddelijke bron tot wetgeving en hoe je je leven leidt, en dus kom je weer bij die authentieke hadiths uit. Dit legt wel een kiem tot een nogal doodgeslagen benadering naar deze bronnen toe.
Imam Shafi nuanceert de methode ook in zijn risaleh, dat het namelijk alleen waarheden benadert. Dus ik snap jou ophef hierover niet echt, behalve dat je een andere methode erbij probeert te forceren.quote:Ik denk - maar wie ben ik - dat als men wat ik noem "redelijker ernaar zou kijken" dat er veel problemen en misverstanden al voorkomen kunnen worden: "ja de hadithboeken zijn belangrijk maar uiteindelijk zijn het ook maar mensen van vlees en bloed die ze hebben uitgepluisd en daarnaast is er geen enkele directe openbaring die stelt dat de methoden die zij gebruikten ook daadwerkelijk goddelijk waren...en daarmee is hun werk dus ook mensenwerk en niet goddelijk". In dat geval kan je er een stuk makkelijker naar kijken, en ook alles wat uit die hadith-zaken vloeit zoals het inmiddels angstaanjagende woord "sharia-wetgeving". Wat ook voor...nou jah, 98% (?) mensenwerk is.
Aan de andere kant: waarom ben jij hier?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:11 schreef hugecooll het volgende:
Waarom hebben jullie eigenlijk dezelfde UI?
Slowchat tochquote:Op maandag 7 juli 2014 02:14 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Aan de andere kant: waarom ben jij hier?
In dat geval kan je al heel veel vanuit de overleveringen in historische context plaatsen. Er zijn redelijk wat zaken terug te lezen die geen (directe) benoeming hebben in de Koran. Denk aan "het kattenverhaal" wat ik als voorbeeld gaf.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:02 schreef Triggershot het volgende:
Indien het geen herhaling is van wat er al reeds in de Koran staat, maar een aanvulling denk ik dat je het best in historisch context mag plaatsen op een manier wat overeenkomst met de leer van de Koran, zonder aanvullende, verbredende extra zaken.
Ik begrijp je (als ik je zin goed begrijp), maar deze juridische definitie van soennah die al eeuwen gangbaar is zorgt ook veel problemen.quote:De methodologie die je hierboven benoemt in sommige gevallen is een beetje selectief wat je dient te vermijden idd, omdat het gewoon meer vragen brengt dan de bedoeling is, en zeker wel een strikt lijn moet plaatsen tussen Wahi en Soennah.
Maar jij weet dat er voorbeelden zijn van zaken waarin hadiths zelfs Koranverzen "abrogeren".quote:Een Hadith moet je niet op gelijke voet stellen met een vers, niet in statuut of welke gradatie dan ook,
Ik snap je en we staan er redelijk hetzelfde in denk ik.quote:figuren als Imam Bukhari en Muslim hebben het dan wel een sahih gradatie gegeven, maar het staat natuurlijk niet onder een goddelijk bescherming zoals er met de Koran het geval is, dus ik zou idd, daar wel een onderscheid in maken, maar wat als het feitelijk authentiek is, zonder enig twijfel, als ik Mohammed dit vandaag de dag hoorde zeggen ben ik voor ik zijn uitspraak ga verwerken vooral benieuwd naar de toelichting idd, onder welke omstandigheden, waar, wanneer, waarom en het hoe, is het beperkt tot hoogverraad, staat er in de Sharh daar iets in terug, of is het een algemene regel, als algemen regel kan ik het in mijn eigen intepretatie in licht van de Koran niet zien, gezien de vers van Soerah Baqarah en dwang, als iemand het op gelijke voet plaatst met de Koran, in de zin dat er niet van afgeweken kan worden en in een dilemma staat tussen wat te volgen, de Koran of de Hadith in deze, denk ik dat het misschien beter is om alles nog x uit te leggen.
Misschien wil hij naar redelijkheid ipv religieuze starheid "omdat het nou zo is"?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:13 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Daar heb je een meningsverschil over.
[..]
Imam Shafi nuanceert de methode ook in zijn risaleh, dat het namelijk alleen waarheden benadert. Dus ik snap jou ophef hierover niet echt, behalve dat je een andere methode erbij probeert te forceren.
Theologische discussie eigenlijk, geen slowchat... Lijkt me niet jouw ding en niet jouw interesse, maar ik kan het mis hebben uiteraardquote:
Dit is uiteraard de eigen invulling die jij hieraan geeft en dat respecteer ik, maar zoals jij naastenliefde en rechtvaardigheid benoemt als kernprincipes, is bijvoorbeeld het gebed in de Koran ook een kernpunt en niet iets dat openstaat voor een eigen interpretatie, omdat het juist een middel is om de eenheid van God te onderkennen en geen andere tussenpersonen of middelen (zoals beelden of symbolen) te erkennen in de relatie met God. Een simpel 'gelukskraaltje' kan al een weg zijn naar shirk bijvoorbeeld. Het is dan van belang dit te kunnen doorzien.quote:Op maandag 7 juli 2014 01:57 schreef leeell het volgende:
[..]
Was meer algemeen bedoeld dat je niet perse een volgeling hoeft te zijn om er wat van te leren. Maar inderdaad, het een sluit het ander op bepaalde punten wel uit, trigger had wel gelijk.
Echter is het meer dat ik daar mijn/het geloof niet op zou baseren maar meer op kernprincipes zoals naastenliefde en rechtvaardigheid. En dat meer praktische zaken als bidden ieder voor zich moet bepalen en dat ik (wil) geloven dat dat op de dag des oordeels niet hetgeen is waarop een mens de toegaan tot het paradijs wordt ontzegd. Bahai gaat daar natuurlijk ook wel op in met de meerdere boodschappers ed. maar dat voegt alleen maar meer toe, ik ben juist van minder.
Mhm, en overdag gaat het hier alleen over etenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Theologische discussie eigenlijk, geen slowchat... Lijkt me niet jouw ding en niet jouw interesse, maar ik kan het mis hebben uiteraard
Ik zou dat "geluk hebben" noemenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef d4v1d het volgende:
Hoe doen mensen met nachtdienst eigenlijk ramadan? Ik wil het niet valsspelen noemen ofzo, maar je kan gewoon bijna de hele tijd dingen doen als je wakker bent en een paar uurtjes vasten voor je gaat slapen. Dat is toch niet helemaal het idee eigenlijk?
Doorzien? Is er iets mis met gelukwensen dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Dit is uiteraard de eigen invulling die jij hieraan geeft en dat respecteer ik, maar zoals jij naastenliefde en rechtvaardigheid benoemt als kernprincipes, is bijvoorbeeld het gebed in de Koran ook een kernpunt en niet iets dat openstaat voor een eigen interpretatie, omdat het juist een middel is om de eenheid van God te onderkennen en geen andere tussenpersonen of middelen (zoals beelden of symbolen) te erkennen in de relatie met God. Een simpel 'gelukskraaltje' kan al een weg zijn naar shirk bijvoorbeeld. Het is dan van belang dit te kunnen doorzien.
Van mij mag je posten waar je wil hoorquote:Op maandag 7 juli 2014 02:18 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Mhm, en overdag gaat het hier alleen over eten
En religie is inderdaad niet mijn ding
Aan de andere kant, ik ben ook geen Turk en ik post ook soms in hun SC-reeks
Thxquote:Op maandag 7 juli 2014 02:19 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Van mij mag je posten waar je wil hoor
Naar mijn mening niet. En op zijn minst is veruit de dominantste opinie dat de "soennah een bron van goddelijke openbaring is" (hij spreekt niet uit begeerten - Koranvers en nog veel meer).quote:
Begrijp je niet, Imam Shafi'i nuanceert welke methode? En welke waarheden benadert het?quote:Imam Shafi nuanceert de methode ook in zijn risaleh, dat het namelijk alleen waarheden benadert. Dus ik snap jou ophef hierover niet echt, behalve dat je een andere methode erbij probeert te forceren.
Zeker, Mutah is daar een van. Ik vraag me nog steeds af wat de juiste houding daarin is, Umar's abrogatie daar de voorrang geven als algemeen regel en de Koranische vers in historisch context te plaatsen, ik neig naar de Koran zoals het bedoeld is ten alle tijde voorrang te geven, maar met name in de Soenitische wereld in dit specifiek geval zal ik in de meerderheid zijn.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:15 schreef Aloulou het volgende:
Maar jij weet dat er voorbeelden zijn van zaken waarin hadiths zelfs Koranverzen "abrogeren".
Ik zie dat jij Paul Newman ook omarmt hebtquote:
Ja, dat zou kunnen, maar dat betekent niet dat zijn versie geen kritiek zal krijgen.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:15 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Misschien wil hij naar redelijkheid ipv religieuze starheid "omdat het nou zo is"?
Ik weet niet eens meer op wie van jullie ik reageerquote:Op maandag 7 juli 2014 02:22 schreef leeell het volgende:
[..]
Ik zie dat jij Paul Newman ook omarmt hebt
wel eens film van hem gezien ?
Verder ben ik hier uiteraard om een register van moslims op FOK! te makenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:19 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Van mij mag je posten waar je wil hoor
Connectie naar god is zeker kernprincipe ja, dat gebed daar zich uitstekend voor leent vind ik prachtig en snap ik volledig. ik wilde het niet bagatelliseren, estagfirullah.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Dit is uiteraard de eigen invulling die jij hieraan geeft en dat respecteer ik, maar zoals jij naastenliefde en rechtvaardigheid benoemt als kernprincipes, is bijvoorbeeld het gebed in de Koran ook een kernpunt en niet iets dat openstaat voor een eigen interpretatie, omdat het juist een middel is om de eenheid van God te onderkennen en geen andere tussenpersonen of middelen (zoals beelden of symbolen) te erkennen in de relatie met God. Een simpel 'gelukskraaltje' kan al een weg zijn naar shirk bijvoorbeeld. Het is dan van belang dit te kunnen doorzien.
Bij god geen idee wie het is - denk ik - maar had het nog tussen mijn usericonsquote:Op maandag 7 juli 2014 02:22 schreef leeell het volgende:
[..]
Ik zie dat jij Paul Newman ook omarmt hebt
wel eens film van hem gezien ?
Bij deze ben je uitgenodigd om eens zijn klassiekers te kijken hier. Elke keer zit in weer in tranen. KB wordt binnenkort ook onderworpen aan het genot dat Paul Newman heet.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:23 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Bij god geen idee wie het is - denk ik - maar had het nog tussen mijn usericons
Kom met je beste tip, ik zal je of prijzen of afmaken, dus doe een doordachte suggestie.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:24 schreef leeell het volgende:
[..]
Bij deze ben je uitgenodigd om eens zijn klassiekers te kijken hier. Elke keer zit in weer in tranen. KB wordt binnenkort ook onderworpen aan het genot dat Paul Newman heet.
Cool Hand Lukequote:Op maandag 7 juli 2014 02:25 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Kom met je beste tip, ik zal je of prijzen of afmaken, dus doe een doordachte suggestie.
Uiteraard niet. Maar jouw versie toch ook niet?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:22 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Ja, dat zou kunnen, maar dat betekent niet dat zijn versie geen kritiek zal krijgen.
hela niet snoepen van twee walletjes hoorquote:Op maandag 7 juli 2014 02:24 schreef leeell het volgende:
[..]
Bij deze ben je uitgenodigd om eens zijn klassiekers te kijken hier. Elke keer zit in weer in tranen. KB wordt binnenkort ook onderworpen aan het genot dat Paul Newman heet.
Een van mn weinige goede jeugdherinneringen, betekent heel veel voor me, het zal je niet teleurstellen.quote:
zodra gekeken kom ik er op terugquote:Op maandag 7 juli 2014 02:26 schreef leeell het volgende:
[..]
Een van mn weinige goede jeugdherinneringen, betekent heel veel voor me, het zal je niet teleurstellen.
Is je wel toevertrouwdquote:Op maandag 7 juli 2014 02:23 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Verder ben ik hier uiteraard om een register van moslims op FOK! te maken
Volgens mij was er een meningsverschil zelfs tussen de rechtsscholen of de soennah goddelijk openbaring was of niet.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:20 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Naar mijn mening niet. En op zijn minst is veruit de dominantste opinie dat de "soennah een bron van goddelijke openbaring is" (hij spreekt niet uit begeerten - Koranvers en nog veel meer).
Dat al die manieren tot het komen van een rechtsoordeel het (absolute) waarheid benadert en dus niet dat het erop zit.quote:[..]
Begrijp je niet, Imam Shafi'i nuanceert welke methode? En welke waarheden benadert het?
Ik snap nog niet waar je precies naar toe probeert te gaan.quote:Ik probeer een methode erbij te forceren?
quote:
Inderdaad, klassiek geval. Ik weet niet zo 1 2 3 wat de houding daarin is. Kritisch gezien: hoe kan een overlevering waarvan je nooit zekerheid hebt dat die authentiek is (immers geen openbaring zoals de Koran) een geopenbaard Koranvers vervangen?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:21 schreef Triggershot het volgende:
Zeker, Mutah is daar een van. Ik vraag me nog steeds af wat de juiste houding daarin is, Umar's abrogatie daar de voorrang geven als algemeen regel en de Koranische vers in historisch context te plaatsen, ik neig naar de Koran zoals het bedoeld is ten alle tijde voorrang te geven, maar met name in de Soenitische wereld in dit specifiek geval zal ik in de meerderheid zijn.
Ja, dat mag hij en anderen het doen. Ik zal het gewoon verdedigen (met woorden).quote:Op maandag 7 juli 2014 02:26 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Uiteraard niet. Maar jouw versie toch ook niet?
Ja!quote:Is dat niet een islam-ding, dat ieder zijn eigen uitleg kan hebben (let wel: ik zeg NIET dat de methode van welk ander geloof dan ook beter is). Maar van de "liefhebbende god-stroming tot de terrorissch (we vermoorden IEDEREEN die niet aan ONZE definitie van de islam voldoet") zit een ZEE van ruimte
Niet te zwaar aan tillen. Ik ben een moslim en voel me ook buitengesloten in deze. YOLOquote:Op maandag 7 juli 2014 02:29 schreef Whiskers2009 het volgende:
Ik voel me ineens wwe een niet-moslim (wat ik uiteraard ook ben). Vertaling: buitengesloten
Trigger heeft altijd speciaal plekje gehad toch. Voorderest is mn hart al gestolen hoorquote:
Stelen mag nie toch.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:30 schreef leeell het volgende:
[..]
Trigger heeft altijd speciaal plekje gehad toch. Voorderest is mn hart al gestolen hoor
Wat mij betreft mag iedereen zijn zegje doen uiteraardquote:Op maandag 7 juli 2014 02:29 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Ja, dat mag hij en anderen het doen. Ik zal het gewoon verdedigen (met woorden).
[..]
Ja!
Sowieso YOLO, daarom houden we ook half drie in de nacht een theologie discussiequote:Op maandag 7 juli 2014 02:29 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Niet te zwaar aan tillen. Ik ben een moslim en voel me ook buitengesloten in deze. YOLO
spreekwooordeeelijkquote:
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:29 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Niet te zwaar aan tillen. Ik ben een moslim en voel me ook buitengesloten in deze. YOLO
wat voor yolo-acties heb jij?quote:
nee stelen is stelen hoor spreekwoordelijk of letterlijkquote:
Beetje zoals tot vroeg in de morgen hier postenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef d4v1d het volgende:
Hoe doen mensen met nachtdienst eigenlijk ramadan? Ik wil het niet valsspelen noemen ofzo, maar je kan gewoon bijna de hele tijd dingen doen als je wakker bent en een paar uurtjes vasten voor je gaat slapen. Dat is toch niet helemaal het idee eigenlijk?
Estagfirullahquote:Op maandag 7 juli 2014 02:31 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
wat voor yolo-acties heb jij?
[..]
nee stelen is stelen hoor spreekwoordelijk of letterlijk
swso met mijn autisme spreekwoordelijke dingen zeggenwaz met jou
Waarden van geluk of bescherming toekennen aan voorwerpen of symbolen anders dan Allah is een vorm van het ondermijnen van de erkenning in dat Hij de enige bovenmenselijke kracht is die de mens kan helpen. Veel moslims hebben zelfs de Koran of verzen eruit tot amulet gemaakt vanwege een geloof in een helende of beschermende werking, terwijl niet de fysieke Koran zelf, maar de boodschap daarin de weg is naar geluk en genezing. Dus het raadplegen van een dokter wanneer je ziek bent en daarnaast je vertrouwen in God leggen.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:19 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Doorzien? Is er iets mis met gelukwensen dan?
Om half drie in de nacht een theologiediscussie voeren en nog wat andere dingenquote:
Dan nog kun je wensen dat anderen de kracht van allah gegund wordt lijkt mij?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:34 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Waarden van geluk of bescherming toekennen aan voorwerpen of symbolen anders dan Allah is een vorm van het ondermijnen van de erkenning is dat Hij de enige bovenmenselijke kracht is die de mens kan helpen. Veel moslims hebben zelfs de Koran of verzen eruit tot amulet gemaakt vanwege een geloof in een helende of beschermende werking, terwijl niet de fysieke Koran zelf, maar de boodschap daarin de weg is naar geluk en genezing. Dus het raadplegen van een dokter wanneer je ziek bent en daarnaast je vertrouwen in God leggen.
Zoiets bedoelde ik.
Precies, dan ben je al voorbij dan je op glad ijs begeven als je het mij vraagt, het meest opvallende is dat het in praktijk wel inderdaad dan op neer komt dat ze zelfs verder gaan dan de Hadith op gelijke voet te stellen met de Koran verzen, maar in de confrontatie dit zullen ontkennen. Het ironische is dat het verdedigen van Mutah huwelijk je zelfs in sommige kringen, met name de orthodoxe idd, kan laten uitmaken voor afvallige.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:29 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Inderdaad, klassiek geval. Ik weet niet zo 1 2 3 wat de houding daarin is. Kritisch gezien: hoe kan een overlevering waarvan je nooit zekerheid hebt dat die authentiek is (immers geen openbaring zoals de Koran) een geopenbaard Koranvers vervangen?
Binnen soennitische orthodoxie zegt men dan "de mutawatir-overleveringen (overgeleverd door veel verschillende mensen) staan in overlevering gelijk aan de Koran en dus ook qua authenticiteit". Ik zeg dan: "ja leuk, die zekerheid heb je echter niet zolang er geen openbaring zoals in de Koran aan te pas komt. In dat geval zou ik toch voor de zekerheid gaan". Waarschijnlijk wat jij ook zegt.
Zegt het ze broooquote:Op maandag 7 juli 2014 02:30 schreef leeell het volgende:
[..]
Trigger heeft altijd speciaal plekje gehad toch. Voorderest is mn hart al gestolen hoor
wow shit het is al zo laatquote:Op maandag 7 juli 2014 02:34 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Om half drie in de nacht een theologiediscussie voeren en nog wat andere dingen
En Sjiet en een vrouw, zit je niet mee he. Ga naar de keuken!!quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 07-07-2014 02:39:38 ]
Dit gaat ze boven te pet. zij weten nietquote:
Er staat mij iets van bij maar zeker ben ik ervan dat de dominante opinie is die ik aangaf.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:27 schreef Mathemaat het volgende:
Volgens mij was er een meningsverschil zelfs tussen de rechtsscholen of de soennah goddelijk openbaring was of niet.
Ja, maar kritisch gezien is dat nog steeds niet genoeg en wat ik bedoel. Hij kan het hier ook over zaken hebben waarin voor hem "meningsverschil is". Zo is zeer waarschijnlijk voor Imam Shafi'i (grondlegger van shafi wetschool) consensus (ijma') een geldend argument om een juridisch oordeel "wat waarheid benadert maar niet erop zit" wel als gemeenschappelijk dogma aan te houden en in stand te houden. Je kent het wel... "er is consensus over dus discussier niet!".quote:Dat al die manieren tot het komen van een rechtsoordeel het (absolute) waarheid benadert en dus niet dat het erop zit.
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:37 schreef Triggershot het volgende:
[..]
En Sjiet en een vrouw, zit je niet mee he. Ga naar de keuken!!
[..]
ieeeeeeeeeeeeelll zeg er eens wat vannnnnquote:Op maandag 7 juli 2014 02:38 schreef leeell het volgende:
[..]
Dit gaat ze boven te pet. zij weten niet
nee heb het te warm kan niet slapen omg zoveel stresss en nog te doen ahhhh hellupquote:
He je kan best zelf terugbijten hoorquote:Op maandag 7 juli 2014 02:38 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
[..]
ieeeeeeeeeeeeelll zeg er eens wat vannnnn
[..]
nee heb het te warm kan niet slapen omg zoveel stresss en nog te doen ahhhh hellup
waarom ben jij nog wakker?
afgunst.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:38 schreef leeell het volgende:
[..]
Dit gaat ze boven te pet. zij weten niet
maar ben je toch ook?!quote:Op maandag 7 juli 2014 02:39 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
niej
ben het zo zataltijd die sjiiiieeiten plagerijen van hem
Ach, is net Nederland > Duitsland/Belgie , Amsterdam > Rotterdam.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:39 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
niej
ben het zo zataltijd die sjiiiieeiten plagerijen van hem
sjieten zijn cool.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:39 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
niej
ben het zo zataltijd die sjiiiieeiten plagerijen van hem
Je ben toch ook zelffffffffffffquote:
het houdt niet opquote:Op maandag 7 juli 2014 02:40 schreef leeell het volgende:
[..]
Ach, is net Nederland > Duitsland/Belgie , Amsterdam > Rotterdam.
hoort bij die leef
waarom hb ik het zo warm danquote:
Ja, ik heb dat een keer opgemerkt. Waarom die gasten altijd dat mutah-huwelijk (tijdelijk afgesloten huwelijk onder sjieten) zo bekritiseren terwijl het sowieso een historisch feit was. Als je dan toch zo op de letter zit heb je kritiek op iets wat ook volgens hen onderdeel van de vroegere Islam was.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:36 schreef Triggershot het volgende:
Het ironische is dat het verdedigen van Mutah huwelijk je zelfs in sommige kringen, met name de orthodoxe idd, kan laten uitmaken voor afvallige.
Aoedoebillah.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:40 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Je ben toch ook zelffffffffffff
[..]
het houdt niet op
Goede vraag...quote:Op maandag 7 juli 2014 02:38 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
[..]
ieeeeeeeeeeeeelll zeg er eens wat vannnnn
[..]
nee heb het te warm kan niet slapen omg zoveel stresss en nog te doen ahhhh hellup
waarom ben jij nog wakker?
Aoedoebillah minnekkkkkquote:
Ahh, wat kan je niet volgen dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Goede vraag...Wil meer van de islam (in alle vormen) weten en viel met mijn neus in de boter
Zowel het syrië-topic als mijn afgeleide topics als de discussies hier voegen iets toe![]()
![]()
Als kan ik uiteraard een hoop niet echt volgen..
Auw, weet je hoe kwetsend dat is?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:42 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Aoedoebillah minnekkkkk
[..]
Ahh, wat kan je niet volgen dan?
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:41 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja, ik heb dat een keer opgemerkt. Waarom die gasten altijd dat mutah-huwelijk (tijdelijk afgesloten huwelijk onder sjieten) zo bekritiseren terwijl het sowieso een historisch feit was. Als je dan toch zo op de letter zit heb je kritiek op iets wat ook volgens hen onderdeel van de vroegere Islam was.
Truuuuuuuuuuuuuuuustquote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef leeell het volgende:
Houden jullie het beschaafd als ik ga slapen
Welterusten allen, goede suhur gewenst nog en succes morgen
Discussies over soera of de Hadithquote:Op maandag 7 juli 2014 02:42 schreef Klinkerbotsing het volgende:
[..]
Aoedoebillah minnekkkkk
[..]
Ahh, wat kan je niet volgen dan?
Eerste keer dat ik contact kwam met die gasten, weinig tot geen fatsoenlijk fusha spreken, maar dan wel in discussie gaan met de ustadh over plek van Mutah in de Koran, waren Macedonische Salafi's in Syriequote:Op maandag 7 juli 2014 02:41 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja, ik heb dat een keer opgemerkt. Waarom die gasten altijd dat mutah-huwelijk (tijdelijk afgesloten huwelijk onder sjieten) zo bekritiseren terwijl het sowieso een historisch feit was. Als je dan toch zo op de letter zit heb je kritiek op iets wat ook volgens hen onderdeel van de vroegere Islam was.
O, dat kun je uiteraard wensen en voor leiding en geluk voor diegene bidden, maar dat was mijn punt ook niet. Maar de verantwoordelijkheid van de behoeftige zelf houdt daarmee uiteraard niet op.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:35 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dan nog kun je wensen dat anderen de kracht van allah gegund wordt lijkt mij?
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef leeell het volgende:
Houden jullie het beschaafd als ik ga slapen
Welterusten allen, goede suhur gewenst nog en succes morgen
Ja ho ff, jij moet blijvenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef leeell het volgende:
Houden jullie het beschaafd als ik ga slapen
Welterusten allen, goede suhur gewenst nog en succes morgen
Bedankt en slaap lekker!quote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef leeell het volgende:
Houden jullie het beschaafd als ik ga slapen
Welterusten allen, goede suhur gewenst nog en succes morgen
Morgen sollicitatie en druk , helaas !quote:
Succesquote:Op maandag 7 juli 2014 02:45 schreef leeell het volgende:
[..]
Morgen sollicitatie en druk , helaas !morgen verder
Toen waren ze het land al binnengekomenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Eerste keer dat ik contact kwam met die gasten, weinig tot geen fatsoenlijk fusha spreken, maar dan wel in discussie gaan met de ustadh over plek van Mutah in de Koran, waren Macedonische Salafi's in Syrie
Nee? Vertel het eens.quote:
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:43 schreef leeell het volgende:
Houden jullie het beschaafd als ik ga slapen
Welterusten allen, goede suhur gewenst nog en succes morgen
Toen nog gewoon via de grens met visum en al.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:46 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Toen waren ze het land al binnengekomen
Is dit weer gewoon een soenni-shji-discussie?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:46 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Toen waren ze het land al binnengekomen
Owh hell, als ik Loulou verkeerd heb ingeschatquote:Op maandag 7 juli 2014 02:48 schreef Whiskers2009 het volgende:
Maar Loulou is toch ook een soenniet
[..]
Is dit weer gewoon een soenni-shji-discussie?
TOCH????quote:Op maandag 7 juli 2014 02:51 schreef Whiskers2009 het volgende:
Pfff, gelukkig ik leef nogLoulou zit ver weg
quote:Op maandag 7 juli 2014 02:53 schreef kraakschandaal het volgende:
Voor een nachtmens is die Ramadan een eitje.
Ik zou het niet overlevenquote:Op maandag 7 juli 2014 02:53 schreef kraakschandaal het volgende:
Voor een nachtmens is die Ramadan een eitje.
Uit een soennitisch nest, dus soennitisch ben je dan hequote:Op maandag 7 juli 2014 02:49 schreef Whiskers2009 het volgende:
Owh hell, als ik Loulou verkeerd heb ingeschat
Dus casual seks mag binnen de Islam?quote:Op maandag 7 juli 2014 02:41 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja, ik heb dat een keer opgemerkt. Waarom die gasten altijd dat mutah-huwelijk (tijdelijk afgesloten huwelijk onder sjieten) zo bekritiseren terwijl het sowieso een historisch feit was. Als je dan toch zo op de letter zit heb je kritiek op iets wat ook volgens hen onderdeel van de vroegere Islam was.
Is tuulk niet zo'n heel groot punt als je meer dan de helft van de dag slaapt.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:55 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik zou het niet overlevenNiet een water overdag
jij wel.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:56 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Dus casual seks mag binnen de Islam?
Kwestie van de donkere uren goed gebruiken.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:55 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik zou het niet overlevenNiet een water overdag
PFFFFFFquote:Op maandag 7 juli 2014 02:55 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Uit een soennitisch nest, dus soennitisch ben je dan he
Binnen het Christendom ook niet.. Guess what??quote:Op maandag 7 juli 2014 02:56 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Dus casual seks mag binnen de Islam?
Het is zomer en mensen moeten werken en o fnaar school EN pas na 22:00 drinken etc... IK doe het ze niet naquote:Op maandag 7 juli 2014 02:56 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Is tuulk niet zo'n heel groot punt als je meer dan de helft van de dag slaapt.
Als je maar wel je kameel vastbindt mag dat jaquote:
Ik heb vorige week nachtdienst gehad. Werken van 22:30 tot 5:30, daarna thuiskomen, klaarmaken voor bed, slapen tot een uur of 2-3, wachten tot iftar.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef d4v1d het volgende:
Hoe doen mensen met nachtdienst eigenlijk ramadan? Ik wil het niet valsspelen noemen ofzo, maar je kan gewoon bijna de hele tijd dingen doen als je wakker bent en een paar uurtjes vasten voor je gaat slapen. Dat is toch niet helemaal het idee eigenlijk?
In de reet.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:58 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Binnen het Christendom ook niet.. Guess what??
Niet eten overdag ook (met heel veel moeite), maar niet eens drinken???quote:Op maandag 7 juli 2014 02:56 schreef kraakschandaal het volgende:
[..]
Kwestie van de donkere uren goed gebruiken.
Peer pressurequote:Op maandag 7 juli 2014 02:59 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het is zomer en mensen moeten werken en o fnaar school EN pas na 22:00 drinken etc... IK doe het ze niet na
Al was het zo: ik doe het ze niet naquote:
Serious though, heb die hele regels rondom huwelijk en seks nooit gesnapt. Een man mag max. 4 vrouwen, maar tegelijkertijd ook seks hebben met 20 slaven als hij dat wil.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:00 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Als je maar wel je kameel vastbindt mag dat ja
En wat mag jij?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:03 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Serious though, heb die hele regels rondom huwelijk en seks nooit gesnapt. Een man mag max. 4 vrouwen, maar tegelijkertijd ook seks hebben met 20 slaven als hij dat wil.
Niet te veel naar Muhtesem yuzyil kijken.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:03 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Serious though, heb die hele regels rondom huwelijk en seks nooit gesnapt. Een man mag max. 4 vrouwen, maar tegelijkertijd ook seks hebben met 20 slaven als hij dat wil.
Het moet wel een beetje overzichtelijk blijven wie bij wie hoortquote:Op maandag 7 juli 2014 03:03 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Serious though, heb die hele regels rondom huwelijk en seks nooit gesnapt. Een man mag max. 4 vrouwen, maar tegelijkertijd ook seks hebben met 20 slaven als hij dat wil.
Waarom moeten Nederlanders altijd 100 keer herhalen dat ze het niet zouden volhouden? Ik word schijtziek van die 'IK ZOU DAT ECCCCHT NIET KUNNEN' opmerkingen.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:02 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Al was het zo: ik doe het ze niet na
Zit ik fout dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Niet te veel naar Muhtesem yuzyil kijken.
Omdat het zo is gewoon??quote:Op maandag 7 juli 2014 03:06 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Waarom moeten Nederlanders altijd 100 keer herhalen dat ze het niet zouden volhouden? Ik word schijtziek van die 'IK ZOU DAT ECCCCHT NIET KUNNEN' opmerkingen.
Valt toch wel mee?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:06 schreef Whiskers2009 het volgende:
Keej, mag het misschien niet doen, maar HC.. Echt waarom hang je hier te klieren??
Met zulke korte nachten is het natuurlijk wel lastiger.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:06 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Waarom moeten Nederlanders altijd 100 keer herhalen dat ze het niet zouden volhouden? Ik word schijtziek van die 'IK ZOU DAT ECCCCHT NIET KUNNEN' opmerkingen.
Niet echt, maar er zijn wel zware voorwaarden gesteld aan polygamie, de Koran ontmoedigt het juist in een aantal verzen en bij voorkeur alleen bij noodzaak, bij mannentekort, in een samenleving waar een vrouw een Mahram nodig heeft is het heel erg belangrijk dat ze en voogd heeft, de Koran spreekt niet over lust in dit geval. In het geval van slaven betreft het vooral een interpretatie, waar ook nodige restricties zijn geplaatst, veel regels, voorwaarden waar je aan moet voldoen.quote:
Ik voel mij niet beledigd. Waarom zou ik?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:07 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Omdat het zo is gewoon??
Maar je mag je best beledigd voelen hoor
Trouwen is een voorwaarde, hoor. Je mag niet ongetrouwd geslachtsgemeenschap hebben met slaven.quote:
quote:"If any of you who do not have the means to marry free women who are believing, you may marry believing girls from whom your right hands possess. Allah knows best about your faith; you are all same in that respect. Marry them with the approval of their families and give them their gifts (dowries) correctly and courteously as married women, not in fornication or taking them as lovers. When they are married, if they commit adultery they should receive half the punishment of (ordinary) chaste women. This is for those of you who are afraid of falling into sin. But being patient is better for you. Allah is Ever-forgiving, Most Merciful." (Koran 4:25)
Nou ga ik ff domme racistmodus opzetten he, door die omzinquote:Op maandag 7 juli 2014 03:08 schreef kraakschandaal het volgende:
[..]
Met zulke korte nachten is het natuurlijk wel lastiger.
* hugecooll snapt dit soort zakenquote:Op maandag 7 juli 2014 03:09 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Ik voel mij niet beledigd. Waarom zou ik?
Je moet je alleen realizeren dat we dit zo'n 100 keer per dag moeten aanhoren.
'Oh ramadan? 'Kee succes' zou echt zo veel fijner zijn dan al die dramatische opmerkingen keer op keer.
quote:
True, En over 50 jaar waarschijnlijk nog..quote:Op maandag 7 juli 2014 03:08 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Je maakt je een beetje te veel druk over andermans mening
Hoezo interpretatie? Is duidelijk toch? Terwijl er een stricte regel bestaat over het huwen van vrouwen, is er bijna vrijspel in het neuken van slaven. Ja, zij moeten het ook willen, en ja, je dient voor het nageslacht te zorgen, maar verder hebben ze vrijspel.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:09 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Niet echt, maar er zijn wel zware voorwaarden gesteld aan polygamie, de Koran ontmoedigt het juist in een aantal verzen en bij voorkeur alleen bij noodzaak, bij mannentekort, in een samenleving waar een vrouw een Mahram nodig heeft is het heel erg belangrijk dat ze en voogd heeft, de Koran spreekt niet over lust in dit geval. In het geval van slaven betreft het vooral een interpretatie, waar ook nodige restricties zijn geplaatst, veel regels, voorwaarden waar je aan moet voldoen.
Snap ik bestquote:Op maandag 7 juli 2014 03:09 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Ik voel mij niet beledigd. Waarom zou ik?
Je moet je alleen realizeren dat we dit zo'n 100 keer per dag moeten aanhoren.
'Oh ramadan? 'Kee succes' zou echt zo veel fijner zijn dan al die dramatische opmerkingen keer op keer.
En nu? Wat wil je er mee zeggen?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:12 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Hoezo interpretatie? Is duidelijk toch? Terwijl er een stricte regel bestaat over het huwen van vrouwen, is er bijna vrijspel in het neuken van slaven. Ja, zij moeten het ook willen, en ja, je dient voor het nageslacht te zorgen, maar verder hebben ze vrijspel.
De slaven vallen onder je bezit, dus behalve de 4 vrouwen mag je als wil nog 100 slaven kopen en 'trouwen'. Daarom ook dat de Koran zegt 'jullie vrouwen en de rest'quote:Op maandag 7 juli 2014 03:10 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Trouwen is een voorwaarde, hoor. Je mag niet ongetrouwd geslachtsgemeenschap hebben met slaven.
[..]
quote:Op maandag 7 juli 2014 03:12 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Hoezo interpretatie? Is duidelijk toch? Terwijl er een stricte regel bestaat over het huwen van vrouwen, is er bijna vrijspel in het neuken van slaven. Ja, zij moeten het ook willen, en ja, je dient voor het nageslacht te zorgen, maar verder hebben ze vrijspel.
Slaven komt niet voor in het Arabisch, het is er aan toegevoegd als gevolg van dat vrouwen die in jouw zorg zijn, slavinnen in dit geval ook behoeften kunnen hebben, dat er geen blaam in is, omdat een eigenaar volledig verantwoordelijk voor haar is.Een interpretatie als gevolg dus, niet een aanmoediging.quote:“O Prophet (Muhammad)! Verily, We have made lawful to you your wives, to whom you have paid their Mahr (bridal‑money given by the husband to his wife at the time of marriage), and those (slaves) whom your right hand possesses — whom Allaah has given to you, and the daughters of your ‘Amm (paternal uncles) and the daughters of your ‘Ammaat (paternal aunts) and the daughters of your Khaal (maternal uncles) and the daughters of your Khaalaat (maternal aunts) who migrated (from Makkah) with you, and a believing woman if she offers herself to the Prophet, and the Prophet wishes to marry her a privilege for you only, not for the (rest of) the believers. Indeed We know what We have enjoined upon them about their wives and those (slaves) whom their right hands possess, in order that there should be no difficulty on you. And Allaah is Ever Oft‑Forgiving, Most Merciful”
Waarom? Geen moslim?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:17 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Wat is jouw doel in dit topic? Ga eens aan de kant.
Je bevestigt wat ik zeg. Mannen mogen behalve met hun vrouwen seks hebben met hun slavinnen. En itt het huwen van vrouwen mag je met zoveel slavinnen seks hebben als je zelf wil.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:16 schreef Triggershot het volgende:
[..]
[..]
Slaven komt niet voor in het Arabisch, het is er aan toegevoegd als gevolg van dat vrouwen die in jouw zorg zijn, slavinnen in dit geval ook behoeften kunnen hebben, dat er geen blaam in is, omdat een eigenaar volledig verantwoordelijk voor haar is.Een interpretatie als gevolg dus, niet een aanmoediging.
Dat stomme gezeik helpt nietquote:
Ja joh, geef mij de schuldquote:Op maandag 7 juli 2014 03:20 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat stomme gezeik helpt nietJij je lol gehad, maar ik al oprecht geïnteresseerde betaal de tol...
Nogmaals, de vers spreekt niet over slavinnen, dat is een interpretatie, iets wat niet in de verzen voorkomt, maar aan is toegevoegd om een betekenis te geven aan 'wat jullie rechterhanden bezitten'. Niet neem zoveel mogelijk slavinnen en heb seks met ze.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:19 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Je bevestigt wat ik zeg. Mannen mogen behalve met hun vrouwen seks hebben met hun slavinnen. En itt het huwen van vrouwen mag je met zoveel slavinnen seks hebben als je zelf wil.
Je gelooft dat? Echt?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:19 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Je bevestigt wat ik zeg. Mannen mogen behalve met hun vrouwen seks hebben met hun slavinnen. En itt het huwen van vrouwen mag je met zoveel slavinnen seks hebben als je zelf wil.
Oh ja het zal wel over ezels en geiten gaan.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:21 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nogmaals, de vers spreekt niet over slavinnen, dat is een interpretatie, iets wat niet in de verzen voorkomt, maar aan is toegevoegd om een betekenis te geven aan 'wat jullie rechterhanden bezitten'. Niet neem zoveel mogelijk slavinnen en heb seks met ze.
Ga naar KLB ofzo.. Dit interesseert je niet eensquote:
Als je aan het trollen bent, verwacht dan geen voortzetting van serieuze reacties, maar goed, laatste poging, ja het wordt gebruikt voor slavinnen, nee er staan geen slavinnen, gaat specifiek over groepen waarbij het gerechtvaardigd is.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:22 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Oh ja het zal wel over ezels en geiten gaan.
Je kan ook gewoon niet ieder topic waarin je post proberen te kapen. Het draait niet om jou, anderen posten hier ook en zij hoeven het niet per se over hetzelfde als jij te willen hebben.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:23 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ga naar KLB ofzo.. Dit interesseert je niet eens
Maar dat is het dus NIET (gerechtvaardigd)quote:Op maandag 7 juli 2014 03:23 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Als je aan het trollen bent, verwacht dan geen voortzetting van serieuze reacties, maar goed, laatste poging, ja het wordt gebruikt voor slavinnen, nee er staan geen slavinnen, gaat specifiek over groepen waarbij het gerechtvaardigt is.
Hoeveel topics heb jij daar geopend?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:24 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon niet ieder topic waarin je post proberen te kapen. Het draait niet om jou, anderen posten hier ook en zij hoeven het niet per se over hetzelfde als jij te willen hebben.
Filosofie & Levensbeschouwing als je ongehinderd wilt discussiëren over filosofische onderwerpen
Geen want /carequote:Op maandag 7 juli 2014 03:26 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Hoeveel topics heb jij daar geopend?
Ga dan gewoon weg uit een topic dat religieus raakt.. Is niet jouw dingquote:
Overdag gaat het hier alleen over eten en 's nachts word ik door een niet-moslim weggestuurd omdat ik haar leermoment 'verpest'. Het moet verdomme niet veel gekker wordenquote:Op maandag 7 juli 2014 03:28 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ga dan gewoon weg uit een topic dat religieus raakt.. Is niet jouw ding
Jij bent de vraag aan het ontwijken. De vers geeft aan met wie het is toegestaan om seks te hebben. Wanneer er staat 'jullie vrouwen en wat jullie rechterhand bezit', dan is het - imo - duidelijk waar het over gaat. Of wil jij soms beweren dat het over iets of iemand anders behalve slavinnen gaat? Of blijf je erbij dat er niet letterlijk 'slavinnen' staat en je het daarom niet zeker kan weten?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:23 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Als je aan het trollen bent, verwacht dan geen voortzetting van serieuze reacties, maar goed, laatste poging, ja het wordt gebruikt voor slavinnen, nee er staan geen slavinnen, gaat specifiek over groepen waarbij het gerechtvaardigt is.
Wat doe je hier nog dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:29 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Overdag gaat het hier alleen over eten en 's nachts word ik door een niet-moslim weggestuurd omdat ik haar leermoment 'verpest'. Het moet verdomme niet veel gekker worden
Owh ja, dat was het...quote:
Loulou heeft vaak een praktische inslag. Maar het is je imam niet.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:33 schreef Bortecinem het volgende:
Ik wil weten wat Aloulou heeft te zeggen over deze kwestie. Trigger, no offence, maar jij bent altijd zo vaag. Ik word zelden wijzer van je antwoorden.
ik zeg: ga eten!quote:Op maandag 7 juli 2014 03:31 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Smakelijk?google was wat onduidelijk
Heb je eigen mening zeg..quote:Op maandag 7 juli 2014 03:33 schreef Bortecinem het volgende:
Ik wil weten wat Aloulou heeft te zeggen over deze kwestie. Trigger, no offence, maar jij bent altijd zo vaag. Ik word zelden wijzer van je antwoorden.
Er is geen twijfel dat het wordt gebruikt voor slavinnen in de Koran, ook al staat het er niet bij, jij vroeg hoezo interpretatie, waarop ik dat toelicht.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:30 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Jij bent de vraag aan het ontwijken. De vers geeft aan met wie het is toegestaan om seks te hebben. Wanneer er staat 'jullie vrouwen en wat jullie rechterhand bezit', dan is het - imo - duidelijk waar het over gaat. Of wil jij soms beweren dat het over iets of iemand anders behalve slavinnen gaat? Of blijf je erbij dat er niet letterlijk 'slavinnen' staat en je het daarom niet zeker kan weten?
Yemin ederim hasta yaquote:Op maandag 7 juli 2014 03:34 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Loulou heeft vaak een praktische inslag. Maar het is je imam niet.
None taken. Blijf vooral rondvragen idd.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:33 schreef Bortecinem het volgende:
Ik wil weten wat Aloulou heeft te zeggen over deze kwestie. Trigger, no offence, maar jij bent altijd zo vaag. Ik word zelden wijzer van je antwoorden.
Of je post iets wat ik kan lezen..quote:
Ok thanks.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:35 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Er is geen twijfel dat het wordt gebruikt voor slavinnen in de Koran, ook al staat het er niet bij, jij vroeg hoezo interpretatie, waarop ik dat toelicht.
Wat betreft het aanvullende en voorwaarden, zijn een aantal kanttekeningen, vanzelfsprekend dat je niet zomaar iemand tot slavin kunt maken, dat ze moeten instemmen, zoals Magnificent er ook op wees dat er een nikah gesloten moet worden, om maar te zwijgen over dat volgens bepaalde geleerden van mening zijn dat de vers zich tot Mohammed richt en niet tot moslim(mannen) in het algemeen.
Maar goed als jij knoop wil doorhakken ten gunste van een bepaalde standpunt, be my guest, ik hou je niet tegen.
Ja, dat is het.quote:Op maandag 7 juli 2014 03:37 schreef xaban06 het volgende:
Borte is bang dat haar toekomstige man nog 2 vrouwen en 10 slavinnen heeft.
Zou me niks verbazen.. Mag toch?quote:
quote:
Het emuleren van de profeet is nooit een zonde geacht in de Islam natuurlijk, wel had Mohammed wel wat meer 'bevoegheden' als je het zo wilt noemen, huwelijken voor de man is beperkt tot 4, Mohammed was op een gegeven moment met meer dan 4 vrouwen getrouwd vanwege poltieke, symbolische doelen,quote:Op maandag 7 juli 2014 03:42 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Ok thanks.
Ik weet dat Ali ook slavinnen had en zelfs kinderen had verwerkt bij een paar van zijn slavinnen. Was deze vers alleen aan Mohammed gericht, dan moet ik zeggen dat het wel heel frappant is dat de mannen die zo dichtbij bij de profeet stonden, zo openlijk zo'n zonde hebben kunnen begaan - zonder erop te zijn gewezen door de profeet yani.
Deze verzen gaan over het huwen van (slaaf)vrouwen?quote:Op maandag 7 juli 2014 03:51 schreef Bortecinem het volgende:
Ik heb het over slavinnen buiten zijn officiele vrouwen.
Maar ik zit op tel en kan nu geen bron plaatsen. Later dan maar.
quote:And [also prohibited to you are all] married women except those your right hands possess. [This is] the decree of Allah upon you. And lawful to you are [all others] beyond these, [provided] that you seek them [in marriage] with [gifts from] your property, desiring chastity, not unlawful sexual intercourse. So for whatever you enjoy [of marriage] from them, give them their due compensation as an obligation. And there is no blame upon you for what you mutually agree to beyond the obligation. Indeed, Allah is ever Knowing and Wise.
Juist dat een nikah essentieel is voor geaccepteerde seksuele omgang, waarbij het alsnog bij 4 blijft?quote:And whoever among you cannot [find] the means to marry free, believing women, then [he may marry] from those whom your right hands possess of believing slave girls. And Allah is most knowing about your faith. You [believers] are of one another. So marry them with the permission of their people and give them their due compensation according to what is acceptable. [They should be] chaste, neither [of] those who commit unlawful intercourse randomly nor those who take [secret] lovers. But once they are sheltered in marriage, if they should commit adultery, then for them is half the punishment for free [unmarried] women. This [allowance] is for him among you who fears sin, but to be patient is better for you. And Allah is Forgiving and Merciful.
Elke stap die je zet na het eten is een kleine stap voor de mensheid maar een zwaaaare stap voor moslims.quote:Op maandag 7 juli 2014 02:17 schreef d4v1d het volgende:
Hoe doen mensen met nachtdienst eigenlijk ramadan? Ik wil het niet valsspelen noemen ofzo, maar je kan gewoon bijna de hele tijd dingen doen als je wakker bent en een paar uurtjes vasten voor je gaat slapen. Dat is toch niet helemaal het idee eigenlijk?
Collega van me is helemaal into soefisme. Zijn denkbeeld, kijk op het leven, de manier waarop hij met problemen omgaat, de kalmte; hij zegt dat hij het te danken heeft aan soefie.quote:
Waarom moeten we altijd ergens bij horen.quote:Op maandag 7 juli 2014 07:04 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Collega van me is helemaal into soefisme. Zijn denkbeeld, kijk op het leven, de manier waarop hij met problemen omgaat, de kalmte; hij zegt dat hij het te danken heeft aan soefie.
Ik heb me vorig jaar een beetje ingelezen over soefisme. Erg interessant, maar ik kwam niet ver. Ik mis de motivatie.
Wazmetjauw.quote:Op maandag 7 juli 2014 08:27 schreef Stimorol- het volgende:
[..]
Waarom moeten we altijd ergens bij horen.
The fuck met deze hitte trouwens. Te warm aangekleed.
/care.quote:Op maandag 7 juli 2014 09:15 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
Wist niet eens dat profeet Mohamed een raad had van mensen die christelijk,joods,heidens en atheïst waren.
Ex-moslim is krankzinnig verklaard.![]()
Of je reageert even niet op iedere post. Zelfs ik vind het irritant.quote:
Laat maar zitten,tijdens Ramadan zijn moslims sowieso geïrriteerd met alles om zich heen.quote:Op maandag 7 juli 2014 09:20 schreef Stimorol- het volgende:
[..]
Waarom wel?kom een keer met iets leuks.
Zij vast niet eensquote:Op maandag 7 juli 2014 09:22 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
[..]
Laat maar zitten,tijdens Ramadan zijn moslims sowieso geïrriteerd met alles om zich hen.
Ja manquote:Op maandag 7 juli 2014 09:22 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
[..]
Laat maar zitten,tijdens Ramadan zijn moslims sowieso geïrriteerd met alles om zich heen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |